To se Vám moc nevydařilo, paní Hamplová

11. 08. 2013 | 23:40
Přečteno 10244 krát
O čem je řeč? O blogu Karolíno, Kristýno, Kateřino, Miroslavo! Probůh proč?

Mohu je potvrdit fakt, který uvádíte, cituji: „Znám desítky starostek napříč politickým spektrem s jasným politickým talentem, pracovitostí, inteligencí, a především přirozenou autoritou, až si tak říkám, proč si toho ti jejich často méně talentovaní a méně pracovití (o to více schůzující) spolustraníci nevšimli? Že by obavy z konkurence? Že by pohodlnost ty talenty hledat a vidět?“

Nevím, pokud bych věděla, jak na to, asi by už bylo zastoupení žen v rozhodovacích pozicích a politice na všech úrovních alespoň na 30 %. Je to věčné téma. V populaci je 51% žen a přitom necháme o všem zásadním víceméně pokorně rozhodovat muže. Chceme více žen v politice a pak, když tam jsou, jsme na ně mnohem přísnější, než na muže. Máme možnost udělovat preferenční hlasy a udělíme je komu? Mužům. V prezidentské kampani jsme měli možnost výběru nejen mezi mnoha kandidáty a kandidátkami a ve finále spolu (ano, i s přispěním mého hlasu pro Karla Schwarzenberga) zase soupeřili muži a navíc senioři. Tak v čem je zakopaný pes? Nebo že by fena?

V každém případě se mi nezdá vhodné mediálně, a byť jen slovně „kopat“ do žen, které jste ve svém blogu vyjmenovala. Nejsem fanynkou ani jedné z nich, stejně jako řady jiných političek, či žen mediálně známějších, nicméně bych si (bez znalosti jejich osob a práce, která za nimi bezpochyby je) nedovolila je takto veřejně hodnotit. Chápu, je to lákavé, protože se jim občas vysmíval a možná ještě vysmívat bude, celý národ. Přesto na jejich obranu – prostředí, ve kterém se dobrovolně ocitly, je vlastně nepopsatelné. Asi byste se měla setkat přímo s některou z nich, abyste ji pak mohla lépe „hodnotit“.

Pohybujeme se v mediálním prostředí, tedy bych chtěla všem, kdo zabloudí na tento blog, doporučit něco k přečtení. V blogu Jany Smiggels Kavkové s názvem Kdo chce v srpnu zasunout Aneb ženy v médiích se do dozvíte řadu zajímavých informací nejen o ženách.

Na závěr blogu je pak jedna pozvánka, cituji: „Ať již souhlasíte, že nedostatek žen v médiích má vliv na jejich obsah, či zastáváte jiný názor, přijďte s námi diskutovat 15. srpna do Viničního altánu v Havlíčkových sadech v Praze. Těšíme se na Vás! Více o akci a přihlášky zde.

Možná by bylo fajn, kdybyste tam paní Hamplová přišla také. Mohlo by to nám, ženám v politice, trochu pomoci.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Werner napsal(a):

Tak vzhledem k tomu že jste ze strany Langšádlové, Mullerové, Parkanové a Hanáková moc se neozývám a tiše se stydím!
11. 08. 2013 | 23:53

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Ale co ne.. naopak, povedlo se to paní Hamplové

Ale komu se to nepovedlo jste bohužel vy paní Veroniko Vendlová!
Paní Hamplová má totiž pravdu a ty poslankyně to moc dobře ví.
11. 08. 2013 | 23:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Přesně kvůli těmto reakcím jsem ten blog psala (myslím to vážně). Díky pánové.
Ale jinak - možná jděte spát, ráno tu bude veseleji a tak tu nebudete se svými názory tak osamělí...:-).
11. 08. 2013 | 23:58

Skogen napsal(a):

Vzpomínám si, že když se náš pes do něčeho namočil, tak se vždycky oklepal a pak dělal jako že nic.
11. 08. 2013 | 23:59

vasja napsal(a):

Zastoupení romských žen je ještě horší. Tak nebulte.
12. 08. 2013 | 00:03

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Pane Werner, máte recht!

A když k Vámi jmenovaným přiřadím zde pí.Vendlovou, tak se musíme stydět opravdu všichni a hlavně za tu stranu pí.Langšádlové, Mullerové, Parkanové, Hanákové a nezbude nežli dát blogu p.Hamplové za pravdu. Ano a styd'te se také pí.Vendlová.
A vůbec, už je v teplácích ta nepovedená zpěvačka okresního formátů???
12. 08. 2013 | 00:04

Werner napsal(a):

Já sem vám pouze chtěl naznačit proč jsou ženy v české politice opomíjené, politováníhodné a směšné a že byste si měli zamést před vlastním prahem pokud chcete někoho kritizovat leč je evidentní že to je ve vašem případě házení hrachu na zeď a do rána se vám to asi nerozleží. A jak koukám tak zas v tom nejedu!
12. 08. 2013 | 00:05

Bestia triumphans napsal(a):

To je slovo do pranice!
Tipuji, že paní Hamplová nedorazí, ale zato napíše další blog.
:-)
12. 08. 2013 | 00:07

Veronika Vendlov napsal(a):

Werner: bacha na hrubky, když píšete o ženách, je tam tvrdé Y. :-)
12. 08. 2013 | 00:19

Sal napsal(a):

Hmm, je to marný, je to marný, je to marný.
Pod blog paní Hamplové jsem napsal:"Paní Hamplová, proč?"
Tady to můžu jen zopakovat. Proč tak zbytečné blogy? Hergot, ženský, to fakt chcete předvést, jak jste inteligentní, když budete vršit hromady nesmyslných a hloupých blogů?

Víte, proč je v politice více mužů než žen? Protože se VŮBEC nesnažíte. Snažíte se dělat nesmysle typu gender studies, ale abyste některá nabídla nějaký smysluplný nápad, jak má společnost fungovat, to ne. To se radši budete navzájem urážet v blozích.

Himmel HERR Gott!
12. 08. 2013 | 00:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Ano, asi mi paní Hamplová odpoví blogem a asi si to "nedám za rámeček". A nebo se potkáme v altánu. Obojí je možné a obojí ustojím. Stejně jako ty roky blogování tady....:-)
12. 08. 2013 | 00:21

Werner napsal(a):

U Parkanové si nejsem jist proto i!
12. 08. 2013 | 00:35

Veronika Vendlov napsal(a):

Sal: nevidím ve svém textu žádnou urážku. Když si pročítám různé studie o ženách, tak si vždycky říkám, že se na to jde nějak moc složitě. Co se týká mých blogů k tématu, tak jsou zde:
Lídřice - tygřice: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/veronika-vendlova.php?itemid=7092
Karel (diskutér) a ženy ("gendertety"): http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/veronika-vendlova.php?itemid=7362
Ženy volte ženy, můžete-li! http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/veronika-vendlova.php?itemid=9755
Ženy do politiky patří, ale prosadit se musí samy......: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/veronika-vendlova.php?itemid=15622

Jinak bych řekla, že nejvíce žen bude zatím i do budoucna zastoupeno v komunální politice a to z mnoha důvodů (koneckonců paní Haplová je starostkou a já uvolněnou radní). Kéž by dostaly jiné ženy šanci....ovšem to by se musel stát na většině stranických platformách zázrak. jsem sama zvědavá, jak na tom budeme z hlediska zastoupení žen na kandidátkách statisticky my. Ovlivnit to prakticky mohu jen ve Středočeském kraji, tak uvidíme.
12. 08. 2013 | 00:36

Veronika Vendlov napsal(a):

Werner: no to je chabá výmluva - na Váš nedostatek v gramatice. Ale věřím, že Vám leckterý "samec" zatleská, jak jste to zvládl. Je to samosebou Vaše věc.
12. 08. 2013 | 00:37

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj Veroniko,

ženy v nejvyšších patrech politiky (minulé i současné) nebudu komentovat, mohl bych se snad začít zabývat otázkou, jak se jeví většině voličů. A tady často nevím, jestli mám naříkat nebo se smát.

V zásadě si musíte položit třeba tyto otázky:
- Čím chcete voliče oslovit a jakou vizi máte?
- Jak se chcete projevit jako osobnosti?
- V čem je Vaše parketa, pro které by jste se staly přitažlivé?
- Jak chcete voliče přesvědčit, že budete lepší než ženy, se kterými máme z nejvyšších pater zkušenosti?
- Jak chcete volit cestu k moci? Tj jak chcete voliče přesvědčit, že Vás nesemele stranický aparát?
- Jak chcete voliči dokázat, že na svůj program budete mít dost sil?

Jasné některé otázky z mnohých, chce to jasné odpovědi.
12. 08. 2013 | 00:38

Veronika Vendlov napsal(a):

Ahoj Karle, ráda Tě tu vidím! :-) Přesně to je škála otázek, na které by měly hledat odpovědi ženy ve stranách a hnutích. Nezatírám, že najít odpovědi je a bude vždycky těžké. Věřím však na zázraky....:-)
Nemám moc s čím porovnávat, protože u nás si na nedostatek žen stěžovat nemohu, nicméně přesně tak to je, máš pravdu. Moc díky. A opatruj se, doufám že je všechno v rámci možností v pořádku...
veronika
12. 08. 2013 | 00:44

Gerd napsal(a):

Proč je málo žen v politice? Do parlamentu se dostanou většinou narcisté s výjímečným egem a přesvědčení o své nadřazenosti. Také jsou ochotni touze po slávě obětovat cokoliv. To většina žen neudělá, a ty které se do politiky dostanou a jsou na vrcholných pozicích, pak také udělají cokoliv, a lze si s nimi utřít boty - viz M. Němcová, K. Peake, apod.
Žena, která má sebeúctu, se ve vysoké politice neprosadí. To chce psychopatickou osobnost, a že jich tam v parlamentu je!
12. 08. 2013 | 00:47

Karel Mueller napsal(a):

Veroniko,

Díky za vlídná slova, Tobě vše dobré přeji taky.
12. 08. 2013 | 01:11

Yosif K napsal(a):

Jana Zwyrtková Hamplová jest Zemanistický všeználek.

Ženy které se nepřichýlily k Zemanístickému dubisku jsou hlupačky a mrchy. Jediné čestné ženy v politice jsou Zwyrtková Hamplová, Marie Benešová a Ivana Kačka Zemanovy. Ostatní jsou mrchy. Možná eště Lívia Klausová ke OK když ji Zeman chce mít za velvyslankyni v Blavě.
12. 08. 2013 | 01:24

Martin1 napsal(a):

veronikavendlova
Já se domnívám, že když někdo vstupuje do politiky a nějak jedná, nemělo by z jeho jednání "vykukovat", že tento názor prosazuje jako MUŽ nebo jako ŽENA a když to z jeho jednání poznáme, tak je to vždy špatně.
12. 08. 2013 | 01:40

onolulu napsal(a):

neblbni Yosife,
jedina cestna zena v politice je Alena Gajduskova. Je sebevedoma, inteligetni a samostatna. Ridi se podle hesla muj chuj je muj. A holi se kazdy den. Idealni politicka. Snad to dotahne az na predsedkyni soczemanovske strany.
12. 08. 2013 | 01:45

Vlad Naiva napsal(a):

Tedy ten, kdo se ohání potřebou žen na odpovědnějších místech a vybral si mezi kandidáty, mezi nimž byla Táňa Fischerová, právě Karla s čírem Schwarzenberga, musí buď lhát anebo je akutně zmatený. To si nevšiml Karlových košilatých vtipů, to si nevšiml, jak své manželství chápe komerčně (evidentně jako vše): Když něco chci po své ženě, koupím jí náhrdelník.
Nadto právě z Kalouskovy bandy se rekrutují nejostudnější příklady žen, které se (kdoví jak) vyšplhaly na vyšší pozice. Už jich pár vyjmenoval Werner: Langšádlová, Müllerová, Parkanová, Hanáková, Schejbalová, Witoszová...

Mgr. Hamplová otevřela téma, ale zde jsem ucítil žumpu. Omlouvám se, ale sem již nezabloudím.
12. 08. 2013 | 02:19

janahamplova napsal(a):

Vážené dámy, vážení pánové,
nemohla jsem nedorazit, ocitlo-li se moje jméno v názvu blogu, a jediné, co mne na tom mrzí, je absence respektu k jinému názoru - to já ctím nade vše, proto se nikdy nepřu s diskutujícími, snažím se pouze otevírat témata, která mne zaujmou, a reagovat tak někdy i na své okolí, neboť je velmi pestré a se zájmem o věřejné záležitosti.
Vím, co mluvím, se starosty a i starostkami jsem dnes a denně, současně jsem též shodou okolností starostkou svého města - nezávislou podotýkám, a právě proto, že to vyvolalo takovou diskuzi, si myslím, že se mi "to povedlo" :-).
Takže bych doplnila ještě jednu charakteristiku - i ženy by se měly naučit ctít názory jiných, a nejen žen - protože jen vzájemné respektování se je cestou i ke změně naší politické scény. Když si jdou všichni jen po krku, stojí to za starou belu.
Ale jinak - přeji kolegyni blogerce mnoho úspěchů - byť nejsem v některých názorech tak "agresivní!, snažím se o nadhled - ale nikomu neupírám přoměřenou dávku fundamentalismu, a některé její blogy jsem si s pobavením přečetla. Pravda - jsem trochu jiný typ, který nevidí vše nutně černobíle, ale opět - nikomu neupírám právo zjednodušovat a černobíle vidět. To už mne naučil život... Hezké letní dny všem.
Jana Zwyrtek Hamplová
12. 08. 2013 | 04:29

Ládik!!! napsal(a):

Soudruh Balvín to vidí jinak. Ten vyrazil Danielu Drtinovou proto, že ho nechala poštípat komárama u vepřína v Letech.
12. 08. 2013 | 06:29

Ládik!!! napsal(a):

Na SPŠ jsem měl spolužáka, ten se jmenoval Olda Starostka a byl to chlap.
12. 08. 2013 | 06:30

honza napsal(a):

Často mě baví, když na sebe, vesměs kvůli malichernostem, začnou ženský poštěkávat.. Mne by zajímaly důležitější věci paní Vendlová. Jestli nemáte informace, zda - li stále budete spolupracovat a dělat jako Starostové křoví TOP 09. Vyhlídky příliš radostné nejsou, knížeti je čím dál míň rozumět a padákový Mirek s pěnicí Vlastičkou mají nahnáno, aby neskončili jako kamarád Šiška.
12. 08. 2013 | 06:37

Platan napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):
Werner: no to je chabá výmluva - na Váš nedostatek v gramatice. Ale věřím, že Vám leckterý "samec" zatleská, jak jste to zvládl. Je to samosebou Vaše věc.

Tady píší, že i/y není gramatika, ale pravopis:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Gramatika

Záměna s pravopisem

V běžném mluveném jazyce se v souvislosti s chybami v textu často zaměňuje gramatika a pravopis, když se pravopisná chyba nazývá chybou gramatickou. Jde o základní nepochopení samé podstaty věci: gramatická chyba je chyba systému jazyka, v praxi se s ní setkáváme hlavně u cizinců, neboť rodilý mluvčí se gramatických chyb zpravidla nedopouští[zdroj?] (jde o chyby typu Dědeček kouřila dýmku (místo kouřil) či Bylo tam pět chlapci (místo chlapců). Kdežto pravopisná chyba je chyba v soustavě pravidel pravopisu, např. v l-ových příčestích, v interpunkci, v psaní mě/mně apod. (ženy byli; Po schodech šli dva malíři, kteří nesli štětky s barvou, (!) a tři uklízečky; mluvili o mě...).[zdroj?]

No ale "zdroje nejsou", takže by to chělo ověřit... :-)
12. 08. 2013 | 06:52

krajan napsal(a):

veronikavendlova 0:19

Když chybí argumenty,poukazujeme na "hrubky", že je to tak, paní Vendlová? A protože to vypadá, že volby se přeci jenom přiblížily, musela jste se po dlouhé době objevit. Strana volá, že?
(všimněte si,prosím, že píšu bez hrubek a poměrně spisovně)
12. 08. 2013 | 07:39

Libertad napsal(a):

Ono to nebude v pohlaví. Tak jako je málo poslanců mužů, kterých si můžu važit/podporovat, tak to je i s poslankyněmi. Zubovová, Jakoubková, Kočí, Peaková, ti výše jmenované... Fůj.

Měla byste se věnovat tomu, pro strany slibují že udělají "A", a pak "B", tedy to co jim radí zbohatlíci, kteří si tady nakradli, pardón z privatizovali. Proč poslanci občany nezastupují, po dobu svého mandátu se chovají jako diktátoři.

Bez pozdravu

Sidonio Libertad
12. 08. 2013 | 07:39

Baba Jaga napsal(a):

No nekupte pokec s jinými ženuškami za pouhých 350,-- Kč takhle v srpnový podvečer - paní Hamplová by si možná z Moravy mohla celodenní výlet do Prahy pro radost udělat, mě program ani avizovaná jména nelákají. Pocourat se po pražských výstavách ale ano, k tomu netřeba těšení se na možné setkání např. s paní Vendlovou, že.
Stejně nechápu, proč jsou političky tak málo sebevědomé a touží něco řešit odděleně od mužů - pokud si nakonec nepozvou co hlavního řečníka a radila chlapa.
Co myslíte, jaké "dobré" víno se bude podávat?
12. 08. 2013 | 07:58

ari napsal(a):

Neskutečné:
Ty líné zbohatlické paničky z TOP 09 opravdu chtějí 350,- Kč za to, že budou s lidmi mluvit.
Přitom už představa, že by mě někdo viděl na veřejnosti s ženou názorů a inteligence Ciglerové Duchkové, Vendlové...
Doufám, že hlavním tématem bude: "Politická a morální krize ČR způsobená vládnoucí TOP 09 a jejich ženami"; s diskusními panely:
1) Ministryně Hanáková a likvidace české kultury
2) Jaký typ vězení by byl nejvhodnější pro paní Parkanovou?
3) Měla by být paní Langšádlová vzdělanější, nebo hubenější? (Nebo obojí?)
4) Proč přešla mluvčí TOP 09 Plívová před volbami urychleně do funkce mluvčí České televize? Žijeme skutečně v totalitě?
5) Statečný boj paní Mullerové za zachování S-Karet (aneb Opravdu nešlo o provizi od České spořitelny, šlo o Dobro).
6) Kdo je Veronika Vendlová?
(A proč se kamarádí s divnými ultrapravicovými "novinářkami" Janou Ciglerovou a Štěpánkou Duchkovou? - aneb Opravdu nejsme slepice)
12. 08. 2013 | 08:15

Jana Pechová napsal(a):

Díky, paní Vendlová.
Pod blog paní Hampové jsem napsala celkem tři reakce, ale při předstaě, co se objeví pod nimi, jsem všechny smazala. Ještě před odesláním mě totiž vždycky zabrzdilo vědomí reakcí zdejších diskutujících a vzápětí jsem si pak uvědomila, že mám příliš mnoho smysluplné práce, než abych mohla trávit čas s jejich až misogynskými plky.
Vy jste svůj text napsala věcně a bez napadání. Stal se tak sám katalyzátorem reakcí pod ním.
12. 08. 2013 | 08:23

vasja napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):
Kéž by dostaly jiné ženy šanci....ovšem to by se musel stát na většině stranických platformách zázrak......
---------------------
V Dolní Tikvi, tak tam si chlapi v místní ODS odhlasovali zákaz přímání ženskejch. U Nezávislejch taky.
A zájem tam je obrovskej. BUšej jim tam na kanclíky, hvízdaj pod voknama, koziska protestně ukazujou a aj kuřatama vyhrožujou.
Marný. Do strany je chlapy nevemou
12. 08. 2013 | 08:23

myrta napsal(a):

Blíží se volby,Veronika Vendlová zde s blogem.I když to není ještě ta pravá agitka.Zdá se,že nepřehodnotila své politické fandovství Kalouskovi.Tak si ještě chvilku počkejme.
12. 08. 2013 | 08:33

Soňa napsal(a):

Ou jé, pani Vendlová si zjistila, že krátký článeček paní Hamplové vyvolal vlny, tak si přišla TAKY KOPNOUT.

Copak paní Vendlová, invence došla? Chování tohoto typu zašlouží hlubší psychologický rozbor. Asi už vám došlo, že k životním vítezům zrovna nepatříte, že?
12. 08. 2013 | 08:33

Baba Jaga napsal(a):

To: Jana Pechová
Vy už jste zralá pro politiku, milá paní, jak tomu nasvědčuje Vaše sdělení o množství Vaší smysluplné práce.
Vyrazte na povídání do altánu v Havlíčkových sadech - třeba Vás političky mezi sebe rády vezmou. Volby budou cobydup (hm, kdo ví, jak se tento časový údaj správně napíše).
12. 08. 2013 | 08:42

ld napsal(a):

Naštěstí je v dohledu volební výprask topinek, čímž Hurvínek z Lozi odkráčí ze scény. S ním i Vendlová. Její blboučké blogy taky.
Zrušili jste Úřady práce, tak jsem zvědav, na kom budete parazitovat tentokrát.
To se ví, může za to krize a komunisti.
12. 08. 2013 | 08:45

gaia napsal(a):

Navíc Jana Pechová zřejmě vůbec netuší, co to katalyzátor je.
12. 08. 2013 | 08:45

pgjed napsal(a):

Paní Vendlová, zůstaňte, prosím, na své palubě a prozraďte mně, co konkrétního, zásadního a výjimečného dokázaly ženy ve vaší partaji v nejvyšších patrech politiky? Zatím vidím, že se buď znechuceně stáhly do kouta a čekají až to budou mít za sebou, jako paní Putnová, nebo poslušně nesou vlečku a připrdolují velkým darebákům a šíbrům.
12. 08. 2013 | 09:02

to Veronika napsal(a):

Dívčí válka ...
Ale Veroniko, holátko!
Odjakživa jsou ty níže postavené politiky pracovitější, čestnější, zodpovědnější a pravdomluvnější.
Kdyby tu byla genderová dvojčata Marksová a Tominová, potvrdila by Vám vzácnou shodu z tohoto ranku i u mužů.
Prostě - dole se maká, nahoře se kecá.
Co myslíte, že (mimořádného) umí Němcová, Peake, Langšádlová, Hanáková, Wagnerová?
Jsem zcela přesvědčena, že mohu mít sice 100+1 výhradu k maličkostem Jany Z.H., ale je to persona, která za léta v politici méně mluvila, ale o to více konala, činila a dělala.

Naštěstí, Veroniko, pravicové zlo u nás končí, protože se neumí prosadit. A budu ráda, když tak dopadnete i Vy. Přiznám se, že se ve Vašich funkcích vůbec neorientuji, a mohu mít dojem, že děláte všechno, ale s nulovým výsledkem.
Zatímco za Janou Z.H. výsledky jsou.
12. 08. 2013 | 09:12

Ládik!!! napsal(a):

ld -
mám stejný názor - topka shoří jak papír v komíně. Starosti by měl jít do voleb indivindy nebo s s lidovci. Zrádci lidovců zradí každého už z principu. Samostatně dostanou víc hlasů, než s topkou dohromady.
12. 08. 2013 | 09:15

Jana Pechová napsal(a):

Paní gaio,
když vedle věcně argumentující osoby postavíte štěkajícího hlupáka, na hlupáka bude dost vidět a pro většinu tak přestane být tím, kdo stojí za reakci. Věcné argumenty přitom zůstanou "bez ztráty desítky".
Vykládám si princip katalytické reakce špatně?
12. 08. 2013 | 09:15

gaia napsal(a):

Jana Pechová

ano
12. 08. 2013 | 09:21

antisoudruh napsal(a):

Mám ten pocit, že se od demokracie spíše vzdalujeme. Alespoň soudě podle reakcí na blogy na těchto stránkách.
V této zemi nemůže člověk napsat svůj názor, aby mu nebylo vynadáno, doporučeno držet hubu, nebo chodit kanálama. Cílem příspěvků není informovat, ale dehonestovat. Informace jsou používány pouze jako nahrání na smeč - dehonestaci či urážku. U autorek je to markantněji vidět, jak u autorů.
Je li pravdou, že úroveň politiků je zrcadlem úrovně jejich voličů, tak mám ten pocit, že bude hůř. Mnohem hůř!
12. 08. 2013 | 09:26

drozd kvíčala napsal(a):

blog paní Hamplové je povedený. Zato ty ses nepovedla, vendlová.
12. 08. 2013 | 09:27

čert }:o napsal(a):

už začíná boj holky kontra kluci
a vyhraje ten kdo bude surovější
a bude mít slovní kulomet "slušně"
nabitej =o)
12. 08. 2013 | 09:27

ld napsal(a):

Ládík,

tak 10-15% voličů se ještě rozmělní k úsvitářům, Babišům, řezníkům, což bude na úkor zloTOP. A protože hrobař už hází na ódeesáky hlínu, je konec sezóny tzv.pravice na dosah.

Zapomeňte na to, že by Starostové šli do voleb samostatně. Jsou to obyčejní paladýni, kteří musí vždy někomu sloužit, za drobky smetené ze stolu. Posledně jim volby řídil KalMi; tak byli neschopní, neuměli si zvolit sami ani náčelníka :-).
12. 08. 2013 | 09:30

Jáchym napsal(a):

Paní Vendlová,
jako propagace osoby paní J.Zw. Hamlové nemá Váš článek chybu!

(Mysogyn by nejspíš namítne, že vedle kozího bobku vypadá i krtinec jako Himaláje, ale paní Hamplová opravdu hloupá není.)
12. 08. 2013 | 09:39

Klíma napsal(a):

Odnesl jsem si další nevolnost z toho kolik lidí se u nás živí parazitováním na věcech jako je gender studies.
Venclová, až budete užitečná a slušná, pracovitá, rádi si povšimneme toho že jste žena. Takhle jste jen otevřela další boj a nenávist, dostanete to
12. 08. 2013 | 09:45

aga napsal(a):

Gerd 00:47

Asi tak - vlastně ještě hůř. "Demokratické" politické struktury jsou jedna nechutná velká globální potěmkinovská vesnice, což přitahuje buď pokrytce nebo hlupáky (s tím velkým egem máte recht). Navíc je politický i ekonomický systém naší judaisticko-křesťanské kultury vytvořen muži pro muže, a různé genderové záplaty to jenom zhoršují - kompatibilní jsou pouze "neženské" ženy, ty ostatní to semele a zničí, aniž by jim bylo umožněno vnést do hry tu druhou polovinu "člověka". A na tuto arogantně prosazovanou nerovnováhu systém zákonitě dojede.
12. 08. 2013 | 09:48

vasja napsal(a):

Až budou u silnice stát a mávat chlapi tak vim, že je konečně všechno jak správně má bejt.
Ale asi sem naivní. Chlapi evidentně nechtěj.
12. 08. 2013 | 10:04

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Děláte s Gerdem jednu velkou chybu. Zkušenosti z českého prostředí užíváte jako obecně platné.

Řešení situace na sousedním blogu napsal debatér morme, kterého si dovolím citovat:

"Jediná cesta ke kvalitním pokitikům je kvalitní volič, volební systém je vedlejší."

A o tom to je. Ať se nám to líbí, nebo nelíbí, tak složení parlamentu vzešlo od voličů. Pokud jsou tam voli, tak jedině s požehnáním občanů. Copak voliči neviděli již před volbami, co je VV za skladbu? Skutečně nikdo netušil, že TOP 09 je Kalouskovina? Bylo tak dobže ukryto, že Hašek má hromadu funkcí, taže na parlament nebude mít čas? ....

Jinými slovy, volič musí začít myslet.
12. 08. 2013 | 10:12

aga napsal(a):

Symbolické znázornění ideálního rovnovážného a fungujícího systému je například království, kterému vládne moudrý, laskavý a sociálně cítící královský pár, který se o záležitostech správy země, na které mu záleží především,vzájemně radí, případně si vybere důvěrtyhodné a nezištné poradce ze všech vrstev společnosti - bez ohledu na jejich pohlaví.
Když srovnáte reálné uspořádání s tímto ideálem, tím více vynikne, proč současný systém nemůže fungovat.
12. 08. 2013 | 10:17

au napsal(a):

Paní Vendlová, k Vámi propagovanému setkání příznivkyň TOP 09, vstup za 350,- Kč. Navrhuji projednat pouze 2 témata:
1) Rozkradli jsme ČR a způsobili jsme rekordní dluhy a nejdelší hospodářskou krizi v dějinách této země. Lidé se nás štítí. Prezident ČR Miloš Zeman ale dává třetinu svého platu na zaplacení dluhů, které jsme nadělali/y my. Nedejme se zahanbit a dávejme polovinu svých platů na snížení státního dluhu.
2)Členem TOP 09 je bohužel i vulgární, nevzdělaný a věčně přiožralý pan Schwarzenberg. Toto individuum proslulo tunelářskými aférami (rozkradení podniku Becher Karlovy Vary, šmelení s dotacemi), ale i urážením žen (rozhovor v ČT, kde sdělil celé zemi, že KAŽDOU ženu, tedy i Vás, paní Vendlová, si může koupit za náhrdelník). Dokažte, že nejsme jenom rohožky a matrace. Podejte na pana Schwarzenberga trestní oznámení a dostaňte ho za mříže.
.....
Potom je naděje, že se vás, členů a voličů/voliček TOP 09, lidé přestanou štítit, že vás přestanou obcházet obloukem a budou vás brát jako kteroukoli jinou neschopnou a nevolitelnou pravicovou stranu.
12. 08. 2013 | 10:21

rejpal napsal(a):

Zdeněk Brom
Myslím si to taky. Ale na druhou stranu nelze nevidět spoustu handicapů, které oproti politikům a jejich stranám my voliči máme. Oni jsou profící (aspoň pokud jde o technologii moci), my většinou amatéři a ještě ke všemu má spousta občanů řadu svých problémů a zabývat se politiky a analyzovat jejich počínání je pro ně luxus (přinejmenším jim to tak připadá). Byli jsme dlouhou řadu let (ne-li vždy) zvyklí, že někdo se postará (dobře či blbě), při rozhodování nám háží klacky pod nohy i média (neříkám, že vždy úmyslně). A většinou ani nevíme, jak co funguje (tohle je půda neoraná pro školy). A tak je jednodušší uvěřit nějakým ideovým postulátům a podle nich se řídit.
Je jasné, že demokracie bez účasti občana je karikaturou. Ale jak přesvědčit milióny lidí, že by od své účasti neměli abstrahovat? Nevím.
12. 08. 2013 | 10:30

aga napsal(a):

zb

To jako byste tvrdil, že jediný způsob, jak získat rozumné rodiče, je rozumné dítě. Ignorujete rozložení sil a moci, možnost ovlivňovat rozhodující výstupy atd. Charakterní volič není něco, co spadne z nebe, je výsledkem mnoha faktorů, z nichž ovlivňuje jen malou většinu, ostatní ovlivňuje systém (a osud). A rozhodně je pragmatičtější přemýšlet o výměně systému (nejen volebního) než o výměně voličů. Můžete snad přemýšlet o jejich výchově nebo převýchově - a to jsme zase zpátky u systému.
12. 08. 2013 | 10:31

Zdeněk Brom napsal(a):

rejpal:

Souhlasím. Bohužel nezájem a neochota starat se o věci veřejné začíná často už v obcích. Jak to změnit? Nevím.

Cituji: "A většinou ani nevíme, jak co funguje (tohle je půda neoraná pro školy)." Ani nevíte, jak přesný zásah jste napsal. Jenže je to ještě horší. Mnozí ani nemají zájem o to, aby to věděli. Stačí, že to "nějak" funguje. A to v nejširším slova smyslu - od techniky po společnost. Svůj díl viny za tento stav nese i školství.
12. 08. 2013 | 10:39

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Nepožaduji charakterního voliče, to bychom si museli vyjasnit, co si představuje pod pojmem charakter, ale voliče myslícího, zvažujícího fakta.
12. 08. 2013 | 10:42

hanah napsal(a):

Paní Veroniko,
fakt jste volila ten dobroty barel a ještě se tím chlubíte? Zaznamenala jste, jak se po tom trapasu (projeté volby) chová arogantně a urážlivě?
K blogu pí Hamplové - má samozřejmě pravdu, jen bych se zastala Kateřiny Klasnové.
12. 08. 2013 | 10:47

aga napsal(a):

zb

No tím hůř. Co s těmi podle vás "nemyslícími"?
12. 08. 2013 | 10:49

aga napsal(a):

zb PS

A pokud myslí a zvažuje fakta necharakterní volič, myslíte, že si tím pomůžete?
12. 08. 2013 | 10:52

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

To je na nich samotných. Buď se budou starat o své věci a uvážlivě volit správce věcí veřejných, nebo to nechají třeba i lumpům.
12. 08. 2013 | 10:54

aga napsal(a):

zb

Nebo budou smeteni převahou těch, kteří - po přemýšlení a zvážení fakt - dospěli k názoru, že je třeba vyměnit systém.

Stále motáte dohromady hrušku s jablky - jedna věc je osobní zodpovědnost jedince za svůj vlastní osud a za své rozhodování, a druhá věc je možnosti jedince vůči systému, relativní míra jeho zodpovědnosti a reálná možnost ovlivnit stav společnosti.
12. 08. 2013 | 10:58

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Dobře. Tak nám tedy představte ten Váš systém a jak proběhne jeho výměna.
12. 08. 2013 | 11:03

Viola napsal(a):

Vás holky mám ráda obě dvě, ikdyž vás někdy zkritizuji. Jste pevné ve svých názorech a jste ženské, jak mají být, možná, že byste se mohly dostat výše.
12. 08. 2013 | 11:03

aga napsal(a):

zb

Nepředstavím, protože ho neznám. Svůj postoj jsem vám vysvětlil už mnohokrát - zajímalo by mě, zda jste mu neporozuměl či ho ignorujete schválně.

V kostce - jedinec nemá páky, jak změnit systém přímo (to neznamená, že nemůže nebo nesmí kritizovat ten stávající, naopak, nezaujaté konstatování stavu a jeho chyb je prvním a zásadním krokem k budoucí změně). Jedinec může a má pracovat na sobě (to může znamenat i charakterní chování a jednání ve stávajícím systému, i pokud by nevedlo k okamžitým společenským výsledkům).

Vy jste mi taky nepředstavil výměnu voličů, která by prakticky zafungovala, tak do toho.
12. 08. 2013 | 11:09

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Jenže já žádnou výměnu voličů nechci.
12. 08. 2013 | 11:14

aga napsal(a):

zb
Tak co vlastně chcete? Ale přestaňte kopat nožičkama a přát si nějaké pofiderní "voliče, kteří by mysleli a zvažovali fakta".
Kde není, ani Brom nebere.

Navíc, určitě bychom se neshodli ani na tom "myšlení a faktech". Neznám voliče, který by si myslel, že nemyslí a neposuzuje fakta.

Jak chcete změnit situaci za stávajících podmínek, s materiálem, který je aktuálně k dispozici? A žádné fráze a bromovštiny, prosím. Fakta.
12. 08. 2013 | 11:20

karlicka napsal(a):

Paní Hamplové se blog vydařil, zato Váš je....
12. 08. 2013 | 11:22

Anna napsal(a):

Veronika Vendlová

V jedné z Vašich odpovědí zde uvádíte: "Kéž by dostaly jiné ženy šanci....ovšem to by se musel stát na většině stranických platformách zázrak. jsem sama zvědavá, jak na tom budeme z hlediska zastoupení žen na kandidátkách statisticky my. "

Ale ženy mají větší šanci než muži, protože je nás v populaci údajně víc. A jen díky přístupu většiny žen k politice je v politických stranách víc mužů.

Politika (z řeckého polis – město, politiké techné – správa obce). Většina žen dává přednost "správě" rodiny, protože to je to zásadní, důležitější a je to moudré.
12. 08. 2013 | 11:25

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Aby lidé mysleli. Toť vše.
12. 08. 2013 | 11:28

aga napsal(a):

zb
Lidé myslí odjakstěživa. Možná nemyslí jako pan Brom, ale to už je halt jednou tak.

Myšlení není ani náhodu samospasitelné, myslíte, že například Kalouskovi to nemyslí?
12. 08. 2013 | 11:34

Jáchym napsal(a):

Zdeněk Brom, Aga.
po letech jsem začal znovu číst knihu Jiřího Krupičky Renesance rozumu.
Tentokrát pozorněji a pečlivěji.

Přestože je autor ideově někde úplně jinde než já, smekám.
Doporučuji každému, bez rozdílu přesvědčení.
12. 08. 2013 | 11:35

aga napsal(a):

Jáchym

Už ten název mě odpuzuje. Doporučte mi nějakou "Renesanci citu" - ta je potřeba. Vlastně to volně souvisí se stesky zdejších blogerek.
12. 08. 2013 | 11:43

Dáša N. napsal(a):

Vstupenka na setkání žen političek, jak se dočítám, dokonce za 350,- je moc drahá nebo naopak levná?

Nejen některé političky, ale i politikové se dají koupit. Není pak jedno, kolik je kterých? Nejde náhodou v politice o to, aby v ní vystupovaly důvěryhodné osoby obojího druhu, ale s jasně čitelným profilem a konzistentními názory, které jsou pro voliče jasně čitelné? Jestli je jedněch více, či méně, je pak vcelku jedno. Jsou ženy v politice, jejichž skutky vyhlížejí, jako kdyby jejich původci byli muži. A tím myslím právě ty ženy političky, které neváhaly třeba válčit kvůli naprosté nicotnosti, čímž zničily nejen životy mužům a jejich rodinám, ale i matkám, sestrám, prostě jen dalším ženám...Má smysl, aby tato stvoření zastupovala v politice ženy? Nemají spíše obrušovat hrany a brzdit rychlost ukvapených rozhodnutí? Mají nakupovat vojenskou techniku, nebo naopak činit vše pro to, aby jí nebylo potřeba? Nejsou nebezpečím v politice polointeligentní ženy, kterých často zneužívají ke svým zájmům muži a celá uskupení politiků, zvané politické strany a které jsou bůhvíproč podle průzkumů jistých agentur všeobecně oblíbeny, nicméně za jejichž výroky se musí jiné ženy stydět? Je zvláštní, že právě tato sorta političek o sobě dává hlasitě vědět.
Pro pročištění ovzduší v nešťastné České republice potřebujeme politiky, kteří vystupují sami za sebe, nesou svoji kůži na trh bez toho, že by se ukryli v nějaké tlupě. Volit tlupy je podle mne už passé. Lhostejno, kolik žen tlupa obnáší.
12. 08. 2013 | 11:53

Zdeněk Brom napsal(a):

Jáchym:

Díky za doporučení. Zajdu do knihovny a rád přečtu.
12. 08. 2013 | 12:01

Jáchym napsal(a):

Zdeněk Brom, Aga.

po letech jsem začal znovu číst knihu Jiřího Krupičky Renesance rozumu.
Tentokrát pozorněji a pečlivěji.

Přestože je autor ideově někde úplně jinde než já, smekám.
Doporučuji každému, bez rozdílu přesvědčení.
********************************************************************

Václav Bělohradský, do jehož tehdejšího přesvědčení
/nyní značně revidovaného/ mimochodem Krupička rube)
nedávno prohlásil: Český národ už může zachránit jedině katastrofa.

Tolik k možnosti změny - snažím se sdílet jeho optimismus - jako další varianta se mi jeví kataklysma.
******************************************
Zdeňku, regionální politika slouží mafii jako filtr - poctiví lidé se odhalí jako poctiví a neúplatní a tím sami sebe označí jako nepoužitelné pro pozdější potřeby gangsterů, kteří pro své zájmy ovládají politiky vrcholové.

(Výjimkou jsou neškodní naivní kašpárci, kteří jsou v malé množství využíváni jako atraktant pro voliče.)

Prodejnost je pro probojování na KANDIDÁTNÍ listinu celostátních voleb podmínka nutná, (nikoli postačující).
Pokud někdo kmotry "zradí" a začne mít cukání pracovat ve prospěch voličů, je likvidován nezávislým tiskem - či brutálněji.

jak z(s)tohoven?
Nevím.
Musíme plavat jako ty myši ve džbánu se smetanou a doufat, že pacičkama utlučeme hrudku másla a zachráníme se na ní jako na ostrůvku pozitivní deviace.

Nevzdávat se - spíše pro pocit zbytků sebeúcty než v očekávání vítězství Pravdy a Lásky, proměněné v haprdal (havlovupravdualásku, nyní ve vlastnictví Schwarzlouska).
12. 08. 2013 | 12:07

Marie napsal(a):

Přiznám se, že bych nečekala, že žena, která umí číst a psát, zvolí v druhém kole prezidentské volby kandidáta, kterému když je zrovna náhodou rozumět, tak mluví vulgárně a slizce, jehož zájem o politiku je dán pouze zájmem restituovat rodinný majetek, což se projevuje tím, že většinu času v parlamentu prospí, neboť se tam "kecají blbiny". Člověka který má rodově zakódované násilnické sklony, dokonce potvrzené v erbu a jehož morální kvality se ukázaly nejlépe, když se rozvedl se svou manželkou poté, co utrpěla úraz, který ji upoutal na invalidní vozík.
12. 08. 2013 | 12:13

krajan napsal(a):

zb
Pane učiteli,
prosím, jak si představujete, že volič bude zvažovat fakta a chovat se uvážlivě?
Chci-li se tak chovat, musím mít, pokud možno nestranné, informace z celé škály systému. Ale kde takové informace v Česku vzít a nekrást? Ne každý má možnost (a chuť) pátrat po všech možných zdrojích "z domova i ciziny", ne každý má na takový přístup čas i podmínky (všimněte si, že nehovořím o inteligenci voliče). Možná vy, který jste se ochomýtl v rozhlase, máte lepší zdroje, ale řadový volič (zdůrazňuji slovo ´řadový´) je odkázán na, beze sporu zkreslené, upravené a polopravdivé plky všech u nás působících médií. O programech možných a nemožných partají a jejich plnění raději pomlčet,že ?
Tak a teď,babo, raď!
12. 08. 2013 | 12:31

aga napsal(a):

Jáchym

Jedině katastrofa už může zachránit celou civilizaci. Pokud z ní nemá být civilizace zdivočelé umělé inteligence ve službách nějakého hodně hnusného citu.
12. 08. 2013 | 12:32

stejskal napsal(a):

Vážení,

včera jsme se dozvěděl špatnou zprávu: Konec světa nebude. Něco se pos..lo.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
12. 08. 2013 | 13:04

Zdeněk Brom napsal(a):

krajan:

Pro mě bylo neskutečným překvapením, když po osmi letech vlády ČSSD voliči houfně znovu podporovali ODS. Tedy stranu, se kterou byly ne zrovna dobré zkušenosti. Očekávali snad něco jiného?

Znovu mě udivilo, že lidé tak nadšeně volí TOP 09, v jejímž čele je Kalousek. Co od něho čekali jiného? Vždyť ten člověk metá jeden kotrmelec za druhým za účelem mít moc.

Docela mě udivuje, že voliči houfně podporují hejtmana, jehož jediným viditelným výkonem je výměna manželky.

Informací je dost a dost.

Zcela absurdní debatu jsem zažil v jednom městečku, kde to jde do háje zeléno. V zastupitelstvu tam ale sedí schopný člověk. Proč ho nezvolí? Protože je to náplava.
12. 08. 2013 | 13:12

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Mimo téma: Co jste Liborovi udělal, že Vás teď tak s oblibou trefuje?
12. 08. 2013 | 13:14

Jáchym napsal(a):

stejskal napsal(a):
Vážení,
včera jsme se dozvěděl špatnou zprávu: Konec světa nebude. Ni !co se pos..lo.
****************************************
Pane Stejskale,
neztrácejte naděj!
Pokud je to zpráva z tuzemských veřejnoprávních zdrojů, nejspíš bude falešná !
12. 08. 2013 | 13:16

stejskal napsal(a):

Že já vůbec něco říkal ;-) A přitom jsem to myslel dobře, chtěl jsem potěšit :-) l.s.
12. 08. 2013 | 13:21

krajan napsal(a):

ZB
Jistě. Stejně udivující, třebaže svým způsobem pochopitelná, je volba VV. Ale lid si přeci jde koupit řasenku, která prodlouží řasy o 93% a podobně kupuje vodu "z Novohradských hor", která se čerpá skoro u T.Svinů.
Jen nevím,koho myslíte oním hejtmanem. Zimolu?. Myslíte, že Zahradník, kromě přiložení několika pytlů s pískem při povodni toho udělal o mnoho víc ? Mýlím-li se, předem se omlouvám.
12. 08. 2013 | 13:22

Jáchym napsal(a):

aga napsal(a):

Už ten název mě odpuzuje. (...) /Renesance rozumu,pozn.J./
12. 08. 2013 | 11:43
**************************************
Ago,
kdo se bojí, nesmí do lesa.
Opatrné aplikování rozumu v přiměřených dávkách je poměrně neškodné i pro Vás.

Nechci Vás děsit, ale už jsem Vás při jeho použití také párkrát přistihl.
12. 08. 2013 | 13:24

pozorovatel napsal(a):

Vážená paní Vendlová,

blog paní Hamplové se mi také nelíbil, jakkoliv byl vtipný. A to proto, že do mrtvol se nekope, a hlavně, ono je jaksi jedno, je-li člověk žena anebo muž. Buď je to charakter, anebo svině.

"Portréty" paní Hamplovou jmenované vynikají možná proto, že u mužů se jaksi počítá s tím, že v rámci "lovu" občas zabrousí do obou kategorií. Svým posláním a svou rolí se znečistí. Ženy mají tu smůlu, že jsou více spojovány s biofilní životní orientací, chováním a postoji. A pokud ujedou, víc to křičí.

V čemž má, bohužel, paní Hamplová u jmenovaného vzorku pravdu.

Zajímavé je, že v politice (ba i v ODS) jsou dámy, které - byť s nimi člověk nemusí souhlasit - jsou kultivované, slušné, při různosti názorů věrohodné, prostě Dámy.

Ono je to jaksi na člověku.

Takže, paní Vendlová a paní Hamplová, učte se prezentovat a jednat tak, jak se od vašeho pohlaví a vůbec od slušných lidí očekává. Pak budete mít od příčetné veřejnosti úctu i tehdy, kdy spolu nebudeme souhlasit. Tlačením na ženskou pilu respekt nezískáte.
12. 08. 2013 | 13:38

ženista napsal(a):

Ona ta Johana Biggles Kafková má zajímavé třídění zpráv v novinách na mušké, ženské a neutrální.
Přičemž zprávu o důvěře v Rusnokovu vládu považuje za mužskou.
Své úsudky o médiích odvíjí od obsahu deníku Metro.
Jako mediální odbornice vůbec netuší, že nejvíc lesů se zničí kvůli čistě ženským titulům.
Ty ale možná vůbec nečte, neb je obdivovatelkou Ellen DeGeneresové.
Tou se člověk jen tak nestane.

Tož si to v tom viničním altánu pěkně užijte a nezapomeňte si vzít domů taxi, abyste si při vystupování z auta nezlámaly nohy.
12. 08. 2013 | 13:42

Al Jouda napsal(a):

Všechno začalo v Rusku, kde Lenin prohlásil : Nezískáme pro politiku masy, když pro ní nezískáme ženy.
A proč asi tak Leninovi záleželo na tom, záskat pro politiku masy ? Protože masa lidí je jako stádo, které se dá dobře ovládat a ve kterém se snadno potlačí jakákoliv soukromá iniciativa. A ženy umí hystericky ukřičet každého ! Vidíme to i v TV na reportážích z arabského světa, zažili jsme to i v 50. létech minulého století, kdy nejen dělnice v továrnách, ale i umělkyně podepisovaly petice za trest smrti pro Miladu Horákovou nebo pro herečku Štěpničkovou. Závěr : Ženy do politiky nepatří ! Od přírody mají slabší vůli než muži a také menší mozkovou kapacitu (vědecky dokázáno).
12. 08. 2013 | 13:44

Zdeněk Brom napsal(a):

krajan:

Nemýlíte. Píši ale jen o aktivních politicích.

Zahradník ale dokázal jednu věc, kterou mnoho politiků neumí. Když prohrál krajské volby, byť jen těsně, respektoval to. Pomohl uzavřít koaliční dohodu ČSSD - ODS a usedl do lavice jako řadový člen krajského zastupitelstva, aniž by se cpal např. na nějaké uvolněné místo v radě.

U současného hejtmana mi vadí i to, že se cpe do parlamentu, což vnímám jako podvod na voličích v krajských volbách.
12. 08. 2013 | 13:52

Zdeněk Brom napsal(a):

A jéje. V aktualne.cz zase není lautr co na práci, tak nás editor chce alespoň potěšit.
12. 08. 2013 | 13:55

ˇ napsal(a):

Libore, už to svinstvo nehul, nebo si ber na sluníčko čapku - pět minut, oranžovou, pět minut modrou, pět minut rudou, pět fialovou. A nezapomeň na HNĚDOU.
Člověk nikdy neví, jak ty volby dopadnou a cenzoři museli být vždy poplatní době a politice
12. 08. 2013 | 14:11

stejskal napsal(a):

Děkuji, budu o tom přemýšlet.

Hezký den i Vám.

Libor Stejskal
12. 08. 2013 | 14:12

krajan napsal(a):

ZB
Souhlas. Ale nějak se nám zviditelňuje jistý Jirsa.I když, stručně řečeno, je to jediná výraznější ODS persona v kraji. Ale ono příslušenství k partičce z Hluboké je snad zjevné.
12. 08. 2013 | 14:30

Karel Mueller napsal(a):

Al Jouda:

V pracovním procesu jsem poznal ženy docela dobře. Jejich klady a zápory nebudu popisovat, bylo by to ostatně na samostatný blog.

Bezpečně však mohu prohlásit, že všechny ženy, které jsem poznal, postrádaly dvě vlastnosti, které jsou řekněme nezbytné pro špičkový výkon ve vůdčí roli (v jakékoliv oblasti) zejména v dobách krize: Schopnost myslet neosobně a přímý tah na branku.

Žena Vás prostě bere či nebere, snáší nebo nesnáší, má nebo nemá ráda. Značnou, ne-li rozhodující roli hraje biochemie nebo kriteria vcelku nepodstatná. To je největší ženská slabost, jak jsem ženy poznal.

K silným stránkám žen patří dotáhnout věci do konce, to je zase častý mužský deficit. Proto i železná lady pracovala výhradně s muži a donutila je věci dotáhnout.
12. 08. 2013 | 14:32

argun napsal(a):

Veronika Vendlová

Základním předpokladem pro kariéru v gender byznysu je mít dvě příjmení, přičemž jedno z nich musí být englické a tutdíž nepřechylované. To je víc než univerzitní diplom. Miška Marks Tominová a tak... Ty holky se tak poznávají na dálku.

Ten blog Janičky Smiggles Kavkové je nebyčejně hloupý.
12. 08. 2013 | 14:38

vico napsal(a):

VV konečně začala markentingově myslet. Dobrý titulek znamená padesát procent úspěchu. Schvaluji i to, že do titulku vsunula jméno přiměřené její váhové kategorii- paní Hamplovou.Nadpis - To se vám moc nevydařilo pane Rusnoku - by zapadl. Výzva k paní Hamplové však slibovala, že si obě vjedou do vlasů a souboj bude vyrovnaný.

Ze všech perel mně nejvíce zaujaly tyto :

- Český národ už může zachránit jedině katastrofa - a také

- Jedině katastrofa už může zachránit celou civilizaci -.
12. 08. 2013 | 14:38

Jirka napsal(a):

Ja porad premyslel jaky ma tenhle clanek smysl, kde je nejaka pointa, nebo aspon predmet. Doslo mi to az temer na konci - clanek je promo na jakousi diskusni akci. To vysvetluje i zavadejici nazev, reklama je proste reklama.
12. 08. 2013 | 14:39

alojz napsal(a):

Al Jouda

No řekl bych, že nejméně 95% žen má větši mozkovou kapacitu než ty:-)))
12. 08. 2013 | 14:50

ženista napsal(a):

Karel Muller
Úplně jste pominul mlsnost.
Přitom ze svého působení v tehdy skoro zcela zfeminizovaném školství vím, kolik kolegyň se mi neustále vtíralo do kabinetu, protože jsem v něm měl ze služebních důvodů lednici.
A v mrazáku různé dřeně, eskyma, dole pak tyčinky, šťávy, pudinky...

Myslím, že s tou biochemií děláte podobnou chybu jako Freud s úlohou sexu. Která pro muže většinou představuje jen chvilkové náhodné impulzy, zatímco takový doutník...
12. 08. 2013 | 14:54

fórum 50% není sletem čarodějnic napsal(a):

Propagovat Fórum 50% - toto ultrašovinistické hnutí tak tudy se TOP 09 ubírá?

Kavková na IHNED.CZ uvádí, že :

- zprávy o sportu jsou jen pro MUŽE!

Jakoby ženy nesportovaly - inu podle toho jak Kavková vypadá tak asi opravdu sport je pro ní "cizí odporné mužské zlé slovo". :-)

- zprávy o důvěře vládě jsou jen pro MUŽE!

Jakoby Benešová ve vládě nebyla ženou - Kavková právničky z řad ČSSD nepovažuje za ženy, ale nejspíš za mužatky nebo za co?

- rozhovor se Sobotkou je také jen MUŽE!

Jakoby politoložky zkoumající politiku byly vosk - nehledě na to, že Sobotka chce rodinám nasypat další státní peníze a normální ženy toto zajímá.

Vendlová je tak propagandisticky mimo jak jen může člověk ideologií hlásající nadřazenost feministek nad lidmi být.
12. 08. 2013 | 15:03

Jáchym napsal(a):

"Ja porad premyslel jaky ma tenhle clanek smysl, kde je nejaka pointa, nebo aspon predmet. Doslo mi to az temer na konci - clanek je promo na jakousi diskusni akci. To vysvetluje i zavadejici nazev, reklama je proste reklama."
**************************************************************************
"Vstupné 350,-Kč na osobu, pro členy Klubu političek účast zdarma."
*******************************************************************
Dva dotazy:
1) Kolik musí zaplatit zájemkyně o politickou funkci, pokud dosud političkou není za to, že se NEMUSÍ účastnit této akce a poslouchat řeči svých budoucích konkurentek ?

2) Mohu se stát členem Klubu političek ?
2a)Pokud ne, kam mám podat stížnost pro genderovou diskriminaci ?
2b) Pokud ano, jakou mám diagnózu ?
12. 08. 2013 | 15:04

Zdeněk Brom napsal(a):

krajan:

Parta z Hluboké jde průřezově skrze všechny strany.
12. 08. 2013 | 15:04

iks napsal(a):

No to je fakt, holky TOPácké: rozkradly jste tuhle zemi.
A není vám trapné, že to za vás prezident Zeman musí platit ze svého platu.
To vaše kníže je tedy formát: léta kradlo - ale platit za sebe nechá Zemana. Inu, švarcenberci... a jejich slundy...
12. 08. 2013 | 15:06

Jáchym napsal(a):

Ženista:
"Která pro muže většinou představuje jen chvilkové náhodné impulzy, zatímco takový doutník... "
******************************************************************
Zapomínáte na čestné výjimky - např. Moniku Lewinskou.
Jak by řekla Ruydarda Kipplingová:

Cigareta je jen cigareta - ale takový prezident, to je pokouřeníčko !
12. 08. 2013 | 15:12

Karel Mueller napsal(a):

ženista:

Ale jistě, jako starý pardál musím vědět, že úspěch u většiny žen zaručuje pravidelné sezení v cukrárně s větrníkem a pařížanem a ještě sladšími kecy. Ovšem ony sladké námluvy nesmí trvat moc dlouho, pak už by láskyplné zakončení bylo obtížné.

S tou biochemií jsem měl na mysli něco jiného :-), i když se karta v pozdějším středním věku často otáčí. Před nemocemi jsem měl ještě vypracovanou atletickou postavu, tak si leckterá nikoliv juniorka, mající mindráky si říct mladým klukům myslela, že by to se mnou mohla vytrhnout :-)).
12. 08. 2013 | 15:21

Al Jouda napsal(a):

To Karel Mueller :
S tou biochemií máte také pravdu.Ženské hormony zatemňují mozek (např. žárlivost nebo tzv. opičí láska) více než mužské hormony, které spíše přidávají odvahu, sílu a vytrvalost (což se postrádá u eunuchů).Co dokáží ženské hormony ve státní správě názorně předvedla paní Nagyová :))))
12. 08. 2013 | 15:33

razdva napsal(a):

Hele, alíku, čéče, ty estrogeny dlabeš, abys měl lepší pleť nebo proti přesvětlení v makovici? Ono bejt pořád nejchytřejší dá
jednomu zabrat, ale zase se to nesmí přehánět. Tu odvahu, sílu a vytrvalost ostatně názorně předved pan Nečas, že jo.
12. 08. 2013 | 16:01

xyzy napsal(a):

pro Marie 12. 08. 2013 12:13

Šíříte tu bludy a pomluvy. Vaše tvrzení ohledně knížete Schwarzenberga, že "se rozvedl se svou manželkou poté, co utrpěla úraz, který ji upoutal na invalidní vozík" se nezakládá na pravdě.

První manželství Karla Schwarzenberga a jeho ženy Therese Hardegg bylo rozvedeno v r. 1988. A to až poté, kdy se ukázalo, že jejich třetí dítě, nejmladší syn Karel Philipp (*1979), je z mimomanželského vztahu Theresy s rakouským průmyslníkem Thomasem Prinzhornem. Který syna adoptoval teprve v roce 1987.
Teprve krátce po této aféře se v r. 1988 Schwarzenbergovi rozvedli, ale nikdy se nepřestali stýkat a jak tvrdí jejich prvorozený syn Jan "zůstali si stále milí".
Těžký úraz, který měla Therese na lyžích v zimě 1992, se tedy stal až 4 roky po rozvodu. Navzdory tomu za ní na léčení dojížděl nejen T. Prinzhorn, ale i kníže, její bývalý manžel. A to nejen po Evropě, ale i do USA.
Druhé manželství uzavřeli Schwarzenbergovi v létě roku 2008.

A mimochodem: trpí-li někdo vadou řeči, poukazovat na to můžou jen duševně zaostalí.
12. 08. 2013 | 16:04

xyzy napsal(a):

Al Jouda 15:33

To jste to rozčísl, s těmi hormony :-))))!
12. 08. 2013 | 16:08

xyzy napsal(a):

Jáchym 15:12

Visíval v jedné z kaváren "pro mladé" plakát:
Ženská je jen ženská, ale dobrý cigáro, TO je pokouřeníčko!
12. 08. 2013 | 16:11

Veronika Vendlov napsal(a):

Honza 12. 08. 2013 | 06:37: ano, stejně jako v minulých volbách do PSP ČR, budou někteří starostové a starostky kandidovat na kandidátních listinách TOP 09. Vyhlídky jsou jasné, čeká nás vláda ČSSD, možná se SPOZ, eventuelně s KSČM. To ale neznamená, že by měli všichni ostatní vyklidit pole bez boje.
12. 08. 2013 | 16:16

Veronika Vendlov napsal(a):

Vážená paní Hamplová, děkuji za reakci. Plně respektuji názor druhých, ostatně to ani jinak nejde. Chtěla jsem jen poukázat na to, že Vámi jmenované dámy možná dělaly a dělají vše, co je v jejich silách. Nevím, zda je to dost, či málo. Dále pak na to, že občané mají možnost volit ženy, ale nečiní tak. Jinak mne velmi mrzí, že Nezávislí zůstali v Olomouckém kraji tak těsně pod hranicí 5% v krajských volbách. Přesto před tímto úspěchem smekám a přeji, aby to v krajských volbách 2016 dopadlo lépe.
12. 08. 2013 | 16:25

Veronika Vendlov napsal(a):

Platan: nojono, máte pravdu - o té gramatice....co nadělám, teď už nic. :-)
12. 08. 2013 | 16:28

Veronika Vendlov napsal(a):

Jana Pechová 12. 08. 2013 | 08:23: Děkuji, přesně proto jsem ten text psala. A také proto, že se mi moc líbil blog paní Kavkové a také nápad Fóra 50% s kongresem žen a nyní piknikem. Na reakce pod blogy jsem si už za ta léta vlastně zvykla... bloger/ka je vždycky terčem a podotýkám, že zcela dobrovolně. :-) Tak je třeba to brát.
12. 08. 2013 | 16:34

Marie napsal(a):

xyzy

Vaše pohádky jsou dojemné, asi sledujete nějaké Rosamundy Pilcherové. Možná vám proto nesdělím nic nového když napíši, že Babička si Vlka nakonec vzala, ale až poté, co se s ním rozvedla Karkulka. Karkulku si Vlk vzal znovu po Babiččině odchodu na zasloužený odpočinek. Vlk měl tedy dvě manželky, jednu doma a jednu v Domově důchodců.
12. 08. 2013 | 16:36

Veronika Vendlov napsal(a):

Soňa 8:33 - nevím, jsem ještě na začátku...tak se třeba zadaří. A jak se daří Vám? Všechno v pořádku?
12. 08. 2013 | 16:38

Myšelín napsal(a):

xyzy
Jo, v zájmu image a úspěchu v politice a v nové straně je nutné učinit i takové ústupky, že se v důchodu musí člověk znovu oženit a třebas i podruhé se stejnou paní. Jde to uskutečnit ale jen tehdy, když novou staromanželku vidím jen dvakrát ročně, ale to nevadí, hlavně, že žádné ženské oko nezůstane suché.
12. 08. 2013 | 16:47

xyzy napsal(a):

Marie 16:36
To na věci, že šířené bludy ohledně rozvodu manželů Schw. jsou pouhými výplody Vaší fantazie, možná i následkem četby bulváru, nic nemění.
Btw kdo jsou to ty Rosamundy Pilcherové?
12. 08. 2013 | 16:52

xyzy napsal(a):

Myšelín 16:47

Jak čí oko, mé oči zůstaly v tomto případě naprosto suché :-). A zdali lepší staromanželka věku zralého, než hopsavý blonďatý zajíček věku právě dospělého, to mohou posoudit jedině chlapi. Na to já si netroufnu.
12. 08. 2013 | 16:58

Marie napsal(a):

xyzy
To je jedna babka, která se nudí a proto sepisuje sladkobolné příběhy pro lidi, kteří všemu věří a nerozeznají jelito od peří.
12. 08. 2013 | 17:03

Al Jouda napsal(a):

To veronikavendlova :
Netěšte se na koalici ČSSD a SPOZ. Lidé jsou tak naštvaní na současnou partu v parlamentu, že se rozdělí na 2 tábory :Jedni budou z trucu volit KSČM a druzí úplně noví strany jako je ANO a Úsvit.
12. 08. 2013 | 17:08

aga napsal(a):

zb

Moje soukromá teorie ohledně ls je ta, že už mu ta korektnost a korektní diskurz taky lezou ušima, tak to občas alespoň upustí na nějaký neškodný cíl.
12. 08. 2013 | 17:09

Al Jouda napsal(a):

Pardon, překlep : nové strany
12. 08. 2013 | 17:09

aga napsal(a):

jáchyme,

díky za kompliment, pokud to nebyla rafinovaná urážka. Podle mé zkušenosti o nutnosti myšlení a rozumu nejvíce blouzní ti, jejichž racionalizace taktak drží jejich nezvládnuté emoce pod deklem. My, co ten rozum nepřeceňujeme, a jsme si vědomi jeho směšně slabého postavení vůči citům, si můžeme občas dovolit s ním zakoketovat, aniž bychom tomu přikládali větší význam.
12. 08. 2013 | 17:13

Jáchym napsal(a):

xyz 16:11 :-)
„Žena je jenom žena, ale dobrý doutník, to je pokouřeníčko.“
And a woman is only a woman, but a good Cigar is a Smoke. – Rudyard Kipling
(verš z básně The Betrothed)
***********************************
Parafráze:

Parafráze je(...) vědomé napodobení cizího díla nebo stylu. Na rozdíl od kopie nebo falza, není autorovou snahou vydávat cizí dílo za své, pouze operuje s prvky, které použil již někdo před ním.
********************************************************
"Teplé pivo je horší než studená Němka" (Jára da Cimrman)
"Studená Němcová je lepší než teplé pivo" (Jáchym)
"Teplý Klaus je lepší než studená Němcová" (taky Jáchym, kaskádová autoparafráze)
12. 08. 2013 | 17:25

Jáchym napsal(a):

Aga 17:13
No dyť.
O tom je TAKÉ doporučená knížka Renesance rozumu.
O pastech rozumu,resp. logiky.( Což je mimo jiné i Vaše parketa).
O jeho hranicích.
O postmodernismu i postfilosofii.

(Kromě toho je to perfektně napsané, bez sofismat, které třeba občas používám já i Vy.
12. 08. 2013 | 17:39

aga napsal(a):

Nojo, Mistr se obejde bez sofismat. Tak daleko ještě bohužel nejsem.
Ale o pastech rozumu už si nepotřebuju číst - už to mám v sobě živé.
12. 08. 2013 | 17:53

xyzy napsal(a):

Jáchyme,

Zmátl jste mě s Ruydardou! A parafrázujete výborně.
12. 08. 2013 | 17:56

xyzy napsal(a):

Marie 17:03

Proto Vy ji znáte? zatímco já o existenci nějaké RP doteď nic netušila :-)).
12. 08. 2013 | 18:03

Jáchym napsal(a):

xyzy
Zmátl jste mě s Ruydardou!
***************************
:-)
Původně jsem tam měl Rujdarda, od Rujná a Darda( ve významu prda, šlupka), ale nechtěl jsem to významově přetížit.
12. 08. 2013 | 18:09

Vlasta napsal(a):

Madam, můžete mi, prosím, prozradit, jak jste dokázali, že Váš guru Kalousek je každý den v nějakém pořadu ČT?!?!?!
Jde to naprosto neuvěřitené!
Považuji jej za našeho nejchytřejšího politika, ale také za politika nejodpornějšího!
Vlasta
12. 08. 2013 | 18:44

Joachym Brezina napsal(a):

Včera jsem sledoval šestidílný dokument o Čarodějnických procesech v severských zemích, kdybych já byl býval tušil ve kterém z těch dílů se věnovali slovu femina, nebo původně foemina? No každopádně budu muset se opět podívat na komplet dokument, protože volně sděleno ...slovo femina ..tedy žena ...se skládá ze dvou slov, z nichž jedno je v překladu "mínus" :)

Označuje tak člověka s mínusem (nedostatkem) a to prosím vymysleli řeci nebo tak nějak :)
No podívám se znovu, protože po výlevu feministek mne to začalo vrtat v hlavě, ale je pěkné že se ty dámy tak hrdě hlásí ke slovu o němž asi ani nemají páru co prapůvodně znamená :)

Když je v populaci 51% žen, neměl by přece být problém dosadit do politiky ve volbách více političek ...ale to by ty ženy voličky nesměly volit muže :) A možná ten slet v altánku bude o tom, jak ženy aktivovat, aby u voleb házely hlas ženským kandidátkám :)
12. 08. 2013 | 18:57

Jáchym napsal(a):

...můžete mi, prosím, prozradit, jak jste dokázali, že Váš guru Kalousek je každý den v nějakém pořadu ČT?!?!?!
Jde to naprosto neuvěřitené!
Považuji jej za našeho nejchytřejšího politika, ale také za politika nejodpornějšího!
Vlasta
*******************************************
Vlasto, abyste v v české politické ýumpě Dokázali, že to dokážete, stačily doposud dva předpoklady:

Být
a) nejchytřejší
b) nejodpornější.

Nechápete ? To je naprosto neuvěřitelné! :-), :-(.
12. 08. 2013 | 19:00

utržené sluchátko napsal(a):

haló, haló, haló, proč je ženskejch v politice málo? A tak štěkám jako hrom, ať je ženských v politice milión!

Jedna lepší než druhá. Co si budeme povídat!

Má hlavu jako starosta, říkala babička.
Copak starosta, taková starostka, když se vyvede, když jde od holiče má hlavu jako lampion, proto štěkám jako hrom, ať je poliček milion.
No nezvol Máňu s takovou hlavou! Tam se toho vejde.

Holky, holky. Pejzatec válčí, Helmut obchoduje, Franta vaří, a Máňa má hlavu jako starostka. Svět se zbláznil,Ještě, že máme ty transvestity a duhové pochody.To je každoroční jistota.

Holky , holky, když Vám bylo 17 chodil jsem s Vámi do Heroldových i Havlíčkových sadů na balkonek večer diskutovat, To byla jiná jízda, jinej diskurz, to víte čas nezastavíte, kila taky ne, tak jste se vrhly na politiku a te´d jste si –dvě konkurentky-vjely do vlasů.
Je to docela zábavné.

Ještě před pár lety jste se slejzaly U Myšáka na dortu, teď po vzoru dua komiků S+S diskurzujete. Asi mě zase máznou, prozradil jsem-zřejmě- utajenou informaci EU.

To modní diskurzování nemá chybu!
Co si myslíte, že tím Vaším diskurzem vyřešíte?
Za půl hodiny diskurzu si stejně vjedete do vlasů, Božka má menší zadek, Máňa bohatějšího Frantu, zaplatil ji už tři liposukce a Anča má syna Jardu na Harvardu, zatímco Emilovi jsem musela koupit diplom z VŠ správní nebo od NYU.

A Wendlová, šla s dobou, nechala si změnit jméno. Na Wendl.Jako když to protekční stvoření Ema Smetana (celej děda, taky se nepředřel) předává na Nově slovo Alžbětě Svoboda.
Teda, Vy jste světové! Hned se pozná frikulínka!

Až bude mít vnuka, pojmenuje ho Wendelín Wendl. To dobře zní.
Holky, holky, dyť –co si budeme povídat-politika je u obou pohlaví náhradou za sex. Slabou, řekl bych.Proto mají v PS v šuplíkách viagru. Co ženy nebo transky netuším.

A když Vás obě homolkové na radnici nezvolí……diskurzujte.
Aspoň něco!
Jako Sedláček. Narativně. Pozvěte i Ivetku, bude veselo a dostanete se do medii.
Já bych si vzal příklad z Jahrazád, Nevidí kynutí na starostenské sesli jako cílovou a nejvyšší metu života
12. 08. 2013 | 19:01

čert }:o napsal(a):

Joachym Brezina
mínus neznamená nedostatek
tak jako plus neznamená dostatek
ale to byste musel myslet vy šovinisto ;o)
12. 08. 2013 | 19:47

Joachym Brezina napsal(a):

čerte čerte ...zkuste si ještě jednou pokud možno přečíst co jsem napsal, asi u toho budete trpět, chápu, Já totiž napsal nikoli že cituji, ale že volně sděleno....chápete? volně sděleno, což znamená, že své sdělení nevydávám za dogma ale velmi volnou myšlenku a je třeba ji ověřit shlednutím celého dokumentu znovu, abych se zde mohl objevit a napsat...viděl jsem a cituji.....

s tím šovinistickým smajlíkem ...milý čerte, mám k ženám velmi blízko, blíž než Vy, na to aby jste měl k ženám blízko tak jako já, by jste musel být žena a ještě k tomu lesbička :)
A pak uznám, že máte k ženám tak blízko jako já.

s přáním pěkného dne, nemyslící
Joachym Brezina
12. 08. 2013 | 20:11

Karel Mueller napsal(a):

PŘ:

Zdravím do exilu, rytíři :-)
12. 08. 2013 | 20:12

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

inu, ta nákaza se šíří vůkol geometrickou řadou. Tuhle jsem potkal potetovanou kravku se synkem, kterému bylo asi 5-6 let. Zoufale mu nebylo rozumět pro zanedbaný vývoj řeči, zato měl na palici ostříhaný účes á la Čerokéz a v uchu naušnici. Říkám si, že co nevidět se budou na přání rodit robátka s objednanou kérkou.

V ČT jsem popatřil moderátorku, která se jmenovala Veronika Tobola Paroulková. I televize veřejné služby je už cirkus.

Na ten raut k Wendel nezapomeňte pozvat Kventina Koktu, a jako kmotra přichází v úvahu Vlasta Parkan.
12. 08. 2013 | 20:27

ld napsal(a):

A proč by to nemohlo fungovat obráceně?
Třeba Petr Nečas-Naď.
Aspoň by se zbavil toho domorodého jména Chvějící se p*del.

P.S.Asi se věci daly do pohybu, protože první pokus o přidání komentu byl odmítnut.
12. 08. 2013 | 20:36

Jáchym napsal(a):

Pepo řepo,
co Vám Veronik Vendl slíbila, že jí svým kvalitním příspěvkem zvyšujete popularitu a počet kliků?
12. 08. 2013 | 21:01

dříve čtenář napsal(a):

Já osobně jsem přesvědčen, že většina zdejších diskutujících si sama "prožrala" svou budoucnost. Kalósek, vendlová, parkanová, drábek, šiška, kníže, hanáková a suché z lozu se nám všem snažilo toto prožrání budoucnosti zarazit. Neúspěšně. Dáme-li jim svůj hlas, určitě v budoucnu vylepší svou činnost a půjdeme do ztráty ještě mnohanásobně větší. Z této úvahy vyplývá, že jejich zvolením se situace dramaticky zlepší a čekají nás samé světlé zítřky, kterým bude žehnat sám duka.
12. 08. 2013 | 21:09

xyzy napsal(a):

Jáchym 18:09

To musím fixovat... "nechtěla jsem Vás" (ne Vás jako Vás, ale obecně) "významově přetěžovat". Líbí, úžasné :-)!
12. 08. 2013 | 22:02

Sal napsal(a):

Paní Veroniko,
tím urážením jsem nemyslel přímo Vás. Bylo to více-méně myšleno obrazně.
Jestliže se Karolína Píka chová jak prodejná nemůžu_říct_co, Kristýna Kočí mluví jako dlaždič a Miroslava Němcová svou idiocii dává najevo slovy "My, elita", čímž míní, že zbytek republiky je póvl, pak by byl článek paní Hamplové v pořádku, kdyby...

Kdyby s ním nepřišla se "stoletým" spožděním. Takhle to jen vypadá, že se paní Hamlová jen snaží kydat hnůj na již zahnojené.

Vaše reakce, na druhou stranu, mi již přišla zbytečná, protože mentorovat někoho, kdo zcela zjevně zaspal dobu a nebo si jen chce přihřívat polívčičku (to spíše), je totéž, jako se snížit na jeho/její duševní úroveň.

Takže se budu opakovat: Proč zbytečná slova? Proč zbytečné blogy?
To, u všech bohů a blogů, vážně není něco lepšího? No, já už jsem rezignoval před 10 lety, takže já jsem ten poslední, kdo do toho může kafrat, že? :-)

Zdravím Vás, Sal
13. 08. 2013 | 00:20

Pavel13 napsal(a):

Ženské, kdybyste svým blogem raději morálně podpořili paní Salačovou. Jistě, je to korupčnice, ale taky odvážná ženská. Svou výpovědí může zatopit i vlivným lidem, kteří ještě běhají po svobodě. Svědčit v přímém přenosu, utkat se tváří v tvář s Rathem, který drtil spoludiskutéry rozdílem třídy, není nic jednoduchého. Nikdo z chlapů, až na Michálka a jednoho člena vojenské rozvědky, z velkých korupčních případů poslední doby takovou odvahu neprojevil.
13. 08. 2013 | 06:13

nakrátko napsal(a):

.Teď dávali v TV stařičký film John and Mary. Nevím jestli Dustinovi nebo Mie probleskávaly vzpomínky na pološílenou matku neustále demonstrující proti čemukoliv, kdykoliv a s kýmkoliv, nejlépe proti WWIII.

Inu občanské angažovanosti je vždy třeba.Studnice nápadů -jak ji vyjádřit -je nevyčerpatelná.
Dříve demoška proti Pershingům- jako baronka Ashtonová- nyní koncert v chrámu Páně za práva tučňáků v Patagonii a disidentku Puti Putu Pa z Kalimantanu, kterou nikdo nikdy neviděl, ale mexická vlna už jede.
Jen aby malý Wendelínek neměl podobnou vzpomínku na matku, či babičku, jak prošoupávala šedesátou sukni na starostenské sesli-dotáhla to na poslankyni- bystrá to žena, místo aby četla před spaním a ošetřovala roztřískaná kolena. Teď to dělá Oxana, za kilčo na hodinu a ještě k tomu vyluxuje.
Není nad to přivodit potomkovi celoživotní trauma.

Jo a pořídila si taky slamák, hezky jste se seřadily holky pod
13. 08. 2013 | 06:33

Leo K napsal(a):

Pro Zdeňka Broma:
...Jinými slovy, volič musí začít myslet...
Tak co s tím uděláte?
13. 08. 2013 | 06:33

Veronika Vendlov napsal(a):

Sal: též zdravím. Celým textem jsem se jen pokusila poukázat na to, že pokud se budeme (a myslím tím vskutku především ženy, protože muži tak činí neustále) takto mediálně trefovat do těch z nás, které prošly, či právě procházejí zkušeností se zdejší praktickou politikou, pak ty, které se o "výstup" pokoušejí, nebo chtějí pokusit, spíš utvrdíme v tom, že to je profese, kterou je lepší míjet obloukem. A to já nechci.

Rozhodně bych si nedovolila mentorovat paní autorku a věřím, že to tak nevyznělo.

Když jsme u té rezignace - asi s ní bojujeme všichni. Každý blog (a píšu jich už dnes mnohem méně) který jsem napsala, jsem psala z nějakého důvodu. Samozřejmě, že čtenářům může řada z nich připadat zbytečná, hloupá, nicneříkající apod., ale to je jejich pohled na ně. Já osobně se za ta léta stydím za jedem jediný...a radši bych se k němu nevracela. Řada diskutérů mi jej ale s pravidelnou (a je to asi dobře) pravidelností připomíná i když pod tímto blogem to zatím nezaznělo.... :-).
13. 08. 2013 | 07:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Libor Stejskal: že Vy jste se malinko nudil...protože je to pořád dokola? ;-) :-)
13. 08. 2013 | 07:48

john petres napsal(a):

Že jejich práci neznáte?To jste tedy asi hluchá a slepá!!-Prý si je nedovolí kritizovat...
13. 08. 2013 | 09:44

xxx napsal(a):

Souhlas, autorko. Ale Vám také moc ne.
13. 08. 2013 | 10:16

xxx napsal(a):

To Pavel 13/6:13/: Sancta simplicitas, Vy jste ale srandista: Salačová odvážná!
Hodně hloupý "bílý koník". Jediná otázka/lezoucí z pod koberce/je, čí.
Jak ta by "mohla podnikat.....". Ani v Čechách snad ne!
To Vlasta/18:44/: Souhlas. Totéž VK.
To Jáchym/17:25/: beru dvojku. Jednička a trojka jsou pasé.
To Al Jouda/17:08/: Nestrašte. Tak blbí snad nemohou být ani Češi!
13. 08. 2013 | 10:32

stejskal napsal(a):

Malinko ;) (přeci jen tu trávím u6 v9ce ne6 3est několik hodin denně, to jednoho časem dostihne :) l.s.
13. 08. 2013 | 11:10

Jáchym napsal(a):

stejskal napsal(a):
(přeci jen tu trávím u6 v9ce ne6 3est několik hodin denně,
13. 08. 2013 | 11:10
*********************************
V6dy´T v8m to tak0 m8lokdo soudn7 vy49t8

Zdrav9 J8chym
13. 08. 2013 | 11:42

pod pantoflem napsal(a):

Tak TOP 09 jde na ruku gender fanatičkám? Už i tato partaj je nakažená?

Ty vole tak to hlas dám asi Babišovi, jeho ANO 2011 ještě žádné takové kňučny, které hlásí jak je čeští chlapy stále utlačujou, znásilňujou, zabíjejí a okrádají nemá.
13. 08. 2013 | 12:01

Jáchym napsal(a):

Pantoflel 12.01

"(...)které hlásí jak je ČEŠTÍ CHLAPY stále utlačujou,(...)"
******

Pantofle,
správně má být "jak je ČESKÉ CHLAPY stále utlačujou "!
Nějaký šťoura si toho určitě všimne a nesprávně si to vyloží.
13. 08. 2013 | 12:21

stejskal napsal(a):

;-) pane Jáchyme. Hezký den. l.s.
13. 08. 2013 | 12:50

ari napsal(a):

Vendlová, vaše S-karta stojí stát desítky milionů.
To opravdu necháte zaplatit prezidenta Zemana z platu? To jste tak ubohé, že vámi rozkradené peníze si necháte zacálovat od chlapa, na kterého přitom plivete?
13. 08. 2013 | 13:39

Pavel13 napsal(a):

:xxx
Přiznám se, že ten proces sleduji velmi povrchně. Podle délky trvání výslechu jsem si myslel, že to má být klíčový svědek obžaloby a skutečně dost ví. Tož se nechám překvapit, co se z toho nakonec vyklube.
13. 08. 2013 | 14:00

Jáchym napsal(a):

(Tapeta):
Jáchym napsal(a):
Paní Hamplová,
nechcete napsat (na žádost čtenáře - hlas lidu-hlas zBoží !)
blog s názvem To se vám moc nepodařilo, paní Vendlová ?

Já vím, drobný nedostatek originality tam taky cítím, ale čtenost by byla zaručena !
13. 08. 2013 | 14:32
13. 08. 2013 | 14:35

Anna napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):

Sal: též zdravím. Celým textem jsem se jen pokusila poukázat na to, že pokud se budeme (a myslím tím vskutku především ženy, protože muži tak činí neustále) takto mediálně trefovat do těch z nás, které prošly, či právě procházejí zkušeností se zdejší praktickou politikou, pak ty, které se o "výstup" pokoušejí, nebo chtějí pokusit, spíš utvrdíme v tom, že to je profese, kterou je lepší míjet obloukem. A to já nechci.
---------------------------------------------------------------

Podle mě by měla platit stejná pravidla pro všechny. Tedy žádné kvóty, trefovat se kritikou bez ohledu na pohlaví...
Navíc když kritické trefování vydrží muži, pak by ho měly vydržet i ženy. Odradí-li to některé ženy od profese političky, pak jedině dobře, protože ty by ji zřejmě stejně nezvládly.
13. 08. 2013 | 15:13

Jáchym napsal(a):

Anna:
"Podle mě by měla platit stejná pravidla pro všechny. Tedy žádné kvóty, trefovat se kritikou bez ohledu na pohlaví...
Navíc když kritické trefování vydrží muži, pak by ho měly vydržet i ženy. Odradí-li to některé ženy od profese političky, pak jedině dobře, protože ty by ji zřejmě stejně nezvládly."
**********************************
Přesně.
Džendrtetkismus je snaha o selektivní emancipaci:

Vybereme si, V ČEM nám jsou muži povinni (příkazem, daným jiným mužům!) zajistit rovnoprávnost.

Ve většině zbylého žádáme privilegia jako odškodné za minulých několik desítek tisíc let trvající příkoří.
13. 08. 2013 | 17:09

evix napsal(a):

stejskal napsal(a):
Že já vůbec něco říkal ;-) A přitom jsem to myslel dobře, chtěl jsem potěšit :-) l.s.
.........................
Potěšíl jste :-D
ZD: víte proč někdo volil Kalouska a TOpku? Slibovali přece reformu a mládež jim věřila!! Oni nevěřili (nevěděli), že už dělá reformy 20 let...No holt to poznali na vlastní kůži, když se nespálíte, nevíte, že příliš horké bolí...Asi tak....
13. 08. 2013 | 18:24

evix napsal(a):

Veronikavendlova napsal(a):
Vážená paní Hamplová, děkuji za reakci. Plně respektuji názor druhých, ostatně to ani jinak nejde. Chtěla jsem jen poukázat na to, že Vámi jmenované dámy možná dělaly a dělají vše, co je v jejich silách. Nevím, zda je to dost, či málo.
.......................
Kdyby nedělaly nic, udělaly by lépe..Jak mám jako žena volit ženu, když to byly takové kozy s prominutím...
13. 08. 2013 | 18:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy