BUŤI – skutečně dobrý obchod

03. 10. 2009 | 23:50
Přečteno 5705 krát
BUŤI je slovo z romštiny, které znamená práce, zboží nebo výrobek. Zdroj www.cesky-zapad.cz. Zatím, co jsem jako kulisu o třech volných dech, sledovala pořad ČT 24, který mapoval každý krok papeže Benedikta XVI, probíhalo u nás doma něco, co se asi dá nazvat jarním úklidem, který jsme na jaře nestihli. Cílem všeho snažení, byl nejen úklid, ale kompletní reorganizace bytu, díky vymodleným úžasným skříním. Téměř jsem nespala, protože jsem musela využít výborné deratizační nálady, díky které nastalo vyřazování všeho, co nepotřebujeme.


Nakonec toho bylo opravdu požehnaně, odpad poctivě vytříděn na plasty a papíry a směsný „směšný“ odpad . Jenže všechno nebylo tak úplně na vyhození. Byly to jen věci, které jsme prostě vůbec nepotřebovali a neměli k nim žádný vztah. A tak padlo rozhodnutí, udělat si výlet do Plzně, kde je nově otevřený obchůdek BUŤI a pak také Dinopark a ZOO, kde jsme naposledy byli před čtrnácti dny a slíbili si, že tam musíme znovu.

Zavolala jsem jen předem do BUŤI, abych ověřila, že tam v sobotu opravdu někdo bude a ujistila se, že mě nanavigují, až budu bloudit. Navigace mě rozčiluje, věřím spíše svému orientačnímu smyslu. Dnes ráno jsme vyrazili. Tedy já a potomek. Obchůdek jsme našli snadno, kam se hrabe navigace a s moc ochotnou paní Lenkou jsme probraly věci, které se buď prodají, nebo budou věnovány někomu v Dobré Vodě u Toužimi. A taky jsme s Tadeáškem nakoupili to, co doma nepotřebovali jiní. Tímto děkujeme za pohádkovou knížku Koupání zakázáno, aneb Hastrmani nejsou tatrmani, knížku od Paula Coelha - Život (Vybrané citáty), dřevěného slona a svíčku, která byla vyrobena v terapeutické svíčkařské dílně Sdružení Ledovec v rámci sociorehabilitačního programu PRO LIDI s duševním onemocněním, více na www.ledovec.cz.

Vlastně mi není jasné, proč u nás takových obchůdků není víc. Proč mě to už dávno nenapadlo, vždyť inspirace by byla. Když jsem byla před 11 lety jeden rok v Anglii (nejprve jako pomocnice dvou sester -very old ladies za 15 liber týdně a pak Au-pair v úžasné rodině za 35, která mi všechny útrapy naštěstí vykompenzovala), obchody podobného typu jsem milovala. Jasně, byla jsem tradičně „out“, protože všechny české Au-pairky nakupovaly v Marks and Spencer a v NEXTu a ve všech ostatních tradičních anglických obchodech, ale mě to nebavilo. Jednak jsem neměla libry nazbyt a pak, vždycky mě lákalo přemýšlet nad „dušemi“ věcí, které někdo vlastnil přede mnou.

A tak se už moc těším na příští nákupy. Třeba doma znovu objevím něco, co opravdu nepotřebujeme a přitom by se to někomu jinému mohlo hodit, nebo jej třeba jen potěšit.

Držím palce BUŤI a opakovaně a stále Českému západu, o.s. to celé je skutečně dobrý podnik!

Jdu spát, den byl náročný. Návštěva Dinoparku a ZOO, kde jsme soutěžili, viděli opět úžasné sokolníky – opravdu doporučujeme, je to v areálu, kde bývala Porta, mě značně vyčerpala. Doma nám přibylo další plastové zvíře – chřestýš a zase nějací noví dinosauři. Možná, že je jednou do BUŤI odvezeme…:-)

Více o BUŤI naleznete na www.cesky-zapad.cz/buti+

Myslím si, že řeči už nikoho neohromí. Všechno v životě je o činech.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

karel matousek napsal(a):

Paolo Coelho je ... eh.. radeji ne.
04. 10. 2009 | 01:22

arlon napsal(a):

Veroniko, Veroniko,

Baťa - boty za 9,- tenisky za 7,-.

Jít k Baťovi, u Bati, to bylo synonymum pro dobrý obchod.

Dobré služby, dobré zboží, dobrá obsluha, pro zaměstnance dobrý výdělak a dobrá budoucnost...
To bylo u Bati.

Proto byste nemusela jet nějakých 150 km, Baťova prodejna byla v každém městě

Ale BuŤi - ještě takhle ošklivě napsáno - děláte si z nás legraci Veroniko nebo si jí dělá někdo permanentně z vás?

Aby jste tu stále dokazovala, že jste pro občanský život naprosto nepoužitelná. Vy si opravdu myslíte, že kvůli starým hadrům a haraburdí budou lidi s průměrným platem dělat výlety jako vy?
Svatá prostoto!!
04. 10. 2009 | 02:06

zcelazbytecný napsal(a):

Jj, židi už nejsou, co bývali.
A ačkoliv jsem blb, navigaci považuji pro konečné dohledání za fajn věc :-).
04. 10. 2009 | 07:09

Jedla napsal(a):

arlon
je lidsky přirozené podle sebe soudit tebe, ale u diskutérů na aktuálně.cz bych očekával i schopnost bránit se takovému úzkému pohledu.
Já sice také nepojedu do Plzně, ale zase můžu nakoupit ve fair-trade, a blog autorky chápu tak, že by podobných "komunitních" krámků přivítala více, tedy i blíže.
Nikdo Vám, arlone, nebrání nakupovat u Marks and Spencer, jako zmiňované aupairky, nebo u Bata v každém městě, ještě tak ošklivě napsáno, bez háčku.
04. 10. 2009 | 08:01

Lila napsal(a):

Problém kam s věcmi, které jsme už vyřadili z oběhu, ale jiným by mohly ještě sloužit, řeším už několik let. Nedávno jsem kontaktovala lidi, kteří zřizují tzv. chráněné bydlení, ale tam jsem neuspěla. Dostala jsem tip, že o nádobí - hrnky, skleničky a talíře by mohlo mít zájem jedno komunitní centrum. Tak uvidím...

Při cestách po západní Evropě mě vždycky berou "blešáky". Zvlášť ty dětské, protože jsou mj. úžasnou příležitostí, jak dětem názorně předvést, že peníze nerostou na stromě a vytouženou věc je možné získat i vlastním přičiněním. (U nás ale "dětský prodej" není možný, protože zákon dětskou práci zakazuje. My jsme si v osmé třídě vydělali "dětskou prací" na týden v Tatrách.)

S dojetím vzpomínám na někdejší železné neděle. Bylo to velké dobrodružství, pečlivě zrevidovat každou hromadu harampádí a občas tam objevit skutečný poklad.
04. 10. 2009 | 09:04

arlon napsal(a):

Jedla
přirozeně, já zejména autorce nebráním, aby komentovanou činnost vykonávala.
Mně je to jen k smíchu, víte? Takovouto pravdu rozšiřovat na vesnici, kde lidé žijí a myslí poněkud jinak než horních deset tisíc z Prahy, znamená sklidit opovržení a posměch vůči Pražákům spojený s významným ťukáním na čelo.
Na vesnici se cena dopravy vzhledem k cenám benzínu a nafty promítá do běžného života úplně jinak. Vozit staré šatstvo jenom z ušlechtilosti na vzdálenost 150 km, na to na vesnici nikoho nenachytáte.
To je vše.

Ovšem Veronika má zajímavé náměty, jenže pro hodně lidí to je nepochopitelné a neproveditelné. Tož tak,
Very sorry milá Veri.
04. 10. 2009 | 09:43

Ládik napsal(a):

Našla jste v tom butiku taky lopatu a krumpáč? V Ostravě se tyto věci dají v zastavárně běžně koupit i s nalepenou hlínou - jak s tou BUŤI sekli.
04. 10. 2009 | 11:34

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
někdy žasnu nad názvy některých obchodů.
BUŤI s háčkem :))
Jysk s ypsylonem :-))

Ale nejvíc mě pobaví manželka, když řekne: Potřebuji si trochu odpočinout, projdu si obchody. V tom ji, možná i další ženy, nikdy nepochopím :-)

PS: Ta Vaše první věta je pravdivá? Musel jsem se chtě nechtě pousmát.

Pěkné nedělní odpoledne
04. 10. 2009 | 12:21

MA-FU napsal(a):

Paní Veroniko,já zase byla v sobotu na zřícenině hradu Krasíkov,kde se pořádaly Slavnosti jablek,a také Český Západ -pořadatel.Oni jsou totiž u nás na Plzeňsku dva,ale tihle jsou také velice aktivní,opravují kapličky a Boží muka atp... dělají Divadelní Vendelínský jarmark a jistě aktivistku znáte,neúnavnou p.M.Válovou za Starosty taky kandiduje a v Olbramově u Černošína začínala jako starostka.Tak jen jak je to s Českými Západy
04. 10. 2009 | 17:35

stejskal napsal(a):

A já byl před dvěma týdny s kamarády na kole na Pernštejně (no, západ to zrovna není ;-)

Své výrobky tam prodávali hendykepovaní lidé z chráněných dílen z nedalekého diagnostického centra. Koupil jsem dětem dřevěné přívěsky na krk a náramky z pálené hlíny. Docela je potěšily (krásný proutěný košík, který se mi též moc líbil, bych býval na kole neodvezl ;-)

Je fajn vidět lidi, které baví něco dělat. Pro sebe i pro ostatní. Pro radost ;-)

Libor Stejskal
04. 10. 2009 | 18:00

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
po pěkném odpoledni, sednu večer k počítači, kouknu tady a musím se sám sobě smát. To jsem to vymňouk, co!

Pane Stejskale,
to je vždy radost vidět výrobky hendykepovaných lidí. Pokaždé si myslím, že to nedělají pro peníze, pro zisk, ale se zaujetím sobě vlastním a hlavně s láskou, že mohou být nějak užiteční. Tyto výrobky mají nesmírnou cenu, ne jen těch pár korun, za které se prodávají.

Pěkný nedělní večer
04. 10. 2009 | 20:16

Gren napsal(a):

Promiňte,ale docela dobře jsem se s kolegou zasmáli.BUŤI ve Vašem podání nemá chybu....
04. 10. 2009 | 22:18

Veronika Vendlov napsal(a):

Pěkný večer - od konce.
Grene: ok, ať Vás s kolegou pobavilo cokoliv, určitě to prospěje minimálně Vašemu zdraví.

Zdravím Bene, myslíte první věta blogu? No je to citace, já romsky zatím ještě neumím, ale hdyž poslouchám občas Gypsy.cz nebo Mária Biháriho, tak mám tisíc chutí se něco naučit. Jinak mě se nezdá, že byste něco vymňouk, vše je v oukeji a v klidu! Jinak si osobně myslím, že má velkou budoucnost sociální podnikání, o němž jsem už psala. Jen se to ještě musíme naučit a hlavně se NEBÁT. :)

Rak tak, pane Stejskale, někdy o nic jiného nejde. nemám problém jet 150 km do Plzně pro dřevěného slona a do ZOO. Dokud můžu, nevidím v tom žádný problém. ;-)

MA-FU, vážně? Na Krasíkově mám plno vzpomínek!!! Přesně vím, kde to je. Naproti je Ovčí vrh a dole v údolí Slavkovský potok, kde jsme měli několikrát tábor. Zažila jsem tam neuvěřitelný věci. Je to fakt dávno, ale vlastně nedávno. A přitom se toho tolik změnilo...paní M.Válovou odobně neznám, to mě moc mrzí, ale není všem dnům konec, žejo? :) Díky za osvětlení Českých západů... :). PS: Byla jste v Domaslavi a Lestkove? :)

Ládiku, že Vás to tady baví? ;-)

Lilo, to je právě ono, kam s nimi? :) Máme doma ještě vyřazené hračky, chystéme se do nějakého dětského domova, taky trochu tápu. A když to malinko odlehčím, mám pro Vás návrh: až se někdy sejdete s nějakými přáteli - vícero, vyzvětě je, aby každý z nich zabalil jako dárek něco, co má doma a fakt neví co s tím, je to skoro jedno, co to bude. Pak to dáte na jednu hromadu, označíte čísly a do nějaké nádoby ta čísla napište na papírky. Každý si pak nějaké číslo vytáhne a dostane dárek. Doporučuji rozbalovat postupně, jeden po druhém. Nakonec to dopadne tak, že se při nějaké další "tombole" třeba něco zase vrátí domů, ale spíš ne. Rozhodně my jsme při té první tmbole fakt málem umřeli smíchy. Je neuvěřitelné, co máme někdy doma a jak dokonale se sejde druh dárku s tím, kdo si jej rozbalí. Tož tak... :)

Jedlo, moc díky, přesně tak jsem to myslela. Nikoho k ničemu nenutím, je to jen zážitek, nápad, inspirace... :)

Karle, je to holt věc názoru a nebo spíš srdce. Tak to je.

Všem přeji pekný večer. :)
04. 10. 2009 | 22:52

xyz.xx napsal(a):

Jestlipak vite jakou uhlikovou stopu zanechal ten Vas bohuliby vylet se starym harampadim ? ;) Elektromobilem jste urcite nejeli, ze. Vlakem asi taky ne. Ze by to byl bavorak ?
04. 10. 2009 | 22:57

Veronika Vendlov napsal(a):

xyz.xx: Jasně, 13 let staré BMW....a jela jsem 160, policie mě ne a ne dohnat...
04. 10. 2009 | 23:28

Veronika Vendlov napsal(a):

XYZ.XX: podruhé a jinak: Nevím a jen by mě zajímalo, jakou uhlíkovou stopu zanecháváte Vy? :) Nejste Vy vlastně anděl strážný?

A dotřetice: na elektromobil bohužel nemáme money a vlakem bych ty obr tašky fakt táhnout nechtěla...ale kdokoliv jiný klidně může, já se vlakem najezdila až až!

PS: BMW už nevlastíme, ale jak to víte, že jsme ho případně měli? ;-)
04. 10. 2009 | 23:32

argun napsal(a):

VV
Za Slavkovským potokem by jste musela kousek dál, do Vysokých Tater pod Slavkovský štít. Pod Krasíkovem teče tuším Úterský potok. V Domaslavi i Lestkově jsem byl několikrát. A?
05. 10. 2009 | 01:25

Veronika Vendlov napsal(a):

argune tak to jsem zvorala, ale Slavkovský les je ok.
A? Líbilo se Vám tam? Mě moc, ale trochu jsem se tam v těch lesích bála, hlavně v noci, na hlídce. Atd...
05. 10. 2009 | 01:55

jeden napsal(a):

Paní Vendlová - ve článku chybí akorát zmínka o tom, jakou jste ten den zvolila polévku a jaký čistící prostředek preferujete.......proč jste tyto a další pro občany státu naprosto zásadní informace utajila......?
05. 10. 2009 | 05:59

arlon napsal(a):

VV
cením si, že jste odpověděla všem a přiznala chybu ohledně Úterského potoka. V Domšlágu by k vám byli nevrlí.
Přeji Vám krásný den.
05. 10. 2009 | 07:36

Ládik napsal(a):

VV:
Nebaví, ale nedá mi to.
05. 10. 2009 | 09:28

Lila napsal(a):

Veroniko,
nápad s očíslovanými dárky mi cosi připomněl... Když byly moje děti malé, dostávaly hračky ze všech příbuzenských stran a kupily se víc, než jsem považovala za rozumné. Takže jsem potichu a nenápadně ubírala a za čas se hračka opět objevila... Fungovalo to stoprocentně, i když to byla taková recyklovaná radost.

Použité hračky a oblečení nabízí u nás rodičovské centrum (obdoba mateřského, které však počítá i se zapojením otců a prarodičů) na pravidelných burzách. Co se neprodá, odvážíme do předem vytipovaných pěstounských rodin. Ono se to moc neví, ale dost často jsou na tom materiálně hůř, než dětské domovy.
05. 10. 2009 | 10:06

MA-FU napsal(a):

Pro VV-je to tak,jeden Čes.západ ten s Romy je to Dobrá Voda u Toužimi a těm pomáhají kongregace trapistů v Novém Dvoře, a to co pořádá Slavnosti jablek na Krasíkově ( a o nejlepší štrůdl) je Český Západ -leader a sdružení"Pomozme si sami" a tak je to vždy první sobotu v říjnu a je viět na Ovčí vrch a dole pod kopcem ve statku mají oboru s jelenem a jinými lesními zvířaty a to by se Vaší ratolesti také líbilo,místo dino
05. 10. 2009 | 10:43

Veronika Vendlov napsal(a):

Ládiku, škoda.

Lilo, díky, pěstounské rodiny mě nenapadly. Jen teď nevím, kde na ně sehnat kontakt. Máme jednu poměrně velkou igelitku, jsou to klučičí hračky, vyřazovali jsme je tak před rokem, takže jsou tak pro dvouleté kluky a zabalené v dárkovém papíře, třeba rovnou pdo stromeček. Budu vděčná za kontakt.

MA-FU: Díky moc za rozšíření obzorů, určitě tam vyrazíme, třeba se potkáme? :)
05. 10. 2009 | 11:38

MA-FU napsal(a):

VV Třeba..........
05. 10. 2009 | 12:07

Michal Macek napsal(a):

zdravim pani Vendlova

taky bych potreboval komplet reorganizaci bytu :) jen se k tomu nejak dokopat

PS> fotka moc hezka :)
05. 10. 2009 | 16:38

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Macku, věřte, že jsme se k tomu odhodlávali dlouho a byla to fakt hrůza.
PS: Díky za pochvalu. :)
05. 10. 2009 | 22:02

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
Vy se nebudete zlobit, když trochu odskočím od tématu blogu, že ne?

Ale nedá mně to se Vás nezeptat:
http://www.novinky.cz/domac...
Co Vy? :-)
06. 10. 2009 | 10:23

Lila napsal(a):

Veroniko,
do našich končin je to od vás víc než sto kilometrů. Myslím, že efektivnější bude poptat se u vás na radnici, na sociálním odboru. Věřím, že Vám nějakou vhodnou rodinu (pěstounskou,romskou nebo sociálně slabší)doporučí. Chce to sice hodně opatrně našlapovat, aby člověk neranil a neublížil, ale to Vy jistě dobře víte. Když to vyjde, časem se vytvoří pouto, které obohacuje obě strany.
Tak hodně štěstí!
06. 10. 2009 | 10:27

Lila napsal(a):

Bene,

pořád lepší, než dálnice lemovaná Paroubkem nebo Zubovou.
06. 10. 2009 | 10:31

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene, to fakt nehrozí! :) Jednak nekandiduji a druhak bych nechtěla mít na svědomí tisíce vybouraných řidičů a řidiček na D1, už tak je D1 dost často "špunt" ČR. :)))

Ale holkým z Vévéček to sluší, to je fakt! :)
06. 10. 2009 | 11:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Lilo, u nás na radnici se raději na toto ptát nebudu... nedávno jsem tam šla něco zařídit a musím říct, že při vší úctě k lidem, kteří tam určitě pracují dobře, mě vstupní konverzace za dvěřmi na úřad, vrátila před listopad 89. Jsem zvyklá spoléhat se na sebe, něco zcela jistě vymyslím. :) Jen mi to zabere čas a s tím mám velké trable.
06. 10. 2009 | 11:55

Jedla napsal(a):

Tak do té Plzně nemusím, našel jsem něco blíž, v Domě pánů z Lipé v Brně na Svoboďáku.
http://nadace.veronica.cz/?...
08. 10. 2009 | 11:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Jedlo, paráda, já o nih vůbec nevěděla.
v.
08. 10. 2009 | 19:20

skechers napsal(a):

Zavolala jsem jen předem do BUŤI, abych ověřila, že tam v sobotu opravdu někdo bude a ujistila se, že mě nanavigují, až budu bloudit.
18. 11. 2009 | 09:24

Replica Watches napsal(a):

048Man-eating <A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A>tiger replica watches had <A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Rolex Watches</A> heard rolex watches something, <A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">breitling watches</A> but breitling watches this tag heure year tag heuer in February in the tag heuer carrera Xishuangbanna Dai fake <A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">breitling </A>Autonomous fake breitling Prefecture Mengla fake <A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Cheap Brand Name Watches">Rolex</A> watches County, fake rolex watches a few minutes with <A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Replica Rolex">Replica Rolex</A> the replica rolex villagers they ate a tiger.

Christmas is coming, not have prepare the gifts for your friends? <A href="http://www.e-lv.net" title="Replica handbags">Replica handbags</A> will be the nice presents. replica handbags is your best choice, because <A href="http://www.e-lv.net" title="Replica handbags">Replica louis vuitton </A>handbags have so many beautifulkinds of producsts. Like replica louis vuitton and <A href="http://www.e-lv.net" title="Replica handbags">Replica chanel </A>for your love. replica handbags for your best friends, and replica lv for your family members. So now go to the online-store for your replica handbags.

Buy <A href="http://www.cheap-viagra-sho... /" title="Cheapest Viagra"> Viagra</A> Online! Click Here !Order Viagra Online, Lowest Prices!

Tiffany & Co. has long been renowned for its luxury goods, especially jewelry, and has sought to market itself as an arbiter of taste and style. <A href="http://www.btiffany.com /" title="cheaper price"> tiffany </A> 's designs, manufactures, and sells jewelry, watches, and crystal glassware.

Tiffany & Co is well-known for its sterling silver jewelry, as sterling silver jewelry become more adorable and popular among people. For classic and quality bracelets, more and more people choose <A href="http://www.luxurygoodsrepli... /" title="cheaper price"> tiffany </A> & Co because they believe that good bracelets need a proper home.

Montblanc <A href="http://www.pens-onling.com /" title="cheaper price"> pens </A> few decades too far removed from its flagship product line Meisterstück fountain pens, but has begun to create new product lines. Recent Montblanc will Bohème, Scenium and Starwalker family to join its production lines.

The first thing to build the wind from the Indian jewelry beginning, <A href="http://www.abcartier.com /" title="cheaper price"> cartier </A> has never lost his feeling for this country is full of legends and charm. India, like Cartier eternal source of inspiration, whenever will not be depleted048
03. 12. 2009 | 06:34

ZoW23MGEGl napsal(a):

I'm really glad you steppod by the site!What did you think I would look like when you had only heard my voice? I'm curious now. e3858ee3858e Let me know if there are any specific phrases I can help you with.Thanks again.e28093M
25. 08. 2013 | 11:12

NHVlGM8AMc8I napsal(a):

I ACTUALLY appeared to be <a href="http://cqtdpqfzplh.com">exemrtely</a> pleased to find this web-site.I want to thanks for your effort for this wonderful read!! I ACTUALLY certainly enjoying any little bit of it and I had you saved as a favorite to see new stuff you blog post.
26. 08. 2013 | 08:30

f1CujZ6iQ0Q napsal(a):

I ran into this page on accident, sgnirispruly, this is a wonderful website. The site owner has carried out a superb job of putting it together, the info here is really and helpful when i do research. You just secured yourself a guarenteed reader. http://cmzmieh.com [url=http://dlzrocb.com]dlzrocb[/url] [link=http://lgrbchkciej.com]lgrbchkciej[/link]
26. 08. 2013 | 20:42

DEnncus6g1SW napsal(a):

I wouldn't say soft boxes are goof proof. I've seen<a href="http://rafayionjzi.com"> egnuoh</a> cases where they have been used wrong. They are easy to use though. The bigger the better. Also, make sure the soft box is designed for hot lights if you are going to use them in it.Love your work Dave!
29. 08. 2013 | 18:38

6QEI7rG5x8 napsal(a):

Scott Bagwill / Hahaha the young guns are going to dominate this year due to the fact all the sinoers from last year will be back playing. and plus I will be there annoucing the games as usal http://ksnvwu.com [url=http://gztuofstdja.com]gztuofstdja[/url] [link=http://dgqbdrhjn.com]dgqbdrhjn[/link]
07. 09. 2013 | 00:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy