O autorovi

27. 07. 2008 | 14:48
Přečteno 13144 krát
V letech 2008 - 2014 byla ředitelkou hlavní kanceláře politického hnutí Starostové a nezávislí. Před tím pracovala v komerčním i neziskovém sektoru. Od roku 2011 do konce října 2013 byla neuvolněnou radní za STAN v Odoleně Vodě. Od března 2014 působila v nově vzniklém spolku Činoherák Ústí jako tisková mluvčí a od srpna pak vedla volební kampaň platformy PRO! Ústí. Je spoluzakladatelkou FB skupiny Společně to dáme a do 24. 10. 2020 byla členkou spolku Milion chvilek pro demokracii. Podílela se na kampani #stydímse (za svého premiéra).

V letech 1993 - 2004 pracovala v komerčním sektoru v oboru polygrafie a na obchodních pozicích ve společnostech Repro International, Svět tisku, nebo Xerox ČR. V letech 2004 - 2006 řídila Hlavní kancelář Evropských demokratů Jana Kasla. V letech 2006 až 2008 působila současně v nevládních organizacích (Nadace OSF Praha, Otevřená společnost, o. p. s., Fórum pro integraci - kde ujala se role předsedkyně správní rady) v projektech zaměřených na sociální začleňování. Je jednou z iniciátorek letní Výzvy neziskových organizací z roku 2008 s názvem Občanský sektor supluje aktivity státu, ale stát jej podporovat nechce.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ana napsal(a):

Drahá Veroniko, žehlení prádla opravdu není jenom ženská povinnost. Přeju Vám aby jste si to uvědomila. Přeju všechno nejlepší a děkují že pracujete v politice, děkují že přemýšlite a píšete blogy. Cenzura nikdy nebyla tou spravnou volbou pro lepší svět.
15. 05. 2009 | 11:45

Veronika Vendllová napsal(a):

Ano, teprve teď jsem si všimla, že tu visí komentář! Děkuji Vám za podporu, moc si jí vážím.
25. 06. 2009 | 20:32

arlon napsal(a):

Veronika
četl jsem vaše příspěvky na blogu PP. Řekl bych že máte cit pro realitu, přírodu i krásno.
Klobouk dolů, tedy napišto něco lepšího než tam má PP o člověku v růžovém svetříku.
Hezký den.
17. 07. 2009 | 13:04

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone, moc díky za komentář. Něco napíšu a myslím, že vůbec nebude vadit, když se růžovým světříkům vyhnu, co myslíte?
Hezký den i nc Vám přeji! :)
24. 07. 2009 | 02:56

designer wedding gowns napsal(a):

A není to jen zálžitsot odešlého bolševiaka. Stačí se podívat na zdejší diskuse.
Tam je nejdůležitější to, kdo píše.Bez zkoumání toho,co píše
18. 08. 2009 | 05:43

louis vuitton napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 20:53

luis vuitton napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
20. 08. 2009 | 20:04

vuitton napsal(a):

Navštivte naší prodejní galerii a vyberte si díla od předních umělců!
12. 09. 2009 | 23:51

louis vuitton and modonna napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 08:08

arlon napsal(a):

Veroniko

Blondýna na stojáka nemá chybu,
to oceňuji. Zajímavé na tom je, zda vy se tím též bavíte. Doufám, že ano a je zde alepoň něco, kde se shodneme.
Věřte, že to mezinámi není tak špatné, jak se vám to jeví.

Mějte se fajn.
04. 11. 2009 | 00:15

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone
uvedla jsem před časem, že komunikace s Vámi je mi nepříjemná a tedy v ní nebudu pokračovat a budu Vaše příspěvky ingnorovat.
Zatím jsem to dodržela. Udělám dnes výjimku a zareaguji.

Nevím, proč bych uváděla odkaz Blondýna na stojáka, kdybych to nepovažovala za vtipné, až dokonalé. Ne že by předčili mé nejoblíběnější Skepáky, ale jsou to výborné scénky.

Je-li to jediné, v čem se shodneme, je to jistě lepší, než se neshodnout v ničem. Každopádně na rozumnou debatu po všem, co proběhlo, to asi nestačí.
Veronika
05. 11. 2009 | 11:12

arlon napsal(a):

Dobrý den, Veroniko,

děkuji za Vaši vyjímku.
Víte, on vztah dvou osob, tedy jedinců, je většinou založen na vzájemném ohledu,respektu a úctě.
Pokud se ovšem z jakýchsi nespecifikovaných důvodů stane, že tyto hodnoty naberou své záporné významy, tedy bezohlednost, despekt a pohrdání, je poté samozřejmě těžké a nesnadné se k jakémusi alespoň minimálně použitelnému dialogu dospět.

Samozřejmě že k tomuto jsou zapotřebí dva, ti dva o nichž je tu v obecné rovině řeč. Tedy já se Vám tímto mohu za své, pro Vás méně příjemné, vstupy a komentáře na Vaši adresu slušným způsobem zde omluvit a doufat, že si snad lépe porozumíme a podebatujeme na lidštější úrovni.
Alespoň tak jako v publiku Blondýny na stojáka.

Nehledě na to, že ve Vašem výběru muzikální sféry se, k mému překvapení, shodujeme mnohem ve více bodech, než bych čekal a než bych byl ochoten ve Vašem případě a přístupech připustit.

Mimoto váš inzerát o prodeji vozu BMW je běžně vyhledatelný a přístupný pro všechny, kdož vládnou klávesnicí.
http://www.auta-motorky.cz/...

Paní Veroniko a já vládnu klávesnicí již dlouho a mám dojem, že tento způsob komunikace mezi slušnými lidmi naprosto postačuje.

Přeji Vám pěkný víkend a úsměv nejen do života ale i pro všechny chmury, které na Vás dolehnou.
07. 11. 2009 | 09:15

Veronika Vendlov napsal(a):

Dobrý večer Arlone,
když zadáte do vyhledavače na seznamu mé jméno, kontakty na mě, se to tam myslím docela hemží. Zkuste zavolat na telefonní číslo v inzerátu, budete překvapen, moje není. A bmw už také bohužel nemáme... :(.

S Vámi výše popsaným, mohu JEN SOUHLASIT.
Na rozdíl ode mne (protože já o Vás nevím zhola nic), Vy o mě můžete zjistit mnohé.

I tato nevyrovnaná pozice nás dvou, mě bohužel nutí k větší ostražitosti a netýká se to primárně jen Vás, ale obecně anonymní diskuse. Jsou ale diskutující, které mám za ten rok blogování, poměrně dost ráda. Takže jen neztrácím, ale i získávám.

Díky za přání, totéž si dovolím přát i já Vám.
Veronika
08. 11. 2009 | 02:50

arlon napsal(a):

Děkuji za přání,
buďte tedy dál ostražitá, to je v dnešní době nutnost.

Smysl a pravidla místní diskuse mi umožňují vystupovat zde pod nickem. Je to výhoda a nevýhoda současně. Anonymita totiž občas nabývá takových parametrů, že ukryje i vzletné, ale ve skutečnosti hrubé a urážlivé vyjádření. A jak vidíte, dá poté nesnadnou práci si takovou pozici a pověst "vyžehlit".

Přeji vám úspěšný den a méně nepříjemnosti s diskutéry.
09. 11. 2009 | 00:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone, já Vás v žádném případe nenutím abyste se "zveřejnil", je to na každém. Naprosto mi to nevadí. Plno lidí mi už napsalo e-mail, tedy jsem tím jen chtěla říci, že možnosti jsou i jiné, než tyto.

Jojo, "žehlení" je makačka. Právě mám za sebou vyžehlení neuvěřitelné hory prádla...

Donedávna jsem si o sobě myslela, že jsem schopna komunikovat vlastně s každým. Nikdy mi to nedělalo problémy, ale nakonec mě to paradoxně donutilo, přesat popírat sebe sama a hlasitě se ozvat. Jak to dopadlo, je asi jasné. Pročistil se vzduch a píšerně se mi ulevilo, že už ty vztahy nemusím řešit, že už se nemusím trápit a že je to prostě za mnou. Tím chci říct, že mi hodně dlouho trvá, než někoho skutečně "vymažu" ze svého okolí. Udělala jsem to vlastně zatím jen 2x, ale když to udělám, pak je to prostě dané.

Spíše se mi však stává, že se někdy po letech podaří, nakonec najít cestu ke komunikaci někde jinde, kde to už ani nečekám. Pořád je to ale o vztazích, které nejsou anonymní, jsou to konkrétní lidé.

Proto "vyžehlit" si něco tak, jak jste popsat Vy, je tady na netu asi paradoxně o mnoho snazší.
Arlone, díky a mějte se moc fajn.
veronika
09. 11. 2009 | 01:25

arlon napsal(a):

Veroniko,
já se mám moc fajn stále, s přáním od Vás to je ještě o kus lepší. I když mé žehlení se s Vaším nedá srovnávat, s tím trápením a řešením to vidím podobně.
Právě to mi ale poradilo, abych s Vámi komunikoval lépe. I mně je to tak příjemnější. Nedělám si žádný patent na rozum, jen to někdy s radami přeháním a samozřejmě jako každý nafoukanec musím já mít pravdu a já poslední slovo. Takových podobných je na severu poměrně dost. Tak se snad nic nestane, když si já toto odpustím a přispěji tak ke slušné a inspirativní diskusi.
Vaše oblíbená Blondýna na stojáka nemá chybu, to mi pomohlo Vás vidět jinak a lépe.
Já jsem si zase myslel, že mohu každému poradit, Blondýna na stojáka poradila mně a také to jde. Též Vám tedy děkuji a dnes přeji pěkné pondělí.
arlon
09. 11. 2009 | 05:29

veronika vendlova napsal(a):

Arlone, každý máme lepší a horší období, ale vlastně se pořád máme fajn, stačí se rozhlédnout klem sebe, po ČR, po EU a po světě. Prostě si v zásadě nemáme na co stěžovat.

Když to odlehčím, tak před nedávnem mi moje mamka říkala, že mi v diskusi pod blogy nedáte pokoj, ale že je dobře, že držím slovo a nereaguju, protože všechno chce svůj čas. Maminka má vždycky pravdu... :-)

Nafoukanci jsou jen na severu? To bych neřekla, řekla bych, že jsou všude, asi jako trpaslíci. nejhorčí jsou trpaslíci, ty potvory vám vlezou všude a zpívají si...nebo jak to v tom Cimrmanovi je... :-)

Blondýna na stojáka je prostě dokonalost sama. Jak jsem psala, trochu je to pokračování ve stylu, jaký sjem měla a mám nejradši a to je divadlo Sklep. Dodnes si pamatuju, jak jsem na Dobešce brčela smíchy u Tchoře a Skuneka, dvou skautíků v podání Vávry a Macháčka.

A k těm radám, určitě je dobré, poradit, ale asi je to o formě. Já radši moc nikomu neradím, možná se jen občas snažím nasměrovávat, ale že bych byla nějak úderně úspěšná, to fakt ne. :-)

Pěkné pondělí, nevím opět, co dřív. Mizím z aktualne, nebo nic neudělám...
09. 11. 2009 | 10:23

Jirka napsal(a):

Vážená paní Veroniko. Téměř bezvýhradně souhlasím s "Oponou 09". Jen se obávám, že skončí jako jiné výzvy, které tu už byly. A je mi z toho smutno. I já se snažím něco pro to dělat. Jsem ten blbec co chodí už od dubna každého 17. v 17. hod na náměstí s heslem "Chci být hrdý na svůj stát." Někdy jsem sám, někdy jsme dva a jednou nás bylo sedm /včetně jednoho psa/. Ale lidi chodí kolem a ani se nezastaví. Už to zase funguje jako za komunistů: Rychle z práce domů, zamknout dveře, pustit televizi a otevřít pivo. A svět okolo ať se staví třeba na hlavu. Tohle považuju za největší zločit. který na nás současní politici spáchali. Chtěl jsem napsat "naši politici" ale moji nejsou ani náhodou. Jsem z Chebu, takže se na Národní nepotkáme. Ale na náměstí budu určitě. Rád bych pomohl Oponě a byl bych vděčný za kontakt. Přaju pěkný - nejen tento večer. Jirka.
14. 11. 2009 | 21:09

Veronika Vendlov napsal(a):

Milý Jirko, ačkoliv jsem optimistka a bojovnice, kerá by byla velmi pravděpodobně v 16. století mezi prvními upálenými na hranici, i já jsem vlastně víc smutná, než veselá. Vystihl jste to přesně, mě nejvíc štve ten neuvěřitelný NEZÁJEM kolem. A když se někdo o něco skutečně snaží, má hned problém a když nic, alespoň je nazván - jako koneckonců i já tady - trapně angažovanou, nebo jak mi to tehdy někdo napsal. Kontakt mám jen tento: Slavek.Popelka@seznam.cz, tak to zkuste. Já na lidi na náměstích budu myslet, bohužel se nepřipojím, našeho mrňouse schvátily čtyřicítky horečky, takže měním všechny plány a že jsem jich na tento týden měla opravdu hodně.

Jen si myslím, po všem u čeho sjem dosud byla, že to chce větší impuls. Vzhledem k mé občasné skepsi, nevím ale jaký... a za to, že patřím k "pravdoláskařům" se rozhodně nestydím.

Mějte se moc fajn!
Srdečně
veronika vendlová
15. 11. 2009 | 16:26

Eva H napsal(a):

Veroniko,zdravím vás a doufám, že je váš syn již zdravý. Potřebovala bych se s vámi poradit, týká se to lidí, které obě známe z minulých let v ED. Prosím zavolete mi podle vašich možností.
Srdečně Eva z P5
02. 12. 2009 | 18:17

Veronika Vendlov napsal(a):

Evo, také mov zdravím, já zavolám, mobil na mám naštěstí v mobilu, snad bude platný. Dneska jsem to nestihla, ale není všem dnům konec!
Srdečně zdravím Vás i muže!
Veronika
04. 12. 2009 | 23:27

free online games napsal(a):

great
08. 03. 2010 | 22:07

Vladimír Tesař redaktor Včelička napsal(a):

www.vcelicka.cz

měsíčník pro děti bez komerční reklamy
09. 11. 2011 | 09:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy