Komunálky 2010 - návod jak hlasovat (a nemyslím tím koho volit)

24. 09. 2010 | 00:38
Přečteno 7075 krát
Podzimní komunální volby rozhodnou o tom, kdo bude spravovat místo kde žijete v následujících čtyřech letech. Komunální volby jsou zvláštní. Volič může vybírat své zastupitele mezi všemi kandidátkami. Jak je to možné? Každý volič obdrží jen jediný volební lístek, na kterém však budou uvedeny všechny kandidující volební strany. Může pak volit buď jednotlivou stranu, anebo si vybrat jednotlivé kandidáty z libovolných kandidujících stran. Pro každou obec je maximální počet hlasů/křížků jiný. Volební lístek pak může vypadat jako dobře vyplněný sázkový kupon.


Chci hlasovat pro volební stranu
Rozhodnete-li se hlasovat pro určitou stranu, označíte u jejího názvu křížek. Chcete-li tedy do zastupitelstva např. poslat kandidátku Starostů a nezávislých :-), postačuje označit u této strany křížek do předtištěného rámečku. Ta pak získá automaticky všechny hlasy, které můžete v komunálních volbách ve Vaši obci využít. Volič nemůže hlasovat pro více než jednu volební stranu, tzn. nemůžete zakřížkovat více volebních stran, takový lístek by pak byl neplatný.

Co však zákon umožňuje, je možnost hlasovat jak pro stranu, tak pro kandidáty z jiných volebních stran. Můžete tedy označit křížkem hnutí Starostové a nezávislí a dále si vybrat i kandidáty z jiných volebních stran a u jejich jména provést křížek. Pak vámi zvolená strana nezíská všechny Vaše hlasy, ale z těchto hlasů se jí odečte tolik hlasů, kolik kandidátů z jiných stran jste zakřížkovali.

Paradoxně můžete označit křížkem volební stranu a následně rozdat křížky jak v této straně (tedy zakřížkovat ty, které v rámci zvolené strany upřednostňujete), ale rovněž křížkovat kandidáty i z jiných stran.

Příklad (např. pro Zlínský kraj):
Volič si vybral stranu TOP 09 a Starostové / Nezávislí. V této straně upřednostnil 5 kandidátů a dále si vybral 10 kandidátů z kandidátky M.O.R. – za Morální Očistu Radnice, 4 kandidáty Strany práv občanů – Zemanovci (SPOZ) a 3 kandidáty Zlínského hnutí nezávislých (ZHN). V takovém případě kandidáti TOP 09 a Starostové / Nezávislí získají 24 hlasů (z nich 5 upřednostněno), M.O.R. 10 hlasů, SPOZ 4 hlasy a ZHN 3 hlasy.

Nechci hlasovat pro strany, ale pro jednotlivé kandidáty

V takovém případě můžete zakřížkovat kandidáty z libovolných stran, kterým se rozhodnete dát svůj hlas, nesmíte však překročit počet hlasů, které máte ve Vaši obci k dispozici. V této variantě si vlastně zvolíte vlastní „ideální“ zastupitelstvo. Nevolíte tak stranu, ale jednotlivé kandidáty. Neplatný je lístek, který by obsahoval víc než maximální povolené množství křížků/hlasů. Proto dejte pozor na dodržení maximálního počtu křížků.

Jak je to s preferencemi?
Preferenční hlasy zamotaly mnohým politikům v nedávných parlamentních volbách hlavy. V komunálních volbách je však hranice pro „přeskakování“ vyšší – kandidát musí získat o 10% více hlasů, než byl průměr v jeho kandidátce. Chcete-li, aby vámi upřednostněný kandidát přeskočil, musíte křížkovat a přesvědčit k tomu i vaše známé.

Kdy dostanu hlasovací lístek?
Volit v komunálních volbách je určitě složitější. Proto je důležité si volbu nad volebním lístkem řádně promyslet. Lístek má každý volič obdržet nejpozději 3 dny před volbami.

Bližší informace o hlasování v komunálních volbách naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

almost glossed™ napsal(a):

Navrhuji volit strany Bakalovy koalice. Hlavně TOP09.

Protože Bakala, to je kujón. Viz níže:

"Zvláště nepříjemná pro Zdeňka Bakalu bude obsáhlá citace z odůvodnění Městského soudu pro Prahu 1, který zamítl jeho žalobu na ochranu osobnosti, v níž se domáhal odškodnění za to, že jej Lubomír Zaorálek nazval gaunerem.

„Popsané jednání žalobce (pana Bakaly), které mělo a má na desítky tisíc osob významně negativní dopad, lze jednoznačně označit za jednání ničemné a podvodné, což jsou synonyma pro jednání gaunerské. Nesplněním důležitého slibu bez pádného důvodu se žalobce zachoval vůči nájemcům bytů OKD neférově a nečestně. Navíc žalobce nejen že porušil daný slib, ale nadto ho i zapřel. Jestliže pak žalovaný mj. právě i toto jednání žalobce kritizuje a v rámci kritiky je označuje za gaunerské, jde vzhledem k jeho závažnosti o kritiku přiměřenou,“ cituje z odůvodnění zamítavého rozsudku Zaorálek."

http://www.denikreferendum....
24. 09. 2010 | 01:01

almost glossed™ napsal(a):

P.S: Není mnoho lidí, kteří mají v této republice soudně potvrzeno, že se chovají ničemně, podvodně a gaunersky.

Je dobré vědět, kdo finančně podporuje TOP09+ODS+VV.
24. 09. 2010 | 01:03

kočka šklíba napsal(a):

AG ale to přece Gvendolína ví, že pomáhá gaunerům, co jiného je Kalousek? Podle mého, kdo jen vzdáleně (dejme tomu starostové ;))se spojí s někým takovým jako je Kalousek, je to samé jako on, g....r (myslíte, že by mě žaloval? :D). Pokrytectví z jejích blogů jen čiší. Bohužel jí na to skáčí i velmi inteligentní lidé. Jasně, je to tím, že je to žena, kdyby takhle psal muž, tak by zdaleka neměla takové ohlasy jako má. Na druhou stranu je to dobře, svědčí to o tom, že mnoho mužů je stále galantních ;), někteří. Na rozdíl od žumpovité lůzy pod blogy Paroubkové. Tam i včetně "žen" jako nicku ali :D.
24. 09. 2010 | 02:00

almost glossed™ napsal(a):

"Ano, budu cítit zodpovědnot, pokud opatření TOP09 zkazí lidem život.

Brzdit se nebudu, nemám k tomu sebemenší důvod."

Veronika Vendlová 09.05.2010 20:33:17
http://blog.aktualne.centru...

"Brzdit byste se mela. Kvuli promysleni dusedku sveho konani na druhe. Podstatne podle mne neni vseobecna reformni posedlost, ktera v CR panuje s pro mne neuveritelnym presvedcenim, ze prece nemuze byt hure. Podle mne pri pohledu na ideologicke pindy, skryvane lec dekodovatelne motivace a kvality reformujicich (tim nemyslim Vas) neni logicke, aby to situaci zlepsilo. :) Nezaslouzite si, abyste (podle mne) pro svoji naivitu a duverivost a nadseni ocitla v jedne rade s Al Calousy az se budou hledat a nalezat vinici pri nejakem dalsim prevratu v CR."
09.05.2010 23:17:43

Přírodovědec tamtéž.
24. 09. 2010 | 02:02

kočka šklíba napsal(a):

Ano jenže já si myslím na rozdíl od přírodovědce, že to není naivita a důvěřivost.
24. 09. 2010 | 02:06

Ládik!!! napsal(a):

Raději poraďte, co mají dělat lidi, kteří nechtějí hlasovat. Těch je většina.
24. 09. 2010 | 05:04

Pacík napsal(a):

Asi je jedno, kterou stranu volíme. Z pytle srček vonící lejno nevytáhneš. Snad je určité řešení kroužkovat odzadu, to jim zamotá peněženky. Zkusme to, dokud to "demokratický" parlament nezruší.
24. 09. 2010 | 07:11

pumprlidentlich napsal(a):

Diskuze zoufalců..
24. 09. 2010 | 07:13

Pepa Řepa napsal(a):

Á Vendlová..............
bleskosvod Prokopa Diviše, uhlobaronů a veleještěrů.
Přisluhovačka kalouse ušatého a Famiglie 118.

Připravte se na kartáč, to zase bude jmen
:-))
P.S. Co je pravdy na tom, že starostenští navrhnou zevedení práva první noci.
24. 09. 2010 | 07:23

rejpal napsal(a):

pumprlidentlich
Mám tomu rozumět tak, že každý, kdo nejde radostně volit strany vládní koalice, je zoufalec?
24. 09. 2010 | 07:25

Frank napsal(a):

KOMUN8LKY 2010- návod jak nevolit

Po vyjmutí volebního lísku z poštovní schránky tento přečteme za účelem zjištění, kdo se snaží si přilepšit z peněz daňových poplatníků, následně celý volební lístek vložit zpět do obálky a křížem přetrhnout(slabší mohou ikřížem přestřihnout).
Poté jako zodpovědný občan vhodit takto upravenou obálku s volebním lístkem před domem do kontejneru s modrým víkem.

Pokud se takto uvědoměle zachová většina voličů, získáme takto několik tun recyklovatelného papíru použitelného k výrobě důležitějších věcí( např. panapr) a občan dobrý pocit, že nepomohl k dalšímu pokračování korupčních a mafiánských praktik, jím případně zvolených nástupců těch přědchozých.
24. 09. 2010 | 07:54

rejpal napsal(a):

Frank
Dobrá myšlenka. Některé strany pak díky pár stovkám věrných voličů získají absolutní většinu a nezvratné přesvědčení o svém mandátu vládnout (vždyť máme 60 procent). Ne že by člověk neněl chuť to udělat, ale to je přesně něco, co určitým seskupením náramně vyhovuje.
24. 09. 2010 | 08:01

Ládik!!! napsal(a):

trochu předvolební kultury: https://www.youtube.com/watc...
24. 09. 2010 | 08:03

irinek napsal(a):

Pane jasnovidče Pepo Řepu,já osobně nevidím důvod paní Vendlové spílat.Jen je mi divné,že jako příklady (koho budu volit) uvádí pouze Starosty aknížecí poddané.
24. 09. 2010 | 08:03

pravičák napsal(a):

Nevolte soukromé podnikatele kandidující, kteří jakkoli podporují neziskové organizace. Je to největší možná ohavnost! Peníze musí vrátit těm, kteří mu umožňují existenci. Nesmí sypat peníze do černé žrací díry!
24. 09. 2010 | 08:10

neo napsal(a):

Komunálky mě nezajímaj. U nás na vsi se do zastupitelstva dostanou všichni kandidující. Takže je úplně jedno, komu dáte hlas.
24. 09. 2010 | 08:34

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Jsem prekvapen, ze date na radio Jerevan. :)

Pry to neni pravo prvni noci ale posledni noci a nenavrhly to Starostove, ale devcata pracujici pro ne ... :)

irinek: autorka pro zminene pracuje tak je voli, to je logicke.

a.g., kocka skliba: Dekuji za citace. Na obsahu zatim nic nemenim (duverivost, naivita), s ohledem na muj prvni vstup vyse ale rekneme, ze i nekteri gentlemani v pritomnosti kabrhelkovitosti maji pomerne kratky polocas rozpadu sve mozne gentlemankovitosti ... :)
24. 09. 2010 | 08:38

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Om,ouvam se za gendrove podbizive -y misto -i.
24. 09. 2010 | 08:39

Tupelo napsal(a):

Nejit k volbam je blbost, je to (pred revoluci ;)) posledni moznost jak neco aspon malinko zmenit (i v komunalu se daji narusovat plany lokalnich mafii). Ja osobne se budu drzet nasledujiciho klice:

1. rozhlednu se po kandidatkach VSECH stran a hnuti po jmenech ktere znam.

2. u kazdeho z techto jmen dam na jednu misku vah plusy (moralni kredit, moji duveru k nim, vzdelani, osobni zkusenost, skraloupy). Na druhou misku vah dam minusove body (kandiduje za parlamentni stranu - obrovske minus, usiluje o jine smerovani statu - minus, ma nejaky skraloup - obrovske minus)

3. sectu pocet kandidatu, ktere prosly sitem predchoziho bodu a odectu od celkoveho poctu kandidatu ktere muzu volit - tolik jeste muzu volit.

4. podivam se na hnuti a strany, co dokazaly v minulosti, jaky maji program, jak byly aktivni v minulosti, u novych hnuti a stran zjistim jak si stoji ke korupci (mrknu na zamestnani) a krouzkuji z poslednich kandidatu - pokud jsou kandidati na prvnich mistech kvalitni a zapaleni pro svou vec, nadseni jim vydrzi a sanci dostanou pri dalsich nejblizsich volbach, az uvidim vysledky.

5. v zadnem pripade tedy nebudu volit cele strany, ale vzdy pouze jednotlive kandidaty a budu volit celkovy pocet kandidatu, ktere mam k dispozici.

Rad bych jeste upozornil na dve veci:

1. Ackoliv se v souvislosti se soucasnou vladou mluvi hlavne o koalici ODS, VV a TOP09, clenem teto vlady je HNUTI STAROSTU A NEZAVISLYCH!!! To znamena obrovske minus, pro me v temer absolutne nevolitelni i kdybych nasel zde kandidata, kteremu duveruji - tento bude pravdepodobne zpracovan stranickym mlynkem a dostane stejne hlas od nejakeho clena 'Bakalovy rodiny'...

2. Budu se snazit presvedcovat lidi minimalne o to at k volbam jdou a aspon voli nejakou neparlamentni stranu ci lokalni hnuti, kdyz uz by byli lini nad kandidatkou uvazovat. Az obyvatele teto zeme prestanou byt lenivy a odevzdani a nauci se za sva prava bojovat tak jako jinde (vcerejsi demonstrace ve Francii statisice lidi v 230 mestech - demonstrace v CR 40 tisic lidi, coz je vyborny vysledek a dobry zaklad do nejblizsi budoucnosti), teprve potom poznaji zmenu ve svych zivotech. Lide venku se naucili za sva prava bojovat, pochopili ze jim neda nikdo nic zadarmo a i proto jsou tam kde dnes.
24. 09. 2010 | 08:40

Targus napsal(a):

By mě zajímalo, jakou částkou kníže pán takovýhle výtvor ocení.
Já jen že bych si o sobotách a nedělích taky rád přikopal a takového hnoje sepíši pytel za korunu.
24. 09. 2010 | 08:45

neo napsal(a):

Targus:
vždyť to děláš rád zadara, ne?
24. 09. 2010 | 08:49

myrta napsal(a):

Tupelo
v y n i k a j í c í
24. 09. 2010 | 08:54

S u c h e c napsal(a):

„V tu chvíli nevnímal vzdálenější zvuky a poslouchal žvanění, jež se linulo z obrazovky. Ukázalo se, že se dokonce konaly manifestace, kde se děkovalo Velkému bratrovi za zvýšení přídělu čokolády na dvacet gramů týdně. A to teprve včera, uvažoval, bylo oznámeno, že se příděl snižuje na 20 gramů týdně. Je možné, že to zbaštili dřív, než uplynulo 24 hodin? Ano, zbaštili. Parsons to zbaštil bez námahy, se zvířecí hloupostí. Kreatura bez očí u vedlejšího stolu to zbaštila fanaticky, vášnivě, se zuřivou touhou vystopovat a udat každého, kdo by se zmínil o tom, že v minulém týdnu byl příděl ještě 30 gramů. Syme to také zbaštil, trochu složitějším způsobem, s použitím podvojného myšlení. Byl tedy Winston jediný, komu zůstala paměť?“

Havlík to použil v jiné souvislosti, ale ...
24. 09. 2010 | 08:55

Targus napsal(a):

To neo:

Zadara si tu nepíšu. Musím uplácet mazala Stejskala krabicovým vínem, aby mi to nemazal. Co příspěvek, to krabice.
Ale napadlo,mě, že když se tu živí hromada zbytečných lumpů sepisováním výblitků, že by mi z toho taky něco káplo. Za rašule rád napíšu cokoli, však to znáte, Neošu.
Možná, že ale nemám ty správné předpoklady. Umím základní prvidla českého pravopisu a to se dnes nenosí.
Asi proto jsem nebyl ještě osloven. :-(
24. 09. 2010 | 08:58

Targus napsal(a):

Suchec - výborně.
Tupelo - jakbysmet.
24. 09. 2010 | 09:00

S u c h e c napsal(a):

Tupelo:
V minulých komunálkách lidi vyhodili starostu z ODS a volili nezávislou.

Tu místní ODS obvinila z machinací s pozemky (které prodala ale její matka, ne ona) a ta, znechucena, odstoupila.

A exstarosta , který se nedostal ve volbách ani do zastupitelstva, protože ho lidi odmíli, tam najednou byl (jeho předskokan odstoupil ze zdr. důvodů sic.), a o 14 dnů byl dotyčný opět starostou, neb daná partaj v koalici ještě s jedou "získala" 2 nezávislé (nepřipomíná to něco?), a měla najednou většinu. A ilý pan exstarosta najednou opět starostoval, aniž byl zvolen. Vše dle práva a nenapadnutelné (koupení zastupitelé + koalice věrných).

K čemu tedy byly volby?

Ono ani to "křížkování" někdy nemusí pomoci.
24. 09. 2010 | 09:01

S u c h e c napsal(a):

Targus wow :-) S tím krabicákem ale hrozí, že se nám z editora stane "násoska ohnutá"-))))

P.S. Nejmenovaná strana byla jakási pofiderní partička s jakýmsi ptákem ve znaku.

Letos sice Jiřina kandiduje opět, ale nevím. Mají prý problémy se zámkem a daněma z pozemků lesů, ale třeba to opravdu nesouvisí (tak dlouho bojovali za restituce, až zjistili, že na to vlastně nemají).
24. 09. 2010 | 09:05

Targus napsal(a):

To Suchec:

Tak pozor, já jsem nikde neřekl, že to Stejskal na fleku vyžere!!!
Takovým způsobem vznikají pomluvy.
Možná, že to má pan editor místo penzijního připojištění!!!!!
:-)
Umíte si představit vinný sklípek plný krabicového vína?
Hezky to přelít do něčeho většího - třeba do plastikových sudů - a lehce zakonzervovat slaďoučkým Fridexem..., mmm to bude mňamka pro pražáky.
No a Stejskal bude za vodou!!!
24. 09. 2010 | 09:25

Tupelo napsal(a):

Suchec: rozumim, ale ono jde spis o dlouhodobou strategii, ty zmeny nemuzeme ocekavat hned (na to jsou ty revoluce a stejne to plati jen nekdy ;)) a s chybama se nemusi pocitat - prave tyto dva faktory (ocekavani ze se neco zmeni uz zitra a bezchybny proces) vedou k rychlemu rozcarovani a znechuceni - tedy k necemu na co politicke mafie, korupcni zivli, atp sazeji. Chce to proste vydrzet a akceptovat potize.

K Vasemu konkretnimu pripadu, ta nezavisla jiste nekandidovala sama - co udelali jeji kolegove, podrzeli ji? Dali i v povolebni dobe najevo ze za ni stoji, seznamili obyvatele s tim jak se veci skutecne maji? Pokud ne, je to vec, s kterou je potreba kalkulovat v dalsich volbach. Pokud ano, co udelali lide kteri ji volili, byla nejaka demonstrace na jeji podporu? Prestoze chapu znechuceni one nezavisle a mnoha lidi, nemelo by to vest k vseobecnemu znechuceni - prinejmensim tato zkusenost muze treba pomoci v rozhodnovani v techto volbach. S tim ze opet musim byt pripraven na chyby (sam jsem mel podobne dilema, kdyz (jak jsem zjistil, je to dlouholeta tradice) si minule druha a prvni strana jen prohodily mista vitezu, udelalo se par rosad na radnici (bez vyhazovani figur) a jelo se ve stejnem duchu dal).
24. 09. 2010 | 09:25

Targus napsal(a):

Tak, a teď už mě Stejskal za tohleto zabánuje na sto let a jednu zimu.
24. 09. 2010 | 09:27

Ládik!!! napsal(a):

Stejskal krabicové nepije, není socka. To jde poznat ze zůsobu mazání.
24. 09. 2010 | 09:36

Northern Lights napsal(a):

Děkuji za Váš návod jak hlasovat..
Ale k čemu je to vlastě dobré?
Vím třeba , že nechci v politice Severu a nejsem jediný, vykroužkujeme ho a on se vrátí po něčích zádech tajně jako zloděj..
Nebo třeba ty populistické žvásty co visí po Ostravě - bezpečné ulice a čisty vzduch dřív než si myslíte...
Ach jo pane Juchelko , bylo Vám to zapotřebí?
Pan Mittal se jen usmívá pod svým indickým knírkem..
24. 09. 2010 | 09:40

Stařeček napsal(a):

paní Veroniko Vendlová, konečně jsem se dozvěděl jak hlasovat, koho a jak mám volit. Nejlépe by bylo jít hlasovat manifestačně. Pokuste se to ještě dopracovat a rozeslat neproplaceně všem voličům v ČR. Já osobně děkuji. Doposud jsem nevěděl jak dále. Stařeček.
24. 09. 2010 | 09:43

Stařeček napsal(a):

paní Veroniko Vendlová, konečně jsem se dozvěděl jak hlasovat, koho a jak mám volit. Nejlépe by bylo jít hlasovat manifestačně. Pokuste se to ještě dopracovat a rozeslat neproplaceně všem voličům v ČR. Já osobně děkuji. Doposud jsem nevěděl jak dále. Stařeček.
24. 09. 2010 | 09:44

S u c h e c napsal(a):

Tupelo.

Ale jistě. Já spíš popsal mechanismus, jak je možné dělat starostu, aniž by mne kdokoliv volil, pokud jsem ve správné straně. :-)
Uvidíme, kandidátky jsem ještě neviděl (kromě starostovksé).

S tím archivem krabicáku?

No, když jsme našli Irschai z 1983, a dal se pít (BTW vynikající), třeba i ten krabicák vydrží :-)))) A , když tak tak o ten fridex fakt podrží.
24. 09. 2010 | 09:45

S u c h e c napsal(a):

Stařeček:
:-))))) Musíme ještě vymyslet nějaké ty úderné transparenty, aby ta manifestační volba měla ten správný náboj.

Bude lepší Magnum, nebo klasika 7.62?
24. 09. 2010 | 09:49

stejskal napsal(a):

Piju, pane Ládiku.

Minulý rok jsem si například na chatu kupoval pětilitrové či desetilitrové krabice docela slušného španělského či francouzského vína (něco na tento způsob, i když ne přesně toto; ty moje byly tak o polovinu levnější http://www.vinozdovozu.cz/d...)

S oblibou si též chodím s PET lahví pro své milované Tempranillo ze země jeho původu - Španělska (když ho nemají, vezmu za vděk i Malbecem, mají ho jak barriquovaný tak v pozdním sběru, popř Sirah - Crianza, vše v rozmezí od 70 do 80 korun za litr). Výtečné, mohu jen doporučit.

Nevím, jestli jsem socka (nejsem si jist, co to přesně přesně znamená: kromě toho, že to někteří používají jako výraz pohrdání lidmi s nižšími příjmy).

Hezký den Vám i ostatním.

Libor Stejskal
24. 09. 2010 | 10:04

Al Jouda napsal(a):

To Tupelo : Dobrý návod, ale riskantní pro prosší voliče. Při Vašem postupu totiž hrozí riziko neplatnosti volebního lístku, když se volič splete při přepočítání počtu přípustných křížků. Proto pro jednoduchost a spoleh je lepší volit celou stranu, udělat jeden křížek a je vymalováno! Doporučuji dát hlas tentokrát ČSSD, která bojuje za sociální stát!
24. 09. 2010 | 10:17

Luba napsal(a):

Paní Vendlová,
jaké složenky chystá pan Kalousek tentokrát?

Povodňovné nebo výpalné?
24. 09. 2010 | 10:30

Tencokida Hnuj napsal(a):

Myslím si, že důležité je nevolit socodesáky a jejich klony či marketingové projekty. Komunisty pominu - to jsou živnostníci.

V senátních volbách je situace jiná. Já - ryze z matematických důvodů, budu volit ČSSD.
Mají však štěsí, že za ně kandiduje člověk, kterého naštěstí neznám.

Veronika Vendlová
"nesmíte však překročit počet hlasů, které máte ve Vaši obci k dispozici."

Kde to zjistím ? Je povinností volební komise, aby mi to sdělila ?
24. 09. 2010 | 10:51

arlon napsal(a):

Zdravím Veroniko,

přeji pěkný den a na množství nepřátel nehleďte. Zatím to vypadá až na pár okrajových výstřelků někde kolem Reichenbergu velmi slibně a hlavně klidně.

Odkaz J.Paroubka je také výživný, na tom se dá pro starosty jen získat. Přeji Vám krásný den a ještě lepší víkend včetně svátku s patronem země.
Sv.Václav vždy jen poctivě okopával vinici, která ještě za Karla, Rudolfa i Matyáše. Josefa i Františka jen kyselé hrozny nevalné chutí dávala. Zato nyní při celkovém oteplení klimatu a to i společenského se konečně z českého vína sladký malvaz stává.
Mělnické patří i na stůl králů, jak zejména ve špenělské zemi bylo dávno tomu tradicí.
Stejskal
editore nechvalte cizí zboží a zkuste to pravé Mělnické, pro večer by vám jeden kalamář měl stačit. Mazání se nemá zaměňovat za zmazání /se/.
24. 09. 2010 | 11:27

Ládik!!! napsal(a):

pane stejskal,
díky za osvětu - taky se pokusím... socka je člověk, který zneužívá veřejné peníze. Třeba je práceschopný a pohrdne nabízenou prací. Nebo má nadstandardní příjem a platí regulované nájemné; nebo zneužívá poslanecké náhrady. Socka není člověk s nižšími příjmy. Socka je kripl, vyžírka, může být milionář.
24. 09. 2010 | 11:45

Frank napsal(a):

Paní Vendlová
Jenom otázku. Nevadí Vám osobně, setrvávat ve straně,kde druhý nejvyšší činitel byl soudně uznaným gaunerem p.Bakalou označen za nejlepšího politika této země a kde lidé s překvapením zjišťují,že kandidují v komunálních volbách i s tím, že je někdo " podškrábne".

TOP 09 nová strana s tvrdě starou strukturou.
24. 09. 2010 | 11:46

Inci napsal(a):

Kdo jede na tygru nemůže seskočit že paní Veroniko ?!?!

No já vím , vy nejedete na tygrovi , vy jste si osedlala Kalouskosaura ...

No tak hodně štěstí , budete ho potřebovat ...
24. 09. 2010 | 11:49

stejskal napsal(a):

Díky, za vysvětlení, pane Ládiku,

tak podle této definice snad socka nejsem (ale obávám se, že různí lidé chápou výraz "socka" jinak).

Pane arlone,

chválím to, co mám rád, co mi chutná, co se mi líbí (na zemi původu zpravidla moc nehledím, jsem ohavně kosmopolitní ;-) Ale v Mělníce se též umí urodit skvělé víno, pár jsem jich již ochutnal.

Hezký den.

Libor Stejskal
24. 09. 2010 | 11:52

Inci napsal(a):

Hlavně paní Veroniko nedejte na knížecí rady ! Největší pytlák sice může být dobrým hajným , ale nejlepší ( zatím nějakým záhadným způsobem nechycený ) zloděj rozhodně nemůže být dobrým ministrem financí ...
24. 09. 2010 | 12:11

Tny napsal(a):

"Do konce roku 2008 působila současně v nevládních organizacích (Nadace OSF Praha, Otevřená společnost, o.p.s., Fórum pro integraci) v projektech zaměřených na sociální začleňování."

Víc netřeba dodávat, hned je vše jasné:-D.
24. 09. 2010 | 12:18

arlon napsal(a):

Pane Stejskale díky,
já jen tradičně považuji víno i olivový olej španělské provenience za méně kvalitní než třeba ostatní výrobky ze zemí mediteránských. Bohužel zejména pro nevyvážené chuťové pozadí a pro nadbytek průmyslových svinstev do těchto produktů přidávaných.

Ale nic proti Vašemu gustu, Slavíci z Madridu byli též kouzelní stejně jako Baccara.
https://www.youtube.com/watc...
https://www.youtube.com/watc...
Tak i Vám příjemný víkend i s Vaším vínem.
24. 09. 2010 | 12:49

Ládik!!! napsal(a):

Stejně si myslím, že po druhé sedmičce se dá pít i Ostravský kahan....
24. 09. 2010 | 13:29

Skogen napsal(a):

No já naprosto přesně vím, že přes kandidátku TOP 09 a Starostové udělám jeden velký křížek a vhodím ji do nádoby v rohu místnosti.
24. 09. 2010 | 13:32

Pepa Řepa napsal(a):

irinek
nespílám. Chválím.
Fakt je, že se to někdy nedá rozeznat.

Volby? Počkejte na radio Pehe. Zatím se ani jednou netrefilo.
Minule vsadilo na lidovce s Cyrdou a paní Hybáškovou.

To je mazavka. Říkala maminka o jednom pánovi s červeným nosem.
Proč mě to napadlo teď?
Ani nevím.
24. 09. 2010 | 13:56

ld napsal(a):

Hnuj,

díky za osvětu koho nevolit. Pokud si ale vzpomínáte (a není to tak dávno), psal jste naopak, koho volit. A k tomu něco o zírání. Takže teď to vidíte jak?
24. 09. 2010 | 14:36

ld napsal(a):

Ládik,

předevčírem jste se mě ptal, kdo je to garážník. Už jsem neměl čas vám odpovědět. Takže tou osobou je např.místní Rumcajs.
24. 09. 2010 | 14:37

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

jak tak čtu, byl jste na vycházce kol nově otevřeného obchvatu Prahy. Teď to musí být, panečku, počucháníčko, když je tam ten provoz tak koncentrovaný. Jen aby to s vámi neseklo. Nemá každý namontován karbec, a pak je to těžká oktanová váha.

Někoho zdobí červený noc. Aby pak od exhalátů nebyl nosík šedý...A jestli se do PHM vloudí víc biopřísad, mohl by zezelenat...
24. 09. 2010 | 14:42

ld napsal(a):

Autorka,

co se nám to přihodilo v Liberci? Strejda Kalousek tam hodil ručník do ringu. Vypadá to na zataženou ruční brzdu až na doraz. Zase nějaká korupce? To město má ale smůlu!
24. 09. 2010 | 14:48

Daňový poplatník napsal(a):

Dobrá zpráva je, že našemu guru Verunce trvalo 2 roky, než zlikvidovala Evropské demokraty, takže má moji důvěru, co se týče TOP 09, ale pozor, to nic nevypovídá o politických gigantech typy Kalouskosaurů a Senilních restituentů, ti se nahoru dostanou, kdyby si měli založit stranu TUP CI, tedˇse bude jednat jen o to, co naše Verča dostane za odměnu.
24. 09. 2010 | 14:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

Id
Já to vidím furt stejně :

https://www.youtube.com/watc...

A nežalujte , nebo to prásknu Vašemu superegu a to Vám dá na dny voleb zaracha a dostanou se tam tak zase tito :

https://www.youtube.com/watc...
24. 09. 2010 | 15:32

Béda napsal(a):

VV,

díky za informace o volebním mechanismu.

Akorát mě trochu mate, proč jako vzorový příklad téměř výhradně užíváte TOP a starosty? Žeby šlo jenom o pověstnou chybičku, která se vloudila?
24. 09. 2010 | 15:35

ld napsal(a):

Béda,

autorce kladete rafinované otázky. Nezáludnými otázkami ušetříte její čas; nedávno se zde svěřila, že pracuje na 200%. Kam se hrabe Pavka Korčagin...!
24. 09. 2010 | 15:59

ld napsal(a):

Hnuj,

slibuju vám, že až se konečně dostanu jako pacient na psychiatrii, budu žádat o přístup na tube, nebo jak se to jmenuje; potřebná nevysoká úroveň, přemýšlení netřeba. Když se to vezme kolem a kolem, věta za středníkem je vlastně motto předvolebních kampaní.

Jdu Honzákovi napsat mail, jestli se u něj platí šamanské poplatky a jak je to, když nechci klistýr.
24. 09. 2010 | 16:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

Id
Vy jste žena ? Myslel jsem že jste muž.
Klistýr - to se tedy dělá s kouskem polystyrénu ?
A jak dlouho ?
A není to zdraví škodlivé ?

No, raději upalujte za tím panem Honzákem. Snad ještě neodjel na chatu.
24. 09. 2010 | 16:28

ld napsal(a):

Hnuj,

vy toho naplácáte tolik, že už si nepamatujete, co vlastně uvidíme.

Ale neklesám na mysli. Už to pojmenoval Cimrman:sopka, která zasypala sama sebe.

Jo, mimochodem, už se to vysvětlilo o té vaší paní a lázních? Kdosi tady psal o pikantnostech na kolonádě a švihákovi...
24. 09. 2010 | 16:43

Luba napsal(a):

Řepane,
pán s červeným nosem nemusí být zrovna mazavka.

Může to být i clown!

Pan Kalousek by měl mít, pro bratra příhodu, ten červený na gumě vždy v pohotovosti.

Mohl by se pak vymluvit, že to nebyl on. Že to byl Příhoda.
Starej klaun.
24. 09. 2010 | 17:25

vlk napsal(a):

Ano ano, milí dementi z A ktuálně , co jste ještě nikd y nevolili... tad y máte návod jak to začtyři týdny udělat. Držte s e lakavě otrocky návodu! Jen netuším, jak to provedou předpokládaní dementní čtenáři tohoto blogu z Aktuálně.

Jinak pro NE fandy famiglie 118 a tentokrát osobně pro přítele TENCA...

Vážení , je celkem jedno, co si myslíte myslíte o soc dem a jak moc s evám z ní případně obrací žaludek.
Jestli chcete aspoň trochu zarazit tu tlupu asociálů , co nám z dopuštění osudu vládne, ne zarazit, ale aspoň trochu jí to ztížit - vede k tomu - a to je psáno i pro tebe , příteli TUPELO, jen jedna cesta.
Totiž nepřemýšlet a hodit to v senátkách a v obecních volbách ve všech trochu větších městech - oranžovým. tak aby co nejvíc posíli.
To je totiž přesně to jediné, čemu budou všichni z famiglie 118 opravdu rozumět a co pochopí. Že jako žádné stromy nerostou do nebe. Žádné experimenty s jinu partají či uskupením. To jsou d e facto hlasy pro famiglii 118.
Protože neposílí jejich zásadního protivníka. Ťed y žádné nezávislí, žádné Bobošíkové, žádní zemanovci, žádní. no prostě žádní.
Pokud se tady z našich Khmerů nechceme během následujícího 3a 1/2 roku úplně zbláznit.
Tohle ,co jsem napsal , nedělám proot , že bych snad chtěl mocí mermo dělat agitaci socanům a za socany.A samotnému mi to dělá potíže, protože na senátora v městysu kandiduje velmi slušná a fundovaná osoba , co bydlí u nás v ulici o pár baráků dál. A velmi ych si přál aby , za normálních okolností byl někdo v senátu za Wolfstrasse. A le tad y prostě jde o úplně jinou matematiku. O to zastavit tu tlupu asociálů , co jsou právě u moci. Ono to bude, dkyž tovyjd e sic e jen malé zastavení, ale nanejvýš nutné.
Tenco a tupelo, zkuste přeuzkoumat moje počty.

A podobná ťafka by byla , vzít famiglii i co nejvíc velkých radnic!
A všechny kamarádíčky pravověrných odpojit od obecních penězovodů a poslat je do pracovního procesu. Moc by jim to slušelo.
Nicméně , jsem ,co do předpokládaného výsledu realista. A tedy pesimista. Bohužel od května uplynulo ještě málo času a lidi poznají vo co go až po Novém roce. Být volby na jaře, to bybyla jiná píseň. Hodně jiná píseň!
24. 09. 2010 | 21:17

Tenco napsal(a):

vlk
Zdravím. Na radnici socodesáky volit nebudu.
Stačí, že je tam Potěmkin Kajnarovič Developenko a jeho suita.

Do senátu volím jen podle aritmetiky, tedy v kontextu mnohého, co jsi zde napsal. Ale rozhodl jsem na základě vlastní úvahy, což jsem i napsal ve svém příspěvku.

Takže s těmi výzvami (ad Tupelo a já) trochu zklidni hormon. :))
24. 09. 2010 | 21:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pánové ld a Lubo,

řekl bych, že pan Pepa Řepa neměl tím mazavkou s červeným nosem na mysli pana Kalouska. Ale možná se pletu.

Hezký večer Vám i panu Pepovi Řepovi,

Libor Stejskal
24. 09. 2010 | 21:28

Jamima napsal(a):

Paní Veroniko, vy už jste radila a dnes z toho máme vyšší daně a Kalouska u koryta.....
24. 09. 2010 | 21:38

Stan napsal(a):

Paní Vendlová to napsala tak hezky návodně, já dám ovšem nerozhodným voličům trochu jiný návod:

Spočítejte si, kolik může v nejlepším případě nějaká strana získat (např. pokud v městečku s 25 místy na radnici kandiduje 8 stran, bude vítěz brát maximálně 5 - 6 mandátů, a to ještě za předpokladu, že se do zastupitelstva 1 - 2 strany z těch osmi nedostanou). Poté si vyberte stranu, která má na těchto předních místech nejlepší kandidáty a dejte jí svůj hlas en bloc. Pokud totiž budete tzv. křížkovat ve všech stranách, nehlasujete ani tak pro jednotlivé kandidáty, ale pro strany (a zpravidla pro jejich lídry). Při sčítání se totiž nejprve sečtou křížky všech stran (jakkoliv dosažené), a podle jejich podílu na celkovém množství "křížků" se přidělí mandáty. Teprve v druhém kole se počítá, zda některý kandidát náhodou nezískal o deset procent více hlasů než je průměr jeho strany.

Pokud tedy někdo dal 15 hlasů konkurenci a pak se lísá, že další dva křížky dal vám a kolegovi z vaší kandidátky, kopněte ho do zadnice, protože ve skutečnosti nehlasoval pro vás, ale proti vám.

Nejsem si taky úplně jistý, že funguje postup, který naznačuje paní Vendlová, tedy že je možné hlasovat pro stranu a ještě u ní křížkovat jednotlivé kandidáty. Křížkem před názvem strany totiž dáváte najevo, že souhlasíte i s pořadím na její kandidátce. Pokud k tomu dáte křížky u jiných stran, bere se to, jako byste nedali hlas příslušnému počtu kandidátů od konce kandidátky strany, před kterou jste udělali křížek.

A ještě poznámka ke stříhání volebních lístků TOP, ODS či ČSSD. Není to možné, volební lístek bude jenom jeden a na něm všechny strany a všichni kandidáti...
24. 09. 2010 | 21:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad Stejskal
Dnes jsem byl na rybách s člověkem, jehož příbuzný dělá jakéhosi podržtašku Kalouskovi.
Prý si díky své funkci přijde na daleko větší peníze než sám Vlký Hoffaktor.
A že se diví, jak někdo může být namazaný už ráno.

Jak jsem koupil, tak prodávám. Svět je malý.
Ale mám na lidi nos. Zdálo se mi, že ten člověk mluví pravdu.
Neb i jeho rybářská latina byla, hmm..jak to říct a nelhat.. no..velmi, velmi pravdivá. Můj člověk.

Takový ten týpek "přej, bude ti přáno, dej , bude ti dáno".

Protože jinak jsou rybáři lid vesměs přehánějící a prolhaní. Vezměte třeba ty Nečasovy gesta na bilbordech.
"Takový lín mi onehdá vyklouz z ruky." Či "takhle vysokého karase jsem chytil na Řebíčkově rybníce."

Věřte jim. Pak jste za osly.
24. 09. 2010 | 21:59

Pepa Řepa napsal(a):

To Stejskal
Nepletete.
Jako vždy.
:-)))
A nějaká roztomilá stávka mazacích hlav nebude?

Co dělá, Pepíčku, tatínek?
Maže, paní učitelko, maže.
24. 09. 2010 | 22:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tenco,

o tom, zda Vámi jmenovaný pije už od rána či je zapřísáhlý abstinent, vím své (párkrát jsem v kuloárech sněmovny též byl ;-)

Ale přečtete-li si debatu nad tím vstupem pana Pepy Řepy (a znáte-li po několika letech vzájemného setkávání se na těchto stránkách jeho osobitý smysl pro humor, může Vás napadnout, že o panu Kalouskovi tentokrát pan Pepa Řepa možná nepíše.

Libor Stejskal
24. 09. 2010 | 22:14

stejskal napsal(a):

No, pan Pepa Řepa byl rychlejší ;-)

Sakra, demonstrace či generální stávka cenzorů vůbec není špatný nápad. Jako že by si třeba celý den lidé mohli psát, co by chtěli...?

To by byl mazec, panečku. No, jo, ale co kdyby se pak zjistilo, že nás vlastně nikdo nepotřebuje?

Ne ne, jsem zcela zásadně proti demonstracím a stávkám. My cenzoři potřebujeme klid na práci.

Libor Stejskal
24. 09. 2010 | 22:18

Tenco napsal(a):

Stejskal
Však už mám taky svých pět. :))
Kde jsou ty doby, kdy jsem na žatecké dočesné střihl 19 lúčanů + 7 rúzných dvanáctek (prosím neplést s pedofilními sklony !!).

Jo, stáří. Už nejde vše jako dříve.
Ale zase to má kladný vliv na mou solventnost, to ano.

Jenže mí starší kamarádi furt říkají : " Bude hůř !"

Nevím co konkrétního mají na mysli. Uvidíme. :))

Dobrou noc.
24. 09. 2010 | 22:27

Pepa Řepa napsal(a):

To Stejskal
Ale co.
Jsme vlastně kolegové.
Dětem říkali: Ať přijde ten mazal do školy.

Stávka mazacích hlav?
No to by se civilizace zhroutila.
:-))
Kdo maže, ten jede.
I Kalousek by souhlasil, i koloťuk z Floridy i Kočka.

Kolotoč je taky potřeba promazat.
A to nemluvím o..... radši ne, sice je po desátý, ale jsme na blogu dámy.
Já si jdu aspoň promazat kolena. Drhnou.
Mějte se.
24. 09. 2010 | 22:50

stejskal napsal(a):

Dobrou noc, pánové,

já tu svojí sedmičku už též dopil, opodeldok zpravidla aplikuji až těsně před uložením do kanafasu, takže také pro dnešek dávám zdejšímu lokálu vale ;-)

Hezký víkend (a přilehlé sváteční dny) z Posázaví.

Libor Stejskal
24. 09. 2010 | 22:57

Tupelo napsal(a):

Vlku, zdravim, dobre ze je Vas mozno zase cist.

Co se tyce senatnic voleb o tom celkem zadna, zde pro jedinou rozumnou alternativu k tomu, co se ted dostalo k moci predstavuje CSSD. U komunalnich je to vsak trochu jine - jak jsem psal, je pro me skoro uplne vyloucene volit nekoho z kandidatek Bakalovy triady (Starosty nevyjimaje). U CSSD v tomto pripade vim o v soucasne dobe o jednom, ktereho bych rad volil a asi budu (kandidatky ale musim jeste prozkoumat). Zaroven tu je alternativa v podobe noveho uskupeni, ktere se pomerne razantne objevilo a podle me ma velke sance uspet - i zde bude zalezet na jmenech, ale nektera, o nichz uz vim, jsou pro me zajimava (opet, neznam cele kandidatky). K tomuto postoji me vede praxe minulych let, ze ktere celkem jasne vyplyva ze CSSD s ODS si jen vymenovaly mista podle aktualniho poradi na prvnich dvou mistech a to bylo vse - podle naznaku ktere mam disponuji lokalni spicky obou techto stran spolecnymi prateli z rad mistnich podnikatelu, kteri jsou tak ve svych rejdech posychrovani, at uz zvitezi z techto subjektu kdokoliv. Zaroven jsem zhruba pred rokem cetl v celostatnich denicich (internetove vydani) o neslychane predrazenych zakazkach uradu, ktere platili za outsourcing nekterych sluzeb.
Rad bych tentokrat volil alternativu, zvlast kdyz bude mit dobre naslapnuto (jeji dynamika se bohuzel v posledni dobe utlumuje) - myslim ze za prve by to mohlo pomoct vymest zkorumpovane zastupitele (a jejich spolecne spratelene firmy) a za druhe vyvinout tlak na CSSD (na ODS mi opravdu nezalezi, ta svymi formami, jak se dostala do vlady dnes (straseni) a minule (politicka korupce) je ukradena, je diky tomu ze stavi na nejnizsich pudech lidske ega v podstate nereformovatelna) na potrebou zmenu, tak aby byla pripravena na dalsi volby (ktere mohou prijit driv nez za 4 roky).
24. 09. 2010 | 22:59

arlon napsal(a):

Pane vlku,
to se vám moc nepovedlo. Na analytika vašeho formátu taková jednoduchá a skoro až hloupá agitka. Že vás chválí tupelo se nedivím, konec konců jeden podržtaška je lepší než žádný. Ale zkuste se informovat u Haška, jak Cetlička volil. Jistě by to mohla být pro vás inspirace.
Vlastně - a vy sám nikde nekandidujete? Když jste tak chytrý a rešerše a analýzy tu sypete z rukávu mělo by být pto vás svatou povinností se na jakémkoliv i malém zlepšení podílet. A vy se přitom zaklínáte a přivoláváte zase profláklé figury s kakaovou skvrnou o velikosti mexického dolaru. Takových budižkničemů je v Lidovém domě nadbytek, že by ale bylo nejlepší s nimi zalepit kdejaké úřední místo, to se mi zrovna nepozdává. Pane vlku, nemáte v těch volbách "lidový"zmatek?

Měl byste to konzultovat třeba s Veronikou, jistě by se vašemu nervovému vypětí ulevilo a vaši věrní by též mohli přemýšlet hlavou. Prostě takový pracovní den či týden pro společnost. Nejen pro váš kvelb.Tak to ještě vypilujte, možností máte fůru a není jen oranžová barva.
V každém případě vám přeji dobrou noc do kvelbu pro vás.
25. 09. 2010 | 01:09

ld napsal(a):

vlk,

téměř v každém volebním obvodě kandiduje do Senátu nějaký škodič ze současné koalice. Výsledky těchto voleb budou lakmusovým papírkem letních, parlamentních, nakolik se volič zalekl či nikoli předchozí volby. Nemyslím si totiž, že tito všichni aplaudují nad zdražováním, drakonickým snižováním platů, exodu odborníků, snížením spotřeby. Takže to uvidíme, jestli obhájí takový Julínek.

Na druhou stranu je dobře, že ČSSD už prostě "nemá" lidi, že kandidují celostátně neznámí, kteří nemají pokydanou košili od výběrových řízení, nepotismu, sekretářských milenek, apod. Ale jestli si něco dobrého myslím o voličstvu ČR, tak rozhodně ne. Být to opakem, Kalousek a spol. by seděli na Borech, nikoli ve Strakovce.
25. 09. 2010 | 08:20

zdeněk napsal(a):

Volit a dát tím možnost menšímu zlu stát se větším v případě kandidátek zavedených politických stran v komunálních volbách?
Nebo nevolit, nechat současné zastupitele ať dál manipulují veřejné zakázky atunelují veřejný rozpočet. Těžká volba, zvláště ve městě, kde spolu po kařdých volbách představitelé dvou vzájemně opozičních stran utvoří společenství kmotrů a pokračují ve svých zavedených praktikách.
Pokud s nimi budeme hrát jejich hru na demokracii, budeme jen tahat za kratší konec provazu. Ideální strategie voliče do místního zastupitelstva je podle mně následující.
Mám-li na kandidátce někoho z přibuzných, budu jej volit. Není-li na kandidátce nikdo takový, volit nepůjdu. Známé, třebaže by splňovali všechna kritéria, volit nebudu.
To vše s vědomím odpovědnosti za pokračování dosavadního vývoje. Zvedá se mi totiž pravidelně tlak, když slyším kdejakého demagoga, jak se ohání hlasy voličů získanými ve volbách při prosazování vlastních lumpáren. Pokud by kdejakého zastupitele volila jen jeho přímá rodina, a k volbám se dostavilo procento voličů, vše by pokračovalo ve vyjetých kolejích, nikdo by však nemohl tvrdit, ře má ke svému konání nějaký mandát.
25. 09. 2010 | 09:32

arlon napsal(a):

Veroniko to bylo šikovné, leváci se přihlásili sami. No není to ani 12% diskutujících, prostě výsledek pod psa, dokonce i pod Neffa a to i digitálně.
Zdravím.
25. 09. 2010 | 21:08

s... napsal(a):

vlku:
Stoprocentní souhlas. Situace je natolik vážná (bez přehánění), že tentokrát zanechám experimentů a dávám to oranžistům. Alespoň mám jedou jasno.
Bude to hlas proti destrukci v čiré formě, zosobněné současnou vládou, poslaneckou sněmovnou a senilím Cimrmanem na hradě.
Tečka.
25. 09. 2010 | 22:20

Veronika Vendlov napsal(a):

Frank: pochopila bych tohle "řešení", kdyby šlo o volby do PSP ČR, ale komunálky? To je trochu padlé na hlavu...ale je to na Vás.

Irinek: kdybych to namodelovala na jiné politické strany, bylo by to diné, myslím...

Targus: 0 - to je přesně cena tohohle blogu.

Northern Lights: Padá na Vás tíseň, že se vrací ti, kteří se vrátit dle Vás neměli? Rozumím tomu a to nevíte, že víte jen o zlomku zejména těch, kteří se mediálně proslavili. Hodně zůstává skryto...a nic s tím nenaděláte.

Luba: žádné

TH: no, to je dobrá otázka. Povinností komuse to asi není,a le měla by to vedět. Tahle informace se dá každopádně ověřit na http://www.volby.cz

Arlone, zdravím! V pohodě, všechno je ok, mohlo by být hůř. S vínem i bez něj...

Inci:pobavil/a jste mě, Kalousek je neosedlatelný...to nevíte? :)
ld: Nevím přesně, je to věco TOP 09, ale zdá se mi to, jako určitý druh selhání jedince. Volební zmocněnec má nad kanddiátkou věru velkou moc, tady se to ukázalo v praxi. Ale že v Liberci asi nebude TOP 09 kandidovat, je opravdu škoda.

DP: Dovoluji si konstatovat, že o ED a SNK ED víte úplné houby. Kdybyste neyl takový trubec, ráda Vám popíšu, jak to všechno bylo,a le možná je lepší se zeptat Honzy Kasla...jste tradičně mimo mísu, ED spolupracují s VV a Zelenými. Markéta Reedová je původně ED, než se z ED stalo SNK ED. kamil Jankovský je též ED atd., máte málo informací...ale "tak život choda"...

Zdeněk: myslím, že čím větší samospráva, tím větší rozpočet a tím též větší "lákadlo". V malých samosprávách se spíš hledá někdo, kdo toho "vola" rozuměj starostu, bude dělat...
25. 09. 2010 | 22:41

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone, ano, je to až divné....
25. 09. 2010 | 22:50

Veronika Vendlov napsal(a):

25. 09. 2010 | 23:16

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: vyměňte politiky....
25. 09. 2010 | 23:16

Veronika Vendlov napsal(a):

Doplnění pro neznalé (možná DP) "tak život choda".... Pižďucha, divadlo Sklep (Jirka Macháček a Honza Vávra): https://www.youtube.com/watc...
26. 09. 2010 | 00:51

Veronika Vendlov napsal(a):

A moje milovaná Lenka Vychodilová:
https://www.youtube.com/watc...

To vše mimo volby....ale stále nejlepší!! :-)
26. 09. 2010 | 00:54

Veronika Vendlov napsal(a):

A do třetice Lenka Vychodilová a Tomáš Hanák...to už je fakt minulost... :-)
https://www.youtube.com/watc...
26. 09. 2010 | 00:58

Pepa Řepa napsal(a):

Kalousek je neosedlatelný....
Hmmm
Že by Mawerick? Ale 2x cejchovanej?
Nebo neodsedlatelný? Nevloudila se chybička?

Co Mustang Sally? Dámy z Véveček?http://www.dailymotion.com/...

Kladrubák? Ken nebo Richter z ODS? Pro ozdobu?

A klusáků, těch by se našlo. Celá Hybernská.I s bryčkou.
26. 09. 2010 | 08:48

Béda napsal(a):

VV,

Souhlasím, že ve volbách do obecních samospráv by měl občan rozhodovat podle svých znalostí a zkušeností s kandidáty. To je mnohem obtížnější na úrovní větších měst, kde prakticky málokdo zná blíže kandidáty. V tomto případě by mělo nastoupit zástupné vodítko - jak dotyčný zná jednotlivé politické strany - z praxe výkonu jejich moci v oblasti, resp. jejich volební programy a jejich dopad do svého života a života svého potomstva.

Pokud jde o volby senátorů - z
de myslím je klíčovou otázkou zabránit tomu, aby jedna strana politického spektra zcela ovládla parlament a získala ústavní většinu, tedy možnost nadekretovat ústavu k obrazu svému.

Pokud jde o vaše odkazy. Ty více než o vašich oponentech, vypovídají o vás samotné, o užitých metodách a prostředcích, o vašem posunu, ke kterému mezičasem došlo. Myslím že doby vašeho naivního politického aktivismu jsou již dávno pryč. Umělecké zesměšňování, nálepkování, zastrašování namísto věcné argumentace s oponenty, sofistikované psychologické metody - řekl bych že dochází k pozvolnému nástupu jediné (nejsilnější ekonomické) pravdy k moci.
26. 09. 2010 | 09:30

Targus napsal(a):

To veronikavendlova:

Obávám se spíše, že ve vašem případě platí tohle:
https://www.youtube.com/watc...
Vaše chyba, že jste slepá jak patrona.
26. 09. 2010 | 09:30

Targus napsal(a):

To Béda:

Opět jste výstižný.
26. 09. 2010 | 09:33

stavař napsal(a):

Nebuďte naivkové, vždyť všechny tyhle zásahy do možností jak volit jsou udělaný tak, aby to vyhovovalo ty straně, která je již dlouho u moci,snad nemusím říkat, která to je. A taky je to ta, která tady zavinila ten srab a tu zlodějinu - rozkradení a p.
26. 09. 2010 | 10:47

kočka šklíba napsal(a):

Ano Bédo, a všiml jste si jak je Gvendolína úderná? Jednoho z dikutujících nazvala trubcem. Opravdu si nevzpomínám na jednoho jediného bloggera, který by, sice docela mírně, ale přesto, urazil diskutujícího pod svým blogem. Ono je to něco asi jiného, když si někdo dovolí napsat např. :"..co naše Verča dostane za odměnu....", to není pro Gvendolínu tak hezké jako mádla a s P.issovou, to se jí líbilo. No ono to taky nebylo o ní, že? O ní se tam například neříkalo, že si klidně umře, že? To přece bylo vtipné....

Ale že se nám Gvendolína nesvěří, jak na ní působí to, že strana na jejíž kandidátce byla, má soudně potvrzeno, že jí finančně podporoval gauner. To jí nerozhází, že? Taky jak by mohlo, když na těch kandidátkách s podobnými byla.
26. 09. 2010 | 14:58

Tupelo napsal(a):

zdenek, nevim podle me by se k volbam jit melo - ano, je tu riziko ze k moci dopomuzeme tem, kteri tuto duveru zradi a budeme si za to rvat vlasy. Ale je tu i sance (tu vetsi, tu mensi - nikdy nevime dopredu) ze se podari zvolit lide, kteri do soucasnych mocenskych struktur nepatri a ze soucasni lokalni politici a na ne napojeni podnikatele (casto stejni, nejen pro dve hlavni strany, ale napric celym spektrem) znejisti a zacnou delat chyby. Nebudou si jisti, kdo na ne kdy neco povi (novacci jsou pro ne stejne necitelni jako pro nas ;)), cela, v soucasne dobe stabilizovana oblast, politickeho podnikani (na nizke urovni) se muze stat vic rozbalancovanou. Coz se po komunale muze stat prinosnym i ve vyssich patrech politiky. Nerikam ze jsem si jist, ze to bude fungovat, ale zatim me nic lepsho nenapada.
26. 09. 2010 | 15:29

Targus napsal(a):

To kočka šklíba:

Vůně z korýtek plných laskomin přehluší nevábný smrad linoucí se z kuchyní, kde se ty mňamky vaří.
Kdybyste alespoň jednou navštívila závodku v době zrodu dělnické šlichty, věděla byste to.
Nu a s korýtky naducanými penízky je to totéž. Pranic nevadí, že pocházejí z roztodivných finančních transakcí a z krvácejícího eráru.
S vidinou takové výživy byste zde smolila naprosto cokoli. Tedy pokud byste měla potřebný morální profil, že...
26. 09. 2010 | 15:35

Targus napsal(a):

To Tupelo:

Souhlasím. Hledat na kandidátkách škůdce s nejmenším potenciálem je zajisté lepší, než nedělat nic.
26. 09. 2010 | 15:38

Tupelo napsal(a):

Targus: jj, je to asi jedine co zbyva. Strana, kterou autorka blogu podporuje, ma dalsi problem: http://www.parlamentnilisty... .

'V loňském roce v měsíci listopadu si vyžádal komunistický poslanec Miroslav Opálka potvrzení, že strana TOP 09 nežije z Bakalových peněz. "Jste ochoten zde říci, že peníze, které ovládá pan Bakala, v žádném případě nebudou použity ku prospěchu TOP 09? Bohužel mám informaci z prostředí pana Bakaly, že je tomu jinak. Byl bych rád, kdybyste mi to mohl vyvrátit"

Miroslav Kalousek tenkrát reagoval jasně. „Místopřísežně tady z tohoto místa říkám, že Zdeněk Bakala ani žádná jeho firma nikdy nedali a nedají žádné prostředky TOP 09. Všechno ostatní jsou pomluvy," hřímal zpoza řečnického pultíku.

Opálka také dále tvrdí, že vedení strany muselo vědět o Bakalově finanční přízni už dříve, konkrétně v době interpelace. "Pan Kalousek lhal. Musel o tom vědět daleko dříve než já," uvedl Lidovým novinám Opálka.'

Napred me zajimalo, kdy vlastne Bakala investoval do TOP09, ale kdyz jsem si to precetl jeste jednou, tato otazka ztraci smysl, Kalousek tvridl ze 'nedali a nedaji'...
26. 09. 2010 | 16:01

kočka šklíba napsal(a):

Targusi, ovšem máte pravdu, že vůně korýtek přehluší smrad, ale aspoň by tahle bloggerka měla psát že jí jde již jen o tu vůni a smrad neřeší a nepřesvědčovat nás o svých nezištných motivech jako například v tomto blogu: http://blog.aktualne.centru...
Zdá se, že na tento citát už dávno zapomněla ;). A proto jsem přesvědčená, že důvěřivost a naivita není pro hodnocení jejího psaní to pravé.
26. 09. 2010 | 16:12

Jeník napsal(a):

Paní Veroniko Vendlová, držíte si stále svůj standart a to dlouhodobě.

Prostě hloupá, jednoduchá ženská od plotny. Stále si vzpomínám na Vaše první bláboly, že musíte odbíhat ke svému robátku. Už povyrostlo ? Bude po mamině ?
26. 09. 2010 | 16:53

Tenco napsal(a):

Jeník
Píše jinak.
Furt lepší než ty blbosti a banality v televizi.

Žádný bloggerspeare nespad z větve. Chce to čas.

Mě to například trvalo skoro třičtvrtě roku.

:---()

https://www.youtube.com/watc...
26. 09. 2010 | 18:45

Veronika Vendlov napsal(a):

B: k posledímu odstavci: Divadlo Sklep je pro mne základmí kámen stejně jako Reflex a Radio 1 a touž víc jak 18 let, od doby, kdy jsem se přemístila do Prahy. Nezdá se mi, že nych kdy byla politicky nivní, ale mohla jsem tak být zcela jistě viděna. Když se podívám na začátky tady na A.cz, zase tak mnohi jsem se nezměnila...ale to je též věc názoru.
26. 09. 2010 | 22:11

Targus napsal(a):

To kočka šklíba:

Mám pocit, že jste se pomátla. Vy chcete po téhleté frikulíně, aby se dobrovolně přiznala, že se celá třese jako ratlík, jestli náhodou ze stolu bohatých a mocných nespadne nějaká ta flaksička i pro ni?

Řek bych, že jste asi taky ještě chodila do Pionýra a SSM. Nic proti tomu, já tam sice nechodil, protože jsem byl od malička rozvraceč a rozbíječ schůzí a třídních kolektivů, ale ročníkově by to celkem odpovídalo. Řadím se také do téhle kategorie čestných blbců.
Stejskale, klidně popíjejte z krabice, čestný blbec není nadávka, čestný blbec je kategorizace.
Něco jako blboun nejapný, zajíc polní či třeba kalous ušatý
26. 09. 2010 | 22:20

Veronika Vendlov napsal(a):

J: Vy stejný nejste, jste horší.
26. 09. 2010 | 22:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Targus: Kybych se třása na flaksičku, tak dělám úplně něco jiného a vůbec bych se nemusela namáhat. Překvauje mě, jak dokážete být při Vašem nadhledu, pohodě a klidu, tak povrchní.
26. 09. 2010 | 22:26

Veronika Vendlov napsal(a):

Targus: PS: namáhat pracovat .... to tam chybělo.:)
26. 09. 2010 | 22:27

Targus napsal(a):

To VV:

Já si myslím, že by bylo pro vás daleko lepší a poučnější, kdybyste místo Sklepa navštívila občas Krb. Krb s velkým "K" je osvěžovna v Ostravě nedaleko prášícího provozu zvaného aglomerace v Mittalu.
Možná by vás něco plesklo a rozsvítilo by se vám.
26. 09. 2010 | 22:28

Targus napsal(a):

To VV:

Bohužel, nevím, kde ta námaha při práci chybí. To jako u vás? Vy mi chcete způsobit smíchový záchvat?
26. 09. 2010 | 22:33

Veronika Vendlov napsal(a):

Targus: Spíš by mi tam někdo jednu plesknul, aby se mi rozsvítilo?:-)

Vy víte, kde to slovo námaha chybí... ale jo, valastně moje práce není namáhavá, je to pohoda jazz... :-) si to budu denně opakovat. :-)
26. 09. 2010 | 22:57

Veronika Vendlov napsal(a):

KŠ: zvlášntí, když si Vás človek trošku "googloje", není co řešit. Jste chytrá, ale něco mi na Vás nesedí. A protože se dá hodně přečíst mězi řádky, nejde o žádnou pohádku s happy endem. Ne, lehký to neměla sni Alenka, ale raději mám Někonečný příběh. A Vy? Racek od Bacha to nebude...bude to něco bez fantazie svobody. Zatím nevím.

Dobrou noc všem!
26. 09. 2010 | 23:29

Targus napsal(a):

To VV:

Jukněte pro změnu pod tenhle blog.
http://blog.aktualne.centru...

Já a nadhled?
Ani náhodou. Frustrovaná nezaměstnatelná socka se dvěma maturitami a haldami dalších kurzů, osvědčení a průkazů, bez řádné práce, živící se švarckami, vyřazená společností daleko za rámec důstojné existence.
Tomuto postavení říkáte nadhled?
26. 09. 2010 | 23:37

Veronika Vendlov napsal(a):

Díky, pana Krůtu čtu docela ráda, jen mám málokdy čas se do všech těch textů ponořit...což je škoda.

Zdá se mi, že nadhled máte. Ten nesouvisí s tím, jak se vnímáte teď, ale jak vidíte svět kolem sebe. Píšete dobře, máte smysl pro humor. Trochu jako Pepa Řepa?! :-)

Myslíte si, že jste socka? Proto že zrovna nemáte práci, nebo proč? Asi to nic neznamená, ale pro mě nejste.
26. 09. 2010 | 23:57

Pepa Řepa napsal(a):

To V.V.
Děláte chybu.
Změňte přístup k zákazníkům.
Chvalte.
http://www.videacesky.cz/kr...
27. 09. 2010 | 09:56

Targus napsal(a):

To VV:

Socka je termín označující osobu, která nemá dostatečný příjem, aby mohla žít stejným konzumním životem, jako zatímní většina průběžně se kastující české společnosti.
Svou poznámku zpod blogu pana Krůty jsem sem okopíroval, i když dost nerad, protože nevyniká onen kontrapunkt, kterého jsem chtěl docílit. Nicméně jsem vám jej zde vložil, doufám, že pan Stejskal nebude moc prskat, moc to tu netoleruje.

Móóóc hezké. Skoro jsem cítil ten slaný vzduch a pocítil touhu strčit nohy do přístavních vln.
Ony toho totiž už dnes mají dost.

Dnes tancovaly kolem obrovského auta čekajícího na údržbu. Sundat kola, přezout gumy, rozebrat brzdy. Osekat staré sjeté obložení, vše rychle očistit, nanýtovat nové obložení, zkontrolovat vůle, vyměnit další díly brzd. Všechno musí lítat ráz naráz. Odměna je dána předem, parta lidí nechce čekat na nestíhajícího.
Nikdo nemluví, stejně by nikdo nic neslyšel. A když, tak se ozve jen jadrné klení či jednoslovné výkřiky postačující ke komunikaci při společné práci. Bušení kladiv, třeskot pneumatických utahováků, mlácení nýtovačky, spousta prachu. Prach je všude. V nose, v očích, za límcem košile. Mísí se s potem, slinami a slzami.
Konečně je hotovo. Místo voňavé kávy a croissantu lahváč a Ibuprofen. Nebo raději rovnou dva, jedna čtyřstovka nezabere. Po šesti hodinách jsem zralý na spočinutí v hrobě. Nahrubo umytými třaslavými prsty přepočítávám kešovku a ujišťuji se, že to vyjde i na úterní návštěvu lékárny a ještě zbyde na dnešní návštěvu zimního stadiónu. Děti mají neděli a touží si zabruslit. Fotr bude tentokráte na střídačce pro změnu počítat minuty, kdy bude muset zase vstát a opět se belhat po bolavých nohou. Slunečná neděle pomalu končí. Zítra možná telefon nezazvoní a já si budu moci dát ty nohy dohromady. Pokud budu ovšem budu schopen něco udržet v rozbolavělých a vysílených rukou.
Jakže to říkali páni doktoři? Váš stav je dobrý, ujdete více, než pět set metrů. Vůbec nic vám nebrání, abyste pracoval. Najděte si nějakou hezkou práci. Nic nezvedejte, nerozčilujte se a často odpočívejte.
Buď pozdraven, kapitalizme.
26.09.2010 23:29:52

Jen pro pořádek, ten telefon zazvonil. Začínal jsem dnes v pět, v devět bylo i poklizeno. Můžu se dospat, čekat na další telefonickou nabídku práce, na kterou nestačím a kterou bych neměl dělat, a vymýšlet,co s bolavými údy.
Jak to udělat, abych tohleto ještě pár let vydržel...
27. 09. 2010 | 10:07

Daňový poplatník napsal(a):

To Kočka Šklíba:
Kdo si počká, ten se dočká.
Pavel Kohout, generál Gajda, Milan Uhde, ministr Moravec, Rita Klímová....akorát si myslím, že v případě Militantní Verunky to může trvat trochu déle :-).
27. 09. 2010 | 15:09

Veronika Vendlov napsal(a):

Targus: nevím, mě osobně by nenapadlo to o někom říct, ale je to termín používaný hodně a podle mě souvisí s tím, jak moc nám záleží na tom, jak se mají druzí a jestli se náhodou nemají líp, než my a taky o tom, jak moc nás svazují předsudky...

Mě dneska napadalo nejvíc to, jak sobecká jsme společnost.

Pan Krůta to fakt napsal výborně, po moři se mi stýská.

Mám proti Vám asi jen jednu výhodu, jsem o trochu mladší a zatím mě kromě pár chorob nic moc nezkolilo zcela. Asi před třemi roky jsem spolupracovala na jednom projektu s Ivanem Gabalem. Vždycky jsem si ho vážila, platí to pořád ale jednou mi vyrazil dokonale dech. Organizovala jsem jeden seminář v Ostravě. On byl jedním z přednášejících. Abychom všechno stihli, tak bylo třeba odjet Pendolínem myslím v 5 hodin ráno. Když jsem mu to psala, odpověděl mi něco v tom smyslu: "přesně proto, abych nemusel v 5 ráno do kolbenky, vystudoval sjem vysokou školu." A mě došlo, že jsem asi FAKT z jinýho světa. Docela úleva, ano, nesahám mu nejspíš po kotníky a je dobré to vědět a vůbec mi to nevadí. Jako typické vesnické dítě jsem celá léta trávila na rodinných plantážích, aby měli bejci co žrát a my pak taky.... :-) Vystudovala jsem a živila se tiskařinou, což je docela dřina. Kolem jednadvaceti jsem odjela do Anglie hlídat děti, abych se naučila anglicky. Abych vydělala na školu, v Uk jsem krom hlídání dětí myla okna, žehlila stohy prádla a venčila rozmazlený psy... Před tím trochu studovala a abych na to všechno měla, lítala jsem po práci s hadrem a koštětěm v bance. Pro dámy u přepážek jsem taky byla socka, patřičně mi to dávaly najevo. Pak po návratu z UK jsem se do polygrafie vrátila, ale už jako někdo, kdo stroje prodává. Zajímal mě víc ale marketing a plno jiných věcí, než prodávat. Teď jsem kde jsem, ale zítra to může být všechno jinak. Myslím si, že jsme všichni ve stejné pasti. My maldší to máme snazší. Vy to nemáte vůbec jednoduché a mě je trapně, že jsem vlastně jen v kanceláři a moc se rukama nenadřu. Ale psychicky jsem někdy tak zničená, že se mi do víru dění ve velkoměstě z té naší krásné vesnice, ani moc nechce. Plno věcí nevím a neumím a musím se naučit víc naslouchat. Jsem ráda, že nevím, co mě čeká. Když ale vidím svoje rodiče a prarodiče, tak je mi jasné, že o penězích to štěstí v nás a kolem nás není i když nezastírám, že by se mi mnohem víc líbilo být bohatší a nemuset chodit do práce. Určitě bych se nenudila. A mým životem by byl skutečný: The sex in the city. Targusi držte se! Zbývá nám vlastně něco jiného?
27. 09. 2010 | 22:12

Veronika Vendlov napsal(a):

PŘ: díky za odkaz... :-)
27. 09. 2010 | 22:32

Targus napsal(a):

To VV:

No, hezky jste to napsala a skoro vyhmátla podstatu věci.
Existuje určitá množina lidí (spíše drtivá většina), kteří udělají cokoli, aby:
-nemuseli vstávat
-nemuseli moc pracovat
-nemuseli vůbec pracovat
-se mohli mít lépe, než ostatní.
Pro toto jsou ochotni udělat téměř cokoli, či dokonce cokoli. Dokonce i to, co jde proti zájmům jich samých, proti jejich svědomí, proti obecné morálce, proti zákonům.
Pak existuje množina lidí (drtivá menšina), kteří by své přesvědčení nezaprodali za žádný žvanec, benefity či cokoli jiného.
K té menšině patřím i já a nesmírně si vážím každého, kdo je schopen takto žít a jednat, byť mu hrozí ze strany majority výsměch, pohrdání a následná exkomunikace ze šplhacího stáda.
28. 09. 2010 | 11:10

Veronika Vendlov napsal(a):

Přesně tak. Je mi celkem jedno, kam jste zařadil mě, ale Vy jste mi připadal jako správnej chlap, se kterým má určitě smysl diskutovat. Hodně, opravdu hodně jsem přemýšlela, zda budu vloni v červnu pokračovat se Starosty dál ve spolupráci se vznikající Topkou. Nebylo to rozhodování o jistotě budoucnosti, tu mám až nyní, po volbách a určitě je pouze dočasná a to je dobře. Vloni to bylo o tom, zda to není přiliš velký risk, spolupracovat s politickými matadory a to z mnoha důvodů. Dnes jsem uvnitř dění, ale není pro mě nic težkého, podívat se na všechno "normálníma" očima. Dokud to budu umět, je všechno ok, jakmile tu schopnost ztratím, bude na čase odejít. Mohu být též odejita a i s tím je dobré počítat.

Víte co by mě zajímalo? Předpokládám, že jte starší, byl jste i za totáče v té menšině, kterou jste definoval?
28. 09. 2010 | 21:05

Tenco napsal(a):

veronikavendlova
Přeji Vám ať nikdy nepodlehnete stranické slepotě. Věřte ve svůj kritický rozum.
Tak to budete mít ale sakra těžké.
Ale o to přeci jde, ne ?

P.S. Ad Targus. Já patřil k oněm 0,01 %.
Byl jsem ale z gubernie. Tak jsem holt nebyl ani v tom druhém spolku. Vůbec jsem nebyl nikdy v žádném spolku. Připadají mě z nadčasového hlediska všechny fádní a hloupé.
Snad Listina 281. Ale na členství v ní byczh asi mentálně neměl.
Možná časem.

Samozřejmě že jsem byl ve spolku.
Spolek odložených samurajských děcek. :))
29. 09. 2010 | 21:58

Targus napsal(a):

To VV:

Teď jste mě teda dostala. Více jsem už psal pod blogy p. Broma.
Více či méně jsem se řítil životem jako neřízená střela. Dětství mizérie - tam to asi začalo, na druhé straně tam byla enormní fixace na některé členy rodiny.
Škola jeden velký průser od chvíle, kdy mi začali vtloukat do hlavy, že se píše pravou. Od té doby mám obě ruce levé a pocit vyděděnce.
Od 15 let jsem už pracoval (musel i chtěl) i během školního roku po různých brigádách, od 18 let jsem při řádném studiu dělal na šachtě, po maturitě jsem vydržel půl roku na VŠ, na kterou jsem šel až za rok po ukončení SŠ, pak jsem odešel, když mi jeden docent řekl, že nesnáší velké suverény. Já jsem mu na oplátku řekl, že je neschopný idiot, který by ve výrobě chcípl hladem a bylo vymalováno.
Dva roky vojny byl průser na druhou, měl jsem nadsluhovat asi 60 dní za vězení, které jsem tam nachytal, nakonec mě pustili dřív, protože jsem zcela rozložil morálku mužstva. Přitom po odborné stránce jsem prý patřil k naprosté elitě, která se tam kdy objevila.
Další zaměstnání - další průsery se šéfy, byli ze mě zoufalí, protože mě neměli za co vyhodit.
Jinými slovy jsem asi tak od 6 let věčný rebelant, šťoural, spekulant, protiva, svéhlavý pitomec ignorující jakýkoli řád a drezúru, pochybující o jakýchkoli pravdách a nařízeních, dávající najevo pohrdání a neúctu všem starším a nadřízeným, velice rád veřejně dělající z těchto lidí blbce.
Režim před r. 89 byl pro mě doslova živá voda, protože blbců s červenou knížkou i bez ní bylo kolem dostatek a na potkání se vykládaly propagandistické nesmysly, kamkoli se člověk vrtnul.
Zřejmě i proto jsem to nikdy nadlouho nedotáhl výš, než ke sbíječce nebo volantu, i když se občas našli lidé, kteří ve mně viděli značný potenciál. Postrádal jsem však jakýkoli kousek diplomacie a taktu potřebný ke komunikaci s vrchností, proto jsem se z každého vedoucího místa zanedlouho odporoučel pro psychické i fyzické deptání neschopných nadřízených. Nerozpakoval jsem se totiž nadřízenému či kolegovi i jednu natáhnout, když už moc frkal mimo mé představy.
Na svou obhajobu musím říct, že to bylo vždy v dost vypjatých situacích, kdy šlo o život, zdraví či na vojně o alkohol.
29. 09. 2010 | 23:03

Veronika Vendlov napsal(a):

Targus: jasně, ale nikdy jste nepřišel o svoji vlastní vnitřní svobodu a ta je i pro mě nejdůležitější. Připomíná mi to můj oblíbený film Zběsilost v srci od Davida Lynche, kde Nicholas Cage říká: "to sako z hadích kůží je symbolem mé individuality a víry v osobní svobodu".
A teď s přihlédnutím k povaze každého z nás, kde taková svobodomyslná povaha jako jsem já (nemusím se tak jevit, to je jasné), najde svobodu? V práci, která má podle mě, ne podle okolí, nějakou přidanou hodnotu a jistou dávku svobody mi umožňuje. Je paradox, že je to zrovna v politice? Asi ano. Jinak mě osobně u lidí nejvíc vadí nezájem, sobeckost a vezení se s davem a prospěchářství. Lidi oběcně dělím na tažné a chovné a v politice je to vidět mnohem víc...nezměním to, ale vytáčí mě to někdy vážně hodně. Za ten rok půl s Topkou, jsem měla chuť "dát někomu pěstí" jen jednou.... :-). Za volantem skoro denně...někdy i těm, co nám mají pomáhat a chránit nás... :-). Prostě právě proto, že vím, jaká jsem, uvědomuju si, jak rychle můžu dojít k závěru, že je čas začít dělet něco jiného. Zatím dobrý, tohle mě nenapadá, zatím ne! Naštěstí jsme všichni relativně svobodní, když se třeba moc nezadlužíme, máme kde bydlet a co jíst...tož tak.
30. 09. 2010 | 14:43

arlon napsal(a):

Skvělé, Veroniko,
obrácení svatého Targuse v přímém přenosu. A pod Kostí poklekni....

Targus
nakonec zjistíte, že tu okázalou slušnost, kterou celý život hledáte, najdete velmi snadno i když jste jí celý život málem promarnil. Ale nešť, ještě není pozdě, ještě zvládáte klábosnici...

Pěkný večer.
30. 09. 2010 | 22:40

Veronika Vendlov napsal(a):

Milý Arlone, ráda bych Vám připomněla, že jste měl jedny z neostřejších komentářů k mé osobě, které jsem tu četla. Přesto, nebo právě proto možná teď patříte k jednomu z mých rytířů. :-)

U Targuse se mi prostě zdálo, že je to správnej chlap, jen jsem chtěla porozumět tomu, proč reaguje, jak reaguje. Na tom není nic skvělého, jen snaha porozumět. Mám v sobě poměrně velký kus vzdoru k tomu, co se všeobecně má, nebo nemá dělat, k chození s davem. A když vyrozumím, že se tak právě jevím a že jsou pro mě nejdůležitější korýtka, moc se mi to nezdá a nelíbí. Kdyby to tak bylo, dělám úplně jinou práci, neriskuju a držím se jistot a držím "hubu". Ale co není, může být, třeba prozřu a zjistím, že je lepší páteř ohnout, než ji mít narovnanou...
Kdo ví? :-)
Mějte se krásně a přeji úspěch ve volbách!
01. 10. 2010 | 13:29

Targus napsal(a):

To arlon:

Jste nějak mimo, já okázalou slušnost nehledám. Ten, kdo je slušný, ještě nemusí být poctivý a jednat na rovinu.
Ani dnes, kdy jsem na samém sklonku profesní kariéry, nemám potřebu někomu lézt do zadku, i když bych se mohl mít mnohem lépe, kdybych to provozoval.
Dnes se možná občas vyhnu fackování a zcela neurvalým výrazům, nicméně zůstávám pořád stejný, to jest člověk zakládající si na držení daného slova, na své poctivosti, nesnášející nadřazené blbce (nadřízené i podřízené). A samozřejmě křiváky a podrazáky. A s přibývajícím věkem jsem se naopak naučil, že nejlépe chutná pomsta za studena. A samozřejmě křivárny odpouštím, ale nezapomínám, a následně tvrdě oplácím stejnou mincí, pokud se naskytne příležitost.
O slušnosti, tím méně okázalé, tedy jaksi nemůže být řeč.
01. 10. 2010 | 16:39

Targus napsal(a):

To VV:

Vnitřní svobodu pozbýváte tím více, čím výše šplháte po společenském žebříčku. na to jsem přišel ihned po první "inauguraci" na vedoucího mladého dělnického kolektivu. vydržel jsem na tom "fleku" asi deset dnů. Pak jsem řekl jednomu "soudruhovi" něco v tom smyslu, že jestli se bude v mojí sloji ocmrdovat ještě deset vteřin, klidně mu vrazím sbiják (špičatý konec sbíječky) do řiti nebo do huby, podle toho, kam si řekne.
Naprosto stejné je to i s nabytým majetkem, čím více ho máte a čím více na něm lpíte, tím více Vás svazuje. Pro mne to bylo zvlášť těžké poznání, protože jsem vyrostl v dost nuzných poměrech. Nikdy jsem se však necítil svobodněji, než když jsem měl jen něco, jako má voják velkou polní, což činí jídelní nádobí a troje prádlo včetně toho, co máte na sobě.
01. 10. 2010 | 16:56

arlon napsal(a):

Veroniko,
velmi správně, je to jen o tom, jak druhého lépe pochopit když si odmyslíme některé nevyvážené postoje obou stran případně vlastní, to především. U vztahu k ženám je to obzvlášť důležité, měl jsem jen dojem, že některé ženy takových ohleduplností občas zneužívají. V přímém přenosu bylo vidět, že tomu tak není a že od Vás i k Vám vede dobrá niť a dobrá cesta.
Jinými slovy lidé, kteří Vám tu říkají Gvendolína atd. se mýlí. To je pro mne zjištění č.1 a platí pro Vás, pro mně i to, co píše pan Targus.

Targus
vůbec nejsem mimo, vidím to a dělám stejně. Jen s jinými výrazovými prostředky neboť jsem nezapadl v dávných letech tak dolu jako vy. /Usuzuji dle vašeho komentáře o vás samém, zde výše/.

No nic, v každém případě je dobře, když si lidé povědí víc než jen úšklebky, ironii a nadávky. Z tohoto titulu jste Veroniko stále nedostižná a já takovou otevřenou diskusi s Vámi doporučuji všem, kdo o to budou stát. Adeptů je tady na Vašem blogu stále dost. Pan vlk už je houfuje.
01. 10. 2010 | 17:33

Targus napsal(a):

To arlon:

Tak to jste mě pobavil s tím zapadnutím. Až na šesté patro!
:-)))
Pro někoho hodně dole, pro mě nejvýše, jak jen to šlo. Jak v této práci, protože v ní se nedalo nic obelhat, zakamuflovat, uplatit, odrbat, aniž by Vás to za pět deset minut nevyplatilo i s pořádnými úroky, tak i v soužití s blízkými ve staré kolonii.
Strašně hodná a strašně přísná babi, metr pade, přisleplé pomněnkové oči a udřené ruce, sedřený růžový flaušák, věčné hnědé tesilky a třináct stovek pro čtyři lidi. Uměla jen šlonsky a německy a cedila by za nás krev. A když mi chtěla nafackovat, musel jsem se k ní sehnout. Už tu není 29 let a pořád to strašně bolí. Řekl bych, že čím dál víc.
01. 10. 2010 | 22:40

Veronika Vendlov napsal(a):

Targusi, neřekla bych, že je toto úplně pravda: "Vnitřní svobodu pozbýváte tím více, čím výše šplháte po společenském žebříčku." Řekla bych, že je to spíš naopak, jen nesmíte šplhat tak, že za to musíte být někomu či něčemu vděčný, musí to být jen Vaše dřina a postupná cesta. Když to vydržíte a budete věřit jen sám sobě, zůstanete podle mě stejně nebo i víc vnitřně svobodný. Tak nějak to vidím já. V dnešní době je to snazší a složitější zárověň. Ono je snadný někoho poslat do pr...., ale nic to neřeší i když někdy to jinak nejde. A když je to marný, nemá smysl se snažit. Mě pomáhá cynismus. Dokud jsem ve fázi, kdy mě něco mrzí a je mi to líto, tak to je na prd, ale jakmile se nad to povznesu, začnu být cynická a dělám si ze sebe srandu, je to ok. Určitě je pravda, že je lepší toho moc nemít, to Vás osvobozuje. Někde ale bydlet musíte a něco taky musíte jíst. Já osobně mám poslední dobou dojem, že mi toho moc nechybí, snad jen trochu naspořeno na horší časy, ale my střelci moc šetřit neumíme, žijeme teď a tady. Když peníze máme, jsme štědří a to snad i ke svým nepřátelům, když je nemáme, tak jíme hodně topinky a špagety....:-) Naše část rodiny měla vždycky holou řiť a mysím, že to já osobně neprolomím a tak to i zůstane. Opravdovou bídu jse ale jistojistě nepoznala. Za totáče jsem byla furt na "plantáži" a rodinný příjem zachraňovali bejci. Od 17 jsem pracovala v tiskárně, takže jsem si vždycky na přežití vydělala.
01. 10. 2010 | 22:41

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone, já vím. Ale i nám dvěma to dalo docela práci, začít se víc poslouchat... :-)
01. 10. 2010 | 22:43

arlon napsal(a):

Targus, díky za další info. To víte každý jsem odněkud a nějaký s tím vším, jak kdo kdy a kde vyrůstal a jaké byly v rodinách životní podmínky případně životní postoje, úděly, radosti a pády. Tady u nás v bývalém Československu to bylo všude stejné, žádná sláva a správně píšete, že záleželo jen na rodině, co z lidí nakonec vyrostlo. A rodinou je vždy to, jak se lidé v dalším věku chovají k sobě a ke všem lidem okolo sebe, známým i neznámým.
Prostě si tu svoji rodinu neseme stále v sobě a pak třeba zde na diskusích je to krásně vidět. Já tomu říkám, že se pozná na každý pád to, odkud a z čeho kdo vyšel. Na vás je vidět, že jste to neměl nikdy jednoduché - a nyní jste to potvrdil konečnou výpovědí. Nic z toho nedělejte, vlastně jste na tom velmi dobře - dokázal jste se otevřít a hovořit s Veronikou. Vím že to není jednoduché a vám patří vám dík.
Pěkný večer a zítra příjemný den.
01. 10. 2010 | 23:16

arlon napsal(a):

Veroniko,
máte pravdu, vždyť vidíte, že vám neodporuju... :-)
01. 10. 2010 | 23:18

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone, jasně, že vidím... :-) a díky!
veronika
02. 10. 2010 | 00:03

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: Taky si myslím, že je na tom Targus velmi dobře. Svobodný a s rovnou páteří, ale taky udřený a unavený...jsem zvědavá na sebe, za pár desítek let... A určitě před ním smekám, že mě neposlal do háje a já tak pochopila, s kým mám tu čest! A bylo to pro me hodně důlěžité!
02. 10. 2010 | 00:07

Targus napsal(a):

To VV:

"nesmíte šplhat tak, že za to musíte být někomu či něčemu vděčný"
Těžký omyl. Nedošplháte nikdy nikam. Rozhodně ne v politice. A v práci to taky daleko nebude.
Ale to poznáte, až Vám bude tolik, co mně, a dost možná, že nikdy. Jen se budete divit, že to pořád nějak nejde, jak by mělo.
S majetkem a bydlením asi tak. Na přežití Vám v pohodě stačí suchá postel a teplota mírně nad nulou. Možná, že jste se zděsila, ale je to tak.
Bez čeho se obejdete týden, to nepotřebujete k životu vůbec. Vlastní zkušenost z vojny a z 20 let na cestách.
Mám kamaráda, který vše prodal, žije v dřevěné budce na zahradě, nemá tam ani elektriku. Má z havírny menší rentu za pracovní úraz a půl roku tráví v laciných teplých krajích. Cestu tam a zpět zaplatí z peněz za ušetřený otop. Neznám spokojenějšího a vyrovnanějšího člověka.
To, co jsem tu napsal, určitě není agitace, abyste se stěhovala do zemljanky, je to jen námět k zamyšlení nad tím, jestli nevyměňujete mezilidské vztahy za vztahy k věcem.
A k tomu ušetření. Je to zcela jednoduché. Pořiďte si nového člena rodiny - Prajzáka. Ostraváci říkají: Když jabko, tak rajské, když babu, tak z Prajzské. Já jednu takovou mám, i když podivuhodnou shodou okolností není Češka, a nemůžu si stěžovat.

:-)))
03. 10. 2010 | 23:46

Veronika Vendlov napsal(a):

Targus: tak možná že se mýlím a jsem naivní. Ani na to mámpořád ještě právo...nevím. S tou postelí a teplotou ok, jsem odchovaná skautka, ale líp je mi v teplotě víc než mírně nad nulou. Já ta studená rána neměla moc ráda, ať jsem dělala co sjem dělala, byla mi vždycky zima, studeno, vlezlo a ani nádherněj les a ticho kolem mě to v prvních chvílích nevynahradili. Váš kamarád to vyřešil dobře, naštěstí tu možnost volby máme všichni. Co se týká věcí, jak jsem psala, moc toho ke štěstí nepotřebuju a nevidím žádný důvod, proč bych měla vztah k věcem povyšovat nad vztahy k lidem. Sama před sebou bych se styděla, že to se mnou došlo k takové mizérii. A jinak? Mám shodou náhod chlapa, kterýho bych nevyměnila za nic na světě a to sjem si myslela, že budu nakonec sama. A jen díky němu jsme došli až sem...
Mějte se moc hezky! :-)
05. 10. 2010 | 01:07

arlon napsal(a):

Targus
na vojně jste byl na západní fronte u bigošů ?/odhad/Nebo kde a jak, je to zajímavé téma. Zkuste to.

Pěkný den.
05. 10. 2010 | 13:03

Targus napsal(a):

To arlon:

Už jsem to tu taky psal. Válčil jsem s místním hlídacím psem Stejskalem u jedné divize. On v Tachově, tuším u průzkumu, já jsem se plížil v Plzni na Slovanech, ženijní služba na divizi, pak autobus. Před tím byla PŠ Hlohovec. Vrchní divizní sapér Vranovský byl zasloužilý tramp, ten vydržel v terénu i 6 týdnů v kuse. Lítali jsme po Šumavě nebo po Doupově jak cvoci. Byl schopný celé léto chrápat pod širákem. Když jsem jednou skuhral, že mu do tří vteřin zmrznu, dal mi svůj peřový spacák a chrápal přikrytý mojím kongem, pochopitelně v létě bez vložky. Svoje měl pod hlavou místo polštáře.
06. 10. 2010 | 23:52

arlon napsal(a):

Voni Targus,
Vranovský byl podplukovník. A Štilpner?
07. 10. 2010 | 00:02

arlon napsal(a):

Targus
Máte zajímavé zážitky, tipoval jsem vás na bigoše ve Stříbře u 8015. Ale vy se nezdáte, vy máte za sebou ženijní zkušenosti. To jest, nebylo to s vámi tak hrozné, jak by se mohlo zdát, a nějaký Vranovský, ženijní náčelník plzeňské divize, k vám měl citlivý přístup. Měl jste tedy zastání. Nebylo to tak hrozné, ne?

Tady ho máte - http://www.sddak.sk/?p=12
Pěkný den vám i Veronice.
07. 10. 2010 | 09:47

Targus napsal(a):

To arlon:

Nikoli, Vranovský byl Vranovským, familiérně Vrenkie. Že by byl útlocitný, to jsem si nevšiml. Během půl roku vystřídal tři řidiče, nevhodné kusy nechal zavírat do basy. Mě nezavřel jen proto, že jsem postrádal dostatečný kus pudu sebezáchovy a se svěřenou technikou jsem dokázal neuvěřitelné věci, při nichž ostatním tuhla v žilách krev.
Náhodně jsem mu ukázal, že si kromě auta poradím s nakladačem, pak s bagrem, posléze došlo na motorovou pilu a na lopatky jsem ho položil, když jsem sekyrou setnul za 2 minuty vzrostlý smrk.
:-)
Naštěstí vždy vše vyšlo.

Ten spacák mi půjčil asi proto, že jsem byl na rozdíl od něj značně promočen. Nic to ale nemění na skutečnosti, že byla v noci parádní kosa a chrnět v kongu by pro mě byla jasná poukázka na marodku.
07. 10. 2010 | 17:35

arlon napsal(a):

Pane Targusi,
tady na tom vidíte jak je svět malý. Kdybyste měl kliku, mohli vás tehdy překopnout k silniční brigádě. Od Vranovskýho k Vránovi, jméno skoro stejný, podmínky a život nesrovnatelný.
Nicméně máte pravdu, Vranovský byl prevít, ale v dnešním chápání vojenského řemesla profík, proto se to tehdy brancům špatně chápalo. Jestli jste tak dobrý, jak to stále vypadá, pošlete mu pohlednici, že vás sice "sral", ale ocenit starého trampa a poděkovat za ten spacák, to vám nic neudělá. Hlavní je, že jste to tehdy oba přežili. On měl tehdy na starosti vás a dnes mu to můžete vrátit. Jste už totiž také dospělý a celý chlap.

Na pontonce ovšem byly větší grády, jinak berani, popelnice, chaosáci, motokros na vodním a jiné legrace /5924/. Vidíte, Veronice jste otevřel duši a já vám přečtu mozaiku života. Přeji vám pěkný večer a vzpomínejte na vojnu v dobrém, protože to bylo mládí a stálo to za to. Dnes už nic takového nikde nezažijete, dnes už můžeme jen korektně diskutovat.

Tak vidíte, to ten Vranovský, ten měl daleko jinší pravomoce....
07. 10. 2010 | 22:04

arlon napsal(a):

Targus
nějak vám zvlhnul prach nebo vás fakt převelili na pontonku. No nic, tak se mějte a díky za informace z Plzně, je to sranda, když se tady člověk dozví o starém psu Vranovském, který kdykoliv vyhmátnul šlendrián u ženistů. Jestli šlo o velitele útvaru nebo jen o řadového vojáka není podstatné.

Pěkný den Veronice.
11. 10. 2010 | 16:34

loans napsal(a):

Have no cash to buy a car? Worry no more, because it is possible to take the loan to solve such kind of problems. Therefore get a financial loan to buy all you require.
20. 10. 2011 | 15:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy