Reakce Karla Schwarzenberga na novoroční projev prezidenta Václava Klause

01. 01. 2010 | 23:42
Přečteno 8833 krát
"S prezidentem Klausem se shoduji v hodnocení, že rok 2009 nebyl právě zdařilý. Pádem vlády jsme se nechali zavést do vleklé politické krize. Otázkou samozřejmě zůstává, kdo všechno se o to zasloužil.

Ze stávající krize teď musíme najít cestu ven. Doufejme, že k tomu přispějí i volby do obou komor parlamentu a obecních zastupitelstev, které nás v novém roce čekají. Mluví-li pan prezident o tom, že je žádoucí silná a akceschopná vláda, je to však stejné, jako když si přejeme býti zdraví a bohatí, nikoliv nemocní a nuzní. Míní-li tím velkou koalici, znamenalo by to stagnaci namísto nutných reforem a změn v naší republice. Zkušenosti z období tzv. opoziční smlouvy jsou svými výsledky velkým varováním. Velká koalice se osvědčuje jen výjimečně, a to pouze za předpokladu, že se obě strany v zásadách a cílech vládnutí shodnou.

Shoduji se s prezidentem Klausem také v tom, že v životě jde naštěstí i o jiné věci než o politiku a ekonomiku a že je třeba klást důraz i na tradiční hodnoty, jako je fungující rodina, pevné mezigenerační vztahy a vzájemná tolerantnost. Právě proto však nemohu podpořit jeho apel na sobeckost, který jsem v projevu vysledoval. Stejně jako dlužíme minulým generacím za mnohé, co pro nás vybudovaly, dlužíme i našim dětem a vnukům. Každý je součástí řetězce a nežije svůj život jen sám pro sebe.

Ano, je pravda, že máme v první řadě pomáhat tam, kam dohlédneme, ale stejně sobecké a omezené by bylo popírat nutnost rozvojové pomoci dále od našich hranic. Česká republika má v současnosti již několik vysoce profesionálních a ve světě uznávaných neziskových organizací a nadací, jejichž další fungování a činnost v zahraničí jsou nanejvýš nutné. Nezapomínejme na ně prosím, a to ani v dobách ekonomické krize.

V projevu prezidenta republiky mně zaujala i pasáž o „těch", kdo se snaží zastavit společenský pokrok. Rád bych věděl, koho má prezident Klaus na mysli a co vlastně je společenský pokrok. Změnu společnosti přeci nelze nikterak zastavit, společnost se vždy nějak měnila a měnit se nadále bude. A tyto změny podle mého názoru v demokratickém světě, ve kterém žijeme, nikterak zastavit nelze."
Karel Schwarzenberg
předseda TOP 09
1. ledna 2010

PS: Podepisuji.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ben napsal(a):

Novoroční projev pana prezidenta jsem ani nečetl ani nesledoval, tak jsem Vám vděčen, že jsem mohl alespoň takto trochu nahlédnout.
Ale nějak necítím lítost, že jsem projev prošvihl.
02. 01. 2010 | 00:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene, stálo to za to... ;-). Mám čím dál větší pocit, že pan prezident plno věcí nechápe...asi je to dáno tím, že realitu žijeme my mnohem více, než on. A také možná, nám dvěma ti nejbližší lidé kolem nás, občas říkají i nepříjemné věci...nejen ty dobré...a to je určitě občas potřeba...
02. 01. 2010 | 00:06

xyz.xx napsal(a):

Mila Veroniko, ono to muze byt prave naopak, tedy ze Vy nechapete pana prezidenta ;)

Klaus skvele vystihl vse co se udalo a co se deje. Bohuzel rada lidi neni schopna se v zaplave demagogie orientovat a pak jim pripada celkem logicke, ze Klaus nic nechape, ze je pomateny. Skutecnost je ale opravdu jina.

Je to stejne jako se silvestrem v TV. Dneska jsem si precetl rozhorceny komentar jednoho nespokojeneho obcana nad mizernou kvalitou silvestrovskeho programu nasich televizi. V diskusi se pak ozvala rada zabednencu, kteri nespokojenci doporucovali aby tedy pouzil priste vypinac a udelal si lepsi zabavu sam, jako to delaji oni, zrejme se povazujice za chytre. Malokomu z diskuse vsak doslo, ze onen pisatel nebyl tolik rozcileny samotnym programem, ale tim ze ten prachbidny program je nucen spolufinancovat a to bez ohledu na to, jestli jej sleduje nebo si udela zabavu lepsi sam.

A stejne nepochopeni sleduji u dlouhe rady kritiku Vaclava Klause. Proste nerozumi o cem Klaus mluvi a tak jej povazuji za blba, stejne jako si lide v diskusi o tom silvestrovskem poradu klepali nechapave na celo a divili se proc dotycny nespokojenec na nekvalitni porady kouka.
02. 01. 2010 | 00:23

Lena napsal(a):

Bene,
fakt jste o nic nepřišel.
02. 01. 2010 | 00:24

Qwer napsal(a):

to xyz.xx
Vy možná možná nechápete paní Veroniku, ale hlavně ne pana Schwarzenberga, neboť to jsou jeho slova.
Pak mi ale také vysvětlete, proč bych se nesměl rozčilovat nad svým spolufinancováním státu, když u TV to právo podle vás mám. Spolufinancuji ho již 40 let, ale mám pocit, že stát mrhá s mými penězi jak se mu zachce. Celkem nezáleží na straně u moci, ale ta pravicová mrhala s mými stejně (ne-li více), jak ta levicová.
Možná si vzpomenete na českou ekonomickou cestu pana Klause, po které musely následovat ozdravné balíčky, neboť FNM již nestačil českou cestu financovat. To mi dává právo jeho kritiky.
Ale třeba se jen nedokážete v záplavě demagogie orientovat.
02. 01. 2010 | 00:51

xyz.xx napsal(a):

Qwer: to je mozne ze nechapu ;)

Rozcilujte se, ja Vam to nezakazuji ! Sam se nad tim take rozciluji.

Na ceskou cestu si nevzpomenu, ceskou cestu razil spise Zeman pokud se pamatuji. O rozprodavani republiky do rukou zahranicniho kapitalu na adresu privatizace Kalus take asi nemluvil. V kazdem pripade to je tema na rozsahlou diskusi. Jeden fakt je ale dany - pred nami nikdy nikdo na svete takovou transformaci neprovadel, byli jsme prvni a tak jen tezko muzeme posoudit, zda by jakakoli jina metoda byla uspesnejsi nebo mene uspesna. A dale je treba si take pripomenout ze Klaus nebyl tim hybatelem veci, nebyl mozkem cele transformace. Chapu ze se Tomas Jezek na Klause zlobi, ze to neuhlidal, na druhou stranu snadnejsi by bylo uhlidat pytel blech, nez poslance. To snad vidime dnes a denne.

Ozdravne balicky si vynutil zasah CNB ktera zvedla uroky na kratkou dobu az na 75% !! Je jasne ze v ekonomice kde je financovan rozvoj prevazne na uver je takove opatreni smrtici a take se to tak projevilo. Naopak nebyvaly rozvoj za CSSD je provazen uroky temer na nule. Staci se podivat do dat CNB. Je to snadne. Ve svetle techto faktu se vase veta o baliccich a FNM jevi jako blabol obeti demagogie.

Kdyz si budete overovat fakta jako to delam ja, jen tezko se obeti demagogie stanete ;)
02. 01. 2010 | 01:23

prirodovedec napsal(a):

vv: Po Vasem prijemnem vanocnim blogu je navrat do pozice PR a tiskove mluvci topiku opravdu nutny? Vzdyt jak na Novy rok, tak po cely rok. :)

Pro vetsinu normalnich lidi je podle mne zrejme zase povidani prezidentu a dalsich politiku v CR nepodstatne, stejne jako reakce na ne a kdo o to stoji, najde si potrebne v mediich. Neni nutne to do lidi cpat horem dolem jako kdysi jakese a spol.

Spise je vhodne ukazat, ze "i mezi Vami politiky" jsou take lide. Zda se mi tedy kontraproduktivni zverejnovat texty dosazitelne na Vasich www strankach, Vase lidske texty i Vam v TOP09 mohou prece ziskat vice hlasu nez ty celkem pruhledne agitky. Nezvazite to?

Jinak pekny rok a nejvyse 4,99% pro stranu nejlepsiho ministra financi CR ve volbach a Vam stesti v dalsim hledani Vaseho gralu - te spravne politicke strany tech cistych. Prece jen by likvidace AV a VS a dalsi previtizaci nemusela v CR zvitezit, a tim nakonec i zhanobit Vas. Pokud topici prohraji, zustane po nich alespon ta nadeje, jako po prazskem jaru 68 - bude se rikat, jo kdyby tehdy uspeli ...
A to je lepsi nez videt realitu realizace toho, co podporujete.

Hodne stesti v osobnim zivote, mnoho krasnych lidskych blogu a zadne politagitky.
02. 01. 2010 | 01:31

Béda napsal(a):

Karel Schwarzenberg vždy pobaví - je to přímo studnice zábavy a dobré nálady.

K pádu vlády: na ten bylo zaděláno pokud vím již samotným vznikem vlády, kterou na několikerý pokus po Kubiceho zprávě, Kalouskových politických přemetech... ustavil sám pan Václav Klaus. Zaděláno na něj bylo taky plněním Smlouvy ODS s občanem, bravurním výkonem "nejlepšího" ministra financí Kalouska a kosovského arbitra Schwarzenberga, slazením Evropy, gentlemanským vystupováním pana Prostředníčka, přebíháním přeběhlíků sem a tam...

S plným břichem a kapsama se jistě dobře medituje o tom, co je pro společnost nejlepší. O humanismu a solidaritě meditoval již Al Capone, který pochopil, že pouze když dokáže veřejnost přesvědčit o své lidské tváři, zachová svou prapodivně nabytou existenci. Proto pilně chodil do kostela a vyvíjel čilou nadační činnost ve prospěch sirot a sociálně vyloučených. Samozřejmě při tom přísně dbal na Rodinné vazby.

Jediné v čem se s p. Schwarzenbergem shoduji je otázka Klausova sobectví a slova o vděku minulým generacím a dluhu vůči budoucím generacím, který je krom jiného obsažen zde http://www.verejnydluh.cz/.
S tím rozdílem, že v okruhu mých přátel nejsou pánové Kalousek a Bakala.
02. 01. 2010 | 01:38

Jan Vaculík napsal(a):

Zdravím paní Veroniku Vendlovou!

Jsem rád, že jsem si Schwarzenbergovu reakci tady mohl přečíst.
Bohužel, nějaké politiky v čele státu budeme vždycky muset mít, a knížete Schwarzenberga a spol. považuju za lepší alternativu. To platí, dokud jim vlastní nohy nepodrazí humus, který bohužel zákonitě rozbují v každé straně, která se dostane kousíčkem k moci.

Přírodovědec
Pane, vy jste učiněná dobrota!
02. 01. 2010 | 01:52

Qwer napsal(a):

xyz.xx
Vaše fakta jsou vaše fakta. Klidně si je nechte, já si zase ponechám své názory.
Budu se však držet vaší rady a pokusím se v demagogických informacích lépe orientovat. Začnu s tím ihned, tedy u vaší informace.:-))
02. 01. 2010 | 02:48

Olga napsal(a):

xyz.xx
Konečně jeden rozumný. Nedovedu tak napsat, ale cítím to stejně. Mám dojem, že čím je kdo hloupější, tím s větším zápalem kritizuje. Já považuji Václava Klause za jednoho z mála rozumných v tomto státě. Asi vidí dál než ti, kteří si hrají třeba na dobročinnost. Přemýšlí někdo taky nad otázkou proč? Nemáme na bídě některých zemí svůj podíl? Nepěstujeme si tu bídu záměrně? Více přemýšlejte a méně mluvte. To by možná tomuto národu více pomohlo.
02. 01. 2010 | 07:59

Admirál napsal(a):

Schwarzenberg, strůjce uznání Kosova podržtaška amerického století hájící zájimy bůhví koho, Kalousek strůjce prozatím největšího státního deficitu (2009) maskovaného skoro vyrovnaným rozpočtem, matadora většiny polistopadových vlád.

Je fakt, že jsou dobře založení. Zdroje jsou téměř bezedné. Bakalova finanační a mediální podpora je znát.

Copak za to asi Bakala bude chtít?

To je ta nová naděje? V tomto uskupení paní Vendlová nacházíte naději na zlepšení poměrů?
02. 01. 2010 | 08:22

Tupelo napsal(a):

Top09 vznikla diky absolutne spatnemu odhadu Kalouska, ktery svou ambici vladnout chtel realizovat v mensinove vlade s cssd, opirajici se o podporu kscm (tento Kalouskuv odhad se da srovnat snad jen s jeho odhadem rustu HDP, ktery mel byt podle jeho nazoru +4%, avsak zrejme bude -4% spadl - rozdil odhadu ve vysi 8% je snad rekord ve vyspelych zemich).
Diky tomuto odhadu ztratil sve pozice v kducsl, to ze byl ve vlade sveho kamarada Topolanka byla pro tuto stranu dobra cena za to, ze se budou moci podilet na jine vlade, na vlade ods. Ovsem nas protagonista Kalousek citil ze po novym volbach nebude pro kducsl nijak zvlast cenenym artiklem, takze zalozeni nove stranu bylo jedinou moznosti (s vyjimkou vzstupu do ODS - kdo by ovsem lezl do parniku, jez nabira vodu uz v pristavu? :)) dalsiho angazma Kalouska ve svem oboru podnikani - v ceske politice. Hodi se i rozvracene ods, je temer jiste, ze pokud tyto strany budou mit moznost, vytvori vladu (velmi podobnou te, kterou jsem zazili v poslednich letech), ze ji vytvori. Je temer jedno jestli se k temto 'jednickam' dostaneme souctem 0.8 + 0.2 nebo 'alternativou' 0.6 + 0.4.
02. 01. 2010 | 09:12

yorick napsal(a):

Milá Olgo, máte problém. Jmenuje se Klaus. Ony s tímto syndromem mají problém většinou ženy. Jsou to stvoření více spoléhající na pocity, než na ratio. Stručně tedy - považujete-li V.K. "za jednoho z mála rozumných v tomto státě", pak lze z toho dovodit buď, že ve Vašem okolí se žádní rozumní lidé nevyskytují a Vy nemáte s čím poměřovat, nebo je v tomto směru Vaše rozpoznávací schopnost podprahová. Nic ve zlém, pěkný celý rok 2010. S Vaší naivitou Vám ale mnoho problémů tak jako tak nehrozí.
02. 01. 2010 | 09:22

Béda napsal(a):

Tupelo,

Všestranný a všehoschopný bratr Kalousek (viz jeho angažmá na ministerstvu obrany, v politice jako předsedy KDU) křesťanský apologeta neprůhledné privatizace, "veřejných" zakázek šitých na míru jedinému sponzorovi a jeho suita podobně "křesťansky" zaměřených přeběhlíků (v čele se sestrou Parkanovou a Kubiceho bratrem Severou), které jsou trnem v oku solidarita a princip vzájemnosti, si konečně založili svou, na míru střiženou stranu sdružující politiky podobného zaměření.
02. 01. 2010 | 09:40

Ikena napsal(a):

Pani Veroniko,
ano, ta role PR sefove Vam slusi, zvlaste na Aktualne.cz, kde podpora TOP je zcela evidentni. Souhlasim s xyz., ze Klaus projev je nutne cist velmi pozorne a ja sam s jeho projevem souhlasim. Hned z prvni myslenkou, ze Topolankova vlada vznikla na velmi labilnim zaklade. Bude TOP zarukou zmeny? Jake? Nebude Kalousek ucelove lhat, tak, jako kdyz pro Topolanka sestavoval rozpocet, nebo bude knize tak zasadovy, jak nam predvedl v nazorech na Cunka. Blbost a vy to dobre vite, jde o stejny stary politicky produkt, jen zabaleny do jine krabice a marketingove prodavan za podpory pana Bakaly.
Jen mala rada, na zdejsi protrele nicky, Vase agitace pro TOP bude jen pro srandu a po zasluze sklidite, ne moc hezke vysledky.
02. 01. 2010 | 09:52

Petr napsal(a):

Qwer:Oceňuji Vaši snahu lépe se orientovat v demagogických informacích. Nicméně nechápu jak jste přišel na to, že ve druhém příspěvku se diskuse zúčastnil pan Schwarzenberg pod nickem veronikavendlová.
02. 01. 2010 | 09:55

dalimil napsal(a):

Dobrý den paní Veroniko ! Přemýšlela jste vůbec někdy o tom proč se ti vaši kašpaři stále cpou na výsluní ? Vdyt většina národa o to vůbec nestojí ! A pan kníže je vlastně cizinec tak co se tlačí vládnout nám! Je to vše u nás postaveno na hlavu a společnost rozpolcena ! Do budoucna to optimisticky paní Veroniko nevidím ! Dal.
02. 01. 2010 | 10:00

Olga napsal(a):

yorick
Děkuji za zhodnocení. Možná máte pravdu. Asi stále věřím v lepší společnost, kterou jsou schopni udělat si sami lidé. A v tom spočívá moje naivita. Jinak na základě mých vlastních zkušeností se snažím na všechno dívat poněkud nezaujatě. Všichni se můžeme mýlit. Nenapadejme se, ale pomáhejme si. Já jsem přesvědčena, že všichni chceme prospěch pro všechny. Doufám, že se nesnažíme druhému ublížit, abychom z toho mohli těžit. Ale asi je to moje nepoučitelná naivita. Taky Vám přeji pěkný a spokojený rok 2010.
02. 01. 2010 | 10:04

Antonín Hrbek napsal(a):

Pan prezident Klauz je schizofrenik.

Pokud jde o rabování stávajících zdrojů, tak se s jejich nedostatkem děti našich dětí, které budou žít v blahobytu, zcela určitě vyrovnají. Tady, podle něj, můžeme beztrestně prožírat.

Pokud jde o současné výdaje, zejména na udržení životní úrovně obyvatelstva, tak za žádnou cenu nesmíme připustit zadlužování dětí našich dětí. Ty chuděry se přece s tím nikdy nemohou vyrovnat.

Inu jak se to právě hodí.
02. 01. 2010 | 10:05

ujo napsal(a):

tak panu Karlu Sch. vadí oposmlouva.
Smlouva Dalík, Topolánek + Melčák Pohanka mu - muži pevných zásad - nevadila.
No bodejť, vždyť se starý ješitadostal na vytouženou funkci ministra a udělal tak další zásek na rodinné pažbě
02. 01. 2010 | 10:10

kozoroh napsal(a):

Cit.:.."Velká koalice se osvědčuje jen výjimečně, a to pouze za předpokladu, že se obě strany v zásadách a cílech vládnutí shodnou."k.cit.
K tomu lze podotknout, že velké koalice byly pravidlem v Německu a Rakousku-tedy koalice, shodující se v cílech vládnutí.U nás to bylo o dělení kořisti a chránění lovišť.Nemyslím, že dnešní politická garnitura je schopna něčeho vyššího, než vymezení sfér "zájmů".
Schwarcenbergův komentář je vcelku pravdivý.Jinak ke komentářům, připomínajícím, kdo co ukradl bych rád podotknul, že jdou povětšinou z tábora, kde si člověk není jist ani vlastním nosem.
02. 01. 2010 | 10:10

Béda napsal(a):

VV,

kdo ve skutečnosti stojí za bratrama a sestrama sdruženými v nové politické straně TOP viz zde
http://www.bytyokd.cz/
http://cs.wikipedia.org/wik... (sponzor Dušan Novotný)
Moc bych se nedivil, kdyby mezi nima byli nezištní lidé, kteří chtějí pomoci státu v oblasti sanace ekologických škod, uhlobaroni privatizující sítě zdravotnických zařízení a jiní podobní lidumilové.
02. 01. 2010 | 10:13

Rumcajs napsal(a):

Plně podepisuju novoroční projev prezidenta Klause. Nebylo tam nic, s čím se nedá souhlasit.

Pád vlády - nic jiného než snaha socanů dostat se ke korytům ať to stojí co to stojí a to i s vědomím, že nejsou schopni setavit akceschopnou vládu. Takhle si na ministerstev můžou přihrávat zakázky a to takřka bez možnosti se spálit.
Zaplatíme to jenom větším zadlužením a Janota pocuchanými nervy.

Sobeckost- vůbec nechápu, jak jste přišla na takový názor ? Copak Klaus mluvil o sobeckosti ? Mluvil ve skutečnosti o pokrytectví, které žene některé co rádi stojí ve světlech reflektorů podporovat ty akce, které mají náležitou publicitu ale svému sousedovi maximálně ochčij.., plot.

Pomáhat ano. Ale všem ? I těm, co jim smrdí práce ? Alkoholikům a feťákům ?
Pomáhat i Africe a to s tím, že my jim všechno zajistíme a oni budou jenom souložit a pak následně zaplaví Evropu ?

Pomáhejme ! Ale těm, co si sami pomoc nedokážou a dělají všechno proto, aby se ze své těžké situace dostali.
Jiná pomoc je dle mého pouze výsledkem morálního exhibicionismu.
02. 01. 2010 | 10:27

Pocestny napsal(a):

Hezký Nový Rok,
Fandíííím...-)

Pozdravuji pana nadlesního, doporučuji se zaobírat důležitějším, než kvílením hradního ducha.

Jen nezchte Klause upadnout do bezvýznamnosti samotného, on nepotřebuje nic víc, než podat dostatečně dlouhý provaz, zbytek už zařídí sám..-)

Bude veselo, ještě se o sobě dozvíte věci, ještě zjistíte, co všechno jste spáchala...
Ono u násnení důležité, co jedinec koná a jaký je, ale to, jak si to triviál poučený polbdírem vyloží.

On každý pokus o občanskou politiku je u nás pokusem vzdorovat plíživému socanismu, který tu tak hezky ilustrují naše hrací skříňky.

Je dobré mít stále na paměti, že zatímco oni žvaní, vy konáte.

Hodně štěstí.
02. 01. 2010 | 10:43

Rejpal napsal(a):

Projevy pana prezidenta nesleduji, abych si zbytečně nezhoršil své chatrné zdraví.

Komentář pana knížete nekomentuji nejen z výše uvedeného důvodu, nýbrž i proto, že se pan kníže nechal dát dohromady s pochybnými lidoveckými zlatokopy, jimž pomáhá k lepšímu politickému životu než by si jinak zasloužili.
02. 01. 2010 | 10:47

dalimil napsal(a):

Dobrý den . Ano pane Rumcajzi to je fakt a s pana prez.Klauze se nám stává moudrý stařešina kterému by měli lidé více naslouchat ,škoda jen že takhle neuvažoval již dříve ! Dalimír.
02. 01. 2010 | 10:51

Béda napsal(a):

pocestny, z polbdira.

To není článek o paní VV ale o Kárlovi, jeho slovech zaobírajících se projevem pana VK a o všestranně popularizované a medializované TOP - straně politických recyklátů a přeběhlíků, které je pan Kárl užitečným maskotem.
02. 01. 2010 | 10:56

xyz.xx napsal(a):

Qwer: Pane, zjevne nechapete rozdil mezi nazorem a fakty. Fakta jsou zcela konkretni overitelne informace. Nejsou moje, ja si je nevymyslel ani nevycucal z prstu.

Ale Vas nazor Vam rozhodne neberu. Pokud ze sebe delate dobrovolne saska, citim potrebu Vas na to upozornit, vic odemne ale nemuzete cekat, vic ani delat nemohu. Rozhodnuti je jenom na Vas ;)
02. 01. 2010 | 11:01

*** napsal(a):

pocestný
netlačí vás škorně, že tak hlasitě oddechujete? To máte po té skývě, o kterou se s vámi rozdělil strážce fortny - editor?

Ale nezoufejte, i pro zdejší hříšníky všechny cesty vedou Říma, vaši nevyjímaje.
02. 01. 2010 | 11:03

koudelka napsal(a):

Paní Vendlová
Po hezkém svátečním blogu opět jen bezduché kopírování něčích názorů? Prosím Vás, nechte toho už. Svou neobjektivitou, nekritičností a neschopností přijmout či alespoň polemizovat s jinými názory si jen škodíte. Už jsem se přesvědčil pod jinými Vašimi blogy, že se opět a jen vezete na momentální módní vlně...Ať to byl případ šašků z Bed-inu v kauze chráněného bydlení či protiRáthovského tažení v kauze možného přesunu ústavu aj. Aniž by jste se kdy seznámila s jakýmikoliv fakty a pronikla do podstaty věci jen jste jalově odsuzovala, protože to bylo zrovna in..
V jednom blogu jste se zmínila s patřičným despektem o jedné ženě,člence Ksčm,která seděla "vpravo" od Vás..
Vy mi připadáte daleko nebezpečnější...Bezmyšlenkovitým přejímáním názorů a jejich šířením aniž by jste použila svůj rozum mi připomínáte fanatické členy ČSM a Lidových milic z padesátých let, pochodující s vlajkami, planoucím zrakem a sveřepým odhodláním ve tváři za lepší zítřky...ano, strana řekla, že takto je to správně a tak, aniž by se kdo zajímal o morální profil a skutečné zájmy politbyra, je třeba prosadit tu "jedinou správnou" myšlenku i za cenu obětí...
Tací lidé byli nebezpeční v padesátých letech svou bezduchou podporou politiky té "správné" strany a monstrprocesů a jsou nebezpeční i dnes...
Ale chápu....koho chleba jíš, toho píseň zpívej...

A jen mimoděk...http://werdan.blog.idnes.cz...
02. 01. 2010 | 11:04

StandaT napsal(a):

Přes své výhrady k oboum protagonistům bych je mnohem raději viděl na jedné lodi, než rozhádané každého na jiné bárce s Aurorou za zády.
02. 01. 2010 | 11:10

bigjirka napsal(a):

Myslím, že projev pana presidenta byl tradičně dobrý, možná už pronesl lepší. Ano, lidi, používejme vlastní rozum a chceme-li někomu pomáhat, pomáhejme přednostně tam, kam dohlédneme.
02. 01. 2010 | 11:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Pocestný, ráda Vás vidím! Pod mým předchozím blogem máte vzkaz, tak se tam prosím koukněte.

Já vím, že se toho ještě o sobě hodně dozvím, ale už jsem psala několikrát, že jsem za tu dobu blogování poměrně zocelená. Co je snazší téma, sociáoní vyloučení, nebo politika? Zdálo se mi, že to první, ale opak je pravdou. Politice totiž rozumí každý, to jsme netušila...Ten styl blogové komunikace mi rozhodně víc dává, než bere a to určitě stojí za to. A moje práce mě taky baví a podle mě má smysl, takže dokud to tak bude, nemíním nic měnit, leda by mě vyměnili jiní... :-), i s tím je třeba počítat. :-)

To, co řekl kníže, bych sem "pověsila" vždycky. Mnohé říká trefně za mě a na rozdíl ode mne, je mu mnohem více nasloucháno...:-), což je samosebou logické.

Moc dobře si uvedomuju, že nás všechny čeká náročný rok a určitě ne jen kvůli volbám. Ano, těmi projdu, je to moje práce, ale k tomu se dá konat plno jiných skutků...

A než sem něco "politického" zavěsím, budu si hodně rozmýšlet, pokud něco, tak co. Nikdo tak úzce spojený s TOP09 zde myslím nebloguje, to ovšem neznamená, že nebudu dělat nic jiného, než dělat TOP09 PR. To nebude potřeba. :-) Snad si s kampaní pohrajeme se ctí a bude mnluvit i za mě... :-)

Tak všem krásný rok 2010, ačkoliv některým už jsem přála jinde. Díky za komentáře.

A snad jen - neberme se tak strašně vážně, život je KRUTĚ POMÍJIVÝ!
02. 01. 2010 | 11:14

Veronika Vendlov napsal(a):

bihjirka: ano, souhlas, dobrý je za tři, tak asi tak bych to oznámkovala. :-)
02. 01. 2010 | 11:16

Veronika Vendlov napsal(a):

koudelko, koudelko, to je zase výplod. Za tím, co jsem kdy řekla či napsala si stojím, také očekávám jedno TO za pomluvu. A o té člence KSČM - pořád mě z ní mrazí. Tak víte co, já poprosím novináře, co sedí hned za ní, aby ji jednou nahráli. Je mi jasné, že Vás nepřesvědčím a ani nechci, možná by se Vám její styl komunikace zamlouval. Je to jen tím, že uvažujete stejně, nebo podobně, jako ona. Užívejte si přesvědčení o své vlastní neomylnosti. Me z Vás vždycky mrazilo a mrazit nepřestane. Tím uzavírám mé komentáře na Vaše výplody. :-)
Ať se Vám daří především v soukromí. :-)
02. 01. 2010 | 11:21

Béda napsal(a):

Karel Schwarzenberg, vlastním jménem "Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von Schwarzenberg byl po sametu doposud činný:
- Od 10. července 1990 do roku 1992 byl kancléřem prezidenta Václava Havla.
- V senátních volbách v roce 2002 neúspěšně kandidoval v obvodu Strakonice[5], v listopadu 2004 byl ve volebním obvodu Praha 6 zvolen senátorem, nominován byl US-DEU. Až do zániku ODA v roce 2007 byl jejím členem.
- 9.1.2007 byl Karel Schwarzenberg jmenován ministrem zahraničních věcí ČR, do vlády byl nominován Stranou zelených. Dne 8. července 2008 v této funkci podepsal s americkou ministryní zahraničních věcí Condoleezzou Riceovou smlouvu o umístění radarové základny USA na území Vojenského újezdu Brdy.

Značnou pozornost vyvolalo jeho rozhodnutí opustit vládu v případě, že v ní bude nadále působit vicepremiér Jiří Čunek, aniž by vysvětlil původ svého majetku v souvislosti s obviněním z korupce, které vyšetřovala policie. Proto si Schwarzenberg u americké detektivní agentury Kroll objednal audit finančního hospodaření rodiny Jiřího Čunka, jehož výsledky zveřejnil v červenci 2008.[6] Protože audit nepřinesl důkazy korupčních obvinění, Schwarzenberg se rozhodl ve vládě po Čunkově boku setrvat.

Ve dnech 5.-8.června 2008 se zúčastnil v Chantilly ve Virginii v USA zasedání tzv. klubu Bilderberg (anglicky Bilderberg Group).

11. června 2009 se Karel Schwarzenberg stal předsedou přípravného výboru nově vzniklé politické strany TOP 09...

Dlouhou dobu byl jediným vlastníkem společnosti R-Presse, která vydává týdeník Respekt, v roce 2006 však do dlouhodobě ztrátové společnosti vstoupil Zdeněk Bakala, který se stal v roce 2007 po navýšení základního jmění firmy majoritním vlastníkem (55,5 %), Schwarzenberg si podržel pouze menšinový podíl (44,5 %)..."

Pramen
http://cs.wikipedia.org/wik...

(K doplnění - jako symbol nového svěžího větru jsme politiku pana Karla mohli vidět při jeho misi v Gaze, na tajném zasedání vlády ve vztahu ke Kosovu, při všestranné podpoře "humanitárních misí" v Iráku a Afgfhánistánu...
02. 01. 2010 | 11:25

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: At se dari v roce 2010 a rostou Vam pocty turistu (nikoliv politickych).

Snad nekonfrontacni poznamky: 1.Vas odstavec - i ja ji fandim, proto radim, coz neni problem, protoze ji to naprosto neovlivni tak, jako rady predtim. 2.odstavec souhlas, Vas zaver na mne expresivni - drive by i muj byl podobne expresivni, to ho ale dnesni topici a jejich fanklub podporovali rukama nohama. 3.odstavec nic proti. 4.odstavec: autorka umi zajimave lidsky mistne psat a zejmena obcansky zaujate, pro to co si ona ceni, lokalne konat (viz rada jejich blogu), to ji nikdo neupre. Vic se k pachani asi neda rici. To kona a v tom je asi pro optimisty videt, jaka doopravdy je. Svatozar ji v mych ocich nastesti ubira a polidstuje ji samozrejme drivejsi povestne blogove okouzleni jinym Mirkem nez tim jejim dnesnim (povestny blog skoro jako nejlepsi kohouti a neprekonatelny dublog mach-tolasz) a dnesni realita PR vstupu a pretisku partajnich zprav, ktere diky medialni podpore budou mit topici stejne vsude. 5.odstavec - nekdo vidi topiky jako pokus o obcanskou politiku, druhy je vidi jinak - jako cestu k dokonceni previtizace, kdyz by spise mela byt etapa odstavovaci deprivatizace. Plizivy socanismus se mi libi jako termin, ale i jako vhodna a pro bezne "nepocestne" lidi prezitelna alternativa k neustalemu reformismu diletantu a heslistu. 6.odstavec - budme radi, ze tu zvanime, predstavte si, kdybychom v politice i konali podle svych slov, jak by to v realite dopadalo (vy uz jednu svoji zkusenost s tim koneckoncu mate, a to byla nadsena doba).

Pokud VV kona tak, ze ovlivnuje sve okoli, jak jsem psal a buduje svoji obcanskou spolecnost v miste, obdivuji priklad a mlcim. Pokud jeji PR konani zacina hrozit ovlivnovanim zivotu tech, ktere si vazim doma, dam to vzdy najevo. Podle mne je totiz videt, ze za obcanskou politiku se muze vydavat kde co. Po drive beznych slovech jako "podnikatel", "novinar", "reforma", "transformace", "tunel", "soudruh", "laska a pravda", ... zrejme dalsi slova, ktera brzy dostanou spise pejorativni nebo smesny nadech, protoze slouzi jako marketingova nalepka neduveryhodnych.

Jak diskutujeme, je to vzdy otazka, zda je to nazor ODS zklamaneho prazaka dosud teziciho z centralizace CR prijmu ci prerathizovaneho stredocecha (ne nutne ze strednich Cech) nebo je to naopak prazaky jako vzdy zklamany vesnican, zda je pisatel socka nebo burzoust, zda je to kamarad simona panka, martina mejstrika, sestry moniky p., ci byvaly svazak nebo dnesni svazak nebo oboji, zda je pravda-laska nebo lez-nenavist, jak moc jeho rodu ublizil benes, komanci, klausik, rakouheraci, adolf, ve ktere dobe stal na ktere barikade, zda ma zivnost nebo je zamestnanec, zda je odkazan na stat nebo na automobilky nebo na prilezitosti ve sluzbach, zda lidi z VS a AV nenavidi nebo k nim ma kladny vztah ...

Pro mne je to jednoduche - chci zachovat AV a VS v CR na alespon soucasne urovni a pomahat na dalku celit degenerativnim zmenam ve schopnosti kriticky myslet - vzdy tak typicke pro uzemi CR. Proto prijedu a hodim to, jak jsem psaval (at neagituji konkretne jako autorka).

Topikum to hodit nemohu, protoze jejich likvidacni program vuci uvedenym institucim je z jejich vystoupeni a materialu zrejmy a jejich osobnosti a biblicke promluvy o polepseni se na mne pusbi prilis kafkovsky ci svejkovsky.
02. 01. 2010 | 11:33

Veronika Vendlov napsal(a):

Jasně: "Never ending story" to mě baví... :-)
Letím k dobrým lidem a tím nechci řít, že by tady žádní dbří nebyli, naopak... :-)
02. 01. 2010 | 11:35

krok napsal(a):

jak může Karel Schwanzenberg komentovat projev V. Klause, když ho celý prospal?:-))
02. 01. 2010 | 11:54

Taoiseach napsal(a):

Veronika Vendlová
Text, který jste tu uveřejnila, jenom dokazuje, že pan Schwarzenberg by měl kandidovat na prezidenta republiky (až si VK třeba vezme příklad z Borise Nikolajeviče a odstoupí - :) ), nikoli do sněmovny.

Béda
"K pádu vlády: na ten bylo zaděláno pokud vím již samotným vznikem vlády, kterou ... ustavil sám pan Václav Klaus."
Pokud vím, druhá Topolánkova vláda byla Klausovi proti mysli od začátku a před jejím pádem výslovně prohlásil, že není nadšen "vládou s pány Bursíky" - což byl jasný vzkaz pro Zubovou. Dále by mě zajímalo, proč si myslíte, že asi kovaný pravičák Klaus navštívil sjezd soc-dem, a o čem pak si to asi s Paroubkem vykládal mezi čtyřma očima. Můj výklad je ten, že i Paroubek se alespoň na dobu kolem svržení vlády stal Klausovým komplicem a Klausova kritika svržení vlády je více než pokrytecká.

Olga
"...Asi vidí dál než ti, kteří si hrají třeba na dobročinnost. Přemýšlí někdo taky nad otázkou proč? Nemáme na bídě některých zemí svůj podíl? Nepěstujeme si tu bídu záměrně?"
Především říkat, že si nevládní organizace "hrají na dobročinnost" je kombinací sprostoty a zbabělosti. Měla byste vysvětlit, koho míníte slovem "my", když se ptáte, zda si "nepěstujeme...".
02. 01. 2010 | 11:55

Béda napsal(a):

Taoiseach,

pokud si vzpomínám vznik Topolánkovy vlády opřené o přeběhlíky vzniknuvší po Kubiceho volbách, Kalouskově politických přemetech umožnil prezident VK (ustaven do své prodloužené funkce za pomoci Topolánkovy ODS a různých "přeběhlíků") až na třetí pokus, i když předtím deklaroval, že vznik vlády opřené o přeběhlíky neumožní.

Jak se říká - kdo s čím zachází, tím také schází. Jiní přeběhlíci, se kterými krátce před vyslovením nedůvěry "džentlmensky" promluvil expremiér Topolánek tu vládu pohřbili.
02. 01. 2010 | 12:03

špatné uživatelské jméno napsal(a):

prirodovedec, Tupelo, koudelka:

Vystihli jste to nejpodstatnější. 100% souhlas.
02. 01. 2010 | 12:04

kozoroh napsal(a):

Bédo,
pokud vám jako argument k podpoře Schw.posloužila wiki,jistě si na ní budete schopen najít i vaše milce v tomtéž osvětlení.Jen mám trošku obavu, že byste text musel hodně vyselektovat,aby nevyzněl právě opačně.

StandaT: vidím to stejně.Bude-li to po volbách zase na pat,obávám se, že Klaus bude pro v.k.
02. 01. 2010 | 12:11

kozoroh napsal(a):

Bédo.
Jenom úplný jelen stále vytahuje Kubiceho.Vy jste asi jeden z těch,co za nic nikdy nemohou, protože za to vždy mohou ti druzí.Taky filozofie.
02. 01. 2010 | 12:17

Ben napsal(a):

Taoiseach,
ano i já bych byl pro pana Schwarzenbergra co by další hlava státu. Je mně líto, že je ve straně s lidmi, kteří budou s největší pravděpodobností "dělat" to samé, co dělali pod hlavičkou stran jiných. Kalouskem začínaje...
Stále se ještě rozhoduji, jestli letos nezkusím podpořit poprvé zelené. Jsem v rozpacích, protože ani tam není vše, co by se mně zamlouvalo...
Ale jaká jiná volba?
02. 01. 2010 | 12:20

Ikena napsal(a):

Tak nam to zacina velmi zajimave, souhlasim s Rumcajsem, jen bych doplnil, co opomenul. To ustaveni tak "velmi labilni vlady" zalozene na nakupu prebehliku byl dosti riskantni krok, ktery byl predurcen k zaniku. Ne vsechno se dalo ukaucovat, Dalik to nestihal.
Budme radi, ze se poucili a Velky Kormidelnik je privede k rozumu a k velke Koale, jinak to nejde. Prece nam do toho nebudou kafrat nejaci Bursikove ci knize, nebo jeste hure, rozhodovat bude komanc Filip /jak se obcas deje/.
02. 01. 2010 | 12:36

Taoiseach napsal(a):

Béda
Nevím, co se myslí slovy "vznik Topolánkovy vlády ... umožnil prezident VK ... až na třetí pokus". VK jmenoval Topolánkovu jednobarevnou vládu a po tom, co nedostala důvěru, jmenoval Topolánkovu koaliční vládu (třetího premiéra by podle ústavy musel jmenovat na návrh předsedy sněmovny).
V každém případě to bylo dlouho PŘED prezidentskými volbami 2008.
Nicméně máte pravdu, že přeběhlíci mu přitom "přestali" vadit, ale zelení mu určitě vadili. Následně, tedy při té prezidentské volbě, se mu to vyplatilo, protože Melčák i Pohanka hlasovali pro něho.
02. 01. 2010 | 12:36

Taoiseach napsal(a):

Ben
Jsme na tom dost podobně...
02. 01. 2010 | 12:38

vlk napsal(a):

Zásadní větou z velkých myšlenek Karla Schwarzenberga je ona hláška o velké koale. ostatní je jen vata.

Ale velká koala je skutečně noční můru Kalouskova spolku provařených ksichtů.

Slova pan nadlesního, jak píše eufemisticky Pocestný jsou jinak jedna lahoda. Až na to, že byl členem vlády, která od samého začátku stála na korupci a vděčila jí za s vou existenci. tehdy mu to nevadilo. nevadila mu čunkiáda. nevadil mu šílený rozpočet 09.. Nevadilo mu , prakticky nic. Možžná , že zrovna spal. Protože jak stojí na ješět e xsitujících biliboardech tohohle spolku , tak když s ekecají blbosti , on spí. A že rozpočet 09 byla kolosální blbost.
Když vidím Rumcajse, nemohu si odpustit. Myslím, že dříve vzkazy knížete pánna do podhradí dřív tlumočil Francek.. Jo časy se mění.
02. 01. 2010 | 12:48

PatientO.T. napsal(a):

2 prirodovedec:
Zdravím vás a posílám odkaz, abyste viděl, komu nás, nebožáky žijící v české kotlině, chcete nahnat do spárů. :-)

http://www.cssd.cz/inews/vi...
02. 01. 2010 | 13:00

Béda napsal(a):

Taoiseach,

třeba si to již moc nepamatuji - neověřoval jsem ten počet. Jsem si ovšem jist, že ta vláda nebyla sestavena hned napoprvé a že vznikla jenom díky přeběhlíkům. Zrovna tak, jak byl v úřadu potvrzen prezident. A zrovna tak jak se nakonec díky přeběhlíkům ta přeběhlická vláda rozpadla.

Pokud jde o spavou nemoc pana Karla. Jistě si vzpomínáte, jak ač přítomen, v čase prezidentské volby prospal slovní inzultaci "svého" zeleného předsedy, kterému vděčil za svůj velký politický comeback, ministrem policie p. Langerem. ("Všichni půjdete bručet!")

Pan Kárl je prostě každým coulem diplomat - co je kontroverzní to prospí a reaguje vždy ve správnou chvíli. Když je do něčeho vtažen, nachází neortodoxní a neokoukaná "řešení"- viz případ Čunek.
02. 01. 2010 | 13:02

Olga napsal(a):

Já se omlouvám dobročinným organizacím. Ty jsem na mysli rozhodně neměla. Ty jsou jen naivky jako já, které si myslí, že jsou schopny něco napravit. Mínila jsem tím světovou hospodářskou politiku. Připadá mi to tak, jako když useknu někomu ruku, a pak dovolím, aby mu ráno někdo pofoukál.
02. 01. 2010 | 13:31

Olga napsal(a):

Za naivky považuji i ty, kteří si myslí, že jednání o globálním oterplování jsou něco jiného než matení lidí. Všichni jsme seznámeni s tím, že tu kdysi byla doba ledová. Máme důkazy, které nám to dosvědčují. Myslíte si snad někdo že oteplení nastalo vinou nebo zásluhou člověka. Je to asi něco víc,co určuje kam půjde vývoj vesmíru. Našim přičiněním si možná zničíme zdraví, ale nic neovlivníme. Na základě pozorování se můžeme jen připravit.
02. 01. 2010 | 13:38

zrak a sluch napsal(a):

krok a vlk - copak nevite, ze Knize nikdy nespi ?
02. 01. 2010 | 13:41

pecok64 napsal(a):

Svobodný občan píše Václavu Klausovi

1. 1. 2010, 19 reakcí

Milý Václave i já Tebe zdravím.Máš zcela pravdu, že minulý rok se nám příliš nevydařil. Otázkou je, koho historici označí za viníka tohoto karambolu, ale to bych zatím nepředjímal.Stěžuješ si na „velmi labilní“ vládu Mirka Topolánka. Ale copak jsi to snad nebyl Ty, kdo ji jmenoval a kdo aktivně vstupoval do utváření této vlády? Václave, copak si nepamatuješ na aféru Kubice, která sviňským způsobem ovlivnila volby a rozpoltila společnost? Copak se nepamatuješ, že za vznikem Topolánkovy vlády stáli dva zázračně prozřelí přeběhlíci od politické konkurence? Jsi opravdu tak krátkozraký, abys nepochopil, že vláda, sestavená na podvodu, těžko přežije celé volební období? Vychvalování „politickým kompromisem“ vzniklé Fischerovy vlády je tak trochu vychvalováním dne před večerem.Toho, že je naše ekonomika v krizi, jsme si již ráčili všimnout všichni. Bravo, máš dobrý postřeh. To, že se hospodářství propadá, nám nemusíš vysvětlovat jako debilům, to také chápeme. Jen bych rád viděl, jakou osobní zodpovědnost z těchto faktů vyvodíš Ty sám, když základní nastavení ekonomického systému pochází z počátku devadesátých let, kdy jsi byl, pokud se nemýlím, ministrem financí a později předsedou vlády. A státní rozpočet pro rok 2009 i 2010 jsi také podepisoval Ty.Václave, nějaké starosti o naše štěstí si laskavě strč za klobouk. Pro nás je nejdůležitější, abychom vyšli od výplaty do výplaty, měli trochu štěstí, zdraví a práci. Fungující rodinu i mezilidské vztahy si umíme vytvořit sami, pokud z nás Ty a Tobě podobní nebudou drhnout kůži zaživa.Rok 2010 bude volebním rokem. Nemusíš nám, občanům plebejským, říkat, co máme dělat, my to víme. Raději dělej, co máš, dohlížej na naše politické „elity“, aby nepoužívaly stejně špinavých podvodných praktik jako ve volbách 2006, a nepodváděly nás. My už si s tím pak nějak poradíme sami.V predikci stavu našeho hospodářství Ti nevěřím ani slovo, protože jsi se „zmýlil“ již mnohokrát. Nepříliš srozumitelným způsobem nám oznamuješ, že nás čeká zvyšování daní. Tak to Ti opravdu děkuji. To se nám tady v té zemi bude moc hezky žít.Nechceš se zabývat tím, co bude v roce 2050, nebo v roce 2100. Jsi snad tak krátkozraký, abys nepochopil, že zde budou žít i naše děti a vnuci? Vždyť zrovna Ty jsi v roce 1990 ekonomicky plánoval, jak budeme žít my dnes. Nemůžu se ubránit pocitu, že jsi v tom plánu někde udělal chybu.Václave, asi žijeme každý v jiném vesmíru. Mluvíš o kompasu, o individualismu, o svobodných občanech. Na co jsme si tedy zřídili instituci nazvanou stát, které jsi Ty nejvyšším představitelem? Do státního celku, nazvaného Česká republika, jsme se sdružili přece proto, abychom měli zajištěnou bezpečnost, solidaritu a společný postoj vně, a na základě konsenzu, i uvnitř. Vždyť Tvé názory vytváří rozpor místo stmelování v zemi, které jsi nejvyšším představitelem (a nejen tam).
02. 01. 2010 | 13:59

pecok64 napsal(a):

Vyzýváš nás, abychom pomáhali potřebným. Co jsi pro ty potřebné udělal ze své funkce Ty? Víš o tom, že před Vánočními svátky umrzlo 12 bezdomovců někde pod mosty? Víš, kolik stovek tisíc lidí přivedl do katastrofy exekutorský zákon, který jsi podepsal Ty? Kolik takových zákonů ještě podepíšeš? Pokrytče!My, dolních deset milionů, na budoucnost myslíme, ale vy, horních pět procent námi placených úředníků nám všem i budoucím svojí nekompetentností připravujete budoucnost poněkud temnou. „Jaká bude technická úroveň, vyspělost a bohatství generací, které přijdou po nás“, to nevím, ale pokud bude zavedeno školné, zrušena Akademie věd, privatizovány zdravotní a sociální systémy atd., bude úroveň opravdu bídná. Co jsi proti tomu udělal, můj prezidente Václave, Ty?Nevím jak Ty, ale já žiji z benevolence minulých generací a budoucím generacím dlužím minimálně lásku a vzdělání. Pokud chceš rozbíjet generační a solidární kontinuitu národa, zanecháš v této zemi po sobě jen vyprahlou poušť individualistů a ne „svobodnou a prosperující společnost“.Vyzýváš nás, abychom dělali „dnes, zítra, pozítří to nejlepší, co umíme“. Jakou nám nabízíš motivaci? Vyšší daně? My jsme „oběma nohama na zemi“ a staráme „se o to, co nám přísluší. Je toho více než dost“.I já, Václave, Ti přeji dobrý rok 2010. Dobrou náladu Ti přát ani nebudu, tu jistě máš, nevím, o jakém obsahu politiky mluvíš, ale pokud nám to pomůže z ekonomické krize, budiž. „Společnou řeč, vzájemný respekt a porozumění“ nám přát nemusíš, toho máme na rozdávání.
Ještě na závěr Ti chci poděkovat za krásný projev a omluvit se za tykání. Vždyť to znáš, při tykání se to lépe píše.Zatím ještě „svobodný občan“Martin Kopecký
02. 01. 2010 | 14:01

kozoroh napsal(a):

pecok64.
Kodexu to asi neodporuje.
Je ale s podivem, kam až může dojít svoboda blábolení.
02. 01. 2010 | 14:15

StandaT napsal(a):

kozoroh: bude pat. Nejvyšší čas se připravit.
02. 01. 2010 | 14:17

Taoiseach napsal(a):

Olga
Děkuji za tu omluvu dobročinným organizacím, které vyzdvihuje i KSch.
Ovšem na druhé straně "světová hospodářská politika" je trochu neurčitý pojem. Třeby já bych měl hlavně výtky vůči nadnárodním hospodářským skupinám, nicméně chápu, že jinak politicky orientovaní budou hledat vinu jinde.
Pokud jde o oteplování, vliv lidské činnosti je prokázaný, diskuse je už jen o velikosti jejího podílu. Lidské chování jistě neurčuje vývoj vesmíru, ale na Zemi může mít vážné dopady (z nedávné doby např. lesy zničené emisemi SO2 nebo ozónová díra způsobená tzv. freony).
Změny klimatu by samy o sobě nebyly nebezpečné, nebezpečná je jejich rychlost. V každém případě jednání na celosvětové úrovni nemůže uškodit, i když by nám takové jednání chtěl VK upřít.
02. 01. 2010 | 14:21

Naštvaný napsal(a):

Prý PS: Podepisuji, připsala autorka. Já určitě ne. Vždyť to je jenom kritika pro kritiku. Bez ladu a skladu - bez myšlenky.
02. 01. 2010 | 14:34

kozoroh napsal(a):

StandaT.
Teoreticky by pat nastat neměl.Celý problém je v tom, že "zásadová" SD jaksi automaticky přičítá rudochy.A lidi už to berou jako normál.Jó, ta paměť!
Jestliže ale TOP udrží to, co má,mohlo by to být hodně zajímavé.Samozřejmě v případě, že ODS zase nepřihraje nějaký volební "trumf".
02. 01. 2010 | 14:35

Naštvaný napsal(a):

"Nevadilo mu , prakticky nic. Možžná , že zrovna spal" řeč je zřejmě o tom nadlesním,učetním, hospodským nebo za koho se ten člověk ještě vydává; Jemu ve vládě nic nevadilo, protože "tam byla sranda" cituji toho dotyčného adepta na premiéra, neřku-li prezidenta.
02. 01. 2010 | 14:39

valdštejn napsal(a):

Milá paní Veroniko , snad bych ty pidy pana kníže bral , ale já
bohužel za ním vidím suitu , lépe řečeno kohortu loupežníků páně Kalouska (švára Kašák , jeho
bydlení , nákup nekvalitních padáků , podvody na MNO , které jako ekonomický náněstek přehlížel atd...ach jo paní Veroniko , ach jo.
02. 01. 2010 | 14:47

Pocestny napsal(a):

Jinak, pro místní "proVencály" ...
Klaus vždy toto heslo naplňoval, on pomáhal tam, kam dohlédl....do zrcadla..-)
Ještě, že máme Béďu, jinak bychom netušili, jaký významový drift získají pojmy, když se z češtiny přeloží do socanštiny....
Hele, Bedřichu, u nás v Michli se dycinky říkávalo:
"Jak se do lesa pakárna, tak se z lesa vegáč!"

Přírodovědče, mám pocit, že je o fous důležitější celkový vývoj Pinďourova,než to, jestli v něm přežije AV.
Ona AV je fajn, ale bez normální země a společnosti vně svých stěn jest jaksi platna jako mrtvému koni do řiti hledění...

Zde je příliš mnoho věcí špatně, abychom se tu tloukli po hlavě partikularitami. A AV je stejná partikularita, jako děravý rozpočet, mizerné zákony....jedno bez druhého nelze řešit.
02. 01. 2010 | 14:52

Anička z Kuřimi napsal(a):

Mno,
TOP 09 v čele s Karlem - projev sem, projev tam.

Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek, Vlasta Parkanová a spol. po projítí několika stran v politice, to nyní již myslí opravdu, ale opravdu upřímně.

Výhody ze zvolení do parlamentu mají ze "starých" stran /KDU, SZ/, ale nyní prosazují ŤOP09, přičemž stačí tak málo, složit poslanecký mandát.

Po všech těch peripetiích jim věřím ...
,že jsou schopni za 3roky přijít s NOVÝM myšlením a novou stranou, věřím, že to opět budou myslet upřímně !!
Chápu, že změny nelze zastavit, začínám-li však s něčím novým, s tím "starým" se musím ROZLOUČIT.

Věřím, nevěřím, věřím, nevěřím, ...
02. 01. 2010 | 14:53

kozoroh napsal(a):

valdštejn byl osobou vznešenou.Kritický pohled se u takového předpokládá jaksi samozřejmě.
Vy,pane,vidíte kriticky jen druhé což je pikantní zvláště tehdy, poukazujete-li rukou z hnoje vystrčenou.
02. 01. 2010 | 15:02

stále rebel napsal(a):

ODA, US, SZ, TOP 09 to byly strany, za které kopala česká média. Dnes máme již rok 2010 a proto se ptám, není již nejvyšší čas recyklovat? TOP 09 měla šanci v roce 2009, ale dožije se vůbec voleb v roce 2010? Nebyl bych si tím moc jistý. Těším se na předvolební televizní diskuse předsedů politických stran. Černohorec vždycky věděl komu vděčí za svou popularitu a komu má sloužit, ale většina občanů nejsou zase takoví pitomci, aby nepochopili, že oni to určitě nebudou.
02. 01. 2010 | 15:30

Pocestny napsal(a):

Veroniko,
vy takhle ani psát nemůžete, neboť politika musí být positivní...-)
Já jsem předběhl Zemana cca o patnáct let takže jako Mumie se mohu jen vrátit ze záhrobí, abych sežral to svinstvo, které jsme tu bezděky nadělali. Neudělám to, leda by nějaký mladý, čistý a positivní politik potřeboval svého Torquemadu.
Pro blaho státu rád zatopím Pražanům modrooranžovým smetím v Malešické spalovně, biomasa teď frčí.

Tlustou čáru za minulostí jde nejlépe kreslit na zdi kulkami popravčí čety.
Jak říká předseda Svazu vrahů polních hlodavců Fencl: "Přemnožená škodná se musí likvidovat."

Přeji vám úspěšný rok, panu nadlesnímu popřejte prosím pěkné sousedské pozdravení ze zatopeného hotelu na Jistci. Dědek Cyril se v hrobě obrací, protože nejprve nám komouš zaplavil barák tím, co máme oba s nadlesním "tak rádi", pak nás prohlásil za pod - vodníky.

Zeptejte se ho, proč se odstěhoval na Dřevíč, on vám vysvětlí, proč jsou mí předkové po starém způsobu rozptýlení z vrcholu skály nad Týřovem... i když mají jméno na náhrobku v Čížové poblíž toho lavoru zeleného kvasu.

Nadlesní vám pak možná jednou u fajfky poví, jak dvě hromady betonu (Temelín a Orlík) zabily duši celému kraji.

Je to po Havlovi jeden z mála lidí, které se vyplatí poslouchat, když nahlas přemýšlejí.
02. 01. 2010 | 15:35

Béda napsal(a):

Pocestný,

"Je to po Havlovi jeden z mála lidí, které se vyplatí poslouchat, když nahlas přemýšlejí." Žeby Kárl chrápal?
02. 01. 2010 | 15:39

kozoroh napsal(a):

stále rebel:
Vaše limity odsudků jsou podřízeny kodexu hokynáře.Nevidím naději, že byste tento stín kdy byl schopen překročit.
Poslouchat moudrost vám nikdy dáno nebude, k vaší škodě.Schw. mluví málo, ale je to asi tím, že moudra taky moc není.Vám nezáleží na kvalitě, jdete po kvantitě a tu vám dá váš guru.
02. 01. 2010 | 15:44

Qwer napsal(a):

To xyz.xx
Člověče usmívejte se, já se zde jen bavím.

To Petr
Napsal jste: "Nicméně nechápu jak jste přišel na to, že ve druhém příspěvku se diskuse zúčastnil pan Schwarzenberg pod nickem veronikavendlová."

Přečtěte si alespoň titulek blogu, když už nečtete obsah. Dole je podepsán Karel Schwarzenberg.
02. 01. 2010 | 15:58

kormoran napsal(a):

..Rudi samani maji radi jine projevy. Tedy soudruzi neco do ouska)))https://www.youtube.com/watc...

Pani Vendlova , preji hodne uspechu v r. 2010 a samozrejme drzime palce .
Panu knizeti pevne zdravi a co nejmene srazek s blbci)
02. 01. 2010 | 16:05

Baba napsal(a):

Pro mě lekce jazykovědy. Rozdílní uživatelé téhož jazyka používají k popisu svých rozdílných skutečností týchž slov a spojení. Projev pana Schwarzenberga skrývá dlouhodobě osvojované zkušenosti. Bude dobře naučit se z něj víc než jedno přečtení.
02. 01. 2010 | 16:18

Pocestny napsal(a):

Hele, Bedřichu, u nás v Michli se dycinky říkávalo:
"Jak se do lesa pakárna, tak se z lesa vegáč!"
P.S.
U tvé tvorby jde spaní i na mne, uspavači hadů...-)
02. 01. 2010 | 16:46

*** napsal(a):

Pane Stejskale,

nestálo by za to nabídnout zde blog i panu knížeti Schwarzenbergovi?

Zřejmě dle průběhu diskuse tah paní Veroniky zapůsobil. TOP09 je sice stále ještě TOP X, ale situace se začíná již rýsovat.

Otázka je jen, zda děravý padák bude při případné turbulenci procent stačit.
02. 01. 2010 | 16:48

xyz.xx napsal(a):

Qwer: ;) :) - to jsou obecne uznavane symboly usmevu. V mych prispevcich je muzete nalezt a proto nechapu proc mi pisete abych se usmival. Beru to jako projev vasi bezradnosti nad jasnou argumentaci :-D
02. 01. 2010 | 17:24

Qwer napsal(a):

xyz.xx.
Už jste pro mě únavný, protože vy a vaše "jasné" argumenty mi jsou lhostejné.
Klidně si pište a přehánějte...
02. 01. 2010 | 17:44

Arnie napsal(a):

Veroniko, je bezvadné, že jste pověsila reakci K.S. na novoroční projev prezidenta na svůj web.
Samosebou to popíchne vosí hnízdo, ale je to hezky napsané.
02. 01. 2010 | 17:54

Karel napsal(a):

Veroniko, kdyby nám četl projev pan Schwarzenberg
tak mám dojem, že většina občanů by mu vůbec nerozumněla. A nebylo by to jejich vinou. A stát by upadl do chaosu.
02. 01. 2010 | 18:05

Pavel napsal(a):

No jo šikulka z TOP 09. Celý váš mladý život se vám podařilo vyhýbat skutečné práci a k tomu vám blahopřeji. Jste nadějným vzorem pro naše Romy.
02. 01. 2010 | 18:15

Vico napsal(a):

Tož koho voliť, když sú všichni takoví pazgřivci.

ODS - Toskánská strana psích deček z Clarionu, co si ze starýho zvyku strkaj ruličky pětitisícovek do konečníku, kdyby přišla nějaká ta policejní šťára.

ČSSD - Kolotoč štěstí, jak slibuje i Béda/Trávníček/ Svatomatějská naděje pro každýho, jen už ne pro toho, kdo po vernisáži lídra zůstal tuhej, jako žádnej druhej.A prej se chystá i televizní - Třináctý důchod Jiřího Paroubka.
KSČM - Od červené knížky k růžovému románu pro ženy a dívky s názvem "Falmerovo štěstí". Už maj nachystaný bezmála dvouhodinový volební spot, kterej natočil ještě starej Zeman.

Cesta do pravěku.

KDU - ČSL Černoprdelníci, kteří zatím ustáli každou frontu. I tu národní. Vod tý doby, co Cyrda Svoboda prohrál ten svůj spor s jeptiškama, jim jdou preference nahoru. Inu stratég.
KDU - TOP09 : Jo, Kalousek je takovej náš Schwarzeneger politický scény. Teď je vlastně až dvojjedinej. Podle těch dvou tváří by se ta strana mohla jmenovat Dr. Jekyll and mr.Hyde.

Zelení : Ekoteroristi, kteří bráněj dostavbě dálnice na Drážďany, protože někde u Ústí žijou jakési vzácné ponravy či co.

Věci Veřejné : Prej je ta strana založena jen proto, aby Radek John mohl na konci volebního období napsat Reportáž psanou na oprátce.

Tak a teď babo raď!
02. 01. 2010 | 18:20

Ben napsal(a):

Vico,
zapomněl jste okomentovat ještě jednu stranu. Nebo máte tak trochu obavu, že by na Vás vletěl marek?
:-)
02. 01. 2010 | 18:42

Vico napsal(a):

Ben : :-D))))))))))))))))
02. 01. 2010 | 18:54

kozoroh napsal(a):

Vico.
Je globalizovaný volný trh.Za prachy jde všechno(já si to nemyslím).Tak proč to neudělat tak, že si vládu dovezeme? Nemáme na to?Ale kdepak, stačilo by 1/4 hod nekrást.
Vzhledem k mému předpokladu, že trošku normálnější to tu bude tak za 20let je to dovoz 5 várek vládnoucí elity.
Strany by se pak ukazovaly jen na celostátní výstavě "Země živitelka".
02. 01. 2010 | 19:16

vlk napsal(a):

Vico

paráda! tedy - tragická paráda....

Ještě, že existuje Balbínova poetický strana.
02. 01. 2010 | 19:29

naivka napsal(a):

olgo, svatá prostoto...
vy si opravdu myslíte, že vědci, NASA a vlastně celý svět, který se sešel v Kodani neví, že tu byla doba ledová???? ať žije král hlupáků VK
02. 01. 2010 | 20:04

Petr z Tábora napsal(a):

Divil bych se, kdyby předseda TOP09 souhlasil ve všem s prezidentem. Já si myslím, že lidské sobectví je přirozeným motorem pokroku. Jde o to, aby ho zákony a předpisy držely v mantinelech prospěšných i celé společnosti, což se leckdy nedaří.
Generačně je to tak, že soukromě většinou zůstáváme dlužni svým rodičům a jakoby to splácíme v péči a výchově svých dětí.V politice se každý snaží být zvolen, takže naopak ukradne co nejvíce našim dětem, aby si koupil přízeň rodičů.
02. 01. 2010 | 20:32

vasja napsal(a):

Chlapci a děvče.
Lepší když si kopnete do Klause, než abyste si hodili v lese mašlu a našlo vás nějaký děcko. Za to vám děkuju.
A kdyby se vám chtělo myslet............. tak ten chudák Klaus za vaší blbost, lenost, neschopnost a možná i smůlu, vůbec nemůže.
Věřte tomu.
02. 01. 2010 | 20:37

Karel Mueller napsal(a):

Vico:

Na film Cesta do pravěku mi nesahejte. Když mi bylo 7, tak naši koupili takou skříňku s malým černobílým televizorem, jmenovalo se to Muráň. A když mi bylo 9 a dočetl jsem se, že za týden budou dávat v neděli Cestu do pravěku, tak jsem se intenzívně celý týden těšil.

Už nikdy v životě jsem se na nic tak intenzivně takovou dobu netěšil. Určitě jsem nebyl sám a to ani v mé generaci.

Takže pozor: Pokud by KSČM přehrála Cestu do pravěku, tak by se mohla vzbudit nostalgie a KSČM by vyhrála volby.
02. 01. 2010 | 21:19

Ben napsal(a):

Pane Muellere,
dobrý. :-)

Ale ještě jste zapomněl uvést, že po tom týdnu čekání a těšení když zrovna nevypli proud, tak měli v tv nějaký zádrhel. Vzpomeňte na zcela běžné: Omluvte, prosím, poruchu!

A dětské těšení bylo...
02. 01. 2010 | 21:28

Vico napsal(a):

K M : Já vám to věřím. Mně se ten film také líbil. Musíte však doufat, že vás tu nečtou ty vaše bývalé lásky. Asi by je mrzelo, že na Cestu do pravěku jste se těšil intenzivněji než na víkend prožitý s nimi :)
02. 01. 2010 | 21:37

Kristýna napsal(a):

Přeji paní Veronice i všem dalším, kteří se snaží měnit cokoli ve svém životě a svém okolí k lepšímu, mnoho úspěchů v novém roce.
Jako nejefektivnější způsob vidím začít od nejbližšího bodu - tedy od sebe.
Totéž bych popřála i politikům. Místo ustavičného napadání a kritizování politických soupeřů, zabývat se odstraňováním vlastních nedostatků. Ale to už by nebyl boj, ale práce a dokonce konstruktivní spolupráce. Taková skrytá, nenápadná, ale poctivá. To moc neláká. Jenže plody pak chutnají sladce, pokud je neponičí vichřice a mráz.
Vydržte to všechno ve zdraví, s klidem a vírou v duši. Cokoliv učiníš dobrého, to zůstává.(Albert Schweitzer)
02. 01. 2010 | 21:47

kormoran napsal(a):

.. Paralera vyhry voleb cssd-kscm. 1 vol. obdobi : 'Soudruzky a soudruzi , musime se nejprve snazit o to , abychom vsichni napravili skody "imperialisticke " pravice .'

2. volebni obdobi, doplneno prvni volebni obdobi komentarem: "Nase strana a vlada,byla upozornena MMF na nehospodarnost . MMF ma zrejme spatna cisla, nebot jsme zvysili vyrobu na tkalcovskych strojich nejmene o 150 prcnt.

3. volebni obdobi : Plagiat prvniho a druheho VO))).
Doplneni : Soudruh Paroubek na tiskove konferenci "loajalnich" deniku upozornil na nebezpeci zvysene aktivity kontralevolucionaru a to i ve strane s cim strana a vlada , za podpory delnicke tridy zatoci.

4. volebni obdobi: Zhrouceni neproduktivni sametove diktatury. Paroubek , uz v ponekud vetsi uniforme Napoleona - "Bony a parte",predava moc , opet demokraticke vlade:Vlastni dcery s.Paroubkove a -Marfusky Putinove. Vstupy lesbickych a ne-plnoletych paru do politiky byly jiz povoleny v r.2012 .21 prosince.
02. 01. 2010 | 22:29

kormoran napsal(a):

P.S byl bych rad oslovovan pro priste Nostradamem #2)))))
02. 01. 2010 | 22:39

stále rebel napsal(a):

Pro kozoroh.
„Jaký jste byl student?
Já jsem byl mizerný student, přiznávám, na gymnáziu jsem byl špatnej. Maturitu jsem konečně dotáhl na podzim, a to ještě s odřenýma ušima. Ani jedno vysokoškolské studium jsem nedokončil.“
http://www.studenta.cz/maga...

Je alespoň upřímný a netají se s tím.
Může s ním být legrace, ale řízení státu mu svěřit nemůžeme.
02. 01. 2010 | 22:56

sasa napsal(a):

kormoran: konecne jsem pochopil odkud vitr fouka, lolity to je tvoje
02. 01. 2010 | 22:57

kormoran napsal(a):

..Jak je to mozne, ze si nikdo nevsimnul hrubek?
02. 01. 2010 | 23:16

Targus napsal(a):

To Rumcajs:

"Pomáhejme ! Ale těm, co si sami pomoc nedokážou a dělají všechno proto, aby se ze své těžké situace dostali."

Konečně jsem pochopil, proč se letos sníží nemocenská dlouhodobě práce neschopným, proč se sníží částečné invalidní důchody, proč se rakovina plic stala nemocí, na kterou není možno dostat ani částečný invalidní důchod.
Vás je fakt škoda, měl byste působit na ministerstvu modré propagandy. Kdyby si Vás najal Julínek, dnes jsme už měli všechno zprivatizováno a vlezné k doktorovi by bylo za litr.
02. 01. 2010 | 23:31

SuP napsal(a):

kormoran -
Protože to by se o ničem jiném psát nemuselo.....
02. 01. 2010 | 23:46

SuP napsal(a):

Targus -
Čo je to podla Vás henten "dlhodobo nemocný"? 15 dnů?
Nebo 15 dnů měsíčně?
02. 01. 2010 | 23:48

dalimír napsal(a):

Dobrý večer ba spiše dobrou noc pane Pocestný ! Vidí se mi že vy jste setsakramensky inteligentní chlap a proto mě udivuje že se zde zahazujete jako příspěvkář ! No ale pokud Vás to baví tahle komunikace tak je to jen ku prospěchu nás všech co zde občas něco plknem ! Tak se mějte a přeji Vám pevné zdraví aby jste i nadále obohacoval zdejší diskuzní forum ! Dalimír.
02. 01. 2010 | 23:56

Veronika Vendlov napsal(a):

Pavel: a to bylo pro koho? ...
03. 01. 2010 | 00:08

Veronika Vendlov napsal(a):

Karle, Vy jste si nevšiml, že stát už v chaosu je? To tedy zírám...
03. 01. 2010 | 00:09

Veronika Vendlov napsal(a):

Pocestny, nejsem s knížetem často, ale i to málo stačí. Osobně souhlasím s tím, že jsem asi větší osobnost zatím nepoznala, protože s Václavem Havlem jsem se zatím nepotkala a zřejmě ani nepotkám.
Všechno dobré, Pocestný!
03. 01. 2010 | 00:14

Veronika Vendlov napsal(a):

Kristýno, Arnie a všichni další, díky za podporu.

Tři hvězdičky: Výborný nápad. :-)

A dále: "Pravda plodí nenávist." Ausonius.

Jsem začtena do knihy, u které mě místy mrazí. Přemýšlím o tom, kde se v lidech bere touha žít a touha se vzdávat. Proč někdo tak snadno popře sebe sama, aby se vyšvihl o píď "výš". A nejen to. Musím jít ke Křišťance...

Kdo četl, zajímalo by mě, zda se kniha líbila minimálně stějně jako mě.
Jde o MLUVITI PRAVDU - brutální román o válce k životu od Josefa Formánka.

Josefe, díky MOC!!!! A Moniko - taky díky moc, Ty víš za co!! ;-)
Všem dobrou noc!
03. 01. 2010 | 00:23

kormoran napsal(a):

..Paroubkovo sampioni}} https://www.youtube.com/watc...
03. 01. 2010 | 01:12

Pavel napsal(a):

Holka ze štábu se přeci musí podepsat pod názory svého šéfa. Co by jinak v tom štábu dělala:-))
03. 01. 2010 | 07:31

Vanek napsal(a):

Sinagl, Hucin, Komorous proti Top09

Ctete i diskuzi v clanku
PF 2010 aneb pise mi Sinagl:

http://czech-bohemia.blogsp...
03. 01. 2010 | 07:52

LEVAK napsal(a):

Veronika=velká hlásná trúba(přímo štramberská) TOP 09?
03. 01. 2010 | 10:56

Veronika Vendlov napsal(a):

Pavel: to právě není samozřejmé. Kdyby to tak nebylo, ve štábu nejsem ani minutu. Ale kdo má tohle štěstí, že?
03. 01. 2010 | 11:22

valdštejn napsal(a):

to kozoroh , odkud jste pane vzal ,že valdštejn byl vzor ctností . Doopravdy vidím , že jak vzdělanost tak i přehled poněkud chybí u mnoha diskutujících , zvláště pak pravého vyznání....
03. 01. 2010 | 11:31

kozoroh napsal(a):

Valdštejn.
Psal jsem:..byl osobou vznešenou.., o ctnostech nic.Váš zbytečný výpad vůči VV mne k tomu vedl.Je zde pár diskutérů zleva, kteří váš způsob jednostranné argumentace už nepoužívají.Vy ano.To vy zde vedete soupeření o to,kdo je větší haj...
03. 01. 2010 | 12:11

prirodovedec napsal(a):

Jan Vaculik: Vidte, dobrota ... :). Ale nic si z toho nedelejte, autorka se uz za ty mesice zde naucila cist ob prispevky, odpovidat jen fandum - podobne jako zde vymizela, kdysi aktivni, reklamni specialistka pres porody doma a homeopatii. A od soucasneho sefa se autorka zrejme naucila pri neprijemnych sdelenich drimat - pro dusevni hygienu clena stabu topiku jiste nezbytne, stejne jako pro jeji zachovani role hodneho cestneho mistniho obcanskeho Jekylla a celorepublikoveho kalouskoidniho cernohorskeho Hyda bez vzniku schizofrenie v dusledku potlaceni "jistych rozporu" mezi mistnim a celsotatnim.

Jsou to politici, maji tah na branku, media si zajistili, pravicove starosty pripojili jako neutralni "Starosty", verici nadsenky ziskali - zatim jednaji profesionalne, aby maximalizovali budouci politickou moc pro dalsi kesefty. Machiavelli v praxi CR 2010. To neni nic pejorativniho, to je realita. Nicmene vtipkovani v souvislosti s tim o projevech obcanske spolecnosti se mi jevi jako nemistne.

Autorce mohu verit jako uprimne jeji domaci okouzleni, mistni snahy, naivitu vuci Mirkum a ochotu psat pro ne agitky. Vazit si ji za to posledni nemohu podobne jako tech barbin, svorcek a kabrhelek pred ni. Doufam jen, ze jeji vira a uprimnost neublizi druhym. Podle mne ale jeji fandovstvi hrozi destrukci AV a VS v CR podle Mirku podporovanych (snad) okouzlenou naivkou. Proto jsem a budu takova dobrota. :)

PatientO.T.: Dekuji, impresivni, musel jsem si rychle loknout podobneho z modreho pramene, abych se ujistil, ze rovnovaha existuje. Jak vite, ja si volbu zuzil - zachranit AV a VS v CR. :)

Pocestny: Ja zastavam nazor, ze pri zaplaveni krajiny do vyse 4m je nutne zachovat alespon zivot na vyssich kopcich (AV), protoze jinde uz je jedno, jestli voda dosahla 4m nebo 5m. Lide bud v korupcnim prostredi plnem viru statecne plavou jako Vy nebo jim narostly zabry, pripadne si uz nasli svoji ponorku (jako autorka), ktera je v povodni jako ryba ve vode, pripadne ziji na kopcich pozitivni deviace (jako V.H.). Takze jsem pro to zachranit ty zatim vysoke kopce - AV a VS. Az voda opadne, ponorky uviznou v blate a jejich osadky budou mizet zablacene po dalsim proudu, lide z kopcu se budou hodit. Koneckoncu bible a pribeh Noe cosi naznacuje. :)
03. 01. 2010 | 13:47

Targus napsal(a):

To SuP:

Dlouhodobě práce neschopný člověk je ten, kdo je na nemocenské déle, než dva měsíce, tedy samý simulant, že ano. Při desetitisícové mzdě brutto jdete s nemocenskou o litr dolů. Pokud berete dvacku, je to samozřejmě poněkud více, myslím, že dvojka.
Tak že marodění v r. 2010 vypadá následovně. První měsíc skoro nic, druhý měsíc suché z nosu, třetí měsíc 66% z čisté mzdy. Nějaké léky a Julínkovo regulační třicetikačky k tomu, a čtvrtý měsíc si může samoživitel hodit mašli. Anebo z Rumcajsovo koltu žaludem mezi světla.
03. 01. 2010 | 18:15

PatientO.T. napsal(a):

2 prirodovedec:

Zdánlivě pěkný příměr. Potopa do výše 5 m...
Jste blázen, jestli si myslíte, že pro vás, vědce, najdou mezi sebou zrovna Paroubkovi voliči místo. A Paroubek? Ten bude pobíhat po břehu s bidlem a srážet do vody všechny idealisty, kteří si budou nárokovat místo na souši na základě jeho slibů...
Snad by bylo lepší rychle se utopit... :-)
03. 01. 2010 | 18:26

kozoroh napsal(a):

To Tarqus:
1.za výši nemocenské poděkujte m.j.rozhazování na všechny sv.strany.
2.inv. a část. inv. důchody byly a jsou zneužívány.Zvláště pak někt.spoluobčany, kteří se stávají invalidy automaticky v okamžiku, kdy přestávají mít nárok na rod.příspěvek.(proč to tak jde se zeptejte i doktorů)
3.Rakovina plic už nemusí být fatální onemocnění: Po vyléčení může být pacient zcela funkční.
4.Doporučuji zjistit si,kam směřují peníze do zdravotnictví.Budete se divit, kolik je tam pijavic,samozřejmě modrých, vy ideologu.

To PatientO.T.
18:26:53 - Vaše replika nemá chybu.Někteří v sobě živí pocit,že národ ani neusne bez pomyšlení na vědu.Pravda je, že pokud by to byli vědátoři v oboru zábavných seriálů, pak by jistou naději měli.
03. 01. 2010 | 19:02

Pocestny napsal(a):

Ale, ale....
přírodovědče, proč si neříkáte pravdivěji matematik???

Trochu vás vypeskuji za to, že hypotézu vykládáte za výsledek pokusu či pozorování. Tolik k Jekyll & Hyde....
Nepokoušjte se teoretizovat nad lidmi, které osobně neznáte. Kdybyste nadlesního opravdu znal, vyčtete mu naprosto jiné, ale o tom se tu nebudu rozepisovat, protože já mu to nevyčítám. Takhle vidím, jak z vody a chleba vaříte prdelačku, to nemůže bez pajšlu klapnout.

Dále vás musím trochu vykrákat za hyenismus, neboť než se mylně pokládat za jakéhosi "horala/ostrovana" v sociálněmravním smyslu, to radši budu rejdit zběsile vodami, a protože se plavím - tedy neplavu, nýbrž jsem stále komodorem vlastní šalupy, mohu občas pomoci těm, kdo se udrží na hladině. Ve vodě je nyní spousta splavenin a je třeba neudělat do lodi díru, protože zrovna není poblíž žádný dok. Plavíme se na doraz, ještě musíme nalovit, ale v bouři na tohle jeden nemyslí, už jen ta jízda, prostý pocit plavby v živlu, dává sílu žít a dál se prát.
Jo, můžete usilovat o tu Mensovní Archu, která vás vyplivne kdesi na Araratu, můžete si popolézt výše svahem (bacha, aby neujel, nikdy nevíte, která strana podmáčené hory žuchne první a lahar je svinstvo), ale v horách platí, že nedostatek bližních v okolí koná to samé jako válka v nížině. Jste si jist, že vás tam zbyde dost na komunitu, která neumře hlady? Budete trosečníky nebo osadníky?

Přečtěte si tohle
http://www.cts.cuni.cz/~sto...
03. 01. 2010 | 19:10

kozoroh napsal(a):

stále rebel:
Přehlédl jsem vaši repliku, snažící se dehonestovat Schw.K tomu tolik:
1.K.S. nepotřebuje dokazovat, zda "na to má".
2.Celý produktivní život jsem se pohyboval v prostředí vš vzdělaných lidí.Věřte mi, že jsem měl mnohdy pocit studu.

PS: Jsem zvědav, kdy Captcha zavede hieratické písmo.
03. 01. 2010 | 19:40

Karel Mueller napsal(a):

Veroniko,
knížete neznám a tak ho nemohu posoudit. Ale měl bych tedy dotaz: Uveďte jeho projev či politické rozhodnutí, které z něho pode Vás dělá vyjímečnou osobnost.

U presidenta bych našel: Jeho stanovisko ke gruzínské krizi předminulý rok. Postavil se ve východní Evropě jako jediný hysterii, nezaujal na západě drtivě většinové stanovisko a další vývoj - včetně závěru EU - mu dal plně za pravdu.

Prosím tedy příklad.
03. 01. 2010 | 22:19

argun napsal(a):

VV
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej... Která píseň bude ta příští?
03. 01. 2010 | 23:13

Gerd napsal(a):

Paní Vendlová,
dobrá rada zdarma. Karel Schwarzenberg se dost blamoval v případu Čunek a i při svých dřívějších politických postojích, kde se zejména v zahraniční politice značně rozchází s míněním většiny národa. Jeho husarským kouskem bylo zpackané jednání v izraeli.
Miroslav Kalousek je figura naprosto nevolitelná, naštěstí pro vás se stále ještě najde dost lidí, kteří na jeho novou image upravenou poradci skočí. Je to ale pořád stejný člověk, který má na svědomí životy lidí, kdo skočili z letadla s "jehoů padákem.
Z těchto důvodů nebudu nikdy volit TOP 09 a tedy ani starosty.
03. 01. 2010 | 23:40

Orlík z Dřevíče napsal(a):

Nemá náhoudou pan kníže nebo keho financ a hajnej vysvětlení pro 200 giga rozpočtovou díru dobrého hospodáře Kalouska. To bude tak hospodařit až ho kníže zase přivede do Strakovy maštale, hospodář Kalousek? Jak je to daleko od státního bankrotu, před kterým nás tak hlasitě varoval v letošním rozpočtu a kázal o morálce? Nemohl by někdo toho finančního borce dotázat jak je to s jeho odpovědností za faktické zvýšení dluho o tak astronomickou a dodud bezprecedentní částku? Tak kníže, nežvanit o bezvýznamném projevu Klause, beztak záminka, ale zkuste něco k věci - 200 giga deficit!!! To by vám mohlo stát za slovo hospodáři z Perlovky!
04. 01. 2010 | 00:30

prirodovedec napsal(a):

Patient O.T.: Fakta minulosti jsou zrejma - za socanu AV rostla z podfinancovani z dob VK, experimenty reformisty M.T. jsou dostatecne zname.

Jiste to muze byt vnimano vyjimecne, pak se staci vratit k dalsim faktum. Jiste muze byt vse jinak, ale davam prednost jednomu zuzenemu (jde o AV a VS) a nejpravdepodobnejsimu (viz fakta a historie) scenari. Pridejte k tomu, ze "Vas hrdina" pouziva vzorec s = v/t zatimco ta druha parta se k tomu alespon obezretne nevyjadruje. Pokud bych pouzival podobny vzorec, take bych se snazil neco delat s temi "prevzdelanci", kteri se mi posklebuji. Nejlepe je zprivatizovat a oni pochopi, jake vzorce jsou spravne.

Pocestny: Etapu rozebirani nicku a identit asi mame za sebou, ze? Snad jen k tomu tolik, ze mezi prirodovedce prece vzdy patrili matematici, informatici, fyzici, chemici, ... a s ohledem na entitu, ktera ma s nickem neco spolecneho, je to prevladajici specializace.

Ke K.S. jen tolik, ze kdybyste cetl pozorne, Jekyll/Hyde patrilo autorce nikoliv K.S. Pouziti dvou privlastku bylo pro mne pouze identifikacni. Priznam se ovsem, ze k vasemu znamemu na zaklade vlkoviteho vyctu (vyuziti stavnatym Kalouskem, Cunek, Kosovo, Gaza, ... plus historie nase i jeho osobni - psana spise druhou vetvi rodu) prilis uctu nemam, ale to neni u mne plebejce pro neho ani Vas podstatne.

Vas odkaz je skvely (koneckoncu jste ve svem podani ten "pravy prirodovedec", ze :) ) a uvaha o lodi take sedi. Pripoustim, ze lod je pro Vas vystiznejsi nez osamely plavec.

kozoroh: O narod a o vedu nejde. Jde o mlade a jejich schopnost kriticky premyslet. Na vsechny strany. To ale byva pro predem rozhodnute a verici znalce sve pravdy spise nepochopitelne.
04. 01. 2010 | 00:53

Veronika Vendlov napsal(a):

snad budu mít čas reagovat....v dohledné době...
04. 01. 2010 | 02:21

**** napsal(a):

Paní Veroniko,
budeme vidět, přeji jen samé pozitivní reakce.
04. 01. 2010 | 02:26

PatientO.T. napsal(a):

2 prirodovedec:
Napsal jste:
"Pridejte k tomu, ze "Vas hrdina" pouziva vzorec s = v/t zatimco ta druha parta se k tomu alespon obezretne nevyjadruje."

Kdože je ten můj hrdina?
04. 01. 2010 | 07:12

Pocestny napsal(a):

Přírodovědec..
Ale, kdež, žádné rýpání...
Tohle myslím zcela vážně..-)
Davida velmi dobře znám, vím, že proti vám je matematik na dvě věci, jenže vidí věc zase odjinud a ve svém pohledu je přesný.
Z vás dvou, s příměsí Matyáše, Muellera, Hořejšího, Cílka atd. vznikne "přírodovědec".....

Neznám jediného, se vší ouctou ke jmenovaným.....

Já jsem kupec a pocestný, nic víc, rozhodně bych si při svých znalostech matematiky a chemie dokázal říkat jako vy.

To, že vás občas chytnu za paty, pánové, je tím, že občas uletíte..-)
Ne tím, že bych si o sobě myslel, že jsem víc.
Naopak, když k věcem přistupujete tím klasickým čínským přístupem "tato bezvýznamná osoba si dovoluje poznamenat..", vaše nicota vám dává sílu vám všem znova připomínat, že průser klepe na vrata právě ve chvíli, když si užíváme pocit náramného pašáka...

Věřte mi, nejsem analytik, jsem empirik, tak mi nezbývá než reportovat to, co jsem sám zažil...-)

Vždyť my do sebe celkem vidíme, pane...-)
04. 01. 2010 | 09:23

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Bezesporu. U Havla jsem ovsem odpalil protinaloz drive nez jsem si toto precetl. Asi bych byl mene jedovaty :). Jsem par dnu na cestach, takze se klidim z dosahu Vaseho nasledneho vybuchu. :) Strucne opakuji empirikovi: v nicku jde jak o smes tak o metodu nejen o obory.
04. 01. 2010 | 10:59

PatientO.T. napsal(a):

2 prirodovedec

Jak je to s tím hrdinou?
04. 01. 2010 | 14:19

Michal Macek napsal(a):

ahoj co rikas na tohle?

http://www.lidovky.cz/deti-...
04. 01. 2010 | 14:36

prirodovedec napsal(a):

Patient O.T.: Staci si osvezit, kdo pouziva uvedeny vzorec (a neni to Pepicek ze zakladky) :), ten je prece hrdina, ne?
04. 01. 2010 | 14:36

PatientO.T. napsal(a):

2 prirodovedec:
Tak si to nechte...
04. 01. 2010 | 14:56

Aleš Kirovski napsal(a):

Konečně chytrý komentář na proslov pana Klause. Podepisuju na 100% a ještě by bych byl i kritičtější.
04. 01. 2010 | 15:33

Pavlik napsal(a):

Madam vlezdozadková,

copak kníže pán neumí psát a svůj projev někde neventilovat sám.

ste doopravdy stejná a chováte se jako to stádo splašených kašparů v parlamentě.
Věřím, že Vy se tam u koryta vyskytovat nebudete.
04. 01. 2010 | 15:43

LEVAK napsal(a):

Madam Kalousek sliboval schodek 35 miliard je 192!Můžete nám tu sdělit co bude zase před volbami slibovat jká bude skutečnost?
04. 01. 2010 | 15:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Pavliku, kde se budu nacházet já, Vám myslím může být úplně jedno, stějně jako mě osobně je tak nějak jedno, kde se nachítíte Vy a budete nacházet. Navíc u koryta už jsem, to jste si nevšiml? Pracuju a mám za to pěníze, to je ale překvapení...že? :-)
04. 01. 2010 | 16:44

Veronika Vendlov napsal(a):

LEVAKU, my dva si dlouhodbě nemáme co psát, viďte. Tak se o to asni nesnažmě, ok?
04. 01. 2010 | 16:45

Veronika Vendlov napsal(a):

LEVAKU, my dva si dlouhodbě nemáme co psát, viďte. Tak se o to asni nesnažmě, ok?
04. 01. 2010 | 16:45

Jan Vaculík napsal(a):

přírodovědec

A koho tedy doporučujete volit Vy?
04. 01. 2010 | 17:44

Jan Vaculík napsal(a):

Kníže Schwarzenberg je pro mě nejdůvěryhodnějším z našich politiků. Kalouskovi věřím aspoň natolik, že je to chytrej chlap, a že mu prostě muselo dojít, že tak, jak se to v poslední době na naší politické scéně dělá, už dál pokračovat nejde. A kromě toho si vážím, že v minulosti už párkrát dokázal udělat krok, který považoval za správný, i když to nebylo ve stranické linii.

Slabinou TOP09 je fakt, že na jedné nebo dvou osobnostech se dlouhodobě činnost politické strany postavit nedá. Největší nebezpečí je, že jim časem podrazí nohy humus ve vlastní straně. Takže podle mého názoru Veronika Vendlová dělá právě to, co je potřeba. Jen houšť, a víc důvěryhodných osobností!
04. 01. 2010 | 18:12

prirodovedec napsal(a):

J.V.: Nedoporucuji nikoho jmenovite. Povazuji jen za logicke, ze kazdy bude volit tu stranu, ktera mu bude nejmene nebezpecna z hlediska zasahu do jeho zivota a krize tento princip volby umocni. Vy jako podnikatel se budete obavat dalsiho unora, ja se budu obavat navratu diletantskych reformatoru. Tim se vytvori rovnovaha a pravdivy odraz ekonomickych priorit lidi. Odhaduji, ze stale mene lidi se necha proti svym ekonomickym zajmum obalamutit protistranou nebo fandicimi medii.

Cili ideologicky pevni pravicaci zaklamani Topolankem ze stredu Cech prevazne Kalouska, cast zklamane Prahy pak VV (to neni autorka), pragmaticti podnikatele a podnikavci ODS, katolicky venkov lidovce, mladi zelene, protoze Liska je sympatak, zamestnanci a socky socany a komance. Ja uz jsem psal, ze budu volit tak, abych pomohl zachranit VS a AV v CR. Ostatni ignoruji. Pro mne je to jednoduche.
04. 01. 2010 | 19:05

Jan Vaculík napsal(a):

Přírodovědec
Aha, takže Vy budete volit Ratha?

Víte, já až tak moc nevolím s ohledem na své zájmy, dnes jsem tohle a za rok tomu může být klidně jinak. Myslím trochu na to, co tu zbude po nás, a jaké dluhy budou muset splácet naše děti.
04. 01. 2010 | 20:55

prirodovedec napsal(a):

J.V.: Zrejme nebudu volit tam, kde bude Vas "oblibenec" kandidovat :). Jak jsem psal, neresim nic nez zachovani VS a AV pro CR. Takovy pohled volbu velice zjednodusuje.

Volit tedy budu podle svych kriterii i jako Vy, zkratka aby po nas tem detem neco dosud funkcniho (a podle mne vyborne urovne) zbylo a vzdelani a veda se detem budou jednou hodit, az budou zacinat od te vyprodane a rozkradene nuly.
04. 01. 2010 | 21:35

LEVAK napsal(a):

Pane vrchní šéfe domnívám se,že pokud odmítá autor svého příspěvku o něm nebo k jeho obsahu etc. diskutovat měl by skončit, pokud ovšem si teď takto musíme představovat a relizovat demokracii zvláštního,tj. Topolánkov typu!
04. 01. 2010 | 21:37

Jan Vaculík napsal(a):

Levaku,
nevím, jestli umíte jenom psát, nebo i číst. O tom druhém lze mít pochoby, protože jinak byste si asi všimnul, že autorka to této diskuse už mnohokrát přispěla.
04. 01. 2010 | 21:59

Veronika Vendlov napsal(a):

LEVAKU: Věnuji Vám mých několik zřejmě posledních vět: Vy jste spadl z jahody na znak? Cožpak nevíte, že je jen na nás, blogerech a blogerkách zda budeme reagovat a pokud ano, tak na jaký komentář a od koho? To je snad je jen jediné naše výsostné a osvobozující právo. Není nutné se vyjadřovat například k Vašim osobním nesmyslům. Jste dost chytrý na to, abyste to moc dobře věděl. Nedivím se, že Vás to baví a naplňuje, je to TAAAK SNADNÉ...jste pro mne takový klasik: pěkně se ve své anonymní ulitce navážet do jiných a "natřít" jim to. Mě to nechává klidnou, ale divím se, že se nesnažíte ten svůj energický energetický přebytek využít lépe. Tím nemyslím, naštvat se a jet si to se mnou do TOP09 vyříkat, ale přihlásit se u našich dvou levicových stran a angažovat se. Ale teď mě napadá, Vy už asi nagažovaný jste s z toho to všechno pramení...asi. No nic, pěkný večer a kdyby to pan Stejskal nevyslyšel a nedal mi to příkazem..., tak moje babička mi vždycky říkala, ať si jdu stěžovat na násdraží do lampárny...tak to tam můžete taky zkusit.
Pěkný rok 2010 a pozor na nervíky. Chce to všechno brát s větším nadhledem, jinak to mlže špatně skončit!
04. 01. 2010 | 22:10

Veronika Vendlov napsal(a):

Michale Macku: je to výborná zpráva, ale já to vcelku čekala... :-)
04. 01. 2010 | 22:16

Veronika Vendlov napsal(a):

Gerde, tenhle názor i jeho formu, beru.
04. 01. 2010 | 22:22

Veronika Vendlov napsal(a):

Argune: dlažba?
04. 01. 2010 | 22:23

Pocestny napsal(a):

VV
Levák??
Ale prosím vás.....-)
http://blog.aktualne.centru...

tento chlapík již zemřel...
captcha radí: turgeněv in
04. 01. 2010 | 23:00

Veronika Vendlov napsal(a):

Přírodovědče, příspěvky čtu všechny a postupem času jsem se díky blogování naučila mnohé. Například to, že jsou diskuse, které buď nemají smysl vůbec a nebo jen jeden a toho se účastnit nehci.

Už mnohokrát jsem se u rozličných textů ohajovala, že za stav zdejší politiky, nesu stejný díl odpovědnosti, jako my všichni.

S prohlášením pana senátora bych se ztotožnila, ať bych byla, kde bych byla. Tak to protě je. Nevím,co jsem se naučila od současného šéfa, máte-li na mysli knížete, neb já mám šéfů vícero.

Vím, že mě zase bravurně pošlete do háje, ale snad jen prosím zvažte, co dál napíši: ačkoliv to asi není běžné, nepíšu prvoplánovitě agitku TOP09. A už vůbec ne na objednávku. Znovu opakuji, kníže mi pokaždé muví z duše, sama jsem z toho byla překvapená. A i když mnozí třeba ne, já mu ráda naslouchám. TOP09 nejsou jen lidé, o kterých se tady neustále píše, je to 1500 členů, kteří NEJSOU přijímáni jak na běžícím pásmu. Je to spousta vzdělaných lidí, kteří pochopili, že to, jak fungujeme doteď, je špatně. Je to obrovská spousta podporovatelů, je to síla na FB.

Já netvrdím a nikdy jsem netvrdila, že se všechno změní mávnutím kouzelného proutku. Jen si myslím, že se všechno děje krok po kroku, normalizace taky nepřišla ze dne na den.

Myslím si taky, že všichni ti, kdo se do politiky pouštějí, potřebují ke své cestě politické matadory, ačkoliv třeba nemusí jít nutně o "Mirky Dušíny", kterých se v naší zemi a ani jinde, moc nedostává.

Vidím to sama, když porvnávám, jak jsme se snažili s Honzou Kaslem o totéž, ale byli jsme moc "měkký", moc slušní, moc ohleduplní, moc komunikativní. Všeho moc škodí.

Na to,co jste o mě napsal, bych správně neměla reagovat, protože se mě to až příliš dotýká. Napadá mě potom, že tedy asi bude lepší, se na všechno vykašlata držet hubu a krok a doufat, že to jiní pořeší za mě. Ale to by bylo proti mému přesvědčení.

Každou korunu, kterou jsem si kdy vydělala a že to v mých 17, kdy jsem začala pracovat, bylo v polygrafii 3,60 Kč na hodinu, jsem si musela tvrdě odpracovat. Ne tím, že snad někomu někde polezu do zadku, ale tím, že jsem dokázala makat a posouvat věci kupředu. Když se poěm chtělo, abych se chovala hlavně dobře k šéfům a za to měla nějaké výhody, odešla sjem.

Aź teď jsem se dokopala k tomu, přidat k maturitě další konkrétní vzdělání, ne jen "školu života" a roční pobyt v UK.

Když uvádíte, že jsem okouzlenou naivkou a další urážky,aniž byste mě znal, je to klasická čeká podpásovka. Zřejmě je to dnes naposledy, kdy jsem se odhodlala se více rozepsat na některé hulvátnosti, které nemají nic společného s návrhem jiných cest k řešení, ale jen s tím, navážet se do někoho, kdo si dovolí něco zveřejnit.

Nejste dobrota, ani František... Jste "dobrák", to ano. Vaše úvaha o tom, že zachráníte svým hlasem pro soc.dem Vaše dvě organizace, kdy vzdělanci z nich vzešlí, zachrání náš národ, až bude na 0, je zcestná. My totiž, pokud jste si ještě nevšiml, na nule nejsme, my jsme hodně v mínusu. Já sama se dalších pohrom zase tak moc nebojím, umím se hodně uskromnit , ale existuje obrovská masa lidí, kterým nakonec zbydou jen oči pro pláč. Jsou to naši rodiče, prarodiče, lidé nemocní, sociálně slabí, možná tak 70% obyvatelstva.

Sociální politika SOC.dem je štědře krátkozraká a bez pořádné penzijní reformy, jejíž zatím nejlepší návrh padl před 5 lety od pana Rusnoka, od té doby z něho všichni čerpají, Vám možná za chvíli bude fungovat už leda tak ten net.

Kdybych něeměla potomka a všichni kolem mě neměli malé děti a žili jako my, velmi podobně, od výplaty k výplatě (a to není tím, že bychom byli neschopní a neuměli šetřit), asi bych uvažovala jinak. Já toho od státu vlatně moc nechci, nedávámi zatáím nicmoc,protože nic moc nepotřebuju, jen zprocesovat daňové piznání... Chci po něm, aby využíval moje odvedené daně hospodárně. Chci, aby fungovaly kontrolní mechanismy. Chci, uvěřit, že to je funkční systém.

A ještě k Vám, vzdělaným lidem: Znám plno lidí, kteří mají jen školu života a jsou to úžasní lidé. Znám také plno VŠ vzdělaných, kteří kdyby měli cokoliv řídit, nedopadlo by to dobře.

Je to o týmech, kde je všehochuť. Človek sám, nic nezmůže.
04. 01. 2010 | 23:09

Veronika Vendlov napsal(a):

Vážení, vlastně jsem veřejně odpověděla tak trochu každému. Panu Muellerovi pošlu reakci soukromě.

Těm, kdo dokáží komunikovat slušně a s úctou a to se mnou samozřejmě klidně hrubě nesouhlasit, moc díky. Díky Vám snad stojí všechno to snažení za to. :-)
04. 01. 2010 | 23:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Pocestný, máte pravdu, nějak mi to uniklo...
díky.
v.
04. 01. 2010 | 23:26

Veronika Vendlov napsal(a):

A co na to Roman Šmucler?
Více doslovná citace níže.

Projev byl celonárodním kázáním
3.1.2010
Jistě lze souhlasit s tím, že se minulý rok ukázal nejkrizovějším nejenom z pohledu HDP v historii České Republiky, ba šlo by přidat, že i z hlediska politického jsme si „sáhli na dno" a jen doufáme, bez opory v datech, že nebude hůře.

Chybu vidím v tom, kde projev končí. Pan prezident řekl, že nedlužíme nic ani našim předchůdcům a ani našim následovníkům. V tom je kořen té bídy. Ztratili jsme smysl pro pravidla hry, která nás ještě za Rakouska-Uherska dostala na výsluní a z nichž jsme skoro století setrvačností žili. Pracovat, učit se, nekrást, nelhat, neuplácet, chovat se slušně k lidem i k věcem a k přírodě. Být hrdý na svoji zemi znamená starat se o ni a spotřebovávat její produkty, ne mávat vlajkou.

Není to raketová věda, podívejme se, jak úspěšné jsou ekonomiky Německa a Rakouska, zničené válkou a nám nejpříbuznější. Novoroční projev u nás nahrazuje každonedělní slavnostní „promluvu do duší", jak ji známe ze zemí, které si zachovaly křesťanské tradice. Nemyslím si, bůhvíjak jsou třeba Němci hluboce věřícími. Leč je potřeba, aby se obec jednou za týden potkala, lidé se pozdravili, podali si ruce, popřípadě si odpustili. A též aby si hodinu připomněli hodnoty, které mají dodržovat. Novoroční projev prezidenta republiky je takovým celonárodním kázáním v ateistické zemi. To letošní skončilo slovy jak z filmu Wall street: „Chamtivost je dobrá". Opravdu není.
Roman Šmucler
lídr kandidátky TOP 09 v Karlovarském kraji
ParlamentniListy.cz, 3. ledna 2010, Rubrika: Politici voličům
05. 01. 2010 | 01:03

prirodovedec napsal(a):

Vazena pani Veroniko, vazim si poctu radku, ktere jste mne venovala. Dovolim si zareagovat nasobnym poctem radku ovsem nasobenym citacemi. Odpoved na svuj jiste hulvatsky text od matadory vyucene politicky samozrejme jiz necekam, ani bych uz nestihl zareagovat.

"...jsou diskuse, které buď nemají smysl vůbec a nebo jen jeden a toho se účastnit nehci."

Ja to chapu, psal jsem to, co jsem vypozoroval, ze rada odpovidate fanouskum a tem, kteri s Vami souhlasi. Tesi mne, ze na poslednich dvou blozich jste se vratila a mozna vyjimecne jste odpovedela temer vsem i mne. Nepatram, zda jste se k tomu rozhodla sama nebo vas presvedcily reakce nesouhlasicich vcetne mne. Ale prekvapive a podle mne kladne s ohledem na Vase politicke cile.

"za stav zdejší politiky, nesu stejný díl odpovědnosti, jako my všichni."

To celkem neni pravda. Bezni lide nemaji takovy podil za ten stav jako vy stranicka TOP09 a Vy zase nemate takovy podil jako vasi sefove. Nehrejte si prosim na to "my vsichni".

"S prohlášením pana senátora bych se ztotožnila, ať bych byla, kde bych byla."

To ale prece lze vyridit jednou vetou: Jako politicka pracovnice TOP09 plne podporuji vyjadreni predsedy nasi strany a www odkaz. Proc z toho delat blog? Prekvapive a zajimave by bylo, kdybyste nesouhlasila.

"Vím, že mě zase bravurně pošlete do háje,"

Pokud tak chapete me prispevky, nedivte se, jak chapu ja Vase. Nas vztah je tedy symetricky.

"ačkoliv to asi není běžné, nepíšu prvoplánovitě agitku TOP09."

Jenze to tak vypada. Vzpomente na ten slovnik "te hrozne komancky vedle ktere sedavate" a popremyslejte jak jste obe stranicky pevne.

"A už vůbec ne na objednávku."

To netvrdim, pouze glosuji, jak to na mne pusobi. Bud je to nadsena naivita nebo objednavka. Proto to sluvko snad.

"Znovu opakuji, kníže mi pokaždé muví z duše, sama jsem z toho byla překvapená."

Nechci byt zly, ale projdete-li si sve blogy od zacatku, to okouzleni je tam casto pritomne a to ruznymi situacemi a lidmi. Vite u tech lokalnich situaci to Vase nadseni budi uctu. Ale nadseni z politiky a politiku?

"TOP09 nejsou jen lidé, o kterých se tady neustále píše, je to 1500 členů, kteří NEJSOU přijímáni jak na běžícím pásmu."

O bezicim pasu jsem nehovoril. Pochopte, ze pokud jste nepsala agitky, mela jste vetsi autoritu nez Vase vedeni. Vy jste mohla neco noveho zacit. Zbavte se MK, KS, prebehlych lidovcu, Bakalova vlivu, pak bude mozne topikum jejich retoriku o novem alespon elementarne verit.

"Je to spousta vzdělaných lidí, kteří pochopili, že to, jak fungujeme doteď, je špatně."

Asi nemyslite jako TOP09? :) Proc se ti vzdelani lide ale spojuji s lidmi jako je Kalousek, Severa, Parkanova - to je prece take to co bylo spatne? A prominte u toho je pro mne i muz Kosova, Gazy, Cunka, aj.

"Je to obrovská spousta podporovatelů, je to síla na FB."

Ano, ze zverejnovaneho seznamu darcu je ta sila zrejma. Diky za zverejnovani.

"Já netvrdím a nikdy jsem netvrdila, že se všechno změní mávnutím kouzelného proutku."

Ja zmenu neocekavam a od uvedenych lidi TOP09 rozhodne ne.

"Jen si myslím, že se všechno děje krok po kroku, normalizace taky nepřišla ze dne na den."

Vtipne prirovnavat vyvoj TOP09 k normalizaci.

"Myslím si taky, že všichni ti, kdo se do politiky pouštějí, potřebují ke své cestě politické matadory,"

Zajiste, aby se take stali matadory. :)
05. 01. 2010 | 02:32

prirodovedec napsal(a):

"Vidím to sama, když porvnávám, jak jsme se snažili s Honzou Kaslem o totéž, ale byli jsme moc "měkký", moc slušní, moc ohleduplní, moc komunikativní. Všeho moc škodí."

Nedivte se, ze ted, kdyz ohleduplni nejste neni duvod byt ohleduplny k Vam. Pochopte take, ze to pravdolaskove prebihani z ODS (ED) a stale krouzeni kolem ODS (TOP09) duveryhodne neni s ohledem na zvolenou retoriku novosti. Tato vase vysvetleni o matadorech jsou daleko logictejsi a konzistentnejsi nez ty slogany.

"Na to,co jste o mě napsal, bych správně neměla reagovat, protože se mě to až příliš dotýká."

To je v poradku nemusite. Uvedomte si ale, ze pro pripad, ze bych se vratil do CR, Vy naprosto bez prokazovani sebemensi zpetne vazby hodlate pres volby ovlivnit nasi budoucnost a prilis se tim dotykat i mne v pripade navratu.

Vy se nevyjadrite, ja se za to vyjadrim a vzdy. Clovek musi branit svoji budoucnost. Naprosto nepochybujete ve svych politickych textech o sve pravde a az na ty dve vyjimky se konfrontaci s nesouhlasem vyhybate. Lide mozna reaguji ostre a podle Vas zle prave proto, co jim planujete.

"Napadá mě potom, že tedy asi bude lepší, se na všechno vykašlata držet hubu a krok a doufat, že to jiní pořeší za mě."

To nikdo po Vas nechce. Zalezi ale na meritku. Pysely versus CR.

Jen si ale nenamlouvejte, ze v pripade ze podporite svoji stranu, ktera se po volbach spoji s ODS, a ti pak dokonci svoji diletantskou reformu VS a AV, ze se Vas pak Vase deti jednou nezeptaji "maminko, jak jsi se mohla k tomu propujcit?" a ze kdyz to nedopadne (a staci cist diskuse u V.H.), ze budete jednou vnimana jako ta mnou zminena svorcka ci kabrhelka, zkratka uzitecna a vyuzita a vinena, ktera pomohla diletantum znicit ceske VS a AV. Chapete svoji zodpovednost? Dokazete ji unest? Dokazete reformy pochopit, vnitrostranicky oponovat, pohlidat profesionalni pristup (kdyz matadori naprosto nic takoveho svoji minulosti nezarucuji) a dotahnout do vsech detailu? Nebo to svedete na slozitost situace jako ti v desetiletich pred vami? Dokazete se postavit reformam, kdyz se vam budou jevit nesmyslne (prece studujete VS tak asi neco tusite)? Nebo budete knizeti verit az do konce a bude vam stacit jeho hlas? Je to Vase rozhodnuti, Vase zodpovednost, chcete od dobrych skutku z Pysel pokrocit ke skutkum pro vsechny. Tim jste celorepublikovou politickou obklopenou matadory a zaslouzite si podle mne prisne posuzovani obcany jako ti matadori. A ja jsem obcan a ne politik, tak posuzuji.

"Ale to by bylo proti mému přesvědčení."

Jak jsem napsal, je to Vase volba. Prace v miste vam slusi a jde. Na praci v CR ovsem potrebujete matadory.

"Každou korunu, kterou jsem si kdy vydělala a že to v mých 17, kdy jsem začala pracovat, bylo v polygrafii 3,60 Kč na hodinu, jsem si musela tvrdě odpracovat."

Nepochybuji. Mozna vas prekvapim, ale nejste v tomto state sama. Vyjimkou budou asi ti matadori a ti, kteri davaji sponzorske dary.

"Ne tím, že snad někomu někde polezu do zadku, ale tím, že jsem dokázala makat a posouvat věci kupředu."

Nevycitam Vam prece, ze jste v politice pro uspech. Ne Vy jste nadsena verici v idealy a idoly. Tak se mi jevite ne jako vypocitava. Jenze je vase nadseni doprovazenou zminenou sebekriticnosti, zpetnou vazbou a predevsim vedomim tihy zodpovednosti? Ze v malem svoji podporou muzete jako politicka nicit osudy druhych? premyslite o tom? Nespite kvuli tomu? Pokud ano v poradku, pokud mate spanek dobry, mela byste se zacit budit.

"Aź teď jsem se dokopala k tomu, přidat k maturitě další konkrétní vzdělání,"

Pokud hajim VS a AV, nevyvysuji se nad Vas jako absolvent VS. Pokud to tak vnimate, je to chyba. Asi prehlizite uctu, kterou vuci mam diky Vasim lokalnim opravdovym aktivitam.
05. 01. 2010 | 02:38

prirodovedec napsal(a):

"Když uvádíte, že jsem okouzlenou naivkou"

Citujte presne. V jednom miste jsem napsal: (snad) okouzlenou naivkou, mel jsem na mysli to, co jste vyse priznala sama vuci vasemu predsedovi. Vypocitavost a to snad z vasi strany jsme oba vyloucili.

"a další urážky,"

Nejsem si jich vedom. Potreboval bych citace. "Okouzlenou naivku" nepovazuji za urazku. Je to prece typicka klasicka divadelni postava. Svymi vystoupenimi tak na mne casto pusobite (viz to o Topolankovi a ta stranicka). Pokud jine ve svych vstupech charakterizujete i v diskusich a casto cim dal prikreji a zasadni je jejich postoj k Vam nikoliv to co pisi, nedivte se. Jak jsem psal, jste politicka, chystate se menit zivoty druhych na zaklade sveho presvedceni, vstoupila jste tim do sveta paroubku, topolanku, kalousku. Pokud jsou vyse uvedene vety pro Vas urazky (pochvalne jste prehledla), jak s takovou citlivosti chcete vydrzet v politice? Uvedomte si, ze volby budou blize a blize, Vy vnitrnimu nutkani propagovat tu nejlepsi svoji stranu (v techto volbach) opet neodolate a reakce budou horsi a horsi.

"aniž byste mě znal,"

Pisu jak zde na mne pusobite. Kdyz pisete o lokalnich aktivitach a kdyz o sve strane.

"je to klasická čeká podpásovka."

Pokud si to myslite. Kdybyste alespon vice premyslela o napsanem.

"Zřejmě je to dnes naposledy, kdy jsem se odhodlala se více rozepsat na některé hulvátnosti,"

Je to mozne. Osobne si myslim, ze nemuzete pravidelne odpovidat na vse a ze si tedy zase priste vyberete jen ty priznive ohlasy. Ty nepriznive oznacite za hulvatnosti a neodpovite na ne. Ano jak jste se ptala vyse - v tom se jiz ucite od svych matadoru. :)

"které nemají nic společného s návrhem jiných cest k řešení,"

Ono by uplne stacilo mit alepson nejake realne cesty k reseni. Ale profesionalni ne zase jen ty volebni slogany. To nejsou ty cesty, to je zvaneni politiku, aby je zvolili a oni se udrzeli u moci.

"ale jen s tím, navážet se do někoho, kdo si dovolí něco zveřejnit."

Vysvetlil jsem proc. Propagujete svoji stranu. Pravidelne. Usilujete o uspech. Vas program ve svych dusledcich vyznamne poskodi vzdelanost v CR. To mam mlcet? :)

"Nejste dobrota, ani František... Jste "dobrák", to ano."

Inu reagoval jsem na jine.

"Vaše úvaha o tom, že zachráníte svým hlasem pro soc.dem Vaše dvě organizace, kdy vzdělanci z nich vzešlí, zachrání náš národ, až bude na 0, je zcestná."

Pro Vas ano. S ohledem na plany, ktere s VS a AV jako strana ve vlade s ODS mate jinak psat ani nemuzete.

Ja neocekavam zachranu, ja predpokladam, ze nadseni reformatori Vaseho typu sebejistoty take VS a AV nakonec znici. Ja pouze budu mit ciste svedomi, ze jsem udelal i timto, co jsem mohl, abych pomohl kolegum a talentum doma. A pak jim pomohu vytvorit podminky jinde.

"My totiž, pokud jste si ještě nevšiml, na nule nejsme, my jsme hodně v mínusu."

Jak se to vezme. Zalezi na oblasti. Demokraticnost blogovych diskusi v minusu rozhodne neni. Pribeh Pysel neni minus. Skupiny mladych, kteri se venuji smysluplnym a tvorim vecem v minusu nejsou. Ti starsi jako mnozi zde (pro mne treba tata) v minusu nejsou.

Pouze to v CR bandy matadoru a ti, kteri je plati, rozkradli a podarilo se jim tak empiricky dokazat, ze existuje stat, kde neni pravda, ze privatni podnikani je pro lidi ve state prospesnejsi nez jine formy. Cili podstatny neni stav, ale co muze pomoci z neho ven. A to jsou mladi, vzdelani, motivovani a ne ty pijavice. pravicak tim bude mit na mysli socky, levicak ty ceske napodobeniny podnikatelu, ze kterych lide nic nemaji a jen na ne doplaci.
05. 01. 2010 | 02:41

prirodovedec napsal(a):

"Já sama se dalších pohrom zase tak moc nebojím,"

Ja take ne, jsem jinde. Je mi lito kolegu doma a vlasti.

"umím se hodně uskromnit , ale existuje obrovská masa lidí, kterým nakonec zbydou jen oči pro pláč."

Pokud budou rozumni, pujdou do ulic a vyzenou paroubky, topolanky, filipy, lisky a kalousky a jejich party od koryt a zacnou zase znovu. Prerozkradou rozkradene a zase budou mit nadeji.

"Jsou to naši rodiče, prarodiče, lidé nemocní, sociálně slabí, možná tak 70% obyvatelstva."

Ano, pri techto tklivych slovech ovsem nechapu, jak muzete byt ve strane prodeje panduru a automatu nasi armade, ve strane povestne ekologicke zakazky, aj.

"Sociální politika SOC.dem je štědře krátkozraká a bez pořádné penzijní reformy,"

Prominte, ale kolovratek. Zatim je nutna reparametrizace a ta jak vidim na www, tak probiha. Nasledne jste pripravena se uskrovnit, cili zvysi-li se odvody, nemate problem.

"jejíž zatím nejlepší návrh padl před 5 lety od pana Rusnoka,"

Jednalo se o ten dosud nejlepe zpracovany material Bezdekovy komise, ktery ovsem pro znalejsi chapou jako uvodni material. Problem je, ze vsichni kolem se toulajici experti se pochopitelne stali zamestnanci privatnich penzijnich fondu (Rusnok, Bezdek, Marek) a z toho pak plyne jejich dalsi agitace.

"od té doby z něho všichni čerpají, Vám možná za chvíli bude fungovat už leda tak ten net."

To je zase nejaka politicka zkratka, ne? Oznacit puvodni Necasovy navrhy za cerpani z materialu Bezdekovy komise se mi zda odvazne.

"Kdybych něeměla potomka a všichni kolem mě neměli malé děti a žili jako my, velmi podobně, od výplaty k výplatě (a to není tím, že bychom byli neschopní a neuměli šetřit), asi bych uvažovala jinak."

Skoda, ze nepisete jak. Mne pripada logicke, ze to, co bylo ukradeno, musi byt prece zase navraceno. Nastroje jsou na Zapade prece zname. Mohl by je znat prece i vas predseda, ne? Prisne financni kontroly, majetkova priznani a souvisejici dane, pokud majetek neni investovan, aj. Normalni zapadni pristup. Misto toho dosti zajimavy program. Ano potom, co povoli mezigeneracni solidarita: deti dostanou skolne, ty az dorostou zase pokrati duchody ...

"Já toho od státu vlatně moc nechci, nedávámi zatáím nicmoc,protože nic moc nepotřebuju, jen zprocesovat daňové piznání... Chci po něm, aby využíval moje odvedené daně hospodárně. Chci, aby fungovaly kontrolní mechanismy. Chci, uvěřit, že to je funkční systém."

To se shodneme. Nastroje jsou zrejme. Ne matadori, kteri umi prihravat statni zakazky kamaradum z firem, ale vse zverejnovat, poskytovat informace, umoznit skutecnou kontrolu obcanem.

"A ještě k Vám, vzdělaným lidem:"

Proboha proc ten komplex? Psal jsem vyse, me postrehy s vasi vzdelanosti nebo nevzdelanosti nemaji nic spolecneho.

"Znám plno lidí, kteří mají jen školu života a jsou to úžasní lidé."

Ja takove znam take. Dokonce i zde. Viz zmineny tata. Nebo hajny. Pred nim Marko.

"Znám také plno VŠ vzdělaných, kteří kdyby měli cokoliv řídit, nedopadlo by to dobře."

Ale zajiste. Ale proc maji neco ridit? Ne kazdy VS musi neco ridit. Pokud je absolvent VS sikovny, vetsinou mu VS prinese nadhled a orientaci alespon v jednom oboru.

"Je to o týmech, kde je všehochuť. Človek sám, nic nezmůže."

S takovym zaverecnym vyznanim pravicove politicky mohu jen souhlasit. A rad jsem Vas uctil svym casem a poctem radku. Opet mozna na delsi cas zmizim, tak jsem si dal zalezet. Pred volbami se ozvu, ale nadale doufam, ze kvuli Vasim matadorum propadnete pod 5%.
05. 01. 2010 | 02:44

Vico napsal(a):

Tak dneska si už ranní tisk nestihnu přečíst...Doufám, že v něm na první stránce nebude zpráva, že Veronika Vendlová se z dosud neznámých důvodů rozhodla okamžitě přerušit spolupráci s TOP09 a stala se mluvčí občanské iniciativy -Rath dětem-.

Nám, co jsme dočetli Přírodovědce až do konce, ovšem bude vše jasné :)
05. 01. 2010 | 08:09

Pocestny napsal(a):

Přírodovědec,
diskuse dovu slepých....
Vy si ani nezkusíte představit svět z pohledu VV, ona se neustále obhajuje, tudíž nemá moc čas tu něco rozvíjet.

Nutíte pocit viny, rozdávátew ho okolo, já vám ho s úsměvem hodím na hlavu se slovy "žiješ, jak umíš, milánku", ale holt nemá každej hroší kůži.

Ve jménu čeho tu vlastně bojujete?
Ve jménu dvaceti tisícovek vědců a kantorů u nás, kteří se tu houfně domlouvají, jak omezit počty svých chovanců na nejkvalitnější minimum?

VždyŤ vy, jako jeden z úhlavních IQ privátizátorů vzdělání a vědy potlačujete meritus svého postoje, zníte tak prázdně jako Ráth, když "pomáhá" Kubkovým námezdným proletářům medicíny...

Vy jste takovej hezkej příklad člověka, kterej na jednu stranu horuje za skepsi a chlad vědeckého přístupu, ale v lidské rovině je příkladem neinformovaného, emocemi, předsudky a pověrami zmítaného zoufalce, který zběsile pobíhá jako vyplašený pavián.

Tvrdím, že jste stále vyjimka, která je schopná empatie minimálně při patologických rozborech druhých, problém je v tom, že vaše empatie je konstriukcí "nejhorší možné varianty", protože si na škále důvodů pro konání, které antagonizuje či limituje to vaše vždy vyberete ten nenižší a nejvíce zločinný.

Nejsem ani vlk, ani rytíř, ale teď si stoupám před VV a řku -
"jdeš-li po ní, pojď, panáčku, po mně. Budeš totiž muset."

Vaše slova tu mají jistou váhu, takže to už není jen vaše věc, pokud chcete dál napadat VV pomocí vašich konstruktů o tom proč to vlastně dělá, začnu konstruovat monstrum z intencí vašich.

Pokud jste IQ horal, pokud máte pocit, že vás tento ukazatel automaticky staví kamsi výše ve společnosti, je asi nejvyšší čas tuto smyšlenku poléčit.

Jako kupec vám povídám, nejsou daleko časy, kdy váš život budu více ovlivňovat já daňovým asignátem než stát rozpočtovým určením, pak ale nastane čas, kdy dám Hořejšímu, aby bádal a neztrácel čas socanským žvaněním na netu, zatímco u vás chytnu "nemoc z ksichtu"....-)

Nedostanete ani suché z nosu, poněvádž mi lezete na nervy. Lidsky.

Bacha na to, přírodovědče, není nás tu mnoho takových, kteří nemusejí "sponzorovat", tak mohou z peněz vydělaných venku PODPOŘIT neěco v okolí.

VV má u mne smůlu, co mohu asignovat, dostává Pánek a dvě další nadace, které z dětí z děcáku dělají samostatně životaschopné jedince, na ty, kdož suplují stát v tom základním.

Na vědu nedám, dokud budete tak povýšení, arogantní a sebestřední, jací jste byli, když jsem dva roky dělal rozpočet UK, jaké jsem vás poznal nejen jako student, ale hlavně jako universitní politik.

Přírodovědče, setřeste ten půlstoletý mindrák z těch, kdo žijí vulgárně a banálně, neboť oni se sbírají na měšec, ze kterého tyjete.

Než vás jebat, dám vám zase přátelskou radu.
Až přijedete domů, zastavte se na Karlovce a dejte řeč o vědě s Ivanem Wilhelmem. Připomeňte mu jeho vlastní traktát o Faustovi, který ventiloval poté, co byl zvolen předsedou Senátu UK.

On má vzácně přesný názor na zhoubnost nekontrolovatelného vlivu vědy na svět okolí ní.

Tohle vaše psaní jakoby nepřišlo odněkud z australského protinoží, ale z estéesky v Chotěboři.
05. 01. 2010 | 11:03

Pocestny napsal(a):

P.S.
1.Nejsem zklamaný středočeský pravičák, který volí Kalouska.
Jsem stále doufající pražský liberál, který vidí dnes daleko více naděje, než před deseti lety - ODS i Klaus je o deset let blíže svému konci...-)
2. Necítím se vinen minulými 20 lety, nenadávám těm, kteří "to podělali", nadávám vítězům této doby. Proč?
Protože nemohu přijmout svinstvo za modus operandi i kdyby ho opravdu fendovalo těch chronických 70%...

Jsem frustrován leda pohledem okolo, pohledem na to, jak lid, který se po celou normalizaci uměl tak hezky starat každý sám o sebe teď, když je to normální, propadá a žádá návrat kolektivního pionýráku, na kterém je sobectví pokládáno za rys osobnosti...

Vidím tu trivialitu dnešní politiky, která je čistým a naprosto bezobsažným marketingem obalu, vidím ty dvě "federální válcovny mozků" a je mi líto, že jim padají pod kosu i titulovaní jako vy, ktří naprosto nepochopitelně v rámci své chladné analýzy protivníka propadají bájivé iluzi o vlastních koních.

Každý vzdělaný hlas politrukům, pinglům, koltočářům a odborářům z Českých Drah je lidsky zmarněná šance stát se slušným člověkem.

O původu a struktuře verbeže, která zjara zase zmodrá, se bavit nebudeme. Pokud bychom my dva totiž popustili uzdy své výslovnosti v synergii popisu ODS, mohli bychom si rychle vydělat na kriminál.

Zde v Praze je to tak, že:
Bém - K.S. - Hulínský - John - Svoboda Cyril - neznámý rudý vojín...

Nadlesní je prostě jediná, rozumová volba. Proč?

1. Nadlesního v kraji nezvolí právě proto, co si o něm myslí lidé jako vy (nepodceňujte impakt názoru světáka v kraji), naopak Praze bude slušet toto jméno, a doufám, že se kolem něj seběhne dost schopných, abychom na podzim mohli trachtaci opakovat v komunálkách...

Ty jsou pro Prahu i TOP daleko důležitější, než ty parlamentky, v Praze se bude hrát o Magistrát, my jako jediní máme i volby krajské...

V Praze bude letos opět lámán chleba pro celou republiku -
Volí se obě komory parlamentu, komunál i kraj. Komunál, kraj a senát dokonce v jeden den....

Přírodovědče, zase se budete koukat, buďte rádi...bude to lítat. Může se stát, že modří vyrazí po modré...do Prčic...-)
Ein, zwei....los! -)

Proto dám TOP letos historickou šanci se totálně znemožnit...-)))
Hůře to pro mne nedopadne.
Oposmlouva skončí až tehdy, když padne jedna její strana.
My tu socany porazit nemůžeme, oni jsou chráněnou menšinou (pokud nepořádají nelegitimní duševní kočkodromy po náměstích) takže mne laskavě neoprusujte vědeckou malomyslností, pokouším se vymyslet, jak zbavit město modřin..-))

Bém a Janoušek jsou klamné cíle, odhozené ve chvíli, kdy je třeba zastínit pravý cíl - NAVATYP.

Zde se hraje o život, těch 80 papírových a 30 "živejch" mld. Kč "krajského" a místních rozpočtů (Praha 1 má příjmy jako Prachatice, bydlí tam cca 10 tisíc našinců)za to stojí, zde se hraje o nohu ve dveřích do světa velkého byznysu....
ODS bez Prahy, to je kašpárkův hrobeček.

Podotýkám, že jako jediní všude u doktora platíme a dodnes to tu jako téma necítím. To, že DPP zase stagnuje na úkor metra po Chalupově, to prostě neprojde.
ODS je načatá, jen se jí nesmí pokoušet dorazit socané, to by došlo k nástupu reflexů sebezáchovy. Pehe má vedle pravdu.

KS je člověk, který má šanci. Nechte Kalouska napospas jeho jihočechům, to je Bechyňský problém, né náš pražský.

Mne překvapuje, že předjímáte výledek pouze v rovině, že Kalousek bude někde zvolen....

KS bez Kalouska? Jen lépe
(tedy s Mirkem na šňůře, to se ještě nikomu nepovedlo)
Top09 bez Parkanové, Severy? No a co?

KS je prostě jedinej Bilbo Pytlík, kterej si momentálně může dojít do sluje modrooranžového draka pro prsten, no a pak to teprve celé začne...-)
Bude veselo, pokud vám tam řiť nehoří, držte se na galerii, bude cákat až do hlediště...-)
05. 01. 2010 | 11:34

Veronika Vendlov napsal(a):

Přírodovědče, mistrnné. Mám nyní dvě možnosti, buď učinit to, co Vy a znovu reagovat, větu po větě, citaci po citaci. Kde na to vzít čas, to už tedy nevím... A nebo to nechat být, protože řečeno už bylo víc než dost.

Nejste v ČR a to je pro mne to nejpodstatnější zjištění. Noční čas strávený u blogu, měl alespoň nějkou přidanou hodnotu. Vyrážím do Senátu, abych pomohla zase jedné smysluplné maličkosti...

Abych řekla pravdu, všechno to, co je výše, jsou vlastně jen pouhá slova. Nechci, aby mi skutky utíkaly jen proto to, že argumnetuji v neuargumentovatelné debatě.

Příště si dám pozor, aby moje komentáře nevyznnívaly, jako obhajoba mé osoby. Vyzní to pak zbytečně trapně. A asi taky nebudu blogovat v hodinách, kdy sotva koukám a tok myšlenek se mírně zpomaluje.
A taky budu stručná. Protože pokud mi někdo opravdu stojí za to, abych mu poslala dostatek argumentů, raději je pošlu e-mailovou poštou, jako s některými lidmi z blogů činím. To má mnohem větší smysl.

Pane Stejskale, jedna Vaše "ovečka" prošla blogovou pubertou a dospěla! :-)
05. 01. 2010 | 11:46

Veronika Vendlov napsal(a):

Pocestný, díky! Víc napsat nemohu... :-)
05. 01. 2010 | 11:48

Watson32Stephanie napsal(a):

Do not money to buy a house? You should not worry, because this is possible to receive the <a href="http://bestfinance-blog.com...">personal loans</a> to solve such kind of problems. Therefore get a collateral loan to buy everything you require.
17. 07. 2010 | 20:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy