Patřím k těm, kteří se toho času také povalují po kampusech. Právě tak vidí zahraniční studium jeden poslanec Parlamentu České republiky. Co si pak má člověk, kterému vzdělání není sprostým slovem ani užitkovým zbožím, myslet o tomto výroku?
Někde jsem četl, že střední třída je důležitým pilířem státu, společnosti nebo případně demokracie. Kdo ji ale také tvoří a je tomu skutečně tak? A co z toho pak možná plyne? Můj text se bude týkat bohatší části střední střídy, kterou jako takovou je těžké jednoznačně definovat.
V mnoha zemích s vyšší životní úrovní a vyspělejší politickou kulturou mají politické strany výrazně větší počet členů (pochopitelně v přepočtu na jednoho obyvatele). Není toto klíč ke změně poměrů v naší republice? Nechodí do politiky stále až příliš často lidé jen kvůli zisku placené funkce a kšeftům pro sebe a své známé? I ti z ANO 2011? Je tak těžké být politikem a chtějí se lidé skutečně podílet na správě věcí veřejných? Nebo si chce zdaleka nepodstatná část z nás podřízeně a masochisticky libovat v kritice toho poměrně malého počtu současných politiků?