„Na mě peklo nemá šanci – protože bych všem čertům vypráskal kožich….“

30. 12. 2008 | 19:06
Přečteno 5481 krát
Tohle jsou slova našeho syna Tadeáše, který je teď plný všech pohádek, kde se to čerty jen a jen hemží a my mu je občas připomeneme, když hodně, ale opravdu hodně zlobí. I přes to, že je mu teprve 3,5 roku, návštěvu čertů s Mikulášem a andělem poměrně dobře zvládl. Taky si s čertem podal ruku na důkaz slibu, že ho zase za rok přijde zkontrolovat a navíc dostal jeden čertovský chlup na památku (je v rámečku, abychom na něj dobře viděli).

A při podání ruky si „dokonce“ všiml, že mezi rukavicemi a kabátem zahlédl lidskou kůži. Proto nám hned druhý den ráno říkal, že je docela možný, že to nebyl úplně pravej čert. A já mu na to řekla, že tak je to i s lidmi, protože na první pohled taky hned nezjistíme, jestli je někdo hodný, nebo zlý. Chce to buď trochu času a nebo rychlý odhad situace. Ono se vůbec dětem špatně vysvětluje, jak se pozná hodný člověk od zlého. Mě ale neustále překvapuje, jak dobře vyvinuté mají děti senzory pro dobro a zlo. Každopádně máme jasno v tom, že když hodný lidi umřou, čeká je nebíčko a když umřou zlý, tak na ty zase peklíčko. Hůř už se nám vysvětluje a mluví o tom, proč do toho nebe nebo pekla, musíme jednou všichni.

Pak máme doma taky strašidla…hodný a zlý. Jedno máme v koutě, je vycvičený a i když trochu zlobí a rošťačí, je to strašidlo šikovný, v jádru hodný a ty zlý vždycky zažene. Máme taky „plašič“ proti strašidlům, visí na světle v obývacím pokoji, každá návštěva se nás ptá, co že to je v tom pytlíku. No to je naprosto jasný, je tam kromě mouky, skořice, pepře a cukru taky plno pozitivní energie a pusinek, který všechny zlý strašidla odeženou.

Máme doma taky dinosaury, kteří nevyhynuli a jsou tu s námi. Máme tu i nějaké skřítky a trolíky, kteří přijeli na lodi z Norska. Pomáhají nám a nebo dělají doma pěkný svinčík, jinak si to totiž nedovedeme vysvětlit, proč ho tu pořád máme, když pořád dokola uklízíme. A byl tu taky Ježíšek a přinesl hodně dárků. Ježíšek bydlí v nebi, je moc a moc hodný a má všechny rád…

Je mi mnohem líp v tom dětským světě. Nejraději bych v něm byla pořád, nechodila do práce a jen tvořila, lepila, malovala, vymýšlela, četla pohádky a lítala v říši fantazie na Falkovi a žila svůj vlastní nekonečný příběh….žiji ale taky ten „nudný dospělácký život“, který často s pohádkou nic moc společného nemá. Přesto je v něm plno lidí, zážitků, činů a počinů díky kterým si občas jako ve své vlastní kouzelné pohádce připadám. Nejvíc je to díky mému muži, synovi a celé rodině. Všem tímto posílám obrovské poděkování.

A Všem Vám, kdo občas zabrousíte na blogy, přeji na konci toho roku 08, do toho dalšího roku s devítkou na konci, ať vždycky včas poznáte čerta od anděla a nezapomnete na pohádky, protože ty se občas dějí i v „normálním“ životě.

Srdečně
Veronika Vendlová

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr Havelka napsal(a):

Tak tak, dospělí to ále vůbec nemají jednoduché :)

https://www.youtube.com/watc...

Vám taky pohodu paní Vendlová
30. 12. 2008 | 19:58

vlk napsal(a):

PAní Vendlová

když jsme byl ve věku Vašeho syna a ještě kapku větší a už mi po čertovi otrnulo, tu kde se vzalo tu se vzalo, na nějaké mé oblíbené věci jsme tu a tam ráno našel otisk prstů ze sazí. A bylo mi vysvětlenomámou, že jaksi ten čert už nechtěl čekat do příštího Mikuláše, že už opravdu jako ztratil trpělivost a už už po mně šahal, ale táta ho na poslední chvíli zahnal...
Noa to mě přivedlo zas e nějaký čas na zem...
Jo a u ktěm skřítkům. S námi byldí taky nějakej takovej vykuk. Vlastěn dva. Jeden mi sustavně schovává věci... a ten druhý, no ten jak s žena už od emne dobře ví, tak ten nám podivuhodně důkaldně čistí ledničku.

Řekl bych, že tyhle dva k vám teprv dorazí.
Bujarý Silvestr,a le hlavěn úspěšný, zdravý a spokojený 2009 Vám a Vašim blízkým
30. 12. 2008 | 20:24

majolenka napsal(a):

kéž by to bylo s tím nebíčkem a peklíčkem v dospěláckém světě víc funkční.... předchozí klip od pana Petra Havelky, mi připomněl často vídanou situaci v MHD, většina zakaboněných lidi je schopna se usmát jenom na děti a na zvířata........i já se připojuji k přání houšť všeho dobrého a chtěného v nadcházejícím roce, více pohody a úcty mezi lidmi
30. 12. 2008 | 20:34

StandaT napsal(a):

Skřítky si musíte předbíhat, jinak zdivočí. Ten náš původně dával pod polštář překvapení nebo dobrůtku. Dneska, hajzlík jeden, požírá ponožky. Do špinavýho prádla dávám dvě, vrací se mi jedna.
30. 12. 2008 | 22:43

Gerd napsal(a):

Když jsem šel s dětmi na procházku, bylo to blízko střelnice a zrovna probíhaly nějaké střelby. Na dotazm kdo tam střílí, jsem odpověděl, že to čerti střílí všechny děti, které sebrali do pytle na Mikuláše. Ostatně zde je dobrým zvykem, že většina čertů má v pytli panenku a v prostřižených otvorech koukají nohy, jako dětské. Takže asi po čertech dlouho dětem neotrne.

S Ježíškem jsem to vyřešil tak, že jsem nejdříve přichystal za okno stojánek, ten ukázal, že si Ježíšek chystá na stromeček a potom nenápadně propašoval stromek do pokoje. Když nastal čas předat dárky, šel jsem do jiného pokoje, vystrčil ruku se zvonkem z okna a zazvonil.
Pár lidí to řeší ještě lépe kazetou, kde je nějakých 20 minut ticho a pak je nahrán hluk otevíraného okna a jak se někdo škrábe do místnosti, a pak zas ehluk zavíraného okna. Strčí do kazeťáku a ve vhodné době nenápadně zapnou.

Hodně úspěchů a zdraví v r. 2009 Vám i Vaší rodině!
31. 12. 2008 | 00:28

MA-FU napsal(a):

Paní Vendlová,moc hezky napsáno,
popsáno jste jistě ráda,že můžete své dítě "krmit " troly a jinými skřítky..představte si situaci,kdy jednou můj syn v první třídě řekl nějakou větu z poháky Zimní královny o Gerdě a nedořekl ani Káj a učitelka se na něho rozčílila aby nezaváděl do školy západní kulturu a neprovokoval -nikdy pohádku nečetla a neznala .Tak že byl taky dvojí svět pro mé děti ,nesměli jsme před nimi vše říkat,nebo je prosit:toto se nesmí říkat.A tak mám radost,že dnes děti,tak jako u Vás mohou mít pohádky a příběhy různých kultur a můžete o nich mluvit i psát . Zavolala bych Skřítkové všech zemí žijte a množte se...
31. 12. 2008 | 08:12

norma napsal(a):

Když nemůžete něco najít, u nás se říká, že na tom sedí čert. Nevím proč, ale čím jsem starší tím je čert pracovitější.
Přeji Vám vše dobré do nového roku.
31. 12. 2008 | 08:35

veronika vendova napsal(a):

Vlku ten otisk čertova prst je moc dobrý nápad! A ty dva další skřítci: ten první, ten je tu s námi už dávno, neustále hledám (hlavně já) několik věcí: mobily, hodinky, brýle a klíče. Prý by stačilo málo, dávat to ne jedno místo, ale ten skřítek mi to pořád odnáší na rafinovanější místa. Ten druhý, ten je tu jen občas, ale asi se bude vracet častěji. Dnešní přelom si užijte a ráno vykročtě pravou nohou! :)
srdečně
vv
31. 12. 2008 | 14:02

veronika vendova napsal(a):

Majolenko, ten klip od Petra Havelky je naprosto trefný a dopravu MHD - tu ani nekomentuju...Nevím, proč jsme tady v v Čechách furt tak naštvaný...a tak se občas usmívám. Někdy si lidi klepou na čelo, jindy odvrací oči, někdy se semnou dá něko do řeči a někdy se prostě jen usmějou taky. Ale myslím si zcela upřímně, že jsou dny, že se asi nasrtvářím taky. Prostě je to jak na houpačce... :) k té úctě by ještě mohlo přibýt trocha pokory... :)
31. 12. 2008 | 14:05

veronika vendova napsal(a):

Standa T: máme šuplíček, kde pokaždý nějaký to překvapení je. Zatím se nás skřítci drží...:)
31. 12. 2008 | 14:07

veronika vendova napsal(a):

Gerde, to s tou střelnicí je drsný, to bych svýnu dítěti říct nemohla...ale pobavilo mě to, to jo. A s těma nohama na pytli - to jsem nikdy neviděla, ale určitě je to efektivnější...nicméně jak tak vidím děti kolem nás, tak je hrozně důlěžitý vybalancovat tenkou hranici mezi strachem, respektem a pohádkou...je zbytečný děti děsit, když některým stačí málo... uvidíme, jak to bude dál... no a Ježéšek, tomu od etošla se stromkem ppmáháme, aby toho neměl moc. Zvoníme zvonečkěm v nestřežené chvíli a tímto MOC DĚKUJI našemu sousedovi, ke kterýmu mlžeme každoročně uskladňovat tu horu dárků, protože bez jeho předsíně si naše Vánoce zatím představit nedovedu!!! :)

A ještě děkuju dalším sousedům, kteřá jsou všichni ohleduplný k našemu hluku a pak těm dvšna andělům, který bá půjčili auto, protože to naše prostě nejede!!! :(

Gerde taky zdraví a úspěch a pozdravujte Vaši končinu! :)
31. 12. 2008 | 14:14

veronika vendova napsal(a):

MA-FU, asi si ani neuvědomujeme, jak svobodně se nám žije! :) Nedokážu si představit jakoukoliv diktaturu. Jsem sice poměrně mladá, ale zážitky mi nějaké zůstaly ze základky. Když jsme měli přinést na hudebku oblíbené desky, přinesla jsem v osmé třídě (v roce revoluce) nadšeně Beatles a Matušku. Vůbec mi nebylo jasné, proč učitelka běsní, odmítá to pustit a před celou třídou ze mě dělá blbce jako že tohle poslouchjí opravdu jen ty nejhorší živly, že Beatles jen drogujou a Matuška se akorát s Pilarovou ožírá a čůrá z balkonum, jinak neumí nic...no, byla to divně těžká doba a tak když už jsem u toho veřejného děkování:
díky mami a tati, že jsme tyhle desky měli doma a že jsme si je mohli pouštět hodně nahlas. Taky díky, že jste měli vždycky jasno, ko je čert a kdo je anděl a tak jste nás mohli poměrně snadno chránit! Zdravím do Rokytnice nad Jizerou, moc to dneska nepřežeňte!! :)
Vaše dcera! :)
31. 12. 2008 | 14:22

veronika vendova napsal(a):

Normo, vše dobré i Vám, zdravím Vašeho pracovitého čerta, u nás má asi příuzného...:)
31. 12. 2008 | 14:23

im napsal(a):

Ach, tohle je příjemné a milé čtení. Děkuji všem, kteří dali ostatním nahlédnout do svého domova nebo do svého dětství. A paní Veronice děkuji za upřímné vyznání a přeji její rodině pěkný nový rok plný nových nezapomenutelných zážitků.
31. 12. 2008 | 18:31

Replica Watches napsal(a):

053 I find them just now,[url=http://www.newstylerolex.com/]Rolex[/url] -
[url=http://www.newstylerolex.com/]Replica Watches[/url] -
[url=http://www.newstylerolex.com/]Replica Rolex[/url] -
[url=http://www.newstylerolex.com/]Rolex Watches[/url] -
[url=http://www.sunglassvip.net]Replica Breitling[/url] -
[url=http://www.sunglassvip.net]Replica Rolex[/url] -
[url=http://www.2g-3g.com]Rolex[/url]
[url=http://www.watches-life.com]Rolex[/url]
[url=http://www.watches-life.com]Replica Rolex[/url]
[url=http://www.rolex-hot.com]Rolex[/url]
[url=http://www.rolex-hot.com]Replica Rolex[/url]
[url=http://www.vertuexclusivesh...]Vertu[/url]
[url=http://www.vertuexclusivesh...]Vertu Replica[/url],[url=http://www.e-lv.net/]Replica handbags[/url],
[url=http://www.enjoy-watches.com/]Rolex[/url] -
[url=http://www.enjoy-watches.com/]Replica Watches[/url] -
[url=http://www.iphonebatteries....]Phone Batteries[/url] -
[url=http://www.lrolex.com]Rolex[/url],
[url=http://www.newstylerolex.com/]Omega[/url],I belive that you will like them !053
19. 11. 2009 | 08:12

free online games napsal(a):

great
08. 03. 2010 | 22:15

389DFeTbUbI napsal(a):

I screwed up and petsod one to my own blog. Sorry about that. (At least it was a guest post.)But here are some others' posts I know you'll like ...4. Messy Epicure - Jason takes a delicious trip to PieLab. 5. Bhamarchitect - The latest on the planned Chick-Fil-A for Five Points South in Birmingham.6. Heaviest Corner - Why Birmingham is not such a bad town for biking.7. Dre's Ramblings - Andre9 shares why it's important to share, to live your life.Looking forward to your shared posts.
25. 08. 2013 | 10:33

0MAVlMllY napsal(a):

I am commenting to let you know what a fine <a href="http://iaszypgdcq.com">discevory</a> my wife's child undergone visiting your web site. She realized some issues, which include what it is like to possess an amazing teaching spirit to have many people really easily know just exactly various extremely tough things. You undoubtedly surpassed our own desires. Many thanks for churning out such priceless, dependable, informative as well as cool tips on your topic to Gloria.
26. 08. 2013 | 08:23

fK5wbOtO napsal(a):

I have three to share this week:5. Magic City Post - Laura Kate Whitney (who blogs at ) shares her shop local for the hoydails experience in a 3-part series.6. The Messy Epicure - Jason Horn made homemade tamales, and shows how he did it.7. Who Ate My Blog - Stephen Vinson will be featured on an upcoming mini-reality series on ABC 33/40 about losing weight.Looking forward to your posts.Wade http://dndbrxxjb.com [url=http://cpkmnrv.com]cpkmnrv[/url] [link=http://aplsmydl.com]aplsmydl[/link]
26. 08. 2013 | 20:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy