Miroslav Kalousek se přiznal k zavinění krize a....

09. 09. 2009 | 00:01
Přečteno 7318 krát
...pan poslanec a hejtman David Rath, se neubránil reakci. Docela jsem si početla, můžete i Vy, názor si samozřejmě vytvořte sami. Vkládám citaci z malé části dnešní 60. schůze Poslanecké sněmovny, kde se (jak proběhlo médii) Miroslav Kalousek přiznal, že mj. rozpoutal světovou krizi.

"Místopředsedkyně PSP Miroslava Němcová: To byl pan poslanec Jiří Paroubek. Nyní faktická poznámka, pan kolega Kalousek. Prosím.

Poslanec Miroslav Kalousek
: Děkuji za slovo, paní předsedající. Dámy a pánové, jenom krátkou faktickou poznámku. Pan předseda Paroubek řekl ve svém projevu, že pan ministr financí, nestranický ministr financí, předložil balíček změn rozpočtové legislativy, která vyhovuje pouze jedné, maximálně dvěma stranám. Já si dovolím říci, že si myslím, že to není pravda, že pan ministr Janota předložil balíček opatření, který nevyhovuje žádné politické straně. Mám pocit, že to, co předložil, nekoresponduje s volebním programem žádné politické strany a koneckonců se tak všechny vyjádřily. Ale přestože ten návrh nevyhovuje žádné politické straně, jsem přesvědčen, že v situaci, ve které se nalézáme, vyhovuje všem občanům České republiky, protože jeho urychlené přijetí nám může zajistit, že nebudeme udáveni zbytečnými dluhy.

Možná, že bychom to měli mít na paměti, až tento balíček změn rozpočtové legislativy budeme projednávat a budeme si říkat, co je důležitější, jestli 70 nebo 80 miliard veřejného dluhu navíc, anebo výkřik, že naše strana nepřipustí ... (dvě slova není rozumět).

Místopředsedkyně PSP Miroslava Němcová: Děkuji za tuto faktickou poznámku. Nyní registruji přihlášku pana kolegy Paroubka. K faktické poznámce? Faktická poznámka, prosím.

Poslanec Jiří Paroubek
: Tak, je to efektní vystoupení - prostřednictvím předsedajícího na pana poslance Kalouska. Já bych řekl, že nejde o politické strany, ale jde o občany. Mně tam chybí například to, aby se objevila opatření, která se budou týkat navýšení korporátní daně na úroveň roku 2008, nebo zavedení daňové progrese. Takto je to poněkud jednostranné a vyplývá z toho to, že zaplatí náklady krize spíše ti lidé ze středních vrstev a ti chudí, důchodci a také rodiny s dětmi.

Objevují se tam věci, jako je snížení sociálních výdajů částkou 16 mld. korun. To bychom chtěli vysvětlit, proč to tam je. Objevuje se například to, že se vůbec nebudou valorizovat důchody. To je také věc, která je hodná diskuse. Takže nehovořte, vážený pane poslanče, prostřednictvím předsedající, o zájmech lidí. Zájmem lidí je trošku něco jiného - mluvit pravdu. Mluvte pravdu.

Místopředsedkyně PSP Miroslava Němcová
: Nyní další faktická poznámka, pan poslanec Miroslav Kalousek.

Poslanec Miroslav Kalousek
: Dovolte, pane poslanče Paroubku, prostřednictvím paní předsedající, abych mluvil pravdu. Budeme-li zadáveni zbytečnými dluhy, odskáčeme to všichni. Budete možná překvapen, ale pak od odskáčou opravdu ti nejchudší a nejslabší. Vy, já, pan doktor Rath, který stojí vedle vás, v okamžiku, kdy dojde ke kolapsu veřejných rozpočtu, si možná nějak pomůžeme. Ti chudí a slabí nikoliv. V jejich zájmu nezadlužujme Českou republiku více než je nezbytné. A s tímto pohledem projednávejme Janotův balíček, s tím, že může platit jenom jeden rok. To žádné vládě nezaváže ruce. Každá vláda, která vzejde z předčasných voleb, stejně nemůže rozpočtovou legislativou ovlivnit žádný dřívější rozpočet než rok 2011. Ale 70 miliard v roce 2010 je příliš drahá sranda na to, aby byl uplatněn váš populismus, prostřednictvím paní předsedající.

Místopředsedkyně PSP Miroslava Němcová
: Další dvě faktické poznámky. Nejprve má slovo pan poslanec Jiří Paroubek. Prosím.

Poslanec Jiří Paroubek: Tak, já rád budu populistou, vážený pane poslanče, prostřednictvím předsedající, a vy byste si zase měl uvědomit svou nestoudnost. Vy jste navýšil za minulý rok státní dluh o 105 miliard korun. Za tento rok je vaší odpovědností - já jsem rád, že hovoříte o tom, co bude odpovědností té vlády, která vznikne po volbách, až rozpočet roku 2011. Vy jste za tento rok dokázal přivést tuto zemi ke schodku 200 miliard korun, čili dalších 200 miliard korun navýšení státního dluhu. Použil jste proto, abyste některé věci zakryl, 70 miliard rezerv na ministerstvech. To umí málokdo takovýmto způsobem hospodařit a ještě krásně hovořit. Být na vašem místě, tak bych se schoval a mlčel.

Místopředsedkyně PSP Miroslava Němcová
: Nyní faktická poznámka. Pan poslanec Rath byl přihlášen, má tedy slovo jako první, poté pan kolega Kalousek.

Poslanec David Rath: Vy byste, pane poslanče, mohl - tedy prostřednictvím předsedající - pak reagovat případně i na mě. (Poslanec Kalousek poznamenává ze svého místa mimo mikrofon: To nemám v úmyslu, reaguji jen na slušné lidi.) No, tak to byste musel mlčet, protože sám se sebou jste 24 hodin a vy jste všechno jiné než slušný člověk, takže to byste musel mlčet jako zařezaný.

Pane poslanče, prostřednictvím předsedající, nejste to náhodou vy a vaše TOP 09, která tak vehementně prosazuje, a vy jste prosazoval, církevní restituce, které měly zadlužit celý stát a všechny naše lidi, že to měli platit všichni, 270 miliard? To je zvláštní, že tyto peníze, které jste měl dát a chcete dát a plánujete dát směrem k církvím, mají zaplatit všichni občané samozřejmě z dluhů, protože z čeho jiného by asi tyto peníze sehnali? Tak řekněte lidem do očí, že si z nich děláte legraci, že na jednu stranu je balamutíte tím, jaký jste úžasný hospodář, jak šetříte každou korunu, abyste svým kamarádům vedle nasypal 270 miliard. O ekologických škodách tady raději ani mluvit nebudu. (Výkřiky "fuj" z pravé strany sálu.)

Místopředsedkyně PSP Miroslava Němcová: Nyní faktická poznámka pan poslanec Miroslav Kalousek.

Poslanec Miroslav Kalousek: Zdůrazňuji, že svou faktickou poznámkou reaguji pouze na vystoupení pana poslance Paroubka, protože ne na každého je nezbytné reagovat.

Pokud byla za nestoudnost označena skutečnost, že mnou navržený rozpočet skončí takovým schodkem, jakým skončí, tak mi prostě nezbývá nic jiného, než se přiznat. Ano, prostřednictvím paní předsedající, pane předsedo Paroubku, já se vám přiznám. Já jsem rozpoutal světovou ekonomickou krizi, jejíž konce nikdo nebyl schopen dohlédnout, já jsem položil Lehman Brothers, já jsem přesvědčil pana prezidenta Obamu, aby udělal obrovský schodek, přes 11 % z hrubého domácího produktu Spojených států, a jen tak jako mezi snídaní a svačinou jsem přesvědčil Melčáka, aby podal tu ústavní stížnost. (Potlesk zprava.) Prostě, za všechno můžu já. Já se přiznám.

Místopředsedkyně PSP Miroslava Němcová: Já děkuji za tuto faktickou poznámku. Ještě je zde jedna nebo dvě přihlášky k faktické poznámce. Já bych vás ráda upozornila na to, že projednáváme senátní návrh ústavního zákona a prosím, abyste tomu svá vystoupení přizpůsobili. Faktická poznámka, pan poslanec Rath.

Poslanec David Rath: Děkuji. Dámy a pánové, já myslím, že tady je důležité nedělat si z těch věcí legraci a převádět to do vtipů, že pan Kalousek může za všechno. Jistě za všechno ne. Ale nicméně ty církevní restituce za 270 miliard jsou vaším projektem. Já jsem vám tady dal úplně jednoznačnou otázku: z čeho byste to chtěl zaplatit, kde by se ty peníze najednou zjevily, objevily, kdo by to zaplatil. Samozřejmě všichni lidé. Všechny lidi byste zadlužil 270 miliardami. Zjevně tento dluh vám prostě nevadí. Můžete si tady hezky říkat, na koho budete reagovat nebo nebudete, to je vaše svaté právo. Ale tuto otázku vám budeme klást neustále znova, znova a znova.

Místopředsedkyně PSP Miroslava Němcová: Faktická poznámka Jiří Paroubek, poté pan kolega Pleva s faktickou poznámkou.

Poslanec Jiří Paroubek: Já se nerad účastním takovýchto polemik. Ne, že bych je zkrátka vyhledával, ale já musím říci panu poslanci Kalouskovi, on to byl, kdo fantazíroval o ostrůvcích stability uprostřed moře krize ještě před necelým rokem. ***"

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Veterán napsal(a):

Pan Paroubek, jak je asi u ČSSD zvykem, opět mluvil polopravdu. My jsme skutečně byli ostrůvkem stability uprostřed "BANKOVNÍ" krize.
Ale protože v ČSSD věří, že většina národa si maximálně pamatuje tak předchozí díl nekonečných seriálů v televizi, budou ve svém výkladu Kalouskova vyjádření to důležité slovo "bankovní" pořád vynechávat.
Jenom nechápu, proč to tak potlačují. Vždyť by se naopak mohli chlubit tím, že právě ČSSD se za své vlády postarala o likvidaci české bankovní krize. Ale asi proto, že na tom nemá zásluhu její současný vůdce.
09. 09. 2009 | 00:13

blue jay napsal(a):

Jsem to take pozoroval,
pitbull Rath se Paroubkovi na chvilku utrhl ze retezu. Me vice zajima proc Rath znovu kandiduje do PS. Chapal bych tu jeho touhu mit 2 platy pokud by splnil to co slibil po krajskych volbach. Slibil ze svuj poslanecky plat rozdeli mezi ty co to ve Stredoceskem kraji potrebuji. Pokud vim tak se moc zatim s temi potrebnymi nepodelil. Jeho penezenka ale slusne pribrala. Asi Rath doufa ze "prida" vice kdyz se opet stane urvanym poslancem. Neni nad to mit plat hejtmana, poslance, majitelem soukrome polikliniky, 3 domu, 2 rodin ...atd. Uzasny clovek ten Rath.
09. 09. 2009 | 00:20

blue jay napsal(a):

Veterane,

Co me nejvice bavi je kdyz Janota vycita CSSD ze pri 6% rustu meli myslet na zadni vratka, tak se Paroubek ceperi jako pomatenej kohout. Kokrha to sve oranzove kokrhani a za nim nesmyslne kvaka architekt dluhu CR Sobotka. Janota ma pravdu.
09. 09. 2009 | 00:27

sasa napsal(a):

Pane Stejskale mimo clanek, nenalezl jsem informaci, ze v Gruzii bylo 8.9.2009 rano zemetreseni 6,2 Richterovy stupnice. Proc to neni informace
09. 09. 2009 | 01:03

kormoran napsal(a):

..Pan Kalousek reagoval skvele!
Kluciiii z TOP09 drzte se!
https://www.youtube.com/watc...
09. 09. 2009 | 02:43

Míla napsal(a):

A to si myslím, že se Kalousek nepřiznal ke všemu!
09. 09. 2009 | 02:57

arlon napsal(a):

VV
Toto je blog nebo parlamentní zpravodajství pro televizi Nova?
Měl jsem dojem, že blog má mít nějakovou vypovídající hodnotu a jde zejména o podstatné sdělení myšlenek autora širšímu okruhu čtenářů. Zatímco vy tady bez vlastní myšlenky okopírujete kus textu ze zápisu sněmovny. Na to snad stačí zpravodajové jako Eliášová, kvůli tomu nemusíte mít "blog" vy. Paní Veroniko, to jste mne zklamala, vypadá to jako vyhořelé palivo.
09. 09. 2009 | 04:13

danny66 napsal(a):

to uniq: dobree ... ;-DDDD
09. 09. 2009 | 05:42

Karel III napsal(a):

Pane Jardo,
faktická poznámka, prostřednictvím paní předsedající.
Topolánkovy vlády.
Čtěte, prosím, po sobě své texty než je zveřejníte. Lehce se může stát, že je po vás přečtou druzí. Mně se to stalo, ale nezlobím se na vás . Den bude hezký. Už nebudu odkládat práci a maskovat to čtením...

P.S.
Paní Vendlová, vám taky hezké dny a alespoň lepší čtení.
09. 09. 2009 | 06:47

Ládik napsal(a):

Rathovi vysadili rohypnol? Jinou iformaci jsem v tomto blogu nepostřehl.
09. 09. 2009 | 06:48

Veselý napsal(a):

pro Jarda:
Jardo vem si Ratha za manželku,když ho máš tak rád,ale nech si narůst knírek pod nosem,
abys nemusel mít polohu jen ležícího střelce na zádech...
09. 09. 2009 | 07:07

PatientO.T. napsal(a):

David Rath umí zvýšit hlas, nenechá si vzít slovo a je schopen říci bez uzardění naprosto cokoli, o čem je přesvědčen, že mu přinese politický zisk. To z něj nedělá dobrého dobrého řečníka, konečně písemný záznam jeho projevů je ukázkový. Že to má Rath v hlavě srovnané, o tom nepochybuji. Ten člověk ví, co chce. Jeho momentální politické angažmá ho k ničemu nezavazuje, je pouze prostředkem k dosažení cíle. Tak to chodí...
09. 09. 2009 | 07:18

Béda napsal(a):

Veterán,

1) pan Kalousek samozřejmě nezavinil BANKOVNÍ krizi.

Současná ankovní krize má kořeny v USA. České banky jsou ve vlastnictví nadnárodních bankovních institucí s celosvětovou působností. A těch se toxické bankovní deriváty týkají. Kolik jich kde mají a jaká bude jejich finanční strategie při přelévání kapitálu a záchraně - vědí jenom matky těchto institucí.

2) Chybou pana Kalouska byl nerealistický rozpočet a nerealistická konstrukce plánovaných očekávání příjmů a výdajů. Rozdíl v rozpočtových očekáváních a skutečnou realitou (+3.5%/ - 4%) = cca 7,5%. To "nejlepšímu" českému ministru financí Kalouskovi nikdo neodpáře.
09. 09. 2009 | 07:31

Northern Lights napsal(a):

Byl jsem upřimně hodně vyděšen úrovni diskuze k předčasným volbám. Kalousek, Rath, Paroubek nebo třeba borci z ODS, všechno jeden velký kanál, urážky, dvojsmysly, arogance..bylo úplně jedno za které korýtko lobují...No hnus.Fakt, nevěřil jsem že je to takový špína, asi jsem opravdu dlouho žádné přenosy ze Sněmovny nebo Senátu neviděl.Díky ti Čt 24 za tuhle užitečnou sondu mezi naše volené poslance, poslance co už ztratili veškerou lidskost....
09. 09. 2009 | 07:40

typro napsal(a):

A co v to dobu , kdy p.Kalosek ničil světový mír, dělala valná většina světových ekonomů a analytiků ¨v čele s p. Švejnarem?
09. 09. 2009 | 08:20

neo napsal(a):

Jardo, taky mám rád pana Ratha:

To on navrhl poplatky ve zdravotnictví, aby se zefektivnila péče, zlevnily léky a zkrátily čekací lhůty.
Navrhoval zvýšení spoluúčasti až na 20%. Poplatky za léky, za recepty, za pobyt v nemocnici a dokonce i za sanitku!

Poplatky se, ale podařilo prosadit až další vládě a to Ratha asi naštvalo, protože najednou obrátil.

To samozřejmě nemohl překousnout ani jeho věrný druh Dryml a obrátil také. Zatímco si s Rathem v poplatcích notoval, později je odmítal vybírat.
V roce 2002 při veřejné diskusi pořádané Zdravotnickými novinami řekl: "Pokud nadále budeme jediným státem, kde pacient - teoreticky- neplatí nic a všechno má zadarmo, i když všichni víme, že to je lež, tak se nedostaneme dál".
"Skutečně už si nenamlouvejme, že všichni budou mít péči bezplatně. Protože menší nebo větší spoluúčast bude. Je to nejúčinnější kontrola vynakládání prostředků veřejného zdravotního pojištění. Obavy ze sociálního dopadu zavedení poplatků na zdravotní péči je liché,"
09. 09. 2009 | 08:21

Xury napsal(a):

Pro Bédu:
rozpočet se připravuje od dubna (v té době se stanovují makroekonomická východiska - pak už se jen hádají ministerstva, kdo co dostane), v té době nikdo v republice nepředpokládal růst nižší než 4%. V době, kdy šel SR do parlamentu byly nejaktuálnější odhady růstu na rok 2009 v rozmezí od 2.5-3.5%. Až teprve na konci roku se objevily první seriozní odhady o stagnaci nebo mírném poklesu. A i ty jak vidět byly zcela mimo. Proto taky Kalousek při schvalování mluvil o tom, že odhad růstu není reálný. Fakticky by se ale SR musel přepracovávat cca každý měsíc podle nových odhadů, což pochopitelně není možné. Možná by bývalo lepší jet v rozpočtovém provizoriu, ale obávám se, že by to dost prodražilo emise dluhopisů.
09. 09. 2009 | 08:40

neo napsal(a):

Bédo:

doporučuji blog Švejnara...
Celkem potvrzuje fakt, že Kalousek říkal pravdu o ostrůvku stability v bankovní krizi:

* Jak podle vás zatím Česko nakládá s krizí?

Měli jsme obrovské štěstí, že se naše banky do velké míry neúčastnily hry s toxickými aktivy. Když nastala finanční krize v USA a pak i v Evropě, my jsme tím nebyli přímo zasaženi. To nám velmi pomohlo. Byli jsme však zasaženi ve druhé vlně celosvětovou recesí, protože jsme silně exportně orientováni. Během loňského roku jsem poukazoval na to, budeme zasaženi, půjdeme do recese a musíme se připravit. Vláda však do konce minulého roku tvrdila, že naše ekonomika bude dále růst, a nepřipravila včas protikrizová opatření. Opatření, která byla nakonec přijata, jdou celkem správným směrem.
Bylo by žádoucí snížit odvody a daně ze mzdy.

* Nemáte žádné výhrady?

Mám. Dával bych větší důraz na menší počet poměrně efektivnějších opatření. Bylo by žádoucí snížit daňové břemeno uvalené na cenu práce, to znamená snížit odvody a daně ze mzdy, aby podniky měly důvod více zaměstnávat a méně propouštět, a lidé měli větší podnět pracovat. Jestliže se sníží tyto daně a odvody, bude třeba je jinde kompenzovat. Z ekonomického hlediska by bylo přirozené zvýšit daň z nemovitosti a věk odchodu do důchodu.

Jinak kůň Paroubka, kvůli kterému lítaly i kulky v obálkách nějak nesdílí socjálistické zvyšování daní a odvodů,či zkrácení doby odchodu do důchodu:)
09. 09. 2009 | 08:48

SuP napsal(a):

Nevim nevim, ale poté, co je 1 rok projednán systém restitucí církve a mechanismus, jak se z 65 mld. stane 270, že je to díky úročení za 35 let a že "zisk" z takové transakce bude mít hlavně banka. Poslanec, který toto po 1 roce NEVÍ, musí být dementní, nebo prolhanej gauner.
Totéž by se dalo říct o předsedovi největší opoziční strany, když po měsíčním projednávání úsporného balíku Janotových opatření NEVÍ, co znamenají jednotlivé položky.
09. 09. 2009 | 09:07

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone, není holt každý den posvícení. Taky jsem občas zklamaná.
09. 09. 2009 | 09:28

Suchec napsal(a):

Neo:
Švejnar kecá.

Proč?

Jestliže jsou české banky vlastněny bankami, které jsu "promořeny" toxickými pohledávkami, pak to, že na jeich aktiva tyto matky zatím nesáhly, je jen otázkou času a vývoje.
Takže se klidně může stát, že je využijí jako zdroj peněz, a nechají pak "dcery" napospas, což můžeme odsrát ještě hůř, než ony.

Blábol ohledně snížení odvodů a daní, zvýšení daně z nemovitosti, či zvýšeí věku pro odchod do důchodu?

Vždyť to jsou takové blbosti, že i laik se tomu musí smát.

1. Snížím odvody a daně - zvýším tlak na mandatorní výdaje a zvýším deficit v soc. azdr. systému = odserou to opět ti s nízkými a pr. příjmy.
Na udržení pracovního místa to pro zaměstnavatele vliv mít nebude (1-2% nákladů je 250-500Kč/1prac.) a u firmy s 1000 zaměstnanci to dělá 250-500000/měs, což je cca 5-10 prac. míst.
U firmy s 10 zaměstnanci je to "nepodstatný výdaj" (2500-5000Kč 1/4 výplaty), ale při 5mil. zaměstnaných v ČR a pr. mzdě 22000měs. to dělá 11Mlrd. výpadku příjmu rozpočtu v soc. systému.

Jak to "motivuje" podniky zaměstnávat lidi, když nemají odbyt výroby?
Lidi začínají šetřit, a iani ve službách si nikdo nebude držet lidi jen proto, že má nižš odvody, když nemá odbyt práce.

Daň z nemovitosti? No, geniální nápad, opravdu liberál, jak noha.

Pozdější odchod do důchodu?
Co se tím vyřeší kromě toho, že
se přeune skupina lidí do vrstvy nezaměstnaných?

SD na paliva? Možná, po přechodnou dobu. Ale při současném logistickém nesmyslu převážení zboží z jednoho skladu do druhého, po celé Evropě, to jen zdraží zboží. (1Kč/1l = 6% nárůst ceny přepravy) - to mne opět nějak nesedí.

Naopak zvýšení korporátních daní by možná něco vyneslo, neb firem ve ztrátě, či okolo nuly by se to nedotklo, ale KB, ČSOB, ČP, ČEZ, EON, RWE a další ziskové firmy by odváděly víc.

Stejně jako zvýšení stropů na odvdy a znovuzavedení progrese v daních z příjmu.

Já vím, že samospasitelná metoda neexisuje, ale kdo čerpá nejvíc, se musí stejně podílet jak na ziscích, tak i na ztrátách a nákladech. A to by měl být základní princip.

BTW k tomu Rathovi.
V tomto jsi dokonce ještě větší manipulátor, než kdokoliv jiný. :-))))))))))
09. 09. 2009 | 09:32

pamětník napsal(a):

Nejlepší je tato větička:
"Dovolte, pane poslanče Paroubku, prostřednictvím paní předsedající, abych mluvil pravdu. Budeme-li zadáveni zbytečnými dluhy, odskáčeme to všichni. Budete možná překvapen, ale pak od odskáčou opravdu ti nejchudší a nejslabší."
1. V době nastavení rozpočtu na 4% růstu již bylo evidentní, že jdeme do propadu příjmů, Kalousek lhal.
2. V době svého ministrování nastavil největší tunel v jistorii (140 mld) pod záminkou ekologického vyčištění a málem mu to prošlo.
3. Téměř peošel podvod s novou státní pokladnou.
4. Těsně před odchodem odvolal nezkorumpovaného a výkonného ředitele jednotky boje proti praní špinavých peněz, protože mu překážela a nasadil tam bývalého policistu, který pokryl vyprání 200 mil v kauze Poštovní banka - ČOB.
5. Nebudeme se bavit o šéfovi mezinárodních arbitráží a dohodách s Nomurou
6. Budeme se bavit o vojenských zakázkách, kasárnách na nám. Republiky, zašmelení Migů 29, podvodech s modernizovanými tanky a dalších věcech?
Ano Kalousek je schován za knížete, TOP je hra na schovávanou, po volbách se pozice vymění, že.
Já mám svědomí čisté prohlásil čestný Kalousek když odcházel z MO protože se bál nástupu Lobkowitze a plánovaných kontrol. Ale v tom mu jistě pomohl kamarád Háva, který pak zobchodoval i gripeny, samozřejmě bez Kalouska, že. On má svědomí samočitíci a kníže mu pomáhá jako pomáhal Čunkovi.
09. 09. 2009 | 09:32

neo napsal(a):

Suchec:
mohl bys být prosím konkrétní , co se týká té manipulace?

To jsou fakta, která jsou veřejně dostupná a pan Rath to moc dobře ví.

Co se týče pana Švejnara, nemám ho zrovna moc v lásce, protože většinou jen opakuje nekonkrétní fráze, ale v jeho posledním článku na blogu jmenoval jistá opatření konkrétně a s některými se dá souhlasit.

Jinak mi prozraď, která banka v ČR je v krizi, jako jiné banky ve světě?
09. 09. 2009 | 09:43

veverka napsal(a):

Vendlová
"Díky dohodě mezi TOP09 a Starosty je součástí volebního štábu."

Dál netřeba číst,agitka jak vyšitá.
09. 09. 2009 | 09:50

Suchec napsal(a):

SuP:
No, a co mění na 270Mlrd. to, že z nich by církv dostaly 87, když by to stát přišlo na celkových 270Mlrd.?

Náklad státu by nebyl 87, ale 9,7Mlrd. ročně po dobu 30let

No, inflace by msela být 10% po 30let, aby to stát nevyšlo víc, než 87Mlrd. v současných cenách.
09. 09. 2009 | 09:57

ali napsal(a):

však on se Rath tady brzy ukáže...to zas budou ódy Ratha na Ratha :o). Přeci si nemůže nechat líbit antipirathovskej blog od ženský ;o)
09. 09. 2009 | 10:08

Suchec napsal(a):

Neo:
Taky jsem před 10 lety tvrdil něco, co je dnes, dle mého názoru, chybné, a postupem doby jsem názor změnil.

A argumentovat mi dnes tím, co jsem tvrdil před 10-ti lety, a o čem sám říkám, že to byl názor mylný, a tvrdit, že jsou to mé současné názory? To je manipulace.

Otázka, zdali mi někdo věří, že jsem změnil názor, či ne. Ale to je něco jiného.

Podstatné je, zdali se člověk chová v souladu s tím co tvrdí, v daném konkrétním čase.

Ty si věř čemu a komu chceš, já budu spíš poměřovat skutky a činy v konkrétním čase a situaci.

A k Veronice Vendlové:

Jestliže se chcete znemožnit, spojujte se s lidmi, jako je Kalousek a spol.. To pak jde samo. :-)))))))))

Ale to je váš píseček, a Vaše volba.
09. 09. 2009 | 10:10

Suchec napsal(a):

Neo:
Neumíš číst?

Já na téma bank napsal jen to, že se klidně může stát, že si z nich jejich "matky", pokud jim poteče do tenkejch, klidně stáhnou aktiva, a je to tu během jednoho dne.

Doufej, že se tak nestane, ale víc, než doufat ve zdravý rozum nemůžeš.

A jsme opět u víry a reálných možností a variant.
09. 09. 2009 | 10:17

Veronika Vendlov napsal(a):

Veverko - ano, přesně tak jsem to myslela. Agituji dnem i nocí... ;-)
09. 09. 2009 | 10:23

Zdeněk Mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé texty ("ubožák" apod.), které byly v rozporu se záměry těchto stránek - tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
09. 09. 2009 | 10:30

neo napsal(a):

Suchec: nikdy jsem netvrdil, že Rath zastává názory vyřčené před 10lety. Naopak poukazuji na fakt, že obrátil o 180° jakmile změnil křesílko:)

Banky v čr jsou relativně v bezpečí...
09. 09. 2009 | 10:54

Béda napsal(a):

neo,

obyvatelé ČR jsou relativně bohatí a zdrávi. Otázkou jest, co se míní slůvkem relativně, jaká je podstata, stav a obsah zkoumaného jevu.

Anebo jinak: Petr (resp. banka A)je relativně spokojen a zdráv. To ovšem neznamená, že přitom není do určité míry nespokojen a nemocný. Holt zatrachtilá "teorie relativity".
09. 09. 2009 | 11:07

neo napsal(a):

Béda:

obyvatelům ČR nehrozí chudoba a vysoká nemocnost jako třeba v Africe. Ovšem někteří chudí jsou a nemocní taky = takže obyvatelé ČR jsou relativně bohatí a zdraví.

Zbytek si domysli.
09. 09. 2009 | 11:13

Silvie napsal(a):

Asi jsem masochistka, ale včera jsem si pustila přenos z poslanecké sněmovny odpoledne u žehlení.
A zachtělo se mi nevýslovně nakopat ty jejich arogantní poslanecké zadky...
Máme na krku hospodářskou i ústavní krizi a páni poslanci se baví v parlamentu ,jako rozjívení puberťáci.
Jestli má každý národ takovou vládu, jakou si zaslouží, pak jsme asi národ debilů a ignorantnů.
09. 09. 2009 | 11:17

Béda napsal(a):

neo,

čili z vašeho tvrzení plyne: "Banky v ČR jsou relativně v bezpečí." Podle "teorie relativity", kterou jste blíže v diskusi se mnou rozvedl - jak která. Ostatně, o tom se asi záhy přesvědčíme.

Letecká společnost Sky Europe byla taky relativně zdráva a v bezpečí. Až do dne, kdy se pověstné ouško...
09. 09. 2009 | 11:19

neo napsal(a):

Béda:

si asi děláš p*del ne?
Sky Europe byla od počátku permanentně ve ztrátě a z dluhů se nikdy nevyhrabala
09. 09. 2009 | 11:28

Béda napsal(a):

neo,

dva lidi jsou zdrávi, jeden má pokročilou zhoubnou rakovinu. V globálu se dá říct, že jsou všichni relatvně zdrávi.
09. 09. 2009 | 11:31

Béda napsal(a):

neo,

před svými zákazníky byla Sky Europe bezpečná a zdráva ještě v den svého krachu, tak jako většina zkrachpvalých cestovek. Ne nepodobně je tomu tak i u benk, resp. národních ekonomik.

Jak říká můj bratránek lakýrník: "Lakovat se musí umět".
09. 09. 2009 | 11:37

arlon napsal(a):

ZM
pane Michalco, proč mažete texty s ubožákem? Vidíte v tom rozumné počínání?
Co zde zakážete příště - vyjmenovaná vlova jako třeba dobytek nebo Ruzyně? Vy nejste zrovna výkvět filologie atd.
Sorry, ale mám dojem, že vy dva vlastně ani nevíte, proč vás tam posadili a co máte dělat.
Tož tak, dejte si radši před mazáním studenou sprchu, posiluje to nervy.
09. 09. 2009 | 11:47

arlon napsal(a):

ZM
pane Michalco, proč mažete texty s ubožákem? Vidíte v tom rozumné počínání?
Co zde zakážete příště - vyjmenovaná slova jako třeba dobytek nebo Ruzyně? Vy nejste zrovna výkvět filologie atd.
Sorry, ale mám dojem, že vy dva vlastně ani nevíte, proč vás tam posadili a co máte dělat.
Tož tak, dejte si radši před mazáním studenou sprchu, posiluje to nervy.
**
Oprava musí být, popravu je vždy možno odložit...
09. 09. 2009 | 11:50

arlon napsal(a):

VV
Milá paní Veroniko,
vy jste zklamána a já rovněž. Snad tedy abyste zapojila svou mozkovnu a zkusila blog bez zápisků ze sněmovny.To by mohlo být i bez zklamání a jen s obyčejnou kousavou diskusí, kde vás občas i někdo pochválí.
Jen to zkuste, však vy na to máte....
09. 09. 2009 | 12:07

Zdeněk Mihalco napsal(a):

arlon

Pane arlone, ubožák je jasná urážka - tedy v tomto kontextu byla. Takové texty tady mažeme řadu měsíců. Snažíme se tím udržet prostor pro slušnou výměnu názorů.
Zdeněk Mihalco
09. 09. 2009 | 12:20

McCulloch napsal(a):

1. Kalousek nikdy nemluvil o finanční ani bankovní krizi. Tím jen později zastíral svou nekompetentnost a doufal, že si to zpětně už nikdo neověří. Mluvil o krizi obecně. "Budeme bohatnout dále", hřímal tehdy "Jen o trochu pomaleji. Jsme ostrůvek prosperity a stability v moři krize." Dodnes mi to zní v uších.

2. Jak to doopravdy myslel, je nejlépe viditelné z jím připraveného rozpočtu. A ten je tak vylhaný, nerealistický a nezodpovědný, že si toho dokonce všiml už i největší fanoušek pravice Václa v Moravec a včera to komusi z pravice připomněl.

Paní Vendlová, jestli jste chtěla tou ukázkou dokumentovat, jak Kalousek neumí reagovat na jedinou faktickou poznámku a věcný argument, pak se Vám to podařilo.

Tentokrát to byl totiž velice levný únik od nepříjemného tématu.

Světovou krizi těžko někdo může Kalouskovi vyčítat. Neschopnost adekvátní reakce na ni a snahu vytunelovat několik set miliard rozpočtu na účty církve a spřízněných firem určitě ano.
09. 09. 2009 | 12:38

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone, mám práce nad hlavu a zapojuji mozkovnu až běda. Navíc kdybych dělala všechno, co dělám, jen proto, aby mě lidi chválili, tak to bych se asi musela narodit znovu a začít lépa a radostněji.

Ale ok, já Vám rozumím. Tak víte co, držte mi palce, ať mě přejde rýma, odblokují se mi záda, neztrapním se v Českém rozhlase, zvládnu spolu s ostatními v Odoleně Vodě zorganizovat Den pro Vodolku, který je už v neděli a který nám zabírá spoustu času na přípravu a pak taky, ať 16. udělám jedinou zkoušku, která mi chybí z prvního ročníku VŠ. To by mi úplně pro začátek stačilo!! :))))

Pěkný den všem!
09. 09. 2009 | 12:40

Linda napsal(a):

Je docela zábavné, že se autorka snaží upozornit na TOP 09 skrze tu nejkontroverznější osobnost, kterou tato strana může nabídnout. Mně jste pouze připomněla, že TOP 09 v žádném případě nevolit. Po všech urážkách, co se obvykle snášejí na lidovce, mě překvapuje, že když to nejshnilejší z nich vytvoří stranu, tak se novináři i část veřejnosti mohou přetrhnout v podpoře této morální žumpy. Je mi líto, agitka nezabrala.
09. 09. 2009 | 12:58

fafnir napsal(a):

Pane Mihalco
co takhle vydat slovník zakázaných slov,pro které bude mazáno.Oligofrenik je přípustné?
09. 09. 2009 | 13:11

fafnir napsal(a):

Linda
podle toho běsnění,zejména zleva,je vidno,že TOP 09 je správná volba.Na druhé straně,když se ze statistik dovídám,že stále více lidí si půjčuje peníze na splácení starých dluhů,na věci které nezbytně nepotřebovali,tak chápu že volí levici a nevadí jim zadlužování současné a budoucích generací.
09. 09. 2009 | 13:17

Linda napsal(a):

fafnir
Upřímně říkám, že nevím, koho budu volit, takže nějaké nálepkování levicí si nechte, ano?Běsnění to není. Že pro mě Kalousek představuje naprosté dno naší politické scény říkám se zcela chladnou hlavou. Mohl byste mi říct, v čem nemám pravdu, místo abyste tu věštil, koho budu volit?
09. 09. 2009 | 13:24

Suchec napsal(a):

Linda:
Fafnirovi se nesmí sáhnout na Knížete a Kalouska. To hned běsní on :-))))))))))))

Ohledně Kalosuka.

Schopný, často až všehoschopný. A to je právě to, co jej u mne diskvalifikuje, a stranu Kal-Schw-Bak s přívěskem Starostů (ti se snad zbláznili, nebo nevím) taktéž.
09. 09. 2009 | 13:29

Suchec napsal(a):

Pardon, překlep: Kalouska, ne Kalosuka (oops, system error :-)))))) ), samozřejmě.
09. 09. 2009 | 13:32

arlon napsal(a):

VV
S tím držením palců jsme domluveni, jen doufám, že mi své výsledky sdělíte. To víte, já musím také dělat řadu věcí, o kterých zde není řeč a budu-li držet palce vám bude to proto, že ve Vašem případě si myslím, že vám i mně to stojí za to.
Ovšem já rovněž nedělám věci pro pochvalu, i když to potěší, ale zvláště proto, že věci se mají dělat správně a vztahy se mají neustále zlepšovat. Takže držte palce i mmně, já je držím Vám. Jestli se to povede Vám i mně, bude kolem nás hodně spokojených a příjemných lidí - o to tady jde především.
Klíčový bod je pro Vás zkouška na VŠ a rýma. Jsou to limitní mezní situace a tím že je zdoláte získáte další psychicko-vědomostní bonus k provedení toho dalšího.
Držím palce a Vy vydržte až do finiše, budu též rád. Laterna magika přemýšlí, zda ji dokážete rozsvítit a rozzářit, neboť devítky pracují i pro Vás.
Hezký den. 9.9.'09
09. 09. 2009 | 13:55

arlon napsal(a):

ZM
pane Michalco,
vy mi odpovídáte stylem, že když prší, tak je venku mokro.
To snad chápete, že když tu povětšině umíme datlovat do klávesnice, tak jsme poněkud chytřejší a vědomostně progresivnější než makak rhesus.
Kdybyste tedy chtěl opravdu vyjevit jak se věci mají, můžete to zkusit ještě jednou, já vás poslouchám Děkuji.
09. 09. 2009 | 14:03

Kelt napsal(a):

Chemik Kalousek měl zůstat u svého řemesla.Možná se mohl stát vynálezcem dynamitu,právě tak jako objevil co by puncovaný ekonom(nejlepší ministr financí dle Topolánka)neoliberální ekonomické teorie zhruba stejně staré jako patent pana Nobila.Rozdíl tkví v tom,že jím způsobené škody této zemi jsou bohužel již nenapravitelné.
09. 09. 2009 | 15:05

honza napsal(a):

Paní Veroniko, kdyby TOP 09 nezakládal nejvíce provařený politik v této republice, pak bych snad o volbě uvažoval. Ale s tímto člověkem, kterému se snad vyrovná jedině Langer - to se mi ekluje...
09. 09. 2009 | 16:13

Ivan napsal(a):

Nevím, co tím chtěla autorka říci. Měla to asi namluvit proty, co číst neumějí. Malá poznámka: opomenula jste dodat vystoupení pana poslance Plevy a upozornění paní poslankyně Němcové, aby poslanci hovořili k věci. Tam bychom se dověděli, kdo se odkláněl od tématu. Že vlastně pan poslanec Kaloucek tak učinil. To říkám, jako absolutně nestranný. Je nefér reagovat na vytržené věci z předneseného textu, od poslance jenž tolik o férovosti hovoří!
09. 09. 2009 | 17:31

Rumcajs napsal(a):

Souhlas s Xury. Jeho logika vždy pohladí duši.
09. 09. 2009 | 20:39

Targus napsal(a):

To Veronika Vendlová:

To jsem tedy opravdu nevěděl, že i žena může být impotentní - u Vás to je jen umělecká impotence - doufám.
Přepisovat bláboly dvou set trubců (nikoli trubačů!!!), to je teda těžké zklamání. Příště rovnou oskenujte reklamní noviny z Tesca, bude to zajímavější. Normálně je nečtu, takže je proti těmhletěm ještě neznám nazpaměť.

To Suchec:

O korunu dražší litr nafty zvedne cenu dopravy o 6%? Ale jděte, Vy brepto. Většina cen je stanovena v ročních smlouvách, takž e to nebude ani poznat. Loni byla nafta tražší o deset kaček a jezdilo se za stejné prašule. Ale v dopravě, zejména té silniční nás čeká veliké zemětřesení. Začíná být zoufalý nedostatek dopravců a zoufalý nedostatek financí na cash flow. Do toho české mýto, rakouské mýto, nově slovenské mýto, tyto položky zvedají cenu přepravy o 20 - 30 %. Budem si muset držet klobouky, protože ti,co v dopravě přežijí, budou jezdit podstatně dráž. Pod hranicí rentability se už totiž jezdí více, než tři roky.
09. 09. 2009 | 22:03

Veronika Vendlov napsal(a):

Ivan: Autorka prostě jen chtěla, aby si ten, kdo chce, mohl přečíst, co bylo řečeno. Nic víc, nic míň. Každpádně vidno nějen dle textů zde, že opět přituhuje. Jsem opravdu zvědavá na výrok Ústavního soudu.
10. 09. 2009 | 00:29

Veronika Vendlov napsal(a):

To Targus: No vidíte a zřejmě dle Vás může být i žena impotentní. Každopásně máte dalí prvenství, tohle jsem o sobě ještě nečetla...moc pěkné! ;-)

Co bude příště, to nevím, ale zcela jistě to bude zase jen na mě, i když jsem impotentní (umělecky samozřejmě).
10. 09. 2009 | 00:35

Béda napsal(a):

Xury,

Ideálním dle mého by bylo postavit vždy minimálně 3 rozpočtové vize:
- optimistickou
- (momentálně) realistickou
- katastrofickou

Vláda by s ohledem na vývoj ve světě a v národní ekonomice pak přijala a parlamentu doporučila ke schválení návrh ,který nejvíce odpovídá očekáváním a ekonomické realitě. To co předvedl Kalousek jako ministr financí, t.j., že v době kdy již bylo zcela jasné čeho jsme součástí nechal hlasovat zcela nerealistický a od vývoje odtržený rozpočet a ještě prohlašoval cosi o ostrůvku stability, je zcela neomluvitelné. Takový rozpočet nemá cenu papíru na kterém je napsaný.
10. 09. 2009 | 04:13

otokar napsal(a):

To Suchec
Bylo to správně.
KALOSUK-dle vzoru Borsuk(bývá za šera zaměňován s lemurem.Vyskytuje se poblíže kalových rybníků. Jde o všežravce ekologicko-ekonomického.V případě nouze mění barvu kožichu.Škody, které je schopen napáchat se odhadují na 114miliard.
10. 09. 2009 | 04:23

smartwings.cz napsal(a):

Děkuji za slovo, paní předsedající. Dámy a pánové, jenom krátkou faktickou poznámku.
30. 12. 2009 | 20:10

car insurance rates napsal(a):

Thank you for another informative website. Where else may just I get that kind of information written in such an ideal manner? I've a mission that I'm simply now working on, and I have been at the glance out for such information. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">highest auto insurance rates</a>
18. 10. 2011 | 03:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy