V. Michalik - Levičáctví podle premiéra Nečase

11. 09. 2011 | 11:46
Přečteno 5273 krát
Co si myslí starosta Dolních Břežan o změně zákona o rozpočtovém určení daní (RUD)?

Dovoluji si dnes citovat pana starostu Dolních Břežan (veslavmichalik.blog.idnes.cz/c/209609/Levicactvi-podle-premiera-Necase.html). Změna tohoto zákona je pro města a obce naprosto klíčová a není možné naslouchat argumenům 4 velkých měst naší země bez toho, aby zazněly argumenty zbývajích samospráv. K zákonu o RUD již bylo napsáno mnohé, ale veřejnosti jako by se tento zákon netýkal, opak je však pravdou.

Pro úplnost:
Článek pana premiéra zde: Nečas: Kalouskův návrh přerozdělení daní je levicový. ODS udělá vlastní
Reakce ministra financí M. Kalouska zde: Kalousek: Divím se, že Nečas přebírá rétoriku kmotrů velké koalice

Více k RUD zde: Sdružení místních samospráv,
Starostové a nezávislí - o cestě, které na začátku nikdo neveřil
a také jeden můj starší blog na toto téma zde: Starostové menších měst a obcí protestují proti daňové diskriminaci


Blog pana starosty V. Michalika, cituji:

"Pan premiér ve svém článku pro E15 označil současný návrh Ministerstva financí na spravedlivější rozdělení sdílených daní mezi obce a města za "levičácký", protože má, jak pan premiér řekl, "jánošíkovsky bohatým brát a chudým dávat".

Podle premiéra jsou těmi bohatými Praha, Brno, Ostrava a Plzeň, těmi chudými ostatních 6241 měst a obcí České republiky. Máme si slova pana Nečase vyložit tak, že rozdělení Česka na 4 "bohatá" města a 6241 "chudých" obcí je "pravičácké"?

Stát rozděluje mezi obce a města cca 120 miliard Kč. Těch 120 miliard vyprodukovali všichni občané této země. Podle Listiny základních práv a svobod jsme si všichni rovni, tedy všichni občané mají stejný nárok na svůj podíl z oněch 120 miliard. Je to "levičácké"?

Protože hlavní města zajišťují každému státu jistou reprezentativní funkci, je běžné, že ostatní občané část "svého" podílů z daňových výnosů přenechají právě hlavnímu městu. Obdobně to platí i pro města krajská či regionální centra. Takže občané malých obcí a měst jsou ochotni se vzdát části svého nároku na vybrané daně ve prospěch měst větších, regionálních center či hlavního města. V Evropě se to děje tak, že občané přenechají hlavnímu městu tolik ze "svých" daní, že jeho příjmy na hlavu jsou 2-3x větší než u malé obce či městečka. Regionální centra mají cca 1,5x více, krajská města jsou na tom na hlavu lépe o cca 10% než všichni ostatní.Ve skutečnosti nejde o to, že by občané "bohatých" velkých měst něco odevzdávali svým "chudým" příbuzným, ale o proces právě opačný. Bohužel v České republice je toto přerozdělování zcela nesystémové (Plzeň je na tom skoro 2x lépe než České Budějovice či Olomouc) a silně vychýlené v neprospěch 80% obyvatel této země. Je snaha to napravit projevem "levičáctví"?

Většina z nás zavítala k sousedům do Německa či Rakouska. Většinou obdivujeme, jak jsou jejich městečka a obce pěkně udržované, všude uklizeno, čisto, upravená veřejná prostranství, fungující veřejné služby. O něco více než dvakrát vyšší příjem na hlavu ve srovnání s nejmenší obcí stačí Vídni k tomu, aby vypadala tak, jak vypadá. Menším městům v Německu a Rakousku zase takový poměr umožňuje vypadat tak, jak bychom chtěli, aby vypadaly i naše obce a města. V navrhovaném systému bude pořád Praha dostávat trojnásobek, regionální metropole jako Brno či Ostrava 1,5 násobek. Proč to je "levičácké"?"

Na závěr bych ráda uvedla, že jde o průlomovou změnu zákona, jdoucí napříč politickým spektrem. Budu ráda, pokud se diskuse pod blogem bude týkat výše uvedeného a ne mojí osoby, protože ta je vskutku v celém procesu zcela nepodstatná.
Děkuji Vám.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

stále rebel napsal(a):

Inu český kocourkov, místo toho, aby se peníze na provoz obcí vybíraly prostřednictví majetkových daní, tak se financují přes DPH. Náklady na provoz obcí pak jdou na vrub ne těch, kdo tam mají své nemovitosti, ale někoho jiného.

Majetkové daně tvoří v zemích OECD v průměru 5,5 vybraných daní, ve státech jako UK nebo USA 12 %, u nás jedno procento.
11. 09. 2011 | 13:01

wiki napsal(a):

Autorka píše: "V navrhovaném systému bude pořád Praha dostávat trojnásobek, regionální metropole jako Brno či Ostrava 1,5 násobek"

1) Ten pokles na 3x (u Prahy), resp. na 1.5x (u Ostravy a Brna) je z jakých aktuálních hodnot?

2) A jde-li o relativní pokles o desítky % - má jít o změnu "skokem", anebo o snižování "postupné"?
11. 09. 2011 | 13:04

Hujo napsal(a):

Průměrný vesničan se vzbudí ráno v 6, nasedne do auta nebo autobusu a jede za prací nebo do školy právě do jednoho z větších měst, posléze jde nakupovat, sportovat nebo za kulturou a vrací se domů prakticky jenom vyspat. Celou tu dobu užívá městský majetek a jako poděkování má povídačku o tom že ho města okrádají.
Problém vesnic je v tom, že obehnat rodinné domky silnicemi, chodníky, inženýrskými sítěmi, vozit odpad, svítit v noci, uklízet v zimě a podobně, je prostě i dle selského rozumu podstatně dražší než to stejné na sídlišti kde typicky 30-100 rodin bydlí na území jednoho pozemku rodinného baráku a proto vesnice budou vždy relativně chudší a to i kdyby dostávaly na hlavu stejně.
11. 09. 2011 | 13:06

Jonáš napsal(a):

Hujo napsal(a):Problém vesnic je v tom, že obehnat rodinné domky silnicemi, chodníky, inženýrskými sítěmi, vozit odpad, svítit v noci, uklízet v zimě a podobně, je prostě i dle selského rozumu podstatně dražší...

Z jaké logiky pak na to mají ještě dostat MÉNĚ PENĚZ?
11. 09. 2011 | 13:18

Béda napsal(a):

VV,

no jo no. Asi se blíží volby a autorka procitla z hybernace.
Jinak k článku. Oligarchové a korporátní lobbisté z TOP natáhli do svého portfolia STAN, tak se musejí zavděčit, aby boj o voliče na pravém spektru vyhráli. Holt Kmotr Kalousek umí.
11. 09. 2011 | 13:50

kelt napsal(a):

Jistě,Nečasovo vyjádření o "levičáctví"je mimo mísu a směšné.
Mimo mísu je ale i autorka blogu.
Nejde o nic jiného,než o pozici alfa samce na naší milé pravici.Stačí se podívat,které strany bačují v Praze,Brně,Ostravě a Plzni a jsme tak říkajíc doma.
Zejména je to signifikantní v Praze,kde ODS a ČSSD odstavily TOPku jak kotě od mléka.
Pokud k tomu přiřadíme stávku ministrů za TOP 09,tak jenom hlupák může věřit tomu,že Kalouskovi jde o peníze pro Horní-Dolní.
Pokud by tomu bylo tak,jak nám pí V.předesílá,jenom bych uvítal,kdyby naše vesnice a městečka byla hezčí a čistší.
Ale o to vůbec Kalouskovi nejde.
11. 09. 2011 | 13:52

Kvakin napsal(a):

Paní, jste placená agitátorka TOP 09, která kohabituje se sestavou STAN (starostové a nezávislí), a pro ni je Kalouskův RUDošský návrh určen jako platba za dosavadní spolupráci a podporu. Tak Vy mlčte, nejste osoba nezaujatá, netendenční. Nevím, jestli Nečasovo dělení konceptů určitých detailů v rozpočtovém určení daní (a jde jen o detaily parametrického typu, o nic systémového) na pravicové a levicové míří k podstatě věci, anebo je to opět jenom jeden z mnoha jeho vešplechtů, které dnes pohodí, zítra zapomene a pozítří zapře, aby popozítří znectil toho, kdo to nanese, jako v lepším případě polodebila, co se opovážil podívat se na jeho majestát zpříma. Co takhle koncept: podíl z určených daní poměrně k počtu obyvatel všem subjektům (městům, obcím), + příspěvek vybraným subjektům (statutárním městům pro plnění širších celostátních a regionálních funkcí)a místní daně stanovené podle uvážení samospráv, jejichž výběr obcemi a městy by mimo jiné odrážel, jaké města či obce vytvářejí podmínky pro ekonomický rozvoj v bezprostředním okruhu své působnosti.
11. 09. 2011 | 13:58

Milan napsal(a):

Je správné,že dojde ke spravedlivějšímu přerozdělení daní pro menší obce.Za c.k.R-U měla Praha tzv. akcíz,může se k němu vrátit i z Brnem,Ostravou ,Plzńí.Nic není nemožné.
11. 09. 2011 | 14:42

Duroy napsal(a):

To Stále Rebel: Nebojte, po zvýšení DPH nám trojkolka, nebo socani mjetkové daně zvýší a použijí klasický argument.
výsledkem bude, že budeme mít DPH jako v dánsku, spotřební daně jako ve Švédsku, majetkové daně jako ve spojených státek a daně z přijmu fyzických osob po vzoru Rakouska.
Stát však bude co nejmenší, daně půjdou korporacím a úroveň státní a veřejné správy, sociálního systému, se bude blížit Sudánu, či Somálsku, na jejichž úrovni se mírou korupce blížíme.
Co se daní měst a obcí týče, fakt, nevím, co je správné, ale pokud nebude např. infrastruktura, práce, tak např. Jesenicku, či Šluknovskému výběžku nepomůže nic.
Krásy Německých, či Rakouských obcí se u nás nedočkáme, i když návrh na veřejné práce by mohl mnohému pomoci.
11. 09. 2011 | 14:47

stále rebel napsal(a):

Pro Duroy.
Od těchto lotrů můžete čekat cokoliv, ale majetkové daně jako v USA ne, daň z příjmu fyzických osob jako Rakousko taky určitě ne, horní sazba 50 % to by se mafiánům nelíbilo.
11. 09. 2011 | 15:48

ZM napsal(a):

Hujo (11. 09. 2011 | 13:06)

Pokud byste chtěl být objektivní, tak byste musel uznat, že sice velká část obyvatelstva z vesnici dojíždí do města za prací, ale mimojiné taky proto, že v zemědělství je natolik velká efektivita, že tam pracuje jen malá část obyvatelstva. Kdyby nebylo silniček u obcí, tak všichni chcípnem hlady, protože bysme neměli vyprodukované potraviny jak dopravit do měst. Nebo byste navrhoval přepravu vrtulníkem? :)
11. 09. 2011 | 16:07

ZM napsal(a):

V Praze potřebují větší rozpočet, aby mohli připravit projekt Open Card II :)
11. 09. 2011 | 16:14

Pepa Řepa napsal(a):

Vendlová, Vendlová
která moudrá hlava vymyslela toho Bátoru?
A to že nebudete chodit na vládu.
Že se ptám.
Antabus je nebezpečnější než deset panáků, říká kamarád.
11. 09. 2011 | 16:21

český maloměšťák napsal(a):

Veronika Vendlová
Problém je ten, že pokud budou u vlády takoví megapsychouši a megazloději , jako jsou dnes - že ten koláček bude stále menší a menší...
O to jde.
Ne kdo ho naporcuje a sní. Potažmo jak ho bude porcovat . To je celkem vedlejší.

Radši ať se rozděluje nejvíc velkým městům - kde je policie, justice přeci jen blíž, je po ruce. Snad se tak rozkrade míň.
-----------------------------------------------------------
Zajímavým fenomenem jsou europeníze a daně v ČR. Jsou to totiž právě čistí příjemci eurofondů, kteří jako např. ČR snížili přímé daně /mj. tedy i korporátní daň z příjmu/. Ze západoevropských zemí zní hlasy - oprávněné hlasy , že si to mohla ČR dovolit také právě díky přísunu evropských peněz. Jenže - takto vlastně ČR nekale soutěží s těmi, kdo mají ve svých zemích korporátní zdanění vyšších úrovní - a přetahuje od nich kapitálové investice a zaměstnanost. Velmi nevalně ale. Protože paradoxně právě díky nižším daňovým výběrům nemá ČR na kofinancování mnoha projektů.

A teď sem vletí božská Gvendolína z partičky" Kalousek a spol. s ručením žádným" a začne prozpěvovat song o jakémsi balíku peněz, který je určen všem. A že to není levičácké a že na Západě mají krásná městečka...
Vždyť to už není ani k smíchu, ani k pláči.
To je fakt na to, zajít si na jedno, nebo do přírody a tydle bláboly z hlavy vypustit....
----------------------------------------------------------------------
To fakt nemáte žádné téma - návrhy, jak ten koláč zvětšit ?
To chcete jen porcovat a žrát ?
11. 09. 2011 | 16:41

Petr z Tábora napsal(a):

TOP09 má levičácký přístup = jedněm chce něco sebrat, aby jiným přidala. Pan Nečas má pravdu. V historii se pravice vždy snažila, aby co nejvíce lidem umožnila být stále bohatší, levice naopak rovnostářsky "přerozdělovala bídu", aby si lidé neměli co závidět.

Jinou záležitostí je, aby se menším obcím skutečně zvedly příjmy.
11. 09. 2011 | 18:27

Názor Jan napsal(a):

A Nečas je obrácený Jánošík : chudým systematicky bere a bohatým ještě přidává !
Co je to za morálku ???!!!
11. 09. 2011 | 18:38

Béda napsal(a):

Petr z Tábora,

"V historii se pravice vždy snažila, aby co nejvíce lidem umožnila být stále bohatší, levice naopak rovnostářsky "přerozdělovala bídu", aby si lidé neměli co závidět..."

Mohl byste zdokumentovat třeba na příkladu Masarykovy ČR? Anebo zkuste třeba Marxovu dobu. Jaký díl společnosti byl bohat a jaký chudý? Anebo zkuste současné USA. A prosil bych zahrnout i dluhy těch boháčů.

PS: vám přijde, že se vláda oligarchů z TOP snaží svými zvýšenými DPH, všemožnýma platbama, zrušením sociálního systému, prodražením služeb, outsourcingem a privatizacema o to, aby co nejvíce lidí byl stále bohatších?
11. 09. 2011 | 18:40

Franci napsal(a):

Tady jak nejde něco po "modré",tak je hned všechno levičácké!Asi tak jak za komunistů,co nešlo po "červené",tak to bylo imperialistické a kapitalistické..
11. 09. 2011 | 19:08

český maloměšťák napsal(a):

Petr z Tábora
Používáte manter a floskulí.
Jistě vás asi překvapí, že za Reagana/idol pravičáků/ rostly kvoty sociálních dávek a subvence farmářům se zvýšily na osminásobek. Za jeho vlády se schodek státního rozpočtu zvýšil ze 74 mlrd. na 221. Počet federálních zaměstnanců vzrostl o 4 %. Počet ministerstev stoupl z 11 na 14. Potřeboval totiž na zbrojení - jeho milovaný Wall Street a na něj navázané korporace totiž měly hladové krky.
Proto i ta "Říše zla" , " světový terorismus podporovaný sověty" etc etc...
Na konci Reaganova mandátu klesl podíl USA na světovém exportu na 9 %.
Škrtal hlavně těm nejchudším.
proto ho dnes megapsychouši a megazloději ve vládě "HOP TOP - PO NÁS POTOPA" oslavují.

Posledním velkým politikem byl Kennedy. Ten viděl ono nebezpečí, valící se z Dálného východu už tehdy. To on poprvé přišel s tvrzením, že globalizace nepřináší všem stejný užitek. Že budou muset být přijaty legislativní kroky, které pomohou firmám zasaženými levnými dovozy tvořenými programově křivenýcm trhem./japonský protekcionismus oněch let je vám snad dobře znám, ne ?/
Bohužel byl zabit. Můžeme spekulovat proč. A kdo ho nechal zabít. Důkazy se běhen působení Warrenovy komise vypařily anebo přizpůsobily oficiální verzi.
Bylo zabito několik svědků. /minimálně případ Rubyho asi znáte/

No nic...jen taková malá glosa k zažitým stereotypům. Když je řeč o přerozdělování.
/Suma subvencí směrem k Wall Street bude asi tak monstrozní...že po tom radši nebudeme pátrat - co říkáte, pane Petře z Tábora....co kdybychom se pak dopátreli něčeho velmi nepěkného - že se bohatým dává a chudým bere - zejména za vlád pravice....přes veřejné rozpočty, of course.../
:((((
11. 09. 2011 | 20:11

hk136 napsal(a):

"Změna tohoto zákona je pro města a obce naprosto klíčová a není možné naslouchat argumenům 4 velkých měst naší země bez toho, aby zazněly argumenty zbývajích samospráv." Správně má být "bez toho, aniž by..." Čeština pro sedmé třídy...

Zbytek je Ctrl+C, Ctrl+V, takže nemá smysl se vyjadřovat. Jenom asi tolik, že jeden krok jakžtakž správným směrem neudělá z TOP09 stranu, kterou bych byl ochoten volit...
11. 09. 2011 | 20:16

Servít napsal(a):

Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989 ?,
Dovršením Února 1948. Tehdy se uloupil majetek za biliony, avšak "revoluční" (nelegální) cestou. Tak si to soudruzi a jejich pohůnci jednoduše zlegalizovali pomocí jednorázové, účelové a umělé „strany modrého ptáka“ a „oranžového padělku“ namísto zničené ČSSD. "Lůze" rozdali kuponové knížky, několika přeživším restituentům vrátili převážně zničený majetek (s výjimkou předem ochočeného mouřenína Havla, tomu ho ještě opravili a pak odkoupili). Teď rafinovaně svádí všechno svinstvo na restituenty, disidenty, ekology, eurofily, zdecimované katolíky, (nikoli však na „spřátelené idioty“-voliče KSČM). A usilovně se cpou a ohánějí se "standardní parlamentní kleptokracií" (agenta a vlastizrádce Pružinského, která je podle něj „nejlepším možným řešením“).
Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly (TGM). Čtěte "Právní stát" na Seaplanet: http://www.seaplanet.eu/index.php/souvislosti/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-je-spoluvlastnictvi-oban-nikoliv-koist-politik A dále čtěte „Demokracie jako náboženství“ Andrease Poppa na Seaplanet: http://www.seaplanet.eu/index.php/souvislosti/vzdlavani/330-andreas-popp-o-demokracii-novem-naboenstvi
11. 09. 2011 | 21:17

Pavel Krajtl napsal(a):

TOP09 je si tak pevná v kramflecích, že je jíjedno kde to rozkrade.
11. 09. 2011 | 21:47

Veronika Vendlov napsal(a):

A ještě jeden akuální odkaz k RUD:
http://jakob.blog.idnes.cz/c/209596/Rozvoji-obci-brani-levicova-ODS.html
11. 09. 2011 | 22:02

Kanalnik napsal(a):

cesky malomestak = slapka/Tenco??? tak vitejte :D
11. 09. 2011 | 23:14

jos napsal(a):

Vzhledem k tomu, jak velkou část majetků v Dolních Břežanech ovládají podivné ruské společnosti mám z aktivity pana starosty Dolních Břežan smíšené pocity. Z Vendlové nikoliv. Ona je jedna z těch tupounů, kteří za všech sil pracovali na ustavení současné obskurní vlády. Totální mimoň Vendlová!
11. 09. 2011 | 23:28

kočka šklíba napsal(a):

K blogu nemohu nic napsat, RUD nerozumím a tak nedokáži posoudit, zda to co píše blogerka je pravda.
Ale co dokáži posoudit je tento výrok " že sice velká část obyvatelstva z vesnici dojíždí do města za prací, ale mimojiné taky proto, že v zemědělství je natolik velká efektivita, že tam pracuje jen malá část obyvatelstva. " To je demagogické tvrzení. Efektivita zemědělství je naopak v ČR srovnatelně se západem Evropy dost nízká. Není to chyba zemědělců, ale toho, že schází finance jaké mají k dispozici tzv. "staří členové EU", o což se především Francie postarala při přístupových jednáních.
Nejlépe na tom z tzv." nových zemí" byli a jsou Poláci, ptz prostě se na mnoho požadavků EU v zemědělsko-potravinářském komplexu vykašlali. Mohli si to dovolit, ptz jejich trh je tak velký, že by je tam vzali i kdyby nesplnili vůbec nic z toho, co museli zemědělci a potravináři v ČR, na Slovensku, v Maďarsku beze zbytku splnit. A to stálo hodně miliard. To zaprvé.
Za druhé, rozklad zemědělství začal hned po roce 1990 diletantskými zásahy, a podle mnohých cílenými (já si to také myslím), do zemědělství, které bylo na vysoké úrovni a jako takové velkým konkurentem třeba sousedů Rakouska a Německa (západní části). A pak tu byl fenomén Slušovic a pomsta jednoho zapšklého a mstivého disidenta. A když si vzpomenu na vzdychání Havla: jak vzdychal a obdivoval malá políčka v Rakousku, je mně doteď špatně. Vždyť píši diletant.
12. 09. 2011 | 00:50

reCAPTCHA napsal(a):

Kočka
nojo, vy tomu sice nerozumíte, ale žvanit do toho budete, kdyby čert na kobyle jezdil. To jste to zase vymňoukla, vy tak znáte maximálně Slunce, seno, jahody, což taky mělo úroveň, JZD. ☺
12. 09. 2011 | 02:09

kočka šklíba napsal(a):

reCAPTCHA napsal(a):

Kočka
nojo, vy tomu sice nerozumíte, ale žvanit do toho budete, kdyby čert na kobyle jezdil. To jste to zase vymňoukla, vy tak znáte maximálně Slunce, seno, jahody, což taky mělo úroveň, JZD. ☺
12. 09. 2011 | 02:09
Budu ráda milá chytrá reCAPTCHO když mě z mé neznalosti něčím konkrétním usvědčíte, a když použijete nějaké protiargumenty. Pokud napíšete milá chytrá reCAPTCHO jen to co jste napsala, jste zde za žvanila jen vy. Jistě ne ve vlastních očích, to sebevědomí brouci Pytlíci, všeználkové (zdravím Vorošilova pod p. Hořejším :D) nikdy nedopustí, ale v očích těch, co čekají k nálepkám i na argumenty ;). Tak se polepšete reCaptcho, pokud jste toho schopna, o čemž pochybuji.
12. 09. 2011 | 02:26

kočka šklíba napsal(a):

Vorošilove, to byla narážka na postavu z knihy Neználek, ne na Vás konkrétně, teď mně došlo, že byste si to mohl špatně vyložit :D.
12. 09. 2011 | 02:29

Ládik!!! napsal(a):

Daně se odvádí podle trvalého bydliště, i když tam osoba nebydlí. Mi napsali trvalku na městském úřadě v krajském městě, i když 12 let bydlím na dědině. Takových lidí je půl milionu. Z mého pohledu je článek na 2 věci.
12. 09. 2011 | 08:02

wiki napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):... Mi napsali trvalku na městském úřadě v krajském městě, i když 12 let bydlím na dědině...

Na městký úřad obvykle k trvalému pobytu zapisují jen ty, co dlouhodobě nebydlí tam, kde byli před změnou evidováni. A to zde pravděpodobně (viz "12 let bydlím na dědině") platí ...
12. 09. 2011 | 10:18

Cech napsal(a):

V poslední době se oživuje diskuse o příčinách politické stagnace a polarizace naší politiky, ve které mizí smysluplná diskuse.

RUD a jiná podpora,která má z "Pražské" strany vytvořit alespoň zdání celorepublikového působení, to je shrnutí vyjádření bývalého tiskového mluvčího TOP 09.

Vybraná skupina kolem pana Gazdíka potřebuje pro TOP zabezpečit aby parlament se stal v budoucnu, "nástrojem občanské vlády" pod taktovkou TOP, a nemusel svá rozhodnutí řešit jako "diskusní klub",řešení ala "diskusní klub" často selhává v momentě, kdy zájem sponzorů strany je v rozporu se zájmy občanů, může dokonce odstartovat boj vnitrostranických frakcí.

Proto řešení které doporučil současný poradce je "cílené systémové financovaní STAN" a je ve svém působení opravdu velmi účinné.

Opravdu klobouk dolů je to vymyšleno od T.H. na jedničku.
Na závěr lze opět pochválit, ani ta agitace není špatná VV.
12. 09. 2011 | 11:26

český maloměšťák napsal(a):

Cech
Zajímavá úvaha.
V panujících poměrech ČEZka, Moravy i Slezska - možná pravdivá úvaha.
Dokonalý systém plošného profinancování všech lokálních mafií a na ně napojených stranických struktur. Cenová pobídka - k vytváření nových.
Zisk hlasů tragigomických tetek a strejců od Aše až po Dolní Lomnou - v podtextu lokálpatriotismu - nyní je čím dál tím více v oblibě.

To je dalůeko geniálnější než chtít ukrást jednorázově tři miliardy - třeba z peněz určených na čističku odpadních vod.

Je to takříkajíc pod svícnem i pod čepcem zároveň.

Zajímavá úvaha - pane Cech.
12. 09. 2011 | 13:00

Marie napsal(a):

Přerozdělování je asi opravdu nesystémové. Jak jinak by bylo možné, že obec, ve které starosta včas převlékl kabátek za ten správný, TOPácký, má najednou spoustu vymožeností, o kterých se jiným obcím nikdy nesní. Obchvat obce, venkovní schodiště s nočním osvětlením, nové školky, když dětí ubývá, a další a další.
12. 09. 2011 | 14:26

hombre napsal(a):

Upřednostňovat názor Kalouskův před Nečasovým je něco tak nesmyslného jako dávat za pravdu jedné z pijavic, která chce na čerstvější tepnu. Na to je přece jen škoda času, žejo...
12. 09. 2011 | 16:05

Ládik!!! napsal(a):

wiki -
stačilo tam nebydlet 3 měsíce (v nájemním obecním bytě) a šlus - byt je pryč a bezdomovec vyroben. Byt jsem řádně platil, leč v něm nebydlel. Podle Obč. zákoníku je to OK.
12. 09. 2011 | 22:31

Aileen25Robinson napsal(a):

freelance writer
10. 02. 2012 | 08:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy