Amnestie je výzva zvolit prezidenta s charakterem

10. 01. 2013 | 07:39
Přečteno 4261 krát
Amnestie prezidenta Klause ukázala v plné nahotě, jak důležité prezidentské volby jsou. Prezident není jen ceremoniář, ale má významné pravomoci. Jednotlivec ve funkci prezidenta může skutečně zásadním způsobem ovlivnit směr vývoje naší země, jak jsme se mohli mnohokrát v naší historii přesvědčit.

Starostové a nezávislí měli přímou volbu hlavy státu již v prvním programovém dokumentu, společně spolu s TOP 09 jsme se zavázali voličům prosazovat zavedení občanské volby prezidenta. I díky dodrženému slovu bude moci za pár hodin každý z nás zvolit svého favorita.
S prezidentem Klausem končí období, kdy hlava státu dávala najevo podporu spojenectví hlavních politických rivalů – ODS a ČSSD s nostalgií k době smluvně (opoziční) spolupráce těchto dvou stran. Přestože nyní ČSSD Klausovu amnestii kritizuje, v tichosti vyhovuje řadě kauz, které vznikly i za oposmlouvy dua Klaus - Zeman. Toto období je završeno vydáním kontroverzní amnestie.

V páteční volbě dám svůj hlas Karlu Schwarzenbergovi. S radostí, svobodně, bez rozpaků. Splňuje podle mě řadu nezbytných předpokladů pro výkon této funkce. Mezinárodní věhlas jeho osoby mu nezastírají ani jeho kritikové. Naše země tak nebude muset svého prezidenta světu představovat, protože je už dnes všeobecně známý. Karel Schwarzenberg je také díky své celoživotní práci na poli ochrany lidských práv uznáván i u odborné veřejnosti. Nesporná je také jeho zkušenost s výkonem významné ústavní funkce, prostě státní správu zná z řady úrovní, nejen jako ministr či senátor, ale také jako její uživatel. Zažil jsem ho rovněž jako neúnavného bojovníka za práva obcí. Každý hlas rozhodne, jaká osobnost bude stát v čele naší země.

U Karla Schwarzenberga budeme mít ale ještě dvojí jistotu. Nebude nikým tahán za nitky, čímž naváže na Havlovu i Klausovu éru. Je osobností pevných názorů, která se nemusí podbízet. Jeho rodová tradice mu poskytuje pevný základ k prosazování postojů, které se aktuálně nemusí setkat s většinovou podporou, ale v testu plynutí času dokáží obstát s dlouhodobým přínosem. Za druhé: pro Karla Schwarzenberga osud a životní neštěstí jednoho, třeba zanedbatelného člověka má svůj význam a hodnotu. Měl jsem možnost poznat příběh muže, kterému před 40 lety pomohl v Rakousku ve vánici s rozbitým autem. Ubytoval jej, uhradil nezbytné náklady, prostě pomohl v tíživé situaci. Takových příběhů je určitě mnoho. Z poslední doby je znám jeho zájem o zneužívanou dívku kdesi v Asii, čímž nastartoval rozkrytí násilných aktivit prominentního českého lékaře, kdy do té doby byla policie fakticky nečinná. Pro běžného občana má toto poselství jasný význam. Prezident Schwarzenberg má nejen čitelné názory, je pevných morálních zásad, ale také umí naslouchat. A to je v dnešní době stále vzácnější.

Stanislav Polčák
místopředseda hnutí Starostů a nezávislých (STAN)
poslanec TOP 09, předseda Ústavněprávního výboru PSP ČR

PS: pro čtenáře Aktuálně.cz - tento text publikuji především z toho důvodu, že se s ním zcela ztotožňuji. Už první kolo rozhoduje, zda budu mít koho volit i v tom druhém.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pepa Řepa napsal(a):

Že by New Wave?
Vyznání lásky Karlovi?
Panenko skočická, to je kabaret.
Jedu do Prahy, zahrajte mu na radiu Blaník. To je takové radio pro řepy a drny.
Třeba vyznání v růžích.
Nebo tuhle.
https://www.youtube.com/watch?v=98Pg_kZKQ9U
Naladím.
10. 01. 2013 | 07:50

Pavel13 napsal(a):

Alespoň jednu perlu: "PREZIDENT Schwarzenberg má nejen čitelné názory, je pevných morálních zásad, ale také umí naslouchat."

Prezidentem není, a doufám nebude. V polední době dostatečně ukázal, že umí hlavně poslouchat.

Můžeme si vybrat. Buď zvolíme člověka se zkušenostmi z nejvyšší politiky a tak i pokračování jejího stylu nebo dáme šanci ke změně. Já tedy Zemana, Fishera, Schwarzenberga ani Sobotku nevolím.
10. 01. 2013 | 07:58

Petr z Tábora napsal(a):

Vida, já myslel, že STAN se nyní zabývá jen obrazoborectvím zobrazení prezidenta...
O panu Schwarzenbergovi bych vážně uvažoval ještě v roce 2010. Nyní už je plně odpovědný za politiku TOP09 včetně asociálních opatření a nedostatečného boje proti korupci.O vlivu pana Kalouska kolují různé vtípky. Ve věku 75-80let by už nebyl schopen věnovat práci prezidenta tolik jako mladší kandidáti.
Doufám, že do druhého kola postoupí pánové Zeman a Fischer, kteří se mi jeví jako nejkvalitnější a méně závislí na sekretariátech ČSSD, ODS či TOP09.
10. 01. 2013 | 08:01

Veronika Vendlov napsal(a):

PŘ: spíš tuhle https://www.youtube.com/watch?v=8qacVvm-8ao
10. 01. 2013 | 08:06

Neudržitelný napsal(a):

Autorka
"U Karla Schwarzenberga budeme mít ale ještě dvojí jistotu."
Jedna jistota bude,
že usne všude,
druhá zase,
že aspoň nebude chrápat jako prase.
10. 01. 2013 | 08:06

jozka napsal(a):

autor (a VV):

S tim, co je obsazeno v nadpisu souhlas. Coz ovsem vaseho kandidata diskvalifikuje.
10. 01. 2013 | 08:08

Veronika Vendlov napsal(a):

Petr z Tábora: no to je přesně to, čeho se osobně bojím...protože ve 2. kole nebudu mít koho volit. Už nidky nebudu volit měnší zlo. My budeme mít takového prezidenta, jakého si zasloužíme!
10. 01. 2013 | 08:08

jozka napsal(a):

A jen tak mimochodem...

Ktere pevne nazory racite mit na mysli? Ten ze amnestie je spravna nebo ten, ze je spatna. Ten, ze odejde z vlady, kdyz Cunek nevysvetli sve finance nebo ten, ze jsou dulezitejsi veci?
10. 01. 2013 | 08:13

David napsal(a):

"...Splňuje podle mě řadu nezbytných předpokladů pro výkon této funkce...."

--

Nezbytný předpoklad je, že skoro na každém jednání opakovaně usíná. :-)

Schwarzenberg.

Mezinárodní věhlas

- že jsem nějak nezpozoroval, že by byl nějak "extra" vnímán, než jiní politici. Prostě nic mimořáného. Jedině snad, že úřednníci jeho ministerstva si přejí, "aby ten dědek byl co nejdéle ve vzuchu" - myšleno, aby létal co nejvíce na zahraniční cesty a neotravoval.

"...U Karla Schwarzenberga budeme mít ale ještě dvojí jistotu. Nebude nikým tahán za nitky..."

Jak to můžete s takovou jistotou tvrdit? Bude tedy "neřízená střela", jako Klaus? Tak to nás pak čekají ještě šeredná překvapení.

"...pro Karla Schwarzenberga osud a životní neštěstí jednoho, třeba zanedbatelného člověka má svůj význam a hodnotu..."

To jsou teda servilní žvásty.

To co předvedl v kauze Čunek mně stačilo, abych si udělal názor na jeho charakter.

Odkaz - perfektní argumentace proč Schwarzenberga NEVOLIT.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ales-chmelar.php?itemid=18678

Než půjdete volit, zamyslete se.

Vybírejme si jen ze tří kandidátů, a to:

Jiří Dientsbier, Zuzana Roithová, Táňa Fischerová.

Jinak to bude cesta do pekel!
10. 01. 2013 | 08:14

Maximus napsal(a):

Sáňa Poláková a Dáša Nováková povídaly, že to Schw., nevyhraje ani náhodou a že musí jít za Veronikou Vendlovou, ta že prý má novou halenku?
P.S.
Maminko, kup mě prosím koníčka! Já bych chtěl za presidentku Veroniku Vendlovou, na té foto má takový rázný budovatelský pohled, skoro jako Pavka Korčagin!!!
10. 01. 2013 | 08:16

Petr z Tábora napsal(a):

Dobré ráno Veroniko, každý máme své mínění. Já tak kritický nejsem a v podstatě by mi jako prezident nevadila většina kandidátů, protože si nedělám žádné iluze ani o našich ostatních politicích.Původně jsem měl obavy, že o naši přízeň budou usilovat daleko větší exoti, naštěstí mají sebekritiku. I parlamentní strany nabízejí ty důvěryhodnější ze svých funkcionářů.
V prvním kole volím podle svého přesvědčení a do druhého kola určitě půjdu a budu volit toho lepšího, byť by nebyl můj oblíbenec ani jeden z těch dvou.
10. 01. 2013 | 08:19

Pozorovatel napsal(a):

Schwarzenberk...
Člověk, který se nedokáže distancovat od svinstev téko koalice a vlády - NE!
Z morálních důvodů!
10. 01. 2013 | 08:23

Pavel13 napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):
"Petr z Tábora: no to je přesně to, čeho se osobně bojím...protože ve 2. kole nebudu mít koho volit. Už nidky nebudu volit měnší zlo. My budeme mít takového prezidenta, jakého si zasloužíme!"

Menší zlo ve 2. kole musí zákonitě volit většina voličů!
10. 01. 2013 | 08:32

gaia napsal(a):

veronikavendlova 8:08

proboha, co jsme komu udělali, že bychom si měli zasloužit Karla?

s cizáckou šlchtou máme tříset letou zkušenost. Čím jsme si zasloužili, že to máme prožít znovu???????????????????????????????
10. 01. 2013 | 08:34

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Když pravičáci volili Klause, tak nevolili prezidenta s charakterem?

Klaus i Schwarzenberg jsou české pravicové „charaktery“ a nejsou nikterak od sebe vzdáleni, jeden za osmnáct druhý za dvacet bez dvou.
10. 01. 2013 | 08:35

Martin z Pomuku napsal(a):

Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg - sedí v současné vládě, která se vysmívá poctivému člověku do očí, podaroval církve, zavedl nucené práce, Skarty, zvýšil daně, podpořil amnestii a dalo by se pokračovat. Nese zodpovědnost za kroky této vlády a už z tohoto důvodu mu svůj hlas v žádném případě dát nemohu...
10. 01. 2013 | 08:41

dříve čtenář napsal(a):

Česká blbost začíná být do nebe volající. Je jen škoda, že už nežije Jaroslav Hašek, poněvadž tyto nebetyčné blbostě nemá kdo objektivně zaznamenat pro budoucí generace.
Paní vendlová a pane polčáku - a tu znáte? Šla opuštěná kočka ulicí a zoufale mňoukala. Byla krutá zima. Z nálevny 1 ***** se zrovna vypotácela silueta nejmenovaného prezidentského kandidáta. Jak spatřil to ubohé zvíře, zželelo se mu jej a dobře mířeným kopem okovanou botou Crocodile rozbil pancéřovanou branku majitele domu nebohého zvířete a umožnil mu vstup do jeho domu... Obětoval vlastní majetek (botu) na jeho záchranu. Volme jej!
10. 01. 2013 | 08:42

juvel napsal(a):

Paní Vendlová, p. Schwarzenberg má na svých reklamním plakátech také nápis "Nikdy neuhnu". Od doby p. Čunka až dodnes se ukazuje, že naopak "kličkování" je jeho silná stránka. Opravdu mu dáváte svůj hlas "s radostí, bez rozpaků"?
10. 01. 2013 | 08:42

rejpal napsal(a):

dříve čtenář
No umím si spíš představit, že kandidát přejde na druhý chodník a na přímý dotaz konstatuje, že takové věci SE prostě dějí.
10. 01. 2013 | 08:47

Anna napsal(a):

"Amnestie je výzva zvolit prezidenta s charakterem"

Paní Vendlová, on není charakter jako charakter. Někdo ho má pokřivený.

Údajně žijeme v demokratické zemi s demokratickými volbami. Avšak jedna ze stran této koaliční vlády při demokratických volbách neexistovala! Jen připomínám, že např. o církevních restitucích hlasovali poslanci LIDEM, kteří byli zvoleni do PS za stranu VV, přes nesoulad s programem VV a naprosto odlišně než poslanci VV.

Kde kdy pan Schwarzenberg vystoupil v zájmu dodržování demokratických voleb a tudíž s nesouhlasem s koalicí se stranou LIDEM ???
10. 01. 2013 | 08:52

Daňový poplatník napsal(a):

Verunko:
a což upéct nějakou chutnou buchtu? Je to pořád bezpečnější, než se zeptat Černohorského na restituce a dotace z EU. Určitě to nemělo nic společného s překotným uznáním Kosova, když už jsme tak u té neúplatnosti a charakteru.
10. 01. 2013 | 09:09

Pepák napsal(a):

Me bylo hned jasne koho nam pani Vedlova nabidne. Dekuji ale nechci. Plne se ztotoznuji s vcerejsim blogem pana Chmelare. TEHLE KAREL NENI PRO MLADY. Navic pro me jmena jako Schwarzenberg, Zeman, Fisher, Sobotka jsou jistotou, ze se pojede dal, jak by si pral Klaus. Jenze ja uz se nekolik let nemohu zbavit dojmu, ze potrebujeme zmenu a to velikou. Schody se pry maji zametat od vrchu. Tak ted mame jedinecnou moznost zacit na schode nejvyssim. A kdyz se nam podari dostat na ten nejvyssi schod jeste nove koste, ktere jak overeno, dobre mete, tak je uspech temer zarucen. A ted uprimne. Lze vyse jmenovane kandidaty povazovat za nova kostata?
10. 01. 2013 | 09:25

Midori napsal(a):

Včera jsem sledoval debatu prezidentských kandidátů Franze, Dienstbiera, Schwarzenberga.
Dienstbier exceloval. Ti dva byli nemožní. Pan Franz slabý, Schwarzenberg navíc mluví velmi špatně a myšlenek za jeho řečí je poskrovnu. Že byl u všech vlád, které je možné přirovnat k Bílé hoře a že zvedal ruku pro všechny asociální a nemorální a nedomyšlené parlamentní zmetky, to by byla tragedie mít Schwarzenberga za prezidenta. Navíc dělá názorové přemety: nejdříve souhlasil s Klausovou amnestií, pak se rozhlédl a nesouhlasil, a pak přišel s geniálním nápadem, že poškozené amnestií bude hradit stát: = daňový poplatník, občan, důchodce...
Hanba těm, kteří budou chtít Schwarzenberga volit.
10. 01. 2013 | 09:31

Targus napsal(a):

To VV:

Vidím, že ještě budete muset dostat mnohokráte pořádných pár facek, aby se vám rozbřesklo. Ale nic si z toho nedělejte, fůra lidí nedostane rozum nikdy.

"...dám svůj hlas Karlu Schwarzenbergovi. S radostí, svobodně, bez rozpaků. Splňuje podle mě řadu nezbytných předpokladů..."

Proboha, jakých? Že je kašparem, kterému se směje celý svět? Já myslel, že se volí przident ČR a ne ředitel pro Divadlo Spejbla a Hurvínka.

K.S. je bezcharakterní dědek, který dal úplatek, aby se podvodem dostal k pohádkovému majetku. Dokonce se tím sám pochlubil.
Toto je pro mne dostatečný důvod k diskvalifikaci ještě před volbou. Naprosto pomíjím jeho pospávání, funkci Kalouskovy loutky, stafáž v Čunkově aféře, uznání narkostátu Kosovo.
Tento pán je zralý na dlouholetý pobyt na hradě, nikoli však Pražském, nýbrž na Mírově.
10. 01. 2013 | 09:34

Reveil napsal(a):

Vendlová

"Už nidky nebudu volit měnší zlo"

V souvislosti s vaším záměrem volit Schwarzenberga a snahou, přimět k téíto volbě i ostatní voliče, to chápu tak, že nás vyzýváte volit větší zlo?
Zajímavé.
Pokud jde o charakter, pak, vezmu-li v potaz, jak tu život kandidáta líčíte, chápu, proč už žádný charakter nemá. Zřejmě jej při pohnuté cestě životem rozdával, až rozdal.
Chápu vaši nechuť k pánům Zemanovi a Fischerovi, o jednom se neprokázaně tvrdí, že je řízen z Moskvy, k zájmu na druhém se včera přiznal Izrael. Oba tyto vlivy púomněrně spolehlivě zaručují, že se falešný kníže do druhého kola nedostane, což je pro něj dobré řešení, alespoň ho nebudou tak často budit.
10. 01. 2013 | 09:37

Reveil napsal(a):

"Naše země tak nebude muset svého prezidenta světu představovat, protože je už dnes všeobecně známý."

To Klaus taky...
10. 01. 2013 | 09:39

zemedelec napsal(a):

Pane rejpal.
Nejdřív poděkuji za včerejší odpověď.
Berme to obráceně,Schwarzenbergův charakter známe,ale když se k takovému charakteru hlásí paní Vendlová,co si pak můžeme myslet.Raději ať se nehlásí ke všem starostům,ale jí podobným.
10. 01. 2013 | 09:53

Mac napsal(a):

Vendlová

strašlivé žvásty - to opravdu myslíe vážně? No, vy asi jo....

mezinárodní věhlas? kamkoliv přijede , tam chrápe a nutně tím uráží hostitele. Pokud náhodou nechrápe, tak nesrozumitelně huhňá své záchodové vtípky ze 4. cenové.

Že ho venku se zaťatými zuby snesou? No bodejť, dyť té oficiální západní agendě vždy vyhověl - ať už s urychleným uznáním Kosova nebo podporou stalinisty Saakasviliho.

A že je to muž pevných zásad? Jak se to pozná? Podle jeho vulgárních populistických bonmotů, kterým většinou není ani rozumět?

Jako vzornej podržtaška schválil Topolánkovi a teď Kalousovi každé svinstvo, jimiž nás vlády od 2006 zaplavují.

Prej pro něj osud a neštěstí i jediného člověka má svůj význam.... Z čeho se to dá poznat? K neštěstí spousty slabých, tělesně postižených, lidí v nouzi vždy a bez jakéhokoliv odporu schválil sebeasociálnější nápady Kalouska a Drábka.

Poslušnějšího mopslíka jsem ještě neviděl.

Tak jo, Vendlová, běžte jej s radostí a písní na rtech volit....
10. 01. 2013 | 10:07

český maloměšťák napsal(a):

Ja - občan Schwarzenberg je moc dobrá volba !
Škoda že nekandiduje Miroslav Kalousek - bylo by to upřímnější...to vyznání lásky.

Ty čitelné "názory" bylo možno pozorovat při reakci na vyhlášení amnestie.

Nejprve : Moc topra Sache - tato amnestija.
Poté, co zjistil, co je jejím obsahem : Fuj, takofa blamaž. Nepřžipustné to byt !
Poté , co mu Kalousek nakukal , že vláda je v tom nevinně : Nečas nas podvest !
No a teď : Česka daňofa poplatnik muset odškodňovat sofort - všecka nevinna oběť !

Není nad průhlednost a jasnost. A z cizího se dobře rozdává.

Ostatně hřebík do rakve bylo několik hlasování spolu s Pekárkem, Drobilem, Parkanovou, Peake a její tunelstranou....např. ve prospěch Vatikánské banky. Ta potřebuje teď každou kačku jak sůl.
10. 01. 2013 | 10:07

český maloměšťák napsal(a):

http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/116-karel-schwarzenberg/profilujici-informace-a-kauzy
10. 01. 2013 | 10:10

Mac napsal(a):

a jo, já jsem to celé nedočetl

Šláfenberk před 40 lety pomohl člověku ve vánici. Polčák u toho byl a nafotil to.

Takže sorry, Kchárl je opravdu muž pevných zásad vždy připraven pomoci

Kristovanoho
10. 01. 2013 | 10:13

myrta napsal(a):

Včera mě napadlo----je před volbami,kde je proboha Vendlová s blogem a óda na Schwarzenberga? A ejhle,už je to tady. Jestli se včera dívala na trio-Franz-Dienstbier-Schw.,tak jí muselo být jasné,že unavený kníže to asi nebude,kdo usedne na trůn.
10. 01. 2013 | 10:15

rejpal napsal(a):

zemedelec
V osobní rovině to vidím podobně jako vy, v obecné se snažím respektovat i názory jiné. Každý z kandidátů má osobní plusy i minusy. My to nějak poměřujeme a něco nám z toho vychází. Pokud člověk nepoměřuje nic a rozhoduje se třeba podle image, může se mu snadno stát, že pak zírá v údivu s otevřenými ústy. Ale to už není problém můj.
Když po volbách v roce 2010 spousta studentů, prvovoličů TOP 09, na Facebooku protestovala proti chystanému školnému, bylo to směšné. Kdyby si přečetli program této strany a nevolili, protože je to -in, věděli by, do čeho jdou. Ale s tím nic nenadělám. Tak to bylo, je a bude, nejen u nás. Člověk může udělat jediné - získat si informace, nějak je vyhodnotit a poměřit s vlastní hierarchií priorit. I kdyby jen proto, aby si pak při pohledu do zrcadla nemusel říkat, ty troubo. I když i to se při vší snaze může stát.
10. 01. 2013 | 10:16

Bestia triumphans napsal(a):

Targus:
Nedávno jste napsal, že Schwarzenberg je vlastizrádce.
Mohl byste to konkrétně rozvést? Jakých vlastizrádných činů se dopustil?
Děkuji.
:-)
P.S.
Je zajímavé vás na blozích pozorovat, jak zuříte při jménu Schwarzenberg. To není jen tak, ten vám musel šlápnout na kuří nohu...
10. 01. 2013 | 10:37

zemedelec napsal(a):

Pane rejpal.10:16
Výborná odpověď,děkuji.
Tak by se měl zamyslet každý,před volbou,pak to litovat,už to nenapraví.
10. 01. 2013 | 10:53

schrott napsal(a):

Všem diskutujícím se divím, že jim ještě tato dáma stojí za příspěvky. Dostatečně prokázala svou motivaci a i své kvality.
10. 01. 2013 | 11:04

Kala napsal(a):

Bestia triumphans - Jak vypadají lidi s kuříma nohama? Pan Schwarzenberg nemusel nikomu na nic šlapat, stačí vzít rozum do hrsti a zapojit paměť. Nějak během své dráhy ve vládě poztrácel šlechtickou zásadovost a jeho závěry z toho co se právě teď děje taky nejsou vejlupkem moudrosti. Viz poslední nápad na odškodnění lidí postižených amnestií. Dá se říct, že akce "přemluv bábu..." v jeho osobě a osobách těch, kdo se ho chystají volit, pořád doznívá.
10. 01. 2013 | 11:11

Křemílek napsal(a):

Dobrý den paní Vendlová ,asi na Vás leze ta prasečí chřipka ,jinak to nevidím ! Zalezte prosím do pelechu a nestarejte se o politiku ! Stejně ji houby rozumíte ! Křm.
10. 01. 2013 | 11:34

pavelzlamal napsal(a):

Bestia triumphans:
Targusovo velmi příkré hodnocení K.Schw. podle mně vyplývá z faktu, že má (Targus) uvnitř ještě dost skutečného pravicového smýšlení a není mu jedno, kam tato děsivá kleptomanská squadra, vydávající se drze za pravici, zemi zavedla. Podobně jako mě.
K.Schw. jako 1. místopředseda vlády je (a říkám - bohužel!)poslední léta jedním z nejviditelnějších škůdců. Není zkrátka možné jej volit za prezidenta!
10. 01. 2013 | 11:38

Luba napsal(a):

Karl Prase
(variace na Jaroslava Haška)

U Kalousků žil po tři roky beze všech politických ambic vepř jménem Karl. V rodině poctivého konzervativce Kalouska totiž bylo zvykem, že všem členům rodiny dávali jména po spřátelených kmotrech. Tak starý Kalousek jmenoval se Mirek po Mamulovi, jeho syn byl Richard po Hávovi, a svému nejmladšímu vnoučeti říkal Kalousek „nejdražší Karlička“.

Všichni dohromady i s vepříkem Karlem tvořili harmonický celek a nic nerušilo soulad těchto poctivých duší. Vepř Karl spokojeně chrochtal ve chlívku a starý Mirek nadával na Čechy.

V této domácnosti nebylo nesváru. Všechno to bylo spokojené a tlusté a celé rodině i s vepřem Karlem šly k duhu výtvory kuchařského umění paní Kalouskové, ona krásná konzervativní jídla, jako buřtguláš z konzervy, prejt z konzervy, tlačenka z konzervy, jitrnice z konzervy, jelita z konzervy a brambory s rumem.

Zbytky z hojného Kalousků stolu pak dostával spolu s pomejemi v budoucnu též konzervovatelný Karl, neb Kalouskovi se řídili konzervativním heslem:"Dobré prase všechno spase".

A rodina pana Kalouska, poctivého místopředsedy KDUČSLSTANTOP09, strany se širokospektrální působností, v pravém slova smyslu hýřila těmi nebeskými dobrotami, na čemž bral i vepř Karl podíl jako poživačný poživatelný člen rodiny.

Vepř Karl, pašík švejcarského plemene, jak již řečeno, se o politiku mnoho nestaral a bylo mu jistě jedno, když do vsi přišly sčítací archy. A neměl jistě tušení, mezi jaký dobytek bude zapsán. Snad ani sám o tom nevěděl, že je prase s rodokmenem, poněvadž jeho znalost zoologie a genealogie byla kdysi ukončena tím, když své matce, s níž měl intimní poměr, sežral jedno ze šesti ušlechtilých selat, začež byl nehorázně bit.

To byl snad také jediný hřích, který toto dobré zvíře spáchalo, tloustnoucí den ode dne jako zářný příklad výživnosti konzervativní kuchyně a toho českého přísloví, že dobré prase všechno spase.

Naproti tomu, je-li dovoleno toto srovnávání, byl pan Kalousek jedním z těch statečných bojovníků proti celospolečenským nešvarům, kteří přerážejí nohy českým vandrákům, nemluvícím ublemcanou knížecí mluvou s alkoholickým odérem, doprovázenou nezbytným sklonem a panáčkováním.

Jak už bylo řečeno, pan Kalousek patřil mezi autentické konzervativce, kteří se liší od neautentických tím, že vlastní auto i s řidičem, a nehlásí se ke svému černému otci a rudé matce.

Pan Kalousek rovněž jako takový pěstuje tzv. reverzní charitu, kdy chudým Čechům, strádajícím exekucemi a hypotékou, chléb od huby utrhuje, aby z něj spřátelený páter Duka mohl těm samým bezdomovcům uvařit chlebovou polévku. Což jest zajisté čin dobrodějný a Vatikánským slouží ke cti.
Budiž Nebi, svaté Trojkolce a Václavovi chvála!

Vepře Karla nepřivedly do žádné zvláštní extáze přípisy „Je nás víc, než si myslíte“ či složenka: Uhraďte dluh 121.000 Kč. Chrochtal jako kdy jindy, žral jako dřív a snad se ani nepamatuje na onen slavnostní okamžik, kdy starý Kalousek, oháněje se složenkou, na knížecím dvoře křičel, že ti zatracení Češi bohdá konečně utonou v tom moři zadlužení, v těch vlnách bratří Hávů a Šťávů, v nichž plavou, coby záchytné ostrůvky, mezi skvrnami z lehkých topných olejů a sudy z Orlíku, všechny ty černé, plavé a zrzavé dluhopisy.

Vepř Franz ani o tom netušil, že člen KDUČSLSTANTOP09 z Adlersjungu stal se v ten památný den sčítacím komisařem. Jeho idylické snění nad pomejemi nevyrušilo ani to, že pan Kalousek, ve snaze zachránit členům KDUČSLSTANTOP09, co se dá, přihlásil ho tučným písmem za autentického konzervativce, napsav do sčítacího archu jméno tohoto spokojeného vepříka jako člena rodiny: "Karl Prase".

Místo křestního listu ozdoby všech čuňat, byl sice sčítacímu komisaři k dispozici jen jeden ze dvou jeho dobytčích pasů, ale Karl Prase v ten den přesto posílil postavení konzervativismu v Prag zu Europa o jednu poctivou duši.

A vepře Karla snědli tito moderní lidojedi až po ukončení volby, ve kterém Karl Prase navýšil počet autentických černorudých konzerv. A jeho pečeni pak slavnostně a řádně zalili vínem, pivem, rumem, kontušovkou, čertem, jeřabinkou, ořechovkou, višňovkou a vanilkovou ...

http://mechatronik.blog.cz/0708/jaroslav-hasek-franz-prase
10. 01. 2013 | 11:41

resl napsal(a):

hlas straníka je hlasem slouhy bez vl. myšlení. Schw, věděl, že Nečas uskutečnil obchod se třemi vyděrači a neřval, jen to tiše podotknul, když byl tázán.
10. 01. 2013 | 11:53

Viola napsal(a):

Z lásky k panu Schwarzenbergovi by jej nikdo neměl do prezidentského úřadu volit, copak nevidíte jak se trápí a že potřebuje hlavně klid?
10. 01. 2013 | 11:56

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

„V době českého předsednictví v Radě EU a v situaci zvyšujícího se tlaku na odstranění daňových rájů vystoupil tehdejší ministr zahraničí České republiky Karel Schwarzenberg na jejich obranu.
Nechce také zrušení akcií na anonymního majitele.

Karel Schwarzenberg bývá portrétován jako člověk, který opakovaně osvědčil svou morální pevnost, a je tudíž odolný vůči svodům moci. Pokud se v jeho okolí děje něco nekalého, pak to nepramení z jeho vůle, ale mohou za to spíš ti, jimiž je obklopen. Jako movitý šlechtic dbalý své cti nemá zapotřebí, aby veřejného postavení využíval k prosazování svých soukromých zájmů, a už vůbec ne, aby se chtěl snad obohacovat na úkor českého státu. Státní zájem hájí oddaně, nezištně a za všech okolností na poli domácím i v rámci Evropské unie.

Je s podivem, jak takový portrét dokáže přetrvávat nerušen fakty, která s ním neladí. A to přesto, že jde o fakta, která vzhledem k jejich závažnosti přinesl tisk domácí i zahraniční. Připomeňme si je. „
Více zde
http://www.denikreferendum.cz/clanek/14729-karel-schwarzenberg-jako-strazce-statniho-zajmu
10. 01. 2013 | 12:26

myrta napsal(a):

Hledisko pro prezidenta je jasné : koho potřebuje tato země,aby se pomalu vzpamatovala z tohohle marastu,především morálního?
---potřebujeme starého unaveného člověka za zenitem,který ke všem politickým nepravostem nečině přihlíží,nejvýš prohlásí,že tak to v politice chodí?Který už není schopen zasadit se o něco nového?
---Ne,ne,ne.Potřebujeme mladého dynamického,se sociálním cítěním,schopného se učit .
---Když už tito kandidáti "staršího data narození a zaseknuti v politickém myšlení minulosti" nejsou sami schopni na to přijít,je konečně na nás všech jim to sdělit.
10. 01. 2013 | 12:26

Mac napsal(a):

mravní gigant Kárl

dotaz na korupci odbyl mávnutím ruky a slovy, že se korumpuje všude

co, nám, Vendlová, ještě chcete povídat?

radši nic, my plebs to bereme jako pouhou provokaci a arogantní výsměch
10. 01. 2013 | 12:30

Targus napsal(a):

To BT:

Kdysi dávno jsem byl vlastenec, teď se za český pas stydím.
To jen tak na okraj.

Nebudeme hrabat daleko do minulosti.
Václav II. Veliký vyhlásil aminu, která překračuje rámec ústavy v tom, že znemožňuje právo okradených a poškozených na spravedlivý proces. A to tady nebudu rozvíjet téma morálního kopance do ksichtu všem lidem, kteří více či méně poctivě chodí denně do práce hákovat za pár drobných - měřeno hlediskem předosvobozených zlodějů.
Za tento čin je za Vénu v plném rozsahu odpovědná vláda, jejímž členem je i TOP-soudruh kníže z Hluboké.

Řečnická otázka č. 1:
je možno považovat za rozvracení republiky (rozuměj podkopávání ekonomické stability státního útvaru jménem Česká republika) organizované a opakované zcizování majetku státu v řádech desítek miliard (stát vyplácel náhrady pojištěných vkladů za vytunelované banky)?

Řečnická otázka č. 2.:
Je možno porovnat samotné krádeže a preventivní ochranu zlodějů ještě před samotným vyšetřením zločinů z hlediska závažnosti a společenské nebezpečnosti?

Na první otázku odpovídám ano, na druhou taktéž s dodatkem, že preventivní ochrana je horší, než samotná krádež, protože zakládá precedens, že je možno beztrestně tento stát dále rozkrádat do posledního drobku.

Jelikož celá vláda nese odpovědnost, je jasné, že i soudruh knížepán by se měl zodpovídat za útok na ekonomickou podstatu státu. Jestliže toto podle vás vlastizrada není, přinejmenším to tímto zločinem silně zavání.

Další téma je uznání Kosova, kde poškodil Karlík zájmy naší republiky, bohužel musím jít od kompu, takže někdy příště.
10. 01. 2013 | 12:33

Bestia triumphans napsal(a):

Targus:
obvinění z vlastizrady jste vznesl ještě před amnestií, takže tu do toho netahejte.
Tak někdy příště.
10. 01. 2013 | 12:37

Almo G™ napsal(a):

Sdílím tento pohled:

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

V prvním kole to mám jasné, pokud dopadne špatně, tak tedy nevím.

Upozorním ještě na jednu věc.
Nevhodné okolí je vytýkáno Zemanovi a Fischerovi, ale Kníže má podle mne kolem sebe ještě problematičtější okolí a zájmové skupiny. Kníže má vazby od politiků typu Topolánek, Kalousek, přes Bakalu, média až po Izrael.
Pro Knížete je řadový občan méně než pro Zemana. Schwarzenbergerova politická kultura je podle mne na nižší úrovní než Zemanova nebo Fischerova, a pokud by se náhodou dostal Kníže do druhého kola, tak půjdu hlasovat proti němu, protože Kníže je ztělesněním našeho současného politického marasmu. Propletenec Schwarzenberg, Topolánek, Nečas, Kalousek, Bakala a další jsou strůjci politické kultury posledních let.

I ten Zeman nebo Fischer jsou asi slušnější a rovnější než Schwarzenberg. Nechci volit ani Zemana ani Fischera, ale pokud by se Kníže dostal do druhého kola proti jednomu z těch dvou, tak je asi volit budu.
10. 01. 2013 | 11:45

P.S: Schw. je zodpovědný stejně jako ostatní členové vlády i za amnestii.
10. 01. 2013 | 12:38

Cech napsal(a):

Otázka paní Veroniko zní kolik za tuto demagogii nafasujete?
"V páteční volbě dám svůj hlas Karlu Schwarzenbergovi. S radostí, svobodně, bez rozpaků. Splňuje podle mě řadu nezbytných předpokladů pro výkon této funkce".

No proto to zkusme bez lhaní a vytáček a to prostě pouze fakta!!

Karla Schwarzenberga neradno podceňovat.
Zlí jazykové sice tvrdí, že chodil do zvláštní školy, ale ve skutečnosti je to velice vychytralý muž, který za maskou dobráckého a bodrého společníka v hospodě nad pivem skrývá úmysly už méně dobrácké.
Dělá ze sebe hostinského a lesníka, ač je ve skutečnosti mistrem zákulisních pletich.

Jak se dozvíme z životopisné Schwarzenbergovy knihy, byl “neoficiálním” Havlovým poradcem již od roku 1987.
A tak zatímco byl v roce 1960 adoptován svým v Rakousku žijícím strýcem Jindřichem do hlubocko-krumlovské větve Schwarzenbergů, čímž se stal hlavním představitelem rodu a z chudého šlechtice zámožným mužem, protože o dvacet let později mohl dědit majetek v Rakousku, doma po “SR” se zase hrdě hlásil k biologické větvi, kterou opustil (orlické), protože se zde nabízely pro změnu miliardové restituce.

Pochybnosti nad podnikáním Karla Schwarzenberga začaly už v roce 1997, kdy Schwarzenbeg spolu se svým přítelem Zdeňkem Bakalou (Patria Finance) a francouzskou firmou Pernond-Ricard koupil v privatizaci karlovarskou Becherovku.
Třebaže jejich nabídka byla až druhá nejvyšší, stát na dramatickém jednání vlády přiklepl firmu Schwarzenbergovi a spol. většinou, jak je u nás zvykem jediného hlasu.
Proto podnik, který měl v roce 1997 zisk 148 milionů, skončil za tři roky poté v mínusu až 140 milionů.

Popis činnosti čistého demokrata, který by se pro svoji pravdu rozkrájel je tak obsáhlý, že si dovolím pouze připomenout jeho poslední a to bohužel ten největší úspěch a to je možnost dosáhnout konečně na č. 143/1947 Sb.

Opravdu tento jedinec je přímo panem Gazdíkem předurčen pro řízení jejich společností.
Není li pro Vás vyhnutí, prostě VOLTE KARLA ale nelžete!!
10. 01. 2013 | 12:41

Midori napsal(a):

BT
V době radarového šílenství byli občané obelháváni, Schwarzenberg se činil, aby o té věci v žádném případě nebylo referendum - nepamatuji se přesně, ale nebyl náhodou tenkrát ve straně zelených, náš pan politický turista? - a popřel program strany zelených o obecném referendu.
Ano, i já tvrdím, že Schwarzenberg je škůdce a vlastizrádce. Tomu v patě Česká republika neleží ani omylem, pouze jeho latifundie.
10. 01. 2013 | 12:43

Kanalnik napsal(a):

komu neni rady, tomu neni pomoci
10. 01. 2013 | 13:05

antoni.n napsal(a):

A jeje, to se dozvíme, jak to bylo s poslední dofčou, s pikoškami, s obídky a co bude za hoďku, co holky z účtárny či z referátu ještě provedly. A ta Ifča z účtárny, tam s tym poslancem, fakt jo, nekecej, nebo už je servírkou v tom parlamentu, nekecej, fakt jo, vole.

To se máme, jsme s VV, Topkou a ještě pár pikošek a obídků a jsme doma ve Vodě Odolené.

To se máme, máme co jsme chtěli, že. Jen tak dál !
an
10. 01. 2013 | 14:21

Luke napsal(a):

Kdo ze zlodějů z TOP, včetně Vendlové, má charakter?
Tedy jiný, než krást a škodit republice a lidem?
10. 01. 2013 | 16:04

dočasný občasník napsal(a):

Veroniko, Veroniko, vy neznáte základní fyzikální zákon? Jmenuje se to zákon koryta.
V okamžiku, kdy jakýkoli kandidát je zvolen za radního, starostu, primátora, či do parlamentu, senátu, nebo na Hrad,
jakýkoli i zbytkový charakter, který takový člověk ještě má z něj vyprchá.
Čím nastoupí k plnějšímu korytu, tím rychleji jeho charakter zmizí !
Nenávratně a navždy.
Můžete si zvolit člověka z charakterem přímo ryzím, ale i to Vám bude na dvě věci na nic a na to druhé. Přírodní zákony nelze měnit, musíte s nimi žít.
Zkuste třeba nerespektovat zákon gravitace a skočte si z paneláku ze sedmého poschodí na betonovou dlažbu. A o tom to je.
10. 01. 2013 | 16:04

hnus napsal(a):

Tento stařík kandiduje na presidenta, protože chce nabídnout své služby této zemi????????? Jako když mu češi otročili v jeho lesích a jen si hrál na feudála s celou rodinou??? Jak si s Havlem starším a s fašisty rozděloval pracovníky zadarmo na svoje majetky aby jim sloužili a měli dostatek pracovních sil z lágrů za to, že dodávali fašistům jiné protislužby. Todle mám mít za presidenta? To nemyslíte vážně. I když jsem patriot, přeci nedopustím, aby mne tento člověk reprezentoval před celým světem. To bych se musel stydět sám za sebe. Jako proč a za co bych měl tohoto pána volit a chtít do čela státu?? Směšné. Hnusné, neskutečné.
10. 01. 2013 | 16:06

Trautoš napsal(a):

Za Schwarzenberga se stydím celých 20 let a zejména posledních 6 let. Byl v ODA a byl členem jejího vrcholového vedení. ODA měla na starosti privatizaci, proto Schwarzenberg má přímou odpovědnost za 90. léta, za rozkrádání, za "dobu železnou a koženou", za okradení drobných akcionářů atd. Za celý ten obrovský úpadek a stamilardové dluhy z privatizace, které později jeho současný stranický kolega Kalousek svedl na chudé lidi a rozmařilý sociální stát, který tyto chudé lidi rozmazloval.
Když kvůli podivným sponzorům (jak jinak) ODA zanikla, Schwarzenberg využil toho, že do čela SZ nepochopitelně zvolili pravicového Bursíka a nechal se zvolit na kandidátce této původně levicové strany. Což je absurdita. Pak se upnul na vládnutí s Topolánkem a neváhal se zaručovat za to, že Dalík nikoho nekorumpoval a vláda je naprosto legitimní. Topolánka, který nám dělal ostudu po celé Evropě, podporoval i po jeho pádu, účastnil se "koncertu pro Mirka". Schwarzeneberg tedy nese zodpovědnost za vše negativní, co se od roku 2006 stalo...za nesmyslné daně, za "regulační poplatky", jež nikoho neregulují...za ubohosti v sociální sféře typu trestání krátkodobě nemocných atd. atd. Podporoval fyzické napadání mítinků největší opoziční strany. Jaký to demokrat. Podporoval společně s Havlem všechna "humanitární bombardování", nad kterými projevila jinak rozpaky celá naše politické scéna. Nad způsobem, jakým Schwarzenberg získal určitý majetek, se pozastavovaly i u jeho nejbližšího spojence ODS (Becherovka). Má být i koordinátorem dialogu se sudetskými Němci (proč?).
Tahle stručná biografie doplněná ještě instruktážním videem o životě jeho předků ("Polévka pro chudé děti" od Haška) by mohla stačit k tomu, abychom v případě Schwarzenberga uvažovali snad i o kriminálu, ale realita je jiná. Vyznamenali se znovu naše přední kulturní osobnosti (Mádl, Z. Svěrák, I. Mládek, Šiklová...) a ze Schwarzenberga se stává favorit presidentských voleb. Jsem zvědavý, jestli se naši občané poučili. Vendlová očividně ne.
10. 01. 2013 | 16:08

?? napsal(a):

Karel Schwarzenberg ?

-chtěl vyvolat válku s Ruskem
-podporoval vraždění islamisty v Líbyi a za odměnu jejich dětem zajišťoval rekreaci v ČR
- prosazoval "humanitární" bombardování Srbska
- prodával hygienicky závadné ryby ze svých rybníků
- podporoval smířlivé postoje vůči zlodějinám a podvodům
- spal při jednání v Srbsku
- spal při jednání v EU
- spal při jednáních v parlamentu
- spí až do dnes a když se probudí, tak plácá a plácá a plácá...
a rozeštvávat bude a bude restitucemi církevními a vrchnostenskými. Pojetím je to hnědý politik, který dává sílu a rasový původ nad vše.
10. 01. 2013 | 16:10

jen tohoto ne napsal(a):

zveřejněno dnes 18:01 na serveru Patria.CZ
"Schwarzenberg (TOP09): Pokud bude prokázáno, že amnestie omezila práva poškozených v některém trestním stíhání, měla by vláda vymyslet, jak tyto případy kompenzovat"

Přeloženo do srozumitelnější řeči, Schwarzenberg navrhuje, aby vláda vymyslela, jak odškodnit poškozené, jak nejspíš jinak než z peněz daňových poplatníků, však on to Kalousek už nějak v rozpočtu zaonačí, že. Tu sebere něco důchodcům, tu zdravotně postiženým apod. a to by bylo, aby se na to prachy nenašly. Nebo že by Karel S. kalkuloval s nějakou mimořádnou dotací od EU? - to asi ne, že. Geniální myšlenka Schwarzenberga, takže poškození budou svým způsobem vlastně okradeni dvakrát.
Ale k tomu ani nebude asi muset dojít, protože jak již mj. naznačil ve svém blogu tzv. "renomovaný" právník Tomáš Sokol, není zdaleka jisté, jak to s tou vinou u těch dlouhodobě stíhaných a neodsouzených vlastně je, že...
Paní Vendlová, to tedy máme opravdu obrovské štěstí, že mezi námi někdo takový, jako Schwarzenberg je, a ještě je ochoten na sebe vzít to břímě odpovědnosti a kandidovat na prezidenta. K dalším negativům spojených s jeho osobou už by bylo zbytečné se vyjadřovat, výše na blogu už to bylo povětšinou zmíněno.
A paní Vendlová, zkusila jste se třeba zamyslet nad tím proč to vlastně Karel Schwarzenberg všechno dělá, tedy ty věci na politické scéně, které má za sebou, a nově včetně prezidentské kandidatury? Pokud ano, tak k čemu jste došel? Snad ne k tomu, že je to v důsledku dobré pro blaho a rozvoj této země, národa a nedej bože snad i toho tzv. lidu?
Myslíte, že takováto prohlášení, jako to dnešní Schwarzenbergovo, nerozeštvávají společnost, ale naopak ji sjednocují?
K takovémuto případnému přesvědčení by mohl vést zřejmě jen některý ze tří důvodů. Jste součástí zločinného spolčení, které tady aktuálně udržuje jakýmkoli způsobem svoji moc, případně jste docela mimo realitu.

Pokud Vám stačí vědomí, že někdo nekrade pera a přesvědčení, že TOP09 jehož je Schwarzenberg "pouhým" předsedou nemá s korupcí opravdu ale opravdu nic společného, hlavně pak někteří jeho čelní představitelé, zařadila jste se celkem jednoznačně.
Vy se tedy opravdu nestydíte. I když je nutno připustit, že jsou na scéně ještě i horší kandidáti.
10. 01. 2013 | 16:15

Joe Ratata napsal(a):

Svým podivuhodným auditem na Čunka,spoluprací s Kalouskem a účastí v této ostudné vládě si knížepán odkryl ledví a zcela se znemožnil.
Je už více než patrné,že jeho skutečnou motivací v české politice je zákon Lex Schwarzenberg a on se pokouší (zcela podle adopční podmínky svého prastrýce) nějak dostat k majetku bohatší větve Schwarzenbergů a musí pro to udělat vše,jinak ho Petzoldová o jeho majetek v zahraničí připraví.
Je připraven sloužit,ale především svému rodu.A to až do úplného (ze)usnutí.Klidně bude usínat i v přímém přenosu BBC.
10. 01. 2013 | 16:16

Svata prostoto!!! napsal(a):

Pro všechny zapometlive s dovolim shrnout, co vse jiz Karel Slafenberg dokazal :
Ad 1) dal uplatek urednikovi, aby v ramci restituci získal majetek (pro jistotu to priznal, az po uplynuti promlceci doby – typicky predstavitel této protikorupcni vlády!!!
Ad 2) v ramci privatizace získal Becherovku, ze by jeho privatizacni projekt byl tak genialni nebo pomohli pratele ve vlade – Ruml atd.?
Ad 3) jako zastupce CR uznal narkomafiansky stat Kosovo v ramci speleorektalniho alpinismu k nejmenovane velmoci, zli jazykove tvrdi, ze za nahradni dily
Ad 4) prestoze poveril detektivni kancelar prozkoumani pripadu Cunka, o svém setrvani ve vlade s nim rozhodl, ještě před uzavrenim tohoto vysetrovani, takze dobře odvedene divadelko pro ovcany CEZka, ta investice stala za to
Ad 5) spolu s nejvetsim polistopadovanym skudcem CR chemikem zvanym Al Calous zaklada stranu TOP09, prestoze je tvrzeno, ze je pouze jeho maskotem, opak je pravdou. Ostatne o tom vypovida i komentar k trafice Marka Snajdra, vzdyt když jde o prachy, tak je vse povoleno!
Holt gentleman, charakter !!! Velebnosti, jdu blejt!
Takze pro všechny Sveraky, Urbany, Payny, Tatabojs, Putny a jiné umelce, to opravdu mate tak kratkou pamet???? Doufam, ze ovcane ne!!!! Opravdu se za nej nebudete muset stydet, za nej se musite stydet uz ted!
10. 01. 2013 | 16:17

Ferda napsal(a):

Karel Schwarzenberg mi vadí kvůli tomu, že to není Čech a ani Slovan. Uznal jako jeden z prvních narkostát Kosovo zločinců jako je Thaci, atd. Podporoval napadení Osetie, posílá vojáky do Iráku a Afghánistánu, kde se podílejí nebo vraždí ty nejchudší obyvatele planety, chce prodat kulturní památku Němcům, zaštiťoval Čunka pochybným způsobem, účastní se setkání podivných uskupení jako je Bilderberg, atd. Ten české zájmy moc nehájí.
10. 01. 2013 | 16:18

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
vzpomněl jsem si na dávnou píseň Pepy Nose o tom, že kdo jde pořád na západ, přijde na Východ... Protože Země je kulatá...
Pokud nejste mysli příliš porézní či teflonově jarporézní, mrkněte na toto:
********************************************

Schwarzenberg a korupce
Česká levice má program a způsob myšlení, který nás táhne na Západ a do normálního vyspělého světa, zatímco česká pravice nás táhne někam na Východ do mafiánských států bývalého SSSR.
Myslím, že ikona Karla Schwarzenberga padla definitivně na dno. Na jaře v roce 2011 se jasně vyslovil v tom smyslu, že politika slouží ekonomickým zájmům politiků a že korupce něco normálního. http://www.blisty.cz/art/58131.html
Mohlo se však přece jenom říci, že je to nějaký jeho „úlet“. Nyní se však ukázalo, že Schwarzenberg nemá vůli zajistit řádné prošetření korupce, když na ni upozorní jeden z úředníků jeho ministerstva.
Jakub Klouzal, který byl za svůj boj proti korupci odměněn Nadačním fondem proti korupci, se dostal díky svému upozornění na možnou trestnou činnost na Schwarzenbergově ministerstvu do situace, kdy se bál o svůj život a musel z ministerstva odejít. O případu informuje stránka Ihned.cz, kterou asi nikdo nebude podezřívat z případné levicové zášti k české pravici.
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-57994020-odhalil-korupci-ze-schwarzenbergova-uradu-musel-odejit-ted-dostal-cenu:
Celý článek:
http://www.blisty.cz/art/65615.html
Hezký večer !
10. 01. 2013 | 16:20

účetní napsal(a):

Pokud někomu nevadí to, že knížátko podvádělo u soudu, lhalo o svém slovu a zdefraudovalo státní peníze ve funkci, znemožnilo nás před světem (kníže jel vyjednat do Palestiny příměří a ani jedna strana s ním nechtěla nic mít, ostuda jako Praha), tvrdilo, že korupce je normální (další mezinárodní ostuda) nebo si nechá od Kalouska odpouštět desítky milionů státních peněz -
ať škody způsobené knížetem zaplatí. Uveďte svá plná jména a adresy, ať vám může být zaslána složenka.

Co se týče Veroniky Vendlové, zdá se, že se dočista zbláznila, když si myslí, že tisk, vlastněný knížetem, plný vychvalovačných článků dá zapomenout na jeho činy. Předchozí i ty, co jako pravá ruka Kalouska, dle brněnského podnikatele Jančury "největšího zloděje v ČR všech dob" předvádí ve vládě. Nejnovější lumpárna, podpis na prezidentské "amnestii" amnestující privatizační modré grázly byl jen to nejmenší...

Veroniko Vendlová, vám to, že Kníže nedržel v cause Čunek slovo, že dle vlastních slov podplácel u soudu, aby dostal majetek, zabavený Benešovými dekrety, podivně privatizoval Becherovku apod., zklamal jako ministr zahraničí, věnoval do Gruzie tanky, modernizované za stamiliardy a Grady a střelivo za 1 Kč !!! v době krize, abytamní šílenec mohl ostřelovat město plné civilistů !!!!, dále mu věnoval z českého rozpočtu 150 000 000 Kč, vyjadřoval se, že korupce je normální, kryl ve vládě všechny Kalouskovy zlodějiny a spolupracoval s LIDEM, které nikdo nevolil, souhlasil se všemi zvěrstvy, jako sociální karty, OPENCARD, Drábkův dodnes nefungující softwahre za 4 miliardy Kč, vracení majetku církvi z dob před Josefem II. , milirdové čachry ve VZP, druhý piliř důchodového pojištění a další zlodějiny vaší partaje ---vám to PŘIPADÁ NORMÁLNÍ ?????????

Co jste proboha za člověka??
Každopádně jste jeho a Kalouskův spoluviník a agitkou ve prospěch tohoto člověka,který republice způsobil škody za stamiliardy a stamiliardy Kč, jste se všem odkryla !!!
10. 01. 2013 | 16:34

mar napsal(a):

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 30.8.2011 |

KAREL SCHWARZENBERG RESTITUJÍCÍ

Kde se vzal, tu se vzal, objevil se v české politice v roce 1989 Karel Schwarzenberg. Český disent podporoval už od roku 1968, například tím, když na svém rodinném sídle v bavorském Scheinfeldu založil s historikem Vilémem Prečanem Československé dokumentační středisko, které shromažďovalo materiály a dokumenty Charty 77 a zakázanou samizdatovou literaturu. Charta 77 se na jeho zahraničním sídle často scházela, takže není divu, že si čerstvý prezident Václav Havel Schwarzenberga vybral za svého kancléře (tuto funkci zastával v letech 1990 až 1992). Jak se dozvíme z životopisné Schwarzenbergovy knihy, byl ale neoficiálním Havlovým poradcem už od roku 1987, kdy se seznámili. Už i proto, že Schwarzenberg dokázal zařídit to, co by jinak bylo v posametových poměrech složité - nakoupil pár faxů, Havlovi a Dienstbierovi obleky, aby se v cizině neztrapňovali svými džínami a vytahanými svetry, a poradil lidem z OF, jak se co dělá a jak to na Západě chodí. Pomohl jim otevřít dveře ke svým politickým kontaktům. V této neformální roli, do které nebyl nikým zvolen, získal na Hradě velký vliv, se kterým se pustil jak do soukromých aktivit (restituce), tak do ožehavých politických témat, která Češi přijímali s rozpaky, ale Schwarzenberg se nad nimi nerozpakoval vůbec (například ponížená omluva sudetským Němcům jako splátka za to, že Charta 77 dostávala peníze kromě CIA také od sudetských Němců). Schwarzenbergovy restituce jsou stejně tajemné, jako ty Havlovy a čekají na to, až se tématu někdo chopí a pořádně je zmapuje. V zásadě jde o to, že Schwarzenberg neváhal podnikat neuvěřitelné právní kličky, aby podědil, co se dalo a zrestituoval, co bylo možné. A tak zatímco byl v roce 1960 adoptován svým v Rakousku žijícím strýcem Jindřichem do hlubocko-krumlovské větve Schwarzenbergů, čímž se stal hlavním představitelem rodu a z chudého šlechtice zámožným mužem, protože o dvacet let později mohl dědit majetek v Rakousku, doma po "převratu" se zase hrdě hlásil k biologické větvi, kterou opustil (orlické), protože se zde nabízely pro změnu miliardové restituce. Podle českého práva ale neměl na restituce nárok, pročež se Schwarzenberg neváhal o majetek soudit a podařilo se mu prosadit, že bylo upřednostněno rakouské právo. České právo totiž říká, že dědická práva po biologických rodičích adopcí zanikají, kdežto rakouské právo je umožňuje. Navíc byl Schwarzenberg adoptován jako dospělý, což české právo taktéž nezná. Neptejme se, jak se to stalo, ale soud si vyslechl znalce na mezinárodní právo a rozhodl se, že se bude postupovat podle práva rakouského. Schwarzenberg tudíž zdědil podstatnou část majetku konfiskovaného orlické větvi a činí si zálusk i na majetek zabavený na základě speciálního zákona "Lex Schwarzenberg", byť se věc komplikuje rodinným sporem s nevlastní (taktéž adoptovanou) sestrou Elizabeth von Pezold. Je otázkou, do jaké míry pomohlo Schwarzenbergovi jeho výsadní postavení nejbližšího spolupracovníka tehdejšího novopečeného prezidenta Václava Havla v rozjitřené posametové době. Jisté je pouze to, že vyřízení restitučních nároků se událo současně s jeho a Havlovou abdikací. Když se pak Havel stal už jen českým prezidentem, Schwarzenberg s ním v jeho politické dráze nepokračoval. Evidentně nebylo proč - majetek už byl doma. Stejně tak lze vážně uvažovat o tom, že za Schwarzenbergovým lobbingem pro Lisabonskou smlouvu stály opět tytéž majetkové zájmy, protože Listina práv EU (která je součástí Lisabonské smlouvy) otevírá možnost pro restituce konfiskovaného majetku a tudíž cestu k více než čtyřicetimiliardovému jmění, které stát s odkazem na Lex Schwarzenberg (na který se restituce nevztahovaly) stále vlastní.
Někteří lidé z politických kruhů říkají, že právě vidina tohoto tučného sousta je hlavní Schwarzenbergovou motivací a že z ní vyplývají i jeho politické postoje ve vztahu k Evropské unii a k sudetským Němcům.
10. 01. 2013 | 16:35

mar napsal(a):

KAREL SCHWARZENBERG UPLÁCEJÍCÍ

Aby mohl zrestituovat, musel i uplácet, jak později sám přiznal.
"Nechme to být. Nešlo o nic velikého. Ale jiná cesta prostě nebyla. Bylo to k uzoufání. A po dvou letech, kdy se všechno zablokovalo... Nebyl to přímý úplatek, šlo řekněme o jistou protislužbu. V té době jsem ještě vůbec nebyl v politice. Dodnes z toho mám špatné svědomí," popsal po letech tento případ, když se "dobrovolně" přiznal médiím. Byla totiž volební kampaň a jistý deník chtěl z toho učinit velkou kauzu.
Schwarzenberg ho předešel a raději se přiznal sám, aby ostří kauzy otupil. Že by z toho měl špatné svědomí, tomu ale nevěřme. Schwarzenberg si totiž z ničeho nic nedělá. Nebyl to ostatně jediný mravní poklesek člověka, který se díky svému urozenému původu a majetku, kvůli kterému prý nemá zapotřebí v politice krást (říkají novináři), stal mediálně hýčkaným objektem se svatozáří.
Pochybnosti nad podnikáním Karla Schwarzenberga vyvstaly už v roce 1997, kdy Schwarzenbeg spolu se svým přítelem Zdeňkem Bakalou (Patria Finance) a francouzskou firmou Pernond-Ricard koupil v privatizaci karlovarskou Becherovku.
Třebaže jejich nabídka byla až druhá nejvyšší, stát na dramatickém jednání vlády přiklepl firmu Schwarzenbergovi a spol. většinou jednoho hlasu.
Pro hlasovali Schwarzenbergovi známí z ODA a KDU-ČSL.
Becherovce se ale příliš nevedlo a podnik, který měl v roce 1997 zisk 148 milionů, skončil za tři roky poté v mínusu až 140 milionů.
Média tehdy psala o tom, že se Becherovka tuneluje státu před očima.
Podivně dopadlo i hospodaření Nadace Bohemiae.
Karel Schwarzenberg, který si spolu s Miroslavem Kalouskem hraje na spořádaného hospodáře, v nadaci, kterou v roce 1992 založil, figuroval jako výkonný ředitel.
Rok po svém založení přestala však nadace platit daně, aby poté skončila v konkursu s dluhem 3 milionů - na daních.
Z velkolepého plánu pravdoláskařů (v nadaci figurovala i jména Vladimíra Dlouhého, Josefa Zieleniece, Michala Lobkowicze, Lucie Pilipové nebo Jana Švejnara), jak do České republiky lákat zahraniční investory, nezbylo vůbec nic.
Otázka je, zda to vůbec někdy bylo v plánu.
Nedávno pak vyšlo najevo, že Schwarzenberg například v roce 2002 porušoval mezinárodní zákaz prodeje ryb, když obcházel nařízení, podle kterého nebylo možné prodávat ryby z jeho rybníků, dokud neprojdou laboratorními testy, aby se vyloučila případná kontaminace malachitovou plísní, které v té době zachvátila chovy v několik středoevropských zemích.
Schwarzenbergovi se nechtělo dlouho čekat na výsledky testů a tak raději ryby za miliony korun prodal účelově zřízené firmě svého správce, na kterou se už zákaz nevztahoval. Ryby tak prodával vesele dál, zatímco poctiví rybáři své ryby testovali a přicházeli o zisky.
A příklad nejčerstvější, takřka včerejší: Jeden z nejbohatších lidí v zemi i ve střední Evropě vůbec si na opravy svých rybníků žádá několikamilionové dotace od státu.
O půl roku ale přešvihnul termín, do kdy měl rybník kolaudovat, pročež by měl tedy dotace správně navrátit. Ale zažádá si na ministerstvu financí o pardon a jeho kamarád Miroslav Kalousek mu to benevolentně promine.
Nic se vracet nemusí.
10. 01. 2013 | 16:36

mar napsal(a):

KAREL SCHWARZENBERG A JEHO SLOVO, KTERÉ NEDODRŽEL (JAKO VŽDY)

Rovněž s přímostí a čestností to u Schwarzenberga nebude příliš slavné. Jeho fanoušci museli být zklamáni, když politik sliboval odchod z vlády, pokud se do ní navrátí neprávem obviněný, ale o to více médii vláčený předseda KDU-ČSL Jiří Čunek. Čunek se vrátil, ale Schwarzenbergovi se z křesla šéfa diplomacie nechtělo. Nedodržel tak slovo, které dál - buď já, nebo on. Nakonec vše vyřešil šalamounsky - nechal si prý Čunka prověřit detektivní kanceláří Kroll a tím si své setrvání v křesle ministra omluvil, protože zjištění detektivů nic nezjistilo. Tento případ, který na první pohled vypadá nevinně, ukazuje i další rysy Karla Schwarzenberga. Jednak vyvolává nepříjemné otazníky, proč Schwarzenberg nedůvěřoval českým orgánům a najal si na práci s citlivými údaji státu cizí a netransparentní americkou detektivní agenturu, která má úzké vazby na CIA a FBI (že před 11. zářím měl výkonný ředitel její newyorské pobočky zodpovědnost za bezpečnost WTC, nyní ponechme stranou) a nechal tak místopředsedu vlády a ministra Čunka lustrovat cizími detektivy napojenými na zpravodajské služby. Nevystavil tak zemi bezpečnostnímu riziku? můžeme se oprávněně ptát. Za druhé případ Čunek ukázal podivnou symbiózu Schwarzenberga s Miroslavem Kalouskem, která vznikla ještě před společným plánem sestavit virtuální stranu TOP 09. Není totiž žádné tajemství, že o odchod Čunka z vlády a z vysoké politiky usiloval především jeho stranický rival Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg, kterého se přitom spor nijak netýkal, mu sehrál onu službičku, kdy si postavil hlavu a žádal odchod Čunka, jinak prý odejde sám. Můžeme se tak ptát, co za to naopak Schwarzenberg chtěl od Kalouska. A nebo je Schwarzenberg submisivní, nechává s sebou manipulovat a je loutkou v Kalouskových rukou? Současný případ s Bátorou je tomu na chlup podobný. Kalousek chce změny ve vládě nebo rovnou nové volby, a tak si za účelem vyvolání vládní krize vybere zástupný problém, který se vzdáleně dotýká Karla Schwarzenberga. A Schwarzenberg opět hraje divadlo, že pokud (tentokrát pro změnu) Bátora neodejde, jeho strana ve vládě být nemusí. Opět se můžeme ptát, proč to dělá a co za to bude chtít. Křeslo prezidenta? Účast na obří ekologické zakázce? Nevím, to už by byly spekulace. Ohromné Schwarzenbergovo bohatství přitom neustále roste. Rod Schwarzenbergů je nejbohatším rodem ve střední Evropě. V Rakousku je druhým největším soukromým majitelem lesů a mezi největší soukromé vlastníky lesů patří i v Česku. Když mu bylo na počátku 90. let vytýkáno, že zrestituoval, co mohl, bránil se tvrzením, že zpět získal jenom část. To může být pravda, ale málo to rozhodně není. Bilance restitucí je totiž pozoruhodná: Orlík, Čimelice, Sedlec, Dřevíč, dva činžovní domy, palác na Novém Městě v Praze, padesátka menších budov, 9500 hektarů lesů a rybníků. To však bylo v devadesátých letech. Další a další pozemky stále nakupuje. Je to jeho vášeň. Ve svém majetkovém přiznání za předloňský rok uvedl, že si jich za rok pořídil hned třiadvacet dalších, především v jižních a středních Čechách. Podle jiných zdrojů skupuje ve velkém i pozemky na západě Čech. Někdo by se měl investigativně podívat, co všechno Schwarzenbergovi dnes patří. Pak bychom se možná divili.
10. 01. 2013 | 16:38

mar napsal(a):

KAREL SCHWARZENBERG ZRAZUJÍCÍ

Někteří z nás by toto vše mohli Schwarzenbergovi odpustit. Touha hromadit majetek je politikům blízká a málokdo lákání bohatství odolá - dokonce ani ten ne, kdo se zdá být nadosmrti zabezpečen. S jídlem roste chuť a šlechtici mají rozšiřování vlivu a bohatství jaksi ve své modré krvi. Nevadí mi politici, kteří hromadí majetek, protože alespoň nemají čas na zrádcovskou politiku. Nejhorší je ale politik, který hromadí majetek a ještě u toho zrazuje národ. A to je případ Karla Schwarzenberga.
Ladislavu Bátorovi se často vyčítá politický turismus, ale podívejme se, kterými stranami prošel Karel Schwarzenberg, aby se dostal na své vytoužené místo šéfa diplomacie.
V senátních volbách 2004 byl nominován US-DEU, jinak byl ale až do zániku strany členem ODA. Finančně podporoval KDU-ČSL, spolu s dalšími pravdoláskaři chtěl založit stranu Cesta změny, poté se stal výkladní skříní Strany zelených (než se s ní rozkmotřil, protože zradil její program), aby si nakonec založil vlastní stranu TOP 09.
Zajímavé je, že ještě dříve, než byl zvolen do křesla ministra zahraničí, žádali v době kolem složitého sestavování vlády po volbách 2006 někteří "věční petenti" v otevřeném dopise pro Schwarzenberga místo ministra kultury. Viewegh, Černý, Svěrák, Peňás a další echtovní pravdoláskaři tehdy tvrdili, že ať už se sestaví vláda taková nebo maková, noblesní šlechtic by tam neměl chybět a pomohl by napravit údajně poškozenou politickou reputaci země.
Vidíme tedy, že zde byly snahy Schwarzenberga za každou cenu instalovat do nějaké nové role, což se nakonec podařilo. Zdá se ale, jakoby tento pán ve svém novém angažmá sloužil všem jiným, než jen českým zájmům. Tu Německu (klidně by jim prodal naše památky), tu Sudetským Němcům (proč by ne, když má sídlo v bavorském Scheinfeldu a je světoobčan, který nějaké hranice státu příliš neřeší), tu Izraeli (má pověst nejvíce proizraelského ministra zahraničí Sedmadvacítky), tu Bruselu (o tom darmo mluvit) či Spojeným státům (podpora radaru - a nebuďme naivní, tyto věci se nedělají zadarmo, podpora teroristického státu Kosovo, podpora války v Afghánistánu, brojení proti zemím, které USA tradičně nemají rády - Barma, Rusko, Kuba apod.)
10. 01. 2013 | 16:39

mar napsal(a):

Bildeberg

Snad nejmarkantněji je Schwarzenbergovo posluhování mocným tohoto světa vidět na jeho blízkých vztazích s Bilderberg Group, soukromou vlivovou nadnárodní elitářskou organizací jednoho z nejbohatších mužů planety a nenapravitelného globalisty Davida Rockefellera. Schwarzenberg tajně navštívil (a až posléze byl nucen přiznat účast na) schůzi Bilderberg Group v roce 2008 v USA. V čem se ale liší od dalších pravdoláskařských postaviček, které na podobnou konferenci také zavítaly (Žantovský, Pehe aj.), je to, že Schwarzenberg absolvoval podobných konferencí Bilderbergu hned několik. Mezi méně známé informace patří ta, že svoji premiéru na Bilderbergu si odbyl už v roce 1979 a dále ještě navštívil schůzky v letech 1980 a 1981, jak vyplývá z dodnes dohledatelných seznamů účastníků.
Důvod, proč to o něm nebylo dříve známo, je prostý - nikdo ho tehdy nehledal pod jeho celým jménem a coby zástupce Rakouska, kde žil a žije. Karla Schwarzenberga, který se celým jménem zove Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von Schwarzenberg, najdeme v těchto seznamech jako "knížete" nebo také "prince" Karl J. Schwarzenberga z Rakouska.
Seznamy prozrazují i to, že byl na setkání jako pozorovatel či přihlížející (observer).
Jakkoli může členství v podobných nadnárodních organizacích na někoho působit jako prestižní záležitost, je ve skutečnosti známkou toho, že politik neslouží zájmům své země, ale je vázán ohledy na své "spolubratry" z této politické "lóže".
Protože skupina Bilderberg je bezesporu nástrojem pro uskutečňování agendy Nového světového řádu a usiluje o světovou vládu, jejímž předpokladem je vytunelování pravomocí a posléze úplné zrušení národních států, existuje důvodné podezření, že se Schwarzenberg členstvím v těchto organizacích a svými politickými kroky dopouští poškozování českých národních zájmů.
Když totiž Schwarzenbergovo počínání sledujeme, vidíme, že k České republice je loajální jen někdy, a to často spíše proto, aby zakryl neloajalitu v jiných, daleko podstatnějších případech.
Dokonce bychom se mohli ptát, zda nebyl přímo za tímto účelem podobnými skupinami jako je Bilderberg dosazen - to je legitimní otázka.
Krom toho se Schwarzenberg účastní zasedání Trilaterální komise, což je dceřiná společnost Bilderbergu. Podle židovské tiskové agentury JTA má také blízko k židozednářskému řádu B´nai B´rith, což by vysvětlovalo jeho proizraelskou politiku, která nemá v Evropě obdoby.
Toto téma by ostatně stálo za zmapování, vzpomeňme jen na jeho neúspěšnou misi do Izraele, obhajobu operace Lité olovo, ale i snahy zorganizovat spolu s Alexandrem Vondrou historický summit EU-Izrael, k čemuž nedošlo jen díky neochotě na straně Bruselu.
Bývalá europoslankyně Jana Bobošíková dokonce prozradila, že stejná dvojice politiků dala přednost izraelským před českými zájmy, když Topolánkovo potenciální předsednictví Středomořské unii (a tím podporu domácímu exportu do zemí kolem Středozemního moře) vyměnila za možnost vycestovat si na "mírovou misi" do Izraele.
Proizraelské sentimenty mají Schwarzenbergové zřejmě v rodině, protože podle téhož článku z JTA měl "Schwarzenbergův otec těsné vazby na židovské podnikatele a byl častým hostem na akcích B´nai B´rith v Praze a první izraelská ambasáda v Československu – a jedna z prvních izraelských ambasád na světě vůbec – byla otevřena v domě Schwarzenbergových rodičů na pražské Voršilské ulici v květnu 1948."
Na tom není nic špatného, ale vědět bychom to měli.
10. 01. 2013 | 16:40

mar napsal(a):

Brusel

Notoricky známé je Schwarzenbergovo poklonkování Bruselu, respektive Francii a Berlínu a odezírání jim z úst a posléze urychlená realizace těchto vyslovených i nevyslovených přání.
Tak najdeme Schwarzenberga mezi nejfanatičtějšími zastánci Lisabonské smlouvy, vidíme Schwarzenberga, který ve prospěch cizích mocností zavírá české ambasády všude po světě, skandálně vykládá v zahraničí o tom, jak jsou Benešovy dekrety protiústavní a že je nezruší jen proto, že zrušit nejdou (ale kdyby to šlo, neváhal by), jak horuje pro současnou novelu Lisabonské smlouvy a všechny bláznivé nápady na tzv. hospodářskou vládu EU, které přicházejí z Bruselu.
Viděli jsme ho, jak byl nejšťastnější během českého předsednictví Radě EU a jak byl naopak nešťastný z toho, když vláda padla a on o místo přišel. Viděli jsme, jak urputně bojoval o vliv na českou pozici vůči Bruselu ve sporu se samotným premiérem o kompetence. A třebaže už je starý a několikrát údajně zkolaboval na zasedání vlády, neváhal založit novou stranu, aby se do ztracené pozice vrátil, když viděl, že strana, kterou se svými pravdoláskařskými kumpány pro své cíle zneužil prvně (SZ), je po jejich devastačním působení zcela nepoužitelná.
To, že se spojil se skandály opředeným Miroslavem Kalouskem, není projev žádné politické naivity nebo krátkozrakosti - oba politici si totiž ve své až chorobné touze po moci mohou podat ruce.
10. 01. 2013 | 16:41

mar napsal(a):

SCHWARZENBERG SUDETSKÝ

Zmínit by se měla i podivná Schwarzenbergova role v omluvě sudetským Němcům a ve vyjednávání s nimi. Schwarzenberga zde usvědčuje jeho vlastní životopisná kniha, kterou napsala redaktorka jeho vídeňského časopisu Profit (takový rakouský Respekt), čili životopis autorizovaný a ryze oslavný, ve kterém se dočteme o tom, kterak Schwarzenberg navrhoval dokonce úplné navrácení majetku i návrat samotných sudetských Němců a další nepředstavitelné jednostranné kroky, které jen díky neprůchodnosti na českém politickém kolbišti nakonec nedošly naplnění.
Zřejmě ale chtěl, aby toto jeho počínání bylo pro budoucí generace zdokumentováno a tak se jím rád svému životopisci pochlubil.
Bylo to v květnu 1991, kdy Václav Havel společně s německým kancléřem Helmutem Kohlem vypracoval v rozhovoru mezi čtyřma očima pětibodový balíček. Ten mimo jiné navrhoval pro sudetské Němce možnost návratu, získání státního občanství a na jeho základě i možnost získat prostřednictvím kuponové privatizace půdu a majetek.
Nabídka to byla tak velkorysá, že ji Havel raději ani nepředstavil veřejnosti.
Naštěstí pro republiku neinformoval ani Kohl o tomto návrhu svého ministra zahraničí ani předáka sudetských Němců, čímž nechal návrh vyznít do ztracena.
Iniciátorem těchto jednání byl právě Schwarzenberg. Protože českoněmecké rozhovory kvůli tomu uvízly na mrtvém bodě (bylo tehdy léto 1991), Havel opět vybavil svého kancléře potřebnými kompetencemi a vyslal ho do Kohlova letního sídla v St. Gilgen, aby rozhovory oživil.
Jednání probíhala i na schwarzenbergském sídle v bavorském Scheinfeldu. A byl to opět Schwarzenberg, který stál za s rozpaky přijímaným Havlovým gestem, které učinil ještě předtím, než se stal československým prezidentem.
Soukromý dopis tehdejšímu prezidentovi Spolkové republiky Německo Richardu von Weizsäckerovi, ve kterém se Havel omluvil sudetským Němcům za poválečný odsun, proběhl prý na Schwarzenbergovo doporučení.
*** Ve výčtu Schwarzenbergových kroků, které nejsou selháním, ale nejspíše promyšlenými úkoly na zadání jeho zahraničních přátel, bychom mohli pokračovat. Pro tuto chvíli toho ale nechme a zakončeme otázkou. Kdo je tedy větším nebezpečím pro Českou republiku? Bátora, který české národní zájmy hájí, nebo Schwarzenberg, který je zrazuje a který poslední dobou neskrývá touhu po nejvyšším státnickém postu - křeslu prezidenta republiky, aby ve své protinárodní politice pokračoval i v dalších letech?
Kdyby české národní zájmy hájil i premiér Petr Nečas, musel by Schwarzenberga ihned odvolat, respektive jej do vlády vůbec nebrat. Ale v české politice už skoro nikdo české národní zájmy nehájí. Proto mohou být i ostatky těch, kteří tak (většinou mimo parlament) ještě činí, beztrestně pomlouváni a uráženi, jako to činí Schwarzenberg vůči Bátorovi. Ti dva jsou totiž naprosté protiklady a vzájemně se nemají rádi, protože každý ztělesňuje to, co ten druhý přímo bytostně nesnáší. Bátora má jen tu smůlu, že nemá oporu v mocné mediálně-politicko-intelektuálně kulturní frontě pravdolásky a podporu mocných průmyslníků, finančníků a mocipánů ciziny. Psáno pro Prvnizpravy.cz
10. 01. 2013 | 16:42

er napsal(a):

SCHWARZENBERG SUDETSKÝ
Zmínit by se měla i podivná Schwarzenbergova role v omluvě sudetským Němcům a ve vyjednávání s nimi. Schwarzenberga zde usvědčuje jeho vlastní životopisná kniha, kterou napsala redaktorka jeho vídeňského časopisu Profit (takový rakouský Respekt), čili životopis autorizovaný a ryze oslavný, ve kterém se dočteme o tom, kterak Schwarzenberg navrhoval dokonce úplné navrácení majetku i návrat samotných sudetských Němců a další nepředstavitelné jednostranné kroky, které jen díky neprůchodnosti na českém politickém kolbišti nakonec nedošly naplnění.
Zřejmě ale chtěl, aby toto jeho počínání bylo pro budoucí generace zdokumentováno a tak se jím rád svému životopisci pochlubil.
Bylo to v květnu 1991, kdy Václav Havel společně s německým kancléřem Helmutem Kohlem vypracoval v rozhovoru mezi čtyřma očima pětibodový balíček. Ten mimo jiné navrhoval pro sudetské Němce možnost návratu, získání státního občanství a na jeho základě i možnost získat prostřednictvím kuponové privatizace půdu a majetek.
Nabídka to byla tak velkorysá, že ji Havel raději ani nepředstavil veřejnosti.
Naštěstí pro republiku neinformoval ani Kohl o tomto návrhu svého ministra zahraničí ani předáka sudetských Němců, čímž nechal návrh vyznít do ztracena.
Iniciátorem těchto jednání byl právě Schwarzenberg. Protože českoněmecké rozhovory kvůli tomu uvízly na mrtvém bodě (bylo tehdy léto 1991), Havel opět vybavil svého kancléře potřebnými kompetencemi a vyslal ho do Kohlova letního sídla v St. Gilgen, aby rozhovory oživil.
Jednání probíhala i na schwarzenbergském sídle v bavorském Scheinfeldu. A byl to opět Schwarzenberg, který stál za s rozpaky přijímaným Havlovým gestem, které učinil ještě předtím, než se stal československým prezidentem.
Soukromý dopis tehdejšímu prezidentovi Spolkové republiky Německo Richardu von Weizsäckerovi, ve kterém se Havel omluvil sudetským Němcům za poválečný odsun, proběhl prý na Schwarzenbergovo doporučení.
*** Ve výčtu Schwarzenbergových kroků, které nejsou selháním, ale nejspíše promyšlenými úkoly na zadání jeho zahraničních přátel, bychom mohli pokračovat. Pro tuto chvíli toho ale nechme a zakončeme otázkou. Kdo je tedy větším nebezpečím pro Českou republiku? Bátora, který české národní zájmy hájí, nebo Schwarzenberg, který je zrazuje a který poslední dobou neskrývá touhu po nejvyšším státnickém postu - křeslu prezidenta republiky, aby ve své protinárodní politice pokračoval i v dalších letech?
Kdyby české národní zájmy hájil i premiér Petr Nečas, musel by Schwarzenberga ihned odvolat, respektive jej do vlády vůbec nebrat.
10. 01. 2013 | 16:43

:-) napsal(a):

Proč knížátko kandiduje??

Protože v ČR jeho všechny zlodějiny prošly, tak si myslí, že projde i tohle.
10. 01. 2013 | 16:44

udivený napsal(a):

zaplatí příznivci knížete českému národu jeho zlodějiny?

Co vy, Vendlová, cítíte osobní zodpovědnost za to, co nás kníže všechny už stál a chcete to kompenzovat aspoň svou nepatrnou měrou ????????
10. 01. 2013 | 16:46

modrý komik TOP napsal(a):

Veroniko,
jistě souhlasíte s knížecími zlodějinami a v rámci solidarity za chudého mocnáře převezmete jeho závazky, neb s v případě jeho propagace a volby stáváte se jeho spoluviníkem.

Už jste zaplatila Kalouskem zaslanou složenku? :-)
10. 01. 2013 | 16:47

naštvaný napsal(a):

není-li Vám osud naší země lhostejný, pak byste tomu svému drzounovi, co chce posvětit své zlodějny prezidentskou funkcí, popřála spíš spravedlivý proces....
10. 01. 2013 | 16:49

Lída napsal(a):

Sch je odporný člověk, že takových je málo.
10. 01. 2013 | 16:49

volič napsal(a):

Na panu prezidentském kandidátovi za sociálně a antiklerikálně orientovanou TOP-09 se mi líbí hlavně jeho boj proti nespravedlivým tzv. církevním restitucím, boj za rovné šance, proti elitářům, boj za sebevědomé stáří, aktivizace seniorů, boj za kvalitní zdravotnictví pro všechny jeho známé a za rozšiřování vlivu a věhlasu České republiky budováním a zakládáním nových a nových českých ambasád i v lokalitách Českem dosud nezasažených.

Pan kandidát je živým vzorem ideálního občana, ze kterého si může vzít příklad i naše mládež. Jeho štíhlá, sportovní postava, příkladný odpor k alkoholu a kouření, jeho dokonalá čeština s jasnými náznaky libozvučné květomluvy, a vynikající morálně charakterové vlastnosti, jako je držení slova, zásadovitost jako opak kyselosti, a odpor k zákulisním praktikám, z něj činí naprosto nedostižného kandidáta na Hradní stolec.
10. 01. 2013 | 16:50

převzato od Hovorka 11 napsal(a):

KAREL SCHWARZENBERG:

Jste jeden z nejhorších a nejškodlivějších politiků, jaká kdy naše země nosila.
Je nehoráznou drzostí nabízet služby když jste nás a Evropu maximálně rozvracel a chtěl jste novou válku v Evropě-

- při nočním napadnutí Cchinvali gruzínskou armádou v době OH, při které byli zabiti mimo civilistů ruští vojáci OSN a následného vtrhnutí vojsk Gruzie do správní Jižní Osetie jste znovu zaspal a když je ruské vojsko vytlačilo, tak jste chtěl vyvolat boje mezi Ruskem a NATO.
Nechtíc jste prozradil, že vaše porady se Sakašvillim vedli k této válce- vyjadřoval jte mu jménem EU jasnou podporu !

-vaše prosazování agresivních sunnitských islamistů v Líbyi, uznání jejich vlády proti legitimní vládě na základě vojenské akce a decimace obyvatel (All kaidá okamžitě vyvěsila svoji vlajku v Benghazí a vy jste je blahořečil). Sklízíte plody- nedávno zabili velvyslance USA.

-vaše uznání Kosova pod vládou UCK- obchodníka s lidskými orgány odejmutými z živých srbských vojáků. Krytí Hadžima Taciho, který je za vraždění srbů zodopvědný.
Současné krytí kosovské vlády, která je zodovědná za centrální distribuci drog do Evropy a Ruska a za výcvikové tábory islamistů v Evropě pod americkým dozorem

-prosazování bojových akcí v okupovaných státech, kde to logicky vede k větší podpoře militantních islamistů.

- velkou aktivitu k přivedení nových okupačních amerických vojsk na naše území pod záminkou "radaru", který nás nechránil, ale naopak měl sloužit k případné výhodě beztrestného úderu USA vůči Rusku s nastavením našeho území místo území USA tisíce km vzdáleného.

- krytí Kalouskových lumpáren a odvádění pozornosti od podstaty fungování korupce u nás (její krytí)

Rád bych, kdyby jste se vrátil ke svým sunnitským bombovým islamistům, které mohutně podporujete. Budu rád, když vypadnete z této země mezi své "bratry" a víc o vás nebude slyšet !
10. 01. 2013 | 16:53

já napsal(a):

Tento stařík kandiduje na presidenta, protože chce nabídnout své služby této zemi????????? Jako když mu češi otročili v jeho lesích a jen si hrál na feudála s celou rodinou??? Jak si s Havlem starším a s fašisty rozděloval pracovníky zadarmo na svoje majetky aby jim sloužili a měli dostatek pracovních sil z lágrů za to, že dodávali fašistům jiné protislužby. Todle mám mít za presidenta? To nemyslíte vážně. I když jsem patriot, přeci nedopustím, aby mne tento člověk reprezentoval před celým světem. To bych se musel stydět sám za sebe. Jako proč a za co bych měl tohoto pána volit a chtít do čela státu?? Směšné. Hnusné, neskutečné.
10. 01. 2013 | 16:55

občan ČR napsal(a):

p.Karel Schwarzenberg je vlastizrádce a kolaborant s cizí mocí, která usiluje o likvidaci suverenity českého státu, českého národa, člověk který se podílí na páchání válečných zločinů, genocidy a zločinů proti lidskosti a měl by být okamžitě odstraněn od politické moci!
10. 01. 2013 | 16:56

Honza napsal(a):

Tady jsi Schwarcenbergu už škod nadělal dost. Banky a nadnárodní kapitál se mají dobře, ale ČR a její obyvatelé jsou na tom špatně a lidi nezapomněli, cos jim provedl.

Co takhle kandidovat někde, kde tě mají rádi? Třeba v muslimském, etnicky vyčištěném narkostátečku z vůle USA, Kosovu?

PS:
četl jsem někde rozhovor Schwarcenberga s Jochem nebo Zrnem. Byl plný nenávisti ke Slovanům, které museli zcivilizovat Němci, aby neběhali po stromech. My v českých zemích jsme prý od Němců už dost zcivilizovaní, ale svou nadřazenou vrstvu jsme prý po válce vyhnali....
Mluvil o Balkánu, že pravoslavní Byzantinci se přežili (myslel Srby. Ani slovo o tom, že Byzanc přežila pád západořímské říše díky progresivnější správě a byla zrazena v boji s Turky západními křesťany,přesně, jak to kníže dělá i dnes na Balkáně a všude v zemích, kde USA vsadily na islamisty, např. Egyptě, Nigérii, Sýrii apod...)
Mluvil také o novém Drank nach Osten. Že je to německá civilizační povinnost!!! Nenávist ke všemu slovanskému, hlavně pravoslavnému, z něj jen kapala...
Dodnes nechápu, jak to mohlo být na internetu! Dnes to ovšem není k nalezení...
10. 01. 2013 | 17:05

Milan napsal(a):

Herr Chrápenberg,
dnes jsme obdrželi od Vás dopis, ve kterém nás nabádáte, abychom Vás
zvolili jako prezidenta. Uvedl jste v něm hned několik příkladů, jak
žijete, dýcháte a dřete pro tuto republiku. Beru to od Vás jako bezva fór.
Když Vás tak vidím v té sněmovně, jak žijete, dýcháte a dřete pro blaho nás všech, tak se mě tak akorát otevírá kudla v kapse.......
10. 01. 2013 | 17:06

-( napsal(a):

Jsi defraudant velkého stylu, podvodník a naše vlast není tvou vlastí. Už to, že jsi v TOP, vypovídá mnohé. Krádeže desítek miliard z rozpočtu ČR, podplácení za účelem získání majetku nebo nedržení slova také. Fyzicky jsi naprosto nezpůsobilý.
Umělý mediální obraz žoviálního knížete už nezabere.
10. 01. 2013 | 17:18

Milada napsal(a):

Milada napsal(a):

Vážená paní Vendlová! Já se za pana Schwarzenberga stydím.
Údajně žijeme v demokratické zemi s demokratickými volbami. Avšak jedna ze stran této koaliční vlády při demokratických volbách neexistovala! Jen připomínám, že např. o církevních restitucích hlasovali poslanci LIDEM, kteří byli zvoleni do PS za stranu VV, přes nesoulad s programem VV a naprosto odlišně než poslanci VV.

Kde kdy pan Schwarzenberg vystoupil v zájmu dodržování demokratických voleb a tudíž s nesouhlasem s koalicí se stranou LIDEM ???

A jak to, že vám to nevadí ???

A to nemluvě o jeho dřívějších podvodech a defraudacích!
10. 01. 2013 | 17:19

Ferda napsal(a):

Karel Schwarzenberg mi vadí kvůli tomu, že to není Čech a ani Slovan. Uznal jako jeden z prvních narkostát Kosovo zločinců jako je Thaci, atd. Podporoval napadení Osetie, posílá vojáky do Iráku a Afghánistánu, kde se podílejí nebo vraždí ty nejchudší obyvatele planety, chce prodat kulturní památku Němcům, zaštiťoval Čunka pochybným způsobem, účastní se setkání podivných uskupení jako je Bilderberg, atd. Ten české zájmy moc nehájí.
10. 01. 2013 | 17:19

účetní napsal(a):

Faktem je, že jiní modří zloději si nakradli víc než kníže.
Ten "jen" prolomil díky úplatkům Benešovy dekrety, což otevřeně přiznává (a Bakalův a Knížecí tisk to samozřejmě ignoroval a vytvářel umělý mediální obraz prostořekého milého poplety) a díky místu na výsluní, měl informace, který jiný ne, dobře privatizoval (a privatizace v českých podmínkách = krádež).
Naposledy mu Kalousek jen tak věnoval 30 milionů Kč na rybníky. To jsou kšefty v politice...
Jako "ministr zahraničí" jezdil na setkání Bilderberg group za státní peníze a čas, aniž by o tom dal doma raport, o čem jednal, v ČR dodnes nikdo neví... Posíláním vojáků do válek a "darování" výzbroje spřáteleným diktátorům připravil republiku o víc než 300 miliard kč...
Znemožnil nás jako ministr zahraničí jak v Rusku a na Ukrajině (za plynové krize) nebo na Blízkém Východě, kde za našeho předsednictví EU jel vyjednávat mezi oběma stranami a obě strany ho jako neschopného svorně vyhnaly. Ostuda v EU jak mraky....

Tvrdil, že korupce je normální.... !!! "na jaře v roce 2011 se jasně vyslovil v tom smyslu, že politika slouží ekonomickým zájmům politiků a že korupce je něco normálního" .....!!!!!!!!!!!!! Viz článek http://www.blisty.cz/art/65615.html Schwarzenberg a korupce
Teď je ve straně, která zvyšuje DPH, zatímco EU nám díky neschopnosti vlády neproplatí dotace. http://www.blisty.cz/art/65558.html Je to jednoznačné selhání vlády !!! Co je to za vládu, která škrtá, žene lidi do bídy, podvazuje rozvoj země kvůli šetření, a přitom se nepostará o to, aby k nám přišly evropské peníze ?? Schwarzenberg to smířlivě komentuje, že se prý obával větších ztrát.
Tím přiznal, že vláda je ještě neschopnější, než se zdá. Ostatně další o další peníze přijde Česká republika záhy v souvislosti s dalšími programy. To je skandál na okamžitou demisi vlády. Je to vláda, která se naprosto nezodpovědně nestará o rozpočet České republiky !!!

ANO, JEDNÁ SE "JEN" O PÁR SET MILIARD ŠKOD, KTERÉ SKONČILY V KNÍŽECÍCH KAPSÁCH A KAPSÁCH JEHO PŘÁTEL.

A potřebné peníze se vytáhnou z kapes českých lidí. Takto si kníže , TOP a ODS představují "šetření".

Ovšem těchto "žebráckých" pěkných pár set miliard pak kníže vytáhl z našich kapes. Kolik podniků mohlo být za ně zachráněno, kolika dětem, důchodcům, invalidům, bezdomovcům, mohly tyto peníze přinést prospěch a umožnit přežít! Co se za ně mohlo vše postavit! Vůbec se nemuselo zvyšovat DPH, mohlo se snížit!!!

Chápete to, modří voliči, že nelze rozkrádat donekonečna, že když se někde něco ukradne, bude to jinde chybět??

Suma sumárum:
Udělal škody jako ministr, kdy zdefraudoval spoustu státních peněz !! a podlomil obranyschopnost ČR, protože na nové tanky, náhradu za ty, poskytnuté cizímu diktátorovi na invazi, nemáme.
Znemožnil nás též politicky, kdy s ním zahraniční partneři odmítají jednat. To, že u nás je v tisku oslavován , svědčí pouze o uměle vytvořeném mediálním obrazu, ne o realitě a věřit tomu může jen ten, kdo nečte zahraniční tisk.
Obohatil se jako soukromá osoba, kvůli tomu podplácel a využíval exkluzivní informace jako Havlův pobočník...

Z TOHO VYCHÁZÍ - neschopný, primitivně se vyjadřující člověk, který jde jen po penězích.

Tento člověk by měl stanout za své jednání před soudem a spravedlivě odsouzen. Jestli to někdo nevidí, tak je to výpověď o právním vědomí v zemi, kde během posledních 22 let pod modrými vládami je krást, podvádět a uplácet již normou a je to výpověď i o něm samém...

To, že kníže se těší beztrestnosti a plácá volně, co chce, naposledy o tom, že korupce je normální, apod. (viz odkaz na články pan Cveka) svědčí o tom, že v ČR kníže požívá jisté beztrestnosti. Podobně jako agent CIA Vondra, který v cause PromoPro se obohatil o stovky milionů a je si jist svou beztrestností. Možná, že kníže má stejného skutečného zaměstnavatele.
Ale žádná ochrana netrvá věčně.....

Za prezidenta potřebujeme osobu neúplatnou, která nejede v korupčních aférách a nebudovala korupční systém ČR - jako stará struktura. Která se neobohatila na úkor občanů. Která bude mluvit o NAŠÍ zemi a ne o této zemi. Která dovede zřetelně mluvit a jasně formulovat myšlenku a která se v zahraničí neznemožnila. Kterou nebude zaměstnávat cizí zaměstnavatel, jehož zájmy bude u nás prosazovat na úkor přirozených zájmů lidí a vlasti, ale bude ji zaměstnávat lid české republiky, kterému se bude zpovídat.

PROTO ZA MNE ŘÍKÁM KNÍŽETI JASNÉ NE!!!
10. 01. 2013 | 17:21

Baba Jaga napsal(a):

A příště zase za čtrnáct dní - před druhým kolem, paní Vendlová? Znám i jednoho, co se večer chytá koukat na debatu v ČT - zda vydrží celé dvě hodiny ale nevím.
10. 01. 2013 | 17:24

účetní napsal(a):

A to se nezmiňuji o cause sudetských Němců nebo o knížecím slovu apod.

Kníže NIKDY NIC NEUDĚLAL PRO OBYČEJNÉ LIDI. NAOPAK. VŽÝDY DRŽEL BASU S MODRÝMI TUNELÁŘI A OBOHACOVAL SE NA NÁŠ ÚKOR I SÁM.

A Vendlová s Polčákem ty strašlivé žvásty, kde neuvádějí ANI JEDEN FAKT jen povrchní žvásty, rozšiřují ze stranické discipíny. A za peníze.

Co se týče mne, nebudu volit tohotočlověka. Proč, to je jasné. A Vendlové a Polčákovi, kteří se tím separovali ze společnosti slušných lidí, bych nepodal ruku.
10. 01. 2013 | 17:25

účetní napsal(a):

Ze skutečností zde již uvedených, vyplývá:

1. že Kníže bude ČR jako prezident dělat ještě větší ostudu, než dělal jako ministr zahraničí (causy podpis plynové dohody Ukrajiny s Ruskem nebo jeho totální selhání na Blízkém Východě, kde ho vyhodily obě strany, jsou ve světě dobře známy,protože tam nebyly jako v ČR tutlány!)

2. že bude s tuneláři jedna ruka jako Klaus (nepůjde proti sobě, proti svým kamarádům jako Kalousek apod. viz. výše)

3. že budeme ještě větší přívěšek USA než Marshallovy ostrovy nebo Nauru ( a budeme vždy s USA v OSN hlasovat za nášlapné miny, za ochuzený uran a za politiku USraele

4. že Knížecí slovo neplatí

5. že o osud státu a obyčejné lidi nebude kvůli geopolitickým hrátkám žádný zájem

JISTOTA JE POKRAČOVÁNÍ MARASMU, VE KTERÉM SE REPUBLIKA NACHÁZÍ.
10. 01. 2013 | 17:27

Josef napsal(a):

napsal(a):

Karle, necpi se na hrad,to neni žádná noclehárna. Jestli nás chceš zaujmout, tak nám vyprávěj historii své rodiny. Jak si tvůj otec, po polomu 1939, dal se souhlasem
okupační správy pořídil svůj soukromý koncentrák v LETECH. Viz: Paul Polanki- knihy
"Bouře" a "Tíživé mlčení"

Nebo o tom napište něco vy, paní Vendlová. Přece historii rodiny svého stranického guru Schvarcenberga znáte?
10. 01. 2013 | 17:29

gandy napsal(a):

Schwarzenberg věděl o předražených zakázkách: Ten, kdo ho upozornil, letěl.

Schwarzenberg přiznal, že na jeho ministerstvu se staly věci, které se stát neměly.

Jakub Klouzal, bývalý šéf jednoho z odborů ministerstva zahraničních věcí, upozornil v létě 2010 Karla Schwarzenbergera na podezřele nevýhodné zakázky na nákup počítačových sítí. Některé se mu podařilo zastavit, i tak přišel stát o 60 milionů korun. Úředník také přišel, ale o místo.

Klouzala přijal Schwarzenberg hned dvakrát. „Ministr považoval mé informace za závažné a řekl, že se to musí vyšetřit podle hesla: Padni komu padni,“ řekl sám Klouzal MfD. Případ vyšetřovala inspekce ministerstva, policie ho ale poté ho ze záhadných důvodů odložila. Schwarzenberg nakonec problémy s IT zakázkami přiznal. Klouzal, díky kterému se na podezřelé zakázky přišlo, nakonec skončil bez práce.

Šlo ušetřit 150 milionů.
Připouštím, že také u mě na ministerstvu se staly věci, které se stát neměly,“ uvedl Schwarzenberg. Podle MfD má Klouzal jasné doklady o tom, že ministerstvo zbytečně utratilo 60 milionů korun za správu počítačů na ambasádách. Chystal se také nákup serverů a síťových prvků za 220 milionů, přestože se vědělo, že by se to dalo vysoutěžit za 70 milionů,“ dodal Klouzal.

Inspekce neposkytla podklady.
Inspekce ministerstva zpracovala pro policii čtyři podněty k prošetření, ale ta je odložila.

„Po pravdě řečeno, úplně šťastný z toho nejsem. Poněvadž jsem doufal, že to nakonec došetří policie. Když jsem zjistil, že to odložila, byl to pro mě dosti šok,“ řekl ministr. Podle Klouzala inspekce neposkytla policii komplexní podklady. „Část originální dokumentace si ode mne Schwarzenbergovi podřízení nikdy nevyzvedli,“ uvedl.

Kvůli počítačovým zakázkám přišel stát o miliony.
Po výhrůžkách následovala výpověď
Klouzal je tak jediný, kdo byl nakonec potrestán. Poté, co se provalilo, že „donáší“ na kolegy a „kazí kšefty“ velkých IT firem, dostal několik výhrůžek a čelil kontrolám, které na něj nadřízení poslali. Loni v létě pak rezignoval na post ředitele odboru, a když nesouhlasil se zařazením v oddělení, pro které neměl kvalifikaci, dostal výpověď.
10. 01. 2013 | 17:30

převzato z Hovorka11 napsal(a):

Karel Schwarzenberg, Topolánek, Vondra a další tzv. "proameričtí" a "prodemokratičtí" politici jsou ti, kteří rozvrací ekonomiku na základě vytváření nenávisti. v omezenosti a službě americké vládě na účet občanů ČR jsou v Evropě osamoceni.
Výsledkem je pak energetická izolace ČR, která bude nucena skupovat ruský plyn přes Německo.
Neuvěřitelná omezenost a služba "jediné nejlepší velmoci" z nás dělají totální hlupáky s výsledkem drahých surovin:

Nord Stream:

Podle německé rozhlasové stanice Deutsche Welle „zvýšil tento nový dopravní koridor energetickou bezpečnost zemí EU“. Tato stanice odvysílala vyjádření profesorky Německého institutu ekonomického výzkumu v Berlíně Claudie Kemfert. Ta je přesvědčena, že „z pohledu energetické bezpečnosti je velmi důležité mít možnost dostávat ruské dodávky plynu přímo“, a připomíná nedávné přerušení dodávek související s tranzitem plynu přes Ukrajinu.

A již existující plány na další rozvoj projektu předjímají možnost připojení na Nord Stream dalších zemí – v první řadě Británie, Holandska a Dánska. Předjímá se také varianta vybudování odboček do skandinávských zemí.

A proto se v tomto rozsáhlém regionu buduje celá infrastrukturní síť, umožňující zajistit přímé a spolehlivé dodávky energetických zdrojů ve velkém. Letos v létě šéf OAO Gazprom Aleksej Miller řekl, že tento plynárenský holding již rozhodl o výstavbě dalších dvou větví Nord Stream, přičemž jednu z nich bude možné natáhnout až do Británie. Ne náhodou již o projekt projevila zájem společnost British Petroleum.
--------------------------
DODATEK

DĚKUJEME PANE KNÍŽE A OMEZENCI Z TOP, JAK HÁJÍTE NAŠE ZÁJMY !
Hodláte alespoň část ideově způsobených škod republice nahradit z vlastních kapes? Chudáci nejste, nakradli jste si dost!
10. 01. 2013 | 17:33

Prokop napsal(a):

Schwarcenbergu, v rámci předvolební kampaně se tě ptám:

jak to bylo s uznáním Kosova na E55 a líbáním s Thacim a Haradinjem, válečnými albánskými zločinci, kteří vraždili křesťany kvůli orgánům, což je zvěrstvo, které v Evropě nebylo od II. světové války !!??

Schwarcenbergu, jak to bylo s tvými restitucemi a privatizací jiného majetku do tvých rukou?

Schwarcenbergu, jak to bylo s Kalouskem odpuštěnou dotací na rybníky (ty jsi tak chudý, že potřebuješ dotaci?) cca 30 000 000 Kč, kterou jsi nesprávně použil a tak jsi ji měl vrátit, v době krize?

Schwarcenbergu, jak to bylo s věnováním nákladně modernizovaných českých tanků za desítky a desítky miliard Kč + raketometů Grad a střeliva do ručních zbraní gruzínskému diktátorovi Saakashvilimu za symbolickou 1 Kč?
Jak to bylo s vyvedením 150 000 000 Kč z českého rozpočtu a jejich věnováním témuž diktátorovi po zpackané invazi v Osetii, kde napadl civilisty a vojáky OSBE, garantující příměří?

Schwarcenbergu, jak je to s bývalou i současnou podporou zahraničních českých misí po boku USA, dnes v Afghánistánu, které nás stojí cca 2 - 3 000 000 000 Kč ročně ??

Schwarcenbergu, proč jsi neodstoupil po cause Čunek, když se ukázalo, že ten své 2,5 mega ,které ušetřil za stravenky, nemůže doložit, když jsi přísahal na knížecí slovo, že pokud je nedokáže, nebudeš s ním ve vládě??
10. 01. 2013 | 17:35

Prokop napsal(a):

Schwarcenbergu, proč podporuješ ve vládě VŠECHNY Kalouskovy zlodějiny a nikdy jsi se proti nim neozval?
Proč jsi se neozval nikdy proti korupci vlády??

Schwarcenbergu, proč jsi zvedl ruku pro církevní krádež, kdy zadlužíme stát, abychom se vraceli před Josefa II. ??

Schwarcenbergu, o čem jsi jednal na Bilderberg group, když jsi byl ministr zahraničí ČR, proč jsi o tom nikomu z vlády nic neřekl, nepodal jsi raport a přitom ti cestu stát hradil ze svých peněz?

Schwarcenbergu, jak je to s tvým vztahem k Sudetským Němcům ??

Schwarcenbergu, proč jsi propustil pracovníka, který na ministerstvu upozornil na mnohamilionové krádeže ??

Schwarcenbergu, proč si myslíš, že je (dle tvých slov) korupce v politice normální a tedy akceptovatelná ??

Schwarcenbergu, zdůvodni nám svůj diplomatický úspěch, když jsi akceptoval, aby jedna strana pod již uzavřenou a podepsanou smlouvu připsala dodatek ? Z čehož byla řádná mezinárodní ostuda....

Schwarcenbergu, zdůvodni nám své diplomatické umění, proč za izraelsko-palestinské krize s tebou odmítly jednat svorně obě strany ??

Schwarcenbergu, proč vláda, ve které jsi, podepsala prezidentovi tu "amnestii" se kterou údajně nesouhlasíš ??

Schwarcenbergu, CO KONKRÉTNĚ JSI UDĚLAL (kromě hrabání do vlastních kapes) PRO REPUBLIKU A OBYČEJNÉ LIDI ??????????
----------------------------------------
myslíš, že na tvé osobní zlodějiny i na ty, které jsi jen kryl, za které jsi hmotně zodpovědný, lidé zapomenou?
10. 01. 2013 | 17:46

:-( napsal(a):

Schvarcemberk je defraudant velkého stylu, podvodník a naše vlast není jeho vlastí. Už to, že je v TOP, vypovídá mnohé. Krádeže desítek miliard z rozpočtu ČR, podplácení za účelem získání majetku nebo nedržení slova také. Fyzicky je naprosto nezpůsobilý.
Umělý mediální obraz žoviálního knížete už nezabere.

Co se týče exemplářů Vendlové a Polčáka, zdržím se radši komentáře
10. 01. 2013 | 17:49

Mac napsal(a):

zdá se, že se Vendlové a Polčákovi ta jejich svazácká servilní agitka poněkud vymkla z rukou :-)))
10. 01. 2013 | 23:16

xxx napsal(a):

Sorry, VV: Jedno Kosovo stacilo. Verolomniky nebrat!
11. 01. 2013 | 00:42

rejpal napsal(a):

Já volit Karla Schwarzenberga nebudu, protože je místopředsedou této vlády, kterou pokládám za nejhorší od roku 1989 a pan kandidát je jako předseda koaliční strany za stav této vlády významně spoluodpovědný. To mi stačí, řešit jeho rodokmen nepotřebuji a živelnou pohromou jeho případné zvolení rozhodně nebude. Jen se naplní předpoklad, že politika nemá logiku, protože tuhle vládu odmítají 4/5 lidí.
11. 01. 2013 | 07:20

Veronika Vendlov napsal(a):

Tak si tak říkám, že by bylo nejlepší, kdyby byl KS zvolen hned v I. kole...;-)
12. 01. 2013 | 00:37

Veronika Vendlov napsal(a):

Tak ne, až za 14 dní...:-)
12. 01. 2013 | 21:28

Baba Jaga napsal(a):

A opravdu český president nemusí umět hezky česky, paní Vendlová?
12. 01. 2013 | 21:52

Daňový poplatník napsal(a):

To VV:
Otázka je jak pro koho, do Prahy se (zatím) krize a nezaměstnanost (zapříčiněná zajisté samotnými mimopražskými burany) nedostala, tak taky dopadlo rozložení hlasů.
Jo, a tu buchtu upečte co nejdříve, až dojde i na tu Prahu, tak bez cukru, másla a tvarohu žádnou pochutinu na posbíraných klacíkách neupečete.
No ale někteří mají šanci, že dostanou nějaké zbytky z panského stolu. Tak dobrou chuť. :-)
13. 01. 2013 | 18:07

flixeneignarf napsal(a):

<a href="http://guccibagja.blogspot.com/">グッチ ポーチ</a> LfkHqe <a href="http://gucciokjp.blogspot.com/">グッチメンズ</a> ZeuYca <a href="http://gucciokjp.blogspot.com/">財布gucci</a> LojTyn <a href="http://gucciokjp.blogspot.com/">グッチ 新作</a> MwaAiu <a href="http://guccijapanok.blogspot.com/">グッチ gucci</a> OdgYcw <a href="http://guccijapanok.blogspot.com/">gucci グッチ</a> TjeEgg <a href="http://guccijapanok.blogspot.com/">グッチメンズバッグ</a> TscDeo <a href="http://guccijapanlove.blogspot.com/">グッチ</a> PjpZzk <a href="http://guccijapanlove.blogspot.com/">財布 グッチ</a> EvxVzl <a href="http://guccijapanlove.blogspot.com/">グッチ 財布 メンズ</a> MocZex <a href="http://guccilovejapan.blogspot.com/">gucci 財布</a> ExmQee <a href="http://guccilovejapan.blogspot.com/">gucci財布</a> SnfMmg <a href="http://guccilovejapan.blogspot.com/">gucci新作</a> WijObz <a href="http://guccibestja.blogspot.com/">グッチ バッグ</a> QevCss <a href="http://guccibestja.blogspot.com/">グッチバッグ</a> QilXpc <a href="http://guccibestja.blogspot.com/">グッチ ショルダーバッグ</a> TfqKty <a href="http://guccijajapan.blogspot.com/">グッチ バッグ</a> OccVza <a href="http://guccijajapan.blogspot.com/">gucciバッグ</a> JklXln <a href="http://guccijajapan.blogspot.com/">グッチ 財布 メンズ</a>

AhiKne <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ バッグ</a> DryIcw <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ 長財布</a> ZssQly <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ トートバッグ</a> YxkAcc <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ 新作</a> EskPne <a href="http://www.coachjabags.com/">coach 財布</a> CxyKor <a href="http://www.coachjabags.org/">coach</a> HnyVkx <a href="http://www.coachjabags.org/">coach バッグ</a> WolUfg <a href="http://www.coachjabags.org/">コーチ トートバッグ</a> RsyYbg <a href="http://www.coachjabags.org/">メンズ コーチ 財布</a> VrmFoq <a href="http://www.coachjabags.org/">coach 財布 ランキング</a> RdzDkw <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ 財布</a> GblUfu <a href="http://www.coachjabags.net/">coach 財布</a> BjoXgi <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ トートバッグ</a> AuxZvn <a href="http://www.coachjabags.net/">財布 コーチ</a> KkbOet <a href="http://www.coachjabags.net/">coach 財布 アウトレット</a> NeaCwy
05. 02. 2013 | 15:44

rlx4WRhMrl napsal(a):

Ajonekdy v interviews Schwarzenberg rekne, ze Cechum drvoaal Hlubokou, to vsak neznamena ze existuje nejaka darovaci listina.Co je pro mne rozhodujici je to, ze o restituci nepozadal, nesoudil se, nechal ukradeny majetek tam, kde byl -u ceskeho statu.Z pravnickeho hlediska je Hluboka tedy stale jeste znarodnena, nikdo se za dvacet let mimo podruzne rodiny Penzoidu o navraceni majetku nesoudil.Staci si natahnout stranku Hluboke, tam je jmenovana jako "narodni kulturni pamatka", statni zamek:Vedtejte na oficie1lnedch stre1nke1ch Ste1tnedho ze1mku Hluboke1 nad Vltavou, ne1rodned kulturned pame1tky spravovane9 Ne1rodnedm pame1tkovfdm fastavem, fazemnedm odbornfdm pracovištěm v Českfdch Budějovicedch.--Již 8. května 1945 byla zavedena nad schwarzenberskfdm majetkem ne1rodned spre1va a po složite9m projedne1ve1ned a tzv. boji o čtyři miliardy , na ktere9 byl tento majetek primogenitury odhadove1n, schve1lilo dastavode1rne9 ne1rodned shrome1žděned 10. července 1947 ze1kon č. 143 Sb., podle něhož vlastnictved majetku schwarzenberske9 primogenitury na fazemed Československa přešlo na zemi Českou. Po vyde1ned ze1kona o krajske9m zředzened byl tento zemskfd, dředve schwarzenberskfd majetek zeste1tněn a dnem 1. ledna 1950 rozdělen mezi předslušne1 ministerstva.---Schwarzenberg se soudil a dostal zpatky jiny velky majetek a jiste by ziskal zpatky i Hlubokou, kdyby si tak pral.Pat
22. 08. 2013 | 19:27

hR4AecqQZr4L napsal(a):

Diky, Pat.na strankach Hluboke jsem byla a prave tam bych <a href="http://thbcwaeig.com">cealka</a> nejakou "ceduli"...venovano statu..ci neco podobneho...a tohle z Wiki take neni docela jednoznacne :"Karel Schwarzenberg po přeseddlened do Česke9 republiky bez většedch proble9mů restituoval majetek orlicke9 větve Schwarzenbergů, do nedž patřil po svfdch rodičedch. V pozdějšed fe1zi restituced jeden ze Schwarzenbergovfdch oponentů, bfdvalfd komunistickfd genere1lned prokure1tor Jaroslav Krupauer, kterfd odmedtal vydat he1jenku ve Smetanově Lhotě, soudně zpochybnil jeho dědicke1 pre1va vůči majetku biologickfdch rodičů s poukazem na to, že byl v Rakousku adoptove1n svfdm strfdcem do hlubocke9 větve, jež by k restituci opre1vněna nebyla. Do kolize se tak dostalo česke9 pre1vo, podle ktere9ho dědicke1 pre1va po biologickfdch rodičedch adopced zanikajed, a rakouske9 pre1vo, podle ktere9ho nezanikajed. Cele1 věc byla navedc komplikove1na tedm, že Schwarzenberg byl adoptove1n jako dospělfd, což česke9 ze1kony neumožňujed. Soud po vyslechnuted znalců mezine1rodnedho pre1va stanovil, že směrodatne9 je v tomto předpadě rakouske9 pre1vo, resp. že podle česke9ho pre1va k že1dne9 adopci nedošlo a že tedy Schwarzenbergova dědicke1 pre1va nezanikla. Majetek hlubocke9 větve ste1t nevydal. dastavned soud se bude če1sted ne1roků dědičky Alžběty Pezoldove9 zabfdvat v lednu."Aja
24. 08. 2013 | 13:12

jMLZxosHLxu napsal(a):

Dear Bill, thanks! I've lived in your <a href="http://kegvxeiaojo.com">cortuny</a> for 10 years so I know that the most intelligent people call it the Czech Republic, the medium guys call it Czechoslovakia, and the majority calls it... well, differently. ;-)Czechia (yes, you have the correct pronounciation) has been the official short name immediately from 1993, see czechia.org.The Czech-language counterpart of "Czechia", namely "Česko" which is analogously novel verbal construction, has become pretty popular and it is used often - especially because commercial TVs used "Česko" to describe sport events (such as Česko-Rusko ice-hockey matches). "Czechia" in English is less popular because no TV chose promotion of this meaningful albeit not-too-well-known word as its goal. ;-)
28. 08. 2013 | 18:47

hAmhINRz napsal(a):

I had no idea the Muslims had infiltrated Eastern Europe.Since the wflraee state is not so developed there, it's a less attractive target for immigrants. Still, some are there. They nabbed some terrorist wannabe's in Poland recently, and Czech Republic is known for having a small but radical Islamic community. Undercover recordings from their mosque 3 years ago caused quite some embarrasment.Slovenia is possibly the only country not having this problem. 0 mosques :) http://thoampwhoqd.com [url=http://ugngul.com]ugngul[/url] [link=http://xvdkwzxkkw.com]xvdkwzxkkw[/link]
06. 09. 2013 | 16:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy