Předvolebně nevolební

26. 05. 2010 | 00:49
Přečteno 6079 krát
Jsou věci mezi nebem a zemí, které neovlivní žádné volby na světě. Jsou věci mezi nebem a zemí, které ovlivníme jen my sami.

A tak se najednou stane, že se ozve silné „volání divočiny“ anebo třeba vlastních „kořenů“. Všechno do sebe začne zapadat tak, jak má a dějí se věci, které by Vás před pár dny ani ve snu nenapadly. Z čistajasna si třeba splníte svůj vlastní sen.

Den přestane mít 24 hodin, ale jen pouhých pět, tak se zrychlí tok času. Víkend se zdá naopak delší, než 2 roky prázdnin. Při všem pracovním běsnění Vás prostě okolnosti donutí ve vzácných chvilkách volna, zaměstnávat hlavu úplně jinými starostmi – radostmi, které na dobu „po volbách“ neodložíte, protože dobře víte, že jsou na podzim stejně volby další.

Pracovně jde o nekonečný proces úspěchů i neúspěchů, snadných i složitých rozhodnutí, milých i nemilých překvapení. A mezi tím se může stát, že nám život proteče mezi prsty. Možná se mi to občas taky stává. A dokud jsem schopna si to uvědomit, není to snad tak zlé.

Za 14 dní člověk může zažít neuvěřitelné věci, zestárnout či omládnout o několik let, potkat staré i nové známé…a nebo se prostě „jen“ zastavit v indiánském běhu životem. To je najednou času, když nejde internet, takže nejste frikulín (pozn.: frikulín znamená spojení slov free, cool a in) a nabíječka mobilu zmizí někde v propadlišti dějin…

Za posledních 14 dní jsem mj. projela Středočeský kraj křížem krážem s autem polepeným TOP 09 s podporou Starostů. Je tu moc hezky, v té naší zemi a určitě to není jen jarem. Občas jsem nalepila „topácký“ plakát se Schwarzenbergem a občas něco vyfotila (fotka níže není moje, ale doputovala ke mě, zveřejňuji ji, autor/ka nechť se případně přihlásí) :-). Někde lidé na „obrandované“ auto reagovali pozitivně, jindy naopak. Ne všechny návštěvy, které jsem absolvovala, se nesly v přátelském duchu.

Za posledních 14 dní se Moravě a v ní nejen našemu panu starostovi Troubek, nevyhnuly povodně. V Polsku je to ještě horší. Naši hokejisté překvapivě vyhráli zlatou (probudila se v nás tradičně národní hrdost, která se však netýká voleb, čemuž se nedivím) a s Petrem Mukem odešla na věčnost i doba Oceánu, kterou jsem kdysi prožívala hodně intenzivně… tímto zdravím Jihlavu a Havlíčkův Brod.
Podařilo se mi taky „oprášit“ něco málo z waldorfské pedagogiky, vyhrabat a naladit kytaru a vyčistit s dětmi jednu zapomenutou studánku.

Tohle jaro je moc fajn…

Přeji Vám dobrou volbu bez ohledu na to, pro koho či pro co se nakonec rozhodnete a to nejen ve volbách. V tom je totiž podstata a síla svobodné, avšak tajné (vlastní a privátní volby, do které nikomu nic není. Všichni máme možnost rozhodovat, tak rozhodujme! Je to vcelku snadné, soudím.

Kost taky?
Kost taky?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

*** napsal(a):

To je dobrá Kost...
26. 05. 2010 | 00:56

*** napsal(a):

Samozřejmě poděkování za studánky a Studánku z Otvírání studánek. Takové věci se příjemně čtou, příroda děkuje, kamera chválí.
26. 05. 2010 | 00:59

Veronika Vendlov napsal(a):

*** moc zdravím, přesun v pořádku, nějaké stromy by to chtělo...ale to má čas. Ne však na zahradu... :-), tam se nevejdou. Nicméně v neděli nás čeká studánka další, tak doufám, že budu použitelná maminka...po sobotním výsledku voleb...;-)
26. 05. 2010 | 01:05

Skogen napsal(a):

Tak jsem se dnes v předvolební debatě na rádiových vlnách xy dozvěděl, že předseda TOP09 nerozuměl otázce, protože jest tak nějak hluchý jako poleno. Co naplat.. Image je na nic, následuj žízeň.
26. 05. 2010 | 01:06

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogen: ano, špatně slyší. Já někdy taky...
26. 05. 2010 | 01:20

Veronika Vendlov napsal(a):

To jsou mi věci:
http://www.prevolves.cz/
26. 05. 2010 | 01:23

Emissary napsal(a):

Hmm,

Tak Vy to paní Veroniko nevzdáváte, že ne? Bdím nad Vámi jako Archanděl ďábel. Akorát, když oslovujete masu, není dobré používat velké „V“. To by si ta masa mohla myslet, že je důležitá.

Jinak
Veroniko,

ještě se rozhoduji, buď obejmu vaši stranu, nebo to bude ODS. Bůh mi pomáhej.

P.S. Ruce spojené v dlaně, však víte. :)
26. 05. 2010 | 01:33

Jamima napsal(a):

....dvě staré zříceniny, pohled na jednu člověka potěší, na druhou otráví...P.S. Neměli jste je vystavovat vedle sebe, oběma to uškodilo....
26. 05. 2010 | 05:49

Jamima napsal(a):

ale zase je fakt, že hradní pán se dá poměrně vydýchat, ještě že vás nenapadlo na zeď plácnout bratra Kalouska....
26. 05. 2010 | 05:52

Northern Lights napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/...

Dobrý den. Tohle mě pobavilo.
26. 05. 2010 | 06:31

Ládik napsal(a):

Nevolební?
K volbám nepřijde 33% voličů. To je 2,5milionů lidí s převažujícím názorem, že svoboda, nezávislost, morálka a spravedlnoust jsou nade vše - a tím pádem není koho volit.
Vyhraje ČSSD s výsledkem 25%, t.j. s podporou 1,25mil. voličů. Média budou hlásat, že jde o demokratickou většinu, která má právo prožrat budoucnost našich dětí.... protože reprezentuje většinu společnosti. Když to vztáhnu i na lidi pod 18 let, tak poměr je 1:8 - 1 = většina, 8 = menšina. Podle nich - 1 = lid, 8 = zloději. Jako kdysi v únoru.
26. 05. 2010 | 07:59

vlk napsal(a):

Nechápu , jak k tomu takvý krásný hrad jako Kost přijde, že si ho omarkoval loupeživý rytí, ted y spíš jeho fajfka. CO kdyby si to takhle laskavě vyvěsil na Orlíku.
Hrad Kost je , pokud mne paměť neklame ještě státní , byl totiž konfiskován státem dle Benešových dekretů .. Dost dobře nechápu, jak je možné zneužít státn majetek k propagaci některé politcké strany. Ale že bych byl překvapen, že je to zrovna strana Kalouskova, tak to tedy zase nejsem...

No nic.
Doufám, že víc občanů než s e zdá si bude pamatovat, co jsou provařené ksichty zač a že si tahle partička projd e v sobotu odpoledne svým údolím Plakánků.

No a emisárek jako anděl strážnej! Tak to nemá chybu..
Pardon, c hybu to má. Paní Veroniko, tkového bdíč e nad vámi si snad opravdu nezasloužíte.
Vy jste duše čistá a naivní. Ta si zaslouží něco lepšího než emisárka.
26. 05. 2010 | 08:13

yara ze země krys napsal(a):

Včera jsem byl pracovně v Praze 2
a hovořil s domovníkem jednoho objektu na rušné ulici. Z auta mi vyběhl pejsek a močil na volební plakát s fotkou Jiřího Paroubka na sloupu. Plakát byl umístěný ve výšce asi 25 cm. Pán se přiznal, že ten plakát tam vylepil, aby i pejskové mohli vyjádřit svůj názor když nemohou volit. Docela se mi to líbilo a málem jsem se přidal.
26. 05. 2010 | 08:19

Platan napsal(a):

Tak nám pan kníže na bilboardech vzkazuje, že se nemocní chtějí vyléčit, nikoliv ušetřit. To tedy od milionáře opravdu sedí... Jemu jistě nehrozí to, co by reálně hrozilo obyčejným občanům po provedení zdravotních reforem a la ODSTOP09 - že jim jednoho dne jejich lékař suše sdělí: Sorry, ale vaše pojištění na operaci, kterou potřebujete, nestačí...
26. 05. 2010 | 08:30

P. napsal(a):

Na jakém stupni důvěryhodnosti je osoba, která jako ministr zahraničí ČR odletí na setkání Bilderbergu, nikomu nic neřekne a my se to poté dozvíme jen náhodou? Nevěděl o tom ani premiér, jak je to možné?

Poslanci žádají po Schwarzenbergovi vysvětlení tajemného setkání:
http://zpravy.idnes.cz/posl...

Interview s režisérem Aaronem Russo o kontrole společnosti:
http://www.stream.cz/video/...

911 Press for truth - české titulky
http://video.google.com/vid...
26. 05. 2010 | 09:02

neo napsal(a):

vlku ty jsi normální provokatér a ubožák. Vol si koho chceš a ostatním dopřej tu svobodu si taky vybrat.

To, že ty máš jinou představu o tom, koho budeš volit neznamená, že je to správně a na stranu druhou nemusíš urážet ostatní s jiným názorem.

co tě žere? že má top 09 vyšší podporu než kdu, zelení a dotahuje komanče? Bojíš se koalice TOP 09, ODS a VV? Štve tě, že mladí, vzdělaní dávají přednost TOpce před socialisty a komunisty?

svěř se
26. 05. 2010 | 09:10

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,paní Veroniko,to se Vám povedlo,přednodila jste poslední nevolebněvolební kost na Kosti.Fakt, fabulace moc dobrá.Tužka bez volebního pohledu.
26. 05. 2010 | 09:13

Dalimír napsal(a):

Dobrý den paní VERONIKO ! Za Vaši snahu o znovunastolení monarchie u nás Vás kníže pán jistě povýší do šlechtického stavu , udělá s Vás baronku nebo dokonce hraběnku ! Chtěla by jste ne ? Na Orlíku být první dámou hraběnkou to by nebylo špatné ! Ambice na to máte ! Jen ten starý lišák Kalousek aby Vám to nepřekazil a nenavrhl panu knížeti tu SVOU polovičku ! To by bylo škoda ! Zdravím Vás Dalimír.@
26. 05. 2010 | 09:32

*** napsal(a):

vlk
chyba lávky,
restituován rodem Kinských, vlci vyhnáni do lesů, Karkule opečovávány dále, hradby jsou vysoké atd.
26. 05. 2010 | 09:37

veronika vendlova napsal(a):

Vlku, divíms e Vám, když si tak zakládáte na principech a faktech, že jste si neověřil, komu že hrad Kost patří. Abyste to nemusel složite hledat, zde jsou fakta:

"Hrad Kost patří stejně jako zámek Chlumec nad Cidlinou bratrům Giovannimu a Piovi Kinským. Trvale bydlí v Itálii a na své panství v Čechách přijíždějí jednou či dvakrát do měsíce. To však stačí na to, aby jejich majetek vzkvétal. V České republice funguje společnost Kinský dal Borgo, která veškerý jejich zdejší majetek spravuje. Jak se jí to daří můžete ostatně posoudit sami při prohlídkách památek."
26. 05. 2010 | 09:40

veronika vendlova napsal(a):

Emissary: :-), já a něco vzdávat? To není můj styl! :-)
Díky za všeobjímající podporu pravice, byť plno těch, kteří stojí na pravé části spektra, by potřebovalo naplácat mokrým hadrem na zadek - používám Jepičí nápad. ;-)
26. 05. 2010 | 09:44

veronika vendlova napsal(a):

***: byl jste rychlejší! :-)
26. 05. 2010 | 09:45

vlk napsal(a):

neo

dokážeš pochopit jednoduchou věc - ted y že Kost jako státní majetek by měl být tabu pro předvolební agitaci kohokoliv?
Nebo rpstě to vadí jenom tehdy, když zneužívá s tátní majetek ke svému profitu nějak tobě nesympatická partička?

Prostě zdejší klasické pravicové - krást se může, když to dělají ti naši?

A á někomu nráním aby si volil koho chce? Opravdu? tak to jistě snadno doložíš?
Zcela zjevně nechápeš význam slov : Doufám, že víc občanů než s e zdá si bude pamatovat, co jsou provařené ksichty zač a že si tahle partička projd e v sobotu odpoledne svým údolím Plakánků.

Protože já doufám, že si lidé budou pamatovat trapnou taškařici Schwarzemnberga při čunkiádě, Kalouskovy tanečky ohledně vlád y se soc dem a podporované komouši, jeho katatstrofálně neodpovědný rozpočet 2009, šílenou devotnost parkanové a jejího majora radarina, Severův gag s tím jak pustil žurnalistům Kubiceho zprávu nebo jak dnes on hrdině bojuje proti zaduživání, ale při tom pře d volbami 2006 inicioval nezprecedentní zvýšení dávek v mateřské. věřím, a to s nad mohu, že ne všichni voliči mají tzv. diodovou pamě´t jako ty. Totiž, že do vnitř pouští jen některé informace.
Je li tohle všechno pro tebe ubožáctví a provokace, jsem věru rád provokatérem a ubožákem. protože jinak bych byl neem . Což by byl opravdu průšvih! Něco jako duševní bezdomovec.

Jinak nevidím d ůvod odpovídat na tvoje otázky. Nežere mne z toho, co píšeš, nic. Snad jen neuvěřitelná naivita lidí, co věří lidem jako Schwarzenberg, Kalousek, Parkanováa Severa. To tedy musí být naivita!

A že jsou puberťáci na vlně mediálního in - ted y být proti levici? No už jsem to napsal, až se srazí s reálnou politikou pravice, rychle vystřízliví.

A co už vůbe c nechápu je tvoje s ebevědomí. S nímž předpokládáš , že se já budu svěřovat někomu jako jsi ty....

Ale abys měl úplně jasno. Opakuji asi po 10-té - letos nespíš nepůjdu prvně k volbám. Nemám koho volit. Už dávno si nemyslím, ež by některá partička chtěla udělat, přes vší velkohubost, něco pozitivního ro tuhle zemi.
Už dávno nejsem schopen říci, kdo je menší zlo. Dokonce už ani nejsme schopen rozeznat, kdo téhle zemi bud e škodit více.
A na rozdíl od posledních voleb už ani nepoznám z vlády koho bych měl aspoň nějaký osobní užitek.
Mám jedinou jistotu, můj zájem, byť aspoň miniaturní , nezastupuje vůbec nikdo. A vlastně mám ještě jednu jistotu - krást budou všichni.
26. 05. 2010 | 09:45

veronika vendlova napsal(a):

neo: to bude dlouhé svěřování, už to Vlkouš sepisuje... :-)

Vám doma neradili, že se nemá šťourat do vosího hnízda a dráždit hada bosou nohou? Mě jo, ale stejně jako Vám, mi to někdy prostě nedá! :-)
26. 05. 2010 | 09:47

veronika vendlova napsal(a):

To byl fofr... :-D, bylo to rychlejší, než jsem si myslela...
26. 05. 2010 | 09:48

veronika vendlova napsal(a):

Tužko, moc Vás zdravím z oázy jednorožce!
26. 05. 2010 | 09:50

veronika vendlova napsal(a):

Dalimír: nechtěla, už své skromné panství mám... :-), též zdravím.
26. 05. 2010 | 09:52

veronika vendlova napsal(a):

Vlku, Vy už jste horší než spam.
26. 05. 2010 | 09:53

jozka napsal(a):

No, ten prispevek je nevlebni asi jako je Kalousek uvazlivy hospodar :-)
26. 05. 2010 | 09:53

vlk napsal(a):

No ýivot je plný překvapení...

věděl jsme , že Kost patřila rodu Flamio dal Borgo. Tedy že patřil Italům,příslušníkům země s kterou byla tehdejší ČSR ve válečném stavu. Takež majetek v r. 45 automaticky propadl státu...

A usoudil jsme , že restituce nemohly jít před rok 48... A ejhle, mohly.
Moje chyba. Takže Kinští dal Borgo...
Zajímavé.
Ale jak říkám - moje chyba.

Jsem rád , že jsem touto svou chybou způsobil radost jak paní Vendlové, tak nadporučíkovi.

Rád dělám někomu radost. A když k ní stačí málo, proč ne.
26. 05. 2010 | 09:57

veronika vendlova napsal(a):

jozko: BINGO!
a reCAPTCHA po mě chce: hearting of
26. 05. 2010 | 09:59

*** napsal(a):

Veronika

děkuji za potvrzení rychlosti, tři minuty jsou slušný výsledek, asi tak na tři ***
:-)
26. 05. 2010 | 09:59

Ojojoj napsal(a):

Že by i mistr vlk do vlastní tlapy? Takové spravedlivé rozhořčení ... na špatném hradě.
26. 05. 2010 | 10:00

veronika vendlova napsal(a):

Vlku, nevím jak to máte Vy, ale mě tedy dělají radost zcela jiné veci, než nečí omyly, které se stávají všem a stále. Nikdo není dokonalý a neomylný. Pěkný den.
26. 05. 2010 | 10:00

vlk napsal(a):

Spam říkáte paní vendlová?
Zajímavý pohled na diskutéra v snad ještě zemi s platným právem volného vyjadřování. Nebo mi snad něco podstatného uniklo a už to , díky Kalouskovi a spol. iniciativně zakázali a právo na volné šíření názorů je opět výběrové? Nebo to teprv bud e , až TOPless se dostanou do koaliční vlády?
N je to možné. Náhubkový zákon z dílny ODS, konkrétně Langera jste iniciativně podpořili. To je ted ypravda. Dejte mi prosím vvědět, a ť vím na čem jsme . Už nějaký ča s uvažuji opravdu o emigraci. V Kalouskovu se mi opravdu nechce nijak moc žít.
26. 05. 2010 | 10:01

veronika vendlova napsal(a):

***: ok, jinak naviděnou v Českém ráji!!! :-)
26. 05. 2010 | 10:04

*** napsal(a):

vlk
zbytečně to okecáváš, nejde o žádnou radost, ale o fakta.
Fakta nejsou o tom, co si myslíš...

vlku - moc to žereš, sebestřednost si už na talíř nedávej, ta je jako kadmium, chrání povrch, ale škodí hlavě.
Zkus WolfenFest u zahradníka, bylinky léčí.
26. 05. 2010 | 10:05

veronika vendlova napsal(a):

Vlku, Vy jste neuvěřitelný, neuvěřitelný a neuvěřitelný. Klíd! Nechci Vás mít na svědomí. :-)
26. 05. 2010 | 10:05

*** napsal(a):

Veronika
ok, snad se to povede....
na ***
26. 05. 2010 | 10:12

Jamima napsal(a):

paní Vendlová, s tím hadrem máte svatou pravdu a nemusí to být nutně po zadku, přes hubu to bude možná efektivnější. Nemusíme chodit daleko, třeba u někoho, kdo pokládá za samozřejmost, že si na svůj blog píše cokoliv a zároveň syčí na všechny, co vyjádří nesouhlasný názor......
26. 05. 2010 | 10:19

ALT napsal(a):

To V V,

ten nápis na plakátu je blbě vidět,
není tam náhodou volte mě, zajistím vám víc hradů? :-)

To vlk,

trochu víc velkorysosti prosím,
kost sem kost tam, beztak tu už je ohlodáno
26. 05. 2010 | 10:30

ALT napsal(a):

To Jamima,
:-)
26. 05. 2010 | 10:31

*** napsal(a):

jamima
vy se mi také líbíte, když tady syčíte. Jestli dovolíte - vy jste také již zřícenina a bude žádat dotace na opravu fasády? To víte, syčíte tady jako potrefená husa, ale jinak hezký den.
26. 05. 2010 | 10:33

zdesta napsal(a):

veronika vendlová :Prosil bych o obsáhlejší informaci,v čem je Vlk neuvěřitelný,neuvěřitelný a neuvěřitelný. Jen pro orientaci.Děkuji.
26. 05. 2010 | 10:39

veronika vendlova napsal(a):

Jamino, vy jste ztělesněním tolerance. Blogy už píšu poměrně dlouhou dobu a řekla bych, že až ny výjimky syčím výjimečně. Doporučuji každému nejprve zamést před valstním prahem. Sobě i Vám. :-D
26. 05. 2010 | 10:46

veronika vendlova napsal(a):

zdesta: projeďte si komentáře pod blogy na aktualne.cz. To úplně stačí. Vlk má totiž skutečně můj obdiv, nejen za výdrž.
26. 05. 2010 | 10:47

Pocestny napsal(a):

Zdravíčko,
tak tak, v rámci kampaně jsem rukou zryl celou zahradu a zasel nový trávník, on jeden už ví, kdy se má schovat před propukajícím šílenstvím.

A když mne vezme běs, vezmu motorovku, zajdu k hajnému a jdu mu pokácet další kus akátového trní, aby mohl zalesnit.

Ježiš, jak já vás jenom vidím na těch návsích......no je to porád to samé.

Psovité nechte čertu, on si je brzy povolá.
Ještě pár dní a vlkouš pukne vzteky, protože ty zasr. Pražácy ho neposlechnou...

Jestli to náhodou nebude tím, že jak se z Moravy line "pakárna", tak se v Praze udržuje "vegáč".....-).

Přál bych všem zdejším knížecí nadhled, možná by se konečně uviděli ve své horlivosti a konečně by se nad sebou úlevně zasmáli.

Naopak, vám může být tahle produkce Edoduchého kradaře z generace "Mládež vede Brno" jen k užitku....

Máme tu proti sobě dva klasiky - klasika české politiky od konce Napoleonských válek, proti němu kazatel lidožravého socialismu Edoucha Beneše a figurka v Sašově Trampotách pana Učetního v socialistickém Těžkoslovensku.

Kníže to má jednoduché, vedle něj "zasvítí" kdejakej trouba, kterej to jináč dovedně tutlá...
Nelze zapomenout, že řečený je nejen zde "výkvětem socialistické inteligence", takže vlastně proti "solvinám" ve fabrice nebo kolchozníkům na návsích je to vlastně takové osvěžující...nemyslíte?

Není to legra, když si tu intelektuál hraje na lidového blba?

Ještě mi tu chybí ten akademický chcípák, kterej tu za igelitové dolárky pro Prisoners of Her Majesty pořádá lidovou revoluci za statutární výkrmné pro českého akademika.

Inu, co čekat, Morava nám dává zabrat.
Ostrava nám poslal Zaorálka, Haná Paroubka s Jenčíkem (spolužáci), Valachy Čuntejnera s Topolánkem, do toho Vysočina se svými Zgarbou a spol. Slovácko dodnes připomíná pomník blbosti Fenclíř, Prostějov nám dodal Prostě Langra, šibalové, darebáci, světský....

Do toho se z Brna line Kellner-Rychlík-Goldflam neboli tři důvody, proč neodbočit z dálnice do původního motorestu na K. und K. silnici z Vídně do Slezska, do Pissárek.

Znám zde jediného normálního Brnáka, jmenuje se Ivan Hochmann..-)

Já myslím, že bychom hlasy z té chodby neměli pouštět do sálu a do věcí Koruny české by neměli kecat kmáni z moravského juniorátu...-)
26. 05. 2010 | 10:49

vlk napsal(a):

Veronika Vendlová
copak z toho, co jsme napsal není pravda?
Skutečně vaši poslanci a členové vlády nepodpořili náhubkový zákon? A nebo on nebyl z Langerovy dílny?
Jistě mne snadno opravíte.

Nebo jste nenapsala to o tom spamu?
Nebo už tady už zase neplatí svoboda vyjadřování?

Nebo rozporuje konstatování, že vKalouskovu s emi nechce žít? Tak v tom posledním vás mohu ujistit, že opravdu nechce.Na beton.

Nadporučíku
neokecávám nic. Přiznal jsme svoji chybu. Radost je snad očividná.
ALT a ta velkorysost by měla vypadat jak prosím ? přiznal jsem , bez vytáček - chybu.
26. 05. 2010 | 10:50

Jamima napsal(a):

na své opravy žádné dotace nežádám, můžete být v klidu, jen mě dostává, jak někdo pod nadpis "předvolebně nevolební" dokáže zručně propašovat oslavnou agitku i s fotografií a ještě má lidem za zlé, že jim to smrdí na sto honů. No a co dělá paní Vendlová v soukromí posledních čtrnáct dní nebo poslední rok, proč nás s tím otravuje, to fakt nechápu.
26. 05. 2010 | 10:50

veronika vendlova napsal(a):

ALT: dneska se tam zajedu podívat a zkontroluju, co to tam hradní páni vyvěsili... :-D, ale ať koukám, jak koukám, řekla bych, že je tam "odpovědní jdou s námi"...tak jako na všech plachtách a že jich všude visí v ČR... :-). Před tím smekám, protože ta síť podporovatelů/ek, se TOP 09 díky odloženým volbám podařila skutečně vybudovat obdivuhodně.
26. 05. 2010 | 10:51

veronika vendlova napsal(a):

Jamino: je to jednoduché, prostě to NEČTĚTE. Nebude se Vám zbytečně zvedat tlak, nebo ježit vlasy... :-D
26. 05. 2010 | 10:53

veronika vendlova napsal(a):

Pocestný zdravím a stručně: Alternativu Moravané mají, takže mohou rozhodnout. :-)
26. 05. 2010 | 10:56

Pocestny napsal(a):

Jo a málem bych zapomněl, ostravské kápo della tutti cappi Krejčíř a jeho synáček Radánek, kterého nám uvedli do společnosti souzi Lachnit a Palas, také to blištící se antracit z otravské kaldery...

vedle toho je i ten "šikovný mládenec" od Hávů jen pacholíkem, ale je třeba

"Zničit krrrtka!"

Klíííd a nohy v teple přeji, zítra je to za vámi.....a pak je jen můžete pokochat lidovým karnevalem...-)
26. 05. 2010 | 10:58

Jamima napsal(a):

ne, nejsem tolerantní, proč taky, lidi jako Kalousek už jsme tolerovali dost dlouho. Co se syčení týče - řešit, jestli Kost patří tomu či onomu mi přijde jako naprosto zástupný problém. Prostě pověsit číkoliv předvolební ksicht na historickou památku je urážkou dobrého vkusu a soudnosti. Zprava doleva.
26. 05. 2010 | 11:06

Jamima napsal(a):

veroniko - je to fakt jednoduché, prostě to NEPIŠTE.....pokud mi snad chcete sdělit jako pod minulým příspěvkem, že si na svůj blog můžete psát co chcete, ráda bych vám sdělila, že my zase můžeme reagovat jak chceme my.....
26. 05. 2010 | 11:10

vlk napsal(a):

ach tak vadrák s funkcí dohlížitele v Galaxii zas e květnatě sděluje povlu svou nadřazenost..

Skoro si začínám myslet, že pán bude phmatatelný pozůstatek po nějakém úletu nějakého okorunkovaného poklopce , co převrhnul nějakou šmudlu ve stáji....

Má na to rozhled i despekt k těm, co mají v rodokmenu jen normální lidi typu sedlák, učitel, obchodník a podobně.

A je jasné , že tomuhle nemůže nějak konvenovat snaživý dříč , synek chalupníka z Kožlan, co to dotáhnul ažna zakladatele republiky a jjeího presidenta.
Už proto, že nezrušil zákaz o užívání korunek na některé poklopce. A že vydal dekret, kterým holt korunkovaným poklopcům, co s e v době ohrožení republiky stali Němci, sebral majetek..
A Morava? tak ta nám fak t dává.. N Třeba nějakého syna kočího.. Jka známo. Nebo nějakého základního historika...

Ale co je to proti Pražákům, kde je vegáč.. že .
tam to žije . jedne velký open space. Pardon open card.

No jo, holt vedle knížete zasvítí kd ejakej trouba. Jeden nám tu svítí i když je tak nějak on the road.
26. 05. 2010 | 11:10

zdesta napsal(a):

veronika vendlová: Děkuji za odpověď.Tak neuvěřitelný obdiv vůči Vlkovi za jeho iniciativu.Hm... Tak pokud nejste iniciativní jako on,pak máte vůči TOP09 deficit.Využijte svých rezerv. Přeji příjemný den.
26. 05. 2010 | 11:32

veronika vendlova napsal(a):

jamina: vždyť je to v pořádku, reagujte, čtěte nebo nereagujte a nečtěte, nebo čtěte a nereagujte, jak je libo. Já psát budu, dokud v tom budu vidět smysl. Stejně jako Vy budete reagovat, když se Vám bude chtít. Jen musím dodržovat kodex blogera, toť vše. Jste každopádně moc laskava, že mi věnujete svojhe syčení. :-)
26. 05. 2010 | 11:40

veronika vendlova napsal(a):

Zdesto: možná to není vidět, ale rezervy došly, tedy ty, o kterých píšete Vy. I všechny iniciativy mají své meze a nemyslím ty travnaté... mějte se fajn!
26. 05. 2010 | 11:42

Béda napsal(a):

VV,

o "čistém" panu Schwarzenbergovi
https://www.youtube.com/watc...

O panu Karlovi, který nepotřebuje krást protože na to prý má.

"Kšeft á la kníže: Trik s kapříky a zametání stop
Hodný a noblesní pan kníže umí zřejmě být také pořádně tvrdým byznysmenem a drsným nadřízeným. Své o tom může vyprávět jeho bývalý správce Václav Čížek.

Spor mezi neoprávněně propuštěným správcem rybářství Schwarzenbergovy firmy a společností Orlík nad Vltavou ukázal Karla Schwarzenberga ve světle, v jakém ho v soudobých médiích zřejmě neuvidíme.

Při sporu vyšly najevo podivné praktiky, kterými se Schwarzenbergova firma chtěla zbavit nepohodlného svědka několik let starého obchodu, o kterém se zřejmě vědět nemělo..."

více na
http://www.prvnizpravy.cz/z...
26. 05. 2010 | 11:42

veronika vendlova napsal(a):

Vlku: asi jste měl na mysli of the road, že? :-D
26. 05. 2010 | 11:43

veronika vendlova napsal(a):

A jéje, supi se zase slétají...a kapříci jsou venku, to to trvalo....já kdy tio vyleze.

...ale dokud se zpívá, ještě se neumřelo!
26. 05. 2010 | 11:45

ALT napsal(a):

To vlk,

jistě, omluvu kvitujeme s povděkem
ta velkorysost ale patřila spíše slovům k autorce než ke hradu

jinak jak běhá elektrárna v tomhle počasí?

To V V,
díky, kouknul jsem ještě jednou na plakát a fakt je tam ten text nějak kratší asi tam není: vám :-)

To Pocestný,
koukám že zase nemaj co na práci vašnosti no a energie plno,
to ten přenos z byznysu na ouřad
ještě,že se můžou vyřádit s tou pilou,
to už by z nich sestřičky byly hotový :-)

PS jak víte, že je I.H.brňák?
26. 05. 2010 | 11:46

veronika vendlova napsal(a):

Pocestný, don´t worry, teď už jsem v klidu. A včera mě napadlo z Kvasky, cituji: "co se dneska posere, zejtra bude dobrý!" Konec citátu.

Dneska koncert pro karla na Kampě, zítra Benešov a pak one day off. Sobota...pár teček a pondělí zase nanovo.

Tohle je "never ending proces". Má to však své výhody - rozhodně není nuda (v Brně).
26. 05. 2010 | 11:49

Jamima napsal(a):

veronika - za syčení nemusíte děkovat, to jde po přečtení článku a shlédnutí fota samo od sebe..:))
26. 05. 2010 | 11:51

veronika vendlova napsal(a):

ALT: polepším se, budu velkorysejší...když je tedy Vlk takový chudák a vždycky reaguje korektně, po celé ty dlouhé měsíce, ba skoro roky, co se zde potkáváme. Umí to, ale nesmí jít o politiku pravo vs levo. Ale myslím, že bude volit vpravo - tedy EDS, potažmo KDU, tedy Janu Hybáškovou, volí-li samozřejmě v Praze.

Mimochodem to, že je neuvěřitelný, jsem myslela upřímně, nebyla v tom ani ironie, ani dvojsmysl. To jen navysvětlenou, já totiž nejsem Standa Gross.
26. 05. 2010 | 11:56

ALT napsal(a):

To V V,

ano velkorysost dámě sluší,
jestli bude volit vpravo či vlevo si netroufám odhadnout, snad jen, že bude tak trošku záležet na tom jak se postaví
no a dvojsmysl - to ne alespoň podle fotky na S.G. nevypadáte :-)
26. 05. 2010 | 12:15

Pocestny napsal(a):

Ještě bych rád podotknul, že kolemjdoucím drbanům může být vuršt do toho, co si kdo věší na barák.

Je to "památka na Kinskýho", ne "památka na Jaminu".

Souško bordelářko, hleď, ať máš své cimbuří aspoň vápnem natřeno.
Máš-li nějaké.

Vůbec nejvíce nesnáším pouliční pindaly, kterým nic nepatří, ale žvanili by rádi všem do všeho.

Je namístě se zeptat, kolik lidiček okolo nás si demokracii vykládají jak trucovnu?

Tohle forum je soudní stolice těch, který v životě nikdo nevyslyšel...-)
26. 05. 2010 | 12:35

Veronika Vendlov napsal(a):

Jamina: syčení je zdravé, já syčím nejvíc v autě na pražáky, nebo to jsou brňáci, kladeňáci...mělničáci? Kdo ví, ale bez syčení se řídit nedá.
26. 05. 2010 | 12:42

Veronika Vendlov napsal(a):

ALT: tak při stavění dobrou techniku, ať jde o dům či kůlnu, neměla by jít stavba šejdrem. Co z toho vyplývá? Chce to jen a jen rovnováhu... :-)
26. 05. 2010 | 12:43

tečka napsal(a):

No já doufám, že to Vlk nakonec kvůli lidem co zneužívají děti z dětského domova k politické propagandě, nadšeně aplaudují u fašistického klipu a prosazují největšího ekonomického darebáka do politiky to nakonec hodí levici i když to bude stát hodně sebezapření.
Vlku pokud by to opravdu nešlo tak to hoď Pirátům. Já vím jsou to pro tebe asi divočáci, ale alespoň nemají ve vedení zčunkovaný knížata a vrahy.
26. 05. 2010 | 12:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jak si pan Vorel nakouřil pěnovku

Nový obyvatel města Tophopy pan Vorel přišel do Tophop z městečka Zelená štace. Otevřel si krámek ve čtvrti, které lidé
říkají Snědené Krámy a sice v honosném měšťanském domě zvaném U Rozmarného Kalouska. Nájem neplatil, pronajímarel byl naopak rád, že se v jeho domě objevil nájemník s tak výbornou pověstí, jako provázela a provází pana Vorla po celou
dobu jeho nesčetných stěhování se odtud tam či odtamtuď onam.
U Rozmarného Kalouska si tedy pan Vorel založil krámek s pančovanými lihovinami. Spoléhal přitom na svoji pečlivost,
dobrotu a šarm. Aby dobře "zapadl" mezi obyvatele Snědených Krámů, koupil
si pan Vorel pěnovku kovanou stříbrem.
První den mu přišla do krámu jen kapelníkovic dcerka Vlastička, která si koupila dvě štamprlata ginu a zazpívala panu Vorlovi prostonárodní písničku " Brdy, Brdy - Bush je na vás hrdý".
Celý krám byl zakouřený od pěnovky pana Vorla, protože pan Vorel celý den z dlouhé chvíle kouřil. Pokud tedy nespal. Paní Vlastička všem, koho potkala, vyprávěla o panu Vorlovi a jeho zakouřeném krámě a jaký je pan Vorel hodný člověk. Pravidelnými návštěvníky krámu se tak stali coby oběti svých koníčků a nalákáni dobrotou a naivitou pana Vorla, pouze pan domácí a několik jeho bývalých nájemníků. A tak začal krám postupně pustnout a chudnout. Za panem Vorlem začly nyní docházet podezřelé osoby – sponzoři jeho krámku s pančovanými lihovinami, kteří si přišli pro své vklady. Neb kumpáni pana Vorla zruinovali tak, že své dluhy neměl z čeho platit.Po Tophopech se roznesla šeptanda, že pan Vorel bude z domu
vystěhován.
A skutečně k tomu došlo. Vlastička, pronajímatel a bývalí nájemníci domu U Rozmarných Kalousků totiž vyplatili věřitele pana Vorla a on
jednoho dne obdržel soudní obsílku, že jeho krámek s pančovanými lihovinami již nepatří jemu, ale jim. Den před nuceným vystěhováním zůstal krám zavřen, otevřela ho až přivolaná policie, která našla pana Vorla oběšeného.
Ale krámek s pančovanými lihovinami tam zůstal. Díky pravidelným návštěvám bývalých věřitelů pana
Vorla a společnému koníčku, který mají s majitelem a nájemníky domu U Rozmarného Kalouska, v něm bývá znovu veselo každý
den a to až do časných ranních hodin. A pokud by došel chlast, či pochyběla hotovost, tak co - však on se najde zase nějaký ten pan Vorel, kterému znovu Kalousci nakouří řádně tu jeho pěnovku.
26. 05. 2010 | 13:00

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,čtu si,čtu, tady to jede, no to je předvolební rej, rejdění, dění,..nebo něco jako poslední křeč??.Co takhle zasednout jako Rytíři a rytířky kulatého stolu,..kdopak by to dokázal,..Tužka.
26. 05. 2010 | 13:11

Béda napsal(a):

VV,

omluva za špatný odkaz. Ten správný ke knížecím kšeftíčkům je tady
http://www.prvnizpravy.cz/z...šeft%20alá%20kníže/
26. 05. 2010 | 13:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tužka
Dobrý návrh. Jenže jak znám Kalouska, on by si u toho kulatého stolu stejně našel nějaký ten roh .

"Jak jsou ti lidé skromní, přicházejí k nám prosit. Místo aby vzali pojišťovnu útokem a všecko na padrť rozbili, přicházejí a prosí."

(F. Kafka svému příteli M. Brodovi o klientech Dělnické úrazové pojišťovny)
26. 05. 2010 | 13:26

vlk napsal(a):

TCKH

epes rádes borče.
Tužka

myslíte že na Kamelotu byl u kulatého stolu nějaký takový Kalousek nebo aspoň jeho agent? Jo vlastně. no vlastně.. máte pravdu Mordred.... Dokonalý Kalousek.
tak jo jdem ke kulatému stolu.

víte s rytířkou Vaše rozměru by zasednout nebyl problém. S paní vendlovou také ne. Dokud s e držela prác e pro neziskovky byly její blogy jako fík. V momentě .. a le co, co, jsme u kulatého stolu. chci li ovšem u něj zůstat , budu muset tvrdě a důkladně aplikovat klasikovo heslo:
Když se říkaí blbiny , spím.
26. 05. 2010 | 14:08

ALT napsal(a):

To V V,
jo rovnováhu:-)
To Pocestný,
nejsou na sebe tak přísnej

To samurajskisynek,
ale no tak, nějakou novější prosím :-)
26. 05. 2010 | 14:34

Dalimír napsal(a):

Dobrý den všichni ! Pane Pocestný nepřeháníte to již trochu s tou Vaší nadutostí a domýšlivostí ? Je to již trapné ! Právě proto že jste vzdělaný a inteligent tak by jste se měl také podle toho chovat a nepsát tady cosi o drbanech , není Vás to hodno ! A moraváky prosím nechte na pokoji ,co by jste si tam v tom vaším Práglu bez nich počali , však sami neumíte nic rozhodnout k prospěchu všeobecnému ! Činte pokání bodrý to muži !!! Dal.@
26. 05. 2010 | 14:46

Pepa Řepa napsal(a):

Já byl zase včera na koncertu Radůzy. Nepolitickým, za svý.
Zpívala novou píseň.

Ten, co háže hnůj-bude chlapec můj!
Prej chodská lidová, má to vyjít s dudáckou kapelou.
Nekecám.

To VV
mám radost, když někdo udělá někomu radost.Jako jistý pan Josef manželce velkoobchodníka s chmelem.
Dokonce opakovaně.
26. 05. 2010 | 14:55

Veronika Vendlov napsal(a):

PŘ: Radůzu mám moc ráda, dneska si ji pustím v autě, až budu ujíždět k mému staronovému domovu. Dobrý nápad. :-)
26. 05. 2010 | 15:06

Tencokida Hnuj napsal(a):

Navrhuji založit dynystickou monarchii Pocestán.

Je ovšem nutno území tohoto státu obehnat ostnatým drátem , neb příklad jeho navýsost pravděpodobného vzkvétání toho či onoho mohl by poplést hlavy zanedbaným Moravanům a Slezanům, kteří ve své dnešní sebestřednosti a stavu lokálního poblouznění dnešními mikroproblémy zjistili by, že existuje univerzální recept na všeobecné blaho a štěstí - tedy pocestnianismus jako makrořešení problémů kosmických.

1. Před pocestnianismem je tedy třeba ve vývoji opožděné Moraváky a Slezany bránit.
Nebo aspoň jim zavírat uši.
Anebo minimálně oči.
Tedy ne furt, aby nedošlo k mýlce. Jen když je hlásán pocestnianismus.

Na území Pocestánu nutno dopraviti také nějaký ten lid. Neb uznejte - pocestnianismus potřebuje lid (hmm, zde si naopak nejsem tak zcela jist, zda lid potřebuje potencianismus? ...). Bez lidu je totiž každý pocestnianismus komický, neb není komu kázat z lokomotivy pocestnianismus.

2. Pocestán má nezadatelné právo na lid. /Hmm, nechtěl bych být v jeho kůži -
tedy toho lidu/

Nic se nemění na skutečnostech, že na lid je nutno koukat skrzeva prsty, při konfrontaci svých názorů s jinými třeba míti na nose růžové brýle a v ruce držeti slepeckou hůl a tlampač.

3. Takto lze de facto Pocestán uznat, dát mu hvězdičku na vlajce a přijmout jej do Fify.
26. 05. 2010 | 16:04

Daňový poplatník napsal(a):

To VV:
Tak už jste se rozhodla , ke komu půjdete do služby až dostanou vaše idoly koryta, a přestanou táhnout za jeden provaz?
K tomu co hodně zrestituoval (a dáli pámbu ještě zrestituuje), nebo k tomu co hodně ukrad (a pámbů určitě dá, ještě ukradne)?
I když švédská trojka (samozřejmě duševní) je také příjemné osvěžení politického života....:-).
26. 05. 2010 | 17:59

Vico napsal(a):

Tenco : Jsem myšlením sice trochu těžkopádnější/vono vokopávat řádek brambor až kdesi k horizontu na IQ nepřidá/, ale tak nějak jsem po dlouhým uvažování usoudil, že ten Pocestnej /10:49:08/ nás Moraváky moc rád nemá.

Prej napříč politickým spektrem dodáváme "do té Prehe" samý gogoty/šak víte,jaký slovo myslim/.

Jen si tak říkám, až do tý Prahy přestanou jezdit ti Angláni/říkají, že mají dluh velkej jak Brno /inu co čekat od moravský metropóle/ a padnou brzy na pr.. na zadek, jako ti Řeci. Pak mu budou i turisti-gogoti z Moravy dobří. Já myslím Tenco, že se naplní název jedný divadelní hry,/kterou jsem popravdě nikdy nepochopil/. Jaký hry?

Čekání na Gogota.
26. 05. 2010 | 18:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vico
Napiš klidně "kokota". Nesnáším pokrytectví.

Kokot může označovat

* vulgárně penis, v tomto významu doloženo již ve staročeštině, v novější době ve slovenském vojenském slangu[1]
* vulgárně nepříjemný nebo necharakterní člověk
* kohout ve staročeštině, staropolštině, staroslověnštině, srbštině, chorvatštině, lužičtině a některých ruských dialektech[1]
* Kokot (časopis), bývalý avantgardní chorvatský časopis

Blíže : http://necyklopedie.wikia.c...

No vidíš. Třeba Pocestný vydává v Praze nějaký avantgardní časopis. A ty hned ....
26. 05. 2010 | 18:59

Pepa Kráva napsal(a):

Občas si od vás něco přečtu a vždycky se mi zasteskne po totaltě, za totality by nebylo něco takového možné a byl bych od toho tudíž BEZPEČNĚ ušetřen, aniž bych to věděl...no prostě luxus...
edy ne,že bych chtěl návrat totality,to tedy rozhodně ne,ale víte jak to myslím...
takoví jako vy by nakonec stejně nalezli do KSČ,protože by jste si namluvila,že tím něčemu pomůžete a že vaše místo na světě je pomáhat dobrým věcem a,pracovat pro lidi ,dělat svět lepším atd.,ale bohužel tady máme tuto formu demokracie a tak je zmatení lidí ještě větší než bývalo,dnes si někdo může cokoliv namlouvat do konce života aniž by přišel na to že si lže do kapsy a že stále jenom utíká sám před sebou,Tváříte se příliš idealisticky na to čím se zabýváte,je to trapné,zcela pomíjíte a nepíšete o vašich pragmatických motivech,motivech osobní strategie ,zcela pomíjíte své ego ,jako kdyby jste žádné neměla...,no prima je to taková oddechovka,ale pardon vážená dámo nemohu vás brát absolutně vážně,protože z vašich textů nevyplývá nic než fragment vaší osobnosti
26. 05. 2010 | 20:53

Skogen napsal(a):

Pro VV (ad 26.05.2010 01:20:28 - reakce na 26.05.2010 01:06:05), to, že je pan Schwarzenberg sluchově indisponován se dá zcela chápat třeba při recepci. Jenže jako politik by měl být kompetentní. Stačí-li mu k tomu naslouchadlo, tak mu ho prosím vás pořiďte. Politiky si nevolíme z telenovelových důvodů, mají nás zastupovat, takže by k nim naše záležitosti měly alespoň proniknout (když už jsem nucen spoléhat na to, že pan kníže je obdařen mimořádnou empatií, jestliže Kalouskova dluhová složenka, kterou podepsal, byla první v životě, kterou asi na vlastní oči spatřil).
26. 05. 2010 | 20:58

Veronika Vendlov napsal(a):

Daň P: zůstanu tam, kde jsem. Myslím, že už jsem Vám to jednou psala. Nejde mi o "koryto", ačkoliv to nikomu vymlouvat nebudu.
26. 05. 2010 | 21:09

Veronika Vendlov napsal(a):

Pepo Krávo: v pořádku, díky za názor. Fakt zajímavé soudy. Je až neuvěřitelné, co se někdy dozvím.
26. 05. 2010 | 21:12

Pepa Řepa napsal(a):

Škoda, že Samuel Beckett nežil v Čechách. Tady by se Godota dočkal.

Už Karol Polák hovoril: Bodaj by sme aj my mali takych Godotov.

Máme, Samueli, máme.
26. 05. 2010 | 22:12

suchánek napsal(a):

pocestný, zdravím :-)

pracuji teď střídavě v praze a ostravě, v průběhu roku rovnoměrně. mám několik postřehů, ale uvedu jen jeden. když se vracím do ostravy, všichni mi říkají pražáku, když přijíždím do prahy, neslyšel jsem nic o ostravákovi nebo moravákovi ani jednou. trochu mi připadal ten mindrák ostraváků ubohý a jsem docela rád, že se najdou i zamindrákovaní pražáci .-)

víte, jaké je největší (nejlidnatější) moravské město v čr?

PRAHA

no a když tu vidí pepu řepu, tak jsem si vzpomněl na spartičku, jak pepíkovi (chovanců) musel ten titul doslova a do písmene vykopat ostravák řepka.

mějte se :-)
26. 05. 2010 | 22:56

Pocestny napsal(a):

Suchánek
Předem podtrhuju, že obdivuju každou lidskou bytost která dokáže v tom konglomerátu paneláků nad Odrou žít a úplně smekám před každým, kdo nezešílí z pendlování.
Nemáte kulturní Jet Leg? -)))
Doufám, že komutujete "nejdelší trasou Pražského metra" -))

Děkuju za ten poznatek, tady se opravdu neřeší odkud jeden přišel, ale spíš k čemu se hodí....

Já jen psovitýmu poslal takovou pusinku, tak co vy po mně hned Perunem??-))

Zde jde zásadně o folklor, tak tvořím folklorní seznamy.... na festival..-)))

Praha je asi největší moravské město, ono se od roku 1918 nechodí za karierou do Vídně, to je ještě větší moravské město, že...
..ono i v Praze kromě třetiny Moraváků ještě bydlí ty dvě třetiny Čechů, třeba jihočechů je v Praze tolik, co doma na jihu

...a to nepočítám ty, kdo tu spí, aby vydělali a doma postavili.

Nakonec, jeden rodilej fakt nechápe, co na venkově vyvádějí s tím, že "maj dcéru v Praze", na studiích, na "generálním" nebo na "centrále"......
Proč mám pocit, že to, co je pro "našince ze vsi" vyznamenáním, je pro domorodce cejchem "Pepíka", kterýho hned řeší celá hospoda.

Jistě jste si povšiml dvou věcí..
-zabydlet se dá rychle, protože je to každému okolo fuk a nikdo neklade odpor.
- to, co zvenčí vypadá jako kroucení žížal na hromadě hnoje, je zevnitř vlastně naopak, zatímco zvně to vypadá, že se chaoticky srážíme, uvnitř se jen jeden druhému vyhýbáme.

Poznal jste korporátní centrum, teď ještě zapadnout mezi kanibaly, zjistíte další zajímavé úchylky.

Dejte vědět až budete znova, vezmu vás na Letnou, pochopíte, že Řepa je maskot, ale chachar, kterej může za titul se jmenuje Sionko. Řepa není z Ostravy, nýbrž
http://www.mesto-slavicin.c...
to je Valach s gulema jako bejk..-)

Spartička je opravdu K. und K. fussbal mannschaft, kromě Szlaskich máme aj Felvidekášák, jednoho Rakouse a anžto jsme čtyřprocentní, tak máme i bubáka Williho-)
Rád vás vezmu do kotlíku mezi omladinu na přednášku "co je to chachar", mladí jsou neskutečně ornamentální ve svých popiscích..-))

No, v druhé půli léta hrozí Partyzán Beograd v kvalifikaci LM, to bude divadélko, které Mařka Rottrová Pod věží neudělá...-)
Nelze totiž pochybovat o tom, že se naši hoši těžko nechají přemluvit k vyklizení vlastního baráku tak potupně, jako když hráli "soukmenovci" seshitých (ANO!! hoši od Krysí řeky si troufají lézt do zadku Arkanovým hrdlořezům) Crvena zvezda v Edému.

Vida, to mi připomíná, že na konci července nás čeká bitva o Krysí řeku, neboli fůze vačnatců s rozpolcenými.....
Jako Sparťan i jako člověk jsem rozhodně na straně zvířátek..-))
Zirkuss Schreck stinkt mir sehr gut..-)

A Pepa Chovanec je poslední federální mohykán. A suchar...to od těch let, kdy Skuhravý po vyřazení Realu v poháru UEFA sežral U vodárny ten slavnej půlitr.
No a nakonec dáme jedno u vdovy Bicanový, v šenku, kterej se odedávna zove Sparta. -)
Pak uvidíte, co všecho je trochu jinak..-)
27. 05. 2010 | 00:23

*** napsal(a):

veronika

ale ono to, co se občas dozvíte koresponduje s obecným náhledem na obyvatelstvo, jež je dle doložitelného výzkumu částečně dementní, částečně vygumované a částečně finančně negramotné. Několik štěkajících klientů ve frontě na rumfordskou polévku vás nemůže nijak porazit, stejně si přijdou pro nášup zdarma, neb to ani jinak neumějí...
27. 05. 2010 | 00:26

Jamima napsal(a):

pocestný - to, že jste arogantní nadutec je nám tady jasno už dávno. Vyjadřuji se k věcem ve veřejném životě , protože se týkájí země, ve které žiji (narozdíl od vás, který žvaníte rovněž do všeho ale tak nějak abyste se udržel v kondici). Natřít cimbuří vápnem napadne leda tak vkusem nepolíbeného ignoranta. My si svého kamenného cimbuří vážíme a takový zločin bychom na něm nikdy nespáchali.
S vaší logikou - cituji:
"Ještě bych rád podotknul, že kolemjdoucím drbanům může být vuršt do toho, co si kdo věší na barák." - se můžeme jednoho ne zrovna krásného dne dočkat plakátu Langera přes katedrálu sv. Víta....nebo vám už vypadla z hlavy vzpomínka na podobizny Stalina a Gottwalda na všech barácích...?

Větou "Vůbec nejvíce nesnáším pouliční pindaly, kterým nic nepatří, ale žvanili by rádi všem do všeho." jste jen potvrdil mou úvodní poznámku, nemám co dodat....
27. 05. 2010 | 06:30

Pepa Řepa napsal(a):

To Suchánek
Technická poznámka
Jsem sešívanej. Na hlavě, na hrudníku i na srdci.
My z Vršovic, co nás vytahovali už v šesti u pošty přes zeď na Bohemku, uznáváme jen Slavii a někdy-abychom projevili toleranci- i Bohemku.

Sparta, říkáte?
Někde jsem to slyšel.
Jo Sparta ......... parta.
Gay parade z Letné. Ale jo. Ať si to rok užijou.
27. 05. 2010 | 07:19

Béda napsal(a):

Méně a středně majetné, kteří budou volit všehoschopné politické recykláty typu Kalouska, Schwarzenberga, Parkanové...bych se nebál nazvat sebevrahy, kteří se na sobě a svém potomstvu rozhodli provést asistovanou euthanasii.

Když sundáme knížeti líbivé šminky lidového šlechtického pantáty - dobráka,
zjistíme, že v ohledu morálky a odbornosti patří k nejvšednějšímu místnímu politickému průměru až podprůměru.
- k restituovanému majetku přišel díky startovacímu úplatku (viz jeho přiznání) a přátelství s vlivným politikem Havlem, kdy české soudy podivným způsobem přiřkly mnohamiliardový majetek nevlastnímu v dospělosti adoptovanému synovi podle rakouského (nikoliv českého) práva a upřednostnily jej tak před pokrevnou dědičkou (pramen viz Wikipedia)
- o způsobu jeho podnikání a jednání se zaměstnanci napovídá
můj odkaz na kapříky výše.
- další ukázkou morálky p. Schwarzenberga je obecně známé Čunkování, kdy ukázal, že slovo šlechtice v dnešní moderní době prakticky nic neznamená.

- p.kníže je spolupodnikatel p. byty OKD Bakaly, který to s chudinou rovněž myslí velice dobře.
- politicky patří do skupiny Bilderberg a Trilateral Group, která sdružuje filantropy
stejného zaměření, hlásící se ke globální odpovědnosti za osudy lidstva, vesměs lidi velice ušlechtilé a sociálně cítící. Právě takovýmto lidem vděčíme za projekt PNAC, vývoz Trvalé svobody a demokracie za pomoci řízených střel, tanků, Predátorů...

V ČR jde o velice oblíbeného politika a výjimečného ministra zahraničí, o kterého skvělých diplomatických skutcích prakticky nikdo nikdy nepodal ucelenou zprávu. Známé jsou pouze jeho radarování s podpisem zvacího listu č.2, trapná "mise" v Gaze, utajené schválení teroristického narkostátu Kosovo, stranění USA ve všech jejich konfliktech - v Kosovu, Iráku, Afghánistánu... a důsledná rusofobie, projevující se od nástupu do ministerské funkce, až po gruzínsko-osetský konflikt... Pověstná je knížecí účelová spavost - kupř. s otevřenýma očima ve stoje prospal i "bručení" ministra vnitra Langera v parlamentu o prezidentské volbě.

Ještě provařenější je Otec zakladatel TOP09 bratr Kalousek - velice výstižně vyveden na Necyklopedii.
O celém projektu TOP09, který je vlastně projektem ODS-B z r. 2003 nejlépe vypovídá www. stránka Toplidovci.

V případě vítězství pravice z výrazným zastoupením TOP09 očekávám postupnou demontáž sociálního státu a systému solidarity ve prospěch privátních subjektů a snahu o "malé domů" typu církevního "vyrovnání", ekologické suprzakázky pro jedinou firmu, doprivatizace zbytků rodinného stříbra, pokusy o prolomení restituční tečky, snahy o znovuotevření uzavřené sudetské otázky, další pověstné Kalouskovy "šetřivé" nevypověditelné smlouvy, zametení Bakalova sporu o byty OKD, výhodné "uzavření" kauzy Diag Human ke spokojenosti advokáta Kalvody, další výhodné zakázky Omnipolu p. Hávy, další úlevy "potřebným" z nejvrchnějších majetkových pater, zpoplatnění všeho co spoplatnit lze, šetření na středně a nízko příjmových a jejich "ozdravné" zvýšené zdanění...
27. 05. 2010 | 08:10

*** napsal(a):

Béda

tak jste tady vyblil, to zas byla vopice. Teď si dejte sodovku, mokrý hadr na hlavu a bublejte do sudu. V Putimi to je standartní postup.
Držíme palce.
27. 05. 2010 | 08:42

Béda napsal(a):

Nadporučík,

děkuji za prezentaci vaší putimské sebezušlechťovací metody. Ať nadále slouží zdraví. Mějte ovšem na paměti, že všeho s mírou.
Nic by se nemělo přehánět.
27. 05. 2010 | 09:01

*** napsal(a):

Béda,

neblijte všude okolo, nebo se té Putimi so smrti nezbavíte. Fusekle si měníte?
27. 05. 2010 | 09:08

Svobodná volba napsal(a):

To Vlk:

To je asi tak. autorka tím všem přispívajícím vlastně sděluje, ža až to vezme do ruky dceřinná společnost ODS/KDU ČSL - TOP09 tak po ní zbude jen ta ohlodaná "kost".

To aby je někdo nemohl napadat při příštích volbách, že nebylo splněno co bylo slíbeno.

Hezký den.
27. 05. 2010 | 11:33

Béda napsal(a):

Veronika Vendlová,

věnováno vám. https://www.youtube.com/watc...
27. 05. 2010 | 18:14

Platan napsal(a):

Kalousku, Kalousku,
Tys tomu dal...
Tohle nespraví ani milion zdrávasů...
27. 05. 2010 | 19:43

Béda napsal(a):

VV,

omluva - bylo to kráceno. Tady je vystoupení Otce zakladatele TOP03 nezkráceno (abychom nevytrhávali k****y z kontextu) v plné palbě:
http://www.seznam.cz/
27. 05. 2010 | 19:49

Béda napsal(a):

27. 05. 2010 | 19:52

Béda napsal(a):

Dotaz pro p. Veroniku:

Nevíte náhodou co šel totálně zlitý bratr Kalousek dělat do sněmovny? Snad nešel do práce?

PS: zajímavé jak tento přemýšlivý "hospodář" nazývá své chlebodárce (plátce daní).
27. 05. 2010 | 20:14

Veronika Vendlov napsal(a):

B: Zřejmě je zbytečné Vám to psát, ale TOP 09 není jen Mirek Kalousek. Nevím, jak to v sobotu dopadne, bude to určitě dlouhá noc, nicméně budu-li se držet průzkumů, pak mají šanci dostat se do Sněmovny i "mí" starostové a starostky (nazanedbatelný počet) a to byl hlavní důvod, proč jsem do toho všeho vloni v červnu vstoupila.
27. 05. 2010 | 23:00

P. napsal(a):

Béda - co více dodat.

Představte si, že jste premierém, prezidentem nebo ministrem a pozve vás na své setkání nějaká tajná skupina.

S tím že: "Chápejte, byli bychom rádi, aby o našem jednání raději nikdo nevěděl". A vy odpovíte "Pochopitelně, není třeba nikomu nic říkat". A seberete se a jako "soukromá osoba" tam na ten Bilderberg odletíte.

To už je potom možné úplně vše. A takový člověk si ještě založí v ČR vlastní politickou stranu. Ten chlap je mimo, tady přece nejde ani tak o to, o čem tam konkrétně jednali nebo jestli tam jenom hráli kulečník.

Schwarzenberga čeká interpelace kvůli Bilderbergu
http://www.euro.cz/detail.j...

Schwarzenberg: Spiknutí Bilderberg je dílo psychopatů
http://www.prvnizpravy.cz/z...
28. 05. 2010 | 06:05

Béda napsal(a):

P.,

když tedy v podstatě o nic nejde a světové politické a finanční elity se v Bilderbergu setkávají pouze na kafi, proč je to tedy tak suprtajné? Proč nemůžou být ta setkání v přímém přenosu v TV jako zasedání parlamentu? Copak suprtajného asi bude na nevinných (jak praví pan Schwarzenberg) kvalitních PŘEDNÁŠKÁCH?

Není zajímavé, že lidé z Bilderbergu a Trilaterální komise jsou nejloajálnější vůči politice USA, mnohdy snad loajálnější nežli k politice své vlastní země a tvoří jádro signatářů projektu PNAC?
28. 05. 2010 | 08:17

P. napsal(a):

Béda:

Ano, klidně by mohli svá jednání odtajnit a své přednášky zveřejnit, proč ne, že. Někdo paranoidní by se jinak skoro mohl domnívat, že Bilderberg a Trilaterální komise jsou součástí nějaké hiearchické struktury moci, která končí bůhví kde. A přitom jde třeba opravdu jen o akademickou debatu o smyslu lidského bytí v uzavřeném kroužku.
28. 05. 2010 | 09:21

Béda napsal(a):

P.,

nechápu, proč je to odtajnění doposud nenapadlo. Vždyť by tím vzali vítr z plachet všem pomlouvačům a konspirátorům a veřejnost by si s nima jistě ráda zafilosofovala a zamoralisovala nad osudy a směřováním lidstva.

A oni naopak. Ani slůvečko nesmí ven - utajit se snaží dokonce i místo a termín, resp. jmenný seznam pozvaných účastníků.

To mi hlava nebere.

P.S.: Snad tam akademicky neprobírají, koho by bylo vhodné příště "humanitárně" bombardovat, koho embargovat a podobně?
28. 05. 2010 | 09:36

P. napsal(a):

Ano zamrzí to, že jsou tak tajemní, obzvlášť pokud jsou tedy tyto přednášky takové vysoké kvality. Nebylo by dobré aby skupina Bilderberg předala nabyté vědění celému lidstvu? Ku prospěchu všech, aby se konspirační teorie vyjasnily ...
28. 05. 2010 | 09:55

Béda napsal(a):

P.,

Je docela dobře možné, že skupina Bilderberg to "vědění" skrze své emisary celému lidstvu v politikách a veřejném mínění jednotlivých států zprostředkuje.

Ovšem tak trošinku po svém. Svůj PNAC od jisté doby lidstvu dávkuje utajeně a nikoliv s otevřenými kartami.
28. 05. 2010 | 10:42

P. napsal(a):

Béda:

Určitě se ještě leccos dozvíme - nějaký schopný diplomat se v Trilaterální komisi vždycky najde - pan Vondra, pan Telička, pan Švejnar nebo pan Dlouhý.

Možná ještě někdo další je v kontaktu na Bilderberg, ale jak to můžeme přesně vědět, když jsou seznamy účastníků utajované?

Nechť si Bilderberg v příštích volbách laskavě sestaví vlastní samostatnou kandidátku.
28. 05. 2010 | 11:52

P. napsal(a):

Omlouvám se, zapomněl jsem zmínit ještě pana Pehe.

Zajímavé:

Co je (Klausova) velezrada
http://blog.aktualne.centru...
28. 05. 2010 | 12:14

Dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Lidé volte všichni komunisty ,to je naše spása !!! Dal.
28. 05. 2010 | 12:53

Béda napsal(a):

28. 05. 2010 | 14:59

Dalimír napsal(a):

Dobrý den všem a štastnou ruku u volební urny ! Výzva hlavně pro mladé lidi s rodinami ! Nenechte se zmást pravičáckými bláboly o lepší budoucnosti pro vás ! Uvědomte si všichni že budete platit všude jak mourovatí ! Soukromá školka ,a jinou těžko seženete = 15000 kč. za měsíc ! A bude toho překvápka pro vás mladé daleko více ! Ptám se kde na to vezmete ? Máte ještě čas do dnešních 14 00 hod. rozhodnout se o své budoucnosti ! Já být mladý , volím levici , jen ta může zmrazit a zabavit rozkradené miliardy od našich tunelářu a rozdělit je pro obecně prospěšné věci !Přeji všem mladým lidem správně se rozhodnout u vol. urny aby jste pak v budoucnu nelitovali ! Další čtyři roky budou pak dlouhé a krušné ! Dalimír :@
29. 05. 2010 | 09:33

*** napsal(a):

A je to - pijte pivo s Karlem,
Veroniko GRATULUJI, ok.
***
rcptch - way pantheon
30. 05. 2010 | 01:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy