Letní brouci v hlavě

02. 10. 2011 | 01:15
Přečteno 6057 krát
Byla nádherná letní noc. Venku dokonalé ticho, od rybníka trochu chladno, ale obloha plná hvězd. Po dlouhých letech měl být přede mnou víkend bez notebooku on –line na klíně, nebo horou podkladů ke studiu. Najednou žádné povinnosti, jen pohoda.

Jo, tak vyrazím zítra na ty narozky, kam mě pozvali, třeba to bude fajn. Vybrala jsem nějaký dárek, upekla koláč a docela se těšila na druhý den. Jít na narozky nakonec nebyla úplně nejlepší volba. Popřála jsem, usmívala se a snažila se trochu uvolnit. Víno by mohlo pomoci, zkusím si to užít. Bylo to ale utrpení. A doteď nevím, jak jsem to nakonec vlastně přežila. Docela jsem byla ráda, že jsem tak trochu neviditelná. A pak se to stalo. Jedna dobrá duše otevřela téma POLITIKA. Začala jsem trochu poposedávat a doufala, že se mi to téma vyhne. Nevyhlo, je to téma vděčné. Každý totiž ví, jak se věci mají. Jedna dobrá duše zbystřila a nadhodila něco v tom smyslu, jako co tady řešíte, vždyť se můžete zeptat přímo, viď Veru? Zbystřila jsem, ale dělala jako by nic. No tak Verčo, jak to je, vždyť jsi u zdroje? Já na to – jako čeho? No vždyť jsi pořád s tou bandou, která nám tu vládne, nebo ne? Tak sem s nějakýma „pikoškama“!

No já nevím… Jak nevíš? No pak to má k něčemu vypadat, když ani nic nevíš… (Asi jako tady pod blogy nemá cenu něco donekonečna opakovat a vysvětlovat, nemá to cenu ani na oslavě narozenin.) Někdo mě znal, někdo ne. Podle tázavých pohledů mi hned bylo jasný, že to prostě asi „nedám“. Rozproudila se neuvěřitelná debata na politické téma. Škoda, že to někdo nenahrál. Byl by to vlastně hodně zajímavý materiál. Třeba to ale nebyla neuvěřitelná debata, třeba byla úplně uvěřitelná. Nemám už dost energie vysvětlovat nevysvětlitelné. Proto se zpravidla držím hodně při zemi. Ve finále pro mě bylo zarážející to, jak všichni motali páté přes deváté. Jedny volby, druhé volby, poslanci, zákony, Romové, policie, všechno je na nic a všechno v rozkladu a můžeš za to ty, protože jsi to zlo volila. Další se přidal a řekl, že jsem to zlo nevolila sama, ale plno dalších pomatených lidí. Další zase přihodil, že to není moje vina, že to je vina všech vlád od devadesátých let. Každopádně všichni věděli, že je všechno blbý. Někteří na mě opovržlivě hleděli, jak jsem se vůbec mohla do politiky namočit, jako bych měla něco jako lepru…Ve finále někdo prohodil, že jsem alespoň v balíku, když už nic jinýho.

Odcházela jsme s pěkným hejnem brouků v hlavě. V balíku? V politice? Já? Vážně úsměvná představa. Od jisté doby mám jasněji v prioritách. Životní okolnosti nás totiž někdy usadí k zemi tak rychle, že ani nemrkneme okem. Jsmě krutě smrtelní...Proto jsem po návratu domů sedla k pc a začala surfovat. Díky youtube.com se dá docela dobře zavzpomínat a zrelaxovat. To co se dříve skoro nedalo sehnat, teď máme přímo před nosem - on-line. Strom kýve pahýly, chtěl bych jen na chvíli…, Arnoštek – je to fajn, fajn fajnový, Jack Jag…atd.

Myslím, že ohlížet se za sebe je jednou za čas nutnost. Dívat se před sebe, je sázka do loterie. To, co je za námi, už nezměníme. To, co je před námi ovlivnit musíme a to vědomě, nebo nevědomě. Ve skutečnosti ale žijeme teď, jen teď je právě ten jeden jediný okamžik. Dívat se před sebe a ohlížet se za sebe, to prostě nestačí. Je taky dobrý, se poměrně často dívat kolem sebe.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kočka šklíba napsal(a):

Přiznávám, že jsem vůbec nepochopila co jste tím V.V. chtěla říci, ale možná mně to někdo, kdo to po přečtení blogu pochopí, vysvětlí. Nebo vy.
To, že byste přiznala, že jste ve stejném politickém uskupení s nejhorším g....em od roku 1990, a že to je vaše chyba, a že se tedy podílíte na té žumpě a špíně, na tom odírání všech občanů, krom pár procent vyvolených, v to nevěřím. To by se rovnalo téměř zázraku.
02. 10. 2011 | 02:32

Duroy napsal(a):

Důvodová zpráva návrhu zákona pro poslaneckou sněmovnu:

Oblast státní sociální podpory
7.

Snížení zátěže klientů několikanásobným posuzováním dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu pro účely různých sociálních dávek a zjednodušení a zlevnění administrace při řešení sociální situace rodin pečujících o zdravotně postižené dítě převedením sociálního příplatku a rodičovského příspěvku vypláceného z titulu zdravotního postižení dítěte do příspěvku na péči.
úspora 600 mil.

Snížení administrativní zátěže klientům. :-)
Jsem zvědavý, co na to maminky, aktívní to propagátorky sociální reformy, členky strany pana Drábka. Jak se Vám líbí snížení administrativní zátěže? Není to příliš tvrdé procitnutí?
02. 10. 2011 | 05:27

Béda napsal(a):

VV,

řekněte paní, vy to budete zajisté vědět. Je p. Kalousek notorický alkoholik anebo ne? Mně připadá jako naprostý abstinent.

Řekněte, nezdá se vám, že pan mistr "práce" a "sociálních" věcí DRÁBek, je velice jemný a hodný člověk - až moc mírný na všechny "nemakačenka a lůzu", která spočinula pod jeho podnikatelskou ručkou?

Řekněte, není MuDr Heger - Kevorkian Jekylem a Hydem českého zdravotnictví, které začal proměňovat podle receptur Kaisers Permanente salámovou metodou v komerční byznys?

A řekněte, nezdá se vám, že politici v okruhu pana červené fusekle, která "rozhodně nešla do politiky zbohatnout "mluví stále stále častěji stále větší blbosti"?
02. 10. 2011 | 06:33

Saltzman napsal(a):

Paní Vendlová vy máte prostě stíhu! Stíhu z všeobecných názorů na politiky. Co to je stíha? Stíha je nepříjemný pocit, něco jako deprese.

Já mám taky stíhu související s mým zaměstnáním. Neustále trpím odpovědností za svou práci, kvalitu a množství vykonaného. mezi kolegy jsem směšný tím, že si nedopřeji oddychu a ani na nemocenskou nejdu, když bych měl doma ležet při horečkách. Já ale nemohu na nemocenskou z finančních důvodů! Ne tak jak si kolegové myslí, že jsem vorkoholik. Taky mám stíhu z řádného plnění svých povinností, které jsou dány předpisy a zákony. I nadřízení, majitelé firmy, se diví, proč je upozorňuji na různá porušení předpisů a dokonce mi řekli ohleduplně k mému stavu mysli, že jak se mi to nelíbí, že mohu ihned odejít. Beru to od nich jako ohleduplnost, abych se netrápil zbytečnostmi. Dodržování zákonů v naší vlasti je nesmysl, přežitek a tím zhovadilost slabých, nebo-li sociálně spodní vrstvy, která je předurčena pro svou neschopnost k otročení.

Dodržování norem bylo zrušeno! Dodržování slušnosti také. Morálka je nepraktická pro život v současnosti. Páni podnikatelé, politici, vládní představitelé v našem zájmu jednají tak, aby minulost byla jednou pro vždy zapomenuta a s ní i všechen balast. Nesmí být předností morálka, ale úspěch a to finanční. Pro úspěch se musí opustit i naděje prostých. Naděje na poklidné stáří, naděje na léčení příliš drahé pro obyčejného, naděje na studium zdarma, naděje na odpočinek po osmihodinové pracovní době, naděje na přestávky v práci na svačinu, naděje na přesčasové příplatky, naděje na Zákoník práce! Nadějí bylo příliš mnoho a naši přední nám reformují vše, co jsme v tom balastu minulosti měli. Prachy jsou rozhodující pro nový svět! Kdo nebude mít prachy, ten je nula! Byl před časem profesor? Bez peněz bude nadále nula! Byl pracovitý celý život? Nemá prachy, tak je nula! Urvalo mu nohu a nemá prachy? Je to nula!

Paní Vendlová nermuťte se! Nebudete nula, protože jste na správný straně. Na straně, která reformuje společnost, aby prachy likvidovaly ty mizerné nuly. Trošičku je v tom sice potíž, ale ne moc velká. Za jedničkou má být co nejvíc nul, aby hodnota byla velká. Ale třeba získáte nějaký nuly na svou stranu, když jim něco pitomýho slíbíte. A po čase slíbíte zase něco jinýho a ty nuly se zase chytnou, protože potřebují fikci naděje. Vy víte, že naděje jsou jen prachy a tak jim tu fikci jistě dopřejete.

Pokud jste jiných názorů, než tady předkládám pro vrchnost, pak samozřejmě brzy skončíte v politice. To je totiž zákon doby a vy se mu prostě nevyhnete. Pak budete taky nula. Nula, kterou ale potřebují jedničky, aby měly vyšší hodnotu, než jiné jedničky, o což je mezi jedničkami velká rvačka.

Tak hodně úspěchů v těch vašich jedničkových rvačkách. My nuly zatím domakáme, než zhebneme reformovaní!
02. 10. 2011 | 06:48

Pepa Řepa napsal(a):

Myslím, že ohlížet se za sebe je jednou za čas nutnost.

Pojďte
Něco Vám povím
Ale neohlížejte se
Což abychom zmizli
Pojďte
Něco Vám povím
Ale nebojte se
Za náma jde -
Uááá
Pozdě!
Pozdě!

Byli tu horší grizzlíci, bleskosvode Vendlová.
Třeba jistý J.P. s podpalovačem. Neohlížejí se, co po nich zůstalo.
Táto, ty jsi ale pašák, říká ráno Pepa. Do který partaje se zavrtáš teď, (m)lýkožroute?
Zajdou k holiči a´t maj aspoń hlavu jako teta z Brodu, když už se do ní dali brouci, daj si Sachrdort, osladěj si řivot.
Jsme tu na chvíli.
02. 10. 2011 | 07:05

zemedelec napsal(a):

Paní Vendlová.
Když to neumí vysvětlit,pojmenovat a rozumně doložit ani ministři,tak se nedivím,že to neumíte ani Vy i když se snažíte dobře odezírat.Kolem všeho je tolik zmatků a nejasností,každý den se něco mění a upravuje.Něco navrhne ODS,pak TOP a V.V.to chce úplně jinak,nakonec to nemůžou pochopit ani odborníci.
02. 10. 2011 | 07:24

Saltzman napsal(a):

Měl bych ještě něco málo k p.Vendlové.

Ve svém článku z 29.4.2011 "Odboráři neříkají pravdu" píše několik bodů o tzv. nepravdách odborářů. Paní Veronika si prostě přetváří pravdu ke své potřebě. Ono je jen těžce obhajitelný fakt, že vláda posune sociální zajištění do nevýhody pro zaměstnané a pak mírně sleví na nátlak odborů. Jestliže odbory nechtějí akceptovat vládní projekt odchodu ze sociálního zajištění, pak se jim přilepí nálepka, že nechtějí jednat.

KDO se má zastat zaměstnanců v případě snížení sociálního zajištění, když už ne odbory?! Vláda si po tahanicích v koalici nakonec prosadí co se dohodli, protože třímá ve sněmovně většinu, která převálcuje jakýkoliv protest. Zajímavé v této souvislosti je to, že kauzy korupce však není ochotna ani projednat ve své koalici, natož v parlamentu. Při tom ale peníze korupcí zničené, ukradené, vyvedené ze státu, jsou daleko vyšší za rok, než se vytěží z uškrcovaného sociálního zajištění.

Paní Vendlová odmítá programově svou spoluodpovědnost za bídu takto ve státě začínající. Píše na svou obhajobu články o tom, jak se cítí divně před svými přáteli, kteří se jí vyptávají na poměry v politice. Ona je nevnímá tak, jak je vnímají média, občané. Ona prostě nemá informace.

Pamatuji, jak mi několik lidí, ba i příbuzných, po Sametu říkali, že neměli vůbec ponětí o tom bezpráví, které se za socialismu dělo a proto také ani neprotestovali na stranických schůzích, podepsali Antichartu, věřili všemu co jim Rudé Právo prezentovalo. Dělali si prostě alibi před ostatními, že totiž jim nebylo známo nic špatného o poměrech v zemi. Měli celkem pohodový život a nedělali si žádné výčitky. Oni nic, oni jen věřili vládě a straně.

Paní Vendlová koukám začíná mluvit stejnou alibistickou formulku. Ona jen kouká a s úžasem poslouchá, cože to po ní její známí vlastně chtějí aby věděla. Žeby to byl náznak přicházející kritické doby pro ty u politiky? To asi nehrozí. Spíš svědomí se musí ukonejšit. No zaplaťpánbůh že aspoň nějaké to svědomíčko se ozývá!
02. 10. 2011 | 07:51

Targus napsal(a):

To V.V.:

Á vida,
že by se rozednívalo?
Pozdě ale přece?
Nevěřím.

Paní Veroniko, ti, co do vás šili, měli pravdu - bohužel.
Klidně si tu zas napište, že jsem hovado, které vám nedá pokoj, mně to je jedno.

Pokud zjistíte za pár měsíců nebo let, že ti brouci v hlavě jsou vaším černým svědomím, máte několik možností.
1/ pozdě ale přece zatřepat hlavou a říci: Soráč, jsem bloudice dávám od vás pracky pryč, jdu jinam.
2/ utopit brouky v hlavě v C2H5OH či jiném obluzovadle
3/ vys..t se na brouky a provést finální atak na nejvyšší patro, abyste se konečně vyšvihla mezi tu správnou elitu, která má přístup k erárním penězovodům.

Předpokládám, že bod 1/ nehrozí, bod 2/ je pro slabochy, takže zbývá jen bod 3/
Taky můžete neudělat nic a nechat to tak. Ale počítejte s tím, že vás to semele. Zbyde z vás příprava na karbanátek. Beztvará vystresovaná a nemocmi prolezlá hrouda masa.
02. 10. 2011 | 08:13

StandaT napsal(a):

VV: Spousta lidí potřebuje viníka za svůj život. Cizí vina je právě to, co odlišuje ty, co zůstanou nadosmrti dole od nás, co životem prochaázíme po sínusojdě - jednou nahoře, podruhý dole. Takže vo co gou? A pokud jsme monentálně dole (a jsme?), tak MY půjdeme nahoru.
02. 10. 2011 | 08:21

Maximus napsal(a):

Paní VV uvedla:
Po dlouhých letech měl být přede mnou víkend bez notebooku on –line na klíně, nebo horou podkladů ke studiu. Najednou žádné povinnosti, jen pohoda....

Cha, cha, cha.... tomu se musím jen zasmát jak si ta dáma vsugerovává svojí veledůležitost a jak je upracovaná! Pamatuji si na mého dobrého kamaráda, který mě vyprávěl o tom, jak když za bolševika "pracoval" na několika postech a vždy když dal výpověď a poté začal během výpovědní doby dělat jen to nejnutnější, tak pak zjistil, že mu na práci stačí 20% časový fond a on se může věnovat důležitějším činnostem jako je třeba dovádění s slečinkami z jiných oddělení nebo hraní šachů s kolegou technikem, přičemž když si jednou ti blbci nezamkli dveře, tak tam vlezl upocený, ustaraný soudruh ředitel. Načež když ten začal ječet, tak ho s kolegou poslali někam ... stejně ta firma nebrala prémie a dobrý kádrový posudek už nepotřebovali, budoucí zaměstnání už měli oba zařízené. Nebo si pamatuji na jednu velkou energetickou firmu v Praze, kde jsme měli zaměstnány dva pošuky odněkud z Pardubic, říkalo se jim Pat a Patašon (pamatuji si totiž, že ten větší dostal na Jižním Městě byt a když tam jednou z okna hulákal někam dolů na syna, tak se ozvalo odněkud, jdi si řvát někam k vám do Pardubic, ty vo.e!), no a tohle byly tedy figurky a ti pořád splašeně běhali ze 4.patra dolů do 1.patra s lestry papírů asi jako když vidíte Nečase v TV jak kvapně kráčí asi s 5kg papírů na zasedání vlády a ve tváři má ten svazácký odhodlaný výraz, no a tihle kancelářští ustaraní splašení chodboví běžci běhali, běhali až pak jednou přišla kontrola a zjistila v účetnictví obrovský průser. A Pat a Patašon vypadli a zmizeli kdo ví kam!
A VV když je tak nepostradatelná, měla by jít pomocí panu předsedovi vlády když nám tu vládne taková slota a nečas, že? Je potřeba ještě dodělat důkladnou promyšlenou reformu, okologické zakázky, zaplatit církvi a pak tu bude pořádek a mír!
Světu mír a paní VV méně vesmírných starostí! (-:
02. 10. 2011 | 08:23

Sims. napsal(a):

Blog vnímám spíše jako změť myšlenek, úvah a nevím čeho všeho - ale výlučně autorky. Setkala se s něčím a musí se s tím vyrovnat. Pro nás normální občany je blog zcela nesrozumitelný.
02. 10. 2011 | 08:53

juvel napsal(a):

Pí. Vendlová, došla jste k závěru, že "dívat se před sebe a ohlížet se za sebe, to prostě nestačí. Je taky dobrý se poměrně často dívat kolem sebe".

Ale ani to nestačí pí. Vendlová. Ještě důležitější je, co člověk chce vidět a co nechce vidět.
02. 10. 2011 | 08:56

Suchec napsal(a):

Maximus:
S tím permanentím běháním mi vytanulo, jak jsem kdysi neprozřetelně prodával ojetinu v AAA.

Kromě takových věcí, jakože mně chtěli málem lynčovat, když jsem po hodině sezení prohlásil, ať mi vrátí papíry, že jim na to kašlu, tak vylo boží sledovat všechny ty jejich "zaměstnance", jak permanentně kolují mezi stoly a kancelářemi, aniž by cokoliv vytvářeli , či zajišťovali.

Pak mi to jeden vysvětlil: musíš běhat, aby šéf viděl, že pracuješ.

K blogu nemá cenu cokoliv dodávat. Tam jsem se vyjádřil už dávno, a nic na tom měnit nebudu. :-)))
02. 10. 2011 | 09:04

Už je to tady napsal(a):

Už jsem to pochopil-proč to píše , první písmena odstavců jsou B J N O M a to je jasná narážka že pomůže jenom boj. Je to výzva k povstání.
Lidé bděte!!!!
02. 10. 2011 | 09:05

jepice napsal(a):

Paní VV, mám dojem že už je na čase, abyste to z nejvlastnějšího zájmu předala kočce. Svět bude spravedlivý, politici mravní, a až ji pak potkáte ve společnosti, můžete se klidně ptát na "pikošky" bez obav, že by se jí něco dělo v hlavě.
02. 10. 2011 | 09:08

Co je tady?? napsal(a):

Kdybych měl za sebou účinkování v tolika zbytečných a parazitních organizacích njako autorka, taky by mně studem šiblo.

Jinak jediné vysvětlení je to co napsal/a Už je to tady
02. 10. 2011 | 09:08

SuP napsal(a):

Nevim, na co všichni ti kafralové čekají (čekáte)? Fšecko je na hovno, fšichni kradou, kafralové by taky chtěli, ale už nemají co, předčasný volby v nedohlednu a tahle vláda si prosadí co chce ..... A ještě budou muset 2 roky čekat, než se objeví nějaký bolševický spasitel, kterej spase zbytky.
Kdyby si všichni čekatelé na blahobyt za cizí peníze bývali dokázali dojít aspoň k volbám, aby trošku víc vyhráli, mohli tu dnes nadávat na úplně jiné lidi.
02. 10. 2011 | 09:20

Béda napsal(a):

Za sebe, před sebe, kolem sebe. Ještě by to chtělo, aby se autorka dívala do sebe.
Přeji HD
02. 10. 2011 | 09:20

Kontaminace napsal(a):

Berme to tak, že je to blog o ničem, takže by jsme mohli využít prostor k něčemu konkrétnímu

Co říkáte na vystoupení Varnsdorfských včera v Praze. Zatkli jenom 2 lidi?? Nevíte jestli to byli cigáni ti 2.
02. 10. 2011 | 09:38

Pepa Řepa napsal(a):

Targus
https://www.youtube.com/watch?v=FBGQW6-Bes0
02. 10. 2011 | 09:48

Petr z Tábora napsal(a):

Verunko, Váš příspěvek jsem nepochopil. Snad jen, že se divíte jak se diví ti ostatní, ale já se jim nedivím. Ono se těžko dají mezi lidmi obhajovat některá asociální opatření této vlády a zbytečné snižování příjmů, například zrušením zdanění dividend. Ta naprosto zdevalvují i ta správná opatření ke snižování deficitu veřejných rozpočtů. Na druhé straně už teď straší dalším zvýšením DPH a škrtáním výdajů, dokonce se vypustí pokusný balónek o pozastavení valorizace důchodů.

Víte, já neříkám, aby ve volbách lidé volili komunisty či ČSSD, ale volit vládní strany může jen sadomasochista.
02. 10. 2011 | 09:51

Vico napsal(a):

U Vendlové i když jde o poezii všedního dne : " Venku dokonalé ticho, od rybníka trochu chladno, ale obloha plná hvězd", se čtenář napracuje, jak v tradičním budovatelském románu. A tak se znovu dozvídáme o hekticko-stachanovském úsilí, pro které je i 24hodinový den krátký. Vendlová nám opět vyhlašuje třetí stupeň lavinového nebezpečí, neboť "hora podkladů" dosáhla nadkritického množství a hrozí zavalit autorku i s námi všemi.
Pokud se autorka pozastavuje nad permanentní a stejně tak jako ty "její podklady" narůstající nasraností lidí, dokonce i těch, u nichž by člověk předpokládal ideologickou spřízněnost duší /šlo o narozky/, sám bych nedokázal odpovědět.

Fakt to nechápu. Vždyť redakce mienkotvorných médií po posledních parlamentních volbách otvíraly šampáňo, po socanské vládě nám bylo sdělováno, že vyhráli opravdu ti lepší, rating letěl nahoru spolu s reformním étosem a krevním tlakem poražených.

To ovšem pro-mopro-promodralí investigativci nevěděli, že privatizačně zodpovědná 118. jim zprivatizuje i jejich řemeslo - kydání špíny tak žádané Pučmidráty.

Hodní hoši a holky se změnili v topless oděné bojovníky a bojovnice rvoucí se v bahně, házející po sobě tím, co se nazývá zbytkovými exkrementy po trávícím procesu.

Bodejď by Vendlová vás lidi nepovažovali za prasáky, když vy sami mezi sebou v "koalici" se takto titulujete, šmírujete se a nahráváte se.

Ještěže alespoň ti hlídací Komárci demokracie vás šanujou. Stačí jen nechodit na narozky a bude to v pohodě...jo a strčit si roubík do úst a přidat na frekvenci veslování.
02. 10. 2011 | 10:09

J. napsal(a):

Článek o jedné oslavě narozenin.
Doufám, že má na mysli Jiřího Suchého, nikoli ...
Z UNTERgroundu se dostal až k OBERmannové...
Jeho předchůdce šel z BASY do ČELA ...

Doufám, že napíše svoji poslední divadelní hru-Jen si tak trochu (humanitárně) zabombardovat...
Bude to ALL RIGHT, bude tam i ALBRIGHT ...
02. 10. 2011 | 10:27

Kulturák napsal(a):

Jestli Vás okouzlilo havlovo odcházení a nemůžete zapomenout na ten kulturní zážitek, a ještě dychtíte po další várce
Dnes má premiéru nový film o otci americké velvyslankyně panu Korbelovi - takže už ti kulturtrégři začínají vytahovat ze šuplíků ty za komunistů zakázané kulturní poklady. A také je vidět že na kulturu je peněz dost - na tenhle film dostali tvůrci ještě víc než původně požadovali
02. 10. 2011 | 10:27

matů napsal(a):

p. VV,stálo vám to za to,raději pište jak jste byla na nudi pláži v NDR.dalo se to číst.
02. 10. 2011 | 10:40

Béda napsal(a):

J.,

vy myslíte, že šlo o oslavu narozenin pana humanitárního bombarďáka, kterou financoval nezištný univerzální sponzor triády a knihovny oslavence a jíž se zůčastnili krom jiných tky paní Madla Allbrightová (která "nezištně" podnikatelsky pomohla osvobozenému Kosovu) a pan červená fusekle, který si vždycky zchrupne, když se plácají pitomosti? (snad si tam někde v koutku v klidu zdřímnul)

PS: to by snad nikdo ze zúčastněných po autorce nechtěl, aby povídala "pikošky". Vždyť to byli přímo aktéři a tvůrci těch "pikošek". Ledaže by o nich nic nevěděli.
02. 10. 2011 | 10:40

mb napsal(a):

... jenom boj ... (:-)
02. 10. 2011 | 10:44

Kujebák napsal(a):

Už to tu někdo napsal- nebudu hledat ale přidávám se k názoru - že kdyby každý z vás ztrávil život v tolika zbytečných a parazitních organizacích jako autorka článku, nutně by se taky zbláznil a psal by ještě horší věci
02. 10. 2011 | 10:48

mb napsal(a):

j. se divim, jak s naší politikou appeasmentu ( ustupování zlu/agresy) všichni omíláte havlovi humanitární bombardování agresora, které vedlo ke konci války, to je mi divný ...

ale proč by mělo
02. 10. 2011 | 10:49

Občan napsal(a):

Moje kolegyně vážně onemocněla - z vyčerpání a stresu. Těžké výdechové astma psychického původu. Nic divného, to dnes postihne kdekoho ve středním věku.
Jenže ona chodí do práce, protože si nemůže vzít neschopenku, i když by to prokazatelně nutně potřebovala. Nemůže si ji vzít proto, že živí nezaměstnaného manžela, který se ze své situace nervově zhroutil a léčí se na psychiatrii. A protože jeho manželka má příjem vyšší než životní minimum (2600.- Kč pro dospělého), nemá pán pochopitelně právo na žádné sociální dávky a je existenčně zcela odkázán na svou paní. Invalidní důchod také nedostane, protože je vlastně SKORO zdravý.
Takže paní chodí do práce (dojíždí denně cca 30 km autobusem do Prahy), občas cestou zkolabuje, houkačka ji odveze na kyslíku na pohotovost, tam jí dají kapačku, ona podepíše revers a druhý den zase maže do práce s kabelkou plnou léků a respirátorů. Kdyby to tak nedělala, neměli by na zaplacení elektřiny, vody a telefonu, odpojili by je a časem by přišli kvůli exekuci o střechu nad hlavou. Předminulý týden ji takhle vezli dvakrát a protože měla ještě pár dní dovolené, tak ji spotřebovala. Teď už nemá žádnou; možná umře - každá cesta do práce pro ni totiž znamená hrůzu z dalšího kolapsu a z toho, že třeba nebude po ruce nikdo, kdo by zavolal záchranku; což její stav dál zhoršuje.
Jejich situace nemá řešení - pán práci nesežene, protože mu je 57 let a je psychicky nemocný, paní možná o práci přijde, protože je nemocná a to se projevuje na jejím pracovním výkonu.

Co Vy na to, paní Vendlová? Jejich situace je totiž přímým důsledkem "úspor" pánů Drábka, Kalouska, Nečase a celé té Vaší "rozpočtově odpovědné" party.
Co byste jim poradila?
A jak byste těmhle dvěma a jim podobným chtěla "vysvětlit", jak "prospěšné" jsou pro ně kroky současné vlády?
02. 10. 2011 | 10:58

Almo G™ napsal(a):

Smysl článku chápu. My, budovatelé, v potu tváře dřeme na reformátorské pětiletce a ti nevděčníci dole vůbec neocení, jak se pro ně obětujeme. Jak jim pro jejich budoucí blaho odepíráme, na co měli desetiletí nárok. Dokonce mají tu drzost něco namítat. Už ne anonymně, jako dříve na blozích, ale nyní i tváří v tvář.

Všichni jsou nechápaví, jsou na nás zlí a produkují jen zmatená a nekonkrétní obvinění. Oni snad vůbec nechápou, že je likvidujeme pro jejich vlastní dobro. Že omezujeme jejich právo na vzdělání, zdravotní péči, na svobodu vyjadřování atd. jen proto, abychom se všichni měli lépe.

To musí být nová zkušenost. Překvapivá. Dříve se autorka mohla zaštítit alespoň tím, že jde o anonymní internetové záškodníky, ale najednou jí to řeknou i do očí i osobně. A postupně bude přibývat i dobrých známých a příbuzných, kteří se nebudou bát vmést jí do tváře totéž. Co pak? Z hrdinného budovatele a stachanovce je najednou jen nejistý, přehnaně ambiciozní sobec, který se shodou nešťastných okolností dostal do víru dění.

Co s tím?Jedno řešení už je nabídnuto v článku. Sebeobranné mechanismy, zdá se, fungují. "Já že s tím mám něco společného? Vždyť já za nic nemůžu... Nic nevím... Jen jsem šla náhodou kolem... Ani jsem si nelízla, přísahám...!"

A pak, že se historie neopakuje...

VV: Tu zodpovědnost a vinu za z/ničení osudů mnoha lidí a možná prakticky celé generace už z vás nikdo nikdy nesmyje, i kdybyste se schovávala a vymlouvala jakkoliv. Užívejte si plodů své práce. A věřte, že to ještě není konec, teprve začátek. Vzpomínáte? Přesně na tuto situaci vás tady před časem upozorňoval přírodovědec. Jste to i VY OSOBNĚ, kdo dělá svinstvo a pase se na slabších. Chápu, že první reakce bude odmítnutí, ironie, bagatelizace, naštvání ale jsem si jist, že někde vzadu už hlodá červík pochybností. Užijte si to. Hlavně si stůjte za svým. A vychutnávejte si rekace okolí. Však vy nás zreformujete.
02. 10. 2011 | 10:59

Béda napsal(a):

O tom, že kontakty mezi VIP jsou důležité vypovídá článek (s obrazovou dokumentací na České pozici.
http://www.ceskapozice.cz/magazin/special-report/lvi-cesta-doktora-bartaka-od-vaclava-havla-jana-pavla-ii-az-k-tunelu-blanka
02. 10. 2011 | 11:04

modrý edvard napsal(a):

Kdo jsou pikošky?
Mezi mými kamarády šli dva v devadesátách letech do místní politiky. Po jedné sezoně toho nechali, s tím, že "toho" (korupce ap.) se nechtějí účastnit. Další kamarád není tolik idealistický, ale z politiky taky odešel, že se radši bude živit svojí prací. Asi je těžké mít v politice nějaké ideály, a současně dosáhnout úspěchu.
02. 10. 2011 | 11:09

modrý edvard napsal(a):

občan: Co je tady k vysvětlování, té paní ty peníze někdo (levá, pravá) ukrad.
02. 10. 2011 | 11:12

olga napsal(a):

"V balíku? V politice?"
Nevím co je podle vás v balíku. Ovšem porovnejte si plat kteréhokoliv politika s platem třeba prodavačky, učitele, lékaře v nemocnici.
I podle mne dělají u nás politiku pouze "zlatokopové". Na ničem jiném než na výdělku nikomu nezáleží.
Až budou funkce čistě čestné, pak vám budu věřit.
02. 10. 2011 | 11:20

Kujebák napsal(a):

mb- vy jste snad spadl z měsíce, že nechápete. Pár poznámek
- podle jakých kritérií se vybíralo která strana v tom konfliktu má pravdu a koho naopak vybombardujeme???
- po válkách v Korei, Vietnamu, Iráku, Afghanistanu už jaksi i sami američané chápou že něco není v pořádku a chtějí vycouvat. Jenom řiťolezečtí šecháčci se dále přesvědčují že vývoz demokracie tak že někoho bombardujeme dokud si nezvolí "demokraticky" vládu jakou západ chce, potom přestaneme a dokonce jim nabídneme firmy k obnově země od válečných škod - to je podle Vás nejlepší řešení
- že jistý pan Havel po nástupu k moci kázal zrušit československý zbrojní průmysl který byl jeden z nejlepších na světě. jen proto že když chcete pravdu a lásku tak nebudeme vyrábět zbraně - a o pár let později halasně vyzval právě k onomu humanitárnímu bombardování
- kdyby jste pane byl ochoten přemýšlet a ne jen opakovat ideologické žvásty, napadlo by vás že samotný termín " humanitární bombardování ! je taková zhovadilost, že slušný člověk by se zastřelil už jen za to že něco takového vymyslel
02. 10. 2011 | 11:20

Klan napsal(a):

Všimněte si, že ODS se několikrát ujala vlády, ale ani jednou nedovládla do konce. Předčasné volby VŽDY byly i proto , že i části vlastních koaličních poslanců se z toho zvedal žaludek a začali hlasovat proti.
A řekl bych že další akce v této sérii nemůže být daleko
02. 10. 2011 | 11:24

mb napsal(a):

kujebáku ... tak si projdete historii konfliktu ... srbsko bylo agresor(em) to mate marny ... byt je s nami poji ´pouto krve´ ... my, srbové, rusáci, slovani ... proti turkovi a podobně ... to humabombardování pomohlo ukončit válku, bylo v pořádku, asi jako atomovky na japončíky ... taky o.k. ....

zdravim ...

/ jinak uznavam ze ruseni čs zbrojniho prumyslu byla blbost / skoda ... ale hrali tam i jine faktory nez faktor havel ... a navíc zcela znicen nebyl, čehož je důkazem temného kalouska temný zbrojař háva .... /

myslim že humanitární bombardování neni zhovadilost ... ale možná by bylo lepší napsat : nutné bombardování ...

nebo bombardování, které v posledku zachrání lidské životy, než kdyby k tomuto bombardování nedošlo ...

ale to je dost dlouhý ... proto humanitární bombardování je kratší, přiléhavější .... ale je to snadný terč, uznávám .....

slušný člověk by se zastřelil už jen za to že něco takového vymyslel :-)))))))))))))))))))))
02. 10. 2011 | 11:27

mb napsal(a):

jak s naší politikou appeasmentu = JAK S NAŠÍ ZKUŠENOSTÍ POLITKY APPEASMENTU
02. 10. 2011 | 11:28

Normální 1 napsal(a):

A co tím chtěla básnířka říci? Máte-li brouky v hlavě dojděte si k lékaři (specialistovi na hlavu) máte-li brouky jen ve vlasech umyjte si je (vlasy) šamponem proti veškám....
02. 10. 2011 | 11:32

Občan napsal(a):

To embéčko:

JAKÉ životy zachránilo vybombardování CIVILNÍHO vlaku, plného uprchlíků???
JAKÉ životy zachránilo bombardování karavan uprchlíků s koňskými povozy???
JAKÉ životy zachránilo vybombardování bělehradské PORODNICE?????
JAKÉ životy zachránilo vybombardování krytů plných žen a dětí v Jugoslávii, Iráku i jinde?????
JAKÉ životy zachránilo POVRAŽDĚNÍ skoro MILIONU iráckých dětí SANKCEMI OSN?????

Uvědomujete si vůbec, co za ZLOČINY tady obhajujete?
02. 10. 2011 | 11:38

Pepa Řepa napsal(a):

Občan napsal(a):
Moje kolegyně vážně onemocněla - z vyčerpání a stresu
---------------
Občane, nedivím se.
Sám jste se deklaroval coby zaměstnanec. Sice nevím koho, ale to je mi fuk. Visíte tady od rána do večera a k tomu to vysilující zaměstnání, ani na WC nemáte čas.
To je na jednoho moc.

Olinko
V balíku?
to já znám, občas mi to někdo řekne taky.
Ta předložka "V" je zbytečná, řekl bych.
02. 10. 2011 | 11:47

SuP napsal(a):

mb -
Jaksi tu občané rádi zapomínají, že s nástupem Havla začali všichni (naprostá většína) chtít "modrou knížku". A v tom rámci se nikdo nad omezením zbrojního průmyslu (hlavně na Slovensku) nepozastavoval. Když tedy už tu modrou knížku máme, je nesportovní chtít se živit vývozem zbraní.
Lidi by si vůbec měli víc dávat věci do souvislostí. Jako že třeba nejde chtít mít životní jistoty a nechtít se při tom o nic starat. Nebo bejt chudý a všechno mít....
02. 10. 2011 | 11:55

mb napsal(a):

občan ... vždycky mate nejake kolateralni ztraty, je to smutne (take je mi lito ptačka zpěvačka) ... ale musíte / musíme proti agresoru/ovi bojovat ... to je jednou jistý ...

srdečně ... mb

a to tady neni přírodovědec: jednou jsme si dali do volebniho programu potírání hrubosti ve společnosti ... bude li někdo mluvit vulgárně, dostane gentlemansky přes držku ...

http://www.muvi.cz/klip/2547-jak-na-vulgarni-lidi-gentleman-kalousek

https://www.youtube.com/watch?v=o7IofjIMm2I
02. 10. 2011 | 11:55

Majka napsal(a):

Mb, ostatně V.H. neřekl "humanitární bombardováníů.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Humanit%C3%A1rn%C3%AD_bombardov%C3%A1n%C3%AD
02. 10. 2011 | 11:55

mb napsal(a):

děkuji, majko ...

/Anglicky: I believe that during intervention of NATO in Kosovo there is an element nobody can question: the air attacks, the bombs, are not caused by a material interest. Their character is exclusively humanitarian: What is at stake here are the principles, human rights which are accorded priority that surpasses even state sovereignty. This makes attacking the Yugoslav Federation legitimate, even without the United Nations mandate.
Česky: Domnívám se, že během zásahu NATO na Kosovu existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pochybovat: nálety, bomby, nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární: to, co je zde ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu. A to poskytuje útoku na Jugoslávskou federaci legitimitu i bez mandátu Spojených národů. /
02. 10. 2011 | 12:08

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
"srbsko bylo agresor(em)"
Lež!
U Vás nepřekvapuje.
02. 10. 2011 | 12:09

talleyrand napsal(a):

A gde teda jako sou ty pikošky?
02. 10. 2011 | 12:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Majka, (mb):
Jaký je sémantický rozdíl v termínech ´humanitární bombardování´ vs. ´povaha náletů, bomb je výlučně humanitární´?
02. 10. 2011 | 12:14

Zbyněk Matyáš napsal(a):

olga:
U politiků nejde ani tak o platy jako o vedlejší ne/legitímní příjmy za sezení v dozorčích radách příslušných obchodních společností, za ´uznání´ od lobbistů, za získání výhod pro vlastní společností,...atd.
02. 10. 2011 | 12:19

mb napsal(a):

zbynek matyas ... prskejte jak chcete ... ale srbsko ( milosevic ) byl(o) agresorem ... tamto preci jen je trosku vysvetluicnejsi ... je vedeno havlovym presvedcenim, ze se nebombarduje ze zistnych zajmu nybrž vylučně z humanitarnich hledisek ( dodrzovani lidskych prav bezohledu na hranice )

treba se havel myli ... ale ze to rozmazl falbřík je pro me nova info ...

hezky den ...
02. 10. 2011 | 12:22

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
"všichni omíláte havlovi humanitární bombardování agresora, které vedlo ke konci války, to je mi divný ..." Žádný konec se nekoná, požár doutná skrytě uplácávaný jako v milíři dřevěného uhlí. Vůbecn není divný, že zrovna Vám je to divný. ☺
02. 10. 2011 | 12:24

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
Agrese na vlastním území??!
Na prskání jste tady kadet Vy. A dejte si pozor, nesnažte se zase pokračovat v osobním napadání, nebo Vám to stokrát vrátím.
02. 10. 2011 | 12:27

mb napsal(a):

zm ... skryta občanská válka probíhá všude ... takze muzete rici, že požár doutná skrytě úplně všude ... ale budiž ... zkončila faze horkeho konfliktu ...
02. 10. 2011 | 12:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

A navíc k zištným zájmům:
http://semperor.sweb.cz/web/kosovodoly.htm
02. 10. 2011 | 12:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb 02. 10. 2011 | 12:28:
Úplný blábol, na který nelze racionálně reagovat.
Ostatně jako většina Vašich výtvorů.
Pro tentokrát jsem s Vámi skončil.
02. 10. 2011 | 12:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
Dlužíte odpověď na otázku, jak se dělá agrese na vlastním území?
02. 10. 2011 | 12:34

jepice napsal(a):

Řekla bych, že s Kujebinou to není až tak zlé, jak by to vypadalo podle některých příspěvků.
02. 10. 2011 | 12:35

mb napsal(a):

matyáši ... to je jako kdybychom začali bombardovat slováky, když se rozhodli založit si vlastní stát ...

já ted nepůjdu do střev jugoslávskýho konfliktu ... ale miloševič je hlavním agresorem ...

přetransformoval se z komunisty na nacionalistu a osedlal nacionální běsy ...

/ ne že by nacionální běsy nefungovaly též na ostatních stranách ... /
02. 10. 2011 | 12:38

mb napsal(a):

matyáši nesmíte sám sebe vyvracet po tak krátké chvíli:

Pro tentokrát jsem s Vámi skončil.
02. 10. 2011 | 12:32

mb:
Dlužíte odpověď na otázku, jak se dělá agrese na vlastním území?
02. 10. 2011 | 12:34
02. 10. 2011 | 12:40

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
" to je jako kdybychom začali bombardovat slováky, když se rozhodli založit si vlastní stát ..."
Další blábol. Děkuji za ukázku, jací antihumanističtí nevzdělanci podporují kosovskou iredentu.
02. 10. 2011 | 12:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
Jistěže jsem pro tentokrát s Vámi skončil, jenom Vám připomínám Vaše povinnosti. Vy totiž obvykle ty svoje útržkovité šplechty píšete selektívně jenom k tomu, co podle vlastního předpokladu zvládnete. A toho je málo.
02. 10. 2011 | 12:46

mb napsal(a):

to je jako kdybychom začali bombardovat slováky, když se rozhodli založit si vlastní stát ..."
Další blábol. Děkuji za ukázku, jací antihumanističtí nevzdělanci podporují kosovskou iredentu.

rád vám kdykoli posloužím ...

Jistěže jsem pro tentokrát s Vámi skončil, jenom Vám připomínám Vaše povinnosti

:-)) ... připomeňte je bromovi ... (také) mi neodpovídá ... :-)
02. 10. 2011 | 12:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
Opravdu? Vzhledem k tomu, jak jsem měl možnost vás poznat, Vám nevěřím.
02. 10. 2011 | 13:12

Občan napsal(a):

To mb:

Pane, mohl byste nám laskavě sdělit, čím jste se tak příšerně sjel už v poledne?
Nebo to je setrvalý stav?
02. 10. 2011 | 13:16

mb napsal(a):

to zm ... opravdu, nevěřte mi dál ... :-)

to občan ... setrvalý stav ...
02. 10. 2011 | 13:24

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
V tomto Vám věřím, neboť vím.
02. 10. 2011 | 13:26

mb napsal(a):

dík matyašu ... (:-)
02. 10. 2011 | 13:29

Targus napsal(a):

To mb:

Srbsko bylo agresor a UCK byla něco jako hnutí brontosaurus, pionýři a skauti dohromady. Páchali jen a jen dobro. Chodili stařenkám na nákupy, třídili odpad, výtěžek ze sběru papíru a pomerančových slupek věnovali na konta dětských domovů...

O čem nás ještě poučíte milé eMBéčko? Že byl Alija Izetbegovič zapřísáhlý odpůrce islámu, anebo že Fraňo Tudžman hájil do poslední kapky krve jugoslávskou federaci a osobně zabavoval chorvatským milicím samopaly a ohýbal jim laufy?
02. 10. 2011 | 13:33

Targus napsal(a):

To Majka:

Jste lhářka. Vaška Veškrnu jsem poslouchal žvástat o humanitárním bombardování na Radiožurnálu. Lapal jsem tenkrát s obtížemi dlouhé vlny nedaleko Bělehradu.
02. 10. 2011 | 13:37

Bojovník napsal(a):

Myslím, že obhajovat bombardování může jen chorobný mozek a záměrné bombardování civilistů už je něco mimo moji představivost / zatímco havel a jeho příznivci pravdy a lásky si v tom asi libují.
Mimo jiné byla letos uveřejněna studie, která ukazuje že v 1. i 2 sv. válce byl při bojových akcích podíl civilních obětí do 15 %, v Afghanistanu a Iráku a Kuvajtu už je to přes 50 % civilních obětí, nehovořím o Lybii. Pokud vím, tak OSN schválilo jen bezletovou zonu, k bombardování civilistů neměl NIKDO MANDÁT. A že v době dalekohledů a obyčejného dělostřelectva dokázali vytypovat a zasáhnout cíle s 10 x větší přesností než v době satelitních snímků s rozlišením v cm a s naváděnými raketami. To musí být člověk opravdu hodně ideologicky slepý a blbý aby tomu věřil.

A jen tak pro srovnání, rusové nikdy nepožádali čecháčky aby jim šli pomoci do Afghanistanu , a představte si ten řev kdyby to udělali.

A k bombardování Slovenska - dokud jsme dobrovolně vlezli do NATO, s nadšením šli vraždit do Afghanistanu a podpořili všechno co jde z USA, nikdo nás bombardovat nebude.
Ale myslím že odmítnutím americké posádky na Brdech už jsme se té hranici trochu přiblížili
u NÁS ALE MÁME BOHUŽEL IDEOLOGICKÉ AGITÁTORY, A NE SLUŠNÉ LIDI. Takže když bombarduje USA tak ještě křičíme ať žije pravda a láska
02. 10. 2011 | 13:40

mb napsal(a):

targus ... když si narolujete směrem vzhůru, tak seznáte že netvrdím že jen miloševič je krystalické zlo a všichni ostatní jsou svatí, ale ano ... miloševič jest hlavním agresorem v jugoslávské válce, to je můj názor, ano ...
02. 10. 2011 | 13:45

Targus napsal(a):

To mb:

"...ale srbsko ( milosevic ) byl(o) agresorem..."

Jejda, vy jste si nevšimlo, že proces s Miloševičem byl hezky rychle a potichoučku po jeho "umření" zastaven?

To byste si mělo šupem doplnit znalosti!
02. 10. 2011 | 13:45

Targus napsal(a):

To mb:

Jste schopno specifikovat Miloševičovo agresorství?
Konkrétně: kde vykonávalo Srbsko agresi.
Poprosím o stručnost, musím zpět do práce.
02. 10. 2011 | 13:48

Targus napsal(a):

To mb:

"to je jako kdybychom začali bombardovat slováky, když se rozhodli založit si vlastní stát ..."

Jste těžce mimo mísu, eMBéčko, Slovenská socialistická republika vznikla dne 28. 10. 1968, jestli dobře počítám necelých 25 let před vystoupením z federace.
02. 10. 2011 | 13:53

minatomirai napsal(a):

kde vykonávalo Srbsko agresi.

Územní agresivita, to je postačující. Situace byla příznivá k tomu, aby světu bylo ukázáno, že muslimové nejsou jenom špatní hoši, takže bylo přikloněno k jejich požadavkům. Miloševič byl svorně nenáviděn mladými Srby, kteří se proti němu bouřili, pro ně nebyl jeho nacionalistický apeal dostatek sexy.

Celkem souhlasím s mb, až na tu verbální prasečinu, tedy zdůvodnění humanitárního bomabrdování. On sice jenom překládal, nicméně se s tím stotožńuje, na rozdíl ode mne.
02. 10. 2011 | 13:57

Majka napsal(a):

Targusi, já jsem dala jenom citát z wikipedie. Možná jsou lháři autoři toho článku. To by bylo pouze v případě, že by tam záměrně dali citát, o kterém by věděli, že je nesprávný.
Lhář je ten, kdo tvrdí něco, o čem VÍ, že to není pravda.
Jinak slušnost žádá říci: "Obávám se, že máte nesprávné informace."
No, a nazývat někoho příjmením jeho ženy je také poněkud, ehm, nedůstojné gentlemana.
02. 10. 2011 | 14:00

Targus napsal(a):

To Majka:

Pokud pracujete s pouze s wikinou, nemá smysl s vámi ztrácet čas.

To minatomirai:

"Územní agresivita, to je postačující."

Aha. Srbsko bylo agresívní na nějakém blíže nespecifikovatelném území, protože vy dva si to spolu s velkými bráchy z Jů Es Ej přejete.
Už jsem porozuměl.

Ztráta času a drahé elektřiny. Jdu dělat prachy, je hezky a čas jsou peníze.
02. 10. 2011 | 14:10

mb napsal(a):

Za základní dokument velkosrbského nacionalismu bývá považováno Memorandum Srbské akademie věd a umění z roku 1986.

je to stručný, ale nevim zda vam to bude stačit ...

smrt tita, hospodářský pokles, zadluženost země,

V polovině 80. let se dostává latentně přítomný nacionalismus na povrch. V této době nejvýrazněji v Srbsku, v roce 1986 bylo zveřejněno Memorandum Srbské akademie věd a umění – napadalo soudobé státoprávní uspořádání Jugoslávie a především Srbska, žádalo podstatné omezení autonomie Kosova a Vojvodiny s obnovením srbského charakteru obou oblastí a zaručení práv pro srbskou menšinu mimo Srbsko – v Bosně a Hercegovině, Chorvatsku, Černé Hoře a Makedonii. Nynější „žalostný“ stav Srbů v Jugoslávii zapříčinila Titova národnostní politika, jež byla údajně namířena v neprospěch Srbů. SKJ i SKS Memorandum odmítla, o dva roky později však nový nejvyšší představitel SKS Slobodan Milošević přijal myšlenky z Memoranda za své.

nepopírám další (jiné) prvky, zdravím ...

/ jinak je to ´obehrané´ téma: rozpor práva národa/ů na sebeurčení vs. právo na územní celistvost stávajícího státu ... tyto konflikty jsou / fungují po celé dějiny a po celém světě /
02. 10. 2011 | 14:11

mb napsal(a):

targus pokud tvrdite ze slovaci meli od 68 vlastni stat a nezili s nami ve spolecne federaci az do 92, tak se spolu nemame o cem bavit, zdravim ...
02. 10. 2011 | 14:13

zemedelec napsal(a):

Pane Občan.10:58
Velice vhodné a dobře popsané.
Takových případů je více a budou přibývat.Teď ještě to prodloužení věku odchodu do důchodu,k tomu také dopomůže.Když bude mít starší zaměstnanec nějaké zdravotní problémy,buď bude nezaměstnaný,nebo žádný lékař si nevezme na svědomí poslat takového člověka řídit vozidlo na přepravu osob,těch profesí je hodně,doporučí občanovi pracovat lopatou.Dál to už známě co prosazuje Drábek.
02. 10. 2011 | 14:21

Béda napsal(a):

mb,

Dnes už jsme o trochu dál. Již nefrčí termín "humanitární bombardování" ale "ochrana civilistů". Vůbec není důležité, že UCK se ze dne na den změnila z teroristů na národní osvoboditele a že výsledkem "ukončení války" bylo vyčištění Kosova od nealbánců a že výsledkem "ochrany civilistů" v Libyi je totálně rozvrácená infrastruktura, krky podřezané "osvoboditeli" tyranům a z těžce přebytkové ekonomiky ekonomika předlužená a trvale závislá.

PS: hlavní je mít v ruce ta správná mávátka.
02. 10. 2011 | 14:46

mb napsal(a):

beda zalezi odkud/z jake strany to nahlizite ... pro nemce/fašisty (nacisty) byli gabcik a kubis teroristé ... to samé se patrne da napsat o (české) mafii za 1. sv. v. ...

vzdy zalezi na uhlu pohledu ... terorista nebo narodne osvobozenecký bojovník ....

njn ...
02. 10. 2011 | 14:53

Béda napsal(a):

mb,

zřejmě tedy USA na přímluvu různých Holbrooků, Allbrightových a pol. prohlédli a po prohlédnutí změnily kategorizaci. První se stali posledními a posledními prvními (teroristé osvoboditeli a naopak). Dnes je všechno OK. Mislimští Albánci mají vedle sebe dva samostatné státy a Srbsko bylo okleštěno. A hlavní osvoboditel má Kosovo pod palcem (Srbsko by asi neměl), má v něm obří základnu Camp Bondsteel a druhou "hedvábnou stezku" z Afghánistánu.
´
Jak správně poznamenáváte - úhel pohledu je velice důležitý.
02. 10. 2011 | 14:59

Béda napsal(a):

mb,

dovětek. Ještě je důležité vzít Kosovo, potažmo Albánii do EU a Schengenu, aby si bratři muslimové mohli zopakovat postup regionálního přelidnění a požadavku samostatného státu v nějakém jiném evropském státě. Pak jejich požadavek na základě precedentu západní aliance opět podpoří. Jó to jsou nepříjemné souvislosti "humanity".
02. 10. 2011 | 15:07

AC napsal(a):

Autorka

Bohužel jsem nepochopil co jste chtěla tím svým oraništěm sdělit. Vlézt na narozeniny a být překvapen politickým tématem by snad nebyl ani Pepek Vyskoč. Nicméně autorka ano.

Naštěstí se tady pod blogy schází naprostá většina inteligentních a soběstačných diskutérů, kteří jsou schopni přehodit veksl k vlastním zajímavějším tématům, i když se u něj třeba porvou (ale to už snad patří ke zdejšímu koloritu, či bontonu, chcete-li, paní autorko:-)
02. 10. 2011 | 15:07

český maloměšťák napsal(a):

"..Dívat se před sebe a ohlížet se za sebe, to prostě nestačí. Je taky dobrý, se poměrně často dívat kolem sebe..."

No - a ještě pod sebe a nad sebe je dobré se občas podívat.
Jestli jsou věci tak jak myjí být....
---------
Zbyněk Matyáš napsal(a):
mb:
Agrese na vlastním území??!
Na prskání jste tady kadet Vy. A dejte si pozor, nesnažte se zase pokračovat v osobním napadání, nebo Vám to stokrát vrátím.
02. 10. 2011 | 12:27

Ha, ha, ha....jak děcko....
02. 10. 2011 | 15:08

modrý edvard napsal(a):

mb:
souhlasím s Vámi. Nebuďte smutnej, že to Béda nechce pochopit.
02. 10. 2011 | 15:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

český maloměšťák:
Vám samozřejmě taky.
Už jste se doučil histórii nástupu rodu Habsburků na český trůn, amatérský historiku?
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=14379&from=0
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
02. 10. 2011 | 15:16

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vlastně správnější by bylo diletantský historiku. ☺
02. 10. 2011 | 15:18

mb napsal(a):

... já nejsem smutný (cit.) ... hezký den ... ( :-) a děkuju :-)
02. 10. 2011 | 15:18

Béda napsal(a):

mb,

a ještě něco. Pro mnohé byli STÁTNÍMI TERORISTY právě nacisté, kteří kolektivními tresty zastrašovali a decimovali obyvatelstvo. Gabčík a Kubiš neútočili na civilisty a netastrašovali civilisty - útočily přímo na řídící orgány okupační správy země.
02. 10. 2011 | 15:24

mb napsal(a):

já souhlasím béda že STÁTNÍMI TERORISTY byli nacisté ...

stejně jako jimi ( státními teroristy ) BYLI KOMUNISTÉ ...

a proto byl mašínů boj mravně oprávněný / ospravedlnitelný ...

a proto by komunistická strana měla být zakázaná ( svým názvem odkazuje na/ke státnímu terorismu )
02. 10. 2011 | 15:27

slunečnice napsal(a):

S dovolením bych se podepsala pod skvělý komentář pana Saltzmanna.
02. 10. 2011 | 15:39

Béda napsal(a):

mb,

zde bych viděl určitý podstatný rozdíl. Nacisté provozovali teror na rasovém a nacionálním základě a jejich cílem bylo fyzicky vymýtit tzv. "podřadné" rasy, etnika, skupiny obyvatel, v tom nejideálnějším případě nepatrnou část z nich poněmčit. Pokud jde o komunisty ty provozovali teror třídní. Jejich cílem nebylo fyzicky vymýtit odlišné sociální skupiny, vrstvy... Jejich cílem bylo přeměnit je z tzv. kapitalistů na nekapitalisty (vyvlastněním kapitálu). Myslím, že všichni co měli možnost zažít v Československu vládu nacistů a komunistů (byť je jich dnes bohužel jenom poskrovnu) dokážou velice dobře rozlišit tuto "drobnou" odlišnost. Zřejmě proto za 40 let vlády komunistů zemřeli v porovnání s vládou nacistů z důvodu politické perzekuce řádově jenom promile vůči statisícům obyvatel Československa zavražděných Němci v průběhu 6-ti let okupace.
02. 10. 2011 | 15:56

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
"stejně jako jimi ( státními teroristy ) BYLI KOMUNISTÉ ...

a proto byl mašínů boj mravně oprávněný / ospravedlnitelný ..."

Takže protože komunisté byli státními teroristy, boj Mašínů proti civilistům byl ospravedlnitelý.
Svatá prostoto!
02. 10. 2011 | 16:04

mb napsal(a):

zm ... bojovali jen proti komunistickým přisluhovačům ( tak to alespon oni sami zdůvodnují/interpretují ... )

mluvil jsem obecně o odporu vůči komunistickému režimu ( tak jako byl odpor proti nacistickému režimu )

oba režimy jsou velmi analogické ...
02. 10. 2011 | 16:08

mb napsal(a):

beda ... vy rikate ze komuniste vlastne jenom kradli majetky a zavírali lidi do lágrů ... mně se to právě (moc) nelíbí ... zdravim
02. 10. 2011 | 16:10

český maloměšťák napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Opět překrucujete a lžete. Ostatně jako vždy.
http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1stup_Habsburk%C5%AF_na_%C4%8Desk%C3%BD_tr%C5%AFn_%281526%29

1526.
Čili ne v době Bílé Hory - ale tak jak jsem tvrdil - v době, kdy žil Pizarro.

Vy si myslíte, že pomocí smajlíků uděláte dojem./na dámu ???/ (zdravím paní Veroniku)
Ano - děláte ho - ale velmi trapný dojem.
Dojem šaškovského historika. A především- překrucovače.....

....děcka. Kterému vzali lopatičku.

Howgh, amatérský genetiku, makroekonome , sociologu, vojenský odborníku a historiku.
:)))))))))
:(

Měl bystwe si kopupit nějakou knížku - pero začátek " Historie ve dvou větách".
To by jste snad zvládl...a nemusel ze sebe dělat trapného šaška.
02. 10. 2011 | 16:12

Kritik napsal(a):

Skepse je znatelná z článku autorky. Co s tím však udělá? Jak vidno, bude se dívat kolem sebe. Nu, pokud člověk netrpí slepotou, dívá se kolem sebe alespoň periferním viděním. Tedy dívat se kolem sebe není nic mimořádného a taktéž nic viditelného nepřinese.

Nicméně, pokud člověk nepodlehne úplně beznaději, jak to zaznívá z článku, tak musí nutně dojít k závěru:

Je nutné s tou současnou situací něco udělat. Chce to změnu a ne hospodské kecy, jedno jestli u piva nebo u vína.

A co tedy dělat? Zkuste se věnovat legální cestě, tou je politika. Tam však morálně zakotvený člověk nemá šanci. To je cesta jen pro všeho schopné povahy, tedy, vyjádříme-li se exaktně, je to pro padouchy.

Pak můžete jít cestou občanské společnosti. Jednat s úředníky, se zastupiteli, se starosty. Narazíte však na neproniknutelné bariéry a nezdolatelný odpor, neboť zjistíte, že to jsou vlastně vzájemně provázaní lidé, spojení společnými zájmy urvat ze spravovaného majetku co se jen dá. Společný zájem je jen pouhou zástěrkou. Název "mafie" je proto veskrze opodstatněný. Ovšem mafie podpořená státní byrokracií - ta je však nezdolatelná.

Pak máte ještě jinou cestu. Je to cesta pro odvážné a sebeobětavé. Někde té cestě říkají osvobozenecký boj, jako třeba u Mašínů, ale každý rozumný člověk ji označí jako terorismus. Určitě se však onen morálně zakotvený člověk, bojující takto za spravedlnost a právo, nedokáže podívat do očí ani jednomu z těch padouchů, když na něj bude mířit svým kalašnikovem. Vždy mu bude hrozit, že nenalezne odpověď na otázky: Byl ten padouch opravdu tak špatný a mohl jsem být já jeho soudcem?

Existuje však ještě jedna, dokonalá cesta. Ta vám řekne: Nedělejte nic z výše uvedeného. Nechte ty lidi, oni se již ničí sami (viz autorčin článek). Vy máte dokonalou naději, nepochází z tohoto světa, ale můžete poznat její závdavek již zde na zemi. A přejte i ostatním, aby ke stejnému závěru a cíli došli také.

Před očima mám pěknou poezii Ondřeje Budense. Zdánlivě pesimistickou, jako autorčin článek. Ale jen na první pohled. No a je vhodná i pro toto nedělní odpoledne.

Jestli Bůh miluje člověka, to musel zešílet.
Jestli Bůh zešílel, člověk nemá co ztratit.
Jestli už nemá co ztratit, pak ztratil všechno.
Nemá důvod třeba česat jablka, odesílat maily, platit daň či držet palce.
Jestliže k tomu nemá důvod, ztrácí to logiku.
Protože jablka se češou, maily odesílají, daně se platí, palce se drží.
Jestliže to ztrácí logiku, tak potom jistě Bůh člověka miluje.
Ovšem jestli Bůh miluje člověka, to musel zešílet...
Atd...
02. 10. 2011 | 16:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

český maloměšťák:
Nechci roztahovat jeden spor na dva blogy, ale Vaše tvrdohlavost mne nutí vyvrátit Vaše nesmysly i zde:
´Nejen neználek, ale ještě jste drzý. Snadno lze dohledat, že jsem oponoval Vašemu omylu o tom, že prý Češi si Habsburky zvolili. Čeští stavové si zvolili jen některé z nich, přičemž vždy přihlédali k dědičným nárokům, ale jako rod Habsburkové nastoupili na český trůn s usurpací dědičného práva až po vyhnání Fridricha Falckého v 1620. Ferdinand II. Štýrský "V roce 1627 vydal tzv. Obnovené zřízení zemské pro Čechy, což byla ústava, která mimo jiné prohlásila České království za dědičné v Habsburské linii"
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_II._%C5%A0t%C3%BDrsk%C3%BD
Vaše trapné kličkování mé tvrzení nemůže zpochybnit a jenom svědčí o Vašem nevalném charakteru.´
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=14379&from=0
02. 10. 2011 | 16:56

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
" bojovali jen proti komunistickým přisluhovačům " Další lež.
02. 10. 2011 | 16:58

mb napsal(a):

zbynek oni si dali jako svou ideologii myslim ... kazdy kdo slouzi komunistum je pro ně ( mašíny ) spolupracovník, tu volbu udělal dobrovolně a zaslouží si ( z pohledu mašínů ) zemřít ( neboť slouží totalitnímu, represivnímu, nedemokratickému, zločinnému a zavrženíhodnému režimu ...)

zdrvm

(asi to lež neni)
02. 10. 2011 | 17:19

SuP napsal(a):

Bédo -
...."Nacisté provozovali teror na rasovém a nacionálním základě a jejich cílem bylo fyzicky vymýtit tzv. "podřadné" rasy, etnika, skupiny obyvatel... Pokud jde o komunisty ty provozovali teror třídní...."
- Tedy bez rozdílu hranic a národů, ale stejnými prostředky. Mně to připadá obecnější, tudíž více ohrožující, tedy ještě horší než německý nacionalismus. Byl to proletářský internacionalismus. Ještě že si ho stačili tolik zadokumentovat svými mudrci. Dnes by neměl být problém to identifikovat. Bohužel to předpokládá alespoň stopovou inteligenci. A to je, zdá se, nedostatkové zboží.
02. 10. 2011 | 17:52

Bojovník napsal(a):

mb už zase ta magořina - kdo sloužil komunistům je spolupracovník??!! Takže vy ze všech čechů uznáváte jen feťáky a alkoholiky co se před režimem schovávali a nepracovali a pak jen emigranty, všichni ostatní byli svině a spolupracovníci?? Vědci, lékaři, a vůbec všichni kdo kdy poctivě pracoval jsou hnusný odpad podle vás ??!!

Pane, táhněte z této země a vezměte s sebou všechny podobné hurá antikomunisty a najděte si zemi kde nikdy žádný komunista nebyl- což jsou křováci . Ale tady chodit po zemi a využívat vymožeností které byly za toho socialismu vybudovány, a pohrdat tím, to jste tedy mimořádně odporný parazit, ať pánbůh a pan Stejskal prominou ale jinak to říci nejde

Já jsem za socialismu pracoval a jsem hrdý na své váýsledky
02. 10. 2011 | 18:02

mb napsal(a):

bože bojovníku ... hele já jsem jenom předestřel mašínů vizi / ideologii ... ( dostali jsme se k nim od posuzování kdo je terorista a kdo národní osvoboditel)

ano já si myslím že KOMUNISTICKÝ REŽIM BYL ZLOČINNÝ A ZAVRŽENÍHODNÝ ...

uz zas nejsem tak velky adorant masinu jako jsem byval ... myslim ze museli umet prokazat i velkou krutost / necitlivost ((( ale i to je zas mnohem lepší než se nechat umlátit v komunistickym kriminále)))

takže sebrat se meli ve 48 všichni komunisti a meli jet budovat komunismus na madagaskar ....

Ale tady chodit po zemi a využívat vymožeností které byly za toho socialismu vybudovány, a pohrdat tím, to jste tedy mimořádně odporný parazit, ať pánbůh a pan Stejskal prominou ale jinak to říci nejde

ja nevim no ... neco vzniklo diky rezimu ... neco vzniklo režimu navzdory ...

spíš se dá říci / napsat že komunistický režim pohřbil to lepší co z české společnosti zůstalo no ... a co v ní bylo během první republiky .... ale nacistická okupace to nahlodala to bezpochyby .....

Já jsem za socialismu pracoval a jsem hrdý na své váýsledky

k tomu napíšu asi jenom: hm ...

pravda a laska musi zvitezit nad lzi a nenavisti .... ( :-)
02. 10. 2011 | 18:15

Golík napsal(a):

mb - nezlobte se ale vy jste opravdu jen předříkávač ideologických pouček bez mozku.

Komunisté převzali zemi po válce . najděte si někde fotky vybombardované škodovky a třeba i staroměstského náměstí a prahy vůbec. Když se vrátili lidi z ruské fronty a z koncentráků tak jaksi neměli co jíst - obilí měli v sýpkách sedláci -kulaci co spolupracovali nebo alespoň v pohodě vycházeli s gestapem, stejně třeba šaty jim za nekřesťanské peníze chtěli prodat keťasi co měli zabaveno od židů Proto se znárodňovalo / což ale mělo následky na konkurenceschopnost/ a udělala měnová reforma - nechválím ale konstatuji a trochu i chápu. Ale co hlavně - lidi šli pracovat na stavby mládeže a nekoukali co za to, a po 22 letech kolem roku 65-67 tady byla rozvinutá průmyslová země BEZ DLUHŮ, SOBĚSTAČNÁ V POTRAVINÁCH A VE VÝROBCÍCH, se světoznámými podniky, která mohla zrušit pracovní soboty, zkracovat pracovní dobu, přidávat dovolené, vybraným profesím další lázně zdarma, posílat lidi dříve do důchodu, atd

Když srovnám dnes, po cinkání klíči jsme začali krást a nepracovat, a postupně se zadlužujeme tak že to nejde splatit, nemáme na důchody nemocnice, pohotovosti školy, požárníky, alespoň záplatování těch socialistických silnic, musíme rušit rychlíky a také autobusy na vesnice, nemáme jediný trochu významný podnik v českých rukou., máme bezdomovce, exekutory, gheta typu Bronx a čím dál víc lidí neutáhne ani běžnou domácnost

Pane, komunisti byli v mnohém prevíti,a hodně věcí bylo špatně ale plivat na ty co poctivě pracovali a vysmívat se tomu co bylo vybudováno - opravdu nemohu pro ty co takhle smýšlejí najít slušný výraz

A která fabrika podle vás vyráběla režimu navzdory - co to  plácáte za blbé fráze !!!
02. 10. 2011 | 18:32

mb napsal(a):

golíku, naše země byla jedna ze zemí nejméně poškozenou / zasaženou válkou .... marshallův plán nám ruští protektoři zakázali .... politická soutěž byla oktrojovaná ... pominu to že komunisti kradli a vraždili nevinné lidi ( elitu národa ) ...

v 68 lid spontánne sovetský typ komunismu / realneho socialismu odmítnul ... mel dostat sanci na svou cestu ... treba socialně tržního experimentu / viz. dnešní zeman a severske staty /

po cinkání klíči jsme začali krást a nepracovat - to mluvíte o sobě ???

A která fabrika podle vás vyráběla režimu navzdory - co to plácáte za blbé fráze !!!

to jsem nenapsal, čtěte řádně, ten clovek mluvil o hodnotach ( o budovani hodnot ) ... coz je dost nekonkretni fraze ...

ale jestli chcete uklidnit, tak se mi rozkrádání ( jakéhokoli druhu/typu) líbí stejně tak málo co vám ...

ted ale co s tim, žejo ...
02. 10. 2011 | 18:38

Petr Havelka napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

máte recht.

víte co mi udělalo o víkendu radost.

https://www.youtube.com/watch?v=cl21CEa8KFc&feature=related

Nevím proč si paní Vendlová tak vzdychá. Ze všeho nejdůležitější je přece zdraví, ten zbytek je na vás :)

Pokud tak pozoruju lidi kolem sebe, tak všichni jsou z toho co se děje rozčarováni. Každý sice má to svoje "rozčarování" jenže ono jaksi všeobecně se ty Golgovy monology sjednocují v jedno velké rozčarované univerzum. Zase tu máme "my a oni". Kde jsou ty časy po roce 89 kdy jsme sdíleli společný "úděl", tedy někteří, ale to už je vystydlý šálek kafe.

Máme tu všeobecnou nedůvěru vpolitiky, ale tak nějak všeobceně jsme k tomu pasivní. "Straniků" je pár desítek tisíc a maj to moc moc jednoduché.
02. 10. 2011 | 18:42

Ládik!!! napsal(a):

VV: Právě jsem se vrátil z přírodního víkendu - a ejhle na blozích "brouci v hlavě". Včera jsem viděl brouky v celém těle - zdechlého divočáka. Mohl tam ležet tak 14dnů; smrděl na 20 metrů; klackem jsem posunul škáru - lezlo to celé - samý bílý brouk, teda larvy, ve vrstvách. Divočák v posmrtném pohybu. Podobné hemžení larev jsem zažil v muzeu lodi Vasa - v polokulovém prostoru, po fingovaném utopení v "imitátoru".
Otázka: Jak se Vám ti brouci v hlavě projevují?? Blog to popisuje příliš plytce.
02. 10. 2011 | 18:44

Golík napsal(a):

Pane mb -
1/ Marshalův plán jsme nepotřebovali, jen by nás zatáj
hl do závislosti na USA -něco jako když rozbombardovali Lybii / přestože bylo OSN schváleno jen udržení bezletové zony !!! a teď jim přátelsky nabídnou obnovu země - samozřejmě za ropu kterou už ji m Kadáfí nechtěl dávat zadarmo

2/ s tou elitou národa to je taky spíše ideologický žvást. Za socialismu jsem žil a nikdy nepamatuji že by někdo poctivě pracoval a slušně žil a vychovával děti, byl dokonce mimořádně pracovitý a nadaný takže se dostal mezi elitu národa a najednou přišli komunisti a oběsili ho ??!! Proč by to dělali ??!!.

On totiž hlavní zločin komunismu byl v tom, že nechtěl trpět parazity a nutil je pracovat. Vzpomínám jak pan Pithart - dnes senátor - nikdy nemohl zapomenout režimu že musel pracovat u geologického průzkumu. Nějaký pan Havel zase má dodnes hlavní historku jak musel kulit sudy, pány mnichy nikdo nechtěl platit jen za modlení ale museli pracovat užitečně. To byl hlavní problém
02. 10. 2011 | 18:59

Ládik!!! napsal(a):

Golík -
Vy jste ale ......................
02. 10. 2011 | 19:02

mb napsal(a):

golík: Marshalův plán jsme nepotřebovali, jen by nás zatáj
hl do závislosti na USA .... ha ha ha ...

s tou elitou národa to je taky spíše ideologický žvást

není ... heliodor píka, horáková, beran, etc ....

(deti disidentu nemohli studovat, komunisti perzekuovali sve nepratele take skrze deti)

On totiž hlavní zločin komunismu byl v tom, že nechtěl trpět parazity a nutil je pracovat.

tak volte dsss , to vám vyjde nastejno ...

(nebo řápkovou, nebo janáčkovou, nebo drábka, nebo kalouska)

Vzpomínám jak pan Pithart - dnes senátor - nikdy nemohl zapomenout režimu že musel pracovat u geologického průzkumu.

vidite a ja myslel že pithart dělal něco s kytkama ...

Nějaký pan Havel zase má dodnes hlavní historku jak musel kulit sudy, pány mnichy nikdo nechtěl platit jen za modlení ale museli pracovat užitečně. To byl hlavní problém

havel to dokazal literarne vyuzit / zuzitkovat ...

myslite ty mnichy, co jim komunisti ukradli majetek ... ???
02. 10. 2011 | 19:06

mb napsal(a):

něch mi nehovoria že mám vravit hlasno, tý čo tichým včera rozbíjali ústa, něch mi netvrdia že už v tom majů jasno, tý čo s velkou slávou a za moje daně objavili chrůsta ... dnes a denne ...

něch mi netvrdí že dovolí mi srdce, tý čo lásku kruto pribíjali k drevu, něch nědvíhají drzo k něbi palce eště jich slyším ako svoje tupá heslá ulicami revů .... dnes a denně ....
02. 10. 2011 | 19:09

mb napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=_Dc7QRLoX3k&feature=related
02. 10. 2011 | 19:13

mb napsal(a):

něch mi netvrdí že prebudujů svet, tý čo rozvrátili všetko čo sa dalo, takého prestrojenia v tejto zemi niet ktoré zakrylo by zlo které sa tu z VAŠEJ MOCI dialo ...
02. 10. 2011 | 19:16

Golík napsal(a):

Pane mb - pod pojmem elita si představuji lidim kteří jsou ve svém oboru špička a jsou přínosem pro společnost- vážím si předních chirurgů, vědců, architektů, i umělců a i toho Jágra. Chirurgové, vědci, apod. mohli pracovat i za komančů, možná v méně vyvinutých laboratořích než v USA, Ty co jste jmenoval - čímpak tak přispěli ke slávě země kromě toho že nechtěli pracovat pro socialistickou zemi ??!!
Když se podívám na umělce- pokud vím tak brečeli že za komunistů nemohli a museli psát do šuplíků- co kdyby jste se jich zeptal kdy už to vytáhnou?? Totiž nějak pozoruji že když dá televize nebo kino něco ze starých časů tak i seriály a filmy které jsme za socíku považovali za blbé ční dnes o několik pater nad POLISTOPADOVÝM " UMĚNÍM ". dějem pro normální lidi, zpracováním, hereckými výkony a hlavně morálkou - to chybi dnes nejvíc Vzpomenul jste Havla - ano komunisti nechtěli uznat že je nejlepší žijící dramatik. tak nám vysvětlete proč ho dnes divadla nehrají - mají přece ekonomické potíže, tak kdyby hráli opravdové umění tak by lidi dali za vstupné na havla rádi i pětinásobné vstupné - HA HA HA Nebo že by ten jeho film Odcházení, proč ho asi stáhli z kin??!! A nebo slavní umělci Plastic People a DG 307, to bylo křiku že je komanči nechtěli uznat jako národní umělce - dokonce mezinárodní aféra to tehdy byla. Ale dnes už patří mezi hudební elitu, že pane!!

A ti mniši - tak oni chudáci pěstovali na farské zahrádce mrkev a z prodeje postavili sami chrám svatého Víta - no to by jim měl stát ale ihned vrátit, to je opravdu dobrý příklad. Nebo jak ten majetek získali jinak??!!

Jestli to nevíte, v Izraeli jsou už půl roku statisícové a násilné demonstrace a jeden z nosných problémů je to, že v 7 milionovém státě nechtějí a nemohou živit tzv ortodoxní židy / říká se jim tučňáci/ je jich přes milion, považují se také za ELITU NÁRODA , víra jim zakazuje pracovat ale plat chtějí velký za to že studují tóru.
Kdo by to do židů řekl - samý komunista, že pane??!!

Milý pane - když tyto žvásty šířili při cinkání klíči disidenti - chápal jsem - pan Ruml se díky tomu stal z pasáčka koz ministrem, senátorem a v Plzni doktorem Práv, pan Pithart senátorem, pan Havel Presidentem, mnozí poslancem a pan Benda který neuměl vyslovit celou větu zabezpečil i svého synka, takto dnes dalšího doktora práv z plzně a šéfa legislativní rady / asi díky svému 14 dennímu studiu v Plzni !!!/ co po studiích se stal hned poslancem a je dodnes, tak by šlo pokračovat

proč ty žvásty ale opakujete vy, pane ??!! Ale pokud jste senátor,ministr nebo poslanec tak promiňte blbý dotaz.

Jinak si taky pamatuji jak nám líčili jak komunistické mléko je škodlivé, maso také a špekáčky / které tak báječně chutnaly u táboráku a nesmrděli spálenými paznehty a pilinami jako ty dnešní.
Taky si pamatuji že se kříčelo že ministři by měli být odborníci a ne straníci!!
Takže generál Vacek byl blbý straník, ale Parkanová Baudyš, Kühnl a Vondra znají opravdu armádu dokonale, a tak bych mohl probrat i ostatní ministerstva /Rruml, Němec, zelení se svou znalostí biopaliv atd- škoda mluvit

Pane, promiňte závěrem, ale jestli neodhodíte stranické agitační materiály a nezačnete se dívat kolem a přemýšlet, skončíte jako hrozně velký / a teď by to pan Stejskal smazal, tak si to jen domyslete
02. 10. 2011 | 19:47

mb napsal(a):

golik ... tak ja nevim no ... pro nekoho jsou proste ty demokratické, pluralitní hodnoty hodnotou / hodnotami, pro nekoho nejsou ...

nekdo se spokojí s botou rudého bratra ...

s gottwaldem ... s polopučem i benešem který se nepostavil na odpor ...

moralka ... tezky no ... kdyz nekdo krade / zabavuje majetky a vrazdi nevinne lidi ....

havel ... asi nikdo nerika ze by byl nejlepsim dramatikem na svete ( ono se to ani neda merit)

tedko ostravske ( nebo tam nekde ) divadlo hralo havlovo zahradni slavnost ... fakt doporucuju ...

na Odchazeni jsem ještě nebyl, ale těším se na ně ...

A nebo slavní umělci Plastic People a DG 307, to bylo křiku že je komanči nechtěli uznat jako národní umělce

tak snad je ani nemusí / nemuseli uznavat za narodni umelce ... staci kdyz je nebudou šikanovat / zakazovat / zavírat do kriminálů ne .... ???

víra jim zakazuje pracovat ale plat chtějí velký za to že studují tóru.

to neumim komentovat, ale třeba buddhističtí mniši jsou rovněž odkázáni na almužnu / almužny ...

ale te spolecnosti za to neco davaji / vraci / nejak ji obohacují ....

dál už to asi komentovat nechci / nemohu / neumim ...

Pane, promiňte závěrem, ale jestli neodhodíte stranické agitační materiály a nezačnete se dívat kolem a přemýšlet, skončíte jako hrozně velký / a teď by to pan Stejskal smazal, tak si to jen domyslete
... provedu ... napodobně ...
02. 10. 2011 | 19:56

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Golik:
Svatá pravda, Marshallův plán byla past zločinných kapitalistů.
Dostat se do područí Amerikánů - hrozivá představa!
Ještěže báťuška Stalin zatlačil a unikli jsme nastražené pasti.

Pěkný den Goliku a pozdravte kolegy z VUMLU.
02. 10. 2011 | 20:00

vlasta napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Neznám sice pozadí Vašeho sporu s mb, ale co třeba Rudolf Habsburský (1306-1307), který byl českou šlechtou uznán za krále a potom hlavně Rudolf II, který byl po Karlu IV snad nejlepším českým králem?
02. 10. 2011 | 20:04

mb napsal(a):

vlasta my nejsme s matyasem s habsburky vepři ...

/ve vetsine pripadu jo ... s habsburky ne ... to pozadi sporu neznam /
02. 10. 2011 | 20:07

vlasta napsal(a):

Pardon,
týkalo se to českého maloměšťáka. Sorry
02. 10. 2011 | 20:11

mb napsal(a):

ok
02. 10. 2011 | 20:12

Golík napsal(a):

Abych to nějak uzavřel - nejsem komunista a vím že za socíku bylo mnoho špatného - o tom se nemusíme přesvědčovat a všimněte si že i sami komunisti v klidu odevzdali průkazky / proto sametový průběh/ a byli rádi že nemusí chodit na blbé schůze.a můžou se v klidu věnovat práci a podnikání
Ten problém je v tom, že jsme nedokázali diskutovat CO DOOPRAVDY BYLO ŠPATNÉ a odstranit to a hlavně se kvúli hurá antikomunistům NESMÍ ŘÍCI ŽE NĚCO BYLO DOBRÉ
A hlavně jsme nedokázali vytvořit LEPŠÍ SYSTÉM. Dnes jste sice svobodný v tom smyslu že nemusíte pracovat , můžete dokonce odejít z této země a můžete nadávat na vládu.
Ve VŠECH OSTATNÍCH oblastech - ekonomika, morálka, školství kriminalita, průmysl, zemědělství a potravinové soběstačnost, obranyschopnost, justice a zabezpečení vnitřní bezpečnosti policií, vymahatelnost práva, kultura, cigánský problém a soužití etnik, rodina a péče o děti a mnoho dalších oblastí - se řítíme někam do ošklivé propasti a když s tím chcete něco dělat - ozvou se hurá antikomunisti kteří vám řeknou že za to můžou komunisti a dál se nebudeme bavit. A to je to z čeho je mně k blití a reaguji když takového blbečka potkám. Omlouvám se proto jinak všem kdo nemají rádi komunisty pokud jsem se dotkl jejich jemnocitu, já je také nemiluji, ale těch keců o komunistech už nechte, nepomáhá to, spíš to naopak škodí, možná víc než ti komunisti. Brání to totiž řešit problémy
02. 10. 2011 | 20:24

mb napsal(a):

CO DOOPRAVDY BYLO ŠPATNÉ ??

myslim že samotný nástup komunistů, uchopení moci komunisty bylo špatné ... ( lidové milice, slabý beneš, tlak moskvy )

to co následovalo ( politické procesy, akce kulak ) bylo rovněž špatné ...

A hlavně jsme nedokázali vytvořit LEPŠÍ SYSTÉM. ... tady se částečně shodneme že očekavani v ´89 byla větší ... než to, co potom nastalo ...

problém je, že potom už to mělo demokratickou legitimitu ...

Klaus v ´92 získal regulérní politickou podporu, legitimitu ...

lidé si jej zvolili sami a svobodně ...

a svobodné volby máme dosud ...

o vymahatelnosti práva za komárů bych raději nehovořil ...

za všechno komunisti nemůžou ...

ale chcete li o komunistech se říkalo že jsou ´lidmi zvláštního ražení´ ...

nepřekvapí, že se tito transformovali do ´kapitalistů zvláštního ražení´ ...

/ a jinak Klausovu ideologii považuji za zrůdnou neb legitimizující mafiánské postupy/přístupy /
02. 10. 2011 | 20:31

Targus napsal(a):

To mb:

" podstatné omezení autonomie Kosova a Vojvodiny s obnovením srbského charakteru obou oblastí a zaručení práv pro srbskou menšinu mimo Srbsko – v Bosně a Hercegovině, Chorvatsku, Černé Hoře a Makedonii."

No konečně jste vypotil něco smysluplného.

A teď mi prosím laskavě vysvětlete, co je agresorského na požadavku záruk práv pro menšinu.
Jen si dovolím připomenout faktickou příčinu občanské války v Chorvatsku. Chorvaté vyhlásili v r. 1991 ústavu s tím, že vyškrtli z definice státu ostatní národy včetně srbského, čímž fakticky vyhlásili nacionalistický stát bez jakékoli garance práv ostatních národů a etnik. Srbáci již tehdy dobře věděli, co se chystá.

K situaci v Kosmetu a Vojvodině. Tato dvě území měla vysoký stupeň autonomie, k faktické nezávislosti a svrchovanosti v podstatě chybělo jen pár maličkostí - vlajka, hymna a ministerstvo zahraničí.
Dokument, který jste vzpomněl, reagoval na situaci v Kosovu, kde se již v té době formoval prazáklad UCK, začínaly se ZNOVA množit vražedné útoky proti srbským policistům a vojákům, jakož i proti Albáncům, kteří nesympatizovali se snahami odtrhnout Kosmet od Jugoslávie. V Prištině se pořádaly neustále studentské demonstrace. Do toho se bouřili Srbové, kteří nechtěli posílat děti do stejných škol jako Albánci - obdobný problém jako s našimi cikány a navíc albánská populace byla šíleně promořená žloutenkou, TBC, úplavicí a dalšími infekčními nemocemi.
Abyste získal lepší obraz, Albánci z Kosmetu, kteří pracovali v zahraničí, museli již tehdy odvádět desátky na boj proti Srbům. Z nich se financovaly ony demonstrace, nákup zbraní, fungování ozbrojených skupin operujících v prostoru Kosmetu. Jak to bylo tehdy s výběrem desátku v samotném Kosmetu, nemám hodnověrné informace.
Těch problémů bylo daleko více, nemám čas vám to tu vypisovat.
Jelikož Vojvodina a Kosmet měly stejný statut, mohla se omezit autonomie pouze v obou oblastích, nikoli pouze v jedné, pokud se mělo Srbsko chovat jako právní stát a ne jako např. Turecko vůči Kurdům.
A ještě Miloševič. Ten se opravdu poctivě pokoušel řešit krizi v Kosmetu. Ostatně otamtud pochází zkreslený výrok adresovaný demonstrantům a nikoli Srbům, jak se překrucovalo - "nikdo vás nesmí bít".
Proč Miloševič osekal autonomii? Albánský problém byl skvělou záminkou, jak se zmocnit pokladny neprachatější oblasti - Vojvodiny - ano Vojvodina měla dokonce svůj rozpočet a kasu. A také důchodový a nemocenský účet, na které Miloševič do té doby nemohl. A jelikož choval záměr přetvořit Srbsko ve svůj pašalík, z něhož mu budou crčet prachy i s potem a krví obyvatelstva, přeplněná pokladnice Vojvodiny ho dráždila jak toreadorova muleta býka v aréně.
Stačí takhle?
02. 10. 2011 | 20:47

Targus napsal(a):

To mb:

"o vymahatelnosti práva za komárů bych raději nehovořil ..."

Já bych zas nehovořil o vymahatelnosti práva dnes. Za komoušů si vás nikdo nedovolil bezostyšně okrást nebo vám za něco nezaplatit, tak jako dnes. Na to byli komouši docela rapli.
02. 10. 2011 | 20:51

mb napsal(a):

no vidite targue ... byl tedy miloševič hlavní agresor ( hlavním agresorem ) ... ???

/ kdyz se rozpada soustátí ... má se jednat nebo střílet nebo jednat a střílet nebo střílet a jednat ... ? /

hvecer ...
02. 10. 2011 | 20:51

mb napsal(a):

targus: Já bych zas nehovořil o vymahatelnosti práva dnes.

... já o něm taky nehovořil ...

/ me se nelibilo a nelibil utek pred pravniky, nerozliseni cistych a spinavych penez, vice kozenych atd. atp. /

o langerově intencionálním rozvratu represivních složek ani nemluvě ...

Za komoušů si vás nikdo nedovolil bezostyšně okrást nebo vám za něco nezaplatit, tak jako dnes. Na to byli komouši docela rapli.

... pokud to nebyli sami komunisti ...
02. 10. 2011 | 20:53

Targus napsal(a):

To mb:

"byl tedy miloševič hlavní agresor ( hlavním agresorem ) ... ???"

V čem jeho agrese spočívala? V tom, že chtěl nastolit pořádek na svrchovaném srbském území? To si jako děláte srandu? Četl jste vůbec, co jsem napsal?
02. 10. 2011 | 20:53

Pepa Řepa napsal(a):

Petr Havelka
Jo, chystám se na Lojzíka taky. Muzika něco mezi Cohenem a Tracy Chapman. Inu Moucha. Klid, pohoda, nepospíchá. Doufám, že to nebudou hrát v obchoďáku místo rolniček.
Hezký název pro sbor: Brécy

Copak tady, tady se občas nějaká členka tohoto sboru-jako paní Pepa, či předsedkyně džendrtet-vyskytne, ale ženský element je v diskusi mnohem kvalitnější než mužský, kromě nezařaditelné hermafroditní primitivní trancky, co kydala, šišlala a šlapala.
Do toho se sem přesouvají různí Kolíci z Haló novin, větří šanci. To jsou moudra.

Za bolševika byla lepší kultura. Čím se chlubí? Cizím peřím?
Ať mi ukáže jednoho kvalitního režiséra, malíře, spisovatele, básníka či muzikanta, který byl přesvědčený bolševik. Pravda, pár omylů v mládí tady bylo Kohout, Kundera....ale ti dříve, či později vystřízlivěli a buď vzali roha nebo se skřípěním zubů odváděli bolševikovi nucenou daň, aby mohli dělat. Provazochodce Vávru nepočítám.
Havla ani Kunderu bolševickej kolík, nepochopí, poslouchá asi Pavla Lišku a sjíždí majora Zemana a Švorcku za pultem.Ten na Ptákovinu nepůjde.

Berte to Havelko s přehledem.
Pro kolíky a trancky je to příležitost se vyzvracet, musejí mít chudý život prostý jiných podnětů.
Já se tím spíš bavím.Doma se titulkují nějaké asijské filmy, až poběží do distribuce nějaká perla, dám vědět. Posledního Kim-Ki-Duka určitě znáte. Jo, docela dobrej je Bláznivý Petříček v La Fabrice, Vilhelmová, Dyk, Godard.

Mějte se a neberte to tady vážně nebo Vám taky začnou v hlavě běhat lední brouci jako Vendlový.
02. 10. 2011 | 20:54

Občan napsal(a):

To mb:

Tvrdíte, že Československo bylo po WWII jednou z nejméně poškozených zemí. Docela by mnez ajímalo, jak jste k tomuto nesmyslu došel, protože "západní spojenci" nám v doslova posledních dnech WWII, kdy už bylo zcela jasné, že nacisté válku prohráli, pečlivě rozbombardovali VŠECHNY klíčové průmyslové podniky a dopravní uzly.
Tak co to tady pořád vykládáte?
Udělali přesně to, co udělali teď v Libyi a před pár lety v Iráku, Jugoslávii a dalších zemích. Zničili dopravní infrastrukturu, zničili průmysl, aby vytvořili hospodářskou závislost na "pomoci" zvenčí. A poté, co nám zničili klíčový průmysl, nám "nabídli" Marshallův plán.
A když zjistili, že jsme si to za pomoci nenáviděných Rusů dokázali vybudovat zpátky, tak nás alespoň embargovali.
And that´s all...
02. 10. 2011 | 20:56

Targus napsal(a):

To mb:

... pokud to nebyli sami komunisti ...

Možná v 50. letech, která jsem nezažil, takže k nim nemám co říci. V době, kterou jsem prožil já, asi těžko. Co nám vyvlastnili (pozemky na cestu, barák v centru města), to zaplatili. Moji rodinu ale zcela spolehlivě okradla každá změna režimu. První republika, polská anexe, německá anexe, znárodňování po r. 48, plyšák před 22 lety, vsjo ravnó.
Smutné vzpomínání.
02. 10. 2011 | 21:00

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlasta:
Spor (ale ne s ´mb´) je zde:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=14379&from=0
02. 10. 2011 | 21:09

mb napsal(a):

V čem jeho agrese spočívala? V tom, že chtěl nastolit pořádek na svrchovaném srbském území?

a co právo národa / národů na sebeurčení ... ???

tak jsme nemeli bourat R - U ...
02. 10. 2011 | 21:09

Targus napsal(a):

To mb:

Embéčko, započněte studovat, jste fakt marný. Albánci svůj stát mají, tudíž na další nemají nárok, Capito? Můžou akorát pochtívat nějaké výhody a ohledy za účelem kulturního vyžití.
Tato teze byla přijata po 1. sv. válce, když se ustavovaly nové státy v Evropě a čistě teoreticky se jí má řídit mezinárodní právo.
02. 10. 2011 | 21:20

Pepa Řepa napsal(a):

Embéčko
nevěřte všemu, co perou media do hlavy. Na Balkáně jsem nebyl, ale existuje dost podvrhů, které byly prezentovány jako pravda, nejen v mediích, ale i u soudu v Haagu, což dodatečně přiznala i Carla Del Ponte. Ani jedna strana nebyla čistá, ale vytvořila se verze o nebohých utoskovaných musulmenech, v domnění, že to otupí islámský fundamentalismus.Odnesl to Srb.
Bumho. Přišlo 11/9/2001.

Právě Haagem naprosto ztratil pojem lidská práva kredibilitu na mezinárodním poli, tribunál se stal politickým nástrojem.

Ostatně současná mediální masáž palestinských trub (Shanaáh, Liška) o arabském jaru žíznícím po demokracii je dalším kontraproduktivním paskvilem. Neexistují hodní a zlí Libyjci, či Syřané.....že je jedna skupina v mediích oznařována za ryzí demokraty je k smíchu.
Jednou vystřízlivíte, až se přesvědčíte na vlastní oči, proto tvrdím, jeďte se na BV podívat. U člověka čistého srdce bývá desiluse silnější.

Staré Havlovy hry mám rád, ty nemají s Balkánem nic společného.
Havla je mi dost líto. Něci schytává oprávněně, něco ne. V dnešní situaci by si zasloužil víc ohleduplnosti.
02. 10. 2011 | 21:21

Targus napsal(a):

To Pepa Řepa:

Každému, co jeho jest.
To patří k Havlovi.

Žádné ohleduplnosti, na nás ohledy taky nikdo nebere.
02. 10. 2011 | 21:28

mb napsal(a):

tak jasně targue ... ja nerikam ze milosevic je jediný vinný ... ale myslim že je hlavní ... mel nejvic moci ... mohl jednat jinak .... ne ze by v tom nejeli i ostatní ...
02. 10. 2011 | 21:28

mb napsal(a):

to repa ... ja slysel ... ze nikdo nevi kam se arabske jaro vyvine ... tedy to je protiklad toho co jste napsal o medialni masaži palestinskych trub ...

mimochodem tyto palestinske trouby by jarnáky radi posunuli k demokracii ... uvidime co si ti ( lidé ) tam sami zvolí ...
02. 10. 2011 | 21:36

mb napsal(a):

kde už je jednou vytunelováno, tam už nic jiného nenajdeš ...

https://www.youtube.com/watch?v=6BAqSGVX8Cs&NR=1
02. 10. 2011 | 22:12

Друже Тито ми ти се кунемо napsal(a):

Pane Stejskale a pane Matyáši,
domnívám se, že pan mb je obyčejný hlupák a eurohujer.
02. 10. 2011 | 22:16

Targus napsal(a):

To mb:

Jste opravdu zcela mimo mísu.
Zatím jste mi neodpověděl ani na jednu otázku.
Takže další.
Myslíte si, že Miloševič je hlavní vinný.
Myslet znamená h××no vědět. Pokud víte odpovězte. Ale nehnuli s tím ani v Haagu.

Čím se Miloševič provinil?

Žvaněním o právech Srbů na mítincích a v rádiu? Odkdy přestala platit v Evropě svoboda slova?
Jestliže svoboda slova neplatí, jak to, že před soudem nestanul humanitární bombarďák Václav Havel za návod k vyvražďování srbských civilistů?
Pokud je podle vás vinen tím, že údajně ponoukal Srby, aby bojovali za své právo na sebeurčení, proč podle téhož metru nesoudíte kosovské Albánce? Ti mohou bojovat se zbraní v ruce za právo na sebeurčení?
Jestliže se neprovinil slovy, provinil se činy?
Jakými, proboha?
Poslal někam bojovat srbské vojáky? Poručil bombardovat civilisty?
Řídil osobně boje ve Slovinsku, v Chorvatsku, v Bosně? Dodával zbraně Srbům?
Řídil vyčišťovací operace v některém z výše uvedených států?
Velel paravojenským jednotkám, které vyčišťovací operace prováděly?
Napadá vás ještě nějaký další válečný zločin? Mně už nápady došly.

Aby bylo jasno, zastávám názor, že Miloševič byl lump. Ale rozhodně nebyl válečný zločinec a rozhodně se kvůli němu nerozpadla Jugoslávie.
02. 10. 2011 | 22:21

mb napsal(a):

ano dobře ... Jestliže svoboda slova neplatí, jak to, že před soudem nestanul humanitární bombarďák Václav Havel za návod k vyvražďování srbských civilistů?

Havel patří před soudní tribunál za návod k vyvražďování srbských civilistů ...

tak jsme se shodli ... fajn ....
02. 10. 2011 | 22:29

Skogen napsal(a):

Paní Vendlová, snad nejste unavená?
02. 10. 2011 | 22:59

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Targus napsal:
"Čím se Miloševič provinil?
Poslal někam bojovat srbské vojáky? Poručil bombardovat civilisty?
Řídil osobně boje ve Slovinsku, v Chorvatsku, v Bosně? Dodával zbraně Srbům?
Řídil vyčišťovací operace v některém z výše uvedených států?
Velel paravojenským jednotkám, které vyčišťovací operace prováděly?
Napadá vás ještě nějaký další válečný zločin? Mně už nápady došly."
Hm, podle této logiky by Goebbels také nebyl válečným zločincem. Boje neřídil, zbraně nedodával, jednotkám nevelel.
02. 10. 2011 | 23:09

Al Jouda napsal(a):

K článku paní Veroniky : Mě to připadá, že článek vyznívá jako taková nesmělá omluva za to, co ta paní v politice dělá a navíc jí přátelé nasadili brouky do hlavy, kteří jí tam lezou a vrtají do všeho, co zatím udělala a koho volila, takže si vůbec není jistá, že činila a činí správně. Bylo by dobré, když je ve styku s politickými hlavouny, kdyby jim pár těch brouků do jejich hlav předala:))))
02. 10. 2011 | 23:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Paní či pane Друже Тито ми ти се кунемо, netuším, proč tento svůj pocit sdělujete právě mně, ale nesdílím jej.
02. 10. 2011 | 23:56

Targus napsal(a):

To Válečný štváč a vrah z Wall Streetu:

Pepek Goebbelsů byl hlásnou troubou nacistického režimu, který rozpoutal světovou válku.
Takže se znovu zeptám. Byl Miloševič jedním z představitelů nějaké síly nebo svrchovaného státu, který napadl jiný suverénní stát?
Nebo ještě jinak - napadla někoho srbská armáda (ne JNA dislokovaná po celé Jugoslávii)?
Dostala od Miloševiče rozkaz nějaká jednotka JNA k útoku na civilní cíle v Chorvatsku, Bosně nebo Slovinsku?

Slovinsko a Chorvatsko vystoupily z jugoslávské federace násilným způsobem a v rozporu s federálními zákony, nikoli tak jako např. Slovensko z ČSFR. Zaútočily svými jednotkami teritoriální obrany (SLO) a Národní gardou (HR) na jednotky JNA. Navíc Chorvatsko se v nové ústavě prezentovalo jako stát založený na národnostním principu, nikoli na principu občanské společnosti. Být na místě Srbů žijících v Chorvatsku, mazal bych ne pro Kalašnikov, ale rovnou pro nějaký mírně jetý raketomet. V tu ránu všichni věděli, co je čeká. Tudžman se jasně vyprofiloval už dávno před vyhlášením nezávislosti.

Tužte se, milý vrahu, kutejte dál. Znovu podotýkám, že o totéž se snažily jiné kapacity v Haagu a na Miloševiče nenašly zhola nic.

Ale dám vám typ, zkuste si vygůglit přesná prohlášení Miloševiče, co řekl k rozpadu Jugoslávie a Srbů žijících mimo Srbsko. A šupněte to sem i s odkazy.
03. 10. 2011 | 00:09

Targus napsal(a):

To Al Jouda:

Veronika brouky nepředá, neboť její soukmenovci mají mozky buď zcela oplechované nebo zcela zkamenělé.
Obojí broukům nesvědčí.
03. 10. 2011 | 00:12

Targus napsal(a):

To stejskal:

třeba si myslí, že jste Embéčko. Já si to nemyslím. Prokázal jste o chloupek větší obecné znalosti. Jedině, že by se už projevoval destruktivní účinek krabicového vína ze Špánu.
03. 10. 2011 | 00:19

kočka šklíba napsal(a):

Nečetla jsem celou diskuzi, jen prvních pár příspěvků, a dočetla k Jepici. Jepice, tím předáním myslíte kočku jako zvířátko nebo mě jako kočku Šklíbu? Pokud předat mně, tak neeeeee, o Kalouska bych si neopřela ani kolo, natož s ním být ve stejném politickém uskupení ;). Na to opravdu mají žaludek jen Gvendolíny, možná i Jepice ;). Zdravím Jepice a čekám na vaše zhodnocení přínosu poplatků pro pacienty ;). Reformy se přece dělají i pro pacienty , nebo jen pro zacpání hub soukromých lékařů? Nebo pro zacpání děr, kudy utíkají milióny a miliardy do kapes spřáteleným kámošům, viz IZIP, například ;). No hlavně, že vy Jepice jste spokojená a Gvendolína zřejmě také ;).
03. 10. 2011 | 01:23

kočka šklíba napsal(a):

No tak přečetla jsem dál, a Almoste, jako vždy skvělé a Vico, rovněž, jen se zde diskutující nechali odvést úplně jinam. Ne že bych nesouhlasila, že "humanitární bombarďák" nezaslouží odsouzení, ale jak to s blogem souvisí?
Blog je zřejmě,jak napsal Almost, o "zodpovědné a těžké" práci politiků, kteří se opravdu snaží odřít většinu lidí co nejvíc a my to prostě nechápeme, Gvendolína z toho má brouky v hlavě. My si jí a Kalouska a Drábka a toho jejího šéfa Gazdíka nezasloužíme :D. Tak myslím, že je na čase, aby odsud vypadli, všichni a co nejrychleji. Na Kajmanech nebo JA už dost "našich" zločinců žije ;).
03. 10. 2011 | 01:47

kočka šklíba napsal(a):

Jo mimochodem pro mb, z Le Monde:
"...l'intervention de l'OTAN au Kosovo, je pense qu'il y a un élément que nul ne peut contester : les raids, les bombes, ne sont pas provoqués par un intérêt matériel. Leur caractère est exclusivement humanitaire : ce qui est en jeu ici, ce sont les principes, les droits de l'homme auxquels est accordée une priorité qui passe même avant la souveraineté des Etats..."
bombardování má humanitární povahu??????, tak to vysvětlete embéčko
03. 10. 2011 | 01:53

Petr Novák napsal(a):

Nechápu proč tady řešíte ty Veroniky nesmyslné úvahy, Veronika studuje soukromou VOŠ a dělá vařičku kafe poslancovi toť vše. Opravdu nechápu, proč z ní děláte političku.
03. 10. 2011 | 05:34

Targus napsal(a):

To kočka šklíba:

Nad výpotky paní VV se už snad ani diskutovat nedá, nezdá se vám?
Blog nám řekl jediné, autorka má slabší zažívání oproti špičkám.
03. 10. 2011 | 06:42

jepice napsal(a):

Kočko, já přece vím, že vy s Kalouskem nee.
Když myslíte, že to bylo na vás: Když byste to od Veroniky přebírala, tak přece s komplet jinou partou.
A k těm poplatkům: tam, kde jste si o tom bůhvíproč začala, jsem vás přece poprosila, abyste vypsala, jak podle vás zdravotnictví poškodily. A já že pak napíšu, čím ho poškodily podle mne. Bude to užitečnější, než pátrat po přínosu.
Ostatním se omlouvám za OT.
03. 10. 2011 | 07:31

Saltzman napsal(a):

Zajímavé, jakou diskuzi rozjede jedna tzv. nechápavá z politiky. :-))
03. 10. 2011 | 07:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Saltzman: taky si říkám. Kdyby nebylo všechno tak pomíjivé, pak by mělo to, co je tady a kdekoliv jinde napsáno, mnohem větší smysl. Čekám na podzimní brouky v hlavě, těch bude nepochybně jěště víc. :-)
03. 10. 2011 | 08:11

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogen: ne, jenom odpočatá...:-))))
03. 10. 2011 | 08:13

Veronika Vendlov napsal(a):

Kritiku, díky za příspěvěk (včera 16:45)
Dívat se (třeba tupě) kolem sebe samozřejmě nestačí. Měla jsem na mysli víc než dívat se spíš pozorovat. Není to o tom, co viditelného by to mohlo přinést "veřejnosti". Je to o tom, co viditelně-neviditělného to přinese mě. Například vím, že na podobnou oslavu narozek už mě nikdo nedostane. Beznaděj asi jednou za čas dolehne na každého a spouštěčem toho "pocitu" může být cokoliv.

Nevím, zda v politice, jak uvádíte Vy, nemá "morálně zakotvený člověk šanci". Politik je pro mne každý, kdo někam kandidoval a byl zvolen (zastupitelstva měst a
obcí, krajská zastupitelstva, Parlament obě komory, EU P). Dle Vašeho názoru jsou pak tedy padouchové všichni zvolení na všech úrovních.

Souhlasím s Vámi v tom, že ani cesta občanské společnosti nemusí přinést ovoce a když už, tak pěkně trpké, nebo shnilé. Před Vaším osvobozeneckým bojem je ještě možnost pasivní rezistence...tak k té asi bude docházet čím dál častěji.

Vlastně máte pravdu, napadlo mě, že je nejlepší nedělat nic, což ostatně dělají skoro všichni, že vlastně nic nedělají. Jenže došli oni "všichni" k tomu názoru, že je lepší nedělat nic na základě své vlastní zkušenosti? Viz Vaše návodové varianty? Nebo to zabalili rovnou? Co myslíte?
03. 10. 2011 | 08:34

Veronika Vendlov napsal(a):

Petr Novák: zklamu Vás, já neumím uvařit ani kafe...to by potvrdil nejlépe Honza Kasl ;-). :-D
03. 10. 2011 | 08:35

Veronika Vendlov napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
:-) ""Otázka: Jak se Vám ti brouci v hlavě projevují?? Blog to popisuje příliš plytce": Blog je plytký, protože jsem se ještě nenaučila bravurně mystifikovat a mohlo by se mi stát, že se zapomenu. Brouci se projevují mj. tak, že myslím na kraviny...a to mi dost chybělo...:-)!
03. 10. 2011 | 08:39

Veronika Vendlov napsal(a):

Almo G™ napsal(a): Zkušenost je umocněna množstvím neinformovanosti. Někdy z lenosti, někdy z hlouposti, někdy ze závisti. Ve finále je pro určitou část populace měřítkem úspěchu pouze to, jakým soused jezdí utem, kolik má dětí a zda jsou alespoň Ing., jak velký má dům/byt a kolikrát a kde byl na dovolené. Víc tahle část populace vedět nepotřebuje, protože usíná se spokojeným úsměvěm na rtu, že ona se má líp a daleko míň se nadře...:-)

Každý z nás je odpovědný především sám sobě a svému svědomí. Vy jste odpovědný stejně jako já, to neokecáte. A neokecá to ani Přírodověděc. "Knížecích" rad tu už bylo, ale kde jsou nějaké činy? Nikde. Jen řeči a komentáře atd. Píšu blogy už docela dlouho...a musím říct, že nechápu, jak je možné, že většina lidí dosud nepochopila princip zastupitelské demokracie. Její plody okusujeme už opravdu dlouho....

PS: Neb to není v psaném projebu vždycky jasné - nedošlo k naštvání, bagatelizování, ani něčemu dalšímu, co jste ve Vašem příspěvku vyjmenoval. Pouze jsem si dovolila vyslovit svůj názor na Váš komentář.
03. 10. 2011 | 08:53

Veronika Vendlov napsal(a):

Díky za komentáře! Jdu se učit vařit to kafe...mohlo by se mi to v budoucnu předsi jen hodit...:-D
03. 10. 2011 | 08:55

Kvakin napsal(a):

Paní, příběh - třeba i lyričtější - musí mít pointu ... Proč jste to nedopsala stylově: Spolužák či známý, kdysi aktivní komunista (možná nadále aktivní komunista), mne slovně - po té, co jsem popáté vykřikla "Karel na Hrad" - a pak i fyzicky napadl. Vzpomněla jsem si, jak by to asi komentoval předobrý Šláfenberg, nebo že by to prospal či se vzmohl jen na mumlavé "je to nějaké pako". Oslava skončila ... Ještě v noci jsem se odebrala do prostor sekretariátu TOP 09, starostů a nezávislých a až do rána jsem si prohlížela výstřižkovou knihu s články o Miroslavu Kalouskovi a s jeho nejzdařilejšími snímky. Co by dnes asi udělal chlapácký vychovatel Mirek ? Asi by záleželo na tom, jakou by měl opičku. Laskavou a vtipnou ? Tak že by jen zarecitoval Nejslabší máte Babáka a na největšího sralbotku zavoláme Sobotku. Anebo principiálně pedagogickou a tak že by drzý komunista - fracek dostal čtvero facek, neboť stromek se má ohýbat, když je ho jen kousek, to Vám zvěstuje Al Kalousek ? No nic - v pondělí je také den: zeptám se vzácného muže sama.
03. 10. 2011 | 09:29

Veronika Vendlov napsal(a):

Kvakin: :-) dobrý nápad, příště napíšu nějaký příběh s otevřeným koncem. To budou špeky v diskusi...:-)
03. 10. 2011 | 09:36

Targus napsal(a):

To VV:

"Vlastně máte pravdu, napadlo mě, že je nejlepší nedělat nic, což ostatně dělají skoro všichni, že vlastně nic nedělají."

Vzpomeňte na starou poučku, že aktivní blbec je horší, než třídní nepřítel.
A na ještě starší poučku, že přiznat chybu není hanba. Hanba je z té chyby se nepoučit.
Jste mladá, dynamická, kafe už zvládáte - máte moře času eventuální chybu přiznat a dokonce ji zkusit napravit, pokud máte pocit, že je to nutné a že to lze realizovat.

Vyžeňte brouky z hlavy. Dejte si týden "voraz" a pak se zamyslete, co dál. Ze všeho nejhorší je nechat se smýkat životem tam, kam nechceme.

Btw. narozeniny už neslavím hezky dlouho. Dopadlo to skoro vždycky jako ty, o kterých jste psala, s tím rozdílem, že když tam bylo více chlapů od rány, dali jsme si i pár do zubů.
U nás se holt některé věci řeší trochu jinak, troufám si ale tvrdit, že ty fyzické rány někdy bolí mnohem méně.

Přeji vám hezký den a veselou mysl.
:-)))
03. 10. 2011 | 09:46

Ládik!!! napsal(a):

VV -
psala jste, že kafe neumíte vařit. Tak alespoň malou radu - lijte vodu do kafe, nehažte kafe do vody. Pokud ho děláte ze studené vody, je to jedno. Jinak Dˇ za odpověď.
03. 10. 2011 | 10:29

Veronika Vendlov napsal(a):

Ladik: a já kde dělám celý život chybu, házím kafe do vody...:-)
Musím říct, že jste mě pobavil, protože házet kafe do horký vody, by mě v životě nenapadlo...:-)
taky dík
03. 10. 2011 | 10:32

Veronika Vendlov napsal(a):

Targus: To je příhoda z léta, která v posledních dnech dostala nový, širší rozměr, ale ten mě vůbec netěší...Voraz jsem si dala a pomohlo to, měla jsem to udělat dávno. Ne všechno, co člověk zanedbá, jde totiž napravit...Nemám ráda, když má život tendenci si se mnou pohazovat, jak se mu zlíbí. Mít ale všechno pod kontrolou, to taky dos dobře nejde. Mám radost z toho, že mám doufám ještě trochu času. Kdyby mi bylo tak o 30 let víc, bylo by to úplně jiné. Kdo ví ale, zda bych byla ještě schopna nějaké sebereflexe. Možná budu za 35 jako pan prezident - všechno vědět, znát a od všeho mít klíče...;-)

Btw. narozeniny už taky slavit nebudu, ty poslední byly poslední. :-) A že fyzické rány bolí někdy mnohem méně, je svatá pravda. Víte totiž, jaké místo zpravidla léčit a o jaké místo nadstandardně pečovat :-). Jak ale pomůžete třeba zlomenému sdrci? Jen čas to někdy zvládne sám - léčba je však zpravidla mnohem zdlouhavější.
Mějte se moc fajn! :-)
03. 10. 2011 | 10:45

Almo G™ napsal(a):

Autorka napsala: "nedošlo k naštvání, bagatelizování, ani něčemu dalšímu, co jste ve Vašem příspěvku vyjmenoval"

To je pravda. S tím, že se pokusíte přehodit zodpovědnost na ty, kdo vaše počínání dlouhodobě kritizují, jsem nepočítal. Připadalo mi to příliš nelogické a nedůstojné.

To, že své oponenty označkujete víceméně jako závistivé lenochy jsem naopak, tak nějak očekával. Jak jinak se vyrovnat s takovým nákladem. Všimněte si, že za takové budete muset označovat stále více lidí ve svém okolí. Budou to i příbuzní a blízcí známí. Když zodpovědnost za SVÉ činy přehodíte i na ně, bude vám, pravda, chvilku líp. A v pozadí, doufám, zůstane pár brouků.
03. 10. 2011 | 10:48

Veronika Vendlov napsal(a):

Almo G.: to je právě Váš omyl, že se snažím na někoho něco hodit. Jen říkám, že můj jeden hlas vhozený do urny pro TOP 09 rozhodně nezařídil to, že má TOP 09 se STAN 41 poslanců a poslankyň. Ani jsem neovlivnila porevolučních 20 let, či sestavení vlády...Nepsala jsem o tom, že mí oponentni jsou závistiví lenoši. Psala jsem o tom, jak obecně možná funguje většina společnosti. nejsnazší je kecat - u vína, piva, či kafe a nebo tady pod blogy...točím se v kruhu, nic se nezměnilo. Snad tady je něco jako odpověď (nevím zda jste četl): http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-payne.php?itemid=14380
03. 10. 2011 | 14:52

mb napsal(a):

neumim francouzsky sklibo, takze vam to nevysvetlim ...

ale brom(áš) se mnou nediskutuje že/páč mu komolim nick ... :-))

a vy do mne embečkem ... :-)) / ale me to zas tak nevadi /

prijemny den ...
03. 10. 2011 | 15:16

Almo G™ napsal(a):

VV napsala: "to je právě Váš omyl"

--- není

"že se snažím na někoho něco hodit."

Tak se na to podívejme blíže...

"Jen říkám, že můj jeden hlas vhozený do urny pro TOP 09 rozhodně nezařídil to, že má TOP 09 se STAN 41 poslanců a poslankyň. Ani jsem neovlivnila porevolučních 20 let, či sestavení vlády..."

--- Takže přece jen bagatelizace svého podílu na špatnostech? Já sama nic, já jen jedna z tisíců, to přece všichni... včetně vás - oponentů...

Zkusím to obrátit: I VY máte na těch špatnostech podíl. To, že to dělali ostatní, vás nijak nezbavuje viny. Jste dospělá a zodpovědná sama za sebe.
Musím také upozornit, že rozhodně nejste JEN voličem a pěšákem. Tady jste pár svých příspěvků k tomu, co se děje zapomněla uvést. Rozsáhlá osobně laděná propaganda, zveřejňování oficiálních stranických materiálů, které prošly přes cenzora přestože porušovaly kodex blogera atd. Vaše zodpovědnost za to zlo nikdy nebude stejná jako zodpovědnost voliče, který neměl možnost nahlédnout do stranické kuchyně.

Nepsala jsem o tom, že mí oponentni jsou závistiví lenoši. Psala jsem o tom, jak obecně možná funguje většina společnosti.

--- Takže vlastně totéž. Zajímalo by mě, jak jste k takovému předsudku přišla. Takto se utvrzujete o své pravdě a své přirozené nadřazenosti ve straně?
03. 10. 2011 | 19:41

Targus napsal(a):

To VV:

Když už se spletete a nahážete kafe do studené vody nezoufejte, bude lepší!
Pokud trefíte správná množství, nic se neděje. Přidáte i cukr (do té studené vody) a šup s tím na vařič. A budete hřát a vartovat, aby vám ta mrcha nezdrhla z konvice. Jakmile kafíčko pořádně zapění, stáhnete ho z plotny. počkáte, až odezní var a spadne pěna a šup s ním znova na vařič. Jakmile se zpění podruhé, znovu jej stáhne te vedle a počkáte, až spadne pěna a celý cyklus zopakujete potřetí.
Neznám nic lepšího. Hnusná standardka se změní v rajský mok. Pokud to provedete s nějakým slušným kafetem, budou vás nosit na rukou.
03. 10. 2011 | 21:02

Veronika Vendlov napsal(a):

AG: Vy byste byl dokonalý vůdce a mistifikátor, převraceč pravdy a lovec žen...na iluze. Přeji Vám v tom Vašem vidění světa hodně spokojenosti. :-)
03. 10. 2011 | 21:55

Veronika Vendlov napsal(a):

argus napsal(a):
Targus: jsem blondýna: to jako vážně? Já si vždycky vzpomenu na kafe, které si vařil tulák na střeše Polárního expresu...to byl ale spíš vývar z ponožek...:-)
Targusi, mějte se moc fajn a díky.
PS: Na dobrou noc doporučuji poslední text pana Krůty. :-)
03. 10. 2011 | 22:01

Almo G™ napsal(a):

VV: Spokojený bych byl, kdyby tady právě neřádila ta banda, kterou tak mohutně podporujete. Zdá se, že bych si v tom rozuměl s těmi lidmi na oslavě. S těmi, které považujete za většinově závistivé lenochy, přestože pracujeme, jak umíme a snažíme se alespoň druhým neškodit, když už jim třeba nemůžeme pomoci.

Ale ještě si dovolím podotknout. Co uděláte, až na vás lidé budou OPRAVDU naštvaní? Tohle je jen drobná předehra.
03. 10. 2011 | 22:09

Veronika Vendlov napsal(a):

Targusi pardon - jsem rozrušená, neb jsem si právě odposlouchala paní Jochovou v Hyde parku----kam se hrabe politika! Uf! To je síla....:-(
03. 10. 2011 | 22:10

mb napsal(a):

to ale je politika paní vendlová ... to byste patrně měla vědět ...
03. 10. 2011 | 22:14

Veronika Vendlov napsal(a):

mb-tohle je politika?? No jo, já zapomněla, že politika je vlastně vše. Ale doposud jsem si myslela, že v rodičovství jde především o zdravý selský rozum...ale mohu se mýlit, ve všem....dneska už...
03. 10. 2011 | 22:18

mb napsal(a):

joch, jochová, VORP, d.o.s.t., bátora, dobeš ...

politika jak vyšitá ...

samozřejmě že vše je politikou ...

ale takovahle vec zejména ...

rodičovství i zdravý selský rozum si každý představuje a uzpůsobuje po svém ...

zdravím ....
03. 10. 2011 | 22:23

mb napsal(a):

jinak si myslim že jochová je nebezpečná fanatička ...

ale nevim zda mé konstatování něčemu nebo někomu pomůže ...

zatim jsem v sedmé minutě ...
03. 10. 2011 | 22:25

Veronika Vendlov napsal(a):

mb: PS: úplně na závěr mi to všechno došlo. Příště lépe pouštět odzadu...
Mějte se! :-)
03. 10. 2011 | 22:25

Veronika Vendlov napsal(a):

mb: zkuste to vydržet...přijdou ještě větší perly. Jako že třeba ve vícedětných rodinách děti "nemasturbují, protože na to nemají čas"...no nic, to už je jiný příběh...především ten paní Jochové.
03. 10. 2011 | 22:38

Veronika Vendlov napsal(a):

mb: ps: možná mi to nebudete věřit, ale vážně bych do toho politiku nemíchala, ale jak jsem psala výše, stačilo se dívat odzadu...;-)
03. 10. 2011 | 22:39

mb napsal(a):

ja se odzadu nedívám ... ale přijde pani jochova ve velke tenzi / rozporu ... porad rika nevim nevim ... ale pritom ( brutální silou ) prosazuje ( vorp ) okleštění sexualni vychovy ze škol ... je to dost nebezpečný myslim, ale to je jenom muj obcansky nazor ... zatim ... zdravim ...
03. 10. 2011 | 22:45

Targus napsal(a):

To VV:

Já spisuju výsledky dnešního konání (faktury) a pouštím si srandovní texty od Horkýže Slíže.
Oceňuji užití nitrianského a blaváckého dialektu, vtip, netradiční témata, hudební rozmanitost. Prostě mi sedí líp, než politika. Aspoň dnes.

S tím kafem jsem to myslel samozřejmě vážně. Pepa Řepa je mi svědkem, že se tak na východě kafe opravdu vaří. Pokud chcete být opravdu stylová, pořiďte si na to džezvu. To je kovový koflík na jeden až tři šálky kávy s držadlem jak u naběračky. A správně byste ji měla zahřívat v horkém písku nasypaném na rozžhaveném litinovém plátu, pod nímž se topí dřevěným uhlím. Ale nebuďme detailisté, na plyňáku to zmáknete taky, i když jste blond.
:-)))

Btw. u Krůty už jsem byl, moc príma.
03. 10. 2011 | 23:32

Veronika Vendlov napsal(a):

Targus: není to asi úplně šálek kávy Horkýžes Lýže (kterým mimochodem dělá manažerku moje svatební svědkyně...:-), ale já si to pouštím poměrně často a ne proto, že to teď poslouchá každý...z toho přednesu mě prostě mrazí...pokaždé: https://www.youtube.com/watch?v=qemWRToNYJY
03. 10. 2011 | 23:56

Veronika Vendlov napsal(a):

Oprava: horkýže slíže ;-)
03. 10. 2011 | 23:57

kočka šklíba napsal(a):

MB omlouvám se, nicky opravdu nekomolím ( s jednou výjimkou, hovénkem, ale to je takové roztomilé jako jeho Sláveček), takže máte pravdu, dám si pozor, jen jsem to nemyslela nijak pejorativně, prostě embéčko je tak nějak podle mého prostě embéčko-auto, mám k němu i takový nostalgický vztah, ptz to bylo naše 1. auto asi za 5000 Kč ;).

Targusi takhle kávu vařím i já, ovšem myslím, že na to je potřeba džezva, kterou mám ;). Pak ještě používám pravý italský kávovar na preso (ne elektrický). Střídám to ;). Obojí je dobré.

Jepice, dobře ;).
04. 10. 2011 | 01:21

mb napsal(a):

škliba neomlouvejte se ... me to asi / celkem nevadi ... jen jsem chtel rict ze nekdo ( brom ) si asi kvuli tomu se mnou nepovida ... kdyz ho nekdy nazvu bromáš ... a taky mi to prijde roztomilé ...
04. 10. 2011 | 08:26

mb napsal(a):

už to hrdý Budžes ví
křeček spadl do džezvy
teď se chudák v džezvě topí
kdo nezažil - nepochopí
litujeme nastokrát
do džezvy nám křeček spad´...
04. 10. 2011 | 13:26

mb napsal(a):

teĎ se mi chce žalem brečet
v džezvě utopil se křeček ...
04. 10. 2011 | 16:26

Targus napsal(a):

To kočka šklíba:

Já zase vařím kafe bez džezvy, jednoduše v čajníku. Výhodou je, že se mu nechce tak moc utíkat.
:-)
Pak to z čajníku přeliju rovnou do termosky a mám to na celou noc. Dobré to je sice tak dvě tři hoďky, pak to zvětrá, ale pokud jsem na cestách, je to nejlepší řešení. kdo by pořád vytahoval vařič.

To VV:

Proti gustu žádný dišputát, ale Adéla v nižších polohách falšuje, zvlášť na začátku. Možná se dobře nerozezpívala, druhá půlka už je intonačně o něco málo lepší. Hudebně mě to celkem nudí (pianista to celkem odflákl, kdyby chtěl najde si místo, kde by se mohl víc projevit), refrén zpívá pořád se stejným výrazem. Text jsem nepobral natolik dobře, abych se nad ním mohl nějak extra zahloubat, a nemám po ruce svou obvykou nápovědu (ségra).

Srov. textařský skvost HS

Emanuel Bacigala z Popradu,
vyfasoval karbobrúsku zo skladu,
tú starú Boschku,
karbošku,
poško-
denú trošku
a poď ho rezať
zo železa
ohradu.
Už si dneska minul štyri kotúče,
Čo s tým robíš, Bacigala, do púče,
Flexku Narexku, na kdes to videl, v Tescu?
Veď vedúci ťa vodováhou utĺče!

Zkuste vymyslet tak rytmickou bejkárnu s vnitřními rýmy a s užitím žargónu a stylizovat svůj přednes do projevu pološišlavého roboše.

Majakovskij může jen závidět.
04. 10. 2011 | 22:53

Targus napsal(a):

Ajaj, schůdky ala Majakovskij se nezobrazily, škoda.
04. 10. 2011 | 22:55

Veronika Vendlov napsal(a):

Targus: s tou Adele je to spíš o náladě a pocitu, je to živák - dost náročný. Do výšek nešla schválně, asi by je nezvládla. Asi zase začnu hrát na housle, když jsem už oprášila kytaru...:-)
Je to divný, ale vymýšlení různých (ne tedy tak dokonalých) rýmů viz výše, mě baví. :
06. 10. 2011 | 01:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy