V podstatě provládní demonstrace

16. 03. 2012 | 15:51
Přečteno 19277 krát
Také už si dávno nemyslím, že by tato vláda, zahleděná do svých “nezbytných“ reforem, které, kromě ní, nikdo jiný nepotřebuje, se nechala ovlivnit pokojnými demonstracemi a pokojným sdělením vůle naprosté většiny národa.

Už nějaký čas se začínám bát toho, že pokud nebudou v ulicích hořet auta a dav lidí neobsadí Český rozhlas a Českou televizi, nic se v této zemi do voleb (a po nich kdoví, jestli…) nezmění. Nemenší obavu ve mně však vzbuzuje představa,že by se toto mohlo stát po čtvrteční demonstraci v Praze, svolané na výzvu tzv. Holešovské výzvy (kdo jí neznáte, doporučuji přečíst: všichni mají odstoupit a stát bude řídit jimi jmenovaná „Národní rada“ nebo „kabinet odborníků“, patrně z nebe spadlých… .

Dočítám se v tisku, že občany vedl k budově České televize Zdeněk Ponert. Kdo ho nezná, tak sděluji, že jde o zcela vyšinutého pražského taxikáře, který objíždí Prahu mercedesem popsaným vulgárními nápisy, pere se s policií o nejlepší místo k parkování a pravidelně, při jakémkoliv shromáždění občanů, vykřikuje z okénka svého vozu věty postrádající jakékoliv jiné sdělení, než požadavek naprosté „svobody“ pro jeho „podnikání“. Představa, že tento člověk k národu promlouvá z obrazovky „revoluční televize“ mě sice děsí, na straně druhé si umím představit, že to je balzám na kteroukoliv provládní duši. Mít v ulicích jen takovouto „opozici“, to musí být radost.

Avšak nesuďme na základě jednotlivostí. Jakýsi Vlastimil Růžička (člen oné Národní rady) prý vykřikoval, že takto zaplněné Václavské náměstí viděl „naposledy před 23 lety“. Nevím co, vzhledem k svému věku, viděl před 23 lety, ale zřejmě neviděl demonstraci „Děkujeme, odejděte“ (ta byla asi 5x větší, než ta čtvrteční) a dvě demonstrace odborářů co do počtu účastníků se čtvrtkem zcela nesrovnatelné. Jistě to není podstatné, ale podstatné je jedině to, jaké představy o svém významu mají budoucí rádoby vůdci národa….

Demise a odchod všech a všeho, co se současné politiky a hospodářství týká (včetně „dobytí Lidového domu“, jak mi napsal tento požadavek jeden „přítel“ na facebooku), a předání národních a státních věcí do ruky „Národní rady“ z Holešova, event. kabinetu zjevivších se odborníků, to jsou v podstatě hesla na podporu vlády! Ta je totiž může snadno a věrohodně odmítnout nejen jako nepřijatelný pokus o anarchii, ale také jako doklad o nekvalifikovanosti celé opozice, a tedy o své nezbytnosti setrvat v úřadě.

Jistě má pravdu A. Mitrofanov ( „Varování“, Právo 16. 3. 2012), že situace je varováním pro vládu i pro ČSSD, protože lidé již odmítají jakoukoliv, vládní i opoziční politiku, ale přece jenom: když už se postavím pod prapor, asi by bylo dobré se předem podívat, kdo drží jeho žerď. Důsledek dalšího zklamání lidí z vlády i z protivládní opozice, by se opravdu odhadnout nedal…..

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zdenekb napsal(a):

Máte pravdu, pane Křečku. Doufám, že zorganizujete nějaký správněji vypadající, odborně vedený protest sami. Nebo hodláte setrvat v pohodlné noře ve Sněmovní do příštích voleb, kdy vám zářivé vítězství samo spadne do klína?

Od člověka z opozice bych čekal, že oprávněně nespokojené lidi podpoří, ne že se jim bude vysmívat. Mimochodem, nečtěte tolik noviny. A když už, nevěřte jim všechno.
16. 03. 2012 | 16:08

Je potřeba těm lidem říct... napsal(a):

Zdenda Ponert, představitel osmého odboje, v akci ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=BpFj8lAtyXs
16. 03. 2012 | 16:10

aga napsal(a):

autore

tentokrát musím naprosto souhlasit. Účelem takovýchto demonstrací jen naopak upustit páru, a kanalizovat oprávněné rozhořčení občanů do těch správných kolejí. Jen mi tam chyběl mrtvý student Růžička, ale to je zřejmě eso v rukávu na ještě horší časy.

Musím ovšem souhlasit i se zdenkemb, že i ta naše opozice má naprosto stejný původ a účel, jako výše zmíněná demonstrace.
16. 03. 2012 | 16:12

dexx napsal(a):

s Ponertem se už Holešovická výzva rozloučila.

A co vy, pane křečku, kdy zorganizujete nebo kdy se zúčastníte protivládní skutečné demonstrace? nechceme kecy jak od vládních modrých zkorumpovaných představitelů. Doba není zralá na slova, ale na činy!
16. 03. 2012 | 16:13

vlk napsal(a):

Pane Křečku, proč si myslíte, že vás většina lidí háže do jednoho pytle s ÓDěS, TOP Less a ABL?

Situace už je absurdní a neúnosná.Ale problém je v tom, že soc d em, pokud je alternativou té současní famiglii, tak jen a pouze z největší možné nouze.
16. 03. 2012 | 16:16

UmKab napsal(a):

Vůle národa je pěkná věc, ale když národ chce sežrat deset jablíček zatímco jich má akorát pět, tak národní vůle prostě narazila na realitu materialního světa.
16. 03. 2012 | 16:24

Jana Pechová napsal(a):

To, co se u nás děje, mi silně připomíná scénu z ulice, kde banda čumilů zírá na těžce zraněného člověka na zemi a jeden přes druhého a s rukama v kapsách řve: "Proč mu proboha někdo nepomůže! To jsou dneska lidi!"
Naše demokracie stojí na principu soutěže politických stran. Ty jsou tvořeny nikoli placenými a vystudovanými politiky, ale řadovými občany. Politických stran je u nás dost a každý má možnost si podle programu vybrat tu, která mu vyhovuje. Jako člen či příznivec oné strany může být zvolen do nějaké funkce jak v rámci té strany, tak třeba v obecním či městském zastupitelstvu, případně v zastupitelstvu kraje. Postupně to může dotáhnout i na poslance, senátora či premiéra.
Jestli naše strany něco opravdu trápí, je to miniaturní členská základna (proto se tam taky točí pořád jedny a ty samý ksichty) a ještě menší chuť se angažovat.
Můžete řvát - běžte od válu!
Ale řekněte, co pak. Kdo po těch, které tam nechceme, když jiní nejsou?
Hezky se to s pohledem upřeným ku Praze volí například Věci veřejné, s hezkými blondýnkami a investigativní jedničkou, které nikdo osobně nezná a jejichž program je nesplnitelný a místy i nesmyslný. Ale kdo by ho četl, když jsou noví a tak hezky se usmívají...
Teprve až lidi pochopí, že bez jejich angažmá to nepůjde, a členské základny stran se začnou hýbat a začnou bobtnat, tak si třeba politikové jako ve vybájené Baťovské fabrice vyslouží ostruhy od píky. Pak bude možné, aby se starostou stal zastupitel, který se v opozici ukázal jako čestný a neohrožený, kvůli zdárnému starostování ho lidé zvolí za hejtmana, a pokud se nezkazí tam, bude dobrým tipem pro sněmovnu.
Lidi, může to být každý z vás (z nás, ať se zbaběle nevylučuji). Ale bez nás to nepůjde a žádné demonstrace nezafungují jako Arabelin prsten.
16. 03. 2012 | 16:29

rejpal napsal(a):

Pane Křečku, nepokládáte to, že lidé dávají bianco důveru lidem, o kterých nic nevědí, nejen za selhání vlády, ale i své? Jste opozice. Vláda vás válcuje, kde se dá, jste jim v podstatě pro legraci (no ne úplně, jsou tu ještě ústavní zákony a tam holt těch pár dušiček potřebují). A přesto si nedokáže Vaše strana získat nějakou zvlášť výraznou podporu. Průšvihy vládních hodnostářů odhalují tu Piráti, tu někdo jiný, ale vy ne. Stále sázíte na lidi, kteří si nesou kouli na noze z dob předchozích vlád a jsou snadným terčem. Není tohle ta poslední příležitost, něco se sebou udělat? Něco víc, než pár kosmetických úprav fasády. Místo toho udělá ČSSD koalici s ODS v Praze, postaví do čela ty nejprofláknutější tváře (že už tam nejsou, je sice pravda, ale škoda už se stala). Ač jsem konzervativec, naposledy jsem vás volil, abych pomohl odstavit ODS od vesla.A váš tehdejší předseda pokazil, co mohl.
Proč nevsadíte na lidi, kteří požívají určité sympatie veřejnosti, nedáte dohromady nějaký smysluplný program a nevyrazíte do ulic místo rituálních hlasování o nedůvěře vládě, která musí dopadnout pokaždé stejně.
Příště asi vsadím na ty Piráty, i s rizikem hlasu v koši. Přijde mi, že jste nepoučitelní.
16. 03. 2012 | 16:29

Jobtvojumať napsal(a):

Co chcete občánci ?
......když v čele státu stojí TEN co po světě krade propisky a pravděpodobně chce rozbít evropu a připojit nás zase k Rusku ??
16. 03. 2012 | 16:33

rejpal napsal(a):

UmKab
No, ono je to tak, že část žere deset, ti co káží o pěti, zblajznou dvacet, a když si omylem zkrouhnou távku na devatenáct, dělá jim stranický guru kampeličku. Ti, co mají pět, to správně hodnotí jako průměr, protože loni bylo šest a za rok budou čtyři, a ti, co mají dvě, mají dílem radost, že to není jen jedno a dílem si půjčují, aby si za nekřesťanský úrok dopřáli tři.
A nejsrandovnější je, že ti, co mají jedno, na volby kašlou, a ti, co mají dvě, volí ty, co jim devatenáct nestačí, protože už po šesté uvěřili, že tamti už jsou přežraní a bude jim stačit daleko méně.
16. 03. 2012 | 16:36

zdenekb napsal(a):

Jana Pechová:

Máte spoustu pravdy, jen bych opravil tvrzení, že malá členská základna strany trápí. Naopak, velmi to těm "pořád stejným ksichtům" vyhovuje. Taky si myslím, že partajničení docela cíleně svému okolí svým chováním znechucují. Osobně bych měl velký problém do nějaké strany vstoupit, na každé mi někdo nebo něco vadí, a svou legitkou s ním nebo tím v podstatě vyjadřujete tichý souhlas. Škoda, že více nefunguje systém registrovaných příznivců - to je asi jediný politický přínos veverek (byť tím všechny své průsery nevyváží).
16. 03. 2012 | 16:39

Gustáv Kočí napsal(a):

Proto se těším až bude presidentem Mgr.Vítězslav Jandák, protože ten na to má zdělání aji životní/herecké zkušenosti. A ten nám potom zahraje takovou písničku, že z toho všichni miši tancovaly. To bude taková legrace, že se s toho Mistr Jan Hus (ten katolický kněz) vobrátí v Rýnu.
16. 03. 2012 | 16:39

evix napsal(a):

Proletáři ve Sněmovně a Senátu se spojují pane Křečku???
16. 03. 2012 | 16:43

mik napsal(a):

Ve Francii nebo v Polsku by ty auta uz oprvavdu horela...nebo by to dopadlo jako v roce 2001/2002 kdyz lidi vzali do ruky dlazebni kostky a zacali rozbijet vylohy bank a obchodu a prezident i vlada musela odstopit,,, ale v CR se nestane nic,, ti bohati si nebudou podrezavat pod sebou vetev a ti chudi maji jine straosti musi se najist nekde bydlet a uzivit deti,,na nic jineho uz jim nezbyva,,, Drabek patri na 12 hodinove smeny do kamenolomu v ukolove mzde,, Dobes do kose jak skandovali studenti,,a Klaus nema na Hrade co delat,,zaprisahly odpurce Eura i EU nema co delat v cele clenske zeme EU a Necasovo odmitnuti podpisu dohody 25 statu vrha CR na okraj zajmu Evropy,,bude jen dobre kdyz EU pozastavi CR vsechny dotace lidi potrebuji spadnout az na dno jinak se v CR nic nezmeni,,v 89 jen ti sikovnejsi otocili kabaty naruby,,,nic vic a podle toho to taky dnes v CR vypada...Proc na Slovensku maji Euro prezidenta uz voli jakou dobu sami vlade verilo kdysi pres 40 % obyvatel coz se Ceske vlade nikdy nepodarilo a proc nemaji viza do Kanady a dalsich veci by se naslo...dokud budou moct byt v politioe prebehlici dokud ti co maji jakoukoliv aferu tak se nezmeni nic,,,v demokratickem vyspelem state by prezident odstoupil sam a ti co maji aferu by museli s politiky pryc obcane voli stranu a pak ta strana ma prebehliky a je to jen o kupceni a korytech s ideou po me potopa,,,ale lidi musi taky prispet svym zajmem a netvrdit treba ze Svejnar je emigrant manzelka neumi cesky ,,a ze Livija svitori rusky jako kdyz bicem mrska to lidi nezajima ? Ne vse co bylo za socialismu bylo spatne a ne vse co je po revoluci je dobre ani v EU neni vse dobre ale kdo chce s vlky zit musi s nimi vyt a ne jim porad hazet klacky pod nohy a hrat si na mistra sveta,,je treba uvazovat selskym rozumem a prijimat to co funguje a je overene jinde a ne vymyslet jakousi svou treti cestu,,a prohlaseni sefa VV ze za boure ze kapitan nevyhazuje z lodi je blbost,,, instruktor v autoskole taky slapne zakovi na brzu a strhne mu rizeni kdyz vidi ze by je oba zabil nebo zmrzacil...Hodne obcanu CR se rozhodlo odejit do EU a prave lide nezatizeni Ceskym hnojem by meli zkusit vyvest CR z toho marastu,,a kdyz nejsou tak radeji nekoho s EU o kterem toho moc nevim ale vim ze bude ctit urcita pravidla hry,,jako obcan CR nemam zajem byt stranou ani v pozici hokejoveho klubu KHl na poslednim miste ktery se jen umi rvat,,,Copak by mohl nekde zustat ministrem ministr co fackuje lidi na ulici ? at uz byla pravda na kterekoliv strane to v dane chvili neni podstatne podstatne je to ze v CR valdnou lide arogantni kteri prosazuji jen sve nazory a ostatni je nezajima,,a zacina to na Hrade a schody se zametaji odjakziva odshora,,
16. 03. 2012 | 16:46

rejpal napsal(a):

Gustáv Kočí
Má to jednu výhodu. Genderové bojovnice budou mít náboje do svých kanónů. Druhou výhodou je, že bude těžko moci být stranický, a když, nebude vědět, které straně má nadržovat. Kolik jich vlastně prošel...
16. 03. 2012 | 16:46

Martin Podhora napsal(a):

Mě jenom překvapila odezva na včerejším demonstrace v televizi. ČT navíc platíme a na ČT24 skoro ani zmínka až na 20 hodinu krátká zpráva. To kdyby v Rusku demonstrovalo 20 lidí byly by toho plné noviny. Odhlašuji tv škoda každé koruny. Chová se stejně jako před rokem 89!
16. 03. 2012 | 16:49

S.Š. napsal(a):

zdenekb : Jak dnes uvedla ČTK, soc.dem. dnes kritizoval Jiří Paroubek za to, že se zatím nedokázala postavit do čela demonstrujících. Otázka ovšem spíše zní, zda má ČSSD v současné době vůbec chuť převzít vládní odpovědnost, a za další : do čela jakého odporu by se měla stavět ?
Dva tisíce demonstrujících v ulicích hlavního měst totiž napovídá, že Pražané se mají zatím příliš dobře na to, než aby se osobně obtěžovali nějakými protesty. Nakonec, k věci je pořízen průzkum, viz
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/165288-lide-chteji-zmenu-aktivne-ji-ale-nepodpori/
Tak co s tím ?
16. 03. 2012 | 16:55

sinc napsal(a):

ČSSD by si mohla povšimnout signálů,které k ní vysílá veřejnost:že podle ní není tou pravou opozicí.Která vyřeší něco zásadního,resp.to prosadí.Proto vzniká stále více iniciativ mimo ni,proto lidé nepodpořili stávkující lékaře,které podporovala ČSSD se svými odbory.Je tendence v příštích volbách rozpustit Paroubkovských 20% ČSSD v mumraji procentíček pidistraniček typu Zemanovci,Lev21,Suverenita,Machovci a další.Pokud si VV,TOP,Lidovci,Zelení a komunisté udrží svá dosavadní volební procenta,může se ČSSD toho i dočkat.Sice na Slovensku taková mnohopartajní situace v rukou premiérky Radičové znovu přešla ve výraznější vítězství SD na Slovensku,ale Fica už znají voliči z dřívějška,že leccos dosáhl pro normální lidi.Slovensko už před Ficem nedaní 15% jako my,ale 19%.Takže zbýváme s Ruskem sami na 15%.I když jak Fico za pár let je též otázkou.
16. 03. 2012 | 17:01

rejpal napsal(a):

S.Š.
ono to taky chce trochu trpělivosti. Spouštěcí mechanismus pak dříve či později přijde. Ale taky mám pocit, že ČSSD se do vlády moc nechce.
A možná se ještě nanašla osobnost, která by ty lidi na náměstí vytáhla. Co si budeme povídat, Bohuslav Sobotka to nejspíš nebude.
16. 03. 2012 | 17:02

mb napsal(a):

křečku křečku vystrč růžky ...

me zajima krecku kde budete brát a přitom nekrást ...

to me fakt zajima jak zajistite aby se lidi nenechavali danit mimo čr ... jak ten oceněnec linet frolik, kamos bruselskeho havla ...

ale haněti demonstrující to jo, to se vám daří ... ( :-))
16. 03. 2012 | 17:09

Pinochet napsal(a):

Doufám,že si neděláte legraci ti,kteří uvažují o Čssd s tím skínhedem,co věnoval Bakalovi doly s byty na Ostravsku za pusinku,Romanovi a spol takové podmínky a peníze v ČEZ,že 600milionů tantiény mohl Roman rozdávat i správným lidem jako je pan Klaus mladší 100mil.Kluci z plátku Hospodářské noviny(vlastněné Bakalou) stojí na správné straně barikády o svém majiteli tiše mlčí.Nevolte nikoho,kdo byl posledních 20let v Parlamentu.Noviny televize,to je jedna prolhaná sekta.
16. 03. 2012 | 17:14

juvel napsal(a):

Pane Křečku, že Vás hanba nefackuje. Sami jste se na něco pořádného, co by lidem dalo naději, v podstatě nezmohli, ale kritiovat a dehonestovat spontánní aktivitu občanů, to jste v pohotovosti hned. Myslím, že by se Vás měla sociální demokracie zbavit.
16. 03. 2012 | 17:15

Bořislav napsal(a):

V něčem má Křeček pravdu- demonstranti mají jasně říct, že chtějí aby vláda odstoupila a vypsaly se předčasné volby. Příští týden je hlasování o důvěře, takže stačí tlak na koualiční poslance ať to vzdají ¨kdo bude hlasovat pro vládu, je zrádce národa.
Jinak nic lepšího než volby asi nevymyslíme, zázračný vládce opravdu z nebes nespadne.

A jasné požadavky, zrušit senát, počet lidí placených z daní redukovat na 1/3, poslanecká sněmovna stačí tak 75- 99 členů
16. 03. 2012 | 17:23

Prognostik napsal(a):

Lide český ,přátelé a kamrádi! Myslím,že nastala doba,kdy je už všem nad slunce jasné a to i těm "pomalejším", že se u nás ve smyslu vládnutí ,prostě zatím asi "neurodilo"! Ti, co by nám měli
vládnout tu jednoduše NEJSOU. Historie již dnes dokazuje ,že zvonit klíči bylo sice sametové, ale v rukou měl být už tehdy spíše klíče montážní.Možná bychom dnes byli o několik kroků vpředu.Proto si myslím,že jakákoliv politická výměna vlády na oranž, zelen,modř, žlut,čern, nebo pink je úplně jedno!Ani jedna z těchto barev totiž nedokáže nastolit právní vědomí a pořádek, natož vzít zpět vše,co bylo vytunelováno,nakradeno, zpronevěřeno, atd. Nemuseli bychom
být tam, kde jsme se dostali a hned by nám bylo o něco lépe a radostněji, co myslíte?!?
16. 03. 2012 | 17:25

zemedelec napsal(a):

Vážení.
Pan Křeček je posera,on měl držet žerď v Praze.Spíš chce také dokroutit ty dva roky v pohodě v parlamentních prostorách.Sice bude problém zorganizovat v Praze nějakou větší demonstraci,tak už není větší podnik kde by se domluvilo více lidí.
16. 03. 2012 | 17:27

Fialenka napsal(a):

Holešovská výzva vedla demonstraci za odstoupení vlády, prezidenta, zastavení církevních restitucí, zastavení penzijní, sociální, zdravotnické a školské reformy. Výzva také upozorňuje, že mnoha lidem už příjem nestačí na zaplacení základních životních potřeb jako je bydlení, zařízení bytu, elektřina, kvalitní jídlo.
V tom s Holešovskou výzvou souhlasím.

Taky formulovali co chtít. Například „….zemi která prosperuje a kde žijí spokojení lidé …“. Všimla jsem si, že vláda mluvívala o změně, ale schválně nedefinovala, k čemu by ta změna měla vést. Protože kdyby jasně řekli k vysoké životní úrovni Západu, tak by lidem snáz došlo, že tam politika trojkoalice nesměřuje.
16. 03. 2012 | 17:34

tata napsal(a):

vážení

PROBLEM JE že největší opozici je jen pramalo vidět v nakem smyslné akci,dokaži jen v pohodlí a zavětří parlamentu žvanit nebo vyvolat směšnou demisi vlady bez naroku na uspěch,proč asi no ve sve podstatě je mezi nimi jen hrstka co jim ty zlodějny nevyhovujou a zbytku toto vyhovuje oni snad ze svymi platy cití co mnozí invalidé,nebo lidi co přemyšlí z čeho zaplatí najem ani nahodou,takže v klidu přihliží,oni svoje maj no a za dva roky jim to spadne do klina.

SKUTEČNA opozice by šla mezi lidi mytinky ,vysvětlovat svuj program,a ukazovala co je špatné,jenže to by museli pohnout zadky tak radši budou psat podobné članky to přece nic nestojí,jenže koho volit poctivy lidé do politiky nechtěj,a volit současnou opozici je bohužel smeho pohledu čím dal větší problom.......protože kdokoliv přijde po současné vladě bude lepší......ale to je hodně malo.

TAKŽE PANE Křeček,PŘESTANTE JEN ŽVANIT V ZAVĚTŘÍ,a konečně nahradte lidi o kterych pišete....citace..

Dočítám se v tisku, že občany vedl k budově České televize Zdeněk Ponert

proč se dočitate v tisku ,jaktože ste nebyl vy a vaši kolegové v čele tohoto protestu????opravdu si myslite že stojime o takové žvanili v zavětří parlamentu a že VÁM KORITA SPADNOU SAMI DO KLINA?

když se každy poctivy zamyslí tak mu musí byt špatně on se pan Křeček milostivě dočet co za lidi vedou ty demonstraci,misto aby vysvětlil kde on a jeho kolegové chrochtaj u plnych korit,malokdy mě vytočí taková pokritectví lidí kteří misto aby byli v čele tak se dočtou,vy že hajite zajmi obyčejnych směšné

BOHUŽEL jako skalní volič levice je mi jen smutno co za lidi hají muj nazor
16. 03. 2012 | 17:38

jogín napsal(a):

Je ovšem zajímavé, že televize už zas potřebuje lhát. Viz 1000 demonstrantů v Ostravě a video na Parlamentních listech. A není to poprvé, studentská demonstrace taky šla do desítek tisásíc, sto metrů za mostem jsem viděl čelo ptůvodu v dálce a na most šli stále další.
16. 03. 2012 | 17:45

Yosif K napsal(a):

rejpal napsal:
Proč nevsadíte na lidi, kteří požívají určité sympatie veřejnosti, nedáte dohromady nějaký smysluplný program a nevyrazíte do ulic místo rituálních hlasování o nedůvěře vládě, která musí dopadnout pokaždé stejně.
Příště asi vsadím na ty Piráty, i s rizikem hlasu v koši. Přijde mi, že jste nepoučitelní.
16. 03. 2012 | 16:29
Pane Rejpal, CSSD se skalda z par "poctivych blbcu" okolo nich jsou davy "spolehlivych lidi, kteri musi toho poctivyho blba takhle drzet za varlata".

Dienstbier byl jediny proti koalici v Praze, nic neporidil, ma nulovy vliv. Sobotka nic neporidil je to loutka.

Az se CSSD dostane k moci, nebude to jedina socanska strana vv Evrope prinucena pokracovat v "uspornych opatrenich". A to samozrejme na ukor strednich trid i proletaru. Neni jine zbyti.

Levice v Italii je mazanejsi - po Berlusconim by patrne hladce vyhreala volby a le musela by demonotovat socialni system sama. Nastrcili tam vladu technokrata Montiho. At ty penze a dalsi odborarske extraburty demontuje sam.

Pochybuji ze by to v CR dopadlo nejak zasadne jinak. Zdrojke nejsou a nebudou ani za CSSD.

Nicmene abych potesil levicove pratele, loucim se s pokrokovou pisni na rtech, pokrokova pisnicka na demosce je nyni asi to jedine co si Evropa zhuntovana budovanim socialniho statu muze dovolit z levicovych idei:

Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa.
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà!!!!!

Bandiera rossa la trionferà
Bandiera rossa la trionferà
Bandiera rossa la trionferà
Evviva il comunismo e la libertà!!!!
16. 03. 2012 | 17:46

Fialenka napsal(a):

Pokračování:
Domnívám se totiž, že když si lidi neujasní co chtít, tak vládě přistoupí na všechno. Klidně i na snížení kvality života na úroveň Rumunska a Ruska.
16. 03. 2012 | 17:49

Yosif K napsal(a):

Sinc napsal:
Slovensko už před Ficem nedaní 15% jako my,ale 19%.Takže zbýváme s Ruskem sami na 15%.I když jak Fico za pár let je též otázkou.
16. 03. 2012 | 17:01

A sakra - uz to chapu jak funguje ekonomie - avysovanim dani k vybudovani rajed proletaru. Na Slovsnksu nastavca raj proletyaru - Fico se "postara o obycejne lidi". Hura! (Hlavne o ty z penty.....)

Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa.
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà!!!!!

Bandiera rossa la trionferà
Bandiera rossa la trionferà
Bandiera rossa la trionferà
Evviva il comunismo e la libertà!!!!
16. 03. 2012 | 17:51

tata napsal(a):

važení

KDY vtomto narodu se najdou chytří a čestní lidé aby jsme mi obyčejní mohli byt hrdi co mame v svem čele dnes už je uplně nemistné do toho tachat pravolevy boj ,ale modlitbu za chytreho a čestneho člověka ktery kolem sebe schromaždí neuplatne lidi,a bude platit pravo,ono to bohužel nebyl za žadné vlady bez zloděju ale co je tato vlada to už opravdu je moc,bohužel je pravda že co ma přijít po nich vubec nezaručuje zastavit nastoupeny trend........takže se musime pomodlit aby konečně ty chytří a čestní převzali tuto zemi,a přestali byt znechuceni tou špinou a pokusili se to zlomit věřím že nas poctivych je dost,bohužel mame jen tu poctivost ne schopnost něco vest,řidit.

copak se vteto zemi nenajde par poctivych a chytrych lidí co mužou dělat i chyby ale zastavy tu zažitou zlodějnu,mafii
16. 03. 2012 | 17:52

mb napsal(a):

tata napsal: opravdu si myslite že stojime o takové žvanili v zavětří parlamentu a že VÁM KORITA SPADNOU SAMI DO KLINA?

... voni si to nemyslí, voni to vědí ... tak jak to spadlo ficovi gorila negorila ...

jedinej rozdíl je takovej, že tu máme nereformované starokomunisty a to je dilema pro čssd a výhra pro ´pravici´ ...

s pozdravem tato
16. 03. 2012 | 17:54

Yosif K napsal(a):

tata napsal(a):
SKUTEČNA opozice by šla mezi lidi mytinky ,vysvětlovat svuj program....

pane tata - smysluplny rpogram by byl jeden - omezit korupci. Nic jineho nema smysl. Zdroje jinak nejsou. Jak to vypada s bojem proti korupci u opozice?
A) KSCM Dolejs byl nachytan, jak souhlasil s "konzultacnim poplatkem 1 milion Kc".
B) byvaly predseda Paroubek se zastava Rampuly - nichtsmochra ktery si vybudoval karieru na tom ze afgery zleva i zprava nechaval vyhnit.....
C) jina opozice neni......
16. 03. 2012 | 17:56

antiovce napsal(a):

Yosif K
úpně jsi zapoměl vyjmenovat počet vyšetřených korupcí a odsouzených pachatelů za rok 2006 - 2011
16. 03. 2012 | 18:05

tata napsal(a):

pane Yosif K

vynechte mi prosím,ja dobře vym co jste zač,nebo takle mate pravo ale budu neslušny a VICE nereaguji na VAS,S vámi není diskuze ale vyčet zla jedné strany.
16. 03. 2012 | 18:07

Jana Pechová napsal(a):

Zdenekb
Nevyhovují-li vám současné strany, můžete založit svoji vlastní.
Anebo se můžete v té, která je vám ideově nejbližší, pokusit o změnu zevnitř - získáte-li pro svoji myšlenku podporu u spolustraníků.

Já vám rozumím, stejný problém s jistou nechutí se 'špinit legitimací' má většina lidí. Jenže v tom případě se chováme jako zahradník, kterému sice vadí pýr na záhonu, ale nechce si znečistit nový rýč.
16. 03. 2012 | 18:08

Navěřící napsal(a):

Nevěřící svým očím napsal:
Ještě v r.2007 byl deficit státního rozpočtu -66,4 mld. Kč a v následujícím r.2008 klesl dokonce na -19,4 mld. Kč. Při odchodu ze své funkce ministra financí v r.2009 Miroslav Kalousek nápadně rychle ukončil stamiliardové spory mezi ČR a odkoupila švýcarská firma SPB Konsorcium za 40 a 80 mld.Kč. Její právník Ivo Johannes Bechtiger zasedal v německé a švýcarské pobočce moskevského Gazpromu. Jak přiměla Nomáda Bechtigera, aby se vzdal požadavku 120 mld. Kč, zůstalo utajeno.
Kalousek proto "odškodnil" Nomuru 3,6 mld. Kč. Podobně rychle ukončili spory mezi našim státem a hutěmi Arcelor Mittal (bývalá Nová huť) a Evraz (bývalé Vítkovice Steel), kde nároky firem byly v desítkách mld. Mitall se měl zřeknout požadavku 26 mld. Kč za to, že nemohl jít do privatizace na Vítkovice Steel, a stát mu za to měl odprodat svůj 11% podíl Arcelor Mittal Ostrava za 6,8 mld. Kč. Evraz, který privatizoval Vítkovice Steel, pak nepokračoval ve sporech s Mittalem (Jana Klímová, MFDnes,7.5.2009).
Po těchto machinacích Miroslav Kalousek při předávání funkce ministra financí svému nástupci Janotovi v dočasné Fischerově vládě oznámil, že státní deficit najednou vzrostl až na -150 mld. Kč a v červenci téhož roku se zmiňoval dokonce o -209 mld. Kč!!!
Aby nová trojkoalice vlády Petra Nečase snížila státní dluh, začala ho vymáhat na národu, nikoli na politicích, jejichž zkorumpovaná jména jsou ale všem známa. Jak tedy ukončit tuto hru s miliardami? A tak se začalo s novým podvodem na státu, který měl překonat všechna očekávání.
Mgr. Čestmír Barták
16. 03. 2012 | 18:08

tata napsal(a):

pane MB

ja vim ale co stím určitě se schodnem že to současne nas stale přesvedčují že huř to stale jde,bohužel co ponich ,to si čím dal vic kladu když čtu toto,
MUŽE BYT JEŠTĚ HUŘ asi jo nebot tito tu zlodějmu posvětili i zakonama a partu kočičí pracky dokaže to někdo rozlomit ,nevym .
16. 03. 2012 | 18:12

rejpal napsal(a):

Yosif K
Ještě bych zmínil jeden bod. Kodifikace osobní odpovědnosti za celý úsek, ve kterém má příslušná osoba komptenece, a to včetně počínání poradců (a poradci si platit ze svého). Ono to s bojem proti korupci dost úzce souvisí. Je to jednoduché opatření, nic nestojí, je vymahatelné - a proto s ním nikdo nepřijde. Ani zprava ani zleva.
16. 03. 2012 | 18:15

Matrix napsal(a):

dexx

Máte to nějaké pomýlené, blbě si ho asi hlídáte. Už zase řve na Václaváku. Fakt se těším jak budou socky kvičet radostí až je sveze taxíkem za 99,- Kč/km. Co by neudělali pro vůdce proti rozkrádání.
16. 03. 2012 | 18:15

krajan napsal(a):

Yosif K.
Vážený pane,my,co si pamatujeme,tu italskou partyzánskou písničku známe a není tedy nutné ji pro nás znovu opakovat.Pro vás se zřejmě stala, v tom lepším případě, utkvělou představou.Vymyslete už,prosím, něco nového.Jinak vám ty Bohnice opravdu hrozí.
vlk 16:16
Plný souhlas.Soc dem podle mne skutečně buď nemá alternativu,nebo dostatek silnebo obé.Celou dobu titiž pouze bezzubě lavíruje.Že by jí taková pozice plně vyhovovala? Možné to,konec konců je.
16. 03. 2012 | 18:19

Matematik+cenzor Stejskal napsal(a):

Ono to pude. Pomalu ale jiste to pude.
Referendem, bez politiku jako krecek kteri krivi paragrafy. Ze on si to neumi predstavit tomu take rozumim. Je to krasne sedet u penezovodu a chlemtat a chlemtat..
Zadni blanicti rytiri ani genialni politici nejsou treba. Zadne vytahy k moci. prima demokracie.
Demokracie 2.0
Kmotrum pri te predstave vyskakuje koprivka a ani se jim nedivim.
Penezovody pak prestanou existovat. Vsechny ty dozorci rady ze krecku...
Do Albanie a zridit pro vas rezervaci jako to udelali na Islandu.

Nejlepsi finacni urady a skutecnou armadu maji ve Svycarsku.
Jak to ze si to tam nezrusili jak nas strasi tihle kreckove?

Do Vltavy s kreckem a spol.
16. 03. 2012 | 18:25

Yosif K napsal(a):

Fialenka napsal(a):
Všimla jsem si, že vláda mluvívala o změně, ale schválně nedefinovala, k čemu by ta změna měla vést. Protože kdyby jasně řekli k vysoké životní úrovni Západu, tak by lidem snáz došlo, že tam politika trojkoalice nesměřuje.
16. 03. 2012 | 17:34
Pani Fialenko - zivotni uroven zapadni a vychodni evropy se sblizuje. Bohuzel ne tak, jak si vase optimnisticka hlavinka mysli.
Po desetiloetich budovani socialniho statu "zdroje dosly" a vydobytky pro proletare se musi leckde (vsude) urychlene odbouravat. Od SRN, pres Francii, Spanelsko, Postugalsko az k Recku. A to i za asistence socialistickych stran, nelze jinak. A zdaleka to neni u konce. Abyste si nedelala nerealne iluze. Staci trochu pozorneji cist noviny mohla byste si toho vsimnout sama, kdybyste chtela.

Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa.
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà!!!!!

Bandiera rossa la trionferà
Bandiera rossa la trionferà
Bandiera rossa la trionferà
Evviva il comunismo e la libertà!!!!
16. 03. 2012 | 18:27

FetaBrie napsal(a):

Máme vládu, ve které jsou neschopni ministři. Divím se, proč nemsjí poradce psychology a sociology, kteří by jim poradili, jak mají jednat s veřejností, ovšem mesměli by si tyto poradce vybírat ze svého ranku, museli by to být opravdu odborníci. Podle mého názoru nejsou ve vládě jen neschopové ale také tuneláři a prospěcháři. Pokud chtějí šetřit, tak musí nejprve začít u sebe. Není normální, že berou mzdy občanům a podle zveřejněných mezd náměstků, poradců a jim podobným vidíme, že
tito mají měsíční mzdy cca 100 000,- Kč a více. Pokud chce vláda
po občanech nějaké oběti musí začít především u sebe.Min. Drábek rozjel neprůhledný nový systém, přesto, a dozvídáme se, že jsme my občané zaplatili nějakou miliardu za nefungující nový systém a bude se za něj platit také měsíčně několik milionů.Sociální reforma je zhůvěřilá a přeji tomu, který ji vymyslel, aby byl jejím klientem. Mohli bychom jít od jednoho ministra k druhému a rovněž tak u poslanců průřezem všech stran,také soudnictví, Rampula, Grygárek a jim podobní a celá plejáda dalších, seznam by zabral mnoho listů, patří zde i pan Křeček a divím se, že nepochopil, že toho my občané máme už dost a žádné světlo v tunelu a jen tunely a tunely.Občané se schází a dávají najevo svou flustraci a pokud nenastane změna mohou se zapalovat auta i budovy. Lidé nedemonstrují kvůli škrtům ale hlavně proti neschopnosti, hlouposti, zlodějně a aroganci.
16. 03. 2012 | 18:27

Yosif K napsal(a):

Matematik+cenzor Stejskal napsal(a):
Ono to pude. Pomalu ale jiste to pude.
Referendem, bez politiku jako krecek kteri krivi paragrafy. Ze on si to neumi predstavit tomu take rozumim. Je to krasne sedet u penezovodu a chlemtat a chlemtat..
Zadni blanicti rytiri ani genialni politici nejsou treba. Zadne vytahy k moci. prima demokracie.
Demokracie 2.0....

Nevim - i prima demokracie ma sve meze. Maji ji v Kalifornii - vzdycky si odhlasuji nove vydaje a nezvysovani dani.....

Pokud Drabek prihral miliardy sve firme, meli by lidi protetstovat peroti Drabkovi atd atd. Do toho se ovsem zadna strana anhrne - v kazde strane jsou kmotri, kteri
maji maslo na hlave.....
16. 03. 2012 | 18:31

Pepa Řepa napsal(a):

Už to začalo?
Něco jsem zmeškal? To má člověk z toho, když kouká na Ligu mistrů.
Kdo to spustil? Ten vrstevník na eskalátoru co praštil přeběhlíka francouzskou holí?
Parlament nebude, prezident nebude, volit se nebude,vejce nebudou, moc převezme Taxikářská revoluční Národní rada.

Doktore, nepřihnul jste si?
16. 03. 2012 | 18:34

rejpal napsal(a):

Yosif K
Proč by měli protestovat proti Drábkovi a ne proti vládě? Drábek jedná plně v intencích vlády, je krytý svou stranou premiérem a za vládu odpovídá premiér. Nezaznamenal jsem ani jeden hlas z těchto míst, že by někomu přišlo počínání tohoto člověka divné nebo nepatřičné. Spíš naopak. Takové řečičky, jestli něco nebude do tehdy, jsou o ničem. To mohou rovnou čekat, až opadá z dubu listí.
16. 03. 2012 | 18:42

tata napsal(a):

pane PEPA řepa

copak vy nečtete,už patřite ktěm co uvidí osobu kritizujou?jinak sem taky kritizoval ale to co jste napsal tak spíš vypada že ste přelít par řadku
16. 03. 2012 | 18:44

Pepa Řepa napsal(a):

tato
já koukal na fotbaly a byl venku na sluníčku. To jsem asi neměl.
Kdo chvíli stál, stojí opodál, říká klasik.

Bandiera rossa
štípla mě vosa
rovnou do nosa

to znám, bylo mi šest, když jsem to zpíval. Pak že se historie neopakuje,
16. 03. 2012 | 18:51

jisin napsal(a):

Poslanec Křeček trochu připomíná "státotvorný postoj" české sociální demokracie 1914-1918,kdy jediná SD se nepodílela na pádu Franze Josefa,měla zájem udržet společný celoříšský sněm.Starý a vetchý režim Franze Josefa tehdy zbouralo asi deset tisíc sdružení a spolků českých,jdoucích vesměs mimo SD a dovršil lid strhnutím orlice a zbořením Mariánského sloupu.To nezapoměli socdem sloučení s KSČ po 1948 Miladě Horákové,že bourala tehdy také ten sloup?
To je stará teze socdem všech dob,že oni vedou legální boj a vše lze dosáhnout v rámci existujících systémů.A ostatní jsou anarchisté,buřiči a ilegalisté.Tato zdůrazněná důstojnost ji bere nejvíce voličů.Jakýkoliv bezprostřední projev je milejší než strojenost.Jistěže od ulice nečekejme vládu intelektuálů. Jenže kdy a kde vládli intelektuálové,kdo z nich kdy vládl dobře? I Sarkozy ví,že víc zabere jeho topmodelka než intelektuálštiny.
16. 03. 2012 | 18:57

Kryštof napsal(a):

Re - autor blogu
Soudruhu Křečku , to co jsi uvedl v tomto svém blogu , že "není třeba reforem" - viz text , je absolutní pitomost diletanta a lísajícího se žvanila .
Reformy - důchodová a daňová např. , měly být provedeny již v první polovině 90. let . Vysoce nepříznivý demografický vývoj silně znepokojoval už Štrougala / nebyl jako technokrat žádný pitomec - charakter je věcí druhou / a byl dostatečně znám již od poloviny 80. let , že nebude možné za stávajícího stavu /tenkrát/ důchody v daných kriteriích ufinancovat a daňový systém bude muset být nastaven odlišně , než byl podle kriterií let 50. a 60. , kdy nad šokialismem Slunce / tedy hlavně rudá hvězda / nezapadalo .
Komunisté z ÚV KSČ let 80. pohybující se v ekonomické branži to sami věděli velmi dobře a báli se ten vysoce nepopulární "ekonomicky a sociálně reformní" krok uskutečnit v důsledku tvrdých sporů mezi ekonomy / ne všichni byli tupci / a "ideology" /Bilak , Jakeš , např./ v tom baráku věštců marx-leninského krásna u Vltavy .
Po tom operetním převratě ´89 zinscenovaném samotnými komunisty v režii StB za účelem legalisace nakradených majetků a jejich přivlastnění / "privatisace" bolševického klauna Klause / měly STRACH všechny vlády , cokoliv v oblasti reforem podniknout , kromě trvalého žvanění o NUTNOSTI "to podniknout".
Snahy ODS byly trvale bojkotovány ČSSD a komunisty se vždy uhýbavými lidovci .
"Reformy" se tak změnily ve formu nabírání volebních hlasů včetně žebříčku popularity všech těch primitivních českých "politiků" z Pastoušky nad Buranovem a tento trend si udržely až do současna .
Bláboly ss. Paroubka - hospodského "takyekonoma" a Škromacha - "diletantapřesvšechno" v tom smyslu byly nepřekonatelné .
Nicmachři a křiváci ss. svazáci Topolánek a Tlustý jim dělali protipol blbosti .
Na zbabělost a populistický diletantismus svých representantů zde po dobu více jak dvaceti let doplácejí voliči . Vcelku jim to přeji , když si kromě sebranky neuměli zvolit nikoho jiného za svou / českou / "národní a společenskou elitu . Mají co si zasluhují .
Pokud se týče "kdo třímá žerď" - viz text , tak tu tady trvale třímají bolševici včetně tebe , soudruhu Křečku , a také to podle toho dopadlo ve všem všudy .
Od tebe s tvým profilem vyžírky a vždylokaje to zní skutečně velice pikantně .
Tou zmíněnou žerdí potřebujete seřezat všichni bez rozdílu - on taky mezi vámi , soudruzi , žádný není .
16. 03. 2012 | 18:59

vl napsal(a):

Krajanovi: Nejen soc.dem.. mám pocit, že žádná strana se nehrne do převzetí moci pro další volební období. Asi všichni vědí, co v takovém případě budou donuceni dělat. Nejspíš bude ještě hůř, než se lidi obávají; ale kdyby se k moci dostali lidi z Holešovické výzvy, bylo by lépe na stará kolena emigrovat.
16. 03. 2012 | 18:59

vlasta napsal(a):

Pane Křečku,
při posledních parlamentních volbách jsem poprvé nevolil sociální demokracii kvůli lidem, kteří se dostali na kandidátky a byli pro mě naprosto nepřijatelní. Nyní jsem si pohrával s myšlenkou, že bych opět sociální demokracii volil, jako menší zlo. Ovšem typy, jako Vy, mě od toho odradily. Klidně si seďte ve vašem smrádečku a čekejte, že vám spadne vítězství ve volbách samo do klína. Jen abyste se nedočkal toho, že třeba už žádné volby nebudou. Zatím to tak zdánlivě nevypadá, ale máme k tomu nakročeno, nový Adolf už jen čeká na správný okamžik.
16. 03. 2012 | 19:02

J. Novák napsal(a):

Pan Křeček má pravdu. Je potřeba se podívat, pod jakou vlajkou stojíme. Nevím komu by pomohla anarchie, po které zde někteří frustrovaní a neodpovědní pisálkové volají.
16. 03. 2012 | 19:04

dalimír napsal(a):

Pepíčku Řepo Vám musí být na tom světě blaze ! Stále dobrou náladu na šprým ! Ale přeji Vám to fakt at už jste kapitalista nebo proletář ! Dl.
16. 03. 2012 | 19:06

melčákova pohanka napsal(a):

mb. Teď jsem se vrátil z té akce na Václaváku a musím uznat,že p.Křeček má naprostou pravdu. To jsou Cibulkovci,Pravý blok,taxikář užívající si pět minut slávy... Smutná akce,kterou zachraňoval jen hlas K.Kryla. Sázka? Toto není Albertov,tak to praskne v květnu,až se všechny potůčky a i dnešní stoka vlijí do jedné velké řeky...
16. 03. 2012 | 19:09

Jiri321 napsal(a):

Když se to nelíbí ani ČSSD, naprosto stejně prohnilé a zkorumpované straně jako ty, co jsou u vlády, je to jen další pádný důvod, proč se k protestujícím připojit. Zítra dorazím na demonstraci taky.
16. 03. 2012 | 19:14

Taky naštvaný napsal(a):

Mimo jiné Ponerta už vykopali z Holešovský výzvy , ale kdy ČSSD zorganizuje takovou akci ? Nebo se na to vykašlete ? Věřím že vám poslancům je skvěle ,ale co ta lůza ?
16. 03. 2012 | 19:17

dk napsal(a):

melčákova pohanka: Na každém protestujícím se dá něco najít a nějak ho pošpinit a odsoudit. Díky tomu vládnou ti, co vládnou - daří se jim úspěšně rozeštvávat lidi. Už nelze nadávat jen v hospodách a na netu, musí se do ulic jít, i když se nám nemusí každý, kdo tam bude s námi, líbit. Je dobře, že jste šel a je škoda, že už chodit nechcerte, takto se nezmění nic.
16. 03. 2012 | 19:20

Maximus napsal(a):

Křeček se nám odkopal a teď všichni vidíme o co mu jde. O korejtko v PS pane Křečku, že? Já věděl hned od počátku, proč jste mi nesympatický, mám za ta léta docela čuch na lidi a vy jste obyčejný takový malý český okopávač kotníků a podvraťák, který štěká za plotem na silnějšího psa, ale určitě nejste rovný chlap. Takový právnický křiváček co myslí jen na svoje břicho a výhodičky. Takových lidí by se měla ČSSD především zbavit!
16. 03. 2012 | 19:23

Puck napsal(a):

" V podstatě provládní demonstrace " :-)
Tož, to by ani Einstein nevymyslel.
A také už se nemohu dočkat až potkám křečka s tykadélky. Je tu nějak smutno, každý forek potěší.
16. 03. 2012 | 19:25

šašek z Jihlavy napsal(a):

Rudej křečku, ty bolševická holoto!!!
16. 03. 2012 | 19:34

Lop napsal(a):

Tak opět jsme u toho. Náš národ mě fascinuje. Volí pravicově (+ prapodivné malé strany), kdyby čert na koze jezdil, a pak si permanentně stěžuje, když jím zvolení politici dělají svou prapodivnou politiku. Navíc pak vyzývá opozici, aby protestně stále konala, ale přitom jí hlas nedává, aby se cokoli změnilo. Dává tam "malé strany", díky nimž pak pravice vládne (VV, Zelení...).Chápu pak pana Křečka, že je z tohoto způsobu protestů rozčarovaný.
16. 03. 2012 | 19:35

Darth Maul napsal(a):

pár křiklounů se sešlo, překonalo možná horníky z ostravy co si dovezli odboráři na minulou siestu...ne nedej to když se podíváš z dolů do města a ještě dostaneš pivo a párek. Ale jinak je to slabota. Takoví lidé vlastně ani neví co chtějí. Jeden odborář pepa z horla chce vládnout s šíleným taxikářem.......

nu což, voni ani ti studentíci když pochodujou neví proč.
16. 03. 2012 | 19:39

ujo napsal(a):

Yosif ,
nemáte pravdu, že zdroje nejsou .
Jsou, ale odplývají mimo tento stát, v dividendách i jinak .
Desítky milard ročně odvádějí"naše" banky svým majitelkám v cizině.
A zkuste také nová jména když píšete o nepravostech, začněte třeba s Barackem Alonem, Řebíčkem..
16. 03. 2012 | 19:40

vl napsal(a):

Maximus: Kde je nějaký politik, na kterého by se tvoje slova nehodila?
Puck: Ale ona je to pravda! Každý, komu v hlavě neharaší, vidí, že TOHLE - Holešovická výzva - není rozumná alternativa. Kdo si něco přečetl o Hitlerovi, ví, že tehdy to začínalo taky takhle.
16. 03. 2012 | 19:43

patriot napsal(a):

„V podstatě provládní demonstrace…“

Omyl, Křečku.

Demonstrace proti systému, počátek zúčtování se zločinci všech politických barev (aspoň doufám).

Ten taxikář není podstatný.
16. 03. 2012 | 19:45

milovník zvířat napsal(a):

Koukám, ovečky jsou zmatené a dezorientované .
Nebojte, vše se v dobré obrátí. Až přijde vhodný čas, objeví se ovčácký pes demokracie s již nachystaným lidoopem v morde a pomůže vám najít ten správný roh ohrady.
16. 03. 2012 | 19:54

David - 1. část napsal(a):

Už téměř před rokem takto varovala profesorka Dvořáková!!!

-------------------------------------------------

Parlamentní listy.cz:

Profesorka Dvořáková má strach: Lidé vyjdou do ulic. A bude to zlé

Odvážná profesorka politologie, předsedkyně Akreditační komise Vladimíra Dvořáková je současnou politickou situací v naší zemi vyděšena.

Poukazuje kriticky na to, že jde o stav již dlouho neúnosný, který může mít dalekosáhlé důsledky.

13.4.2011 4:45

2011

"Hrozím se toho, až lidé vyjdou do ulic, protože není žádná jiná únosná alternativa toho, co by mělo následovat.

Netroufám si odhadnout, co všechno se pak může stát a už teď si jen přeju, aby to, pokud je to vůbec možné, dopadlo dobře," vyjádřila se pro ParlamentníListy.cz.

Zatímco všechna česká média už se naučila skloňovat spojení vládní krize zcela automaticky, politoložka v těchto dvou slovech vidí obrovský varovný vykřičník.

"Víte, to se už nedá vůbec okomentovat z hlediska politologa. Ta současná situace se již zcela vymkla všemu, co politologie umí vydedukovat, spočítat a odhadnout.

Spíš byste se museli obrátit na znalce mafiánských praktik - protože pouze o ně v české politice již jde," odpověděla profesorka politilogie z VŠE Vladimíra Dvořáková ParlamentnímListům.cz. Původní otázka přitom zněla, zda sdílí pocit některých analytiků, že v kauze Věcí veřejných, která se původně zdála být nasměrovaná k ministru dopravy Vítu Bártovi, jde o zcela jinou figuru. Totiž o premiéra Petra Nečase.

SLEDUJEME téma: Vládní krize

"Těžko říct, mafiánské praktiky opravdu komentovat neumím. Zřejmé je, že se stále více jedná o to, kdo koho kdy odstřelí - (zatím jen politicky), všichni na všechny sbírají kompromitační materiály, které skladují, aby je ve správnou chvíli vytáhli. Politici se obklopují podivnými experty, místopředseda vlády vystartuje na novináře s nějakou údajnou nahrávkou, kterou vzápětí popře a připadá mu to normální. Na ministerstvech se vyhazují odborníci, aby se nahradili kamarádíčky, kteří problematice většinou vůbec nerozumějí. A přihrají se jim obrovské smluvní platy," rozhořčila se politoložka.

TÉMA: Kalouskova nahrávka

Připustila, že vždy odmítala jakékoli konspirační teorie, ale současná situace ji nutí i s nimi počítat, poněvadž se zdají být také velmi častým nástrojem.

Čtěte také:

Potřebujeme odříznout byznys od politiky, říká Dvořáková

Tlak na Vondru má zakrýt další kauzy, děsí se politoložka Dvořáková
16. 03. 2012 | 19:57

David - 2. část napsal(a):

-

Podle ní jsme v přímém přenosu svědkem rozpadu systému".

Nikdy jsem si nemyslela, že to budu moci takto rychle sledovat na vlastní oči a ve své zemi. Bojím se však toho, jak se bude hledat alternativa," přiznala své obavy z budoucnosti politoložka Dvořáková. Podle ní by bývalo bylo řešení, kdyby nová vláda před rokem okamžitě a trvale přerušila veškeré penězotoky do stran i mimo ně. "Jenomže to prostě u nás, jak se ukazuje, není možné. Pokud se o to někdo pokusí, zůstane sám a zbytek mafiánů ho dostane," řekla profesorka Dvořáková.

Čtěte také:

Televizní profesorka: Zemi řídí mafie, je to Titanic

Mafie a Titanik? Nováček ve sněmovně přiznává: Také jsem znechucen

Slova o mafii a Titaniku se potvrzují. Češi jsou znechuceni z politiků

Dodala, že je skutečně otázkou času, než u nás lidé vyjdou do ulic. "Jen bych si přála, aby to nakonec nějak dobře dopadlo. Současné nálady totiž napovídají tomu, že by mohlo dojít i k velmi nepříjmeným konfrontacím, jež by nebyly asi sametové," uzavřela politoložka.

Vladimíra Dvořáková situaci v zemi kritizuje již delší čas. A varuje...

Již před měsícem hovořila v ČT o rostoucí nespokojenosti ve společnosti, která jde ruku v ruce s radikalizací názorů. I tehdy státní správu obvinila z mafiánských praktik a nevyloučila, že by lidem mohla s tímto vývojem dojít trpělivost. Za pravdu jí následně dali i ParlamentnímiListy.cz oslovení sociologové. Uznali, že varování před radikalismem je na místě.

„V podpalubí roste nespokojenost, ale na palubě Titaniku se tančí. Lidi jsou naštvaní, že politici neřeší věci, které by měli, a místo toho provozují hrátky, kdo co na koho ví. To jsou praktiky mafie, ne státní správy," uvedla tehdy pro ParlamentníListy.cz Dvořáková.

„Zabývám se revolucemi a vím, že nejsme v Tunisku a Egyptě. Ale nestačím se divit, kolik fašizujících proudů se dostává do různých pozic," naznačuje, že lidé si mohou uvědomit, že volební proces není to, co může problémy společnosti vyřešit. „Stačí se podívat na doprovodné internetové chaty k Hyde parku, jaký charakter měly těsně po volbách a jak se ty názory nyní radikalizují," upozornila v březnu profesorka Dvořáková, která bývá častým a vítaným hostem v diskusních i zpravodajských pořadech České televize.

Čtěte také:

Panika v ODS: Kalousek zničí Bártu, pak bude pánem všeho

Podle sociologa Jana Hartla, který je ředitelem STEM, je zavedeným vzorcem od politologů to, že když vidí rostoucí napětí ve společnosti, tak varují před radikalizací a extremismem. „Varování před ním je tedy na místě, když ve společnosti nepřevládá klidný racionální typ komunikace. Ale my jako sociologové mapujeme nejen situace, ale i procesy ve společnosti. A náznaky nějaké radikalizace nevidíme. Přesto bych názor kolegyně Dvořákové viděl jako memento," uzavřel v březnu svůj názor Hartl.

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Profesorka-Dvorakova-ma-strach-Lide-vyjdou-do-ulic-A-bude-to-zle-194023
16. 03. 2012 | 19:59

melčákova pohanka napsal(a):

dk. Chodit budu dále,ale doufám,že na pořádné demonstrace ... Proč si myslíte,že dnes tam bylo dvakrát méně lidí,než včera a zítra bude ještě méně...
16. 03. 2012 | 20:00

Puck napsal(a):

Pro vl :
A která je ta rozumná alternativa ? Ta vláda je už dávno zralá, a když se nemá k odsoupení, tak ji někdo postrčit musí. Lidi musí ven z kutlochu, jak jinak má vláda poznat, že už bylo dost legrace ?
16. 03. 2012 | 20:01

rk napsal(a):

Ten taxikář je zrovna tak vyšinutej jako komoušskej nick ujo .
16. 03. 2012 | 20:09

Zach napsal(a):

Pane Křečku, nepomyslel jste již na odchod, na jistě zasloužený odpočinek? Myslím, že by jste mohl mít něco málo, i díky
levnému bydlení, naspořeno. Ty vaše příspěvky jsou čím dál víc srandovnější a chechtá se už mnohem víc přihlížitelů, než pepařepa.
16. 03. 2012 | 20:09

vl napsal(a):

4 Puck: K čemu postrčit? K nějaké nové totalitě? Prožil jsem už březen 1939 i únor 1948. Myslím, že na jeden život je toho dost. A Hitler i Gottwald přece taky původně chtěli napravovat chyby, ježzpůsobila demokracie.
16. 03. 2012 | 20:15

David napsal(a):

Podporuji Holešovskou výzvu.

Už toho bylo dost !!!!!!!!!!!!!!!

Ani naše odbory nebyly schopny zorganizovat takové demonstrace.

---------

"...Už nějaký čas se začínám bát toho, že pokud nebudou v ulicích hořet auta a dav lidí neobsadí Český rozhlas a Českou televizi, nic se v této zemi do voleb (a po nich kdoví, jestli…) nezmění...."

---------

Situace začíná být velmi, velmi vážná !!!!!!!!!!!!!!!

Ale žádné překvapení. To se dalo, dříve nebo později čekat.

Na toto nebezpečí upozorňovala profesorka Dvořáková už 13.4.2011.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Profesorka-Dvorakova-ma-strach-Lide-vyjdou-do-ulic-A-bude-to-zle-194023

Většina těch, kteří nám nyní vládnou nemají žádné životní zkušenosti. Více méně ze školních lavic šli dělat politiku a teď po 20 letech vládnutí jsou už naprosto mimo realitu. Jsou to arogantní a bezcitní roboti.

Bylo vždy velkou chybou, když vlády svou tupou a šílenou neústupností dohnaly občany k tomu, aby v ulicích hořely auta tak, jako tomu bylo nedávno v severní Africe. To by bylo i u nás špatné řešení. Vládě bych však vzkázal. Nespoléhejte se na to, že tupé ovce se nikdy nevzbouří. - Nic není nemožné!

Podle mého názoru

časově neomezená stávka na železnici,

ta by byla nejúčinnější.

-----

"...když už se postavím pod prapor, asi by bylo dobré se předem podívat, kdo drží jeho žerď. Důsledek dalšího zklamání lidí z vlády i z protivládní opozice, by se opravdu odhadnout nedal….."

----------

Je třeba, aby si naši politici uvědomili, že za situace, kam jsme dospěli, bohužel už není podstatné, kdo drží žerď praporu.

To, co předvádí tato vláda, to není konsolidace veřejných financí, to je ROZVRAT celého státu.

A tomu je nutné zabránit !!!

Čím dříve, tím lépe!!!
16. 03. 2012 | 20:27

realista napsal(a):

Křeček "Cricetus" je všežravý , živí se hlavně polními plodinami a v zimě spí . Pro hospodářství je pohromou . Je mezi živočichy známý tím , že si strčí sám všechno do huby , aby mu to nesežral někdo jiný .
Pro poslance s regulovaným nájemným jistě vlastnost nadmíru užitečná .
Ze zkušenosti vím , protože jsem křečky choval , že smrdí a trousí bobky všude kolem sebe . Kromě běhání v otáčivém kole doblba se politicky se neprojevovali , protože tenkrát ještě nebyl Internet .
16. 03. 2012 | 20:28

melčákova pohanka napsal(a):

dk.Dívejte se HP a pochopíte můj postoj k dnešní akci...
16. 03. 2012 | 20:28

KŘEČEK TO JE DIAGNOZA SAMA napsal(a):

Křeček :) :) :) :), vždyť je to absolutně zdiskreditovaný lži doktor :( :( :( :(
16. 03. 2012 | 20:31

Puck napsal(a):

Pro vl :
Máte pravdu, setrvání tohoto způsobu vládnutí spolehlivě k totalitě povede. Proto je třeba něco podniknout, dokud je čas.
16. 03. 2012 | 20:46

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

„Režisér Jiří Krejčík (96): Zbavme se strachu!

Režisér Jiří Krejčík, narozen 1918, autor filmu Vyšší princip promluvil na demonstraci za demisi vlády a přímou demokracii dne 15.3.2012, píše MIlan Kanyza.

Řekl toto:

Zdravím vás z tohoto posvátného místa pod sochou svatého Václava.Pod mými nohami je datum 1918 je to datum mého narození. Já jsem ten dlouhý čas prožil s naší republikou - prožil jsem s ní všechny chvíle - dobré i zlé. Žel těch zlých chvílí, toho špatného bylo v životě víc než toho dobrého, z čeho jsme se mohli radovat. Já vzpomínám v této chvíli na ony mrazivé dny podzimu roku 89 tady taky jsme se shromáždili kolem svatého Václava. Cítili jsme že se něco děje, že čas se mění. Čas se změnil! Den co den tenkrát přišel onen průvod sem na Václavské náměstí a dožadovali jsme se spravedlivého směru poměrů. To nastalo. Já jsem v těch dnech se spisovatelem Stránským navštívil několik českých měst, mluvili jsme tam na náměstích a hlavní téma bylo: Drazí spoluobčané-zbavme se strachu! Zbavme se strachu! My už nechceme žít dále v tomto bahně! Já už jsem jednou nohou za prahem smrti, ale já na vás apeluju přes můj věk -nebojte se strachu a vyslovte svou vůli! JÁ LITUJU, ŽE ZDE NEVIDÍM PŘENOSOVÉ VOZY ČESKÉ VEŘEJNOPRÁVNÍ TELEVIZE...

eská veřejnoprávní televize-platíme ze svých peněz a má sloužit nám a nikoliv kdo ví komu, bezbřehému kapitálu bezbřehých zločinců, kteří rdousej nás a jestli my se necháme -z ardousej nás k smrti. Drazí já nechci volit dalších slov ale volám vás při všem co je mně zdravé, co je mně svaté - na tomto místě se upálil Jan Palach, obětoval svůj život aby zburcoval národ.Tehdá jsme ovšem byli těžce svírání sovětskou zločinnou mocí.
To teď nenastává. Není obava z poprav a vězení. Drazí spoluobčané vyslovte svou vůli. Jsem s vámi, podpisujte onu petici. Děkuji vám! „
http://www.blisty.cz/art/62695.html

Kdyby se objevil na demonstraci Křeček, tak lide by šli zhnuseně domů.
16. 03. 2012 | 20:47

skeptický napsal(a):

Ono si stačí nagooglit:

Tomáš Baťa krize morální.

Co řekl v r.32 platí dnes tuplem.
16. 03. 2012 | 20:56

Scarabeus napsal(a):

Pane poslanče Křečku,

spíše se snažte, když jste ve volbách dostal tolik preferenčních hlasů, o nápravu, jinak se budou dít věci proti kterým taková demonstrace nic není. Je hodně málo podstatné, že současný styl vlády, do něhož je započítávána i ČSSD, byť momentálně nevládne, se nelíbí, mimo jiné, i někomu kdo také není vzor morální čistoty, což zde Vy, velmi účelově, vytahujete.
16. 03. 2012 | 21:05

Kanalnik napsal(a):

pane Krecku, pisete uplne od veci; pro mne je podstatne vedet, co vy a vase strana delate v soucasne situaci... a myslim tim neco aktivniho, ne jen slova
16. 03. 2012 | 21:06

kerich napsal(a):

Možná, pane Křečku nasr-anost lidí už dostoupila takového stupně, že vídět houpat se ve větru vládu s ministry, náměstky a poslaneckou sněmovnou by stála i za další potíže, které stejně budou.
16. 03. 2012 | 21:08

melčákova pohanka napsal(a):

ten,kdo..... To je od Vás příliš nízké. Já jsem odešel,když tam vystoupil jako megahvězda ten taxikář... Pan Křeček pomohl spousta lidem v boji s majiteli domů o střechu nad hlavou,což je možná pravý opak toho taxikáře... Pan Krejčík a ten muž z Islandu zachránili tu včerejší akci,ale dnes a zítra ji už nezachrání nikdo...
16. 03. 2012 | 21:10

P.V. napsal(a):

UmKab:
Jablíčka tu jsou i ve větším počtu než těch deset. Jenomže je pořád někdo privatizuje, vyvádí, vyhazuje za zbytečnosti, posílá do zahraničí, dotuje jimi parazity i nenažrané finanční velkopodvodníky...
To není žádná vlastnost materiálního světa, ale výsledek mizerného řízení státu - systému zcela ovládaném politiky (a jejich sponzory). Jakýkoli majetek spravovaný takto svévolně a nezávisle na vůli majitelů nakonec dopadne úplně stejně. Totálním vykradením s drzými požadavky na doplňování nekončících schodků. Chyba není v lidech, ale v systému.

Problém je v přílišné pravomoci "manažerů" a nulových možnostech "akcionářů" je řídit, úkolovat, kontrolovat a činit odpovědnými. Naše "reálná" demokracie tak nefunguje.
16. 03. 2012 | 21:27

Scarabeus napsal(a):

realista:

Křečci by mohli v kolečku vyrábět elektřinu. :-)
https://www.youtube.com/watch?v=EkNTAiWX8g0
16. 03. 2012 | 21:29

Puck napsal(a):

Pro melčákova pohanka :
Podle čeho tak soudíte ? Že už nepříjde nikdo.
Díval jsem se na Hydepark. Popelka opravdu není žádný genius. Pokud jste četl Holešovskou výzvu, píše se v ní : " Jsme obyčejní lidé "
Na to, že vystupoval proti ostřílenému moderátorovi, na to, že nebyl vůbec připraven na takovou akci, na to, že má za sebou hektické dny při organizaci protestu, na to zvládl masáž docela slušně. I šikovný herec, který je zvyklý na publikum, by při takové palbě měl potíže. Vzpomeňte na ministryni kultury Hanákovou, když obhajovala cirkevní restituce. :-)
Výsledek hlasovéní 51% pro, 49% proti
Pro porovnání Bendl, ministr zemědělství 7% pro 93% proti
Počet hlasujících zhruba stejný.
16. 03. 2012 | 21:33

rejpal napsal(a):

Puck
I když počet hlasujících není nijak vysoký, trend je již po jistou dobu stejný. Ať vystoupí kdokoli s provládními názory, skóre je děsivě negativní. Kdokoli z opačné strany, i když není přesvědčivý, má nad 50. Ti obratnější získávají přes 80. Lze oponovat, že hlasující vzorek není reprezentaivní, ale něco to říká. Ne, že bych po tom toužil, ale jak by se v souasnosti vedlo Miroslavu Sládkovi... Největší obavu mám z toho, že se někdo takový objeví, což se- pokud se něco nezmění - dříve či později stane.
16. 03. 2012 | 21:39

bella ciao napsal(a):

Ponert byl pravidelným účastníkem akcí ProAltu a je podle mě, stejně jako tato organizace, nástrojem policejních provokací.
S provokatéry je nutno vždy dopředu počítat.
Demonstrací, o jejichž organizátorech nic nevím, se nebudu zúčastňovat. Je vždycky pravděpodobné, že skončí něčím jako bylo rabování v Londýně, nebo házení molotovových koktejlů na náměstí Syntagma.
Bohužel, odboroví předáci si vyhřívají zadky v teple svých kanceláří a na nekončící zlovolné destruktivní aktivity vlády nereagují. Nepochopili, že business as usual dávno skončil.
16. 03. 2012 | 21:42

Puck napsal(a):

Pro rejpal :
Nu ano, logické pokračování se nabízí samo. Stačí, aby přišel někdo, kdo lidem slíbí, že udělá pořádek. A čím hůře se těm dole povede, tím to bude mít snadnější. Naštěstí máme k dispozici historii.
Vzpomněl jste Sládka, můžeme být rádi za Popelku. :-)
16. 03. 2012 | 21:56

vlasta napsal(a):

Puck, rejpal
Již několikrát jsem se při sledování Hyde Parku setkal s tím, že jsou vybírány otázky zcela účelově tak, aby byly pro určité lidi problematické a palcování je zcela ignorováno. A vzhledem k tomu, že dnešní představitel HV se zabýval nečím jiným, byl velmi snadnou kořistí moderátora, který ho snadno ugriloval. Další věc je, že už několikrát jsem vůbec nemohl otevřít další stránky s otázkami, někdy ani hlavní stránku, abych mohl sledovat postup hodnocení.
16. 03. 2012 | 21:57

rejpal napsal(a):

Puck
"Naštěstí máme k dispozici historii"
Máte sice pravdu, ale obávám se, že se z ní nedokáží poučit ani ti nahoře, ani ti ostatní. A obě strany nakonec pronesou variaci na téma "kdyby sem to vědel, tak bych sem byl nechodil".
16. 03. 2012 | 22:00

melčákova pohanka napsal(a):

Puck. Přijde pár stovek. HP jsem viděl a p.Popelka je fantasta,když očekává 15.4.,až milion demonstrantů. Co k tomu víc říct?
16. 03. 2012 | 22:03

Puck napsal(a):

Pro Vlasta :
Já si dokonce myslím, že některé otázky jsou připravené předem. I takový pořad, jakým je Hydepark, vyžaduje odpovědný přístup. :-)
16. 03. 2012 | 22:11

rejpal napsal(a):

vlasta
Já dnes HP neviděl. Jednou tam byl kdosi, tuším právě z proAltu, kdo sice vypadal vcelku seriózně, ale žádným rétorem rozhodně nebyl. Tak trochu se zaplétal, zobecňoval, neřekl, co je cílem té iniciativy a člověk by řekl, že hlasující ho moc nepodpoří. Nakonec získal tuším přes 60 procent, a to bylo už před nějakým časem. Kdyby tam dnes přišla paní Dvořáková a celou hodinu říkala jen tralala bum, nejspíš by je dostala taky. Stejně tak, když přišel Michal Doktor, hned se rozčílil, protože než stačil říct dobrý večer, už mu naskakovaly hlasy proti. Sám žiju v Praze, baště pravice, ale už dlouho jsem nepotkal člověka, který by v normálním dialogu řekl, že je provládní. Ti, o nichž si myslím, že jsou, se spíš o věci nechtějí bavit. Ta nálada je dobře rozeznatelná a vůbec nejde o nějaké frustrované lidi z osobní situace. Vůbec nejkladnější hodnocení, jaké jsem zaslechl, bylo "oni se snaží". A to jsem si jist, že nejméně polovina z nich naposledy volila některou koaliční stranu. Každá normální vláda, vybavená pudem sebezáchovy, by vývoj situace pečlivě monitorovala a snažila by se zachránit, co jen lze. Tahle vypadá, že už je jí všechno šumák, kromě jediného - vydržet, co nejdéle a pak se děj vůle boží.
16. 03. 2012 | 22:11

Almo G™ napsal(a):

Autor: tak protivládní demonstrace vám nevoní? Jsem docela v šoku.
16. 03. 2012 | 22:12

David napsal(a):

Parlamentní listy.cz:

Dvořáková: Nikdy nevíte, co spustí revoluci. Třeba projev á la Jakeš

Za nízkého zájmu médií se ve čtvrtek na náměstí českých a moravských měst konaly pod záštitou Holešovské výzvy demonstrace za svržení vlády Petra Nečase a prezidenta Václava Klause. V Praze se dav přesunul z Václavského náměstí před budovu České televize, kde se dožadoval živých vstupů a vyčítal veřejnoprávnímu médiu ignoraci protestů, které mají podle organizátorů pokračovat.

16.3.2012 20:43

I když svou nespokojenost na „Václaváku“ za bezmála dvouleté působení Nečasovy vlády vyjádřila celá řada odborových svazů a občanských iniciativ, všechny měly podle profesorky politologie Vladimíry Dvořákové stejný jednotící prvek. „Ti lidé jsou otrávení z toho marasmu kolem sebe, jedna kauza stíhá druhou. Je mezi nimi sociální napětí a dokonce frustrace. Stát se navíc v současné době vykazuje tím, že nefunguje. Vemte jen problémy z čerpáním peněz z Evropské unie, to jsou obrovské sumy a už to přiznal i samotný premiér. Je tu arogance moci,“ hodnotí pro ParlamentníListy.cz Dvořáková situaci, kterou dlouhodobě kritizuje. "Nejhorší je, když lidé zjistí, že jejich problémy nikdo neřeší," dodává v návaznosti.

Detaily ze čtvrtečního protestu:

Incident při protivládním protestu. Napaden byl zaměstnanec ČT

V pátek si přisadil také předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, kterého protesty inspirovaly ke sněmovní řeči, v níž kritizoval politiky jako jeden celek, že jsou neteční k názorům veřejnosti. "Působíme jako akvárium, které si vystačí samo pro sebe, ...Nejde o triviální věc, napětí ve společnosti roste," varoval Sobotka.

Celé vyjádření zde:

Sobotka (ČSSD): Vláda by neměla podceňovat sílu lidu

Anketa

Chybí podle Vás hnutí odporu vůdce?

ano
96%

ne
4%

236

Celkem hlasovalo:

Zatím neprovokují

Politici podle politoložky v současnou chvíli sice nevědí, jak se k protestům postavit, ale na druhou stranu neprovokují. „Oni nedokážou rozpoznat ten signál ani u uplynulých stávek, ani u demonstrací, ale zas na druhou stranu nijak neprovokují citáty typu 'Nemáte na chleba, jezte koláče.' Takováto veřejná prohlášení by nepochybně zvýšila napětí,“ připomněla Dvořáková radu Marie Antoinetty hladovým Pařížanům.

Psali jsme:

Holešovská výzva přežila internetový útok a volá: Dnes znova na Václaváku!

Čekání na Červený Hrádek

Problém u všech hnutí je podle Dvořákové - jak dál. „Při prvních demonstracích o tom lidé začnou přemýšlet a postupně přijímají názory ostatních.

Nikdo ale neví, kdy a co může být stimulem pro revoluci.

V Belgii v roce 1830 to vypuklo, když se občané vraceli z divadelního představení Němá z Portici. Od té doby je Belgie nezávislá. Někdy to může být projev á la Jakeš z Červeného Hrádku, kdy si ti lidé uvědomí, že

takhle to dál nejde,“

připomíná pro ParlamentníListy.cz Dvořáková projev Miloše Jakeše, o kterém historici i politologové soudí, že se značnou měrou zasadil o pád komunistického režimu.

Část projevu Milouše Jakeše z Červeného Hrádku z roku 1989

Spouštěcím mechanismem byla podle Dvořákové do značné míry také nahrávka, na níž maďarský premiér Ference Gyurcsány na zasedání poslaneckého klubu socialistické strany v září 2006 přiznal, že v zájmu opětovného vítězství ve volbách veřejnosti strana dva roky lhala: "Bylo jasné, že to, co říkáme, není pravda. Možnosti státu jsou zcela vyčerpány a my jsme za poslední čtyři roky neudělali vůbec nic,“ uvedl tehdy premiér Maďarska. Ještě týž večer po odvysílání začala série silných demonstrací.

Další názory profesorky Vladimíry Dvořákové ČTĚTE ZDE

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Dvorakova-Nikdy-nevite-co-spusti-revoluci-Treba-projev-a-la-Jakes-226240
16. 03. 2012 | 22:16

rejpal napsal(a):

Almo G™
Docela dovedu pochopit, jak je to myšleno. Riziko naběhnutí tu opravdu je. Jenže když to napíše poslanec opoziční strany, zní to spíš jako sebekritika.
16. 03. 2012 | 22:17

Dana napsal(a):

Lidé jsou našvaní a demonstrovat chtějí a chtějí změnu, program HV vyjadřuje přesně to, co sí většina lidí přeje, povídají si o tom v obchodech na poštách i na ulici a část z nich už vyšla do ulic. Na otázku koho bychom dosadili místa neschopných? Samozřejmě někoho schopnějšího, v této zemi žije miliony lidí, takže demagogie, že není kým je nahradit je na první demagogie.
16. 03. 2012 | 22:26

Puck napsal(a):

Pro melčákova pohanka :
Máte pravdu, nemá jasno, co dál. Ale také proto není žádný radikál. Pokud by se podařilo prosadit demisi vlády, muselo by se dále postupovat podle platných zákonů. To snad ví i Popelka. Anarchisté se ke svému směru hrdě hlásí. Kdyby jím byl, asi by to přiznal.
Já ale také nejsem žádný politolog, a nerad bych tu rozdával moudra, která nemám. :-)
16. 03. 2012 | 22:30

OBČAN napsal(a):

LIDI, NEPLAČTE DOMA A PŘIDEJTE SE! ZÍTRA 17.3.2012 SRAZ NA VÁCLAVÁKU V PRAZE!
16. 03. 2012 | 22:56

mb napsal(a):

melčákova pohanka ... vy tedy sázíte na květen ...

mé protistanovisko je tedy po květnu ...

no a ještě si řekněte zda do prasknutí počítáte obyčejný pád vlády či nějakou významější systémovou změnu ...

zatím vás zdravím ....
16. 03. 2012 | 23:08

stazie napsal(a):

To jsou zase plky pane Křeček :-)))
16. 03. 2012 | 23:10

melčákova pohanka napsal(a):

Puck. Ale mně a určitě i jiným by stačilo,kdyby se mu podařilo zmobilizovat lidi a shodit,co nejdříve tuto vládu,protože jsem přesvědčen,že nic horšího tu nebylo a být nemůže... Ale po dnešní osobní zkušenosti si myslím,že tato iniciativa to nebude. Na druhou stranu souhlasím s pí.Dvořákovou,že nikdo nikdy neví,kdo, či co může být spoušťečem,a proto jsem tam i dnes šel...Dobrou noc.
16. 03. 2012 | 23:15

melčákova pohanka napsal(a):

mb.Obyčejný pád vlády a předčasné volby na podzim společně s krajskými a senátními. Jestli se zapojíte do protestů,,tak Vám nabízím bezplatné noclehy v Praze! Dobrou noc!
16. 03. 2012 | 23:19

Platan napsal(a):

Místo abyste ocenil, že se lidé začínají probouzet, tak se v tom patláte a hledáte mouchy. No vždyť ono je vám osobně v to smrádečku nakonec docela dobře, že ano?
Já bych jako silný "provládní faktor" viděl spíš to, že proti ní stojí takové "opoziční atrapy" jako jste vy.
16. 03. 2012 | 23:20

queribus napsal(a):

Volání po demisi či svržení vlády lidmi z ulice/náměstí není nic jiného než vybízením k anarchii. To je naprosto nepřijatelné (a i Křeček, se kterým obvykle nesouhlasím, k takovému konání sympatie nechová). V poměrně demokratickém režimu se změna vlády může snadno uskutečnit prostřednictvím řádných voleb - těžko si ale dovedu představit, že by ten nesourodý spolek demonstrujících nespokojenců (až pomatenců) byl schopen čehokoliv pozitivního dosáhnout, když sám - evidentně -nemá sebemenší ponětí o formách vedení státu. Vláda "odborníků" v současné české situaci naprosto nic neřeší, stejně jako nic podstatného nevyřešily přechodné úřednické vlády Tošovského a Fischera (přirozenou omluvou pro ně je, že bez politické podpory nic ani vyřešit nemohly).
Církevní restituce jsou z finančního hlediska pro stát marginálním problémem, přestože to v kontextu zmiňovaných desítek mld. může vyvolat u "obyčejných lidí" (a přirozeně u všech závistivců) silnou averzi. Dimenze tohoto problému je ale zanedbatelná oproti dramaticky narůstajícím výdajům státu na důchody (a navíc při dostatečném rozložení do času půjde jen o pár miliard ročně). No a bez skutečně nutných reforem (včetně penzijní a zdravotnické), které vzhledem k demografickému (a imigrantskému) vývoji ostatně čekají většinu Evropy, by děti a vnuci většiny těch demonstrantů byly opravdu nuzáky...(na rozdíl od těch dnešních povykujících, z niohž prakticky nikdo žádnou opravdovou bídu nezažívá). Takže nanejvýš lze souhlasit s dožadováním se potrestání neoprávněných či kriminálních privatizátorů z 90.let (ovšem silně pochybuji, že by k tomu měl "obyčejný člověk" nejaký účinný nástroj)
16. 03. 2012 | 23:52

mb napsal(a):

děkuju za pozvání a přeju hezkej zbytek večera a dobrou noc ...
16. 03. 2012 | 23:56

Platan napsal(a):

queribusy

Vy jste prostě "správný občan". 10 mega takových - koaliční sen. Bohužel (pro vládu) je vás jen asi 14%...
17. 03. 2012 | 00:04

queribus napsal(a):

k platanovi: Zda jsem správný občan, ať posoudí ti, co mne znají osobně, ne jen z občasných blogů. Ale jsem realista: jak ze zásady, tak z "povinnosti", protože bez toho bych těžko mohl vzdělávat jiné (přirozeně nejde o "vzdělávání" v politice)......
17. 03. 2012 | 00:14

rejpal napsal(a):

queribus
Docela by mě zajímalo, z čeho vycházíte při tvrzení, že volání po demisi je výzvou k anarchii. Je to hlas lidí, kteří jsou také voliči a kteří usoudili, že ti, které volili, se svému poslání zpronevěřili. A je dost přirozené, že se to provozuje na náměstích a nikoli doma u televize. Pokud vím, demise vlády a předčasné volby nejsou ničím nedemokratickým a ústava s tím počítá. Rozumná vláda to zabalí sama, když zjistí, že má mizivou podporu, nebo se aspoň pokusí reflektovat situaci a sama udělá takové kroky, aby si pověst vylepšila. Představa, že občan jednou za čtyři roky podnikne výpravu k urnám a pak nezúčastněně sleduje, co jeho emisaři dělají, je trochu účelová. Tak demokracie nefunguje (on i překlad toho slova do češtiny něco naznačuje). Ostatně před lety to bylo právě veřejné mínění, které donutilo k odchodu Grossovu vládu. Jen to nedalo tolik práce. ČSSD tehdy nečekala, až budou plná náměstí. Vlastně se ukázalo, že ten největší lotr, dle jedné ankety, byl ještě docela soudným člověkem, když odstoupil a netrval na tom, že si ty čtyři roky má právo odkroutit, když má ten mandát od voličů.
17. 03. 2012 | 00:33

jamo napsal(a):

..zajímavé: Zubatá Pleš a jeho kumpáni (patříte k nim, Krečku) a uřvaní/vyžraní odborářští bossové nevynechají jedinou příležitost, aby vykřikovali do sdělovacích prostředků katastrofické vize při každém pokusu vlády zmírnit deficit (na kterém se nemalou měrou sami podíleli). Teď se to podněcování k nenávisti obrací i proti nim samým a EJHLE, začínají mít naděláno. Lůza chce lynčovat i své rádoby "vůdce".
17. 03. 2012 | 00:43

Platan napsal(a):

queribus

Pokud vzděláváte jiné (byť ne - z mého pohledu naštěstí - v politice) tak byste měl chápat, že volání po svržení či demisi vlády nemusí nutně vést k anarchii, ale může vést např. k ovlivnění politiky současné vlády. Třeba v tom, aby ji poněkud přešla chuť bezostyšně přenášet tíhu reforem na nízkopříjmové vrstvy, jak doposud vláda činí. A pokud byste se zamyslel ještě více, tak by vám třeba mohlo dojít, že mnoho jiných reálných(!) možností nespokojení lidé v současnosti nemají.
17. 03. 2012 | 00:48

Bobík napsal(a):

Pane křečku, když ty lidi žádná politická strana nereprezentuje, tak se holt bezprizorně potácejí po Václaváku. Je to důsledek toho, že strany nejednají v zájmu občanů, nejednají v zájmu Čechů. Od roku 1968 nám vládne pořád stejná verbež, která s českým národem nemá nic společného - vy jste jedním z nich.
17. 03. 2012 | 00:54

Bobík napsal(a):

První úspěch: novináři začali o té výzvě informovat, a jak panečku pookřáli - zjevně měli zákaz(!!!!!!!) o ní informovat, po protestech se to prolomilo a mohli začít normálně informovat. Ale to je vám zjevně jedno, pane Křečku, který NEREPREZENTUJETE tento národ.
17. 03. 2012 | 00:57

Bobík napsal(a):

Hele, Queribus, vládnout se dá i slušně a bez lhaní - takový lhář Drábek je přece zcela nevěrohodný i pro pravicového voliče - nikdo nechce, aby mu jeho vládce LHAL opakovaně a soustavně v přímém přenosu.
17. 03. 2012 | 01:00

Platan napsal(a):

Bobík

Pan Křeček spíše reprezentuje křečky, to je stále jasnější... :-)
17. 03. 2012 | 01:11

Jan Neoral napsal(a):

Vážený pane Křečku, "už se mi chce zase zvracet...", jak řekl klasik ústy generála Postráneckého v Černých baronech. Zvracet z Vás. Vy jste se celá léta jen rádoby bodře předváděl za mikrofonem. Vy osobně jste neudělal nic, čím byste kdy prokázal, že jste opozice. Co Vás nutí pomlouvat a srážet teď ty, kteří, ač na rozdíl od Vás méně vědoucí,se snaží něco podniknout? Neví přesně jak, neví přesně, s kým. Ale zkouší to. Zkouší, jak jen to dokáží a jak je to i nutné, tuto vládu z jejich fotelů strhnout. Bojují mnohdy za zlepšení podmínek nekvalitního života, který jim koalice chystá. Nemají pro své rodiny tolik různých a vydatných příjmů jako Vy. Vy se ale stavíte na obranu asociálních darebáků z této vlády a vysmíváte se hlasitě těm, do jejichž prvních řad byste se měl postavit sám - a vysvětlovat, pomáhat je vést. Hledat, jako opoziční poslanec, koho za ně. Stydím se hluboce, že jsem jako nezávislý kandidoval na kandidátce ČSSD do plzeňského kraje také s Vámi!
Vám evidentně to líné zátiší opozice vyhovuje - a já začínám tušit, že na to v této straně nejste asi tak zcela sám. S pozdravem Jan Neoral, starosta Trokavce, krajský zastupitel PK.
17. 03. 2012 | 02:06

Jan Neoral napsal(a):

Doplnění: Samozřejmě "kandidátkou ČSSD" je myšleno symbolicky to, že mě mrzí, že jste Vy i já pod jednou střechou ČSSD - Vy jako člen, já jako nezávislý host. Bohudík je mi bližší sociální levice než asociální pravice. Nemyslel jsem tedy tím, že jste kandidoval do krajského zastupitelstva PK...ale to jste snad pochopil.
Jan Neoral.
17. 03. 2012 | 02:18

Platan napsal(a):

Jan Neoral

Naprosto přesné... Pan Křeček se v tommto blogu dokonale odkopal. No, aspoň začíná být jasné, who's who...
17. 03. 2012 | 02:26

PK napsal(a):

Pane Křečku,hluboce jste mne zklamal,vy asi za stěnami parlamentu,úplně odcizen lidem venku ze svými po dvacet let jistými statisíci vůbec nevíte která bije.A nebo to samozřejmě víte (spolu s těma ostatníma) moc dobře ale stále se pokoušíte z nás dělat voly.
17. 03. 2012 | 03:43

anti politik napsal(a):

Křečku, tenhle systém je s určitými "politickými týpky", ke kterým ses tímto blogem zařadil i ty, nenapravitelný!! Je nutné postavit politiky, kteří mají na svědomí korupci, promrhané peníze, vyloženou zlodějinu a i pasivitu-nevidím, neslyším, tedy to co právě předvádíš, postavit před soud a soudit, ať národ vidí co nám po revoluci vládlo za úděsnou partičku zlodějských mamlasů!! Přivedli jste tuhle zem rukou společnou a do nedávna nerozdělnou na mizinu a ještě máte tu drzost se obhajovat tím, že demonstrující jsou pitomci bez znalosti politiky! Ne každého Křečku zajímá "jak se dělá ta vaše porevoluční politika", zřejmě proto, aby se nepoblil!! My žádáme úplně jiný způsob politiky, což jako porevoluční politickej vyžírka nemůžeš nikdy pochopit!!
17. 03. 2012 | 05:46

Franta napsal(a):

Vzkaz pro p. Popelku,organizátora protestu:Pane nenechte se odradit rétorikou mocných. Stejné protiargumenty využívala KSČM.V roce 1989 zde také nebyla programová politická koncepce opozice a lidové protesty byly úspěšné.Dnes se také jedná o projev lidového odporu,který nemusí být detailně rozpracován.V Rusku,Francii,Egyptě,Bělorusku atp.také lidé protestují,aby si mocní uvědomily, že zde nejsou žádoucí.
17. 03. 2012 | 06:25

Franta napsal(a):

Pokud ČSSD opět vyhraje volby co se stane? Spolupráci s KSČM si zakázala.A ostatní strany s ČSSD spolupracovat nechtějí.Ficovo vitězství se zde konat nebude.Jedná se o patovou situaci, která bude vyhovovat této dnešní politické garnitůře.Nic se nezmění a poslanecká křesla budou zachovaná.To je to co zde máme i dnes.
17. 03. 2012 | 06:45

Pepa Řepa napsal(a):

skeptický
kolego, vyrazíme? Já vezmu francouzské hole, Vy nový můstek-oslí?- a budeme to řezat, hlava nehlava. Na Popelku nenechám dopustit, pryč s Kasalou a Adlinou, říkala Boženka Němcová.Vezmu tři oříšky.
Popelka na hrad. žádné volby, žádná vláda. Pryč s křečky, nebudou nám tady dělat bobky. Stará škola, pryč s nimi.
Vezměte si vestu plovací, kdyby se to slilo v řeku.
Kde se sejdeme? Musí tam být lavička, bolí mě kolena.
17. 03. 2012 | 06:46

rudolfko napsal(a):

Chcete kapitalismus a nadáváte na vládu? Volíte ODS nebo ČSSD? Já kakám ČSSD na kapitalistický socialismus, kakám ODS na sociální kapitalismus, kakám Merkosy na Jiný kapitalismus a proto s vámi nikam nejdu.A náměstí budou plná až se bude kácet kapitalismus. Dřív NE!!!t
17. 03. 2012 | 07:06

zemedelec napsal(a):

Pane Franta.06:25
Velice dobrá rada pro organizátora protestu.
Zaznělo tady více dobrých názorů.Pokud se do čela nepostaví slušní a zodpovědní,tak se tam postaví neslušní a nezodpovědní.Nečekat na zázraky,nebo jak Sedláček popisoval čekání na mesiaše.I pro zázraky musí bít podmínky,pak můžou přijít.Více uznávám velké činy a úspěchy,které se skládají s malých činů a úspěchů,neboli tvrdé mravenčí práce,jak se říká nic nepadá z nebe zadarmo.
17. 03. 2012 | 07:29

Bořislav napsal(a):

Křečku, tak nežvaň a něco dělej. Proč socani nevyhlásili podporu demonstrace, proč tam nesvolala lid i KSČ a odbory, a společně netlačíte na to, aby vláda při hlasování o nedůvěře příští týden padla???
Potřebujeme změnu, ne jen vaše poslanecké hrátky
17. 03. 2012 | 07:32

Drzá zrzka napsal(a):

Bořislav

Co nastane, když vláda padne? Předčasné volby do parlamentu. Do toho přímá volba prezidenta. Možná tím bude uveden v pohyb takový chaos, že konečně nastane bezvládí. A bude klid.
17. 03. 2012 | 07:41

Pedrák napsal(a):

Hezky se to čte, pane Křečku
ale když jste za Špidly vyhráli volby tak, že jste mohli pohodlně složit jednobarevnou vládu a lidi se radovali, tak jste se s radostí vytvořili koalici s pravicí, aby si Vaše rodiny (pardon, stranické buňky) mohly taky v tom kradení líznout. Teprve pak se znovu pořádně šláplo na plyn : Upřímný Standa, Princ z Kataru, transportéry pro armádu...
Jděte k šípku. Pokud to skutečně myslíte upřímně, tak vyhlášte program: UŽ ŽÁDNÉ STRANY ! K čemu je nám čtyřicet stran ? Jenom proto, abyste využili blbost lidí. Potřebujeme volební obvody ve kterých bojují jednotlivci o většinu hlasů. Vítěz bere všechno, ale za svůj volební obvod zodpovídá a kromě zasedání parlamentu v něm musí být v úředních hodinách pro občany k dispozici. Jestliže se znelíbí, tak ho voliči z obvodu mohou mít možnost odvolat. A pokud si bude chtít nějaké občanské sdružení dát název "strana", anebo se pod svým názvem zúčastní voleb, tak pro ně musí platit stejné podmínky jako pro všechna jiná občanská sdružení jenže s tím rozdílem, že jejich hospodaření bude každých půl roku kontrolovat místně příslušný finanční úřad. Od státu nedostanou za získaný hlas ani korunu a totéž by mělo platit i pro všechny jednotlivce, kteří se přihlásí jako kandidáti. Ale pokud si budou chtít platit své spolupracovníky, tak na rozdíl od dneška žádný problém. Stačí dohoda o provedení práce, anebo zaměstnanecký poměr.
17. 03. 2012 | 07:45

ertz napsal(a):

U demonstrací nelze částečný primitivismus nikdy vyloučit.
Ale srovnáním s včerejší Rigou-kde pochodují SS v dnešní době-zde přece nejde o fašistickou Vlajku-sdružení českých právníků a lékařů z první republiky ,zde přece nejde o fašistické Národní souručenství vedené předsedou Nejvyššího soudu první republiky JUDr.E.Háchou,zde je citována ryze česká píseň "Kdož sú boží bojovníci " milá srdci každého Čecha,píseň ryze vlastenecká.
17. 03. 2012 | 07:58

DC napsal(a):

Pane Křečku, řekněte, co uděláte s kolaborantama, asociálama, korupčníkama ve vaší straně, kteří jsou v podstatě B teamem ODS. Takových parchantů je u ČSSD přehršel. Stačí se rozhlídnout kolem sebe. Dokud se ČSSD nezbaví takových lumpů, kteří ve skutečnosti nemají nic společného se sociálně demokratickýma hodnotama, pak nejste alternativou.
17. 03. 2012 | 08:06

Yosif K napsal(a):

Bořislav napsal(a):
Křečku, tak nežvaň a něco dělej. Proč socani nevyhlásili podporu demonstrace, proč tam nesvolala lid i KSČ a odbory, a společně netlačíte na to, aby vláda při hlasování o nedůvěře příští týden padla???
Potřebujeme změnu, ne jen vaše poslanecké hrátky
17. 03. 2012 | 07:32
Bořislave, muzete se uklidnit. Socanske vlady po cele Evrope musi take sahat k neoppularnim skrtum (Recko Spanlekso Portugalsko - socani skrtali, sqmozrejme prohrali volby. Italie, - pravice skrrtala - levice nechce do vlady dokud se situace "neprobere". CSSD nezbyva nic jineho.)
Cesko nebude vyjimkou. Proto se CSSD do vlady ani nijak moc nehrne. Zdroje uz nejsou.

Avanto Pololo, alla riscossa!
17. 03. 2012 | 08:17

Yosif K napsal(a):

Franta napsal(a):
Vzkaz pro p. Popelku,organizátora protestu:Pane nenechte se odradit rétorikou mocných. Stejné protiargumenty využívala KSČM.V roce 1989 zde také nebyla programová politická koncepce opozice a lidové protesty byly úspěšné.Dnes se také jedná o projev lidového odporu,který nemusí být detailně rozpracován.V Rusku,Francii,Egyptě,Bělorusku atp.také lidé protestují,aby si mocní uvědomily, že zde nejsou žádoucí.
17. 03. 2012 | 06:25
Ano pane Franto - kde jsme to jiz slyseli - proletariate - povstan - podnikatele jsou zbytecni paraziti. Vitazny Februar 1948.

Avanti Popolo, alla riscossa!
17. 03. 2012 | 08:50

skeptický napsal(a):

Pan Pepa
Nadkolego,
Přijdu se podívat na Váš příští koncert Kocourkovských učitelů.Dejte vědět,kde to bude.
Poznáte mne podle bílé hole s kordem,Edenu na mozku a stařecké dimenze.Přines bych i lavičku,ale zlobí mne lumbágo.
17. 03. 2012 | 09:09

Sims. napsal(a):

Takže pane Křečku to shrňme: v první fázi, děkujeme, odejděte. Myslím si, že Vás již bylo v politice dost, jděte si užívat svého jistě vysokého důchodu. Pokud se ČSSD nezreformuje, neupozadí týpky Sobotka, Hašek, Palas etc., nikam to nepovede. Vaší jedinou nadějí v současné době je, zvolit si Diensbiera, který to má v hlavě seřazené a není to dle mého mínění typ člověka, který by chtěl opakovat chyby svých předchůdců. Pokud se nezreformujete, tak je to o ničem. Máme tu nezreformovanou ODS (nezreformovatelnou!), Topku, která se ustavila na bázi přelezení z KDU, takže taky stará vesta. VV jsou snad čitelné každému domácímu zvířeti, natož lidem. Komunisti se jen smějí, jak nám ta pravice a Vaše levice vhání voliče do náruče. To jsme fakt chtěli? Jen se těším na předvolební mobilizaci pravičáků, jak bude křičet o komunistickém nebezpečí, zadluženém Řecku a zapomenou říci o přihlouplém Česku, když jim na to skočí.
17. 03. 2012 | 09:21

Magie ČERNÁ napsal(a):

Tak, tak - maj pravdu Křeček. V našem věku už není radno plýtvat silami na podobné akce a riskovat ránu obuškem či ledovou sprchu jako za mlada. Až ovčané pochopí že k řešení situace ve státě jsou zapotřebí šibenice na Staromáku a obnovení pracovních táborů, pak vezmu hůl a půjdu znovu dělat revoluci.
17. 03. 2012 | 09:25

Rocky Balboa napsal(a):

jako toho Ponerta by šlo kdysi charakteruzivat i Havla. A koukněte, kam to dotáh.
A ani se nemusel měnit.
17. 03. 2012 | 09:42

mb napsal(a):

Křeček dostává pěknou čočku / čouda ... a je to tak dobře ...

Těžko se autem dostaneš
pane Křečku do skal sem k nám
Ty co si řek´ že s trampy zameteš
ZNÁŠ JE VŮBEC SLYŠÍŠ JÁ SE PTÁM ?!?

Půjdeme dál ...
17. 03. 2012 | 09:47

René já a Rudolf napsal(a):

dyť ti disidenti , to byli samí looseři a asociálové, někteří brali lysohlávky a po revoluci se s tím ještě chlubili, pak dáváni za vzor, ale na každé dobové fotce na těch jejich bytových schůzích dominoval hlavně stůl plný tvrdého alkoholu a cigeretový dým, ač tam měli často s sebou i malé děti.
A přesto tito excentrikové dokázali zaplnit náměstí a i po 89, ač neměníc životní styl, se dál troufali dávat národu za vzor a udělat ze sebe bojovníky za svobodu.
Jak to dopadlo po 22 letech se to hroutí a národ na dně. Zásoby vyjedeny a není kde brát.
17. 03. 2012 | 09:49

Pepa Řepa napsal(a):

Bořislave, mám pro vás smutnou zprávu.
KSČ už není. Já vím, zvyk je železná košile.
René zase závidí. Pil Raketu. Zásoby vyjedeny? Třeba má Křeček. Náš si zásoby dělá a ne že ne.
Esli to nebude tím, že Křeček, coby stará škola raději volby než revoluční kvas. Možná pamatuje Únor.Bylo mu deset, nosil pumpky, to už jednomu zůstane v hlavě.
Fuj,embéčko, já se ho snad zastávám.
Skutálel se z náspu do polí,
zdalipak ho něco nebolí.....
Chudák malá, docela mu rozumím. Že by se ze mne stával sosan?
17. 03. 2012 | 10:08

Řekněte své ženě, zeleninu denně ! napsal(a):

Jo jo, pane Křeček, vy asi myslíte, že je lépe nechat současnou vládu, aby vám vyhrála volby, tím že nasírá lidi.Jenže dá se vám veřit?
Při posledních komunálkách v Praze jste postavili do čela Jiřího Dienstbiera, vytáhli úderná hesla typu "Stop sobectví a protilidové politice ODS"
A po volbách, když jste získali hlasy? Dienstbiera jste odstavili, do čela se postavilo profláknuté duo Hulinský-Březina, udělali jste koalu s ODS - prý " průnik volebních programů" a smáli jste se voličům do očí.
Dá se vám věřit? Lidem se sice daj věšet bulíky na nos dlouho, ale ne pořád!
Máte strach, že se objeví někdo nový, a nespokojení občani daj hlasy jemu.
17. 03. 2012 | 10:36

Čang napsal(a):

Pepa Řepa
Řepíku, mám pro vás smutnou zprávu. KSČ byla , je a bude.
Dokonce pomáhá vyspělé Evropě ze svrabu.
17. 03. 2012 | 11:08

Čang napsal(a):

Asi jsem mlaskal moc nahlas.
17. 03. 2012 | 11:40

Jan Žura napsal(a):

Souhlas s Rejpalem. 95% diskutujících je zjevně naštvaných, někteří připojují i nějakou myšlenku nebo návrh. Zcela mimo jsou příslušníci disentu, kteří mnoho naslibovali, ale skutek utek. K moci se dostali jiní, bezohlední, draví - bývalí veksláci a v KSČ ukrytí grázlové. Mnoho řečí o ČSSD - je taková jako byla vždycky, zbabělá a obojetná. O slovo se na podzim přihlásil Babiš - už se unavil? Média mají v rukou perfektně sloužící lokajové pravice, včetně Práva, Haló noviny nikdo nečte. Zbytečné jsou dohady o počtu demonstrujících. Hlava na hlavě byla na Václaváku v roce 1939, když Pražáci ústy budoucího národního umělce Z.Š. slibovali věrnost Říši a Hitlerovi. Dneska na žádnou demonstraci nepůjdou, v Praze je plná zaměstnanost, životní úroveň dosahuje nadprůměr zemí EU. S Nečasem a Kalouskem nikdo nehne, už se těší na blamáž, kteou utrpí opozice při hlasování o nedůvěře vládě. Když se něco bude dít, BISka dá signál, kdo si má dát pozor. Hezký den!
17. 03. 2012 | 12:14

Sylva Šauerová napsal(a):

Řekněte své ženě, zeleninu denně ! :
Podobný model zvolen též v Praze 2, ano tam, kde je bydliště pana dr. Křečka (též pana Dienstbiera) a kde má (též pan Dienstbier) domovskou stranickou organizaci. Ihned po volbách se ČSSD dohodla s tamní profláknutou ODS (a Zelenými, pane mb !) a do čela radnice byl zvolen neméně profláknutý pana Ing. Paluska (ODS), na kterého si ovšem před pár dny došlápla (konečně) policie (zneužití pravomoci veřejného činitele), takže nezbylo, než aby abdikoval. Pan Paluska ovšem počítá, že se "očistí" (model Bárta), zatím by mohla vypomoci někdejší starostka, nynější poslankyně, arogantní (dle ODS nadějná) paní Černochová. ČSSD opět pomůže, ruka ruku myje, voliči jsou znovu za blbce, neboť koho si zvolili, toho mají. A že by i příště v Praze 2 nezvítězila ODS ? To bychom se na to podívali ! :-))
17. 03. 2012 | 12:27

sedlak napsal(a):

pane Křečku, toho taxikáře neznám, za to znám lidi, kterým jste za "slušný" prachy radil jak prodat dekrety na byty, co myslíte, že si o vás potom člověk myslí?
17. 03. 2012 | 12:43

občanka napsal(a):

Opravdu není třeba reforem, jenom nesmíme utrácet víc, než je náš příjem. Třeba Křeček by si mohl konečně koupit byt, a vyklidit ten státní, který mu dotují daňoví poplatníci. Jak šetřit to přece Bohouš Sobotků ví, ten si s těch nezdaněných náhrad na luxusní byt našetřil. Škoda, že nás novináři s tím bytem neseznámili. Je i za naše peníze.A takových Křečků a Sobotků je. Jen je najít a dostati z nich ty neoprávněně získané státní peníze. Pak bude mít stát dost a nebude třeba reforem.
17. 03. 2012 | 13:11

selkýmozek napsal(a):

Je mi vás pane Křečku z duše líto.
17. 03. 2012 | 13:23

Václav H napsal(a):

Taky by měl tu demonstraci někdo ozvučit a rozdat lidem plakáty, a polepit jimi republiku- jeko tehdy, pamatujete ty spontálně vytištěné jednotné plakáty Havla. STB to dřív uměla zmáknout, dnes už je chaos a neschopné vedení i v těch demonstracích
17. 03. 2012 | 13:28

sedlak napsal(a):

René já a Rudolf 09:49 s velkým zájmem jsem si přečetl váš příspěvek a vzpomněl jsem si hnedle na památný projev Milouše Jakeše...podívejte se třeba na tu Zagorovou, vona je to v podstatě hodná holka.... ;-))?
17. 03. 2012 | 14:42

Pepa Řepa napsal(a):

sedlak
já s nimi cítím. Zásoby vyjedeny a jsou tři.
Tři kolíci v plotě. Dal bych mariáš ve třech.
17. 03. 2012 | 15:49

janí napsal(a):

Tady zatím někdo nepochopil co se děje,my slušní se nemáme čaho bát.Sledujte to každý to pochopí v jinou dobu.Ale chce to aby se média probudili a začali psát konečně pravdu,chvílema vám to bude připadat,jako celé na hlavu nebo že planeta se zblázlila,ale nebojte bude to mít skvělý konec,je rok 2012.Přidat se může každý k tomu co mu bude vyhovat.
17. 03. 2012 | 15:57

mb napsal(a):

to sš ... no to je bordel ( :-)) ... kdyžtak mi je jmenovitě udejte ...

zdravim aj pepu repu ...
17. 03. 2012 | 16:07

xyzy napsal(a):

Občane, a tohle víte???

"Protivládní demonstraci, která se má konat na pražském Václavském náměstí, nesvolala Holešovská výzva. Její představitelé to oznámili na svém webu. Zároveň se distancovali od iniciativy Skutečná demokracie (SKDE), jejíž členem je kontroverzní pražský taxikář Zdeněk Ponert.

Podle Holešovské výzvy SKDE porušila pravidla hnutí a navíc při jedné z pražských demonstrací vyvolala násilný incident před budovou České televize. Holešovská výzva organizovala ve čtvrtek a v pátek protivládní protesty, kterých se zúčastnily tisíce lidí.

Iniciativa zcela porušila veškerá demokratická pravidla svévolnou změnou obsahu protestu a webu Národní rady, jehož byla pouze správcem. Vrcholem byl násilný incident před ČT v Praze," píše se na internetových stránkách Holešovské výzvy. Její představitelé také uvedli, že SKDE už není součástí jejich hnutí."

(uvedly LN, 17. března 2012 13:46)

http://www.lidovky.cz/protivladni-protest-holesovska-vyzva-se-distancuje-od-skutecne-demokracie-17c-/ln_domov.asp?c=A120317_140202_ln_domov_sk
17. 03. 2012 | 17:17

určitě napsal(a):

Pan Křeček je právě jeden z matadorů, kterému se nechce od Koryta.
To víte, že se nachytají různí cajzlové -hajzlové. Však jich je kolem vás většina.
Tak se nechvástejte. Nemáte šanci - jste odepsaní - je jen otázka času....
17. 03. 2012 | 17:21

on. napsal(a):

je mi naprosto jedno kdo demonstraci proti soucasnemu zpusobu politiky svola (pokud nejde o vylozene extremisty), stejne se jejich pozadavky presne nenaplni.
A radej pujdu s nekym, s kym souhlasim na 60%, nez bych svoji pasivitou podporoval nekoho, s kym souhlasim na 20%.
17. 03. 2012 | 17:48

janní napsal(a):

Myslím že neobjektivnější bude se na ten Václavák dnes večer podívat na vlastní oči a pap to napsat dolů na diskuse v jednotlivých netových noviných.Je to výzva pro média začít informovat,pravdivě a objetivně,myslím že chápete že už nemá smysl něco tulat.Je rok 2012 bude to vypadat jako že planeta se zbláznila.Kdo můžete pošletze na Václavák reiki.Jsichni můžete říct nahlas posílám tam lásku,sílu,odvahu,pravdu a vnitřní klid.Ono to tam dojde zneeužít to nejde.Láska a pravda se rozhořeli v jednom malým městěčku ,lidi chodili kolem a koukali na to..teď sledujte, co se bude dít,bude to dost chaos,ale pokud vás někdo osloví ,přidejte se ,pokud nejdete posílejte tu lásku,sílu,odvahu,pravdu a vnitřní klid od monitoru zdomova stačí to posílám lásku,sílu,odvahu,pravdu a vnitřní klid vyslovit nahlas nebo někam napsat.my co se přidali každý moc dobře víme proč jsme to udělali.Mám svůj důvod zuplynulých 22 let se mi nelíbí,představovala jsem si to jinak,je to sanče pro naše pravnoučata a mít vnoučata.Ale každý ho může mít jiný.A začít od sebe ze slušností a pribalovat ke všemu mám rád svého zákazníka i dodavatele,zaměstnance i šéfa chováme se k sobě slušn a fér a máme i po krizi.A jak zvýšit obrat firmy přidejte zaměstnancům ,co mají málo.
17. 03. 2012 | 18:19

tata napsal(a):

paní S.Š

TO JE TEN PROBLEM POMALU člověk přestavá věřit že to je možno zlomit,vyte že sem silně levicový přesto oproti jinym už promě není duležité co si sice pořad myslim že je spravné,takovy ten model švedský,ale aby tady konečně platilo pravo i pro ty nahoře,a zodpovědnost,
UŽ MĚ POMALU deprimuje že se zdruhe strany jen dočitam jaky sme mi obyčejní paraziti a jak těmto lidem nevadí ty lži,nechapu a zde na aktualně je to přesny dukaz,před 5 lety se dalo splno nicku diskutovat,ano dohadovali sme se o pohledu to se samozřejmě u pravicoveho versus levicový nikdy neprotne,ale co se ted vede je promě nepochopitelné,nevym napadá mi že ty lidi sami musí vidět že co slibovali jak se vše podle pravicoveho scenaře změní je jen hluboké rozčarovaní,maloco se dá obhajit navíc pravice ma všechny trumfi v ruce ,žadná vlade neměla tolik silu protlačit cokoliv,a to je podle mě taky jeden z duvodu proč tvrdím že levicové vlady tolik škody nenadělali nebot ktomu neměli ani silu.BOHUŽEL KDYŽ se podiváme na tuto vladu je to arogance moci,bohužel to byvá když neomezenou moc ma ne zrovna odbornik,bez ohledu na cokoliv se ohaní 118 hlasy,všichni ale vyme že to ani nahodou neznamenalo podporu přepočteno na procenta kdo je volil......ale a to se nedé popřit genialnim tahem teto 3 koalice......přesto ve sve podstatě jakokoliv kritiku v parlamentu smetou už v zarodku ve smyslu co ted naposled udělal NEČAS.........PROBOHA to je naprostá ukazka jak jdou cestou spalené země,a ani kousek sebereflexe,nevym kdo ma pravdu kdo nastavil ty pravidla,ale vymlouvat se po 6 letech že někdo nastavil pravidla,když už minimalně rok sou bombardovaní hrozbami že se bliží prušvich a oni vždy řikali že to není pravda je přesny dukaz te arogance,bohužel přesto zde toto někdo muže stale obhajovat.

SMUTNE JE že ten system se zakořenil zlodějna,nezodpovědnost se stalo normalní,takže už mi davno přestalo jit o muj pohled ale aby nastalo padni komu padni,aby začalo platit bez ohledu stranické legitimace seš neschopný kradeš mazej,bohužel to mnozí zde viděj jen na straně toho druheho a bohužel největší zodpovědnost ted je za 6 respektive 5 let a poslední 2 roky vladnutí pravice ze 118 nlasy ale to nak ty pravycovy voliči,nak nechtěj vidět

takže misto aby se řešilo co je předhazuje si jedna strana ke druhé hřichy,a tady je zase zasadní rozdil ta současná pravice má možnost ty levicové zloděje poslat do teplaku a co se děje nic.....proč je celkem jasné ruka ruku myje......a tady by se měli všichni poctivy spojit..jenže bohužel

bohužel ani chytří a poctiví se nechtěj do politiky michat tak nam vladnou ty co mame
17. 03. 2012 | 18:20

Roman napsal(a):

Je to bezny jev demokracie, nekomu se nedari a nekdo se ma dobre. Cemu se divite? Neexistuje na svete rezim, kde se maji vsichni dobre. Pristi volby vyhraji levobocka (viz. Křeček) a bude se krast jeste vic. A socialni jistoty, co to je? Neni z ceho brat. Tato demonstrace je o duchodcich a lidech co za minuleho rezimu kradli a zili na ukor statu, presne jak ukazuje serial Vypravej, chodili do prace si pokecat.
17. 03. 2012 | 18:25

janní napsal(a):

držím beru to abecedně tak nějak zprostředka Ponertovi,Popelkovi, všem před i za abeceda je dlouhá a zpívejte tu hymnu dneska večer nahlas(vzakz pro všechny co tam dneska večer jdou),já už jdu taky s váma ,ale přímý přenos zatím ještě nebude,táhneme všichni za jeden provaz..ano media zas něco nepochopila ,že jo
17. 03. 2012 | 18:25

donal napsal(a):

jediná možnost je volit KSČM

autor to nepřímo potvrzuje
17. 03. 2012 | 18:44

Odjinud napsal(a):

Komunista Křeček, bývalý člen zločinecké organizace KSČ, tady plácá ty jeho bláboly o nepotřebnosti reforem. Především, co Česko nepotřebuje, jsou právě tihle zločinci z KSČ. Ze soudruha komunisty Křečka je na blití.
17. 03. 2012 | 18:54

J.Bubla napsal(a):

Historie se stále opakuje. Useknout králi hlavu a je vystaráno. Že za bukem už číhá jeho nástupce, už nikdo neřeší. Ten ovšem s neúprosnou pravidelností vezme současné lotroviny popraveného za základ nad který navrší další lotroviny vlastní. Co bychom dnes dali jen za ty lotroviny před r.89!
17. 03. 2012 | 19:22

mb napsal(a):

tata napsal: SMUTNE JE že ten system se zakořenil zlodějna,nezodpovědnost se stalo normalní,takže už mi davno přestalo jit o muj pohled ale aby nastalo padni komu padni,aby začalo platit bez ohledu stranické legitimace seš neschopný kradeš mazej,bohužel to mnozí zde viděj jen na straně toho druheho a bohužel největší zodpovědnost ted je za 6 respektive 5 let a poslední 2 roky vladnutí pravice ze 118 nlasy ale to nak ty pravycovy voliči,nak nechtěj vidět

to mate pravdu tato ... akoratže se modus kradeže rozmohl již mnohem dříve ...

po 68

ve 48

zábor majetku sudetských němců ...

a i za první republiky byly dajaké majetkové přesuny ...

zdravím vás tato ...
17. 03. 2012 | 19:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě napsán celý velkými písmeny (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 03. 2012 | 19:51

S.Š. napsal(a):

mb :
Pane mb, Mgr. kateřina Jechová, uvolněná radní a Mgr. Michal Uhl, syn Petra Uhla, uvolněný člen ZMČ. Nechali se koupit : Uvolněný radní Prahy 2 dle nařízení vlády č. 37/2003 Sb., pobírá minimálně 46.644,- Kč (plus příplatek 2.000,- Kč) měsíčně za předpokladu, že Praha 2 má více jak padesát tisíc obyvatel. Uvolněný zastupitel, který je předsedou redakční rady, pobírá trochu méně (opět za předpokladu uvedeného počtu obyvatel), tedy jen 42.494,- Kč.
Zdůvodnili to ale hezky. Takhle :
http://www.facebook.com/notes/strana-zelen%C3%BDch-praha-2/deset-d%C5%AFvod%C5%AF-pro%C4%8D-vstoupit-do-koalice-ods-%C4%8Dssd-a-sz-v-praze-2/162139000483244
17. 03. 2012 | 20:08

S.Š. napsal(a):

tata :
Pane tato, teď už by jít o žádnou pravici či levici jít nemělo. Lidé jsou rozčarovaní především kvůli neřešené korupci a rozkrádání veřejných peněz, teď už je to jenom o slušnosti a darebáctví. To je ale jenom poznámka na okraj, v tom, co jste napsal, s Vámi souhlasím.
Pěkný víkend, pane tato.
17. 03. 2012 | 20:13

tata napsal(a):

pane MB

KRADE se co svět světem stojí,vyte trochu jina je podoba toho současneho,což už je systemové,sudety řešit s VÁMI NEBUDU to bysmese stopro chytli naše nazory na dané sou nesmiřitelné.

OVŠEM KDYŽ BUDEM je rozdíl nějaká vlada je u moci at se nam to libí nebo ne,takže ma zakony,zase je bezpředmětné se dohadovat jestli ty zakony pro vas nebo mě byli přijatelné prostě byli,a věřte že jestli okresní tajemník krad šel do baně,samozřejmě že se někdy na něco nepřišlo vždy to musel odhalit někdo nadním.
ovšem zde se nedodržují zakony teto země a kreje se zlodějna na nejvyší urovni a to je podstatny rozdíl jestli to nechapete je mi lito pro mě to je podstatny rozdíl,i když pro VAS SOU ZAKONY S 48 TŘEBA ZLOČINÉ BYLI TO ZAKONY TÉ DOBY.

TED SE PORUŠUJOU zakony teto doby a nic se neděje,naopak klidně nejviší hlava statu konstatuje někdo mu nadrobil,pak ovšem sou připady také zavažne nebot je system neumí potrestat třeba GROS......V NORMALNÍ SPOLEČNOSTI BY SME SE MUSELI PTAT NA moralní kodex,a za druhé je celkem promě těžce chapajicí omlouvat tuto společnost co poukazuje na zločina 50 leta,když vtom majetkovém se chovame podobně

dobry večer MB
17. 03. 2012 | 20:25

Sisel napsal(a):

Krecku, ti demonstranti jen chteli rict, ze ta vase strana je povazovana za stejnou pakaz jako ti co dnes vladnou, takze az dojde ke skutecnym zmenam, s vami ze nepocita.
17. 03. 2012 | 20:38

xyzy napsal(a):

Co vy na to?
AKTUALITA na webu NR:

Prohlašují, že se "pro naprosté selhání a nevěrohodnost výroků pana Popelky se Národní Rada od něj distancuje a zároveň žádá skupinu Holešovská výzva, která je v NR přítomna jako samostatný subjekt, aby si zvolila nové vedení... "
17. 03. 2012 | 20:47

tata napsal(a):

paní S.Š

PŘEJI TAKÉ pěkny zbytek vikendu.......přesně tak ted jde už jen oto co jste napsala,sme v takovem stadiu,že všem slušnym lidem bude vyhovovat kdo tu mafii roztrhne bude to v zajmu pravicoveho i levicoveho nazoru,jenže sem pesimista je to vubec ještě možné ale pokoušet se musíme,stale a stale,rezignace je to co jim vychazí,stačí jak se oslovují mimo kamery kde hrají divadlo,a my poctivy se hadame kdo je horší která barva,přece natom nezaleží ale zaleží ty seš chytrej zodpovědnej a čestnej,nejsi mazej.......jak jednoduché zaroven velice složité když čtete tyto blogy natož život,kolik stačí vodit lidi na niti,kolik v zajmu sve pravdy bagatelizují ty své........je rozdilné a pochopitelné prosazovat svuj pohled,je neomluvitelné omlovat darebaky co ten vaš pohled prosazují.

TO SE MUSÍME NAUČIT VŠICHNI,at nam je ten darebak sebeblíž
17. 03. 2012 | 21:22

volič napsal(a):

Nic o této "Výzvě" nevím, ale naprosto chápu, že někdo nevidí rozdíl mezi vládní koalicí a opozicí představovanou ČSSD a KSČM. Já totiž také ne.
17. 03. 2012 | 21:30

tata napsal(a):

volič

a to je ten hluboky omyl,ne ve smyslu napsaneho ale ve smyslu položeného.

ted totiž nejde o rozdíl ale darebak,nezodpovědny z hrušky dolu,tudíš se neptejte si pravičak ,levičak ,ale seš poctivy a hodíš se nato misto jestli ne nes zodpovědnost a mazej

jestli nechapete a svami plno dalších je to smula všech,až takovy jako vy si to uvědomí,že problem není ptat se co si ale jaky si
17. 03. 2012 | 21:57

David napsal(a):

Holešovská výzva má objektivně - sice různé „mouchy“, ale její amatérští organizátoři už dokázali více než naše odbory a politická opozice dohromady. Dostali tisíce lidí do ulic, a to považuji za velký úspěch. Ptám se všech, kteří jen kritizují pana Popelku. A co jste udělali a dokázali v této oblasti Vy?

V mafiánském kapitalismu je utahování opasků pro občany nepřijatelné.

Vláda svým arogantním a chaotickým způsobem vládnutí narušuje fungování sociálního státu a vhání lidi do ulic. Možná, že si projdeme slzavým údolím. O to drtivější pak bude jejich budoucí porážka.

Naše vláda je nejen složená z mafiánů, ale už se i zbláznila. Není vůbec schopna vnímat realitu!!!

Doba, kdy se mafiemi ovládaná a protunelovaná Česká republika sesype jako domeček z karet se blíží rychlostí blesku. Viz např. problém s dotacemi z EU.

Tento mafiánský kapitalismus může zastavit už jen „čtvrtý odboj“.

To, kam jsme to dotáhli je úplná katastrofa!

Náš stát se stal laboratoří šíleného chemika!

Je nejvyšší čas se připravovat na časově neomezenou generální stávku!

Nejúčinnější by pak byla časově neomezená stávka na železnici.

Je už nejvyšší čas přejít od slov k činům.

Podle mého názoru se pád Nečasovy vlády se blíží,

a proto by to chtělo

co nejdříve

sdružit všechny protivládní iniciativy do „Občanského fóra 2012“

a na přední místa budoucích kandidátek umístit

SKUTEČNOU ELITU národa

- takové lidi, jakými jsou například:

Josef Fousek, Karel Gott, Tomáš Halík, Václav Bělohradský, Jiří Pehe, Jan Keller, Václav Žák, Jan Štern, Milan Zelený, Jan Urban, Petr Havlík, Tomáš Haas, František Janouch, Benjamin Kuras, Pavel Pafko, Jan Hnízdil, Ludvík Hovorka, Iva Bezděková, Hana Marvanová, Hana Brixi, Vladimír Pikora, Petr Robejšek, Tomio Okamura, Milan Štěch, Libor Michálek, Marie Svatošová, Šimon Pánek, Ondřej Neff, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Josef Koutecký, Cyril Hoschl, Bohumil Baštecký, Jan Hartl, Jiří Grygar, František Koukolík, Karel Nešpor, Alexander Tomský, Jiří Vejvoda, David Vávra, Marek Eben, Táňa Fischerová, Jana Šulcová, Jaroslav Dušek, Ondřej Vetchý, Zdeněk Svěrák, Helena Třeštíková, Jana Lorencová, Vladimíra Dvořáková, Jana Ryšlinková, Jiřina Šiklová, Josef Klíma, Ivan Hoffman, Jan Petránek, Petr Holub pod.

Tyto lidi pak moc poprosit o záchranu našeho státu.

Bez nového „Občanského fóra 2012“, složeného

s takto veřejně známých a zejména důvěryhodných osobností

je šance na změnu poměrů minimální.

Současné strany jsou úplně všechny zdiskreditované různými skandály a nikdo jim už nevěří.

Něco změnit lze jen přes SLUŠNOU politickou stranu.

Právě v podobných diskusích na blozích
bychom měli

hledat

veřejně známé a důvěryhodné osobnosti, které bychom chtěli mít ve sněmovně.

Jinak samozřejmě nikdo není dokonalý.

Jak se ale také říká, že kdo čeká na setkání s ideálem, tak stráví celý život v čekárně.

„I to tupé stádo ovcí“ se jednou nasere.

A ten čas už právě teď nastal! Není na co čekat!

Současná vláda mafiánů si myslí, že nás bude ovládat na principu rozděluj a panuj. Ale jak to vypadá, tak už brzo pozná, že to nebude na věčné časy.

V této souvislosti bych ještě citoval z knihy Benjamina Kurase „Jak přežít padouchy“:

„V počtech je síla. Vyhledávat lidi podobně smýšlející, podobně toužící, podobně jednající, s podobnými cíli. Společně pěstovat nepadoušství, společně čelit padouchům. Lidská práva a důstojnost se dají budovat a udržet jen ve společenství, které má moc je bránit a zaručit. Slušní lidé mají povinnost nebýt slabí. Obrovskou sílu dává už samotné vědomí, že v něčem nestojíme sami. Jako všechno na světě, i slušnost je nakažlivá, když ji provozuje dostatečný počet lidí, po kterých se ostatní mohou opičit. Když vidí, že se jim to začíná vyplácet. Dřív nebo později se začnou opičit i padouši. Když zjistí, že se jim to vyplatí. Prosazovat zákony a pravidla slušnosti s organizovanou podporou zájmových skupin. Je-li to neproveditelné v rámci politického systému a politických stran,

provádět veřejný nátlak

prostřednictvím sdružení a spolků.“
17. 03. 2012 | 22:13

Občan napsal(a):

Díky pane Křečku, že jste se nám konečně představil.
Zřejmě byste si měl vyjasnit svoje pozice.
My jsme neporušili žádný zákon.
Zatím se to daří. Kdo ví, co se bude dít až se Vám všem podaří rozzuřit davy, aniž by to bylo moje přání.
17. 03. 2012 | 22:31

Platan napsal(a):

David napsal(a):
... a na přední místa budoucích kandidátek umístit
SKUTEČNOU ELITU národa
- takové lidi, jakými jsou například: ...

Máte tam zajímavou sestavu, to je teda fakt... Hnízdil, Dušek, Okamura, Vetchý... Bacha, aby se vám na prvním srazu navzájem neporvali... :-)
Jinak ale Holešovským fandím, dostat lidi do ulic je každopádně záslužné.
17. 03. 2012 | 22:32

mb napsal(a):

dik za info sš ...

tato tady si logicky protiřečíte ( je to logicky neudržitelné ) cituji:

ovšem zde se nedodržují zakony teto země a kreje se zlodějna na nejvyší urovni a to je podstatny rozdíl jestli to nechapete je mi lito pro mě to je podstatny rozdíl,i když pro VAS SOU ZAKONY S 48 TŘEBA ZLOČINÉ BYLI TO ZAKONY TÉ DOBY.

to nemůžete napsat ... protože to samé byste mohl napsat o období 38 (39) - 45 ...

o teroru heydrichiády apod ... to byly taky zákony té doby ...

a ne TŘEBA nýbrž SKUTEČNĚ ... zločinné byly (!!!) ... podobně jako jimi byly zákony komunistické ...

legalita nerovná se legitimita

zákonnost nerovná se oprávněnost a ospravedlnění hodnost ...

já samozřejmě nehájím soudobé (systémové) porušování zákonů a zákonnosti ...

myslim že je to klausovo setba ... ten odzačátku říká, že co je nevýhodné, nemusí se dodržovat / ctít ... (klaus se odpočátku deklaruje coby pragmatik a utilitarista a myslim že i na přídomek machiavellista by byl pyšen)

já si myslím, že se zákony musí ctít, i když je to nevýhodné ...

v tom jsem s klausem vepři ...

drobila mi radeji nepripominejte ( pripravil mne o blog na aktualně cz ... :-))

i vam hezky vecer, v durazu na moralku se patrne shodneme ...

pokud se rozumí samo s sebou, co to moralka znamena ...

hezky vecer ...
17. 03. 2012 | 22:41

Táborák. napsal(a):

Když pročítám názory a návody, tak to začíná nějak hnědnout. Už tady chybí jen houpačky na lucernách. Sežeňte si bibli fašizmu a studujte co tam radí.
Pokud se bude soc.dem. řídit Bohumínským usnesením nikdy nesjednotí levici.
To samé platí o HV. Naivita nic rozumného nevytvoří. Až půjde do tuhého, kapitál a bankovní mafie teprve ukáže zuby.
17. 03. 2012 | 23:06

Luba napsal(a):

Tak jsem si zde přečetl příspěvky ze schůze KSČ, zasmál jsem se, např. s. Davidovi, to je opravdu případ. Ta sestava, to je něco. Soudruh Štěch, soudruh Dienstbier, o kterém zde někteří soudruzi zde píšou, jaká je to ctnost. Nevědí, že táta ho uklidil do advokátní kanceláře soudruha Čalfy, aby vůbec dostudoval, že se toužil stát primátorem v Praze a když viděl že je to ztracené a obyčejného zastupitele dělat nechtěl, tak začal pomlouvat své spolustraníky, že udělali koalici s ODS a že jsou zkorumpovaní. To byla jenom záminka, aby nebyl jen zastupitel. Uvědomil si, že by mohl dostat nálepku že odmítá korupci a že má šanci po soudruhu otci stát se senátorem. V Kladně lidem nasliboval hory doly, dodnes nic nesplnil, žádné sponzory pro sport nesehnal, věnoval se pouze Bohemce, kde " lítá " v průseru, který se vyšetřuje. Rádoby advokát Mgr., nyní urychlený JUDr. Křeček, má pravdu jen v tom, proč soudruzi a pravdoláskovci v ČT, té hrstce socek a vypitých nemakačenků, dávají prostor, když to normálně uvažující lidi nezajímá.
18. 03. 2012 | 00:49

Johan napsal(a):

No to tady tu Holešovskou výzvu kritizuje ten pravý lumen.Ale nedivím se mu,protože je jeden z těch,který tento brajgl v tomto státě zavinil.Místo svolání pořádné demonstrace,kterou by zaštítila ČSSD,tak jen z dálky sledují jak to dopadne a pořádají divadelní vystoupení s odvoláváním vlády..Ale vlastně se není čemu divit,protože spolu s ODS,Top09 jsou spoluzodpovědní za rozkradení tohoto státu viz.Palas,Gross,Zgarba a jiní gauneři.Dokud se lid nenaštve a všechny tyto vyžírky do jednoho nenahází do Vltavy,tak nebude v zemích českých pořádek a klid.
18. 03. 2012 | 07:36

Radovan II. napsal(a):

Pane Křeček, manifestace vedená Ponertem byla jen jeho akcí a Holešovická výzva se od ní zásadně distancuje.Manifestace nebyla provládní, vláda byla z toho celá pos....Nejhorší je to, jak to vnímá zahraničí. Konečně si mohli v zahraničí na vlastní oči ověřit, že občané v Česku nejsou spokojeni.Situace je víc jak vážná, pohár nespokojensti přetekl a to pořádně. Jakým právem tato vláda stresuje občany a přispívá k zhoršení jejich zdravotního stavu. V ČR zaujímáme v počtu rakoviny nejpřednější místa ve světě. A můžeme klidně konstatovat, že je to z důvodu stresování z vládnutí pravicových stran. Vlastně měli by nám platit odškodné a ne zvyšovat poplatky ve zdravotnictví. Občané v Česku by měli mít zdravotnicví úplně zdarma, protože jsou nemocní jen z vlády, která je denně stresuje.Nejhorší je, že s touto vládou spolupracuje na úrovní okresů i řada předsedů ČSSD na Valašsku. Zásadně hlasují s koalicí a prosazují ve městech jen své sobecké názory.Občané měst jsou takovým předsedům ČSSD šuma fuk !!! A mnohde občané neznají předsedy ČSSD a neví vůbec co vlastně dělají. Jak to, že ÚV ČSSD schvaluje takové předsedy ČSSD, kteří prohráli volby a drží se ve svém korýtku už mnoho let. Jsou horší než předsedové ODS. Občané jasně dali při minulých volbách najevo že takové předsedy nechtějí a nikdo je neodvolal. Jsou to většinou mladší předsedové, kteří propadli populismu dnešní doby a to ještě zastávají důležité posty ve městech díky svému politickému zařazení.
Co s tím uděláte pane Křečku. Lidé jsou rozlobení,že nesledujte činnost poboček ČSSD ve městech. Takoví předsedové ČSSD vám dělají jen ostudu a ve volbách opět prohrají, a nebo vyhrají jen proto,že občané volí ČSSD ze zásady. Volby se blíží, jednejte rychle.Nejsem stroj, pane stroji, ale slova piště jasněji,není to normální.
18. 03. 2012 | 08:12

Pepa Řepa napsal(a):

Luba
tak, tak. Znám ten příběh o hodném Čalfovi a ještě si pamatuju, když ho taťka-jinak milý chlapík-posadil do FS tuším, že do první řady. S Marečkem Bendů. Čím se liší? Dvojčata. Když dva dělají totéž, není totéž.
Jiřík je našinec, řekne socan. I když....i Žižka s jedním okem by\ mohl ovládnout slepecký ústav v Hybernské, cvakající rovnátka neoslní.
Bohemku bych mu odpustil.Kolikrát mne vytahovali dobří lidé přes zeď u pošty.Mám pro ni slabost.

Celý ten humbuk je úsměvný a přpomíná mně t.zv. arabské revoluce. Porazíme modly-nic proti tomu- a máme vystaráno. Proč se zajímat, co bude den po té.
"VONO SE TO VYVRBÍ, MÁMO".

A rozhořčení-mnohdy právem-revolucionáři nepostřehli, že v závětří čeká jak malý fašounek, tak rudý bolševik i hamižný zemědělský oligarcha a celá řada čtyřprocentníc o jednoprocentních zoufalců, aby vylezli, až bude poptávka, kdo převezme moc.A pak bude řev. Toho ne,toho já mámo nechtěl já myslel jiného.

S demokracii to nemá nic společného a ti, kteří se jí zaklínají ji sami porušují.Nedovedu si představit, že by se podobné věci děly v GB 21.století.......i když The Times They Are a-Changing, zpíval Bob.

Ale jako happening U mě dobrý,aspoň není nuda, V Brně i v Praze.
Jako přímá volba prezidenta. LN se taky vyznamenaly jdou na to kurzem . Jako Hanuš Bunzl kdysi v Chuchli.
Děsnej kabaret.
18. 03. 2012 | 08:45

Pepa Řepa napsal(a):

Ale dobří holubiy se vracejí.
Vrátil se nám Ivánek
http://aktualne.centrum.cz/sportplus/fotogalerie/2012/03/17/foto-ivanek-hornik-se-vratil-v-chomutove/
Třeba se vrátí i ten druhý, Z Holomóca.
18. 03. 2012 | 08:51

Zdeněk napsal(a):

P. Křeček končí slovy"než se postavím pod prapor, podívám se, kdo jej nese". Ignoruje, že pro většinu lidí nesou prapor jeho strany pánové Palas, Zgraba, Hulínský apod. výtečníci. Sice stahuje kalhoty daleko před brodem, ale utvrzovat občany v tom, že bez hovad jim podobných nebude demokracie, svědčí o jeho podělanosti.
Pokud by došlo na přímou demokracii, myslím, že občané, poučení dvaceti lety budování rozvinuté kapitalistické společnosti, si své zastupitele již budou hlídat. Pokud na ni nedojde, vše nasvědčuje tomu, že nám společnost zhnědne. Již v současnosti má DSSS víc příznivců, než je zdrávo, ale místo ní je hlavním nepřítelem systému vznikající občanská společnost. Jenom jestli nemáme růžové brýle a systém už hnědý není.
18. 03. 2012 | 09:07

Honza napsal(a):

Pane Křečku,
ČSSD není o nic důvěryhodnější než tato tragická vláda a pochybuji, že by vládla lépe. Takže lidé kterým záleží na osudu tohoto státu jen stěží mohou požadovat méně než odstoupení všech sočasných politiků.
18. 03. 2012 | 09:13

tata napsal(a):

pane MB

VUBEC SI NEPRotiřečím,jak sem řekl o období okupace se svami nebavym tam mate podle mych nazoru které ani nahodou nemohu akceptovat takže toto tema pro nas dva je tabu.

VY JSTE SPOJIL dvě věci dohromady politickou a materialní,i možna ja dost nepřesně popsal,a vy jste si stvořil sve myšlení toho co ja chtěl vyjadřit.SAMOZŘEJMĚ ŽE ZAKONY CO MUŽE bežna společnost akceptovat.MYSLIM ŽE se natolik zname aby jste veděl že politické zločiny 50 let akceptovat nedokažu a stoho duvodu ač levicově orientovany bych KSČ HLAS NEDAL.ovšem kde se nepřimotala politika tak ten zakon platil.

TO BYLO MNOU MYŠLENO,ovšem sou to jen teoreticke debaty nebot režim musíte brat jako celek.

vyte zaujmul mi odstavec od PEPI ŘEPI....CITACE...
A rozhořčení-mnohdy právem-revolucionáři nepostřehli, že v závětří čeká jak malý fašounek, tak rudý bolševik i hamižný zemědělský oligarcha a celá řada čtyřprocentníc o jednoprocentních zoufalců, aby vylezli, až bude poptávka, kdo převezme moc.A pak bude řev. Toho ne,toho já mámo nechtěl já myslel jiného.

on největší problem je jak co vnimate,co stohoto vychazí tak tam nechame ty darebaky,kteří ale pro mnohé darebaci nejsou,to je ta složitost a vždy bude,rozdilného pohledu.
A TO by pak zabíhalo moc do filosofickych uvach na ktere nemam,co podřidit a jak zajmu celku nebo zajmu jednotlivce,je možno akceptovat v zajmu celku uzmout z velkeho krajice drobek jednotlivci,nebo zajmi jednotlivce sou nadřazeny naprosto nad zajmi celku a stoho nespočet odnoží......a stoho vychazí ty pohledy kdy posuzujem situace jinak a to značně
18. 03. 2012 | 09:30

mb napsal(a):

radovan 2 napsal: V ČR zaujímáme v počtu rakoviny nejpřednější místa ve světě.

protože se přežíráme, jíme nekvalitní šmejdy a nemáme moře ...

skrzevá politiky to není, jen nepřímo ...

žádná vláda vás nemůže přinutit kouřit když nechcete ... byť by Václav Klaus přestříhávával všechny pásky Phillip Morris po celém světě kde spustí svou továrnu na cigára ...
18. 03. 2012 | 09:46

mb napsal(a):

no jasně tato, máte pravdu vy i pan pepa řepa ...

já vás chtěl jen upozornit na úskalí = neudržitelnost

vaší argumentace ... kdy napíšete: byly to zákony své doby ...

takto zrelativizujete i gilotinování ... a zrelativizujete cokoli ...

zákony doby okupace, zákony komunistické ...

prostě výrok: BYLI TO ZAKONY TÉ DOBY ... je argumentačně neudržitelný (myslim) ...

on největší problem je jak co vnimate,co stohoto vychazí tak tam nechame ty darebaky,kteří ale pro mnohé darebaci nejsou,to je ta složitost a vždy bude,rozdilného pohledu.

no já myslím, že to jsou darebáci, ale nevím jak je odtamtad vodzandat ... a navic maj ti darebáci nominálně demokratický mandát ... / byť by se meli VV formálně okamžitě rozpustit /

ad zajmy jednotlivce vs zajmy celku ... rozumim ze to je na dlouhou debatu ...

/ a také se přitom dá relativně nakrást ... /

zatím zdravím ...
18. 03. 2012 | 09:56

tata napsal(a):

PANE mb

jenže to nebyl muj argument,to je jedna nevyhoda těchto debat nemožnost okamžitě vyvratit tok jinym směrem než mate na mysli,a obzvlašt u lidí stak mizernou vyjadřovací schopností jako mam já.

NO a pak je skupina lidí která zaměrně vysvětluje vaše napsané jinak,tim nemyslím VAS.

MUJ ZAMĚR byl polemizovat stím že to začalo dřive jak ste to podal,ono se da vždy o něčem říct že to začalo dřiv,krast se začalo kdy se rozdělil majetek na muj a tvuj,a těžko srovnavat doby a hlavně na tu dobu vše svadět.SAMOZŘEJMĚ že vždy tam naké souvislosti jsou,jenže krade se všude,otazka je že tady vzniklo naká eforie radost nad vznikem něčeho noveho lepšiho.........
no a tady je souvislost stím odstavcem PEPI ŘEPI.........

A OBRATME TO proti toku te jeho myšlenky............Toho ne,toho já mámo nechtěl já myslel jiného.

tak jak měli tady zustat?

nevym jestli pochopite co tím myslim.
18. 03. 2012 | 10:42

tata napsal(a):

pane mb

problem že je jen mluví,a když se něco upravuje předem je jasno že tam je cesta pokračovat........http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=736044#utm_source=blog.aktualne.centrum.cz&utm_medium=carousel
18. 03. 2012 | 11:00

David napsal(a):

Parlamentní listy.cz:

Dušan Streit: Kalousek je politický zločinec

Činí zlo, kudy chodí, už přes dvacet let. Ať mě klidně zažaluje. Pomáhá mu v tom TOP sebranka, která ve svém farizejství nemá u nás obdoby, a slabý premiér. Společně dělají ostudu pravici, za níž se licoměrně vydávají.

17.3.2012

Podle poslední informace (zdroj: Lidovky.cz) tento pokrytec vyplatil loni svým náměstkům k více než miliónovým platům odměny až 360 tisíc korun. I poradci vyplatil téměř čtvrt miliónu korun odměn (tedy téměř 40% platu). To asi za historický nárůst deficitu státního rozpočtu. Aspoň vidíme, jak tento falešník chápe úspory.

Momentálně, kromě dalších nehorázností, si brousí zuby na pracující důchodce. Jemu nestačí, že jim nad určitý limit výdělku zdanil i důchod. Teď je chce okrást o dva tisíce korun měsíčně na dani, protože jim chce sebrat slevu na dani, jaká platí pro každého poplatníka.

Důchodcům, kteří si přivydělávají k důchodu pár tisícovek, aby měli na živobytí, které jim prodražují rostoucí Kalouskovy přímé daně, se tak přestane vyplácet pracovat. A důchody chce zmrazit... Navíc bych řekl, že je to diskriminační. Na jedné straně EU protlačuje takové fantasmagorie jako kvóty pro ženy ve statutárních orgánech firem, na druhé straně nemá vadit znevýhodňování seniorů. Při jejich rostoucím počtu je nadto podvazování jejich poptávky dalším hřebíkem do rakve našeho hospodářství.

Zrušením slev na dani pro pracující důchodce chce Kalousek takto zákeřně „ušetřit“ 2,5 miliardy na úkor těch nejbezbrannějších. Ano, je to tentýž Kalousek, co zdržoval zdanění hazardu, co zaručil 14,4 miliardami půjčku Irsku a Portugalsku, co přiměl ČNB poslat 38 miliard MMF, co nepřihlásil státní pohledávku 12 miliard ve Švýcarsku za privatizační machinace MUS, co protlačil velmi neurčitý způsob církevních „restitucí“ v celkovém objemu přes 150 miliard, co mu na stole leží dopis z Brusele, že je pozastaveno čerpání projektů v celkové výši 300 miliard korun, protože mj. nepředložil zákon o vnitřním auditu...

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Dusan-Streit-Kalousek-je-politicky-zlocinec-226340
18. 03. 2012 | 11:46

mb napsal(a):

ale jistě tata ... ja myslim že euforie roku 89 byla nesena prave tim ethosem / emocí ... ABY UŽ SE NEKRADLO ... a ne ethosem: TED TO TEPRVE POŘÁDNĚ ROZJEDEME ... ted si nakrademe násobně více ...

tady bych připojil úvahu o ´zvonění klíči´ ...

proto jsme přece nezvonil aby ...

to je jako magický rituál ... já jako zacinkám klíčem, a rázem zmizí všechno zlo světa ...

ten zaver tato skutečně jsem příliš nepochopil ...

kdyztak mi to jeste vysvetlete

( celkově s vaším příspěvkem souhlasím, vyjma vašeho: byly to zákony své doby ... to je totiž stejná výmluva jako: TAKOVÁ BYLA DOBA ... kterou používají grázlíci ( gauneři ) všech dob ...

takže jsem se ohradil pouze proti tomuto argumentu ...

jinak s vámi samozřejmě souhlasím ...

zdravím ...
18. 03. 2012 | 12:04

Jáchym napsal(a):

Pane Křečku,
Vy jste jen pseudoopoziční stranou. Pokud netvoříte velkou koalici, střídáte se s přátelskou současnou vládní stranou ve vládnutí. Jako správní iluzionisté potom na sebe děláte bu bu bu.

Jedině máte pravdu, že Zdeněk Ponert je slabým oponentem lidem jako jsou Gross, Bárta, Drábek a další.
18. 03. 2012 | 12:05

tata napsal(a):

pane MB

NO CO PIŠE A JAKÉ MA to vychodisko,ve sve podstatě řika že za rohem čeka,fašista ,bolševik atd. a co tedy....
za tím 89 čihal zlodějsky soc/kapitalismus
,,soc pro darebaky,bezbřehé kradení,nezodpovědnost..kapitalismus pro ty obyčejné,,
ne kapitalismus co je bežny jinde.

on se směje ve sve podstatě těm protestujicím protože z jeho pohledu není tato vlada až takové neštěstí......

a kčemu teda dojdem vždy se smířit s danym darebactvym?

vždit už dnes malokdo muže byt spokojen s danym stavem on se nezlepšuje on se zhoršuje,samozřejmě mirou pohledu jak považuje katastrofalní minuly je mira znechucení současneho.

to je trochu co mi zaujmilo,když rozeberete do dusledku jeho odstavec vždy najdete ve všem rozpor nebo co druhy vidí z jineho uhlu,což sem udaval na ten vaš rozpor v mem i po vysvětlení tam rozpor vidite.
18. 03. 2012 | 13:23

mb napsal(a):

tata: ne kapitalismus co je bežny jinde.

asi se poměřujeme s německem ,... a tam se od 50. let rozvíjí ( rozvíjel ) koncept sociálně tržního hospodářství ...

( tedy něco, čemu Klaus oponuje do kostí morku )

akorat vam asi nikdo objektivně a autoritativně nepoví, zda a v jaké podobě je sociální stát udržitelný/neudržitelný

protože se k tomu bude stavět na základě svých politických, ideových, ideologických preferencí ...

ted se vaší frází: ´kapitalismus co je běžný jinde´ ...

prosazuje v číně ... a sotva se dá říci, že by to působilo na ´tradiční´ evropský ( sociální?) kapitalismus blahodárně ...

ja myslim že tamten rozpor = neudržitelnost argumentu ...

spočívá v tom že argument: zákony takové byly, doba taková byla, dokáže omluvit jakoukoli špatnost ....

/ prostě tak jako byste (hypoteticky) chtěl vyvinit bolševiky, mohl byste analogicky k nim vyvinit i nácky /

a na tom se (asi) shodneme, že by to nebylo správné ...

zdravím vás ...
18. 03. 2012 | 13:55

Pepa Řepa napsal(a):

mb napsal(a):TED TO TEPRVE POŘÁDNĚ ROZJEDEME ... ted si nakrademe násobně více ...

tak, tak, krad¨ bych, až bych brečel, koukám, že už není co.
Jsem asi retardovanej
18. 03. 2012 | 14:32

tata napsal(a):

vyte pane MB

JA CESTOVAL PRACOVNĚ po celá evropě abych si udělal obrazek o fungovaní tam a zde,kdepak ste nabyl skušenosti vy? takže jestli je někdo v zajetí ideologie tak to rozhodně nejsem já,a už končím nebo bych vam musel ostře odpovědět....sprominutím nevkladejte do mého klavesnice co jste si vydedukoval vy.

spočívá v tom že argument: zákony takové byly, doba taková byla, dokáže omluvit jakoukoli špatnost ....

poprvé to bylo že jste nepochopil ovšem ted vyloženě překrucujete,jeto přesně jako když se bavime o 38/48 vtom zajetí ste vy nemam potřebu se svami hadat......jen se ostře ohrazuji že to ja takto aplikuji.

ROZDIL JE ŽE JA ODĚLIL POLITICKOU MOC a sní aplikované zakony od zakonu materialních,zaroven sem dodal že je to teoreticka debata,jinak se doba posuzuje jako celek,zaroven že aplikovat věcí vždy co se stali nedaj se posuzovat očima dnešnima nic že bych obhajoval 50 leta,no u vas je někdy snaha tam druhemu protlačit svuj nazor asi jako že zločiny nacistu sou stejné jako při odsunu. A JINAK MATE PRAVDU to si myslím že ZLOČINY bolševiku u nas sou nesrovnatelné co dělali nacisti,jak v počtu obětí tak krutosti, a vtom my dva se rozhodně neschodnem
OVŠEM NEPOPÍRAM ŽE 50leta jsou zločiná
18. 03. 2012 | 16:05

Mard napsal(a):

Radovan II. napsal: Konečně si mohli v zahraničí na vlastní oči ověřit, že občané v Česku nejsou spokojeni.

Hahah, v milionové Praze 2000 nespokojených?? To i na špatný fotbal chodí víc lidí :-)
18. 03. 2012 | 18:11

Michal Šebek napsal(a):

Vážený pane poslanče. Do jisté míry s Vaším názorem musím souhlasit, nicméně vnímám Holešovskou výzvu a následnou SKDE (potažmo Národní radu) za sebe jako revoltu obyčejných lidí - jako impulz k tomu říci: "Lidé jsou již nespokojení jak se současnou vládou, tak všemi, kteří tam celou tu dobu sedí a celá ta léta nečinně přihlíželi rozkrádání státní kasy". Zkrátka vnímám celou Holešovskou výzvu (HV) jako startér k tomu, že se lidé bouří.
Samozřejmostí je, že pokud je třeba převrat, musí přijít někdo jiný - odborník - který dovede tuto zemi někam. Zatím je bohužel dovedena ke krachu a bídě (samotnými diletanty), neboť podíváme-li se na p.Kalouska a jemu podobné, sedí tam již dvacet let. Za tuto dobu napomohli jako členové bývalých vlád jen k tomu, kde jsme nyní. Proč se nešetřilo již dříve - pozvolna? Jen se kradlo do vlastních kapes, příkladem je např. příbuzná premiéra a pod. takto bychom mohli pokračovat dále. Opravdu ilustračním příkladem je návoz např. pneumatik na stavbu dálnic jako podloží. Kdopak shrábl peníze za likvidaci tohoto odpadu touto cestou? jak je možné vůbec, že se nebezpečný odpad, který má být ekologicky zlikvidován zaveze jako podloží pro stavbu dálnice? Je to děs v této zemi.
18. 03. 2012 | 18:48

mb napsal(a):

tata neberte si to osobně ...

ja jen chtel napsat, že se to nedá tak použít ... ta slova: zákony takové byly ... komunisté si udělali své zákony, nacisté si udělali své zákony ... ten odkaz že byly nějaké zákony ... neříká vůbec nic ... neříká nic o tom, zda ty zákony byly správné anebo ne ... případně pro koho ...

jako že zločiny nacistu sou stejné jako při odsunu.

pro osud individuálního člověka ... dejme tomu nevinného ... nebo nevinně zavražděného ... je to zločin jako zločin, je to naprosto a úplně stejné, identické ...

zatim, zdravím ...

/ vinnej nevinnej berte je uberschwunkem, panbu si je nahoře přebere, s pozdravem .... /
18. 03. 2012 | 18:55

AH napsal(a):

Jojo, levice má strach z levičáků. To se dalo čekat...
18. 03. 2012 | 19:21

mb napsal(a):

ještě tato vám cosi přetisknu k zákonům a zákonosti ju ... ?

(myslim že v tom jede i křečák, ale nevim to ...)

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR: “Arogance těch, co vedou tuto zemi, dosáhla vrcholu,” říká novinářka Jana Lorencová
Autor:Marie Stypková | 16.1.2012 | 10
OSTRAVA – Jana Lorencová je jméno, které je dodnes v mediálním světe pojmem. Držitelka několika významných novinářských cen, znojemská rodačka, ostravská investigativní novinářka, která se za normalizace nemohla svou profesí živit. Po převratu šla do problémů naplno. A mrzí ji, že největší kauzy byly zameteny pod koberec.
Jana Lorencová pracovala dlouhá léta pro Českou televizi. Lidé si ji dodnes pamatují z investigativních pořadů Klekánice, Nadoraz, Za zdí a Případ pro reportérku.
Přestože už má plné právo na odpočinek, napjatá atmosféra v zemi jí není lhostejná. Chystá další knihu a se svými příznivci i protivníky diskutuje na sociální sítí Facebook.
Jak byste hodnotila současnou atmosféru v české společnosti? Proč je tady pořád blbá nálada?
To už není jen blbá nálada, co panuje v naší společnosti. Arogance těch, co vedou tuto zemi, dosáhla vrcholu.
Jak je možné, že dvaadvacet let po sametové revoluci jsou lidé tak naštvaní na vládu, na úřady, prostě na všechno?
Už krátce po listopadu bylo jasné, že se vývoj neubírá směrem, jakým jsme si představovali. Jenomže jsme to mylně přičítali určité nezkušenosti polistopadových vlád a do jisté míry jsme v polistopadové euforii přijali i vysvětlení, že jde o jakousi daň za demokracii. To, že je to daň doslova obludně vysoká, jsme pochopili mnohem později.
Můžete být konkrétnější?
Před našima očima a s naším tichým souhlasem došlo k morální i ekonomické devastaci naší země. O jakou nezkušenost mohlo jít, když mizely miliardové majetky a nikdo nebyl hnán k odpovědnosti? Postupně, pod návalem dalších a dalších kauz, se zapomíná na ty, které se objevily na samém začátku existence našeho svobodného státu. A vlastně to bylo už o dva roky dřív. Kam zmizela Česká námořní plavba? To opravdu nikomu nechybí čtyřiačtyřicet námořních lodí? Jak byla připravena privatizace takových podniků, jako je OKD, při níž byly dokonce byty, které neměly s OKD nic společného, označeny za služební a bez vědomí jejich obyvatel „darovány“ i s nimi novým vlastníkům? A co Nová Huť? Prodali ji – obrazně řečeno – za cenu plotu kolem podniku. A co Chemopetrol a desítky dalších?
18. 03. 2012 | 20:07

mb napsal(a):

Proč podle vás nebyly tyhle kauzy vyřešeny?
Většinou jsme jen přihlíželi. Mnohdy i proto, že jsme odmítali připustit si, že je možné, aby míra arogance těch, které jsme si vybrali a zvolili do čela státu, mohla dosáhnout až takové míry. Nevěřili jsme tomu, že by byli schopni to všechno dopustit. A oni to nejenom dopustili, oni dokonce přijali zákony, které neumožňovaly stíhat ani ty, kteří se bezostyšně přisáli k penězovodům a dodnes je nepustili. Všechny vlády na celém světě se vždycky opírají o to, čemu se říká mlčící většina. My jsme vlastně svým mlčením souhlasili s drancováním státu a jeho morální devastací.
Takže vinni jsme my všichni?
Ano. Zjednodušeně řečeno všechno, čeho jsme dnes svědky, bylo odstartováno v okamžiku, kdy jsme bez protestů vzali na vědomí, že nám vládnoucí struktury bezostyšně lžou.
Není to o tom, že české soudy nepracují tak, jak mají?
Na samém začátku jsou to zákony postavené tak, aby je šlo snadno obcházet. Pak i soudce, byť by byl sebepoctivější, stejně nemůže odsoudit evidentního darebáka. Připomeňme si třeba majetek nabytý v takzvané dobré víře. Kolikrát se stalo, že si lidé našli zloděje třeba svého auta a nový „vlastník” se jim vysmál, když ho chtěli zpátky. On to auto přece koupil, sice od zloděje, ale v dobré víře, že není kradené. Připomeňme si kauzy, kdy byly lumpárny nevídaných rozměrů posvěceny zákony. Když vezmu jen kauzy, kterým jsem pomohla na světlo já, prakticky žádný z těch lumpů, o kterých jsem točila, nebyl potrestán. A co je nejabsurdnější? Nikomu z nich nebyl zabaven majetek. Dnes jsou vlastníky velkých majetků a se zlou se potáže ten, kdo by jim připomenul, jak k němu přišli. Je tady prostě obrovská provázanost mezi policií, státními zástupci a soudci. Ono to snad ani jinak být nemůže, když se podíváme třeba na kauzu plzeňských práv. Nikdy nebude došetřena a ti, kteří jsou za ni odpovědní, nebudou nikdy potrestáni. Jak by také mohli být, když máme zákony, které ani neumožňují odebrat jim tituly prokazatelně získané podvodně.
Proč si myslíte, že nebudou potrestáni?
Spoléhá se na krátkou paměť národa. Jak jinak by dokonce v poslaneckých lavicích mohli bezostyšně sedět absolventi této zvláštní školy a trousit z poslaneckých lavic svá moudra? Justiční mafie, o které hovořila Marie Benešová, existuje a na rozhodujících postech má svoje lidi. A přijali jsme opět jako nezbytný fakt, že dobrat se svého práva v naší zemi je zhruba stejné, jako si hodit korunou, přičemž při cenách za advokátní služby se to druhé jeví jako výhodnější.
Dlouhá léta jste se věnovala kauzám lehkých topných olejů, diamantům a dalším. Většina lidí, kteří byli v těchto miliardových únicích namočeni, si žije svůj spokojený život. Čím si to vysvětlujete?
Ptáte se a já se musím ptát stejně. Jak je to možné? Přitom znám odpověď a uvedla jsem ji na začátku našeho rozhovoru. Byly to zákony, jejichž znění přikrylo toto bezostyšné drancování. Na kauzu nadhodnocených kamenů, nazývaných drahokamy, jistě vzpomínají s láskou a vděkem všichni, kteří je přinášeli k bankovním přepážkám a odnášeli si místo bezcenných šutrů stovky milionů. Někteří z nich dnes vlastní za peníze z těchto obchodů celé bloky domů. Správce konkurzní podstaty Knižního velkoobchodu v Praze místo miliardového majetku měl v konkurzní podstatě odhadem pět kilo bezcenných kamínků a majetek byl obratně vyveden do liberecké firmy, která už předtím podobně – za šutry – získala liberecký pivovar. Mimochodem, vyšetřovací tým v této kauze se jmenoval „Šutr”. A když začal rozkrývat tuto kauzu, byl jako většina podobných týmů prostě rozpuštěn. Někteří znechucení vyšetřovatelé řady policie na protest opustili, když došli k závěru, že jejich práce slouží jen jako zástěrka pro předstírání, že se v té věci něco šetří. A kauza LTO? Taky přikryto zněním zákonů, které navrhovalo ministerstvo financí.
18. 03. 2012 | 20:09

trololo napsal(a):

jo pane krecku, holt kdyz mame neschopnou opozici, musej vyjit lidi do ulic

a budte si jisty, ze ti, co demonstrovali, jakkoli je budete zesmesnovat, tu vasi socanskou sebranku maji jen za cast politicke mafie a ikdyz si ted bude bohus sobotka prihrivat svoji populistickou polivcicku jak divej, snad uz se ke korytum nedostanete
18. 03. 2012 | 20:09

mb napsal(a):

Takže potrestáni by měli být tvůrci zákonů?
Ano. Potrestáni by měli být především lidé, kteří ty zákony navrhovali, a samozřejmě tehdejší vlády. Právě v těchto kauzách se objevily peníze, s jejichž pomocí docházelo k dalším a dalším podvodům. Na ministerstvu financí se tomu říkalo legální daňové úniky. Zajímavý protimluv, který dokumentuje postoj tehdejších ministerstev k tomu, čeho jsme byli a v důsledku jsme dodnes svědky.
Jste stále velmi činná na Facebooku, kde máte něco přes tři tisíce svých příznivců. Svěřují se vám se svými problémy. Na co si nejčastěji stěžují, co je nejvíc trápí?
Já jsem hodně citlivá na bezmoc a beznaděj, která na mě z řady komentářů čiší. Lidé vidí, že to, co se kolem nich odehrává, je špatně, že to není zdaleka to, po čem toužili, když šli před dvaadvaceti lety do ulic. Cítí, že byli podvedeni a že bylo jejich touhy po změně k lepšímu krutě zneužito. Vidí kauzy, jako je Promopro, vidí peníze z privatizace Mostecké uhelné, vidí, jak končí lidé, když poukáží na podvody při zadávání veřejných zakázek. Dochází jim většinou, že naše zem je na konci sil a že se začíná sahat do jejich kapes, že jsou to oni, kdo mají znovu zaplnit díry ve státní kase, které ale nezavinili. Každý reaguje po svém. Část se vrací na svoje zahrádky a o politice nechce nic slyšet. Je jim milejší vidět, že pod jejich rukama a jejich péčí něco poctivého roste. Pak je další skupina, která užívá nejčastěji takové obraty, jako měli bychom, nebo mělo by se. Ale pak jsou také lidé, a těch je hodně, kteří hledají cestu, jak dát dohromady ty, kteří smýšlejí podobně jako oni. Obecně musím říct, že se postoj mnoha lidí hodně radikalizuje.
Někteří z nich vás dokonce vyzývají, abyste kandidovala do Senátu, dokonce na prezidentku? Proč to neuděláte?
Bylo pár poslanců i senátorů, kterým jsem věřila, že jdou do politiky poctivě. Slyšela jsem jejich názory, energicky pronášené předvolební projevy, zápal pro dobrou věc z nich přímo čišel. A dnes se po nich marně rozhlížím a když je konečně uslyším, nebo uvidím, říkám si, že je někdo vyměnil. Oni sami to zřejmě vůbec nepostřehli. Říkám si, že jsme se asi stali svědky nějaké bezbolestné lobotomie. Možná nejsou v jádru špatní, jen podlehli něčemu, čemu bych nikdy podlehnout nechtěla. Dostali se totiž k moci, ta jim zachutnala a nechtějí se jí už vzdát. Alespoň na tak dlouho, jak dlouho to bude možné.
Mohla byste prozradit něco z vašeho soukromí. Co momentálně děláte?
Pracuji na knize o osudech některých svých kauz, o nichž jsme se už zmínila. Podpořila mě jedna nadace na přípravě knihy o kauze Diag Human. Na ní pracujeme společně
Co nesnášíte?
Nenávidím cirkusy, nesnáším klece, sama jsem hodně dlouho nechápala proč. Když mě chtěli vzít rodiče do cirkusu, bránila jsem se zuby nehty. Dnes už vím proč. Zvířata v manéži jsou zbavena svobody a tudíž své důstojnosti. Vlastně je už nemáte proč obdivovat, můžete s nimi jen soucítit.
Jaké je vaše životní motto?
V různých životních etapách jich vystřídáte několik. To, které mě provází nejdéle, je nesmírně moudré a jednoduché – rozhodnutí osvobozuje. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila jeho pravdivost a hloubku. Už mnohokrát jsem si je ověřila v konkrétních životních situacích.
zdroj fotografie: archiv Jany Lorencové
18. 03. 2012 | 20:10

tata napsal(a):

pane mb

nic noveho jste mi nesdělil,spiš jste mi potvrdil moji verzi,jen stím rozdilem že tito se dopouští zločinu v rukavycích.

NECAKA KREV ,NIKOHO NEKOPOU,dokonce jim beztrestně teda skoro mužete nadavat,nikdo netěží v uranovych dolech,atd.

KOLIK kdo spočita množství kde tyto darebaci zničily tolik životu,to se neeviduje nesčitá,hypoteticky co bude historie onich řikat jak posuzovat.

ALE NIKDY SEM NESROVNAVAL zločiná leta 50,stimto samozřejmě zde rozdil v možnosti do tohoto soukolí spadnout je,kdežto pro navštěvu STB STAČILO BYT na jine frontě atd.

ovšem kdybych vzal VAŠE PSANÉ NAHOŘE ŽE zločin je vždy srovnatelny,zločin jako zločin je sprominutím hloupost....když mi někdo znasilní a zabije dceru a ja ho sejmu....podle zakona zločin jako zločin,ale pro každeho normalní sadim se že 90 procent lidí bude pro mě bud osvobození nebo co nejmenší trest,tento připad se stal v americe a otec černoch ještě ktomu na jihu byl bilou porotou osvobozen.
18. 03. 2012 | 20:36

David - 1. část napsal(a):

ParlamentníListy.cz:

Topkařka toho má s Kalouskovým emočním IQ dost. Pojďme do opozice

TOP09 musí z vlády konečně odejít, a to tak že celá.

Na svém facebookovém profilu to prohlásila řadová členka této strany, advokátka Klára Samková. A důvod? Její současná politika je naprosto sebevražedná, myslí si..

Pro ParlamentníListy.cz pak uvedla, že není možné škrtat v sociální oblasti a současně nechat plynout státní peníze do trafik a dalších korupčních afér.

17.3.2012

„Vždyť se podívejte, TOPku ve vládě drží banda zoufalců kolem Víta Bárty,“ reagovala na dotaz ParlamentníchListů.cz Samková s odkazem na probíhající soudní jednání v úplatkářské aféře Víta Bárty. Tady je to jenom otázka toho, jakou psychiatrickou diagnózu na to soudní jednání aplikovat,“ dodala.

Do blázince s nimi. A s tím TOPka vládne

„Doktor Jan Hnízdil pravil v jednom svém komentáři, že souhlasí s Václavem Klausem, že by toto jednání nemělo probíhat před otevřeným soudem jako přístupné veřejnosti, protože by mělo probíhat za zavřenými dveřmi psychiatrického oddělení,“ míní advokátka. „A toto je přitom ten svorník, který drží tu vládu,“ děsí se.

„Pak je tu jasná otázka, jakou důvěryhodnost asi může mít tato vláda, drží-li pohromadě s Věcmi veřejnými. A jakou důvěryhodnost může mít TOP 09? Byť je pořád důvěryhodnější než ODS. Podle mého názoru si TOP 09 setrváváním v této vládě příšerně škodí,“ vysvětluje svůj postoj Samková.

Že bude hůř, je výmluva

Ta odmítá výmluvy, že by mohlo být i hůř. „Takové ty úvahy, že když nebude u kormidla tato vláda, přijde jiná a ještě horší, to nejsou politicky relevantní argumenty,“ tvrdí advokátka.

Stojí sice za úspornou politikou vlády, ale důraznou výhradou. „Rozhodně nezpochybňuji, že se musí brutálně, ale brutálně šetřit. Tak to bohužel je. A dokonce se musí dělat sociální škrty. V tom má Kalousek pravdu,“ řekla Samková redakci.

Psali jsme:

Soudkyně Wagnerová měla pravdu, reformy jsou šílené a asociální, píše Hanák

John: Drastický Kalousku, zbytečně strašíš. Prohlubuješ krizi

Prý je to zrůdnost: Drábek zatlouká, komu dal milion za dávky

Není možné škrtat a nechat unikat stovky miliard

„Není ale možné dělat sociální škrty a nechávat současně plynout sta miliony opravdu pozoruhodných veřejných zakázek, do pozoruhodných jakýchsi korupčních afér, do malých domů, do trafik, ze kterých plynou republice strašlivé ztráty. A to samozřejmě lidem vadí, když to vidí,“ dodala důrazně.

„Tady je válka státních zástupců, která v důsledku má grandiózní ekonomické dopady. Místo aby se stíhala trestná činnost, tak se tu válčí, a to se nepočítá? Proč nejde dotáhnout kauzy typu Krejčíř, Pitr, Mostecká uhelná a tak dále,“ ptá se advokátka.

Vyšetřit kauzy a je na škrty

Pak by totiž pode ní nemusely být vládní škrty tak dramatické, jako jsou. „A to prostě musí vadit každému člověku, který umí elementární počty. A to že spravedlnost není v resortu TOPky, to přeci nemůže být omluva,“ hodnotí Samková.

Ta si už dříve v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nebrala servítky při hodnocení vládnoucích elit.
18. 03. 2012 | 21:05

David - 2. část napsal(a):

Vládne nám intelektuální lůza

"Vládne nám intelektuální lůza,“ prohlásila tehdy na dotaz ParlamentníchListů.cz. „Na naprostou většinu problémů, ať už se týkají romské otázky, školství či práva existují kvalifikované a ověřené postupy, které problémy popisují a vesměs i řeší. U nás se ale neustále nově objevuje již dávno objevené,“ dodala.

Podle ní jsme ve vleku toho, čemu sociologie říká nezamýšlené vedlejší důsledky. „Jinými slovy, chcete třeba zlepšit výstavbou silnic dopravní dostupnost, ale naroste vám k tomu betonářská lobby,“ vysvětlila.

Eurofondy zrušit - samá korupce

Za obrovský zdroj korupce dotace z EU. „Já jsem přesvědčená, že je především potřeba odseknout eurofondy jako obrovský zdroj korupce. A to okamžitě a normálně říci v Bruselu naplno, my s tím neumíme zacházet a dělá nám to tady ten nevyžádaný vedlejší důsledek – korupci,“ řekla Samková rezolutně. „To nám to tu rozbujelo tak, že veřejné zakázky jsou vedle toho podle mě jen pouhý doplněk,“ myslí si.

Nakupují diplomy jako sedláci tituly

A má i vysvětlení. „Proč tomu tak je? Protože tu vládnou lidé nedovzdělaní. Vládnou tu různé osoby s pochybnými vysokými školami typu plzeňských práv, a to jsou ještě ty nejlepší. Nedávno jsem četla naprosto přesný popis: Tak jako si na konci devatenáctého století kupoval každý bohatý sedlák rytířský titul a měl dojem, že tím je jeho společenský status zabezpečený, ač sláma z bot mu čouhala stejně, tak stejně tak se dnes kupují vzdělanostní tituly právnické a jiné, ale na úroveň vzdělání a uchopení světa to nemá vliv," zlobí se advokátka.

Nečas je mlhovina plující Strakovkou

Přiznává, že na současnou vládu pohlížela s očekáváním. "Teď nejsem jen zklamaná. Na to není slovo, co cítím, takové slovo neexistuje,“ zhodnotila nenaplnění svých očekávání. A co proto od ní dostal i premiér Petr Nečas (ODS). „Nečas? To je pro mě úplně neviditelná postava. Já nevím, jestli je chyba na mé straně přijímače, ale já jsem od něj neslyšela jediný názor, který by ve mně zanechal nějakou stopu,“ hodnotí Samková.

"Já mám z toho člověka pocit, který bych přirovnala k tomu, jak se v televizních reportážích rozčtverečkovávají zločinci, tak přesně takový dojem mám z Nečase,“ popsala advokátka svůj pohled na předsedu vlády. „To je prostě takový mlhovinový útvar plující Strakovou akademií (Úřad vlády – pozn. redakce),“ dodala.

Kalouskovi chybí emoční IQ

Ministr financí Miroslav Kalousek pak je podle ní jediný, kterého nepodezírá z nedostatku intelektu. „Na tom se asi shodneme.

Z čeho ho podezírám,

to je nedostatek

emoční inteligence.

A to se obávám, že je hlavní jeho problém, a proto tolik polarizuje společnost,“ myslí si Samková.

Autor: Ondřej Vaněk

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Topkarka-toho-ma-s-Kalouskovym-emocnim-IQ-dost-Pojdme-do-opozice-226231
18. 03. 2012 | 21:07

Nemesis napsal(a):

Je to jedno, zda-li je ve volbách pravice či Vy levák...navíc to ČSSDcké nabírání děvek (viz ta flundra Gábina) to je opravdu směšné...už teď se dá říct, že vrána k vráně sedá - Co jste udělali pro český lid??? NIC - stejně jako pravice. Řídí Vás stejně někdo úplně jiný. Doporučuji všem, kteří nejsou konzumenty ptákovin a lá Blesk,Aha a dalších braků, knihu Třináct satanských pokrevních dynastií - příčina tolika bídy a zla ve světě.
18. 03. 2012 | 21:08

mb napsal(a):

no to jasně ... tata ...

ma vypoved byla ... že jednu (českou) ženskou znásilní ( zabije ) parta ožralejch (německých) nácků ... / když si vypůjčím váš příměr /

je stejné jako když jinou ženskou / němku / znásilní parta ožralejch (českých) RG ...

tak nějak jsem to myslel tata ...

a zdravím ...
18. 03. 2012 | 21:17

mb napsal(a):

z hlediska ´oběti´ je to prašť jak uhoď ...
18. 03. 2012 | 21:18

David napsal(a):

ParlamentníListy.cz:

Zapalujte auta, protesty jsou nanic, radí poslanec. TOPkař si ťuká na hlavu

Protivládní protesty jsou prý nanic, pokud nevygradují v činy typu zapalování aut nebo obsazení veřejnoprávních sdělovacích prostředků. Myslí si to alespoň sociálnědemokratický poslanec Stanislav Křeček. Jeho topkařský kolega oponuje. Lidé mají prý právo dosáhnout změny jen volbami.

18.3.2012

V posledních dnech a týdnech se napříč Českem koná řada protestů proti vládnímu establishmentu a vedení státu. Iniciátory protestů byly třeba iniciativy Holešovská výzva nebo Skutečná demokracie.

Křeček: Protesty jsou nanic. Zapalujte

Podle sociálnědemokratického poslance Stanislava Křečka jsou ale podobné protesty, které většinou probíhají v relativním klidu coby shromáždění na městských náměstích, pomyslným házením hrachu na stěnu.

"Už nějaký čas se začínám bát toho, že pokud nebudou v ulicích hořet auta a dav lidí neobsadí Český rozhlas a Českou televizi, nic se v této zemi do voleb (a po nich kdoví, jestli…) nezmění. Nemenší obavu ve mně však vzbuzuje představa,že by se toto mohlo stát po čtvrteční demonstraci v Praze, svolané na výzvu tzv. Holešovské výzvy," napsal na svém blogu na webu Aktuálně.cz politik.

Křeček si snad dělá legraci

Zdvihl tím mandle svému pravicovému kolegovi, poslanci za TOP 09 Stanislavu Polčákovi. "Nevěřím, že kolega Křeček něco takového mohl říct. Je to právník, který ví, že pouliční násilí a obsazení veřejných médií nejenže nejsou legitimní, ale jsou porušením zákona a i Ústavy. Lidé mají právo dosáhnout změny volbami," řekl ParlamentnímListům.cz.

Záhy se rozhovořil o principech demokracie. "V demokracii se může každý vyjádřit volbami, demonstrací, sdružováním, ale ne násilím. To je bolševický model tyranie menšiny vůči většině. Vláda se opírá o většnu parlamentu, ostatně prověří to hlasování v úterý. Pokud většinu ztratí, odstoupí. To je mechanismus demokracie, nevěřím, že to kolega Křeček jako právním mohl říct," dodal pro redakci ParlamentníListy.cz.

Nečas: Protestujte. Stejně je Vám to k ničemu

Podle premiéra Petra Nečase (ODS) mají lidé sice právo vyjádřit svůj názor, neboť žijeme v demokratické zemi, víc toho ale nezmůžou. Vláda bude dále pokračovat v reformách, které stabilizují veřejné finance. „Je to klíčový úkol, musela by to dělat jakákoliv vláda v jakémkoli stranickém nebo politickém složení,“ řekl Nečas před pár dny Týdnu.cz

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) zase upozornil, že stěžovat si umí každý, druhá věc ale je přijít s řešením. „Ti, kteří usilují o změnu toho, co prosazuje tato politická reprezentace, by měli také říct jak postupovat dál,“ upozornil.

„Tato vláda nedělá populární kroky, to je prostě fakt. Pokud bychom ale ta nutná, nezbytná opatření nedělali, tak se dostaneme do situace, kdy za několik málo let budeme řešit ještě mnohem horší situaci,“ vysvětlil ministr pro Týden.cz..

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zapalujte-auta-protesty-jsou-nanic-radi-poslanec-TOPkar-si-tuka-na-hlavu-226427
18. 03. 2012 | 21:49

SuP napsal(a):

mb -
Proč jen jsem si u (18. 03. 2012 | 21:17) ihned vzpoměl na závěr filmu "Černí baroni"?
18. 03. 2012 | 23:25

lign napsal(a):

Téměř všechny myšlenky o lidské společnosti padají už dvacet let jako dogmata,mají příliš omezenou platnost.Týká se to i krize kapitalismu.Velká světová krize 1929-34 byla hrozná především silou překvapení.Psychologicky.Viz počet skoků z mrakodrapů podnikatelů atd.Tato krize 2008-? se zdá být horší rozsahem,hloubkou,účinky,provázaností.Je velmi pravděpodobné,že nynější světové hospodářství se desítky let bude špatně orientovat v neustále se tvořících dluhových řetězcích a pastech,státních deficitech atd.Rozpoutaly ji nepochybně vyspělé USA,které po opatrné konsolidaci Roosewelta -Keynese desítky let aplikovaly málo podloženou,mystickou a dobrodružnou monetaristickou politiku Friedmanovu.Není naděje že do dvou až tří desetiletí sváže někdo konce s konci jako za Roosewelta.Postkomunistická odnož kapitalismu,vzniklá privatizací Keynesova státního sektoru,především prohrává boj s časem.Je to srážka jejího předpokládaného "rychlíku ekonomických úspěchů" s jejím největším nepřítelem- časem.Anarchismus kapitalismu zaváděný postkomunismem přinesl blízký každé lidské duši anarchismus,dávající pocit svobody.Nicméně lidé zapoměli na to druhé já "svobody",že ona sama od sebe nenaplňuje materiální potřeby a tužby.Zapoměli na její vazbu na nutnost.
19. 03. 2012 | 08:10

No tohle napsal(a):

K věci.Požadavky lidí zdola znějí jasně.Demise vlády.Novou může ještě jmenovat prezident jako kdysi Husák,ovšem na podnět širokého občanského zastoupení a schválení.Pak odstoupí prezident,jehož roli obstará dočasná vláda do zvolení nového parlamentu v předčasných volbách.A pak čistit, drhnout, kartáčovat dvacetiletou špínu.Dá to zabrat,ale je to možné.Nikdo totiž není nenahraditelný.Tím odstraňováním špíny rozumím vytvoření jednoduchého zákonodárství,občanské přísedící u soudů,aby bylo vidět do karet,postupná obměna především přestárlých dinosaurů i křečků.Koneckonců mají nakřečkováno.A především investovat do rentabilních podniků se státní kontrolou,za což musí odpovídat jednotliví ministři včetně ručení ctí i majetkem celé familie.Pak se tam snad udrží odborníci,ale s postupným střídáním,aby nepřerostli své zaměstnavatele, občany.
19. 03. 2012 | 10:13

mb napsal(a):

sup, to nevím ... vysvětlete ...
19. 03. 2012 | 14:19

tata napsal(a):

pane MB

NA KONCI ZAZNĚLO...a čo je vlastně to absurdno
19. 03. 2012 | 17:23

Jokles napsal(a):

No tak to je síla ! Krátky a stručný, ale naprosto pravdivý rozbor p.Křečka sklizí zde pokřiky ze zblblého davu ! Proč tady takhle reaguje naprostá většina nemyslících ! Kdybych chtěl vědět jak tento zdejší sbor chce postavit (zítra, po vítězné demisi vlády !) zítra vládu "odborníků", tak se to tady snad rovnou popere ! To jednání, co tady prosazují holešováci je přesně v duchu hurvínkovských představ o válce ! Naprosto nereálné a neuskutečnitelné ! A p.Křeček neříká svůj návrh jak se to má udělat, jen říká, jak se to udělat nedá ! A udělat se to dá jedině prostřednictvím, síce mizerných, ale přecejenom demokratických procesů ! A tím je vitězství nějaké politické strany s jednoznačným politickým programem ve volbách ! Jinou věci je, že taková strana v současné době tady neexistuje ! ČSSD je cokoliv, ale rozhodně ne levicová, avšak silně zkorumpovaná strana, bez jasného programu (pokud se nejedná pouze o tu tučnou kost od pánského stolu), KSČM je v rukách letitého oportunistického vedení, kterému stačí hlasy věrných k jejích zvolení na teplá parlamentní místečka a kteří demonstrativně nechtějí v této zemí vůbec nic změnit ! Rovněž tak odbory, které v podstatě pouze "podnikají v odborech", za ukradené odborové peníze a vlastně dnes nikoho nezastupují, mají historicky prokázaný jediný zájem: Zviditelnit se a povyskočit do parlamentích, či EU funkcí s doživotní rentou ! Za daného stavu je nutno vytvořit novou politickou stranu s jasným socialistickým programem, která získá většinu voličů a pak může jednat ! Vše ostatní, včetně odborových "protestů" je podvod na lidech, neboť organizátoři dobře vědí, že takhle nelze nic změnit, ale výborně umožní jejich zviditelnění ! Ale pouze umožní zblblým zoufalým občanům se vykřičet na ulici a mít chvíli pocit, "že jim to ukázali!" Pak se půjde domů a pusti si rychle TV a budou hledat, zda se neobjevi v záběru na obrazovce... A zítra zase do práce a na drahý nákup potravin, či k ještě dražšímu lékaři... Lidé začnete přemýšlet a nenechte si zatemnít hlavy buď naivními politickými amatéry, nebo v horším případě rafinovanými hochštapléry ! Proivník je totiž proti nám všem ve značné výhodě a té se jen tak dobrovolně nevzdá ! A to je již od klasiků chování lidské společnosti více než 200 let známo a neustále historicky potvrzováno ! Nenechte se oblbnout poukazem na rok 1989 s tím, že "tenkrát to šlo" ! Ano to šlo, neboť tehdejší režim odmítl mocenskou konfrontaci proti obyvatelstvu a nabídl moc zástupcům "od Špalíčku" a to takovým způsobem, že z toho byli hoši úplně vedle. (pozn.ze spisů V.Havla, Kocába). A trvalo to hodně dlouho, než se vzpamatovali a začali se dohadovat, co s tím. A že se nedohodli, to je všem známo. Výsledkem je logicky dnešní stav. Nedělejme opět stejnou chybu a nesedneme opět na vějíčku darebákům !
22. 03. 2012 | 20:37

Jokles napsal(a):

Zapoměl jsem původní záměr a to reakci na pisatele Davida (18. 03. 2012 | 21:49), ohánějícího se tvrzením a demagogickým, hrubě zkresleným článkem v rádoby "oposičních" Parlamentních listech. Vaše interpretace jak toho zmíněného článku svědčí pouze o značné dávce fabulace, případně o nečtení vyjádření p. Křečka ! Ale spíše jde o zjevný (avšak zcela neúspěšný) záměr obhájit zmíněné hurvínkovské protestní akce...
22. 03. 2012 | 20:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy