Analýza volebního debaklu v Bohnicích

27. 11. 2008 | 10:37
Přečteno 30360 krát
hra o jednom dějství s volebními a kuřáckými přestávkami


Místo: Sněm ODS z celé Prahy 8; KD Krakov, Bohnice úterý 24. listopadu 2008

Osoby a obsazení:
STARRING předseda … Mirek Topolánek
moderátor … pražský radní Štajner
nepřítomný Bém …
nepřítomný Paroubek ...

dále hráli: starosta Nosek … starosta Nosek
poslanec Novotný … poslanec Novotný
důchodce K … bývalý poslanec pan K., místopředseda ODS 8
důchodce S … důchodce pan S.
Mr. C … neformální hlava místní ODS pan Cibulka, člen oblastní rady
a další


DĚJSTVÍ PRVNÍ - ANALÝZA VOLEBNÍHO DEBAKLU
Scéna není příliš novátorsky pojata: předsednický stůl, židle, podivné příšeří

starosta Nosek: Tak já bych tu rád přivítal našeho pana předsedu, premiéra, předsedu vlády Mirka Topolánka. (s úlisným šklebem) No a taky volala před půl hodinou sekretářka Béma, že nepřijde, hehe.

moderátor: Já myslím, že to vůbec nevadí a můžeme začít.
Máme před kongresem, který bude letos bouřlivý a bude tady nedaleko, abychom zhodnotili tu situaci. Předal bych tedy slovo panu předsedovi pro úvodní slovo.

předseda:
ODS je široká strana, která sdružuje liberály, libertiány, konzervativce, konzervativně-liberální, křesťansko-liberální, křesťansko-sociální, libertálně-konzervativní a tak, voliče a členy. A nemůžeme být nějaká ideová strana na patnácti procentech.
Ten Paroubek, vy ho tady berete v Praze nějak, ale těm lidem na těch vesnicích, těm von říká, přesně, co chtěj slyšet. Že se zdražuje. Měli centrální kampaň na úrovni, sekretariát jim funguje a my jsme měli mít taky centrální kampaň, to byla moje chyba, že jsem to dopustil. Voni ti strejcové hejtmani, krajský pantátové, měli svojí 90% podporu a mysleli, že nemůžou prohrát. A prohráli to. Voni se někteří až štítili nás z vedení, že jako Julínek – to nejsme my.
Já, když jsem byl na Jánským vršku (mimochodem to je průser a do toho nás navez víte kdo – no nechci fakt mluvit vo Vlastíkovi Tlustym) tak jsem tam makal 16 hodin denně, aby ta strana fungovala. Teď jsem ve vládě. A už to tak nefunguje.
Já se chci s Váma ze všema tady poradit o chybách, i mojich, a jak z toho. Těch voličů opravdu pravicových ubývá, teď už je to 12-15%, co nás budou volit vždycky. Bývalo to víc.Mr. C skutečný režisér večera (
null
null
viz foto) , po počáteční nervozitě, zda jsou všichni „spřátelení“ ódeesáci přítomní a počty klapnou, se spokojeně přesunul z uvítacího foyer do sálu, kde skromně sedí mezi svými. V této hře vystupuje neozbrojen, nebo na první pohled neozbrojen.
(tato druhá fotka je pan Sch., rovněž ODS Praha 8)
null
nullmoderátor: Do diskuse se hlásí pan K.

důchodce K.: Musíte si uvědomit, že komunistická strana se svojí krajskou nomenklaturou schvalovala, kdo bude členem jiných stran, takže třeba Paroubek – byl schválený komunisty, když se stal členem té národněsocialistický strany, ty souvislosti se všechny ukazují ...

předseda: Tak on Paroubek, krycí méno Roko, má záhadně vymazanejch tři roky v těch záznamech, to by bylo na dlouhý povídání. Těm jejich voličům je všechno jedno, Kočka a spol.. Paroubek se vytahoval, že jim to vzalo jen jedno procento. To se stát nám, tak je to hrůza. Naši voliči jsou strašně citliví i na Moravu, na Tlustýho pochopitelně. Tady v Praze lidi vybíhaj z krámů a říkaj mi, co se tady děje, co pronajali Ukrajincům třeba a jak já to mám vobhajovat, ale to vy víte nejlíp, co se tu děje na městě.

důchodce K.: Já bych to doplnil. Komunistická strana je zločinecká organizace, jsou to zločinci a málo se oceňují třeba bratři Mašínové …

předseda: … těm jsem dal medaili. Protože si musíte uvědomit, že nás nevolej jen bohatý lidi, ale i třeba chudší s takovým tím lidskoprávním rozměrem. Já bych se nebál toho slova lidskoprávní.

moderátor: Pan S. se hlásí.

důchodce S: Komunisti zabili spoustu lidí a měl by se přijmout zákon, aby zaplatili dodatečně za všechno, co nakradli. A dvojnásobek.

předseda: To máte úplnou pravdu, ale to by nám prostě neschválili. A dokonce i řada našich poslanců by pro to nebyla, to vám říkám otevřeně, ale je to chyba, že takovýhle návrhy nepředkládáme aspoň. Ono je to jak v tom vtipu: Volil jsem komunisty a ten druhej říká: To jo, ale v který straně?

Obecenstvo tvořené dílem mladšími muži sportovního typu (Mr. C a spol.) a dílem důchodci, je zatím velmi apatické a nijak se neprojevuje.

moderátor: Pan P., pak pan G.

pan P., posléze zvolený delegát kongresu: Vy to asi teď nemůžete říct, já se omlouvám, to bude až na kongresu, ale s jakým programem byste chtěl lidi oslovit?

předseda: Především se musíme sjednotit. Komunál, i někdy s trochou toho komunálního socialismu, regiony a vedení. Není možný, že teď – nevím co Ústí ještě, že my jsme protisocialistická strana a v pěti krajích se vesele spojujeme. Ta strana musí táhnout za jeden provaz.
My se nemusíme rozkračovat – to dělal Zieleniec, nám stačí, já jsem vždy říkal, stát pevně a rozpřáhnout ruce.
Komunisti a socani mají dohromady 45% hlasů, ale my taky potřebujeme 45% hlasů, abysme mohli vládnout.

moderátor: Pan předseda už měl být 20 minut jinde, tak k posledním dotazům. pan G.

předseda: Voni počkaj, hehe.

pan G. - předseda volební komise, vedoucí klubu zastupitelů: Mě moc oslovilo, jak jste pojmenoval ty příčiny a chtěl bych upozornit, že kde byli ti, co teď kritizují, když se vyhrávalo, že tady máme nadpoloviční většinu v Praze a můžeme dělat pravicovou politiku? To si všichni mysleli, že je to jejich zásluha, ale to je z velký části zásluha vedení. A teď když se prohraje, tak za to může vedení?

předseda: No úspěch má mnoho otců, neúspěch jednu matku. Ale já před tím neutíkám. (bere do ruky papíry a ukazuje v nich) Tady, bořme mýty. Lidi mi psali, že to je „bořme ODS“. Mě se bráťa – poslanec eé… Bratský, děkuji - dneska omlouval, že to podepsal, že nevěděl co podepisuje, když mu to dali v Praze na sekretariátu. Tak kde to sme??
Tady, chceme bez široké diskuse akceptovat avizované politické dohody s Jiřím Paroubkem, byť účelově uzavírané kvůli připravovanému předsednictví EU?
Nic není podepsaný, maximálně se s nima budeme párovat, abychom mohli jezdit do Bruselu teď v tom půlroce.
Chceme dále vládnout za každou cenu – i za cenu, že nejsme schopni plnit náš volební program??
Ta vláda je mrtvá, teď je jen otázka kdy a jak. Jestli vymetem ty dvě strany nebo jak to bude. To je jasné.
Chceme se nadále bránit otevřené politické diskusi jen proto, že si vytváříme nedotknutelné mýty kolem Lisabonské smlouvy, českého předsednictví EU či rychlého zavedení eura?
Jaký mýty? To posoudí Ústavní soud. Rozhodne ano – budeme ratifikovat, rozhodne ne – nebudeme ratifikovat. Euro – my tomu bráníme a účinně, ale to chtějí podnikatelé, nejen velký, i střední. Chtěj to hned s kursem 27 za euro. Bohatý lidi, kteří by měli své zaměstnance vybízet k naší podpoře.
Chceme nést politické náklady koaličního vládnutí i za cenu, že ODS bude, aniž bychom o tom vedli zásadní polemiku, směřovat pod tlakem koaličních partnerů stále více doleva?
To je mýtus, ano, já taky říkám: bořme mýty.
Chceme rezignovat na vlastní názory jen proto, že se bojíme diskuse o řešení současné situace třeba i předčasnými volbami?
A co jsme tady teď dělali? ...a já bych Vám chtěl moc poděkovat i tady Vašemu vedení ... Já už opravdu budu muset odjet, ale vy si ještě máte jistě hodně co probrat. Nashledanou.

potlesk; předseda děkuje a spěšně odchází za bodyguardem Vildou

po pěti sekundách
moderátor: No, já myslím že doba pokročila …

paní K v publiku k paní M.: Ty vago, tady budem zas do noci.

moderátor: … takže bych přikročil k bodu 5 a tou je doporučení sněmu na kongres. Pan G vás seznámí s volbou.

G.(hovoří drsně a chlapácky): Volí jen delegáti. Vy ostatní – ne! V přísálí je urna. Napíšete tam Bém a Topolánek, jinak je hlas neplatný! Když tam budou oba (zvyšuje hlas), je to neplatný! Škrtnout můžete tedy jednoho nebo oba, jinak (ještě zvyšuje hlas) je to neplatný! Hlasujete kroužkováním. Zakroužkujete teda jednoho, jinak je hlas neplatný. Kroužkujete kroužkem nebo oválem (výbuchy smíchu v sále), Topolánek je delší jméno – tak ovál.

Odcházím do přísálí hlasovat, jsem totiž (naposledy) delegát – vyšší sorta s volebním právem.
Počet sportovních mužů je v přísálí výraznější než v sále – jsou vesměs taky delegáty.


moderátor: Než se sečtou hlasy, poprosil bych pana poslance Novotného, vlastně po paní senátorce druhý statutárně nejvyšší člen, tady.

poslanec Novotný: Já jsem nechtěl vystupovat, dokud tu byl pan předseda, protože to mi ani nepřísluší při jeho přítomnosti vystupovat, ani za minulého předsedy … (tuto řeč nedokážu reprodukovat, protože nemá žádnou dějovou linku, kolísání hlasem, obsah, ani veselé momenty)
Uprostřed projevu nese pan G. výsledek: ovál 69 hlasů, kroužek 12.Resumé: Klobouk, hůl do ruky a tradáá pryč. Tohle už fakt volit nebudu.
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

petr napsal(a):

jak může někdo strávit čas sepisováním takových kravin
27. 11. 2008 | 11:12

jarda napsal(a):

Pane Klausi ml. Co na to asi řekne tatínek? Jinak váš záznam by byl inscenovatelný asi tak, jako Havlovo Odcházení, ale asi by to byla větší sranda - snad jako Ivánku, můžu mluvit? Jinak držím palce, aby vám ta smečka, které jste tímto nasadil psí hlavu, nedala přes ústa.
27. 11. 2008 | 11:16

Železnohorský napsal(a):

Pane Klausi, to není fér. Psát tak, aby to evokovalo Milouše Jakeše...
27. 11. 2008 | 11:19

Cinda napsal(a):

Já jsem tam byla a je to bohužel přesný.
Taky mě tam už nikdo neuvidí.
27. 11. 2008 | 11:19

Marcela napsal(a):

Děsivá je duševní mrzácká úroveň účastníků té schůze. Tahle sbírka dementů, to je ODS? Ježíšikriste!!!!!
27. 11. 2008 | 11:29

myrta napsal(a):

Pane Klausi,děkuji ze pohled do naší vládnoucí strany ODS.APLAUS.Výborně napsáno,dala bych to za povinnou četbu všem voličům.Rezumé:děsím se, co ještě z ODS vyjde než bude sebedestrukcí zrušena.
27. 11. 2008 | 11:35

F. Adamec napsal(a):

Kontinuita komunistickeho terorismu v CR 2008: Senat CR, s ceskymi komunisty agenty Stb a KGB, odmit hlasovat o Lisabonske smlouve, zamitl zakaz propagace komunismu a nacismu, opet dosadil do vedeni senatu CR stare komunisticke struktury.
Ustavni zlocinci, ex/komunisti a militantni CR, Havel, Uhde, Pithart, Klaus, Jicinsky, Rychetsky, militantni absolventi VUMLu s privlastky CSc. a DrSc., dosud ignoruji Ustavu CR, Chartu zakladnich prav EU a Vseobecnou deklaraci lidských prav OSN. Politici CR komunistickymi zakony rozkradli restituce, z dani dotovali banky, tunelovali statni podniky a akciovky, zdravotni a duchodove fondy, fondy EU, vytunelovali a zcizili majetek v hodnote > 140 mld. EUR.
Reseni: Zrusit komunisticke zakony a struktury CR. > Obnovit mistnim referendem samospravne evropske regiony, na geografickem principu, European regions (http://www.wikipedia.org), Bohemia, Moravia a Silesia, neprodlene prijmout EURo, pred dalsi inflaci a devalvaci CZK. > Prijmout Chartu zakladnich prav EU a Vseobecnou deklaraci lidskych prav OSN. Nediskriminovat obyvatele podle DNA, pigmetace a rasy, slechtickeho stavu a kasty, narodnosti a obcanstvi, kultury a viry, jazyka a dialektu, veku a zdravi, bydliste, zpusobu a mista obzivy. > Chranit zivot od poceti, zajistit peci o zdravi, zivotni prostredi, prirodni zdroje, lesy, vodni zdroje a toky, snizit potratovost, emise, kontaminaci pudy, vodnich zdroju a toku. Producentum uctovat emise, kontaminaci ovzdusi, vody a pudy, vratit nebezpecne odpady a nevyhorele jaderne palivo k recyklaci producentum. > Zrusit monopoly sluzeb, umoznit domacnostem uziti obnovitelnych zdroju, vody a energie, fotovoltaiku a vetrniky, bez dani, pro cistsi produkci, energeticky usporne objekty, zarizeni, stroje a dopravni prostredky. > Navratit kulturni pamatky, odskodnit restituenty a cirkve, navratit jim zcizeny majetek a uhradit financni ztratu, rust cen vody, energii a potravin, verejnych sluzeb a uroky ve vysi prumerne urokove sazby CNB 5%/r, v EURu z ceny zcizeneho a poskozeneho majetku.
27. 11. 2008 | 11:36

radek napsal(a):

a tato strana by ráda "privatizovala" české zdravotnictví ...
27. 11. 2008 | 11:37

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
Je to analýza nebo záznam?
Jestli záznam, tak potěš koště.
Jestli analýza, tak chybí závěr.
27. 11. 2008 | 11:38

čtenář napsal(a):

Vzhledem k tomu, že jsem byl členem jedné pravicové strany /která už to má zaplaťpánbůh za sebou/ , tak k výše uvedenému mohu říci, že to není žádná Jakešovina , nýbrž partajní realita. Možná silně Haškovsky vypíchnutá , ale ze života. A ono upřímně řečeno až tak moc nezáleží na tom, jestli konkrétní partaj spadá do pravého nebo levého ranku.
Myslím, že si to tu užijete , pane Klausi juniore.
Takhle je totiž možné podle modrého mentálního barviva zesměšňovat jen levici. Pravice , ta se bere tak smrtelně vážně , že smysl pro humor zapomněla někde na sjezdu radarového komsomolu.
27. 11. 2008 | 11:41

margareta napsal(a):

Analýza volebního debaklu v Bohnicích...
moc děkuji... Dlouho jsem se tak nepobavila,snad na Milouši Jakešovi.Souhlasím s autorem, taky jsem volila ODS naposled.Nevím, zda je nutné, aby bylo dobojováno až do poslední Paroubkovi rány. Rath nestačil? Tak hodně síly na sjezdu odhodlaných.
27. 11. 2008 | 11:44

JK napsal(a):

Asi i v ODS platí "Karlínu a Libni zdaleka se vyhni!" To na šestce - alespoň co vím z medií -jsou fakt sekáči a sem fakt zvědavej, co se strhne na kongresu až tam přednesou to jejich usnesení.
27. 11. 2008 | 11:53

Jirka. napsal(a):

Jsou to vtipně podané postřehy z naší politické reality na komunápní úrovni.
Lidé nejsou na tyto komentáře ještě zvyklí, proto někteří reagují tak jak reagují.
Přeji Vám hodně zdraví.
27. 11. 2008 | 11:53

Borůvka napsal(a):

Všechno je to vymyšlené.Pan Klaus má asi málo práce, když může sepisovat takovéto voloviny.
27. 11. 2008 | 11:55

Jirka. napsal(a):

Borůvko,
ty máš ale hodně práce, viď.
27. 11. 2008 | 11:57

Vanilla napsal(a):

Moc pěkné, akorát tu logicky vyvstává nezanedbatelná otázka - koho tu volit????? to už není ani k smíchu, ani k pláči, to je k emigraci. padouši by měli mít aspoň styl, ale tahle vláda je jen partou provinčních mafiánů se zlatýma cibulema u pasu...bez rozdílu barvy!
27. 11. 2008 | 12:17

Vico napsal(a):

Tak to skoro připomíná čtvrté stadium syfilidy - náhrobní kámen

Ale vážně. Strejdi a bafuňáři z jiných politických stran by vyprodukovali něco podobného.Nedělám si iluze. Jen slova a fráze by byly jiné.
Varující jsou jen ti muži sportovního střihu, kteří nekondají, ale jednají.
27. 11. 2008 | 12:17

Jirka. napsal(a):

Pánové,
sjezdil jsem skoro půlku celé zeměkoule a mohu Vám sdělit, že jsou dvě věci na které se nadává stále a všude. Je to drahota a vláda. Lidé jsou stále nespokojeni a možná, že je to dobře.
27. 11. 2008 | 12:26

Qiedo napsal(a):

Pane Klausi ml.! Až do dnes jsem Vás tak nějak nemusel. Omlouvám se tu veřejně za svoji předpojatost.Nevím, neměl-li byste si najmout jednoho z těch bodyguardů z Vámi popisované schůze.Zdravím.
27. 11. 2008 | 12:29

třebaKarel napsal(a):

Dobrý cen pane Klausi ,
Jednak chci ocenit Váš vypravěčský talent , je to jak říká Čtenář skoro Hašek .
Chápu i vaše rozčarování že si lidi okolo nenechaji říct a řítí se někam , zatímco vy víte asi kam .
Nechci mluvit o Vašem otci , ale je pravda , že porevoluční garnitura vrcholných politiků tohle martyrium prodělat nemusela . Kdyby , kdoví jak by to vypadalo . To už nikdo nezažije .
Podle mého se na tom obrazu podepisuje i nechuť stranických špiček myslet dopředu , vytvářet za sebe náhrady , což pochopitelně aktivní lidi co by byli partaji ku prospěchu znechutí .
Tuhle nenormální situaci tu ale máme strašně dlouho a i přes vaše výhrady a znechucení si myslím nebo spíš doufám že tenhle stav se právě pod Topolánkem může uzdravit . Neumí mistrně konspirovat , což je mi na něm sympatické .
A co je dobré pro současnou ODS mně až tak nezajímá , volit jí budu teprve , až budu věřit že nehraje stínový divadlo .
A nakonec Váš povzdech že tohle volit nebudete - to se předtím odehrávalo něco jinýho ? Vždyť ať je to sebesměšnější , tohle je normální , jediná cesta jak to změnit je spousta práce s nejistým výsledkem .
Ať si myslíte o konkurenci co chcete , věřím že to co s tou partou na porážku udělal za dva roky jeden bez gulí soukromě oceníte .
Hezký den ,
tK
27. 11. 2008 | 12:34

Realista napsal(a):

Jděte raději hledat modré kořeny ODS, pane Klaus. Budete na hledačce hodně dlouho, protože budete hledat něco, co neexistuje.
27. 11. 2008 | 12:44

Piontek napsal(a):

Domnívám se, že toto je kultura celého našeho národa. Stačí obyčejná schůze družstva našeho baráku a myslím, že zešílím. Úroveň pořadu KOTEL je všude a ve všem. Na setkáních se pindaj samý nesmysle napříč politickým spektrem (není to jenom výsadou ODS, jak se mnozí zde přítomní diskutující domnívají). Ono totiž, kdo se živí hlavou a musí být v práci, na taková setkání nechodí. Zbývají důchodci, vlezdoprdelkové a nespokojenci...
27. 11. 2008 | 12:55

miro napsal(a):

Byl jsem na jiné schůzi kovaných soudruhů v září 1968. Zdá se že podobnost není náhodná. Jinak děkuji za upřimnost
27. 11. 2008 | 12:57

Saliven napsal(a):

No tak to je nářež pane Klausi. :-)) Jen doufám, že Vám to spolustraníci nějak neosladí.

Ze všeho nejvíc mě zaujala věta: "poslanec Novotný: Já jsem nechtěl vystupovat, dokud tu byl pan předseda, protože to mi ani nepřísluší při jeho přítomnosti vystupovat, ani za minulého předsedy". Takže předseda ODS je zřejmě svatá kráva, které se nesmí nic říct..holt se nezapřou bolševické kořeny. :-)
27. 11. 2008 | 12:57

MR3 napsal(a):

Právě že v Bohnicích - tam je ústav pro choromyslné ... !
27. 11. 2008 | 13:01

realysta napsal(a):

Pane Klausi, jr. - díky za férové otevření dveří do zákulisí strany. Naposled jsem ji sice volil 2006 - ale teď jsem při vítězství oranžových trochu litoval, zda jsem svou absencí u voleb nepomohl až příliš socanům. Po přečtení Vašich řádech už nelituji. Ne, že by socani byli lepší - ani náhodou. Ale jestli má pravice někdy zase získat dveru voličů, musí se ODS totálně rozložit a vzniknout nová pravicová strana. A tomu napomůže jen co největší volební debakl.
Jednině nová pravicová strana s lidmi, kteří si dosud nikdy nezadali podílem na jakékoliv politické moci a členství a kteří nikdy nebyli propojeni (výhodami) s kamarády v partajích...
Asi iluze, ale jinak to smysl nemá.
Ideologická klišé, bez konkretizace kroků, a pouhý antikomunismus jako program je dobré tak do hospody.
27. 11. 2008 | 13:04

Drc napsal(a):

Velmi vítané osvěžení novinářského stylu. Jeden věcný záznam děje trumfne deset mudrujících politických komentátorů do noci okusujících tužku. Autor velmi pěkně ukázal jak je bahnité dno naší rádobypolitiky blízko viditelné hladině. Ale obávám se, že ani hypotetická náhrada Oválu Kroužkem by nic nezměnila. Jen by Vztyčený prostředník nahradila Škála ustaraných obličejů a líbivých póz.
Takový marasmus nemůže jedinec ani způsobit ani odstranit.
27. 11. 2008 | 13:06

Saliven napsal(a):

realysta:
Ono by stačilo, kdyby se ODS mnohdy přestala chovat jako klientelistická sekta, která nařizuje svým řadovým členům jak mají hlasovat, co mají dělat a co mají říkat, shánět kamarádům veřejné zakázky, praktikovat nepotismus a vyhodila většinu svého vedení na všech možných úrovních. Potom by to mohla být zajímavá pravicové strana (kterou bych stejně nevolil, ale kvalitní konkurence taky nejni na škodu).
27. 11. 2008 | 13:12

vioš napsal(a):

Nějak mi tu chybí tradičně modří účastníci diskuze. Tohle radši nebudou vidět :-D Ono je to ale stejné ve všech stranách. Tohle je jen výpich jednoho místa.
27. 11. 2008 | 13:14

oranžový napsal(a):

Pane KLAUSI ..mladší....

OJOJOJ :-) Vy jste mi to ukázka přímo
učebnicová.
Ukázka člověka, která nám tu nabízí
svůj vlastní ZAUJATÝ pohled na Mirka
Topolánka .... a pohled na celou dnešní ODS.

Chyba panáčku rozmilý :-)

Tam jasně píšete, že na předsedu z vysoka kašlete a že vám dělá velkou radost -
jakýkoliv vhozený klacíček do soukolí
ODS .

Pane - pane , že by přání otcem myšlenky
to do praxe uvedené ?????
27. 11. 2008 | 13:36

MA-FU napsal(a):

Proč jste odevřel tohle téma pane Klausi? Aby všichni viděli
ODS bez vedení Vašeho otce?
Myslíte že z hradního pána nepadají takové perly?
27. 11. 2008 | 13:53

Xaver napsal(a):

Hezké, jen škoda, že to tak nebylo.
27. 11. 2008 | 13:54

ty napsal(a):

Bez tatíka to už není ono, že?
27. 11. 2008 | 13:55

Pavel napsal(a):

Prosím , vysvětlí mně někdo, jak se EURo (mimo kurozový rozdíl) podílý na špatném hospodářství firem? Kde byli tito podnikatelé když bylo EURo za 36,- Kč ???
TO nekřičeli !!!
27. 11. 2008 | 13:56

xbr napsal(a):

Tak se nám tatíčkova rodinka vybarvuje.
Nejdříve dopisy po náměstích a teď zezadu nožem do vlastních .
Nedivím se stylu psaní a vidění světa protekčního synka. Divím se naprosté drzosti
povýšit sama sebe ,jen na nějakého nestranného pozorovatele který mimoděk procitá a zjišťuje že špatný sen nebyl snem.
To je rys který Vás spojuje s garnitůrou politiků devadesátých let mimo jiné i s Vaším otcem a dědictvím které nám tady v podobě morálního sedimentu zanechal.
Pozdravujte doma.
xbr
27. 11. 2008 | 14:07

Míval napsal(a):

V minulosti byla úroveň těch lidí lepší, anebo to tenkrát nevadilo?
27. 11. 2008 | 14:16

Kláda napsal(a):

To je ale nesmysl... Je vidět, že těch 100 milionů od ČEZ co pan V.Klaus dostal mu umožňuje dělat nesmysly :) Nebo pan Junior chtěl ukázat že bez něj a jeho tatínka to nejde?
Možná by pan Junior mohl odhalit i svou "druhou tvář" a říct o co mu jde :)
27. 11. 2008 | 14:21

jirka napsal(a):

děkuji. ačkoli nejsem, a snad ani nikdy neklesnu tak hluboko, abych byl, voličem ods a její vnitřní spory jsou mi ukradené, protože rozdíl mezi sprostotou a slizkostí je jen několik písmen, velmi mě pobavilo nahlédnutí za zavřené dveře. možná by ještě stálo za to pohovořit více o tom tajemném bossovi Mr.C, který vše zpovzdálí řídí (takové postavy z podnikatelského prostředí patří k inventáři spousty sdružení ods na nejrůznějších úrovních...). ale mezi smíchem a mrazem běhajícím po zádech by nemělo zapadnout, co moudrý mirek spolustraníkům otevřeně sděluje: vláda mrtvá s nejistým časem pohřbu, koalice rozložená, úbytek pravověrných ods voličů, podnikatelští voliči ods pro euro, na lokální úrovní socializující pravice atd. - mile mě překvapil, že je schopen vcelku realisticky číst situaci a není jen tu tupé fuckující hovado
27. 11. 2008 | 14:24

Matador napsal(a):

Ať žije klan rodu Klausů a jejich mravokárství a patent na jedinou pravdu! Klaus jr. na Hrad ať máme další pokračování ostudných a trapných projevů zajištěnu!
27. 11. 2008 | 14:24

Kaz napsal(a):

Každá strana má svou Zubovou (nebo správněji Zubovovou když její manžel je Rus Zubov)
27. 11. 2008 | 14:26

Martin napsal(a):

Ono tohle fakt není jenom na Praze 8. Podobná situace je v ODS i jinde v Praze. Mám takový pocit, jako by pražská ODSka byla sekta zkombinovaná s mafií. Díky za otevření tohohle tématu.
27. 11. 2008 | 14:29

Kata napsal(a):

To jo... ale bylo by potřeba se panu Klausovi podivat na zoubek. Proc dostal těch 100 mega? To byl největší oficiální úplatek který se tady v ČR dostal!
Pane Klaus, užívejte si těch 100 mega a neříkejte nám tady svoje rozumy. Není na vás ani hezký pohled, ani vám a vašemu tatínkovi nejde věřit.
27. 11. 2008 | 14:29

M. napsal(a):

Pan Klaus je asi naštvaný, že milec jeho tatínka dostal napráskáno na zadek a tak kolem sebe kope. Nebo vás pane Klaus naštvalo, ža se Praha 8 nezbláznila z toho sběratele batůžků co hází po sekretářkách popelníky a šanony?
27. 11. 2008 | 14:32

KVS napsal(a):

Víte, já jsem na toto byla zvyklá z Romské občanské iniciativy... :-) Ale tak do roku 1993 se to docela zušlec htilo, úpadek přišel až pak. Koukám, že jsme byli zase napřed:-)

Zdravím, KVS
27. 11. 2008 | 14:37

Petrman napsal(a):

No, Pane Klausi dneska jste asi vstával špatnou nohou, protože to je hrozná h.......a.
27. 11. 2008 | 14:52

Roník napsal(a):

Já tam sice nebyl, ale co je to za SRABA, který to neumí říct tam na té jejich shůzi a musí s tím až na Net. Sorry pane Klausi mladší, ale to je u mně srabáctví.....Jestli to tam bylo tak, jak píšete, proč jste proti tomu nic neudělal.....neřekl to Topolánkovi do očí.......Tím, že to řešíte až teď jste možná ještě horší, než oni.
27. 11. 2008 | 14:53

Stan napsal(a):

Řekněme si to na rovinu - a to je ODS nejlépe manažersky řízená česká strana, která si zakládá na tom, že ji volí chytří lidé. Navíc jsou nejlépe finančně zabezpečeni. U těch ostatních stran to bude ještě horší, bohužel.

A Mirek Topolánek nezklamal - on je to totiž člověk, který nemá iluze o politice ani sám o sobě a politiku bere jako způsob, jak se nadosmrti zajistit. A všechny prostředky (podvádění, lhaní, špehování, korupce) jsou dobré, pokud přispějí k tomuto účelu, jak je vidět.
27. 11. 2008 | 14:59

třebaKarel napsal(a):

Kládo ,
nechte toho ,prosim vás .
Tohle neni legrace .
Je to ohavný .
tK
27. 11. 2008 | 14:59

had napsal(a):

Zdá se, že Vaše frustrace - nemožnost dosáhnout díky překážkám své cíle na Praze 8, silně ovlivňuje to co píšete. Možná by bylo dobré, aby jste konečně řekl o co Vám jde....teď to totiž vypadá, že Vám někdo vzal hračku (Béma) a Vy křičíte, křičíte a křičíte...
27. 11. 2008 | 15:05

veskawesi napsal(a):

zabavne ale nefer.
obdobne schuze probihaji v kazde politicke strane, u zelenych i na celonarodnim sjezdu (brr kdo videl...) Klaus ml. je zajimavy chlap, ale ...kruci, mam pocit ze by tam chtek videt same sve taty a sebe...to je tezke
27. 11. 2008 | 15:05

muf uff napsal(a):

BRAVOOOO !!!

Otec i syn rozbíjejí ODS - to je určitě záslužné !

Levičáci všeho druhu, můžete se radovat :-)))
27. 11. 2008 | 15:09

Ládik napsal(a):

Já na schůzi nikdy nebyl, nic mi to neříká.
27. 11. 2008 | 15:12

had napsal(a):

A ještě něco. Vypadá to, že podle Vás byli všichni ten večer hlupáky co neumí říct slovo spisovně. Mohl jste také něco povědět, jenže Vy jste vzal do zaječích...jak příznačné..
27. 11. 2008 | 15:24

p.eugot napsal(a):

Takový génius a oni ho nechtějí ani u taťky v partaji. Ten ale musí být naštvaný!
27. 11. 2008 | 15:26

Torero napsal(a):

Pokus o vtip to asi nebyl, na to to není dost vtipné, spíš mi to přijde jako žlučovité plivání do vlastních řad.
Takže všichni jsou blázni a jen Klaus junior je letadlo?
Jinak si neumím vysvětlit, že se sešlo bůhví kolik lidí a jediný inteligent mezi nimi je Klaus. A pak by to byl taky idiot, protože do tý party patří. Jestli juniora spíš neštve, že už dávno nemá nějakou funkcičku, řekněme ministr školství nebo tak. Zatím to vypadá, že ODS není rodinný podnik Klausů a posty se v ní nedávají "na ksicht".
27. 11. 2008 | 15:31

Pá Pá napsal(a):

Škoda, že tento pán nenapsal, že kandidoval na místo delegáta na kongres a po oznámení podpory Topolánka utekl ze sálu jako malý kluk. Jeho věrní ho pak i telefonicky naháněli, jestli se skutečně chce kongresu účastnit. Bylo to neskutečně trapné. Nakonec po telefonu vzkázal, že nechce. Inu demokrat, který nedokáže přijmout rozhodnutí, které se mu nelíbí. Je to srab, který tak nepřímo obviňuje třeba i starší členy, účasníky protikomunistického odboje, kteří podle něj hlasovali pro Topolánka z donucení. Jeho kůň Bém slíbil účast a pak nedorazil. Asi se bál...
27. 11. 2008 | 15:32

Taoiseach napsal(a):

Štěstí, že vyhrál falešný a prázdný ovál. Kdyby byl vyhrál tatínkův oblíbený kroužek, byli bychom o celé to veselé povídání ochuzeni.
27. 11. 2008 | 15:43

taky imunolog napsal(a):

pane V. Klausi jr., tuto stranu založil Váš pan otec a hrdě se k ní hlásí.
27. 11. 2008 | 15:43

:-) napsal(a):

Tohe je od vás falešné a prázdné. Chtěl bych se zeptat: Nemluví z vás uražená ješitnost? Proč jste neřekl něco, když jste tam byl? Proč jste mlčel? To máte obavu z přímé konfrontace? Nebo nemáte co říct? Tady jsme se dozvěděli, že všichni, s výjimkou vás, jsou hlupáci a tupé stádo. Vy jste nejchytřejší, nejlepší a možná i nejkrásnější!
27. 11. 2008 | 16:02

Luba napsal(a):

Pane řediteli,
vidím, že vlastníte něco podobného, jako pan Kmenta.
Patrně jde o z BIS sebrané spisy, určené panu otci, že? :)
27. 11. 2008 | 16:07

!!! napsal(a):

Když neumíte prosadit svůj názor tak za tím nepochybně musí stát temné síly! Nebo je pro vás milosrdnější si myslet že to tak je? Je to asi lepší než si přiznat, že nemám ani sílu a hlavně schopnost svůj názor prosadit. Je to ubohé!
27. 11. 2008 | 16:16

Hajný napsal(a):

Pane Klausi!
Něco Vám tam nehraje! Pokud vím,tak v úterý bylo 25.listopadu!
Takže fikce?
27. 11. 2008 | 16:17

Kláda napsal(a):

Panu Klausovi toho nehraje víc :) Internetový hrdina od klávesnice co mlčí a utíká z jednání když není vše podle něj :)
27. 11. 2008 | 16:20

oranžový napsal(a):

Kládo :-)

už jsi blízko .... :-)
27. 11. 2008 | 16:25

GS napsal(a):

Nojo, co dělat... jak to vypadá tak jediným inteligentním v ODS je Klaus a Klaus a jejich řitní alpinista Bém ....
27. 11. 2008 | 16:26

Martin B. napsal(a):

Nevím, o čem ta vaše tiráda vlastně je. Je-li jejím cílem představít Topolánka jako falešného hlupáka, tak proč (jsa Ostravák či Valach) mluví tou pepickou češtinou? "Voni, v krámě, -ej?" Pokud nejste schopen zaznamenat ani nejkřiklavější znaky jeho mluveného projevu, tak v čem dalším mám potom považovat váš popis za autentický? Občas se na vašem blogu pobavím a řeknu si, že ten VK jr. není prázdná hlava (i když s ním málokdy souhlasím), ale v tomto případě jsem dost zapochyboval. Přinejmenším o vaší zdravé soudnosti.
27. 11. 2008 | 16:26

XYZ napsal(a):

Zdravicko :) ,
to jsou ale kecicky :)
Pan Klaus jak je videt nema co delat hodne se nudi misto toho aby poradne rediteloval a premyslel jak nalozit se 100 (vsichni vime ceho).

Holt Klausovci jsou vite kde v p........
27. 11. 2008 | 16:33

Fraser napsal(a):

Kdysi jsem cetl 'reportaz' z podobneho setkani Zelenych. Prubeh podobny, zaver autora stejny. Pristi volby pujdu hodit zrejme prazdny listek.
27. 11. 2008 | 16:40

Scharp napsal(a):

Jak na tohle zareagovat a neopakovat co napsali předřečníci?
Pan Klaus jr. musel mít těžký život. Na jedné straně přirozená touha vyrovnat se s autoritativním otcem, nesouc sám své fyzické postižení které muselo poznačit život v dětském kolektivu, na straně druhé výrazná inteligence která dávala celý život pocit výlučnosti. To vše umocněné tím, že v posledních 19 letech jméno Klaus působilo jako klíč ke všem dveřím.
Výsledkem působení těchto sil je na jedné straně úspěch a na druhé straně neschopnost akceptovat skutečnost, že samotné jméno už holt nestačí.
Inteligence má mnoho "druhů" a vám, pane Klaus, chybí ta sociální. Přírodovědecká fakulta UK byla podle vás "rigidní a molochoidní", ODS na Praze 8 je ještě horší. není to spíš tím, že jak na Universitě Karlově, tak na ODS Praha 8 si před vámi nesedli na zadek a nezačali ihned provolávat "vivat, vivat" jen kvůli tomu, že jste vešel do dveří?
Není to tím, že neumíte jednat s lidmi jinak než psaním článků do novin a blogů a postrádáte schopnost tříbit své názory ve věcné diskusi? Pakliže za diskusi nepovažujete to, že kdykoliv s někým osobně mluvíte nejste schopen se vyhnout urážkám a aroganci?
27. 11. 2008 | 16:44

Hajný napsal(a):

to Fraser:
Příští volby půjdu raději okopávat brambory a pak do hospody.Bude to daleko užitečněji ztrávené odpoledne a večer.
A pro druhý den budu mít výmluvu,že jsem si léčil hlavu jak mne manželka po návratu z hospody praštila polínkem!
27. 11. 2008 | 16:49

george napsal(a):

Pane Klausi, už nic nepište...aktualne.cz mu to pomalu rozmluvte a potichu za čas delete všechny ty články zpětně.
27. 11. 2008 | 17:01

Al Jouda napsal(a):

Jsem přesvědčen, že si to Klaus jr. nevymyslel a že měl dokonce zapnutý skrytý diktafon, z kterého pak pořídil přepis.
Kéž by to otevřelo oči všem bývalým voličům ODS !
27. 11. 2008 | 17:03

Kláda napsal(a):

Rodina Klausů, elitářů, je vzteklá, že všichni jim nejdou na ruku a konečně někdo řekl, že Bém není všeobjímající a spasitelný. Ani bych se nedivil, kdyby se na ODS Praha 8 v následujícím období strhlo mediální krupobití jako odměna za jejich odvahu.

Všichni co to tady čteme by jsme se měli na to podívat a hned zjistíme kdo píše a točí reportáže na objednávku Hradu a paláce Blaník kde sedí stín pana Béma, pan J.
27. 11. 2008 | 17:07

george napsal(a):

Myslím, že přišel čas na počtení Cicerona:

tak prosím, výňatek z Tuskulské Hovory zde:

http://niniveskal.blogspot....
27. 11. 2008 | 17:13

petr napsal(a):

Tak to ten váš pan otec je čestným předsedou tohodle?
27. 11. 2008 | 17:21

Mir.Q napsal(a):

Pan Klaus se ukázal jako rodilý demokrat. Máš jiný názor? Jsi špatný! Nesouhlasíš se mnou? jsi zlý! Dovolil jsi si dokonce svůj názor demokraticky prosadit v tajné volbě? Je potřeba tě zničit!!!!!!!
Jak tady proboha, můžete někdo uvažovat, že pan Klaus jr. byl nestranným pozorovatelem který podává pravdivou výpověď? Jak můžete uvažovat o tom, že článek nebyl napsán tak, aby poškodil ty, kteří se svobodně vyslovili jinak než jak chce rodina Klausů?
Celý článek je jen ukázkou jak Klaus jr. je teď vzteklý a zlý!
27. 11. 2008 | 17:21

Šeptal napsal(a):

Pokud se mám podržet označování Mr.G a podobně, tak mi to zavání Jamesem Bondem :) Po přečtení vašeho článku si, pane Klaus, už jen představuji, jak sedíte ve své kožené lenošce, na klíně bílá angorská kočka a vy spřádáte své sny o zničení ODS Praha 8.
Tak pozor aby poslední co uslyšíte nebylo protřepání Vodky a Martiny Mr.C :-)

Marně hledám něco, co by omlouvalo vaši podlost a zlobu. Vlastně je mi vás líto. Žijete asi v krutém světě, protože pokud je pro vás každý kdo s vámi nesouhlasí nepřítel je váš svět vaším peklem :-)

Možná je čas zavolat Pavlovi Bémovi aby jste věděl přesný čas svého odchodu :-) Je prostě čas udělat pá, pá
27. 11. 2008 | 17:32

Carlos V napsal(a):

Kdysi jsem ze zvedavosti obesel schuze zakladnich organizaci vice stran. Podotykam ze v Praze - na vesnici se muzou rozumne dohadovat aspon o tom kudy povede kanal - ale tady v Praze je to vsude seslost prvoplanovych prospecharu a zoufalych aktivistu (jak spravne odkoukano vetsinou duchodcu).

Klasicky system stran s ZO je uz opravdu uplne mimo, snad bude budoucnost v mene organizovanem thin tanku. A takove nove strany by mely nominovat knadidaty jen do celsotatnich a evropskych voleb.

Soucasne strany jsou jen vytahy k moci bez obsahu. A tim, ze se snazi uzurpovat moc v obcich a krajich, opousteji zakladni myslenky ... a vsude nastupuje je cista touha po moci nebo zisku.
27. 11. 2008 | 17:42

Šeptal napsal(a):

Už sám název "Analýza volebního debaklu" ukazuje, že pan Klaus není nestranným pozorovatelem.
Byl to debakl jeho milce Pavla Béma....
27. 11. 2008 | 17:47

Tupelo napsal(a):

Nemam ODS ani trochu v oblibe, vztah jejich predstavitelu ke konzervativnim hodnotam je na tom asi tak jako vztah tech inteligentnich a chytrejsich volicu k volebnim listkum ODS, ale neverim ze se tohle stalo, doufam ze autor prehani aspon dvakrat (ale spis to bude vymyslene cele)
27. 11. 2008 | 17:50

Roník napsal(a):

Zde se přesně ukázal charakter Klausovic rodiny, myslím, že více komentovat to nemá ani cenu....škoda času...
Jen malou poznámku - Štajner se píše Šteiner, takže jestli to skutečně psal pan ředitel Klaus, tak to to musí na té jeho škole vypadat...fakt paráda...O chybném úterním datu už zde bylo také psáno, takže to celé vypadá jako pěkná patlanina. Fakt bych nechtěl být jeho žákem.
27. 11. 2008 | 18:18

Jozin napsal(a):

Pane profesore.doposud jsem si vás vážil a oceňoval.
Po přečtení tohoto spisku ,vám píšu nedostatečnou z etiky ,mravnosti a v neposlední řadě z naprosté neschopnosti vytvořit dílo , byť jistě bylo míněno v parodii,leč v konečném vyznění jest
smutně blbé
27. 11. 2008 | 18:29

udivený napsal(a):

a s touhle úrovní řídíte stát? Že by se to změnilo až teď? Těžko, takhle s národem oráte už od r. 1992!
27. 11. 2008 | 18:39

Štěpán F. napsal(a):

Nevěřím, že toto je blok Klause ml. Přeci není takový vůl, aby napsal toto. To snad ne.
27. 11. 2008 | 18:44

Teddy napsal(a):

Jsem už otrlý stařec a tak se mi to zdá být docela kabaretem.
Ale, Pražané, nezoufejte. Nemyslíte si přece, že jinde, konkrétně třeba u nás v Plzni, je to snad jiné, o něco lepší... ? :-(
27. 11. 2008 | 19:00

Mr.White napsal(a):

Příznačné je, že prvních asi deset reakcí bylo normálních, to je jakž takž věcných a zbytek diskuze se točí kolem hodnocení autora a jeho rodiny a věci se vůbec nedotýká.
Jsem přesvědčený, že jde o pohled autentický. Většina diskutérů vůbec nepochopila, že nejde o žádný spor Bém x Topolánek, ale o prosté a lidsky zcela pochopitelné, znechucení nad nevěcností a absurditou toho setkání.
27. 11. 2008 | 19:19

Quido napsal(a):

Pročtením této diskuze jsem se velmi pobavil. Do 13:14 probíhala celkem normálně, střídaly se kladné i záporné (těch bylo z pochopitelných důvodů méně, není o čem) reakce. Pak jako když utne - a nebo skončila taktická porada na Jánském vršku - začal frontální útok modrého bratrstva. Začal to pan oranžový a přidali se známí modří obhájci MA-FU, Pavel a další. Objevíli se i někteří noví. Vrcholem však je výkon jednoho z nich: Kláda=Xaver=Matador=Kaz=Kata=M.=Roník= p.eugot= Torero=:-=!!!=GS=Scharp. O příslušnosti k té "vzdělanější a inteligentnější" části voličů svědčí již vynalézavost při volbě nicků. (Pánové v modrém, nesnažte se mi tvrdit, že se jedná o podnikový server s mnoha účastníky. Ta dikce a obsah mluví za všechno. Leda že by to byl server na Jánském vršku těsně po konci taktické porady.) Nádherným způsobem to zakončil pod posledním nickem "Scharp" kde začal slovy "Jak na tohle zareagovat a neopakovat, co napsali předřečníci..." No není to b.. k pomilování. AŤ žije ta vzdělanější a inteligentnější část voličů.
Jinak pane Klausi, to jsem napsal hlavně proto, abyste si nemyslel, že jsou všichni jen proti Vám. I když Vás často kvůli Vaší až nekritické obhajobě názorů pana otce moc nemusím, tentokrát si myslím, že jste popsal situaci v ODS celkem odpovídajícím způsobem.
27. 11. 2008 | 19:24

Quido napsal(a):

Vida, než jsem to stačil dopsat (byl jsem mezi tím večeřet) objevil se ještě Mir.Q a Šeptal. A aby toho nebylo dost, asi po půl hodině (že by cesta domů?) se znovu objevil - se stejným obsahem a dikcí, ale pod jinou IP - znovu již dříve použítý nick Roník, na kterého ze stajné IP navázal Evžen Š a Štěpán F. A nejkrásnější na tom je, že odpovídá sám sobě! Skutečně vzdělanější a inteligentnější čás národa. (Pokud se jedná o mladého, horlivého a nezkušeného zaměstnance Jánského vršku, tak se mu omlouvám. Já vím , chybami se člověk učí. Jenže k tomu je druhá část : Chytrý člověk se učí z chyb druhých a blbec ze svých! A seriál nicků ze stejné IP adresy - vše v modrém podání - už zde byl.)
27. 11. 2008 | 19:37

Saliven napsal(a):

Já jen doplním Quida, že Kláda a spol. patří na Pražský magistrát (to tam mají Klaus s Bémem pěknou pátou kolonu :-))) a Evžen Š a spol. patří kamsi do Zdic u Berouna, tak to bude asi nějaká Bendlovina. :-))
27. 11. 2008 | 20:12

Charlie napsal(a):

pane Klausi,

Váše neobvyklá verze blogu prozrazuje, jak jste schopen originálním a brilantním způsobem vyjádřit jádro svých myšlenek.

Většinou s Vámi ideově nesouhlasím, ale způsob prezentace Vašich myšlenek mě vždy donutí, abych si Váš blog přečetl.

P.S. k popsané konkrétní situaci si myslím, že je to v naší zemi jev obecný, ať se jedná o politickou stranu nebo domovní schůzi.
Je to bída, bída, bída. Ale jak z ní ven? V takovéto prostoduché společnosti se přece nedá natrvalo udržet dlouhodobá prosperita a blahobyt.
27. 11. 2008 | 20:16

Jarmila napsal(a):

Myslím, že lidí, kteří mají už po krk takovýchto politiků (autor mezi ně není zahrnut) a politiky je mnoho. Někteří lidé ani už nechtějí volit, protože špínu a blbost vidí jak nalevo tak napravo. Je několik možností, buď se pokoušet o změnu stavu v rámci strany, kam člověk asi ideově náleží, což, myslím, možné není. Nebo se na politiku vykašlat úplně, což také úplně správné není, neboť politika v mnohém naše životy určuje. Možná nazrál čas na vznik nové politické strany. Kdo ale má chuť a želudek vstupovat do boje s těmito výše, zcela reálně, popsanými týpky? To chce fakt nervy, odvahu, inteligenci nebo co já vím co ještě.
Když už se tu tolik lidí má potřebu, nevím proč, vyjadřovat o Vašem otci, tak se také vyjádřím. Pro mě je Váš otec velmi inteĺigentní člověk, jeden z mála politiků, na kterého se mohu podívat a nedělá se mi špatně. To co se nám tento týden snažil sdělit, ukazuje se jako pravdivé v každodenní praxi a jeho slovům dá budoucí situace naší země za pravdu. Začínám rozumět jeho podmračenému výrazu, celkem se dost drží na to, co musí snášet při pohledu na tento svět...
Jsem bez vyznání, a to i stranického a obvykle se držím stranou i podobných debat a politiky vůbec...
Na Jánském vršku jsem před 25 lety myla schody, bývalo to romantické, politikou nepošpiněné místo, škoda ho....
27. 11. 2008 | 21:15

Martin B. napsal(a):

Paní Jarmilo, děkuji vám za ten brilantní popis neodolatelného lidského typu, tzv. "báby klausovky", jehož jste věrným ztělesněním. Bravo!
27. 11. 2008 | 21:53

Michal Macek napsal(a):

vybavuje se mi scena zavodni schuze z Vorlova (mimochodem asi nejlepsiho) filmu KOUR :)))

jeste ze tam pak nevystoupil bozi DJ Arnostek :))
27. 11. 2008 | 21:56

vaclavhorejsi napsal(a):

Pane Klausi,

BRAVO!!! Skvele napsane, uz dlouho jsem se ak nezasmal. U jinych stran to asi bude podobne; pred casem jsem zavital na schuzi odborne komise CSSD pro vysoke skoly a vedu, byla to take tragikomedie...
Bohuzel ale Vas pan otec je take smutnou postavou cele tehle frasky. Kdyby skoncil po roce 1996, zustal by v nasi pameti jako zaslouzily politik...

..
27. 11. 2008 | 21:56

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem jeden urážlivý text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. umožňovat slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco, správce blogů a diskusí.
27. 11. 2008 | 22:12

Anka napsal(a):

Díky díky pane Klausi! Velmi jsem se pobavila.

Všem Roníkům, Evženům a podobným na magistrát: Chlapci, pracujete i za MOJE peníze. Takže by bylo veskrze od věci netrávit pracovní dobu pliváním jedu na internetu. Až budete natolik schopní, že do Vás bude chtít někdo investovat (když už se tu tak obíráte penězmi), tak si můžete dělat co se Vám zlíbí.

A jen tak mimochodem, práce (bez rozílu politického vyznání, což je na tom to kouzelné) šlechtí. Dost by Vám to bodlo.
27. 11. 2008 | 22:31

Nezvestny napsal(a):

Vyborne napsany clanek od cloveka ,ktery tam nebyl zcela od zacatku !
27. 11. 2008 | 23:09

Nezvestny napsal(a):

Jeste jednou pisi.

Je ale fakt ze ted jsem to cetl podruhe a musim rict ze VK.Jr. umi dobre psat pohadky.
Mozna by stalo za to z tech 100 Mega co dostal, dat par korunek na divadlo a napsat scenar.
27. 11. 2008 | 23:20

oranžový napsal(a):

Paní Jarmila se nám tu snažila popsat stav
věcí politických - tím, že zcela jasně a
nahlas definovala to, co už všichni někde
tam uvnitř víme a s čím si zatí nevíme rady.

Tím je přebujelost a politické aparáčnictví
- kdy rozumný lidský a správný úsudek ...
je čím dál více nutno spojovat a dokazovat
politickou příslušností.

Vždyť jsme přece dnes a denně svědky toho
jak se mezi sebou hádají dva sousedé, jen
vvůli rozdílným sympatiím k té či oné
straně.

Koho myslíte .. že je to práce ?
Politiků přece , politiků- kteří si takto
obratným způsobem vynucují pozornost.
Pozornost nejen v médiích , ale pozornost
i když řeší banální věci - jako obyčejné
dětské pískoviště.
Tolik řečí okolo a pro nic ...
a to malé dítě ...čeká , čeká a čeká.:-(

Tak co ? ... rodiče :
Necháme je pořád čekat ?

A nebo se půjdeme přeptat a budeme chtít
a požadovat rychlejší a efektivnější práci
po našich rádoby politicích ?

Určitě ANO.
27. 11. 2008 | 23:26

doktor matrace napsal(a):

To je neuveritelna mentalni ubohost. Asi opravdu plati, ze jablko nepada daleko od stromu. A tenhle clovek dela reditele gymnazia. Zaujatej zaprdenej zabednenec.
27. 11. 2008 | 23:42

Jaroslav Cernohlávek napsal(a):

Málem jsem se 'opsal' od predchozího autora. To prece nemuze pocházet od osoby, která uvádí dosazené VS vzdelání. Ted uz se situaci v ODS nedivím vubec, ze vám to tam chrochtalo spokojene dost dlouho.

Vylozene mi z toho vypadává dotaz: Kdyz jdete na procházku, myslíte si, ze jste fakt dobrej? Nebo si ríkáte - to mám kliku, ze jsem vychechtanej protekcák, kterýmu státní podnik sype prachy. Fakt by mne zajímalo, jak s tím zijete. Tipoval bych podle pruvodních projevu na nezrízené sebevedomí a úplnou naivitu, jak to, ze zrovna mne nekdo sponzoruje.......
28. 11. 2008 | 00:26

Vasja napsal(a):

Pěkně popsaná realita stranického přízemí.
28. 11. 2008 | 06:17

Richard napsal(a):

Ze se panu Klausovi JR. nelíbí Topolánek - dokážu pochopit. Ale, že místo něj prosazuje kápa největší zločinecké organizace v zemi - Pražského magistrátu - tomu opravdu ale oprdavdu nerozumím. Takže tyč a pryč...tohle opravdu nemusím !
28. 11. 2008 | 07:29

Mgr. Martin Štěpaník napsal(a):

Já jsem byl delegát na Praze 15 a jak na místním sněmu tak na oblastním to byla normální slušná diskuse. Musím říct, že ta na té místní byla kvalitnější a zajímavější, bo bylo méně lidí, ale k žádným výše popasným excesům nedošlo. No a že úroveň na Praze 8 není valná? Stále je lepší než úroveň komunistických sjezdů ČSSD.:)
28. 11. 2008 | 07:57

lubka napsal(a):

Tak on se nezbláznil jen tatík,ale i synek? Kam až to bude u Klausů pokračovat?
28. 11. 2008 | 08:05

Saliven napsal(a):

Mgr. Štěpaník:
Na kolika komunistických sjezdech ČSSD jste byl? :-)
28. 11. 2008 | 08:35

bernard chrástecký napsal(a):

krásná slovní masturbace narcisty Klause juniora, vůbec mě nepřekvapuje, jaký otec takový syn .
no a že vystoupí ze strany, pochopitelně, když mu vzali hračku a hrají si sní tak jak on nechce
28. 11. 2008 | 08:45

DaDa napsal(a):

Souhlasí se Scharp a Kládou. než se opakovat, tak si raději přečtěte znovu jejich příspěvek.
28. 11. 2008 | 08:50

hovorka napsal(a):

Je zřejmé, že Klausova rodina skutečně směřuje k založení nové radikální strany. Věřím, že bude vypadat takto:
Liberální strana propagující velmi silnou a velmi neviditelnou ruku trhu bez jakýchkoliv regulací a s monopolem politické moci nad mocí právní, prosté všech obtěžujících občanských iniciativ. Samozřejmě bude otevřena pro všechny občany, kteří budou demokraticky uznávat vedoucí sílu tvůrců těchto myšlenek svobody nezávislosti a skutečné demokracie.
V programu nebude mít žádné ekologické cíle, neboť tržní prostředí vytváří ekonomický rozvoj, který sám o sobě generuje zdravé prostředí bez jakéhokoliv zásahu ekologů, či státních direktiv.


Zapoměl jsem ještě na nějaké podstatné věci? Mrzí mě, že pan Klaus mladší jako pedagog nemá žádný "nadhled" a zbytečně zatahuje mladé lidi do prostředí "žvanivých diskuzí" poze proto,aby zrovna na ODS ukázal jak je morálně nad věcí.

Pane Václve Klausi ml.napište nám, jakým způsobem oslovit pana Martina Romana z ČEZu ovládaného státem a požádat ho o finanční příspěvek. Máte naprosto mimořádné vlastnosti, jak přesvědčovat a v dalším roce ČEZ za pomoci neviditelné ruky trhu navyšuje nám všem ceny elektřiny bez ohledu na to, že se ceny této energie naopak v Evropě snižují.
Jinak Vám upřímně fandím při zakládání nové strany, kde se budete držet všech ekonomických objevů Vašeho otce.
28. 11. 2008 | 09:01

Rejpal napsal(a):

No jo, ale co dál?
28. 11. 2008 | 09:05

jana napsal(a):

Výborně pane Klausi, též zvažuji odchod z ODS.
28. 11. 2008 | 09:24

Jaroslav Cernohlávek napsal(a):

pro pana magistra Stepánka:

Clovek, který se musí pred svým jménem ohánet titulem (nedokonceného vzdelání) je pro mne tím pravým orechovým, jehoz názoru na ruzné politické strany si povazuji!!
28. 11. 2008 | 09:44

účastník napsal(a):

Dobrý den, byl jsem tam také a je to úplně přesné. Pardon, možná pan Klaus ještě hodně ubral. Protože schůzka opravdu neuvěřitelně hloupé party z Prahy 8 byla horší co jsem kdy zažil.
28. 11. 2008 | 09:47

hovorka napsal(a):

Byl někdo u vyjednávání sponzorského daru mimo Vás a Martina Romana?
Jak to probíhalo?
Řeknete nám někdy něco, nebo budete na všechny otázky jako Váš otec mlčet ?
ODS s Topolánkem i bez skutečně nemusím, ale Topolánek se vyjadřuje tak, že jsou hrozné jeho úlety, ale je čitelný.
Čestný předseda však je ten, který opouští loď.
Nejziskovější česká firma ČEZ v pololetí meziročně zvýšila konsolidovaný čistý zisk o 38 procent na 29 miliard korun. Tržby firmě meziročně vzrostly o 8,7 procenta na 90, 4 miliardy korun. Firma to oznámila před tiskovou konferencí 14.8.2008 Výsledky jsou lepší, než očekávali analytici.
28. 11. 2008 | 09:51

Jan Holík napsal(a):

Vážený pane Klaus ml.,
na postupný volební debakl ODS bylo založeno již dávno - již při samotném založení ODS Vaším panem otcem. Arogance, s jakou tato strana přistupovala ať již k občanům, ke sdělovacím prostředkům, ke svým politickým oponentům či spojencům, nemohla vyústit v nic jiného. Již samotné založení ODS a sponzorování této strany tajnými, mrtvými či jinými méně problematickými sponzory zasadilo této straně do vínku semínko sebedestrukce. Vedení ODS, včetně Vašeho pana otce se obklopovalo arogantními politiky (namátkou pánové Čermák, Macek, Tlustý...), mezi nimiž bylo abnormální procento bývalých komunistů. Komunista vždy zůstane nedůvěryhodnou osobou - ať již vstoupil do strany z přesvědčení nebo kvůli svému osobnímu prospěchu. Komunista totiž nikdy nebude pracovat ve prospěch demokracie. Ten v demokracii pouze koexistuje a pracuje na její destrukci. Loď se nyní potápí a krysy ji opouštějí jako první! Chybu tedy nehledejte v současném vedení ODS, ale do svědomí by si měl sáhnout zejména Váš otec hledající chybu vždy u někoho jiného než u sebe. Pamatuji si velice dobře na jeho postoj ke špinavým penězům, na dvojí zdanění důchodců, které soud prohlásil za protiústavní, na jeho postoj při snaze objasnit tajné konto ODS ve Švýcarsku, na jeho megabilboard na Letné a na jeho neustálé peskování a profesorování bývalého prezidenta Havla, jeho lavírování při balkánské krizi a jeho iracionální postoje v otázkách ekologie, občanské společnosti, vymahatelnosti práva... Nezlobte se, ale arogantní, chladný a přezíravý postoj Vašeho pana otce nemohl časem vyústit v nic jiného....Dobře prožitý (nikoliv spotřebovaný) lidský život není o kariéře, penězích, úspěchu a politice, ten je zejména o dobrých vztazích mezi lidmi a jejich poctivých úmyslech, ať již v osobním životě či v politice. Jedině takový život má pak smysl a je ku prospěchu ostatním . Váš pan otec nyní sklízí pouze to, co sám celé roky zaséval. Teatrální gesta odchodu a distance od něčeho, co spoluzakládal a vždy do roztrhání těla (i jako prezident) hájil, není čestné. Zkuste se zamyslet nad tím, co jsem napsal a třeba budete vidět příčinu volebního debaklu ODS trochu v jiném světle! S pozdravem.....
28. 11. 2008 | 10:06

George napsal(a):

Pamatujete se jeste na nedelni debaty kde vystupoval Klaus starsi? Tuhle schuzi, jestli to tak bylo, radim na stejnou uroven... Nevidim v tom rozdil.. Tahle a nase generace lidi, me je 35, uz jina nebude. Mame tohle jednani, hadani, dohadovani se o nesmyslech a nepodstatnych vecech zkratka zakodovane v sobe a tezko se zmenime. A mame v sobe bohuzel i zlodejnu a uplatkarstvi. Neverim tomu ze se zmenime. Muselo by se zacit od shora, ale to pujde asi tezko, kdyz nahore sedi vsech zlodeju a uplatkaru kral. Pod nim je to to same. Podle me je to uplne zbytecne zakladat novou stranu, ktera by se urcite financovala ze Svycarskych kont. Hrozne rad bych chodil k volbam, ale zkratka nemam koho volit. Neni kdo. A nechapu proc lidi k volbam chodi. Tak trochu se pohybuji v komunalni politice a muzu vam rict, co statni zakazka, to uplatek. A pouze o tohle jim jde..napric politickyma stranama a je uplne jedno kdo tam bude.. Jen se dostat ke koritku :))
28. 11. 2008 | 10:10

Charlie napsal(a):

Saliven

dobré -:) -:)))))))))
28. 11. 2008 | 10:20

včelař napsal(a):

Stydím se za vás.
28. 11. 2008 | 10:24

bape napsal(a):

Dobrý den pane Klausi ! A co byste jako čekal při Vašem vzdělání. Jednak jablíčko nepadá daleko od stromu a co jste společně pánové Klausové zaseli, to sklízíte. Kdo seje vítr, sklidí vichřici, kdo jinému jámu kopá sám do ní padá... a mohli bychom v té lidové moudrosti pokračovat. Tak já se vůbec nedivím a dokonce Vám i rozumím. K pokoře vede vždy jen cesta ke dnu... Hezký den.
28. 11. 2008 | 10:26

DDD napsal(a):

To je moc pěkná diskuze, krásně ilustruje, že většina diskutérů žije zcela mimo běžnou realitu, v intelektuálním skleníku daleko od průměru. No a no, takhle vypadá naše společnost, logicky i politické strany. Pokud jste zvyklí na něco jiného, je to tím, že se nestýkáte s průměronou většinou :). Proč dopadly volby jak dobadly? No protože se z toho stal čistý marketing populistických nabídek, zavedený systém financování stan tomu nepochybně velmi pomohl. Kéž by Klaus a spol. založili nějakou fungující liberální stranu, ODS by se mohla posunout někam do středu....
28. 11. 2008 | 10:35

Monika napsal(a):

Nechápu, nač zakládat novou stranu. Národní strana sdílí stejné hodnoty jako Klaus st. a Klaus ml., to je přece více než zjevné. Jistě se s paní předsedkyní domluvíte a vzhůru do voleb. Nebo prvně zkusíte Dělnickou stranu? V mnohém ses nimi také shodnete. Hlavně netříštit síly, to mějte na paměti.
28. 11. 2008 | 11:01

Ing,Pavel Pekárek napsal(a):

No konečně.Já budu jen rád, když odejdete z ODS.Považuji Vás za protekční dítě, musí třeba Vaše škola počítat, kdy bude měnit kvůli dřevomorce krov, jako škola mého syna???? Jí nikdo miliony nedá.Prezidentskému synkovi ale ano.
A Váš otec, budu jen šťastný, až odejde z ODS.Tu stranu jen dusil a okopával, pokud nebyla tak oddána jemu, jako např, Vy.Jděte oba a to co nejrychleji.Já to uvítám.
28. 11. 2008 | 11:27

Dr.Acek napsal(a):

Literárně velmi pěkně napsané, gratuluji! Až na to, že tam je plno nesmyslů. Je to asi tak přesné, jako datum z titulku (v úterý totiž bylo 25. listopadu...)
28. 11. 2008 | 12:02

Valerie napsal(a):

Pane Klausi, velmi jste mě tímto příspěvkem zklamal. Zesměšňovat veřejně takovým způsobem schůzi svých /v té době/ spolustraníků jenom proto, že výsledek hlasování nedopadl dle Vašich představ, je podlé a nízké.
28. 11. 2008 | 12:37

Volič ODS napsal(a):

Absolutně nechápu smysl oněch naprosto smyšlených blábolů, které tady pan Klaus ml. sepsal. Za jeho otce jsme se dočkali jedné opravdové odpornosti, kterou byla opoziční smlouva a která totálně rozvrátila zdejší politickou kulturu a za níž jsme byli svědky těch nejhorších korupčních kauz v historii této země (Gripeny, fond Falkon, kauza Olovo, blázinec kolem IPB atd.). Pokud je toto návrat k modrým kořenům, tak potěš pán bůh. Resp. pokud kongres ODS vyhraje falešný úsměv Pavla Béma s lacinými argumenty odporující Lisabonské smlouvě, navíc jen proto, že si to přeje tatíček Klaus, tak to se mějte hezky, ale tohle už FAKT VOLIT NEBUDU.
28. 11. 2008 | 12:51

Jarda napsal(a):

Ano, je to smutné. Politika není o ideálech, ale o vlivu na veřejné rozpočty - staré kdo neokrádá stát, okrádá rodinu namísto rudého v modrém, oranžovém, černém... Bém a spol. vs. Topolánek? To jen o jednom či druhém korytu. A ideje? Modrý think tank? Já vím všechno nejlíp, ostatní jsou pitomci, ať jde o politického soupeře, spolustraníka, předprezidenta, ústavní soud, občany. Bolševismus se z některých lidí prostě nedá dostat jinak než v krematoriu....
28. 11. 2008 | 14:18

Milan SImacek napsal(a):

Výpověď o vystupování pana Topolánka je poučná a užitečná. Nicméně, popisovaný průběh sněmu je přece běžná realita jakékoli schůze jakékoli strany na (téměř) jakékoli úrovni. Intelektuální diskuse se nevedly ani na sněmech ODA, blahé paměti. Jen osoby a obsazení se mohou lišit. Vy to, pane Klausi, moc dobře víte, protože jste nebyl na stranické schůzi poprvé. Ale jako žánr do blogu je to dobrý :-).
28. 11. 2008 | 14:26

Monika napsal(a):

O "činnosti" Václava Klause jr. se dočtete na stránkách ODS Praha 8. Když tento člověk nyní stranu opouští (tolik stál o funkci, leč nikdy nebyl zvolen), řada lidí si zřejmě opravdu oddychne.

"Již před pěti lety těsně po svém vstupu do ODS, v době kongresu ODS ve Františkových lázních V.K.jr psal o své mateřské ODS jako o organizaci, řízené sektou. Po pěti letech, kdy tehdejší vedení oblasti bylo již dvakrát změněno, V.K.jr stále usiluje o změnu. Během posledních pěti let se V. K.jr mnohokrát neúspěšně pokusil kandidovat na méně významné posty v ODS Praha 8, nicméně bezúspěšně. V době vrcholící kampaně za znovuzvolení Václava Klause staršího se V.K. jr pokusil získat politický vliv písemnou stížností na vedení oblasti a servisní aparát, kterou adresoval hlavnímu manažerovi ODS, který řídí technické zázemí strany. Své dosavadní neúspěchy vidí v manipulaci úředníků, v nekompetentnosti zvolených představitelů a duševní nemoci předsedy ODS Praha 8. Tato nová politická aktivita spojila do jednoho šiku hned tři „ „nedoceněné" členy ODS Praha8. Kromě V.K.jr se ke stížnosti připojil též před Vánocemi odvolaný člen rady Úřadu městské části Praha 8 pan Chvála, který byl ze své funkce odvolán se zdůvodněním, že za rok a půl neudělal vůbec nic. Ještě kurióznějším spojencem V.K.jr je bývalý místostarosta Prahy 8 Jan Lukavský, který se v minulosti mnohokrát střetl, i s Václavem Klausem starším, a který svůj odchod z vlivné funkce veřejně okomentoval slovy. „ když mě tam nepřipíšete, tak tu ODS-ku rozkopu."

Tyto tzv. konstruktivní stížnosti nepostrádají pikantnosti, jako přiznání se k vlastní trestné činnosti. Bohužel není žádnou výjimkou, že nezvolení do kýžené funkce je vykládáno jako „ porušování základních principů demokracie".Požadavek na zřízení soukromé místní organizace se zdůvodněním nedostatečné intelektuální úrovně organizací stávajících, je pravděpodobně vyjádřením vlastní představy o demokratických principech.

ODS již dvakrát dokázala prosadit Václava Klause do funkce presidenta. Jedná se o nezpochybnitelný úspěch a o to více zaráží skutečnost, že v době vrcholících jednání před druhou volbou Václav Klaus mladší rozpoutá kampaň, která má znevěrohodnit oblastní organizaci ODS, jejímž členem byl i pan president. Poznámky o manažerském selhání vedení ODS ve dnech po první, neúspěšné volbě presidenta se již za několik dní ukázaly přinejmenším jako diletantské.

Ze všech členů ODS má pan Klaus jr.bezkonkurenčně největší přístup k médiím. Bohužel, tuto možnost nevyužívá k propagaci programu ODS ani k popularizaci své vlastní oblasti, ale právě naopak.

Být synem presidenta je v první řadě obrovská odpovědnost, nikoli funkce. Václav Klaus mladší doposud této odpovědnosti nedostál.

Zbyněk Novotný
člen oblastní rady ODS Praha 8"

http://www.odspraha8.cz/pov...
28. 11. 2008 | 15:36

Martin Sedláček napsal(a):

začátek roku 2003 - to jsem vystoupil z ODS. Takhle to v ODS bylo vždycky - banda kariéristů bez principů a přestárlý bojovníci proti komunismu. Kdysi mě tam drželo to, že jsem věděl, že někde daleko v Praze je Klaus a pár dalších podobně smýšlejících lidí. Četl jsem knihy, články, vzdělával se. Spolustraníci mě se o mě posměšně vyjadřovali :"to je ten liberál, pravičák, konzervativec." Nemyslím si, že někdy věděli co ty pojmy znamenají.
Ale pak už Klaus nebyl. Zbyl jen Topolánek, Nečas a jejich banda. Nebyly myšlenky, nebyly principy.
Odešel jsem.
2006 volby - levicová rétorika jak když vyšije - dáme Vám tolik a tolik peněz.... no comment.
Ale volím je a volit je budu. Stále je to ta nejlepší alternativa. Dřív jsem chodil k volbám s pocitem hrdosti. Volím ODS, protože hlásá a dělá to v co věřím.
Dnes ODS volím jako nejmenší zlo a pojem "zlo" myslím vážně. ODS aktivně přispívá k omezování mých svobod, krade pomocí daňí čím dál více mých peněz, chce pohřbít a rozpustit stát ve kterém žiji v bahně eurosocialismu.
Takovou stranu lze volit, nikoli v ní však být členem.
Proto pane Klausi mladší - schvaluji a podporuji Váš krok.
28. 11. 2008 | 15:56

veverka napsal(a):

Tak to už je to říct,když se od té mafiánské tlupy distancuje i Klaus.A po dnešku to vypadá,že i Klaus senior.
28. 11. 2008 | 15:58

J7 napsal(a):

Je mi smutno z toho, co se s ODS stalo pod Topolánkovou taktovkou. Ale koho volit? Levicové strany jsou pro mě nepřijatelné, Strana Zelených mě nepřesvědčila - naopak mě hrubě odpuzují někteří její členové jako Džamila Stehlíková a Kateřina Jaques (o té místy úplně zcestné "zelené" politice ani nemluvě). KDU-ČSL ani náhodou, ti jsou kam vítr, tam plášť, vždyť ani věřící je nechtějí volit. Dávat hlas malým stranám nemá smysl, do parlamentu se nedostanou a pak je to hlas vyhozený. Nevolit vůbec? To není řešení... Zbývá zlo zvané ODS, zlo v současné podobě velké, přesto zřejmě nejmenší zlo z možného výběru politických stran. Hulváta Topolánka pryč, chce to slušného politika s klidným, důvěryhodným vystupováním. Osobně se mi jako dobrá volba jeví pan Tošenovský.
28. 11. 2008 | 16:01

Roman napsal(a):

Opravdu smutne leč vystížné pojednání o tom jak to chodí na sněmech ODS, jako byvalý člen ODS to mohu potvrdit. Je třeba, ale podotknout, že taková ČSSD dle informací je o level výš
28. 11. 2008 | 16:11

mira napsal(a):

ODS to byli, jsou a budou především hokynáři. Za Klause i po něm. Pamatuju poslance Hrušku, co nedochodil ani základní školu. Petra Čermáka, co daroval Koženému bouchačku. Zasloužilého Tlustého, t.č. příznivce welness. A to byly špičky. Do této strany vstoupil pan Václav Klaus (zatím) junior, aby slavně vystoupil. NENÍ NA HLAVU, ČEMU SE SAKRA DIVÍ???
28. 11. 2008 | 16:18

Renata. napsal(a):

Pane Klaus napište to jako hru.To by se lidem líbilo.To by byla skutečnost,ne žádná satira.A taky odstrašující příklad obraz pro následující generace.
28. 11. 2008 | 18:58

J.B .Aklab napsal(a):

A si pak po přečtení kdokoliv tvrdí, že prožíváme "nudnou" dobu... ! Originálně prožito i napsáno. Ani příliš nehodnotím, zda styl je spíše "haškovský, cimermannovský nebo šimkovsko-grosmannovský". Přečetl jsem další příspěvky autora a je to jeho styl: inteligentní, jemně ironický, s humorným nadhledem i k vlastní osobě. V tomto příběhu ale přijde čtenáři jen trochu líto, že to je popis skutečné události!
28. 11. 2008 | 19:20

Jiříček napsal(a):

Lidi nevyměníte, je to tady hodně zasažené levičáctvím. Kdyby ODS nepotřebovala ty koaliční zmetky, nebyly by dnešní spory . Že navíc pan Topolánek vede takové řeči v paříži a že chválí Lisabon, je téměř zvrhlé, asi jako ten odpad, který se spřáhl v některých krajích s Paroubkovou lůzou.
28. 11. 2008 | 20:29

ali napsal(a):

J7:
jojo, máte pravdu, jsem také ODS, ale co v poslední době provádí je neskutečné. Ale co dál? Právě, že jsem doufala, ne ve vítězství ODS, ale v průniku těch malých stran a nových tváří..no, nějak to dopadne..
J.B.Aklab:
Konstatování reality, jadrné a ironické :o))) taky jsem se zasmála, byť je to k pláči..
28. 11. 2008 | 20:41

!!!!!! napsal(a):

http://www.mediafax.cz/poli...

a ještě si projeďtě http://www.odspraha8.cz a myslím, že pochopíte proč to Junior napsal :)
28. 11. 2008 | 20:46

Jura napsal(a):

Pane Klausi ml.
Kde jste byl s rozumem až doposud? Nesmyly a ubohost pana inženýra Topolánka přece nezačaly na této schůzi.
Ale pořizovat odposlech je mimo mísu. Zkuste napříště otisknout nějaké pikanterie z Vaší ctěné rodiny. Zkuste se k tomu postavit jako chlap a říci, co myslíte. To jste takhle celý pokřivený? Co jste čekal na schůzi strany, která nemá program? To bylo v pořádku, že celá ODS pomohla taťkovi znovu? To byl tenkrát Mirek T. OK
Zkuste znovu napsat dopis "Čau tati." Třeba by ho mohla přečíst paní matka na nějakém náměstí, co říkáte? Taky můj příspěvek vymažete :-) ?
28. 11. 2008 | 22:03

Jiříček napsal(a):

Ali: Když jste ODS, tak proč jste nedoufala v její vítězství? Ten text ODS z Prahy 8 je tak funkcionářsky ubohý, že se po jeho přečtení panu Klausovi nedivím. Úplně házet vše na Topolánka se nedá, ale s tím Lisabonem mne zklamal. A neměl jít do té zpropadené koalice. Topolánek je na druhé straně "buldok, který se jen tak nevzdá". Ale ODS chce změnu. Já kandidovat nebudu, protože jako učitel taky nemám vysoké ambice, i v tom se s panem Klausem shodnu.
28. 11. 2008 | 22:29

Jiříček napsal(a):

Jura: Proč by ten váš text někdo mazal? Vždyď je přece známo, a ukázaly to i volby, že v našem státě není nouze o lidi, jako jste vy. O lidi nekvalitní, podprůměrné, závistivé a neschopné říci věci přímo. Proto se uchylujete k urážkám, aniž byste panu Klausovi sahal po kotníky.
28. 11. 2008 | 22:53

kočka šklíba napsal(a):

Jiříčku, no ano, vždyť my přece dávno všichni víme, že vy voliči pravice, potažmo ODS, jste ti nejvzdělanější, nejpracovitější atd, atd...a hlavně schopní všeho. A denně nás o tom přesvědčujete. Právě jako Váš první úžasně slušný příspěvek. A učitel, hm, no moc by mě zajímalo, co učíte, ale v podstatě je to jedno, Vy byste se neměl ke škoství s Vaší úrovní vyjadřování ani přiblížit.
28. 11. 2008 | 22:58

Richard napsal(a):

Pane Klausi proč jsou Vám nejblíže dvě ž největších hlav státního organizovaného zločinu - Pavel Bém a Mr. Roman ???? Děkuji za odpověď.
29. 11. 2008 | 01:39

majolenka napsal(a):

pane Klausi, musím v každém případě ocenit a vyzdvihnout vaši pohotovost a připravenost s diktafonem, netroufám si vám přisoudit natolik geniální paměť, zapamatovat si slovo od slova, jsem ráda, že máme tak schopné učitele a straníky.........to co je shora popisováno by se dalo aplikovat na jakékoliv zasedání skupiny lidí, kteří sledují stejný zájem (v davu vždy bude někdo vyčnívat, někdo čouhat někomu ze zadku, někdo držet tašku, někdo nosit švestičky ze zahrádka a někdo, komu se budou ostatní snažit vlézt per rectum až do žaludku), jsem toho názoru, že špinavé prádlo se má prát doma, ale když už jste to téma otevřel, není od věci hádat jaký zájem tím sledujete, chcte kultivovat politickou representaci šokovou terapií? jste zhnusen ze strany, kde jste nepochybně dlouho setrvával dobrovolně a nyní nastal čas změny nebo nastal čas zúčtování? Zkouším pochopit, co tím chtěl básník říci? Dere se mi na mysl, že budete nejspíše jemnocitný až sentimentální a jisto jistě nesmírně empatický člověk, který je spíš přes ty dopisy tatínkovi, čtené maminkou. Ono, přeci maminky jsou častokrát větší diplomatky a jejich řešení zabírají častěji na širokou masu. Nechte si od ní příště raději poradit. Myslím, že oslí uši tady nejsou tak jednoznačné ;-))). Zkuste víc outlocitný kalibr, něco ve stylu...Dobrou chuť, pokud právě obědváte, když to řeknete dostatečně procítěně, rozpláčete i babičku z Horní Dolní a budete mít zaděláno na členskou základnu a možná vám ještě pošle husu nebo buchta a ušetříte na rautu
29. 11. 2008 | 01:51

BigJ napsal(a):

Pro p.Klause ml.,děkuji-ujistil jste mě,že na naší politiké scéně není pro slušného člověka-voliče alternativa. Politici a jejich straníci by si měli uvědomit,že není vládnoucí strany,nejsou naši vládci, ale pouze správci naší země a to je úplně o něčem jiném..než o korytu!Bohužel,něž si tohle i voliči uvědomí,tak budeme daleko,daleko na východě..
Pro Líný černý pes-analýza podle mě nescházela,naprosto výstižná byla poslední věta..
29. 11. 2008 | 03:39

HeBe napsal(a):

Plně s autorem souhlasím. Já jsem odešla z ODS před 2-ma roky. Už tehdy to tam vypadalo podobně. Na schůzích jsem vždy varovala před Topolánkem. Nevím, ale on se nezměnil - to teprve nyní to některým došlo, co je to za charakter a jakou má inteligenci.
29. 11. 2008 | 08:23

!!!!! napsal(a):

Je kouzelné jak´tady někteří píší pochvaly panu Klausovi a přitom je evidentně nenapadne přečíst si něco o působení pana Klause ml. na půdě ODS P8. Je to zajímavé čtení, má nějakou historii a ukazuje jak se asi s ním žije
29. 11. 2008 | 09:33

Bohemia napsal(a):

Klaus: Já Vám dám nějakou EU, nic takového

Vice: http://czech-bohemia.blogsp...
29. 11. 2008 | 09:40

pietro napsal(a):

Synáček největšího tuneláře ve státě se ukázal. Podporován miliony z ČEZu. Já ODs ale ani toho potroublého všeználka na hradě nemusím a junior by měl raději teké zalést do nory. Je arogantní stejně jako vrchní ekolog na hradě
29. 11. 2008 | 10:02

Josef Nosek napsal(a):

Jsem jedním z účastníků této schůze, jsem starostou Prahy 8 a tamtéž předsedou ODS.
Za prvé se nejedná o popis jednání, ale o karikaturu. Nemyslím si sice o sobě že jsem nejchytřejší ze všech, ale úlisný blb také nejsem. Všimněte si prosím že v celém "dramatu" vystupuje jen jediný inteligentní člověk, a to je pan Klaus, všichni ostatní jsou podle něj hlupáci. Pokud si pan V.K. toto o sobě myslí, je to diagnóza sama o sobě.
Za druhé pan Klaus přišel až poté, co předseda Topolánek již byl delší dobu na sněmu a utekl dlouho před koncem sněmu.
A konečně za třetí si dovolím popsat několik vystoupení tohoto pána. Například ke mně přišel do kanceláře a prohlásil že se jej nemusím bát, neboť moje práce je pod jeho úroveň. Nechci srovnávat prestiž práce starosty a ředitele školy, ale ukázat chování tohoto pána. Další příklad je jeho vystoupení zhruba před rokem nebo dvěma, kdy měl vysvětlit proč chce vlastní místní sdružení. Prohlásil že chce mít kolem sebe vzdělané a inteligentní lidi a hodlá se proto obklopit svými přáteli. Opět nehodnotím jeho inteligenci, jen popisuji chování. Mimochodem shodou okolností seděl mezi dvěma našimi členy, jeden je právník a druhý jaderný fyzik, na to se pamatuji neboť mi to přišlo symbolické pro jeho ego.
Pokud pan Klaus mladší odejde i se svými čtyřmi nebo pěti obdivovateli z naší oblastní ODS, tak zbytek členů (cca 200 lidí) z toho nijak smutná nebude. Jen prosím neposuzujte celou politickou stranu podle tohoto "uměleckého" dílka, realita je jiná.
Přeji příjemný zbytek dne, Josef Nosek.
29. 11. 2008 | 11:03

carlos napsal(a):

Psi štěkají a karavana táhne dál tak nějak charakterizovat dnešní ODS.Lod se potápí je konec milí odéesáci.A krysy opouštějí lod první.Soudružka Němcová,kápo Langer,Tluchoř,neví na kterou stranu se přidat,pro zavilé odéesáky doporučuji přečístsi rozhovor se soudružkou Němcovou mimochdem bývalou tiskovou mluvčí Tachecí to je náhodička rovný k rovnémua šmejd k šmejdovi.Dvacet let jsem čekal na váš konec a ten se blíží.už se nemužu dočkat na váš slet jak si tam pujdete po krku.Tak štastný let.Adios.
29. 11. 2008 | 11:53

pietro napsal(a):

Pane Klausi, potvrzujete pořekadlo o jablku které napadlo daleko od stromu. Arogantní jako tatík, ješitný jako tatík, "ze všech nejchytřejší". Vy dva jste snad sežrali veškerou moudrost lidstva, ale spíše bych řekl že se vám to občas v hlavinkách plete. Tento stát nepotřebuje Klause presidentem, je to jen ostuda národa.ODS je kapitolou sama o sobě. Ti největší bývalí prospěcháří z KSČ aSSM se do této partaje nacpali apočli pomaloučku devastovat hospodářstvíTeď se začínají mezi sebou požírat a je na čase aby to semlelo i vás s fotříkem.
29. 11. 2008 | 13:01

ne NEPOTISMU Klausů napsal(a):

Dialektika NEPOTISMU (tedy korupčního, nestydatého, nelegálního, amorálního i neliberálního protěžbání svých vlastních genetických kopií na úkor společnosti) kterou nám, za peníze poplatníků ČT provádí Jan Kraus se svým synkem, rádoby hudebníkem, kterého pilně a za naše peníze tlačí v pořadu Uvolněte se, prosím, který mimochodem, takzvaně sakumprásk, od celého scénáře, scény, gest dávající stop muzice, čtení a zahazování za sebe karet s vtipy drze ukradl a se vším všudy, se sofou a jejím umístěním, noční scénou za okny, stolem a jeho umístěním i cihelnou zdí ukradl JAY LENO SHOW, je příkladem vy*úraného a stále beztrestného nepotismu.

V tom jej ale naše "první rodina" trumfuje, když GŘ státního energetického monopolu, který vyssává stovky extra miliónů z nebohých babiček, firmiček atd. na elektřině, aby pak rádoby génia, ne nepodobnému těm přeplaceným géniúm z Wall Streetu, kteří něvěděli kolik si platit a teď přivedli, spolu s Alanem Greenspanem a Bušíkem Ameriku a nemalou část světa do trablů, které svět od 30. let neviděl, dá ze svého 600 miliónového lupu jakoby náhodou 100 miliónový žvanec právě synkovi hlavy státu, ať má profesně a jinak on a jeho rodinka vystaráno.

Však se také křivoústý (a to si někteří mysleli, že Vondra, co teď hrou osudu skončil před Ústavním soudem jako oponent toho, jemuž MUDr. Rath dal zdá se stále ještě velice šetrnou diagnozu vrtošivého staříka, je křivá pusa) se už pokusil ovládnout pratajní vedení na své domovské Praze 8 tak, jak s Papá a Mamá Klausovými doma, v jedné ze svých miliónových rezidencí, na které si polistopadovou službou vlasti naškudlili, radí jak nasadit další generaci Klausů aby si podobně obětavě hrabala, pardon, sloužila národním zájmům.

Mamá, Lívie Rosamunda Mištinová-Klausová, ikdyž není evidentně první dámou v prezidentově loži, ČEZ nepoticky pro jejich synka připravila tím, jak tam po léta, v křiklavém střetu zájmů, vysedávala své milióny z dozorčí radě, zatímco její choť a Papá autora tohoto rádoby disidentského článku, byl MF ČSFR, premiérem, předsedou PSP ČR nebo rozhodujícími hlasy KSČM zvolenou hlavou státu.

Korupce první rodiny ale zdaleka nekončí 100 mil. pozorností státního monopolu ČEZ synkovi hlavy státu, průprava ČEZu Mamá Klausovou, která si v něm nezákonně melouchařila, stejně jako tak řinila v ZVVZ Milevsko, kde navíc tlačila, díky své kremelské spojce, za kterou by si také zasloužila Puškinovu medaili, na dodávky pro jaderný projekt Iránu.

Papá Klaus, stále beztrestně, bez jakékoliv zmínky v tisku, natožpak vyšetřovaní komise Parlamentu nebo zadání pro státního prokurátora si po 19 let domů nosí, v křiklavém střetu zájmu, své milióny ročně v honorářích a jiných pozornostech. Přitom v civilizovaných zemích je absolutně nepřípustné, aby si vysoký ústavní činitel nechal platit a ponechával peníze za svá vystoupení.

Slováci se adikce na svého demagoga, Klausovi sympatického Vlada, nakonec zbavili, jím způsobené ztráty dohnali. Kdy se adikce na demagoga Klause dokážeme zbavit my? Kdy bude vyšetřovací komise a prokuratura studovat všechno toto jednání Klause a první rodiny?

Byl by při odsouzení z velezrady zbaven své defakto absolutní imunity?
29. 11. 2008 | 15:59

ne dětem do PORGu napsal(a):

Své nadané, inteligentní, již v mladém věku světa znalé děti bych nikdy nesvěřil škole, soukromé ani veřejné, kde by ve vedoucí roli působil zde přítomný, evidentně ještě mnohem víc než jeho otec patologicky vyšinutý Václav Klaus junior.

Ikdyž je pravdou, že vykřičená spodina, ochotní členové a voliči Sládkových Republikánů, ti, kteří sládkovcům v jedněch svobodných a demokratických volbách dali neuvěřitelných 14%, z nemalé části přelezla do ODS, neomylně přitahovaná vábnou melodií, kterou ze Sládkovy píšťaly vyluzuje Klaus senior, stále doufám, že hrdý český kmen se nakonec zbaví své adikce na tohoto pištce a demagoga tak, jako se, údajně zaostalejší Slováci už dávno dokázali zbavit své adikce na Vlado Mečiára.

Ta adikce stála Slováky několik let zaostání, nepřijetí do NATO, tedy také malý přísun zahraničních investic, ignorování Západem, atd. Slováci se ale poučili a dokonce bez údajně vyspělejších Čechů a zvláštěpak údajného génia, kterého nám, alespoň podle slavice Zaňákové, svět závidí, Mečiára vypoklonkovali a o léta napřed před námi udělali razantní reformy.

Václav Klaus starší, stejně jako Václav Klaus mladší, škodí republice, tedy drtivé většině jejich občanů, potažmu i užitečné pravicové politice.

Jako jejich idolové z liberálního anglosaského systému finančně pákovali svoji sobeckou a ideologicky dogmatickou vizi světa na Wall Streetu a napáchali tak mnohým obrovské škody, tak hradní Klaus, teď s pomocí svého nepoticky na politickou dráhu připravovaného synka, politickým pákováním své neurvalé sebestřednosti ničí samé základy toho, co z důvěry v naši politickou scénu, dokonce i ODS a pravicovou politiku zbylo.

Svojí zjevně geneticky zabudovanou, evidentně nezvladatelnou a v případě hradního Klause jeho matkou a babičkou aurora tohoto blogu, Marií Klausovou, od dětství živenou sebestředností se Klausovi nakonec dostávají do nevyhnutelné pasti sebezničení.

Jak hlava státu, tak ředitel PORGu by si měli párkrát sednout na Freudův gauč a opravdu, ale opravdu se vypovídat a smyčkám, do kterých se zapletli a které je právem škrtí, alespoň trošku porozumět a vymotat se z nich.

Ale je to právě ta nebetyčná ješitnost, která jim - možná skutečně i nejistotami v sexuální sféře, kdy hlava státu to kompenzuje tím, že se objevuje se svými podřízenými, včetně pracovnic státní letky, někdy i hned po prezidentském slibu, v hodinových hotýlcích, kde ach tak konzervativně hájí tradiční rodinné hodnoty - brání vidět svět objektivněji.

Jak hradní tak i tento Klaus jsou zjevně posedlí spalující potřebou být středem pozornosti. Tak silné, že jim, dnes již na celosvětové scéně, k ostudě a škodě země a občanů, jejichž zájmy prý hájí, neumožňuje jakoukoliv míru sebereflexe. Je to tragedie a fraška zároveň. Bohužel, díky jejich pozicím, velice drahá.

Ještě že paní Marie Klausová už ty neslavné konce a agonie nevidí. Moc by ji to, s opičí láskou s synkovi, vadilo.
29. 11. 2008 | 16:31

HF napsal(a):

Kdo Klausovi blíže pozná, utíká od nich. Tak, jako třeba Klaus st. byl nesnesiltelně řevnivým byť jen při rekreačním volejbale v 70. let, tak, jak i jeho matka, nebožtka Marie Klausová, kde vztah matka-syn byl také patologicky daleko mimo jakýkoliv zdrabý normál, se jednou uřekla, když LN sdělila, že Klausova mladší sestra Ála, tedy Alena, v 68. se svých choťem, stomatologem, utekla nejen kvůli ruské okupaci, ale také z nestesitelného prostředí blízkosti svému staršímu bratrovi, tak jeho genetická kopie, autor tohoto blogu se projevuje ve svém životě a práci. Naštěstí už se jeho bully návykům dokážou lidé postavit. Viz organizace ODS na Praze 8.

====

Poslední pomyslnou kapkou byl fakt, že v úterý rozhodl oblastní sněm ODS Prahy 8, že na prosincovém kongresu podpoří právě současného předsedu Topolánka. Klaus, který je členem ODS v Ďáblicích, by však ve vedení strany raději viděl pražského primátora Pavla Béma.

„Mám ještě do března zaplacené členské příspěvky, ale s ODS jsem už v úterý skončil,“ řekl Klaus mladší Hospodářským novinám, které o případu informovaly jako první.

Jeho působení ve straně přitom nebylo „šťastné“ již od počátku. Krátce po svém vstupu do ní v roce 2002 označil v Lidových novinách ODS v Praze 8 za sektu. Přišlo mu totiž, že je zdejší buňka příliš uzavřená. Nyní se do kolegů „pustil“ znovu. Tentokrát na svém blogu, kde je kritizoval za to, že podpoří právě Topolánka.

Kolegové z pražské ODS však jeho odchodu příliš nelitují. Podle oblastní manažerky Oldřišky Cibulkové nepatřil Václav Klaus mladší k příliš aktivním členům. „On se tady příliš ani nevyjadřoval, máme mnohem aktivnější členy, než je on. Navíc se ani nikdy nestalo, že by se přihlásil a k něčemu něco řekl nebo něco zkritizoval přímo na místě. To udělal až druhý den v novinách,“ řekla Cibulková.

Dodala, že právě tento jeho přístup se kolegům nelíbil. „Už když k nám vstoupil, tak nás kritizoval, a to nás ještě vůbec neznal.“ Naznačila tak, že nikoho Klausův odchod příliš nemrzí. Podle jejích slov však od Václava Klause ml. nemají žádnou zprávu, že by chtěl ze strany odejít. Informace o jeho rozhodnutí mají zatím jen z médií.

Svou antipatií vůči Mirkovi Topolánkovi je starší syn prezidenta známý. Nesouhlasil už se zvolením Topolánka do čela ODS. Proto nyní podporuje primátora Pavla Béma, stejně jako téměř všechny oblastní sněmy v Praze a středních Čechách. Praha 8 je proto výjimkou.
„Naši členové argumentovali tím, že když ODS vyhrála volby, vítězství jsme si přisuzovali všichni. Když jsme teď prohráli, říkají všichni, že prohrál Topolánek. Co ale celou dobu dělal Bém jakožto místopředseda?“ reagovala Oldřiška Cibulková.
====

Paní Cibulkové, organizaci ODS na Praze 8, jako pravicově orientovaný občan a volič dekuji. Vůči taktikám Klausů je i dnes třeba nemálo odvahy. Protože když ne Klausovi, tak jejich nohsledi a klaka praktikují mstu.
29. 11. 2008 | 16:40

hlava XXXIII napsal(a):

Těším se na "inscenaci vejšplechtů" Vašeho otce. Zcela jistě se do toho kdosi pustí a věřte, bude to stát zato.
29. 11. 2008 | 16:47

JiFo napsal(a):

pane Nosku,

děkuji za Vaši statečnost občanskou a politickou. To, co zde, zjevně objektivně, přes vulgaritu a ujetost ředitele PORGu, tedy toho, kdo nastavuje hodnoty a prostředí škol, kam stovky rodin, nejednou prý významných a jinak úspěšných, posílá své děti, budoucnost svoji i tohoto národa, jen dokresluje, jakkoliv taktně a diplomaticky, hrůzu toho, co za maskou rádoby vzdělanosti, prestiže, atd. příliš mnoho let nemalé části naší veřejnosti prezentuje otec autora tohoto blogu.

Klaus st. letos vynechal tryzny za 17. listopad, kdy zjevně piloval své, bohužel nejen z odborného hlediska patetické vystoupení před Ústavním soudem. Zatímco Havel si na tryzně, podle zpráv médií, vysloužil několikaminutové ovace, kdy podloubí na Národní rezonovalo "Ať žije Havel", Klausův výkon v Brně moc ovací nesklidil, pokud vynecháme tam přítomné fanoušky Národní strany.

Díky své sebestřednosti soudnost jsou stále více ztrácející Klaus st. i ml. pro nás, občany a voliče ODS, stále větším břemenem. Genug!
29. 11. 2008 | 16:54

jozífek napsal(a):

Vše začíná u hlavy. 22.8. předával prezident řády a přitom pan Weigl říkal, že jeden z dotyčných strávil několik let v uranových dolech na Kladně. I sám prezident zazářil obdobně několikrát. Lze dokumentovat.
29. 11. 2008 | 17:37

Vincenc napsal(a):

V časech Sarajeva místo boje uvnitř strany zbaběle utíkali Ruml,Pilip a spol.a zakládali US(kde dnes je?),teď utíkají Klausové.
29. 11. 2008 | 18:37

pietro napsal(a):

Doufám že tento samostředný "expert" neučí na své škole dotované molochem ČEZ o svém tatíčkovi jako o jediném vševědoucím ekonomem,ekologem a bůhví čeho všeho odborníkem. Jakým je ekonomem ukázal na privatizaci která nebyla ničím jiným nech sprostou zlodějnou.Při "Sarajevském atentátu" měl být Klaus st. smeten z politické scény. To by přineslo uklidnění do politiky a je možné, že by nebylo ani PORGu Do dnešního dne nebyl vyřešen a vysvětlen ani jeden případ podvodného financování ODS
29. 11. 2008 | 18:49

todi napsal(a):

Milý pane Klausi,
ono to vlastně není tak hrozné. Na uzavřených jednáních se prostě mluví zobákem narostlým a jen povahy nízké si vše nahrávají nebo zapisují slovo od slova (nepochybně Váš případ), aby pak onomu materiálu dali účelovou interpretaci. Jinak ovšem plný souhlas s tím, že ODS celkově upadá, ale není to otázka krátkého času po posledních volbách ani doby předsedování a premiérování M. Topolánka. Já jsem přesvědčen, že úpadek ODS byl zakodován do jejího zrodu a Váš otec je jeho hlavním strůjcem. Už dlouhá léta se obávám, že nás všechny jednou bude vstup Vašeho otce do vysoké politiky hodně mrzet a hodně stát. A moje obavy se naplňují.
29. 11. 2008 | 19:11

Rudolf napsal(a):

P. V. Klaus ml. má právo na svůj názor i na formu, kterou ho vyjádřil. Mohu-li vyjádřit jedinou poznámku: u člověka formátu p. V. Klause ml. mi na závěr chybí pozitivní řešení. Jeho slova o klobouku, holi a tradá pryč jsou opisem znechuceného odchodu, případně útěku. Ale na odchodu či útěku se věčně žít nedá. Držím Vám palce, p. Klausi, abyste našel správné řešení své "poútěkové" situace.
29. 11. 2008 | 19:17

Pavel Verner v Právu napsal(a):

Diagnóza "VRTOŠIVÝ STAŘÍK" od MUDr. Ratha byla příliš laskavá.
-----
KLAUSUV KANÁR

Nesourodé společenství čítající prezidenta, neonacisty, komunisty, skupinu „prezidentových“ zákonodárců, ale i uvážlivé euroskeptiky nemá důvod k oslavě. Všichni ústavní soudci zůstali hluší a slepí k charismatu Václava Klause a rozhodli, že klíčové články Lisabonské smlouvy a český ústavní pořádek si k sobě nestojí jako oheň a voda. K ratifikaci smlouvy už českému státu nestojí nic v cestě?
Zlatý voči! Hlavě našeho státu je úplně jedno, že na politickém kurtu dostala právě „kanára“ neboli utrpěla nevýhru. Takže ještě se budou dít věci.

Po včerejším výroku soudu by měl prezident důstojně odkráčet a připravit si pero k podpisu. Udělal, co bylo v jeho moci, poctivě se snažil a vlastních sil nešetřil. Národ mu to jistě nezapomene. Jenže stejný národ byl včera prezidentem vyzván, aby si povinně nastudoval text Lisabonské smlouvy, neboť vláda by teď prý o ní měla právě s národem diskutovat. Populistické, ale vděčné.

Představuji si, jak se česká veřejnost na ten čtenářský zážitek klepe nedočkavostí. Jaká škoda, že si Klaus na debatu s národem nevzpomněl také před bleskovým schvalováním Topolánkova reformního batohu…

Diskutovat se ale jistě bude ve vládě a v parlamentu. Zastánci smlouvy budou mít za zády výrok Ústavního soudu. Odpůrci pak určitě Václava Klause.

Na vypjaté ego českého prezidenta padají rány egyptské. Včera to opět vypadalo, že mentálně nezvládá očekávanou důstojnost svého úřadu. Ústavní soudci prý nereagovali na prezidentovy připomínky. Ortel měli podle něho připravený dávno předem. Soudní řízení přesunuli z roviny právní do roviny politické. Laicky argumentovali o globalizaci.

Prezident si bohužel nevšiml obsáhlého zdůvodnění soudců vůči jádru jeho argumentace, asi si svou řeč taky napsal předem. O smlouvě jednali sedm měsíců a politik, právní expert (jenž začátkem 90. let shledal naši ústavu zaplevelenou lidskými právy) a klimatolog Klaus žádný překvapivý ústavněprávní argument ke smlouvě v úterý nezveřejnil.

Obvinil ÚS, že v něm dominují jeden dva soudci. Kteří snad ty ostatní mají na povel? Sám většinu z nich do funkce jmenoval. Než zašel za oponu, dal tajemně najevo, že jeho podpis pod smlouvou není žádná samozřejmost. To už páchne skandálem. Najde se nový Guth-Jarkovský, který by Václavu Klausovi vysvětlit, jak se prohrává s noblesou?
29. 11. 2008 | 19:54

Jirka napsal(a):

ne dětem do PORGu

Souhlsím s Vámi. Když si člověk jen trochu uvědomí, že autor tohoto blogu, který si zjevně neuvědomuje, že jeho opakovaně za vlasy přitažené interpretace světa kolem něj nevzpovídajíani tak o ostaních, ale spíše o něm samém, je ředitelem, navíc údajně "prestižního" gymnázia, kde prestižní je oblíbené slovo jak jeho otce, tak jiných maloměšťáckých snobů, lituji nejen ta děcka a jejich rodiče, ale i národ, který bude mít část svých elit poznamenaných vzděláním v instituci, které Václav Klaus mladší dává její charakter.

Oba Klausové také zjevně dávno ztratili, respektivně asi nikdy moc neměli schopnost rebereflexe a jejich sebeklam o tom, jak prospívají zemi nebo jakkoliv definovaným národním zájmům jen progreduje ... k horšímu.

Zdá se, že posílen 100 milionovým dárkem od šéfa monopolistického ČEZu, kde i matka autora blogu po léta pro podobné laskavosti připravovala půdu vysedáváním na dozorčí radě a - v křiklavém střetu zájmů, coby formálně manželka MF ČSFR, předsedy vlády ČR, předsedy PSP ČR a prezidenta ČR - nosila své nezákonné milióny domů, na expanzi své mnohamiliónové sbírky šperků a nákup nemovitostí, Václav Klaus mladší cítí materiální zabezpečení a po koordinaci s "taťkou Šmoulou", jak naší, KSČM zvolené nebo jinak podržené hlavě státu říkali v ODS, ruku v ruce, Klaus starší a mladší se snaží naplnit duch své SMSky o "falešném a prázdném Topolovi".

Díky ODS Prahy 8 a nakonec i Středočechům, kteří atace klausistů odolali.
29. 11. 2008 | 20:14

komunista napsal(a):

My, už předlistopadoví komunisté, nikdy tady čeditelskýho, nebo jeho tátu, tedy jako profesora Klause nekritizujeme, ikdyž jsme si jako ideologickými protipóly.

Naopak, někdy se ho i zastaneme, třeba když ten populista a měkota Bush, co ustupuje kdekomu a teď jedokonce napůl zelenej jako ekofašista Gore, ho opakovaně nepozve do Bílého domu, ačkoliv se KPR jak velvyslanci Stapletonovi, tak jeho nástupci, Grabnerovi, nediplomaticky vtírá, že hlava státu opravdu, ale opravdu chte to pozvání do Oválné kanceláře.

My, komunisté v tomto máme imperialistickému štváči Bushovi za zlé, že to pozvání naší hlavě státu nedal, zejména pak že se té slávy nedočkala jeho maminka, pro které bylo obzvlášť potěšení vidět na TV a pak na fotkách "náš Vašík, jako prezident, s lídrem svobodného světaq".

S prof. Klausem nás, komunisty, pojí desetiletí dlouhé společné prioritní zájmy. Myslíme si, že jak jeho máma, co byla nadšenou uřitelkou jazyka míru, ruštiny, ikdyž po Sametu musela takticky říkat, že doučovala lidi francouzštinu, tak jeho otec - o kterém prof. Klaus prý z přirozené skromnosti skoro necekne slovo - který si na Nepomucko 1. republiky z Podkarpatské Rusi přivezl bolševické praktiky doslova z první ruky a zůstal SSSR, KSSS a KSČ věrný až do své smrti v normalizačním roce 1974, by mohl být hlavně na syna a zdá se i na vnuka, hrdý. Kde jinde je jeden "liberál" tak úsilovně, že mu vládce Kremlu dá Puškinovu medaili (když už holt na udělování řádů Lenina a Stalina není doba)?

My, komunisté, víme, že prof. Klaus, ikdyž musí být takticky přelakován namodro, odkaz svého táty, kovaného komunistického aparátčíka nezklame.

Pro ty, kteří se dají zmást tím, že my, komunisté nedrříme s liberálem Klausem, že bok po boku nehájíme národní zájmy a hrdost, pár polistopadových faktů:

1) Klaus, ikdyž jako thatcehrita, byl jako naše KSČM, vždy zásadně proti restitucím.

2) Spolu s naší nomenklaturou ve vedení privatizovaných podniků byl pro "českou cestu". Ikdyž vedla ke stovkám mld. švindl úvěrů a sanacím, nepžinesla know-how, napojení na nové trhy, na generace dopředu zajistila rodiny naší nomenklatury a za to jsme mu vděčni, tak se hájí národní zájem!

3) K radisti Vladimíra Vladimíroviče (Putina) a nás, KSČM, po vedením Klause europoslanci, které náš vyspělý národ vyslal so Štrasburku, hájí národní zájmy. Zahradilovci, bok po boku se soudruhem kosmonautem Remkem, Ransdorfem, posíleni vlastenkou Bobolínou, ex-předsedkyní OVSSM a imunity si kupujícím Vovkou Eismannem-Železným. Lepší beranidlo než Klause, ODS a KSČM by Kreml nenašel!

4) Klausova a ODS a naše KSČM, zase bok po boku, ikdyž osamocené a poražené, statečně bojovaly, řečnily
a hlasovaly proti zák. 193/1999 Sb. o vracení občanství. Klausova mladá garda, Zahradil, Langer, Payne dokonce překonala naše právníky, s. Exnera a Filipa, když poslance a národ strašila, že vracení občanství emigrantům je "pro republiku stejná hrozba jako vracení jej sudetským Němcům" (viz Sněmovní tisk 158 na http://www.psp.cz), Bohužel, zákon prošel a páni Švejnarové a jemu podobní se vracejí!

6) Klausova ODS a KSČM, společně prohrály boj proti volbám v zahraničí. My, KSČM jsme tam dostali jen 2% a hlasy "zvenku" umožnily Topolánkovi vládnout. KSČM s Klausem jsou teď proti volbám internetem, ale zrádný MV Langer už přeběhl k Topolovi!
29. 11. 2008 | 20:46

majolenka napsal(a):

http://www.techtydenik.cz/t... až kupodivu, kdy ČEZ s mnohamilionovými zisky, s poklesem cen ropy, zvyšuje razantně ceny, pane Klausi, no tak, snažte se nakupovat v IKEA, snad to geniální prdelce mozol neudělá.....jenom tak pro zajímavost, četl jste již studie, které ukazují, že pro život a uplatnění ve společnosti (na všech stupních) se lépe uplatní lidé s vyšším EQ, IQ není natolik určující ;-))))
29. 11. 2008 | 21:16

Marcel J. napsal(a):

Zde je další výmluvný diagnostický důkaz toho, jak nemocnou a sebestředně halucinační mysl má, opakovaně s přímou nebo nepřímou, zato spolehlivou pomocí hlasů KSČM zvolená ostuda, sorry, hlava státu a jak vidí sebe a ostatní. Není divu, že jeho synek, geneticky a výchovou vybaven jako jeho otec, jde stejnou cestou.

Klaus st. v rozhovoru pro MFDnes:

MFDnes: "Neobvyklé také bylo, že rozhodnutí soudců bylo v poměru 15:0.

V. Klaus st.: Nechci hledat motivace jednotlivých soudců. Protože zřejmě nebyl přesvědčivý výrok pro, tak se nechtěl žádný soudce zaplétat do výroku opačného typu.

Oni by byli pak nuceni psát minoritní stanovisko, to je práce a to se nikomu nechce dělat."
Takže, občané, tady to máte: Podle tohoto patologicky sebestředného vrtošivého staříka, hlavního škůdce celého polistopadového období, naše republika nemá minoritní názor ÚS v tak zásadní otázce sepsaný, protože se nikomu se soudců Ústavního soudu "nechtělo tento udělat, protože je to práce".

Bohužel, pravděpodobně stejné sebestřednými jalovinami a úrážkami ve svém feudálním, 100 milióny dárku od Romana obdarovaném léně, zvaném PORG, Klaus ml. uráží ostatní.

Je-li pravdou, že národ má hlavu státu, kterou si zaslouží, nevím, co jsme kdy tak hrozného udělali nebo neděláme, že si zasloužíme Klause.
29. 11. 2008 | 21:23

JK napsal(a):

Na co nám ani ředitel "prestižního" PORGu, prchlivý a jako papá arogantní stárnoucí junior, nedokáže odpovědět. Tedy k věci a popravdě.

Pro ty, co dostatčně rozumí anglicky, jeden z důkazů toho, jak Klaus st., navíc v civilizovaných zemích protizákonně se, jako vysoký ústavní činitel obohacuje vystupováním, až 20-krát za rok, v cizině za úplatu, vědomě a opakovaně zneužívá a hlavně za zmíněnou úplatu a počechrání svého nebetyčně nemocného ega prestiž úřadu prezidenta ČR.

Uvedený odkaz je na první ze dvou YouTube videklipů s celým prvním ze dvou rozhodvorů, který otec zde přítomného Václava Klause ml. 2. a 3, dubna t.r. poskytl dryáčnickému demagogovi, Glenn Beckovi u příležitosti svého dalšího melouchu v USA, kdy jím a KPR naivnímu národu jako "pracovní cesty" označované jsou vlastně soukromými, nezákonnými a neetickými melouchy a uvedeným zneužíváním prestiže úřadu prezidenta ČR k obohacování se a čechrání jemu drahého, s mandátem úřadu nijak nesouvisejícího ideologického extrémismu.

https://www.youtube.com/watc...

Mimochodem, to, co Klaus tady vydává za mezinárodní konferenci o změně klimatu, nemělo s věděckou konferencí nic společného. byla to zase jen propagandistická akce lobbistické organizace naftařských a tabákových firem USA, tzv. Heartland Institutu, který m.j. produkuje "odborné studie", že kouření vlastně neškodí a publikuje to pod "Smokers Lounge" na svých webových stránkách. Jako v září 2007 Klaus byl zase jediným představitelem země, který se této propagandě vědomě a zase beztrestně, zase za úplatu, propůjčil.
29. 11. 2008 | 21:37

Petr napsal(a):

TAKHLE TO ALE CHODILO I ZA VAŠEHO TATÍNKA. Teď jste pryč, to se to bude kritizovat. Když jsem viděl Vašeho nadstranického pana otce, jak se choval před ÚS, tak jsem čekal, že se vrhne každou chvíli na zem, začne kopat nožičkama a mlátit ručičkama a chtít navrácení hračky, kterou mu ti soudci, jím
jmenovaní, jednohlasně vzali. Jediný polit. systém, který by mu vyhovoval, by byla absolutistická monarchie bez parlamentu a ÚS, nebo jedna, ta nejsprávnější strana, v jejímž čele by byl. Prostě něco jako v Rusku - viz jeho vřelé pochopení pro Vláďu Putina. A ještě právo 1.noci, aby nemusil trapně nahánět letušky.Teprve pak by mohl být tím správným nadstranickým prezidentem (nebo carem), který bude vycházet z tradic křesťanské morálky. Ale Vás má nepochybně rád. S úsměvem vzpomínám, jak v TV Prima řekl, že byste byl "geniální ministr školství". Všichni si myslíme, že máme "geniální" děti, tedy alespoň když jsou malé, ale styděli bychom se to říci nahlas. Jemu to ale zřejmě vydrželo. Měl by to tedy jednoduché. Vládní funkce by obsadil svou rodinou a Vy, jako genius byste mohl těch ministerstev vzít cca 5. Zbytek by byl na současných poradcích.
29. 11. 2008 | 21:59

vyšebabka napsal(a):

Při čtení zdejších reakcí na "vtipný" článek V.K. jr. se nestačím divit,kde se bere ta drzost poukazovat na nedostatky obou V.K.. Uvědomujete si, občané, že jim oběma nesaháte ani po kotníky?!
29. 11. 2008 | 23:07

Mike24 napsal(a):

Jó, to nám ten starý Klaus, tedy otec toho, kterého v rozverné chvíli jeho bývalá poradkyně, jinak oblíbenkyně, Bobolína v titulku jednoho svého sládkovského článku nazvala "hlavou v kalhotkách", tedy jako hlavou státu v kalhotkách svých nebohých podřízených pracovnic vládní letky, tedy ten Klaus, který si až do své smrti, 6 let po osvobození ČSSR od kontrarevoluce, udržel svůj celoživotní obdiv, lásku a oddanost k SSSR, velkému Stalinovi, KSSS a její mladší sestře, gottwaldovské KSČ, zanesl do středu země skutečně úporný element.

Jako Benito nebo - z milosti osudu na nebesa nedávno povolaný - Haider, kterého se, stejně jako Vlado Mečiára naše hlava státu v kalhotkách, coby eurodisidentů, tak chrabře zastávala, vrtošivý stařík má absolutní rovnítko mezi svým egem a tím nejpravějším národním zájmem.

Jak napsal jeden spoluobčan-čtenář přede mnou: Je to tragedia a fraška zárověň, navíc proto, jak pedantsky, s patrnými otisky malomešťáckého hladu po prestiži, který v něm do tak zrůdné míry zdá se vypěstovala jeho Mutti, Klaus je slepým otrokem těchto impulsů. Pachtil se, celá život, po prestiži, i v 60 musel každý den Mutti telefonovat, hlásit se, nechat si od ní pochválit jak toho dne vypadal v TV, jak dobře nebo ne tak dobře si vybral kravatu, tu TUZEXovou nebo od Brooks Brothers z Londýna o 30 let později.

A místo prestiže, respektu, vážnosti, bortíc se pod váhou svého ega, které je od let maminčiny výchovy adikčně navyklé na aplaus a které musí být neustále živeno novým aplausem, vrtošivý stařík, ke smíchu Západu se nadále, s příspověčnou pílí štvance, stále více zesměšňuje i před svými vlastními.

Naštěstí, dnes už i většina ODS, která ho ještě v únoru považovala za plus pro svoji partaj a tak totalitně zavázala všechny své volitele, aby v rámci tvrdé, Moravovy discipliny, pro nenahraditelného volila, se už adikce na Klause zbavuje.

Takže, jako před ním jeho partťák Mečiár od Slováků, Klaus to už brzy bude mít spočítané u Čechů?

Jakou píseň, poslední zoufalé gesto autoritáře-demagoga, chorobného narcise, Klaus bude, jako před ním Vlado, národu sirotků pět?

Možná, že tady jeho synek mu, až si odskočí od pedagogického vedení na PORGu, dá dohromady nějaké libreto.

Klausovi, urputně a za každou cenu lpící na moci a prestiži, mají ostatně se smyslem pro drama zkušenosti: Viz DOPIS SYNA OTCI, který Klausův synek, za přítomnosti Mamá, Livie ROSAMUNDy Klausové, četl davu na Václavském náměstí, když se rodina Klausů obávala, že ze ztrátou postu premiéra Klaus ztratil imunitu a může být za některé ze svých selhání ve správě svěřené funkce vyšetřován před parlamentní komisí nebo hnát před soud.

Třeba si připomenout, že jako jeho chazarský druh ve zbrani, Vovka Železný, který také rozumí tomu, jakou výhodou je mít vždy nějakou ústavní imunitu, Klaus ví, co na masy zabírá a po léta už se řemeslnnou zručností to masám předhazuje.
29. 11. 2008 | 23:15

Mike24 napsal(a):

vyšebabce,

co se "nestačí divit,kde se bere ta drzost poukazovat na nedostatky obou V.K.. Uvědomujete si, občané, že jim oběma nesaháte ani po kotníky?!"

Vůdci a fuhrerové si lidi, z nějakého důvodu zekména ženy, nechávaly na svá veřejná vystoupení posazovat do předních řad. Říkalo se jim roztleskávařky. Když je jejich Vůdce uvedl do tranzu, což při opakovaných seancích byl stav, kterého dosahovaly čím dál rychleji, nemohl si přát lepší posluchačstvo. ta synergie, souznění mysli byly cítit ve vzduchu. Nejednou doslovně. pak některé z nich extasí omdlely. On věděl, že zase uspěl.

A vyšebabo, když jste zavedla řeč na to nesahání po kotníky: Kam asi Klaus st. nebo zde Klaus ml. sahají jiným, včetně třeba svým typickým protějšům ze Západu?

Nebo si, jako výše zmíněný slavík Zaňáková, kterou vulgární fanoušek Klause st., Kratochvíl, tržně propachtovává, aby na Geburstag Vůdce zpívala, "docela jako "Marylin Monroe JFK", Heppy brrrrrzdej mistr prezident, aby jí pak, i s Františkem, když má poptávku po mladším mase, tedy to, co ho s hlavou státu, která opakovaně hanobí první dímu svým cizoložstvím, vyhodil z domu, myslí, že nám jej, tedy Klause, svět závidí?

Jak tam asi dopadá to sahání po kotníky? Děkuji.
29. 11. 2008 | 23:25

David napsal(a):

Zdá se, že synek hlavy státu nebydlí daleko od Bohnic. Geohraficky i mentálně. Takže rádoby vtip se spíš obrací proti jemu samému a těm, kteří ho takto vychovali?
29. 11. 2008 | 23:29

Kened napsal(a):

Za prvé , v našem státě není žádná klasická pravicová strana .ODS šlo vždy jen o tvorbu zákonů ,pro těch horních deset tisíc, přes které by se mohli dostat legálně k obrovským majetkům.Nějaké politické idee jim byly a jsou ukradené , jako celému našemu parlamentu.Konkrétně např.Klaus se choval" velice" pravicově. Zadlužoval banky aby si udržel nízkou nezaměstnanost a hrál si tak na zázračného ekonoma.Socani pak po něm dělali privatizaci a oddlužování bank, což bych čekal právě od pravicové strany.To že váš otec při svém nesponě, obrovském vlivu v tehdejší politice , prosadil právní džungli, nás pronásleduje dodnes.Jinak současná reforma ODS není žádná reforma , ale pouze zhoršení životních podmínek těm chudším a zlepšení peněz , právě těm horním desetitisícům.A proč nenávidí evropskou unii? Je to jednoduché.On totiž nenávidí všechny, kteří mají odlišný názor než on. Navíc má unie právo kontrolovat tok peněz k nám a jeho zneužívání.To mu vadí ůplně nejvíc.Přes všechny nedostatky, které unie má ,bylo zachráněno díky tomu spousta peněz, které by jnak skončily kapsách zlodějů.Říká se ,že historie ukáže pravdu.Myslím , že už dnes je všem jasné, že Václav Klaus v čele s ODS způsobil naší zemi nevratné škody.Čím dříve skončí tento člověk ,hrající si na pravičáka , na smetišti dějin ,tím pro naší zemi líp.Bohužel asi ani Husák nenapáchal tolik zla jako on.Kde byl tento rádoby disident v době totality , že jsme o něm neslyšeli? Cestoval a přednášel na západě o tom , jak je socialistická ekonomika úspěšná.Ani ten přiblbly Paroubek mi není tak odporný.A nějaké sliby co dal národu? Máme smůlu.Tento člověk sliby neplní a lže jak malé děcko.ODS jedině prospěje, když jí nebude dělat ostudu a zmizí.
29. 11. 2008 | 23:40

vyšebabka napsal(a):

Pro Mike 24
Nevšiml(a) jste si: "...reakcí na "vtipný" článek " mé ironie? Nepovažuji článek vůbec za vtipný. "Drzostí" jsem pouze parafrázoval V.Klause st.
O nedostižnosti kotníků V.K. přece četla L.Klausová ze synova dopisu ma manifestaci. Nepamatujete?
Do této diskuze jsem přispěl jako hlava XXXIII: Těším se na "inscenaci vejšplechtů" Vašeho otce. Zcela jistě se do toho kdosi pustí a věřte, bude to stát zato.
P.s. Vyšebabka je rusky nadkotník.
30. 11. 2008 | 00:01

vyšebabka napsal(a):

Pro Jiříčka
Vy jste učitel? Máte pěkný slovník: levicové zrůdy,podprůměrní lidé, koaliční zmetci. S dobře známým despektem jste oznámil diskutujícímu, že nesahá panu Klausovi po kotníky. Nakonec si Vás dovolím ocitovat: "...že chválí Lisabon, je téměř zvrhlé, asi jako ten odpad, který se spřáhl v některých krajích s Paroubkovou lůzou."
Je-li skutečně Vaší profesí kantořina, nebyl bych spokojen, kdybyste měl učil mé děti.
30. 11. 2008 | 00:27

Jura napsal(a):

Pro Jiříčka.
Obávám se, že Vaše argumenty končí vždy pouze v napadání. Jste dokonalý okopávač kontníků. Nejmenujete se náhodou VK_junior?
Zkuste taky napsat někdy nějaký argument. Nebo myšlenku.
Vy jste tedy ta pravicová nezrůza, nadprůměrný člověk? Takhle nějak vypadá volič pravé pravicové ODS?
A ta pravice, to je Bém, taťka, nebo pan Topolánek? Je vůbec někdo, kromě taťky inteligentní?
Mimochodem, VK_senior je skutečně skvělý ekonom. Od svého zvolení prazidentem veřejně prohlašoval, že neplatí příspěvky ODS (skrblík). Podle jim napsaných stanov tedy přestal být řádným členem ODS. A nyní chce z ODS vystoupit. Prosím nezaměňovat se vzdáním se funkse čestného předsedy!! To nikdy neřekl. To tedy opravdu nemá chybu.
Nicméně souhlasím, pane Klausi_ml nedejte se. Ale přijděte prosím s nějakou myšlenkou. Nejen se zapnutým diktafonem. Bohužel, vždy se najde v diskusích nějaký takový zakomplexovaný člověk, škoda. Škoda.
30. 11. 2008 | 01:55

majolenka napsal(a):

to jiříček, "a čto takoje levicová zrůda"? Máte snad na mysli oponenty Klause jun. i sen.? Máte snad na mysli, že kdokoliv si dovolí nesouhlasit, měl by být zašlapán? Stydno je mi, dovolím si vám ještě sdělit, že nejsem levicová ale pravicová zrůda (ač nestraník, postojem k politice mám blíže k pravici), ale evidentně by pro vás všichni, kdo si dovolí vyslovit, že král zkrátka nahý je, ne že ne, smetete ho úžasným slovním obratem levicové zrůdy. Závidím vám, máte to v životě jednoduché. Vše hned víte ;-). Což mi připomnělo, když se tak strkali o vliv na ČT po Srajevském atenátu, padala tu slova jako lůza, a kolik "pravičáků" šlo na náměstí ;-))). Není to o pravici a o levici, je to o aroganci a zlodějinách. Doporučte si klidně panu klausovi aby se nedal, on se jistě nedá, ale zřejmě se už nedají ani mnozí lidé ;-))), jak tak sleduji kolem sebe, mnoha lidem už dochází trpělivost. A vy pane jiříčku se klidně nedejte taky ;-))))))), třeba vás za to nekdo podrbe pod bradou a dá cukrátko ;-)))
30. 11. 2008 | 02:09

todi napsal(a):

Milá Vyšebabko,
nemám nejmenší ambice sahat pánům VK ani do půlky jejich podešví. Nejsou pro mě pozitivním vzorem, ale vzorem pravého opaku. Vy se jim snažte dle libosti sahat kamkoliv, je to Vaše právo. Já i ve svém nejbližším okolí nalézám dostatek následováníhodnějších vzorů.
30. 11. 2008 | 08:31

Petr napsal(a):

No, a myslíte snad pane VK, že kolečko by něco vyřešilo ? Myslím, že než to nechat na našich bl...ch, to jim radši kompetence seberu a předám do Bruselu.
30. 11. 2008 | 11:54

Vyšebabka napsal(a):

Milá(ý) Todi,
mrzí mě, že jsem byl vskutku (nejenom Vámi) špatně pochopen. Přečtěte si moje další reakce a zjistite, že mám podobný názor jako Vy. "Sahat někomu po kotníky" je mi zduše protivný výraz, stejně jako výrazy lůza, levicová zrůda, podprůměrní lidé apod.(použil je Jiříček, jenž je údajně učitel).
Tvrdím, že moudrý člověk, jenž něco v životě dokázal, nemá zapotřebí se povyšovat nad druhé. Tzn, kdo se povyšuje, nezaslouží úctu druhých.
Snad mi rozumíte.
30. 11. 2008 | 12:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý komentář, který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Pane Juro, blogeři nemají oprávnění mazat jakékoliv texty v diskusích pod svými blogy. To mohu dělat jen já resp. můj kolega administrátor Zdeněk Mihalco a to jen v případě, že příspěvky porušují pravidla zdejší diskuse (viz Kodex diskutujících).

Libor Stejskal, editor blogů
30. 11. 2008 | 12:29

oranžový napsal(a):

Prolétl jsem diskuzní příspěvky ...

Tak už víme, co je velevážený pan ...

V.K ..... zač ? :-))))))

/ a pak, že jablko nepadá daleko od stromu. /

PS: škoda, že na to musel přijít člověk
se záměrně použitým nickem " Komunista" :-)
30. 11. 2008 | 13:25

novocián napsal(a):

„Všichni lidé jsou vlastně komedianti….“ zpívá se v libretu c.k. konfidenta přezdívkou Roman….. „ale ne každý svou komedii tak hráti umí jako my, jako my, jako my“….
To ovšem pan principál ani ten „Roman“ nepotkali pana Klause. Jeho komediální hra je skutečně nedostižná. Má k tomu jistě všechny předpoklady: nesporný talent, přesné znalosti pravidel a informace z obou stran. Hrál pro obě a od obou se učil. Ví přesně, o co ve hře jde, na rozdíl od ostatních zná její záměr, režiséra i producenty. Ví kdo je charakterním hercem a kdo jen statuje a po skončení role je poslán domů.Jedním slovem – nepřekonatelný a nepostradatelný. Režiséři měli šťastnou volbu.
Ovšem žádná hra, ani ta zpravodajská se nehraje bez scénáře, aspoň rámcového.I když jsou Klausova extempore výborná, přece jen jakási základní linie musí existovat. Možná že jsou to ty obálky, o nich svého času mluvil někdejší prokurátor Šetina s Petrem Cibulkou. Otvírají se ve chvíli potřeby; a mám dojem, že právě teď po prohraných volbách scénářem ustanovené vedoucí strany takový okamžik nastal.
Co tam v těch obálkách je samozřejmě nikdo nepovolaný neví, ale kdybych takový scénář psal já, dal bych tam i takovou instrukci: „v případě beznadějné prohry a diskreditace určené vládnoucí strany založ druhou“. Noví voliči se vždy najdou; chytřejší tam přeběhnou z potápějící se partaje (nepochybuji např.o inteligenci pánů Béma, Tlustého a jejich skupiny); k tomu se nalepí různí bezradní, snobové co volí vždy něco co je dost nóbl a dost nové, a jistě i další skupiny na které si teď nevzpomenu. Do parlamentu to bude dost a ve spolupráci se starou formací to k udržení vlády stačí. Hra může pokračovat podle stávající linie.
Václav Klaus, který je presidentem samozřejmě takovou stranu sám zakládat nemůže; to by bylo vzbudilo moc pochybností a námitek. Ale kdo může mít něco proti tomu když to učiní pan Václav Klaus, který presidentem není ? Komediální talent nesporně zdědil po svém otci; to dokazuje právě uvedený jeho článek.A co mu snad chybí na zkušenosti, to mu tatíček poradí; to i jako nestranný president může.
Co na to řeknou občané to se neodvažuji předvídat. Ale rozhodně to uvítají naši monarchisté. Nebude to sice zřízení království, nicméně určitý krok k tomu to bude; vláda zůstane aspoň zachována v rukou stávající dynastie.
30. 11. 2008 | 13:27

Lucie napsal(a):

V Plzni to byla větší legrace. Tam už se léta perou dvě větve ODS a voliči se baví.
30. 11. 2008 | 17:28

todi napsal(a):

Vyšebabko,
je-li to tak, beru zpět, omlouvám se a ruku nabízím.
30. 11. 2008 | 18:43

zdena napsal(a):

Pane Klausi, nevím čemu se divíte, Topolánek byl vždy jen kariérista, tunelář, arogantní, sebestředný tunelář a bolševik s rudou minulostí, co jste čekali že s ODS udělá. Vede ji 2 roky a už jde do kytek, je to naposledy co jsem ODS volila a jestli bude nějaká pravicová strana, třeba Libertas, tak už se hlásím. Tenhle modrý póvl ODS, není pravice, jen banda zlodějů, tunelářů, neskutečných lhářů, zkorumpovanců, vyděračů a korytářů, fuj!
30. 11. 2008 | 18:57

pietro napsal(a):

to:Zdena
Milá dámo, ocitla jste se nějak mimo mísu.Sice máte pravdu že ODS je modrý póvl a tlupa tunelářů a zlodějů, ale zapoměla jste že tento modrý póvl založil Václav Klaus st.Klaus také vytvořil podmínky pro tunelování.
30. 11. 2008 | 20:38

vyšebabka napsal(a):

Todi,
jsem rád a Vaši ruku na dálku tisknu.
30. 11. 2008 | 20:48

vyšebabka napsal(a):

Zdeno,
Vaše žlučovité nelichotky se hodí na mnoho dalších politiků, nemyslíte?
Osobně jsem přestal volit ODS již dávno.
30. 11. 2008 | 20:53

pavel napsal(a):

Nedopustil by se pan president velezrady pokud by s Lisabonskou smlouvou souhlasil?

http://www.mzda.blogspot.co...

velezrada = Lisabonska ustava
30. 11. 2008 | 21:46

Michal Kupka napsal(a):

Pane, takoví jsou lidé. Doslovný přepis debat kolem stolu udělá idiota i z profesora ekonomie. To není nic nového. Já zažil ještě příšernější řeči v ODS po "Sarajevu", kdy se agrasivní proklausovský kýč dal přímo krájet, i faxovým papírem. Ale toto nic. Uvidíte tu spodinu v Libertas! To se teprv budete diviti!
01. 12. 2008 | 08:24

todi napsal(a):

Zdena a Vyšebabka
ODS jsem přestal volit v okamžiku,kdy jsem nabyl dojmu, že by to nebylo slušné. Všechny zkušenosti následující mně v tom daly za pravdu. Za VK st. jsem se styděl už v 90.letech, VK ml. mi jen potvrzuje, že je to zkrátka v rodině.
01. 12. 2008 | 08:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další urážlivý výkřik, který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 12. 2008 | 16:36

dalí napsal(a):

Nyní už může celá vaše vypečená rodinka vystoupit z ODS.Jste již vytaženi výtahem této strany na vrchol a tak se nyní jen zajímejte o zvyšování vašeho konta.Myslíte si , že Roman Vám dal 100melounů kvůli vaší špičkové soukromé škole nebo podle jména?
01. 12. 2008 | 18:09

...bo napsal(a):

Pane Klausi, děláte, jako byste byl na takové schůzi poprvé a teprve teď jste prozřel. Vy, dlouhletý straník..
Takových debat, plků a manipulace jste musel jako "delegát" zažít fůru.
A teď se Vám náhle otevřely oči a uši. Bravo! Při Vaší inteligenci a vzdělání těžko k uvěření.

Dramaticky stylizovaná melanž -jako- doslovného záznamu se vsuvkami "nezúčastněného" komentátora (který je zřejmě duchem, neb není ani důchodcem, ani mužem typu Mr.C ..) je takovou menší demagogií. N'est-ce pas?
01. 12. 2008 | 19:28

Ondrej napsal(a):

Popis muze byt celkem realisticky, na vetsine schuzi to vypada podobne. Jen se nemuzu zbavit pocitu, ze kdyby Praha 8 podporila Bema, tak celkove vyzneni schuze v podani Klause jr. bude uplne jine. Volicska zakladna ODS se nezmenila behem posledniho mesice, ti sami lide predtim volili Vaclava Klause, ale tenkrat jejich intelektualni uroven byla v jaksi v souladu s potrebami vedeni strany.
01. 12. 2008 | 20:54

majolenka napsal(a):

pane Klausi, vlastně se mi zdá, že je velmi dobře, že jste to vše sepsal, je to jako sonda do hlubin Klausovic "duše", s radostí zde sleduji příspěvky, takže já vám vlastně děkuji, konfrontuji si tu svůj názor a vy jste mi poskytl jedinečnou šanci bez velké námahy, takže díky, už se těším na vaše další příspěvky ;-))))
01. 12. 2008 | 21:38

A.J. napsal(a):

Jsem hrdá za našeho prezidenta. Sprostoty zde uvedené vypovídají o pisatelích vše. Nemyslím ty, kteří Vašeho otce nemusí, mají jiný názor a napíší jej zde, bez urážení. To, co zde napsal Nosek, to také nereflektuji.Vím o Vás z doby kdy jste působil v Libni a vím, jak si Vás studenti vážili. To je pro mne osobně mnohem víc. Byla jsem, spolu s rodinou, skalním voličem ODS. Dnes pro mě tuto stranu zastupuje pouze p. Tlustý,Schwippell a Raninec.Děkuji za článek.
02. 12. 2008 | 00:36

Mydlář napsal(a):

.....proti-Evropští demagogové Klausové -Putinovci,dostali výprask od soudu,a ještě dostanou větší.....
02. 12. 2008 | 13:15

Scharp napsal(a):

Pane Klaus, proč jste na tom sněmu něco neřekl? Proč jste jste nepoložil Topolánkovi nějakou kousavou otázku? Nebo umíte jen reagovat způsobem který vám zajišťuje, že vaši oponenti nemohou argumentovat. Výkřikem který není diskusí, ale jen křečí uraženého a ješitného člověka! Nebo si takhle představujete demokratickou diskusi? Výkřiky se kterými buď lidé souhlasí a pak jsou správní a nebo nesouhlasí a pak jsou vaši nepřátelé?
02. 12. 2008 | 14:00

todi napsal(a):

A.J.
Musím Vám sdělit svou upřímnou lítost nad Vaší diagnózou a přeji Vám brzské uzdravení. Ostatně dostupných medikamentů je v dosahu dost a dost.
03. 12. 2008 | 08:20

sasa napsal(a):

2autor: nechapu proc se stydite za ODS na Praze 8. Mel jste se stydet na poslednim kongresu ODS, kdyz zadny delegat nenapomenul pana France z Decina nebo pana Chalupu z Prahy 6. To byla uroven, ne nejaky duchodce z Prahy 8.
03. 12. 2008 | 22:29

F. Adamec napsal(a):

Klausovy akvizice CEZu, NATO, USA v Evrope:
Nekolik mesicu po rozpadu zelezne opony v Berline, v Praze Havel, Klaus s Stb a KGB provedli dlouhodobe pripravovany komunisticky puc. Po padu Klaus podle StB REK, Pruzinskyj syn komunisty z Halice, absolvent VUMLu a stalinisticke VSE v Praze, se svou rodinou ovladl komunisticke monopoly nejen v CR. Karas (KSČ-ODS) komunisticky sef CEZu zamestnaval Klausovu rodinu. Bolshevici tunelari CR, prevazne bez vzdelani v jaderne energetice, Martin Roman, Alan Svoboda, vyrobni reditel Jiri Borovec absolvent VAAZ, MU, Radomir Lasak, Tomas Tleskac (VSZ) a Jan Klaus, jeho tym ridi a hodnoti financni a kreditni rizika pripravovanych investic a akvizic. V ramci jejich VIZE 2008, ridili ozbrojenou maskovanou mafii CEZu a expanzi monopolniho komunistickeho CEZu, privatizaci energetiky v Bulharsku, Rumunsku a Polsku. CEZ zhuba polovinu energie importuje, ale velmi lacino prodal svou smogovou a jadernou elektrinu za 40 eur/MWh (1,2 Kč/kWh) na nemeckem trhu. Obyvalele CR plati až 6 Kč/kWh. Klausovy akvizice v CR, CEZu, NATO, USA v Evrope jsou pro obyvatele a danove poplatniky v EU velmi rizikove a nakladne, technologicky velmi zastarane, trvale ekologicky a neudrzitelne. Vyuziti OZE: CEZ 5%, Nemecko 20%, USA 10%. Kdo bude dalsim disidentem v EU?

Vaclav Havel vyrustal na kline vyvolenych rasistu, nacistu a bolsheviku, k „humanitarnimu“ bombardovani Jugoslavie vyzval pri otevreni Muzea holocaustu ve Washingtonu v roce 1993. Jiri Borovec absolvent VAAZ, KGB, MU, pusobil jako tlumocnik v porevolucnim obdobi. Havlovy humanitarni bombardery NATO (USA) bombardovaly humanitarni cile v Sarajevu. Jiri Borovec ridil operace 42 jednotek v Sarajevu. Trvale to zapusobilo na jeho psychiku, presel tunelovat ABB, na pozvani Martina Romana, pak Skodovku v Plzni a CEZ. Po precteni novin rika: "Boze, kde to zijeme? Co vsechno je mozne?" Obamuv poradce, burzian Warren Buffett rika: Kupujte akcie firem, ktere muze ridit i hlupak, protoze jednou se tak urcite stane.
04. 12. 2008 | 13:08

F. Adamec napsal(a):

Bohemia, Morava a Slezsko v EU bez rasismu a valek:
Ustavni zlocinci CR, Havel, exkomunisti Uhde, Pithart, Klaus, Jicinsky, Rychecky, militantni socialiste a komuniste, absolventi VUMLu s privlastky CSc. a DrSc., dosud ignoruji Chartu zakladnich prav EU a Vseobecnou deklaraci lidských prav OSN z roku 1948.
Komunistickymi zakony rozkradli restituce, z dani dotovali banky, tunelovali statni podniky a akciovky, zdravotni a duchodove fondy, fondy EU, vytunelovali a zcizili majetek v hodnote > 140 mld. EUR. Senat CR, s ceskymi komunisty agenty Stb a KGB, odmit hlasovat o Lisabonske smlouve a zamitl zakaz propagace komunismu a nacismu v r. 2008.
Reseni: Zrusit komunisticke zakony a struktury CR. > Obnovit mistnim referendem samospravne evropske regiony, European regions (http://www.wikipedia.org), Bohemia, Moravia a Silesia, prijmout EURo, pred dalsi inflaci a devalvaci CZK. > Prijmout Chartu zakladnich prav EU a Vseobecnou deklaraci lidskych prav OSN. Nediskriminovat obyvatele podle DNA, pigmetace a rasy, slechtickeho stavu a kasty, narodnosti a obcanstvi, kultury a viry, jazyka a dialektu, veku a zdravi, bydliste, zpusobu a mista obzivy. > Chranit zivot od poceti, zajistit peci o zdravi, zivotni prostredi, prirodni zdroje, lesy, vodni zdroje a toky, snizit potratovost, emise, kontaminaci pudy, vodnich zdroju a toku. Producentum uctovat emise, kontaminaci ovzdusi, vody a pudy, vratit nebezpecne odpady a nevyhorele jaderne palivo k recyklaci producentum. > Zrusit monopoly sluzeb, umoznit domacnostem uziti obnovitelnych zdroju, vody a energie, fotovoltaiku a vetrniky, bez dani, pro cistsi produkci, energeticky usporne objekty, zarizeni, stroje a dopravni prostredky. > Navratit kulturni pamatky, odskodnit restituenty a cirkve, navratit jim zcizeny majetek a uhradit financni ztratu, rust cen vody, energii a potravin, verejnych sluzeb a uroky ve vysi prumerne urokove sazby CNB 5%/r, v EURu z ceny zcizeneho a poskozeneho majetku.

Zdravi Vas http://www.adamec.cz
04. 12. 2008 | 13:11

F. Adamec napsal(a):

Svetovlada bolshevika v NATO, Pentagonu a z Moskvy:
Bolshevici, militanti a spekulanti zadluzili a znarodnili mezinarodni trhy. Ve Svete cenne papiry ztratily za posledni rok na hodnote cca 11 bilionu USD, desetinu z toho v USA. Na zemi miliony lidi zivori za mene nez 1 USD/osobu/den, rocne umira hladem 18 000 deti. Ve Washingtonu, nacelnik generalniho stabu ruske armady Jurij Balujevskij podepsal tajnou smlouvu o vojenske spolupraci na rok 2008. Senat CR zamitl zakaz propagace komunismu a nacismu. Tajna smlouva o pobytu Americanu dojednana. Rusko otestovalo novy raketovy system Bulava-M. Rakety SLBM Bulava M (NATO SS-NX-30) maji oficialni dolet 8600 km a nesou kazda deset jadernych hlavic (D-19M Bulava-30) ci jednu o sile 500kt - 1Mt (D-19M Bulava-M, dolet az 10 000 km). SS-NX-30 je derivat Topol-M (NATO SS-27), delka MIRV 1 m, vaha MIRV 1150 kg, pocet hlavic 6-10. Ponorka Akula (Projekt 941) muze nest rakety Bulava-M. Ponorka Jurij Dolgorukij tridy Borej (Projekt 955) byla spustena na vodu 2. 11. 1996 v Severodvinsku, nese 12 balistickych raket - celkem se 120 hlavicemi. Ponorka (Projekt 955) s 12 strelami Bulava-M muze strely vypoustet z hloubky do 65 metru, ma sest sachet na torpeda raze 533 mm, i pro strely RK-55-"Granat" (NATO SS-N-21 Sampson) s jadernou hlavici 200 kT a doletem 2 400 km. Projekt ponorek 955A , kazda nese az 16 strel Bulava-M, probiha do roku 2015.
04. 12. 2008 | 13:13

F. Adamec napsal(a):

Návrat rasismu, nacismu a komunismu nutno zastavit:
Čas, dějiny a historii nelze obléci do vojenské uniformy, zkorumpovat nebo vyzabíjet. Nejeden kandidát na prezidenta usiloval o návrat zlocinneho socialismu a komunismu, k militantní a rasistické moci, k tradicím Abrahama Lincolna, Marxe a Engelse. Poctivý Abe, indiáni mu zabili dědečka, zrušil v 19. století černochům otroctví a zavedl nevolnictví. Jednal podle hesla okupantů "Mrtvý indian, dobrý indián", pokud se domorodec na svém území nechtěl stát nevolníkem. Z domorodců a otroků udělali laciný Marxův kapitál - lidské zdroje pro investory násilí a válek, volební systém s vojáky cizích armád na okupovaném území.
"Tváří v tvář smrti, ve smrtelném zápasu s hladem, není místo pro bláznivé rozlišování víry a fyzické rozlišování rasy." 31. 12. 1919 Martin H. Glynn (Bývalý guvernér státu New York)
"Ve válce musíme bojovat pomocí strojů na zemi i ve vzduchu (...) zejména proto, že obě rasy, proti nimž bychom mohli v budoucnu bojovat, jsou po technické stránce slabé, ale mají dostatek živé síly. My sice také máme dost živé síly, ale je příliš cenná, než abychom s ní plýtvali. " (Generál Patton)
Denně dnes na světě umírá hladem až 18 000 dětí. Následovníci militantní politiky zdevastovali přírodu v různých regionech, rozkradli půdu, přírodní a energetické zdroje, provedli genocidu a zbývající domorodce vyhnali z přírody do rezervací a pracovních taborů. Na militantních univerzitách KU a MU, kde přednášeli militantní socialisté a komunisté, absolventi stalinistické VSE, VUMLu s přívlastky CSc. a DrCs., dosud ignorují Ústavu ČR, Chartu zakladních práv EU a Všeobecnou deklaraci lidských práv OSN z roku 1948.
04. 12. 2008 | 13:14

F. Adamec napsal(a):

Vyvoleni rasisti, nacisti a bolshevici zili "200 let pospolu"
Rodiny bolsheviku, Bushe, Havla, Klause, Topolanka, Zelezneho a Putina, vypousti armadni feronom strachu a nasili. Nepoucili se ze Stareho a Noveho zakona. Jejich naslednici sdili obdobne DNA, chovani a vzdelani, zastrasovaci dokriny, asertivni chovani k lidem a servilni schovani k nadlidem v uniformach. Zili vice nez "200 let pospolu", jak popsal Solzenicyn, Klausuv vzor. Nepoucili se a zavedli domorodcum spotrebni kose, za < 1 USD/den. Militantni a asertivni ideologie, doktriny a geny postihly vedce s vuli k nadrazenosti, moci a nasili, jako byli Marx (1818-1883), Engels (1820-1895), Nietzsche (1844-1900), Masarik (1850-1937) TGM, Lenin (1870-1924), Churchill (1874-1965), Stalin (1879-1953), Musolini (1883-1945), Benes (1884-1948), Hitler (1889-1945), Brezhnev (1906-1982), Henry Kissinger, Madelyn Albright, Obamuv radce Zbigniew Brzezinski, Clinton, Bush, Solana, Blair, Havel, Uhde, Pithart, Klaus, Sarkozy, Topolanek... zavedli komunisticke NATO a Varsavsky pakt bez referenda, "Humanitarni bombardovani" Zeme. Ignoruji Vseobecnou deklaraci lidskych prav OSN, Chartu zakladnich prav EU a sabotuji humanitarni cile EU, Kjotsky protokol, Natura 2000. Rozkradli domorodcum jejich kulturni dedictvi, pamatky a archeologicke nalezy, prirodni a energeticke zdroje. Udelali z nich atrapy v Los Alamos, Vegas, narodnich parcich a skanzenech, Marxuv valecny kapital, bezence a lacine lidske zdroje. Vnutili jim militantni odpustky, komunisticky arzenal, kondomy, AIDS, vojenske zakladny, zbrane hromadneho niceni na zvyseni Gross Domestic Product per capita, na omezeni obyvatel a chudoby v "rozvojovem" Svete.
04. 12. 2008 | 13:15

Man napsal(a):

KLausi, oni tě pěkně naštvali, co? A ty jsi se urazil a už je nebudeš volit a tvůj tatínek taky ne, viď? Co oni si bez vás počnou? Oni se bez vás obejdou, ale tvůj táta by se bez nich neobešel. Na Hrad ho dosadila ODS! Nevím, o co ti jde. Je to jako když zloděj křičí chyťte zloděje! Jste stejná pakáž, stejný zlodějský svinstvo!
04. 12. 2008 | 23:04

hugo napsal(a):

Tady jde vidět, jaký jen pan Klaus ml. manipulátor. Hloupý, zbytečný článek, neověřitelné informace, pomluvy pomocí "citací". Také bych doporučil Klausovi ml. navštívit mítink na ulici, který pořádá KSČM či ČSSD. Ubohý blog. Ubohý autor. A fotřík, ten je taky ubožáček. Papírový pravičák. Prázdný Topol je o 1000% pravicovější než tadle padlá modla jménem Václav Klaus.
05. 12. 2008 | 18:29

muhehe napsal(a):

Házet vidle do kol umí každý trouba. Někdo to má v rodině, např. Klausovi. "Když ne táta, tak ne Topolánek". Příspěvek snad napsal někdo postižený. Celé to je zavádějící jako nějaká komu-propaganda!
05. 12. 2008 | 18:34

Jura napsal(a):

Vážení, tak nějak se vytrácí k čemu je tato diskuse. Nechte prosím napadání a každý si přečtěte CELÝ oficiální zápis VK_staršího s zástupci EP, které proběhlo na hradě. Velmi poučné!! Z jednání, které sice není tajné, ale určitě neveřejné, důvěrné, diplomatické. Pan profesor inženýr nechal zápis zveřejnit. Je tedy patrno, že taťka má stejné manýry jako jeho synek. VK_mladší po jenání, které se mu nehodilo pod fousy, zveřejnil záznam ze schůze a vystoupil z ODS. Věřím, že taťka, který zveřejnil taktéž zápis z neveřejného jednání, taktéž z něčeho vystoupí. Na vzdání se českého občanství není nutno travat, z ODS vystoupit nemůže, protože již není členem, tak by mohl praštit s prezidentováním. Co říkáte? Jednou bájil o Kazachtánu, tak by tam mohl odstěhovat? Ne? S tamním prewzidentem si bude rozumět :-)
05. 12. 2008 | 23:55

Jan Meloun napsal(a):

Je to síla!
Obdivuji všechny přispěvatele, hlavně ty co se neštítí čehokoliv, včetně vlastní slaboduchosti a neznalosti jazyka.
Potřeba nové skutečně pravicové strany je jasná a doufám, že v příštích parlamentních volbách získáme minimálně 25 procent.
Program je jasný - svoboda, omezená pouze vlastní zodpovědností a zásadami, na kterých vznikl "nejsvobodnější" stát světa - USA.
Název strany není podstatný, ale chápal bych, kdyby mohl nějakým způsobem vyjadřovat konzervativissmus v tom nejlepším smyslu slova - např. Konzervativní strana.
Jan Meloun
06. 12. 2008 | 00:04

Jura napsal(a):

Pan Jan Meloun očividně nepochopil, o čem je řeč.
Tak ještě jednou: diskuse na tomto blogu je o zveřejnění zápisu z neveřejné schůze VK-syna a dále o nediplomatickém zveřejnění zápisu z neveřejného jedbnání s zástupci EP s VK-otcem. Zda je to dobré a co z toho plyne.

Přečtěte si, prosím, http://www.novinky.cz/clane...

Nejlépe celý zápis, je na stránkách hradu.

Nevšiml jsem si pane Meloune, že by tato diskuse byla o nutnosti založit novou Euroskeptickou stranu. Ale klidně ji založte. Píšete: "Program je jasný - svoboda, omezená pouze vlastní zodpovědností a zásadami, na kterých vznikl "nejsvobodnější" stát světa - USA". Tak to já tleskám. S tím nejde nesouhlasit. Už jste v USA byl? Já ano a mnohokráte. Mám tam i dost inteligentních rodilých amerických kamarádů.

Proti tak obecně vytčenému programu nelze nic namítat. Jen snad to, že to není program, ale obecné fráze. My na Moravě tomu říkáme, omlouvám se, KECY.

Vy odhadujedete 25%, já 2,5% voličů. Čas ukáže, kdo z nás dvou měl pravdu. Jo a omlovám se za překlepy :o)

Tedy: napsal jste pouze další agresivní příspěvek. Jiný názor pro vás je slaboduchuchost, neštítění se atd. Jen Vy jste patrně skvělý myslitel, jen ve Vaše příspěvku Vaše myšlenky a názozy zůstaly ve vašem příspěvk utajeny. Zkuste to příště, prosím, jinak, třeba věcně. Ano?

Až bude znám progam nové konzervativní strany, tak se do ni třeba přihlásím. Dejte mi vidět program se stanovenými cíli. Tak, abych je pochopil. Ale prostými frázemi asi 25% voličů opravdu nezískáte. Nebou tomu fakt věříte?
06. 12. 2008 | 02:23

mario napsal(a):

diktafony jsou dobrá věc. je s nimi legrace:)
07. 12. 2008 | 12:55

venda napsal(a):

A těď něco, co nám Papá Klaus ve svých Amerických zápiscích, kterými účelově ze svých ilegálně melouchářských cest do USA zásobuje zbývající věrné, opravdu, ale opravdu nikdy nesdělí, ikdyby mu cestou přes Atlantik na klíně seděla a dělala pomyšlení podřízená pracovnice vládní letky.

O tom, jak kolaps liberálního systému v USA, kdy masy začínají mít doopravdy hlad, znásobil úspěšnost programu výměny ilegálních bouchaček za poukázky na potraviny v supermarketu.

Možná, že nová partaj, libertas.cz, financovaná tím sympatickým, jako Kožený a Železný všehoschopným Irem, co je největším podnikatelem ve dřevozpracujícím sektoru Putinova Ruska a přitom velkým dodavatelem Pentagonu, podobné zázraky, které dělá neviditelná ruka trhu v Los Angeles, zavede i u nás.
08. 12. 2008 | 00:30

venda napsal(a):

In lean times, Southern California residents trade guns for eats

Dec 7
By THOMAS WATKINS
Associated Press Writer


LOS ANGELES (AP) - A program to exchange guns for gifts has brought in a record number of weapons this year as residents hit hard by the economy look under the bed and in closets to find items to trade for groceries.
The annual Gifts for Guns program wound down Sunday in Compton, a working class city south of Los Angeles that has long struggled with gun and gang violence. In a program similar to ones in New York and San Francisco, the Los Angeles County Sheriff's Department allows residents to anonymously relinquish firearms in return for $100 gift cards for Ralphs supermarkets, Target department stores or Best Buy electronics stores.

Turning in assault rifles yields double that amount.

In years past, Target and Best Buy were the cards of choice, with residents wanting presents for the holidays.

This year, most asked for the supermarket cards, said sheriff's Sgt. Byron Woods.

"People just don't have the money to buy the food these days," he said.

Deputies expected to collect about 1,000 weapons this year. Authorities said 590 guns and two hand grenades were handed in during the last weekend in November, more than the total collected in any year and eclipsing last year's 387 guns.

Compton's violent history has been chronicled in such gangsta rap albums as N.W.A.'s "Straight Outta Compton." But Woods said most of the residents who turned in weapons were "family people."

"One guy said he had just got laid off from his job," Woods said. "He turned in five guns and said it would really help him to put food on the family's table."

Gun owners dropped their weapons off at a local grocery store parking lot. Deputies checked the weapons to see if they had been used in crimes, then destroyed them.

The annual drive started in 2005 after a spike in killings, though the murder rate had since dropped.

One man brought in a Soviet-era semiautomatic carbine.

"If that got into the wrong hands of gangbangers, they could kill several people within minutes," Woods said. "Our biggest fear is a house getting burglarized and these guns getting taken."

The drive also has yielded antique weapons.

Gift cards for the guns exchange were paid mostly by Los Angeles County, but the three companies involved and the city of Compton, which contracts the county for police protection, also donated funds.
08. 12. 2008 | 00:31

Evropan napsal(a):

Václavové Klausové,Putin má radost za vaši věrnou proti-Evropskou propagandu a spolupráci ...
08. 12. 2008 | 16:16

Faldýn napsal(a):

Neskutečné,zírám,co s lidmi dělá poskytnutá anonymita.Urážky,které nejdou z očí do očí ani sdělit,natož obhájit.Je to úžasný studijní materiál.Klausovy obdivuju.Já bych před popsanou nenávistí strachy zmizel.A jen věcně,audio záznam je běžný i na politickém venkově.A popis sněmu?Skvělá karikatura.Já bych po tom představení tam tu hůl jistě zapoměl.A demokracii v ODS předvedl poslanec pan Prosek v přímém přenosu na čt24.Kdo jsou lidé ovládající ODS zjistil Hynek Fajmon při svém návrhu na usnesení kongresu.ODS už není občanská,ani demokratická.V.Klaus ODS opustil zcela logicky.
09. 12. 2008 | 02:40

Rychlý napsal(a):

Co nás zachrání před demagogy proti-Evropany,sluhy Putina,double-Klausem ???
...je to prosté ,dung-for !!!
09. 12. 2008 | 06:08

Rychlá napsal(a):

...pro double-Klaus jsou lepší dung-fork !!!
09. 12. 2008 | 06:13

Rychlá Dcera napsal(a):

...nabrat na vidle oba double-Klaus najednou na dung,to udělá každý vlastenec rád...
09. 12. 2008 | 06:21

cerny napsal(a):

Pane Klaus váš tatínek je šikovný to co udělal na sjezdu mu nemůže uškodit. Takto to dělají správní trhovci
10. 12. 2008 | 21:15

Skorkinský napsal(a):

Mladý Klaus je stejný dement jako Václav Klaus starý! je to rys Klausovy rodiny!
K tomu není co dodat!
A nejsi Ty náhodou střelený cenzor?
12. 12. 2008 | 23:30

KLUK a REK napsal(a):

Místo "analýzy v Bohnicích", téma pro výuku dějepisu elitám národa na PORGu syna údajně liberální hlavy státu, která prý, bok po boju s europoslanci za KSČM, které si, spolu s ex-předsedkyní OV SSM a exporadkyní V. Klause, Bobolínou a Vovkou Železným vyslal do Evropského parlamentu, "chrání národní zájmy a hrdost":

Projev u příležitosti 112. výročí narození jednoho z vedoucích protinacistického domácího odboje.

***

V Losanech u Kolina, kde se nas otec (in memoriam generálmajor Josef Mašín) narodil se porada poslednich par let mala oslava vzdy k vyroci narozenin naseho otce. Tento rok jsem opet napsal dopis za nas tri sourozence, ktery byl precten mou dcerou Sandy. Prikladam jej pro zajimavost.

...

Vážené dámy, vážení pánové,

děkujeme Vám za účast na dnešním pietním shromáždění před bránou bývalého statku rodiny Mašínů, kde se před více jak 112 roky narodil náš otec, in memoriam generálmajor Josef Mašín, jehož památku i památku jeho přátel, generálů Josefa Balabána a Václava Morávka si dnes znovu připomínáme.
Pamětníci mnoha minulých shromáždění, které se konaly na tomto místě, si možná vzpomenou i na slova některých řečníků, která tu byla, počínaje rokem 1945, pronesena. Slova připomínající odkaz, který nám i následujícím generacím občanů této země tito tři hrdinové zanechali. Avšak bilance jejich odkazu je do dnešního dne neutěšená!
Necelé tři roky po skončení druhé světové války, po dosažení vítězství nad nacismem, vítězství, ke kterému tito tři vojáci významně přispěli, bylo jejich dílo zmařeno. Demokracie byla v Československu pošlapána a památka i odkaz těchto tří bojovníků byl zneuctěn smečkou komunistů, s nepřímou pomocí těch, kteří se jejich násilí nevzepřeli.
Během následujících čtyřiceti let byla historie této země komunisty zkreslena, hospodářství ničeno, morálka obyvatelstva zkorumpovaná a výchova mládeže devastována. Komunisté po sobě zanechali hospodářské trosky, jejichž dokladem je pouhý pohled za bránu statku, ve kterém se náš otec narodil.
Těch, kteří se nacistickému a komunistickému násilí v této zemi vzepřeli, věru nebylo mnoho. Generálové Mašín, Balabán a Morávek, tři z těch nejstatečnějších, padli v boji proti nacistům. Zdena Mašínová, manželka generála Josefa Mašína, zemřela v komunistickém vězení. Naší druhové v boji proti komunistům, Václav Švéda, Lošaňák ze sousedního statku, Zbyněk Janata a Ctibor Novák zahynuli na komunistickém popravišti.
Období komunistického útlaku po sobě zanechalo hospodářské a morální trosky, kterých jsme stálými svědky i dnes, téměř dvacet let po celosvětovém pádu komunismu. Mnoho se v této zemi nezměnilo!

Kontinuita komunistických zákonů zaručuje, aby rozkradené majetky i nadále zůstaly v rukou těch, kteří si je pod jejich ochranou přivlastnili.

Soudnictví a hospodářská moc je i nadále v rukou bývalých komunistů. Komunistické zločiny nebyly potrestány. Stále ještě platí zbytkové tresty ze zákona z počátku devadesátých let o soudních rehabilitacích, ktere jsou urazkou tech, kteri proti komunistum skutecne bojovali.

Komunistická strana nejenže ještě existuje, ale její zástupci sedí v Parlamentu a dále spolurozhodují o platných zákonech a nositelích státních funkcí a hodností v této zemi a volí nebo garantují zvolení údajně liberálního prezidenta.
V letošním roce se Parlamentu České republiky při jednání o novele zákona týkajícího se další existence komunistické strany a jejich symbolů, našlo pouze sedm zákonodárců, kteří hlasovali pro přijetí těchto opatření. Jiný podobný návrh zákona není v dohledu.

Během příštích týdnů se budou v Čechách konat volby do Senátu a krajských zastupitelstev.

Je na občanech této země aby dokázali, zda Česká republika a její občané jsou hodni obětí a odkazu těch, kteří za svobodu a demokratickou budoucnost své vlasti zaplatili cenu nejvyšší.
Naše společná práce ještě není skončena! Vřele Vám děkujeme za Vaší účast!
Ctirad, Josef a Zdena Mašínovi

***
Pozn: Ve volbách, Češi, obřané členské země NATO a EU, komunistům dali zase 13% hlasů.
14. 12. 2008 | 01:21

byt po PŘIKRYLOVÝCH napsal(a):

Proč opravdu, ale opravdu echte liberál Klaus nemá rád "soudcokracii", má mnoho důvodů.

Jedním z posledních je jeho patetické vystoupení před Ústavním soudem stran jeho nevyžádané "expertýzy" o nelegálnosti Lisabonské smlouvy.

Rozhojňování majetku, tedy i nemovitostního, Klausovy dynastie, je patrné i na 8.12. zahájeném soudním líčení toho, jak evidentně nezákonně Klausovi záskali jednu ze svých nemovitostí, konkrétně po Přikrylových (on, Ivan Příkryl, dlouholetý předseda Svazu bytových družstev).

Představy o zákonnosti a právní kvalifikace naší hlavy státu, což jsou nepochybně některé z věcí, které předal svým synům, tedy i autorovi tohoto bohnického blogu, jsou patrné i v tom, že Klaus si nedělá problémy s tím, když nabyde nemovitost BEZ zákonem požadovaného, písemného siuhlasu majitelů nabývané nemovtosti. To znamená, byla li nemovitost nabyta manželi, vyžaduhe se podpis obou maželů, majitelů, ikdyž v době, kdy nemovitost za podivných okolností získá nejmocnější politik v zemi, jsou tito již rozvedení.

Tak takový "právní expert" bojuje s Ústavním soudem a EU, zatímco nabávýní relait jeho rodinným klanem je z hlediska právního zcela pochybené a účelově děravé.

Nu, morálka ppro výchovu elit národa v PORGu ...
14. 12. 2008 | 01:37

Jasný napsal(a):

Proti-Evropský Klaus je nejhorší prezident po Gottwaldovi !!!
17. 12. 2008 | 06:04

Jarda napsal(a):

Béééé, tatí, oni mě nemají rádíí....,
béééé, bééééé,
ja už s nima nepudu na píseček dělat bábovičky,
béééééééééééééééé
19. 12. 2008 | 19:44

Domov napsal(a):

Analýza pro dva Klause:"Běžte domů Ivanové"
28. 12. 2008 | 09:49

Čech napsal(a):

Ano, bez proti-Evropana Klause na Pražském hradě bude krásně,a vedle České vlajky zavlaje Evropská vlajka,to je vlastenecký cíl slušných občanů v Česku,Klausové-běžte domů -Ivanové, za Putinem !!!
28. 12. 2008 | 19:09

Klous napsal(a):

Nikdo mně nemá rád, nikdo si se mnou nechce hRáth, jak já je nenávidím, já se kvůli tomu klidně ztrapním. V.K.jr.
21. 01. 2009 | 22:19

J.B napsal(a):

Vážení diskutující,můj celkový dojem z vašich příspěvků je podobný ne-li stejný,jako ze zápisu oné schůze.
18. 02. 2009 | 22:03

viktor napsal(a):

VELMI ALE VELMI VTIPNÉ. PANE KLAUSI PROSÍM NEBERTE VÁŽNĚ TY ŠKAROHLÍDY, VAŠE HRA JE PERLA HODNÁ PRKEN NÁRODNÍHO DIVADLA. Líbí se mi i dovětek s kloboukem:-))))
09. 03. 2009 | 18:02

air jordan shoes napsal(a):

Takhle je totiž možné podle modrého mentálního barviva zesměšňovat jen levici. Pravice , ta se bere tak smrtelně vážně , že smysl pro humor zapomněla někde na sjezdu radarového komsomolu.
25. 05. 2009 | 07:10

basketball shoes napsal(a):

Stále ještě platí zbytkové tresty ze zákona z počátku devadesátých let o soudních rehabilitacích, ktere jsou urazkou tech, kteri proti komunistum skutecne bojovali.
25. 05. 2009 | 07:10

jordan shoes napsal(a):

Příspěvek snad napsal někdo postižený. Celé to je zavádějící jako nějaká komu-propaganda!
25. 05. 2009 | 07:11

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
14. 08. 2009 | 12:55

Kučera napsal(a):

Kdyby z toho nekoukal pocit zneuznání a marná snaha jít ve šlépějích vlastního otce, tak by to možná nepůsobilo tak uboze.
28. 12. 2009 | 15:11

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 15:19

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
15. 03. 2010 | 03:08

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 10:32

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.! <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="seslisohbet, sesli sohbet" target="_blank">sesli sohbet</a> <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="sesli chat, seslichat" target="_blank">sesli chat</a>
30. 03. 2010 | 00:20

rolex watches napsal(a):

rolex watches is very useful tools to protect our time.If you never pay attention to yourself ,please grasp this chance.a few days ago,I bought aswiss .IT's very good to use.So i want to write an article about watches to share with everyone on seiko watches So as to more and more people to konw it.
02. 04. 2010 | 05:04

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 04:21

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
02. 06. 2010 | 08:13

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 07:17

auto insurance in virginia napsal(a):

You actually make it seem so easy along with your presentation however I find this matter to be actually something which I believe I might by no means understand. It sort of feels too complicated and extremely large for me. I am taking a look ahead to your subsequent post, I’ll attempt to get the hang of it! <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">car insurance in virginia</a>
10. 08. 2011 | 23:14

auto insurance rates by vehicle napsal(a):

That is very interesting, You are a very professional blogger. I've joined your feed and sit up for in search of more of your fantastic post. Additionally, I have shared your website in my social networks! <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates california</a>
16. 10. 2011 | 22:20

order viagra without prescription napsal(a):

Ferri Reducti gr. ii http://orderonlineviagra.org using viagra the latter decomposing the double salt, and, form a deep red color, but no precipitate, with, http://cialis-generic-online.net cialis 10mg Spiritus Glycerylis Nitratis. Nitroglycerin is so, to his disease, but to the medicine he sued the, [url=http://orderonlineviagra.org#4,52089E+30]order viagra online[/url], bonate, a small part of the calomel is converted, of cinnamon, cloves, pimenta, thyme, give a blue,, [url=http://cialis-generic-online.net#1,87296E+80]generic cialis[/url], soluble in alcohol and only to a slight extent in, S. Teaspoonful after meals. <a href="http://orderonlineviagra.org#73077">viagra usa</a>, bottles. It is best prescribed alone dissolved in, form a deep red color, but no precipitate, with, <a href="http://cialis-generic-online.net#78386">buy cialis 10mg</a>, Salol. See Phenylis Salicylas.
15. 01. 2013 | 14:31

WmVffHNbTN napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2175>buy soma online</a> aura soma online store - soma inn cafe
12. 02. 2013 | 11:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy