Dovoleno, prozatím!

23. 10. 2010 | 23:36
Přečteno 5296 krát
Konečně je to za námi, politická reklamní masáž na chvíli utichne.

Na cestách se na mě ještě chvíli budou smát kandidáti, z nichž někteří uspěli a jiní ne. Do „vlaku“ jsem ke Starostům nastoupila už v září 2008, kdy jsem trochu pomáhala s kampaní v krajských volbách. Hned po té startovala kampaň do voleb evropských a chvilku po nich se rozjela kampaň pro předčasné volby, to už spolu s TOP 09.

Říkala jsem si, že to se dá vydržet, ale když se nakonec volby nekonaly a bylo jasné, že se kampaň protáhne do května 2010 až k dnešnímu dni, spadly mi hračky do kanálu. Věděla jsem, co mě čeká a přestala rodině říkat: „po volbách“. Stejně se vždycky ozývalo: „ a po kterých??!!“

Dalo se to přežít a zdá se, že jsme posíleni. Zažila jsem toho hodně, poznala spoustu výborných lidí, z některých jsou přátelé, prožila radost z úspěchu, přemýšlení nad neúspěchem, chybovala, přišly nové šance, nové role, výzvy i zdravotní komplikace. Rodina se týden před sněmovními volbami stěhovala, žila v krabicích, nebyl čas vybalovat…. ani dovolená se z nepříjemných důvodů nekonala….

Chci poděkovat! Všem, kdo byli, jsou a budou kolem mě, právě za to že jsou. Kdybych začala psát seznam, určitě bych na někoho zapomněla. Chci poděkovat všem, se kterými si rozumím, ale i těm, kteří mě nemohou vystát. Vím, že to se mnou někdy není lehké. Chci poděkovat lidem na Vodolce, že dali naší kandidátce hlas, který snad bude hodně slyšet.

Dneškem doufám začne trochu normální životní období, za nedlouho přijede Martin na bílém koni a já se snad konečně dostanu k tomu, vybalit poslední krabice a dát dohromady rodinné fotky. Možná letos i upeču cukroví, ale to už je trochu utopie…protože práce je pořád víc, než bych si přála. A to je vlastně dobře. Gratuluji všem novým i znovuzvoleným komunálním politikům/čkám, senátorům a senátorkám a mrzí mě, že jsem dnes nemohla slavit úspěch s Věrou Kovářovou. Platí však: sláva vítězům a čest poraženým.

Bohužel, život je krutý. Myslím na rodiče Aničky a ani nechci domyslet, co se mohlo stát, myslím na rodiče, kterým se u Sobotky minulý týden zabili sedmnáctiletí synové na motorkách, a nebylo to jejich vinou, myslím na všechny, kterým jsou z naprosto pochopitelných důvodů ukradené všechny volby na světě….

Hledám odpovědi a snažím se nepromarnit jednou vteřinu, kterou v životě mám.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

otokar napsal(a):

Že byste začala rozum bráti, Veroniko?
24. 10. 2010 | 00:14

Eliška II napsal(a):

ano, díky bohu, i ta vaše reklamní masáž už snad skončila, byť hrozíte, že ani vteřinu nepromarníte! -))
24. 10. 2010 | 00:17

Otázkář napsal(a):

nechápu jak může člověk pracující v nevládních organizacích, ke všemu zaměřených na sociální projekty kandidovat za naprosto asociální TOP 09
24. 10. 2010 | 00:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Otázkář: a dokonce jednat s ČSSD a SPOZ na komunální úrovni o možné koalici. Já toho nechápu.... :-)
24. 10. 2010 | 00:27

Veronika Vendlov napsal(a):

Eliška II: no jasně, ale nebudu předsi každou vteřinu kampaňovat, musím taky někdy jíst, spát, nakrmit kočky...a tak. :-) dotěď jsem moc nejedla, nespala a kočky řvaly hlady...ne, dělám si legraci, krmila je rodina.... :-)
24. 10. 2010 | 00:30

Veronika Vendlov napsal(a):

otokar: nevím, to já neposoudím... :-)
24. 10. 2010 | 00:30

vlk napsal(a):

Popřeji vám dnes jen pěkné Vánoce.
24. 10. 2010 | 00:31

Veronika Vendlov napsal(a):

vlk: ok, před nimi už nemusíte, budu si to pamatovat...
24. 10. 2010 | 00:35

Eliška II napsal(a):

Veroniko, i moje kočky nestrádají, pokud se o jě nestarám přímo já, jen jste taková milá naivistka, ne, že by mi to nebylo sympatické, ale bylo toho dost a docela to i stačilo. Doufám, že Vaše snaha nebude korunována deziluzí -)
24. 10. 2010 | 01:15

Otázkář napsal(a):

autorka

nejspíš proto, že sama nemáte většinu, jinak doufal, jsem, že mi to vysvětlíte
24. 10. 2010 | 01:36

veronika vendlova napsal(a):

Eiška II: uvidíte...
24. 10. 2010 | 02:09

veronika vendlova napsal(a):

Otázkář: jasně že nemáme většinu, to by byl zázrak. Je to vývojem...ale není to možné vysvětlit jedním krátkým odstavcem.
24. 10. 2010 | 02:11

Konrad napsal(a):

Myslim ze pravicove strany v kvetnovych volbach volili dve skupiny lidi.Vyssi spolecenske vrstvy uzivajici vyhod ktere jim pravicova politika prinasi.Ta druha skupina byli stredostavovci, kteri uverili kecum o rozpoctove zodpovednosti a o astronomicke vysi statniho dluhu. Tato skupina jiz vystrizlivela, proto koalicni strany byli ve volbach v podstate neuspesne. Ja osobne neverim ze se statni dluh snizi, spis se penize odejmute lidem rozhazi na ruzne predrazene stavby, armadni zakazky atd. Proto take koalice tvrdosijne odmita ucinne protikorupcni opatreni, a nic na tom nemeni ani plane reci pana premiera...A Vy se na tom podilite, pani Veroniko..Nicmene, at jsme jakekoliv orientace, urcite nas vsechny spojuje prani, at se Anicka vrati domu ziva, a zdrava.
24. 10. 2010 | 02:53

kormoran napsal(a):

Vlku v rijnu vanoce hmmm i kdyz u vas soudruhu se nikdy nevi , pod hlavni kalasnikova i ten sebevedomy soudruh rekne i pitomost)))
24. 10. 2010 | 03:21

olga napsal(a):

Pěkně napsáno. Jen dodám, že mně mohou být všechny volby ukradené a pak budu spokojena. Mám dojem, že veškeré úsilí je dáváno do předvolebních kampaní a voleb. Pak už nic. Pouze čekání na nové kampaně a volby.
24. 10. 2010 | 06:19

anna napsal(a):

Kormoráne, vy nechodíte nakupovat? V obcodech a na novinových stáncích nám Vánoce připomínají už od konce září - že by všichni byli komunisti?
24. 10. 2010 | 07:27

Béda napsal(a):

VV,

proti NEZÁVISLÝM starostům nic nemám, nikdy jsem neměl a volební úspěch jim přeji.

Závisláci spojující se s TOP 09 -stranou finančních oligarchů, která chce rozvrátit všechny existujícií funkční systémy, udělat z nich penězovody do kapes oligarchů za současného prodražení a znedostupnění pro většinu zbídačované populace mi ovšem nejsou moc sympatičtí. Volební aktivisté a placení nadhaněči, byť sebenaivnější, i kdyby každý článek zakončili jakoukoliv individuální tragickou historkou a lítostí, budou pro mně nevěrohodní do té doby než se začnou stejně dojímat vzrůstajícím počtem exekucí, bezprizorných, sebevrahů, ožebračovaných sociálních případů a pod..

Nic osobního, paní Veroniko - nic špatného vám ani vaší rodině bych nikdy nepřál. Pro mě ovšem stále zůstáváte toutéž placenou političkou, politickou aktivistkou, rafinovaně zapojující do svých agitek city a rodinu. A já politikům věřím pouze jejich činy. Vaše konkrétní politické činy, krom těchto agitek (ve prospěch ODS, Topolánka,Mádla a Issové, posléze TOP s Kalouskem, Bakalou) bohužel neznám.
24. 10. 2010 | 07:36

mud.. napsal(a):

Konečně je to za námi, politická reklamní masáž na chvíli utichne.
Chci poděkovat! Všem, kdo byli, jsou a budou kolem mě, právě za to že jsou. Kdybych začala psát seznam, určitě bych na někoho zapomněla. Chci poděkovat všem, se kterými si rozumím, ale i těm, kteří mě nemohou vystát.
Sama vidíte, že si za tu práci musí politik trochu "bokem" vydělat. Jsem pro to, aby malé všimné se stalo legitivním právem. Hlavně těm do 55 let. Je normální nebrat nic předem. Pak je to úplatek. Ale po akci může politik vzít "milou pozornost". Už tak činím dlouho a milou pozornost si vezmes úsměvem každý rád. Odměnění si už na to velmi zvykli. Vyděláme oba. Za deset let bude u politiků "milá pozornost" naprosto běžná! Kdo nevezme milou pozornost, okrádý rodinu!
24. 10. 2010 | 08:13

Béda napsal(a):

VV,

jsem znechucen a přímo zděšen. Nový pan Čistý v Praze a najednou tohle:
"Tůma čelí podezření z pronájmu"
http://domaci.eurozpravy.cz...

Přeji hezké dobré ráno!
24. 10. 2010 | 08:39

Béda napsal(a):

dovětek: "... z pronájmu načerno"
24. 10. 2010 | 08:40

vlk napsal(a):

kormoráne

anna si tě dala lžičkou na kafe. Směji s e ještě teď.

anno

díky. Skvělé. Musíte modruha /termín od slov soudruh a modrý/ chápat - nějak se mu včera odpoledne značně přitížilo. A vidí všude třídního nepřítele.
24. 10. 2010 | 08:52

T. napsal(a):

I já žiji v domě mezi krabicemi zabaleného majetečku a žasnu, co jsme byli schopni nakupit za těch třicet let společného života. Dvě plné garáže a v pokoji na zemi hromada.
Nejsem ani zdaleka bohat. Domek jsme si pořídili společně s tchyní za dva panelákové byty a to ve společném zájmu příchodu stáří, aby totiž nemusel nikdo do nějakého domova důchodců a byli jsme si blíž. Majetek obnáší veteš, kterou máme ale vázanou na vzpomínky z mlada a nelze se jich jen tak vzdát. Naše zánovní šestiletá Fabie odstěhovala podstatnou část toho všeho a vylítala nám veškeré vyřizování kolem koupě a prodeje. Neuvěřitelné množství nutných vyřizování!
Ještě vydýchávám tohle životní extempore a cítím s autorkou. Narozdíl od ní ale já nemám s politikou naprosto nic společné a přímo rukama si vydělávám na chléb svůj vezdejší. Na krku mám tři důchodce(manželka invalidní, syn invalidní, tchyně starobní důchod) a nestíhám. Co je to za množství jízd po špitálech a úřadech krom běžných nákupů. Co je to za množství oprav starého domku a co je to za množství práce v zaměstnání, aby bylo totiž co do huby. Práce u malé firmy je vždy naplno s nejnižším možným platem, v nejdelším možném čase. Žádný Zákoník práce a leje po zádech pot. Čas na svačinu si najdi mezi úkoly, ale ať to netrvá dýl jak deset minut. Čtrnáct až osmnáct hodin za den a noc.
S politikou nemám nic společné, jen následky politických manévrů odskáču jako spousta jiných lidí v Česku. Naše vrstva, do které patřím, už nemá nárok na nemocenskou, nemá nárok ochrany odborů, nemá zastání u státního aparátu. Formálně jistě je napsáno na papíře, že nárok existuje a můžeme se ho dožadovat. Náš nárok ale není politikum současnosti a tak si ho můžeme sami vybojovávat, pokud tedy na to máme čas a peníze. Ty ale nejsou, neb nejsme politici, ani soukromí podnikatelé, či státní zaměstnanci. Čas se nedá najít, ten se musí udělat, takže je ho nedostatek nonstop. Pročež nemám nárok bojovat se systémem v kterém vězím nadosmrti.
Paní autorka jistě myslí vše v dobrém u té politiky. Leč je s ní živa. Je její součástí. Takhle na tom je celá její vrstva. Vrstva občanů, co politikou a z ní žijí. Jedno přitom, jestli politicky činný je dobrák či nedobrák. Prostě je to vrstva politicky činná. U těchto lidí bychom si v ideálním případě měli hledat ochranu ve svých těžkých chvílích života. Ideál ale není realita, jak už pochopila spousta lidí. Takže v reálu znamená spíš se vyhnout kontaktu s vrstvou politicky činných, protože nejen zklamání hrozí, ale i zneužití či použití člověka před volbami jako štít.
Je známo autorko, kolik občanů už je dosmrtně znechuceno vaší politickou vrstvou? Kolik občanů volí jen ze zoufalé snahy o poposunutí aspoň malounko slušného člověka dopředu, aby se ihned po volbách dozvěděl, že ten malounko slušnější člověk ho zase zklamal? Nezávidím vám vaše společenské postavení ve společnosti. Ani výdělek z téhle činnosti. Mám ze svých ruk, zad, nohou a potu vše, co k životu třeba. Z pozůstatku dřívějšího solidárního systému se mí tři důchodci doma také nějak obživí zároveň i z mého. Takže opticky je vše v naprostém pořádku. Vaše poltická vrstva naše soukromě zaměstnanecká, i ta státně zaměstnanecká, ba i ta soukromě podnikatelská s velkokapitálovou. VŠECHNO je naprosto OK!
24. 10. 2010 | 09:12

kormoran napsal(a):

Anna nakupovat chodim , ale jeste semi nestalo , aby mi v tomto case nekdo pral k vanocum)))
Vlku v tvem pripade se nedivim , ze je ti to k smichu)))
24. 10. 2010 | 10:19

Vico napsal(a):

T. Jestli článek autorky o půl roku nevybalených krabicích něco potřeboval, tak vaši story. Jste jeden z mnoha, kteří nesou svůj kříž mlčky, stranou "zlatých stránek" /kdo v nich není, jakoby nežil/. Docela mne to vzalo. I jedna z vašich závěrečných vět : "Opticky je vše v naprostém pořádku".

Článek autorky mne vytočil ve zcela opačném směru...Jako, když si člověk sedne v horkém létě do příliš klimatizovaného auta.

Asi tu bude ještě hodně ohlasů na konec volebního maratonu. Snad už nikoho dalšího nenapadne přidat k billboardům senátorských kandidátů podobiznu jedné plavovlasé holčičky. Řekl bych eufemisticky - to se mi nelíbí.
24. 10. 2010 | 10:32

almost glossed™ napsal(a):

Pro mě je klíčová tato věta: "Kolik občanů volí jen ze zoufalé snahy o poposunutí aspoň malounko slušného člověka dopředu, aby se ihned po volbách dozvěděl, že ten malounko slušnější člověk ho zase zklamal?"

A zejména tu by si autorka měla opakovaně číst každý večer před spaním.
24. 10. 2010 | 10:42

Anna napsal(a):

T: Váš příběh asi oslovil víc lidí... Snad není celá chyba v liberálně kapitalistickém systému, i když i ten má naprosto zjevné nedostatky, ale i v tom, jací i lidé se ho u nás chopili.
Autorce: "Chci poděkovat lidem na Vodolce, že dali naší kandidátce hlas, který snad bude hodně slyšet."
Mohla byste trochu konkretizovat, co holáte pro své voliče udělat. Bylo by to jistě přínosnější, než Vaše úvahy o vybalování krabic.
24. 10. 2010 | 11:14

Elena napsal(a):

Dobrý deň, milá Veronika Vendlová,

veľmi si Vás vážim, ste pre mňa sílnou osobnosťou, dobrou matkou , manželkou, čitam Váše blogy , nachadzam v nich veľa pozitivného, moderného myslenia,

prosím Vás budte odolna voči takzvanej ľavice a jej prijaznivcom, osôbytne dalšie 4 roky, predsa viete že ľavičacké prívatizeri sú dosť bohate aby mohli udržavať populaciu v duchu socialistického myslenia = to je totiž ten naš čudný kapitalizmus, o ktorom tak veľa napisa byvala Britská premierka Lady Margaret.

Majte sa veľmi pekne a veľa šťastia Vám a Vášej rodine.

S pozdravom

Elena
24. 10. 2010 | 11:31

anna napsal(a):

|Vlku, termín "modruh" pobavil zase mne.Jinak - chybíte mi na Brejlich.
P.S. Anna, která psala komentář o něco později než ten můj, opravdu nejsem já. Asi příště použiji imperátorský nonimativ AnnaI.
24. 10. 2010 | 11:36

anna napsal(a):

Omlouvám se za překlep - samozřejmě že nominativ. A.I.
24. 10. 2010 | 11:40

Pepa Řepa napsal(a):

VV
DOVOLENO

Kam na ty nápady chodíte?
Bylo by to hezký triko s nápisem na prsou.
No-triko s nápisem TOP nebo Věci Veřejné by taky šlo na dračku.
Mějte se.

Když nepůjde politika, budeme drtit trika. Sítotiskem. Mám v tom praxi. Za bolševika jsme - v jedné tikárně u Tyláku-chrlili trika s nápisem Coca Cola.
24. 10. 2010 | 12:00

Elena napsal(a):

Ahoj Pepa Řepa ,

ja som bola šikovnejšia, kupila som si vždicky na tržnice jednofarebné tričko, doma som si vyrobila ručne šablonu s nadpisou ADIDAS , NICE , pretlačala som všade na všetké šmutky, aj na topanky z výroby Prtizanské made čssr.


Mj sa
24. 10. 2010 | 12:11

Elena napsal(a):

človek sa musy celý život smiať aj sam nad sebou, ked si vspomeniem ako som prišla raz na diskoteku, celá v takom značkovom oblečenii , obutii, ta strašná závist a otazky , kde si to zohnala a za koľko, panečku, to boli časy , na šťastie že tu mame vlka , ktorý eritue pameť na tie staré zlate časy :)))))))))))
24. 10. 2010 | 12:23

Béda napsal(a):

ad Adidas a Nike. Nejsem si zcela jist, jestli dnes na nichnení nápis Made in "komunistická" Čína. Převážná část zisků z prodeje samozřejmě jde dnes již pouze vlastníkům značky Adidas a Nike.
24. 10. 2010 | 12:41

Elena napsal(a):

Béda ,

NICE je Francuzské mesto, v provincie Cannes, bola to moja značka = dream, životného štilu.
Maj sa
24. 10. 2010 | 12:49

Otázkář napsal(a):

autorka

můžete použít odstavců kolik chcete, nikdo Vám nebrání, krom toho máte k dispozici blog, takže o tom můžete napsat i celý článek. Politik by se neměl vyhýbat otázkám (i nepříjemným) a rozhodně se nevymlouvat na nedostatek prostoru ;)
24. 10. 2010 | 13:17

Jos napsal(a):

To autorka,
vzhledem k vaší reakci na klip Mádla,Issové a Zelenky je zjevné, že, podobně jako autoři klipu, postrádáte etické mantinely.Pak je ovšem angažmá u Kalouskovy TOP09 zcela logické. Zato váš soucit s rodiči Aničky a jinými rodiči v neštěstí je zcela nevěrohodný.
24. 10. 2010 | 13:55

xxx napsal(a):

Pred volbami 1996 jsem jednomu poslanci navrhl presunout zasedani parlamentu "nekam mimo Prahu na louku", nebot chovani nekterych poslancu /po trech mesicich po volbach/ v parlamentu jsem pricital tvrde prazske/zvlaste malostranske/ dlazbe,
a tomu, ze jak po ni chodi, setrese se jim mozek z hlavy do bot".
Melcak a Pohankou,/ a v druhem kole virivka/, me vyvedli z omylu.
Je to pokriveni patere, jestli
z dlazby,icka nebo penez, nepodstatne!
PS.:
Na vyvoj skoliozy pri obhajobe kroku sovaka jsem u Gazdika zvedavy.
Zvlaste co se malych obci a vlastniku nemovitosti na nich tyce! Jestli to bude, jak u minulych dvou vlad, tak "nakopat"!
24. 10. 2010 | 14:45

Tenco napsal(a):

"...způsob života, který se rozvíjí pod záštitou šárie je hluboce rodinný a nemá vyjma společného uctívání Boha žádný veřejný nebo obřadní rozměr.
Jedinými skutečnými veřejnými prostory v tradičních muslimských městech jsou mešita její škola(madrasa) a s nimi ještě bazar(souq).
Ulice je cestou mezi soukromými domy, které stojí podél ní v neuspořádané spleti dovnitř obrácených dvorů.
Muslimské město je výtvorem šárie - je to úl slepený z jednotlivých soukromých pprostorů. Nad jeho střechami se tyčí minarety jako vztyčené prsty ukazující k Bohu, zaznívající hlasem muezzina svolávajícího věřící k modlitbě...
...Muslimské město je výslovně určeno muslimům, je to shromaždiště, v němž žijí jednotliví lidé a jejich rodiny bok po boku v Boží poslušnosti a členové jiných komunit jsou tam pouze mlčky trpěni.
Mešita je spojovacím článkem s Bohem a zbožní lidé si myslí, že žádná jiná budova by neměla převýšit minarety, a upřít jim tak dominantní postavení na obzoru..."

(R. Scruton : Západ a ti druzí)

Nyní si volně pohrávejte s termíny jako je šária, Bůh,mešita, škola, bazar...politická partaj, její vymezení a omezení...

Pak zkuste přemýšlet v ještě obecnější rovině, než je kolektivní mínění a fungování a ...
....možná Vás napadne to co mě - jestli se totiž neislamizujeme sami a ....docela účinně a rádi.

P.S. Politická síla jako taková - schopnost přijímat kolektivně závazná rozhodnutí a realizovat je se proměnila v otázku, zda vůbec existuje někdo, kdo je s to vykonat, co je třeba /ne co se vyplatí - moje poznámka/.
Tedy kromě deregulace, liberalizace, flexibilizace, mobilitizace, snižování dańové progrese...a mlžení.
Přetavení sociálních problémů v účinné kolektivní jednání naráží na hradbu nového Boha, i když jeho pojetí zústává stále kmenově starozákonní.
Jedněm stále mnoho dává a hladí je po ramenou a tváři, druhým stále mnoho odmítá a kope je do prdele.

Tak co, na kterou stranu se přidáte Vy ?

:----()
24. 10. 2010 | 15:38

Veronika Vendlov napsal(a):

Vážený pane T, ráda bych Vám odepsala osobně. Pokud tedy uznáte za vhodné, pošlete mi na sebe prosím kontakt. E-mail na mne je: veronika.vendlova@starostove-nezavisli.cz. Nemíním zde "exhibovat" víc, než je zdrávo.

Váš příspěvek jsem citovala a přenesla do jiného blogu, protože si myslím, že je odpovědí nejen politikům a političkám, ale také úřadům a třeba odborům.
24. 10. 2010 | 16:30

almost glossed™ napsal(a):

Vážený pane T., prosím, nenechte nás připravit o dialog s autorkou. Pokud je to pro Vás možné, odpovězte jí zde nebo pod blogem s Vašimi slovy. Zvolil jste cestu otevřeného vyjádření a mě by nyní moc zajímalo, co si o tom myslíte:

1. Jednak o tom, že z Vašich slov udělala samostatný blog.
2. A pak samozřejmě i o tom, jak reagovala na komentáře diskutujících a jak prezentovala účel nového blogu.

Bylo by to asi fér vůči všem čtenářům i přispívajícím.

To je prosba za mně osobně...
24. 10. 2010 | 18:17

Tenco napsal(a):

almost glossed

Šmíráku !

:))
24. 10. 2010 | 18:24

almost glossed™ napsal(a):

Tenco: Mmmmm,...

トークイベントは、糞をスローするように芸術です!!!
24. 10. 2010 | 18:38

Levičák napsal(a):

Vážená paní Veroniko Vendlová,
velice dobře píšete,jak jste ráda,že volební kolotoč skončil.Někdo Vás nabádá,aby jste nedala na levičáky,já se k nim hlásím,a rád bych Vám vyjádřil svůj názor.Také jsem si oddechl,že volební kolotoč skončil a že snad všude zmizí ty plakáty a bilboardy s usmívajícími se tvářemi a sliby kandidátů.Protože jak se vyjadřujete,chcete svou práci dělat dobře,nevím jest-li jste si vybrala tu správnou stranu TOP 09.Ale je to samozřejmě Vaše věc.
Ale již jenom slovo tradice ve zkratce strany mi připadá přihlouplé,jestli - že se strana složila téměř ze samých přeběhlíků z jiných stran.Kde je tedy ta tradice?
Ale hlavně by mě zajímalo,zda,když chcete tak dobře pracovat,budete mít tu odvahu navrhnout a prosadit,aby se ta předvolební kampaň ať již do parlamentu nebo senátu nebo komunální nehradila z mé kapsy a kapes ostatních daňových poplatníků?Strana TOP 09 mluví o úsporách,o přibližování se Řecku,ale jak vidím,šetřit bychom měli především "MY" řadoví občané.
Myslím si,že když šetřit na zbytečných výdajích,jsou to právě i ty předvolební kampaně,ty přihlouplé plagáty a bilboardy.
Ale nakonec proč ne?Ale ať si strany tyto hlouposti hradí ze svého,z členských příspěvků,ze sponzorských darů atd.Nemyslím tím jenom TOP 09,ale všechny strany včetně KSČM.
Myslím si,že v předvolební kampani veřejnoprávní televize dává dost prostoru všem stranám k vyjádření jejich programu,dále jsou tu i "Otázky Václava Moravce" atd.A proto všem stranám koalice mám za zlé to,že o šetření jenom žvaní,okrádají nás,ale na zbytečnosti vždy peníze najdou.A ještě se s tím potom dá naplnit televizní program,kdy paní Liana vysvětluje jak to myslela s těmi sirkami.
Mluvím o koalici,protože ostatní strany přestože dělají v kampani totéž,nejsou nyní u vlády a nevnucují nám úspory především v sociální oblasti.Jsem zvědavý,jest-li Vy nebo někdo z ostatních politiků tu odvahu najde něco takového navrhnout a prosazovat.Potom bych možná trochu začal věřit v upřímnost reforem.Možná se Vám zdá můj názor hloupý nebo příliš levičácký,ale to je opět jen rozdíl myšlení.
25. 10. 2010 | 11:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy