Zvláštní cesty švejnarovské koalice

18. 02. 2008 | 10:53
Přečteno 30828 krát
Snahy o veřejnou volbu a snaha o zvolení Jana Švejnara šly proti sobě.

Nedomnívám se, že úsilí Jana Švejnara stát se českým prezidentem, bylo zmařeno ve chvíli hlasování Parlamentu ve třetím kole druhé volby prezidenta, nebo v okamžiku, kdy se komunisté rozhodli jeho kandidaturu nepodpořit. Stalo se tak mnohem dříve, totiž v okamžiku, kdy se hlavní síly švejnarovské koalice, totiž ČSSD a Strana zelených, rozhodly pro veřejnou volbu. Ve veřejné volbě neměl, s ohledem na rozložení politických sil Parlamentu, Jan Švejnar sebemenší šanci zvítězit! Hlasy těch, kteří mu veřejně deklarovali svoji podporu, Janu Švejnarovi na vítězství ve veřejných volbách zcela zjevně nestačily. Mohl by zvítězit jedině a pouze za předpokladu, že dostane hlasy od těch, kteří vyjadřovali podporu jiným kandidátům nebo od těch, kteří nevyjadřovali podporu žádnému kandidátovi. Taková podpora ve veřejné volbě byla ovšem vyloučena.

Jan Švejnar mohl být zvolen prezidentem jen tehdy, pokud by mu dali svůj hlas někteří členové ODS, kteří si z nejrůznějších důvodů nepřáli posílit současné vedení strany (sám Švejnar tuto možnost veřejně připouštěl – jak byla reálná, nechci spekulovat), někteří členové KDU-ČSL (je sice pravdou, že poslanci a senátoři této strany měli naprostou volnost, pokud jde o hlasování o jednotlivých kandidátech, ale s ohledem na doporučení stranického orgánu podporovat V. Klause nebylo vyloučeno, že někteří z nich by mohli v tajné volbě toto doporučení nerespektovat) nebo konečně někteří poslanci za KSČM, kteří veřejně podporu Švejnarovi vyjadřovali, ale ve veřejné volbě se podřídili stranickému vedení. Vyjednávání o takovou podporu se zřejmě nevedla, když s ohledem na dopředu deklarované usilování švejnarovské koalice o veřejnou volbu, by postrádala jakýkoliv smysl.

Tím samozřejmě nemá být řečeno, že by Jan Švejnar v tajných volbách byl zvolen. Spíše nikoliv. Ale přesto podpora Jana Švejnara a současně podpora veřejné volby zůstává jedním z největších paradoxů české politiky posledních let.

Odpověď na otázku, proč strany švejnarovské koalice postupovaly proti zájmům svého kandidáta, je vcelku jednoduchá: byla dána přednost stranickým zájmům. U ČSSD vcelku pochopitelně: některá odhalená setkání (Šlouf, Weigl) a zejména některé velmi bezstarostné a, z hlediska ODS, trestuhodně neopatrné výroky(Tluchoř: Paroubek zažije šok!), vzbudily ve vedení ČSSD obavy z předjednaného výsledku tajných voleb, a v důsledku ještě neodžitého traumatu z minulých prezidentských voleb (kandidatura Zemana) bylo rozhodnuto nic podobného již nepřipustit. To, že se to zcela nezdařilo (Snítilý), na tomto základním cíli a předpokladu nic nemění…

Je obtížné rozpoznat smysl počínání poslanců Strany zelených. U nich zřetelně shora uvedené možné traumatické důsledky tajné volby nehrozily, a tak připojení se k veřejné volbě, které se pro její realizaci nakonec ukázalo rozhodující, je, s ohledem na řečené shora, sotva pochopitelné. Vystupování jejich představitelů při volbě prezidenta někdy připomínalo rozpad koalice v přímém přenosu. A tento stav, podle nedělního pořadu Otázky V.M. v ČT 1, přes vzájemná ujišťování o opaku, se zatím příliš nezměnil. Ještě se asi máme na co těšit….


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bobo E napsal(a):

Pane Křečku, jste s tímto názorem ve straně sám, nebo je vás více? A proč jste toto nepovědeli svému lídrovi před prezidentskou volbou? Protože to vypadá, že on touto logikou neuvažoval. A nebo jste mu to řekli a on to ignotoval?
Možná jste měli risknout "vyhození z klubu" a podpořit tajnou volbu.
18. 02. 2008 | 11:36

Vico napsal(a):

Po bitvě je každý generál. Klaus sice vyhrál, ale těsným výsledkem je frustrován, jak svědčí jeho urážlivá slova vůči prof. Švejnarovi.Měl to být přípravný zápas mistra světa v těžké váze s trochu lepším outsiderem, který měl být zakončený výstavním knokautem a místo toho se boxovalo na dvanáct kol s vítězstvím jen těsně na body.Ringový rozhodčí sice Klausovi zdvihl ruku, ale s natrhnutým obočím je to vítězství velmi trpké, zvláště když se ví, že soupeř skoro netrénoval a přesto málem vyhrál.Více se asi za daných podmínek udělat nedalo.
18. 02. 2008 | 11:57

Vladimír napsal(a):

Pane křečku, po bitvě je každý generál. Pravda je ale taková, že tuto vládu i volbu prezidenta jste prohráli. Nebýt Vašich podplatitelných poslanců, tak vše mohlo být jinak. Příště lépe vybírat poslance.
18. 02. 2008 | 12:03

Martin napsal(a):

To byla taková koalice - nekoalice, škoda jen, že Švejnar nebyl brán jako Švejnar, ale jako ANTIKLAUS...

Btw, více o Janu Švejnarovi

http://www.pro-muze.cz/2008...
18. 02. 2008 | 12:04

Bobo E napsal(a):

to Martin: Na tom, že JŠ byl brán jako AntiKlaus mají největší podíl pánové Bursík a Paroubek, a pak také trochu JŠ sám. Vezměte si jen projevy P a B při volbě - 30% o Švejnarovi, 70% o Klausovi.
to Vladimír: Taky si říkám, že se pan Křeček nedal slyšet před volbou ...
18. 02. 2008 | 12:08

Stanislav Křeček napsal(a):

Mýlíte se, tento názor jsem otevřeně na nejrůznějších setkáních říkal již před volbou a dokonce i J. Švejnarovi...
18. 02. 2008 | 12:21

Bobo E napsal(a):

to Stanislav Křeček: V tom případě se Vám omlouvám. Bohužel jsem Váš hlas v burácení vaších spolustraníků "ZA VEŘEJNOU VOLBU!" přeslechl.
18. 02. 2008 | 12:23

Ročník 53 napsal(a):

Bobo E, výraz antiklaus vymysleli propagandisté z ODS a média se bohužel tohoto názvu chytila.
Na tomto pojmenování však není nic hanlivého, neboť kdokoli, kdo kandiduje proti komukoli, bude jeho anti.
Rozhodující měly být projevy kandidátů; Klaus o sobě a svých "úspěších", Švejnar o budoucnosti této země. Poslanci nevěnovali programům žádnou pozornost, zato jen dohadování o volbě. Možná, i když mám sám o své myšlence pochybnosti, by některé váhající přesvědčil program či vize kandidátů o budoucnosti naší země.
18. 02. 2008 | 12:27

Bobo E napsal(a):

to Ročník 53: Je rozdíl, když někdo kandiduje "proti někomu" a když někdo kandiduje "za sebe". Dle vaší logiky byste musel nazvat Klause AntiŠvejnarem. A dle mého názoru výraz AntiKlaus má původ někdy v srpnu, září, kdy Jiří Paroubek svolával schůzky, na kterých hledal kandidáta "proti" Klausovi, což komentoval slovy "Chceme zabránit opětovnému zvolení Václava Klause".
18. 02. 2008 | 12:34

Al Jouda napsal(a):

Souhlasím. Pan Paroubek to zase jednou přepískl. Věřím tomu, že někteří z ODS by volili prof. Švejnara. Veřejná volby zavání totalitou. Klíčemi lidé cinkali právě za tajnou a hlavně svobodnou volbu !!!!
18. 02. 2008 | 12:36

Blue Jay napsal(a):

Je zajimave,

ze pan Svejnar vsude prohlasuje ze chce byt sjednocujici a ne polarizujici. Jen se divim, ze vsichni co ho podporovali se ted mezi sebou hadaji a navzajem obvinuji. A to nejen v tzv. Svejnarovske koalici, ale i ve svych vlastnich stranach. Opravdu je Svejner sjednotil :-).
18. 02. 2008 | 12:42

Supman napsal(a):

Jistě, souhlasím s Bobo E. Problém dle mne vězí tom, že vůbec odpůrcům VK nešlo o hodnotného proti-kandidáta, ale pouze o odstranění "potížisty". Je to způsob "panické" politiky, kterou ssebou přinesly volby do PS. Možná ale tento fenomén vznikl už "mobilizací"... :-).
18. 02. 2008 | 12:45

car komančov OO8 napsal(a):

radegast sa hlasí....Zelana je pro blazna ta mu hrozně sluší,,To kdyš kací pralesi,,,,,asi jen to ho vzruší,,,,,,,nic vic ,,,,jestli to nepochopi,,,atˇsi zajde k doktoru,,,zrcadlo ti sluší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Z
18. 02. 2008 | 12:47

Jana Dvořáková napsal(a):

Soudruhu Křečku, dovolím si Váš rozbor dovést k dokonalosti - ke zvolení Švejnara bylo zapotřebí, aby všichni volili tajně, ale s výjimkou volitelů ČSSD(b), kteří by naopak volili veřejně (nebo alespoň pod kontrolou Kmotra)
18. 02. 2008 | 12:48

dzixy napsal(a):

pro Al Joudu. Polemizujete, že v tajných volbách mohl někdo z ODS dát hlas Švejnarovi. Já si zase myslím, že snad třetina socialistů mohla dát hlas Klausovi. Takže tak jednostranně hodnotit volby není relevantní.
18. 02. 2008 | 12:48

Gerd napsal(a):

Al Jouda:
Nevěřte tomu, stranická dispiplína v ODS byla vždy tuhá a hlasovali by stejně disciplinovaně jednotně. Jako u některých zákonů, kde vykřikovali různí poslanci za ODS, jak nezvednou ruku. a zvedli. Ostatně jde valnou měrou o bývalé komunisty, tak jim tuhá stranická linie není cizí, že?
18. 02. 2008 | 12:49

MuDr.David napsal(a):

Křečku,
proč jste potom hlasoval pro volbu aklamační.Jako kovaný komunista jistě víte proč ?
Švejžužu nemohl býti zvolen,to se vědělo od začátku,Busík i Káča Jaujau Vám,komunistům stalinským i reformním,vnutili kandidáta,a výsledek je rozkol mezi dvěma křídly komunistickými.Názory Švejžužu i těch,kdo jej stále a pořád někam tlačí jsou známy.Prostě i Vy patříte k frontě,která stále nic neumí,umět nebude,a já jen doufám,že si i nadále podržíte Paroubka,Rátha,Haška,Zaorálka a Sobotku,protože se blíží krajské volby a tito soudruzi spolehlivě odradí voliče.Přejí Vám více Paroubků,Ráthů,Jičínských,Hašků a Švejnarů atd.
18. 02. 2008 | 12:51

Ročník 53 napsal(a):

Pane Bobo E.
Kdybyste si prošel moje reakce na různé antiklause, držím se v odpovědích výrazu "antišvejnar".
18. 02. 2008 | 12:51

Miro napsal(a):

To VICO rozdíl 33 hlasů není těsné vítězství

To Ročník 53, pokud jste poslouchal nebo četl pozorně Parobka ,Ratha a některé ostatní tak tento výraz byl použit, jinak ze strany zelených i ČSSD unizono, nesmíme dopusti znovuzvolení Klause, včetně KSČ
18. 02. 2008 | 12:51

Supman napsal(a):

To Blue Jay: Souhlasím. Je až neuvěřitelné, jak se kolem p. Švejnara coby "nové naděje" a "jiného a slušného" přístupu vyrojilo tolik sprostoty, ať už co se jeho politických podpůrců anebo veřejných příznivců týká. Tolik vulgarity a militantnosti co se objevilo u jeho internetových "obhájců" jsem dlouho nikde neviděl. Asi by to bylo zájímavé téma pro naše sociology...
18. 02. 2008 | 12:53

kritik napsal(a):

tohle je veřejné přiznání že poslanci hlasují ne podle svého svědomí ale podle toho jestli se na ně někdo dívá či nikoliv....pro mě dost smutná informace
18. 02. 2008 | 12:54

kritik napsal(a):

MIro:

nejde o to o kolik vyhrál Klaus nad švejnarem...jde o to kolik potřeboval aby bylo zvolen....a to bylo 140 hlasů
18. 02. 2008 | 12:55

Radek Hodač napsal(a):

Jsem voličem ODS, přesto bych na hradě viděl raději pana Švejnara.Klause už si mnoho let moc nevážím.Bohužel vedení ČSSD udělalo z volby takové divadlo, plné podezírání a intrik, že mi nezbývalo než fandit Klausovi.Nikoli pro něho samotného, ale protože jsem nechtěl vítězství Paroubka, nevymáchaných úst Dr. Ratha a koneckonců ani zelení si jej nezasloužili. ODS pravděpodobně měla podchycené poslance ČSSD, kteří jsou buďto úplatní, nebo vydiratelní. To jistě nesvědčí o šlechetných praktikách ODS, ale tím více to svědčí o tom, co má ČSSD za lidi ve své straně.Naproti tomu věřím tomu, že i v ODS by se našli tací, kteří by Švejnara volili. A především, mohlo to být mnohem důstojnější. Vážený pane Křečku, připravili jste nám nechutné divadýlko a nejen kvůli téhle volbě jste dnes vážení páni poslanci a senátoři lidmi vnímáni jako spodina lidí téhle země. Dnes se nikoli neprávem lze domnívat, že slušný člověk do politiky nejde a to napříč stranami. Jedni jsou příliš materialističtí a druzí nejenže demagogičtí, ale ještě ke všemu táhnou "nahoru" komunisty.
Člověk nemá v téhle zemi nejmenšího důvodu vážit si politiků. A není to chyba obyvatel téhle země. Máte to na svědomí vy, kteří se z Bůhvíjakého důvodu domníváte, že jste slovutným kolegiem elity národa.

Mám souseda, který pracuje jako popelář, je to férový i když trošku jednodušší člověk.Co řekne to udělá a všem lidem ve vesnici se může kdykoli podívat zpříma do očí. Kdo z Vás tohle může udělat? Snad jen ten starý nemocný kníže..

Radek Hodač Žabčice / Brněnsko/
18. 02. 2008 | 12:55

Blue Jay napsal(a):

To Gerd,
Doporucuji Vam si zjistit politickou minulost poslancu z CSSD a ODS. A zjistit kdo byl pred 1989 clenem KSC. Budete se divit jak drtivou prevahu ma CSSD. Mam seznam, jestli o to mate zajem.
18. 02. 2008 | 12:58

ronnyx napsal(a):

Tento tvor zvaný Křeček plácá, plácá a jen plácá. Kdyby byla tajná volba tak Klaus nemá těch hlasů 141, ale 160. Mnoho poslanců z ČSSD by nikdy takového Herr Prof."Niemand" novolila.
18. 02. 2008 | 13:00

Golem napsal(a):

Pane Křeček, bitvu jste prohráli, protože ČSSD má ve svých řadách prodejné renegáty. Proč? Nedrží je pohromadě prachy, jako partu ODS. A vyměňte Paroubka, mnoha lidem jeho vystupování nesedí - snad jen primitivům a ostatním politikům. Bohužel, v této disciplině je hadovitý Klaus a jeho boys lepší.
18. 02. 2008 | 13:01

dall napsal(a):

no mně to taky nějak nevycházelo matematicky, že by mohl švejnar mít šanci při veřejné volbě. ale on paroubek do 281 taky umí a asi prostě dal přednost odvržení té opravdu teoretické šance, že počet přeběhlých z ods ke švejnymu bude znatelně vyšší, než z čssd ke klausovi, protože tušil, že ods v tomhle bude disciplinovaná a hlavně za volbu klause jednotlivcům nabízela konkrétní duševní i hmotné statky. paroubek, i když k němu má spousta lidí výhrady, je v podstatě čestný člověk, ale je to pro něj nerovný boj. zkouší to s despocií proti penězům, a to se v mixu demokracií balkánského typu s evropským, prostě nechytá.
mrzí mě, že s sebou pravice nese v našich podmínkách takovou aroganci peněz a v podstatě toho paroubka obdivuji, že mu to stojí za to. jako ekonom by měl silně nadprůměrné příjmy kdekoliv.
18. 02. 2008 | 13:03

stoppa napsal(a):

Pan Křeček má samozřejmě pravdu, která v hysterické atmosféře zvl. před první volbou prostě slyšet být nemohla. Tak jak zvolili chybnou taktiku, tak vybrali ovšem i nepřesvědčivého, matného protikandidáta a tak i po volbě pokračují v šálení především sebe samých - viz výroky o "těsném vítězství", apod. Ještějsem nikdy nezažil, že by rozdíl více než 10% všech hlasů byl označen za těsný. Dokud budou tito lidé takto obelhávat sami sebe, dotud pochopitelně nedsáhnou žádného výsledku. Asi je to nakonec takto dobře.
18. 02. 2008 | 13:04

Slav napsal(a):

Pane Křečku , ve všech projevech pana Švejnara jsem slyšel jaké má sociální cítění, jeho názor na kuponovou priva tizaci, radar čerstvý vítr atd. Nikde nezazněl ale jeho názor na Vaše oblíbené téma a to je deregulace nájemného. To jste mu zapomněli poradit a nebo se odmítl na toto téma vyjádřit?
18. 02. 2008 | 13:05

muf napsal(a):

Pane Křečki - prostě - ať udělá ODS cokoliv - podle Vás je to vždy nějaké svinstvo´, zrůdnost nebo podfuk, že ??
2 týdny krmíte národ tím, jak ODS blokovala důstojnost volby prezidenta tím, že nechtěli veřejnou volbu (málem se na tom rozpadla koalice) a dnes to už zase obracíte proti ODS ???
Nechápu ...
18. 02. 2008 | 13:06

V.Mlich napsal(a):

to dzixy: Jde o to, ze pro pripad verejne volby se dalo dopredu naprosto presne spocitat, jak to dopadne. A tak to i dopadlo. Vyberem tajne volby mohla zustat alespon nejaka nadeje, co kdyby v ODS bylo vice zradcu nez v CSSD...
18. 02. 2008 | 13:06

nojono napsal(a):

Prostě a jednoduše, politika je věc špinavá. Přímá volba těm, kdo si to snad dosud nemysleli, umožnila nahlédnout jenom malounko pod pokličku. Otázkou je, kdo z toho "prozření" měl mít prospěch, a kdo na tom nakonec vydělá. Což nemusí být totéž.
18. 02. 2008 | 13:06

Rolf napsal(a):

Po bitvě každý generál, že pane Křečku? Proč jste tedy sám při hlasováních se svými kolegy podporoval veřejnou volbu? Bojíte se o flek, bojíte se Paroubka? Ale to už je jedno, prohráli jste, Klaus vyhrál.
18. 02. 2008 | 13:06

SuP napsal(a):

Ročník 53 -
...ano, výraz Antiklaus vyšel z ODS. Ale paroubek pana Švejnara jako Antiklause POUŽIL! Naopak Váš Antišvejnar je sice hezký pokus, nicméně Klaus byl KANDIDÁT strany, která ho nominovala už půl roku předem místo přehlídky králíků z klobouku. A to byli všichni Antiklausové, protože jednak do volby neměli šanci jakkoliv zasáhnout a pan Švejnar v té době nebyl zveřejněn.
18. 02. 2008 | 13:07

muf napsal(a):

A to je ten "Křeček", co si kdysi psal lživě JUDr. ???
18. 02. 2008 | 13:07

Petr Mašín napsal(a):

Vůbec nechápu, jak "lžidoktor" může být poslancem.
18. 02. 2008 | 13:07

dall napsal(a):

muf: vy jste to ani nečet, přiznejte se:)
18. 02. 2008 | 13:10

muf napsal(a):

Tak je to on ???
Potom jeho příspěvek nechápu už vůbec ???
18. 02. 2008 | 13:10

muf napsal(a):

Pro dall - bohužel ano !
18. 02. 2008 | 13:12

Hariet napsal(a):

Pane Hodači, nevšimla jsem si, že by Langer, Nečas, Vidím a jim podobní z ODS se zpříma do očí dívali... Těch kladnějších típků mezi poslanci a senátory vidím víc na straně levější. Bohužel. Omlouvám se těm několika nóblesnějším pánům zprava, ale moc jich nevidím. Dnešní český politik - žádný vzor pro mládež. A byla naděje - pan Jan Švejnar - bohužel byla promarněna. Nehodil se do krámu - komu asi? Těm slušným, nebo neslušným? Je to bída...
18. 02. 2008 | 13:12

Blue Jay napsal(a):

To Golem,

Vy si protirecnite. Na jedne strane rikate ze ČSSD má ve svých řadách prodejné renegáty, a na strane druhe doporucujete vymenu Paroubka jelikoz mnoha lidem jeho vystupování nesedí - snad jen primitivům a ostatním politikům. Takze ted nevim jak to myslite. Ale ptam se, neni prave to druhe proc Melcak, Pohanka a Snitily zmenili "stranu" ? Mozna jim Paroubkovo chovani nesedi a navic nejsou primitivove.
18. 02. 2008 | 13:13

Miro napsal(a):

to dall Zdá se, že jste nepochopil pana Paroubka. Tomu jde především o moc. Pokub by byl čestný člověk, tak by se neobklopoval takovými lidmi jako jsou dr. Rath,Hašek Sobotka. Choval by se slušně, zatím se jen dělá slušňákem
18. 02. 2008 | 13:13

Honza napsal(a):

Klaus byl ministrem financí, předsedou vlády, předsedou parlamentu, prezidentem. Teď podruhé opět prezidentem. Potřetí podle ústavy kandidovat nemůže, co potom? Co bude následovat, aby už byly ambice této osoby s konečnou platností zcela ukojeny? Kanonizace? Nanebevstoupení?
18. 02. 2008 | 13:14

muf napsal(a):

Hariet : máte v jednom pravdu - je příjemnější, když vyhraje Váš favorit, než favorit protivníka !
Ještě že můj byl Václav Klaus ane američan Švejnar, jehož manželka nezná slovo česky a který sám měl co dělat s americkým akcentem.
To nebyla snaha zvolit nějakého Švejnara - to byla snaha sesadit Klause a nakopat ODS. Také to bylo patrné z projevů ČSSD a SZ.
Naštěstí se to nepodařilo - a chápu, že je z toho mnohým zle.
18. 02. 2008 | 13:17

Jim napsal(a):

Ty rady,aby příště lépe vybírali poslance jsou zbytečné. Není z čeho. Slušný tam za stávajícího vedení nepůjdou a s prospěchářema to půjde stále dokola a stále stejně jako dosud.
18. 02. 2008 | 13:17

dall napsal(a):

miro: paroubek má jistě k postavení autority lepší vztah než třeba já, ale to už je jaksi přepoklad toho aby se člověk ucházel o vedoucí funkce. lidi, kteří ho obklopují se vyprofilují sami. to jsou prostě ti, co se nebojí jít k mikrofonu a něco říci. ti aktivnější jedinci to pak zdánlivě obklopují víc než ti co si raději přečtou noviny. to je asi v každé straně, viz třeba langer atd. rath je otřejší a popravdě mi na levicového politika moc nesedí, ale v podstatě mi nevadí, hašek se mi moc nezdá, trochu jako cholerický švejk a sobotka je opravdu v pohodě. vadí mi spíš jadnák. to je primát skoro jak topolánek, jen je snad ještě blbější:)
18. 02. 2008 | 13:21

Blue Jay napsal(a):

Jen postreh,

Paroubek se divil jak je mozne ze Evzen Snitily byl 18 let vernym clenem CSSD a najednou "prozrel". Rekl bych ze poslanec Snitily "prozrel" kdyz se predsedou CSSD stal Paroubek. Na tu mu stacilo jen par mesicu.
18. 02. 2008 | 13:21

dall napsal(a):

né to, ale ho:) no tímto překlepem aspoň udělám radost:)
18. 02. 2008 | 13:22

V.D. napsal(a):

Jak bylo napsáno,tajna volba měla být znehodnocena autocenzurou (dokladem o mé volbě).
ČSSD v opozici prohrává jednu bitvu za druhou.Taková hloupá úvaha jí nepřidá.
Voliči si cení chytrosti.
18. 02. 2008 | 13:23

Radek Hodač napsal(a):

Hariet:
napsal jsem " Člověk nemá v téhle zemi nejmenšího důvodu vážit si politiků. A není to chyba obyvatel téhle země. Máte to na svědomí vy, kteří se z Bůhvíjakého důvodu domníváte, že jste slovutným kolegiem elity národa."

Vůbec jsem nezmiňoval politiky za Vaši oblíbenou stranu.Týká se to přeci všech.Nicméně zdá se, že více jidášů najdeme právě na levé straně spektra..
18. 02. 2008 | 13:24

AJ napsal(a):

Pane Radku Hodači, to Vaše
"Člověk nemá v téhle zemi nejmenšího důvodu vážit si politiků. A není to chyba obyvatel téhle země. Máte to na svědomí vy, kteří se z Bůhvíjakého důvodu domníváte, že jste slovutným kolegiem elity národa."
je pomýlené, politikové vzešli z obyvatel země, takže lidé mají přesně takové, jaké si zaslouží tím, co jim dovolí.
A když jste tak férový, tak jděte do politiky a natřete to všem.
18. 02. 2008 | 13:27

Hariet napsal(a):

Mufe, blahopřeji k vítězství... Jestli to bude skutečné vítězství nebo vítězství Pyrrhovo, to ukáže budoucnost. Přála bych si, abyste měl pravdu Vy, protože i já v tom budu muset žít. Promiňte, moc tomu ale nevěřím... To by se musel moc změnit jak V.K., tak i jeho doposud "vládnoucí" ODS. Budou toho schopni?
18. 02. 2008 | 13:27

Jan Ebermann napsal(a):

To Muf. Kdybyste se přátelé starali raději o lhaní typu pana Tlustého "Daňové přiznání bude jednostránkové" či podobné lži v prohlášeních a slibech pánů Langera, Julínka a dalších. Křeček též neuváděl pravdu, nicméně vystudoval práva, má bohatou praxi a jistě předčí ve znalostech mnohého "JUDra". Nijak ho neobhajuji, ale jeho lež proti lžím zmíněným je skoro nicotná.
18. 02. 2008 | 13:28

socdem napsal(a):

měli byste poděkovat Rathovi,který si s Václavem chtěl vyřídit účty za své nejmenování ministrem hnedle napoprvé-musel pak opustit dobré bydlo v ČLK,které mu beztak bylo jen odrazovým můstkem k ukojení nezřízených politických choutek. Spousta soc.dem členů na okresech při předvolebních mítincích varovala Paroubka před touto postavou -marně. Vím to, byl jsem účasten...Sbírání informací a fízlování ve straně se opravdu rozmohlo-, bohužel..
Čili lze nyní parafrázovat text budovatelské písně: te´d,když máte, co jste chtěli... Trio paroubek, hašek a rath je schopno zavést soc.dem do ... a vůbec nejde o to,že jsou nyní vyšší preference..
18. 02. 2008 | 13:30

Blue Jay napsal(a):

Kdo je vlastne Svejnar?
Abych se priznal tak z jeho generickych projevu to porad nevim. Jsou ruzne hypotezy. Tady je jedna na zamysleni.....

http://neviditelnypes.lidov...
18. 02. 2008 | 13:30

Radek Hodač napsal(a):

AJ

nehovoříme tady o mé, či Vaši férovosti, nýbrž o politicích.Pokud jde o mne, mám za sebou v životě pár kopanců, které by mne v politice okamžitě limitovaly. Konkrétně, léčbu závislosti. A to je věc, která se nepromíjí.Nehledě na to, že na mém žebříčku hodnot je téměř jakákoli činnost výše, než politika. Pravdu ale máte v tom, že vyšli z nás a jsou tudíž i jistým obrazem národa.Bohužel neradostným.
18. 02. 2008 | 13:34

Pavel napsal(a):

Co se pane poslanče s Vámi děje. Již druhým svým článkem mně hovoříte z duše. Vy snad chcete skončit s politikou? Je to přesně tak jak popisujete, Švejnara porazila VEŘEJNÁ VOLBA a je mně jen líto, že jste nepřesvědčil "ROKA", který to chce hodit na jiné.

Ano, veřejná volba akorát podpořila stranickou disciplínu, ale v tomto případě NAPROSTO zbytečně. Děkuji
18. 02. 2008 | 13:36

Karel napsal(a):

Pokud ČSSD nezmění zásadně výběr poslanců, tak bude platit, že hlasy pro ČSSD mohou být hlasy pro ODS.
18. 02. 2008 | 13:37

Gary napsal(a):

Nemá cenu polemizovat s lidmi, kteří trpí paroubkofóbií. Ale k věci. Také jsem měl zato, že tajná volba by byla výhodnější pro Švejnara. Jenomže ODS chytře vypouštěla informace o zajištěných hlasech z ČSSD, čímž tuto stranu dokázala dobře znejistět. Poté začal Tlustý vyhlašovat, že si lístek vyfotí, aby mu pak někdo nevyčítal, že nevolil Klause. V takové situaci by asi těžko někdo z ODS volil Švejnara. Takže než taková fraška pseudotajné volby, nic jiného bohužel nezbývalo.
18. 02. 2008 | 13:39

Jeník napsal(a):

Pro Al Jouda, z ODS by pro p. Švejnara nehlasoval nikdo, to byl jenom výmysl pana Švejnara, aby voliče p. Kause pouze znejistil !!!!!
18. 02. 2008 | 13:42

Blue Jay napsal(a):

To Pavel,
Mozna ze uz i poslanec Krecek "prozrel", :-).
18. 02. 2008 | 13:42

karel4 napsal(a):

Domnívám se, že výsledek tajné volby by byl jistě divácky zajímavý. Nemyslím však, že by tajná volba výsledek otočila. Rozdílové body podle mého jsou právě v lobingu u volitelů, resp. předpokládání a předcházení krokům protistrany. Dále si myslím, že protiklausovská koalice nevyužila celého potenciálu, který spočívá v očekávání změny ve společnosti. Mísení programu Jana Švejnara s rétorikou ČSSD mnoho lidí odradilo.
18. 02. 2008 | 13:48

Vladimír napsal(a):

Ano Křečku, dotovaný nájemníku. Souhlasím, může za to ODS.
18. 02. 2008 | 13:49

jojo napsal(a):

Pane Kreceku, mate 100% pravdu v tom, ze verejna volba byla proti Svejnarovi. Mozna to byl i Paroubkuv zamer, protoze jak je znamo ani on Svejnara moc nemusi. Paroubkovi slo pouze o upevneni sve pozice v ramci CSSD a predvedeni sve moci pred spolustraniky. Proto, kdyz se pan Snitily neridil jeho "narizenim", byl nemilostne vyloucen.
Pokud ma byt CSSD zase na vyslunni, musi do cela lide jako Vy ci pan Skromach.
18. 02. 2008 | 13:52

PetrT napsal(a):

Nemá cenu dohadovat se, která volba by byla pro koho výhodnější. Veřejná volba je prostě transparentnější. Aspoň poodhalila pravý stav naší politiky. A i to je obrovský úspěch! Navíc poslanec nebo senátor je pouhý delegovaný volitel, a proto by jeho volba měla být v demokracii vždy veřejná. Vždyť podle čeho má volič své zastupitele vybírat, než podle toho, jak hlasovali v minulosti? Podle jejich "čestných" prohlášení? Nebo podle vzoru na kravatě?
18. 02. 2008 | 13:53

stoppa napsal(a):

Blue Jay.

Zastávám názor, že hysterie kolem Švejnara, ze kterého se dělá jakýsi novodobý "král Ječmínek", je bláhová, ba legrační.

Ale článeček na Neviditelném psu, který jste tu doporučil, je cosi, co jsem už dlouho nečetl. Rétorikou i duchem přímo odvozeno z toho nejhoršího, co kdy vyprodukovbala pokleslá bolševická propaganda, totiž z periodika Tribuna. Ten pán tam snad musel kdysi přispívat.

Autor pamfletu dělá rovnítko mezi Švejnarem a jeho podporovateli, které staví do jedné řady s Hitlerem a Pol Potem.
Vy jste taky toho názoru?
18. 02. 2008 | 13:53

Vladimír napsal(a):

Vážení mnoho z Vás si tady otírá ústa o pana Paroubka, ano není to ani můj oblíbenec dá se mu mnoho věcí zazlívat.Když se ale podívám na hulváta Topolánka, a jeho přítele Dalíka, Langra, Tlustého ,Římana Kalouska Čunka Svobodu a mnoho dalších tak je to k pláči a nevidím vůbec žádný rozdíl mezi pravým a levým politikem.
18. 02. 2008 | 13:56

Pavel B napsal(a):

TO:V.D. Primárně máš pravdu. ČSSD prohrává jednu bitvu za druhou. Ovšem pokud se zamyslíš, není už to tak jednoznačné. Paroubek chytře využil situace a podpořil kandidáta SZ. Bylo mu dopředu jasné, že prakticky proti V.K. nemá šanci, nicméně vrazil pořádný klín do koalice. Navíc protože tušil, že mezi jejich poslanci je někdo "konstruktivní" a nevěděl kdo, prosadil přímou volbu. Jinak se to zjistit nedalo a v současné situaci v PS 102:98 odchod jednoho poslance stejně nic neřeší.
18. 02. 2008 | 13:58

Ruda napsal(a):

AJ, promiňte mi, ale jste naivní. Nevidím cestu, jak by to mohl může slušný člověk v politice těm ostatním natřít. Vy ten mechanismus znáte? Tak s chutí do toho! Pokud vám nechybí ta slušnost, pak je to skoro vaší povinností...
18. 02. 2008 | 13:58

Eiram napsal(a):

Nevím proč se tady řeší problém volby hlavy státu,vždyť to bylo už jasné 8.2.kdo bude zvolen,jenže se muselo všechno zbytečně komplikovat,aby nás poplatniky stály volby ještě více.V tom případě by se mělo diskutovat o chování a nedůstojnosti voleb naších zakonodárců.Nic více neukázali jen svou mizivou inteligenci, strach o své teplé a dobře placené mistečko a hlavně umění intrik.Zdali je zvolen ten či onen mám dojem,že chleba ani nájmy levnější nebudou a u lékaře se bude platit stále tak proč se napadat navzájem to snad za nás dělají mocní nahoře a pan Klaus,který mě udivil
svým komentářem na prof.Švejnara a jeho projev cituji " prázdná slova",každý z toho vycití jen zesměšnění osoby a nadnesenost.A ta prázdná slova už posloucháme téměř 18let,jelikož každý projev či slib předvolební vyšumí do ztracena - čili prázdná slova od kohokoliv.
18. 02. 2008 | 14:03

canguro napsal(a):

Soudruh Vlk nám za hezký honorář všechny pomluvil a pourážel.Lidi typu Klause na Havla ve jménu strany donášeli a tady se dozvídám téměř pravý opak.Zapírat Klausovy kontakty s KSČ a asi i s STB je opravdu síla.K tomu ještě ta ostuda po světě za hlásání nesmyslů.Bude to krásných pět let!
18. 02. 2008 | 14:05

Jejda napsal(a):

Dobrý den, pane Křečku. Velmi stručně - také mám dojem, že se máme na co těšit. Po přečtení vašeho článku ale tipuji, že půjde o trochu jiný příběh, a že budete jedním z hlavních hrdinů. Takže - hodně štěstí :-))) ...
18. 02. 2008 | 14:10

manitou napsal(a):

I can see no contribution to insight.

Zbytečný článek.
=
Zbytečný poslanec, ještě k tomu regulovaný advokát - parazit na všech, kteří nemají regulovaný nájem - lidi s hypotékama, vlatním bydlením, a nejvíce s tržním nájemným.

Ten člověk není moudrý ani dobrý, je pouze vychcaný. Funkcionář - ubožáček
18. 02. 2008 | 14:12

AAA napsal(a):

Pane Křeček, podle první věty jste to opravdu neodhadl. Ty další pouze tuto skutečnost potvrzují. Veřejná volba byla za stávající situace rozumná, jenže měla být vedena jako individuální a ne manifestační. Tam totiž byla chyba. Důvodem nezvolení Švejnara je podle mne jednak hlasování dua Melčák-Pohanka, dále nátlak na Snítilého p.Langrem, pokud si Snítilý je vědom spolupráce s rozvědkou i hypotetické. Nepřítomnost Zubové a neochota ji vypárovat z volitelů Klause. O těch dvou nezávislých senátorkách raději nemluvit. A nemalou měrou se na tom podílela běžná vlastnost KDU, otočit se podle větru. A před volbami jim byl předhozen návrh zákona o církevních restitucích, což je pro ně chutné sousto, za které jsou vděčni a tudíž se odvděčí. Protože se na politické scéně pohybujete již dosti dlouho, lze tento Váš blog považovat při nejlepším, za Váš osobní omyl. A jenom doporučení. Zkuste usilovat o změnu volebního zákona v části volby členů Parlamentu tak, aby byl zachován počet míst podle stran a zabránilo se takovým Melčákům, Pohankům atd. kandidovat za jednu stranu a program a po zvolení program se kterým jsem byl zvolen, vklidu a v podstatě beztrestně hodit do koše. Navíc je nutno brát v potaz, že ODS měla v tomto případě 121 volitelů, z toho v senátu pohodovou většinu, takže potřebovali získat ještě 20 lidí. No a to zvládli lidovci. Předpokládám, že pokud by se váha kývala v průběhu 1.a 2. kola, tak by komunisté volili i v kole třetím a hypoteticky by mohla vyjít volba Švejnara. Takže Klaus opravdu zvítězil jen díky strachu či politikaření některých jedinců, z nichž 3 jsou zvolení a dnes bývalí poslanci ČSSD.
Příště, prosím, při psaní blogu zkuste být objektivnější.
18. 02. 2008 | 14:13

Hráč napsal(a):

Stále přemýšlím kde asi soudruzi Ráth a Paroubek udělali zase chybu?
18. 02. 2008 | 14:14

Gerd napsal(a):

Blue Jay:

Ale to víte, že i v ČSSD jsou hromady bývalých komunistů! Nebo spolupracovníků StB. Podobné je to i v ODS. Nakonec se dá říct, že v parlamentu mají převahu lidé s bolševickým myšlením a praktikami:

1. KSČM - všichni
2. ČSSD - značná část
3. ODS - taky slušná sbírka
4. KDU-ČSL - bratři lidovci kolaborovali už v Národní frontě, vládli s ODS, ČSSD, zase s ODS a budou vládnout klidně i s čertem. Kalousek chtěl podpořit i vládu s komunisty!

Nedělejte si iluze, je to stejná verbež, liší se jen typem frází. V ODS i v ČSSD jsou hromady lidí, též poslanců, kteří bydlí v bytech s regulovanými nájmy, ač jim příjmy umožňují platit tržní nájem, zatímco většina občanů může jít bydlet klidně pod most a všem je to jedno.
Jedním z těch neprávem dotovaných regulovaných nájemníků je i jistý poslanec Stanislav Křeček. Ale to byla určitě jen propaganda z druhé strany, že? :-)))
18. 02. 2008 | 14:15

Blue Jay napsal(a):

To stoppa,
To je presne to na co poukazuji. V mediich se najdou vzdy nazory pro a proti. Zalezi kdo cemu veri ci je ochotnej verit. Me napriklad udivil Paroubek ktery oznacil STEM za jedinou verohodnou agenturu verejneho mineni (kterou si plati), a smetl ze stolu agenturu ktera k nemu nebyla "pratelska". A to na verejne televizi! Co si o takovem cloveku mam myslet? Ale ja si uz udelal usudek o Paroubkovi a jeho "vyzkumech verejneho mysleni" Obdivuji agenturu Faktum Invenio ktera se odmitla stat devkou politiku.
18. 02. 2008 | 14:17

Marcel napsal(a):

Nejvetsim problemem pro volbu Svejnara bylo to, ze jej jako sveho kandidata nominovala CSSD a podporovala ho svymi Paroubkovsko - Rathovskymi metodami. Zadny rozumny clovek by nemohl chtit pripustit, aby lide, kteri se projevovali pri prvni volbe (Paroubek, Rath, Hasek ...) meli na Hrade cloveka, ktery by jim mel byt politicky zavazan. Pri predstave, ze by jim Svejnar jako prezident bez zkusenosti v ceskem politickem marasmu, mel naslouchat, mi beha mraz po zadech. Pokud si CSSD neuvedomi, ze tyto zpusoby vedeni strany a verejneho vystupovani jejich vrcholnych politiku jsou pro ni samotnou znicujici, ze Paroubkova diktatorska touha po moci spolehlive odradi kazdeho, kdo vaha s podporou ODS, potom nejsou skutecnou alternativou.
Pro vrcholne predstavitele CSSD plati : pustte me pred verejnosti prezentovat me nazory a znemoznim se sam. Preji CSSD at jim soucasne vedeni vydrzi co nejdele.
18. 02. 2008 | 14:19

stoppa napsal(a):

Ono to není tak složité. ODS byla zkrátka v taktice i v zákulisní práci obratnější a taky se tomu systematicky věnovala delší dobu. Huráakce, jak nám je předvedli Švejnarovci, proti tomu nemohly uspět. Úvahy, jak by to mohlo být, kdyby to nebylo, jaké to bylo, jsou komické.
18. 02. 2008 | 14:19

Jarda napsal(a):

Krecku, bacha abys nedopadl jako Snitily. Pises, ze Paroubek, Rath a dalsi poskokove zmrvili volbu prezidenta a potopili Schweinara... To by se na nekterych mistech nemuselo libit...
Preci jen, jak rekl Skromach: "Každý se může svobodně rozhodnout, s vědomím toho, že to pro něj může znamenat i konec v ČSSD nebo PK." bacha na to, plati to i na svobodne vyjadrovani :-D :-D :-D
18. 02. 2008 | 14:21

Blue Jay napsal(a):

Gerde kdyz jste se ptal.....,

Poslanci a exposlanci s komunistickou minulosti za CSSD,

Jan Kavan, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno, styky s StB
Zdenek Skromach, 1982 - 1989 clen KSC
Jiri Rusnok, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Jaroslav Tvrdik, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Eduard Zeman, 1966 - 1970 clen KSC
Jaromir Schling, 1981 - 1989 clen KSC
Michal Kraus, 1984- 1991 clen KSC
Jiri Vaclavek, 1964 - 1968 clen KSC
Frantisek Strnad, 1984 - 1989 clen KSC
Miroslav Svoboda, 1985 - 1989 clen KSC
Pavel Dostal, 1962 - 1969 clen KSC
Karel Splichal, 1983 - 1989 clen KSC
Miloslav Vlcek, 1983 - 1989 clen KSC
Petr Ibl, 1984 - 89 clen KSC
Milos Melcak, byl clen KSC, presne obdobi nezjisteno
Josef Smykal, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno
Jan Mladek, 1987 1989 clen KSC
Josef Smykal, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno
Jan Mladek, 1987 1989 clen KSC
Jaroslav Palas, 1980 - 1990 clen KSC
Milada Emmerova, 1966 - 1969 clenka KSC
Antonin Sykora, 1983 - 1989 clen KSC
Rudolf Tomicek, 1967 - 1990 clen KSC
Hana Sediva, 1979 1990 clenka KSC
Vladimir Lastuvka 1966 - 1969 byl v KSC
Josef Kubinyi - do roku 1990 clen KSC
Robert Kopecky, 1981 - 1989 clen KSC
Alfred Michalik, do roku 1990 clen KSC
Oldrich Nemec, 1976 - 1990 clen KSC
Ladislav Skopal, 1983 - 1989 clen KSC.....
18. 02. 2008 | 14:21

Blue Jay napsal(a):

Gerde a ted ODS,
Poslanci a exposlanci s komunistickou minulosti za ODS:

Vlastimil Tlusty, 1988 - 1989 clen KSC
Jaroslav Zverina , 1965 - 1968 clen KSC
Petr Krill, 1968-1969 clen KSC

A pokud sezenes dalsi dukazy, tak to sem dej. Ja vychazim z verejne dostupnych zdroju.
18. 02. 2008 | 14:25

Blue Jay napsal(a):

Mam otazku na Krecka,
Proc jste se stal clenem CSSD a ne KSCM? A mimo vas i tech 20+ poslancu co bejvali az do 1989 clenove KSC? Jsem cizinec a chtel bych vedet jak se v 1989 menili kabat.
18. 02. 2008 | 14:30

Jaka napsal(a):

Pane Křečku, nikdy bych nepřipustila, že bych s Vámi mohla někdy v něčem souhlasit. Ale tato Vaše úvaha je neskutečně pravdivá. Jsem Klausův volič, přesto levici nepodceňuji, ale s Paroubkem, Rathem, Jandákem a Haškem v čele jen odstrašujete chytřejší lidi, aby přece jen nad vaší argumentací přemýšleli. Totalitní manýry Paroubka jsou naprosto kontraproduktivní. A souhlas s hodnocením šance p. Švejnara, neměl šanci! Jeho sympatie k EU a jejímu dirigismu, vítání eura, což je třeba z ekonomického hlediska naprostý omyl, to sympatie nemohlo zvýšit. On je jen a jen příjemný nekonfliktní typ, víc nic moc. A to je málo.
18. 02. 2008 | 14:31

Lucka napsal(a):

Pan Paroubek už kdysi řekl: "Já jsem demokrat, ale kdo nebude mít stejný názor jako já, bude muset ze strany odejít." A v duchu tohoto prohlášení i jedná;-)

Myslím, že politická kultura v ČR skončila odchodem Miloše Zemana z čela ČSSD a Václava Klause z čela ODS. "Po nich už přišla jen potopa", ať už v podobě udělám-všechno-co-řeknete Špidly, ajznboňáka Grosse, burana Topolánka, no a vrcholem je sedlák Paroubek a Rath, ke kterému mě ani nenapadá výstižný přívlastek. Ještě nepatrná naděje možná zůstává u Pavla Béma, ale nevím nevím, s tou jeho olympiádou...
18. 02. 2008 | 14:33

kritik napsal(a):

veřejná volba není totalitní...tady se to spojuje s minulým režimem....bylo to za komunismu je to špatné ....ale je to nesmysl.......to že něco není vidět neznamená že to neexistuje
18. 02. 2008 | 14:36

kritik napsal(a):

Lucka:

demokracie není o tom že každý může mít názor jaký chce kdykoliv....pokud se na klubu něco dohodne tak se to má hájit ...jinak je to zrada a ostatní takového jedince mohou svobodně vyloučit ze svého středu...
18. 02. 2008 | 14:39

Jan napsal(a):

Za 5 let se budeme opět radovat, či žalovat si na nového prezidenta a emaily budou žhavit všechna vedení informacemi, které na věci stejně nic už nezmění.

Neměli bychom tuto skutečnost využít nyní k tomu zamyslet se nad tím, a vyzvat nás, obyvatele naši České republiky at´se o to konečně sami přičiníme, necht´ z jejich, našich řad vzejde nový kandidát, či kandidáti, příp. kandidátky.

Z minulosti mne straší kopie nějaké přihlášky p. Klauze do KSČ, se všemi rodinnými detaily, právě tak jako z doby nejnovější údaje o tom, jak mladík Švejnar emigroval s kytarou a bat´ůžkem do Švýcarska v době, kdy hranice byly neprodyšně pro pravé emigranty uzavřeny.

Oba pánové jsou s (ne)blahou minulostí více, či méně propojeni, jejich rodiny ji ztělesńovaly a formovaly. Oba pánové z té minulosti profitovali, proti těm, kteří to pozitivní pozadí té minulosti za sebou neměli, nebo měli tehdy se odlišující od nich pro taky karieru nevhodný původ.

Necht´ během těch budoucích 5 let se zformují noví adepti a řeknou, my máme taky ty schopnosti být českým prezidentem. A nemusí se srovnávat s žádným z těch minulých prezidentů, aby byl nakonec někdo z nich zvolen. Stačí být těch 5 let věrohodný zájmům Česka a voliči si to sami již prošetří a uhlídají.
18. 02. 2008 | 14:39

Lucka napsal(a):

Když byl nějaký z členů ČSSD členem KSČ před rokem 1968...budiž. Ale ta osmdesátá léta, to je fakt hnus. A mohl by někdo udělat stejnou "analýzu" pro ostatní strany?
18. 02. 2008 | 14:40

venkovan napsal(a):

Pane Křečku, poslanče za ČSSD, jak jste hlasoval vy při Vlčkově zrychlené volbě o tajných volbách ? Po bitvě je každý generálem, ale to je vám socialistům podobné, vy víte, co jste měli udělat, ale bohudík, jste to zase neudělali. Včera v TV jsme viděli předsedu té vaší partaje, kdy označuje členy ODS při volbě presidenta republiky jako "... kreatury z ODS, které se mu smály do obličeje ...." S takovým předsedou to daleko nedotáhnete, a to je jistě dobře pro nás pro všechny.
18. 02. 2008 | 14:42

hribe napsal(a):

Bohuzel je pravda, ze SZ+CSSD volbu prezidenta prohrali. Nicmene soucasne s nimi sme prohrali i mi vsichni obcane. Svejnar byl od roku '89 jednoznacne nejlepsim kandidatem na prezidenta. Klaus tuto roli sice par let zastava, ale jak ??? - 1. Rozhodne neni nestranicky (zakaldni vlastnost prezidetna), 2. Rozhodne to neni charakterni clovek (je to clovek chorobne prahnouci po moci, ktery se dodnes nesrovnal s "vypraskem", ktery prodelala v minulosti jeho vlada), 3. Rozhodne nenechava a nikdy nebude parlamentu svobodu, vzdycky uplatnoval a i nadale bude uplatnovat svoji moc a bude vsemi moznymi zpusoby ovlivnovat politickou scenu ... 4. Prakticky je to clen ODS a v jejich barvach jedna.
18. 02. 2008 | 14:42

Ruda napsal(a):

Ja(r)ko, "odstrašujete chytřejší lidi, aby přece jen nad vaší argumentací přemýšleli" -nezlobte se, patříte zřejmě k těm chytřejším, kteří přemýšlet nemusejí. Jaký máte mít názor vám určí Vůdce?
18. 02. 2008 | 14:42

Blue Jay napsal(a):

Draha Lucko,
Pred rokem 1989! Se ti pletou cislice?
18. 02. 2008 | 14:44

Jájínek napsal(a):

Pane Křečku, jsem zastáncem tajné volby prezidenta. Věřte, že kdyby byla tajná volba, tak by Klause volilo daleko více volitelů ČSSD (Zemanových příznivců)a pro Švejnara by to byl daleko větší propad. Zapomínáte, že ČSSD je rozdělena na dva tábory. Proparoubkovský a prozemanovský, který se způsobem paroubkoského vedení nesouhlasí (40% nedalo hlas Paroubkovi).

Také nevěřte tomu, že by v tajné volbě někdo z ODS hlasoval pro Švejnara. Důvodem jejich soudržnosti není jen zvolení Klause, ale dovést důstojně stranu k dalším volbám.
18. 02. 2008 | 14:50

Blue Jay napsal(a):

Paroubek ma problem,

Desne rad by "modernizoval" CSSD. Akorat to nak nejde. A proc?
Nejprve jak vypadá ta bežná predstava: obtloustlý padesátník ponurého vzezrení, pripomínající Formanovo Horí má panenko, malounko ríznuté Hitchkockovým horrorem. Upírá do televizní kamery svuj uhrancivý, ponekud skelný pohled a každou kletbu na adresu svých politických protivníku zacíná sugestivním „no tak podívejte se…“ Divák uvažuje, má-li radeji vlézt pod stul nebo se zamknout na WC, a zároven tuší, že ani na jednom z tech míst se už nikdy nebude cítit bezpecne.

S tím vším má být nyní konec. Pan Dimun doporucuje vybrat tri mluvcí: za prvé, usmevavého mladíka, komunikativního, vzdelaného a zcestovalého. Za druhé, aktivního podnikatele, který vysvetlí svým kolegum, proc je dobré být v CSSD. A za tretí všeobecne respektovaného vedce z univerzitního prostredí. Tím dostane strana hned tri výrazne lidské tváre. Jakmile se zjeví na obrazovce v poslední predvolební prezentaci CSSD, televizní divák, zbavený strachu, vyleze zpod gauce a odebere se k volební urne dát svuj hlas cervené ruži.

Chápu jakési rozpaky, které zjevne funkcionári CSSD nad poradenskou cinností pana Dimuna pocitují. Mám jakési mlhavé podezrení, že se sice jako poradce osvedcil v práve probíhající výmene manželek pana predsedy, ale lpí na nem stín neúspechu US-DEU, které kdysi nepochybne také radil. Navíc otcové CSSD mohou snadno namítnout, že takové mluvcí už strana vlastne má a nepotrebuje je nikde hledat. Usmevavý komunikativní mladý muž, vzdelaný,a zcestovalý – kdo jiný by to mel být než dr. Rath! Povest rebela (což Dimun doporucuje) si muže vysloužit tím, když ponekud priblíží dnešku termín, v nemž hodlá vystrnadit pana Paroubka z funkce predsedy strany. Uznávaný univerzitní vedec – to je prece prof. Jicínský, který si vydobyl ostruhy už když asistoval pri zrodu „Ústavy CSSR“ z roku 1960. Problém je s aktivním podnikatelem: vhodný kandidát, Ivo Svoboda, sedí dosud v base, kam se dostal za vytunelování melnické kocárkárny. Už brzy jej ale propustí za dobré chování.
18. 02. 2008 | 14:52

hribe napsal(a):

Samozrejme, ze chyba nastala v CSSD - proste to zaridili 3 jeji poslanci, o tom neni pochyb. Nicmene je otazkou, jestli opravdu jednaji podle sveho svedomi, nebo je ODS parmanentne "maze" uplatky, nebo na ne ODS proste neco ma. To ze p. Snitili zmeni kurz o 180 st. akorat pred volbou prezidenta, je minimalne podivne - ale sme proste u toho, je to jen spekulace a pravdu se nikdy nedozvime ... Nicmene lide, co nabizeli po volbach 5 mil. panu Plocovi za podoporu vlady, dnes uz sedi - ale dlouho nebudou, jelikoz Langer to zaridi ... Dale je podivne, ze 122 lidi z ODS hlasuji vsichni porad stejne a nikdo s nich nema odpor ke Kalusovi - ve strane ODS totiz dle meho nazoru panuje uplne jiny a mnohem hlubsi diktat nez v CSSD, jinak sei nedovedu vysvetlit, proc se ve vsech stranach objevuji "cerne ovce" jenom v ODS nikoli - je jich nejvic a jsou to taky lide z masa a kosti jako vsichni ostatni poslanci sa senatori ...
18. 02. 2008 | 14:52

Blue Jay napsal(a):

Ale ted vazne,
Neni to sranda? Napric politickou reprezentaci?
18. 02. 2008 | 14:54

Bolšoun napsal(a):

Vy, poslanci, pane Křečku, máte vždycky na všechno dost času. 5.let jste mohli vybírat důstojného kandidáta a soupeře proti V.Klausovi. Nechci říci, že jím J.Švejnar nebyl, ale přece, byl to risk který nevyšel. A kde byl Váš kandidát???? Jste se ani nezmohli nato, abyste někoho postavili, strana s více jak 30 % voličské základny.U nikoho , a zdůrazňuji, u nikoho nehledejte zavinění.Vy sami jste v ČSSD všichni viníci toho, že na hradě pořád sedí Klaus. Připadá mi to, že jste to tak chtěli.Vrcholem všeho jsou útoky p.Paroubka proti KSČM. Kdyby jste přišli s kandidátem který by stál za diskuzi, prosím, ale kdyby se prosadil do prezidentského křesla p. Švejnar, tak už tady byl USA radar a rakety k tomu, aby byl servis kompletní. Tak zase vymyslete nějakou koninu, až se bude o radaru jednat.My Vás budeme zase volit.
18. 02. 2008 | 14:56

?jen tak... napsal(a):

Myslím, že veřejná volba byl krok správným směrem.Pokud by nebylo přeběhlíků a lidí bez páteře asi by stejně nevyhrál Švejnar ale Klaus by také nezískal potřebné hlasy.Co myslíte kolikrát by ODS nominovala Klause /při neměnném počtu hlasů/ než by s tim byla trapná a směšná?Takhle se alespoň koupeni amorální lidé odkopali.
18. 02. 2008 | 14:56

Blue Jay napsal(a):

to hribe,

Ja nevim kde chyba nastala. To mam dojem nevysvetli ani politolog co ma barvu duhy. Live long and prosper.
18. 02. 2008 | 14:57

Jakr napsal(a):

Že Švejnar nemá šanci proti Klausovi uspět, muselo být Paroubkovi zřejmé od začátku. Mnoho možností na výběr ale neměl a proto volil cestu nejmenších škod. Samozřejmě z jeho pohledu. Stáhnout se předem asi považoval za to nejhorší a asi si chudák myslel, že jeho předvedené výlevy mají jiný než odpudivý potenciál. Sázka na veřejnou volbu a její vyvzdorování byla něho ale otázkou přežití. Připuštěním tajné volby, ve které by nemohl uplatnit své mafiánské a korupční metody (udělej to chci, nic ti sice nedám, ale nedostaneš přes hubu), by pro něho byla katastrofa. Ukázalo by se, že přeběhlíkem z ČSSD je on a pár jeho poslušných ocásků. To je zřejmé.
18. 02. 2008 | 14:59

Ruda napsal(a):

?jen tak, podepisuji.
18. 02. 2008 | 15:00

stoppa napsal(a):

Veřejná volba byla skutečně krok správným směrem, protože poměrně nemilosrdně odhalila nemohoucnost vztekajícího se Vůdce ČSSD, což samo o sobě je přínosem. Možná je to první krůček k nějaké změně - samozřejmě změně v soc. dem. Dokonce i pro současnou vládu by to mohlo být dobré, neboť každá vláda, která nemá kvalitní opozici, zvlčí.
18. 02. 2008 | 15:02

Herodes napsal(a):

Ve válce ani ve volbách neplatí žádné "kdyby". Platí pouze výsledek. Spekulace bez sebekritického poučení jsou k ničemu. ČSSD měla kvalitního kandidáta, respektovatelného i na straně ODS, totiž p. Zemana. Zradila ho sama. Na jiného v podstatě levicového kandidáta, přes Paroubkův srpnový pokřik, že někoho takového představí, se nezmohla (pravdu děl Zeman: Impotence české levice - staví jen pravicové kandidáty) - je to dáno podstatou levicovosti, kolektivismus, usekávající všechny, kdo přečnívají, přičemž moc drží nakonec stejně ti nejbohatší a pro sebe (tu Gross, tu Rath, tu Buzková,a jen občas socka outsider Paroubek pro špinavou práci, který by to všechno nejradši vyřešil po urválkovsku). A levicové stádo se nechá vést spasiteli tu Marxem, tu Leninem, pak Stalinem či Gottwaldem a zbožně naslouchá řečem o sociálně spravedlivém světě, kde budou všichni (až na ÚV či ÚVV) stejně chudí.
18. 02. 2008 | 15:05

Ruda napsal(a):

Jakr, zvláštní pohled na věc.. Právě tajná volba mi dává prostor pro úvahy o korupci.
18. 02. 2008 | 15:06

Bobo E napsal(a):

to hribe: Je také dost možné, že VK má 100% podporu ODS, protože je to kandidát ODS a je to pravicově smýšlející člověk. Naproti tomu, JŠ je a byl kandidát Strany Zelených, Mejstříka a Štětiny a pro některého levicového člena levicové ČSSD může být pravicový ekonom z Ameriky méně přijatelný, než pravicový ekonom z ČR, se kterým mají dlouhodobé zkušenosti.
18. 02. 2008 | 15:07

stoppa napsal(a):

Vcelku pozitivně hodnotím komunisty, ti neztratili nadhled. V první volbě si trochu pohráli s Klausem. Pak, když nejpozději ve středu začalo být jasné, že ODS má zajištěno dostatek hlasů a tím pádem hrátky na jeho účet končí, udělali dobrý gag s Bobošíkovou, čímž dali Paroubkově křeči ten správný punc masopustní taškařice. Víc sice nemohli udělat ani pro, ani proti, ale alespoň si to uvědomovali a vytěžili z toho maximum. Teď už Paroubka nikdo nemůže brát vážně jako "majitele 100 levicových hlasů".
18. 02. 2008 | 15:08

rosomák napsal(a):

Pane Křečku,vsadím boty,že v tajné volbě by jste volil Klause.
Za éru svého pol.života jste si jistě nahromadil dostatečné množství zásob,aby jste mohl ve své noře spokojeně užívat důchodu a nezacláněl mladým v politické kariéře.Jinak mravní očista zkorumpované politické scény nikdy nenastane.Sám jsem starý páprda,tak vím o čem mluvím.Jenom si to přestárlí politikové namlouvají,že bez nich to nepůjde.Bez stařečků to půjde mnohem lépe.
18. 02. 2008 | 15:09

Bobo E napsal(a):

Ještě bych něco poznamenal ke komunistům a jejich taktice. Mýslím, že to byla z části demonstrace vzdoru proti Jiřímu Paroubkovi - již od voleb se ohání 98 hlasy levice (napřed 100), jakoby to byly všechno hlasy ČSSD. Proto se, podle mne, v případě, kdy jejich hlasy stejně nemohly rozhodnout, rozhodly, že Jiřímu ukážou, že předsedou KSČM je někdo jiný.
18. 02. 2008 | 15:11

Blue Jay napsal(a):

Klid Bolsoune!
Dlouhodobej clen KSC Krecek se proste zmylil. V 1989 si myslel ze KSC je historie. A tak vztoupil do CSSD. A dnes si klade otazku zda se tehdy nezmylil. Standa to do dnes nevi.
18. 02. 2008 | 15:11

Blue Jay napsal(a):

Poslanec Krecek je politickej akrobat,
Clen KSC co tu dela kotrmelce uz 18 let. Se divim ze je porad v tak dobre kondici.
18. 02. 2008 | 15:16

hribe napsal(a):

to Bobo : Tvoje vysvetleni ma logiku, nicmene ja osobne neverim, ze komplet vsichni z ODS sympatizuji s Klausem a ze nikomu z ODS nevadi : ze Kalus neni nestranicky, ze ma desivy nazory na EU, ze mel uz davno opustit ceskou politickou scenu ... Tomuhle ja proste nemuzu verit. A pokud se ODS chova jako jeden clovek, tak jak ji chces v takovych volbach porazit, kdyz maj 122 lidi jasnejch ??? Jedine tim, ze udelas to samy - zapomenes na demokracii a zaridis se stejne - to udelala SZ, udelala to i CSSD, nicmene jeden clanek zklamal a timpadem to dopadlo, jak to dopadlo ...
18. 02. 2008 | 15:27

Charlie napsal(a):

pane Křečku,
při té morálce, která zde dnes vládne by jakákoli volba pro kohokoli dopadla stejně.
Bylo stejně zajištěno dost přeběhlíků, neboť peněz i diskreditačního materiálu bylo dostatek.
Takhle se alespoň část krtků musela odkopat a to patří spíše ke kladům - jinak byste tam toho Shnilého měli ještě i v dalších volbách.

to Martin(a další chytráci)
napsat, že pan Švejnar byl antiklaus je totéž jako napsat pan Klaus byl antišvejnar.
Nechápu, co mají tato tvrzení za logiku. Stojí-li jeden proti druhému lze tuto pitomost z dílny Občanské Demagogické Strany tvrdit do nekonečna o každém.
18. 02. 2008 | 15:33

Bobo E napsal(a):

to hribe: I bez pana Snítilého by stačilo 140 hlasů na zvolení VK (kvórum bylo 140, protože chyběli Barták a Zubová). Samozřejmě, že všichni z ODS nemusí být z Klauze nadšeni, ale přeci jenom je to jejich člověk a zakladatel. Jak se ČSSD vypořádala se svým zakladatelem si všichni dobře pamatujeme. Nehledě na to, že prezidentská volba byla ze strany KSČM a ČSSD deklarována i jako boj proti ODS, což také "napadené" semkne.
18. 02. 2008 | 15:35

Bobo E napsal(a):

to hribe2: Navíc způsobit rozkol ve vlastní vládní straně, a to ještě v době, kdy je v preferencích 4% za největším rivalem, to si také každý 2x rozmyslí. Neřkuli, že se v závěru "kampaně" JŠ vyprofiloval jasně proti ODS, čímž, podle mého mínění, odratil i ty z ODS, co by ho v případné tajné volbě natruc Topolánkovi volili.
18. 02. 2008 | 15:39

Jakr napsal(a):

to Ruda: "...Právě tajná volba mi dává prostor pro úvahy o korupci."
A proč si to myslíš? Protože to stále a stále dokola demagogicky opakuje Paroubek, který nemohl tajnou volbu připustit, protože by skončil? Jak by se taková korupce při tajné volbě realizovala? Proč platit někomu za něco, když nevím, jestli to splnil?
Naopak. Při Paroubkem vyvzdorované veřejné volbě byla korupce fakticky realizována. Jeho způsob korupce "udělej co chci a já ti za odměnu nic neseberu" je sice trochu netradiční, ale je přesně v duchu jeho bolševického způsobu myšlení. A v pátek si svoji "odměnu" odvoláním z klubu vyzvedl Snítilý. A je zřejmé, že mu Paroubek vymyslí ještě řadu dalších požitků.
18. 02. 2008 | 15:59

Ruda napsal(a):

to Jakr: domnívám se, že se dá i při tajné volbě zdokumentovat, jak jsem (tj. volitel) volil. Jen těm, kdo to nemají vědět, nemusím tento důkaz předkládat. V podstatě se mi zdá, že pro toho, kdo má v ruce nitky a momentálně moc, je to velmi pohodlná cesta k tomu, udržet si ji. Rozuměj -přitom, jak zranitelní, úplatní, nebo jinak pokřivení naši politici jsou...
18. 02. 2008 | 16:11

Lucka napsal(a):

Vlastně nechápu, na co si prof.Švejnar hraje. Je to taky pravicový ekonom (koneckonců i levicový ekonom musí mít v některých oblastech pravicové názory, neboť je ekonom;-)), názorově si s prof.Klausem je relativně blízký - sice se liší v jednotlivostech, ale koneckonců ho navrhnul na profesuru. Tak proč se do Klause tak zostra pouští? Že by i jemu nakonec šlo jen o moc?

Mimochodem, nejen projevy SZ a ČSSD byly zaměřené více proti VK než na podporu JŠ...i soukromé webové stránky JŠ se nesly v tomto duchu:-// Klaus si narozdíl od něj udržel úroveň (alespoň před zvolením) a zdržel se komentářů směrem k jeho osobně, pokud nebyl přímo tázán nebo napaden.
18. 02. 2008 | 16:14

Ruda napsal(a):

Vlastně mi připadá směšné, že tu frašku bereme natolik vážně, že o tom tady diskutujeme a ztrácíme čas. Je to jen boj o moc, koryta a extrabuřty. Ovšem doprovázený velkými proklamacemi. Sem tam někdo někoho pošle do prdele... Jen jim pomáháme brát se vážně.
18. 02. 2008 | 16:18

Bobo E napsal(a):

to Ruda a Jakr: Máte pravdu oba - korupce se dá realizovat při obou formách volby. Akorát bylo zajímavé, jak se Jiří Paroubech prosazuje styl volby, která umožňovala jeho způsob "korupce", obhajoval to tím, že to "dělá pro občany" a mnoho mu za to tleskalo. Vždyť nebýt některých novinářů, krom přítomných v sále by stejně nikdo nevědel, jak kdo volil.
18. 02. 2008 | 16:20

Yamata napsal(a):

Pane Křečku, ikdyž Vás zrovna nemusím, v tomhle s Vámi naprosto souhlasím. V tajné volbě měl Švejnar trochu větší šance než ve veřejné. Jestli jste byl opravdu proti veřejné volbě, máte o mě malé plus! Akorád jste se měl více prezentovat, ikdyž to v ČSSD není zrovna lehké!
18. 02. 2008 | 16:23

Ruda napsal(a):

Ovšem ať je to jakkoliv, jedna věc se nedělá: Klausovo otírání se o Švejnara v neděli na Primě, kde ještě do svého soupeře po bitvě kopl bylo ubohost sama. Švejnara neznám, ale napadat ho, že jeho projevy byly prázdné, je nesmysl. Byly? Jako ty Klausovy. Budu sjednocovat a ne rozdělovat! Umíte si představit Lacinější blábol?
18. 02. 2008 | 16:23

Bobo E napsal(a):

to Charlie: Nemáte tak úplně pravdu - dobře si pamatuji, jak od září pan Paroubek svolával schůzky, na kterých se hledal kandidát, který by "dokázal porazit Klause" a po kterých proklamoval že "udělá vše proto, aby nevyl Klaus znovu zvolen". Následné "tahání kadnidátů z klobouku" bylo snad jasným důkazem, že JP bude podporovat kohokoli, jen když to nebude VK. Ostante projevy pánů Bursíka a Paroubka při první volbě nebyli typu "volte Švejnara", ale "nevolte Klause".
18. 02. 2008 | 16:23

Bobo E napsal(a):

to Ruda: Pokud si dobře vzpomínám, Klaus svoje narážky na JŠ uvedl tím, že svého soka nechtěl jinak komentovat, ale potom, co JŠ pronášel při své nedělní návštěvě ČSSD, si prý nemohl pomoci.
18. 02. 2008 | 16:26

Ročník 53 napsal(a):

Lucko, víte on si Švejnar na nic nehraje, on nemusí, on umí. Vy si pletete kandidáty na prezidenta.
18. 02. 2008 | 16:26

Jakr napsal(a):

to Ruda: "...domnívám se, že se dá i při tajné volbě zdokumentovat, jak jsem (tj. volitel) volil."
To je pravda, ale také krok stranou. Pak se přece už nejedná o tajnou volbu. A můžeme začít složitě rozebírat, jak zajistit skutečně tajnou volbu, jestli to vůbec lze, .... A jak schválit třeba i fungující pravidla, když socani veřejně prezentují vůli tato pravidla sabotovat a podvádět.
18. 02. 2008 | 16:29

Blue Jay napsal(a):

Why did the chicken crossed the road?

There are many different explanations.
Karl Marx: "The chicken was driven by the lash of economic necessity."
Amelia Earhart: "She could have flown."
Martin Luther King Jr.: "I have a dream that one day chickens will be able to cross roads without having their motives called into question."
Central Intelligence Agency: "We can neither confirm nor deny any involvement in the chicken-road-crossing incident."
NASA: "Because it tried to reach Low Earth Orbit."
Bill Clinton: "It depends on what the meaning of the word "chicken" is."
Douglas Adams: "42"
Paroubek: Chicken who dares to cross the road? Ladies and gentlemen I will personally rip it's head off.


Krecek: I'll wait which way is the wind gonna blow.
18. 02. 2008 | 16:29

Honza napsal(a):

Trochu to připomína hru na hodného a zlého policajta, jenom mi není jasné, který je hodný a který zlý, protože na první pohled jsou hodní (nebo zlí) oba dva. Přátelé z ČSSD nejsou schopni přijmout, že jejich kandidát nezvítězil a vzájmeně se přesvědčují, že za to může zlá ODS, přeběhlíci z ČSSD, zrádci ČSSD, proradní lidovci, proradná KSČM, proradný Filip, špatné počasí nad Golfským proudem. Jenom je nenapadlo, že když silou prosadí nějaký způsob halsování, měli by být i duševně připraveni na to, že halsování nedopadne pro ně dobře. Podle reakcí se zdá, že na to nejsou připraveni
18. 02. 2008 | 16:38

Sámdoma napsal(a):

To AAA:
Zapomněla jste zmínit, že kromě nabídky zákona k restituci církevního majetku bylo na váhy přihozeno znovu přijetí Čunka zpět do odejítého křesla. Čunek, z taktických důvodů, hlasoval samozřejmě pro pana Švejnara, protože kdyby tomu bylo naopak, bylo by to příliš okaté. Holt, taktika je taktika.

To Blue Jay:
Cizinče, Vaše colty visí proklatě nízko! Na cizince (?!) jste také proklatě dobře informován, Vaše vědomosti jsou podezřelé,napovídají, že tohovíte proklatě mnoho (ve westernu by následovala střílačka a padl by jste mrtev k zemi). Nicméně, Vaše znalosti Vám nevyčítám,jen je používáte, t.zv. z pozice síly (event. vítězství). Až se mi vnucuje myšlenka, že jste v událostech posledních dnů angažován víc, než je normální z pohledu obyčejného českého človíčka. Ale nic ve zlém, v ledačems s Vámi nesouhlasím, avšak Vaše příspěvky se mi líbí,mají úroveň (na rozdíl od jiných) Díky. Přeji hezký zbytek dne.
18. 02. 2008 | 16:50

Lucka napsal(a):

Ještě jedna věc je na tomto článku zajímavá. Před volbou jsme zleva slyšeli "veřejná volba, veřejná volba, na tom všechno stojí a padá!!!" A teď najednou? Možná to nebylo úplně nejlepší, vlastně jsme svého kandidáta oslabili, v tajné volbě šanci měl, ve veřejné rozhodně ne... Nezdá se mi, že by pan Křeček šel proti proudu své strany, naopak se mi zdá, že se i teď - zpětně - snaží "vysvětlit", že Klaus vlastně vyhrál jen díky taktické chybě a že ve skutečnosti podporu většiny parlamentu nemá.
18. 02. 2008 | 16:52

Blue Jay napsal(a):

To Rocnik 53,
A co presne Svejnar umi? Ja umim to same jako on. Genericke odpovedi na vse. Mozna budu kandidovat na presidenta CR. Jsem sice Kanadan ale!!Chtel bych byt presidentem vsech, nadstranicky a mam vizi. Chci aby se CR stala zemi kde jsou si vsichni rovni, chci spojovat a nepolarizovat. Chci aby si vsichni v CR vazili sami sebe. Chci aby nebyla propast mezi bohaci a temi kterym se nedari. Chci aby kazdy obcan CR mel pravo na zdravi. Verim ze radar USA je pro CR dulezitej, ale pokud dostanu dost hlasu tak jsem ochotnej rict ze radar je vymysl dabla z USA. Bych rekl ze mam dost kvalifikace na presidenta CR. Ted jde jen o to poznat Bursika a Paroubka. Ale co opravdu chci je.......prodat knihu v CR ktera se nazyva Kam kráčíš, Česko? Cesi, lol!
18. 02. 2008 | 16:57

ruda napsal(a):

jakr: krok stranou od čeho? Uniká ti, že tajná- veřejná volba je jen o technice a ne o morálce. Tedy v podání naší politické špičky. Etikou a demokracií se jen vehementně ohánějí ať už chtějí prosadit cokoliv.
to Bobo E: co řekl Švejnar na návštěvě ČSSD nevím, ale o to jde -neřekl to do médií. Kromě toho ať to bylo co to bylo, gentleman který zvítězil se nad to povznese. Navíc argumentace VK byla povážlivě vratká.. Omlouvá jej jen to, že on to evidentně sám nevidí. Jde o to, že zde nešlo o gentlemana, ani o vítězství. Při natolik rozdílné výchozí pozici to byla prohra a pořádná...
18. 02. 2008 | 17:10

rolf@imc.cas.cz napsal(a):

Pan Křeček je legrační. Jeho úvaha, že by v tajném hlasování někteří ODS dali hlas Švejnarovi je fantasmagorií. Rovněž koupená firma Melčák-Pohanka by nehlasovala proti Kausovi. Agent StB Snítilý, na kterého se to provalilo a byl podplacený dlouho před volbou by v tajné volbě hlasoval pro Klause, nyní by se zapřísahal na život svých dětí, že volil Švejnara. Komunisti předem deklarovali, že Švejnara v 3 kole nebudou volit tj. dělali vše pro zvolení Klause. Křeček je mimo mísu.
18. 02. 2008 | 17:11

ruda napsal(a):

Blue Jay, to o těch kuřatech jsem nepochopil.. To celý bylo jen kvůli té poslední větě?
18. 02. 2008 | 17:14

ruda napsal(a):

Rolf: přesný zásah
18. 02. 2008 | 17:15

Ročník 53 napsal(a):

To Blue Jay.
Vy máte logiku malého dítěte, a ještě to otevřeně přiznáváte.
Nejdříve se zeptáte: "A co přesně Švejnar umí?", neboť to nevíte. Pak si ovšem sám odpovíte, že umíte to samé co on.

Vy umíte maximálně vymáhat nájemné z majetku, který jste restituoval podle vlastních slov jako cizí státní příslušník neoprávněně. Toto pan Švejnar nedělá, to si ho s někým pletete. Ostatně, co vy umíte mimo vybírání nájemného? Rozepište se.
18. 02. 2008 | 17:19

Luba napsal(a):

Pane Křečku, jste úplně vedle. Klaus a ODS je jedno a to samé.
Nedovedu si představit, že by někdo z modroptáků volil kohokoli jiného. Ve veřejné volbě měl pan Švejnar lepší vyhlídky, jak se také ukázalo. Navíc to byla velmi zajímavá zkušenost, která naznačila skutečný stav naší politické scény.
18. 02. 2008 | 17:19

Blue Jay napsal(a):

To sasulka co si rika rocnik 53,
Jste smesnej pane 53. Ja nejsem Cech, Jsem nekdo z demokraticke zeme,. Vy me pripominate Hurvinka. Ale ten mel vice smysl pro humor nez vy. Vy jste podivnej clovicek. Co porad knuci a breci.
18. 02. 2008 | 17:30

honza napsal(a):

Já zírám, někdo z ČSSD umí do 141.

Škoda, že jste tak pragmaticky nepostupoval v řešení nájemného, vše mohlo být vyřešeno bez Štrasburgu.
18. 02. 2008 | 17:31

RA napsal(a):

tuto volbu prohrál osobně Paroubek. Rozpadá se mu postupně poslanecký klub, zřejmě nemohou poslanci vydýchat jeho bolševické metody, a mají jinou představu o sociální demokracii než aparátčík Paroubek. Spolupráce s ním musí být opravdu zážitek na celý život. Demokracie se v klubu soc.dem. nepěstuje, kdo má jiný názor, toho Paroubek vyhodí, nebo nechá vyhodit. Je to takový malý Stalin, nebo Mussollini ? Jak trefně poznamenala zpěvačka Přenosilová, samozřejmě moderátor pořadu s ní byl z rádia na příkaz Paroubka vyhozen. Tak funguje Paroubkova demokracie v praxi. Je to nebezpečný bolševický aparátčík, ne nadarmo v komunismu přezdívaný Rocco Šuplík.
18. 02. 2008 | 17:36

Ročník 53 napsal(a):

Pane Blue Ray. vy nejste Čech, to je pravda. Jste nula z demokratické země, která se v Kanadě neuživila a když nula zjistila možnost restituce, vzpomněla si na české kořeny.

Vy mě nemůžete urazit, to ani náhodou. Mě by mohl urazit inteligentní člověk. Na otázku co umite jste raději neodpověděl. Že to, co Švejnar si nemůžete myslet ani ve snu, pane Modrý.
18. 02. 2008 | 17:39

Blue Jay napsal(a):

To Rocnik 53,
Vis jakej je rozdil mezi tebou a mnou?. Naschval ti netykam. Ty mas prd a vsem zavidis. A ja mam hodne a si to uzivam. A ty to nemuzes spolknout.
18. 02. 2008 | 17:42

ruda napsal(a):

Blue Ray, když jste z demokratické země a cítíte potřebu nám to povýšeně sdělit, tak mě překvapuje, že vás ten náš špinavý píseček tak moc zajímá. Dělejte si bábovičky na tom svém a nechte nás ubožáky se tady plácat.
18. 02. 2008 | 17:44

ruda napsal(a):

To rocnik 53: kamaráde, klid. Toho Smutný Jay nás nerozhodí.
18. 02. 2008 | 17:47

ruda napsal(a):

oprava: ten Smutný Jay
18. 02. 2008 | 17:49

Blue Jay napsal(a):

Pane 53,
Na rozdil od vas ja mam tu vyhodu ze mam 4 roky zkusenost zit v CR a vetsinu sveho zivota v Canade. Rekl bych ze mam pred vami vyhodu ohledne zivota v demokracii. Vy pane 53 jen zvatlate jak to bylo bezne za totalityv ktere jste vyrostl. Co vite o demokracii?
18. 02. 2008 | 17:53

Blue Jay napsal(a):

Znam vas pane ruda?
Proc me oslovojute? Ja opravdu nemam zadnou potrebu s vami mluvit. Takze, keep your mouth shut, no one is interested in you.
18. 02. 2008 | 17:58

ok napsal(a):

Vidíte pánové Paroubku, Ráte, Hašku a další. I ten ne příliš chytrý Křeček to ví lépe. Ale je drzost něco takového veřejně říkat. Být vámi, tak ho z klubu neprodleně vyhodím a o jeho dalším působení ve straně bych nechal rozhodnout jeho domovskou organizaci - na doporučení, Velkého Mogula samotného, samozřejmě.
18. 02. 2008 | 17:59

ok napsal(a):

Rudovi - to není smutný ale modrý. Je to jméno ptáka.
18. 02. 2008 | 18:04

ruda napsal(a):

hele, smutná postavo, s těmi, které znáš choď na pivo (v Kanadě sotva..). Tady se smiř s tím, že na tvůj blábol reaguje kdo chce.
18. 02. 2008 | 18:06

ruda napsal(a):

ok, blue se dá přeložit i jako smutný. Připadá mi to v této souvislosti výstižnější.
18. 02. 2008 | 18:08

fafnir napsal(a):

Blue Jay
malinká oprava.Pan Křeček nebyl dříve soudruh,byl bratr,člen ČSS,pozdeji ČSNS.Dokonce pravého křídla té strany.
18. 02. 2008 | 18:08

Blue Jay napsal(a):

To rocnik 53,
In Canada there are no fanatic komunists as you old boy. As a matter of fact, there is no one as you. I hear that in CR you are a better average. KSCM member? Old and dying out?
18. 02. 2008 | 18:10

ruda napsal(a):

Blue Jay, aspoň se tu angličtinu pořádně nauč, než náz začneš oslňovat..
18. 02. 2008 | 18:13

ruda napsal(a):

sakra, NÁS, peskuju tě a přitom taky...
18. 02. 2008 | 18:15

Alfonsll napsal(a):

Zkomentáře p. Křečka přece zcela jasně vyplývá,že Čssd, přesněji řečeno pp. Paroubek a Rath, museli při volbě tajné či veřejné spoléhat jen a jen na "tvrdý režim" se vším, co k tomu dle těchto pánů patří To se ale vymyká běžnému občanovi z představy o fungování demokracie. Snad právě proto Čssd hned po první volbě ztratila asi 2 procenta na preferencích stran , dle průzkumu veřejného mínění
18. 02. 2008 | 18:26

Blue Jay napsal(a):

Dear Ruda?

Aren't you a fresh Czech emigrant to UK? My sister living there for over 40 years says that there are many like you arriving avery day.
18. 02. 2008 | 18:47

Blue Jay napsal(a):

Hey Ruda!

Can't we have a chat in English? Guy like you must be smart and educated. Otherwise you are just a regular fool full of Czech mumbo jumbo.
18. 02. 2008 | 18:56

ruda napsal(a):

Blue Jay, nejsem emigrant. Jak můžeš napsat "many like you"? Co o mně víš? Kulové, člověče.
18. 02. 2008 | 18:56

ruda napsal(a):

Do you feel some need to confirm my english? This is czech topic and frankly- I have no need to prove it.
18. 02. 2008 | 19:01

Petr B. napsal(a):

Pane doktore,vážim si vás,ale v tomto nemáte pravdu.Paroubek stanovil nejlepší možnou taktiku (středový kandidát možný spojit neodeesáckou pravici i komunisty) a nebyl daleko od úspěchu. Není pravda, že by Švejnar nemohl vyhrát při veřejné volbě, i při předpokládané další zradě Melčáka a Pohanky zde chyběl k vítězství jen malý kousíček. Tajná volba by znamenala na 100 procent Klausovo vítězství už v první volbě kvůli tomu, že by vydíraný Snitilý a možná další hlasovali rovnou pro Klause a nezdrželi se hlasování. Tábor ODS by určitě volil jednotně Klause, podívejte na volbu v roce 2003.
Příčiny zvolení Klause bych viděl 1/ odmítání levicových voličů chodit k volbám do Senátu tzn. mimo jiné i posílení odeesáckých prezidentských volitelů a z toho důvodu nemožnost levice postavit svého kandidáta
2/ Mafie...Dalík atd. ale při velké volební účasti hlavně do senátních voleb by korupce a zastrašování nebyly nic platné. To se uplatňuje hlavně při nerozhodnutém stavu.
18. 02. 2008 | 19:16

Blue Jay napsal(a):

To Ruda,

You don't have to confirm anything. You have already done that. Unfortunetely.
18. 02. 2008 | 20:00

ruda napsal(a):

Like anybody else. I've never seen anybody here changing opinion cause of arguments of the others
18. 02. 2008 | 20:10

fafnir napsal(a):

Petr B
No to je nádherný eufemismus pro prohru"být nedaleko úspěchu".Je to ještě lepší než druhý vítěz.Doufám,že mu to vydrží.
18. 02. 2008 | 20:27

Ročník 53 napsal(a):

Víte že vám pane Modrý nějak nevěřím? Já nevěřím vašemu rozumu, neboť ho zjevně nemáte. A teď pane Modrý to hlavní; nevěřím, že máte kanadské občanství, nevěřím tomu, že máte nějaké domy. Tak naivní nejsem. Jste zakomplexovaný mladý člověk, spíše chudý, řečeno slovy "blbců" socka. Na rozdíl od vás, nemám za potřebí se trápit nad nesouhlasnými názory. To dělají primitivové, víme?

Řeknu vám to jinak. Oproti vám jsem nad věcí a jste mi spíše k smíchu. Neumíte debatovat, nemáte kulturu projevu, prostě nemáte nic, vyjma chudého ducha. Mohl bych citovat váš poslední příspěvek vůči mě, proč bych to ale dělal? Vždyť každému, vyjma vás a vašim přátelům (ze stejné IP) to musí být jasné.

Dej a bude ti dáno. Kdybyste věděl kdo to řekl, tušil byste, proč zrovna vy nejste nadán.
18. 02. 2008 | 21:29

Blue Jay napsal(a):

To rocnik53,
Uprimne receno je me jedno cemu verite ci neverite. Jen nechapu vasi vetu: "Vždyť každému, vyjma vás a vašim přátelům (ze stejné IP) to musí být jasné." Jake stejne IP? Ale musim se priznat ze jste ziskal muj obdiv pod blabolem Petry P. To jsem od Vas necekal.

Have a nice day.
19. 02. 2008 | 03:29

VV napsal(a):

Pane Křeček, vykřikování zpoza mantinelů nepomůže vám ani národu. Vy sám asi moc věcem nerozumíte, viz nadpisy vašich článků, které většinou tímto začínají - Podivní Strasburští žalovníci,zvláštní cesty koalice apod. Anebo jsou všichni proti vám a vašim názorům. Dám vám jednoduchý návod jak začít s normálním životem.
1. Začít platit normální čestný tržní nájem aby vás těžce zkoušení občané a majitel bytu ve kterém bydlíte nemohli nazývat přísavkou.
2. Bojovat za sesazení Hulvátské kliky Paroubek/Rath z vedení ČSSD, protože tito dvě individua jsou nejúčinější esa pracující pro ODS.
3. Začít se méně divit a více naslouchat jak normální člověk žije.
4. Napsat stokrát - Je-li člověk poslancem, má jít příkladem, - žít a bydlet za své je prvním dobrým krokem.

Jinak abych řekl pravdu mi je Švejnar více sympatický než Klaus,ale ve spojení s vaší hulvátskou stranou nemá žádný slušný kandidát šanci na úspěch.
Není to pro vás od vlastního vedení strany ponižující, že vám váš vlastní lídr nevěří a chce vás u volební urny fotografovat?
19. 02. 2008 | 10:53

Jakub napsal(a):

Konečně názor se kterým se ztotožňuji. U ČSSD bych touhu po veřejné volbě ještě pochopil (současné vedení strany je dosti autoritářské a fotografování volitelů při volbě to jen potvrzuje -ale třeba se pletu a pan Škromach si jen chtěl udělat pár fotek do alba).
U zelených jsem byl požadavkem na veřejnou volbu docela překvapen (to opravdu věřili, že pro Švejnara bude někdo z ODS hlasovat veřejně?)
20. 02. 2008 | 12:06

Stanislav Křeček napsal(a):

to Petr B.: Děkuji za snahu o objektivn hodnocení. Problém je v tom, že Švejnarovi, jak správně píšete, chyběl ten malý kousek. A wen při veřejné volbě prostě překonati nemohl. Nebo mohl ?
20. 02. 2008 | 20:56

Denisa Krátká napsal(a):

Švejnar byl postaven v prezidentských volbách jako Anti-Klaus, ne jako skutečný protikandidát, a to byl začátek i základ, od něhož se odvíjela celá volba. Jinak podle mého názoru, výsledek nebyl důležitý, důležité mělo být (a i bylo), jakou cestou k němu dospět, co získat, co neztratit. Proto tuhle volbu prezidenta nechápu jako skutečnou volbu prezidenta, (tam bylo od začátku dost jasné, jak to dopadne), ale jako politický "boj" zahájený a vedený ČSSD proti ODS. Naštěstí ODS, a tím i vládní koalice, to ustála velmi dobře, což hodnotím pozitivně. Že nás čekají další a horší věci v politickém klání pana Paroubka v honbě za mocí v průběhu následujících 2,5 let, o tom nepochybuji.
21. 02. 2008 | 12:20

Denisa Krátká napsal(a):

Pro: Janu Dvořákovou:

Co se týká prezidentské volby, pokud by šlo o zvolení Švejnara, velmi dobrý komentář. Naprostý souhlas.
21. 02. 2008 | 12:27

bab napsal(a):

Švejnar na prezidenta nikdy neměl, ještě tak na nějakého vyššího ouřadu, přesně figura na klotové rukávy. Navíc jako antiklaus působil komicky o což se přičinila i komická trojice z ČSSD, která nás začíná už více bavit,než štvát. Takoví bratři Marxové z grotesek, prima směšní
22. 02. 2008 | 00:49

IVI napsal(a):

Pane Křeček,jsem obyčejná ženská,a přesně to jsem odhadovala taky.Totiž ,že veřejnou volbou p.Švejnar neuspěje.Ti pánové v zápalu boje měli asi vygumovaný mozky.
10. 03. 2008 | 11:15

geral napsal(a):

The Responsibility For The Collapse Of The Constitutional
Government of The United States of Americathe present task is to identify agencies and *individuals of the USA government who are responsible for the collapse of the constitutional democracy and the simultaneous formation of the current totalitarian state here. As may be expected the criminals and the terrorists of the two premier homicidal groups (i.e.: the fbi/cia) are also the spearheads of the nation's global intel operations, both overt and covert.** Other intel groups take orders (either directly or indirectly ) from the fbi and the cia.

due to the corruption, incompetence and outright felonious mindset of the members of the fbi/cia, all of the other intel arms of the USA government are unable to protect the country from the mounting threats by persons and countries who seek to stop this nation's assault on Humanity. The reason for the national intel failure, therefore , can be directly attributable to the fbi/cia and their foolish ***congressional and presidential Handlers.
http://www.sosbeevfbi.com/u...
as a result of this website and (http://www.sosbeevfbi.com) I have learned that the following intel groups study my material sometime in an apparent effort to comprehend why the fbi would attempt to frame (or neutralize) one of their own:

fbi- this group of thugs ostensibly operates under doj, but in reality the fbi is the boss;
cia- this group of assassins is a nation unto itself, operating completely independently of the US governmnet;

homeland security (responsible for many threats and assaults on my person)has an intel office manned by special agents and others who analyze data;
dea has an intel office for national security matters, but dea is largely controlled by fbi/cia; dea also pretends to function under the authority of doj;

the dept of defense is top dog in military intel, but they too take orders (or to put it mildly, "requests" from the fbi/cia)-within this dod group are army, air force, navy, marines (their respective intel offices);also under the dod banner are the dia, nsa, nro (national recon office), and the national geospacial intel office (Note that this office has extensively analysed my sites and for this reason I came to learn of their existence as a highly specialized tech office coordinating data both from earth and space);

the us department of state has its own office of intel which regularly reviews my material to determine whether I may be a candidate for a federal arrest warrant;The US depts of energy and treasury also each visit my sites in connection with their appraisals of finances, etc., in connection with my material and visits thereto;

the various intel groups have their own subgroups which also carry out mission oriented objectives globally. For purposes of this report the reader should understand that the United States of America is run by the intel services and that these agencies are so completely corrupt in their operations and influence that no one can touch them.
09. 07. 2008 | 00:07

Petra napsal(a):

Tak Švejnar zmizel stejně rychle jako se objevil. A to ještě tvrdil, jak bude tvrdě pracovat pro ČR i když se nestane prezidentem...
08. 12. 2008 | 23:11

geral napsal(a):

The Living Dead: The United States Congress, fbi/cia, etc.
The living dead (LD)... * A Frightful Lot

The modern day living dead are those individuals (including their silent, behind- the- scene supporters) who seek out others for torture, imprisonment and death.See:
http://www.sosbeevfbi.com/g...
We the living recognize the dire circumstances confronting the heartily alive among us who are in numbers increasingly unarmed and at the same time unsuspecting of the the atrocities inherent in the current stealthy onslaught. Blind trust in government often lures the innocent into the ranks of the LD, and they are all soon obsessed with and mesmerized by one and the same pragmatic, godless and collective goal: the conquest of Mankind by a singularly hideous and destructive creed . See:
http://www.sosbeevfbi.com/m...
Many of us among the living have come to view the reality of the LD phenomena as antithetical to human dignity and contrary to the laws of divine nature, because we recognize that the LD is characterized in his vile machinations by a macabre, immoral and murderous disposition from which no quick escape is apparent; ironically the LD shares a common fate with his new recruits: no way out of the labyrinth of hell created by the decadent and disturbed mind.See:
http://www.sosbeevfbi.com/s...
Finally, those remaining alive and strolling (on the surface placidly) amidst the turmoil created by the LD sometimes find comfort in the company of their own kind , as they welcome the inevitable return to grace offered by the heavens to the ever living and pure at heart who manage to avoid conscription into the ranks of the LD.
*" Men die of fright and live of confidence" (Henry D. Thoreau)
Thus, in a sense, fright is at once the plague of the LD and the disease it seeks to spread.
See Geral W. Sosbee's medical clearances at:
http://www.sosbeevfbi.com/r...
Tags: assassins, cia, corruption, fbi, thugs, usa
31. 12. 2008 | 22:21

Kavan černý napsal(a):

Že se někdo vůbec zabývá tím dementem Klause, agentem StB a KGB? Celá jeho
família s křivou hubou jsou křiváci a
"privatizátoři"!
19. 03. 2009 | 10:28

Bisnis Online napsal(a):

The advice to choose better next time Members are unnecessary. Not what. A decent there in the current leadership does not go as prospěchářema to go still around and still just as yet.
11. 06. 2009 | 06:26

cheap nfl jerseys napsal(a):

Hoho----
někdo vůbec zabývá tím dementem Klause, agentem StB a KGB? Celá jeho
família s křivou hubou jsou křiváci a
"privatizátoři"!
18. 10. 2009 | 12:07

cheap ed hardy napsal(a):

Members are unnecessary. Not what. A decent there in the current leadership does not go as prospěchářema to go still around and still just as yet.
18. 10. 2009 | 12:08

nike dunks napsal(a):

those remaining alive and strolling (on the surface placidly) amidst the turmoil created by the LD sometimes find comfort in the company of their own kind , as they welcome the inevitable return to grace offered by the heavens to the ever living and pure at heart who manage to avoid conscription into the ranks of the LD.
*" Men die of fright and live of confidence" (Henry D. Thoreau)
Thus, in a sense, fright is at once the plague of the LD and the disease it seeks to spread.
18. 10. 2009 | 12:09

replica watches napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
02. 03. 2010 | 05:26

replica watches napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
02. 03. 2010 | 05:29

replica watches napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
02. 03. 2010 | 05:31

Salazar25Lucinda napsal(a):

When you're in not good state and have no cash to go out from that point, you will need to take the <a href="http://lowest-rate-loans.com">loans</a>. Just because it will help you definitely. I get student loan every single year and feel myself great just because of this.
12. 03. 2010 | 15:04

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
13. 03. 2010 | 01:43

cartier cpcp napsal(a):

happy to come here
24. 03. 2010 | 04:38

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 08:30

Penny Stock Review napsal(a):

I appreciate your effort a lot. Thank you!
05. 04. 2010 | 07:44

Internet Marketing Australia napsal(a):

I'm very glad that a writer like you invests your time in a meaningful and useful way in which you share your knowledge with the people around you especially us bloggers. I will continue reading your post for it tackles different issues in our society that keeps me interested and go on reading the rest of your articles. This certain article talk about the current issues that is interesting in nature. I salute you for writing informative post and sharing your wisdom. Kudos!

http://directresultsmedia.com
03. 08. 2010 | 04:41

internet marketing australia napsal(a):

I'm very glad that a writer like you invests your time in a meaningful and useful way in which you share your knowledge with the people around you especially us bloggers. I will continue reading your post for it tackles different issues in our society that keeps me interested and go on reading the rest of your articles. This certain article talk about the current issues that is interesting in nature. I salute you for writing informative post and sharing your wisdom. Kudos! http://directresultsmedia.com
06. 08. 2010 | 04:30

internet marketing australia napsal(a):

Nice post! This is really great.
http://directresultsmedia.com
09. 08. 2010 | 07:06

web marketing australia napsal(a):

That was really a great article to read on .Thank you so much for sharing such a very informative post. Hope to read more coming from you.
http://directresultsmedia.com
12. 08. 2010 | 05:31

chiropractors brisbane napsal(a):

To bylo opravdu velmi příjemné místo. Mockrát vám děkuji za sdílení to, aby čtenáře, jako jsem já. Doufám, že se dozvíte více.
<a href="http://www.landscapearchite...">Landscape Architect Brisbane</a>
18. 08. 2010 | 07:48

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 08:01

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 10:10

mortgage loans napsal(a):

freelance writer
28. 07. 2011 | 22:48

loans napsal(a):

freelance writer
02. 03. 2012 | 20:34

geral sosbee napsal(a):

Best Wishes.
Geral http://sosbeevfbi.com/worldwidenetwork.html
25. 06. 2014 | 15:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy