Veřejnoprávný Šlouf

06. 08. 2008 | 09:32
Přečteno 18759 krát
Nevím zda okurková sezona dosáhla svého vrcholu nebo je to nový styl naší jediné veřejnoprávní televize. V pátek prvního srpna bylo hlavním tématem pořadu „Události – komentáře“ údajné vylučování pana Šloufa z ČSSD.

Nezasvěcený divák, který sledoval téměř dvaceti minutovou debatu o jednání jakéhosi orgánu sociální demokracie o panu Šloufovi, musel nabýt dojmu, že v této zemi již nemáme žádné starosti a tudíž se můžeme zabývat členstvím privátních osob v jednotlivých stranách.

Zasvěcený divák však musel dostat vztek. Jak je možné, že za peníze koncesionářů věnuje veřejnoprávní televize tolik času členství ve straně zcela privátní osobě, která se neuchází o žádné veřejné zakázky. Je to o to horší, že bylo věnováno tolik času bývalému komunistickému aparátčíkovi a během celého pořadu to aktéři debaty vůbec nezmínili.

Celá debata byla o „netématu“ jak s oblibou říkával Karel Kühnl. Je to uměle nastolené téma, které má vyplnit čas určený na zpravodajství a pravděpodobně přesvědčit televizního diváka, že těmito „netématy“ žije naše společnost. Ve skutečnosti debata ukazuje bídu naší společnosti, která má před sebou jiné obrovské problémy a neřeší je. Je ostudné, že bývalý komunistický funkcionář je považován za celebritu, má obrovský prostor v mediích a je využíván napříč politickým spektrem.

Nesmyslnost celé debaty se ukázala, když politolog Jan Bureš říkal, že postup ČSSD vůči panu Šloufovi vychází ze stanov strany. Ty zavazují členy strany respektovat usnesení orgánů a při jejich nerespektování může člen očekávat trest. K tomu dodal, že to je standardní ustanovení stanov politických stran. Na tuto větu reagoval další účastník diskuse redaktor Bohumil Pečinka s prohlášením, že ustanovení o respektování usnesení orgánů stran jejími členy není standardní součástí stanov stran. Dále prohlásil, že toto ustanovení má pouze jedna strana a takové usnesení je důsledkem demokratického centralismu.

Nepředpokládám, že pan Pečinka nezná způsob řízení politických stran a tak vědomě klamal. Každá politická strana je hierarchicky řízený subjekt. Pokud není, tak zajde na úbytě – příklady ODA, US a jiné. Pan Pečinka si tuto skutečnost může ověřit například ve stanovách ODS. V čl. 3, odst. 4 písm. f se uvádí „členství ve straně zaniká zrušením členství místním sněmem z důvodu závažného porušení povinností stanovených v čl. 3, odst. 8“. V odst. 8 se v písm. i uvádí „člen je povinen respektovat usnesení a rozhodnutí orgánů strany“. Zkrátka, když člen nerespektuje orgány strany, může být vyloučen, a to platí napříč celým politickým spektrem.

Naše media místo nastolování závažných celospolečenských témat většinou pouze diskutují o tom, kdo s kým se sešel, proti komu, o frakcích či nefrakcích, kdo s kým mluví či nemluví. Jako by nebylo jiných témat. Je však možné, že debata, kterou považuji za zcela zbytečnou, měla ve skutečnosti ukázat, že tím nejdůležitějším člověkem, který řídí naše osudy nejsou demokratické instituce, vláda a parlament, ale jakýsi bývalý komunistický aparátčík, se kterým všichni mluví a všichni ho potřebují.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JJ napsal(a):

Pane Kráso, vystihl jste to naprosto přesně.
06. 08. 2008 | 10:16

Síran sodný napsal(a):

Jaká jiná důležitější témata máte na mysli?
Snad ne školství, zdravotnictví, tunelářství, bankovnictví, protekci, korupci a zlodějiny?
Dle našich představitelů, které zvolila větší polovina národa (o 2 přeběhlíky) je přece u nás vše v demokratickém pořádku.
06. 08. 2008 | 10:21

Aleš napsal(a):

To sedí!!!
06. 08. 2008 | 10:29

tata napsal(a):

Jedním slovem naše politická kultura.
06. 08. 2008 | 10:36

Deff napsal(a):

Takže Vám pane Kráso nepřijde zajímavé, že se ČSSD snaží vypořádat s lobbistou, který stojí možná i za zvolením prezidenta republiky? Vám nepřijde vhodné poukázat na to, že se s ním snaží ve zlém rozejít strana, díky které se tak vyšvihl a které neuvěřitelným způsobem pomáhal (většinou zákulisními hrami)? Vám nepřijde zajímavé se bavit o člověku, který se nyní snaží dostat zpět do politiky (na Hrad)personu, která vlastně spustila stavidla sprostosti a bohorovnosti v politice (myslím tím pana Zemana a jeho oposmlouvu)? Pro Vás jsou skutečně politicky zajímavé jen osoby, které mají funkci nebo se o ni uchází? Máte pravdu, na Vaše lobbisty by nikdo neměl sahat a upozorňovat! Aby mohli dál dělat svoji práci.
06. 08. 2008 | 11:15

m&m napsal(a):

Stejný byl včerejšek:
http://www.ceskatelevize.cz...

V průběhu pořadu se ukázalo, že ČT Paroubka zřejmě pozvala pod záminkou jiných témat.

Řada sugestivních otázek moderátora, které měly podsunout divákovi dojem, jak jsou vztahy v ČSSD špatné, jak je Paroubek ohrožen, jak se strana rozpadá a jak je v těžké defenzivě, jak je téma důležité...

Divné.
06. 08. 2008 | 11:28

m&m napsal(a):

Škoda, že nám ČT nezprostředkovala stejný zážitek, tj. dva pořady Událostí komentářů, když ODS vylučovala poslance Kotta.

Mohla také věnovat dva pořady panu Dalíkovi a stejně podrobně zkoumat "jak to zařídil". Je jedno co. Cokoliv. Třeba vše.
06. 08. 2008 | 11:34

jj napsal(a):

Pane Kráso, máte úplně pravdu.
(na pořad jsem nekoukal a je mi jedno, jestli je p. Šlouf členem ČSSD)(a dokonce si myslím, že se jeho případným vyloučením nic nezmění)
06. 08. 2008 | 11:53

Pr(u)dič Pružina napsal(a):

také by televize mohla diskutovat přímo s Vámi na téma "moje chorobná podpora Pavla Němce ve funkci předsedy US DEU"!
06. 08. 2008 | 12:10

Beran napsal(a):

Pane Kráso,

ale to přece není "problém médií", nýbrž konkrétních šéfredaktorů a redaktorů a toho, co podmiňuje jejich vidění světa.

Podstatné však, že Váš "problém médií" nese jména konkrétních lidí. Zkoušel jsem jim napsat? Ne? Jen vzdycháte na blogu?

Beran
06. 08. 2008 | 12:14

claudius napsal(a):

Stěžovat si na neužitečná témata nebo protiparoubkovské kampaně na vedení ČT je zcela zbytečné.Je to pražské bratrstvo,které někdy působí jako agitační středisko politických zájmů.Ale možná na skutečně závažná témata vedle nechuti chybí kvalifikovaní redaktoři.To nemohou být nějací komrsové atd.A zkusil jste,milý kritiku pana dr.Krásy napsat někdy Radě ČT.viďte.Škoda času.Kritika musí být konstruktivní-to se říkalo hlavně za minulého režimu.Teď platí-kritika musí být v z á j m u někoho,tedy jde o klon třídního boje.Je ta ČT podnik jako každý jiný,podle některých politiků!
06. 08. 2008 | 12:28

xbr napsal(a):

Pro Berana.
Zapomněl jste na lobisty, PR agentury ,
zájmové skupiny a monopolní firmy které zde mají pro svoji působnost takzvané pole neorané.
Media nejsou jen problém pana Krásy,
to je problém který se zde stává fenoménem.
Jinak dosti dobře napsaný článek který jen potvrdil mé obavy s toho , kdo nám vlastně vládne a jaké k tomu používá prostředky.
S pozdravem xbr.
06. 08. 2008 | 12:36

prirodovedec napsal(a):

Rad bych autorovi dodal optimismu. Predstava, ze v teto zemi bere nekdo media a politiky vazne az na jejich fankluby je ponekud legracni. Cili netreba se bat. Clovek TV zpravy bere jako takove "Novoty" a "Tele tele" a novinove zpravy jsou horsi variantou vtipu Svandrlik-Neprakta. Zkratka jso uto takovi bavici (bezmocni = novinari a mocni = politici).
06. 08. 2008 | 12:40

žaba napsal(a):

PRIRODVEDEC, bylo by dobré, kdyby tomu bylo tak, jak píšete, ale mám obavy, že není - že spousta lidí, ne-li většina, bere českou mediální masáž jako realitu. Prostě: "Říkali to v televízi, tak to bude pravda." Z žabomyšovin se dělají Témata, laciným bulvárním stylem.A realita? Demokracie podle představ české pseudopravice:)
06. 08. 2008 | 13:36

whitecastle napsal(a):

Souhlasil bych, ale ono je to bohužel tak, že soudruh Šlouf de facto delou tuhle republiku řídí. Když potřebují dvě největší strany cokoliv dojednat, koho na to? Šloufa pochopitelně. Každý kdo v téhle banánové republice něco znamená se s ním musí kamarádit, jinak je to nýmand. Ano, je mi z něj taky zle, ale sledovat jeho osudy a konexe je nesmírně zajímavé. Tak dlouhé prsty jako on tady totiž nikdo nemá...
06. 08. 2008 | 13:49

Werner napsal(a):

žábo, přírodovědec má pravdu! To co se píše v novinách typu lidovky s kterýma to naštěstí jde rychle dolů, neboť jsou opravdu nečitelné pro samé komentáře nýmandů, kteří sebe sama označují za osobnosti a intelektuály, řeší zase jen jim podobní intelektuálové(ani nepamatuji kdy Lidovky MF Dnes II přišli s pořádnou kauzou nebo nějakou investigací) Jinak pokud se tam budou nadále tisknout třeba takovéto poklady http://www.lidovky.cz/solze...
tak je nikdo soudný nemůže brát vážně! Vedle toho přírodovědče jsou Švandrlík i Neprakta naprostá másla,nemyslíš?
06. 08. 2008 | 14:06

Třebakarel napsal(a):

Berane ,
odpovím vám .Já jsem to zkoušel .Bylo to ohledně
napadení pana Motejla od p. Kučery /nejv. soud/.
Moravec , Janeček -mrtví brouci .
Rada - klasika -p. Baumruk - šéf ./Mluvčí p. Milana Jančíka - Praha 5 .´Po 4 měsících
odpověď jako by nečetl dopis / Baumruk /.
Nevěříte- li , zkuste to .Ručím Vám za to že uvidíte věci .
06. 08. 2008 | 14:15

Karel napsal(a):

Ten pořad už byl součástí předvolební kampaně zaměřené proti ČSSD, zrovna tak jako včera se v Událostech probírala nějaká slezina u Zemena.Je prostě třeba udělat vše aby se ODS v čele s Topolánkem udržela u moci. A když si voliči nedají říci, tak zasáhne policie, případně armáda. Prostě banánová republika.Bohužel bez banánů.
06. 08. 2008 | 14:16

prirodovedec napsal(a):

Werner: Ano. Dekuji za odkaz. VK nemusim, ale uz jsem psal u Hvizdaly, ze jeho text o Solzenicinovi v mych ocich porazil zdejsi Hvizdaluv (tak 6:1 :) ) a pro TOTO neni komentar. To se autorovi nepodarilo ani pripravit kurt pro VK. :)
06. 08. 2008 | 14:50

RUMCAJS napsal(a):

Karle,mluvím dost potichu,aby nás nikdo neslyšel ale i tak doufám, že Ty mě slyšíš !
Karle, Ty toho víš příliš !
Jestli Ti můžu radit, ztrať se dokud je čas. Jinak Tě Černý jezdci dostanou!
06. 08. 2008 | 14:56

jepice napsal(a):

Rumcajs:
Věší Černý jezdci neopatrné proroky na banánovníky? Nebo jenom na ty bez banánů?
06. 08. 2008 | 15:40

borekX napsal(a):

posledni udalosti a komentare s temato vsevedoucima tajtrlikama Železným a Veselovským, kteri se tvari ze rozkryvaji dulezite veci ve spolecnosti a pritom jenom paberkuji a zbytecne se rypou v nedulezitostech me uz nejenom ze prestavaji bavit, ale stvou me, ze musim prepnout. Predtim jsem ty udalosti, komentare sledoval celkem rad, ted uz je tam 75% jalovych kecu a opakovanych trapnych asertivnich narazek, inzultaci na hosty od moderatorů a nedá se na to dívat. Pritom se vubec nezastavam ani nejsem sympatizant Paroubků či Topolánků, jsem spíše čtenář kritických listů obecně, jako třeba <B>http://www.blisty.cz</B>

link na pořad:
http://www.ceskatelevize.cz...
06. 08. 2008 | 15:47

RUMCAJS napsal(a):

jepice:
Nejvyšší trest co zatím padl, bylo 25 ran tenisovým míčkem,
06. 08. 2008 | 15:51

Kritik napsal(a):

Pane Kráso,
ve svém článku píšete, že "Naše media místo nastolování závažných celospolečenských témat většinou pouze diskutují o tom, kdo s kým se sešel, proti komu ...".

To však není pravda. Například stav v České televizi:
Veřejnoprávní televize jednala v případě reportáže o Šloufovi naprosto záměrně a v souladu se svou dlouhodobou strategií. Ukázala bývalého komunistického aparátčíka, o němž každý ví, že je šedou eminencí s evidentně zlými úmysly. Spojila ho s ČSSD, aby následně o ČSSD lživě komentovala, že je s lidskou špínou jako je Šlouf spojená. Situaci zneužila k tvrzení, že ČSSD je nedemokratickou stranou, neboť chce svého člena vyloučit. Takhle by to nevymyslel ani Goebels.

Jde o dlouhodobý jev v České televizi, kdy její vedení zlikvidovalo téměř do nuly jakoukoliv svobodnou diskuzi, pořady se střetáváním názorů, rozhovory s lidmi s vysokým morálním kreditem, vzdělávání v oblasti kultury a světových názorů, atd.. Veřejnoprávní TV se stala zdokonaleným vymývačem mozků. Jejím evidentním záměrem je navodit servilitu k mocným tohoto státu a do pozadí odsouvat diskuze o problémech demokracie, korupci, morálním úpadku, atd..

Veřejnoprávní TV se stala zdokonaleným obrazem Husákovské normalizace, z jejíž tradice nepochybně čerpá.

Nesuďte podle slov, ale podle vyprodukovaného ovoce. Česká TV nese velmi nechutné a odporné ovoce. Pokud má k tomuto tvrzení někdo připomínky, nechť si nejprve prostuduje programovou nabídku ČT a srovná komerční zpravodajství se zpravodajstvím ČT.
06. 08. 2008 | 15:52

Smart napsal(a):

Sledování Šloufa a Zemanovi chlastačky mají jediný úkol: poškodit ČSSD a zajistit doživotní vládu jedné modré strany.......
06. 08. 2008 | 16:13

Ivan napsal(a):

Nejde o kulturu, nejde o objektivitu, jde o prachy a oto, jak je dostat s co nejmenším odporem. Tedy účelově myjou mozek, nestydí se lhát, by mohli sami kynout a ty co se bránit nemohou obírat. Komunisté před listopadem to činili taky, ale nemohli tak okatě, aby udrželi vizi, kterou předkládali. Ta nová garnitura pokračuje ve stejném, ale může si dovolit více arogance. Do konce každého přesvědčí, že za to může sám, pokud včas nenakradl (ovšem miliony a více, jinask by šek BRUČET)!
06. 08. 2008 | 16:52

Eva napsal(a):

Také jsem to tak pochopila, jak píše Kritik, že záměrem bylo rozložit Paroubka a ČSSD. Nepovedlo se. A moderátor byl mírně konsternován. A já si říkám už dlouhodobě, to nemáme jiná témata k řešení, než nesnášenlivost Jiřího Paroubka? Vždyť ODS se může presentovat. Zcela jinak. Ale stačí si přečíst třeba MfDnes. To už je vymývání mozků. A stačí přidat neochotu vnímat názory, připomínky voličů a pro jistotu z nich dělat komunisty. A máme z pravicového voliče úplně někoho jiného.
06. 08. 2008 | 16:58

Kajin napsal(a):

Pane, jestli je tu někdo kdo dostává v tel. slovo zbytečně pak jste to Vy. Národ okradli v době kdy jste u toho byl. Takže mlčeti zlato.
06. 08. 2008 | 17:08

vlk napsal(a):

PAne Kráso, máte epochybně pravdu v tom, že republika má daleko větší a palčivější témata než nějakho Šloufa.
Bída ovšem je v tom, že Šlouf, Dalík, Tvrdík, jsou vlastně ti, co dělají politiku. Nikým nevoleni,nikým nekontrolováni.A le oni v podstatě rozhodují o přijetí zákonů, o tom,kterýinvestiční záměr bude podpořen o tom.. no prostě,zdá s e že téměř o všem. A pokud s e děje něco okolo jednoho z těhle tří králů, není od věci si toho všímat.
Samozřejmě - bylo by nejlepší je od všeho odstavit. Tihle pánové prostě demokracii rozhodně neprospívají. Ale spo%n dle mého osobního názoru. Jenže pánové Topolánek,PAroubek a Zeman,jsou,bohužel jiného názoru. Roleloutek jimevidentně vyhovuje. A nejspíš vědí proč.

Debatu, kterou popisujete jsem viděl. PAn Pečínka byl modrý nesrovnatelně daleko více než je u něj obvyklé. Nechápu, proč neuměl zachovat alespoň zdání objektivity.
Apředpokládám, že jste včera viděl PAroubka na ČT 24. Už to popisuje několik diskutujících přede mnou. Nebuu se ,na rozdíl od nich vyjadřovat k moderujíícímu pořadu. Jde o to, že Šlouf dává do hromady platformu Miloše Zemana. Tedy čoověka, který od 2002 nepřetržitě škodí soc dem. Z pozice zneuznaného genia a posledního spasitele. A jak AProubek reagoval na vznik spolkupřátel Becherovky? No prý očekává spolupráci nebO´t je tam potenciál lidí,kteří smýšlejí soc dem.... Má ty s vatá prostoto.
Pořad a zprávy oŠplofovi rzhodně svůj význam mají. Minimálně v tom směru, že nejspíš se zase něco velmi nevoˇavého peče v zákulisí. Pekař Šlouf je aktivní.
06. 08. 2008 | 17:10

Michal Macek napsal(a):

dobry den

nevim,a nebyla nahodou tim duvode a tematem uroven demokracie (nedemokracie) v CSSD?
ze se soudi jak pred inkvizici a chteji vylucovat clenove strany s jinym nazorem nez vedeni?
06. 08. 2008 | 18:25

RUMCAJS napsal(a):

Není toho moc, co by se Paroubkovi dalo závidět, ale jedno mu můžeme závidět určitě. Jeho voliče typu Kritik.

Paroubek může řádit jako Čachtická paní, ale oni pro to budou mít to své otřepané vysvětlení.
Za vším je spiknutí proti ČSSD!
Svatá prostoto !!!
06. 08. 2008 | 18:56

Karel napsal(a):

To Rumcajs :
Ty jsi buď padlý na hlavu nebo gauner. Ani jedno není lichotivé.
Samozřejmě, že je to proti ČSSD. Stejně jako akce Kubice apod.
Média místo aby mluvila o věcných a důležitých tématech, tak zase dělají "kauzy".
06. 08. 2008 | 20:27

vlk napsal(a):

Rumcajs

MAnka zase zapomněl a zavřít špajzku? Nebo jsi moc natřás makovici na čtyřkolce?

Ať tak nebo tak, není dobrý v tomhle stavu chodit na internet a projevovat se. Zeptej s e maltézáka? A vůbec, jak to , že tě sem pustil?
06. 08. 2008 | 20:59

Vico napsal(a):

Už akorát chybí, aby Šlouf podepsal po přečtení posledního blogu paní Hybáškové Výzvu k účastníkům Olympijských her k podpoře Tibetu.Zatím to jen vypadá, že Zeman bude kandidátem ODS na příštího prezidenta.Bursík poté co prohraje v září s Kuchtovou založí s Katuškou a Liškou platformu Zelený větrník a napochoduje s plnou zbrojí do ODS.Prohraje li Kuchtová, nechá se povýšit z jihočeské matky na českou matku a se Zubovou a Jakubkovou založí parlamentní klub Česká biomasa. No nejsem lepší politolog než Pehe?
06. 08. 2008 | 21:09

jepice napsal(a):

Mám dojem, že televize škodí vyváženě všem stranám. Ale nejvíc sobě. Když je večer hlavní zpráva to, co řekl pan ministr, pan místopředseda nebo pan poslanec po obědě u Moravce, nezbývá než to vypnout.
06. 08. 2008 | 21:33

RUMCAJS napsal(a):

Hele Kadle,
moc možností mi zrovna nedáváš.Ale na to, že jsi slepej a hluchej, jsi toho vypotil poměrně dost.
06. 08. 2008 | 22:14

RUMCAJS napsal(a):

Vlk:
Tu čtyřkolku by jsi měl taky zkusit. Na ježdění na kole už stejně nemáš a takhle se aspoň dostaneš trochu na vzduch do přírody.Uvidíš, že Ti to udělá dobře a že i věci, které Ti přišli těžké k pochopení (třeba moje myšlenky), se Ti najednou budou zdát jasnější.
A Karkuli vezmi sebou, aby jsi trefil domů!
06. 08. 2008 | 22:20

Ikena napsal(a):

To je fakt komedie.
Na jiném blogu se do krva pohádáme nad
"odkazem STB" a další den má hlavní zpravodajská relace
veřejnoprávní televize, rovněž placená z poplatků občanů, starosti o aparátčíka Šloufa. Ještě měli přidat jeho svazácké a stranické funkce před Listopadem 89 a říci nám, že bez něj to skutečně nepůjde.
Proti němu jsou Filip s Dolejším a celá KSČM neškodný spolek. Proč má k sakru naše
životy ovlivňovat nějakdý aparátčík do kterého se Zeman zamiloval a co je nejhorší, někteří pánové z ODS a Hradu jej asi taky mají v lásce. Ejhle prominentní komanč náhle nevadí? Jak to bylo s komančema se nemluví, ale s jakými?
06. 08. 2008 | 22:23

oposum napsal(a):

doporučuju vám všem - zkuste to měsíc bez telky a uvidíte :-)
pak po té radostné zkušenosti poběžíte odhlásit TV a ušetříte 16 stovek ročně, hromadu času a nervů
06. 08. 2008 | 22:24

StandaT napsal(a):

Vidím, že se naplňuje heslo: Do nových voleb s novým nepřítelem státu :-)))

Božínku, myslíte to vážně?
06. 08. 2008 | 22:32

Forum angažovaných křesťanů napsal(a):

AD-Václav Krása : Máte naprostou pravdu. Důvod: bezhodnotovost; pokleslá kultura; neprofesionalita, anebo další ne-klady. Napište stížnost Radě české televize a její (ne)odpověď na svém blogu zveřejněte. Připojujeme se. Mluvčí FAK.
06. 08. 2008 | 22:51

vlk napsal(a):

rumcajs

ty ,ež by jsi s emohl dopustit myšlenky?, Tak to je vtip měsíce. Dík. Zasmát s e od srdce před spaním je úžasné...Dík.
A někdy zase něco tak humorného napiš.
06. 08. 2008 | 23:21

Charlie napsal(a):

pane Kráso,

výstižný článek. Skvělý postřeh Vás řadí k blogerům, kterým ještě zůstal zdravý selský rozum.
Rád si od Vás zase něco přečtu.
06. 08. 2008 | 23:33

prirodovedec napsal(a):

jepice: Hlavni zprava OVM - dokonale. :)

Vico: Podpis petice Sloufem - doufam, ze se dockame. :)

Rumcajs, vlk: Jen tak dal, ve Vasich dialozich! A pozdravujte Manku a Karkuli.
06. 08. 2008 | 23:37

vlk napsal(a):

přírodovědec

jávěděl, že tě potěšíme,-))
06. 08. 2008 | 23:44

Bodlák napsal(a):

Rumcajs, Rumcajs tak jak čtu Ty tvoja komentáře tak mě připadá , že jsi vylezl právě dnes z podzemí.
07. 08. 2008 | 07:33

Tausig napsal(a):

Šlouf je totiž strašák i lákadlo zároveň. Někdy jej potřebují k dojednání kompromisů za zavřenými dveřmi a jindy jej potřebují k dehonestaci protivníka. Na tom vždy Šlouf vydělává. Je mu zhola jedno jaký kredit má u celé společnosti, protože on pomáhá dělat zákulisní politiku na objednávku kohokoliv. Je to staré otřepané - nechtěná nevěsta! ČSSD by se ho ráda zbavila i po službách které ji v minulosti poskytl, ale nemůže. I ten Paroubek ví že ho bude potřebovat. Proto ten tyátr s vylučováním bez vyloučení.
Šlouf je všemi potřebné zlo a Šlouf je rád ono zlo pro výtěžek z něj.
07. 08. 2008 | 10:28

Kuba napsal(a):

O některých stycích se Zemanem je dobré vědět.Přeběhlíci se netají, že jezdí na Vysočinu konzultovat své hlasování ve Sněmovně.Protože tito zrádci hlasují pro asociální zákony, je zřejmé, že se stal ze Zemana pravičák. Jedině moudrost voličů v nadcházející sérii voleb může zabránit tomu, aby se nikdy nestal prezidentem republiky.
07. 08. 2008 | 10:34

alena-m napsal(a):

Taky je Vam zle z politiky a Sloufa!
07. 08. 2008 | 11:30

Řeřicha napsal(a):

Až většině voličů, včetně podobných individuí jako např. Rumcajs, dojde, že problém netkví v barvě, nýbrž v PERSONÁLNÍM OBSAZENÍ NAPŘÍČ STRANAMI, bude lépe.
A ještě lépe bude, když se objeví něco jako méně pasivní občané, kteří se nátlakem na své milované strany vynasnaží o to, aby ta nepřímo-nepřímá demokracie byla demokratizována větší váhou preferenčních hlasů, respektive možností výběru kandidáta, nikoliv politicky a morálně zdegenerované jedničky s kabátem (jedno jaké) určité barvy.
To nám pak bude hej! Ale kdy to bude?...
07. 08. 2008 | 12:16

Nemo X napsal(a):

Hezký den
:-) ano je, je mi přímo Šloufl
07. 08. 2008 | 12:17

františek Kocourek napsal(a):

Je jen jediná možnost jak tomu zabránit,ČT
odstřihnou od veřejného rozpočtu,občany zbavit placení koncesionářských poplatků a ČT jako celek privatizovat,nejlépe kuponovou metodou,anebo celkový majetek ohodnotit a vydělit počtem oprávněných voličů a tak stanovit cenu akcie,a ty zaslat na adresu každého voliče.A pak ať občan a ČT si dělají co chtějí ,ale za své peníze.Jenže to by bratrstvo lásky a pravdy pod kmenovým náčelníkem Václavem Havlem spustili bojový pokřik,vydali by se na válečnou stezku a pomalovaným tiskem blábolu by spustili randál.
07. 08. 2008 | 12:55

RUMCAJS napsal(a):

Milý levouni!
Dobře bude, až Rumcajs sestoupí na Zemi, oděn v slávu svého Otce Čtvrtka. S ním vybuduje nový Řáholec, kde nebude místo pro žádného levouna. Ti budou vrženi společně s Paroubkem do sirného jezera, odkud se bude na věky ozývat pláč a skřípění zubů.
Ale ještě je čas levouni! Proste o odpuštění a možná se smiluju!
07. 08. 2008 | 15:35

Řeřicha napsal(a):

RUMCAJS - Vy však budete svržen jako první. Myšlením a typickým kádrováním jste totiž typický ultra-levoun.

Možná spíše ultra-blboun, pokud opravdu věříte v nějaký současný parlamentně politický úzus, který lze brát vážně a věřit jeho triviální masmediální manipulaci.
Abych zachránil vaši inteligenci, budu vás brát jako znuděného straníka, který se snaží některým méně chápavým lidem na webu anonymně namluvit, že homo politiko-fanatikus existuje i v ČR, kde není jediného politika z PS PČR, který by stál byť i psovi za štěk. Pochopiteně ze zištných důvodů, a to nezištně i všem ostatním soudruhům - obhajujete místo jedničky napříč stranami ;)
07. 08. 2008 | 17:05

vlk napsal(a):

Rumcajs

jako zachránce lidstva a sociální inženýr.... Ty už jsi s e dokonale zbláznil? Už mám zavolat švagrovce do Jičína, aby poslala pro tebe ty se sítí a svěrací kazajkou? Stačí žíct. Bud e to raz dva. švára už tě nějak vodloví. Abys netrpěl dlouho.
07. 08. 2008 | 21:26

Vico napsal(a):

Rumcajs : Já vás varoval. Paroubek a Ráth vás jednou zničí. Soustřeďte se na knížepána z Jičína a bude zas vše dobrý. Pravičáků se smyslem pro humor zas není tolik. Bylo by vás škoda.
07. 08. 2008 | 22:22

zdesta napsal(a):

Rumcajs:Mohl by jste trochu nastínit jak by asi vypadal tento diskusní prostor bez oponentů?Jednobarevnou ideologii jsme tu již měli.To byla ale nuda.Já osobně bych nerad přišel o vaše vzájemné přestřelky s vlkem.
07. 08. 2008 | 23:02

RUMCAJS napsal(a):

Hele levouni.
Dal jsem vám šanci, ale žádný pokání tady nevidím.Pos... jste si to sami. Za mnou s prosíkem už nechoďte.
Budu se na Vás dívat z Nového Řáholce společně s Jarporem, Bigijirkou,Mouchou a ostatními pravičáky do sírného jezera, jak tam celej den budete číst Komunistickej manifest a poslouchat projevy Paroubka s Rathem.
A až budete prosit, že to chcete vyměnit za Záhořovo lože, budu dělat že neslyším !
07. 08. 2008 | 23:49

vlk napsal(a):

Nemám žádné osobní zkušenosti s návykovými látkami s vyjímkou české klaisky,tedy alkoholu. Bohatýrské doby v jeho konzumaci mám skztečně dávno za sebou. Ale zodpovědně říkám - takhle sjetej, jako je tady Rumcajs , jsem fakt niky nebyl. Takže alkohouš to u loupežníka nebyl.... Něco jinšího. Mám známýho, občs sipráskne jointa, nevím, co vidí, protože v tom stavu je příjemný a jen se přiblble usmívá....A žádný takovýhle mesiášský vidiny.
Rumcajs je, koukám schopen , se nám tu vypracovatna Klému Gottwalda Pravé víry.Má pod čepicí asi tolik,co on. Hele RUmcajs, skoč si k Nešporovi. Ten tě z toho dostane. Trocha abstinenčví zdrženlvosti a maltézák bud e radostně vrtět ocáskem, že má zas s kým disputovat. Má tě rád, proto mu ani nebud e vadit, že je 2x chytřejší než ty.
08. 08. 2008 | 07:58

Řeřicha napsal(a):

RUMCAJS - Vám už pane opravdu nebude pomoci... Byl jste v dětství a dospívání nejspíše bídně socializován, přičemž váš intelekt daný matkou přírodou byl na přísun kvalitních mozkových neuronů pravděpodobně také skoupý.

Tudíž stále triviálně až nesrozumitelně tlacháte cosi o třídním nepříteli, dá-li se tak nazvat vaše blábolení. Vtip z vašich replik již také dávno vyčpěl, což je smutné.
Co se týče např. Bigijirky, jehož společnosti se domáháte, lze u něj konstatovat neuvěřitelný posun k objektivitě a racionalitě. Vyhledejte si v jedné diskusi jeho nádherné prozření, kdy sám vysvětluje, že v této zemi to není o levici či pravici, nýbrž o "modrých a oranžových zlodějích". Sice zapomněl ještě na černé a rudé, ale pravda, těch 70% určujících procent, a především prozření z černobílé virtuální naivity, tu je. Což o vás tvrdit nelze - tudíž nedělejte si iluze; neboť pro Bigijirku by vaše společnost byla spíše očistcem, než cokoli jiného. ;D

I teoretický pravo-levý model, tzv. socio-ekonomický, již není dnes určující. Je zastaralý a nedostačující – poptejte se např. nakolik je dostatečný v takovém Katalánsku, a to již cca 20 let. A to se jedná o zemi, kde procento zlodějů, podvodníků, či pouhých „šibalů“ v politice, je přece jen o poznání nižší než u nás. Vezměte si tuto (pro vás možná ukrutnou) skutečnost k srdci, jste-li toho vůbec schopen. Podle vašeho deliria lze však správně hádat, že nikoli. ;D :D
08. 08. 2008 | 11:29

RUMCAJS napsal(a):

Řeřicha:
Nedá se nic dělat pane. Pokud moje demence bude pokračovat, nezbude mi, než se stát členem ČSSD.
Budu ale bojovat do posledního neuronu, aby to bylo co nejpozději.
08. 08. 2008 | 11:58

Řeřicha napsal(a):

RUMCAJS - Milý pane, Vy už nemáte ani na členství jakékoli strany PS PČR, a to už je co říct. Ostatně (ne)chápu, proč mi předhazujete ČSSD, která je mi na poslanecké, senátní, krajské i komunální úrovni naprosto ukradená, jakožto všechny ostatní parlamentní strany (+ pár "nezávislých" parazitických hnutí na krajské a komunální úrovni). Co mi však není lhostejné, je volební systém a nepřímo nepřímá demokracie ČR - ovšem nemá cenu vám tuto problematiku znovu vysvětlovat, dle vaší reakce lze jasně shrnout váš psychický stav. Nejspíše jste prvním průkopníkem a potenciálním pacientem s moderní diagnózou - pravděpodobně trpíte "stranickou demencí českého virtuálně politického spektra". To je však velmi, velmi vážné :´(
08. 08. 2008 | 13:33

RUMCAJS napsal(a):

Řeřicha:
Klidně si tady pane můžeme nadávat. Myslím, že jsem v tom docela dobrej.Ale nejradši si vjíždím do kožichu s lidmi, který mi jsou nějak sympatičtí či mi maj co říct.
Bohužel, Vašich názorů jsem si zatím nevšiml, kromě výkřiků o stranické zatvrzelosti, což je obecně argument lidí, který jinej argument nevymyslí.

Zkuste se nějak "Názorově" vyhranit", jak říkali soudruzi a uvidíme. Možná i přijde doba, kdy mi budete stát za nějeké to rýpnutí.
08. 08. 2008 | 16:07

Řeřicha napsal(a):

RUCAMJS - Jo tak "Názorově" vyhranit"? Cháchá, samozřejmě tuším, odkud vítr fouká. ;D

Bohužel vám nevyhovím. Jen se dále utápějte v panice, že ve mně nemáte kamaráda s tričkem jiné barvy do bohapusté pranice o ničem (neboli o virtuální realitě). K vašemu neštěstí se v tomto směru názorově nevyhraním, obzvlášť na nějaké obecném "stranickém" modelu v rámci ČESKÉHO politického spektra, neboť jsem z této kratochvíle již dávno vyrostl.

Dám vám poslední šanci k pochopení mého postoje. Na lídry stran se oba vykašlem, to byste měl moc jednoduché. Tedy - modelová situace. Jdete jednoho krásného dne k volbám. Na připitomělých kandidátkách se na vás usmívají jedničky. A teď Dub, nebo Strnad? Pro mě prašť, jako uhoď, neboť jaksi tuším, o jaké pány jde (co jsou zač a co v PS PČR, nebo v senátu napáchali během funkčního období...). Vy jste však bez dodatečného uvedení modré, oranžové, černé, rudé, zelené, fialové, mřížkované či bůhvíjaké barvičky naprosto ztracen. Neorientujete se ve jménech, řídíte se podle barvy. Což je problém.

Pokud vám nestačí moje následující vyhranění - neboli a) preferuji přímou demokracii (švýcarský model je však pro tuto zemi přehnaný, bohužel) b) jediné volby, které beru jakž takž vážně jsou volby do městské části a zastupitelstva, protože SI MOHU SESTAVIT VLASTNÍ KANDIDÁTKU a nezvolím hovada, která se bohužel nacházejí ve všech stranách (čím více spjatých s vysokou politikou a PS PČR, tím hůře...) a pokud možno na prvních místech, za c) posuzuji natolik na základě osobních kvalit, čestného i průhledného jednání a profesionality, že nemám problém zúčtovat s KÝMKOLI, kdo se ve svém funkčním období špatně vybarvil. Přičemž volím PEČLIVĚ VYBRANÉHO oponenta (nikoliv celou kandidátku na truc).

Pokud vám tohle vyhranění nestačí a očekáváte ode mně chvalozpěvy na soudruhy Topolánka, Paroubka, Kalouska, Bursíka, nebo Filipa, máte smůlu. Běžte si hrát na píseček s jinými duševně mladými, kteří se spokojí s matláním barviček, aniž by vnímali tvrdou realitu. ;)
08. 08. 2008 | 18:02

Ida napsal(a):

Pane Kráso, pan Pečínka je známý odesák, ale mohu Vám napsat jedno - doufám, že za Vašeho působení v parlamentu na Vás hodně lidí nezapomene a budou si Vás dost dlouho pamatovat - nevracejte se do politiky!!
12. 08. 2008 | 14:03

Sláva napsal(a):

Pane Kráso.
Být Vámi tak zalezu někam a radši nevylézám. Napáchal jste dost křiváren v politice a to jako člen ODS a posléze UHELNÝCH SKLADŮ US DEU. Ono se Vám asi opět stýská po pěkném bezplatném zisku, korunky se asi již rozkutálely a tak potřebujete nové.
Budte rád, že se stát o vás zatím stará, ale pokud tam budou vyši bývalí kamarádíčkové, tak nevím, jak to s vámi dopadne.
12. 08. 2008 | 14:07

Jan Ebermann napsal(a):

Vážený pane Kráso. Jakkoliv si Vás vážím, nyní jste minul terč. Zabývat se v hlavním zpravodajství Šloufem je naopak výsostně relevantní. Lidé jako Dalík či Šlouf bohužel rozhodují o tom, jak se nám zde žije. Z velké míry určují, co bude zítra. Vaší snahou by mělo být toto změnit. Zavírat ale před realitou oči je chybné. V tomto případě patří tedy bod veřejnoprávní televizi.
12. 08. 2008 | 17:58

Vic napsal(a):

Poté co ODS předvedla své úmysly se zdravotnictvím a sponzoringem církví jim, alepoň doufejme, už nepomůže nic.

Ani upozorňování na bývalého aparátčíka Šloufa. Oni mají ve svých řadách takových Šloufů přinejmenším stejně.
12. 08. 2008 | 21:39

Raw napsal(a):

Pane Kráso, co kdybyste nechal Šloufa Šloufem a napal něco o vašem kamarádovi Němcovi a jeho příteli z Kataru? Sám jste politický přeběhlík, tak se nedivte Šloufovi že chce také trafiku jako vy.
15. 08. 2008 | 17:55

uLJANOV napsal(a):

Pane Kráso, zahoubejte se nad svojím bytím, stejně tu mafii ŠLOUFŮ a jím podobným neporazíte, jedině snad RAZANTNÍ REVOLUCÍ
15. 08. 2008 | 21:58

UNTERVASER napsal(a):

tento postřeh zda se mi trochu pozdni, co jste pro napravu udělal nebo hodlate udělat??? Pane POSLANČE.
18. 08. 2008 | 11:53

Selský roum napsal(a):

Trojkoalice ODS-KSČM-Zeman = Šlouf.!
20. 08. 2008 | 16:08

mjb napsal(a):

Pane Kráso, na jedné straně si vás velice vážím a na druhé straně nebylo by lepší abyste zaútočil na současnou vládnoucí garnituru aby umožnila současným důchodcům DůSTOJNĚ dožít? To jest, nestrádat a žít alespoň s polovinou takových prostředků třeba jako vy? Nebylo by dobré se zamyslet jaký jste měl život vy, a kdo se o vás a jak postaral? Víte kolik lidí žije na hranici a pod hranicí chudoby? Sám nevěříte tomu,že současných 470 Kč něco vyřeší! Tato vláda obzvlášť uráží a pohrdá lidmi, kteří celý život pracovali a někteří až moc tvrdě.
Každý důchodce, ať již starobní tak zejména invalidní nemůže být poslancem,senátorem,předsedou něčeho... Zanechte tedy polemiky nad televizními debatami a snažte se udělat nezištně něco pro lidi!
20. 08. 2008 | 18:11

Laco napsal(a):

Pane Krása kdybyste se raději zasadil o zvýšení příspěvku na pohonné hmoty.Benzín už totiž stojí přes 30kč.
22. 08. 2008 | 15:18

Jára napsal(a):

Naprostý souhlas s panem Krásou!
Média úmyslně věnují svůj čas senzacím, které většinu lidí vůbec nezajímají. Nějaký Šlouf je mi ukradený. Je tu krásně vidět jak média informují účelově a snaží se manipulovat s lidmi. Proto taky sledovanost televizí klesá, vždyť stejně jen omílají dokola každý den novou autonehodu tu pod vlivem alkoholu tu kvůli nedodržení rychlosti, další okradení lidí nebo jak chudáci děti se dostávají do styku s drogami. A co dál? NIC. Neřeknou že by měli být tvrdší zákony. Je jim to fuk, místo aby novináři oslovili politiky a ptali se jich kdy přestanou krást a konečně začnou řešit nárůst kriminality a to že jsme neprávní stát tak se radši ptají na Šloufa nebo na rozdílnost názorů Klause a Topolánka. Vidíte to jasně. Médiím a politikům vůbec nejde o lidi(vyjímka potvrzuje pravidlo), lidi jsou pro ně POUZE zdroj obživy. Aby si lidi koupili ten trapnej časopis nebo koukali na jejich senzace ve zprávách a oni si pak udělali procenta kolik lidí se na to dívalo.
26. 08. 2008 | 22:05

Frank napsal(a):

Pane Kráso, odvolávat se na Kühnla a jeho pindy není moc chytré. Taky ta vaše US tak skončila. Jeden větší zloděj, než druhý. Němcem počínaje, Kühnlem konče.
27. 08. 2008 | 20:59

Ladislav napsal(a):

Pane Krása,neměl by jste se raději starat o invalidy a postižene lidi ? Jak je daleko Evropský invalidní průkaz ?? To by Vás mělo zajímat především, a ne se starat o politické kecy !
28. 08. 2008 | 08:35

Wenca napsal(a):

Nejsmutnější je, že to, v co jsme kladli obrovské naděje, zvláště my dříve narození, kteří v plé kráse zažili řádění srpu a kladiva, bylo pošpiněno již od začátku.Dvě nejsilnější strany se vyzvaly na souboj. K tomu potřebovaly mnoho peněz.Ber, kde ber, čest stranou, jde o moc. Obě strany potřebovaly lidské zrůdy, parchanty mravu nekalého, kteří se ale vyznali v dřívějším podhoubí a tedy věděli, kdy rychle sehnat hodně peněz. Takže ODS si vybrala Čermáka a Macka, ČSSD Šloufa.ODS se jich takticky zbavila a oni tiše, obaleni jměním, se uchýlili do ústraní, kdežto Šloufa nechali škodit dále.Jediný politk, který tady na tomto špinavém kolbišti převyšoval moudrostí, rozhledem a vzdělaností, byl Miloš Zeman. Jenom nechépu, že se takového člověka neštítil a pořád s ním kamarádí.
28. 08. 2008 | 16:33

právník napsal(a):

Vážený pane Kráso,

máte pravdu, ale pláčete na nesprávném hrobě. Koho má "normální" občan v této zemi volit, aby vývoj byl alespoň částečně pozitivní? Pravice i levice jsou po získání moci vzácně jednotné v prosazování svých osobnostních zájmů.
30. 08. 2008 | 15:38

Pavel Bacílka napsal(a):

Pane Kráso, tady už se toho od osmačtyřicátého zbytečně nakecalo! Někdo se holt živí rukama nebo hlavou, naši politici kecy!
01. 09. 2008 | 12:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy