Volně k blogu Petry Paroubkové, čertům a Adventu

13. 12. 2010 | 16:53
Přečteno 4525 krát
Věřím, že každého, kdo trošku víc „přičichl“ k reálné politice, určitě občas napadne, nějaké ty „paměti“ sepsat. Jisté zážitky jsou občas opravdu docela „atraktivní“ a věřím, že by jejich nezaujatý popis mohl veřejnosti trochu pomoci vidět reálný svět politiky takový, jaký je.

Zažila jsem okamžiky, kdy bych s chutí zapsala zážitky na papír a pomohla si v psaní nějakými trefnými přezdívkami. A vždycky když trochu zchladnu, říkám si, že „to má čas“.

Nejsem a soudím, že Bohu dík ani nikdy nebudu manželkou vysoce postaveného politika. Můj muž několikrát uvedl, že někdo v našem vztahu musí zůstat normální a stoprocentně tím myslel sebe. Jsem ale v kolotoči politického dění, byť ne úplně v centru a jistojistě vím, že než se třeba jednou do psaní knihy pustím, nejprve si dobře rozmyslím, co chci čtenářům a čtenářkám sdělit. Musím trénovat, třeba na blozích a bude to jistojistě dlouhý trénink.

Petře Paroubkové nezávidím téměř vůbec nic, protože se mi zdá, že vlastně všechno mám a jen se ostražitě rozhlížím kolem sebe, abych o své štěstí a zázemí nepřišla. Musím ho hýčkat a chválit, protože vím, že to není samo sebou a už vůbec ne samozřejmé.

Něco jí ale trochu závidím! Závidím jí sebedůvěru, neomylnost a přesvědčení o své pravdě. Ano, máme na tu svoji pravdu právo všichni. Aplikujeme ji a jsme o ní přesvědčeni. Ale zdá se mi, že se ji alespoň nesnažíme konzervovat na věky věků.

PS: Tenhle text má být jen takovým malým povzdechem, jen takovým „výkřikem do tmy“. Stejně, jako se mi chtělo křičet už při přečtení blogu „Óda na manžela“… protože jsem si říkala, že mám určitě lepšího manžela, než paní Petra… Jak já jsem sobecká.
……………

Čerti…
zase u nás byli. A letos byl jen jeden a krotký. Čekali jsme na ně už od rána a můj muž našemu zlobivému dítku říkal: „musíme se užít, když si tě večer odnesou!“ A dítko se bálo…hodně se bálo. Začalo se stmívat a my se vrhli na pečení lineckého cukroví. Úplně jsme s Tadeáškem zapomněli, že by mohli čerti přijít. Najednou se ozvalo bušení na dveře a v nás by se krve nedořezal…. Mikuláš s čertem a andělem kráčeli po schodech nahoru, a když se objevili, ozval se brek. Netrval ale dlouho, protože Mikuláše zaujalo, že dítko pomáhá mamince a vykrajuje cukroví. Tadeáš řekl dlouhou básničku a s čertem se domluvil, že když bude zlobit víc, než je zdrávo, zaletí si pro něj v průběhu roku. Že to ale asi nebude třeba, když tak pěkně pracuje a pomáhá. Když procesí odešlo, zůstalo nám na zemi bílé andělské pírko. To bylo radosti, dali jsme ho do rámečku a visí na zdi. Zeptala jsem se pak Tadeáše, jestlipak ví, co ho zachránilo. Podíval se tak na mě a řekl: „práce mámo, zachránila mě práce.“
…………………

Advent…
je období, které mám opravdu hodně ráda. Po jistých zkušenostech s bývalou tchýní se už vůbec se nestresuju úklidem. Co se nestihne, to se nestihne. Den, kdy se na adventním věnci zapalovala první svíčka, byl opravdu kouzelný. Děti ve školce vyrobili svícínky a v neděli v podvečer se všechny děti a rodiče sešli ve školce u vánoční spirály. Za zpěvu se dětem i nám zjevil anděl a přinesl světlo, kterým zapálil svíci uvnitř spirály na zemi seskládané z větviček a zlatých hvězd. Každé dítko si pak vyzvedlo svůj svícínek, spirálou prošlo spolu s andělem ke svíčce, svícínek zapálilo a položilo na jednu z hvězdiček. Když pak celou spirálu lemovala světýlka, byl to vážně nádherný pohled. A na závěr anděl odnesl velkou svíčku a jedno dítko po druhém si odneslo sfouknutý svícínek domů, který ještě ten večer zapálilo doma s rodiči a spolu s ním pak i první adventní svíčku.

Dnes už jsou zapálené tři… a Vánoce jsou tu za pár dní.

Všem Vám přeji zázračné zasněžené noci a ničím nerušené těšení na Ježíška.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Cech napsal(a):

Nevím,asi jsem špatný manžel.
Jinak nelze hodnotit tu krásu a rozkoš blogů.Prostě v mém případě se nestane,že by mne jiná tak hrozně záviděla.Nedá se nic dělat ,žádná se o mne nepopere.
13. 12. 2010 | 17:08

Rumcajs napsal(a):

Můj názor na paní Paroubkovou je mazatelný.
13. 12. 2010 | 17:10

almost glossed™ napsal(a):

Nedivím se P.Paroubkové, že se brání. Také bych se bránil.
13. 12. 2010 | 17:10

Libor napsal(a):

Nejak jsem nepochopil smysl a sdeleni vaseho zapisku.
13. 12. 2010 | 17:11

Veronika Vendlov napsal(a):

Já nechápu věcí... :-)
13. 12. 2010 | 17:17

Veronika Vendlov napsal(a):

a g: jasně, ale je třeba počítat s tím, že to nemusíte vyhrát...
13. 12. 2010 | 17:18

bob napsal(a):

"Tenhle text má být jen takovým malým povzdechem, jen takovým „výkřikem do tmy“. Stejně, jako se mi chtělo křičet už při přečtení blogu „Óda na manžela“…"

Váš blog sex-appeal Mirka Topolánka bylo co?
13. 12. 2010 | 17:21

almost glossed™ napsal(a):

VV: Tím víc je mi to sympatické.
13. 12. 2010 | 17:22

almost glossed™ napsal(a):

bob: :-)
13. 12. 2010 | 17:23

Drzá zrzka napsal(a):

Někdy mi přijde, že tu probíhá psychologický výzkum a hra poznej, kdo článek opravdu napsal. Je hezké, že jste si v tom předvánočním kolotoči udělala čas na napsaní blogu. Pohodové vánoce přeji.
13. 12. 2010 | 17:30

Kritik napsal(a):

Musíme vám pogratulovat k přepychu, kterým se málokdo může pochlubit: Totiž k pevnému zázemí.

Má to však jeden problém: Když se člověk hrabe ve špíně a se špínou se setkává, může se sám ušpinit. Zdali myslíte na to, že vás bude někdo muset čistit?

Tím vás nechceme zrazovat od entuziasmu (nadšení) pro službu (zdůrazňuji službu) veřejnosti. Bylo to po dlouhou minulost ctí. Ale tentkrát to dělali za svoje peníze a na své náklady. Včetně budov a kanceláří. Pěkné poměry byly třeba ve spravování městských států ("polis") v helénském Řecku. Když se připravovaly divadelní hry, což byl ohromný svátek, avšak nákladný asi tak, jako menší válečné tažení, tak městská rada určovala, kdo hry zaplatí. Určila toho, kdo byl ve městě nejbohatší. Pokud onen bohatec namítl, že není nejbohatší a že bohatším je ten a ten konkrétní člověk, městská rada pověřila financováním toho druhého. Pakliže se však prokázalo, že s výší bohatství tomu tak ve skutečnosti není, museli si oba bohatci majetky vyměnit.

Takže ruku na srdce: Kdo by šel v této zemi do politiky a do správy veřejných věcí, kdyby si tuto aktivitu měl platit ze svého?
13. 12. 2010 | 17:40

t... napsal(a):

... a jakou má Petra Parouková čtenost, aspoň u blogů je to rekordmanka. :-) Jednou se o Petře Paroubkové budou středoškoláci učit v hodinách českého jazyka(literatury), "Petra Paroubková - nejčtenější český autor počátku 21. století.". :-))))
13. 12. 2010 | 17:47

Alibaba Sue napsal(a):

UF!!! Vy si myslíte, že si tu její knihu budou lidi kupovat? Až tak pokleslý jsme národ???
13. 12. 2010 | 17:56

Vico napsal(a):

Díky článku VV jsem teprve zaregistroval, že Petra Paroubková napsala po velké pauze další blog..a se zpožděním jsem si ho přečetl. Tím pádem se stalo, že oba články PP+VV se slily dohromady a nic na tom nezmění ani poetické pírko, co zbylo po andělovi a hořící svíčka na adventním věnci.

Jelikož diskuze pod PP je passé a pod VV se bude zdárně teprve rozvíjet, nedá mi, abych se k PP+VV, ale spíš PP, dodatečně nevyjádřil.

PP je samozřejmě "bleskově" bulvární, ale to nic nemění na doslova "panickém děsu" modrého Vilíka Buchertovic, který byl PP pochválen a který sliboval příklon MFDnes Jiříkovi a jeho partě. Ten děs našich mienkotvorných Kojzarčíků je věru nefalšovaný. Ještě, že se nevyvalilo na Zeleného Raula, že se jako "tichý společník" finančně podílel na botičkách od Diora :-))

Pokud jde o "klaďasku" VV na druhé straně barikády, zde je psychologicky nejzajímavější "touha křičet" při ódě na cizího manžela. Možná i "křičet do tmy."

Aby to pak neskončilo v děsivém závěru:

S cizím manželem ve vlastním pokoji.

Ta touha křičet, by pak byla pochopitelná.
13. 12. 2010 | 18:16

Kamjdu napsal(a):

Vedle Petry mi připadáte duchovně více pozadu, to ničím nezakrejete, jen na to bezděčně spíše upozorňujete.
13. 12. 2010 | 18:30

Tenco napsal(a):

veronika vendlova
Nechcete založit s paní Paroubkovou dámský klub ?
Víte - takový jakýsi neformální kroužek mladých perspektivních začínajících literátek a starých ostřílených blogerek.
Díky Vašim kámošům a kámoškám - zejména exbratrům a exsestrám a kámošům manžela paní Paroubkové byste jistě získali nějakou tu střechu nad hlavou, otop na zimu, na pár dopisních papírů, obálek a kancelářských sponek by také zcela jistě vybylo.

Kritik
Pokud vím, tak běžná správa byla honorována, zastupitelé /možno - li je tak nazvat, no spíše voliči/ pak pobírali náhrady - i kompenzaci za ušlý příjem.
Ale nebyly velké. Svého času tuším dva oboly - snad denní náklady na jednoho otroka ve stříbrných dolech.

I válečné lodě - triéry, tedy jejich výstavbu, výstroj a zajištění osádky platili bohatí.

To by dnes ubylo válek, kdyby taková Parkanová, Vondra a podobní museli gripeny a podobné záležitosti zacvakat pěkně ze svého !
Ne to je sranda, samozřejmě. Oni ještě nejsou tak bohatí. :(((

Jak málo si lidé uvědomují, na co, komu a proč přispívají svými daněmi.

Ještě malá poznámka - otroci tam nechodili do války.
:)))
13. 12. 2010 | 18:33

Kanalnik napsal(a):

Me zaujalo v textu uplne neco jineho, nez reakce na pani Paroubkovou.

Pani Vendlova, jako dite, ktere se tez kdysi balo certu a podobnych fikci, bych se primlouval za eliminaci techto traumatizujicich hrozeb, ktere snasite na sveho syna, byt jen jednou do roka.

Hrozit vlastnimu diteti, ze si ho nekdo odnese pryc z rodiny, ktera pro nej znamena vlastne vsechno, a to zcela dobrovolne a ucelove, mi prijde zvracene. Urcite sveho syna nebudete milovat jen kdyz bude vykazovat znamky prace.

proto tento posutp absolutne vubec nechapu a je mi z nej zle

myslim to v dobrem

jinak se mejte a pekny advent
13. 12. 2010 | 18:52

mud.. napsal(a):

Je úplně jedno o koho jde. U ženské je nejdůležitější vagína. Mozek nehraje roli. Chudáci ti, kteří vagínu nemohou používat. Muslim v Německu četl korán a při tom tloukl ženu. Kdo někdy byl tam, kde se vířily jen ženy, potom ví jaké mohou být na sebe čůzi. Dáš některe o stovku více a porvou se jak šlapky. Vendlová je stejná. Určitě její muž není krasavec s mozkem jako Paroubek. Vendlová jděte mezi postižené děti. To vás živí, ne vymezování se od Paroubkové.
13. 12. 2010 | 19:10

Pepa Řepa napsal(a):

Vendlová, ženská jedna nešťastná, co jí to napadlo?

Napsat o paní Pepě. To si ale zavařila.
To bude zase smršť článků.

Napsala o mně knížecí služka, ošetřovatelka Kalouse ušatého, topmodelka z Odolky, že málo obdivuju svého partnera, největšího z alfa-samců.
Kolik jí za to ten Bakala zaplatil, co myslíš, táto?

Do ní, táto, do ní.Jeden článek ty, jeden já.

Nojo, Vendlová, zavařila si sama. Copak nepochopila, že ta dvojice nemá do čeho dloubnout, že jen čeká na to, kdo si na ně ještě vzpomene a něco o nich napíše?

Tak se maj, Vendlová, Pánbůh s nima a zlý pryč.
A pozdravujou Mikuláška, Tadeáška, al-Qalouse a všechny z Kosí Nozdry.
A kdo dělal u nich čerta? Kalousek? Bllllll?

Až synek doroste, bude vykládat, že ho před peklem zachránila práce.
Hezké, budovatelské.
13. 12. 2010 | 19:22

Gren napsal(a):

Děláte si srandu?
Angažujete se profesionálně pro stranu která nehorázným způsobem likviduje sociální systém státu.Tisíce rodin nemají na živobytí,sta tisíce bezdomovců živoří z odpadků,přes půl milionu lidí nemá práci....a vy se těšíte na Ježíška?
Že Vám není hanba!
13. 12. 2010 | 19:37

jetotukormoran napsal(a):

Posledni Petrin blog byl typicky a ciste 'reklamni' na jeji vytvor.
A nektere jeji komenty v blogu typicky Paroubkovske:
"V. Buchert zareagoval na moji knihu tak, ze me jednoduse poblinkal"- vyraz prvorodicky ,no kez by pan Buchert tedy blinkal alespon tri porce notne natravene drzkove polevky.

Podobny blog: "Oda na manzela" -prakticky reklamni navazani vylevu pani Zuzany , chvalici Jiriho (zrovna nahodne sedici pri jejim boku), ze to je ten pravy a muz a ze jej perfektne zna, az do te doby nez ji kopl do zadku.
Nakonec co by sam velky 'Ja' neudelal pro nazor ver. mineni?))
...vzkutku ryzi malomestacka svoloc.
13. 12. 2010 | 19:46

RA napsal(a):

nemám rád,když se děti straší, pro dospělé je to možná zábava,vystrašené dítě , a to hodně zvláštní, ale dítě má z toho zážitku trauma. Čím jsem starší,tím víc to nesnáším.
13. 12. 2010 | 20:06

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro paní Veroniku, v té školce to muselo být moc hezké, jak jste to popisovala, představovala jsem si ten průběh pořadu, velmi hezký nápad, velmi inspirativní. Děkuji za přání na konci blogu, napíšu taky přání, trochu jinak a po svém.

A výjde zas,
Hvězda Betlémská,
v tichý vánoční čas.

Probouzí v nás,
čekání odvěká,
na skvostný lásky hlas.

Tužka
13. 12. 2010 | 20:17

ZAM napsal(a):

almost glossed™:
"Nedivím se P.Paroubkové, že se brání. Také bych se bránil",´kdybych psal tak hloupě.´ zapomněl jste dodat.
13. 12. 2010 | 20:52

Deny napsal(a):

Je mi paní Paroubkové ml. strašně líto. To muselo být hrozné trauma, co zažila. Už, už se viděla paní premiérovou, průzkumy hovořily zcela jednoznačně.
A nakonec nic.
13. 12. 2010 | 21:00

arlon napsal(a):

Veroniko,
to je krása, ten Advent. Já myslím, že ani dva úvodní odstavce pojmenované Paroubková a Čerti, které se zimním Slunovratem nijak nesouvisí, nemohou pohodu a svátečno NIJAK NARUŠIT.

K tomu nám všem napomáhej Santa Klaus, Santa Zeman a Santa Havel vlastní rukou. Jestli je z nich někdo santusák, to už je na publiku. Pro přípitek v sestupném pořadí - koňak, becherovka a tuzemák.
Ale vánoce budou bílé, a tak nám všem ani čerti ani Paroubkové vadit určitě nebudou.

Ještě jsem zapomněl na občany z vaší Inside-party, myslivec bude pro pány von Schwarzburg dostatečným darem země české.
Tož tak, Vám Pěkné Vánoce jakož i všem lidem dobré vůle přeje Arlon.
13. 12. 2010 | 21:20

Daňový poplatník napsal(a):

Veronika Vendlová zná paní Petru Paroubkovou, a něco si o ní myslí.
Zná Petra Paroubková Veroniku Vendlovou a myslí si o ní něco?
Já znám, byť jen z blogů Veroniku Vendlovou i Petru Paroubkovou, a myslím si asi toto:
Pět řádek autocenzury.
To jsem pašák, pane Nevejskale, že jo?
13. 12. 2010 | 21:21

nevěřícně zírám...... napsal(a):

......." Závidím jí sebedůvěru, neomylnost a přesvědčení o své pravdě. Ano, máme na tu svoji pravdu právo všichni. Aplikujeme ji a jsme o ní přesvědčeni. Ale zdá se mi, že se ji alespoň nesnažíme konzervovat na věky věků".......paní autorko, to si snad děláte srandu, vždyť v tomto punktu vás paní Paroubková není schopna trumfnout do konce svých dní, buďte alespoň trochu soudná po té vší sebechvále, co jste sem za tu drahnou dobu sesmolila.
13. 12. 2010 | 21:51

znalec napsal(a):

Vaše upřímnost odzbrojuje. Tedy některé. Mně ano.
13. 12. 2010 | 21:59

Veronika Vendlov napsal(a):

bob: to samé...:-(
13. 12. 2010 | 22:37

Veronika Vendlov napsal(a):

Kritiku, já nemám na mysli bohatství počítaní na majetek či peníze. Největší bohatství je úplně někde jinde....
13. 12. 2010 | 22:39

černovláska napsal(a):

milá Veroniko, ani s tou nadsázkou není co závidět, jak je to dlouho, co paní Petra chválila Řecko za jeho sociální systém? Zdá se, že má skutečně odhad. Vašeho muže neznám, ale zcela jistě se Vám příroda tolik nepomstila, i když v případě paní Petry, to byla nepochybně také čistá láska. Chce být na výsluní, dopřejte jí to, čtenář vybere sám, zda je schopna být stálicí nebo ne.......
13. 12. 2010 | 22:40

Veronika Vendlov napsal(a):

Kamjdu: ok, i to je možné...
13. 12. 2010 | 22:41

Veronika Vendlov napsal(a):

Kanalnik: nejste jediný, kdo má tento názor. Věřím tomu, že vše zvládámě citlivě a bez traumat...snad se nemýlím...
13. 12. 2010 | 22:44

Veronika Vendlov napsal(a):

mud: to je síla...též krásný advent.........!!!
13. 12. 2010 | 22:44

Veronika Vendlov napsal(a):

Gren: ne, vážněmi hanba není, prostě se těším, tak normálně, lidsky...
13. 12. 2010 | 22:46

Veronika Vendlov napsal(a):

nev. zír.: samochvála? Spíš prevence, než cokoliv jiného...a snaha neřešit nepodstatné...nebo spíš, řešit jen to podstatné.
13. 12. 2010 | 22:50

Veronika Vendlov napsal(a):

černovlásko, já to paní Petře přeji a fakt to myslím upřímně. Nehodnotím komu je s kým v lásce dobře. Je to na každém z nás. Možná že šlo v případě setkání paní Petry a mém s mým mužem právě o to jediné osudové. :-)
13. 12. 2010 | 22:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone, zdravím a díky! Posílám jeden zasněžený pozdrav od Kosti! :-)
13. 12. 2010 | 22:54

arlon napsal(a):

Veroniko,
já jsem dobrák od kosti a vy zase od Kosti. To se nám ty literární poklesky docela sešly. Vlastně já jen vypustil balonek, měl jsem za to, že jste na Petříně.
13. 12. 2010 | 23:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Tužko milá, díky mnohokrát. Ta spirála není novinka, je to z waldorfské pedagogiky. Každá slavnost ve školce je nádhera. A to se mi líbí - úcta k bioritmům, vlastnímu já, pocitům a přírodě, soudržnost, ohleduplnost, podpora. Byli jsme hodně dlouho doma. Nejprve s ošklivě zlomenou nožkou, pak s nachlazením...a pořád jsme si říkali, že musíme do šlolky něco přivézt. Tak jsme nasbírali podzimní lity, vylisovali je a udělali z nich obrázek. A ten den, kdy jsme měli v plánu ho do školky dovézt, někdo zazvonil. Jedna maminka nám přinesla obrázky od dětí s dopisem, jak se všichni na nás těší. Vyhrkly mi slzy dojetí. Tohle je taky štěstí...:-)
13. 12. 2010 | 23:05

Veronika Vendlov napsal(a):

:-) Arlone pokud se tam něco děje, tak beze mě.... :-).
13. 12. 2010 | 23:08

arlon napsal(a):

Nojo, to je tedy klidný večer třináctého a na Petříně zůstal jen sám Mácha. Chudák básník, již toho více nenapíše, ale co kolegium, koho asi zrovna máchá? :-)
13. 12. 2010 | 23:19

nevěřícně zírám...... napsal(a):

autorka - vaše nutkavá potřeba zviditelnit se na pozadí kritiky jiných je téměř dojemná. S vytrvalosti husy štípající a kejhající na každého, kdo se zjeví na vašem dvorečku se snažíte zachovat si ten svůj kroužeček spřízněných pisatelů. Jedním dechem tady rýpete do Paroubkové a zároveň se ovíváte duchem vánoc.....to je, promiňte, nevkusné. Takové to - zapomlouvat si, ale bacha, nakonec něco poetického, ať nejsem za mrchu. Co už, každý podle svého vkusu. Je mi z vás smutno a svým způsobem je mi vás líto. Možná byste byla u té své vařechy šťastnější než v té politice.
13. 12. 2010 | 23:20

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro paní Veroniku. Jednou jsem se byla podívat ve valdorfské škole v Semilech na vyučování. Moc se mi tam líbilo, vím, že jsem si říkala, chtěla bych být znova dítětem a chodit do takovéto školy. Něco poradím. Dejte do deci vody vařit třicet hřebíčků a dvě lžičky anýzu. Povařte několik minut, jednak to krásně vánočně provoní byt, ale důležitější je, že obě silice dezinfikují vzduch a navíc mírní vnímání bolesti. Když by hocha ještě pobolívala nožička, obě silice se postarají o zmírnění věmu bolesti. Mírní to jakoukoliv bolest, ta se pak stává snesitelnější i bez prášků. Když dítě bolí v krku, dát mu nadechovat ústy páry. Lze tím i bolavá místa natírat, ale dětské kůži udělat poloviční dávku hřebíčků i anýzů, aby nebyla náhodou vyrážka. Ona se do tří dnů sama ztratí. Jo, a ten hrneček se obarví do hněda a už ho ničím neumyjte, já mám jeden jen na toto. Účinek trvá tři dny, pak udělat zas nový odvar. Tuhle dobrou radu jsem si nemohla nechat pro sebe, ale třeba to znáte. Tužka.
13. 12. 2010 | 23:37

hoven napsal(a):

mě jirka a petra paroubkovi trochu připomínají klemu a martu gottwaldovi. když si selský pacholek obleče panský oděv má rázem nos nahoru.
14. 12. 2010 | 00:30

černovláska napsal(a):

také nevěřícně zírám....Dlouho očekávaná kniha Petry Paroubkové (36) »V botičkách od Diora« sice vyjde až v půli prosince, deník Aha! ji ale má k dispozici již nyní. A ode dneška každý den bude přinášet seriál ukázek. Už v první z nich manželka exšéfa ČSSD Jiřího Paroubka (58) plní slib, že její vzpomínky pohnou svědomím politiků, lobbistů a osob s nimi spjatých!...........aha, Aha je ten úžasný deník? Jeden se musí přímo dmout pýchou, jaká úžasná reklama
14. 12. 2010 | 00:33

neekonom napsal(a):

Zda se ze vanocni nalada je tady. Prevazuji proteplene lidske vztahy, mile debaty na webu, lide se na sebe usmivaji. Sam jsem na vanoce alergicky a zaludek se mi z nich zacina klepat nekdy v srpnu.
14. 12. 2010 | 03:39

:-°( napsal(a):

A jak vidí onu slavnou knihu spolutvůrci levostředového zpravodajského serveru Vaše věc?

"Nová kniha Petry Paroubkové se objevila na předvánočním knižním trhu. Nabídka na sepsání této knihy byla dlouho odkládána. Přesto se autorka pustila do psaní. Sama velmi zajímavě a ráda píše.
Je známa ze svých blogů, které si můžeme přečíst na serveru Aktuálně.cz. Jde o osobitý pohled na nedávnou politickou situaci z pohledu manželky známého politika. Kniha vysvětluje mnoho příběhů, které nám pravicová média soustavně zkreslovala. Doporučuji nejraději si knihu přímo přečíst. Kniha „V botičkách od Diora“ se dobře a poutavě čte."
14. 12. 2010 | 07:24

Pepa Řepa napsal(a):

:-°(
a není to hezké? Manželé se nemají pomlouvat.

Táta založí server Cosa Vostra a vychválí, jak ta máma- bystrá to žena - píše.
Není nad harmonii.
14. 12. 2010 | 08:14

Luba napsal(a):

V dupačkách od Priora
chovala ho máti
Kléma chodil kolébati
vůl a oslík mouchy odháněli
za tu věrnou službu
žráti mohli zelí.
V neděli.

Zelná hlávka
zelná hlava
Jiřík bude ekonomem
nebo našprtá se práva.

Ekonómie, egonómie,
to je věda
od Děda-Vševěda po Tunelděda.
To né - to né, náš Jiřík
ten je jiný
pro chudé kradl salámy
sál inspiraci z Číny.

Mao - nemao,
mako jako pako,
i vzal si Omako,
ten šťastnej Nemako.
14. 12. 2010 | 08:33

route66 napsal(a):

Volně k blogu Veroniky Vendlové, čertům a Adventu

Cosi tady smrdí....
14. 12. 2010 | 08:57

Veronika Vendlov napsal(a):

route66: asi to budu já..., ale že by to bylo cítit u u Vás??
14. 12. 2010 | 09:38

Veronika Vendlov napsal(a):

oprava: až nebo i u Vás...
14. 12. 2010 | 09:39

Veronika Vendlov napsal(a):

K pomolouvání: neměla jsem a nemám v úmyslu jakkoliv paní Petru pomlouvat. Respektuji její názory a knihu dnes opravdu může vydat každý, má-li na to. ČSSD je a bude velmi populární politická strana a stejně tak se může stát, že se Jiří Paroubek vrátí zpět v plné parádě na politické výsluní. A zase to budu respektovat. Kniha bude mít jistě velkou prodejnost, proč ne. Přesto, nebo právě proto mohu osobně říci, že je dobré si své hlavní "účty" vyřizovat soukromě. Má to mnohem větší efekt, než o tom vydat knihu. Uvidíme, co přinese budoucnost.
14. 12. 2010 | 09:46

Veronika Vendlov napsal(a):

neekonome: já se naopak už od srpna těším a kupuju první dárky....aby mě pak z toho na konci roku nekleplo... protože to vymýšlení je fakt náročné...
14. 12. 2010 | 09:48

skura napsal(a):

Autorce:

To Vaše "nezávidím" mi příjde stejné jako to Standovo "myslím to upřímně".
Určitě máte lepšího manžela, určitě máte lepší dětičky, určitě máte lepší život a určitě nikomu nic nezávídíte. Jsem o tom naprosto přesvědčen. Jinak byste přeci nenapsala tak krásný blog..

Šťastné a veselé!
14. 12. 2010 | 12:13

Veronika Vendlov napsal(a):

skura: ono je to těžké dokazovat. Z psaní není cítit hlas, tón atd. A opravdu se nepoměřuji. Jen konstatuji, že jsem ráda za to, co mám a moc si toho vážím. Že mám lepšího muže byla jen nadsázka. Kdo to posoudí nejlépe? Vy? ;-)
14. 12. 2010 | 13:31

nevěřícně zírám...... napsal(a):

autorka - tak už teď víme, že máte všechno lepší než Petra Paroubková, snad už budete mít klid a "ty vánoce".....rozdíl mezi Petrou Paroubkovou a vámi je v tom, že jí jste zřejmě ukradená i se svou dokonalou rodinou a nemá potřebu se vámi zaobírat. To je vypovídající. Přeji vám všech pomluv prosté vánoce a abyste našla pod stromečkem balík sebereflexe a soudnosti.
14. 12. 2010 | 14:17

nevěřícně zírám...... napsal(a):

autorka - tak už teď víme, že máte všechno lepší než Petra Paroubková, snad už budete mít klid a "ty vánoce".....rozdíl mezi Petrou Paroubkovou a vámi je v tom, že jí jste zřejmě ukradená i se svou dokonalou rodinou a nemá potřebu se vámi zaobírat. To je vypovídající. Přeji vám všech pomluv prosté vánoce a abyste našla pod stromečkem balík sebereflexe a soudnosti.
14. 12. 2010 | 14:17

nevěřícně zírám...... napsal(a):

autorka - tak už teď víme, že máte všechno lepší než Petra Paroubková, snad už budete mít klid a "ty vánoce".....rozdíl mezi Petrou Paroubkovou a vámi je v tom, že jí jste zřejmě ukradená i se svou dokonalou rodinou a nemá potřebu se vámi zaobírat. To je vypovídající. Přeji vám všech pomluv prosté vánoce a abyste našla pod stromečkem balík sebereflexe a soudnosti.
14. 12. 2010 | 14:18

nevěřícně zírám...... napsal(a):

autorka - tak už teď víme, že máte všechno lepší než Petra Paroubková, snad už budete mít klid a "ty vánoce".....rozdíl mezi Petrou Paroubkovou a vámi je v tom, že jí jste zřejmě ukradená i se svou dokonalou rodinou a nemá potřebu se vámi zaobírat. To je vypovídající. Přeji vám všech pomluv prosté vánoce a abyste našla pod stromečkem balík sebereflexe a soudnosti.
14. 12. 2010 | 14:18

nevěřícně zírám...... napsal(a):

Teď tedy opravdu nevěřícně zírám, třikrát se mi objevil nápis - špatně zadaná slova, nejste náhodou stroj a zamítnutí příspěvku a ve finále se objeví všechny čtyři příspěvky, co už, snad pan Stejskal ty duplikáty pomaže:)
14. 12. 2010 | 14:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Výborně, jsem ráda, že je to pro blbé blondýnky (poznámka: tedy mě) napsáno několikrát... :-D.

Opakuji: nejde o pomluvy, jde o názor, možná o názor na pomluvy otištěné v knížce. To je obrovský rozdíl.

Znovu opakuji - nenám všechno lepší než někdo... ale jsem ráda, že mám to, co mám. Už je to srozumitelnější???
14. 12. 2010 | 14:44

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Stejskale, jen to tu nechte několikrát, krásně se to čte... :-)))
14. 12. 2010 | 14:44

arlon napsal(a):

Veroniko
na množství nehleďte a berte je po řadě. Nemám problém s tím, kdo z vás - Vy a Parouková II. je v blozích lidštější. statním to dojde samozřejmě až později. Avšak lepší pozdě než vůbec.
Tož tak - pěkný den do Podkostí.
14. 12. 2010 | 15:15

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone, vždyť víte, že jsem se za ty roky zocelila...je to nutmost. Zatím zdravím ze Sněmovny...ale do Podkostí se chystám...a brzy ráno zase zpět... :-)
14. 12. 2010 | 18:03

iga napsal(a):

Veroniko

ahoj!
Co se týká dua Pe-Pa
Kdokoli napíše cokoli kromě pochvaly, bude nařčen, že závidí.
Nikdo však nenapíše co.
Já údajně závidím též a to jsem napsala jen, že v tom má Petra češtinářské chyby:-)))

Osobně si za tím, že mám lepšího manžela než Petra stojím, nestranný soud si pak provádím denně svépomocí:-D
14. 12. 2010 | 21:11

veronika vendlova napsal(a):

Igo, ahoj!! :-)
Výborně, takže jsme pěkně zaškatulkované a můžme jít v klid spát...no tak to je ideální stav... :-)
15. 12. 2010 | 00:26

kočka šklíba napsal(a):

Igo, pokud by opravdu šlo o nestranný soud, tak byste musela porovnávat obě "protilehlé" strany v roli manželů podotýkám, což nepředpokládám. Pokud provádíte nestranný soud dvou politiků, tedy Paroubka a svého manžela, pak možná ano, to je uvěřitelné, ale jako nestranné bych to nehodnotila ;). Pokud Váš manžel není politik, pak nechápu o čem píšete.
15. 12. 2010 | 05:15

iga napsal(a):

kočka šklíba

byla to ironie.
Nestarnný soud ohledně svého manžela si žena svépomocí pochopitelně provádět nemůže.

Objektivita je vyloučená, záleží jen na tom, jak je konkrétní dvojice spokojená - takže v tom jsem se připojila k Petře i k Veronice.

Zdá se, že spokojené s muži jsme všechny - a v takovém stavu není co komu závidět.
15. 12. 2010 | 08:12

arlon napsal(a):

No vida, stačilo, aby jedna inteligentní blogerka napsala pár vět a pár odstavců, přičemž se zkraje zabývala tématey Paroubková a Čerti, a hned je z toho u místních dam "manželská aféra". Není to snad tím, že dámy nezapomněly na muže jménem Buldozer, který ani netuší, co to je sebereflexe? Nebo se dokáží ke všemu jen ušklíbat.
15. 12. 2010 | 08:38

Bob napsal(a):

Pro Petru P.- kdo jinému jámu jámu,sám do ní lopata..... a Veronice? hezké vánoce, v duši pokoj a jeden pozdrav Lucii... Pá Bohouš Kněžmost
15. 12. 2010 | 10:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Ahoj, svět je malej...:-), jsem ráda zase doma...:-). Pozdrav vyřídím, stěhuje se domů...myslím 27.
Ddnes z Prahy přeju krásný Vánoce! Cesta ráno v pět byla strašná....
15. 12. 2010 | 11:19

Tenco napsal(a):

veronika vendlova
Vám osobně přeji hezké Vánoce, straně TOP 09 v čele s Kalouskem a konformní , nicneříkající nulou Gazdíkem pak co nejrychlejší cestu pod hranici 5 %.

Mějte se.
15. 12. 2010 | 13:53

jos napsal(a):

Vendlová,
asi tak před rokem si na tomto serveru jisté novinářské kopyto jménem L'ubica Vaníková pěkně zostra podalo P.Paroubkovou za to, že porodila dítě a dokonce si to dovolila v předem stanoveném termínu.Teď nevěřícně zírám na váš výplod a je to tu zase. Ona si dovolila napsat knížku a k tomu si ještě šťouchla do odporné a bezohledné mediální klaky (jinak samozřejmě vašich spolupachatelů). No to se musí ztrestat. Pak jsem se podíval na vaší fotku a vše bylo jasné. Závist, to je mocná čarodějka. Jinak vám k Vánocím přeji vše, co chystá vaše oblíbená bezskrupulózní TOP09 běžnému občanu a zvláště to, co běžnému občanu lživě prezentuje jako zcela a naprosto nevyhnutelné obskurní, prolhaný skřet Drábek. A k tomu nějaký pěkný, úderný klip od Mádla a Issové speciálně pro vaše děti. A pro vás speciálně, když se vám ten klip líbil: neplácejte nám tady o Ježíškovi, dětech a vánocích. Od anetického člověka jako jste vy je to zcela nedůvěryhodné.
17. 12. 2010 | 00:40

otokar napsal(a):

Veroniko,
ten gazdík se Vám moc nevyvedl.je to peň větší, než jsem čekal.
19. 12. 2010 | 23:21

Veronika Vendlov napsal(a):

jos: hluboce se mýlíte a to téměř ve všech větách, které jste vyplodil/la. Například na to, že jsem ošklivá, jsem docela pyšná. Považte, taková šereda, nic nedokázala, jen plkat... :-) Inu, každý svého štěstí a neštěstí strůjcem. :-)
Pěkné Vánoce!
22. 12. 2010 | 00:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Otokare: nikdo není dokonalý...ani já, ani Vy, ani politici/čky...
22. 12. 2010 | 00:50

otokar napsal(a):

Já rozhodně ne, v tom máte pravdu.
na politiky jsem však náročnější, asi neprávem.
Veselé vánoce.
O.
23. 12. 2010 | 04:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy