Tohle se jim opravdu nepovedlo.

28. 09. 2012 | 20:05
Přečteno 28062 krát
Při slavnostním otvírání mostu v Chrastavě na Liberecku vystřelil šestadvacetiletý muž z bezprostřední blízkosti sedm výstřelů z plastové pistole na prezidenta Václava Klause.

Pohyboval jsem se s prezidentem a jeho ochrankou dost dlouho. V té době jsem policisty z prezidentovy ochranné služby viděl ve službě dnes a denně. Dva z nich poznávám na záběrech. Domníval jsem se, že jsou to profesionálové. Nevěřil bych, že by někoho pustili tak blízko k prezidentovi a dovolili mu vytáhnout pistoli, sedmkrát vystřelit a odejít.

Pachatel byl zadržen několik desítek metrů od místa incidentu. Před tím si ještě stačil zapálit cigaretu a dát rozhovor novinářům.

Šéf prezidentova ochranného teamu Jiří Sklenka tvrdí, že prezidentovi nehrozilo nebezpečí, že pachatel střílel z několika metrů.
Není to pravda, videozáznam incidentu (na serveru Novinky) zřetelně zobrazuje pachatele, jak přikládá pistoli k prezidentově boku a střílí z bezprostřední blízkosti. Je slyšet sedm cvaknutí, sedm výstřelů plastické pistole. A jak se zdá, prezident byl jediný, kdo si jej všiml. Kdyby ta pistole byla opravdová, nebo kdyby pachatel použil nůž, bylo by to to poslední, co prezident viděl. Je vidět, jak se prezident rozhlíží, dívá se na pachatele a obrací se k těm, kdo by jej měli chránit. Další dva členové ochranné služby pomalu přicházíí k místu, kde stál pachatel. S úsměvy na rtech a jeden se žvýkačkou v ústech.

jediný kdo budí dojem, že situaci vnímá a správně hodnotí, je prezident, který zůstal chladný a ironicky se stal velitelem vlastní ochranky.

Videozáběry by měly být používány jako instruktážní film s titulkem "Jak vystavit chráněnou osobu smrtelnému nebezpečí."

Muž své jednání zdůvodnil tím, že "politici jsou slepí a hluší k nářkům lidu". To je v našich mediích velmi populární téma a tak se jistě dočkáme moudrých hlav na televizních obrazovkách vysvětlujících nám, že jeho čin je upozorněním na strašlivý stav české politiky, že je projevem názoru, že jde o politický protest a že pachatel je vlastně bojovníkem za svobodu projevu a očistu české politiky.

Já se ve shodě s panem prezidentem domnívám, že ten muž je magor, který by zasloužil pár facek.

Nedostane ani ty. Nestane se mu nic. Do pondělka budou policisté z místního oddělení policie v Chrastavě a státní zástupce přemýšlet o kvalifikaci jeho činu a pak jej s nejvyšší pravděpodobností propustí na svobodu. Jeho sedm výstřelů bude klasifikováno jako přestupek. Ta pistole nebyla opravdová, prezidentův život nebyl ohrožen a airsoftové pistole nejsou zakázány.

Nemáme zákon na ochranu republiky. který zavedla první republika po atentátu na Aloise Rašína, a který na útoky proti ústavním činitelům pamatoval. Zrušili jej komunisté (v roce 1948), kteří jej nahradili Zákonem na ochranu lidově demokratické republiky, který ovšem nechránil republiku, ale režim. Ten byl zrušen po roce 1989, aniž bychom se vrátili k nějaké zákonné formě ochrany státu a od té doby žádný zákon na ochranu ústavních činitelů ani republiky samotné nemáme.

Airsoftové zbraně jsou podle zákona o zbraních považovány za "zbraně kategorie D“. To znamená, že je spolu s odpovídajícím střelivem smí vlastnit, držet a nosit každá svéprávná osoba starší 18 let, aniž by musela mít zbrojní průkaz či jiné povolení.
Nesmí s ní střílet na místě, kde by tím mohla ohrožovat ostatní osoby nebo poškozovat majetek.

Celý incident bude velmi brzy považován za originální politický protest a jeho pachatel oslavován jako svérázný, ale kladný politický aktivista, hrdina boje lidu proti těm, kdo nenaslouchají jeho nářkům.

Něco u nás dosud neznámého. Má to snad být náznak toho, že atentáty, únosy a teror mají být něčím co bude součástí i naší politické scény? Pravda, byla to jen plastická pistole. Ale to, že se to vůbec stalo, je něčím nad čím mrazí v zádech.

Znamená to, že volání po jednoduchých řešeních nalézá i takovéto ohlasy a že nenávist v politice už není jen něčím, s čím se setkáváme v internetových diskuzích.

Nenávist, která otrávila náš virtuální prostor jej začíná opouštět a začíná pronikat do reálného života.

http://www.novinky.cz/domaci/280015-muz-zblizka-vystrelil-na-klause-z-plastove-pistole-prezident-odjel-do-nemocnice.html

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ld napsal(a):

Jestli jsem dobře počítal, tak muž zmáčkl spoušť 7x. Něco jako v Sarajevu. Ovšem co je naprosto mimo mísu, tak absence a jakákoli aktivita ochrany prezidenta. Chlápek v klidu z místa odešel, aniž to vzbudilo jakýkoli zájem příslušníků. Co může víc symbolizovat rozklad tohoto státu...?
28. 09. 2012 | 20:14

Skogen napsal(a):

Nebojte, druhý Kennedy z toho opravdu nebude.
28. 09. 2012 | 20:16

Radkin Honzák napsal(a):

Ochotnické výkony všech zúčastněných vyvolávají otázky a možnost nejrůznějších spekulcí, počínaje těmi, že i členové ochranky nemají svého chráněnce rádi a konče těmi, že nezdařené atentáty prudce zvednou popularitu postižených a proč si tedy takový tyjátr neobjednat...

Ve státě, v němž už z politiků nelze věřit nikomu se pak dá věřit lecčemu.
28. 09. 2012 | 20:16

MartinV napsal(a):

Je to taková Langerovina. Viz v minulosti kulky v obálkách před prezidentskou volbou, nebo údajné napadení Topolánka. Ten člověk kouřil a čekal, aby mohl říct novinářům, že je komunista......
28. 09. 2012 | 20:19

zuzka napsal(a):

Média vrtí psem naprosto neuvěřitelným způsobem.Z několika kuliček do rukávu zde máme atentát.Klaus musí vrnět blahem.Nic lepšího si pro svůj návrat nemohl přát.Zase je v záři reflektorů a navíc jako mučedník.
"Střelec" byl údajně komunista.Ve světle posledních průzkumů bych se divila, kdyby byl z jiné strany.Ty vysoké preference přece nelze ponechat bez trestu.
Vůbec bych se nedivila, vzhledem k průběhu, kdyby to bylo celé zinscenované.
28. 09. 2012 | 20:20

Realista napsal(a):

Ještě, že to nebylo ostrými,jestěže to nebyl Gavrilo Princip. To by bylo škody, to by byla strašlivá ztráta pro českou zemi a pro celý svět.
Jinak, tehdy, když v 80tých letech střelili Reagana, ten to ani nepoznal, když ho střelili ostrými, ani si to neuvědomil, že je postřelený. Ovšem, Vašík je big pussy, poseroutka a kňoural, tudíž musel do nemocnice po střelení umělými projektily.
28. 09. 2012 | 20:21

Jemnický napsal(a):

V tomto státě selhává vše, už i presidentova ochranka. Nikdo nechránil vlastním tělem presidenta. Ani Kubice. To by se ve filmu s Clintem Eastwoodem stát nemohlo. To je teda Holywood.
28. 09. 2012 | 20:21

Skogen napsal(a):

No, to je škandál. Že by pomalu začínala nastávat potřeba pancéřovat české politiky :)? Jeden by se ani nedivil... Ale nejprve je to třeba řádně mediálně zpracovat, aby se z Nečase v plné polní v ulicích Prahy kolemjdoucí nesložili. A Kalousek byl i v neprůstřelné vestě pořád stejný frajer.

Jo, jo, výdaje na bezpečnost se musí zvednout, každému, kdo sáhne před politikem do kapsy pro kapesník je třeba neprodleně zakroutit krkem, vzpomeňte si, jak onehdá sedmkrát střelili Klause zbraní kategorií D s výkonem 0,5 J kulatým plastovým střelivem o hmotnosti 0,20 g :)
28. 09. 2012 | 20:31

ld napsal(a):

Co to asi teď udělá se sympatiemi národa? Smetana čmáral tykadla a šel do lochu.
A tento mladík spáchal přestupek, za který je pokuta do 30 000 Kč. Umím si představit, co dárců se přihlásí.

No, Klaus zadělal na všeobecný rozvrat státu, a tohle jsou jeho plody.
28. 09. 2012 | 20:32

Skogen napsal(a):

Mimochodem, až se zde zase objeví nějací pohádkáři typu Rumcajs, Yosif K atd., zkrátka takový, koho si snad někdo musel vymyslet, přečtěte si tenhle inzerát :)

http://www.prace.cz/pd/443644538?rps=80&section=2
28. 09. 2012 | 20:35

Analytik napsal(a):

V něčem měl pachatel atentátu pravdu.
Nejen čelní politici jsou slepí a hluší. Jejich ochranka také.
28. 09. 2012 | 20:35

aga napsal(a):

Mouřenín posloužil, mouřenín může jít. Na co plýtvat energií na ochranu odcházejícího herce, je třeba soustředit se na nákup nového.
28. 09. 2012 | 20:36

Hloupý Honza napsal(a):

Ochranka Made in Czech republik. Kvalita sama, czech šmejd, jako vše v této ČEZké republice.

Jinak předpokládám, že pan prezident bude měsíc v rekonvalescenci, pak pojede do lázní a vše završí maratónem přednášek po ruské gubernii a v Demokratické republice Kongo na téma Občan a občanská společnost - největší nepřítel politika, a Jak přežít atentát.

Z Ruska a Číny prý už vypravili vlak s květinami (z Číny s umělými).
Taky se prý chystá do Vánoc nová kniha, zatím s pracovním názvem Modrá, nikoli červená krev prezidentova, budoucí bestseler psaný kradeným perem v nemocnici.

Z celého incidentu jsme celá rodinu v šoku ... prý střílel jen slepými.
28. 09. 2012 | 20:45

Bara napsal(a):

Blog pana Hase mi silně připomněl naduté komentáře komunistických prominentů v roce 1989, že emocí už bylo dost a je třeba aby se lidé uklidnili a nechali soudruhy pracovat. Já sice neschvaluji atentáty a násilí, ale zároveň se vůbec nedivím, že někomu už mohla dojít trpělivost. Vždyť co už tady bylo peticí a různých jiných povolených aktivit a výsledek? Velká nula! Politici si z toho dělají akorát tak p... legraci.
28. 09. 2012 | 20:45

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

to mě připomíná jak jarda guma tvrdík jel v obrněném transporteru ochránit radio svobodná evropa a po pěti kilometrech jízdy mu upadlo kolo. my jsme fakt bojovníci akorát za talířem s knedlíkama a pullitrem piva.
28. 09. 2012 | 20:47

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

Id,
sympatie národa? za sebe můžu říct, že je mi líto, že ochranka toho mladíka nezastřelila.
28. 09. 2012 | 20:49

džon uzený bok napsal(a):

je to zcela jasné, komunisti chtěli zabít pana klause. a to mu při volbě prezidenta dali všichni hlasy. to je sebranka.
máte pravdu pane hás, je to magor, ale hlavně komunista, placenej už ani nevím kým, když rusové a už i číňani jsou kamarádi, taky budující kapitálizmus.
snad pana klauze daj doktoři jednou dohromady, po tom strašným útoku, v televizi z toho byl vyhotovenej a řikal, že nebyl ani čas aby mu dal pár facek, což by muselo dopadnout hrozně, pan klaus je děsnej vazba.
takže, chlapa zavřít, vobraz přemalovat
28. 09. 2012 | 20:53

Skogen napsal(a):

bohorodič, tebe jsem k tomu odkazu zapomněl připsat :))

Takže čistě řečnicky... Kdyby mladíka odpráskli, bylo by to úplně nalevačku. Žádný hysterický poprask, žádné dišputáty, žádná reklama zadarmo.

Jinak se docela usmívám. Takhle střelený bych opravdu být nechtěl.
28. 09. 2012 | 20:56

ld napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina,

no, mládenci z ochranky třeba excelují na exkurzích skautíků ve svém výcvikovém středisku. Ale snad jednou jedinkrát měli příležitost předvést, co dovedou.
Ty televizní záběry obletí svět stejně jako ukradené pero; jedna ostuda za druhou.
28. 09. 2012 | 20:56

džon uzený bok napsal(a):

hloupej honza :
:))), taky sme tady všichni fšoku. taky řikali, že prej by se měli víc chránit ty. co to bez nich v tom státě nejde..., nevíte kdo to je?

bohoporodička:
taky sem rozmrzelej že ho nevoddělali, asi že byl takovej maskovanej, ale vy baste se jistě trefil
28. 09. 2012 | 20:57

PB napsal(a):

Přátelé, jste-li lačni mého názoru, čtěte:
Obyčejný člověk se pozornosti, čím dál více arogantních politiků, nedočká.
Můžete mi říci, kam si může jít OBYČEJNÝ člověk stěžovat na stále se zhoršující poměry?
Na hlavní nádraží? Na lampárnu?
Pokud by to na Klause někdo myslel vážně, vzal by si skutečnou zbraň a ostré.
Koho chcete soudit s maketou?
Nejprve Klaus ve své nabubřelosti neodvolá „tykadla“, teď se bude hojit na dělníkovi sympatizujícím s KSČM.
Pokud je novodobému Gavrilovi, kterému jde o „Princip“, 26, těžko může pamatovat staré pořádky. Pokud je mu sympatická dnešní KSČM, je to hlavně zásluha této novodobé strany a nemohoucnost stran konkurenčních.
Proč neudržitelná situace ve společnosti musí dojít až takto daleko, aby s tím někdo něco dělal?
28. 09. 2012 | 21:08

oranžáda obecná napsal(a):

to je celé, jako všechno v tomhle státě, všichni berou plat a umí prd....
28. 09. 2012 | 21:09

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

rathova pohanka
proč? vytáhnout zbraň na presidenta, za to je přeci v každé zemi okamžitě kulka do hlavy. myslíte, že by někde zkoumali, jestli je to hračka? vy levičáci prostě nikdy nepochopíte, že každý člověk je za své činy zodpovědný. pořád se dožadujete jednání jako s malýma dětma.
28. 09. 2012 | 21:17

melčákova pohanka napsal(a):

hoven. Já bych se vsadil,že vy buď nemáte ještě OP či jste byl zbavený svépravnosti a nebo jedete v pančovaném chlastu...
28. 09. 2012 | 21:20

Skogen napsal(a):

bohorodič, máš pravdu, ten recesista prý to udělal proto, aby si politici uvědomili, že jsou i přes ten výsměch voličům za své činy zodpovědní.
28. 09. 2012 | 21:22

Skogen napsal(a):

Jinak si, Haasi, myslím, že jste to v tomto státě naprosto zvrtali, a že se na vás bude vzpomínat jako na absolutní dřeváky. I ty komunisty omlouvá to, že před nimi byla válka.
28. 09. 2012 | 21:26

kormoran napsal(a):

Pane autore , nekolikrat za sebou jsem si prehral onen zaznam a ptal se sam sebe , kdo vlastne zastupoval onu "ochranku"?

Ti dva 'panove' za Panem presidentem? )))

Dovolim si poukazat na nekolik fatalnich chyb.
Prochazky 'davem' hlavy statu- napr. patri mezi nejriskatnejsi.
Tudiz , prima ochrana se sklada z peti osob.
Dva ve predu - prorazeci davem, jaden za zady (tzv. strhavac)a dva na stopu vzdalenych po stranach - kteri strezi pouze svoji stranu a to za kazdych okolnosti-(nikoli, jak jsem si vsimnul hned na zacatku ,ze kazdy doslova cumi jednim smerem - asi po slicnych devach- nikoliv po tech , kteri maji ruce v kapse.
Dalsi chybou je , ze nemeli tmave bryle , totiz s perifernim videnim , ktereho by melo byt u kazdeho clena ochranky samozrejmosti a neni kazdemu z hury dano je velice dulezita vec.

Ze zaznamu , jak vidno chybi prakticky nacvik a psychologie.

Na zaver , onen 'strelec' muze mluvit o stesti , protoze v pripade , ze narazi na skutecne profesionaly , ho neveze policie , ale havrani.
28. 09. 2012 | 21:27

Motoko napsal(a):

Děkuju za rozumný článek i reakci na útok na prezidenta.
28. 09. 2012 | 21:28

zdenekb napsal(a):

Uvidíme, kolik pochopení projeví odpůrci/zastánci zhoubného/osvěžujícího pussismu-riotismu.
A hlavně, přátelé, buďte konzistentní... ;o)
28. 09. 2012 | 21:30

Jáchym napsal(a):

Radkin Honzák napsal(a):
„Ochotnické výkony všech zúčastněných vyvolávají otázky a možnost nejrůznějších spekulcí, počínaje těmi, že i členové ochranky nemají svého chráněnce rádi a konče těmi, že nezdařené atentáty prudce zvednou popularitu postižených a proč si tedy takový tyjátr neobjednat...“

Názor renomovaného psychiatra (zřejmě po zhlédnutí videa) bych nepodceňoval.
Zranění našeho milovaného státníka mohlo být vzhledem k použité flusce horší, kdyby záludný atentátník střílel například hrachem z praku.

Pokud ale nebyl atentát prezidentskou kanceláří objednán a dodán na klíč, ukazuje na vzácnou vyrovnanost kvality mocnáře s kvalitou jeho ochranky.

V tom případě bych též souhlasil s tím, že pachatel je magor:
Kyblík s gumoasfaltem, štětka a pytel peří by byly přiměřenějším oceněním celoživotního díla hradního tragikomika.

Ale ani tak bych s exekucí nesouhlasil.
Koneckonců se do funkce sám nezvolil a k beztrestnému házení rajčat a vajec po politicích jsou přece kompetentní úplně jiní magoři.
28. 09. 2012 | 21:32

zdenekb napsal(a):

Jáchym: :o)
28. 09. 2012 | 21:40

skeptický napsal(a):

Kocourkov.Jsem zvědav,co z toho vzejde.Párkrát pamatuji lidi obviněné za ohrožování plynovkou,nebo maketou.A to v sebeobraně.

V Americe když nějaká ženská zaječí : má zbraň,všichni kdo to slyší jdou jak na povel k zemi.

Po metanolové aféře další škandál jak na zavolanou.Vše ostatní zapomenuto.
28. 09. 2012 | 21:43

Anna napsal(a):

Radkin Honzák, Jáchym

Naprostý souhlas.
28. 09. 2012 | 21:44

Pachatele bych zrovna neoslavoval, ale napsal(a):

To že Češi mají většinou opravdu holubičí povahu (sprosté nadávání, to není nic tak špatného) se někdy ukazuje jako štěstí.
Každý v zahraničí si musí říct, šťastná země, kde jsou takové atentáty.
Já vím že tu je bordel a nespravedlnost, ale tohle je (zatím a naštěstí) trochu zvláštní.
Klaus mi je často protivný, často pravdu nemá ale někdy taky má.
Neviděl bych žádný smysl v tom, někoho skutečně zdravotně poškodit. To systém nezmění.
28. 09. 2012 | 21:45

skeptický napsal(a):

P.S.
Objednat si to mohl leckdo.
28. 09. 2012 | 21:46

Navvy@centrum.cz napsal(a):

Ti, kteří mají radost z toho co se stalo se teď zřejmě nemají zrovna dobře. Proč? Protože jsou to neschopní tupci, kteří se neumí postarat ani sami o sebe a svoji mentální nedostatečnost dokládají schvalováním takového činu. Je správné a spravedlivé, že se neschopní tupci mají špatně.
28. 09. 2012 | 21:47

veverka napsal(a):

Neskákejte jim na špek.
Bylo to jednoznačně nahrané a domluvené.Jen a pouze to vysvětluje proč zkušenná ochranka naprosto nic nedělala.Klaus si prostě jen tímhle divadýlkem zvyšuje popularitu.Okamžité připravené výlevy Hájka s Jaklem to jenom potvrzují.
28. 09. 2012 | 21:50

kormoran napsal(a):

Tem soudruhum(zkam) , kteri se okamzite snazi onen problem vyhnat do vysin politickych -(napr. president do kazde rodiny, ktera neni schopna rozhodovat sama za sebe) chci rici , ze podobna situace muze nastat i u "GURU" kteri se sapaji na podobny post ,(nehlede na strany od komunistickych az ultrakomunistickych , nic jineho tam totiz nemate) ci je to jejich pouhym snem.)))
28. 09. 2012 | 21:51

strýc virus H3N1 napsal(a):

pane autore blogu, napsal bych, ýe je mi vás líto, kdyby to nebylo tak otřepané. radím tedy: odejděte. do hospicu.
28. 09. 2012 | 21:51

zdenekb napsal(a):

Navvy@centrum.cz:

Esence liberalismu promluvil(a).

Mimochodem - reCaptcha: senil matter?
V článku o presidentovi?!?!?!? Fuj.
28. 09. 2012 | 21:53

° napsal(a):

Hoří už Reichstag? A taky za to "mohl" Dimitrov...
těžko uvěřit, že autor nezná historické paralely.
28. 09. 2012 | 21:54

Admirál napsal(a):

Veverka - obvykle s Vámi v cca 70% souhlasím, ale v tomto případě nikoli.
28. 09. 2012 | 21:57

Občan napsal(a):

Jsou dvě možnosti.

1) Byl to blb, který se chtěl zviditelnit. Proto také volil zbraň, kterou nelze zabít. Ale těžce ublížit ano - kulička z airsoftové pistole bez problému přerazí zub na tři metry, spolehlivě vyrazí oko (proto se také střílí se zubařskými štíty na ksichtech) a schytat to z ní do spánku také není nic příjemného.
To je ta lepší varianta.

2) Někdo si to zkoušel nanečisto.
Příště už to nemusí být airsoftová pistole.
Ochranka lže, pokud tvrdí, že bylo jasné, že prezident není ohrožen. Airsoftové zbraně totiž jsou od skutečných k nerozeznání. Když jsme poprvé viděli arzenál našich mladých, tak jsme se orosili až na patách.

Klaus to ustál s grácií a když ho prudili novináři při odjezdu z nemocnice, poslal je do háje, že se tím nehodlá zabývat. Ale bylo zjevné, že mu není do smíchu.
Na ochranku by mělo být 100% spolehnutí, ale v tomhle případě selhala. To není dobrý signál.

Pro ty, co se mohou smíchy potrhat, že jel Klaus do špitálu - to musí, i kdyby stokrát nechtěl. Je to hlava státu a protokol je neúprosný.
Já naopak oceňuji, že šel mezi lidi. Kalousek by si to nelajsl.
28. 09. 2012 | 21:59

kormoran napsal(a):

Pane sefe ochranky ! Ja jsem ten , od bratrancu pres jejich dcery syn Cerepetkovych a hlasim se do Vaseho sboru!
Jak pravil Hubert Hrabe , alias fesak Hubert.))))
28. 09. 2012 | 22:04

karel napsal(a):

že by onen mladý muž byl prvním hrdinou čtvrtého odboje :-DDD třeba za dvacet let dostane metál ..
28. 09. 2012 | 22:04

Maximus napsal(a):

Koukal jsem na záznam z "atentátu" a synek mého kamaráda Pepíka, co chrání pana nejvyššího tam stál jako tvrdé Y. Zítra se ho musím zeptat, co to mělo znamenat. Ale asi to spadá do českého folklóru, tady vždy už odedávna bylo vše většinou operetní, i ta sametová revoluce, co byla spíše poluce. My Češi jsme takoví kašpaři a tohle bylo docela legrační faux pas.
Není snad týdne, aby tady nebyla nějaká aféra či kabaretní vystoupení!
P.S.
Vystřelil na presidenta, klidně odešel a dal si cígo! President má prý zkrvavenou ruku, leknutím si ji totiž propíchl tím chilským perem, které měl v kapse.
28. 09. 2012 | 22:04

honolulu napsal(a):

Presiden Klaus je velmi potrebny pro jeho schopnost rozeznat a analyzovat skryte i otevrene utoky na suverenitu vasi zeme.

Bude-li v Bruselu ci Berline vase vlada a ne v Praze, tak to politicky vyhral uprdeny potomek Napoleona.

At uz vas president nadelal jakekoliv ekonomicke chyby, tak ty jdou napravit. Stratu suverenity, zdegenerovani kulturni a rasove zdegradovani o kterem bude rozhodovat diktat Bruselu napravit nejde. Cesi nedejte se !
Poslete Berlin a Brusel do PRD....
At nedopadnete jako my v JAR....
28. 09. 2012 | 22:04

Helmut napsal(a):

Také nemusel mít v kapse airsoftku ale Magnum 9mm. Já si myslím, že když tu byl Obama byl by jeho ochrankou takový hoch bez milosti okamžitě odstřelen. Bohužel. Teprve pak by se zjišťovalo čím vlastně chtěl střílet. Tedy nejde ani tak o to, že střílel kuličky ale, že vůbec se mu něco takového povedlo a ochranka chrněla.
28. 09. 2012 | 22:06

Karija napsal(a):

Na rozdíl od vás si myslím že pár facek by si zasloužil tuneldědek za jehož "vlády" se rozkradl téměř veškerý průmysl a představte si že by někdo vostrejma takhle střelil chemickýho Kalouska.To by teprve byl národní hrdina.
28. 09. 2012 | 22:07

paranoickokritická metoda napsal(a):

No buď bylo těm hochům stydno se při takové slávě a tolika vašnostech motat moc blízko, nebo je starej už párkrát sprdnul, co do něj strkaj.
Nebo ovšem... jak si pamatujeme z Dallaské Elm street, speciálové se v ovzduší, zavánějícím střelný prachem od svého chráněnce urychleně stáhli.

Možná mládenec někomu skutečně něco slíbil a pak si vzal radši airsoftovou krochnu. Takový Citrón. Ale roli dohrál, s přihlášením se k Ludvíku Zifčákovi. Nebo že Filipovi?
Neměli komunisti vyhrát předčasné volby?

Pak bych Haasovo volání po ostré střelbě a koncentračních táborech docela chápal. Pod ODS povolilo poslední shnilé prkýnko latríny a možná chtěla obětovat svého zakladatele. Už to jednou udělala.

Vzhledem k tomu, že pachatele zatkli městští strážníci a nejspíš ho vyslýchá obecní pohodný, pravdu se asi nikdy nedozvíme. Jen doufám, že Klausovi doťuklo, že ve státě, kde se metyl lije do nápojů ÚMYSLNĚ se teď může stát opravdu cokoli a že je pro všechny zúčastněné osobou zbytnou.

V širších souvislostech mi pak do domina zapadá i to, jak se Pehe v posledních příspěvcích umírnil a začal říkat, že má pan prezident vněkterých věcech pravdu. Jistě nechtěl, aby nějaká nešťastná událost byla posléze přičítána jeho štvaní.

V podstatě se teď nejvíc bojím o toho chlapce v maskáčích. Aby do rána nevyskočil z páteho patra jednopatrové budovy MO PČR. Když zrovna uhýbal oněm dobře míněným dvěma výchovným pohlavkům.

Ohledně efektivity ochranek je možno se na netu podívat na video atentátu na Reagana. A to byli opravdoví profíci, jeden z nich ošklivě nakoupil. Střilel synovec G.H.W. Bushe, v tom okamžiku viceprezidenta, předtím šéfa CIA.

Neboje možno se kouknout na fotky.kde Squeaky vytáhla nabitou a odjištěnou pětačtyřicítku (měla ji mezi nohama pod sukní) na Geralda Forda, jen jak byla zfetovaná, zapomněla střílet. Squeaky byla jedna z děvčat kolem Charlese Mansona, všechno pokusní králíci MK Ultra.

Pan prezident, jehož českou cestu jsem od začátku nemusel a který mi byl sympatický jen jako jazzový impresário si mě svými železnými nervy docela získal, jiného by na jeho místě kleplo.
28. 09. 2012 | 22:08

Honza napsal(a):

Věřím, že po tomto hrůzostrašném zážitku, který bych nikomu nepřál, se pan prezident podruhé narodil. V infarktové situaci si uvědomil, jaký vede život a co všechno ještě nestihl udělat pro sebe, své nejbližší a pro svoje milované občany. Osvícený pan prezident začne se vší silou podporovat neziskové organizace a občanská sdružení, aby se vytvořil větší tlak na vládu, která by musela schválit opravdové reformy (začal bych volebním zákonem). Nakonec panu prezidentovi ani nezbude čas na hrátky s elitářským způsobem života, když bude muset bránit občany před mystifikací vlád, aby pravda a láska zvítězila nad … . ……… :).
28. 09. 2012 | 22:08

Kontrolní otázka ? napsal(a):

Kontrolní otázka soudruzi .........

Kdo přežije déle? Klaus a nebo český národ ?
28. 09. 2012 | 22:12

BK napsal(a):

Vždyť se vlastně nic nestalo.
V naší společnosti, jejíž základy pan Klaus tak moudře budoval, se má každý starat sám o sebe. O své zdraví, o své bezpečí,
o klidné stáří.
Spoléhat se ve všem na stát a jeho instituce, byť by to byla prezidentská ochranka, je zpozdilý, socialistický přežitek.
Stát tu není od toho, aby své občany vodil za ručičku a chránil je před nebezpečím, které mohou sami předvídat.
Dnes si přece každý zodpovědný člověk může svobodně pořídit zbraň na svou obranu.
Anebo nelézt tam, kde mu může hrozit nějaké nebezpečí.
28. 09. 2012 | 22:14

Anellus napsal(a):

Už dlouho mne Klaus tak nepobavil, jako dnes s tím cirkusovým atentátem. Předtím, ta propiska v Chile, to mi zas tak zábavné nepřišlo ale dnešek nemá chybu. O Češích se zase bude dlouho mluvit po celém světě.
28. 09. 2012 | 22:17

Karija napsal(a):

Jak tady čtu některé názory tak je mně smutno.Třetina národa je tak tupá že bude volit i nadále gaunery,zlodějě,tuneláře a pokrytce kteří si nevím z jakého důvodu hrajou na pravici. Tady dojde k nějaké pozitivní změně až se komplet vymění celé obyvatelstvo - tedy za několik generací.
28. 09. 2012 | 22:21

Skogen napsal(a):

Občan :))

Promiňte, ale takoví ti kluci airsofťáci po sobě určitě nestřílí se zubařským štítem na ksichtě... Nanejvýš brejličky. I když ten jeden upocený půljoule úsťového výkonu by při troše štěstí na poškození zubu i stačit mohl, naštěstí však nebylo prezidentovi mířeno do úsť, tudíž ani jeho plnochrupost v ohrožení nebyla.

Nanečisto? Hmmmm. To je fantas. To by předpokládané další plány komplikovalo.

Pravděpodobné jsou tyto možnosti:

a) sehraná humoristická scénka, která umožní naplnit média něčím jiným než metanolem a všestranným fiaskem naší podařené vlády. Možná zajistí i úpravu režimu ochrany politiků, což by se vzhledem k pohybu země směrem do kopru také mohlo hodit,

b) skutečný poněkud drsnější protest, nicméně pak by aktivista dost troufale riskoval adekvátní zásah ochranky a samozřejmě by si musel být vědom následků. Magora bych vcelku vyloučil. Nebylo to dost magorské.
28. 09. 2012 | 22:22

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

k vlastní události:
"sedm kulí jako v Sarajevu!!!..." :-)

k textu blogu:
přemýšlel jsem, co mi na tom textu vadí, a hle: Bara 20:45!!! Bingo!
28. 09. 2012 | 22:25

Karel napsal(a):

Vnímám to jako hodně trapný kabaret.

Herecké vložky plynaře, Klause a především ochranky nám dělají další z četných ostudných reklam ve světě.

Chápu to tak, že Česká pravice vytáhne z rukávu cokoliv. Prostě preference levice je potřeba srazit jakýmkoliv výstupem.
28. 09. 2012 | 22:25

Karel Mueller napsal(a):

Milí debatéři,

aby si někdo sedmkrát vystřelil z bezprostřední blízkosti na prezidenta (byť gumovými projektily), pak si v klidu zapálil a poskytl rozhovor televizi v duchu "od žvanění k činům"
.....
to je asi možné jen ve státě, kde desítky lidí umírají otravou metanolem a nikdo není volaný k odpovědnosti ...
28. 09. 2012 | 22:27

Ládik!!! napsal(a):

Já bych řekl, že se to náramně povedlo.
28. 09. 2012 | 22:27

Sutech napsal(a):

Myslím, že kdyby to byla i jen pitomá flobertka, tak by byl na stole, v lepším případě operačním.
Řekněme, že jestli se nepletu, tak by se projektil zastavil někde v játrech (záleží na tělesné konstituci) Kdyby byly silnější, tak možná projdou skrz.
Kdyby to byla normální zbraň, tak by byl ještě teť na operaci, Byly by tam nějaké průstřely orgánů, nějaké projektily v ruce. Smrt skoro na 100% jistá.
Byla to blbost ochranky, kdyby ho útočník bodl nožem do hrudníku, krom poškození plíce, by možná došlo i ke zhroucení obou následkem průniku vzduchu, ale to nevím jistě, nejsem lékař. Bodnutí do zad zhruba v úrovni ledvin by bylo taktéž při zásahu tepny smrtelné, jestliže bylo dost času na 7 kulí, pak by bylo dost času i na útok nožem například na krk, kdyby zasáhl krční tepnu, pak by to bylo také životu nebezpečné.

jinými slovy: Měl hodně velké štěstí
28. 09. 2012 | 22:28

Petr Pospa napsal(a):

Tady vidite jasny priklad - jak funguje ochranka tak funguje i tento stat.
28. 09. 2012 | 22:31

Pavel napsal(a):

souhlasim s Barou, taky me to pride jak nakej komunistickej blabol celej tenhle krasnej clanek fuj
28. 09. 2012 | 22:33

kormoran napsal(a):

Anallus , no vidite ! Nemusite koukat aspon 14 dni na vas oblibeny porad - Plechovou kavalerii)))))

Hlupak si mne ruce a moudry se trapi tim , aby ho do skolky zavedl.)))
28. 09. 2012 | 22:34

Čingačkukukuk napsal(a):

Sametový atentát.....
28. 09. 2012 | 22:35

juvel napsal(a):

Vše nasvědčuje tomu, že pachatel se snažil střelit pana prezidenta do brňavky, což je značně přitěžující okolnost.
28. 09. 2012 | 22:37

Skogen napsal(a):

Sutech,

flobertka má výkon při ústí hlavně nanejvýš 3,5 J. Stará dobrá zlamovačka Slávie 620 má asi dvojnásobek. Žádná játra, ani to neprojde látkou, nanejvýš modřina. K hubení drobných škůdců je doporučován úsťový výkon cca od 14 J, Klaus ovšem není drobný. Tohle sotva stačí i na tu modřinu.

Smrt na 100 % při střelbě klasickou pistolí je také velmi nadnesené. Mrkněte trošku na terminální balistiku.

Co se týče nože, na profesionální řezničinu jen tak někoho neseženete :)
28. 09. 2012 | 22:38

Jáchym napsal(a):

skeptický napsal(a):
P.S.
Objednat si to mohl leckdo.
Každopádně je ten kluk šílenec: I pokud by si ho najali, mohli ho klidně před prvním výstřelem odprásknout jako psa a dodatečně vyměnit plastovou atrapu za skutečnou zbraň,která "selhala".
Mrtví nemluví a byl by to báječný důvod, proč v bezpečnostní situaci pro národ tak tíživé odložit o pár týdnů, měsíců či let volby. (Co není rozkradeno, musí být dokradeno !)

Mimochodem - myslím, že to představení nebylo z Klausovy iniciativy a že o akci předem nevěděl. Je příliš špatný herec, bylo by to riziko.
28. 09. 2012 | 22:42

džon uzený bok napsal(a):

občane,
máte naprostou pravdu, protokol je neúprosný. president musí být okamžitě vyšetřen, je-li zasažen plastikovou pistolkou. je-li zrovna někdo na sále, bude vyvezen a musí počkat. tak praví protokol
dále jste si správně všiml, že z grácií všechny poslal do háje, jsa úplně vyřízenej, ono to není legrace, bejt tak důležitej a zároveň střelenej.

honolulu
máte naprostou pravdu, pan president dokáže rozeznat a analyzovat všechny otevřené i skryté útoky, zejména plastovou pistolkou
28. 09. 2012 | 22:44

Sutech napsal(a):

to: honolulu
Nepsal jste náhodou loni z USA? Teď JAR?

Jinak s vaším příspěvkem musím souhlasit. Žádné předávání pravomocí do Bruselu ani jinam. Nikdy víc.

to: Pachatele bych zrovna neoslavoval, ale
Hystorie se opakuje, jednou jako tragédie, podruhé jako fraška, ještě mohl mět v kapse saka peneženku, která by chytila kuličky.
Ano, je to divné, střelba na premiéra, nebo některého z ministrů, šla by pochopit, ale na někoho, kdo nemá skoro žádnou moc? zvláštní.
28. 09. 2012 | 22:47

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Klaus může mluvit o štěstí, při podobných atentátech se používají rajčata nebo vajíčka a to je jiný kalibr.
28. 09. 2012 | 22:48

kormoran napsal(a):

Konspiracni teorie mistnich soudruhu jsou obdivuhodna , dulezite je , na ne nezapomenout a onu dikci si velmi dobre zapamatovat.

Vlastne pokus na necisto o atentat na presidenta CR je jaksi uplatneni soc-kom tvurci myslenky! V opacnem pripade by se jednalo o aktivity nacku!))))
28. 09. 2012 | 22:50

český maloměšťák napsal(a):

Forma protestu je zvláštní...ale nemyslím si, že jde o magora.
Spíš o zoufalého, labilnějšího čověka....frustrovaného tím, co se nahoře zase děje - skoro 25 let po Husákovi.

Pana prezidenta je mi líto. Takovou komedii si na závěr svého dlouholetého panování (skoro delšího jak Husák) nezasloužil. Aby musel zprdávat vlastní ochranku kvůli neschopnosti.
Na druhé straně ....je to on sám, kdo tvrdí, že stát neumí lautr nic. A dlouhá leta se snaží to sám dokázat a prokázat (celkový dojem trochu kazí fakt, že při tom on i jeho rodina čile inkasuje peníze od státu ale vem to nešť). Docela úspěšně.
No - takže se to holt znovu povedlo. Nic víc. nic míň.

Asi by toteda chtělo spíše ABL. Než nespolehlivý stát.

Anebo jde o čísi varování.
Mafie to tak někdy mezi sebou dělají - je to takové jakési jejich hobby - posílat si kulky, ustřižený cop, píchat se mezi sebou hlavněmi pistolí do žeber a tak.
Třeba se ráno nepohodly /mafie/ - čí auto poveze tu lebku.
Ony ty mafie si vůbec dost potrpí na všelijakou tu symboliku. No a pan prezident už těch zákonů v poslední době vrací přeci jen trochu moc, že...
Třba onehdá - jak se rozhodl zkomplikovat ten Rusnokův ruksak - jeho řádné naplnění.
28. 09. 2012 | 22:51

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, nenávist, to mi něco říká, nihil novi minimálně pár tisíc let aneb furt dokola, dokola, dokola ...

NIHIL NOVI

Tu zadřela se historie
a kousek vedle chcípl čas
ze zvonic víry krev se lije
a do hrdel se dere mráz

V útrobách světa nálož tiká
matky zas plodí hrdiny
ze staré jizvy křivda vzlyká
a vina žere nevinný

A vůkol běsům přirůstají hlavy
bezedná mysl číhá na kořist
a málokdy se znaví

Už není třeba mezi řádky číst
když ze závisti se rodí
nenávist ...

http://ateo.cz/f/images/m/marxism.jpg
Veselé krizování ...
28. 09. 2012 | 22:56

Miglandc napsal(a):

Nepochybně je ochranka terčem posměchu,jako kdyby říkali při antetátu:my jsme tu inkognito.Nestačí nám aféra se zavražděnýma alkoholem.Uměl bych si předtavit i jistou objednávku toho incidentu.Je těžko něco předkládat občanům když žijeme ve lžích které plinou z hora. I vedle stojící nezabránili výtřelu a stačilo ze spodu nadzvednou ruku s pístolí.Já bych si uměl představit jiný soud a to veřejný kde by se zodpovídal V.Klaus svému lidu a další.Trestný čin to byl v každém případě a ochranka by měla jít makat do dolů!Máme lživou policii a justici která to nevyšetří spravedlivě.Připadalo mi to celé nahrané a jako by o tom ochranka věděla..Víte co žádné volby ale dočasnou úřednickou vládu a šetření a soudění mafianské politiky od 89r..jinak se zavrtáme do vlastních problémů a budeme rádi utíkat do Evropského státu..
28. 09. 2012 | 22:56

Abe Normalni napsal(a):

Co k tomu dodat. Je to takovy katalyzator karakteru a dikutujici jsou krasne katlyzovani...
Tem s mozkem doporucuju: Nesnazte se je prevedcovat. Budete pripraveni se jim branit. Nasi predci na to zapomeli a luza je prevalcovala.
28. 09. 2012 | 22:57

Honza napsal(a):

Tak jsem si přečetl snůšku blábolů, které jste tu nevážení diskutující napsali a musím říci , že asi by to nebyla žádná národohospodářská škoda, kdyby hradní pán skončil dříve, než jeho volební období. Na druhou stranu, to co předvedla ochranka by v každém civilizovaném světě znamenalo, že půjdou maximálně vybírat pokuty a jejich šéf Husák taktéž.
28. 09. 2012 | 22:59

nežvaňte. napsal(a):

Co se týče na mrtvé je to skóre 26:0. Útok metyalkoholem autor za teror nepovažoval, útok špuntovkou ano. Z takových počtů mně jímá leda tak nausea. Vše zrovna v d(!)en české státnosti.
28. 09. 2012 | 23:00

zdenekb napsal(a):

český maloměšťák:

Možné to je... že šlo o důkaz, že státní ochranka je z principu neschopná a je třeba outsourcingu...

Každopádně je symbolické, že v zemi zmítané aférou s falešným alkoholem se na falešné profesory páchají atentáty falešnou pistolí. Možná kouzlo nechtěného. Možná cíleného.
28. 09. 2012 | 23:06

kormoran napsal(a):

Soudruzi , na rozhodovani (jestli atakujici drzi v ruce Glock -, ktera je velmi verohodna replikam , ci plynovku , nebo vyrezanou z dubu a natrenou na matovou cern) v nekolika milisekundach , nema vase prihlouple nazory profesionalni ochranka cas.)))
28. 09. 2012 | 23:10

pamětník napsal(a):

zdenekb:
"s falešným alkoholem se na falešné profesory páchají atentáty falešnou pistolí"......falešným komunistou. Ten roztřepaný mladíček s těkajícíma očima rozhodně se jako komunista nejevil.
28. 09. 2012 | 23:12

pamětník napsal(a):

...ačkoliv podle kormorana jsme tady komunisty všichni. :)
28. 09. 2012 | 23:14

džon uzený bok napsal(a):

č.m.
pan klaus je bohužel profesor opravdovej, jen jeho erudice a nakonec i habilitační práce jsou falešný
jak říkám, ještě že se na toho mládence klaus nevrhnul, ten by mu dal!
28. 09. 2012 | 23:16

mik napsal(a):

Je to diskutabilni zalezitost ale jedno je zcela bez diskuze v USA by ten mlady muz byl po smrti rozhodne ani v dalsich zemich by v klidu neodesel a byl prinejmensim zraneny V ceskem kocourkove a v soucasnem stavu v jakem CR je lze polemizovat skutecne s objednavkou na zvednuti popularity,, Klaus to ma za par a lze doufat ze v politice definitivne skonci napachal tech skod uz nedozirne neni hlupak je jen egoista ktery nesnese nazor jineho takze si musi byt vedom ze se mu nepodari se udrzet uz pak v politice Schvalne zkousim hledat v zahranicnim tisku zda je nejaka zminka zatim jsem nic nenasel ale v CR by o tom psala uz i Materidouska a Ohnicek... a strach Klause ? Ano bal se ale pred 5 lety aby nevyhral Svejnar ...jinak se ovsem tvari hodne nastvane,,,asi jako kdyz mu Grenpace vyvesilo na hrade vlajku EU nebo se ho francouzsky sprymar zeptal co delal v Irsku tenkrat kdyz nechtel podepsat LS...rozhodne proste je zase o necem psat Metylalkohol a prohibice je uz obehrna pisnicka bohuzel u te ale zustali skutecni mrtvi...a za ty je nekdo zodpovedny,,,a taky je nekdo zodpovedny za to ze CR sedi u vedlejsiho stolu v naprostem nezajmu zbytku Evropy,,
28. 09. 2012 | 23:20

džon uzený bok napsal(a):

bebe normální

máš pravdu, musíš se připravit abysme tě my lůza, komunisti, nepřeválcovali jako tvoje předky s mozkem, ty evoluční výsledku
28. 09. 2012 | 23:21

Veni, vidi, vici napsal(a):

Už je to tady! Breivikův sydrom vidíme v plenkách! Příští již propukne v realitě! Ostrými a s mrtvými! Hlavně, že atentátníka nebudou diagnostikovat! Psychiatr označí dnešního kluka za virtuálního komunistu - dělníka! Svůj zlomek procenta na akci mají i zdejší blogaři!!! Lžou, mystifikují, jsou zuřivými korektňáky (okamžitě termínují -fašista, radikál, neonacista),apod. bláboly!
28. 09. 2012 | 23:23

český maloměšťák napsal(a):

džon uzený bok
To zdenekb - já ne !!! (pane Abe ..normální - smažte mě z toho vašeho seznamu...já profesuru pana presidenta a pana megamultidoktora nezpochybňuji !!!)

Kruci, že já sem vůbec něco napsal....teď mě zase celou noc bude honit Abe ..normální a hulákat na mě ať si převezmu ten ustřižený cop osobně.

Že já radši nešel uctívat tu lebku !
28. 09. 2012 | 23:24

džon uzený bok napsal(a):

veni..
prostě nestihnul zapnout reálnej mozek a dostal nemocnou hypofýzu, to je celý
28. 09. 2012 | 23:25

Jag napsal(a):

Cele je to komedie pro lidi.
Je jedno co tu kdo tlacha. Klaus to udelal proto aby se o nem mluvilo i jinak nez o zlodeji propisek a rozkradaci statu. Je to nula a je se stydim za to, ze je to nas prezident. Je to clove, ktery nema zadne hodnoty a nevi co ceska statnost je. On je vice Rusem nez Cechem.
28. 09. 2012 | 23:30

kormoran napsal(a):

Pametnik a kdy tomu bylo i jinak?
Sbalte saky paky , navstivte jine kontinenty a alespon po roce vratte se nazpet do hospody Na ruzku !
Uvidite sam , jak vas soudruzi prijmou a jaky nazor budete mit vy.

Neni nic jednodusiho! Nebo chcete , aby vam nekdo cestu zaplatil?
28. 09. 2012 | 23:32

zdenekb napsal(a):

mik:

Rozhodně v něčem konečně trumfnul Havla - na toho, myslím, nikdo nikdy neútočil ani hračkou. Takže bych řekl, že životního cíle bylo dosaženo.
28. 09. 2012 | 23:35

Anna napsal(a):

pamětník napsal(a):

zdenekb:
"s falešným alkoholem se na falešné profesory páchají atentáty falešnou pistolí"......falešným komunistou. Ten roztřepaný mladíček s těkajícíma očima rozhodně se jako komunista nejevil.
-------

Ale to přece nehraje roli. Účel světí prostředky - jako pamětník si jistě vzpomenete na "smrt" Zifčáka-Růžičky 17.11.1989.
"Atentát" na Klause je jen další reality show šmrcnutá černým divadlem.
28. 09. 2012 | 23:38

Jáchym napsal(a):

Maloměšťák:
"Že já radši nešel uctívat tu lebku !"
28. 09. 2012 | 23:24
*****
Nesmutněte ! Doporučuji vydlabat si nějakou z dýně.
To, co vydlabete, pokapete ananasovou trestí - a odedneška už zase smíme i rum, pokud je archivní, z loňska. Výborný kompot !

Ať žije důstojná oslava české státnosti !
28. 09. 2012 | 23:46

veverka napsal(a):

Mě překvapuje kolik lidí Klausovi tohle divadýlko zbaštilo.Vždyť je to tak strašně průhledný.To opravdu někdo věří tomu,že nejlepší ochranka ve státě nechá přijít chlapa v maskáčích až k prezidentovi,vypálit do něj sedm nábojů a pak ho zas nechá v klidu odejít a zakouřit si a nehne ani prstem ,aniž by to bylo předem domluvené a sehrané divadlo?
28. 09. 2012 | 23:50

Občan napsal(a):

Skogene,

naši mladí se tomu věnují docela s vervou a zubařské štíty nosí. Protože jeden z potomků přesně s těmi jenom brejličkami přišel v sedmnácti o přední zub a náhradní byl celkem drahá sranda.
Od té doby jsou na sebe docela opatrní, protože jsme mu ten zub dali částečně k náhradě :o))
"kuličkárnovou" zbraní se opravdu dá vážně ublížit, to není žádné flusátko.
28. 09. 2012 | 23:52

rumburk napsal(a):

Těžko bylo v možnostech ochranky uhlídat každého, kdo se ocitl prezidentovi nablízku, když prezident procházel hustým davem a podával si s lidmi okolo ruce. Asi nemohli prezidentovi v jeho úmyslu jít mezi lidi zabránit a na okamžik se ocitli v pozici, kdy na překvapivý útok nestačili včas zareagovat.
Ovšem poté, když "výstřelům" ochranka nezabránila a její členové s úlevou zjistili, že se nestřílelo ze skutečné zbraně a že prezident je živ a zdráv, bylo to, že přenechali dopadení útočníka jiným policistům a sami se nadále raději věnovali prezidentově ochraně, v pořádku. Nemělo cenu přehnanou reakcí vyvolat v davu paniku, která by mohla přerůst v tragédii a rovněž nemohli vědět, zda tento incident nemá za cíl, vzdálit je od prezidenta, aby se stal terčem skutečného atentátu.
28. 09. 2012 | 23:53

Karel napsal(a):

Taky bych se nedivil, kdyby měl Haas tento článek napsaný už dnes před obědem.

PS. Něco mi to připomíná .... už dávno v Německu
28. 09. 2012 | 23:54

Karel Mueller napsal(a):

Anna:

Myslím, že se mýlíte.
Tohle je taková ostuda, že na ní nevydělá nikdo.
28. 09. 2012 | 23:55

Karel napsal(a):

Hádejme, co bude následovat.
Není toto zamýšlený scénař ?
.

"Na prezidenta Klausa strieľal komunista z detskej pištole"

http://www.sme.sk/c/6549888/na-prezidenta-klausa-strielal-komunista-z-detskej-pistole.html
29. 09. 2012 | 00:02

Anna napsal(a):

Karel Mueller
"Tohle je taková ostuda, že na ní nevydělá nikdo. "

Větší, než s perem ???

Tohle je přeci ostuda POUZE ochranky. To, co tam předvedli, je fraška, nikoliv ochrana hlavy státu.
29. 09. 2012 | 00:05

Viola napsal(a):

Názor pana psychiatra Honzáka má váhu.

Já bych si tipla, že si to zas objednal Kubice, protože preference ODS strmě klesají a kupředu se dere KSČ. Ten mladík podle záběrů TV Nova řekl, že je komunista, ale neangažuje se.

Ale kdyby to byla pravá pistole, tak by to byla tragedie, to je jasné.
29. 09. 2012 | 00:08

kormoran napsal(a):

Drevokocur , alias Veverka , spise me prekvapuje , kolik lenochu dokazete stale krmit virtualnimi orisky!))))
29. 09. 2012 | 00:11

Karel Mueller napsal(a):

Anna:

S tím perem z toho udělali show media. Záměrně.
Funkce ochranky je první vizitkou fungování státu. To je prostě fakt.
29. 09. 2012 | 00:11

kormoran napsal(a):

A Herr Mueller , vse bude sledovat a podle situace se "vedecky" prikloni na viteznou stranu!!!)))
29. 09. 2012 | 00:13

kormoran napsal(a):

Nic ve zlem Herr , sudruh, velkomozny, malcik -Mueller!)))
29. 09. 2012 | 00:15

Karel Mueller napsal(a):

Kormoráne, někdy se ptám, jestli jste opravdu tak praštěný.
Kam se mám přiklánět? Svůj názor jsem řekl a další komentář netřeba.
Pokud máte proti mým názorům námitky, tak je konkrétně uveďte a ne výkřiky.
29. 09. 2012 | 00:19

Anna napsal(a):

Karel Mueller
"S tím perem z toho udělali show media. Záměrně."

Jistě, ale bavil se na náš účet celý svět. Dodnes je toho na internetu plno.

Co se týká vizitek fungování státu - těch je jistě víc, těžko říct, jestli první je zrovna funkce ochranky.
Myslíte, že by na takové divadlo členové ochranky za žádných okolností nepřistoupili? I kdyby to bylo v zájmu prezidenta nebo pro "dobrou věc"?
29. 09. 2012 | 00:21

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

každej komunista je potenciální zločinec, i když se přetvařuje. prý legitimní politická strana...... já jim to nebaštim. jsou to jenom s...ě čekající na svou příležitost.
29. 09. 2012 | 00:22

Anna napsal(a):

Karel Mueller

P.s.: Viděl jste Vrtěti psem?
29. 09. 2012 | 00:28

Buvol napsal(a):

Co blbnete? Proč to takhle nafukujete?! Asi máte strach, že na kalouska to bude ostrými, že?
29. 09. 2012 | 00:29

kormoran napsal(a):

Herr Mueller skutecne jsem prasteny , protoze sam sebe se ptam ? Kdy? Cim? Jak? Proc?
Nepochybuji o tom ze vy , jako slovutny vedec jste si tyto otazky nikdy nepripustil!?
29. 09. 2012 | 00:30

Karel Mueller napsal(a):

Anna:

Ale proč by to dělali? Diskreditace komunistů nebo odvrácení pozornosti od metanolu apod.?
To se dá otočit jako bumerang, snad to nemusím rozebírat.
29. 09. 2012 | 00:31

Karel Mueller napsal(a):

Kormoráne,

použil jste obrat slovutný vědec ... ó...

Vy víte, čím se zabývám? Pokud ano, máte k tomu co říct?
29. 09. 2012 | 00:36

Občan napsal(a):

To Anna:

Tohle nebylo vrtění psem. Na to byl Klaus příliš otřesený a nebylo to hrané.
Pokud si někdo zavrtěl bez jeho vědomí, o to to je horší.

Já Klause v lecčems nemusím, ale tahle akce se mi vůbec nelíbila a mám z ní hodně ošklivé pocity. Kdyby nic jiného, posunula nás dál do žumpy...
29. 09. 2012 | 00:36

Viola napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina

ano, přesně tohle jsme potřebovali slyšet a preference KSČM trochu klesnou, snad.
29. 09. 2012 | 00:38

Anna napsal(a):

Karel Mueller

Těžko říct, ale kromě diskreditace komunistů se tu nabízí možná snaha dalšího "zviditelnění" Klause pro jeho comeback do politiky. Nebo myslíte, že se chystá do důchodu?
29. 09. 2012 | 00:38

Skogen napsal(a):

Občane,

není třeba přesvědčovat :) Flusátko to je. Vcelku je možné, že máme ty kategorie roztříděny různě, ale u mě hranice flusátkovosti končí tam, kde už nelze mířit na člověka. S airsoftkama se po sobě běžně střílí pro zábavu, i když u těch nad 150 m/s už to pro zasaženého taková sranda není. Pořád se ale bavíme o hmotnosti střely (plastikové kuličky) okolo 0,25 g. V případě ƒ„pistolí“ se jedná o úsťovou energii do 0,5 J, ty dlouhé airsoftky mají nejčastěji okolo 1 J, „odstřelovačky“ až ke 3 J, ale tady se střílí na nějakých dvacet třicet metrů a vzhledem k lehké kuličce energie rychle klesá.

Něco jiného jsou 16 J vzduchovky a větrovky. Třeba anglickou Air Arms TX200 Mk3 s optikou jsem měl, to už přestává být hračka. Jak vzhledem k přesnosti (černé pole terče na dvacet metrů má průměr asi jako dvacetikoruna a pod sedmičku by zásah jít neměl), tak k účinkům na cíl - při střelbě do „Zlatých stránek“ dojde diabolka na stranu 350 a ještě 50 stránek hlouběji potrhá, prostřelí to 12mm OSB desku a pivní láhev rozbije jako nic. Airsoft kulička s pistolky se mnohdy odrazí od kartonu. To jen pro představu, co všechno jsou „zbraně kategorie D“ :)
29. 09. 2012 | 00:41

jin napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina:Proto začni jako první a postřílej všechny příbuzné,co měli a mají s KSČ něco společného.Na co čekáš ty ?
29. 09. 2012 | 00:41

kormoran napsal(a):

Ano Pane Mueller , - matematika, fyzika- + odnoze ,)))
29. 09. 2012 | 00:45

Anna napsal(a):

Občan

Už si na Vrtěti psem tak dobře nevzpomínám, ale tam se snad přímo prezident taky nijak neangažoval.
Taky se mi ta akce vůbec nelíbila, nevím, jestli už dávno nejsme na samém dně žumpy, ale to není důležité.
Opravdu si myslíte, že sympatizant KSČM takto na Klause zaútočil a ochranka takto naprosto diletantsky konala? Být to nůž místo pistolky, tak to skončilo zle.
29. 09. 2012 | 00:46

Karel Mueller napsal(a):

Anna:

Tuto variantu zamítám, to prezidentovi ke comebacku nepomůže.

občan:

Myslím, že ne. To by museli manipulovat nejen tím bláznivým klukem (to by ještě šlo), ale zajistit i nečinnost ochranky.
Nezdá se mi to, ale možná jsem naivní. Ten "někdo" by vskutku důvody mít mohl.
29. 09. 2012 | 00:47

Kybic napsal(a):

Pan Haas je evidentně jeden z těch, co dosud nepochopili, že tady se bude brzy střílet nebo věšet.
29. 09. 2012 | 00:47

Skogen napsal(a):

Karel Mueller,

nedá se to otočit jako bumerang. Protože pracujete s mediálními obrazy a image, což různé jinak limituje. Čili s několika perotomany dokážete uplést z víte čeho bič a upozadit to, co vás dosud znevýhodňovalo, zvlášť, když vám jdou přirozeně na ruku.
29. 09. 2012 | 00:48

Karel Mueller napsal(a):

Kormoráne, tak dobře, můžeme začít můžeme začít teorií relativity. Takže co proti mým názorům máte?
29. 09. 2012 | 00:50

kormoran napsal(a):

Chemie , dle germany vyslovnisti - tak trochen.

Psychologie- sociologie a filosofie , nebyla vzhledem k vasemu veku tak aktualni!))) Pane Mueller.

Nac resit neco , cim by soudruhum by bylo ublizeno pred svedky.)))
29. 09. 2012 | 00:56

Viola napsal(a):

O místo teď nikdo nepřijde, říká Kubice po střelbě.

Jako vyšité.
29. 09. 2012 | 01:06

Buvol napsal(a):

Obávám se, že pan president Klaus mě definitivně zklamal .. byla to přece ptákovina, které se měl zasmát a nedělat z toho bůhvíco ..
29. 09. 2012 | 01:38

Buvol napsal(a):

Skutečné atentáty se přece dějí prachem a olovem .. viz Františka Ferdinanda d'Este .. ale tohle je prostě směšné .. kdybych byl presidentem, tak bych šel s tím "atentátníkem" na pivo ..
29. 09. 2012 | 01:44

Buvol napsal(a):

.. atentát prostě k politice patří .. a je to vlastně krásná smrt .. viz Gaia Julia Cesara .. kdyby umřel v LDNce, tak by o něm nikdo nevěděl ...
29. 09. 2012 | 01:58

Buvol napsal(a):

Já osobně bych chtěl umřít ve Stalingradu v řadách Rudé Armády ....
29. 09. 2012 | 02:03

kormoran napsal(a):

Neuveritelne ))))))))))))))
29. 09. 2012 | 02:04

Buvol napsal(a):

Neuvěřitelné je, chcípat v LDNce nebo zkrátka v posteli ..
29. 09. 2012 | 02:09

Marek Kříž napsal(a):

Pane Tomáši Haasi,
žijete už asi dlouhou dobu mimo českou realitu. Ano, tady jde střílet pistoli s plastickými náboji po prezidentu - ale stejně tak - na druhé straně - jde v Česku krásně a hlavně zcela beztrestně politické bandě zpronevěřovat miliardy společného majetku.
29. 09. 2012 | 02:30

didusin napsal(a):

Pokud "atentátník" opravdu stihl novinářům sdělit, že je komunista, tak komunistům klesnou preference a jak říkají modří svazáci - o to GO.
29. 09. 2012 | 02:43

Minimus Minus napsal(a):

Normální situace. Šéf služby (ochranky) možná s ohledem na vyhrazenost informací, z půl metru prý vymlžil metrů několik. Hmm. Během "akce" se nikdo ani "nehne". "Profíci" i kolemstojící - nic. Kolemstojící - normální. Vzpomenu-li nedávné záběry bitky z metra, nebo soudobý evergreen - vyprávění trpících, že si jich ležících na chodníku prý nikdo příliš "nevšímal". (..) No co, "test" byl proveden. Příště, možná podle vyhodnocení výsledků průzkumu názorů volidů, (tj. lidu voličského) bude útočník méně úspěšný, prozatím ne, ale příště již může bude spacifikován preventivně. Hmm. Hmm.
29. 09. 2012 | 03:29

Petr napsal(a):

No jo.... to jsem si mohl myslet, co si tady přečtu... holt, je to Klaus a to je smrtelný hřích...
No, štvanice pravdoláskovních médií "konečně" něco vyplodila a tak Klausofobové mají Vánoce...
Jak vidno, sešlo se tu dost těch, co se večer dívají pod postel, jestli tam není Klaus... takže se mu za vás, trpící, někdo pomstil...
29. 09. 2012 | 03:37

Drzá zrzka napsal(a):

Podle reakcí usuzuji, že spousta lidí by nejraději viděla Klause pod drnem.
Když si odmyslím osobu prezidenta a airsoftovou pistoli, zůstanou jen člověk, zbraň a útočník (vyšinutý, magor, cvok) a to už může potkat kohokoli.
Kam spěje tento svět?
29. 09. 2012 | 05:52

JUDr.Karel Vlk napsal(a):

Stát se to v USA ochranka by zasáhla.U nás zaspala.Je to i znesvěcení svátku patrona české země svatého Václava.Já to jednoznačně odsuzuji.JUDr.Karel Vlk signatář Charty 77.Dostali jsme se tím na periférii Evropy. Příspěvek k článku Tomáš Haas, tohle se nepovedlo.Censura snad není.Je to příspěvek k danému článku.
29. 09. 2012 | 06:06

Josef K. napsal(a):

Pane Haasi.
Velcí muži, V EuroAtlantické tradici, dostali své kulky či výbuchy. Jiní, ať chci či ne, kteří chtěli být velkými ,zorganizovali ve jménu své velikosti požáry Reichstagů, celých měst.
Pan Klaus dostal svou "pšouk". Pokud bystě četl G.Greena, věděl byste, že "pšouk" je smrtící úder ješitnosti. Ovšem v případě Klause je "pšouk" je zde podivuhodný posun: "pšouk" byl povýšen na atentát kulkou.
Neznám větší absurdní frašku, než je tento příběh a Váš text.
Pokud byl tento počin upřímný, pak hrdinou , i intelektuálním, je střelec,. který vymyslel "pšouk" jako přívlastek Klausův.
Pokud byl "atentát" naplánován, pak je hrdinou onen plánovač, který - jistě nevědomně, jde o normalizační fanatismus průměrnosti- napsal svůj karteziánskopozitivistický scénář pro pobavení myslících.
V každém případě tu je důkaz trpasličí miniaturnosti osobnosti Klausovy. Víc než "pšouk" si totiž nezaslouží.
Je mi Vás, autore, nikoliv líto, ale směšno.
29. 09. 2012 | 06:14

Josef K. napsal(a):

Povšiml jsem si Buvola. Snad se tu žumpa vylévá ze svých břehů?
29. 09. 2012 | 06:18

skeptický napsal(a):

Komu to slouží.
Panáček je velmi sebejistý,za ním někdo stojí.Na dělníka moc nevypadá.
Uškodí to komunistům,ti ho nejspíš neznaj,postraší Klause aby začal podepisovat,udělá to ostudu ve světě,zase budeme slyšet lemply jací jsou ti Češi neschopní,a že je čas na globální vládu.

Ta ochranka byla na ozdobu,to je fakt.Místo metrosexuálů by měli najmout vyhazovače.Že by se někdo z davu snažil panáčkovi vytrhnout zbraň taky ne.

Ono je to asi tím,že už dlouho nebyla válka.Každý národ občas potřebuje pustit žilou,a zocelení vojáci,co přežijou si nějaký bordel doma netrpí,a když někoho přistihnou s rukou v jejich kapse,tak mu ji ruče ubalí.Tady jde každý ode všeho pryč,policajty nevyjímaje.Když jsem jednou na nádraží upozornil policajta,že tam spoluobčan někoho mlátí,četl si moji občanku asi pět minut,a pak mi řekl,abych mu neříkal jeho práci.

Někomu nepohodlní presidenti se stříleli v Americe a na Blízkém východě,asi se to vyváží.
To je totiž výsledek toho,že jakékoliv projevy násilí specielně v sebeobraně (nedejbůh ještě rasově motivované) se tu přísně trescou.Nějaká slepice žalobkyně pak řekne On vzal zákon do svých rukouch!
S tím začali za komunistů,a mohli tu pak mít čtyřicetikilové ušaté policajty,kteří lehli při první příležitosti,aby šel dotyčný sedět za napadení.
29. 09. 2012 | 06:35

Jan P. napsal(a):

Ač nemám pana Klause nikterak v lásce. S některými jeho názory lze souhlasit. A takové ty scestné názory, že Klaus založil rozvrat tohoto státu. Ne Klaus ale my všichni. Po revoluci (nebo převratu chcete-li) si většina národa spletla pojmy, tzn. že si demokracii vyložila jako anarchii a co není zakázano je povoleno. Morálka tohoto národa je v totálním úpadku. Velká řada lidí včetně politiků jen kouká kde bY co ukrádla a jak by se pokud možno bez práce obohatila. Neviňme z toho všeho Klause ale pouze nás. Protože, jaký je lid, takové má politiky. A řešit byť sebevětší problémy a nespokojenost zbraní (byť jen umělou), otázka je kdy to bude skutečná je opravdu důkazem rozkladu tohoto státu. O ochrance se nezmiňuji, protože tady si každý udělá obrázek.
29. 09. 2012 | 06:43

skeptický napsal(a):

Jan P.
Houby.Tady je spousta poctivých pracovitých lidí,kteří jsou pro ty zloděje nahoře lůza.Ti si takovouhle pakáž v oblecích nezaslouží.

Teď to chtějí řešit nějakým zákonem.Boha jeho.Nebo nějaký kůň přijde s tím,že zbraně by se měly zakázat.
29. 09. 2012 | 06:55

Josef K. napsal(a):

Oprava: "nevědomě".
29. 09. 2012 | 06:57

skeptický napsal(a):

P.S
To už tady v devadesátých letech přišel v parlamentu nějaký mamlas s návrhem,že vojákům do ruky zbraň nepatří,a vojenské objekty by měly být střeženy policií.
29. 09. 2012 | 07:00

GargantuanaŘípuhledínašlapajícídomorodce napsal(a):

skeptický, Jan P... Přesně takovým je tento druh atentátu určen. Zvláště vymaštěná je souvětí: "Ono je to asi tím,že už dlouho nebyla válka.Každý národ občas potřebuje pustit žilou,a zocelení vojáci,co přežijou si nějaký bordel doma netrpí,a když někoho přistihnou s rukou v jejich kapse,tak mu ji ruče ubalí."
Zatímco drtivá většina evropských zemí a "národů" se války bojí a dělá vše pro to, aby ji odvrátila, hrůzy války zná dobře, , pozitivistický Čech ji vzývá ve svých vidinách. Protektorát si zhrdinštěl zásluhou svých židovských spoluobyvatel. Česká záliba v pozitivistickém myšlení je dána absencí důvery v sublimaci. Čech nevěří v kulturu, jako civilizaci formující prvek. Historicky na vývoji civilizace nese pramalý podíl.
Ovšem na zvážení je, že Českoobyvatel nevěří ani pozitivismu ve smyslu vnější pozorovatelnosti a měřitelnosti: není snad země, kde jakékoliv měření ,statistika, jsou opančovány více než v tuzemnsku.
Klaus je jistě představitelem této české plovoucí a neukotvitelné bezpáteřnosti, kterou nazývá tradiční hodnotou . Nuž, dostalo se mu "pšouku". Větší výsměch a větší odkaz na vlastní nepodstatnost odbržet v životě nelze.
29. 09. 2012 | 07:05

Luba napsal(a):

Ale pane Haasi,
no tak, no tak ... ! :)))

Především:

Ta airsoftová pistole je méně nebezpečná, než dětská stříkací pistolka.

Stříkací pistolku totiž můžete naplnit něčím tekutým a opravdu nebezpečným - třeba kyselinou chlorovodíkovou, a způsobit tak svému terči skutečně těžké poranění.

http://www.armed.cz/airsoftova-pistole-asg-1911-sti-duty-one-co2/d-91404-c-1418/

Kdo skutečně riskoval, že mu bude vážně ublíženo na zdraví, nebyl Hradní zloděj, ale právě onen střelec.

Ten s výkřikem: "Rozvrátil jsi republiku" měl jednak pravdu, a druhak obdivuhodně pevné nervy a dobrou mušku - mířil tak, aby nadutému jedinci, jež mj. nerozlišuje čisté a špinavé peníze, nijak neublížil (např. výstřelem v oko).

http://ustecky.denik.cz/z-regionu/na-prezidenta-strileli-z-kulickove-pistole-20120928-ju28.html

Samozřejmě,
po tomto komickém incidentu pokračoval ODS-prezident nerušeně ve svém exhibování - jediné, co utrpělo újmu, byla jeho ješitnost.

A jelikož se chtěl, věren svému naturelu, maskovanému pomstít, nechal se "vyšetřit" u spřáteleného lékaře v ÚVN - a na základě zfalšovaného (jak jinak?) lékařského posudku teď může střelce obvinit alespoň z ublížení na zdraví.

Za což mohou ODS-právníci statečného dělníka zavřít. A "spravedlnost" bude opět naplněna :)

A co ta prezidentská ochranka?

Vůbec nepochybuji,
že kdyby místo neslyšné kuličkové pistole střelec použil plynovku, skončil by značně zhmožděn, popř. v kaluži krve.
S ohrožením střelnou zbraní si totiž spojujeme akustický efekt a záblesk, nikoli sifónové pic, pic, pic.

Lidé, kteří pořádají hony na muže z ochranky, by se měli blíže seznámit s vlastnostmi své psychiky a zhodnotit své vlastní reálné možnosti - jejich představa se totiž míjí s realitou.

Po pitvě je každý chirurgem či internistou, popř. generálem ...
29. 09. 2012 | 07:11

Drzá zrzka napsal(a):

skeptický

Tím, že někdo chce řešit problémy zbraní, dokazuje, že lůza není?
29. 09. 2012 | 07:11

juvel napsal(a):

Vše nasvědčuje tomu, že tento operetní atentát zvýší komunistům preference. To jinčí kafe, než házení vajíček.
29. 09. 2012 | 07:13

skeptický napsal(a):

Drzka
Někde jste mne ztratila.
29. 09. 2012 | 07:14

Drzá zrzka napsal(a):

skeptický

od lůzy jako já, nemůžete očekávat nic jiného než ztrátu. Bude lepší, když se ztratím sama.
29. 09. 2012 | 07:19

Jan H napsal(a):

O čem to tu všichni žvaníte??? Do ochranky se prostě rozšířila nemoc ktetrá ovládá všechny\ státní orgány- potřebují stále více peněz, ale jsou neschopní udělat i základy toho za co je platíme
29. 09. 2012 | 07:30

Luba napsal(a):

Co mě na dění po onom incidentu skutečně zaujalo je, že se šéf ochranky zastal svých lidí.

To je v éře všeobecného sobectví a sebestřednosti, které je Klaus vynikajícím představitelem, věc neobvyklá.

Svých lidí se z papalášů zastával třeba pan Lessy ...
a víme jak skončil!
29. 09. 2012 | 07:31

Kala napsal(a):

Z té ochranky jde strach - na těch ksichtech se žvejkačkou nebylo znát, že by jim něco vůbec docházelo. Objednejte si pane presidente ochranku radši z EU.
29. 09. 2012 | 07:33

Zacheus napsal(a):

Osobně se domnívám, že v okamžiku, kdy se v ruce útočníka objevila zbraň, o níž nikdo v tom okamžiku nemohl vědět, zda jde či nejde o skutečnou pistoli, měla ochranka povinnost na něho začít střílet. Blábolení šéfa ochranky v televizi Nova, že vlastně svoji nečinností zachránili lidský život (tj. atentátníka), a pokud si vzpomínám, že už jednou, když na prezidenta někdo mířil, také nestříleli, je prostě absurdní. Zdá se,že jedinou starostí ochranky je,aby neublížili možnému atentátníkovi. První, co by měl podle mě pan prezident udělat, se s takovými "tvrdými hochy" rychle rozloučit. A pokud jde o čin samotný,možná,že jeden současný "spisovatel" o tom napíše další, samozřejmě oslavnou, knihu. Česká republika 2012.
29. 09. 2012 | 07:34

Anna napsal(a):

Cituji z: http://web.volny.cz/noviny/pel-mel/clanek/~volny/IDC/225553/klaus-jsme-svedky-utoku-pokrokaru-vseho-druhu-na-nase-osvedcene-spolecenske-hodnoty.html

Klaus: Jsme svědky útoků pokrokářů všeho druhu na naše osvědčené společenské hodnoty
"Nedopusťme, aby se jako následek naší morální krize a nezvládnuté demokracie objevila nějaká další diktatura," řekl.
29. 09. 2012 | 07:41

Občan napsal(a):

Milánkové,

tady přece vůbec nejde o to, z čeho kdo zaútočil na prezidenta.
Podstatné je to, že se to stalo a že to provedl tak nerušeně!
A ještě podstatnější je to, že to nebyl ani Nečas, ani Kalousek, ani Drábek, ale Klaus. (Možná i proto, že výše jmenovaní tři podlí zbabělci by si vůbec netroufli takhle vlézt mezi lidi.)

Zajímavá je rovněž reakce ministra vnitra na incident:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=758839

Totálně ho zlehčuje, odmítá se jakkoli vyjádřit:
"...To by muselo vyšetřování odhalit skutečně závažné, hrubé pochybení..."
"...Já se nechci vyjadřovat jako někteří experti od stolu. Počkám si, jak dopadne vyšetřování. Jsme dohodnutí s policejním prezidentem, že se vše prošetří, a v dohledné době budeme vědět, kde se stala chyba..."
Doprčic, tady policejní ochranka VŮBEC NEREAGOVALA, tak JAKÉ ještě pochybení by Kubice potřeboval? To mají prezidenta napadnout sami nebo ho rovnou "rohnout"?

Nebo že by KALOUSEK poslal Klausovi VAROVÁNÍ, aby ani omylem neuvažoval o shození vlády, protože příště by to už nemusela být "jenom" airsoftová pistole?!!!
U tvora jako je on bych si netroufl to vyloučit. Tahle kreatura totiž udělá pro udržení se u moci COKOLI. Což předvedl svými veřejnými prohlášeními v případě 26tinásobné metanolové vraždy.
COKOLI, milánkové...
29. 09. 2012 | 07:43

Luba napsal(a):

Něco o lůze:

Pan Žák napsal:

"V roce 1997 se země ocitla v hospodářských potížích. Byl to důsledek politické strategie premiéra Klause, který před příchodem solidních zahraničních investorů dal přednost vybudování české podnikatelské třídy prostřednictvím privatizace se zhasnutými světly. Vedlo to k děsivé korupci.

Koncem roku 97, po korupčním skandálu spojeném s privatizací Třineckých železáren a financováním ODS jeho vláda padla ..."
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-zak.php?itemid=17638

... a v roce 2003 byl politickou lůzou a privatizujícími lumpenpodnikavci poprvé zvolen prezidentem republiky.

Pan Vondrouš (střelec) zvolal: "Rozvrátil jsi republiku!"

Podle mne jsou lůzou zloději na všech úrovních společenského žebříčku, nikoli ti okrádaní.
29. 09. 2012 | 07:58

Karel napsal(a):

To JAN K :

KOMU A ČEMU TO SLOUŽÍ ?

PS.
Já si myslím, že Vám a Vám podobným.
Analogie včerejší frašky je příliš okatá, ale současní vládní zoufalci ....
29. 09. 2012 | 08:00

S. Vochmelík napsal(a):

Jsem smutný. Václav mě zklamal. V rámci bojové přípravy na pískovišti v proseckém centrálním parku jsem ho naučil, jak zlikvidovat útok ozbrojeného komanda a ještě ochránit vlastní ochranku před úrazem. A on si na to vůbec nevzpomněl a tvářil se jako jeliman. Až se vyléčí ze svých zranění, bude muset za trest klikovat.
29. 09. 2012 | 08:08

Anna napsal(a):

Luba
"Podle mne jsou lůzou zloději na všech úrovních společenského žebříčku, nikoli ti okrádaní. "

Naprosto souhlasím, nikoliv však kardinál Duka...
29. 09. 2012 | 08:10

Luba napsal(a):

Anno,
kradinál Duka se pouze snaží o maximální prospěch organizace, jíž je vysokým představitelem.
29. 09. 2012 | 08:14

zemedelec napsal(a):

Pane skeptický.06:36
Ještě by to chtělo doplnit,proč se zatracují hrdinové po nějaké válce a právě u nás.
29. 09. 2012 | 08:15

Petr napsal(a):

Kdyby se rozpustila zbytečná ochranka, stát by ušetřil miliardy a Kalousek by nemusel zvedat daně.
Ale to se vládě nehodí, tak se zbytečná ochranka a další desítky zbytečných institucí nezruší (protože se tam flákají dětičky prominentů) a daně se zvýší.
29. 09. 2012 | 08:21

martin_ka napsal(a):

zlobit se na atentátnika mi připadá tak trochu zcestné!
atentátnící většiou vraždí - je to jejichc "práce"
od toho je tam ochranka aby tomu zabránilaa.....tihle čeští hoši ale nejsou ochranka -což se potvrdilo. tváří se důležitě,mají anténky, berou velké prachy, možná si i nekde hrajou na vojáčky, ale když dojde na věc dopadne to jako včera....trapně!
29. 09. 2012 | 08:25

Jan K. napsal(a):

Karel napsal(a):
To JAN K :

"KOMU A ČEMU TO SLOUŽÍ ?

PS.
Já si myslím, že Vám a Vám podobným.
Analogie včerejší frašky je příliš okatá, ale současní vládní zoufalci .... "
Aha, zase ty kospirační teorie, směšné a ubohé.
A co takhle Konrad Henlein, určitě československou vládou placený agent, který posloužil k vysídlení německých občanů z ČSR. A s Hitlerem to bylo nejspíš také podobně.
29. 09. 2012 | 08:27

Desiderius napsal(a):

Ale ale pane Haasi, vždyť se Venouškovi nic nestalo.
29. 09. 2012 | 08:31

David napsal(a):

Všichni mluví o této šaškárně, ale už méně pozornosti je věnováno Klausově návštěvě na oslavně čínských komunistů, kterou stihl absolvovat jedním dechem s výrokem, že bychom neměli být ničí satelit.
29. 09. 2012 | 08:33

aga napsal(a):

To celé je tak absurdní, že to nejspíš bylo skutečně tak, jak je to líčeno. Schíza či vypatlaný magor poslechne hlasy a tentokrát místo fixy a tykadýlek použije dětskou pistolku. Že si vybral Klause je dáno tím, že Klaus je nepřítelem pravdolásky a mediálním zosobněním zla číslo jedna. Ochranka v mírumilovných Čechách nic takového nečeká a nereaguje. Stejně tak dav. Klaus se podle mne choval naprosto autenticky, přiměřeně situaci a své povaze. Kdyby o tom něco věděl předem, jistě by měl připraven nějaký spektakulárnější výstup.

Jestli to nebyl předem připravený test, jistě to ovšem může jako test dodatečně posloužit.
29. 09. 2012 | 08:34

aga napsal(a):

David

No a? Pokud nemáme být ničí satelit, je zcela racionální udržovat stejně korektní styky se VŠEMI rozhodujícími hráči, ne lézt do rekta pouze jednomu.
29. 09. 2012 | 08:36

aga napsal(a):

PS

Zajímavé je na tom hlavně to, že zatímco v provních reakcích psala mediální žumpa opatrně o "psychicky narušeném mladíkovi", později už směle informuje o dělníkovi a komunistovi.
29. 09. 2012 | 08:42

Desiderius napsal(a):

David

A o jeho výrocích ve Staré Boleslavi,kdy zasvěceně "prohovořil" o zlém a končícím západu.On nevynechá jedinou příležitost,aby nenapadl demokratickou část světa.
29. 09. 2012 | 08:42

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

A to jsme včera v tom našem Kocourkově slavili zavraždění našeho patrona Svatého Václava, pro toho se stala osudná Stará Boleslav, pro toho dnešního patrona Václava Chrastava. Kdyby to bylo v jiný den, tak mohl být nový svátek, tak budeme slavit dva atentáty v jeden den.
29. 09. 2012 | 08:48

blue jay napsal(a):

aga,
jak s Vami dost casto nesouhlasim, tak v tomto pripade ano. Priblble konspiracni teorie o tom, ze to nekdo zinscenoval...jsou opravdu priblble. Osobne si myslim ze ten mladik je cvok. A to ze je delnik a komunista neni podstatne.
29. 09. 2012 | 08:50

aga napsal(a):

Desiderius

Zatímco demokratická část světa nevynechá jedinou příležitost, aby se paktovala s každým nedemokratem (i s Čínou) tam, kde jí z toho kápne zisk. Klaus ten svůj obdiv ke zisku a moci alespoň neschovává za demokracii.
29. 09. 2012 | 08:54

Občan napsal(a):

Jinak ten pachatel NENÍ žádný dělník, ale podnikatel-OSVČ ve stavebnictví; momentálně v exekuci.
Mladý člověk, nacházející se v možná dost šílené situaci. Zoufalí lidé dělávají zoufalé věci; a jsou snadno zneužitelní pro leccos.

Takže dávám dodatečně zapravdu i těm, kteří vznesli domněnku, že to celé může být jen další "Kubiceho zpráva".
Že je Kubice užitečný vímeco, už potvrdil několikrát:
1. Předvolební Kubiceho zpráva
2. Rath
3. Lessy
4. Útok na Šlachtu a ÚOOZ

Komunistům rostou volební preference doslova raketově a možnost, že Kubice vyrukoval s další předvolební aktivitou je pravděpodobná na 99%. "Komunistický atentát na presidenta" pár dní před volbami by mu byl "rukopisem" dost podobný.
Rath nevyšel, metanol se ošklivě zvrtnul a zamířil přímo ke Kalouskovi a jeho komplicům na MF ČR, preference ODS a TOP09 jsou v otvůrku a proto je třeba jednat razantněji. Že příkaz k akci vydal osobně Kalousek, je rovněž vysoce pravděpodobné.
29. 09. 2012 | 08:56

Jacobjudahededet napsal(a):

Tezko rict jestli tohle Klausovu egu pomuze nebo ublizi..stejne jako sem nevedel pri cteni prvnich titulku jestli mam byt zdesen nebo mi to ma byt tak nejak uplne fuk
29. 09. 2012 | 09:01

excise napsal(a):

Střelit manifestačně airsoftem je téměř stejné, jak polít mocnáře vlastní močí. V obou případech jde spíš o vyjádření názoru velmi netradičním a velmi viditelným způsobem, nikoliv o snahu o ohrožení zdraví nebo života profesora. A tomu odpovídá i reakce ochranky; té je asi jasné, že naše státní hlava je tak nedůležitá, že skutečný útok na ni je prakticky vyloučený.
29. 09. 2012 | 09:03

PB napsal(a):

blue jay, je asi nepravděpodobné, že by to takto někdo zinscenoval.
Opravím vás jen v tom, že mladík nemusí být cvok.
Co by byl potom prezident? Co ministři a celá vláda?
Člověk v zoufalé situaci z velké míry cvokem nebývá.
Cvoci se spíše rekrutují z lidí zajištěných, s žádnými starostmi, unuděných.
Gavrilo Princip byl cvok?

Já vám rozumím. Vy tu chcete nastínit teorii, že u nás je vše v pořádku a nikdo nemá právo takovýmto způsobem dávat zoufale najevo, že stát a jeho představitelé nemají žádný zájem vyslyšet i ty nejnižší vrsty obyvatelstva.

Opravdu, ale opravdu nevím, co byste dělal Vy, blue jay, kdybyste nebyl s politickou situací spokojen.
Co dělali chartisté? Jistě, to je dle vás "v pořádku" - dle mě ale ne.
Dle vás je cvok každý, kdo útočí na pravicovou vládu.
Odhadla jsem to přesně?
29. 09. 2012 | 09:04

Anna napsal(a):

Luba napsal(a):

Anno,
kradinál Duka se pouze snaží o maximální prospěch organizace, jíž je vysokým představitelem.
---------

Pak je něco shnilého v státě dánském, jedná se přeci o katolickou církev, která se ŽIVÍ hlásáním odkazu Ježíše Krista. Ten hlásal, že máme dát potřebnému svůj šat i plášť a že dříve projde velbloud uchem jehly než boháč do království nebeského.

Jak je tedy možné, že katolická církev se s potřebnými nerozdělí o svůj šat i plášť a chce přijmout kromě navráceného nemovitého majetku i finanční náhradu, kterou ostatní restituenti nedostali, v době, kdy vláda hospodaří s deficitem a uskrovnit se už musely rodiny s dětmi, důchodci, zdravotně postižení a sociálně slabí.

Takže katolická církev hlásá vodu a pije víno.

Odněkud se ozývá:

Ktož jsú boží bojovníci
a zákona jeho,
prostež od boha pomoci
a dúfajte v něho,
že konečně vždycky s ním svítězíte.
.
.
Dávno Čechové řiekali
a příslovie měli,
že podlé dobrého pána
dobrá jiezda bývá.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kto%C5%BE_js%C3%BA_bo%C5%BE%C3%AD_bojovn%C3%ADci
29. 09. 2012 | 09:04

Desiderius napsal(a):

aga

Podstata demokracie je prostě taková.Je založená na tržním hospodářství,osobním úspěchu, ale i respektu k zákonům a základním lidským právům.Lidské negativní vlastnosti jsou svázány do právního rámce a pravidel, která jsou dodržována.A ono to celkem na západě funguje.Bylo to také vykoupeno krví mnoha minulých generací.Klausovi nejde o dodržování pravidel demokratického státu,on je chce zbořit.Jeho výroky typu "ekonomie má přednost před právem" atd. nepotřebují komentáře.Komu slouží je jasné,ne nadarmo dostal od Putina medaili.
29. 09. 2012 | 09:05

Martin napsal(a):

Myslím, že ten popisovaný incident JE opravdovým upozornšním nato, jak je VŠEM VŠECHNO JEDNO. Prezident či bezdomovec - žádná úcta k nikomu. Ti, co mají jít příkladem (od zákonodárců po posledního strážníka) SE STARAJÍ JEN A JEN O SEBE A SVOJE TEPLÁ MÍSTEČKA A KORYTA. Jediné, co JIM jde, je okrádat lidi, ze kterých se už ne pomalu a velice jistě stávají zvířata s nejnižšími pudy.
Ten chlap, co měl plastovou pistoli prověřil a prokázal jen to, že morálka českého národa je v pr...li se vším všudy. A kdo je hlavou státu, který tento stav odstartoval??? Odpověď je v titulku článku.
29. 09. 2012 | 09:05

Bohdan napsal(a):

to Desiderius napsal(a): Dodávám, že nyní dostal prezident medaili od českého národa v podobě plastové pistole.
29. 09. 2012 | 09:07

eM napsal(a):

Pachatel samozřejmě oslavován nebude, protože se ve vazbě oběsí. Já s tím zcela souhlasím. Není třeba, aby komunističtí zločinci měli nějakou živoucí ikonu; navíc mladou a pro jejich zločinecké záměry perspektivní.
29. 09. 2012 | 09:08

videl jsem UFO napsal(a):

Obcane,

A komu rostouci preference komunistu skodi nejvice? Neni to CSSD ktera ztraci hlasy levicovych volicu na ukor komunistu ? Vzdyt zadny levicak preci nebude volit pravicaky. A tak mu zbyva jen CSSD a KSCM. Pokud to nekdo naraficil, tak bych spise tipoval, ze to bylo zinscenovano v suterenu Lidoveho Domu.
29. 09. 2012 | 09:10

Pavel napsal(a):

Díky bohu,že aspoň část diskutujících pochopila,že to vše bylo nahrané,aby si pan hradní zvýšil popularitu.
Ale třeba se mýlím a on bude tak otřesen, že pronese projev proti korupci v politice, dá podněty ke stíhání lidí na podkladě zpráv z BISky,které dostává,začne respektovat rozhodnutí soudů a omluví se národu za to jakým špatným morálním vzorem byl.
29. 09. 2012 | 09:17

Light napsal(a):

1) Na pana presidenta se střílet nemá, ať je jakýkoliv a to ani platovou pistolkou. Svěčí to o neblahé politické kultuře v čechách a ten hošík v maskáčích patří na jednu celu s Vojtou Mlýnkem.

2) Pan president se po střelbě nemá na pachatele tak mile a hezky usmívat, jak to "královsky udělal on", ale nejspíš mu měl taky jednu střelit, nebo si vzít s sebou alespoň Kalouska, Chucka Norise nebo jim podobného Macka.

3) S tou ochrankou je na tom pan president opravdu na štíru, příště mezi lidem raději na obrněném vozu ala Popemobile nebo saních tažených soby jako správnyý Santa, aby rychleji ujel...
29. 09. 2012 | 09:17

blue jay napsal(a):

PB,
A proc ten mladik neudelal "Palacha"? Upalit se a zanechat po sobe dopis na rozloucenou kde by napsal ze se obetoval pro narod. To ze riskoval, ze ho zastreli ochranka bez moznosti se pak vykecat novinarum z nej podle mne dela cvoka.
29. 09. 2012 | 09:20

JK napsal(a):

Já myslím, že to zinscenovala Nečasova ODS jako výstrahu před vetováním zákonů, kterou poslední dobou prezident aplikuje.
29. 09. 2012 | 09:20

Občan napsal(a):

Desiderie,
tržní hospodářství plus osobní úspěch a respekt k zákonům a základním lidským právům se navzájem vylučují.

Trh a osobní úspěch respektují jen SVÁ práva a pravidla a k dodržování obecných norem je lze jen DONUTIT. Dobrovolně tak neučiní.
Základní lidská práva jsou v protikladu k trhu a osobnímu úspěchu a obojí jen brzdí. Proto také jsou pravidelně zneužívána protagonisty trhu a osobního úspěchu k ad hoc prosazení zájmů VYBRANÝCH skupin. "Nejdemokratičtější" země jsou toho zářným příkladem...
29. 09. 2012 | 09:21

maniac napsal(a):

kdy uz se ty false flag operace naucej poradne.jinak samo mrazi spis z tech nasich poslaneckejch pitomcu a ne z atentatu na zlodeje number 1.mozna po prusterelu kolene by zacal zpivat trochu jinak a par veci by vyklopil.privatizace,lojos bacs a hlavne me zajima volna ruka kapitalistickyho trhu.sskoda jhen ze si zapomel vymenit pistole.
29. 09. 2012 | 09:28

Anna napsal(a):

blue jay
"To ze riskoval, ze ho zastreli ochranka bez moznosti se pak vykecat novinarum z nej podle mne dela cvoka. "

A nepřijde Vám to celé praštěné - ochranka nechá 7x vystřelit na prezidenta, sice ne z opravdové pistole, ale mohl prezidenta zasáhnout nějakou chemikálií..., ochranka střelce nijak neatakovala, ten se pak vykecává novinářům.
Jeden cvok vedle druhého... Povedená taškařice :-o
29. 09. 2012 | 09:31

Skogen napsal(a):

Občan,

skvělá informace. Mladík v exekuci. Nějak tak jsem si to představoval, protože takový je tzv. obchodovatelný.
29. 09. 2012 | 09:34

otaznik napsal(a):

Obcane?
A ktere "nejsocialistejsi" zeme jsou prikladem toho ze socialismus je ta spravna cesta ?
29. 09. 2012 | 09:35

JardaV napsal(a):

Teď samozřejmě odstoupí policejní president.Lessymu na to stačilo pár slov,teď šlo vlastně o vraždu presidenta,takže poklusem od koryta.......Nebo budeme čekat,až to někdo udělá naostro?Kalouska mohl za těch pár facek ten kluk v pohodě zabít.Teď
tento případ jasně ukazuje,že něco v policii v pořádku není.Že zvůle vlády brání
její práci od shora až dolů,jen aby nebyli pozavíráni skuteční zločinci.A pohoda,
s jakou pachatel opustil místo vraždy - kdyby střílel opravdu,možná by ochranka stihla utéci rychleji......
29. 09. 2012 | 09:42

aga napsal(a):

Skogen

To by ovšem musel zemmřít při atentátu - jinak by tenhle typ vykecal spiknutí prvnímu kolemjdoucímu.
29. 09. 2012 | 09:42

aga napsal(a):

Skogen

PS - No, možná ovšem ještě jako Oswald dopadne, že, aby ta česká opereta byla úplná...
29. 09. 2012 | 09:44

MA-FU napsal(a):

Pan JUDr.V.Vlk
Pane doktore-já to taky odsuzuji,ale co jiného můžete dělat?? Vinou Ing.Klause už jsme se stejně na tu periferii Evropy dostali,vždyť je to především on,který nás z Evropy vytěsňuje do Ruska.Nehledě na metanolovou aféru,kde jsme ukázáni v pravém světle.A co potom výroky našeho vrchního inženýra, že ekonomie má přednost před právem,co Vy jako doktor práv na to??

Jezdila jsem do St.Boleslavi uctít svátek Sv.Václava-od té doby co tam jezdí Ing. Klaus s jeho projevy ,už nejezdím a je nás víc!!Vždyť on by tam byl schopen předvádět jeho knihu ,že planeta je modrá-nebo zelená,jeho kredo je viditelnost!
29. 09. 2012 | 09:45

blue jay napsal(a):

Anna,

prastene mi to pripada. Cvok je cvok. At uz je to komunista ci kapitalista.
Necinnost ochranky me neprekvapuje. Asi se blahove domnivali ze v CR neexistuji cvoci a ze berou plat za to aby vypadali jako kloni ochranky Americkeho presidenta. Tam to ale konci. Zatim co by ochranka Obami ci jiineho USA presidenta konala, ochranka Klause se pitome usmivala. Nevi nekdo k cemu maji ty sluchatka v usich? Poslouchaji snad nejake vtipy?
29. 09. 2012 | 09:45

aga napsal(a):

PB

S těmi cvoky si to tak trochu pasujete pro své potřeby. Člověk v zoufalé situaci se často do té situace dostane proto, že je primárně cvok. Jen je to cvok jiného druhu, než politické a ekonomické elity - to vlastně nejsou cvoci, ale psychopati - deprivanti. Pro společnost daleko nebezpečnější sorta.
29. 09. 2012 | 09:48

aga napsal(a):

Martin

Dobrý pohled.
29. 09. 2012 | 09:51

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Když to porovnáte se skutečnými útoky na politiky, a že jsme jich zažili již dost, od pobodání Svobody až po útoky na Sobotku nebo Paroubka, tak je toto neuvěřitelně hloupá komedie asi na úrovni útoku na Topolánka.
Na ty pravé jsou útoky dětinské, neopravdové, ale pro média výživné. Co by asi média psala, kdyby Klaus dostal pěstí, patrně podobně, jako když dostal Sobotka nebo Paroubek, asi že si to zavinil sám.
29. 09. 2012 | 09:54

aga napsal(a):

Podle mne je pachatel potvrzením pořekadla, že blázny chrání Bůh. V něčem mi skutečně připomíná Smetanu, prostě vyjádřil své politické přesvědčení bez ohledu na následky, které si nejspíš ani nedovedl nebo nechtěl představit (možná na tom má Smetanova sláva svůj podíl).
29. 09. 2012 | 10:01

blue jay napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude,
jsem rad ze jste ze sveho nicku vypustil slovo blb. Bylo to totiz kontraproduktivni. Hadal jste se i sam se sebou dost casto.
A ted k tematu. Mate pravdu. Je to hloupa komedie. Klaus musel na pul hodinove vysetreni do nemocnice a Bohus Sobotka okazale nosil sadrovy obojek skoro mesic. Oba jsou mucednici tohoto nelidskeho rezimu.
A za vsim pochopitelne stoji Kubice.
29. 09. 2012 | 10:02

Luba napsal(a):

Každopádně je jisté,
že muži prezidentské ochranky postupovali v souladu s právním řádem ČR - paragraf 13 TrZ aj. předpokládá, že obrana by měla být přiměřená způsobu útoku.

A pistolky s platovou municí u sebe momentálně neměli, tak raději palbu pana Vondrouše neopětovali :)))

Ale je hezké,
že ODS má kromě známého kultovního zvířete - kočkopsa - též svého prvního mučedlníka, který přežil nejméně dva atentáty -
Sarajevo a Chrastavu.

P.S.: Případné další zájemce o střelbu Hradního zloděje upozorňuji, že takový Adolf Hitler přežil 42 atentátů.
29. 09. 2012 | 10:08

blue jay napsal(a):

aga,
se Smetanou souhlasim, ja bych si pral aby kazdemu nepoctivemu politikovi vyrostly na hlave tykadla. A nebo aby kdyz lze se mu prodlouzil nos ala Pinocchio.
Mam dojem, ze pokud by to bylo mozne, tak by se parlament CR skladal z lidi kteri pripominaji mimozemstany. Podivne figurky z jineho sveta s tykadly a dlouhyma nosy.

Ale neni to uz realitou? Nekdy se me to tak zda.
29. 09. 2012 | 10:12

Josef K. napsal(a):

Light. Prosím o informaci, proč, z jakého důvodu, podle jakého zákona "se na pana prezidenta" střílet nemá, v tomto případě "pšoukat". Jedšt to pochopím u BOha, at seč nazývá jakkoliv a vidí čímkoliv, ale "prezident" ? Jistě, zabáíjet se nemá, ale pšoukat je obecně považováno za zdravé.
29. 09. 2012 | 10:14

aga napsal(a):

Luba

Dospěl jsem k názoru, že ten zákon je určený jenom pro plebs, aby ho ani nenapadlo pomýšlet na sebeobranu a na obranu života a majetku svého a svých blízkých. Takové myšlenky jsou pro establishement velmi nebezpečné.

Pro mocenské složky to platí naopak, ty mohou zde jako v USA v zájmu veřejnosti zastřelit klidně i jednorukého a jednonohého na vozíku, když na ně zákeřně vozíkem útočí.
29. 09. 2012 | 10:20

aga napsal(a):

blue jay

Já se Smetanou taky souhlasím, jako i se spoustou jiných cvoků :)
29. 09. 2012 | 10:22

trvalá trpělivost napsal(a):

V čera v pohostinství ještě bez alkoholu, tedy jenom u pivka se přítomní více méně shodli na tom, že se jedná o jeden z dalších špinavých triků moudrovládce modré odeesácké zvůle, která se hodně podobá té historicky nechvalně známé esesácké. Oč vlastně jde?

Blíží se volby, a js tedy třeba zakaždou cenu zastavit obecnou občanskou nevoli vůči modrým ftákům. A tak se vymyslí divadílko na prostý LID, výstižněji slovensky řečeno na SPROSTÝ. Najde se někdo "takzvaně potřebný" tedy lehce podplatitelný a atentátník je na světě. Tento pak předem rozhlašuje jak a co provede, ale nikdo se o to nezajímá, pouze se to zaznamenává. aby se to dalo následně účelově využít. Hlavní role jsou obsazeny, negativní hrdinou pro zblblou veřejnost je atentátník, a tím kladným se má stát ten postřelený.

Kompars k tomuto divadýlku vytvořila za peníze daňového poplatníka ochanka mocnáře. Dostala pokyn nic nedělat, protoře se nikomu, tedy ani jim, nic nestane. A kdyby přece jemom někdo odhalil skutečnost, tak forma odvolávání na lépe placená místa u nás ve STÁTNÍM ZÁJMU u nás gunguje naprosto dokonale.
29. 09. 2012 | 10:23

blue jay napsal(a):

Lubo,
Az Vas nekdo prepadne pri prevozu svych zivotnich potreb od dveri supermarketu k vasemu autu, tak bystre zareagujte. Vy totiz v milisekunde poznate zda se jedna o levicoveho sprymare ci seriozniho pravicoveho zloducha.
Navrhuji Lubo. Tomu prvnimu dat ruzovou pusinku, a toho druheho kopnout do kouli.
Jen by se Vas rad zeptal. Koho ma CSSD jako sve kultovni zvire? "Kockopes" je zabran ODS. Co treba "myscorvalajakolev"?
29. 09. 2012 | 10:23

Rejpal napsal(a):

JUDr. Karel Vlk

Na rozdíl od Vás považuji za zneuctění svátku sv. Václava nechat řečnit pana Klause při oslavách světce a patrona České země ve Staré Boleslavi.

Možná, že se to ani našemu světci nelíbilo, a proto na Klause poslal do Chrastavy šprýmaře s pistolkou.
29. 09. 2012 | 10:26

evix napsal(a):

Tenhle stát je jedno velké fiasko :-(((
Nefunguje tu naprosto nic, ani prezidentová ochranka......Se pak můžeme divit, že nás tu někteří podnikavci tráví jako potkany???
29. 09. 2012 | 10:27

blue jay napsal(a):

trvalá trpělivost,
a v Roswellu do dnes maji v trezoru mimozemstany z planety X5c7.

Akorat o tom obycejni lide jako Vy zatim nevedi. Ale mozna to odhalite, kdyz do toho zapojite sve unikatni sede bunky. Praci zdar.
29. 09. 2012 | 10:28

Karel (taky) napsal(a):

Mně se nezdálo, že by ten pachatel byl magor. Nebál se. To nebylo magorství, to byla jistota, že se na něj ochranka bude jen usmívat a nechá ho odejít a pronést prohlášení před vhodně připravenou kamerou Novy. Protože to bylo jednoznačně domluvené. Pan Nejvznešenější Profesor President nikdy před volbami nezapomněl zahájit boj proti komunismu. Jsem ochoten považovat to včerejší divadlo za součást obvyklé předvolební antikomunistické frašky.

Jenže pokud někdo počítal, že tímhle spustí antikomunistické nálady a semkne národ kolem té jedině správné pravice, asi se přepočítal. Bude muset přitvrdit, zatím z toho mají lidi jen srandu a v diskusích se asi tak nejčastěji objevuje názor, že skutečný atentátník by šel na jinou osobu, shodou okolností má příjmení taky od K, a nekompromisně s ostrými.
29. 09. 2012 | 10:28

Lahodný TV karamel napsal(a):

Nemáme zákon na ochranu republiky, který zavedla první republika ...

Nemáme toho víc, co zavedla první republika a co v ní dobře fungovalo. Což takhle o tom mluvit a psát ve sdělovadlech?
29. 09. 2012 | 10:31

neo napsal(a):

komunisti jsou extremisti a jelikož neuznávaj svobodné volby, řeší rádi vše násilím. Ozbrojené útoky, dráty na hranicích, vynucování poslušnosti popravami odpůrců nebo agresivní útoky i třeba zde na diskuzích, jak uvidíte. Atentát na demokratického prezidenta jen ukazuje naprostou nevyrovnanost a neskrývnou agresivitu zločinců komunistů.
29. 09. 2012 | 10:33

blue jay napsal(a):

Rejpale,

A kdo by podle Vas mel recnit při oslavách světce a patrona České země ?
Grebenicek? B.Sobotka ? Zaoralek? Vandas?
Kdo by tam mel recnit ?!
Nebudte zbabelec a uvedte tu aspon jedno jmeno toho kdo by tam mel podle Vas recnit.
29. 09. 2012 | 10:33

Jaroslav napsal(a):

Karameli, proboha, přestaňte už konečně s těmi žvásty o republice tatíčka Masaryka a přečtěte si něco o té době. Masaryk si pindal s Čapkem o demokracii asi stejně jak pindal Havel, Hvížďala a Pehe, a jinak šla republika ve všech směrech zuGrunt. Střílení do hladových demonstrací s mnoha mrtvými, propad ekonomiky, sociální i morální až do úplné krize , politická nestabilita - za 20 let 20 vlád- spočítejte si životnost. Jediné v čem se tehdy lid shodl byl strach z Hitlera, dnes nic takového nemáme a tak bojuje každý proti každému
29. 09. 2012 | 10:37

Karel (taky) napsal(a):

A lihová aféra tehdy byla větší. Samá korupce, hnus.
29. 09. 2012 | 10:39

aga napsal(a):

Karel (taky)

Vy toho taky o magorech moc nevíte, co? Magoři se většinou nebojí - viz třeba Breivik.
29. 09. 2012 | 10:40

Luba napsal(a):

To se mu opravdu povedlo:

http://ateo.cz/f/images/s/SanctVencesKlaus.jpg

:)))
29. 09. 2012 | 10:41

Anna napsal(a):

blue jay napsal(a):

Rejpale,

A kdo by podle Vas mel recnit při oslavách světce a patrona České země ?
Grebenicek? B.Sobotka ? Zaoralek? Vandas?
Kdo by tam mel recnit ?!
Nebudte zbabelec a uvedte tu aspon jedno jmeno toho kdo by tam mel podle Vas recnit.
-----------------------

Nejsem sice Rejpal, ale odpovím. Podle mě Marek Eben. A to kvůli jeho moudrosti, lidskosti, mravním zásadám a inteligentnímu humoru.
29. 09. 2012 | 10:43

Karel (taky) napsal(a):

aga: No, když se nad tím zamyslím, pomáhat pravici v předvolebním boji, to musí asi opravdu být magor...
29. 09. 2012 | 10:43

aga napsal(a):

Jaroslav

Tak podstatný rozdíl byl asi v tom, že Masaryk byl zaúkolován republiku za každou cenu splichtit, zatímco doba se hnula a Havel měl už rozkazy opačné. Tomu odpovídá i šití zákonů na příslušnou míru.
29. 09. 2012 | 10:44

Anna napsal(a):

Luba 29. 09. 2012 | 10:41

Díky za bezva odkaz :-)
29. 09. 2012 | 10:45

aga napsal(a):

Karel (taky)

Sám tvrdíte, že to pravici nikterak nepomohlo, a i já jsem přesvědčen, že její PR makeři až tak blbí být nemohou.
29. 09. 2012 | 10:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 09. 2012 | 10:51

bertik napsal(a):

Čím víc inklinuji k výkladu, že jde o Klausovo PR. Jen poněkud přitvrdil, protože dosud si je budoval víc nebo ještě víc nečekanými výroky, které měly jediný cíl: upoutat pozornost a vytvořit okolo něj mediální pozornost. Nechat na sebe demonstrativně střílet je další důkaz jeho bezradnosti.
29. 09. 2012 | 10:56

modrý edvard napsal(a):

Jáchym: Jo.
Z útočných zbraní by se mi líbila PU pěna ve spreji.
Obecně. Myslím si, že jde o "autentický atentát". Ochranka zaspala, protože po mnoho desítek let se u nás nic podobného nestalo, a vlastně ani teď se nic nestalo. Ochranka má mít kvality přiměřené očekávanému útoku, tedy minimální. Jinak to je plýtvání silami.
Prezidenta , pokud se ho rozhodnou poslanci extra chránit, má chránit NBÚ nebo někdo podobnej pomocí zpravodajských informací. (proti kvalifikovanému osamělému atentátníkovi se chránit nedá).
29. 09. 2012 | 10:56

Občan napsal(a):

Jinak ve světě to již zaznamenali:
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-19765533
Hodně se o tom píše v Německu a Rakousku (Der Standard, ZDF, ORF, Heute a další), zpráva je v ruské Pravdě a v Rusko dnes, dále pak britský Daily Mail, americký Washington Post, Sky News, Reuters...
29. 09. 2012 | 10:57

bertik napsal(a):

Pro oporu tvrzení, že jde o Klausovo PR, lze uvést navíc to, že zorganizovat onen tyátr není nijak složité. Stačí pár lidí a jejich mlčení resp. sehrání přidělených rolí.

1) Kdo to vymyslí: Klaus, protože potřebuje, aby na něj zase jednou svítily reflektory a navíc může být vnímán v roli mučedníka
2) Kdo to zorganizuje: Kdokoli z jeho suity. Jen je potřeba citlivěji zvolit osobu střelce. Je-li to člověk, který je víceméně v koncích a je-li pravda, že je v exekuci, ten se o tu roli možná i porve, když na tom vydělá. Takový se pak i přihlásí ke komunistům, což je samozřejmě zrežírováno předem, protože každý dostane svůj part, podle kterého zapěje.
3) Kolik lidí o tom ví: Klaus; střelec; ten, kdo to dal komunikačně a organizačně dohromady; ochranka (ta má povinnost nezasáhnout). Hoši budou možná vyhozeni, s tím prostě musejí počítat, protože GIBS, Červíček, Kubice atd. tak mohou žádat a i toho dosáhnout a těm není radno sdělovat, že to bylo vlastně všechno umělé. Hoši z ochranky si přijdou na (možná) slušný kompenzační peníz, dostanou na dobu Klausova doprezidentování fleky v jeho blízkosti a pak možná šup do CEPu. No, nekup to, když v únoru 2013 skončej tak jako tak.
29. 09. 2012 | 11:00

Light napsal(a):

to Josef K.

Představte si, že Váš syn bude president a někdo na něj bude střílet. Z jakého důvodu se na něj nemá střílet či pšoukat??? No je to taková ta opičí láska a jsme lidé ne opičky, tak snad proto.

Začne to schvalováním maskáčových opičích pšoukanců do presidenta a vyustí ve vzájemnou manifestační nevoli uvnitř národa, kde na sebe budu pšoukat všichni, protože je to zdravé??? V ZOO možná, ale jinak si myslím, že pokud president nejde na výlet zrovna někam do Prčic, pšoukat by se na něj nemělo (a ani tam ne).

Haha, bylo to sice legrační, ale PAN KLAUS JE HLAVA STÁTU a jako k takové se k ní chovejme s úctou a respektem. Je to ostuda nás všech čechů, že pšoukáme na svého presidenta a je to ostuda především našeho neuvědomělého ducha, že nám podobné "pšoukance" voní a máme z nich škodolibou radost. Ach ta česká malost, jak božská...
29. 09. 2012 | 11:03

dalimír napsal(a):

Náš narcisek se s přehledem ze všeho vždy dostane ! Anarchysté budou ovšem mít ted utrum ! P: To by se mě zdálo příliž průhledné kdyby tohle bylo inscenováno hradem ! V tom bude jiná kulišárna ! Hezký den Dl.
29. 09. 2012 | 11:05

Anna napsal(a):

Že některé volby jakoby přitahovaly zločince k páchání hanebností - viz Paroubkovo údajné znásilnění nezletilé v Kubiceho zprávě, teď komunista sedmkrát vystřelil na prezidenta..
Nestřílí si někdo z nás ???
29. 09. 2012 | 11:08

Kybic napsal(a):

Celá tahle sehraná akce má dva cíle:

1. Snížit preference komunistům
2. Výstrahu Klausovi, aby kmotrům neblokoval připravené tunely II. pilíře důchodové reformy. Příště už to bude nejspíš ostrými.
29. 09. 2012 | 11:10

Doyl napsal(a):

Ach jo. Úroveň diskuze velmi nízká.:-(
29. 09. 2012 | 11:13

Targus napsal(a):

To Tomáš Haas:

"Já se ve shodě s panem prezidentem domnívám, že ten muž je magor, který by zasloužil pár facek."

Já si zase myslím pravý opak, autore milený, pár facek byste zasloužil vy, i když přiznám poněkud neochotně, že lískat vás je již značně zpozdilé, tudíž neúčinné.

Pan prezident by si pak zasloužil rozhodně jiné střelivo, nicméně vzhledem k věku pachatele je vlastně dobře, že to udělal plastovými kuličkami, vyfasovat dvacku kvůli tomuto stvoření by se mi pozdávalo značně neadekvátním.

A co probudí naše politické špičky? Zhola nic. Ty by se probudily možná až by někdo vtrhnul do Strakovky a provedl by tam Texaský masakr motorovou pilou. Pochopitelně na nich.
29. 09. 2012 | 11:14

skeptický napsal(a):

Skogen
Flobertka dokáže zabít.Také záleží na délce hlavně.Výkon,který uvádíte je výsledkem mezery v hlavni,která snižuje tlak.Tak jsou upraveny flobertky dnes,které se dají koupit bez papírů.
29. 09. 2012 | 11:21

bertik napsal(a):

Kybic:

Může to tak také být, ale přesto všechno, jak je tady amatérsko a líno, nikdo nemohl na 100 % předpokládat takovou nečinnost ochranky. Nebo že by najatého střelce i obětovali?!?

Nebo se domníváte, že ochranka v tom taky jela a vlastně jediný, kdo by o tom na daném místě nevěděl, by byl Klaus, zatímco ostatní hráli své role.
29. 09. 2012 | 11:21

J.V. napsal(a):

Na akci vidím zajímavé to, že lidi už toho mají opravdu dost a najde se i někdo kdo není tupá ovce a odhodlá se alespoň k symbolické akci. Pokud ani to nepomůže, obávám se že další už nebude střílet jen kuličkami na hraní
29. 09. 2012 | 11:21

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Technickou
Díval jsem se na testy těchto hraček a průměrný dostřel se pohybuje kolem 40 - 50 m, slabší přes 30 m, nejlepší 70 - 80 m.
Nekontroloval jsem to podle typů, něco byly zřejmě pistole a něco samopaly či jiné delší hlavně. To, co bylo použito na Klause bylo patrně s dostřelem kolem 40 m, pokud zasáhne kulička volně visící látku, tak to člověk nemusí cítit, pokud je látka na kůži nebo kosti, bolet může.
29. 09. 2012 | 11:22

PB napsal(a):

neo, pokud tady "pseudodemokratické vlády" těsně po r.1989 komunisty jako stranu nechaly, bude asi problém v nich.

Havlovi - takovému, medii nafouknutému humanistovi a antikomunistovi - najednou kovaný rudoch Čalfa nevadí.
???
Není to nějaké divné?
Klaus se stal prezidentem jenom díky hlasům komunistů,
není to divné?

... komunisti jsou extremisti a jelikož neuznávaj svobodné volby, řeší rádi vše násilím. - proč je tampro Boh, tak vzorné demokratické strany (ODS, ČSSD, KDU-ČSL ...) nechaly? No protože sami měly a mají ve svých řadách přebarvených rudochů spousty!
... Ozbrojené útoky, dráty na hranicích, vynucování poslušnosti popravami odpůrců nebo agresivní útoky i třeba zde na diskuzích, jak uvidíte. ... - to lze vidět a zažít i dnes! Ideologie zmizela, ale vyrostlo vynucování poslušnosti ekonmickou úrovní jedince. Ostnaté dráty jsou dál, někdo si cestování s prázdnou peněženkou také nemůže dovolit. ...
Exekuce minulý režim neznal!!!
... Atentát na demokratického prezidenta ( někdejšího kandidáta na členství v KSČ, příbuzného s Viliamem Šalgovičem, prominentního studenta v zahraničí v dobách normalizace a také prezidenta, kterému nevadí hlasy komunistů pro své zvolení a také prezidenta, který náhle sympatizuje s Čínou!!!) jen ukazuje naprostou nevyrovnanost a neskrývnou agresivitu zločinců komunistů. - Ještě "štěstí", že vládnoucí "demokratické" strany mají TOLIK vyrovnaných a NEAGRESIVNÍCH jedinců!!!!
Třeba Kalousek, Schlafenberg, ale i sám grimasiodní Klaus - těsně po atentátu!

neo, neo, měla jsem Vás za komika, ale tohle jste opravdu, ale opravdu přehnal!
29. 09. 2012 | 11:23

neo napsal(a):

Targus: jak říkám, agresivní komunisté by použili ostré náboje, protože nejsou schopni akceptovat demokratickou volbu.
29. 09. 2012 | 11:25

skeptický napsal(a):

dalimír

Anarchisté mít utrum nebudou.To je ozbrojená pěst vládnoucí třídy.Dětičky za to požívají různé výhody.
29. 09. 2012 | 11:25

neo napsal(a):

PB:

také bych komunistickou stranu nerušil.

Jo a když už spekulujete o jejich hlasech při volbě prezidenta, tak by to chtělo něco konkrétního ne? Takže laskavě napište, který komunista dal hlas Klausovi, děkuji
29. 09. 2012 | 11:31

Kelt napsal(a):

Chleba levnější nebude-více mne naštve,pokud Sparta po čtvrté po sobě prohraje,nota bene se Slávií.

Jinak to na mne dělá dojem "reprízi"zapálení Reichstagu.
29. 09. 2012 | 11:31

Kybic napsal(a):

2 bertik: podle videa o tom ochranka věděla - jen se tomu tlemili. Klaus podle mne o ničem nevěděl.
29. 09. 2012 | 11:31

Kelt napsal(a):

pochopitelně reprízy
29. 09. 2012 | 11:32

leo napsal(a):

Sklidil co zasel.Zhasnutí a rozkradení všeho co se dalo,neznám špinavé peníze,zákony dělané pro politiky a zloděje,mírné tresty pro brutální vrahy,kamarádíček Kožený,vygumovaná střední vrstva,ožebračení národa,zbohatnutí zlodějů a grázlů všeho druhu,zákony dělané na míru mafiánům a politikům aby byli nepostižitelní,děti vraždí rodiče,rodiče vraždí děti a všichni chlastají jak o život......a samozřejmě nejede v tom sám.Konečně se našel někdo kdo měl odvahu ale chudák kluk si to odskáče.Blbá média už chrlí kydy o atentátu a když uvážím toho s těma malůvkama tykadel co už schytal.
29. 09. 2012 | 11:34

lamil napsal(a):

Dotaz pro autora: Bára popsala situaci naprosto přesně. Vy jste naznačil "soudruzi, tak takhle ne...". Naznačte tedy také, prosím, jak ano. Doporučte jinou cestu jak překonat aroganci mocných? Jak dlouho máme na své dotazy dostávat odpovědi.."to je jen moje věc " (kolik jsem si nakradl), "to je tajemství", ( jak šikovně pro mne je koncipována smlouva), "to si opravdu nepamatuji (protože za to káplo jen pár milionů). Navíc připomenu Kalouska, který násilí klidně mohl použít (na chlapce, který vyjádřil svůj nelichotivý názor) a ještě se chvástal tím, jak vychovává mládež a k tomu závěr jeho rozhovoru v reportáži o cause CASA v Reportérech. Když byl usvědčen z toho, že plácá nesmysly, napadl raději reportérku. Tak co s takovými politiky, když už jsme tak hloupí, že je pořád dokola volíme? Také nejsem zastáncem násilí, ale jednak tento incident za násilí nepokládám, dvak čekám na Vaše rady.
29. 09. 2012 | 11:36

bertik napsal(a):

skeptický 29. 09. 2012 | 11:25

To by chtělo doložit: kdo, komu, jaké výhody. A konkrétně. Jinak jsou to jen prázdná slova.
29. 09. 2012 | 11:39

zdenekb napsal(a):

Důležité je, že se nikomu nic nestalo...

U presidenta je to důležité, proto, že je president.
U útočníka je to důležité proto, že stihl dát rozhovor televizi a prohlásit se za komunistu a odpůrce vlády.

Presidentova ochranka má prostě čich na plastové pistole a pohyb politických preferencí. Volby za dveřmi, je třeba ukázat odpůrce současné garnitury jako nebezpečné fanatiky... aneb kdo dá teď hlas levici, je poloviční atentátník.

Některé vuvuzely již spustily.
29. 09. 2012 | 11:40

skeptický napsal(a):

V Americe kdyby přežil,dostal by 50 let natvrdo Hned dnes ráno.
Tam se ale policajti předhánějí někoho zastřelit.
Teď se bude bádat,jestli skutková podstata trestného činu byla naplněna.
Do auta si sedl jak pán bez pout,snad i vedle řidiče.
Pozor,ten zákon o schvalování atentátu na Heydricha snad ani nebyl zrušen.
29. 09. 2012 | 11:42

PB napsal(a):

blue jay, VY jste druhý Charlie Chaplin.
Co napíšete, pobaví mě!
Myslím, že jsme tu měli a máme "dost Palachů", kteří se ze zoufalé ekonomické situace upálili.
Jistě zanechali dopis na rozloučenou.
Tomuto režimu se však nehodí, aby o tom informoval.

Mrzí mě na vás, že jste smrt kolem Jana Palacha a ani tu atmosféru nezažil, a teď s tím operujete jako s nějakou tržní hodnotou. Já se omlouvám všem, že jsem se - při úctě nejen k Palachovi, ale i Zajícovi, Plockovi a jiným - vámi nechala strhnout.
Palach byl jen jeden!
Už tehdy se však psalo, že republika potřebuje spíše ŽIVÉ hrdiny.
Navíc dnes nemáme pár měsíců po sovětské okupaci.
Prostě mícháte hrušky a jablka.

Nedávno tu Alvarová a jí podobní vzdechali nad "hrdinskými činy" Mašínů...
Mašínové skutečně zabíjeli.
Dnes se někdo odhodlá s neškodnou hračkou také upozornit na nehumánnost některých stránek režimu, ale najednou je to CVOK...

Prostě, kdo je PRAVICOVEJ, obdivuje hrdlořezy Mašiny a má chrastavského střelce za CVOKA.

Komu jsou ty kreatury ve vládě+prezident proti srsti, určitě se doma před pouťovou atrakcí střelby na narcise pobavil.

A bude hůř ...
29. 09. 2012 | 11:42

nikdo napsal(a):

Směšný blog a stupidní diskuse, až na vyjímky.
29. 09. 2012 | 11:44

paleo napsal(a):

neo
Speciálně Vám radím jít se začátkem října projít k nám do lesa. Tam si těch ostrých nábojů od bývalých komunistů užijete, že vám felčar nebude stačit tahat broky ze zadnice.

Co JE a co NENÍ demokratická volba, o tom se asi dvě a půl tisíciletí vedou diskuze a dokud lidé neprodělají vývojový skok, aspoň po stejnou dobu ještě vést budou.

Zbavit nás kasty, která jednou uchvátila moc nás, jak říká Popper, může jenom revoluce. Skepticky dodává, že tedy vlastně nic.

Je totiž zcela jasné, že si pánové, jakkoli jsou před televizními kamerami plamennými odpůrci, budou navzájem předávat otěže pomoci tu přiznaných, tu tajných dohod co za co.
Pokud už bude jasné, že nelze pokračovat ve vládnutí jedněch bez přechodu k otevřené diktatuře. I tu diktaturu umí, úřednické vlády jsme již měli dvě a je chybou této ne tak špatné ústavy, že takovou možnost nevylučuje.

Ve vysvětlování smyslu právě proběhlých událostí se nejpravděpodobnějšímu vysvětlení blíží Kybic, ačkoli by se měl psát s měkkým.
29. 09. 2012 | 11:45

Anna napsal(a):

zdenekb 29. 09. 2012 | 11:40

A vo vo vo tom to je.
29. 09. 2012 | 11:48

neo napsal(a):

zdenekb:

nevěděl jsem, že jsi taky příznivec konspiračních teorií.
29. 09. 2012 | 11:50

PB napsal(a):

leo, když dovolíte, zopakuji Vaše slova zde znovu.
Je to přesně to, co si myslím já.
Myslím si, že z.r.ů.d.a, která byla přes dvacet let - přes svoje neuvěřitelné lapsy - nepostižitelná, alespoň trochu poznala, že lidé už nebudou dál mlčet.
Nikomu nepřeju nic zlého, ale mohlo to být dramatičtější.
Aspoň by viděl, jak ho tu máme rádi.

Sklidil co zasel.Zhasnutí a rozkradení všeho co se dalo,neznám špinavé peníze,zákony dělané pro politiky a zloděje,mírné tresty pro brutální vrahy,kamarádíček Kožený,vygumovaná střední vrstva,ožebračení národa,zbohatnutí zlodějů a grázlů všeho druhu,zákony dělané na míru mafiánům a politikům aby byli nepostižitelní,děti vraždí rodiče,rodiče vraždí děti a všichni chlastají jak o život......a samozřejmě nejede v tom sám.Konečně se našel někdo kdo měl odvahu ale chudák kluk si to odskáče.Blbá média už chrlí kydy o atentátu a když uvážím toho s těma malůvkama tykadel co už schytal.

A protože přežil, může se najít někdo další.
29. 09. 2012 | 11:50

Petr z Tábora napsal(a):

Je skandální, že už na stole neleží demise pánů Sklenky, Červíčka, Kubiceho. Oni mají ještě tu drzost diskutovat nad tím, zda došlo k závažnému pochybení jim podřízené ochranné služby.
Věřím, že tamější městští policisté by byli v ochraně prezidenta úspěšnější.

Pan Nečas je evidentně mimo realitu i v soukromí. Nechce ochranku ve státě se spoustou nas... lidí - a mezi těmi se jistě pár psychopatů najde. Ne že by mi bylo líto jeho případné ztráty jako politika, ale lidsky se mi příčí každé násilí. Měla by mu manželka domluvit.
29. 09. 2012 | 11:50

Josef K. napsal(a):

Light. Díky, Vy byste neschvaloval ani atentát na Hitlera či Stalina, dle Vaší logiky. Klidně napište, že to je něco jiného, ale ono není.
29. 09. 2012 | 11:51

otaznik napsal(a):

paleo?

v kterem lese pracujete? Rad bych vas totiz pozoroval pri praci. Kolik neu strelite do prdele za prumernou siftu?
29. 09. 2012 | 11:51

neo napsal(a):

paleo:

kdepak, od komunistů se rozstřílet nenechám.
29. 09. 2012 | 11:51

GargantuanaŘípu napsal(a):

Po přečtení bloigu a disuse otázka zní: jak vybudovat demokracii s tlupou mužiků?, kteří čekají na demokratického otrokáře.
29. 09. 2012 | 11:54

zdenekb napsal(a):

neo:

Nejsem. Ale tady je podivuhodných věcí příliš najednou.

I kdyby ale nešlo o připravenou akci, jisté je, že se tento čin stane laciným "argumentem" údajně zodpovědných vůči údajné lůze.
Přečti si reakce politků TOP09 a ODS.
29. 09. 2012 | 11:57

Anna napsal(a):

zdenekb

P.s.: Za kostým "atentátníka", který asi slyšel výstřel z Aurory, by se nemusel stydět ani Pištěk. Nedalo se ho přehlédnout. A jak akční...
29. 09. 2012 | 11:57

džon uzený bok napsal(a):

já myslím že ochranka nezaspala. jen dělá to, co většina z daní placenejch lidí - nic. suverenita v jejich žvějkajícíh ksichtech byla obchodovatelná. nezlobte se na ně. taky se nezlobíte na policajty, kteří, když vám vykradou barák, udělaj zápis a pravidelně po 14 dnech až měsíci případ odložej, a sloužej jen jako papír pro pojišťovnu. taky se nezlobíte na ouřadu, kterýho sice platíte daněma, ale ten místo aby vám s čímkoli pomohl vám dá najevo, že prosebník jste vy a von vás může prudit do aleluja. nezlobáíte se na svýho volenýho zastupitele, kterej modrej nebo rudej, zcela jistě bude zastupovat kohokoli, jen ne svýho voliče.
takže v těchto intencích pálí, jak říká pan "holý fakt" neo, >komunistický zločinec< plastovou kuličku na zcela zmagořeného klause, který těsně před svou plastikovou smrtí ještě stihne prokoučovat svoje okolí ve smyslu že nezvládají.
škoda že se toho nedočkal hašek, to by se mu líbilo
29. 09. 2012 | 11:59

otaznik napsal(a):

zdenekb,
lacine argumenty? A co pouzivate Vy?
29. 09. 2012 | 12:00

PB napsal(a):

Petře z Tábora, demise na stole neleží, protože Vámi jmenovaní pánové (Sklenka, Červíček, Kubice a jiní) na svých postech nejsou kvůli nějakým schopnostem, ale "jako politická rozhodnutí". Ano, čtete dobře. Tak to je v našem státě zařízeno.
Všichni vámi jmenovaní tam jsou jen na zaplácnutí díry, na přání někoho, ještě výše postaveného, a oni berou svůj plat toliko jako "držhubné" či "bělokoňské".
I prezident, Bůh je mi za můj názor svědkem, si svůj post podvakráte vybrečel, vyhádal a utrhl možnými urážkami na adresu veřejnosti v mediích - proč tak geniálního člověka IHNED ti ignoranti nezvolili.
Řada lidí by dělala úřad hlavy státu lépe a nikdo by neměl potřebu na ně střílet!
Kdyby si tito "machři" s absencí svědomí, občas hrábli do upřímnosti a slezli ze svých výšin k obyčejným lidem, zjistili by, že je nikdo - krom pár mafiánů, kterým umožnili svými zákony a úřadováním miliardy - už v politice nechce.
Pokud zde nebude zavedena řádná diskuse a dialog, brzy se dočkáme nového Gavrila P. Tentokrát už by to mohl být těžší kalibr se skutečně smrtícími účinky.

Mně stačil pohřeb VH. Další by byl již trapným divadlem.
29. 09. 2012 | 12:04

neo napsal(a):

džon uzený bok:

shrňme si pár holých faktů:

Spáchal atentát? ANO
Je komunista? ANO
29. 09. 2012 | 12:07

cinick napsal(a):

Autor
"Já se ve shodě s panem prezidentem domnívám, že ten muž je magor, který by zasloužil pár facek."
Nesouhlasím pane autore- nechtěl zabíjet, jen chtěl demonstrovat zoufalou situaci lidí, kdy představitelé tohoto státu je moudře kývají svými moudrými hlavami,finančně více než dostatečně zabezpečeni a běžní lidé jsou v zoufalých existenčních situacích. Chrastava je vedle frýdlantska, schválně zkuste si tam nebo lépe někdo nad 40. let sehnat práci.
29. 09. 2012 | 12:07

J.V. napsal(a):

Čecháčci dokáží udělat ze všeho takovou frašku. Takže po "Sametové revoluci", Entropě, Evropě to osladíme, Holínkách na olympiádě tu máme i specificky český atentát. Fakt jsme hvězdy show businessu
29. 09. 2012 | 12:09

džon uzený bok napsal(a):

holej fakte
nespáchal žádnej atentát
jestli je komunista ví jen on
zase kecáš, viď..
29. 09. 2012 | 12:10

Kybic napsal(a):

2 paleo: Já jsem kybernetický kibic, takže ho mám tvrdýho.
29. 09. 2012 | 12:11

neo napsal(a):

džone uzený boku:

spáchal.
to, že je komuista řekl sám.
29. 09. 2012 | 12:14

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

já si myslím, že se jedná o nějakého jednoduchého imbecila , který je jenom produktem te nenávisti, kterou tady rozehráli mocichtivý komunisti z odborů a čssd. ochranka ho měla na místě zastřelit, nicméně praví viníci sedí v lihovém domě a centrále odborů.
29. 09. 2012 | 12:17

SuP napsal(a):

Taky bych přispěl do zdejší soutěže o nejblbější příspěvek.
Pravdu má pan doktor Honzák, jen cíl bych upravil. Pana prezidenta trápí ta dlooooouhá fronta kandidátů, která znehodnocuje význam této funkce. Takže cílem inscenace nejspíše bylo potenciálním kandidátům naznačit: "...ať víš, do čeho jdeš."
Škoda, že ten most nespadl v Pelhřimově.
29. 09. 2012 | 12:18

Anna napsal(a):

neo napsal(a):

džon uzený bok:

shrňme si pár holých faktů:

Spáchal atentát? ANO
Je komunista? ANO
-------------------------

Cituji z Wikipedie:
Atentát (z lat. attentare – pokoušet se) je útok na život významné osoby provedený z politických důvodů.

Můžete uvést, jak byl Klausův ŽIVOT včerejším útokem ohrožen?
-----

Včera v televizi dávali odpověď střelce, kde řekl, že je sympatizant komunistů.

Můžete nějak doložit, že je členem KSČM?
-----

Od Vás poněkud pochybná fakta :-(
29. 09. 2012 | 12:19

džon uzený bok napsal(a):

holý fakt
když řeknu že jsem papež, jsem papež?
žádnej atentá nespáchal, ty atentáte
29. 09. 2012 | 12:22

neo napsal(a):

džon uzený bok:

to ne džone, to by byla lež, protože je všeobecně známo, že papež nejsi ty.Zkus říct třeba, že jsi debil, to bude lepší.

Atentát samozřejmě spáchal.
29. 09. 2012 | 12:25

Anna napsal(a):

SuP

Do Pelhřimova by nešel !!! Už tady se poté, co zjistil, že mu chybí knoflík, nechal slyšet: "Kdyby sem to byl býval věděl, tak bysem sem nechodil".
29. 09. 2012 | 12:25

džon uzený bok napsal(a):

bohorodičko,
vy musíte bejt vopravdovej pfilozof. jste přímočarej, údernej, víte si rady, a přitom jemnej, citlivej. už je vidím jak ho v tom davu střílej.. :DD.
s tím lihovým domem máte samožřejmě pravdu, tam seděj, ti vrazi!
jste už dostatečně připravenej, až rudoši začnou střílet po ulici na mladé matky a zasloužilé a upracované členy ods a top? už se shlukujou..
29. 09. 2012 | 12:28

SuP napsal(a):

...A teď vážně. Teorii pana doktora Honzáka nechtěně podpořil jeden z prvních komentářů člena Ochranné služby ústavních činitelů: " ...to víte tohle je situace, kdy nelze cokoliv předvídat. Prezident se pohybuje v davu lidí, KTEŘÍ NEPROŠLI BEZPEČNOSTNÍM RÁMEM ....."
V dnešní době, kdy každý resort požaduje navýšení prostředků, které nejsou, je ta inscenace klidně možná. Prezidentův výraz obličeje po zásahu jakoby říkal: "Kurva říkali jste, že to nebolí!"
29. 09. 2012 | 12:29

džon uzený bok napsal(a):

holej fakte atentáte
já si ale myslím, že debil jseš ty, tak nevím. co je prosím tě holej fakt? :))
29. 09. 2012 | 12:30

Míla napsal(a):

Pro PB
Neo není komik,ale velmi kvalitní hovězí mužského rodu
29. 09. 2012 | 12:30

Anna napsal(a):

neo

Znovu - Cituji z Wikipedie:
Atentát (z lat. attentare – pokoušet se) je ÚTOK NA ŽIVOT významné osoby provedený z politických důvodů.
----

Jak byl podle Vás Klaus ohrožen na životě střelbou plastovou pistolí do ruky?
29. 09. 2012 | 12:30

neo napsal(a):

Anna:

komunista nemusí být členem KSČM. STAČÍ, ŽE JE VOLÍ.

život prezidenta byl ohrožen, i airsoftová pistole může být smrtící. A nevíte, zda ho nechtěl poté třeba ubodat nebo mu zlomit vaz apod.
29. 09. 2012 | 12:31

neo napsal(a):

džone uzený boku:

myslet si můžeš že jsi třeba letadlo, to je tvoje věc. Když ale člověk prohlásí, že je komunista, nemá potřebu v takové věci lhát, než když třeba prohlásí, že je doktor, ačkoli je ve skutečnosti uzená makrela.
29. 09. 2012 | 12:34

PB napsal(a):

neo, a co by se potom stalo, kdyby mu srazil vaz?
Země by se přestala točit a v Praze by začaly chodit tramvaje?
29. 09. 2012 | 12:34

neo napsal(a):

míla:

máte pravdu, jsem rozen ve znamení býka.
29. 09. 2012 | 12:36

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

džon uzený bok,
ona ta retorika těch oranžových komunistů a jejich poskoků z odborů opravdu muže u nějakých labilních jedinců vyvolat zkrat, jako je tenhle. například výroky táty zavadila o nejhorší vládě od roku 48. ta nenávistná kampan proti církvím. plivání, sprosté urázky a fyzické utoky na kalouska na odborářské demostraci. je to opravdu socbolševický hnůj. rozeštvat lidi je to nejjednodužší na světě. jsem opravdu zvědavý, co ale budou ta netáhla a nemětelové tvořit. ....asi zase jenom další dluhy.
29. 09. 2012 | 12:36

neo napsal(a):

PB:

nikoli. To jste tak hloupá, že si něco takovéhu myslíte?
29. 09. 2012 | 12:37

Viola napsal(a):

eM
"Pachatel samozřejmě oslavován nebude, protože se ve vazbě oběsí. Já s tím zcela souhlasím. Není třeba, aby komunističtí zločinci měli nějakou živoucí ikonu; navíc mladou a pro jejich zločinecké záměry perspektivní."

Komunisté nejsou hloupí a budou se kategoricky distancovat od tohoto činu. A je dost pravděpodobné, že onen mladík se možná zařadil svým smýšlením ke komunistům a není vůbec organizovaný.
29. 09. 2012 | 12:38

Anna napsal(a):

neo

Kdyby chtěl Klausovi opravdu ublížit, nic mu nebránilo. Viz záznam v odkazu. Po jeho přečtení se kloním k názoru, že je to Smetana II.

Vy víte, koho ten střelec volil, odkud?

http://www.novinky.cz/domaci/280045-asi-uz-nevedel-kudy-kam-rikaji-sousedi-o-strelci-na-prezidenta.html
29. 09. 2012 | 12:42

PB napsal(a):

neo, nevím, co máte konkrétně na mysli, ale věřím, že si mohu myslet, co chci.
Pokud mi vnucujete pouze svůj názor, jste stejný jako komunisté...
Neprotiřečíte si tak trochu někdy???
29. 09. 2012 | 12:43

neo napsal(a):

Anna:

on sám prohlásil, že je komunista.
29. 09. 2012 | 12:44

Viola napsal(a):

Ale mi je divné, že nezazmatkovali ani lidé okolo. To já bych dostala nejspíše hysterický záchvat a na někoho bych se určitě vrhla a povalila jej na zem a tím zpoůsobila řetězovou reakci jako u domina a všichni by se váleli pozemi.
29. 09. 2012 | 12:44

Twist napsal(a):

Skoro mě už unavuje se do této diskuze pouštět. Jeden vytrvale o voze, druhý, podle své pravičácké nátury, o koze. Především udělaly některé redaktorské hlavičky bleskurychle z komára velblouda -„atentát“. Vůbec tomuto činu nefandím, ale uvědomují si „zodpovědní činitelé“, že podobným útokům musí čelit občané v některých krajích téměř dennodenně? Kolik policajtů bude nasazeno odpolene na fotbal Sparta - Slavia? Kvůli zběsilým fandům a jejich bezdůvodné nenávisti k jiným spoluobčanům? Ten intrikán a další libovej frajer, pokud nestačí na svoji práci, tak by měli dělat to, co umějí, například řídit taxík. Zoufalí lidé dělají zoufalé činy a bude jich stálem víc. Smetanům fandím.
29. 09. 2012 | 12:45

čtenář napsal(a):

"Celý incident bude velmi brzy považován za originální politický protest..."...no ano, dotyčný tak vysvětlil svoje chování. Kdyby prohlásil, že to byl atentán, byl by to atentát. Jak se to kur.. liší od házení vajec a rajčat na politiky? V čem je to více nebezpečné? Svůj názor nesdělil slovy, ale demonstrativní ukázkou, která, jak se zdá, oslovila politický paka daleko lépe, než slova! Navíc udělal službu v tom, že odhalil neschopnost ochranky. Nebo byste byl raději, aby se odhalila při skutečném útoku?
29. 09. 2012 | 12:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy