Dobročinný internetový obchod Vedle sebe.cz

22. 02. 2010 | 13:43
Přečteno 5221 krát
Před rokem byl spuštěn dobročinný internetový obchod vedlesebe.cz, který si určitě zaslouží svoji pozornost.

Jde o portál, kde si můžete nakoupit výrobky dnes již 11 chráněných dílen pod jednou střechou. Produkty jsou v e-shopu rozděleny do 15 kategorií a pro dílny je celý servis zdarma. Možná i proto se v soutěži Sociálně prospěšný podnikatel roku 2009 obchod probojoval až do semifinále.

Nejprodávanějším výrobkem je společenská hra Tantrix, aktuální je nyní zvláště pestrá nabídka k Velikonocům.
Jak uvádí na stránkách svého projektu Kristýna Mothejzíková, internetový obchod VedleSebe.cz s výrobky z více pražských chráněných dílen “pod jednou střechou” se nejprve objevil jako lákavá myšlenka na přelomu let 2008 a 2009. Úvodem k přemýšlení bylo zadání "jak být prospěšný s minimem rizika a investic?"

Díky podpoře společnosti Beneta.cz také krátce nato opravdu vznikl a od března 2009 zdarma prezentuje sociálně prospěšné dílny a jejich produkty a také za ně zdarma vyřizuje agendu spojenou s prodejem výrobků.

Cílem tohoto dobročinného obchodu je pomoci sociálně prospěšným dílnám oslovit širší okruh odběratelů, než jsou schopné oslovit v krámcích, při trzích a podobných prodejních akcích. Protože většina zapojených dílen nemá na provoz vlastního e-shopu ani finanční, ani lidské kapacity, mají tak dílny skvělou příležitost prodat více výrobků s nulovou investicí a bez rizika ztráty.

Dílny nejsou administrativou ani expedicí zatěžovány, zakázky až na výrobu kompletně řeší VedleSebe.cz. Dílnám pouze tlumočí poptávku na výrobky. Výroba na zakázku s okamžitou platbou má také pro většinu dílen velký význam i v tom, že poskytuje rychlou pozitivní zpětnou vazbu. Klienti dílny mají zpětnou vazbu - vidí, že je jejich práce potřebná a že je také oceněna. Např. u dílny, jejímiž klienty jsou lidé bez domova nebo v sociální nouzi, je taková zpětná vazba a hmatatelná finanční odměna velmi silnou motivací do další práce.

Zákazník si vždy může být jistý, že nákupem podpoří některou z pražských neziskových organizací. Tím, že se různé dílny sdružily v obchůdku VedleSebe.cz, má zákazník široký výběr a ušetří na poštovném. Zároveň mohou firmy využít možnost náhradního plnění nákupem zboží vybraných výrobců. Ti, kdo chtějí dílny podpořit nákupem, ale nemají možnost za výrobky cestovat – maminky s malými dětmi, nemocní nebo invalidé, ale třeba i mimopražští (jednotlivci, firmy nebo opět poskytovatelé soc. služeb) – takto mají snadný přístup k výrobkům i dostatek informací o dílnách, kterým tak pomohou.

Převzato z Hlepnet.cz: www.helpnet.cz
Článek zde: http://www.helpnet.cz/aktualne/33594-3

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Al Jouda napsal(a):

Tak ten Tantrix bych si zahrál, kdyby to mělo něco společného s indickou tantrou.
22. 02. 2010 | 14:28

Michal Macek napsal(a):

radci se ani nebudu ptat o cem spolecenska hra Tantrix je :)))
22. 02. 2010 | 15:02

Jan Pokorny napsal(a):

Až na ten technologicky děsivě špatný a strašlivě pomalý e-shopový systém od Benety (to jsou ti podvodníci známí ze Second Life, pokud se nepletu).

Nezmiňoval bych to, kdybyste neměla potřebu je tam výslovně chválit, jak jsou hodní, že vám to (asi) udělali zadarmo. Holt některý věci jsou zadarmo drahý.
22. 02. 2010 | 15:18

myrta napsal(a):

Paní Vendlová,nechcete si otevřít reklamní a propagační agenturu?V tom jste hvězda a nemusíte přemýšlet o čem nebo komu ta reklama prospívá.Ale počítejte s lidmi,kteří reklamy zásadně ignorují a těch je móóóóc!
22. 02. 2010 | 17:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Myrto, tenhle Váš komentář je silně mimo mísu, protože jde především o výborný nápad a propagaci potřebuje zcela jistě. Pohybuji však, že si toho vůbec nekdo všimne. Navíc je zkrátka na mě, o čem budu psát a Vy mi tady můžete radit horem dolem...to, že jste povrchní zrovna Vy, totiž vůbec nic neznamená, ale za komentář Vám zcela jistě děkuji.
22. 02. 2010 | 17:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

Super ! Fandím jim.
P.S. Jsou tam i nějaké výrobky odložených samurajských děcek ? Nevíte o tom někdo něco ?
22. 02. 2010 | 18:04

myrta napsal(a):

Paní Vendlová,neradím.Vyzdvihuji Vaše přednosti a kam je zaměříte je na Vás.Za povrchní se nepovažuji,důkladně si promyslím a posoudím ,kam a komu dám svoji přízeň.U Vás mě to připadá trochu HR a Hurá.Nic ve zlém,můj názor.
22. 02. 2010 | 18:43

George napsal(a):

Taky jsem pracovitý, aktivní a prezentuji dobrou práci. Proto jsem přidal na web moderní stránku htt://mobilninet.cz
Říká se sice sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná najdou tě..což už do dnešní doby nevede k úspěchu. Změňte svět se mnou, budete také úspěšní.
Váš george
22. 02. 2010 | 21:07

George napsal(a):

Opraveno, odkaz má chybu : http://mobilninet.cz
22. 02. 2010 | 21:09

Pavel napsal(a):

Tak už tu máme reklamu.
A kde je tenisovou raketou zmlácený Kožušník
22. 02. 2010 | 23:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Pavle, to je furt jak u "blbejch na dvorku"! Už víc než rok a půl se snažím věnovat v tématech nejen nevládnímu sektoru a myslím si, že mu jako společnost hodně dlužíme a často nerozumíme. Zaslouží si propagaci, zejména dobré počiny. Sama nakupuji výrovky chránených dílen a jsem ráda, že je takový portál i na internetu. Nejsem příznivkyní jakýchkoliv dotací. A tohle je přesně ta ideální cesta, jak pomoci.

Takže opět - jděte do háje s reklamou, ta je všude kolem nás a na plno hovadin, které na nic a k ničemu nepotřebujeme.
22. 02. 2010 | 23:38

Veronika Vendlov napsal(a):

myrta: Vy neradíte? Tak si to po sobě přečtěte...

A samozřejmě promýšlejte, jak je libo, je to fakt je na Vás, ale nepodsouvejte mi něco, co není pravda. Hr a hurá? A jak co si na tom mám víc promýšlet? Přestaňte se brát tak vážně, tohle je "jen" blog, nejde o život! Možná jde okrajově o jeho smysl (života).
23. 02. 2010 | 01:13

dr. gonzo napsal(a):

nic si z tech primitivu pani vendlova nedelejte. takova uz je natura naseho naroda, vsechno poplivat a niceho si nevazit.
mne to pripada jako dobrej napad, udelat jeden eshop pro vyrobky z nekolika chranenych dilen. ikdyz teda co jsem ho tak zrychla projel, tak si tam nic nevyberu, ale to prd znamena.
23. 02. 2010 | 16:39

im napsal(a):

Veroniko,

děkuju za upozornění. Občas hledám nebanální-netuctový-originální-od srdce dárek......
23. 02. 2010 | 21:17

montblanc watches napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
08. 03. 2010 | 15:02

omega watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 15:07

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 07:36

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 07:42

MarisaEdwards napsal(a):

freelance writer
09. 02. 2011 | 01:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy