Nejen koně

19. 08. 2012 | 00:10
Přečteno 4304 krát
Toníkův koňský hřbet, zdá se, zachránil nohu našeho dítěte, původně odsouzenou k dalšímu operování. Samozřejmě, nebylo to jen tím koníkem Toníkem, ale hipoterapie určitě přispěla k tomu, že se nám snad v budoucnu další operace vyhne.

Láska ke koním je asi láskou na celý život. Nesmí však člověk trpět alergií na koňský prach. To pak stačí, když projde kolem koně a záchvat je na světě. Bylo mi to sice jako malé holce líto, ale nedalo se nic dělat, musela jsem si najít jiné koníčky.

Alergie je však vlastně naštěstí dost nevyzpytatelná a pořád se mění. Alespoň u mě to tak je, protože když jsem po 20 letech vlezla do koňské stáje (připravená na další záchvat jako v dětství), nestalo se nic. To bylo dobré znamení, protože jsem vážně chtěla, aby se nám podařilo noze po ošklivém úrazu a operaci konečně pomoci a zmírnit negativní pooperační vývoj.

Dnes už to jsou dva roky, vlastně skoro na den přesně, kdy se to stalo. Původně to vypadalo, že bude všechno v pořádku, ale bylo to naopak, všechno se jen zhoršovalo a po půl roce od úrazu nám pan doktor oznámil, že bez další operace je to ztracené.

Vzepřeli jsme se. Oba (rodiče) jsme podvědomě cítili, že si to nepřejeme. Říkali jsme si, že na další operaci je vždycky dost času. Kosti rostou, jsou tvárné, tak proč už podruhé operovat pětileté dítě, když jsme vnitřně přesvědčeni, že si to není správná cesta. Pan doktor sice nejásal, ale na operaci se nešlo.

Začalo náročné období specielního dennodenního cvičení, rehabilitací, objevování, zkoumání, radosti, kňourání, únavy a pravidelných kontrol. Nejtěžší však bylo přiznání si vlastních chyb (nebylo jich málo). Na cestě ke zdravější noze jsme potkali tolik nového, že bych tomu nikdy nevěřila. Do péče nás vzala moje kamarádka Blanka, která stejně jako my věřila, že druhá operace je až to poslední, co bychom měli podstoupit. Poradila nám metodu pana doktora Smíška – SM Systém, naučila nás cviky, bděla nad tím, zda je děláme dobře, chválila, ale i hubovala, měnila je podle toho, jak se noha rovnala a poměrně dost mi pomohla otevřít oči. Stejně tak hipoterapie byl její nápad. K tomu všemu jsme ještě začali s bylinkami a dalšími metodami, které nám před tím zůstaly skryty. A za vším byli lidé, které budu mít ráda celý život.

Láska ke koním je čím dál větší a alergie se naštěstí neobjevuje. Proto jsme letos podnikli týden jen s dětmi a koňmi, který si doufám příští léto zopakujeme. Dnes ráno vstáváme a jedeme za Toníkem znovu. Těšíme se nejen na něj, ale na všechna zvířata na statku a na lidi tam, bez kterých už si náš život moc nedokážeme představit. Takže Blani, Lído, Aničko, Fando, Davide a další – veliké díky, že jste tady na tom světě námi! Osobně mě to uklidňuje.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kočka šklíba napsal(a):

Vendlová přeji vám a hlavně vašemu děcku, aby byla hippoterapie co nejúspěšnější. Mám otázku, platíte to tzv. na dřevo, nebo je to hrazeno v rámci ZP vašeho syna (nebo dcery ?), tzv. bezplatně? Pokud tuto terapii platíte, kolik to stojí například za měsíc, nebo v rámci jednoho léčebného cyklu? Až odpovíte, budu mít určitě další otázky. Pokud nejste hloupá, čímž si tak úplně jistá nejsem, tušíte jaké, že ;)?
19. 08. 2012 | 02:40

anti politik napsal(a):

kočko šklíbo. Je hloupá, jsem si tím naprosto jist.
19. 08. 2012 | 06:40

Veronika Vendlov napsal(a):

:-) Vy dva jste naopak naprosto geniální...musím psát častěji, je před volbami, zapomněli jste mi to připomenout...:-)
19. 08. 2012 | 07:45

muromec napsal(a):

Paní Vendlová, někteří lidé prostě nevládnou empatií. Neberte si to tak, ty dva první příspěvky. Kdoví, co je vedlo k napsání toho co napsali. Snad měli podobný problém v rodině, a skončilo to nějak smutněji, a teď jsou z toho zahořklí.
Moc vám přeji, aby všechno dopadlo tak jak to jen nejlépe může dopadnout. Zvířata jsou charakternější než většina lidi a láska k nim nás může jenom obohatit.
19. 08. 2012 | 07:57

Veni, vidi, vici napsal(a):

a) Odborně exaktní - tzn. metodikou univerzitně vzdělaného
odborníka,který pojmy doplňuje pojmy a nepřipouští
alternativní dojmy.
b) Odborně alternativně/exaktní - tzn. metodikou univerzitně
vzdělaného odborníka, který se rozhodl pojmy doplňovat o
nevědecké alternativní dojmy.
c) Alternativně exaktní - tzn. metodikou neuniverzitně
vzdělaného alternativvce, který nevědecké dojmy doplňuje
minimálně exaktními pojmy(např. Hipo.. terapie).
d) Alternativní - tzn. alternativní metodiku (léčitelství)
doplňuje alternativní metodikou.
e) Celostní - tzn. ze všech exaktních a alternativních
metodik udělá komplexní celostní vidění.
Určitě jeden způsob vždy pomůže. Jen mě mrzí, že jedno řešení je zdarma a ostatní musíte znova platit. Ale když se to hradí od Neziskovek, o nic nejde. Kdo je svéuživitelný, tak to bohužel musí platit! Věřím, že vznikne Neziskovka pro všechny i bohaté. Jak já bych rád měl Neziskovku opačnou? Daroval těm bohatším a oni by to spravovali pro mé "horší časy"! Chudí jsou obrovsky nevděční. Viz: kočka šklíba. Měla jste částku od a) odebrat a poslat je k alternativnímu řešení.
19. 08. 2012 | 08:10

Kvakin napsal(a):

Paní Vendlová, kdybyste napsala jednou větou: hipoterapie pomáhá i tam, kde se to nečeká, mohl by celý článek skončit, protože v něm vlastně nic není. A těm, kdo se ptají na to, jak se to uhrazuje, kolik to stojí, co pojištění atd., se nedivte: placená funkcionářka TOP 09, strany, která se pyšní takovou odiózní figurou, jakou je ministr zdravotnictví Heger, musí s předestřenými reakcemi předem počítat (zejména rozepíše-li se o něčem, co je v perimetru Hegeleho břídění).
19. 08. 2012 | 08:27

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Veronika Vendlová

hezký den, Veroniko, pište klidně více a nečtěte diskuse. Je to asi jediná možná rada, jak neklesnout na duchu. Diskuse zde na celém ACZ jsou v podstatě stejně jen zdrojem pošklebků a urážek. Rozumných lidí je jen pár a ani někdy raději nic nepíší pro převahu těch záporných "školitelů".

Zášť osobní se generuje z politické, v Čechách to nemůže být nikdy jinak. Raději užívejte slunce a z nepohody zde vyjděte do přírody, hipoterapie je to správné a doktor Smíšek jistě ví, co je rozumné, logické, perspektivní a správné.
*
Hezký den bez trápení přeji.
19. 08. 2012 | 10:37

tata napsal(a):

kočka šklíba

VYTE ŽE SI Vás JINAK važím ,mame hodně podobné nazory,chapu že jste flustrovaná ninější politikou,kde její součastí je i autorka,ŽE TŘEBA JEJÍ ODA NA Kalouska A JINÉ VELEBENÍ před volbama a tím že patří k te partě TOP 09 TO VŠE VYVOLALO vaše reakce.

ALE NEMUŽU SI POMOCT...............Reagovat timto spusobem ,na takovíto članek,je zařazení po bok,toho co kritizujete,přes všechnu flustraci je třeba i ve virtualním světě dodržet miru slušnosti a odprostit se od toho co představuje v politice,ano dejte ji to pod člankem o politice,kde ji vytmavte co politika TOP ZNAMENÁ PRO TAKOVÉ PŘIPADY.

nemužu si pomoc pod člankem kde ona mluví a moc pěkně o dost složitém zvlaště jako žena bych čekal větší dil tolerance,copak jen že ona bohuže vyznavá jiny politický pohled musí byt uhlavní nepřitel...........bohužel je to zvlašt hodně časty jev ta tolerance vždy zalehnutý v zakopech..........vyte když tímto spusobem reaguje blbec,prostě to přehližím..........u VÁS VÍM ŽE TO JE NARUSTAJICÍ FLUSTRACE,to co politicky ta paní představuje..........jenže na to je jedno sice klišé......nejsme jako oni.........hojně použivané ale vtom opravdovém smyslu neskonale pravdivé.....kdo zvolí tento zpusob bojové reakce pod sebevic doložitelnym duvodem předem prohral...........a U vas je mi to lito,protože se domnivám že to VAŠE PODSTATA NENÍ.........JAKO U MNOHYCH co se vtom přimo vyživaj.

PROČ BY I ČLOVĚK S JINYM A PŘIMO obracenym politickym pohledem,promě také je TOP 09 KATASTROFOU TETO ZEMĚ,zvlaště tři její esa K,D,H..........ALE ZDE NAPSALA PODĚLILA SE SE SVYM LIDSKYM PROBLEMEM,TŘEBA NĚKOMU DALA NAVOD JAK se on má zachovat,musime opravdu jen bojovat.

PROSÍM kočko nereagujte,zde se prostě neschodnem vím proč jste to napsala,bohužel jen sem nemohl mlčet,VAS VIDĚT VTOMTO PŘIPADĚ na urovni na které je zbytečné reagovat
19. 08. 2012 | 10:44

Lila napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl

Vážený pane,
nejsem sice Veronika Vendlová, ale po přečtení prvních dvou příspěvků pod jejím blogem jsem na duchu klesla. Ta záštiplnost a lidská zloba, která se nezastaví před ničím a není schopná ani základního lidského citu - soucítění, mi bude ležet na duši asi celou neděli.

Zřejmě jsem měla v životě velké štěstí, ale takové lidské exempláře, jaké se tu občas vyskytují, z reálného života vůbec neznám.
19. 08. 2012 | 10:48

Viola napsal(a):

Paní Vendlová,

takové články mám ráda, praktické a poučné. Chtěla jsem se zeptat na tu smíškovou metodu, jak pružné to lano je, dá se někde koupit a v jaké výšce se upevňuje a jak by mělo být dlouhé? Zdá se mi ta metoda docela dobrá, lehká, pohodlná, nenáročná na místo.
19. 08. 2012 | 11:12

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl, Lila
Otázky , které položila kočka šklíba /v úvodu přeci popřála to co popřála/...respektive jejich zodpovězení :
a) by nemělo být pro autorku blogu až tak těžké
b) přineslo by to přidanou informační hodnotu

Taky přeji co nejdřívější úplné udzravení potomku paní Vendlové.

P.S. Svět není složen jen ze samých vzorů slušnosti, objektivity a přejícnosti - takových ,jako jste vy dva - samozvaní soudci.
19. 08. 2012 | 11:50

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

č.m.
vy jste také borec, ☺
já šklíbu nečtu raději vůbec, ale na vás se mi líbí, že máte potřebu se pořád do někoho navážet. Jestli se můžete uklidnit a nereagovat - občas, zkuste to, nic se vám určitě nestane.
*
Jinak si to na celém ACZ dnes užijte, pěknou zábavu i den.
Jestli na Vás tady něco působí jako červený hadr na býka v Pamploně, napište o tom blog, editor Vás rád přijme pod plným jménem, filosofe.

P.S. Mimochodem, kde nic není, ani smrt nebere.
19. 08. 2012 | 12:27

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl
Nenavážím se zde do nikoho - kromě prázdných nádob, které se však záhadným způsobem dovedou i tak nafouknout jako žáby.
A to tak, že dost povýšeneckým způsobem - hrají si na jakési soudce - ve směru komentářů těch, kteří jejich grafomanské výjevy zrovna nemusí.
Své noshledy však milují.

Červený hadr a býk....to je dost paradoxní z klávesnice někoho, kdo právě že naprosto nevnímá obsah komentáře - ale jak sám přiznává, tak mu stačí přečíst si jen název nicku (via kočka šklíba)...a HNED MÁ JASNO.
Takoví samozvaní soudci jsou však spíše absurdními figurkami.
připomínají např. ty agilní komunisty, co vášnivě odsuzovali Bibli - aniž by si kdy z ní pořečetli alespoň řádek.

P.S. S vašim svolením si tedy uložím vaši poznámku o hadru/kočka šklíba/ a býku/ ZW/ do mé sbírky paradoxů.
Jen malá technická - nemáte teď v sobě opět třimázy piv ? (do své sbírky jen výjimečně ukládám paradoxní výlevy lidí, kteří je vylévají jsa býti pod parou)
19. 08. 2012 | 13:04

neo napsal(a):

Kočka šklíba:

Podle zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, v platném znění a dále dle vyhlášky č. 134/1998Sb., kterou se vydává seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami, v platném znění, hipoterapie není hrazenou službou z veřejného zdravotního pojištění.

K tomu, aby uvedená služba byla hrazena z veřejného zdravotního pojištění, je důležité, aby kompetentní osoba (zástupce odborné společnosti, zástupce zdravotních pojišťoven), která výkon bude garantovat, vznesla návrh, vytvořila ho a provedla kalkulaci nákladů takového výkonu, s tím, že návrh poté musí být předložen Ministerstvu zdravotnictví a zdravotním pojišťovnám. V případě že již takový návrh existuje a je schválen na Ministerstvu zdravotnictví Pracovní skupinou k seznamu výkonů s bodovými hodnotami a následně schválen ministrem zdravotnictví, může být výkon nasmlouván zdravotními pojišťovnami.

Je třeba uvést že, proces schvalování úhrady určité služby z veřejného zdravotního pojištění není jednoduchou cestou a je vždy třeba dodržet jednotlivé etapy tohoto procesu. Otázkou ovšem vždy zůstává, zda existuje vůle, zájem a dostačující argumenty, aby taková služba byla z veřejného zdravotního pojištění hrazena.

V současné době si Ministerstvo zdravotnictví není vědomo, že by některý ze zástupců odborných společností vznesl požadavek na úhradu služby hipoterapie z veřejného zdravotního pojištění.
---------------------------------------------------------------
K CENĚ:
Hiporehabilitační jednotka trvá 10-20 minut dle jednotlivých diagnóz. Vhodné je docházet pravidelně 1-2x týdně. Za jednu jednotku Vás žádáme o úhradu 80,- Kč, které použijeme jako příspěvek na zajištění ustájení, krmení a výcviku hiporehabilitačních koní.

To se bude lišit dle regionu, takže někde bude stát i 150kč. Při docházení 1-2krát týdně jsme u max 1200korun měsíčně.
19. 08. 2012 | 13:14

český maloměšťák napsal(a):

ad neo via Wachfajtl apod.
No vidíte. A jde to.
A místo grafomanských výlevů je zde INFORMACE.
Sice ne do paní Vendlové, jak bylo požadováno (asi odjela na nákupoy potravin do Rakouska)....ale šlo to.

Takže si to rodina paní Vendlové platí sama..a tak i kočce šklíbě zřejmě spadnou fousy.

Hezký zbytek dne. Jdu na piscesterapii.
19. 08. 2012 | 13:26

Mudr.Bořivoj Chocholoušek CSc., napsal(a):

....řekl jsem až po setmění! Teď ještě můžeš být venku.
19. 08. 2012 | 13:50

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

č.m.,
vy jste člověk, který se prostě musí za každou cenu chovat jako nepříčetný. Buďte tedy do budoucna tak laskav, vynechte mě ze svého sledování, neoslovujte mě a nepište v žádném tvaru zde moje jmého. Nepřeji si to.
Děkuji za pochopení.
**
19. 08. 2012 | 14:07

český maloměšťák napsal(a):

ten jehož jméno se nesmí vyslovit /Zdeněk Wachfaitl/

Jistě. Ale až poté, co vy si zde nebudete uzurpovat právo soudit jiné a hrát si na kadidlo i kostelní ciknrlátko slušnosti, objektivity a snášenlivosti. /většinou soudíte velmi zbabělým způsobem a paušálně (i komicky - ale to nezamýšlíte - to vyplývá pouze z toho, jak vy pojímáte objektivitu a logiku...tedy velmi srandovně)/

Děkuji za pochopení.
19. 08. 2012 | 14:16

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Lila

děkuji za otevřené přiznání, a na mysli neklesejte, Těch odporných štěnic, kterých se tu vždy vyskytně víc než je zdrávo se jen tak nezbavíme, Chocholoušek je už v důchodu a mladí to nestíhají.

V každém případě bych ještě poznamenal, že rozjet takové stalkerství pod blogem, píšícím o zdraví dítěte to už chce velkou dávku hlouposti, primitivismu a nesnášenlivosti. Ovšem co naděláme, komu není zhůry dáno, v apatyce nekoupí.
**
Hezký den.
19. 08. 2012 | 14:26

Bavor V. napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl
kdybyste zareagoval jako neo, který zde vložil celkem fundovanou reakci, nemusel jste se s maloměšťákem vůbec dostat do sporu. Jenže vy asi stejně jako autorka hned hledáte u jiného je to špatné.
19. 08. 2012 | 15:04

český maloměšťák napsal(a):

Bavor V.
Wachfajtl alis "Hezký den No. 2" je možná schizofrenik.
Sám tady rozpoutá to stalkerství - ale jiným to vyčte....pohoršuje se nad výpady jiných......a přitom označuje lidi za odporné štěnice. /tuším že se toto používalo kdysi v nacistické hantýrce - ale Wachfajtl to zřejmě pochytil doma....nepředpokládám že za nacistů již pobíhal po světě /

Proto je třeba být k němu schovívavý.

P.S. Jinak si nepamatuji, že by kdy - tedy kromě uštěpačných poznámek ve směru " těch druhých" a obdivného výskotu ve směru " těch svých"....někdy Wachfajtl pod blogy zdejších autorů přidal aspoň desetinu informační hodnoty takové, jako dnes přidal neo.

Holt některým lidem ten bolševismus vsákl pod kůži fest.

Ale i kombinace bolševika s schizofrenikem může přinést jiné - tedy originální vhledy do skutečnosti. V tomto ohledu je pole pro Wachfajtla stále otevřené.

Dost však již s desinsekcí. Stejně je to marné.
19. 08. 2012 | 15:18

anti politik napsal(a):

Asi nový čtenáři této blogerky, jak se zdá. Kteří zřejmě ještě nečetli dosavadní blogy Vendlové, zcela odlišné od tohoto. Který k těm předchozím vůbec nepasuje. Tenhle blog ja klasická ukázka od této dámy jak aspoň trochu na aktuálně zase zaujmout a povedlo se. "Citlivé téma" je ten nejjednoduší politický trik. Odpůrci né "tématu", ale této ..... "osoby", a kteří dodnes znali blogerku z úplně jiného druhu blogů, tak citlivé a tak hluboce lidské téma samozřejmě pasuje do role pěkných sráčů. Boger nemůže prohrát a zaujme. Tohle tady občas dělá skoro každý bloger který je v zásadní rezepři s většinou svých přispěvovatelů. Nikdo z těch o kterých mluvím tady není-zřejmě už Vendlovou přeskekujou. Příště to udělám už taky. Slibuju.
19. 08. 2012 | 15:37

pěvec napsal(a):

tento blog je jako zprávy tv nova- zvířátko naposled, aby se zahrálo na emocionální strunu. Vcelku úsměvné od vendlové, kterážto je ve společném holportu s asociály typu drábka, hegera a kalouska.
19. 08. 2012 | 20:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Violo, lano je poměrně pružné, upevňuje se například na topení, kliku u dvěří, sedačku apod..je dlouhé odhadem 4 metry a cvičení je poměrně nenáročné a naprosto funkční, ideální nejen na náš problém - rovnání nohy po zmomenině obou kostí pod kolenem, ale především na bolesti zad. Výsledky jsou překvapivě rychlé, úleva prakticky okamžitá. Naše paní doktorka jse moc ráda, že jsme tu metodu objevili a věřím, že to pomůže dalším dětem (i dospělým).

Koupit možno zde, je tam i fotka: http://cz.smsystem.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=7&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=1
20. 08. 2012 | 01:13

Veronika Vendlov napsal(a):

Neo - díky, že jste odpověděl za mne.
Muromec: je každého věc, co si myslí, jak žije a proč je například v nedobré kondici. Naše celá rodina zvířata miluje, jsou dokonalý antistres.
Tata: díky, vnímám to podobně
Lila: měla jste štěstí
ZW: neřešte to, je to marný, je to marný, je to marný...díval jste se dneska na oblohu? Je plná hvězd! Nádhera...:-)

A obecně: Ano, patřím k té nenáviděné "partě" z TOP 09 a budu za TOP 09 a Starosty kandidovat do krajských voleb ve Středočeském kraji. Jak už jsem tady psala, 63. místo na kandidátce (nominována Starosty, ale bez politické příslučnosti) je přesně to místo, na které se cítím.

Těm, kterým se nelíbí co píšu, jak píšu, o čem píšu a nebo já osobně prostě jen radím, ať ty texty nečtou a je to. Pamatuji si živě, jak moje spřízněná duše Klára Smaková psala též na Aktuálně, ale nakonec ty komentáře pod svými blogy přestala trpět a blog je dávno smazán. I to je řešení...

Dobrou noc všem bdícím!
20. 08. 2012 | 01:29

Z.W. napsal(a):

Veronika
je to marný, já myslím že ten člověk je postižený.
Mějte se na Kosti,
úsměv a slunce dosti.
**
20. 08. 2012 | 02:01

anti politik napsal(a):

Z.W. Nemocná je celá společnost včetně vás. Dokud budem tleskat těmto lidem, nehnem se z místa. Howgh
20. 08. 2012 | 06:31

Veronika Vendlov napsal(a):

Z.W.: budu se snažit, ale budoucích necelých 14 dní ani náhodou, snad po té...
20. 08. 2012 | 08:21

JAHA napsal(a):

Ad: cesky malomestak
český maloměšťák napsal(a):
ad neo via Wachfajtl apod.
No vidíte. A jde to.

No vidite. Ked to nasiel Neo, preco si to nenasla kocka skliba a davala dost trapne a hlupe otazky mimo meritum clanku (jesnejsie, mimo misu)? Ma s tym problem si nieco vyhladat, alebo ma problem so sebou, ako to asi spravne zistili viaceri? Ked bude Vendlova pisat politicke clanky, tam nech si ju skliba, ci ina kocka, ci kocur, dobre zgustne. Tu len nechtiac odhaluje svoje vnutro (a nielen ona).

P. S. Odpovedat nemusite. Vratim sa k inym temam a Vasu odpoved si precitam☺.
20. 08. 2012 | 08:47

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

ani politik

Dobře, já myslím, že je to přesně naopak. Nehneme se z místa, dokud lidi na anonymních diskusích se budou trefovat se do těch, které vidí jako viníky marasmu a korupčního klientelismu jen díky tomu, že vystupují pod svým pravým jménem. Zkuste si to - pište tady veřejně pod svým jménem, nemine vás zjištění, že budete muset psát skutečně to, za čím stojíte a jak se vás problémy společnosti a běhu světa dotýkají a jak k nim přistupujete. A to i na nepohodlné diskusní příspěvky nebo to, co bych popsal ještě hůře. Velmi rychle se stanete sledovaným objektem. Čím více jste otevřenější a bez obalu sdělujete své názory, tím více lidí v anonymitě vás bude napadat úplně stejně jako se děje na blozích exponovaných osob z politického prostředí včetně všech politologů. Co myslíte, že z toto tady může dobrého vzejít, když vždy někdo musí předvést tak, jak jsem vlastně popsal na tomto blogu ve svém prvním příspěvku. Vždyť ty potrefené husy jsou stále stejné.., není vám to divné?
V hospodě byste sotva seděl u jednoho stolu s partou, která plive na ubrus, leje vám pivo na hlavu a podkopává židli. Vydržíte to chvíli až se ukáže, že těm druhým ani o nic jiného nejde a nic jiného neumí. Jsou takoví i v politice, já myslím zcela otevřeně, že paní Vendlová k nim nepatří. Ba právě naopak, jen si to zkuste porovnat s jinými, včetně těch, kteří momentálně „úpí“ na samotce.
Přesto se stane, že Veronika napíše blog o zdraví svého dítěte a první reakce zde je averze vyjádřením "pokud nejste hloupá". To je přesně to, co máte na mysli, nemoc, ale léčit se to dá snadno - u pana Stejskala proběhl pořad - "Umíme už diskutovat", kde se takovým maniackým návykům mělo naučit předcházet. Je škoda, že tam mnozí z místních nicků nebyli, přesto doporučuji všem blog pana editora s názvem "Abychom se navzájem nepožrali".
*
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=814
*
Pro každého se tam najde něco důležitého a mnoho námětů k přemýšlení. Ovšem to celé, co vy máte na mysli, je o poznání svého já. Je to dost náročný a složitý proces, někomu to jde lehce, jiným to může působit trauma, není lehké tím projít a nemusí se to ani vždy podařit. Musí se to však zkusit, výsledek může mít jen dvě hodnoty, ano/ne, I/0. Vyjde-li nula, bývá to horší více než předtím, někdy až k nevydržení, protože pak jdou etika a slušnost stranou. Výsledek jedna je přece jen lepší pro všechny předpoklady a řešení.
*
Pane antipolitiku, nedělám si o velkém zlepšení ani díky těmto řádkům iluze, neboť se tady děje i v ostatních diskusích právě to, čeho tady u paní Vendlové bývám pravidelně svědkem. Ovšem takovou možnost, vystoupit z anonymity a o něco kladného se pokusit mají všichni, je to ale vaše volba, nikdo vás do ničeho nenutí. Přesto důležité věci začínají od sebe. Mějte se fajn a věřte, že se to nakonec přece jen pohne směrem, ve který doufáte ať už v anonymitě nebo veřejně.
**
Toť vše, děkuji a pěkný den.
20. 08. 2012 | 10:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Vendlová,

není smazán, je zde http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/klara-samkova-vesela-.php (tak jsme se s paní Samkovou nakonec dohodli, přesunul jsem ho do sekce Dlouhodobě neaktivní blogy).

Ale to není důležité. Dovolím si opět napsat stejnou úvahu a dávám ji ke zvážení.

Z pohledu těchto diskusí (na internetu obecně) je úplně jedno, v jaké jste či nejste straně, co děláte a samozřejmě i to, jaká jste.

Vždy se najde spoustu lidí, kteří Vám to zde vytmaví. Internet je médium, kam se lidé chodí odreagovávat, zjednodušeně řečeno chodí tam za zábavou. Někoho baví debatovat, hledat synergie, poznávat, jací jsou a co dělají jiní. A pak je spousta těch, kteří nacházejí potěšení v napadání druhých, jejich zesměšňování, ponižování, urážení. Svým způsobem je to naplňuje stejně jak ty první (a samozřejmě existuje celá škála chování mezi tím). Důvody jsou osobnostní, ale i třeba vyplývají ze životních zkušeností, traumat apod. (může jich být celá řada).

Těžko říci, kolik je třeba v této společnosti těch či oněch, ale z jistotou lze napsat, že ti útoční a neustále ostatní napadající jsou nejvíce slyšet (to je jeden ze základních atributů společnosti). A jde jen dle mého o to, zda se ostatní nechají naštvat, vtáhnout do takovéto "diskuse" či dokonce se kvůli němu stáhnou z veřejného prostoru (a přenechají ho jiným).

Jestli chceme, aby se veřejný prostor kultivoval, není jiná šance, než k té kultivaci přispět. Nementoruji, dávám jen ke zvážení (po více než pěti letech obcování s tímto prostorem ;-) Lidé jsou různí. A je to dobře.

Hezký den Vám i všem ostatním.

Libor Stejskal
20. 08. 2012 | 10:42

Veronika Vendlov napsal(a):

Dobrý večer pánovésamozřejmě i dámy),
jak už jsem před časem řekla Vám oběma, byly doby, kdy mne výše popsané (první dvě rekace pod blogem) trápily. Moudří kolem mne mi radí, ať diskuse vůbec nečtu. Zpočátku jsem si říkala, že musím diskutovat a odpovídat všem. Ani jedno není 100% pravda, nemusím - nemusím to číst, a nebo můžu, mohu reagovat a nebo zrovna nemusím. V tom je moje svoboda, která mi maximálně vyhovuje. Dnes už vím, že se mi podařilo několik věcí ve veřejném prostoru, na které můžu být docela hrdá. Nalodila jsem se na plavidlo a přidala se k posádce, která už teď není v kurzu. Ale to je život.

Zdeněk Wachfajtl prošel obrovskou proměnou, naše vztahy (blogerka vs diskutující) byly neskutečně vyhrocené, ale nakonec to dopadlo naprosto výborně. Odvážili jsme se k tomu, potkat se osobně, opustit virtuální prostor. Moc si jeho odvahy vážím.

Pane Stejskale, máte pravdu a opustit tento rostor považuji za nešťastné. Myslím, že důležité je vydržet. Dnes mi volala Lída, které jsem v blogu děkovala. Říkala, že je to napsané moc hezky, ale že na ni padla po přečtení diskuse veliká tíseň. že tolik negativismu nečekala. Je tu nová, nemá na takové "blbiny", jako jsou blogy a nebo třeba FB vůbec čas. Vysvětlovala jsem jí, že je to bežný vzorek anonymních diskusí a že tady na Acz to ještě docela jde.

Za tu dobu, kdy jsem napsala první nesmělý článek (léto 2008), se v mém životě změnilo opravdu hodně věcí. Ani dnešek nebyl průměrným dnem a pokračuje řetěz ne úplně dobrých zpráv týkajících se mého soukromí. Mám ale život nesmírně ráda, mám taky opravdu hodně ráda lidi, těší mě, když potkám někoho nového, se kterým jako bych se znala celý život, jako se mi třeba stalo včera. Že by minulé životy? Nevím.

Ale zpět k přítomnosti - díky Vám oběma, že mám tu čest, být ve Vaší společnosti.
:-)
Srdečně
veronika
20. 08. 2012 | 22:33

Z.W. napsal(a):

Veronika
dobře shrnuto, je to tak, děkuji s úsměvem.
21. 08. 2012 | 15:35

anti politik napsal(a):

Snažil jsem se trochu zdvenout čtenost tohoto blogu i starších, ale asi jsem zvolil špatnou taktiku. I když jsem možná pár lidí donutil si něco přečíst. Ale spíš se vysilovali dštěním síry. Na nadávky a urážky nereagovat, je to k ničemu!!!!
22. 08. 2012 | 14:59

Jos napsal(a):

Vendlová,
víte co je to chucpe? Vy jste jako ten mladík, který zavraždil své rodiče a pak se u soudu domáhal aby vzal v úvahu, že je oboustranný sirotek. To je přesně váš případ. Vy jste ze všech sil pomáhala s TOP09 instalovat suveréně nejškodlivější vládu státu v historii, včetně tak nebezpečných členů famiglie jako je v sociálních věcech Drábek a ve zdravotnictví Heger. A dokonce ani teď, po všech zkušenostech, vás to nepřešlo. Teď se domáháte občanské vážnosti,na kterou,jak se domníváte máte nárok, a kterou jste ovšem svou vlastní činností ztratila. No asi tak 90% občanů necítí potřebu vám jí vracet.
22. 08. 2012 | 15:48

Veronika Vendlov napsal(a):

Jos: stojím si za tím, že jsem zvolila správnou cestu. A že se Vám to nelíbí? Smůla. Ničeho se nedomáhám, to není cílem ani mého konání, ani textů. Text měl spíš povzbudit ty, kterým se stalo něco podbného a třeba by jim metoda pana docenta Smíška pomoci. Že neřešíte text, ale řešíte jen moji osobu, je už tak ohraná písnika, že mě nechává opravdu poměrně dost v klidu. Jsme však ráda, že jste si ulevil... "Pára musí někudy ven..."
24. 08. 2012 | 23:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy