Vzkaz pro všechny politiky a političky nejen této země napříč politickým spektrem

24. 10. 2010 | 13:52
Přečteno 12069 krát
Zamrazilo mě z komenáře pod mým posledním blogem a musím se o něj podělit. Doufám, že jej přečte každý, komu záleží na světě kolem nás a nejen politici/čky...

Cituji: "T. napsal(a):

I já žiji v domě mezi krabicemi zabaleného majetečku a žasnu, co jsme byli schopni nakupit za těch třicet let společného života. Dvě plné garáže a v pokoji na zemi hromada.

Nejsem ani zdaleka bohat. Domek jsme si pořídili společně s tchyní za dva panelákové byty a to ve společném zájmu příchodu stáří, aby totiž nemusel nikdo do nějakého domova důchodců a byli jsme si blíž. Majetek obnáší veteš, kterou máme ale vázanou na vzpomínky z mlada a nelze se jich jen tak vzdát. Naše zánovní šestiletá Fabie odstěhovala podstatnou část toho všeho a vylítala nám veškeré vyřizování kolem koupě a prodeje. Neuvěřitelné množství nutných vyřizování!
Ještě vydýchávám tohle životní extempore a cítím s autorkou. Narozdíl od ní ale já nemám s politikou naprosto nic společné a přímo rukama si vydělávám na chléb svůj vezdejší. Na krku mám tři důchodce(manželka invalidní, syn invalidní, tchyně starobní důchod) a nestíhám. Co je to za množství jízd po špitálech a úřadech krom běžných nákupů. Co je to za množství oprav starého domku a co je to za množství práce v zaměstnání, aby bylo totiž co do huby. Práce u malé firmy je vždy naplno s nejnižším možným platem, v nejdelším možném čase. Žádný Zákoník práce a leje po zádech pot. Čas na svačinu si najdi mezi úkoly, ale ať to netrvá dýl jak deset minut. Čtrnáct až osmnáct hodin za den a noc.

S politikou nemám nic společné, jen následky politických manévrů odskáču jako spousta jiných lidí v Česku. Naše vrstva, do které patřím, už nemá nárok na nemocenskou, nemá nárok ochrany odborů, nemá zastání u státního aparátu. Formálně jistě je napsáno na papíře, že nárok existuje a můžeme se ho dožadovat. Náš nárok ale není politikum současnosti a tak si ho můžeme sami vybojovávat, pokud tedy na to máme čas a peníze. Ty ale nejsou, neb nejsme politici, ani soukromí podnikatelé, či státní zaměstnanci. Čas se nedá najít, ten se musí udělat, takže je ho nedostatek nonstop. Pročež nemám nárok bojovat se systémem v kterém vězím nadosmrti.

Paní autorka jistě myslí vše v dobrém u té politiky. Leč je s ní živa. Je její součástí. Takhle na tom je celá její vrstva. Vrstva občanů, co politikou a z ní žijí. Jedno přitom, jestli politicky činný je dobrák či nedobrák. Prostě je to vrstva politicky činná. U těchto lidí bychom si v ideálním případě měli hledat ochranu ve svých těžkých chvílích života. Ideál ale není realita, jak už pochopila spousta lidí. Takže v reálu znamená spíš se vyhnout kontaktu s vrstvou politicky činných, protože nejen zklamání hrozí, ale i zneužití či použití člověka před volbami jako štít.

Je známo autorko, kolik občanů už je dosmrtně znechuceno vaší politickou vrstvou? Kolik občanů volí jen ze zoufalé snahy o poposunutí aspoň malounko slušného člověka dopředu, aby se ihned po volbách dozvěděl, že ten malounko slušnější člověk ho zase zklamal? Nezávidím vám vaše společenské postavení ve společnosti. Ani výdělek z téhle činnosti. Mám ze svých ruk, zad, nohou a potu vše, co k životu třeba. Z pozůstatku dřívějšího solidárního systému se mí tři důchodci doma také nějak obživí zároveň i z mého. Takže opticky je vše v naprostém pořádku. Vaše poltická vrstva naše soukromě zaměstnanecká, i ta státně zaměstnanecká, ba i ta soukromě podnikatelská s velkokapitálovou. VŠECHNO je naprosto OK!


24.10.2010 09:12:46" konec citátu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

almost glossed™ napsal(a):

Pochopil jsem, že ten komentář byl především Vám osobně. Nikoliv nějakým anonymním politikům a političkám celé země a celého světa. Tím přehozením vzkazu (a vlastně i té naléhavosti a zodpovědnosti) na ně se z toho podle mého názoru stává fraška. Doufám, že se T. ještě ozve.

Jinak z hlediska političky asi skvěle využitá příležitost.
24. 10. 2010 | 14:01

Béda napsal(a):

VV,

doufám, že víte paní Veroniko o co usiluje tahoun vaší koalice Bakalova TOP - všechno zpoplatnit, důodová NICNEŘEŠÍCÍ "reforma" = (krom ještě většího zbohatnutí oligarchů) odchod do důchodu posunout, pokud možno na neurčito, peníze z důchodových fondů přetáhnout do soukromých kapes privátních vlastníků pyramidových hazardních heren a jejich obslužného personálu (různých Rusnoků...), očesání (anebo téměř naprostá likvidace) sociálních fondů, zpoplatnění vysokoškolského vzdělání na minimum a pod..

Zamyslela jste se již nad příspěvkem pana T. z tohoto úhlu pohledu?
24. 10. 2010 | 14:01

Béda napsal(a):

oprava - očesání sociálníxch fondů na MINIMUM...
24. 10. 2010 | 14:02

Eva napsal(a):

A co VY konkrétně hodláte v politice prosadit, paní Vendlová? Pokud Vás autor oslovil, měla byste odpovědět především VY jemu. Mě tato VAŠE odpověď konkrétně velice zajímá, byla bych ráda, kdybyste nám nastínila naprosto konkrétně (žádné plané fráze) Vaši představu sociální politiky.
24. 10. 2010 | 14:23

Llbor napsal(a):

Almost glossed to řekl naprosto přesně. Ten zoufalý člověk se obrátil na Vás, takže férové by bylo mu odpovědět a třeba se i snažit pomoci, a ne přehodit odpovědnost na ostatní politiky tím, že je budete jakoby informovat.
Jinak bych na základě podobného dopisu očekával něco jako pokání a omluvu, protože vy jste se dala do spolku s lidmi, kteří podobnými pisateli arogantně pohrdají a kopou pouze za zájmy oligarchů, miliardářů a tunelářských kmotrů. Takže sorry,.....
24. 10. 2010 | 14:34

ZAM napsal(a):

Vážená paní Vendlová,
docela by mě zajímalo, z čeho Vás zamrazilo nad příspěvkem pana T. Vy jako veřejně angažovaná osoba jste nevěděla o životě běžných občanů, o jejich starostech a o příčinách jejich nezájmu o politiku? Jestli ano, pak jste jen potvrdila odtažitost politických matadorů od reálného života občanů.
Ten se totiž podstatně liší od politického fandovství diskutérů na blozích, podle kterého se snaží kormidlovat partajní funkcionáři, aby nadále měli možnost si slušně žít za minimálního investování vlastní energie a podílu na užitené práci. Hlavně, aby fandové čas od času poskytli voličské hlasy. Zdejší levicový Béda ho vždy dá z přesvědčení, takoví jsou vždy jistou podporou politiků, aby si přišli na své milióny.
Pan T. uhodil hřebík na hlavičku: "VŠECHNO je naprosto OK!"
A ono v reálu není v pořádku skoro nic. A v tom je podlost tohoto způsobu ´demokracie´.
24. 10. 2010 | 14:36

Béda napsal(a):

ZAM,

mně jsou politici srdečně a ÚPLNĚ ukradeni. Kritizuji pravé i levé - Paroubka, jako Topolánka, Zaorálka jako langera, urbana, stejně jak Julímka, Kalouska, Schwarzenberga.

O co usiluji je zachování demokratického a solidárního systému, kde místo pro žití bude i pro ty méně úspěšné.

A jsem velice kritický k oligarchům, tajuplným rychlozbohatlíkům, virtuálním "tvůrcům hodnot"...

Že mně někdo zařadí tam anebo onde je mi přitom vcelku taky jedno. Pokud budu moct budu rozkrývat faleš a pokrytectví, postranní úmysly...
24. 10. 2010 | 14:46

ZAM napsal(a):

Béda:
"Kritizuji pravé i levé" Nepovídejte. :)
Co např. 19 miliónů Hulínského?
24. 10. 2010 | 14:55

rejpal napsal(a):

ZAM
Není na místě spíš kritika poměrů, které umožňují veřejným činitelům sedět v různých představenstvech? Někdo to musel uvést do života. Hulínský to nejspíš nebyl. Tipnul bych to na vzájemný soulad všech rozdhodujících politických sil. Hulínský to využil, dokonce si ani netroufám říci, že zneužil.Jednal přesně v duchu nějakých pravidel.
24. 10. 2010 | 15:01

Béda napsal(a):

ZAM,

nikdo neobsáhne všechno. Přiznám se, že nějaký Hulínský mi prozatím jaksi unikl. Jestli bych mohl, prosil bych o link.

PS: neznám zdaleka všechny politiky, ani jejich osudy.
24. 10. 2010 | 15:02

Vilém napsal(a):

Nevím, jestli se pisatel trochu nestylizuje, protože 14-18 hodin denně pracovat by asi nikdo nesnesl. Ale obecně si myslím, že jeho popis je autentický.
Pokud jde o VV - když někdo podporuje Kalouska a Drábka a ještě tady provokuje výkřiky o tom, a pak se diví, že životní poměry mnoha lidí jsou takto bezvýchodné, jedná se o osobu společensky nepříčetnou, omámenou politickými a mediální frázemi, které kryjí extrémistické vládnutí.

Zatímco dementi, kteří se za dvacet let nestačili zamyslet nad podstatou extrémismu a uvědomit si, že jde o politiku, která narušuje základní práva občanů, včetně sociálních, považují za extrémisty KSČM, rozumný člověk vidí opovrženíhodné extrémisty v současných vládních politicích a jejich mediálních poskocích, protože ti právě toto dělají. Že se dnes vydávají za rozumné a schopné získat většinu, zatímco kritiky marginalizují, není žádným vyvrácením extrémistické povahy současné politiky, komunisté měli svého času taky většinovou podporu pro to svoje budování sociálismu.
24. 10. 2010 | 15:18

tiktak napsal(a):

Koukám, že paní Vendlová, jako asistentka poslance a sběratelka mnoha jiných funkcí, jistě nejsou dělány zadara, je vlastně placena námi poplatníky, nijak nereaguje na ohlasy pod článkem. Těžko by vysvětlovala, že pokud by nebylo nešťastníků občanů, asi by těžko bylo možné dojit stát o peňážky a bylo by nutné začít řádně makat na své obživě. To se potom radí a píše na blogu, když stát mě stát (poplatník daňový) živí, nač se starat o jeho potřeby a problémy.
24. 10. 2010 | 15:27

Skeptik napsal(a):

To ZAM

Diskuse s kovanými členy „squadry azzury“ připomínají diskuzi s kovanými komunisty.

Kovaný komunista vždycky v diskuzi uteče k jednotlivým nešvarům a nespravedlnostem současného systému (a že jich je), přičemž nešvary a nespravedlnosti minulého systému opomíjí, a skončí tím, že to za Husáka nebylo a vůbec bylo líp.

Kovaný člen „squadry azzury“ v diskusi vždy uteče k nepřístojnostem a nepravostem jednotlivých členů ČSSD (a že jich je), přičemž nepřístojnosti a nepravosti politiků zprava opomíjí, a skončí tím, že kdo volí takové lumpy je buď sám lump nebo hlupák.

ZAM, co se to snažíte panu Béďovi podsunout. Že se nemá zajímat o to, co chce ta či ona část našeho politického spektra provést se sociálním subsystémem, včetně případného vytunelování systému důchodového, neboť tyto věci jsou podružné, ale že se má zajímat prioritně o to, zda pan Hulínský krade?

To je směšné.
.
24. 10. 2010 | 15:28

BK napsal(a):

Lidí s podobnými zkušenostmi a pocity, jaké uvádí T., je u nás
víc, než si myslíte. A přibývají.
"Malý stát" na ně klade stále větší nároky a poskytuje stále menší oporu.
A ještě jim ti, kteří se nejvíce podílejí na tvorbě dluhu, cynicky rozesílají složenky za to, co údajně "prožrali."
24. 10. 2010 | 15:36

Jan napsal(a):

Mne by to také zajímalo.
Z čeho Vás zamrazilo?
Mezi těmito lidmi žiju, sdílím jejich osud, jejich názory znám.
Odpovězte nám prosím.
24. 10. 2010 | 15:41

Jana napsal(a):

Čím jsou podloženy veškeré studie, průzkumy, odhady, když se během chvíle objeví jiné úplně s opačným efektem, názorem.
Když truhlář vyrobí stůl, udělá ho poctivě z řádně proschlého dřeva, podle léty prověřených postupů, stůl vydrží pár generací. Je hmatatelný, možno z něj cítit lidskou práci do něj vloženou. Různé šrámy, rýpance, skvrny pak vypovídají o čase a životě okolo něj... Dnešek je o prodávání nehmatatelných těžko doložitelných slov.
24. 10. 2010 | 15:46

Eva napsal(a):

Když nad tím přemýšlím, také považuji za klíčovou poslední větu: "VŠECHNO je naprosto OK!"

Nejenom "malý stát", ale i jeho naprosto FORMÁĽNĚ pracující instituce jsou příčinou výše uvedeného stavu. "Formálně" máte i na mnohé nárok, PRAKTICKY nedostanete nic.
24. 10. 2010 | 15:54

ZAM napsal(a):

rejpal:
"Jednal přesně v duchu nějakých pravidel" Ano, však říkám, to je přesně ta podlost naší demokracie.
24. 10. 2010 | 16:30

ZAM napsal(a):

Skeptik:
Nesnažím se podsunout nikomu nic, jenom jsem poukázal na nesmyslnost politického fandovství, kovaný skeptiku.
24. 10. 2010 | 16:37

Veronika Vendlov napsal(a):

Vážení a milí, zamyslete se prosím především sami nad sebou a svými životy. Na nikoho jsem nikdy odpovědnost nepřehazovala a političkou jsem asi tak týden..., protože až nyní jsem uspěla v přímé volbě - komunální, jiné ambice jsem ani zatím neměla. Proč mě zamrazilo a proč jsem z komentáře pana T udělala samostatný blog, je opravdu jen moje osobní věc, stejně, tak jako je jen moje věc, zda na nějaký komentář pod blogem budu, či nebudu reagovat.

Pěkný zbytek neděle všem.
24. 10. 2010 | 16:38

ZAM napsal(a):

Béda:
http://domaci.ihned.cz/c1-4...
VŠECHNO je naprosto OK!
24. 10. 2010 | 16:41

mia napsal(a):

Také by mne zajímalo z čeho vás mrazí.Díky za odpověď.
Cítím to obdobně,jen jsem nejspíše mladší než pan T.,tedy vidím vše optimističtěji.
Jakou vizi do budoucna máte vy? Co můžete takovému člověku nabídnout? Pokud kopete za Top 09, nevím jak naložíte se svým sociálním cítěním...;-)
24. 10. 2010 | 16:44

Béda napsal(a):

ZAM,

kovaný ZAMe. Jestli se nepletu, já jsem diskutoval k meritu článku p. Vendlové, t.j. k příspěvku pana T., který zveřejnila. Tím meritem byly sociální poměry určité nezanedbatelné skupiny obyvatel, nad kterými se známá citlivka paní VV rozcitlivěla. Přitom jsem poukázal na fakt, že lídři jejího politického uskupení mají v plánu sociální situaci těchto rodin systematicky ještě víc zkomplikovat a tyto vrstvy v nejrůznějších oblastech naprosto zdecimovat a zbezperspektivnit.

V tom přicházíte vy, s velice aktuální odbočkou k nějakému sociálnědemokratickému politikovi Hulínskému, kterého abych pravdu řekl, krom nějaké fotky v novinách, kterou si velice matně vybavuji ani neznám.
24. 10. 2010 | 16:44

Béda napsal(a):

VV,

díky. Přiznám se, že přesně tuto odpověď jsem od političky TOP s velice vyhraněným sociálním cítěním čekal.
24. 10. 2010 | 16:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Vážená paní ZAM, možná Vás to překvapí, ale není příliš velký rozdíl mezi tím, jak žije pan T a třeba já a moje rodina. Máme jen jednu malou výhodu - jsme od přírody optimisté a držíme při sobě taky jsme mladší.

Proč mi podsouváte, že osobně nevím nic o obyčejnném životě občanů, když jsem já smama obyčejný občan? Nabo jinak, z čeho tedy usuzujete, že jsem občan neobyčejný??? Pan T uvedl, že je všechno opticky ok. A to je ten největší vzkaz pro každého, komu nezáleží jen na sobě samém. Vy jste to pojmenovala jinak:
"A ono v reálu není v pořádku skoro nic. A v tom je podlost tohoto způsobu ´demokracie´".
Myslíte, že je to tedy navenek s naší zemí a životy ok, ale jinak je to všechno vlastně jen "časovaná bomba"?
24. 10. 2010 | 16:49

ZAM napsal(a):

Vážená paní Vendlová,
děkuji za výstižné zdůvodnění. Je opravdu vaší věcí, proč jste sem umístila ten text. Zda se zamyslíme nad svými životy je zase naší věcí.
Zůstává zbytečný blog se zbytečnou diskuzí.
Ecce Homo politicus novus.
24. 10. 2010 | 16:50

Tenco napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/...

Squadra azzura má jasno - Sobotka.
Můžete se tomu smát, můžete nad tím začít brečet, můžete z toho dostat zácpu nebo naopak průjem, ale to je asi tak jediné, co s tím můžete udělat.

Pokud tedy nemáte alternativu.

Mně osobně by se líbil hlavní duel pan Halík vs pan Koukolík. Snad by takovéto klání mohlo být jakýmsi signálem, že...

Ale samozřejmě, nějaký šašek by křoví dělal !
Přeci nevezmeme dětem hračku a ostatním zábavu !

P.S. Já bych byl /ač křtěn římskokatolickým rituálem/ tedy pro toho druhého pána. Jako prezidenta.

veronikavendlova
Promiňte za krátkou agitku.

Pokračujte.:))

Já věděl, že ve Vás něco doutná. :))
24. 10. 2010 | 16:51

ZAM napsal(a):

Béda:
Na meritum článku se naše názory značně liší.
24. 10. 2010 | 16:52

Béda napsal(a):

ZAM,

dík za odkaz. Musím konstatovat, že pan Hulinský, pokud zpráva nelže je velice prazvláštní sociální demokrat -spíše demokraD. Stejný demokraD jako všichni politici, kteří sedí v nejrůznějších dozorčích radách, berou v podstatě za nic miliony, o kterých se běžným smrtelníkům v lopotícím v potu tváře může jenom zdát. Nehledě nato, že tito "sociální" "občanští" křesťanští" a jiní demokraDi se tím stávají skrytými politickými lobbisty firem, ve kterých mají vykonávat státní dohled.

PS: osobně mám zato, že tento problém by měl být řešen systémově a nastavit přísné mantinely všem politikům napříč politickým spektrem.
24. 10. 2010 | 16:53

Veronika Vendlov napsal(a):

Vážená paní ZAM, dle mého soudu nic není zbytečné a pokud je, pak jsme tedy zbytečné i my dvě a můžeme se zase k klidu vrátit k reálnejšímu životu, který má jistě větší smysl, než je ten virtuální...
24. 10. 2010 | 16:55

Veronika Vendlov napsal(a):

Tenco: poslední dobou doutnám pěkně, komunál je pro mne nakonec docela překvapení...
24. 10. 2010 | 16:57

ZAM napsal(a):

veronikavendlova:
´Časovaná bomba´ je příliš expresívní vyjádření, nicméně současná ´demokracie´ je natolik pokrytecký způsob řízení lidské společnosti, že vyvolává masový pocit nespokojenosti občanů.
24. 10. 2010 | 16:58

Rozálie napsal(a):

to Vilém: Že by pracovat 14-18 hodin denně nikdo nesnesl? Vy pracujete kde? Hned bych brala Vaší 8 hod.prac.dobu placenoutak, abych z těch peněz vyžila. Je mi 45 let, mám 1 dítě, pracuji v průměru 16 hodin denně,víkendy, svátky, mám 3 zaměstnání, abych uživila rodinu.Nemám hypotéku ani půjčky, ale jelikož se mi za posl. 5 let zvedl nájem, náklady na teplo, elektřinu a vodu (i když šetřím, kde se dá), nestíhám dorovnávat schodky do kterých nás tlačí milovaná ČEZká republika. Plat se mi zvýšila naposledy před 20 lety o 120 Kč. Teď v reálu jen klesá. Abych nás uživila, dřu do modra a nikoho to nezajímá. Jak dlouho tohle tempo vydržím,to nevím, a jedno vím ale jistě, že toho tady začínám mít plné zuby a pokud to půjde, hned jak dostuduje moje dcera, půjdu dělat třeba pucfleka do Německa, ale budu mít za svou práci zaplaceno lépe. Bydlím blízko hranic, pak se mi vyplatí jezdit o víkendu domů...(co je to vlastně doma??), jinak bydlet na ubytovně. Ale v tomto státě je místo jen pro vyžírky a zloděje!!! Doufám, že zhebou všichni na nenažranost. Pisateli T. (viz úvod) přeji, aby se dožil vysokého věku ve zdraví, protože bez něj by ty špásy politiků zase stály další 3 lidské životy (a mnoho dalších, o kterých nevím a nepíše se o nich).
24. 10. 2010 | 16:59

Eva napsal(a):

re:veronikavendlova
Vaše odpověď je opravdu kouzelná. Žila jsem v dojmu, že Vás zajímají názory ostatních a že z nich hodláte pro sebe v politice vyvodit nějaký závěr. No, pokud je všechno Vaše věc, potom mi to zde připadá jako dost marná snaha a vlastně ani moc nechápu, proč se angažujete.

To Vaše klišé, že se mám zamyslet sama nad sebou, slyšet nepotřebuji, to je celkem v pořádku. Ale Vy jako politik, placený z daní občanů byste se snad měla zamýšlet nad jejich názory a pracovat pro jejich prospěch. Jinak je Vaše účast v politice naprosto zbytečná.
24. 10. 2010 | 17:00

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, kolirát jsme si už tady psali a bylo to k něčemu? Ne. Zařadil jste si mě tam, kam potřebujete a pro Vás je to vyřešené. Já vím, že bych zde měla reagovat víc, ovšem to bych nedělala nic jiného a pořád si myslím, že platnější jsem reálná, něž virtuální....notabene v neděli odpoledne....
24. 10. 2010 | 17:01

ZAM napsal(a):

veronikavendlova:
"můžeme se zase k klidu vrátit k reálnejšímu životu"
Ano, souhlasím, jen jsem se zeptal na důvod publikování textu, jehož konkrétní fakta jsou v reálném životě většině známá.
A odpověď nedostal.

Ad informandum: jsem muž.
24. 10. 2010 | 17:04

Veronika Vendlov napsal(a):

Evo, zajímají, jasně že zajímají. Že jste nabyla opačného dojmu je však klidně možné. Tenhle prostor na Aktuálně je především moje věc, za předopkladu, že budu dodržovat pravidla.
PS: Jsem političkou cca týden.
24. 10. 2010 | 17:05

Veronika Vendlov napsal(a):

ZAM: no právě, jenže co s tím....?
24. 10. 2010 | 17:07

Veronika Vendlov napsal(a):

ZAM: omlouvám se, měla jsem dojem, že jste paní....
24. 10. 2010 | 17:07

Veronika Vendlov napsal(a):

ZAM: ano, pdšlo mi to pozdě, že jste muž....ještě jednou pardon.
24. 10. 2010 | 17:08

Béda napsal(a):

VV,

po vašem prvním vstupu do diskuse jsem si položil naléhavou otázku.

Proč jste pod svůj blog vlastně diskusní příspěvek pana T. překopírovala?

PS: Doteď jsem při vší snaze nenalezl odpověď na tuto otázku.

O nějaké sebereflexi politika (notabene dlouhodobě byť úřednicky angažovaného v neziskovém sektoru), neřkuli programu jak těmto lidem systémově (krom natažení ruky směrem k jejich kapse) pomoct vůbec nemluvě.
24. 10. 2010 | 17:09

ZAM napsal(a):

Béda:
Systém je nastaven tak, aby politici měli možnost se dostat k takovým prebendám a přitom formálně všechno bylo OK. O TOM psal pan T.
24. 10. 2010 | 17:09

Jana napsal(a):

Paní Veroniko,
jak daleko má asistenka poslance k politice?
24. 10. 2010 | 17:12

veverka napsal(a):

Bakalova služka Vendlová se zase předvedla.Takovýchto "T" jsou u nás tisíce a mnoho jiných je na tom ještě hůř.Hlavní je,že Kalousek,Háva,Bakala,kníže a další si ještě víc namastí své gaunerské kapsy.Pár drobků zbyde i pro jejich služky.
24. 10. 2010 | 17:12

Eva napsal(a):

Re: veronikavendlova
Chápu Vaši nezkušenost, ovšem do politiky se zpravidla vstupuje s určitou vizí. Budu moc ráda, pokud se s námi, občany, o tuto vizi podělíte, popřípadě nastíníte konkrétní kroky, které povedou k jejímu splnění.
Nemyslím si, že to, co koná veřejně činná osoba, je čistě její věc a obávám se, že tento názor není tak marginální, jak se možná domníváte.
24. 10. 2010 | 17:16

ZAM napsal(a):

veronikavendlova:
"jenže co s tím....?"
Defenestrace? Revoluce?
Anebo Strana mírného pokroku v mezích zákona? :))
Nevím.
Domníval jsem se, že důvod vašeho publikování textu pana T. svědčí o nějaké vaší představě.
24. 10. 2010 | 17:17

ZAM napsal(a):

veverka:
Zapomněl jste na Hulínského. Není divu při vašem selektívním přístupu.
24. 10. 2010 | 17:22

Vilém napsal(a):

Rozálie
Pracuji daleko méně než osm hodin denně, asi tak tři, to tedy když zrovna vůbec pracuji, protože překládám. Jelikož jsem naživu, tak to evidentně stačí, i když nemám zájem ani možnost pořizovat si zánovní fábii jako pisatel, stará felda úplně stačí. Na takový způsob života bych osobně nikdy nepřistoupil, prostě platí, že tady taky nemusím být a než takové podmínky, je mi milejší les.

Jde o to, že bychom si měli uvědomit svou spoluodpovědnost za vzniklé poměry, přirozeně není důvod, abychom dostávali nějaké šoky jako VV nebo si nechali namluvit, že jsme skoro stejně patologické případy jako ona, jen nejsme tak "optimističtí", ale když si někdo potřebuje dopřávat zbytečnosti, pak se nemůže divit, že musí pracovat nadměrně.
Začíná nenápadně a vypadá to jako chvályhodná individuální pracovitost s cílem pořídit si něco potřebného a na konci je z toho bezvýchodná štvanice pro všechny, zničený sociální systém, všeobecná nenažranost a navrchu potravní pyramidy parazitů Vendlové, Škromachové, Kalousci a knížata nejrůznějšího druhu, kteří sežerou prakticky všechno, co občané vyprodukují, aniž cokoli srovnatelného vracejí. Jediné, co mají, je postavení strategických vyděračů, kteří bez váhání zlikvidují každého, kdo by je nechtěl živit, ohánějí se nemocnými dětmi nebo nemohoucími babičkami, staví na odiv svou ušlechtilost, neziskovost nebo podobná mimikry a nakonec si namlouvají, že se od těch udřených občanů liší jen tím, že jsou psychicky odolnější.
24. 10. 2010 | 17:23

ZAM napsal(a):

Vilém:
Takže podle vás stačí, aby lidi nebyli tak nenažraní a každému by měla stačit stará felda.
Při pohledu do úlu nebo na mraveniště bych se měl asi zamyslet nad tím, proč včely a mravenci pracují tak nadměrně. Vlastně už vím, aby si dopřáli zbytečnosti.
24. 10. 2010 | 17:39

Béda napsal(a):

A ejhle šídlo se nakonec vyklubalo z patle ven pod vedlejším článkem paní VV.

"Vážený pane T, ráda bych Vám odepsala osobně. Pokud tedy uznáte za vhodné, pošlete mi na sebe prosím kontakt. E-mail na mne je: veronika.vendlova@starostove-nezavisli.cz. Nemíním zde "exhibovat" víc, než je zdrávo.

Váš příspěvek jsem citovala a přenesla do jiného blogu, protože si myslím, že je odpovědí nejen politikům a političkám, ale také úřadům a třeba odborům."
http://blog.aktualne.centru...

Paní Veronika tedy tímto příspěvkem prý chtěla oslovit politiky(čky) úřady a odbory. Svatá prostoto!

Každý trochu pragmaticky uvažující smrtelník přece ví, že na ty se musí obracet přímo a doporučenou poštou, jinak se k "prací" zavaleným nedoceněným politikům pracujícím 25 hodin denně ve prospěch nevděčných "socek", které otravují dokonce i v placených hodinách vyhražených pro veřejnost ty žádosti, stížnosti a prosby ani nedostanou.

A podobné je to na úřadech a odborech, které by její TOPka nejraději okamžitě rozpustila jako překážku ve svobodném uplatnění pracovní síly.
24. 10. 2010 | 17:43

Vilém napsal(a):

ZAM
To netvrdím, ale pokud někdo je předřený a přitom má novou fabii, může si docela snadno pomoci k trochu menší dřině. V obecnější rovině platí, že méně zlikvidovaný sociální systém a méně liberalizovaný zákoník práce je vcelku spolehlivou ochranou před tím, aby se člověk musel buď dřít nebo trpět neúměrnou nouzí. Voliči jako celek však v posledních několika volbách hlasovali, jako by byli workaholiky, byť si nechali nakukat, že jde jen o podporu pracovitosti.

Nic víc jsem netvrdil, nechci nikomu vnucovat své způsoby, protože ty se zamlouvají mě a evidentně nelákají ani třeba mé příbuzné.
24. 10. 2010 | 17:44

David Goliáš napsal(a):

Vážená paní VV,
Pán T Vám a Vám podobným "politicky činným" lidem nastavil zrcadlo, když sama patrně nemáte sebereflexi a ošklivě mlaskáte až to bolí. Bohužel, takových lidí prakticky odcizených ve své rodné zemi jako je pán T je spousta. A bohužel, karieristů a faryzejů "politicky činných" je také přehršle, takže já velmi dobře pánu T rozumím a hluboce se s ním cítím. Chci mu jen říci, a vlastně i Vám, že v novodobých lidských dějinách se dlouhodobě a stabilně osvědčila pouze zlatá střední cesta, kterou představuje sociální demokracie. Přeji pánu T, a nejen jemu, pevné zdraví a správné zakotvení.
24. 10. 2010 | 17:47

ZAM napsal(a):

Béda:
Takže je jasno. :)
Vlastně osobní PR paní VV.

Zanechte marných nadějí....
24. 10. 2010 | 17:51

vasja napsal(a):

Co se do pani VV navážíte?
Otiskla dopis malomyslnýho člověka......
Tak se seberte, nasaďte čepec kašpárka a děte ho rozveselit.
A nebo ho obešlete fotkama živořících na Sahaře. To bude efektivnější.
24. 10. 2010 | 17:58

ZAM napsal(a):

Vilém:
Předřenost se mi nejeví leitmotivem textu, tím podle mne je vyprázdnění současné demokracie. Autor nestíhá kvůli "množství jízd po špitálech a úřadech", tedy kvůli nadměrné byrokracii. Ale všechno je OK, to je podstatné.
A tu fábii má zánovní - šestiletou. Subjektívní úpravy reálií nejsou fér.
24. 10. 2010 | 18:02

Béda napsal(a):

ZAM,

příspěvek p.VV byl zveřejněn v 16,33 tedy poté, co se do ní pod nejčerstvějším článkem začaly navážet vosy.
24. 10. 2010 | 18:04

almost glossed™ napsal(a):

"Vážení a milí, zamyslete se prosím především sami nad sebou a svými životy... ...Proč mě zamrazilo a proč jsem z komentáře pana T udělala samostatný blog, je opravdu jen moje osobní věc, stejně, tak jako je jen moje věc, zda na nějaký komentář pod blogem budu, či nebudu reagovat."

Chápu. Už je po volbách. Dovoleno...
24. 10. 2010 | 18:07

Tenco napsal(a):

VV má právo si sem strčit ...no, to zase ne...ehm tak..tak to taky radši ne...no třebas i fotografie z rodinného alba a kopii oddacího listu.
Tolik k jednomu.

Však k druhému nutno poznamenati, že jaksi po zkušenosti s interaktivitou chování převážné to části senátorského kandidátstva na blozích příznačně nazvaných "Senátorské monology", troufám si konstatovati, že výzva zde umístěná bude mít nevalný efekt.

veronikavendlova

Paní Veroniko - co tak navrhnout hoffaktorovi Kalouskovi, ať místo nechutností v podobě kňouravého žadonění, kdy rozesílá občanům složenky, aby zaplatili jeho dluhy, rozeslal by na patřičná místa toto povídání ?

Cože ??

No jistě , že za svoje.
Od toho je politik, aby se bral za to , že "co je osobní, je i politické".
24. 10. 2010 | 18:16

kočka šklíba napsal(a):

A co jste od VV čekali? Vždyť tímhle pokryteckým způsobem, se zde prezentuje již nejméně od jara ;). A spolupracuje s génii typu Kalouska (její hodnocení) ;). Copak je možno věřit někomu, kdo spolupracuje s TOP09, že má nějaké sociální cítění? Na TOP09 je jediný klad, že se s tím co připravují netajili ani před volbami do PS. Takže nikdo kdo s nimi byl na společné kandidátce nemůže předstírat, že neví co TOP09 zamýšlí.
24. 10. 2010 | 18:16

kočka šklíba napsal(a):

Tenco dobrý nápad ;)
24. 10. 2010 | 18:18

ZAM napsal(a):

kočka šklíba:
Nejde konkrétně o VV, jde o systém.
24. 10. 2010 | 18:20

kočka šklíba napsal(a):

Ano, možná ale o ní jde také, nesnáším pokrytce a ona je podle mého výstavní ukázka.
24. 10. 2010 | 18:26

Vilém napsal(a):

ZAM
Mně se jeví jako hlavní problém textu neuspokojivá situace autora, hlavně v tom, že je neustále zapojen a sotva mu to stačí na základní uspokojení. Součástí problému je ovšem požadovaná úroveň uspokojení - nemusí hned žit jako asketa, ale obecně bez vlastního uskromnění nemůže pomoci ani to, že by se omezilo zvýhodnění politické třídy nebo zlepšily služby a úřady, i když to je ovšem také podmínka zlepšení. Jinak si Vendlové a spol. vzpomenou, že podnikům je třeba ještě snížit daně a přenést je na spotřebitele, tedy zaměstnance.

Naopak taky ovšem platí, že veřejné služby nemohou uspokojovat potřeby (nebo spíš "potřeby") bydlení v domku nebo kvalitního auta a navíc aktivně vynucovat práva lidí, kteří se o ně sami ani neozvou v zaměstnání. Tady zase nechápu, v čem by měl stát dotyčnému pomoci, kromě toho, že rodině platí několik invalidních a starobních důchodů.
24. 10. 2010 | 18:42

Frank napsal(a):

almost glossed
Naprosto výstižné.když jsem viděl politického dinosaura Kalouska, jak na dotaz k výsledku senátních voleb s výrazem naprostého ignoranta a šklebící se hubou oznámil, že je to jen malý problém, že si stejně prosadí svoje jasně oznámil, že teď už nepotřebují čtyři roky nikoho a jen jejich názor bude ten jediný a správný.
A slintat a žebrat se začne zase před volbním období.
A musíme si všichni uvědomit, že paní VV tuto stranu podporuje, proto veškteré iluze o rozumné političce stranou.
24. 10. 2010 | 18:43

vlk napsal(a):

Paní Vendlová,

konečně zase blog, který nejen , ře se dá číst, ale je úžasný !

Nenapsala jste jej , napsal ho za vás život!

Snad nad ním pochopíte, proč řada z nás je tady aspoń trochu doleva.

Protože tohle vidíme kolem seba , aniž bychom nutneě k prozření z naší dobře zařízené elity potřebovali prozření přes reakci na to, co jsme náhodou napsali.

Nevyčítám vám to. Naopak - cenim si toho, že jste tuhle reakci na váš předchozí, řekněme "kuchyńský" blog vytáhla a uděla toho samostatnoé pojednání a to ještě tím způsobem, jak jste to odprezentovala.

Ale naprosto nebude od věci, když si představíte vrcholné představitele té partaje, pro kterou hoříte, jak by a si regovali na tenhle zoufalý dopis jednoho z voličů... A promítněte si také to, co vaše partaj hodlá co nevidět nadělit lidem jako je T. Těm , kteří se jen tak tak drží, z posledních sil nad hladinoua pro které například zvýšení dolní sazby DPH může znamenat definitivní ponoření pod hladinu.
Nemíním tímto textem do vás osobně jakkoli zajíždět, to si nechám na jindy, na texty , které jste zd e zhusta publikovala v rvn třetině tohoto roku. Pokud se objeví.

Jen je skutečně potřeba, aby co nejvíc Vendlových si uvědomilo, že v tomto státě žije značná skupina těch, co nejsou ani mladí, ani vyvolení, ani úspěšní. Ale jejich právo na život je úplně stejné jako právo Petra Kellnera či Miroslava Kalouska.
24. 10. 2010 | 18:54

Jája napsal(a):

Já osobně se domnívám, že autor se ocitl tam kde jen díky vlastní neschopnosti.Nenechal řádně ošetřovat vlastní manželku a syna a ti mu skončili v invalidním důchodu, nepodniká nic, aby se mu začaly sypat peníze. Měl by začít podnikat, změnit zaměstnání, nebo se přestěhovat za lepším. Asi se jedná o lenocha, který neumí tři jazyky a ovládal několk počítačových jazyků. Klidně mohl vystudovat Plzeňská práva a nyní mohl být advokátem či konkurzní soudce. A jako další věc b\ych mu vytkl, že měl špatné předky, po kterých nic nezrestituoval, pěkní příbuzní. Tak si nestěžuj!!!
24. 10. 2010 | 18:56

Veronika Vendlov napsal(a):

Je to paráda, číst si o sobě tu "pravdu pravdoucí". :-)

Musím říct, že čím dál víc rozumím tomu, proč jsme na tom jako společnost tak bídně.
24. 10. 2010 | 19:01

Veronika Vendlov napsal(a):

Je to paráda, číst si o sobě tu "pravdu pravdoucí". :-)

Musím říct, že čím dál víc rozumím tomu, proč jsme na tom jako společnost tak bídně.
24. 10. 2010 | 19:01

almost glossed™ napsal(a):

Jsme na tom tak bídně kvůli čtenářům blogů. :-)
24. 10. 2010 | 19:04

Veronika Vendlov napsal(a):

ag: a nbo těm, kdo je píší...;-)
24. 10. 2010 | 19:11

Béda napsal(a):

VV, ag

Nezbývá než vyměnit voličstvo (taky čtenáře blogů), kteří nepochopili "své" politiky, kteří to s nima myslí dobře a otročí pro ně do roztrhání těla.

PS: zajímavé, že i malý politik na komunální úrovni může být hned po svém zvolení tak nabubřelý (narážím na první příspěvek VV v této diskusi, který se posléze snažila chabě korigovat). Již kdysi dávno jsem si pokládal otázku, co způsobuje tuto náhlou proměnu "larvy v nadřazeného motýla".
24. 10. 2010 | 19:11

rejpal napsal(a):

vlk
Něco mi říká, že by nejspíš reagovali v duchu příspěvku Jáji pod vámi. Na rozdíl od něj by to však nemysleli ironicky
24. 10. 2010 | 19:13

Pocestny napsal(a):

Ale ale Veroniko....
slabá chvilka masochismu?

Jak jsem zběžným pohledem zkontroloval, tenhle virtuální prostor je stále rejdištěm patologických kňouralů po zenitu.

Krmit trolly je nebezpečné, zaobírat se smutnou příhodou pana Té už vůbec.
Pánů Té se smutnou historkou je tu totiž za korunu pytel. -))
Ten jeho žalm je sice hoden reprodukce, ale pouze jako důkaz zádumčivé palčivosti zoufalcovy.

Není proto překvapivé, že ti, kdo se včera vztekali nad "lynčováním slušných mladíků", tu zase dnes pláčí jako hejno krokodýlů.

Jak jsem vám psal, teprve nyní zjistíte, co jsou místní za Schweinerei und Gesindel, teprve když vystoupíte z anonymity tlupy makaků ve smradlavých montérkách, dostane se vám té správně adresné osobní péče.

Nediskutujte s těmi, kdo si nezaslouží ani minutu vašeho času, je to k ničemu. Místní lobotomická liga je duševně naprostým mrháním času.

Jak jsem říkal, tohle je svět pro ty, kdo se hýbou, ti ležící dříve či později pojdou. Pojdou na svůj životní omyl, že tu existuje někdo / něco, kdo / co se má starat o to, aby jejich vegetativní živoření domácího tupouna bylo méně trudné.

Upřímně, co by se vlastně stalo, kdyby zdeblijící vzal čert a skvrnitý tyfus?

Na rozdíl od zdejšího editora se domnívám, že VŮBEC NIC.
NIKOMU chybět nebudou....
Proto jsou tak zlí..
24. 10. 2010 | 19:15

Eva napsal(a):

Mně přijde názor autorky blogu poměrně konzistentní. Parafráze: "Starejte se sami." "To jestli někomu odpovím nebo neodpovím je čistě moje věc". "Obratťe se na mě osobně.." Logické doplnění: "Já Vám pomůžu, pokud uznám milostivě za vhodné."
Eventuální kladný výsledek takového "milodaru" se dá využít pozitivně v příští volební kampani. ("Podívejte se, jak se starám.") A navíc má tu výhodu, že je podstatně levnější než systémové opatření, které by bylo poskytnuto všem lidem v podobné nezáviděníhodné situaci.

Já v tom teda rozpor nevidím, až na to, že s tímto postupem zásadně nesouhlasím.
24. 10. 2010 | 19:18

almost glossed™ napsal(a):

VV: Ne, jen kvůli čtenářům :-)

Béda: Vyměnit, a je klid. Začal bych u těch čtenářů a povyhazoval to všechno. Drzé je to, odmlouvá to, předhazuje člověku vlastní slova, hledá to mezery v argumentaci, připomíná sliby, ale to my nepotřebujeme. My potřebujeme "klid na práci".

Rejpal: Řekl bych, že to "něco" bude zkušenost.
24. 10. 2010 | 19:19

Béda napsal(a):

Pocestny,

konečně někdo slušný a optimistický s kým se dá diskutovat.

PS: úplně jste mě dojmul tím hejnem plačících krokodýlů. Tento termiT jistě pochází z vašich bohatých přírodovědných znalostí. Nepůsobil jste náhodou za Fejka v ZOO jako krmič krokodýlů?
24. 10. 2010 | 19:26

Vico napsal(a):

Blogy VV a následná diskuze má skoro pokaždé podobu příběhu Johanky s Arcu. Na začátku slyší Johanka "hlasy z nebe" nebo alespoň z Orlíku, pak si vybere pro sebe to nejméně přátelské místo - hranici. "Bezejmenné tváře" přikládají polínka, oheň praská, křik narůstá. Někteří "gauneři" na celé té lapálii ještě chtějí vydělat a nabízejí svaté obrázky a lístky na další představení.

No ale k věci. Pan T. rozhodně není tím, který právě spadl do až příliš sociální záchranné sítě. Naopak má všechny atributy té naši české střední vrstvy. Má malý, byť starší domek, má zánovní Fabii a má práci, která mu kromě sebe dovoluje uživit i další členy rodiny, kteří pobírají nepřiměřenou podporu, která jim však dozajista bude rozpočtově odpovědně krácena, ale středopříjmový pan T. to zvládne. V nejhorším prodá barák a vrátí se do 3+1.

Pan T. je tou střední vrstvou, která všude na světě drží demokracii, který píše tak, že se zdá, jako kdyby volal o pomoc.

VV dobře ví, proč mu chce napsat dopis.
24. 10. 2010 | 19:28

Béda napsal(a):

Vico,

vy myslíte, že paní VV slyší hlasy bílých koní LTO z orlických sudů?
24. 10. 2010 | 19:34

sid napsal(a):

Veronika Vendlová kandidovala za TOP. Víme, jaký je program TOP. Neřekla proti programu TOP ani slovo. Pokud se dala ke zloději (armádní předražené zakázky apod.) Kalouskovi, přímo odpovědnému za současný marasmus (tvrdil, že se nám krize vyhne, udělal naprosto nerealistický rozpočet, který skončil rekordním schodkem) nebo knížeti, podporujícímu našimi penězi režimy jako ten v Kosovu nebo Gruzii, kteří snižují daně velkým firmám (a sobě) což mají zaplatit ti nejchudší, je sama spoluviníkem. K této smečce vyžírků se dala dobrovolně a ne pod nátlakem. Za těchto okolností by mne zajímaly fráze, kterými snad odpoví pisateli.

Co se dá čekat od nekritické obdivovatelky asociálního "Valacha s kulama" , která se nám zde všem vyznala, když ho mainstream nekriticky navzdory jeho mezináriodním ostudám pro ČR a hulvátství vychvaloval, jak je Myrda s jeho .... sexy, uvidíme. Nebo jsme viděli, když se přidala právě k té skupině lidí, jako Kalousek a spol. To by tomu i odpovídalo - Kalousek a kníže jsou defraudanty velkého stylu, kdežto Nečas má přece jen ještě mléko na bradě...ovšem z takových lidí jako Vendlová mrazí. I z toho, co členka asociální strany, zásadně neberoucí ohled na obyčejné lidi, dokáže udělat pro svou reprezentaci...
24. 10. 2010 | 19:35

Eva napsal(a):

No, hlavně se domnívám, že dopis pana T. tu bude jistě zveřejněn, aby dokreslil vyvinuté sociální cítění autorky. To bude ten správný počin, který jistě ucpe ústa zdejším "kňouralům".
24. 10. 2010 | 19:36

sid napsal(a):

vlku, obávám se, že VVendlová je pouze otrlá a dělá si pověst člověka citlivého. Umí číst a tak zná cíle svých nových vyvolenců. A ztotožnila se s nimi. Ke kalouskovi a knížeti se dala dobrovolně, přitom zná jejich lumpárny. Ne, je to příležitost být zvolena za nové, před půlrokem "úspěšné", protože ho ohlupovadla propagovala a mělo peníz od Bakaly, uskupení. A pomoci si a své rodině. Kdy upozornila knížátko nebo Kalouska, že jejich politika není pravé ořechové? Naopak. Zavřít oči a pochlebovat, aby byla mohla kandidovat. Kdo chce s vlky býti... A ona s k vlkům přidala dobrovolně.
24. 10. 2010 | 19:42

Béda napsal(a):

Kdoví, jestli velecitlivý a jemnocitný pan Pocestny není taky politikem TOP? Anebo žeby pouze voličem a fandou paní VV?
24. 10. 2010 | 19:45

ZAM napsal(a):

Vilém:
Vnímám smysl textu odlišně od vás.
24. 10. 2010 | 19:55

ZAM napsal(a):

veronikavendlova:
Snad byste neměla posuzovat všechny podle nějakého jáji.
24. 10. 2010 | 19:57

Veronika Vendlov napsal(a):

Pocestný, zdravím!! Kde jste se toulal? :-)
Pamatujete si na mé úplné blogzačátky? Nic se nezměnilo...jen moje snaha argumentovat a diskutovat, mírně vzala za své, protože někdy je to vážně marný, je to marný, je to marný...:-). A musím uznat, že přesně v tomhle byl znát můj přehnaný optimismus. A právě proto, co na mě čaká pod blogy, naučila jsem se to neřešit...

Jsem moc ráda, že jste se zastavil na kus řeči!! :-)
24. 10. 2010 | 20:01

Vico napsal(a):

Béda, sid : Nedělejte tu ještě ke všemu hipodrom :-) VV jako obdivovatelka valacha s kulama a bílých koní s orlické přehrady?

Já spíš myslel na zámek Orlík a ne na sudy na dně.

Spíše se snažte rozluštit význam výzvy VV, že nad dopisem pana T. by se měly zamyslet i odbory. Je to stejně napínavé jak hledání "kešky".
24. 10. 2010 | 20:03

ZAM napsal(a):

Béda:
Pocestny by krokodýly nekrmil, mohli by ho sežrat i při pláči. Ledaže by byli lobotomovaní.
24. 10. 2010 | 20:05

Béda napsal(a):

VV,

vrána k vráně. Dvě citlivá srdénka se setkala. Třeba za chvíli něco napíše i bratr Kalousek, který rád rozesílá účtenky a obr Koloděj ze severní Moravy, co tak rád lidi.
24. 10. 2010 | 20:07

Veronika Vendlov napsal(a):

ZAM: ano, neposuzuji...jak jste na to přišel? To, co napsal Jája, je předsi naproto absurdní, ale jak vidno, taky názor. Jsme k sobě hodně krutí.
24. 10. 2010 | 20:07

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, domluvte se s panem Stejskalem na Vašem blogu. Myslím, že máte publiku co říci...:-)
24. 10. 2010 | 20:09

ZAM napsal(a):

veronikavendlova:
Vaše snaha argumentovat byla marná proto, že máte slabé skoro žádné argumenty. Máte však pravdu v tom, že za to můžeme my, prostě naše argumenty jsou silnější.
Potvrdila jste, že optimista je obvykle nepoučený pesimista. Ale s panem Pocestnym si jistě společně zanotujete.
24. 10. 2010 | 20:10

krajan napsal(a):

Herr Übermensch Pocestný by si měl dát spíš nick Nechutný.Tolik nenávisti a sprostoty na pár řádcích je opravdovým unikátem.Naštěstí se už objevuje pouze zřídka.Zřejmě mu (po lobotomii) dochází šťáva.
24. 10. 2010 | 20:10

ZAM napsal(a):

veronikavendlova:
Mezitím jsem se dozvěděl, že já nedovtipný jsem nepochopil jájův sarkasmus.
24. 10. 2010 | 20:12

Eva napsal(a):

Já snahu o diskuzi za marnou nepovažuji, ale konkrétně nějak nevidím, že byste se o nějakou konstruktivní diskuzi snažila.
To, že se Vám názory zdejších nelíbí a kvůli nim, je na tom společnost tak bídně. Myslela jsem, že půjdete poněkud k meritu věci, neboť takhle je to opravdu o ničem.
24. 10. 2010 | 20:13

almost glossed™ napsal(a):

Jsem rád, že v osobě Pocestného zde autorka konečně objevila někoho, s kým se dá rozumně mluvit. :-)
24. 10. 2010 | 20:13

Pocestny napsal(a):

VV
trochu jsem opět cestoval, ne, že bych chtěl..
Zase jsem poznal tuhle zem o trochu lépe, bohužel.

Když jsem v den slunovratu vymohl poslední pohledávku a zavřel krám, abych po patnácti letech požil svobody a nezávislosti toho, kdo žije z výsledků své práce, netušil jsem, že za pět dní budu horečně pendlovat mezi Prahou a nejm. rajským krajským městem. Kamarád se vracel s rodinou do práce a narazil na socialistického českého idiota za volantem šestitunky.
Odešel z toho setkání (tedy odletěl vrtulníkem) s mnohočetnými frakturami lebky, hrudníku, pánve a končetin, ale zato bez plíce, ledviny, paměti, zraku a hlavně půlročního potomka, který to nepřežil.

_Od té doby jsem zažil to, co bych obecně popsal takto.

_Obecně vzato, jsme v této zemi obklopeni cynickým, líným , naprosto cituprostým a morálně lobotomizovaným ksindlem. Je ho moře, ze kterého jako ostrůvky vyčnívají lidé, lidé, kteří soucítí, lidé, jejichž morální cítění není zasaženo morem ksindlsocialismu a práce i myšlení do výše svého kapesného / tringlu.

Zjistil jsem, že nejzhoubnější je systém, systém, který funguje jen a pouze jako obrovská levá k uspokojení potřeb těch, kteří ho tvoří.
Zjistil jsem, že tomu "systému" však všude čelí lidé, kteří stále ještě nosí své jméno v úctě a k úctě a z toho masomlýnku na jedince činí věc snesitelnou.

Ano, toto léto jsem pomáhal tahat jednoho fotra vrstevníka hrobaři z lopaty - děsivou výměnou za jeho vlastní dítě.

Poznal jsem lidskou mrchu, pan Stejskal promine - svini, která mluvila stejně jako zdejší bédové o tom, jak je život těžkej ve chvíli, kdy čelila faktu, že její schrupnutí za volantem zničilo život hned dvěma rodinám. Svini podobnou té, která tu brání ty hochy, kteří dostali JENOM 22let, místo, aby byli politi benzínem, zapáleni a pak uhašeni dříve, než pojdou a ponecháni osudu - to by byl "spravedlivý trest", že...
Svini, která dodnes nechápe, že i když to udělal on, ne někdo, komu by se tiše zasmál s ulehčením, že nejde o něj samého, ale právě on, je to zločin.
Dostal tři roky natvrdo.....máloooo!

Bavil jsem se tím, že jsem podával první pomoc, po telefonu jsem zařizoval rychlý převoz z vidlákova na kliniku, aby poté, co kamarád přežil bouračku, přežil i léčbu v nejmenovaném Ráthově krajském lazaretu...

Bavil jsem se tím, že jsem vybíral hezký koutek na rozptylové loučce....pro dítě, které ještě ani nestihlo pochopit, že žít je dar...

Jo, potkal jsem spoustu Bédů, Pepů a hromady jinak smrdícího kolchozního hnoje, slyšel jsem dostkrát "dobře mu tak Pražákovi" na to, abych se těmhle larvám s chutí vyblil na hlavu, ale všude tam, kde jsem se brodil tímhle sajrajtem po Husákovi, všude jsem narážel na lidi, na bytosti zoufale opuštěné v moři tupounství, chrapounství a hamižnosti, které tato "společnost" vyprodukuje zejména v mikrokosmu dědiny a městyse, na světýlka ve tmě.

Poznal jsem městské krysy, krysy, které se nestydí kořistit na trpících, různé pojišťováky, zařizováky, posunovače, kteří, povinně doporučeni erárem, pokoušejí oběti neštěstí a zneužívají duševní trýzně k tomu, aby si vydělali svou provizi.
Ono to v korporátní verzi je mezi našimi vrstevníky a mladšími stejná morální bída jako s Husákovým hnojem na kolchoze.

Kolchoz nebo korporace, ksindl nebo "honorace", on se to tu vždy dělí na ty, kterých je tolik, že v mase ztrácejí vlastní tvář, a na těch pár, kteří stojí tam, kam se sami postaví, aby je ti další takoví dobře viděli.

Jo, je tu o co hrát, tak hrajeme, Vendlová, hrajem dál, co se vleče, neuteče, velkou lodí nezatočíte na metru.

Začali jste skvěle, tahle vláda pana Vyklouze je díky TOPce konečně kabinetem, kde se nežvaní, ale koná.
Liposukce bez umrtvení..-))) nedivím se, že pacient kvičí jako vepř...-)
Doufám, že se ti moravští ogaři dobře dívají, jak měli konal oni před čtyřmi lety., kdyby na to měli.
Mira si to asi odskáče, jako před ním Rašín, to je daň genialitě.
Pozdravujte "superstarostu", na to, že je novic, je to sekáč a jak říkám, pokud je na téhle době něco cenného, je to možnost být poblíže posledního českého velmože.
Takže:
Weiter, weiter ins Verderben,
wir muessen leben bis wir sterben!
24. 10. 2010 | 20:14

almost glossed™ napsal(a):

Topolánek, Kalousek, Pocestný... :-)
24. 10. 2010 | 20:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny,
zjevně zase potřebujete sezení. Nepodceňujte to.
24. 10. 2010 | 20:18

Eva napsal(a):

Jejda, pane pocestný, to je teda slovník.. Nezapomeňte, že kromě spřízněné duše paní VV jsou tu ještě jiné, jemné ženy, které se chtějí poučit o různých politických názorech, vesměs vás, mužů...
24. 10. 2010 | 20:21

almost glossed™ napsal(a):

Uniforma, němčina a v ruce nepochybně bičík. Silná slova, silné "názory", všichni jsou ksindl...

Tady se zase budou hledat druhé plány a mhouřit oči. Vsadím se, že na čas zase přestanou platit diskusní pravidla.
24. 10. 2010 | 20:26

Veronika Vendlov napsal(a):

Vico: pan T o pomoc nevolá, konstatuje a vadí mu, že politici nědělají nic pro vrstvu obyvatel, na které jsou vlastně nejvíce závislí.

Uvádí, že už nemá nárok na nemocenskou, nemá nárok ochrany odborů, nemá zastání u státního aparátu.... a na vybojovávání nemá čas a peníze. A ty nemá, není politik, ani soukromý podnikatel, či státní zaměstnanec. Uvízl v systému nadosmrti...

V tom samém systému jsme nadosmrti všichni.

Když "na stůl" položím či zopakuji argumenty, kterých jsem už napsala pěknou řádku, neposuneme se tady ani o kousek dopředu.

Když se rozepíšu o tom, jak jsem se k politice dostala já (už jsem o tom též pala), jen pobídnu každého, kdo má chuť si kopnout, rýpnout nebo posmívat...

Zopakuji jediné, zítra se může stát, že blog přestane exitovat a neštěkne po něm ani pes. Stejně tak může přestat fungovat můj mobil, protože je jen na mě, pro jakou cestu se rozhodnu. Mám obrovskou výhodu věku, znaloszti jazyka a řemesla.

Pan T se mě ptá, zda vím, kolik občanů už je dosmrtně znechuceno naší politickou vrstvou? Kolik občanů volí jen ze zoufalé snahy o poposunutí aspoň malounko slušného člověka dopředu, aby se ihned po volbách dozvěděl, že ten malounko slušnější člověk ho zase zklamal?

Tohle nevím, ale zdá se mi, že je znechucený každý, někdo víc, někdo míň, podle toho, jak dopadnou volby.

A mohli bychom pokračovat, ale je to marné.
24. 10. 2010 | 20:29

Tenco napsal(a):

Jo, slovník je jedna věc a když pak zažijete to a ....

Pak se na spoustu dosud indiferentních mvěcí díváte jinak.

Až čas. Čas je velmi účinné antidepresivum.
Na všecko.

Ále, co tady tárať...

Dobrou noc.
24. 10. 2010 | 20:30

Béda napsal(a):

Pocestny,

zajímavé. Z vás ta lidumilnost leze jako kysané zelí z lahve medu.

Přitom ovšem pletete páté přes deváté. Bédovi podsouváte něco, s čím vůbec nic nemá. Béda nikoho nezabil a při autonehodě dokonce ani nezranil. Béda jezdí poměrně ohleduplně a nechová se na silnici jako predátor v džungli utržený z řetězu, který je přesvědčen o tom, že z titulu svého silného a těžkého vozu a majetku je nadřazen všem ostatním, které považuje za lovnou zvěř.

Zkuste něco jiného - věrohodnějšího nežli projekci svých vlastností do Bédy.
24. 10. 2010 | 20:37

vlk napsal(a):

Koukám, že sem vlezl vandrák s botama vod hnoje a káže tad y evangelium.
No ještě TOPka v tom dělá pořádek.
Důsledkem toho pořádku bude více vidláků, co si schrupnou za volantem. Jen tak mimochodem.
24. 10. 2010 | 20:43

vlk napsal(a):

Jo vandráku
nějak si nemohu vzpomenout, že by Rašín kradl ve velkém...
Ale přiznávám, že mám značné mezery.
24. 10. 2010 | 20:45

Eva napsal(a):

veronikavendlova:
Je velice diskutabilní, zda jsou všichni politici závislí na vrstvě obyvatel, myslím tím střední třídě, za kterou považujete panaT.
Domnívala jsem, že podpora sociální demokracie (a její politické reprezentace) je spíše záležitostí nízkopříjmových skupin.
Pro dělníka pracujícího u malé firmy nejsou odbory dostupná a přijatelná eventualita.
Můžete sama shlédnout, jak lidé v posledním roce "využívali" nemocenskou. ( Myslím, že nejméně za uplynulých padesát let-byl tu o tom nedávno článek, odkaz momentálně bohužeel nemám).
Oceňuji alespoň POKUS o diskusi.
A to, že třeba přestanete dělat politiku, to souvisí s problémem jak?
24. 10. 2010 | 20:46

ZAM napsal(a):

Paní Vendlová,
pokud vás znechutila zdejší diskuze, neměla jste se do politiky angažovat. Politik by měl být mj. přiměřeně psychicky odolný a především se zajímat o reálná fakta.
Zdejší diskuze zpočátku byla věcná, její tón jste první pokazila vy dotčenou reakcí.
Ani porozumění pro diskutéra, jehož slovotok připomíná výměšky, k pohodě nepřispělo. Takže není divu, snad příště.
24. 10. 2010 | 20:47

ZAM napsal(a):

vlk:
Snad není zapotřebí se přizpůsobovat slovníku pana Pocestného.
24. 10. 2010 | 20:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Pocestný, někdy se potkejme. Velmož zvládá, superstarosta taky (už nebude starosta). Oba jsou sekáči a Petrovi pozdravy vyřídím. Únava a trochu oddych, na pár dní...tak bych to asi shrnula...v poslední době mě při "životě" držela naše waldorfská školka a taky to, že se mi snad konečně podaří vidět moji anglickou adoptivní rodinu...snad už v pátek!
veronika
PS: Na silnicích se to hemží vážně velkýma pošahancema...a říkám si, jak dlouho zůstanu bez bouračky....a doufám a modlím se, že pokud se to stane, odnesou to jen plechy....
Víc Vám psát nemusím, Vy víte... :-(
24. 10. 2010 | 20:52

Puck napsal(a):

Nebude on, pocestný, nějaký lidumil ? Jestli se nemýlím ? :-)
24. 10. 2010 | 20:58

Vico napsal(a):

VV : Teď chvíli vážně/to vyzývám sám sebe, nikoliv vás/. Já dělám takovou práci, že i můj mobil může ze dne na den nadobro oněmět.Je to moje volba/děkuji bohu, že tomu tak je/. Vy jste ve stejné situaci. To, co děláte, je vaše svobodná volba. Sama naznačujete, že kdybyste chtěla, určitě byste se uplatnila i jinak. To, že nemáte ještě rozbalené krabice, že v důsledku nikoliv pohyblivého svátku, ale pohyblivých voleb,nemáte čas na rodinu a ani o Vánocích nenapečete cukroví, je vaše rozhodnutí, vaše volba. Pan T. prostě tuto volbu nemá a nemá energii už ani na to, aby využil daných možností a obhájil si na příslušných místech své zájmy.

Vámi "nemilený" Paroubek je stejně jako vy, neuvěřitelně pracovitý politik. Doslova workholik. Sice nepsal, tak jako vy, co všechno nestíhá, ale jeho neskutečná pracovitost přiváděla jeho oponenty a možná i vás k zoufalství. V malém přivádí váš pravidelný popis vlastní přepracovanosti zase jiné k zoufalství :-)/tím neříkám, že vás srovnávám s Paroubkem/. Ani byste nevěřila,kolik zdejších k vám kritických diskutérů vám upřímně přeje, kdybyste si dala tzv. oraz a tentokrát stihla to vánoční cukroví upéct. A nejen tyto vánoce, ale i ty další.

Někdy se mi také zdá, že možná podvědomě trochu využíváte osvědčenou taktiku spočívající v pravidlu - holky, hlavně ty přepracované, se nebijou :-). A ještě něco. Já si opravdu myslím, že v prvoplánovém ohlasu za uplynulými volbami, jste neměla tu "Aničku" dávat. Pro většinu ,i bez toho vašeho připomenutí, je to velmi bolavá záležitost. V úzce tématickém článku, budiž...
24. 10. 2010 | 21:08

Veronika Vendlov napsal(a):

Eva: já to netvrdím, že jsou všichni politici závislí na vrstvě obyvatel, myslím tím střední třídě, za kterou považujete panaT....

Přiznávám, že toho o skutečném pojmu sociální demokracie mnoho nevím a už vůbec ne z praxe.
Nevím, zda jsme se zde my dvě měly čest potkat, ale vždy jsem zde diskutovala, někdy více, jindy méně, většinou podle času, který jsem měla.

To, že třeba přestanu dělat politiku, s problémem vlastně neouvisí. Snad jen upřesním, že nejsem na politice závislá tak, jak je mi podsouváno, tedy nikde není psáno, že je to jediné co chci, nebo budu v budoucnu dělat. Na druhou stranu jsem nově zastupitelkou a těším se, že se nám podaří za ty 4 roky hodně věcí, které lidem pomohou. Vše je v jednáních, podobně jako psala paní Hamplová...

Tu "velkou" politiku vlastně téměř nemohu ovlivnit. To je bohužel realita. Jsem reálně v těch nejnižších patrech, ale vidím, co se děje v těch nejvyšších...to ovšem neznamená, že se se vším ztotožňuji a že to neovlivním, mě někdy vadí.
24. 10. 2010 | 21:09

Eva napsal(a):

Znechucení diskuzí? Je vidět, že přispěvovatelé nezvolili správný slovník. K myšlenkovému souznění se zdejší bloggerkou bylo třeba zvolit daleko tvrdší výrazy. Ale jsem ráda, že sem píše. Aspoň je lépe vidět špína české pravicové politiky.
24. 10. 2010 | 21:14

ZAM napsal(a):

Eva:
Jenom pravicové?
24. 10. 2010 | 21:18

Veronika Vendlov napsal(a):

Vico: nikdy jsem si nestěžovala a všechno beru tak, jak to je. Jinak bych se už dávno zcvokla. Oraz si sám, až budu chtít. Vaše slušné (a vím, že se krotíte) pobídky mě naopak utvrzují, že to psaní smysl má.

Taktiku, kterou jste popsal, nevyužívám. Kdyby tomu tak bylo, tak nepíšu nic a nikde.

Anička....spojila jsem se s KVS přes FB a padla na mě beznaděj, protože to Klára píše jasně....chce se mi z toho skutečně zvracet.

Bouračka u Sobotky...dotýká se mě, protože se dotýká lidí, které znám....

Tohle je vážně divnej svět...diskuse nikam nevede.
24. 10. 2010 | 21:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Vico: nikdy jsem si nestěžovala a všechno beru tak, jak to je. Jinak bych se už dávno zcvokla. Oraz si sám, až budu chtít. Vaše slušné (a vím, že se krotíte) pobídky mě naopak utvrzují, že to psaní smysl má.

Taktiku, kterou jste popsal, nevyužívám. Kdyby tomu tak bylo, tak nepíšu nic a nikde.

Anička....spojila jsem se s KVS přes FB a padla na mě beznaděj, protože to Klára píše jasně....chce se mi z toho skutečně zvracet.

Bouračka u Sobotky...dotýká se mě, protože se dotýká lidí, které znám....

Tohle je vážně divnej svět...diskuse nikam nevede.
24. 10. 2010 | 21:19

Veronika Vendlov napsal(a):

ZAM: díky za radu, tohle už mám opravdu vyřešené. Nene, mě zdejší diskuse neznechutila, je to jen stále stejnéa je jedno, kdo jsem a proč píšu. Viz mé první blogy...
Věcná diskuse, kterou jsem pokazila já sama? OK, pak je tedy skutečně lepší nechat žít texty svým vlastním životem.

Víte, trpělivost by měla přinášet růže. nepřináší.

Politik by měl stát především nohama pevně na zemi, protože jinak se nic nezmění. Ani zleva ani zprava...

Pocestný je v podobném stavu jako já, potkáváme se tu už roky...
Vůbec se mu nedivím.
24. 10. 2010 | 21:24

Veronika Vendlov napsal(a):

Evo: jsme moc ráda, že máte jasno a já Vám k tomu jasnu přispěla. :-) Ať žije zkažená pravice.
24. 10. 2010 | 21:25

Veronika Vendlov napsal(a):

Omouvám se za překlepy...
24. 10. 2010 | 21:25

Béda napsal(a):

VV,

jsou to hrozné věci a dějí se každým dnem. Krom toho každý den spousta lidí přichází o majetek, o střechu nad hlavou díky exekucím, o život zcela zbytečně na silnicích. Teď začíná zima - někteří z bezprizorných, opuštěných lidí umrznou...

A exekucí, bezprizorných, umrzlých bude časem přibývat. I díky lidumilné politice vaší TOP, která je k potřebám lidí jako pan T. převelice "citlivá".
24. 10. 2010 | 21:27

Eva napsal(a):

Závislá-nezávislá, to je samozřejmě diskutabilní. Nezávislý politik je nezávislý především finančně (Doporučuji M. Webera: "Politika jako povolání".)Doufám tedy, že pracujete převážně zadarmo, to byl tedy spíš vtip- v Čechách je to chiméra.
Jaké věci máte zcela konkrétně na mysli, které lidem pomohou. Pokud Vaše názory budou nosné, jistě tu získáte od čtenářů ohlas..
Nepotkat-no já nevím, přece Vám nevadí, když tu čtenáři vyjadřují své názory.
24. 10. 2010 | 21:29

Veronika Vendlov napsal(a):

Pro Vico: jdu péct perníčky, vytvořím si malé Kalousky a knížata a napíšu blog o tom, kolik se mi jich nepovedlo, kolik spálilo a kolik jsem jich při pěčení snědla. A co zbyde, donesu do Sněmovny na poslanecký klub... spokojen? :-) :-) :-)
24. 10. 2010 | 21:29

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, ještě jste zapomněl dodat, že za všechno může Vendlová, protože volila Top 09! To je mi logika....

PS: Vám by se určitě líbila POP 09 s podporou Hrabošů...někde na FB jsem to zahlídla... :-)
24. 10. 2010 | 21:32

Pocestny napsal(a):

VV
holinky, nejlépe rybářské kamaše vzor
http://sport.bazos.cz/inzer...
respirátor,
pracovní rukavice sklenářské...
http://www.prumyslovydum.cz...

a teprve potom lze do "společenské diskuse" v tomhle spolku.

Pokud máte pocit, že tahle žvanírna má jakoukoliv cenu, udělejte to, osvoboďte se o pocitu, že to, co si tu přečtete, je jakkoliv důležité, osvobodíte se od pocitu odpovědnosti za to, co si tu navymýšlí banda nudících se bojovníků o svůj názor.

Nečekejte diskusi od těch, kdo přicházejí, aby se na vás uvolnili, protože ve své zoufalosti ve vás vidí jakousi "vrchnost", nemáte šanci, tady Anče, Kuba a hajnej vás rovnou oblékli za Trautenberka, berte to jako výlet do nesmiřitelného světa malých lidí, kteří, ukonejšeni minulou diktaturou, zemřou hlady ve jménu svého práva na nevzdělanost, krátkozrakost, infantilitu a neschopnost vykonat cokoliv, co by je vyřadilo z davu mezi lidi. Lidé jsou ti, u kterých si pamatujeme tváře a jména, ti ostatní jsou jen diváky vlastního života.

Většinu těch nenávistných žvástů zde vrhají na svět jedinci, kteří jsou nejlépe nahraditelní, čitelní a předvídatelní, jedinci, kteří se výpadem proti vám ucházejí o stammtisch v tomhle duševním hampejzu mutti Stejskalové.

Editor je naopak smutnej Poslední Mohykán, kterej neodvařil žvanírnu deanonymizací. Je mi ho líto, poněvadž jak jsem občas nakoukl, je to tu furt stejná smečka obsedantů.

Naopak, je třeba editorovi zatleskat k tomuhle lidovému tribunálu, ono je aspoň vidět, že ten potenciál tu v lidech pořád je, voni by si souzi zase s chutí pohoupali pár šmejdů, co se vymikají průměrné deviaci místního jedince.
Porovnejte počet blafů ve žvanírně a počet klikanců na článek, je tu porád dost těch, kdo nemají potřebu pravidelně vychrchlat flusanec.
Doporučuju kompromis - psát, nečíst...-)
Mějte se. -)
P.S.
Koukněte na editorův pokus o slušnou a věcnou diskusi o Vítkově.

Poslední otázka, milý Watsone...
Má smysl se tímhle vůbec zajímat???
Koukněte na Evku, soužka se zamyslela a hned je tu perla.
Koukněte na novej bédův žalm o exekucích.

Proč se té komedie účastnit, nikoho z nich nepřekřičíte, oni nemluví, oni křičí....
24. 10. 2010 | 21:33

MA-FU napsal(a):

Zdravím paní Veroniko,přeji Vám v komunální politice hodně dobře vykonané práce.Pocestný by možná namítl =fráze,nebo něco horšího, ale nezlobila bych se na něj.Já bych vyváděla zrovna podobně,kdybych dělala to co on,t.j. zařizovala pohřeb dítěti.
24. 10. 2010 | 21:36

Eva napsal(a):

Ano, přispěla... Když Vám tak imponují vulgární výrazy-mohu se tázat proč. Mě konkrétně primitivismus nikdy neoslovoval. Pokud Vás ano, domnívám se, že je něco s Vámi v nepořádku, myslím si, že je to celkem normální reakce člověka, který ctí určité etické normy.
Třeba máte s člověkem,který vystupuje pod nickem "Pocestný" nějaké nadstandartní vztahy. Pravděpodobně ano, ale pro mě osobně je to představa dost děsivá a jestli si to neuvědomujete (tedy to, jak můžete na nějaké lidi působit), je to k Vaší vlastní škodě.
24. 10. 2010 | 21:39

Veronika Vendlov napsal(a):

Evo, jasně že mi názory nevadí.

A k těm konkrétním skutkům....nejde mi vůbec o pozitivní ohlas. Naše opatření, pokud se podaří nastartovat, nebudou možná vždy vnímána pozitivně...I o tom je práce v terénu.

Připravujeme koaliční smlouvu, 4 roky jsme se snažili zmírnit dopady rozhodování a vedení radnice...nezlobte se, nebudu Vám to zde vypočítávat ani vysvětlovat. V budoucnu bych o dění v Odoleně Vodě chtěla občas napsat. Uvidíme, jak vše dopadne...
24. 10. 2010 | 21:39

manna napsal(a):

Vůbec vám to paní V.V.nezávidím,.Kdyby jediný z mých dětí se chtěl tímto způsobem presentovat, tak bych se styděla za jejich výchovu.V tzv."totáči" jsem jako politicky nespolehlivá vychovala čtyři děti,ale nikdy jsem nezažila takovou beznaděj jako ted´.Jsem ročník 1945, a tak jsem si ty dvacetileté cykly užila na vlastní kůži.A nezapomínám.Na nic.
24. 10. 2010 | 21:40

Veronika Vendlov napsal(a):

MA-FU zdravím!!! Ráda Vás vidím a děkuju. Jak to dopadlo u Vás??
veronika
24. 10. 2010 | 21:43

Veronika Vendlov napsal(a):

MA-FU zdravím!!! Ráda Vás vidím a děkuju. Jak to dopadlo u Vás??
veronika
24. 10. 2010 | 21:43

ZAM napsal(a):

Žvanit o žvanění - to je opravdu třeba.
To je fakt pako, kam vtrhne, sedm let slušnost nekvete.
Není divu, že lidi posílají všechny politiky a jejich fandy někam.
24. 10. 2010 | 21:47

Eva napsal(a):

Fajn, napište, budu se těšit. Jinak jste nezveřejnila svůj datum narození, asi tedy nejsem o mnoho starší než Vy, ale ráda tu budu oslovována Vašimi přáteli soudružka...
Mimochodem, otec žije v Německu od mých čtyř let, tehdy tam emigroval, matka v "jediné správné straně" nikdy nebyla, já byla za "totáče" dítě...
Končím nyní vysokou školu a sociální problematika mě zajímá.
Není mi totiž lhostejné, v jakém typu státu budou moje děti jednou žít.
24. 10. 2010 | 21:55

Veronika Vendlov napsal(a):

Eva: Já Pocestnému rozumím, nepohoršuje mě. Vy si myslíte, že když je někdo vulgární, znamená to, že je primitiv? No poteš kotě...

Pokud někomu vadí, že mi nevadí, jak píše Pocestný a něco z toho vyvodí, je to vážně jen JEHO věc.

Paní Evo, moc se Vám omlouvám. Jsem zde na blozích myslím už víc než dva roky. A abych byla spravedlivá a korektní, měla bych s Vámi diskutovat v trochu jiném tempu a náladě. Dnes jsem poměrně v ráži, protože se mi nelíbí, když se vše stáčí do osobní roviny a přitom si nepamatuji, že by mě až na výjimky někdo z výše podepsaných diskutérů osobně znal, aby si mě odpovědněji zařadil.

Takže se raději rozloučím a pokusím se přemýšlet o tom, že prostě stačí, že někdo volí TOP 09 a pracuje pro Starosty a nezávislé, aby byl pranýřován za všechno, co politici a političky vyváděli a vyvádějí...

Dobrou noc.
24. 10. 2010 | 21:56

Veronika Vendlov napsal(a):

Evo, díky za Váš poslední vstup. Dříve jsem toho měla ve vizitce o mnoho víc, ale po několika výpadech jsem to hodně zobecnila. Nechci, aby mojí prací trpěli mí nejbližší...

Jsem listopadová 1975.
Mějte se fajn.
24. 10. 2010 | 22:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Manna: pokud jsem to dobře pochopila, říkáte vlastně, že by se měli mí rodiče stydět za to, jak mě vychovali. Tak to je silná káva i na mě. Ideální před spaním.
24. 10. 2010 | 22:05

Pocestny napsal(a):

Evka vás tu zkouší.
Evka zapomíná na to hlavní....jestli má Pocestny náladu bavit se s ní a o ní.

Ona si tu každá anonymní nula sedá ráda do kádrové komise.

MA - FU
Zdravím, hluboký sklon.-)
Naopak, jste tu první... v tomhle prostoru totiž příliš mnoho rypáků ryje okolo, místo aby se zamyslely nad tou nadčasovou pravdou, že každý z nás je v životě obklopen tím, co z něj vychází. Je od vás pěkné, že se nebojíte popřát, zvláště zde.
Zde se spílá a frustruje...
Dochází k poznání, je nejhorší je být vězněm vlastní neschopnosti, toto poznání plodí doživotní frustraci a negativismus.
Ono tohle vězení nemá žádné mříže, není tu výmluva na "nemůžeš".
24. 10. 2010 | 22:07

Veronika Vendlov napsal(a):

Pocestný, je to marný, je to marný, je to marný...jdu si pustit něco z divadla Sklep...
a pak RI.
24. 10. 2010 | 22:07

Eva napsal(a):

Skutečně se domnívám, že názor lze vyjádřit slušnými slovy. I tak se dá sklouznout k neuvěřitelné špíně. To, jak si s "Pocestným" rozumíte a jak Vás jeho názory oslovují a jak Vám připadají trefné, je samozřejmě Vaše věc. Mně osobně tento agresivní styl přijde dost ubohý a toto konstatování neváži na nějakou pravo-levou orientaci.
Možná právě proto vypadá politika v Čechách tak, jak vypadá a spousta slušných lidí, by z tohoto důvodu do politiky nikdy nešla.
Dobrou noc
24. 10. 2010 | 22:10

ZAM napsal(a):

A tak to docela slibně začalo....
24. 10. 2010 | 22:13

Targus napsal(a):

Vážení,

rozčilujete se zde NAPROSTO zbytečně.
Mladá paní bloggerka je člověk nechápající cokoli, co se netýká přímo jí.
Aneb napsala Vám to všem naprosto jasně. Starosti každého z Vás jsou jen a jen Vaším problémem, nikoli jejím. Ona je zde od toho, aby šplhala, nikoli aby se dívala na vředy neschopné vydělat si na slušný život.

Této paní jsem psal již v předchozích blozích, že jsem na tom ještě hůře, než pan T. Více méně mi vynadala, že si za to můžu sám.
Abych se kapánek opakoval - jsem inv. důchodce se sebraným důchodem bez možnosti čerpat nemocenskou, čekající již PŮL ROKU na přezkum námitky proti odebrání důchodu. Ze zdravotních důvodů neschopen trvalé práce na 8 hodin, v místě a čase nezaměstnatelný. Tři děti ve výživě, manželka coby státní zaměstnanec pracuje s oholenou třídou za čistou desítku. Na dávky nemáme nárok, protože jsme loni prodali majeteček, aby bylo za co žít.
Príma, ne?

Ale dost breku nad rozlitým mlékem. Já jen aby to nevypadalo, že paní VV tady do 5 minut praskne srdíčko. Nepraskne, ona je zvyklá.

Tož tak s paní političkou.
24. 10. 2010 | 22:17

Béda napsal(a):

Pocestny,

1) anonymná nula. Řekl kdo? Nějaký osvícený kádrovák, anebo taky anonymná ....?

2) Kdyby bylo fluidum vidět, zajímalo by mě velice, co by těkalo kolem vás.

3) Uvězněn můžete být různě. Zákazem názorové svobody, omezením pohybu, sevřením ekonomickými pouty a pod..
24. 10. 2010 | 22:18

Veronika Vendlov napsal(a):

Targusi, mám sem tu naši komunikaci překopírovat? Asi by to bylo fér, že?
24. 10. 2010 | 22:22

Veronika Vendlov napsal(a):

Targusi, mám sem tu naši komunikaci překopírovat? Asi by to bylo fér, že?
24. 10. 2010 | 22:22

Pocestny napsal(a):

Tarqus,
před půlrokem jsi mne tu chtěl dát přes hubu a nejčko hraješ Lazara?

Koukám, že jste tu partička, samej bojovník, ale všichni dohromady jeden Zilvar z chudobince...

Kdééé doomov můůůj....
24. 10. 2010 | 22:28

rejpal napsal(a):

Pocestny
Trocha pokory by vám IMHO prospěla.
24. 10. 2010 | 22:34

Veronika Vendlov napsal(a):

pro pořádek: Celé diskusi předcházela řada různých perel, celé zde: http://blog.aktualne.centru...
S Targusem jsme o sobě možná komunikovali osobněji, než by bylo zdrávo. ALe už je to v propadlišti dějin, jako ostatně vše!
Targus: Kybych se třása na flaksičku, tak dělám úplně něco jiného a vůbec bych se nemusela namáhat. Překvauje mě, jak dokážete být při Vašem nadhledu, pohodě a klidu, tak povrchní.
26.09.2010 22:26:48
veronikavendlova napsal(a):

Targus: PS: namáhat pracovat .... to tam chybělo.:)
26.09.2010 22:27:26

Targus napsal(a):
To VV:

Já si myslím, že by bylo pro vás daleko lepší a poučnější, kdybyste místo Sklepa navštívila občas Krb. Krb s velkým "K" je osvěžovna v Ostravě nedaleko prášícího provozu zvaného aglomerace v Mittalu.
Možná by vás něco plesklo a rozsvítilo by se vám.
26.09.2010 22:28:02

Targus napsal(a):
To VV:

Bohužel, nevím, kde ta námaha při práci chybí. To jako u vás? Vy mi chcete způsobit smíchový záchvat?
26.09.2010 22:33:22
veronikavendlova napsal(a):
Targus: Spíš by mi tam někdo jednu plesknul, aby se mi rozsvítilo?:-)

Vy víte, kde to slovo námaha chybí... ale jo, valastně moje práce není namáhavá, je to pohoda jazz... :-) si to budu denně opakovat. :-)
26.09.2010 22:57:36

Targus napsal(a):
To VV:

Jukněte pro změnu pod tenhle blog.
http://blog.aktualne.centru...

Já a nadhled?
Ani náhodou. Frustrovaná nezaměstnatelná socka se dvěma maturitami a haldami dalších kurzů, osvědčení a průkazů, bez řádné práce, živící se švarckami, vyřazená společností daleko za rámec důstojné existence.
Tomuto postavení říkáte nadhled?
26.09.2010 23:37:22

veronikavendlova napsal(a):
Díky, pana Krůtu čtu docela ráda, jen mám málokdy čas se do všech těch textů ponořit...což je škoda.

Zdá se mi, že nadhled máte. Ten nesouvisí s tím, jak se vnímáte teď, ale jak vidíte svět kolem sebe. Píšete dobře, máte smysl pro humor. Trochu jako Pepa Řepa?! :-)

Myslíte si, že jste socka? Proto že zrovna nemáte práci, nebo proč? Asi to nic neznamená, ale pro mě nejste.
26.09.2010 23:57:53

Targus napsal(a):
To VV:

Socka je termín označující osobu, která nemá dostatečný příjem, aby mohla žít stejným konzumním životem, jako zatímní většina průběžně se kastující české společnosti.
Svou poznámku zpod blogu pana Krůty jsem sem okopíroval, i když dost nerad, protože nevyniká onen kontrapunkt, kterého jsem chtěl docílit. Nicméně jsem vám jej zde vložil, doufám, že pan Stejskal nebude moc prskat, moc to tu netoleruje.

Móóóc hezké. Skoro jsem cítil ten slaný vzduch a pocítil touhu strčit nohy do přístavních vln.
Ony toho totiž už dnes mají dost.

Dnes tancovaly kolem obrovského auta čekajícího na údržbu. Sundat kola, přezout gumy, rozebrat brzdy. Osekat staré sjeté obložení, vše rychle očistit, nanýtovat nové obložení, zkontrolovat vůle, vyměnit další díly brzd. Všechno musí lítat ráz naráz. Odměna je dána předem, parta lidí nechce čekat na nestíhajícího.
Nikdo nemluví, stejně by nikdo nic neslyšel. A když, tak se ozve jen jadrné klení či jednoslovné výkřiky postačující ke komunikaci při společné práci. Bušení kladiv, třeskot pneumatických utahováků, mlácení nýtovačky, spousta prachu. Prach je všude. V nose, v očích, za límcem košile. Mísí se s potem, slinami a slzami.
Konečně je hotovo. Místo voňavé kávy a croissantu lahváč a Ibuprofen. Nebo raději rovnou dva, jedna čtyřstovka nezabere. Po šesti hodinách jsem zralý na spočinutí v hrobě. Nahrubo umytými třaslavými prsty přepočítávám kešovku a ujišťuji se, že to vyjde i na úterní návštěvu lékárny a ještě zbyde na dnešní návštěvu zimního stadiónu. Děti mají neděli a touží si zabruslit. Fotr bude tentokráte na střídačce pro změnu počítat minuty, kdy bude muset zase vstát a opět se belhat po bolavých nohou. Slunečná neděle pomalu končí. Zítra možná telefon nezazvoní a já si budu moci dát ty nohy dohromady. Pokud budu ovšem budu schopen něco udržet v rozbolavělých a vysílených rukou.
Jakže to říkali páni doktoři? Váš stav je dobrý, ujdete více, než pět set metrů. Vůbec nic vám nebrání, abyste pracoval. Najděte si nějakou hezkou práci. Nic nezvedejte, nerozčilujte se a často odpočívejte.
Buď pozdraven, kapitalizme.
26.09.2010 23:29:52

Jen pro pořádek, ten telefon zazvonil. Začínal jsem dnes v pět, v devět bylo i poklizeno. Můžu se dospat, čekat na další telefonickou nabídku práce, na kterou nestačím a kterou bych neměl dělat, a vymýšlet,co s bolavými údy.
Jak to udělat, abych tohleto ještě pár let vydržel...
27.09.2010 10:07:28
24. 10. 2010 | 22:35

Veronika Vendlov napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):
Targus: nevím, mě osobně by nenapadlo to o někom říct, ale je to termín používaný hodně a podle mě souvisí s tím, jak moc nám záleží na tom, jak se mají druzí a jestli se náhodou nemají líp, než my a taky o tom, jak moc nás svazují předsudky...

Mě dneska napadalo nejvíc to, jak sobecká jsme společnost.

Pan Krůta to fakt napsal výborně, po moři se mi stýská.

Mám proti Vám asi jen jednu výhodu, jsem o trochu mladší a zatím mě kromě pár chorob nic moc nezkolilo zcela. Asi před třemi roky jsem spolupracovala na jednom projektu s Ivanem Gabalem. Vždycky jsem si ho vážila, platí to pořád ale jednou mi vyrazil dokonale dech. Organizovala jsem jeden seminář v Ostravě. On byl jedním z přednášejících. Abychom všechno stihli, tak bylo třeba odjet Pendolínem myslím v 5 hodin ráno. Když jsem mu to psala, odpověděl mi něco v tom smyslu: "přesně proto, abych nemusel v 5 ráno do kolbenky, vystudoval sjem vysokou školu." A mě došlo, že jsem asi FAKT z jinýho světa. Docela úleva, ano, nesahám mu nejspíš po kotníky a je dobré to vědět a vůbec mi to nevadí. Jako typické vesnické dítě jsem celá léta trávila na rodinných plantážích, aby měli bejci co žrát a my pak taky.... :-) Vystudovala jsem a živila se tiskařinou, což je docela dřina. Kolem jednadvaceti jsem odjela do Anglie hlídat děti, abych se naučila anglicky. Abych vydělala na školu, v Uk jsem krom hlídání dětí myla okna, žehlila stohy prádla a venčila rozmazlený psy... Před tím trochu studovala a abych na to všechno měla, lítala jsem po práci s hadrem a koštětěm v bance. Pro dámy u přepážek jsem taky byla socka, patřičně mi to dávaly najevo. Pak po návratu z UK jsem se do polygrafie vrátila, ale už jako někdo, kdo stroje prodává. Zajímal mě víc ale marketing a plno jiných věcí, než prodávat. Teď jsem kde jsem, ale zítra to může být všechno jinak. Myslím si, že jsme všichni ve stejné pasti. My maldší to máme snazší. Vy to nemáte vůbec jednoduché a mě je trapně, že jsem vlastně jen v kanceláři a moc se rukama nenadřu. Ale psychicky jsem někdy tak zničená, že se mi do víru dění ve velkoměstě z té naší krásné vesnice, ani moc nechce. Plno věcí nevím a neumím a musím se naučit víc naslouchat. Jsem ráda, že nevím, co mě čeká. Když ale vidím svoje rodiče a prarodiče, tak je mi jasné, že o penězích to štěstí v nás a kolem nás není i když nezastírám, že by se mi mnohem víc líbilo být bohatší a nemuset chodit do práce. Určitě bych se nenudila. A mým životem by byl skutečný: The sex in the city. Targusi držte se! Zbývá nám vlastně něco jiného?
27.09.2010 22:12:01

Targus napsal(a):
To VV:

No, hezky jste to napsala a skoro vyhmátla podstatu věci.
Existuje určitá množina lidí (spíše drtivá většina), kteří udělají cokoli, aby:
-nemuseli vstávat
-nemuseli moc pracovat
-nemuseli vůbec pracovat
-se mohli mít lépe, než ostatní.
Pro toto jsou ochotni udělat téměř cokoli, či dokonce cokoli. Dokonce i to, co jde proti zájmům jich samých, proti jejich svědomí, proti obecné morálce, proti zákonům.
Pak existuje množina lidí (drtivá menšina), kteří by své přesvědčení nezaprodali za žádný žvanec, benefity či cokoli jiného.
K té menšině patřím i já a nesmírně si vážím každého, kdo je schopen takto žít a jednat, byť mu hrozí ze strany majority výsměch, pohrdání a následná exkomunikace ze šplhacího stáda.
28.09.2010 11:10:57
24. 10. 2010 | 22:36

Veronika Vendlov napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):
Přesně tak. Je mi celkem jedno, kam jste zařadil mě, ale Vy jste mi připadal jako správnej chlap, se kterým má určitě smysl diskutovat. Hodně, opravdu hodně jsem přemýšlela, zda budu vloni v červnu pokračovat se Starosty dál ve spolupráci se vznikající Topkou. Nebylo to rozhodování o jistotě budoucnosti, tu mám až nyní, po volbách a určitě je pouze dočasná a to je dobře. Vloni to bylo o tom, zda to není přiliš velký risk, spolupracovat s politickými matadory a to z mnoha důvodů. Dnes jsem uvnitř dění, ale není pro mě nic težkého, podívat se na všechno "normálníma" očima. Dokud to budu umět, je všechno ok, jakmile tu schopnost ztratím, bude na čase odejít. Mohu být též odejita a i s tím je dobré počítat.

Víte co by mě zajímalo? Předpokládám, že jte starší, byl jste i za totáče v té menšině, kterou jste definoval?

Targus napsal(a):
To VV:

Teď jste mě teda dostala. Více jsem už psal pod blogy p. Broma.
Více či méně jsem se řítil životem jako neřízená střela. Dětství mizérie - tam to asi začalo, na druhé straně tam byla enormní fixace na některé členy rodiny.
Škola jeden velký průser od chvíle, kdy mi začali vtloukat do hlavy, že se píše pravou. Od té doby mám obě ruce levé a pocit vyděděnce.
Od 15 let jsem už pracoval (musel i chtěl) i během školního roku po různých brigádách, od 18 let jsem při řádném studiu dělal na šachtě, po maturitě jsem vydržel půl roku na VŠ, na kterou jsem šel až za rok po ukončení SŠ, pak jsem odešel, když mi jeden docent řekl, že nesnáší velké suverény. Já jsem mu na oplátku řekl, že je neschopný idiot, který by ve výrobě chcípl hladem a bylo vymalováno.
Dva roky vojny byl průser na druhou, měl jsem nadsluhovat asi 60 dní za vězení, které jsem tam nachytal, nakonec mě pustili dřív, protože jsem zcela rozložil morálku mužstva. Přitom po odborné stránce jsem prý patřil k naprosté elitě, která se tam kdy objevila.
Další zaměstnání - další průsery se šéfy, byli ze mě zoufalí, protože mě neměli za co vyhodit.
Jinými slovy jsem asi tak od 6 let věčný rebelant, šťoural, spekulant, protiva, svéhlavý pitomec ignorující jakýkoli řád a drezúru, pochybující o jakýchkoli pravdách a nařízeních, dávající najevo pohrdání a neúctu všem starším a nadřízeným, velice rád veřejně dělající z těchto lidí blbce.
Režim před r. 89 byl pro mě doslova živá voda, protože blbců s červenou knížkou i bez ní bylo kolem dostatek a na potkání se vykládaly propagandistické nesmysly, kamkoli se člověk vrtnul.
Zřejmě i proto jsem to nikdy nadlouho nedotáhl výš, než ke sbíječce nebo volantu, i když se občas našli lidé, kteří ve mně viděli značný potenciál. Postrádal jsem však jakýkoli kousek diplomacie a taktu potřebný ke komunikaci s vrchností, proto jsem se z každého vedoucího místa zanedlouho odporoučel pro psychické i fyzické deptání neschopných nadřízených. Nerozpakoval jsem se totiž nadřízenému či kolegovi i jednu natáhnout, když už moc frkal mimo mé představy.
Na svou obhajobu musím říct, že to bylo vždy v dost vypjatých situacích, kdy šlo o život, zdraví či na vojně o alkohol.
29.09.2010 23:03:16
24. 10. 2010 | 22:37

Veronika Vendlov napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):
Targus: jasně, ale nikdy jste nepřišel o svoji vlastní vnitřní svobodu a ta je i pro mě nejdůležitější. Připomíná mi to můj oblíbený film Zběsilost v srci od Davida Lynche, kde Nicholas Cage říká: "to sako z hadích kůží je symbolem mé individuality a víry v osobní svobodu".
A teď s přihlédnutím k povaze každého z nás, kde taková svobodomyslná povaha jako jsem já (nemusím se tak jevit, to je jasné), najde svobodu? V práci, která má podle mě, ne podle okolí, nějakou přidanou hodnotu a jistou dávku svobody mi umožňuje. Je paradox, že je to zrovna v politice? Asi ano. Jinak mě osobně u lidí nejvíc vadí nezájem, sobeckost a vezení se s davem a prospěchářství. Lidi oběcně dělím na tažné a chovné a v politice je to vidět mnohem víc...nezměním to, ale vytáčí mě to někdy vážně hodně. Za ten rok půl s Topkou, jsem měla chuť "dát někomu pěstí" jen jednou.... :-). Za volantem skoro denně...někdy i těm, co nám mají pomáhat a chránit nás... :-). Prostě právě proto, že vím, jaká jsem, uvědomuju si, jak rychle můžu dojít k závěru, že je čas začít dělet něco jiného. Zatím dobrý, tohle mě nenapadá, zatím ne! Naštěstí jsme všichni relativně svobodní, když se třeba moc nezadlužíme, máme kde bydlet a co jíst...tož tak.
....U Targuse se mi prostě zdálo, že je to správnej chlap, jen jsem chtěla porozumět tomu, proč reaguje, jak reaguje. Na tom není nic skvělého, jen snaha porozumět. Mám v sobě poměrně velký kus vzdoru k tomu, co se všeobecně má, nebo nemá dělat, k chození s davem. A když vyrozumím, že se tak právě jevím a že jsou pro mě nejdůležitější korýtka, moc se mi to nezdá a nelíbí. Kdyby to tak bylo, dělám úplně jinou práci, neriskuju a držím se jistot a držím "hubu". Ale co není, může být, třeba prozřu a zjistím, že je lepší páteř ohnout, než ji mít narovnanou...
Kdo ví? :-)
Mějte se krásně a přeji úspěch ve volbách!
01.10.2010 13:29:32
Targus napsal(a):
To arlon:

Jste nějak mimo, já okázalou slušnost nehledám. Ten, kdo je slušný, ještě nemusí být poctivý a jednat na rovinu.
Ani dnes, kdy jsem na samém sklonku profesní kariéry, nemám potřebu někomu lézt do zadku, i když bych se mohl mít mnohem lépe, kdybych to provozoval.
Dnes se možná občas vyhnu fackování a zcela neurvalým výrazům, nicméně zůstávám pořád stejný, to jest člověk zakládající si na držení daného slova, na své poctivosti, nesnášející nadřazené blbce (nadřízené i podřízené). A samozřejmě křiváky a podrazáky. A s přibývajícím věkem jsem se naopak naučil, že nejlépe chutná pomsta za studena. A samozřejmě křivárny odpouštím, ale nezapomínám, a následně tvrdě oplácím stejnou mincí, pokud se naskytne příležitost.
O slušnosti, tím méně okázalé, tedy jaksi nemůže být řeč.
01.10.2010 16:39:45
Targus napsal(a):
To VV:

Vnitřní svobodu pozbýváte tím více, čím výše šplháte po společenském žebříčku. na to jsem přišel ihned po první "inauguraci" na vedoucího mladého dělnického kolektivu. vydržel jsem na tom "fleku" asi deset dnů. Pak jsem řekl jednomu "soudruhovi" něco v tom smyslu, že jestli se bude v mojí sloji ocmrdovat ještě deset vteřin, klidně mu vrazím sbiják (špičatý konec sbíječky) do řiti nebo do huby, podle toho, kam si řekne.
Naprosto stejné je to i s nabytým majetkem, čím více ho máte a čím více na něm lpíte, tím více Vás svazuje. Pro mne to bylo zvlášť těžké poznání, protože jsem vyrostl v dost nuzných poměrech. Nikdy jsem se však necítil svobodněji, než když jsem měl jen něco, jako má voják velkou polní, což činí jídelní nádobí a troje prádlo včetně toho, co máte na sobě.
01.10.2010 16:56:55
24. 10. 2010 | 22:38

Veronika Vendlov napsal(a):

arlon napsal(a):
Veroniko,
velmi správně, je to jen o tom, jak druhého lépe pochopit když si odmyslíme některé nevyvážené postoje obou stran případně vlastní, to především. U vztahu k ženám je to obzvlášť důležité, měl jsem jen dojem, že některé ženy takových ohleduplností občas zneužívají. V přímém přenosu bylo vidět, že tomu tak není a že od Vás i k Vám vede dobrá niť a dobrá cesta.
Jinými slovy lidé, kteří Vám tu říkají Gvendolína atd. se mýlí. To je pro mne zjištění č.1 a platí pro Vás, pro mně i to, co píše pan Targus.

Targus
vůbec nejsem mimo, vidím to a dělám stejně. Jen s jinými výrazovými prostředky neboť jsem nezapadl v dávných letech tak dolu jako vy. /Usuzuji dle vašeho komentáře o vás samém, zde výše/.

No nic, v každém případě je dobře, když si lidé povědí víc než jen úšklebky, ironii a nadávky. Z tohoto titulu jste Veroniko stále nedostižná a já takovou otevřenou diskusi s Vámi doporučuji všem, kdo o to budou stát. Adeptů je tady na Vašem blogu stále dost. Pan vlk už je houfuje.
01.10.2010 17:33:40

Targus napsal(a):
To arlon:

Tak to jste mě pobavil s tím zapadnutím. Až na šesté patro!
:-)))
Pro někoho hodně dole, pro mě nejvýše, jak jen to šlo. Jak v této práci, protože v ní se nedalo nic obelhat, zakamuflovat, uplatit, odrbat, aniž by Vás to za pět deset minut nevyplatilo i s pořádnými úroky, tak i v soužití s blízkými ve staré kolonii.
Strašně hodná a strašně přísná babi, metr pade, přisleplé pomněnkové oči a udřené ruce, sedřený růžový flaušák, věčné hnědé tesilky a třináct stovek pro čtyři lidi. Uměla jen šlonsky a německy a cedila by za nás krev. A když mi chtěla nafackovat, musel jsem se k ní sehnout. Už tu není 29 let a pořád to strašně bolí. Řekl bych, že čím dál víc.
01.10.2010 22:40:25
veronikavendlova napsal(a):
Targusi, neřekla bych, že je toto úplně pravda: "Vnitřní svobodu pozbýváte tím více, čím výše šplháte po společenském žebříčku." Řekla bych, že je to spíš naopak, jen nesmíte šplhat tak, že za to musíte být někomu či něčemu vděčný, musí to být jen Vaše dřina a postupná cesta. Když to vydržíte a budete věřit jen sám sobě, zůstanete podle mě stejně nebo i víc vnitřně svobodný. Tak nějak to vidím já. V dnešní době je to snazší a složitější zárověň. Ono je snadný někoho poslat do pr...., ale nic to neřeší i když někdy to jinak nejde. A když je to marný, nemá smysl se snažit. Mě pomáhá cynismus. Dokud jsem ve fázi, kdy mě něco mrzí a je mi to líto, tak to je na prd, ale jakmile se nad to povznesu, začnu být cynická a dělám si ze sebe srandu, je to ok. Určitě je pravda, že je lepší toho moc nemít, to Vás osvobozuje. Někde ale bydlet musíte a něco taky musíte jíst. Já osobně mám poslední dobou dojem, že mi toho moc nechybí, snad jen trochu naspořeno na horší časy, ale my střelci moc šetřit neumíme, žijeme teď a tady. Když peníze máme, jsme štědří a to snad i ke svým nepřátelům, když je nemáme, tak jíme hodně topinky a špagety....:-) Naše část rodiny měla vždycky holou řiť a mysím, že to já osobně neprolomím a tak to i zůstane. Opravdovou bídu jse ale jistojistě nepoznala. Za totáče jsem byla furt na "plantáži" a rodinný příjem zachraňovali bejci. Od 17 jsem pracovala v tiskárně, takže jsem si vždycky na přežití vydělala.
01.10.2010 22:41:19

veronikavendlova napsal(a):
Arlone, já vím. Ale i nám dvěma to dalo docela práci, začít se víc poslouchat... :-)
01.10.2010 22:43:09
arlon napsal(a):
Targus, díky za další info. To víte každý jsem odněkud a nějaký s tím vším, jak kdo kdy a kde vyrůstal a jaké byly v rodinách životní podmínky případně životní postoje, úděly, radosti a pády. Tady u nás v bývalém Československu to bylo všude stejné, žádná sláva a správně píšete, že záleželo jen na rodině, co z lidí nakonec vyrostlo. A rodinou je vždy to, jak se lidé v dalším věku chovají k sobě a ke všem lidem okolo sebe, známým i neznámým.
Prostě si tu svoji rodinu neseme stále v sobě a pak třeba zde na diskusích je to krásně vidět. Já tomu říkám, že se pozná na každý pád to, odkud a z čeho kdo vyšel. Na vás je vidět, že jste to neměl nikdy jednoduché - a nyní jste to potvrdil konečnou výpovědí. Nic z toho nedělejte, vlastně jste na tom velmi dobře - dokázal jste se otevřít a hovořit s Veronikou. Vím že to není jednoduché a vám patří vám dík.
Pěkný večer a zítra příjemný den.
01.10.2010 23:16:41
24. 10. 2010 | 22:38

Veronika Vendlov napsal(a):

arlon napsal(a):
Veroniko,
máte pravdu, vždyť vidíte, že vám neodporuju... :-)
01.10.2010 23:18:55
veronikavendlova napsal(a):
Arlone, jasně, že vidím... :-) a díky!
veronika
02.10.2010 00:03:47
veronikavendlova napsal(a):
PS: Taky si myslím, že je na tom Targus velmi dobře. Svobodný a s rovnou páteří, ale taky udřený a unavený...jsem zvědavá na sebe, za pár desítek let... A určitě před ním smekám, že mě neposlal do háje a já tak pochopila, s kým mám tu čest! A bylo to pro me hodně důlěžité!
02.10.2010 00:07:38
Targus napsal(a):
To VV:

"nesmíte šplhat tak, že za to musíte být někomu či něčemu vděčný"
Těžký omyl. Nedošplháte nikdy nikam. Rozhodně ne v politice. A v práci to taky daleko nebude.
Ale to poznáte, až Vám bude tolik, co mně, a dost možná, že nikdy. Jen se budete divit, že to pořád nějak nejde, jak by mělo.
S majetkem a bydlením asi tak. Na přežití Vám v pohodě stačí suchá postel a teplota mírně nad nulou. Možná, že jste se zděsila, ale je to tak.
Bez čeho se obejdete týden, to nepotřebujete k životu vůbec. Vlastní zkušenost z vojny a z 20 let na cestách.
Mám kamaráda, který vše prodal, žije v dřevěné budce na zahradě, nemá tam ani elektriku. Má z havírny menší rentu za pracovní úraz a půl roku tráví v laciných teplých krajích. Cestu tam a zpět zaplatí z peněz za ušetřený otop. Neznám spokojenějšího a vyrovnanějšího člověka.
To, co jsem tu napsal, určitě není agitace, abyste se stěhovala do zemljanky, je to jen námět k zamyšlení nad tím, jestli nevyměňujete mezilidské vztahy za vztahy k věcem.
A k tomu ušetření. Je to zcela jednoduché. Pořiďte si nového člena rodiny - Prajzáka. Ostraváci říkají: Když jabko, tak rajské, když babu, tak z Prajzské. Já jednu takovou mám, i když podivuhodnou shodou okolností není Češka, a nemůžu si stěžovat.

:-)))
03.10.2010 23:46:35
24. 10. 2010 | 22:38

Veronika Vendlov napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):
Targus: tak možná že se mýlím a jsem naivní. Ani na to mámpořád ještě právo...nevím. S tou postelí a teplotou ok, jsem odchovaná skautka, ale líp je mi v teplotě víc než mírně nad nulou. Já ta studená rána neměla moc ráda, ať jsem dělala co sjem dělala, byla mi vždycky zima, studeno, vlezlo a ani nádherněj les a ticho kolem mě to v prvních chvílích nevynahradili. Váš kamarád to vyřešil dobře, naštěstí tu možnost volby máme všichni. Co se týká věcí, jak jsem psala, moc toho ke štěstí nepotřebuju a nevidím žádný důvod, proč bych měla vztah k věcem povyšovat nad vztahy k lidem. Sama před sebou bych se styděla, že to se mnou došlo k takové mizérii. A jinak? Mám shodou náhod chlapa, kterýho bych nevyměnila za nic na světě a to sjem si myslela, že budu nakonec sama. A jen díky němu jsme došli až sem...
Mějte se moc hezky! :-)
05.10.2010 01:07:03
arlon napsal(a):
Targus
na vojně jste byl na západní fronte u bigošů ?/odhad/Nebo kde a jak, je to zajímavé téma. Zkuste to.

Pěkný den.
05.10.2010 13:03:03
Targus napsal(a):
To arlon:

Už jsem to tu taky psal. Válčil jsem s místním hlídacím psem Stejskalem u jedné divize. On v Tachově, tuším u průzkumu, já jsem se plížil v Plzni na Slovanech, ženijní služba na divizi, pak autobus. Před tím byla PŠ Hlohovec. Vrchní divizní sapér Vranovský byl zasloužilý tramp, ten vydržel v terénu i 6 týdnů v kuse. Lítali jsme po Šumavě nebo po Doupově jak cvoci. Byl schopný celé léto chrápat pod širákem. Když jsem jednou skuhral, že mu do tří vteřin zmrznu, dal mi svůj peřový spacák a chrápal přikrytý mojím kongem, pochopitelně v létě bez vložky. Svoje měl pod hlavou místo polštáře.
06.10.2010 23:52:58
arlon napsal(a):
Voni Targus,
Vranovský byl podplukovník. A Štilpner?
07.10.2010 00:02:55
arlon napsal(a):
Targus
Máte zajímavé zážitky, tipoval jsem vás na bigoše ve Stříbře u 8015. Ale vy se nezdáte, vy máte za sebou ženijní zkušenosti. To jest, nebylo to s vámi tak hrozné, jak by se mohlo zdát, a nějaký Vranovský, ženijní náčelník plzeňské divize, k vám měl citlivý přístup. Měl jste tedy zastání. Nebylo to tak hrozné, ne?

Tady ho máte - http://www.sddak.sk/?p=12
Pěkný den vám i Veronice.
07.10.2010 09:47:40
Targus napsal(a):
To arlon:

Nikoli, Vranovský byl Vranovským, familiérně Vrenkie. Že by byl útlocitný, to jsem si nevšiml. Během půl roku vystřídal tři řidiče, nevhodné kusy nechal zavírat do basy. Mě nezavřel jen proto, že jsem postrádal dostatečný kus pudu sebezáchovy a se svěřenou technikou jsem dokázal neuvěřitelné věci, při nichž ostatním tuhla v žilách krev.
Náhodně jsem mu ukázal, že si kromě auta poradím s nakladačem, pak s bagrem, posléze došlo na motorovou pilu a na lopatky jsem ho položil, když jsem sekyrou setnul za 2 minuty vzrostlý smrk.
:-)
Naštěstí vždy vše vyšlo.

Ten spacák mi půjčil asi proto, že jsem byl na rozdíl od něj značně promočen. Nic to ale nemění na skutečnosti, že byla v noci parádní kosa a chrnět v kongu by pro mě byla jasná poukázka na marodku.
07.10.2010 17:35:00
24. 10. 2010 | 22:38

Veronika Vendlov napsal(a):

Pocetný: co je zde na zeď napsáno, zůstává,dokud není smazáno....a myslím, že je to vlastně docela dobře....
Mějte se co nejlíp to jde.
24. 10. 2010 | 22:42

MA-FU napsal(a):

Veronika V
No,co bych psala...jedna strana za 18 ,druhá 20-2 ,tak asi a třetí postavená kandidátka sice "nezávislá",ale nalezlé struktury zkrátka smíšená.Tak to u nás bylo..
Jela jsem raději na divadelní Vendelínský jarmark,který přádal Český Západ-leader a bylo to velice pěkné.Tam měli jednu kandidátka z Evr.Demokratů a bylo.Žádné struktury...

Pro Pocestného : Jistě jste si všiml Pocestný s velkým P a tak píšu že Pravda a láska musí jednou zvítězit..i když pro budoucnost třeba
24. 10. 2010 | 22:46

Béda napsal(a):

p. Vendlová,

z mého pohledu můžete dělat cokoliv. Mně stačí, když si projedu vaši "bibliografii" zde na blogu. Většina vašich článků se točí kolem politiky, voleb, politické reklamy a marketingu. Každý článek velice citlivě opepříte nějakou intimitou anebo citovkou, která má snad čtenářům naznačit, že vy jste jinačí nežli ostatní politici. Diskuse jako tato posléze vždycky odhalí (váš první impulzivní vstup) jaká je skutečnost.

Dle mého - a neberte to jako urážku, ale jako suché konstatování vašeho profesního zaměření: jste ctižádostivá politická kariéristka.
24. 10. 2010 | 22:47

krok napsal(a):

ad Pocestný: bravóóó, to by si ani VV nevymyslela:-))..připomínáte mi mého souseda..vyjadřováním, formou, nenávistí i tím podnikáním:-))..nevím, jak Vaše, ale jeho IQ nedosahuje 100:-))..ta shoda, ta shoda..nejmenujete se vlastním jménem Macke?:-))
24. 10. 2010 | 22:48

ZAM napsal(a):

No tak teď je blog úplně v zadeli.
24. 10. 2010 | 22:50

krok napsal(a):

ad VV: jak srdceryvné..škoda, že Vás znám osobně:-))
24. 10. 2010 | 22:54

stejskal napsal(a):

Prohráváte, paní Vendlová, řekl bych ;-)

Propadáte frustraci (které už dávno a takřka patologicky propadl pan Pocestný). Necháváte se otrávit, "uondat" (tedy alespoň to tak vypadá zvenku).

Ale hlavně: přistupujete na hru těch, jejichž hry považujete za hloupé (stejně jako dtto). "Chyba je v těch druhých, já to myslím dobře".

Dřív či později to ale asi nevyhnutelně postihne každého (Vás, pány vlka, almost glossed, Bédu, Tarquse, pocestného... prostě všechny. Mě samozřejmě nevyjímaje. Každého kvůli něčemu jinému, ale dříve či později asi všechny).

Hezký večer.

Libor Stejskal

P.S. Viděla jste "Odcházení"? Je to tam skoro všechno.
24. 10. 2010 | 22:55

siven napsal(a):

Uf, ještě že tu máme pana Pocestného, který dokáže tak mistrně personifikovat slova moudrost, nadhled a láska.
24. 10. 2010 | 23:03

sid napsal(a):

Bédo, také tak Vendlovou vidím ! Dala se k defraudantovi Kalouskovi, zapletenému do krádeží ohledně zbrojních zakázek, finančnímu géniovi, který jako ministr financí hospodařil s největší sekyrou v dějinách republiky, válečníku Trautenberkovi, zpívající Vlastičce, co se vyznamenala falešnou písničkou a lezením cizím emisarům kamsi a dalším provařeným dinosaurům a recyklátům,které jinde nechtěli. Prostě k tomu nejhoršímu! Sama a dobrovolně. Musí je znát a s jejich činy se ztotožňuje. Neřekla proti jejich destruktivní politice ani krádežím jedinou slabiku. Má tedy svůj podíl viny na současném marasmu v zemi. A ona nám chce namluvit, že v TOP někoho zajímají obyčejní lidé ???

PS: obyčejní lidé nejsou sexy, sexy jsou jen nadsamci, co hajlují, fuckají, mají nakradeno, podvádějí manželku a nejlépe republice a všem lidem dělají mezinárodní ostudu, jako předseda Myrek blahé paměti...
24. 10. 2010 | 23:33

almost glossed™ napsal(a):

Malá rekapitulace v poločase:

Pocestný: "Všichni jste anonymní ksindl a hnůj a sajrajt, kterému bych se nejradši vyblil na hlavu!"

Veronika Vendlová, neanonymní tajemnice Starostovského hnutí, asistentka poslance kandidující na 16. místě do PSP ČR 2010 za TOP 09 s podporou Starostů ve Středočeském kraji: "Pocestný, zdravím!! Kde jste se toulal? :-)

Jsem moc ráda, že jste se zastavil na kus řeči!! :-)"
24.10.2010 20:01:16
24. 10. 2010 | 23:40

almost glossed™ napsal(a):

Přestože jsem si to na začátku nemyslel, nyní vidím, že i tento blog měl smysl.
24. 10. 2010 | 23:45

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Stejskale, máte pravdu, prohrávám. Ale vydržela jsem docela dlouho. Tak doufám, že tu štafetu převezme někdo jiný. :-)
24. 10. 2010 | 23:49

Veronika Vendlov napsal(a):

krok: vím přesně, odkud vítr fouká. Vím, že nedáte pokoj, dokud na té "hranici" pro čarodějnice neskonším... :-)
24. 10. 2010 | 23:51

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo: možná máte pravdu. :-)
24. 10. 2010 | 23:52

stejskal napsal(a):

Ale jo, docela jo, paní Vendlová ;-)

Na druhou půli listopadu chystám setkání blogerů a čtenářů. Každopádně pozvu Vás, pány vlka, almost glossed, Bédu i Pocestného (a vlastně všechny, kdo mají zájem).

Libor Stejskal

P.S. Možná se pletu, ale tyto "souboje" nejsou Vy (já, kdokoliv jiný ze zdejších čtenářů) versus ti druzí. Ale my proti sami sobě. No, pletu se poměrně často... ;-)
24. 10. 2010 | 23:55

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku, Váš vstup jsem přehlídla, to je život.
Přesně proto jsem z toho příspěvku udělala samostatný blog, protože bych byla ráda, kdyby si jej přečetli i ti, kdo třeba běžně blogy nečtou...a už vůbec nemají čas číst komentáře, natož na ně reagovat. Možná to k ničemu nebylo, možná i ano, to netuším. Moc díky za Váš komentář!
25. 10. 2010 | 00:08

Mara napsal(a):

Mara

Pane jo.

Pocestny

Kez byste pochopil, ze stejnou bolest a beznadej, kterou citite, denodenne prozivaji ti, ktere nazyvate ksindlem. Blbost a nezodpovednost byste vy osobne trestal upalenim. Nenavidite. Vy, kteryzto jste neksindl. Pak se divte tomu ksindlu, kam ze je schopen klesnout.

Vy osobne se tu na jinych uvolnujete jiz leta. Nejsme zkratka dokonali.
25. 10. 2010 | 00:14

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Stejskale, přesně to mi došlo....místo abych se snažila komunikovat tak, abych především přišla na to, co mi vlastně snaží každý jeden říci, začala jsem se bránit. Je to z únavy donekonečně ustát to, že nejsem Kalousek, ale přitom to vždycky schytám. Dobrovolně jsem ve stejný "partě" a k tomu je možno přiřadit hodně přísloví....No, utěšit mě může snad jen to, že jednou tenhle blog i s ostatními mými texty zmizí v porpadlišti dějin tlačítkem DELETE... :-)
25. 10. 2010 | 00:15

Dejv napsal(a):

Když čtu ty reakce i onen úvodní přepis diskuzního příspěvku, začímám svět vidět jinak než dosud :). Možná je to i tím, že jsem si včera četl disuzi místního levicového poloboha Vlka (pod blogem levicového škarohlída Pehe). Začínám si myslet, že primární problém této země je v přetrvávajícím vymytí mozku socialistickým zřízením. Zdá se, že velká spousta lidí žije v podivném přesvědčení, že mají jakýsi shůry daný nárok na život v "ráji", jehož hlavními atributy jsou dostatek ba přebytek všeho, naprostá rovnost v tomto přebytku, to vše bez nutnosti pracovat a za cokoliv odpovídat. Levicové nálady ve společnosti jsou pak odrazem spravedlivého rozhořčení nad tím, že jim je momentálně tento život v ráji upírán. Vždy je třeba najít konkrétního viníka. Podle míry vzdělání a inteletu jsou to buď ideové směry (neoliberálové, liberálové, židi atd.), strany (ODS, TOP, VV, 118 atd.), případně přímo osoby (Klaus, Kalousek, Nečas atd.). Adoraci naopak zasluhují ti, kdo alespoň slibují návrat (no, návrat, nikdy to tu reálně nebylo) nebo přiblížení se stavu oné flákačské nirvány.
Barák, auto, práce, rodina to je stručná charakteristika diskutéra, jehož situace na autorku blogu tak zapůsobila. Jeho stesky směřují k tomu, že by se stát/politici měli postarat, aby té práce bylo míň, toho majetku víc, odpovědnost za sebe sama a rizika s tím spjatá jsou apriori vnímána jako křivda. Politici jsou vnímáni jako "někdo, ke komu by se měl člověk utíkat v nouzi", potažmo jako kasta, která by měla řešit (sociální) problémy jednotlivců.
Opravdu nikomu nepřijde takový postoj scestný? Už z podstaty je součástí života boj o zdroje, žádná politická reprezentace nemůže zajistit jakýsi trvalý přísun blahobytu, ani z prava ani z leva. Komunismus se pokusil ošálit populaci nivelizací společnosti, běžný člověk pak měl jen omezenou možnost komparativního posouzení míry blahobytu. Kýženým výsledkem byla relativní spokojenost masy, vykoupená ovšem ztrátou veškeré motivace a krajní neefektivností státu. Tato šalba se u velké skupiny občanů přetavila po pádu socialismu v podivnou představu, že kdesi "zdroje jsou", dokonce neomezené zdroje. Snad to je v kapsách "těch bohatých" nebo v "Evropě", nebo se o tom raději nepřemýšlí, je jen třeba dostat na to správné místo ty správné lidi (nejlépe správného vůdce), kteří ty fiktivní zdroje vezmou a rozdají je "obyčejným lidem". Vlastně je to stále stejný omyl, jaký stál už za "výstřelem z Aurory", a sice že zdroje ,které lze násilím sebrat bohatší třetině společnosti, bohatě vystačí na životí úroveň oné třetiny pro zbylé dvě třetiny. Pitomost? Pokud si to dokážete přiznat, zkuste to vysvětlit třeba bábě, dědkovi, Škromachovi... možná to pomůže.
25. 10. 2010 | 00:15

Mara napsal(a):

Pane Stejskale,

my sami proti sobe - to mate na mysli to vzajemne zrcadleni?

Musim se priznat, ze mne tento blog skutecne trochu vyvedl z miry.

re listopadove setkani: Mam prijit v burce, aby mne Pocestny 'lepe videl'?
25. 10. 2010 | 00:18

stejskal napsal(a):

Znám ten pocit, paní Vendlová (mnohokrát za ty více než tři uplynulé roky; únava je myslím přesný termín)...

Dobrý den, paní Maro,

moc rád Vás tu opět vidím.

Dobrou noc všem.

Libor Stejskal
25. 10. 2010 | 00:20

StandaT napsal(a):

ufffffffffff!

Tak přesně o tomhle, co tu probíhá, jsem psal pod blogem Haase.
25. 10. 2010 | 00:22

stejskal napsal(a):

Paní Maro, ten předchozí příspěvěk byl odeslán dříve, než jsem četl Vaší poslední repliku.

Ne vzájemné zrcadlení, ale svoje vlastní zrcadlení (já to svoje... atd.)

Myslím, že nemusíte příjít v burce. Zkusím Vás poznat i bez ní (dejte mi šanci, pár slov, někdy se lidé poznají i bez vnějších znaků a silných slov: nebo právě proto, že je neužívají).

Hezký večer.

Libor Stejskal
25. 10. 2010 | 00:24

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Stejskale, jenže koho to zajímá, že může u někoho dojít k (nejen) komunikační únavě? Je to vzkaz především pro mě samotnou. Ovšem ne vždy jej pochopím tak, jak bych možná měla...

Též dobrou noc všem.
25. 10. 2010 | 00:28

stejskal napsal(a):

Přesně tak, paní Vendlová.

Vzkaz či varování, že něco přestává fungovat. Nicméně bez komunikace to nejde.

Chce-li člověk aktivně vstupovat do veřejného prostoru, nemá na únavu nárok. Pokud ho únava přemůže, už nemá ve veřejném prostoru co dělat (neberte to nijak osobně, není to tak míněno. Respektive je, ale spíše na mně než na kohokoliv jiného).

Dobrou.

Libor Stejskal
25. 10. 2010 | 00:40

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Stejskale, tak dnes ještě jednou: opravdu si myslíte, že všichni, kdo vstupují z různých důvodů do veřejného prostoru, nemají an únavu nárok? Bez ohledu na mé dnešní nezvládnutí diskuse a moji, či Vaši osobu - dovoluji si oponovat.

Takhle to předsi nemůže funngovat?! Vždyť jsme především normální lidi, žijeme normální životy...nikdo není lepší ani horší bytost, nikdo by se neměl povyšovat či ponižovat...A všichni máme právo na to, být unavení. Kdyby to tak nebylo, vytvoříte veřejně dojem, že každý, kdo se pohybuje ve veřejném prostoru musí být nadčlověk. Ale není jím nikdo z nás. Ani Kalousek, ani Schwarzenberg, ani Gazdík...všichni jsme lidé.

Jak je možné, že se politikům NIC neodpouští? Já jsem na ty minulé taky docela naštvaná, ale co s tím zmůžu? Znovu se vracím někam na začátek, někam k mým prvním textům - můžeme si za to sami. Není možné svalovat vinu na ostatní.

Já prostě nesouhlasím s tím, že únava do veřejného prostoru nepatří. Je to lidské, ale má-li někdo ambice být v jistém slova smyslu vřejnou osobou, měl by umět mlčet...a krotit se a to bych řekla, že spousta lidí neumí...

V mém případě to samozřejmě platí na 100%.
25. 10. 2010 | 01:07

arlon napsal(a):

Dejv
to je velmi povedený vstup a velmi dobrá analýza. Vidím to podobně, vy jste to ovšem dokonale popsal a vyjádřil.

Ovšem já stejně dobře chápu co píše pocestný jakož i analýzy, které sem do různých míst klade vlk. Jak se říká, záleží na úhlu pohledu. Že ale je Veronika pro mnohé frustranty jen hromosvodem na vybíjení emocionálního napětí je jasné, najmě když jsou pohodlně schování za maskou anonymity.
Jak prosté, milý pane Watson-Stayscull.
25. 10. 2010 | 01:39

kočka šklíba napsal(a):

Přírodovědec zase měl pravdu, myslím si že tuto situaci předvídal už pod blogem autorky a madle a p.issové. Sice to v jeho příspěvcích není napsáno , ale ..... věděl, určitě. Autorka už je unavená, ublížená, ano a Stejskal přišel na pomoc ;), samozřejmě ;).
Protože autorka blogu sem zkopírovala neskutečně dlouhé pasáže z pod jiných jejích blogů, zkopíruji sem jiné, nebojte bude to kratší. Jsou to přírodovědcovi příspěvky z pod blogu Gvendolíny o virálu ;), který se jí líbil:

"Madlovinu, jak napisi dale, je vhodne rozvijet a je dulezite ji aplikovat, jak na autory, tak samozrejme na "schvalovatele atentatu/pobytu/klipu" :). Proc? Myslenka je jednoducha: "Co se ti libi vuci druhym, jiste ocenis stejne kladne vuci sobe." A proto je treba vsem vychazet vstric. :)

Cili pokracovani telenovely "Vendelina Vendulova aneb Presvedc maminu" bude nasledovat. :) (na rozdil od Tupela prosim respektovat copyright :) )"
26.04.2010 21:58:14

"Zvazte zda to nebrat jako ja. Kdo schvaluje a chape kopani do bezbrannych a jejich zranovani ma jiste pochopeni pro kopani do sebe. Je to prijemne prece se odreagovavat na GVendoline nebo editorovi, ne? A nepocitovat vycitky svedomi, ale mit pocit nositele vyvazenosti a spravedlnosti. :) Takove jedno kopnuti a hned je lepsi pocit, ze jedno zlo bylo napraveno. Navic kdyz se kope poradne a do spravnych mist, je mozne, ze se treba proberou jako Sipkova Ruzenka. Pravda stale se mi nechce do editora zaryvat podobne jako do GVendoliny, on do parlamentu nekandiduje ... :) Na druhe strane je to novinar a to jsou take pekni ... :)"
29.04.2010 23:14:27

Jo jo Gvendolínka to nějak neunesla, chudinka ;). Ono když se kope do jiných je to jiné co? To se přece Gvendolíně líbí, stejně tak Pocestný neměl námitky. Ale když se stejným odpoví , tak to teda prr. To pak jsme ksindl atd. Navíc se k vám VV většina diskutérů chová velmi slušně, jistě jste četla "diskuzi" pod P. Paroubkovou, tam se pravicová lůza opravdu předváděla. Tady se na stejné úrovni vyjádřil pouze jediný diskutér, a to je u něj normální, Pocestný (i když podle Stejskala je to přínos ty jeho příspěvky přetékající nenávistí a žlučí).
A mimochodem dědek a bába nejsou politici, ani jejich podržtašky. Vy ano, tak se smiřte s tím, že vaše vyjádření jsou podrobována kritice, zvláště, pokud se zde prezentujete tímto způsobem který vystihl Béda v 24.10.2010 22:47:30
25. 10. 2010 | 03:04

kočka šklíba napsal(a):

přírodovědcovy příspěvky :D
25. 10. 2010 | 03:06

arlon napsal(a):

šklíba
vy jste opravdu "hodně odporná" kočka....., přesně jak naznačuje pocestný a dokreslil Dejv. Proboha ženská, co vás nutí tady exhibovat a své šklíby tady prskat jako vzteklinu?

Za for dne považuji vaši pravicovou lůzu pod Paroubkovou. To je fakt lůza, ten Paroubkový blog.
25. 10. 2010 | 03:46

kočka šklíba napsal(a):

Arlone jsem moc ráda, že jste mě takto charakterizoval :D. Protože pro mě je to od někoho jako vy pochvala. S vámi bych nechtěla sdílet nic ;).A teď sem zase zkopíruji něco, co charakterizuje vás ;), a myslím, že dokonce i Gvendolína se Stejskalem by tentokrát mohli jaksi s vámi nesouhlasit, i když nevím, nevím..... :D.

Pod blogem P. Paroubkové:

"mnich napsal(a):
už aby ta jeho porodila mongola a on zalezl pod zem...
21.09.2009 20:16:21

ali napsal(a):
mnichu
teda to je fór za 100 bodů :o)))
21.09.2009 20:28:36

arlon napsal(a):
ali
Je dobře, když se najde duchaplný člověk jako vy, který neklesá na duchu a dokáže hlupáky na tomto serveru eliminovat.
Pro vás pěkný den."
22.09.2009 12:58:51

K té lůze počítám i vás, a ona se potrefená husa ozvala :D, :D, :D. Dobrý zbytek noci arlone :D.
25. 10. 2010 | 04:04

arlon napsal(a):

šklíbo
hrabete se v tom jako slepice v hnoji, nic lepšího neumíte že?
Máte rychlý úsudek a vždy zásadně špatným směrem. O tom co je luza nemáte ani zdání. Máte však všechny přepoklady takového chování, které vás kdykoliv diskvalifikuje nejen ze slušné debaty ale i ze skupiny slušných a solidních lidí.
25. 10. 2010 | 04:18

Targus napsal(a):

To stejskal:

Ale hlavně: přistupujete na hru těch, jejichž hry považujete za hloupé (stejně jako dtto). "Chyba je v těch druhých, já to myslím dobře".

Snadná pomoc, pane Stejskale.
PŘESTAŇTE MYSLET!!!

Dole v dole mi kdysi řekl jeden poměrně prostý člověk základní pravdu. Myslet, znamená h***o vědět.
Neustále se přesvědčuji, že ten člověk nelhal.
25. 10. 2010 | 07:00

Béda napsal(a):

Děkuji všem diskutérům za vyjasnění toho, co nás zásadně navzájem odlišuje.

Já nemám ambici věřit ve splnění přání p. Vendlové, která doufá, že si tuto diskusi přečtou politici, odboráři, úředníci. Takový naivka a optimista zdaleka nejsem.

Přál bych si skromněji, aby si tuto diskusi přečetlo čím více lidí jako je pan T., čím více lidí vychovávajících děti (zdravé i se zdravotními postiženími), čím víc důchodců, kterým byl určen klip Mádla a Issové a podobně.

Tímto zdravím všechny, obzvlášť kočku šklíbu za její velice zdařilé vstupy, připomenutí pana přírodovědce a z druhého břehu také panu Pocestnemu, Stejskalovi, paní VV a arlonovi přeji

hezký den.
25. 10. 2010 | 07:00

Targus napsal(a):

To pocestný:

Rozkopat tvůj rypák ještě pořád svedu. to není zas až takový problém. Zvlášť když se po ránu nadopuju skvělými výrobky farmaceutického průmyslu.
25. 10. 2010 | 07:04

Targus napsal(a):

To Dejv:

Nemám čas ani náladu číst všechny žvásty v diskuzi, nicméně skromný dodatek k Vašípředstavě o tom, proč a zač tu všichni brečí.

Vcelku nikdo nebrečí za socializmem. Zato tady většina brečí, že má financovat vzestup nové finanční oligarchie, která odírá normální pracující lopaty nadstandardním způsobem.
Zvláště pak v době, kdy ty Vaše "zdroje" opravdu došly a oni nemají z čeho dále bohatnout, sahají na finanční toky v sociálních službách poskytovaných státem (bodejť by ne).
Nejste-li zcela zabedněn, možná pochopíte, že všichni lidé nechtějí jásat nad tím, že z jejich daní má bohatnout tu obchodník s padáky, tu šmelinář s pandury, onde prodejce gamma nože, támhle pan Rusnok se svým fondem.
Zvláště pak ne takovým způsobem, aby lopaťák seděl v nevytopené chatce v zahrádkářské kolonii a Rusnokoid se válel půl roku na Seychelách a půl roku na Miami Beach.
Stačí takhle Dejvíku?
25. 10. 2010 | 07:15

arlon napsal(a):

Béda

díky za přání i za rozumný přístup. Nic víc se tu ani neočekává. Blogeři tu přece nejsou od toho, aby řešili problémy diskutujících, ale pro užitečnou a korektní debatu. Proto se stále podivuji, že se zde jistá skupina lidí chodí tzv. "vyřvat" a pokoušet se i podpásově útočit na kohokoliv, kdo jim nejde pod nos.
Kočka šklíba toho budiž dokladem.

Ale v každém případě vám děkuji a přeji všem táž krásný a seriozní den. Snad i kočkám šklíbám.
25. 10. 2010 | 07:43

Oslýk dějepisec napsal(a):

Přemýšlím, proč zrovna celkem prostý vstup pana T. Veroniku zaujal a slyšela na něj, když řadu jiných, mnohem rafinovanějších, pouštěla druhým uchem ven.

Vrátil jsem se k tomuto blogu skoro po roce a vidím, že naprosto nic není vpořádku; původně nadšená bloggerka bojovala za lepší svět, a dnes jenom omlouvá, vysvětluje, odráží, uhlazuje; zeptejte se příště, možná pozítří, bohužel právě teď nemáme.

Politik nemůže za všechny křivdy světa. Ještě méně může za podivné stavy diskutujících na internetu. Ale může za to, že pomalu ztrácí zrak; že mu stranická ponorka totálně zatmeňuje schopnost odlišovat.

Zadání: Boj proti korupci a zadlužení, v libovolném pořadí.

A teď - výsledky: Dostali jsme se do nějakého zastupitelstva. Tedy já. Korupce? Zadlužení? Ptejte se příště...

Osudem pana T, ba ani nikoho jiného, to nepohnulo ani o chlup.
25. 10. 2010 | 08:48

Vico napsal(a):

Autorka : Večer jsem tu nebyl a teď po ránu koukám, že jste na mne hned několikrát reagovala. Odpovídám tedy až ráno, které je moudřejší večera.
Jen krátce:
-Pokud si myslíte, že má slušnost je přímo úměrná mé schopnosti se krotit, jste na omylu.

- Já vás k plotně neposílám. Špatně jste mi rozuměla, ale marcipánového Kalouska bych si dal:-)Když tak pošlete vzorek na ochutnání./Určitě je to lepší nápad, než rozesílat na Ostravsku předvolební sirky/.

Mějte se
25. 10. 2010 | 08:53

Oslýk diagnostik napsal(a):

Po projití debaty ještě pár jasných symptomů, jak by řekl Dr. House:

1) Na trochu patetický dotaz paní Evy Veronika odpověděla, že bychom se měli "zamyslet sami nad sebou". Příšerná fráze, navíc věcně nesmyslná, jak celkem trefně glosovala Eva.

2) Veronika si dále stěžuje, že politiky nikdo nechválí a každý na nich vidí jen to špatné. Lze namítat, že politici se dokáží o to lépe pochválit sami. Veronika se to naučila přímo skvěle.

3) Dále jsme se dozvěděli, že Veronice furt vyčítají Kalouska. Ono to bude možná tím, že tam ten Kalousek furt je.

Zkrátka, je to nesvistitida dle profesora Parkinsona, jen se stupněm si ještě nejsem jist.
A má sem smysl přispívat jen proto, že se to možná ještě dá léčit. U některých politických spolubloggerů už je dávno pozdě.
25. 10. 2010 | 09:26

Pocestny napsal(a):

Stejskal
to, že jedinec zlomí svíci nad nějakým prostředím ještě neznamená, že je pathologicky frustrován. Právě naopak.

Řeknu to takhle.

zdejší spolek je extraktem jedné společnosti, spolku nedělných fňukalů - kritiků.
Potom je tu ten vnější svět, včetně vás, editore.
Zábavné je i to, jak se ty světy zde prolínají. Ti dělní si sem občas zajdou sociálně odříhnout, neboť celý ten český soubor žízní a canců je jim ve své dnešní okresnosti tragikomickým Kocourkovem, zatímco zdejší kocourkovští "učitelé" tu sveřepě bojují tu svou bitvu o nejžlučovitější plivanec na dobu, na kterou už nemají síly, duševní ani fysické.
Každodenně se tu omílá každé duševní uprdnutí doby s naruživostí, která svědčí o tom, že tento prostor hraje určitou sociální roli, naprosto neodvisle od snažení moderátorů. Vy tu můžete být nositelem tisíce správných názorů, tenhle prostor ovšem patří těm, kdo ho každodenně plní rozumy.
Každej z nás je chytrej jak rádio. Dokud v klidu sedí u mašiny, venku plyne život a nic se v podstatě neděje.
Pak se něco stane, jedni přestanou žvanit a konají, jiní žvaní více. Ubylo jim konkurentům.
Oba tu známe spoustu chytrých, kteří ale radši denně prokibicují čas na netu, oni všechno vědí, ale nic nevykonají.
Tohle "mistrovství v socialistickém organizování života druhých", závod o nejblbější zadání společenské poptávky, liga ve žvanění jménem lidu a národa, to je jen výpustní ventil toho, co mi přisuzujete.

Pošeptám vám tajemství, základem mé každodenní ranní dobré nálady je to, že se nezabývám tím, co se děje.
Nástavbou to, že odsud odcházím mezi lidi, kteří se o něco pokoušejí, vaši chronici je za to později zkritizují.
Pes je zakopán v tom, že ve chvíli, kdy se věc dostane sem, je hotova a vykonána, proto tu nepotkáte než plačky na nesprávných hrobech.
Žít je sqělé, pobyt zde je proti tomu pohříchu chmurnou záležitostí.
Radím autorce omezit život virtuální a vrazit akcie do toho opravdového.

Editore, zeptejte se místních chroniků, kdy naposled zvedli řiť od kláves a šli udělat cokoliv z toho, co tu po druhých požadují.
Oba víme, že na to neměli čas...-)

P.S. Děkuju za pozvání i když oba víme, že se nedostavím..-)
25. 10. 2010 | 09:30

Rozálie napsal(a):

to Vilém. Děkuji za Vaši odpově´d. Já bohužel psychicky odolná nejsem. Deptá mě myšlenka, kam až to tady v ČEZsku zajde, když nestačíme (aspoň tedy někteří) pokrýt náklady denní POTŘEBY. Ne potřeby zbytečností. S dcerou bydlíme v tzv regulovaném starém paneláku, který spolkne tolik, že kdyby se všichni sousedi složili a místo tzv. záloh na bydlení dali peníze stavební formě, postaví za to domeček sice menší, ale levnější a útulnější. Nadměrně musím pracovat třeba proto, že si přeji, aby moje dcera získala dobré vzdělání a to za zbytečnost nepovažuji. Studuje v Brně, a můžu Vám říci, že takové leháro, jako že si koupí diplom dle vzoru plzeňských studentů, tam nehrozí. Naopak, od té doby, co se provalila aféra s Plzní, jakoby v Brně všichni dostali strach, že je někdo nařkne z nepoctivosti, nakládají tolik úkolů, že nestačím kulit oči. Já byla vychovaná poctivě a hodně skromně, moje dcera dostala stejné vychování. Nemůžu za to, že bydlím v tzv. blbém regionu, kde číslo v kolonce odpracovaných hodin je obrazně řečeno vyšší než to na výplatní pásce. Prot musím mít brigády rozvržené na celý týden, jinak byhc ty ČEZké poplatky plus školu dcery neutáhla. A znovu zdůrazňuji, že na blbosti nemáme. Nemáme ani auto. Prostě žijeme jako spousta jiných rodin, které vy od svého psacího stolu jistě nevidíte. Zamyslete se, než začnete obviňovat.
25. 10. 2010 | 09:36

stejskal napsal(a):

Dobré ráno, paní Vendlová,

možná jsem se nevyjádřil přesně: každý má právo na únavu, ale ne každý je ochoten únavu druhého akceptovat jako omluvu pro cokoliv.

V případě lidí, kteří aktivně a neanonymně vstupují do veřejného prostoru, je to dle mého soudu správně. Berou na sebe jistou zodpovědnost (někdy formální, jindy jako mluvčí skupiny či směru, jindy přímo institucionální).

Musí být vystaveni kritice a nemohou se vymlouvat na únavu (na to je jejich zodpovědnost a často i moc - opět formální a neformální - příliš velká; abych byl správně pochopen, unaveni samozřejmě být mohou, ale nesmějí tím ztrácet schopnost sebereflexe, říkat, "udělal jsem chybu, protože jsem byl unaven, tak co do mne rejete").

Všichni jsme neustále vystaveni nějaké volbě (četla jste Styrona, tam těch voleb popisuje v jedné knize možná až stovky, a zdaleka nejen v koncentráku).

Někdo si zvolí nepřítele (levici, pravici, Paroubka, Klause, Havla, Topolánka, Kalouska, Vendlovou...). Někdo si zvolí sám sebe a nepřáteli jsou mu všichni, kdo jeho pohled na svět nesdílejí. Další si zvolí, že tuto hru na nepřítele nemusí hrát (asi nikdy se mu to nepodaří stoprocentně, ani by to nebylo dobře, ale může to mít neustále a při všech svých reakcích na paměti).

Ale především: nikdo nejsme dokonalý, nenahraditelný, nepostradatelný, spravedlivý, i když si to všichni o sobě tak trochu myslíme ;-)

Hezký den Vám i VŠEM čtenářům.

Libor Stejskal
25. 10. 2010 | 09:48

rejpal napsal(a):

Pocestný
Je dobře, že do té sestavy nedělných fňukalů a jiných politováníhodných existencí alespoň občas zabrousí někdo, kdo tvoří skutečné hodnoty. Jenže každý nemůže být takový odborník a charakterní člověk, jakým je například náš ministr financí, tak skvělý řečník jako ministr vnitra a takový státník jako premiér.
25. 10. 2010 | 09:53

arlon napsal(a):

Oslýk
sleduji, že jste z bohaté stáje, samý Oslýk a těch profesí. Majetné sponzory do vaší stáje vám přeji, rád bych se jen zeptal, zdali máte ve stáji také Oslýka dramatika nebo rovnou raději Oslíka gramatika.
To byste mně velmi potěšil, mně ten váš nick způsobuje bobříka smíchu. Buďte tedy tak laskav a myslete na zdraví ostatních diskutérů a předělejte stáj Oslýk-Ferary na přijatelnější formu.
Děkuji a hezký den.
25. 10. 2010 | 10:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Pocestný,

nemyslím, že existuje svět uvnitř a vně (anebo spíše takových mikrosvětů jsou myriády, prolínají se tím, že každý z nás je součástí celé řady z nich. Některé třeba sdílím s Vámi, jiný zase s lidmi, o kterých zde píšete).

Nicméně jedno je v mém mikrosvětě nepřijatelné a myslím, že nás dost zásadně rozděluje v pohledu na svět kolem nás. A to je pohrdání. Cítím z Vašich textů obrovské pohrdání lidmi, kteří nejsou jako Vy, pane Pocestný.

V tom sVámi v žádném případě nejedu, nechci pohrdat, protiví se mi to (a to nemluvím o tom, že pohrdáte lidmi coby unikátní individualitou, o níž nevíte prakticky nic, ani z těchto stránek vědět nemůžete).

Škoda, že se nedostavíte. Lidé, kteří se více poznají, se dokáží často navzájem i lépe pochopit (a tím nemyslím nutně jen nás dva; znám zde osobně celou řadu debatérů, u mnohých mi to umožňuje lépe pochopit, co píší).

Libor Stejskal

P.S. Už jsme zde o tom mnohokrát mluvili. Vyvarujte se výrazů jako "svině" či "ksindl", jinak budu Vaše texty mazat (už se tak ostatně dělo několikrát). Prostě sem takovéto příspěvky nepatří, vysvětloval jsem mnohokrát proč, a je jedno, který z frustrovaných čtenářů je zrovna píše resp. čím je frustrován).
25. 10. 2010 | 10:07

tata napsal(a):

paní VV

každy ma pravo uvěřejnit podle sveho gusta,muže byt nepochopen,myslim že dobře vam odpověděl pan vlk.

MATE PRAVDU v jedinem pan T si nestěžuje,konstatuje,nemate pravdu že političkou jste se stala ted tou volbou už ste minimalně rok ovšem co mi zaraži když se stavite tak na stranu prava že si mužete notovat s ,,panem ,,pocestnym.

vubec vas nezarazilo jak ten pan popisuje lidske neštěstí,jak do katastrofalní selhaní lidskeho faktoru taha politiku,kolik se stane situací kdy milionař ve svem mercedesu smete rodinu. A je tim padem ksindl s prava?

pane STEJSKAL AČ VAM V TOMTO SMĚRU nikdy nic nevitykam toto byl přispěvek už za hranou,využit lidske neštěstí k takovemuto štvaní to byl hnus
25. 10. 2010 | 10:15

tata napsal(a):

pane Stejskal omluva už jste se ohradil,to co sem napsal proto neplatí,sem rad že jste se proti tomuto ohradil a tim potvrdil co sem si o Vas vytvořil usudek
25. 10. 2010 | 10:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pano tato,

těší mne, že Vás zde opět po delší době vidím. Scházel jste tu, myslím, nejen mně.

Libor Stejskal
25. 10. 2010 | 10:25

Oslýk gramatyk napsal(a):

arion:

Jako zvíře tvrdohlavé gramatiku neovládám, a tudíž mám právo k této charakteristické chybě, která jest integrální součástí nicku.

Trochu mne mrzí, že vás zaujala tahle kravina, a méně obsah (nick se vyskytuje v těchto vodách už delší dobu).
25. 10. 2010 | 10:47

Oslýk mravokárce napsal(a):

Pane Stejskale,

když jste začal přemítat o svém osudu a úloze, je jedna věc - a možná off topic a možná ne - ve které zase neouhlasím s vámi já.

Proč, když chcete slušnou, inteligentní a zajímavou politickou diskusi, vybíráte jako bloggery některé politické celebrity, které jednak se slušností nemají nic společného, a jednak budou vyvolávat u lidu obecného debatu vpravdě žumpovní?

Není váš požadavek na debatéry poněkud dialetická jednota?

(a připomínám, že tahle poznámka se k Veronice Vendlové rozhodně nehodí, neb je to pravý opak toho, co jsem napadl).
25. 10. 2010 | 10:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane mravokárče,

vybírám sem autory podle tří kritérií:

buď je dotyčný v postavení, v němž rozhoduje o společensky důležitých věcech či ovlivňuje veřejné mínění (zde mi jde o to, aby se lidé měli možnost k jeho působení vyjádřit a on měl reflexi toho, jak někteří jeho působení vidí, tedy pokud o to stojí).

Nebo je kapacitou ve svém oboru, představuje zajímavý myšlenkový směr

Popřípadě má (prožívá) takovou zkušenost, jejíž sdílení může být i pro ostatní čtenáře zajímavé.

Není mým cílem vybírat sem nekontroverzní blogery, kteří vyvolávají nekontroverzní reakce. Naopak.

A protože jsem přesvědčen, že o čemkoliv se dá debatovat věcně a korektně (bez nadavek a hrubých urážek), a že je to přesně to, čeho se této společnosti nedostává, snažím se zde lidem, kteří tento pohled sdílejí, zajistit prostor pro tento styl diskuse.

Ti, kteří ho nesdílejí, mají v tuzemském virtuálním prostředí nepřeberné množství, jak svůj preferovaný způsob debaty realizovat.

Libor Stejskal
25. 10. 2010 | 11:04

neo napsal(a):

Dva panelákové byty, teď domek... 6let zánovní auto...

Pán je milionář a stěžuje si...
25. 10. 2010 | 11:07

Oslýk mediální šaman napsal(a):

Pane Stejskale,
ve většině těch nejkritičtějších případů pán přestal být v postavení, kdy rozhoduje o společensky důležitých věcech.
Důvod jeho pobytu zde tedy odpadl, a je jen otázkou společenského protokolu tuto nepříjemnou situaci řešit.

Jinak nesdílím, že s těmito lidmi lze vést nějakou diskusi; dokonce si myslím, že je to nevhodné, protože je to legitimizuje. Je to stejný problém, proč si myslím, že někteří lidé nepatří na obrazovku. Čím je podobný politik sprostší, arogantnější a vulgárnější, tím je "zajímavější" a je odměňován pozorností médií.
25. 10. 2010 | 11:19

stejskal napsal(a):

Pane Mediální šamane,

pokud se bloger nezpronevěří zdejšímu Kodexu, z principu jeho blog neruším (jakmile zde jednou blog dostane, je to jeho prostor a já do něj nijak nezasahuji).

(a jen na okraj, každý bývalý vrcholný politik, premiér či ministr je dle mého názoru vlivnou osobou, která do té mé první resp, druhé kategorie spadá. Čili z mého pohledu důvod neodpadl).

Ad. druhý odstavec: To je jistě legitimní pohled, nicméně z mého pohledu je i toto bohužel součástí naší dnešní demokratické společnosti. Nedovedu si předsatvit, že bych zde někoho ostrakizoval jen proto, že se mi nelíbí jeho slovník (opět viz Kodex blogera resp. diskutujících: pro Vaší informaci - už jsme se tu kvůli tomu dostal do sporu s jedním vrcholným politikem ČSSD a jedním ODS. Pravidla kvůli tomu platit nepřestala ;-)

Libor Stejskal
25. 10. 2010 | 11:32

arlon napsal(a):

Oslýku-Oslíku,

nebuďte z toho smutný, lidstvu schází vděk. Vašeho integrálního image jsem si všiml již dávno. A představte si, že zrovne dnes mne osvítil duch svatý a hlasem sv.Havla dramatika nabízel všem gramatickou pomoc, dokonce i všem oslýkům.

Měl jsem tedy za to, že vás to jako zástupce bohaté stáje zaujme, ježto z božího žlabu je obrok čistě grátis. Leč pohrdl jste, budete tedy dále jen oslýkem přísedícím bez nároku na další hospodářský postup mezi užitečná zvířata a žrát budete jen trní a bodláčí.
25. 10. 2010 | 11:35

Hala napsal(a):

neo
kdo měl možnost odkoupit panelákový byt za 30 tisíc,a těch není málo, je dnes milionář. Otázkou je, kdo z nich by si jej mohl koupit za tržní cenu.
25. 10. 2010 | 11:48

Targus napsal(a):

To neo:

Neošu, tobě se zdá přehnané, když střelíš dva panely z dob reálsocializmu a za stržený peníz postavíš domek?
Orientuješ se v počtech a aktuálních cenách?
A šestiletému křápu říkáš zánovní auto?
To ho má držet dvacet třicet let, jak jsme to dělali kdysi, protože fabriky nestíhaly?

Neošu, za 8 let zhnije na podstatné části Fabek elektrické vedení Made in South Asia. Začnou ti šisovat, praskat a drobit se veškeré plasty - a není jich málo.
Radši dvacetiletou Š-105, než šestiletého křápa, kterému se mezi opraváři říká zaslouženě FÓBIE.
Btw. co panu T. navrhuješ?
Prodat barák a vykopat si na obecním zemljanku, prodat důchodující mrzáky na jatka nebo prodat za pár peněz fóbii do Áček a za stržený peníz nakoupit konopná lana a rovnou si to společně hodit?
Poděl se s námi o svá moudra!!!
25. 10. 2010 | 11:55

Oslýk napsal(a):

Libor Stejskal:

O.K. - podobně jako arton shora respektuji, že moje mediální rady nemusí připadat profíkovi jako přesně to, co potřebuje slyšet.

Jinak ona je neslušnost různých druhů; osobně literární neurvalost nevidím jako nejhorší možnost. Máte prostě hranici přijatelnosti trochu jinde, než já; to je osud.
25. 10. 2010 | 11:57

Oslýk napsal(a):

arton:

O vděk by nutně nešlo. Jenom mne zarazila nedávno mladá a nadějná politička, která dnes říká lidu obecnému "zamyslete se sami nad sebou nad sebou." To mi připadá skoro MontyPythonovské či VlastoBurianovské - "doufám, že důvěru ve mne vloženou nezklamete."
25. 10. 2010 | 12:01

neo napsal(a):

Targus:

nikoli Targusi, není to přehnané. Jen mi nějak nesedí, aby milionář žehral na vládu:)

Ten 6ti letý křáp nazval zánovním autem sám stěžovatel (pokud byste to četl, tak byste věděl).

mimochodem, nemám ani barák ani zánovní auto, nýbrž 13 let starý křáp a nepláču nad vládou..
25. 10. 2010 | 12:07

Béda napsal(a):

p. Rozálie,

přesně o tom ten příspěvek pana T. byl.

O tom, že lidi jako on, vy, pan Tarqus a mnozí další se velice často ne vlastní vinou ocitají(nejsou to hazardéři, gambleři, alkoholici, flákači ...) na okraji sociální propasti.

A bohužel jak se ukazuje, jejich situace se v souvislosti se zaváděním opatření vlády rozpočtové "odpovědnosti" (já tomu říkám rozvalu státu, sociální sítě a ekonomické totality finanční oligarchie) bude dál zhoršovat.

Proto považuji stanovisko p. Vendlové sa schizofrenické. Na jednu stranu s těmito lidmi cítí, na stranu druhou je součástí politiky, která tyto lidi naprosto decimuje a mnohé další zahání do stejného kritického postavení.

Tato vláda systematicky likviduje solidární sociální záchrannou síť, která je záchranným lanem této skupiny obyvatel, nejbohatší obyvatele a firmy vyjímá ze systému solidarity, zdražuje státní
a liberalizuje ostatní nájmy, plánuje markantně zvýšit daň z nemovitosti, zadlužit studenty,
zvyšuje DPH při soustavném zvyšování cen základních vstupů, přitom platy budou klesat současně s tím jak bude klesat
pracovněprávní ochrana zaměstnanců, v plánu je rušení mzdových tarifů a naprosté znejištění postavení zaměstnance, rušení odborové ochrany, spoplatnění kde čeho včetně zvýšení zdravotních úhrad, vyvedení a prodražení
části důchodových fondů do hazardních pyramidových doupat spravovaných finančními spekulanty a podobně.
25. 10. 2010 | 12:10

almost glossed™ napsal(a):

neo: "Jen mi nějak nesedí, aby milionář žehral na vládu"

Ne? Bylo těch milionářů a stamilionářů a miliardářů žehrajících na vládu pod vedením ČSSD málo?
25. 10. 2010 | 12:20

Targus napsal(a):

To neo:

To je Váš problém, pane neo. Paní VV Vám to vysvětlí.
Aby bylo jasno, nejde o to, že tu někdo skuhrá, že dostává od státu málo nebo vůbec nic.
Problém je v tom, že stát zastupovaný lumpy typu pánů předsedy a financmajstra, kteří 20 let bezohledně zatínali sekery, začal holit spodních deset mio, a to značně bezohledným způsobem.
Ty majetky, o nichž si tu tak rádi povídáte, nepocházejí z ekonomické činnosti dotyčných, byly zhodnoceny toliko inflací dosti děsivých rozměrů, vezmeme-li v potaz, že před 20 lety se dal postavit barák jak hrad za 200 litrů a auto průměrné evropské úrovně se dalo pořídit bratru za stovku.
I z těchto důvodů bych o milionářích pomlčel. Pokud milionář pak jedině ten kdo má majetek ve výši aspoň mil. $ nebo €.
25. 10. 2010 | 12:23

neo napsal(a):

almost glossed:

buďte konkrétní.
25. 10. 2010 | 12:23

neo napsal(a):

Targus:

to souhlasí pane Targusi.

200 litrů tenkrát jsou 2 mega dneska a za to barák postavíte celkem s přehledem. Auto za tehdejších sto litrů už je dnes celkem luxus.
25. 10. 2010 | 12:26

Targus napsal(a):

To Béda:

25.10.2010 12:10:56
Poměrně výstižné, není moc co dodat. Snad jen to, že takoví, jako já a pan T. mají 2 možnosti.
Důstojně se odebrat pod most, anebo ignorovat nařízení lékařů a ve jménu udržení jakéhosi rodinného standardu dělat tak dlouho, až u té práce chcípnou.
Opravdu někdy přemýšlím, jestli by nebylo lepší, kdybych se nenechal zabalit do koberce a vyvézt na městskou skládku. Jsou období, kdy je mi úplně jedno, jestli ještě někdy vstanu a budu se dál pachtit, anebo bych se měl zvolna dusit příkrovem odpadků...
25. 10. 2010 | 12:30

Terry napsal(a):

Čeština je stejně krásná:

Jak se rodí kotě? Kotěním.
Jak se rodí tele? Telením.
A jak se rodí vůl?
25. 10. 2010 | 12:30

Béda napsal(a):

Dovětek,

a zadlužuje všechny stejným dílem - tedy ty co z nich nic nemají i ty co z nich přepychově tyjí (viz účtenky ministra kalouska) nejrůznějšíma nákupama nepotřebných věcí na ministerstvech, předraženou výstavbou silnic a dálnic, které jsou většinou stejně kvalitou jenom tankodromy, ekozakázkama šitýma na míru jedné (samozřejmě alespoň o 100% prodražené) firmě a pod..
25. 10. 2010 | 12:33

Béda napsal(a):

Tarqus,

velice trefně to popsal pan Tenco pod kterýmsi blogem: O to, abych do důchodu odešel v den své smrti se postará pan Bezděk and Co.
25. 10. 2010 | 12:35

Béda napsal(a):

Tarqus,

opět si vybavuji slova Dr.Grünsteina (dnes Kalouska)z Dobrého vojáka Švejka: "Ještě po dvaceti letech se budete ze sna s hrůzou budit, když si vzpomenete jak jsem vás léčil svýma klistírama."
25. 10. 2010 | 12:45

Vilém napsal(a):

Rozálie
Souhlasím, neměl jsem dojem, že někoho kritizuji (tedy kromě VV a jejího značně nepříčetného chování), i když třeba tento dojem mohl vzniknout.

Z vlastního okolí však znám řadu lidí, kteří "musí" mít všechno možné a když to mají, ihned "musí" mít zas něco dalšího. Ostatně u sebe jsem si všiml podobných sklonů a nepochybně mnoho nechybělo a byl ze mne patologický konzument jako z velké části mých spoluobčanů. Takové typy nutně potřebují vydělávat dvacet pět tisíc měsíčně a cítí se jako živořící ubožáci na hranici existenčního minima, přitom se dřou v podstatě kvůli své chtivosti a netrpí ani nedostatek peněz jako nedostatkem volna. Přiznám se, že stížnosti těchto lidí mě většinou nechávají celkem chladným a považuji je za převážně subjektivní.

Protože ale chápu, že každého nezajímají teorie a většina lidí potřebuje hromadit něco viditelného, nějaké hezké zboží, přestože jde o budoucí odpad, snažím se jim jen občas naznačit, že by mohli určitou část svých problémů (rozhodně ne všechny) vyřešit i sami, a to z mého hlediska velice snadno.

Určitě se to netýká někoho, kdo potřebuje financovat studia dětí, ale to je jen malá menšina z těch přepracovaných stěžovatelů.

Hodně štěstí
25. 10. 2010 | 12:57

ZAM napsal(a):

Dejv:
" Levicové nálady ve společnosti jsou pak odrazem spravedlivého rozhořčení nad tím, že jim je momentálně tento život v ráji upírán. Vždy je třeba najít konkrétního viníka" Od spravedlivého boje za přežití zbídačených ke rvačce o snadný život. Smutný konec evropské levice.
25. 10. 2010 | 12:58

Veronika Vendlov napsal(a):

Dobré popoledne, pane Stejskale,
ano, na tu akceptaci únavy, jsem jaksi pozapomněla. Do několika textů se těžko vměstná detailní život kohokoliv, neb ten je tvořen nekonečně velkou množinou zážitků a událostí, okolností, činů, myšlenek a pocitů.

Samozřejmě všichni máme jednoznačně možnost volby. Pokud bloger/ka (bez ohledu kde a jak pracuje, funguje či působí) není v dostatečné kondici, aby "ustál" všerůzné komentáře pod svými texty, bez ohledu na to, zda to s ním souvisí či ne, nechť se podle toho zachová. Je to především jeho odpovědnost a možností má celou řadu. Jaké nakonec zvolí, je myslím zřejmé.

Pocestný je určitou odezvou na "bahno" pod blogy, jak jej nazývají všichni, se kterými o blozích občas mluvím a dokud jej nesmažete (neb jeho příspěvky byly hodně přes čátu a já jsem mu to v minulosti určitě psala) bude to tu viset jako jistý druh varování. Vím, co se snaží už dlouhou dobu vzkázat mě a vím, že má pravdu. Proto taky blogy zase tak často nepíšu.

Ono totiž v životě (tom reálném) je to podobné. Jednoho dne dojde třeba sousedovi trpělivost, přestane se ovládat a končí to tragédií. Proč o tom píši? Proto, že zlo plodí zase jen zlo a některé komentáře prostě nemohou být žádnému z autorů lhostejné, byť zde je snaha o moderování a korektní diskusi na prvním místě, paradoxně všechny nutí k větší textové rafinovanosti.

Jeden můj kolega nedávno napsal: "cesta do pekla bývá lemována dobrými úmysly."
A je to přesně tak. Též jsem pane Stejskale netušila, že si nepřátele volím ...ale Vy jste to zřejmě myslel jinak...nicméně soudím, že je třeba odlišit nepřátele konkrétní - já jich několik samozřejmě mám - tedy ty "vlastní" od těch virtuálních, kteří ale mohou být překvapivě někým blízkým, kdo je s Vámi v kontaktu téměř denně a pak třeba i tady na blogu, jen Vy to nevíte.

Každý rozumný jedinec musí vedět že, je postradatelný a je nahraditelný. Může se snažit o to být spravedlivý, ale kdo to posoudí, zda jsme právě my ti spravedliví?

Já osobně mohu jen konstatovat, že je mi lépe v tom světě reálném, než v tom virtuálním, ale netvrdím, že je ten reálný život snazší, naopak.

Blogování mi přesto dalo obrovskou zkušenost. Svůj první text jsem mohla zveřejnit 27.08. 2008 a od té doby se změnilo tolik, že mě to až samotnou překvapuje. Myslím na křižovatky, ačkoliv Targus potvrzuje, že myslet znamená h... vědět.

Potkala jsem tady opravdu hodně zajímavých lidí a v mailech mám řadu komunikací, které osvětlily zdánlivě neosvětlitelné, takže pokud bych to shrnula, je to víc plus, než minus.

Tnhle text mám asi nejraději:http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/veronika-vendlova.php?itemid=6439

Tak se mějte, pane Stejskale moc fajn a zase někdy příště.

Srdečně zdraví
v.v.
25. 10. 2010 | 13:07

arlon napsal(a):

Targus
/bez obalu/
tak vidíte, už to máte za sebou. Všichni se s tím vaším příběhem seznámili, někdo alespoň pofoukal, někdo by vás popohnal k většímu frkotu, když máte na krku další tři osoby blízké.

Ale hlavně se tím nic nezměnilo. Změnit se nebo změnit to musíte vy sám. Ale ne tady na blogu kecama, tím si nepolepšíte, ba naopak. To by z vás ten Vranovský neměl radost, ten by vás poslal pravou kanadou přímo do Radbuzy. Zrovna tak jako vody, nesmí se bát ženisté životních problémů a osudů.

Vsaďte se, že tady další tucet lidí má podobné problémy jako vy, ale sem zatím pronikl jen váš příběh. Tedy kdo problémy má a nefňuká stále má sílu je řešit, zvládat a jak se říká káru táhnout dál. Jakmile se zastavíte a ohlédnete se na svůj úděl zmalomyslníte a už sílu k dalšímu rozjezdu nenajdete. To vás nyní postihlo.

Víte co? Najděte si svého Vranovského, dejte s ním řeč a pak se posilněn vírou na staré časy vrhněte znovu do svého domku ke svému údělu. Jinak to ani udělat nemůže. Zbylé řešení nezmiňuji, nejsou k vašim blízkým etická ani humánní. Pane Targusi, vám prostě nezbývá než tu vaši hodně těžce naloženou káru táhnout dál, ať chcete nebo nechcete. Ale to vám nikdo nemůže poradit lépe než vy sám sobě.

Pěkný den pro další rozjímání.
25. 10. 2010 | 13:10

tata napsal(a):

děkuji pane STEJSKAL

VŽDY POTĚŠÍ,minění druheho že by někomu chyběl i když vim že je to určity druh slušnosti,protože ma negramotna maličkost nikdy moc přinos nebyla,vždy sem zde těžil moudra mnohem chytřejších lidí,at zte nebo te strany polit,spektra,bohužel jeho čim dal min,vytrací se zde zajimave fakta a střety nazoru,už ani tak pozorně nečtu,bohužel začina převladat umlatit nečim toho druheho,ne se snažit pochopit jeho nazor,

pani VV PROMĚ BYLA JEŠTĚ takova nezmapovana čast,s protikladama ,odlišnymi nazory,ale svym spusobem čista i když malokdy sem sní souhlasil.PROTO sem byl zvědav na její blok,ovšem zažil sem další sklamaní,celkem obstojně chytla retoriku našich politiku,nic neřikajicí fraze,stimto blogem se celkem odkrila,a to jak toleruje aš souhlasně hnus na jedné straně,co vdruhem podaní uplně mirnějším napada,pak blog pana T ční uplně jak farizejství bežné našim politikum.

Asi to do politiky patří,jinak to asi nejde ,ale promě je to přiliš brzo se přispusobit starym matadorum,i když je to vicemeně pravicovy člověk,bliže vašim nazorum,přesto mi tam velmi chyběla ta reflexe,pochopení te druhe strany mince,pak tento blog jasně ukazuje její tendenčí vnimaní a tudiž neupřimnost,sem rad ač mame mnohdy rozdilné vnimaní,toto ste vy tam viděl i když asi ne tak expresně jako ja,,myslim přispěvek ,,pana,,Pocestneho.

toto mi ještě vyburcovalo z letargie,oproti Vam si nemyslym že tento ,,pan,, je přinosem,je to tolik povyšenosti,hnusu,nadřazenosti,pana dokonaleho,a co duležiteho přimo rozdmychavaní vašní za použití lidske tragedie,což je ten největší hnus,slušny člověk by se měl ohradit
25. 10. 2010 | 13:15

ZAM napsal(a):

Targus:
"Radši dvacetiletou Š-105, než šestiletého křápa, kterému se mezi opraváři říká zaslouženě FÓBIE." :))))))
Vtip měsíce.
25. 10. 2010 | 13:15

ZAM napsal(a):

veronikavendlova:
´Pocestný je určitou odezvou na "bahno" pod blogy,´ Nikoliv, především je frustrovaný hyperindividualistický psychotik.
25. 10. 2010 | 13:23

Veronika Vendlov napsal(a):

Béda: Bez ohledu, zda vládne levice ři ptravice, lidé jsou stále stejní. Reprezentativní vzorek populace je též pod blogy a tak je tu možné potkat všelijakou náturu a též tu můžete narazit na pokryteckou, ambiciózní politickou kariéristku. Vím, že Vás děsí představa, že takoví lisé nakonec vážně v nějaké té politické "funkci" na čas zakotvili, ale veřte, že jedinec sám nic nezmůže a zpravidla bývá většinou převálcován.

Mějte se fajn! :-)

http://www.spotrebitelskyud...
25. 10. 2010 | 13:26

ZAM napsal(a):

Pane tato,
vaše poslední věta je přímo excelentní psychologická charakteristika.
25. 10. 2010 | 13:27

Veronika Vendlov napsal(a):

ZAM: nedokážu stanovit diagnózu u sebe, natož u někoho dalšího...ale v minulosti jsem četla spoustu jeho příspěvků, které mě nesmírně obohacovaly.

Tak jo, mějte se tu všichni jak nejlépe to jde!
25. 10. 2010 | 13:33

almost glossed™ napsal(a):

Škoda toho zásahu cenzora. Než přispěchal na pomoc a začal umně reinterpretovat pořadí příčin a následků, bylo celkem jasné, že čtenáři dávají autorce najevo:

1. že se jim nelíbí její dobrovolné angažmá po boku některých zprofanovaných politických figur a že její sdělení působí v rozporu s činy. Na tento pohled mají nepochybně právo.

2. že se jim nelíbí některé odpovědi autorky a použiji cenzorovo slovo: "hry", které na blozích rozehrává (konkrétněji viz můj příspěvek na začátku). Že se jim nelíbí vyhýbání se přímým odpovědím na podstatné otázky a opakkované odbíhání k nepodstatným věcem.

Obojí jsou podle mého názoru důležité věci, které však autorka nevnímá a nechce vnímat. Jak sama napsala - brání se a obhajuje, vnímá je jako útok a "bahno pod blogy". Namísto akceptace této zpětné vazby a zamyšlení se nad ní se chytá jako záchranného kruhu pochybné "rytířské" pomoci vulgárního primitiva, protože to vytmavil všem okolo, bez ohledu na názor. všichni jsou ksindl a bahno a hurá alespoň někdo se mě zastal. přitom vůbec nevnímá, že se jí ve skutečnosti nejen nezastal, ale dokonce ani není na příjmu vůči jejím slovům. Chce jen vychrlit zvratky na všechny kolem, nechat je v tom a zase jít. Že by mu šlo o autorku? Kdo má ten dojem?

A závěr? Jako obvykle. Hned nato se čtenáři dozvědí, že jsou to oni, kdo rozehrávají "hloupé hry", na které autorka chybně přistupuje. A je vymalováno.

Proč se zamýšlet nad zpětnou vazbou v bodech 1 a 2, když je to tak jednoduché.
Komunikační únava! Prostá nepozornost, která způsobila nehodu - sklouznutí k hloupým hrám! Že jsem na to nepřišla dříve! Mám to ale těžké!

Jakmile si takto vyložím smysl hodin a tisíců znaků, které čtenáři investovali pod blog, je všechno rázem jednodušší. Nemusím nad ničím přemýšlet, nemusím nic vnímat, nemusím nic. Všichni se mi jen snaží obzvláště rafinovanými způsoby ublížit. Příště si na ně dám větší pozor nebo nebudu nic psát, však co, JE PO VOLBÁCH.

Bahno zůstane bahnem i když jsem ho ještě před pár hodinami oslovovala: "Ctění voliči."

P.S. Jak jsem předpovídal. Cenzorova slabost pro silné typy v uniformách s bičíkem, pro které jsou všichni ostatní jen méněcenným ksindlem, opět nabrala půvabné podoby "přimhouřených očí". Jakoby ani sama autorka nevěřila, že tady mohou jeho výblitky zůstat. Viz její už druhá zmínka na toto téma...
25. 10. 2010 | 13:37

Veronika Vendlov napsal(a):

A ještě pro pana Tatu: přeji Vám, ať Vás alespoň několik lidí, kteří se stanou politicky činní, nezklame.

Je po komunálkáh a z tohoto politického podhoubí se může vyklubat lecjaký zdravý hříbek, nebo životu nebezpečná prašivka. :-)

Je třeba se mít na pozoru.
25. 10. 2010 | 13:38

stejskal napsal(a):

K tomu není, co dodat, paní Vendlová,

rozumím tomu, co píšete a většinu vidím velmi podobně.

Dávám k úvaze: řada z nás má pocit, že veřejný prostor (diskusrs) opanují lidé, kteří dokáží nejhlasitěji křičet, používat silnější výrazy než ostatní, agresívně se proti druhým vymezovat, pomlouvat, zesměšňovat, urážet, snažit se toho druhého zasáhnout na bolestivím místě (ano, a patrné je to i zde, bez ohledu na stranickou příslušnost či sympatie pisatele, probíhá to jimi napříč).

Pro mně je důležitá otázka, co s tím. Smířit se, vyklidit pole a přenechat veřejný prostor právě tomuto stylu jednání? Nebo se nenechat vytlačit ani nepřistoupit na způsoby chování, které dle mého škodí této zemi i lidem, kteří v ní žijí, tedy i mně samotnému? To se mi nechce, proto sem píšu i navzdory tomu, že k frustraci a pocitům zbytečnosti svého konání též nemívám občas daleko.

(a vůbec nejde jen o diskurs, ale o to, jak se k sobě chováme obecně, na silnicích, v MHD, na úřadech, prostě všude. Nepřestanu jezdit autem jen proto, že se mne část řidičů pokouší neutále zabít. A nebudu se chovat jako oni, je to má volba).

Tak nějak (asi bych se i já uživil jinak a lépe, než tím, že si zde nechám pravidelně nadávat či se z něčeho obviňovat)

I Já vás zdravím.

Libor Stejskal
25. 10. 2010 | 13:42

Tenco napsal(a):

veronikavendlová
Většina prašivek se dá jíst. Tedy - v mladém stadiu růstu. :((
Ale je pravda, že jejich spory se šíří veškerenstvem snadněji než spory hříbků.
Naštěstí si to příroda ještě umí sama zregulovat.

Ale je dobře, že jste nenapsala "lecjaký zdravý pravák".

Ti by vám dali.

Tedy ti červiví, rozuměj. :((

Ano, v mnohosti je síla. Anebo je často mnohost chaosem.
Který třeba uspořádat.
Nejlépe jedním směrem.
Pěkně ve falanze pak pochodují ti hříbci.
Až se práší.
25. 10. 2010 | 13:44

almost glossed™ napsal(a):

Připomnělo mi to vše další příklad blogerky, která začala spílat svým čtenářům. Jak moc oprávněně, nechť každý posoudí sám. Já jsem se o to pokusil víceméně statisticky: http://blog.aktualne.centru...
25. 10. 2010 | 13:47

stejskal napsal(a):

Pane tato,

ne, není to určitý druh slušnosti, je to míněno přesně tak, jak jsem to napsal. Vážím si Vašich vstupů více, než celé řady jiných, gramaticky a stylisticky bezchybných.

To "umlacování" zde dle mého názoru nepřevládá v poslední době, je zde pořád více méně stejné. Přes tři roky, co tyto stránky existují a co se o ně starám. Je to stejné, jako v celé společnosti, proč by to zde mělo ostatně být jiné?

Vy cosi vyčítáte paní Vendlové, politikům jako takovým (a jistě máte svým způsobem pravdu). Pan Pocestný zase něco vyčítá voličům, těm, co neustále druhým cosi vyčítají, stěžují si atd. Nikdo nemůže rozsoudit, kdo má pravdu. Mně zajímá, jestli si o tom můžeme normálně, kultivovaně povídat (považuji to za jednu z nejdůležitějších věcí, která se v této společnosti bohužel moc nenosí a mně je to hodnmě nepříjemné, chci alespoň trochu přispět k tomu, aby se to změnilo).

S Vámi to jde. S panem Pocestným většinou ne (důvody jsem už napsal). Víc k tomu už neumím říct.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
25. 10. 2010 | 13:52

Targus napsal(a):

To ZAM:

Vážený ZÁMku, ZÁMková,
nebyl by to vtip, kdybych se zrovna nezabýval reparováním takovéto fóbie podobného chudáka, jako jsem já.
Kompletní výměna kabeláže (není jí málo), sundané zpraskané oplastování se dílem vyměňuje, dílem laminuje, tmelí, stříká.
Holt to byla nějaká povedená série.
Btw už jste slyšel, že by na Š-105 zhnila elekrika za 8 let?
Plechy ano, pokud se neošetřily, ale izolace na kabeláži?
Už jste viděl, aby se začaly po 8 letech drolit některé plasty interiéru?
Viděl jsem ledacos, ale tohle ne.
25. 10. 2010 | 13:54

Veronika Vendlov napsal(a):

ag: ale jděte, odnesla jsem si opravdu fůru ponaučení a vážně nikde nevidím, že bych "vinu" házela na četenáře.

Pod blogy je opravdu hodně bahna, za tím si stojím a je jedno, kdo je autorem/kou.

Mícháte dohromady to, co vlastně smíchat nelze a nebo lze, ale pak je z toho plno průšvihů.

Pocestný není vulgární primitiv, tím jsem si jistá a také jsem uvedla, že spoustu napsaného bylo "přes čáru" a já bych si to k nikomu nedovolila, leda by k takové reakci zavdal příčinu, ale snažila bych si to vyříkat "osobně". Pocestnému nikdy nšlo o autory/ky textů.

To rozehrávání "her" je už zástupné vysvětlení. Uznala jsem, že jsem podcenila komunikaci, neměla jsem na ni čas, protože mojí hlavní životní náplní není komunikovat pod blogy. Šmahem jsem to shrnula a bylo vymalováno.

Možná snažilo vysvětlit, proč mě u ana T tak zamrazilo a doteď jsem to sem nedala, ale už je to v propadlišti dějin. Reakce by lepší nebyly, spíš horší...

Moje zpětná vazba je velká, ale asi není nutné, se o ní pod tímto blogem rozepisovat. Ono těch "kartáčů" přišla celá řada a tak je na čase, překopat priority.

Nemám to težší, než klokoliv jiný...naopak, existují poměrně snadná řešení. :-)

A je zcela na panu Stejskalovi, který se řídí kodexem, stejně jako musím já, čí "výblitky" tu nechá a čí ne.

Někdy je ten nejhorší kalibr zakomponovám do vysoce korekstní textu. :-)

Tak život choda...
A teď už vážně: "sláva vlasti výletu, nezmokli jsme už jsme tu.... :-)"

Pěkný a ničím nezkažený den všem!
25. 10. 2010 | 13:56

almost glossed™ napsal(a):

V.V. Pocestný se chová jako primitiv bez ohledu na to, zda záměrně (tipuji) či nezáměrně a soudě podle jeho příspěvků zde má zásadní problém s projekcí sebe do druhých (tady zjevně nezáměrně).
25. 10. 2010 | 14:01

ZAM napsal(a):

veronikavendlova:
Mě příspěvky toho pána také obohatily, bohužel většinou negatívními poznatky o aroganci a nenávisti. A také o osobní nespokojenosti a frustraci.
25. 10. 2010 | 14:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Stejskale, dejte vědět, pokud to jen trochu půjde, ráda Vás i všechny další, třeba Vlka, osobně poznám!
v.

PS: těžko na cvičišti, lehko na bojišti. tenhle prostor je bojiště, nebo cvičiště? ;-)
25. 10. 2010 | 14:03

Veronika Vendlov napsal(a):

ZAM: ano, v každém příspěvku je skryto něco víc, než jen písmenka...

končím, utíkám, tohle je nekonečné... :-)
25. 10. 2010 | 14:05

ZAM napsal(a):

Targus:
Neděláte na fábii utopené před léty v záplavách?
Ano, 105-ce za osm let kabeláž asi neshnila proto, že celá předtím zkorodovala.
Měl jsem škodovky od 105 po fábii, umím posoudit.
25. 10. 2010 | 14:07

neo napsal(a):

Targus:

Elektrika neshnila, protože tam žádná nebyla:)

Možná to jezdí jak ve Flinstounech.
Ale klid, 105ka nebylo špatný auto i když zatočit s ní bylo jak otočit tank, ale v porovnání s dnešním vozovým parkem to byl předraženej křáp. Za tu cenu máte dneska luxusní oktávku v plný výbavě.
25. 10. 2010 | 14:12

Targus napsal(a):

To arlon:

Taky bez obalu.
Už poněkolikáté opakuji a zdůrazňuji, že zatím chudákem nejsem, mám z čeho brát.
Nikdy mi nešlo o svou osobu, uváděl jsem se toliko jako příklad, nikoli jako oběť.
Obětí je nepočítaně, invalidé se sebranými důchody potácející se na hranici existenčního minima, nemající nic, než přístřeší, závisející na milosti svých blízkých.
Nakonec se tady dozvíme, že jsou to ubrečená milionářská hovada žijící v milionářských čtvrtích, jezdící v luxusních bourácích, tyjící z daní poctivých pracujících (neo, dejv a spol.), dokonce už jsme se pro ně dopracovali k názvu "BAHNO"!!!
Bravo, pane Stejskale, bravo paní VV.
Kalousek je jednička, co jste Vy? Který z prstů mám zvednout?

Nemám nic proti tomu, má-li někdo představu, že jedině správný svět se skládá ze samých mladých, zdravých a bohatých jedinců, pokud možno frikulínů. Nechť si však potom takoví nehrají na ochránce slabých, malých, nemocných, přestárlých, nechť nehovoří, co všechno pro ně jednou udělají. Jinak by se jim mohlo snadno stát, že jim jednou někdo flusne chrchel do ksichtu.
A takový ten pěkně mastný, vytažený až z paty.
25. 10. 2010 | 14:22

Targus napsal(a):

To ZAM:

Žádná záplava to není, to se pozná roztažením nějakého spodního falcu. Prostě je to série ze šasového matroše. Vím akorát, že kabeláž či jen kabelová metráž sem šla z Asie. Je-li to pravidlo, neumím posoudit, každopádně je takto postižených aut na trhu dostatek. Kdo nemá na výměnu auta, je nucen měnit kabeláž. Jinak se stává, že auto občas nejede, občas nesvítí, občas nejdou doprovodné elektroblbince, a nikdo neví, proč.
25. 10. 2010 | 14:28

ZAM napsal(a):

neo:
U 105-ky byla hrozná ta koroze. Už ve třetím roky začaly puchýřovatět blatníky a hned nato prahy a nedalo se tomu zabránit ani tehdejší metodou ML. Naopak řízení bylo lehké, protože motor byl vzadu, jenomže některé série musely být dodatečně opatřovány tlumiči proti častému rozkmitání předních kol.
Teď jezdím v druhé fábii kombi s 16 ventily, je v 5 létech opravdu zánovní.
Ještě se musím opravit, měl jsem škodovky od 100-ky. Na té jsem se šoférsky vyučil, jenom kolikrát jsem profukoval hlavní trysku karburátoru, kterou ucpávala rez uvolňovaná z nádrže. Tehdy ještě nebyly filtry paliva. :)
25. 10. 2010 | 14:29

Targus napsal(a):

To neo:

Souhlas. Š-105 byla pojízdná hrůza. Finta byla v tom, že byla jednoduchá a spravovat se to naučil každý, kdo nebyl úplný dřevák. S trochou nadsázky se dá říci, že byla skoro nezničitelná. Vždycky se to dalo nějak podrátovat, aby se to dokoulelo domů, byť na dva válce.

To ZAM:

Základ byl nenechat Škodověnku rozkvést, to pak byl začátek konce. Odvrtat ihned dutiny, namastit spodek. Skvěle se k tomu hodil mazací tuk na ocelová lana. Pak nebyl s károu nejmenší problém.
U nás ještě jezdí celkem slušné třicetiletky.
25. 10. 2010 | 14:36

ZAM napsal(a):

Targus:
No mně moje fabka zklamala nedávno, přímo na jednom kruháči odešel ventil ve výfuku. Za osm tisíc.
25. 10. 2010 | 14:37

Targus napsal(a):

To ZAM:

Filtry samozřejmě byly, ale ne na škochtlích. Málo jste se zajímal, hledal a zkoumal. Já jsem tam dával čističe paliva z traktorů. Vydržely prakticky celou životnost auta, jen se z nich musela občas vylít nastřádaná voda. Asi tak jednou za tři - čtyři roky.
Jinak samozřejmě klasický Do-Doš, jako většina aut tehdejší doby, včetně těch západních. Každé auto mělo tehdy své mouchy. Akorát, že ty Škochtle byly mouchami obsypané jak čerstvý kravinec.
25. 10. 2010 | 14:42

neo napsal(a):

Zam:

Motorově jsem začal na fichtlovi. To se dalo opravit kladivem a šroubovákem asi stejně jako 105ka. Tou jsem taky jezdil, když dědeček půjčil. Aj 140 jsem z ní vymáčknul...
25. 10. 2010 | 14:44

arlon napsal(a):

Targus
vy jste tedy zabedněnej jak zákon káže. Proboha člověče, nechte si ty chrchle. Zkuste si uvědomit, že váš zástup frikolínů tady blogu je naprostá hloupost. Tady jsou lidi, kteří jsou na tom stejně jako vy. Jinak by neměli chuť ani snahu sem vyjádřit své city. Ale tady nic nezměníte, ani svými chrchly.
Na to musíte jít jinak, otázka je jen jestli chcete, jestli můžete, jestli v tom vidíte smysl případně jestli to zvládnete.

Veronika zřejmě měla dojem, že chcete, můžete, vidíte smysl a zvládnete to. K tomu ale není dobré plácání po ramenou nebo kvikot v lokále. Musíte se prostě zakousnout "do svý prdele" a makat víc než dosud. K tomu to mělo směřovat. Jestli tohle nechápete, jste mrtvý muž a Vranovský by vám spacák již nepůjčil.

Neřešte tady kraviny kvůli mizernému autu, sežeňte si 105 když se vám lepší a máte po problému.
Ale hlavně a raději řešte vaši podstatu. Nebo tady všichni jen tak plkáme a je to o ničem. Veronika měla pro vás snahu, jestli jste to zazdil sám, je konec.
25. 10. 2010 | 14:46

route66 napsal(a):

Beda napsal
"Proto považuji stanovisko p. Vendlové sa schizofrenické. Na jednu stranu s těmito lidmi cítí, na stranu druhou je součástí politiky, která tyto lidi naprosto decimuje a mnohé další zahání do stejného kritického postavení. "
Nee Bedo. Stanovisko VV není schizofrenické. Je naprosto alibistické, zcela v duchu povrchnosti a politické rétoriky. Obraz je takový jaký chtěla VV navodit. Tedy..navenek..bloger se silným sociálním cítěním starajícím se o potřebné, bojující za práva potřebných. Vnitřně pak .. tvrdě přes mrtvoly za svým cílem jdoucí kariérista.
Jak jen to řekl odejitý Julínek...:"Zvolili tlučhuby"

Populistická, právě zvolená, zastupitelka Odolené Vody má prostě tah na branku. :-D Ví, ke komu se včas přiklonit. A že je to v rozporu s dříve proklamovaným postojem? To neva. Hroší kůže něco snese.
Máme zde velmi jasný a průhledný příklad kariérismu. Přes záda potřebných do politiky. Od papírování a zviditelnění se v darmožroutských nadacích "správného směru" až po současný stav..
Když si projdeme blogy VV, vidíme většinou překopírované myšlenky, články či akce druhých ..vlastních myšlenek pomálu.
A tak nám VV bojovala "tlučhubně" proti Rathovi jednou s Bed Inem, podruhé s dětmi.. jindy zase s někým jiným. Sice bez jakýchkoliv fakt a hodnověrných argumentů, vždy tam kde nemusela přinést žádnou oběť či přiložit ruku k dílu ale téma bylo žhavé, podporované tendenčním tiskem. Stačilo zkopírovat článeček či výzvu a horlivě komsomolsky křičet...a hlavně..ZVIDITELNIT SE!!!
Pokud pak došlo na lámání chleba, zjistilo se, že vlastně VV o životě postižených nic neví ač se o ně snaží opírat při své cestě nahoru..a přišlo hodnocení nesouhlasných diskutérů..prostě bahno pod blogy a podobně
Je to ten samý případ jako když si politik sedne jednou za čtyři roky před volbami demonstrativně na invalidní vozík. Tedy ve stylu "Koukněte jaké mám sociální cítění". Pak kamery zhasnou, sociálně cítící politik vyskočí a jde za svým korytem.
Tedy čistě kariérní bezskrupulozní politik - tlučhuba.
A tak je mi celkem divné z čeho VV mrazí. Asi patrně z nerozbalených krabic. :-DD Jiný důvod to nemůže být.

P.S. Ač ateista: "Bůh chraň Odolenu Vodu" :-DDDD
25. 10. 2010 | 14:47

Oslýk elektronický napsal(a):

Problém hnijící Škodovky překračuji, a poznamenám, že není vždycky dobré se osobně setkávat s někým, koho znám po netu.
Může z toho být také pěkný bolehlav.
25. 10. 2010 | 14:52

Jana napsal(a):

Nechápu, z čeho paní Vendlovou mrazí. Vždyť citace je jen popis holé skutečnosti. Z jejího mrazení je vidět, jak politikové naprosto ztratili kontakt ze všednodenním životem obyčejného člověka. Inu za lidmi nechodí žádní lobbysté s malou domů,nikdo jejich rodinám nepřihrává za státní zakázky....
Ti obyčejní lidé jen doplácí na tuto špínu,marast,protože oni musí se svých daní radovánky politiků a těch jejichž rozkazy politikové plní - ty nazýváme lobbysté a sponzoři,oni musí tyto toto nekonečné plýtvání platit.Když se pak ocitnou bez práce, tak musí ještě od těchto lidí,kteří si říkají volení zástupci poslouchat,že za všechen deficit mohou sociální dávky.Už jsem slyšela,že ten a ten musel vracet neoprávněně vyplacené sociální dávky.ALE SLYŠEL NĚKDO PROBOHA O TOM,ŽE NĚKDO,KOMU BYL VYMĚŘEN TREST ZA TUNELOVÁNÍ,VRACEL NAKRADENÉ MILIARDY? NE. TO VŠECHNO PŘECE ZAPLATÍ DAŃOVÍ POPLATNÍCI.
25. 10. 2010 | 14:56

Oslýk feldvébl napsal(a):

Jano,
občas se něco vracelo. Problém je, že zahájené aféry naše udatná média málokdy sledují až do konce; v kultuře akvarijních rybiček, kde pozornost trvá 10 sekund, to zřejmě ani nejde.

Málokdo třeba tuší, že velká většina případů stíhání bývalých komunistů doběhla až po roce 2000.

Stejně tak se nedočtete o těch podnikavcích, kteří skutečně skončili ve vězení; to už zřejmě není zajímavé.

A nedočtete se ani o těch, kteří ve vězení neskončili, a spravedlnosti definitivně utekli, případně, jak k tomu vlastně došlo.

Možná by se mělo podávat ranní hlášení, jako u vojáků (aféra Krejčíř... stav... vyhlídky. Další aféra Pitr... stav... vyhlídky. Kučera... Vesecká...Kalousek... kdo zabil Mrázka... a tak dále).
25. 10. 2010 | 15:06

stejskal napsal(a):

Snažím se najít nějaké zásadní rozdíly mezi hulvátským, frustrovaným příspěvkem pana Pocestného z 24.10.2010 20:14:01 a tím, co zde napsal 25.10.2010 14:22:22 pan Tarqus.

Doporučuji si oba příspěvky přečít celé a po sobě (je jedno v jakém pořadí).

A v tom to celé spočívá, řekl bych. Už to (nebo ještě?) většina z nás snad ani jinak neumí (akorát ne všichni pooužíváme výrazy jako "svině" a "hovada").

Hezký den.

Libor Stejskal
25. 10. 2010 | 15:25

Targus napsal(a):

To arlon:

Až vystydnete, přečtěte si to znovu. Nic z toho, o čem jste psal, tam není.
Dávno nejsem idiot, abych dřel a cpal daně haj××ům, kteří je v tu ránu rozkradou.
Já ještě ráno slezu z bidla a zvládám se doplazit na hajzlík, abych nemusel rozhazovat za pampersky.
Jestli to ale s Vámi nic nedělá, že jsou tady tisíce lidí, kteří ty pampersky potřebují a nemají na ně, protože Kalouskovo bratrsvo modrých jedniček roztáčí prachy určené pro ně na nějaké obří státní zakázce, pak asi společnou řeč nenajdeme nikdy.
25. 10. 2010 | 15:25

Targus napsal(a):

To stejskal:

Nebojte, nejdu Vám nadávat, musím jít makat a na slinty pocestného nemám náladu.
Jen dotaz: to jako, že jsem vůl nebo tak něco?
25. 10. 2010 | 15:29

stejskal napsal(a):

Vůl určitě ne, pane Tarqusi.

Za prvé si to o Vás nemyslím a za druhé to neříkám o nikom.

Jen máte dle mého soudu s panem Pocestným velmi podobný styl (psaní a uvažování), a je úplně jedno, že on se zde profiluje jako sympatizant pravice a Vy naopak levice.

Hezký den.

Libor Stejskal
25. 10. 2010 | 15:34

stejskal napsal(a):

P.S. Nebojím se. l.s. ;-)
25. 10. 2010 | 15:34

mia napsal(a):

Paní Vendlová,dočetla jsem po Pocestného a vaši odpověď, takže je možné, že budu dále mile překvapena,... ale... Musím říci,že jste mne zklamala.Vaše příspěvky jsem četla velmi ráda, s tím sociálním cítěním jsem to myslela naprosto vážně a vy jste se urazila,hmmm...Jediný,s kým jste ochotna diskutovat,je pan Pocestný (Pane Pocestný,vašeho přítele je mi upřímně líto,i toho malého dítěte :-( )
Jste zhruba mého věku,máte obdobné starosti - malé děti, jste žena-politička - to vše je mi sympatické a já do takových lidí vkládám ty naděje, o kterých píše pan T. Politika,kterou prosazuje topka,je hodně "ostrá",nicméně nemám nic proti,pokud na škrty jsou schopni odpovědět opatřeními,systémovými opatřeními v sociální oblasti.Není možné přehlížet,že existují lidé,kteří se bez pomoci ostatních(potažmo státu) neobejdou, jsou připraveni a ochotni se podílet na chodu společnosti,nechtějí žebrat a chtějí být součástí společnosti.Mluvím např o mentálně handicapovaných. Měla jsem za to, že je to oblast,kterou se zabýváte, a jejíž zájmy budete hájit a prosazovat... Zatím mi zde připadáte jako někdo, kdo ublíženecky kňourá! Čekala jsem věcnou odpověď o možnostech např sociálního podnikání a pod, což mne osobně velmi zajímá.Opravdu chci vědět,co topka nabídne lidem jako je pan T. Co vy konkrétně chcete pro lidi udělat.Klidně obecně.
Tak jdu číst dál.
25. 10. 2010 | 15:37

Dozimetr slušnosti napsal(a):

mia
Ona zatím T.. jen zkonzumovala.
Musíte tak chvilku počkat.
Snad se nadějete.
A nebudete přitom musit háknout její email.
25. 10. 2010 | 15:45

Jana napsal(a):

Docela by mě zajímalo,jestli by šlo členy vlád od r 1989,členy poslanecké sněmovny a senátu,náměstky ministů žalovat za trvalé poškození českého státu a jeho obyvatel,kterého se dopustili tím, že dělali reformy,aniž by byly odpovídající zákony, tím,že spustili kapitálový trh bez odpovídajícího dohledu a jejich poradci v té době byli lidé,kteří měli kvůli svým podnikatelským aktivitám zájem aby to právě takhle všechno bylo. Protože jinak by se nikdy nestali kapitáni průmyslu
25. 10. 2010 | 15:57

StandaT napsal(a):

Paní Vendlová, myslím, že ten nápad s tím příspěvkem nebyl špatný. Mnoho lidí do diskusí už nechodí. Pokud si odmyslím ty moralistické varianty předpubertálního poměřování kdo dál dočůrá, tak tady není o mnoho více příspěvků, než na fórech zdecimovaných povinnou registrací diskutérů. Ale samotné články, dle počítadla, čteny jsou.

Příběh pana T. je důležitý, protože může vyvolat zpětnou vazbu. Tedy spíše mohl, průběh diskuse tuto možnost zřejmě zabil. Takovýto osud vyvolává sounáležitost, pocit, že by se mělo pomoci. Oprávněné pohoršení nad situací, ve které se člověk ocitá. To ale blogy paní Makovcové taky, pamatujete? Ale jen dokud nepřiznala svou politickou orientaci, pak tam nastal stejný škěkot jako čteme tady. Stejná urputnost, stejná vynalézavost jak ublížit slovem, stejní jedinci. Je to skutečně snaha pomáhat těm dole? Je to skutečně starost o ty tu samožitelky, tu důchodce, tu invalidy? Nevím, nějak nedokážu věřit v upřímnost, když politická orientace má takovou důležitost, že vede k rozlišování, kdo má plný nárok na pomoc a kdo je nemorální, že jí čerpá. Ten ostudný požadavek, až příliš průhledně skryt za dobrými radami, aby čerpající byl tak servilní, tak moc zavázaný za pomoc, aby popřel sám sebe a rozešel se s "nevhodnou" partaji! Ta samozřejmost selekce lidí podle konformity s postojem samozvaného spravedlivého! Síla, co?

Pan T. se mi jeví jako chlap, který se umí s nepřízní osudu poprat, takže by možná bylo zajímavé, pokud by zveřejnil své politické preference :))).

Paní Vendlová, jste co jste a jste jaká jste. Zvolili Vás ve Vodolené Vodě tak tam skládejte účty. Jim a své rodině. Tyhle štěkny Vás nevolili a tak Vás nemají co soudit. Přistupíte-li na jejich hru samozvaných soudců, jen se tím sama postavíte do role souzené oběti.
25. 10. 2010 | 15:59

Veronika Vendlov napsal(a):

Pro Miu: Ne, já se neurazila, jen mi došla trpělivost a přestala sjem argumentovat tak, jak so zasluhoval text pana T.

Já netleskám tomu, jaká slova pan Pocetný používá, ale z části rozumím tomu, proč je píše a co tím chce říct.

Konstatovala jsem, jaké obdodbí je za námi, pod blogem se objevil příspěvek pana T, který jsem zveřejnila samstatne. Zamrazilo mě z posledního odstavce a především z toho, že opticky je vše ok....opticky.

Taky to tak vidím, ale přesto se nemohu ubránit přesvědčení, že tahle nastarostovaná cesta reforem je správná, rozhdoně zdravější než cesta opačná...

Že bych kňourala? No nevím, ale pokud to tak vyznělo, tak je to jen a jen moje osobní chyba.

Oblast sociáního podnikání je přesně to, co už může dáno fungovat v praxi. Jenže vždy chybí ti ochotní nadšenci, kteří to podnikání rozjedou. To není o politicích, vážne ne. Navíc neziskovky, nebo nevládky, jsou pro veřejnost i politiky jako červený hadr...proč to tak je? Tolik jsem se to snažila vysvětlovat na příkladech. Ztratila jsem za poslední rok kontakt s nevládkami, jen jsem v kontaktu s lidmi v nich a je to stále stejné - nejistota. To se nezmění, obávám se, protože to je především o finančních zdrojích a moc není kde čerpat...

Obecně odpovídat za TOP 09 nemohu, protože to je především věcí ministrů a Vlády. Obávám se ale, že topka toho více pro pana T udělat nemůže. Dále mohu mluvit pouze za sebe, nejsem mluvčí ani TOP 09, ani STAN. Jsem tajemnicí hnutí, což obsahuje poměrně velkou pracovní agendu ve spojení s prací asistentskou. Pokud má někdo dojem, že při tomto množství práce zůstává prostor na celosvětovou dobročinnost, tak nezůstává. Omezuje se na konkrétní a osobní pomoc jednotlivcům, či skupinám.

Jako zastupitelka doufám, že se nám podaří prosadit změnu, která je po 20 letech na radnici opravdu potřeba. Netvrdili jsme, že je špatně všechno, ale chtěli jsme, aby město vedli schopnější lidé. Více naleznete tady: http://www.ivodolka.cz/inde...

Přesto i působení v komunální politice je překvapivě tvrdý a hořký oříšek.

Paní Mio, jen chci ještě říci, já už zde nebudu s nikým soupeřit, nebo dokazovat, zda dělám moc, či málo. To, že se TOP 09 dostala až do Vlády, je především její zásluha, Starostovské hnutí ji nadále podporuje.
25. 10. 2010 | 16:20

Veronika Vendlov napsal(a):

route66 napsal(a): Odolena Voda je v rukou 15 zastupitelů/ek a moje 1/15 nakonec nemusí vůbec nic znamenat.

Rozhodně se ale vyvaruji toho, abych po vzoru současného vedení města nazývala obavatele "chronickými sěžovateli" a budu se snažit o to, aby se ke všem přistupovalo stejným metrem.

Pokud zastupitelskou práci či roli nebudu zvládat, složím mandát a přenechám jej svému náhradníkovi. Všechno ukáže čas.

Ten také prokáže, jak je to s tím kariérismem.
25. 10. 2010 | 16:30

Targus napsal(a):

To stejskal:

Já si také myslím, že moje orientace (všeho druhu) není důležitá. Důležité je, co se zde děje a co se zde mluví.
Vždy jsem byl zastáncem rovných zad a přímého pohledu do očí. A bytostně nesnáším, když mi někdo do těch očí tvrdí něco jiného a něco jiného koná.
Nechť kované modré obludy řeknou na plnou hubu, že z toho tady chtějí udělat Ameriku, nemám s tím problém. Mohl bych jim tak maximálně vynadat, že nechají půlku národa chcípat na triviální nemoci a z druhé půlky národa udělají nafrněné pablby mající potíže s vlastním autogramem.
Pokud zde někdo v této diskuzi hovoří o příspěvcích skuhrajících obyvatel - lhostejno, zda oprávněně či nikoli - jako o bahnu, nezaslouží si z mého pohledu sebemenší ohledy v pojmenování jeho tělesné i duševní schránky.
Na to, abych byl v tomto ohledu distingovaný, jsem viděl ve svém relativně nedlouhém životě nemálo zmrzačených, nemocných, hladových a nejsem ten, kterému by tyto věci byly šumák, zvláště pak pokud se takové věci dějí relativně nedaleko našich státních hranic.
Btw. škoda, že se sem nedají dávat fotky, mám jednu hezkou. V idylické krajince se dělí rumunské děti o českou konzervu a český chleba. Zapíjejí vodou z kaluže. Některé opatrně rovnou ústy, aby si ji nezkalily, jiné - "prachatější"- si vytáhnou z kapsy dospěláckých kabátů prázdnou plechovku z již dříve zkonzumovaných darů.
Až tam to chcete s paní VV dotlačit?
25. 10. 2010 | 16:31

StandaT napsal(a):

Paní Vendlová, ještě jedno bych chtěl říci.

Mezi základní atributy politika zařazuji schopnost rozlišovat. Podstatné od nepodstatného, slušné od neslušného, správné od nésprávného... a další desítky to-ono. Mezi to řadím i schopnost rozlišit s kým je třeba komunikovat a s kým ne (v tomto případě s panem T. ano, s Targusem ano, s trottly nikoliv). Komunikovat s každým klientem a bezzmeznou trpělivost očekávám od sestry v hospici, starobinci či v blázinci. Ne od člověka s politickými ambicemi. Tam čekám odmítnutí tam, kde je odmítnutí na místě. Den má jen 24hodin a promrhat ho s blbci je selhání. Platím-li jako daňový poplatník politika, tak za řádně odvedenou práci.
25. 10. 2010 | 16:32

Targus napsal(a):

To stejskal:

Odpovídat nemusíte,jdu zase brousit. To víte, podnikatel, celý den se to válí na kanapi a večer jde z nudy pracovat.
25. 10. 2010 | 16:34

Vysedlina pathologická napsal(a):

Autorka
Jen nevím, proč by pan T nebyl pozitivní. Jsem ráda, že jsem si to přečetla. Pan T je velmi bystrý. Mě z toho nemrazí. Umím si ho představit jako zábavného společníka úplně klidně. Na rozdíl od Vás se vyjadřuje bez přikrašlování. Z pravdy Vás mrazí? Mě zamrazilo z některých Vašich arogantních odpovědí. Ne každý, kdo se angažuje v politice se ukáže být politikem. Kupříkladu mě víc baví vyhrabat si nějakou žížalu. To neznamená, že nemám i jiné zkušenosti nebo že bych se bála o nich mluvit bez příkras.
Přeji pěkný den.
25. 10. 2010 | 16:36

Veronika Vendlov napsal(a):

Standa T: Děkuji Vám za příspěvek, kterého si moc cením. Ne proto, že se přiklonil na "moji stranu", ale proto, že vystihl podstatu role, ve které jsem se málem ocitla.

Nemyslete, některé štěky mohou být klidně přímo z Odoleny Vody, ne všichni nás volili.
25. 10. 2010 | 16:37

Veronika Vendlov napsal(a):

VP: pan T. je na tom podobně, jako větší část populace, jako část naší rodiny, ale nemá blog a tak jsem jeho příspěvek zveřejnila samostatně, aby si všcuhi, kdo si to přečtou a z různé strany lobbují uvědomili, že v týhle zemi žije opravdu velká část obyvatel, která od nikoho nic nepotřebuje, postará se o sebe i s tím málem, který je poskytnut státem a ví, že to zase nejvíc odenese. Je to vkaz i pro mě, i když já příspěvkem překvapena nebyla. Už jem to výše psala, zamrazilo mě především z posleního odstavce a z věty, že opticky je všechno ok. Je mi příliš málo na to, abych za rok a půl jako administrativní jednotka Starostů, dokázala zdecimovat celou tuhle zemi...ani topka ji nezdecimovala....
Moje arogance není příjemnáa samotné mi vadí, ovšem je reakcí na dokola opakované příspěvky, které nikam nevedou, soudí a bloudí. Trpělovost občas dojde, jinak by člověk taky mohl skončit hodně špatně a frustrovaně. Občas je dobré umět říct, že toho bylo dost. Víc nic.
25. 10. 2010 | 16:48

Béda napsal(a):

StandaT,

pro vaši orientaci(seznam článků VV z posledního období):

30.05: Volit TOP09 s podporou Starostů bylo důležité, víc než si myslíte…
15.06: České dráhy „na hrad“ aneb cesta tam a zase zpátky
04.08: Komunální volby 2010
11.08: Komunálky 2010 - 14 krajů, více než 300 registračních úřadů a úřední zmatky
04.09: Usmívat se a děkovat
11.09: Umět se omluvit
24.09: Komunálky 2010 - návod jak hlasovat (a nemyslím tím koho volit)
18.10: Starostové a nezávislí ve volbách uspěli
23.10: Dovoleno, prozatím!
24.10: Vzkaz pro všechny politiky a političky nejen této země napříč politickým spektrem

CV paní VV:
"Do konce roku 2008 působila současně v nevládních organizacích (Nadace OSF Praha, Otevřená společnost, o.p.s., Fórum pro integraci) v projektech zaměřených na sociální začleňování. Je jednou z iniciátorek Výzvy NNO s názvem Občanský sektor supluje aktivity státu, ale stát jej podporovat nechce. V letech 2004 - 2006 řídila hlavní kancelář Evropských demokratů. Před tím 8 let pracovala v komerčním sektoru. Je tajemnicí Starostovského hnutí a asistentkou poslance. Kandidovala na 16. místě do PSP ČR 2010 za TOP 09 s podporou Starostů ve Středočeském kraji. Zajímá ji komunální politika nejen tam, kde žije, je zastupitelkou v Odoleně Vodě."

Co plyne z uvedeného:
1) články s volební reklamou - agitaci v bibiliografii blogerky naprosto dominují. (dokonce i v těch opticky (nadpisem)neutrálních najdeme v tomto směru jasný vzkaz
2) autorka dlouhodobě buduje svoji politickou kariéru: Úřednice ve sponzorovaných nadacích - úřednice u ED - úřednice u Starostů - kandidátka PSP za TOP - zastupitelka v Odoleně vodě za TOP? Starosty?

PS: nakonec taková zajímavůstka: často se v diskusích uvádí, že trh všechno vyřeší, zlevní, soukromí sektor je balzám atd..
V Praze svého času působila městská infekční stanice s ročním rozpočtem cca 4 mil. Kč. Z důvodu neefektivnosti byla služba sprivatizována. Nyní město platí soukromníkovi za totéž co předtím dělalo samo ROČNĚ cca 8 mil. Kč. Trh to vyřešil a všichni "se mají lépe". Osobně jsem přesvědčen, že stejné to bude se zdravotním pojištěním a zdravotní péčí poté, co se zprivatizuje a s důchody, poté co se k nim dostanou privátní gambleři.
25. 10. 2010 | 17:14

ZAM napsal(a):

veronikavendlova:
Škoda, že text v 25.10.2010 16:48:50 jste nenapsala už v
24.10.2010 16:38:09.
25. 10. 2010 | 17:41

mia napsal(a):

Já děkuji za odpověď. Myslím,že pan Stejskal napsal to,co jsem také cítila.

K tomu,co píšete:
Já s panem Pocestným a jeho slovníkem nemám zde žádný problém, myslím,že se chtěl osobitým způsobem s vámi podělit o tu nelehkou situaci,ve které se ocitl.

Ten blog před tím jsem nečetla,takže mi unikla souvislost - jsem ráda,že jste mi odpověděla - optika je těžká věc,někdo je krátkozraký,jiný dalekozraký...Přeji vám v komunální politice ostrý zrak :-)

Kňourání viz např. zde:
Pamatujete si na mé úplné blogzačátky? Nic se nezměnilo...jen moje snaha argumentovat a diskutovat, mírně vzala za své, protože někdy je to vážně marný, je to marný, je to marný...
K tomu ještě chci říci,že příliš nasloucháte těm největším křiklounům - já třeba blogy spíš čtu než píšu a moje příspěvky jsou nejspíše k smrti nudný svou mírností, žádnej prolevej nebo propravej extrém :-) Uvědomte si,že takových lidí je spousta a ty neoslovíte tím,že se budete do krve přít o banality, spíš bych zkusila tím vším marasmem protlačit důležité myšlenky,které (podle vás) stojí za to sdělovat ostatním. Já nemám žádné zkušenosti s politikou, ale tak nějak si myslím,že každý politik,ať chce nebo nechce, získává svůj mediální obraz,někteří si ho i vytrvale pěstují - a většinou je diametrálně odlišný od toho konkrétního jedince.Zdá se mi, že s tím ještě nejste úplně srozuměná :-) Musí to být těžké.

S reformami se shodneme, myslím, že i ve volbách se ukázalo,že lidé jsou ochotni do reforem jít. Jde o to, abychom my lidé,co jsme na tom jako pan T., věděli, že jde o kroky NUTNÉ, ČISTÉ, PRŮHLEDNÉ, pak mě osobně nevadí, že mi zkrátí mateřskou, budu muset šetřit na školné svým dětem atp. Chci ale vidět stejnou vůli i u politického vedení našeho státu. Na tom se nejspíš také shodneme.

K soc.podnikání - jednou jste slibovala samostatný blog,tak třeba se dočkám :-) Jsem velkej fanda.

Dnes jsem toho napsala ažaž, takže končím, mějte se dobře,jdu se věnovat dětem. Pane Pocestný,mám půlročního syna a učím se řídit,po vašem příspěvku asi za to chvíli nesednu...

To p.Stejskal - líbilo se mi moc co jste napsal.


názor,že se z naší společnosti vytrácí smysl pro jistou solidaritu s druhými - je zajímavé, že jsen se s tímto názorem
25. 10. 2010 | 17:51

mia napsal(a):

pardon: ten konec tam už nepatří :-) Kdyžtak to smázněte pane Stejskale,děkuji.
25. 10. 2010 | 17:53

Veronika Vendlov napsal(a):

ZAM: jojo, ale všechno má bezpochyby svůj důvod.
25. 10. 2010 | 18:05

Zbyněk napsal(a):

Taky mě mrazí.....
Tři důchody a jeden plat to bude s příplatky na bezmocnost minimálně padesát tisíc.V rodinném domku,takže mi to vychází,abych se mohl cítit chudý,každý den k obědu pravou svíčkovou nebo panenku.
25. 10. 2010 | 18:23

Béda napsal(a):

Zbyněk,

každý jednou zestárne )pokud tedy dřív nějakou náhodou neumře). Jestli jste mlád budete mít po zavedení druhých a třetích pilířů alespoň jistotu, že si budete mít v kamnech čím roztápět. Na váš důchod to ovšem asi nebude stačit. Ten budou konzumovat na Bahamách manageři penzijních fondů s jejich vlastníky, připíjet vám na zdraví šampaňským a zajídat to kaviárem.
25. 10. 2010 | 18:27

čaroděj napsal(a):

Paní Vendlová má politické ambice a tudíž nemůže očekávat, že se k ní diskutující budou vyjadřovat alespoň podobně, jako pod blogy Hany Brixi.
Spousta reakcí autorky, jacíže to jsou diskutující....
Co mi ale chybí, reakce na otázku Evy:
" A co VY konkrétně hodláte v politice prosadit, paní Vendlová? Pokud Vás autor oslovil, měla byste odpovědět především VY jemu. Mě tato VAŠE odpověď konkrétně velice zajímá, byla bych ráda, kdybyste nám nastínila naprosto konkrétně (žádné plané fráze) Vaši představu sociální politiky."
25. 10. 2010 | 18:38

Veronika Vendlov napsal(a):

mio: jsem, ráda, že vím, kde se vzalo to kňourání. :-) K té optice tedy přidám: do té doby jsem nic a nikde nepsala veřejně a vlastně by mě nenpadlo, že se to stane. Tehdy jsem pracovala (béda vše opsal výše) v neziskovkách. Koncem roku 2008 jsem odešla pracovat na evropských volbách a moje texty byly postupně zaměřené na politiku, ale nejen na ni. Přesto byly reakce vlastně hodně podobné, později to bylo krutější, protože bylo před volbami...a já občas ztratila trpělivost, neměla jsem čas, často bylo něco s větší prioritou než blog...Ale to bahýnko bylo, je a bude. A postupně jsem občas připustila, že je to psaní zbytečné a diskutování marné, protože přesvědčeného nepřesvědčíte a rouška anonymity dělá s lidmi divy. Tímto ke kňourání. :-)

Trvale pěstovaný mediální obraz - nevím co k tomu napsat, protože kdyby to pro mě bylo důlěžité, asi bych tady dnesma neprskala... :-)

Ano, shodneme se. A vidíte, na ten blog jsme úplně zapomněla. Pokusím se jej napsat, nejlépe na příkladech bude zřejmé, jak výborný je to nápad.

Mějte se fajn.
PS: Řídím ráda a poměrně hodně, ale začínám se poslední dobou trochu bát...
25. 10. 2010 | 18:58

čaroděj napsal(a):

Ach, ano, teď jsem si to přečetl a našel odpověď VV:
"Vážení a milí, zamyslete se prosím především sami nad sebou a svými životy. Na nikoho jsem nikdy odpovědnost nepřehazovala a političkou jsem asi tak týden..., protože až nyní jsem uspěla v přímé volbě - komunální, jiné ambice jsem ani zatím neměla. Proč mě zamrazilo a proč jsem z komentáře pana T udělala samostatný blog, je opravdu jen moje osobní věc, stejně, tak jako je jen moje věc, zda na nějaký komentář pod blogem budu, či nebudu reagovat.

Pěkný zbytek neděle všem."

A protože jsem si přečetl celou diskusi, budu se těšit na další blog paní Veroniky! Pardon, diskusi s paní Veronikou!
25. 10. 2010 | 19:00

Veronika Vendlov napsal(a):

čaroději, máte pravdu, odpověděla jsem v textu pro paní Miu.

Evo, omlouvám se, stačí přečís. (16:20:15)
25. 10. 2010 | 19:01

Veronika Vendlov napsal(a):

čaroděj: co je psáno, to je dáno.
25. 10. 2010 | 19:02

Béda napsal(a):

VV,

bahýnko. Zajímavý terminus technicus v diskusi. Tak trošinku zavání nadřazeností a přezíravostí, povýšenectvím a možná i arogancí.

Zajímalo by mě, co osobně od diskutérů očekáváte, když přicházíte s nějakou volební reklamou.

Když jeden začne rozebírat podstatu politiky se kterou jste spojila svůj osud, stává se ukňourancem, křiklounem, bahýnkem... Jak byste si vy představovala ideálního partnera v diskusi? Co od něj čekáváte?
25. 10. 2010 | 19:11

StandaT napsal(a):

Béda: co má politička z Odolené Vody společného s nějakou stanicí v Praze? O čem to píšete? O presumci viny? O kolektivní vině? O třídním/stranickém boji?
25. 10. 2010 | 19:30

Targus napsal(a):

Stejskale, proč jsem zabánován?
25. 10. 2010 | 19:35

Zbyněk napsal(a):

Béda..
Jsem bohužel starodůchodce a nedosahuji ani průměrného důchodu.Máte pravdu,že v jednom to jde těžko,ale ve čtyřech-blahobyt....investment
25. 10. 2010 | 19:36

kormoran napsal(a):

Nechapu point vyjadreni pana "T"
Chapu to tak ,ze by se mela zorganizovat sbirka , aby si pan "T" mohl koupit nove auto?
25. 10. 2010 | 19:50

mia napsal(a):

Bédo! :-))) vy zrovna jste takový skalní levičák, že by mne zajímalo, co očekáváte VY od debaty s p.VV... :-)
25. 10. 2010 | 19:51

Béda napsal(a):

StandaT,

píši o oblíbeném klišé všech pravičáků, že privatizace a soukromý sektor je balzám, státní (který chce programově a systematicky likvidovat pravicová vláda neoficielně vedena TOP-kou) naopak znamená prodražování, vyxhazování peněz a pod.. Zdravotní pojišťovny chce tato vláda nevratně zprivatizovat - dle mého prodražit stejně jako u té stanice. O důchodových fondech ani nemluvě. ve skutečnosti občan dostane nižší - prodražený komfort. U důchodů v privátních rukou je pak otázka, jestli dostane vůbec někdy něco.
25. 10. 2010 | 19:53

Targus napsal(a):

To stejskal:

Jak to, že nemůžu nic vložit? Která slova jste zabanoval?
25. 10. 2010 | 19:56

stále rebel napsal(a):

Starosty (Starostové a nezávislí) jako politickou stranu (hnutí) zrušit.
Pokud mohou existovat Starostové, proč by si pak nemohli založit stranu státní úředníci, policisté a další skupiny, disponující veřejnými zdroji. Nevím, zda lze oddělit využívání veřejných prostředků, či pracovní čas pro obec a pro stranické účely.
25. 10. 2010 | 19:57

Béda napsal(a):

mia,

od debaty s političkou (politickou aktivistkou) očekávám, že nastolí problém a svůj pohled na řešení, ke kterému pak probíhá diskuse.

Pokud se rozhodne vstoupit do sikuse, očekávám slušnost vůči diskutérům, věcnou argumentaci při obhajobě svých názorů a vyvracení názorů oponentů - cizelování myšlenek a programu a pod..

Jinak mio - já tu nezodpovězenou otázku položil první.

PS: u autorky mi není zcela jasné, co těmi diskusemi sleduje. Obvykle jde o volební marketing (nevím jestli tuto problematiku náhodou nestuduje), možná založený na předpokladu, že i negativní reklama = reklama.
25. 10. 2010 | 19:59

Targus napsal(a):

To kormorán:

Pan T. je jitéměř semlet kolotočem nutnosti vydělávat peníze za účelem ufinancovatelnosti výdajů domácnosti se třemi invalidy.
Začínají mu téci nervy, proto si potřeboval odpustit páru.
Kdysi se chodilo ke zpovědi, dnes má každý psychologa (kdo na to má).
Nic více a nic méně za tím nehledejte.

Nu a paní bloggerka nalezla šťavnaté téma pro své další zviditelňování.
Akrát s tím bahnem jí to nějak nevyšlo.
25. 10. 2010 | 20:03

StandaT napsal(a):

Báda: tak to jo. Já doposud myslel, že Vy pracujete s argumenty a Wiki. Že s klišé, pak ano, máte pravdu. Vendlová je vinna. A jako členka organizované skupiny by měla dostat přitěžující body.
25. 10. 2010 | 20:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy