Kouzlo Vánoc, konec roku 09 a malé PF

31. 12. 2009 | 00:50
Přečteno 4896 krát
Nejkrásnější Vánoce jsou ty, když je rodina pohromadě. A nejen ta „základní rodina“, ale i ta trochu rozšířená, v našem případě to byly například 4 generace. Nám se to letos podařilo a asi k tomu není co dodat, prostě to bylo strašně moc fajn. Zároveň se zdá, že jsme se úplně skvěle užili i s celou další, mnohem rozšířenější rodinou.

Já si dopřála of-line připojení a mobil jsem s sebou nosila jen ze zvyku a bylo to super, pracovně zazvonil až dnes… :-). Podařilo se mi udělat pořádek v rodinných fotkách. A konečně se mi snad taky podaří z nich nějaké vybrat a nechat vyvolat.

Všem, kdo občas zavítají do Českého ráje, doporučuji určitě mimo jiné výlet na Michalovickou putnu a hrad Valdštejn www.hrad-valdstejn.cz, který i když byl zavřený, vypadal absolutně pohádkově. Asi to bylo tím, že bylo všechno nádherně zasněženo. Možná tam ještě dnes stojí u brány náš letošní první sněhulák…

A kdybyste se pohybovali v okolí Dětenic, kde jsem na zámku ještě nebyla a vlastně nevím proč, moc mě to tam neláká…, najděte si zcela určitě čas na hrad a zámek Staré Hrady, obzvlášť máte-li menší děti. Průvodkyní Vám bude čarodějnice a provede vás mj. po půdě plné strašidel a strašidýlek. Více o hradu a zámku naleznete na www.starehrady.cz a je to poměrně zajímavé čtení. Já osobně tímto zdravím majitele objektu Petru a Rudolfa Sukovi a děkuji za ochutnávku té nejlepší medoviny, jakou jsem kdy chutnala. Totiž tu se značkou netopýra a moc mě mrzí, že jsme koupili jen jednu lahev, která byla prázdná už ten samý den…

S rokem 2009 se pomalu loučím. Byl myslím dost náročný (jistě nejen pro mne) a to z mnoha důvodů. Pro mne osobně byl plný nových setkání a poznání. Zároveň jsem v něm musela učinit několik hodně zásadních rozhodnutí a to nejen pracovních, ale i soukromých, ze kterých pro mne vyplynulo jedno velké ponaučení: Vyhýbat se alergenům!

Rozhodla jsem se, že pokud to jen trochu půjde a je to určitě reálné a pro mnohé přirozené, budu v soukromí a v tom minimu volného času, který mi bude zbývat, skutečně jen s těmi, se kterými je nejen mě, ale mé rodině opravdu lidsky dobře. Občas je asi prostě nutné, udělat „tlustou“ čáru za těmi v soukromí, ze kterých postupem času víc a víc mrazí. V životě jsem tak učinila 3x a nebylo to nic příjemného. Je pravda, že tím člověk i ztrácí, zejména ty, kdo zůstanou s těmi „vytěsněnými“ na pomyslném druhém břehu a s tím se člověk musí smířit a sžít. Hned jak se rozhodne a něco skutečně ukončí zejména ve své hlavě, zpravidla něco dalšího začíná. My se o tom rozhodně přesvědčili. A protože je život tak strašně pomíjivý a přináší velmi těžká a smutná období, je úplně nejlepší, si ta bezstarostnější hodně užít a načerpat sil.

„Loď je nejbezpečnější v přístavu, ale kvůli tomu se lodě nestavějí.“ Paulo Coelho, Mágův deník

Přeji Vám, ať se vydáte v budoucnu kamkoliv, vždycky bezpečně doplujte do přístavu.

A na závěr? Jedna citace z komunikace s mojí kamarádkou, jež se týkala konce roku:
„S blížícím se koncem roku, mě žádné bilancovaní nepřepadá (prostě to všechno stoji za h...a stalo se letos málo dobrého, i když možná je to tím, že dobré se mi lehčeji zapomíná), spíš se ze mne stává pesimista a to tak, že když byl loni prosinec, tak jsem k novému roku vzhlížela s nadějí na lepší zítřky...no můžu ti říct, že teď už se mi nic takového nestává...nemám pocit, že nový rok přinese něco lepšího...novinek spoustu, to jistě, o to se nám ve Sněmovní postarali a nejen tam, ale lepších? Pochybuju...takže mým cílem a novoročním předsevzetím, bude příští rok přežít ve zdraví, bez úhony nejen na tom fyzickém, ale i psychickém …“

Pro rok 2010 mám jen jedno předsevzetí.

A jak jste na tom Vy?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

*** napsal(a):

krásné vánoční intermezzo
PF 2010
31. 12. 2009 | 00:57

Veronika Vendlov napsal(a):

***: Kdo ví, co bude, že ano? :-)
Přeji dobrou sychravou noc.
31. 12. 2009 | 01:06

*** napsal(a):

Paní veroniko,
to jste mi to s tou sychravou nocí docela zavařila. Myslel jsem na takovou skoro vlahou májovou, jako v roce 1978 na Silvestra.
Odpoledne +17, ráno -27.
***
Ale ve vašem Českém ráji to skutečně je ráj i v zimě. Také se mi to líbí.
V české zimě na hradu Kosti,
v krbu polen není nikdy dosti.:-)
Doufám tedy, že letos bude 1.1. jen snesitelných -5. Tak tedy se mějte a užijte si zbytek roku jako v ráji.
31. 12. 2009 | 01:15

klient napsal(a):

Děvenko zlatá!
Za prvé: v Dětenicích jsem byl, na zámku i v pivovarské hospodě. Ač hodně komercializované, obdivuji majitele, fandím jim a vám vřele doporučuji na celodenní výlet.
Za druhé: moc a upřímně vám přeji ty fajn strávené svátky.
Za třetí: kdysi mi kdosi razantně připomněl, že není všechno zlato, co se třpytí. Pro Vás bych to shrnul do "důvěřuj, ale prověřuj"!, kdo je kdo ...
Opravdu upřímně Vám přeju jen to nejlepší, protože věřím ve Vaše dobré úmysly. Ale buďte, prosím, hodně, hodně opatrná.
Šťastný rok bez alergenů
Váš klient
P.S.: nejezdíte někdy tramvají č. 14?
31. 12. 2009 | 01:25

Veronika Vendlov napsal(a):

Zdravím Vás Kliente! :-)
1) Dobře, ta komercializace mě sice odrazuje, ale vyrazíme tam a pak pro tu medovinu...
2) Díky! :-)
3) Provedu!
Veronika
PS: tram č. 14 jezdím nejčastěji... :-)
31. 12. 2009 | 01:33

Veronika Vendlov napsal(a):

Tři hvezdičky: to byly "vzpupné dceři" 3 roky... :-). Přesto by také našla noci, na které moc ráda vzpomíná...

A na jeden Silvestr, kdy bylo v chatě v Rokytnici +30 a venku -25. Kdyby jen děda věděl, co se tam všechno dělo, ještě že nechodí pod mé blogy... :-). Dneska už bych tu smršť smíchu a alkoholu v jednom, asi nepřežila... i když, jeden nikdy neví, že? :-) :-) :-)
31. 12. 2009 | 01:39

Veronika Vendlov napsal(a):

PS pro tři hvězdičky: Na Kosti jsme byli taky, bylo mi docela líto, že bylo zavřeno, ale všude má být o Vánocích poklidno. Plakánek byl nádherný, ale dítě poměrně nevhodně oblečené na klouzání po zadku, obzvášť od hradeb k asfaltce to dobře klouže, takže to moc dlouhá procházka nebyla. Semtinská lípa (tedy ten její zbytek), byl nějaký zubožený...byla nádherná, když tam stávala...., ale výhled je odtamtud pořád krásný.

Tak tedy dobrou a sychravě mrazivou noc. Rádi bychom na Křivoklát, snad tam dojedeme...když jsme se totiž přibližovali "kančíma stezkama" k Vadštejnu ze strany, kde je Kopicův statek, měli jsme velkou kliku, auto si dělalo v jednu chvíli, naprosto co chtělo.......
31. 12. 2009 | 01:47

klient napsal(a):

:-)
tak to se těším i na viděnou :-)
31. 12. 2009 | 01:55

*** napsal(a):

Kolem Kosti je příjemné, že se silnice nesolí. Těch pár km jsem si loni zajel třikrát. Vždy jsem vrátil, abych to mohl vychutnat v zimě na sněhu jako ve Skandinávii a žádnou prosolenou břečku a špínu.

Na bílém sněhu koně vedu,
formanským vozem s nimi jedu.
***
Paní Veroniko, ať je v tom kraji stále jako v ráji.
31. 12. 2009 | 02:17

Michal Macek napsal(a):

sem si rikal ze dlouho nepises tak asi mate velke vanoce :)

jinak kousek od valdstejna sou take Trosky,zamek Hruba Skala,skalni mesta Hruba skala a Mala skala......je to skutecne pohadkovy kraj

PS: preji hezkeho silvestra a stastny novy rok plny stesti,zdravi a lasky cele vasi rodine a uspesny supervolebni rok pro TOP09 s podporou starostu!
31. 12. 2009 | 08:23

pavla napsal(a):

Paní Veroniko, přeji Vám i celé rodině šťastný vstup do nového roku, zdraví, hodně lásky a spokojenosti a ať se Vám skvěle daří v činnosti, kterou děláte pro jiné.
Jinak děkuji za typ na výlet. Několik let se chystám do Českého ráje a pořád nic. Snad se to v nadcházejícím roce podaří.
Přeji krásný nejen dnešní den. Pavla
31. 12. 2009 | 10:03

Daňový poplatník napsal(a):

Milá Verunko,
udělala jste oprvní krůček k tomu, abyste se úplně vy....a na politiku, protože jinak nikdy nebudete mít prostor na to, abyste se stýkala (mimo pracovní dobu) jen s lidmi, kteří Vám za to stojí.
Až až Vám to dojde, tak Vám budu moci říct"Vítejte mezi nás".
Zatím hodně zdraví a pohody do toho nového..
31. 12. 2009 | 10:15

Karel Mueller napsal(a):

Dobrý den Veroniko,
poslal jsem Vám foto Michalovské putny, dělané přímo z Podlázek :-).

Vám i ostatním debatérům vše nejlepší v novém roce.
31. 12. 2009 | 12:38

Veronika Vendlov napsal(a):

Dobrý den Karle Muellere,
pan Stejskal mi ji přeposlal, odpověděla jsem Vám. :)
Moc díky
Veronika
31. 12. 2009 | 14:04

Ben napsal(a):

Krásný Nový rok a šťastný celý rok přeje Vám, paní Vendlová i ostatním, co se u Vás už stavili a ještě staví, Ben.

Kolem nás už to bouchá ostošest. Kluk mi už taky nedá pokoj, jdu na zahradu taky bouchat.
31. 12. 2009 | 17:03

jahrad napsal(a):

ahoj Veroniko
tak Silvestr budiž pestr u kompu, co? Díky za milý blog. K tvé otázce - je to oukej, čistím poštu, všecky děti jinde, na místech různých, muž se chystá zalézt do sklepa podívat se do střívek posledního pojízdného, leč divně škytajícího vozu, já poslouchám Haydnovy klavírní koncerty a hlídám našeho psího starouše aby měl kam zalézt, až začne silvoušské bombardování. Rok tento hodnotím jako jeden z nejnáročnějších a křižovatkových. Ale to se mi zdá, že ty devítkové jsou vždycky.
Včera jsem se prošla Ladovou krajinou okolo Všestar, předevčírem jsme s kamarádem a malými dcerami brouzdali krušnohorskými Česko středohorskými kopečky. Snažíme se seč můžem jíti jako ohaři po stopě naději, však je jí tu stále dost, leč je tak nějak po posledních pár letech dosti zaplácaná. Díky Tobě, že konáš v tom to smyslu též, co můžeš, a ze srdce přeju Tobě i tvým milým hostům ve zdejším blogovém lokálu hodně sil a zdravíčka!
jana
31. 12. 2009 | 17:06

dalimil napsal(a):

Milá paní Veroniko také se připojuji ke všem co Vám přejí úspěšný rok 2010 hlavně v pevném zdraví prožitý ! A co se týče těch následných voleb tak pro mne to bude asi strana Věci veřejné protože pan redator Radek John se mi zdá charakterní muž ale bude také záležet na něm toho si vybere a připustí k tělu ! To je velmi důležité ! A potom tvrdě a nekompromisně odhalovat ten zlořád který opanoval naši krásnou vlast! K tomu mu dopomáhej Bůh ! Dalimil.
31. 12. 2009 | 17:24

jahrad napsal(a):

krušnohorskými a česko-středohorskými kopečky...
31. 12. 2009 | 17:28

Vico napsal(a):

Pořád se chystám k blahopřání k roku 2010. Tady je ideální místečko, "kde se nestřílí".

Autorce a všem debatérům, zejména těm stálým, přeji hodně úspěchů v nikoliv jen Novém roce, ale v celém novém roce.

Speciálně zvlášť pak pozdravuji virtuální přátele Tupela, Bena, Vlka, Nubu a některé další/nejde přece o děkovačku za zlatého Oskara/.

Hodně síly a pevného zdraví přeji pánům Stejskalovi a Mihalcovi. Oběma opravdu velmi fandím, i když to během roku nedávám najevo nijak zvláště. Snad jen tím, že se snažím být v rámci svých možností hodnej. Věřte, že to ode mne není tentononc, no alpinismus/co bych z něho měl/když řeknu, že každý útok na vás pociťuji, jako útok i na mne samého. A na závěr jeden vynález diskutéra marka, který se k silvestrovskému veselí a ohňostroji náramně hodí - vibrační smajlík : :D)))))))))
31. 12. 2009 | 18:51

Ben napsal(a):

Vico,
děkuji za pozdrav.Potěšilo mě to. Ještě hodinku a můžeme začít nanovo postaru.

Všiml jsem si, že se nemůžete bez toho smajlíka obejít.:-)

U nás je počasí přímo silvestrovské. Leje jak z konve a není ani moc zima. Doufám, že se nebude opakovat rok 78, kdy na Silvestra bylo nad nulou a ráno na Nový rok deset pod. Ani domů jsem se nemohl dostat, přijel jsem až večer a rodičové šíleli. Nebyly mobily. Dnes ale sedím za pecí a jak jinak s notebookem.
31. 12. 2009 | 23:07

Skogen napsal(a):

Díky za dobrý blog. Ze života. Ten nebývá ani černo-bílý, ani ideální. A všichni se s ním pereme. Je skvělé si ho občas užít! Přeji, ať to v novém roce vychází.
31. 12. 2009 | 23:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Děkuji moc za všechny komentáře! My osobně jsme prožili spokojený a asi zatím nejklidnější Silvestr v kruhu přátel. Vypustili jsme lampiony přání a prošli se, prostě taková klasika... :-)
Bene, moc díky. Zdravím a doufám, že oslavy byly fajn. Doba, kdy nebyly mobily, byla díky tomu hodně komplikovaná. Pamatuju si na jednu příhodu, když jsme se vraceli z lyžáku, mě bylo asi 16 a byla dohoda, že mě škola vysadí v Mladé Boleslavi u benzinky, neb nemá smysl mě vézt zpět do Prahy. Jenže autobusy vyjely dřív a my byli u benzinky asi o hodinu dřív, než bylo domluveno. Učitelka zavelela odjezd a že mě tam nemůže nechat a čekat taky ne. Naši neměli ani pevnou linku. Autobus mě vysadil na Hájích, v prosinci, v 17:00. S krosnou, a dvěma lyžema. Doplazila jsem se na MHD a na Florenc, odkud mi jel nějaký poslení autobus asi v 8 večer. Nasedla jsem do něho a asi za 45 minut jsem byla v Mnichově Hradišti, nikam blíž to nejezdilo. Těch šest km jsem se vydala pěšky. Na šraňkách jsem se odvážila zaťukat na okno auta nějakých lidí, vysvětlila jim situaci a oni mě k nám dovězli. Jenže naši se málem zbláznili strachem a tak na me ve dvěřích místo pochvaly, že jsem to docela zvládla, čekal seřvák, asi až po půl hodině si naši nechali vysvětlit, že jsem v tom nevinně. Táta měl navíc doma hosty, oslavu narozenin. Kdyby měli naši pevnou, na kterou čekali 15 let a nebo mobil, tak jsme si všichni ušetřili plno nervů. Tak asi tak... :)
01. 01. 2010 | 12:46

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogene, je to tak. Já taky díky.
01. 01. 2010 | 12:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Vico, moc díky za přání pro všechny! :-)
01. 01. 2010 | 12:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Díky Dalimile. Já bych byla pro hlas VV, kdyby se ke mě nedonášely skutečnosti z jejich "politické kuchyně". Předsi jen spolupracují se SNK ED a tam ledaskoho znám osobně. Zejména v Praze to bude bitva o magistrát. Určitě to neměli opoziční zast. jednoduché, ale třeba právě Markéta Reedová se na vládě spolupodílela. Těžko říci, jak dalece mohla třeba opencard ovlivnit, ale kauza je to hodně alarmující. Paní Ryšlinková o tom zde koneckonců psala. Stejně tak v jejich magazínu zazněly nepravdy na účet jednoho člověka ze Starostovských řad - nepodložené a dohru budou mít asi u soudu. Atd. Prostě soulasím s tím, že je to o lidech, jenž budou na volitelných místech. Podle toho je možné se lépe rozhodovat. Prosím jen, tohle není nějaký útok na VV, nebo na SNK ED. Jen takový situační popis. Protože nic není černobílé a v politice to platí několinásobně je důležité dle mého soudu každopádně volit i když už jsem měla taky tendence, to nechat na ostatních. Ale to je blbost. Jen bych si přála, aby lidé k volbám opravdu šli, protože čím větší volební účast, tím silnější pozice mandátů...i když v přepočtu procent je jedno, zda bude volčská účast 60 nebo 30%. V roce 2010 dobrou volbu všem.
01. 01. 2010 | 13:01

Veronika Vendlov napsal(a):

Jani, MOC Ti díky za přání. Asi máš pravdu, ty devítkové roky jsou náročnější, ale tenhle byl pro mě opravdu snad ztím nejtěžší ze všech. A dneska už je 2010...to číslo se mi líbí, že by 1. předpoklad toho, že jej přežijeme? :-)

Těším se každopádně naviděnou!!!
Veronika
01. 01. 2010 | 13:05

Veronika Vendlov napsal(a):

Daňový poplatníku, specifikuji: v soukromí. :-). A politika s tím nemám nic do činění. Věřte nebo ne...:-)
01. 01. 2010 | 13:08

Veronika Vendlov napsal(a):

pavlo, moc díky za přání. Český ráj patří mezi poklady naší země. Ať se tam vydáte kdykoli a kamkoli, vždycky Vám tam bude dobře! :-)
01. 01. 2010 | 13:11

Veronika Vendlov napsal(a):

Ahoj Michale, o Troskách jsem už psala. A máš pravdu, že tech kouzelných míst je v Českém ráji nespočet... Jsem rádam že jsem se tam narodila a žila. Turnov město mé... :)

Díky moc za přání, ani se mi na tu práci, co nás čeká, nechce myslet... :-)
01. 01. 2010 | 13:13

Veronika Vendlov napsal(a):

Kliente, tak až mě ve čtrnáctce potkáte, hlaště se ke mě! :-)
veronika
01. 01. 2010 | 13:14

Karel Mueller napsal(a):

Veroniko,
zatím mi nic nepřišlo.
01. 01. 2010 | 13:23

Veronika Vendlov napsal(a):

Vrátilo se mi to, zkusím to znovu...
01. 01. 2010 | 13:55

Karel Mueller napsal(a):

Už to mám a ještě jsem pár fotek poslal.
01. 01. 2010 | 16:31

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
jeden den nového roku skoro za námi, letí to, letí, neúprosně.

Hledal jsem na několika blozích pocestného. Nenašel. Loni, vlastně teď už předloni, jak jsem se na aktualně objevil poprvé, byl právě on jeden z mála, s kterým jsem si vyměňoval pravidelně názory.

Využívám Váš blog, protože u Vás se často stavoval, bych ho pozdravil a popřál do dalších dnů, týdnů a měsíců vše nejlepší.

Doufám, že nemá zase zákaz?
01. 01. 2010 | 20:54

*** napsal(a):

Ben
zkuste se zeptat slovutného nejvyššího editora. Ten se s pocestnými vídá nejčastěji, některé však občas nechává stát před fortnou.

Paní Veroniko,
ale tady Ben má pravdu, když píše, že to letí. Jen jestli se i dnes dá říci - Jak na Nový rok, tak po celý rok a zda to bude mít pro rozumné lidi potřebný smysl.
K tomu bych připomněl, že do Českého ráje, cesta příjemná je.
I když vás cestou čeká koulovačka...

Mějte se zbytek dnešního dne Nového roku fajn a pište zase něco optimistického.
01. 01. 2010 | 21:22

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene já nenevím, jak je to s Pocestným, ale je pravda, že jsem ho měla ráda i když tak jak psal on, bych si já nikdy psát neodvážila a nedovolila...

Jsem mile ovíněná, máme úžasné sousedy, človek se vrací z pražského ohňostroje - mimochodem to je úžasný zážitek, hlavně paralyzované nábřeží Prahy, dobrá nálada a ohleduplnost... 10 minut v roce....a jen jde popřát k novému roku a natramtejlí se natošup...

Letí to a nepřestane... jediný, co Vám můžu slíbit, že se polusím svůj život nepromarnit,zatíms e mi to daří...ale to i Vám a nejen Vám, že?

Tak taky zdarvím Pocestného, on se určitě zase někdy objeví...
01. 01. 2010 | 23:28

Veronika Vendlov napsal(a):

Pro 3 hvězdičky: jestli to bdue každý rok, jako dnes, tak se zě mě stane alkoholička... :-) :-) :-)

Jednou se do českého ráje vrátím...

Jinak já bych ráda psala optimisticky, ale copak to jde? V týhle době? ;-)

Jde, ale nesmí se psát o několika provařených tématech, že? :-)
01. 01. 2010 | 23:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy