Nechci vaše reformy a tak odejděte.

17. 04. 2011 | 22:53
Přečteno 19078 krát
Vláda je v totálním rozvalu, ale pořád se tváří jako, že ona je tím mesiášem, který spasí naší zemi. K tomu ještě jednotliví představitelé koaličních stran dodávají, že byli občany povoláni k tomu, aby provedli reformy.
Je to skutečně neuvěřitelná necitlivost k tomu co občané chtějí a proč dali mandát právě stranám koalice. Ve volebních programech, až na maličkosti, nebyly popsány kroky, které jsou nyní navrhovány. Nehledě na to, že vláda zcela ztratila kredit a tudíž také legitimitu k předkládání jakýchkoliv návrhů.
Vláda, v rámci tzv. reformních kroků, navrhuje tři základní oblasti reforem.
- Koncept důchodové reformy, tedy vlastně částečné vytunelování průběžného důchodového systému, který je založen na převedení části sociálního pojistného do soukromých penzijních fondů, které prý občanům přinesou mnohem větší důchody. Skutečnost, že ve světě se prakticky nikde penzijní fondy neosvědčily, nechává vládu v klidu. Vůbec si pak nepřipouští, že občané už teď ztratili důvěru v privátní penzijní fondy a tak jejich krach je nevyhnutelný.
- Reforma zdravotnictví je založena na tzv. standardech léčebné péče a privatizace části zdravotnických zařízení. Standardy jsou zvláštní věcí. Nedávno je popsal jeden lékař. Bude-li občan chudý, bude mu operován žlučník tradičně a nikoliv laparoskopicky. To způsobí větší riziko operace, podstatně delší dobu hospitalizace, tím vyšší náklady v nemocnici a delší dobu v pracovní neschopnosti. Ekonomický přínos je nulový nebo ztráta. O privatizaci nemá cenu hovořit.
- Třetím reformním krokem je tzv. sociální reforma. Protože znám velmi dobře předložené zákony této „reformy“, troufnu si říci, že se jedná o hluboké nesystémové změny, které povedou k narušení celého sociálního systému. Základem reforem je tzv. sociální karta, která má být současně platební kartou. Fungování systému sociální karty si budou platit příjemci sociální pomoci sami ze svých dávek. Karta současně umožní sledovat jednotlivé občany co, kdy a kde nakupují, kde se pohybují apod. Je to opencard II. Pro správce systému zaručený business.
Těmito třemi reformními kroky současná vláda odůvodňuje svoje setrvání, i když je zřejmé, že rozpory mezi jednotlivými koaličními stranami jsou takového charakteru, že zcela ztratila kredit a důvěryhodnost. Bez kreditu a důvěry není možné nejen vládnout, natož pak hovořit o reformách, které ve skutečnosti žádnými reformami nejsou. Za každým připravovaným tzv. reformním krokem je zřejmý něčí privátní zájem. To nejsou reformy ve prospěch státu a jeho občanů, to jsou reformy jednotlivých ekonomických skupin. Takové reformy já nechci a tak z vlády odejděte.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Občan napsal(a):

Ano. Tak to je.
Žádná pravicová vláda neudělá nic pro obyčejné lidi a tím méně pak pro nemocné, postižené, nezaměstnané, chudé a jinak handicapované.
Pokud jste to konečně pochopil, pak je na Vás, abyste vyvinul přes Vaše asociace úsilí, které by vedlo k tomu, že lidé kolem Vás tohle už nebudou volit.
17. 04. 2011 | 23:10

radek napsal(a):

100% souhlas s autorem
17. 04. 2011 | 23:12

David napsal(a):

Naprostý souhlas, že:

„...Za každým připravovaným tzv. reformním krokem je zřejmý něčí privátní zájem. To nejsou reformy ve prospěch státu a jeho občanů, to jsou reformy jednotlivých ekonomických skupin. Takové reformy já nechci a tak z vlády odejděte....“

Vypadá to, že veverky půjdou do opozice a budou i nadále podporovat vládu ODS a TOP 09.

Všichni se budou držet moci jako klíšťata.

Takže jedině generální stávka může donutit tuto vládu hloupých škrtů k demisi.

Zajímavé, ukazuje se, že pravice neumí vládnout.

Předčasně musel skončit Klaus, Topolánek a teď je na řadě Nečas.
17. 04. 2011 | 23:16

BK napsal(a):

S textem naprostý souhlas.
Jen pozn.:
Nejen, že ve světě se prakticky nikde penzijní fondy neosvědčily, české penzijní fondy mají nejhorší finanční výkonnost ve střední Evropě. Upozorňuje na to analýza ekonomů Ondřeje Schneidera a Jana Hlaváče z výzkumného centra IDEA při Národohospodářském ústavu AV ČR.
17. 04. 2011 | 23:19

almost glossed™ napsal(a):

Nikdy nezapomínejme, jak aktivní roli při tom před/volebním podvodu hrála média.

Budou ji totiž zanedlouho hrát znovu.
17. 04. 2011 | 23:25

veverka napsal(a):

Kráso přiznej se ,že tys volil ODS,VV nebo knížete? Tos tomu dal ,co? Přemluv bábu.
17. 04. 2011 | 23:31

mb napsal(a):

nechci ex post napravené hříšníky, nechci pozdě bycha honiče, nechci ex pravičáky plačící nad rozvalem sociálního státu, děkujeme odejděte ...
17. 04. 2011 | 23:40

hoven napsal(a):

pane kráso,
reformy jsou nepřijemný, ale máte nějakou alternativu??? zadlužovače sobotku s podporou ksčm a státní bankrot??
17. 04. 2011 | 23:42

hoven napsal(a):

tady došlo k velkýmu nedorozumění, to, že věci veřejný jsou podvod a mafianskej projekt přece neznamená, že jsme najednou přestali potřebovat reformy.
17. 04. 2011 | 23:44

radek napsal(a):

hoven
tato prokorupční vláda je nejjistější cestou do "Afriky" a bankrotu..., o tom vůbec nepochybujte
17. 04. 2011 | 23:49

Maximus napsal(a):

Když to je těžké, v současné době na světě má zhruba 1% lidí 80% veškerého majetku, u nás je tento poměr ještě zatím příznivější, ale inklinujeme k tomuto poměru velice rychle a nastrčení politici, kteří jsou janom obyčejné loutky těch vzadu, pořád melou něco o reformách. Ale všimněte si, že oni nechtějí špatně nastavená pravidla v hospodářství státu např. rovnou daň, špatně nastavené spotřební daně u energií a paliv, akcie na skrytého majitele, přímo systémový nepořádek ve zdravotnictví, předražené státní zakázky a tendry, splácení st.dluhu, neustále pasívní saldo HDP státu atd., atd. měnit a rádoby reformy, které postihují hlavně ty co se nemohou bránit chtějí na ně
prachobyčejně hodit. Tahle vláda představuje zcela skutečnou pohromu hospodářství země a pokud neskončí, bude všechno ještě horší! Tohle je snad ještě horší než Švédové v Čechách po Bílé hoře, ovšem to byli nájezdníci, ale tohle jsou naši lidé a o to více to bolí a je smutné.
Dobrou!
17. 04. 2011 | 23:52

hoven napsal(a):

radek,
tahle vláda je jediná vláda, která je schopná provest reformy. socani neví jak a i kdyby to věděli,tak do toho nepujdou, protože je to nepopulární. a bez reforem padnem na usta. takže pokud se vv vzdají vnitra, tak by měli pokračovat. sobotka by nas přivedl k bankrotu. a pak by to svedl na tuhle vládu, jak to mají socani ve zvyku. sobotka neumí ani počítat, čssd nemá žadné ekonomy a odborníky. čssd nepředložila vlastní koncepci jediné reformy. oni akorát kritizují. a to je málo. pustit tam ted socany je hazard s touto zemí.
18. 04. 2011 | 00:01

Al Jouda napsal(a):

Vymýšlet standardní a nadstandardní léčebné postupy je vyložená zhovadilost. Úplně postačí rozdělit léčebnou péči na tu, která je poskytována ve veřejných (státních) zdravotnických zařízeních a tu, která je poskytována v privátních zdravotnických zařízeních. Tu první nazývejme standardní a tu druhou nadstandardní. Obě tyto zdravotní péče musí být poskytovány na nejvyšší možné úrovni. Pouze péče nadstandardní je doprovázena např. jednolůžkovým pokojem, televizním přijímačem na pokoji se satelitním tunerem,jídelníčkem dle přání pacienta a každodenní bohoslužbou:))) V těchto věcech může spočívat ten nadstandard, který si ovšem pacienti musí zaplatit sami.
18. 04. 2011 | 00:02

Al Jouda napsal(a):

To hoven:
Už se jasně ukázalo, že žádné reformy nepotřebujeme, potřebujeme jen zamezit korupčnímu rozkrádání peněz ze státního rozpočtu a obnovit solidaritu bohatých s chudými. To je ČSSD jako jediná politická strana se sociálním programem schopna zajistit. Všechny 3 strany současné koalice se předčasných voleb bojí jak čert kříže, protože vědí, že je čeká volební fiasko !
18. 04. 2011 | 00:07

mb napsal(a):

al jouda ... můžete mi říci, jak chcete nenásilně a nerepresivně obnovit solidaritu bohatých s chudými ... ??

přiznám se, že to slovní spojení ( obnovení solidarity bohatých s chudými ) mi přišlo relativně zábavné ...

zdravím
18. 04. 2011 | 00:12

Skogen napsal(a):

mb,

dobrá poznámka :) Tak co s tím? :)
18. 04. 2011 | 00:34

Asfalt napsal(a):

Taky nechci jejich reformy, navíc poslední dobou, když slyším slovo "reformy", dostávám kopřivku. Že mohou existovat lidé s takovou absencí kritického myšlení, jakou vykazuje hoven, je pro mě nepochopitelné.
18. 04. 2011 | 00:38

mb napsal(a):

to skogen ... ja nevim, ja se ( proto ) ptal ... :-))

ale napadá mne asi jen : bdělost vůči ideologické diverzi imperialismu : nezbytným přepokladem dalšího rozvoje socialismu je zajištění jeho obrany a ochrany před imperialismem, který se nevzdal svých třídních cílů a nezměnil svou agresívní podstatu ...

( generálporučík phdr Antonín Brabe(ne)c )

dobrou noc
18. 04. 2011 | 00:41

hoven napsal(a):

al jouda,
jasně se ukázalo a ukazuje, že reformy potřebujeme. bez nich není možný udržet financování základních veřejných služeb a stát dříve nebo později zbankrotuje. . socani korupci neomezí. jednak proto, že omezit korupci je velice težký a teměř nemožný a za druhý socani během sve osmileté vlády ukázali, že korupci umí akorát prohloubit. a nevěřim, že by najednou procitli a změnili se vzhledem k tomu, že tam jsou furt jedny a ty samý lidi.
18. 04. 2011 | 00:59

Skogen napsal(a):

Standard a nadstandard, to je evergreen a zároveň pěkná kulišárna. Nadstandardní zdravotní péče měla být ta zbytná, čili nad rámec nezbytné. Ale... Kolik času uplynulo od zavedení tohoto principu v případě zubních výplní? A dnes má být i klasický amalgám s doplatkem. Copak tedy bude tím nezbytným základním standardním ošetřením zubního kazu? Odvrtání kazu a zaplácnutí žvejkačkou?

V čl. 31 Listiny základních práv a svobod, jako nedílné součásti Ústavy ČR, stojí: "Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon.", poslední věta souvětí je pak kamenem úrazu, protože zákon prostě určí, co je a co není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Čili definuje standard a nadstandard. Můžeme se tedy dočkat situace, kdy jediným standardem, a tedy zákrokem hrazeným z veřejného zdravotního pojištění, bude rána do palice namísto anestetika...
18. 04. 2011 | 01:02

Skogen napsal(a):

hoven, máte pravdu, nesmí se zapomínat, že třeba Topolánek (VAE), Řebířek (Viamont), Vondra (ProMoPro), Bárta ("mimobankovní půjčky"), Kalousek (protlačovaný ekotendr) sú kovaní socani, keří hentu korupcu setsakra prohlúbili ;)
18. 04. 2011 | 01:08

joseff napsal(a):

Proč reformy? Stačí zavést daň z plžů a mlžů (např. ústřic, a šneků). Plakáty ODS?
18. 04. 2011 | 01:40

DoDo napsal(a):

Za lepší řepy. Já bych si zas založil Za větší brambory. A zdanil plže. Mlže bych nechal být, čistí vodu.
18. 04. 2011 | 01:50

kočka šklíba napsal(a):

No ano, Krása má pravdu. Jenže také se musíme ptát Krásy, za koho kandidoval do zastupitelstva Prahy. Nebyly to náhodou VV? A pokud byly (pokud nebyly, tak se Krásovi omlouvám), co nám tu Krása napíše na adresu strany, za kterou kandidoval a která okamžitě po volbách do PS zradila všechno co před volbami deklarovala, slibovala? A přesto Krása za ní kandidoval po několika týdnech? Není to lhář? A kdepak Krása začínal svojí kariéru politika? Zdá se že ODS. Nebo ne?

A zeptejte se Krásy na byt v Řepích, on totiž pan Krása, teda alespoň podle informací opozičních politiků v Řepích postavil dům, což je skvělé, a uvolnil byt v domě pro hendikepované občany. Potud v pořádku. Jenže nějak zjistil, že by radši bydlel dál v domě pro hendikepované občany, takže znovu zažádal o byt, který dostal přidělen, jenže dům stále vlastnil, s tím, že ceny nemovitostí jsou nízké a tak ho prodá později. :D, :D, no tak co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi, že? No minulost odésáka se nezapře, pokud je tohle pravda.

Jasně, v tomto blogu má pravdu, ale copak před volbami nenaletělo spousta voličů na krásné sliby veverek? A jste si jistí, že tento člověk jen tak líbivě nekecá? Já spíš vím, že mezi jeho názory které zde prezentuje a mezi jeho činy je velký rozpor, mezi jeho součawnými činy podotýkám.
18. 04. 2011 | 04:01

F.Švarc napsal(a):

Pane Kráso, koho doporučujete abychom volili ? Má vůbec smysl spoléhat na volební taškařici v té Havlem a Klausem zavedené podobě ? Co říkáte na umění s perem, které Klaus předvedl celému světu ?
18. 04. 2011 | 05:30

Ládik!!! napsal(a):

Reforma (perestrojka) je permanentní od r. 84-85. Zatím neměla požadovaných výsledků. Dlužník a nefachčenko je stále králem, může si otírat mordu, jak chce.

Stát pod vedením ČSSD v roce 2004 prodal cca 46% akcií společnosti OKD, a.s. společnosti KARBON INVEST podnikatelů Koláčka a Otavy bez výběrového řízení. Poté vstoupil do této společnosti Bakala a nastala bakalizace bytů. Dnes bude Bakala dostávat od státu (daňových poplatníků) státní příspěvek na bydlení od 10 000 nájemníků. Plakala babička plakala, byt ji vyfoukl Bakala. MADE IN ČSSD.
18. 04. 2011 | 06:01

skeptický napsal(a):

Proroctví slepého mládence :

Každý měsíc zdržení humanitárních reforem zachrání tisíce životů.
Tahle země je v loji,z kterého se už nevyhrabe,ať tam příjde Petr nebo Pavel,to je už dávno ošetřeno.

Kdybych byl u moci,udělal bych to úplně jinak:

Nejprve se ožebračí střední třída,důchodcům znepřístupní zdravotní a sociální péče,což je je prakticky zlikviduje hned poté,co jim a rodinám dojdou peníze.

Na lidi kteří v životě nepracovali a pracovat nebudou peníze ovšem zbýt musí.Ti jsou tu jediní myslící živí,kteří by se tu ještě dokázali vzbouřit.

Pak bych dal soukromé penzijní připojištění příkazem,protože každému je už jasné,že je to tunel,a nakonec měnovku ala Tonda Zápotocký,nebo euro.

Natahal bych sem co nejvíc nesourodých elementů,z kterých bych nadělal milice v případě,že by se místní populace chtěla zprotivit.Tady to ale nejspíš potřeba nebude.

Tohle je báječná země.Děti věří na Jéžiška,dospělí na volby.
18. 04. 2011 | 06:02

Ládik!!! napsal(a):

skeptický -
jen 50% dospělých.
18. 04. 2011 | 06:31

Maximus napsal(a):

Teď ráno jsem koukal v TV na záznam jak Nečas přichází na zasedání vlády, už podobných záběrů v TV bylo několik, vždy se tváří vážně s takovým nakyslým úsměvem a pod paží nese vždy balík tiskopisů či snad nějaký projekt, tlustý tak 30cm. V životě jsem absolvoval hafo schůzí, porad apod., ale pamatuji si, že kdybych si přinesl na takovou akci podobný balík papírů, tak bych byl asi všem pro smích. Jediné logické vysvětlení je to, že Nečas nosí tyto papíry po zasedání vlády do sběrny papíru! Bingo. Jinak podobným schůzím a poradám jsme říkali HOPLAPO tzn. Hovno Platná Porada!
P.S.
Napadá mě ještě jedno vysvětlení, Nečas si nosí pod paží evakuační balíček CO.
18. 04. 2011 | 06:43

anti politik napsal(a):

Celý problém je, že už není co krást, že už je opravdu těžce rozkradeno! To není krize vlády, ale krize kmotrů, kteří se nemůžou dohodnout co si každý ze zbytku ještě může urvat a protože toho není dost už pro všechny, tak se děje to co se děje! A VV jim sice nechtěně (zřejmě svým amatérstvím) některé penězovody proděravěly! Oni nechtějí VV kvůli nějakýmu ABL, ale protože jim v tom dvacetiletém klídečku při plnění stranických kasiček dělají guláš! Oni je prostě nechtějí, protože další subjekt v politice, který chce taky svoje, je už pro tenhle malý stát neúnosný a proto volá ODS po spojení s ČSSD zejména a právě proto, že tyto "TRADIČNÍ" strany si politiku zprivatizovali dávno před ABL!!!
18. 04. 2011 | 07:00

skeptický napsal(a):

Maximus.

Když máte jedno rameno vejš,tak se to dá zamaskovat buď vycpávkou,nebo něčím v podpaží.

Ládík

Těch 50% mne pronásleduje celý život.Lidé se údajně dělí na blbé a chytré,padesát na padesát.Dále na vzdělané a nevzdělané,taky tak.
Když si namalujete kolečko,a do něj kříž,tak horní půlka jsou ti chytří,dolní půlka ti blbí.Levá strana jsou ti nevzdělaní,pravá vzdělanci.
Vlevo dole jsem doma.Čím dál častěji se setkávám s lidmi,kteří se netají tím,že jsou vpravo nahoře.A já jim přesto rozumím,ačkoliv nemáme žádného společného jmenovatele.Čim to?
18. 04. 2011 | 07:03

dedek napsal(a):

Hovene!! Přestaňte plácat kraviny a mlet neustále dokola, že tato vláda je schopná dělat reformy. Když jste tak chytrý a přesvědčen o tom, že jsou správní, tak vysvětlete: a) co udělali téměř za jeden rok vlády, b) proč to, co chtějí udělat zavrhuje celý svět, za c) jak je možné, že při vládnutí této takzvaně zodpovědné vlády nrostále roste státní dluh a od počátku roku narostl o částlu, která nemá od revoluce obdoby a konečně za d) kde je protikorupční zákon a jakákoliv protikoruopční opatření!! Nezdá se Vám že je to vše právě naopak? Čekám!!!! Chytrolíne!!
18. 04. 2011 | 07:05

Maximus napsal(a):

anti politiku, to se tedy mýlíte, k rozkradení je ještě spousta prosředků a i majetku. Nezapomeňte na to, že stát má ročně k dispozici cca 600 mld.Kč veřejných financí. Lidé pořád ještě chodí do práce a pracují a firmy vyrábějí a odvádějí daně, zrovna dnes jdu do banky odeslat státu pěkný balík odpočtu DPH, který jsem činností mojí firmy pro stát obstaral (vybral). Pěkný den!
18. 04. 2011 | 07:09

Myrek napsal(a):

To Skeptický: V podstatě souhlasím. Vymyslel (!!!) jsem ještě jeden tah, který by ožebračení urychlil. Zákonem bych zavedl týdenní vyplácení mzdy a platu - do roka v9c ne6 polovina lidí nebude mít kde bydlet. Divím se, že to Kalouska a spol. taky nenapadlo.
18. 04. 2011 | 07:17

skeptický napsal(a):

Myrek

Něco na tom bude.Na nákupy jezdíme zásadně před výplatou,je tam volno.Jen lepší lidi,a ti,co kradou.
18. 04. 2011 | 07:21

StandaT napsal(a):

Ta karta mi nepřipadá jako špatný krok, byť se někteří mohou cítit uraženi takovým přístupem. Ale těch, kteří peníze pro nákup sociálních služeb využívají v rozporu s cílem této dávky není málo. Stejně tak těch, co se zastaví v hospodě nebo v herně místo toho, aby se zastavili u svých věřitelů. Pokud čerpání sociálních dávek bude kontrolovatelné, bude to jen dobře. Masivnost zneužívání sociálního systému je neúnosná.
18. 04. 2011 | 07:39

Rumcajs napsal(a):

Pane Kráso, vy pořád věříte tomu, že Vám pečený holubi budou létat do huby ?

No tak si to ještě chvilku myslete.
Až dojde krmení pro socky, což s takovou politikou jakou si představujete Vy, bude brzo, vrhnou se socky na všechno a na všechny.
Nejvíc to odnesou lidé jako Vy. Socky totiž umí jenom drancovat. Vytvořit nějakou sociální rezervu, z které by mohli žít lidé odkázání na cizí pomoc, to je mimo jejich rádius.

Dávám tomu tady tak deset let.
Vám to možná bude stačit, ale co ti ostatní ?
18. 04. 2011 | 07:40

StandaT napsal(a):

Stejskal: Nechte z RECAPCHY odstranit matematické vzorce a znaky řecké abecedy.
18. 04. 2011 | 07:41

Terry napsal(a):

Reformy? A kdopak nám je předkládá?!!! Politici, kteří byli dvacet let "u toho" ("u lizu")

Miroslav Kalousek - ve vrcholné politice od roku 1990
Petr Nečas- ve vrcholné politice od roku 1992

kdy

- se vesele tuneloval český stát (škody způsobené tunelováním privatizace, podniků, bank a pojišťoven se odhadují na 1 bilión korun!!)

- se vesele budovalo korupční prostředí (škody korupcí se odhadují na 100 miliard ročně!!!)

- se politika stala skvělým prostředkem nejrychlejšího vlastního finančního zajištění (a nejlépe doživotního!) "demokratických" politiků

- zadlužení státu dosáhlo obrovské částky

- proklamovaná demnokracie se zvrhla na parodii, na jakousi postdemokracii, kdy výraz "demokracie" je jen populistickou vějičkou politiků na oblbování hloupého plebsu, sloužící jim k vlastní "politice" hrabání, shromažďování peněz, funkcí, titulů...

atd atd

A nyní nám tito politici předstírají co?!! Že celou dobu o tom nevěděli?!!! Vždyť pro vše hlasovali a dokonce i rozhodovali!!!

A nyní jsou to ti "nejlepší", ti "správní", kteří vědí, jak správně vládnout?!!

Již dávno ztratili důvěryhodnost.

A ukázalo se, že i nová parlamentní strana Věci veřejné šla do politiky sice s halasnými hesly boje proti korupci, ale skrytě jí šlo o úplně něco jiného (nebo alespoň jejím "majitelům", kteří ji financují).

Nebo si skutečně myslíte, že absolvent gynmázia si vypůjčí 6 miliónů pro "dar" straně VV jen proto, aby mohl nezištně bojovat proti korupci?! Spíše očekával, že se mu to v politice bohatě vrátí... navíc, když se stal ve straně rozpočtovým ekonomickým expertem.

ČESKÝ POLITIK = PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ
18. 04. 2011 | 07:51

schlimbach napsal(a):

Poslouchal jsem včera Otázky Václava Moravce. Mohu s čistým svědomím napsat, že slova paní Němcové vyzněla absolutně prázdně a falešně na pozadí stávající morální krize vyvolané stávající vládní garniturou.

Uvědomil jsem si podstatnou věc. Tato vláda není pravicová. Možná budete nesouhlasit, ale pravicově orientovaný člověk není ASOCIÁL, není to nutně ZLODUCH a BEZSKRUPULOSNÍ MANIPULÁTOR. Pro mě je pravicový člověk ten, kdo se snaží sám o sebe postarat, má vysoký morální kredit, hledí do budoucnosti a snaží se kultivovat celospolečenské vztahy na principu vzájemné sounáležitosti mezi občany, protože si uvědomuje vzájemné vazby ve společnosti. Je to člověk, který se nepovyšuje nad jiné, protože chápe, že každý občan má jiné subjektivní schopnosti (vrozené) a tím i možnosti svého uplatnění. Člověk, který chápe, že každý občan má své vlastní priority. Člověk, který respektuje právo na vlastní volbu na základě své odpovědnosti. Člověk, který neváhá podat pomocnou ruku druhému člověku, ocitnuvšímu se v nouzi - tím nemyslím chudobu, protože pravicově orientovaný člověk chudobu plánovitě nevytváří.

Z tohoto pohledu neexistuje pravicová vláda v naší zemi, protože její členové nejsou pravicovými občany, politiky. Nemají žádné z výše uvedených základních znaků. Z tohoto pohledu se domnívám, že skutečně pravicově smýšlejícím lidem tato vláda dělá medvědí službu, protože pravicové smýšlení totálně dehonestuje, pokřivuje a ztrapňuje.

Tlupa všehoschopných asociálů a myšlenkově vyprázdněných nádob nemůže naší společnosti přinést nic pozitivního, pouze morální marasmus, chudobu a nepokoje.

Odstranění takové vlády by mělo být v zájmu všech občanů bez rozdílu na politické smýšlení. Naše společnost si nemůže dovolit tupouny ve svém čele. Za necelý rok tito tupouni dokázali, co "dokážou". Pryč s nimi!!!
18. 04. 2011 | 07:55

krajan napsal(a):

Rumcajsi,
jakou sociální rezervu vytváříš ty osobně? Nemel mi tu ale o tom,že platíš daně.To já taky a dost hutný.
18. 04. 2011 | 07:55

jarpor napsal(a):

Pane Kráso,

viděl jsem Vás v pořadu Jílkové... kde jste k problematice falšování dnes existujících průkazek zdravotně postižených, a tedy i z tohoto důvodu jejich výměny, řekl toto : Průkazky falšovat nelze, protože je tam fotografie...

Optikou výše uvedeného Vašeho výroku, zcela vážně míněného Vašeho argumentu, jsem dost na rozpacích, do jaké míry lze brát Vaše argumenty vážně... nakolik se orientujete ve všech těch třech oblastech, které jste vyjmenoval. Pokud je tomu tak jako v případě tvrzení nemožnosti falšovat kousek papírku s fotkou...

"Nehledě na to, že vláda zcela ztratila kredit a tudíž také legitimitu k předkládání jakýchkoliv návrhů."
Tento soud je stejný "vážný" jako s tím argumentem stran falšování...
Jistě znáte Ústavu a volební zákon, podle kterého byla v posledních volbách zvolena poslanecká sněmovna. Protestoval jste proti některým ustanovením, že jsou špatná, nedemokratická... nebo jste s nimi srozumněn ?

Pokud neprotestoval, pak vězte, že těch 200 poslanců dnes tvořících dolní směnovnu jsou ústavním způsobem zvoleni, ti se nějak seskupili ... a většinovým hlasováním vyjádřili vládě důvěru.

Jejich mandát je legitimní ať se Vám to líbí nebo ne, jen oni sami se jej mohou vzdát, jejich rozhodovaní je opět legitimní a dokud vládě nevyjádří /opět většinově/ nedůvěru, pak tato vláda je pořád legitimní... tak to v demokracii totiž chodí..
S termínem "legitimní" by se nemělo žonglovat tak, jak předvádíte...

Vaše "Takové reformy já nechci a tak z vlády odejděte." je samolibé vyjádření nespokojence, který se domnívá, že on je ten povolaný rozhodovat, že jeho "nechtění" je více než "chtění" jiného... že pravidla někdy platí a jindy neplatí..

Dvě tvrzení "mimo" zde, další "taky mimo" tvrzení u Jílkové... soudím, že je dost na jednoho člověka v jisté funkci zdravotně postižených...
Měli by se zamyslet ti, kteří Vás do této funce zvolili / předpokládám, že se tak stalo / zda Vaše působení je jim přínosem či naopak...
Mám pocit, že zdravotně postižení se nezaslouží, aby jejich ústy hovořil člověk zastávající nesprávná až demagogická tvrzení. A to jak v úrovní věcné tak i v té další... řekněme politické...

Hezký den
18. 04. 2011 | 07:57

Medikolog napsal(a):

Pane Kráso,
tentokrát s vámi musím souhlasit.
Pane Hovne,
tyto "reformy" nezabrání bankrotu, odvedou předtím pouze spoustu našich peněz do cizích bezedných soukromých kapes.

Pane Rumcajs,
ano, tahle vláda skutečně myslí a jedná jako ty nejprimitivnější socky a není bohužel první. Její "reformy" nejsou ničím jiným, než dovyrabováním zdravotnictví, dovyrabováním důchodového systému, oloupením pracujících o úspory a nakonec i o znehodnocení jejich příjmů všeho druhu. Blahopřeji vám k definici způsobu myšlení i schopností současné vládní triády.(/:<D)
18. 04. 2011 | 08:07

schlimbach napsal(a):

jarpor

musím říci, že jste mě celkem šokoval tím, co jste panu Krásovi napsal - to to jsou přesně ty kecy, které rozvracejí jakoukoliv možnost zjednání nápravy, když se do čela země dostanou bezskrupulosní asociálové, kteří k získání legitimity svého vládnutí využili manipulace a lži. Z vašeho vyjádření mám pocit, že je vám srdečně jedno, že je tu smrad, jen když je teploučko -(.
18. 04. 2011 | 08:07

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

vám již musí z těch socek být "ouzko". Nedivil bych se, pokud máte denně hrůzostrašné sny. Myslím, že by bylo dobré navštívit psychiatra, dokud je to ještě za 30 julínků.
18. 04. 2011 | 08:09

Rumcajs napsal(a):

Šlimba:

A můžeš mi nějakého doporučit ?
18. 04. 2011 | 08:16

jarpor napsal(a):

schlimbach

Místo Vašeho "smradu a teploučka", "keců".... napadaní mne... nějaký věcný argument by nebyl, v čem a kde se mýlím ?

Jak jsme právě svědky, mechanismy, pravidla zafungovaly... Demokracie není přímá cesta..
Jak Vy máte ve své reformě ošetřeno, aby se podle Vašich pravidel nemohlo stát, že "někdo získá legitimitu manipulací a lží" ? Nebo si snad myslíte, že "podle Vás" by se to nemohlo stát ? Tak sem s těmi Vašimi pravidly, které společnost "ochrání" od ní samé.

Hezký den
18. 04. 2011 | 08:18

schlimbach napsal(a):

RUMCAJS

že jste to vy, podívám se do Zlatých stránek, evidentně i toto vám dělá potíže, zachovám se tedy jako pravý pravičák a nabídnu vám pomocnou ruku.
18. 04. 2011 | 08:18

Rumcajs napsal(a):

krajan:

Co je u tebe hustý ? Tisícovka měsíčně ?

Chi-chi,cha-cha,cho-cho !
18. 04. 2011 | 08:19

Rumcajs napsal(a):

Šlimba:

Já doufal, že mi doporučíš někoho koho dobře znáš. Nebo ti ani jeden nepomohl a jenom z tebe tahali peníze ?
18. 04. 2011 | 08:21

anti politik napsal(a):

Maximus zlaté časy ve Spessartu už skončili. Nezapomeňte, že se jim už několik krádeží nepodařilo např. půl miliardy z čističky. Něco z fondu vedného Michálkem je teď taky pasé díky Michálkovi. Na lesy ČR se valí jedno trestní oznámení za druhým. Oni už nestačí hasit veškeré průšvihy politiků a jejich nohsledů. EU zavírá penězovody a nechce proplácet ČR evidentní zlodějiny při nákupech třeba zdravotnického materiálu! Penězovody se jim hroutí na všech stranách, protože jich má plný zuby už i EU!! Každý! Hlavně občané i když ti pro ně nejsou nebezpečím ani s tou kašpařinou zvanou volby. Ta politická sebranka je už absolutně mimo mísu, a místo správy země se teď dovolává demokracie a jejich principů, protože se vyloženě už bojí o svá léna!! Celý víkend celá galerka kdákala v TV včetně zločince Langra o nutném zásahu proti VV-prý pro záchranu demokracie v ČR! Já už se jen směju jejich trapnému snažení hodit veškeré sračky, které tady díky nim máme rychle na někoho jiného a přespinovat svoje svinstva je teď jejich jediná práce-krize vlády neexistuje, je to krize ekonomických, politických a vojenských gangů, které mezi sebou bojují o zbytky státního majetku!!
18. 04. 2011 | 08:26

schlimbach napsal(a):

jarpor

v reformě je to ošetřeno volebním systémem - je průběžný, není stanovena délka volebního období. Kandidáti na funkce ve státní správě a samosprávě jsou "uloženi" v databázi, ze které si občan sám KDYKOLIV vybírá kandidáta, kterého preferuje. Každý občan má 10 hlasů a tyto může dát buď všechny jedné politické straně nebo politickému hnutí, nebo je může rozdělit mezi strany a kandidáty dle svého uvážení. Ten kandidát, který získá nejvíce hlasů (více než povinné minimum) se stává zastupitelem, poslancem atd. Pokud se občanovi kandidát, kterému dal své hlasy, neosvědčí, může svůj hlas (hlasy) takovému kandidátovi odebrat a přidělit je jinému. Pokud zvolenému kandidátovi klesne v průběhu výkonu funkce počet jeho hlasů pod povinné minimum, automaticky je zbaven funkce k půlnoci toho dne, kdy ztratil povinný minimální počet hlasů.

Systém voleb je elektronický. Můžete volit a měnit svá rozhodnutí kdykoliv se vám zachce ( v rámci nastavených pravidel).

V novém volebním systému kandidátem může být kterýkoliv občan, který pro svoji nominaci získal určitý počet podpisů spoluobčanů. Může to být tedy i nezávislý občan na politické straně nebo hnutí.

Základem reformy je návrat rozhodovacích pravomocí na úroveň obce a delegování některých pravomocí na úroveň kraje a státu.

V zastupitelstvu kraje je po jednom zástupci každé obce v rámci kraje. Poslenecká sněmovna má 56 poslanců, z nichž 14 je delegováno krajskými zastupitelstvy a 42 je voleno v rámci republiky.

Nemůže bát schválen žádný zákon v poslanecké sněmovně, aniž by se k němu vyjádřily i obecní a krajská zastupitelstva.

Ústavní zákony mohou musí být schváleny celostátním referendem.

Stačí to tak? Nebo ještě podrobněji?

Jen pro připomenutí - Hitler byl zvolen do funkce také legitimním způsobem. To jen pro dokreslení, jaké konce mohou vzít vámi propagované "intelektuálně čisté" myšlenky.
18. 04. 2011 | 08:30

karel napsal(a):

ústavní činitelé připravovali protiústavní puč a jsou nepotrestáni, na justici klečí MSpr. ta Plzeň (Pospíšil), co více dodávat o mafii u moci v ČR v PSP a vládě
18. 04. 2011 | 08:32

Mud.. napsal(a):

Včera vysílala ČT2 Cisnu. Postižené čeká v brzké budoucnosti peklo! Je jedno kdo bude vládnout. Krása byl, je a vždy bude až do smrti "vozíčkář Kožený"! Opravdovým postiženým nepřinese nic dobrého. Postižení chtě nechtě musí být velmi loajální k úspěšným a bohatým občanům. Kráse je ale žene do rukou levičáckokomunistické lůzy!!! Včera záchranářka z 11.září, hrdinka a jiní doma chcípají, v úžasné repotáři dostali např. na Kubě "inhalátorský sprej" za 0,38 centů. Doma v USA platí 120 dolarů!!! Všechna trauma mají syndrom v lékařích! Kráso, to čeká nás. Hlupáčku nebojuj proti jakékoli vládě. Jdi po krku všem, co mají co společného s medicínou!
18. 04. 2011 | 08:40

anti politik napsal(a):

Schlimbach. Němcová by se měla jmenovat Jánevímuždvacetletnic!!
18. 04. 2011 | 08:44

Občan napsal(a):

To Standa T:

Znaky přepisuju do latinky, většinou to jde. A některé vzorečky (lomené) úspěšně ignoruju :o))
Akorát tuhle jsem nemohl najít hranatou závorku...
-----------------------------------------------------

Hele, "spoludědoušové a spolubábrdle", pamatujete se ještě na "Teorii fekalismu"?
Obávám se, že už jsme se dostali do fáze 4. Nejenže pomalu všichni s.... na všechno, ale dost rychle se přibližuje okamžik, kdy už nebude na co s...

No, a poslední poznámka - kdo se včera díval na "SICKO", ten ví, co nás s momentálně vládnoucími individui čeká. Dost rychle může nasta doba, kdy budeme zdravotní péči závidět i Kubáncům. Ostatně, i o tom byl "Sicko".

Jo, pane Kráso, mrkněte na ten film. Hlavně věnujte pozornost jednomu kanadskému bohatému důchodci. Moc si libuje nad sysémem tamního veřejného zdravotnictví, financovaného ze 70% STÁTNÍM ROZPOČTEM a ze 30% soukromým zdravotním pojištěním. Na otázku, kdo je v Kanadě u moci, odpověděl, že samozřejmě konzervativci.
Vlastně to funguje podobně jako v Dánsku.
Ale je fakt, že takovouhle zodpovědnou a sociálně citlivou pravici bych klidně volil i já.
18. 04. 2011 | 08:53

jarpor napsal(a):

Schlimbach

Stačí... neomezená délka mandátu... databáze / kdo ji bude spravovat, aby tam byly jen "správné" informace /...
odvolávat kdykoliv, automaticky... / to bude fungovat - když se lidé budou měnit jak ponožky... podle toho jak se kdo vyspí/... zákony jen po "schválení" obecními zastupitelstvy...

No, já už se těch revolučních změn asi nedožiju... té krásy, nemožnosti podvodu, kdy nebudou lháři a manipulátoři... kdy to "pojede"... jako na drátku... / Obávám se, při vší úctě, že Vy také ne. /

A teď tu o Budulínkovi, prosím... díky.

Hezký den
18. 04. 2011 | 08:55

Občan napsal(a):

To Mud.:

Mude, co jste si poránu šlehl? Okamžitě běžte do kuchyně a zkontrolujte, jestli Vám na lince nesedí modročervený drak. jestli jo, tak další piluli si v žádném případě už neberte!!!
18. 04. 2011 | 08:56

anti politik napsal(a):

Vždyť se na to podívejte kdo nám vládne a vládnul. Němcová-jánevímuždvacetlet nic, Petr Kmotr, husička Kočí, Kalousek Hávů, kníže jehož předci založili pracovní tábor v Letech u Písku (pozor-to je státní tajemství) a budoucí restituent dalších rozsáhlých majetků, Klaus divoká privatizace, Sobotka zneužívač příspěvků a tež nic nevím už dvacet let, ozvučený Vondra, Megaloman Tvrdík, kšišťálovej Standa, Bamberskej Zeman, Langr-kdo mě naštve jde do tepláků atd. Marně přemýšlím kdo z nich nemá sračky na hlavě!
18. 04. 2011 | 09:01

Ovčan napsal(a):

schlimbach

Vaše definice člověka mi sedí spíše na levicově smýšlejícího.
Moje zkušenosti s pravičáky mi říkajíže jsou někdy ochotni hodit pár grošů almužny člověku,kterého před tím zadupali do bahna.
Tak jak říkáte,tak by se měl chovat KAŽDÝ člověk!

Můžete mi sdělit něco bližšího o průběžném elektronickém volebním systému?Zdá se,že to by mohla být šance,jak z politiky zase udělat službu občanům.
18. 04. 2011 | 09:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane StandoT,

podívejte se, co je to reCAPTCHA a na jakémm principu funguje http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=1943 Dá se z toho i vysoudit, jak mohu mohu já, kdokoliv jiný z Centrum.cz či v této zemi nechat z reCAPTCHA cokoliv vyhazovat (i tak ji ale používá spousty serverů po celém světě, je to jeden z nejúčinnějších filtrů proti spamům).

Pokud nemůžete nějaký termín či vzoreček přečíst (či opsat), doporučuji vyvolat si jiný (symbol zacyklených šipek vpravo nahoře u okna reCAPTCHA). Celé to zabere maximálně několik vteřin. Bonusem za to je, že se zde nemusíte probírat záplavami reklam třeba na čínské zboží (před zavedením reCAPTCHA se jich v každé debatě objevovaly desítky denně, ani náhodou jsem to už nestíhal mazat ručně).

Libor Stejskal
18. 04. 2011 | 09:36

Občan napsal(a):

To Schlimbach:

To je hodně dobrý systém.
Ale jak ho uzákonit?
18. 04. 2011 | 09:43

FOX napsal(a):

Jarní vlaštovky.

http://www.rozhlas.cz/cro6/stop/_zprava/interview-s-predsedou-strany-obcanecz-petrem-havlikem--879535

http://www.neo2011.cz/
18. 04. 2011 | 09:44

neo napsal(a):

Stejskal:

Z Recaptchy je kontrolní jen jedno slovo a to je čitelnější. Druhé slovo je ofocené z nějakého textu, který zdarma pomáháme digitalizovat tím, že ho v recaptchách správně opisujem. Když se dost lidí shodne na opisu, tak se výraz použije. Takže když ho ho opíšete špatně, nic se neděje.
18. 04. 2011 | 09:44

dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Jáké reformy hovne ,znárodnil bych kapitalistům vše co za ty pravdoláskovská léta rozkradli a pak by vše fungovalo ! Hlavně ty vychytralé bankovní manažery a různé podvodníky izolovat ! Ale na to nemáme zákony ,bohužel a žádný z našich poslanců není schopen navrhovat k tomuhle kroku ty potřebné zákony ! Oni dobře ví proč ,byli by sami proti sobě ! Dl.
18. 04. 2011 | 09:46

dalimír napsal(a):

Bankovní lupiči,jednou na vás také dojde !
18. 04. 2011 | 09:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane neo,

ano, je to tak.

Libor Stejskal

P.S. Ale na tom, že z ní nemohu nic vyhodit, to nic nemění ;-)
18. 04. 2011 | 09:58

Rumcajs napsal(a):

dalimír:

Zalez bolševiku !

Nebo tě vystěhujeme na Kubu !
18. 04. 2011 | 10:06

schlimbach napsal(a):

JARPOR

ano, svými připomínkami jste jen potvrdil to, co jsem napsal o vás výše :)
tak se mějte
18. 04. 2011 | 10:09

schlimbach napsal(a):

občan

jak to uzákonit? Bez poctivé a postupné práce v politice v rámci nového politického subjektu to zcela jistě nepůjde.Někdo volá po novém pravicovém jiný po novém levicovém subjektu - je to o ničem - pouze subjekt respektující "vyváženost" systému může něco změnit a může být přitažlivý pro většinu. Levo pravé kecy jsou dobré jedině pro rozeštvávání občanů navzájem, pro aplikaci průběžné nesnášenlivosti. Snažím se o vidění, které není ani levé ani pravé a k tomu se snažím hledat se svými kolegy a sympatizanty další občany.

Pokud budeme sedět na gauči u TV, nezmění se nic. pokud budeme jen kecat, nezmění se nic. Jedině k horšímu, protože necháme současným tupounům volné pole působnosti.
18. 04. 2011 | 10:12

kelt napsal(a):

Točíme se neustále v kruhu.
Jako základní problém vidím skutečnost,že po Topolánkovi byl již celkově vykolíkován prostor pro "čerpání státních peněz"kmotry napojenými na ODS a TOP 09.
Najednou se objevil Bárta za zády s ABL a hodlal si vykolíkovat svůj "claim".Jelikož vše již bylo prakticky vykolíkováno,tak jako ministr dopravy se zaměřil na liniové stavby.
Tam to ovšem již měli propachtované kmotři z ODS a narazil.
ODS použila osvědčené metody-náhlé odhalení věcí starých čtyři roky MFD o fungování ABL a nákup přeběhlíků .Tchoř to zbabral a korunu tomu nasadila Kočí.Vše ostatní okolo je již omáčka a snaha trojkolky přesvědčit veřejnost,že jsou to takové malé lapálie a je nutno dále "reformovat",t.j.rozkrást důchodový systém,zdravotní a sociální péči.
Tato vláda ztratila veškerý kredit a zůstala ji jenom touha po moci a korytech,což je jediné co ještě má.
18. 04. 2011 | 10:13

blue jay napsal(a):

Cim to je ze ve Finsku, zvitezila pravice?

A druzi Socialiste unikli jen o vlasek porazenim od krajni pravice. Hodne ceskych socialistu nam dava Finsko jako vzor socialniho statu. Proc tam tedy nevitezi suverene levice?
18. 04. 2011 | 10:18

Stařeček napsal(a):

hoven a ostatní trojkolková klaka. My nepotřebujeme reformy, my potřebujeme solidní hospodaření. Tyto reformy ale toto solidní hospodaření neprosazují a nepodporují. Tyto reformy zavádějí další rozkrádání toho co ještě zbylo a tak žádné takéto reformy. Jinak si myslím, že jste na tomto rozkrádání pěkně zainteresováni a proto tyto stále stejné výkřiky o nutnosti takýchto reforem. Druhou alternativu raději neuvádím, ostatní si domyslí.
18. 04. 2011 | 10:19

Rumcajs napsal(a):

kelt:

Na tobě se mi líbí dědku, že ty dycinky skromě mlčíš o ČSSD a komunistech .

Čím to ? Jsi bolševik ? Nebo padlej na hlavu ?
18. 04. 2011 | 10:20

hoven napsal(a):

dalimír,
ale to bys neudělal nic nového. to už tady všechno bylo a všichni víme, jak to dopadlo. se sovětským svazem přišla bída na zem.
18. 04. 2011 | 10:20

Rumcajs napsal(a):

Stařeček:

Která reforma co rozkrádá ?
18. 04. 2011 | 10:21

danda napsal(a):

Schlimbach,
Tedy na okraj musím poznamenat, že jsem dámu M.Němcovou znala osobně a myslím že je její vystoupení zcela zákonité, od této osoby nehrozí myšlenka ani omylem. Jinak vyřizuji pozdrav od AC, který je toho času v ilegalitě
18. 04. 2011 | 10:25

hoven napsal(a):

stařeček,
my potřebujeme reformy, protože jenom šetření za stávajících systemů financování nestačí. navíc většina výdajů jsou mandatorní, to znamená ze zákona povinné. žádnej vláda je nemůže prostě škrtnout. zdravotnictví i duchody potřebují pořád více a více peněz každej rok a stát na to prostě a jednoduše za chvíli nebude mít. vy máte problém pochopit, že jedna a jedna jsou dvě. je to matematika na urovni zakladní školy. pokud stát má vyšší výdaje , než příjmy, tak vzniká dluh. a ten se musí platit.
18. 04. 2011 | 10:25

Stařeček napsal(a):

Rumcajs, jestli Vás nepřesvědčily kroky této vlády, pak je zbytečné Vám to vysvětlovat. Teď jdu koupit muškáty a přesadit do truhlíků, ať je na tom světě trochu hezčeji.
18. 04. 2011 | 10:26

Rumcajs napsal(a):

Stařeček:

Já se tě ptal na reformu.

Ale běž radši sázet muškáty. Aspoň jednou v životě uděláš něco užitečného.
18. 04. 2011 | 10:29

schlimbach napsal(a):

danda

díky za pozdrav od AC :)
18. 04. 2011 | 10:31

Liberál napsal(a):

To že vy jste Kráso tak hloupý a nevidíte že tahle země potřebuje reformy neznamená, že si většina inteligentních a vzdělaných lidí neuvědomuje, narozdíl od vaší zaslepenosti, potřebu reforem. Hezky tady například v jednom blogu popsala paní Brixi že současný penzijní systém je neudržitelný. Tomu ale vy nemůžete rozumět.
18. 04. 2011 | 10:33

Stařeček napsal(a):

hoven, platí stejné co pro Runcajse. Nekrást, nepovolit odvádění zisku do daňových rájů a ostatní co se tu stále opakuje. To Vy a Vám podobní nikdy nepochopí proto, že jste na tom zainteresováni. Ono je ale potřeba pro rozkrádání zajistit další prostředky a tak proto např. soukromé penzijní pojišťovny a další kroky této tzv trojkolky, co si myslí, že když se zbaví jednoho kola, bude už důvěryhodnější. A teď už jdu opravdu na ty muškáty.
18. 04. 2011 | 10:34

blue jay napsal(a):

„Dokud se nevysprchuju, byl bych pro vládu zátěží,“ svěřil se Lidovým novinám Vít Bárta. Už jen – navnaděn jeho zálibou v bombastickém politickém marketingu (viz nedávné okázalé zveřejnění příjmů) - čekám billboard, na němž bude hybatel Věcí veřejných ve slipech a s ručníkem přes rameno nakračovat do sprchy.
Napsal Lukáš Jelínek, politolog Masarykovy Delnicke University a poradce poslance Lubomira Zaoralka.
18. 04. 2011 | 10:34

hoven napsal(a):

dedek
a) co udělali téměř za jeden rok vlády,
vláda refromy rok připravovala , refromy se musí připravit.

b) proč to, co chtějí udělat zavrhuje celý svět,
to není pravda

za c) jak je možné, že při vládnutí této takzvaně zodpovědné vlády nrostále roste státní dluh a od počátku roku narostl o částlu, která nemá od revoluce obdoby

kvuli mandatorním výdajům, které jsou povinné ze zákona. vláda přišla sse škrtama, které vyvolaly hysterické hýkaní levice a odborů, ale ty škrty byly naprosto nedostatečné. neni možné zaroven šetřit a zaroven ustupovat např. lekařskym odborum a přidávat doktorum peníze. nicméně jenom škrtat nestačí, bez reforem bude tenhle stát hospodařit s deficitem každej rok.

d) kde je protikorupční zákon a jakákoliv protikoruopční opatření!!
korupce je trestná a státní orgány mají povinnost jí stíhat a také jí v rámci svych možností stíhají. žádná politická strana samozřejmě s korupcí nic dramatického neuděla. to je stejné, jako by někdo slíbil, že odstraní drogy. je to nesmysl. . jakékoliv "protikorupční opatření a strategie" jsou pouze předvolební heslíčka pro blbé.
18. 04. 2011 | 10:35

Terry napsal(a):

John: "Kdybych věděl, co mě čeká, do politiky bych nešel"

říká Radek John v rozhovoru pro sobotní PRÁVO.

Opravdu konstatování na úrovni dětsky milé komedie "Knoflíková válka":

"Kdybysem to byl věděl, tak bysem sem nechodil."

A mj.: Co ho nyní "nutí" Radka Johna v politice zůstávat?!!

Stále dobrá víra? I ve své nejbližší spolupracovníky?

Gymnazista si půjčí (a pak daruje straně VV) 6 miliónů korun (!!), zřejmě JEN PROTO, aby si zajistil místo na volební kandidátce a post "rozpočtového ekonomického experta strany VV" a mohl - samozřejmě naprosto nezištně (!! jak jinak!) - prosazovat protikorupční politiku strany!!??

Tomu nevěří ani malé dítě, ale Radek John ano...
18. 04. 2011 | 10:36

Tenco napsal(a):

schlimbach
Máte naprostou pravdu - Němcová Jáutohonikdynebyla, Přemysl Jájakbysmet a Míra Otomžádná - ti mají s pravicovou politikou společného tolik, kolik vyjadřuje součet jejich poslanecká imunity a neschopnosti policie a justice.
Popsal jste to velmi dobře.

Co se týče vámi navrhovaného volebního systému - pořád jde o to, kdo může kandidovat./ale jak Vás znám, jen jste asi zapomněl ve svém příspěvku uvést - že každý, kdo zplňuje podmínky ohledně věku, beztrestnosti... - že tedy nemusí být vůbec kandidován žádnou politickou stranou či hnutím ...je to tak ? :))/

Zkusil jste se někdy mrknout na Kleisthenovu reformu fýl ? Kdy je pomocí územní a socioekonomické struktury každé fýly /jedna třetina městská část, druhá třetina příbřežní dém, třetí třetina vnitrozemí/ dosáhlo potlačení parciálních zájmů a jejich transformaci v zájem obce.
Vezměmě pak v potaz , že podhorské oblasti a hory /Jesenicko, Šumava../, velké městské aglomerace, vnitrozemí, Praha ....jsou oblasti rozdílné.
A nebylo by pikantní - mít například jednu fýlu /kraj/ složený z Beskyd, Dejvic, Plzně a Horňácka . Druhou pak z Šumavy, Vinohrad, Ostravy a Slovácka ??:)))
Paradoxní ?
A co takhle kousek Portugalska, kus Bulharska, Bavorsko, kousek Švédska a celou Hanou ?
To by pak takový zastupitelza ODS z HOrní Dolní těžko celý den tlachal na blozích o tom, jak je v tom našem chlívku krásně teploučko. A odpoledně podepsal dva papíry a měl tak vystaráno na celý rok. :((

No nic - trochu jsem si zafabuloval. Zakázané to není - tak co ! :))

http://video.google.com/videoplay?docid=3055266396050669135#

http://antika.avonet.cz/article.php?ID=1711

http://cs.wikipedia.org/wiki/Starov%C4%9Bk%C3%A9_%C5%98ecko

P.S. Přeji mnoho úspěchů při šíření povědomí o Vaší Ekonomické reformě. /a mohu Vás povzbudit - ví o ni lidé, u kterých bych to nikdy nepředpokládal/ :))
18. 04. 2011 | 10:39

jozka napsal(a):

schlimbach:

To je prece jarporova role. Rozzvanit, zrelativizovat, zamlzit cokoliv, utlouct pismeny a nadelat z toho bramboracku a pritom nic duleziteho nerict.
18. 04. 2011 | 10:44

schlimbach napsal(a):

hoven

vaše poznámka o tom, že 1 + 1 = 2 je velice úsměvná, používáte-li ji na ekonomický systém dneška, protože v tomto systému působí také multiplikační efekty a i když na něj aplikujete matematiku, očekávané výsledky se bohužel nedostavují a to také díky tomu, že naše ekonomika je totálně otevřená a peníze z ní utíkají mnoha "dírami" se kterými evidentně ve vašich výpočtech nepočítáte.

Zadlužování státu je systémová věc, neboť je to zakódováno již v samé podstatě systému. Samozřejmě, jde to o mnoho lépe, když tupouni podtrhnou příjmy rozpočtu a zakáží financování rozvoje státu prostřednictvím Národní banky, která by mohla vydávat časově omezené peníze na realizaci infrastruktury například.
18. 04. 2011 | 10:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

Liberál
Pokud ty někomu napíšeš, že je hloupý, budí to na virtuálních tvářích okolních lidí útrpný úsměšek.
Nebo lépe - jejich tváře dostanou soucitný výraz.
Takový, jako když jde člověk kolem Ústavu mentálních chorob a za plotem uvidí jedince, jak hlasitě - s vážným výrazem , předčítá svým posluchačům údaje z obalu toaletního papíru.
18. 04. 2011 | 10:48

kelt napsal(a):

Stařečku-na mozkové poluce Rumcajse a Hovena reagovat je házení perel sviním.Oni mají jediný "argument"reformovat je nutno a pak již jen nadávky a zásadně tykání-to je jejich pupeční šňůra,která je spojuje s minulým režimem.
Jsou to bývalí rudí bolševici,teď momentálně modří.Kdyby přišli Číňani přejdou na žlutou.Byla a je to spodina této společnosti.
18. 04. 2011 | 10:49

hmmm. napsal(a):

Vážený pane autore.
Jestli národ volil tak jak volil..zaslouží si tak velké lejno jaké zvolil...
18. 04. 2011 | 10:50

schlimbach napsal(a):

Tenco

děkuji za doplnění - s těmi kandidáty je to přesně tak, jak jste doplnil :)
Děkuji také za podporu. Že reforma zajímá i lidi o kterých by to člověk neřekl, je pravda a postupně se s mnohými setkávám a jsou to i lidé mající velice dobře fungující podniky a mezinárodní vztahy.

Problém je, že pro pochopení reformy je třeba "vymazat" informace nabyté ve škole, je třeba zapnout mozek a dívat se na systém jako na celý komplex :)
18. 04. 2011 | 10:51

jarpor napsal(a):

Pane Schlimbach

papír snese všechno...říká se... i ekonomickou reformu, dodám.

Ukažte mi jednu zemi, kde to, o čem píšete reálně funguje. Kde není určena délka volebního období, kde se volí a odvolává Vaším navrhovaným způsobem... a to záměrně se věnuji jen jednné části Vaší reformy.... Že by ve všech těch zemích, které více méně kopírujeme tím, čemu se obecně říká demokratický systém, že by se tyto všechny země ubíraly cestou slepé uličky a šlapaly si po štěstí nevidouce Vaše geniální řešení na které nikdo jiný zatím nepřišel ?

Snít je hezké, ale reálný život, pane Schlimbachu, to není sen.

We can... řekl Obama. Pracujte ve smyslu onoho slovního spojení... ovšem obávám se, že zde na Aktuálně.cz to není to pravé místo k prosazení "revolučních změn"...

Přesvěčte skeptiky /třeba mého ražení/ něčím jiným než řečmi jak to máte promyšlené... Přesvěčte Evropu, ve které žijeme a která chrlí nařízení té které komise a evropského parlamentu, že to dělá špatně... že i ti evropští zástupci jsou voleni chybným mechanismem...
Spoustu věcí totiž do deatilu promyšlechých se ukázalo jako naprosto nefunkčích v reálném životě.
Přeji Vám úspěch.

Hezký den
18. 04. 2011 | 10:51

Občan napsal(a):

To Schlimbach:

A Vy jste někde k nalezení?
Já mám kontaktní adresu Obcan2@centrum.cz
18. 04. 2011 | 10:53

blue jay napsal(a):

kelte,

No CSSD rika to same, "reformovat je nutno". Povazujes to tedy take za zvast? Promin ze ti tykam. Jsem totiz modrej soudruh, a my at oranzovi ci blede modri si tykame. Jsme jedni a ti sami. Cest praci kelte.
PS. Keltove byli socialiste?
18. 04. 2011 | 10:57

jarpor napsal(a):

Jozka

"To je prece jarporova role. Rozzvanit, zrelativizovat, zamlzit cokoliv, utlouct pismeny a nadelat z toho bramboracku a pritom nic duleziteho nerict."

Nějaký argument k tomu co jsem napsal, kde se mýlím... nebyl by ? Asi ne... ono totiž plácat jen tak "k člověku" je daleko snažší, než zamyslet se a napsat k tomu, co "ten člověk" napsal...

Vidím, že Vám "Vaše bramboračka" bohatě stačí... kousek papíru nelze padělat... fajn.

Hezký den
18. 04. 2011 | 10:58

Tenco napsal(a):

schlimbach
V případě, že se budete však chtít zaobírat panem zastupitelem za ODS jarporem, Vám doporučuji naopak mozek vypnout. :))

jarpor ad schlimbach
Jarpore,
představte si, že za chlápkem v chýši přišel jiný chlápek a ukazoval mu zcela novou věc - kolo - no a ten chlápek si to kolo ani pořádně neprohlíd, ale začal se posmívat - " kdo to kdy kde viděl..ha, ha, ha...ukaž mi, že to mají i sousední nesndrtálci - až pak tomu uvěřím..jsi směšný...."
/Dalších příkladů z historie ale i současnosti je na statisíce - ale nechce se mi s vámi ztrácet čas ...protože o to tu jde. Jen o to. :((/

Na druhé straně - je dobře , že jarpor je zde - od rána do večera. Aspoň neudělá tolik škody.
:)))
18. 04. 2011 | 11:01

Nevěřící Tomáš. napsal(a):

Divím se Vám pane Krása.
Nesnažíte se nám tady něco nepravdivého podsunout ??
Vždyť každý občan tohoto státu ví,že náš sociální sistém v pohodě vykreje z daní občanů i ty kteří nechtějí za žádnou cenu pracovat . Podporuje je velkoryse v jejich povalování.Proto mi prosím netvrďte,že pro ty jenž jsou nemocí či postiženi a pracovali či chtěli-by pracovat nemá údajně peníze.
(Když jinde je tak hojně rozhazuje!).
18. 04. 2011 | 11:02

Občan napsal(a):

blue jay napsal(a):
"Cim to je ze ve Finsku, zvitezila pravice?
A druzi Socialiste unikli jen o vlasek porazenim od krajni pravice. Hodne ceskych socialistu nam dava Finsko jako vzor socialniho statu. Proc tam tedy nevitezi suverene levice? 18. 04. 2011 | 10:18"

Protože Finové jsou vlastenci a nestydí se za to. Multikulti tam nikdy moc nefrčelo, takže hlavně proto tam zvítězila pravice s ultrapravicí.
Zajímavé je, jak se, v souvislosti s tímto tématem, u nás žongluje se slovíčky.
Kdyby v ČR kterýkoli zájemce o politiku vystoupil veřejně s tím, co veřejně hlásají ultrapravičáci ve Finsku, Švédsku, Švýcarsku, Holandsku a jinde, byl by okamžitě prohlášen za neonácka a persekuován, jakož i veřejně dehonestován.
Když ale takováhle sebranka vítězí na západě ve volbách, tak se znich najednou pro česká média a multikultisty stávají "populisté", "národovci", "vlastencké strany".

Jinak - i pravicové vlády mohou dělat dobrou hospodářskou a sociální politiku. Viz Norsko, Dánsko, Kanada a vlastně celkem i ta Británie. A Finsko má dostatečně odstrašující příklad v sousedním Pobaltí (odkud se k nim hrnou davy dost nežádoucích imigrantů). Takže lze předpokládat, že se cestou ekonomické a sociální sebevraždy nevydá (Finy totiž zase HODNĚ nemusí Švédi a Norové).
18. 04. 2011 | 11:05

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Neříkej mi, že pohled na Tebe má takové drasticé účinky ?

Zkus to teda jako vlk a zůstaň za plentou.
18. 04. 2011 | 11:08

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

celkem perfektně jste shrnul svoji vlastní neschopnost myslet. Díky za to, ušetřil jste mi práci :)
18. 04. 2011 | 11:09

schlimbach napsal(a):

občan

poslal jsem vám email
18. 04. 2011 | 11:10

blue jay napsal(a):

OK obcane,

Ale proc tedy ve Finsku nezvitezili socialiste? Vzdyt to s obycejnyma lidmi mysli tak uprimne. A nebo je obycejnej Fin jinej nez ten Ceskej?
18. 04. 2011 | 11:10

Jan Van Den Free napsal(a):

Nemám zájem o žádný americký model zdravotnictví . Viz 17.4.2011 dokument na ČT 2 .
Nesnáším ODS a jejich sprosté uvažování .
By , Jan
18. 04. 2011 | 11:11

jarpor napsal(a):

Tak "kolem" jste se rozhodl argumentovat, Tenco...
ha ..ha... Vašimi slovy.

Každý příklad kulhá... tento ani nekulhá... ten je úplně mimo mísu... S tím ztrácením času ke druhému jsme na tom stejně...
Tak mě jej nevěnujte. Ušetříte si trapáren... srovnáním nesrovnatelného... třeba.

Hezký den
18. 04. 2011 | 11:17

schlimbach napsal(a):

Tencokida Hnuj

to máte pravdu, oni se něčeho takového štítí, protože by MUSELI DĚLAT, aby se měli dobře a pokud by se jim nechtělo, obce by je mohly "poslat o katastr dál" i když s 20% minimální mzdy na stravu :)

Je velmi zvláštní, jak ti, co nejvíce křičí a volají po svobodě, když jim ji nabídnete v nepřeberném množství, ji nechtějí, když ji zároveň vyvážíte odpovědností :)

Asi to jsou takoví salonní povaleči s hubou plnou "pravicových" frází, které v jejich bezbřehém povalečství nikdy naplnění nedojdou.
18. 04. 2011 | 11:17

xx napsal(a):

Co tento mameluk dělal u voleb, že tak blbě pindá? Mě se taky nelíbí jeho vychcaný kydy. Proč nejde příkladem, taky neodejde a necpe se do sdělováků?
18. 04. 2011 | 11:20

orthography napsal(a):

S obsahem článku (žel) souhlasím, před tak z vlády odejděte by podle mě měla být čárka ;-)
18. 04. 2011 | 11:31

Rumcajs napsal(a):

Šlimba:

Tvoji reformu můžou brát vážně jenom lidé bez vzdělání, hloupí a negramotní.
Je to snůška kravin a volovin a p...ovin, vhodných tak leda k publikaci do Dikobrazu či nějaké diplomky DrSc.

Proto tomu taky tleskají místní levičáci po většinou stiženi Alzheimrem.
18. 04. 2011 | 11:31

agent napsal(a):

Teď je potřeba ,aby vláda se rozpadla, a udělaly se nové volby!Tenhle humus co se tu ujal nemá budoucnost.
18. 04. 2011 | 11:34

schlimbach napsal(a):

Rumcajsi

celkem je mi vás líto, ale nemám zájem s vámi nadále komunikovat, protože to není pro mě přínosem. Budete totiž potřebovat ještě dlouhou cestu ke svému zdokonalení a pochopení souvislostí. Mohu vám jen popřát, abyste se na ni vydal bez zbytečného otálení, neb je to ve vašem vlastním zájmu. Na cestu vám potom přeji hodně rychlý postup i hodně sil na vstřebání vašich dosavadních omylů.

Schlimbach Jiří
18. 04. 2011 | 11:34

irinek napsal(a):

tu Rumcajs 8:19
Tahle tvoje otázka tě dokonale charakterizuje: jen ty jsi kápo s jedině správným postojem a ostatní jsou blbci.Asi by ses divil,kdybych ti prozradil,jakou sumu daní platím.Možná by sis pak pomyslel,že sám jsi ubohá socka.To,že máš bagr a rýpeš se v zemi,ještě neznamená,že jsi podnikatelská hvězda.Podle mne je ten Krásův blog velmi realistický.
18. 04. 2011 | 11:34

neo napsal(a):

Nechci vaše reformy a tak odejděte.

Na to myslim byly volby ne?

Taky jsem nechtěl aby senát obsadila rudá garda a stalo se.
To, že vy nechcete, neznamená, že nechtějí i jiní.
18. 04. 2011 | 11:36

hoven napsal(a):

schlimbach,
státní investice nefungují. respektivě mají malou efektivitu. je daleko rozumější snížit daně a nechat ty peníze podnikatelům, kteří je dokážou investovat daleko rozuměji, než státní úředník. ale i kdybyste chtěl jít opačnou cestou a daně zvyšovat, tak si stejně nepomůžete, protože jak jste správně napsal, v ekonomice prostá matematika nefunguje. neplatí přímá uměra výšší daně- vyšší příjmy. stát musí vybrat peníze na svoje základní veřejný služby. a bez strukturálních reforem ty služby neufinancuje, i kdyby byl ve výběru daní sebegeniálnější a podařilo se uplně odstranit korupci. což je fantasmagorie, ale i kdyby, tak stát ty služby neufinancuje. . protože omezení korupce, zdanění nejbohatších a podobný demagogie na to nestačí. to je uplná absurdita. to je jako byste chtěl zabít slona prakem.
18. 04. 2011 | 11:38

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem řadu příspěvků, které nemělz nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 04. 2011 | 11:43

hoven napsal(a):

anti politik,
používáním silných slov váhu argumentům nedodáš. dodělej si radši základku a nauč se počítat. náš stát má velký dluhy, každej rok se deficit zvětšuje. bez reformem lidi, jako jsi ty, kteří nic neumí , mužou skončit jako bezdomovci.
18. 04. 2011 | 11:43

kelt napsal(a):

Blue jay-soudruh jsem nebyl,ani nejsem.Jsem konzervativní a proto tykám jenom těm,s kterými jsem se na tom dohodl.Od ostatních očekávám totéž,pokud to neakceptují,končím.
Keltové,pokud Vám není známo,tak osídlili dnešní území Čech zhruba v prvním století před naším letopočtem,bylo to kmenové uspořádání a tak Vaše teorie o jejich sociálním rozvrstvěním je poněkud mimo mísu.
Jinak ty, co neznám,zdravím "dobrý den".
Jinak usuzuji,že jste zřejmě ještě dost mlád.Některé specifické společenské návyky přicházejí až s věkem,pokud nedala tomu základ rodina,či škola.
18. 04. 2011 | 11:44

Rumcajs napsal(a):

p.Stejskal :

Jejku,jejku ! Já napsal, že všichni nejsou blbci ?

To bylo špatně ?
18. 04. 2011 | 11:44

Liberál napsal(a):

Pane Kráso nikdo vám nebrání emigrovat třeba do Portugalska. Tam jistě také nepotřebují reformy, protože tam mají úžasnou socialistickou vládu co je sociálně citlivá a neškrtá ale dává štědré sociální dávky a dnes má obrovské dluhy. Tam by jste se svojí demagogií neuspěl.
18. 04. 2011 | 11:52

jarpor napsal(a):

Vážený pane Slimbachu

Vy že nabízíte svobodu ? To jako že svoboda je bezbřehá... bez limitu, nekonečná ??
Ne pane, má svoboda končí tam kde začíná ta Vaše... to, že nemám zájem koupit Vaše zboží nemusí být proto, že jsem hloupý, ale že Vaše zboží nepotřebuji. Zboží, které o sobě tvrdí něco, co není... a plky o svobodě, tak jak ji nabízíte, si ponechte pro ty "prostší". Ti naletí... a pak se diví jako ti, co tady inzerovali "Volím VV. Uvidíme." No... vidíme.

Pane, čichl jste vůbec k nějakému zastupitelstvu, nebo jen plácáte o Vaší reformě... a o odpovědnosti druhých, o kterých víte prd... Vám dal právo hovořit kdo ?
Vaše fráze jsou jaké - pravicové, levicové, "svobodné" ?

Já s útočením na Vaši osobu nezačal, pane s hubou plnou svobody.

Hezký den
18. 04. 2011 | 11:52

radek napsal(a):

Dobrý den zprava i zleva. Nevím, proč se tady navzájem dohadujeme - vždyť jsme politikům k smíchu. Ono to staré římské "rozděl a panuj" je jako šité na dnešní politickou scénu. Národ se dělí na 2 poloviny.
18. 04. 2011 | 11:57

Liberál napsal(a):

Občan:

Tak co Občane ještě porád věříte těm lžím že na Kubě je krásně? Dal jsem vám pod Golgovým blogem odkaz na HDP na obyvatele, z kterého je jasně plyne že Kuba je na tom hůř než Bahamy,Jamajka a Chile a vy ste my ještě neodpověděl.
18. 04. 2011 | 11:59

hoven napsal(a):

řecko je na pokraji bankrotu a žádá o restruktualizaci dluhu. spousta lidí si neuvědomuje, že bankrot provází dramatický zhoršení životní urovně především těch nejchudších lidí. v český republice prakticky neexistují lidi pod hranicí chudoby v porovnání s ostatníma zeměma EU. pokud ale neuděláme včas refromy, tak takový lidi tady budou. sobotka se svým populismem a demagogií ohrožuje právě tuhle skupinu obyvatel.
18. 04. 2011 | 12:03

radek napsal(a):

Mimohodem -- soudruzi zleva i prava - vy máte čas v praovní době sedět na chatu ?????? Kdo píše z domova - tomu se omlouvám předem.
18. 04. 2011 | 12:07

Rumcajs napsal(a):

hoven:
1.Dluhy nevadí !

2.Kdyby vadily, všechno rozkradli pravičáci.

Toto je nová studijní publikace, kterou se levičáci učí na 3 měsíčním rekvalifikačím kursu.

Pak následuje titul Phdr, promoce a slavnostní slib v aule.
18. 04. 2011 | 12:10

Tenco napsal(a):

Liberál
Srovnávat Kubu s Bahamama může jen pitomec.
----------------------------------------------
Něco pro lidi s mozky :

http://www.google.com/hostednews/ap/article/ALeqM5gQ75JQbK9YvG6_MLCgoqw70DnrQA?docId=e3e70f265f764e3496b783866bf3f16b

"...Eric Schoenberg says to sign him up for paying higher taxes. Schoenberg, who inherited money and has a healthy portfolio from his days as an investment banker, has joined a group of other wealthy Americans called United for a Fair Economy. Their goal: Raise taxes on rich people like themselves.

Schoenberg, who now teaches a business class at Columbia University, said his income is usually "north of half a million a year." But 2009 was a bad year for investments, so his income dropped to a little over $200,000. His federal income tax bill was a little more than $2,000.

"I simply point out to people, 'Do you think this is reasonable, that somebody in my circumstances should only be paying 1 percent of their income in tax?'" Schoenberg said....."
18. 04. 2011 | 12:11

Dočekal napsal(a):

Tady to teda dneska jede!

Jen si tak pro sebe říkám, co by se asi tak stalo, kdybych ve svém diskusním příspěvku použil byť jen jeden výraz z celé plejády výrazů, kterými nás tady "oblažují" nicky Rumcajs, hoven a blue jay.
A hned si také odpovídám: Poté, co jsem za jeden takový nevhodný termín (spíš příměr) dostal od pana Libora Stejskala pomyslnou žlutou kartu a vážné varování, že ještě jednou a budou tady mazány VŠECHNY mé texty, byla by ta karta teď už červená.

Ani netušíte, jak jsem rád, že nepatřím mezi zdejší "pravověrné!" Abych totiž mezi ně zapadl, musel bych začít používat výrazivo, běžné ve špeluňce páté cenové skupiny. A sebekriticky přiznávám, že na tohle bych prostě neměl.
Samozřejmě by mi to také muselo být tolerováno strážcem čistoty těchto diskusí.

No nic. Komolení jmen, osobní útoky, používání neslušných slov - to vše je tady tolerováno jen v případě, že takto vystupují zdejší "pravověrní."
Slečna Kristýna Kočí promine, její slovník je ale přes všechnu snahu pro zdejší "pravověrné" zatím nedostižný.
Ale snaží se poctivě, to teda zase jó.
18. 04. 2011 | 12:14

radek napsal(a):

Hoven:
nikdo se asi nepře o to že jsou reformy ASI nutné. Ale reformy a ne to, o zde nastoluje tato vláda. A jestli zase někdo bude operovat tím že dluhy vznikly za dobu vlády ČSSD - tak mu doporučuji matematiku tak pro 4. ročník ZŠ. Dluh rostl a roste naprosto nezávisle na tom kdo je momentálně "u vesla". Asi je to tím - že rozhazují všehny vlády - a řádné "balíčky" ,"batohy" ani "reformy" neudou mít účinek pokud nezačnou politii u sebe.
18. 04. 2011 | 12:15

TomášL napsal(a):

Dobrý den všem!

Nu, včera jsme se díval na ČT2 ve 20:00 na zdravotnictví v USA a v Evropě. Je fakt, že evropské zdravotnictví dává možnost přežít i těm, kteří by neměli žít a roznášet své geny, narozdíl od amerického kde je alespoň nějaký limit (finanční). Dokonce i ten americký finanční limit zapříčiňuje snížení průměrné délky života, tedy zajišťuje úsporu i v sociální oblasti jako jsou např. důchody. Přeskočím morálku, etiku a takové hlouposti a půjdu se na to dívat z čistě pragmatického pohledu.

Osobní pohled je následující: Pakliže jsem -řekněme- malý či střední podnik, je v mém zájmu celoplošné zdravotní pojištění. Ti, kteří se dívali na včerejší program, museli zaznamenat, že v USA není 50mil pojištěných, což je šestina občanů USA. To považují za významný potenciál trhu. Kdyby se zavedla celostátní zdravotní péče v USA, dosáhl by na zdravotní výdaje i tento vzorek. Poté je zde i druhý faktor, a ten, že by došlo ke snížení cen léků a na léky by dosáhli všichni, tak jako v ČR. Při snížení cen léků by došlo i ke snížením cen marží, avšak snížení bych dělal v rámci nepřímé úměry (nikoliv přímé!) a ty by byly vyvážené ještě zvýšením množstvím prodeje léků. Tedy při neznalosti standardní péče a neschopnosti ji definovat, bych tedy zapříčinil zvýšením výdejů léků tak, že by se lidi začali léčit i na to na co se ještě neléčili, neboť by dosáhli na možnost pořízení léků i zdravotních doplňků. Tedy z pacienta před reformou s jedním lékem bych udělal pacienta s pěti léky. Výhoda je větší obrat léků a tedy ziskovost na základě zákona o přístupu ke zdravotní péči, která by byla zajištěna zákonem.
U velkých pojišťovacích firem USA by se to muselo spočítat, zda-li je lepší nynější systém či nikoliv. Avšak pakliže by bylo v Ústavě sepsáno, že stát je garantem zdravotní péče, tedy by byl stát nucen jako v ČR proplatit náklady. Tedy bych zkusil zda-li je veřejné zdravotnictví ziskovější z důvodu zvýšení spotřeby léků (to by nutně potřebovalo nějakou analýzu). Koneckonců je stát nejlepším obchodním garantem, protože nikdy nezbankrotuje, tedy je možnost získávat ze státu pohledávky. Na druhou stranu má tvorba všeobecné zdravotní péče i další výhodu pro soukromý sektor, a ten že politici by si nedovolili zrušit či reformovat zdravotnictví, neboť by to zapříčinilo sociální bouře a mělo dopad na volby. Což je skvělý důvod jak si zavázat stát k proplácení zdravotní péče firmám. Pakliže by chtěl stanovit výši marže, tak jak je to v ČR, dalo by se proti tomu velice dobře bojovat v USA díky místním soudům.

Tedy jsou nemocní a handicapovaní ve světě k něčemu? Pro jistý vzorek lidi určitě, a tím je zisk z marží.

S pozdravem

Tomáš

PS: Morálku a etiku nechme stranou, z té se nenajím...
18. 04. 2011 | 12:16

StandaT napsal(a):

Tento stát má pouze dva problémy, ty ostatní z nich jen vyplývají. Prvním problémemem je MNOŽSTVÍ lidí s mentalitou nároku. Ti nikdy nedovolí zavést fungující ekonomiku a zejména spravedlivý sociální systém. Druhý problém je vymahatelnost práva. Volbou české pravice se zablokuje vyřešení druhého problému, volbou pravice obou.
18. 04. 2011 | 12:16

StandaT napsal(a):

oprava ... Volbou české pravice se zablokuje vyřešení druhého problému, volbou levice obou.
18. 04. 2011 | 12:17

radek napsal(a):

to Docekal:
A co jste od nich čekal? Snad slušnost??
18. 04. 2011 | 12:19

radek napsal(a):

Standa T:
Ha ha ha - a koho by jste tedy volil ?,
18. 04. 2011 | 12:22

hoven napsal(a):

radek,
samozřejmě, že reformy tehle vlády nejsou ideální a dají kritizovat. kritizovat se dá i východ slunce. ale má někdo nějakou alternativu?? čssd rozhodně né. my si opravdu nemužeme dovolit reformy nadále odsouvat. bude to horší a horší. s refromama se mělo začít před deseti lety. dluhy generuje každá vláda, ale je velkej rozdíl udělat 100 miliard deficit v době ekonomického růstu, jako sobotka, a nebo při drastickym výpadku příjmů v dusledku celesvětový recese.
18. 04. 2011 | 12:24

StandaT napsal(a):

radek: zásadně dávám hlas neparlamentní pravici.
18. 04. 2011 | 12:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

StandaT
Pravice - to je KDO ? Množina psychopatů, zlodějů, alkoholiků a narkomanů - respektive jejich vytištěné seznamy, sesmolené předtím lokákálními mafiemi ?
Jak se napomáhá fungování ekonomiky pošlapáváním práva a křivením konkurenčního prostředí korupcí ?

Jaké je množství lidí s mentalitou nároku ? Stačí odhad.
Co to je - mentalita nároku ?
18. 04. 2011 | 12:27

skeptický napsal(a):

Pane Dočekale

Obracím se na Vás jako na kolegu slušného člověka.Udělal jsem zkušenost,že ve čtvrté cenovce dělají mnohem lepší knedlo vepřo,než v druhé(v první jsem tedy pravda nikdy nebyl).

Mohl byste mne odkázat na nějakou tu pátou cenovou špeluňku,jak jste to ráčil trefně pojmenovat?

Možnost,že se dožiji vrcholného kulinářského zážitku vítězí nad nezbytným šokem z výraziva,které je mi stejně jako Vám bytostně odporné.

Dodnes s nostalgií vzpomínám na sprostou svíčkovou z mrkve ze školní jídelny.Ňamky.
18. 04. 2011 | 12:29

Dočekal napsal(a):

radek:

Od nich nic. Na to je znám příliš dlouho a příliš dobře.
Jen stále ještě čekám na to, čemu se říká "rovný metr." Z těchto diskusí odešli (přesněji - byli odtud vyštváni) ti, kteří byli nejen slušní, ale také měli vždy co říci k tématu článku a jejichž příspěvky jsem si rád četl. Jednoduše proto, že mi přinášely stále něco nového.
Oproti tomu tady mají pré ti, kterým soukromě říkám (píp) a kteří tady mají pro své výlevy volné pole působnosti.
Zřejmě obsah jejich "diskusních" příspěvků ani náznakem nekoliduje s Kodexem diskutujících.
--------------
StandaT:

V diskusi pod článkem

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-sokol.php?itemid=12869

máte ode mne pozdrav.
18. 04. 2011 | 12:31

Hugo napsal(a):

Pane Kráso.
Několik let jste byl jejich člověk (dokud za to byli many) dnes je kritizujete.Jen kritizujete.
Bojíte se o svoje současné místo? nebo jste pro jejich odvolání.
Vyzvěte nejen postižené ale i zdravé ke svrhnutí modro sTop vlády a vyjděte do ulic.
V jednotě je síla.
18. 04. 2011 | 12:35

george napsal(a):

Pane Kráso, Váš výkřik "Nechci reformy - odejděte!" má jednu chybu. Je to stejné, jako by jste rovnou řekl, platťe nám z něčeho, co není. Má-li odejít tato vláda, myslíte si, že ta následující něco na současné situaci změní, když reformy neudělá? Ano, už slyším, ale udělá, ale sociálně citlivěji, já postižený (fyzicky) mám přece na to nárok. Jenže takových skupin občanů, kteří si myslí, že jsou rovněž postiženi (třeba malou mzdou, malým důchodem atd.) jsme skoro všichni. Bezedná miska na sůl jako v té pohádce však není k dispozici. Odbory vykřikovaly, že u voleb pravice podvedla lid strašením z Řecka. A co je dnes, valí se na ně státní bankrot. Takže být Zavadilem, lezl bych kanálama. Proč asi může stát zbankrotovat? No protože dává lidem víc, než má v kase - na dluh a je sociální, jak požadujete.. Takže jak to bude s tím odcházením, tím se to vyřeší?
18. 04. 2011 | 12:35

radek napsal(a):

hoven:
reformy ano - deformy ne! No - o těch dluzích by se dalo dlouze diskutovat. Ale vcelku je to jedno - to, že jsme v pr.... si musíme konečně přiznat - všichni, zleva i zprava. Ono udělat reformu spůsobem že odeberu kupní sílu největší části obyvatel je trošku na hlavu. A pokud to prosazuje ten náš "chemik" který cestuje ze strany do strany.... . Ono je krásná poučka - "Pro Studovaného Ekonoma je faktický vývoj trhu vyjímkou z pravidel a statistickou odchylkou"
18. 04. 2011 | 12:35

TomášL napsal(a):

Dobrý den všem!

Drazí občané, neoliberalismus již dávno chytl tento stát za "koule".

S pozdravem

Tomáš
18. 04. 2011 | 12:39

blue jay napsal(a):

Docekale!
Vysvetli tu jaky je rozdil mezi nickem vendys, D47, a Docekal?
Me pripadaji stejne anonymni jako bendys, E55 a Dokecal. A vysvetli tu kde byl "Docekal" mistnim zastupitelem ci kde lital jako znamy pilot?
18. 04. 2011 | 12:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

george
Bankrot státu je způsoben /pokud nejde o katastrofu - např. válečnou/ kumulací rozpočtových schodků, kdy je obtížné tyto profinancovat - vzhledem k nedůvěře potenciálních i dosavadních věřitelů.
Příčina nemusí ležet nutně v tom, že je stát příliš sociální.
Obecně je příčinou špatná daňová politika.
Jak na straně výdajů, tak na straně příjmů.

Nesviňoval bych situaci v Řecku jen na sociální politiku. Spíše bych viděl hlavní příčinu v korupci a špatném hospodaření pravicových vlád.
Která si kupovala loajalitu obyčejných občanů via sociální systém a loajalitu patronů via další kapitoly rozpočtu - nemandatorní, popř. nízkou efektivitou výběru daní.

Ale jistě je jednoduchý pohled užitečný.
Zejména z hlediska propagandy.
Toho či onoho.
18. 04. 2011 | 12:45

Dočekal napsal(a):

skeptický:

Vy neznáte tu slavnou písničku autorů Hapka - Horáček?

Teď ale vážně.
To, co se tady vydává za pravicové názory, mi ze všeho nejvíc připomíná právě řeči, nechtěně odposlechnuté z předzahrádky nedaleké hospody.
"Všichni jste blbci, jen já mám pravdu!"

Tady je problém v tom, že nicky Rumcajs, hoven a blue jay těmi vybranými slovy hlásají pravdu pravicovou. Možná si myslíte, že mne to těší. Omyl! Mne tohle totiž netěší ani náhodou. Velice dobře si pamatuju, jak mi za mého mlada vštěpovali, že svůj názor mám sice obhajovat, ale pouze slušně. Kde končí argumentace, začíná arogance.
Jak vypadá ta pravicová arogance, tak to nám už delší dobu předvádí páně Bakalova vládní pravicová trojkoalice. A věřte, že číst si jen odvar z těchto projevů arogance v těchto diskusích mi nepřináší vůbec nic.
Včera mi tady jeden pravicový "diskutér" doporučil, že pokud se mi to nelíbí, mám odtud zmizet. Bohužel byl až druhý. V tomto jej předběhl pan Libor Stejskal.

Obecně:
Vyčítat autorovi článku jeho minulou angažovanost v ODS je totéž, jako vyčítat všem dnešním pravicovým podnikatelům - kapitalistům jejich někdejší členství v KSČ. Problém je v tom, že toho se nikdo z vás neodváží. Když ono ale to navážení se do pana Krásy je tak snadné!
18. 04. 2011 | 12:45

arnazach napsal(a):

Já bych to nebral tak šmahem. Neoddiskutovatelné je, že Drábek se ukázal ve vší necitlivosti až brutalitě; Drábek je jen jiné provedení Řápkové. To jsem ale více méně pozoroval už před volbami. Co se týče Hegera, ješte uvidime, zatím mu pořád věřím. Naproti tomu dosud nevěřím, ze laparoskopická operace bude nadstandard. To by i anestezie mohla být nadstandard (jako blahé paměti v komunistickém Rusku). Uvidíme.

A z širšího hlediska pro mě vládazůstane věrohodná tehdy a jen tehdy, zůstane-li v ní Vondra a Nečas se konečně rozhoupe k umravnění Kalouska a Drábka. (O ministrech VV snad nemá smysl ztrácet slova: Bárta rezignoval, John a Dobeš do vlády nepatří.)
18. 04. 2011 | 12:46

radek napsal(a):

Ale soudruzi - nehádejte se
18. 04. 2011 | 12:46

schlimbach napsal(a):

hoven

k vašemu příspěvku na mě bych dodal jen tolik - v mé reformě existují jen 3 daně, které jsou odvozeny od daňového základu, který si můžete jako podnikatel i právnická osoba upravovat svobodně až ke kladné NULE, pokud chcete, nikdo nesleduje, co dáváte do nákladů - je to vaše věc. Složená daňová kvóta je v mém návrhu 20% Kromě tří uvedených daní jsou všechny daně zrušeny, protože daně nejsou vybírány prioritně k jejich dalšímu přerozdělení, ale za jiným účelem.

Podstatné je, že finanční toky ve společnosti jsou realizovány také zcela jiným způsobem než dnes, politik nemá žádnou možnost ovlivňovat státní rozpočet ani se nedostane ve svém rozhodování přímo k penězům a ani nemůže ovlivnit veřejné zakázky.

Veškerá podnikatelská činnost je v rukou soukromého a veřejného sektoru, jejichž práva a povinnosti jsou rovnocenné.

V navrhovaném systému se stát nemůže nikdy zadlužit a nemůže celospolečenský majetek nikdy skončit v rukou bank.
18. 04. 2011 | 12:48

schlimbach napsal(a):

Jarpor

můj návrh skutečně není o svobodě vašeho chápání. V mém návrhu má každý občan rovná práva a to i v přístupu k finančním zdrojům. Jeho svoboda je v tom, že se může svobodně rozhodnout, jak naloží se svým životem a také za to ponese úplnou odpovědnost celým svým majetkem vždy.

Váš demagogický výlev o tom, že vaše svoboda končí tam, kde začíná moje, je sice hezký, ale na nic. V otrokářské společnosti končila svoboda otroka tam, kde začínala svoboda otrokáře, nebo se pletu? O takovou specifikaci svobod skutečně nestojím.

Nicméně, klidně pokračujte dál v rozežvýkávání rozežvýkaného, třeba to pro někoho ještě bude jedlé.
18. 04. 2011 | 12:51

Dočekal napsal(a):

blue jay napsal(a):
Docekale!
Vysvetli tu jaky je rozdil mezi nickem vendys, D47, a Docekal?
Me pripadaji stejne anonymni jako bendys, E55 a Dokecal. A vysvetli tu kde byl "Docekal" mistnim zastupitelem ci kde lital jako znamy pilot?
18. 04. 2011 | 12:41
----------------------
Tak teď už se nemusíte omezovat jen na neustálé opakování všech těch vašich primitivních obvinění.
Po vysvětlení od pana Libora Stejskala už tady o mně můžete psát cokoliv. Tak se nevažte, naopak se odvažte. A můžete klidně i přitvrdit. Ono se totiž to, že jsem za minulého režimu nebyl angažován v represivních složkách komunistické moci, nedá prokázat.
Takže teď už tady máte pro všechny vaše fantazie volné pole působnosti.
Nebojte se, pan Stejskal to jistí!
18. 04. 2011 | 12:52

skeptický napsal(a):

Máme tady trojhlavou saň,která nám tu žere nebo čertvícosnimidělá princezny,a na nás nic nezbude.

Měli bychom čekat na příchod hloupého Honzy a udělat ho králem,nebo prezidentem,to už je fuk.Ale až zabije tu saň,ne dřív,taky by mu mohly zachutnat.

Ví někdo,co je to blershe?
18. 04. 2011 | 12:53

radek napsal(a):

to Docekal:
jak pravil Cimrmann: můžete na ně mluvit můžete je přesvědčovat ale je to marný, je to marný, je to marný. Ono je taky přísloví o perlách a domácích zvířatech.
18. 04. 2011 | 12:53

TomášL napsal(a):

Dobrý den pane Schlimbach!

Můžete lépe vysvětlit, co tím myslíte?

"Jeho svoboda je v tom, že se může svobodně rozhodnout, jak naloží se svým životem a také za to ponese úplnou odpovědnost celým svým majetkem vždy."

Děkuji

Tomáš
18. 04. 2011 | 12:56

radek napsal(a):

Pane Krása. S Vašimi názory se dá polemizovat ale jsou vesměs trefné. A jedno Vám musím přiznat - jste pro mě daleko důvěryhodnější představitel postižených občanů než p.Cikrt
18. 04. 2011 | 13:03

Dočekal napsal(a):

radek:

Jestli si snad myslíte, že mojí snahou je kultivovat výrazivo dvou zdejších vysokoškoláků, vystupujících v diskusích pod nicky Rumcajs a hoven, tak v tom případě vás musím vyvést z omylu.
Tito jedinci, kteří ve své touze přiblížit se co nejvíc svým idolům se tady stali vysokoškoláky (už jen samo chlubení se absolvováním Vysoké školy v anonymní internetové diskusi je na pováženou), se už sami představili víc než dostatečně.
Problém je v tom, že ti, kteří na tyto stránky zabrousí jen občas, podle úrovně jejich "diskusních" příspěvků posuzují celou naši "pravici."

Věřte, že být tady jedním z "pravověrných," tak to už bych opravdu raději chodil kanálama.
18. 04. 2011 | 13:07

Carlos V. napsal(a):

Schlimbach, hoven

1x + 1x = 3x
vydelime x
1 + 1 = 3
18. 04. 2011 | 13:09

schlimbach napsal(a):

Tomas

ufff, pokusím se to pár slovy shrnout - jinak ten základní návrh reformy má 53 stran a je třeba se na to dívat jako na celý komplex a ne to vytrhávat z kontextu.

Takže - občané mají obecně rovná práva i povinnosti. V ekonomické oblasti (na tu se v odpovědi soustředím) mají také rovná práva v přístupu k finančním zdrojům (peníze jsou majetkem společnosti, občané vlastní NPP - nároky na peněžní plnění, díky kterým je znemožněna akumulace kapitálu v několika rukou a možnost blokovat jiné občany při využití finančních zdrojů a blokovat peníze mimo oběh). Takže, občan sám se může rozhodnout, zda bude například zaměstnancem nebo začne podnikat. Pokud se rozhodne podnikat, neexistuje žádná překážka, která by mu v tom mohla bránit. On se rozhodne, on si vezme bezúročnou půjčku, když splní systémem požadovaná pravidla a podniká. Je na něm, zda zvážil své subjektivní schopnosti dobře, či nikoliv. Pokud špatně a zkrachuje, přijde třeba o veškerý majetek, aby splatil dluh, ale jeho neúspěch v navrhovaném systému neovlivňuje úspěch jiného občana, nemůže tak vzniknout dominový efekt. V novém systému existuje minimální ekonomický standard, který dává všem, kdo pracují a nebo chtějí pracovat stejný minimální příjem, garantovaný minimální mzdou (v dnešních cenách 26 500,- Kč). To je spodní limit, horní limit neexistuje, je to věc svobodné volby každého občana, jak se bude vzdělávat, jak se bude snažit, pokud k tomu má odpovídající subjektivní schopnosti - je to také otázka priorit jednotlivce.

Minimální mzda je provázána zpětnými vazbami s reálným hospodářským výsledkem celé společnosti v daném roce, takže, pokud společnost prosperuje, MM se zvedá na další rok o určitou část, když neprosperuje, MM klesá. Díky tomu, že veškeré odměňování je nastaveno v systému skrze koeficienty a MM, automaticky se to dotýká všech ve společnosti bez rozdílu.

Ta odpovědnost celým majetkem se týká i statutárů společností, bez ohledu na právní subjektivitu společnosti.
18. 04. 2011 | 13:11

radek napsal(a):

To Docekal:
Ale zase - možná že skutečně chodili na vysokou školu - naše základka měla taky 8 pater. Ale podle některýh výkřiků by jsem usuzoval na max. suterén.
18. 04. 2011 | 13:11

anti politik napsal(a):

Dočekal smiřte se jako s tím, že Stejskal slovo objektivita (a velmi pravděpodobně i čestnost) ve svém slovníku nemá! Má tam jen pár hesel, který motá jako kolovrátek kolem dokola!
18. 04. 2011 | 13:12

franrišek napsal(a):

Já jsem volil tuhle vládu kvůli reformám. Mám děti, a chci, aby ve stáří neumřely hladem. Nechci prožírat náše hospodářství, jako jsme to dělali, když byla u vesla levice. Pro tuto vládu nás byla většina. Proto jakékoli výzvy vlády k odchodu jsou plané tachání menšiny proto většině.
18. 04. 2011 | 13:12

schlimbach napsal(a):

Carlos V

myslím, abyste mohl něco podobného dosáhnout a mít při tom pravdu, musel byste se uchýlit k teorii komplexních čísel a absolutních hodnot :)

ale jinak, pokud definujete pro svůj systém 1 + 1 = 3, samozřejmě, potom máte pravdu :)
18. 04. 2011 | 13:13

schlimbach napsal(a):

františek

myslím, že se mýlíte,protože, pokud levicové vlády prožíraly vaši budoucnost, potom "pravicové/ vlády sice vaši budoucnost neprožírají, ale prožírají ji konkrétní subjekty, napojené na státní penězovody, ve prospěch kterých se avizované reformy připravují - možná je to prašť jak uhoď :)

Ona totiž neexistuje ani matematická ani jiná logická metoda, která by mohla potvrdit pravdivost a nutnost avizovaných touto vládou reforem, právě naopak se doberete vždy k nesmyslnosti jejich záměru.
18. 04. 2011 | 13:16

mat napsal(a):

Pano Kráso,

požíváte slovník hodný vrchního demagoga Lidového domu("vytunelování průběžného důchodového systému") a ničím nepodložené argumenty ("ve světě se prakticky nikde penzijní fondy neosvědčily"). Jak chcete s takovým přístupem někoho přesvědčit? Ty přesvěčené máte máte již na své straně a ty ostatní tímto spíše odradíte.

Když už kritika, tak na úrovni a ne takové splašky. Palec dolů.
18. 04. 2011 | 13:17

anti politik napsal(a):

Skeptický o páté cenové skupině mluvil Moravec na ČT 24 co se týče Kočí o víkendu! Odtud to p. Dočekal zřejmě jen převzal.
18. 04. 2011 | 13:17

radek napsal(a):

František:
Já mám také děti a volil jsem levici - z úplně stejných důvodů
18. 04. 2011 | 13:18

neo napsal(a):

Pane Dočekale,

Vy se ochotně navážíte do každého, koho osobně nemáte rád i kdyby s Vámi souhlasil.

Stačilo mi vaše rýpnutí, když jste na můj příspěvek , že se Karel Kryl narodil 12.4. odpověděl, že mě musíte poučit a že se narodil 12.dubna.
18. 04. 2011 | 13:23

Rumcajs napsal(a):

3 milióny důchodců, 700 tisíc státních zaměstnanců, půl miliónu nezaměstnanných.

Na primární sféru zbývá tedy něco mezi 3-4 milióny.

Tedy na jednoho dárce připadá 1 vyživovaný.

Z výše uvedeného musí být i levičákovi, co počítá s pomocí prstů jasné, že státní rozpočet musí končit v mínusu i bez zlodějen ČSSD. Čímž se těch socanských mafiánů nechci nijak zastávat, ale jasně to ukazuje, že antikorupčí tažení by´t úspěšné, bude jen slabou náplatí na tento nepoměr.

Pokud se zásadně nezmění poměr dárce/vyživovaný ... budou stále stoupat daně, tím i ceny a díra v rozpočtu.
18. 04. 2011 | 13:24

radek napsal(a):

docekal:
Pana Stejskala neznám - ani znát nemusím. Ale napsat opravdu co si myslím - tak jsem bloknutej asi doživotně. No - naučili jsme se veřejně něco říkat - a myslet si své proto použiji výrok z knihy p.Švandrlíka : "Souhlasím se všemi sviňárnami které jste prováděli provádíte a budete provádět"
18. 04. 2011 | 13:25

Vlkodav napsal(a):

Kecy a kecy, jak v blogu tak pod ním. Jediný co mne pobavilo je opětovná averze nicku dočekal proti vysokoškolsky vzdělaným. Inu holt jdou zas "masy pracujících" proti inteligenci. Jak typické!
18. 04. 2011 | 13:26

jarpor napsal(a):

Schlimbach

Omlouvám se, že jsem Vám v minulém příspěvku zkomolil nick. Nebylo to úmyslné...

Když jsem si přečetl odpověď na otázku Tomáše... kde se mimo jiné píše :
"...Pokud se rozhodne podnikat, neexistuje žádná překážka, která by mu v tom mohla bránit. On se rozhodne, on si vezme bezúročnou půjčku, když splní systémem požadovaná pravidla a podniká. Je na něm, zda zvážil své subjektivní schopnosti dobře, či nikoliv. Pokud špatně a zkrachuje, přijde třeba o veškerý majetek, ...."

při vědomí čím jste počastoval mne za můj text k autoru blogu :
"...bezskrupulosní asociálové, kteří k získání legitimity svého vládnutí využili manipulace a lži."

pak opravdu je Vaše reforma garantem, že "manipulátoři a lháři" podnikat nebudou a navíc, když náhodou budou a zkrachují... tak že s sebou nestáhnou dominovým efektem další...

Je to opravdu nepřežvýkané a jedlé... Děkuji, již jsem obědval.
/Nic ve zlým... vyjímeční jsou vždy pochopeni až zemřou.../

Hezké odpoledne
18. 04. 2011 | 13:28

radek napsal(a):

Vlkodav:
Normální člověk se titulem nechlubí - natožpak na internetové anonymní diskusi.
18. 04. 2011 | 13:32

VL napsal(a):

Kšeftování se zdravím je hyenismus

https://www.youtube.com/watch?v=5R5osRbN2AM

Toto zde chtějí zavést asociálové z ODS, TOP 09 a VV.

Prosím, šiřte toto video dál. Co nejvíce lidí by se mělo dozvědet, kam je koalice ODS, TOP 09 a VV žene.
18. 04. 2011 | 13:34

znám vás napsal(a):

Pane Kráso! Sleduji vás od vašeho nástupu do politiky. Zjistil jsem, že pro postižené jste neudělal ani to, "co se za nehet vejde" a nejraději palcátem po hlavě by jste tloukl určitou část poslanců, kdyby jste ho mohl vzít do rukou, ale jak jsem již napsal, pro postižiné jste nehnul ani prstem. STYĎTE SE
18. 04. 2011 | 13:34

Vlkodav napsal(a):

radek napsal(a):

"Vlkodav:
Normální člověk se titulem nechlubí - natožpak na internetové anonymní diskusi."

Normální to ani nevyčítá ostatním! Natož v každém druhém příspěvku. Všimněte si, že pro nick Dočekal je slovo "vysokoškolák" synonymem nadávky.
18. 04. 2011 | 13:38

skeptický napsal(a):

Anti politik

Jsem zmaten.Tak když pan kolega Dočekal neví o páté cenové(písničky neznám),tak to bude pan Moravec,nebo paní Kočí?

Pan Moravec se mi nelíbí,skáče do řeči,slečnu Kočí si pořád pletu s nějakou hlasatelkou,a té bych se stejně asi nelíbil.Je to slušná žabka,a to by mne ranilo.A na mne už moc stará.
18. 04. 2011 | 13:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Nezbyde, loupežníku, než abys to vytrhl ty.
Já se ale na to radši spoléhat nebudu. Protože bych nerad dopadl jako ti, kteří za minimální mzdu budují tvůj privátní kapitalistický ráj na zemi. A musí k tomu každý den poslouchat tvé výlevy , jak je zachraňuješ před existetnční katastrofou.

O produktivitě práce už něco někdy slyšels, synku ? O efektivní správě ?
O rovnovážné mzdě ? O monopsonu ? ...

Doplňková otázka - kolik bys platil svým otrokům, kdyby byla minimální mzda uzákoněna ve výši 2 tisíce brutto /superbrutto/ ?

Nelži.

:(((
18. 04. 2011 | 13:42

Béda napsal(a):

Včera běžel, (snad všemocný televizní cenzor na chvíli usnul), na ČT2 film Sicko, který měl v USA vážný problém s distribucí. Zdravotní pojišťovny málem z autora M.Moorea udělaly Usámu bin Ládina č.2.

Ve filmu filmu bylo hezky zdokumentováno, jak současný zdravotní systém v USA vzniknul. Vlivní lobbisté v čele s nezištným altruistou Kaiserem (jeho pojišťovna radila v ČR pánům Julínkovi, Šnajdrovi a Hroboňovi při koncipování zdravotní "reformy") přesvědčili prezidenta Nixona o nezbytnosti zreformovat americké zdravotnictví. Hned (poté co se dověděl o tom, že systém bude soukromý a bude se na něm dát vydělat) druhý den prezident promluvil ke svým národům o potřebě zreformovat zdravotnictví tak, aby péče byla "pro všechny" Američany. Dnes je jich 50 milionů nepojištěných, resp. z diagnózy nepojistitelných, a ti pojištění nemají jistotu, že za ně pojišťovna (se spoluúčastí) léčbu proplatí,
resp. že je jako upír nevysaje z veškerého majetku a nekopne na dlažbu.

Pracují zde celé detektivní týmy s jediným úkolem zprostit pojišťovnu platby. Děkuji nechci! Nechci upíří selektivní systém zdravotní péče, kde ani poměrně zámožnější vrstva si nemůže být jista, "že na to má". Že kvůli těžké nemoci člena rodiny nakonec nepřijde o majetek celá rodina (jako ti dva středostavovětí nešťastníci v úvodu filmu).

Nechci předražené zdravotnictví s upíry v pojišťovnách, kde pacient je jenom položka v obchodním obratu při realizaci maximálního zisku, kde úředníci systému jsou odměňováni na základě "výkonu" kolika pojištěncům se jim podařilo péči odmítnout, anebo z jejího plnění pojišťovnu vyvlíknout. Nechci ještě mnohem dražší zdravotní systém (plyne z porovnání výdajů obou systému - v USA i v ČR- vůči HDP) než máme nyní.

Nevěřím maskotům Schwarzenbergovi a Hegerovi, stejně jako nevěřím provařenému Kalouskovi a antisociálovi Drábkovi, že to myslí s českou populací dobře. Nevěřím, že zdravotní a důchodová reforma v navrhované podobě je nezbytná. Dle mého jsou to pro běžného Čecha ta nejhorší z možných řešení.

Proto říkám ne salámové metodě, kterou začal precedentem před ústavním soudem Julínek a ve kterém pokračuje jeho altruisticky se tvářící následník Heger! Lidi by si měli vždy uvědomit, že nejefektivnější podvodník se snaží tvářit důvěryhodně (odzkoušeno v USA), aby nachytal ovečky.

Argumenty, které používali a používají američtí Hegerovci při obhajobě nezbytného amerického zdravotního systému, používají i zdejší bigotní pravověrní. Krom přesné částky v dolarech, která byla uvedena ve filmu u každého politika ze zdravotního výboru, kecy o tom, že svým rodičům by "reformátoři" přece neublížili (a pak si jdou po schválení zákona kecnout do upíří pojišťovny, která důchodce doslova decimuje s šesticiferným příjmem), potřebu svobodné volby lékaře, nemít socialistické rovnostářské zdravotnictví, dlouhé čekací doby ... a přitom stačí tak málo k ověření jejich argumentů. Zajet do Kanady (Británie, Francie) jak to udělal Moore a každému musí být jasné že něco v těch argumentech nehraje.

Proto chci státní a nikoliv komerčně privátní zdravotnictví, kde určujícím krotériem není vyléčení a zdraví pacienta (potažmo populace), ale zisk provozovatele systému. ČR má kvalitní obecně dostupný relativně levný zdravotní systém, který stačí oprostit od černých děr předražených úniků do privátních kapes.

A podobné je to s důchodovým opt outem. (bylo již nejednou probráno pod Rusnokem a jinde)
18. 04. 2011 | 13:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

znám vás
Mohl bys to trochu rozvést, chlapče ? Tu svou nadávku ?

Z ničeho se totiž rodí zas jen nic.
Nejsi náhodou taky "postižin" ?
:))
18. 04. 2011 | 13:45

Puck napsal(a):

Dal jsem si práci a spočítal jsem pro a proti . Ty, kteří se nevyjádřili k reformám, nebo jen mlhavě a k jinému problému, jsem dal do škatulky zvlášť. Co mi vyšlo ?
23 diskutující proti - včetně mě :-)
4 diskutéři pro - mohl bych jmenovitě, ale nechci dělat dusno
9 diskutérů možná pro a možná proti, to ovšem neznamená, že je problém
nezajímá, spíše neměli nový argument, a nechtěli opakovat již
řečené, anebo řešili zajímavější skutečnosti

Jaký je můj závěr ?
Vláda musí vyrobit reformy pro občany, stůj co stůj, dyť jim to přece slíbila. Tak kde jsou ti nevděčníci, to nemohou za svou vládu udělat aspoň tolik, že by ztratili nějaké slovo v anonymní diskuzi ? :-)
18. 04. 2011 | 13:50

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Znáš někoho, kdo dělá za minimální mzdu ?

Já ne.
Že by ty ?

Dle mého, ty jsi případ, kde se říká "Zadarmo drahej ".
18. 04. 2011 | 13:50

StandaT napsal(a):

radek: u Rumcajse to byla odpověď na explicitní otázku. Mám dokonce pocit, že na opakovanou, ale v tomto bodě se nemíním přít). Nikoliv chubení se. Tedy nikoliv akce, ale reakce (v rámci kauzality, která zde, v diskusích, ne vždy platí :).
18. 04. 2011 | 13:51

radek napsal(a):

Vlkodav:
No - příspěvky těchto "pánů" jsou koncipovány - já mám VŠ a já vím vše nejlépe - nezlobte se - ale vyvolá to averzi. já se školou nechlubím - ale kdyby jsem to dělal tímto spůsobem - nemohl bych se divit následkům. A mimochodem Studium na VŠ se nerovná automaticky inteligenci
18. 04. 2011 | 13:54

anti politik napsal(a):

Skeptický Moravec říkal, že Kočí použila v nahrávce slovník z pátý cenový. Jinak jsem z oboru a pátá cenová v ČR nikdy nebyla. Ale možná v nějaké písničce se to zpívá, co já vím. Měl jsem dojem, že se o tu třídu přete. O nic nešlo.
18. 04. 2011 | 13:55

juli napsal(a):

Pane Krása, souhlas. Celých více než dvacet jsem od státu sama nic nevyžadovala a nadále vyžadovat nebudu, tudíž nechci, aby stále žádali oni něco po mě. Jsem řádný občan, který plní to co má, ale za svou mez už jít nechci. V podstatě už nikomu nevěřím a i kdyby tady seděli mimozemšťani, je mi to fuk. Takhle dalece zametá stát s lidmi, že se jim už nic nechce. Mě se nechce hlavně se zbytečně rozčilovat, jen pevně věřím a doufám, že se všemi bude jednou naloženo podle jejich zásluh a skutků. Stačilo mi např. v poslední době causa Věra Bílá, je to opravdový hnus. Nejsem Romka, tak by se mi to nemohlo stát, že by se o mě stát tak postaral jako o ni. Nechci číst noviny, koukat na zprávy a poslouchat debilní lidi, kteří tvrdí, že jsou třeba reformy a že by snad, nedej bože, dělali něco pro své voliče. A doufám, že k dalším volbám nikdo nepůjde.
18. 04. 2011 | 13:57

Vlkodav napsal(a):

radek napsal(a):

"Vlkodav:
No - příspěvky těchto "pánů" jsou koncipovány - já mám VŠ a já vím vše nejlépe - nezlobte se - ale vyvolá to averzi. já se školou nechlubím - ale kdyby jsem to dělal tímto spůsobem - nemohl bych se divit následkům. A mimochodem Studium na VŠ se nerovná automaticky inteligenci"

StandaT psal jak to bylo. Takže nemáte pravdu. Ale obecně s Vámi v tomto příspěvku souhlasím.
18. 04. 2011 | 13:59

Dočekal napsal(a):

Vlkodav:

Musíte se víc snažit, za tohle si to podrbání za ouškem od editora v žádném případě nezasloužíte.
To, že nechápete psaný text, bych vám za zlé neměl. To, že nechápete souvislosti a přesto si dovolíte odsuzovat, vám už nepromíjím.

Tak tedy ještě jednou a teď už doopravdy naposledy.
Pokud se tady někdo prohlásí za absolventa Vysoké školy a jeho písemný projev odpovídá předpokládanému vzdělání, nemám nic proti.
Pokud se tady za vysokoškoláka prohlásí nick Rumcajs a hned nato tuto vlastní (nevyžádanou!) informaci vehementně popře a navíc mne nazve lhářem, je to už na pováženou.
Pokud následně nicku Rumcajs dokážu, že jediným lhářem je tady on a požaduju po něm omluvu, dočkám se jen spršky nadávek a invektiv.
O tom, kdo z nás dvou je blíž pravdě, si udělá názor každý, kdo čte tyto diskuse.

Zato o tom, že nick hoven je opravdu vysokoškolák, nepochybuju ani chvilku. Ta PF ZČU už udělala vysokoškoláky opravdu z kde koho.

Jinak na závěr něco osobního: Už se konečně smiřte s tím, že na mne primitivismus jako takový neplatí. A podle toho se také snažte argumentovat v případě, když budete mít zase potřebu mne nějak znectít.
Doufám jen, že vymyslíte něco lepšího, než co tady do omrzení opakuje nick blue jay.
18. 04. 2011 | 13:59

neo napsal(a):

Puck:

mnohem větší vypovídací hodnotiu než tvůj průzkum měly volby do sněmovny.
18. 04. 2011 | 14:01

Vlkodav napsal(a):

Nick Dočekal:

Vida, žádný argument, ale tentokrát bez urážení. A dokonce jste nezkopíroval celý předchozí příspěvek. A ani Karel nepřišel.
Dobrý, velmi dobrý, děláte pokroky. Ještě se naučte méně chlubit a vynechávejte "já, já, já" a bude to ucházející.

A pak že vás staroušky nevychováme. Vychováme, ale chce to čas a nelitovat námahy.
18. 04. 2011 | 14:06

hoven napsal(a):

schlimbach,
neznam vaši reformu, nicmeně jsem skeptický k tezi, že by politik nemohl ovlivnovat státní rozpočet. zákon o státním rozpočtu je skoro nejduležitější zákon v zemi a obávám se, že o něm musí rozhodovat politici. jinak bysme mohli ten stát rovnou zrušit. a následně i volby.
18. 04. 2011 | 14:08

anti politik napsal(a):

TCKH Rumcajs prostě nechápe o čem se tady všichni bavíme. On si myslí, že sem píšou jen socky a nikoli i třeba bohatí lidé, kterým ten hnůj vadí taky. Pravičák chápe demokracii zřejmě jen jako možnost se dostat k majetku a penězům a právě jen a pouze toto považuje za životmí cíl a hlavní náplň demokratických pravicových hodnot. Že to z lidského hlediska žádné hodnoty nejsou mu nevysvětlíte ani že si to nevezme do hrobu. Jemu nevadí rozvrácený, rozkradený stát, hlavně že von se má dobře! To je pravicová idea, nalákat hlavně ty co mají v hlavě jen peníze a majetek a jen v tom vidí cíl svého pinožení!
18. 04. 2011 | 14:09

Dočekal napsal(a):

Vlkodav:

Doufám, že si to stihnete přečíst dřív, než to bude smáznuté jako spam. Je to totiž důkaz toho, že jsem nelhal.
-------------
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tenaruv-blog.php?itemid=11742

Rumcajs napsal(a):
Kanalník.

Já když nastupoval do práce, tak jsem měl jako vysokoškolák 1500 Kč čistého.Víc mi komunisti nedali.

Ty bys z toho rodinu uživil ?
30. 12. 2010 | 23:46
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pohled-zblizka.php?itemid=11766

D47 napsal(a):
Rumcajs:

Dík, rozjasňujete mi dnešní pošmourné odpoledne.

Stále jste mi ale neodpověděl na to, na co jsem se vás tázal především. Takže tu otázku teď zopakuji:

Jaká že to byla ta Vysoká škola, kterou jste (podle vašeho vlastního vyjádření) absolvoval?
Já jen, jestli čistě náhodou nejsme třeba kolegové ve stejném oboru.

Za odpověď děkuji předem.
03. 01. 2011 | 16:41

Rumcajs napsal(a):
D47:
Těžko.
Takovýho joudu jsem tam nikdy nepotkal.

VŠB.
03. 01. 2011 | 16:50

Rumcajs napsal(a):
D47.

Není mi 43 ale jako máš Ty nick.

Seš zvědavej a budeš brzo starej!

Zemní stroje a už dej pokoj.
03. 01. 2011 | 17:27

------------
hoven napsal(a):
drahomir horvat,
protože spousta romů s tím vyplnění problem mít může. vy třeba ne, ale spousta jo.. já bych to nebral jako akt ponižování. oba víme, jak se to s romskou školní docházkou. to neni otázka intelektu, ale spíš vůle. když jste zmínil vjetnamce, ti se učí do noci a mají samé jedničky.
p.s.
ja mam vysokou školu a ten dotazník jsem malem z...l. škoda, že nepřišel asistent.
27. 03. 2011 | 00:53
18. 04. 2011 | 14:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

Béda

http://www.encyclopedia.com/topic/managed_health_care.aspx

http://www.novinky.cz/domaci/137016-julinek-kazda-rodina-dostane-z-privatizace-pojistoven-10-000-korun.html

Jistota desetinásobku. Herdek - stejně by mě zajímalo, jak se lidi, kteří mají být zavřeni v psychiatrickcýh léčebnách či ve věznicích, dostávají do politiky.

Kdo je tam ku..a posílá ?
Kdo je tam volí - to vím /stejní psychopati, zloději, alkoholici a narkomani jako jsou oni/, ale ku..a - kdo je vybírá ?
A proč ?

:(((

Možná , že by nám něco bližšího mohli sdělit zastupitel za ODS jarpor či majitel velkobagrovny Rumcajs.
:---()
18. 04. 2011 | 14:13

Vlkodav napsal(a):

Nick Dočekal:

"Jaká že to byla ta Vysoká škola, kterou jste (podle vašeho vlastního vyjádření) absolvoval?"
Takže jste se ho zeptal a on vám slušně odpověděl.

Jo a Sladký, co se tu chlubil několika tituly Vám nevadí?
18. 04. 2011 | 14:15

Dočekal napsal(a):

Vlkodav:

Ale no tak! Přece jsem vás předem varoval, že na mne nemáte chodit s primitivismem!

Jinak se snažíte, to zase jó. Musím vás ale opět upozornit, že se snažíte zbytečně. Poté, co jsem se přímo od pana Stejskala dozvěděl, že tady je vůči mně dovoleno vše, jsem už v klidu. Jen stále čekám, jestli někdo z vás vymyslí něco originálního. To neustálé opakování jedněch a těch samých frází mne už unavuje.
A mohu vás ujistit, že nejen mne. Ono se to totiž příčí i těm, kteří smýšlejí skutečně pravicově. A můžete mi věřit, že právě tito lidé se za vás stydí.
18. 04. 2011 | 14:18

Tencokida Hnuj napsal(a):

anti politik
Osobně si myslím, že Rumcajs to nedělá kvůli ideálům. Je za tím peněženka./jeho - ne jeho zaměstnanců/

"Pravda je většinou schovaná pod duchnou nebo v peněžence."
/Univerzalium, 1:1/

P.S. Některým živočichům se pak nejvíc daří v nepřehledném bordelu. Jsou i tací, kteří by bez něj uhynuli.
18. 04. 2011 | 14:19

Vlkodav napsal(a):

Nick Dočekal:

Na vás volím primitivismus, víc by jste nepochopil!
18. 04. 2011 | 14:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Jedu teď s nějakýma starýma věcma do charity.
Jaké máš číslo košile ?
A bot ? :))
-----------------------------
Jak je to dlouho, cos tady psal, že si nemůžeš dovolit lidem platit více než je minimální mzda ? A je to tuším něco přes rok, co ses tady kasal, že za bolševika jsi pracoval pouze jednu třetinu pracovní doby.
Eh - jaký pán takový kmán.
Beru tedy zpět - ta minimální mzda bude zřejmě adekvátní výkonu. :((

Ale možná že ti za tvé někdejší pracovní výkony famiglia 115(118 ??) udělí "Štětinův podvazkový řád III. odboje ".
:(((
18. 04. 2011 | 14:27

Puck napsal(a):

Pro neo :
Máte pravdu, množství nijak nevypovídá o tom, kdo má pravdu a kdo se mýlí. Větší váhu má síla argumentů a tady musíte připustit, že odpůrci to mají dobře srovnané, když už neuvažujeme ideologické zaměření.
Volby, to je na delší diskuzi. Mohl bych vyjmenovat hodně faktů, které přispěly k celkové prohře levice. A zdaleka ne všechny nástoje, použité pro znemožnění levice, byly košer.
18. 04. 2011 | 14:27

Dočekal napsal(a):

Vlkodav:

Opět těsně vedle. Ale u vás mne to už nepřekvapuje.
Přesto se ještě jednou pokusím o nemožné.
Zkuste si, prosím, ujasnit časovou posloupnost. Nick Rumcajs se absolvováním VŠ pochlubil sám bez toho, že bych jej k tomu jakkoliv a čímkoliv vyprovokoval. A protože mne zajímalo, jestli čirou náhodou nejsme kolegové, tak jsem se jej zeptal. Zdůrazňuju, že bez jakýchkoliv postranních úmyslů, jak se mi teď snažíte podsouvat.
Pominu fakt, že na VŠB v Ostravě samostatný obor Stavební stroje neexistuje a také nikdy neexistoval. Pokud se nick Rumcajs v tomto spletl, měl dost času na to, aby tento svůj omyl opravil. To, že tak neučinil, mne jen utvrdilo v přesvědčení, že si to abslutorium VŠ alternativní inteligent s nickem Rumcajs zkrátka vymyslel jen proto, aby si dodal důležitosti.

O nicku hoven se snad nemusím rozepisovat. Jeho písemný projev totiž hovoří za vše.

Pokud máte další dotazy, rád vám je zodpovím.
18. 04. 2011 | 14:28

Dočekal napsal(a):

Vlkodav napsal(a):
Nick Dočekal:

Na vás volím primitivismus, víc by jste nepochopil!
18. 04. 2011 | 14:21
-------------------
To vaše "by jste" hovoří za vše.
Jinak jistě znáte tu lidovou moudrost, která říká "Podle sebe soudím tebe."

Na rozdíl od vás já nikoho nepodceňuju. Tedy ani jedince, vystupujícího zde pod nickem Vlkodav.
18. 04. 2011 | 14:32

neo napsal(a):

Puck:

řekněme, že volební kampaň byla ostrá ze všech stran. Ale nakonec rozhodují občané o tom, kdo tam bude sedět.

Takže když se panu Krásovi nelíbí reformy, může psát na blog, může demonstrovat a sepisovat petice, ale nakonec stejně půjde k urně s lístkem a rozhodne.
18. 04. 2011 | 14:33

schlimbach napsal(a):

Hoven

v reformě se státní rozpočet ve finančním vyjádření vůbec nesestavuje, protože jde o průběžný systém a sestavují se jen programy, které schvalují pro svoji oblast působnosti obce, kraje a Poslanecká sněmovna. Tyto programy potom v rámci výběrových řízení realizuje soukromý sektor a teprve v těchto výběrových řízeních je určena cena a tím i množství emitovaných do systému NPP. Proto žádný politik nemá přímou možnost zasahovat do financí státu. Vše má samozřejmě svůj limit, ale ten je dán reálným množstvím pracovních sil, techniky, technologie a surovin.
18. 04. 2011 | 14:36

StandaT napsal(a):

schlimbach: presentovat zde "papír" nestačí. Měl byste presentovat realizovatelnost Vašich představ. Výtky, jak je chápu (i při vašich vpředchozích presentacích), směřovaly tímto směrem. Žijeme v době počítačů. Současná úroveň simulačních programů umožňuje jak odhalit vnitřní nekonzistence, jak i důsledky některých dílčích principů, které nemusí z "papíru" vyplývat. Prohnal jste to nějakou simulací?

Pokud za simulace vnoříte analytické nástroje, a těm kromě simulací předsadíte i nějaký virtuální svět (i tyto SW realizace jsou dnes velice pokročilé (i pravidly, která lze implementovat, nejen vizualizací), - některé světy mají i statisíce uživatelů), pak získáte vynikající - právě z hlediska přesvědčivosti/realizovatelnosti - platformu s víceméně "tvrdými" daty.

Bude-li virtuální svět, řízený vašimi pravidly zabydlen, počet jeho obyvatel růst a svět bude prosperovat, začnou-li tam otevírat své "pobočky" reálné firmy (a to se ve VWs děje), máte vyhráno.
18. 04. 2011 | 14:36

neo napsal(a):

Dočekale,

pořád čekám. Jak je to s tím Krylem?

Nebo se sám velký Dočekal bojí přiznat chybu a omluvit se?
18. 04. 2011 | 14:36

TomášL napsal(a):

schlimbach

Děkuji za odpověď, avšak lepší bude, když jsi přečtu těch 53 stran.

T.
18. 04. 2011 | 14:42

Vlkodav napsal(a):

Nick Dočekal:

No na vaše oblíbená rčení jsem zapomněl. Škoda,že je neumíte používat.

A tu obsesi ze vzdělání už nechte spát, fakt to nezdůvodníte. A ať máte vzdělání, anebo nemáte, tak to o vás nevypovídá nic pěkného.
18. 04. 2011 | 14:43

Rumcajs napsal(a):

Koukám, že Dočekal dostal příkaz vrámci psychoterapie zase prudit na blozích.

Se domnívám, že by pan Stejskal měl dostávat zvláštní prémii přímo od zdravotní pojiš´tovny.

Dyk to přece nejde, aby si Dočekalův psychiatr dělal z Aktuálně cz sanatórium !

Že, jo pane Stejskale ! Že by vám měli přidat !?
18. 04. 2011 | 14:43

Dočekal napsal(a):

neo napsal(a):
Dočekale,

pořád čekám. Jak je to s tím Krylem?

Nebo se sám velký Dočekal bojí přiznat chybu a omluvit se?
18. 04. 2011 | 14:36
----------------------
https://www.youtube.com/watch?v=YBPEHxhirfc

https://www.youtube.com/watch?v=W0Mydquf9S8

https://www.youtube.com/watch?v=jncRHYuBx-Q&feature=related

Karel Kryl - *12. 4. 1944, + 3. 3. 1994
-----------------
Žasnu nad tím, kdo všechno má dnes potřebu otírat se o tohoto vzácného člověka. Byť třeba jen tak, že si tím hodlá vyřídit jakési svoje účty s Václavem Dočekalem.
18. 04. 2011 | 14:50

neo napsal(a):

Dočekal:

Znovu Dočekale, já jsem napsal, že se narodil 12.4 a vy jste nesmyslně napsal, že mě musíte poučit, že se narodil 12.4.

Dává Vám to samotnému smysl?
18. 04. 2011 | 14:52

Dočekal napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Koukám, že Dočekal dostal příkaz vrámci psychoterapie zase prudit na blozích.

Se domnívám, že by pan Stejskal měl dostávat zvláštní prémii přímo od zdravotní pojiš´tovny.

Dyk to přece nejde, aby si Dočekalův psychiatr dělal z Aktuálně cz sanatórium !

Že, jo pane Stejskale ! Že by vám měli přidat !?
18. 04. 2011 | 14:43
--------------------
Přidávám se tímto k nicku Rumcajs a volám silným hlasem: Pane Stejskale, kde jste, že tomu Dočekalovi už dávno nemažete VŠECHNY jeho texty?
Copak nevidíte, že nám tento provokatér kazí naše velice slušné a hlavně pravicové povídání?
Co na tom, že tento server se deklaruje jako otevřený všem slušně vyjadřovaným názorům. Zavést tady cenzuru a to hned! S nepřáteli nediskutujeme, nepřátele odsuzujeme!
Kdypak že jsem právě tohle slyšel naposledy?

Jinak se snažíte sice dobře, ale marně. K tomu, abych tady začal používat váš slovník, mne nedonutíte ani náhodou. Tento způsob komunikace tady rád nechávám "pravověrným."
18. 04. 2011 | 14:57

Helena napsal(a):

Pane Kráso, díky, výborně napsané!

To hoven a další obhájci tzv. "reforem": To Vás ještě nenapadlo, že cestou ze srabu je ne šetřit ale naopak vydělávat, tj. rozvoj průmyslu, výroby atd. A jak toto může podpořit česká vláda? Vůbec nijak, protože 70% tzv. českého průmyslu je v rukou cizích firem, jsme totiž lokajové ve vlastní zemi, a to díky všem hlupákům a asociálům, z nichž výkvět je momentálně u moci!
Rozhlédněte se kolem sebe a podívejte se na tu prosperitu po 20 letech! V Praze dnes již nejezdí jediná tramvaj, kde by nebyl alespoň jeden narkoman, alkoholik, bezdomovec či jiná (většinou silně páchnoucí) lidská troska. A zhoršuje se to každým dnem. Je mi z toho do pláče. To v tom zadluženém Řecku, tolik lidské bády není vidět...
18. 04. 2011 | 15:03

Rumcajs napsal(a):

Mučte si mě, mažte si mě, dávejte mi chlebovou polívku...

Dokud bude mít národ takové hrdiny, jako je Dočekal, nemůže být zle !
18. 04. 2011 | 15:03

Dočekal napsal(a):

neo:

Slabota. Musíte přitvrdit. Nejlíp se tady zavděčíte tím, když napíšete, že jsem ve skutečnosti generál Lorenz a jako takový jsem řídil zásah proti studentům na Národní třídě onoho 17. listopadu roku 1989.
Jinak máte samozřejmě pravdu v tom, že datum 12. 4. je totéž, jako dvanáctý duben. Doufám, že vás toto konstatování uspokojí natolik, že se toho lízátka už přestanete dožadovat.
Ono to vaše neustálé opakování jedné a té samé věci totiž už působí přece jen trochu infantilně.
18. 04. 2011 | 15:03

stále rebel napsal(a):

Pane Kráso, vy nechcete reformy deformy?
Ale to kluci madfiánský nebudou mít velkou radost. Když se jim lhaním a demagogií podařilo dostat k moci, tak si to chtějí užít a něco si nahrabat.
Mějte trochu pochopení.
18. 04. 2011 | 15:05

pich napsal(a):

Jelikož nestuduji programy tv, tak jsem po náhodném přepnutí na ČT2 nevěřil svým očím.
Po nekonečných seriálech, začínajících ve svých dějích v roce 0, t.j. 1948, jsem byl skutečně překvapen.
Ne že by pro mně byl M.Moore jediným zvěstovatelem pravdy o US, ale ty momentky z ameriky byly opravdu drsné.
Popisovaný "ráj" v Kanadě, Francii či Británii určitě dnes už neplatí, přesto jsem si znovu uvědomil, kam tento "stát", který se nebojí stejně jako v US svých občanů, asi brzy dokráčí.
18. 04. 2011 | 15:06

Dočekal napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Mučte si mě, mažte si mě, dávejte mi chlebovou polívku...

Dokud bude mít národ takové hrdiny, jako je Dočekal, nemůže být zle !
18. 04. 2011 | 15:03
--------------------
Zatím mi tady za celou dobu pan Stejskal smáznul jediný můj příspěvek.
Pokud si dobře vzpomínám, tak nick Rumcajs tady měl jeden čas přístup přímo nepovolený.
Jinak opět slabota. To se už vysokoškolsky vzdělaný jedinec opravdu nezmůže na něco údernějšího?

Pro ty, kteří nechápou, proč se tady vůbec s těmi samovzdělanci zahazuju: Já se totiž tím štengrováním zdejších "pravověrných" velice dobře bavím! Oni se pokaždé dříve nebo později přestanou kontrolovat a tak na sebe potom vykvákají i to, co by jinak nikdy nenapsali.
Ono je to ostatně poučné také pro ty, kteří tyto diskuse pouze čtou. Mně stačí, když tím bavím také své přátele.
18. 04. 2011 | 15:12

zdenekb napsal(a):

Tencokida Hnuj napsal(a):

"P.S. Některým živočichům se pak nejvíc daří v nepřehledném bordelu. Jsou i tací, kteří by bez něj uhynuli."

...a co hůř, jsou i tací, co jej popisují a hájí jako tu pravou formu SVOBODY... ;o).
18. 04. 2011 | 15:12

Vlkodav napsal(a):

Nick dočekal:

"To se už vysokoškolsky vzdělaný jedinec"

Je to silnější než vy, co? Zatněte zuby a zkuste to! Držím vám palce.
18. 04. 2011 | 15:16

robits napsal(a):

Těm kteří se obouvají do pana Krásy.
1Penzijní reforma:Všichni hládní činitelé sborově hlásají,že demografický vývoj ukazuje,že aktivně pracující neuživí duchodce.Kromě toho,že takto staví mladou generaci proti starším (viz Issová s Mádlem)nikdo neřekne,že ještě před 50 lety na jednoho důchodce pracovali 4 lidé.Nikdo neřekne,že to nezapříčinil demografický vývoj ale zvyšující se produktivita práce.Co když vývoj půjde tak dopředu,že 1 pracijící uživí 4 důchodce.To záleží na vědeckém vývoji,nových technologiích a pod.Takže se vládo starej o to aby mladé rodiny se nebály mít děti a zajistěte vývoj takový aby se zvyšovala produktivita.Vaše posměšky "Husákovy děti" znamenaly jedinné.Propupulační politiku vlády.Novomanželské půjčky a bonusy pro narozené děti.a pod.Co děláte Vy pro propopulační vývoj?????Ano děláte...snižujete podporu v mateřství,zavádíte školné,rušíte mateřské školy a další nesmysli.
18. 04. 2011 | 15:17

neo napsal(a):

infantilně Dočekale?
já teda nevím, kdo kopíruje neustále to samé:)

Pořád čekám, kdy se vyjádříte k oné věci a přiznáte, že jste vůbec nečetl co jsem psal, ale musel jste si rýpnout jak je vaším zvykem.

Tady stručný přepis:
---------------------
Občan napsal(a):
Také se blíží 12. duben - schválně, víte vůbec někdo (myslím tím přispěvatele, pan profesor to asi vědět bude), co významného se toho dne stalo?
08. 04. 2011 | 11:15
--------------------------------
neo napsal(a):
Občan:

Gagarin?

Seneca ?

Narodil se Kryl?
08. 04. 2011 | 11:19
-------------------------
V tom se dotoho vložil Dočekal:
Dočekal napsal(a):
Karel Kryl se narodil dne 12. 4. 1944 a zemřel dne 3. 3. 1994.

To jen pro jednoho vynikajícího znalce doby před Vítězným Listopadem.

https://www.youtube.com/watch?v=W0Mydquf9S8&feature=related

Velice bych prosil, aby se o tohoto vzácného člověka neotíral ten, jehož největším argumentem v diskusi je "dočekalovo lejno."
08. 04. 2011 | 12:15

TOTO je důkaz pane Dočekale, že nečtete a nýbrž útočíte dle přezdívky.
18. 04. 2011 | 15:17

VL napsal(a):

ČSSD a KSČM by měly ústavní většinu, koalice dál ztrácí

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=697551

Muhehehe

V Česku žádná pravice neexistuje, jenom zloději, podvodníci a korupčníci.
18. 04. 2011 | 15:23

Dočekal napsal(a):

neo:

Ani netušíte, jak jste mne tím vložením mého textu potěšil!

Vy jste totiž v tom svém svatém rozhořčení jaksi přehlédl, že jsem v tom textu dal do uvozovek termín "dočekalovo lejno." Dovolím si upozornit strážce čistoty těchto diskusí, že podnět pro výmaz VŠECH mých textů se pro tentokrát nekoná, protože to, co je v těch uvozovkách je výraz, použitý předtím nickem neo a do svéh textu jsem jej pouze překopíroval.

A protože jsem přece jen už poněkud starší, tak mne tyhle infantilní puberťácké hrátky zkrátka přestávají bavit. Jo, kdyby se tady objevilo třeba to, že Václav Dočekal ve skutečnosti velel Pohotovostnímu pluku SNB, to by bylo jiné kafe! Neustálé bazírování na tom, jestli dvanáctý duben je opravdu dvanáctý duben, je tolerovatelné už jen u mentálně retardovaného jedince.
18. 04. 2011 | 15:35

Rumcajs napsal(a):

neo:

Pokud čekáš rozumnou reakci od Dočekala, marníš čas.

Jemu udělá nejvíc dobře, jak sám tvrdí, když ho nazveš blbem, což není v rozporu ani s pravdou ani s dobrými mravy.

Snad jen pan Stekskal bude mít trošinku práce navíc.
18. 04. 2011 | 15:41

dalimír napsal(a):

Rume ty hlavo beraní,kdy už konečně pochopíš že konat pro společné dobro je lepší jako starat se jen o tu svou jeskyni ! Bude to naplnovat tvou loupežnickou duši pocitem štěstí když budež DÁVAT a ne jen loupit a okrádat společnost na daních ! Hovne máš pravdu ,znárodnění už zde jednou bylo ! Ale nebylo dotaženo do konce ! Národ si znovu nechal rozkrást to co bylo právem jeho ! Staleté okrádání prac.lidu a chudáků habzburky a prvorepublikovým kapital.systémem vykonalo své ! Lidé byli zbídačení k nevíře ! Ale bohužel dravčí mafiánskokapitalistický systém je životaschopnější a totálně zlikvidoval čtyřicetiletou socialistickou selanku ! Lidé se znovu nechali ošálit planými sliby pravdoláskovců ! Zdarec všem Dal.
18. 04. 2011 | 15:41

P. Zasil napsal(a):

Pane Kráso,
vždyť jste jedním z nich. Pamatuji se léta devadesáta, kdy jste jako tvrdý pravičák přicmrndával ODS i US.
18. 04. 2011 | 15:45

neo napsal(a):

Dočekale:

pořád to nevysvětluje, jak jsem se otřel o Kryla. Pouze jsem uvedl jeho datum narození. Vy jste mě následně poučil, že nemám pravdu, ale uvedl jste stejné datum...divný co?

Mimochodem, výraz v uvozovkách jsem si vypůjčil od jistého krále Šalamouna.
18. 04. 2011 | 15:49

Rumcajs napsal(a):

dalimír:

Ty tady vykládáš, jak je krásné dávat a přitom chceš brát.

Srovnej si to v tý svý bolševická kebuli. Na stupni vítězů pro blbečky nezadržitelně stoupáš.
18. 04. 2011 | 15:51

Vlkodav napsal(a):

"Staleté okrádání prac.lidu"

Safra, ten prac.lid má ale výdrž, když to vydržel staletí. Bude to asi v pořádku a doporučuji udržovat status quo.
18. 04. 2011 | 15:55

Dočekal napsal(a):

dalimír:

Neberte to, prosím, ode mne jako přílišnou vlezlost, když si dovolím vás teď varovat.

Pokud se totiž necháte od místních "pravověrných" vyprovokovat a přistoupíte na jejich způsob "argumentace," tak tím zcela vážně riskujete, že vás stihne osud nicku Sladký.
Nikdy nezapomínejte na to, že tady je tohle dovoleno jen někomu. Že jsou těmi vyvolenými jako naschvál právě ti "pravověrní," je jistě jen pouhá náhoda.

Za bolševika rudého jsem těm, kteří mi vyčítali podvratnou činnost a zabavovali mi písemnosti, říkával toto: "Dokumenty můžete zlikvidovat, texty můžete zcenzurovat, ale zničit myšlenky se vám nepodaří."

Nikdy bych si nepomyslel, že se víc než dvacet let po Vítězném Listopadu ještě najde někdo, kdo bude volat po mojí eliminaci z těchto diskusí.

"Zmizí člověk, zmizí problém"
J. V. Stalin
18. 04. 2011 | 15:57

Píďa napsal(a):

Levice by podle posledního, dnes zveřejněného, průzkumu získala 120 křesel, tedy ústavní většinu. Doufám, že si současná trojkolka uvědomuje, že je to hlavně její zásluha. Takže poslední šance, pokud reformy, tak s rozumem, že dluh zaplatíme všichni a nejen zaměstnanci, jinak to tady je do roka a do dne rudé
18. 04. 2011 | 15:58

čtenář 1 napsal(a):

Sociální karty je úchvatný model plateb státu na účty vedené u soukromé společnosti, která bude mít zákonem stanovené 1 % z nákupů u určených obchodníků. Co to může znamenat? V dnešní době cca 440 mld. ročně stát vyplácí na důchody a ostatní tzv. sociální dávky. No, a z tohoto balíčku je 1 % vlastně 4,4 mld korun ročně. A to pravidelně včetně navýšení při valorizacích. Za takovýto kšeft stojí za to vládu udržet minimálně do nastartování tohoto systému. Balík ve výši 4,4 mld na cestě neleží a TOP09 jistě není lhostejný.
18. 04. 2011 | 16:04

Dočekal napsal(a):

Jinak jsem rád, že tady "pravověrné" zastupují právě ti, kteří mne nenávidí tak upřímně, že by mne snad byli schopni i utopit.

Pokud je mám ale brát v těchto diskusích jako reprezentanty "pravice," tak musím se smutkem v duši konstatovat, že je to s tou naší "pravicí" už hodně špatné.

No, když si ale znovu poslechnu ze záznamu projev slečny Kočí a ještě jednou si vzpomenu na slova MUDr. Borise Šťastného z dnešního rána, že tato vládní trojkoalice udělá všechno pro to, aby se k moci nedostali socialisti s komunisty, jsem úplně klidný.
To nejlepší nás totiž teprve čeká. Samožerství doslova v přímém přenosu.
18. 04. 2011 | 16:05

zdenekb napsal(a):

čtenář1:

Pssst!
V médiích se tomu říká NUTNÁ REFORMA, a mnozí tomu tady věří!!!
18. 04. 2011 | 16:08

Rumcajs napsal(a):

Dočekal:

Ty jsi nenáviděl svoji hračku ?
18. 04. 2011 | 16:10

Vlkodav napsal(a):

Nick Dočekal:

"Pokud je mám ale brát v těchto diskusích jako reprezentanty "pravice," tak musím se smutkem v duši konstatovat, že je to s tou naší "pravicí" už hodně špatné."

Když si čtu vaše příspěvky, tak doufám, že levice je na tom lépe než vy. A o hodně!
18. 04. 2011 | 16:10

Lukáš napsal(a):

Česká pravice používá kecy o přerozdělování a tzv. reformách jako kouřovou clonu, která má zakrýt ponurou skutečnost: česká pravice není schopna doopravdy omezit přerozdělování, pouze jej dokáže přesměrovat od střední třídy směrem k šíbrům. Sociální demokracie sice také přerozděluje spíše od bohatých zase k jiným šíbrům, ale střední třídě a chudým zůstane i něco jiného, než jen oči pro pláč. To je skutečná volba, před kterou volič stojí. Neexistují žádné přesvědčivé důkazy, že pravicová / levicová politika je lepší pro nezaměstnanost, nebo vývoj státního dluhu. A nyní, jak mluvím s lidmi, cítím, že to většina už chápe. Vůbec se nedivím, že vláda Petra Nečase se bojí nových voleb jako čert kříže.
18. 04. 2011 | 16:13

Jee napsal(a):

Socky líné, vstaňte z pelechu založte si podle Jarpora živnosti.
O zaměstnání se nepokoušejte, poněvadž je vás mnohem víc než pracovních míst. Zbabělý útěk do ciziny také nic neřeší.
Vždyť to nechcem sami od jiných.

Socka A například Socce B vymaluje byt (malířská živnost) a socka B socce A opraví vodovodní baterie (instalatérská živnost). Škoda, že to nejde bezhotovostně a recipročně.
Ale kdo by platil daně?

A teď to hlavní. Nakrmí vás Jarpor.
18. 04. 2011 | 16:17

Dočekal napsal(a):

Vlkodav:

Jsem opravdu moc rád, že tady mám takového věrného čtenáře.

Teď mne ale omluvte, jdu se věnovat něčemu smysluplnějšímu. Takže si tady budete muset vystačit s nickem Rumcajs sami.
Věřím, že si budete rozumět. Když už se tak nádherně doplňujete...
18. 04. 2011 | 16:20

Hugo napsal(a):

Hugo 12:35
Jeden aby furt měnil nicky aby nebyl zaměňován s negramoty. Byli many je nějaký refrén z písně Michala Davida?
18. 04. 2011 | 16:22

Vlkodav napsal(a):

Dočekal:

"Teď mne ale omluvte, jdu se věnovat něčemu smysluplnějšímu. Takže si tady budete muset vystačit s nickem Rumcajs sami."

Hurá, konečně můžeme rozumně diskutovat.
18. 04. 2011 | 16:24

Rumcajs napsal(a):

Dočekale vrať se !

Já si chci ještě hrát.
18. 04. 2011 | 16:43

Rumcajs napsal(a):

No už aby to vzali do ruky socani.

Odstraní prej korupci, čímž ušetří 200 mld. Ty doufám přesunou směrem k sockám.

Tudíž já si jdu koupit akcie Hanušovického pivovaru a f.Admirál na hrací automaty.

Cítím, že bude plno !
18. 04. 2011 | 16:45

Vlkodav napsal(a):

Rumcajs:

Proč myslíš, že je taková rvačka o Sazku :)
18. 04. 2011 | 16:50

Terry napsal(a):

Celý víkend celá galerka kdákala v TV včetně zločince Langra o nutném zásahu proti VV-prý pro záchranu demokracie v ČR! (napsal anti politik)

V nedělních (10. 4. 2011) Otázkách Václava Moravce, věnovaných vládní krizi vyvolané kauzou Věcí věřejných, bylo komentátory několikrát zmíněno OHROŽENÍ DEMOKRACIE v ČR.

Myslím, že s tímto konstatováním přišli poněkud pozdě (pokud se to dá vůbec takto formulovat!), neboť

DEMOKRACIE u nás po roce 1989 NEBYLA VYBUDOVÁNA VŮBEC !! Takže ani nemůže být ohrožena!

Po prvních nesmělých pokusných demokratizačních krocích se budovaný systém - díky snahám a úsilí "demokratických" politiků - zvrhl ekonomicky do stavu bezuzdného a hlavně - díky absenci kvalitních demokratických zákonů a jejich uplatňování - beztrestného rozkrádání státu (ČR především působením tehdejšího ministra financí a nynější prezidenta Václava Klause "obohatila" světovou slovní zásobu o výraz "tunelování"; předtím se to podařilo spisovateli Karlu Čapkovi v roce 1920 s jeho výrazem "robot", ovšem ten nás tehdy nic nestál, na rozdíl od tunelování - odhad škod 700 miliard až bilión korun!!), systém, kde si "demokratičtí" politici sami stanovují pravidla svého fungování a odměňování a přijímání zákonů jim k tomu sloužícím, s prvotním "politickým" cílem svého hmotného zajištění, nejsnadněji, nejrychleji a nejbezpečněji dosažitelného právě v politice (platí bez rozdílu barvy ptáka, šály, kravaty či stranické knížky).

Současný stav se dá spíše označit jako POSTDEMOKRATICKÝ (http://cs.wikipedia.org/wiki/Postdemokracie):
citace:
Crouch popsal postdemokracii jako postupné nahrazování právního státu a parlamentní demokracie strukturou lobujících mocenských skupin, jejichž cílem je smlouváním prosadit taková pravidla hry, která jsou výhodná pro nejmocnější ekonomická uskupení.
Petr Osborne termín postdemokracie prezentoval ve svém dokumentu o všeobecných volbách v Anglii v roce 2005.
V Česku je zavedení tohoto termíno připisovánu prezidentu Václavu Klausovi, který jej nejdříve použil na summitu Rady Evropy a později (pro velký ohlas) se o něm diskutovalo na semináři Centra pro ekonomiku a politiku (CEP).
(konec citace)

Kde jinde než v politice by mladý mašinfíra k titulu a k miliónům přišel?!!

Protože se to léty "osvědčilo", tak politika postupně přilákala do svých řad tento "typ demokratického politika", s takovými "mravními" zásadami a "politickými" ambicemi. A pokud v jedné straně svých cílů nedosáhne, klidně přestoupí do jiné, s naprosto odlišným publikovaným (voličům předhozeným) "oficiálním" politickým programem; o nějaký program přece politikům nejde!! Oni mají svůj! Příklady netřeba uvádět.

Dalším "typem" "demokratického" politika je jedinec s (patologickou?) potřebou zvýraznění svého ega, s (patologickou?) touhou po moci, aniž by ho k tomu opravňovaly jeho morálně-volní vlastnosti a odborné schopnosti.

Typickými příklady jsou politické "titulové rychlokvašky" (bez politického postavení by se ty tituly tak snadno a rychle nezískávaly! A že jich máme!! ), strana Věci veřejné, kterou (sám sobě si) financoval milionář Vít Bárta a kde si místa na volební kandidátce kupovali členové "dary straně" (a byl takový zájem "nezištně pracovat ve prospěch státu", že si někteří jedinci dokonce museli vypůjčit milióny korun, aby jejich "kvalita" měla silnější hodnotu - viz poslanec VV, jejich ekonomický "expert", absolvent gymnázia Michal Babák, aspirující nyní dokonce na předsedu VV).

Český stát se stal bordelem, zajišťující politickým "děvkám" výsadní postavení a umožňující jejich bohatnutí, politika se stala jejich kolbištěm a z chudinky demokracie se stala Popelka, pouhá laciná vějička k ohlupování plebsu, který se na měsíc před volbami změní na "vážené voliče", ale ihned po volbách jen zdrojem financí k pokračujícímu tunelování.
(pokr.)
18. 04. 2011 | 16:50

Terry napsal(a):

V nedělních (10. 4. 2011) Otázkách Václava Moravce (pokr.)

Politici, kteří byli celou dobu u toho ("u lizu")

Miroslav Kalousek - ve vrcholné politice od roku 1990
Petr Nečas - ve vrcholné politice od roku 1992
Zdeněk Škromach- ve vrcholné politice od roku 1996
a mnozí další a další (http://www.nasipolitici.cz/cs)

kteří NESOU (spolu)ODPOVĚDNOST (!!) za současný stav vytunelovaného a obrovsky zadluženého státu, morálně zdevastovaného, se skvěle fungujícím korupčním systémem (mj. škody způsobené korupčním prostředím se odhadují na cca 100 miliard ročně!!) atd atd

se nás snaží "přesvědčit", že právě oni jsou "ti správní", kteří "prohlédli" a konečně povedou tuto zemi správně; ale hlavně (!!) po nás žádají (či lépe nám diktují) oběti, utahování opasků (aniž by se totéž týkalo jich! Tam "nahoře se stále rozdávají statisícové odměny!).

Toto jejich "přesvědčování" a požadavky nemají ODBORNÉ, KVALIFIKAČNÍ , ale hlavně MORÁLNÍ (!!) opodstatnění, jsou naprosto zrůdné, ostudné a farizejské. Jsou to stále ty stejné osoby, se stejnými "kvalitami" již desetiletí.

Kdyby chtěli, mohli svoje "dobré úmysly" projevit už sakra dřív a nemohli (či spíše NESMĚLI !!!) připustit vývoj do současného stavu.

Zdroje k tunelování pomalu vysychají a tak je potřebné je z kapes hloupých občanů doplnit; to je jediný "cíl" jejich reforem!

Tak "nahoře" se nic nezměnilo, tam se stále rozkrádá a tuneluje, tam se stále rozdávají statisícové odměny...

A jak by řekl Werich: "A jede se dál močálem černým kolem bílých skal."

Po dvaceti letech "fungování" tohoto státu lze pouze smutně (nas.aně) konstatovat:

ČESKÝ POLITIK = PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ

A jako s přemnoženou škodnou je třeba s nimi naložit, protože žádná škodná sama o sobě škodit nepřestane.
18. 04. 2011 | 16:51

Rumcajs napsal(a):

Vlkodav:

To je na ně moc složitý.
Oni potřebují, aby tam běhaly jablíčka,hruštičky a vydávalo to zvuky.

Tohle Kelner neukočíruje!
18. 04. 2011 | 16:55

Jee napsal(a):

Rumcajs 16:45
Hezky děkuj socialistům. Teď jsi trefil do černého. Pochopils, že si s tím socky nebudou tapetovat předsíň.
18. 04. 2011 | 16:58

Béda napsal(a):

Terry,

mašinfíru bych jako prvního politického zbohatlíka neviděl. Postdemokracie začala již za taťky tuneldědka zu takových politiků jako byli strejcové Macek, Čermák, Kočárník, Dlouhý a pod.. Tehdy se tvořila vrstva "Roztschildů" a vzájemně velice výhodných vazeb. Velká škoda, že v té době bájného Klondiku nebyli v ČR žádní investigativní novináři.
18. 04. 2011 | 17:03

Srařeček napsal(a):

Rumcajs, tak jsem si všimnul, že kelt má pravdu. Mnoho vychování jste nepobral. Jenom tak mimo, pochvalte se co tak světoborného jste dokázal Vy. Tedy kromě těch stále se opakujících frází tu na blozích. Vaše prezentace tu toho moc neukazuje. Jinak co se mne týče, mám odpracováno 52 roků ve strojařině a ještě stále z ní předávám zkušenosti mladým. Muškáty jsou pak pro potěšení. Možná by jste udělal lépe Vy, kdyby jste se jim věnoval. S dostatečnou úctou pro Vás, Stařeček.
18. 04. 2011 | 17:30

otokar napsal(a):

Soudruzi zleva i z prava,nebuďte vepři:
státní dluh již nelze splatit.
Pachatelé jsou za vodou,hrají o čas a o zbytek lupu v podobě státního rozpočtu.Až to rupne,bude bída, stejná jak před válkou na Slovensku.Mladí odejdou pracovat jinam,staří zdechnou a bude vymalováno.
To bude výsledek demokracie po česku a nebude to dlouho trvat.
Příjemné Velikonoce.
18. 04. 2011 | 17:34

hoven napsal(a):

já si myslim, že se trojkolka nakonec dohodne, protože podle posledních výzkumů veřejnýho mínění by komunisti měli v parlamentu ustavní většinu, pokud by se konaly volby. lidem se stýská po socialistickem bordelu a bídě. nicmeně demokracie je vláda lidu, a je jedno, jestli je ten lid chytrej nebo hloupej.
18. 04. 2011 | 17:37

Wraith napsal(a):

hoven:
Trojka se možná dohodne... ale lepší to o mnoho nebude.

A já se lidem nedivím. Komu by se nestýskalo po levným jídle.... jisté práci, bezúročných rodinných půjčkách či podpoře výstavby. A pokud člověk nekveruloval... tak i dalších sociálních vymoženostech. Sice nebylo snadno dostupné luxusní zboží a elektronika, ale člověk netrpěl stresem ze sociálních nejistot.
Mělo to něco do sebe....
Ale svět se mění, a co bylo kdysi už se těžko vrátí zpět. Pokud jde o mne, já osobně bych dal přednost vládě ČSSD(možná s komunisty), protože tyhle šaškárny, co dělají současní mocipáni, už mi začínají lézt na nervy... a hodně... A když se nedohodnou správně pak...do Vltavy s nimi!!!
18. 04. 2011 | 17:50

Béda napsal(a):

Ten systém, který vláda prosazuje je dobrý. Bohužel ovšem hlavně pro horních 5% obyvatel.

Tak mě napadá: patří lidé schovani za nicky Rumcajs, hoven, blue jay, SuP a spol. k těmto 5%, anebo si to o sobě pouze myslí?

Jak by to s nima dopadlo, kdyby se ze dne na den dostali do zdravotní pozice p. Krásy po provedení "nezbytných" reforem?
Hájili by zde do roztrhání těla Kalouskovu kompanii a kouzelnická čísla, které prosazuje?
18. 04. 2011 | 18:11

zdenekb napsal(a):

hoven:

Pravda, ovšem trojkolka se dohodne ne proto, že by komunisti byli jakákoliv hrozba, ale proto, že lidi by to strašení bolševikem mohli konečně přestat žrát i s navijákem... navíc, Bakala do chlapců nenasypal peníze, jen proto, aby se mu po půlroce pohádali jak malí - mají před sebou ještě spoustu úkolů!
18. 04. 2011 | 18:18

Josef napsal(a):

Pane Kráso, plně s Vámi souhlasím. Už jsem dosti zažil, ale to co na nás obyčejné lidi chystá tato vládní garnitura, to je hnus. Oni se se však budou držet moci za každou cenu, oni se snad ani nedokáží za své chování a jednání zastydět.
18. 04. 2011 | 18:27

Suchec napsal(a):

Hoven je Stejskal a Stejskal je Hoven. To jsme to dopracovali.
18. 04. 2011 | 18:31

Acidburn napsal(a):

Vážený pane Kráso,

vy nechcete vládní reformy a vyzýváte vládu k odchodu. Fajn, v takovém případě ale také mohu chtít já po vás, abyste odjel z Národní rady osob se zdravotním postižením.
18. 04. 2011 | 18:34

Suchec napsal(a):

Ale když se na to podíváme z pohledu, jak ODS chce na MV dosadit dročkáře. Není již o čem diskutovat.
18. 04. 2011 | 18:34

Béda napsal(a):

Suchec,

máte and na mysli konspirátora Kubice, který stál za volebním komplotem proti Paroubkovi, kterého Íčko z ODS vyrazil kvůlivá nedostatečnému vzdělání? Toho Kubice, který v rozhovoru prohlásil, že jako soukromník je v poho a za nic by se na MV nevrátil?
18. 04. 2011 | 18:39

Béda napsal(a):

...vyrazil z MV...
18. 04. 2011 | 18:40

Lukáš napsal(a):

Demonstrace proti neschopné vládě: 7. května 2011 od 14:00 do 20:00 v Praze na náměstí Jana Palacha. http://www.proalt.cz/
18. 04. 2011 | 18:42

arnazach napsal(a):

Béda:
Kubice je dobrej nápad.
18. 04. 2011 | 18:42

Béda napsal(a):

arnazach,

to "jo". Akorát nevíte proč jej prosazuje kmotrovská ODS?
18. 04. 2011 | 19:08

arnazach napsal(a):

Béda:
Nevím, ale to nic nemění na tom, že se mi to líbí.
18. 04. 2011 | 19:13

mudřec napsal(a):

Ono prý jsme si žili nad poměry a proto je třeba si teď utáhnout opasek.

Nevím jak kdo, ale můj ročník 53 odskákal vše, co se odskákat dalo. Tedy pokud nepřetržitě pracoval a snažil se o vyšší životní úroveň bez státní pomoci. Kdo z mého ročníku má to štěstí a stále pracuje jako zaměstnanec soukromého sektoru, ten zaznamenal za poslední skoro desítku let neustálý pokles reálné mzdy. Současně s tím i postupné plošné očesávání sociálního a zdravotního zabezpečení.

Tedy ne všichni, co dodávali do eráru své peníze, jsou těmi, kteří nezaslouženě užívali vyšší životní úroveň. A pokud měli tu smůlu, že mají svého blízkého invalidního, pak stále více jsou státem nuceni sebe omezit a věnovat veškerou péči i dřinu pro něj.

Nic proti úsporným opatřením, když jsou ovšem cílené na zbytečné ztráty. To jsem očekával od reforem. Reformami se ale nedá v žádném případě nazývat to, co provádí současná vláda a oč se dál chce snažit.

Plně souhlasím s názorem, že tato vláda ztratila důvěru skutečně pracovitých i pochopitelně oněch postižených. Ti, kteří jsou živi z našich daní, kterým neklesá reálná mzda, nýbrž stále rostla, ti se mohou samozřejmě uskrovnit. To by ale jejich zaměstnavatel stát, musel jednat stejně jako soukromý. Tzn. že by jim měla minimálně aspoň stagnovat mzda několik let, nebo spíš klesnout. Nám klesla reálná mzda asi o třetinu.

Sebrat třetinu platu státním zaměstnancům a dát to na péči o invalidní. To by bylo podle mého reformní chování. I když muselo by se to dělat pravidelně, aby se vyrovnávaly příjmy mezi soukromým sektorem zaměstnanců a státním. Jinak by to opět nebyla reforma, ale škrt bez smyslu.
18. 04. 2011 | 19:20

Béda napsal(a):

arnazach,

mně taky. Kmotři prý drží vždycky při sobě. A Kubice byl velice užitečný při zvýraznění Paroubkovy bradavice těsně před (za moratoria na volební reklamu) volbama.
Škoda, že nebyl na MV u dalších voleb. Triáda by ušetřila dost peněz a nemusely být volební pogromy a Mádlování.

Takový policejní konspirátor je doslova k nezaplacení.
18. 04. 2011 | 19:21

Béda napsal(a):

Dovětek,

jsem zvědav s jakou inovací přijdou "demokraté" podporovaní médiama u dalších voleb. (mobilizace, Kubicování, pogromy, Mádlování tady již byly...) Taky nás čeká prezidentská volba. Tam bych taky čekal po bručení a bílém prášku nějakou demokratickou inovaci.
18. 04. 2011 | 19:26

arnazach napsal(a):

Béda:

To od Vás není hezké takhle mluvit o Paroubkovi. Já Kubicemu důvěřuju. To je otázka ksichtu. Podobně jako jsem věřil kdysi Šarapatkovi, když ho někdo (už nevím, kdo) obvinil. Pokud je Kubice návrh ODS, pak zřejmě o tom kmotři nerozhodovali.
18. 04. 2011 | 19:29

Béda napsal(a):

arnazach,

svatá pravda. Paroubek je jediný, který má mezi politiky bradavici. A Kubice je mezi jednookými politickými policejními konspirátory nekorunovaným králem.
18. 04. 2011 | 19:32

Béda napsal(a):

dovětek: ten člověk je jako naprosto nestranný odborník velice vhodný k postupnému demokratickému přechodu stávajícího mafiosního předchodného stavu v policejní mafiosní stát.
18. 04. 2011 | 19:36

Béda napsal(a):

arnazach,

ještě by tady byl možný kompromisní návrh, že Íčko vystoupí z ODS a Nečas jej jako nestraníka jmenuje na funkci MV. V podstatě by to vyšlo nastejno jako s Kubicem.
18. 04. 2011 | 19:50

Anuszka napsal(a):

Pro Dočekala:

Abych pravdu řekla, jste mi Vy i pan Rumcajs ukradení, ale otravujete tím tady diskuze už pěkně dlouho...
píšete: "Pominu fakt, že na VŠB v Ostravě samostatný obor Stavební stroje neexistuje a také nikdy neexistoval."

V příspěvku před tím jste ale zkopíroval, že Rumcajs odpověděl: Zemní stroje...

Obor na VŠB se jmenuje Zemní a stavební stroje, patří pod fakultu strojní, resp.katedru hydromechaniky a hydraulických zařízení.
odkaz na stránky katedry zde: http://www.338.vsb.cz/studium5.htm

Mohl byste už s tím pane Dočekale dát pokoj? Asi ne.
18. 04. 2011 | 20:05

Da.Rock napsal(a):

Pane Kráso, hrubě se mýlíte ve svém tvrzení, že v programech vládních stran nejsou zmíněny kroky, které současná vláda podniká.
Kdo chtěl hledat, ten tam našel jak sjednocování DPH, tak osekávání sociálního státu, privatizaci penzí i zdravotnictví.
My, co nám nebylo líno si ty programy přečíst, jsme před těmito stranami varovali už v době, kdy vy jste nejspíš ještě přemlouval bábu. Pozdě teď bycha honit. Měl jste křičet před volbami, teď už je vám to k ničemu.
18. 04. 2011 | 20:21

Puck napsal(a):

Jak to ti komunisti dělali ?
Nejprve nějaké skutečnosti.
1. Opravdovou bídou nikdo netrpěl. Tedy takovou, že by neměl co jíst, neměl kde bydlet, neměl co na sebe. Také si nikdo nemohl nijak zvlášť vyskakovat. Ani sami komunisté, a když měli nadbytek peněz, statků, dávali si velké pozor, aby to nikdo nevěděl, tak k čemu takové bohatstvi ?
2. Dotovalo se kde co.
Potraviny ( zemědělství, jako celek, protože produktivita byla mizerná, ale venkov si, díky podpoře udržoval pracovní místa, dopravní spojení, mládež, ... )
Bydlení ( ve státním bylo za hubičku )
Voda
3. Musím zmínit pracovní úsilí a pracovní morálku. Protože právo na práci bylo jedním ze základních práv, nebyl důvod pracovní nasazení nějak přehánět. Pamatuji natřískané hospody " pracujícími " už od rána.
3. Bratrská pomoc také nebyla zanedbatelnou položkou ( Kuba, Libye, Korea, Afganistán, a bůh ví, kdo ještě )
4. Sovětská vojska, dočasně umístěná na našem území. Pochybuji, že by jejich pobyt šel na účet spřátelených států.
5 Naše armáda. V roce 1989 čítala ČSLA 201 000 vojáků, z toho bylo 52 000 vojáků z povolání a 9 000 studentů vojenských škol, ale i záklaďáky bylo třeba živit, šatit,... Dnes, pro srovnání, máme 24 103 vojáky z povolání a k tomu 10 575 občanských zaměstnanců.
6. Všechny podniky byly státní, a jak víme, stát je špatný hospodář.

Tak a teď mi povězte, jak ti komunisti dokázali ukočírovat, a bez dluhů. :-)
18. 04. 2011 | 20:22

hoven napsal(a):

rýsuje se dárek pro jirku paroubka - kubice na vnitru. jirku omejou
18. 04. 2011 | 20:33

Dočekal napsal(a):

Anuszka:

Jsem moc rád, že si tady hrajete na spravedlivou.
K vaší smůle vám stále uniká podstata sporu mezi mnou a nickem Rumcajs. Pokusím se vám to vysvětlit tak, abyste to už konečně pochopila.
Nick Rumcajs se nám tady loni před koncem roku pochlubil tím, že absolvoval Vysokou školu. Zdůrazňuju: Sám od sebe, bez jakéhokoliv podnětu od dalších diskutujících.
Tuto vlastní informaci nick Rumcajs následně vehementně popřel s tím, že jsem si to celé vymyslel a nazval mne lhářem. Nato jsem mu dokázal, že jediný lhář je tady on a žádal jsem po něm za to nařčení ze lhaní omluvu. Na tu omluvu čekám dodnes.
Podstata našeho vzájemného sporu je tedy v něčem úplně jiném než v tom, na čem tady bazírujete vy.
Doufám, že jste to konečně pochopila.

Když dovolíte, tak já sem budu vkládat své názory dál podle vlastního uvážení. Doby, kdy v této zemi řádila cenzura, snad už máme definitivně za sebou.
Nebo že by ne?
18. 04. 2011 | 20:38

Da.Rock napsal(a):

Hovene, on se taky docela zřetelně rýsuje dárek pro tebe - ústavní většina levice! Počítám, že brzo budou omývat tebe. :-D
18. 04. 2011 | 20:40

stále rebel napsal(a):

Pro Da.Rock.
Nevím, jak by to dopadlo, zkoušet omýt hovena. Patrně by se vytratil.
18. 04. 2011 | 20:47

Dočekal napsal(a):

Vlkodav napsal(a):
Dočekal:

"Teď mne ale omluvte, jdu se věnovat něčemu smysluplnějšímu. Takže si tady budete muset vystačit s nickem Rumcajs sami."

Hurá, konečně můžeme rozumně diskutovat.
18. 04. 2011 | 16:24
Rumcajs napsal(a):
Dočekale vrať se !

Já si chci ještě hrát.
18. 04. 2011 | 16:43
------------------
Tak koukám, chlapci, že jste se mi nějak vycukali! Na tu vaši společnou diskusi bez toho provokatéra Dočekala vám zřejmě došly síly.
Nebo že by vás to pravicové souznění neuspokojovalo? Škoda. Mohl jsem se něčemu přiučit.
18. 04. 2011 | 20:48

Anuszka napsal(a):

Dočekal:
Co jsem nepochopila? Co mi uniká? Je mi to úplně fuk, co je mezi Vámi a Rumcajsem. Je mi jedno, jestli má Rumcajs vysokou, nebo ne a je mi fuk, co si o tom myslíte Vy. Pokud ale píšete, že takový obor na VŠB neexistuje a neexistoval, tak Vám píšu, že se mýlíte. /nebo jak říkate Vy - lžete:-)/
18. 04. 2011 | 20:51

arnazach napsal(a):

Da.Rock:
Jestli myslíte levici jako Bobošíkovce, Zemanovce a KSČM.sro, tak to by byl pěknej dárek. Proto je třeba, aby se našlo řešení v rámci dosavadní koalice.
18. 04. 2011 | 20:53

Dočekal napsal(a):

Nick StandaT jistě nebude proti, když sem překopíruju část jaho diskusního příspěvku.
-------------
StandaT:

2./ To, že kdosi cosi ve svém životě vykonal NEMÁ vůbec žádnou relevanci. Díky průběžnému důchodovému systému je relevantní pouze a výhradně to, kdo Vás živí dnes: jeden měsíc Rumcajs do toho pytle nasype peníze, druhý měsíc si za ty peníze Dočekal koupí kafíčko, u kterého se tomu Rumcajsovi posmívá. Za to, co Dočekal dělal produktivní život si Dočekal nekoupí ani rohlík. Tenhle systém totální závislosti jedné generace na druhé si Rumcajs ani já nevymyslel a ani jeden z nás netrvá na jeho zachování.
18. 04. 2011 | 18:46
---------------------
Podotýkám, že bude jen dobře, když si tam přečtete také můj předchozí příspěvek a také moji reakci na příspěvek, z něhož jsem část překopíroval sem.

Celé to najdete dole v diskusi pod tímto článkem:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-sokol.php?itemid=12869
18. 04. 2011 | 20:56

Da.Rock napsal(a):

arnazach: Bobošíkovce ani zemanovce nemyslím, ti se do Sněmovny nedostanou. Ústavní většinu má dle průzkumu ČSSD + KSČM. A i když jsem nikdy nechtěl koalici s KSČM, tak za současné situace je to rozhodně menší zlo, než pokračování této pseudovlády.
18. 04. 2011 | 20:57

hoven napsal(a):

da.rock
v roce 2014 budou už reformy hotový, bude mi to jedno.
18. 04. 2011 | 21:01

snad poslední Čech napsal(a):

Připadá mi, že tito zloději, podvodníci, lháři , sledovatelé svých kamarádů což nedělali snad ani Stbáci, mají hroší kůži a bezcharakterně chtějí mít moc i nadále a čeští občané toto všechno nechají jen tak?§ Co to máte za povahy? Jste fakt Češi, nestydíte se za stav této společnosti, vždyť zde už jde o národní zájmy, vše se rozprodává mafiím s podivnými penězi - bez původu, nikoho nezaměstnávají, neplatí daně a tato garnitura jede v tom s nimi?§ Nic jen ubohost.
18. 04. 2011 | 21:08

antikomouš napsal(a):

Mnoho lidí z mého okolí už bude volit KSČM jelikož na toto se nedá dívat co předvádí tato garnitura, že se nestydí tam vůbec čumět na nás !§ Je pravdou , že komunisté sedí ve vládách i v jiných a dokonce i západních zemích a jsou v pohodě. podnikají, zvládají kapitalizmus, nemají žádné leninské a bratovražedné úmysly a hlavně mají sociální cítění- tedy ne až takové jak např. v Řecku, že se jen tak rozdávají na platy a důchody nesmyslné částky a pak stát zkrachuje!
18. 04. 2011 | 21:12

jarka@centrum.cz napsal(a):

Nevšímáte si přátelé,že permanentně mají nároky hlavně ti, kteří do systému těch sociálních dárečků nepřispívají? Co až se ozvou se svými nároky ti, kteří ty hodnoty ve fabrikách tvoří? Pan Krása říká vládě: nedali jste nám tolik kolik si představujeme tak odejděte! Ale co když nám co do toho rozpočtu ty peníze skutečně odvádíme vyrazíme do ulic a řekneme dost, berete nám moc? Chtělo by to trochu skromnosti byť pochopitelně nelze lidi, kteří pomoc potřebují, hodit na vedlejší kolej. Jak říkám, trochu pokory více skromnosti, řvát by mohli totiž i jiní a možná s daleko větším oprávněním!
18. 04. 2011 | 21:28

Emil XX napsal(a):

Mezi tou sebrankou našich politiků si člověk nevybere. Potřebovali bychom někoho, jako je Putin, autoritativního polodiktátora, který chce, aby stát alespoň nějak fungoval.
Našim politikům to je jedno, chtějí si jen nakrást. Skoro bych řekl, že ztratili i pud sebezáchovy či počítají s prověřenou českou ZBABĚLOSTÍ.
Vyjímkou jsou Klaus a Zeman, ti se trochu blíží tomu Putinovi. Speciální případ je Havel, který už je "úplně mimo."
Mimochodem, proč se nezruší "zastropování" sociálního pojištění???
18. 04. 2011 | 21:31

Pamětník napsal(a):

Milý Pucku, bydlení bylo za komunistů NEDOSTUPNÉ pro každého, kdo byt "nezdědil." Vyjímku představovaly některé podnikové byty pro určité profese.
Byt NEBYLO MOŽNO KOUPIT. To byl URČUJÍCÍ faktor pro mladá manželství. Většina bydlela několik let u rodičů.
Zdravotnictví bylo mizerné natolik, že průměrná délka dožití zaostávala za Západem o 10 let. Teď jsme ten rozdíl stáhli na 5 let.
Mimochodem, on dneska někdo hladoví? Bezdomovci byli i za komunistů ale museli si dávat mnohem větší pozor, být nenápadní, aby neskončili v kriminále.
Stát bez konvertibilní měny nemusí mít dluhy alespoň v této měně. My jsme už tehdy dlužili západu 7 miliard dolarů (dolar stál na černém trhu 40 Kčs a průměrný plat byl r. 1989 jen 3200 Kčs měsíčně). Nám dlužily země jako Lybie, Syrie a Irák. Ty peníze jsme už neviděli...
Vnitřní dluh, daný zanedbaností skoro všeho vypočetl Miloš Zeman r. 1990 na 3 biliony TEHDEJŠÍCH korun.
18. 04. 2011 | 21:45

Pamětník napsal(a):

Antikomouši POZOR.
Komunisti dovedou čekat a budou dělat jakoukoliv politiku tak dlouho, dokud se nedostanou tak daleko, aby mohli dobýt NEKONTROLOVATELNOU MOC.
Pak okamžitě odhodí masku a nastolí diktaturu (stačí srovnat komunistický volební program z roku 1946 s pozdější realitou).
Totéž předvedli předtím bolševici v Rusku a nacisté v Německu. Podívejte se na fotografie Hitlera z ledna 1933, když sestavoval koaliční vládu a nechtěl dočasné partnery vystrašit.
18. 04. 2011 | 21:53

VĚTRO napsal(a):

Neplivejte Páne Krása , nemáte na to nárok . Máte velký podíl na tom všem co dnes tady je . Pokud to myslíte vážně, tak se omluvte všem těm kteří trpí dnešní dobou . Vy jste byl toho velký prosazovatelem . Vy nemáte nárok to kritizovát , vy jste spoluůčastnik a pokud si to uvědomujete, ták omluva by byla na místě. A proste s pokorou u lidí postižených, kteří o hodně přišlí za odpuštění .
18. 04. 2011 | 22:10

dalimír napsal(a):

Nejlépe by tady u nás bylo dobré zvolit když už tak zrovna ne Putina ale cara Rasputina ! Ten by vymetl s mafiány sybiř a naše hospodářství by jen kvetlo ! Gospodin Dal.
18. 04. 2011 | 22:13

Béda napsal(a):

Pamětník,

kdyby jste neplácal. Tehdá existoval SSSR, což tvořilo základní existenční podmínku pro převzetí moci komunisty v jeho vlivové oblasti dané poválečnou dohodou mocností. Dneska nic takového není, takže vaše fantasmagorie jsou úplně mimo. Kdyby nějaká diktatura komunistů hrozila uprostřed EU, byla by ekonomicky rozdrcena a politicky zlikvidována co by dup. Pouze plácáte do vody a odvádíte pozornost.
18. 04. 2011 | 22:21

StandaT napsal(a):

Béda: bacha, bédo, jste na hodně tenkém ledě! Pokud neexistuje nebezpečí návratu komunismu, pak ani neexistují podmínky pro návrat fašismu!
18. 04. 2011 | 22:27

Béda napsal(a):

StandaT,

tak to jste na omylu Stando. Stačí se mrknout za oceán. Podmínky pro nadvládu armády a zavedení totality jsou již na spadnutí. Někdy to začíná těžkou ekonomickou krizí, která přeroste v krizi politickou, pokračuje postupným nárůstem vlády zpravodajců a armády, vydáváním patriot Actů a rozmícháváním válek po světě. Pak to přechází v odevzdání moci generálům. Nevím kde vidíte mezinárodní podmínky pro komunismus.
18. 04. 2011 | 22:34

hoven napsal(a):

dalimír,
tak proč mají v rusku mafianskou kleptokracii??
18. 04. 2011 | 22:34

Da.Rock napsal(a):

Hovne, v roce 2014 už bude 2 roky vládnout levice :-)))))
18. 04. 2011 | 22:35

Pepan napsal(a):

Vláda dělá reformy stylem zloděje, který mi ukradne auto a když proti tomu něco namítnu, tak mi vysvětlí, že to bylo vlastně pro moje dobro, protože chodit pěšky je zdravější.
18. 04. 2011 | 22:43

Béda napsal(a):

Standa T,

jsme snad ve vlivové sféře nějaké komunistické země? Které? Snad KLDR která na nás "namířila své rakety?" Anebo Kuby?

Která mocnost by pomohla instalovat v ČR komunistickou diktaturu a poskytla by v tom české zemičce ekonomickou a politickou podporu? A která by přitom dokázala odolat soustředěnému tlaku mezinárodních organizací, nadnárodních ekoénomických struktur, embargům...?
18. 04. 2011 | 22:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy