Brno blokovalo – a teď píše České televizi

05. 05. 2011 | 15:19
Přečteno 4377 krát
O prvomájové neděli v Brně půl druhého tisíce lidí nenásilně blokovalo pochod pravicových extremistů. Bylo to vlastně velmi unikátní vzedmutí občanské zodpovědnosti probuzené touhou radikálů ukázat sílu a demonstrativně obejít takzvaný brněnský Bronx, obývaný mimo jiné několika stovkami Romů.

Byl jsem tam, blokoval jsem. A byl jsem velmi příjemně překvapený. Jednak proto, že tolik lidí jsem skutečně nečekal. Jednak kultivovaností a složením shromáždění – lidé z univerzit a nejrůznějších „středostavovských“ povolání se tu potkali s politiky, novináři a stovkami místních, mladí cucáci tu stáli vedle blokujících ve středním i důchodovém věku. Kdy naše ulice něco takového viděly naposledy?

Stejně jako další, kteří stáli na začátku ulice Cejl, jsem byl ovšem později překvapený ještě jednou. To když jsem sledoval pokrytí nedělních událostí Českou televizí, konkrétně reportáž Luboše Rosího. Reportáž polarizovanou, obranou o kontexty, podtrhující „akční“ prvky zpravodajské události.

Vídeňská vědkyně dr. Anna Durnová se spolu s několika dalšími účastníky blokády rozhodla na reportáž reagovat a poslala České televizi otevřený dopis. Možná to někomu přijde naivní či donkichotské, ale považuji to za jeden z klíčových rysů zdravé veřejnosti: ozvat se proti tomu, když televize veřejné služby neodvede svou práci dobře, je ze strany toho, kdo se cítí být použit, povinností.

Dopis najdete zde: http://blokada.viz.cz/

Ano, už jej podepsalo víc než pět set účastníků nedělní blokády. Doporučuji mrknout na povolání signatářů. Mimoděk to plní jeden nečekaný účel: máme tu profil již třetiny blokujících, kteří se ke svému blokování jmenovitě hlásí. Není to pěkný příklad adresné občanské aktivity?

Na dopis zatím odpověděl redaktor Luboš Rosí, který se (vcelku pochopitelně) obhajuje. (http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_9821) Nicméně: odpoví Česká televize jako instituce?

Jakub Macek, sociolog, vysokoškolský pedagog

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

hmm....takze omezovani prava na shromazdovani a svobody projevu....hmmm.....
05. 05. 2011 | 15:32

Pereira napsal(a):

Michal Macek:
Tak kritizovat podle vás nesmíme
Teď i protestovat
Hm
A co vlastně smíme pane náhradníku?
Nepletete si demokracii s trestním táborem?
05. 05. 2011 | 15:42

vykradený napsal(a):

Jakub Macek
Doporučuji vám nějakou dobu bydlet v ulici Cejl a přilehlých ulicích. Současně si můžete popovídat s policisty na místní služebně. Možná se nad tou občanskou aktivitou nebudete tak rozplývat. Moc by mě zajímalo, kolik v tom davu bylo
" gádžů " bydlících v tomto regionu, event. z lokalit podobných. Mudrovat a nemít osobní zkušenost umí každá trubka.
05. 05. 2011 | 15:48

Xavier napsal(a):

vykradený:
To je úplně jedno, jestli tam bydlí, nebo ne. Je snad pochod neonacistů nějakým řešením místních problémů? Ledaže byste byl zastáncem řešení konečného, potom chápu...
05. 05. 2011 | 16:08

Mud.. napsal(a):

... lidé z univerzit a nejrůznějších „středostavovských“ povolání se tu potkali s politiky, novináři a stovkami místních,...
Opravdu, velmi zvláštní výsek občanů z Brna. Podstatný výsek občanů (podnikatele, individuální moudří občané, ..) se akce neúčastnili. Proč? My všichni cnostní občané počkáme až vše bude mít parametry bojů v Sírii, Severní Koree, Číně, Kongu, Čečně apod. Zatím si všichni verbárně hrají. J.Macek nyní dokáže vrtět ocasem každý. Až bude vinou střetu mrtvých na stovky, sociologové, vysokoškolští pedagogogové budou v podzemních útrobách, tomu věřte!
05. 05. 2011 | 16:52

Kanalnik napsal(a):

Pekny blog, dekuji. A podekovani vsem, kteri v Brne blokovali, a take za usili vynakladane vuci CT.
05. 05. 2011 | 17:04

Drzá zrzka napsal(a):

Čí jsou ulice? Naše. Nemělo by zaznít, že ulice jsou všech? A pokud někdo ohlásí pochod, který není v rozporu se zákony, měl by se nechat projít? Podobné blokády romskou otázku, stejně tak i tu týkající se ultrapravice, nevyřeší. Jen rozdmýchávají vášně.
05. 05. 2011 | 17:39

Čochtan napsal(a):

Co takhle Brňáci zablokovat cikány ? Aby nemohli vycházet na lup z "jejich" ulic. Z ulic, které nepostavili, které jim nepatří. Aby nemohli na úřad pro naše peníze.
Blokáda je přece podle vás demokratický prostředek k prosazení svých cílů.
Nebýt v tramvaji okraden JE demokratický cíl. Nebo ne ?
05. 05. 2011 | 17:42

anti politik napsal(a):

Hm, opět pár kavárenských intelektuálů, etnobyznysmenů, několik výstředních lidiček a smažek s cikány pohromadě proti DSSS. To zní hrozivě blogere, (hodně bububu) ale to zdárné "občanské vítězství" nad DSSS bych na vašem místě moc neřešil. Těch je jen pár, ale můžete se obrátit na veřejnost, brát ji popořadě a pokud se nebudou lidi ještě pořád bát a řekl bych, že už moc nebojí, tak zjistíte, že s nimi tak trochu sympatizuje skoro každý, ale opravdu skoro každý. Spíš bych se na vašem místě obával právě té zatím mlčící většiny, která jen tiše skřípe zuby a v duchu nadává tak, že by jim to tady smázli. Proč vždycky když někdo něco pod. sesmolí chce aby to znělo jako tvrdý výkřik pravdy, ten nejvyšší zákon všech druhů a odrůd homo sapiens světa a božské sdělení? Myslím, že 95% světa žije basolutně jinak než jak se to tady do nás tenhle (snažil nebo hlásač zatím nevím) zkouší nahustit! Každý multikulti, který napíše takovej májovej leták musí být nutně exhibionista s otrockými sklony nebo nový Ježíš, jiná možnost není. Každý trouba přece ví, že na tohle téma zareaguje hodně lidí, protože tohle je spolehlivě nadzvedne ze židle a bude dostatek těch co mu budou lát a i sprosťárnička pokud ji cenzor včas nezachytí se se ke chtivému očičku snad taky dostane! Vůbec bych se nedivil, že už slintá blahem! Omlouvám se, ale jak má na tohle nekonečný plácání do vody člověk reagovat?
05. 05. 2011 | 18:33

almost glossed™ napsal(a):

Luboš Rosí je prostě fenomén.

Máme tady opět televizi jako vystřiženou z dob nejhlubší totality.
Z černé je bílá, z bílé je černá.

Z těch, kdo se chtějí bránit agresi, jsou zásluhou Rosího rváči.
Z obránců jsou agresoři pokřikující nenávistná hesla.
Obě skupiny jsou najednou na stejné úrovni - skin nebo spořádaný člověk středního věku - vezmeme to šmahem. Jeden jak druhý se přišli jen poprat...

Ovšem, je třeba připomenout, že to není poprvé, kdy si Rosí dovolil otevřeně diskreditovat ty, kdo se brání. Jeho vyhlášená diskreditační reportáž o demonstraci proti americké základně v ČR ("Teď křičí: 'Jsme neviditelní!') byla jasnou předzvěstí, kam se věci v ČT budou vyvíjet.

Tehdy protestoval jen málokdo. Vsadím se, že nikdo z těch, kdo na tuto manipulaci doplatili dnes v Brně.

1. Obě události je potřeba vzít v celku. Rosí je prostě v ČT chlap na špinavou práci a neštítí se ničeho. Hanba chlap.

2. Rosí je jen jeden z mnoha, je jen nástrojem a právě na to se ve své ostudné odpovědi snaží vymluvit. Rosímu někdo šéfuje, zadává úkoly, někdo hpo kontroluje a dále propouští jeho dezinterpretace.

3. Tj. jde o systémovou záležitost. ČT (stejná ČT, která má tolik řečí o lidských právech, občanské společnosti apod!) se opět po dvaceti letech dala do boje proti lidem. Proti občanské společnosti. Chrání zájmy někoho jiného.
05. 05. 2011 | 19:22

almost glossed™ napsal(a):

P.S. Už tehdy se mělo protestovat, měly se podepisovat petice a posílat dopisy. Tehdy však bylo víceméně ticho po pěšině... S každou takovou akcí, na kterou nikdo nereaguje si manipulátoři typu Rosího dovolují více a více...
05. 05. 2011 | 19:24

Divobyj napsal(a):

No,vypadá to,že nás chtějí tito pomatenci z tzv.Občanské společnosti,čítající zhruba tisíc hlav,ukamenovat svými blogy.Dokonce došli tak daleko,že chtějí "linčovat"ČT,že nezdílela jejich šílenou horlivost při bránění povolenému pochodu nacionalistů.Lidé,není daleko doba,kdy Vás bude třeba k demonstraci té OPRAVDOVÉ Občanské společnosti!
05. 05. 2011 | 19:30

Čochtan napsal(a):

Xavier,
řešení, které není konečné, je jen přechodné řešení, a málokdy je řešením. Nepřejeme si všichni, aby byl problém konečně a s konečnou platností vyřešen ?
05. 05. 2011 | 19:38

Jakub Macek napsal(a):

Ad vykradený: Mohu Vás ubezpečit, že situaci na Cejlu a v přilehlých ulicích znám. A velmi dobře. Žiji tam již pět let. Ale o tom nakonec to, co jsem napsal, není, ne?
05. 05. 2011 | 20:11

vykradený napsal(a):

Jakub Macek
To asi bydlíme každý jinde. A o čem ten článek je? O tom, že nějaký Rosí komentoval ten tyátr jinak, než jste si představovali? Měli jste zůstat doma, policajti nemuseli za naše peníze dělat manévry a predevším jste se nemuseli prezentovat jako užiteční ....... " Dělníky " nemusím, nicméně byl to povolený pochod a selektovat, kdo může a kdo ne vám nepřísluší.
05. 05. 2011 | 23:46

paja napsal(a):

Vykradený
Tak nevím, vite vy vůbec, pod jakou záminkou se ten pochod konal, nebo automaticky předpokládáte co mělo být skryto? Pokud předpokládáte, tak si sám odpovídáte proč bylo blokováno. evidentně Vám to nějak nedochází.
06. 05. 2011 | 03:35

Jakeš napsal(a):

Veřejnoprávní Česká televize je již velmi dlouho, a vyvrcholilo to pod vedením Janečka, pod úrovní bulváru. Jen manipulace, polopravdy, cenzůra, lži. Ostatně není se čemu divit, když slouží masiánské "pravici".
06. 05. 2011 | 07:22

Tupelo napsal(a):

Pane Jakube Macku, diky za Vas blog a take odkaz na otevreny dopis CT. Diky lidem jako Vy (spolu s tou rozmanitou skupinou ostatnich) se da napsat ze Brno blokuje byla uspesna akce.
06. 05. 2011 | 08:28

Vandal napsal(a):

Jakub Macek, sociolog, vysokoškolský profesor

proč to děláte? Nevěřím, že byste byl takový hlupák, obzvláště, když tvrdíte, že bydlíte na Cejlu 5 let? Pokud tedy nelžete. Protože, Cejl a přilehlé lokality se nazývají brněnský Bronx, jelikož zde bydlí nikoli stovky, jak píšete, ale tisíce těch nepřizpůsobivých, a podle toho to tu zde vypadá. Tato lokalita se v realitních časopisech nazývá vyloučená, právě
proto, a nikdo z normálních lidí se sem nechce stěhovat. Zdejší reality jsou neprodejné, kdo se sem jednou nastěhuje, má velmi malou šanci, že byt prodá. Tak proč zrovna vy byste se sem stěhoval? Krmíte pohádkami, nebo lžemi lidi a doufáte, že vám to z neznalosti spolknou. Pane sociologu, smím li vám tak říkat, vy musíte líp, než běžný občan znát problematiku, jaká strašlivá, a do budoucnosti opravdu hrozivá zátěž a neřešitelná, a to po všech stránkách, ekonomické, kriminální, společenské a já nevím jak ještě, je problém s nepřizpůsobivými. To nemáte nejmenší šanci, pane sociologu vyřešit, a kam vede zvýhodňování parazitů, to přece vidíte sám, chcete snad tvrdit, že se zvyšováním peněz na problém se něco zlepšilo? Realita je a bude taková, dokud bude společnost vynakládat horentní sumy na bezproblémovou existenci parazitů, bude relativní klid. Jakmile společnost ztratí schopnost problém ufinancovat, bude zle, a bude zle i vám, pane sociologu. Se svými pohádkami a lžemi se budete moci jít vycpat. A možná si i někdo na váš podíl, na vaše bohulibé snahy vzpomene. A nelžete člověče, to se na vzdělaného člověka nesluší!
06. 05. 2011 | 09:12

Michal Macek napsal(a):

Pereira

ale protestujte si proti cemu chcete ale nebrante v tom ostatnim - neco jineho je protest/demonstrace a neco jineho je blokovat/branit demonstraci nekoho jineho...nackove maji podle me pravo na svuj nazor at je jakkoliv pitomy,vy mate take pravo na svuj nazor jak by se vam libilo kdyby vam ho nekdo upiral?
06. 05. 2011 | 09:23

Vandal napsal(a):

Michal Macek
"náckové mají podle mě právo na svůj názor, ať je jakkoliv pitomý"? A kdo že jsi ty, macíku, že si osobuješ nálepkovat a určovat, který že je ten názor nejsprávnější? Ubohá nulo, běž a vykládej to lidem do očí, ty svoje zvratky, a uvidíš, jak ocení ty tvoje avantgardní zblbliny. Kolik myslíš, že vás je i s těmi nepřizpůsobivými? Půl procenta? Nebo ještě míň? A vy máte tu drzost vnucovat ty svoje zvrhlosti národu? Ty seš nácek, zralý na svěrací kazajku.
06. 05. 2011 | 09:38

Michal Macek napsal(a):

vandal

at delam co delam tomu co ste napsal nerozumim :) nepochopil sem jestli ste sympatizant nebo naopak odpurce nacku.....nebo ste proste jen blbec?? nevim.....
06. 05. 2011 | 09:56

Vandal napsal(a):

macek
ani se ti nedivím, že to nemůžeš pochopit, při tvé mozkové kapacitě...
06. 05. 2011 | 10:00

Vandal napsal(a):

Michal Macek
jsem blbec, beru zpět, uznávám že jsem chybil, omlouvám se! Naopak, naprostý souhlas!!!!!!!!!!!!!!
06. 05. 2011 | 10:10

David Oplatek napsal(a):

Zdravím,
komu strach dovolí :-), doporučuju se do brněnského Bronxu podívat. Je to zajímavá čtvrť, která za posledních několik několik let výrazně změnila k lepšímu. Prodejní cena rekonstruovaného bytu na Cejlu se bliží k 40 tis. Kč a skladba obyvatel je mnohem pestřejší než se ti, kdo na Bronx koukají z osmého patra paneláku v Novém Lískovci myslí. Hovořit dnes o Bronxu jako ghettu bez budoucnosti je už trochu opožděné.
06. 05. 2011 | 10:13

Wraith napsal(a):

Vandal
Já sice nejsem Brňák, nicméně tu a tam, díky tomu, že dojíždím na Úrazovou nemocnici, která poblíž Cejlu stojí.
Cejl je neuvěřitelně zanedbaná lokalita, se kterou by Brno mělo skutečně něco dělat.
Nicméně, na rozdíl od jiných podobných částí měst, které mají přibližně stejné etnické složení, ze mi jeví jako poměrně poklidná. Stačilo by dbát více na úklid a téměř by nebylo poznat, co je tato ulice zač.... Mám za to, že řešení by v tomto případě tedy nemuselo být složité a ani nákladné.
06. 05. 2011 | 10:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek vykazující znaky spamu (identický text publikovaný v krátkém čase pod více blogy).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 05. 2011 | 10:19

vykradený napsal(a):

Wraith
Úrazovka je ještě v relativně civilizovaném světě, takže Váš pohled je velmi zkreslený z pozice náhodného kolemjdoucího. Zkuste si celý Bronx projít třeba večer. Ale jak jsem psal výše. O situaci může psát jen ten, kdo tam bydlí. Autor bloku tam buď nebydlí, nebo si lže do kapsy.
06. 05. 2011 | 10:40

Wraith napsal(a):

Vykradený

Připouštím, že noční život té lokality může být velmi divoký. Temnota konec konců zakryje cokoli.
Nicméně dojem z denní procházky z té lokality je mnohem příznivější, než z jsem měl při pocházce podobnou lokalitou v Ústí nad Labem.
06. 05. 2011 | 10:45

vykradený napsal(a):

Wraith
V Ústí to neznám, nemohu posuzovat. Zato zde to znám téměř 30 let a mohl bych o tom psát romány na pokračování. A všechny, co tam v Bronxu šaškovali a byli sami se sebou spokojení, jak se správně občansky zachovali, bych tam nechal bydlet. To by je ten humanismus brzy přešel. A kdo nevěří, může se přeptat v místní služebně PČR. Pro nás, co s nimi musíme žít, udělali tito " humanisti " medvědí službu.
06. 05. 2011 | 11:19

David Oplatek napsal(a):

vykradený

to jste si za posledních pět let nevšiml kolik soukromých baráků bylo za posledních pět let na Cejlu a Francouzské opravených, jak vypadá divadlo Radost, že místo ruin Vlněny je Interspar, že aktuálně se opravuje úrazovka?
06. 05. 2011 | 12:24

Vandal napsal(a):

David Oplatek
prodejní cena rekonstruovaného bytu - 40 tisíc?
06. 05. 2011 | 12:41

Vandal napsal(a):

za metr?
06. 05. 2011 | 12:43

Zbyněk napsal(a):

A proč je to právě takhle? No když se z krásného prosperujícího města vyžene polovina obyvatel, slušných, vzdělaných a pracovitých, kteří ho vybudovali, musí býti tito, někým nahrazeni. Tak jsme je nahradili občany, kteří byli k mání. Možností mnoho nebylo, nastěhováni byli lidé kteří nic neměli, nic neuměli a k městu žádný vztah neměli, ať již byli bílí nebo cikáni. Nyní máme pouze oči pro pláč, ale každý svého šťestí strůjce, tenkrát se mělo protestovat a dnes jsme mohli míti krásné pohraničí, kde jsou přece problémy úplně stejné a čisťounké město Brno.
06. 05. 2011 | 13:35

David Oplatek napsal(a):

Vandal

http://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/2+kk/brno-zabrdovice-cejl/1268720732

za tolik se dnes prodávají byty v rekonstruovaných domech na Cejlu
06. 05. 2011 | 13:44

almost glossed™ napsal(a):

Potřeba bránit se pokračuje. Viz zítra so 7.5. Náměstí Jana Palacha 14 hodin:
Viz http://www.proalt.cz/ A odehraje se, i když jsou upozornění na demonstraci pod záminkou spamu cenzurována.
06. 05. 2011 | 13:57

almost glossed™ napsal(a):

P.S. Jaká bude asi zpráva ČT o této akci? Budou tam také rváči s nenávistnými hesly jako ve zprávě z Brna? Hlídejme si to.
06. 05. 2011 | 13:58

Vandal napsal(a):

David Oplatek
díval jsem se, je to nabídková cena, jedná se o opravený činžák relativně daleko od problémové části, ale zájem o to není, a skutečná prodejní cena bude nakonec někde jinde. To ale nemění nic na tom, že Cejl je problémová lokalita jako celek, a pověst celého Bronxu je jedna z nejhorších v Brně. Slyšel jsem, že výhledově by to měla být rezidenční čtrvť, a problémové obyvatele hodlá město vystěhovat na periferii. Takže ten jejich kvikot, že ulice jsou jejich, byl hodně úsměvný
06. 05. 2011 | 14:55

vykradený napsal(a):

David Oplatek
Nerozumím řeči Vašeho kmene. Nepsal jsem nic o nemovitostech a kulturních stáncích, ale o jedné menšině, která se chová velmi nestandardně a o tom, že žít v této lokalitě přináší velké riziko. A přestože nejsem realitní makléř, nevěřím, že se byty v této lokalitě dají rozumně prodat. Od nabídky k prodeji vede ještě dlouhá cesta. Mnoho let jsme se pokoušeli vymněnit byt a vypadnout odsud, ale jak jsme řekli Cejl, bylo po parádě. A když už jste nakousl ten Interspar, tak se zeptejte prodavaček, jak se tam záhadně ztrácí zboží. Takový Bermudský trojúhelník v srdci Brna.
06. 05. 2011 | 15:00

Jaromír Vala. napsal(a):

Bydlel jsem v mládí v Körnerově ulici a chodil do ZDŠ na tehdejší Gottwaldově třídě. Naštěstí se rodiče rozhodli v polovině 60.let přestěhovat do menšího lázeňského městečka.
Při občasných návštěvách Brna jsem byl šokován stále se horšícím stavem nemovitostí a etnickou jednobarevností obyvatel. Dnes děkuji Bohu, že nemusím v této lokalitě žít.
Podobných územních celků a lokalit jsou dnes stovky v republice.
20 let se nic neřešilo, pouze p.Havel cikánům řekl, že je svoboda. Pokud se někomu povolí veřejné shromáždění, neměl by nikdo takové akce narušovat.
06. 05. 2011 | 18:41

Medikolog napsal(a):

Tak jsem prostudoval seznam profesí... Kromě osob tak či onak profesně spojených s etnobusinesem a studentů kteří mají asi stejné životní zkušenosti jako jsme měli my v první polovině šedesátých let... tam bylo pár politiků potřebujících i cikánské hlasy (a netknutá auta a domy:)).

Vysoké procento dospělých osob je zařaditelných do kategorie moravský (český) ČUMÁK (od slova čuměti), neboli zvědavec. Vidět a zažít.. Některý vezme i své malé děti PROTOŽE NEČEKÁ ŽÁDNÝ KONFLIKT (nebo jako svůj štít?) na demošku jako na posvícenský trh. Podle mě je to NEZODPOVĚDNOST. Děti na demonstrace nepatří. Obvzvláště na straně porušující zákon, kde se musí počítat s možností zákroku policie, nasazení slzotvorných prostředků.. nechte raději děti jejich internetovým střílečkám, když jim nedokážete poskytnout adrenalin jinak, mírumilovněji.. Kdyby nějaký provokatér upustil žhnoucí dýmovnici do kočárku.. BRR. Nebo kdyby vypukla z jakéhokoliv důvodu panika.. Chápu, že se chtějí zviditelnit profesionálové marginálních církví.. Co kdyby se přihlásilo pár dalších plátců milodarů?

V šedesátých létech jsem také žil pár let v Brně...
Tehdy bychom nikoho neblokovali, ale po jejich průchodu bychom udělali "akci uklidíme po ..." a všichni bychom po průchodu demonstrace smetáky a košťaty "uklidili" trasu pochodu... Získali bychom více sympatií než ti, co tupě porušují zákony ve prospěch těch, z nichž mnozí porušují zákony. A podporou "humanitárního bombarďáka" bych se vůbec nechlubil.
07. 05. 2011 | 21:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy