Umět se omluvit

11. 09. 2010 | 01:41
Přečteno 14060 krát
Každý to někdy zažil. Buď očekáváme, že se nám někdo omluví a nebo se od nás očekává, že se omluvíme my.

Nejsložitější je odhadnout, kdy jsme to „přepískli“ a fakt nám nezbude, než se „kousnout do zadku“ a omluvit. Někdy jsme ale o své pravdě přesvědčení tak silně, že nás to ani nenapadne a možná právem posílí.

Jakmile se ale ocitneme na „druhé straně barikády“, hned nám je jasné, že by omluva byla na místě. Čekáme. Někdy se dočkáme a někdy taky ne.

Takové čekání mohou být pekelná muka. Když omluva dorazí včas, nemusí to mít žádné následky. Když dorazí hodně pozdě, nebo nedorazí vůbec, může se stát, že nezůstane kámen na kameni.

Proč si to myslím? Protože nikdy nemůžeme tušit, v jakém rozpoložení je člověk, který to od nás schytal. Rovněž ten, od kterého to schytáme my, nemůže tušit, v jaké vnitřní kondici jsme právě my…Nervy na pochodu, nespavost, otázky, lahve vína…přemýšlíme, i když právě to si přejeme ze všeho nejmíň. Chceme spíš nemyslet. Ráno bývá moudřejší večera, možná právě proto je to ráno někdy ještě horší.

Nebudu tento text protahovat. Je jen takovým malým vzkazem všem, kteří by se možná měli někomu za něco omluvit, a nebo těm, kteří zrovna na nějakou tu omluvu čekají.

Věřte, že v tom nejste sami. Skláním se před všemi, kteří jsou omluvy schopni. Je to někdy těžké, víc než si myslíte!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

honolulu napsal(a):

Eleno, ma knezno z Odessy, ja se Vam opravdu omlouvam ! ! !
( Ale pouze JEN do pristiho uplnku a pristich blaznovin ! )

Tolik vina zde vsude kolem tece, a presto si lide pripousti starosti. To je prece nesmysl, a to v dobe vinobrani !!!

Za mesic je HALLOWEEN ! (Svatek vsech carodejnic). Pak teprve budu mit ja velkou starost, kde sehnat nejakou tu carodejnici na pulnocni radovanky...Vzdyt je to zde sama nobl dama !..Neznate nejakou pravou carodejnici ?...Psala jste, ze jste "indianka". ! Sverte se mi prosim, s Vasimi konekcemi..
11. 09. 2010 | 03:28

Pepa Řepa napsal(a):

Ráno bývá moudřejší večera, možná právě proto je to ráno někdy ještě horší.
............
Je to každé ráno horší.Horší a horší.

Omlouvám se. Sám sobě.
Za to, že si každé ráno před zrcadlem říkám:
vole, ty zas vypadáš.

Co je doma, to se počítá. Proč se omlouvat cizím?
11. 09. 2010 | 06:22

Ládik!!! napsal(a):

Proč se omlouvat? Stačí nejdříve myslet a potom jednat. Já se omlouvám jen svému psovi, že jsem ho nestihl vzít včas na procházku. A on mi vždycky odpustí.
11. 09. 2010 | 07:23

Béda napsal(a):

VV,

a já už myslel, že se chcete za něco omluvit. Třeba za naivitu při výběru politické strany, která jde jako bagr proti zájmům slabých - zdravotně handicapovaných, dětí v dětských domovech, lidí práce, které chce uvrhnout doslova a do písmene na práh bídy a otroctví, zato že jste si neuvědomila, že vaše politická akvizice chce rozvrátit a přivlastnit si funkční zdravotní systém, garanci seniorů na stáří, že chce ztížit dostupnost vyššího vzdělání mládeži, zato, že chce rozvrátit stát.

A vy v rámci svého předvolebního zviditelňování přicházíte s obecným zamyšlením na téma omlouvání se.

PS: Věřte Veroniko, že konkrétní omlouvání vás politiků obětem svých experimentů by bylo leckdy velice na místě. Až začnete chodit mezi obecní lid se svým soukromím (nikoliv pouze před volbama, kdy se četnost vašich článků zvyšuje) a potřebama a respektovat - reflektovat přitom soukromí a potřeby ostatních, vzájemnou podmíněnost a provázanost celé lidské pospolitosti, pak vás třeba lidé začnou brát s omluvama vážně.
11. 09. 2010 | 07:33

Medikolog napsal(a):

Bédo, díky. Protentokát mi nevadí, že jsem přišel až druhý.

VV, je před volbami. Jak omluva např. za předvolební klam pomůže "dědkovi a bábě na důchodě:>)" z neřešitelné ekonomické situace? Zaplatí za ně rozdíl mezi tržním a regulovaným nájemným? Kolikrát?

Účinné omluvě se za bývalého režimu říkalo "SEBEKRITIKA a NÁPRAVA vlastních chyb" ..
11. 09. 2010 | 08:18

otokar napsal(a):

Chybí tam sebereflexe, zda-li naše milá veronika necítí potřebu se omluvit. necítí.jede se dál.
11. 09. 2010 | 09:15

Luba napsal(a):

Ukázka z rozhlasového pořadu
pro VIP-straníky TOP-09:
"Hrajeme radostně do nového dne a za dobrou práci":

https://www.youtube.com/watc...
11. 09. 2010 | 09:34

Tenco napsal(a):

autorka
Až se omluví Váš fíra Kalousek, tak počkejte na tu vlnu omluv !
Budete v ní až po uši.

(gownist bilateral - ha, ha , ha)
11. 09. 2010 | 10:19

Zacheus napsal(a):

Pokud si vzpomínám, tak jsem se Vám jednou omluvil za svůj poněkud razantní příspěvek pod Vaším blogem. Popravdě řečeno si už dnes nevzpomínám na podrobnosti. Tehdy jste to nepřijala,tak, dnes,prosím,už moji omluvu přijměte...

Přeji Vám pěkný den a vše dobré. Zacheus
11. 09. 2010 | 10:25

dennis napsal(a):

Prejdu do ciste osobni roviny. Mnohokrat me trapil problem, jak partnerovi (zivotnimu) naznacit, ze jsem citil krivdu v jeho vcerejsim jednani vuci mne. Zkusil jsem se ovladnout a prisitiho dne jsem se omluvil slovy, ktera muj postoj ve sporu ironizovala. A hle moje omluva byla bohorovne a zaroven laskave prijata. Nasemu dalsimu vztahu to ohromne prospelo.

S cim jsem si nevedel rady, byla otazka: Byl jsem to ja, kdo nepochopil, ze moje stanovisko v puvodnim sporu bylo proste neprijatelne, a nebo muj partner svym skalopevnym postojem jen dal najevo, ze neni pristupny o mych argumentech vubec uvazovat?

Co se nazoru na omluvu tyce, pohybuji se lide mezi dvema poly. Jeden krajni nazor rika, ze omluva ma za nasledek naprostou ztratu prestize a je jasnym priznanim porazky... Na druhem konci spektra jsou lide s nazorem, ze clovek se ma omlovit pokazde; pokazde, kdyz se to "ocekava".

Potreba omluvit se je zavisla na mire sebereflexe, na spolecenskych normach, kterych se nam dostalo vychovou, a na mire zdraveho sebevedomi. A jiste taky na temperamentu kazdeho z nas. Skoda, ze nam pani autorka neuvedla trochu konkretnejsi priklad, to by se diskuze teprve rozhorela.

Pro pravidelneho ucastnika diskuzi na "aktualne", kdyz se dokaze drzet chvilku na uzde, je leckdy zabavne a leckdy doslova sklicujici sledovat, jak se nekteri diskuteri dovedou navzajem castovat urazkami. Leckdy takoveho kalibru, az se taji dech.

A nikde ani stopa, ani naznak zdvorile omluvy. Vytanula mi na mysli ta znama mravni vyzva: Miluj blizniho jako sebe sama! Siri se upadek vlastni sebeucty ruku v ruce s hulvatstvim a neomalenosti spolecne s konzumerismem a s hodnotovym systemem "nenasytne spotrebni spolecnosti"?
11. 09. 2010 | 10:37

Baba napsal(a):

To je docela napnutá vějička. Značné rozdíly v omlouvání budou mezi muži a ženami, nadřízenými a podřízenými, temperamenty a náturami. Ženy se obvykle omlouvají snadno, časté omlouvání i potřeba omluvy od jiných souvisejí se specifikací hodnotového systému.
11. 09. 2010 | 10:40

Cech napsal(a):

to Béda
Díky jsem až XY....tý nevadí mi to.Brilantněji bych to stejně neřekl.
11. 09. 2010 | 11:17

Bessy napsal(a):

No, je to zajímavé zrovna dnes dopoledne jsem této otázky měla plnou hlavu- Jela jsem nakoupit- chtěla jsem zaparkovat- proti mně jelo auto, tak jsem si nemohla nadjet,aby jsem tam vjela popředu-takže jse spíše popojela, abyjsem vjela pozadu- v tu chvíli mne objel protijedoucí a do parkovacího místa mi zajel. No- viděla jsem rudě. Zastavila jsem auto,šla k řidiči a vynadala jsem mu- něco ve smyslu nezdvořáku a chybějící slušnosti. Pán vystoupil- velice se mi omlouval, že nepochopil můj úmysl, že by to nikdy neudělal, ukázal mi v pozadí volné místo, pak ještě počkal,až vystoupím a znovu se omluvil a omlouvala se i jeho manželka- Takže jsem se upřímně omluvila já, a připadala jsem si jak největší hulvát, který vynadal slušným lidem-Ačkoliv uplynuly už asi 2 hodiny, musím na to pořád myslet a rozebírat moji neadekvátní reakci./jó, byly tam nějaké mé ranní problémy, drobet problémů z předchozích dnů a tak asi zkrat./.
11. 09. 2010 | 11:47

klient napsal(a):

Děvenko zlatá,
hezké téma, ale šité trochu horkou jehlou, myšlenka nedotažená. A pravda, po tak dlouhé odmlce na pováženou (viz Béda), kde a proč přišla inspirace. Zkuste na tom ještě pracovat. Stojí to za to!
11. 09. 2010 | 12:00

Targus napsal(a):

To veronikavendlova:

Čekám, kdy se omluvíte ostatním občanům za to, že jste aktivně pomáhala ke zvolení TOP 09 do současné vlády.
Čas již nazrává.
11. 09. 2010 | 12:15

Béda napsal(a):

Všem se omlouvám, že tady po zbytek dne nebudu

a přeji hezký slunenčmý den.
11. 09. 2010 | 12:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

Omlouvám se všem, že svou účastí ve volbách jsem zřejmě napomohl k tomu , že do ministerských funkcí byli někým (mě tedy naprosto neznámým - přísámpa´bú !) instalováni takoví lidé, jako je Kalousek, Drábek, Dobeš, Nečas a Pospíšil.

Bez námitek, prosím.

Už tak se mě z toho dělá mdlo.
11. 09. 2010 | 12:25

blue jay napsal(a):

Hnojari,
no furt lepsi nez volit Grebenicka, Skromacha, Urbana, Sobotku, Ratha atd.
11. 09. 2010 | 12:37

blue jay napsal(a):

Bedo,
u nas prsi. Ale asi stejne se tak koukame na politicke pocasi. Pro nekoho sviti slunce a na jine prsi. Mas destnik Bedo?
11. 09. 2010 | 12:41

Baba napsal(a):

No, já vlastně nevím, jestli hladiny vědomí odpovídají vědeckému pojetí, ale mám zkušenost, že urážka bývá nejlepší informace.
11. 09. 2010 | 12:52

Jedla napsal(a):

Bédo, jste na autorku zlý. Nemohl jste si pro sebe z posledních dvou odstavečků vybrat třeba tento vzkaz:

"... tento text ... je jen takovým malým vzkazem všem...kteří zrovna na ... omluvu čekají.
Věřte, že v tom nejste sami. Skláním se ... je to někdy těžké, víc než si myslíte!"
???
Zejména ta topinkovská billboardová fráze "víc než si myslíte" na samém konci textu Vám mohla napovědět. Třeba je to opravdu těžké. Mluviti stříbro, mlčeti zlato.
Blog jsem přečetl a uvážil. Jedla
11. 09. 2010 | 14:26

otokar napsal(a):

Jedna paní se nikdy neomluví, protože nepřipustí, že by se mohla mýlit, nebo nedejbože udělat chybu.
11. 09. 2010 | 15:06

Baba napsal(a):

S nadcházejícím podzimem bude víc času na rozjímání.
11. 09. 2010 | 15:40

Vico napsal(a):

Smysl článku mi uniká. Asi je chyba ve mně.

Takže sdělení spočívá v tom, že občas nastane situace, kdy by bylo záhodno se někomu omluvit, anebo, kdy by bylo záhodno, aby se někdo omluvil nám.
Dále se konstatuje, že omluvy se člověk ne vždy dočká, ale že by bylo prima, kdyby se jí dočkal.

Asi se těžko najde někdo, kdo by nesouhlasil.

Z článku sice probleskuje, že autorka má na mysli nějakou nedávnou konkrétní situaci, ale není jasné, zda ji tíží černé svědomí, že se neomluvila někomu, komu se omluvit měla/pak tak mohla učinit alespoň v článku/ anebo očekává ona sama OMLUVU.

Je to záhada. Článek autorky tak trochu připomíná onen známý klobouk ve křoví.

Nikdy se už nedozvíme, čí hlava ho nosila, proč zabloudil na poušť a zda-li se z té pouště ve zdraví vrátil či nikoliv.

Klobouk je navíc omšelý, nechám ho ležet /pro Bédu:-)/
11. 09. 2010 | 15:50

Kanalnik napsal(a):

Beda a dalsi:

Text autorky na me dela dojem, ze pise o necem konkretnim z jejiho osobniho zivota, o obtizne situaci, uprostred ktere se dostala do nejakeho konfliktu a to ji privedlo k uvaham o omluve (z jejiho vlastniho pohledu).

Pripada mi docela neuvazene a velmi netaktni roubovat na osobni apoliticky blog celostatni politiku a tim sarkasticky obvinovat a dozadovat se omluvy.

Michate dve nesoumeritelne veci. Nehodi se to.
11. 09. 2010 | 16:00

Béda napsal(a):

Vico, Kanálník, blue jay,

Vico,

taky mi ten smysl uniká, proto jsem to napsal.

Kanálník,

autorka je aktivní politička, resp. politická aktivistka. Na každý její článek, zvlášť před volbama (ať by byl jakkoliv subjektivně koncipován) nahlížím prizmatem volební kampaně - tolik ke zkušenostem z minula. Jestliže autorka měla potřebu se někomu veřejně omluvit, měla se veřejně omluvit, nikoliv veřejně tajnůstkařit. Jestliže má zábrany, pak je zbytečné to veřejně ventilovat.

blue jay,

omluva za to, že jsem se vrátil dřív domů a přečetl si tvůj vstup.
11. 09. 2010 | 16:14

Midori napsal(a):

Béda 07:33:13,
vystihl jste to. Hezký den přeji.
J.Midori
11. 09. 2010 | 17:21

Ivan napsal(a):

Dobrá připomínka paní Veroniko a měla bvy být včtěpována každý den a někde dokonce vícekrát denně. Ovšem v tomto sebestřetném světě, kdy sami rodiče o ostatních výchovných institucích nehovopřím, to neumí.
Proto dík za připomínku, je na místě. Někdy i když neprší můžeme být rádi, že mží.
11. 09. 2010 | 18:05

vlk napsal(a):

Dobrá paní Veroniko,

když omluva, tak omluva, tak omluva. Omlouvám s e vám osobně, že už jsem vás jednoznačně zaškatulkoval do kategorie Anna Proletářka na minus první. Nebo jak by řekl přítel přírodovědec Gwendolína.
Jestliže podruhé za sebou napíšete normální lidský blog, musím přiznat, že jsme se mýlil. A tedy , že je třeba se vám omluvit. Což tímto činím.
Ironii ve výše nadatlovaných řádcích nehledejte.
Ta přijde, eventuálně, až s příštím stranickým blogem.

P.S.
co myslíte přečtou si váš blog i pánové Schwarzeberg, Kalousek, Drábek, Besser? I tahle otázka jemíněna poctivě. Opravdu mne to zajímá.
11. 09. 2010 | 18:35

Elena napsal(a):

honolulu,

prečo práve ja? napiš bez komplexov , uprímne, prečo prave mňa oslovuješ, nemam problem sa vyrovnať s hociakou tvojou právdou, naozaj to chcem vedieť.

ak sa mi ospravedlňuješ istotné vieš za čo, nebolo by odveci napisať tu pričínu zlého svedomia, pisal si že si naozajtný gentelman, tak von s tým všetkým, nech tu bude zabava.
ja nadväžem na tvoju spoveď a urobime si ten HALLOWEEN dnes, ako generalnú skušku pred ozajstným sviatkom čarodejnic , dovtedy niečo vymyslim a napišem Ty nápad na originalnu oslavu, OK?


napríklad, ako može si človek za polroka zmeniť farbu oči s čiernej na modro-zelenu a pritom nepouživa kontaktné šošovky.
11. 09. 2010 | 19:21

almost glossed™ napsal(a):

Článek se mi líbí. Líbí se mi i ta nekonkrétnost a abstraktnost, do které si mohu promítat svou zkušenost a své fantazie, o tom, co se stalo mně, nebo autorce samotné.

Líbí se mi, že mohu kolísat mezi vyzněním článku jako fráze nebo dobrého projekčního plátna.

Líbí se mi i obrat „kousnout se do zadku“. Živě jsem si to představil.

Co se mi nelíbí, je nevhodný kontext. Jak jsem psal minule, před volbami se stupňuje nejen frekvence článků, ale jak vidím, i frekvence osobně a intimně laděných témat. Přijal bych je, kdyby byly rovnoměrně rozprostřeny v průběhu celého roku (volebního období :-)). Takto se ve mně něco vzpírá a nemohu se zbavit podezření na účelovost intimní zpovědi.

Je pro mě obtížné vzít tyto dva články upřímně, přestože tak mohly být míněny. Je to ještě obtížnější, že na upřímnou zpověď se nedá nic moc namítnout, aniž by byl člověk obviněn z buranství.

Tak tedy mlčím s ne příliš příjemným pocitem, že i jinak pěkným článkem mě autor proti mé vůli může "držet v kleštích". Zvláštní.
11. 09. 2010 | 19:27

Béda napsal(a):

aq,

myslím, že jste vyjádřil i mé pocity. Rád bych se mýlil a považoval to za náhodu. Pak by autorce náležela má omluva.

Není to ovšem poprvé, co autorka přichází (dnes již podruhé za sebou - poprvé to bylo konkrétněji, u parlamentních voleb jednou) se zcela ojedinělou nitěrnou výpovědí politika v předvolebním období.
11. 09. 2010 | 19:43

Pepa 3 napsal(a):

Béda, aq:
Vaše postřehy jsou naprosto přesné. Přidám k nim ještě jeden:
Na všech předchozích diskuzích pod jejimi články činily její velmi angažované odpovědi tak 15 - 20 % z celkového počtu příspěvků. Všimli jste si, že dnes (a myslím si, že poté, co se jí béda zeptal, zda se tímto chce omluvit za své předvolební agitky ve prospěch strany. která mezi tím ukázala to co ukázala) se již téměř 17 hodin neozvala?
Takže aby to nevyšumělo, zeptám se znovu přibližně stejně jak béda: Paní autorko, chcete se omluvit za své předvolební agitky a nevíte, jak na to? O tom je v podstatě váš dnešní blog?
11. 09. 2010 | 20:15

Emissary napsal(a):

Paní Veroniko,

smysl článku a lá Vico mi neunikl. Vy se nemusíte nikomu omlouvat, protože dle mých poznatků jste čistá jako lilie.

A já, já jsem se již na tomto blogu několikrát omluvil i preventivně, v osobním životě také, ale méně. Nebylo za co a byly to většinou malichernosti. Ale některým gaunerům se tady omlouvat nebudu ani za Boha, to mi věřte a Vám to také nedoporučuji. :)

Žijte dlouho a blaze.
11. 09. 2010 | 20:16

Elena napsal(a):

Vico,

možno že prostrednictvom autorky nekto sa chcel nekomu ospravedlniť,potreboval námet ,
priestor, dostal to a ospravedlnil sa,

priznamsa , davnejšie som si všimla, že nektoré blogy boli napisane autormi na nečiju objednavku,

v tých blogoch mali napisať nektoré slova, tematyka blogu bola zadana vopred na objednavku, sice pán Stejskal pisal tu, že on nezadava tematyku blogov, nevie deň a čas ich publikovania, len že pán STejskal nema plnú moc, ju može mať vlatnik portalu, gazda, može dokonca sam oslovovať autorv, blogerov a prosiť ich o maličkosť,

nektoré basnici ako Ján Burian mohli by nam pomocť a prasknuť odkial sa brali namety:

... županik odopjala ....
11. 09. 2010 | 20:30

Elena napsal(a):

for honolulu,

24.06: Poezie, aneb něco, do čeho se obvykle nepletu :O)
Autor: Alex Koenigsmark
My candle burns at both ends,
It will not last the night;
But ah, my foes, and oh, my friends –
It gives a lovely light.
Edna St.Vincent Millay

Má svíčka hoří z obou stran
noc spálí její nit
leč, nepříteli, příteli,
rozkošný dává svit.

áno, toto leto bolo naozaj horuce :)))))))
11. 09. 2010 | 20:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Díky za všechny komentáře! Když jsem začala psát před dvěma lety blogy, předsevzala jsem si, že pod nimi budu komunikovat. Zpočátku jsem pod ně chodila s obavami, pak jsem si vcelku zvykla.

Není v mých silách reagovat jednotlivě. Jak je zřejmé z minulého blogu, náš pětiletý potomek je na 5 - 6 týdnů nepohyblivý a používáme vozík. Je až neuvěřitelné, na kolik narážíme bariér. A protože všechno musíme kombinovat s prací, dnes jsem byla calý den jen a jen s ním a byl to naprosto násdhernej den.

Vlku: díky za omluvu, vážím si jí, ačkoliv oba víme, že ukáže čas, zda jste se vskutku mýlil a nebo ne. "Stranické blogy" asi přijdou, záleží, co nás čeká. Ale možná bych mohal psát o zákonech, které se budou měnit, aby bylo jasné, na co se připravit...uvidíme. Jsem si jistá, že tenhle blog si přečte Jirka Besser a možná pan ministr Drábek, další dva jmenovaní jen těžko.

AG: napsal jste to moc dobře. Uvidíme, co bude dál. S blogy i bez nich... :-)

Bédo: Zřejmě máte na mysli blog "Smutek". Nyní mohu bez okolků říci, že to byl jediný text za ty dva roky, kvůli kterému sjem volala do Aktuálně a chtěla jsem, aby byl smazán. reakce pod ním mě srazily na kolena. Ale zárověň (protože tam nakonec zůstal) posílily. Od té doby už komentáře neberu tak vážně, jako před tím.

Emissary: já vím, že Vy víte! :-) Navíc nechci být konkrétnější. Jen nechápu, jak je možném že geniální lidé mají v povaze negeniální prvky. Asi to jinak nejde. Až to bude nutné, omluvím se. :-)

Ostaní zdravím a přeji klidný zbytek víkendu!
11. 09. 2010 | 21:15

Béda napsal(a):

VV,

neberte nijak osobně, to co teď napíši paní Veroniko. Já od jisté doby jsem vůči VŠEM politikům, mluvčím a aktivistům politiků a politických stran z principu předem velice podezíravý. Dalo by se říct, že jim již nevěřím ani nos mezi očima.

Když se třeba některý začne holedbat před volbama svým manželstvím a po volbách s přehledem kvůli mladšímu modelu odkopne manželku, která mu dělala v průběhu volební kampaně křoví na tribuně, začne mávat nějakou Smlouvou s voličem apriori se naštětím. Politici a jejich vplební družiny jsou dle mého ta nejproradnější cháska co znám. Není jim takřka nic svaté. Využijí Mádly a Issové, zneužijí děti na školách, mobilizují nezletilce na facebooku, použijí jakékoliv křivárny, jenom aby dosáhli svého a upelešili se na prknech politické moci.

Jestliže vy jste jiná, pak musím skonstatovat, že zřejmě jde o pověstnou výjimku, která potvrzuje pravidlo.
11. 09. 2010 | 22:01

dalimír napsal(a):

Paní Veroniko vaše Topka v čele s knížetem potentátem a brontosaurem Kalouskem by se měla omluvit celému národu za to co s námi vy politici provádíte !! Zdravím a přeji Vám paní hezkou neděli! Dalimír.
11. 09. 2010 | 22:21

honolulu napsal(a):

Eleno, to je moc pekna basen, dekuji Vam...Nepotrebuji preklad do cestiny, za ta leta z Ceska je mi jedno, je-li to cestina ci anglictina...Ted jsem se teprve vratil domu...Ve Vasich vetach je nadech smutku. Doufam, ze nejsem toho pricinou..Napiste me o Vasi nalade...Snadno rozezenu Vase chmury..
11. 09. 2010 | 22:35

Elena napsal(a):

nu, právda že si toho pričinou,
Honolulu ,
si tak ďaleko , v tej Amerike,

ja zase tu, v nižnem novgorode, to je dostatočne smutne nie ?

Ty budeš mať ten HALLOWEEN, vi to tam oslavujete vo veľkom, mate to ako zabavu, tak to je aj vaš americký najvetšý sviatok, pečiate moriaka (krocana) bavitesa, veselite, a mi tu v tom našem nižnem novgorode len čumime,
a ta diaľka, medzi nami to je moc smutný fakt, nu, nič,

asi pojdem spať, aj Stejskal si vydychne trochu
11. 09. 2010 | 22:47

Béda napsal(a):

VV,

tak vidíte paní Veroniko, přece ten článek byl pozitivní motivací. Díky němu se zrodil nový pozitivní dálkový vztah (Eleny a Honolulu). A Elena již i "županik odopjala"...
11. 09. 2010 | 22:49

Elena napsal(a):

Béda ,

maj trochu logiky, pre kristušové rany, mysliš ten honolulu spadol s mesiaca, asi tyždeň nový nick, rozmyšlaj , ja už ty nevím ako vas umu rozumu naučiť :)))
11. 09. 2010 | 22:57

Béda napsal(a):

Elena,

já na vašem místě bych ještě nezahazoval flintu do žita. Nevíte, jestli Honolulu není zatížen na ženy z Nižního Novgorodu.

Třeba vás ještě překvapí a přiletí svým osobním aeroplánem na airport Nižnij a navšíví vás s pugétem ve vašem soukromí.

Láska jak známo i hory přenáší.
11. 09. 2010 | 23:09

honolulu napsal(a):

Eleno, ja jsem se omlouval za to, ze jsem mel nepripustne myslenky a nepripustne reci...
Oslovuji Vas proto, ze me kvuli tomu trapi svedomi..

Svatek Halloween je nekrasnejsi svatek v roce, kdy veskere blaznoviny se toleruji...Tak ze ocekavam toleranci..Tanec carodejnic je krasna vec. Je to symbol svobodne myslicich zen...Znamena to zde (USA) pravdepodobne neco uplne jineho nez u Vas..
Kulturni rozdil jsem prehledl..

Protoze pan Stejskal nam nebude delat postaka, chtel bych addressu, kam poslat 10 polhedu pro Vas...(napr. Vasi kamosky, ci jmeno firmy.)
Pak bude konec s oslovovanim, je-li Vam to nemile.

( Ja jsem opravdu zacal citit pratelstvi...Ja Vam totiz rozumim daleko vice nez druzi a vim, co se Vam deje v psychice ).

Vasi vete o barve oci nerozumim ?
11. 09. 2010 | 23:10

Baba napsal(a):

Vypadá to, že vás přehlasují, jak říká má maminka, ani poprvé, ani naposled, budete se muset podle toho zařídit, chcete-li si ponechat vlastní názory, naučte se je přeložit do řeči jiných.
11. 09. 2010 | 23:16

Elena napsal(a):

to nič honolulu, ak niečomu nerozumeješ čo napišem, nechaj to plavať , vieš honolulu ja som taká čudorka( v preklade čudná , dívný človek) nevšimaj si to,

honolulu si najozajský Američan, nu toto, aby sa vam človek ospravedlnil len za to že mal nepripustné myšlienky a neprepustné reči..., panečku, tie Američania to sú achri, u nas keby sa za taketo veci malo strelať tak je tu bezludná krajina a možu sa vlkude nasťahovať čiňania :)))

honolulu , vi Američanie ste najozajské gentalmany, panečku,
ale to tak nemožeš byť taký slušný, šak u nas by si stakým charakerom nepreži, prisaham vačku, šak u nas aj ked kradeš, klameš a si zlodej, šak u nas sa ty nikto za taketo veci neospravedlnuje, nu to by sme dopadli,

honolulu, nevraciaj sa sem na svoje rodisko, lebo si vopred odpisaný, u nas sa žije uplné inakšie, tu palťi zákon: frajer je ten , kto koho prešťi ( prečura), ak by si mal problem pochopiť niečo, hnedka ty to vysvetlim
11. 09. 2010 | 23:24

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, díky za další vstupy. Nevím jak to napsat, aby to nevyznělo blbě, ale zkusím to. Nevím proč, ale nidky jsem politiku nevnímala jako něco, co se mě netýká. Naopak, vždycky jsem si říkala, že předsi není možný, že je to celé fakt tak špatné. Jenže je a to jen díky nám, lidem. Je jedno, jestli proto, že jsme příliš ovce, nebo přehnaní aktivisté. Kolik má člověk možností, jak to řešit? Hádám tak 3. Buď na politiku kašle a zcela ji vytěsní. Je mu to jedno. nebo se stará jen o to, co se ho bezprpstředně týká, nebo kde žije. A nebo se zapojí. A když se zapojí, zase mám několik variant. Řekla bych, že prvně je dobré se zorientovat v politice komunální, znát zákon o obcích a fungování struktury obecně. A dál už je cesta trnitá. Důvody netřeba popisovat. Co ale zjišťuji v poslední době a co mi zůstávalo tak trochu skryto, je byrokracie obecně a obrovský vliv úředníků na politiky. A to nemluvím o zaplevelenosti zákonů...Když si to člověk uvědomí, tak na neho zákonitě musí padnout skepse. Co s tím? Víte? :-)

Nevím, jestli jsem jiná, než "ostatní politici/čky". Mojí výhodou je, jak sjem už asi psala mnohokrát, že pro mě není problém se rychle rozhodnout a pracovat na něčem jiném, někde jinde, zcela mimo politiku. Nebojím se o sebe a ani nelpím na své pozici. Dokud mi připadá, že to co dělám, má smysl (jiným se to tak jevit samozřejmě nemusí), tak budu pokračovat. Až zjistím, že se smysl vytratil, vrhnu se do něčeho, co smysl mít bude.

Teď jdu dumat nad tím, jak zachránit jednu rozbitou kampaň. A ráno v šest vyrazím do boje s tím, co jsem vymyslela....

Přeju dobrou noc, Bédo. A díky moc za tuhle komunikaci. Zdá se mi, nebo je to fakt, že je to poprvé, kdy se do sebe nenavážíme? ;-)
11. 09. 2010 | 23:27

honolulu napsal(a):

Pane Beda ! (Jak ja ted usnu, kdyz si predstavim rozepnuty zupanik ??? To abych sel zase zkocit do Lake Erie !!!)
Ja uz bych vyklidil pole a zmizel, ale Elena neveri, ze ja, jsem opravdu ja..
Elena ma dojem, ze jsem odnekud ze Smichova..Pritom jsem tam nebyl od 68 roku..
OK, zahodime flintu do zita oba dva , ale az po odeslani pohlednic...Kolik chcete 5, 10, 15 at si mysli na poste, ze se nekdo zbaznil u toho jezera....
11. 09. 2010 | 23:29

prirodovedec napsal(a):

k tematu blogu lze vecne podotknout:

Nejlepe je situacim, kdy je vhodne, ci nutne se omlouvat predchazet.

V mnoha situacich omluva predchozi poskozeni nenapravi.

Je z hlediska krestanskeho pohledu logicke, ze aktivni ci agilni clovek byt ve svem jiste dobrem umyslu hresi, pak se ale vyzpovida, omluvi se a vykona pokani. Jiste se dostane na nebesa, ale veci na tomto svete nenapravi a nevrati ...

Omluva je z meho pohledu malo. Je nutna zodpovednost, predvidavost, promysleni dusledku sveho konani a vnimani toho, jak clovek muze svym konanim ovlivnit zivoty druhych. Mel by umet jedant s plnym vedomim tohoto a s timto vedomim prijimat odmenu i trest i diskusni prispevky druhych ...
11. 09. 2010 | 23:31

Veronika Vendlov napsal(a):

Proč se mi zdá, že tohle nepsal Přírodovědec?...?!
11. 09. 2010 | 23:43

Baba napsal(a):

Promiňte, mé omlouvání patří do čistě subjektivní zóny.
12. 09. 2010 | 00:01

prirodovedec napsal(a):

Protoze ho vnimate zuzene, coz je pro Vas podle neho normalni :).

Protoze patri mezi ty, na jejichz vstupy byvate precitlivela a tento vstup svoji nezvyklou vecnosti a strucnosti tuto precitlivelost nepusobi.

Protoze to jen tak pisete a zajima Vas reakce ...

Protoze jste (podle text miningovych rozboru Vasich textu :) ) zvykla do vstupu druhych spise promitat sebe nez to co pisi oni ... :)

Protoze proto nevnimate zretelnou souvislost s jim drive psanym.

atd, atd.

(Poznamka: protoze predchozi vstup psal jeden z prirodovedcu ve sluzbe a tento rozbor prvniho druhy ... :) )
12. 09. 2010 | 00:01

vlk napsal(a):

přírodovědče,
snad prvně s tebou nesouhlasím.
Sami hřešíme. Musí ti ,c o taky hřeší nutně projít křížovou cestou, aby my, také hříšníci, jsme byli také spokojeni?
Jak že je to v Otče náš?
.. a odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům.

aspoň , pokud jde o o mne - když čtu to o znehybnění a kolečkovém křesle toho prcka.. tak prostě mám dost.

Nemyslíš , že tenhle náklad je tak velký, že .. no prostě že každá máma už sotva může unést víc?

Kdybys ty řádky, zejména poslední odstavec, napsal chlapovi - ok..

Nechci tě mistrovat, ai náznakem to nezkouším. Jen dávám k úvaze, příteli.
Pani Vendlová,
nechci vám nijak radit. Je to váš blog, ale zkuste se politických temat vystříhat.

Frustrace v národě výrazně poroste. A vy nemáte možnost se skrýt za zdmi Orlíku. Ani se skrát za no řekněme hradby majetku. A nevidím sebemenší důvod , proč byste té frustrace měla být terčem. Tedy pokud mocí mermo nechcete být Johankou z Arcu.
jenže ta sloužila svému Kristu. což tedy rozhdoně není váš případ.
Malému budu držet palce. Netušil jsme , že to bylo až takhle špatné. ˇMyslel jsme, že to v té Boleslavi dali do předchozího normálu. Bud malému d ržet palc e stejně upřímně, jako si přeji, aby Kalousek a spol. vypadli navždy z české politiky..
To o tom Kalouskovi tam není proto, abych si do vás rýpnul. Je to výraz toho, že alému opravdu z plna svého okoralého srdce přeji , aby se z toho dostal a vy jste mohla zapomenout na to trápení, které na vás přišlo.
12. 09. 2010 | 00:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Aha, tak už i komentátoři mají své "tiskové mluvčí"!. No to jsou mi věci....
12. 09. 2010 | 00:04

Elena napsal(a):

honolulu,

neodpovedal si na moju otazku, cim som ta zaujala, a preco mas taky ukrutny zaujem o moju malickost?

si tuna novy clovek , este som ta nepreklepla, a hnedak ty musym davat nejake adresy, predsa mozes napisat svoju adresu, nemozes prenechavat riziko na zenu , ako sluny chlap, samozrejme, sak napis ty svou adresu a ja ty poslem pohladnicku z nasho nizneho novgorodu
12. 09. 2010 | 00:11

dennis napsal(a):

Pani Elena,
jak mohu rozumet tomu, kdyz Anglani reknou "palit svicku z obou koncu"? To musi byt dost nebezpecne, ne? Ale stejne, ma to nejaky smysl, nebo je to jen tak nahodily basnicky obrat? Dennis
12. 09. 2010 | 00:32

Skogen napsal(a):

Ono je taky dobré si o ten nářez moc neříkat. To už je lepší si jemně říct o tu omluvu - alespoň hned víme, jak na tom kdo jsme.

Mám kolegyni, která hodiny dumá, co tím ten který člověk myslel, když něco řekl. A jestli to neřekl proto, že se ho ona nějak netaktně slůvkem dotkla. Tudy cesta nevede.
12. 09. 2010 | 00:44

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogen: to určitě ne, pak člověk nic v práci neudělá, když furt takhle přemýšlí...
12. 09. 2010 | 01:33

honolulu napsal(a):

SEZNAMTE SE S KOUZLEM, za ktere je omluva nevhodna !
Prichazi Halloween, (za mesic), tak se s nim zde seznamte, at vite, jak se patricne chovat..

Kdyz prijdete rano do prace, tak to musi byt v KOSTYMU. Treba jako Napoleon, nebo general X. Rimske Legie, nebo jako Drakula z Transylvanie.

Po prichodu za sefem do offisu, zamavate mu mecem nad hlavou a reknete o financni pridani. Patricne mu zvednete kulturni uroven a poslete ho k psychiatrovi. Krizacka sekera je lepsi nez mec. Je ucinejsi ! Pak projevujete naklonost jeho sekretarkam a
"unesete je" do nejbizsiho baru, kde je zdemoralizujete alkoholem. Potom zpet do offisu, kde je rytirske klani koncici siestou, nebot se nikdo neudrzi na nohou..
Sef v te dobe se uz zabarikadoval ve strong room, takze neotravuje. (Nebo zbabele utekl..)
Potom, po nekolika cafe Espresso, se date odvest domu..
Od 18 do 20:30 stojite blizko dveri sveho domu, nebo bytu s kosem sladkosti a rozdavate je malym detem, ktere klepou na dvere v kostymech a krici: "Trick - or - threat"..Protoze pohledne maminky a sexy babicky stoji blizko deti, tak se vyplati byt k detem stedry, nebot decatko vas drapne za ruku a zavede vas za maminkou ...Vase uniforma Rimskeho Generala je tak impresivni, ze neni videt, jak jste zrizeni po odpolednim klani v offise..
Potom, kdyz deti jdou spat, je odjezd do mistniho clubu (velkeho salu) na velkou divokou party..Tato party casto konci zasahem policie a poradnou fackovackou, nebot beztaktnost nekterych kostymu musi byt ztrestana...Prece Adolf Hitler nemuze pozadat o tanec zidovskou princeznu a nakonec jsou take tradicne zmlaceni vsichni arabsti sejkove !
V tu dobu uz take hori v nekterych ctvrtich opustene domy a stovky hasicu krici sproste nadavky na Drakuly, Hitlery Napoleony atd...Po pulnoci venku devcata casto predvedou umelecky striptis u rozdelanych ohnu, aniz by byly v nejakem nebezpeci, nebot znovu se uz nikdo neudrzi na nohou..Ti nejsilnejsi stale jeste tancuji pri divoke hudbe, ale uz bez fungujiciho mozku.

Druhy den se plouzite s bolehlavem do prace v radostnem ocekavani, ze vam bude finacne pridano.
Misto toho je vsem ztrzeno, protoze se nekdo pozvracel sefovi v offise a sel na WC tam, kde nikdy WC nebylo a musi se to prumyslove vycistit a navonet..

Tak ted, kdyz o Halloweenu mate troch predstavu, snazte se importovat neco od nas k vam, co je opravdu uslechtile.
Bez OSLOVOVANI, kdo si troufne na takovou noc ???...
V tu dobu se konaji take srazy carodejnic, okultistu atd.- ale pouze na pozvani ! (Pak si nekdo mysli, ze nemame "kulturne" co nabidnout.) Halloween je urcite nejzajimavejsi noc v roce.
Psat o mnoha vecech verejne nejde, pan Stejskal by to smazal...
12. 09. 2010 | 01:37

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku,já se vždycky řídím tím, že když není něco definitivní, je to ok, tedy díte bude ok. :-).

Asi mi neuvěříte, ale já o textech na blog málokdy uvažuju prvoplánovitě. Píšu o tom, co mě míjí. Něco je o práci, něco o životě...něco o názorech. Myslím si ale, že s TOP 09 a Starosty už budu spojována pokaždé, když se to bude "hodit", ať napíšu, co napíšu. Ale to je ok, proč by to mělo být jinak. Viz Bédovo psaní (dobře míněné) o tom, že není snadné nějkému politikovi věřit, když je to všechno stejná banda... :-)

Máte pravdu, za majetek se fakt neskryju, jsem odsouzena k celoživotní dřině, ale to je většina z nás. :-) To je vcelku fér. Takže až se stanu terčem víc, než budu schopna unést, prostě přestanu blogovat a bude klid. Je to docela jednoduché.

Ne, mrňouse v MB do kupy nedali a 3 hodiny jsme seděli v ambulanci a drželi mu nohu v nehybné poloze, protože záchranka přivezla rozsekané motorkáře, kterým logicky dali přednost. Bylo to hrozné, zvacel, usínal, omdléval...pak nás měla převážet do Thomayerky sanitka, ale raději nás poprosili, ať jedeme sami, výhodou bylo, že jsme mohli dojet pro věci, které sjem potřebovali do nemocnice. Pak už nás čekala "jen operace"...dvě hodiny čekání před sálem a zvykání si na úplně jiný režim. Ale je to na dobré cestě, jen trochu složité. Navíc je potomek přesně tak těžký, že ho sama téměř nezvednu...takže třeba dneska jsme díky okolnostem (nebyl nikdo, kdo by nám pomohl ze schodů) zaparkovali na balkóně. Ven se mi ho prostě nepodařilo dostat. Ještě že je Babí léto!!! :-)

Dobrou noc.
v.v.
12. 09. 2010 | 01:49

honolulu napsal(a):

Elena NEMUSITE mi davat zadne addressy. Chtel jsem je, abych Vam dokazal, kde jsem, pohlednicemi (s razitkem a znamkou) !!
Vy jste si myslela ze Vam lzu a ze jedu pres Prahu 3 dny.
Nebo, ze se vydavam za nekoho kym nejsem...

Na Vas dotaz, jsem jiz odpovedel drive. Zaujala jste me Vasi silnou osobnosti. Rozesmala a pobavila jste me..Ahoj Elena, mejte se fain. Slibuji Vam klid a mir ! Tesim se na Vase prispevky, ohledne politickeho deni.
12. 09. 2010 | 02:15

Skogen napsal(a):

VV, i udělá, ale leckdy blbě :) A zejména se globálně hnusně schvátí..

Začínám mít o vás starost. V poslední době se vyjadřujete nejasně v náznacích, orientujete se na jakési vyšší principy, jako by vám snad najednou scházely, máte zábrany jasně pojmenovat problém...
12. 09. 2010 | 02:26

honolulu napsal(a):

From honolulu, to Dennis. Vysvetleni:
Zapalena svice je OBRAZNY symbol zivota. Zivot pomalu uhoriva a zkracuje se ! Svetlo vyzarujici z horici svice je i darem pro blizke a je denne slabsi a svice kratsi. (Smrt je konec svice.)

Hori-li svice ze dvou stran, (tim, ze clovek zije "rychle"), tak cas na dohoreni je polovicni. Zivot je pak kratky ! To je spatne pro obohaceni duse. Duvod proc jsme zde na teto planete, je prave v tom obohaceni a priprave na planetu druhou .
Proto zadne hreseni ! (Zadne chlastani a nezrizene orgie.)
Ha, ha, ha, ha ! TO NENI Z ME MAKUVKY ! Lide nebijte me, pouze vysvetluji to, na co je dotaz !!!

(Geeee, ja nemam rad filosofii !
Vzdy dostanu strach, ze na me spadne vez kostela...)
12. 09. 2010 | 05:00

Béda napsal(a):

VV,

V osobní a lidské rovině, bych se s váma dokázal na ledasčem shodnout.

Problém je, že u politika těžko rozlišíte co je ještě osobní a co již "pracovní". Jak říkal klasik (ve zcela jiné souvislosti) - cesty politické reklamy jsou ještě neprozkoumány, hlavně když účel světí prostředky.

Ke konkrétnímu případu. Jakkoliv vám to dnes přijde frustrující, zlomenina končetiny patří ke vskutku banálním ve smyslu zcela běžných zranění. Já sám jsem měl úrazů různého druhu v dětství taky povícero. Nic fatálního bych v tom neviděl. Zcela nesouměřitelné by bylo, kdyby dítě mělo třeba poraněnou míchu a ochrnulo. To je pak celoživotní trauma, noční děsy a běsy, věčná frustrace (proč já, čím jsem si to zasloužil - byl to jen okamžik) a věčné zvedání se v ubíjejícím (TOP-ka dle mého k tomu významně napomůže) prostředí.

Aještě jedna věc, paní Veroniko. Svou roli - myslím pracovní (třeba to chápete jako politické poslání) jste si vybrala jenom vy sama. Kdyby jste zde psala sama za sebe jako paní Makovcová se dvěma malými autistickými dětmi, dotkli bychom se politiky zcela okrajově možná jednou, dvakrát a soustředili bychom se třeba na jiné dimenze problému.

U vás, obávám se, vždycky nakonec skončíme u TOP-ky a společenské transformace (zde konkrétně v oblasti zdravotnictví) podle jejího receptu.
12. 09. 2010 | 06:57

Ja Pr napsal(a):

paráda když vyčůraný politik dojímá své okolí rituálními exkulpacemi a pokorou.
I bytí hlavou do zdi může být součástí manipulace. A ta dnešní manifestovaná skromnost starové garitury působí podobně.
12. 09. 2010 | 07:02

Ja Pr napsal(a):

eh... oprava : staronové garnitury (myšleni jsou dinosauři staří mladí co nám tady hospodaří)
12. 09. 2010 | 07:04

vlk napsal(a):

Paní Vendlová

zůstanu u toho, co jsme napsal, budu upřímně držet vašeu prckovi alce, aby se z toho dostal.

Díky za blog.
12. 09. 2010 | 10:14

Elena napsal(a):

honolulu,
dakujem za prispevok o Haloweene,

pre zmenu rozosmial si teraz mna, vi Americania sa viete bavit, ale mi, to dokazeme sikovnejsie, mi sme schopne takych kuzel, ze na nas nikto nema,

napad na carodejstvo, prezlecte sa za nejakeho politika zo strednej a vychodnj Evropi a premestnite za kratku dobu, balik od danovych poplatnikov, do svojej pancuchy , mi ty tu dokazeme take kuzla, ze vi Americania len zirate, ani sa nemusime prezlekat do maskarneho kostymu, mi to robime On Line , permanentne.
maj sa bajecne honolulu,

mne je jdeno kde , v akej krajine zijes, nepotrebujem dokaz, ale nachytat som ta nachytala , lebo slova { razitko, znamka, } som napisala , vzapetii som to vymazala, nezverejnila, zverejnil si to ty, :}}}}}

maj sa ,

byt virusom v mojom PC je jednoducha vec, staci vediet hesla
12. 09. 2010 | 10:36

Zacheus napsal(a):

Jinak k otázce omluvy snad jenom mohu doporučit zajímavou knihu významného katolického teologa a psychologa Anselma Grüna s názvem "Škola odpuštění". V ní nabízí odpověď na velmi zajímavé otázky související s tématem blogu.

Autor například píše tuto zajímavou úvahu:

"Své dluhy vůči Bohu nemůžeme splatit nikdy. Vůči němu se zadlužujeme den co den. Bouříme se proti němu, zapomínáme na něho a obracíme se k jiným bohům - k penězům, k dobré pověsti, ke kariéře. A přesto je nám Bůh příznivě nakloněn. Opětovně nám náš dluh odpouští. Kdo prožije odpuštění Boží s otevřeným srdcem, ten ani nemůže jinak než prominout tomu, kdo ho urazil. Odpuštění pro něho není požadavek, který musí splnit, nýbrž odpověď na prožité odpuštění...".

Nebo další citát: "Je však zapotřebí pečlivě zkoumat zda pevně trváme na své zášti. S hněvem v srdci se vskutku modlit nedá". ( Dodávám, že modlitba není nic jiného než vnitřní rozhovor člověka s Bohem).

A konečně: Jen člověk smířený se sebou se dokáže smířit i se svým okolím.Kdo je rozpolcený sám v sobě, ten bude rozpolcovat i lidi kolem sebe.- Abychom mohli odpustit,je třeba pěkně postupně udělat kroky k odpuštění a k usmíření. Žádný nelze přeskočit, jinak uvízne odpuštění ve vůli, nedosáhne však srdce"- další podrobnosti pak již viz zmíněná kniha:-).
12. 09. 2010 | 10:54

prirodovedec napsal(a):

VV: Kdyz myslite ... :)

vlk: "přírodovědče,
snad prvně s tebou nesouhlasím."

Ono to bylo vicekrat, ale vzdy vecne, jako dnes. Lisime se podle mne spise uhlem pohledu na to, co dnes cteme v blogu.

Me prvni vyjadreni v minulem blogu v 05.09.2010 13:27:24 (ale jiz po dialogu Tebe a VV a pavly) zacina pranim at se dari co nejlepe diteti autorky.

Asi ruzne lze brat navazujici prani, aby se dite dozilo stastne sveta podle maminky (lze asi vnimat uprimne, ci sarkasticky).

Pak jsem jiz jen venoval Tebou a autorkou nastolenemu tematu diskuse, zda pres osobni zkusenost se zdravotnictvim trva jeji politicka vira v Al Calousovy reformy. Podle mne trvala.

Zde tento obecny blog nabizi ruzne moznosti reakci. Neni v nem primy odkaz, ze by se nekteri podle autorky meli omlouvat autorce za minule diskusni vstupy (nebo ona jinym za neco jineho).

Neni tam zminena situace jejiho ditete (az v diskusi). Lze to tam samozrejme dovylozit a podle toho diskutovat. Pro mne se ale blog svoji obecnosti stal nametem pro pro mne zajimavou otazku, zda jsou omluvy dostacujici.

Pokud pro autorku je zklamanim neosobni a obecna poloha nekterych diskusnich vstupu (pro ni mozna nesoucitici a kruta v jeji situaci), mela byt konkretnejsi v blogu.

Na druhe strane jsem psal, ze tak intimni udalost, jako je starost o postizeni ditete, malokdo zverejni a diskutuje na www. Zejmena je-li DNES politik riskuje opatrne analyzujici a podezrivave reakce typu napr. Beda a a.g.

Nic to nemeni na tom, ze mamince autorce a jejimu diteti preji brzke uzdraveni a bez nasledku. Problem je, ze ji znam pouze prostrednictvim vyvoje jejich blogu jako politicku a je mi i pro sve nazory, ktere podporuji "nesoucitne Al Calousy" vzdalenejsi nez mnozi nepoliticti bezni lide, kdesi ve svete, i v CR, natoz Ti, ktere znam osobne a kterym jejich utrpeni nepreji a prozivam je i v dusledku jejich jisteho lidskeho pristupu (nejen verbalniho) k problemum druhych daleko vice. Domivam se, ze ve svem prani uzdraveni jsem uprimny a vim, ze vnimani nemoci, ci zraneni ditete byva to, co motivuje mnohe k poslanim snazicim se odstranovat a zmirnovat nestesti tohoto sveta.

"Sami hřešíme."

Ano, zajiste.

"Musí ti ,c o taky hřeší nutně projít křížovou cestou, aby my, také hříšníci, jsme byli také spokojeni?"

Nepsal jsem nic o spokojenosti. Psal jsem, ze omluva je nekdy malo, protoze minulost nevrati a misto omluv je lepe predvidat a vnimat a bud se omluvnym budoucim situacim vyhnout nebo se smirit s nasledky za nektere, tj. ze clovek svymi ciny ublizi treba tak, ze omluva bude znit druhemu jako vysmech. Tato obecna konstatovani nebyla nijak vztazena k situaci autorky a jejiho ditete. Souvislost mezi jejimi nazory zde a tim, co se jim stalo nevidim a neresim.

Je to obecna uvaha k te krizove ceste: Politik z osobniho presvedceni o sve spravnosti zvrtne osudy mnoha lidi pres varovani jemu neprejicich. Nepovede se mu to. Bude tem lidem stacit omluva?

Mnoha z nich nebude stacit vubec nic, budou pocitovat prazdny zivot a hledat, jak zacit znova a hledat tu mladistvou silu pro to.

Mozna nekteri pociti zadostiucineni pokud si tento politik projde krizovou cestou, ale vetsina spise bude vnimat a prozivat tu bolest, kterou mu nadseny reformator zpusobil a ty nahore bude pouze nenavidet a nekteri si mozna sve frustrace vybiji, a to stejne nejcasteji na nevinnych, protoze ... (viz povestne diskuse jinde o sudetacich a tom predtim a potom, tj. dokazi-li si predstavit dusledky sveho konani a mam z nekterych moznosti strach, nekonam, chystam-li se obsadit ciyi lebensraum, musim byt smiren s tim, ze o nej take mohu prijit, ...).
12. 09. 2010 | 11:11

prirodovedec napsal(a):

vlk: "Jak že je to v Otče náš?
.. a odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům."

Zminoval jsem krestanstvi, ale nejsem si jist, zda tento pristup by mi byl vlastni za vsech okolnosti. Vecne hodnoceno, zrejme nikoliv. Ale zni to jako hezky ideal.

"aspoň , pokud jde o o mne - když čtu to o znehybnění a kolečkovém křesle toho prcka.. tak prostě mám dost."

Jak jsem psal, je mi to lito, preji mamince a synovi brzke uzdraveni. Vim, ze ale vice prozivam postizenou dcerku sousedu i proto, ze rodice nam velice pomohli, siri radost a i diky mamincinu zamesntani jsou zde pro druhe, zatimco autorka zrejme prispeje ke ztizeni zivota a pece doma zijicich rodicu. Nicmene jsem svuj prvni vstup zde uvedl slovy:

k tematu tohoto blogu

cili nikoliv k predchozim vstupum autorky v diskusi zminujicim i kreslo pro dite.

"Nemyslíš , že tenhle náklad je tak velký, že .. no prostě že každá máma už sotva může unést víc?"

Je to nesmirne tizive, nepochybuji. Ano, situace mohou byt daleko horsi a jeste neunosnejsi. Je take nesmirne riskantni tu tihu sdilet na blogu po politicky aktivistickych, byt uprimnych, blozich. Je take tezke psat tak obecne blogy, ktere budou i brany jako filozoficka zamysleni bez vztahu k osobni situaci autorky (tak jak se jevi napsany) i kdyz treba k ni byly zamysleny jako jinotajne. :)

"Kdybys ty řádky, zejména poslední odstavec, napsal chlapovi - ok.."

Budu o tom premyslet. Je to ale dano podle mne tim, ze tam ctes, co tam nebylo ode mne snaha vlozit. Soucasna situace VV s ditetem podle mne nijak nesouvisi s jeji politickou angazovanosti a me radky se nesnazily nic takoveho ani naznacovat. Me posledni radky o promysleni dusledku se nevztahovaly k tomu, zda maminka predvidala, ci nepredvidala, co se pak stalo diteti a dalsi radek o trestu nesouvisel s tim, zda to, co se ji stalo je v mzch ocich trest za ji prosazovanou politiku. Pokud to je tak vnimano, omlouvam se ji. Mozna podle blogu pozde. :)

Nicmene se domnivam, ze vetsinou nespojuji veci iracionalne a v rovine uvah o trestech osudu, ci bozich trestech, jak by mi takova interpretace mnou psaneho pripadala. Jak jsem psal, obecne psany blog o omluvach mne zaujal k obecnym otazkam: Neni nekdy omluva jen siditko (princip ulevne zpovedi, ktera umozni dale i okorale hresit)? Neni nekdy lepsi promyslet dusledky svych cinu hlavne pro druhe a nekonat (poctivat zodpovednost)? Neni vhodne, kdyz uz koname byt smiren s tim, ze to nevyjde a prijde to, co druzi budou vnimat jako trest a my jako nezaslouzeny neuspech? Opet prosim nevztahovat k situaci maminka+syn.

"Nechci tě mistrovat, ai náznakem to nezkouším. Jen dávám k úvaze, příteli."

Viz vyse (vlastni pohled i omluva autorce za zrejme vyvolany dojem, ktery jsi mi priblizil).
12. 09. 2010 | 11:11

prirodovedec napsal(a):

Zacheus: Hezke. Pro vericiho krestana jiste uzitecne a inspirujici, pro nas ty nedusledne, nedokonale, neustale daleko vice hresici ... jiste zajimave. Jen se tim asi mnozi nebudeme ridit ...
12. 09. 2010 | 11:16

Baba napsal(a):

Vzájemná závislost sezónnosti a pravidelnosti by vám mohla jít trochu líp.
12. 09. 2010 | 11:40

Zacheus napsal(a):

To Prírodovedec. Děkuji za odpověď. Já jsem rovněž nedůsledný, nedokonalý, a samozřejmě i hřešící. Nemám pocit, že jsem prototyp bezchybného křesťana ( a takových podle mne moc není).

Jenom pro zajímavost volně interpetuji jeden příběh,který se skutečně stal, v USA.

Byli dva kamarádi, oba už staří pánové. Jeden byl katolický kněz,druhý evangelický pastor. Příslušnost k odlišným denominacím jim v osobním přátelství nijak nevadila.

Jednou už stárnoucí pastor požádal svého kolegu, zda by se u něho mohl -poprvé v životě - vyzpovídat. Ten souhlasil a kamarád-protestant- posléze za ním přijel. S kamennou tváří si sedl, otevřel připravený seznam hříchů, kterých se v životě dopustil, bezbarvým hlasem jej přečetl , aniž se na svého zpovědníka podíval. Pak, když skončil, najednou zjistil,že jeho kamarád pláče. Co se děje,zeptal se ho. A odpověď zněla: "Franku, vždyť je to také můj seznam...".

Ono asi opravdu nejde být dokonalý, ale jde zřejmě o ochotu k vlastnímu "proměnění".

Již citovaný německý teolog Ansel Grün ve své strhující knižce "Obrazy proměnění" mimo jiné vyslovuje tento názor.

"Proměnu nedokážeme přivodit my sami: potřebujeme anděla, který do nás strčí,někoho, kdo nás osloví a otevře nám oči,kdo nám ukáže chléb a vodu, které tu už stojí. A potřebujeme samého Boha,protože ten nás obezřetně vede pouští (...) a všemi bouřemi, vším chvěním našeho života nás otvírá pro jemné vanutí své láskyplné uzdravující přítomnosti".

Mimochodem, tento katolický autor také varuje před příliš velkým náboženským horlením.

Píše: Každé horlení může být slepé. Dobře začneme a myslíme si,že sloužíme Bohu. Ve skutečnosti sloužíme sobě samým a svému prospěchu. V horlení je vždycky touha i touha po moci a v ní vězí i násilnictví, násilí vůči druhým, ale i vůči sobě samému, proti tušení vlastního srdce. Ryzí motivy se mohou proměnit v ryzí nelásku, v nenávist, horlení ve fanatismus".

Tato slova se dají podle mne vztáhnout nejenom na hříšné křesťany v minulosti, ale také na současné muslimy, a v nenáboženské oblasti jistě i na nacismus a stalinský komunismus.

Přeji pěknou neděli:-).
12. 09. 2010 | 11:51

Béda napsal(a):

Zacheus,

sice se dostáváme trochu stranou ale budiž:

prvotní otázka jest už to, co jest a co není Bůh. Je to skutečnost anebo imaginární představa dokonalosti a nedostižného vzoru, symbol vykrystalizovaných lidských zobecnění a zkušeností písemně zobecněný v novelizované Bibli (Starý zákon měl věru velice daleko k tvrzení Bůh je láska) s četnými novelizacemi papežskými dekrety, encyklikami a pod.?

Nevyvíjí se obsah pojmu Bůh spolu s lidským vývojem? Je stejná Boží představa (výklad Boha, jeho poselství a nazírání na svět a lidstvo) ve starověkém Římě, středověké Itálii, Francii, Německu, Anglii a dnes?

Proč Bůh potřeboval v minulosti (apoštoly) a potřebuje i dnes nejrůznější prostředníky (kněze, Papeže, biskupy, kardinály (proč potřebují prostředníky všechna náboženství (pravda některá méně hierarchizované).

Nač Bůh potřebuje církevní majetky - stavby, pozemky, lesy, rybníky, firmy, podíl na politické moci - vyslance a diplomaty...?

Proč nejsou přikázání zakódována přímo v lidské podstatě?
12. 09. 2010 | 12:15

Elena napsal(a):

honolulu,

tvoj slub kludu a mieru, prijšel neskoro,

napisal si že som ťa rozosmiala aj pobavila, dokonca pán Stejskal tiež napisal, že som ho rozosmiala od srdca par krat, oto všetko mne išlo ceú dobu na tunajšom vašom portale,

chcela som aby ste ocenili moj cít prehumor, za to ty ekne ďakujem za ocenenie, davnejšie doma som dostala diplom za humor, ale život tuna a starosti nedavali mi možnosť nejak často prejaviť túto schopnosť, z veselého človeka som sa stala ustarostena , a tak som si vspomenula jedného dna, ked som nahodou natrafila na vaše stranky že som nekedi si bola vesela, bezstarostna vtipna osôba a skusila som uplatniť tuto schopnosť tu u vas, zrejme sa mi to podarilo,

len že na oplatku, honolulu z veseleho šaša ste urovili zo mna smutného klauna.

Ja som tu uplatnila svoj zmysel pre humor, ludskú vlastnosť, všetko v ramkach dovolenneho ,

len že ty si uplatnil voči mne professionalne vedomosti a prekročil si žákon.
nevyčitam ty to, len som smutna.
12. 09. 2010 | 12:23

dennis napsal(a):

Pane Homolulu,
dekuji za ochotu, s jakou jste zaskocil za autora s nickem "Elena" a vysvetlil mi obraz o paleni svicky z obou koncu. Kratce pred tim, se mi dostalo vysvetleni, ze se timto obrazem charakterizuje - sebeznicujici horecnata cinnost zapaleneho cloveka, ktery bezohledu na sve pohodli se vsemi silami vrha do cinnosti... Napr: Mozart vzdor svemu zdravotnimu stavu do umoru pracoval na svem Rquiem...

Prijimam Vase vysvetleni, jen nevim, zda je jedine spravne, nebo doplnujici. Take s potesenim jsem sledoval Vas virtualne "verejny" dialog s jiz zminenym diskutujicim nickem Elena. Obdivuju tuto osobu, jak s rozvahou prijima pochvaly a nikdy se ji z lichotek nezatoci hlava, jak bere s humorem sebe sama i lidi kolem sebe, jak hluboce dovede nahlednout do lidske duse.
12. 09. 2010 | 12:40

vlk napsal(a):

přírodovědče

ok. Moc pěkně napsáno.
Díky.
12. 09. 2010 | 13:14

Elena napsal(a):

dennis ,

niet vo mne nič obdivuhodného,

ak niečo sa ty na mne pozdava, tak to je to ,že sa spravam prírodzene, besprostredné, bez pretvarky.

to je predsa normalný stav ľudskéj duše.
12. 09. 2010 | 14:28

Pepa Řepa napsal(a):

Inu TOPdámo, berte to s klidem.
S kostičkami si dochtoři poradí a za pár let nebude nic vidět.

Podívejte na nás. Polovina vypadla z kočárku na hlavičku a dneska jsou z toho univerzitní profesoři, dávající lekce z moudrosloví a zahraniční politiky.

A to nemluvím o Eleně. Ta vypadla v Oděsse z žebřiňáku a těch nabídek k seznámení.
Chápu, proč se dávaly uragánům ženská jména.
:-))
12. 09. 2010 | 15:02

Dalimír napsal(a):

Paní Veroniko Vy jste taková intelig.a solidní dáma a určitě i dobrá máma ,věřte že mne také moc mrzí vaše rodinné problémi ! Ale vše se v dobré obrátí ,moc Vám to přeji ! Škoda jen že snesete být v jedné partaji s takovými jak je tiranosaurus Kalousek a jemu podobní politici ! Nikdy jsem nevěřil lidovcům a on jím je stále ,tělem i duší ! Je to pro mne tiranosaur protože svými rozhodnutími týrá obyčejné lidi ,CHUDÁKY ! Vám přeji jen to nej.! Dalimír.
12. 09. 2010 | 15:05

Béda napsal(a):

PŘ,

z těch co vypadli na hlavičku se obvykle stali básnící. Namátkou jistý plážový elegán, anebo známý webový plevelník (zahradník)...

Z těch co si zlomili okončetinu vzešli většinou jak jste poznamenal univerzitní profesoři...

Kdo v dětství z ničeho nevypadnul, jako kdyby ani nebyl.
12. 09. 2010 | 15:07

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Kde je zde ta zahranicni politika? Nejsme prece u V.H.?Moudro rozdavame vsichni ... profesor-neprofesor. :)
12. 09. 2010 | 15:11

Elena napsal(a):

Pepa Repa,

to je na nobelovku :))))),

konečne si vysvetlil prečo je u vas tak malo hentenligentov, lebo v tej praze nemate ani poriadný žebřiňák,

tak ste všetci skalali z kočarku :)))))) a priamo na hlavičku :))))), jedný vlk asi spadol z čerešne, lebo sa vinika vedomosťami ,

ja sa z vas uchechtam
12. 09. 2010 | 15:22

Elena napsal(a):

Posielam pozdrav do skautského taboru, na brehu guronského jazera , staremu šamanu honolulu,

pesnička na dobré ránko:

https://www.youtube.com/watc...
12. 09. 2010 | 15:39

honolulu napsal(a):

Eleno, zde neni zadny duvod ke smutku...Jsme kamosi ! Slibuji ze se budu krotit a snazit se byt vaznejsi.
Dennis, o kvalitach pani Eleny vim po prvnich 10 vetach. Souhlasim s Vami na 100 % !
Eleno, ze jste rozesmala i pana Stejskala, me neprekvapuje..Je to inteligentni clovek. (Vidi do lidi). Politicky se jednou prida na stranu mojich lidi...
Diky jeho Aktualne CZ nekdy zasnu nad tim, co se vse nedozvim. Nektere prispevky jsou opravdu zajimave !!! Ctu to velmi rad. (Je to daleko zajimavejsi nez TV v USA, ktera ma 1000 kanalu, z nichz 999 je zoufale nudnych). To, ze se me nekdy pan Stejskal snazi zcivilizovat, me nevadi,
protoze neziji v Evrope vice nez 2/3 zivota...
Co jste myslela zminkou o barve oci ???? Moje jsou modre cely zivot..Nerozumim te vete..Poucte me, prosim...Ja nejsem nick BO, Eleno, a nevim nic o starem atlasu.
12. 09. 2010 | 15:55

Baba napsal(a):

Člověku zatrne, když mu dojde, že je zaujatější, než býval dřív. Vůči muslimům, Romům, bezdomovcům, dvacetiletým, úspěšným, důchodcům. Těžko říct, je-li to dobou nebo věkem
12. 09. 2010 | 16:10

Béda napsal(a):

Elena, honolulu,

tohle už začíná být pomalu vážné. Nejdřív pouze župjanik a teď již přátelství a modré oči.

Aby nakonec nemusel zakročit z vyšší moci pan Stejskal.

PS: Seznamka paní Veroniky zafungovala. Rodí se zde nový perspektivní vztah, který nezná hranic.
12. 09. 2010 | 16:11

dennis napsal(a):

Pani Eleno,
chovat se prirozene, bezprostredne a bez pretvarky je normalni. A kazdy z nas si o sobe mysli, ze tak se i chova. Ale jen nekolika nemnoha to priznavaji i ti ostatni. V tom spociva vzacnost takoveho jevu, jako jste i Vy.

Vy to jiste vidite vsude kolem sebe, jak se lidi snazi byt prirozeni a pusobit dojmem, ze nemaji co skryvat atd. A taky vidite, jak se jim to zoufale nedari...
12. 09. 2010 | 16:20

Elena napsal(a):

dennis,

neviem dennis, či práve ja okolo seba niečo vidim a vnimam,

raz m meste ma pozdravila jedná pani, samozrejme zo slušnosťi som odzdravila, nu, tak ona sa spitala ako sa mate , čo nového,
ja som odstipila od nej nakrok a hovorim, nehnevajte sa prosím, ale ja vas nepoznam, ona zostala roztržita: šak ja som vaša suseda :)))))))) , tak som sa klepla po čele , že tak pekne vyzera ža som ju nespoznala :))))
12. 09. 2010 | 16:40

honolulu napsal(a):

Pane Repa, velmi jste me rozesmal, dekuji...Vy jste proste hvezda na Aktualne CZ...Jeden ze 3 nejlepsich..Mam Vase prispevky velmi rad..
Pani Elena ma velke personality a ja jsem mel cely zivot sklon k dobrodruzstvi. Mam rad silne zazitky. To je moc zajimava zena...
WILMA, to byl hurikan na Floride (2005), lide utikali v hruze, ale ja ne ! Chtel jsem videt a zazit tu divokou krasavici z Atlantiku.. Az Wilma prisla, tak jsem si myslel, ze je konec sveta...Poradte mi pane Repa, mam si zaletet do Odessy a najit Elenu ?.Wilma to bylo "silne cafe" moc fain zazitek...Myslite , ze Elena bude take silny zazitek ?..Poradte, pane Repa !
Poradte, prosim.
12. 09. 2010 | 16:41

Béda napsal(a):

p. Eleno,

již jsem zticha a ani nedutám. Pouze bedlivě sleduji transkontinentální námluvy, které snad budou ukončeny první virtuální svatbou na Aktuálně.cz.

PS: Neberte to mé škádlení tak vážně. Samozřejmě, pokud se vás to mé nikterak špatně míněné špičkování dotklo (platíí i pro pana honolulu), tak se pokorně omlouvám.
12. 09. 2010 | 16:46

Tenco napsal(a):

vlk
Ty vlku, je u Vás taky takové počasí jako zde ? Zde je jasno až polojasno, na severovýchodě až oblačno. Ráno v údolních oblastech místy mlhy nebo nízká oblačnost. Maximální teploty 20/23 °C. Slabý vítr nebo klidno.
Slunce vyšlo v 06:32 a zapadá v 19:23.
Včera to bylo lepší. Ale v příštích dnech, to ti mám docela obavy :

Protože ještě v sobotu večer se zdálo, že i v příští týdnu bude většina dní slunečná a teplá. V noci na neděli se však údaje předpovědních modelů výrazně změnily k horšímu. Zejména se to týká počasí v úterý, ale i ve středu a z hlediska území pak severozápadní poloviny ČR.
Už pondělní přeháňky v Česku nakonec nebudou jen místní, ale občasný a to zejména v Čechách. V úterý k nám od severozápadu zřejmě pronikne výrazná teplá fronta. Bude to znamenat,. že již odpoledne se do Čech dostane trvalý déšť, naznačuje britský předpovědní model, ale především populární americký model GFS (ten se obecně pro české předpovědi nejvíce používá) a na něj navazující francouzský lokální model ALADIN. Naopak kanadský model GEM a japonský JMA se zatím drží staré varianty a se srážkami na úterý vůbec nepočítají a na středu jen slabými na západ Čech. Napůl se k tomu stavý model americké armády, který nečeká žádné srážky v úterý, ale velmi vydatné ve středu.

Zdá se, že vyjde spíše deštivější varianta. Znamená to silnější trvalý déšť v Čechách (a poté v noci na středu i na Moravě) a následně studenou frontu ve středu, která ovšem nejspíše zasáhne jen sever území a pak svůj postup k jihovýchodu zastaví. Na severu Čech kde se také výrazně ochladí, zatímco jih ČR zůstane ve teplejším vzduchu, což se projeví hlavně ve čtvrtek. V závěru týdne se ovšem zřejmě opět oteplí, ale také budou četné přeháňky a větší oblačnost.

Bereš si zítra s sebou do práce deštník nebo sluneční brýle ? Já bych člověče byl pro obojí.

Jo - tankuješ vždycky plnou nádrž, anebo podle toho, jak si umaneš ? Já většinou tankuju plnou. Ale nechám si poradit. Dík.

Měj se.
12. 09. 2010 | 16:51

Béda napsal(a):

Tenco,

vám se taky omlouvám, za poněkud větší myšlenkovou roztěkanost - holt stáří a únava.
12. 09. 2010 | 16:58

Corina Everson napsal(a):

Elena alias Honolulu zapleveluje diskuse slinty ač je mezi nimi asi 9 hodinový časový posun vždy tu jsou spolu. Zajímavé asi projev nějaké duševní poruchy
12. 09. 2010 | 16:59

Tenco napsal(a):

Béda
Co soudíte o nošení tepláků na veřejnosti ? Já zastávám názor, že tepláky a teplákové soupravy jsou dnes nejen běžnou součástí domácí módy ani pouhé sportovní oblečení, díky stylu hip hop potkáte lidi v moderní teplákové soupravě běžně i na ulici. Lidé u teplákové soupravy oceňují pohodlí a příjemné materiály, proto jsou nečastěji vyrobeny z bavlny s příměsí specifických materiálů, díky nimž získávají specifické vlastnosti. Dle využití dělíme tepláky a teplákové soupravy na relaxační, u nichž je hlavní důraz kladen na pohodlné nošení, a na sportovní soupravy, kde je důležitý také střih dle druhu sportu. Tepláky z naší nabídky jsou v pase na gumu, u některých modelů jsou dále doplněny stahovací šňůrkou a mají 1-3 praktické kapsy a další moderní doplňky jako nášivky a cvoky. Teplákové soupravy doplňuje barevně sladěná mikina, která bývá obvykle na zip, s několika kapsami, v provedení s kapucí či bez kapuce.
Tepláky jsou v pase na gumu, u některých modelů jsou dále doplněny stahovací šňůrkou, obsahují 1-3 kapsy, případně další moderní doplňky (nášivky, cvoky, etc etc.

Ale komu se nelíbí tepláky, tak mu je nevnucuji. Klidně vedu dialog i s lidmi, kteří volí formálnější oblečení, jako je např. smoking. Ale zase - dilema : Smoking se neobléká před šestou hodinou večerní a je slavnostnější než klasický oblek. Klopy smokingu - ať klasické nebo šálové - jsou potaženy lesklým saténem. Smokingové kalhoty mají jeden lesklý lampas. Do smokingu nosíme zpravidla košili se zakrytými knoflíky - pokud by knoflíky byly vidět, měly by být ozdobné, např. perleťové. Podobné ozdobné knoflíky nosíme i do manžet. Pro motýlky, v souvislosti se smokingem, platí jedna důležitá zásada: Ke smokingu nosíme zásadně černý motýlek a od toho je taky odvozen výraz pro smoking na pozvánkách - black tie, což ovšem neznamená kravatu. Tento výraz petří opravdu pro motýlka a ne pro kravatu. Pokud jde žena jako doprovod muže ve smokingu, měla by zvolit dlouhou večerní toaletu.

Takže -myslíte si, že bych měl navazovat rozhovory s ženami jsa oblečen ve smokingu v úterý ve tři odpoledne, když ona sama zvolía tepláky ?
Nezkompromituji tím sebe či ji ?

Jste moudrý člověk, rád bych znal váš názor, popřípadě jiné vaše názory.
Mile se mi totiž s vámi konverzuje, vždy člověka tak jaksi potěšíte něčím novým.
12. 09. 2010 | 17:04

Elena napsal(a):

Tenco ,

konečné od Vás jeden jediný dobrý príspevok, vďaka.
12. 09. 2010 | 17:04

Corina Everson napsal(a):

Tenco
nejlépe bude když se oděješ pouze do pár kapek Chanelu č. 5
pak jí bude vše jasné a ušetříš si zklamání
12. 09. 2010 | 17:14

Béda napsal(a):

Tenco,

již jsem se omluvil a omlouvám se opět. Jestli je to málo, omluvím se znovu.

Učím se umění omluvy. (asi jsem to s tím škádlením fakt přehnal)
12. 09. 2010 | 17:20

Tenco napsal(a):

Béda
Předevčírem jsem byl na rybách.
Chci se s Vámi podělit o pár drobných zážitků z tohoto dne.
Ze všeho nejdříve jsem se musel rozhodnout, kam vůbec pojedu. Lákal mě revír 471001, ale také revíry 471069 a 471066.
Jaká kritéria bych měl tedy použít pro výběr toho správného revíru ?
Podívejme se tedy na všechny tři revíry trochu zevrubněji.
Revír 471 001 tvoří vodní nádrž Balaton v k. ú. Vítkov 5,5 ha
Lov povolen pouze ze strany od lesa.
V době od 15. 6. do 31. 8. včetně je lov ryb od 8.00 hodin do 18.00 hodin zakázán.
Revír s omezenou docházkou.
Poněvadž již je září, ponechal jsem zatím tento revír ve svém seznamu.
Nyní se podívejme na druhou možnost :
Tedy 471143.Revír tvoří:
nádrž v k. ú. Bravantice 2,8 ha
Na konci vzdutí platí zákaz lovu ryb v prostoru trdliště vyznačeno tabulemi. Zákaz lovu ryb z hráze nádrže.
Revír s omezenou docházkou.
Poněvadž je zde příliš mnoho zákazů, rozhodl jsem se, že o možnosti návštěvy tohoto revíru budu mít asi nejsilnější pochybnosti.
Ale zatím jsem jej také ponechal v seznamu.
A nyní - finále !
Revír č. 471200 :
Revír tvoří nádrž na Moravici, přítoku Opavy, Odry.
Od tělesa hráze v ř. km 57,5 až po stupně na konci vzdutí v ř. km 74,4 v k. ú. Valšov a v ř. km 3,8 na Černém potoce v k. ú. Dlouhá Stráň.
Přítoky nádrže Moravice, Kočovský potok a Černý potok nejsou součástí revíru. Ostatní přítoky jsou chráněnou rybí oblastí.
Zákaz lovu ryb v úseku od hráze po obou březích vyznačeno tabulemi na obou březích a u přítoků Moravice a Černý potok vyznačeno tabulemi. Zákaz lovu je také pod obcí Nová pláň pod rybníkem vyznačeno tabulemi.
Na revíru je povolena hospodářská těžba dle vývoje skladby rybího společenství.
Lov ryb z plavidel, vyvážení návnad a nástrah povoleno na hlavní zátopě nádrže od hranice zákazu lovu ryb u hráze po kostel v bývalém Karlovci mimo zátoky Pod Volárnou, Razovská, Za potokem, Leskovecká. Lov ryb z plavidla mimo vyhrazený prostor je důvodem k zadržení povolenky k lovu ryb. Hlubinná přívlač je povolena v prostoru s povolením lovu z plavidla.
Za lov z plavidla se nepovažuje lov z loďky navalené na přirozený břeh. Lov ryb z ostrovů je zakázán. Lov čeřínkováním z plavidla je zakázán.
Lovící z plavidla se nesmí zdržovat ve vyznačené plavební dráze.
POZOR výskyt značkovaných kaprů.

Jste zvědav, jak to celé dopadlo a vůbec, že ?

Snad někdy příště.
12. 09. 2010 | 17:23

Pepa Řepa napsal(a):

To honolulu
Hmmm těžká otázka. Babo raď. Eleno, jste tam?

Říkáte, že má velké personality?
Jen aby byly pravé. Tady je šije krejčovství Měšťák.

Ale co, prubněte to.
Na něco umřít musíme.Někoho to klepne, měkdo se udusí.
V každém případě bych sepsal poslední vůli.
12. 09. 2010 | 17:29

Elena napsal(a):

dennis,

moralku vyžadujem od seba samotnej, ostatných nesudim,

vieš Dennis ak by človek mal v sebe moralku, nerobil by nektoré veci ktoré sa nepatria, vždy u neho vopred zareaguje kontrolný mechanizm , ak človek urobil niečo čo sa nepatri, je absolutné zbytočne vyzyvať ho aby sa ospravedlnil, napravil chybu, malo kto posluchne radu druheho, tak že tento blog považujem sice za dobrý ale bezpredmetný, preto že ten kto na to ma, ten sa ospravedlni bez toho aby ho nekto napominal.
12. 09. 2010 | 17:30

Elena napsal(a):

Pepa Řepa,

niet tu človeka , okrem pána Stejskala a mňa aby pisal príspevky pod svojím právim meno, sú tu ľudia, ktoré vedia moju adresu bydliska, adresu prácoviska, mena rodinných prislušnikov, poznaju všetko čo mame v dome, aké mam auto, s kím sa bavim, skratka všetko,
o tom som nechcela pisať, snaď o tom, že malo kto tu napisal sam o sebe toľko negatyvného ako ja o sebe, tak neviem čo ešte by si chcel vedieť či je práve alebo neprave?
12. 09. 2010 | 17:36

honolulu napsal(a):

Elena to je pro Vas, musim ted z domu...Dekuji za pisen, moc pekna...

Youtube : River Blue
(Blue Dunabe take me home)
Lonely Moon Rise

Pane Beda, zde neni se za co omlovat..Vse je v poradku na
100 %.
Smich je moc dulezita vec...
Nemente svoje personality, jste moc fain..
12. 09. 2010 | 17:38

Tenco napsal(a):

vlk
Bomba ! Řepná kampaň se už rozjela ! Zatím ale s nižší cukernatostí ! :((

Třeba v Olomouckém kraji představitelé závodů hlásí, že cukernatost je mnohem nižší než loni. Věří však, že se v průběhu sklizně zvýší díky slunečnému počasí. Kolik vyrobí nad stanovenou kvótu, zatím nedovedou říci.

Cukrovar Prosenice na Přerovsku, který dnes zahájil kampaň, oznámil, že naměřili cukernatost kolem 15 procent. Je tedy mnohem nižší než vloni. Výrobní náměstek cukrovaru Jindřich Král předpokládá, že se zvýší. Cukrovar má stejně jako loni kvótu 25 184 tun cukru.
V pondělí zahájila sklizeň cukrové řepy společnost Litovelská cukrovarna, která provozuje cukrovar v Litovli na Olomoucku. Cukernatost se podle místopředsedy představenstva společnosti Leopolda Klabala je nižší než loni, pohybuje se kolem 16,3 procenta. V podniku věří, že půjde nahoru. Teprve podle úrody bude jisté, zda Litovelská cukrovarna nepřekročí stanovenou kvótu 20 762 tun cukru.
V cukrovaru Vrbátky na Prostějovsku, kde zahájili dnes sklizeň řepy, mají stanovenou kvótu 20 202 tun cukru. První vzorky nedosahují loňské cukernatosti 18 procent, řekl ředitel závodu Václav Řehák.
Cukrovary v Kojetíně a v Němčicích nad Hanou, které patří společnosti Eastern Sugar ČR, zahájí řepnou kampaň začátkem října. Zpracování letošní úrody cukrové řepy chtějí cukrovary z Hané ukončit do vánočních svátků.

http://en.hribi.net/video_y...

Jaký je tvůj názor na letošní cukernatost Pep...eh pardon...řep ?
12. 09. 2010 | 17:42

honolulu napsal(a):

Pane Repa, ta zminka o posledni vuli zapricinila, ze jsem spadl pod stul a dusil se smichem...DEKUJI, budu o tom premyslet...(Rad bych napsal vice, ale musim jit z domu.)
12. 09. 2010 | 17:45

honolulu napsal(a):

Elena nas kamaradsky vztah a moje admiration k Vam nejde nicim ovlivnit...Je dobre, kdyz lide delaji legraci..Ted uz musim jet, prijedu po 6 pm. doufam, ze najdu prispevek od Vas. (Zde je ted 11.55 am)
12. 09. 2010 | 17:55

Tenco napsal(a):

Omlouvám se všem diskutérům za tu houštinu banálních kravin, které jsem tady - v reakci na příspěvky obdobné relevance, sem umístil.
Slibuji, že to již nikdy neudělám a když tak jedině v opilosti či poblouznění smyslů, vyvolaném stejnými příčinami jako tomu bylo dnes.
12. 09. 2010 | 18:26

Béda napsal(a):

Tenco,

z mé strany omluva přijata. Taky se opět omlouvám. I za to, že jsem ty vaše příspěvky nečetl. Záhy jsem pochopil oč jde.
12. 09. 2010 | 18:39

vlk napsal(a):

Tečnco

zdravím.
Koukám,že víkend s e ti povedl nad očekávání: Jsi evidentně bujaré mysli. Přijmi upřímnou závist !
Já už jsem teď lámán zítřkem. Ne každý je totiž zářný.
12. 09. 2010 | 19:02

Elena napsal(a):

Tenco and vlk,
mrzima, že ste nedostali dnes toľko " kvetin" koľko ste očakavali, tým sa vysvetľuje vaša mrzutosť, mete slabo zorganizovaných vašých fanušikov, tak sa nesťažujte,

zajtra to doženete a poklony sa vam budu sypať zo všetkých stran.
12. 09. 2010 | 19:25

nikdo napsal(a):

Souhlasím z řadou diskutérů ! Jste aktivní součástí politických sil, které jsou dnes u moci. Tzv. trojkoalice zahájila demontáž sociálního státu v ČR. Nepište obecné bláboly, ale nejprve se omluvte většině této společnosti za svůj podíl na tom, aby nám vládli Kalouskové,knížata atd.
12. 09. 2010 | 19:35

Veronika Vendlov napsal(a):

Přírodověděc II.: dnes jsem cestou do a z práce, tj. cca 3 hodiny, přemýšlela nad tím, co jste uvedl, cituji: "Protoze jste (podle text miningovych rozboru Vasich textu :) ) zvykla do vstupu druhych spise promitat sebe nez to co pisi oni ... :)"

Zhrozila sjem se, že je to možná fakt pravda. Nezbývá, než se učit naslouchat.

Dále: "Pokud pro autorku je zklamanim neosobni a obecna poloha nekterych diskusnich vstupu (pro ni mozna nesoucitici a kruta v jeji situaci), mela byt konkretnejsi v blogu."

Nevadí mi téměř žádné diskní vstupy a výjimky potvrzují pravidlo.

A ještě krátce: v obou posledních blozích nebylo nutné být konkrétní. Moje situace není nikterak tíživá. Proto nic konkrétního. Vše se zahojí. Dlouhých bylo 24 hodin od zranění. Může být vždycky mnohem hůř...takže co? Pitvat co, kdo a proč, nemám smysl. Důležité bylo děkovat a snažit se být v nemocnici nápomocný, jak to jen šlo. Tenhle blog je z úplně jiného soudku, je věnován jenomu člověku, on ví. Kdo nezažil, nepochopí. Umět se omluvit je prostě důležité...
12. 09. 2010 | 19:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Béda: není to frustrující, je to ok a řešitelné. Pokud to tak vyznělo, je to chyba. Dítě je navíc statščné, co víc si přát.

Právě proto, že jsem si svoji roli vybrala sama, musím být připravená na to, že se mi "nevěří" a to bez ohledu na to, co se zrovna děje, kdo se narodil, zemřel, zranil...překvapivě když jsem blogovala o nevládkách a osobních blogů jsem psala víc (to bylo na začátku, než jsem přešla ke Starostům a nezávislým) dostávala jsem stějně za uši, jako dnes.

Tak já Vám nevím...asi to bude především mnou...

Pžesto je pro mě nejdůležitější ten "druhý život", ten soukromý. A nevisím nic zvláštního na tom, o něm psát. Koneckonců s kůží na trh jdu já a měla byc s to uvědomit dřív, než se m něco zavěsím.
12. 09. 2010 | 19:59

Veronika Vendlov napsal(a):

Pěkný zbytek neděle! :-)
v.v.
12. 09. 2010 | 20:00

Vico napsal(a):

Tenco : Neomlouvej se. Když chceš vědomě psát "chujoviny", tak to má paradoxně ty největší grády. Po návratu z nedělního cyklovýletu jsem se velmi pobavil:-)

Já být tebou, tak bych si vybral ten revír č. 471200. Jo a věřil bych tomu modelu Aladin, i když ta zelená žabka Honsová šplhá po žebříku v teráriu podle jinýho modelu.

Jo a když jsme u toho omlouvání a všichni se tu teď omlouvaj. Tak já se též omlouvám :

Upozorňuji, že se to tak trochu bude podobat děkovačce při Oskaru:

Omlouvám se Vendlové, že ji neoslovuji Veroniko.

Omlouvám se Vlkovi, že mu říkám, že je vlk. Omlouvám se Tencovi, že o něm tvrdím, že je to ten, co kydá hnůj.
Omlouvám se manželce, že jsem odjel na kole a neumyl nádobí od oběda.

Omlouvám se své matce, že jsem se nenaučil hrát na violoncelo, i když za mně čtyři roky platili hudebku/mami, proč si mě nedala na kytaru!!!/.
OMLOUVÁM SE !!!

Dobrou noc.
12. 09. 2010 | 20:27

Béda napsal(a):

VV,

osobně (tím míním v oblasti zdraví, rodinného života) vám přeji jenom to nejlepší.

Pokud jde o vaši politickou orientaci, zde sobě přeji, aby strana reprezentující a lobbující za zájmy oligarchů TOP09 byla již pouze hlubokou minulostí.

jak jsem již psal u vašeho minulého článku - budu zvědav na vaše zkušenosti se zdravotnictvím poté, co koalice oligarchů prosadí svou zdravotní "reformu".

PS: Kvůli objektivitě budu taky pozorně sledovat, co nám o tom napíší paní Makovcová, Zezulová a pod..
12. 09. 2010 | 21:01

arlon napsal(a):

Veroniko,
přeji Vám příjemný večer a držím palce Vaší ratolesti stejně jako všichni dobří lidé zde.
12. 09. 2010 | 22:08

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo: ok
A k politice: vypadá to, že TOP 09 hned tak minulostí nebude. Sama jsem zvědavá na výsledek voleb. Nechám se překvapit.

PS: Blogy paní Zezulové, Makovcové, Tejcové, Zahálkové a Hradílkové patří mezi mé nejoblíbenější, rovněž k dámám, které je píši, chovám nesmírný obdiv. O Míše Appeltové a KVS nemluvím, tam je to už víc o přátelství, než o textech samých...
12. 09. 2010 | 22:44

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone, díky. Dobří lidé, kde já to jen slyšela.... :-)
12. 09. 2010 | 22:45

Targus napsal(a):

To Béda:

Vymytý mozek nepřesvedčíte naprosto ničím. Jeho majitel bude chcípat pod mostem na akutní nedostatek základní lékařské péče, ale bude tvrdit všem do očí, že tak je to správně a tak je to legitimní a pro všechny jedině dobré.

To veronikavendlova:

těším se, až se poměrně brzy srazíte s realitou. Za předpokladu, že ve středních Čechách je stejně blaze jako u nás v blízkém zahraničí někde na Moravě, budete jen zírat, až budete sjednávat rehabilitaci pro potomka. Čtrnáct dní čekání, než se pacoš dostane na řadu, je ještě celkem pohoda.
Btw. zkuste si přečíst příspěvky nicku pravicová skorosocka pod blogem Václava Krásy. Takových, jako je jeho paní, tj. nezaměstnatelná kvůli zdravotnímu stavu a bez jakékoli státní podpory, ač si řádně platila pojištění, jsou desetitisíce. Přeji Vám z celého srdce, abyste nemusela prozřít, až skončíte stejně, jako tito průběžně okrádaní práce neschopní chudáci.
12. 09. 2010 | 23:24

Karel Matoušek napsal(a):

Už jsem se omluvil. Kateřina Brožová NENÍ mentální améba.
12. 09. 2010 | 23:32

Veronika Vendlov napsal(a):

KM: :-)
a co ta narážka pod blogem Ivana Krause? Vy FAKT máte pro strach uděláno. Je mi to sympatický...:-)
12. 09. 2010 | 23:40

Veronika Vendlov napsal(a):

targus: hned, jak jsem si ten blog přečetla, napsala jsem panu minitrovi Drábkovi. Mám totiž trochu jiné informace a chtěla jsem si je ověřit.

K Vašemu rozořčení bych jen ráda dodala: Já budu ráda (a jsem) solidární s těmi, kdo z objektivních důvodů nemohou ckoliv....nebudu to nyní vyjmenovávat. Nechci ale, aby jen díky tomu, že to s různými sociálními příspěvky přeháníme a vyplácímě je jak na běžícím pásu, nezbylo dost právě na ty, o nichž jste psal výše. Nejde to jinak, než změnou systému.

Snadno se může stát, že se stanu tím, kdo bez dávek nepřežije. Nemyslím si, že by mě "stát" nechal umřít na ulici....

Nebo ano???
12. 09. 2010 | 23:46

honolulu napsal(a):

Pani Corino Everson ! Nikdo neohodnocuje Vase SLINTY, tak laskave ignorujte SLINTY tech druhych ! Vy trpite agresivni flustrations...Pravdepodobne ze samoty...Najdete si udrzbare, budete se citit lepe...Urcite zije v Plzni nejaky FICKO z Cachticke Pani...Budete se citit dobre s Vasim protejskem...Potom Vam Elena a Honolulu nebudou tak drasat nervy..

Na computer se vejde 100 milionu prispevku, tak ctete pouze ty, ktere Vas nedrazdi...Nikdo nepotrebuje Vase OHODNOCOVANI !..

Take nemam nektere lidi rad, ale necitim potrebu jim to zduraznovat...Jste TYRAN sveho okoli !

Nekdy se objevi nejaky sebedulezity radoby "inteligent", ktery se povysuje nad druhymi a mysli si, ze je lepsi...Tato zouzel je citit na dalku.

Malem jsem zapomel: - V te ranni kave, co jste dopila, bylo projimadlo, tak ten computer vypnete a utikejte...

Eleno, jsem Vas fanousek, tak piste dal !!!(Chci Vas lepe zaujmout ! Podivejte se na YouTube, jaky tanec se ted ucim pro Vas ): BZN - Marybaya (1997)

Pane Repa a Bedo, piste dal !!!
V pripade, ze nekdy na sve zivotni ceste do neceho slapnete, tak se tomu NEOMLOUVEJTE !!!

PANI VENDLOVA, presto, ze uz davno nemam ceske obcanstvi, chtel bych Vam napsat, ze je moc dobre, ze jste politicky aktivni ! Nikomu neskladejte ucty za svoje politicke presvedceni !!!
13. 09. 2010 | 01:12

Karel Matoušek napsal(a):

veronika vendlová
my studenti kikinologie víme, že smrt může přijít nečekaně ...
Minulý týden čekal za rohem Jakl, ale upustil tlumič a utekl. Next ... :)
13. 09. 2010 | 09:03

buldatra napsal(a):

Paní autorko:

Ano taková omluva je důležitá.
Zvlášť, když na ni kdekdo čeká.
Vo tom žádná.

Ovšem, bohužel, omluvit se neumí každý. Někdo třeba i umí, ale nechce se mu. A když se nechce, je to horší, jak když se nemůže. A to z mnoha a mnoha různých důvodů.

Proto by nebylo od věci, pro zjednodušení a urychlení omlouvacího procesu, zavést oficiální univerzální omluovací formulář.
Doba k tomuto počinu nazrála.
Je před komunálními volbami a tak předvolební slib zavedení univerzálních omlouvacích formulářů by mohl kandidáty TOP 09 & starosty vynést na piedestal komunální politiky.
Račte prosím navrhnout bratru Kalouskovi, ten má s všelikými formuláři jistě bohaté zkušenosti.
13. 09. 2010 | 09:41

Corina Everson napsal(a):

honolulu

tohle má být seriózní diskuse a vy si tu řešíte osobní věci tak si běžte plkat na Super když se nedokážete držet tématu. A to co jste dělali pod paní Malinovou mně přijde též úchylné.
13. 09. 2010 | 12:26

Vysedlina pathologická napsal(a):

Kdyby šlo jenom o omluvu, často se má jednat i o nápravné akce. A to už teprve vyžaduje úsilí viníka.
Omluva rovná se přiznání viny.
A kde nefungují zákony pro všechny stejně, tam se omluva často nevyplatí. Někdy se vina nafoukne a nafoukne a na....
(To Vám píše v dobro věřící věřící). Mně se neomluví ani kohoutek, že mi nenechal něco na zobku, a dřív mě hned volal, když něco našel. Jo mladý se omlouvá každý, a starý řeknou spíš - kuš bábo...
13. 09. 2010 | 13:12

honolulu napsal(a):

To Corina...Ironie a sranda, to bylo pod blogem pani Malinove !..Vy jste nerozumela nicemu ! AIDS je hrozna nemoc, ale daleko vice lidi zemre na srdce ci na plice. (Aids je spojenec povrazdenych belochu v JAR.) Blog OMLUVA, take neni zadne drama ! Je to psychologicka hra...

Do vaznych veci napr. reseni vnitropoliticke / ekonomicke situace v Cesku ja nezasahuji, protoze ji nerozumim, nevidim do ni..

Pani smirte se s tim, ze i kdybych byl blbej jak komunisticky politik, tak se vzdycky ozvu, kdyz budu mit INSPIRACI...Ty doby, kdy bylo povoleno pouze urcite jednani, ci mysleni jsou davno pryc. Byla to hnusna doba !

Zminujete se o uchylnosti !..Tu najdete na blogs, kde se pise o teplousich..(Tam nenajdete muj nick ! Je me z toho nevolno, NEZASAHUJI vsak do toho, nejsem doktor).

Byly zde pokusy UMLCET nebo zesmesnit i ty nejinteligentnejsi lidi na Aktualne CZ (Cochtan, Pepa Repa a 5 dalsich).
Vzdy se o to snazi nekdo, kdo je intelectualni trpaslik proti druhym.
Proto zadna cenzura myslenek !

Smirte se jeste s tim, ze az bude nejaky blog o multikulti, tak budu jecet jak Viktorka !!!
A az bude neco o sexu, tak z toho udelam komedii a pozadam o address vsech bordelu v Brne a v Praze.

Uvolnete se snazte se nekdy zasmat...Pani Elena, to umi dobre..(Vy ani nevite, ze me dala poradne na frak. Nepostrehla jste to.)

Nenapadejte lidi, i kdyz jsou ve Vasich ocich pod Vasi uroven a dovolte mi omluvu za "udrzbare", mel jsem na Vas zlost. Neni treba na tento prispevek odpovidat. Radej si kupte flasku cerveneho vina a vnimejte kolik krasy a srandy zivot prinasi...
13. 09. 2010 | 13:25

Corina Everson napsal(a):

honolulu
aspoň se nemusím omlouvat
13. 09. 2010 | 14:34

Pepa Řepa napsal(a):

To buldatra
Nadkolego, já-papeženec- to říkám pořád. Hledáme náhradu za zpovědnici.

Za Švejka byla doba plivátek.
Uplivnul jste si, ulevilo se.
Teď to nahradil internet.

Navrhuji zřídit-po vzoru baby boxů- síť omlouvátek.

Ze zdi by koukala roura jako u His mastre's voice a vy byste do ní nakecal omluvu.
Za Vikingy, za Husa, za Kubiše, za potopu prostě za něco, u čehož jste nebyl ani být nemohl.

Klidně byste mohl namluvit i to, že sousedovi házíte přes plot chcíplé myši a poléváte jabloń kyselinou, aby nestínila.
Uslyší Vás?
No přece neuslyší.

Daly by se využít i automaty vratných lahví, ještě by Vám vydaly potvrzení, že jste se pět minut omlouval.
Komu? Není to jedno?
Za co? Není to taky jedno?

Vysedlina pathologická napsal(a
a starý řeknou spíš - kuš bábo.
-----------
Ale no tak, milostivá.Proč ten pesimismus?
Třeba jste slavná, ani o tom nevíte.
Třeba po Vás pojmenovali tu skřínku, kam se odkládají nechtění novorozenci.
13. 09. 2010 | 14:45

Pepa Řepa napsal(a):

To V.V.
a že jsem tak smělý, japa si mezi sebou říkáte?
Bratr, jeho Jasnost, rychtář, kmotra.........neměli byste to -po vzoru ostatních stran-sjednotit?
13. 09. 2010 | 15:01

Tenco napsal(a):

Corina Everson ad honolulu
Lobaczewski : Political Ponerology
Beck Gloria : Zakázaná rétorika
a mnoho dalších /např je zajímavý odkaz http://messageboardfools.co...
/jde o mediální manipulaci ratingem v oblasti investic, ale dá se to extrapolovat i na důvěryhodnost toho či onoho/

Přečtěte si JEN poslední příspěvek a dáte mi za pravdu.

Přívětivost, elegance ... ALE JE TO BASHING! :

/(Aids je spojenec povrazdenych belochu v JAR.),Zminujete se o uchylnosti !..Tu najdete na blogs, kde se pise o teplousich.,Byly zde pokusy UMLCET nebo zesmesnit i ty nejinteligentnejsi lidi na Aktualne CZ (Cochtan, Pepa Repa a 5 dalsich)....

....JEDNOZNAČNOST výpovědí, URČITÝCH výpovědí (jinak samozřejmě bazén, pojdme na kafe, lahvinku vína...) - tedy umlčení někoho je zlo, ale pomsta díky AIDS je dobro etc etc etc

Ze mě chtěl udělat nálepkáře a z Vás jak vidím se snaží udělat zapšklého suchopára.
Hmm. Odhadoval bych ho tak na stupeň B-C./viz můj odkaz/
Ale uvidíme.

Já ho nečtu. Vřele doporučuji. Reaguji jen na Vaši polemiku s ním.

Nicméně alespoň to přiznává. Tedy že se na několika světových sociálních sítích pere za "správnou věc".To zase klobouk dolů.
13. 09. 2010 | 15:06

Pepa Řepa napsal(a):

To V.V.
Jo a ráno jsem málem u Rudolfina srazil Tůmu na bílém kolečku, kličkoval ve frontě jako zajíc.
Dávejte na něj pozor.
13. 09. 2010 | 15:16

Targus napsal(a):

To veronikavendlova:

Aha, takže změna systému je, když se nechají vychcípat mrzáci. A to hlavně proto, že se mezi nimi najdou simulantské kurvy parazitující na systému.
Zrušením invalidních důchodů totiž zabijeme 2 mouchy jednou ranou.
1/ nikdo je nebude zneužívat
2/ nebudou opruzovat mrzáci, protože chcípnou, anebo budou někde zalezlí u skládek s odpadky.
Takhle jste to v TOP 09 vymysleli?
Tak to klobouk dolů.

Jen si klidně shánějte informace, jaké chcete. Já vám klidně dodám další, čerstvou, je z dneška.
Šel jsem se zeptat na socku, co je s mým podáním námitky proti odebrání důchodu. Je to totiž více než 3 měsíce, co jsem jej podal a lhůta na odpověď je 30 dnů. Teprve se mohu totiž soudně bránit proti odebrání důchodu, což míním udělat. Odpověď úřednice - nic. Nedostal jste, no a co.Skutečnost, že jsem oficiálně na nemocenské a že mi zarazili výplatu nemocenských dávek z důvodu dlouhodobého marodění, paní úřednici netankovala rovněž.
Prostě pohoda, kafíčko, novinky. A ty sem mrzáku nelez a nevětrej. Beztak simuluješ a peněz máš jak slupek.

Když slyším slova úřednická vláda a TOP 09, chce se mi z toho grcat.
13. 09. 2010 | 15:17

Veronika Vendlov napsal(a):

Targusi: to není o systému, ale o úředničině, která "tankuje" na lidi. Musíte se bránit. Za to nemůže TOP 09 ani já.
13. 09. 2010 | 16:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

veronikavendlova
Je to částečně i o systému.
Jak se chcete bránit ?
Invalida na nemocenské bez nemocenské proti byrokratovi , který má za sebou celý hiearchický aparát stejně pervertovaných osob jako je on.
Včetně pucfleků a stážistů, kteří nedělají nic jiného, než sepisují a odesílají lejstra vysvětlující, že "to nejde" ?

Tak sem djte konkrétní kroky, jak se má pan Targus bránit. A proti čemu se tak vlastně brání. Víte to vůbec ?

Čekám.
13. 09. 2010 | 16:27

Targus napsal(a):

To veronikavendlova:

L' pardon, já jsem nevěděl, že ÚŘEDNÍK vydal vyhlášku beroucí všem invalidní důchody.
To NÉÉ systém, to úředník. A ty podpisy pánů předsedy vlády a ministra tam také přimontoval zločinný úředník.
Voilá, jsem osvícen. Proto se snižují počty úředníků a proto se jim snižují platy!!!!!
Ti hajzlové tajně sepsali vyhlášku a PROTI vůli vlády a parlamentu, jakož i všech ostatních obírají mrzáky o penze.
A taťka Šmoula - trautenberk jen smutně ohryzává fajfku.

Navrhuji bod číslo tři:
3/ vyházet všechny úředníky.
Ti lumpové stejně dělají úplné ho*no, to jest nadužívají a zneužívají svou mzdu. jejich vyhozením se opět zabijí 2 mouchy jednou ranou. Přestane se nadužívat a zneužívat a lidi si přestanou blbě stěžovat. nebude totiž u koho.

Veroniko, jste génious. Vás je normálně škoda. Neuvažujete o postu ředitelky Zeměkoule?
13. 09. 2010 | 16:38

honolulu napsal(a):

Tencokyda hnuj ! Vy jste jako lepenak, (h...o) na vojenske kosili !..Vas se nejde zbavit ! Mam radost, ze me NEctete ! Bohuzel mate prilis moc vedomosti o tom - co NEctete !.

Uz jste slibil nekolika lidem, ze budete drzet odstup. Jste silne NEOBLIBEN, (NEJVICE)! Vy imitace inteligence. Tak mejte trochu hrdosti a nebudte vlezly jak vykopnuty potkan..

Snazte se dodrzet slovo a jednat jako chlap !.Stejne nemate nikdy co rict nez abstrakce a slovni hricky. Mate priliz moc casu na posudky a na "popis pocasi", asi jste take nejaky parazit na tele Ceska..
Nekdo by Vas mel zkontrolovat.

Hledam zde, na Aktualne CZ myslenky, vedomosti a politicke inklinace v Cesku...

Vy jste zde na psani POSUDKU a opravovani druhych, bez respektu k individualite a zivotnim zkusenostem druhych. (Nikdo to zde nepotrebuje.) Z vas musi byt znechucena i ta vase KSC..K vuli lidem jako Vy se stala nenavidenou a uplne ZNEMOZNENOU...
Vy jste vlastne spojenec nas pravicaku...Ovsem ne muj !!! Tak zaleste do kanala, nebo na to Vase hnojiste, kam patrite,
Vas nick se Vam podaril
a ignorujte me ! Mam hladovou dusi a chci se neco dozvedet od lidi co maji schopnost mne poucit a informovat...Coz Vy ne !!
Z Vas clovek akorat NASMRADNE..
13. 09. 2010 | 17:00

Targus napsal(a):

To TCKH:

Bohužel je to zcela o nastavení systému.
1/ Udělala se vyhláška, která zbavuje možnosti důstojného života lidi v řádu desítek, možná i stovek tisíců. Vzala jim totiž státní příspěvek určený k částečnému či úplnému pokrytí nákladů.
2/ tito lidé jsou následně nuceni jít žebrat o podpory na pracák či socku, jestliže jsou na tom tak, že na ni "dosáhnou". Což není můj případ, protože nejsem zcela nemajetný a majetku se nehodlám zbavit tím, že jej prodám pod cenu a stržený peníz prožeru.
3/ tito lidé jsou zcela pochopitelně nezaměstnatelní, protože ztratili statut invalidy a zaměstnavatel nemá nárok na daňové úlevy, zatímco oni nejsou schopni odvádět řádný pracovní výkon, anebo mají tolik lékařských omezení, že nemohou vpodstatě nic dělat. (Nesmím např. dělat v teple, v zimě, ve stresu, tam kde je možnost infekční nákazy, vsedě, vestoje na jednom místě, s fyzickou zátěží, na směny.)
4/ z toho důvodu tito lidé navštěvují své lékaře a žebrají o nemocenskou, pokud jim ji ovšem erár milostivě zaplatí. Marodit je možno totiž jen 9 měsíců. do té doby se musíte vyléčit, anebo chcípnout. Nic mezi tím se nedoporučuje.
13. 09. 2010 | 17:03

Targus napsal(a):

HONOLULU

Běžte si laskavě brnkat na UKULULU a neopruzujte, ano? jste trapný jak sáňky v máji.
13. 09. 2010 | 17:05

Tencokida Hnuj napsal(a):

(Stejskal)
Toto napsalo individuum honolulu v reakci na můj /osobně si myslím, že dosti objektivní rozbor jeho motivací, proč sem - na aktualne.cz přilez. Tedy púsobit dojmem elegána, který mezi kafíčkem a zaplaváním si v bazénu nezávazně poplká a jen tak mezi řádky provádí bashing - pokouší se snižovat věrohodnost (IDEOLOGICKÝM pohledem) vybraných nicků, občas prohodí věty typu - AIDS v Africe

Tencokyda hnuj ! Vy jste jako lepenak, (h...o) na vojenske kosili !..Vas se nejde zbavit ! Mam radost, ze me NEctete ! Bohuzel mate prilis moc vedomosti o tom - co NEctete !.

Uz jste slibil nekolika lidem, ze budete drzet odstup. Jste silne NEOBLIBEN, (NEJVICE)! Vy imitace inteligence. Tak mejte trochu hrdosti a nebudte vlezly jak vykopnuty potkan..

Snazte se dodrzet slovo a jednat jako chlap !.Stejne nemate nikdy co rict nez abstrakce a slovni hricky. Mate priliz moc casu na posudky a na "popis pocasi", asi jste take nejaky parazit na tele Ceska..
Nekdo by Vas mel zkontrolovat.

Hledam zde, na Aktualne CZ myslenky, vedomosti a politicke inklinace v Cesku...

Vy jste zde na psani POSUDKU a opravovani druhych, bez respektu k individualite a zivotnim zkusenostem druhych. (Nikdo to zde nepotrebuje.) Z vas musi byt znechucena i ta vase KSC..K vuli lidem jako Vy se stala nenavidenou a uplne ZNEMOZNENOU...
Vy jste vlastne spojenec nas pravicaku...Ovsem ne muj !!! Tak zaleste do kanala, nebo na to Vase hnojiste, kam patrite,
Vas nick se Vam podaril
a ignorujte me ! Mam hladovou dusi a chci se neco dozvedet od lidi co maji schopnost mne poucit a informovat...Coz Vy ne !!
Z Vas clovek akorat NASMRADNE.. "

Tak todle napsal "PRAVIČÁK". :))

S tímhle slovníkem by ho vyrazili z jakékoliv redakce seriozního pravicového tisku v USA, či odkud ty své nechutnosti píše. /osobně se domnívám že odněkud z Chánova či nějak podobně/
A styděli by se za něj všichni republikáni.
Prosím proto pana Stejskala, aby alespoň zde, tedy pod mým komentářem jeho příspěvek nemazal. Je signifikantní pro někoho, kdo se proklamuje za konzervativního pravičáka a vůbec neví, o čem tento postoj je.

Děkuji.

honolulu
Vy jste asi takový pravičák, jako byl Goebbels šéf marketingu.

A pokud chcete vyhrožovat, tak žádám důrazně pana Stejskala aby zasáhl.

Je mi z Vás nanic. A podle mě nejsem sám.
13. 09. 2010 | 17:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

Re : věty typu AIDS je spojenec povrazdenych belochu

A ještě něco, pane Stejskal :

Přišly mě emaily, kdy lidi přestali na aktualne.cz užívat svá občanská jména a zdůvodnili to , že se bojí, aby si je nějaký nácek nevyhledal.

Jen tak. Až si zase s panem honolulu budete povídat o krásách Ameriky.
Abyste o tom věděl.

Mějte se.
13. 09. 2010 | 17:23

gaia napsal(a):

Targus
tak pro Vás vidím jedinou možnost a to dát se na dráhu politika. To sám ten Vlček Květech psal že dostal invalidní důchod a že by nemohl nic dělat ale že měl malé dítě a musel nutně dělat aby byly love tak dotáhl to až na předsedu sněmovny.
Pak tam byla jedna paní na vozíku dále tam je jeden starodůchodce stižený Parkinsonem předsedu kontrolního úřadu dělal též člověk s berlemi který vykládal že musí ráno ve 4 vstávat a rozcvičovat se aby se vůbec pohl pak tam byl jeden alkoholik který nemohl léčit lidi neb si na něj všichni kvůli alkoholismu stěžovali a skončil by na pracáku ale na poslance to stačilo. A několik jich tam již bylo na smrt nemocných že nakonec dokonce umřeli ale práci měli
13. 09. 2010 | 17:31

Tencokida Hnuj napsal(a):

Targus
Majetku se nezbavujte. Pokud to půjde.
Vy jste odněkud z Ostravska, že ?
Jestli chcete, zkuste mi napsat email co se týče Vašich možností a schopností pracovat.
Nic neslibuji, ale nějaké kontakty mám.

Ale nechám to na Vás.

Jen Vás prosím, pokud byste ten email chtěl poslat /opicezvesmiru@seznam.cz/ tak mě o tom informujte někde zde a uveďte svůj email.
Otvírám jenom avizované emaily.
13. 09. 2010 | 17:32

gaia napsal(a):

mne by zas zajímalo jestli je pravdivý můj předpoklad že Elena a honolulu mají stejnou IP adresu.
13. 09. 2010 | 17:34

Targus napsal(a):

To gaia:

Vlezte mi na záda, vážená, já se rozcvičuji také. Někdy deset minut, někdy to trvá hodinu, někdy musím i do vany, abych se zpojízdnil.
Až se jednou poplazíte na hajzl po čtyřech v prochcaném pyžamu, pak dáme řeč. Do té doby vaše rozprávky o politicích beru jako osobní urážku.

To TCKH:

Děkuji za nabídku, velice si jí vážím. Problém je v tom, co jsem napsal výše. Občas se prostě nedokážu na čas zpojízdnit a pak zmeškám začátek směny. Kromě toho zatím dělám na živnosťák příležitostné práce a výpomoci v oboru a jsem schopen se vytížit na maximum, které jsem schopen akceptovat. A hlavně nemusím nikam daleko z domu, což je pro mne podstatné. Většinou si totiž potřebuju během dne zdřímnout nebo alespoň lehnout a být chvíli v naprostém klidu, jinak se dostaví značně nepříjemné stavy. A to, jak sám uznáte, je značně problematické, pokud má člověk pracovat mimo domov.
Přesto Vám ale velice děkuji.
13. 09. 2010 | 17:50

gaia napsal(a):

Targus
já vás nechtěla nijak urazit jen Vám (i když přiznám trochu ironie) poradit práci která se dá dělat i s handycapem

asi to bylo trochu neohrabané takže se nakonec omlouvám a k tomuto blogu se to i hodí
13. 09. 2010 | 17:58

Targus napsal(a):

To gaia:

Pokud jste to myslela ve smyslu, že poslaneckou práci zvládne i totální invalida či ožrala, pak se omlouvám, ovšem pan Voleník byl předsedou NKÚ. O kvalitě jeho práce bychom se mohli dohadovat, rozhodně ale nebyla horší, než práce těch paznehtů, co tam přišli po něm, spíše naopak. Svým způsobem je možno říci, že si jej pro jeho přístup k životu vážím a beru si z něj kapánek vzor.
13. 09. 2010 | 18:08

Veronika Vendlov napsal(a):

Targus: ježiš já tedy nevím, ale kdyby paní úřednice fungovala tak, jak má, tak Vám asi pomůže, ne? nebo se o to pokusí.

Jak byste to tedy řešil Vy? Stačila by Vám nějaká měsíční dávka, třeba řekněme 15 tisíc? Pokrylo by Vám to náklady na vše a nemusel byste hledat práci, které je málo?

OK, tak by to chtělo propočítat, kolik lidí je v podobné situalci a kolik by to stálo. No a dál, kde na to vzít. 15 tisíc je poměrně hodně peněz, které se těžko vydělávají. Řekněme, že bude podobných případů poměrně hodně. My ostatní, kteří nemáme zatím žádné překážky k práci, budeme zdaněni o to víc, aby pro ty, které je mají, bylo těch 15 tis měsíčně?

Ano, zjednodušuju to až ostudně. Jen bych chtěla, aby byl systém co nejspravedlivější. K nám všem.
13. 09. 2010 | 18:31

Tenco napsal(a):

Targus
O.K. Držte se.
13. 09. 2010 | 18:46

Skogen napsal(a):

VV, když jsem měl trojnásobnou zlomeninu kotníku po hodně blbém pádu z kola na obrubník, přijel pro mne sanitář (soukromá fa "Sanitrans") a jestli prý se ještě může stavit pro chleba. Jelo se. Na RTG se otrávená rentgenoložka nechala slyšet, ať si proboha sundám tu kotníkovou botu (fajfka byla do pravého úhlu k ose chůze). Nakonec jsme botu rozstříhali.

Nicméně po operaci a pěti měsících neschopnosti skáču jako srnec a trvalých následků nevidět. Dokonce ani při změně atm. tlaku nic zvláštního nevnímám. Totiž - rozhodl jsem se, že mám nohu takovou, jaká má být - a ono to funguje. I díky těm lékařům.

Hlavně syna v podobných situacích neplašte. Jen ať vás ani nenapadne blednout, kolabovat a ztrácet konverzační rytmus. Uvnitř si dělejte co chcete. Navenek - nohu máš ještě jednu. Nic moc kloudnějšího stejně dělat nemůžete.
13. 09. 2010 | 18:49

honolulu napsal(a):

Tencokyda Hnuj : Drzte odstup a ja Vam podruhe slibuji, ze Vam dam pokoj...
Muj slovnik je inspirovan tim jak se chovate k druhym...Nechte si Vase jedy a posudky, nejste KVALIFIKOVAN..Nechtejte po me abych byl taktni k Vam, Kdyz sam nejste !!!

Co mluvite o vyhrozovani ????
JA NA VAS KASLU !!!!! Jste, Vy ke vsemu jeste histerik ???
("Oj, oj, oj, be, be, be, von me rekl, ze jsem LEPENAK, pomoc ! Vsichni to ctou, moje dignity je ve "vyfuku", smaze to" !!!)

Na aktualne jsem "prilezl", protoze jsem se narodil v Cesku a protoze budu vsechny informovat o genocide belochu v JAR. A vy na moje rozhodnuti mate stejny vliv, jako na stav vody na Mississippi. Tak se s tim smirte.

Prestante kazdeho do nekonecna napadat a nikdo Vas nebude ani vnimat. Protoze nemate mentalne co nabidnout... Vy jste NALEPKAR / POSUDKAR ! A ne
ja... Vy si z toho delate hobby !

Pani Gaio, ja nemam tuseni proc Vas to zajima, ale psala jste, ze jste chytra na psychologii, tak to nekdy dokazte !!!
Ja neznam pani Elenu !!! Asi zije nekde na Slovensku nebo opravdu v Odesse.
Jsem posrpnovym emigrantem...Momentalne, (pouze docasne) jsem na jiznim brehu Lake Erie, az skonci vinobrani pojedu pryc..Uz vite ? ? ?
Elene jsem psal, protoze ma silnou osobnost, smysl pro humor a daleko vetsi inteligenci a taknost nez Vas spojenec...Uz vite ? ? ?
Jeste neco, co je dulezite pro zlepseni vztahu k lidem ve Vasem zivote !..
Respektujte osobnosti, povahy druhych !!! NESUDTE nebo budete souzena !!! Nepouzivejte slova jako "SLINTY", protoze jste zena !
Neurcujte druhym lidem co je povoleno nebo nepovoleno rict a nebo myslet...Naciste a Komuniste to delali..Lide jako ja z toho maji VELMI NEPRIJEMNY POCIT..Uz vite ?..A napiste Vasemu spojenci, at drzi odstup..

Zajima-li Vas neco, zeptejte se primo !! Ja nejsem zadna nekamaradska primadona. Jenom prosim Vas nedelejte zadne zavery na zaklade Vaseho "nadani" na psychologii.

A ted jdu zase plavat do jezera..Mozna, ze to "posudkare" rozcili. A vecer jdu na vino...Udelejto to stejne, jen ne s nekym jako je on, nebo budete mit zkazeny vecer.
13. 09. 2010 | 19:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

"Mate priliz moc casu na posudky a na "popis pocasi", asi jste take nejaky parazit na tele Ceska..
Nekdo by Vas mel zkontrolovat."

To napsal kdo ?

Já ?

Čínský bůh srandy ?

Jděte do háje. Jste velmi průhledný.Nebo se naučte lhát rafinovaněji. Nebo se zeptejte toho spolku , pro který tohle děláte, jak na to.

A hysterie ? Nenechte se vysmát.

Nepíše Vám ty plivance náhodou někdo jiný ? Protože pak postrádáte jakoukoliv, byť elementární soudnost.

Což mě ale u propagatčíků Vašeho formátu vůbec nepřekvapuje.

A chcete se něco dozvědět ?

Nejlepší metodou k tomu je, dávat otázky.

Nevšim jsem si.

Čest, soudruhu.

/S tím KSČ, mít Vás soudruhu, po ruce, tak Vás ...Ale, co. Nač si špinit ruce/
13. 09. 2010 | 19:26

Tenco napsal(a):

gaia
A kdybyste náhodou nevěděla, co ještě nemáte dělat, tak se zeptejte.
Ale musíte se zeptat toho správného člověka !
Ne někoho jiného .
To byste si zkazila večer, charakter a bůhvíco ještě.

Jo - a nenadávejte sprostě !

Na to má licenci jenom nadsamec honolulu !

Vy ne ! Vy jste jen žena !

:---()
13. 09. 2010 | 19:32

gaia napsal(a):

Tenco
teda to jsme ho rozčertili. Čím jsme si to zasloužili? Já měla jen nevinný dotaz neb mně přijdou jeho texty na jedno brdo s Elenou tak mně zajímá ta IP adresa ale to mně nikdo neobjasní.

Ale vybral mně dobrého spojence mně se líbí písničky které sem dáváte tak jestli mohu prosit nějakou na dobrou noc.
Mějte se!
13. 09. 2010 | 19:39

Tenco napsal(a):

gaia
Taky přeji dobrou noc.

Čím ? Nevím. Možná že je to emeritní kantor a už to má v povaze, pořád někoho sekýrovat a poučovat. Nebo naopak projikuje svou vlastní nedostatečnost na jiné rasy, pohlaví, lidi...Co já vím.

V podstatě mi jeho líto.

Ale otírat svou mastnou klávesnici si o mě nebude.

Takže ještě jednou - dobrou noc.

https://www.youtube.com/watc...
13. 09. 2010 | 19:46

hhonolulu napsal(a):

Ted jsem si uvedomil, ze jsem dostal zase novou, dalsi nalepku.
NACEK Z CHANOVA !
Kde to berete, ty Vase blbiny ??
Nikdy jsem nebyl v Chanove a nikdy jsem nebyl clenem zadne radikalni strany...
Vy potrebujete profesionalni pomoc od specialisty na mentalni nemoci... Nepisi to, abych Vas navstekal. Vy jste akutni pripad ! Vy urcite zkoncite v kleci v Bohnicich...

PROC JA VUL, vubec ztracim cas s obeti of ratardation, kdyz mu nemohu pomoct...Vypinam comp. Prosim Vas ignorujte me.
13. 09. 2010 | 19:48

gaia napsal(a):

Tenco

nezklamal vrním blahem.
Měl jste taky za malda magnetofon B 57?
13. 09. 2010 | 19:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

honolulu
Kde jsem napsal nácek z Chánova ?

Naposledy - naučte se lhát.
Nejde Vám to.
Musíte se více snažit.
Ale raději už nic nedávejte ven.
Ať na to není vidět, že na to nemáte.
:---()
Čest.

A zamyslete se nad svou průhledností, a slovy která jste tady vyřkl např. o AIDS a homosexuálně orientovaných lidech.

Pak na mě choďte se svými bláboly.

Ale raději ne.

Dneska jsem se chtěl trošku pobavit.

Ale jindy ?

Nudíte k smrti. MOžná v tom by mohla být Vaše největší zbraň.

To myslím jako dobrou radu staršího. Bez ironie.
13. 09. 2010 | 19:56

Tennco napsal(a):

gaia
Už nevím. Můj první magneťák byl kazeťák grundig a pak myslím B 90. Takový stoják to byl, se dvěma rychlostma a kvazikvadrofonním výstupem. Nebo B 73 ? Dělané bedny i zesák.
Bedny má teď kluk. Jsou staré jak Metuzalém, ale furt jedou.
13. 09. 2010 | 19:59

gaia napsal(a):

Tennco
no to jste asi trochu mladší ale asi jsme jinak sáli to samé
13. 09. 2010 | 20:01

Targus napsal(a):

To veronikavendlova:

Je vidět, že jste zcela mimo mísu. Plné invalidní důchody se pohybovaly okolo 9.000 Kč, částečné okolo 6.000 Kč, takže se jedná asi tak o polovinu vaší představy. Důchod na invaliditu třetího stupně je podle nové klasifikace okolo 4.500 Kč a samozřejmě je takovému simulantovi krácena nemocenská o čtvrtinu, pokud by si vzpomněl, že se bude válet doma.
Jestli si ovšem většina lidu myslí, že mrzáci dostávají takový balík, tak se nedivím, že si nechají nabulíkovat, jací jsou ti invalidi hajzlíci.

Paní úřednice mi nepomůže, protože se v nové vyhlášce vzájemně vylučují 2 ustanovení.
1/ pacient je invalidní, pokud nemůže soustavně vykonávat práci v normálním (tj. 8-hodinovém) rozsahu.
2/ pacient může být uznán invalidním (nejnižší stupeň invalidity) pokud je jeho postižení na střední úrovni, tzn. lehká postižení se neberou v potaz.
Umíte si představit, jak soustavně vykonáváte osm hodin nějakou práci, když máte potíže s udržením rovnováhy, zakopáváte si o vlastní nohy a drobné věci vám padají z rukou? Takové prkotiny jsou ale klasifikovány jako mírné postižení nijak neomezující vaši schopnost pracovat.

Jsou desítky nemocí, kdy je pacient zdánlivě zcela v pořádku a trpí zvýšenou únavností, poruchami motoriky, nízkou výkonností, bolestmi, které nelze utlumit léky, pokud má dotyčný pracovat, a jinými potížemi, které zde nelze všechny vypsat.
Takoví lidé tráví desítky hodin u lékařů, takže při normálním režimu by jim nestačila celá dovolená na tyto návštěvy. Např. já sám jich absolvuji průměrně 5 - 6 měsíčně, pochopitelně všechny v termínu 7 - 15 hodin, protože dnes už nikdo z doktorů odpoledne nepracuje.

Abych se vrátil k tématu, paní na úřadě to má na salámu, protože
1/ jí nikdo není schopen říci, co má dělat,
2/ je zavalena stovkami takových dopisů a je nutno zdržovat, protože stejně všechny skončí u soudů a pokud se najde nějaký neúplatný a neposlušný soudce - hňup, který tu vyhlášku zpochybní, bude to stát erár balík.
To je důvod, proč se invalidé posílají jednoduše do prdele - pan Stejskal, doufám, pro tentokrát promine.
13. 09. 2010 | 20:42

Targus napsal(a):

To TCKH a gaia:

A ještě byl vymakaný B 700.
První kazeťáky byla křápy značky A 3, ty stály za starou bačkoru.
Polský Grundig byl super, několikrát šel na beton a vždycky jsem ho poskládal a on šlapal, i když mi na stole zbyla fůra různých součástek. Jednou jsem z něj dokonce vytáhl starého vajgla a javorový lístek, to v něm zůstalo z pivní seance z minulého léta, když jsem ho skládal potmě při svitu zapalovačů.
13. 09. 2010 | 20:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

honolulu
Vy jste mě nazval komunistou.Nevím nic o tom, že bych tak nazval já Vás.
Ale už mě fakt nudíte.
Svou bezbřehou sebestředností, takto však bohužel nejryzejším buranstvím, s kterým jsem se zde zatím setkal a které Vám zřejmě vytváří onu mlhu a působí krevní výrony v oblasti očních jamek dosahujete zcela opačných výsledků, než jste si asi předsevzal.Ale to je Váš problém. Já jej řešit nehodlám.

honolulu napsal:

"Z vas musi byt znechucena i ta vase KSC..K vuli lidem jako Vy se stala nenavidenou a uplne ZNEMOZNENOU..."

Tímto Vám uděluji institut posledního slova a pomyslnou maršálskou hůl vítěze našeho bezesporu přínosného diskurzu.

P.S. Soudruhem nazývám všeobecně takové stádníky a přisprostlé ignoranty, jako jste Vy.POkud tedy akceptujete, že existuje i termín "pravicový bolševik".
13. 09. 2010 | 20:55

Tenco napsal(a):

Targus
Bohužel mi teď nejde zvuk, ale je to i tak krásné.

Dobrou noc.

P:S. Dal jsem si Běleč 12-tku tmavou. Malý pivovárek , kousek od Hradce Králového. :))
13. 09. 2010 | 21:21

Skogen napsal(a):

K Honolulu prý ještě patří Kakafuja, tak bacha na to!

@Targus, k čince je to ňák meditativní... To na mě spíš působí primitivismus á la starý dobrý Rocky, stačí soundtrack ;)
13. 09. 2010 | 21:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Těšíte se marně, pane honolulu. Beru si sebou počítač, kamkoliv jedu. Za odstraňování sprostot nejsem placen (dělám to proto, že jsem si vzal do hlavy, že zde udržím prostor pro debatu), nemám tedy v tomto ohledu nikdy dovolenou (respektive dokud zde budu, nenechám tento prostor napospas hulvátům).
13. 09. 2010 | 21:45

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad honolulu ad AIDS ad společník v boji etc. etc. etc

I pomsta je výrazem primitivů.

Že pak použijí ve svém bo´ulibém zápase i relevantní slovník, jen potvrzuje to, že primitivy skutečně jsou. Byť se snaží konstrukcemi a racionalizacemi vypadat jako svébytní členové společnosti.

Ale materiálek je to zajímavý. A gratis.
Super.

Konzervativec je u mě třeba pan Buchanan. Vy jste nula. Používáte konzervatismus jen jako berličku.
Stejně jak používali komunističtí renegáti marxismus.
13. 09. 2010 | 21:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ještě dovětek. Nemohu za Vaši intelektuální nedostatečnost včetně znalosti českého jazyka, který takto przníte.
Osobně si myslím, že lépe česky umí i ti Cikáni, které zde pejorativně zmiňujete.

Ale za to první asi nemůžete Vy sám. To Vás trochu omlouvá.:((

Ale s tím druhým zkuste něco udělat.

Vaše příspěvky pak totiž vyznívají dosti komicky.

:))

P.S. Tencokida nyní odchází dát si ještě jeden Běleč. Neb ho to zase začlo bavit.
13. 09. 2010 | 22:03

Tenco napsal(a):

Stejskal
Pokud mažete některé příspěvky honolulu, pak smažte i ty mé.

Protože pak to vypadá nevěrohodně, vzhledem k tomu na jaké sprostoty, rasové útoky a další věci zde reaguji.

Tento však ponechte.

Lidi nejsou hloupí, jak si myslí sebestředný kvazikonzervativec honolulu.
13. 09. 2010 | 22:06

honolulu napsal(a):

Vazeny pane Stejskal vsiml jste si prosim, ze jsem NEBYL sprosty ani za stizenych "intelektualnich" podminek. Moc jsem to v sobe dusil a trpel jsem. Ja Vam slibuji, ze se dale vynasnazim drzet Vami urcenych pravidel..Vy mate tu nejtezsi praci v Cesku..Opravdu se budu snazit jak nejlepe mohu, abych Vas nenazlobil..Az prijedete do ameriky pomohu Vam najit nejlepsi, nejvetsi, nejtesi ke stolu prilepeny Computer co nejde prevazet a brat na dovolenou. COMPUTER STATION co maji v NASA. Prece si musite nekdy odpocinout.
13. 09. 2010 | 22:12

honolulu napsal(a):

Tak to vidite co jste udelal a zapricinil ! Vy, pane nedodelanku,
Vy. !..Jste vinnen za vse co se zde stalo negativniho ! Pan Stejskal se ted na me zlobi !
Vase abstrakce, nalepky, posudky,
to zapricinily ! Jste uzvaneny brebta, ktery nezna dosah svych slov.

Co jste se zase rozkecal o rasovych utocich ? Zase Vam neni rozumet ! To mluvite o Johannesburgu ? Nebo o statistice ? Nebo o cikanske skole ? To mesto znicili korektne politicky "myslici", prostituti, jako jste Vy !!!Nekteri z mala kluku co tu hruzu prezili na Hillbrow jsou nekde v Praze. Oni Vam to vysvetli ! Kdyby Vas nahodou nekdo, nekdy z nich hledal za ten "rasismus" co stale pouzivate na zatraceni jinych...TAK TO NEJSEM JA ! Ujistuji Vas, ze v pripade by jste mel nekdy v budoucnost od nich rozplacnuty frnak. TAK TO NEBYLO od mne...A NEBUDU TO JA !!!
Tak si ty nalepky, posudky a krecovity neo - liberalismus schovte pro svoje kruhy.
Jsou-li lide hloupi, nebo nejsou me je jedno...Dulezite je, aby nemeli pouze informace z jedne strany..Hlavne ne z te, nejhoupejsi na svete a to z te Vasi.
Pisete, ze Vas nudim, byl bych tomu moc rad...Tak podejte dukaz o tom co mluvite a ignorujte me...
Kamos me tahne na vino, je skoro 5 pm..Kaslu na Vas..Jste nejhorsi, jehloupejsi prostitutka v kalhotech..Bezte si stoupnout k Prasne Brane tam najdete svoje kamose s nausnicema a v ruzovem tricku..
13. 09. 2010 | 23:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Targusi: Vy nevíte, že těch 15 tis. byl příklad? Nicméně přesto jste neprokázal, že byste věděl, jak učinit systém, jenž Vám nevyhovuje, spravedlivěší...jenže to neznamená, že ten systém bude v konečném důsledku relativně spravedlivý třeba k mé babičce...a dědovi...
13. 09. 2010 | 23:08

Veronika Vendlov napsal(a):

honolulu: kdybych mohla, zablokuji Vaši IP.
Je až neuvěřitelné, kolik je ve Vás zla, opovržení, pýchy a sobeckosti.

Možná dobře, že jste tak daleko!
13. 09. 2010 | 23:10

Veronika Vendlov napsal(a):

TH: jste trochu jako já, nedá Vám to a pořád doufáte, že to na druhé straně není tak špatné, jak to vypadá. Ale někdy to špané je, tak je lepší to "vytěsnit".

v.
13. 09. 2010 | 23:11

Tenco napsal(a):

veronikavendlova
Myslím si, že ne.
Já sejen bráním.Někdy oplácím stejnou mincí, i já jsem jen člověk.
Když vidím marnost, tak se jen bráním.

Zanedbanou výchovu v dětství lze velmi těžko nahradit. Je to téměř nemožné. A přitom jsem hloupý samurajský synek, navíc odložený. Ale stejně si za tím stojím.

Vám vytýkám jen jedno. Myslím si, že v denních jednotlivostech jste velmi etická bytost. Mrzí mě, že stejný pohled neuplatňujete i ve věcech obecnějších.
Že se snažíte (asi v dobré víře) vyjádřit nějaký názor ad hoc, ale to asi patří k politické praxi. Nevím.

Já si ale myslím, že byste si měla přečíst něco ze stoiků a třeba Marca Aurelia. Ve Vašem případě by to semeno asi padlo na úrodnou půdu.

Já vím, že je to těžké. Politik se vždycky musí nějak rozhodnout. Proto do politiky nejdu.

Protože i ta role permanentní kultivace věcí, tak jak jsou, je podle mě politikou.

Douška :

Nepište prosím banality. O dýchancích s občanem Schwarzenbergem, o cestování v metru.

Shazujete se tím.

Dobrou noc.

Ještě něco. Můj kamarád - Řek, velký znalec skutečné antické vzdělanosti mě naučil jednomu. Poslouchat, poslouchat, poslouchat. Až pak mluvit. Či psát.
13. 09. 2010 | 23:26

Veronika Vendlov napsal(a):

TH: všechno je vývoj. Vaše rady určitě na úrodnou půdu padnou....dříve či později, tady či někde jinde.

Banality...řekla bych, že co je banalita pro mě, nemusí být banalitou pro Vás a obráceně.

Naslouchat umí málokdo, jsem v této dovednosti někde na začátku. Možná se víc zabývám svým vlatním pohledem na svět kolem sebe, než pohledem jiných, byť se snažím, aby to tak bylo co nejméně. Politik/čka však tohle umět musí. tak možná někdy v budoucnu...
14. 09. 2010 | 00:07

Veronika Vendlov napsal(a):

TH: PS: někdy je leší neposlouchat...by se taky mohl našinec zcvoknut, z toho co uslyší...
v.
14. 09. 2010 | 00:08

honolulu napsal(a):

Vazena pani Veroniko, to, co ve me vidite, je jeste daleko HORSI nez Vase vidina.
POUZE vsak k nekterym skoro- lidem ! Tem, co dominuji, kritizuji a snazi se o supresion druhych lidi...Ve svete se to nikde nedela, verte mi, objel jsem ho dvakrat.
ZLO : Proti zlu je moc fain oplacet zlem. Vubec se zla nobojim !
OPOVRZENI: K tem, co zlo delaji, citim obrovske. Takze mate asi pravdu..
PYCHA : Jsem velmi skromny a lide me maji radi. Musi me vsak respektovat tak, jak ja respektuji je. Dodrzovat standart jednani. Coz je 95% bezna vec ve svete. V Cesku asi neco zustalo po komousich..Ti meli monopol na pravdu ve vsem.
SOBECKOST : S temi, co mam rad, jsem nikdy nevahal se delit o cokoliv. Nemate poneti, kolik penez uz jsme poslali na pomoc farmarum v South Africe a v Rhodesii. Takze s tou sobeckosti jste se netrefila.

Kdyz jsem Vam to ted vsechno vysvetlil, byla by jste tak laskava a pozadala pana Tencokyda, aby me ignoroval.
Ja dostanu zachvat alergie, kdyz me neignoruje...
Vsimnete si, ze on vzdy zacne do nekoho rypat, a to ne pouze do me... Hlidejte jeho prispevky ! Uvidite !!
Jinak jsem velmi rad, ze se neda nic zablokovat..Nazory nekterych lidi by mi chybely. Je v nich nadeje pro budoucnost Ceska...

P.S. Tolik clanku chyby..Pan Stejskal se asi moc nazlobil..
Tak,ze nema cenu nadavat celou noc Tencokydovi..Bylo by to smazano... Jenze on si bude myslet, ze jsem slaby a ze jsem se ho polekal a zase zacne ??? Jak to vyresit ? Asi to necham plavat.
14. 09. 2010 | 02:10

honolulu napsal(a):

To nejvystiznejsi chyby !..Bylo to smazano !...Lide se nedozvi o mojich stinnych povahovych vlastnostech. Jsem pokoren, znicen ! Neunosna vidina..Budou me povazovat za slusneho a civilizovane..It is UNACCEPTABLE SITUATION. Pak zase nejaky old fart manure si na me vyslapne a ja se nebudu schopny obrany...
Davam se prelozit na boj, proti tem namrzlym mozkum v Ottave...Mejte se fain pane Stejskal, loucim se s Vami a hlidejte toho "inteligenta". He is typical psychological abuser. REAL MANURE..
14. 09. 2010 | 02:56

honolulu napsal(a):

Dodatek, ja se nemohu branit proti te (NEUVEREJNENA NADAVKA) a nemohu mu odpovedet..Citim obrovsky FLUSTRATION..On to monstrum me mlati, tam kde je to pro me nejcitlivejsi a to v Johannesburgu... Vsak on se docka za 20 let...Vse to bude v Praze s plnou slavou i s tim 25% AIDS. Jednou v tom mozna uhnije ten - Tencokyda hnuj. Jestli ho sousede neumlati za to, jak se chova.
(Neuverejnena nadavka). Oslavim to na te stejne vinici, kde jsem dnes sedel..Toto byl muj posledni prispevek, protoze je mi zakazano ten (nadavka) vylopatovat...
14. 09. 2010 | 03:45

Targus napsal(a):

To veronikavendlova:

"Nicméně přesto jste neprokázal, že byste věděl, jak učinit systém, jenž Vám nevyhovuje, spravedlivěší"

Jste normální? Proč by měl mrzák prokazovat, že něco ví, jak se má něco dělat?
Zkusila jste se někdy poslouchat, co ze sebe zvracíte?

Ještě jednou pro houpací koně.
Již několikráte revidovaný systém posuzování invalidity byl poslední vyhláškou znova osekán do takové míry, že se velká část invalidů stala doslovnou přítěží pro své příbuzné - pokud je mají - či rovnou skončila na sociálních dávkách, tj. vyplácení životního minima (tuším necelých 2.400 Kč).
Jistě, pro stát je to pohoda, protože dá kriplovi třetinu toho, co dostával předtím a k tomu Kalousek ječí, že si socky zvykly na blahobyt.
V žádném případě pak nejde o moji osobu, já jsem schopen si ještě na sebe vydělat, i když za za pracovních podmínek z poloviny 19. století. Jde o lidi, kteří opravdu nemohou pracovat u zaměstnavatele a nejsou schopni se zaměstnat sami, tj. začít podnikat či dělat ve švarcsystému.

Je mi z vás všech na blití.
I ze Stejskala, kteý evidentně nepřekous, že jsem ho nachytal, jak tu lže, a teď mě maže, kudy chodí.
14. 09. 2010 | 08:09

Targus napsal(a):

To TCKH:

Mazal Stejskal mě asi odmáz, protože jsem svůj odkaz nenašel, takže Vám ho tu dávám znovu:
https://www.youtube.com/watc...
14. 09. 2010 | 08:13

Targus napsal(a):

To Skogen:

Mě tam bere i ten koníček, to poznáte, až vás budou řádně bolet hnáty :-)
14. 09. 2010 | 08:17

Skogen napsal(a):

Targus (14.09.2010 08:09:25), VV vám prostě nemůže dát zapravdu, protože tak, jak to popisujete, to přece být nemůže a to z jednoho prostého důvodu - neodpovídá to představě ušlechtilých cílů a nebetyčné odpovědnosti. Tudíž se mýlíte.
14. 09. 2010 | 08:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Targusi: ano,takže já mohu za to, že vy nemůžete...OK
14. 09. 2010 | 09:33

Elena napsal(a):

veronikavendlova ,
ani si neviete predstavit akú sprostosť ste napisala, ked ste sa zastala nick Ten čo kida hnoj,

paní Veronika,

vyzivam Vás ospravedlniť sa nicku a príspevaťeľu honolulu,
Veronika, je dobre sa ospravedlniť, preto že ste urobila zlú vec, nevedomky ste osočila toho práveho.
Ak ste taka aj v politike, tak to sa ľudia maju na čo tešiť,

nick : Ten čo kida hnoj, nie dôstojný toho aby sa ho nekto zastaval,
je to naozajtný H N O J.
14. 09. 2010 | 09:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

Elena
Už jednou jsem se Vám (i když si myslím že je Vám tak 13 roků, ale dobře jsem zvyklý neznámým osobám vykat) snažil vysvětlit, že když si mě berete do klávesnice tak, jak jste zvyklá z Vaší pastoušky - tedy formou drbů a pomluv, má to pouze jeden skutečný důsledek.
Dáváte mi tím zapravdu.

Čest.

veromikavendlova
Máte pravdu. Budu se snažit. Ať se v té své žumpě uagituje se sobě rovnými.
14. 09. 2010 | 09:48

Tenco napsal(a):

Targus
Už mi jede i muzika . Super !
A dokonce to znám, tedy hudbu.
Jenže - ty maďarské názvy skladeb !
Ty nedávám a asi nikdy nedám. :))
14. 09. 2010 | 09:51

Elena napsal(a):

Tencokida Hnuj ,

pozri si všetké arhyvy a najdi aspoň jeden prispevok odo mna kde som ťa osočila prvá,

nečitam tvoje príspevky, čitam tie ktoré adresuješ mne,

tak sa pozri a maj aspoň trochu ľudského dostojinstva ospravedlniť sa.
14. 09. 2010 | 10:04

Elena napsal(a):

honolulu,

vidiš ako ľahko sa dal imi všetkými tunajšimi HNOJAMI vyprovokovať,

chapem ťa že už nemaš chuť sem chodiť diskutovať, pisala som Ty je že je to zbytočne,
nič tu nezmeniš, museli by sa tu hnojari narodiť odznova aby sa tu niečo zmenilo,

poviem Ty honolulu, ja osôbne preklim ten deň kde som vstupila do diskusie, narobila som si len problemy , pritom som tu len žartovala , snažila som sa o uvolnenie atmosferi počas burlivych debat.
honolulu , oni nežartuju , oni sú chori politikou, s nou idu spať , s nou sa aj prebudzaju, pozrisi ich film "pelišky" oni totiž nepoznaju mieru, zlatý stred, zdravý rozum, oni totyž alebo sú zaryte komunisty alebo zaryte kapitalisty oni nevededia držať rovnovahu , vždy sú u mantinela z jednej alebo druhej strany.
honolulu, končim na čisto tuna, už ma tu neuviš.

Maj sa pekne!
14. 09. 2010 | 10:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

Elena napsala, kedy som ťa osočila ako prvá + bla, bla, bla
ŽÁDNÁ VELKÁ NÁMAHA, Eleno alias honolulu alias alias :(( - stačí jen tento blog :
-----------------------------------------
eronikavendlova ,
ani si neviete predstavit akú sprostosť ste napisala, ked ste sa zastala nick Ten čo kida hnoj,

paní Veronika,

vyzivam Vás ospravedlniť sa nicku a príspevaťeľu honolulu,
Veronika, je dobre sa ospravedlniť, preto že ste urobila zlú vec, nevedomky ste osočila toho práveho.
Ak ste taka aj v politike, tak to sa ľudia maju na čo tešiť,

nick : Ten čo kida hnoj, nie dôstojný toho aby sa ho nekto zastaval,
je to naozajtný H N O J.
14.09.2010 09:40:04
----------------------------------------
Také si myslím, že honolulu je Elena. Oba trpí schizofrenií.
Anebo jsou zvyklí lhát z domu.
Anebo obojí.

:---()

P.S. Případné ospravedlnenie si strčte víte kam, Eleno alias honolulu alias alias.
Přírodovedec

Jste chytrý a předvídavý. S Vaší analyzou omluvy jste měl pravdu, jako téměř ostatně vždy.
14. 09. 2010 | 11:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ad Elena
Ještě něco. Nedělám si archivy.
To jsou možná metody Vaše a metody honolulu.
Tedy pokud honolulu není Elena či naopak.

:---()

Já tu dívku nechávám na břehu řeky.

To Vy si ji nosíte s sebou.

A přestaňte mi tykat.

Pocházím z jiného prostředí než Vy.
Nejsem na to uvyklý, aby mi tykal někdo takový jako jste Vy.

Kapito ?
14. 09. 2010 | 11:54

Skogen napsal(a):

VV, když budete prosazovat modely, které zapříčiní, že kdo dnes může málo, bude poté moci ještě méně, anebo se budete třeba jen podílet, tak vám to nikdo neodpáře.
14. 09. 2010 | 12:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další dva hrubě urážlivé příspěvky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 09. 2010 | 13:45

Tenco napsal(a):

stejskal
Stále ono lavírování mezi denunciací a otevřeností ?
Klidně je tu nechte.
Oni se tak kompromitují.
Tedy v očích těch, kteří vidí. Kteří CHTĚJÍ VIDĚT. V očích živých.

Mějte se :))
14. 09. 2010 | 14:16

Elena napsal(a):

vážený pán Stejskal,

prosím Vás o láskavosť,

ak by sme si odmysleli fakt, že ste tunajšý editor, ak by ste si odmysleli pravidla diskutujucých , ak by ste bol obyčajný príspevateľ tak ako ja ,
odpovedal by ste nicku Tenco ,Tencokida Hnuj,
tak ako som odpovedala , mam na mysli ten text ktorý ste vymazal?
ľudsky prosím o úprímnú odpoveď.

S pozdravom !
14. 09. 2010 | 14:40

Elena napsal(a):

Tenco , Tencokida Hnuj,
Kresťanský Boh sa narodil v jednoduchej stajňe, medzi somarmi, v tak zvanej pastuške.
Dovoľ mi konštatovať že mi kresťania sme na to pyšne, každý by si mal uvedomovať že je prach a na prach sa obrati.
ty hnoj nie si moja autorita ku ktorej by som sa mala obraciať na Vy, možeš tu aj puknuť , nedočkašsa
14. 09. 2010 | 15:21

Targus napsal(a):

To Tenco:

Pořiďte si učitelku maďaršiny :-)))
Ta moje byla supr, jmenovala se Ibolya - fialka a všichni se jí kvůli tomu jménu smáli. Hrála moc hezky a úplně všechno na klavír, a uměla senzačně líbat.
Dál už by to Stejskal vymazal.
14. 09. 2010 | 15:41

Targus napsal(a):

To veronikavendlova:

:Targusi: ano,takže já mohu za to, že vy nemůžete...OK
14.09.2010 09:33:24"

Typická ukázka ženského pokusu o uvedení mozku v činnost. Bez urážky - říkám tomu slepičí myšlení a stejným způsobem se snaží myslet i někteří chlapi, pokud vás to uklidní.

1/Prapůvodně jsem chtěl, abyste se omluvila za to, že jste aktivně napomáhala zvolení politického recyklátu s názvem TOP 09.
Zdůvodnění - kromě jiného jste si asi ani nestačila přečíst pořádně volební program, resp. přeložit z volební kecalštiny do češtiny.
2/ Vy jste jaksi nezabrala, proto jsem vám nastínil jeden z mnoha sociálních problémů, které tato vláda neřeší, ba svým konáním ještě prohlubuje.
3/ Teď se stavíte tam, kam vás nikdo necpe. Vy za nic nemůžete (kromě toho, že tu smečku volíte a i jinak jim pomáháte ve své nebetyčné naivitě), já můžu za to, že nejsem zdravý, mladý a bohatý.

Čus, musím dnes končit.
14. 09. 2010 | 15:52

stejskal napsal(a):

Ne, paní Eleno, neodpověděl.

Necítím potřebu reagovat na jakékoliv výroky silnými slovy. Pokud se mi z jakéhokoliv důvodu nechce s někým hovořit, neraguji na něj (obecně: nemám rád hulvátské chování, a tudíž nevím, proč bych se k němu měl sám v jakékoliv situaci používat - cítil bych to jako vlastní selhání).

Pozor, nezaměňovat se slabošstvím: když jde o důležité věci (třeba obranu mých blízkých či někoho jiného, kdo je vystaven příkoří), umím se i prát ;-)

Libor Stejskal

P.S. Možná právě proto jsem se z toho, co zde dělám, ještě nezbláznil.
14. 09. 2010 | 16:05

honolulu napsal(a):

Eleno, cokoliv napisi je smazano.
Ja Vam nemohu rict ani ahoj na rozlucenou...S nema je vse zbytecne..
Oni si opravdu mysli, ze Vy a ja jsme jedna osoba. To je "fantasticka inteligence".
A nejde to vyresit , protoze ja nemam kam napsat pohlednici s eznamkou a razitkem posty...
Tak to nechame jak to je. a ja si to budu dlouho pamatovat..
14. 09. 2010 | 16:05

stejskal napsal(a):

Ne, není smazáno cokoliv, co napíšete, pane honolulu.

Ale příspěvky, v nichž ostatní nazýváte degeneráty, blbečky či je podobně urážíte, ano.

Libor Stejskal
14. 09. 2010 | 16:12

Elena napsal(a):

honolulu,

dufam že dobre si prečital moj príspevok adresovaný pani Vendlovej?

zopakujem malý cítat:

Veronika, je dobre sa ospravedlniť, preto že ste urobila zlú vec, nevedomky ste osočila toho práveho.

nevedomky ste osočila toho práveho :)))))))))))

tak že dostal si to aj z urokmi :))))))
14. 09. 2010 | 16:25

honolulu napsal(a):

Moc fain pane Stejskal, Vas clanek ! Jak ja mam reagovat na to spineni a zesmesnovani co dela tencokyda hnuj kazdou chvili nekomu jinemu bez toho, aniz by ho nekdo zastavil..

Vy doporucujete nereagovat coz je OK, ale oni tim, ze nereagujete jsou jeste horsi coz je typicke pro Aggresive Bully.
Oni to potrebuji pro zvyseni sveho EGO...Zkuste nereagovat na tze-tze fly.
14. 09. 2010 | 16:27

Elena napsal(a):

Dennis,

možno že to budete čitať ,
ste také moje svedomie, moj zrkadlový odraz,

áno dennis, neznašam lichotky, zároveň, nedovolim sebou utierať podlahu.
Ahoj Dennis, do stretnutia,

možno nekde v inéj dimenzie!
14. 09. 2010 | 16:41

honolulu napsal(a):

Dodatek : On napsal, ze jsem Joseph Goebbles, cimz me URAZIL !
Nikdy jsem nechtel byt doktorem a on byl. Ja take vubec nekulham a on kulhal. Take nikdy jsem nebyl v radikalni strane. TO JSOU NEKONECNE POSUDKY A NALEPKY.

Take jsem opravdu nevedel, ze blbecek je sproste slovo..Ja myslel, ze je to slusne slovo.
Vsimnete si, co on dela s Cestinou, aniz by dokazal napsat souvislou vetu...Ja jsem zatoulany Cech, ale on neni !!!
Zkrot te ho ! NE KVULI ME , ALE JINYM.
Eleno, dekuji za suport u pani Vendlovej, ale neznam ji a na jeji mineni me moc nezalezi..
Marne si lamu hlavu jak Vam poslat e-mail address aniz bych ji musel zverejnit for tze-tze fly.
14. 09. 2010 | 16:52

Elena napsal(a):

honolulu,

ešte ked tuna boli vidieť IP , tak mne sa stalo niečo neuveriťeľného,

zbadala som príspevok s totožnou mojou IP , napisal ten príspevok vtedy mick : á23 , ešte chodil pod nickom Mudr. Mudrý, mal veľa nickov,

s tých čas veľa vody sa vylialo s Dunaja , ale škriatok v Mojom PC stale je, nie to nikto z mojej rodiny ani manžel ani deťi.

Sem tam mi dava náznaky že je , a že sa mu v mojom PC dari,
ver , či never, je to overený fakt,

tak že je ta možnosť, ak zverejniš svoju E.Mail adresu, budeš si pisať z mojim škriatkom, nie so mnou :)))))

nemal by si riskovať
14. 09. 2010 | 17:02

honolulu napsal(a):

To Tencokida...ANONIMITA, vas chrani, ale pocet lidi, kteri Vas maji po krk roste...Ja rozhodne kvuli Vam NEPOLETIM do Evropy !.Ale nekteri z tech lidi ktere nalepkujete v Evrope jsou ! Tak, opatrne at se Vam to Vase chovani nevymsti..
ZADNY STROM NEROSTE DO NEBE, a tak jak psala Elena, Vy nejste zadny pan Buh. Tak si nechte, Vase posudky at se dozijete toho co Vas ceka po neo-liberalnim a multikulti viteztvi..Abych se mohl smat. IGNORUJTE ME OD NYNEJSKA !!!! Jsem na Vas alergicky uz 2 mesic. Nepiste, ze elena & honolulu je jedna osoba. Je to nesmysl ! A schizophrenie je urazka, ktera panu Stejskalovi unikla, tak jako ten Goebbels.
14. 09. 2010 | 17:35

honolulu napsal(a):

Eleno, to co jste napsala vypada jako INDENTITY THEFT...Nesmite mit na comp. zadne dulezite udaje napr. Bank accouts.
U nas by ho chytli behem 24 hod.
Je to velmi trestne a proti zakone.

Kdyz si s Vami nekdy vymenim par vet na Aktualne CZ tak budeme napadeni Gaiou ! Ona to nesnasi a rika tomu SLINTY.. Budeme take donekonecna analyzovani a nalepkovani. Zase nekdo, kdo rika druhym, jak se maji chovat...Tak, ze nejde zustat a nejde odejit..
Dejte si zkontrolovat comp. a pozadejte o pomoc. To nesmite ignorovat...Zlodej by si mohl vypujcit penize z Banky na Vase jmeno...Kdyz nekam jedu a stalo by se mi, ze zustanu bez penez tak pres comp. dostanu penize vsude na svete do vetsi castky nez potrebuji.
Proto hlidejte svuj comp. !!! Nevim, jak to u Vas pracuje a kde jste. U nas zavolam cislo a prijede firma, ktera da vse do poradku...
Vubec nevim bude-li to co pisi smazano ? Zde je daleko vice "CENZORU" nez pan Stejkal..
14. 09. 2010 | 18:16

Elena napsal(a):

honolulu,

ak ste skutočne američan, budťe rád a budťe na to patričné hrdý.
nemam viac čo by som V8m mala povedať, snaď len toľko, že kratiť si čas diskusiami na Aktualné .cz je veľkou chybou, na ktorú som doplatila.

Veľa šťastia!
14. 09. 2010 | 18:49

Béda napsal(a):

VV,

tady (na svém dialogu s p. Tarqusem)vidíte k čemu jste se připípla. Jsem zvědav, jestli s váma jednou nebude vést podobný rozhovor paní Makovcová o svých dvou autistických synech.

PS: já vím, že problém se zlomenou nohou vaší ratolesti je mnohem vážnější a že ti doktoři by měli být k vám hodnější a pozornější. A že si ráda (tedy teoreticky) připlatíte.

Zdravím, pane Tarqusi. A držím vám palec (všechny palce na všech 4 okončetinách).

Na vaše problémy ovšem p. Vendlová nerada slyší.
15. 09. 2010 | 06:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, myslím si, že to všechno bagatelizujete víc, než ybch si kdy sama dovolila já.

Problém se zlomenou nohou právě vůbec vážnější není, nelze to porovnávat ani s paní Makovcovou, ani s Targusem. Všichni byli pozorní a já si nemůžu stěžovat. Ani nechci.

Pan Targus to zcela jistě jednoduché nemá. Je mi to líto. Snažila jsem se jen naznačit, že takových lidí je mnohem víc, státní kasa má omezeneé možnosti a my všichni, co pracovat můžeme pracovat, máme už tak daní víc než dost....

Ale to je jedno, Vás to nezajímá, tak to neřešme...
15. 09. 2010 | 15:32

puersenex napsal(a):

Jedoho dne vám to ty děti poví - co je to politika http://puersenex.blogspot.c...
15. 09. 2010 | 16:30

Targus napsal(a):

To Béda:

Děkuji za podporu, jak ale tady bylo celkem správně řečeno, o mne ani moc nejde. Zatím si sám na sebe (sice s obtížemi, ale přece jenom) vydělám a jestli chcípnu v důsledku nešetření se či zanedbávání léčby, to zas až tak moc nikdo nebude řešit. Kromě toho mám (a doufám že budu mít i v budoucnu) kolem sebe lidi, kteří mě nenechají umřít hladem a zimou, až budu už jen drandit na vozíku.
Jde o:
1/ lidi, kteří jsou na tom daleko hůře a byli zbaveni téměř protizákonným způsobem jistoty, že se z nich v době velmi blízké nestanou opravdoví bezprizorní bezdomovci potácející se na pokraji smrti hladem a podchlazením. Já si nedělám srandu, to jsou holá fakta.
2/ lidi, jako je autorka tohoto blogu. To jest mírně řečeno naivy (Stejskal číhá!!!) nemající ani potuchy o realitě vzdálené tři ulice od jejich vilové čtvrti, či neschopné si uvědomit, že nejvážnějším onemocněním na světě opravdu není jejich rýma či odřený loket z kolečkových bruslí. Jde o lidi se stylem myšlení autorky - lidi neschopné jakéhokoli pokusu o analytické myšlení, lidi baštící jakoukoli pitomost, kterou jim naservíruje šišlavý a pospávající děda se zrušeným titulem sloužící coby zástěrka pro politické žraloky trhající na kusy tu skutečnou demokratickou a sociálně citlivou společnost.

Fuj, už mi je z toho zas blbě.
15. 09. 2010 | 20:19

Targus napsal(a):

Ještě mi to nedá, takže malá ukázečka:

"Je mi to líto. Snažila jsem se jen naznačit, že takových lidí je mnohem víc, státní kasa má omezeneé možnosti a my všichni, co pracovat můžeme pracovat, máme už tak daní víc než dost....!

Ano , my máme daní více než dost.
Přesná úvaha ve stylu nalajnovaných mantinelů.
Kdo se podívá přes mantinel, dostane přes hubu.
Mohl by tam totiž zahlédnout, že:
- kdosi s nadstandartními přímy v tomto státě je zdaněn méně, než normální tužky a lopaty.
-kdosi vykrádá státní rozpočet již po dlouhá léta a jeho partička může za drtivou většinu dluhů, které tento stát má.

No nic - místo řešení těchto ožehavých otázek raději podojme ty, co se nemohou bránit...
15. 09. 2010 | 20:28

Tenco napsal(a):

Targus
Vztah byrokrata k Vám, coby občanovi je odcizený, anonymní.
Politici jsou tady od toho, aby tento vztah pomáhali kultivovat.
Mají stát na Vaši straně.
Mají s byrokracií vést každodenní boj.
Bohužel s nimi kooperují v tom lepším případě, v tom horším se sami stávají byrokraty.
Takže zbývá jediné.
Buď kultivovat sami anebo, pokud se tato činnost ukáže býti zjevným donkichotstvím, tak natrhnout všem byrokratům prdel.
Jak ?
Thats the question . :((

P.S. Prý ale Big "Media" John má nějakou kuchařku. Chudák, sám neví, co vše se dá zahrnout do pojmu korupce. :((
15. 09. 2010 | 20:56

Béda napsal(a):

VV,

"Drábek: Současnou podporu osob se zdravotním postižením stát neufinancuje

...Drábek upozornil, že na podporu osob se zdravotním postižením jde 25 miliard korun ročně, ale všechny služby je podle něj obtížné z veřejných peněz zaplatit. "

... Ministr také oznámil, že se vláda rozhodla snížit příspěvek na péči z 2000 na 800 korun měsíčně. Tento krok jej netěší a těžce se mu je před NRZP obhajuje...
Drábek uznal, že problém je sociální příplatek, koaliční dohoda totiž předpokládá jeho zrušení. To by znamenalo složitou situaci pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením. "Do legislativního návrhu jsme zapracovali způsob částečné kompenzace, aby při souběhu s příspěvkem na péči nebyl redukován rodičovský příspěvek," vysvětlil.

Ministr si je podle svých slov vědom problémů a nejistoty, které pociťují poskytovatelé sociálních služeb, a slíbil předvídatelný a stabilní systém rozdělování dotací. "...

Já bych o jisté rezervě věděl. Korupcí odtéká z cca 650 mld. vynaložených z peněz daňových poplatníků každoročně minimálně 10% do kapes politiků, lobbistů, byrokratů, stranických pokladen... Z těch peněz je možno bohatě zafinancovat potřeby sociálního a vzdělávacího systému.

PS: Těžko si ovšem lze představit, že na tyto peníze sáhnou lidi jako ORA JOHN, Bakalovo sponzorované koně, lidé jako bratr Kalousek a pod..
16. 09. 2010 | 07:25

Targus napsal(a):

To Béda:

Podle představ vládní koalice, jakož i Veroniky Vendlové, to musejí ti parchanti konečně jednou rozběhat. To by tak hrálo, aby se sahalo na státní dotace lobbyistům a ministerským ouřadům, potažmo stranám poslušně zvedajícím pracky v loutkovém divadle zvaném parlament.
Veroniku neráčila přesvědčit ani zlomenina. Nu což, přejme jí, aby se nikdy nestala potenciálním kandidátem na sociální podpory.
16. 09. 2010 | 08:15

Bulklilmice napsal(a):

Wow, to je to, co jsem hledal , comateriál ! prezentovat zde na této webové stránce , a to díky admin těchto stránek .
12. 02. 2012 | 15:34

Traingrer napsal(a):

hello kitty games http://hello-kittygames.org
08. 02. 2013 | 02:48

Cookemine napsal(a):

Ebony Girls Fucking 1-51 of 6,425 Videos. Being Watched Most Recent Most Viewed Top Rated. ... Streaming porn or downloading porn we've got the porno you need! <a href="http://www.chinese-exp.com/page9"> porn-14 years old girls</a>
22. 03. 2013 | 18:57

Cookemine napsal(a):

Welcome to internet Porn0! Hottest free porn free preview here! Tons of hardcore, softcore, partyhardcore pics and movies, hot pornstars and Models Porn! Also here <a href="http://www.lavanya-indology.com/feedback.shtml">16-year-old girl porn</a>
22. 03. 2013 | 19:07

Cookemine napsal(a):

Home New Movies Popular Movies Live Cam Girls Free Live Cams Porn Free Porn Movies Fuck ... Free Porno - Sex Videos - Sex Movies - Porn Tube <a href="http://www.159csj.com/arequipa/">Young Girls Sex & Young Girls Porn & Young Girl Pussy</a>
22. 03. 2013 | 19:17

Cookemine napsal(a):

12 years underground porno 15 year porno girls 14 years girl porno 16-year-old girl porn 13 years porn xxx porno 15 years 18 years teen porno porn-14 years old girls <a href="http://hitlerstoppedbyfranco.com/about_authors.htm">yang girl porno is on fire at Great sexy Girls</a>
22. 03. 2013 | 19:31

Cookemine napsal(a):

Disclaimer: Real 18 Video has a ... <a href="http://www.bloghersactcanada.com/2010/09/gas-heaters-at-good-prices/">15 year porno girls</a>
22. 03. 2013 | 20:35

Cookemine napsal(a):

Porno Free old-man-fuck-young-girls - Porno, Free Porno, Mom Son Porn, Dirty Porno, Drunk Porn, Japanese Porn, Arab Porno, Indian Porno Arab porno, Milf, Porno . <a href="http://ausgamedev.com/?pg=3"> porn-14 years old girls</a>
22. 03. 2013 | 22:08

Cookemine napsal(a):

exy Girls tubes, xxx porn vids, streaming porno videos - Free porn The number one place on the net for hot porn XXX movies, where you will find whatever <a href="http://www.hitlerstoppedbyfranco.com/about_authors.htm">A 14 Years Old Asian Girl porno xxx sex - Video - Metacafe - Online Video</a>
22. 03. 2013 | 22:38

Cookemine napsal(a):

Sesso gratis su noiporno. Video porno aggiornati tutti i giorni divisi in categorie porno gratuito <a href="http://www.scsc-me.com/computer-repair/onboard-computers-mechanics-need-access-to-carmakers-repair-tools.html"> <>4 year old girls fucking</a>
22. 03. 2013 | 23:25

Cookemine napsal(a):

Fat Girls Porn <a href="http://malealeatours.com/sehlabathebe-new-lodge.html"> Porno Movies</a>
22. 03. 2013 | 23:56

Cookemine napsal(a):

Welcome to internet Porn0! Hottest free porn free preview here! Tons of hardcore, softcore, partyhardcore pics and movies, hot pornstars and Models Porn! Also here <a href="http://phorto.com/online-art-schools.htm">Single Girls Porn!</a>
23. 03. 2013 | 00:11

Cookemine napsal(a):

OUR LINK PARTNERS : Chubby Pussy <a href="http://voiponshop.net/geographical-phone-number-did.html">Free Sex Movies</a>
23. 03. 2013 | 00:26

Cookemine napsal(a):

Sesso gratis su noiporno. Video porno aggiornati tutti i giorni divisi in categorie porno gratuito <a href="http://tiorer.info/discography.html">14 years old sex girls </a>
23. 03. 2013 | 00:41

Cookemine napsal(a):

OUR LINK PARTNERS : Chubby Pussy <a href="http://www.ctbuh2004.org/"> 13 years porn xxx porno</a>
23. 03. 2013 | 00:56

Cookemine napsal(a):

Free Porn <a href="http://mp3holding.com/letters/s.html">14 years old sex girls </a>
23. 03. 2013 | 01:11

Cookemine napsal(a):

Slim girl in pink blouse got nailed during a coffee break by a very horny guy (21:29 minutes) ... Porno Pornstar Pornstars Pov Pregnant Pretty <a href="http://www.voiponshop.net/geographical-phone-number-did.html">16-year-old girl porn</a>
23. 03. 2013 | 01:26

Cookemine napsal(a):

hese hot girls will do ANYTHING. Check it out! ... Check out the new "YouSexdotcom" for tons of free? videos, beautiful girls, non-stop laughs and HD <a href="http://www.darkanimus.com/george.html">Free Sex Movies</a>
23. 03. 2013 | 01:42

Cookemine napsal(a):

Porno Free old-man-fuck-young-girls - Porno, Free Porno, Mom Son Porn, Dirty Porno, Drunk Porn, Japanese Porn, Arab Porno, Indian Porno Arab porno, Milf, Porno . <a href="http://patachu.com/page/20/"> 15 years 18 years teen porno</a>
23. 03. 2013 | 01:57

Cookemine napsal(a):

Bunny Teen Pussy <a href="http://elektrogames.com/fantasy/">15 year porno girls</a>
23. 03. 2013 | 02:28

Cookemine napsal(a):

exy Girls tubes, xxx porn vids, streaming porno videos - Free porn The number one place on the net for hot porn XXX movies, where you will find whatever <a href="http://gymfinity.com/contacts/16-sample-data-contact/35-shop-site/37-fruit-encyclopedia/52-o/9-gymoffice.html"> 15 years 18 years teen porno</a>
23. 03. 2013 | 03:00

Cookemine napsal(a):

School Sex <a href="http://ggcbmwcca.org/about-ggc/chapter-overview?id=33">girl photos. Shemale Sex 1219</a>
23. 03. 2013 | 03:16

Cookemine napsal(a):

Slim girl in pink blouse got nailed during a coffee break by a very horny guy (21:29 minutes) ... Porno Pornstar Pornstars Pov Pregnant Pretty <a href="http://loremipsumapp.com/markdown-basics.php">Single Girls Porn!</a>
23. 03. 2013 | 03:32

Cookemine napsal(a):

Home New Movies Popular Movies Live Cam Girls Free Live Cams Porn Free Porn Movies Fuck ... Free Porno - Sex Videos - Sex Movies - Porn Tube <a href="http://www.aptec-inc.com/exhibits.htm">A 14 Years Old Asian Girl porno xxx sex - Video - Metacafe - Online Video</a>
23. 03. 2013 | 04:19

Cookemine napsal(a):

Vintage <a href="http://www.qhmydj.com/meads-bay-beach-anguilla/">FREE PORN! FREE SEX! Perfect Girls Tube</a>
23. 03. 2013 | 04:35

Cookemine napsal(a):

Fat Girls Porn <a href="http://www.noticiasdenayarit.com/index.php/nacional">12 years underground porno </a>
23. 03. 2013 | 04:51

Cookemine napsal(a):

Virgin girl porno!Real Virgin Video & Pictures . First time in the life of Lena felt real love! He barely picked her shirt and kiss young firm hips <a href="http://www.lighthousebayresort.com/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=29">12 years underground porno </a>
23. 03. 2013 | 05:07

Cookemine napsal(a):

Free Porn <a href="http://bestcrosswords.by/crosswords/10000001/"> Porno Movies</a>
23. 03. 2013 | 05:23

Cookemine napsal(a):

Porno <a href="http://www.noticiasdenayarit.com/index.php/nacional">Free Porn Tube Movies</a>
23. 03. 2013 | 06:11

Cookemine napsal(a):

Asian Girl Cunt Cool Asian Pussy Porno Teen Asian Asian Erotic Arts Asian Adult Portal Asian Sex Empire Japan Porno TV Asia Sex Porno. <a href="http://puzzlegamesworld.com/christmas-maze/?wpfpaction=add&postid=261">Free Sex Movies</a>
23. 03. 2013 | 06:44

Cookemine napsal(a):

12 years underground porno 15 year porno girls 14 years girl porno 16-year-old girl porn 13 years porn xxx porno 15 years 18 years teen porno porn-14 years old girls <a href="http://www.fgids.com/manual/24/178/">Single Girls Porn!</a>
23. 03. 2013 | 07:00

Cookemine napsal(a):

Bunny Teen Pussy <a href="http://www.hitlerstoppedbyfranco.com/about_authors.htm">yang girl porno is on fire at Great sexy Girls</a>
23. 03. 2013 | 07:32

Cookemine napsal(a):

Virgin girl porno!Real Virgin Video & Pictures . First time in the life of Lena felt real love! He barely picked her shirt and kiss young firm hips <a href="http://www.bestcrosswords.by/crosswords/10000001/">girl photos. Shemale Sex 1219</a>
23. 03. 2013 | 08:04

Cookemine napsal(a):

12 years underground porno 15 year porno girls 14 years girl porno 16-year-old girl porn 13 years porn xxx porno 15 years 18 years teen porno porn-14 years old girls <a href="http://www.icaac.org/index.php/scientific-program/sessions/opening-keynote-session"> 14 years girl porno </a>
23. 03. 2013 | 08:36

Cookemine napsal(a):

Asian Girl Cunt Cool Asian Pussy Porno Teen Asian Asian Erotic Arts Asian Adult Portal Asian Sex Empire Japan Porno TV Asia Sex Porno. <a href="http://www.weblog-japan.com/pictures.htm">16-year-old girl porn</a>
23. 03. 2013 | 08:52

Cookemine napsal(a):

Fat Girls Porn <a href="http://gameblog.com.ua/category/onlajn-ihry/klijentska/">girl photos. Shemale Sex 1219</a>
23. 03. 2013 | 09:08

Cookemine napsal(a):

Ebony Girls Fucking 1-51 of 6,425 Videos. Being Watched Most Recent Most Viewed Top Rated. ... Streaming porn or downloading porn we've got the porno you need! <a href="http://bigreferat.com/ref_rubric/rus/29.html">14 years old sex girls </a>
23. 03. 2013 | 09:41

Cookemine napsal(a):

Virgin girl porno!Real Virgin Video & Pictures . First time in the life of Lena felt real love! He barely picked her shirt and kiss young firm hips <a href="http://www.libraryman.com/blog/2009/04/30/need-a-flu-break-make-your-facbook-all-piratey/">FREE PORN! FREE SEX! Perfect Girls Tube</a>
23. 03. 2013 | 09:57

Cookemine napsal(a):

Virgin girl porno!Real Virgin Video & Pictures . First time in the life of Lena felt real love! He barely picked her shirt and kiss young firm hips <a href="http://voiponshop.net/geographical-phone-number-did.html">A 14 Years Old Asian Girl porno xxx sex - Video - Metacafe - Online Video</a>
23. 03. 2013 | 10:28

Cookemine napsal(a):

Porno <a href="http://www.jinghuabook.com/alaska-halibut-fishing-lodging"> 14 years girl porno </a>
23. 03. 2013 | 12:41

Cookemine napsal(a):

Free Porn <a href="http://www.anadyr.com/index.php?option=com_search&Itemid=5">12 years underground porno </a>
23. 03. 2013 | 13:48

Cookemine napsal(a):

Porno Free old-man-fuck-young-girls - Porno, Free Porno, Mom Son Porn, Dirty Porno, Drunk Porn, Japanese Porn, Arab Porno, Indian Porno Arab porno, Milf, Porno . <a href="http://mszanka.pl/index.php/spa/pakiety-spa-2">Free Porn Tube Movies</a>
23. 03. 2013 | 14:33

Cookemine napsal(a):

Hot Girls video Lesbian dildo squirting fun with nice chicks, now playing on RedTube Home of Porn, sex videos & xxx movies <a href="http://chronicyouth.com/there-are-a-lot-of-great-engraving-services-in-toronto-canada/">FREE PORN! FREE SEX! Perfect Girls Tube</a>
23. 03. 2013 | 14:57

Cookemine napsal(a):

Porno Free old-man-fuck-young-girls - Porno, Free Porno, Mom Son Porn, Dirty Porno, Drunk Porn, Japanese Porn, Arab Porno, Indian Porno Arab porno, Milf, Porno . <a href="http://www.hitlerstoppedbyfranco.com/about_authors.htm">Free Sex Movies</a>
23. 03. 2013 | 15:36

Cookemine napsal(a):

Asian Girl Cunt Cool Asian Pussy Porno Teen Asian Asian Erotic Arts Asian Adult Portal Asian Sex Empire Japan Porno TV Asia Sex Porno. <a href="http://www.vanewswire.com/city-guides/visit-lucca-in-tuscany-italy/"> [14 year old girls fucking</a>
23. 03. 2013 | 15:54

Cookemine napsal(a):

hese hot girls will do ANYTHING. Check it out! ... Check out the new "YouSexdotcom" for tons of free? videos, beautiful girls, non-stop laughs and HD <a href="http://www.83china.com/page/2">Porno Videos</a>
23. 03. 2013 | 16:12

Cookemine napsal(a):

Sesso gratis su noiporno. Video porno aggiornati tutti i giorni divisi in categorie porno gratuito <a href="http://www.bigreferat.com/ref_rubric/rus/29.html">Porno Videos</a>
23. 03. 2013 | 17:06

Cookemine napsal(a):

Virgin Sex <a href="http://www.ausgamedev.com/?pg=3">Free Sex Movies</a>
23. 03. 2013 | 17:42

Cookemine napsal(a):

Disclaimer: Real 18 Video has a ... <a href="http://deluxebags.net/brands/hermes">girl photos. Shemale Sex 1219</a>
23. 03. 2013 | 18:00

Cookemine napsal(a):

Hot Girls video Lesbian dildo squirting fun with nice chicks, now playing on RedTube Home of Porn, sex videos & xxx movies <a href="http://www.voiponshop.net/geographical-phone-number-did.html"> 14 years girl porno </a>
23. 03. 2013 | 18:37

Cookemine napsal(a):

Disclaimer: Real 18 Video has a ... <a href="http://www.phorto.com/online-art-schools.htm">16-year-old girl porn</a>
23. 03. 2013 | 18:55

Cookemine napsal(a):

Ebony Girls Fucking 1-51 of 6,425 Videos. Being Watched Most Recent Most Viewed Top Rated. ... Streaming porn or downloading porn we've got the porno you need! <a href="http://bmp-com.com/MTB-O/index.htm">FREE PORN! FREE SEX! Perfect Girls Tube</a>
23. 03. 2013 | 19:32

Cookemine napsal(a):

Asian Girl Cunt Cool Asian Pussy Porno Teen Asian Asian Erotic Arts Asian Adult Portal Asian Sex Empire Japan Porno TV Asia Sex Porno. <a href="http://www.shuttersdirect.net/how-to-take-correct-measurements-for-your-shutters/">Single Girls Porn!</a>
23. 03. 2013 | 19:49

Cookemine napsal(a):

Slim girl in pink blouse got nailed during a coffee break by a very horny guy (21:29 minutes) ... Porno Pornstar Pornstars Pov Pregnant Pretty <a href="http://www.worldreligionsconference.org/index.php/speakers-zone"> [14 year old girls fucking</a>
23. 03. 2013 | 21:00

Cookemine napsal(a):

Free Porn <a href="http://www.hitlerstoppedbyfranco.com/about_authors.htm">14 years old sex girls </a>
27. 03. 2013 | 11:44

Cookemine napsal(a):

12 years underground porno 15 year porno girls 14 years girl porno 16-year-old girl porn 13 years porn xxx porno 15 years 18 years teen porno porn-14 years old girls <a href="http://affinitydrivingschools.co.uk/"> [14 year old girls fucking</a>
27. 03. 2013 | 14:35

Cookemine napsal(a):

Fat Girls Porn <a href="http://puzzlegamesworld.com/christmas-maze/?wpfpaction=add&postid=261">15 year porno girls</a>
27. 03. 2013 | 17:46

Cookemine napsal(a):

Porno Free old-man-fuck-young-girls - Porno, Free Porno, Mom Son Porn, Dirty Porno, Drunk Porn, Japanese Porn, Arab Porno, Indian Porno Arab porno, Milf, Porno . <a href="http://showyourmike.com/imagepages/image010.html">15 year porno girls</a>
27. 03. 2013 | 19:31

Cookemine napsal(a):

Virgin Sex <a href="http://www.tsia.com/about_us/leadership_team/ken-oreilly.html">4 years old girls porno</a>
28. 03. 2013 | 07:20

Cookemine napsal(a):

Free Porn <a href="http://www.freescarymazegame.org">15 year porno girls</a>
29. 03. 2013 | 06:16

exigioppemn napsal(a):

<a href="http://iphonewild.net/">iphonewild.net</a>
<a href="http://iphonewild.net">free iphone</a>
<a href="http://iphonewild.net">iphone 4 free ringtones</a>


<a href="http://scary-mazegame.org">http://scary-mazegame.org</a>
<a href="http://scary-mazegame.org">scary maze game</a>
<a href="http://scary-mazegame.org">easy scary maze game</a>
10. 04. 2013 | 02:12

Sombappeamy napsal(a):

<a href="http://acnevulgaristips.webs.com/">how to get rid of back acne</a>
<a href="http://teatreeoilacne.webs.com/">acne vulgaris</a>
<a href="http://applecidervinegaracne.webs.com/">acne vulgaris</a>
<a href="http://howtogetridofbackacnequick.webs.com/">apple cider vinegar acne</a>
<a href="http://acnemedicationtips.webs.com/">acne vulgaris</a>
<a href="http://acnevulgaristips.webs.com/">microdermabrasion acne scars</a>
<a href="http://teatreeoilacne.webs.com/">acne treatment products</a>
<a href="http://applecidervinegaracne.webs.com/">acne cyst</a>
<a href="http://howtogetridofbackacnequick.webs.com/">how to get rid of acne fast</a>
<a href="http://acnemedicationtips.webs.com/">does smoking weed cause acne</a>

<a href="http://howtogetridofacnefastnow.webs.com/">chest acne</a>
<a href="http://hormonalacne.webs.com/">spironolactone acne</a>
<a href="http://howtogetridofacneovernights.webs.com/">hormonal acne</a>
<a href="http://typesofacne24.webs.com/">chest acne</a>
<a href="http://spironolactoneacne.webs.com/">chest acne</a>
<a href="http://howtogetridofacnefastnow.webs.com/">forehead acne</a>
<a href="http://hormonalacne.webs.com/">treatments for acne</a>
<a href="http://howtogetridofacneovernights.webs.com/">at home remedies for acne</a>
<a href="http://typesofacne24.webs.com/">does caffeine cause acne</a>
<a href="http://spironolactoneacne.webs.com/">acne care</a>
<a href="http://acnefreex.webs.com/">cystic acne treatment</a>
<a href="http://acnefreex.webs.com/">best concealer for acne</a>
<a href="http://scalpacne.webs.com/">acne rosacea</a>
<a href="http://scalpacne.webs.com/">acne.com</a>
<a href="http://naturalremediesfor-acne.webs.com/">nodular acne</a>
<a href="http://naturalremediesfor-acne.webs.com/">dermatologist acne</a>
<a href="http://bestwaytogetridofacne.webs.com/">acne home remedies</a><a href="http://bestwaytogetridofacne.webs.com/">chemical peels for acne</a>
<a href="http://acnescarstreatments.webs.com/">minocycline acne</a>
<a href="http://acnescarstreatments.webs.com/">acne scars</a>
<a href="http://cliniqueacnesolutions.webs.com/">baking soda for acne</a><a href="http://cliniqueacnesolutions.webs.com/">comedonal acne</a>
<a href="http://cliniqueacnesolutions.webs.com/">acne scar cream</a>
<a href="http://cliniqueacnesolutions.webs.com/">homemade acne mask</a>
<a href="http://waystogetridofacnes.webs.com/">acne no more review</a>
<a href="http://waystogetridofacnes.webs.com/">jojoba oil for acne</a>
10. 04. 2013 | 12:10

GymnGarlFailm napsal(a):

CahAnnuaphfatPewsAssenueAnessLottcato [url=http://stickrpg2.org]stickrpg2.org[/url] WesaccexiaTawImmoveBeeliChateHootawaxCidowincToicy <a href=http://stickrpg2.org>stickrpg2.org</a> PRookcemo spattethipareUnmambmapsDus
17. 04. 2013 | 10:44

Tenbeabspew napsal(a):

NurivemiclureDiumsriphip<a href=http://bedbathandbeyondcouponx.org> bedbathandbeyondcouponx.org</a> CoibleTrire Kiftmeeft [url=http://bedbathandbeyondcouponx.org]Bed Bath And Beyond Coupon[/url]
Thiliaswavist<a href=http://bedbathandbeyondcouponx.org/>Bed Bath And Beyond Coupon</a> Engedenot
Engedenot<a href=http://lowes-promotionalcode.org>Lowes Promotional Code</a> Engedenot
vabsjails<a href=http://nestle-promotion-code.org/>Nestle Promotional Code</a> Engedenot
Bewovemuddere<a href=http://thehomedepotcoupons.org/>Home Depot Coupons</a> Engedenot
Engedenot<a href=http://pizza-hutcoupons.org/>Pizza Hut Coupons</a>
19. 04. 2013 | 20:41

reaptilia napsal(a):

<a href="http://chatroulettealternative.info/">coa?¦</a>
<a href="http://freegaychatroulette.org/">gay adult chatroulette</a>
23. 04. 2013 | 00:26

Ominuekeeli napsal(a):

<a href="http://totallyfreedatingsites.webs.com/">totally free dating sites in usa</a>

<a href="http://bestdatingwebsites.webs.com/">best dating websites reviews</a>

<a href="http://speeddatingnyc.webs.com/">speed dating in nyc</a>
<a href="http://freedatingsitesinusa.webs.com/">free dating sites in usa without payment</a>
<a href="http://marriedbutlonely.webs.com/">lonely married</a>
<a href="http://lonelycheatingwives.webs.com/">freedatingwives</a>
28. 04. 2013 | 11:11

effetajam napsal(a):

<a href="http://the-scarymazegame.webs.com/">Scary maze game</a> <a href="http://the-scary-mazegame.webs.com/">Scary maze game</a> <a href="http://thescary-mazegame.webs.com/">scary maze games</a>
<a href="http://thescary-maze-game.webs.com/">Scary game</a> <a href="http://the-scarymaze-game.webs.com/">Scary maze game</a> <a href="http://thescarymaze-game.webs.com/">maze game</a>
<a href="http://scarymaze-games.webs.com/">Scary game</a> <a href="http://thescarymazegames.webs.com/">Scary game</a>
06. 05. 2013 | 15:07

Tittiniignotoyqn napsal(a):

<a href="http://thescarygames.com/">the scary game</a> <a href="http://thescarygames.net/">crazy maze</a> <a href="http://scarymazegame123.net/">maze game</a> <a href="http://scary-mazegame.org/">scary game</a>
<a href="http://5freedating.blogspot.com/">dating websites free</a> <a href="http://3freedating.blogspot.com/">best free dating sites</a> <a href="http://2freedating.blogspot.com/">best dating sites</a> <a href="http://1freedating.blogspot.com/">freedating</a> <a href="http://freedatinges.blogspot.com/">online dating sites</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">best dating site</a> <a href="http://freedatingxx.blogspot.com/">free online dating sites</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">best free dating sites</a> <a href="http://freedatingx.blogspot.com/">dating sites for free</a> <a href="http://freedatingg.blogspot.com/">free online dating sites</a>
<a href="http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/">cheating wives sites</a> <a href="http://firstlonelycheatingwives.blogspot.com/">wives who like the thrill of cheating</a> <a href="http://freelonelycheatingwives.blogspot.com/">find me cheating wives</a> <a href="http://lonelycheating-wives.blogspot.com/">cheating wives dating site</a> <a href="http://lonely-cheatingwives.blogspot.com/">cheating wives sites</a>
<a href="http://total-free-dating-sites.blogspot.com/">best totally free dating sites</a> <a href="http://total-free-datingsites.blogspot.com/">total-free-datingsites.blogspot.com</a> <a href="http://totalfree-datingsites.blogspot.com/">totally free dating site</a> <a href="http://total-freedatingsites.blogspot.com/">http://total-freedatingsites.blogspot.com/</a> <a href="http://totalfreedatingsites.blogspot.com/">totally free dating site</a>
07. 05. 2013 | 15:19

Tittiniignotozfu napsal(a):

<a href="http://thescarygames.com/">maze games</a> <a href="http://thescarygames.net/">maze game</a> <a href="http://scarymazegame123.net/">scary game</a> <a href="http://scary-mazegame.org/">scary-mazegame</a>
<a href="http://5freedating.blogspot.com/">dating websites free</a> <a href="http://3freedating.blogspot.com/">best dating websites</a> <a href="http://2freedating.blogspot.com/">dating for free</a> <a href="http://1freedating.blogspot.com/">online dating</a> <a href="http://freedatinges.blogspot.com/">best dating sites</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">online dating sites</a> <a href="http://freedatingxx.blogspot.com/">free online dating site</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">online dating sites</a> <a href="http://freedatingx.blogspot.com/">dating sites for free</a> <a href="http://freedatingg.blogspot.com/">best dating website</a>
<a href="http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/">http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/</a> <a href="http://firstlonelycheatingwives.blogspot.com/">cheating wives dating site</a> <a href="http://freelonelycheatingwives.blogspot.com/">freedatingwives</a> <a href="http://lonelycheating-wives.blogspot.com/">cheating wives sites</a> <a href="http://lonely-cheatingwives.blogspot.com/">onely wives dating</a>
<a href="http://total-free-dating-sites.blogspot.com/">100 totally free dating sites</a> <a href="http://total-free-datingsites.blogspot.com/">100 totally free dating sites</a> <a href="http://totalfree-datingsites.blogspot.com/">Totally Free Dating Sites</a> <a href="http://total-freedatingsites.blogspot.com/">Totally Free Dating Sites</a> <a href="http://totalfreedatingsites.blogspot.com/">totalfreedatingsites.blogspot.com</a>
07. 05. 2013 | 16:15

Tittiniignotolhe napsal(a):

<a href="http://thescarygames.com/">scary maze game 1</a> <a href="http://thescarygames.net/">craze maze game</a> <a href="http://scarymazegame123.net/">scary games</a> <a href="http://scary-mazegame.org/">scary maze game 2</a>
<a href="http://5freedating.blogspot.com/">dating site</a> <a href="http://3freedating.blogspot.com/">dating websites for free</a> <a href="http://2freedating.blogspot.com/">freedating</a> <a href="http://1freedating.blogspot.com/">best dating sites</a> <a href="http://freedatinges.blogspot.com/">datingsite</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">dating website</a> <a href="http://freedatingxx.blogspot.com/">free online dating sites</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">dating free</a> <a href="http://freedatingx.blogspot.com/">dating online</a> <a href="http://freedatingg.blogspot.com/">dating site</a>
<a href="http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/">dating cheating wifes</a> <a href="http://firstlonelycheatingwives.blogspot.com/">cheating wives dating</a> <a href="http://freelonelycheatingwives.blogspot.com/">onely wives dating</a> <a href="http://lonelycheating-wives.blogspot.com/">cheating wives dating</a> <a href="http://lonely-cheatingwives.blogspot.com/">wives dating site</a>
<a href="http://total-free-dating-sites.blogspot.com/">http://total-free-dating-sites.blogspot.com/</a> <a href="http://total-free-datingsites.blogspot.com/">100 totally free dating sites</a> <a href="http://totalfree-datingsites.blogspot.com/">totally free dating sites in usa</a> <a href="http://total-freedatingsites.blogspot.com/">http://total-freedatingsites.blogspot.com/</a> <a href="http://totalfreedatingsites.blogspot.com/">Totally Free Dating Sites</a>
07. 05. 2013 | 23:20

Tittiniignotoaco napsal(a):

<a href="http://thescarygames.com/">http://thescarygames.com/</a> <a href="http://thescarygames.net/">the scary maze game</a> <a href="http://scarymazegame123.net/">scary maze game 2</a> <a href="http://scary-mazegame.org/">scary maze</a>
<a href="http://5freedating.blogspot.com/">dating online</a> <a href="http://3freedating.blogspot.com/">3freedating.blogspot.com</a> <a href="http://2freedating.blogspot.com/">free dating sites</a> <a href="http://1freedating.blogspot.com/">free dating site</a> <a href="http://freedatinges.blogspot.com/">online dating</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">best dating sites</a> <a href="http://freedatingxx.blogspot.com/">dating sites free</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">dating for free</a> <a href="http://freedatingx.blogspot.com/">dating sites free</a> <a href="http://freedatingg.blogspot.com/">free online dating</a>
<a href="http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/">cheating wives dating site</a> <a href="http://firstlonelycheatingwives.blogspot.com/">http://firstlonelycheatingwives.blogspot.com/</a> <a href="http://freelonelycheatingwives.blogspot.com/">lonely cheatine wife</a> <a href="http://lonelycheating-wives.blogspot.com/">dating cheating wifes</a> <a href="http://lonely-cheatingwives.blogspot.com/">wives dating site</a>
<a href="http://total-free-dating-sites.blogspot.com/">totally free dating site</a> <a href="http://total-free-datingsites.blogspot.com/">http://total-free-datingsites.blogspot.com/</a> <a href="http://totalfree-datingsites.blogspot.com/">totally free dating sites in usa</a> <a href="http://total-freedatingsites.blogspot.com/">http://total-freedatingsites.blogspot.com/</a> <a href="http://totalfreedatingsites.blogspot.com/">best totally free dating sites</a>
08. 05. 2013 | 00:06

Tittiniignotoeso napsal(a):

<a href="http://thescarygames.com/">scary maze games</a> <a href="http://thescarygames.net/">crazy maze</a> <a href="http://scarymazegame123.net/">scary maze game 4</a> <a href="http://scary-mazegame.org/">maze games</a>
<a href="http://5freedating.blogspot.com/">dating sites</a> <a href="http://3freedating.blogspot.com/">dating service</a> <a href="http://2freedating.blogspot.com/">free online dating sites</a> <a href="http://1freedating.blogspot.com/">best dating site</a> <a href="http://freedatinges.blogspot.com/">dating agency</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">dating online</a> <a href="http://freedatingxx.blogspot.com/">dating website</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">dating online</a> <a href="http://freedatingx.blogspot.com/">online dating sites</a> <a href="http://freedatingg.blogspot.com/">best free dating sites</a>
<a href="http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/">dating cheating wives</a> <a href="http://firstlonelycheatingwives.blogspot.com/">cheating wives web sites</a> <a href="http://freelonelycheatingwives.blogspot.com/">lonely cheating wives</a> <a href="http://lonelycheating-wives.blogspot.com/">dating cheating wifes</a> <a href="http://lonely-cheatingwives.blogspot.com/">how can i register on lonely cheating wives</a>
<a href="http://total-free-dating-sites.blogspot.com/">totally free dating sites in usa</a> <a href="http://total-free-datingsites.blogspot.com/">totally free dating sites in usa</a> <a href="http://totalfree-datingsites.blogspot.com/">best totally free dating sites</a> <a href="http://total-freedatingsites.blogspot.com/">total-freedatingsites.blogspot.com</a> <a href="http://totalfreedatingsites.blogspot.com/">total free dating sites</a>
08. 05. 2013 | 01:10

Tittiniignotokiv napsal(a):

<a href="http://5freedating.blogspot.com/">best online dating sites</a> <a href="http://3freedating.blogspot.com/">dating websites</a> <a href="http://2freedating.blogspot.com/">free dating</a> <a href="http://1freedating.blogspot.com/">dating site free</a> <a href="http://freedatinges.blogspot.com/">dating service</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">dating sites free</a> <a href="http://freedatingxx.blogspot.com/">online dating site</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">100 free dating sites</a> <a href="http://freedatingx.blogspot.com/">best dating site</a> <a href="http://freedatingg.blogspot.com/">best free dating sites</a>
<a href="http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/">lonely cheatine wife</a> <a href="http://firstlonelycheatingwives.blogspot.com/">lonelycheating wives</a> <a href="http://freelonelycheatingwives.blogspot.com/">onely wives dating</a> <a href="http://lonelycheating-wives.blogspot.com/">lonelycheating wives</a> <a href="http://lonely-cheatingwives.blogspot.com/">find me cheating wives</a>
<a href="http://total-free-dating-sites.blogspot.com/">totally free dating site</a> <a href="http://total-free-datingsites.blogspot.com/">totally free dating site</a> <a href="http://totalfree-datingsites.blogspot.com/">http://totalfree-datingsites.blogspot.com/</a> <a href="http://total-freedatingsites.blogspot.com/">total-freedatingsites.blogspot.com</a> <a href="http://totalfreedatingsites.blogspot.com/">totally free dating sites in usa</a>
08. 05. 2013 | 03:52

Tittiniignotovii napsal(a):

<a href="http://5freedating.blogspot.com/">best dating website</a> <a href="http://3freedating.blogspot.com/">dating websites for free</a> <a href="http://2freedating.blogspot.com/">best free dating sites</a> <a href="http://1freedating.blogspot.com/">best dating website</a> <a href="http://freedatinges.blogspot.com/">dating sites for free</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">dating websites for free</a> <a href="http://freedatingxx.blogspot.com/">dating website</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">100 free dating sites</a> <a href="http://freedatingx.blogspot.com/">best dating site</a> <a href="http://freedatingg.blogspot.com/">freedatingg.blogspot.com</a>
<a href="http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/">http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/</a> <a href="http://firstlonelycheatingwives.blogspot.com/">cheating wives web sites</a> <a href="http://freelonelycheatingwives.blogspot.com/">wives dating</a> <a href="http://lonelycheating-wives.blogspot.com/">lonely wives</a> <a href="http://lonely-cheatingwives.blogspot.com/">lonely cheating wives</a>
<a href="http://total-free-dating-sites.blogspot.com/">totally free dating site</a> <a href="http://total-free-datingsites.blogspot.com/">http://total-free-datingsites.blogspot.com/</a> <a href="http://totalfree-datingsites.blogspot.com/">totalfree-datingsites.blogspot.com</a> <a href="http://total-freedatingsites.blogspot.com/">Totally Free Dating Sites</a> <a href="http://totalfreedatingsites.blogspot.com/">Totally Free Dating Sites</a>
08. 05. 2013 | 04:45

Tittiniignotocir napsal(a):

<a href="http://5freedating.blogspot.com/">100 free dating sites</a> <a href="http://3freedating.blogspot.com/">best dating sites</a> <a href="http://2freedating.blogspot.com/">online dating sites</a> <a href="http://1freedating.blogspot.com/">free dating</a> <a href="http://freedatinges.blogspot.com/">free dating</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">dating service</a> <a href="http://freedatingxx.blogspot.com/">dating for free</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">best dating websites</a> <a href="http://freedatingx.blogspot.com/">dating site</a> <a href="http://freedatingg.blogspot.com/">http://freedatingg.blogspot.com/</a>
<a href="http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/">cheating wives dating</a> <a href="http://firstlonelycheatingwives.blogspot.com/">cheating wives dating</a> <a href="http://freelonelycheatingwives.blogspot.com/">wives dating site</a> <a href="http://lonelycheating-wives.blogspot.com/">wives dating</a> <a href="http://lonely-cheatingwives.blogspot.com/">cheating wives sites</a>
<a href="http://total-free-dating-sites.blogspot.com/">total free dating sites</a> <a href="http://total-free-datingsites.blogspot.com/">totally free online dating sites</a> <a href="http://totalfree-datingsites.blogspot.com/">100 totally free dating sites</a> <a href="http://total-freedatingsites.blogspot.com/">totally free dating sites in usa</a> <a href="http://totalfreedatingsites.blogspot.com/">http://totalfreedatingsites.blogspot.com/</a>
08. 05. 2013 | 05:37

Tittiniignotocqa napsal(a):

<a href="http://5freedating.blogspot.com/">dating agencies</a> <a href="http://3freedating.blogspot.com/">online dating site</a> <a href="http://2freedating.blogspot.com/">2freedating.blogspot.com</a> <a href="http://1freedating.blogspot.com/">free online dating sites</a> <a href="http://freedatinges.blogspot.com/">dating websites free</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">dating free</a> <a href="http://freedatingxx.blogspot.com/">free dating site</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">best dating sites</a> <a href="http://freedatingx.blogspot.com/">dating websites</a> <a href="http://freedatingg.blogspot.com/">best dating site</a>
<a href="http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/">onely wives dating</a> <a href="http://firstlonelycheatingwives.blogspot.com/">freedatingwives</a> <a href="http://freelonelycheatingwives.blogspot.com/">dating cheating wifes</a> <a href="http://lonelycheating-wives.blogspot.com/">wives who like the thrill of cheating</a> <a href="http://lonely-cheatingwives.blogspot.com/">dating cheating wifes</a>
<a href="http://total-free-dating-sites.blogspot.com/">total-free-dating-sites.blogspot.com</a> <a href="http://total-free-datingsites.blogspot.com/">totally free online dating sites</a> <a href="http://totalfree-datingsites.blogspot.com/">Totally Free Dating Sites</a> <a href="http://total-freedatingsites.blogspot.com/">best totally free dating sites</a> <a href="http://totalfreedatingsites.blogspot.com/">100 totally free dating sites</a>
08. 05. 2013 | 07:20

Tittiniignotomnv napsal(a):

<a href="http://5freedating.blogspot.com/">online dating site</a> <a href="http://3freedating.blogspot.com/">dating online</a> <a href="http://2freedating.blogspot.com/">freedating</a> <a href="http://1freedating.blogspot.com/">dating agency</a> <a href="http://freedatinges.blogspot.com/">dating for free</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">online dating sites</a> <a href="http://freedatingxx.blogspot.com/">online dating</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">dating websites</a> <a href="http://freedatingx.blogspot.com/">dating websites free</a> <a href="http://freedatingg.blogspot.com/">freedating</a>
<a href="http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/">http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/</a> <a href="http://firstlonelycheatingwives.blogspot.com/">dating cheating wives</a> <a href="http://freelonelycheatingwives.blogspot.com/">lonely cheatine wife</a> <a href="http://lonelycheating-wives.blogspot.com/">wives dating site</a> <a href="http://lonely-cheatingwives.blogspot.com/">lonelycheatingwives</a>
<a href="http://total-free-dating-sites.blogspot.com/">100 totally free dating sites</a> <a href="http://total-free-datingsites.blogspot.com/">totally free online dating sites</a> <a href="http://totalfree-datingsites.blogspot.com/">Totally Free Dating Sites</a> <a href="http://total-freedatingsites.blogspot.com/">totally free online dating sites</a> <a href="http://totalfreedatingsites.blogspot.com/">best totally free dating sites</a>
08. 05. 2013 | 08:10

Tittiniignotoyhx napsal(a):

<a href="http://5freedating.blogspot.com/">best dating site</a> <a href="http://3freedating.blogspot.com/">best free dating sites</a> <a href="http://2freedating.blogspot.com/">http://2freedating.blogspot.com/</a> <a href="http://1freedating.blogspot.com/">free online dating sites</a> <a href="http://freedatinges.blogspot.com/">dating free</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">freedating</a> <a href="http://freedatingxx.blogspot.com/">dating agencies</a> <a href="http://freedatinge.blogspot.com/">dating websites for free</a> <a href="http://freedatingx.blogspot.com/">dating for free</a> <a href="http://freedatingg.blogspot.com/">dating websites</a>
<a href="http://free-lonelycheatingwives.blogspot.com/">wives dating</a> <a href="http://firstlonelycheatingwives.blogspot.com/">cheating wives sites</a> <a href="http://freelonelycheatingwives.blogspot.com/">wives dating</a> <a href="http://lonelycheating-wives.blogspot.com/">lonelycheatingwives</a> <a href="http://lonely-cheatingwives.blogspot.com/">find me cheating wives</a>
<a href="http://total-free-dating-sites.blogspot.com/">Totally Free Dating Sites</a> <a href="http://total-free-datingsites.blogspot.com/">100 totally free dating sites</a> <a href="http://totalfree-datingsites.blogspot.com/">totally free dating sites in usa</a> <a href="http://total-freedatingsites.blogspot.com/">totally free dating site</a> <a href="http://totalfreedatingsites.blogspot.com/">Totally Free Dating Sites</a>
08. 05. 2013 | 10:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy