Lokajství české mysli

19. 09. 2013 | 13:35
Přečteno 6004 krát
Cítíte to ve společnosti také? Ten nezájem, apatii, znechucení a snad i úplnou rezignaci? Tu chuť nadávat a stěžovat si na zkorumpované politiky, podnikatele-podvodníky, líné státní úředníky, neschopné zaměstnance, sprostou zpustlou mládež nebo příživníky všeho druhu?

Slyšíte také ty komentáře? Nic nám nepomůže. Češi jsou odjakživa takoví. Za komunismu bylo líp. Až nastoupí Zeman a komunisti, tak emigruju. A bude hůř.

A co lidé říkají na otázku, co s tím uděláme? No já bych rád, ale mám spoustu práce. Mám svých starostí dost. Dáme si další pivo. Doufám, že to ten Karel ustojí, Zeman převálcuje, Klaus napraví. Kéž bychom dnes měli Havla…!

Co to o nás říká? Jsme lokajové, co čekají odevzdaně na spasitele, který ten Augiášůvchlév vyčistí. Jsme pesimisté a negativisté ve slovech, která dlouhodobě přetváří naši mysl v mysl malomocného. Bez vlastní vůle věci zlepšit, i když srdce by chtělo a ruce, ač jsou silné, z neznámých důvodů nemohou se dáti ku práci.

Je řešením čekání na velkého vůdce, politika, který zavede naši zem na správnou cestu? Já říkám, že není. Každá velká osobnost, vůdce národa chcete-li, zanechal v naší společnosti svoji stopu. Vždy s ním byly spojovány velké naděje, které pak vystřídalo zklamání z toho, jak se věci zlepšují jen pomalu nebo vůbec. Čím to je, že náš národ se nestal národem masarykovým, havlovým, klausovým, či jiným i podle skutku.

Odpověď je prostá. Protože lidé tyto osoby přijímali více citem než rozumem. Vždy to bylo více o sympatiích a nesympatiích, než-li o skutečném přijetí „světonázorového“ přístupu, který ten či onen velký muž zastával. Ač to může znít kriticky, rozhodně to jako kritiku nemyslím. Lidé si prostě drží odstup, který se ukázal jako metoda, jak ve společnosti přežít. Cena, kterou za to dlouhodobě platíme, je známá.

Život je příliš krátký. Společnost je demokratická a liberální a každý má možnost rozvinout se v plné své kráse. Jen mít dostatek sil, odvahy a chuti tuto cestu vykonat. K tomu je potřeba, aby lidé odhodili onu starou osvědčenou cestu „odstupu“ a vrhli se do života. Jak to ale udělat? Slova nestačí a přečtení článku už vůbec ne.

Věřím, že lidé se dokáží měnit jen činy. Když Tomáš Baťa přemýšlel jak ve 20. letech minulého století naučit děti ve školách správně hospodařit, navrhoval, aby každému byl poskytnut malý kousek školní zahrady a každé dítko na něm pěstovalo zeleninu. Výtěžek z prodeje pak bude jen jeho. Od toho si sliboval, že děti pochopí, co znamená práce, odměna za práci a získají schopnost, jak hospodařit s penězi.

Jedinou cestou, jak přeměnit naši společnost ze společnosti rezignované, negativní a pasivní na společnost aktivní, sebevědomou a odvážnou, je užití Baťova návrhu. Každý má ve svém okolí rozbitou silnici, zanedbaný plot, zničený kříž, partu dětí, co nemají ve volném čase co dělat
a podobně. Vezměme si každý svůj kousek zahrady a udělejme něco malého pro ostatní. Naučíme se jak společnost funguje, jak pracovat pro užitek a ne pro zisk, jak dát a těšit se z toho, jak udělat něco pro ostatní, pro své i jejich okolí, co znamená dobrý skutek. Být občansky aktivní, znamená vytvářet zdravou a přátelskou společnost. Jedině touto cestou se naučíme, co znamená aktivní a spokojený život.

Jaromír Beran

Tento blog je zveřejněn zde: http://jaromirberan.blog.idnes.cz/c/361733/Lokajstvi-ceske-mysli.html

Natolik se s ním ztotožňuji, že jsem se rozhodla mu dát prostor i tady.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

na to máme volby pani Vendlová a pokud si národ obdivující Trošku, čtoucí Blesk a sledující Ordinaci zvolí Zemana a komunisty, je to jeho volba a já nemám důvod tady zůstávat a nechat se tu zalágrovat a okrádat rudými zločinci. Proti gustu jak se říká...
19. 09. 2013 | 13:40

Michal Macek napsal(a):

ahoj precti si tohle

http://blisty.cz/art/70148.html
19. 09. 2013 | 13:55

oskar napsal(a):

O novodobém lokajství napsal zajímavý článek i pan Fiala zde:
http://www.advojka.cz/archiv/2013/3/novodobe-lokajstvi
..."Vladislav Vančura ztvárnil v románu Konec starých časů postavu knížete Megalrogova, ruského emigranta, který přijíždí na jihočeský zámek Kratochvíle. Kníže dokáže spojit dvořanskou vznešenost s uvolněným chováním, což kontrastuje s místy buranskými návyky prvorepublikové buržoazie. Jeho noblesa je přitažlivá zejména pro děti a mladé ženy. Muži sice na Megalrogova žárlí, ale soupeří s ním, nadbíhají mu a často se jej snaží napodobovat. Kníže totiž dokáže pobláznit „každého z těch, kdo čekají, že jednoho rána bude pod jejich okny stát knížecí vůz a osedlané koně z pohádky“..."
Závěry si jistě udělá každý sám, podle svého naturelu.:-)
19. 09. 2013 | 13:58

zemedelec napsal(a):

Paní Vendlová.
Jaká je u té prospěšné práce daň.
19. 09. 2013 | 14:06

Ládik!!! napsal(a):

Tenhle blog mě vůbec nezaujal. Jeho přečtením jsem ztratil čas.
19. 09. 2013 | 14:09

jozka napsal(a):

ad A co lidé říkají na otázku, co s tím uděláme? ... Doufám, že to ten Karel ustojí, Zeman převálcuje, Klaus napraví. Kéž bychom dnes měli Havla…!

Jo, urcite :-)
19. 09. 2013 | 14:13

jozka napsal(a):

Ale jinak lokaju tu je dost. Neni to tak dlouho, co na svem knizeti viseli ocima ;-)
19. 09. 2013 | 14:14

David napsal(a):

Je to ve stylu ať každý začne u sebe, ať každý si nejdříve zamete před svým prahem apod.

Tak to nefunguje! Možná tak za 100 let! Ale my potřebujeme mít výsledky už zítra. Proto nás spíše zachrání už jen nějaký takový "Gorbačov", velký vůdce, který to tady pořádně rozhoupe.

Jinak ani to zametání před vlastním prahem nefunguje. Já jsem se málem uzametal k smrti a darebáci se tomu jen smáli.
19. 09. 2013 | 14:20

jozka napsal(a):

Ale libi se mi, jak Vendlova souzni s blogem. Ale kdyz brblala proti vysokym cenam potravin, tak co udelala? Ano, jela nakoupit do Nemecka. Ze by neco utrousila smerem k Mirovi nebo Karlovi... to ne...
19. 09. 2013 | 14:24

Marek napsal(a):

Lidé určitě apatičtí nejsou.Už jenom to,že skončila vláda zlodějů v čele s Kalouskem a jeho bandou je pro mnoho lidí znamením,že vše se obrací k lepšímu.Věří,že nejhorší vláda v historii ČR se už nikdy nevrátí.
19. 09. 2013 | 14:27

antisoudruh napsal(a):

Cítíte to ve společnosti také? Ten nezájem, apatii, znechucení a snad i úplnou rezignaci? Tu chuť nadávat a stěžovat si na zkorumpované politiky, podnikatele-podvodníky, líné státní úředníky, neschopné zaměstnance, sprostou zpustlou mládež nebo příživníky všeho druhu?

Ne necítím. Já cítím nasranost, nenávist a závist.
Když ne já, tak nikdo!
Dejte mi práci!
Nenávidím politiky!
Máš víc peněz jak já? Tak jsi stopro zloděj!
.
.
.
Mám ten pocit, že lidé přestali uvažovat normálně. Zkrachovalé existence. Ne všichni, ale čím dál více lidí věří tomu, že za své domnělé neštěstí (v komunismu bylo lépe) může někdo jiný.
19. 09. 2013 | 14:37

vasja napsal(a):

Budou zase Noci s Karlem?
19. 09. 2013 | 14:44

pamětník napsal(a):

Pamatuji doby, kdy nám funkcionáři domlouvali do duše: "Kritizovat, soudruhu, nestačí, každý musí začít sám u sebe. Co ty, soudruhu, uděláš konkrétního pro svou socialistickou vlast?"
A teď po desítkách let čtu totéž v modrém s obvyklým současným přídavkem o české lokajské povaze. Takže očekávání konkrétní práce a výsledků od zvolených činitelů je podle dnešních propagandistů projev lokajské povahy, proti které Baťa správně nutil lidi po práci pracovat na zahrádce.
Znovu opakovaně jsem se dozvěděl, že propaganda jsou jenom bláboly za každého režimu.
19. 09. 2013 | 14:48

Martin1 napsal(a):

Pane Berane, to co navrhujete prostřednictvím paní Vendlové,
jsme už čítávali v těch prosklených vitrinách u agitačních středisek doplněných obrázkem, jak mladá žena a muž stojí s prapory v rukách a koukají optimisticky někam k obzoru - k lepším zítřkům.

Vy by jste tam (postřehl jsem to) přišpendlil asi nejraději kardinála Duku, jak kropítkem posvěcuje s úsměvem první úrodu pionýrům - pardon, mladým křesťanům.

Skoro bych řekl, že vám doma zůstal nějaký materiál z minulé doby (kdy KDU byla součástí vládnoucí národní fronty), jen jste to malinko poopravil.
Mluvíte o lokajství a nabízíte zase jen ohnutá záda, jen by jste chtěl vyměnit osoby, před kterými se máme ohnout.

Kdepak, my už máme všech akcí "Z" dost a na žádnou novou akci "D" ( Duka už nenaskočíme). Už rozumíme vašemu textu pane Jaromíre Berane a prostřednictvím paní Veroniky Vendlové vám to sdělujeme.

Následuje váš text, který jsem trochu upravil - tak jak jsme ho dříve znali a na něj . . . . .(doplnit, aby se to rýmovalo)

"Jedinou cestou, jak přeměnit naši společnost ze společnosti rezignované, negativní a pasivní na společnost aktivní, sebevědomou a odvážnou, je užití (1)(Baťova návrhu). Každý má ve svém okolí rozbitou silnici, zanedbaný plot, (2)(zničený kříž), partu dětí, co nemají ve volném čase co dělat
a podobně. Vezměme si každý svůj kousek zahrady a udělejme něco malého pro ostatní. Naučíme se jak společnost funguje, jak pracovat pro užitek a ne pro zisk, jak dát a těšit se z toho, jak udělat něco pro ostatní, pro své i jejich okolí, co znamená dobrý skutek. Být občansky aktivní, znamená vytvářet zdravou a přátelskou společnost. Jedině touto cestou se naučíme, co znamená aktivní a spokojený život."
Vysvětlivky a úpravy k původnímu textu:
(1) Nahradit jinou přijatelnou figurou, nějakým mladým členem BSP,ČSSM, komunistické strany,atd.
(2) Nahradit jiným symbolem: zrezavělá rudá hvězda nad tovární branou
19. 09. 2013 | 14:49

Anna napsal(a):

"Jsme lokajové, co čekají odevzdaně na spasitele, který ten Augiášůvchlév vyčistí. Jsme pesimisté a negativisté ve slovech, která dlouhodobě přetváří naši mysl v mysl malomocného. Bez vlastní vůle věci zlepšit, i když srdce by chtělo a ruce, ač jsou silné, z neznámých důvodů nemohou se dáti ku práci."
Jaromír Beran
Tento blog je zveřejněn zde: http://jaromirberan.blog.idnes.cz/c/361733/Lokajstvi-ceske-mysli.html

"Natolik se s ním ztotožňuji, že jsem se rozhodla mu dát prostor i tady."
------------------------------------------------------------

Hm, takže jsem se dozvěděla, že pan Beran a paní Vendlová jsou lokajové, pesimisté a negativisté - o čemž svědčí, že tyto vlastnosti přiřkli celé české společnosti.

Paní Vendlová, kvůli "Bez vlastní vůle věci zlepšit, i když srdce by chtělo a ruce, ač jsou silné, z neznámých důvodů nemohou se dáti ku práci." jste tedy v letech 2006 až 2008 působila současně v nevládních organizacích (Nadace OSF Praha, Otevřená společnost, o.p.s., Fórum pro integraci) v projektech zaměřených na sociální začleňování???
19. 09. 2013 | 14:52

mik napsal(a):

Pani Vendlova napada me otazka proc nepublikujete svuj blog ale vkladate zde cizi...? ano zduvodnujete to svym ztotoznenim ale tech co papouskuji jine ma CR myslim az az proc nenapsat svuj nazor a nejen napsat ale neco pro to i udelat ale co vlastne chteji lide v CR udelat ? nechteji nahodou socialisticky zit a brat pritom nemecke platy ? proc se jeste novy zakon v CR ani neuvede v platnost a uz se vi kde ma slabiny a jak ho lze osidit ? ano lide nadavji pravem ale proc verejne si dovolil treba sveho nadrizeneho Drabka kritizovat jen jeden reditel uradu prace a to jeste reditel odchazejici do penze ? proc nevstoupili vsichni urednici uradu prace do generalni stavky a proc nezamestnani kteri nedostali podporu nebo ji dostavali opozdene nezablokovali verejnou demonstraci vsechny urady v republice a nedonutili Drabka k okamzitemu odstoupeni proc nebyly podany trestni oznameni kdyz hlaseni se na poste je proti listine prav a nezakonne proc nebyl tento zakon napaden hned pri jeho cteni a kdyz to obcane vedeli proc nebyla manifestace a tak by se dalo pokracovat v mnoha kauzach,, ne nestaci 100000 odboraru co jeli za pivo a parek zadarmo vlakem do Prahy musi se pridat vsichni,,a ti vsichni se jako v 89 nepridaji ,,je jasne proc uz jsou jen chudi a bohati,,, ten stred co byl hlavnim strujcem revoluce v 89 uz neni,, kam se podel ? lide odesli do zahranici vysvihli se mezi bohate nebo bydli pod mostem a je jim to uz vsechno jedno,,,dokud nezmizi rozdilny metr dokud se nezakaze prebehlictvi dokud ti nahore nebudou neodvolatelni vcetne prezidenta dokud bude korupce intriky kupceni a dokud se nezmeni mentalita ceskeho obyvatelstva ze se prestanou lide snazit kazdy s kazdym nejak vycurat obejit predpisy dokud budou volit prezidenta co pri volbach lhal at uz se to nazve taktickym bojem at uz soud urci ze to vysledek nemohlo ovlivnit,,, Klaus se dostal na Hrad kupcenim a intrikama vsichni videli tu frasku,,,Zemana ted volili lidi nejde napadnou pochybnost zvitezil o 10 % ne o 1-2 hlasy ale jake paky a co bylo pouzito k tomu vitezstvi je uz diskutabilni cestnost a ferovost tam urcite chybela ale lidem to zjevne nezanaji,,, kdo by se neopil kdyz by vyhral kdo by se neopil na ruske oslave,, kdo dokaze pit s rusy ten musi mit opravdu dobrou treningovou prupravu,,,lidem to nevadi spis je to hrdinstvi my jsme mistri sveta,,, cesky nabubrely a extremisticky pristup k narodni hrdosti je zhoubou ano cesi jsou pracoviti premyslivi mame sportovce co na ne muze byt clovek hrdy ale nelze byt hrdy na tu vycuranost nelze byt hrdy na ostudy co delaji cesi v zahranici a stat je treba i v tom podpori,,nelze lavirovat na moste a hrat si na mistry sveta s holym zadkem je nutne jasne rict ano jsme clensky stat EU jsme v Nato chceme podporovat EU Brusel chceme prijmout euro.,.nebo pak rict chceme se stat autonomni oblasti Ruske Federace,,, Svycarskem CR nikdy byt nemuze neslo to ani v 68 kdy tehdejsimu Ceskoslovensku fandil cely zapad a emigrantum se oteviraly dvere ,, dnes se na Cechy v zahranici pohlizi jako na potizisty na nespolihleve na lidi co natahuji dlan a rikaji dej ale sami nechteji do mlyna prispet a to je treba resit v prve rade,,, ano fandil jsem Scwarzenbergovi a doufal ze kdyz se to nepovedlo se Svejnarem ze se to povede ted ,,opet se to nepovedlo...ale ono se to asi povest nemohlo kdyz porad jeste je v zemi generace co vyrustala za socialismu jsou to clenove KSC kteri jen v 89 prevlekli kabaty naruby,,, ale hlavne je to o zmene a pristupu mentality at uz clovek smysli vlevo nebo v pravo pokud budou lidi tolerovat lzi pokud se jista tolerace projevi a politik co ma aferu nemusi odstoupit nic se nezmeni lide pri volbach prezidenta poukazovali ze voli mensi zlo je to diskutabilni ja myslim ze mensim zlem kdyz pristoupim na jejic nazev byla volba Schwarzenberga ale ono by se mensi zlo nemelo volit melo by se volit to o cem si vetsina lidi byde myslet ze je to dobre ,,a to si ani volici Zemana myslet nemohli ano moralne mel pravo se stat prezidentem byl Havel byl Klaus je Zeman ale pak bude muset CR jeste nejakou dobu pockat Svejnar ani Schwarcenberg nebyli nebo nejsou okamziti spasitele ale prece jen by se byli asi pokusili aby v CR zavladly jine pomery nez jsou ty dnesni
19. 09. 2013 | 14:53

s puškou v ruce s ohněm v srdci napsal(a):

A sakra! Lokajství mysli?
Jaké? Lokajství musí k někomu mířit, nebo ne?
Věděl bych o lokajství zavděčit se novému majiteli firmy, ale to sem přece nepatří. Nebo že by jo?

Jste si jístá, že jste pochopila blog dobře? Co třeba paní Langšádlová, tam lokajství necítíte?
A bylo větší lokajství u zlojeda Klause nebo u Karla běžícího v první řadě se švestičkami z Čimelic při uznání Kosova?

Pak bych věděl o lokajství k sousednímu Helmutovi. Ta neustále formovaná flagelantská poselství, ale to by zase zesmutněl Diágo.
Pak o lokajství k modré krvi.
Ne, že by nebylo, má tisíc forem.

A proč lokajství? Není to zastaralé jako od francouzských romantiků.
My přece máme čípkování, servilitu. Vidíme jí pouze u těch druhých, když jdou za svým kormidelníkem, zatímco my jdeme za tím svým,lokajství se nás tedy netýká.

Jsem jen hloupý, nečesaný a nemytý partyzán, ale opakem lokajství je hrdost a sebejistota.
Myslíte, že ji neustálým omíláním frází o zaprděných čecháčcích trpících xenofobii, lokajích, kteří jsou ve všem pozadu dodáte?

Já vím, vy máte spoustu práce, nevíte kam skočit nemůžete tedy trpět lokajstvím
:-)
19. 09. 2013 | 14:57

modrý edvard napsal(a):

"Cítíte to ve společnosti také? Ten nezájem, apatii, znechucení a snad i úplnou rezignaci? Tu chuť nadávat a stěžovat si na zkorumpované politiky, podnikatele-podvodníky, líné státní úředníky, neschopné zaměstnance, sprostou zpustlou mládež nebo příživníky všeho druhu?"
Ne, necítím. Cítím nespokojenost s "federálními" politiky, ale ve svém okolí vidím více-méně spokojené lidi, zabývající se více-méně užitečnou činností.
19. 09. 2013 | 14:58

Martin1 napsal(a):

antisoudruh 19. 09. 2013 | 14:37
Když máte pocit, že těch lidí, kteří nejedou ve stejném směru s vámi jako vy, nějak stále přibývá, tak se pořádně podívejte, zda nejedete v protisměru jen vy sám. Občas je to na dálnici příčinou nehod, tak dávejte pozor! Na prvním odpočívadle si to překontrolujte a pokuste se to "anti" zamalovat.Není dobré jezdit v antisměru v protisměru.
19. 09. 2013 | 15:01

pamětník napsal(a):

Perla:
" Svejnar ani Schwarcenberg nebyli nebo nejsou okamziti spasitele ale prece jen by se byli asi pokusili aby v CR zavladly jine pomery nez jsou ty dnesni" :)))))))))
To určitě, zvláště Karl zu Schwarzenberg by se činil, aby do svého konce stihnul pumpnout republiku o pár miliard pro sudeťáky, když už se to podařilo církvím. Naštěstí český národ docela nezblbnul a volbou Miloše Zemana této možnosti zabránil.
19. 09. 2013 | 15:02

Xury napsal(a):

Pro autorku:
paní Vendelová a potažmo i pane Berane, vy byste chtěli, aby se lidé zvedli od piva a Ordinace v růžové zahradě a něco pozitivního dělali? To si děláte kozy?
Vy to slíznete, jen se těšte, zatím je to jen taková příprava.
19. 09. 2013 | 15:02

pamětník napsal(a):

Další agitátor se ozval.
19. 09. 2013 | 15:06

buldatra napsal(a):

A jak je ten Beran starej?
Nepsal agitky komoušům?
Tahle mu možná zbyla v šuplíku.

Vendlová, systém, který vydatně podporují takzvaní starostové a topáci a další partaje něčemu takovému, co tak dojemně propaguje hen ten Beran, neumožňuje.
Neboť propaguje opak.

Cesta směrem k Baťovi a jeho myšlenkám však přesto existuje. Spočívá v aktivní participaci občana na správě státu a věcí veřejných a říká se tomu přímá demokracie.
Pokud chcete podpořit aktivitu dnes naxrané a znechucené nečesané nemyté veřejnosti, odhoďte ten barel rádobydobroty, který se vám usadil v mysli a co vám způsobuje ony lokajské quaziintelektuálské pocity ve vaší mysli a začněte zčerstva propagovat nikoliv postsvazácké beranní agitky, ale cestu k přímě vládě lidu. A lokajství bude pryč, jak mávnutím kouzelného proutku.
19. 09. 2013 | 15:09

Anna napsal(a):

modrý edvard napsal(a):

"Cítíte to ve společnosti také? Ten nezájem, apatii, znechucení a snad i úplnou rezignaci? Tu chuť nadávat a stěžovat si na zkorumpované politiky, podnikatele-podvodníky, líné státní úředníky, neschopné zaměstnance, sprostou zpustlou mládež nebo příživníky všeho druhu?"
Ne, necítím. Cítím nespokojenost s "federálními" politiky, ale ve svém okolí vidím více-méně spokojené lidi, zabývající se více-méně užitečnou činností.
---------------------------------------------------------------

Jak vidno, je nás víc, kdo to necítí a kdo má ve svém okolí více-méně spokojené lidi, zabývající se více-méně užitečnou činností.

Přiznávám, že mě články a blogy typu "Lokajství české mysli" štvou. Neuznávám kolektivní vinu, ani kolektivní "lokajství" apod.

Asi ne nadarmo se říká: Podle sebe soudím tebe.
19. 09. 2013 | 15:23

hladový a roztrhán napsal(a):

Vezměte si, pšátelé z LD lokajství k EU, klikněte vedle.
Táta pracujících byl sice v EP často, je tam klid a teplo, hlasování slabota-nechtěli ho budit- a stanoviska.......0!!!!!
:-)
Pravda, není sám.
Ten chlap vůbec nestárne, to je veget.

Nevíte, jak je na tom Karel?
Tudy vede cesta, před volbami napíše ohnivý článek Lenost české duše
19. 09. 2013 | 15:23

Veronice - S OPOVRŽENÍM! napsal(a):

Veroniko, KÉŽ BYCHOM DNES MĚLI HAVLA???
ČTu dobře????
Člověk, který zde tuto bezbřehou anarchii mohl nalajnovat a zavést jako "demokratickou" (a v tichosti odejít) má být Vámi vzýván zpět???
Vy jste byla jeho milenkou?
Takováto cynická obrmanovština je tedy vrchol!
19. 09. 2013 | 15:29

čert a pan pehe nikdy nespí napsal(a):

Měki by se dát -táta Falbr a Karlem- dohromady a vypotit předvolební seriál článečků
OSPALOST ČESKÉ MYSLI
pan Pehe by to rozvedl
19. 09. 2013 | 15:30

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, každý a všichni ...
Docela dobré šíření blbé nálady.
Doufám jen, že ten zahrádkář blogový nemluvil o mně neb já to vidím poněkud jinak.
Mně podobní samozřejmě též.
Děkuji.
Veselé krizování.
http://wbgarden.com/wbgarden%20ornamental%20garden.JPG
Na facebůčku pak tu.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10201436957954319&set=a.10200795356914694.1073741825.1486265823&type=1&theater
19. 09. 2013 | 15:47

xx napsal(a):

„jak pracovat pro užitek a ne pro zisk“ ? Opravdu, vážně ? Cožpak užitek není zisk ? Užitkem nezískáváme nic ? Co je to za podvratné komunistické podsouvání, že zisk je sprosté slovo !!!

Zisk a užitek se naopak musí stát synonyma. Pokud není zisk užitkem a naopak, jedná se o teprve o negativní jev.

Toto je přesně jedno z malinkatých semínek ze kterých pak raší zaplevelená blbá nálada, podhoubí pro růst komunismu a jiných extrémistických hnutí a idejí.

Ano, ano, už to slyším, ty tisíckrát omletá jména, Janoušků, Řebíčků, Zgarbů, Palasů a Rittigů. Všichni prahnou po zisku a neváhají pro něj udělat jakoukoli lumpárnu.

Proto snad proboha ale není špatný zisk jako takový !!!! Jsou jen špatní ti pánové Janouškové a Palasové. Ne zisk.

Jenomže tahle přesmička se náramně hodí právě všem milovníkům státu a státního hospodaření, socialistům a komunistům, kteří z hloubi duše nenávidí kapitalismus. A kapitalismus pro ně ztělesňuje právě zisk.

Nepomáhejte prosím šíření těchto bludů a nesmyslných útoků na podstatu kapitalismu.

Nebo jste snad komunistka či socialistka, považující jakýkoli zisk za cosi nemorálního a zavržení hodného.
19. 09. 2013 | 15:48

Fialenka napsal(a):

Autorka píše: „... pracovat pro užitek a ne pro zisk ...“.

A v tom je podle mě směr a klíčová věc evoluce nebo dnešní revoluce (a také levice). Zisk nebo něco získat výhodně je podle mě vždy na úkor někoho. Proto mě například reklamy nabízející něco výhodně nezajímají. Podle mě zisk musí být na obou stranách.

Výstižně to napsal pod blogem o OKD ex-nemo:
„Skoro před sto lety napsal tehdejší přední báňský odborník prof. B.Stočes :"Každá práce má přinášet užitek a nikoliv odčerpávat výsledky práce druhých. Umělé udržování vyrubaných dolů (které skončily svou životnost vyčerpáním rentabilně dobyvatelných zásob) je nesmyslné. "
19. 09. 2013 | 15:48

Xury napsal(a):

Pro Fialenku:
"Zisk nebo něco získat výhodně je podle mě vždy na úkor někoho. "
- je evidentní, že jste ekonomii zcela nepolíbená. Pokud lidé jako vy volí podle svých znalostí, tak výsledek nutně musí být tragický.
19. 09. 2013 | 16:16

xx napsal(a):

Fialenka: „Zisk nebo něco získat výhodně je podle mě vždy na úkor někoho“ „Podle mě zisk musí být na obou stranách“

„Zisk nebo něco získat výhodně“ - zeptám se je ziskem získat něco nevýhodně ?

Když něco chcete získat, chcete to získat proto že se vím to jeví jako nevýhodné ?

Proboha chápete, že zisk je vždy výhodou na obou stranách, pokud není dosažen podvodem, což je jasně definovaná kategorie činností, převážně trestně postižitelných ?

Jestliže se jedná o dobrovolnou směnu peněz za službu, zisk je vždy na obou stranách, pokud nedošlo k podvodnému jednání nebo násilí.

Z toho taky plyne, že stát nemůže výběr daní nazývat ziskem, protože je nevybírá na základě dobrovolného placení za jím poskytované služby, ale za pomoci násilí.

Jestliže vím někdo nabízí výhodnou nabídku něčeho co vás nezajímá, pak t není výhodná nabídka pro vás, ale pro jiného to výhodné být může. Neznamená to že je automaticky podvodníkem a nabídka je nevýhodná za všech okolností.

Myslím že svět kolem sebe chybně soudíte pouze prismatem subjektivního hodnocení a pak docházíte v mnoha ohledech k chybným závěrům. Otázka je, jestli jste schopná si to uvědomit.
19. 09. 2013 | 16:26

juvel napsal(a):

Paní Vendlová, Vy jste legrační. Má-li někdo věřit tomu, co říkáte, začněte u sebe. Připomeňte a litujte toho, jak Vaše vláda přispěla k otrávení atmosféry ve společnosti, rozhodně by toho bylo i na několik blogů. Jaké poučení pro sebe jste si z toho vzala? Co s tím hodláte dělat? Jinak Vás nemůže brát nikdo vážně a jste tady za komika.
19. 09. 2013 | 16:27

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

mik

kdy začnete používat interpunkci?
kdybyste to zkusil, možná by Vaše příspěvky tolik nepřipomínaly slovní průjem alias logorrhoeu.
19. 09. 2013 | 16:28

T.Paine napsal(a):

Je dobré, že o problémech a řešeních lidé přemýšlí a mluví. Zasej myšlenku, sklidíš slova. Zasej slova, sklidíš skutky. Zasej skutky, sklidíš zvyky. Zasej zvyky, sklidíš charakter. Zasej charakter, sklidíš osud.

Společnost se mění k horšímu rychle a skokově. Prohraná válka, nebojovaná válka, úročený dlužní úpis, hospodářská krize, konfiskace majetku a úspor bez kompenzace, krádež, vražda, úročený dlužní úpis, hospodářská krize, ...

Dům lze zničit a zbořit během několika minut.

Společnost se mění k lepšímu pomalu a postupně, s vymíráním a rozením generací.

Postavit a vybavit kvalitní dům s pevnými základy, co vydrží stovky let, trvá měsíce a roky. Poměr časových jednotek 1 ku XXX XXX. To je jedna z možných příčin frustrace.
19. 09. 2013 | 16:37

T.Paine napsal(a):

Přidám malý příklad unikátní české povahy z jedné diskuse pod článkem.

Názor Čecha žijícího v zahraničí:
Bob Burianek · Autor nejlepších komentářů · Střední průmyslová škola elektrotechnická Pardubice
vazeni cmaralove, Vite o americe hovno, a jen kecate, Ziju tu dlouho, a do cech nechci ani v truhle
To se mi líbí · 7 · 16. září v 18:07

Reakce Čecha žijícího v ČR:
Petr Resler · Autor nejlepších komentářů
Taky tě sem nikdo nezve, se tam klidně poser.
To se mi líbí· 11 · 16. září v 18:13

Celý článek ("Útok v sídle námořnictva spáchal muž, jehož propustili") a diskuse pod ním viz odkaz:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=790432
19. 09. 2013 | 16:38

Baba Jaga napsal(a):

To: autorka
Pokud se Vy a Vaši starostové, co pro ně pracujete, cítíte lokaji, dobře Vám tak.
V mém okolí se žádní takoví občané nevyskytují - ani náš starosta v žádném ze starostenského spolku nerozumuje a stará se o blaho obce.
19. 09. 2013 | 17:11

Baba Jaga napsal(a):

To: neo 13:40
Koho asi obdivujete Vy, jistě milý neoušku? Sám sebe? Pokud i někoho jiného či něco z naší pidi-zemičky, sdělte nám to, prosím, před svou emigrací. Ale Vy možná budete sem na blogy chodit udílet nám nebohým neschopným rady i zpoza hranic.
Přeji šťastný výběr nové domoviny.
19. 09. 2013 | 17:18

uff napsal(a):

"...zkorumpované politiky, podnikatele-podvodníky, líné státní úředníky, neschopné zaměstnance, sprostou zpustlou mládež nebo příživníky všeho druhu...za komunismu bylo líp..."
V tom stále ještě mnozí nevidí společného jmenovatele, kterým je efektivní dovolání se svých práv, ne jen na papíře, a mnohem účinnější korekce patologických jevů ve společnosti, které se vymykají mezím přijatelnosti (pakliže zákonné meze už dávno překročily, nebo na ně vůbec nedbají).

Pokud jde o filantropii, samozřejmě koupit zahradu si může kdo chce, ať škola nebo kdokoli jiný, někde kde je na prodej, a dle svého uvážení ji poskytnout jiným lidem k zahrádkaření nebo čemukoli, co nebude obtěžovat okolí a překračovat meze.

V případě oprav silnic nebo (cizích) plotů už stojí za to opatrnost, protože nejspíš někomu patří, například obci, a můžete se dostat do problému s nakládáním s cizím majetkem.
Všechno to vypadá, že tomu skvělému nápadu nic nebrání. Jenom zbyl takový problémeček...že...ty "zkorumpované politiky, podnikatele-podvodníky, líné státní úředníky, neschopné zaměstnance, sprostou zpustlou mládež nebo příživníky všeho druhu" donutíte udělat něco z dobré vůle, pro ostatní, nebo prostě vůbec něco, tak jedině násilím. Vysmějí se vám.
Baťovské časy a osvícená řešení (nijak častá tehdy ani dnes) se protnuly s dobou vyrůstání nových generací v chudších, ale homogennějších a méně rozvrácených rodinách, s přísnější výchovou, a se školstvím kde byl vyučován a vynucován respekt k vyučujícím (a nikdo z rodičů si nestěžoval anebo by neuspěl) i k lidem v okolí, v němž žijí. Inu - změna.
19. 09. 2013 | 17:33

Skogen napsal(a):

A já si myslím, že autor textu se mýlí a tím pádem i vy.

Češi byli plni optimizmu, avšak jejich očekávání se s realitou rozešla. Přirozeně nastoupilo rozčarování a skepse. Příčin je mnoho, včetně očekávání nerealistických, která si ve své naivitě nechali vsugerovat. Především však byli využiti a tragikomické přitom je, že v duchu „zloděj volá, chyťte zloděje“, kdy stát Čechů po třikrát částečně rozvrátila pravicová vláda, aby nebyla schopna byť jednou jedinkrát řádně dovládnout.

I když ta předchozí selhání pojmeme akademicky, dnes se nacházíme ve stavu před kolapsem. Zcela reálně hrozícím kolapsem. Už žádná legrace, paní Vendlová. Ono totiž, i když si osobně pomůžete od mopu do lepší osobní reality, v žádném případě to ještě neznamená, že progresí prošel životní prostor jako celek, jestliže si daleko obsáhlejší množina občanů bez vlastního zavinění evidentně pohoršila, stále je to jen váš osobní deal bez jakékoliv podstatné výpovědní hodnoty, stejně jako má životní úroveň nemá žádnou výpovědní hodnotu pro vás (a pro ostatní). Mimochodem dobrá - ale musím se rozhlížet okolo sebe.

Vás systém učinil happy (protože bez ohledu na vlastní nasazení je tento systém zásadní podmínkou této vaší realizace), tak jako činil happy širokou vrstvu třetinového zastoupení vysokoškoláků v západní populaci, dokud měl systém na to je uplácet. Byli loajální. Už nejsou, protože už je nikdo neuplácí.

Skepse se totiž zdaleka netýká jen České republiky, u nás má pouze nejasné vymezení kvůli stále nestandardním podmínkám neustálých reforem a společenského vymezení, které brání jasnému pojmenování problémů. Ale máme zde Řeckou krizi s protesty, Španělsko, Itálii, protesty v Maďarsku, v Rumunsku, v podstatě napříč Evropou. A pak dosud nevýznamnější odpor vůči novému establishmentu v podobě dlouhých protestů souhrnně nazývaných Occupy Wall Street. To vše má jednoho společného jmenovatele - vzestup elit a pád střední třídy.
19. 09. 2013 | 17:37

Martin1 napsal(a):

uff 17:33 i Skogen 17:37
Oba pěkné!
19. 09. 2013 | 17:53

lokaji jen v idnes a u vendlové?* napsal(a):

Paní Vendlová, radši emigrujte už teď.
Nikdá nevíte.

A kdybychom tu měli Havla, asi bychom s Hollandem a otrokem plutokratů Obamou už vytvořili kolegium k bombardování Damašku.
Nebo kohokoli, nerad to říkám.

Ano, je pravda, že Martu Semelovou přijímám více citem, než rozumem.
Ale není zbytí.
Stručný kupecký propočet možností a jim odpovídajících výsledků mému citu říká nikam na ten víkend nejezdit a tý Martě to hodit.
Rozhodně eště nebyla ministrem, jinak skoro už každej.
Lepší a poctivější ministr než Kalousek opravdu bude kdokoli, komu na ulici náhodně položíte ruku na rameno.
Dokonce i kdybyste hodila stokorunu na podlahu v Jedové chýši, byl by ten jednovokej, kterej ji zpod hromady lidského odpadu shrábne lepší ministr.

Měla jste si stěžovat, dokud byli vaši u moci. Dokud prasili jednu věc za druhou a nechtěli nikoho slyšet.
Kde jste byla?
Co jste říkala?
Ostatně, emigrovat. Kdo myslíte, že vás bude chtít?

*Kde zůstává Urban s Buriánem?
19. 09. 2013 | 17:57

ex-nemo napsal(a):

neo
Jen si táhni, elito, už tam venku na Tebe čekají ! Aspoň tu přestaneš otravovat se svou pravičáckouz namyšleností. Doufám že to uděláš co nejdřív a nebude tu po Tobě ani stopa. Co tu vlastně ještě pohledáváš ?
19. 09. 2013 | 18:00

Míla napsal(a):

Neo
jak vypadá taková příprava na emigraci?Majetek posíláte v kontajnerech a finance převodem,případně vybíráte z konta a ponesete v ruksaku?Já jen abych byl v obraze a nebyl překvapen.
19. 09. 2013 | 18:02

Vyhrňme si rukávy , akce Z právě začala napsal(a):

Á, Kcharlova kobyla opět přiharcovala - volby se totiž blíží.

Sama jezdí pro obrok do Rakous /a neplatí tak v ČR DPH, divné že ji Kalousek trpí ve stáji, už dávno ji měl prodat do cirkusuč /, ale bude agitovat pro to, ať má každý doma záhonek.
Takže nepracovat kvůli zisku, přátelé -tejména ne kvůli zisku někoho jiného...pořiďte si záhonek a naučte se pást.
Sama asi pro zisk tato kobyla také nepracuje....otázkou je tedy za co je placena, asi za agitaci ve prospěch zisku někoho jiného.

Divné časy, kobyla chytřejší /zdánlivě/ vozky.
19. 09. 2013 | 18:05

ex-nemo napsal(a):

Co to ten bolševizmus vytáhnul za kreatury, jako je tahle autorka ! Lokajský národ nezvolil jejího božského Karla, představte si, tak je špatný.
Všecky tyhle "nevládní organizace" jsou obskurtní spolky parazitů, skoro bez výjimky pocházející z bolševizmu, napojené na nejhorší mafie ze Západum i Východu. Podle toho taky vypadá jejich poměr k národu.
Na štěstí jsou tak blbí, že jim ani tenhle politicky zlomený a nezkušený národ nenaletěl.
19. 09. 2013 | 18:10

neo napsal(a):

Baba Jaga :
laskavě si odpusťte trapné infantilní oslovování, sebevědomí si tim stejně nezvednete.

Mám celkem dost jiných režisérů, které obdivuji, babovřeskač mezi nimi ale neni. Samozřejmě, že bych sem chodil i zpoza hranic.

zatim mi šťastný výběr přát nemusíte, pořád věřím, že krvavý komunisté se k moci nedostanou.
19. 09. 2013 | 18:14

Twist napsal(a):

Paní autorko, už se těším, jak se lidé ve večerní televizní debatě s Jílkovou dozvědí, jací jsou Češi hajzlové, když nedovolí, aby se skupina lidí nechovala tak jak má, a nežila z práce jiných. Já patřím také do skupiny lidí, kteří už nevěří nikomu a ničemu a nebojím se říci, že nejsem apatický a lhostejný. Už vidím, jaký bude mazec, až se lidé zvednou. Máme na to těžkooděnce, aby mlátili lidi, kteří jsou nespokojení, místo aby mezi ně přišli ti, kteří veřejné věci řídí a za situaci spoluzodpovídají. Proč se za své činy neodpovídá před lidmi Bakala? Má na to své lidi - přizdisráče. Je to stát s hajzly u moci, jejichž hlásnou troubou je pravicový tisk, za občany se dovedou postavit jen redaktoři Britských listů.
19. 09. 2013 | 18:17

neo napsal(a):

ex-nemo :

to se velmi mýlíte vulgární ex-nemo. Pokud to nevíte, tak internet nemáme jen zde v Česku. Takže i kdybych byl v emigraci, velice rád budu navštěvovat zdejší stránky i nadále, do doby než je rudí komunisté zakážou a odříznou vás tady od interentu, abyste se v klidu mohli věnovat chmelovým brigádám a máváním rudou vlajkou na prvního máje.
19. 09. 2013 | 18:18

neo napsal(a):

Míla :

chápu pane Mílo, že jste se narodil v době, kdy ještě neexistovalo ani rádio, ale možná jste si mohl povšimnout, že dnes se peníze nenosí v ruksaku, ale posílají bezhotovostními převody. Pokud jde o majetek, moc toho nemám, co by stálo za to brát s sebou.
19. 09. 2013 | 18:21

Yosif K napsal(a):

Fialenka napsal(a):
1) „... pracovat pro užitek a ne pro zisk ...“.
A v tom je podle mě směr a klíčová věc evoluce nebo dnešní revoluce (a také levice).
2) Zisk nebo něco získat výhodně je podle mě vždy na úkor někoho.
3) Proto mě například reklamy nabízející něco výhodně nezajímají. Podle mě zisk musí být na obou stranách.
4) Výstižně to napsal pod blogem o OKD ex-nemo:
„Skoro před sto lety napsal tehdejší přední báňský odborník prof. B.Stočes :"Každá práce má přinášet užitek a nikoliv odčerpávat výsledky práce druhých. Umělé udržování vyrubaných dolů (které skončily svou životnost vyčerpáním rentabilně dobyvatelných zásob) je nesmyslné. "
19. 09. 2013 | 15:48
Milá paní Fialenko, často přečasto mívám dojem že vaše příspěvky píše nějaký ultrapravicový think tank snažící se vyvolat dojem že proletáři jsou bezmocní naivkové u kterých by bylo vhodně pečlivě zkoumat zda jsou zralí pro volební právo.
Pokud tomu tak není, zamyslete se púrosím nad mými poznámkami k vašim poněkud schizofrenním tezím:

ad 1) režim kde zisk bylo špinavé slovo už v Ostbloku byl. Ve většině zemí ostbloku to přivedl k hladomoru, v CSR a NDR to k tomu rychle spělo.
ad 2) všechny dobrovolné transakce se dějí proto že jsou oboustraně výhodné, na rozdíl od socíku si můžete vybrat.
Pokud Vás někdo napálil, dejte si příště víc pozor.
ad 3) Pokud si myslíte že všechny slevy jsou podvod, tak jste mimo, měla byste používat vlastní rozum, ale jak tak koukíámk, na ten sama moc nespoléhate.
ad 4) tohle řekněte opomateným odborářským štváčům z OKD kteří chtějí nesmysl - zachopvat platy a zachovat místa v dole který přestal být rentabilní.
19. 09. 2013 | 18:38

Míla napsal(a):

Neo
ale jděte a co takový Rath?Taky se divím že to bylo cash a pochybuji o jeho duševnu že si to nenechal poslat převodem.Kdo ví jak to ve skutečnosti bylo.
19. 09. 2013 | 18:44

Křemílek napsal(a):

Neo kdy už se konečně rozhoupete a nasměrujete to za ty kopečky ? Půjdu Vám rád zamávat ! Snad ještě stihnete odvolit ne ?
19. 09. 2013 | 18:47

Petr Havelka napsal(a):

Paní Vendlová prostřednictvím pana Berana,

já to "myČechování" nemám rád. Ze všeho nejlepší je, když někdo dělá to, co dobře umí a nejhorší je když se někdo plete do toho co neumí a úplně nejhorší je když si navíc myslí, že to umí dobře.

Jestli někomu připadá společnost rezignovaná, pasivní, negativní s tím nic nenadělám. Žiju v kraji, kde máme akorát brambory a kamení v poměru 1:1, teď nám zde přibyly solární parky a větrníky, na jaře žluto od řepky. Silnice jsou čím dál více rozbitější a musím smutně konstatovat, že za bolševika cesty v takovém stavu nebyly.

Když se projedete po okolí uvidíte, že spousty lidí mají u domů dřevo, protože u plynu by se nedoplatili, já to tak dělám taky. Kolem baráku, zahrady je neustále nějaká práce a když k tomu připočtete dost práce v práci mám tak akorát čas si vyšetřit z dovolené pár dní někam na "dovolenou". Letos jsem byl na dovolené "na maltě", tedy makal doma na baráku samozřejmě rezignovaně a pasivně, celkově jsem zaujal negativní postoj.

Takže nejspíš budu ten lokaj, občansky neaktivní.

Předešlou větu potvrzuje, že jsem měl a mám rád prezidenta Havla a přitom o jeho "světonázorovém principu" vím kulové, poněvadž mi příjde, že všechno je jako vždycky, o lidech. Vy se třeba angažujete ve "starostech", já na takové spolky nemám žaludek.

Něco Vám ale napíšu. Všechny současné strany mají členskou základnu z většiny postavenou na lidech "zajímavých". Už Petra Buzková smutně konstatovala, že členská základna generuje směrem výš ten svůj "konvenující" průměr tzn, že to byl třeba "Franta kterej je tak nějak náš" nebo "David kterej tak nějak uměl všem podkuřovat" ale nebyl to "Tonda kterej je nějakej chytrej a sem tam do ostatních i reje". Oni jsou v té členské organizaci tak nějak občansky aktivní, ale ze všeho nejlíp je odtamtud utéct, jak to mnoho šikovných lidí udělalo. Taky mně to někteří i vyprávěli. To samé si dosaďte do některých "občanských spolků" kdy si hodně lidí řeklo: Tohle už si nechci zopakovat.

Pak tu ještě někdo napíše něco generálního o lokajích a probouzení se. No a co když to tak nějak platí i opačně? Vlastně nemůže, poněvadž Vy jste přece občansky aktivní :)
19. 09. 2013 | 18:50

neo napsal(a):

Míla:

víte pane Mílo, ony transakce bezhotovostní jaksi zanechávají stopy. Pochybuji, že by pan doktor Rath byl hloupější než je. Nechat se chytit s krabicí s milionama je jedna věc, ale nechat si úplatek převést na účet, to už zasluhuje nobela za blbost.
19. 09. 2013 | 18:52

neo napsal(a):

Křemílek, Dalimír, Ernesto atd.. :

už jsem to napsal myslim dost jasně. Až zde budou u vlády komunisti.
19. 09. 2013 | 18:53

Baba Jaga napsal(a):

To: neo 18,14
Omlouvám se, už Vám nick zdrobňovat nebudu. To že jsem tuhle zahlédla, jak jste "mlaďounký", když Vás podle nynějších kriterií čeká ještě 10 let mládí.
Mým sebevědomím se netrapte a příště nepište, co neobdivujete, ale poučte nás méně sebevědomé a neznalé, co skutečně stojí za pozornost.
Koukám, že Vás stejně jako mne rodný jazyk neživí. Asi ani počty či historie - musím se podívat, kdy přesně bylo vynalezeno rádio. Ale možná se pan Míla narodil a žil někde na samotě, kam technický pokrok nedorazil.
19. 09. 2013 | 18:55

Míla napsal(a):

Neo
a víte že nemáte pravdu?Jakým způsobem odcházejí finanční hotovosti do neznámých daňových rájů?Odcházejí adresně na osoby,nebo na tajná konta?Vidíte jak málo chápu.
19. 09. 2013 | 19:02

lokaji již dorážejí napsal(a):

neo, agent chodec
No, budete sem asi musit o víkendech s baťohem na zádech, přes zelenou hranici.
Dřív nosili sůl, na kterou tu byla daň, vy byste moh nosit pívo v plechovkách a podvratnou sudeťáckou literaturu.

Na vykecávárnách netu v pracovní době asi moc nepobudete, zaměstnavatel by vám rychle amputoval prstíky (patnáct let jsem měl nad sebou cizácké manažery a poradce, něco o tom vím) a nakopal vás do sedacích orgánů.
19. 09. 2013 | 19:04

lokaji již dorážejí napsal(a):

neo, agent chodec
No, budete sem asi musit o víkendech s baťohem na zádech, přes zelenou hranici.
Dřív nosili sůl, na kterou tu byla daň, vy byste moh nosit pívo v plechovkách a podvratnou sudeťáckou literaturu.

Na vykecávárnách netu v pracovní době asi moc nepobudete, zaměstnavatel by vám rychle amputoval prstíky (patnáct let jsem měl nad sebou cizácké manažery a poradce, něco o tom vím) a nakopal vás do sedacích orgánů.
19. 09. 2013 | 19:04

lokaji již dorážejí napsal(a):

neo, agent chodec
No, budete sem asi musit o víkendech s baťohem na zádech, přes zelenou hranici.
Dřív nosili sůl, na kterou tu byla daň, vy byste moh nosit pívo v plechovkách a podvratnou sudeťáckou literaturu.

Na vykecávárnách netu v pracovní době asi moc nepobudete, zaměstnavatel by vám rychle amputoval prstíky (patnáct let jsem měl nad sebou cizácké manažery a poradce, něco o tom vím) a nakopal vás do sedacích orgánů.
19. 09. 2013 | 19:04

neo napsal(a):

Baba Jaga:

máte špatné režiséry a dobré režiséry a průměrné režiséry a pak odpad. Já obdivuji ty dobré a průměrné a některé z těch špatných. V odpadu pak najdete mistra kameňáka, který stejně jako Zeman, Nova či Blesk dokáže buřtguláše natahnout v hojném počtu do kin. Rodný jazyk mě opravdu neživí a to s tim rádiem byl pouze fór, bo Míla je již postarší pán.(to neznamená, že by mě živila historie)
19. 09. 2013 | 19:12

neo napsal(a):

Míla:

i tak jsou vystopovatelné
19. 09. 2013 | 19:13

bakala chal mro kar napsal(a):

To neo
Ty to mas v ty palici pekne rozmychany
19. 09. 2013 | 19:15

Míla napsal(a):

Neo
to jste mě potěšil,ale to stopování už trvá přes dvacet let.A nakonec to za nás musí udělat prokuratura v cizím státě.
19. 09. 2013 | 19:16

neo napsal(a):

lokaji již dorážejí :

stačila by zakázaná literatura, džíny, cd a dvd aby vám tu nehráblo z majora Zemana a Helenky Vondráčkový.

Mam nad sebou cizácké manažery pane lokaji již dorážejí, a nestěžuju si. Fajn lidi. Víte v nadnárodních firmách těch českých manažerů moc neni. U nás nevim ani o jednom.
19. 09. 2013 | 19:16

neo napsal(a):

bakala chal mro kar :

kdepak pane bakalo chal mro kare, to se velmi mýlíte.
19. 09. 2013 | 19:17

neo napsal(a):

Míla:
no vidíte. U doktora to bylo rychlejší, ani si jich neužil. Při jeho opatrnoti by ho rapli i kdyby mu to Kott poslal na účet u prvního bankomatu.
19. 09. 2013 | 19:19

bakala chal mro kar napsal(a):

rozmichany
19. 09. 2013 | 19:22

Míla napsal(a):

Neo
vidíte a já se divím,že ty peníze cash měl u sebe i Kott.A tak primitivní by snad nebyl,jen by mě zajímalo jak ty peníze v hotovosti přinesl a kdo mu je svěřil do úschovy.To také lze,viz Topku pana advokáta.
19. 09. 2013 | 19:33

neo napsal(a):

Míla:

to budete muset nechat na soudech pane Mílo. Já nejsem ani soudce, ani právník a o případu mám jen informace veřejnosti známé. A nevidím ani do hlav korupčníků a celkem mi je i jedno, proč běhal s obuškem a milionama po vsi.
19. 09. 2013 | 19:37

Vendla napsal(a):

Lokajství pražské mysli: Lokaj Karl slouží Bakalovi a Pražáci se klaní Karlovi. Že, paní Vendlová?
19. 09. 2013 | 19:42

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Neo
a víte že nemáte pravdu?Jakým způsobem odcházejí finanční hotovosti do neznámých daňových rájů?Odcházejí adresně na osoby,nebo na tajná konta?Vidíte jak málo chápu.
19. 09. 2013 | 19:02
No ono je to takto milý pane Míla.

Když Rath potřeboval odstěhovat do danových rájů nějakou větší sumu, třeba 120 mega, tak si ji nemohl z Konstruktivy nechat poslat na Virgin Islands přes internet banking, ona by to musela zarazit ta banka kde by zadal platební příkaz. Konstruktiva by také těžko vysvětlovala na bernáku že někdo na Virgin Islands pro Konstruktivu dělaá bourací a zemní práce, že ano.

Takže se to dělá takto:
1) vybere se domácí bílý kůn s domácí stavební firmou (Salačová)
2) ten posílá po milionech různé faktury na bourací a zemní práce Konstruktivě
3) Konstruktiva proplácí faktury aniž by bílý kun musel něco konat
4) bílý kůn (Salačová) vybere část obdržených peněz z banky jako fiktovní výplaty a donese je ve škatuli proletářwským vůdcům jako příspěvek na další vedení boje za práva proletošů
4) proletářští vůdci syslí milony do sejfu či do zavřovaček když je safebox pný
5) čas od času vezmou kuferek, přejedou do knížectví Lichtenstein nebo do kantonu Fribourg, tam uloží do banky nebo teprve odtud pošlou na účty na Virgin Islands.

Rathovi lze věřit njedno - peníze "jakoby pro CSSD" sháněl furt a velmi úspěšně. Jelikož to však CSSD popírá, tak je jasné že nějaká část těchto peněz šla na černé financování CSSD a nejaká - jistě mnohem větší - část šla na Rathova konta ve Vaduzu atp.

Divil byste se ale jest takový předpis proti prabní špinavých peněz že u jakékoliv transakce na 10 tisíc EUR se musí uvád+ět účel , že se to archivuje 10 let a sem tam namátkově kontroluje.

A to by Rathovi nebylo milé, aby se v bankách archivovalo a zjistilo že poslal bankovním převodem do Vaduzu nebo na Virgin Islands třeba 166 mega. To by taky někdo mohl chtít ty peníze zpět atd atd.

Takhle Ratha chytli "jenom" se 7 mega a hlu...ci ještě stejně navíc Rathovi věří že je tam strčili policisti. Tak vidíte co je bezpečnější.

A jak se říká, zavřít mohou, pustit musí.....
19. 09. 2013 | 19:47

Platan napsal(a):

Autorka vystihla negativa české povahy. Jedno ale zapomněla zmínit:
Sklon k duchaprázdnému žvanění. Zato nám tady aspoň předvedla praktickou ukázku...
19. 09. 2013 | 20:16

K.M. napsal(a):

Přemýšlím..., co by asi k tomuto blogu řekl Baťa...?

K.M.
P.S.: Bojím se - pro autory - že by ho takový "vznešený" příspěvek..., mohl i vzbudit...
19. 09. 2013 | 20:52

smutný napsal(a):

A co lidé říkají na otázku, co s tím uděláme? - hodíme to opět nějaké "slušné" "zodpovědné" "pravicové" straně. Mají ale menší problém - žádná taková není. No ale když ono volit tzv. pravici je in, tak co s tím?? Neřešitelný problém pro rádobypravičáky.
19. 09. 2013 | 20:55

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

Tedy paní radní z Odolenky, tohle, co jste napsala nemá s Baťou zhola nic společného:
"Jedinou cestou, jak přeměnit naši společnost ze společnosti rezignované, negativní a pasivní na společnost aktivní, sebevědomou a odvážnou, je užití Baťova návrhu. Každý má ve svém okolí rozbitou silnici, zanedbaný plot, zničený kříž, partu dětí, co nemají ve volném čase co dělat
a podobně. Vezměme si každý svůj kousek zahrady a udělejme něco malého pro ostatní."
To je prachsprostá socialistická agitka na akci "Z" blahé paměti. Nebo to je pozvánka na bolševický subbotnik?
A jak to řekl kdysi jistý sovětský medvěd:
Subbotnik? Nevazmožno, u menja sexuálnyj děň. Ja jebu váš subbotnik....
Čest práci soudružko Vendlová, a dejte si laskavě odchod k Filipo-Falmerově spolku.
19. 09. 2013 | 21:10

Svatej z Karlova mostu napsal(a):

No, podle mě je tohle spíš než hluboká pravda další prázdný výkřik zhrzeného intelektuála, který se cítí být nedoceněný, protože ta tupá masa venku, za okny jeho osobního hájemství a vně mentální klece jeho pokřivených fantaskních představ o světě, nedělá, co jí řekne, že by dělat měla.

Já můžu mluvit v tomhle ohledu jenom za sebe, ale v tom jsem si naprosto jistý, že s mými velmi ostře kritickými postoji k naší skvělé přítomnosti a celé polistopadové minulosti (tu předlistopadovou nechme už proboha být) nemají emoce a cit absolutně co do činění. Je to výsledek pozorování a věcné, poctivé analýzy problémů, stavu a základních trendů vývoje společnosti, v níž žiju.

Že jsou lidé u nás dost pasivní, to je fakt. Jenže co mají vlastně dělat? Na co se mají vrhat? To jako že když půjdu a se svojí lopatou za svoje peníze koupenou obalovou směsí zalátám díry v obecní cestě u domu, kde bydlím, Kalousek najednou přestane krást a prudit? Že se Bakala, Koláček, Pitr, Kellner, Dienstl, Tykač a další zloději a gangsteři chytnou za nos, vrátí všechno, co nakradli, a půjdou se dobrovolně vyzpovídat Ištvánovi? Mimochodem, to látání se už dvakrát v posledních deseti letech stalo, aby se tu vůbec dalo jezdit, ale kromě toho žádná fundamentální změna v Česku tím aktem občanského úsilí nějak nenastala. Spíš to jde dolu vodou čím dál tím rychleji.
19. 09. 2013 | 21:16

mik napsal(a):

To pametnik
to je prave ten prusvih Zemana vytahl blbost Benesovy dekrety jako je vytahl Klaus kdyz nechtel podepsat Lisabon kdy uz Cesi pochopi ze jsou to veci 70 let stare a valna cast tehdy zijicich sutetaku je pod drnem a jejich potomci maji jine zajmy nez investice v zplundrovane krajine Sluknov a podobne proc na jedne strane hranice je vse upravene vsechno tam funguje a o kus dal je jen zdevastovana krajina a ziji tam jen lidi co se tam narodili nebo max nejaky prazak tam ma chalupu mam i pocit ze obyvatele takovych koncin by zvedli ruku pro kdyz by to pripadlo jak rikate tem sudetakum ale vim v tomhle se mentali lidi v CR zmenit neda radeji budou nadavat na vsechno mozne s prazdnou kapsou nez aby pochopili ze na zapade nehrabe jen kazdy do sveho koryta s uvahou po me potopa ano kapitalismus je tvrdy a nekompromisni nevidim treba duvod proc by mel Bakala financovat nerentabilni a ztratovy podnik to spis je otazka kdo mu prodal za babku byty a jak je to vlastne s temi podily v OKD on je vyuzil ceskou koropci tunelarstvi stejne jako Kozeny Kellner a dalsi milionari a miliardari a u zrodu toho darebactvi stal Klaus i Zeman Havel byl prilisny humanista aby s nima zavcas zametl oba s prognostaku kamosi Klaus jako ministr financi zpackal co mohl a bez zabaleni do rude vlajky by tenhle podprumerny ekonumek ani neprekrocil brany prognostaku a Zeman proc nebojoval pred lety utekl s politiky a ted jen diky populismu a vesnickym kamosum komunistum a dalsim se vysplhal na Hrad stejne jako ODS pomohla Klausovi a ten se pak odvedicil tak ze je dnes tahle starna v rozpadu a CSSD se stane to same vykopli Dinsbiera ktery podporil Schwarzenberga a Zeman se jim taky odvdeci,,staci se podivat na ty jeho Zemanovce,, to chcete volit ? to pak bude skutecna perla ,,na zdarovje tavarisc Putin spasibo ...
19. 09. 2013 | 21:21

Svatej z Karlova mostu napsal(a):

Co se jich týče těch velikánů, musím říct, že od samého počátku jsem považoval Václava Klause za národohospodářského diletanta, a to (přesně si ten moment vybavuju) od chvíle, kdy po vyhlášení první devalvace tehdy ještě československé koruny v lednu 1990 v televizi jako ministr financí in persona prohlásil, že tato devalvace bezpochyby nebyla poslední. To totiž může udělat jenom ekonomický diletant a ťulpas. I kdyby to totiž byla pravda, o takových věcech se prostě mluvit nesmí. Budiž řečeno, že ona další devalvace byla černé na bílém avizována i v tzv. scénáři ekonomické reformy, který vláda předložila tehdejšímu federálnímu shromáždění a který otiskly i všechny možné noviny, takže blbost a diletantismus měly tehdy ve vládě očividně většinu. Touto cestou podané informaci samozřejmě přizpůsobili své jednání všichni, kdo v tehdejších podmínkách mohli, takže na podzim 1990 prudce vzrostly dovozy a zvýšil se tlak na devizové zásoby, v důsledku čehož pak namísto jedné další devalvace přišly hned dvě, které (i s tou první) zvýšily kurs koruny k dolaru o 80 %, což se po 1. lednu 1991 promítlo do nákladově tlačené inflace, která dosáhla 56 % (namísto vládou, či přesněji řečeno Klausovým ministerstvem financí očekávaných 20-25 %), tedy přesně tolik, kolik předpokládal Valtr Komárek (55-60 %). Zároveň s tím začal velmi prudký a vládou rovněž nepředpokládaný propad výroby ve všech odvětvích a celkového HDP v řádu desítek procent, což dokládá, že Kalouskovy ulítnuté makroekonomické prognózy vlastně jen navazují na dobrou tradici. Celý scénář ekonomické reformy, který vycházel z tzv. Washingtonského konsensu a v něm obsažené „transitní“ strategie pro okamžitý přechod od centrálně řízené ekonomiky k volnému trhu formou šokové terapie, která prostřednictvím hluboké devalvace měny, zmražení mezd a fiskální restrikce měla zajistit okamžitou konvertibilitu měny umožňující okamžitou vnitřní a vnější liberalizaci, byl naprostá šílenost, která musela vést k velkému ekonomickému propadu a taky k němu všude vedla (stejný scénář aplikovaly všechny evropské postkomunistické státy a v 80. letech taky řada latinskoamerických zemí, vždy se stejným výsledkem). Český způsob privatizace a také Klausův bankovní socialismus, který zabraňoval bezprostřednímu ekonomickému sociálnímu rozvalu v podobě řetězových bankrotů a masové nezaměstnanosti (mimochodem, zákon o bankrotu byl sice přijat už v roce 1991 (Zákon č. 328/1991 Sb., o konkursu a vyrovnání), ale jeho plnohodnotná účinnost byla v roce 1992 odložena a v roce 1996 došlo k jeho novelizaci, která výrazně omezila jeho možné dopady), čímž zachovával „sociální smír“, ale zadělával na budoucí problémy a hlavně nákladnou sanaci bank, ignorování prohlubující se vnější makroekonomické nerovnováhy v podobě narůstajícího schodku obchodní a potažmo platební bilance, což vedlo až k spekulativnímu útoku na korunu v květnu 1997 a k následné hospodářské krizi, to všechno byly věci, kterých jsem si byl při svém ekonomickém vzdělání velmi dobře vědom a myslel jsem si o tom své. A měl jsem samozřejmě pravdu, i když to dodnes neoliberální, pravicoví pomatenci mezi námi pořád zkoušejí nějak okecat a svádět na něco a někoho jiného (ČNB, opoziční smlouvu, velkej zlej svět okolo nás, rozpad RVHP a ztrátu východních trhů a podobně).
19. 09. 2013 | 21:23

Svatej z Karlova mostu napsal(a):

No a Havel? Jako dramatika ho mám docela rád (hlavně jeho hry z 60. let jsou dobré), jako „filosof“ a „intelektuál“ mě nikdy nijak zvlášť neuchvátil, jako disidenta jsem si ho hluboce vážil a jako prezident byl na úplně baterky. Nebudu tady vyjmenovávat, co všechno svým politickým diletantismem pokazil. Amnestii nebo omluvu za odsun sudetských Němců mu zase tak moc nevyčítám, byla to morální gesta ve zvláštní době, i když to nadělalo velkou škodu. Co mě na něm ale opravdu štvalo, bylo to, jak se jako slon v porcelánu choval ve funkci čs. prezidenta ve vztahu k Slovákům. Fakt, že ze své funkce nakonec utekl jako malý kluk, jsem mu nikdy neprominul. Stejně tak se v mých očích naprosto shodil, když se postavil za Rumla a Křižana v bartončíkiádě. A hlavně ze sebe nechal udělat Klausovo rukojmí, a dokud byl Klaus na vrcholu, vždycky podporoval jeho linii. Bez výhrad podpořil jak scénář ekonomické reformy, tak kuponovou privatizaci a všechny další zhůvěřilosti, kterých se tehdejší vláda dopouštěla. Se svými tezemi o „mafiánském kapitalismu“ chlapec veřejně přišel až tehdy, kdy Klaus byl na první pohled odbytou veličinou. Jeho pozdější pletichaření s lidovci, ODA, protiklausovskou skupinou v ODS, ze které vzešla Unie svobody a protizemanovskými elementy v ČSSD pak už jen ukazovaly jeho politickou malost, která s Masarykem při všech jeho chybách neměla nic společného. Korunu všemu pak nasadila jeho až nechutná příchylnost ke strýčku Samovi, jeho nekritická a absolutně bezvýhradná podpora bombardování Jugoslávie, jeho podpis pod dopisem osmi, který nás zařadil do „koalice ochotných“ v útoku na Irák (za zády tehdejší vlády), jeho podpora americkému radaru, která vyvrcholila poníženou suplikou Obamovi, aby nám tu bílou kouli sem přeci jen šoupnul, signování několika pamfletů neokonzervativního spolku PNAC Billa Kristola a Roberta Kagana, jeho vypjatá rusofobie, krajně selektivní „podpora“ lidských práv ve světě (waterboarding a další mučící techniky jsou OK, Abu Ghreib a Guantanamo jsou v cajku, vraždění civilistů, násilné rozhánění protiválečných demonstrací, policejní a právní šikana občanských struktur, plošné odposlechy a tak dále je v normě, pokud to dělá strýček Sam a další naši západní spojenci, ale běda když Rusové sáhnou na mafiánského oligarchu, jako Chodorkovskij, to byl hned oheň na střeše) a to už nemluvím o popření svých vlastních postojů z disentu (tzv. pražská výzva Charty 77 z roku 1985 o rozpuštění vojenských bloků a jednotné evropské bezpečnostní architektuře) a jednoznačná podpora vstupu země do NATO, kterou ozdobily i takové výšplechty, jako ten, že NATO, které používalo standardně střelivo menší ráže, než jaký byl standard v armádách Varšavské smlouvy, používá „humánnější kulky“ (ve skutečnosti střely menší ráže s menší stabilitou projektilů působí daleko horší vnitřní škody v organismu při zásahu než kulky většího kalibru, které obvykle tělem projdou po víceméně přímé trajektorii).
19. 09. 2013 | 21:26

mik napsal(a):

To stryc virus
predstavte si strejdo ze nekdo pouziva anglickou klavesnici a i kdyby ne tak proste je to rychlejsi a jsem tak zvykly psat tecka no comment ...snad jen kdyz nechcete nectete jeste se muze nekdo pridat s gramatikou a preklepy jestli vam jde o cestinu tak bezte ucit do skoly ale beru vasi pripominku ale udelam to jako Donutil zeptejte se me na co chcete ale odpovim na co budu chtit ja.,,, takze s toho asi pochopite ze tady zadnou diakritiku psat nebudu,,,a na virus pouzivam NOD 32 hezky den
19. 09. 2013 | 21:36

Marian napsal(a):

Ježišmarjá mik a svatej z Karlova mostu,jste fakt úžasní,ale nechcete ty svoje nekonečné litanie umístit někam jinam,třeba na web lidí,kteří se snaží získat SVATOU TRPĚLIVOST?
Kvůli vašim textům začínám mít neodbytný pocit,že nekonečno je především a hlavně nekonečná nuda.
Číst vaše texty? to je jako když se nemohoucí stařík hodiny dívá z okna na ulici a on nikdo nejde a nejde.
19. 09. 2013 | 21:38

Marian napsal(a):

U některých lidí vidím naprosto jasně,že čím míň mají co říct,tím delší příspěvky píší.
19. 09. 2013 | 21:42

bakala chal mro kar napsal(a):

to mik
a na ang [irskem] keyboards neni dot?
19. 09. 2013 | 21:44

pamětník napsal(a):

mik:
"Zemana vytahl blbost Benesovy dekrety " Ne, Benešovy dekrety vytáhl moderátor Václav Moravec, prudce inteligentní Karl zu Schwarzenberg se vytasil s geniální myšlenkou, že prezident Beneš dnes by byl souzený v Haagu. Tím si zadělal na prohru.
Sudeťáci zdaleka nepomřeli, naopak je jich více, protože se k nim počítají všichni rodinní příslušníci. Potomci se hlásí o odškodnění a v Karla zu Schwarzenberg kladli své naděje. Naštěstí Češi většinou nejsou hloupí a zvolením Miloše Zemana toto zatrhli. Ta hloupější česká menšina to dodnes nezkousla.
19. 09. 2013 | 21:52

Svatej z Karlova mostu napsal(a):

To mik (21:21)
Koukám, že vás pražská kavárna dobře vycvičila. Nechme stranou to, že status "vyhnance" se mezi sudeťákama dědí jako nárok na královský trůn, takže ani ode dneška za sto let to nebude na německé straně "vyhaslé" téma. U jakého darebáctví stál Zeman spolu s Klausem, že jsem tak smělý? Byl to Havel, kdo vždycky, dokud byl Klaus u moci, držel jeho linii a veřejně proti němu ani nepípnul, zatímco Zeman prorocky naprosto přesně označil kuponovou privatizaci za podvod století a kasíno v době, kdy nablblí čížci stáli fronty na registračních místech pro DIKy a pak u volebních uren, aby volili stranu s modrým ptákem. Mimochodem, celá kulturní fronta nás tehdy "léčila Klausem" a Khárl jako člen ODA vedle restituce miliardového majetku po svém antisemitském, vlajkařském papínkovi Bojnovi a jeho příbuzných z celé orlické i hlubocko-krumlovské větvě privatizoval s Bakalou Becherovku. Když pominu to, že Zeman před rokem 1990 v Prognosťáku nikdy nedělal ani vteřinu a ani vteřinu tam nepůsobil spolu s Klausem (na rozdíl od Havlova velkého kámoše Jaroslava Šedivého), tak bych fakt rád věděl, u kterých zlodějen Zeman s Klausem byl (a prosím, prosím, s pitomostma a la Erik Tabery "Vládneme, nerušit!" na mě nechoďte).
19. 09. 2013 | 21:53

pamětník napsal(a):

Perla:
" tak proste je to rychlejsi a jsem tak zvykly psat tecka "
Jasně, napsat ´tecka´ je rychlejší než ´.´
Není dnes prvního apríla?
19. 09. 2013 | 21:56

Marian napsal(a):

To lokajství pozoruji především a hlavně u těch,kteří v rozporu se zákonem a rozumem užívají (dědinský a duchaprostý) titul kníže."Ó blbství,ó hňupství!"(doufám,že na klasika vaše cenzorstvo nesáhne,multitáslužný pane Stejskale!)
KNÍŽE MÁ K LIDU BLÍŽE.
Kdo můžeš pochopit,pochop.
19. 09. 2013 | 21:57

pamětník napsal(a):

Vlastně v Irsku bude dřív Halloween.
19. 09. 2013 | 22:00

Svatej z Karlova mostu napsal(a):

Marian napsal(a):
Ježišmarjá mik a svatej z Karlova mostu,jste fakt úžasní,ale nechcete ty svoje nekonečné litanie umístit někam jinam,třeba na web lidí,kteří se snaží získat SVATOU TRPĚLIVOST?
Kvůli vašim textům začínám mít neodbytný pocit,že nekonečno je především a hlavně nekonečná nuda.
Číst vaše texty? to je jako když se nemohoucí stařík hodiny dívá z okna na ulici a on nikdo nejde a nejde.

-------------------------------------

Tak to nečti, když tě to nebaví. Ale já bych spíš řekl, že jsi to četl a nelíbil se ti obsah. Jinak by ses neobtěžoval s tak obsáhlou reakcí....:-)))
19. 09. 2013 | 22:00

Svatej z Karlova mostu napsal(a):

Marian napsal(a):
To lokajství pozoruji především a hlavně u těch,kteří v rozporu se zákonem a rozumem užívají (dědinský a duchaprostý) titul kníže."Ó blbství,ó hňupství!"(doufám,že na klasika vaše cenzorstvo nesáhne,multitáslužný pane Stejskale!)
KNÍŽE MÁ K LIDU BLÍŽE.
Kdo můžeš pochopit,pochop.

---------------------------------------

Souhlas.
19. 09. 2013 | 22:03

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

mně nevadí, že je kníže, ať je třeba arcivévoda. mně vadí jeho psychofyzické kvality, které jej nikdy reálně neopravňovaly k zastávání vysokých politických postů. v neposlední řadě je to velmi ne-noblesní člověk, stejně ješitný ale méně intelektuálně zdatný než jeho úspěšný rival z prezidentské volby.
19. 09. 2013 | 22:18

škrhola napsal(a):

"Lidé si prostě drží odstup, který se ukázal jako metoda, jak ve společnosti přežít. Cena, kterou za to dlouhodobě platíme, je známá."
Odstup, který je většině slušných a pracovitých občanů této země vlastní ve snaze neušpinit se svinstvem poltiky má také svou temnou stránku: nezájem o piltiku vede k tomu, že lidé ji nechápou jako prostor k řešení problémů, do kterého by měli vstupovat. Pak lehce věří tomu, že vše vyřeší buď ekonomika nebo v horším případě etnické čistky v ghettech. Jsme ne-politický národ a mnohokrát jsme na to v dějinách doplatili...V Čechál lid do politiky vstupuje je ve zlomových dějinných okamžicích v roli deus ex machina, a až zlomové události odezní, tak si lidé připadají jako užiteční idio*i. Následuje dalších pár desetiletí pasivita před dalším vzepětím, ketré si národ užívá se vším patosem a cyklus se obnovuje:-) Divadelnost jako esence české politické kultury je dobře vystižena kupř. v "Mnichovském komplexu historika Jana Tesaře". h**p://aluze.cz/2002_01/tesar.php
19. 09. 2013 | 22:40

Marian napsal(a):

Strýcu, to je součást toho experimentu,který ověřuje manipulátorskou moc médií.Je strašlivá.46% voličů dalo hlas člověku,který ZCELA ZJEVNĚ A NEPOPIRATELNĚ nemá ani fyzicky,ani duševně na ŽÁDNOU řídící funkci,natož na PREZIDENTA.Přesto se málem stalo. Hrůza.tohle je hororová realita.
Jinak-dík za vaše příspěvky,patří k těm,které mne (skoro) vždy potěší a pobaví.
19. 09. 2013 | 22:42

Pradědek Čech napsal(a):

Českou mysl vyléčí lány cukrové řepy. Ráno takový "lokaj/ka" vyfasuje motyčku a řádku a bude jednotit. V poledne je uprostřed lánu a večer na konci. A zítra zase a stále tak i pak.

To je lepší a účinnější než ta zmiňovaná zahrádka (záhumenek). Zasadíte česnek a nakonec vám ho stejně ukradnou. A mysl spíš utrpí další šrám.
19. 09. 2013 | 22:52

ex-nemo napsal(a):

neo
já jsem možná vulgární, ale ty jsi sprostá kreatura.Takhle mluvit o vlastních lidech, opovrhovat s vlastním národem, je sprostota nevídaná, možná snad jenom v tomhle po generace těžce zkoušeném národě.
A táhni už konečně; já jsem přesvědčen že tam venku budeš mít jiné starosti; tam se totiž musí dělat, aby se člověk uživil, a to bude pro tebe rozhodně potíž. Pokud Tě ovšem neživí nějaká mafie, čemuž bych se vůbec nedivil.
19. 09. 2013 | 23:26

Veronika Vendlov napsal(a):

Jožko, to jste četl špatně - to nebylo o ceně potravin, ale o jejich kvalitě. Dnes už je to jinak, "jedu" v regionálních produktech... :-)
19. 09. 2013 | 23:31

Veronika Vendlov napsal(a):

Večer dobrý všem, jen v rychlosti:
- emigrace není řešení
- Neo: stát si za svým je zásadní plus
- z Marty Semelové mrazí
20. 09. 2013 | 00:19

evix napsal(a):

jozka napsal(a):
Ale jinak lokaju tu je dost. Neni to tak dlouho, co na svem knizeti viseli ocima ;-) .........................
Palec na horu :-D
Lokaj nejsem, jen oběť despotismu v montovně a jak z toho ven? Odstěhovat se z Moravskoslezkého regionu do Prahy? Co když to udělá 10 000 a více lidí? Co budou dělat zaměstnanci v Praze? A kde budou všichni bydlet?
20. 09. 2013 | 00:22

Veronika Vendlov napsal(a):

Petr Havelka napsal(a):19. 09. 2013 | 18:50:
Lokaj, občansky neaktivní - to vskutku neste a Vy to dobře víte. Kdyby ano, neozval byste se. K panu prezidentovi Havlovi mám stejný vztah, jako vy. Angažovanost ve spolcích jako jsou Starostové není ani tak stavu žaludku, jako o přesvědčení. Ano, s tím lokajstvím to může platit i opačně, to nemohu vyloučit. Nevím, kdo vlastně může konstatovat (a zhodnotit) každého znás, zda je lokaj a nebo není. My dva se můžeme bavit o společnosti obecně a nebo o nás samých, našich životech a principech, na kterých v nich stavíme. Mě do komunální politiky přivedla zkušenost se starostou, který nedržel slovo. Ke Starostům zase důvěra v toho, kdo hnutí založil. Uvidíme, co přinese život. Vám děkuji za komentář a přeji dobrou noc.
20. 09. 2013 | 00:38

Veronika Vendlov napsal(a):

ex-nemo: měl byste zvážit, zda Vám čtení některých blogů a komentářů pod nimi prospívá a nebo škodí. Mě se zdá, že spíš to druhé...
20. 09. 2013 | 00:51

Maximus napsal(a):

☻# Volím zadnici, pardon pravici!
20. 09. 2013 | 05:55

pěvec napsal(a):

a jak to funguje v praxi? opravil sochu a jde kvůli tomu k soudu

Kříž postavený na památku císaře Františka I. ve Starém Ransku na Havlíčkobrodsku se opět leskne. O jeho rekonstrukci se postaral místní patriot s pomocí zaměstnanců sléváren ze sousední vsi. Starosta obce, které křížek patří, však podal kvůli údajnému zmizení památky trestní oznámení.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/krucemburk-podal-zalobu-kvuli-oprave-krize-fei-/domaci.aspx?c=A130912_1976253_jihlava-zpravy_mv
20. 09. 2013 | 06:19

Roni napsal(a):

Vidím to jako dnes, listopad 89, plné náměstí a řečník promlouvá - "zatím co dělník bere 2500,- okresní tajemník strany bere 16 000,-" dav rozlobeně zahučel.
Dnes se tomu směji, při znalosti platů borečků s mlíkem na bradě co se akorát "dělí" z dnešnímy mocipány. Opravdu komouši byli hloupí, hloupí a najivní vždyť krást je tak snadné, stačí si udělat pár zákonů a sem vysmátej.
Ano proto budu volit komouše, menší zlo.
20. 09. 2013 | 06:35

jozka napsal(a):

vendlova:

Jasne...
"Možná bych chápala nekvalitu potravin v případě, kdyby byly levné. Jenže ony nejsou, je to spíš naopak. Když porovnáme běžný nákup potravin za hranicemi s nákupem u nás, jsou naše potraviny nejen nekvalitní, ale ještě dražší."
20. 09. 2013 | 06:37

šašek z Jihlavy napsal(a):

Lokajem se může stát i kníže pán, pokud loká nadměrně.
Nelokej, nelokej, budeš z toho divokej, pyj s Mírou, radil Bimbo a pomalu usrkával malými doušky z velkého džbánu. Pak všichni s tři, lokaje, dobrou vůli spolu měli.
Kačenka šla pro vodu, pro voděnku studenů, ale přišel pán, rozbil džbán a poslal lokaje pro flašku slivovice.
20. 09. 2013 | 08:14

bleen napsal(a):

Myslím si,že jak u V.Vendlové ,tak u Fendrycha jde v dnešním blogu o jistý posun vnímání vůči realitě.
Tedy patrně si všímají názorů jen toho vzorku populace,který není úplně typický pro současnost.Oba názory naopak vycházejí avšak z jednoho trvalého faktu sametového čtvrtstoletí:poklesu účasti voličů ve volbách- procentově poslední účast 2010 se pohybovala již v oblasti méně než dvě třetiny,což ale u nás není překážkou radikální zákonodárné dvoutřetinové většině v parlamentu v možnosti.
Názor autorky ,že někomu chybí dnes V.Havel jsem zaregistroval pouze u předsedy Zelených v jeho vystoupení,v diskusi k němu se objevil i názor,že tato strana aspiruje na 0.001 % apod.Slova "o pazdrátech,kteří nás oddělili od Slovenska" a "humanistických bombardérech" mají v názorech diskutérů v blozích ze všech názorů nejvyšší četnost minimálně řadu let.Proč tedy autorka a Fendrych blogy nečtou včetně diskutujících,když je píšou? Pro koho.
Mluvit o rezignaci v době kdy zřejmě roste jistá sympatie pro levici,je taky zkreslený pohled.Sympatie části voličů k dnešní opozici vydávat za rezignaci většiny? Rezignaci části voličů na pravici,spíše.
Lidé nejsou ve skutečnosti rezignovaní,ale zčásti jsou samotnou realitou pžesvědčováni,že u nás chybí vůbec již dlouho kvalita vedoucích politických sil,kvalita potřebná k umění vést a řídit celý stát k lepšímu.Že nejvýše se dosáhne na hubenou remízu bez pravice nebo i s ní.
Co považuji za pochybené,je umisťovat do politického terénu v podstatě vyprázdněného od koncepce dvě fiktivní role:roli V.Havla jako obnovitele demokracie a roli M.Zemana,jako "tlaku" (na demokracii autokracií),kterému nikdo neodolá.Chtějí nás o tom přesvědčit.Tak jako euforie z roku 1989 dávno vyprchala,ani dnešek žádnému tlaku superpersony v ničem dosud nepodlehl,M.Zeman pouze plnil povinnosti ústavního presidenta.Shodou okolností,jde o dvě osoby ,které pošlapávaly na Letné trávník před zástupy 1989 vedle sebe.
To si opravdu myslíte,že zdejší stále věří na podupanou trávu Letné před čtvrtstoletím? Realita je jiná:Mnoho lidí reálně ví,že právě bezmozek na trávě tehdy umožnil později i předtím vyniknout větší inteligenci (i manipulátora)Dr.G.Husáka tím,že davy jeho normalizátorů a nomenklaturních kádrů se pak uplatnily mnohem větší vahou po celé čtvrtstoletí než by bylo bez bezmozku,a nezabrání tomu ani volání Kalousků po očistě od Babišů jakoby Stbáků nebo skutečně Stbáků.Tedy ani v podání přes "mdlého" Havla nebo "rasantního" Zemana nejde o realitu ,ale fikci,montáž do hlav diskutérů zcela násilnou.
20. 09. 2013 | 08:21

bleen napsal(a):

oprava :realitou přesvědčováni
20. 09. 2013 | 08:31

dedek napsal(a):

neo napsal(a):
na to máme volby pani Vendlová a pokud si národ obdivující Trošku, čtoucí Blesk a sledující Ordinaci zvolí Zemana a komunisty, je to jeho volba a já nemám důvod tady zůstávat a nechat se tu zalágrovat a okrádat rudými zločinci. Proti gustu jak se říká...

Zaplať pánbůh neo konečně rozumná myšlenka. Přeji šťastnou cestu nejen vám ale i vám podobným.
20. 09. 2013 | 08:48

Dalimír napsal(a):

Veroniko jak jste k tomu přišla že z Marty Semelové mrazí ? To je Vaše dedukce anebo nasloucháte pomlouvačné kampani extrémních pravicových živlů ? Já volím v Praze jedině Martu ! I její kolegyně z ÚV Janička Marková není marná ! Pěkné chytré a inteligentní kolegyně má ve své straně NADĚJE DO BUDOUCNOSTI -KSČM Vojta Filip ! Jedině moderní demogratická levice je naděje nás obyčejných lidí ,to si vážená paní pamatujte !
20. 09. 2013 | 08:50

neo napsal(a):

ex-nemo :

sorry, ale neopovrhuji vlastním národem. Neháři všechny do jednoho pytle. Neopovrhuji ani těmi, o kterých se zmiňuji, jen tvrdím, že si své Zemany, Trošky, Babicy, Blesky, Ordinace zaslouží.
Opět vulgární ex-nemo, a přesvědčen můžeš být o čemkoli, podstatné je, že se pleteš.

Já nemám strach, že bych se kdekoli jinde neuživil. Má práce je potřebná všude, vlastně bych nemusel odcházet ani z firmy, jen bych se přesunul do jiné země, celkem pohoda.
20. 09. 2013 | 08:52

dedek napsal(a):

Je paráda pozorovat bilboardy ODS. Včera v severních Čechách mně jeden neskutečně rozesmál. Jeho znění: "Chceš-li býti na špici, budeš volit pravici".
Jo podle nich jsme za komunistů v roce 89 stáli na pokraji propasti a s nimi jsme holt udělali velký krok vpřed.
20. 09. 2013 | 08:55

neo napsal(a):

dedek:

děkuji. Já vám a vám podobným popřeji na oplátku znárodnění, 700kčs výplatu, pytlíkový zkyslý mlíko, jeden druh jogurtu, střelbu pohraniční stráže do nevinných lidí, zákaz internetu a povinné průvody s uctíváním Zemanong-ila a slunce v duši.

:)
20. 09. 2013 | 08:59

pamětník napsal(a):

veronikavendlova:
"ex-nemo: měl byste zvážit, zda Vám čtení některých blogů a komentářů pod nimi prospívá a nebo škodí. Mě se zdá, že spíš to druhé..."
Zrovna tak se dá apelovat na Vás, abyste Vy zvážila psaní resp. uvádění blogů. Určitě nejen já si myslíme, že mnohé z nich, jako tento o údajném českém lokajství, neprospívají nejen Vám, ale nikomu. Každopádně Vaše sebevědomí, se kterým doporučujete někomu, co ne/má zvážit, hraničí s drzostí.
20. 09. 2013 | 09:12

pamětník napsal(a):

Perla:
" povinné průvody s uctíváním Zemanong-ila"
Něco tak hloupého mohl stvořit jenom podobný týpek, jako je denunciant neo
20. 09. 2013 | 09:15

neo napsal(a):

pamětník:

klídek perlo.
20. 09. 2013 | 09:24

Dalimír napsal(a):

Neo komunisté za totáče dělali velkou chybu v tom že bránili lidem kterým se nelíbilo soc.režim a jejich vláda, měli je nechat v pokojí odejít na západ ! Mnoho z nich by se pak rádo vrátilo do rodné vlasti až by poznali západní kapitalistickou bezohlednost ! Někteří tak učinili již po roce 1948 když na vlastí kůži pocítili tu záp.propagandou vychvalovanou svobodu ! Bohužel,někteří se také domů vraceli jako najatí špioni a rozvraceči socialismu ! Nikdo ze součastníků určitě nechce aby se to znovu opakovalo ! At si jde kdo chce kam chce tečka
20. 09. 2013 | 09:29

neo napsal(a):

Dalimír:

nikdo nedokáže zaručit, že se to opakovat nebude.

Komunistům se nedá věřit.
20. 09. 2013 | 09:31

Aktiv napsal(a):

Už zase ty kecy, aby politické zrůdy mohly dál páchat ta svinstva!!!!Kecy typu, volbama to můžete změnit, tj. slovy V.Vendlové, jednu figurku v rukou mafie nahraďte jinou, a bude lépe......

To samé se říkalo i u voleb za komunistů, vyměňte jednoho straníka za jiného, a bude lépe!!!!

Ta paraela s tím, co tady píše V.Vendlová je až do nebe zarážeiící, tj.tzv.pluralitní nahraďme socialistickou, to, že každý může u voleb..., socialistickým heslem každý má v ruce světový mír, a tyto hlesla najednou až záhadně splývají,...

Ale už nikdo nevidí, že ti, kteří tyto hesla hlásali před 40 lety na ÚVKSČ, je hlásají na mítincích voleb u TOP09, ODS, KSČM, ČSSD!!!

Chci tím říct, že třeba takový Topolánek je na koni, možná právě proto, že jeho rodiče byli kovaní bolševici, a tí kteří to vědí a jsou dnes v politických funkcích, chtějí a jsou také kovanými bolševiky, i když barvy mají jiné, a trochu lépe než dřívější bolševici umí manipulovat masami svých hloupých voličů(nevoličů)::::VOLIČI JSTE ZBYTEČNÍ, JSTE JEN KŘOVÍM PRO TU TZV.LEŽ DEMOKEACIE.TI KTEŘÍ DNES HLÁSAJÍ DEMOKRACII A SVOBODU, BUDOU PO ZMĚNĚ REŽIMU HLÁSAT VE JMÉNU POTŘEBY MOCI A PENĚZ JINOU OBMĚNĚNOU AKTUÁLNÍ BOLŠEVICKOU IDEOOLOGII, ale vy voličinevoliči), si už nebudete pamatovat, že ten Pepík před pár lety měl pusu plnou demokracie....

kozla nechtěného jsou velice zajímavá, ale lidé to pořád nechtějí vidět!!!!
20. 09. 2013 | 09:59

Jamima napsal(a):

O lokajství píšete vy, která tady servilně opěvovala knížete a Kalouska takovým způsobem, že jste znechutila spoustu lidí?....to máte fakt hodně krátkou paměť. Ještě že vaše příspěvky jsou k dohledání, aby si lidé mohli přečíst, čím jste je před minulými volbami obohacovala....trapnosti - tvé jméno je Vendlová...
20. 09. 2013 | 10:58

Dalimír napsal(a):

Neo kterým komustistům se nedá věřit ? Pokládám vás za inteligentního a vzdělaného člověka a takových jsem si já i jako obyčejný dělník dokázal vážit ! Já jsem s úředníky nikdy neměl problémy ,ani za sockom ! Proklínáte stále komunisty které ? Bývalá nomenklatura je již dávno v háji a současná demogratická levice KSČM ještě nic nestačila nepokazit ! Vše je v lidech vážený pane ,v jednotlivcích ! Ti se budou v terémkoliv režimu chovat bud zodpovědně nebo podražácky tečka
20. 09. 2013 | 12:05

neo napsal(a):

Dalimír:

všem komunistům Dalimíre.
20. 09. 2013 | 12:34

chunto napsal(a):

pane Dalimír,

soudruh Šlouf z městského výboru KSČ Kapkova,Miloš Zeman z Prognostického ústavu založeného přímo z ÚV KSČ,starým kádrem W.Komárkem od padesátých let, jako reakce na pěrestrojku a paní Dagmar Veškrnová,antichartistka 1977,která dostala jenom za socíku již okolo 200 rolí ve filmu a divadle byli menšími normalizátory než 99% občanů?
Nejedlý a Mynář to určitě vědí a jsou dost mladí na to aby to mohli posoudit bez osobní zkušenosti v normalizaci
20. 09. 2013 | 12:37

pamětník napsal(a):

chunto:
"Miloš Zeman z Prognostického ústavu založeného přímo z ÚV KSČ,... byli menšími normalizátory než 99% občanů?"
Perla jako od nea, stejně hloupá. Miloš Zeman prý byl normalizátorem!! Disident, na kterého byl veden svazek StB, pracoval v Prognostickém ústavu necelý rok v 1990. A už z něj jakýsi dobráček vyrobil normalizátora. Sem píšou experti, jen co je pravda!
20. 09. 2013 | 12:57

pamětník napsal(a):

Btw. experte chunto,
Prognostický ústav byl založen v 1984.
20. 09. 2013 | 13:00

chunto napsal(a):

to pamětník:


věta " byli menšími normalizátory než 99% občanů?"
a Vaše věta : " Miloš Zeman prý byl normalizátorem!!"

jsou totéž? člověče Vy asi židli říkáte stůl,no Těbůh...

A odpovězte si i kolik lidí se dostalo do něčeho co bylo součástí ÚV KSČ?
VÚML (proti prognostice sto pro)a SSM-slabota (Šlouf manažer SSM,beseda v Husákovské televizi s potleskem hostu v Klubu mladých)
M.Zeman sám ne tak dávno řekl:Rozdíl mezi Klausem a mnou je ten,že Klaus o svém členství v KSČ na rozdíl ode mne nemluví.Že M.Zeman byl dvakrát nucen změnit místo -kolik lidí za socíku i pětkrát!
A Olga Havlová,ač šatnářkou,byla členkou KSČ. Ale ta se nikam necpala, z ničeho netyla.
Brežněv zemřel 1982,a do dvou let se to v SSSR začalo hýbat jinam.Moje informace je 1986 -Prognostici,ale i kdyby,proč tehdejší ÚV KSČ s poradci v Prognosťáku udržoval od pěrestrojky takový odstup ? Není známo,že by býval nějak Prognosťák kádroval pro nesoulad se sebou,někoho vyhodili kádrově z něj..
20. 09. 2013 | 13:52

čert }:o) napsal(a):

Dalimír napsal(a):
Veroniko jak jste k tomu přišla že z Marty Semelové mrazí ? "
--------
dalimíre
třeba to že radikální komunistka Marta Semelová je řazena
ke stalinistickému křídlu známá jsou její vystoupení
na obhajoby vraha a zrůdy Klementa Gottwalda
nebo tohle:
http://hn.ihned.cz/c1-33187050-dokumenty-o-horakove-do-skol-nepatri
Jestli vám to nevadí mně jo
Komunistům se věřit nedá a slušnej člověk komunisty musí odsoudit.
Tím spíš že v dnešní době jsou ve sněmovně a mají takové preference
a ještě mají tu drzost obhajovat svými lži jako je Semelová své zločiny!!!
20. 09. 2013 | 13:58

pamětník napsal(a):

chunto:
Takže znovu a celé:
"soudruh Šlouf z městského výboru KSČ Kapkova,Miloš Zeman z Prognostického ústavu založeného přímo z ÚV KSČ,starým kádrem W.Komárkem od padesátých let, jako reakce na pěrestrojku a paní Dagmar Veškrnová,antichartistka 1977,která dostala jenom za socíku již okolo 200 rolí ve filmu a divadle byli menšími normalizátory než 99% občanů?"
Z této věty jsem pochopil, že jmenovaní byli většími normalizátory než 99 % občanů. Špatně?
Dále si opravte: Olga Havlová ani Václav Klaus nikdy nebyli členy KSČ.
Příště raději pište pod nickem Rádio Jerevan.
20. 09. 2013 | 14:15

Křemílek napsal(a):

Čerte ty snad ani nejsi obyčejný pekelník ale zcela jistě přímo sám LUCIFER ! Pán Bůh s námi a všichni zloduchové prrrrrrrrrrrrryč !!
20. 09. 2013 | 17:32

čert }:o) napsal(a):

Křemílek
komunista dovolávající se Boha přijde do pekla
tak jako ostatně každej bolševik
20. 09. 2013 | 18:01

pamětník napsal(a):

Do pekla? Kde to je? A co to je?
21. 09. 2013 | 00:47

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Veroniko,to co učil pan Baťa ve školách se ve své době opravdu ujalo.
Co se učí ve školách dnes,jak funguje vzdělávací proces,
s jakými prioritami kalkuluje...atd. je mimo moje chápání.

Posílám Vám na tento blog příspěvek,který jsem věnoval panu Stejskalovi.:
**************************************
Ivan Hochmann napsal(a):
Tak co pane Stejskale ???
Měl jsem pravdu?

Už jsem zde jednou psal,jak nám politika narušila osudy.
Jak celý svět zpíval s Beatles ,díval se na Antonioniho filmy(Zabriski Point),přemýšlel o svém podílu v osudech naší Zeměkoule.
Prostě a jasně směroval k světoobčanství - namísto k tmářství,nacionalismu,vírám v Bohy a jejich uctívání,k ideologiím ,které vedou striktně k válkám.
Pane Stejskale můžete toto psaní okmžitě smazat,neboť se podle vás nebude dotýkat podstaty vámi nastavené problematiky.Mimochodem nehorázně hloupě položené otázky blogu.
Posílám všem kteří uvažují námět k vizím.Můžete se dobrat i konců vysloveně spjatých s uměním jako fenoménem.
Nejprve pár odkazů v klipech a komu se bude líbit .může se podívat na celý film.
A pospěšte si - mazalové díky smlouvě o ochranu děl mažou v Internetu jako diví.(ono je to brzy přejde, poněvadž hned druhý den je tam někde vymazaná věc opět znovu.)
ViZ:
https://www.youtube.com/watch?v=OEo9Bh679wM

https://www.youtube.com/watch?v=wH6eiCJ9SDs

https://www.youtube.com/watch?v=g_d_KBUX6Mw

https://www.youtube.com/watch?v=JOLmzU6OX8Q&list=PL7CD0BEADE31512F3

https://www.youtube.com/watch?v=7gPjGuC6CFQ&list=PL7CD0BEADE31512F3

https://www.youtube.com/watch?v=-etbkqh2ar4

https://www.youtube.com/watch?v=ZLcC0os5ZR0&list=PL7CD0BEADE31512F3

full movie......:::::

https://www.youtube.com/watch?v=rmSqMK4F4xE

....a když jsme už u věcí jiných buďte tak laskav pane Editore Stejskale povězte vašim chlebodárcům,že vám kašleme na vaše tisknuté psané i obrázkové hovadiny. Požadujeme namísto zmanipulovaných politických kravin informace podobné výše uvedeným odkazům.
Nám všem (mě podobným) není tšžké se těchto informací dobrat.
Ale český národ bude bez podobné kvalitativní změny v informačních proudech dále patřit k hloupým a nevědoucím telatům světové populace.
Nazdar Ivan.

P.S : ....a můžete začít hned namísto přitroublého kolovrátku o jakýchsi volbách a presentací ubohých žvanilů,kterým se nechce smysluplně pracovat a spoléhají na lehce vydělané zlodějské obolusy jako "správcové státních financí" bez jakékoliv odpovědnosti.

******************************************************
21. 09. 2013 | 18:35
21. 09. 2013 | 18:58

Ivan Hochmann napsal(a):

...a nenechte si ujít závěrečné titulky filmu a Lucinkou v oblacích.
Ivan.
21. 09. 2013 | 20:13

Veronika Vendlov napsal(a):

Jamima: To, že mám někoho ráda a vážím si jej, není lokajství. Pochybuji též, že bych někoho odradila, protože přesvědčeného nepřesvědčím, tedy o tom to fakt není. A je vskutku moc dobře, že stopa na netu každého z nás je dobře dohledatelná. Vždycky se velmi ráda pod svůj názor podepíšu bez ohledu na to, co si o tom například myslíte Vy. :-)
22. 09. 2013 | 00:53

Veronika Vendlov napsal(a):

Ivan Hochmann: Myslím, že na to jdete dost složitě, bohatě postačí tohle: https://www.youtube.com/watch?v=8qacVvm-8ao
Pěknou noc. :-)
22. 09. 2013 | 01:03

Veronika Vendlov napsal(a):

Dalimíre, Čert odpověděl za mě.
22. 09. 2013 | 01:04

Veronika Vendlov napsal(a):

pamětníku: myslím, že byste si měl uvědomit, kdo je tady v prostoru na A.cz ve výhodě. Pokud si snad myslíte, že jsou to autoři textů, tak jste na omylu. Je v pořádku, že se občas někdo z nás brání stejným způsobem jako to, kdo texty komentují. Apelujte si kde chcete, stejně tak, jako mohu já. Slovy klasika: "můžete se o tom přít, můžete s tím nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co s tím můžete dělat."
Dobrou! https://www.youtube.com/watch?v=i6lhF1103ig
22. 09. 2013 | 01:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Jozka: jak jsem psala, je lepší hledat a najít regionální potraviny a něco mít vlastní, než podporovat tu globální hrůzu...
22. 09. 2013 | 01:16

Veronika Vendlov napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=aFyazIQsg7c
na dobrou noc všem...:-)
22. 09. 2013 | 01:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Ne, tohle je na dobrou noc lepší....

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QjLxGDzudhc
22. 09. 2013 | 01:26

Ivan Hochmann napsal(a):

Ale Veroniko.....vy dobrá duše!!!

Zdravím Ivan.
22. 09. 2013 | 07:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy