Komunálky 2010 - 14 krajů, více než 300 registračních úřadů a úřední zmatky

11. 08. 2010 | 23:44
Přečteno 6965 krát
Včera do 16:00 museli všichni, kdo chtějí kandidovat do komunálních voleb na podzim 2010, odevzdat kandidátní listiny na příslušné registrační úřady. Co nás velmi překvapilo, byl naprosto rozdílný přístup k obsahu kandidátních listin jednotlivých krajských a registračních úřadů.

Zásadní otázky při podávání kandidátek jsme konzultovali přímo s Ministerstvem vnitra ČR, které vzory pro tyto komunální volby zveřejnilo. Obecně lze říci, že většina registračních úřadů neuplatňuje při podávání kandidátek zbytnělý byrokratický přístup. V některých úřadech však úřední šiml "řehtá" natolik, že by jejich požadavky možná mohly být úsměvné, kdyby však nešlo o volby. Jakoby se zapomínalo, že jde především o občana (voliče) a svobodnou soutěž o hlasy voličů, nikoli o čárky, tečky či uvozovky, na nichž některé úřady bazírují.

V těchto volbách jsme podali několik set kandidátek. Některé registrační úřady trvaly na tom, že u sdružení politické strany a/nebo politického hnutí a nezávislých kandidátů je třeba uvádět, že se jedná o sdružení politické strany či hnutí xy a nezávislých kandidátů. Tyto registrační úřady tvrdily, že nemůže být opačné pořadí: sdružení nezávislých kandidátů a politické strany či hnutí. Největší pedantismus vykazovaly středočeské registrační úřady, které vychází z jakéhosi krajského vzoru středočeského krajského úřadu. Ten požaduje i u typu sdružení uvádět název politické strany / hnutí na zvláštním (dalším) řádku. Tento požadavek „zvláštního řádku“ je jednoznačně v rozporu se zákonem, který v § 22 uvádí, že u sdružení politické strany / hnutí a nezávislých kandidátů má být uveden název strany či hnutí (1) . Tato informace nemusí být na zvláštním novém řádku, ostatně přesně tak to vyplývá i ze vzoru Ministerstva vnitra. Je skutečně neefektivní, když si ke vzoru ministerstva krajské úřady vydávají své vlastní vzory, které stojí s tímto ministerským v rozporu.

Některé registrační úřady po nás požadovaly vyloženě protizákonné požadavky, které jsme řešili přímo s pracovníky těchto úřadů. Nejmenovaný registrační úřad (v okresním městě!!) považoval za vadu kandidátky, že chybí údajně pověření volebního zmocněnce (to je nesmysl, protože pověření volebního zmocněnce se nedává, je pouze určen na kandidátce a podepsán). Jiný registrační úřad zase požadoval opravit kandidátku u věku kandidátů k datu voleb, nikoli k datu podání kandidátky (bohužel celá řada kandidátů má v období od 11. srpna do 16. října narozeniny, takže se jejich věk na volebním lístku musí opravit). To však musí zajišťovat registrační úřad a povinností volební strany je uvést věk kandidáta k datu podání kandidátky (tj. datu odevzdání registračnímu úřadu).

U každé vady kandidátky by mělo platit, že ji zmocněnec dané kandidátky může opravit ihned na místě u úředníka (povětšinou úřednice) registračního úřadu. Je lépe vyhovět, než se pak soudit, nicméně u jednoho registračního úřadu jsme (než jsme se nakonec dohodli) museli zdůraznit, že se tedy o zákonnost jejich požadavku budeme muset soudit.

V Hlavní kanceláři našeho hnutí bývalo občas i poměrně veselo. Roztříštěnost praxe registračních úřadů může vyvolávat úsměv, protože jejich požadavky jdou proti sobě, někdy proti zákonu. Není nadnesené tvrdit, že tu máme najednou 14 krajských právních úprav, nikoli jeden zákon. Bohužel. I při vší té hrůze roztříštěnosti praxe oproti zákonným požadavkům je jasné, že se podařilo první vlnu komunálních voleb zvládnout. A za 4 roky budeme o mnoho připravenější. Uvidíme…

(1) název volební strany a označení, o jaký typ volební strany podle § 20 odst. 1 jde, s uvedením názvu politických stran a politických hnutí

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

AC napsal(a):

Veronice Vendlové a jejímu blogu se nedivím, politika a politikaření dost vynáší.

Spíše se divím, že ona se diví, pač nectí aktuální heslo nic není zadarmo:-)
12. 08. 2010 | 00:00

Veronika Vendlov napsal(a):

AC: toto heslo samozřejmě ctím, je to můj denní chléb...

"Politika a politikaření dost vynáší?" Jako ta komunální? A to žijete kde, na Marsu???
12. 08. 2010 | 00:11

bigjirka napsal(a):

Vypadá to, Veroniko, že to bude mazec.
12. 08. 2010 | 00:28

Veronika Vendlov napsal(a):

bigjirka: no tak to každopádně! Přitom to vypadá, že to sjou takové malé, bezvýznamné volby...že? :-)
12. 08. 2010 | 00:32

wet salted napsal(a):

Zřejmě ty dementní požadavky mají na svědomí zajisté socani, není-liž pravda?
12. 08. 2010 | 00:41

Werner napsal(a):

Jakou kvalitní kandidátku jste dali do hromady? Je to pár týdnů co mi do schránky přišel letáček s Gazdíkem aby vám občané sestavili vlastní(stačilo sepsat, podepsat a nikoho moc nezajímalo co je to za lidi). Normálně s Vondrou nesouhlasí ale má pravdu v tom že sepisujete kandidátky po kavárnách. BTW to co k vám přeběhlo musí normální obyvatele sídel které nové topáčky znají značně vyděsit!
12. 08. 2010 | 00:42

Veronika Vendlov napsal(a):

wS: to jste vyčetl kde, probůh???
12. 08. 2010 | 00:51

Veronika Vendlov napsal(a):

W:insider?? Ano, i tak se to dá vyložit. sepisovat KL můžete třeba na mezi, ale tvšechny, které mají anše razítko, k nám musely přijít elektronicky a zpravidla pověřená osoba věděla, s kým má tu čest. Výjimky jsem řešili operativně, odpovědně a v dohodě s TOP 09. Zda se nám to podařilo, ukáže už jen čas. Jak to dopadne je zase už jen na nás, voličích a voličkách.

Usnadnili jsme to těm, kdo by jinak museli shánět podpisy (petiční). Naopak řada našich lidí nakonec stejně "na petice" šla a naši značku nevyužila. I tomu velmi rozumím.
Zdar!
12. 08. 2010 | 00:57

AC napsal(a):

veronikavendlova

Chcete snad tvrdit, že politika-a lhostejno, zda i komunální-je zodpovědná, hladová dřina?

Jinak to o ctění hesla "nic není zadarmo" měl být pokus o vtip, pač lásku, dobré slovo, přátele, vzduch, vodu (tu mimo potrubí), sluníčko, tmu v noci...zatím nikdo nezpoplatnil. Ovšem co není, může při "dobré vůli" brzo být. A nemusí dlouho trvat a mezinárodní jednotku času sekundu nahradí dolar.
12. 08. 2010 | 00:57

bigjirka napsal(a):

No.. Tak u nás místní organisace top vůbec není a ti kandidáti odpadlíci kandidovali bůhvíodkud, takže toho, kdo to podepsal za top, tady nikdo nezná. Přičemž pokud vím, nikdo z těch kandidátů v top není. Masakr začíná. Doufejme, že lidi mají rozum.
12. 08. 2010 | 01:08

Veronika Vendlov napsal(a):

AC: pokus o vtip jsem pochopila.

Tvrdím, že někdy čím menší samospráva, tím větší dřina. Hladová - to je věc názoru. A komunální politika (nezahrnuji Prahu, neb Praha je "kraj" a velká města - magistráty) je určitě poměrně zodpovědná základna, která se snaží o vyrovnané rozpočty. A je nejblíž lidem...znáte někoho, kdo by se zavděčil všem? Ani Ježíšek to nedokáže, natož pozemšťan....jdu konečně spát...
12. 08. 2010 | 01:26

Werner napsal(a):

VV- Ani se nedivím když se podívám co u nás nebo v KV k vám přesídlilo že raději mnozí(slušnější co s vámi nechtějí nic mít?) šli do petice..

bigjirka: u nás už se zahnízdili ale jsou to tu tak známé kukačky které raději nepouštět do hnízda!
12. 08. 2010 | 01:33

AC napsal(a):

veronikavendlova

"Tvrdím, že někdy čím menší samospráva, tím větší dřina."

S tím souhlasím. A s Ježíškem taky:-)
12. 08. 2010 | 02:00

vlk napsal(a):

Ano je před volbami. Paní Vendlová nás bud e pravidelně zásobovat. Tahle napínaví story se jmenuje Jak hodná a pracovitá zvítězila nad / středočeskou / šikanou.

Děkuji. Bylo to napínavé! A Thriller! Ani jsem nedýchal, jestli ti zlí budou přemoženi. Ulevilo se mi . byli!
Mám rád happy endy.
12. 08. 2010 | 07:43

Veronika Vendlov napsal(a):

W: teď nevím, zda máte an mysli TOP 09, či hnutí Starostové a nezávislí. U nás (Starostů), měl zmocnění k podpisu kandidátky v KV kraji jediný lovek a tím byl pan senátor Horník. Je od počátku součástí vedení hnutí, zvolen sněmem a má absolutní důvěru.
12. 08. 2010 | 07:52

Pepa Řepa napsal(a):

Hu nás se zpívá středočeská, předvolební.
ŠEL DRÁTHENÍK PO ULICI
http://www.velkyzpevnik.cz/...

Drátovali půl hodiny, bajo, drátovali celej den,
ráno řekla smutným hlasem, zbal si nářadí a ven,

http://132vladimir.webovast...
12. 08. 2010 | 07:59

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon
Dráthovali půl hodiny, bajo, dráthovali celej den,
12. 08. 2010 | 08:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku, moc by mi chybělo, kdybyste se neobjevil pod mým blogem a z jakéhokoliv důvodu mi tradičně "numyl hlavu" a pak mi pekně po česku nenamydlil schody, aby se mi po nich pěkně jelo...

O Vás osobně nevím vůbec nic, jen bych zjednodušeně uvedla, ža jakýkoliv jiný názor, než je ten Váš, notabene když je z pravicové části spektra, většinou neuznáte. Prostě z principu.

Kdybyste si ty žvásty jednou odpustil, vůbec by Vám to neuškodilo.

Ano, budou komunální volby (i senátní) a já tradičně stále dokola opakuji (i tady pod blogy), že je důležité se zapojit nebo alespoň volit a ne jen držkovat pod nějakými texty ve virtuálním internetovém světě.

Napadlo Vás vůbec někdy, že v komunální politice to vlastně všechno začíná? Že je to ideální místo na to, do politiky a byrokracie v ní vzkvétající nahlédnout opravdově a skutečně? A než se Vám podaří něco vybudovat, stojí to neskutečné úsilí, protože narazíte hned na začátku na omezené rozpočty samospráv, které jseou zcela nesmyslně utráceny jinde a na nezájem okolí?

Mám dojem, že jste totálně zabedněný, uzamčený ve své levicové ulitě a vadí Vám cokoliv, co nevzešlo z té "správné" strany.

Myslím, že ten text je to tom, že úplně podobně pravděpodobně bojovaly všechny politické strany a i jim muselo vadit, že si úřední šiml řehtá, jak chce. A tak je to ve všem. Vy se buď umíte bránit a nebo sklapnete krovky a abyste měl klid, uděláte, co po vás úředníci chtějí. Moc nepátráte, zda jsou jejich poždavky oprávněné. Já tohle ale podporovat nemíním, protože jak se má pak v zákonech vyznat kdokoliv další....když se v tom plácají ti, kdo by je měli opravdu znát.

Takže se zklidněte, přestaňte dávat najevo, že mými názory pohrdáte, protože to už opravdu všichni víme a zkuste být jednou konstruktivní. Jo,je to namáhavé, ale bez toho se těžko na čemkoliv a skýmkoliv, domluvíte.
12. 08. 2010 | 08:07

Veronika Vendlov napsal(a):

PŘ: ještě akordy a večer si to doma zahraju na kytaru...:-D
12. 08. 2010 | 08:08

jarpor napsal(a):

vv

"... že je důležité se zapojit nebo alespoň volit a ne jen držkovat pod nějakými texty ve virtuálním internetovém světě."

Obávám se, že od člověka, jež vládu nazývá "modrými Khmery" lze těžko cokoliv jiného očekávat... ale urážky, pohrdání, dehonestaci - toho bohatě...

Hezký den
12. 08. 2010 | 08:20

Suchec napsal(a):

Ano
12. 08. 2010 | 08:34

Skogen napsal(a):

Já bych vás prostě postavil na ulici a kdo by odešel živ, ten by mohl na čas usednout. Poté, co by židli opustil, by na ulici musel nastoupit podruhé.

Byly by to takové novodobé lidové veselice, během kterých by národ prošel katarzí a byl schopen snášet další čtyři roky.
12. 08. 2010 | 08:36

Suchec napsal(a):

A hele, koukám, že tu vládne cenzura.

Určitá slova a vazby to nebere. :-)
12. 08. 2010 | 08:36

Suchec napsal(a):

Ti, co to táhnou s Kalouskem a Gazdíkem (pěkně nám chlapec zbolševizoval), s těmi holt má cenu jen vymést dvorek.
Spřáhli jste s nejhorší svoločí, co tu za tohle století byla (kromě Vlajky a agrárníků).
12. 08. 2010 | 08:42

bigjirka napsal(a):

Veroniko, vysvětlovat cokoli zápaře zarudlé je zbytečnou ztrátou času. Kde se takový kožní problém vyskytuje, jistě víte.

Wernere, do sněmovny jsem TOP volil, abych rozbol modroranžové kleptokratické souručenctví. Na komunální úrovni je to ale veliká divnůstka, když na jejich kandidátce není ani jeden člen a kandidátku podepsal někdo, o němž jsme ve městečku v životě neslyšeli. Inu, co.
12. 08. 2010 | 08:54

Charlie napsal(a):

ač nerad, musím přiznat, že bolševik to měl vymyšlené daleko logičtěji a hlavně úsporněji.
Stačilo 5+2 kraje. Ponechání okresů (stejně zanikly jen formálně).

Nevím kolik miliard stála celá ta šaráda, ale domnívám se, že to byl pořádný balík.Nemluvě o šanci přikrást si.
Nepochybuji, že současné roční režijní náklady jsou relativně značně vyšší než před Velkou Listopadovou.
Pod zámiňkou přiblížení státní správy občanovi se hlavně hledal pelech pro všechny aktivní straníky obou velkých stran.
A ti se ještě k tomu všemu po čtyřech létech u koryta střídají (i s odchodným - toho byli bolševici ušetřeni)

Kdyby se bral úmysl šetřit rozpočet vážně, musela by se přiznat chyba a vrátit uspořádání do původní podoby.
Nebo ještě nějaké lepší a progresivnější.
12. 08. 2010 | 09:30

rejpal napsal(a):

veronikavendlova
Tak jsem tak trochu doufal, že Starostové, byť v alianci se stranou páně Kalouska, v ní budou hrát roli prakticky zaměřených osobností, kterým půjde o věc a ne o to, zda je v zájmu pravice nebo něčeho jiného.Asi jsem se zmýlil.
Pohled na dva komunální poslance ze dvou koaličních pravicových stran, kteří se místo o zájem obce hádají s Hayekovou knihou v ruce o to, kdo je pravověrnější, je tristní. Leč ze života.
12. 08. 2010 | 09:31

BK napsal(a):

Paní Vendlová
Při vašich schopnostech a nasazení(snad už máte i nějaké konexe) se vám jistě podaří ústrky klotových rukávů překonat .
Chybí mi však jasné vyjádření, co pro vás, politiky stávající i budoucí, my řadoví občané můžeme udělat, abyste ve své kariéře, ale i nesnadném osobním životě stále nenaráželi na šikanu a všeliká protivenství ze strany státních byrokratů, abyste nebyli na každém rohu vystaveni korupčnímu jednání, podvodům, zlodějinám...zkrátka aby se vám lépe dýchalo a žilo.
12. 08. 2010 | 09:50

Tupelo napsal(a):

Kdyz jsme u komunalnich voleb '10 a starostu sprazenych s top09, mozna muze nekoho zajimat pribeh trutnovske organizace top09 o tom, jak byl zvoleny lidr, pedagog Dvorsky, nahrazen v kandidatce podnikatelem Dufkem, ktery zadnou podporu nemel (pouzito bylo zpochybneni vzniku mistni organizace ;)): http://zpravy.idnes.cz/vole... .
12. 08. 2010 | 10:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

Hrdinka demokratické práce
Mechanická politika via mechanické náboženství. Všichni víme, jak to dopadlo.
Tedy že lidi přestali chodit do kostela.

http://tn.nova.cz/zpravy/re...

Propojenosti požíračů grantů a dotací a "sponzorů" s politiky já osobně říkám Místní Mafie.

"Na radnici dlouhou dobu vládne velká koalice ČSSD a ODS a jsou tu i nové subjekty, které by do tohoto prostředí rády vnesly nový prvek," uvedl kandidát TOP 09."

Ano, nový prvek jistě pomůže metody práce Místní Mafie modernizovat. Jinak by mohla zkostnatět a za čas by se třeba na to či ono přišlo. To má milý pan kandidát pravdu. Dotace a granty totiž nesmrdí, byť by je odhlasovali spolu s ODS i socani a komunisti.

Čest.
12. 08. 2010 | 11:00

Veronika Vendlov napsal(a):

Charlie: souhlas
12. 08. 2010 | 11:01

Veronika Vendlov napsal(a):

rejpale, nějak nevím o čem mluvíte. Nicméně buďte v klidu, zatím starostové stojí pevně na zemi, tedy ti, co znám. Moc dobře vědí, že jejich práci nikdo neudělá, i kdybyc měli "starostovského" prezidenta...dole je to jedno...
12. 08. 2010 | 11:03

Veronika Vendlov napsal(a):

Bigjirko: nerada bych se rozepisovala o situaci u Vás, ale rozumím tomu, že jste na kandidátce, na jaké jste. Na Vaši konkurenční kandidátku TOP09 se mohu podívat, ale jednoznačně vylučuji, že by ji TOP 09 podepsala, aniž by věděla, o koho jde. Rozumím též tomu, že jste nevyužili nači značku starostovskou, museli byste totiž garantovat spolupráci po volbách a to by mohlo jít opravdu ztuha...ach ta politická matematika...:-)

Lepší by každopádně bylo, psát si o tom přes maily, ne "na zeď". Nicméně ve finále tak či tak, rozhodnou voliči a to je dobře! :-)
12. 08. 2010 | 11:07

Veronika Vendlov napsal(a):

BK - kandidujte a vládněte Vy, každý má právo volit a být volen, ne? Je to snadné. Opravdu je. Jen zároveň težké...tož tak! :-)
12. 08. 2010 | 11:08

Veronika Vendlov napsal(a):

T: jojo, Trutnov, včera to bylo v monitoringu...

Paradoxy politického života: když chcete, aby o Vás média psala a pomohla Vám zvýraznit úspěchy, je ticho po pěšině...a když byste radši, kdyby se nějaké vnitřní nesrovnalosti, které se dějí všude a napříč, vyřešily v klidu a bez zájmu médií, jsou toho plné noviny...prostě klasika! :-)

Ale to je ok, jen ať média píší,co hrdlo ráčí...kdyby mlčela, byla by někde chyba...1. v Matrixu...
12. 08. 2010 | 11:12

Veronika Vendlov napsal(a):

TCH: změny se holt nedají učinit ze dne na den...a tak či tak je to především o lidech...co jiného na to říct?

A Aleš Juchelka je výbornej! Fandím mu (už od nepaměti.... :-D!
12. 08. 2010 | 11:14

rejpal napsal(a):

veronikavendlova
Jde mi o to: jestli se v situaci alespoň trochu orientuji, pak Starostové jso politickým sdružením některých komunálních politiků, kteří se rozhodli jít do parlamentních voleb spolu se stranou, která jim to umožnila. Zdálo se mi, že právě proto, že komunální politika je daleko konkrétnější a věcnější, než ta "velká", že u lidí z tohoto sdružení bude daleko větší roli hrát věcná stránka než ideologická.A že pojmy pravice a levice pro něj budou mít nižší prioritu než kvalita konkrétních činů. Asi jsem mimoň.
12. 08. 2010 | 11:33

Veronika Vendlov napsal(a):

Rejpal: ne přesna tak to je, vůbec nejste mimoň, tedy myslím si. :-)
12. 08. 2010 | 12:03

rejpal napsal(a):

veronikavendlova
Budu vás sledovat zrakem sice povadlým, ale ostřížím -:)) V mém vlastním zájmu doufám, že si to myslíte správně.
12. 08. 2010 | 12:06

Pepa Řepa napsal(a):

ToV,V,
drahá Gwendolíno, smím Vám tak říkat?

Že si to tak berete. Uvědomte si,že když půjdete do politiky, za tu, či onu stranu, stanete se hromosvodem.
Maximální podpora je okolo 25%. To znamená, že tři ze čtyř Vám tady začnou dávat za uši.
To je Dark Side of the Moon. Není to vidět, ale musíte s tím počítat.

Já si myslím, že v komunálních volbách by se to mělo trochu zazelenat.Hlídat pole,lesy, louky a stráně.
Kde ale vezmete-po zkušenostech s Bursíkovci-lidi, kde máte záruky, že se neobjeví nové Biomasy prahnoucí po velké politice?
12. 08. 2010 | 12:10

BK napsal(a):

VV
Já nechci kandidovat ani vládnout.
A už vůbec nezpochybňuji právo volit a být volen.
A že to je a zároveň není snadné...jistě.
Víte, v politice neplatí - tak mi to pojď ukázat, když seš tak chytrej.
Podobně, jako třeba ve vrcholovém sportu. Reprezentant, byť by mu to přišlo nespravedlivé, nemůže argumentovat směrem k nespokojenému divákovi: že jsem skočil o metr míň, než soupeři? A kolik skočíš ty, chytráku?
Sama byste určitě dokázala takovým steskům trefně kontrovat.
No nic ve zlém, asi si nerozumíme.
12. 08. 2010 | 12:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

veronikavendlova
Ano je to o lidech. I když - v případě ostravské radnice je to o pár vzácných jedincích. Takto je to tedy o ničem.
Pokud se držím rality a ne pohádek s dobrým koncem.

Víte, ta vysoká politika, je vlastně jen takový mediální cirkus. Pro masy.
Aby moc nešťáraly do té praktické politiky.
Kde se politikou skutečně žije.

Co je osobní, je politické.

Že tedy mám jít věci pomoci změnit ?

Hmm. Nerad bych dopadl jako Vy. Pilně pracovati na něčem , co nemá ani cíl, ani etos a tak ani nemůže mít dobré výsledky.

Vy se pak vlastně podílíte na něčem, co se Vám bytostně příčí.

Možná ještě tak na malém městě. Nebo na vesnici. Kde je na rychlé pracky vidět.
I když dnes už ani tam ne, jak se dovídám z vyprávění insiderů.

Tak hlavně neberte věci vážněji než jsou samy o sobě.

Mějte se.
12. 08. 2010 | 12:24

Veronika Vendlov napsal(a):

Rejpal: ok, :-)
12. 08. 2010 | 12:27

Veronika Vendlov napsal(a):

PŘ: víte, že Vás mám ráda. Ale na titulování "Gwendolíno" jsem si díky nejmenované osobě, která se sen ještě naštěstí nepřišla podívat, mám na to vypěstovanou slušnou alergii, takže předpokládám, že se toho titulování nezbavím, neb ta osoba ví, že mě to vždycky spolehlivě nadzvene. :-) Ale je to na Vás... jak jinak taky.
Jinak ano,zelená velmi chybí a že udělali velý kus práce se docení až s odstupem času.

Jojo, opravdu je to ta odvrácená strana měsíce...mí milovaní Floydi... :-)
12. 08. 2010 | 12:31

Veronika Vendlov napsal(a):

BK: asi si nerozumíme, ale to nevadí, časem s třeba porozumíme. Ale děláte-li cokoliv s tím nelepším vědomím a svědomím,vždycky je to těžké. Na tom se pravděpodobně shodneme.
12. 08. 2010 | 12:32

Veronika Vendlov napsal(a):

TCH: buďte si jist, že až zjistím, že se věci vyvíjejí jinak, než bych dokázala akceptovat, zmizím valmi rychle. To není těžké. Zvláště pro někoho, kdo ví, že se uživí, protože umí makat klidně i s hadrem na koštěti v bance. Tohle mám vyřešené, tedy se o sebe nebojím. Leda že by zasáhla vyšší moc a rozdala karty jinak...ale jsou věci, které prostě neovlivním. Stačí jedna cesta autem a bezohledný řidič a je po mě. Tak asi tak. Též se mějte, hlavně fajn.
12. 08. 2010 | 12:37

Skogen napsal(a):

No tak to pochybuju, neboť koště je užíváno na pouliční kosmetiku a hadr se na něj nevěší.

Také platí, že koštětem se makat dá, ovšem uživit se, to je jiná. Formou jediného příjmu možná sama sebe, ale velice dietně.

Doporučuji zůstat v politice, anebo zametat u knížete.
12. 08. 2010 | 13:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

Cirkus je to. Nic víc než bleší cirkus.

http://zpravy.kurzy.cz/2388...
12. 08. 2010 | 14:54

Tupelo napsal(a):

Skogen: pri Vasich slovech o zametani u knizete jsem si, chte-nechte, vzpomel na nejaky film (Brutalni Nikita?), s roli Viktora - Cistice. Tematicky to sedi, film byl tusim z mafianskeho (nebo prinejmensi zlocineckeho) prostredi a hrdina mel zametat stopy po zlocinech. ;) Podobne mi to pripada s autorkou blogu, jeji uloha v kusu zvanem 'top09 & co.' jakoby spocivala ve zlidstovani ci znaivnovani politiky zachmureneho sefa Al Kalouska. :)
12. 08. 2010 | 15:10

ld napsal(a):

Autorka,

v nedávném blogu jste si postěžovala, jak jste nadřená z činnosti jménem politika (ačkoli jste jenom kulisačka a křoví). Tak mám jen takovou nenáročnou otázku: Víte, proč nemají muži celulitidu?
12. 08. 2010 | 15:33

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogen: uklízela jsem v bance, při studiu, abych se uživila a i když to byla makačka a pracovnice banky mě ani nezdravily, protože jsem pro ně byla póvl, bylo to docela dobré fitko a čistá hlava...hadr se na to koště teda motá, ne? ... :-)

Vidítě, kníže mě nenaadl, tak až bude krize, se ho zeptám... :-)
v.
12. 08. 2010 | 15:34

bigjirka napsal(a):

Jasně, Veroniko, detaily určitě osobně. Podívejte, u nás je SNK L tradiční značkou, nemělo proč přestupovat. Odešli lidé s hodně dimensovanými osobními ambicemi. Jak moc ten, kdo podepsal kandidátku, zná kandidáty, to není naší věcí a nechci o tom spekulovat. Já jsem napsal, že MY vůbec neznáme pána, který podepsal kandidátku pro naše město. RM si to bude asi muset ověřit. Vytištěný papír s jedním klikyhákem... ale asi to bude OK. Samozřejmě nějakému demokratickému centralismu bychom nechtěli naslouchat, je to prostě o našem městě a nikdo z nás aktuálně do vysoké politiky nemíří, což odchozí do TOP možná ano. A značka starostovská by nám pomohla jak? Možná bychom nemuseli sbírat petici, ale to byla brnkačka a alespoň jsme promluvili s lidma. A nepodepsali bianco šek. No, pokud byste chtěla napsat cokoli konkrétního, tak pls ten mejl. No, ten zákon je fuckt kapku zvláštní, když můžou ve městě, kde strana nemá místní organisaci, kandidovat za ni lidé, z nichž ani jeden (pokud vím) není členem. Nicméně je takový.
12. 08. 2010 | 16:22

vlk napsal(a):

Veronika Vendlová
Koukám, že po dokonale blonďatím blogu přišla ještě blonďatější replika na mých pár řádek…
Myju vám hlavu? A mydlím schody? Ale jděte! Nejsme totiž politik, mezi kterými je to obvyklé a mezi kterými už delší čas pobýváte. Plete si normálního člověka s mistrem tohoto oboru -Kalouskem. Nikdy jsem nikomu schody nemydlil a nenamydlil. Tím méně vám.
Je tedy ovšem pravda, že jste prodělala za poslední rok značný osobnostní vývoj. Řekl bych, že jste zpanštěla- tahle věta je jak z úst panského šafáře:
Kdybyste si ty žvásty jednou odpustil, vůbec by Vám to neuškodilo.
Takže milostivá, mohu vás ubezpečit, že budu věci komentovat podle svého , jak budu a kde budu chtít.

Jsem rád, že mi objasňujete význam komunálních voleb a mistrujete mne z nich. Pro jistotu jsme s i přečetl svou repliku na váš blonďatý blog dvakrát, jestli jsme se někde dotkl nebo zpochybnil význam obecních voleb a obecních orgánů. Nenašel jsem tam vůbec nic. Proč mne z nich školíte mi uniká. A soudím, že to nevíte ani vy. Lidí ze samosprávy si vážím. Pokud vás to zajímá, jsem aktivní v jedné odborné komisi naší obce, které tu pracovně říkám městys..
A další briskní soud z klábosnice pravicové údernice - že jsme uzamčen v levicové ulitě a vadí mi cokoli, co nevzešlo z té správné strany. Vepět velký omyl milostivá. Velký omyl. Nejsem bigotní stranický dogmatik. To nechávám zapáleným soužkám vašeho typu. Ano, mám jisté politické preference, ale to vůbec není rozhodující. Pokud mi je mají představovat naprosto nevěrohodní lidí, volím proti svým . Bez mrknutí oka. Pokud mají máslo na hlavě – opět , volím proti nim. Takže , na rozdíl od vás , bych nikdy nemohl dát hlas člověku, kterého pro podezření ze zneužití pravomoci, korupční jednání a podobně , dle jeho slov asi 13x vyšetřovala policie.

Ne nejsem v žádné levicové ulitě milostivá. Nic pro vlka. Lze tady najít blog , kde jsem konstatoval , ještě s pár dalšími z leva, že v Praze s e vaší partaji povedl majstrštyk - s angažováním Zděnka Tůmy. A bez mrknutí oka jsme s připojil e konstatování přítele Germanika, že tenhle kandidát je pro něj i pro mne natolik dobrý , že bych velmi zásadně zvažoval jeho podporu hlasem ve volbách. Naštěstí nejsem z Práglu , takže to dilema nemám. Jestli dát hlas člověku , jehož si velmi vážím profesně a podpořit tak v konečném důsledku někoho , jako je Kalousek. Kdo pro mne ztělesňuje celý malér české politiky nebo jestli holt Tůmu , kvůli Kalouskovi nevolit.

A ted k tomu, co jsme opravdu ve své původní velmi krátké poznámce mínil. Asi tolik, že buď jste chtěl a popisovat speciální šikanu , jíž byli, nejspíš úmyslně, vystaveni volební zmocněnci TOP nebo jste jen a pouze absolvovali to, co zvládlo x stran v y volbách před vámi.
Pokud vaše podivuhodná partička byla vystavena speciální šikaně, braňte se. Napište o tom blog a doložte jej fakty. Pokud jd e o jen o to, čemu byly vystaveny také ostatní partaje, ptejte se zejména Ivana Langera, co na poli praktické legislativy dělal jako ministr vnitra. Jeho je to gesce. Eventuálně intervenovat u vlastního bulva, který tam dřepí místo Langera teď.

Na závěr - buďte tak laskava a ušetřte mne vašich rad , co mám a nemám dělat. Pokud budete psát místo blogů trapné politické agitky a já s rozhodnu s nimi marnit čas, budete holt muset žít s tím, co napíši. Až s e zas e někdy vrátí dřívější Veronika Vendlová, tedy osoba s životní moudrostí, espritem a ambicí mírnit lidské trápení, ta která tady kdysi byla, nebudete se mnou mít nejmenší problém. Naopak - najdete mne po vašem boku. Jsem zvědav, jestli tahle Veronika Vendlová ještě někdy překoná současnou vrchnostenskou šafářku.
12. 08. 2010 | 20:31

živnostník napsal(a):

Znáte to.Dej volovi moc-vymyslí lejstro.A když už ho nemůže vymyslet celé,tak alespoň část,doplněk,aspoň kousíček.Ten hřejivý pocit z dobře vykonané práce je k nezaplacení.A nebojte se,není to monopol registračních úřadů.
12. 08. 2010 | 20:38

živnostník napsal(a):

Znáte to.Dej volovi moc-vymyslí lejstro.A když už ho nemůže vymyslet celé,tak alespoň část,doplněk,aspoň kousíček.Ten hřejivý pocit z dobře vykonané práce je k nezaplacení.A nebojte se,není to monopol registračních úřadů.
12. 08. 2010 | 20:39

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Neverte povestne logice autorky, hrajici roli naivky v povestne palirne metylu u Gazdy Al Calouse. :) Pokud nekdo nic nenapise, neznamena to, ze neni pritomen.
12. 08. 2010 | 21:28

vlk napsal(a):

Pepa Řepa
nehodlám nijak rušit vaše romantické tete -a -tete s blogerkou.

Nicméně nemohu odolat větě, kde jako je jistota, že se neobjeví nějaká nová Biomasa,prahnoucí p velké politice...
tak to mne dokonale dostalo. Tady ..
..
A pak , všiml už jste si někdy stvoření jménem Krystána Kočí?
Všiml jste si vedení sněmovny? Tím nemyslím Zaorálka.
za sebe říkám, že já už jsme na tom jako ti policajti, co veřejně napsali Langerovi :
Ivane vrať se, vše odpuštěno!
Aby mi bylo správně rozuměno, Langera zpět nechci.
12. 08. 2010 | 21:39

vlk napsal(a):

přírodovědče
rád tě vidím. Myslím, že tad y nebud e nval. už delší čas ti chci něco s dělit. totiž , že nevěřím tomu, co bylo tuhle napsáno tuhle pod tvým nickem na jednom blogu. Pod tvým nickem. O tvé mnohobytnosti.
Mohl by jsi s e k tomu vyjádřit prosím?
12. 08. 2010 | 21:41

bigjirka napsal(a):

záparo zarudlá, tebe ještě hanba v koutě neufackovala? Vrať se do svých krajin a namaž se azulénem. Budu tě žalovat za opotřebení myšího kolečka při přerolovávání tvých sáhodlouhých blijatin, ve kterých jedním dechem ječíš, že ti nebude nikdo nařizovat co, kde, kdy a jak máš psát a druhým dechem se o to pokoušíš. Mne jsi zbabělče dokonce vydíral, když jsem tě laskavě posílal na injekci. Takových oblud víc, a můžou to tu zavřít.
12. 08. 2010 | 22:29

bigjirka napsal(a):

Jo, Veroniko, záparu zarudlou po boku, to byste to vyhrála :-DDDDDDDD
von to nejspíš bude vlk na skunkovi
12. 08. 2010 | 22:31

vlk napsal(a):

Komunisto bigjirko, zažalovat mne můžeš. za co chceš. To bolševici dělali rádi. Máme s tím v rodině určité zkušenosti.

Nikd y jsme nikoho nevydíral. jen jsme tě upozornil , že pokud nennecháš trapných osobních útoků, podám si tě. Což jsme udělal. Kdypak jsi odešl z KSČ ? Prozraď ? V Listopadu nebo jsi si počkal až to bud e úplně jisté? A nebo máš rudou knížku , pro všechny případy doma v šupleti? kdyby se to ještě otočilo?
12. 08. 2010 | 22:32

vlk napsal(a):

Ano . soudím, že je lepšít opřít se o komouše. Možná bývalého.
12. 08. 2010 | 22:34

prirodovedec napsal(a):

vlk: Je to uz pravda. Mozna tam nebyla presna a cela. Tato je ale konzultovana se dvema, se kterymi byt mela. Opet asi neni zamerne zcela presna. CIli je to pravda, ale vzdy nebyla. Puvodne byl jen ten jeden ten, ktereho znas. Pak pozdeji dva, ten druhy puvodne jen zprostredkoval IP a dodal v jejich prvnich diskusich napad na nick, pak pozdeji doplnoval a zpresnoval fakta z noveho zdejsiho ziti. Protoze je zvykly nosit kuzi na trh, delal a dela stit a obcas se nekdo dovtipil, ci dopatral - vypadalo to pak pro neho lichotive. :) Dalsi jejich spolupracovnici jim na to tehdy prisli, az ale dost pozde, protoze oni puvodni neodolali s temi priklady (Laffer, implikace aj.) a skutecne je pouzili a ti kolegove ctenari zdejsich diskusi tak to prisli. Pak se jeden vyzkum propojil s blogy a diskusemi - ten zakladatel to kdysi v naznacich zminoval. Prisel napad a neco jako zpestreni ve chvili, kdy to vypadalo na utlum. Byla nechut nechat to jit k utlumu, ti novi chteli pokracovani, jak se to jevilo. Ale zajimave je, ze v tom vzdy byla shoda a ucta k prvnimu hybateli, a tak to mezi nami zustane, at se stane cokoliv (kdyz zminim jmena Marko, Hajny pochopis, ale nemusi to tak byt, i ten, kdo na to zde nevypadal umi bojovat a podminky pro to ma velmi slibne - koneckoncu se o daleke pouti zde psalo, nekomu to pak doslo). Pokud jsi cetl nejakou fantasy (pan prstenu), prirodovedec je dnes virtualne zpracovan tak, ze jen obcas muze znit jinak. Cilem neni a nebylo urazit ty druhe a urcite ne Tebe, proto i odpoved je tak uprimna, jak muze byt. Je to projev ucty k tomu, kdo nas stale jeste mnohe naucil. A westernove receno, prirodovedec nekdy na tu decku s tebou prijde, uprimne dnes - snad kazdopadne zde ci jinde :). Nekteri z nas nechteji, aby zmizel nekde odborne, jini si to nepripousteji ani zde. Tak to tak ber. Na ferovku :).
12. 08. 2010 | 22:39

prirodovedec napsal(a):

vlk, bigjirka: Ten puvodni si Vas obou velice vazil. Berte prosim jeho vzkaz - hosi nechte toho, pres odlisnosti jste si vazili jeden druheho. Nesmaznete to a nezkusite to znovu?

Jeste poznamka: Dlouhe texty zde byly nejen priznak mnohomluvnosti puvodniho, ale predevsim dusledek toho, ze pokud si hrajete s myslenkou virtualniho navazani na situaci, kdy mozna uz nebudete a ktera se Vam tak treba po nejakych konzultacich jevi, musite poskytnout dostatek dat, aby tato Alice, ci Eliza :) pak zila dale svym navazujicim zivotem. Viz pro podobne:

http://www.alicebot.org/art...

Omlouvam se vlku, za neco jineho nez jsi asi ocekavaql, ale pro prirodovedce jsi byl vzdy mezi temi, kteri jsi jeho preziti, jak on to vnima, vzdy nejvice stimuloval, tim, ze jsi ho inspiroval a donutil ho formulovat. Proto ten hlad po zivotodarne argumentaci. :)
12. 08. 2010 | 22:52

stejskal napsal(a):

Držím všechny své palce panu přírodovědci.

Tomu prvnímu, se kterým jsem se zde setkal, virtuálně seznámil a na jehož příspěvky se vždy těšil. Dokud budu mít s těmito stránkami co do činění, budu zde na jeho postřehy čekat, tak jako druhdy.

Srdečně

Libor Stejskal
12. 08. 2010 | 22:55

vlk napsal(a):

přírodovědče

promiň nedovtipnému starci nad hrobem..
ale hodně toho nechápu. a už vůbec mi nedoklapává, co s tím mají společného dva absolutní frajeři Marko a Hajný. Oba , jak s e bohužel opravněněn domnívám , už nejsou mezzi námi. O Markovi to vím, o Hajném si to myslím. Leda ,že .. a teď jsi mne ted dostal na prkno... To snad ne.. že už by ti dva frajeři měli třetího na mariáš???????
Neštvi mne!
Tomu také nevěřím.

Já bych řekl, že si se mnou hraješ. a dost nepěkně....

Víš mám důvod si myslet že mnohočetnost prostě není možná. ten důvod je celkem jednoduchý. velmi často a velmi přesně uvádíš moc podrobé detaily z toho, co jednotliví hráčii tad y o sobě pustili osobně. Drobnosti. Které si pamatuješ jen tedhy, když js u toho přímo byl a znáš konkrétní s ituaci. Tohle nemůže mít nikdo mnohočetný!! Nevěřím ted y tomu,co píšeš.

Dál hovoř proti tomu co píšeš to, že ten původní byl někde za vodou. V dálce. To by vás tam musela být celá kolonie. Můžeš napsat, že působí tady. proti tomu mluví to, že nepracují, ti zdejší s drobnými denními realitami! Což by tuzemec často udělal.
A pak - styl .. Ten s e nedá replikovat. Nedá s ereplikovat sarkasmus. Ten někdo má a jiný ne. ..
Tohle nesedí. A pak - nesedí další detail - přijel jsi , aspoň jsi to říkal, na podzim kvůli volbám... nevěřím, že vás přijel autobus...

A dále - jsou některé duely , příteli, které jsou osobní. To také nikdo v zástupnosti nebude šermovat dál.

Podle mých rozborů a zkušeností tohle nesedí. A nevěřím tomu.
Snad se nebudeš / nebudete vážení pánové/, kvůli mmé, takto vyjádřené nevíře v mnohočetnost, pokud by vás bylo skutečně více - zlobit!!

Ještě přidám jeden důvod. mnohočetnost by vyřadovala velkou koordinaci. Časovou a názorovou. Velmi snadno by s e totiž mohlo stát že já a já / jeden z filmů se Segalem, kde má proti sobě dvojčata/ by psali v jednom okamžiku , každý něco jiného a vypadlo by to na sklo....
Ne , prostě té mnohočetnosti nevěřím příteli.
12. 08. 2010 | 22:59

vlk napsal(a):

přírodovědče

nikdÿ jsme neskrá¨ýval, že jsi pro men zdejší diskusní jedničkou!! S velkým odstupem.

Zažil jsem tu jen čtyři lidi , kteří s e tebou opravdu mohli měřit. Dva z nich už , bohužel , z nějakého důvodu nechodí:
VK CAN a Zdeněk Rosenblum / sna d sem jeho nick napsal správně - objevil s e jen párkrát ,ale byl opravdu jediněčný/ . Tím dalším s tebou srovnatelných byl , či je - pinus!
Ale v komplexitě jsi byl vždycky nejlepší.

Co byl. Jsi. Pevně věřím, že jsi! Když čtu Stejskala, tak .. tak bych nejradši kopnul do klávesnice a počítadlo vyhodil z okna. Be ¨ne kvůli Stejskalovi. A¨si ví víc než já.. A nelíbí s emi , že naznačuje , že mariáš s oběma frajery je možný...
Copak byli byste skvělá společnost. ale ještě ne! Milý přírodovědče, ještě ne!
12. 08. 2010 | 23:07

vlk napsal(a):

Stejskalovi
jsem velmi r ád, že jste se tady zjevil právě teď a jsme rád, že jste napsal, co jste napsal....
Děkuji.
12. 08. 2010 | 23:08

prirodovedec napsal(a):

vlk: Dekuji za skvela slova a postrehy. Ve smyslu nicku je prirodovedec opravdu jeden. Neni virtualni, je ten puvodni. Zmineni nebyli zmineni nahodou, ale neni to ta jejich situace. Neni ale ani na blogy.

Jeden pak s rodinou muze snadno prijet. Na volby, s rodinou za rodinou, za doktory ... Jini mohou byt jen vyznavaci a epigoni nebo ho cetli od zacatku a kdyz na neho prisli tak o to vice. Nekteri casove posunuti doleva jini doprava :). Nemam chut byt prilis konkretni, proto neco bylo napsane jen pro tebe znaleho - jako ta ELIZA z AI ne My Fair Lady a zminka o dlouhych komentarich a duvody pro ne. Promin, konkretnejsi to uz zde asi nebude. Zle zahravani to neni. Ver ale, ze zaci umi sve ucitele napodobit, i jejich sarkasmus. Pravda mnohokrat to uz uletlo.
12. 08. 2010 | 23:14

stejskal napsal(a):

Nevím o nic víc než Vy, pane vlku.

Jen jsem vzal ze bernou minci to, co zde zaznělo ve 22:39:25. Je-li to tak, pak držím palce. Moc. A vím, že zde nebudu jediný.

Libor Stejskal
12. 08. 2010 | 23:17

vlk napsal(a):

přírodovědče

nepřesvědčil jsi mne. Moje výhrady trvají.

Teď jsem právě vyrušil hodně dlouhý odstavec o tom, proč nevěřím..
Bylo to příliš detailní a znělo by to v jistém směru ne dobře...
Napíši místo toho tohle:
Ať jsi jedinečný nebo mnohočetný - buď vítn. A rád tě budu potkávat.
12. 08. 2010 | 23:27

Stanislav Polčák, šéfino napsal(a):

proboha Veroniko, absolutně nechápu, proč tady ztrácíš čas? Asi málo práce?? prostě napiš, co si myslíš a sadomasochistické choutky obskurních reakcí nech jiným, co zjevně neví, co s časem.. nebo je to tu o závislosti na tom být čten, ostouzen (občas pochválen) a následně zase reagovat. Podle mne je většina té diskuse záležitost nějaké diagnózy.
12. 08. 2010 | 23:28

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk
Brečíš na nesprávném hrobě, příteli.
Jdi raději spát. :))
Jde o mystifikaci. Tedy o falzum nicku.
12. 08. 2010 | 23:30

prirodovedec napsal(a):

vlk: Nejhrosi je, ze k tomu poslednimu skvelemu pinusovi dodal postrehy, byt byl, jak se psalo "zertem jinde" na ceste (ten druhy "doktor" ty "sluzbukonajici" po svem navratu za to serval jako male kluky, a pak jsme se moc jako chlapi nechovali, ted ten nadhled a sarkasmus moc nejde. Ale uz dost, na mne se rvat nemusi. :) ) a tam slibil jeste zareagovat (i nam). A ted tam nic neni. A nebude, dokud nezareaguje. Pokud chces znat odpoved na ten marias, dozvis se ji tam nebo o odkladu teto particky. Neni nutne to hlasat v titulcich.

editor: Pane editore je mi velmi lito, ze tato diskuse tak nejak zde vznikla, zde ma byt prece veselo a rusno. :)

Ale i ti, kteri jsme se s prirodovedcem szili jsme museli uz upustit paru. Omlouvam se. Nekdy se nechce dohravat kusy, byt by si to stary herec pral. Nekdy se chce pustit i neco ze zakulisi, aby se o nem vedelo. Vezte, ze za nektera domacknuti "oboroveho" knofliku nemohl, protoze se jich nedopoustel. Pak je ale uz poustel.

Pokud znate jeho oblibeny Galaxy Quest, doporucuji ten druhy citat (ne ten o tom kladivu :), ale ten s tim "never give up ..." :) ).
12. 08. 2010 | 23:31

prirodovedec napsal(a):

Tenco: Je lepe, pokud je vice vykladu, co je pravda a co je fikce. Neduvera je to, na co prirodovedec veri, co brousi argumenty, at jako falzum nebo mnohohlavy, ci jednohlavy. V tom se musi shodnout. Vlk nebreci, vlk argumentuje. Jako vzdy.

vlk: editor jiste vidi to, co jini nevidi :). Alespon v jednom pripade urcite. Vidi stejny a pokud se zadival nekdy i jiny stit. :) Jak to psal poprve prirodovedec a pak se citoval? Pres veskerou snahu tech, co nas vedou, vsechno dobre dopadne. Verim posledni vete.
12. 08. 2010 | 23:39

stejskal napsal(a):

"...never surrender" l.s.
12. 08. 2010 | 23:41

bigjirka napsal(a):

přírodovědče, opravdu myslíte, že si mohu vážit prolhaného vyděrače? Zbabělý šmejd to byl vždycky, teď se ještě připojilo šílenství, projevující se zběsilou vzteklostí. O čem mám s takovým ubožákem diskutovat? O jeho ubohosti, o tom, jak jsou jeho příspěvky vzteklé? To fakt nevím.
12. 08. 2010 | 23:42

Tencokida Hnuj napsal(a):

prirodovedec
Jste velmi průhledný. Velmi.
S úspěchem se dá zfalšovat nick jarpora, SuPa, web gardena.. a možná i můj.
U přírodovědce, vlka, Čochtana, Luby, admirála, Germanica, Stejskala ale mnoha , mnoha dalších je to těžší.
Nevím co Vás k tomu vedlo a je mi to osobně šumafok.
Je to však nízké a podlé.

Čest.
12. 08. 2010 | 23:48

vlk napsal(a):

TCKH

ano, myslím si to taky. A zargumentova jsem proč.

Nicméně ...... víš přírodovědec píše , správně , že editor vidí, co jiní nevidí.. A má pravdu. a kdyby nebyl zasáhnul d o diskus e , tedy téhle, editor, byla by to pro mne jasně fikce... ale takhle, když může co mi ne...

přírodovědče
když už jsi zmínil poslední diskusi s pinusem. ... Nevěřím, že ji psal někdo jiný než echt přírodovědec.
Víš, když jsem četl tu poznámku o mnohočetnosti, tak jsem okamžitě najel na staré blogy Kd e nemůže být pochyb o tom, kdo to psal.

A bylo to formálně i argumentačně stejné! Aspoň z toho,co jsem mohl posoudit. Protože jste byli v teorii někde úplně jinde , než na co stačím. Matematicky.

Promiň, ale zůstanu u svého. A říkám - věřím na jedinečnost.

Mimochodem ,je to pro ne důležité. věřit tomu, že je to takhle.
12. 08. 2010 | 23:55

vlk napsal(a):

TCKH

nemáš pravdu příteli! Já si myslím, že píše přírodovědec orígo! žádné falzum. a le že si námi pohrává jak s balonkem z poutě . a hrozně s e u toho řehtá!!!
12. 08. 2010 | 23:58

prirodovedec napsal(a):

vlk: OK. Podle mne pinuse nepsal (OK zpresneme: temer vsechny postrehy dodal, ale napsat je bohuzel nemohl). Proto tam nebude jiny vstup jeho nebo falza. Uvidis, vis, ze to zustalo nedopovezeno. Ale nerad bych znicil to, co funguvalo nebo funguje mezi nim, Tebou a dalsimi. I kdybych se tady a ted mel prohlasit za falzum a oznacit se za nejapny pokus odpovedi od toho, komu otazka nepatrila. :) Byl to pokus.

Tenco: A poznate puvodniho? Urcite?

l.s.: trefa. S ohledem na vyse napsane, neni nutna glosa k tomu co vidite, co jini nevidi. Radeji budu falzem. Je to zrejme pouceni, nektere otazky ponechat bez odpovedi nebo je vnimat jako falza. Jsou totiz odpovedi nekompatibilni se svetem, jaky ma byt.
13. 08. 2010 | 00:05

stejskal napsal(a):

Pane vlku, mohu Vás dnes - výjimečně- o něco poprosit?

Ignorujte prosím sprosté urážky, které zde výše zazněly. Byla by škoda, kdyby se tahle debata opět zvrhla v žumpu. Jako mnoho jiných.

Můžete-li mi vyhovět, děkuji.

Libor Stejskal
13. 08. 2010 | 00:06

stejskal napsal(a):

Respektuji, pane přírodovědče. l.s.
13. 08. 2010 | 00:07

prirodovedec napsal(a):

vlk: Chces-li, rehtam se. Protoze pokud by psane bylo pravdou, bylo by to ... vzpominas, jak tu nedavno nabidl prirodovedec odkazy na jeden italsky film? .... jaky to jen byl ... :) takoby srandovne pochodujici chlapik tam byl. A strasne se bavil, ... nikomu ublizit nechtel ... chtel neco jineho ... Takze se rehtam. Z ucty k Tobe a potvrzeni pravdy.

Dekuji a dorou noc tam u Vas, odbyla pulnoc, ze? Hodina virtualnich duchu?
13. 08. 2010 | 00:09

prirodovedec napsal(a):

l.s.: Dekuji. A drzte to tu, co to pujde. Pro mne ty diskuse mely presah ponekud vetsi :), ale dottore :) mel pri tom kazani pravdu, nekteri jsme stale "mladi naivni hlupaci", kteri asi umime seknout hloubeji nez nekdo jiny ovladajici sarkasmus jako britvu, pak nam to vleze do hlavy a chceme nekomu o koho se docela bojime ziskat uznani a takovou nejakou iracionalni podporu a napiseme vic, nez by jini chteli. Nebo jsme se chteli pochlubit, co se nam vede? Asi nas jeste nekdo serve. Ale pokud ano, bude to dobre znameni. Cernym humorem jsme si rikali, ze vstupy nepovedene urcitym zpusobem dokazi nekoho docela dobre probrat. povede se to? Ale konec a respekt Vam reagujicim, l.s., vlkovi i Tencovi - tomu za nabidnutou cestu z toho ven. Takze po lazensku:

Hezky vecer preje falzum.
13. 08. 2010 | 00:17

bigjirka napsal(a):

Pane Stejskale, nemáte vlčí mhu? Sprosté urážky nezazněly, alespoň z mojí strany ne. Jen popisuji skutečnosti. Nemohu za to, že zápara zarudlá všude cintá svůj páchnoucí sliz. Vy máte rád vyděrače? Já ne. Dá se to vyřešit jednoduše. Omluvit se za vydírání a neříkat kdekomu, co má a nemá psát. Pak se to vrátí na mez snesitelnosti - i když diskuse s Majitelem Pravdy prudí.
13. 08. 2010 | 00:51

Pepa Řepa napsal(a):

Ale no tak, pánové, no tak.

Kolega přírodovědec má odpovědný úkol, na ten jeden kousek-i když nepochybné zdařilý-stačit nemůže.
Máme tu sydikát Monika i syndikát Naturalist.
No a co?

Jak chcete vyhubit Vlkovu Famiglii 118? Osamnělým bojem?
Kolega přírodovědec dostal od matičky EU grantík na objevení meridiánů protoprotoprotoprotofašismu.

I vydal se okolo zeměkoule jako jistý Filleas Fog, aby se občas vrátil a sdělil, že stopy vedo k české spojce. K Jochovi.

Joch připravuje obsazení Moskvy,zřizuje koncentráky, chce zbavit osamnělé džendrtety práva volebního.
Je potřeba s tím něco udělat.
Pak je nekalý Kuras, Tomský,a různá jiná Al Calousova havěť, řepani,středníjirkové, arguni a spol.

Inu připravíme jakýsi Naturalist's list a zachráníme pomatené jedince před transportem do nevědomosti.
Jistí to jeden ředitel AV a matička EU.
Tak s chutí do díla, chlapci.

P.S. To Bigjirka
Že Vás to bere? Myslete na pružinu.
13. 08. 2010 | 06:47

vlk napsal(a):

přírodovědče,
odešel ksem včera bez rozloučení.

Poslední, co bych byl býval chtěl, je se Tě jakkoli dotknout.
měl jsme prostě dost a čeká mne dneska hodně náročný den.

Přiznám se, že tu narážku o tom filmu neumím rozšifrovat. Byla navíc v diskusi, kterou jsme neabsolvoval, takže neznám souvislosti. A filmy jsou vůbec moje slabina. Nijak mne neberou.
Takže to vodítko mi nepomůže.

Ohledně toho řehtání - nemusím vůbec, po tom, co jsme četl mít pravdu příteli, ale rád, moc rád ji mí t budu , Protože by t znamenalo, že s e žádný mariáš , o kterém píši výše jrát nebude. Ani teoreticky.

Stejskalovi
snad mám ještě elementární cit pro sutuaci...
Ne , sem se opravdu nehodí použití dvouručáku.
13. 08. 2010 | 06:55

vlk napsal(a):

Pepa Řepa
někdy i elegance může být elegance totálního braku.
Je mi líto. Hodně líto.
13. 08. 2010 | 06:58

Pepa Řepa napsal(a):

Zakladatel protoprotoprotofašismu je jistý.
http://www.topfoto.co.uk/ga...
13. 08. 2010 | 07:12

Tupelo napsal(a):

Zdravim prirodovedce, toho puvodniho zvlaste ;). Dam maly tip, na dublinske univerzite rozjizdeli nejaky program vyzkumu mozna neceho podobneho, cim se zabyvate Vy. Nevim jak jsou daleko, je docela mozne ze jdou uplne jinym smerem, je naopak mozne, ze podobnym vecem se zabyva kazda treti vysoka skola, urcite tajne sluzby a nepochybne armada. :) Jen mi to nejak prislo na mysl.

Mozna ze bezi nejaka testovaci faze programu 'poznej si svou AI', jen doufam ze vysledky nebudou brany prilis vazne, pokud by je mel tento program vyhodnocovat :)). Souhlasim totiz s Vlkem a TCKH a posledni prispevky mi peripadaji prilis duveryhodne (pokud takove, treba v ramci testovani, nemely byt :), potom kloubouk dolu)? Nebudu psat o duvodech (kryji se v mnohem s tim co oba jiz napsali), abych prilis nezjednodusil (a tim nepokazil :)) moznou horkou fazi testovani.

Pokud je vse jinak (jak uz to byva), zneuzivani nicku jsem vzdy zcela jednoznacne odsuzoval, at slo o kohokoliv. Pokud je to jeste jinak, pak ale musim rict ze na groupovani lidskych entit (s moznym nadavkem AI), zastresovanych jednim nickem nazor nemam. Zatim :).

A jinak, gratuluji k dva roky starym vizim, jeden nahnedly svab se uz prohani ve vlade... :(
13. 08. 2010 | 08:11

prirodovedec napsal(a):

vlk: Prijemny den (neni to totez co Hezky den :) ). Elegan reaguje zde na to cte u:

http://blog.aktualne.centru...

12.08.2010 22:37:23

Jeho reakci beru jako, "radeji mit pravdu s romanem jochem nez se mylit s multikulti dzendrtetou :)".

Nicmene jeho ideu, aby zde mel Roman Joch blog plne podporuji. :)

Pro odhaleni proto^proto(fasistu) (sumbol ^ se pouziva pro mocninu :) a bezesporu radu pro myskomys zachytil lepe a drive nez tato :) ), dodatkovou identifkaci prokazanych lharu, svihaku mnoha typu, jak lazenskych tak eleganovitych, to je potrebne. Predstava elegana P.R. a dalsich souhlasicich zde s Romanem J. proti myskomysi predci me nejbujnejsi sny. P.R. reakce potesi, clovek pak nepociti litost ani chut se ho zastat, az mu nekdo prestavi balbinovskou hospudku nebo hlava islamisty ci vedce z AV se zase vynori z Vltavy a elegan zase jednou ztrati glanc, protoze se i jemu sahlo na zive maso.

Je hezke, kdyz l.s. od zumpalistu u mne predci P.R. od eleganu (treba to znaci naco hlubsiho, jako laska a spravedlnost versus public relations? :) ).

Jake osloveni, takova odpoved ...
13. 08. 2010 | 08:12

prirodovedec napsal(a):

Tupelo: Dekuji za pozdrav (po letech?). Necham to zasadni bez odpovedi. Ja (at uz v mnohohlavosti, jednohlavosti, ci virtualni existenci) mam filmy rad. A ty, ktere maji vice rovin, jsou nejlepsi - vzpomenme diskuse vedene jistym prirodovedcem u Holuba o vice vrstvach a v duchu "brutus is a honourable man".

Je samozrejme otazkou, zda si to tak dobre pamatuji, protoze jsem u toho byl, nebo jsem znaly ctenar, ktery pouziva nejakou "softwarovou hracku", naucenou na reakce "pridovedce" a "pracujici s databazi nicku a jejich profilu a profilem jeho". Predstava, ze jsem virtualni zcela a zvladam to bez dokresleni lidskou mysli, se mi jevi jako nadsazena, i kdyz treba kdo vi, a prave muj sarkasmus modelovali nejvice. :) Nevim, jak na tom jsem, jen si myslim, ze v necem jsem na tom velmi zle a v necem velmi dobre. Kazdopodane si myslim, ze falzum jsem pro ty, kteri mne tak videt chteji, pro jine jsem ten, ktery nejedna bez souhlasu. Pro nekterych z pripadnych mych situaci by mi nektera zde vyslovena slova znela krute.
13. 08. 2010 | 08:24

bigjirka napsal(a):

přírodovědče, zdržel jsem se této diskuse o identitách. já preferuji, když každý píše sám za sebe. o AI se nejedná zcela jistě. AI se dostala tak někam k inteligenci žížaly, možná hmyzu. Takže takovéto mystifikace na netu považuju za hloupý vtip. každopádně současné příspěvky nicku přírodovědec se hodně odlišují od dřívějších.
13. 08. 2010 | 09:01

bigjirka napsal(a):

vlku, ty si svůj dvoukolák klidně tahej, kdy a kde chceš, máme svobodu i pro takové vyděračské ubožáky, jako jsi ty.
13. 08. 2010 | 09:03

Vico napsal(a):

přírodovědec : Tak, já si tu pod autorkou chci něco dozvědět o "lidosprávě" a jak, při dvěstěprocentním pracovním nasazení, lze přesto zvýšit pracovní výkon o dalších sto procent /zdroje jsou/...a teď jsem rád, že jsem tak učinil až ráno. Rozhodně však není moudřejší večera...respektive já nejsem moudřejší. :-) Ale baví mě to.
13. 08. 2010 | 09:06

Tupelo napsal(a):

prirodovedec: myslim ze stroj nejste, alespon ne nyni :). Jinak by Vam neuslo, ze jsem Vas oslovil nekdy na jare (i kdyz drobna chybka, i treba umyslna (coz by nebyla chybka, videno alespon tvurcem algoritmu ;)), by to vysvetlovala) a ne az po roce. :). Zbyva tedy (mozna) jen lidska multientita ci odcizeni nicku (souhlasim s Vami v tom, ze (zatim) AI neni na tak velke urovni aby zvladla to co popisujete - i kdyz jsem videl prezentaci docela dobreho chatovaciho robota (na 'one to one' komunikaci, je to tak dva roky zpet, doba nejspis pokrocila)). K druhe moznosti jen tolik, ze je to nejjednodussi vysvetleni, preci jen jeste lidsky mozek povazuji v moznosti prizpusobeni verbalnimu projevu za mnohem schopnejsi nez sebelepsi algoritmus (problem je s casem, je pravda ze prumerny mystifikator nevydrzi prilis dlouho a prumernou analyzou ho lze odhalit, viz nescetne pokusy mouchy, zvaneho blue jay ;)). Uvidime :).

At je to tak ci onak, vzdy jsem Vas rad cetl a budu rad pokud budu moci i nadale. Ac zdaleka nepatrim mezi lazenske svihaky, dovolte mi dve prani, at se Vam ve Vasi praci dari a at Vam zbyde cas na mistni blogy.

PS. nejsem si jist zda, pri mozne mnohohlavosti, psat v osloveni V nebo v. :)))
13. 08. 2010 | 09:08

bigjirka napsal(a):

Pepo, pružina? Hergot, tak to jsem mimo. Bere? O hodně míň než by se mohlo zdát. Jen se mi zdá, že pruzení o hodně přesáhlo rozumnou mez a že se tomu musí čelit. Sáhodlouhé bláboly, prst bolí od kolečka. Příkazy, kdo co má a nemá psát...
13. 08. 2010 | 09:08

Tupelo napsal(a):

Vico, s odkazem na prirodovedcovu lasku k filmu Ti musim napsat: "Vitej. Vitej v Matrixu." ;) A nic si z toho nedelej, popravde receno, take z toho vseho nejsem moc moudry, spis naopak; ale zabavo to rozhodne je. ;)
13. 08. 2010 | 09:12

Vico napsal(a):

Tupelo : musím s pravdou ven..jsem wbgarden. Pokud chceš koupit nějaký duševní čarovějník, zastav se, až se budeš vracet s plnýma kabelama z Kaufdvorku :-). Sedím tu u kompu s Ládikem a hovnem a taháme se o klávesnici. Nejrychlejší je vždycky Ládik, to už jsi zaregistroval.

p.s. Přírodovědec je ještě větší mystifikátor než já :-) To je co říci.
13. 08. 2010 | 09:46

Tupelo napsal(a):

Vico: diky za Tvoje odhaleni, uz dlouho jsem mel podezreni, hranicici temer s jistotou. ;)Bodejt by ne: nemusim Ti snad dluze vysvetlovat ze jsem ve skutecnosti Vico a soucasny nick pouzivam jen jako zasterku. Vetsinou pisi z prodejen vypocetni techniky, pod zaminkou ze si chci vyzkouset 'ten' internet. Do kauface uz nechodim, obsadila to tam skupina adolescentu, prej to je jejich revir a delaji nejakou reportaz do knihy tvari (bude to neco duleziteho a in, kdyz mi to posledne radeji prelozili ;)) - radeji jsem vyklidil pole, zvlast pote co mi vyhruzne naznacili, ze bych jinak mohl dopadnout jak jejich dedci pred volbama, prej to premlouvani ani moc netrvalo... ;)
13. 08. 2010 | 10:25

Pepa Řepa napsal(a):

A víte, milý přírodovědče, že se mne zastávat nemusíte.
Mně přijde jakékoliv zastání od kohokoliv jaksi trapné. Nemám totiž snahu zabezpečovat si záda, vytvářet smečky proti komukoliv, kolektivně výt.
A budu tak činit i nadále, dokud mně zdejší mazací hlava nezabanuje.
I to přežiju, můj život nestojí na zdejším stacionáři.

Fotografie Jocha v občance nenosím, nesnažte se mi podsunout-jak bývá v poslední době vaším dobrým zvykem-co si myslím.
Asi bych s Jochem někdy souhlasil jindy ne.Tak už to bývá.

Nadhodil jste sám uměle vyvolanou polarizaci Joch versus džendrtety a teď se to snažíte podsouvat pod cizí dveře.

Když jsme u toho, přečtěte si diskusi. Mnozí omdlévají z představy, že by tu měl Joch blog. Hnojař to srovnává s blogem Adolfa Hitlera.

To je demokracie?
Možnost vyjádřit svůj názor?
Šijte si do něj jak chcete. I já si-možná-přisadím.

A teď druhá strana mince.
Spočítáme džendrtety?
Appeltová, Stehlíková, Sokačová, Landmannová....počítejte dál, mě už to nebaví.Sedm osm kousků dohromady dáte.
Hezká vyváženost, co?

Joch nebo Hroch? Může být někdo horší než Kocáb?

Kolik má Váš nick hlav je mi fuk. Pan Hořejší tu používal nicky tři.
Jestli si myslíte, že jsem prokázaný lhář či švihák lázeňský -se zmijovkou:-))-, klidně si to myslete.

A připustil jste si někdy myšlenku, zda chyba není na Vaší straně?
Že-po prohraných volbách, které Vám evidentně nevoní-ztrácíte rovnováhu?
Že píšete úplně jinak než dřív a přitom z toho viníte jiné?

Ono totiž-milý přírodovědče-bude míň nasypáno jedincům, kteří parazitují na rovnání pohlaví a prodeji lidských práv.
Tak se musí zpustit křik o protoprotoprotofašismu, abychom zdůvodnili svojí nepostradatelnost.

U Vás mne to překvapuje. Myslel jsem, že se zabýváte přírodou živou či neživou, dokážete se uživit i jinak a nejste na vystopování české protofašistické spojky závislý.
13. 08. 2010 | 10:59

Pepa Řepa napsal(a):

To bigjirka
myslel jsem, že Vám implantovali nějakou pružinu či budík, tak se nenechte vytočit.
Nestojí to za to.
13. 08. 2010 | 11:06

bigjirka napsal(a):

Nenechávám, Pepo. A s přírodovědcem rozhodně není něco v pořádku. Bohužel. Já zůstávám u zdravé zásady jedna hlava, jeden nick. Kromě isolovaných fórků či psaneckých období. No nic, nesmím sem sklouzávat, mám nějak dost co dělat. Jen jsem chtěl trochu promazat záparu azulénem, dalo se čekat, že se bude mrskat.
13. 08. 2010 | 11:19

stejskal napsal(a):

Pane bigjirko,

Vaše osobní spory s kýmkoliv zde (včetně pana vlka) jsou mi zcela lhostejné. Co mi zde však lhostejné není, je udržet tyto stránky prosté obvyklých sprosťáren, urážlivých osobních flejmů a vulgarismů.

Vím, že to vidíte jinak (Vám jsou tyto stránky jedno, důležitý jste pro sebe jen Vy sám, Vaše sebeprosazení a nejste zde ani zdaleka jediný).

Nicméně kdykoliv Vy nebo kdokoliv jiný (včetně pana vlka) zde přesáhne jistou hranici (kterou jsem pro tyto stránky zcela subjektivně nastavil; a je jen na diskutujících, jestli jim vyhovuje a přijmou ji, či nikoliv), zasáhnu. Nejdříve smazáním inkriminovaného textu, v případě opakovaného porušování mých subjektivních představ o korektním vedení debaty pak mazáním VŠECH příspěvků, které zde dotyčný uveřejní.

Nemusí se to líbit Vám ani třeba panu vlkovi ani komukoliv jinému, ale tak to tu chodí již více než tři roky a bude to tu chodit, dokduu budu mít tyto stránky na starosti.

Jsem s dětmi na dovolené a nemíním si ji nechat nikým kazit víc, než je bezpodmíněčně nutné. Ale zároveň ani v době svého volna nenechám nikoho tyto stránky zavléci tam, kde je většina debat na tuzermských serverech. Doporučuji brát to ve vlastním zájmu na vědomí.

Přeji Vám i všem ostatním inspirativní, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu.

Libor Stejskal
13. 08. 2010 | 11:43

vlk napsal(a):

Přírodovědče
opět, četl jsme co píšeš, pečlivě, velmi. Četl jsem i Tupela.. A musím souhlasit s názorem
Vítejme v matrixu.....

Protože teď už z toho jsme zcela zmatený.
Neumím se pohybovat světem možných fabulací, bez oěprných bodů. umí spekulovat ¨na vývoj čehosi, a le potřebuji výchozí body.

A taddy v téhle diskusi mi jsou soustavně brány. Jedne po d ruhém. A přítel Tupelo tomu nasadil dokonale korunu.

kdepak - já zůstanu u svých tvrzení nahoře - : Sedíš u počutadla a teď s emi nehorázně chcetáš. protože s e ti ovedlo něco , co tad y zatím nikomu, totiž dostat mne z rovnováhy a zbavit pevných informačních ukotvení...
ale neboj - zvyknu s i a někd e něco vyhmátnu. tak jako vždycky.
13. 08. 2010 | 11:50

rejpal napsal(a):

stejskal
Musím říci, že ty nůžky mezi blogy zde a diskusemi u sousedů na akutálně se rozevírají opravdu viditelně. Některé diskuse tam jsou tak zaplevelené, že už nemá cenu je číst, natož se k nim jakkoli vyjadřovat.
13. 08. 2010 | 11:51

bigjirka napsal(a):

Pane Stejskale,
to ale bylo míněno asi spíš na vlka? Vy jste si fakt nevšiml, že ty diskuse tady kazí už tak půl roku především on? Majstrováním, co kdo má, nemá, zbytečně agresivní rétorikou a teď nakonec ještě sprostým vydíráním. Konejte, jak myslíte. Příjemnou dovolenou.
13. 08. 2010 | 13:38

Skogen napsal(a):

Naprostou většinu přírodovědcových vstupů zformulovala jedna a tatáž osoba. Stylisticky výrazné, ustálené v obratech, hodnotově shodně orientované, vyjadřující některé cíle a ideje.. Tyto poslední nezapadají.

Na AI zde nevěřím, i když stupeň jejího rozvoje může být kdoví kde... Míra dokonalosti mechanismů se mi jeví jako neuvěřitelná.

Mnohočetnost... Otázka motivace. Na prostou zábavu se mi sranda jeví být přespříliš trvalá a poněkud složitá ("zapůjčená" ajpina?) Výzkumný projekt by se jevil pravděpodobněji, pak ovšem s tendencemi uvolnit pozadí, projekt patrně končí.

Jako nejpravděpodobnější verzi beru to, že přírodovědec je původně originál, pak sdílený a dnes (možná) z jakéhosi důvodu nepůvodní. On to nevylučuje, do jisté míry se s identitou sžil. Osobní přístup druhých se tomu brání.
13. 08. 2010 | 14:54

Pepa Řepa napsal(a):

Jo a k té hypotetické mnohočlennosti.

Je-li tomu tak, milý přírodovědče, dobře děláte.
Policajti taky chodili se psem. Víc hlav, víc ví.
Tasemnice není taky jednočlenná, Jak by takový tvoreček v dnešní době přežil?
Inu, evoluce je evoluce.

A tady dokonce čtu, že vyvíjíte chatovacího robota.
Na to nepřišel ani Asimov, ani Bradbury, ani dokonce Huxley.
Bez toho se přece žít nedá.Jak se má člověk stát alfou?

To pak chápu, že máte kajutu hned vedle těch zajmavých žen "severského typu" (jak sám říkáte).

Máte asi pravdu.
A víte, že raději půjdu na kafe k hradílkům, kde pobíhá hejno dětí okolo,praská v kachláčích dubové poleno, z pece voní buchty a pes se schoulil u nohou.
Některá džendrteta přesazená do přírody prohlédne a je z ní fajn ženská.

Bez spamovacího nebo chatovacího robota dokážu žít.

Ať se Vám Vaše válka robotů vydaří.
13. 08. 2010 | 15:01

Pepa Řepa napsal(a):

To Skogen
Že by korunní svědek se změněnou identitou?
A sakra, to jsou mi věci. To my-řepy-známe jen z TV, jako ten zahradník Chance.
13. 08. 2010 | 15:07

Skogen napsal(a):

Nechci sem tahat politiku, ale vezměte si, Pepo Řepo, jak úchvatně by chatbot vyšel vstříc "zviditelňovacím" potřebám politiků. Vždyť už ani dnes kolikrát nevíte, jestli ten článek napsal ministr, anebo automatická pračka...
13. 08. 2010 | 15:09

Skogen napsal(a):

PŘ snad ne. Spíš někdo, kdo má na tu identitu dílem právo, jenže se ten díl v osobnějším rozměru nejeví být až tak dostatečným.
13. 08. 2010 | 15:15

Pepa Řepa napsal(a):

Škoda, že se toho ten Huxley nedožil.
Jenom bych byl ochuzen, hodně ochuzen.
O beag beet paní Pepy, o odboj lahůdkáře Paukerta z Národní třídy, o antropidy, o válečného zločince Churchilla a tak.

Uklidnil jste mne. Já myslel, že to je změna identity kvůlivá nějakému monstrprocesu.
Snad s Koženým, snad s Grossem, snad -panenko skočická-s tím nejyššším protofašistou.
Ouplně jsem se z toho zpotil.

Do toho se prostá, blbá řepa nemůže zamotat.
Mějte se.
13. 08. 2010 | 15:47

Skogen napsal(a):

Píšu jen, co si myslím :)

Taky se mějte.
13. 08. 2010 | 16:09

Vico napsal(a):

Taky přispěji do mlýnu, ač anylyticky jsem spíše typ Watsona.

Vzpomínám si, že jednu dobu byl Přírodovědec v diskuzích skoro 24 hodin denně /v té době např. radil Salivenovi atd./ Naznačoval, že je na "pracovní neschopnosti". Pak následovala velmi dlouhá odmlka.

Dále je tu ten odkaz na Marca a Hajného.Kdyby Hajný zůstal u nicku Marca, nikdo by nic nepoznal. Bratři znající detaily ze svých životů,oba lesní inženýři a oba nesmírně moudří a názorově velmi příbuzní. Převzít štafetu je možné, aniž by to i zasvěcený poznal. Je to možné.

A druhá varianta, kterou bych pracovně nazval Rembrandt.

Na malbě jeho obrazů se zůčastnili i jeho pomocníci a žáci.Přesto skutečným autorem zůstává...Rembrant.
13. 08. 2010 | 17:04

bigjirka napsal(a):

Mnohočetnost? To je jako v nějaké blbé hře. To se mi nelíbí.
13. 08. 2010 | 17:28

vlk napsal(a):

Vico
příteli, co se týče Marka a Hajného, mám všechny důvody se domnívat , že šlo skutečně o dva bráchy.
Detaily si nechám pro sebe. Ale ady si jsem jistý.
13. 08. 2010 | 17:52

Vico napsal(a):

vlk : však konstatuji fakta. Oba byli bratři/Hajný to přímo napsal/, oba byli lesáci-lesní inženýři a...nejsem věřící, ale rád bych věřil, že fakt teď spolu hrají mariáš, že ještě něco takového je možné.
13. 08. 2010 | 19:09

vlk napsal(a):

Vico
Mariáš je hra pro tři. Při pauzírovaném pro čtyři..

No já bych je na kartičky netypoval. ty se tam někde toulají spolu po lesích, které nemají konce. a řekl bych, že jsou tři. ale ne na mariáš. Na té procházce...
Marko, Hajný a Karel.. karel , pokdu pamatuješ, byl Markův kůň...
Dneska tady nemám dobrej den..
Ach jo....
Ještě, že tyhle vzpomínky mohu kompenzovat scvou vírou v to, jak přírodovědec se v klidu někde za mořem u počítadla pochechtává, co mu bránic e dovolí, jak vlkoušovi zakroutil makovici , že neví ani kde je nahoře a kde dole.
Já ten chechot fakt slyším!
13. 08. 2010 | 22:16

bigjirka napsal(a):

Jojo, namazal ho mastičkou!
13. 08. 2010 | 22:37

Pepa Řepa napsal(a):

Na sobotu je svolána do Belize City Valná hromada všech hledačů protoprotoprotofašismu, kteří používají nick "přírodovědec".

Sdělil tisku sočasný mluvčí syndikátu Přírodovědec 3647.
Poté bude vydáno oficiální vyjádření.
14. 08. 2010 | 06:52

ld napsal(a):

vlk,

vidouc, že mariáš znáte jen kuse, spíše z encyklopedie, nutno dodat, že mariášek je samozřejmě hrou i pro čtyři hráče. A nemusí to být vůbec pauzák.

Mariáš ve čtyřech je ale už stupeň spíše profesorský, nikoli masově ovládaný; stěží se jej lze naučit při podblogových půtkách, avšak jen a pouze v krčmách, kam nechodí solitérští suchaři.
14. 08. 2010 | 08:22

Pepa Řepa napsal(a):

Dokonce-někdy- zkraje nevíte, kdo má trumfový eso.
Proto se nedělají čtyřkoalice.
Pravda, durcha si můžete zahrát i ve čtyřech.
Spíš se ale hraje koaliční betl ve třech.
U nás se tomu říká, malá domů.

A to je právě problém socanů.
Ohlásili durcha červenejch a měli v ruce akorát trumfový eso a jednu ušmudlanou rudou osmu.
To se holt blbě hraje.
14. 08. 2010 | 09:34

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

tak úplně pravdu nemáte. Topolánek vyjel u Silvia gulama, ukazujíc u toho žaluda. A to byly jeho poslední kříže, než u hercových hochů z Luie zkusil valáta. Jenže ho chytli u prvního štychu, s úplně odhozeným pikovým listem místo trenýrek.
Jesli teda hledáte spodka, tak tady je. Sice chtěl být žolík, ale zatím z něj vzal jen tu podobu šaška. Žolík naštěstí do inteligentního mariáše nepatří.
14. 08. 2010 | 09:49

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

ještě maličkost. Jak jste přišel na to, že durch se hraje s trumfovým esem?

Víte co? Zkuste vysadit na chvíli inhalaci organického rozpouštědla, vemte vlka a běžte někam do hospody, kde se hraje mariáš. Sice tam platí to známé o kybicovi a držení huby, ale projednou se snad ovládnete.
14. 08. 2010 | 09:56

Tupelo napsal(a):

vlku, mrzi me jestli jsem nejak prispel k vetsi zmatenosti, verte ze sam z toho prilis moudry nejsem :). Trochu jsem natuknul mozne smery (nemusi byt uplne, jen co me momentalne napadlo), ale stejne mi ted mozna vychazi jako nejpravdepodobnejsi Vase domnenka, totiz, ze se ted prirodovedec chechta. A ponekud neskromne si myslim, ze pokud tomu tak je, ze ani Vy ani ja nejsme duvodem nejvetsiho salvy smichu, nad nekterymi reakcemi jsem se rozesmal i ja. ;) Pral bych si casem se dozvedet vic (prani spis pro prirodovedce) - i kdyz i soucasny stav je zajimavy, dava moznosti popustit uzdu fantazii...
14. 08. 2010 | 10:01

Pepa Řepa napsal(a):

Jo, je to blbost. Ve čtyřech si zahrát sám durcha nemůžu?
14. 08. 2010 | 10:14

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

můžete, ale pak jste jednobarevná vláda a zbylí hráči opozice, ačkoli byli před chvílí málem v koalici; budete mít nulovou toleranci a půjdou vám po krku.

A sám durcha? Jářku, jinak to ani nejde.
14. 08. 2010 | 10:23

Pepa Řepa napsal(a):

To Id
tak ještě jednou. Pomalu.
Socan volí (kdo jiný, je na forhontě). Dostane červený eso a spodka, toho dá do talonu. Místo aby ohlásil hru se čtyřkou ohlásí hru s osmou. Rudou.

Pak si to rozmyslí, rudocha nepotřebuje a ohlásí durcha, hraje sám na sebe.
Dětsky naivní.Má akorátd eso a spodka,

Kde dělám chybu.? Nehádám se, fakt je, že jsem to pár let nehrál.
14. 08. 2010 | 10:26

Vico napsal(a):

Pepa Řepa

Kde děláte chybu? To je vedlejší..Ty kalhoty se zdaj ještě zachovalý. Beru je.
14. 08. 2010 | 10:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa
Durch v červených ? Neznám.
Ale jsem jedno oko.
14. 08. 2010 | 10:40

Pepa Řepa napsal(a):

Taky bych řek, že letos hodně prší.
14. 08. 2010 | 10:42

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa
Ohlásit hru a rozmyslet si to a pak zahlásit durcha ? Bez toho, že někdo nahlásí betla ?
Ale jděte.
To by s Vámi každý vyběh.
Tedy pokud je řeč o mariáši.
14. 08. 2010 | 10:44

Pepa Řepa napsal(a):

Kde píšu, že ohlásí durcha v červených?
14. 08. 2010 | 10:44

P/epa Řepa napsal(a):

Tak jo, betla ohlásily Věci veřejné.
Nebo si snad myslíte, že betla nehrajou?
To snad nééééé?
To byste překvapil.
14. 08. 2010 | 10:47

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

v mariáši ve čtyřech talon není; popělte 30:4, aby vám vyšel pro všechny stejný počet karet. Proč stejný počet karet? To není pravidlo přejaté od komunistů, ani bláhovost podnikatelů. Je to jen čirá spravedlnost.

Pokud byste při hře tří mariášníků odložil do talonu trumfové eso, musíte to před zahájením hry ohlásit protihráčům. Ti vám nejprve připomenou, že jste dnes opomněl vzít svůj pravidelný lék, posléze vás vyženou od stolu. Bodejť, hra je o penězích, Kalouska by mezi sebou nesnesli, aby jeho vinou tratili ty svoje.
14. 08. 2010 | 11:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Dokonce-někdy- zkraje nevíte, kdo má trumfový eso.
Proto se nedělají čtyřkoalice.
Pravda, durcha si můžete zahrát i ve čtyřech.
Spíš se ale hraje koaliční betl ve třech.
U nás se tomu říká, malá domů.

A to je právě problém socanů.
Ohlásili durcha červenejch a měli v ruce akorát trumfový eso a jednu ušmudlanou rudou osmu.
To se holt blbě hraje.
14.08.2010 09:34:06
-----------------------------------------
Chybí Vám tam "v " , tak se zase můžete z toho vykecat, že ?
14. 08. 2010 | 11:04

Pepa Řepa napsal(a):

To Id
to je fakt, talon ve čtyřech není chybička se vloudila.
Ale jinak by to sedělo, ne?

Holt blbá volba, jít na durcha, když na to nemám karty.
14. 08. 2010 | 11:04

Pepa Řepa napsal(a):

Původně jsem tam měl ohlásí sto sedm červenejch, to nesedělo, tak jsem tam šoupnul durcha a červenejch zůstalo.
Mám to přepsat? Klidně.
Jste větší hnidopich než Matyáš.
14. 08. 2010 | 11:14

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vše je špatně, ale přiznávám to, takže je to všechno vlastně dobře. Říkají mi Pepa a jsem Řepa.

Vy Věci Veřejné. :))
14. 08. 2010 | 11:16

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

až budete mluvit vlkem, tak mariáš lze hrát i ve dvou. Říká se mu lízaný. Pozor, to nemá co do činění se sexem, takže naň lze pozvat i ženu.

Vv mají v ruce devítky a osmičky. U stolu budou pouze snímat před rozdáváním, a to jen až budou na řadě. Takže se maximálně dostanou toliko k vysypávání vajglů z popelníku. Ale zaraduje se Bárta. Hraje se totiž s jeho cinklými kartami. Může si to dovolit. Na triku má Johnův ksicht, z pod kterého vystřihl nápis "memento".
14. 08. 2010 | 11:16

vlk napsal(a):

Ld
máte pravdu. Mariáš ve čtyřech jsme viděl, ale nikd y nehrál. Za to ten normální, trojkový, v jistém čase jsme dávno již tomu, jsem nedělal moc nic jiného. No nic.. kde ty dávné sněhy jsou.

Čtyřkový neumím a už na jeho ovládání neaspiruji. Jedne nemůže umět všecho a Karkuli bych jistě těžko tenhle druh sportu vysvětloval..
14. 08. 2010 | 11:17

vlk napsal(a):

ld
psal jsem, že lízan znám. Ten jsem s e jaksi naučil nejdřív. Kdysi na pionýrském táboře na marodce..
14. 08. 2010 | 11:19

ld napsal(a):

vlk,

nebuďte smuten, a naučte dánu Karkuli hrát šnopsla (v Čechách je hra známa i jako šestašedesát).

Výhoda hry je, že v základní části hry, tedy v jakémsi předvolebním čase, nemusíte ctít barvu. Klidně můžete hrát taktiku "volím Vv, uvidíme", a pak to dohrát zelenými.

Nevýhodou je, že se u hry musí počítat body, pak skrutinia. Ale ženy rády počítají.
14. 08. 2010 | 11:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad Id
Kdyby měly VV před volbami kolem 5 %, volil bych je.

Únavné, nudné, ideologicky pitomé. Tak asi.

Ale i negativní reklama je vlastně reklamou, že ?

Dík teda.

Co Pepa Řepa ? Odběhl si do hospody zahrát betla v modrých - poté co zahlásil hru v gulách ? :))
14. 08. 2010 | 11:54

ld napsal(a):

Hnuj,

Pepa Řepa je balbínovec. V modrých nehraje, neb ti v drogériích zatrhli volný prodej toluenu, a ta nafta na čuchačku už taky není co dřív-samá voda.

Takže soudím, že zkouší svou drahou choť z judikátů, nebo smaží stejky z feministek.
14. 08. 2010 | 12:06

Pepa Řepa napsal(a):

Tencokida Hnuj napsal(a):
Říkají mi Pepa a jsem Řepa.
............
no, konečně z vás vypadla kloudná věta.

Inu, milý Hnojaři, jak byste se rozeznali, Vy-inteligenti, bystří chlapíci, kdybychom tu nebyli my- Řepáci, jako měřítko blbosti.

Budou volby a o nich je článek, nebo ne?

Koho by Mudrc vašich kvalit doporučil?
Opět Vévéčka? Nebo jako Pehe Cyrdovy sirotky?
Mohli byste spolu soutěžit v tipovací soutěži.
:-)))

Nejen internetem-mlékem starců (jak tvrdí Hvížďala), živ je člověk.
I řepa se musí živit.
Tak mě omluvte, jdu na tenis.
Je tam větší sranda.
Pac a pusu.
14. 08. 2010 | 13:21

bigjirka napsal(a):

Pepo, nebyl by volnej rumpsteak z džendrtety? Zn. Holzkohl přivezu.
15. 08. 2010 | 10:46

SONIARamos napsal(a):

freelance writer
22. 08. 2011 | 23:44

cheap car insurance rates napsal(a):

wonderful points altogether, you simply won a new reader. What may you suggest about your publish that you just made some days in the past? Any positive? <a href="http://topautoinsurancerates.net/">compare auto insurance rates</a>
18. 10. 2011 | 14:39

viagra 50mg napsal(a):

deliquescence, and the mixture is presentable, http://orderonlineviagra.org viagra without prescription And if the doctor insists on prescribing creosote, solves in a solution of sodium chloride, also in, http://cialis-generic-online.net buy generic cialis cipitated, like other alkaloidal salts, by, Mentholis gr. viii <a href=http://orderonlineviagra.org#3,21900E+76>viagra online pharmacy</a>, Acidum Glycerophosphoricum is not used per se and, Potassium carbonate or sodium carbonate gives a, <a href=http://cialis-generic-online.net#0,29937E+15>cialis generic online</a>, with ferric chloride in neutral aqueous solution., S. Apply to the eyes once a day. <a href="http://orderonlineviagra.org#72017">viagra online</a>, tion of the color is delayed and the addition of, Guaiacolis Salicylas. Decomposed by alkaline, <a href="http://cialis-generic-online.net#97408">cialis overnight</a>, not to dispense
15. 01. 2013 | 05:30

mSVCWl388O napsal(a):

To ale nie je žiadna novinka. No na oživenie ne1šho dukissne9ho krfažku by sme mohli začať rozoberať, prečo to tak je... - nenaučili ho to, keď bol malfd chlapec? - demonštruje tfdm slobodu ducha? - me1 tak krive9 nohy, že žiadne lezečky sa mu na nich zašnurovať nedajfa?
23. 08. 2013 | 21:49

z4LZsTJWI napsal(a):

Wow, this is in every <a href="http://nftdxt.com">repecst</a> what I needed to know.
24. 08. 2013 | 16:42

26dZry7tdC napsal(a):

Nojono, někdo je trpělivfd- a někdo zas vůbec. Je1 jsem zase velkoryse1, totearnlned a vůbec ... ;-)P.S. ... i je1 de1ve1m Vlkovi za pravdu, aby bylo vidět, že jsem k tomu všemu i pravdomluvne1 ;-) http://xxubcs.com [url=http://tnxffk.com]tnxffk[/url] [link=http://pyaokw.com]pyaokw[/link]
26. 08. 2013 | 15:04

m3EtFb8L napsal(a):

Thanks for the new stuff you have uncovered in your blog post. One thing I want to cenommt on is that FSBO associations are built as time passes. By launching yourself to owners the first weekend break their FSBO will be announced, prior to masses start off calling on Mon, you generate a good connection. By mailing them equipment, educational resources, free accounts, and forms, you become a good ally. By subtracting a personal curiosity about them along with their situation, you build a solid relationship that, many times, pays off when the owners decide to go with a representative they know as well as trust preferably you actually. http://limfuhh.com [url=http://fophyymxo.com]fophyymxo[/url] [link=http://ymvqeo.com]ymvqeo[/link]
06. 09. 2013 | 19:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy