Páni Kalousek a Kubera zase manipulují.

18. 11. 2012 | 20:35
Přečteno 4906 krát
Ministr Kalousek a senátor Kubera se v dnešních televizních debatách vyjádřili k demonstraci 17. listopadu na Václavském náměstí. Pan Kalousek uvedl, že „některé nevládní organizace podle něj 17. listopad zneužily. Volání po změně systému právě o 17. listopadu považuji za nestoudné“. Pan senátor tomu dodal korunu, když uvedl, že „Trošku mě děsily ty tři dámy, které mi připomínaly jiné výročí, a to výročí starší - studentských demonstrací v roce 1939. Když se podívám na dokumentární filmy o nástupu Adolfa Hitlera k moci, tak v prvních řadách byly vždy tyto fanatické ženy, které tam křičely Heil Hitler,“
Protože jsem byl u příprav všech demonstrací, které se uskutečnily v rámci spojenectví „Stop vládě“, mohu věrohodně prohlásit, že nikdo si nepřeje změnu demokratického systému ani „návrat ke komunistickému centralismu“ jak to nazval ministr Kalousek. Je to cílená manipulace, která má občany znejistět a snažit se je přesvědčit, že všechny ty iniciativy touží po zvratu současného systému. To je samozřejmě nesmysl.
Zásadní otázkou je, zda občané považují současnou vládu a její činy za legitimní. To není snaha o změnu systému, ale snaha o změnu stylu vládnutí, a to je zásadní rozdíl. Stačí si položit pár otázek a hned je zřejmé o co jde. Je opravdu legitimní, že vláda se opírá o podporu strany, která neprošla volbami? Obdobný problém tady byl v roce 1998 při vzniku Unie svobody. Tehdy se však všechny demokratické strany dohodly na předčasných volbách. Je legitimní přehlasovat nejtěsnější většinou veto prezidenta v důchodové reformě, když nejen drtivá většina občanů je proti, ale i řada odborníků? Je legitimní postupně privatizovat veřejný sektor, když většina občanů s tím nesouhlasí a denně pociťuje důsledky těchto kroků?
O způsobu vládnutí uvedu jednu zkušenost. Při projednávání sociální reformy ministerstvo financí trvalo na tom, že náklady na reformu budou 5,3 mld. Kč, což je nepřijatelné. Na připomínkovém řízení zástupkyně ministerstva trvala na tomto čísle. Pan náměstek Šiška uvedl, že věc má dojednanou s náměstkem ministra financí. Když úřednice nedala pokoj, pan Šiška jí něco pošeptal do ucha a od té doby úřednice z ministerstva financí už nepromluvila. Vláda prosadila svou přes odpor prakticky všech zúčastněných.
Nedávno prohlásil předseda nejvyššího správního soudu, že stát není schopen dodržovat vlastní zákony. To svědčí o postupném rozpadu struktur. Vymahatelnost práva ohrožuje nejen jednotlivce, ale i podnikatelské subjekty. Jestliže se občan nedomůže svého práva tak ztrácí část svojí svobody! Jsou vymýšleny nesmyslné elektronické evidence o občanech, které opět zmenšují svobodu jednotlivce. Důležité pro realizátory těchto projektů je, že z veřejných prostředků se napakují podivní podnikatelé, kteří se přisáli na stát a vymýšlejí jeden sledovací systém za druhým.
Proto si myslím, že občanské iniciativy nezneužily výročí 17. listopadu, ale využily jej k tomu, aby ukázaly na problémy, které ve společnosti jsou. Tento den je dnem boje za svobodu a demokracii. Svoboda a demokracie však není jednou daná, musí se pořád vyvíjet a obnovovat. Mezi základní atribut demokracie patří nepochybně dialog mezi vládnoucí mocí a občany, které zpravidla zastupují různé iniciativy. Tento dialog dnes velmi často chybí.
Na závěr ještě několik slov k růstu moci komunistů. Na manifestaci jsem také viděl vlajky se srpem a kladivem. Jako pořadatelé jsme hlasitě řekli, že tito lidé k nám nepatří, což média vůbec neuvedla. Vládní strany by měly důkladně analyzovat, proč rostou volební preference komunistů. Určitě to není hlouposti občanů. Každý čin má svoje důsledky, každá akce vyvolá reakci. Současný rozpad státních struktur, neschopnost komunikace nutně vyvolává preferování jiných uskupení. Pan Kalousek i pan Kubera by si měli uvědomit, že dehonestováním občanských iniciativ, které jsou schopny dialogu, jen posilují extrémistické síly.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

tak je pravda, že pár lidí se tam sešlo a trošku tento nejvýznamnější státní svátek zneužili, ale nehrotil bych to. Hrstka křiklounů provolávající sovětská komunistická hesla nemůže překazit poklidné prožití svátku , zapálení svíček a položení květin obětem vražedného komunistického režimu
18. 11. 2012 | 20:55

český maloměšťák napsal(a):

Fašisti dneška - pokud jste si ráčil všimnout, pane Krása...rádi ukazují na druhé a straší jejich názory a vizemi. Důvod je jednoduchý - odvrácejí tím pozornost od sebe a od toho co skutečně dělají.
Fašismus má korupci vkomponovanou ve svém skeletu...korupce je páteří fašistickým způsobem ovládaného státu. V podstatě je pak jedno, zda jsou fašisté u moci formálně...například přes nějakou organizaci typu politické strany - anebo stát ovládají díky tomu, že pomocí vydírání, podplácení, korumpování...ovládnou isntituce státu a lidi v nich.
Demokracie coby metoda vládnutí skrze hledání souhlasu je jimi redukována na cosi sice demokracii připomínajícího...ale v podstatě jde jen o stín demokracie.
Stín sice mnohdy krásný, barevný, pompezní...ale přece jenom jde o artefakt z Hádovy říše.

Napsal jste to dobře.
Ale stejně počítejte s tím, že se zde odehraje klasický mač - mezi těmi, kdo milují bolševismus s fašismus...a mezi těmi normálními.
I pár bláznů se jistě najde.
I mrtvých - bytostí z Hádovy říše.
18. 11. 2012 | 21:02

Petr B. napsal(a):

Kubera je miláček Teplic.
I Topolánek lidem před volbami 2010 prozradil, že VV jsou blízké ODS a že se s ní po volbách spojí. Tak jak by mohly být kroky této vlády nelegitimní? Jsou snad ti lidé, co volili VV nesvéprávní?
18. 11. 2012 | 21:02

český maloměšťák napsal(a):

apendix
Kubera je podle mě jeden z těch mrtvých...
18. 11. 2012 | 21:04

bohorodičko vyžeň putina napsal(a):

Kapitalistickou společnost je třeba budovat a její struktury a majetky postupně převádět do schopných rukou a kont pánů Janoušků,Ritigů,Bakalů,Komárků a Kellnerů. Pan Kožený je toho času bohužel v cizině ,ale je nutno dodat,že si náš režim neviditelné ruky trhu nějakými komunisty Krásy a fanatickými levicovými ženami rozvracet nedáme.
18. 11. 2012 | 21:05

Honza napsal(a):

... jenom by mne zajímalo, koho ještě Kalousek může svými výroky: na... at, znepokojit, přesvědčit, ...
... jinak dobrá blog
18. 11. 2012 | 21:07

Viola napsal(a):

Když jsem vás pane Kráso viděla na demonstraci, měla jsem chuť vás pohladit.
18. 11. 2012 | 21:08

smutný napsal(a):

VV to hrály na obě strany, nebyl by pro ně tudíž problém jít do vlády s ČSSD. A co voliči ODS a TOP09, ti jsou svéprávní když navíc bylo zřejmé co už ODS a Kalousek "dokázali"??
18. 11. 2012 | 21:10

zdenekbrom napsal(a):

Tady se zas někdo naučil cizí slovo - fašismus - a neví, co to znamená.
18. 11. 2012 | 21:10

martin_ka napsal(a):

i 17.11.1989 to začalo pár křiklounama.....a navíc do dnes není jasné jak to tenkrát vlastně bylo
18. 11. 2012 | 21:23

český maloměšťák napsal(a):

zdenekbrom
Wiki píše :
"...The term fascismo is derived from the Latin word fasces. The fasces, which consisted of a bundle of rods that were tied around an axe, was an ancient Roman symbol of the authority of the civic magistrate. They were carried by his lictors and could be used for corporal and capital punishment at his command. The word fascismo also relates to political organizations in Italy known as fasci, groups similar to guilds or syndicates.

The symbolism of the fasces suggested strength through unity: a single rod is easily broken, while the bundle is difficult to break.[19] Similar symbols were developed by different fascist movements. For example the Falange symbol is five arrows joined together by a yoke..."

A tak má slovo fašismus širší významy, než který žákům vysvětluje český učitel na např. italských realiích.
Ostatně spusťte - jste prý ve vysvětlovaních a popisech velmi věcný a přesný.
18. 11. 2012 | 21:26

zdenekbrom napsal(a):

český maloměšťák:

Předpokládám tedy, že jste stoupencem krajního výkladu pojmu, který podala Kominterna.
18. 11. 2012 | 21:30

jozka napsal(a):

Hele, neo, mohl bys priblizit ta "sovetska komunisticka hesla"?
18. 11. 2012 | 21:39

český maloměšťák napsal(a):

zdenekbrom
Nikolivěk, jsem stoupencem širšího ale zároveň i původního pojetí /sekera a kolem ní svazek prutů/, které se opírá o etymologii slova fašismus , tak jak bylo užíváno v antickém Římě.

Ostatně o takových jako jste vy psal už klasik ekonomie :

„Nejefektivnějším způsobem, jak přinutit lidi přijmout nějaké hodnoty, je přesvědčit je, že jsou to stejné hodnoty, které vždycky uznávali, nebo přinejmenším ti nejlepší z nich, které ale nebyly dříve správně chápány nebo doceňovány. … Nejefektivnější technikou, jak dosáhnout tohoto cíle, je používat stará slova a změnit jejich význam. Jen málo vlastností totalitních režimů je ve stejný okamžik pro náhodného pozorovatele tak matoucích a zároveň tak charakteristických pro celé intelektuální klima režimu, jako naprostá zvrácenost jazyka, změna významu slov, kterými nové režimy vyjadřují své myšlenky. … Jak tento proces postupně pokračuje, celý jazyk se je vydrancován, slova se stanou prázdnými schránkami zbavenými jakéhokoliv pevného významu, stejně schopných označovat jednu věc jako její protiklad, a jsou používána výhradně kvůli emocionálním spojením, která si stále ještě uchovala”.

Tak spusťe, pane Brome. Jsem jedno oko.
Nebo jste si opět přišel jen plivnout ?

Kominternu neznám - to je vaše manželka ?
Kominterna Bromová...to je hezké jméno.
Kdy mívá svátek - na svatého Dyndy ? Anebo 7. listopadu ??
18. 11. 2012 | 21:40

zdenekbrom napsal(a):

český maloměšťák:

Když už citujete, uvádějte zdroj. V dobré společnosti to bývá zvykem. Navíc citace nemá s fašismem nic společného.

Pojem fašismus je dnes tak opotřebovaný, že se dá použít na cokoli. Nejlépe jako nadávka, protože po válce byl nacismus zaměněn za fašismus.

Osobně interpretuji fašismus ve spojitosti s italským fašismem.

Plivnout jsem si nepřišel. Pouze mám dojem, že hážete slovy, o kterých nic nevíte.

Byl bych rád, kdybyste z toho moji manželku vynechal.
18. 11. 2012 | 21:49

oranžáda obecná napsal(a):

no jo, zase pár odborářů pořvávalo, v čele s Duškem a bolševikem (příštím senátorem ČSSD) Zavadilem.... to už je takový čeký kolorit... že tam byli komanči ? Ano, byli, všichni do jednoho...
18. 11. 2012 | 21:59

Nuba napsal(a):

Zápisky z cesty na Václavák

Tak jsme si taky vyjeli. A nebyli jsme naštěstí úplně sami. Samozřejmě, že náměstí nebylo našlapané jako zjara. To snad nikdo ani nečekal. Jednak z toho důvodu, že odbory neorganizovaly dopravu a také proto, že se to zvednutí na jaře nechalo hodně dlouho ležet. A bude to nějakou dobu zase trvat, než se lidé přesvědčí, že se opravdu tímto způsobem dá něco změnit. Prozatím to tak nevypadá.

Jeli jsme brzy, chtěli jsme se podívat i na ty diskusní panely. Poslechli jsme si Jakuba Patočku, co říkal, to sedělo. Potom tam s ním od 11 hod. byl nějaký sociolog, jméno mi vypadlo, ten se mi zdál na takovouto akci příliš akademický, měl by si uvědomit, že není na přednášce na vysoké škole. No a byl tam s nimi i Exner, bývalý poslanec za komunisty, o které mám zafixovaný názor, že patří k tvrdému jádru komunistů. Tím pádem si myslím, že i když neříkal nic až tak radikálního, tak na akci k 17. listopadu, kde se připomíná právě i boj proti vládě této strany, tak mi jeho účast přijde jako nevhodná. Svědčí to o nedostatku sebereflexe, kterou oni ovšem opravdu nemají. Nakonec i to fanatické lpění na názvu strany. Tady docela chápu obavy, zda právě toto nevypovídá o tom, že číhají na satisfakci. A je to také důkazem , že se moc nezměnili. Ostatně míjela mě i soudružka Semelová.

V dalším panelu hovořila Ilona Švihlíková zvláště o důchodové reformě a církevních restitucích, jako tunelu na naše peníze. A řekla tam jednu myšlenku, která mi, naivnímu prosťáčkovi, pořád vrtá v hlavě. Že totiž ten propad, který v HDP u nás zaznamenáváme a je větší než v okolních státech, tak ten že není způsoben pouze neschopností ekonomického "experta" Kalouska nastavit optimálně daňový systém a jeho politikou tupých škrtů, které ekonomiku dusí a k čemuž přispívá i absence prorůstových opatření, ale že je to záměr. To mě jako člověka, který se odmítá zabývat konspiracemi postrašilo. Protože však Ilonu Švihlíkovou považuji za mimořádně fundovanou, tak mě to na druhou stranu nutí zamyslet se, zda na tom není něco pravdy. Tvrdila totiž to, že Kalousek v čele vlády se svým přívěškem Nečasem za pasem dělají všechno pro to, aby ty výsledky tak špatné byly a oni mohli říkat občanům: Nejsou na nic peníze, přece to všichni vidíte, projedli jste to, tak si to musíte zaplatit na dřevo. Platit musíte ve zdravotnictví, školství a taky do těch soukromých fondů na ty důchody. Vidíte přece, jak velký je deficit na důchodovém účtu. Kde nic není ani smrt nebere. A říkala, že to je příprava na postupnou privatizaci úplně všeho. Jak říkám, dostala jsem docela pecku mezi oči a musím se zamyslet, zda to nemůže být pravda, protože téhle vládě se nedá věřit vůbec nic. Nakonec, co se děje, to většina těch nezaslepených vidí.
pokrač.
18. 11. 2012 | 22:13

Nuba napsal(a):

No ale dál. Potom následovala hlavní tribuna. Přemisťovali jsme se z jednoho místa na druhé, abychom toho viděli víc a taky proto, že tam během těch panelů od 11 hodiny řádil ten zřejmě ne úplně normální taxikář Ponert, měl tam svoje auto s reproduktory nadoraz a pokoušel se jako obvykle narušovat, že skoro nic nebylo slyšet. Nakonec byl policií na žádost pořadatelů odtažen. Byly tam okolo toho nějaké potyčky, měl za sebou pár agresivních mladíků, zřejmě nějaké ty oholené a vyhulené hlavy. Když ale začala ta hlavní část, tak se do toho pustili znovu od Muzea přeřvávačka pokračovala. Ale to zase tak nevadilo, něco slyšet bylo a nakonec to, co říkali, jak paní Švihlíková, tak pánové Zavadil, Středula a Krása, je celkem notoricky známé a nedálo se s tím nesouhlasit. Jen drobná poznámka k vedení odborů, pana Zavadila bych vyměnila za Středulu, není tak, s prominutím, humpolácký. Vystoupení to byla razantní, na moji květomluvu možná někdy až příliš, ale lidé tam přece nepřišli pro to, aby si recitovali básničky o lásce, ale aby vyjádřili svoji naštvanost s neúnosnou situací. Vystoupil tam i zástupce studentského hnutí z Kanady, který popisoval průběh jejich stávek, které nakonec vedly k pozitivní změně. Takže ono to zřejmě jde.

Po skončení akce jsme se přesunuli na Národní třídu, tam mluvil např. Petr Uhl o antikomunismu, který je zneužíván pravicí. Také třeba i zástupce Romů, jen takový drobný postřeh, když řekl, že i Romové chtějí každý den pracovat, tak se všichni kolem mě, co jsem zahlédla, pod vousy usmívali. Svůj nároz hlavně na restituce vyjádřila i paní Procházková. Vyzvala přítomné, aby hned v pondělí poslali na Hrad prezidentovi doporučený dopis se žádostí o vetování církevních restitucí. Mám obavu, že by to pan prezident i rád udělal, ale pod tlakem ulice to přece nepřichází v úvahu, že. Hlavní myšlenka u tohoto památníku byla ta, že se lidé cítí podvedeni, že když před 23 lety zvonili klíči tak měli o něco jiné představy o demokracii a že demokracie vypadá jinak. Ne jako nadvláda mocných a bohatých, kteří se snaží zprivatizovat stát a svůj mandát si nechají potvrdit jednou za 4 roky ve volbách. Demokracie je diskuse se společností. A ta se nekoná. Nakonec hlasování v noci ze 7. na 8. listopadu, kdy se podařilo převahou jednoho nebo dvou hlasů převálcovat opozici a schválit zákony, které nemají podporu a ještě k tomu za pomoci lidí odsouzených za korupci, to už je opravdu moc.

Ještě jsem si tam podala ruku s předsedou Sobotkou, byl tam i Jiří Dienstbier, pozdravila jsem i pana Václava Krásu, to bylo v KFC, kde jsme se krmili jakýmsi blivajzem. A byla tam i řada dalších lidí, které jako venkovanka mohu zřít (zřím tě - Avatar :)) pouze v telce. Tedy pár jedinců bych raději vidět nechtěla, co se ale dá dělat, zneužití demokracie se úplně zabránit nedá, nakonec co jiného dělají strany vládní koalice ? A ještě se snaží vypadat jako spása národa, proboha ! Viz. Kalouskova víra v to, že je historie zhodnotí kladně. Je to opravdu optimista.

Počítám s tím, že tuto akci bude hodnotit každý trošku jinak, po svém. Myslím si, že kdyby měly demonstrace sloužit pouze jako jakýsi ventil frustrace, tak smysl nemají. Bohužel, naše společnost je skutečně hodně rozdělená, když jsem zmínila překvapení nad konspirační myšlenkou Ilony Švihlíkové, tak přidám další, totiž že i ta nezdravá atomizace společnosti, ty mediální tlampače podporující myšlenky dravého neoliberalismu a neustálé soutěže každého s každým, tak i toto může dobře posloužit záměrům o další rozklad a rozkradení státu. Bohužel se obávám , že to mohou být už i změny nevratné nebo těžce napravitelné. Stavění proti sobě celých skupin obyvatel, mladých proti starým, bohatých proti chudým, zdravých proti nemocných, vede k tomu, že nikdo už nevěří nikomu, společnost je z velké části paralyzovaná, apatická, dezorientovaná. A v tom se rejdí nejlépe.

A na závěr si půjčím slova pana Krásy, že bych byla také ráda, abych žila ve státě, který by byl přátelský ke všem občanům. V poslední době se však tváří čím dál tím víc jako jejich nepřítel.
18. 11. 2012 | 22:13

český maloměšťák napsal(a):

zdenekbrom
Takže vy cosi melete o tom, že nevím, co znamená slovo " fašismus" abyste pak přišel s vskutku origálním pohledem na věc...a sice, že vy osobně jej pojímáte jako italský fašismus.... což je ale právě že to úzké pojmutí významu slova (a je pak jedno zda kominternovské či bromovské úzké vysvětlení významu)

To vy jste mě spojil s Kominternou - což je celkem primitivní a podlý propagandistický fígl /podsunutí , cejch, vytvoření asociačního spojení.../.
A tak já taky. /manželka Kominterna Bromová/.
Trochu užeji, osobněji a příměji - to je pravda... ale alespoň ne tak zbaběle, potměšile a hnusně - ta jako vy.
Ale v podstatě oko za oko a zub za zub.

P.S. Myslím si, že to nevíte vy. Ale to je jedno ...do mozku vám nevlezu a vy si stejně budete mlít stále tu svou ...
Navíc nemíním prudit blogera. Takže konec vysílání...

Hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den....
18. 11. 2012 | 22:25

český maloměšťák napsal(a):

Nuba
Nevím, jestli jde o záměr...ale Mafie obvykle jedná podle plánu a má jasnou vizi.
Ad hoc jedná pouze když je nutné zkorigovat průběh přesně stanovených procesů, nebo když potřebuje někoho odstranit./
A není nad to, když se sníží cena aktiv - ty se pak kupují za babku.
Takže žádná konspirace - zcela normální záměr prosadit zájmy.

Protest nevedl k žádnému konkrétnímu výstupu - o síle takové, kterou měl k aktualně k dispozici. Byl tak ve svém efektu velmi rozpačitý.
18. 11. 2012 | 22:31

český maloměšťák napsal(a):

Ještě k tomu zdroji .
Zkuste hádat.
Kdo je dnes již klasikem ekonomické vědy.
Napovím - není to Hájek.

Ostatně učitel by neměl být ani líný (natož podlý či hloupý).... mohl by si tak dát kousek řetězce textu do políčka "vyhledávat"...a najít si to sám.
Odhaduji to tak na půl minuty mentálního výkonu - ne moc náročného.

Citace předchozí pak byla uvedena slovy " Wiki píše".
Wiki pak není ani moje...ani vaše žena.
Ale to jistě víte sám, že ?
18. 11. 2012 | 22:36

Ing. N. napsal(a):

Bývalá disidentka, spisovatelka Lenka Procházková, vyzývá občany, aby posílali prezidentu republiky DOPORUČENÉ dopisy s výzvou, aby vetoval zákon o církevních restitucích. Odeslání dopisu spěchá, je třeba tak učinit nejpozději v úterý 20.11.2012.

Adresa:
Kancelář prezidenta republiky
Pražský hrad
119 08 Praha 1
18. 11. 2012 | 22:37

hubsch napsal(a):

Podle pana Krásy když většina lidí něco chce musí se menšina podrobit.
Takže většina chce zavézt trest smrti i nadíle - Kráso kdy zahájíš popravy až se dostaneš s odborovými bossy k moci?

Krása uvádí : "Jsou vymýšleny nesmyslné elektronické evidence o občanech, které opět zmenšují svobodu jednotlivce."

Na jednu stranu Krása chce tučné dávky, ale na drohou nechce, aby si o tom vedl stát záznamy?
18. 11. 2012 | 23:00

S.Š. napsal(a):

Dobrý večer, paní Nubo, díky, napsala jste to moc hezky, Váš raport mám jako doplněk vlkovy zprávy na Kose.
Nad příkopy vykopanými mezi různými částmi společnosti se, po pravdě, zamýšlím stále častěji (naposled právě dnes u vlka). A čím dál víc jsem přesvědčena, že jde o rozdělování nejen umělé, ale především cílené. Celkem dost se to povedlo, lidé tento záměr většinově neprohlédli, řekla bych, že vzpamatovávat se pomalu a se značným zpožděním začínají snad až v poslední době. Vymyšlené to ale nebylo vůbec špatně. Nepřátelé se špatně dávají dohromady, to je jistá věc ... :-)
Já jsem, paní Nubo, letos absentovala, neboť nejsem doma, tím více děkuji za Váš obsáhlý referát.
S pozdravem
Sylva Šauerová
18. 11. 2012 | 23:45

David napsal(a):

"...Mezi základní atribut demokracie patří nepochybně dialog mezi vládnoucí mocí a občany, které zpravidla zastupují různé iniciativy. Tento dialog dnes velmi často chybí...."

--------------------------------------------------------------------------------

Právě neschopnost vést konstruktivní dialog s oponenty a silový způsob vládnutí je tou hlavní příčinou současného katastrofálního stavu.

Tato arogantní vláda od samého počátku vše prosazovala silou 118 hlasů. Ve stylu - říkejte si co chcete, my si stejně uděláme co chceme.

Chorobně silná ega Kalouska, Drábka, Nečase, ale i Bárty způsobily, že síla 118 hlasů se postupně rozpadla na pochybnou 101, kdy klíčové církevní restituce a důchodovou reformu protlačili rozdílem jednoho hlasu, a to ještě poslancem nepravomocně odsouzeným za korupci. To už je vrchol sprostoty a drzosti!!!

Kdybychom už před rokem udělali

časově neomezenou generální stávku

s blokací příjezdových cest do velkých měst,

tak jsme se mohli zbavit této vlády darebáků,

a tak ušetřit stovky miliard, které nás budou stát další pokusy "šíleného chemika", jeho další tupé škrty, podivné církevní restituce, zvoraná důchodová reforma a další prohrané arbitráže.

Prostě časově neomezená generální stávka, která by přinutila vládu k demisi, by nás vyšla podstatně, podstatně levněji.

-------------------------------------

"...Volání po změně systému právě o 17. listopadu považuji za nestoudné“...."

-------------------------------------

Já to vůbec za nestoudné nepovažuji.

Po socialismu je v troskách i kapitalismus!

Proto to chce urychlenou změnu tohoto přímo NESTOUDNÉHO systému!!!

Dnes už je naprosto jasné, že je nutné co nejdříve začít hledat tzv. "Třetí cestu".
19. 11. 2012 | 00:06

nestranný napsal(a):

Ad hubsch:Odjakživa se menšina musí podrobit.To by jinak mohl kdejaký kašpar prohlašovat:já jsem tem nej a všichni mě budete poslouchat.No a všech 20% blláznů.
kteří provozují rektální turistiku dnešním velkozlodějům se bude muset podřídit
té většině slušných.Dříve nebo později k tomu dojde.Slušní lidé nechtěli komunisty,ale také nechtěli,aby pár samozvaných zlodějů rozkradlo a zplundrovalo naši zem.
19. 11. 2012 | 00:12

Jarin napsal(a):

Obyčejní voliči už přišli na to, že pravicoví komunisti to vedou od desíti k pěti, tak proč to nepustit těm rudým komunistům, za kterých vlastně nebylo až tak zle a hlavně byly sociální jistoty.
19. 11. 2012 | 00:13

L.K. napsal(a):

S.Š. napsal(a): "Nad příkopy vykopanými mezi různými částmi společnosti se, po pravdě, zamýšlím stále častěji (naposled právě dnes u vlka). A čím dál víc jsem přesvědčena, že jde o rozdělování nejen umělé, ale především cílené." ...napsala S.Š. nedlouho po brutální čistce, kterou se středový fanatik vlk zbavil slušných diskutérů se sympatiemi k levici. Takový malinkatý hulvátský příkop pro ty, kdo nekývali jednosměrně.
19. 11. 2012 | 00:30

S.Š. napsal(a):

L.K. :
Tak slušní diskutéři se sympatiemi k levici říkáte ? :-) Slušní diskutující to rozhodně nebyli a levicovým fórem Kosa zástává i nadále, taková je naprosto převažující skladba debatního kroužku.
Co se na Kose událo ? Z vlkovy stránky se stávala postupně žumpa, podobná té, která je v zásadě všude a byla by i na aktualne.cz, kdyby nebylo zásahů administrátora. Otázka je, jak takovému problému čelit, neumíme-li spolu diskutovat, to už zde ale bylo bezpočtukrát probráno. Vlk otevřel, zavřel a znovu otevřel debaty s tím, že si nepřeje, aby jeho stránku navštěvovali lidé, kteří tam chodili v zásadě jenom útočit, a mám pocit, že těchto pár jednotlivců dokonce vyjmenoval. Dál poznamenal, že agresivní pisatele bude i v budoucnu mazat tak rychle, jak toho bude mocen. Nic proti jeho postupu nemám, ba naopak, podporuji jej.
19. 11. 2012 | 00:51

Josef K. napsal(a):

zdenekbrom, č.m.
Zdenku Brome, pokud vím, jste učitel. Aspoň mám ten pocit. Pak ovšem představujete ten typ učitele, který v civilizovaných zemích skoro vymřel. Totiž představujete ideologického pracovníka moci, státu. Už dlouho sleduji, že jste se uhnízdil v oficiálních stereotypech a dnes ještě navíc plácáte ze zoufalství.
Moderní školství je poněkud jiné.
Č.M. přesně definoval odkud vzniklo slovo fašismus, tedy česky hezky od "fasciklu" (a svazek byl symbolem úřední moci), od určité formy byrokratické vlády. Pokud Vám jeho vysvětlení připadá nemístné, pak , bohužel, přicházíte s nějakým podivně konzervativně progresivním, tedy poněkud směšným novým výkladem. Jinak ani marxisté, ani komunisté název nevymysleli.
Lituji Vás, až se Vaši žáci vzdálí do světa, nebudou o Vás smýšlet v dobrém, aspoň ne ti, kteří nenasají Váš mirgorodský přístup k faktům.
19. 11. 2012 | 01:07

mb napsal(a):

Nuba umí:

Hlavní myšlenka u tohoto památníku byla ta, že se lidé cítí podvedeni, že když před 23 lety zvonili klíči tak měli o něco jiné představy o demokracii a že demokracie vypadá jinak. Ne jako nadvláda mocných a bohatých, kteří se snaží zprivatizovat stát a svůj mandát si nechají potvrdit jednou za 4 roky ve volbách. Demokracie je diskuse se společností. A ta se nekoná. Nakonec hlasování v noci ze 7. na 8. listopadu, kdy se podařilo převahou jednoho nebo dvou hlasů převálcovat opozici a schválit zákony, které nemají podporu a ještě k tomu za pomoci lidí odsouzených za korupci, to už je opravdu moc.

Bohužel, naše společnost je skutečně hodně rozdělená, když jsem zmínila překvapení nad konspirační myšlenkou Ilony Švihlíkové, tak přidám další, totiž že i ta nezdravá atomizace společnosti, ty mediální tlampače podporující myšlenky dravého neoliberalismu a neustálé soutěže každého s každým, tak i toto může dobře posloužit záměrům o další rozklad a rozkradení státu. Bohužel se obávám , že to mohou být už i změny nevratné nebo těžce napravitelné. Stavění proti sobě celých skupin obyvatel, mladých proti starým, bohatých proti chudým, zdravých proti nemocných, vede k tomu, že nikdo už nevěří nikomu, společnost je z velké části paralyzovaná, apatická, dezorientovaná. A v tom se rejdí nejlépe.

// sš, byla jste na debatě liška bursík ? //

zatim zdravím ...
19. 11. 2012 | 01:44

L.K. napsal(a):

S.Š - Nejste vy přímo vlk osobně? Lžete stejně jako on. Pravda je, že jediné žumpoidní útoky produkoval sám - pokud vím, nic zatím nemazal (tady lžete znovu), takže není problém zpětně se podívat, kdo provokoval a kdo na jeho výpady reagoval trpělivě a slušně. A ano, vlk jmenoval, ale nějak nebyl schopen uvést důkazy, že by se kdokoliv čímkoliv provinil (stejně tak ani vy). Sám naopak urážek vyprodukoval tolik, že přispívat nyní "na Kosu" je opravdu nechutná vizitka.
19. 11. 2012 | 01:46

S.Š. napsal(a):

Ano, pane L.K., to je přece o mně dostatečně známo, lžu, kudy chodím, to je jasná věc. :-)
Soudím, že v debatě tohoto typu není možné pokračovat, mluví z Vás zjitřené emoce. Mějte se hezky.
19. 11. 2012 | 02:23

Rosťa Vild napsal(a):

Demonstraci v Praze jsem sledoval v televizi, pak jsem vyrazil do Ostravy, kterou mám blíže a kde demonstrace probíhala až od 17.00. V Ostravě demonstrace nebyla tak početná jako v Praze a projevy byli obdobné, a to je hlavní problém. Mluvilo se o tom co bylo, ale ne o tom co to znamená pro budoucnost této země.
V této diskuzi proběhla výtka k p. Krásovi, že chce pobírat tučné dávky bez kontroly státu, což mohl napsat jen někdo, kdo buďto dávky v životě nepobíral nebo je zpracován médii a nepoužívá mozek k vlastnímu myšlení.Protože lidé, kteří pobírají různé dávky moc dobře vědí, kolik formulářů musí vyplnit, kolik dat se o nich nasbírá a uloží do počítačů. Tolik k té neopodstatněné výtce.
Média tvrdí, že rómové zneužívají dávky, místo aby řekli, že rómové pobírají všechny dávky na který mají nárok ze zákona, navíc to byl stát, kdo zneužil situaci kolem rómů ke kolektivnímu trestu všech. Na základě této problematiky byla sociální záchranná síť okleštěna natolik, že v současné době jakékoliv její zatížení o zhruba 10% povede k jejímu zhroucení a chtě nechtě budou muset nastoupit na pomoc občanské iniciativy nebo soukromé subjekty jako je to např. v Řecku, kde neexistuje státní podpora v nezaměstnanosti, o tu se tam starají právě soukromé subjekty a občanské iniciativy.
ad 1) situace kolem rómů stát zneužil k okleštění záchranné sociální sítě a připravil ji na brzkou privatizaci, takovým způsobem, že v současné době záchranná sociální síť nebude schopna pružně reagovat na situaci prudkého nárůstu nezaměstnaných.
Další problematikou jsou daně. Podniky jsou nejisté, hodně podniků si už zajistilo nebo zajišťuje přesun výroby do zahraničí, jako např. bývalý Asus v Ostravě stěhuje výrobu do Číny a do konce roku propustí 600 zaměstnanců ( v podstatě celou výrobu ) nebo podniky přecházejí do rukou zahraničních investorů, kde bude jen otázkou času, kdy bude výroba do zahraničí převedena.
ad 2) Přesun výroby do zahraničí a tím nárůst nezaměstnanosti a to obrovským tempem, tím pádem nižší výnos na daních a zatížení sociální záchranné sítě ( zde je vidět, že Kalouskovo zvyšování daní ekonomiku výrazně ničí, uvedl jsem pro příklad jen jeden podnik, ale do konce roku opustí ČR celkem 160 výrobních podniků, kde se propuštění týká od 150 do 1500 zaměstnanců podle velikosti podniku, zhruba 100 000 propuštěných do konce tohoto roku ) V současné době je nezaměstnaných odhadem 650 000, závěr si udělejte sami.
Příští rok má na náš trh vstoupit asi 30 obchodních řetězců, podnikajících hlavně v gastronomii, většinou amerických, několik britských a německých. Podotýkám, že se jedná o obchodní řetězce, nikoli výrobní, takže nebudou schopny absorbovat tolik nezaměstnaných, kolik by bylo potřeba, navíc se obávám, že se nebudou příliš zásobovat z naší domácí produkce a tímto se dostávám k církevním restitucím.
Na církev jsou vázány nejen objekty, ale především pozemky a naši zákonodárci usilují o to, aby převod církevních pozemků bylo prováděno bez daně. Ony zahraniční obchodní řetězce potřebují pozemky pro výstavbu svých objektů, už jen proto, že některé značky jsou spojeny i architekturou typickou pro svou značku, jako je třeba americký DaDDy's, prodávající hamburgry nonstop hlavně u výjezdů z dálnic.
ad 3) Současná ekonomika a zákony jsou vedeny tak, že výroba se stěhuje do zahraničí, její místo na našem trhu mají zaplnit zahraniční obchodní řetězce, prodávající na našem trhu zahraniční výrobky a dost pravděpodobně značná část řetězců vyroste na církevní půdě, která bude uvolněna díky církevním restitucím a to buď formou pronájmu ? nebo převedením pozemku bez daně zahraničním investorům.
Ať se na to dívám jakkoli, stále mi vychází, že pokud lidé budou vzpomínat na Nečasovu vládu, tak jako na vládu, která zcela zdevastovala sociální systém až na hranici kolapsu, terminátor Kalousek zcela zničil ekonomiku a MF spolu s církvemi rozprodal zemi zahraničním investorům a lidi vyučené v řemeslech dostal do pozice lidí, kteří budou pouze prodávat hamburgery. A nezlobte se na mě, já bych raději knedlo, vepřo zelo za rozumnou cenu nebo dobrou svíčkovou, což vzhledem ke krachujícím restauracím je dnes docela problém sehnat.
19. 11. 2012 | 05:38

reppop napsal(a):

Pane Krása,

není snad ani třeba psát obsáhlé komentáře. Každý kdo má fungující CNS a pamatuje aspoň jako postupebertální jedinec normalizační režim, si musel všimnout té nádherné shody mezi plivanci Husáka, Kojzara, Štěpána na jedné straně a teď Kalouska a Kubery. A ten jejich slovník bude samozřejmě tvrdnout tím víc, čím víc bude zřejmá nelegitimita jejich vládnutí. Tím se sami usvědčují.
Začal s tím jejich guru Klaus, jeho "rozeštvávači" je rovněž termín vypůjčený z normalizačního slovníku. Ale každý je svého štěstí strůjce: teď může dumat zda bude pro něj výhodnější vetovat nelegitimní zákony přijaté v "noci dlouhých prstů" a zařadí se po bok hnědásků nebo půjde s národem. Tak pane prognostiku a ekonome, jsem zvědavý jestli Vaše mozkové závity na ten propočet budou stačit.

PS: Ještě jsem zapomněl na jednoho antikomunistického bijce, kdysi horlivého studenta VUMLu, Přemka Sobotku, viz.:
http://www.parlamentnilisty.cz/profily/otazka.aspx?id=15506
"Slova o tom, že ODS je horší než KSČ tvrdě odmítám. Je to neznalé a emocionální hodnocení. Žijeme v parlamentní demokracii, kde občané vyjadřují svou vůli jak řídit stát ve volbách. Nikoliv na ulicích s hajlujícími odboráři, křiklouny, co chtějí své odpůrce věšet."

Bravo Přemku! To už není normalizace a Kojzar, to jsou léta padesátá a Urválek.
19. 11. 2012 | 06:42

reppop napsal(a):

PS: Myslím, že Milouš Jakeš se ve srovnání s Kalouskem a Kuberou projevil ve svém nezapomenutelném projevu o "kůlu v plotě" defacto jako velký filosof hledající aspoň odpověď na otázku proč mně nikdo nemá rád.
19. 11. 2012 | 06:48

Zdeněk Brom napsal(a):

Josef K.:

Koukám, že také o fašismu víte, že to je nadávka. Zabývat se Č.M. a jeho kopírováním nemá smysl.

Pokud byste totiž znal více, pak byste také věděl, že pro fašismus je charakteristický korporativismus. Zkuste si to slovo vyhledat.

Fašismus jako krajní výhonek zdivočelého kapitalismus definuje pouze Kominterna.
19. 11. 2012 | 07:10

Dan B napsal(a):

Kráso, nějak jste si udělal z té invalidity preofesi a je vás vidět na každém mítingu.
Za komančů byli invalidé co nejvíce začleněni do společnosti. KDO JEN TROCHU MOHL TAK PRACOVAL, dostal se do práce a také z práce, za přáteli a koníčky. Dnes si invalidé zvykli že na práci nesáhnou ale budou v médiích hodně citově vydírat.
Ubohé
19. 11. 2012 | 07:27

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Oba dva pravicoví demagogové předvedli svůj vztah k demokracii, a patrně když nemohou demonstrace zakázat, tak se snaží účastníky alespoň dehonestovat.

Zvláště hustý je Kubera, pravicový populista oslovující především nácky a další pravicové extrémisty, který se snaží házet na jiné to, co on sám reprezentuje.
19. 11. 2012 | 07:30

zemedelec napsal(a):

Pane Krása.
Výborně napsané.
Pane Rosťa Vild.05:38
Chválím a potvrzuji Vaše obavy.Naše dobré produkty odkoupí hlavně Německo a mi budeme jíst dovezený šunt.
19. 11. 2012 | 07:33

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Zdeněk Brom.
Nebudu se pouštět do vaší diskuse a jen poznámku.
Neoliberalismus je korporativismus, i když se ohání jinými hodnotami, ale ke korporativismu neochvějně spěje.

„Poslední rozdíl možná bude vypadat zvláštně: levice dnes rozumí trhům a úloze, již mohou a měly by v ekonomice hrát. Pro pravici, zejména v Americe, to neplatí. Nová pravice, zosobněná administrativou Bush-Cheney, je ve skutečnosti starým korporativismem v novém hávu.“
http://www.project-syndicate.org/commentary/stiglitz102/Czech

Nemusím vám snad hledat důkazy toho, že je česká pravicová politika propojená s byznysem a že pracuje v jeho zájmu?
19. 11. 2012 | 07:38

Občan napsal(a):

Pane Kráso,

Váš projev na demonstraci byl výborný.
Co se fašisty Kubery týče, já ho ignoruji. Tepličáci nechť si ho užijí, když si ho volí - příští rok mu dojde rezerva z rozprodeje obecního majetku a pak nastou exekutoři, protože město je zadlužené až po uši.

No a Kalousek?
Až zase bude někde pindat o konkurenceschopnosti, tak mu omlaťte o hlavu tuhle mapku - http://aktualne.centrum.cz/finance/grafika/2012/11/14/porovnani-vyse-sazby-dph-v-evrope/#utm_source=aktualne.centrum.cz&utm_medium=carousel

Podle ní totiž máme druhou nejvyšší DPH v Evropě, což nás z konkurenceschopnosti dokonale vyřazuje. Nepomohlo by ani znovuzadevení otroctví, protože i tak jsou náklady kvůli vysokému zdanění spotřeby příliš vysoké.
Nejvyšší má sice Dánsko, ale to ji kompenzuje jinak; a VELMI úspěšně.
Provoznímu chemikovi totiž nedochází, že SPOTŘEBA není jen to, co prochlastá ve sněmovně, ale VEŠKERÉ výrobní náklady. Takže nezdražuje občanům, ale především výrobcům zboží a prodejcům služeb.
19. 11. 2012 | 07:46

xx napsal(a):

Je to přesně jak jsem psal. Demonstraci organizovala levice a tak se k tomu také Kalousek a Kubera staví. A je to logické. Nevnímají to jako obecný protest Občanské společnosti, ale jako pokřik opozice.

Organizátoři stop vládě se snažili vypadat nestranně, vypadat jako občanský odpor, ale bohužel se jim to nepovedlo ani trochu.

Takže se nakonec ty protesty minuly účinkem. Levice si zakřičela, utvrdila se ve svých názorech, poplácali si po ramenou jako jsou dobří a mají na věc stejný názor, a jak vědí že ti jejich předáci by to dělali lépe. Nabili držku jednomu primitivnímu pravičákovi a to je asi tak vše, čeho ty protesty dosáhly.
19. 11. 2012 | 07:51

Občan napsal(a):

To Zdeněk Brom:

Současný kapitalismus stojí a padá s korporativismem.
A co hůř - ještě je to cinknuté kartelizací.
Takže jsme se s celou slavnou "svobodou, demokracií a trhem" přesunuli do p...ozice nejvulgárnější formy fašismu.

Z Marxe a Engelse se sice můžete postavit na hlavu a odstrkovat se ušima, ale stejně nic nenaděláte s tím, že ti dva měli pravdu úplně ve všem. Zatím se ještě nenašel nikdo, kdo by dokázal vymyslet relevantní argumenty proti jejich brilantní analýze. A že se někteří HODNĚ snažili...
19. 11. 2012 | 07:53

xx napsal(a):

Občan: jak nás vyřazuje z konkurenceschopnosti DPH ? Mohl byste mi prosím nastínit, jakým mechanismem k tomu dochází ? Děkuji.
19. 11. 2012 | 07:53

Občan napsal(a):

To xx:

Zrovna Krása nemá s levicí NIC společného. Naopak to je politicky pěkně kovaný pravičák. Přesto do pořadatelství šel.
19. 11. 2012 | 07:55

xx napsal(a):

Občan: Kovaný pravičák ? No tak to tedy nevím jak jste na to přišel. Není to zrovna komunista, to ano. Ale kovaný pravičák ? Co to vůbec je ?

stop vládě - samí pravičáci :-)) :
Akční spolek nezaměstnaných - Alternativa zdola - Asociace samostatných odborů ČR - Cech strojvůdců ČR - Českomoravská konfederace odborových svazů - Českomoravský odborový svaz civilních zaměstnanců armády - Českomoravský odborový svaz pohostinství, hotelů a cestovního ruchu - Českomoravský odborový svaz pracovníků školství - Český odborový svaz energetiků - Demokratická unie odborářů - Federace strojvůdců ČR - Federace vlakových čet - Federace vozmistrů - Federace železničářů ČR - Fórum alternativ - Gorila ČR - Herecká asociace - Hnutí za přímou demokracii - Iniciativa Ne základnám - Iniciativa ProAlt - Iniciativa Za svobodné vysoké školy - Iniciativa za demisi vlády - Iniciativa za společenskou změnu - Koalice dopravních odborových svazů - Lékařský odborový klub - Svaz českých lékařů - Masarykova demokratická akademie - Národní rada osob se zdravotním postižením ČR - Nezávislé sociálně ekologické hnutí - NESEHNUTÍ - Nezávislý odborový svaz policie ČR - Nezávislý odborový svaz automobilové dopravy - Nezávislý odborový svaz pracovníků potravinářského průmyslu a příbuzných odvětví Čech a Moravy - Odborové sdružení při UJP Praha a.s. - Odborový svaz dopravy - Odborový svaz DOSIA - Odborový svaz ECHO - Odborový svaz hasičů - Odborový svaz KOVO - Odborové sdružení Čech, Moravy, Slezska - Odborové sdružení pracovníků elektrických drah a autobusové dopravy - Odborové sdružení zaměstnanců finančních orgánů - Odborové sdružení základních organizací Dopravního podniku hl.m. Prahy a.s. – Autobusy - Odborový svaz Ploché sklo - Odborový svaz pracovníků dřevozpracujících odvětví, lesního a vodního hospodářství v ČR - Odborový svaz pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu - Odborový svaz pracovníků knihoven - Odborový svaz pracovníků kulturních zařízení - Odborový svaz pracovníků kultury a ochrany přírody - Odborový svaz pracovníků obchodu - Odborový svaz pracovníků peněžnictví a pojišťovnictví - Odborový svaz pracovníků textilního, oděvního a kožedělného průmyslu Čech a Moravy - Odborový svaz pracovníků vědy a výzkumu - Odborový svaz pracovníků výrobních a účelových organizací kultury - Odborové sdružení železničářů - Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR - Odborový svaz státních orgánů a organizací - Odborový svaz STAVBA ČR - Odborový svaz UNIOS - Odborový svaz zaměstnanců letectví - Odborový svaz zaměstnanců poštovních, telekomunikačních a novinových služeb - Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR - Pro Referendum - Rada seniorů ČR - Regionální odborový svaz - Sdružení nájemníků ČR - Severočeské sdružení odborových organizací důlního průmyslu - Skutečná demokracie teď - Spojenectví práce a solidarity - Svaz odborářů služeb a dopravy - Svaz pacientů ČR - Unie - profesní a odborový svaz orchestrálních hudebníků ČR - UNIE odborový svaz profesionálních zpěváků ČR - Unie bezpečnostních složek - Unie železničních zaměstnanců - Vysokoškolský OS
19. 11. 2012 | 08:02

Občan napsal(a):

To xx:

Šišmárja!!!!!

Když francouzský výrobce nakoupí suroviny, polotovary, energie a dopravu se 6% DPH a český s 20% DPH, kdo asi bude mít výslednou cenu nižší? A tím pádem konkurenceschopnější???

Jaký to má vliv, je vidět právě na platech u nás a na západě. Mzdové náklady (platy, daně, odvody) u nás čtvrtinové, ale koncová cena výrobku/služby někdy až o 50% vyšší než na západě. A cenou práce to rozhodně není.
19. 11. 2012 | 08:07

patriot napsal(a):

neo 18. 11. 2012 | 20:55:

Díky za komickou vložku!
19. 11. 2012 | 08:12

Občan napsal(a):

To xx:

Krása byl dost dlouho členem ODS a poté členem US-DEU, přičemž v obou partajích patřil k tvrdému jádru.
Pak nějak narazil tlamou do zdi, když na vlastní kůži zjistil, CO vlastně prosadil.
19. 11. 2012 | 08:12

Valér napsal(a):

XX - to jste opravdu takový prostý člověk a nevšiml jste si že díky nesmyslnému danění dnes lidi jezdí kupovat do zahraničí, dokonce i tam kde mají 3násobné průměrné platy je už levněji než u nás???
To nevíte že metanolová kauza je prostě důsledkem faktu, že když litr alkoholu vyrobíte za 6 Kč a prodává se za v průměru 240, nastane ráj pro černý trh. Stejně tak cigarety, pohonné hmoty apod.
Opravdu nechápete že třeba zdravotní pojišťovny a nákupci léků mají pořád nedostatečné rozpočty, ale léky kupují samozřejmě včetně DPH. Totéž třeba školní pomůcky pro malé děti, takže nastane chaos, musíme jim měnit rozpočty aby přežili, pořád dokola jak u blbých.
Chápete alespoň že obchodník by 20 listopadu docela rád věděl za kolik může vlastně prodávat své zboží po 1. lednu a neví to, protože sazby DPH se pořád mění a jsou o to boje mezi poslanci, senátem, presidentem, ústavním soudem atd.
Chápete alespoň že stát by měl vymyslet jednoduchý systém jak vybrat daně, ve středověku to uměli i negramotní, ale dnes se předpisy mění i několikrát do roka, a můžu vám sdělit vlastní zkušenost- nevíte jak něco účtovat, ptáte se auditora, zajdete na finanční úřad na kontrolní oddělení, nikdo to také neví, když jsou slušní tak vám řeknou že si vás budou pamatovat a za tohle vás alespoň 1 rok nebudou pokutovat. Tak to tu chodí
19. 11. 2012 | 08:13

reppop napsal(a):

To xx

Ve STOP VLÁDĚ převládají zejména odborové organizace (jak je z Vašeho obsáhlého seznamu zřejmé). O jejich levicovosti se dá diskuteovat. Podle mne mají blízko k politickému středu. Zjevně ale nefandíte levici ani odborářům (soudím dle Vašich vyjádření). A co polská Solidarita, která svrhla skutečně levicový režim v Polsku? Taky Vám neseděli? Nebo odboráři Solidarity byli podle Vás té správné politické orientace, tj. chtěli zavést v Polsku neoliberalismus?
19. 11. 2012 | 08:20

xx napsal(a):

Valér: "Chápete alespoň že stát by měl vymyslet jednoduchý systém jak vybrat daně"

Chápu, stít by měl umět vybrat daně, aby si ředitelé úřadů mohli kupovat vysněná auta za milióny. To je jedna z podstatných funkcí státu.
http://zpravy.idnes.cz/uohs-nakupuje-auta-0ap-/domaci.aspx?c=A121109_144007_domaci_klm
19. 11. 2012 | 08:20

Valér napsal(a):

Zdeněk Brom- jsem z vás volaaký zmätený. Někdy píšete jako docela chytrý pedagog, a potom zase jako primitiv / promiňte, nemazat/ ze 4 cenové skupiny, který když byl naposled střízlivý, všichni cinkali klíči a nadávali komunistům , tak u toho duševně zůstal.
Zeptejte se někdo am u nich ve škole zda to píše ta samá osoba, pokud ano, asi periodické maniodepresivní výkyvy
Mimochodem jsem studoval postgraduál v USA a Marx s Engelsem se tam normálně přednáší jako přední teoretici společenských věd a ekonomie, samozřejmě i s kritickým závěrem jak to vypadá a vypadalo v socialistických státech
19. 11. 2012 | 08:22

Občan napsal(a):

S.Š. napsal(a):
"L.K. :
Tak slušní diskutéři se sympatiemi k levici říkáte ? :-) Slušní diskutující to rozhodně nebyli a levicovým fórem Kosa zástává i nadále, taková je naprosto převažující skladba debatního kroužku.
Co se na Kose událo ? Z vlkovy stránky se stávala postupně žumpa, podobná té, která je v zásadě všude a byla by i na aktualne.cz, kdyby nebylo zásahů administrátora. Otázka je, jak takovému problému čelit, neumíme-li spolu diskutovat, to už zde ale bylo bezpočtukrát probráno. Vlk otevřel, zavřel a znovu otevřel debaty s tím, že si nepřeje, aby jeho stránku navštěvovali lidé, kteří tam chodili v zásadě jenom útočit, a mám pocit, že těchto pár jednotlivců dokonce vyjmenoval. Dál poznamenal, že agresivní pisatele bude i v budoucnu mazat tak rychle, jak toho bude mocen. Nic proti jeho postupu nemám, ba naopak, podporuji jej. 19. 11. 2012 | 00:51"

Šauerová, Vy jste úplně obyčejná lhářka. Ve svém příspěvku lžete, kromě posledních dvou vět, 100%.

Považujete snad Hladiše, Rammsteina, Pelikána a Carlose za levicově orientované? Jejich příspěvky po znovuotevření diskusí převažují.
Domníváte se, že na Kosu chodí jen ti, co přispívají? Omyl. 99% návštěv jenom čte. A vidí a dělá si obrázek.

Vlkovi svým lhaním prokazujete dost medvědí službu.
19. 11. 2012 | 08:25

xx napsal(a):

reppop: Dienstbier starší byl také disident a bojoval proti komunistické totalitě. Přesto byl levičák a dokonce bývalý komunista.

Odboroví předáci když jdou do politiky, tak vesměs za levici. Škromach, Štěch, Falbr a další. Ale možná že někteří odboráři jsou i středoví. Angličani říkají, když někdo tvrdí že není ani pravičák, ani levičák, je to levičák.

Já politiku neberu jako otázku fandění. V tomto smyslu nefandím nikomu, protože se podle mne politika brát jako fandovství nemá. Z toho pak jsou akorát boule a modřiny v lepším případě.
19. 11. 2012 | 08:26

reppop napsal(a):

Občan napsal(a):
Krása byl dost dlouho členem ODS a poté členem US-DEU, přičemž v obou partajích patřil k tvrdému jádru.
Pak nějak narazil tlamou do zdi, když na vlastní kůži zjistil, CO vlastně prosadil.
xxxxxx

"Největší chybou je chybu nenapravit" (Konfucius)
19. 11. 2012 | 08:26

xx napsal(a):

reppop: vy byste z toho krásy nakonec udělali pravicového extremistu :-)) Ale fakt že odešel z ODS a přidal se k US-DEU a nakonec skončil v regionálním politickém uskupení podporovaném KDU-ČSL a dalšími spíše středovými stranami s nepříliš vyhraněným programem poněkud tlumí ty vaše názory, že Krása patří k tvrdému jádru pravice.

Ale chápu, že pro komunisty jsou i někteří sociální demokraté pravičáky.
19. 11. 2012 | 08:36

reppop napsal(a):

xx napsal(a):
Angličani říkají, když někdo tvrdí že není ani pravičák, ani levičák, je to levičák.
xxxxxx
Právě odboráři v Polsku za minulého režimu prokázali, že lidé v odborech jsou proti oběma extrémům, pravicovému i levicovému. Stejně tak lidé spojení se STOP VLÁDĚ. Pokud vím, od účastníků s prapory se srpy a kladivy se distancovali. Vaše naznačování, že každý kdo nesouhlasí s dnešní nelegitimní vládou, jsou levičáci, se podobá naznačování předlistopadových komunistů, že každý kdo nesouhlasil s jejich nelegitimní vládou jsou buržousti. (Kdo nejde s námi, jde proti nám - tudíž je pravičák/levičák). Čili pouze používáte stejnou propagandu jako komunisti před rokem 1989, ale se záměnou znamének. To myslím o Vás vypovídá vše.
19. 11. 2012 | 08:37

reppop napsal(a):

xx napsal(a):

reppop: vy byste z toho krásy nakonec udělali pravicového extremistu :-)) Ale fakt že odešel z ODS a přidal se k US-DEU a nakonec skončil v regionálním politickém uskupení podporovaném KDU-ČSL a dalšími spíše středovými stranami s nepříliš vyhraněným programem poněkud tlumí ty vaše názory, že Krása patří k tvrdému jádru pravice.
xxxx

Pane xx, dejte si kafíčko, už se Vám to všechno nějak plete, já nikde nepsal, že pan Krása patří k tvrdému jádru pravice a ani si to nemyslím.
19. 11. 2012 | 08:40

xx napsal(a):

reppop: nezlobte se ale to mi podsouváte nesmysl. Já vůbec nenaznačuju, že každý kdo nesouhlasí s touto vládou je levičák. Vždyť o tom zde už několik dnů píšu. Já sám s touto vládou nesouhlasím. A rozhodně se nepovažují za levičáka. Celá strana svobodných občanů s touto vládou nesouhlasí a také to nejsou levičáci.
Ale ten organizovaný protest prostě byl levicový, levice ho organizovala a zaznívala tam levicová propaganda. Proto jsem se nemohl připojit, protože to bylo politicky jednostranné. Já to neodsuzuju, však mají právo protestovat a demonstrovat. Nelze to však vydávat za nějaký akt občanské společnosti, za všeobecný projev protivládního odporu. A je to škoda, že se nepodařilo udělat takový sjednocený protest.

Ale je to do značné míry právě tím fandovstvím. Ti fandové levice a odborů nesnesli jiný názor. Jakmile tam někdo projevil jiný názor došlo k ostrému střetu. Jako když si fanoušek Slávie vleze do Sparťanského kotle a vybalí tam slávistickou vlajku.

p.s. Za to tvrdé jádro pravice stran Krásy se omlouvám, přehlédl jsem že jen citujete Občana.
19. 11. 2012 | 09:06

Pepa 3 napsal(a):

Občan:
Tentokrát s Vámi nemohu souhlasit a musím to opravit:
DPH nemá vůbec nic společného s náklady, ať už našich, nebo zahraničních výrobců. Ta se přičítá až k ceně pro KONEČNÉHO uživatele. Výrobce, který nakoupí polotovar zatížený DPH si tuto zase odečítá! Takže dovezený výrobek francouzského výrobce (ten není ve Francii DPH zatížen) je u nás při prodeji zatížen naší DPH a naopak výrobek našeho výrobce (opět při vývozu žádnou DPH neplatí) je na trhu ve Francii zatížen francouzskou DPH.
19. 11. 2012 | 09:10

Občan napsal(a):

Dvouiksko,

tvrdé jádro jsme použil já, a to v MINULÉM čase :o)
Krása jak v ODS, tak v US-DEU fakt patřil mezi sekerníky. Že dokázal změnit názor, jej šlechtí; ale zády bych se k němu asi neotočil...
19. 11. 2012 | 09:10

reppop napsal(a):

To xx

Dobře, přijímám určitou formu "nabídky ke smíru".

Jenže, já na té demonstraci byl a šel přímo kolem toho muže nesoucího transparent, hlásající něco ve smyslu, že už chybí jen lidové milice (přesně už si to nepamatuji, protože jsem ho ignoroval). To, že se do něj někdo z demonstrantů nakonec obul, bylo právě to, že ten člověk propagandisticky dost drsně naznačoval, že ta demonstracve je extremisticky levicová. Prostě demonstranti jsou na tyhle bolševické praktiky citliví. Divíte se?
19. 11. 2012 | 09:14

Občan napsal(a):

Pepo 3,

MÁ.
Zvlášť těžce se to dotýká menších výrobců a obecně poskytovatelů služeb, kteří jsou plátci daně. To samé platí pro všechny nevýrobní subjekty.
Zvlášť paradoxní to je potom u veřejných institucí, které si navíc NESMĚJÍ přivydělat!!! Školy, úřady, státní nemocnice, některá divadla atd. platí DPH, čímž zvyšují výdaje SR. Enormní náklady na veřejnou sféru vůbec nejsou dány vysokými platy, ale ohromnými výdaji v důsledku vysoké SD a DPH.
19. 11. 2012 | 09:15

Twist napsal(a):

Pro pana xx napsal. Já jsem pravičák, hrdě se k tomu hlásím. Když mám práci, chodím do práce. Ráno si koupím čtyři rohlíky deset deka salámu nebo tlačenky, dvoulitrovku žluté limonády, než dojdu na pracoviště, stačím si zakouřit, vsadit sportku a koukám, abych po cestě ještě více nezamazal montérky, které půl roku nebyly v pračce. Dobře se v nich chodí. Na oběd neutrácím 5 kčs za bolševickou stravenku. Někdy musím taky k doktorovi, ale těch třicet kaček skoro vždycky mám, stejně tak skoro tutově dostanu příspěvek v nezaměstananosti. Svátek 17. listopadu světím.
19. 11. 2012 | 09:22

Nuba napsal(a):

Vláda se nemusí ničeho obávat, má za sebou silnou podporu "objektivních" médií, viz ukázka z dnešního rána.
Redaktor Rožánek z ČT při komentování tisku na čt 24 pochválil za souhlasného mručení zbývajících komentátorů tuto objevnou myšlenku redaktora lidovek Daniela Kaisera, která zní zhruba takto:

Lidé, kteří mají rádi svobodu, ti byli doma. Na té demonstraci byli ti, kteří mají rádi fronty na banány.

Je to vůbec možné ? I jako zkratka je to lež. My se těch paušalizujících a neobjektivních médií nikdy nezbavíme ?
19. 11. 2012 | 09:33

Občan napsal(a):

To Nuba:

Je to možné. Pravičák prostě nedá bez banánu ani ránu. Zvlášť výživná je městská pravicová chudina.
Na pracáku je snadno poznáte podle toho, že ve frontě před kaclem blaženě ukusují banány, které ráno vybrakovali vlastním dětem z pytlíků se svačinou...
19. 11. 2012 | 09:40

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo
děkuji za pochvalu. Stála jsem v hloučku u panelu, kde mluvil Jakub Patočka vedle na první pohled sympatické paní, se kterou jsme si podle strohých poznámek velice dobře rozuměly. Říkala jsem si, tohle by mohla být možná paní Sylva, ale nezeptala jsem se. Bylo tam více na pohled normálních a sympatických lidí, včetně pana Krásy, takže zaženu pokušení se přiřadit k fandům komunistů, které mi pan Rožánek, doufám že pouze z vlastní horlivosti podsunul.
Přeji dobrý den
19. 11. 2012 | 09:42

reppop napsal(a):

To Nuba

Na to lze odpovědět jen Kellerovsky, že tito pánové z ČT dokládají původ člověka z opice, protože vše posuzují jen optikou dostupností banánů.

Jinak zde samozřejmě platí, že neoliberální režim je postavený apriori na všudypřítomné (LEGÁLNÍ!) korupci. Redaktoři mají slušné příjmy, takže jejich podpora pravice, která vybírá daně zejména od nízkopříjmových, je v tomto kontextu zcela logická. Jsou prostě legálně zkorumpovaní. Je půvabně komické jak často deklamují o problému korupce :-)
19. 11. 2012 | 09:43

reppop napsal(a):

PS: Všechna čest některým redaktorům a komentátorům Práva, jako je pan Mitrofanov, Hanák (nebo byl pan Hekrdla, nyní v Týdnu), aj. Je vidět, že ne úplně každého lze zkorumpovat. Ale ten mainstream v Čechách vždy kolaboroval s dukáty. Totéž umělecká (národní) fronta.
19. 11. 2012 | 09:50

Nuba napsal(a):

Občan, reppop

:))
19. 11. 2012 | 09:56

Pepa 3 napsal(a):

Občan:
Musíte rozlišovat mezi NÁKLADY a CENOU! DPH na vstupu (při nákupu surovin, energií, subdodávek a pod.) nemá žádný vliv na NÁKLADY výrobce či poskytovatele služeb (plátce DPH), protože si ji v příznání o DPH od své daňové povinnosti odečítá! Něco jiného je daň na výstupu - při prodeji - která zvyšuje CENU jeho výrobku nebo služby pro konečného odběratele a tím omezuje prodej. Nemá ale vůbec žádný vliv na konkurenceschopnost (a o té byla původní řeč) protože je jedno, zda například skříňku vyrobil stolař v Rakousku nebo v ČR, na našem trhu ji oba prodávají se stejnou DPH. Toto bylo původním tématem diskuze. Ve své odpovědi jste mistrným způsobem odbočil úplně jinam, a to ke kultuře, školám úřadům - tam uznávám, že to jejich výdaje zvyšuje, ale o tom původní řeč nebyla. (Dalo by se diskutovat např. o školách a úřadech, protože u těch to zase na druhé straně SR vybere zpět od výrobců. Záleží na tom, jak to zohlední při stavbě jejich rozpočtů, zda jim o zvýšenou DPH zvýší přidělené prostředky, ale to je jiná parketa.)
19. 11. 2012 | 10:05

český maloměšťák napsal(a):

zdenekbrom
Ještě jednou - a naposledy...vy s tou Kominternou samozřejmě musíte spát - jinak byste mi ji stále nesmyslně / a propagandisticky / nepodsouval.
Ty " jakési zmatené citáty" jsou :
1. etymologickým popisem slova fašismus a tedy i tím, že sekera představovala úřední moc (smírčí soudce)
2. úvahou F. Hayeka nad tím, jak lidé (např. jako vy) překrucují jejich původní významy

Dále :
KOminterna pokud vím, tak v antickém Římě neexistovala /snad vy máte jiné zkušenosti...ale s těmi v zájmu ochrany svého duševního zdraví nechci nic mít..uživejte si s ní sám/
Občan aj. vám pak vysvětlili, že i ten vámi vnímaný význam slova , kdy je vázán na korporativismus - by potvrzoval spíše můj vhled . Protože je to právě že z velké míry tkzv. korporativismus (hlavně bankovní), který prosakuje nejen skrze úvěrovací mechanismy moc formálně administrativní - a to nejen na státní úrovni.

Myslím si, že jste se zaplantal do svého slovíčkaření tak, že vám fakt zbývá pouze ten italský fašismus.

Nicméně diskutovat o něm není pod blogem pana Krásy vhodné - třeba by mu za to pak Chrenek, Háva či Rusnok nebo Sedláček vynadali.
Rozdejte si to radši s Kominternou.
Ha, ha, ha.....:))
19. 11. 2012 | 10:11

Občan napsal(a):

Pepo 3,

A co je mu to platný, když po celé fiskální období tu daň musí platit, což mu zvyšuje náklady?!
Než dá na finančnák daňové přiznání a dostane to zpátky, už může být ekonomicky dávno pod drnem.

Já nemluvím o našem a rakouském stolaři v ČR. Já mluvím, o rakouském stolaři v Rakousku a o českém v ČR. Jejich náklady se prostě výrazně liší právě kvůli rozdílné výši DPH a SD. Takže ten rakouský truhláš dodá své zboží na trh levněji než český; a i když je potom daněno stejně, z toho rakouského koncový spotřebitel zaplatí nižší DPH, protože je levnější na vstupu.
19. 11. 2012 | 10:32

xx napsal(a):

reppop: No jo a teď si představte co by se asi tak stalo, kdybych si tam stoupnul já s transparentem, který by hlásal třeba - stát je třeba minimalizovat, potřebujeme ekonomickou svobodu a skutečně volný trh, paraziti napojení na státní rozpočet musí pryč, včetně této vlády.

Byl bych účastníky demonstrace přijat, ignorován nebo inzultován ? Přiznávám bez mučení, že jsem nenašel odvahu na takový test.
19. 11. 2012 | 10:52

reppop napsal(a):

To xx

Nevím, nemohu mluvit za všechny účastníky demonstrace. Myslím, že 99% by Vás ignorovalo (já také). Protože by to od Vás nějak nebylo k věci, pro kterou ta demonstrace byla svolána. Ale pokud necítíte rozdíl mezi propagandisticky manipulativním transparentem onoho muže (jehož cílem bylo dehonestovat demonstraci) a tím navrženým Vaším (který pouze zčásti vyjadřuje jiný názor), pak nerozumím proč se zabýváte zrovna politikou. Jistě máte od přírody i nějaký skutečný talent.
19. 11. 2012 | 11:00

xx napsal(a):

reppop: ale to víte, že v tom je rozdíl. Otázka je, nakolik by ten rozdíl vnímali ostatní.

Ale napsal jste zajímavou věc " Protože by to od Vás nějak nebylo k věci, pro kterou ta demonstrace byla svolána". Já myslel že to byla demonstrace proti vládě, nebo ne ? Ten můj výrok je přece proti této vládě. Ale není levicový, to je fakt.

Takže byla ta demonstrace levicová nebo nebyla ? Demonstrovalo se za levicové ideály nebo jenom proti této vládě.
19. 11. 2012 | 11:07

český maloměšťák napsal(a):

xx
Zkuste to. /někdy nezbývá než zvednout šunky...a pak se dozvíte odpovědi na své otázky /co by se stalo, kdyby jsem tam stál.../.
O to tu jde.
O šunky. Jde hlavně o šunky. Thats the question.
19. 11. 2012 | 11:18

reppop napsal(a):

To xx

Ten Váš výrok je zřetelně pravicový. Takže kde je ten rozpor se mnou, když naznačuji, že jsem tu demonstraci vnímal jako středovou? Prostě nevyjadřovala názor komunistů, ale ani neoliberálů. A je trochu divné když neoliberál chce svrhnout neoliberální vládu spolu s kritiky neoliberalismu. A navíc asi z pozice, že je málo neoliberální?

PS: Jeden testovací dotaz na Vás: byl Ludwig Erhard levicový ekonom?
19. 11. 2012 | 11:25

xx napsal(a):

český maloměšťák: že vy byste mne nejraději viděl v kriminále nebo alespoň s rozbitou hubou ? Onehdá jste mne vyzýval abych přestal platit daně. Teď byste mne poslal na levicovou demonstraci s pravicovými hesly. Já si snad začnu myslet, že jste proti mně zaujatý ;)
19. 11. 2012 | 11:28

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro český maloměšťák.
Neoliberalismus je fašismus a pokud tomu říkáme nějak jinak, tak jez z důvodů politické korektnosti.

Dnešní pravicová politika, která si bere za cíl obhajovat zájmy ekonomických elit, spojená s tradičními pravicovými tématy jako je náboženství, nacionalismus, rasismus, která jí zajišťují hlasy širší veřejnosti, vede zcela zákonitě k fašismu. Jakmile se pravice zaplete s byznysem, tak je v tom a ta naše je v tom až po uši. Nenechte se zmást tím, že dnešní fašisté nepoužívají k oklešťování politických a občanských svobod lidí metody jejich předchůdců, nepotřebují to, mají ekonomické prostředky, kterými dokáží dosáhnout svých cílů.
Politicky korektně je můžeme nazývat neoliberály, ale jsou to fašisté.
19. 11. 2012 | 11:35

xx napsal(a):

reppop: to bude asi tím, že se nepovažuji za neoliberála a tato vláda není neoliberální ;) Co tato vláda zprivatizovala ? Které úřady nebo alespoň agendy tato vláda bez náhrady zrušila. Co udělala pro ekonomickou svobodu. Jak zjednodušila úřední agendu, zákony a regulace ?

To že zavedla II pilíř a levice tmu říká privatizace státu, to je podle mne dost málo abychom tuto vládu mohli nazvat neoliberální. Je to vláda byrokracie a teroru. Ždíme lidi o poslední peníze a přihrává je vyvoleným soukromým parazitům, přisátým na státním cecku. Takhle se nechová ani neoliberální ani žádná jiná pravicová vláda. Takhle se chová tato vláda.

Prostě se s levicí shoduji na popisu reality. Ale nikoli na způsobech řešení neutěšeného stavu. Co je na tom trochu divného ?
19. 11. 2012 | 11:54

český maloměšťák napsal(a):

xx
Zkouška : /neprochází mně příspěvek - přičemž je naladěn spíše přátelsky ...směrem k Vám/
19. 11. 2012 | 11:58

český maloměšťák napsal(a):

xx
Takže napíšu to jinak.
Levicově smášlející lidé by Vám jistě hubu nerozbili a Čochtan s bohorodičkou svú boje vybojovávají doma u TV a ze svého sofa.

Nyní vážně.
Tato vláda poškozuje nejen ekonomiku, ale i myšlení lidí. A to nejen ve smyslu logiky ale především etiky.
Je dostetek prostoru pro to, aby společnou řeč - ve smyslu protestu proti takévé politice našli jak levicově, tak pravicově smášlející lidé. Včetně toho, aby našli a zrealizovali kompromisní alternativu.
Bohužel se jedni straší extrémy těch druhých, přičemž je naopak nutné extrémní návrhy potřít.
To je možná ještě větší smutek než celá ta fraškovitá vláda.

P.S. Nicméně haškovitým způsobem pojatý protest by se mi líbil - a možná bych se jej s vámi společně i účastnil. Jsem dost dobře stavěný - dost na to, že bychom mohli společně na....t p...l /neprošlo cenzurou/ jak Čochtanovi, tak bohorodičce.
19. 11. 2012 | 12:00

Gustáv Kočí napsal(a):

Banán.
19. 11. 2012 | 12:01

xx napsal(a):

český maloměšťák: jenže já nejsem fotbalový výtržník. Nikomu nakopat prdel nechci. Naopak bych byl rád, kdybychom se začali chovat jinak než jen jako výtržníci, co si chodí na politické diskuse vybít agresi a frustrace.

Jak dosáhnout kompromisu s někým, kdo privatizaci považuje za krádež, kdo podnikání považuje za krádež, kdo si myslí že svobodu má jen ten, kdo si může cokoli koupit, kdo demokracii uznává jen pro ty co mají stejný názor ?
19. 11. 2012 | 12:22

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Neoliberální guru doporučuje silnou jednobarevnou vládu.

„Sepište novou ústavu, nebo Česko neporoste, radí ekonom“
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=763095

Kohout je podle mne jeden z hlavních viníků našeho marasmu a zkorumpovanosti veřejné sféry ze strany byznysů a mezi politické mafiány velmi dobře zapadne. U náš ekonomičtí mafiáni ani nemusí lobovat nebo korumpovat, oni jsou přímo do politiky začlenění a ti „nejschopnější“ jsou dokonce pověřeni bojem proti korupci.
19. 11. 2012 | 12:24

český maloměšťák napsal(a):

xx
Privatizaci za krádež považují lidé v Kraďákově oprávněně. Mají takové zkušenosti. A kromě toho se ty zlodějny ani nevyšetřují. Či vyšetřují, ale tak, že v průběhu soudního líčení snad umřou celé generace soudců - než se pak ukáže, že kauza je promlčena. /Moravia banka - proces se táhne již dekádu/.
Podnikání ve smyslu oligopolizované či monopolizované tržní moci, ve smyslu věcí jako je například morální hazard finančních institucí, ve smyslu korumpování vežejných rozpočtů Mafií ze souktomého sektoru, ve smyslu úlev a úliteb developerům a z nich vyplývajícím problémům na celospolečenské i lokální úrovni, ve smyslu zanedbání role regulátora (např. kauza metylalkoholová masová vražda)...také vnímají lidé právem jako zlodějnu.

Za peníze se dá v Kraďákově koupit svoboda. Ale musíte mít na to žaludek a styky.
Pak už nepotřebujete demokracii...snad jen k tomu, abyste si ji mohl postupně koupit taky. P

To vy jste psal o rozbíjení hub. Já s tím nezačal. Takže ze sebe nedělejte svatouška a nepodsouvejte mi násilí a agresi.
19. 11. 2012 | 12:33

jozka napsal(a):

ten, kdo se...

Cetl jsem to. Podnikatele maji problemy s promenlivou legislativou. Resenim je napsat novou. Holt Kohout, no...
19. 11. 2012 | 12:44

xx napsal(a):

český maloměšťák: No tak to vidíte. Jak lze dosáhnout kompromisu, když lidé nedokáží přemýšlet rozumně a na základě neblahé zkušenosti nejsou ochotni k dialogu. Mě přece taky vadí zlodějiny. Ale to neznamená, že když při privatizaci StBáci a komunističtí kádři rokradli co se dalo, že se stanu komunistou a budu bojovat proti privatizacím a podnikání obecně.

Stran rozbíjení hub, se zbytečně vykrucujete. Každý si mlže přečíst co kdo o tom napsal.
19. 11. 2012 | 12:53

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro jozka.
Špatná a stále se měnící legislativa je špatně, to ale nevyřeší silná jednobarevná vláda, ale naopak to jen zhorší.

Problém je zde politická kultura a Kohout je jeden z hlavních viníků českých cest, zkorumpovanosti a aroganci moci, které nás přivedly k současnému stavu. Ke stabilní legislativě nás přivede jen to, když se zákony nebudou protlačovat silou, ale budou kompromisem.

Otcem rovné daně a českých cest inspirovaných na východě je Kohout. To je hlavní viník současného stavu.
19. 11. 2012 | 12:55

DH napsal(a):

Ministr financí a místopředseda (TOP 09) Miroslav Kalousek označil sobotní protest odborářů a iniciativ proti vládě za legitimní demagogii vůči lidem, vláda nebude nikdy dělat socialistický program.
Za zcela nestoudné velice správně považuje volání po změně systému právě 17. listopadu.
Pan ministr Kalousek se bohužel nutně musel pozastavit nad požadavkem spolupořádajících občanských iniciativ, že chtějí jinou demokracii.
Dotázal se zcela logicky se svým svědomím a to zda si přejí komunistický demokratický centralismus.
Naprosto nepatrné nedostatky současného systému v Česku, které přetrvávající korupce nebo klientelismus,nikdy nesmí být a také podle pana Kalouska nebudou důvodem ke změně systému současné demokracie.

Z odborových organizací jak podotkl Miroslav Kalousek jsem hesla o změně současného trendu české demokracie neslyšel.
Odbory protestují proti vládním krokům a to já pokládám za naprosto korektní a neškodné současnému vývoji demokracie v Česku.
Ovšem od některých nevládních organizací slyším, že takto demokracie nevypadá, že demokracie má vypadat jinak,spravedlivě se rozohnil pan ministr financí nad totálně nesmyslnými požadavky nevládních organizací.
Vzhledem k agresivitě požadavků potom Jaroslav Kubera musel přirovnat některé účastníky sobotní demonstrace platformy Stop vládě ke stoupencům Adolfa Hitlera.
Proto pane Kráso zapřemýšlejte nad svými hrubými urážkami vůči současné demokratické vládě a na příští své nesmyslné demonstraci se snažte najít s vládou něco tak naprosto korektního jako odbory.
19. 11. 2012 | 13:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 11. 2012 | 13:14

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

„Demokracie vypadá jinak než systém postupně potichu uskutečňovaný v rozporu s Ústavou a Listinou základních práv a svobod. Demokracie by mohla vypadat tak, jak stanovuje ústavní pořádek České republiky. Ten kromě občanských svobod zakotvuje lidská práva, práva vyplývající ne z občanství, nýbrž z příslušnosti k lidskému rodu.

Ty ideologové současné vládní moci otevřeně popírají.

Již na podzim r. 1992, když se horkou jehlou šily základní dokumenty nového státu, který měl vzniknout k 1. lednu následujícího roku, zabránil Václav Klaus, tehdy v roli českého premiéra v uvedení lidských práv do Ústavy.

Těžko však šlo zabránit jejich deklaraci, protože jejich odmítnutí by mohlo být chápáno jako návrat k diktátorskému režimu. Proto měla být uvedena ve zvláštním dokumentu nižší váhy. Nakonec se podařilo této sabotáži demokratických principů zabránit a vznikl kompromis. Máme kuriózní ústavu bez záruky lidských práv, ale ta v čl. 112 odkazuje na Listinu základních práv a svobod a tím jí dává patřičnou sílu.

Dnešní pokračovatelé Klausova politického programu mluví o prosazování lidských práv jako o „humanrightismu“ a absurdně tvrdí, že škodí demokracii. Demokratické a liberální principy jsou okázale popírány i v teoretické rovině. „
http://www.denikreferendum.cz/clanek/14371-demokracie-opravdu-vypada-jinak
19. 11. 2012 | 13:14

roman napsal(a):

Zaslepenost a tvrdost, ješitnost a pýcha, úplná absence empatie. Povrchnost, krátkozrakost a vychytralost. Jsou pořád u nás ještě na vzestupu a vládnou. Napříč celým politickým spektrem, médii i obyvatelstvem.
19. 11. 2012 | 13:32

JC napsal(a):

Nemanipulují pane Kráso,

Vy a odboráři jste ten 17.listopad prostě zneužili a basta.
Vy osobně nesete vinu na tom, že 17. listopadu vlála na václaváku rudé prapory se srpem a kladivem.
Jak by asi bylo pamětníkům německé okupace, kdyby tam vlála také fangle s hákovým křížem ?
Fuj styďtě se pane Kráso.
19. 11. 2012 | 15:06

JC napsal(a):

P.S.

Šlo vám s odboráři jen o jediné, abyste se večer mohli "prsit" mnohatisícovou účastí.
19. 11. 2012 | 15:12

Valér napsal(a):

Rozdíl je v tom , že o době pod hákovým křížem nemůže řící velká většina pamětníků, že se tu žilo mnohem lépe než dnes, po stránce ekonomické, sociální i morální.
Máme sice zákon odsuzující KSČ, jenže máme tolik divných zákonů, počínajíc ústavou, že to nikdo asi nebere vážně
19. 11. 2012 | 15:14

Ing. N. napsal(a):

Na demonstraci 17. listopadu Petr Uhl uvedl, že současný systém si disidenti v roce 1989 nepřáli.

Zajímavé tvrzení. Dovolím si položit otázku : "Co dělal Petr Uhl a další disidenti během posledních 23 let pro to, aby tento jimi nechtěný systém změnili?" Ještě si dovolím odpovědět: "NIC". Byli pěkně zticha a čekali jak se vše vyvine, aby se včas a správným směrem opět zařadili. A ta doba teď nastává.
19. 11. 2012 | 15:32

JC napsal(a):

Ing. N.
Tak nějak tuším co si disidenti v 1989 přáli.
Vládu jedné osvícené disidentské strany na věčné časy. :-)))

P.S, Co byste chtěl, Uhl o sobě tvrdí že je trockista.
19. 11. 2012 | 15:36

che napsal(a):

Vždycky mne překvapí to papouškování některých diskutérů. ÚV ODS/TOP09 s PR agenturou (cti ideologické politbyro) se sejde, vymyslí nějakou snadno zapamatovatelnou frázi svým nejvyšším (ale i těm malým zprostředkovaně) a tito pak do zblbla opakují jako jeden člověk do medií, v rozhovorech či projevech. A pak ta jednodušší část obyvatel má potřebu to opakovat na forech. O čem mluvím? O zneužití státního svátku. Prosím, kdy jindy by se mělo demonstrovat, protestovat ??? V Polsku maji svatek 11.11. a svuj Marsza Niepodległości, Maďaři také protestují na své svátky (Řekové protestují pořád). Od žádných sousedních politiků jsem neslyšel nic o zneužití státního svátku. Až budou demonstrace na 1. máje, tak zas uslyšíme "novodobí komunisté povstali". Ani náznak diskuze, jen opravdu už sprosté přirovnávání k nacistickým fanatičkám. Mimochodem p. senátor v té době nebyl ještě ani na světě a jak se točily a točí propagandistické dokumenty všichni víme.
19. 11. 2012 | 16:10

Reveil napsal(a):

Miroslav Kalousek je ten, kdo už 23 let zneužívá 17. listopad 1989, a to tím nejdrzejším způsobem, totiž bolševickým. Spojuje kritiku svoho působení s "existencí systému". Princip, který vymyslel Ludvík XIV ("stát jsem já") převzali a vylepšili bolševici a nyní to provozují pseudodemokraté Kalouskova ražení.
Přitom dnes v podstatě už celá společnost čeká, až na tomto černokněžníkovi, na tomto vtělení Zla, tomto zemském škůdci, praskne i poslední obruč... jenže nejsme v pohádce. Ona ta obruč sama od sebe nepraskne, nebo ještě ne tak brzy. Je třeba dopomoci. A tady není dobré, když jednak sice vytýkáme společnosti atomizaci (že ano, Nubo?), ale přitom se aktivně sámi účastníme "stavění jedněch proti druhým" (že ano, Nubo?).
V současné chvíli skutečně není doba, aby se mohlo současně ohrnovat nos nad Kalouskem i nad komunisty.
Neboť vývoj paradoxně (i když ne nečekaně, jelikož někteří to už hned tehdy předpovídali) dospěl k bodu, kdy současný komunista je lepší než TOP. A možná i lepší než celé odbory, které nejenže zanedbaly rozfoukat do důkladného ohně onen ohníček, který se rozhořel v dubnu na Václaváku, nýbrž které budí dojem, že alespoň Zavadilovou rukou ho Kalouskovi přidrželi a nasměrovali, aby mohl ohníček vydatně pokropit a tak jej proměnit ve spoře doutnající popel...
19. 11. 2012 | 16:11

Naše země nevzkvétá. napsal(a):

JC

Ještě doplňuji Vaše P.S. Byl to Uhl, kdo záměrně začal s rozšiřováním lživé zprávy o údajném zabití studenta Martina Šmída komunistickou policií v listopadu 1989.
19. 11. 2012 | 16:11

Pepa Řepa napsal(a):

xx
kolega má švába na mozku, hádá se s každým.
Šváb to má těžký. Už čtvrtý rok hledá marně!

Kráso vzpamatujte se.
Uspořádat demonstraci když se hraje finále Davis cupu může jen absolutní............sakra, jak to napsat korektně?
Zavadil.
19. 11. 2012 | 16:12

Zdeněk Brom napsal(a):

Valér:

Možná je to emocemi. Pokud s někým souhlasíme, pak ho máme sklon vidět v pozitivnějším světle. Pokud ne, jde nám to proti srsti.

Jinak jsem byl v době reálného socialismu v době vysokoškolských studií asi jediný, kdo Marxe a Engelse četl. Přečetl jsem i něco z Lenina. Kupodivu takovým nebylo moc ani v ústavu marxismus-leninismu při VŠ. Nemohl jsem proto o díle těchto filosofů bavit ani s nimi. Pouze dva měli načteno a debata byla k světu. Jedna ale pak emigrovala.

S jejich dílem nemám problém a pokud vím, ani jsem ho nikde nijak populisticky neodsuzoval.
19. 11. 2012 | 16:12

Nuba napsal(a):

Úryvek z projevu Ilony Švihlíkové
o níž pan Kubera prohlásil něco ve smyslu hajlujících žen v době nástupu Adolfa Hitlera

Žijeme v zemi, kde se právní stát a zákonnost staly zborcenou fasádou, za kterou operuje mafiánská síť. Za tu by se nestyděla ani Cosa Nostra. Co si lze myslet, když vrchní státní zástupkyně řekne, že legislativa právníkům umožňuje naprosto cíleně zneužívat trestního zákoníku a pokud se nedodržují základní právní pravidla, nemají policie ani státní zastupitelství smysl?

Žijeme v zemi, ve které operuje lichvářská mafie způsobem, který by byl v jakékoliv civilizované zemi nemyslitelný.

Žijeme v zemi, kde se zákony připravují na míru skupinám, jejichž cílem je zničit veřejný sektor.

Žijeme v zemi, kde se mafiánsky rozkrádají evropské dotace, které „kontroluje“ Ministerstvo financí.

Žijeme v zemi, kde na výročí Bílé Hory byl schválen odporný balík, zahrnující i „dar“ církvím, především katolické.

Toto vše vede k tomu, že naše bohatství, které vytváříme naší prací, se dostává do rukou úzké skupiny, která si doslova tento stát zprivatizovala.

Ale nezapomínejme, že je potřeba provádět úsporné reformy – vždyť si přeci žijeme nad poměry! Půjčím si heslo, které se jako první objevilo v Srbsku: Promiňte nám, že nevyděláme tolik, kolik vy kradete!
19. 11. 2012 | 16:21

Zdeněk Brom napsal(a):

K pojmu fašismus:

Závidím všem, kteří v tom mají jasno, protože názory na výklad tohoto pojmu jsou různorodé a nepanuje žádná shoda.

Jak to nemusím, budu citovat podle wikipedie, aby bylo dohledatelné.

Asi nejbližší mi přijde výklad historika Roberta Paxtona:

"Fašismus je způsob politického jednání vyznačujícího se obsesivními představami o rozkladu společenství, o národním potupení, o tom, že se národ stal obětí, a kompenzačními kulty sjednocení, síly a ryzosti, v nichž masová politická strana složená z militantních nacionalistů nepříliš spokojeně, ovšem výkonně spolupracující s tradičními elitami, opouští demokratické svobody a za pomoci spásného násilí a bez jakýchkoli etických nebo zákonných omezení usiluje o vnitřní očistu a vnější expanzi"

Paxton pak doplňuje seznam idejí či emocí, „mobilizačních vášní“, jež fašisty motivují. Fašisté podle něho cítí, že:

- je zde drtivá krize, neřešitelná tradičním způsobem;
- povinnosti vůči skupině, k níž člověk patří, jsou nadřazeny všemu ostatnímu;
- tato skupina je obětí, což ospravedlňuje jakýkoli postup proti jejím nepřátelům;
- skupinu ohrožuje individualistický liberalismus, třídní konflikty i vliv cizáků;
- skupinu je nutno více sjednotit, třeba i násilím;
- situace vyžaduje, aby se moci ujali přirození vůdcové (mužského pohlaví) v čele s národním vůdcem, ztělesňujícím historický úděl skupiny;
- vůdcovy instinkty jsou nadřazeny nad abstraktním rozumem;
- je správné nasadit ve prospěch skupiny vůli a násilí;
- vyvolená skupina má právo vládnout bez omezení ostatním lidem, má právo rozhodovat na základě kritérií zdatnosti skupiny v darwinistickém boji o přežití zdatnějších

Do těchto kategorií naši zhůvěřilou vládu nenastrkáme ani náhodou. V jejich případě spíš jde o obyčejné diletanty, chamtivce a asociálně zaměřené jedince.

Pokud zde vidím ten pojem používat, spíše si vzpomenu na Alexandera Solženicyna, který napsal: "Nálepka fašismu je to samé jako svého času stigmatizující nálepka „třídní nepřítel“ či "nepřítel lidu". Je to úspěšná metoda, kterou se dá oponent srazit k zemi, zacpat mu ústa, přivolat na něho represe a podle potřeby to v médiích zverejňovať."
19. 11. 2012 | 16:25

JC napsal(a):

Nuba
Kubera nemá pravdu, takový projev by hajlujících ženy v době nástupu Adolfa Hitlera nesvedly.
Snad Goebbels, snad ten.
19. 11. 2012 | 16:32

JC napsal(a):

Zdeněk Brom
Řekl bych že do této kategorie můžeme zařadit paní Ilonu Švihlíkovou a její posluchače. :-))
To jsou paradoxy
19. 11. 2012 | 16:36

Zdeněk Brom napsal(a):

JC:

Byl bych velmi opatrný. Ten pojem skutečně ztratil svoji zřetelnost a je to spíše oblíbená nadávka.

zaměřil bych se na to, zda dotyčná zároveň předkládá řešení, nebo současné situace pouze využívá k prosazení sama sebe.
19. 11. 2012 | 16:43

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Zdeněk Brom.
Z těch idejí a emocí víceméně sedí

- je zde drtivá krize, neřešitelná tradičním způsobem;
- povinnosti vůči skupině, k níž člověk patří, jsou nadřazeny všemu ostatnímu;
- tato skupina je obětí, což ospravedlňuje jakýkoli postup proti jejím nepřátelům;
- skupinu je nutno více sjednotit
- situace vyžaduje, aby se moci ujali přirození vůdcové (mužského pohlaví) v čele s národním vůdcem, ztělesňujícím historický úděl skupiny;
- vůdcovy instinkty jsou nadřazeny nad abstraktním rozumem;
- je správné nasadit ve prospěch skupiny vůli a násilí;
- vyvolená skupina má právo vládnout bez omezení ostatním lidem, má právo rozhodovat na základě kritérií zdatnosti skupiny v darwinistickém boji o přežití zdatnějších

O krizi a o tom, že musíme,musíme musíme slyšíme pořád,
rebelové nepřijatelní poslanci musí hlasovat jako jeden muž, udavači fuj, atd.
K poslednímu skupina má nejen právo, ale podle pravičáků i povinnost nám vládnout ať se nám to líbí nebo ne.

Uvědomte si, že se zde pro ochranu naší pravicové elity napadaly předvolební mítinky, porušuje právo shromažďovací a útočí se na ty, kdož si dovolili demonstrovat.
19. 11. 2012 | 16:53

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Ještě připomenu ke Kalouskovi, nevím, jestli to již někdo zmínil, Kalousek nevstupoval do politiky až po roce 89, ale asi před let před tím, ne sice do KSČ, ale k Lidovcům.
Předlistopadová politika mu nesmrděla a dnes by byl možná v parlamentu nebo vládě i bez Listopadu 89.
19. 11. 2012 | 16:59

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Zdeněk Brom.
Vy si neuvědomujete, jak jsme ovládání strachem?
Vy nevnímáte ty zmanipulované a vystrašené fanatiky v diskusích?

Značný podíl má na tom i Klaus a jeho rétorika k EU a euru.
19. 11. 2012 | 17:14

Petr Havelka napsal(a):

Paní Nubo,

velmi děkuju za Vaše slova, jak tu první "reportáž" z místa a i ostatní vstupy. Tak nějak mi to sedlo :)
19. 11. 2012 | 17:17

Zdeněk Brom napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:

Chodit narušovat prostesty jiných považuji za nevhodné. Pokud má někdo jiný názor, ať si ho prezentuje jinde.

Cituji: "Vy nevnímáte ty zmanipulované a vystrašené fanatiky v diskusích?"

Vnímám.
19. 11. 2012 | 17:19

Gudka napsal(a):

"- tato skupina je obětí, což ospravedlňuje jakýkoli postup proti jejím nepřátelům;
- skupinu je nutno více sjednotit
- situace vyžaduje, aby se moci ujali přirození vůdcové (mužského pohlaví)"

Některé body vaší definice popisují až bolestně přesně strany vládní koalice a jejich exponenty (např. výroky Langšádlové či toho svazáka Polčáka).
19. 11. 2012 | 17:38

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
K pojmu fašismus:

Závidím všem, kteří v tom mají jasno, protože názory na výklad tohoto pojmu jsou různorodé a nepanuje žádná shoda.
---------
Konečně !
Ale trvalo to.
19. 11. 2012 | 17:42

Zdeněk Brom napsal(a):

Gudka:

Není to moje definice a ty body tvoří celek.
19. 11. 2012 | 17:42

Nuba napsal(a):

Pane Havelko

to mě moc těší a zdravím Vás :)
19. 11. 2012 | 17:46

český maloměšťák napsal(a):

xx
Bla, bla , bla....
Já zde na rozdíl od Čochtana a bohorodičky násilí nepropaguji.
A s rozbíjením hub jste začal vy.

KOmunistou ? proč by se člověk usilující o spravedlnost měl stát komunistou ?
Proč znovu cejchujete a podspuváte ? Takové podlosti mají být východiskem diskuze ?

Stále tatáž ubohost...stále ty extrémy...a poté výmluvy...
-----------------------------------------------------
Mrtví mluví o stínech z Hádovy říše. To nemá řešení. Ubohost sice může být zábavná - ale pouze z hlediska zabíjení nudy. Jiný význam nemá.

Ovšem nic nemá nad prostoduchost JC a pod. kreaturek. Podle něj jsou tedy fašisty ne ti, co se mafiánskými způsoby zmocňují institucí, ale ti, kdo toto kritizují a vadí jim to.
To už není ani na diskuzi - ani na rozbor.
To je zcela jasný případ pro odborníka na duševní choroby. Nebo na poruchy osobnosti. Či na stařeckou demenci.
19. 11. 2012 | 17:50

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Gudka.
Většina těch věcí sedí

„ je zde drtivá krize, neřešitelná tradičním způsobem;“
„ povinnosti vůči skupině, k níž člověk patří, jsou nadřazeny všemu ostatnímu;“

Nejen EU, ale celý Západ se hroutí, je již minulostí,
poslanec se neodváži nehlasovat se stranou, raději jde z cesty, aby nebyl „zlikvidován“.
Na kongresu ODS jsme mohli šlyšet sliby o tom, kdo nezradí předsedu a podobná ujištění.
Tady není svoboda, tady je jen MUSÍME!
19. 11. 2012 | 17:53

Gudka napsal(a):

Brom

Tvoří celek, nikoliv však nerozborný. Ne, že by se některý z bodů na kalousko-nečasovskou squadru vůbec nehodil, já jsem vypíchnul ty, které zmíněnou garnituru vystihují až bolestně.
19. 11. 2012 | 17:57

Zdeněk Brom napsal(a):

Gudka:

Tak samozřejmě, rozebrat můžeme všechno a zase poskládat. Je ovšem otázkou, co nového si vyskládáme.

Jsem toho názoru, že tato vláda je založe spíš mafiánským způsobem, což je poněkud jiná kategorie.
19. 11. 2012 | 18:00

Gudka napsal(a):

Na kongresu ODS jsme mohli šlyšet sliby o tom, kdo nezradí předsedu
No právě, míra degenerace ODS už dosáhla spřízněnosti se stalinistickým bolševismem (kde se přísahalo na Stalina) a nacismem, kde se přísahalo na Hitledra (armáda, SS, HJ - to měli přesně definováno).
Čili už ne věrnost ideím, už jen věrnost předsedovi (Vůdci, generalissimovi)...
19. 11. 2012 | 18:02

Nuba napsal(a):

K těm, kteří souhlasí s panem Kuberou, jako je pan JC

nedělám si žádné iluze a ani nemám za cíl vás o něčem přesvědčovat, ale argumenty v čem paní Švihlíková nemá pravdu jsem od vás nečetla, urážky to ano, když nejsou argumenty tak je to to jediné, co zbývá, že

Abych vám to trošku zamotala a možná jste ještě třeba i zauvažovali než začnete zase nálepkovat, tak si třeba místo vlády Petra Nečase představte, že by tyto protesty byly proti vládě dejme tomu Bohuslava Sobotky, který podle vás zajisté až se dostane k moci bude mnohem horší než Kalousek, Nečas, Hanáková, Drábek, Vondra a další potentáti.

Udělejte si takový kontrolní testík. Taky byste seděli za pecí a hájili vládu a těm, co by proti tomu bordelu šli demonstrovat, čili vaši modrou krev byste častovali hloupými invektivami a mleli něco o fašismu ?

Nějaké litanie o tom, co je nebo není Sobotka si ale můžete klidně odpustit, tu poškrábanou gramofonovou desku už znám nazpaměť, dejte to raději do antikvariátu.
19. 11. 2012 | 18:02

Zdeněk Brom napsal(a):

Gudka:

Mimochodem, Bucharin byl potěšen tím, jak dobře si fašisté vedou v naplňování ideálů bolševické revoluce a Mussolini začínal jako radikální levicový politik.
19. 11. 2012 | 18:06

jozka napsal(a):

Zdenek Brom:

ad Bucharin byl potěšen tím, jak dobře si fašisté vedou v naplňování ideálů bolševické revoluce

Zdroj?
19. 11. 2012 | 18:09

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Gudka.
Nepřátelé nejsou jen vně, ale ti nejhorší jsou ve vlastních řadách

„Němcová: Nečase nepodrazím
Němcová v projevu řekla, že Nečase nepodrazí. Varovala, že rebelové se chystají shodit vládu a za Nečasovými zády vytvořit novou koalici“
19. 11. 2012 | 18:14

Zdeněk Brom napsal(a):

jozka:

Něco najdete u Peikoff, Leonard: The Ominous Parallels.1982 a pak Goldberg, Jonah: Liberal Fascism: The Secret History of the American Left from Mussoliny to the Politics of Meaning.
19. 11. 2012 | 18:18

český maloměšťák napsal(a):

Pokud vládu oddělíme od kmotrů a vůbec od všech těch, kdo se díky moci finanční, ekonomické, vydíracímu potenciálu , mafiánským praktikám či dalším tlakům...pak samozřejmě že taková vláda není fašistická a dokonce hájí demokracii a vystupuje proti fašizujícím tendencím.
Jenže nic takového realně neexistuje.
Naopak - jsem leta svědky toho, jak kmotři, zájmové skupiny, estébáci, Mafie...jak vstupuje do politiky.
Pokud tedy nestačí , že každoročním realným "výstupem" takovéto politiky je cca 100 mlrd CZK - a to soudí i pravicoví ekonomové...tak už nevím, co by mělo toto stvrdit.
Ano - my tyto jevy vnímáme jako korupci - ale fašistické struktury toto vnímají jako upebnění své moci. Své moci nad politikou, nad politiky, nad institucemi, nad cash flow v oblasti veřejných financí...

Čistá vláda sama o sobě neexisuje. Tedy zde - v Kraďákově. Zato existují Kalousek, Vondra,
Dokonce už neexsituje ani čistý parlament - ve významu střetu programů zvolených stran. Zato esistuje LIDEM, tuneling poslanců, Bárta, Drobil, Bém, Šnajdr...

Fašizující struktury mimo politiku pak nemá cenu jmenovat. Jsou dostatečně známi - tedy jejich protagonisté.

Co se stane se státem, jehož páteřní mocenské instituce jako je policie či justice - ovládnou takovéto struktury ?
Je stále demokratickým právním státem ? Anebo je to stát v podstatě fašistický ? Kdy jisté zájmové skupiny jistým způsobem propojené...rozhodují jak je naplněno právo. Nemusí se zrovna mučit, vyhánět z domovů, zatýkat...stačí právo ve smyslu nalezání spravedlnosti znehodnotit, zbanalizovat, znejistit, udělat z něj pouťovou atrakci nebo téma k diskuzím typu čaj o páté ...a zdemoralizovat tak voliče a občana - ponížit ho na pouhého člena davu. Davu těch, které fašistická struktura ve svých řadách nechce - slouží jen jako využitelný zdroj v případě středních vrstev a coby nepoužitelný odpad v případě vrstev nižších.

Není pak moc velký rozdíl mezi Mafií - sjednocenou, konslolidovanou, mající své lidi v byznysu, v politice, v médiích, v justici, v policii etc etc...a například NSDAP. Oběma subjektům jde o totéž - o co největší vládu, moc v komplexní společnosti. O to, aby dav přijal za své vyprázdněné pojmy, aby se pojmy jako svoboda, právo, demokratická moc, nezávislá justice, spravedlnost, sociální politika...aby se staly tím, co potřebují ONI.
Nezáleží na tom, jak je JEJICH moc formalizovaná /institucializovaná/ ale jak je skutečně mocná - funkční.

Smírčí soudce prostě píská podle těch, kteří drží v ruce pruty /moc - spojená zájmem ovládnout instituce/.

Lidé si většinou ani neuvědomí že se demokratický stát stal státem fašistickým - pokud se většině daří relativně dobře ...nebo pokud se fašizujícím strukturám podaří dav přesvědčit, že JEJICH vize se v budoucnosti promění v zisky všech...nebo pokud se ukáže prstem na původce potíží / " to oni vyžírají váš stát" (ne MY m MY naopak chceme stát chránit)/.
Respektive uvědomí - ale to už jsou součástí takovéhoto fašistického státu.
Mnohdy aktivní součástí. (na výhody plynocucí z podílu na moci slyší mnoho lidí)

Tož tak je to s tím, že Švihlíková je hysterickou fašistkou a Kubera ctihodným senátorem za ODS.
Tak je to, ogárci a děvčice.
19. 11. 2012 | 18:19

Zdeněk Brom napsal(a):

jozka:

vypadlo: 2008.
19. 11. 2012 | 18:22

reppop napsal(a):

To Nuba

Díky za věty z projevu Ilony Švihlíkové. Problém je, že Vy neumíte číst mezi řádky. A tam je všude rafinovaně ukryt fašistický pozdrav "Heil Klaus!" Nedivte se, že to Kuberu rozčílilo, chtěl tam najít "Heil Kubera!"
19. 11. 2012 | 18:22

jozka napsal(a):

Zdenek Brom:

Ja jen ze je docela lerace, protoze podle toho, co jsem cetl (tusim, ze to bylo u Tuckera) ja, nektery z tehle skupiny pred popravou naopak vykrikoval, ze v Sovetskem svazu doslo k fasistickemu prevratu :-)
19. 11. 2012 | 18:24

Zdeněk Brom napsal(a):

jozka:

Díky, to je také zajímavé.

Poměr těchto dvou směrů procházel poměrně spletitým vývojem. Celkem logicky se ale tyto směry musely střetnout. Oba byly expanzivní.
19. 11. 2012 | 18:30

reppop napsal(a):

xx napsal(a):
reppop: to bude asi tím, že se nepovažuji za neoliberála a tato vláda není neoliberální ;)
xxxxxxxx
Omlouvám se, ale tento typ debaty už se mi zdá neproduktivní. To je jako "Nejsem komunista, ale znárodnění skoro všeho a mírná diktatura proletariátu by nám prospěla".

Mňau, nejsem kočka. Haf, ani já nejsem pes...
19. 11. 2012 | 18:31

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Domnívám se, že tady nejde jen o prosté mafiánství, tady se hraje s nacionalismem, nenávistí k některým skupinám společnosti, útoky na odbory, odbory jsou součástí demokracie a například na celonárodní úrovni jsou v makroekonomii vnímány jako garant kupní síly obyvatelstva, to jsou útoky na demokracii, to není jen mafiánství.
Kdyby šlo jen o mafiány, proč strašit nesvobodou a nedemokratičností Bruselu?
19. 11. 2012 | 18:32

Zdeněk Brom napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:
Tady jsem vložil text autora, který to napsal za mě.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/zdenek-brom.php?itemid=13279
19. 11. 2012 | 18:40

reppop napsal(a):

To
ten, kdo se hádat nebude
et
český maloměšťák

On ten český neoliberalismus je taková soft forma fašismu. Něco jako nemoc v chronickém stadiu. Ale většina takových nemocí je bohužel za určitých podmínek schopna přejít do stadia akutního (tj. "hard fašismu"). Takže by bylo lepší vůbec tím neonemocnět a když už k tomu došlo, tak usilovat o vyléčení či aspoň udržování nemoci na uzdě (třeba pomocí socanů).
Nesmíme zapomínat, že neregulovaný kapitalismus vyprodukoval krizi 30. let a ta zase dosud nejničivější válku této planety. A neoliberalismus je forma neregulovaného kapitalismu. Takže máme zase zaděláno.

Neoliberalismus nici demokracii stejne jako komunismus. Zni to mozna
paradoxne, ale je to tak. Proto nema s liberalismem nic spolecneho (je to
velky klam). Ten mechanismus je trochu slozitejsi, ale ne zase tak
nepochopitelny pro toho kdo neni liny premyslet. A je vlastne
predpoveditelny a zakonity. Funguje to zhruba takto:
Neoliberalismus hlasa odstraneni regulaci statem v zajmu vetsi svobody.
Jenze tim petrifikuje nerovny vztah mezi kapitalem a praci. Ta svoboda
totiz zvyhodnuje silnejsi (kapitalisty). Postupne v dusledku deregulace
teto prirozene asymetrie sily dochazi ke vzrustu socialni nerovnosti temer
nad vsechny meze. S tim pak roste i nerovnost politicka: silne (bohate)
subjekty si nakonec mohou koupit vse, tj. i politiky (jejich
prostrednictvim zakony), policii a soudy. Tim ale konci demokracie a
nastupuje totalita. Absurdni na tom je zejmena to, ze neoliberalove maji
plnou pusu svobody a pritom jejich doktrina zakonite vede k nesvobode pro
90% obyvatel.

Ale ten klam vyplývající se zdánlivé totožnosti pojmů "neoliberalismus" a "liberalismus" je geniální. Nic lepšího se zatím okrádačům lidských komunit vytvořit nepodařilo. Feudálové na to šli přes církve a Boha, to už dnes tolik netáhne. Dnes se stalo fetišem slovo svoboda či demokracie. A využítí hesla svoboda (ekonomická) k nastolení protofašistického systému je opravdu geniální.
Je to jako vyhodit z letadla ptáka a slona s radostným zvoláním: jste volní a svobodní, tak si leťte! A pak kroutit udiveně hlavou: proč ten škarohlíd slon tak řve, vždyť jsme jim oběma dali stejnou svobodu.
19. 11. 2012 | 18:50

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro reppop.

„V knize Filozofie historie poukázal Hegel na znepokojující historický vzorec: civilizace se rozpadají v důsledku toho, že dojde k morbidnímu zintenzívnění základních zásad, na nichž jsou založeny. I když jsem vydělal velké bohatství za finančních trzích, obávám se nyní, že neomezené zintenzívění zcela volného kapitalismu a rozšíření tržních hodnot do všech oblastí života ohrožuje naší otevřenou a demokratickou společnost.
Hlavním nepřítelem otevřené společnosti, jsem přesvědčen, už není komunistická, ale kapitalistická hrozba.“
http://www.comrad.cz/item240.htm

A ještě k tomu fašismu jeho rysem je i vypjatý antikomunismus.
19. 11. 2012 | 19:00

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Ještě autor

Kapitálové zločiny
George Soros
19. 11. 2012 | 19:01

reppop napsal(a):

To ten, kdo se hádat nebude

Díky, znám ten Sorosův článek z Guardianu. On se považuje za žáka filosofa Poppera a stejně jako on zdůrazňuje nutnost tzv. otevřené společnosti. To je geniální koncept, od kterého se zřetelně vzdalujeme mílovými kroky. A na tom nic nezmění to, že Kalousek, Klaus, Nečas a Kubera budou vyřvávat svou mantru, že máme svobodné volby. To jo, to máme, ale postupně ztrácejí vliv na cokoliv.

Váš postřeh, že vypjatý antikomunismus je vedlejším znakem fašismu, je zcela správný. Všimněte si, že většina disidentů, kteří by měli k antikomunismu své důvody, se bojovnými antikomunisty nestali. Takže vazba "bojovný antikomunista" = (proto)fašoun je poměrně dost silná.

Viz též.: http://bloguje.czechtek.net/799032-vaclav-belohradsky-proc-nejsem-antikomunistou-pravo.php
(to je docela silný text).
19. 11. 2012 | 19:10

český maloměšťák napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude
Hegelovo "vysvětlení" není vysvětlením , ale pouze jakousi mystickou formulkou podobnou Spenglerovým " vysvětlením". Ale i ibn Chaldunovým. Například.
Musel byste dokázat, že tomu tak v několika civilizacích bylo.

Komplexní společnosti končí, jakmile jejich isntituce nestačí na řešení aktuálních problémů - většinou v dúsledku klesajících mezních výnosů /v bilanční rovnici se nedostává buď vkladů, anebo nerostou výnosy - i když je vkladů dost...vklady se pak samozřejmě dají rozkrást a tak se celá bilance propadne do ztráty...anebo se použijí neefektivně a tak je potenciál mezních výnosů zkreslen už ve fázi rozhodnutí o tom, jak bude použito vkladu/.
Nebo nastane vnitřní či vnější situace taková, kdy se ukáže že na její řešení není dostatek rezervní energie, záložních zdrojů.
Silní civilizace jsou pak ty, které umí získávat energetické injekce zvenčí.
Většinou se tak dělo pomocí válek.
Např. Octavianus Augustus zrušil daně - poté co vyplundroval Egypt a země Blízkého východu.

Obávám se, že Kalouskova politika rovné daně je tohoto spíše karikaturou.

Nicméně kooperativní model redistribuce energie tak, aby nedocházelo k nákaze - např. k vývozu chudoby...je podle mě lepším modelem než jsou války.
Ale mnoho lidí si stále myslí, že když půjdou do války , tak že něco vybojujou.
Většinou se pak diví, že vybojovali pouze utrpení jiným a sobě smrt.
/jistě - někteří lidé vydělají i na válkách...nejvíce ti, co dodávají oběma stranám a hledí na to, aby i obě strany co nejvíce utrpěly...oni pak mají jednak mnoho dlužníků...a jednak získavají trhy vyklizené oběma vysílenými stranami ....ale takto vzdělaných lidí není mnoho a navíc se tento obor špatně studuje - už jen díky tomu, že není známo, kde se vlastně skládají přijímací zkoušky/
19. 11. 2012 | 19:18

zdenekbrom napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:

Vypjatý antikomunismus pochopitelně. Jsou to dva kohouti na jednom smetišti. To jim ale nebrání, aby se kdykoli spojili jako nacisté s komunisty.
19. 11. 2012 | 19:25

naprostá hrůza z maloměšťáctví napsal(a):

opojení z maloměšťáctví

http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-listopadova-parodie-dn8-/p_spolecnost.asp?c=A121118_193534_p_spolecnost_wag

Všechno co potřebujete, je dostat holí na zadek a soudím, že 25 bude málo, zkuste 50, pane Biedermayer. Držte člověče, máte to zadarmo.
19. 11. 2012 | 19:26

reppop napsal(a):

To ten kdo se hádat nebude

O zločinných aspektech neoliberalismu jsem se trochu emotivněji rozepsal v závěru diskuse u posledního blogu L. Zaorálka. pokud Vás to zajímá, tak viz tam: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/lubomir-zaoralek.php?itemid=18141

(Přiznám se, že mne tam vytočil pan Pavel, četl jsem jeho propagandistický žblebt zrovna po návratu z Václaváku :-))
19. 11. 2012 | 19:27

reppop napsal(a):

zdenekbrom napsal(a):
ten, kdo se hádat nebude:

Vypjatý antikomunismus pochopitelně. Jsou to dva kohouti na jednom smetišti. To jim ale nebrání, aby se kdykoli spojili jako nacisté s komunisty.
xxxxxx
Chtěl jste asi napsat "spojili jako nacistka s komunistou nebo komunistka s nacistou". Jinak tomu moc nerozumím :-)
19. 11. 2012 | 19:32

český maloměšťák napsal(a):

zdenekbrom
Spojení nacistů a komunistů předvedla NSDAP v praxi po požáru Reichstagu a následně.
Tuším že pak se komunisté stáhli do ilegality a mnozí bojovali proti nacistům v jednotkách jiných armád.
Nacisté pak na oplátku jako první na zabraných územích likvidovali vždy komunisty - spolu s Židy.

Divné to spojení, že, pane Brome ?

Pokud máte na mysli EPIZODU - kdy Stalin prozíravě uzavřel s uzurpátorem Hitlerem pakt o neútočení...ak to jisté spojení bylo...leč epizodní a vojensko-politicko-strategické...nešlo o spojení na bázi průniku ideologie.

Máte čtyři minus, pane Brome.

A měl byste s tím sebeztrapňovánim se včas přestat. Nedělá to dobrou službu obrazu, který mnozí mají o našem školství.
19. 11. 2012 | 19:40

zdenekbrom napsal(a):

český maloměšťák:

Zprávy z historického obludária:

Nejvíce komunistů povraždil v čistkách Stalin. Stalin byl nacista.Nemohl být fašista, protože nepodporoval korupci, která je páteří fašismu.
19. 11. 2012 | 19:46

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro zdenekbrom.
O lidech, jako jste vy, říkám, že kulhají na hlavu.
Máte velmi zvláštní argumentaci, jednou se snažíte naznačovat, že když je někdo fašista, tam musí splňovat komplex rysů a podruhé stačí, že má někdo dvě ruce stejně jako fašista a tak je to fašista.
Debata nemá smysl.
PS: inteligencí jste pravičák.
Například cituji:
„Nejvíce komunistů povraždil v čistkách Stalin. Stalin byl nacista.“

Stalin nevraždil komunisty, to může tvrdit jen Ynteligent, jako jste vy.
Pokud Stalin někoho zavraždil, tak ne proto, že by ten dotyčný byl komunista, ale z jiného důvody.
Hitler vraždil komunisty.
19. 11. 2012 | 20:09

zdenekbrom napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:

Jenom jsem se přizpůsobil logice českého malopměšťáka.

Jinak:
Nikolaj Bucharin byl zavražděn kým? Lev Trockij byl zavražděn na pokyn koho? Další tisíce poctivých komunistů byly v době velké čistky popraveny kým a proč?
19. 11. 2012 | 20:13

český maloměšťák napsal(a):

zdenekbrom
?????
Tak jsme se už dostali dokonce k tomu že Stalin byl nacista....
A co Hitler, pane Brome - nebyl to náhodou komunista ? Protože Stzalin nakonec rozdrtil i jej, jestli to náhodou nevíte.

Podpora korupce vládou, která se již zmocnila institucí a přes své totalitní struktury je ovládla...by byla nesmyslem , pane Brome.
Proč by to Stalin dělal ? Když už ty instituce ovládl ?
Ostatně já psal o tom, že se korumpuje za účelem získání moci - že jsou korumpovány instituce a lidi v nich...to je ten fašistický proces.
Až takto dojde k ovládnutí institucí - kdy jsou ZKORUMPOVÁNY natolik, že neslouží ve smyslu svých původních obsahů - tedy titulů, proč byly zřízeny /nebo slouží, ale pitvorným způsobem/...je jistě logické, že je třeba mít v nich pořádek. Pořádek - ale v korupčním modu /byl zkorumpován celý demokratický proces, demokratická kontrola je podřízena kontrole určitou skupinou, která provedla zkorumpování institucí - ovládla je/.

Někdy mám dojem že diskutuji s nějakým vaším žákem...ne s učitelem.

Nicméně vraťme se k vašemu tvrzení - že se tedy nacisté kdykoli spojí s komunisty.
Uveďte prosím příklady.
Až poté co je uvedete - se vrátíme k tomu " kdykoli".

No tak - snad umíte obhájit alespoň něco, ne ?
19. 11. 2012 | 20:16

český maloměšťák napsal(a):

zdenekbrom
Nebetrte so mě při obhajobě svých hovadin do klávesnice, ano ?!!!
Stále vás považuji sice za přitroublého...ale ne podlého diskutéra.
19. 11. 2012 | 20:17

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro zdenekbrom.
Musíte posuzovat proč někdo někoho zavraždil, co bylo motivem a z toho vyvodit, koho ten dotyčný zavraždil.
19. 11. 2012 | 20:21

český maloměšťák napsal(a):

zdenekbrom
Bucharin byl komunista a proto je Stalin nacista...když zavraždil Bucharina.
Hmm - podobnou logikou bychom mohli dojít k tomu, že Hitler - když nechal povraždit vedení SA...tak byl konzervativec.
A když nechal zabít členy NSDAP po atentátu na něj...tak byl komunista.

Pane Brom, vždyť to už není ani směšné...to je jak vrzání špatně naladěných housliček...
19. 11. 2012 | 20:22

zdenekbrom napsal(a):

český maloměšťák:

Vstup 19. 11. 2012 | 19:46 plně respektuje Vaši logiku.

Jak známo, nacistický stát zanikl. V této době s ním stihnul spojeneckou smlouvu podepsat SSSR a společně se podílet na agresi vůči sousednímu státu.
19. 11. 2012 | 20:23

zdenekbrom napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:

Dobře, pak mi vysvětlete, proč tedy byly v SSSR tisíce komunistů masakrovány.
19. 11. 2012 | 20:25

zdenekbrom napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:

Jinak se mýlíte. Nejsem nalevo a ani napravo. Tyhle hračky pro dav jdou mimo mě.
19. 11. 2012 | 20:33

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro český maloměšťák.
Mohou se mezi sebou vraždit nacisté protože to jsou nacisté, ale cizí nepřátelští nacisté.

Pro zdenekbrom.
Já nevím, ale dovedete si představit, že by řekl komunista: musíte tě popravit, protože jsi komunista.
Ten důvod musel být jiný, nedůvěra, mohlo jít o mocenský zápas ve straně nebo něco podobného.
Zorientujte se u nás, proč komunisté nechali některé komunisty popravit, za to, že byli komunisté asi ne, vyčítali jim zradu nebo něco podobného, ale komunisty v nich nevraždili.
19. 11. 2012 | 20:33

zdenekbrom napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:

Trochu to zkomplikuji:
a) Jozka výše napsal, že Bucharin měl vykřikovat, že v SSSR došlo k fašistickému převratu.

b) Je komunismus politický směr nebo forma náboženství?
19. 11. 2012 | 20:38

šašek z Jihlavy napsal(a):

Roaťa Vild napsal v 5.38:
Kalousek zcela zničil ekonomiku a MF spolu s církvemi rozprodal zemi zahraničním investorům a lidi vyučené v řemeslech dostal do pozice lidí, kteří budou pouze prodávat hamburgery. A nezlobte se na mě, já bych raději knedlo, vepřo zelo za rozumnou cenu nebo dobrou svíčkovou, což vzhledem ke krachujícím restauracím je dnes docela problém sehnat.

Rosťo, bojujte proti hamburgerům nohama: stánkům s tímto produktem se vyhněte. Co se týče svíčkové a vepřoknedlozelo, nehledejte tyto staročeské lahůdky v restauracích a dejte přednost domácí kuchyni. Chce to ovšem maličkost - umět vařit a kupovat kvalitní produkty, nejlépe v malých řeznictvích.
Věřil byste, že jsem hamburger vložený do rozkrojené žemle jaktěživ neměl v ústech? Jednak nemám hubu jak vjezd do pískovny, jak říkával můj kamarád z vojny, a jednak si doma děláme staročeské karbanátky- hovězí+vepřové- půl na půl. Nejraději s branborem, po studenu s chlebem. Do restaurací nepáchnu, pár pořadů s Polreichem mě vyléčilo.
Víte, ono je to s jídlem jako se vším - dokud bude zájem, bude to i k mání. Kdo chce kam, pomozme mu tam a nikdy jinak.
19. 11. 2012 | 20:42

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro zdenekbrom.
To, co máme ve zvyku nazývat komunismem, to byl ekonomický socialismus nedemokraticky realizovaný komunisty.
19. 11. 2012 | 20:48

petrof napsal(a):

pane Krása, je smutné, že jste se nechal zlákat, k takové levicové šaškárně......
19. 11. 2012 | 20:53

reppop napsal(a):

petrof napsal(a):
pane Krása, je smutné, že jste se nechal zlákat, k takové levicové šaškárně......
xxxxxxxxx
I spisovatelka Lenka Procházková, ta tam také byla a řečnila. Ale ona byla "zaprodanec a ztroskotanec" už za minulého režimu, takže se není co divit.
19. 11. 2012 | 21:07

zdenekbrom napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:

Každopádně to byla promarněná příležitost. Po roce 1948 dvakrát nastala zvláštní situace, kdy se dalo vybudovat společenství, které by přineslo krok vpřed. Škoda.
19. 11. 2012 | 22:07

Gudka napsal(a):

zudenekbrom
"Je komunismus politický směr nebo forma náboženství?"

Pochopitelně, že je to především náboženství. Proto jsou s katolicismem tak na kordy - prostě konkurenti.

Stejné to je s "rukotržním náboženstvím" nynějšího režimu. Základním obřadem je tu rituální šetření a obětní škrty.
19. 11. 2012 | 22:48

český maloměšťák napsal(a):

zdenekbrom
Vaší logikou tedy byly nacistickými státy i Anglie či Francie - ty se totiž podílely /svou politikou umožnily/ na vpádu Hitlera do Československa.

Stalin nevraždil "komunisty" - ale své odpůrce či ty, které považoval za ohrožení své moci.

Blábolíte nesmysly.

P.S. Stalin se možná mohl místo dohody s Hitlerem ohledně Polska do Polska vpadnout a tam bojovat s Německem.
Proč by to ale měl dělat ?
Když Anglie s Francií evidentně svou předchozí politikou podpořily Hitlera ?
A po napadení Polska sice vyhlásily Německu válku - ale neudělaly pro jeho záchrnu lautr nic.
Stalin jim to prostě vrátil - a navíc si vytvořil časový a geopolitický polštář.
Tehdejší politika byla jedním velkým svinstvem - ale nelze zazlívat Stalinovi, že bránil především zájmy SSSR.
On musel počítat i s tím, že UK a F si počkají, až se válka přesune na východ, SSSR se v ní vysílí...a západní mocnosti jej pak dorazí.
Signály k tomu měl /Rakousko, Československo, boj proti bolševismu.../.

/zvěrstva typu Katyň etc samozřejmě neschvaluji....jednalo se o zcela programovou dílčí genocidu polské elity, provedenou brutálním a zavrženíhodným způsobem/
20. 11. 2012 | 01:59

rejpal napsal(a):

Vidím, že není důležité, proč někteří lidé šli na náměstí demonstrovat. Důležité je, jakou nálepku je třeba jim udělit. Jsou s tím pravda občas trochu problémy, někteří se hodí do více škatulek, jiní moc do žádné. Gřeba jsou zároveň fašisté a komunisté. Možná mezi nimi bylo i několik výjimek, kteří nechtějí, aby ČR byla provincií Sicílie.
20. 11. 2012 | 08:45

Bohouš D. napsal(a):

Přečetl jsem si příspěvek pana,mžná paní -DANA B-ze včerejška a úplně mi spadla čelist.Jaksi jsem nepochopil kde žije,protože tam píše jak za komunistů invalidé pracovali a dneska se snaží vzbuzovat lítost.Něco málo osobní zkušenosti.Jsem plně invalidní a přesto si už čtyři roky hledám práci.Skončilo to tím,že dojíždím nebo spíše jsem dojížděl do chráněné dílny vzdálené 20,-Km.Co myslíte,že se v polovině letošního roku stalo po kontrole Drábkových drábů v této dílně.Z důvodů zbytečné práce,byl dílně odebrán statut chráněné dílny a dílna byla zrušena.V dílně se ručně smontovávaly elektrické součástky převážně pro Německo.Odměna za práci sotva pokryla náklady na dopravu,ale navíc byla dílna zrušena,protože tento druh práce je dle mínění cca čtyřech třicetiletých krasavic prací zbytečnou.Jednak bych na tyto funkce nominoval lidi postižené a tyhle stepilé samice-jistě okrasy úřadu-bych poslal někam do výroby a druhak jaká tedy činnost,kterou mohou invalidé vykonávat není zbytečná???Je to snad např.televizí Nova tolik proklamovaná dílna na různé obrázky,přívěsky vyráběné invalidy a prodávané před vánoci před obchodními centry s patřičnou hrou na city kolemjdoucích.Ten dotyčný co tenhle příspěvek napsal,by zasloužil každé ráno když se probudí sfackovat,aby pochopil jaká je realita připravená našimi politiky.Sehnat jakoukoliv príci v dnešní době-pokud tedy nechci podnikat-je nad lidské síly a doslova ničí psychyku každého kdo práci skutečně hledá.Osobně jsem proti heslu-Co Čech to podnikatel-protože to nás postupně dovedlo do současného stádia.Demokracie a svoboda bez peněz jsou totiž k ničemu a jsou nebezpečnější než komunismus se kterým nás stále někdo straší.
20. 11. 2012 | 12:43

Petr Bajgar z Hranic napsal(a):

Holohlavci se srocovali především okolo nařvaného samolibého taxikáře s napoleonským komplexem angažovoného k činnosti proti Občanské společnosti který přeřvával zběsile a hystericky celý Václavák ze stanoviště od Národního muzea.
20. 11. 2012 | 17:29

Zdeněk Brom napsal(a):

rejpal:

Důležité je, aby demonstrace skutečně měly něco řešit. Chudoba je i dobrý byznys, zvlátě v politice. Jde tedy o to, zda chceme chudobu skutečně řešit, nebo se skrze ni dostat k moci do teplého místečka. Případně získat nějaký ten zajímavý grant a dotaci.
21. 11. 2012 | 07:34

Hosenscheisser napsal(a):

Snad ještě k tomu fašismu: Původ slova z italského Fasci /čti faši/ di combatimento, Bojové svazky. /Založené Musolinim/. Lze srovnat s počeštělým "fascikl", význam je zřejmý.
22. 11. 2012 | 09:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy