Brighton & London

06. 11. 2010 | 23:04
Přečteno 6025 krát
Kdysi jsem chvíli byla Au-pair v Brightonu. Anglie mi chyběla čím dál víc. A tak jsem dostala dárek k narozeninám - letenku.

Příběhy z pobytu v UK by vydaly na jednu knížku. Dnes už vzdálené vzpomínky připomínají místa, kam jsem chodila denně a ráda. Jordan, kterému tehdy byly 4 roky, je dnes sedmnáctiletý a Madeline, které bylo 8 měsíců, je 14 let. Jsou z nich normální puberťáci. Moje rodina zestárla, ale je stále neuvěřitelně skvělá. Nemůžu se ubránit dojmu, že zůstane napořád mojí druhou adoptivní rodinou. A slíbila jsem sama sobě, že to nebude trvat dalších 8 let, až se zase uvidíme znovu. Díky Moniko, že jsi se mnou tuhle skvělou cestu podstoupila a za tu poslední fotku, která je Tvoje. A taky moc a moc děkuju mému muži, kterého napadlo mi tu letenku koupit.

Mám ráda listopad, ne jen ten sedmnáctý... :-). Líp se mi s fotkami poprat nepovedlo. Jen ještě doplním, že je všechno foceno z BlackBerry.

Brighton Pier
Brighton Pier

Brighton pobřeží
Brighton pobřeží

West Pier
West Pier

Západ slunce
Západ slunce

Park
Park

Na rohu ulice
Na rohu ulice

Westminster station
Westminster station

Tower Bridge
Tower Bridge

Vajíčko
Vajíčko

Tower Bridge dál
Tower Bridge dál

London Eye
London Eye

Západ slunce
Západ slunce

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

arlon napsal(a):

VV
pěkné odlehčení po volbách, taková potřebná a příjemná lázeňská atmosféra. A moře, to je fajn.
S listopadem nejsem moc velký kamarád, zejména po přechodu z letního na zimní čas. Jediný kladný den je sv.Hubert, a ten už je pryč. 17.11. je napřed Opletal a pak teprve Havel, no je to složité a blíží se Mikuláš i Vánoce. No, nic moc ten listopad.

Veroniko, máte tam litopad. Psala jste přes notepad?
06. 11. 2010 | 23:27

Veronika Vendlov napsal(a):

snažím se doplnit fotky, ale zatím neúspěšně...
06. 11. 2010 | 23:28

Kanalnik napsal(a):

Prvni fotka byla dobra, libila se mi. Sice trosku vetsi nez obvykle, ale na druhou stranu to prave proto bylo prijemne neobvykle prekvapeni.

Jeste se mrknete na nadpis.

Mejte se.
06. 11. 2010 | 23:33

Veronika Vendlov napsal(a):

to je boj...díky Kanálníku...
06. 11. 2010 | 23:41

arlon napsal(a):

VV
no já vím, jsem rád, že žijete a jste zpátky od slané vody v odolné vodě. Rozdíl je jak známo velmi patrný.
http://en.wikipedia.org/wik...
Mějte se fajn, pěknou dobrou noc.
06. 11. 2010 | 23:43

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, jiná země, jiná rodina, jiná společenská atmosféra a dvě malé děti, to musí být poučné období. Bylo přínosem do života? Tužka.
07. 11. 2010 | 00:20

Targus napsal(a):

Brighton je nudná díra a Londýn je přecpaný lidmi.
Na romantické procházky okolo malebných zátok je jak stvořený Pembroke.
A pak samozřejmě ten pocit, že někdo mluví "anglicky" a není mu rozumět ani slovo... Srozumitelně mluvili akorát policajti, když mě doprovázeli uličkami tak na jeden osobák do firmy.
07. 11. 2010 | 00:27

Veronika Vendlov napsal(a):

Tak jsem to tam navkládala, milý Arlone. Slané vody není nikdy dost. V Odoleně Vodě jsem též v týdnu pobyla, ustvující zastupitelstvo mě tam zavane znovu a publikum už se na nás chystá.ne všem se naše kolaice líbí. Já to sive chápu, ale nez toho by prostě ike změnám nemohlo dojít. Je to složité...

K tomu listopadu: podle mě jě nádherný a stejně tal i konec roku. Blíží se Martin na bílm koni. Moc mě trápí, že si ho neužiju se svým potomkem jako ta správná máma, co je doma (budu na zastupitelstvu, ale to se nedá nice dělat). Tatínek, jako máma, kluci to zvládnou sami. Ve šlokce bude totiž ta pravá Martinská slavnost, pod Valečověm přijede Martin na bílém koni. A pak už začně dětěm to nějkrásnější období...já se taky nemůžu dočkat, asi jsem pořád dítě...

Opatrujte se!
v.
07. 11. 2010 | 00:28

Targus napsal(a):

To Tužka:

Určitě. V mládí je přínosem každé vybočení ze zaběhnutého stereotypu, každý nový zážitek.
Proto tak rádi v mládí opouštíme ty tzv. jistoty a pelášíme z rodného hnízda co nejdál.
Když už nic, tak máte celý život na co vzpomínat.
07. 11. 2010 | 00:30

Veronika Vendlov napsal(a):

Tužko, ani mi nemluvte...bylo to NEUVĚŘITELNÉ. Nejprve jsem bojovala, abych mohla odjet - tehdejší partner to nechtěl připustit, pak jsem bojovala, abych to v UK přežila a nakonec jsem bojovala sama se seboum abych se vrátila domů - měla jsem nabídku do Austrálie a to byla a je země, kde jsem si přála žít.
Vrátila jsem se ale jak jinak,domů.

Do Anglie jsem odjela vybavena 50 librami v kapse a třemi frázemi: jsem unavená, jsem hladová a jmenuji se .... Sice s dokonalým přízvukem, ale to fakt nestačilo.

V Anglii mě přivítala 100 let stará Anglie: nejprve dvě sestry, jedné bylo 75 a druhé 83 let a 60 letý postižený syn té starší z nich. Odměna za celodenní týdenní práci byla 15 liber. Takže mi to stačilo na mléko, cornflakers, 1 hodinu angličtiny týdně a na poštovní známky. Odmítaly mě krmit... :-), takže jsem za 6 týdnů zhubla 12 kilo, paráda, teď bych to brala. Hrdost mi nedovolila se vrátit domů, partner by mi řekl, že to přesně čekal... takže jsem musela chodit spát v sedm večer, žádné telefony, žádné kamarádky, jen učení. Takové pěnké anglické vězení. Dečky, přehozy, uklízení...a slovník pořád v ruce. Na Velikonoce, po dvou měsících jsem onemocněla angínou. A nedalo se to zamaskovat. Dámy mi strčily do pokoje dopis, že mě sice mají moc rády, ale že nemají rády mé bacily a tak jsem zůstala na ulici. Naštěstí jsem už anglicky mluvila docela dobře a tak jsem zamířila do školy, druhý den pak zašla na zkoušku do rodiny, ve které jsem zůstala. Je to ta rodina, o které jsem psala výše. A to už bylo úplně jiné kafe. Děti byly úžasný. 4 letý Jordan sígr, ale podobný tomu našemu potomkovi a Mad usměvavé mimi. Dnes už je to vážne dávno, 13 let...tehdy měl mobil málokdo, naši neměli ani pevnou linku a internet?? Hudba budoucnosti. Člověk si mohl připadat dokonale ztracený, ale dalo se to zvládnout, jen bylo třeba zatnout zuby.

Když jsem minulý týden seděla znovu s babičkou těch dětí, kterou mám ráda jako svoji vlastní, došlo mi, jak moc jsme si chyběly...tak snad se mi podaří se zase za rok vrátit... :-) Ale kdo ví...přála bych si to.
07. 11. 2010 | 00:46

Veronika Vendlov napsal(a):

Targus: nic není nudné, záleží na přistupu. Brighton nemá s nudou NIC společného. Přijela jsem v únoru a každou volnou chvíli trávila u moře. Nikdy se mi neomrzí, stejně jako hory. Narazila jsem na lidi, kterým bylo rozumět, možná víc, než leckterým lidem z ČR.
07. 11. 2010 | 00:53

Veronika Vendlov napsal(a):

Něco o přízvuku: "eleven" :-)
https://www.youtube.com/watc...
07. 11. 2010 | 00:58

Veronika Vendlov napsal(a):

07. 11. 2010 | 03:28

Al Jouda napsal(a):

Britům závidíme moře, ale sami nejsme schopni ani zesplavnit jedinou řeku, která nás s tím mořem spojuje - LABE !!!
07. 11. 2010 | 07:46

Targus napsal(a):

To VV:

Pembroke je západní Wales. Aneb velština s dokonalým anglickým přízvukem a výslovností, nevšední a nehledané. A navíc lidi (lopaty bez vzdělání), kteří anglicky uměli asi tolik,co já.
V kontextu se starou architekturou kamenných domků a úzkých uliček neopakovatelný zážitek.
Brighton mne neoslovil, nemám tam citovou vazbu. Nenašel se nikdo, kdo by mne tam šatil a krmil, ostatně nebylo to zapotřebí.
07. 11. 2010 | 10:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, specielně pro sockom nástěnkáře. O všelikých lidičkách odpadních či neodpadních tu...
http://dl.ziza.ru/other/082...
Veselé krizování....
07. 11. 2010 | 11:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 11. 2010 | 12:20

arlon napsal(a):

wbgarden
je to úsměvné a na zamyšlení současně. Ony totiž ty dva obrázky i přes propastný rozdíl a dokonce i časový spolu souvisí, nelze to oddělit.

Mrkněte se do přírody, tam to máte v bledě zeleném také, jen to vypadá jinak a je to charakterizované jiným principem - jmenuje se to potravní řetězec.
Je to jen náznak pyramidy a na vrcholu proto může být vždy jen jeden....
07. 11. 2010 | 12:37

arlon napsal(a):

Veroniko
to je skvělý nápad, s obrázky do blogu, jste opravdu myslivna. Konečně si může čtenář udělat jasno proč má blog před sebou a může se s vámi v tom "hrabat". Pokud se toto ujme mohlo by se povést celý smysl debat a hádanic povznést na kulturnější úroveň. Možná ubude i nesmyslných blogů a blogerů, kteří si z toho tady udělali Hyde park.

Foto se západem slunce moc chválím, hodně to o onom místě vypovídá, velmi pěkné.
Příjemný den.
07. 11. 2010 | 12:45

arlon napsal(a):

Stejskal
pane editore, to je novinka s obrázky do blogu nebo tuto možnost měli všichni blogeři dávno a Veronika ji první využila pro dobrou věc? Jestli to tak je, tak si zaslouží metál nebo bednu Tempranilla.

Pokud se mýlím snad to nevadí, je to lidské. Vám též přeji pěkný den.
07. 11. 2010 | 12:50

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý arlone, do přírody hledím každičký boží den. Co nevidět to bude sedumdesát let, ešli vydržím. Jinak vtipné repliky miluju.., to si pište, že odpovím.
Veselé krizování...
http://wbgarden.com/nove/ei...
07. 11. 2010 | 12:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane arlone,

tuto možnost měli od začátku všichni, také jí mnozí již využili. Společně s instrukcemi, jak se přihlásit do svého blogu, dostali všichni i manuál, jak jej vylepšit třeba zrovna vložením fotografií (mimo jiné je tam několikrát zdůrazněno, že fotografie nesmějí být širší než 500 pixelů, jinak v některých prohlížečích celou stranu rozhodí ;-)

Libor Stejskal
07. 11. 2010 | 13:20

Emissary napsal(a):

Hm, paní Veroniko,

stará dobrá Anglie. Jen ti škrti Vás nějak trápili. 15 liber na týden a vyhazov v nemoci, to už hraničí se sadismem - ve smyslu zvrhlosti a surovosti vůbec. Ale všechno zlé může být na něco dobré, jak sama říkáte.

Stará Anglie si v té době myslela, že člověk se stal další věcí v boji o život. Mladé ženy v takové změně hledaly svou záchranu. Zdá se, že mnohé našly.

P.S. Fotky jsou pěkné, vyzařuji atmosféru.
07. 11. 2010 | 13:29

arlon napsal(a):

wbgarden
no já se k vám občas dívám, není samozřejmě jen politickou satirou člověk živ. Máte to pěkné a zahradník jste zřejmě k pohledání. Co víc říci, vaše repliky na blozích prohlížím rád, uvolnění a smích je mnohdy lepší než zoufalá diskuse.
Pěkný den v římském paláci v Ostravě U Slámů přeje osobně Arlon.
07. 11. 2010 | 13:44

arlon napsal(a):

Editor
díky za info, já jsem to tušil, že jsem také již skleroza a hosip, i když jsem asi již tady někde viděl. Ale Veronika z toho rovnou udělala galerii, považuji to za průkopnický čin, jinak některé blogy jsou strašlivě "suché a nestravitelné". ;-) ;-)

Tak tedy dobrá, myslel jsem si správně, že vy jste jim šanci dal a je jen na nich, jak to zvládnou a pojmou.
07. 11. 2010 | 13:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Stejskale, potřebovala bych asi vymazat řadu fotek, které jsem v zoufalství stále dokola vkládala. Ten návod byl fajn, ale já ho nemůžu najít... ;-). Posílal jste mi ho někdy v srpnu 2008... :-)
veronika
07. 11. 2010 | 13:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Edvard Kožušník s fotoblogy vede. Já měla myslím jen jeden, byla tam Kost...ale možná se mýlím, nevím...
07. 11. 2010 | 13:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Vendlová,

zařídím. A ten manuál Vám pošlu znovu. Váš blog se mi moc líbí, ty snímky jsou myslím hodně povedené, potěšily i mne.

Pane Arlone,

první fotoblogy se zde objevily v létě 2008. Tehdy jsem vyzval několik blogerů (a zároveň je postupně vybavil redakčním mobilním telefonem s celkem kvalitním fotoaparátem, aby přes léto vyfotogovali, co jim přijde zajímavé, některé se opravdu povedli. např. pan Telička fotografoval při seskoku padákem v Turecku http://blog.aktualne.centru..., paní Třeštíková zase zákulisí filmového festivalu v Karlových Varech http://blog.aktualne.centru..., pan Rath pak zejméně sám sebe http://blog.aktualne.centru..., http://blog.aktualne.centru... Od té doby se zde objevila celá řada fotoblogů, namátkou je dělali pánové Dolejš, Kohout či Klán a jistě i další. Ale nutit do toho opravdu nikoho nemohu.

Libor Stejskal
07. 11. 2010 | 14:10

stejskal napsal(a):

Paní Vendlová,

žádné zdvojené fotografie jsme nenašel, asi jste je už vymazala sama. Ono to nakonec není žádná věda ;-)

Libor Stejskal
07. 11. 2010 | 14:14

xxx napsal(a):

Hezke. Moc! Ale Eastbourne je hezci!
07. 11. 2010 | 16:33

arlon napsal(a):

Veronika
vlastně koukám na ty obrázky ještě jednou a napadlo mně, zda jste jako poctivý suchozemec do toho moře vstoupila. Jak se říká - Neváhej a skoč.
07. 11. 2010 | 21:44

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro paní Veroniku V., děkuji, neuvěřitelné zážitky je dobré si zaznamenat, čas to má schopnost retušovat, a je to škoda, je to poučné pro ostatní. Děkuji, že jste toho napsala víc. Přeji samé neuvěřitelně krásné zážitky. Tužka.
07. 11. 2010 | 22:08

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Targus, jako dítě jsem byla asi vyjímka, nikdy se mi nikam nechtělo. Dědeček s babičkou to věděli, nikdy mě o prázdninách nenutili někam jet, trávila jsem je doma na dvoře se svými zvířaty, to jsem byla nejšťastnější. Babička vždycky říkala, "každej je ňákej". Tužka.
07. 11. 2010 | 22:15

Pocestny napsal(a):

Jo, helemese, světoběžnice! -)
Brighton is cool.... and windy -)

Před třinácti lety... doba vrcholícího britského optimismu, jo to byly časy!

V počínající měkkotě středního věku je třeba si připomenout, že jsme bývalí tvrďáci...

Je to inspirace? Nebo jen připomínka toho, kam jsme se odtehdá posunuli?

Mam také jedno kulaté výročí, je to neuvěřitelných patnáct let......
https://www.youtube.com/watc...

Také tak trochu au pair....
http://thumbs.ebaystatic.co...
07. 11. 2010 | 22:34

znalec napsal(a):

Nikdy jsem v Anglii nebyl, ale citů je tu tolik, že mám pocit, že jsem tam byl .
07. 11. 2010 | 22:44

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, děkuji drahý Arlone, i ctěné blogerce za foto. Jestli najdu diáky z těch míst z devěašedesátého, naskenuji a přidám..
Jinak nejsem zahradník a nikdy jsem nebyl. Pouze přerostlé hobby...
Veskriz...
http://magazin.ceskenoviny....
07. 11. 2010 | 22:48

Targus napsal(a):

To Tužka:

Opět máte pravdu.
Kdybych neonemocněl, nebylo by ani dnes síly, která by mne udržela doma. Jsem rozený vandrák. Přijel jsem domů po třech měsících, dva dny se dospával a za další dva dny už jsem se třepal na to, kdy zas budu moci vyrazit. Taška sbalená v předsíni pod věšákem, na ní spacák a deka, a čučel jsem z okna na cestu přemítaje, kdy zas vystřelím do světa.
07. 11. 2010 | 23:04

arlon napsal(a):

wbgarden
velmi pěkný článek, já jsem myslel s tím zahradníkem tu formu hobby, která vás postihla a kterou vykonáváte. Dokonce tak, že padám do úžasu. Příběh se zahradou je v podstatě velmi vážný a vyjadřuje filosofii života a přístupu ke chtěným i nechtěným problémům. Od koncentráku ke kráce zahrady, velmi silný příběh.

Zajímavé na tom všem by bylo pokusné zjištění, kolik z místních lidiček mimo sezení u monitoru dokáže hnout kostrou jako vy a ještě tak, aby vznikla "krása z ničeho", jen přemýšlením a rukama na zahradě, na pozemku nebo jen tak, v krajině. A i tak konvenují názory a přístupy.
Pěkný den pro vás i dnes a vlastně stále.
08. 11. 2010 | 08:32

arlon napsal(a):

kráse zahrady...
08. 11. 2010 | 08:33

Veronika Vendlov napsal(a):

To Targus: vím, kde je Pembroke...
a k tomu šacení a krmení - měla jsem smlouvu - na to krmení. Ale jak jsem psala, dalo se krásně přežít na mlíku a cornflakers! Toť vše.
08. 11. 2010 | 15:57

Veronika Vendlov napsal(a):

Pocestný, zdravím. Došlo mi, že jsem byla zatím vlastně jen v Evropě, dál ne...takže světoběžnice zatím nejsem, ale kdo ví...

Brighton je tak windy, že mi tam český deštník vydržel do prvního poryvu. Našinec hned zjistí, že je to lepší bez něj...

Ano, tehdy jsem si v UK připadala divně. Libra byla 64 korun...dnes jsou ceny skoro stejné, ale Libra je 28,- Kč, to je šílený propad. Jakoby Anglie ztratila pestrobarevný šmrnc...je smutnější. Jak řekla babička od mých dětí, je jí dnes 80 let a zachraňuje pořád svět, vážně. Řekla, že bohatší zbohatli a chudší zchudli...jak prostéa jak stejné všude po Evropě, nebo i ve světě? Britové jsou z toho ale poměrně v šoku, řekla bych...

Je pravda, že s věkem se mnohem víc strachuju....zejména se bojím o ty, které mám nejblíž. Ale ve dvaceti mi všichni připadali nesmrtelní...a na všechno bylo moře času...

To Sarajevo....jednou v noci jsem se nic netuše začala dívat na "WELCOME TO SARAJEVO"(1997) (Stephen Dillane, Woody Harrelson) v nějakém z filmových klubů...ten film mě dostal a asi byl jen odvarem skutečnosti, nebo ne?

Viděla jsem ho pak ještě asi 3x...a pořád je to ve mě.
08. 11. 2010 | 16:27

Veronika Vendlov napsal(a):

Paní Tužo, není zač děkovat, bylo to poučné...a někdy i zábavné. Stále jsem pletla slovo slepice a kuchyň, takže jsem šla do slepice, místo do kuchyně, nebo pořád nevím proč, pletu číslovku osm a devět. Taky když jsem jednou jela s těma dvěma "old ladies" nakupovat, dělala jsem, že na zadní sedačce nesedím....divím se, že jsme vůbec dojely...tolik vztyčených ukazováčků od kolemjedoucích a spolujedoucích řidičů jsem nikdy neviděla... :-)

Když jsem se teď pohybovala po Brightonu autobudem, došlo mi, kolik jsem toho byla schopná ujít pěšky, protože jsme tu libru a půl na bus neměla. Teď jsem líná jak veš...

Máte pravdu, je škoda, že vytěsňujeme některé nepříjemné zážitky, ale zase někdy je to vskutku velmi milosrdná schopnost, bez níž by se špatně regenerovalo a hledělo optimisticky do budoucna... :-)

Mějte se moc krásně, milá paní Tužko!
veronika
08. 11. 2010 | 16:35

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone, moře bylo teplé, ale nevlezla jsem tam, což mě mrzí, jenže byly fakt velké vlny a protože jsem jednou zažila, jak se nemůžu - protože jsem byla totální magor a vlny mě přitahovaly jak blázen - dostat z moře na břeh, mám od té doby k vlnám respekt. Tehdy mě v Brightonu zachránil kamarád a šílenej strach a pud sebezáchovy, že se fakt už s těch vln nevyhrabu. Když v jiném čistém mořu šnorchluju, taky mizím od míst, kde nevidím na dno...to od té doby, co jsem si v námořnické mapě přečetla, že v místě kam mě to táhne, je pode mnou 80 metrů, to mi nedělá úplně dobře....

Zestárla jsem, bohužel... ;-)
08. 11. 2010 | 16:40

Veronika Vendlov napsal(a):

Zdravím Emissary, no snadné to nebylo, ale já se nechtěla potupně vrátit, takže stačilo zatnout zuby ještě víc a vydržet.
Zrovna včera mi babička říkala, že našla moje dopisy...když uklízela. Malovala jsem do nich velikost brambory, co jsem měla k obědu... :-)))), protože mi to přišlo absurdní a neuvěřitelné: jedna minibrambora, dva mimiplátky kuřete, pro info: jedno kuře se v pondělí upeklo a ve 4 dospělých lidech vydrželo týden... a k tomu rozvařená kapusta a to vše zalité sosem...

Nevím,co v Aglii hledaly mladé ženy, ale nějak hodně moc jsem se sestrami s z CR a SR nekamarádila...asi jsem byla divná, ale měla jsem málo času a kdybych na to přistoupila, moc bych se asi aglicky nenaučila...ale doteď moc neumím...to je fakt. :-)

Kde je všem těm au-pairkám konec... kdo ví!?
08. 11. 2010 | 16:50

Vesničanka napsal(a):

Devčico, děvčico,
ja sa ti divím, prečo tu tak strácaš čas a silu komentovaním komentářů, niekedy naozaj pekně blbých.
To tak je, že niektorí anonymě exhibujů. To sa to naváža do druhých, když na mňa není vidět.

Už moma mama mi vždy hovorila - hlavně nikomu nič nevysvetluj. Nemá to cenu. Závistivcom a tupcom nič nevysvetlíš, len ťa doženú někam, kam nechceš.
To sa to anonymě pekně komentuje, když jde někdo se svojú kožú na trh.
To aj v tej krčme je to lapšie, sedí tam konkrétni ludia, ktorí si vykecajú svoje nazory, i když niekedy hociaké.

To by si sa asi divila, ktorí ludia si tu prisadí.
Inší si zaslúži tvoju silu a energiu.
Pretože ako píšeš - je to marný, je to marný, je to marný.
19. 11. 2010 | 08:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Vesničanko: jsi mi nějaká povědomá... aj keď hovoriš inak...:-)
Někdy to marné je a nekdy není. Z některých diskutujících se vyklubali noví přátelé či pomocníci. Někteří jsou zase důvěrně známí protivníci...většinu možná nikdy nepoznám a po některých se mi bude navždy stýskat. Je to zvláštní psát, ale i virtuální svět má někdy tvrdě reálný dopad...
Dobru noc.
v.v.
21. 11. 2010 | 00:24

b... napsal(a):

vesničanko, co ji tu okřikuješ?

ještě abysme přišli o tak přišli

o přenádherný postřehy, myšlenky a názory.
Co bychom si počali.
23. 11. 2010 | 23:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy