Sex-appeal Mirka Topolánka – než překvapivě padla vláda

10. 04. 2009 | 23:31
Přečteno 9798 krát
Ještě něž padla vláda, jsem měla poprvé v životě pocit, že máme skutečného premiéra. Poprvé jsem také nabyla dojmu, že vláda „něco“ skutečně dělá, že se chová odpovědněji jak ve vztahu k naší vlastní české politice, tak ve vztahu k politice unijní. Měla jsem pocit, že například podpora schválení Lisabonské smlouvy pramení ze „selského rozumu“ a ten pak pomáhá samotnou LS posunout až do stádia schválení i naší zemí. Měla jsem konečně docela dobrý pocit z toho, že my Češi, zvládáme poměrně dobře předsedat celé Evropě.A moje současné pocity? Radostné nejsou. Stydím se za to, jaké jsme si do PSP ČR zvolili poslance/kyně. Stydím se za to, že pak uražená hrstka poslanců/kyň – nebo přesněji v zásadě jeden hlas zhrzeného a možná také odplaty chtivého poslance, rozhodl o pádu vlády.

Mrzí mne, že v tak důležité chvíli opět vítězila osobní pomsta a zášť nad smyslem politiky. Že všechno osobní, je pro některé naše poslance/kyně nadřazeno skutečnému veřejnému zájmu.

„Moje rovné šance“ dostaly taky pěkně na frak. Dámy Jakoubková a Zubová předvedly celé společnosti, jak by se političky chovat neměly…

A tomu všemu říkáme demokracie? OK, ale jak se toho do budoucna vyvarovat? Změnou legislativy? Ano, možná ano, ale domnívám se, že lidskou morálku a odpovědnost vymáhat zákonem nelze, vždyť jisté zásady již v zákonech dávno máme.

V době kdy jsem psala tento text, jsem chtěla na závěr dodat výrok muže, který měl, jak se v tu dobu zdálo, v rukou budoucnost vlády a celé ČR. Ten výrok zní: „EU je reinkarnací a ztělesněním komunistické ideologie.“ Jistě víte, o kom je řeč.

Vypadlo to, že ODS s ČSSD společné řešení nenajdou. Věci se ale hýbou rychle kupředu. Už máme nového premiéra. A já se trochu bojím, že budu za pár desítek let na premiérování Mirka Topolánka, vzpomínat s jistou dávkou nostalgie. A svým vnoučatům budu říkat: „Jen jednou děti, jsem měla radost z toho, jakého máme premiéra i když ze začátku mu to moc nešlo. Jen jednou měla Česká republika premiéra, který měl ten správný „sex-appeal“.

Malý dodatek: Nejsem oddanou fanynkou ODS, ale existují jednotlivci (i v jiných politických stranách, kromě komunistické), kteří můj obdiv mají.

ZÁVĚREM: MILÍ POLITICI, MILÉ POLITIČKY, AŽ VE SVÝCH VOLEBNÍCH KAMpANÍCH VYRAZÍTE MEZI PODDANÉ, VEZMĚTE SI S SEBOU PROSÍM LUPY, PROTOŽE BEZ NICH UŽ NIKHO, KDO SE SKUTEČNĚ AKTIVNĚ ZAJÍMÁ O POLITIKU, NENAJDETE.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kamil napsal(a):

Souhlasím
Hezký večer.
10. 04. 2009 | 23:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Milí komentátoři a komentátorky. Beru si až do úterního večera volno na "restart" organismu, takže pokud se mi nepodaří se dostat k PC, až po návratu budu moci reagovat, bude-li na co. Tímto se loučím a přeji krásné Velikonoce
vv
10. 04. 2009 | 23:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Proti gustu žádný dišputát. Sex-appeal však asi není tou pravou vlastností potřebnou pro vedení země. Mne by spíše zajímalo, co vedle známých kiksů pan Topolánek jako premiér udělal dobře.
11. 04. 2009 | 00:00

Veronika vendlová napsal(a):

Tuhle reakci jsem čekala! :) Připouštím, že kdyby byl napříč polit. spektrem dohodnut třeba Glum, klidně by mohl být premiér...(zrovna mě inspiroval v TV Pán prstenů... i když na Sarumana už bych se dívala docela ráda, možná i na Gandalfa a nejraději asi na Aragorna nebo Legolase) Ale na Gluma bych se tedy moc ráda nedívala... Trochu to zlehčuji, samozřejmě. Dobré činy MT by se daly dohledat a sepsat, ale možná se ho zeptejte sám. Jistě Vám rád odpoví a nebo taky ne. Já o nějakých vím, ale zase - nemusíme se shodnout v tom, zda byly z Vašeho či mého pohledu dobré či špané.
11. 04. 2009 | 00:09

Kamil napsal(a):

Vážení
politika je dohoda m o ž n é h o ,tak si to uvědomte. Topol nastoupil a druhý den Paroubek řval, že všechno je špatně. Nemyslím, že je Topol svatý, ale asi na víc nemáme. A kdo myslí, že jo, tak před zrcadlo a pěkně zpytovat. Hlaste se, kdo se nečervená.
Dobrou noc.
11. 04. 2009 | 00:28

kočka šklíba napsal(a):

Paní Vendlová, když už odpovídáte, pak byste měla opravdu odpovídat a ne "okecávat". Pokud napíšte toto:"Dobré činy MT by se daly dohledat a sepsat, ale možná se ho zeptejte sám. Jistě Vám rád odpoví a nebo taky ne. Já o nějakých vím, ale zase - nemusíme se shodnout v tom, zda byly z Vašeho či mého pohledu dobré či špané.", spíše se zdá, že se odpovědi vyhýbáte. A vzbuzuje to dojem, že vlastně nemáte co odpovědět. Ne , že by mě to překvapilo.
11. 04. 2009 | 00:37

prirodovedec napsal(a):

Lex, Stan, Stejskal: Dvanacty ...

Diky!
11. 04. 2009 | 01:04

hojahoj napsal(a):

Slintáš si na vestu, soudružko. Nic víc k tomu nemám.
11. 04. 2009 | 01:05

skeptický napsal(a):

VV

Oposice se překvapila sama,stejně jako před lety .To,že nemá ani lidi,ani směr,je také stará věc.

Každá strana škodí jinak,jeden za osmnáct,druhý bez několika za dvacet.

Ale změnu legislativy?To snad ani ty holomky nahoře zatím nenapadlo. Máte zajímavý náhled na demokracii,i když už je to jenom slovo pro korupci.

Takže rozkradení zdravotnictví se zatím odkládá,snad mi dají alespoň lajntuch,mohl bych ten exitus ještě stihnout včas.Radar je pasé,druhá strana Vám zase ale odsouhlasí tu LS.

Tu lze obhajovat jen z naivity,nebo z existenčních(vlastních) důvodů.

Je ale osvěžující,že už jste alespoň osmá,co se tu hlásí k Čechům.Konečně nějaké vlastenectví.Je to nakažlivé.

S Amerikou ani s Evropou to nevyhrajem,je na čase,aby se tahle země začala starat o vlastní zájmy,jako to dělají ostatní.Ale to by museli doživotně zakázat komukoliv,kdo tam v parlamentu a ve vládě je činnost v politice,protože je to cizinecká legie.

Takže lze leda doufat,že to všechno podle plánu celosvětově zkrachuje,a na nás se snad nějak zapomene.

Takhle to dopadá,když se nechají ženské volit.Jeden má sex appeal,druhý zase sexy mozek.
Mělo by Vás být víc ve vládě,ale slyšel jsem,že na sebe ty krasavice v politice žárlí.Nedivím se,všechny jsou tak sexy.
11. 04. 2009 | 01:29

skeptický napsal(a):

P.S.
To My Češi mi vrtá hlavou.Opakuje se to tu teď nápadně často v poslední době.Nebude zase nějaká invaze?

Pro D-day heslo znělo John má dlouhé kníry.
Asi jsem panaroidní,zní to absurditně.
11. 04. 2009 | 01:58

prirodovedec napsal(a):

skepticky: Dobre :). To My Cesi je ve skutecnosti Oni Cesi (tj. Veronika, ten se sex appealem, Icka a dalsi ...). Nesmi se to jejich Oni Cesi plest s tim My Cesi nebo dokonce Ja Cech, Ty Cech.
11. 04. 2009 | 02:07

george napsal(a):

Veroniko, napsala jste skvělý článek...dík za to, že jste.( na fotce vám to sluší)
Diskuze má kvalitu podle složení a je bídná, jen si stěžujte, naříkejte , sami na sebe.

Nastavte si dělenou stravu:(ať víte do čeho jdete)
http://skvelydomov.blogspot...
11. 04. 2009 | 03:59

Paroubek napsal(a):

Ze by vajecniky ?
11. 04. 2009 | 05:24

Go napsal(a):

Tak nekdo vas chvali, nekdo ne. To je OK.
Mozna ze se vam ten Topolanek libi, ale je cerstve zenat. To vite ? Podle vasi tvare bych soudil ze to s tim sexem je pro vas podstatne, jakesi vyznani a ostatni recicky, dost tezko i pochopitelne ( pro mne) jsou takovym tim krovim. Ze ?
11. 04. 2009 | 05:34

grőssling napsal(a):

Takhle nějak mluvila ta Sarah Palin. Už zbývá jen odkaz na českého Joe a 6 piv.
11. 04. 2009 | 06:21

Stan napsal(a):

Přírodovědec: Ale tahle polívčička je taková prostá, navařená jen ze dvou ingrediencí - vody a Topolova sex-appealu. Dobrou chuť!
11. 04. 2009 | 06:29

Pepa Řepa napsal(a):

Hezký článek,
takový ryze ženský. Proč to ale zesměšňovat?
Sex-appeal patří k životu.Zvláště, když jdou úvahy ruku v ruce se studem.Ostatně ženy často charisma spojují se sex-appealem.

A my? Od chlapa s gulema k sexy
mozku? Pomohli jsme si?

To skeptický
Něco by se s tím mělo dělat.Slovo národ zakázat, přejmenovat Národní divadlo i Národní třídu.

Vlastenectví, patriotismus? Fuj!!!

Že je to nakažlivé,říkáte? Očkovat, spálit nositele.Druhá nemoc šílených krav (pardon milostivá, to nebylo na Vás). Nenakazit zdravé, eurohujerské stádo.

A ženy v politice? Inu pane nadkolego, disponují mocnou zbraní.

Kurt Vonnegut jí říkal:WIDE-OPEN BEAVER.
11. 04. 2009 | 07:02

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
Nemáte doma Kámasútru? Chci se vzdělat, poučit, abych nové době porozuměl.
Nevíte jaká poloha je na Sexy-mozek?
11. 04. 2009 | 07:14

Zacheus napsal(a):

Pokud jde o Lisabonskou smlouvu, nerad bych se někdy dozvěděl, že jste ji, vážená paní Vendlová, v podstatě nečetla a že Vaše znalosti o ní jsou obdobné jako znalosti paní Kateřiny J. o biomase.

Pokud totiž je Vám znám alespoň základní obsah tohoto dokumentu,jenž přenáší podstatné pravomoci na bruselské byrokraty, kteří budou rozhodovat o našich osudech, nemohla byste- alespoň podle mého skromného názoru -být tak nadšená pro "Lisabon".

Poslední "perla" našich euro činovníků z Bruselu tkví v připravovaném zákazu křesťanských symbolů na veřejnosti v zemích EU, což je zejména o Velikonocích tristní a zoufalé poselství - naposledy tak učinila komunistická Albánie.
11. 04. 2009 | 07:44

Zacheus napsal(a):

Pokud jde o premiéra Mirka Topolánka, snad bude zvláště paní Vendlovou zajímat výnatek z článku poslankyně Evy Novákové, uveřejného v Právu dne l4.6. 2003 na straně 17:

"Mirek Topolánek...přívržence dalšího prohlubování integrace označuje (ve sborníku "Proč nejsem eurofederalistou") za "prostinské proevropské světlonoše"... či "mediální prostituty". Podprahově srovnává "eurofederalismus" s komunismem a jako by náhodou se zmíní, že "Evropu chtěl přece sjednotit už Adolf Hitler". Již na začátku své úvahy dojde k závěru,že "zlo, blbost a naivita si podávají ruku se snem o evropské federaci".

Předseda naši nejsilnější opoziční (tehdy) strany zde jednoznačně odmítá dnešní (!) "Evropskou antiamerickou federalistickou socialistickou republiku". Prý nemá zájem, aby někdo ve Strasburku rozhodoval o tom, kolik procent gayů musí sedět v parlamentu. Varuje před Evropskou unií, která by nám ukrajovala další porci svobody. Volá po tom, aby každý stát mohl zablokovat jakékoli (!) usnesení. Vyjadřuje obavy z evropského soudního a policejního systému trestajícího "zločiny antievropanství" ...

Takže vzhůru, psanci této země, do boje za schválení Lisabonské smlouvy pod vedením nynějšího premiéra v demisi!:)
11. 04. 2009 | 07:58

George napsal(a):

Vážená paní Vendlová, respektuji Váš názor, ale nesouhlasím. Vytržené, nepravdivé a nelogicky poskládané argumenty. Nějak jste u důvěry vynechala Melčáka, Snítilého a podezřelého Wolfa. Také hlasy z ODS + zelených poslankyň bez hlasů opozice by nesvrhly vládu. Nevím,co vláda udělala pozitivního? Naopak odmítám daňovou zlodějnu, odstranění progrese, zdravotnické pokuty, pokusy o protlačení radaru, zmetky v zákonech a nový trestní zákoník také s nedodělky. Pravda, justiční zločiny tu kvetou. Slušný, ale dost sterilní Pospíšil nemůže být pyšný na svoje výsledky a stav v justici.
Chcete připomenout někdy dětem a vnukům dnešní dobu. Vemte si domů trvale jeden, časem nepotřebný a vyřazený, automat na poplatky! A vždy když půjdou využívat péči, vhoďte tam peníze. To je symbol dnešní doby. Přeběhlická, zkorumpovaná, neschopná, arogantní a asociální vláda. Sexy výraz Topolánka si netroufám objektivně hodnotit, to ponechám Vám a paní Talmanové. Připouštím, že Vesecká má šmrnc, ale stávající excesy v justici s Čunkem, Kučerou apod. to neodstraní a nevylepší.
11. 04. 2009 | 07:59

Béda napsal(a):

Pocity,

paní Veronika je žena obdařena mnoha pocity. Sex appeal Mirka Topolánka a argumentů poskrovnu.

Jako kdyby vláda Mirka Topolánka nevznikla díky Smlouvě s občanem, Kubiceho zprávě a nebyla po celou dobu udržována jenom díky "konstruktivním" přeběhlíkům. A jiní "konstruktivní" přeběhlíci - mimochodem z ODS a tábora zelených tuto jedničkovou vládu v čele se sexuálním symbolem Mirkem Topolánkem povalili.

Kdoví, třeba pro paní poslankyně Zubovou a Jakubkovou Mirek Topolánek začal postrádat onen sex appeal a zkušenosti s premiérem a jeho ministry převážily pocity.
11. 04. 2009 | 08:02

skeptický napsal(a):

Pan Pepa,

Já, kráčející pomník virility logisticky nepotřebuji žádné příručky.Naprosto a elementální věc,pane nadkolego.
Odjakživa jsem si vystačil s tou milionářskou posicí.

To se jednou ochránci přírody také zdobili nápisy Save a tree,eat a beaver. Od toho
se později odvinulo Save your money,kneel down and kiss the webbed feet beaver's ass.

Ono se to ale dneska už nenosí.Teď frčí stažený králík.
Je to prý hyeničtější.
V Americe zase jedí kočky.
11. 04. 2009 | 08:05

SuP napsal(a):

Pani Vendlová -
Mrzí mě, že jinak by to tu asi zapadlo, kladných reakcí je pomálu. A proto:
"Nic Než Souhlas!" "Nic Než Souhlas!" "Nic Než Souhlas!" "Nic Než Souhlas!" "Nic Než Souhlas!"

A hezky si to volno užijte!
11. 04. 2009 | 08:10

Spandau napsal(a):

Mít premiéra, který se proslavil "osvětimskou lží," to hřeje.

Mít premiéra, který drží profláklou Veseckou, je povznášející.

Ve které západní zemi by nepřišla nedůvěra vládě, po nabídce vládního úplatku za ovlivnění veřejné televize? V mafiánské Itálii?

Ale představu sexu s Topolánkem Vám přeju. Užijte si.
11. 04. 2009 | 08:21

Stan napsal(a):

SuPe, to jste se spletl, tady nejste na mítinku Dělnické strany:

Nic než Národ! Nic než Národ! Nic než Národ!

Ovšem jestli pro Vás má Topolánek stejný sex-appeal jako pro autorku, pak jste dezorientovaný ve všech směrech. Gay a pravicový extrémista - podivná kombinace.

A až se zorientujete, přineste nějaké argumenty, prosím.
11. 04. 2009 | 08:24

jSkeptický napsal(a):

P.S.
Pan Pepa.

S tím sexy mozkem jste mne dostal.
Já si to představuji tak ,že milostná křeč probíhá v podobě elipeptického záchvatu ;navodí se nasální masáží,a kýžený výsledek zachytí do kapesníku.
A každá hned vidí co dostane podle nosa.

A jsme zpátky v ráji z tohohle vzhůru nohama světa.
Ty ženy se zahalenými tvářemi to dělají správně,mělo by se to zavést povinně.Ty pěkné už stejně dávno odtáhly za lepším.
11. 04. 2009 | 08:31

grőssling napsal(a):

Dámám-blogerkám, těsně před dosažením kanonického věku, uhranutým kouzlem premiéra v demisi ( paní Ryšlinková, Vendlová ) doporučuji, aby si zjistily jak dosluhující vláda manažovala konferenci „Fórum pro kreativitu“, probíhala v Praze 26.-27.3.09 pod záštitou českého předsednictví. Nehrozilo zviditelnění a tak to byla další Topolánkovo-Jedličkova evropská ostuda.
Hlavně, když jsou chlapcí eroticky žádoucí, bože to jsou sl….. .
11. 04. 2009 | 08:58

jarpor napsal(a):

Prirodovedec

Jo... asi dvanáctý ... a kolik je těch "opačných" ??
Info o skóre bych uvítal... to víte, nejsem Vlk, abych byl všude ... :-))

Autorce

I když asi bude více nesouhlasných reakcí, mějte na paměti, že těch kladných, je asi stejně. Jen zde nejsou "vyvěšeny".
Nenávistné výkřiky těch, kteří se konečně "dočkali" (zhutnění předvedl George) budou za nedlouho padat na hlavy další vlády a vlád... takže zabývat se jimi je úplně zbytečné...

Hezký sváteční čas
11. 04. 2009 | 09:04

Neopřemyslovec napsal(a):

Každý starší a starý člověk postupně ztrácí schopnost vidění do budoucnosti. Naopak obludně se u něho projevuje schopnost nostaldického pohledu zpět. Babky a dědci posedávají na lavičkách s bezbřehým vzpomínáním. Děsivá stařeckost je vidět zde na diskuzích. Lavičky nahradila klávesnice. Na rozdíl od vás já nostaldicky nevzpomínám na hromadné náboženské a občanské svátosti. Pro potomky Přemyslovců je největší den 27.09.995, kdy se česká kotlina stala navěky majetkem jediného předurčeného rodu. Máte pravdu, sex-appeal (vzrůst, visáž, barva vlasů, přímočaré myšlení, sexuální i nesexuální vitalita apo.) Mirka Topolánka přesně kopírují vzhlédy a charaktery Přemyslovců před asi osmdesáti genaracemi. Prosím, nenechme si "zaplevelit" tuto krásu?
11. 04. 2009 | 09:18

skeptický napsal(a):

Celej Karel if.
Ten měl ale tři ženy.Prej dokonce založil universitu.Já jsem jednou založil příbuzného,a ňák se ke mně od té doby nezná.
Ale nezve sem Němce,alespoň o tom nevím.
A na hradě je Václav toho času šestý.
11. 04. 2009 | 09:37

Midori napsal(a):

Paní Vendlová,
mám na věc úplně opačný názor.
Jestliže někdo sepíše s občany Smlouvu a nedodrží ji, je podvodník. To už první knoflík kabátu je zapjat špatně.
Vám připadá sexy vztyčený prostředníček před tváří národa, drzé nevychované chování, taneční večery na pietních místech, arogance dosud nevídaná? Mně ne, Vám to však neberu. Opěvujte si svou padlou ikonu a hlaďte se při usínání při myšlence na něho.
Osobně doufám, že horší už to nebude.
TGM vyjádřil přání, aby politici vnesli do svého konání morální rozměr. Bohužel, to se v případě propadlého premiéra nestalo.
Hezké Velikonoce
11. 04. 2009 | 09:41

StandaT napsal(a):

Souhlasím s tím, že po čase na Topolánka a jeho vládu budeme vzpomínat v dobrém. Jeho a jeho vládu sestřelil úspšný politický marketing rudofilních kolektivistů. I teď v této diskusi se snaží. Liberální koncept tady prostě nemá zázemí, a tím se musíme smířit. Tahle společnost je minulým režimem příliš poničená. Oranžoví se ujmou své vysněné vlády, ale stejně budou zničeni. Zničí je síla, která je mocnější než všechny pravicové strany dohromady - jejich vlastní ekonomická politika. Stejně jako jejich rudé předchůdce. A zatímco pád Topolánkovy vlády můžeme sledovat jako přihlížející, u pádu kolektivistů budeme opět oběti. A naše děti opět začnou s holými zadky další marný pokus o nekolektivistickou, svobodnou, zodpovědnou a liberální společnost...
11. 04. 2009 | 10:13

oposum napsal(a):

přírodovědče zírám?!

vy jste přispěl do debaty bez otázky! a hned dvakrát!!!

a hned tak nosné myšlénky - dvojí ironický šleh, přímo poctivé odplivnutí si pracujícího inteligenta nad těmi "onými", dekadentními, buržuji placenými lokaji papalášskými...

tak to jo....
11. 04. 2009 | 10:28

Pepa Řepa napsal(a):

skeptický napsal(a):
Odjakživa jsem si vystačil s tou milionářskou posicí.
--------------
Hmm. milionářská pozice, říkáte? Tak to pro mne není.
Nemám k dispozici ani golfové hole, ani zadní sedadlo Chevy Malibu.

Jo, Times They Are A-Changing, už i paní Vendlová na to přišla.

JAWA kdysi dělala motorku, říkalo se jí PÉRÁK. Můj dědeček na ní vozil babičku. Babička byla spokojená.

Časy se změnily. Dneska letí bezp...., ale, co to zase píšu.
Dneska letí SEXYMOZEK.

Ještě, že některé ženy mají rády starožitnosti.
11. 04. 2009 | 10:34

Pepa Řepa napsal(a):

skeptický napsal(a):
Celej Karel if.
-------------------
Taky se Vám svět mění? Pomotal jste Otce vlasti s Hrabětem Monte Christo.
Ale ono je to vlastně jedno.

Hlavně že-někdy-najdem cestu domů.
11. 04. 2009 | 10:38

veronika vendlová napsal(a):

Horečky našeho mrňouse a pravděpodobně neštovice - to zjistíme na pohotovosti, nám zcela zmařily plány na restart organismu.

Připouštím, že sex-appeal všech premiérů světa mě teď vůbec nezajímá. Díky za reakce, večer - nebo spíš v noci se pokusím na některé reagovat. :)
11. 04. 2009 | 10:58

F.Srbek napsal(a):

Na rozdíl od autorky článku se stydím už delší dobu. Je za co. Nepořádek,nečistota, pytlová ekologie, kdy se odpadky vyváží do lesa, tunelování - jako nová forma podnikání, vychytralí politici na místní i státní úrovni. Dalo by se pokračovat. Problém je v tom, že se stydí ti, co by se stydět neměli. Stydět by se měli ti, kdo špatně konají. Máme to, co jsme si zvolili. Dobře nám tak. Jedním z receptů při volbách je využití preferenčních hlasů s tím, že se dají šance neznámým. Předpokládám, že do severních Čech bude jako jasná jednička ČSSD nominován jednohlasně, jak jinak, pan předseda Paroubek. Já i mí přátele, pokud budeme volit ČSSD škrtneme "dovezené" reprezentanty a dáme hlas místním a budeme doufat, sice slabě ale doufat.
Můj děda říkával, že člověk by se měl chovat tak, aby mu z něho samého nebylo špatně a nemusel se za sebe stydět.
11. 04. 2009 | 11:03

stejskal napsal(a):

Ten pan oposum je ale na Vás ošklivý, pane přírodovědče. To si snad ani nezasloužíte ;-)

"Šacuji" to úhrnem tak na dvacet, celkově, pane přírodovědče. Že by tohle téma lidi opravdu zajímalo a chtěli k tomu vyjádřit svůj názor (i když je jiný než ten Váš?) To je fakt divné, těžko pochopitelné (tedy pro někoho)... ;-)

Libor Stejskal
11. 04. 2009 | 11:07

Píďalka napsal(a):

To je slz, nářků a litování kvůli padlé vládě. Dokonce si v sobě poneseme cejch po desetiletí.
Tak proč s tím vláda, ještě v době plné síly, něco nedělala? Vždyť to bylo tak jednoduché - odvolání Vesecké by jí udrželo nad vodou. Celý ten armagedon, který nás prý bez té nejlepší vlády postihne na generace dopředu, se dal odvrátit.
Vesecká je jedním ze státních úředníků a jako taková je do funkce jmenována a také odvolávána. To by byla taková katastrofa bez ní? Už nemáme nikoho s právnickým vzděláním? Co je to jeden odvolaný člověk proti Langrově likvidaci policie, odkud za jeho vedení odešlo prý až 7 tisíc lidí - prý velká část kriminalistů a vyšetřovatelů. Jestliže se bojíme, že odvoláním jedné právničky se zvýší kriminalita, proč se nebojíme, že k tomu dojde při polovičních stavech policie?
Nebo Vesecká zase něco ví o praktikách vlády a jejím odvoláním by mohlo vyplout na hladinu ještě něco?
11. 04. 2009 | 11:51

Endy napsal(a):

Ad.autorka-myslím, že není důvod, brát Vám názor na sex appeal pana Topolánka.Do dnešního dne, mi evokovala jeho osobnost vše, jen ne jakoukoli spojitost se sex appealem.Zajímavé...Ale máme to každý jinak..Taky bych chlěla mít tak skromné nároky!Že by svou přitažlivost založil na jeho tajemství v kalhotech, o kterém se tolik povídá? Sexy kluci v politice!Ten druhý je zase sexy přes mozek..No rozhodně považuji celou úvahu za blábol,pokud někdy naši politici kdy sex appeal měli,za působení v životě veřejném se stali naprosto bezpohlavní a asexualní.Za zvrácenost považuji debatu s vnuky o bývalém, poněkud rozpolceném premierovi..No jak říkám, každý to máme jinak.Ale obdiv k vaší předvídavosti na reakce.Mám mít snad podezření, že vše byla jen provokace?
11. 04. 2009 | 12:06

StandaT napsal(a):

Píďalko, nebylo to vůbec jednoduché. Tady se vžil pojem justiční mafie. Vypomůžu si tedy příměrem z toho prostředí:

Pokud policie v NewYorku vyčistí nějakou ulici od pouličního gangu, nestane se ta ulice bezpečnou. Policie jen udělá práci pro konkurenční gang, který uvolněnou ulici ihned zabere a ulice je opět stejně nebezpečná. Aby ulice byly bezpečné, musí policie čistit padni stylem komu padni a to všude. A totéž je i s Veseckou a její mafií. Tady se zapomíná, že zásahem Vesecké čunkiáda nezačala, ale kulminovala. Zapomíná se, že "nestandardnosti" tady byly hned od samého počátku. Odstraněním Vesecké se justice nevyčistí, jen se uvolní prostor pro konkurenční gang.
11. 04. 2009 | 12:22

LEVAK napsal(a):

Madam,že jste se nestyděla za "čestný" čin Melčáka s Pohankou,za vystrčený prst premiéra,za jeho "Es kommt der Tag",etc.Promiňte,ale si musíte mít silný žaludek.Zřejmě je to barvou,když je to modré tak je asi pro Vás všechno stravitelné!Hosana synu Davidovu!
11. 04. 2009 | 12:24

Tupelo napsal(a):

Pani Vendlova, podporu LS mohla ODS demonstrovat uz dlouho, jiste vite ze jsme zustaly jednou z poslednch zemi jez ji neschvalily prave kvuli ODS (a KSCM).

Ze se stydite ze poslance parlamentu? To ja taky, ale uz mnohem dele, Melcak, Pohanka. Ti umoznili, at pozitivni ci negativni motivaci vznik teto vlady, ktera fungovala v mnoha ohledech proti principum, diky kterym se tito panove do parlamentu dostali. Ovsem je mozne ze za takovou zradu volicu, kteri dali hlas strane, za kterou byli tito zvoleni, Vam stydno nebylo. Za zelene poslankyne se stydet nemsite, pote co jeji sef Bursik, mozna silou (Katusko, silou), zavlekl tuto stranu do pravicove vlady, ktera proti vuli obyvatel prosazovala (opet silou) novou americkou zakladnu a zavedla poplatky ve zdrvotnictvi (viz. vlastni program ODS ze nebudou zvysovat spoluucast pacienta, ve sve necvalne zname Smlouve s volici) jsem rad, ze tuto vladu pomohli svrhnout.
Neni zajimavy fakt, ze je Bursik pred kritickym hlasovanim nechal vyloucit a ze rovnez Topolanek neoplyval snahou situaci ve vlastni strane resit? Bud se spolehali na to ze si nikdo vuci jejich vlde nedovoli stat proti, nebo v tom byl umysl. Kazdopadne kazda vlada ma usilovat o duveru a zadna opozice (predsednictvi, nepredsednictvi ji nemusi vyslovovovat).

Ano, tomu se rika demokracie, opravdu nevim co jste mela na mysli Vasi vetou, jak se toho pro priste vyvarovat? Chcete mit vladu, ktera, jakmile jednou projde parlamentem, dostane bianco sek na vsechny sve ciny? Byla by to lepsi demokracie? Osobne se to nedomnivam, naopak, jsem rad ze zafungoval mechanismus znamy ve vsech vyspelych demokraciich.

Otazku sex-appealu premiera posuzovat nehodlam, pro me jeho vlada (zejmena vsak on sam) predstavoval smesici malosti (radar), ulhanosti (radar, poplatky, rozpocet na tento rok) a vulgarnosti (Es kommt der Tag, noc dlohych nozu, vztycene prostredniky, vyhrozovani zabitim novinare,...)
11. 04. 2009 | 13:51

Veronika Vendllová napsal(a):

Tupelo: Mohu se jen domnívat, ale zdá se, že se ODS skutečně "štípla" a asi ne jen na poloviny. Myslím, že má to nejlepší dávno za sebou. Nevím, jak to v OSD chodí, ale možná že vládly obavy z rozzuřeného tatíka V. Klause a tak se prostě LS nepodporovala. Chybné, leč skutečnost. Volila jsme OSD jen jednou, jenže pak došlo k oposmlouvě a tak volím vždy nějakou malou stranu a je mi jedno, že mi všichni říkají, že můj hlas končí v koši. Jednou neskončí.

Za Melčáka a Pohanku jsme se styděla mnohem víc, než za ostatní, ale nějak mi nestálo za to je komentovat. Takže za jejich zradu mi stydno bylo, ale co s tím jako nadělám?

Jak to má pan Bursík v Zelených, to fakt nevím. Ale doneslo se mi, že obě poslankyně měly jakésy návrhy a pak by vládu podpořily, ale Mirek je prý poslal do háje. O pánech R+T se mi zase nějakými klepy doneslo, že chtěli každý po ministerstvu, tak je Mirek zase poslal do háje. Ale jsou to jenom klepy, jen a je šuškandy.

Co však všechny zůčastněné vedlo nakonec k jejich činům, to ví jen oni sami.

Máte pravdu, že cituji Vás: "Kazdopadne kazda vlada ma usilovat o duveru a zadna opozice (predsednictvi, nepredsednictvi ji nemusi vyslovovovat)."

Tou větou jsem měla na mysli asi jen jediné a to je ono kupování hlasů. To předsi s čistou demokracií nemá nic společného, nebo ano?

Můj názor je ten, že vláda mohla klidně dovládnout do konce předsednictví. Nebyla jsem a nejsem nadšená z některých ministrů (Řebíček, Nečas, Langr...), ale copak to nyní mohu ovlivnit? Těžko.

Ještě před koncem roku bych si byla nikdy nepomyslela, že mě to, co jsem napsala, někdy v budoucnu vůbec napadne. Zdá se ale, že Mirek Topolánek asi dostával nějaké lekce slušného chování, protože by těžko jinak došlo k poměrně razantní proměně. Třeba o tom víte někdo víc.

Každopádně porovnám-li sex-appeal MT se všemi předchozími premiéry, pak prostě názor změnit nemůžu. Navíc mě vždycky spíš přitahovali "uličníci", co občas dostanou přes hubu, ale nebojej se, než chlapci typu Mirek Dušín. Tak to prostě mám. :)
Vážení, moc se nerozčilujte, jen jsem napsala svůj názor, ale nestojí na tom ani můj, ani Váš žvot, nebo jo? :)

PS: Beru to od konce, další reakce snad časem...
11. 04. 2009 | 14:18

Veronika Vendllová napsal(a):

PS: Omlouvám se za překlepy.
11. 04. 2009 | 14:19

prirodovedec napsal(a):

Pepa Repa: To neni o narodu. To je o tom, kdyz nekdo mluvi Vasim jmenem. Vy to take nemate rad, kdyz se nekdo i za Vas lisa k EU.

Je to pritom tak jednoduche napsat misto "My Cesi" treba "nase vlada a ja", "opozice a Vy", ze?

jarpor: "Jo... asi dvanáctý ... a kolik je těch "opačných" ??"

Mam pocit, ze jeden Zaoralek a jeden Havel. Vaclav Horejsi asi zatim sbira munici na stiplave shrnuti.

"Info o skóre bych uvítal... to víte, nejsem Vlk, abych byl všude ... :-))"

Vase pritomnost ale tise vsude visi. A jste hodny, ze jste autorku povzbudil. Nedivte se ale, ze nekteri jsou stiplavi, kdyz vezmete obsah dnesniho textu a polozite je vedle tech zaujatych predchozich pro reseni lokalnich problemu, kontrast je asi pro nektere prilis silny.

oposum: "přírodovědče zírám?!"

Nemuzete poslat foto? Jak vypada oposum, ktery zira? Nejak takto?:

http://www.the-t-store.co.u...

"vy jste přispěl do debaty bez otázky! a hned dvakrát!!!"

Malo mne ctete. Klikejte a budete zahlcen neotazkami. :)

Navic mi dluzite nekde reakci - nedari se?

"a hned tak nosné myšlénky - dvojí ironický šleh,"

To je Vase videni. Ja to povazuji za konstatovani (12.) a vyhradu k tomu, aby za mne nekdo hovoril ala VV.

stejskal: "Ten pan oposum je ale na Vás ošklivý, pane přírodovědče. To si snad ani nezasloužíte ;-)"

Ale zaslouzim. Osklivy neni, zrejme je uprimny. Bohuzel mi jinde utekl z faktictejsi diskuse. Skoda, asi na ni nema cas nebo ji neumi. (to jiste neni ironie, ze ne? :) )

""Šacuji" to úhrnem tak na dvacet, celkově, pane přírodovědče."

Cili, ze bude jeste osm?

"Že by tohle téma lidi opravdu zajímalo a chtěli k tomu vyjádřit svůj názor (i když je jiný než ten Váš?)"

Ale to je v poradku. Ale kouzelne je, kdyz je videt, ze vyznamne osobnosti blogeru (kteri jindy dokazi psat tak zasvecene o svem) a verejne angazovanych lidi (kteri dokazi svuj smysl pro detail) o tematu vyjadruji sve nazory pak takto.

"To je fakt divné, těžko pochopitelné (tedy pro někoho)... ;-)"

Ono to neni tezko pochopitelne ono je to bohuzel legracni. Polozte si zkratka texty nekterych blogeru v rade - fundovane, kriticke, zajimave. A pak to srovnejte s temito narky. Je to uzasne odkud se bere duraz na sex-apeal u VV, bizarni patos u Sedlacka, osobni vypady hned na zacatku textu u drive tak distinguovaneho Hvizdaly, atd. Radeji to povazuji za legracni.

Jinak bych si musel myslet, ze ted tryskaji ven pres veskerou kritiku vlady u techto blogeru niterne strachy, co za hruzy ted prijde. Vite, temto elitam tyto emoce (skutecne i hrane) mnozi lide naposledy verili za TV krize, predtim za Sarajeva, pri deleni CR, v 89, 68, ...

Je ale mile, ze tyto narky elity polidstuji.
11. 04. 2009 | 14:27

skeptický napsal(a):

Pan Pepa,

Nevozil jste takhle zamlada,věren rodinné tradici, svoje obdivovatelky na rámu na sestřině kole?

Péráka pochopitelně znám,ten tu zastal skoro celý odboj.Ještě ho nechytli.
Myslíte,že ten zákon o schvalování atentátu na Heydricha už byl zrušen?

Asi myslíte Nového hraběte Monte Christa aneb Tajemný hrad v Karpatech? Nebo s Pejrákem,ten je taky sexy.Ten by se bejval hodil na Heydricha.
Víte,že hrál esesáka v Černém praporu s Marešem?
11. 04. 2009 | 14:34

prirodovedec napsal(a):

Autorka: Najdete si koreferat Pocestneho jinde na muj vstup, protoze hajim nasledne zajem "male skupiny zamestnancu a studentu VS".

Pokdu by vlada nepadla, byl by zrejme predlozen a forzirovan novy VS zakon.

Protoze byl nekvalitni (Vecny zamer v jedne ze tri verzi se da sehnat u kolegu na VS v akademickych senatech), pad vlady usetril CR tohoto nebezpeci. Proto jsem rad.

Diletant, ktery na to tlacil i pres odpor MSMT byl Vas chlap s gulama.

Muzete zastavat nazor Pocestneho, ze lobby VS zabranila spravne reforme. Na rozdil od neho vim o cem pisi, videl jsem desitky i pravnich rozboru zaslanych kolegy. Jednalo by se o navrat pred listopad 89 v tom smyslu, ze na pozice rektoru a dekanu by proudili vyslouzili politici, kteri by prelevali penize spratelenym firmam. Zkratka VS jsou potencialni opozice kazdemu politikovi a toho je treba se zbavit a vzdelani zprivatizovat. Ubezpecuji Vas, ze po volbach to zkusi znovu, at modri, ci oranzovi.

Pokud si myslite, ze to tak ma byt, tesim se az se podobne pojmou Vase nevladky.
11. 04. 2009 | 14:35

Petr Havelka napsal(a):

https://www.youtube.com/watc...

Tak, aby jsme snad zahájili volební kampaň.

"Myčechování" je nedílná součást mé osobnosti, které se usilovně bráním, ale nejde to.

Jako ve fotbale "My sme vyhráli" a nebo "Voni to projeli" :)

Máte pravdu pane přírodozpytče, kritika musí bejt tak nějak adresná.

Domnívám se, že naše bývalá vláda a já, jsme měli to předsednicetví dotáhnout do konce, protože tak je to správné.
Opozice a ti to posrali. Doufám, že si voliči zapamatují ony hojně diskutované osoby a udělají účetní uzávěrku.
11. 04. 2009 | 14:53

Saliven napsal(a):

Co na ten článek říct...snad jen to, že ten malý dodatek je něco jako když člověk řekne, že není komunista, ale má rád Lenina. Podle mého nemáte pajšl, když jste hrdá na vládu s Íčkem, Topolánkem nebo Čunkem.

PS: Nehodnotím jestli to Paroubek dělal líp, nebo by dělal líp, jen říkám, že tahle vláda byla tragická a neměla vůbec dostat důvěru.
11. 04. 2009 | 14:59

Veronika Vendllová napsal(a):

Levak: Nenapsala jsem, že všechno, co MT učinil bylo ok, bez chyby a úžasné! Nebo že by ano? Jasně, zrovna já jedu "na modrou"! :)
11. 04. 2009 | 15:00

Endy napsal(a):

ad.autorka-No opět jste pobavila-neplete si pojmy? Takových hochů ,co občas nějakou vyfasujou,chodí po světě docela dost..a kdo někdy nedostal?To že je se zachová jako nebojsa a nemá atributy Mirka Dušína, z něj ještě nedělá chlapa se sex appealem-no to mě opravdu dostalo..Vidím, že politika je opravdu nebezpečná asi i pro ženskou populaci..Dívala jste se na ty dva nebojácné kluky 5.a 6.4.?Porovnání bylo nasnadě-odvážný kluk z Ameriky, který dozajista v životě také nějakou chytl,no a ten náš,resp. Váš Mirek - ne Dušín.No to mi povídejte něco o sex appealu!Myslím, že ten rozdíl se nedal přehlédnout..Ale nutno dodat, že ten Váš uličník ,se docela slušně a opravdově těšil z přízně davu.Bylo to docela směšné,no ale proč ne,tolik ovací už dlouho kolem něj nebude.Jinak mu odvahu upřít nejde,někdy schytá nějakou on, no a jindy ji vysolí jinému.Odvážný příklad sex apealu..Politika dokazuje, že časem mydlí hlavy i docela rozumně vyhlížejícím ženským.
11. 04. 2009 | 15:06

prirodovedec napsal(a):

Petr Havelka: VYBORNE, diky, pochopil jste.

Osobne se domnivam, ze vlada a Vy jste v mych ocich prokazali hodne diletanstvi a prohnanosti (viz pripravovany VS zakon), ale v okamziku, kdy jde o zasadni vec, jako je hlasovani o duvere vlady jste to nezvladli a podle vsech medii jste to meli v rukach.

Tak at se Vam v kampani podari volicum ukazat, jaci jste profesionalove.

Byt opozici, stavel bych kampan na sloganu: "Jeste vetsi diletanti nez my" :)

Pak by Balbini meli sanci.
11. 04. 2009 | 15:15

Tupelo napsal(a):

Pani Veroniko Vendlova, dekuji Vam za odpoved, muj hlas take jednou skoncil v kosi, ale rovnez jsem nelitoval. Nyni je vsak situace trosku jina, podle nejakych pruzkumu ma po komunistech nejstabilnejsi, tvrde jadro volicu prave ODS. Takze je mozne ze pokud by neprilis ortodoxni volici CSSD volili jinou stranu nez CSSD, ze by nasledujici volby opet vyhrala ODS (i kdyz si myslim ze pokud CSSD neudela nejakou velkou botu, ma slusne naslapnuto). Jeste pred rokem a neco jsem doufal ve vznik nove strany, stredove, nebo jen mirne napravo, vstricne k EU a s novymi lidmi. Prestoze stojim nalevo, nemel bych problem ji volit. Stalo se, ze vznikaji nove pravicove strany (coz muze byt pro pravici prislib), na levici k nicemu podobnemu nedochazi. Ma volba bude timto hodne ovlivnena.

Jen poznamku, cesku vladla pravicova vlada, prestoze volby v roce 2006 dopadli lepe pro levici (pokud se budeme drzet standardnich evropskych schemat: KSCM, CSSD, Zeleni nalevo, KDUCSL stredopravicova, ODS pravice). KSCM je pro pravici opravdovym pozehnanim, pred volbami je proti cemu se vymezovat, po volbach ma nulovy koalicni potencional.

Ale naprosta shoda mezi nami panuje ve veci kupovani poslancu, prebehlictvi, natlakovych praktikach (tezko dokazovatelne, viz posledni Tlusty & co.). Pokud jste svou rozpacitost nad ceskou demokracii myslela v tomto ohledu, tak se velmi omlouvam za nepochopeni. Bohuzel, stejne jako Vy recept, reseni nevidim. Mozna by vse pomohla resit odvolatelnost politiku behem funkcniho obdobi ci vyskrtavani kandidatu ze stranickych kandidatek, ovsem jak tot realizovat si nedokazi predstavit. Museli by to totiz schgvalit ti, kterych se to bytostne tyka (a jsme u kapru v rybniku).

Souhlasim s Vami i v tom ze se chovani Mirka Topolanka meni a neni jiz tak primitivni jako jeste nedavno. Alespon k necemu bylo jeho kratkodobe pusobeni ve svetle svetovych reflektoru, uvidime jestli zmena bude trvala ;). Osobne tomu neverim, ale PR umi hodne. Ja za nejsympatictejsiho premiera povazuji Spidlu, pusobil na me nejvic lidsky (jediny problem mam s akci kolem volby prezidenta (tehda kandidoval i Zeman)).

A do tretice souhlas v tom ze se nema smysl rozcilovat. Myslim ze i hodne lidi zdejsi kolbiste nebere nejak fatalne, ja se obcas velmi pobavim.

Preji hezke svatky
11. 04. 2009 | 15:15

Petr Havelka napsal(a):

Přírodovědec:

Ano, ano. Moji prohnaní diletanti to po..., ale voni to neměli dělat :)

Již vzhůru diletanti této země
11. 04. 2009 | 15:35

stále rebel napsal(a):

Doporučuji projít zahraniční média.
Mirek je hvězda a měli bychom být patřičně hrdí.
http://www.spiegel.de/inter...
11. 04. 2009 | 15:47

prirodovedec napsal(a):

Petr Havelka: Pro jste s "vonema" lepe nejednali? Vzdyt to Topolanek se Soukupem nad Nicolasem dohodli?

Ani nervaci neporadili ...
11. 04. 2009 | 16:10

stále rebel napsal(a):

Martin Schulz, a German Social Democrat who is head of a parliamentarian group in Strasbourg told Topolanek
"You have not understood what the task of the EU presidency is,"
http://www.dw-world.de/dw/a...
11. 04. 2009 | 16:12

Korbel napsal(a):

Krásný článek,díky!
11. 04. 2009 | 16:15

stále rebel napsal(a):

Topolánek – veselý popleta na AC/DC či chachar v holinách a s vidlemi?

Každodenní glosa o politice a ekonomice
Včera odpoledne jsem nedělal nic jiného něž odpovídal na otázky zahraničních novinářů na to, co to ten Topolánek provedl.
Samozřejmě, že mne leckdo předběhl, ale vyjádřit se musím. Zvlášť když jsem včera odpoledne nedělal nic jiného něž odpovídal na otázky zahraničních novinářů na to, co to ten Topolánek provedl. Aby bylo jasno - nikoho nezajímal pád vlády nebo demise, všechny zajímalo to, co ten Topolánek řekl a jak to vlastně myslel. Mluvil jsem s televizí CNN v Lodnýně, mluvil jsem s BBC World Service (Europe today) a volali desítky dalších lidí. Takový nával zájmu o Českou republiku jsem zkrátka již dlouho nezažil. Podívejte se například, jak včera odpoledne vypadala titulní strana patrně nejdůležitějšího světového deníku The New York Times.
http://respekt.ihned.cz/aud...
11. 04. 2009 | 16:20

Petr Havelka napsal(a):

Přírodovědec:

"Voni" furt něco chtěli a taky byly dvě co nevěděly co a dva co věděli. Peklitá situace.

Soukup taky věděl kulový a ještě zelený. Nicolas neporadil, jen tupě zíral, dožadoval se mléčných dávek, jak levicoví voliči a tlačil.

Tlaky nakonec byly ze všech stran. Protivnej strejda na hradě věděl nejvíc, ale nepověděl.

Nerváci poradili, ale nevěděli.
11. 04. 2009 | 16:25

prirodovedec napsal(a):

Petr Havelka: Ja rikam, ze jako legrace to osvobozuje. Jeste aby to nekdo pojednal style "Ivanku ...". :)
11. 04. 2009 | 16:49

oposum napsal(a):

milý pane přírodovědče,
cítím, že máte pocit neukončenosti debaty se mnou, ve věci mých obchodních ztrát způsobených pádem vlády; pracovně se stýkám s jinými Evropany, dělám do investic, ne eko EUF, jak se ptáte, a bavíme se o různých věcech.

napsal jsem:
"...to co se stalo...zhoršuje pověst naší země...špatná pověst nakonec každého vyjde draho, zvlášť když se jedná o stát..."

vaše replika:
"...Jak konkretne se Vam zhorsilo vyjednavani? O kolik Vas to jiz vychazi draze?..."

veřejně a zahanbeně prohlašuji, že jsem neuměl dál pokračovat v takové debatě, proto jsem neodpovídal, prostě mě vaše geniální logika odrovnala a poslal jste mě na lopatky,

asi to se mnou bude horší než jsem si myslel, nedospěl jsem k pochopení mnoha vašich výroků, třeba jak by měl psát novinář:
"...Je to pritom tak jednoduche napsat misto 'My Cesi' treba 'nase vlada a ja', 'opozice a Vy'..."

"...Par dotazu: Proc ma tento premier mluvit s novinari? Dnesnimi? Neni cas zmenit pravidla a se zdejsim kanalem a povlem :) se nebavit? ..."

"...hlasovani o duvere vlady jste to nezvladli a podle vsech medii jste to meli v rukach..."
...
a další, a další;
přírodovědec už ze mně nebude :-(
11. 04. 2009 | 16:51

stále rebel napsal(a):

It is not the first time that Topolánek made a blunder in the European Parliament. Presenting the Czech EU Presidency's priorities in January, the prime minister caused an outcry when he suggested that the EU's current Nice Treaty was better than the Lisbon Treaty, which the Union's leaders are struggling to push through.
http://www.euractiv.com/en/...
11. 04. 2009 | 17:01

Petr Havelka napsal(a):

Přírodovědec:

Tak, tak. připadá mi, že vše již bylo řečeno.

Nespraví to ani další x-tý blog, snad by mohla vyjít detektivní "Sázka na třináctku?" :)

Frontové linie zůstaly zachovány, mezi nimi stojí nedostavěná jakási bílá koule. Mužstva žerou hlínu v zákopech a rány si nechávají olízat od volících psů. Vzdušný prostor ovládly letadla EoroForu a rozhazují listy Lisabonské smlouvy. Kupodivu se mezi liniemi prochází podivný šedovlasý stařík, chytá poletující papíry a ve stínu radaru koná velkou, ale velmi velkou potřebu.
11. 04. 2009 | 17:25

prirodovedec napsal(a):

oposum: Dekuji za snahu a za priznani Vaseho neumeni vyse. Doufam, ze si toho Vasi zahranicni partneri nevsimnou. :)

"Delani do investic" je co? Jedna se o vetrniky apod. jak jsem pochopil z Vasich drivesich obhajob zelenych?

Skoda, ze delate, ze nechapete zminene vyroky. Pokud jste je cetl, vysvetleni jste i tam nalezl.

Opravdu ja (a mnozi v diskusich) dalsi nevidim duvod, aby nekdo hovoril za mne stylem "my Cesi" jako nekolik blogeru zde vcetne autorky. Skoda, ze to nechapete. Mam za Vas take tak hovorit?

Opravdu nevidim duvod, proc se ma urednicky premier bavit s kazdym bulvarem. Bavil se tak Topolanek? Klaus? Nepotrebuji zprostredkovani a prezvykani. Vy ano?

Ano, hlasovani mel v rukach Topolanek, ktery nepristoupil na dohodu se dvema zelenymi, protoze dostal SMS o Ranincovi. On a jeho spolupracovnici (tedy Vy, kdyz se k nemu nekdo hlasi) to meli v rukach.

Ja vim, ze od jedne analyzy o strane zelenych pred rokem a pul na mne a dalsi obcas mate pifku. Je to skoda.

At se Vam to "delani do investic" dari, ale doufam, ze to ty vetrniky nejsou a ze nejste tak smutny proto, ze jste mel treba neco s ministerstvem rozjednane.
11. 04. 2009 | 17:30

prirodovedec napsal(a):

P.H.: :)
11. 04. 2009 | 17:32

Ikena napsal(a):

Prirodovedec,
Vase pripominka ve 14:35 je naprosto presna.
Pripravovany VS zakon skutecne kategorizoval VS a vracel je skoro zpet pred Listopad 89. Treba Akademicky senat nemel co mluvit do volby rektora.
Ten Liska, zrejme za prislib penez pro ucitele na druhe strane byl ochoten obetovat vysoke skoly.
Tato garnitura funkcionaru ODS, ktera si zrejme malo namazla pri velke privatizaci, chtela sliznout smetanu ve zdravotnictvi a ve VS.
Jenze to siroka verejnost a fandove vubec nevedi, to se pripravuje potichu. Bohuzel nekdy se to zpacka, kdyz se to vezme za spatny konec, viz Julinek.
11. 04. 2009 | 17:32

Saliven napsal(a):

Ikena:
Liška měl údajně prohlásit, že se o problematiku školství začal zabývat až když byl nominován na ministra..pokud je to pravda, tak se krokům pana ministra vůbec nedivím.
11. 04. 2009 | 18:05

Saliven napsal(a):

Takhle to prý vidí ve Švýcarsku:
http://www.news.ch/Draussen...
11. 04. 2009 | 18:08

Ikena napsal(a):

Saliven,
souhlas.
Jinak kolego zdejsi, cela ta diskuse a zejmena prispevky treba pane Forda apod. mne utvrzuji, ze je to ztrata casu.
To, ze Topolankova vlada mela projit ociscem po krajskych volbach a uzavrit dohodu se socany o neutoceni v dobe predsednictvi, je nam naprosto jasne. Proc najednou jde vse, dohoda o vlade, terminu voleb nebo protikrizova opatreni.
Bohuzel, priznivci pana Topolanka si neumeji priznat, ze jejich guru podcenil nejdulezitejsi okamzik, kdy spolehl na Ranince a navic to okorenil "cestou do pekel". K tomu volebni kampan pana Zahradila, ktera si nezada s Rathem.

Je to stale dokola, remiza ve volbach 2006 a oposmlouva s Melcakem a Pohankou. Prohra v krajskych volbach, stazeni zdravotnicke reformy a nikdo neuzna z pravice ani kousek vlastnich chyb. Za vse muze Paroubek a Rath, nakonec se bude nejvic smat Delnicka strana jako novy zastupce v PS a komanci.
11. 04. 2009 | 18:38

Veronika Vendllová napsal(a):

Tak jo, trochu se mi ta provokace vydařila. Nemám sice moc myšlenky na politiku, ale za rok se sem už asi dívat nebudete…tak zkusím reagovat, ale krátce a souhrnně. A ještě před tím chci poděkovat „náčelníkům“, kteří se mě zastali a těm, co se mnou sice ani trochu nesouhlasí, ale umí mi to napsat slušně. A těm, které jsem opět nepřekvapila, nebo těm, komu jsem potvrdila, že jsem slepice, tak těm doporučuji pro příště, aby to, co napíšu, raději nečetli.
1) Co udělal Mirek dobře? Tak něco by se našlo: Zvládnul předsednictví, nepustil Béma k akci a ODS měla konečně silné vedení.
2) Ano, svatý není ani Topolánek, ani Paroubek, ale máme, co jsme si zvolili
3) Ano, je jeden za osmnáct,druhý bez dvou za dvacet. A ano, bojím se, že demokracie je v ČR krycí název pro korupci
4) V LS jsou zhruba 4 body, které mě mírně znepokojují, ale jsem optimistka, protože si myslím, že bez ohledu na to, že bude LS ratifikována, bude vždy prostor pro vyjednávání. Záleží však na tom, kdo ČR povede, až budeme aktuálně a akutně něco řešit.
5) Ženy v politice: Někdy příště
6) Nejsem stejná Češka, jako je někdo jiný Čech. Takže snad už máme jasno a dáme si pokoj. Ale k tomu, abych psala: Vláda, Mirek Topolánek a já, k tomu se asi nedonutím.
7) Saran Paulin – tedy to je vlastně docela pocta i když je to dáma, které bych se možná spíše vyhýbala, než se „kamarádila“, nevím….
8) Sex-appeal, nebo-li pohlavní přitažlivost je individuální. Proto se Mirek někomu líbí a někomu ne. Já jsem strašně překvapená, že to někoho překvapuje.  Ale charisma by asi byl termín přijatelnější…možná. Ale zase by asi nevzbudil tolik kategorických reakcí. Možná inspirující i pro Mirka.
9) Nevadí mi poplatky u lékaře.
10) Paní Vesecká již měla být dávno odvolána, ale skutečně by to stav celé justice změnilo? Justice, braň se, musíš se víc ozvat že Veseckou nechceš!
11) Když by nevznikla tahle vláda, byla by ta jiná lepší?
12) Svoji „padlou ikonu“ už jsem „doopěvovala“ Při usínání mě hladí někdo jiný. Vítám optimismus, že to již nemůže být horší. Omyl vážení, může!
13) Ano, naše děti možná znovu začnou s holými zadky, bohužel.
14) Některé z Vás to jistě uklidní, za naše politiky/čky se také stydím již delší dobu. Ale je pravda pravdoucí, že by se spíše měli stydět oni. Jenže k tomu, obávám se, nedojde nikdy. Leda by se začalo od čistého a kulatého stolu krále Artuše.
15) Nevšimla jsem si, že pláču naříkám nad padlou vládou. Nebo to tak vyznělo? Jen mohla vydržet do konce předsednictví. Toť vše.
16) Nevím, co se děje na Ministerstvu Vnitra, ale pana Langera se docela bojím. Ne že bych měla černé svědomí, ale jako by mě mrazilo, když se mluvilo o bručení…při volbě prezidenta.
17) Přemýšlím, kdo má tak ještě sex-appeal z odstupující vlády…že by Martin Bursík, nebo Ondřej Liška? A kdo charisma? Karel Schwanzerberg a Daniela Filipiová. To je asi všechno…, ale posuďte sami: http://www.vlada.cz/cz/vlad...
18) Buďte blond, volte blond 
19) Jeden z omylů – slušné lidi totiž skutečně najdeme napříč politickým spektrem. Tak to prostě vidím. Stejně jako máme dobré, či horší, či špatné sousedy…tedy my tu máme jen ty nejlepší, ale vezmu-li v úvahu celé město, pak se to jen potvrzuje.
20) Charisma je lepší pojem, než sex-appeal. Přemýšlím, že by mi politika vymydlila hlavu? Zatím se jí účastním jen okrajově…ale i když to bylo poměrně drsně sděleno, budu si do budoucna (pokud nějaké bude) dávat pozor, ať nezmagořím úplně.
21) Balbíni do parlamentu – to by byl fičák.

Užijte si Velikonoce, bez neštovic a horeček.
11. 04. 2009 | 18:38

Saliven napsal(a):

Ikena:
No vláda, potažmo ODS má spoustu fandů, kteří ji budou za každou cenu hájit. Přitom vícero mých známých - členů nebo sympatizantů ODS bylo Topolánkem silně zhnuseno. Taky myslím, že mohlo a mělo dojít k dohodě koalice-opozice, to ale opěvovaný Mirek Topolánek prostě nedělá.

Paroubkovi je předhazováno jak mu nezáleží na ČR a jak nás všechno zostudil. Sexidol Topolánek si asi ČR taky až tolik necení, když nic nechtěl obětovat za dohodu. S Paroubkem se dá dohodnout, jenže nelze dělat kompromisi, když vláda odmítá o čemkoliv jednat a z čehokoliv slevit. Největší problém není to, že vláda padla, ale že vůbec vznikla - její průsery by vydaly na slušnou knihu. Z mého pohledu měla tato vláda jen 3 světlé výjimky - Knížete, Vondru (sám bych nevěřil, že tohle někdy napíšu) a Pospíšila. Zbytek byl naprosto tragický - a to ten Julínek alespoň měl nějakou koncepci.

Veronika Vendlová:
Vy už jste jako pan profesor Hořejší - taky máte potřebu všechno to ospravedlnit. I vy šibalko, takhle zaprovokovat. :-) To co jste napsala teď zní totiž uplně jinak.
11. 04. 2009 | 18:46

Veronika Vendllová napsal(a):

Prirodovedče, v případě změn, které se chystaly v obasti vzdělávání sociálně slabých a romských dětí, jsme po setkání s min. Liškou nabyla dojmu, že to konečně někoho skutečně zajímá.

O nevhodnosti VS nic nevím, ale pokud je to tak, jak píšete Vy, je dobře, že nový vysokoškolský zákon předložen nebyl. Nezbývá Vám ale nic jiného, než se zasadit o jiný, funkční. Co bude se zákonem o nevládkách, to zatím nevím, ale bojím se, bojím, to mi věřte.
11. 04. 2009 | 18:47

Veronika Vendllová napsal(a):

Tupelo, také díky za diskusi. Máte pravdu, že je situace nyní trochu jiná. Nechci tady z blogu dělat předvolební kampaň Starostů a nezávislých, tak se krotím. Ale mám v rukou předvolební průzkumy, které dělalo středisko analýz a empirických výzkumů SANEP. Vyplývá z něho, že kdyby byly volby do PSP ČR v březnu (20,367 resp.) vyšel takto:
ČSSD 41%
ODS 28%
KSČM 12,6%
Starostové a nezávislí 9,4%
KDU-ČSL 5%
SZ 3%
Strana svobodných občanů 0,2%
Nevím však nic o věkovém ani vzdělanostním složení respondentů a popravdě jsem po něm ani nepátrala a teď to na jejich webu nemůžu najít, ale tu tiskovou zprávu mohu event. poslat mailem. Uvidíme ale, jak dopadnou další průzkumy, kterých bude jistě mnoho.

Svoji rozpačitost nad českou demokracií jsem myslela skutečně tak, jak jste napsal v dalším příspěvku. Ona již samotná tvorba kandidátek je docela síla a přesně jak píšete, změny by museli podpořit ti, kteří je v zásadě prostě podpořit nemohou, protože se jich to bytostně týká.

Celý text tohoto blogu měl být trochu nadsázkou. Dle reakcí ne zcela vydařenou, ale to nevadí. Všechno je jednou poprvé.

Zda je změna u MT trvalá, to ukáže až čas. Pan Špidla, to je také těžké téma. Ale že na Vás působil lidsky, tomu rozumím. Mě ale moc nepřesvědčil i když možná jako jeden z mála moc po penězích nešel, ale kdo ví? Vážně o tom nic konkrétního nevím.

Doufám, že zdejší lidé neberou tohle kolbiště nějak fatálně, ale někteří bych řekla, že berou... :)

Zdravím Vás, mějte se krásně!
11. 04. 2009 | 19:21

Veronika Vendllová napsal(a):

Salivene, trochu se mi chtělo zaprovokovat, aby to tady nebylo takové seriózní :) ale schytám to stějně vždycky, ať napíšu, co napíšu. Dozvím se například, že mám ve vizitce "manifest českého lidství v přímém přenosu..." - autor pan Pocestný. Ani ten nevtíravý Hazmburk nebyl úplně pohodově přijat... :) a to jsem ještě nenapsala, co si myslí naše kočka Lucka... :) Každopádně přemýšlím, že napíšu o 1. demonstraci v Odoleně Vodě, která proěhla ve čtvrtek. Rodiče se totiž ozvali, že tedy takhle s mateřskou školkou ne! :))) To bych to zase schytala...odhaduji. :)
11. 04. 2009 | 19:38

Hajný napsal(a):

paní Vendlová,
nesmíte si to tak brát.
Kdo je to literární kritik?No to je člověk,který sice neumí napsat ani povídku,ale ví jak se mají psát romány.
No a smnohými dikutujícími je to taky tak.Blog napsat neumějí,ale....
A pak jsou někteří jejichž příspěvky je lépe přeskakovat,protože z nich zloba přímo cáká!

Přeji hezké velikonoce a aby to doma nebylo nic vážného.
PS.Doufám ,že má manžel pomlázku.Abyste nám neuschla!
11. 04. 2009 | 19:49

Veronika Vendllová napsal(a):

Hajný, jojo, je to tak, jak píšete. Pravda je, že beru všechno moc vážně, ale lepším se.
Hezké Velikonoce i Vám. A doma - no nic moc, je to záhul, když dítě marodí, ale naštěstí už mu budou 4, takže řekne, co mu je. A na pohotovosti jsme natrefili na úžasnou paní doktorku. Teď už jen přežít ty neštovice a horečku k tomu. Teď mám čas, protože spánek zvítězil a jak víme, spánek léčí! Uvidíme, co v noci. Poučení - nic neplánovat! Nemá to cenu!

PS: Někde ji má zašitou, ale já tuhle tradici vůůůůbec nemám ráda! :)
11. 04. 2009 | 20:01

MA-FU napsal(a):

Paní Vendlová,přeji požehnané Velikonoční svátky ,mám velice podobné pocity a nezávislé a starosty =asi nejlepší
11. 04. 2009 | 20:05

Veronika Vendllová napsal(a):

MA-FU: I Vám požehnané Velikonoční svátky. Starostům to vyřídím! :)
11. 04. 2009 | 20:10

Hurá napsal(a):

Nedočetl jsem, nešlo to. Teď už jenom podejte přihlášku do Moravské ODS a budete znovu šťastnější. Jo, a přeberte těm stejným slepicím toho burana. Ty budou koukat !
11. 04. 2009 | 20:18

Hajný napsal(a):

paní Vendlová,
za mých mladých časů byla u nás největší urážka,když chasa nepřišla hospodyni nebo dívku vyšupat.S oblibou jsme to dělali skalním komunistkám a svazačkám.

A nevyšupat manželku,no to bych se mohl rovnou odstěhovat k jezevci do skal.Pochopitelně lehce (má hned modřiny)!
Ono dámu mladšího středního věku už moc neomladíte.A ten recyklační mlýn u Domažlic je prý jen nefunkční atrapa.
11. 04. 2009 | 20:19

Veronika Vendllová napsal(a):

Pane Hajný, Vaše mladé časy byly jiné, než ty moje, to už se moc lehce nešupalo...:(.

Někde ji má zašitou (můj muž) a když ne, malej ho zastoupí... :)
11. 04. 2009 | 20:32

Lex napsal(a):

Veronika Vendlová
Několik poznámek k Vašemu blogu: Píšete – „Ještě něž padla vláda, jsem měla poprvé v životě pocit, že máme skutečného premiéra. Poprvé jsem také nabyla dojmu, že vláda „něco“ skutečně dělá,“ Nedejte na pocity a dojmy, paní Vendlová, je zjevné, že jste senzitivní žena, přesto se zkuste řídit rozumem.
V reakci Tupelovi píšete – „Za Melčáka a Pohanku jsem se styděla mnohem víc, než za ostatní, ale nějak mi nestálo za to je komentovat.“ A vidíte, paní Vendlová, vyslovení nedůvěry vládě Poslaneckou sněmovnou je ústavní procedura, která pramení z ustanovení čl. 68 odst. 1 Ústavy ČR o tom, že „Vláda je odpovědna Poslanecké sněmovně.“ Padne-li tedy vláda, je to jistě mimořádný událost, ale fakt samotného pádu je zjevný, to, co by mělo být podrobováno analýze je otázka PROČ padla, proč nejméně 101 poslanců se rozhodlo vyslovit té vládě nedůvěru, a ne to, že tu nedůvěru vyslovili. Tak to aspoň vidím já, samozřejmě Vy si můžete psát o čem chcete. Leč já jsem to již u jiných z předcházejících dvanácti podobně píšících blogerů nazval psaním o hračce, „Ošklivém káčátku“, padlé do kanálu.
Naproti tomu Vám nestálo za to komentovat Melčáka a Pohanku. A vidíte, právě fenomén „Melčák – Pohanka“, tedy fakt jejich zvolení za svou stranu, jejímiž byli členy, tj. ČSSD, a jejich získání před hlasováním o důvěře druhé vládě Mirka Topolánka koalicí nejen pro jednorázovou podporu vládě (což by mohlo být za jistých okolností považováno za realizaci zásady řídit se svým svědomím), ale pro uzavření smlouvy, že budou vládu podporovat po celé její funkční období, to je záležitost, která si zasluhuje mimořádné pozornosti. Jde totiž nejen o to, že něco takového ústava vůbec nepředpokládá, když v čl. 5 stanoví, že „Politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran respektujících základní demokratické principy a odmítajících násilí jako prostředek k prosazování svých zájmů.“ Co je to, paní Vendlová za volná soutěž politických stran, když „negativní nebo pozitivní motivací“ je získán a smluvně zavázán poslanec opozice k trvalé podpoře vlády. Co to má společného s demokratickými principy odmítající násilí jako prostředek svých zájmů? Ale Vám stačilo, že jste se styděla. Vy jste se stydět nemusela, ani rok nato při volbě prezidenta a získání ze strany ODS dalšího poslance opozice, a pak ještě dalšího. Oni se měli stydět, ti náhončí a ti přeběhlí poslanci, ne Vy.
Konečně ještě Tupelovi píšete – „Zdá se ale, že Mirek Topolánek asi dostával nějaké lekce slušného chování, protože by těžko jinak došlo k poměrně razantní proměně.“ To se Vám, paní Vendlová nezdá, ta lekce se udála 24. března 2009 v 18.36 hodin, kdy poslankyně Kateřina Konečná seznámila Poslaneckou sněmovnu s výsledkem hlasování o vyslovení nedůvěry vládě Mirka Topolánka.
Tož tak nějak to vidím já. A třeba se i mýlím, i s Ivou Pazderkovou.
Hezký večer! Lex
11. 04. 2009 | 21:12

Veronika Vendllová napsal(a):

Lexi, je mi mírně trapně, protože jsem si uvědomila, že jsem v době zrady Melčáka a Pohanky neměla ani ponětí, že budu mít cca za 1,5 roku na aktualne.cz „svůj“ virtuální prostor. A když jsem tento prostor dostala, sice mě politika zajímala, ale hlavní náplní bylo jiné téma. To je vývoj. Tedy se všem omlouvám za mystifikaci s tím, že mi Melčák s Pohankou nestáli za komentář. Stáli, ale mohla jsem s to tak leda napsat do „sešitu“ - nebo do projektu?! S tím, co jste napsal a myslím, že se s Ivou Pazderkovou nemýlíte. :)

Lekce slušného chování ale musel dostávat Mirek Topolánek mnohem dřív, před předsednicvím. Ale vím samozřejmě, jak jste to myslel.

Vláda však mohla vydržet o 3 měsíce déle, změnilo by to něco zásadně? A nebo možná opravdu nevzniknout. Jenže jak by to bylo, kdyby nevznikla tahle a vznikla nějaká jiná, to už prostě nezjistíme. S termínem předčasných voleb souhlasím i když mě mírně překvapuje a tady to už zaznělo, spíše znepokojuje, jak rychle k dohodě došlo. Že by to byl vzdor Hradu? Nebo snaha o shodu, protože jsme v hledáčku kamer Evropy a trochu i USA? Těžko soudit.
Díky za komentář a hezký večer i Vám!
11. 04. 2009 | 21:46

prirodovedec napsal(a):

VV: Dekuji. Udelejte si obrazek o VS zakone sama: msmt a tam vecny zamer a bila kniha, rada vysokych skol a http://www.provzdelanost.cz.

Vite mne Vas blog potesil i zklamal tim, jak jsem to psal Stejskalovi. Potesil mne opetovnou otevrenosti (mozna je to ale jen hrane a je cely zertovny planovite, ale moc tomu v kontextu Vaseho predchoziho zaniceneho psani neverim) a zklamal mne durazem na "pocity" a "gule", a pak dosud lehkym podle mne spise odbyvanim toho, co Vam napsali diskutujici (ala kdysi Mihovicova).

Opakujici se promluvu "Vasich pocitu" za "My Cesi": "Měla jsem konečně docela dobrý pocit z toho, že my Češi, zvládáme poměrně dobře předsedat celé Evropě." Jste vyjasnila vyse. Snazte se nadale Vase pocity neprisuzovat nam, pak je to v poradku.

Ja nevolim a volit nebudu, ale tezko bych asi podporil takto "pocitove vnimajici" politicku "starostu". Zejmena kdyz pise:

"Malý dodatek: Nejsem oddanou fanynkou ODS, ale existují jednotlivci (i v jiných politických stranách, kromě komunistické), kteří můj obdiv mají." Je-li "muz s gulema" mezi nimi, musime mit ruzny nazor. ING. Topolanek nemuze pouzivat v TV s = v/t, a pokud ano MUSI chybu priznat a VZIT zpet. ON prosazoval ten VS zakon (ministr i namestek rikali ano, ale snazili se brzdit tu rychlost, protoze videli nebezpeci), opet bez sebemensiho pocitu ZODPOVEDNOSTI vuci VS. Pokud to neumi, neumi opravit chyby i jinde a takovy inzenyr je nebezpecny v konstrukci i jako premier.

Nasi politici (a on je toho jednim zosobnenim) neziji s vedomim, ze maji v rukou zivoty obcanu tohoto statu, protoze jinak by se chovali daleko zodpovedneji.

Jsem jeden, kdo s Vami nesouhlasi, ale co kdyz tak bude uvazovat vice? Nepoklesne tech 9%? :) starostum?
11. 04. 2009 | 21:47

Pepa Řepa napsal(a):

prirodovedec napsal(a):
Pak by Balbini meli sanci.
-------------------
Vyberte si, Pistole nebo kordy?
Rodnou stranu urážet nenechám.

To skeptický
Nějak jsme, drahý nadkolego, mimo.
Nám jde o posice.A oni pořád oposice.
Že padla vláda? Že klesaj preference?
Kdyby jen preference.
11. 04. 2009 | 22:02

stále rebel napsal(a):

Pro Lex.
Jak vypadá politická kultura ODS ukázal nejlépe a v celé nahotě případ Morava. Nejen způsob politického boje, ale i vnitřní život té strany. Morava sám znechuceně přiznal, že šel do politiky s tím, že budě dělat nějakou legislativní práci a místo toho mu kolegové řekli, do toho se nepleť, ty máš práci tady. Topolánek nás stáhnul tak hluboko, že ani nevíte jestli někdo nepíše článek jen proto, že dostal poštou fotografii svého dítěte.
11. 04. 2009 | 22:04

Veronika Vendllová napsal(a):

Přírodovědče, kouknu na to, ale těžko posoudím, víte, že nejsem odbornicí.

Text byl mírnou nadsázkou, ale nic nehraju, prostě píšu, jak to cítím. To se zatím nemění. Důraz na pocity, je pro lidi mého ražení silnější, než nějaké studie a data, tomu se prostě taky neubráním. Navíc naslouchání pocitům a instinktům mě už mnohokrát uchránily od špatných rozhodnutí.

Neřekla bych, že jsem diskutující odbyla. Naopak. Navíc prosím, vždyť není nutné brát všechno vážně... - mi to tady před chvílí pan Hajný radil!

Možná se díky Vaší lekci příště zamyslím více nad tím, kde že mám to Vaše neoblíbené "my Češi" použít. Řeknu si: "Ha Přírodovědec, co on na to asi řekne?" Možná bych Vám mohla ty texty zasílat předem, co Vy na to? Ale myslím, že by Vás to asi nebavilo... :) Jsou takové pocitové. :)

Nevolte, je to Vaše právo.

Já myslím, že těch 9% starostům kvůli mě nepoklesne - tedy pokud je skutečně mají. Jsou to úplně normální lidi, se svými starostmi, pocity a odpovědností. A tím jsou lidem mnohem blíž. Nejsou odtrženi od reality. Lidé budou volit podle sebe a budu volit kandidáty a kandidátky, ne Vendovou v.

Z Vás, pane Přírodovědče, cítím (jsme zase u pocitů), že jste naštvaný, že Vás štve skoro všechno a s tím nic neudělám. Možná ale, že ta zloba, kterou vnímám - a taky se mohu plést - blokuje možnost trochu se povznést nad realitu a podívat se na věci z "ptačí perspektivy". Třeba jako Jonathan Livingston Racek.

Ačkoliv se neshodneme, Vašich názorů si vážím, to jen, aby nenastala nějaká mýlka.
11. 04. 2009 | 22:17

Lex napsal(a):

Veronika Vendlová
Díky za reakci. Samozřejmě nikomu neberu jeho názor, naopak, ctím jej, a to tím spíše, když jako Vy, reaguje.
S tou lekcí slušného chování - to chování se týkalo výhradně vystupování ve strukturách EU. Doma byl stále stejný. Jeho vystoupení ještě i onoho 24.3. v Poslanecké sněmovně!!! Myslím, že kdyby absolvoval alespoň kurz pro začátečníky u Špačka, někdo z těch čtyř by při hlasování cukl. Takže ta interní lekce přišla až pak.
Dobrou noc! Lex
11. 04. 2009 | 22:18

Veronika Vendllová napsal(a):

Lex: Taky díky, dobrou noc.
veronika
11. 04. 2009 | 22:22

prirodovedec napsal(a):

Pepa Repa: Navrhuji mysi a klavesnice :).

Upozornuji, ze to bylo mineno jako lichotka a podpora:

"Byt opozici, stavel bych kampan na sloganu: "Jeste vetsi diletanti nez my" :) Pak by Balbini meli sanci."

Uznavam, ze to lze vylozit z Vaseho pohledu jako ze ted sanci nemaji, ale domnivam se, ze pri nesplneni predpokladu u implikace (if-then) nelze tvrdit, co Balbini maji (krome velmi hezke hospudky, kterou si pamatuji).

Staci jako zadostiucineni?
11. 04. 2009 | 22:31

Skogen napsal(a):

Paní Vendlová, docházím k závěru, že váš kladný dojem z Mirka Topolánka je dán tím, že ten člověk ke konci své premiérské funkce začal chápat, že vláda není jedno velké mejdlo, kde se osoby s odlišnou představou o zábavě pošlou do řiti a když jim to bude málo, vyrazí se s nimi dveře na schodiště. Jinak si neumím vysvětlit, že se vám najednou zdá v pohodě arogance té předešlé vlády, která si v kauzách Kubice a Čunek sáhla až na samotné dno politického vkusu a v domácí politice, zejména v tzv. reformách (zejména zdravotnické, ale třeba rovněž daňové, včetně neuvěřitelné fantasmagorie zvané superhrubá mzda) a následně i ve vedení EU, prokázala kolosální nekompetentnost.

Uznávám, že rozdíl před rokem či dvěma a nyní je úžasný, nicméně nejsem přesvědčen o tom, že pozdější Topolánkova znouzectnost je nějakou předností, tím spíše, že by snad mohla omlouvat dřívější excesy. Ani náhodou. Co takhle mokrý hadr na hlavu?
11. 04. 2009 | 22:54

Veronika Vendllová napsal(a):

Skogen: Umístěn.vv (ten hadr)
11. 04. 2009 | 23:01

prirodovedec napsal(a):

VV: "Důraz na pocity, je pro lidi mého ražení silnější, než nějaké studie a data, tomu se prostě taky neubráním."

Nevim, jaci jsou lide "Vaseho razeni". Pro mne plati data a studie, ale take pocity.

"Navíc naslouchání pocitům a instinktům mě už mnohokrát uchránily od špatných rozhodnutí."

Asi se nepotkame. Pocity Vas tentokrat podle mne klamou. Kdyz usuzujete na moji nastvanost. :) Ja jsem byl zde vazny proto, ze jsem se obaval, ze byste moje obvykla sprtouchlata jinde pri svem zaniceni pro lokalni temata nemusela brat lehce. Pokud je mozne si z Vas take strilet, staci rici a priste se dockate. :)

Jsem mimo toto deni jinde, mam zajimavou seberealizaci, kolegy a studenty doma, kteri to prozivaji. Mozna se zde u mne projevila unava z toho, ze jste N-ta v rade, ktera prominte, ale pise "totez" o padu vlady: "pocitove" a "My Cesi". Po zkusenostech s VS zakonem bych od regionalni politicky necekal obdiv ke "gulovitemu", protoze podle mne reprezentuje to, co by ji v jeho cinech melo vadit. Priste budu vtipkovat.

Puvodne jsem si napsal: Zkuste opravdu pozorneji cist a premyslet o tom co Vam pisi nejen se obhajovat a uhybat v diskusi. Po precteni:

""Neřekla bych, že jsem diskutující odbyla. Naopak. Navíc prosím, vždyť není nutné brát všechno vážně... - mi to tady před chvílí pan Hajný radil!""

Doplnuji: Uhybanim jsem myslel vstup: 11.04.2009 00:09:29. Rovnez tech 21 bodu mi pripadalo takovy nastrel a bez podrobnosti, proto jsem si k tomu zaradil to Vase "laskovani" s dalsim zdejsim chlapem s gulama - Hajnym (neurazte se :) ).

Na druhe strane Tupelovi a Lexovi jste odpovedela detailne, takze se Vam omlouvam. Neuhybate.

Nicmene zkuste soustredeneji a s vetsim vnimanim psaneho druhym cist Vam psane. Neni to snaha Vas urazit nebo napadnout.

"Možná se díky Vaší lekci příště zamyslím více nad tím, kde že mám to Vaše neoblíbené "my Češi" použít." Neni kam mi texty posilat, budte lidna po zverejneni jsou archivovany a pri vyvoji text mingovych technik analyzovany i s diskusi. To jste netusila, vidte?

"Nevolte, je to Vaše právo." Zase pocit. :) Jini vedi, ze nebudu volit, protoze to mam daleko k urne. :)

"Já myslím, že těch 9% starostům kvůli mě nepoklesne - tedy pokud je skutečně mají." Ano ta druha veta je presne podle meho gusta. Ne jen pocit. :)

"Ačkoliv se neshodneme, Vašich názorů si vážím, to jen, aby nenastala nějaká mýlka."

Vite, asi vim vice ja o Vasich nazorech nez Vy o mych - ctu Vase blogy. Ja si jich vazim i tim, ze Zde tak dlouze reaguji - stoji mi za to.

Jinak k tomu pohledu/pocitu (nastvanost, zloba), vite je mi tu vytykano mathematismus, ucitelske mentorovani, ironie (i sebe-), skepse, levicactvi, neucta ke vsem politikum a temer vsem novinarum, ze jsem prilis nad veci, ze neuznavam autority lidi, ci -ismu, ze vse prilis rozebiram, ze chytam za slovicka, ze tapetuji prilis mnoha citacemi a odkazy ...

Zloba mi byva vytykana, pokud se do mne nekdo opre, kdyz reaguji zamerne podobne (Pocestny, I.H.). Ale vuci Vam zloba? A zde? Kdybyste citila pres moji opatrnost ironii ... :)
11. 04. 2009 | 23:04

prirodovedec napsal(a):

VV: Podstatne je, at Vasemu diteti ustoupi horecky. To je hlavni. Ne gule. :)
11. 04. 2009 | 23:05

Pepa Řepa napsal(a):

prirodovedec napsal(a):
Stačí. Jako budoucí vítěz voleb si můžeme velkorysost dovolit.

Pozoruhodné ovšem je, že při vaší pověstné důkladnosti, nepožadujete důkazy.
Který z pramenů může doložit a odpřisáhnout, že jeden alfa samec má největší gule a jiný nejpřitažlivější sexy mozek?

Dokonce si myslím, že by neměly být přehlíženy ani ženy. Napadá mne jedna poslankyně strany zelených, která by-možná- splnila obě kriteria.
11. 04. 2009 | 23:09

Lex napsal(a):

Pepa Řepa
Když jste vzpomněl jednu dámu, odbornici přes demonstrace radikálů a biomasu, dneska kvečeru jsem se hezky zasmál při poslechu radia F1. Už nevím, jak se ten moderovaný pořad s jedním hostem nazývá, ale byla tam Ona. Samá moudra. I na téma Velikonoc. Vykládala i o tom, co všechno se v tomto směru nemohlo za bolševika a jak to nyní ona sama, a její děti adt. A moderátor se jí zeptal, co tedy říká těm dětem, co znamená třeba ten Velký pátek, no a ona podobně jako o biomase, no že je to o té poslední večeři a tak. A on se jí zeptal: "A o tom jste přesvědčena?" a ona nějak uhnula a on byl natolik taktní (ne jako Kraus), že to téma opustil. Super.
11. 04. 2009 | 23:44

Veronika Vendllová napsal(a):

Přírodovědče, díky za další reakci.
Tedy mne pocity tentokrát klamou, nedaří se mi číst mezi řádky. Nebo se mi nedaří Vás správně chápat. Obdiv ke „gulovitemu“ má své hranice. Zubím se sama na sebe. A znovu opakuji, že by mě nikdy nenapadlo, že budu mít potřebu se takto k Mirkovi Topolánkovi vyjádřit. Potřeba přišla, já se vyjádřila a sklízím…jako bych byla já v té příšerné vládě a měla nést tu tíhu odpovědnosti, která doléhá na úplně jiné lidi než na ty, kdož ji zavinili.

Regionální politička…zajímalo by mě, kdy se z normálně aktivního člověka – v mém případě ženy, stává regionální politčka. Možná jsem se právě narodila...No, trochu to vázlo.

To uhýbání už chápu a těch 21 bodů je krátká reakce na většinu toho, co zaznělo. Mělo by být zřejmé, jaké zastávám názory. Neměla jsem přes den moc čas a Tupelovův příspěvek byl na skle v momentě, kdy jsem sem opětovně vlezla. Ono opravdu na všechno reagovat nelze.

O větší soustředění a vnímání druhého se snažím. Tam, kde nevím, tak čtu vícekrát, abych se v obsahu utvrdila. Ale je to poměrně těžké. Chybí intonace, zabarvení hlasu, nonverbální komunikace. Proto může poměrně snadno dojít k nepochopení.

"Možná se díky Vaší lekci příště zamyslím více nad tím, kde že mám to Vaše neoblíbené "my Češi" použít." „Neni kam mi texty posilat, budte lidna po zverejneni jsou archivovany a pri vyvoji text mingovych technik analyzovany i s diskusi. To jste netusila, vidte?“ Ne, to jsem netušila.

"Nevolte, je to Vaše právo." Zase pocit. :) „Jini vedi, ze nebudu volit, protoze to mam daleko k urne. :) „ Já nevím, spíše jsem nabyla dojmu – pravděpodobně mylného, že patříte k těm, co kritizují, ale raději nevolí, aby se „neomočili“ nějakým tím rozhodnutím. Tedy se omlouvám.

Jak to bude se Starosty, to by mě zajímalo.

“Vite, asi vim vice ja o Vasich nazorech nez Vy o mych - ctu Vase blogy. Ja si jich vazim i tim, ze Zde tak dlouze reaguji - stoji mi za to.“

Možná o mých názorech víte Přírodovědče víc než o nich vím já sama. To je klidně možné, ne? O Vašich názorech vím skutečně málo. Nestíhám sledovat všechny texty, natož diskuse pod nimi. Je to strašný žrout času…

“Jinak k tomu pohledu/pocitu (nastvanost, zloba), vite je mi tu vytykano mathematismus, ucitelske mentorovani, ironie (i sebe-), skepse, levicactvi, neucta ke vsem politikum a temer vsem novinarum, ze jsem prilis nad veci, ze neuznavam autority lidi, ci -ismu, ze vse prilis rozebiram, ze chytam za slovicka, ze tapetuji prilis mnoha citacemi a odkazy … Zloba mi byva vytykana, pokud se do mne nekdo opre, kdyz reaguji zamerne podobne (Pocestny, I.H.). Ale vuci Vam zloba? A zde? Kdybyste citila pres moji opatrnost ironii ... :) „

To je všechno v pořádku, ale já tu zlobu a naštvanost fakt cítila. Možná v zápalu „boje“ o slovíčka? Symbolicky končí u nás v TV poslední díl Pána prstenů. Dobro o krok zvítězilo nad zlem. Saruman a Mordor je poražen. Už jsem upsaná a přestává mi fungovat mozek i ruce.

Ještě jednou díky za trpělivost. Příště budu pozornější – ke všem komentářům. Snad budu stíhat.
Dobrou noc.
v.v.
PS: Jsem ráda, že mé texty čtete a že Vám stojí za reakci.
11. 04. 2009 | 23:47

Veronika Vendllová napsal(a):

Dobrou noc všem. Nevím, jak Vy, ale já už nemůžu... :)
veronika
11. 04. 2009 | 23:50

Pepa Řepa napsal(a):

To Lex
paní Žáková je moje zlatíčko. Taky žasnu, co z ní vypadne.
Dovoluju si dokonce tvrdit, že na počátku Velkého jarního třesku na české politické scéně stála ona.

Mohla by vyučovat rétoriku.Nedělá pauzy, nedá se jí skočit do řeči.Jako operní pěvkyně. Nepoznáte ani výdech, ani nádech.
Za své názory bojuje do roztrhání těla.Svého i svých rivalek. Dokonalá to žena.

Bursíkovi závidím. Ti dva se tak dlouho hledali, až se našli.
Skvělá, harmonická dvojice.
12. 04. 2009 | 07:07

skeptický napsal(a):

Milá Paní Veroniko,

Dobré jitro.

Reagujete dobromyslně a lidsky,tak Vám taky udělám radost.

Že už nemůžete,a odpadnete před půlnocí je napováženou.
To by asi na Váš idol nestačilo.Takovou by si dal k snídani.

Copak o to,on je to pěknej chlap,říká i moje maminka.Na intelektuální typy ala Dřevěná Allenka asi spíš ne,že?Ale taky má dvě L.

Určitě bych se Vám líbil,jestli podmínkou je nezbeda,co jich pár chytil.

Já jich chytil asi deset jen ve dveřích auta,když jsem lezl v noci ven,abych vyjádřil pohrdání nad mládencem,který mne bouchl připoutaného v sedadle do zubů,aby vyjádřil svůj nesouhlas s tím ,že musel po mojí rybičce přibrzdit.To mi spadla kšiltovka přes oči,a přišlo mi to k smíchu.
Krom záhad a spikleneckých teorií miluji komično.

Není nad to mít po boku milující ženu.Ne všechny to ale vidí stejně.
Když jsem v té baráži konečně vylezl z auta,zjistil jsem ,že jsem asi ochrnul,protože jsem se nemohl hýbat.

Vysvětlilo se to tím,že mne milostivá z lásky držela za šosy,a pokřikovala Nechoď tam.
Ona má sílu.

Pak už to bylo jen asi dalších deset ran,než se vysílil,já si narovnal záda a za pokřikování milostivé Nechte ho,on má nemocné srdce,jsem začal trochu vidět.
Když mu došel dech,bylo to jen otázkou obejmout prsty dýchací trubici,a ohnout ho přes střechu mého luxusního auta.
Pak si pro něj přišli kamarádi.
Bylo to v pohnutých dobách,co jim v Americe spadly nějaké baráky.Bože,to to utíká.
Jsem ve skutečnosti mladší,chytřejší a bohatší,než vypadám.

Pokud jste si vzala Španěla, nebo Francouze,double el ve Vašem nicku Vendllová by se asi četlo Vendjová,což zní roztomije.

Jsem rád,že jste ráda,že Vaše texty čteme,a že nám stojí,ale říká se za erekci.

V uvádění věcí na pravou míru je expert pan nadkolega.

Děti si musí svoje nemoci odbýt,to je součástí balíčku.Neškrábat.

Hezké svátky,od politiky dál,zkazilo by Vás to.

Skeptický
12. 04. 2009 | 07:21

Pepa Řepa napsal(a):

Teda paní Vendlová, já žasnu.
Vy nepoznáte, kde končí obyčejný člověk a kdy se zrodí politik?

Cožpak nepoznáte kuklu od motýla?

Zrod nové bytosti se ohlašuje různě. Někdy i výkřikem Jau-Jau.

To skeptický
drahý nezbedo. Jestli jste nic jiného nechytil, byl to úspěšný den.
12. 04. 2009 | 07:39

skeptický napsal(a):

Pan Pepa,

Jenom klíště,vraceli jsme se z hub.Deset hodin běhání po lese.Byl jsem ten den absolutně hotovej.Nemohlo se to stát v lepší moment.Z auta vždy vylezu v kozelci,navíc šeroslepej.
To Vaše zlatíčko má pěknou papulku.
12. 04. 2009 | 07:46

skeptický napsal(a):

P.S.
Pozoruhodné bylo,že krom rozseknutého rtu z toho bouchnutí vsedě na mně nebyl ani šrám.
Milostivá se mne pak zeptala,tos' ho nemohl zbít,vždyť byl menší ,než ty?
12. 04. 2009 | 07:50

kanibal napsal(a):

Nedivím se Vám, paní Vendlová, že k Topolánkovi vzhlížíte s obdivem. V loni v létě jsem z Malostraňáku procházel ztichlou Dušní a co vidím? Premiéra, jak si vykračuje za kočárkem! V okruhu 50ti metrů nikdo. V duchu jsem ocenil jeho odvahu, musel si hodně věřit a být ženskou, asi bych také podlehl jeho sexepílu. Jenže, když jsme se míjeli, nadhodil jsem jen chlapácky: „Chtělo by to úsměv!“... Vycenil zuby a pokračoval dál svým směrem. Byl prostě úžasný.

Váš žensky procítěný článek (někdo zde napsal „dětinský“) se spíše hodí do Bleskově. Tady na Aktuálně.cz je ho mezi šrotovným škoda. Zdejší šťouralové si umí všimnout tak akorát toho, že minulý týden vyšel v německém Frankfurter Rundschau na adresu předsedy Evropské rady Topolánka ironický článek s nadpisem „EU předsedá CHROMÁ KACHNA!“
Jak říkám, marnost nad marnost. To je jako když házíte perly sviním.
Hezké Velikonoce!
12. 04. 2009 | 11:44

skeptický napsal(a):

Pan Pepa
Pane nadkolego.
Víte,se ženskými to není ani tak otázka vzhledu,ale fluidum,které z nás vyzařuje.
Kupříkladu když dám v dámské společnosti k lepšímu veselou historku,jak jsem se málem pos.al v Tunisu,vymalováno.Trhák,slzy v očích,žádná neodolá.

Ale když je jeden navíc ještě Pan Někdo s velým Ň,je to bezkonkurenční.Ostatně Oldřich Nový i Vy jste toho důkazem.
12. 04. 2009 | 13:40

Veronika Vendllová napsal(a):

Milý pane Skeptický, dobré odpoledne. To byla noc! Už od tří ráno zase vzhůru, ale to se dá, co by matka neudělala pro potomka, že?

“Určitě bych se Vám líbil,jestli podmínkou je nezbeda,co jich pár chytil.“ Něco jako můj muž. Tedy už druhý, ten první to se mnou nevydržel. Ten první byl z Vysočiny – tuhý kořínek, řeklo by se, ale zdá se, že „floutci“ Pražáci, vydrží daleko víc. A já jimi kdysi tak opovrhovala, říkala jsem: „Pražáka – NIKDY“

Dítě se neškrábe, ale je z něho hyena skvrnitá.

Vám samozřejmě také hezké svátky. A s tou politikou: Vážně to je tak, že politika každého zkazí?
veronika
12. 04. 2009 | 15:00

Veronika Vendllová napsal(a):

Pepo, já poznám kuklu od motýla, ale kukla politika od „hotového“ motýla politika se rozpoznává trochu hůř, ne? Tyhle motýli i kukly se maskujou...
12. 04. 2009 | 15:07

Veronika Vendllová napsal(a):

Kanibale, přesně jste to trefil, asi jsme se v Dušní museli minout i my dva. Máte pravdu, že se tenhle článek na aktuálně.cz příliš nehodí. Chtěla jsem si to „testnout“. Je snadné jej kategoricky odmítnout, vždyť na Vládu a na Mirka T. si může plivnout každý, je to tak snadné.
Hezké Velikonoce i Vám! :)
12. 04. 2009 | 15:15

skeptický napsal(a):

Namočit vodníka,a ušpinit kominíka,nelze,pokud jeden není šelma velká.
Ale máte recht,je to asi lepší než pracovat.

Asi budete pro silné povahy.Co nás nezabije,to nás zocelí.

Tuhle jdu ve vnitřním městě,a vidím dva kominíky.V dnešní době vzácnost.Jak bílá vrána.Jediný knoflík mám u kyklopce.Tak si ho držím,uniforma ani jeptiška nikde,a nějací kyzinci už po mně blbě koukali,tak jsem to vzdal.
Pochopitelně policajti nikde,ti by přišli sami,kdyby mne viděli.Jeptišky kdo ví,ty by možná šly za mnou až domů.Chudáci holky.To jste asi ráda,že jste se tím směrem nedala.

Pak mi sestra řekla,že by býval stačil kočárek.Jo,ona chodila do jiných škol;nedostalo se mi uceleného klasického vzdělání.
12. 04. 2009 | 15:15

Veronika Vendllová napsal(a):

"Co nás nezabije,to nás zocelí." Tak to skutečně je. V životě - v budoucnu nevyličuji nic. Myslím, že klášer může být po politickém vzestupu a pádu ideální místo pro očistu mysli.
12. 04. 2009 | 15:25

skeptický napsal(a):

Jo,ale Beatrix Bonacieuxová na to dojela.Taky se pletla do politiky.
Pozor na Mylady Winterovou (Winter).
12. 04. 2009 | 15:37

skeptický napsal(a):

VV
P.S.
Který jich od Vás chytil víc,že jsem tak smělý?
12. 04. 2009 | 15:40

Veronika Vendllová napsal(a):

No, pátrám v paměti....je to už dlouho (asi 9 let), ale v tom prvním nepovedeném vztahu facky padly...bohužel. A v tom druhém nepadaj, není důvod.
12. 04. 2009 | 17:06

Hajný napsal(a):

to V.V.:
Sakra,a vypadáte tak něžně.Jako vrozená humanita a multikulti.A takové násilí a na slabším.
Ještě že do O.V. je to přes devět kopců a dvě řeky.
12. 04. 2009 | 17:18

im napsal(a):

@VeVe

Tak tu sedím u kafe a čtu blogy. Napadlo mě, proti gustu žádný dišputát, je-li MT Vašeho srdce šampión, mohla byste prozradit, který zahraniční politik má ve Vašem srdéčku srovnatelné místo?
12. 04. 2009 | 18:04

Veronika Vendllová napsal(a):

To Hajný: :) že by zdání klamalo? :) Já bych k tomu dodala, že opravdu "zoufalé ženy dělají zoufalé věci". A je dobrý se bránit i když jde o nerovný souboj. Prostě začít znovu, lépe a radostněji. :)
PS: Na kterou stranu od OV devět kopců a dvě řeky? :)
A končím tuhle debatu, už je to tu jak na záčátkuněajké 13. komlanty...:)
12. 04. 2009 | 18:04

skeptický napsal(a):

VV
Vidím,že ve Vás dříme stud.V politice velký hendykep.
12. 04. 2009 | 18:32

Veronika Vendllová napsal(a):

im: mé sympatie má například finská váda v čele s premiérkou Anneli Jäätteenmäkiovou.
Ale o sex-appelu to není, na což jste se ptal. Tak asi možná, když jsme projížděli vloni Korutany, na všech billboardech viseli politici/čky. Mezi nimi dnes již zesnulý a podle informací extrémisticky založený Jörg Haider. Tak ten jistou dávku sex-appealu vyzařoval, myslím...
12. 04. 2009 | 18:38

Veronika Vendllová napsal(a):

skeptický: souhlas, paní Bobo, která pravděpodobně svůj mandát v EP obhájí, ze mne nikdy nebude.... :)
12. 04. 2009 | 18:40

Veronika Vendllová napsal(a):

Všem: Já vím, že nejsou všichni kolečtoucí z ČR, ale přesto mě překvapuje, kolik lidí je v tak nádherné dny u PC. Mě osobmě tedy sakra mrzí, že ven nemůžeme...ach jo :(
12. 04. 2009 | 18:50

zdesta napsal(a):

V.V. Tak jsem vám chtěl poradit naspat si něco do foroty místo psaní obdivů o valašském státníkovi.(bohužel) Hlídám tříletého vnuka (terorista).Ještě štěstí že mu nemůžu vykládat pohádky o M.Topolánkovi.Rozhodně to nemíním riskovat i v pokročilejším věku.Přeji hezké svátky.
12. 04. 2009 | 18:53

Veronika Vendllová napsal(a):

Zdesto, hezké svátky i Vám a toho tříletého pozdravujte. Takové pohádky o politicích/čkách nejsou úplně špatný nápad. Jen toho zla by v nich bylo víc než dobra, takže by to nebyly pohádky, ale horory.
12. 04. 2009 | 20:05

stejskal napsal(a):

Constance, pane skeptický. Ne Beatrix ;-)

Hezký večer.

Libor Stejskal
12. 04. 2009 | 20:17

skeptický napsal(a):

LS Esq.

OOOps,málem jsem vybábolil tajemství.Ještě,že jste to zachránil.
There is some help for the Widow's son,after all.
12. 04. 2009 | 20:45

vlk napsal(a):

Paní Vendlová

musím říci, že mi prvně u vašeho blogu spadla totálně čelist!
Tak prvně jsme měli, řečeno vašimi slovy skutečného premiéra. Poprvé jsem také nabyla dojmu, že vláda „něco“ skutečně dělá, že se chová odpovědněji jak ve vztahu k naší vlastní české politice, tak ve vztahu k politice unijní. Měla jsem pocit, že například podpora schválení Lisabonské smlouvy pramení ze „selského rozumu“ a ten pak pomáhá samotnou LS posunout až do stádia schválení i naší zemí.
m8te na mysli vznik vlády přes zkorumpování dvou poslanců opačného tábora? Máte na mysli jeho sex appel se vztyčenými ukazováčky podobnými gesty na oposici? Máte na myslikousky jeho emisara Dalíka ohledně stravenek? Máte na mysli jeho chování v kauze Čunek a dokonalé podrytí nezávislosti justice ohledně čunkiády? Máte na mysli naprosto šíleně sestavený rozpočet na tenhle rok? Máte na mysli výlet tryskáčem na jednání s velvyslancem v Innsbrucku? Máet na mysli to, že na Nový rok jede do Lán k prezidentovi s manželkoua druhý den oficiálně oznámí, že od ní odchází?
No je to fakt chlapáák. Vždycky to říkal. Chlap s gulama. Netušil jsem , že někdo takový vám může imponovat. A vláda ,že dělala? Nestávkovala jset náhodu nedávno proti té vládě v pyžamu?
A schvalování LS... Rád bych vs upozornil, že ještě schválená není. V té komoře parlamentu, kd e má největší sílu ODS. A bez ní to nepůjde. Jak to, že to tam neprotalačil ten v zácný muž do hlasování? Jak to,že to on na kongresu ODS spojil s radarem. nebdu e li r adar nebude ani LS. Selský rozum tomu říkáte?
Já si ho představuji jinak. Osobně mi uniká, jak je možné předsedat EU a být vedle Irů posledními, kdo to ještě nemá prohlasované.
12. 04. 2009 | 22:03

vlk napsal(a):

Jo ještě drobnost- předpokldáte obhájení mandátu paní Bobo. No myslím, že s ní to bud e celkem stejné jako s vaším obdivem ke státníkovi!
12. 04. 2009 | 22:04

Veronika Vendllová napsal(a):

No, Vlku, já jsem si říkala, kdy se ozvete. Říkala jsem si, není tu, je t dobrý... :). Tak to nejlepší na konec..., že? :) Kdybych to psala znovu, tak ten text ohledně vlády mírně pozměním - nebo-li upřesním. Teď to vypadá, že jsem faynkou vlády a mým tajným snem je "pohladit si Topolánka". Taky zkušenost!
Hezké Velikonoce!
12. 04. 2009 | 22:15

Veronika Vendllová napsal(a):

Vlku: PS: předpokládám, to ano, ale k paní Bobo opravdu nevzhlížím! To tedy ani náhodou, ale ona nemá v ČR konkurenci. Chtěla bych mit alespoň 10% její sebedůvěry.
vv
12. 04. 2009 | 22:18

im napsal(a):

@VeVe

Chtěla bych se jen maloučko obhájit - neptala jsem se ani náhodou na sex-appeal, milá VV, to v mém dotazu nepadlo, ptala jsem se, kdo je Vašemu srdci blízký - čí názory sdílíte, s čími názory souzníte.

Nevadí. Stejně Vás musím pochválit, od kuropění na nohou kolem nemocného mrńouska dá člověku zabrat, navíc ještě stíháte sledovat živou diskusi pod Vaším blogem a odpovídat čtenářům. Přeji Vašemu drobkovi brzké zlepšení zdraví, Vám dostatek spánku a zítra pěknou pomlázku a pohodový poslední den Velikonoc.

Pěkný zbytek svátků i dalším čtenářům
im
12. 04. 2009 | 23:32

vlk napsal(a):

Milá paní Vendlová,
ano zdá s e , že jste fanynka vlády a Topolánka. Tak to vypadá. Já vám to nebudu rozmlouvat. Ale je dost důvodů, minimálně čunkiáda a skandální nakupování poslanců, s e domnívta, že tohle byla zatím s odstupem nejhorší vláda, kterou tahle země měla. Nebo už neziskovky proti někomu jinému také stávkovaly? mimochodem, už bud e v tahu 1/4 roku a republika má pořád naprosto vylhaný rozpočet. Což záhy pocítíte.
A jestli je vaším snem "pohladit si Topolánka"? Nevím. To je záležitost spíš pro jistoz Talmanovou než pro mne.
Pokud jd eo paní Bobo, ano je to velmi atraktivní, schopná a sebedůvěrou obdařená žena. A normálně bych napsal - v elmi s e mi libí. Neotužím však ani omylem si jí pohladit. Pokládám ji za osobu pro mne neakceptovatelnou. Za osobu všeho s chopnou a jdoucí přes mrvoly. Včetně svých kolegů a přátel. Jak přesvědčivě dokázala při televizní s távce nebo při "presidentské" kandidatuře.
No a ještě drobnost - kdybyste byla počkala ještě dva dny, vlk by byl nepřišel. Dám si od zdejších blogů důkladný detox.Aspoň ztaím si to myslím.
měla jste s tím vyznáním Topolánkovi trošku počkat.
Jinak - soudím, že jste to od řady lidí schytala daleko víc e než ode mne. Ještě, že s e objevili pánové SuP a jar por. A nenechali vás v tom.
Přeji hezké velikonoční pondělí!
12. 04. 2009 | 23:37

im napsal(a):

@VeVe
Poznámka na okraj: Myslím, že finským premiérem je už nějaké dva roky Matti Vanhanen.
12. 04. 2009 | 23:39

Veronika Vendllová napsal(a):

im: Ježiš nojo, já jsem v rce 2003! Ach jo, a to jsem nedávno četla článek v Respektu o finské společnosti - to zase spadla čelist mě a vůbec mi to dneska nesecvaklo. Tedy omluva č. 2.

Pokud nebyl myšlen sex-appeal, za což jsem ráda, pak jsme-li v české kotlině, pak je to jednoznačně Karel Schwarzenberg a Jan Kasl. Z žen jsem na rozpacích, napadla mne snad jen paní senátorka Juřenčáková. Protože mám trochu užší vztah se Starosty, pak musím říci(a není to kampaň do EP), že velmi souzním s panem senátorem Štětinou, což ale není žádná novinka.

A ve světě? Tarja Halonen, finská prezidentka. Děkuji za podporu, dobrou noc.
13. 04. 2009 | 00:47

Veronika Vendllová napsal(a):

Milý Vlku, fanynka odstoupivší vlády skuetčně nejsem. V článku mělo být asi uvedeno, že mám na mysli poslední měsíce. Dobře se ale spolupracovalo s panem min. Liškou a rámcově i když těžkopádně s paní Stehlíkovou. Pan Nečas byl ale zase například strašný omyl, ale co nadělám, že? Teď jsem si vzpomněla na slova ze Sklepáků: "nemenuj!" Jsem se tím možná měla teď řídit... :)

V daších mých textech v diskusi snad bylo minimálně částěčně osvětleno, co si myslím. Podepisuji, co jste napsal: "minimálně čunkiáda a skandální nakupování poslanců" je skutečně hrůza, ale jen špička ledovce. Neziskovky nikdy moc nestávkovaly. Šlo o výše jmenované MPSV a dotace - tedy MMR obecně. Že máme vylhaný rozpočet snad asi tuší každý soudný člověk. Jenže ve finále bude každý většinově řešit ten svůj vastní rodinný rozpočet. Při katastrofě, která se k nám řítí v podobě volební výhry CSSD, jenž není o nic lepší či horší než ODS, je dobré uvažovat logicky. Například se obávám daleko většího zadlužení budoucích generací. Proč by to ale měly vlády vidět do budoucna, když vydrží vždy nejdéle 4 roky. Nic je k tomu nenutí. Ani zákony.

To pohazení Topolánka mělo být trochu odlehčení v porovnání s "tím, co pohladil Obamu". :)

A paní Bobo je i pro mne, voličku a ženu osobou neakceptovatelnou. V tom se shodneme, pane Vlku.

Tak tedy, pokud si dáte blogsdetox, jsem ráda, že se s Vámi mohu alespoň rozloučit. Já jsem měla být až do úterního večera of-line a fakt by mě nenapadlo, že budu Velikonoe trávit na blogu. Člověk míní, život mění.

Jojo, schytala jsem to, ale alespoň je vidět, jak málo stačí, aby byl člověk na pranýři. Mám však dobrou průpravu z romského tématu. Takže u mě dobrý! A těm co mě podpořili jsem také dpufám alespoň trochu poděkovala.

Krásné Velikonoční pondělí, jdu spát! :)
13. 04. 2009 | 01:05

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
drahý nadkolego, chápete, proč se ta paní Vendlová omlouvá? Já ne.
Hormonům neporučíš.Pořád je lepší vidět dragouna jak tlačí kočárek, než potkat sexy mozek na střelnici v Kolkovně.

A Bobo? Taky máte pavlovovský reflex slinícího vlka? Hmmm, prej atraktivní žena.

No já nevím. Když se patník nabílí je taky atraktivní a psi jej obdivujou.
Prej nemá konkurenci. Pche. A co Žáková?

Když ženská v letech zalomí zápěstí, našpulí pusinku a začne ze sebe sypat moudra, to bylo vždycky moje.

Já nevím jak Vy, ale já si vždycky připomenu reklamu na čokoládu Milka a na nemoc BSE.
Doufám, že jmenované dámy jsou očkované. Bylo by škoda kvůli nim utratit celé stádo.
13. 04. 2009 | 06:55

skeptický napsal(a):

PP

Já tu chudák od čtyř bádám,a netuším,že se mi píše.

Dobrá kniha praví,že žijí-li dva v lásce,nepociťují touhu po jiném.
To je chlípnosť ,a u žen to není ozdobou.

U muže jest to poslání,neboť jak praví básník,Muž má úlohu rozsévače,žena má úrodný klín.

Nejmoudřejší muž starověku měl 800 žen,a konkubín nemálo,ale v stáří začal toužit po cizím mase.
I to snad má nějakou vypovídací hodnotu.

Ten postřeh se zalomeným zápěstím je skvostný.

Našpulená pusinka s vějířovitými vráskami je to nejlepší,říkalo se tomu stará mašle.

Láska je prý touha po kráse.Fialky se musejí sbírat na jaře,pane nadkolego,ve dvaceti se dá snad koukat na každou druhou,ve třiceti to konverguje k nule.

A ženská v politice to je snad to nejhorší,co nás i jí mohlo potkat.

Můj tatík kdysi řekl,že ženské moc chytré nebývají,ale když se to náhodou povede,pak už to zase není ženská.

Taková ne moc chytrá pusinka je asi ta nejlepší rekreace.Ale doma bych to taky nechtěl.

IQ 145 si držím doma jen pro případ potřeby,a proto,že chytřejší než jsem sám bych vedle sebe nesnesl.Naštěstí je manuálně zručná,a není líná.To může být v domácnosti jen jeden.
Totéž se říká o chlastu.

Ale peklo s nimi občas je,ať už je blbá ,nebo chytrá.
Není růže bez trní,rybu noha nebrní,jak by asi napsal pan WBG,i když asi lépe.
Bylo by bez nich smutno.
Jak se praví v jedné středověké české kronice :

Nebuď smutný
milý mníšku
vlez si raději na jeptišku
polib ji v řiť nebo v čelo
obojí jest jedno tělo.

Krásné Pondělí.
13. 04. 2009 | 08:04

skeptický napsal(a):

P.S.

Pro mravoučné příklady a poučení doporučuji Mikuláše Dačického Paměti.
13. 04. 2009 | 08:15

Hajný napsal(a):

to Pepa Řepa:
Dívám-li se na televizi a jiné veřejné projevy tak mám dojem,že nás zasáhla po moru,tuberkulose a syfilidě nová civilizační choroba.BSE!
No budiž mi útěchou,že k nám do Hájenky ještě nedorazila.
13. 04. 2009 | 09:12

Hajný napsal(a):

to vlk:
Na detox nevěřím.To nevydržíte.Leda,že byste se nechal zajmout somálskými piráty.
Lokál U Stejskalů je horší než heroin.
Nebo jste našel jinou hospodu?To dejte směrník.
13. 04. 2009 | 09:15

vlk napsal(a):

Milá paní Vendlová,
já vás nehodlám k ničemu přemlouvt..Strach ze zadužování od soc dem bych neměl. Tedy pokud socani zásadně nezmění politiku.
Hlášky zdejších modrých v tomto směru jsou z 95% jen a jen propagandou. X krát jsme je vyzýval, aby jmenovali, s vyjímkou pastelkovného socanský zákon, zadlužující zemi. Nikdy nic nepřišlo.
Vše je teřba vidět v souvislostech Zdali ty výdaje být museliy, neb tak hovořil zákon nebo jestli šlo o pusté předvolební rozhazování typu poslaneckých, zejména lidovekých orgií jak jsme to viděli před třemi roky. Kd yprim v tomto směru hrála KDU se spořivým Klaouskem za zdatného sekundování ODS a komunistů.

Hajný
příteli , s tím detoxem to myslím vážně. Jak dlouho vydržím, nevím. Posledně bez problémů dva týdny a byl bych vydržel déle, kdybych si nebyl přivodil úraz a tím několikatýdenní pracovní neschopnost. kd yjsme vlastně nemohl dělat nic moc jiného. Než datlovat.
Teď je situac e jiná. Jdu zas edo procesu, kd enebudu vědět, co dřív.Mám spoustu restů a dovolené už jsou na dohled!
Tak uvidím. Fakt je , že trošku také pošilhávám jinam. Občas chodím na jiný server , kde je více článků a blogů podle mého gusta. A jakkoliv je tady výbě r bloggerů skvělý, tam jsou pro mne větší špičky. Problém a možná výhod a je, že diskuse mají jepičí život.Zpravidla jeden den. Nicméně pošilhávám i po jiném servru. Ne tak dobrém ale skoro tak dobrém. Kd e ale je možné mít samostatný blog i pod nickem. T mne láká. Nicméně, zatím jsme s e neodhodlal.
Uvidíme.Zatím si dám pauzu.
13. 04. 2009 | 10:03

skeptický napsal(a):

Pan Pepa

Zatímco Vy jste byl na mši,já jsem dělal taxikáře milostivé.Viděl jsem dvě smečky holek s pomlázkami.
Je to nějaký divný svět,máte recht.
13. 04. 2009 | 11:21

Veronika Vendllová napsal(a):

Milý Vlku, já se přemluvit nenechám :). Já tedy strach ze zadlužování ze strany socdem mám. To nebásním - tak mi to vyšlo. :)

Přeji Vám Vlku hodně úspěchů ve všech diskusích, kam zavítáte a taky se s vými vastními texty, jen do toho.

Naše mini rodina zažívá skutečně netradiční Velikonoce - zavřená doma s "hienou skvrnitou", která má skvrn sice čím dál víc, ale náladu dobrou. Takže jediné, co jsme stihli bylo na Velký pátek připravit malou pokladovku, aby si děti mohly vykopat poklady (malé dřevěné truhničky a kamínky a něco na zub). Od té doby jezdíme autama (hračkama), skládáme puzzle, čteme pohádky, koukáme na pohádky, snědli jsme beránka i mazanec, koukáme z okna a upekli jsme si v troubě buřty, co byly na oheň.

Takže pohoda! Zdravím do všech koutů na Zemi a těším se na další Velikonoce.
vv
13. 04. 2009 | 12:56

Pepa Řepa napsal(a):

Nechci být hnidopich, ale řek bych, že hyena a hymen vyžadují tvrdé Y

http://cs.wikipedia.org/wik...á
13. 04. 2009 | 13:42

vlk napsal(a):

Veronika Vendlová
dobře děláte. užívejte si dětí, dokud jsou malé. Víte ony velmi rychle sestárnou. Uvidíte sama. Než se otočíte.
Já byl s e Zasjícem na hřbitově. Za tátou a za mámou. POvědět jim o novinkách. A Zajíc o malém Zajícovi , co dsnad za pár týdnů dorazí a stane s e obyvatelem Vlčštejna. Aby nás zas e bylo víc. teď jsme nějaký čas jen ubývali.
Vy se těšíte na další Velikonoce. Já jsem skromnější. Těším se na každý další den.
13. 04. 2009 | 13:45

Veronika Vendlov napsal(a):

Pepo Řepo, máte pravdu, ve slově hyena je tvrdé Y! Já nevím, proč mi to slovo dělá problémy. Asi to je tím, že ho zase tak často nepoužívám...asi začnu! :)
Díky
13. 04. 2009 | 14:01

Veronika Vendlov napsal(a):

Pepo Řepo, máte pravdu, ve slově hyena je tvrdé Y! Já nevím, proč mi to slovo dělá problémy. Asi to je tím, že ho zase tak často nepoužívám...asi začnu! :)
Díky
13. 04. 2009 | 14:01

Veronika Vendlov napsal(a):

Pepo Řepo, máte pravdu, ve slově hyena je tvrdé Y! Já nevím, proč mi to slovo dělá problémy. Asi to je tím, že ho zase tak často nepoužívám...asi začnu! :)
Díky
13. 04. 2009 | 14:01

Veronika Vendllová napsal(a):

Ježiš co jsem to zase udělala, Pepo Řepo, to není záměr, jen si nerozumím s notebookem, nebo co....
13. 04. 2009 | 14:04

Veronika Vendllová napsal(a):

Milý Vlku, moc Vás zdravím, my na hřbitov nemůžeme, zajdeme tam, jakmile to půjde. Zdravím Vaši celou rodinu a přeju Vám jen a jen dobré! A mnoho nových Zajíců! :)
veronika
13. 04. 2009 | 14:08

Hajný napsal(a):

to vlk:
To jo.Sportem a prací k trvalé invaliditě.
I já za pár dní prohrábnu asfalt kopyty koní svého miniautíčka a vyrazím dobývat zříceniny a jiné pevnosti.Dvojnásobná zábava a poloviční útrata.Neznám totiž ve svém okolí nějakou ženu,která by jela se mnou objevovat a obdivovat pár zarostlých šutrů.

Bude-li to zajíček,tak byste si měl začít opakovat důležité znalosti.Jak se dělá a střílí z praku,luku.Pléte pomlázka,dělá pistole na gumičky.Nenechá si devastovat osobnost ženským pokolením a podobně.
Stejně bych rád věděl o které servry jde.Šlo by to.?
13. 04. 2009 | 14:16

skeptický napsal(a):

VV

Když to nejde hned,nesmí se do toho vztekle mlátit.
Já si píšu programy už skoro třicet let,ale první den,co jsem si pořídil internet,tak jsem byl jak Tarzan a žiletky.Něžně.
Chvíli jsem si myslel,že v tom byl úmysl.Hanba mi.
13. 04. 2009 | 15:32

skeptický napsal(a):

P.S.Třikrát opakovaná hyena jsou tři hyeny,ale třikrát opakované druhé slovo je zázrak.
13. 04. 2009 | 15:36

Veronika Vendllová napsal(a):

Skeptický, občas se vztekám, nejvíc, když se "to" zasekne...
Já pořád říkám, že zázraky se dějí...samovolně... :)
13. 04. 2009 | 15:48

skeptický napsal(a):

Napište si desetkrát Hysterické hyeny se nehihňají,nýbrž chichotají ChiChiChi,ne chychychy.
Jsem chytrá,nesmím dělat chybi.
13. 04. 2009 | 15:58

Veronika Vendllová napsal(a):

ok :) :) :)
13. 04. 2009 | 16:41

modrý pohůnek napsal(a):

Vážená, tak vás s tím vašim sex-appealem lituji, ale proti gustu žádný dišputát nakonec ve vašem věku, už asi člověk nenapřebírá. To že Topolánek zvládl předsedníctví, to už si snad z nás tropíte srandu, že jo? Dáváte řečníckou otázku která že vláda by byla lepší než Topolánkova, no přece každá, která by vznikla na základě výsledků dohodou a né za pomoci politických přeběhlíků, kteří jsou zde pouze za sebe a svůj vlastní prospěch.
13. 04. 2009 | 17:35

Veronika Vendllová napsal(a):

modrý pohůnek: tý jo, dámy, když už jsme "odšeptané" ve 33 letech, tak to abychom to snad rovnou zabalily a nekazily galantním pánům modrým phůnkům výhled na ten boží svět!

Své jsem snad k tématu napsala v komentářích. Moc jste mě pobavil, člověče! Jste jeden z mála, kdo si myslí, že snad nějaké minulé vlády byly razantně lepší. A jste asi také jeden z mála, kdo si myslí, že většině našich vyrcholných politiků/ček jde zejména o nás, voliče. Ale je dobře, že i tací, jsou mezi námi.

Možná však bude lepší ta podzimní vláda, kéž by měla silný mandát. Teď jen, zmobilizuje se spíše voličstvo pravicovější, levicovější, nebo posílí střed? A kdo jsou ti středoví? :)

Babo raď, a laskavě ať Ti není míň, než mě! :)
13. 04. 2009 | 18:27

im napsal(a):

@VV Promińte, Veroniko, omlouvám se, že Vám tady zapleveluji Vaši diskusi, posílám jen drobnou poznámku off-topic.

@vlk 13:45

Dobrý podvečer, to je opravdu krásná velikonoční zpráva, že Zajíců bude víc. Blahopřeji Vám i Karkulce, začíná vám nová životní etapa. Dodnes ráda vzpomínám, jak jsem učinila svého tátu dědečkem. Jak důstojně a nedůvěřivě držel v náruči toho řvoucího vetřelce, který ho v sousedním pokoji rušil ze spaní. A jak roztál, když si myslel, že ho nikdo nevidí, nikdo si ho nevšímá, jak se věnuje vnoučeti. Dodnes vzpomínám s dojetím.

Milý Vlku, škoda že máte zaječí úmysly a chcete odejít na konkurenční blog. Budou tu chybět nejen Vaše ekonomické a politické postřehy, škoda, že se s námi nebudete chtít podělit o své dědečkovské slasti a strasti....
13. 04. 2009 | 19:37

modrý pohůnek napsal(a):

Ještě vám připomenu že nebýt odeesácké nulové netolerance, tak dneska nemusela tato dělat žádné nešt'astné deformy! Reformy zahajovala svého času v čase doslova ideálním a včas vláda V.Špidli, avšak netolerantní ODS společně s bývalou poslankyní Petrovou tyto reformy odpískala a tímto nezodpovědným chováním zarazila tyto reformy, aby je dnes s několika letým zpožděním a místo reforem dělala zmatečné deformy, které dělají z občanů jen dojné krávy a přitom státní kasa zeje čím dál více prazdnotou. Přitom V.Špidla měl v úmyslu dělat tyto reformy bez deforem a co je důležité ve vhodnou dobu! Sama Ods je pro tuto republiku pohroma.
Pro Ods je největším nepřítelem hlavně jaro, léto, podzim, zima a její blbost, která je horší než živelná pohroma. A té Evropě to Ods svojí nezodpovědností akorát osladila a to byl nakonec její plán, nic více bych za tím ani nehledal.
Chování premiéra v demisi a jeho vystupování může obdivovat snad jenom zase jen ranař.
Jakákoliv vláda, která příjde po podzimních volbách nemůže být už horší, páč tato vláda Mirka Topolánka byla jedním slovem KATASTROFA.
13. 04. 2009 | 22:24

Veronika Vendllová napsal(a):

im, mě to předsi vůbec nevadí, naopak.
Hezký večer
13. 04. 2009 | 22:30

Veronika Vendllová napsal(a):

Modrý pohůnku, ok, je vidět, že ODS vyloženě "milujete". Je ale pozitivní, že máte jasno.
13. 04. 2009 | 22:33

slav napsal(a):

Tady pořád někdo něco shazuje a nemá to čím to nahradit nemá směr a vizi. Ti chytří už ji našli S Ruskou oligarchií na věčné časy a nikdy jinak. Už jste to asi slyšeli ale trochu jinak. Trochu jinak to říkal ten první padouch státu, ten třetí to upravil.
14. 04. 2009 | 13:45

Realista napsal(a):

Paní Veroniko, a jak je Vám sympatická korupce, kterou tady Mirek Topolánek s pomocí Marka Dalíka po celou dobu své vlády provozoval? Jak je Vám sympatické, že tato vláda skutečně bohatým dávala a chudým brala?
17. 05. 2009 | 17:26

veronika vendlova napsal(a):

Realisto, mě bylo sympatické, jak naše vláda fungovala v době předsednictví. Vláda jako celek kvalitní nebyla, ale to nebyly ani vlády předchozí a bojím se, že ani ty budoucí. Ovšem zakopaný pes je jinde - v nás voličí a voličkácch.
10. 06. 2009 | 17:11

asdfc napsal(a):

<a href="http://www.bootsluxury.com/...">UGG Classic Short</a>
<a href="http://www.bootsluxury.com/...">UGG Classic Tall</a>
<a href="http://www.christianloubout...">yves saint laurent</a>
<a href="http://www.handbagcom.com/">replica handbags</a>
<a href="http://www.bootsluxury.com/">ugg boots</a>
<a href="http://www.handbagcom.com/l...">loewe handbags</a>
<a href="http://www.christianloubout...">christian louboutin</a>
<a href="http://www.christianloubout...">jimmy choo shoes</a>
09. 09. 2009 | 04:55

breitling superocean napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 06:36

breitling skyracer napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 06:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy