Jak starosta Michalik „tiše nezmizel“ z kandidátky TOP09 ve Středočeském kraji

12. 05. 2010 | 23:17
Přečteno 6555 krát
Na Aktualne.cz je stále k přečtení "atraktivní" článek Sabiny Slonkové ke zmizení starosty Michalika z kandidátky, protože má v patách policii.

Soudím, že je v takovýchto případech lepší, raději článek nekomentovat, protože jak známo, co je jednou psáno černé na bílém, těžko se vyvrací, byť jde o nepravdu. Pokud se o to přesto pokusíte/me, chce to výdrž, vůli, odvahu a trpělivost. Přesto jsem se tímto rozhodla reagovat na dotazy pod mým posledním blogem i na dotazy mých přátel a známých.

Hnutí Starostové a nezávislí samozřejmě na tento článek reagovalo téměř okamžitě tiskovou zprávou, ve které mimo jiné uvádíme:

Hnutí "Starostové a nezávislí" (STAN), které starostu Michalika nominovalo pro předčasné volby na kandidátku TOP 09 pro Středočeský kraj, musí vyvrátit nepravdivé a zavádějící informace, které byly v článku uvedeny.

Za prvé starostu Michalika nikdo v tichosti z kandidátky nestahoval, nestalo se tak ani nyní, jak by se ze zprávy aktualne.cz mohlo jevit. Starosta Michalik byl nominován pro předčasné říjnové volby 2009 na kandidátce TOP 09.

Když bylo konání předčasných voleb zrušeno, starosta Michalik osobně informoval představitele starostovského hnutí a TOP 09, že pro řádné volby již nebude usilovat o kandidaturu. Informace o jeho rozhodnutí nebyla tajena, neudálo se v tichosti, jak smyšleně uvádí aktualne.cz, a bylo zveřejněno dne 12. 10. 2009 viz zde MUDr. Jiří Besser se stal dvojkou na kandidátce TOP 09 ve Středočeském kraji a jako takové bylo i medializováno na novinky.cz TOP 09 má nového kandidáta za Středočeský kraj nebo zde: MUDr. Jiří Besser se stal dvojkou na kandidátce TOP 09 ve Středočeském kraji.

Důvodem jeho rozhodnutí byl dle jeho vlastního vyjádření fakt, že 1. října rozhodl Mezinárodní řídící výbor projektu ELI o vybudování evropského střediska laserového výzkumu a jeho umístění v České republice, když Akademie věd ČR již dříve vytipovala jako nejvhodnější místo obec Dolní Břežany, kde je starostou pan Michalik. Konkrétně starosta v říjnu 2009
uvedl: "Rozhodnutí mezinárodního řídícího výboru je mimořádnou výzvou a současně závazkem, a proto všechny své síly budu věnovat pouze tomuto projektu. Požádal jsem tedy přípravný výbor TOP 09 i vedení hnutí Starostové a nezávislí o pochopení a stažení mého jména z kandidátky." Starostu Michalika nahradil starosta města Beroun Jiří Besser.

Pokud se dále z článku naznačuje, že Policie ČR stíhá starostu Michalika, i v tomto ohledu jde o nepravdivou informaci. Starosta Michalik nebyl obviněn a ve věci vypovídal pouze jednou před několika lety, a to pouze jako jakákoli jiná osoba při podání vysvětlení dle trestního řádu, a od té doby nebyl v dané věci nijak Policií ČR ani jinými orgány kontaktován. Není tedy pravdivé ani tvrzení, že pan Michalik je stíhán.

Pro řádné volby byla sestavena a podána k registraci nová kandidátní listina, na které - jak bylo uvedeno již 12. 10. 2009, byl na místo č. 2 nominován starosta Berouna Jiří Besser.

Míru manipulativnosti uvedeného článku v rozjitřené době před volbami nemíní dále hnutí Starostové a nezávislí komentovat.


Můj skromný a soukromý dodatek na závěr: práci jako takové (a to jakékoliv, tedy i té novinářské) je dobré věnovat tolik času, aby ve finále nebyla "odfláknutá". To platí obecně. Pro média to však dle mého soudu platí dvojnásob, protože mají větší moc, než si myslíte.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Belgičan napsal(a):

Když chcete psa bít, hůl se vždycky najde.
12. 05. 2010 | 23:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Belgičan: ano, konstaujme, že to tak prostě je.
12. 05. 2010 | 23:49

Belgičan napsal(a):

Nezbývá, než si zachovat důstojnost a bojovat dál.
12. 05. 2010 | 23:56

Jan Vaculík napsal(a):

Už tomu běsnění přestávám rozumět. Zdá se, že profesionální tvůrci veřejného mínění potřebujou studenou koupel.
13. 05. 2010 | 00:04

Targus napsal(a):

To veronikavendlova:

To jste zaregistrovala teprve teď, jaká svoloč má tu drzost prohlašovat se za novináře?
Proč myslíte, že je jeden nejmenovaný politik nazval žumpou?
13. 05. 2010 | 00:18

Veronika Vendlov napsal(a):

Targusi, víte, že se snažím nepaušalyzovat. Od S.Slonkové bych čekala vyší míru objektivity. Ale chápu, že je před volbami a tohle je opravdu velmi atraktivní téma. Já jen vidím, jak ty dva dny panu Michalikovi mění život. Přitom je to velmi respektovaný starosta, kterého myslím Břežany zvolí znovu a vůbec nezapochybují...
13. 05. 2010 | 00:31

Ládik napsal(a):

Mě život naučil nevěřit nikomu, koho osobně neznám. Nevěřím proto Slonkové, Michalíkovi, ani Vendlové.
13. 05. 2010 | 07:04

Northern Lights napsal(a):

Dobrý den.
Pan Michalík je podezřelý z padesátimiliónového daňového úniku...Uvidíme kde je pravda. Takže on vlastně přišel chvíli před volbami, kdy se o jeho podivnou transakci začala zajímat policie na to, že vlastně ani kandidovat nechce..Že se chce věnovat Březanům a jakémusi projektu z oblasti vědy? No všechna čest:)
Tak a teď ještě tu o Robinu Hoodovi z Čeladné co chudým bral a bohatým dával...
13. 05. 2010 | 07:05

Béda napsal(a):

VV,

doufám, že paní Slonková zareaguje, svou zprávu dementuje, (anebo přinese další informace), případně se omluví.

Uvidíme.

PS: Pro vaše pobavení. Doporučuji OVM ze včerejšího dne, kde u kulatého stolu neoficielní předseda TOP03 (a nejkonzervativnější konzervativec) Kalousek na otázku svých povolebních jednání v r. 2006 odpověděl něco ve smyslu, že jednáním o společné vládě KDU s ČSSD za tiché podpory komunistů
PAROUBKA PRÝ PROVOKOVAL. Na to mu VM opáčil, že to byla dost hustá provokace, když jej to stálo funkci.

Kabaretiér Kalousek bez mihnutí oka zašveholil cosi, že to bylo logické, že to musel zkusit.

PS: nechtěně musím souhlasit s vaším oficiálním předsedou Schwarzenbergem, že kabaretiér Kalousek má skutečně velice vyvinutý smysl pro humor.
13. 05. 2010 | 07:05

Béda napsal(a):

Dovětek,

je to od cca 13,55 minuty.
13. 05. 2010 | 07:18

Vilém napsal(a):

Paní Vendlové byl novinářský hyenismus vítaný, když šlo o pomluvy ČSSD, když mohla na základě účelových dezinterpretací dělat z Ratha lidojeda, který vyštve siroty ze zámečku a napěchuje je do nelidských podmínek v zapadlé vsi. Předseda Gazdík, lidská hyena, nechutně pomlouval své chudší spoluobčany v domnění, že si tím získá sympatie majetné chátry.

Nyní se VV pokrytecky dožaduje od žurnalistů důkladnosti, korektnosti a čestnosti. Ve světle předchozího cynického chování Starostů je však jejich verze méně důvěryhodná než článek paní Slonkové.
13. 05. 2010 | 07:19

jj napsal(a):

Nedokážu posoudit, jestli p. Michalík odstoupil z důvodu a) nebo b). Ale článek pí. Slonkové opravdu neuvádí data, takže to vypadá, že odstoupil až teď. Ten článek je v lepším případě odfláknutý, v horším záměrně manipulující. Měl jsem o ní lepší mínění.
13. 05. 2010 | 07:24

Béda napsal(a):

jj,

ať tak anebo tak, starosta Michalík ODSTOUPIL. To je nepopiratelný fakt.

Myslím, že každý soudný člověk potvrdí, že politici jen tak z kandidátek neodstupují. Obvykle souběžně na 110% vykonávají několik funkcí. Tady se asi stal malý zázrak a narazili jseme na pověstnou odpovědnou výjimku, která potvrzuje pravidlo. Podezření z padesátimilionového úplatku je přitom zajisté pouze okrajové.
13. 05. 2010 | 07:29

Belgičan napsal(a):

Northern Lights,

i kdyby se věci odehrály tak jak se tady populisticky snažíte nastínit Vy, tak odstoupení z kandidátky by byl od pana Michalíka férový krok. Kandidát jiné strany by se mermomoci snažil získat poslaneckou imunitu. To jsou ty rozdíly.
Zkuste sundat oranžové brýle, pomůže to.
13. 05. 2010 | 07:32

irinek napsal(a):

Milá paní V.V.,jen se divím,že vám podobné novinářské postupy nevadí při útocích na socdemáky a to nemluvím o vyjadřování vašeho guru Kalouska.
13. 05. 2010 | 07:38

jj napsal(a):

pro Bédu: to samé, co píše Belgičan. Jen bych nenapsal "kandidát jiné strany" , ale "jiný kandidát".
13. 05. 2010 | 07:39

Béda napsal(a):

VV,

pro ulechčení hledání jsem zapomněl dát odkaz na uvedené Otázky Václava Moravce.

Takže NA VLASTNÍ OČI od 13,55 min..
http://www.ceskatelevize.cz...
13. 05. 2010 | 07:42

Jamima napsal(a):

Paní Vendlová, že nejste tak akurátní jindy, měla jste příležitost od počátku té hnusné volební kampaně nejméně stokrát.....
13. 05. 2010 | 07:48

Jamima napsal(a):

Mi to tak připadá, že dokud se novináři strefovali do ostatních stran, hlavně levicových, tak se vás to celkem nedotklo. Až když se začal prosívat váš píseček, zvedla se ve vás "vlna rozhořčení". To už tak hold chodí - pokud připustím aby házeli špínu na mé soupeře, nesmím se pak divit, že časem nějaký ten kýbl s....k přistane i u mne....
13. 05. 2010 | 07:56

investigator napsal(a):

Takže on ten člověk s provizí za Českou posštu a manipulací 200 mil. neměl vůbec nic společného a podstatou byl zájem o laser. No uvidíme co na to Sabina Slonková, ona totiž moc tyhle věci nemá ve zvyku odflákávat a z policie mívá informace dosti dobré. On se k tomuto případu myslím svého času vyjadřoval i bratr Kalousek, takže to bude trochu podobné jako bratr Šustr. uvidíme, zda si tím autorka neřekla o další dávku, já bych si v její kůži tak jistý nebyl.
13. 05. 2010 | 08:04

Belgičan napsal(a):

Jarmilo,

v politice bojuje každý sám za sebe. I tím, že bojuje za svou stranu bojuje sám za sebe.
Proto zde každý, kdo se pozastavuje nad tím že paní Vendlové nevadily nepravdy o jiných stranách, manipulují.
Korektně by bylo, že se proti tomu veřejně neozvala, protože, jestli ji to vadilo, nebo ne, pouze odhadujete.

jj, 7:39

nejspíš máte pravdu.
13. 05. 2010 | 08:13

Belgičan napsal(a):

Pardon,
mělo to být pro nick Jamima
13. 05. 2010 | 08:15

Northern Lights napsal(a):

Belgičan:
Nenosím oranžové brýle.Jenom se mi nezdá to náhle zachvění spravedlnosti..Vypadá to pro mě spíš jako nějaký zákulisní polilický kaukul o kterém se ještě něco určitě dozvíme. A i kyby to bylo od Slonkové , tak díky za ni.
13. 05. 2010 | 08:29

Vico napsal(a):

Některé otázky diskutérů jsou opravdu jen řečnické.

:-)

Paní Vendlová a když se novináři strefovali do jiných, zejména levicových stran, tak vám to nevadilo?

Odpověď je jasná - Nevadilo

Paní Vendlové byl novinářský hyenismus vítaný, když šlo o pomluvy ČSSD.

Odpověď : Ano, to jsem přirozeně vítala.

Kabaretiér Kalousek má vysoce vyvinutý smysl pro humor/legrace se souhlasem s vládou, kterou podporují komunisté/

Odpověď : Má velký smysl pro velmi jemný humor.

Poslední otázka : Jste nezisková a nevládní?

Odpověď : Zatím ano.
13. 05. 2010 | 08:38

Suchec napsal(a):

Belgičan:
Jej, ten bič z lejna už je pěkně dlouhý. To bude potřeba velká sprcha.

Veronika Vendlová:

Když se šije do cizího kožichu, to se hnedle přiživíme, co? Ale běda, když se ukáže, že to jde o vlastních řad. To je najednou : Ouvej, neseioznost novinářů.

Vážená paní Vendlová.
1. souhlasím s Vámi, že úroveň novinařiny je ubohá, že v poslední době je velmi častým jevem denunciace.

2. Nesíte se ale divit, že se to otočí i proti Vám, když jste se proti jiným denunciacím neozvala, protože to nešlo do vašich řad.

Tož to opravdu sorry.

Schwarzenberg - na veřejnosti přiznal uplácení státního úředníka.
Kalousek - to by bylo na dlouho.

Ryba smrdí od hlavy, a pak páchne celá.
13. 05. 2010 | 08:46

Suchec napsal(a):

Vendlová:
A jestli neplatí, dle Vás, to moje tvrzení o rybě, pak se nad veškerými útoky třeba na Parubka mohu, za použití téhož postupu, jen pousmát.
13. 05. 2010 | 09:04

pgjed napsal(a):

Paní Vendlová,

Jak jste byla včera spokojena s postoji Vašeho lídra MK k letišti Vodochody? To, jestli letiště bude, nebo nebude, záleží jenom na politickém rozhodnutí a já Vám držím palce, aby padlo ve Váš prospěch. Ale pomůže Vám MK? Nebo se bude i nadále schovávat za řeči o správním řízení v právním státu? Spíše to druhé, protože jde o ty vypasené potkány, kteří jedou v podpalubí a nejsou vidět (viz má poznámka ke klipu). Samozřejmě ona starost o právnost právního státu leží MK na srdci jenom, když to potřebuje. Když jde o hazard, umí vše shodit se stolu a použije ministerské nařízení. To zase vyhovuje jiným vykrmeným potkánům v podpalubí.

Že to jde proti sobě? Ale kdeže, to je jenom zdání! Víte co je základní tezí pragmatismu, jako filosofie? Pravdivé je to a jenom to, co je v daném okamžiku užitečné. Bráno z pozice adresáte onoho užitku, samozřejmě.
13. 05. 2010 | 09:39

Petr z Tábora napsal(a):

Souhlasím s Vámi Veroniko, že článek paní Slonkové je účelově manipulativní v této předvolební době. Logické by bylo o tom psát v době před půl rokem kdy z vlastní vůle odstoupil z kandidátky. Jen nevím zda paní Slonková honí senzace za každou cenu anebo zda je zaplacená za foukání jedním směrem.
13. 05. 2010 | 09:40

Lila napsal(a):

Článek Sabiny Slonkové jsem si přečetla a nemohu přijít na to, co tak Starosty a nezávislé popudilo, čím je článek manipulativní.

Že Slonková napsala, že pan Michalik byl stažen v tichosti? Zřejmě tím chtěla sdělit, že se tak stalo elegantně a bez skandálu, na rozdíl od nešťastného poslance Moravy a několika dalších.

Tak by to podle mě mělo být. Jestli na nějaké veřejně činné osobě ulpí jakýkoliv stín podezření, měla by se v tichosti sama vytratit z veřejného života a vrátit se, až bude její jméno opět čisté jako padlý sníh.

Slonková dále uvádí, že policie ono starostu PODEZÍRÁ nikoliv, že ho STÍHÁ, což jsou dvě rozdílné věci. Tady se nepřesnosti dopustili Starostové a nezávislí.
Od nich bych spíš očekávala, že ve svém prohlášení sdělí, o co opírají svá tvrzení, že informace o panu Michalikovi jsou nepravdivé a zavádějící. Jestli disponují nějakými důkazními materiály, pak by je měli urychleně předat protikorupční policii a nestahovat Michalika z kandidátky.

Kde je pravda, ví v téhle chvíli asi jen Bůh a aktér té kauzy; Slonková pouze o věci referuje, ale nikoho neobviňuje. Na druhou stranu jestli má protikorupční policie dostatek indicií, aby se případem zabývala, jak ostatně vyplývá z úředních dokumentů, na které se Slonková odvolává, není důvod, aby o tom novináři nepsali.

Ono je i na čtenáři, aby si správně text interpretoval a nevkládal tam něco, co tam není.

V případě Starostů a nezávislých bych považovala za nejmoudřejší zachovat pasivní rezistenci a počkat, jak celé šetření dopadne.
I to, jaký postoj k celé nepříjemné věci zaujmou, je totiž důležitá zpráva pro voliče...
13. 05. 2010 | 10:12

Lila napsal(a):

Petře z Tábora

Ono je vždycky před nějakými volbami, na to se novináři nemohou ohlížet...
Zdravím!
13. 05. 2010 | 10:14

krok napsal(a):

ad Petr z Tábora: chcete svým příspěvkem naznačit, že i paní Veronika Vendlová píše účelově a je placena za foukání jedním směrem?..tak to s Vámi naprosto souhlasím:-)))
13. 05. 2010 | 10:17

*** napsal(a):

Chápat napsaný text a včetně zásadních informací v něm uvedených je věc, která se vyučuje na základní škole.

Že s takovou věcí mají oranžoví problém je velmi signifikantní nejen pro tento blog, ale i pro jakoukoliv diskusi ve věcech týkajících se aspektů veřejného života. Viz včerejší pořad VM.

Suchec to už je folkór, to se dá přežít, ale to, co tady předvádí vico, nad tím už zůstává rozum stát.
S drzostí komunistických a nacistických soudců vkládá slova, která chce slyšet, do úst své oběti, zde blogerky.
Vico vy jste hnus, anóbrž Freisler a Urválek v jedné osobě.
13. 05. 2010 | 10:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

Postrádám zde reakci Sabiny Slonkové.

1. Je to pod její úroveň - reagovat ZDE ?
2. Ví, že lhala a proto mlčí ?
3. Zpracovává materiál pro svou argumentaci a za čas se zde objeví.
4. Je na dovolené.
5. Je nemocná.
6. Pomátla se.
7. Umřela.

Jiné možnosti mě nenapadají.
13. 05. 2010 | 10:27

Zach napsal(a):

to:Tencokida Hnuj,
8.Už ji zastřelili.
13. 05. 2010 | 11:36

Vico napsal(a):

*** : VV tu jistý druh doporučení dává jen Bédovi. I vám by však pomohlo, kdybyste si dal své přirození do vlažné vody.

p.s. to "anóbrž" je taky, jak od Pepina z Postřižin.
13. 05. 2010 | 12:56

Veronika Vendlov napsal(a):

Vážení a milí,
upozorňovat na nepravosti mají média a to objektivně a bez ohedu na to, o kom píší.
Nejsem novinářka, to není můj "job". Mám tento blog, kam při dodržení kodexu mohu umístit, co se mi zlíbí. Třeba Ódu na manžela II" :-)

Ať se mnou souhlasíte či nokoliv, je to jen Vaše věc.

Jediné, co jsme chtěli naší TZ docílit, je dokázat, že z kandidátek TOP09 nemizí lidé v tichosti a když už se tak stane, vždy vše patřičně komunikujeme, byť to je třeba pro nás nepříjemné, ale to je život, vše se vyvíjí a co platilo dnes, zítra platit nemusí. Dnes tu jsme s zítra nás někdo smete v autě a je po nás...

Je to shoda okolností, že zrovna s Věškem Michalikem se znám velmi dobře a vím, jak mu nyní je.

Kdo nezažil, neposoudí. Možná je to také o tom, že političtí dinosauři by díky své vypěstované hrošší kůži nad podobným článkem mávli rukou.

Ti méně zkušení si na to buď budou muset zvyknout, jako si zvykám já a nebo to zabalí. Obojí je cesta.

My (hnutí Starostové a nezávislí) to samozřejmě více komentovat určitě nebudeme, vše podstatné je výše v prohlášení.

Všem slušným souhlasným a nesouhlasným komentářům děkuji za názor, kterých si vážím.
13. 05. 2010 | 13:16

Veronika Vendlov napsal(a):

Lilo, moc díky. Bezpochyby se na článek kdívá ten, kdo o Michalikovi slyší porvé, než třeba já, která jej zná a ví, jaký obrovský kus práce je za ním vidět.

Já přesně nevím, co tím článkem chtěla Sabina Slonková říci, buď to, jak jste to četla Vy a nebo to, jak jsme ten článek četli my.

Koukám na to, máte pravdu, dopustili jsme se nepřesnosti ohledně podezření a stíhání..

Víte, nikdo pana Michalika z kandidátky nestahoval, naopak, chtěli jsme aby na ní zůstal. Po té, co byly volby odloženy a panu starostovi přišlo rozhodnutí o vybudování prestižního laserového střediska, jednoduše lidsky usoudil, že je toto pro něho důležitější, než být poslancem. O projekt usiloval dlouho řadu let a chce jej dotáhnout do konce.

My se k tomu samozřejmě více vyjadřovat nebudeme, ovšem článek Sabiny Slonkové jsme si interpretovali tak, jak jsme na něho reagovali.
13. 05. 2010 | 13:37

rejpal napsal(a):

Trochu jsem se pousmál nad výrazem "vždy patřičně komunikujeme". Tahle marketingová mluva svým průnikem do politiky jakoby potvrzovala, že dnešní politika je v první řadě PR. Reklama na prací prášek běžný a náš (naši politickou stranu). Beru to tak, pouštím to jedním uchem dovnitř, druhým ven a spíš se dívám, KDO ty nové strany reprezentuje. Není to většinou moc pěkný pohled.
13. 05. 2010 | 14:31

Tencokida Hnuj napsal(a):

veronikavendlova napsal(a)
"Koukám na to, máte pravdu, dopustili jsme se nepřesnosti ohledně podezření a stíhání.."

Tož taková docela malilinkatá, titěrná chybička, vloudí se. I do oficiální tiskové zprávy jakéhosi hnutí za lepší budoucnost v čele s ODS pod hlavičkou TOP 09. Nepřekvapuje mě to.

Doufám ale, že se oni k veslům nedostanou.

Ono by taky takové opomenutíčko v nějakém jiném dokumentu někoho mohlo stát pár roků života, vědí ?
13. 05. 2010 | 14:48

Lila napsal(a):

Veroniko,

mě velmi konvenoval názor Karla Schwarzenberga v předposledních OVM, kde řekl, že politika vyžaduje jít do ní s vyhrnutými rukávy. To znamená, být naprosto otevřený, transparentní, nic před občany neskrývat.
Z tohoto pohledu byl odchod pana Michalika z kandidátky sympatickým gestem, i proto, že to proběhlo klidně, na úrovni, bez zbytečné skandalizace.

Jestli nám jde o snížení korupce na všech úrovních, tak si zřejmě budeme muset zvyknout, že takové věci se budou stávat. Pokud má pan Michalik čisté svědomí, tak tuto nepříjemnou situaci určitě přežije.
Věra Jourová, s níž velmi soucítím, na tom byla podstatně hůř a v jejím případě vnímám selhání policie a médií o dost ostřeji.

Zkuste se na to podívat i z druhé strany. Míra korupce u nás nepochybně dosahuje obludných rozměrů, přičemž žádné korupčníky nemáme. Zná snad někdo usvědčeného a potrestaného korupčníka? Já ne. Nakonec to téměř vždy odnesou novináři, kteří by zřejmě udělali lépe, kdyby psali jen o stříhání pásek a pokládání základních kamenů, tak by alespoň nenarazili.

Tím nechci v žádném případě naznačovat, že korupčníkem je pan Michalik. Věřím, že je čestným a slušným člověkem, ale zvláště v politice bych se držela přísloví: důvěřuj, ale prověřuj...

Znala jsem pár lidí, za které bych dala ruku do ohně,o nichž jsem si myslela jen to nejlepší. A oni po pár letech v politice přišli k tak obrovskému majetku, na který by se normálně zmohly tak tři generace. Od jisté doby jsem hodně hodně opatrná. Život mě naučil, nedávat ruku do ohně vůbec za nikoho, i kdyby mi byl sebevíc sympatický.
Hezký den, Veroniko.
13. 05. 2010 | 14:49

Tencokida Hnuj napsal(a):

Lila
Stačilo by vydat zákon, že každému, komu se prokáže korupce(zkorumpovanému), se usekne ruka. A že druhá strana - kotumpovatel, který svého zkorumpovaného udá, dostane jen pokutu.

To byste viděla ten frmol. Personální oddělení na radnicích a úřadech by nestačily vypisovat výběrová řízení na takto uvolněná místa. A státní kasa by vybranými pokutami praskala ve švech.

Neb sekala by se pravorukým ruka pravá, levorukým pak levá.

A musíte uznat sama - brát pak úplatky rukou, kterou tak dobře nevládnu, je značně rozmarné.
13. 05. 2010 | 15:03

Veronika Vendlov napsal(a):

Lilo, přesně na Věru Jourovou jsem si vzpomněla....!

A s tou "rukou do ohně" - jsem na tom stějně, jako Vy jen v soukromí se lidé, za které bych tu ruku do ohně dala, najdou.

A to je dobrá zpráva! :-)

Díky
veronika
13. 05. 2010 | 15:05

Pavlik napsal(a):

Madam Vendlová,
reportérka Sabina Slonková, je zkušená nezkažená reportérka.
Jestli si myslíte, že jen tak něco dala do éteru, tak Vy se šeredně mýlíte.
Vy prostě budete lézti všem do zadku v TOP.
Kdyby Váš Guru Kalousek prohlásil, že volby vyhrají i kdyby to mělo stát majlant, Vy budete šaškovat v první řadě a budete svého miláčka Kalousko podporovat ve všech jeho podivných čachrech,že.
13. 05. 2010 | 15:31

Koudelka napsal(a):

Ajáááááj..šlápli kuřátku na očíčko..to jsou ale zlí, ti novináři..hheheehe. Co oni si to dovolili!! To je hááánbáááá.

Že se tu(v mediální sféře) cupují konkurenti daleko zlovolnějším způsobem jako vymýšlení spisů na Dientsbiera a podobně..tak to ani muk. Naopak si raději přisadíme a podpoříme. Třeba i kdyby to měly být bojůvky k rozbíjení mítinků. Je to přece sranda(občan Schwarzenberg)..Jsou to přeci mladí lidé a i když zmanipulovaní a s fašizující tendencí(nebo právě proto)...nevadí, hlavně, že jsou na "správné straně"
K minulému blogu respektivě vaší odpovědi:
"Celoplošné škrty jsou v pořádku a o restrikcích vůči těm nejrzanitelnějším to opravdu NENÍ. "

Jak se to spolu slučuje?

"Složenka je OK, třeba se několika dalším lidem rozsvítí a probudí se nejne bábičky a dědové, ale i jejich děti a děti jejich dětí..."

Ano, máte pravdu. Snad se rozvítí více lidem, zvláště pokud jim dojde, kdo jim složenku zasílá http://nevolte.cz/nevolte-t...

"Já jsem roky žila a žiji z pěněz jiných?

A to jste vzal kde? Prosím Vás přestaňte už snat kouřit omamnou látku nebo žvýkat houbičky, vždyť se Vám už zcela zatemnil mozek...."

Vaše podezření na konzumaci drog mojí osobou by jste měla nahlásit..:-)) Jinak nechávám celkem bez povšimnutí..snad jen.. že by jste měla více trénovat tu odolnost, nějak Vám to nejde.
Mohla by jste mi tedy vysvětlit z čeho pocházely peněžní prostředky Vám vyplácené jako mzda když jste jak píšete:
"Do konce roku 2008 působila současně v nevládních organizacích (Nadace OSF Praha, Otevřená společnost, o.p.s., Fórum pro integraci) v projektech zaměřených na sociální začleňování. Je jednou z iniciátorek Výzvy NNO s názvem Občanský sektor supluje aktivity státu, ale stát jej podporovat nechce. V letech 2004 - 2006 řídila hlavní kancelář Evropských demokratů. Je tajemnicí Klubu Starostů a nezávislých /STAN/ na Středočeském krajském úřadě a tajemnicí Starostovského hnutí na celostátní úrovni. Díky dohodě mezi TOP09 a Starosty je součástí volebního štábu."

Ještě jednu otázku:
Včera v OVM se Váš mmt guru Kalousek nijak nevyjádřil k letišti Vodochody a k referendu Hm..nevyjádřil..vlastně ano, vyjádřil, že? :-))
Jak se tento postoj slučuje s Vaším postojem a Vaší velkou angažovaností v této věci i když zrovna v Odolené Vodě jste referendum na rozdíl od ostatních zainteresovaných obcí nezvládli.

Děkuji za odpověď.
13. 05. 2010 | 16:02

Lila napsal(a):

Tencokida Hnuj

Korupce se téměř prokázat nedá, navíc byste musel prokázat úmysl a kdo by asi přiznal, že se chtěl napakovat úmyslně?

Úplatky, obálky a igelitky snad ani nestojí za řeč... Nejnebezpečnější formy korupce používají velmi sofistikované metody, a když se včas zametou stopy, tak jsou téměř neprokazatelné.

Podle mne se na korupci musí jinak: Naprostou transparentností (i když my jsme v tomto směru velmi vynalézavý a kreativní národ a v improvizaci jsme nepřekonatelnými mistry) a funkčními kontrolními mechanismy. Vidím i velký prostor pro berňáky, které se umí vyřádit na malých živnostníčcích a velké ryby nechávají plavat.

Ono by stačilo, kdyby každý musel doložit původ svého majetku. To by bylo veselo na Starém bělidle....
13. 05. 2010 | 16:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

Lila
Děkuji za ponaučení. Já také vím, že nejčastější formou korupce je již počáteční navýšení rozpočtu zakázky o několik desítek procent (pro strýčka Příhodu).
Popřípadě rozepsání větších zakázek na menší, kdy vstupuje do hry i Příhodovo příbuzenstvo a kámoši.

Má metoda je rychlejší, než veselice na Starém Bělidle či spoléhání se na instituce, které zatím nedělaly pro odhalení korupce nic.

A možná by na to sekání údů ani nedošlo . Dala by se jim třeba možnost, že když vše vrátí, tak budou jenom vymrskáni z úřadu, očipováni pro příště a vláčeni tiskem.

Mějte se.
13. 05. 2010 | 17:16

vasja napsal(a):

Pan Koudelka.
On si někdo vymyslel spis na Diensbiera?
No to je novinka.
Prostě na něj jednou muselo dojít.
13. 05. 2010 | 17:17

koudelka napsal(a):

Vasja
sry..mělo tam být ..vymýšlení afér okolo spisu..
http://www.denikreferendum....
13. 05. 2010 | 17:24

Veronika Vendlov napsal(a):

Lilo, zejména pro Vás doklad, že titulek byl změněn po vydání naší TZ bez okomentování změny. Rýpat se v tom nemíním, ale fakta jsou fakta. Ostatní článek převzali a nechali beze změn.

Paní Slonková napsala článek s titulkem "Starosta zmizel z kandidátky TOP09, STÍHÁ HO POLICIE"
dokládají to tyto odkazy (http://novinky.oblibena.cz/...

dále zde na konci článku je uveden odkaz na původní stránky aktualne.cz, kde je právě onen nadpis "Starosta zmizel z kandidátky TOP 09, stíhá ho policie"
http://www.denikreferendum....

krásně je původní nadpis vidět u naší konkurence, která to používá proti nám zde http://www.obcanecz.cz/2010...

a nejlépe je původní článek vidět na facebook stránce samotného aktuálně zde (k datu 9.5.2010) http://www.facebook.com/Vol...
13. 05. 2010 | 17:41

Veronika Vendlov napsal(a):

Ke Koudelkovi, Pavlikovi a ostatním "lumenům" se vyjadřovat není třeba! Stačí, co z nich "vytéká"....

Pravda a láska to není!
13. 05. 2010 | 17:43

vasja napsal(a):

Koudelka.
Spíš se okolo Diensbiera vypouští záchranná kouřová clona.
Tak prestižní flek, jako měl ten chlap, ten se nedával zadarmo.
13. 05. 2010 | 18:51

Béda napsal(a):

VV,

Když už mluvíte o pravdě a lásce a rozhořčujete se nad negativními názory některých diskutérů na vaši partičku politických recyklátů.

Mohla byste mě říct, jak se slučuje s pravdou a láskou vajíčkování, utopencování, zapalování volebních propriet, vyhrožování smrtí názorovému oponentovi a jeho fyzická inzultace?
13. 05. 2010 | 19:50

Lila napsal(a):

Veroniko,

to se omlouvám, výraz "stíhán", jsem opravdu neviděla. To už je ovšem jiná káva. Pokud vím, tak výzva k podání vysvětlení je něco jiného, než být policií stíhán.

V tom případě bych asi v intencích tiskového zákona požádala o otištění opravy.
13. 05. 2010 | 19:50

Lila napsal(a):

Tencokyda Hnuj

Moc pěkný příklad byl v pondělních Reportérech ČT, tuším ze Žamberka. Tam si vymysleli investiční akci - vybudování pěší zóny odnikud nikam, snad někde v polích a získali dotaci z EU. První výběrové řízení na dodavatele zrušili, do druhého změnili zadávací podmínky, které přesně sedly firmě kamaráda místostarosty, kteří spolu podnikají a mají i společné dluhy ve výši 400 mega.

Tato vítězná firma byla ze všech účastníků daleko nejdražší. Jak se ukázalo, tato firma si našla subdodavatele, který zakázku provede. I tato druhá firma se zúčastnila tendru, ale s nejnižší nabídkou, nižší o cca 9 mega, než firma vítězná.
A rozdíl 9 mega poputuje asi kam? No nejsme geniální národ?

Přímo zlatým dolem jsou pak zakázky nenápadné, menší, zato dlouhodobé...
Taky je dobrý nabídnout do VŘ nejdražší komponenty, ty vyúčtovat, ale ve skutečnosti dodat ty nejlevnější... A dokažte to, zvláště, když je to zakopáno pod zemí... jako kanalizace a jiné vodohospodářské stavby.
13. 05. 2010 | 20:07

Lila napsal(a):

Béda

Zeptejte se v Lidovém domě, proč příbuzní jejich politiků fyzicky inzultují lídry ČSSD, jako v případě B. Sobotky. To by zajímalo víc lidí.
Třeba měl agresor pocit, že mu Sobotka neprokazuje dostatečnou úctu, jako tomu bylo v severních Čechách, kdy prominentní člen ČSSD brutálně napadl obsluhu šatny na plese, ze stejných důvodů. Pan Paroubek tehdy tvrdil, že chlapi se tak občas strkají a pošťuchují...

A jak se vám líbí rozdávání levného alkoholu na předvolebních mítincích?
13. 05. 2010 | 20:15

Béda napsal(a):

Lila,

já jsem se neptal, kdo inzultoval Sobotku (i když i to by zajisté mohlo být zajímavé -viz diskuse jmenovaného s hloučkem v červených mikinách)

Já jsem mluvil o celém širokém spektru (vyjmenovaných) "občanských" aktivit a o tom, jak se se tyto slučují s Pravdou a láskou velice citlivé paní Veroniky.
13. 05. 2010 | 20:22

Veronika Vendlov napsal(a):

B: to, co píšete, jsou zase jen fantasmagorie. Já opakuji potisícípáté: mě nevadí nesouhlasné názory, naopak, vítám je. Vadí mi jejich forma a osobní linka, která je v řadě vecí naprosto mimo realitu.
13. 05. 2010 | 23:32

Béda napsal(a):

VV,

potisícéšesté. Jakápak forma p. Veroniko? Vadí vám tedy vajíčkování, utopencování, vyhrožování smrtí, inzultace, zapalování? Anebo vám vadí více psaní žurnalistů, VZÁJEMNÉ osočování a praní špinavého prádla? Co z toho je FORMA projevu?

A jestliže vám vadí vyjmenované násilné projevy, proč se tedy jednoznačně - BEZ VÝHRAD od nich nedistancujete?

A co míníte tou osobní linkou? 6e se mluví konkrétně o p. Michalíkovi, o p. Kalouskovi? Má se snad mluvit o nějakém neznámém panu X?
14. 05. 2010 | 05:04

prirodovedec napsal(a):

V ramci predchozi Madlovitych klipu je zde novy anti TOPacky scenar:

http://www.blisty.cz/2010/5...

K Michalikovi si ted projedme citace bez mileho zprostredkovani autorkou:

http://www.starostove.cz/ve...

Sympatak (mozna az na ty banky :), ale i vlk ... :) a jarpor ci autorka maji nebo meli neco s penezi tech druhych ... :).

Co se pise? Vezmeme to bez prezvykani autorkou a masove:

http://aktualne.centrum.cz/...

http://aktualne.centrum.cz/...

http://zpravy.idnes.cz/star...

http://tn.nova.cz/zpravy/vo...

http://www.denikreferendum....

http://prazsky.denik.cz/zpr...

citlivy dobry znamy autorky je spojovan s provizi 50 mil. Kc, je zminovan demon Jansta a vydirani socanu podsvetim v 2006 a spatne to snasi podle autorky. Dokonce i TV Nova ...

Neni divu. Byt vetran kvuli provizi jako byvaly manazer firmy (zaroven upozorneni, ze starosta je byvaly manazer firmy neco rekne volici tak, jako informace o minulosti pravicove politicky hajici setreni, maly stat, ovsem spojene s jeji drivejsi temer celozivotni zavislosti na financnich prostredcich statu :) ), spojovan s demonem levice Janstou a videt, ze vsichni si ctou, jak velkou provizi mel v minulosti jako manazer dostat za kseft s Ceskou postou nikomu radost neudela, podle znameho bonmotu ze Saturnina - ze na kazdem sprochu je pravdy trochu.

To ze novinarska duveryhodnost je "sporna" neni pro mne prekvapive :) s ohledem na predchozi diskuse, ale objevuje to autorka ponekud prekvapive az s jistym casovym zpozdenim. Inu zatimco ona i TOPka byli dosud chraneni (ona editory, Lilou, Pocestnym a dalsimi zdejsimi fandy ..., TOPka novinarskym mlcenim mozna i diky majetnym sponzorum a tomu na cele), ted si muze medialne dopredu postrkovana TOPka prozit spetku toho, co si uziva ODSka a socani stale. Je ale spravne se ohradit:

http://www.top09.cz/co-dela...

http://starostove-nezavisli...

http://www.parlamentnilisty...

S ohledem na diskuse, zda je vetsi korupce mezi vrcholnymi politiky nebo mezi (pravicovymi) starosty nebo byla na obrane za Al Calouse, jedna se zrejme v kauze o logicky tah proti topikum potom, co utoky na Al Calouse nestaci.

Je to zdvizeny prst protihracu - volici pozor, starosty prece znate, vite co se u Vas deje, jake male domu firmam se u Vas deji. Neverte jim to hrani si na svate ...

Autorka je (pochopitelne jako politicka) samozrejme jednostranne zamerena, utok na topiky odmita kvuli forme i obsahu, utoky na jine v minulosti podobnou formou i obsahu samozrejme odmita. Je to logicke a pro politicku symptomaticke bylo by chybou od ni cekat cokoliv jineho.

Beda se sympaticky :) snazi VV otevrit oci a probudit jeji stare dobre nevladkove postoje, padni komu padni, jenze kdyz asi ti Myrci jsou tak sexy :).

Skutecne motivy mohou souviset s nazory pana starosty na dan z nemovitosti:

jak-uspesne-zvysit--dan-z-nemovitosti.pdf

Jsou zkratka ruzne lobby ... a siri se to siri ...

http://www.prvnizpravy.cz/z...

Otazkou tedy je. Je to kanalnicky zpusob skandalizace, ktery u sebe povazujeme za zranovani a u druhych za spravny postup hlidacich psu demokracie? Nebp by mel platit urcity rovny pristup? Skonceme odlehcene: Je otazkou, zda pro blondate hlavicky to neni prilis narocna otazka ... :)

Ale i tento blog a vstupy VV do diskuse zabyvajici se obranou jsou pro mne a mnohe diskutujici zrejme spise odpovedi na tu obecnou otazku ... pochopi autorka?
14. 05. 2010 | 06:52

prirodovedec napsal(a):

Oprava vety vyse:

Autorka je (pochopitelne jako politicka) samozrejme jednostranne zamerena, utok na topiky odmita kvuli forme i obsahu, utoky na jine v minulosti podobnou formou i obsahu samozrejme neodmitala.
14. 05. 2010 | 06:55

prirodovedec napsal(a):

autorce: Doporucuji:

http://www.blisty.cz/2010/5...

"14.5.2010
Suverenita žaluje Kalouska
Lídři Suverenity – bloku Jany Bobošíkové podávají trestní oznámení na Miroslava Kalouska a TOP09 za rozesílání složenek na částku 121 000,- Kč. „Od rána jsem měla v naší sociální poradně seniory, kteří přicházeli se složenkou v ruce a plakali, že nevědí, co mají dělat, že asi jejich děti mají nějaké dluhy a oni nevědí, z čeho je mají zaplatit. A vystrašeně se ptali, zda jim exekutoři nezabaví i byt,“ popisuje situaci Ing. Marie Paukejová. Naprosto stejné poznatky má i JUDr. Jan Rytíř ze své právní poradny. Proto se lídři Suverenity rozhodli podat trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy na poslance Kalouska, který je pod touto složenkou podepsán, píše Eva Morávková. Mgr. Jana Volfová rozšířila trestní oznámení i o trestný čin vydírání, protože v přiloženém dopise je místo vysvětlení této nehoráznosti ještě věta, že v případě jiné volby dluh adresátům naroste na až na 200 000,- Kč. „Po celodenním vysvětlování a uklidňování seniorů jsem se v Duelu v Událostech komentářích na ČT24 od pana Kalouska dozvěděla, že to udělali schválně. Místo toho, aby se seniorům okamžitě omluvil a zastavil další distribuci složenek, si vlastně tuto zrůdnost pochvaluje. Už se nedivím, že mezi sympatizanty TOP je na jejich stránkách uváděn i pan Mádl, kterého si Kalousek, jak dnes uvedl, velmi váží. Pokud s touto stranou sympatizuje člověk, který natočil klip Přemluv bábu, pak se bojím, jak se bude s našimi seniory zacházet po volbách, pokud v nich výrazně uspěje strana, která v podstatě vyvolává mezigenerační nenávist,“ uvedla Mgr. Jana Volfová."

Tak pred klipem s admiralem (ne zdejsim Admiralem) jste tocili Madlu? :) Ja si rikal ... :)

Kdyz ctu dalsi, ze by Bobo nezrusila AV? :):

"Suverenita – blok Jany Bobošíkové ujišťuje všechny seniory, že dluhy v této zemi budou platit politici, kteří Českou republiku rozkradli a zkorumpovali, a ne důchodci, kteří po celoživotní dřině dnes stěží vyžijí ze svého důchodu."

Nezni to krasne populisticky a sympaticky? Myrek Al Calous by jiste cas slozenek zaplatit mohl ...

Tipuji, ze dalsi Vas TOPacky krok bude, ze Myrek ze sponzorskych daru zminenou slozenku teatralne na poste, sledovan kamerami (nez ho socanska reditelka z posty vyhodu ...), uhradi ... dooobryyyy :)

Myslim si, ze Vam TOPakum ta procenta a sance predbehnout ODS stouply do hlavy (viz postoj k Madlum, viz "uniky" vysledku voleb, viz klip se skrytmi potkany v podpalubi, viz reakce na Michalka, viz Al Calousova slozenka, viz Vase blogy a reakce zde :) ...).

Uvidime, bud jse to trefili a budete kolem 20% nebo se propadnete tesne nad 5% nebo dokonce ... :), zalezi co Necas ... pokud prijmeme historickou analogii, ze "TOPaci jsou zdivoceli ODesaci" - uvidime, kdy Necas zaveli z vandru domu ...
14. 05. 2010 | 07:16

Béda napsal(a):

prirodovedec,

v souvislosti s tím co píšete mě napadá, že p. Kalousek mněl důchodcům taky oznámit, kolik miliard na likvidaci dluhu zaplatí osobně on sám, kolik p. Bakala...
14. 05. 2010 | 07:46

veronika vendlova napsal(a):

P: K tomu mohu jen říci, že jsem s takovou formou složenky nesouhlasila a nebyla jsem sama. Okolnosti její přípravy však byly proti nám. Na rozdíl od klipu Jirky Mádla a Marthy Issové jsem se totiž domlnívala, že hazardujeme se zdravím zejména starších lidí. Na druhou stranu se potvrdilo, že se nám tím podařilo šokovat. Možná že je to dobře a i když jde o nešťastnou prezentaci státního dluhu, zdá se, že je-li něco psáno "černé na bílém", pak to větší váhu, než samotná vyřčená slova.

Znovu se vracím k blogu Tomáše Setláčka. S takovým tempen zadlužování máme před sebou 2-3 volební období. To není úplně špatná zpráva.
14. 05. 2010 | 08:13

prirodovedec napsal(a):

Konecne si lze stahnout tzv.

"Kompletní výsledky Studentských voleb 2010 podle typů škol a jednotlivých krajů"

Rad bych je okomentoval, nez zacne vitezny ryk GVendolin. :)

Je absurdni, ze po manipulacich medii, socanu v nich pruhledne pokracuje realizator CvT a agentura, ktera to pro ne dela.

Zase nejsou k dispozici primarni data, ale jen prepocty. Zrejme by tu popisnou statistiku podle Millwardu bezni ctenari nezvladli. :)

Spravne a jednoduche by samozrejme bylo zverejnit tabulku v Excelu, kde co radek to jednotliva skola, co sloupec to strana a v policku pak poet hlasu na dane skole pro tu stranu. Az na takovou tabulku narazite, dekuji predem za odkaz.

Dale na radku skoly by mel byt pocet studentu/opravnenych volicu v techto studentskych volbach, typ skoly, kraj, pripadne dalsi identifikace.

Dale bych cekal seznam skol, ktere se prihlasily a po natlaku socanskych hejtmanu se odhlasily a dale bych cekal seznam skol, ktere na tuto akci nereagovaly (predpokladam, ze to je rozhodnuti reditele).

Vzkaz pro editory - Mihalca (stejskal uz je otrly starik, jako my) a Holuba - takovy fakticky clanek by byl cten.

A byly by i odpusteny obvykle novinarske diletantske rozbory a interpretace. :)

Cast cisel se da ziskat ted od Millwardu a od UIV:

Ucast ve volbach na skolach aktivnich reditelu "v Tisni"
20 233 pricemz na tech skolach studuje cca 40 000 studentu (viz procento ucasti). Na zbyvajicich zastrasenych skolach bylo cca 20 000 studentu, na skolach s rediteli ignoranty vuci CvT a demokraci (nebo naopak odmitajicimi politickou agitaci na pude skoly) studuje 525 000 studentu (neni ovsem zda tam nejsou chyby s ohledem na osmileta gymnazii pripadne na kvalitu zdroju UIV).

Cili jedna mozna interpretace by byla: O volby jevi zajem pouze 5% studentu ukazala akce CvT. :)
(Samozrejme opakem je interpretace, ze by volilo 60% jak rika predesla Millwardi studie :) nebo 50% jak ukazaly volby tech, kterym to bylo dovoleno :) ).

Kazdopadne to prenasobovat :) predeslou studii mi pripada statisticky nevhodne a jako snaha interpretovat vysledky sireji nez treba.

Zminena tabulka by stacila, kazdy by si udelal svuj obrazek a mohl zvolit jemu vyhovujici konext a pripadne jej zverejnit, abychom se zasmali.

Prosba na autorku - napisete prosim blog o skvelych vysledcich TOP09 }nebo pan Gazdik?)? Moc Vas o to prosim - mam o vikendu cas glosovat ... :)

Jedna se o klasicky vyber spise snehovou kouli nez reprezentativni vzorek a skutecnost se bude zrejme mezi prvovolici lisit.

To uz opravdu nadsene jednotlive uniky byly korektnejsi.

Kvalitativne asi ale ne prilis:

Zrejme budou mit ucast kolem 40% (puvodni studii bych prilis neveril, tem 50% zde vice, tady ale pusobil na skolach stadni efekt - pojdte jdeme na obed, pojdte jdeme volit ..., cili jsem to z 50% snizil) vyhraje u nich Al Calous kolem 20%, protoze je novy a kdyz jeho zajimaly padaky a sokolici, tyto volice zajimaly plinky a barbiny, pak ODS pod 20%, VV pres 10% - diky efektu Johna, jeho barbin a aktivity vuci bezdomovcum (potencial odsat radikaly DSSS), udrzi se SZ vice pres 10%, pak zrejme DSS kolem 10% a nakonec socani kolem 10%, komanci, lidovci (tzv. rodinne volby, ne vsichni mladi protestuji) a zbytek kolem 5%, pripadne drobky.
14. 05. 2010 | 08:39

Béda napsal(a):

VV,

zajímavé, že ani vy, ani pánové Sedláček Kohout a spol. jste nekřičeli, když se ten dluh začal tvořit, t.j. již v devadesátých letech. Proč jste nepoukazovali na přelévání a bezedné jámy s penězy, na Konsolidační agenturu, kde dluhy mizely za zlomek dlužné částky a dlužníci ji nezřídka používali jako "pračku" na své "čisté" peníze? Kde byli tehdy novináři a ekonomičtí "experti"?

PS: Kde bere "nejlepší ministr financí", který po celá léta seděl na židli šéfa rozpočtového výboru parlamentu a sám zatnul sekeru dluhu nejhlouběji, morální právo kritizovat, strašit a zasílat lidem složenky k ůhradě dluhu?

To vás, pracovnici neziskovek netrápí, že lidé jako p. Kalousek chtějí socializovat státní ztráty na úkor těch nejslabších.
14. 05. 2010 | 08:43

prirodovedec napsal(a):

VV: Otrast se zcela jiste povedlo. :) Uvidime, k cemu to povede.

ja bych navrhoval slozenky shromazdit a potom prijmout vselidovym referendem zakon o rekvizicich majetku vsech, co byli na vsech urovnich v politice (kdykoliv) s cilem jejich uhrady. Nejprve by mohli uhradit autori slozenky (knize, ten na to ma :) a Al Calous a jeho stinovi Hava a Stava :) )Zbytek by zvladly revize previtizaci ... :)

Jinak k Vam a Sedlackovi: DObra dve tri obdobi. Protoze jsem v ocekavani noveho rozdani karet a majetku po nejakem prevratu, nevidim na tom nic spatneho, jen bych to urychlil.

Poznamka: Elementarni regresi na 2-3 obdobi zvladne nejen temer PhD Sedlacek ale i mnozi zde. Zajimave by bylo ji udelat nekolikrat v minulych bodech a srovnat s realitou. :)

Jeste bych poznamenal, ze problem CR neni okrast ty, co se snazi (bohate a chude) ale zabranit dnesnim postJakesum - politikum vsech barev - aby realizovali sve ideologicke vize prostrednictvim diletantskych reforem typu mala domu. Cili nefunkcni politika prodlouzi Sedlackuv odhad do nekonecna - lide si poradi (okradou stat, politiky, ty zbohatliky aj.).
14. 05. 2010 | 08:50

Béda napsal(a):

prirodovedec,

pár poznámek k tzv. studentským volbám:
1) studentské volby tedy výsostně politický fenomen organizuje humanitární organizace. Otázka: Co mají volby společného s humanitou? Pomáhá podobným způsobem ČVT i ve státech mimo ČR, kde provozuje svou činnost?
2) "úniky" a "propočty" před volbama. Proč studentské volby ČVT neorganizoval až po skutečných volbách do parlamentu?
14. 05. 2010 | 08:52

prirodovedec napsal(a):

VV: Slozenku mel zarazit ten starik, co ho mate vcele. Je sice za vodou, ale kdyz jeho syn o nem rika ty pekne veci, mozna by se mohl vcitit do reakci jinych stariku, co dostanou slozenku. :) Vase reakce byt neucinna Vas mych ocich slechti. I kdyz vam to je asi jedno. Co tak blog na tema slozenka? Zachranite si tim treba par hlasu, ktere zjisti, ze krome Al Calouse tam jsou i hodne GVendoliny? :)

Opravdu premyslejte nad dalsimi predvolebnimi kravinami, ktere stab opojeny predikcemi jeste pred volbami naplanuje. I kdyz pokud se rozhodnete pro asistovanou predvolebni sebevrazdu s ohledem na preziti AV se rad hlasim, ze Vam pomohu. :)

Beda: Pokud mne ctete, navrhoval jsem volby po volbach, soucasne referendum "Panek prezidentem od 2013" a povolit v cervnu agitaci politiku k tem volbam na skolach. Aby volby byly realne a nevyuzivalo se medializace skutecnych voleb. Samozrejme je to manipulace, planovana, ci neplanovana a samozrejme podle mych predikci socani to samozrejme nezvladli.

Stacilo podle mne jedine: Plakaty typu "Socani/Paroubek ve studentskych volbach podporuje Piratskou stranu, po skutecnych volbach chce branit obycejne lidi (ty povestne jarporovy) proti skutecnym piratum" a nejaky chytlavy obrazek Al Calouse s paskou pres oko fangli se skrizenymi hnaty a pismeny T O P O D S a tak. :)

Jak proste mily Watsone ... :)
14. 05. 2010 | 09:08

prirodovedec napsal(a):

Beda: Zkratka mate-li podezreni, ze Vas nekdo v souladu s pravdou a laskou, kterou vyznava chce tak toriscku priodstrelit, je zcela absurdni branit tomu primo a s Rathovskou lidskosti. :)

Zlikvidovat emericky placeny projekt tim, ze se vezme zcela vazne (napr. v den studentskych voleb by mohl byt socansky stanek pred par skolami obsazeny mladymi pohlednymi (samozrejme najatymi)), kde by symboly CSSD byly prestrikany lebkami se skrizenymi hnaty a socanci by rozdavali plakatky - ve studentskych volbach volte piraty, ve skutecnych brante piratum, aby Vas olupovali ... vse korektne, mimo uzemi skoly samozrejme za revu novinarskeho povlu a hnoje. :) Myslim, ze by mladi tuto absurditu ocenili. :) Na CD by se mohli rozdavat vsechny viraly Premluv ci Zabij kohokoliv ...

Socani zrejme dojedou v techto volbach na neschopnost pruzneho mysleni a reakci, na druhe strane vitezna koalice 4/5ti stran bude dostatecne nefunkcni, aby to v CR dopadlo dobre a politici si skodili navzajem a ne obcanum. :)
14. 05. 2010 | 09:16

Béda napsal(a):

prirodovedec,

díky. Ty dvě poznámky - otázky jsem mínil pouze jako námět k přemýšlení pro paní VV.

Já osobně považuji ČVT za politickou organizaci v hávu humanity. Kdyby byla pouze organizací humanitární, pak by se distancovala od vměšování do vnitřní politiky států. To by však zřejmě měla mnohem skromnější sponzoring a bůhví jestli by takovou organizaci zakládal G.Soros.

Tzv. studentské volby považuji za pomocný nástroj zručných manipulátorů, kteří z pozadí vypouštějí tu "vícevrstevný klip" tu "neorganizovanou" FB mládežnickou komunitu na mítinky ČSSD (otázka proč jenom ČSSD, když politici v ODS, TOP ... jsou úplně stejní?), tu zorganizují mezi mládeží "inspirativní" volby ...
14. 05. 2010 | 09:24

Béda napsal(a):

dovětek:

zdá se, že po patových volbách 2006 se metody politického boje v mnohém sofistikovaly. Od prosté negace volebního programu a bilbordové antikampaně skrze Kubiceho manipulaci, k zakládání B,C,D - čkových stran, nepřímou mobilizaci a podporu násilí proti názorovým oponentům, využívání všech forem podpásovek a manipulace (včetně podprahových).

Kdyby nešlo o nevratné změny a totální destrukci systému solidarity a sociálního státu, tak bych těm mladým tu zkušenost s vládou pravice pod vedením TOP dokonce přál. Nic není přesvědčivější nežli osobní zküšenost.

PS: Oni by se mladí asi začali více zamýšlet nad politikou, až jim přijde první složenka na platbu školného ve výši 20/30 tisíc ročně. A taky, až u lékaře, lékárníka dostanou účet na 25%tní doplatek za úkon/lék.
14. 05. 2010 | 09:33

prirodovedec napsal(a):

Beda: Samozrejme se jedna o zrucne at chtene nebo nechtene manipulace (autory ani nezname, Al Calous a Langer jsou jen fasada). Jenze - jak jsem psal - neschopnost socanu ucinne reagovat je pro mne tristni. Vsechny ty manipulace lze odstrelovat vtipnym drazdenim:

Viral rozsirit do kazde rodiny.

FB mladez na mitincich bylo mozne parodovat podobnou klakou pod podiem.

Volby viz vyse.

Potrebovalo by to jedine - premyslet, domyslet a udelat si legraci i ze sebe. Tento posledni prvek ovlada GVendolinin starik. Skoda te AV. :)
14. 05. 2010 | 09:35

prirodovedec napsal(a):

Beda: Ta destrukce neni nevratna. Pouze to skonci dalsim majetkovym prevratem. Habsburci a Lichteinsteinove to delali chytreji, vydrzeli 300 let. Tahle parta to mozna dovlece ke 30ti (ani tech 40 let komancu mozna nezvladnou).
14. 05. 2010 | 09:38

prirodovedec napsal(a):

VV:

http://zpravy.idnes.cz/duch...

Gratuluji. Pro jistotu si overte, zda to neni Paroubkova babicka. :) Srdecne ponizene pozdravy panu knize. :) Lucerna jest pripravena. :)

Ocekavam obdobnou slozenku rozpocitanou na hornich 10 000 jim zaslanou :).
14. 05. 2010 | 09:54

Pocestny napsal(a):

VV
zdravíčko, přeju klid a pevné nervy, ani partajní kafemlejnek, ani ten perverzák z matfyz nestojí za pálivou žáhu.

Zejména ten druhý, s mentalitou "slušného" estébáka u výslechu, to je taková zkouška mentální odolnosti, je to protoyp českého chrapouna erárního, narcisty a demagoga, který dovedně skrývá za statistickými poučkami, že co se týče nenumerických myšlenek, je naprosto umytým řadovým rudým závitem u nás.

On se netají tím, jak rád se zabývá oprusováním pod vašimi články, já se zase netajím tím, jak se těším, až se zase dočtu něco "teple lidského" od jedné ze dvou největších charakterových zrůd zde.
Pan akademik rád druhým ubližuje, to aby pořešil svůj lidský a sociální mindrák.
Nenechte se otrávit jedy, které tu tihle dva přízemní tvoři pouští, jejich vegetace je omezena časem, je třeba posečkat, až tihle normalizační kreatury pojdou potichu, sami a bez našeho přičinění.

Domnívám se totiž, že tyhle ročníky jsou vhodné jen pro silážování v reservacích, oni se ti dva zmínění celičký život starali jen a pouze o sebe, i když ten cifrmatlafa tu bude hejkat cosi o poslání preceptora, je to charakterem přesně ten, kdo učí, aby mohl prudit, zesměšňovat a ponižovat mladší.
Ta složenka je naopak velmi dobrá!!!
Oni se dnešní geronti a celoživotní chovanci toho socialistického pinďondíráku nejvíce bojí, že jim konečně přijde složenka za pobyt...-)))

Jen ať ti, kdo pochodují životem ve stínu táty eráru s hrstičkou nahoru, vidí, kolik stojí jejich vlastnický podíl na tomhle českém, lobotomickém socanském cirkusu, který si tu sveřepě pěstují.

Ne, nemusíte být kamarádem s každým, ani jako politička, právě naopak.
Hysterie mých nepřátel byla vždy tou nejlepší melodií v mých uších.

Vy máte našlápnuto do života, oni něco duševně vyšlápli a ten smrad s nimi půjde na doživotí. Přírodovědec nikdy nic pro druhé neudělá, sám má málo, je to přece jenom malej českej mozek s malou českou nenávistí a malostí. Nic víc.
14. 05. 2010 | 09:54

prirodovedec napsal(a):

Prekryt fascinujici slozenkou vysledky studentsky voleb - hledal bych uvnitr strany TOP09 sabotera. Genialni, genialni ... :) To by ani Tvrdik nedokazal.

Odhaduji ovsem, ze to je mozna snaha odstrelit Kalouska zevnitr strany podobne jako novinari sejmuli Topolanka. Do gay casopisu jit ale nechtel ... :)
14. 05. 2010 | 10:02

Béda napsal(a):

prirodovedec,

ještě jedna věc. Doteď jsem nepochopil tzv. důchodovou transformaci. Pravice se obvykle zaklíná tím, že ČSSD a levice tento problém nechce řešit, že projídá budoucnost, že na mladou generaci a její budoucnost kašle.

"Recept" se kterým přichází, je buďto prodlužování odchodu do důchodu anebo částečná, resp. úplná privatizace důchodového systému (viz příklad USA), protože soukromý sektor je nejefiktïvnější a neviditelná ruka vše nejlépe vyřeší. Na první pohled to vypadá sympaticky.

Při hlubším zkoumání ovšem zjistíme, že to neřeší:
1) nepříznivý demografický vývoj
2) peníze z výdajů státu prostě přesune do soukromých rukou (platby zůstanou povinné, takže z hlediska plátce se ve směru povinnosti platit nic nemění), přičemž garantované fondy státu se mění v negarantované soukromé fondy - jak výhodné pro plátce!!! V případě, že se část plateb stane nepovinných s populistickým - sami se rozhodněte, jestli budete na stáří střádat, anebo to "projezte" si akorát oddechnou (které pro svou potřebu žádné platby odvádět nepotřebují), ovšem ostatní riskují stáří na dlažbě...
3) prodlužování odchodu do důchodu nic neřeší - zaměstnávání důchodců odsaje na stejně padajícím (vůči Asii nekonkurenceschopném) pracovním trhu možnosti pracovního uplatnění mladých lidí hledajících zaměstnání v oböru po studiu, resp. řešících složitou bytovou otázku..., resp. stárnoucí uchazeč o práci (dnes ve věku kolem 50-ti let) v
určitých (především fyzicky náročných a na vzdělání méně náročných oborech) práci nenalezne, čímž nesplní jednu z podmínek přiznání důchodu - odpracovaná léta.

PS: připomíná mi to perpetuum mobile, kde se někdo pokouší ostatní přesvědčit, že konečně našel zaručený patent na jeho konstrukci.
14. 05. 2010 | 10:02

Béda napsal(a):

vsuvka (v bodu 2) ... akorát oddechnou diskrétní suprelity...
14. 05. 2010 | 10:05

Pocestny napsal(a):

Přírodovědče,
Chval VV nahlas a veřejně, ona nerada rozesílá varovnou složenku.....

Já si jednou rovnou přijdu oflastrovat tvůj barák..-)))

Neboj se, než vymřete, ještě vás zkasírujeme za normalizaci, viny lze odpustit, ale dluhy jsou věčné...-))

Bude mi ctí a potěšením z tebe udělat čítankového Zilvara z Chudobince, lobotomíku.

Ono je totiž úplně jedno, jestli si vesnický degenerát pořídí ve městě titul či ne, drbanem zůstane dosmrti, jsi pěkným důkazem této věty.
14. 05. 2010 | 10:06

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Vas jsem asi musel vytocit i vy jeden filuto vodopadniku. :)

Tak si ted zahraji na vytoceneho ja:

Sam jste mi minule psal, ze se musime bavit a byt nad veci. Co pak? Ochladilo se a ctyricatnika prevratnika podvratnika boli kolena? :) A ted takovou vyhrezlou bandurskou. :)

Ale jsem rad, ze jste se ozval, alespon nebude nuda s Vasim vetnym rozborem. Uznate sam, ze po takovem vylevu mam narok, abych se zase venoval Vam :). Piste, piste.

Jinak usetrim cas VV - uz to nemusi psat, napisu za ni:

"Muj mily Pocestny, dekuji Vam z cele duse, Vase slova mne potesila, samozrejme si z nich nic nedelam a udelame vse proto, abychom ve volbach uspeli a naplnili Vase nenjiternijsi tuzby, VV" (zavolej pocestny, zavolej 0609 ...)

Pan akademik :) rad nastavuje zrcadlo agitujici politicce, zda si uvedomuje, ze muze Al Calousovi pomoci znicit zivot obycejnych lidi. To ji slibil na zacatku opruzovani u ni a drzi se toho. A ma z toho radost, kdyz vidi, ze i potencialne ublizujici zni ublizenym hlasem a obcas se lidsky proberou.

Radostne akademik diskutuje s kreaturami jako jste Vy, jejich cineni a generacne cilena argumentace vede k protiargomentaci:

Mily Pocestny, proboha jak Vy a Vase generace dokazala tuto zemi znicit vice nez ji podle Vas znicila ta nase generace? (vychazim z hruz licenych Al Calousem, Necasem aj)

Navic za Vas, kteri umi tvorit jen veci pocestne a cestovne netrvale, nicit vztahy mezi lidi my starsi slusnejsi, pracovitejsi,uz to nestihame usilovnou praci napravovat :) a zkratka uz Vam jen zbyva zase posilat vnuky za nami pro penize, ze?

Kdy konecne Vy osobne a Vase oblibena generace prevezmete zodpovednost za to co jste nedokazali a prestanete si hojit mindraky na tech starsich?
Kdy reknete jako stari dobri osmasedesatnici - moc se nam ten osmactyricaty nepovedl, tak to zkusime vest znovu :).

Chapu, ze po letech co jste Vy a Al Calous tyli z lidi starsich misto abyste se postavil celem ke svym dluhum, zase radeji zbabele poslete slozenky do domova duchodcu. :)

To byl pokus napodobit Vas vodopadovity styl (trochu se pouzil program na generovani pocestneho stylu, jak jej mame podchyceny) i kdyz nektera slova se vynechala. :)

Rad bych jeste znal tu Vasi druhou zrudu - podle mne pisete o sobe,
protoze my jsme takove ty dve tvare Januse ja ta svetla a Vy ta tmava :).
Ale sam mate na mysli koho?: Bedu, Levaka, ci snad dokonce vlka nebo P.R.? Zdravim svoji neodmyslitelnou spolukreaturu ctyricatnika, revolucionare, prazskeho patricije, dovozce turistu, vyvozce demokracie, uslechtileho neznalce svych vin a dluhu nepocestneho pocestneho. :)
14. 05. 2010 | 10:23

prirodovedec napsal(a):

Slibeny prvni rozbor Pocestneho:

"Chval VV nahlas a veřejně, ona nerada rozesílá varovnou složenku....."

Chvalim. A budu. Stoupla u mne o hezkych par procent.

"Já si jednou rovnou přijdu oflastrovat tvůj barák..-)))"

Jini zase tu tvoji cestovku a dedictvi po patriciich ...

Ja mam problem, ze uz jsem mimo, cili muzes asi zkusit ty, co muj nick sdileji.

"Neboj se, než vymřete, ještě vás zkasírujeme za normalizaci, viny lze odpustit, ale dluhy jsou věčné...-))"

Treba to zvladneme otocit a pujde se proti casu a nejprve se zuctuji ty "tvoje" ksefty v devadesatych letech a pozdeji.

"Bude mi ctí a potěšením z tebe udělat čítankového Zilvara z Chudobince, lobotomíku."

Asi budes muset trochu pocestovat po svete, hledat a narusovat prava jine zeme. :) Presto i tam, kde jsem, spise to z nas obou udela ten majetkovy prevrat, ktery jednou uzavre tuto krizi. Ty se postrilis s islamisty, my klidnejsi zesneme ve skarpe. :)

"Ono je totiž úplně jedno, jestli si vesnický degenerát pořídí ve městě titul či ne, drbanem zůstane dosmrti, jsi pěkným důkazem této věty."

Inu pravdou je, ze i ten patricij a noblesni praglista, za ktereho se povazujes a ktery si mysli, ze by na neho predci byli hrdy, se muze projevovat jako hloupy buran - vid vodopadniku. :)

Pokracujeme? :) Treba prijde i kouzelnik, vlk, PR. stejskal, mihalco, VV, ... a bude veselo ...
14. 05. 2010 | 10:31

prirodovedec napsal(a):

Beda: Podstatne jsou dve veci:

- vira transformatoru, ze v soukromych rukach to budou tak skvele investice, ze navratnost bude kompenzovat propad ... :)

- vira transformatoru, ze privatizace povede k horecne mobilizaci lidi, aby se o sobe postarali a zrusi se povinnost statu (ostatnich) se starat o ty umirajici ve skarpe ...

- pravdepodobne pri vedomi mozneho krachu je urcite pro tvurce reforem se individualne na transformaci prizivit - prospech jednotlivcu, kteri to prihraji korporacim se v celkovem prusvihu za jejich zivota neprojevi ...

- podobna motivace ze strany kseftaru - pokud prevazuje kseftareni nad tvorbou, je nutne hledat zdroje zisku extensivne (tedy penze jsou neco jako drahe kovy dneska). Rezervy tohoto uvazovani jsou zdanlive nekonecne (viz otrokarstvi minulosti a Thaci dnes).
14. 05. 2010 | 10:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Kalouskova složenka

Víte proč se celá obec pře o to, kdo ten státní dluh spískal ?
Protože každý chce, aby to zaplatil ten druhý, že on jako nic, on muzikant.
No a protože se tak samozřejmě pravý viník nezjistí (podobně jako u CME etc.) zaplatíme to všichni.(podobně jako u
CME etc)/což se nám snaží svým nechutným pokusem naznačit kabalista státních financí Kalousek/

Měli bychom proto dospět k rozumnému řešení. Tedy jak, kdy a kdo kolik.

V tomto kontextu navrhuji, aby takový Kalousek.. zacvakal...hmmm... no, tedy ..
... takových 100 miliónů Kč.

Jednotkou splácení státního dluhu tedy bude jeden Kalousek.

Kdo kolik :

Topolánek......x Kalousků
Sobotka........y Kalousků
Klaus......... k Kalousků
Janota.........z Kalousků
Řebíček.......(x + y + z)*100 Kalousků
...
.......................
..Tencokida......dejme tomu 0,005 Kalouska
veronika vendlová...hmm.dobrá tedy..........0,005 Kalouska

Složenky budou k mání v budově kde sídlí kromě Spolku odložených samurajských děcek také redakce časopisu "Koshinuke Samurai". Vzhledem k chronickým dluhům obou subjektů si musíte přijít osobně. Totéž musíte učiniti i v případě , pokud se chcete dozvědět bližší informace.
Kvůli dluhům totiž v budově nejde elektřina, o telefonech a faxech ani nemluvě.
14. 05. 2010 | 11:17

Dalimír napsal(a):

Dobrý den paní Vendlová vyřidte prosím tomu vašemu defraudantovy Kalousovy že je to na něho podobné dělat si z lidí prdel , ale jak se říká na každého jednou dojde , to jeho složenkové vtipkování ho přijde draho ! Dal,@
14. 05. 2010 | 11:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

veronika vendlova

Je prosím správná adresa :

Ing. Miroslav Kalousek, Zářečí 978, 391 65 Bechyně ?

Protože zřejmě došlo k chybě v adresátovi.

Posílám "Kalouskovu složenku" tedy na správnou adresu ?/samozřejmě že s poštovným na vrub odesílatele, Vy jste si myslela co ?/

Byl bych nerad, aby znovu došlo k mýlce.

P.S. Ke složence hodlám také přiložiti volební lístek TOP 09.

Já bych ho asi neužil. Třeba tím udělám radost někomu takovému, jako jste Vy.
14. 05. 2010 | 12:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

veronika vendlova

Tedy na vrub původního odesílatele, upřesňuji.

Myslím si, že je to košer.

A všichni daňoví poplatníci by měli udělat totéž.

Ale nechám to na nich.

Ať se každý řídí svým rozumem.
14. 05. 2010 | 12:25

kočka šklíba napsal(a):

Přírodovědče, asi Váš nejlepší skutek zde :D. Vytočení "přínosu zdejších stránek" a "našeho zachránce a rozeného demokrata" Pocestného se Vám povedlo na 100%. Dokonce tak, že zapomněl chrlit svoje rádoby vznešené proudy slov a je mu rozumět :D. Sice prvda, obsah je žumpa jako téměř vždy, ale alespoň lehce rozeznáme její obsah :D.

Je podle mě symptomatické, že zrovna tenhle "člověk" se zastává Vendelíny a spol. Myslím, že pokud někdo může být na stejné kandidátce jako Kalousek, vypovídá to o něm všechno, a může psát co chce ;).

TCH je ta adresa správná? ;) S tím volebním lístkem je to skvělý nápad :).
14. 05. 2010 | 14:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

kočka šklíba
Jak jsem koupil, tak prodávám. Ale zkuste si tam zajet.
Pokud si náš milý kabalista státních financí
najde čas mezi otvíráním tisíců obálek co mu pošlem, jistě Vám otevře a pozve Vás dál. A pokud Vás obaví nějakým neomšelým pijáckým vtipem, dejte jej pak k dobru i sem.
Slyšel jsem , že prý je vynikající společník.
Tak bacha, až to na Vás vybalí..
14. 05. 2010 | 15:11

kočka šklíba napsal(a):

TCH nejsem si jistá, zda bych snesla, byť i jen krátkou dobu, přítomnost někoho(něčeho) takového jako je Kalousek. A protože do politiky nechci a tedy to nepotřebuji, a tak silnou hroší kůži nemám, zkoušet to nebudu ;).
14. 05. 2010 | 15:25

Dalimír napsal(a):

Vážený přírodo vědče jste moudý muž ale ! Je tam bohužel to ale ! Věřte že většina z těch o kterých tvrdíte že se nestrají by se rádi postarali kdyby měli práci a slušný výdělek ! Chcete jim to zařídit když jste takový šikula ?
15. 05. 2010 | 16:11

Dalimír napsal(a):

Ano moudrý to muž ten náš pan Přírodovědec !!! D.@
15. 05. 2010 | 16:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy