Vláda Václava Klause

22. 12. 2010 | 00:57
Přečteno 45881 krát
Prezident Klaus oznámil, že je garantem tajné koaliční dohody. Tím převzal za vládu odpovědnost a můžeme ode dneška hovořit o vládě prezidenta republiky. V našem ústavním systému věc neobvyklá.

Ještě méně obvyklé je, že prezidentova vláda bude vládnout na základě dohody která má zůstat „věcí jejich účastníků“.

Když vláda vznikla, pochvaloval si prezident, že to bude po dlouhé době vláda stabilní, s parlamentní většinou osmnácti hlasů. Napsal jsem tehdy, že vzhledem ke složení koalice a zejména nepředvídatelnosti 24 poslanců Věcí veřejných si myslím, že vláda nebude trvat ani tak dlouho, jako Topolánkova vláda. Ta vznikla za stavu 100:100 poslaneckých hlasů. Vydržela dva roky. Přežila několik pokusů o vyslovení nedůvěry a to bez nejmenší asistence z Hradu. Naopak, její demise v polovině českého předsednictví byla prezidentem uspíšena - pamatujeme si Jiřího Paroubka který, sám překvapen úspěchem svého pokusu o svržení vlády, sliboval televizním divákům, že ČSSD je ochotna nechat Topolánkovu vládu vládnout v demisi do konce předsednictví. Ráno nato oznámil prezident, že něco takového je pro něho nepřijatelné. Vzhledem k tomu, že Sociální demokraté neměli pro svůj, jak sami přiznávají neočekávaný, úspěch při porážce vlády připravenou alternativu, zůstali jsme bez vlády do chvíle, kdy se Topolánek s Paroubkem dohodli na vytvoření „prozatimní vlády“ Jana Fischera, ze které se stala, díky výroku Ústavního soudu a dalšímu nepochopitelnému obratu Sociální demokracie, vláda řádná, která trvala až do konce volebního období.

Nečasova vláda přežila konec prvního kalendářního roku svého vládnutí jen o vlásek. Nečasovi se podařilo vládu přenést přes prvních sedm měsíců jen za asistence prezidenta. Nevládne už na základě koaliční dohody, ani na základě programového prohlášení, které po svém vzniku předložila parlamentu, když jej žádala o vyslovení důvěry, ale na základě jakési tajné dohody kterou parlament nikdy neviděl, a vzhledem k tomu, že pan prezident prohlásil, že sněmovnu, media a veřejnost nemá zajímat, protože je soukromou věcí koaličních stran a jeho jako jejího garanta, nedá se očekávat, že ji někdy uvidí.

Buhužel jsme se dostali z politické krize do permanentní krize, která se díky prezidentovu zásahu velmi brzy může stát i krizí ústavní.

Rozhodně to neznamená, že se tím politické klima uklidní.

Pro koalici to znamená, že ode dneška se primárním zájmem jejích stran stává příprava výchozí pozice pro příští volby, že strany koalice již nejedou po jedné, ale po třech kolejích. Trochu mně překvapilo že krizi která vládu málem položila - i když její konec je tím jen odložen na neurčitou, ale jistě ne příliš dlouhou dobu, nevyvolaly Věci veřejné, od kterých jsem to očekával (a kterým bych rád poděkoval za to, že do tragické hry svými komickými výstupy alespoň vnesly slušnou dávku humoru), ale sama ODS.

Vláda padne v den, kdy se Věcem Veřejným v náhlém pohnutí mysli přihodí názor, že je pro ně výhodnější koalici a ministerské posty opustit. Dnes jim trn z paty vytrhl prezident, mohou se tvářit státotvorně, mohou se starostlivou tváří prohlašovat, že jsou ochotni pod prezidentovou kuratelou přinést nejvyšší možnou oběť pro pokračující boj proti korupci a vydávat při tom silácká prohlášení kterými ODS varují, že „ještě jednou a uvidíte“. Jenže dnes Věcem veřejnýn už neuvěří ani jejich vlastní členové a voliči. Po tom, co se staly účastníky tajné vládní dohody, jim už nelze věřit ani jejich jméno.

Proto neočekávám v nejbližší době ani hlasování véčkařů. Co kdyby se jim tajnosnubnost jejich strany nelíbila a chtěli se dozvědět, o čem vlastně hlasují...

ODS na tom není o nic lépe.

Petr Nečas už nevede ani stranu, ani vládu.

Koaliční strana veřejně prohlašuje, že pro ni už není svorníkem a garantem koalice předseda vlády, ale prezident.

Vláda už nemá předsedu. Má prezidenta.

ODS už nemá předsedu. Má prezidenta.

Překvapilo mně to opravdu jen trochu, o tom, že ODS, svým sebevražedným zatloukáním a odmítáním se vypořádat s problémem korupce a kmotrovství, k něčemu takovému spěje, píši již od aprilového puče kmotrů. Překvapila mě jen míra korupce, neočekával jsem, že se bude jednat o sumy v řádu miliard, a překvapil mně hloupý způsob jakým se všichni vedoucí činitelé pokoušeli a pokouší zatloukat, překvapila mně stupidita lidí, od kterých bych čekal alespoň trochu soudnosti.

ODS, bez ohledu na výsledek hlasování ve sněmovně, které naopak žádným překvapením nebylo, v aféře, která vedla k dnešnímu hlasování o nedůvěře, přišla o poslední zbytky své kredibility.

Už od příchodu Petra Nečase do čela strany mohla ODS demonstrovat, že se chce očistit. Místo toho očistu označila za „něco co do politiky nepatří“. Petr Nečas a vedení ODS měli i v hodině dvanácté možnost obrátit aféru která dnes ODS ničí positivním směrem. I na poslední aféře ODS mohla, hned ve chvíli, kdy vypukla, demonstrovat, že Petr Nečas nelhal, že se ODS opravdu mění, že korupci ve státní správě ani uvnitř strany nebude trpět. Svou možná poslední šanci ODS propásla. Ukázala bohužel pravý opak. ODS své černé ovce nejen že ze svého středu nevyhání, ale naopak je kryje a podporuje. Dnes už nejen mně, ale i ostatní diváky sedmiměsíční sebevraždy kdysi velké občanské a demokratické strany, nemůže asi nikdo přesvědčit, že to nejsou právě ty černé ovce, kmotři, kteří stranu ovládli a kontrolují.


Řečeno natvrdo, ODS nás svým chováním v Drobilově aféře přesvědčila, že je už definitivně stranou kmotrů. Pro čtenáře, kteří právě spadli z měsíce, „kmotři“ jsou ti, kteří v ODS neexistují, mediální zkratky, které si vymyslel Topolánek, aby stranu poškodil. Nevím proč se ten výraz ODS nelíbí a proč jeho použití Petr Nečas prohlásil za „politický zločin“. Jako její bývalý dlouhodobý člen a posléze jako volič a příznivec, bych spíše inklinoval k prohlášení, že je to příliš mírný výraz a že politickým zločinem je to, jak Nečasovo vedení ODS zničilo a kam ji mafiánské praktiky jejich vedoucích činitelů přivedly. Velmi trapný nervozní projev předsedy Nečase na dnešním mimořádném zasedání sněmovny jen potvrdil, že pro ODS je ochrana její vlastní stranické kasy a ochrana zájmů jejích kmotrů důležitější, než důvěra těch kdo při ní stáli do poslední chvíle v dobách těžkých a ještě těžších.

ODS jim dala svým jednáním v této aféře definitivní kopanec.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

anaj napsal(a):

Děkuji velmi pravdivé j
22. 12. 2010 | 01:31

Kanalnik napsal(a):

Amen.
22. 12. 2010 | 01:33

znalec napsal(a):

Řekl bych, že je to celkem objektivní posouzení situace. Přesto si nemyslím, že by se jednalo o Labutí píseň. Spíše se mi zdá, že VV dozrávají a stávají se moudřejšími. Pokud by shodili vládu, shodili by i sebe a sněmovnu by ovládla (po nových volbách) ČSSD+ VV s podporou komunistů. Byly by zrušeny reformní kroky, zemědělci, lékaři, hasiči, učitelé... a. další by dostaly své požadavky. České republice by se snížil rating, zvýšily by se daně, snížily důchody a všichni bychom zchudli. VV by odešli do protikorupčního pekla. Pokud se lidem vede dobře, malá korupce jim nevadí. Pokud je jejich ochránce ochudí, za cenu odhalování korupce, nebude oblíbený. To je zlá, přesto pravda. Jít do politiky s cílem jí změnit, je běh na dlouhou trať. Čekat, že to dokážu za jedno volební období, je velmi ambiciózní. Čekat, že to dokážu za jeden rok, je fantasmagorie.
22. 12. 2010 | 01:36

Duroy napsal(a):

Znalec: Oceňuji Vaši naivitu. Vy opravdu nevidíte, lépe řečeno neslyšíte, nečtete, že nás čeká zvyšování daní?
22. 12. 2010 | 01:41

almost glossed™ napsal(a):

znalec: Pravda sebevražda VV v přímém přenosu byla zralou variantou řešení :-).
22. 12. 2010 | 01:44

anaj napsal(a):

Ano se znalcem se dá naprosto souhlasit. ODS a ten který si mylí ře snad tu stranu řídí končí. myslí si to i prezident, myslí si to Pavel Bem že jeho hvězda opět vystoupí na oblohu, vždyť je tu ochrana prezidenta. Jen jak vyměnit ty voliče.? V Praze se vzbouřili, doufat, že zapomenout už může jen psychiatr. A tak třeba hledat změnu, a způsob jak vyměnit voliče. A Je vyhráno :)
22. 12. 2010 | 01:44

anaj napsal(a):

Ano se znalcem se dá naprosto souhlasit. ODS a ten který si myslí že snad tu stranu řídí končí. myslí si to i prezident, myslí si to Pavel Bem že jeho hvězda opět vystoupí na oblohu, vždyť je tu ochrana prezidenta. Jen jak vyměnit ty voliče.? V Praze se vzbouřili, doufat, že zapomenout už může jen psychiatr. A tak třeba hledat změnu, a způsob jak vyměnit voliče. A Je vyhráno :)
22. 12. 2010 | 01:46

Hurá napsal(a):

Velice přesné ! Bohužel !
22. 12. 2010 | 02:09

im napsal(a):

Velmi věcné, střízlivé shrnutí současné prekérní situace, díky, pane Haasi.
22. 12. 2010 | 02:36

tomeek napsal(a):

Mily pane Haasi ---

Ne ze bych s vami po kazde souhlasil, ale tentokrat musim, a to bez vyjimky. Mam za to, ze kulturnost, slusnost, i vecna proziravost ceske politiky (tedy rozumejme: vedoucich politiku, at uz je to premier, prezident, ci vedouci funkcionari stranicti) dosahla vzacneho bodu nekde uprostred mezi Zimbabwe a Kazachstanem. (Omlouvam se obema zemim za to srovnani.) Je az k neuvereni, co si cesky volic zjevne necha libit, a co vsechno tem, kdo jsou u vesla nebo kdo o to veslo usiluji, projde.
22. 12. 2010 | 03:08

schlimbach napsal(a):

Pamatujme si den 21.12.2010 jako den, kdy zemřely poslední záchvěvy demokracie v České republice. Pamatujme si, že jejími vrahy jsou kromě jiných tyto osoby:

Václav Klaus - prezident republiky

Petr Nečas - premiér republiky a předseda ODS

poslanci ODS v čele s předsedou klubu Petrem Tluchořem,

poslanci TOP 09 v čele s předsedou klubu Gazdíkem, Karlem Schwarzembergem, Miroslavem Kalouskem

poslanci VV v čele se slečnou Kočí, Radkem Johnem a Vítem Bártou

od tohoto dne hasne naděje na právo, demokracii, pravdu a občanskou společnost. Ústavní činitelé - prezident republiky, premiér vlády a předsedové vládních stran se spolčili, aby zamezili vyšetření zločinného spolčení proti lidu České republiky. Demokracie selhala, právo selhalo. Je to jen na nás. Národe, vzbuď se.
22. 12. 2010 | 03:17

luky napsal(a):

pane Haas, vase posledni blogy jsou skvele. klaus je zrejme mocnejisi nez si pripoustime. vzpomente si co se delo pri posledni volbe prezidenta, nabojnice v dopisech, par poslancum se udelalo tak zle ze museli opusitit sal, dokonce i jindy sebevedomy Icko mel strach ze vsichni pujdou brucet, kdyby nebyl zvolen prezidentem. Ten jeste nadela paseky...
22. 12. 2010 | 04:28

Janička napsal(a):

Klaus opět dokázal, za koho kope. Nečas krochtal a utápěl se na tiskovce v křečovitém úsměvu, úsměvu padoucha, neschopu, vypořádat se s korupci. Bylo úbohé se na to dívat. Jejich dny jsou sečteny. K něčemu to však bylo dobré - opět dokázaly, jak prezident, tak i smečka ODS, že jim jde jenom o jejich fleky. A co na to národ? Líbí?
22. 12. 2010 | 04:56

stále rebel napsal(a):

Doporučuji pustit si to video
https://www.youtube.com/watch?v=f4OKyGz1VQQ&feature=PlayList&p=CE2FB03A58A3111F&playnext_from=PL&index=1

Nečas nasměroval ODS k cynismu
https://www.youtube.com/watch?v=VyX-kqykaIo
22. 12. 2010 | 05:53

Nemo napsal(a):

Velmi smutné čtení. Bohužel, taková je reálná skutečnost v Česku na sklonku roku 2010. Tajné dohody uzavírají jen mafie. Koaliční poslanci mají tajnosti před občany, kterým mají sloužit a kterým se mají zpovídat. Neslýchané v demokratické zemi.

Prezident se snížil k roli vrchního kmotra a potvrdil tak na sklonku svého života , že není nestranným prezidentem všech občanů. Na něj padá odpovědnost za všechen marasmus, který tady na začátku své politické kariéry vytvořil a který teď pomáhá udržovat.

Včerejší 12. schůze poslanecké sněmovny v přímém přenosu ukazala, kdo nám vládne. Lháři a zloději.

Jediné zákonné řešení jak odvolat tyto neodvolatelné vidím v silném veřejném mínění, které si vynutí přijetí zákona o referendu. Pak se zase navrátí vláda do rukou tvých lide český.

Šťastné a veselé
22. 12. 2010 | 06:00

honza napsal(a):

Naprosto přesná analýza.Že je Nečas jen svazácký tlučhuba bylo známé už dávno, ale včerejškem se odhalila i jeho naprostá slabost, neschopnost a nekompetentnost řídit vládu. Směšné jsou jeho kecy o boji proti korupci, stačilo pár nahrávek jeho soukmenovců a celý národ viděl, jak se k tomu postavil. Tomu člověku budou věřit už jen hoveni, rumcajsi a jim podobní pravicoví stalinisti. Teď už je evidentní, že hegemonem na pravici bude TOP v čele s padákovým chemikem Mirdou.
22. 12. 2010 | 06:05

Bohumíra napsal(a):

Můžeme si stokrát hrát na demokracii! Stejně v sobě politici nakonec objeví komunistické uvažování. To, co předvedl KLAUS, je ryze normalizační politikaření. "Je to tajné" a prezident sám sobě vystavil potvrzení nikoli na reprezentativní osobu, která nás má pouze reprezentovat, ale Husáka, Brežněva či jiného komunistického potentáta, který měl vrchní pozici ve všem. Klaus svoji komunistickou minulost prostě nezapře. Ještě mu TOLIK lidí bude věřit? Na to, že tento výzkum je horlivě přeplácen prezidentskou kanceláří, je to málo!!
22. 12. 2010 | 06:32

Béda napsal(a):

Koaliční vláda ANTIKORUPČNÍCH VELKOTUNELÁŘŮ a.s. (s akciema na doručitele) v čele s dinosaury Nečasem a Kalouskem včera předvedla další ze skvělých kousků svého vládnutí, když zůskala posvěcení a garance zakladatele prvního velkotunelářského spolku v ČR.

Jen tak dále, holky a kluci! Víc takových Knetigů!
22. 12. 2010 | 06:44

Béda napsal(a):

Otázka,

neměly by se tzv Věci veřejné přejmenovat podle skutečnosti na Věci neveřejné?

Vždyť ve skutečnosti mají zájem všechno tajit a tutlat - kcie na doručitele, hradní smlouvu...
22. 12. 2010 | 06:59

trubač napsal(a):

Klaus, Nečas, Drobil, Kalousek, Schwarzenberg, John, Bárta atd. :
Občané ČR vyližte nám p....
22. 12. 2010 | 07:15

Sladký napsal(a):

A pa prý "Věci veřejné!" Chachacha! Ale čemu se divit v tomto Ultraabsurdistánu?
Ten smích je pořádně trpký, je to spíš k pláči.Ostaně- nic jiného jsem nečekal.Jen člověk mdlého rozumu už dávno nepřišel na to, jakou stranou je ODS.
22. 12. 2010 | 07:17

David napsal(a):

...“Nevládne už na základě koaliční dohody, ani na základě programového prohlášení, které po svém vzniku předložila parlamentu, když jej žádala o vyslovení důvěry, ale na základě jakési tajné dohody kterou parlament nikdy neviděl, a vzhledem k tomu, že pan prezident prohlásil, že sněmovnu, media a veřejnost nemá zajímat, protože je soukromou věcí koaličních stran a jeho jako jejího garanta, nedá se očekávat, že ji někdy uvidí.

Bohužel jsme se dostali z politické krize do permanentní krize, která se díky prezidentovu zásahu velmi brzy může stát i krizí ústavní.

Rozhodně to neznamená, že se tím politické klima uklidní.

...Jenže dnes Věcem veřejným už neuvěří ani jejich vlastní členové a voliči. Po tom, co se staly účastníky tajné vládní dohody, jim už nelze věřit ani jejich jméno.“...
----------------------------
ODS a TOP 09 si hrají s Věcmi veřejnými, jako kočka s myší.

Věci veřejné se stávají stranou bez chuti, bez barvy, ale značně smrdící nedůvěryhodností.

Věci veřejné, v čele s předsedou Johnem, se dnem 21.12.2010 definitivně zařadily mezi dinosaury!

Absurdní divadlo sehrály Věci - VEŘEJNÉ – když souhlasily s nestandardním -  UTAJOVÁNÍM - ústní dohody u prezidenta. To už je vrchol!

Staly se tak stranou Věci NEVEŘEJNÉ.

Při vystoupení Klause, kdy mluvil o nestandardní ústní dohodě, tak Nečas i Kalousek se neudržely neusmát. Tím se prozradili, aniž by si uvědomili, že jejich úsměv prozradil radost, že intrika na Věci veřejné se podařila.

Nemohu si odpustit. Pokud někdo, v tak velmi vážné situaci, v časové tísni přistoupí na nepsanou ústní dohodu, tak není, slušně řečeno, moc rozumný.

Už vidím, jak John třeba za rok občanům vysvětluje v čem spočívala nestandardní ústní dohoda u prezidenta. Všichni ostatní účastníci dohody se na něho vrhnou, jako vosy a vše popřou. Bude to tvrzení proti tvrzení a John bude definitivně zdiskreditován, a to i kdyby měl pravdu.

Nejdřív se udělá utajovaná dohoda a až potom se vyslechne opozice ve sněmovní rozpravě před hlasováním o nedůvěře.

Přitom opozice měla velmi důležité a zásadní výhrady k celé kauze. Každý normální člověk, po vyslechnutí hlasu opozice, by nemohl takové vládě dát důvěru.

Naopak Nečas ve svém projevu jasně naznačil, jakým způsobem se bude do budoucna řešit boj proti korupci. Nechci obsah jeho projevu dále rozebírat, protože se mi z toho vždy udělá špatně.

Opozice ve své kritice vlády, přednesené 21.12.2010, měla naprostou pravdu!

Jak smutné! Je to katastrofa! Vláda je absolutně nedůvěryhodná a má z ostudy kabát.

Potom, co se stalo, může jen hlupák věřit, že máme vládu rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci!!!

Podle mého názoru nastupuje období druhé NORMALIZACE!

Podle mého názoru nás čeká rozvrat zdravotnictví, rozkradení úspor na důchody a generální stávka.

Čeká nás naprostý ROZVRAT společnosti!

Boj proti korupci utržil ránu, z které se už nevzpamatuje! Boj proti korupci skončil! Kauza Drobil je tím odstrašujícím precedentem.

Do budoucna by si Věci veřejné už měly odpustit ty falešné „tanečky“, že proti něčemu protestují, že něco nepodpoří apod. Staly se stranou absolutně nedůvěryhodnou, stranou dinosaurů.

Jestli se nestydí? Čisté svědomí mít už určitě nemohou!

Strana Věci veřejné – „strana přímé demokracie“ – se už naprosto vykašlala na svoje členy a příznivce, když se jich nezeptala v referendu zda souhlasí nebo nesouhlasí s vyslovením nedůvěry  vládě.

Věci veřejné, tím že podpořily vládu, se staly hlasovacím strojem tupých ovcí. Zaslouženou odměnou jim nakonec bude to, že zmizí z politické scény stejně tak rychle, jak se objevily

Díky tomu, že veřejnost zná obsah záznamů, které pořídil Michálek poznáme dobře zda kauza bude nebo nebude zametena pod koberec. Osobně jsem přesvědčen o tom, že bude zametena pod koberec ve stejném stylu, jako to bylo dosud. Aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

Nevěřím, že kauza bude spravedlivě vyřešena, když z jedním z obviněných je předseda vlády.
22. 12. 2010 | 07:17

yara ze země krys napsal(a):

Já bych to tak dramaticky jak píše autor neviděl. Je třeba si vzpomenout, že velmi často v Česku
vše probíhalo podle scénáře jako z kabaretu U Fleků. Takže zase máme u nás místo dramatu kabaret, vždyť vždy když se vložil do politiky občan č.1 V.K., tak z toho byly různé opoziční smlouvy a podobné kraviny. Vždyť i na poli ekonomie vymyslel kupónovou privatizaci což svět doposud neznal. Je to jako v té pohádce kdy herec Pešek měl jitrnici jakou svět neviděl! Ten človíček numero 1 je opravdu, ale opravdu originální. Teď máme nevítězství, dáváme si špatně položené otázky
a opravdu, ale opravdu žádné špinavé peníze neexistují a trh vše srovná ..... No tak teď máme "tajnou dohodu napsanou na hradním toaletním papíře" a svět se bude zase divit a Češi moct chechtat, což mají rádi! Opravdu Švejk mohl vzniknout jen v Čechách a nikde jinde! A jede se dál, pardon krade se dál!
Amen, pardom Enter!
22. 12. 2010 | 07:17

Sladký napsal(a):

chlimbach,O3.17. Podepisuji kondolenční listinu. Agonie demokracie skončila, dodýchala.Až na ten závěr. Národ? Národ,to je "uspaný,spoutaný obr." Nevím, co ho dokážeč probudit.Ale jestli se jednou přece jen probudí, bude lumpům hodně horko.
22. 12. 2010 | 07:21

Béda napsal(a):

Jak je patrno z řečí jistého hovena, který má podle vlastních slov velice vysoké IQ, pan Knetig byl antikorupčním agentem pana Nečase na Drobilově ministerstvu.
22. 12. 2010 | 07:22

mb napsal(a):

Překvapilo mně to opravdu jen trochu, o tom, že ODS, svým sebevražedným zatloukáním a odmítáním se vypořádat s problémem korupce a kmotrovsví, k něčemu takovému spěje, píši již od aprilového puče kmotrů. Překvapila mě jen míra korupce, neočekával jsem, že se bude jednat o sumy v řádu miliard, a překvapil mně hloupý způsob jakým se všichni vedoucí činitelé pokoušeli a pokouší zatloukat, překvapila mně stupidita lidí, od kterých bych čekal alespoň trochu soudnosti.

nelidskost a zatloukání a drzost přinesl do ods jako sudička otec zakladatel václav klaus
22. 12. 2010 | 07:23

vasja napsal(a):

Pane Haasi,
a co by bylo, kdyby vláda padla. Ztratí se čas, možná další oposmlouva se socanem.
Berte to tak, že se stalo menší zlo, pro větší dobro. I když se z toho zvedá kufr.
22. 12. 2010 | 07:24

mb napsal(a):

Svou možná poslední šanci ODS propásla. Ukázala bohužel pravý opak. ODS své černé ovce nejen že ze svého středu nevyhání, ale naopak je kryje a podporuje. Dnes už nejen mně, ale i ostatní diváky sedmiměsíční sebevraždy kdysi velké občanské a demokratické strany, nemůže asi nikdo přesvědčit, že to nejsou právě ty černé ovce, kmotři, kteří stranu ovládli a kontrolují.

nikdy nebyla občanská a nikdy nebyla demokratická ... vždy byla kmotrovská ...
22. 12. 2010 | 07:25

mb napsal(a):

pro ODS je ochrana její vlastní stranické kasy a ochrana zájmů jejích kmotrů důležitější, než důvěra těch kdo při ní stáli do poslední chvíle v dobách těžkých a ještě těžších.

ODS jim dala svým jednáním v této aféře definitivní kopanec.
22. 12. 2010 | 07:26

DH napsal(a):

Demokratická pravda a láska zvítězila nad socialistickou opoziční lží a nenávistí.

Stejně tak, jako se demokratickým hlasováním tvoří zákonný rámec, vytváří se jím i historická pravda a skutečnost. Je velkým zadostiučiněním pro všechny slušné, poctivé a pracovité občany, že rádoby aférka, iniciovaná, jak je stále zřejmější, temnými estébácko komunistickými proruskými strukturami, byla po všerejšku důstojně a demokraticky vyřešena.

Je třeba férově uznat, a dobře vím, že každý poctivý a racionálně uvažující volič se mnou musí, ale opravdu musí souhlasit, že klíčovou úlohu v řešení této drobné neshody sehrál náš všemi uznávaný a moudrý prezident svým státnickým postojem, politickou zkušeností a prozíravostí.

Je naprosto zásadní, aby trapným rozviřováním hnusných podezření o jakési korupci nebo nedejbože nečestném a neférovém tunelování veřejných peněz do stranických pokladen nebyl narušen demokratický a nezbytný proces reforem, zvolených uvědomělými občany v posledních volbách.

Plně stojím na straně ODS a jejího pragmatického stylu vedení politického boje. Naprosto podporuji způsob řešení zvolený prezidentem a jsem ochoten kdykoliv poctivost a nestrannost při výkonu jeho úřadu dosvědčit u soudu.

Hlavu vzhůru, přátelé. Temné spiknutí komunistickozednářských plutokratů bylo spojnými silami našich nejvyšších ústavních činitelů rozmetáno a spravedlnost zvítězila.
22. 12. 2010 | 07:27

ld napsal(a):

Béda,

k té změně názvu...zkratka VV dostala včerejškem nový význam-Vosraly Vás.
22. 12. 2010 | 07:30

vasja napsal(a):

DH.
Připadáte mi pana prof. Hořejšího:))
22. 12. 2010 | 07:32

schlimbach napsal(a):

Poslanci skládají tento slib:

"Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí."

Poslanci ODS, TOP 09 a VV, vzpomínáte si na to ještě? Těžko -(
22. 12. 2010 | 07:34

wiked leaks napsal(a):

Sláva vláda nám vydržela.
Škoda jen těch peněz za prosvícenou elektřinu, benzín při jízdách na hrad.

Vidíme, že některých poslanců (dnes už většiny) se nelze žádnou cestou zbavit, ani ve volbách,ani jinak, poněvadž jsou schopni se hbitě přesunout do jiné strany atd.,

Jedině co by pomohlo, když vynecháme olovo, vyslat je na státní útraty na Hawai, i to by se bohatě republice vyplatilo.
22. 12. 2010 | 07:35

Ládik!!! napsal(a):

Na podobnou situaci si matně vzpomínám - bylo to před cca 50 lety v maňáskovém divadle.
Dnes by se popularita maňásků dala zpeněžit, každý by takového maňáska koupil dětem k vánocům (Krause s opičkou a s miskou kakaových bobů, Standu zaseklého v bytě od strejdy, Kühnla s perem od inkoustu jak utíká od dveří, siamské trojče KaNeJo na operačním stole atd.). Dramatici by mohli začít psát nové hry a připravovat se v pivovaru na presidetskou roli. Myslím, že 1 místo u kremelské zdi je jisté.
22. 12. 2010 | 07:37

DH napsal(a):

Rád bych poznamenal pár důležitých věcí, které byly možná v posledních dnech ne zcela doceněny a správně, tedy demokraticky, pochopeny.

Je důležité jasně říci, že stejně jako v diktatuře určuje zákony a dělení věřejných peněz diktátor, v monarchii monarcha, dělá totéž v demokracii společná vůle koaliční většiny.

Na tom není nic špatného nebo dokonce podezřelého. Naopak, jedině tento demokratický způsob myšlení je možný a žádoucí.

Tak jako se v demokracii, a já vím, že všichni, jeden jako druhý, uznáváme naši drahou republiku za plně etablovanou a dokonale funkční - demokratickou, střídají u moci strany, střídá se i vliv a moc nad veřejnými penězi a jejich směřováním.

Je naprosto jasné, že demokratická pravice směřuje veřejné peníze do rukou svých podporovatelů, tj. velkopodnikatelů, finanční oligarchie a vyšší střední třídy. To je normální, logické a vím, že prakticky všichni s tímto uspořádáním souhlasí, ostatně výsledky voleb mluví jasnou řečí. Uvědomme si, že jen efektivní alokace veřejných prostředků do rukou schopných a organizačně zdatných jedinců přináší kýženou prosperitu prospěšnou nakonec všem!

Nezodpovědná levice směřuje veřejné peníze do rukou chudiny, lůzy, proletariátu, drobných živnostníčků, nižší střední třídy a toho podivného zasmrádlého anarchisticko-intelektuálského podhoubí rádoby občanské společnosti. Tyto neprůhledné, neefektivní, neracionální a nevýnosné struktury finance vždy promrhají a natahují svou bankrotářskou ruku pro další.

Je už, vážení přítomní, tato zásadní pravda konečně jasná? Pokud ano, jsem rád, že jsem nežil svůj den nadarmo.
22. 12. 2010 | 07:45

Naštvaný napsal(a):

"Petr Nečas už nevede ani stranu, ani vládu." píše nějaký láskou nakynulý pravdomluvka. Zase jako z řad toho tábora, prázdné, nenávistné, pomlouvačné a krasořečnicky
nestátotvorné tlachy.
Co dodat: Vede! A to šikovně a moudře. Petře Nečasi, nenechte se těmi tlachali otrávit.
22. 12. 2010 | 07:47

Tupelo napsal(a):

Tato neoliberalni vlada ztratila jakekoliv pravo pouzivat v souvislosti se svoji existenci slovo protikorupcni. Resp. pouzivat ho samozrejme muze, ale toto spojeni bude znit o mnoho smesneji nez jine a pravdivejsi adjektivum: korupcni. Rozsirenim pravicove trikoalice o noveho clena, prezidenta zvoleneho v podivne akci, pri ktere kolabovali poslanci a litaly nabojnice v obalkach (a kterou nekteri odvazne nazyvaji volbou), je stvrzeno to, jake kruhy maji zajem na zachovani teto korupcni vlady. Prosti clenove VV, kteri z Chebu a Pardubic (nebo Hradce?) zadali o odstoupeni ministru VV to nejspis nebudou.

Co se tyce tajne dohody neoliberalu, jak se udrzet u moci, s prispenim sveho garanta, treba nektery z nich (spoluautor protikorupcni prirucky?) zasle popis teto dohody na PirateLeaks. :)

Za zapamatovani stoji ze VSICHNI poslanci VV hlasovali pro tuto vladu v dobe, kdy mohli dokazat ze to mysli s bojem proti korupci aspon jako individuality vazne a hlasovali pro netradicni TAJNOU dohodu s prezidentem, kdy nejspis zcela zapomeli na slovo VEREJNA ve svem nazvu (a nekdejsi apel na transparentnost v CEZKe politice). Osobne bych jim hlas nehodil, ani kdyby iniciovali svrhnuti teto neoliberalni vlady v budoucnu - vcera totiz tako strana dokazala, ze je NAPROSTO stejna jako ostatni a ze jeji chovani neurcuji ideje, ktere hlasila pred volbami ale cachrovani, tajne domluvy, politicke ksefty a kdo vi co jeste.
22. 12. 2010 | 07:47

schlimbach napsal(a):

vasja

v této zemi se začne něco měnit k lepšímu, až podíl občanů, majících stejný názor jako vy, se stane zanedbatelným oproti většině, pro kterou bude podstatné, zda se korupce a podvody odehrávají a jak s nimi zatočit, než to, kdo je páchá (levice, pravice). Institut "menšího zla" je tu jen pro zbabělce a mudrlanty, kteří ze systému těží a touto obezličkou si "namlouvají", že oni jsou vlastně ti správní a uvážliví občané. Opak je pravdou - oni jsou ti, kteří mafiánský režim nakonec udržují při životě, jsou pro mafiány nepostradatelní, protože mafiánů je de facto vždycky málo, oni ale potřebují tupý dav, který "zmáknou", ovládají jej a on jim slouží a udržuje je při síle.

Včera jsme měli jako společnost, levých pravých i středních politických vyznání obrovskou šanci k obrodě a obrovskému skoku vpřed v morální rovině. Bohužel se ukázalo, že s nemorálními vůdci to není možné.
22. 12. 2010 | 07:48

bob napsal(a):

tak si vláda včera demokraticky odhlasovala, že oni krást můžou:-)
22. 12. 2010 | 07:48

jozka napsal(a):

DH:

:-D

Ale je to hodne cernej humor...
22. 12. 2010 | 07:50

vasja napsal(a):

Neblbněte leváci. Sou svátky, budete nezřízeně hodovat a tak nezapomeňte třídit odpad. A u popelnic nedělejte bordel.
22. 12. 2010 | 07:52

Luba napsal(a):

Lidi, bacha:

Držte si kapsy! Jede k vám vládní delegace!
22. 12. 2010 | 07:54

schlimbach napsal(a):

vasja

tupounci vašeho ražení tak dlouho tlačí na pilu, až najednou v údivu zjišťují, že si vytvořili velice početnou skupinu občanů, která "zničením" těchto tupounků může už jedině získat. Pravidlem je, že tito tupounci, ač se domnívají, že jejich možná "vyšší" IQ je nejdůležitější, najednou s hrůzou zjišťují, že IQ je ve své podstatě k ničemu, že se měli soustředit spíše na získání vyššího EQ, protože, pokud by to udělali, tu skupinu proti nim stojící by nikdy nemohli vytvořit.
22. 12. 2010 | 07:59

vasja napsal(a):

Pane schlimbach.
Budu nad tim přemejšlet. Hlavně o tom, kdo je ten tupej dav a jeho úloze v dějinách:))
22. 12. 2010 | 08:00

anti politik napsal(a):

Klus nechápe vážnost situace!!! Teď už proti politikům nestojí masa bezmozků s kterou můžou vorat, jak si o nás politici všeobecně myslí. Navíc jakou legitimitu může mít podpora prezidenta kterého nikdo nevolil a je jen zákulisním dílem ODS a přeběhlíků! Oni se rádi ohánějí mandátem a nemůžu si pomoct jakýže mandát od občanů dostal Klaus na uzavření tajné dohody bez vědomí občanů? že se plete do politiky jako údajně apolitický prezident? K udržení moci kašlou na zákony, etiku, pravidla!! Další ukázka pohrdání lidmi.
22. 12. 2010 | 08:10

vasja napsal(a):

Pane schlimbach,
vstupte do nějaký politický strany a rozsvítí se vám.
Poznáte, z jakých hovad, blbečků a podobnejch, se generují "vrcholní" politici.
Potom budete uvažovat a volit jinak. Pragmaticky.
Když uvidíte, že to hovado je schopno udělat, krom že si přikrade, i něco užitečnýho, tak ho budete i volit. Taková je realita.
22. 12. 2010 | 08:15

Milan napsal(a):

Každá vláda je prezidentovou vládou. Naše Ústava to tak stanoví. Viz čl. 62 písm. a), d), čl. 63 odst. 1 písm. b), čl. 64 odst. 2, čl. 68 odst. 2 a 5, čl. 69 odst. 1, čl. 73, čl. 74, čl. 75.
22. 12. 2010 | 08:21

Cech napsal(a):

Nelze postupovat dál, pokud všem nějaký hodný Ital nevysvětlí pravidla.
Pokud budeme i nadále tápat v nevědomosti, nedosáhneme nikdy tolik potřebného klidu na práci.
Nazývat lid tupým davem, neschopným pochopit nutnost nastolených změn je snadné.Ovšem v okamžiku kdy ten hodný Ital rozdá karty je možné začít tuto hru.Bezesporu je možné garantovat,že ten tupý dav bude více než rovnocenný protihráč.
22. 12. 2010 | 08:22

schlimbach napsal(a):

vasja

politickou stranu už jsme ustavili, máme i svůj program a přidávají se k nám další sympatizanti. Takže, bez obav :) Už se na tom pracuje. Myslím, že realita tak jak ji vidíte, se zásadním způsobem změnila a ještě se velice brzy podstatně změní...
22. 12. 2010 | 08:25

Štefan napsal(a):

Zdravím, navrhuji moto roku 2011

Inu "Lidstvo si bude muset vybrat mezi barbarstvím nebo socialismem " - autorka tohoto výroku je Rosa Luxemburgová, zakladatelka německé KS, (* 1871 +zavražděna 15. ledna 1919 fašisty společně s Karlem Liebnechtem, také zakládajícím členem KS) , právnička, pracovnice německého a mezinárodního dělnického hnutí..

S přátelským pozdravem

Jihlava

P.S. Vše nejlepší v roce 2011
22. 12. 2010 | 08:25

Luba napsal(a):

Životní příběh Petra Nečase byl už i zfilmován.

Práva získala Berlusconiho společnost "La Piovra".

V následující ukázce je Petr Nečas (hraje Tano Carriddi) na audienci u prezidenta republiky (muž s černými brýlemi) a domlouvá s ním další garance pro antikorupční koaliční vládu:

https://www.youtube.com/watch?v=q4f5ePNOFbM&feature=related
22. 12. 2010 | 08:28

jozka napsal(a):

No, pokud tahle vlada udelala pro vasju neco uzitecneho, pak mi vychazi, ze mu umoznila krast. Nic jineho totiz z tehle vlady zatim nevzeslo...
22. 12. 2010 | 08:29

jarpor napsal(a):

Hezký adventní koncert jsem včera večer navštívil... a byl jsem tak trochu "naměko"... tož jsem si ten pocit vychutnával...

Tedy až dnes pár slov, pane Haasi a vážená "Antiklausovská fronto", jak se mi to jeví z replik...

Dobře činíte... čím originálnější a hrubější označení prezidenta, tím lépe... a ještě se dohadujete o copyright...
Mohu-li návrh, já bych dal právo ten nejhrubější do využití Vlkovi... ten si jej zaslouží za to, co tu provádí ke každému, kdo s ním nevyje...

Ano, ano, za vším je Klaus. Sami jej hledáte za vším... a nalézáte... no nevím, zda z něj dělá boha někdo jiný, třeba já s názorem, že ač v letech, má furt "pět pohromadě" ješita jeden...
nebo, a to spíše, ona Vaše "A... fronta"...

Tak prej vládu "nesundali". Jen prý podle autora máme jiného premiéra,
interní dohodou prý president převzal vládu a odpovědnost... snad prezidentský systém odhlasovali...

Asi mi něco uniklo skrze toho koncertu.... Agentury a servery o výše uvedeném mlčí... že by převrat ?
No, soudím, že nikoliv. Jen převrat v mozcích "fronty".
Už viděli kohosi "na zádech"... a možnou vládu socialistů s tichou podporou komunistů a ještě tišší podporou véčkařů... /to je na nobelovku pro toho, kdo má či měl tyto představy.../

Tak vymýšlejte označení prezidenta... a jak je interní, třebas teď okamžitě neveřejná dohoda hrozná, nepřijatelná.. jak si s národem kdosi "hraje"... /jakoby si jinde s jinými tajnými interními dohodami nehráli.../

Proč jsou rušičky na jakémsi státním fondu a kde všude jinde... /tam se taky TAJNĚ cosi dohaduje a dokonce KONÁ/...
kdo je tam nainstaloval, kdo je spravuje, na jakém právním podkladě...
proč např. peníze takových fondů neleží např. v ČNB, veřejně a průhledně, a i peníze jiných státních velkopodniků, aby byl vyloučen zroj financování stran z úroků...
kdo to začal, kdo a kdy to nastavil /že by ten Klaus, nebo jiný taky bůh ? - mimochodem a co na hradě - je tam taky rušička?/
... to není důležité. To "frontu"
ani nenapadne, jsou přece zaměstnáni čímsi jiným... máváním fanglema proti korupci.

Pan Michálek opravdu cosi odhalil.. jakože, dle mého, mohl možná jinak a víc a hloub... nicméně to, o čem píše autor, to jsou jen dohady, když nechci napsat jiný, možná pro někoho dehonestující termín... Asi je to politologické...

Tož se bavte... Ten shora, ( teď nevím zda mám nepsat Bůh nebo Klaus, protože to u mnohých splývá... ) tedy se vyhnu...
ten shora se dívá, ten to vidí...

Hezký den
P.S. Taky prý se politické klima neuklidní... no to by jeden neřkl, na to by nepřišel, kdyby mu to někdo moudrý neřekl. Díky. A souhlas.
22. 12. 2010 | 08:31

XXX napsal(a):

Ivo Singer, Nebovidy
Úterý, 21.prosince 2010, 19:14:20 | Souhlasím | Nesouhlasím | +269

Je to už nechutné jak se vláda vysmívá národu.Je to pro náš stát ostuda a dopadne to pro všechny špatně.
No na každé zprávě je možná troška pravdy
http://tajemstvi-klause.blogspot.com/
22. 12. 2010 | 08:33

karel h. napsal(a):

Myslím, že situace má řadu nuancí a vyvíjí se. Vláda je opravdu polomrtvá, ale pokud se stane to, že motorem se stane TOP09 se svými reformami, tak a la long se může Česko vymanit z řady potíží - a věřím, že i odbory to skousnou, protože nebude až tak nejhůř - za pár let. Pokud se od VV neodvrátí masivně veřejnost, tak lze čekat, že nová politická hvězda pan Bárta může ještě mnohé v budoucnu znamenat. Ví, jak to chodí v "normálním" životě, jaké jsou praktické zákony podnikání (v dobrém slova smyslu) - tedy, že nic není zadarmo, že se na člověka starosti jen hrnou a musí jim sám čelit. Jeho názory jsou syrové, ale zdravé a myslím, že se politicky hodně naučil. Rozhodně patří mezi asi 4 ministry, kteří jsou vidět a je také vidět, že něco dělají. Na ostatní (a kupodivu jsou to ministři ODS) si jen těžko vzpomenu na jména.
22. 12. 2010 | 08:37

Marcus Agrippa napsal(a):

ČR spadla na úroveň Lukašenkova režimu. Jen mě děsí čeho jsou tyhle lidi ještě schopní. Příšerné.
22. 12. 2010 | 08:39

vasja napsal(a):

schlimbach napsal(a):
vasja

politickou stranu už jsme ustavili, máme i svůj program a přidávají se k nám další sympatizanti. Takže, bez obav :) Už se na tom pracuje. Myslím, že realita tak jak ji vidíte, se zásadním způsobem změnila......
------------------------------------------

Pane schlimbach.
Nic se nemění a nezmění. To byste musel vyměnit lidi.
Vzpomeňte na Unii svobody. To bylo hukotu, jásotu.......
A ve finále byl Němec - justiční mafian a Karel Kühnl.
To je ten, co polední den ve službě podepsal tu zloděnu s gripenama.
Hodně štěstí.
22. 12. 2010 | 08:39

Petr z Tábora napsal(a):

Nesouhlasím s Vaší tezí, že odpovědnost za vládu převzal VK a že je to vláda prezidenta republiky. Moudře do toho vstoupil, aby uklidnil situaci a podpořil setrvání vládní koalice vzešlé z demokratických voleb.
Alternativou by byla nestabilita a hledání nové koalice ze stran s rozdílných politickýcm programem.Mimo jiné si vzpomeňte jak se svého času VK obdobně choval státotvorně v období soc.dem. vlád.
22. 12. 2010 | 08:39

Já nic já muzikant napsal(a):

Já se opravdu a upřímně bavím.:-)))

"Taťka Šmoula" , který prý neumí "spojovat", ale jen "rozdělovat" opět ukázal, kdo je tady politická No.1
Ostatní jen čumí na drát a píší blogy.
22. 12. 2010 | 08:43

Sladký napsal(a):

DH.oklona, klobouk dolů, vaše příspěvky jsou opravdu skvělé a čím dál lepší.Bohužel, také děsivé a skličující.
22. 12. 2010 | 08:44

Sladký napsal(a):

Muzikante, být největším hajzlem v senkruvni není nic povznášejícího.Ale ty si zřejmě ve smradu libuješ, OK, fetuj dál.
22. 12. 2010 | 08:45

deep throat napsal(a):

Na chování nejen VV odpovím jedním klasickým vtipem. "Co se stane, když přijde jeptiška do bordelu? Stane se z jeptišky k.rva nebo z bordelu klášter?" Všichni, co přicházejí k moci tvrdí, že bordel přebudují na klášter a vono to čirou náhodou v Česku dycínky dopadne přesně naopak!
22. 12. 2010 | 08:48

Jedla napsal(a):

Já Vám nevím. Tajná dohoda, Martinů ven, Michálek zpět, schovat se za Klause jako pokus neztratit tvář...
Co jsem, (... zaklení, vytečkováno ...) čekal? Zázrak? Pád špatné vlády a její nahrazení dobrou vládou? Jakou? Vždyť posílil Kalousek !
On nic nevidět, neslyšet, on být loajální, splehlivá, on věřit masa předsedóóó "koaliční partner", jeho vlastní předsedóóó kauzu zaspat a na samým začátku říct, jak je rádo že nejdřív skončit až pak začít.
ODS se už nezbaví bláta a kolomaze, veverky zradily vlastní étos, a on Kalous sova ušatá, je ten racionální pragmatik, skoro by se řeklo "klidná síla", co nás v krizi v krizi (vládní uvnitř ekonomické) chrání naráz před Řeckem (škrtat, škrtat, škrtat, skazaľ taváršč Lénin) i Irskem (rvát prachy bankám, dokud nepuknou, jak pravil Marx).

Jdu se vožrat. Kdyby spolu s tím policajtem Martinů šla aspoň i Vesecká, vožral bych se míň.

Mimochodem - parodie na 7 statečných (Kaiser a Lábus) s tím předsedóóó je na youtube zablokovaná. Vožeru se radši víc.
22. 12. 2010 | 08:51

JF napsal(a):

pan Haas: docela příkladný je Váš údiv "o vládě prezidenta republiky"

Pokud ministři chodí na schůzky s prezidentem je to defakto již prezidentský systém. Pokud se to nyní dodatečně i takto pojmenovalo je to naprosto v pořádku.

Pochopte že i premiér má v případě své nezpůsobilosti vykonávat svá práva a povinnosti(;-)) své občanské právo na opatrovníka. Pokud je jím vyšší ústavní činitel je to naprosto v pořádku.

???? "V našem ústavním systému věc neobvyklá.
" ???? ... co to je?

Probuďte se ze sna toho že co si říká demokracie je demokracie. Pokud si to myslíte, tak to je čilý formalismus.

Považte - i NDR byla demokratická země???

Demokracie není ideologie, demokracie je pouze název pro zřízení v kterém si společnost řeší své denní záležitosti dle svých potřeb. Demokratická může být potom i totolita.

Demokracie stojí na každé jednotlivosti - i té zdánlivě nedůležité jako je jedno "manažerské" pochybení ... ;-)))

pěkný den!

ps: buďte obezřetný u dlouhých a pěkných projevů i u pěkných názvů politických stran. Mimochodem jsou to závazky, které musí být někde vidět v reálu. Třeba i u soudu atd ...
22. 12. 2010 | 08:54

franťýk napsal(a):

Co to je ta tajná ústní dohoda? Moje babička (dej pámbu nebe) vždycky říkávala "co je šeptem, to je čertem". Takže co hlídací psi demokracie? Budou hrabat, štěkat a kousat nebo jen olizovat ručičky, které je vážou k boudě?
22. 12. 2010 | 09:00

modrý edvard napsal(a):

s článkem souhlasím. Jen to nevidím tak černě, ale více černěji. Jde o to, že se p. Klaus opět stává předsedou ODS. Má tč. popularitu 60 nebo kolik procent. Pronese řeč o sudetských Němcích, globálním oteplování a EU, jeho popularita zase o něco stoupne a popularita ODS taky. Kromě toho , volby jsou za 3 roky, za tu dobu budou mít aféry i všichni ostatní (vzpomeňme decentně p. Severu, Ratha, Filipa aj.). ODS dostane se volbách svých 30%, ČSSD 25%. Uzavřou smlouvu. Takže se z toho srabu nedostaneme.
22. 12. 2010 | 09:00

xxx napsal(a):

A to jste dělal tomu .....
z Hradu několik let poradce!
Věříte ještě sám sobě?
A jak se na tuto dobu po letech sám díváte? Svěřte se nám.
22. 12. 2010 | 09:03

vlk napsal(a):

Pane haasi,
opět , bezvadná analýza. Mohu podotknout jen pár drobností. bylo nás tady v diskusích na Aktuálně několik , kteří jsme reagovali na nadšené blogy - Urban a jiné, po instalaci Nečas e do čela ODs, že s e jedná o slabocha, jehož jedinou a největší předností byla a je loajality, s kterou kryl všechny minulé průšvihy ODs , ať už byly jakékoli. Od Sinhy, Bacse, Pepy z Hong Kongu, přes Sarajevo, Kubiceho volby, obě prezidentské volby, Dalíkovu většinu, řebíčkování , čunkiádua justiční mafii, oposmlouvu, prostě kryl vždy veškerou špínu. Tvrdili jsme, na rozdíl od naivních optimistů, že u toho setrvá. Stalo se. někteří z nás pak tvrdili i to, že Nečas není lídr. Že to je v podstatě slaboch. úředníček, co trpělivě , se snahou si to s nikým nerozházet, šplhal vzhůru. I to s e stalo. Včera odevzdáním předsedování straně i vládě do rukou Kluas e jen opakoval svlj gag z minula, kd y nejdřív převzal ministerský psit s e slovy, že s ena něm udělá nebo oddělá. Aby s e druhý d en z něj podělal a funkci nevzal. Totéž udělal včera. A vlastně už d začátku afery Drobil. Nejdřív v ní žadu týdnů dělal mrtvého brouka, vlastně ne, mrtvý boruk by nenaprískal toho, kdo oznamuje korupci tomu na koho ji oznamuje. Prostě děla polomrtvého brouka. Následně vyslovil svou důvěru v korupci namočeným a urazil toho, kdo na korupcii poukázal. měl s vou šanci. Pokdu by byl na zařátku skandálu vystoupil a v duchu toho jak hřímal na kongresu modrých o své neúplatnosti a čistotě a o tom, jak to bud e vyžadovat od svéhookolá icelé ODS sdělil národu něco ve smyslu: Odvolal jsme Drobila z funkce ministra. Dnešním dnem. Současně vyzývám téhož, aby okamžitě složil poslanecký mandát i stranickou funkci místopředsedy. Pokud tak neučiní do 24 hodin, odevzdám já , Petr Nečas, svou demisi do rukou prezidenta republiky. pokud by byl jednal takto, byl by s e v ČR zrodil státník. Jednal jak jednal. Oddělal se a podělal s e zároveň. Tím překonal svůj minulý výkon.
A ještě pár slov. nejméně dva z nás diskutujícíh, tedy paní
S.Š. a moje maličkost jsme tu analyzovali, že Klaus si připravuje už teď svůj návrat do čela ODS. A že Nečas je jen jeho šachová figurka. Stalo se. nečas je prostě jen subalterní úředníček Který je zajímavý pro Klause a kmotryv ODS jen tím , že ochotně dlěá zeď a že ji světe div se, v ODS , dělá zadarmo!
Povšerejšku, kd y se odhalsovalo v parlamentuu 118 hlasy, že rozkrádat veřejné peníze je normální, už někdo, kdo dělá ochotně zadarmo zeď nebud e zapotřebí. Bood bye Petr Nečas!
22. 12. 2010 | 09:11

yyy napsal(a):

To deep throat:
Přesné.Ale ne v každém bordelu je bordeltata!
To autor: Vynechal jste ve výčtu
"čisté" od Kalouse. Náhoda nebo
přesedlání?
Kalous je "vyčištěný"přímo vizírem! Zírám!
22. 12. 2010 | 09:16

schlimbach napsal(a):

Vlk

super napsáno :)
22. 12. 2010 | 09:33

S.Š. napsal(a):

Pěkný den všem : vedle čl. pana Haase by se teď hodilo ještě pokračování nedávného textu Václava Žáka "Eroze ústavy", pro připomenutí, tady je

http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/825593

Jsem zvědavá, co teď bude psát právnická obec. Jako již tradičně, asi nic.

Autorovi, aktualne.cz, najmě panu L. Stejskalovi, a všem diskutujícím přeji klidné a spokojené Vánoce a nám všem více občanské vzpřímenosti v příštím roce.
22. 12. 2010 | 09:38

Vico napsal(a):

Autor : Pěkný komentář.Jen nesdílím autorův údiv nad stupiditou,s jakou vedoucí činitelé zatloukají pokus o půlmiliardovou loupež z veřejných prostředků/rozpočtová odpovědnost k vlastní kapse :-)/.

Když už jednou beze ztráty kytky prošla historka o Pepovi z Hong-kongu, projde stupidita i nyní. Ona to není stupidita, ale sebevědomá drzost mafiánů, kteří si jsou dobře vědomi, že je vše "ve vatě" a přidrzlými povídačkami jen ponižují snaživé řadové policajty, kteří na ně nemají..

K Vlkovu komentáři bych jen přidal, že tehdy se Nečas místo "udělal" tak podělal, ale alespoň odešel někam/aby si mohl utřít zadek a vrátit se/.

Tentokrát se Nečas rovněž podělal, ale předsedou vlády zůstává.Stal se tak, s tím souhlasím,Klausovou figurkou, ale s řídkým exkrementem v kalhotech. Tím ovšem figurka ztrácí svou hodnotu, neboť smrdí a není vyloučeno, že do spoďárů přijde další nálož.

S tou "čistotou" se stala jedna chyba. Posuzovala se jen podle košile a nikoliv podle spodního prádla.

O komické VV - pokračování příště :-)
22. 12. 2010 | 09:45

ld napsal(a):

Vico,

nemáte na Parkanovou mail? Chtělo by to nějakou oslavnou písničku, aby hitparády ožily.
22. 12. 2010 | 09:53

scallop napsal(a):

Pekny komentar. Slabost Petra Necase kontrastuje s Mirkem Topolankem. Ten vydrzel i permanentni utoky hradniho dedka a jeho vlada skoncila relativne se cti. (Ve smyslu, ze on tam nebyl jen figurka jako Necas.)

Uvidime, kdy se situace v ODS vyjasni. To se stane nejpozdeji pri pristi volbe prezidenta.
22. 12. 2010 | 09:53

jarpor napsal(a):

Ano Vlku.

Dobrý popis, podle Vás totálně špatného. A v mnohém i podle mne.

A alternativa ? Vaše lepší alternativa ?
Paroubek, Palas, Benda... nebo Tvrdík, Sobotka, Rath... či snad Filip s Grebeníčkem ?

Stále na tu Vaši lepší alternativu čekám... a asi nejsem sám.

Dle mého, ona jiná, lepší, nebo významně lepší není. Snad lepší v jednou a horší zase v druhém...
Proč ? Protože, stále platí to, co jsem mnohokrát napsal :
jeden za 18, druhý za 20 - 2
a to, za co schytávám od těch, kteří "přece jsou lepší, jsou řádní, jsou rovní, nic nezneužívají, nic neprojedli, neprobendili, tak se na ničem nebudou podílet..." :
Jací jsme dole, takoví jsou nahoře. S vlastnostmi dobrými i špatnými a přizpůsobujíce si správu veřejných věcí, tak jak vyhovuje názoru, jež mají...
Tak to dělali, dělají a budou dělat všichni, kteří se demokratickými volbami dostanou "k veslu". Někdo více, někdo méně morální..

Jak se to o té demokracii říká - nelepší ze všeho špatného ...
Chvála bohu , jak říkáme my ateisti, za ni.

Spokojené Vánoce a vše dobré v novém roce i Vám, paní S.Š.

Hezký den
22. 12. 2010 | 10:00

Franta napsal(a):

Nechápu proč by náš soudruh prezident nemohl být i předsedou nebo generálním tajemníkem naší pravicové strany ODS ??? a přitom kontrolovat vládu a policii... Za období socialismu jsme si na to všichni už zvyklí a všichni jsme s tím byli spokojení.. Např. náš soudruh Gustav Husák byl generálním tajemníkem ÚV KSČ a prezidentem celé republiky a všichni ho měli rádi...A náš soudruh prezident je stejně chytrý a piše také hodně knih...
22. 12. 2010 | 10:03

Sims. napsal(a):

Pane autore, lehkým perem jste popsal těžké časy v naší zemi. Vaše predikce se začínají naplňovat, škoda, že Vaše blogy nečetli pozorně aktéři dnešní komedie, včetně hradu.
Nemuseli by přemýšlet o své budoucnosti a věštit si z koule.
22. 12. 2010 | 10:04

Chytrak XY napsal(a):

Neskutecne mnoho gramatickych chyb!!! Jinak zajimave myslenky...
22. 12. 2010 | 10:05

petr1962 napsal(a):

Vlk špičková analýza.Musím uznat že Vám to myslí.Máte stoprocentní pravdu.
22. 12. 2010 | 10:05

petra500 napsal(a):

v česku mame klousokracii a p.nečas.bere plat zanic.mněl byho předat klousovi.lide jsou zhuneseni postojem tajnych věci.jeto na nesamet,česko se kněmu bliži.
22. 12. 2010 | 10:09

já napsal(a):

Že budou VV potížisti jsme si s kolegy řekli hned po volbách, stejně jako Strana zelených....Nečase se zastávat nechci, ale kdyby už v létě John poslal Michálka na policii tak jak měl a nenaváděl ho k nahrávání s pomocí kamaráda Janka Ktoupy, tak se tenhle kabaret ani nemusel konat. Je pravdou, že vyšetřování korupce není náplní BIS, která se v této věci nemůže angažovat. A jak řekli právníci, vzhledem k tomu, že trestný čin tunelování nebyl dokonán, ani nezačal ve smyslu, že by se to dalo prokázat např. nějakými nestandardními machinacemi ve fondu, těžko se něco prokáže. V zákonu bylo zrušeno stíhání za pokus, nyní ten trestný čin musí proběhnout - a to se nestalo....Tím, že to zveřejnila mf dNES - PŘÍLIŠ BRZY,tak to celé zazdila a těžko někdo něco někomu dokáže....Ale takovéhle základy by John měl znát a podle toho se chovat. Už prostě není novinář. Myslím si, že VV se samy odepsaly....
22. 12. 2010 | 10:09

Josef napsal(a):

Výtečně, už aby byla u vlády levice a abychom už konečně dohnali Řecko s Irskem, velice se těším. :-)
22. 12. 2010 | 10:09

Paterik napsal(a):

Nečas čelil první velké zkoušce a neobstál. To je evidentní. Jeho pozice v ODS každopádně silně oslabí. ODS pokračuje v cestě za nižšími preferencemi. Pokud se sebou rychle něco neudělá, v čele ji vystřídá TOPka.

Obávám se ale, že příznivci levice jásají zbytečně. Až se k moci dostane jejich oblíbená strana, bude krást stejně. Snad do té doby někde na našem území najdeme ty ropné vrty...
22. 12. 2010 | 10:09

almost glossed™ napsal(a):

vlk: Souhlas, až na to, že Nečas zjevně jen volil menší ze dvou zel. I kdyby se chtěl projevit jako onen státník (a já věřím, že by si tuto příležitost při svých současných ambicích nenechal ujít), s největší pravděpodobností nemohl. Jako předseda ODS má přehled o financování ODS, je do spousty věcí přímo či nepřímo zapleten, takže prostě jednal na základě racionální úvahy, co jej může poškodit méně. Jinak by to jeho okázalé vyzdvihování Drobila, v době, kdy bylo jasné, že to může jeho popularitě jen uškodit, nedávalo smysl.
22. 12. 2010 | 10:10

já napsal(a):

mělo tam být napsáno - naváděl ho k nahrávání...
22. 12. 2010 | 10:11

Paterik napsal(a):

Já:

Osobně si myslím, že John udělal dobře. Policie nikdy nic nevyšetří, alespoň co se týká korupce. Podívejte se, jak dopadl Kořistka. Neměl nahrávky a tak věc skončila v koši.
22. 12. 2010 | 10:12

almost glossed™ napsal(a):

P.S. Částek v řádech stamilionů a miliard ve financování své strany už si asi všimne i předseda ODS. :-)
22. 12. 2010 | 10:13

deep throat napsal(a):

Vzpomněl jsem si na Werichovu větu z jedné slavných her VW:"Odcházím se historicky znemožnit". Je vidět, že Radek John a nakonec celé VV si to vzaly k srdci a povedlo se jim to neskutečně brzičko!
22. 12. 2010 | 10:14

Zdenek napsal(a):

Nikdy jsem si prezidenta Klause nevážil a nebyl pro mne důvěryhodný člověk. A tenhle náhled se u mne utvrdil už v době při předvolebním (prezidenta) projevu lhal do kamer celému národu... A že se nemýlím, mne ukázal jeho Lukašenkovský syndrom....
Bohužel on si to ve své samolibosti nikdy nepřipustí...
Když čtu diskuze ohledně (nebudu psát našeho, protože já jsem si ho nezvolil) prezidenta, mám jen otázku: Kde se bere těch 70% oblíbenosti, kterými se tak rád ohání?
22. 12. 2010 | 10:14

vlk napsal(a):

Pani S.Š.
i vám hezké klidné Vánoce. A přijměte upřímnnou závist. Totiž, že je asi budete trávit někde, kde si zastupitelé nedohlasojí , že krást je normální. Kde se při boji proti korupci nedělají tajné dohody, kde naopak s e dbá na to, aby takové dohody byly co nejšíře publikovány. Kde prezident respektuje ústavní soud a nestavíse do role Vrchního pontifika, kd e prezident co garantuje nějakou tajnou dohodu proti korupci neutíká před právníky, nezhasíná, je s chopen rozeznat špinavé peníze. Aby mohl být eventuálně garantem takové dohody. Kd e s předsedou vlády nemůže stát člověk,co dělá zeď. Prostě, že žijete v civilizaci. Moc Vám to závidím. Hodně zdraví Vám i Vašim blízkým do roku 2011 a také kapku štěstí.

petr1962 +schlimbach
díky za květiny. Al e už jsme napsal lepší věci. Vážně. ostatně - Jirko, ty jsi byl taky moc dobrý. Však jsem ti to napsal.
22. 12. 2010 | 10:15

JF napsal(a):

Zdenek: "Kde se bere těch 70% oblíbenosti"

Je dobré kromě toho co se říká vědět kdo to říká ... toliko k těm 70%

To vám nikdo neřekne, na to si musíme přijít každá sám. a dohromady sami - taková je myslím demokracie.

Poznáme to? Nebo půjdeme za někým kdo nám to řekne ...

pěkný den!
22. 12. 2010 | 10:18

peturin napsal(a):

No,pan Haas přehání.Bylo normální, že se Neačas postavil za svého ministra. Pokud je pravda,že si pan Knetig bohapustě vymýšlel a naparoval se a dráždil šéfa fondu pana Michálka, nelze se divit, že Drobil vcelku nic nenadrobil. Byla to vlastně provokace. Nečas na ni naletěl. VV z toho vyvodily, jako zatím rétoričtí potírači korupce, fantastické představy o neskutečné míře korupce a "totálním" selhání premiéra. Nic z toho asi není pravda. Prezident udělal jen to, co musel. Rozparáděné VV umravnil, aby vláda nepadla. Bouře ve sklenici vody se uklidní a pan Haas taky možná ubere. Kritika se dobře píše i čte.Lidé snadno podléhají negativním představám. Pan Haas přilil trochu oleje do ohně, nic víc.
22. 12. 2010 | 10:18

vlk napsal(a):

almoste
je celkem jedno , proč udělal, co uděla. Tím nnechci tvé vývody nijak marginalizovat. Mají hlavu a patu.Nicméně, já popisuji to, CO MĚL UDĚLAT. Aby dostál svému vlekohubému prohlášení naposledním kongresu strak. Pan Stejskal jistě pochopí, že termín kongres strak je v daných souvislostech nikoli pokus o urážku, ale přesným pojmenováním situace.
22. 12. 2010 | 10:19

já napsal(a):

No je to pravda, věřím, že asi na tu policii Michálek nechtěl, že ji nevěří, ale ta BIS je také mimo hru...je tedy zoufalé, že tu vlastně není nikdo, na koho se obrátit...Vždyť stačí se podívat na jakoukoli větší kauzu - nikdy se nic nedotáhlo do konce. Běžný zlodějíček jde sedět a ti, co vytunelují miliony nedostanou většinou ani podmínku...Ale jsem jinak ráda, že vláda nepadla,sice na nás sehráli frašku, jeden to házel na druhého..., protože vláda levice...no to si neumím ani představit...Vím, že lidi jsou naštvaní kvůli penězům (mě osobně se to také týká), ale je lepší něco omezit nyní,udělat reformy, než pak mít megaškrty jako má třeba Řecko.To by lidé teprve "brečeli"....
22. 12. 2010 | 10:19

luk napsal(a):

ODS vždy existovala jen kvůli tomu, aby vytvářela kanály na přečerpávání peněz dańových poplatníků do kapes zlodějů a darebáků. Začalo to Klausovou privatizací, kdy nikdy nezaplacené podnuiky přešly do rukou tunelářů a zatím to končí skandálem Drobil. Bohužel jsme tak pitomý národ,že to voliči nevidí a stále se nechávají zastrašovat socany a komunistya nechávají modrou mafii vládnout.
22. 12. 2010 | 10:21

Ostravak ostravski napsal(a):

Tak nějak bych doporučil namísto pláče,nad politickou NEkultůrou v téhle svrabem prolezlé zemi vzít klacky a tu pakáž sněmovní i senátní hnát k Neumětelům.Ale jak jest s historie obecně známo,tenhle národ to neudělal snad nikdy a nechá si od věrchušky kálet na hlavu do skonání světa.Nebo se mýlím?
22. 12. 2010 | 10:22

Já napsal(a):

A souhlasím s PETURINEM. Měla by se zohlednit presumce neviny, dokud se nic neprokáže, nejde dělat unáhlené závěry. Tohle mě tedy štvalo, nikdo ještě nic nevyšetřil, nedokázal, ale už se jen odsuzovalo a odsuzovalo....a dělaly se unáhlené závěry.
22. 12. 2010 | 10:24

Mirek napsal(a):

Já jsem pro defenestraci !
už jich tu pár bylo a občas je to prostě potřeba
22. 12. 2010 | 10:24

fred napsal(a):

Klausovi šlo jenom o koryto.
Vždyť mají v koaliční smlouvě přímou volbu prezidenta.
Přece by to nenechal padnout.
22. 12. 2010 | 10:27

jim napsal(a):

Řečeno natvrdo - Váš blog se mi líbil! Ale! Ten kmotrovský kopanec na závěr byl hodný projevu Páně (pardon) Soudruha Grebeníčka, který ten pozdní večer ve sněmovně přenesl.
P.S. Slovo kmotr tam padlo snad 25x či 50x?
22. 12. 2010 | 10:28

mravenec napsal(a):

´Plně souhlasím. Jen nechápu některé, kterým tento korupční způsob vládnutí a zasahování do vyšetřování nevadí. Asi kradou.
Vidím to také ještě černěji. Vládní bagtelizace problémů jakým je opomíjené zdravotnictví, destrukce státní správy, mizerné a děravé zákony, které ochraňují korupci a zloděje. Komunistické zasahování nyní již do vyšetřování a vynášení údajů,navádění na likvidaci důkazů. Špinění lidí, kteří upozorní na korupci a naopak zlehčování pochybení lidí v nejvyšších patrech. Se starými kmotry nic dobrého nás nečeká.
22. 12. 2010 | 10:30

schlimbach napsal(a):myslím, že pro BIS to byla práce, protože se jedná o nastavení mechanismů, které jsou v přímém rozporu s demokratickými principy společnosti, které ji podkopávají a de facto likvidují. Zde nejde jen o nějaký ekonomický trestný čin, jde o samu podstatu fungování demokracie. Jenže, aby se mohla BIS ka využít, museli bychom mít v čele vlády státníka, ne prokorupčního slabocha -(
22. 12. 2010 | 10:33

karel h. napsal(a):

Něco k Vlkovu rozboru - zajímavé jsou motivy Klausova vládnutí z Hradu - můžeme o tom jen spekulovat, ale velmi mi připomíná Mitteranda, ke kterému se přiřadil i svým přesunem prezidenta z reprezentativní figurky do role rozhodného faktoru naší dnešní politiky. Osobně se domnívám, že jeho postoj by se dl vyjádřit "psi štěkají a karavana táhne dál", tedy jeho konání je podřízeno tomu, aby jednou historie hodnotila velké české prezidenty tak, aby on v nich měl význačné místo hned vedle Masaryka (nebo dokonce nad ním). Osobně se mi trakový vizionářský přístup líbí (má to strategii apři zajištění lepší budoucnosti Česka a jeho občanů), i když některé momentální výroky jsou diskutabilní (např. polus na Primě, že by byl rád, kdyby se Drobil vrátil).
22. 12. 2010 | 10:35

tata napsal(a):

pane JARPOR

zjištuji že mi vaše přispěvky činí jako když mava toreador v areně bykovi před nosem,myslym že jste se celkem znemožnil dost,uplně nakonec pod předposledním panem HAASEM,........
Vážený pane Klíči,.....
MALOKDY SE VIDÍ takova zaslepenost,převracení faktu,nechtět vidět co je zřejme,a když jste dotlačen uznat že to co jste psal byla blbost velkolepě to otočite ve svoje zdanlive vitězství,ktere vidite vy a par zaslepenych.

TO ŽE VIDITE JINAK,je vpořadku,jenže jeden nezpochybnitelny fakt tady nastal a ve sve zaslepenosti ho nevidite nebo huř nechcete vidět.

TATO KAUZA PROZŘEJMILA jeden naprosto nespochibnitelny fakt co u slušnych lidí jakehokoliv vidění pruřezem pol.spektrem,panu prezidentovi nejde a tudiž nikdy nešlo o čistost politiky,vždy mu šlo především o prosazení jeho zajmu,ted je naprosto jasne že to není pomluva ,,,černe penize nejsou,,a vtom duch vždy jednal a jedná,

DNES se da ze 100 jistotou že nevidaná věc se stala skutkem našel se člověk ktery chce svou prací vykonavat poctivě,ano ty řeči je to hrdina moc nesedí,protože takle by se měl chovat každy ale vtom protikladu,panu prezidentu,Nečasu to slovo hrdina je namistě.

Když ani ted nevidite ten protiklad,MICHALEK -Drobil ZNAMENA,BOHUŽEL JSTE SE ZAŘADILpo bok těchto lidi co obhajují špinu,a nejde pravě oto že kdyby pan MICHALEK JEDNAL jinak,že se mohlo vyšetřit vic,,nemyslym,, ale ani neřikam že vtomto nemusite myt pravdu ale jen vtomto jedinem.
ALE TAKE mohla tato kauza vubec nebyt což by bylo mnohem horší.

ALE TED KDYŽ JE ZŘEJME Na 200procent že všechno je autentične ,nezvalšovane,VĚTY pana DROBILA NEJDE vykladat jinak než že chtěl minimalně zamest problem pod koberec,ač ,,,tomu nevěřim,,stou korupcí nemusel myt co do činění timto nemoralnim činem nemuže vykonavat MINISTRA ANO namitnete vždyt podal rezignaci ale tady je ten zadrhel co bud nechcete nebo svou zaslepeností nevidite,ODEŠEL NE s hanbou cejchem takove lidi mi nechcem a netrpime jako vlada protikorupční.

A CO SE STANE vaš oslavovany prezident prohlasí někdo mu nadrobil,ten člověk byl na svem mistě,tim se president postavil naprosto a jednoznačně na stranu špiny

PAN Nečas PROHLAŠUJE jak mu duvěřuje,naopak pan MICHALEK JE NEDUVĚRIHODNY,myslym že několik obrazku vystihujicíjak se směji,kratce po rezignaci,snimek zase po přežití neduvěry naprosto janě ukazují co proně špina znamena.

TED SE VRACIM k same podstatě,oba jsme dosud měli tendenci,samozřejmě uplně jinym zpusobem ale princip byl stejny,se nak vyjadřovat k čistotě moralce nevhodnosti VY zprava ja zleva samozřejmě tim že naše pohledy jsou dimetralně odlišné,tudiž jsme věčinou dochazeli mockrat k uplně jinym zavěrum co ja považuju uplně za normalní a běžne,občas jste mi vytkl že vym co si myslite a překrucujuto,občas ja byla to takova hra

JENŽE to byli pohledy určiteho poilitickeho směru,TED I KDYŽ tam ten politicky podtex kouka myslim tim to směrovaní teto kauzy je tam jeden nezpochybnitelny fakt,

chovaní pana Drobila jeho větou,,vemte je za ruce zničte dukazy,slibte jako katolik že dalši nejsou a pojedem dal,nebo mi budete dělat naměstka,nebo 3 neznam tu mi řekněte sam,,volne podani ne doslovne,,,NAVIC pan DROBIL JAK SEM SE DOČETod pana Kliče si zakaždym slovem STOPROCENTNĚ STOJÍ

což pro kazdeho slušneho člověka je naprosto nepřijatelneho a znamena kdo muže pana Drobila považovat za akceptovatelneho v teto funkci stoji na straně špiny,pak ovšem tam stojite pod tim praporem i vy a vaš moralisticky přispěvek namě čini to co sem napsal v uvodu
22. 12. 2010 | 10:36

Karel Matoušek napsal(a):

Dobrý. Ještě si vyřešit rozdíl mezi 'mě' a 'mně', abychom se neztrapňovali gramatikou.
22. 12. 2010 | 10:39

Kony napsal(a):

Jednou kdosi velmi prozíravý napsal: Až se jednou chopí nezávislí historikové, nezapletení do pavučin pražských vztahů životopisu na téma Václav Klaus,zařadí ho za škody, které tento psychopat nadělal hned za Gottwalda. Myslím, že se tato předpověď blíží naplnění.
22. 12. 2010 | 10:39

S.Š. napsal(a):

Nene, vlku, jsem doma, jako každé Vánoce, zdravím Vás z Vinohrad. Ještě jsem si na pár dnů odskočila do vánočního Mnichova, teď už ale mažu na Vinohradskou pro kapra ... :-) Ten Mnichov ale, u toho se musím ještě zastavit. V pondělí jsem byla na večeři v Hofbrauhaus (tam byl kdysi spáchán vůbec první atentát na Hitlera), pečená kolena se zelím, holby piva, etc., a hrála tam pravá bavorádká dechovka, žestě a harmoniky, mělo to skvělou atmosféru. Spustila, sotva jsme se usadili a já jsem ustrnula. Z nástrojů se totiž linulo : Přes dvě vesnice já chodil za tebou ... to mne skoro dojalo, pokaždé si totiž člověk znovu uvědomí, jak jsme si s těmi lidmi blízcí, jak jsme vzájemně prorostlí, staletí společné historie zrušit nedají. Bylo to fajn.

Dnes ráno jsem se ale podívala na pár zdejších diskusí a zas mne praštilo do očí, kolik lidí vytrvale píše : a proč by si pan prezident nemohl dělat to, co uzná za vhodné ? Které ustanovení ústavy mu to ZAKAZUJE ? To je strašné ... my prostě ta nejzákladnější ze základních ústavních pravidel do hlav lidí asi nenatlučeme, to mně přijde opravdu zoufalé. Tolikrát už to bylo napsáno, a kde nic, tu nic. Smutné, opravdu smutné. Vlastně, na všem tom mně tahle věc přijde nejhorší, politici se při dobré vůli dají vyměnit ... No nic, mějte se pěkně, nákupy volají ... :-)
22. 12. 2010 | 10:43

EK napsal(a):

Býti politikem je chůze po špagátě nad propastí... málokdo dojde, mnozí spadnou... někdy JEN do nabubřelého hlupství a trapností, jindy do podezření ze zločinů... Kdyby ten politik ponížil jen sebe - budiž, ale my padáme s ním. A já si na ten permanentní adrenalin nemůžu furt zvyknout (a že už bylo příležitostí...) - a je tu zas další: námi Pověření radostně, svévolně a s viditelnou úlevou zatančili na Hradě okolo tajemného vánočního dárečku (z kterého to zatím páchne na sto honů) a my, občané, skuteční suverénní Páni své země, k tomu tvoříme stafáž, s plivanci na tvářích...
Pp. Stejskal, Koenigsmark a laskavý čtenář mi snad včera prominuli, i dáma si holt někdy musí ulevit ostřejším slovem...
Máme Vánoce, čas rozjímání. Můžeme přemýšlet o tom, co jsme viděli: že každá Věc má svou cenu... ale má vůbec NĚCO cenu absolutní? Co byste nikdy NIKDY neprodali? Svůj život? Svou duši? Svou čest?
Uvidíme. Z Bruselu do gubernie jede revizor.
Veselé Vánoce. A nepokoj lidem zlé vůle...
22. 12. 2010 | 10:48

S.Š. napsal(a):

Ještě poznámka pro pana Schlimbacha. BIS nemusí nikdo úkolovat, pracuje na základě zadání stanoveného zákonem (ochrana důležitých ekonomických zájmů státu). Pracují tam ale jenom lidé, takoví lidé, jaké známe odevšad, normální, běžný sociologický vzorek. Dovedete si představit, jak se tam šéfové klepotají, když se přijde na nějaký problém, vedoucí do nejvyšších pater politiky ? Já to vidím docela živě ... :-) Ti lidé se bojí, jako by se báli všude jinde, to je celý problém. S pozdravem
22. 12. 2010 | 10:49

Lloyd napsal(a):

No nevím, přiznat se že jsem je volil ODS ...to musí chtít hodně odvahy...

Jejich voliči jsou zbloudilé tupé ovce, kteří si myslí, že v ODS se něco změnilo...
Vážený pane, dodnes nikdo nevysvětlil Bacse, Sindy, Šrejbry apod.- těžko uděláte čáru a teď budu poctivej...to je bláhovost...

a Nečas je tam od dob začátků...je prolezlej kmotrama...
22. 12. 2010 | 10:50

tata napsal(a):

pane peturin

vysvětlete mi teda vyznam vět MINISTRA,PROTIKORUPČNÍ vlady,zajimalo by mě jak vubec někdo muže najit něco jineho než tam je,pominemeli že hodně benevoletním pohledem pomineme to směřovat ke korupci,je tam naprosto zřejme selhaní řidicí pace oto vic že to je mistopředa a ministr vlady slibujici nesmiřitelny boj s korupcí.

prosim vyložte mi ty věty,tak aby si zanima mohl dobře konajicí nadřizeny a moralní člověk 100procentně stat sem jedno ucho?
22. 12. 2010 | 10:50

Michal N napsal(a):

Vse se odviji od neznalosti a najivity volicu. Zda se,ze demokracie zcela vymizela, otazkou zustava, zda- li tu nekdy byla. Jedinou variantou mi zustava kolektivni vzpoura vuci nicitelum a zharum demokracie, kteri jsou nyni u koryt. Nic jineho nam opravdu nezbyva.
22. 12. 2010 | 10:51

jarpor napsal(a):

tata

"zjištuji že mi vaše přispěvky činí jako když mava toreador v areně bykovi před nosem,..."

Tak nevím, zda mám tomu být rád, nebo, že mne to má mrzet... v každém případě, jakoukoliv újmu bych Vám svými příspěvky způsobit nechtěl...

"...myslym že jste se celkem znemožnil dost,uplně nakonec pod předposledním panem HAASEM,........"

Když to říkáte, tak to musí být pravda.
Co naplat, asi se občas budu zmenožňovat dál. To víte, starýho psa už novým kouskům nenaučíte jen stěží...
O to větší šanci máte ale vyniknout Vy sám. Nikterak Vám v tom nebudu bránit ... ani jsem to ani nedělal, dodávám. Jen občas znemožněněn něco hodím do kláves... tož, bacha na ten hadr před nosem... :-)

Hezký den
22. 12. 2010 | 10:52

Kaktus napsal(a):

Pane Haasi, vás překvapila míra korupce? A co jste tedy těm premiérům a ministrům radil, když jste jeden z asi tak desítek lidí, kteří jsou překvapeni? To si přece umí každý spočítat, stačí si vzít jen částky, o které jsou předražené dálnice a podobné stavby - desítky miliard. To si myslíte, že to někdo platí dobrovolně, nebo co? A to jsou jenom dálnice.

Nebo jiný pohled: je známo, že za Klause se (v tehdejších cenách) rozkradlo asi 1,5 bilionu. To si myslíte, že z toho ODS a její špičky nic neměli? To si myslíte, že šéf ČEZu (=superlukrativní flek obsazovaný z vůle politiků) Roman dal těch 200mio Klausovi mladšímu a teď mu staví další školu jen tak?

Nebo namátkou: 3mld, které si odnesl z Topolánkovy vlády ministr (jakpak se tam ten pán asi dostal?) Řebíček?

Dobré ráno, pane PORADČE!
22. 12. 2010 | 10:52

Kamik napsal(a):

yara ze země krys napsal(a):
Já bych to tak dramaticky jak píše autor neviděl. Je třeba si vzpomenout, že velmi často v Česku
vše probíhalo podle scénáře jako z kabaretu U Fleků. Takže zase máme u nás místo dramatu kabaret, vždyť vždy když se vložil do politiky občan č.1 V.K., tak z toho byly různé opoziční smlouvy a podobné kraviny. Vždyť i na poli ekonomie vymyslel kupónovou privatizaci což svět doposud neznal. Je to jako v té pohádce kdy herec Pešek měl jitrnici jakou svět neviděl! Ten človíček numero 1 je opravdu, ale opravdu originální.
_____________________________

K tomuto bych si dovolil něco doplnit, aby to nemátlo ty co Klause ještě stále milují.
Občan Klaus byl jako řezník velmi špatný, i přes to že byl originální ;-) Ono svět mu kuponovku rozmlouval, ale on poroučel už tehdá vodě a větru a většině lidu tím docela dobře ublížil.

Klaus je inteligentní padouch, a to je problém, protože padouch od mamlase umí oblbnout lidi, (rozdíl mezi Klausem a nečasem je víc než výstižný).
-------------

ke zbytku stačí říct jen jedno, dokud si češi budou říkat "když může on, můžu i já" nebo " on to dělá taky" nebo "bude se krást dál a dál" tak pak je jasné že se nic nezmění... Tyto problému tíží celý svět a to dokonce i islámistické země, které jsou paradoxně nám v důvěřivosti a ovlivnitelnosti velmi podobné (bohužel islámci jsou mnohem stabilnější národ - v něčem by jsme se mohli začít od nich i učit).
22. 12. 2010 | 10:52

tata napsal(a):

pani S,Š

jak proste a pravdive co se da jednou větou vyjadřit moje nejhlubší poklona
22. 12. 2010 | 10:54

pedros napsal(a):

klaus nadstranicky prezident,tento komik je prezidentem hrstky lidi kteri sedi jenom u koryta a delaji si z lidi srandu.a strana VV tak to je kopie kdysi slavnych zelenych.a jeste k panu Drobilovi,jsem zvedavy za jak dlouho tahle afera vysumi,kdo by pak sponzoroval ODS.ha,ha,ha
22. 12. 2010 | 10:55

Nicolas napsal(a):

Nevím zda tomu říkat farizejství nebo prozření pana prezidenta, který ještě v neděli před celým národem v televizi obhajoval své miláčky z ODS, byl proti panu Michálkovi a plivnul si na Johna. Obojí je nechutné, zvítězila opět snaha udržet se u koryt za každou cenu.
22. 12. 2010 | 10:56

dexx napsal(a):

Vážený pane Haasi,

"volič ODS" chápu již dlouho jako zdravotní diagnózu. Sám osobně je nemohu vystát od divoké privatizace, kdy se kradlo. Nicméně hodně lidí jim věří, hlavně v městské chudině a jejich víra (jinak to nevidím, protože to nemá nic společného s rozumem) je nezvratitelná. I když deformy ODS poškozují právě je a zároveň tito lidé ze zlodějin kmotrů nic nemají, poškozují je stejně jako ostatní občany české republiky. Je zajímavé, že tyto lidi od jejich víry neodvrátí ani nejhorší lumpárny kmotrů ODS, jako nynější pokus o krádež 3 miliard. Na chatech se voliči ODS projevují hesly a nadávkami, kdo nesouhlasí s ODS, Tuneldědkem nebo poukáže na krádeže, je podle nich komunista.

Nikdy jsem je nevolil; vy ano. Dokázal byste vysvětlit mne i ostatním, co tyto lidi "voliče ODS" k této straně profláknutých gaunerů, kteří zemi prokazatelně svými krádežemi a "reformami" škodí??
Děkuji.
22. 12. 2010 | 11:01

Vysedlina pathologická napsal(a):

Znalec
- souhlasím. A počkáme si...

Korupce - co to je? Také zatloukání, hloupost, stupidita, omyl?
Říkejme - vědomá zločinnost či zlodějina. Budeme si (Češi) lépe rozumět.
22. 12. 2010 | 11:03

jarpor napsal(a):

S.Š.

Vaší poznámkou z Mnichova (Přes dvě vesnice..) mi také cosi skočilo do mysli.
To bylo v Mexiku... tradiční fiesta, krojovaní tanečníci... spousty lidí,... a mariacci - mexická temperamentí muzika jak ji lze znát, zahájila prý tradiční mexickou písní... a ono to byla skoro na notu : Škoda lásky...

Nevydržel jsem... v jedné z přestávek jsem šel za těmi kytaristy a požádal, zda by část nezahráli na mé přání znovu... že jsem z České republiky a že bych si dovolil tu píseň zazpívat tak, jak to zpíváme u nás doma...
Víc popisovat ty pocity nebudu... to totiž ani nelze... neboť mi mé přání splnili... a já jim.

Hezký den
22. 12. 2010 | 11:04

Rejpal napsal(a):

Autor blogu došel k správnému závěru, že pan Klaus se včera stal též skutečným premiérem ČR. Také pozice ODS a VV popsal autor výstižně.

TOP09 však autor "šetřil", ač jejímu místopředsedovi, který je zároveň ministrem financí, by nejvíc příslušelo ostře kritizovat úniky veřejných českých i evropských peněz prostřednictvím různých fondů a státních společností. Pan Kalousek však ke korupci mlčel a šéf jeho strany rovněž.

Pro mne je TOP09 stejně nevěrohodná jako jsou ODS či VV nebo i ČSSD (viz Praha). A u KSČM se o důvěryhodnosti už vůbec nedá uvažovat.

Ještě že pan prezident má důvěru většiny obyvatel tohoto zkorumpovaného státu! Ať proto dlouho žije náš vládce a pán na Hradě!
22. 12. 2010 | 11:05

JF napsal(a):

S.Š. 22.12.2010 10:43:27 : ano, politiky by snad šlo vyměnit ale co s lidmi ...

... s tou dechovkou jste mne přivedla na nějakého dirigenta, který by to tady sladil. Aby policajt byl policajtem, soudce soudcem, politik politikem, kuchař kuchařem, diskutující diskutujícím. a když jsou ty Vánoce kapřík kapříkem ;-)))

pěkné svátky Vám!

ps: někdo si představuje pod "dělat si co chce" tak nějak vše dohromady - takovej gulášek. My snad ty své pohádky neberem vážně ;-)
22. 12. 2010 | 11:06

tata napsal(a):

pane JARPOR

bohužel ani slovo ktomu o čem to bylo TO JE PAN Drobil,OTOHO JDE,o jeho věty a jak je mužete obhajovat,pak byste mi mohl dat i moralní facku,samozřejmě že slovo znemožnit vždy bude nadnesená,za prve že tomu druhemu to je většinou jedno,kor když to napiše dělnas k uspešnemu člověku,ale očekaval bych aspon pohled,vyznam,vysvětlení,v čem se mylym,nebo pak at to tak necitíte si tu moralní facku davate sobě

ZATIM PRAVĚ TO JE MUJ ARGUMENT STE TO VŽDY VYVED JINAM ,PŘETOČIL,NA TRESTNOST,atd odpovězte jasně bez vytaček jak jinak se da itepretovat hovor pana Drobila ne vzhledem ke korupci ne vzhladem že rezignoval jako že mu někdo ubližil,ALE V POHLEDU ŽE ten člověk na teto funkci zklamal tudiž v nejmenší miře se ho nebudu zastavat jinak souhlasím ze špinou vysvětlete mi to jedno ucho sem
22. 12. 2010 | 11:08

nick napsal(a):

Že český národ volí za své prezidenty padouchy vím už dávno.Že se VV historicky znemožní jsem tušil také! Takže čistě pragmaticky " je možné český národ ještě něčím překvapit?" Těžko..........
22. 12. 2010 | 11:11

Karel z Vysočiny napsal(a):

Já bych jen podotkl-výborná nalýza.Jedna věc je jistá: nebýt servility,ponížeého poklonkování vládnoucí kamaryle až vlezdoprdelství našich sdělovacích prostředků do análu oDS a HOP 09,byl Nečas i dinosaurus Kalous smeteni a byl chvíli klid.Takhle vládu Kalouskova lokaje jen resuscituovali,ale dodělává,to je jasné.Je jako po těžké mozkové příhodě,už se dohromady nedá.
22. 12. 2010 | 11:14

Pavel napsal(a):

Myslím si že není potřeba žádných reforem. Dokud se stát bude rozkrádat tímto způsobem a jak jsme se dozvěděli, se souhlasem politů, nebo přesněji s účastí politiků.
Lidi by si měli uvědomit, že i když všichni odevzdají státu celou svojí mzdu, stejně se rozkrade a nic se nezlepší. Tady se rozkrádá na všech úrovních, už i blbý chodníky na vesnicích jsou předražovány a nebo dávány zakázky za úplatu. Mám pocit a čas mě v tom jen ujištuje, že není v ČR státní (ať už od obce, města, nebo státu) zakázka která by nebyla nevýhodná pro stát ale výhodná pro poskytovatele služby a pak pár úředníků, ministrů nebo prezidenta.
Teď je jen otázka co s tím?
Co dělat s tím že se prokázalo že jsou politické strany financovány stylem, že se domluví zakázka předražení o miliardy a dostanou pár% zpět do kapes strany a jednotlivců.
Tohle je VLASTIZRADA. Za to by se měli střílet.
22. 12. 2010 | 11:15

Baziliska napsal(a):

Výborně!
Včera jsem sledovala celé to divadýlko pro národ v přímém přenosu. V mnohém připomínalo delirium jakešovské éry, kdy už vládnoucí elity neví kudy kam. Je mi z toho na zvracení. Demokracie definitivně zemřela vzkazem Petra Nečase VV, že pokud nesrazí patky, zle se jim povede...a oni se zalekli a sklapli. Jak by taky ne, když se do věci vložil představitel absolutní moci. V tomto okamžiku mě napadá jen srovnání s francouzským králem feudálního období Ludvíkem XIV. Ten se také honosil heslem "stát jsem já". Kam dál se ještě můžeme propadnout? Kdo se zastane ztýraného národa? Už není protikomunistá opozice, které se dnes asi vede dobře, kulturní obec mlčí. Snad Blaničtí rytíři? Vážně tomu věříte? Musí čas dozrát k další defenestraci?
22. 12. 2010 | 11:19

siven napsal(a):

"Podvodníci a pokrytci jsou ti, co dělají všechno slovem a nic činem"

Démokritos z Abdér
22. 12. 2010 | 11:19

Jan napsal(a):

Vážený vasjo:menší zlo, pro větší dobro. I když se z toho zvedá kufr.
A co je dobro a co zlo to určujete vy? Nebo kdo? Klaus?
Vy jste náš problem.
V civilizované zemi je jedno zda vládne levice nebo pravice.Důležité je, že se střídají.
Kdo ve jménu své pravdy vraždí demokracii je fašista nebo komunista a je fuk jakou pravdou se ohání!
V této zemi neplatí ani psané zákony, a zákony se chválně píšou tak, aby vyvolení mohli beztrestně krást.
Nerozhodujete se mezi Paroubkem a Tupolánkem, ale mezi pravdou a lží. Právem a bezprávím. Jste za prvé občan a potom až fanoušek pravice.
Nebo ne?
22. 12. 2010 | 11:24

Pavel napsal(a):

Klaus - mám dost, Kožených, Železných a dalších jeho kamarádů. Kuponových privatizací a podobně. Usvědčen z organizovaného zločinu a vlastizrady v plném rozsahu.

Nečas - mám dost prémií sekretářkám, krytí korupce, spíše tvoření korupce. Organizovaný zločin. Usvědčen z organizovaného zločinu a vlastizrady v plném rozsahu.

Kalousek - to nemá cenu ani psát.Organizovaný zločin. Usvědčen z organizovaného zločinu a vlastizrady v plném rozsahu.

Vesecká - Ovlivňování kauz a soudů.Organizovaný zločin. Usvědčena z organizovaného zločinu a vlastizrady v plném rozsahu.

Bém - Organizovaný zločin. Usvědčen z organizovaného zločinu a vlastizrady v plném rozsahu.
Takhle můžeme pokračovat napříč politickými stranami.

Už hledáme jen někoho kdo se podívá do historie jak se zacházelo s vlastizrádci a vykoná přiměřený trest.
22. 12. 2010 | 11:25

Michal napsal(a):

Autor: co se tyce hodnoceni, neni co vytknout.
Vidim tu vsak jiny problem. Vase nespravne hodnoceni prezidenta, protoze vam jeho motivy jsou nezname. Ale staci se zajimat, cim se prezident zabyva mimo nas pisecek. Je tu velke nebezpeci, ze nasi zemi ovladne globalizovany nadnarodni kapital. Tedy jeho vlastnici. Proto prezident tak vehementne broji proti svetove vlade. Rekl bych ze co se tyce nasi domaci sceny, tak proste voli mensi zlo, par korupcniku u kormidla versus sance pro uchopeni vlady pravdolaskarskou klikou (jsou ve vsech stranach, nejde tedy o vitezstvi nejake strany ale jde o to je dostatecne blokovat aby nemohli ucine prosazovat agendu nwo u nas), ktera nas pak jeste vice zaproda. Verim ze to nebyla lehka volba, protoze vedel, ze si na sebe zase uplete bic. Pro lidi, kteri moc nepremysleji do hloubky a v globalnim kontextu tohle opravdu muze vypadat temer jako vlastizrada. Ale nebezpeci, ktere by hrozilo po padu vlady je obrovske. Pravdolaskarska klika po ztrate pozice v Praze je ted napruzena na to uzmout vladu nad celou zemi a jeji aktiviste cihaji na kazdou prilezitost. Takze zachovani soucanseho stavu je asi to nejlepsi, co v dane pozici lze.
22. 12. 2010 | 11:28

vlk napsal(a):

Milá paní S.Š.
budu stručný - imponují mi chytré a moudré ženy. Imponujete mi Vy.
Hezké svátky.
22. 12. 2010 | 11:29

pravicak napsal(a):

souhlas s nazorem autora, ods leta zavidela levicakum jejich snadnou pozici v lakani tupeho davu ...slibis plebejcum drobky a pak si u koryta nazeres jako prase

pravicova politika se hloupejm linejm sockam spatne prodava... makat, setrit a pak se mozna budes mit dobre...brrr to pujckari a gambleri neradi slysi

takze ted se z ods (v Praze naprosto verejne) stala levicova populisticka strana, ktera ma lae problem

NEB JI LEVICOVA SOCKA STEJNE NEVERI STEJNE JAKO JI NEVERI PRAVICOVEJ VOLIC ...KDO JE BUDE VOLIT? KMOTRU TOLIK NENI ABY JE DOSTALI DO PARLAMENTU
22. 12. 2010 | 11:29

Michal napsal(a):

v prvni vete mi vypadlo ODS, spravne tedy, co se tyce hodnoceni ODS, neni co vytknout.
22. 12. 2010 | 11:29

Lex napsal(a):

Autor
Skvělá analýza i shrnutí. Dík, podepisuji každé slovo

vlk
Ano, máš pravdu. Co jsme si vykoledovali nenávisti, když jsme psali o Nečasovi, o TOPples, o VV - kdo jsou a co se stane, pokud uspějí ve volbách. Stalo se, jak říká Vico - "pučmidrát" jim dal hlasy, no a my vidíme, že jsme se nemýlili. Ale schytáme to stejně znovu my.

almost glossed™
Souhlas. Vidím to stejně. Jedna věc je "čistota" a druhá věc je díra v kase jak macocha. A - myslím si - banky a věřitelé nejsou občané, kterým se dá chechtat do ksichtu. Šéf téhle partaje má za tu "díru" odpovědnost. A nevěřím, že Drobil byl výjimka. Íčko, coby referent pro mimorozpočtové fininancování ODS jistě neměl působnost jen vůči Ministerstvu životního prostředí - kolik portfejí drží ODS?
Mohl Nečas Drobila zapudit, když si osobně myslím, že to vůbec nebyl Drobilův nápad, dojit SFŽP směrem do partajní kasy? Ta metoda se musela zrodit jinde - řekl bych v nejvyšších strukturách ODS.
A tak heslo dne zní - Je nepřijemné slyšet pravdu o jednom skandálu vyhřezlém na povrch, nicméně katastrofa by teprve byla nechat se odříznout od těch dalších cecíků. On totiž, domnívám se, tok peněz od sponzorů potápějícího se titaniku vysychá. A každý politický konec je lepší, než konec pod exekutorem.
Ale třeba se mýlím.

S.Š.
Samozřejmě s tou BIS-kou máte naprostou pravdu (máte důvod to dobře vědět).
Jenomže pokud jsou pracovníci BIS vyklepaní z toho, že by měli "dělat" do nejvyšších státních struktur (a že by tam vylovili kapříků, o tom nepochybuji - na druhé straně, k čemu by to bylo, když ty jejich zprávy směřují právě do ploutví k těm kaprům?), co potom ti chudáci policisti, tolikrát vzatí do falešných úst těch šibalů z nejvyšších postů? A státní zástupci s justiční mafií za zády.
Dívej se člověče, třeba dalekohledem se dívej, konce toho svrabu nedohlédneš.
22. 12. 2010 | 11:31

JOZEF napsal(a):

TO ZE SOU ODS MAFIE ZLODEJI A PODVODNICI NA CELE S JEJICH PREZIDENTEM TO VIM ALE NECHAPU TENTO NAROD ZE SE NECHA MANIPULOVAT PO TOLIKA LETECH VERI PODVODNIKUM Z ODS TAK TO NECHAPU. KDY SE TENTO NAROD VZPAMATUJE A BUDE CTIT PRAVDU A PRAVO.
22. 12. 2010 | 11:33

jarpor napsal(a):

tata

1. "o čem to bylo TO JE PAN Drobil,OTOHO JDE,o jeho věty a jak je mužete obhajovat"...

Najděte jednu mou větu obhajující Ddobila a když tu mou "obhajobu" najdete, dejte ji sem.

2. "odpovězte jasně bez vytaček jak jinak se da itepretovat hovor pana Drobila ..."

Z toho co vím jen z médií...a opravdu nesleduji všechny.. :

Drobil říká, že o tom, CO BYLO OBSAHEM nahrávek, když jednal s Michálkem nevěděl.
A/ je-li to pravda, pak na jeho slovech - buď běžte na policii, nebo to zničte a prohlašte, že jste vše zničil..., protože na fondu jsou rozpory mezi Vámi a mým poradcem Knetigem, můžete být náměstkem zde... (necituji přesně.. ale snad význam neposunuji) nevidím nic zavrženíhodného.

B / Lže-li v tomto bodě, pak si myslím, že chtěl zamést stopy, Micháka "koupit".

Není na mě, abych se zabýval do detailu, zda platí A/ nebo B/. Od toho je zde vyšetřovatel, policie. Já prostě na své rozhodnutí co platí teď nemám dost informací...

3. Nakonec rychle odstoupil. Zda platí ono A/ či B/ ví teď jen on sám.
To že odstoupil, udělal jediný možný správný krok a to bezohledu na ty dvě varianty. Z jeho odstoupení však nelze dovozovovat, že platí A/, ani že platí B/. Tedy lze dovozovat... ale já tak činit nebudu. Nevím. Snad to zjistí ti, co to zjišťovat mají - vyšetřovatelé.

Doufám, že jste to mé mávání před nosem býka přežil.

Hezký den.
P.S. K Vám bych se nikdy neodvážil mrmlat cosi o tom, že Vaším uvažováním, kterí jistě může být jiné než moje, že si dáváte morální facku sám sobě.
22. 12. 2010 | 11:34

Michal napsal(a):

josef: no a komu byste chtel verit vy ? Havlistum (zeleni, top09, a pod., v podstate jsou ve vsech stranach jako spici ci probuzeni agenti), co jsou napojeni na nadnarodni kapital, ci snad socanum, kteri kradli taky a i v dobe vysokeho rustu jsou schopni vyseknout sekeru jako nikdo jiny, nebo komunistum ? ti uz tady byli a taky se to neosvedcilo, nebo snad VV ? o tech ani nema smysl nic psat, kazdy vi.
Ja treba volim male strany, ale je to k prdu. Ods je stejna pakaz jako jini, neni koho volit, tak se probudte, proto lidi voli i tu zasvinenou ODS. budme radi za ty dary jeste. Jsou horsi moznosti.
22. 12. 2010 | 11:39

pje napsal(a):

Solidní článek Mr. Haas.
K názorům, že se vlastně nic nestalo:
Kdo neumí vnímat dialog mezi politiky a mezi politiky a nepolitiky a chyběl na hodinách češtiny (nebo jeho duch chybí lecke doposud), nevidí skoro žádný poroblém. račte si ale uvědomit, že zažitý způsob jednání se v těchto dialozích projevuje s železnou pravidelností a stereotypem, zatímco post coitum mudrování Knetiga o tom, že nic nebylo, neb to, co bylo, byla lež, je případ pro Chocholouška - zmítnutí se jako součást omerty. Přeci by na sebe ten "úspěšný likvidátor transformace "neschopných" podniků nevykecal neblahé skutečnosti...
Hledačům alternativ:
Trapné strašení Paroubkem s Grebeníčkem za bukem je tím trapnější, čím více plynoucí čas dokládá nedůležitost performace na jevišti ve srovnáním s ruchem v zákulisí. Paroubek se nemusí líbit a také socanům nevelí a nereprezentuje. Grebeníček je starý vůdce stále starší ideologické rudé smečky u komunistů, u ostatních je očividná revoluční impotence. Proboha, to si myslíte, že by socani přepnuli znovu na bezbřehé zadlužování? Předně by donutili k emigraci rozkrádače, kteří dle současných kritérií jsou interpretováni jako úspěšní byznysmani - náš vzor. Nikdy jsem socany, natož komunisty nevolil, ale než tu zběř uctívačů zlatého telete...
22. 12. 2010 | 11:43

Pamětník WW2 napsal(a):

Luxemburková byla zabita německými nacionalisty z Freikorpsu, poté, co se spolu s dalšími bolševiky (většinou Židy) pokusila nastolit v Německu bolševismus.
Tento pokus utvrdil jistého německého šovinistu, jmenoval se Hitler, v jeho antisemitismu a přispěl tak k pozdějšímu rozpoutání Holocaustu. To není výmysl, píše o tom britský Historik J.M. Roberts, který v jiné souvislosti píše že "Hitler patrně nebyl duševně zcela zdráv..."
22. 12. 2010 | 11:43

Michal napsal(a):

pametnik: historie se zacina opakovat, jen si za zidy dosadte muslimy a za bolsevismus si dosadte multikulturalismus ....
22. 12. 2010 | 11:46

zdenekb napsal(a):

pravicak:

"tupý dav, plebejci, hloupé líné socky, půjčkaři" ...opravdu vybraný slovník.

Bolí to moc, že ve své výjimečnosti musíš koexistovat v jedné zemi s takovým lidským odpadem? Kolikrát jej potkáš i na ulici, brrrrrr.... hrozná představa, že jo?
22. 12. 2010 | 11:46

schlimbach napsal(a):

pojďte dopracovat reformu, pojďte se sjednotit a nastavit mantinely systému zcela jinak. Pro svůj život společnost nepotřebuje korupci, nepotřebuje cizí peníze, nepotřebuje se zadlužovat nebo někomu platit výpalné v podobě úroků. Není to o rovnostářství, je to o svobodné volbě a odpovědnosti za tuto volbu. Pojďme si být pány sami sobě, korupčníky, podrazáky,zloděje a mafiány vyžeňme od koryt. Je to i o permanentním volebním období, kdy občané mohou klidně den ze dne odebrat svůj hlas zástupci lidu a dát jej jinému, je možné kdykoliv "podrazáka" vyhnat od koryta - záleží jen na nás, co uděláme, pokud něco uděláme. Můžeme sice klidně jen kecat, ale tím se nic nezmění. Pokud chceme něco změnit, musíme pro to něco udělat. Pojďme společně hledat čestné a odpovědné občany, kteří by mohli nahradit stávající prokorupční squadru, neomezujme se stranickými průkazy - všude jsou slušní a čestní lidé. http://ekonomickareforma.cz
22. 12. 2010 | 11:46

Levičák napsal(a):

Pavle máte úplnou pravdu,ale někteří lidé to stále nechápou.Ono je to jako v manželství.Manželka si nakupuje drahou kosmetiku,chodí si k holiči,ale finanční rozpočet rodiny je v mínusu.I vezme si půjčku,koupí si kožich,nějaké peníze dá dětem,aby viděly jaká je dobrá matka a peníze z půjčky jsou pryč a zbývá splácení.Tak vyjede na manžela,že je to všechno jeho vina,že moc prokouří,projí,a takhle že to dál nepůjde,že je to vlastně jeho vina.Manžel přestane kouřit,jí jenom chleba s máslem,ale úroky z půjček splácet rodina nestačí.Ale přijedou na návštěvu děti v luxusním automobilu a natahují dlaň,táto máme narozeniny tak dávej.Otec říká,že nemá,ale matka mu vynadá,že je krkavčí otec,přece dětem musíme pomoci,vždyť jsou naše.Donutí otce vzít si další půjčku.A opět láteří,vidíš všechno je to kvůli Tobě,jsi samý dluh.Najdi si ještě jednu práci ať máme z čeho umořovat dluh.
A najednou se ukáže,že matka má milence,kterého také financuje,protože se mu nechce do práce,dále dává štědře na charitu,za což jí předsedkyně pochválí i v novinách.A otec to nevydrží a rozhodne se rozvést.Ale po rozvodu platí i nadále společné dluhy,a ejhle po čtyřech letech potká jinou ženu,ta se podivuje jak mohl s tou minulou rozhazovačnou žít,to že ona to vezme janak do ruky.Bude žít skromně,najde si také druhé zaměstnání a vše bude lepčí.A je tu opět svatba.Ale bože po svatbě se pomalu a jistě dostává do starých kolejí,včetně toho milence,ale na vině je stále muž,vždyť za dluhy přece může on,proč by tedy potřeboval zimní boty,vždyť mu musí stačit i v zimě "Vietnamky" a takhle se dá přece ušetřit.Ale manželka si koupí další kozačky.
22. 12. 2010 | 11:48

Viola napsal(a):

Jen jestli si ten náš prezident nevypůjčil někde mustr, třeba v Bělorusi.
22. 12. 2010 | 11:52

Viola napsal(a):

"Když vláda vznikla, pochvaloval si prezident, že to bude po dlouhé době vláda stabilní, s parlamentní většinou osmnácti hlasů."

No jo, když on se tak snaží, aby jeho pravda byla pravdou pravdoucí. Zapomíná, že je jen člověk a ne Bůh.
22. 12. 2010 | 11:54

Exekutor napsal(a):

NAPROSTý SOUHLAS s článkem, hezky a hlavně pravdivě řečeno...

Na Nečase a spol se hodí věta z písně od Karla Kryla.. vrah o morálce káže a za zdí věznice se procházejí stráže

Malý zloděj půjde za katr, z velkéhý se stane ministr....
22. 12. 2010 | 11:54

SuP napsal(a):

Noční "dohoda" by mohla být tajná z jednoduchého důvodu. VV jako nová, panenská strana byly seznámeny se systémem "mimorozpočtového kofinancování" politických stran, které všechny ostatní parlamentní strany znají a mají ho zažité. Pochopily (VV), popř. jim bylo vysvětleno, že v tomto případě nejde a úplatky, tudíž to není nic, čeho se týká boj proti korupci. VV jako strana plná podnikatelských subjektů by mohla velmi přispět v dnešní krizové době k jeho zdokonalení.
Já bejt "Náš starej mrťafa", tak se s tím taky nechlubím.

Ale je to jen takový můj dojem, když uvážím všechny předešlé mírotvorné kroky našeho pana prezidenta.
Teď už by mě jen zajímalo, jak doloží minimálně obě "nejsilnější politické strany", jak a z čeho zaplatily půl roku volebních kampaní a z čeho platí svoje provozy. Taková KSČ blahé paměti taky všechno financovala z členských příspěvků. Jenom ale na ty příspěvky dostával každý člen příplatek ke mzdě minimálně ve stejné výši. Nevzpomínám si, že by tenkrát někdo protestoval ....
22. 12. 2010 | 11:56

miroslav napsal(a):

K článku p.DH!Pokud je většina občanů našeho státu lůza,negramoti,neschopní něco vytvořit,tak se pochlub jak jsi na tom Ty!!!Já Ti to teda povím!!!Před r.89 tvůj fotr nebo Ty sám jsi měl v kapse pouze červenou knížku,funkci v KSČ,teplý flek na radnici,nebo v zaměstnání,ale v zásadě holou prdel!Dnes jsi možná za vodou,ale jakou zásluhou!Jako každý zmetek jsi tu červenou moci knížku jistě rychle zahodil,přehodil ze své palice ušanku,a nasadil US stetsona!!Dále jsi z partou Tobě podobných začal mafiánským způsobem rozkrádat,zaprodávat,šmelit majetek který Ti nikdy nepatřil!!Patřil a stále patří těm neschopným občanům kteří ho vytvořili!Vy všichni co máte rypáky nahoře,drahá auta,milionová sídla jste to pořídili zlodějinou,korupcí!!Jsou dobří,schopní podnikatelé,ale Ty mezi ně určitě nepatříš!Názory Tvého slaboduchého mozku,jsou toho důkazem!Tak si toho svého mamonu užij dokud ho máš,když nemáš nic jiného ve své mafiánské lebce! Ty toho tak vybuduješ!!Po tobě tak potopa!!!
22. 12. 2010 | 11:59

SWIX napsal(a):

ad jarpor
TESAT DO KAMENE

Jací jsme dole, takoví jsou nahoře.

S vlastnostmi dobrými i špatnými a přizpůsobujíce si správu veřejných věcí, tak jak vyhovuje názoru, jež mají...

Tak to dělali, dělají a budou dělat všichni, kteří se demokratickými volbami dostanou "k veslu".
Někdo více, někdo méně morální..

Jak se to o té demokracii říká - nelepší ze všeho špatného ...
22. 12. 2010 | 12:02

Ondra napsal(a):

já jsem se v práci hádal jak to dopadne,má varianta byla,že Nečas odstoupí a jiní tvrdili,že VV odstoupí od koalice a vono nic:-D
22. 12. 2010 | 12:06

Levičák napsal(a):

Michale udeřil jste hřebík na hlavičku,když si není z čeho vybrat,volme ODS.Smutný konec demokracie a samteového převratu ne?Hlouběji přemýšlející jistě pochopí,že to chce prostě změnu systému a ne se podvolit a volit ODS.
22. 12. 2010 | 12:06

NVS napsal(a):

Promiňte, není to přímo k tomuto článku, který právě čtu a je výborný, ale musím to napsat. Teď právě ohlásili ve zprávách, že pan policejní ředitel odstoupil dobrovolně a pan prezident ho vyznamenal stříbrnou plaketou za zásluhy. ZnáTe větší divadlo?
22. 12. 2010 | 12:06

Harmy napsal(a):

Má pravdu, předsedo!
22. 12. 2010 | 12:14

finebike napsal(a):

himl samá moudra,přání, vize, tuny coby cokdyby...

o "REÁLU" píše malokdo (jarpor,...,)

takže
A alternativa ?
Vaše lepší alternativa ?
REÁLNÁ alternatíva ?
22. 12. 2010 | 12:15

Vico napsal(a):

Připomínat dnešní koalici "spolu chyceni, spolu pověšeni", je velmi kontraproduktivní.

Po zasvěcovacím rituálu v příšeří Pražského hradu celebrovaným samotným Mrťafou sladkokyselým s boží vůle a Snítilého hlasu králem ČEZka se z Věcí veřejných stal definitivně rukojmí bandy Al Calouse.

Spolu chyceni, spolu pověšeni platí i pro ubohé veverky.

Jestli je Nečas za /protimluv/čistého poseru, je John za "veselého šaška".

Vše zlé je k něčemu dobré. V neveselých chvílích nás bude nechtěně bavit/a o to více/ Radek John.

Jak se stát z investigativního novináře televizní bavič - tak by se mohly jednou jmenovat paměti pana Radka.

Než ucítí v mezihýžďovém prostoru nespokojenou botu voliče, která ukončí jeho burleskní eskapády, vydá nejméně deset protikorupčních manuálů.

Zůstane po něm několik nechtěně směšných hlášek a metr protikorupčních příruček.

Význam slovního spojení "Boj proti korupci" bude podobný jako pozdrav "dobrý den" určený tomu, kdo je odváděn k elektrickému křeslu.

Na Johna se těším.
22. 12. 2010 | 12:17

Vico napsal(a):

oprava : z boží vůle..
22. 12. 2010 | 12:19

státní zaměstnanec napsal(a):

Nejsou peníze na platy lékařů, státních zaměstnanců apod., ale předražit zakázku o 3 miliardy není problém. Tato vláda rozpočet určitě zachraní.
22. 12. 2010 | 12:21

Berwid napsal(a):

méně naivity, prosím

Politika ?
POLITIKA TAKHLE fungovala VŽDY.

A je úplně fuk, jestli to bylo ve středověku nebo dnes - vždy v ní jde jen o ekonomickou moc.

(demokraciE je fakt nelepší ze všeh špatných ...)
22. 12. 2010 | 12:28

hovorka11 napsal(a):

Přesně napsáno.
Klausismus je nejodpornější služba sobě s jasnými následky rozkolu, rozvratu, úpadku. Boj o moc nad ruinami právní společnosti to dovršuje.

My nejsme ti postižení, ale jak Klaus uvádí, tak on je ten pronásledovaný z EU. Směšná komedie o chudákovi Klausovi, který oproti nám je jako prezident chudák, protože EU je proti svobodě a demokracii tak má jen dozvuk směšné grotesky pro primitivní a nechápavé v reálu jím podporované korupce.
22. 12. 2010 | 12:30

feriko napsal(a):

Milý pane prezidente, vážení pánové ministři, předsedové a ostatní soudruzi, děkuji vám, srdečně vám děkuji. Konečně už jste všem lidem v tomto ČEZkém státě otevřeli oči a teď už se mohou připravovat. A i vy se už se můžete chystat - národ bude cinkat, a nebudou to klíče, co bude mít v ruce.
22. 12. 2010 | 12:32

Go-go napsal(a):

Rád bych odpověděl panu pod jmenem Sup. Tak pane než něco napišete tak si laskavě vše ověřte,v KSČ každý člen platil jedno procento z platu a žádný připlatek ke mzdě za to nedostával.Go-Go
22. 12. 2010 | 12:32

vasja napsal(a):

Chytrak XY napsal(a):
Neskutecne mnoho gramatickych chyb!!! Jinak zajimave myslenky...
22.12.2010 10:05:02
--------------------------------------------
Za gramatiku si prachy nekoupíš, chytráku.
22. 12. 2010 | 12:32

Vocho napsal(a):

doporučuji "znalci", aby místo politických fantasmagorií raději studoval pravidla českého pravopisu a eliminoval ze svého rádoby znaleckého příspěvku ty gramatické hrubky
22. 12. 2010 | 12:33

Vítězslav Dittrich napsal(a):

Ač je to bolestivé, musím si přiznat dvě věci:
1. Vládnou nám mafiáni. Ožebračují střední a nižší vrstvy a okrádají nás o naše veřejné peníze.
2. Jsem blbé hovado, které v minulosti volilo Občanskou demokratickou stranu a Věci veřejné.
22. 12. 2010 | 12:35

Hartnett napsal(a):

jarpor je jeden z těch stále vzácnějších fanatiků bezvýhradně a nábožně uctívajích Klausovo božství. Možná v něm Klaus evokuje dědečka, kterého jarpor miloval a ctil v době svého dětství a pochopitelně neviděl a ani nectěl vidět dědečkovy chyby.
Vážím si ale jarporova celkem kultivovaného slovníku, který se vymyká vulgárnímu a primitivnímu slovníku ostatních klausofilů, kteří se naprosto neobejdou bez výrazů jako socky, socani, oranžády, paroprasata, třicetikorunáči a mnoha dalších novotvarů, jimiž přívrženci ODS obohatili češtinu v poledním desetiletí.
22. 12. 2010 | 12:44

Divobyj napsal(a):

p.Haas-díky,zajímavé čtení.Jen jedna věc.Asi mne budete mít za naivku,ale Véčkaře bych rozhodně nepodceňoval.Obyčejné lidi přesvědčili,že to s bojí proti korupci myslí vážně.To,že se nyní nechali Klausem "odstavit na druhou kolej" sice poukazuje na jejich nezkušenost,avšak match o voliče hrají určitě dobře!Když si to sami nepokazí,patří jim budoucnost právě na úkor ODS.
22. 12. 2010 | 12:47

aaaa napsal(a):

pro nick já :

"Že budou VV potížisti jsme si s kolegy řekli hned po volbách, stejně jako Strana zelených."

To jste si řekli vy soudruzi z nejvyššího grémia ODS ?
Máte to těžké, měli byste znovu zavést vedoucí úlohu ODS a neměli byste potíže.
22. 12. 2010 | 12:48

Křišťál napsal(a):

…měli byste si někteří namotovat na klapačku alespoň blatníky

Jak praví čínské přísloví:
Podvedli jsme vás - ale jen proto, že jste si přáli být podvedeni.

V postavení v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací.
Potřebujeme mravní stanovisko k lidem, k práci a veřejnému majetku.
T. Baťa, 1932
Jací jsme dole, takoví jsou nahoře.
(lidi si nejsou rovni a svět není spravedlivej)
22. 12. 2010 | 12:52

SuP napsal(a):

Go-go -
A proč mu při předání legitimace zvedli plat na 1,15%? To se nepočítá?
22. 12. 2010 | 12:52

aaaa napsal(a):

SuPe, odkud berete svá odhalení ? S vámi je sranda,těším se, co se od vás ještě dozvíme z vaší minulosti superkomunisty, nyní superodesáka.
22. 12. 2010 | 12:57

tata napsal(a):

pane JARPOR

NE NAOPAK DĚKUJI PROČ,sem i ja tentokrat použival přece jen ostřejši vyrazy vas dotlačit ktomuto,nebot at tomu věřte nebo ne ja opravdu nechapu že se da DROBIL OBHAJOVAT,A CHTĚL SEM ZVAS DOSTAT tento rozbor,abych srovnaval ted sem spokojen.

Ted i respektuji co jste napsal i když nechapu je to vaš pohled,neočekavam to dal rozvijet protože je pohled proti pohledu na ten ma každy narok oba si nechame svuj,

JEN VYSVĚTLIM SČIM MUJ JE UPLNĚ DIMETRALNI OD VAŠEHO.

skorem mimo 1 bodu se dalo na nake bazi souhlasit je logicke a opravdu je určita pravděpodobnost že to tak je hlavně bod 2 tam bych i řekl že to mužu naprosto souhlasit,ale promě ten bod 2 takle vysvětlovat potira hlavně bod 1 tady respektuji vaš nazor,ale kolem bodu jedna je myslym to co vidite vy ,prezident, NEČAS,NEZAVADNE PROMĚ JE SKANDALNÍ,jak už sem psal ne trestní,ale profesním selhanim,tudiž neobhajitelne setrvaní na tomto vyznamnem postu proč.......

AČ NĚVĚDĚL JAk zduvodnuje o trestnem činu jakto že mluvil o zničení dukazu ?jedno popira druhe,zadruhe jako šef ho musi zajimat dukazy ,logicky mělo byt přehrajte a posoudim zavažnost,věta vemte zaruce přidte a zničte je naprosto nezvladnutí.

NĚVĚŘIM ŽE JAKO SCHOPNY ŠEF,byste se zachoval v připadě stižnosti podřizeneho stejně

PROSIM TO NEBERTE JAKO,SNAHU pokračovat to je me vysvětlení a nepochopení i když ho respektuji VAŠ NAZOR,že prostě schvalovaní DROBILA NENÍ SCHVALOVANÍ ŠPINY
22. 12. 2010 | 12:59

jozka napsal(a):

SuPe, me nekdo zvednout plat na 1,15 procenta, tak davam vypoved :-)
22. 12. 2010 | 13:04

jarpor napsal(a):

Harnett

"jarpor je jeden z těch stále vzácnějších fanatiků bezvýhradně a nábožně uctívajích Klausovo božství."

Dovolíte-li, mýlíte se, ale mýliti se je lidské...
Neuctívám nábožně nikoho, Klause nevyjímaje..., poněkud tvrději se ohrazuji proti nařčení, že jsem fanatik.

Klaus je pro mne normální člověk se spoustou vlastností špatných i dobrých, dělající, dle mého, chyby, v mnohém se s ním neshodnu... není však prost rozumu, učinil i dobrá rozhodnutí správným směrem, má "všech pět stále pohromadě", v mnohém s jeho postupem souhlasím...
Není žádný bůh aby vše ovlivňoval a vše šlo podle něho, pro jedny ke všemu špatnému, pro jiné, asi taky takoví existují, jen ke všemu dobrému.

Je-li tento postoj k jistému člověku fanatický, jsem fanatik.

Za další Vaše vyjádření děkuji. Mne učili slušnosti i k tomu, s kým neouhlasím.

Hezký den

SWIX

Ale kdeže, jaképak tesání... Snad s takovým názorem nejsem jediný a nic světoborného jsem nenapsal...
Jen nevyju se stádem... a tvrdím, že za vším v "systému" je především člověk. Člověk "mnohobarevný", nikoliv "jednobarevný" s vlastnostmi dobrými i špatnými.

Hezký den i Vám
22. 12. 2010 | 13:11

mb napsal(a):

sš příjemné vánoce ... snažil jsem se vám napsat na tu mailovku jak jste psala pro pana stejskala ( yahoo ) ale vrátilo se mi to zpátky ... když budete chtít tak ji napište ještě jednou ...

všem diskutujícím příjemné svátky ....

/ jo ještě jsem chtěl napsat že si sice zanadáváme, ale že se stejně nic (moc) nestane /

ale asi nevadí, proč by jako mělo že ...

příjemný předvánoční a vánoční čas všem ....
22. 12. 2010 | 13:12

aaaa napsal(a):

Křišťále, vždycky mně iritovaly ty bláboly o tom, že politici jsou stejní jako my a proto musíme jejich lumpárny tolerovat.
Je zajímavé, jak hlasatelé takových názorů nejsou ani v nejmenším tolerantní třeba vůči policajtům.
Když vezme policajt úplatek 500 Kč, je okamžitě vyhozen a jeho kauza je veřejně známa. Když vezme úplatek senátor ODS Novák, dostane podmínku - a to až po mnoha letech a protože se odvolal, tak se určitě dočkáme jeho omilostnění a odškodnění od státu za duševní útrapy při vyšetřování.
22. 12. 2010 | 13:13

M9 napsal(a):

Zdravím Vlka,
ještě prosím ten spolek tak bezvýhradně obhajujete ?

...uplynul jeden jediný rok
a z důvodu politické potřeby dalšího zadlužování a zcela zvráceného vnímání „pomoci“ formou přerozdělování dnes už nejen na úrovni státu, ale celé Unie, dochází ke změně Lisabonské smlouvy……………………………

(rychlost zadlužování členských států Unie předstihla text Lisabonské smlouvy, který s něčím takovým nepočítal...)
22. 12. 2010 | 13:14

SuP napsal(a):

jozka -
Tvoje mzdová očekávání mě nezajímají.

aaaa -
Tak trochu jsem tu dobu prožil. Dva takoví mi seděli naproti u stolu. A nech si ty kecy.
22. 12. 2010 | 13:16

Michal napsal(a):

levicak> ano chce to zmenu systemu, ale ne k horsimu, a prominte, nwo neni pro me zmena k lepsimu. jak sem psal, ja jsem zacal volit malou stranu.
Spis sem se snazil vysvetlit, ze je pochopitelne proc tak lide voli.
Hovorka: a o cem je podle vas eu, podle me byla svobodna eu jenom vabnicka, ted uz to je uplne jinak, nebo vy ste si snad nevsiml.
co lisabonska smlouva, souhlasite s ni ? pokud je odpoved ano, vite vubec co v ni je ?
Harnett: a co jste udelal vy proti tomu aby prisel nwo, nebo snad chcete aby se to stalo ? nevadi vam dusledky toho co to prinese pro vsechny lidi na osobni urovni ?

klaus neni zadny buh, je to clovek a jako takovy ma chyby, ale ma jaksi v hodne vecech pravdu a ta pravda prevazuje nad jeho osobnimi nekvalitami. pokud se na to budeme koukat objektivne, nema smysl byt but fanatickym zastancem nebo fanatickym odpurcem. jedine co ma smysl, je posuzovat jeho aktivity kazdou nezavysle a ptat se, zda v tom konkretnim pripade stoji na spravne strane a v tom konkretnim pripade ma pravdu, ostatni je irelevantni.
Pokud tvril ze clovekem zpusobene globalni oteplovani je podvod, mel pravdu. Pokud ted varuje pred nwo ma pravdu.
22. 12. 2010 | 13:19

jozka napsal(a):

Jasne, jarpore, to jsme videli pred volbami, to nevyti se stadem :-)

Mezi tim, kdo nevyje se stadem a tim, kdo je jak kul v plote je na prvni pohled velmi maly rozdil.
22. 12. 2010 | 13:22

jarpor napsal(a):

aaaa

Pokud naásldeující je ke mě :
"Křišťále, vždycky mně iritovaly ty bláboly o tom, že politici jsou stejní jako my a proto musíme jejich lumpárny tolerovat."

tak to o té toleranci, a že musíme tolerovat... jste si tam připsal Vy.
To já NIKDE nenapsal. Tak s tím na mne nechoďte.

Hezký den
22. 12. 2010 | 13:24

je přece tolik radostných novinek napsal(a):

Unie vymyslela nové lidské právo.
Nárok na úvěr i pro ilegály http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/183302.aspx

12.12.2010 18:21 - Evropská unie přišla s dalším originálním a neotřelým nápadem.
Mezi základní lidská práva by měla patřit takzvaná finanční inkluze, tedy právo vlastnit bankovní účet, ti radikálnější prosazují dokonce i právo na úvěr.
Toto právo by mělo platit nejen pro občany EU, ale i pro imigranty, dokonce i pro ty ilegální.
22. 12. 2010 | 13:24

Michal napsal(a):

Mimochodem, pokud trochu vite jak funguji media a pokud vite, zde jsou zde jiste sily (havliste neboli pravdolaskarska klika], kteri jsou financovani ze stejnych zdroju jako jine podobne podvratne aktivity, tak musite vedet, ze mnoho veci co si o Klausovi myslite je prosta dezinformace a medii vytvorena virutalni realita. nesmite je brat tak vazne, zkousejte hledat, neni to tak tezke.
Ja media studuji, vim jak funguji tyhle veci (zacal jsem studovat tuhle vs ve triceti prave proto, ze vidim jak je to klicove pro pochopeni dnesni spolecnosti a jak je dulezite videt hloubeji). Maka se na tom vic jak 100 let aby to fungovalo jak ma a nikdo neni imuni (tech 100 se tyka masovych medii, ruzne zkoumani jak ovladat masy je pochopitelne mnohem starsi, ale media nebyla tak rozvinuta, nebo se tomu tak nerikalo, ale treba gladiatorske zapasy jsou v podstate to same akorat v mnohem mensim meritku). Takze si nejdriv zodpovezte otazku, jestli to co se k vam dostane skrz televizi nebo noviny je skutecne pravda a pak teprve nekoho sudte. I sebeinteligentnejsi mysl pokud ma spatne udaje, udela spatne rozhodnuti. tak na to pozor.
22. 12. 2010 | 13:25

jozka napsal(a):

Necekam SuPe, ze to pochopis...
22. 12. 2010 | 13:27

Petr napsal(a):

Měli byste se přestat už starat o staré, zdiskreditované a začít se zajímat o nové možnosti této země. Příležitostí k tomu je jméno "Schlimbach!" Zapamatujte si jej laskavě a nepodceňujte prosím.
22. 12. 2010 | 13:32

Jaka napsal(a):

Nechci tu hájit Klause, i když si myslím, že v dané situaci moc možností neměl. Přesto bych ale ráda upozornila ty, co se jim jeho zásah zdá málem protistátní, že Havel byl v tomto daleko větší sekáč, jen jeho zasahování bylo pěkně zákulisní a bylo ho vééélmi dost. I prezident Masaryk si musel dost často povolat "na kobereček" a řešit rozhádané prvorepublikové strany. Nic nového a nic z toho není protiústavního. Že to naplno odhalilo neschopnost Nečase, to je pravda a je mi to líto.
22. 12. 2010 | 13:34

Křišťál napsal(a):

aaaa
nechyběji vám...?.. namontovat na klapačku alespoň blatníky

o toleranci v mém 12.52 ani slůvko,
lépe se příště soustředte na text

Hezký den
22. 12. 2010 | 13:36

pozorovatel napsal(a):

Proslov Radka"Pan prezident nás přijal, právě přicházíme z hradu prosrali jsme VV a to není málo." Tuto tragikomedii pol. matadoři nedomysleli.Pokud by stáli na tom,že jsou plnohodnotná strana mohli rozehrát středovou politickou linií jako sjednotitel pol. scény.V politice nesmíte být"Předposraný a Přeideologizován ale musíte být v první řadě Předvídatelný.
22. 12. 2010 | 13:50

SuP napsal(a):

jozka -
máš recht, mělo bejt na 1,015 (to je o 1,5% víc). Myslíš, že už to každýmu blbějšímu bude jasný?
22. 12. 2010 | 13:53

pozorovatel napsal(a):

A ještě doplňuji:Těžce se jim bude za této situace budovat stranické struktury na nižšícgh článcích.Jak jim doporučila ideová konference.
22. 12. 2010 | 13:54

SuP napsal(a):

Jaka -
Souhlasím, jen s vyjímkou toho Nečase. Mně to líto není.
Měkýš patří do slipů, ne do Strakovky.
22. 12. 2010 | 13:57

D47 napsal(a):

V téhle zemi platí jen jediný zákon - zákon Omerty. Právě jemu je podřízeno veškeré konání našich politiků.

Ruku na srdce: Kdo z vás by chtěl skončit svůj život s kulkou v krku, jak se to přihodilo Fandovi Mrázkovi?
22. 12. 2010 | 13:59

aaaa napsal(a):

SuP
Formulovat blbé myšlenky blbým způsobem je typické pro voliče ODS, což je zřejmě vaše parta.
22. 12. 2010 | 13:59

S.Š. napsal(a):

Pánové vlk, jarpor, tata : moc děkuji.

Lex : ano, u policie to je samozřejmě stejné. A děkuji za extra přání, nestačila jsem odepsat, přeji Vám též pěkné svátky a všechno dobré.

mb : děkuji, e-mail by měl být v pořádku (sylvasauerova@yahoo.com); i Vám přeji krásné Vánoce.
P.S.: Ad nestane se nic : no ano, proč by mělo, že by šli lidé do ulic nehrozí, na to se máme moc dobře, a koneckonců, jak už jsem psala, spousta lidí vůbec netuší, že je snad něco v nepořádku a dalšímu nemalému množství, tomu, které tuší, to nevadí. 70 procent podpory, pane mb ... vyhlášeno naposled dnes ... :-)
22. 12. 2010 | 14:00

Ara napsal(a):

"Vláda Václava Klause"...

Kdo bruslí i do diskusí pod zpravodajskými články, tak možná ví, že právě toto jsem už před pár dny uvedl. :-)
Jistě jde do jisté míry o nadsázku (sám hustě nadsázky, ironie a sarkasmu využívám, protože často to ani jinak nejde, mají-li si lidé určité věci, probírané kauzy, události, jevy, trochu víc všimnout ;-))...
ale bohužel zde do značné míry už ani o nadsázku nejde, ale o holý tvrdý fakt. Taková je totiž dnes holt v této zemi realita, že pozice českého prezidenta zesílila z různých příčin poslední dobou natolik, že je již možné považovat tohoto hráče na české politické šachovnici za toho vůbec nejdůležitějšího a zřejmě i "klíčového" aktéra, kdežto současný nominální premiér (tj. pan Nečas) upadl zjevně do role jakéhosi statisty, možná dokonce jen do role pouhé šachové figury. ;-)

Ach jo. A potom že prý funkce českého prezidenta spočívá jen "v kladení věnců"... ;)
22. 12. 2010 | 14:02

René napsal(a):

naši zemi vede elita...Jsem hrdý na naše činitele.Sockam se zachtělo do všeho žvanit? Tumáš přes držku a kopanec ze zamětnání navrch.Naučit vás žebráci poslouchat,nejlíp hladem!!!!!!!
22. 12. 2010 | 14:03

nekdo nekde napsal... napsal(a):

cituji:
Osobně vidím řešení v nahrazení parlamentní demokracie přímou volbou "dozorčí rady" a přísně apolitickým řízením státu. Naprostá transparentnost všech veřejných výdajů musí být v ústavě.(a na NETU)

...anebo se to vyřeší ekonomicky samospádem.
počítám že po těchto ukázkách práce systému bude stále méně lidí ochotno na tento bordel přispívat daněmi z těžce vydělávaných peněz - poroste šedá ekonomika, úprk do daňových rájů a jak daňové břemeno vyleze na cca 80% (protože šetřit tento establišmejd nechce), nebudou už zaměstnanci, neboť většina bude raději žít z dávek a nezaměstnaní systém zkrátka neuživí.
22. 12. 2010 | 14:03

Pozorovatel napsal(a):

Navíc je třeba brát v úvahu-že hlavním kmotrem ODS je právě současný prezident. A bezpochyby za něj už se tatao tajná konta-viz. zprávy o švýcarském a dalších na udržení moci ODS vytvořila-i na získání jeho prezidentství, jak víme z volby prezidenta.Takže VV se nechaly ukolébat těmi, kdo ODS a její mkonta z nejvyšších postů řídí. ˇPak se nedivme schodkům ve výši stovek milliard, všechny peníze bychom našli v pokladnách ODS a jejich přátel...
22. 12. 2010 | 14:05

aaaa napsal(a):

D47:
Možná by stálo za to připomenout případ 4 atentátníků, kteří chtěli vajíčky bestiálním způsobem umučit všemi milovaného Vůdce ODS pana Mirka Topolánka.
Jeden z nich při výslechu na policii prozradil, že na tento hrůzný čin byli najati někým z ODS. Neprodleně poté byl nalezen mrtev, jeho snrt byla prohlášena za sebevraždu, ostatní se zalekli a záležitost vyšuměla. To je Topolánkova parafráze Gottwaldova výroku - "Jezdíme se na Sicílii učit, jak vám zakroutíme krkem !"

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/160780.aspx
22. 12. 2010 | 14:06

Pozorovatel napsal(a):

Navíc je třeba brát v úvahu-že hlavním kmotrem ODS je právě současný prezident. A bezpochyby za něj už se tatao tajná konta-viz. zprávy o švýcarském a dalších na udržení moci ODS vytvořila-i na získání jeho prezidentství, jak víme z volby prezidenta.Takže VV se nechaly ukolébat těmi, kdo ODS a její mkonta z nejvyšších postů řídí. ˇPak se nedivme schodkům ve výši stovek milliard, všechny peníze bychom našli v pokladnách ODS a jejich přátel...
22. 12. 2010 | 14:07

Atka napsal(a):

S článkem nesouhlasím a taky podobná prohlášení některých novinářů a politilogů vidím jako snahu za každou cenu přijít se svou troškou do mlýva, abych se zviditelnil.
Ono se to z pozice nezúčastněných dobře mluví a radí, ale z vlastní zkušenosti vím, co jsou někteří spoluobčané schopni vymyslet, aby někoho pomluvili a znemožnili. A všichni vědí jak se to mělo a proč se to mělo ... Prostě Češi.
22. 12. 2010 | 14:10

osa napsal(a):

Vážení, kdo věřil pravici a myslel si, že mluví pravdu tak lituji jeho mozek a jeho pochybné uvažování. To jste se stále vysmývali sockám, ale ti jsou andílci proti zkorumpované pravici. Chtěli jste zapomenout na pochybnou a lživou privatizaci a další skandály ODS? To totiž nejde, je tady svědomí národa a ne pár pravicových zbohatlíků a lidí s fanatizmem pro pravici. A teď se jen ukazuje, kdo měl pravdu, když se poukazovalo na zlodějny pravice, která je přehlížela a nikdo z vás třeba zrovny vy, jste jejich chleba jedl. To vám tehdy tolik nevadilo. Ale všechno jednou začíná!!!!!
22. 12. 2010 | 14:12

aaaa napsal(a):

Finanční skandály ODS, mrtví sponzoři, tajné konto ODS se 200 miliony ve Švýcarsku

http://tinyurl.cz/09mi

V gangsterismu, zlodějnách, tunelování a kriminálních aktivitách se nikdo v Česku nevyrovná a ODS v tomto měru předčí už i sicilskou mafii.
22. 12. 2010 | 14:12

Já nic já muzikant napsal(a):

SŠ.
K tomu aby se uskutačnila nějaká dohoda jsou zapotřebí dvě strany.
V tomto případě President a koalice.
Ono přece stačilo, kdyby kdokoli z koalice by Hrad vzkázal, díky pane presidente my si to hodláme vyřešit sami.
"tatíček Vašíček" holt opět rozšlapal levičákům košíček.
Jsem za to velmi rád, zvlášť po včerejších levičáckých trapnostech v parlamentu.
To hoši jako obvykle neměli žádný plán "B" takře bysme se opět po shození vlády dočkali obligátní otázky
"A co teď včíl soudruzi ?"
22. 12. 2010 | 14:13

aaaa napsal(a):

Atka je typický příklad odesáka, který ani nedokáže formulovat své námitky. Jinými slovy - nelíbí se mi to, co tu píšete, ale nevím co a nevím, jak na to mám reagovat.
22. 12. 2010 | 14:15

aaaa napsal(a):

Já nic já muzikant:
Váš řekněme příspěvek je typický pro odesáky - sice se jim něco na něčem nelíbí, ale neví vlastně co, nedokáží ani formulovat své námitky a nic se z toho nepamatují.
Důkaz ? Stačí se zeptat, jaké "levičácké trapnosti" se vám nelíbily. Moc bych se divil, kdybyste dokázal něco konkrétního uvést.
22. 12. 2010 | 14:19

Ara napsal(a):

René napsal:
"naši zemi vede elita...Jsem hrdý na naše činitele.Sockam se zachtělo do všeho žvanit? Tumáš přes držku a kopanec ze zamětnání navrch.Naučit vás žebráci poslouchat,nejlíp hladem!!!!!!!"

Jako ironie možná ujde, ale co když je míněno vážně?
Pokud je to celé míněno vážně, pak jsem nucen reagovat tak, že to sice pan Stejskal asi mázne, ale říct to prostě musím.

Pane René, pokud výše uvedené je váš vážně míněný názor, pak se nechte prosím co nejdřív vyšetřit u psychiatra, než bude pozdě!
A vězte, že to myslím smrtelně vážně. Váš momentální duševní stav je totiž vskutku znepokojivý a alarmující. :-(
22. 12. 2010 | 14:27

pozorovatel napsal(a):

Pro SŠ, levice byla ráda,že to tak dopadlo.Špinavou práci odvádí pravice a společnost to ocení.Kdyby byla prozírava a ne ideologicky zabedňena dávno zatáhla levici do spoluzodpovědnosti.To co dělá Nečas je zahleděnost do svého ega.Jako všichni jeho předchůdci.
22. 12. 2010 | 14:37

bibi napsal(a):

Dokud bude na vrcholném postu Václav Klaus, nebude v České republice pořádek. Kontroverze vyvolává kontroverzi.... Potřebujeme vyrovnaného a moudrého prezidenta, pro kterého nejsou zásadními cíli byznys, peníze, mamon a sebeláska.
22. 12. 2010 | 14:38

Já nic já muzikant napsal(a):

aaaa,
Váš řekněme příspěvek je typický pro levičáky.
Sice nic o nikom nevíte, ale z jedné věty poznáte, že je to ODS-ák.
22. 12. 2010 | 14:42

aaaa napsal(a):

pozorovatel:
Po pádu Klausovy vlády přišel Klaus s teorií, že opozice by měla mít své zástupce v kontrolních orgánech státu - minimálně třeba v parlamentu.
ČSSD mu v tom vyhověla, zvláště za vlády Klausova prognostického souputníka a přítele Miloše Zemana.

A jak vypadá současnost, kdy vládne ODS ? Možnosti levice mít spoluodpovědnost za stát v současnosti opravdu, ale opravdu nejsou velké.
22. 12. 2010 | 14:47

Jan napsal(a):

A máme taky Putina!
Ta situace se Klausovi velice hodila. To by Topol nikdy nepřipustil, aby mu do všeho kecal ten hradní sebestřed.
Nečas bohužel potvrdil, že jeho schopnosti jsou velmi omezené, dokonce víc než jsme čekali. Moc mluví a málo koná. Jen co už se namlelo okolo reforem a nic se neděje! Nečeká nás nic dobrého! Ale všechno špatné je vždy pro něco dobré, jenom to víc bolí.
22. 12. 2010 | 14:47

aaaa napsal(a):

Já nic já muzikant:
Vaše řekněme replika nás přesvědčila, že mám pravdu. Tak kde je odpověď na otázku o vámi uváděných "levičáckých trapnostech" ? Nic konkŕétního nevíte, jen jste si tak zablábolil, že ?
22. 12. 2010 | 14:50

pozorovatel napsal(a):

Pro bibi:možná by stálo za to aby psychologové popsali jakým směrem se vyvíjí osobnost,která byla vychována ve skromných podmínkách.Bez zázemí intelektuálních předků.Jak se taková frustrace projevuje ve stáří?
22. 12. 2010 | 14:51

Jirka napsal(a):

Skvělý článek, děkuji:)
Přeji všem veselé vánoce:)
22. 12. 2010 | 14:52

Ara napsal(a):

Já nic já muzikant:

Diskutující "aaaa" snad ale neříká, že jste "odesák", ale dává jen to, že Váš příspěvek vypadá tak, jako by byl od "typického odesáka". Což je snad určitý rozdíl. :-)

Ps. Ovšem to vůbec neznamená, že s takovým míněním pana "aaaa" souhlasím, jak totiž může vědět, jak smýšlí "typický odesák"? ;)
22. 12. 2010 | 14:54

Já nic já muzikant napsal(a):

aaaa ,

Vaše řekněme replika nás přesvědčila, že víte prd a dva ořechy.
22. 12. 2010 | 15:00

aaaa napsal(a):

Já nic já muzikant:
Nepřipadá vám trochu moc ubohá vaše neschopnost jakkoliv doložit vaše autoritativní tvrzení o "levičáckých trapnostech" ?
Tím v žádném případě netvrdím, že politice všech barevných odstínů nejsou občas trapní. Jen dokazuji, že máte omezený mentální rádius a paměť.
22. 12. 2010 | 15:07

taktéž napálený napsal(a):

Kálejíci poslanci a poslankyně nám pokáleli perspektivu i prestiž přičiněním nás prostých občanů, protože my jsme jim dali mandát. Takže jsme si to vlastně pokáleli sami. Dobře nám tak.
22. 12. 2010 | 15:14

jozka napsal(a):

Muzikante, hrad a koalice jsou dve strany jedine podle stejne logiky podle ktere za rozpad manzelstvi muzou vzdycky dva. Manzelka a tchyne.
22. 12. 2010 | 15:15

*** napsal(a):

Bylo by asi zajimavé porovnat co způsobilo větší škody v tomto státě. Zda ODS , včetně přičinění hradního pána, nebo veškeré živelné pohromy, které za dobu existence ODS ná nás příroda poslala.
22. 12. 2010 | 15:29

lubosek napsal(a):

Myslím,že se Klausík začal taky bát.Jedná jako Pol pot,nebo Kimčon.To je gut.Čím hůř tím líp.
22. 12. 2010 | 15:32

Atka napsal(a):

Pro aaaa
Milý aaaa, kdyby člověk měl vypsat všechny svoje poznatky, myšlenky a vůbec vše, co ho k určitému názoru přivedlo a proč má námitky k tomu nebo onomu článku, tak by to byl článek na několik stran. Nečetla jsem celou diskusi, možná že jsi někde široce popisoval Ty svoje úvahy, proč máš určitý názor. Nevím. Zatím jsem narazila jen na Tvoje moudré poznámky, ze kterých je patrno, že každý, „kdo nejde s námi …“ ...tak je z ODS.
Zato levičáci jsou „křišťálově čistí“ jak říkal Standa.
Jo a v některých příspěvcích se opakuješ.
22. 12. 2010 | 15:48

Míla napsal(a):

dost bylo ODS. Dnes v 18.00 hod., čtěte!!!
http://www.vymenilijsmepolitiky.cz/
22. 12. 2010 | 15:51

Karel napsal(a):

Republika je v rozkladu !poslanci nemohou hlasovat jak chtějí,ale musí hlasovat jak jim určí jejich strana.Zlepšení by nastalo po tajném hlasování !Poslanci neplní přání občanů viz přímá volba presidenta.Výsměch spravedlnosti bylo když korupčník který vzal úplatek 40 000000kč byl odsouzen podmínečně.Soudce byl asi podplacen !Jsou,ale občané kteří jsou vysmátí,jako např.generální ředitel Sazky Dr.Hušák.Ten ví,že ikdyby Sazka dnes zkrachovala tak on má nahrabáno již tolik milionů,že je zabezpečen i z celou rodinou více jak na 100 let.Jistě ho těší jak důvěřiví sázející budou zase prohrávat protože Sazka zná jejich vsazená čísla !Vláda ztratila důvěru občanů.V roce 2011 bude v republice rušno !!!!!
22. 12. 2010 | 16:03

Andy napsal(a):

Stačí napsat, místo dlouhých komentářů, že včerejší komedie zahraná pro nás, bude bohužel tragedií v následujících čtyřech letech těchto vyjímečně výborných herců s energickým šéfem orincipálem v čele pro většinu lidí u nás. Veselé vánoce???!!!.
22. 12. 2010 | 16:29

Jan11 napsal(a):

Autor zaplakal, že ODS se neumí vypořádat s korupcí a kmotrovstvím. Jak by mohla, když není zájem a takhle to všem vyhovuje. Přeci jedině v korupčním a mafiánském prostředí se dá ve velkém krást. Kdyby platilo právo, řád a morálka, to by se nelíbilo. Proč myslíte, že se při privatizaci zhaslo a uteklo před právníky, viz jména Klaus, Ježek, Tříska, Kočárník a spol. Pamatuji velmi dobře, co říkali a co se dělalo. Dneska o ničem neví, ztratili paměť. Ale lidi ne. nedivme se, že to dneska pokračuje, jinou formou. A nyní to garantuje opět Klaus ! To sedí.
22. 12. 2010 | 16:31

Jirásek napsal(a):

Vláda včetně presidenta si udělala z lidí ovce.Jenom bečí a bečí.Měl by rezignovat i president.Co se děje nemá to obdoby.Policie už není nezávislá scopné lidi vyhazuje kde jaký tajtrdlík.Není žádná demohracie!!!Je to kapitalistický TOTAČ!!!
22. 12. 2010 | 16:31

Jirásek napsal(a):

Přeji klidné a veselé vánoce.Na nový rok celá republika z těch reforem vystřízlivý.Od roku 199O všechny vlády za podpory poslanců rozkradli co šlo.Z toho dna se těžko dostanem.Dejte všem tituly a funkce.
22. 12. 2010 | 16:36

Jirásek napsal(a):

A co Pepíci? jsou spokojeni.Na hradě maj klauna,pod hradem ovce.Co tak revoluce s klíčema? ale francouzkýma.Pardon omlouvám se ovce neví co to jsou klíče.Chtělo by to Jánošíka a bylo by dobře.Za chvli se naplní slova hymny. kde domov můj.Slováci už ožili a jsou daleko před námi.
22. 12. 2010 | 16:43

Maruška napsal(a):

Klaus je největší neštěstí tohoto národa.Kdybych byla mladá,ani chviličku bych v této zkur....vené zemi nezůstala.To vše zavinil náš šašek z hradu,hlavně,že on se má dobře.Už by to chtělo defenestraci a on by měl letět jako první.Zaním Kalousek,Nečas a teď už i John,Vít a jim všichni podobní.Vlastně celý parlament a k ničemu užitečný senát.To až tuneldědkovi skončí volební období,určitě bude chtít být senátorem,aby mu zas bezpracně šly prašule.Už aby šek konečně do kopru,byl by alespoň o jednoho darmožrouta (a velkého) míň
22. 12. 2010 | 17:07

vasja napsal(a):

Maruško, dneska Klaus řek, že bude sám sebe jmenovat ústavním soudcem.
Kdybych byl mladej, tak taky zdrhnu.
22. 12. 2010 | 17:22

Pavel napsal(a):

Poučení pro hloupé.
Chytří už dávno od dob Sarajevského atentátu,kdy se provalilo financování ODS od tajemných dárců/úplatky za privatizaci/nepochybují že tyto penězovody do stran ODS ,ale pravděpodobně i ČSSD stále plynou.Klaus to začal a nyní to Klaus kryje neboť to jsou jeho studenti,pokračovatelé.Problém je,že to dává nezaslouženou výhodu těmto stranám proti stranám mimoparlamentním,a tím je tento systém dvou stran ještě upevňován.To,že tato mafie ovládá státní zástupce,policii a soudce/ jsou jmenovaní Klausem/kolik jich tam je s komunistickou minulostí!/je už snad také všem známo.Tyto strany/ODS,ČSSD/ už
své úsilí upínají jen k tomu, aby svým lidem/kmotrům/ a sobě přesunuly ze státní kasy dost peněz,než budou vystřídáni.Jelikož parlamentní strana,která by takto nefungovala dosud
tady nebyla,tak volby byly vždy jen divadlo pro voliče a poté se obě velké strany sešly a čerpaly z penězovodů - viz pražský magistrát.Obranou je jen důsledné zveřejňování takových kauz a postupná naštvanost voličů se šancí pro nové politické subjekty.
K poslední kauze - Drobil.Závěr byl jasný už předem.Nečas nemohl udělat nic jiného,protože není čistý a byl by odstraněn.I tak ustoupil dost,proto raději tajně, což dlouho tajné nebude a jeho pozice je nyní ještě slabší. VV tím,že zůstaly ve vládě si uchovaly možnost něco proti korupci udělat a návrat Michálka na jeho post je 1. úspěch.Možná,že tím se od nich odvrátí jejich voliči,možná,že tím budou vyburcováni k většímu tlaku na boj s korupcí ve vládě,jiná varianta by lepší nebyla,i když by byla jistě čistší a politickou kulturu by posílila.
22. 12. 2010 | 17:40

dedale napsal(a):

Ctím názor Marušky,ale chci se zeptat: Proč mám číst,že tomu narcisovi z hradu důvěřuje 70% idí? Buď jsou blbí,nebo navedení. Vždyť na co šáhnul,to posral,celý pan profesor.No,ale bližší košile než kabát,taky bych vyměnil doživotní péči v lázních Darkov za nejistotu důchodce.
22. 12. 2010 | 17:42

PatientO.T. napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=AvmIs_UPnmA
22. 12. 2010 | 18:06

vlk napsal(a):

M9
pokud míníte můj vztah k EU , nic s ena něm nezměnilo

Lexi

hele buď rád , že jsme nedopadli tak, jak obvykle končí poslové špatných, leč pravdivých zpráv. Nám jenom trubky nadávaly.

Nadporučíku
žasnu a nevycházím z údivu! Psal jsi to skutečně ty?

Vico

promiň, přehlédl jsem tvůj původní koment. Máš pravdu. trefil jsi to přesně.
22. 12. 2010 | 18:23

Michal napsal(a):

Pro dedale :

neposral vše na co sáhnul - jemu osobně se daří náramně. Z člověka bydlícího v 2+1 v paneláku a jezdícího trabantem je multimilionář ukládající peníze do nemovitostí. Například do bytu koupeného za 50% pořizovacích nákladů od bytového družstva, které je dnes také kvůli tomuto skvělému "obchodu" v konkurzu.
22. 12. 2010 | 18:29

yorick napsal(a):

Milý dedale,
to na co se ptáte, je jen mediální masáž bez obsahu. Dobře z reichu financovaní rádobyredaktoři - bez skrupulí - udržují jeden z nejhloupějších národů v Evropě v mýtu, že hradní pomatenec je idol se 70% podporou. Udělejte si schválně test ve svém okolí. Když najdete 20% idiotů, co kejvnou na podporu hradního denuncianta, gratuluji! Z těch potenciálních 20% bude 80 procent žen. Na rozprach šupnu 10 %, ale ani o deci víc.

Dehonest.
Neboli, lump králem.
22. 12. 2010 | 18:33

Bobek Miloš napsal(a):

Nejvyšší kmotr přece musí svou mafii kterou vybudoval ochránit.Král zlodějů je na hradě a podle toho vypadá celá politika.
22. 12. 2010 | 19:26

Michal napsal(a):

Naivní John s Bártou jim skočili na špek - policejního prezidenta vyberou politici ČSSD a ODS, tedy dojde ke "konsensu" spočívajícím v tom, aby se nic "neprovalilo" a nový policejní prezident vybraný pod taktovkou nejvyššího kmotra kmotrů (capo di tuti) bude poslouchat jako hodinky. Bohužel opět nikoli svého nadřízeného, tedy ministra vnitra, ale ty, jejž jej instalovali - politiky ČSSD a ODS, kteří v dojemné shodě budou zuby nehty tohoto "nového zametače" budou držet ve funkci.
22. 12. 2010 | 19:39

Jana napsal(a):

Tak se mi to jeví, že pan Klaus je konečně, na konci své kariéry, spokojený. Nejenže byl předsedou ODS, premiérem, teď prezidentem a současně opět premiérem! To se určitě takovému člověku jako je Klaus musí líbit. Úplně se v tom "rochní", jak mu to vychází. Takže z toho pro mne vyplývá, že zde není žádný premiér Nečas. Kromě Klause nikdo nevede vládu. No prekérní situace pro nás občany. A Nečas je v klídku, usmívá se tím svým "kněžským" úsměvem ale hlavně - je za vodou. Že mu není hanba! Takového premiéra by asi žádná země nechtěla! A já ho taky nechci!
22. 12. 2010 | 19:44

michaell315 napsal(a):

A tak nastala diktatura pana Klause, který stál při zrodu rokrádání republiky. Co by asi řekl Masaryk? Tento velký muž by jistě litoval, že osamostatnil Česko. Zlaté časy za Rakouska - Uherska.
22. 12. 2010 | 19:56

Petrboy napsal(a):

Snad skončí Václav Klaus jak zaslouží a nemyslím tím úctu a zasloužilý odpočinek...
22. 12. 2010 | 19:57

swat napsal(a):

Mám dotaz,musíme si platit ještě funkci premiéra,když ji zastává prezident?
22. 12. 2010 | 20:09

visitor napsal(a):

Kdyz vas chteli odborari vytahnout do ulic tak vetsina naroda fnukala ze odborari chteji neco jenom pro sebe.Proto radeji sedeli v putykach,politikovali a nadavali u piva.Narod ma vladu jakou si zaslouzi.FYI odborar nejsem a jsem v Cesku jenom na navsteve ale v protestu proti tak drze,arrogantni a zkorumpovane vlade jsem je podporil.
22. 12. 2010 | 20:16

milda napsal(a):

No, konečně má pan Klaus po čem celou dobu toužil...teď už není jen kladač věnců, ale Führer se vší parádou...obzvlášt krásné je, jak se mu to podařilo bez puče i bez voleb...Lukašenko, Lukašenko, jsi břídil...
22. 12. 2010 | 20:17

Tin napsal(a):

Nečas je neskutečný slaboch, už kdysi dávno utekl před odpovědností, když měl být ministrem obrany
22. 12. 2010 | 20:19

kvazar napsal(a):

Plně souhlasim s komentařem pana Haase - Vláda V Klause
ODS brnkla na špatnou strunu když na jednaní pohrozila straně VV koaliční smlouvou, takhle se huláká na neposlušné spratky a vzápětí stranu VV dostala tam kam ji dostat potřebovala a to k tomu aby vyslovila důvěru takřka již padlé vládě. VV zklamala své příznivce na celé čáře, tím že povolila zaťaté zuby, pokud by tak neučinila ziskala by si nebývalých sympatií a podpory u těch, kteří s korupcí opravdu chtějí zatočit. Namísto toho zajela do averze která je proti ods, a to nemluvim jako kdoví jaký příznivec levice ale arogancí a vyhrožování už jsme zažili tak že ať už páni s ods konečně jdou mlátit pěstí do stolu někam jinam a doufam, že už tomu brzy bude ............
22. 12. 2010 | 20:19

Jirka napsal(a):

Pane Haasi,

blogy přiš nečtu ale s tím co jste napsal plně souhlasím.
Připojuji ještě tiskovou zprávu KDU-ČSL: KDU-ČSL není překvapena výsledkem hlasování. „Kapři si sami rybník nevypustí“ komentoval situaci ve Sněmovně předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Od prvních dní existence této koalice upozorňovala KDU-ČSL na to, že předvolební prohlášení koaličních stran o potřebě šetřit neznamenají, že se nebude krást. Kdyby se ovšem nekradlo, nemuselo by se šetřit tam, kde to je ostudné – v neziskovém sektoru, na lékařích či na lidech s postižením.

Koaliční poslanci zdůvodňovali své hlasování nutností reforem a úsporných opatření. KDU-ČSL bedlivě sleduje jednotlivé kroky vlády i poslanců. „Musím říci, že některé návrhy reforem jsou velmi špatné až kontraproduktivní – mám na mysli například v médiích představený návrh důchodové reformy. Jistá opatření této vlády jsou navíc spíše sporná než úsporná. Současná vládní krize vznikla kvůli snaze ukrást z veřejné zakázky na čističku odpadních vod stovky milionů korun do stranických černých fondů. A to se jednalo o projekt v objemu 6,2 miliardy. Všichni si dovedeme představit, o co jde v tzv. ekozakázce, ve které se hraje o mnoho desítek miliard korun.“ svěřil se se svou obavou Pavel Bělobrádek.
22. 12. 2010 | 20:19

vandel napsal(a):

Já mám taky dotaz. Prezident nebo cappo de tutti di cappi? Případným rýpalům s gramatikou se předem omlouvám, ale to není podstatou.
22. 12. 2010 | 20:20

honza napsal(a):

Velice pravdivé, Klaus je jen kmotr mafie ODS se svým kašpárkem Nečasem, jsou jen ukázkový zloději, kmotři, tuneláři, korupčníci, žvanilové a neskuteční lháři! Takové zdrůdy ve vedení ČR si opravdu občané této země nezaslouží, hnus!
22. 12. 2010 | 20:24

Honza999 napsal(a):

Jarpor

Nejvýstižnější označení Klause je

ZEMSKÝ ŠKŮDCE.

Lituji, že tento středověký "titul" nepřežil se všemi svými následky do dnešní doby. Jistě by to bylo pro společnost užitečnější, než ta různá hrabata a knížata, která se dopříživničila až dodnes...
22. 12. 2010 | 20:28

milda napsal(a):

No, ještě se dočkáme věcí...odcházím s novým demokratickým pozdravem - Klaus s Vámi,
22. 12. 2010 | 20:28

mb napsal(a):

michaell315 napsal(a):
A tak nastala diktatura pana Klause, který stál při zrodu rokrádání republiky. Co by asi řekl Masaryk? Tento velký muž by jistě litoval, že osamostatnil Česko. Zlaté časy za Rakouska - Uherska.
22.12.2010 19:56:46
MASARYK BY HO SEŠVIHAL BIČEM
22. 12. 2010 | 20:29

Hanýs napsal(a):

Osobně mi připadá tento článek spíše jako projevení lítosti vůči ODS od pana Haase, ve kterou doufal a věřil. Jak může člověk doufat v uzdravení rakoviny, kterou léčí pouze chemoterpaií? Možná jenom zastavíte, ale nezničíte! Lidé, kteří prošli od r.1989 vrcvholovou politikou, by měli být hnáni k zodpovědnosti, za své činy! Stále čtu názory, jak národ spí a kdy už se probudí a copak my mezi ten národ nepatříme? Ptáme se pořád kdy, ale spíše KDO, kdo to začne? Vždy, v každém protestu byl někdo, kdo "nastartoval" a posílil! Ale i tak ptám se, dá se vůbec něco protrstem zachránit, když politici už i tak hlasný nesouhlas, neberou na vědomí? Vtrhněme na radnice, pískejme, křičme a z amplionu se ozve:...chovejte se slušně, my se také chováme slušně a počkejte 4 roky. Máte právo vyjádřit svů§j nesouhlas. To je celé. Ale i o to právo brzo v čele s diktátorem, manipulativním V.K. přijdeme... Myslím, že právě ti drzí flagmatičtí "klackové" co je jim nějakých 20 let, nám teprve ukáží, co jsme měli udělat. Jsme stejní jako politici, zalezlí a čekáme, kdo to začne. Hrabame na svém písečku a anonymně si říkáme, tajné dohody :-(
22. 12. 2010 | 20:30

Ondra napsal(a):

Jaka psal(a), že I Havel a Masaryk řešily v zákulisí problémy politiků. Ale oba při tomto řešení byli proti zlodějům a zločincům, ne že je kryli
22. 12. 2010 | 20:35

Milan napsal(a):

Celou vládu vyházet, tím ušetřit značné finance. Na vládnutí v ČR stačí prezident V.K..
22. 12. 2010 | 20:39

Máme nařebíčkováno napsal(a):

Češi mají do civilizace ještě hodně daleko....
22. 12. 2010 | 20:39

Znalec většiny napsal(a):

Pisatel Znalec je evidentně mimo realitu. Bohatí budou bohatší a chudí chudší. To je vize pravice a tím směrem se ubírá její politika. Čeká nás chudoba, letos to je ještě nic není, to teprve přijde a pak začnou lidi střízlivět. Ledaže by pisatel Znalec znal tak akorát poměry ve vyšších třídách, protože k nim patří. Potom se jeho názoru nedivím.
22. 12. 2010 | 20:42

Konavi napsal(a):

Stydím se za tuhle vládu,celou národní frontu a prezidenta, který vládne stalinským stylem - signál, který vyslala ODS do světa je jasný a vcelku pochopitelný - jsme banánová republika, kde demokratické principy a právní základ nemají a nikdy nebudou mít své místo. ..
22. 12. 2010 | 20:46

Nausem napsal(a):

Klaus - stát jsem Já !!!
22. 12. 2010 | 20:48

dzixy napsal(a):

Umíš psát a tak se dá očekávat, že bys měl umět i myslet a ne převracet fakta, jak to dělají socialisté. Zdá se, že ses vydal na jejích cestu a způsob pohledu na věc. Ono šířit drby není až tak důkazem intelektu. A Ty toto děláš.
22. 12. 2010 | 20:53

Mira napsal(a):

Ano,naše demokratické pravicové strany pomohly našemu oblíbenemu prezidentovi změnit republiku v absurdistán.Pan Haas to va svém článku velmi přesně popisuje.Nastala doba na kterou Klauz netrpělivě čekal.Stal se z něj takový náš VELKÝ VŮDCE-KIM.
22. 12. 2010 | 20:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem řadu urážlivých a nadávky obsahujících textů ("nácek", "debil", cosi o veřejných popravách atd.), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 12. 2010 | 20:56

Pepa z depa napsal(a):

Milý Hanýsi, zrovna sledujeme HAYDE PARK s p. Michálkem a 4. odboj a Pepa z depa může plně potvrdit, že propojení poradců u prezidenta a to s MŽP, J&T, PPF, PENTY a jiných, můžeme doložit svědecky, protože jsme byli sami součástí a.s. ONOSMA, která byla založena a řízena volebním štábem ODS pro volby a poradce Hájek, Tomas, JUDr. Stejskal, JUDr. Pour, Barták ze zastupitelstva Prahy 4 a další figurují v přesně těch popisovaných situacích jak jsou popisovány p. Michálkem. Pane Michálku můžete se na mne 100% spolehnout jmenuji se JUDr. Josef Hörl a v té a.s. jsem zastával funkci Member of the Board of Directors, mnohé další poznatky k činnosti této společnosti a jejich styků jsou k dizpozici přes mé právní zástupce a také další informace k okolnostem prodeje Škodova paláce /Bém/, aj. Mnoho poznatků k ekozakázce, Grand hotelu Pupp a dalším obchodům ze strany politiků kolem prezidenta mám také k dizpozici a také jsou již jištěny u druhých věrohodných osob a i právnických. Pane Michálek nevzdávejte tento boj nejste v něm sám. 4. odboj Vám milerád pomůže. Pepa z depa.
22. 12. 2010 | 20:59

mb napsal(a):

veřejné popravy ... na vánoce ... no když to dokázali kapři a tučňáci ... tak bychom se mohli pochlapit / politicky korektně i poženštit a polidštit .... to v čem žijeme zřejmě lidské lidské příliš není .... :-(
22. 12. 2010 | 20:59

František napsal(a):

Autor presne popisuje pocit veckare: veci verejne se podepsaly pod neverejnou smlouvu a nelze ji verit ani jeji nazev!
22. 12. 2010 | 21:01

hm napsal(a):

sem z té politiky fakt votrávenej. Oni nás potřebují akorát u voleb a pak nás pošlou do, no do háje.
22. 12. 2010 | 21:02

mb napsal(a):

Problém je že i kdyby toho Klause někdo vodkrágloval ... tak by to stejně politickou kulturu asi nezlepšilo myslim ...
22. 12. 2010 | 21:06

mb napsal(a):

Co na nás asi bude Klaus zvracet při novoročním projevu ...
22. 12. 2010 | 21:07

Konavi napsal(a):

Ano, Klaus je ošklivé a teď už nehezky hnijící cz stigma, na které tento nárůdek vcelku rychle vykrvácí - musít podotknout, že zaslouženě a k celkové radosti okolních sousedů. ..
22. 12. 2010 | 21:14

VL napsal(a):

Stydím se, že jsem dříve obdivoval Klause. Moje vina. Moje velká vina.
22. 12. 2010 | 21:16

totalita kapitalu napsal(a):

Vaclav Klaus, ktery porusil Ceskou ustavu nekolikanasobne od prosazovani ideologie na ukor demokracie kdy rozhodl privatizovat i fungujici statni podniky, pres porusovani lidskych prav z Listiny prav a svobod kdy vedome hlasal a za pomoci dalsich poslancu prosadil privatizaci za neexistenci dostatecne legislativy k obrane majetku osob a statu az po velezaradu ci vlastizradu v bezduvodnem podstoupeni vetsi casti ekonomiky cizi mocnostem ma pravo tak maximalne si vybrat mezi krupicnou a ovesnou kasi ve vezeni, a cesky obcan, co ty jeho druhu voli, ma pravo byt tak maximalne zmlacen obuskem.
22. 12. 2010 | 21:20

Luba napsal(a):

Kdo sledoval záběry odstupujícího policejního prezidenta Martinů, nemohl se ubránit dojetí ...

Je strašné sledovat pravého muže, který, ač tvrďák, roní slzy nad stříbrnou Medailí za zásluhy, vlastnuručně jemu předanou milovaným, a u české veřejnosti i modrých veverek neskutečně oblíbeným Vůdcem.

Je téměř jisté, že krůpěje slz proudily i ze slzných kanálků 70% našich spoluobčanů, kteří panu prezidentovi Klausovi dlouhodobě věří, ať už je tím míněno cokoliv.

Pan prezident Martinů prokázal svou loajalitu i ve chvílích pro ODS z nejtěžších, kdy se agent mediokracie a soudcokracie, radioamatér Michálek, vytasil se záznamy štěnic z MŽP.

Za to náleží panu prezidentovi Martinů veřejný dík! Prezidenti holt muší držet při sobě ... To jináč nejde!

Nabízí se otázka, proč pan prezident Klaus udělil panu prezidentovi Martinů pouze stříbrnou medaili? Proč nedošlo rovnou na zlato?

No proč?! Protože šlo o cenu útěchy. Zlato patří jedině vítězům! A pan prezident Martinů se pouze zúčastnil.

Na zlato by došlo, kdyby byly Michálkovy nahrávky podřízenými pana Martinů včas zabaveny pro účely vyšetřování ...

A kdyby navíc Michálek uklouzl v koupelně po mejdle, došlo by i na záslužný kříž s meči a dubovými ratolestmi.
22. 12. 2010 | 21:29

Palice napsal(a):

Pletichy trojkoalice na Hradě za řízení V. Klause.
Trojkoalice pod vedením prezidenta upekla tajnou dohodu, která bere občany této republiky jako rukojmí. Premiér Nečas je jen loutka v rukou prezidenta. nečas nejdřível vystrkoval ramena na obranu Drobila, věřil mu pevně jako straník ODS, ale jak mu začla ujíždět židle pod zadkem, tak Drobila podrazil a utíkal s jeho demisí za prezidentem, jen aby ještě nějakou chvíli byl přilepen na židla a mohl škodit občanům této země.
22. 12. 2010 | 21:30

Elrik napsal(a):

Děkuji za velmi objektívní a přesné zhodnocení krizového stavu trojkoaliční politiky.Myslím,že z mnoha vašich slov by měly čerpat i masmédia.I ony ve většině případů trpí modrou slepotou,podobně jako mafiánská ODS,společně s naprosto neschopným předsedou.Od teď může tato vláda od rána do večera hlásat o rozpočtové zodpovědnosti a boji proti korupci,škrtech a věřit ji nikdo nebude.Navíc Drobilovo a Knetigovo působení v lesích čr může přinést další šokující svědectví(viz.stížnost starostů).Další šok je výše finanční částky.Pokus o několika miliardovou krádež!!! Hlava to nebere!
22. 12. 2010 | 21:31

zlatej V8clav napsal(a):

Poslouchej "totalito kapitalu". Klaus byl posledni, kdo me dal penize, potom prisli oranzovi vyvoleni a nasekali dluhu tolik, ze moje deti pujdou do duchodu v 70, pokud se ho dozijou. Klaus presne vedel co udelaji za tunel a proto podniky rozhodil do kuponovky. Co je polostatni jako CEZ a nemocnice, tak to je sama korupce a predrazene nakupy a koukni na multimilionare Spidlu a Grosse, ti se kktum jako ty akorat smejou. Tidva nadelali 800 miliard dluhu a to nebyla krize a pomohli jim lidi jako ty. kde mas jistoty a proseritu, takhle to delaji v cele Evrope, ale na to potrebuji blbecky tveho kalibru.
22. 12. 2010 | 21:34

mb napsal(a):

Luba ... k odchodu martinu ...

i slza ukápla ... to mě po.er ...

připomínal mi starýho kočku když plakal, že žádnýho mrázka nezná ...
22. 12. 2010 | 21:38

Konavi napsal(a):

Nechci nikomu brát bláhové iluze a ani munici do svého rozhořčení, ale se skutečnou oblíbeností lidu ke svému vůdci to bude asi tak, jako s regulérnosti parlamentních voleb, ne nadarmo se Berija modré ( teď těžce hnědnoucí ) partaje, Judr.Pudr.Mudr Ivan L. ( eL jako Liar), před volbama dušoval vůdci, že ho rozhodně nezklame - takže zdroje, prostředky a teď i zkušennosti prostě jsou...a důvěra, bezmezná víra a nadšení se dá mediálně upravit klíďo píďo i na 120 procent - papír a česká ovečka snese všechno. ..
22. 12. 2010 | 21:38

VL napsal(a):

A proč celá ta šáškárna? Pomůžu si výrokem velikána (největšího světového ekonoma a klimatologa z paneláku - člověk by řekl takového skutečného Járu Cimrmana): "Peníze jsou vždy až na prvním místě." Vláda jistě nechce vládnout z altruismu nebo ze zábavy, ale stojí za ní velmi vlivné skupiny od kmotrů až po majitele penzijních fondů. A právě o prosazení penzijní reformy (podvodu století - s penzí od soukromých fondů se rozlučte) a zdravotní reformy (čím méně péče, tím větší zisk pojišťovny) jde v prvé řadě. Ve hře jsou desítky miliard ročně. A to už stojí za to přehlédnout nějakou tu korupci. Co na tom, že horních 10 mil. obyvatel na vládnutí ODSTOPVV prodělá.

Ó Češi, Češi, kam jste dali při letošních volbách hlavu???
22. 12. 2010 | 21:40

VL napsal(a):

Oprava:

že dolních 10 mil. obyvatel na vládnutí ODSTOPVV prodělá.
22. 12. 2010 | 21:43

anti-president napsal(a):

President ČR:
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/hnizdil-zehli-aferu-na-psychopatovi-vk-ale-trva/
http://spiknutilekaru.wordpress.com/2010/04/30/klaus-blaznem-znami-cesti-lekari-chystali-komplot-proti-prezidentu-republiky/
22. 12. 2010 | 21:47

jura napsal(a):

www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/hnizdil-zehli-aferu-na-psychopatovi-vk-ale-trva/
22. 12. 2010 | 21:48

Luba napsal(a):

zlatej V8clave,
zkuste si přečíst zasvěcený komentář Václava Žáka k transformačním letům devadesátým:

"(...)Naproti tomu se Václav Klaus rozhodl podřídit ekonomickou transformaci politickým cílům.

Masová privatizace, kterou prosazoval, měla několik příjemných stránek. Každý občan měl šanci dostat podíl z národního majetku.

Změna vlastnictví proběhla rychle v procesu, který zdánlivě nebyl korupční.
Co důležitějšího: vláda byla zcela z obliga: o dalším osudu podniků rozhodoval vlastník, ne vláda.

Vláda nemusela o podnicích vědět nic, nenesla odpovědnost za vyjednávání se zahraničním investorem.

Klaus nechal po volbách 1992 padnout pod stůl Vrbou rozjednané projekty o vstupu Mercedesu do výroby nákladních aut, Siemense do Škody Plzeň, AEG do ČKD atd. Chtěl celé hospodářství vrhnout do kuponové hry: 97% na kupony, 3% restituční fond.

Koncept dělení podniků na menší jednotky a jejich privatizaci mimo kupony prosadili ministři české vlády proti vůli ODS.

Všichni ministři ODS v české vládě hlasovali proti konceptu privatizačních projektů.
Patří k zásluhám Tomáše Ježka, že se k ODS nepřidal.

Kdyby všechny podniky spadly do kuponové hry, pak by „čeští podnikatelé“ dostali do rukou podniky vyždímané spekulanty.

Je totiž směšné tvrdit, co tak rád říká Václav Klaus, že v privatizaci nehledal koncové, ale první vlastníky. Pokud „první vlastník“ z podniku vybrakoval všechna aktiva, jako třeba Viktor Kožený lodě z Námořní plavby, co asi zbylo na toho druhého?

Vrbovi se za dva roky povedlo dobře zprivatizovat jen několik podniků – kromě Škody VW např. Barum-Continental, Technoplyn-Linde a.g. a pár dalších.
Proces byl otevřený, bez úplatků, rozhodování se účastnily desítky lidí.

Náznaky Václava Klause o zájmech konzultačních firem jsou nehoráznost.

Nejde však o rekriminace minulosti. Jde o to, že Václav Klaus dodnes neuznal, že selhal jako ekonom: jeho transformace nevytvořila efektivní vlastnické vztahy, zato silné korupční struktury.

Z toho vyplynulo drancování aktiv podniků, stovky miliard špatných úvěrů v portfóliích bank, které se pak přenesly do státního dluhu, když vláda Miloše Zemana před privatizací banky oddlužila, neb jim hrozil kolaps.

K vyrovnání s minulostí patří i devadesátá léta.
Ne proto, že bych navrhoval hon na privatizéry první generace, byl by stejně marný jako hon na „staré struktury.“

Ale politické strany, které nesou za zhasnutí světel v transformaci odpovědnost, by to měly přiznat. Jinak se budeme stále potýkat s kmotry, kteří se tehdy narodili."

Zdroj:
http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/744517
22. 12. 2010 | 21:48

Konavi napsal(a):

Už za Platona se vědělo, že daleko občansky čestnější a potřebnější je práce nájemného zabijáka, než "poslání" demokratického politika. ..
22. 12. 2010 | 21:49

Standa napsal(a):

Politicka a hospodarska korupce uz u nas prekrocila ten "tipping point".
To znamena ze kanoe se uz obratila dnem vzhuru.
Korupce je uz neoddelitelna cast statniho systemu !
Nikomu uz na ostude nezalezi.
22. 12. 2010 | 21:50

mb napsal(a):

"Každý člověk rozumí tomu, že politik může mít porouchaný kyčel, trpět nějakou tělesnou chorobou. Vůbec se ale neuvažuje o tom, že může mít také porouchanou osobnost nebo charakter," píše a odvolává se přitom na "zajímavou" studii psychiatra Robert Hareho a psychologa Paula Babiaka. Ti prý zjistili, že mezi vysokými manažery a politiky je mnohem větší procento nebezpečných psychopatů, než mezi vězni ve federálních věznicích USA.
22. 12. 2010 | 21:52

Pony napsal(a):

Doporučuji přečíst tento článek o zadlužení naší země,hlavně pro
zlatej V8clav,protože jedno je to,co se člověk dozví z modré tv a druhé jsou fakta!!!
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=9672&from=0#c
22. 12. 2010 | 21:53

mb napsal(a):

Jde o to, že Václav Klaus dodnes neuznal, že selhal jako ekonom: jeho transformace nevytvořila efektivní vlastnické vztahy, zato silné korupční struktury.
22. 12. 2010 | 21:54

agent 00 napsal(a):

Mám přísně tajné informace z utajeného zdroje o tajné schůzce mezi Klausem, ODS, TOP09 a W. ÚVK tento program schválil.repturre
1.Již nikdy a nikde se nesmí nechat nachy-tat (nahrát, nafotit, nafilmovat,....) korupčník z ODS. 2.Okamžitě musí být od-haleni a zneškodněni všichni potenciální Michálkové. 3.Děti všech Michálků musí být vyloučeny ze základní školy (i jiných škol)
Výzva ÚVK: přemluv bábu a dědu, ať volí jen korupčníky z ODS mladý Madlo a Iss. ÚVK = Ústřední výbor korupčníků
22. 12. 2010 | 21:55

Konavi napsal(a):

Korupce je životadárnou mízou, neřkuli přímo krví kapitalistického systému, který znásilnil demokratické fábory pro oslepení civilního obyvatelstva v permanentní válce proti nim, bez které neumí existovat - kapitalismus je vysoce parazitní systém, který bez obětí pojde rychle na úbytě. ..
22. 12. 2010 | 21:57

js napsal(a):

Hlavně že se naše mladí baví na staromáku se mláti polštářema a zvolili si garnitůru kterým věří.Mne jenom zaráží proč levice po tom divadlu co K9 s presidentem provedli proč nevyhlásí OBČANSKOU NEPOSLUŠNOST a věřte to by začal mazec!Plácat kecy nepomůže,poradte jim!!!
22. 12. 2010 | 21:59

Luba napsal(a):

mb,
vy jste poslední dobou neskutečně .prostej! :)

Chtěl jsem si pro zlepšení nálady po introdukci Kikinovlády pustit nejpovedenější scénku Zdeňka Izera "O tom, kterak děda Mráz žádá v ČR o politický azyl", ale poté co zjistí, že v Česku vládne jistý St. Klaus, raději emigruje do demokratického Zimbabwe.

Bohužel - někdo příčinlivý to z "Youtube.cz" vymazal.
V této republice přestává všechna sranda!
A začíná plíživá maďarizace ...

http://www.sme.sk/c/5693924/madarsko-zaviedlo-cenzuru.html

Ještě že máme, krom pirátů skutečných, ty virtuální:

http://www.pirateleaks.cz/www/home
22. 12. 2010 | 22:02

Konavi napsal(a):

Veřejný dluh je pro politika pouhý donucovací nástroj k poslušnosti, asi jako pro policistu obušek, či pistole - záleží pouze na jeho úvaze jestli ho bude nosit pro parádu proklatě nízko u pasu a nebo bude tasit vždy, když uvidí příležitost si vystřelit, nebo někoho pořádně zmalovat. ..
22. 12. 2010 | 22:04

Konavi napsal(a):

Klaus přijde do nebe společně s Putinem a Obamou. Sedí tam svatý Petr a ptá se:
"Ty jsi kdo?"

"Já jsem Obama, Imperátor světa a USA."

"Sedni si po mojí pravici! A ty?"

"Putin, báťuška car Ruska!"

"Dobře, sedni si po mojí levici!"

"A ty si kdo?" ptá se Klause.

"Já jsem čestný a duchem nesmrtelný předseda ODS – neomylný profesor Klaus a jak vidím, sedíš mi na stoličce!"
22. 12. 2010 | 22:13

karel napsal(a):

S touto vládou brzo doženeme Řecko. Nejenom tímto korupčním marasmem vlády "rozpočtové a protikorupční odpovědnosti". S tzv. rovnou daní, s absencí v demokratické Evropě obvyklého progresívního zdanění, tunely spřízněným velkopodnikatelům zázračně vzniklých v době divoké privatizace a slavné kupónové privatizace (teď už i do stranické pokladny), kdy špinavé peníze nesmrděly, s absencí majetkových přiznání nejbohatších to nemůže dlouho trvat.Jestliže tato vláda umí jen bezduše škrtat( ovšem jen dole)a podtrhávat koupěschopnost obyvatel a tím i ekonomiku , tak ať jde od válu. V průměru jsme si žili nad poměry. Kalousek by měl poslat zase složenku, abychom mohli dále a vydatněji sponzorovat naši elitu!
22. 12. 2010 | 22:17

mb napsal(a):

Luba ... jak vysvětlíte rozpor. .... kdy Michálkovi věří .... 86% obyvatelstva ...

a Klausovi 70% ...

obojí se navzájem vylučuje ...

Michálek po Klausovi / a jeho ods / šel už v šestadevadesátém roce .....
22. 12. 2010 | 22:20

wil napsal(a):

Všichni, kdo kvitují že se vláda udržela, že je alesapoň nějaká vláda, jako by říkali:"Ještě že máme tothoto kata, ten nás chce jenom rozčtvrtit, kdyby přišel jiný, tak by nás mohl i zabít!". Páně Kalouskovo reformy definitivně usmrtí střední třídu, zlikvidují segment služeb a doženou ekonomiku ke kolapsu. Místo aby umožnil malému podnikání se nadechnout po velmi zvolna odeznívající krizi, prudce sníží oběh peněz mezi malospotřebiteli a malododavateli.
Další perlou je povinnost zaměstnavatele platit nemocenskou po dobu 3 týdnů. Asi nikdo z pánů reformátorů neví, Že existují i firmy o jedom, až dvou zaměstnancích. Pokud budu mít jednoho zaměstnance a ten onemocní, musím si za něho sehnat náhradu, takže za stejný objem práce najednou budu platit zhruba jeden a půlkrát tolik, což je v dnešní době k popukání, zvlášť když mi pan Kalousek ještě odčerpe hotovost od zákazníků. Při bližším zkoumání zjistíme, že většina reforem je přesně takto "objevná". Proto já říkám " Chraň nás Bůh před každým dnem vlády těchto "dojičů".
22. 12. 2010 | 22:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy