Žirafy budou mít dobrý rok

04. 01. 2009 | 11:56
Přečteno 14309 krát
Západní demokracie zažijí nepříliš úspěšný rok, ale žirafy v Nigeru čeká další nárůst.

O Vánocích jsem krom lyžování, pohádek a přípravě na krizi středního věku (bude mi letos čtyřicet) … mj. shlédl veřejnoprávní TV pořad o žirafách v Nigeru (to je v Africe).

Niger není zrovna dvakrát bohatá země. Krom těžby uranu a jeho exportu do Francie, se tam lidé živí dílem pastevectvím (velbloudi, kozy, osli, ovce, dobytek), dílem pěstováním zemědělských plodin (proso, čirok, luštěniny). Hladomory se Nigeru spíše vyhýbaly, byť Sahara se rozpíná. V roce 1999 tu žilo posledních 50 žiraf, byl svržen diktátor plukovník Baré a zahájena „demokratizace“ země.

Také zde díky osvíceným evropským lidem vytvořili Národní park. Většina dorazivších peněz neopustila hlavní město (při vší úctě se česká korupce asi těžko může rovnat se středoafrickou), což sice v dokumentu nebylo, ale každý si to dokáže živě představit. Především ale lidé žijící na území parku začali být vyháněni, pastevectví potíráno. Část vesničanů se začala logicky živit pytlačením v Národním parku. Hlad, chudoba – rozvrat tradičního ekonomického uspořádání. V části parku vyrostly jako náhrada jakési bungalovy, hnusné už od pohledu. (Asi jako když bolševik vytvářel rekreační areál pro vyžití pracujícího lidu). Ovšem bohatí západní turisté nejezdí, neboť infrastruktura je mizerná a konkurence zavedených keňských či jihoafrických safari nedostižná. Místní turisté logicky neexistují.

Nyní žije v oblasti 162 žiraf. Předpokládám, že každá má na krku nějaký čip a vousatí vědci je v rámci vědeckých grantů zkoumají a počítají. Je to velký úspěch – počet žiraf roste, jsou to hezká zvířata, televizní redaktoři natáčejí, bohatý evropský lid, přežvykujíce bramborový salát, pokukuje na obrazovku.

Podvyživená kravka místního „odsunutého“ rolníka odevzdaně hledícího na vlastní dítka.

To není úspěch, ale rasismus, genocida a ekobolševismus.

Vztah lidí a zvířat je (krom jiných šíleností) symptomem úpadku naší civilizace. Kdejaký pejsek či jiný mazlíček má nesrovnatelnou péči v porovnání s průměrnou dožívající stařenkou. Jí dražší jídlo, převáží se častěji autem, jezdí s rodinou na dovolenou. Ošetření pak čokla nestojí 30Kč jako u stařenky, ani 90Kč o víkendu, nýbrž třeba dvacetkrát tolik. A ani to nikdo nekritizuje.

Již Dr. Železný objevil, že v hlavních zprávách musí být, kromě mordů a hrůzostrašných nehod, i nějaká ta štěňátka a prasátka. Zvířata je totiž třeba chránit, ovšem zejména zvířata hezká, roztomilá a velká. A musí být daleko, abychom je nemohli sníst, kdybychom dostali zrovna chuť.

Třeba žirafy. Hyeny ne – ty jsou hnusné, žerou mršiny, na ty by nikdo nepřispíval. Krys je málo (dominují potkani), ale nechráníme je. Nebo nějaký hmyz? To taky ne, ten je moc malej a navíc by se ukázalo, že spousta druhů zvířat přirozeně odumírá a vzniká každý rok. A taky na to lidi v televizi nekoukají. Co až bude much tse-tse nebo komárů málo? Budeme je chránit? Že škodí člověku? Mají hlad.

Televizní dokument měl vyznění, že žirafy jsou nádherná zvířata, ale místní lidé se učí chápat jen pozvolna ten přínos, který to tak nějak pro celé lidstvo má. Ale my, televizní diváci, to naštěstí všichni chápeme, a chápeme i zaostalost těch černochů, i když žirafa je pochopitelně daleko roztomilejší než nějaký podivný pastevec.

Tak až Vás letos propustí z práce nebo se Vám bude pokládat firma – nezoufejte, nebuďte zaostalí a myslete trochu globálně.

PF 2009 všem čtenářům

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr Havelka napsal(a):

Bingo
Co s tím?
04. 01. 2009 | 12:27

xixao napsal(a):

no samozrejme, vzdyt je "dokazano", ze plati efekt mavnuti motyliho kridla
tak co by vlastne meli ti pastevci chtit, co vice mohou udelat pro budoucnost celeho lidstva, ze?

ale je dokatzano, bohuzel, ze plati efekt mavnuti motyliho kridla....

dobre nam tak
04. 01. 2009 | 12:31

Jiří napsal(a):

teda pane, hluboce s vámi nesouhlasím a pevně věřím, že takových omezenců jako vy je málo. vyčítat někomu zakládání národních parků...to je fakt síla. uvědomujete si, že právě ty NP umožńují chránit přírodu ? a to že hlavouni v hlavním městě si peníze nechají ( ekologie je přece tak špatná, nebudem do ní investovat, že ) a nedají je na rozvoj země ( myslím na ekorozvoj, protože jedině zdravá půda je schopná produkovat zdravé rostliny a jídlo a tím pádem uživit zvěř a lidi ) ale to asi nepochopíte, protože vše co zavání přírodou je přeci "ekobolševismus". mimochodem...bolševismus, by znamenalo, že je většinový, ochrana přírody bohužel zdaleka není většinová...takže by se spíš mělo mluvit o bolševismu lhostejnosti k přírodě, že ? ale to tak nezní...

p.s. a hyeny jsou velmi roztomilá a užitečná zvířata a NP je chrání taky, stejně jako ostatní zvěř a rostliny - dovedete si představit, co by se stalo, když by mršiny nikdo neodklízel ??
04. 01. 2009 | 12:31

xixao napsal(a):

Jiri

ale chapete preci, ze ten pastevec s jeho stady koz a kravek tam na tu bus patril, vlastne stale i patri take, ne?
oni tihle lide to vybiti ohrozenych druhu nezavinili
co az vas jednou zacnou vyhanet z bytu, protoze tam nekde v kanale bude poslednich par krys.....
04. 01. 2009 | 12:36

Matyáš Troup napsal(a):

Článek je nekonzistentní. To, že domácí mazlíčci mají v naší zmlsané společnosti přehnanou pozornost kritizoval a komentoval Robert Fulghum už více než před dvaceti lety. "Vy snad nemáte rád psy, pane?" "Ále, já snim všechno"...Na druhou stranu zvířata jako sloni, žirafi, která neodmyslitelně patří do tamních ekosystémů, byla působením lidí (a jenom lidí) téměř zdecimována a jejich ochrana není ekobolševismem, ale snahou o nápravu toho, co se udělalo špatně;snahou o dřívější nedostatečnou ochranu. Domnívá se snad pan Klaus, že v zájmu toho, aby si afričané zlepšili svou životní úroveň, mají právo lovit a vyhladit africké slony pro jejich slonovinu? A co třeba v zájmu zlepšení životní úrovně pražanů zbourat staroměstskou radnici a postavit nové nákupní centrum? Jestliže nechcete chránint zvířata, chcete vůbec chránit lesy? Řeky? Památky? Odkazy a tradice našich předků? Jsou zásady Jana Cimbury také hodné zániku, protože je nová doba? Takovéto názory bych očekával spíše u levicově zaměřené osobnosti...
04. 01. 2009 | 12:42

Lomikar napsal(a):

Klausovic rodinu nemusím,jeden každý z nich je mi protivný,ale kupodivu tento pán má tentokrát pravdu.U nás v Česku opravdu existuje kult čoklů.Kdo se při procházce městskými ulicemi nedívá bedlivě na zem,příjde domů s botami od h....Spousta majitelů těchto psů jsou s nima věčně u zvěrolékaře a skutečně platí hodně ale aby čokly cvičili aby neotravovali třeba sousedy nepřetržitým štěkáním-to je nad rámec jejich chápání.
04. 01. 2009 | 12:43

Ikena napsal(a):

Jezismarija, ja se picnu. Synek nema jine tema? Tak jeste tyhle problemy na moji hlavu.
A hlavne ta pasaz ohledne domacich mazlicku, jejich rozmazlovani u placeni u zverolekaru, to snad je z pera nejakeho bojovnika od komancu, a nebo ze by se syn nepotatil?
Co je mu do toho, kolik venuji svemu psu, to je moje vec.
U sebe si platim zdravotni pojisteni a ne male.
04. 01. 2009 | 12:53

sime napsal(a):

autorovi:

Tak toto je synek (KSČM zvolené a vloni Bobolinou a zdržením se hlasování na Hradě KSČM podržené) hlavy státu, která je, nejen s Puškinovou medailí, spolu se zmíněnou KSČM v této zemi Kremlu nejmilejším agentem proti integraci EU?

Toto je, zase, projev ředitele "prestižního" gymnázia, PORGu, kam "elity" národa posílají své potomky, veřejně označované za budoucí elity, pochopitelně velice hrdého českého kmene?

Toto je expert, který, s Papá, maje v rodině tradici z Podkarpatské Rusi na Nepomucko 1. republiky si dědou přinesených bolševických praktik doslova z první ruky, kdy děda zůstal KSČ a SSSR, jako spolehlivý činovník, věrný až do své smrti v normalizačním roce 1974, bez ohledu na Pražské jaro i srpnovou okupaci?

Tototo je expert, který přitom s Papá a Mamá, nabývá nemovitosti podivnýmu způsoby, kdy se přitom, ač se jindy hádají s Ústavním soudem, zjevně ani neobtěžují vyhovět elementárním zákonem daným požadavkům, jakým je souhlas, tedy písemný souhlas spolumajitelů nemovitosti nabyté jako společné vlastnictví manželů?

Toto je standard myšlení a komunikace ředitele školy, která, jakoby náhodou, je neviditelnou rukou klausovského trhu vybrána magnátem, který si cestou státního monopolu, ČEZu, který odírá statisíce důchodců a další tisíce podnikatelů zdražovanou elektřinou, z lupu svých neuveřitelných odměn 600.000.000 Kč zde přítomnému řediteli školy, synkovi hlavy státu, přihraje 100.000.000?
Toto je občan, kterému sice nevyšlo převzetí a zklausování obvodní organizace ODS na Praze 8, zato se, uvedeným vyvedením 100 mega z ČEZu, podařilo realizovat léta přípravných prací, kdy Mamá, Lívie Rosamunda Mištinová-Klausová, v jiném křiklavém střetu zájmů, jako choť MF ČSFR, předsedy vlády ČR, předsedy PSP ČR a prezidenta ČR, vysedávala na dozorčí radě zmíněného státního monopolu, ČEZu, a nosila si domů své milióny?

Podivné hodnoty, podivná statečnost eurodisidentů teď, když je to, oproti totalitě, nejen zcela bezpečné, ale také lukrativní, viz jiný křiklavý střet zájmů, melouchářské tzv. pracovní cesty Papá Klause do zahraničí, když si, ač vysoký ústavní činitel, nechává platit honoráře a jiné odměny za svá vystoupení, která navíc nemají nic do činění s výkonem úřadu, který zastával nebo zastává.

Bude autor, v roce 2013, v duchu nepotismu, kandidátem libertas.cz na uvolněné místo na Hradě? Bylo by to přece v národním zájmu mít tam stále Václava Klause. Nebo ne?

PF2009
04. 01. 2009 | 13:07

pejskař napsal(a):

Lomikare, mám pejska přes 10 let. Postupně jsem zjistil, že kterýkoliv pes je pravděpodobně lepší bytost než kterýkoliv člověk. Zcela jistě lepší než kterýkoliv Klaus.
04. 01. 2009 | 13:09

Dan napsal(a):

Váš článek mě dostal. Nesmlouvavě jste vyrazil do boje proti dotacím a financování národních parků v Africe, máte pravdu, stačí pár dokumentů a za několik let můžeme žirafy pozorovat nikoliv v přírodě či ZOO ale hezky v pohodlí před plazmovou obrazovkou a nebo si zajít do IMAXu.
Když už jste proti všem těm dotacím, tak co říkáte na tu Vaší krásnou ve výši 100 milionů od pana Romana ze státního podniku ČEZ ? Každým rokem si dovolí vytáhnout z kapes odběratelů o deset procent více peněz než loni, rozdají si krásné 10 až 100 milionové odměny a ještě jim zbývá dost peněz dokonce i pro zaryté odpůrce dotací jako jste vy. Nebo, že by ta celá charita byla kvůli Vašemu tatínkovi, odpůrci EU, ekologie, zato však vášnivému milovníku letušek?
04. 01. 2009 | 13:15

mxx napsal(a):

"...jsem odbornik, videl jsem to v TV..." !!!

Ale co, treba to studenti jeho diky korupci bezicich skol vsechno vyresi...
04. 01. 2009 | 13:32

andy napsal(a):

Jaký otec, takový syn. Oni se snad ti Klausové oba zbláznili.
04. 01. 2009 | 13:35

sime napsal(a):

Dan

K novoročnímu předsevzetí si přidej "Budu projevovat úctu ke KSČM a Kremlu, stejně jako skutečnými vlastenci podporovanou hlavu státu".

Víš, jak si Klaus potrpí na prestiž a uznání, ikdyž, jako zde, jeho synek, považuje za košér, dokonce za povinnost eurodisidenta a exhte liberála, veřejně nebo v diskusích (viz klaus.cz) habituálně užívat útoků ad hominem místo věcné diskuse.

Dane, ukaž, že si zasloužíš žít v zemi, kde Klaus starší je prezidentem, Klaus mladší je vychovatelem budoucích elit a že tedy, ne jako závistivá socka nebo ekofašista, chápeš, že 100 mega monopolisticky, spolu s dalšími 500 mega GŘ Romanovi, sedřených z penzí babiček a ponikatelů, je to nejlepší, v národním zájmu a zájmu ochaně libertas, co nás mohlo potkat.

A pokud se chcěš inspirovat, vidět jak Papá tady juniora Klause, za nezákonné honoráře opakovaně zneužívá a nechá zneužívat prestiž úřadu prezidenta ČR, navíc v rozporu s ústavním mandátem, kdy zahraniční politika není v jeho popisu práce, přehraj si videoklipy na YouTube, kde Papá Klaus, 2. a 3. dubna m.r., znovu nezákonně placen propagandistickým nástrojem amerických naftařských a tabákových firem, tzv. Heartland Institutem, který je institutem asi tak jako je CEVRO akademií, zase jako jediný ústavní činitel za úplatu panáčkoval na akci zvané "mezinárodní konference o změně klimatu", která neměla s vědeckou konferencí absolutně nic společného.

Rozhovory Klause s vykřičeným demagogem, Glenn Beckem jsou zde: https://www.youtube.com/watc...

Nechť každý posoudí, zda tato melouchářská vystoupení, kterých Klaus stačí průměrně i 20 za rok, jsou v národním zájmu naší republiky.

A jinak, moc pěkně prosím, jak Klaus když je v tísni, říká, ty letušky a jiné podřízené ze sekretariátu, nepřipomínejte. Pamatujte spíše na to, jako důstojnost hlavy státu a úřadu prezidenta republiky ctící plátce daní, že pan Klaus hájil tradiční, rodinné hodnoty, dokonce i svátost privilegovaného stavu manželského, třeba když marně vetoval zákon o registrovaném partnerství, nebo když se vtíral do přízně volitelům za KDU-ČSL. Chápejte už, že Vaše občanské, lidské i vlastenecké kvality se posuzují tím, jak Klause obdivujete a ne jak objektivně ho hodnotíte. A když on má své výpady, urážky, nejen Gorea nebo EU, je to statečné a vlastenecké. Od Vás naopak čeká zmíněné projevy úcty a obdivu.
04. 01. 2009 | 13:48

Václav napsal(a):

Asi jako táta jste nic nepochopil. JÁ NEJRADĚJI VZPOMÍNÁM NA POBYTY V TOM VAŠEM "BOLŠEVICKÉM" PODNIKOVÉM AREÁLU. A TO NA ROZDÍL OD VÁS NAPŘ.MĚ ZATKLI KOMOUŠI 21.8.1988....
04. 01. 2009 | 14:10

Zdeněk Bouška napsal(a):

Pane Klausi, díky, bohužel máte pravdu. Díky globalizaci a ekonomickým tlakům se to opravdu podstatné - hladové rodiny pastevců - dostává do pozadí.
04. 01. 2009 | 14:11

Václav napsal(a):

A TAKÉ JSTE OCHUZEN O FANTASTICKÝ VZTAH SE PSEM. Je to nádhera. Ale pravda, nejde to namazat na chleba...
04. 01. 2009 | 14:30

PepeTrn napsal(a):

Čím více poznávám Klausovu rodinu, tím více miluji zvířata !!!
04. 01. 2009 | 14:35

Ben napsal(a):

Pane Klausi, Váš článek jsem četl velice pomalu, snažil jsem se přijít na něco, v čem bych vám dal za pravdu.
Ovšem, i kdybych chtěl, nemůžu.
Já Vám totiž nevěřím...
04. 01. 2009 | 14:39

Desiderius napsal(a):

Klaus mladší je v mnohém podobný svému otci.Doufám,že nepůjde do politiky!Bože ochraňuj nás od dalších Klausů.
04. 01. 2009 | 14:52

vladimirkoubenec napsal(a):

To autor
Obvykle nekomentuji příspěvky jiných blogerů, ale tentokrát, aniž by se mi snad chtělo s tím Vaším polemizovat, si dovolím malé podotknutí: Kam se hrabou všechny žirafy z Nigeru (to je v Africe)na celou Vaši rodinu. Ta má dobré roky zajištěny i do budoucna. Tedy pokud se něco nezvrtne...
04. 01. 2009 | 15:01

george napsal(a):

http://ninivemail.blogspot....á%20Příroda%20Jižní%20Afriky

http://amicuswebsite.blogsp...

Trochu se ohřát, nezaškodí - třeba s písničkou. A lednové mrazy poleví.... Jen se otřepe a nedá si poradit. Autorovi - napsat a hodit do šuplíku.
04. 01. 2009 | 15:03

Lukáš napsal(a):

Hned v druhé větě jsem poznal, že nemá cenu číst dál, protože tento blog je určen lidem, kteří nevědí že Niger je v Africe. Autor počítá s tím, že ti kteří mají i nějaké to vzdělání jeho blogy určitě nečtou. Děkuji že nepatřím mezi vaše čtenáře pane Klaus.
04. 01. 2009 | 15:05

Petr z Tábora napsal(a):

Je to pěkný článek k pokřivenostem naší západní civilizace.Žebříček hodnot je pokřivený a normální člověk nestojí na prvním místě.
Ostatně v Čechách je dost lidí, kteří věnují peníze a lásku svému zvířátku, ale babičku či matku navštíví v domově důchodců jednou měsíčně.
Pracuji ve fabrice, kde dělníci odvádí těžkou a kvalifikovanou práci ve 4-směnném provoze a jsou na české poměry slušně zaplaceni. Je to ale pakatel ve srovnání s příjmy různých hvězdiček ze showbyznysu, sportu či modelingu. A jejich přínos pro společnost ? Za pár let po většině takříkajíc ani "pes neštěkne".
04. 01. 2009 | 15:12

Anděl napsal(a):

Novoroční heslo pro demagogy Ivany V.Klaus-oviče:Běžte domů Ivanové V. Klaus-ovičové za Ivanem Putinem !!!
04. 01. 2009 | 15:24

MS napsal(a):

Plno témat k zamyšlení a zdá se mi i plno nepochopení od čtenářů.
Proto si říkám, pochopila jsem to správně já?
Z článku soudím, že učitel budete asi dobrý. Škoda, že na Vaše gymnázia je takový nátřesk a v neposlední řadě takové vysoké školné.
04. 01. 2009 | 15:33

Stařeček napsal(a):

já z pera p. Klause mladšího pochopil, že by chtěl alespoň stejnou pomoc lidem v Africe jako těm žirafám. S tím souhlasím. Je to ale lehčí, psát o žirafách v Africe, než o našich poslancích, kteří jsou také chráněni znásobeným cestovným, alkoholem a jídlem v sněmovní kantýně, levnějším než v nejlevnějším automatu, či vyvařovně pro bezdomovce u nás. Kde tito poslanci bojují proti podpoře stravování v podnicích a tyto své nemorální výhody si ponechávají. Proto bych byl raději, kdyby se pan V. Klaus mladší obrátil raději tímto směrem. Bylo by to ale asi těžší.
04. 01. 2009 | 15:35

Neopřemyslovec napsal(a):

Článek má ukázat na důležitý podtext. Zrovnoprávnění ostatního tvorstva a homo sapiens sapiens. V případě řízení země Niger českými pravicovými intelektuály, tak by došlo k takovému postupu. Obyvatelům budoucího parku by nabídli důstojné životní prostředí a důstojnou obživu. A následně nejmoderněšími poznatky zřídili rezervaci. U nás se tento styl užívá v případě nepřizpůsobílými občany (hlavně tvavší barvy pleti). Až se dořeší otázka jejich aktivity (vypnutí mozku a o to více rozkmitání nohou a rukou), budeme do ghett jezdit častěji. Pane Klaus ml. Od Edenu v roce 1991 jsem navštěvoval setkávání vašeho otce s občany až do zvolení prezidentem. Moje definice je, že je to génius reálného vidění světa. Vidím, že i vy postupně získáváte stejné parametry. Vidíte i v reakcích jak nebezpeční jsou občané s geniálním únikem z reality. Pan kněž by je nazval termínem "óóó, blahoslavená prostoto"!
04. 01. 2009 | 15:38

Patrik napsal(a):

A je to. Tady pane Klausi vidíte, jakému národu vládne Váš otec. Já už jsem ten boj pomalu vzdal, ale Vy jste mi dal sílu. Z reakcí lidí v tomto Blogu je patrno zejména, že se jedná o nevzdělance (viz. "žirafi") a dále lidi, kteří zcela nepochopili hloubku článku. Také se jedná asi o členy prastarých a ctnostných rodin, jejichž předci jistě mnohé pro zemi udělali, neboť Vás neustále spojují s Vaším otcem. To Vám již nikdo neodpáře. Zajímalo by mne, kde se v těch lidech bere tolik zášti. Přeji jim, aby se jim jejich "rozhled" rozšířil minimálně na desetinu toho Vašeho. Koho totiž hned na začátku popíchne, že napíšete do závorky, že Niger je v Africe, ten si jistě není jist tím co ví. Nenechte se prosím jimi zaskočit a pište dál. Váš příspěvek je dle mého názoru pravda do jediného písmene. Díky za každý takový příspěvek. Neházejme všechny do jednoho koše a berme těch pár omezenců jako skupinu lidí, kteří umí psát na počítači a kteří dokonce umí připojit příspěvěk k Vašemu blogu. Přeji pevné nervy do roku 2009 všem!
04. 01. 2009 | 15:39

Honza napsal(a):

Až nás letos propustí z práce tak nebudeme myslet globálně Venoušku ale vezmeme golfové pálky a jiné neškodné pomůcky a půjdeme na hrad si to vyřídit s tím,kdo tento nenažraný kapitalismus u nás zavedl.Totiž Venoušku vy Klausi tím trpět nebudete protože jste se už zabezpečili do smrti ale jenom mi poctvivci kteří na Vás makáme a vytváříme hodnoty
Jenom mi prosím neříkejte že vám závidíme úspěch jako knihovnice Němcová z PS PČR,ta si totiž nevidí ani na nos jak ho má lživě dlouhý.
Vaše rodina se vyšvihla díky době která tady byla a pomalu odchází a nelze ji jinak nazvat než postbolševickou na kterou tak nadáváte.
Blahořečte době vy chytráku jinak kdyby vládly zákony tak všichni Klausové jsou někde úplně jinde.Snad Vám to dojde kde.
04. 01. 2009 | 15:45

kopytník napsal(a):

Vemte si golfové pálky, a jděte si to vyřídit s Klausem, vy hlavo zabedněná. Nepochopím, že tolik roků po revoluci ještě pořád někdo vnímá Klause jako někoho, kdo u nás "zavedl" kapitalismus, ba dokonce jako člověka, který může za vše "zlé", co se tu po revoluci stalo. Podivuhodné.
04. 01. 2009 | 16:25

Sandokan napsal(a):

To je smutné, že v médiích exhibuje synek Klausů...
04. 01. 2009 | 16:40

Lomikar napsal(a):

Pro "Pejskař"
Neberu vám ,že se o psa dle vašeho názoru dobře staráte,ani to že je asi geniální,protože si ho ceníte více než lidi.Ale vemte si,na vánoce brutální a neodborné vraždění na veřejnosti kaprů,které "milovníky zvířat" nechává naprosto v klidu .A ať někdo nakopne čokla který ho očuchává a oslintává,nebo jinak obtěžuje.To je pro někoho větší problém,než muka těch ryb.
04. 01. 2009 | 16:41

HG napsal(a):

Patrikovi

"... neboť Vás neustále spojují s Vaším otcem. To Vám již nikdo neodpáře. Zajímalo by mne, kde se v těch lidech bere tolik zášti."

1) Nejdříve o zášti: Máte opravdu, ale opravdu dojem, že státnická hlava státu je, se svým vypjatým, navíc teď, v době svobody, zcela bezpečným rádoby statečným eurodisidentstvím a ekolodisidentsvím, tedy po celém světě známých výpadech vůči kdekomu, čtenářům, občanům, mládeži příkladem vhodným následováním? Je jeho označování lidí, jejichž názory se neshodují s jeho momentálními názory - ano, ani on není hloupý a své názory mění - za ekofašisty atd? Na hrubý pytel, rádoby státnický a rádoby profesorský, rádoby ochránce tradičních rodinných a manželských hodnot, úměrně jemu hrubá záplata.

2)Nářek nad tím, že autor blogu, který nemá ani tu slušnost, aby ve jmému autora blogu užíval přídomek ml. nebo jr. a tak nadále, vědomě, pro sebe profitabilně nemátl veřejnost tím, že blog zde snad má hlava státu, ne tedy jen ředitel PORDu, chudák trpí za svého otce mám jen odpověď formou jediné otázky:

Domníváte se, s jakou statistickou pravděpodobností, že by mezi stovkami, spíše tisíci středních škol v naší zemi, dostal dárek 100 mega od ředitele monopolistického státního ČEZu obyčejný Václav Klaus, který by nebyl synkem hlavy státu?

Je v povaze lidské a tradicí nepotismu, že si mocní a vlivní rodiče dávají záležet na tom, aby jejich děti dostaly privilegia úměrné postavení svých rodičů. A děti mocných a bohatých, jakmile překonají léta pubertální revolty, dobře pochopí a pilně využívají toho, že jsou dětmi mocných a bohatých, konektovaných. Pochopitelně, druhou stránku mince, tedy že u některých spoluobčanů není jejich rodič populární, odmítají, navíc s pomocí argumentů lidí jako vy. Ale, jako svoboda a trřní ekonomika mají své příjemné a méně příjemné stránky, jak my, liberálové víme a opakujeme, tak být VyVoleným potomkem mocného, bohatého, konektovaného rodiče má své obrovské výhody a nějaké malé nevýhody. Není to tak?

Dítě přece za to, že má rodiče nemůže. A že, vědomě, to, že má bohatého, mocného, konektovaného rodiče v tisících situacích tak či onak využívá? To je přece normílní, zvláštěpak když jinak kritický Patrik má rodiče daného dítěte v oblibě, že?

Nebo si, m.j. také myslíte, že by se řediteli jakékoliv střední školy, s "hloubkou" a úrovní názorů jako zde ředitel PORGu opakovaně prezentuje, dostalo tolik pozornosti a kliků, kdyby něměl stejné jméno, nebyl dítětem hlavy státu?

A teď se, prosím, můžete utíkat k další zástupné taktice těch, kterým schází věcný argument: Napiště mi, kde mám překlep, třeba i měnší než "žirafi". Hezký den.
04. 01. 2009 | 16:51

Dan napsal(a):

to SIME,

váš text je dosti katastrofický, neboť je rozsáhlý, postihující kde co, avšak konkrétní pointa zde chybí. Snad se v něm orientujete alespoň Vy sám.
Co však je, alespoň v ČR ustáleným elementárním pravidlem slušnosti je: " lidem, které neznáme tak zásadně vykáme!"
Je možné, že jste třeba příliš zasažen anglo-americkou kulturou, kde tato konvence neplatí. Potom, ale skloňovat Al Gore jako "Gorea" je totálním "gramatickým zločinem".
Pokud bych i já Vám měl stanovit nějaké hodnotné heslo do letošního roku, které by mohlo napomoci Vašemu duševnímu rozvoji, co takhle : " stručně a vždy k podstatě"?
04. 01. 2009 | 16:55

fafnir napsal(a):

Stařeček,Neopřemyslovec
na to že si pan Klaus ústy hraje na pravicového politika,je to velice překvapivý článek.On mezi zvířaty a lidmi je jeden rozdíl.Lidé si na rozdíl od zvířat mohou svou činností pomoci sami.Proto jsem pro uměřenou podporu těch,kteří si pomoci sami už z podstaty věci nemohou.
04. 01. 2009 | 16:58

Sab. napsal(a):

No, to je konglomerát nesmyslů.

Podobně psal i M. Macek, také nesnáší ochranáře velryb, želv a dalších zvířat, budovatele rezervací divoké zvěře v Africe..... které všechny nazývá mj. "sentimentalisty", "neokolonionalisty" nebo "ekofašisty":

"Jde o mezinárodní problém a rub globalizace. Vyvinutější Sever, který zbohatl též z kořistění rostlinného a živočišného světa, chce nyní kontrolovat floru a faunu méně vyvinutého Jihu".

http://animalrights.webz.cz...

Pane Klausi, zvu Vás srdečně na svou stránku.
04. 01. 2009 | 17:03

Kanta napsal(a):

Bolševik vytvářel"hnusné"areály pro vyžití pracujících.Zajímalo by mne,co je vytvořeno dnešními mocipány pro řadové občany.Obávám se,že nic.
04. 01. 2009 | 17:16

Sab. napsal(a):

Někdo utratí za ošetření čokla, jiný utratí za drahé lyže a dovolenou na horách. Nechápu, že jako pravicově smýšlející člověk poučujete za co člověk může utrácet své peníze.

K Africe. Co navrhujete? Pustit černochy do rezervací, aby vyjedli vše do poslední žirafy a nosorožce? Mimo zvířat zmizí i zdroj peněz od turistů navštěvující rezervace. O práci přide stráž parku. A co pak?

A co na to vše říká neviditelná ruka trhu?
04. 01. 2009 | 17:23

Zacheus napsal(a):

Osobně nevím, zda je zrovna nejšťastnější reagovat na slova Václava Klause ml. polemikou namířenou proti prezidentu Václavu Klausovi st.
04. 01. 2009 | 17:23

Sab. napsal(a):

opr: přijde

Pane Klausi, budu Vás citovat na své stránce spolu s bolševikem Š. Kotrbou, máte podobné názory :-)

Jinak přeji hezký nový rok
04. 01. 2009 | 17:30

todi napsal(a):

Autorovi
Začal jste opravdu pěkně, po profesorsku (nebo po taťkovsku?).Blbým čtenářům jste sdělil, že žirafy a Niger patří do Afriky. Díky za poučení. A pokračujete už čistě po taťkovsku, nenávistnými plivanci na vše okologické (viz výraz "ekobolševismus"). Je ale přece jen teoreticky možné (a u vzdělance takřka povinné), že potřebu ochrany přírody a životního prostředí (tedy prostředí pro vše živé, člověka nevyjímaje)tak nějak chápete a přijímáte. Pokud ano, pak jste to prosím ve svém jinak dílem oprávněně kritickém příspěvku čtenářům měl nějak sdělit, abyste nevypadal tak hloupě. A jak probůh vůbec můžete srovnávat náklady na ošetření domácích mazlíčků s regulačními poplatky ve zdravotnictví. Domácí zvíře si pořídíte či nepořídíte zcela dobrovolně s vědomím či dopadem rizik a nákladů z toho plynoucích, ale vlastního těla se po celý život nezbavíte a na jeho údržbu si také celý život předplácíte a platíte. Někdo si pro potěšení pořídí jachtu, Porsche, vrtulník nebo alespoň vodní skůtr a někdo psa nebo kočku a často ne pro potěšení, ale pro sdílení samoty s bytostí blízkou a vděčnou.
04. 01. 2009 | 17:43

vlk napsal(a):

Tenhle blog i diskusi po dním považuji za dokonalou bídu.

Začnu diskusí.
Jsme velmi nepříjemně překvapen osobním výpadem vůči autorovi od blogera Koubence! Pokud by s materiálem vedl konfrontaci věcně , je to ok. Ale ta konfrontace je osobní. A to prostě je prostě chucpe. Dokonalé chucpe pane Koubenec.

Stejné mi připadají osobn í útoky na Klause ml. přes jeho otce! To už napsal kolega Zacheus a já s e k němu připojuji.
Lidi, kdy už konečně začněme polemizovat s názorem a nikolvi apriori s autorem?

A že se s tímhle blogem polemizovat dá! Je to zase klasické téma, které už jsme slyšeli tisíckrát. Prvně je čtu od Klause ml. , těch 999 jsem slyšel z úst otce.

Je to o tom, že zase nějaký sociálné inženýt zasáhl v dobrém úmyslu do osudu něčeho a ěnkoho a že na trati zůstal, díky nedomyšlenosti následků tohoto, ležet někdo chudý a nevinný. A že by bylo daleko lepší nedělat vůbec nic , jen hlavně žádné zásahy sociálních inženýrů! Rozuměl jsme vám správně pane Klausi ml? Zcela přeskakuji lášky o korupci, o rozmazlených čoklach, o moucách tse tse neboˇ to je jen doprovodný kolorit.Vata.
Možná zásah nebyl civilizac e nebyl správný, možná byl kontraproduktivní. Dal jset řaduu ptázek. Dám vám taky jednu - co by vás asi tak napadlo, kdyby v dokumentu byl příběh poslední žirafy v Nigeru? Včetně jejího umírání. CO byste si asi tak myslel potom? O čem byste asi tak napsal blog? Možná, že by to bylo tentokráte o rozmazlených čoklech a sociáolních inženýrech, kteří financují nějaké nesmyslné projekty na záchranu ovzduší , ale neměli pár dolarů na záchranu původních živočišných druhů? Možná nevím. Přemýšlím za vás.

A pokud jdeo rozmazlené čokly - zdá se, že vás život připravil o jedno velké potěšení - totiž mít doma živé zvířátko.... Chyba. Vaše chyba. Jednou ho dopřejte alespoň svým vnukům. Abyste viděl, oč jste přišel. Resp. o co jste byl v dětsví připraven.
Jak napsal pejskař - čím déle máte nějaké zvíře, tím více zjišťujete, že jen málo lidí se mu povahově vyrovná.
Takže nikoliv orzmazlený čokl. Ale člen rodiny. Plnoprávný člen rodiny. Který vám dává víc, než si umíte představit. Proto do něj každý z nás investuje. Dokonc ei cestu autem a dovolenou. Pořád lepší než investvat do nejnovějšího modelu tenisové rakety nebo lyží. Abyste byl in.
04. 01. 2009 | 17:51

Miloš napsal(a):

Je zbabělé posuzovat všechna zvířátka jako celek a všechny "klause" rovněž. Již dávno víme, že milovaná kočička v Evropě má větší práva a nárok na život, jídlo, až dokonce vzdělání (kočičí) a lékařskou péči než dítě v Africe (nebo i v chudší evropské rodině). Nevím jaký má smysl ochrana žiraf, když denně potkávám lidi - bezdomovce. Přemýšlejme.
04. 01. 2009 | 18:03

todi napsal(a):

Milošovi
Vyspělá, ale hlavně moudrá společnost se ovšem stará o obojí. O lidi proto, že oni si ji pro horší časy vytvořili a na horší časy si v těch dobrých předplácejí a o přírodu proto že je prostředím pro vše živé, člověka nevyjímaje.
04. 01. 2009 | 18:14

wbgarden napsal(a):

S LÁSKOU VZPOMÍNÁME

Už s vámi nechci plakat
v zoologických zahradách
a smát se
na hřbitovech
už chci být člověkem
vážným
a vědět
že svobodu je dobré ukazovat
v kleci
zatímco láska
vyblebtaná do žuly
dlouho
vydrží....
04. 01. 2009 | 18:15

mirda -nesocan napsal(a):

čím jsou si podobní? Ransdorf,Klaus,Tlučchoř,-ne povahou také.
04. 01. 2009 | 18:17

RA napsal(a):

zajímavé je, že v té naší roztomilé EU jsou chráněna jen roztomilá zvířátka , kočky a psi. Slepice a prasata zřejmě zvířaty nejsou, neboť nad jejich "chovy" posvěcené naší milovanou EU by se člověk rozplakal. Je to hnus, jen kvůli tomu, aby bylo vejce o 20 halířů levnější. Kde jsou všichni ti ochránci ? Raději budou chránit zvířata někde hodně daleko, že ?
04. 01. 2009 | 18:19

Mejla napsal(a):

Tento "liberál" si neštítí vzít 100 mil. Kč dotaci a má plnou hubu tržní ekonomiky a volné konkurence. Tak vypadá mafiánský kapitalismus v praxi.
04. 01. 2009 | 18:20

RA napsal(a):

až Bursík udělá z České republiky Národní park , tak Vás v zájmu ekologie odsunou na Ukrajinu. Bude to ale přínosné a velmi užitečné pro celou EU.
04. 01. 2009 | 18:29

Lila napsal(a):

Pan Vlk mi mluví z duše, lépe bych to nezformulovala. Jen si říkám, kde se v nás bere ta namyšlenost, s níž jsme se pasovali do role pánů tvorstva.
"Jsme jedné krve, ty i já!", říká Kipling v Knihách džunglí.

Čím jsem starší, tím větší respekt ke zvířatům chovám. A vždycky pro mne bude přijatelnější "rozmazlený čokl", než pes přivázaný drátem v lese u stromu nebo kotě vyhozené do popelnice.
04. 01. 2009 | 18:38

Sab. napsal(a):

to Ra

Kde jsou všichni ti ochránci ?
Třeba namátkově tady:

http://www.spolecnostprozvi...
http://www.svobodazvirat.cz/

http://www.ciwf.org.uk/what...

...................
04. 01. 2009 | 18:44

Skogen napsal(a):

No tak šup šup, pane Klausi, přece na gymplu dokážete dát dohromady nějakou pohlednou peněžní sbírku a formou sponzorského daru podpořit nějaký dle vás smysluplný projekt.
04. 01. 2009 | 18:48

pejskař napsal(a):

Pro autora článku:

„Vztah lidí a zvířat je (krom jiných šíleností) symptomem úpadku naší civilizace. Kdejaký pejsek či jiný mazlíček má nesrovnatelnou péči v porovnání s průměrnou dožívající stařenkou.“

Vztah většiny lidí ke zvířatům považuji za jeden z důkazů nulového vývoje člověka. Dokud lidstvo nepochopí, že zvíře není věc ani zboží, nelze o civilizaci vůbec hovořit. Ochrana těch žiraf je naprosto v pořádku. Pokud jde o to protěžování pejsků a zanedbávání stařenek, myslím, že dobrý člověk se v rámci možností jistě postará o oba - o svého pejska i o svou babičku. Pro mne je spíše symptomem úpadku to, když buran šťouchající do puku nebo čutající do mičudy vydělává týdně milióny, zatímco někde umírá tisíce dětí hladem. Nebo když papaláš v ČEZu dostane „odměnu“ ve výši 30 tisíc učitelských platů. Ty peníze by klidně mohly vyřešit problémy žiraf i pastevců.
04. 01. 2009 | 18:58

Sab. napsal(a):

O některých pastevcích:

"Vážnost Masaje se odvíjí od počtu vlastněných krav. O těchto nejnazdobenějších mužích Afriky je přitom známo, že velikosti stáda, potažmo svojí prestiži, která jde za rámec potřeb zajištění potravy, podřizují téměř vše".

"Svá stáda nechovají pro prodej nebo pro vlastní potřebu, ale spíš jako symbol majetku a společenského postavení".

"Masaj nechova kravy pre valny uzitok, skor ho drzi len pre spolocensku prestiz vo svojej komunite. Dobytok spasa savanu destruktivnym sposobom, to zn. ze zerie len urcite druhy chutnejsich trav, cim negativne ovplyvnuje skladbu rastlinnych spolocenstiev. Pri pozierani nici korenovy system rastlin, cim zabrani spatnej regeneracii porastov".
04. 01. 2009 | 19:10

klarasamkova napsal(a):

Dovolila bych si upozornit, že i lidé jsou živočišný druh a zasluhují jistou ochranu.... Dopadá to ale furt (tedy stále) stejně: s biopalivy i se žirafami.... ach jo. KVS
04. 01. 2009 | 19:25

vladimirkoubenec napsal(a):

To vlk
Docela mne mrzí, že to takhle vidíte. Můj vstup byl pouhá zkratka všech mých pocitů nad naprosto nekonzistentním příspěvkem člověka, který má na starosti vzdělávání (snad)části budoucí elity ČR. A myslím, že u vědomí všech souvislostí, byla i k věci, i když to možná zvenku tak nevypadá.Takže jestli Vám moje poznámka připadá jako chucpe, může být, nepřu se. Hezký večer
04. 01. 2009 | 19:36

Sab. napsal(a):

To KVS:
Pro pořádek:

Takže jako ochranářka zvířat jsem i vášnivá ochránkyně lidských práv a svobod. Jinak bych nebyla konzistentní.

Ale vím, že naopak pana prezidenta Klause "humanrightismus, endžíouismus..." irituje, jak v rozhovoru v LN nedávno říkal T. Halík.
04. 01. 2009 | 19:43

dříve ruda napsal(a):

vlk:
je těžké nespojovat text s autorem a vyjadřovat se pouze k obsahu. Maně si vzpomínám, že to taky nedovedete -nic proti vám, váš postoj k panu Koudelkovi jsem považoval za správný.
Až pan Klaus ml. nebude z postavení svého otce profitovat, budu rovněž považovat za nevkusné mu otcovy činy předhazovat. Takto -sorry, považuji to za zcela legitimní, byť sám nemám chuť to pod tímto blogem udělat.
04. 01. 2009 | 19:45

Jirka Hemzal napsal(a):

pro autora:
Váše označení chovu psů a koček za symbol úpadku naší civilizace je zcela zcestné.

Uvedu moje námitky:
1. Nejedná se o hru s nulovým součtem, tedy o co víc mám rád svého psa, o to víc nenávidím stařenku, jiná zvířata apod.
2. Soužití se psem (s kočkou nemám zkušenosti) lidi emocionálně obohacuje a prohlubuje jejich empatii ke zvířatům obecně.
3. Lidé chovající zvířata mají obvykle zvýšenou citlivost na týrání jiných zvířat, tedy i hospodářských - viz významný tlak na humánější zacházení s hospodářskými zvířaty.
4. Nakonec bych chtěl připomenout přísloví, že kdo má rád zvířata, má rád i lidi...

PS: Nic neříkající nálepky typu - Ekobolševsismus apod. by jste si mohl příště odpustit.
S pozdravem JH
04. 01. 2009 | 19:53

Ginny napsal(a):

Ačkoliv nemám stejnou politickou orientaci, musím s panem Klausem souhlasit.
04. 01. 2009 | 20:12

jarda napsal(a):

Dotace jsou opravdu problém.
Podle vás je zřejmě v pořádku, když nejmenované gymnázium získá cca 100 mil. Kč (na co takovou částku využije? - na zlaté kliky, na dvacetinásobné počty studentů v ročníku, na učebnice z ručního papíru apod. nebo na zasloužené odměny vedoucích/vedoucího managera? - co je asi blíže pravdě), ale když někdo dá dotaci - a nejen veřejnou, ale i soukromou na ochranu zvířat, tak je ekoterorista? I já, pokud přispívám na ochranu zvířat, jsem terorista nebo mám zvrácený postoj k lidem?
Měl byste za těch 100 milionů objednat pro ředitele nejmenovaného gymnázia objednat hodně medikamentů....nejlépe projímadla...
04. 01. 2009 | 20:23

Milan Beneš napsal(a):

Ano, máte pravdu. V ČR je to nyní taky modní záležitost.
Prostě pořádného bastarda do paneláku (raději 2-3) a je to. :)
Nemají vás lidi rádi? Čokl vás přece pochopí, když mu dáte nažrat. :) Umřel bezdomovec? Nezájem. Vyhodila doktorka zkapat seniora na mráz? Nuda. Ale... Pejsánek nemá obleček? To je na mašli. Přejel jste čokla za pětku? Vrahu. :))

To je jedna typicky národní CZ specialita... :)
04. 01. 2009 | 20:28

v podhradí napsal(a):

autorovi

pane řídící učiteli, když u nás, v Libni, založím buňku libertas.cz a budu své děti učit Zdrávas Klaus, vezmete je to svého prý prestižního učiliště, aby z nich byly ideově a politicky naplnění občané Klausovy republiky? Aby se za ně ten, kterého nám, pohle slavice zaňákové, svět závidí, nemusel za ně ve světě, kde mu prý vzdávají poklony, moc stydět. Děkuji, v předklonu žmoulám svoji pokrývku hlavy, vy se prý přitom na mě ani zpříma nepodíváte. Proč asi?
04. 01. 2009 | 20:39

MA-FU napsal(a):

Pane autore,napište prosím příště o české korupci ,jistě oní víte více,když srovnáváte s Nigerem( to je v Africe)
04. 01. 2009 | 20:45

yorick napsal(a):

Dítě, o které otec nikdy intelektuálně nepečoval je vlastně duševním sirotkem. Pak má dvě možnosti. Zkusit se osamostatnit, nebo zůstat duševním otrokem necitlivého narcisistního táty lháře. To druhé se přihodilo autorovi článku. Jsem opravdu velmi rád, že už takové vysoké procento populace prohlédlo faleš a diletantizmus Václava Klause st. Předmětný článek závislého synka je právě tomu poplatný blábol bez obsahu. Nelze jej tedy nazvat v žádném významu oblíbeným dobovým výrazem - smysluplný. Pah, řekl by otráveně indiánský náčelník nad bezcennou obětí.
04. 01. 2009 | 20:48

občan EU napsal(a):

Lívie Rosamunda Mištinová-Klausová, Mamá ředitele PORGu, je holt starostlivá dáma, ikdyž prý není První dámou, tedy v prezidentově konzervativní loži. A Jako dáma a máma se o synka dokázala postarat. Vždyť neměl lehký život, tak ať má od Vás, hlupáků občanů a klientů ČEZu, kteří jsou zajatci tohoto monopolu, těch 100 mega na hraní. Není to nakonec tolik. Jeho táta Vás transformačně připravil o stovky miliard a léta promarněného potenciálu země a přesto je, navíc jako fešný, na stalinské VŠE předchozraščotně vzdělaný, stále mezi námi dost populární.

Takže když Mamá za léta v dozorčí radě ČEZu, kromě svých nezákonných miliónů také tady synkovi připraví malou 100 mega pozornost, jen neliberální socky a ty, kterým nezáleží na národních zájmech, by to jemu nebo První famílii záviděli.

Naopak, jako ten, který nejen s těma 100 mega tyje z nás všech, má morální právo rádoby vtipně, jako Papá, co nezákonně melouchaří třeba vystupováním za úplatu v cizině, zde směřovat masy, aby ukončily socansko-byrokratické bruselské dotace na žirafy.

Pamatujte, Klaus má vždy recht. A tady mladej se musí na roli toho, kdo má recht, nejen před snobskými rodiči žáků svého gymplu, ale před celým der Volk, připravovat, až jeho libertas.cz a KSČM, poté, co společně potopí Lisabonskou smlouvu, dosadí nového Klause na Hrad. Babičky, co jsou v domově důchodců našeho venkova štastné, že než umřou, budou moci popatřit živého Klause prezidenta, tak budou mít takovou dynastií Klausů extra šanci. Kdo by jim to nedopřál?

Podívejte se, jak celoživotní služba vlasti, půl století, od stalinské VŠE roku 1958, přisáté u teplého zdroje státní kasy, dovedla Klausovy k tolika nejednou podivně získaným nemovitostem a ke slušnému portfoliu, které jiný junior spravuje. A pak že veřejná správa není lukrativní! Takže nezávidět, ikdyž tady Klaus puká závistí a vzteky nad tím, jak se z dotací mají žirafy.
04. 01. 2009 | 20:59

magda napsal(a):

Vážený pane Klausi, za dožívající stařenku se považuji hlavně proto, že díky vašemu tatíkovi nemáme my penzisti ani z ruky do huby. Vaše matka byla v několika radách za drahý peníze nás všech. Díky privatizaci, kdy váš otec veřejně a nestydatě prohlásil, že černé peníze nesmrdí, tak se tady zhaslo a všichni, co byli u koryta si řádně a nepotrestaně nakradli. Tak nám neberte naše domácí zvířectvo, které nám zbývá jako jeden z mála světlých bodů v tomto bordelu, o který jsem se věru nepřičinila. Očekávala bych od vás článek, kde se rozepíšete o chování a morálce politiků, neboť to máte z první ruky.
04. 01. 2009 | 21:11

RA napsal(a):

pro Yorika a občana EU, jste opravdu duševní mrzáci , za kamarády bych vás nechtěl , ale vím, že v českých hospodách je občanů této úrovně mnoho, bohužel.
04. 01. 2009 | 21:18

RA napsal(a):

pro paní Magdu platí totéž co pro předchozí dva "přispěvatele" . Neomlouvá vás ani špatná paměť při lživé interpretaci Klausových výroků. Důchodci se svými neoddůvodněnými stížnostmi jsou již otravní.
04. 01. 2009 | 21:21

Sonny napsal(a):

Krize středního věku zřejmě už pokročila. Zjevně směrem k demenci.
Než takové kraviny, to radši nepište.
Sonny
04. 01. 2009 | 21:24

vlk napsal(a):

Koubencovi

víte, já jsme na vaše řádky dost nevěřícně zíral a říkal jsme si proč právě vy a proč právě tak osobně. Ale na druhé s traně - nejsem arbitrem. Takže mne nijak vážně brát nemusíte.

dříveruda
jsou autoři,které když vidím , už s emi otvírá kudl a vkpase. To přiznávám. Ale nikde u mne, alespoň doufám, nenajdete útok na onu osobu typu -jsi zloděj , buď zticha nebo jsi přiživník , koukej zklapnout. Tím méně útok na někoho, skrze jeho rodinu. Doufám, že jsem tady nic takového nepředvedl a pokud ano, dodatečně se postiženým omlouvám.
Ty z blogerů , které nesnáším, a apriori když napíší, že je něco černé, snažím se vždycky v jejih tvrzení dostat na to, že tam najdu rozpor. Buď v jejich argumentaci nebo v jejich minulých činech a postojích. A snažím s e to doložit. Ale to platí tak maximálně o 3-5 z celé sbírky. Jinak vždycky s e snažím kritiky přehodnocovat fakta a to i u svých favoritů. Třeba docent Havel by vámk tomu uměl povědět své.

A Koudelka? To je dost speciální případ. ten tady byl veřejně obviněn minimálně z falšování skutečností. Jiným blogerem. Janem Urbanem. Podobně jako Paroubek.A místo toho, aby s e bránili žalobou, tak oba dva prostě mlčí! Sorry, co pak od těchto lidí čekat a chtít? A věřit jim proto, že zastávájí myšlenkový směr mně blízký? Ani omylem!
Neuznávám měření dvojím metrem oblíbencům a těm druhým. Což napříkald předpokládá stejný metr pro Klause ml. Nemyslím, že prvoplánově profituje z postavení otce. On stigma toho jména ponese ještě hodně dlouho. Jenže jsem přesvědčen, že by se v životě prosadil i kdyby se jmenoval Novák nebo Procházka.Možná víc.
TAkže nevidím sebemenší důvod , proč mu otce neustále otloukat o hlavu.

A to si myslím, že tady se bude hledat dost těžko někdo, kdo ¨jeho otce nemá rád víc než já. Nicméně - i u Klause st. paltí, že pokud napíše, že je půl dvanácté a ono bud e půl dvanácté, nebudu se pokoušet dokázat že je třičtvrtě na šest. Jenom proto , že to napsal Klaus st.

Co vlastně ti, kteří Klausovi ml. věčně tad y otloukají otce o halvu chtějí? Aby přestal sem psát? K čemu jim to bud e dobré? Ubyde zajímavý autor. Nebo sna d chtějí , aby preventivně spáchal sebevraždu? jako účtování publika s otcem? Proč?
04. 01. 2009 | 21:26

Lamrorg napsal(a):

vlkovi

Třeba říct, že jste, zejména v diskusi pod články synka hlavy státu, galantní a opakovaně tvrdíte, že jaksi není fér zde spojovat Prince -nástupníka trůnu s Vladařem.

Bohužel, nejen protože První Famílie naší země, která navíc, s otrockou důsledností maloměťáků z Královských Vinohrad, dbá úzkostlivě na to, jak (ona sama)vypadá, přitom ale je, hlavně Papá, jak zajisté uznáte, civilizovaným světem defakto konsesuálně uznávaný za nerudného, bolestně sebestředného, jiné doma i ve světě habituálně urážejícího malého člověka, se chová, jak se chová platí: Úctu a respekt si Klausovi vyžadují, jinak ale mají, Papá i synek, fundamentální problém s tím, aby ji jiným - tedy kromě těch, kterým se potřebuje vetřít do přízně, od baronky Thatcherové po lidi v Davosu - skutečně dal najevo, tedy i tehdy, když, nedej Adam Smith, mají na věci jiný názor než on.

Navíc, jako údajný obdivovatel anglosaského světa, tedy spíše velice selektivní obdivovatel a imitátor, by měl Vladař vést sebe a tady Prince, k mnohem taktnějšímu jednání s lidmi v podhradí.

Protože jsou ale Klausovi, jako jiní nuevo riche polistopadove zlaté horečky, za svými západními protějšky v tomto hodně daleko, chová se, Klaus st a junior tak jak se chovají. Cizoložná, rádoby konzervativní hlava státu, oblíbenec KSČM i Vladimíra Vladimíroviče se chová, "reprezentuje" ČR ve světě tak, jak o tom ne náš tisk nebo socanský předák, ale západní tisk píše.

A synek, pedagog, kterého si prý jen neviditelná ruka trhu, ne korupce, ne nigerská nebo TA korupce vybrala, aby ho obšťastnila 100 mega z nás vydřené dotace, kritizuje lacině Niger nebo Nigérii, jaká je tam korupce a jak socky z EU dotují žirafy.

Klausovi - a zde i Vy - vyžadují pro sebe a pro Prince respekt, ale sami jej, zejména těm, kteří nemají stejné názory jako oni, očividně nejsou schopni dávat. Takže vždy bezmocné davy a bezmocní občané mají, tímto flagrantním nedostatkem noblesy u Klausů pochopitelný extra důvod spojovat Prince s Papá a bez exta respektu. Profit, nejen 100 našich mega přes Romana, nedostal Princ za to, že je ředitelem jednoho ze soukromých středních škol. Tomu snad ani Vy nevěříte.
04. 01. 2009 | 21:34

Neopřemyslovec napsal(a):

Děkujme Bohovi, že nedal bývalému prezidentovi potomka. Co by musel snést za urážky? Prostě Češi mají v podstatě zakódován charakter řeznických psů.
04. 01. 2009 | 21:51

Lamrorg napsal(a):

ještě vlkovi
který zase píše:¨
"Nemyslím, že prvoplánově (Klaus ml.) profituje z postavení otce. On stigma toho jména ponese ještě hodně dlouho."

Kolego a to jste vé finačním sektoru? Pragmatik? 10-tileté díte místního drobného podnikatele v Horním Dolním prvoplánově, vědomě, opakovaně profituje a snaží se profitovat z postavení, které si elementárním sociálním hodnocením věcí kolem sebe správně vypočítalo.

Věříte snad, když rodičem je MF ČSFR, pak opakovaně premiér, atd. až hlava státu, když je bez debaty nevlivnějším a statisticky nejpolulárnějším politikem v zemi po celých 20 let, že kdokoliv, navíc pak liberalismus a objektivismus, boj sockám a loserům hlásající členové potomek je tomuto vědomému, systematickému, prvoplánovému využívání toho, že jeho otec, navíc stejného jména jaké má on, nějak více, než to dítě místního podnikatele odolný?

Navíc, když otec nejednou veřejně řekl, že se tady s juniorem pravidelně o věcech státu radí, tedy nejenže se mu svěřuje SMSkami o falečném a prázdném Topolovi?

Co kupř. mají udělat ty stovky ředitelů středních škol, aby si podobně zvýšili šanci, že na ně padne nějakých těch pýr desítek mega příštího miliardáře? Mají do správní rady miliardovářova holdingu vyslat svoí mamá, ekonomku? Mají tátu poslat na Hrad? Nebo to není to podstatné?

Dávat v tomto ohledu soli do ran je pak Vaše, zřejmě upřimný názor, že nejenže junior prvoplánove neprofituje z moci, domělé moci, toho, že je synkem hlavy státu, atd. ale i to, že tvrdíte, že "On stigma toho jména ponese ještě hodně dlouho." Klaus st. není Hitler, ikdyž je větší škudce než Haider, není masový vrah a ani svoji ženu z lásky k podřízeným ženám nezavraždil ani jí nevystavuje, pokud víme, domácímu násilí. takže "stigma" je velice relativní, navíc, národ má Klause st. stále ve značné oblibě. A díky stejným genům a jmému jako on, každý den juniorovi přicházejí mnohé zisky a příjemnosti, ikdyž to není vždy 100 mega. Takže jste to "stigma" asi myslel ironiky, vy kujóne?
04. 01. 2009 | 21:54

RA napsal(a):

pro Lamrorg, kdybyste si ten svůj "článeček" přečetl za rok , musel byste se za něj stydět, pokud ještě máte nějakou čest v těle. Ovšem, to od vás neočekávám. Je ve vás jen bolševická zloba a závist. Tyhle dvě vlastnosti dělají bolševickou revoluci .
04. 01. 2009 | 21:57

Lamlorg napsal(a):

nepřemyslovci

pěkně prosím, které nebo všechny kritické, jednání, názory autora článku a jednání a názory jeho otce, hlavy státu tak či onak spojující příspěvky spoluobčanů, kteří navíc platí jak hlavu státu tak 100 mega dar ČEZského Romana autorovi blogu, mají, jak zajisté npo bedlivé rzvaze píšete "vychováníb řeznického psa"?

Viz třeba mé dvě odpovědi vlkovi na vysvětlenou. Dává vám to symsl, nebo zůstanete u svého hodnocení?
04. 01. 2009 | 21:58

vlk napsal(a):

LAmroro

Nevím, co vás vede k úvaze, že Klause st. nahradí na Hradě Klaus ml.
Ne , že by se to panu otci nelíbiklo, to za s ano. Nicméně - žijeme v republice. Pokud jste si nevšiml.

nechápu, proč po d synovým blogem ohledně rozvojové pomoci s diskutabilními výsledky ventilujete soukromý život jeho otce.
A mimo jiné, pamatuji první davos , kde byl Klaus st. Tenkrát dostal velmi tvrdou lekci od kancléře Kohla, když se snažil poučovat celé forum, jak že s e točí svět. To na okraj.

Vaše výlevy proti Klausovi ml. budou relevantní jen v případě, že dkážete, že těžil z postavení svého otce nečestným způsobem.
Na toproč se MArtin roman rozhodl ze svých SOUKROMÝCH penz podpořit ono gymnasium 100 mega se zeptejte Martina Romana. Těžko Klause ml. A zeptám s e já vás - představte si , že jste na jeho místě - vy byste těch 100mega odmítnul?
Pokdu řeknete , že ano, jste buď naprosto vyjíměčný frajer - asi tak 1 z milionu nebo prostě budete lhát.

Nevím, kde zde Klausovi vyžadují respekt. Nezaznamenal jsem to. Nicméně ano - já vyžaduji pro Klaus e ml. respekt. Takový, jaký by měl mít kterýkoliv bloger. Ne větší , ne menší. Je mi mimořádně proti srsti, když s e tady lůza vrhla na novou paní Paroubkovou a je mi rovněž proti srsti , když je tad y vláčen Klaus ml. jen proto, že je Klaus ml.
Nebudu mít žádný problém, když kdokoliv bud e cupovat jeho článek. Ostatně- pokusil jsem se o to taky.

o tom, proč zrovna gymnásium Klause ml. dostalo soukromých 100 mega jsem si samozřejěm udělal svůj názor. Nicméně je to věc pana Romana. Ne pana Klause ml.
04. 01. 2009 | 22:02

Lamrorg napsal(a):

RA:

Pro Bůh, nebo neviditelnou ruku, kde, kde jsem se dopustil smrtelného hříchu "bolševické zloby a závisti"? Můžeb být konkrétnější, prosím? Já bych spíš měl dojem, že i přes své ve veřejné službě vlasti celý život sloužící velice nadstandardně (a v případě Klausova ve střetu zájmů zahraničními melouchy, paní L. Klausové ve střetu zájmů z dozorčích rad polostátních firem záskaných miliónů plus 100 mega z polostátního ČEZu prívě projektu jejich synka daných) NEstandardně záskaných miliónů by Klausova rodina, zde zase formou článku juniora, měla prokazovat klasu a noblesu, nejen jako vzor poddaným, ale také jako preventivní ochranu a minimalizaci jevů, kdy masy, vidíce nepotické obohacování Klausovy rodiny a jeho sopuputníků, navíc pak jak u starého Klause ve světě známý, tak zde na bloguu mladého Klause nejednou patrnou aroganci, urážky a zesměšňování ... se spíše než věcnou diskusi, kterou i tento juniorův článek stěží nabízí, ne neprávem věnují kritice autora, poradce hlavy státu a hlavy státu samotné.

Co je na tom bolševického? Děkuji za věcnou odpověď.
04. 01. 2009 | 22:11

vlk napsal(a):

Lamlorq

reakce druhá. Ano jsme r ealista a jsem dlouho v jistém sektoru.

Takže velmi dobře vím, jak funguje prvoplánové využívání postavení otců, strýčků, matek, tetiček.
Viděl jsem toho kolem sebe dost. A Klaus ml. podle mne šel vlastní cetsou. On svou školu, pokud jsme informován, a věštšinou bývám informován dobře, vybudoval od začátku. Jistě měl ledacos snazší. kvůli ménu otce. Ale ne všechno.
a jistě budete s emnou souhlasit, že kdyby chtěl využívat rodinný vliv , byl by jistě v parlamentu, nejspíš i opakovaně minsitrem školství nebo někd e hodně dobře ulitý n a vysokém postu v mezinárodním byznysu. ne on šéfuje soukromému gymnasiu.
A stigma jsme rozhodně nemyslel ironicky. Jistě už mu jeho jméno dal párkrát i v osobním životě někdo "vyžrat" stejně jako vy a vám podobní . A až otec vypadne z veřejného života, pak teprv pozná, jak umí chátra nenávidět. Ostatně - kostprobu tu už dneska má. I od vás.
04. 01. 2009 | 22:11

Lamrorg napsal(a):

vlkovi

"Na 100 mega jsem si samozřejěm udělal svůj názor. Nicméně je to věc pana Romana. Ne pana Klause ml."

Ono v politice, v té vysoké, nebo v královské rodině, je to věc dárce, ale je to také věc přijímajícího. To ostatně, podle hlasu mezi voličstvem, které daných 100 mega v nemalé části nepovažuje rozhodně za košér. Jak ale říká ekonom: Je to vždy věc nákladů a výnosů. Junior a senior si vykalkulovali, racionálně téměř jistě správně, že je to výhodné. Nicméně kolaterální škoda je, je pochopitelná a jen tak zcela nevymizí.

Osobně, hodnotíc většinu článků které zde intimní poradce hlavy státu a jeho syn veřejnosti nabízí jsou, svým obsahem a hlavně svým podaním, řevnivostí, jízlivostí, urážlivostí oponentů, zdaleka nejen členů místní organizace ODS v Praze 8(viz Bohnice) zklamáním, potvrzením nejhorších představ, medvědí službou tomu o co se senior, junior a jejich názoroví souputníci snaží. A to je pedagogem, ředitelem gymnásia pro budoucí eltity národa. vychovává je v duchu a stylu, v jakém zde píše? Podle toho co vím, prostořeký liberalismus vládne i tam. A špinavé peníze pochopitelně nevidí. Královna Bětka by takto Karla nevychovala a nenechala by jej takto vystupovat. Hlavně by mu ona sama dávala jiný příklad. A to mají svůj trůn, garantovaný.

Ne, z růuných důvodů si nemyslám, že zde přítomný junior má šance nebo se bude někdy ucházet o Hrad nebo jinou vysokou funkci. Z více důvodů, o kterých nejen my dva víme. Ale jako intimního poradce hlavy státu, čtenáři mají plné právo autora blogu s politikou hlavy státu spojovat. To je zcela férové. Ani junior ani senior, pokud vím, nikdy neodvolali svá opakovaná a veřejná sdělění, že se senior o věcěch věřejných a politice pravidelně radí. Stejně jako Jakl nemá jen slávu z titulo poradce nebo mluvčího seniora, nemůže jí mít ani poradce junior.
04. 01. 2009 | 22:28

dříve ruda napsal(a):

vlku,
jestli nevyužívá rodinný vliv, tak se Roman musel zbláznit.
04. 01. 2009 | 22:33

vlk napsal(a):

dříve ruda

ne nezbláznil. J e to velmi chladný počtář. měl jsem tu čest osobně.A navíc ještě v době kd y byl v Jance.
04. 01. 2009 | 22:35

vlk napsal(a):

Lamrorq

byl by z vás dobrý kádrovák za bolševika. ten s e také ptal, kdo byl tvůj otec.
Pamatuji to. Na vlastní kůži.

Neodpověděl jste na otázku, zd a byste si těch 100mega na místě Klause ml. nechal či ne...

Ostatní je opět omíláání starého - je z rodiny , otec s ním mluví o politice, lze mu tedy nadávat kvůli otci.
Pro men naprosto nepřijatelné schema. nemám na tom nic co měnit.
Rozcupujte text. Klidně. Na kousky. Udělejte z autora naprostého blba tím tím cupováním. Klidně. Pokud toho jste schopen.

Je to ovšem daleko větší problém, než s e do něj navážet přes otce, že?
Dost srabský postoj. Řekl bych.

Jo, nikd yby mne nenapadlo, že já tady budu válčit za někoho z rodiny Klausů... svět se fakt zbláznil.
Ale když si mylsím, že svět má nějak vypadat, pak i pro rodinu Klausů!
04. 01. 2009 | 22:42

Lena napsal(a):

Někdo prostě nechápe, že různé druhy zvířat v přírodě mají svoji práci. A když druhy pracantů-specialistů rychle mizí, tak je jen otázka, za jak dlouho se nám to soukolí zadrhne, rozpadne nebo za jak dlouho se podaří ho opravit.

Největší přemnožená škodná na Zemi je člověk. Čímž ovšem nechci zlehčovat těžký život domorodců v Africe a tvrdit, že je v pořádku, že tam živoří. Osobně se ale domnívám, že kdyby tam běloši nelezli a neznásilňovali místní kulturu, nenanosili nemoce, nevydrancovali suroviny a nedělali z domorodců otroky, případně levnou pracovní sílu, nemuseli bychom řešit tristní situaci ani žiraf (či jiných zvířat) ani pastevců.

Při Vašem vyjadřování, pane Klausi, začínám mít dojem, že nenávidíte zvířata. Čokl?!!! Snad pes, ne? A promiňte, ale o výzkumu a ochraně těch hnusných hyen byl v ČT pořad už asi před 15 lety. Hmyz i třeba plazi jsou chráněni též, dokonce - představte si to - i u nás v ČR. To jako ředitel školy nevíte?

A proč se nám tu snažíte vsugerovat, že rozlohy parků jsou tak gigantické, že nelze žít a živit se mimo ně, kdyby byla rozumně spravovaná celá země?

Poukazovat na bídu pastevců v porovnání s tou odpornou ochranou žiraf nebo na osamělé babičky v porovnání s těmi čokli je stejné, jako odsoudit péči v domovech důchodců, protože máme přece i domovy pro postižené a ty by mohly při zrušení těch starobinců mít větší možnosti. A vlastně ústavy pro postižené by zase mohly přenechat své finance dětským domovům... To je tedy demagogie, co jste předvedl! Vy tady urážíte lidi, kteří se snaží o cosi prospěšného jen proto, že považujete za prospěšné něco jiného. Nebo možná se nám jen snažíte podsunout, že považujete za prospěšné něco jiného a ve skutečnosti jsou Vám pastevci fuk, jen se hodili do krámu. Dobrá. Můžeme řečma otrávit všechny angažované lidi, ono nám bez těch blbců, kterým jde o něco jiného než jen o prachy, bude jistě líp. Dokážete pochopit, že péčí o park se může zlepšit situace i těch pastevců? Třeba rozvojem turistiky, třeba získáním zaměstnání v parku, třeba tím, že zdravý park pak může poskytnout obživu i pro určitý počet dobytka i pastevců, jak se to podařilo v jiných zemích než v Nigeru? A mezitím pastevcům paralelně může jít jiný druh podpory.

Jsem pro, aby se lidem v Africe pomáhalo a něco málo dle svých možností pro to dělám. Přesto žádné podobné články nikam nepíšu. Zajímalo by mě, jestli také Vy sám posíláte do Afriky nějaké peníze nebo jakým způsobem participujete na tom, aby se podmínky lidí na tomto kontinentu zlepšily?
04. 01. 2009 | 22:44

Lena napsal(a):

Lomikare,

o tristní situaci kaprů, případně i jiných hospodářských zvířat se zajímají organizace na ochranu zvířat i ochranu hospodářských zvířat. Jen jeden odkaz: http://www.svobodazvirat.cz. Tam najdete odkazy i na ty další organizace. Vidím, že v problematice se příliš neorietujete, jen ty kapry se hodilo vytáhnout proti peskařovi, co?
Jestlipak jste si dal kapříka na Vánoce nebo jste v rámci humanity jedl jenom salát?
04. 01. 2009 | 22:48

vlk napsal(a):

Leno

když čtu vaše řádky mám znovu důkaz jak vysoko stojí zdejší sněhurky nad námi zdejšími trpaslíky.
04. 01. 2009 | 22:50

Lena napsal(a):

vlčku,

nazdar. Dneska jste mi chyběl, když jsme se krásně hádali u Havla. Dost jsem tam postrádala Váš náhled na věc a zajímavá fakta, poněvadž na serveru statistického úřadu jsme něco nemohli najít.
04. 01. 2009 | 22:56

Sofi napsal(a):

Jak by V. Klaus mladší mohl být intelektuálně na výši, když má takové předky a prapředky. Nedivte se, že takto píše. Jablko nepadlo daleko od stromu.
04. 01. 2009 | 23:14

Řeřicha napsal(a):

Pane jo - dávat do opozice (v dnešní době, při znalosti faktů a reálií...) park, žirafy a hladové pastevce... následně stařenky a psy.... no to snad ani není možné.

Tento člověk že je ředitelem instituce, která má "elitním způsobem" erudovat českou mládež?

No to mě podrž. Propánakrále.
Pane řediteli, při vší úctě : I těm nejprůměrnějším z několika zdejších blogerů-demagogů touto dětinskou filipikou nesaháte ani po epitely chodidel.
Je mi líto. Ale je to opravdu hrůza.

...
04. 01. 2009 | 23:19

antiklaus napsal(a):

Takze dokud se v hlavnim meste kradlo a pastevci si mirumilovne pasli kozy a umirali na mor a vsi, tak bylo vse v poradku. Staci lidi udrzet v chudobe a nevyhanet je z rezervaci. Regulovat kradeni a nebo hubeni zivocichu je socialismus. Liberalne je nechme krast a past kozy. Jen nevim, proc liberalovi vadi, ze nekdo plati za psy, to je prece svobodna vule cloveka, jestli ukradene penize utrati za hloupe klouzani se na lyzich a nebo za coklika. Jdete s temi plky.
04. 01. 2009 | 23:28

Lamrorg napsal(a):

vlkovi

Zde je zprávička, která indikuje, nebo dokládá, že ani liberálům není nepotismus, dokonce opakovaný, ani veřejně proti srsti:

"George Bush starší, otec současného šéfa Bílého domu, by rád v budoucnu viděl v čele Spojených států i svého druhého syna Jeba. Prohlásil to v rozhovoru pro pořad Fox News Sunday.

"Rád bycho ho jednoho dne viděl jako prezidenta či senátora," řekl. "Vím, že právě teď je pro to špatný čas, protože Bushů je všude plno."

Takže ty důvody proč se Klasův klan třeba nerozhodne synky tlačit do vysoké politiku může být jiný, než standardní důvody. Přitom je dobrý tip si myslet, že stran IQ i v královské hře, šachách, by Václav a Jan Klausovi Bushovým synkům asi dobře stačili. Takže ...

A protože vidím, že Vás moje odpověď o tom, že přijmutí 100 mega, nebo jakéhokoliv, zvláštěpak obrovského daru rodinným příslušníkem hlavy státu nebo vysokého politika v zemi nebo na dané vesnici,má, ať se nám to líbí nebo ne, nevyhnutelnou politickou cenu, tak jak jsem se o tom v odpovědi celkem podrobně rozepisoval, abych osvětlil svůj názor, že to je relevantní pro příjemce i pro jeho otce, hlavu státu, nejenom pro toho, kdo 100 mega daruje ... zde je víc:

Jak jsem psal, Klausova rodina se po téměř jistých poradách, které u zodpovědných lidí v takovém postavení předpokládám, si vykalkulovala, podle zmíněného kritéria vědy věd, jak Klaus st říká ekonomii, že se jim tovyplatí. Což byl, jak jsem také psal, zjevně racionální kalkul. Ale psal jsem také a život, nejen debaty pod články juniora to opakovaně dokazují, nějaká trvalá cena s přijetím tohoto megadaru spojená je a dlouho asi bude.

Jak bych kalkuloval já, být v jejich situaci. Vžsledek by byl podobný, ale doudám a chci věřitr, že by se moje dynastie v jejich situacivědomě snažila tutzo míru nežádoucích reakcí proaktivně manažovat. Jak už ve stupu, s GŘ Romanem, bylo-li to jeho vroucí přání obdarovat právě instituci Prvního syna nebo právě PORG, tak v informovýní věřejnosti, že řekněmě 10 mega půjde pro obyčejnou libeňskou školu, s čímž pan Roman !milerád" souhlasil a že ze zbývajících 90 mili)onů bude dalších 10 miliónů jako perpentuální nadační zdroj užíváno k finacování každoročně 20 dítek ze sociálně ajinak znevýhodněných rodin, které dosahnou takové a takové slibné výsledky na příjímacích testech. Dal bych si také záležet na tom, že bych opakovaně tyto aspekty, spolu s jinými celospolečensky užitečnými aspekty své práce v PORGu pravidelně, co jen by byli zástupcí médií k Václavu Klausovi (ml.) ochotní chodit dělat reportáže, veřejnosti prezentoval.

A ano, papá prezident by se o PORGu, v tomto ohledu, také více než jednou veřejně zmínil, nejenže by si tam šel zahrát s celebritou Kasparovem šachy.

A jako papá bych podle potřeby poradil juniorovi, když on mě radí v politice, že se "pravdu, ale opravdu musím mračit", když (i) on vede takové provokativní řeči a píše provokativní, Bohnicemi atd. urážející články, že mě také nepomáhá, asi jako některé věci on slízně, jako syn a můj poradce, za mě.

Tak asi tak.

A o tom, jak se kádruje na Západě, v porovnání třeba s mými, zde navozovanými souvislostmi mezi hlavou státu a jeho dlouholetým politickým, byť neplaceným pordcem, řekl bych, že asi máte iluze, což je Vám odpuštěno.ˇJá bych byl s tou nálepkou bolševického kádrováka zdrženlivější, ale chápu, že v naší koltimě je to často užívaná, totálně odrovnávající málepka.

A srabařina: To mě připadá zase od vrchnosti, zde od juniora, který se domnívá, že toho, co dokázal po listopadu, včetně těch 100 mega zajišťující jeho projekt, je díky jedině nebo hlavně díky jeho schopnostem, coby individua, a tak si vyšlapuje na všechny ty ostatní losery, ředitele a učitele, kteří to evidentně jako on nedokážou. A to, že - zdaleka nejen v tomto článku a nejen v nepěkném veřejmém psaní o členech vedení ODS na Pze 8, o ministerském předsedovi a šéfovi své partaje, atd. atd. to mě spíše připadá jako srabařina, když ví, že je synek a poradce hlaqvy státu, kde se věci a účty, jak jste asi také slyšel, řeší za kulisami všelijak, ale vždy rázně, aby nebylo pochyb, kdo je tu boss.

Oni to hrdinství u Klausů mají také takové zvláštní, ikdyž česky, maloměšťácky pochopitelné: Havel a chartiské vlastně byli darmoživky, žádní hrdinové. Hrdinou je až Klaus, eurodisident. Takže koncepce srabařiny a hrdinství je, zdá se,, také dost hodně subjektivní. Mrzí mě, že moji pointu nevidíte.
04. 01. 2009 | 23:42

Declan Ganley napsal(a):

Vaklaf junior a senior:

vy mě chned volat na má mopil u Děripaska, jo v Moskau, vy vohrožovat nástup moje libertas.cz v Česko.

Nemůžou takhle mluvit na veřejnost, speciál Vy, jako syn, když dělaj jen škoda a já je nemohu užívat jako hlava státu na moje protiBrusseles propaganda.

Jo, Vladimir Vladimirovic vskasovat, ze Vas djadja, tedy Dady a mama prijist na jeho daca. Deripaska to vso plati a Filip i kosmonaut Remek z Brusel tam taky budou.

Jo a nedelaj si worrz s tim demokratickz deficit v EU. Vy se taky lidi neptal když rospustil federaci se szmpatiko Meciar nebo kdyy vstupoval do NATO. Takze vono pozor. hlas lidu, jak gdzy. Nekdz je to hlas bozi a byl by to demorkaticky deficit. Jindy je to hlas ulice a to nemuzou dopustit.

Takze, davaj si pozor, co lidu rikaj. My v Irsko taky strasili lidi, ze LS znamena ze nase zena bude moc mit snadna potrat jako ty nekatolicky v Evropa. Zafungovalo to a Erie, sorry, Irsko reklo njet, tedy NO. Vzdyt tata uz taky vi co lidem rikat a nerikat, jak je citove masirovat.
04. 01. 2009 | 23:54

majolenka napsal(a):

nějak mi pokulhává srovnání "odsunuté kravky", která bude zřejmě také i částečně výsledkem politiky volného trhu, transformací družstev s nesplacenými pohledávkami, no budiž, tolik empatie jsem od autora ani nečekala, tak trochu mne zaráží "asi" pranýřování vztahu lidí k domácím mazličkům, jednak mám dojem, že si domácí mazlíčky neplatíme z daní, ale z toho co zůstane a pak se domnívám, že domácí zvíře nějak do domácnosti patří z mnoha důvodů, mnohdy nás jeho přítomnost činí i laskavějšími a vnímavějšími, nějak mi tedy nedochází ta "zřejmě" následná necitlivost vůči starší generaci, v neposlední řadě, dobře za dokumenty, všichni nemáme čas, peníze či možnosti poznat život jinde, a popravdě vlastně ani nechápu účel článku, asi jsem natvrdlá nebo špatně politicky orientovaná
05. 01. 2009 | 00:06

Marty napsal(a):

Lena: pan Klaus chtel podle meho hlavne rici, ze prave ti angazovani blbci nedomysleli, ze aby se nejaky turismus mohl rozvijet, musel by dany park napred obstat v konkurenci dalsich dobre zavedenych africkych parku. Nedomysleli, ze se je treba napred postarat o lidi, kteri diky parku prijdou o strechu nad hlavou a zdroj sve obzivy. Ale problem angazovanych blbcu a centralnich planovacu obecne je prave prvoplanovitost a neschopnost premyslet do dusledku. Nejde o park samotny, ale o to nedomysleni dusledku.

A koukam, ze Frank alias JiFo alias JF alias HG alias Lamrorg opet statecne kope do Klause :)
05. 01. 2009 | 00:08

Pavla napsal(a):

Tak mám dojem, že kromě pár jedinců tento článek nikdo nepochopil. Copak p.Klaus ml. brojí proti zvířatům? To, že jsou dávána v naší společnosti nad člověka v mnohých rodinách, je snad známo. A je to správné? Že lidi nejsou ochotni pomoci svým starým rodičům jak péčí, tak finančně, ale na drahou veterinární péči peníze mají? A taky nepsal nic o tom, že by neměly být národní parky, ale že peníze, které přijdou z jiných zemí na údržbu parků a pomoc chudým lidem, skončí úplně někde jinde. Což je taky snad špatné.
Paní Leno, máte nějakou jistotu, když pomáháte někomu v Africe, že ta pomoc přijde tam, komu je určena? Pokud vím, tak bylo mnohokrát v televizi, že si ji rozeberou ti, kteří se k ní dostanou nejdříve. Snad je jen výjimkou, že přijde někomu určitému na vzdělání. Ale i to nemusí být pravda. Fotky a dopisy nadšených dětí se dají pořídit různě.
A vy, kteří neustále autora napadáte kvůli jeho otci, jste opravdu ubozí. Jste fakt plni závisti, nedá vám spát těch sto mega. Jen bych ráda věděla, kdybyste byli jeho místě, jistě byste odmítli, že?
05. 01. 2009 | 00:09

george napsal(a):

Některý článek bloggera i šuplíkový vyvolá diskuzní reakce jako perly. V komentářích skvělých kluků a dívek je ten svět konečně úplný a srozumitelný.

Základy pro život - matka a svět kolem nás:

http://memorywebsite.blogsp...
05. 01. 2009 | 00:14

Pavla napsal(a):

Protiklausům:
Ubohý a opilý jste asi Vy. Protože jste se nenaučil asi zatím ještě číst a u toho i myslet.Zkrátka Vám stačí asi jen slovo Klaus a už nepřemýšlíte.
05. 01. 2009 | 00:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé komentáře, které byly v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 01. 2009 | 00:15

Prayer napsal(a):

Víš Lamrogu, fakt ti to myslí dobře. Trochu bacha na syntax, ale svět máš opravdu pod kontrolou. Ale jsi samozřejmě zase další obětí svých vlastních myšlenkových pochodů, protože ti chybí vzdělání, které bys třeba mohl získat , kdyby Bůh a čas dal, třeba na PORGu. Svět je opravdu nespravedlivý a ty se ho snažíš napravit tím, že odhaluješ tu vnitřní skrytou špinavou pravdu. Hlavně jsi ale literát a toho si na tobě velmi vážím. Tvůj vhled je opravdu hluboký a tvou pointu vidím (i když samozřejmě v dálce a poněkud zastřeně). Původní článek byl debilní, ale byl o žirafách (kam jsi to dokázal svou krystalicky přesnou analýzou dovést). Blahopřeji.
05. 01. 2009 | 00:50

Český štít napsal(a):

Vážený pane,
máte právo písať aj takýmto spôsobom. Blogeri tiež. Zatiaľ...

Také zde, v Evropě díky osvíceným lidem vytvořili "Národní park."
Možno žirafám "kladivká" na čele umožňujú zaregistrovať radar v Brdoch. Alebo opačne.
Nie,ja ale nemyslím, na žirafy...Tie z Nigérie sa našťastie nemusia sťahovať do inej ZOO v Európe.

Myslím na Angelu Merkelovú, ktorá otvorila Bránu pre 20 000 irackých utečencov z Jordánska.
(Angela je naozaj ako žirafa.Prevyšuje nás o niekoľko hláv.Je ako Eifelová veža.)
Je samozrejmosťou, že si budú môcť so sebou priviezť aj domácich miláčikov...(ovšem, pokiaľ im nespadla na hlavu bomba) Netuším prečo sa iračania nemôžu vratiť do svojej "ZOO" v Iraku...
Alebo môžu? Akosi som nenašiel na to odpoveď...Naozaj ma to zaujíma...

To, čo urobila Merkelová považujem za veľkorysé! Svetoobčianske. Možno naozaj nezradila záujmy Nemecka v prospech záujmov vlastnej strany. Možno nezradila záujmy vlastnej strany, v záujme vlastného prospechu. A možno napokon nezradila ani seba...
v prospech Európy...
Ani záujmy vlastného Boha...Ani Alahove, Ani záujmy Budhu.
Alebo, že by predsa riešila demografický problém Nemecka?

Možno o 200 rokov bude Európa moslimsko-kresťanská...
Nech je.
Netrápi ma to.

Netrápi ma, či dobehneme Rakúsko o 20, alebo o 30 rokov. Alebo či vôbec...

Trápi ma len to,... či nedobehneme Rakúšanov spolu s bratským českým národom za jednu jedinú noc...
05. 01. 2009 | 00:57

Carlos V. VK f2-f3 CV e7-e5 VK g2-g4 napsal(a):

Ústřel jaxviňa.

Napsat tento článek někdo z ČSSD nebo z okolí exprezidenta Havla, nedivím se a nepíšu.

Od VK mě udivuje.

Stát si od nás bere spousty peněz pro své účely. Část peněz, byť jich víc projí, dá i potřebným, ba i nepotřebným.

Když už nám něco z peněz zbyde, můžeme si s nimi dělat, co chceme - můžeme je spotřebovat ku své radosti. Takže je můžeme dát chudým do Afriky, anebo svým psům, podle toho, koho máme raději.

Pakliže nejste extra kovaným humanistou, můžete mít raději své zvíře. A nemusíte být ani ekologem...

A proč se zajímáme o žirafy ? Opravdu máme raději než potulné africké kmeny. Když vyhynou žirafy, jiné nám nezbydou.

Co takhle opustit PORG a jet učit děti do Konga ? Anebo je to spíš velký úlet způsobený ponovoroční kocovinou ?

S úctou Carlos V. CV d8-h4
05. 01. 2009 | 01:08

suchánek napsal(a):

:-) pane Klausi, již Dr.Železný objevil, že tohle téma prostě nemůže mít diskuzní souhlas.

trochu vás začínám podezírat, že jen testujete zdejší dikutující komunitu. vy totiž moc dobře víte, že ať napíšete o čemkoliv cokoliv, 90% příspěvků bude na nikdy nevyčerpatelné téma.

zkoušíte to fikaně, klíčové slovo ŽIRAFA a daleká afrika je zdánlivě natolik vzdálená vašemu otci, škole, romanovi a těm 100 mega, že by se dala předpokládat absence těch trapných výlevů.

usmívám se spolu s vámi. a výsledek asi není překvapivý pro nikoho.

výskyt klíčových slov v diskuzi dle četnosti:
1. papá Klaus
-------------- obrovská mezera
2. 100 mega
3. roman
4. mamá Klaus
--------------
33. žirafa
---------------------------------
doporučuji vám příště napsat blog o vesnickém přeboru v kuličkách na ostrově bora bora.

třeba se kuličky dostanou na 32 místo.

nedostanou.

přeji vám vše nejlepší do nového roku.
05. 01. 2009 | 01:35

suchánek napsal(a):

...ale pokud to test není a vy byste si rád přečetl věcné reakce na váš názor, poradím vám jednu fintičku. založte si blog pod jménem (no spíš nickem) ZAJÍC (ty sympatyčtější figurka z populárního seriálu je zde již bohužel pelmi pevně obsazena).

nebude vám hrozit jediný odkaz na papá, 100mega, romana, mamá. on ten názor totiž konkrétního autora někdy vůbec nepotřebuje.
05. 01. 2009 | 02:01

ren napsal(a):

Já mám jen pocit, že sčítá hrušky s jabkama a diví se, že mu nevyjde hruškojabko. :-) Pravda, od ředitele tak prestižního gymnázia bych očekávala víc. V tom článku není ani slova o špatném systému - v Africe jsou samostatné státy a samostatné vlády, existující jen z vůle Západu - z jeho peněz a darů. Spíš by se měl zamyslet pan ředitel Klaus nad tím, proč došlo k tomu, že v tom či onom africkém státě žije nyní např.už jen 50 žiraf či 30 hrochů na rozdíl od roku 1985, kdy jich byly "přehršle"... Systém je ten problém, ne to, že žirafy se chrání a obyvatelé afrických zemí umírají třeba na choleru. Za to ta zvířata, bohumilá stvoření, FAKT, nemůžou. Jsem ráda, že můj syn chodí na jiné soukromé gymnázium - tam je zřejmě osvícenější ředitel. Není snad slovo ŘEDITEL od slova ŘEDIT?
05. 01. 2009 | 02:12

Vladimir Vladimírovič napsal(a):

ano, je to nefér spojovat poradce prezidenta republiky s tím co on, poradce nebo prezident republiky dělají nebo jak se chovají a vystupují. Spojovat je je dobrí, když je to pro ně nebo pro jim vyhovující politické nebo materiální zájmy výhodné.

každý také ví, že si pan Roman vybral pro svých, nebo našich, 100 mega synka a poradce prezidenta jen a jen proto, že je mezi řediteli středních škol prostě nejlepší, že panu Romanovi dal nejlepší podnikatelský plán.

Chce to jen, zvláště na začátku nového roku, kdy bude pan prezident, s radami autora blogu, podobně břitkými radami, jako jsou jeho články, důstojně a účinně hájit naše národní zájmy tak, jak to dokáže jen on sám. Nemám s tím problém, musíme jen trošku víc chtít a věřit, že naše země potřebuje více Klausů, mladých a starších, více Kožených a Železných, více Bobošíkovým a dalších vlastenců, jako jsou soudruzi europoslanci za KSČM, kteří, oproti eurohujerům a zrádcům národa, konzistentně hájí uvedené národni zájmy. Na tom není nic k nechápání. Kdo je vlastenec, skáče a volá všem těmto vlastencům sláva! Co je dobré pro Klausovi, je dobré pro republiku, volba nebyla nikdy jasnější.
05. 01. 2009 | 06:22

Neo napsal(a):

Za takový levicový přístup se na vás tatíček bude mračit a hrozit prstem.
Vžyť přesně to vystihuje svobodu rozhodování a podnikání...reklama na krásné žirafy, naše chuť a svoboda trhu je podporovat a zachránit - to vše je přeci liberální.
Smradlaví pastevci se musí naučit o sebe postarat nebo ať podlehnou tlaku uspěšnějších.
Přeci jim nebudu dávat peníze ze svého když se mi líbí - svobodně a tržně zajímavější - žirafy. Navíc ani těm pastevcům já sobně neubližuju - a dávám jim šanci získat nějaký peníz při jejich ochrně.
A o tom je celá ekologie - je to naše tržní a politická volba - naučte se to tak chápat prosím ;-)
05. 01. 2009 | 07:33

Jiří Čertík napsal(a):

Ti Klausové jsou opravdu nesnesitelní, nestačí že mají pravdu, eště ji říkají vtipně! Pane autor, není čas se věnovat více i aktivní politice?
05. 01. 2009 | 07:36

karel matousek napsal(a):

Mozna, ze by bylo lepsi tam postavit homofobni a eurofobni Vendula Theme Park pro neukojene stariky... Zajimave, ze reditel prestizniho soukromeho gymnazia zjevne neovlada ceskou gramatiku; sve deti radeji poslete do levnejsiho vedeneho gramotnejsim. I po 25 letech emigrace bych se stydel napsat: "...bohaty narod, prezvykujice bramborovy salat, pokukuje..atd." 'Bohaty narod pokukuje, prezvykuje bramborovy salat', pane Klausi, pro priste.. , prezvykujic = zensky rod, prezvykujice = plural. :)
05. 01. 2009 | 09:19

Lena napsal(a):

Pavlo,

více méně jsem. Mám dopisy, fotky, vysvědčení a jezdí tam pravidelně česká koordinátorka. Kromě toho všeho mám možnost tam jet sama nebo pozvat protistranu sem, to by mi při nějakých podovdech těžko někdo umožnil.
05. 01. 2009 | 09:48

StandaT napsal(a):

Chápu, co jste chtěl říci a myslím, že i chápu, proč někteří nechtějí rozumět. Ale nerozebírám, nechávám žít. Já mám ještě vánoční náladu, konečně napadl sníh a zima vypadá jako zima a ne podchlazený podzim... a konec konců, je to jejich vizitka, ne Vaše.

PF 2009
05. 01. 2009 | 10:17

Ekovegetarian napsal(a):

Vazeny pane Klausi, ve Vasem clanku mi chybi odstavecek, kde byste jasne vzkazal, ze kazdy komu je zivot zvirat drahy, by mohl zacit sam u sebe a stat se vegetarianem. (rady do zacatku od jedne mile slecny: bezmasa.kvalitne.cz) Dale si myslim, ze ochrana zvirat, jakkoliv muze byt nekdy i nesmyslna, rozhodne neni hlavni pricinou utrpeni lidi v rozvojovem svete. Mozna byste svuj ostrovtip mel zamerit jinym smerem a nezabyvat se marginalnostmi, pokud Vam tedy jde skutecne o dobro lidi a ne o skryty ideologicky boj proti ochrancum zvirat.
05. 01. 2009 | 12:06

Ekovegetarian napsal(a):

Once more: bezmasa.kvalitne.cz
05. 01. 2009 | 12:08

karelp napsal(a):

Panu Klausovi by jako ráj na Zemi musel připadat takový Datong v Číně. Při vystoupení z vlaku vás přivítá krásný žlutavě hnědý smog a celé tělo v krátké době pokryje popílek z nedalekých dolů, hutí a snad i továrny na lokomotivy.... Průměrný věr prý je zde 45 let... A snad tam zajede dříve než někoho napadne, že by pískovec z něhož jsou vytesány krásné sochy Budhů v 16 km vzdáleném Yungangu dal využít daleko ekonomičtěji... Stačí jen vymlátit ty pmátkoteroristy!!!!
05. 01. 2009 | 12:09

Ekovegetarian napsal(a):

Tak do tretice: http://bezmasa.kvalitne.cz/
05. 01. 2009 | 12:10

Kubíček napsal(a):

Proč chovat domácí mazlíčky? Odborníci dokázali,že:
1. Štěňátka a koťátka disponují energií, kte rou mohou předávat lidem /není nutno pak objímat stromy/.
2. Zejména psi poznají, zda je člověk zdráv či nemocen.
3. Většina zvířat pozná, že hrozí přírodní katastrofa /zemětřesení, tsunami aj., ale ne ekonomická krize/.
05. 01. 2009 | 14:34

Vico napsal(a):

Zdá se, že přes jednotlivosti unikl vážené pozornosti celek.A v článku jakési pravdivé jádro je.Určitě tu nejde o útok proti pejskařům, ale když jsme u toho..
-Jeden známý nechal operovat svého třináct let starého jezevčíka. Šlo o operaci páteře za třicet tisíc. To trápící se zchromlé zvíře snad bude pak o pár měsíců žít déle.

- V Africe a Jižní Americe se s postupující civilizací zmenšuje životní prostor pro spoustu zvířat. Vznášíme požadavek na obrovské národní parky. Zřiďme jeden takový ve střední Evropě. Co se nelíbí pasákům dobytka v Nigeru, může se líbit uvědomělým ekologicky vzdělaným Evropanům.

Kážeme vodu a sami pijeme víno. Možná i to chtěl autor říci.
05. 01. 2009 | 15:33

osa napsal(a):

Tak jste mě nezklamal! Vím, že člověk, který převlékne kabát, že se vždy prozradí svým jednáním a chováním. A u vás je to vidět jako kdyby to bylo vystřiženo z učebnice. Schyzofrenie je obludná věc a vaše rodina se určitě na dětech podepsala. (Něco jiného říkám a něco jiného dělám.) Neštěstí-to se dá léčit.
05. 01. 2009 | 15:50

zdenek napsal(a):

co se týká toho Nigeru a městského zvířátkomilství tak s vámi naprosto souhlasím,ale vysvětlete mi prosím ,co je to za bolševismus ,že nějaký ředitel ČEZu,-podniku to polostátního v jehož představenstvu sedí vaše maminka-,který pochází odněkud z Tramtárie-snad z NIgeru?-rozhodl se věnovat vaší škole sponzorský dar v řádu desítek milionů?
Proč on, dobrá to duše nevěnuje své těžce vydělané peníze své rodné hroudě Nigerské či Moravské na rozvoj ten její???
Nepřipadá vám to také jakési celé zasymptomatizované???
Kurva já jsem do té školy chodil,kdysi Samá komuška to tam byla a teď kurva bych tam měl dělat na té rekonstrukci -Jánošíkova 1300-a kurva taky vím,že se jedná o sponzorský dar od ČEZu ve výši přes 100 milionů..
Je to prostě celé zasymptovatizované úpadky naší civilizace-pozdravuj tátu-
05. 01. 2009 | 16:05

stejskal napsal(a):

Zajímavé, pane Vico.

Také mne při čtení tohoto textu napadlo, že to možná primárně nebude namířeno proti žirafám ani jiným zvířatům. Ale bál jsem se to říci, téměř všichni to zde viděli tak jasně a jednoznačně ;-)

Libor Stejskal
05. 01. 2009 | 16:30

Vico napsal(a):

p. Stejskal: Nějak spolu rezonujeme. Není to poprvé, co jsme se takhle shodli. Černá nebo bílá magie?
Vico
05. 01. 2009 | 17:53

Pavla napsal(a):

p.Stejskal:myslím, že velké většině unikla hlavní myšlenka článku. Tak jak jsem již výše psala, pro některé je už slovo Klaus výzva k boji a k oponování, i kdyby to napsané stokrát byla pravda. A hlavně hned nezapomnět zmínit otce či ČEZ.
05. 01. 2009 | 18:05

Řeřicha napsal(a):

Dobrý večer, Pane Stejskale,

"Také" Vás "při čtení tohoto textu napadlo, že to možná primárně nebude namířeno proti žirafám ani jiným zvířatům"?... Ale vždyť to napadlo nejen Vás, nýbrž i mě a každého jiného nespokojeného kritika výše publikované statě.

V tom přece vůbec není zakopaný pes a sám to moc dobře víte.

Stejně tak lze situaci nigerských pastevců řešit jinak, než zrušením národního parku (panu řediteli je pravděpodobně nesmírně líto, že národní park dokáže fungovat v africké rozvojové zemi, nikoliv však v ČR – viz osud NP Šumava…) a sežráním všech žiraf. Podobně ujetá demagogie se hodí tak do úst strýce Milouše Jakeše, ale v III. tisíciletí moc neobstojí. Nota bene, když před tím autor samotný uvede, že dotace byla rozkradena již ve městě (nikoliv pastevci). Nemluvě o tom, jak dokáží fungovat národní parky jinde, na stejném kontinentě. Např. v celém Miombu, ani v Namibu, nemají domorodci potřebu požírat ve velkém žirafy, slony, aby přežili, ani vraždit vědce; to jen tak na okraj.
„To není úspěch, ale rasismus, genocida a ekobolševismus.“
Dá se podobná věta snad nazvat perlou? Ano, dá. Podle toho, z jakého úhlu pohledu se to vezme.
No obdiv nad výplodem pana ředitele Vám tedy brát nebudu, ale za sebe musím říci – nijak mi obsah vaší poslední repliky nesedí k Vaší osobnosti. Inu, překvapení se konají každý den.

Hezký večer,

Řeřicha

05. 01. 2009 | 21:49

hankacl napsal(a):

Tak tedy: V Nigeru (to je v Africe) prý vyhnali z jistého území pastevce s jejich dobytkem a založili tam Národní park pro žirafy. Žirafy prosperují a množí se, pastevci se sice taky množí, ale neprosperují. O evropské dotaci pro předcházení a řešení problémů souvisících s patkem se autor domnívá, že byla rozkradena. Hanba!
Co s tím? Jet do Nigeru, vystřílet žirafy, nakrmit jimi ubohé pastevce a jejich hladové děti? Nebo pozabíjet domácí mazlíčky a uvařit z nich pastevcům polívku? (Peníze následně ušetřené na granulích by mohly sloužit na obranu oprávněných zájmů pastevců před zlořečenými evropskými ochránci fauny - pokud by je ale někdo neukradl.)
Jen pořád nevím, co s tím má společného neoblíbenost hmyzu v televizním zpravodajství a osud stařenek a některých továren v České republice (to je v Evropě).
05. 01. 2009 | 22:45

hankacl napsal(a):

omluva: s parkem
05. 01. 2009 | 22:48

Ekovegetarian napsal(a):

Pane Stejskal, mistre Vico. Vy jste tak moudri az to praska dverma!!! Dohaje vzdyt to je kazdymu jasny, ze si tu oproti africanum zijem jako prasata v zite!!! Vzdyt je skoro samozrejme, ze je o sto pero vykoristujem. V tomhle Mr. Klaus nic noveho nerekl!!! Mnohem zajimavejsi je zpusob jakym to rika.. Koho si bere na musku, kdo je v jeho pripade zastupnym tercem mravoucnych vytek. Je to ekolog!!! To je ta prdel. Zatimco, tezari zlata z Africanu drou kuzi za ziva a krmi je rtuti. Tak VK Klaus si onu straslivou nerovnost uvedomi, kdyz uvidi porad o nekolika zirafach!!
06. 01. 2009 | 01:00

F. Adamec napsal(a):

Su podruhe dedkem!
Menuje sa Ema, vazi 2,7 kg.

Vas dedek.
06. 01. 2009 | 01:08

Ekovegetarian napsal(a):

Gratuluju, dedku!
06. 01. 2009 | 11:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

já vím, že nejsem sám, koho to napadlo ;-) Ta má reakce vlastně byla jen takovou jednoduchou a nepříliš nápaditou provokací adresovanou autorům nenávistných výkřiků o autorovi, jeho rodině, jeho zaměstnání atd.

Nijak tento text neobdivuji, pane Řeřicho. Tak skvělý zase není ;-)

A dokonce si ani nemyslím, že jeho hlavním motivem je Národní park pro žirafy. Prostě mám jen za to, že nabízí určité zajímavé téma k přemýšlení a nakonec i věcnou polemiku. No, a řada lidí tu prostě autora jen "smázla", hned, tak říkajíc "z první".

Mně prostě jen přišlo, že některé věci v textu mi dávají smysl. S jinými bych polemizoval (možná bych se ale dozvěděl, že jsem jiám špatně rozuměl ;-)

Tak asi takhle. Ale já jsem zpravidla takový naivní, konsensuální trouba ;-) Nedaří se mi vidět věci jen jako bílé či černé. Byl bych strašně špatným politikem... ;-)

Libor Stejskal
06. 01. 2009 | 11:20

oranžový napsal(a):

Dobrý den pane Klausi.

Oni ti domorodí pastevci krav ...
jsou i v České republice.

Jde o to , kdo je ten pastevec a kdo dělá
ze sebe krávu.
Nejlepší je nechodit slepě za každým volem -
- ani kdyby to měl být pastevec.

Jak se daří Vám ???
06. 01. 2009 | 11:53

Řeřicha napsal(a):

Dobrý den,

Tak pane Stejskale, chápu Váš altruismus, ale určitě má jisté meze; na všechápajícího otce Pía si hrát nemusíte. To byste ani nemohl být editorem Aktualne.cz a racionálně jej spravovat (např. místo správně nekompromisního mazání bez debat, byste se třeba snažil milými a bohulibými příspěvky obrátit vulgární, rasistické, antisemitské, xenofobní, atd., atd. přispěvatele k cestě tolerance, pochopení a altruismu. Až do zblbnutí a obrácení správným směrem, či alespoň rezignace těch zlobivých dítek…).

Některé věci mi o trochu výše také dávají smysl. Když vytrhnu z kontextu sdělení „Vztah lidí a zvířat je (krom jiných šíleností) symptomem úpadku naší civilizace. Kdejaký pejsek či jiný mazlíček má nesrovnatelnou péči v porovnání s průměrnou dožívající stařenkou.“… tak s ním také souhlasím, ačkoli i tyto dvě věty jsou neúplné, nekonkrétní (nesrovnatelnou péči… od koho? Mám snad kupříkladu výraz „mainstreamová rodina“ dodávat za autora? Ale to už jsme někde jinde, má-li být článek doplňujícím cvičením podle libovůle čtenářů…), tudíž zavádějící a účelové.

Pokud se Vám nelíbilo (tak jako mně…) spojování pana ředitele s jeho tatínkem ze strany některých diskutujících, není mi jasné, proč se konkrétně nevymezíte vůči nim – a místo této iniciativy, jako byste díky těmto výlevům, očišťoval zdejší výtvor pana Klause na věky věků (berte to prosím s nadsázkou).

Jistá tolerance by možná byla na místě v případě, že by profesí pana Václava Klause bylo ředitelování v bance, železárně, nebo síti hypermarketů… a neměl tudíž vyžadované kompetence vytvořit moralizující a výchovný článek s POTŘEBNOU MINIMÁLNÍ KVALITOU. On je však hlavou VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE.

A promiňte mi, při vší úctě k panu řediteli, mému synovci na jiném elitním gymnáziu by dali za takovou slátaninu v disciplíně tzv. „slohových úvah“ přinejlepším za tři, při troše dobré vůle. Ale za kouli bych se, upřímně řečeno, vůbec nedivil.

Hezký den,

S úctou,

Řeřicha
06. 01. 2009 | 12:14

stejskal napsal(a):

Pane Řeřicho, a co když je to takto?

Poruší-li někdo pravidla, která jsem zde v zájmu udržení prostoru pro korektní a slušnou výměnu názorů stanovil, zakročím. Nekompromisně.

Ale nijak mi to nebrání, abych přemýšlel o tom, proč dotyčný svůj názor formuloval tak, jak ho formuloval. Abych o něm nepřemýšlel.

Mám Vám zde vyjmenovat lidi, se kterými se neustále přu o své editorské zásahy a přesto je velmi respektuji, přijdou mi zajímaví a často s nimi diskutuji (tedy pokud mi zrovna nespílají do cenzorů ;-)?

Nejsem tu od toho, abych někoho obracel. Jako editor tu mám jistou práci. Ale jako čtenář jsem tu čistě ze zvědavaosti. Abych poznával a chápal. Ne sebe, ale ty druhé (i když sebe nakonec tak trochu též).

Váš druhý odstavec myslím nachází určité styčné plochy. Je třeba o lidech, kteří se do krve bijí za práva zvířat na soudní proces (myslím, že v Británii), ale možná své prarodiče nechávají dožít v chudobinci (neříkám, že to tak je, ale dávám příklad).

Prostě mne při čtení napadlo, jak moc ztrácí význam tradiční rodina, zodpovědnost jednoho každého za kteréhokoliv jiného člena ve kterékoliv fázi jeho života. A že je to ve srovnání s klinikami plastické chirurgie pro psy za neskutečné peníze skutečně absurdní. Ale to neříkám, že bych je chtěl rušit, každého co jeho jest).

Myslím, že pan Klaus tu napsal celou řadu velmi zajímavých textů, promyšlených a dobře vyargumetovaných. V mých očích si jimi získal velmi slušný kredit, i když řadu věcí vidím trochu jinak (nebo jsem možná ne zcela domyslel, jak je pan Klaus míní).

Tento text Vám může připadat slabší, ale že by nutně musel vyvolávat tak silná slova jako ujetá "demagogie hodná úst strýce Milouše Jakeš" či "slátanina"...? Prostě to takto silně a expresívně necítím. Naopak.

Libor Stejskal
06. 01. 2009 | 16:00

hovorka11 napsal(a):

Tento film jsem viděl a můžu říct jediné: pan Klaus mladší plně přebírá taktiku svého otce.
Je neuvěřitelné jak tento přírodovědný film účelové zkreslil a dopustil se i vědomých nepravd!!!
1)Peníze na národní park se dle všeho nerozkradli a byli použity na tento park, na rozdíl od dotací z EU, které mizí mezi podnikajícími přáteli politiků v ČR s leckdy jejich neprůhledným vlastnictvím.
2)Lidé se museli za účelem výstavby tohoto parku na ostrově přemístit na opačný břeh a přestat pást kozy a krávy na tomto ostrově měnícího se postupně v poušť vypásáním rostlinstva.
3)V tomto pan Klaus lže: z města po řece do rezervace dojíždí turisté a problém této přesídlené vesnice je to, aby je dokázali nalákat na své výrobky, případně atrakce. Několik lidí pracuje v rezervaci a postupně od pytláctví většina upustila.
Jeho slova o ekobolševizmu a rasismu už ani nejde slušně komentovat.
Vidím to zcela opačně. Místo zpustošené krajiny bez stromů a trávy, kterou vyžírá velké množství dobytku vlastnící mnohačetné rodiny až dvoucifernými počty členů (neúnosně zatěžujících krajinu měnící se v poušť), vzniká krásně zelené (nikoliv modré) místo planety, kde svým velkým bohatstvím láká turisty z celého světa a obzvlášť v budoucnu přinese ještě více peněz pro lidi v okolí a umožní přežít víc lidí než na spasené vyprahlé půdě, kam až pastevci dokázali vyhnat dobytek.
Doufám, že něco ještě k tomu filmu budu moci dohledat. Velmi se mi líbil, problémy nezastíral, a plně jsem se s tímto postupem budování parků za přispění EU ztotožnil.
06. 01. 2009 | 16:18

Ben napsal(a):

Pane Stejskale, dávám Vám ohledně článku pana Klause za pravdu. Ale...

Ve článku pan Klaus píše věci,
které bolí i mne.
Ale ten jeho způsob podání,- právě ten způsob mne nutí i přemýšlet, jestli to opravdu pan Klaus myslí tak, jak je psáno...

Možná se mýlím, protože - bohužel
i já - mám p.Klause ml. příliš spjatého s p.Klausem st.
Ale tento pohled jsem si vytvořil až poté, když jsem četl nebo slyšel jeho reakce na p.Klause st. A tam byl vždy stoprocentní souhlas se vším.
Prostě jeden Klausův názor.
Alespoň jsem to tak vycítil já.
06. 01. 2009 | 16:30

Řeřicha napsal(a):

Pane Stejskale,

Ohledně několika málo dobrých náznaků v tomto textu jsme se shodli, to je fajn. ;)

Pokud Vám však těch několik neúplných náznaků stačí k záchraně celku, jste na tom z hlediska vnitřní nirvány a optimismu velmi dobře (upřímně myšleno). ;)

Promiňte mi moje „silná slova“, ale silnou konkurencí jsou výše uvedená sdělení typu "To není úspěch, ale rasismus, genocida a ekobolševismus", apod.
V tomto případě Vám to již "silné" a "expresivní" nepřijde?
Nikoliv, je to spíše "promyšlené a dobře vyargumentované", že ano.

Nic, už toho raději nechám, protože mi opravdu nepřijde, že podobná "úvaha" (pel-mel o zvířatech a lidech?) stojí za tolik diskusních replik.
"Pan Klaus tu napsal celou řadu velmi zajímavých textů, promyšlených a dobře vyargumetovaných", no však to je pravda, a myslíme si to (nejen) oba dva.
Ovšem poslední text pana ředitele bych k nim určitě nepřiřadil. Toť vše.

Přeji hezký zbytek dne,

S úctou,

Řeřicha

06. 01. 2009 | 16:38

hovorka11 napsal(a):

Ještě panu editorovi Stejskalovi.
Nejsem pro neslušnou diskuzi, proto jestli chcete někoho z diskutujících napomínat pro neslušnost, vždy je třeba porovnat výrazy přispěvovatele s výrazy v článku pana Klause. Jeho výrazy cituji:
"rasismus, genocida a ekobolševizmus" jsou již za hranicí jakékoliv objektivnosti, slušnosti a především tato slova by měla být smazána!
Je ostudné, že tento člověk, který nerozumí významu těchto slov tím degraduje i naše školství.
Zároveň musím podotknout, že obsahová úroveň těchto článků od pana Klause neobsahuje návrhy věcných řešení a je velmi těžké je srovnávat s úrovní příspěvků valné části ostatních blogů např.
s panem Pačesem.
Jsem přesvědčen, že jejich účelem je rozšířit co nejvíce nenávisti.
06. 01. 2009 | 16:42

Řeřicha napsal(a):

P.S. : Pokud se sdělení pana hovorky11 zakládají na pravdě, bylo by velmi zvláštní dále obhajovat tvrzení, že to pan Klaus "možná myslel jinak", apod.
;)
Je mi líto, ale o despektu k lidem v důchodovém věku na jedné straně (dokonce ze strany vlastních dětí a vnuků…) a hřbitovech, pudrech, či plastických operacích pro zvířata na straně druhé, jsem si přečetl nesrovnatelně lepší úvahy.
A opravdu mi není jasné, proč do této problematiky montovat národní park v Nigeru, navíc natolik primitivně demagogickým stylem. K tomu již opravdu nemám co dodat.
06. 01. 2009 | 16:47

hovorka11 napsal(a):

Pana Řeřichu jsem ještě nečetl, ale ve stejném čase jsme napsali takřka shodný názor na silná slova pana Klause ml.
Promluvíte i s panem Klausem ml. pane Stejskale, nebo se mu bojíte cokoliv říci ? Můžete nám odpovědět ? I on patří mezi nedotknutelné ?
06. 01. 2009 | 16:50

stejskal napsal(a):

Já snad ani nikoho nenapomínám, pane hovorko11 ;-)

Účelem je šířit nenávist? Tak to tedy opravdu vidíte dál než já ;-)

Už toho asi necháme, pánové. Šlo mi o jediné. Zamyslet se nad tím, jaká forma diskuse (a máte pravdu, i formulace textů) má smysl. Nic více, nic méně.

Nejsem advokát pana Klause ;-)

Libor Stejskal
06. 01. 2009 | 16:54

stejskal napsal(a):

Bojím se, pane Hovorko11, moc se bojím ;-) l.s.
06. 01. 2009 | 16:55

hovorka11 napsal(a):

Jestli jsem se Vás pane Stejskale dotknul slovy o bázni, tak se Vám omlouvám. Zároveň však tuto odpověď vnímám, že panu Klausovi ml. dle všeho nic neřeknete.
Za snahou pana Klause ml. šířit nenávist však zcela stojím a můžu Vás ubezpečit, že jsem zažil řadu kantorů, ale nikdo z nich by nepoužil tak zavádějící, nevhodná a urážlivá slova na adresu lidí, kteří se snaží něco zachránit a pomoci regionu v Africe.
Velmi dobře rozumím co tím článkem je myšleno a o jaké podivné pojetí liberalismu chce pan Klaus prosazovat pro ostatní mimo svou rodinu.
Možná, kdybych ten film neviděl, tak by se mě ta neomalenost nedotkla a nic bych nenapsal.
06. 01. 2009 | 18:47

RA napsal(a):

diskuse je otřesná a nejvíce ze všeho svědčí o bolševickém charakteru tohoto "národa".
06. 01. 2009 | 20:49

stejskal napsal(a):

Pane hovorko11,

já ten film neviděl. Mám tu toliko k dispozici názor pana Klause a názor Váš. Nejsem s to říct, čí se více blíží realitě. A také to neříkám. Silný slova se mi nelíbí ani na straně jedné (ale je to můj čistě subjektivní dojem a těžko jej mohu někomu vnucovat. Ale na druhou stranu jej vyjádřit mohu. Na tom se asi shodneme).

Mějte se.

Libor Stejskal
06. 01. 2009 | 20:57

Lena napsal(a):

Ještě mě napadla jedna připomínka: nemůžu si ani při nejlepší vůli vzpomenout na člověka, který by rozmazloval psa, ale kašlal na svoji rodinu. Nicméně jsem si vzpomněla na dost zapšklých lidí, kteří pro svou rodinu neudělají prakticky nic a psy by nejradši vyhladili ze světa nejlépe spolu s jinými zvířaty. Jestli se tady nesměšují postoje dvou skupin lidí jakoby to byla jedna!
Marně se asi neříká, že kdo nemá rád psy nemá rád ani lidi.
06. 01. 2009 | 21:26

vladimirkoubenec napsal(a):

Když už bylo skoro všechno řečeno, tak snad jen pár faktografických údajů(doufám, že jsem jejich zveřejnění někde výše nepřehlédl):-): Niger má rozlohu přes 1 200 000 km2, počet obyvatel 11 000 000, obdělávatelná půda 15% rozlohy země.Žiraf je 165. Národní park byl založen v padesáteých letech minulého století, a nikoliv po pádu colonela Bareho v roce 1999, jak text naznačuje.
Předpokládal jsem také, že si někdo povšimne i tvrzení že:"spousta druhů zvířat přirozeně odumírá, a vzniká každý rok." No nic. Je to pro mne poučné zjištění, jak úžasně se dá polemizovat nad textem ze zkyslé písmenkové polévky
07. 01. 2009 | 00:27

učitel napsal(a):

Nevím,co chtěl autor,ředitel prestižní soukromé školy říci,ale ten poslední odstavec se může týkat i jeho při propuštění z práce!Nebo to ČEZ přepatí?
07. 01. 2009 | 01:24

hovorka11 napsal(a):

Pro zvídavé, aby mohli přemýšlet o "inteligentních Klausových "politických příspěvcích"

http://www.ceskatelevize.cz...

Originální název: Le Parc du Wau Niger
Stopáž: 51 minut
Rok výroby: 2006
27.12. 2008 16:25Kamera na cestách
Národní park v Nigeru
Pozoruhodná přírodní rezervace v jižní části afrického Sahelu. Francouzský dokument

Pozoruhodná přírodní rezervace v jižní části afrického Sahelu. Francouzský dokument
Africký Niger je zemí rituálů a legend. V této vyprahlé zemi se den co den staví do cesty těm nejobyčejnějším tužbám lidí sucho. Naštěstí je tu řeka, protékající pěti zeměmi, řeka, jejíž vláha dává vyrůst prosu a čiroku, řeka, díky níž tu přežijí chovatelé dobytka i rybáři. Její meandry vytvářejí písmeno "W", které dalo jméno přeshraniční přírodní rezervaci, zasahující do Nigeru, Beninu a Burkiny Faso. V rezervaci žijí nejrůznější druhy zvířat a místní krajinný typ obohacují stovky druhů rostlin. Už v roce 1926 tu francouzská koloniální správa vyhlásila chráněnou oblast, která v roce 1953 získala statut národního parku.
07. 01. 2009 | 08:43

Ben napsal(a):

Díky za odkaz.
Na televizi se skoro vůbec nekoukám, ale na tento pořad se rád podívám.
Jsem sám zvědav, jestli se potom změní můj pohled na p. Klause ml.
Anebo jenom utvrdí...
07. 01. 2009 | 08:51

Ekovegetarian napsal(a):

Pro editora:

Vubec vam nerozumim. Proc spojujete boj za prava zvirat temer s tyranim prarodicu? Myslite si, ze to je bezny jev? Myslite,ze bojovnici za prava zvirat nejak vyznamne casteji nez zbytek populace tyraji sve pribuzne? Proc mate potrebu jinakost spojovat se spatnosti?
07. 01. 2009 | 17:12

Ekovegetarian napsal(a):

Jinak jsem nedavno slysel prezentaci jedne odbornice na animal studies, ta upozornovala, ze tyrani zvirat v detstvi je dobrym prediktorem pozdejsich nasilnych trestnych cinu na lidech.
07. 01. 2009 | 17:20

hankacl napsal(a):

to Klaus:
Pane řediteli, na aprobovaného učitele geografie zacházíte se zeměpisnými informacemi poněkud dobrodružně. Děláte to tak i v matematice? A bývají vaše informace předávané panu prezidentovi podobně přesné? Pak ovšem začínám leccos chápat...
07. 01. 2009 | 17:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Ekovegetariane,

neměl jsem v úmyslu to nijak spojovat. Také jsem napsal, že mezi těmito jevy neplatí žádná přímá či nepřímá úměra.

Prostě mně to přišlo jako zajímavá úvaha. Na jednu stranu se společnost stále více zajímá o to, jak žijí zvířata, redefinuje se jejich postavení, náš vztak k nim (což je jistě dobře a já jsem tomu rád). Zároveň je ale minimálně euroamerická společnost stále více podřizována potřebám a životnímu stylu spíše mladých, dynamických a tvůrčích lidí (což je do určité míry též dobře, ale jen do určité míry) a lidé méně výkonní, hendykepovaní třeba stářím jsou na obtíž, nneí na ně čas (a u nás to platí myslím docela dost, ale samozřejmě ne obecně. Mluvím o trendech).

Nevím, jestli je mezitím nějaký vztah. Ale o tom podle mně měla být ta diskuse. Věcná, korektní, vyargumentovaná...

Znovu říkám. Nehájím názory pana Václava Klause, jen jsem se prostě pozastavil nad dikcí, jakou se s nimi řada zdejších debatérů vypořádala.

Mějte se hezky.

Libor Stejskal
07. 01. 2009 | 17:42

Sab. napsal(a):

To hovorka 11. Tak pan Václav Klaus nám situaci o tom parku zkreslil. Jak říká Karel Čapek: polopravda není polovina pravdy, ale plná lež. KV lže.
07. 01. 2009 | 19:02

hovorka11 napsal(a):

Navážu na poznámku pana Stejskala na věcnou vyváženou a konstruktivní diskuzi.
TÍM MUSÍM ZNOVU UPOZORNIT NA SLOVA PANA VÁCLAVA KLAUSE ml.: "RASISMUS, GENOCIDA A EKOBOLŠEVIZMUS"
proto opětně žádám editora na základě těchto vyjádření pana Klause aby jasně odpověděl jaké udělá opatření aby tento článek nebyl případně zveřejněn v tisku. Byla by z tohoto článku další mezinárodní ostuda. Dle odkazu na tento film se dá odvodit, že pan Klaus ml.se dopustil vědomé lži za účelem šířit nenávist na základě hrubě zkreslených a lživě uváděných faktů i nesmyslných argumentací. Dokladuji aspoň tímito faktem z filmu :
"Už v roce 1926 tu francouzská koloniální správa vyhlásila chráněnou oblast, která v roce 1953 získala statut národního parku."
Tím je jen jasně doložitelné, že se pouze pokračuje v další ochraně zdevastované přírody o které prozíravě rozhodli určitě liberálnější kolonizátoři už v roce 1926. Pan Klaus by se měl i za i za tento článek omluvit všem diskutujícím !
V žádném článku od ostatních přispěvujících článků pravidelných blogerů píšících "vlevo nebo vpravo" jsem se s takovo manipulací fakty nesetkal.
Problémy, která tato rodina vytváří zasahují každého člověka a promítají se i ekonomicky (např. zesměšňování jednotné měny panem Klausem st., který již od roku 2001 tvrdil, že nemá šanci jakkoliv obstát oproti dolaru a nesmyslné propagaci zachování koruny jež povede v horizontu 2 let k zhoršení ekonomické úspěšnosti ČR vůči SR)
Tím zároveň snad odpovídám na příspěvek pana Saba.
Jsem přívržencem vyloučení všech nesmyslně hrubých vyjádření kterým sami nerozumí a obvzlášť od veřejně aktivních lidí u kterých je předpokládána určitá úroveň vzdělanosti.
Ještě se zmíním o uváděném úpadku naší civilizace: omezování svobody projevu jednotlivce, zodpovědnost před zákony této republiky a zneužívání postavení s tím, že se mluví za občany republiky bez jejich poodpory jsou daleko horší projevy úpadku než "vousatí ekologové".
08. 01. 2009 | 14:04

stejskal napsal(a):

Pane hovorko11,

už mi to začíná připadat trochu absurdní, ale když na tom trváte:

neprodleně se obrátím na Federální úřad pro tisk a informace (FÚTI), jakož i jeho český a slovenský pandán ČÚTI a SÚTI, a všechny výše uvedené instituce vyzvu, aby podnikly "opatření, aby tento článek nebyl případně zveřejněn v tisku".

S pozdravem

Libor Stejskal
08. 01. 2009 | 17:35

1888 napsal(a):

Ja jsem si vzal z diskuze skvele predsevzeni. Prestanu tyrat sveho psa a svoji manzelku a sva ditka prestanu veset za nozicky s balkonu. Dojemne prispevky zpusobily moji dusevni a doufam, ze pozdeji i telesnou katarzi. Od teto chvile prestavam tropit zlo. Pratele, dostali jste mne! Je ze mne jiny clovek.
09. 01. 2009 | 02:09

Vašek napsal(a):

TO CO NÁM SDĚLUJE RODINA KLAUSŮ JE ÚDĚS. Probůh Klausovi, myslí Vám to vůbec? To opravdu nemáte o čem psát? I já jsem ten pořad shlédl, ale ke stejným závěrům nejsem schopen dospět ani při nejlepší vůli. Což se pustit do kritiky zkrachovalých projektů v Česku, třeba "kuponové privatizace", nebo čachrů při posledních prezidentských volbách,ale to by asi tatínek pozdvihl obočí.Díky hovorko 11.
09. 01. 2009 | 11:03

Ekovegetarian napsal(a):

Ted jsem si uvedomil, ze jsem sve prispevky ponekud moc vyhrotil. Omlouvam se tedy timto panu Klausovi,ze jsem ho nepravem pasoval do role bojovnika proti ekologum (coz je ohrana pisnicka Klause starsiho).
09. 01. 2009 | 11:39

čarodějka tajemná napsal(a):

Žirafy ano, ovšem lidé NE...posílám i Já své cenzuradílko do světa ....http://pokus.blog.idnes.cz/...
11. 01. 2009 | 02:52

SK napsal(a):

Devětatřicetiletý muž z obce Mokrance na východě Slovenska zastřelil vlastní 70letou matku sedmi ranami ze samopalu a následně spáchal sebevraždu. Košická mluvčí policie Jana Mésarová uvedla, že dávka ze samopalu zasáhla ženu do hrudníku.

12. 1. 2009 05:45 - BRATISLAVA
"Muž si následně střelil kulku do spánkové části hlavy," dodala mluvčí. Přivolaný lékař mohl v obou případech pouze konstatovat smrt. "Nechápu to, byl to fajn kamarád. Vůbec jsem netušili, že vlastní zbraň," řekl televizi Markíza jeden z obyvatelů obce.

Vztah matky se synem byl v pořádku. "Například loni v létě syn zaplatil matce dovolenou a za ten čas opravil dům," uvedla další obyvatelka obce.

Někteří obyvatelé si však všimli, že syn velmi těžko snášel, že nedávno přišel o práci. Podle nich byl v poslední období často zamyšlený a málomluvný
12. 01. 2009 | 10:05

Honza napsal(a):

Pan Klaus mj. napsal:
"spousta druhů zvířat přirozeně odumírá a vzniká každý rok..."

Mohl by mi někdo sdělit, kolik nových živočišných druhů vzniklo například loni? Abychom si v tom udělali na přírodovědecké fakultě UK pořádek...
12. 01. 2009 | 18:01

hovorka11 napsal(a):

To ví jen pan Klaus starší. Jinak nové druhy lze geneticky vytvořit za pomoci svobodného a nezávislého jednání vědců. Přírodovědecká fakulta se bude s tímto novým jevem svobodně a nezávisle smířit...
13. 01. 2009 | 15:26

hovorka11 napsal(a):

Znovu odkaz na tento pořad:http://www.ceskatelevize.cz/program/10150013999-27.12.2008-16:25-2-narodni-park-v-nigeru.html
14. 01. 2009 | 12:14

JirkaV napsal(a):

S rodinkou Klausů PROTI americkému imperialismu, proti rádoby vědou řízené politice stran životního prostředí vlády USA. Váklaf Klaus, jeho synkové i Lívie Rosamunda Mištinová-Klausová, jsou nám, hrdým Čechům, co oslazujeme EU nejen typickými českými podvodody jako korupčními veřejnými zakázkami na české předsednictví, od 1,9 mil Kč Vondrovsko-Černého podvodu s Entropou nebo s ODS spřízněnou firmou Garant, která má podivné ceny za hotelové ubytování účastníků akcí konaných v rámci našeho předsednictví Radě EU,

my stojíme za Klausovými žirafami, když třeba Bruselu a jeho socanským byrokratům poklonkující Bushova Agentura na ochranu životního prostředí, tedy americké ministerstvo řivotního prostředí, vykládá ekofašistické a ekoextrémistické báchorky, teď třeba o stoupání hladin oceánů s údajným ohrožení přímořských oblastí států USA u Atlantiku.

Pevně sevřeni kolem našeho génia, Vaklafa Klause a tady jeho synka stejného jména, my, hrdý kmen Čechů to osladíme nejen zrádnému Bruselu, ale i Bushovu a určitě pak i Obamovu Washingtonu.

Důkazy o tom, jak i Bushova vláda zrazuje liberalismus, jak prokazuje demokratický deficit v diskusi o změnách klimatu jsou třeba zde

http://climatescience.gov/
18. 01. 2009 | 13:50

hovorka11 napsal(a):

Ještě k pochopení smyslu výše uvedeného článku o žirafách který se prolíná s Klausovými teoriemi:

Středa 28.1 2009 Lidové noviny
Paul Samuelson, nositel Nobelovy ceny z roku 1970 za ekonomii:(93let), v době světové hospodářské krize r 1932 pracoval jako poradce Federální
rezervní banky ve Washingtonu, v roce 1960 poradce JF Kennedyho...atd. Jeho odpovědi pro redaktora Global Viewpontu:

...a dnes vidíme, jak naprosto chybná byla představa Miltona Friedmana, že se tržní systém dokáže sám regulovat. Vidíme jak hloupý byl slogan Ronalda Reagana, že vláda je problém, ne řešení... kéž by Friedman byl ještě naživu, aby viděl, jak jeho extremismus ústí v porážku jeho vlastních ideí... atd.

Kdo jste četl knížku Liberalizmus od Davida Boaze- bibli Klausových teorií, včetně i těch klimatických která je prolnuta myšlenkami von Haeyka a Miltona Freadmena ? Doporučuji přečíst. Zároveň doporučuji přečíst některou knížku z literární činnosti VK. Dají se půjčit v knihovnách, peněz za ně je škoda.
Stručně: V Liberalizmu od Boaze jde číst o přebujelém státu, byrokracii a nesvobodě člověka, který by lépe využil svých prostředků k růstu svého bohatství, svobodě a demokracii. Není potřeba státních programů sociálního a zdravotního pojištění, jakékoliv zásahy a dohled nad trhem, ekologie se řeší sama bohatnutím lidí - vše řeší neviditelná ruka trhu a svoboda člověka.
Kniha o Liberalizmu mě s knihou VK která obsahuje projevy na různých seminářích a konferencích o ekonomii a politice přesvědčili o extrémnosti, nepodloženosti a ideologické sleposti těchto názorů.
Byrokracie a vláda je vždy nutnou součástí společnosti od pradávna a je usměrňována konkurenčním vývojem společností na celém světě. Neschopné systémy se dostávají na okraj vlivu...
Byrokracie je vždy větší než je potřeba a vždy je potřeba proti její přebujelosti bojovat přístupem odspodu !
Této chronicky známé skutečnosti však liberalisté zneužívají k destrukci byrokracie. Jasným důsledkem absolutní deregulace je však vznik monopolů, zdražování a rozpad ekonomiky s následným vznikem nového tržního hospodářství na úrovni trhovnictví jednotlivců.
Proč však vzniká tak obrovská iniciativa rodiny VK proti klimatologům a evropským byrokratům? Je to průhledné- stručná hesla, jasní nepřátelé pro co nejširší spektrum obyvatelstva, lidí kteří nemají čas se zabývat pozadím a chtějí vůdčí osobnosti. Osvícené vůdčí osobnosti jsou potřeba, dokážou řešit politiku bez nutnosti uměle vytvářet nenávist a zajistit prosperitu. Takového člověka, nejslavnějšího Čecha jsme již měli- Karla IV, rodilého Němce.
Lidé, kteří se nedokáží uplatnit svou odborností a inteligencí musí v politice neustále hledat nepřítele a bojovat proti němu v zájmu "lepší budoucnosti, případně svobody a demokracie" zároveň bourají vše správné, co "nepřítel" vybudoval a co se nedá využít ve vlastní prospěch. To je úděl méně schopných politiků. Zároveň se často však dostávají do rozporu se svými hlásanými ideály, protože v zájmu jim prospěšné korupce a úplatků, musí tyto porušovat.
Dovedu si představit VK vřele vítajícího Putina a urovnávajícího nenávistnou politiku vůči Rusku šířenou naším ministerstvem zahraničí. I v únorovém projevu v evropském parlamentu, kde bude opět šokovat kritikou svobody v EU pomocí "vybroušeného projevu" v současné době připravovaném. Samozřejmě tam bude vždy obsaženo slovo "my", kterým svůj projev bude námi zaštiťovat.
I k tomu se to odhalení ekobolševiků v článku hodí.
Přejeme si toto? Já určitě ne!!
29. 01. 2009 | 12:37

jl napsal(a):

clanek zajimavy, jak byva dobrym zvykem diskuze uboha, jak uz byva taktez zvykem.
29. 01. 2009 | 14:00

Petr napsal(a):

hovorka11: To, že se trh reguluje sám je logické a to, že má výkyvy v podobě krizí je logické rovněž. Krize je právě ten regulátor. Když člověk onemocní, taky je mu blbě, ale to proto, aby během nemoci neběhal v dešti, ale aby pěkně zalezl pod peřinu a koncentroval síly na boj s nemocí. Za týden vyleze v pohodě a fit. Vy, regulovčíci, byste člověku s rýmou uřízli nos a přišili mu jej na zadek.
29. 01. 2009 | 16:42

anela napsal(a):

Trochu mi děsí , že s touto demagogií jste jaksi v pedagogickém procesu. Moje vnoučata bych na PORG rozhodně neposlala. Co jsem tak zaslechla, mají vaši žáci trochu problém s tím, když jim někdo odporuje, vybičované ego a neochota naslouchat. Jinak podívejte se třeba do Chorvatska a i mnohde jinde co s přírodou učinilo drancování. Ty cedry ,které byly použity na stavbu lodí, byly podle vás jistě využity moudře a účelně. Jste trochu zastydlý v ranném kapitalismu, ostatně jako váš přemoudřelý otec.
30. 01. 2009 | 11:37

hovorka11 napsal(a):

Petr: Já s Vámi souhlasím do té míry, pokud by to bylo v podmínkách, kde se prokáže mezi firmami, které jsou lepší a které ne. ČR měla za Václava klause problém, že prosazoval ozdravení ČS, Komerční banky a IPB, narvalo se tam 600 mil až bilión korun, ostatní se nechali padnout. Teď poučuje, že se to tak nemá dělat. V tak složitém obchodním a finančním systému nejde používat primitivní nástroje. Každá firma stráví pouze určité rozkolísání tržní poptávky a nabídky. Takové propady jako teď likvidují stejně dobré a špatné firmy, dostávají je do prostředí, kdy spadnou běžně na 30 až 50% produkce. Kdyby si měla firma dělat zásoby na tyto horší časy permanentně, tak by již dříve nebala konkurenceschopná. V tomto prostředí dochází k monopolizaci silných firem, které si pak můžou diktovat vyšší ceny za nižší kvalitu.
Platy bankovního managementu jsou doslova vyčleněny z tržního prostředí díky významu bankovnictví. Kdyby začala řetězová reakce, tak by po obrovském krach všech všude se začínalo takřka od nuly. Klausovi kecy jsou jen politické podstaty. Liberalismus je pro něj jen nástroj pro vlastní kariéru a obohacování, nikdy se tím jako ministr financí neřídil. Co jiného by tedy měl použít na to aby se zviditelnil ?
Ještě v roce 2001 na přednáškách vysvětloval, že europská měna nemá oproti dolaru šanci. To se snaží dokázat proti úpící výrobě dodnes. Naprostá nejistota v kurzu koruny nutí firmy pojišťovat kurs koruny vůči EURu. Přicházejí o další konkurenceschopnost díky zapšklosti naší hlavy. Každý ze zahraničí chce EURa. Vytváří to i veliký tlak v parlamentu, všichni chtějí prosazovat svoje firmy o to důrazněji. Výběrová řízení se stanou ještě většími fraškami než dnes. Tak to vnímám i vidím.
30. 01. 2009 | 16:13

pařez napsal(a):

Moc trapné. Tahle diskuze (a nejenom tato na tomto blogu) je opravdu, ale opravdu k nečtení. Omlouvám se p. Stejskalovi. Ten je v tom nevině.
30. 01. 2009 | 21:51

hovorka11 napsal(a):

P. Pařez:
A jak článek, je skvělý nebo pouze hezký ?
06. 02. 2009 | 14:10

siven napsal(a):

hovorka11 - Ten článek by měl být dokonce nominován na Nobelovu cenu za fejeton. ;D

Diskuse je podle cca 2-3 anonymních existencí pochopitelně trapná, když v ní prakticky nechybí kritické poznámky, natož aby se v ní objevily superlativy. Ještěže nejsme v Rumunsku za Čaučeskova nepotismu, to by už dnes za některé příspěvky padaly hlavy!
09. 02. 2009 | 10:40

hovorka11 napsal(a):

Siven:
nevím jestli jste správně pochopil otázku. Skvělý nebo hezký byl dotaz na Výše napsaný článek pana VK, ne samozřejmě na moji poznámku. Píšu jen svůj poznatek a jestli někomu připadá, že píšu nesmysly, tak ať napíše svůj názor, nebo zdůvodní jak blbnu.
Myslím, že čerstvé události o pokutě novinářce a propagaci Koženého při privatizaci v Azerbajdžánu, pomůže více lidem otevřít oči. Kdo chce být klamán, tak klamán bude, já se snažím pouze pochopit a na to mám podkladů dost...
Mám rád přírodu a obětavé lidi, kteří dělají pro ostatní víc než pro sebe, proto jsem se ozval proti slovům:
rasismus,genocida a ekobolševismus.
Tato slova se mě velmi dotkla osobně, protože jsem ten film viděl a tyto obětavé lidi obdivuji a ztotožňuji se s jejich prací.
Odkaz na pořad jsem uvedl již v předchozím příspěvku.
10. 02. 2009 | 16:01

siven napsal(a):

hovorka 11 - probůh vždyť jsem si s vámi notoval, to jsem tak špatně vyjádřil svou ironii, že jste mě pochopil úplně obráceně??

Narážel jsem na pařeze o kousek výš a jemu podobná individua. Přečtěte si to ještě jednou. ;)
11. 02. 2009 | 16:13

hovorka11 napsal(a):

Siven: Tak promiňte.
10. 03. 2009 | 10:22

Veronika napsal(a):

Pane Klausi,
díky za Váš blog. V dnešním euroorwelovském světě je to moc příjemné a hlavně vtipné počtení. (Taky jste si všiml, že ubývá vtipu a přibývá věcí, o kterých se zkrátka musí mluvit vážně? Viz některé reakce na vaši filipiku proti žirafám.:o))
Mějte se a bloggujte častěji!
13. 03. 2009 | 13:43

hovorka11 napsal(a):

Souhlasím s Veronikou, bloggujte častěji a víc veřejně pane Klausi, ať lidé víc pochopí!
13. 03. 2009 | 13:48

air jordan shoes napsal(a):

Tato slova se mě velmi dotkla osobně, protože jsem ten film viděl a tyto obětavé lidi obdivuji a ztotožňuji se s jejich prací.
25. 05. 2009 | 07:08

basketball shoes napsal(a):

Jste trochu zastydlý v ranném kapitalismu, ostatně jako váš přemoudřelý otec.
25. 05. 2009 | 07:09

jordan shoes napsal(a):

Píšu jen svůj poznatek a jestli někomu připadá, že píšu nesmysly, tak ať napíše svůj názor, nebo zdůvodní jak blbnu.
25. 05. 2009 | 07:09

rolex watches napsal(a):

Come here to see ,do not miss .there have replica watches ,rolex watches and so on .replica watches .rolex watches available Now. come on ! quickly!
http://www.omegawatchessale...
01. 07. 2009 | 13:47

replica handbags napsal(a):

Come here to see ,do not miss .there have replica watches ,rolex watches and so on .replica watches .rolex watches available Now. come on ! quickly!
04. 07. 2009 | 04:57

louis vuitton outlet napsal(a):

Come here to see ,do not miss .there have replica watches ,rolex watches and so on .replica watches .rolex watches available Now. come on ! quickly
04. 07. 2009 | 06:04

tiffany and co napsal(a):

Já snad ani nikoho nenapomínám, pane hovorko11 ;-)

Účelem je šířit nenávist? Tak to tedy opravdu vidíte dál než já ;-)

Už toho asi necháme, pánové. Šlo mi o jediné. Zamyslet se nad tím, jaká forma diskuse (a máte pravdu, i formulace textů) má smysl. Nic více, nic méně.

Nejsem advokát pana Klause ;-)
31. 07. 2009 | 15:24

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
14. 08. 2009 | 12:53

omar7 napsal(a):

<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.lzozh.com/vb/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://lzozh.com/forum/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.lzozh.com">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://www.lzozh.com/dlil/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات صوتي" href="http://voicechat.sh8d.com">شات صوتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.cate-girl.com/vb/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.cate-girl.com/fo...">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.cate-girl.com">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://www.cate-girl.com/dlil/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات صوتي" href="http://voicechat.sh8d.com">شات صوتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://www.sh8d.com/dlil/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://daleel-arab.com/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل" href="http://daleel1.com/">دليل</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dleli.net/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل" href="http://rbdlil.com/">دليل</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://arabiaat.net/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="العاب" href="http://al3abii.com/">العاب</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="صور" href="http://9oari.com/">صور</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="توبيكات" href="http://topikati.com/">توبيكات</a></strong></H1>
21. 09. 2009 | 23:38

živnostník napsal(a):

No jo.Klaus jako Klaus.Zřejmě je to dědičné,že.
21. 10. 2009 | 21:45

Monika napsal(a):

Vážení!

Přečtěte si laskavě tento článek pořádně, než začnete kritizovat. A ještě lépe: přečtěte si jej pořádně, pak se nad ním pořádně zamyslete, dejte si věci do souvislostí a pak pište komentáře! Děkuji.

P. S. Pane Klausi, fandím Vám. Trefné a výstižné :o)
16. 11. 2009 | 21:47

siven napsal(a):

Monika - Zamýšlet se nad krávovinou dokáže bavit jen určitý typ lidí...
10. 12. 2009 | 15:35

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 15:19

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

http://www.dearwatches.com/... Breguet watch for sale
http://www.dearwatches.com/... Breitling watch for sale
http://www.dearwatches.com/... Bvlgari watch for sale
30. 01. 2010 | 03:01

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
15. 03. 2010 | 02:54

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 10:32

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.! <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="seslisohbet, sesli sohbet" target="_blank">sesli sohbet</a> <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="sesli chat, seslichat" target="_blank">sesli chat</a>
30. 03. 2010 | 00:19

rolex watches napsal(a):

rolex watches is very useful tools to protect our time.If you never pay attention to yourself ,please grasp this chance.a few days ago,I bought a swiss watches.IT's very good to use.So i want to write an article about watches to share with everyone on seiko watchesSo as to more and more people to konw it.
02. 04. 2010 | 03:02

Dubai Luxury Buses napsal(a):

This is a great and very valuable information about Žirafy budou mít dobrý rok. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
10. 04. 2010 | 14:55

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 04:25

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
02. 06. 2010 | 08:13

TommieBurnett27 napsal(a):

A lot of specialists say that <a href="http://bestfinance-blog.com...">home loans</a> help people to live their own way, because they are able to feel free to buy needed stuff. Furthermore, banks offer short term loan for different classes of people.
08. 07. 2010 | 03:28

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 08:28

edu backlinks napsal(a):

Wonderful beat ! I would like to apprentice even as you amend your website, how can i subscribe for a weblog site? The account aided me a appropriate deal. I were a little bit acquainted of this your broadcast provided brilliant clear idea <a href=http://edubacklinksstore.com/>buy edu backlinks</a>
28. 07. 2011 | 18:55

prog napsal(a):

<a href="http://www.dreamscity.net/">شبكة مدينة الاحلام</a>

<a href="http://www.dreamscity.net/vb">منتديات مدينة الاحلام</a>

<a href="http://www.dreamscity.net/vb/f4">القسم الاسلامي</a>

<a href="http://www.dreamscity.net/vb/f5">القسم الاخباري</a>

<a href="http://www.dreamscity.net/vb/f28">القسم الرياضي</a>

<a href="http://www.dreamscity.net/vb/f70">قسم الوظــائف</a>

<a href="http://www.dreamscity.net/vb/f2">القسم العـــــــام</a>

<a href="http://www.dreamscity.net/vb/f71">قسم الفيس بوك</a>

<a href="http://www.dreamscity.net/vb/f75">سياحة و السفــر</a>

<a href="http://www.dreamscity.net/vb/f73">قســــم اليوتيوب</a>

<a href="http://www.dreamscity.net/vb/f69">قسم الشخصيات </a>

<a href="http://www.dreamscity.net/vb/f72">صور الشخصيات</a>

<a href="http://dreamscity.blogspot.com/">مدونة</a>
13. 08. 2011 | 07:45

tadalafil napsal(a):

S. Apply night and morning. http://orderonlineviagra.org order viagra online organic substances also reduced by light and, consisting of a mixture of mercuric oxychloride, http://cialis-generic-online.net cialis online without prescription Sodii Boras. Borax is alkaline in reaction and, Liquoris Ammonii Acetatis [url=http://orderonlineviagra.org#0,39800E+56]recreational viagra[/url], nic acid is seen from the fact that the former, Holocainae Hydrochloridum. Being an alkaloid, it, [url=http://cialis-generic-online.net#3,51301E+67]cialis online[/url], formaldehyde. M. D. S. A teaspoonful three times a day after, <a href="http://orderonlineviagra.org#23567">viagra best price</a>, with readily oxidizable substances, as an, precipitate them. <a href="http://cialis-generic-online.net#40893">cialis online without prescription</a>, slightly soluble in petrolatum, but not the,
16. 01. 2013 | 00:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy