Ekonomika ztrácí dech. Nezačíná takto krize?

18. 08. 2011 | 07:35
Přečteno 8346 krát
Potvrzeno: česká ekonomika zpomaluje. Podle včera zveřejněných dat zpomalila svůj meziroční růst z 2,8 % na 2,4 %. Drama to není. (Tedy zatím.) Vzhledem k tomu, jak se ekonomika vyvíjela v posledních měsících, se těžko dalo čekat něco jiného. Vlastně můžeme být rádi, že to není horší.

Česká ekonomika je totiž velmi otevřená světu. Letos dosáhl objem zahraničního obchodu svého rekordu. Na jaře v průměru za hodinu přeteklo přes hranice zboží v hodnotě 650 milionů korun. Je tedy jasné, že jsme velmi citliví na vývoj ve světě.

A to je dobré, když se světu daří. Problémem ale jaksi je, že ono se mu právě teď nedaří. Německá ekonomika prudce brzdí. Meziroční růst má skoro poloviční než v prvním kvartále a mezikvartálně roste jen o titěrných 0,1 %. Jenomže bude ještě hůř. Všechny předstihové indikátory, které mají dobré predikční vlastnosti pro německý hospodářský vývoj (jako IFO, ZEW, PMI a další) signalizují další zpomalení.

Jinými slovy, jestliže jsme s Německem spojeni zahraničním obchodem jako matka s dítětem pupečníkem, nemůžeme čekat, že by česká ekonomika nyní zrychlila. A to ještě nemluvíme o tom, že se finanční trhy bojí recese v USA, bankrotu jihu eurozóny, či rovnou rozpadu eurozóny.

Takže pesimisté už mohou malovat čerta na zeď a mluvit o recesi. A optimisté zase mohou mluvit „jen“ o prudkém zpomalení ekonomiky. Zatím nelze rozhodnout, zda je správně za a) či za b) - máme málo dat. Například údaje o struktuře růstu nebyly ještě zveřejněny. Není ani jasné, jestli politici najdou řešení pro předluženou Evropu. Ale jedním si můžeme být jistí. Nejbližší budoucnost nebude tak dobrá jako třeba počátek letošního roku. V tom je ale problém. Ministerstvo financí je optimistické - očekává v roce 2011 i 2012 růst kolem 2,5 %. Je mi líto, ale bojím se, že roste riziko, že budoucnost tak přívětivá nebude.

Neponaučili jsme se. Příchod první krize v letech 2008-9 zastihl státní rozpočet nepřipravený. Teď se může historie opakovat. Možná se nebudeme stačit divit, jak je náhle – neplánovaně – deficit státního rozpočtu hluboký. Obezřetné by bylo vytvořit si rezervu a raději počítat s růstem pomalejším.

A pak je tu ještě jedno a podstatnější riziko. Opět totiž rosteme pomaleji než Německo. Pryč jsou doby, kdy jsme Německo v HDP na hlavu doháněli. Teď nám naopak Německo ujíždí. Až příliš mi to připomíná Portugalsko. To také původně dohánělo své sousedy a vypadalo nadějně. Pak začalo zaostávat. A víme, jak to skončilo. Důvod byl v dlouhodobě nestabilních institucích, špatném podnikatelském prostředí a korupci. Nepřipomíná to ČR?

Vyšlo 17. srpna v deníku E15

http://zpravy.e15.cz/nazory/komentare/vladimir-pikora-ekonomika-ztraci-dech-zacina-krize-691443

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

radek napsal(a):

co cekate pod vedenim chemika...? zcela jiste jste tuto povedenou particku take volil... drobne obchody mizi jako para nad hrncem, jenom analytici maji stale praci...
18. 08. 2011 | 07:43

kormoran napsal(a):

Radek , Vas problem je v tom , ze budete stat za hovno i kdyby vam velel i sam soudruh Lenin.
18. 08. 2011 | 07:48

Petr napsal(a):

Nebojme se!
Už Špidlova Eurokomis slíbila, že do r.2010 předeženeme USA v životní úrovni a v HDP. A špidla jistě nelže. Jemu už se to povedlo.
18. 08. 2011 | 07:49

Béda napsal(a):

Autor,

Nezačíná? Ona nějaká krize skončila?
18. 08. 2011 | 08:17

Béda napsal(a):

dovětek: už se státy oddlužily anebo se jenom neoliberálně snaží dluhy "privatizovat", to znamená postupně předlužit nižší a střední vrstvy?
18. 08. 2011 | 08:26

SuP napsal(a):

kormoran -
Tady zase bude hesel jak na průvodě.
18. 08. 2011 | 08:33

radek napsal(a):

kormoran

kolik ze budeme mit dluh letos...? 200 mld Kc...? kolik bylo loni...? ze by 200 mld. Kc? a za vsechno muze paroubkovo pastelkovne... jo hlupaci nevidi neslysi...
18. 08. 2011 | 08:45

Tupelo napsal(a):

Jen aby to nedopadlo podobne jak pri prvnim vecku, totiz ze odbory mely lepsi odhad vyvoje hdp nez cele ministerstvo financi s Kalouskem v cele :)
18. 08. 2011 | 08:47

šlapka napsal(a):

Tupelo
Kalousek už je v cele ?
Hmm....dobrá zpráva - hned po ránu.
18. 08. 2011 | 09:06

Iktus napsal(a):

šlapka
Ale gumové. Jde mu z veverek pěna od huby.
"Tak hle, jak se perou, jen pohleďte na ně,
jak úplatky berou a svrbí je dlaně..."
Nedivím se, že Kryla po "vítězství demokracie" kleplo.

U nás, pane Pikora, už bude krize permanentní, Německo Neněmecko. Měli jsme to vzít heim ins Reich už v roce 1946 s těmi Sudeťáky.
18. 08. 2011 | 09:25

Sladký napsal(a):

S hlupáky nemá cenu diskutovat.Dokonce ani reagovat na ně nemá smysl, nevede to k ničemu,jen k rozbití debaty, její primitivizaci.Nikdy je ničím nepřesvědčíte, žádným argumentem ani jasně doloženým faktem.Jediný užitek je v tom,že se zasmějete nebo užasnete co vše je možné a jaká bizarní individua se dokázala naučit číst a psát.
18. 08. 2011 | 09:34

SuP napsal(a):

Iktus -
Kdo tě drží?
18. 08. 2011 | 09:56

SuP napsal(a):

Sladký -
Myslíš, že ta Tvoje perla ty ostatní předčila?
Nebo sis potřeboval nechat poradit, že máš investovat do zlata?
18. 08. 2011 | 09:58

Rumcajs napsal(a):

Kdyby chemický Ali a nejlepší ekonom světa špatně neodhadl ekonomický růst, nemuseli jsme mít žádné dluhy.

Kdyby chemický Ali a nejlepší ekonom světa nepodsekl poptávku snižováním mezd státních zaměstnanců,nemuseli jsme mít žádné dluhy.

Kdyby ta modrá soldateska nekradla, nemuseli jsme mít žádné dluhy.

Bože můj,stůj při nás. Chemický Ali a nejlepší ekonom světa se chystá okrást středně a nízko příjmové občany ! Zvedne DPH a sníží sociální výdaje. To je smrtící koktejl pro ekonomiku ! To ví přece každej sedlák !

Defenestrace,defenestrace !

P.S.

Dneska jsem vám ušetřil práci levouni. Můžete jít zase chrápat!
18. 08. 2011 | 10:00

jo napsal(a):

Za vlády české jakopravice šlo ČR vždy ke dnu
18. 08. 2011 | 10:05

Sladký napsal(a):

V kakaždém případě někteří hlupáci jsou natolik inteligentní,že pochopí že řeč je o nich a ozvou se.:o)))Ale zas tak veliký intelektuální výkon to není,i potrefená husa zakejhá.A jak je vidět, zvládne to i jiný pták.:o)
18. 08. 2011 | 10:16

SuP napsal(a):

Rumcajs na Hrad!
Nepřepískni to hned před obědem! Nech si něco i na odpoledne, Cukrouš už je v blocích! A je vidět, jak se na nás těšil.
18. 08. 2011 | 10:26

Kvakin napsal(a):

Vrátil se kluk ze školy a v sešitě na občanskou výchovu měl zapsáno: S Ing. Kalouskem v čele vzhůru k bezdlužným šťastným zítřkům. Otec si to přečetl, několikrát pokýval hlavou, jako by se mu něco nezdálo, a pak vzal červenou tužku a větu opravil odstraněním háčku nad písmenem cé.
18. 08. 2011 | 10:26

Iktus napsal(a):

sladký
silně postrádám ho.ena s jeho úderkami o tom jak Korán v roce 1952 sepsala CIA. chudák pak začal blektat nějaké nepravověrné ublíženecké hámoty a byl stažen z oběhu.
už se tolik nenasměju. ti zbývající jsou zcela bez fantazie.
18. 08. 2011 | 10:27

Iktus napsal(a):

dokonce stažen tak kompletně, že jeho nick hodnotí carnivore jako porušení pravidel
18. 08. 2011 | 10:29

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Zdravím chlape!
Celý den mi přijde hned růžovější, když vidím, jakou má Cukrouš radost, když nás vidí a může ze sebe shodit tu frustraci z toho, že celej den někdo na něj pořvává a nadává mu do blbců.

Jo nemá to ten kluk vůbec jednoduchý.
18. 08. 2011 | 10:56

Milan napsal(a):

Kalousek je nejhorší ministr fin .všech dob,kam se na nej hrabe ten váš Dluhoslav Sobotka,jemu nevyšel pouze jeden rozpočet,ale další měly menší schodek než navrhoval.Kalousek to měl opačně jemu vyšel jeden a ostatní měly horší schodek než navrhoval např.rok2009 navrhoval -38mld skutečnost -192mld při neexistující krizi podle Kalouska.Odbory mu jasně říkaly ,že hdp klesne o 5 procent ,ale tento neschopný a arogantní člověk stále navrhoval rozpočet plus cca 4,7 prcenta hdp.Letos má opět horší výběr daní než předpokládal,protože zdržováním podsekl příjmy obyvatel.Příští rok navrhuje rozpočet s hdp +2,5 a přitom každému dítěti je jasné,že nebude víc jak +1 procento.Jo jinak dluh za 4 roky Sobtky vzrostl z 27proc. hdp na 29proc.hdp v roce 2006,ale Kalouskovi Mezi lety 2006 a 2011 stoupl z 29 na 41 procent za 5 let cca více než 500mld korun bez sanací bank ,které musely sanovat socani po vládách V.Klause.
18. 08. 2011 | 12:16

otonejde napsal(a):

dno světové krize č.2 se blíží a český pravičáci a levičáci se hádají, kdo z nich za to může. Tolik sladké přihlouplé sebestřednosti se prostě hnedtak nevidí.

Sladký: prosim pěkně, když chcete někomu nadávat do hlupáků a denně tu publikujete ty své pravdy, tak se naučte psát, vy í-á-čku.
18. 08. 2011 | 12:32

Skogen napsal(a):

Vystihl to Béda, není co dodat. Logicky se teď zcela "vyšťaví" střední a nižší třída. Mechanismy umožní zbavit je prostředků i do budoucnosti, takže současná agónie se pouze prodlužuje ve prospěch přežívání starých pořádků - všech subjektů, které akumulují kapitál, takže dochází k jeho koncentraci a za normálního stavu k teprve "předkrizovému" maximálnímu rozevření nůžek životní úrovně mezi příjmovými elitami a zbytkem.

Skončí to revolucí (několik už jich probíhá), protože majorita občanů bude natolik zbavena perspektiv, že jiná možnost z jejich pohledu nebude možná. Nikdy jsem nebyl marxista, odhlédnuto však od zprofanování jeho tezí, vývoj se naplňuje.
18. 08. 2011 | 13:16

referent napsal(a):

Krize začíná? Copak ona ta předchozí už skončila? To je jako když se neplavec v bouři topí - a krátkodobé vynoření nad hladinu by považoval za zachránění.

Před námi je jedině utopení a pak nový život. Žádná resuscitace.

Dluhy euromerické obchodní oblasti nikdo nikdy nesplatí a tisknout věčně peníze nejde. Půjčovat taky nejde od někoho donekonečna a odírat se lidi nechají odtud-potud (zvláště, když politici kradou všude)
18. 08. 2011 | 13:48

halejuja napsal(a):

ahoj, co vy na to kuci ?

otomhle je zatim opatrny tichoucko
http://koza.blog.ihned.cz/c1-47400450-jak-povalecna-generace-ukradla-budoucnost-svym-detem-a-proc-by-ji-mela-vratit
Jak poválečná generace ukradla budoucnost svým dětem a proč by ji měla vrátit

Dle propočtů MMF je nárůst zadlužení ve vyspělých zemích G-20 spojen s finanční krizí pouze z 10 %.......
Zbývajících 90 % dlouhodobých deficitů vládních rozpočtů jde na vrub růstu nákladů sociálního státu.
Finanční krize nezpůsobila problémy s rozpočty, pouze posunula do popředí neudržitelnost situace, která by nevyhnutelně nastala do deseti let, kdy bude většina poválečné generace již v důchodu.

otazky, ktere se vetsina lidi boji vyslovit, nebo nad nimi alespon premyslet.
ČR v příštím roce vybere na daních cca 1 bilion CZK...
Zároveň jen na důchody dá 400 mld CZK a na zdravotnictví jde u nás cca 200 mld CZK...
A teď si uvědomte, jak bude vypadat tato země, až budou místo jednoho dnešního důchodce v populaci důchodci dva (a k tomu zcela určitě za 20-30 let dojde).....
To je průser, co ???
A to ještě příští rok bude mít stát deficit před 100 mld CZK, který budeme muset také splácet.....
Rozdat se totiž dá pouze to, co je v kase.....

Dnes spotřebovávají důchodci zhruba 50% státního rozpočtu...
Při zachování současných výdajů to za 30 let znamená, že celý státní rozpočet budou spotřebovávat jen důchodci...
Školy, dálnice, policie, armáda, univerzity ani nic jiného státem financovaného nebude existovat, protože to stát nedokáže financovat... Je to naprosto jednoduchá úvaha, jste schopen ji pochopit i Vy ???
Máte nějakou představu, jak to řešit ???
A to prosím tak, abyste zároveň nezlikvidoval ekonomiku vysokými daněmi ???
18. 08. 2011 | 14:28

zet napsal(a):

nejlepší jsou tihle pisálkové, vývoj u našich sousedů sice neni uplně ideální, ale úplnej průser taky ne, zatim neni dost dat k takovým prognózám. co nám může opravdu hodně uškodit jsou media a další strašáci co budou jenom strašit lidi a tim podporovat pokles spotř. poptávky (už tak nízké)
18. 08. 2011 | 14:56

BAPE napsal(a):

Rumcajs

Zanech provokací, jako že jsi se probral a protřel zrak. Od Tebe je to jen floskulosní agitka. Nebo Ti někdo rozbil kokos. Pro pana Stejskala: kokos, neboli kebule, neboli hlava lidská. Kdyby nevěděl, nakolik je to sprosté slovo?! Takové Tvoje výroky naznačují, že už jsi konečně v ouzkejch a dobře Ti tak!
18. 08. 2011 | 15:02

jenicek napsal(a):

Milan, Sladkej, Skogen, Béda: Dovedu si představit to vaše kvílení, kdyby Kalousek opravdu chtěl hospodařit bez deficitu...
Už to vlastně popsal Rumcajs.
18. 08. 2011 | 15:02

referent napsal(a):

To "haleluja":

Jaké další blbosti Vám ještě Kaloň na školení TOPkařů nevykládal?
18. 08. 2011 | 15:05

BAPE napsal(a):

jenicek

Měl by jsi se vrátit do lesa za Mařenkou a nejlépe se chytit za ruku Rumcajse, inteligente.Jestě jsi nedozrál.
18. 08. 2011 | 15:28

SuP napsal(a):

BAPE -
Za to ty už hniješ a furt tě nikdo nechce utrhnout.
18. 08. 2011 | 15:41

Milan napsal(a):

Pane Bože a kdo ten deficit zavinil ,my snad?Jenicku to fakt zabal.Kdyby Kalousek nezavedl rovnou dan /ztráta 89mld ročně/a Klaus nevytuneloval tuhle zem /650mld/,nebo díky jemu V.K.byly špatně nastaveny zákony ,díky kterým mohlo dojít k miliardovým ztrátám v kauze LTO a to je jen jeden příklad.Proč ty dluhy neplatěj pánové Klaus,Kožený,Kalousek,bankéři atd a ti co tuhle zem vytunelovali.Proč to mají platit ti co dělají za 10000 hrubýho?Jak můžeš takovýho neschopnýho ministra kterýmu až na jednu vyjímku nevyšel ani jeden rozpočet obhajovat?Dokonce i Warren Buffet v USA prosí vládu aby více zdanila miliardáře a hned by bylo téměř po problému a ještě kdyby USA snížily výdaje na zbrojení tak by byl schodek minimální a ne někde 12 procent k hdp Amerického rozpočtu.Proč to Kalousek neudělá stejně a nechává daně pro milionáře 3 nejnižší v Evropě a zavádí vyšší poplatky na všechno a zvyšuje dph.Takže to kvílení si nech pro sebe.Proč se brání zavedení vyššího zdanění hazardu a akcií na majitele?Kdyby se vrátily všechny vytunelovaný peníze tak se všichni válíme v prachách.Takže asi tak Jeníčku.
18. 08. 2011 | 15:54

Jaka napsal(a):

pro Haleluja:
Skončí český důchodový tanker na dně oceánu?
Každý z nás rok co rok odvádí do systému určité pojistné, a tím nám vznikají vlastní implicitní nároky na důchodové dávky v době, až se sami dostaneme do penze. To spolu s existujícím „břemenem“ důchodů 2,8 milionu lidí představuje značné zatížení pro naši ekonomiku. Český důchodový systém podle Vladimíra Bezděka připomíná naložený tanker, se kterým se dá jen velmi složitě manévrovat. Pokud se kormidlem otočí příliš rychle, může dojít k havárii, při které se celý tanker rozlomí. Proto by se podle něj mělo kormidlovat opatrně a s rozvahou.
http://www.penize.cz/duchody/217392-prvy-druhy-treti-kazdy-ctvrty-cech-je-duchodce-videorozhovor-s-vladimirem-bezdekem

A berte na vědomí, že i dost důchodců si je toho vědomo, i já jím jsem. Ale jsem ekonom
18. 08. 2011 | 16:09

ZM napsal(a):

Česká ekonomika zpomaluje,to zas bude míň reklam na billboardech :)
18. 08. 2011 | 16:10

ZM napsal(a):

No a chudáci obchodníci budou muset snížit ceny, takže už nebudou mít rabaty od 30 do 100 %, ale jenom od 10 do 60 % :)
18. 08. 2011 | 16:11

Bavor napsal(a):

To Milan: Warren Buffet je chytrý muž. Spočítal si, že i když vláda USA zdaní milionáře, ti nezchudnou. Kdežto když to neudělá a střední třída zchudne, budou mít zakrátko na krku rwevoluci, při které by milionáři mohli přijít o vše.
18. 08. 2011 | 16:14

Jaka napsal(a):

Milane,
.."Dokonce i Warren Buffet v USA prosí vládu aby více zdanila miliardáře a hned by bylo téměř po problému"...
Nesmysl, těch pár našich by při zvýšení daně, to by udělalo jen pár mild., nic moc by to neřešilo. A jelikož je tu podnikání dost ošajstlich, z důvodů všelijakých regulací a odborářských požadavků, tak při dalším zvýšením daně odvedou své podnikání někam za menšími daněmi a nám zbudou jen další nezaměstnaní, čili další výdaje..
Takže progrese je u nás naprostý nesmysl..
18. 08. 2011 | 16:16

Rumcajs napsal(a):

BAPE:

Mě je ouzko jenom z hlouposti levounů. Když čtu ty vaše názory, tak mám pocit, že jsem zabloudil do Jedličkova ústavu.
18. 08. 2011 | 16:19

ChcibytRucajs napsal(a):

Pane Pikoro.
Neházejte to na Němce. Je nutné zapřáhnout socky a levouny. Sebrat jim dávky a poslat je zametat chodníky. Pak se teprve uvidí jak HDP poroste!
18. 08. 2011 | 16:22

Milan napsal(a):

Bezděkova komise je totálně mimo.Je zajímavé ,že mezi lety 2002 až 2006 byl důch účet v přebytku a hned po nastoupení pravice se dostal do deficitu.Kdyby se zrušily stropy na soc. pojištění/i zdravotní bylo by více peněz i ve zdravotnictví/,dále osvč platily do systému stejně jako zaměstanec a lépe pravice řešila eko.krizi,která neexistuje podle Kalouska/samozřejmě velká část deficitu je dána krizí/a bylo více plátců do systému/tím myslím udělat lepší propopulační politiku,nejen pro cikány ,ale celkově aby bylo více dětí,počáteční výdaje vzrostou,ale poté co by bylo více plátců tak by zase klesaly/.Kam až chtějí zajít se zvyšováním důch.věku vždyt i těch 67 natož 73 je úplná blbost.Podle zdravotního výzkumu lékařů je nejlepší věk pro odchod do důchodů v průměru cca59 let.Bězděkova komise staví na vodě i podle propočtů konkurence není pravda ,že demografický vývoj bude tak katastrofální /a to i přesto že se zhoršil demog.vývoj po pravicových škrtech/,ale i tak jsem už popsal řešení ,které by mělo dost výrazně pomoci.Škrtáním se k růstu hdp nepropracujem.Takže zrušit stropy na pojistné,osvč platit stejně jako zaměstanec a zavést prog .zdanění omezit černou ekonomiku,jen švarc systém stojí miliardy a ještě to je trochu mimo ale i tak by to pomohlu rozpočtu více zdanit hazard a akcie na majitele a zdanit více cigarety/jsem nekuřák tak mě to nevadí/.
18. 08. 2011 | 16:34

Imperátor napsal(a):

halejuja:
Tak na důchody dá stát 400 miliard. Počítám-li, že průměrný zaměstnanec zaplatí na sociálním pojištění neco přes 7000 Kč měsíčně, vychází mě to při 5 miliónech zaměstnaných asi 480 miliard ročně 420 miliard, tedy pořád víc, než se vyplatí.
U zdravotnictví se vyplatí, jak uvádíte 200 miliard, průměrný zaměstnanec zaplatí za zdravotní 3000 Kč, to při 5 miliónech zaměstnaných dělá 180 miliard. Tudíž je to tak šul nul.
Bohužel, každý není zaměstnanec, který si nemůže dát do nákladů vůbec nic na rozdíl od třeba OSVČ, kteří bez ohledu na příjem většinou odvádí základní sociální a zdravotní pojištětí - tj. tuším asi 3000 Kč měsíčně. Tam bude asi větší problém. Bohužel tlak na zaměstnance, aby pokud to jde přecházeli na OSVČ a do švarcsystému je za pravicových vlád samozřejmý. Zaměstnanci totiž inklinují k levici, čím míň jich tedy bude, tím větší bude mít ve volbách šanci pravice.
Mimochodem, při Vašem přehledu o vybraných daních, kolik prosím miliard se vybere na DPH, daních ze zisku, spotřebních daních na PHM, tabáku a alkoholu, a z dalších daní a plateb?
18. 08. 2011 | 16:42

Milan napsal(a):

Proč tedy celá Evropa kromě 3nebo 4 států ma progresivní zdanění Německo cca 45 procent,Švédsko cca 55 procent atd.No výborně takže potvrzuješ ,že to jsou svině milionářský,když by to odvedly jinam opět v podstatě podvod i když tzv legální,ale sám musíš uznat kdyby ty podnikatelé byly poctivý tak by to jinam nechtely odvádět.Ovšem problém je v tom kam by to odváděly když skoro všechny státy mají vyšší zdanění u těchto než u nás,možná tak do Emirátů.Nemáš pravdu ani vb tom ,že by to bylo jen pár miliard rovnou daní přichází stát.rozpoičet ročně cca o 89mld 700mil. korun ročně a to máme jen to progres.zdanění a co ty další věci jako tunely bank,LTO apod.
18. 08. 2011 | 16:46

Rumcajs napsal(a):

Milan:

Je to tam samej pitomec. Proč se neptaj tebe, že jo ?

P.S.
Čím si vysvětluješ, že po nástupu pravice je důchod. účet v mínusu ?
18. 08. 2011 | 16:49

Imperátor napsal(a):

Rumcajs:

Mě je ouzko jenom z hlouposti pravounů. Když čtu ty vaše názory, tak mám pocit, že jsem zabloudil do Jedličkova ústavu.
PS:Jak vidět každý máme svoji pravdu, teď která je pravdivější?
18. 08. 2011 | 16:52

Rumcajs napsal(a):

Imperátor:

Podívej se, jak hospodařili levouni a musí ti být jasno. Všechno co měli kdy v rukách šlo do kytek.

Pád východního bloku a na potravinové pomoci odkázané země kde řádili levičáci, to snad mluví samo za sebe.
18. 08. 2011 | 16:58

Milan napsal(a):

No to je jednoduchý.Důchodový účet je v mínusu,protože se zavedly ty stropy na sociální/ve zdravotnictví zdravotní/pojištění a samozřejmě je to krizí,ovšem která u nás podle pana Kalouska,Nečase neexistuje a tím zvýšená nezaměstanost.Jak už jsem psal kdyby se alespon snížil rozdíl mezi tím co platí osvč a zaměstnanec tak by to taky hodilo nějakou korunu i když né rozhodující.
18. 08. 2011 | 17:00

Rumcajs napsal(a):

Milan:

Jenže stropy jsou v celé EU. To ti nevadí ?
A rozhodnutí US, že důchod se má vyplácet podle výše platby taky ne?
18. 08. 2011 | 17:04

Imperátor napsal(a):

Milan:
Plně s Vámi souhlasím. Ale jak udělat, aby OSVČ platili stejné daně (sociální a zdravotní) jako zaměstnanci, ale zároveň aby si mohli odečíst z daní náklady (PHM, kancelář a.j.), které mají navíc oproti zaměstnancům? Sociální a zdravotní se odečítá z celkového příjmu, který si OSVČ může celkem brutálně snížit právě těmi mnohdy reálně neexistujícími náklady.

Jinak jsem zaměstnanec a výhody typu 3 měsíční výpovědní lhůta nebo stravenky, které jsou nám často předhazovány bych klidně oželel. Jelikož jsem se nechytl do pasti hypoték, nebo dluhů, nevadilo by mě, kdyby zaměstnavatel při nespokojenosti se mnou mohl říct " v pondělí už nechoď". Já bych totiž totéž mohl použít při nespokojenosti se zaměstnavatelem - " v pondělí mě už nečekej". Tuto flexibilitu bych i ocenil.
18. 08. 2011 | 17:04

Milan napsal(a):

Takže pane Rumcajs.Asi takle když končil V.K.růst hdp -0,7 procenta,rok 2006 +6,5 po konci socanů,rok 2010 -4,5.Takže takle hospodaří pravouni versus levouni můj milý pane.Deficit na konci Václava Klause rok1998 155mld na konci socanů 802mld rok 2006 a rok 2011 1500mld.Problém je v tom ,že těch 650mld za socanů dělá několik set miliard sanace bank po V.K.,který ty dluhy odváděl do ČKA kde byly skryté ,ale až za socanů se kvůli pravidlům EU musely započítat do státního rozpočtu a nezapomenma na 70mld sanace povodní z roku 2002.
18. 08. 2011 | 17:09

Imperátor napsal(a):

Rumcajs:

Totéž se dá Tvoje zobecňující tvrzení stejně pravdivě i otočit.

Podívej se, jak hospodaří pravouni a musí ti být jasno. Všechno co měli kdy v rukách šlo do kytek.

Pád západního bloku, kde řádí pravičáci, to snad mluví samo za sebe.

A co se týká země odkázané na potravinovou pomoc, t.j myslíš asi izolovanou Severní Koreu, na druhou stranu v subsaharské africe, kde levice není zrovna aktuální jsou na potravinovou pomoc odkázáni taky.
18. 08. 2011 | 17:13

Rumcajs napsal(a):

Imperátor:

Nikdo ti nebrání se stát OSVČ.

Milan:
Tyhle srandy tu už byly 100*. Ty ztráty bank si socani pokryli privatizací podniků jako Telecom,OKD,SHD..... tak neopakuj stále stejné pitomosti.

Rordíl je v tom, že Sobotka sekal dluhy i nad hranicí 3% HDP během růstu a Kalousek zhruba to samé při celostátní recesi.

Jinak já jsem mluvil o zemích, kde to vedou levičáci jako je Dalimír a podobní. Tedy komunisti.
18. 08. 2011 | 17:16

Rumcajs napsal(a):

Imperátor:

Nemyslím někoho izolovaného. Myslím celý mohutný východní blok v čele s SSSR.
18. 08. 2011 | 17:18

Milan napsal(a):

No to je zajímavý a že prog. zdanění je taky v celé Evropě ti nevadí,kromě 3 vyjímek.No tak si můžeš vybrat ,ale potom si nestěžuj na ten deficit,tak se budem řídit co je pro nás lepší ne?Prog. zdanení sníží schodek a zrušení stropů na soc pojišění taky ne.Ta výše platby s deficitem souvisí jak,ta změna na deficit nemá vliv.No stále jsi neřekl nic k tomu tunelování bank za V.K.nebýt tohoto tak je peněz dost a také minimálně polovinu deficitu tvoří ta krize ,která neexistuje podle Kalouska
18. 08. 2011 | 17:21

Rumcajs napsal(a):

Milan:

A proč si myslíš, že by bylo stropy nemít? Jednak těm lidem zase musíš vyplatit větší důchod a za druhé, když se podíváš do zahraničí, tam jsou stropy mnohem nižší jak u nás.
A vzhledem k tomu, že stropy se týkají většinou zaměstnanců nadnárodních firem , neumím si představit, že by chtěli danit u nás.

No a progrese - ta dělá zhruba 5 mld.
Co s tím chceš dělat ?
18. 08. 2011 | 17:29

Imperátor napsal(a):

Rumcajs:
Východní blok byl odkázán na potravinovou pomoc při pádu socialismu? A která země? Polsko, Maďarsko, SSSR, nebo třeba Bulharsko. Naopak spousta těchto zemí včetně ČSSR byla naopak potravinově soběstačná. Proboha kolik je Ti let, nebo co děláš za práci, že takhle mluvíš?

A k tomu OSVČ:
Když jsem kdysi dělal v Praze telefonního technika pro společnost ŠINDY, chtěl jsem jako můj spolubydlící na OSVČ jako "externí pracovník", ale zaměstnavatel řekl buď jako zaměstnanec, nebo nic. A u konkurence to bylo podobné. Oni zaměstnavatelé prskají, že musí pracovníka 3 měsíce "živit", ikdyž nemá zakázky, ale na druhou stranu situace, kdy by mohl zaměstnanec ze dne na den utéct za lepším je šíleně děsí.

A teď být OSVČ? Dělám ve farmaceutické laboratoři, jejíž provozování je pro jednotlivce nemyslitelné. Těžko mě někdo půjčí čtvrt miliardy na vybavení laboratoře.
Pokud budu někdy dělat práci, kde je OSVČ možné, neboj, že se nechám odírat jako zaměstnanec.
18. 08. 2011 | 17:34

Milan napsal(a):

To nejsou srandy ,ale fakta.Důležité je kdo ty dluhy zavinil ne z 80 procent to byla pravice.No a co jako ten princip je stejnej nějak to sanovat musely ne.Ty jsi fakt magor.To nejsou pitomosti ale holá pravda,tady nejde o to jak to sanovaly ale proč ty díry vznikly ne a díky kuponové privatizaci a katastrofálním zákonům za V.K. viz LTO.Píšeš kraviny.Poslední roky za sobotky byl dluh 1,9procenta a v roce 2007 méně než 1 procento vté době sice vládl Topolánek ,ale dobíhal rozpočet navržený Sobotkou o kterém Vlatimil Tlustý říkal že bude 200mld korun.Je mi líto Kalousek má poslední deficity 5,2 a 4,7 procenta při recesi o které píšeš o níž tvrdil že neexistuje takže to byl jeho problém
18. 08. 2011 | 17:35

Milan napsal(a):

Stropy jsou nižší v zahraničí než u nás ale taky z jakého základu,takže oni si to mohou dovolit,že?Podle výpočtu odborů je progrese 89mld.Samozřejmě při určitém nastavení 10,20,30 procent plus ,minus,takže já mám jiné čísla ,ale i kdyby to bylo 5mld tak je deficit nižší o cca 20procent.No a co ten švarc systém to taky hodí pár miliard a kdyby podnikatelé nešidily daně taky pár miliard a když se vyrovná,nebo sníží rozdíl zaměstance osvč alespon o polovinu když započteme náklady osvč taky pár miliard, krize taky,která u nás není,že atd.atd.atd.
18. 08. 2011 | 17:50

Milan napsal(a):

Jak můžeš obhajovat arogantního Kalouska ,který navrhl deficit 38mld a skutečnost byla 192mld.Odbory mu řekly že vývoj hdp bude -5 procent ,ale on trval na plus cca 4,7 procenta.Jo a ty dluhy Klaus snad neměl k dispozici privatizaci státní podniky a přesto činil dluh i po započítání privatizace státních podniků do ČKA NĚKOLIK SET MILIARD korun,které se musely sanovat za socanů.
18. 08. 2011 | 17:57

Milan napsal(a):

Já jsem zaměstanec i osvč a vím jak jiní osvč podvádějí milý pane.
18. 08. 2011 | 18:31

č napsal(a):

Imperátor:

Ve východním bloku byly i hladomory.

OSVČ - to jsi vyjímka. Většinou menší firmy tě uvítajá radši jako OSVČ.

Milan:

Tohle se tu řešili už milionkrát. Už se k tomu nebudu vracet.
18. 08. 2011 | 19:59

Jag napsal(a):

Jsem za krizi rád a velebím ji.....Moc jsem si ji už přál.Ten zblblý automobilismus,betonismus kdejakého palouku a stezky ohrožuje domy,lidi na kolech,motocyklech a vůbec všechny.Každému raplovi dnes byl dán řidičák,stát mu odepisuje na benzin a podporují se nesmyslné a ztrátové stavební projekty.Raplové tomu říkají rozvoj,my normální to nazýváme raplování bláznů.A tito lidé sedí na radnicích a dostali prachy.Takže krizi VELEBÍM!!!!!!Konečně se zase bláznům peníze vezmou a přestane toto raplování!!!!!HURÁ!!!!!!!Bez peněz budou zase sedět na zadku a raplovat budou akorát na kolech a nebudou ničit vše okolo nás.VIVAT KRIZE a víc!!!!!Vezmi jim peníze a vrať nám normální klidný život bez raplů!!!!!!
18. 08. 2011 | 20:05

Milan napsal(a):

Takže pravičáci to dnes/vlastně vždy/ argumentačně prohráli.
18. 08. 2011 | 20:39

BAPE napsal(a):

pro Rumcajs

soudě dle Tvých vyjádření jsi z Jedličkova ústavu utek a teď tady opruzuješ s těmi bláboly. Jsi zcela mimoň. Pravá nebo levá, všechny jdou ke dnu díky nenažraným kapitalistúm a spekulantům národním i nadnárodním. Však si vydupeš třetí světovou, Ty chytrej zloději.
18. 08. 2011 | 21:14

Milan napsal(a):

Nejhorší na tom je ,že takto pamatených lidí jako je Rumcajs je celá ta naše slavná republika.
18. 08. 2011 | 21:44

jenicek napsal(a):

@Milan:-D
Argumentovat proti bludům (rovná daň snížila výnosy z DPFO o 89 mld ročně, Klaus byl v 90. letech absolutistický císař, co tady vládl a rozhodoval úplně o všem, banky stály 650mld - jsem zvědavej kdy to konečně naroste na bilion) nemá smysl, jsou z podstaty nevývratné.
18. 08. 2011 | 22:43

Milan napsal(a):

Máš smůlu ,ale nic vyvrácenýho není.Klaus samozřejmě nebyl absolutiscký mocnář,ale byl plně zodpovědný v té době jako premiér a předtím jako min.finací za kup.privatizaci.Dobře dá se ještě uznat že za to mohla i oda a lidovci ale hlavně ods s VÁCLAVEM KLAUSEM a celá pravice.Je např.zodpovědný za priv.Jap. Nomury společně s Pilipem ,která byla následně tunelována jsou tam jeho podpisy i přesto ,že měl dost silné informace o tom ,že J.Nomura je nedůvěryhodná.Dále např kauza LTO VÁCLAV KLAUS dlouho odmítal srovnat cenu LTO s naf.tou na onom cenovém rozdílu gangy vidělali stamiliardy.V ČSFR ministr fin. V.Klaus privatizoval velké státní podniky.Např ve Velké Británii provedli nezávislý audit a prodali za tržní cenu.Tedy tomu kdo dal nejvíc a platilo se hned.U nás se státní podnik prodal za účetní hodnotu předem určenému zájemci a s odkladem platby.Postup byl tento.Privatizační komise zjistila účetní hodnotu subjektu a vybrala zájemce.Tomu předala podklady.Zájemce si nechal subjekt ocenit znalcem.Částka,určená znalcem,několikanásobně převyšovala částku prodejní.S tímto odhadem tržní ceny šel zájemce do banky a úvěr bez problémů dostal.Za ůvěr přitom ručil majetkem ,který stále nebyl jeho.Z úvěru poskytnutého takto bankou,zaplatil tu účetní hodnotu a jěště mu zbyla pěkná sumička do začátku.Podnikatel si po převzetí subjektu založil vlastní další firmu ,na kterou převedl aktiva původního subjektu.Potom přestal bance zplácet úvěr.Banka byla nucena převzít zástavu ,tedy spíše to torzo,které z původního subjektu zbylo.Pan podnikatel byl z obliga,prostě mu nevyšel podnikateský záměr.A na státu bylo ,aby mu prokázal úmysl.Pan podnikatel to navíc jistil převedením majetku na osoby blízké.Takto tedy vznikl pojem tunelování.Všechny tyto transakce národního majetku nepodléhají právnímu přezkumu.Na to byl vytvořen zvláštní zákon.Při tzv. očištování bank od takto vzniklích nedobytných úvěrů bylo zapotřebí tato pasiva někde skrýt.Vyřešeno to bylo tím,že byla založena Česká konsolidační agentura.,neboli ČKA.Současně s tím bylo vedení ČKA povoleno prodávattam uložené za částky,které často tvořily jen deset procent původní výše dluhu.Tak se také stávalo ,že původní dlužník si koupil svůj dluh ,přes třetí osobu za částku,kteránepokryla ani úroky z tohoto dluhu.Tento dříve dlužník byl po této transakci samozřejmě znovu vážený pan podnikatel.Po zaniklé ČKA zbyl dluh 236miliard korun .tato částka se objevila jako záporná položkave státním rozpočtu a z rozpočtu neboli z našich daní byl taky umořován.Samozřejmě ty dluhy nebyly jen ČKA ,ale např po státním zásahu v IPB kterou privatizval Pilip s V.Klausem přes 100mld korun atd.plus další ztráty stovek miliard např z těch LTO takže když se to sečte tak je to oněch nejméně 650 mld ,ale spíše více.89mld korun je výpočet odborů,které předpověděly propad hdp na rok 2009 -5procent na rozdíl od Kalouska ,který trval na růstu 4,7.Takže milý pane Jeníček bludy tady vytváříte s panem Rumcajsem vy.
19. 08. 2011 | 03:21

Milan napsal(a):

Takže já vám tady dám milon argumentů a vy se zmůžete s Rumcajsem jen na to ,že to je vyvrácené.Jste oba fakt totálně mimo.To se hned pozná to to pravičácký vypatlaný myšlen.Jak můžete obhajovat V.Klause ,který je především spolu s oda a kdu zodpovědný za tunelování této republiky ,za rozpad republiky,za krádeže pera ,za nesmyslné názory na globální oteplování,jako že neexistuje a ani rámem neprojde a vymlová se na různé blbosti,spíš si vzal asi druhé pero a vy tohoto člověka,který nemá sedět na hradě ,ale v base ještě obhajujete,to je neuvěřitelné.Podobně Rumcajs u Kalouska.
19. 08. 2011 | 07:10

Odpadlík od Čechů napsal(a):

Češi, dyť vy jste v krizi už od r. 1918, tak co se vzrušujete :-D
19. 08. 2011 | 09:03

SuP napsal(a):

Milan -
Ano, máš pravdu. Svoji.
19. 08. 2011 | 09:11

Milan napsal(a):

No my se vzrušujem jeno z dlouhé chvíle.Ano je pravda ,že jsem v krizi už od roku 1918 ,ale v poslední době to začíná kapánek gradovat.
19. 08. 2011 | 09:32

jenicek napsal(a):

Milane, jsem dalek tomu, abych nějakému bludařovi, co se není schopen uspořádaně vyjadřovat a mele pátý přes devátý něco vyvracel:-D
19. 08. 2011 | 14:27

Milan napsal(a):

Je mi líto ,ale opět nepoužíváš argumenty.Co já píšu jsou holá fakta a né nějaký bludaření.To ,že říkáš ,že melu pátý přes devátý není argument nazdar.
19. 08. 2011 | 16:03

SuP napsal(a):

Holá fakta z holé řitě. Nepoužitelné ......
19. 08. 2011 | 16:25

Rumcajs napsal(a):

Milan:

Můžu jenom zopakovat jenícka. Meleš pátý přes devátý - žádných argumentů jsem si nevšiml. Jen levičáckého povyku.

1. Kuponová privatizace - proč si myslíš, že to byla rozkrádačka ? To byla akorát snaha nevyprodat všechno do zahraničí. Nebo tys měl nějaké peníze s kterýma bys šel do aukce ? A domácí průmysl je domácí peůmysl.

2. LTO - tady se nejedná o sjednocení cen. To seš zase mimo. Mám pocit že daňově to stále není srovnaný. A kdyby přece ano, tak různé stupně zdanění - to je výsada levice. Třeba zelená nafta.

3. Banka - ocenění. Plácáš zase totální kraviny. Banky něli své odhadce. Banka ti stejně půjčila tak na 70% odhadní ceny + si musel podepsat osobní směnky.

... atd,atd.... jsi totální mimoň !
19. 08. 2011 | 16:32

Milan napsal(a):

1.Kuponová privatizace se uskutečnila ve dvou vlnách v letech 92/94.Celková hodnota jmění podniků privatizovaných kuponovou metodou byla 679 miliard korun cenách ke dni zahájení první vlny.Mediální masáž a propagace byla silná ,bylo dosaženo nebývalé aktivity a odezvy od občanů,především v zrcadle toho,že za své peníze dostávali v drtivé většině bezcené papírové knížky.Učast byla v prví vlně 77 procen druhá 74 všech oprávněných občanů.První vlny se zůčastnilo celkem 264 investičních fondů,které občané-držitelé investičních kuponů svěřili celkem 71,8 investičních bodů investovaných pro první vlnu.To bylo z hlediska architektů kuponové privatizace,resp.osobovládajících tyto investiční fondy nejvýhodnější,nebot tím občané ztratili nad svými kupony jakoukoli kontrolu.Kontrolní mechanismy nad fondy nebyly pro vytrvalý odpor VÁCLAVA KLAUSE nikdy skutečně legislativně nastaveny.Ve druhé vlně ucítili příležitost i další dravci a účastilo se již 353 investičních fondů ,kterým občané držitelé investičních kuponů svěřili tentokrát jen 64 procent všech investičních bodů investovaných pro druhou vlnu.Tímto způsobem získávaly investiční fondy faktickou kontrolu nad privatizovanými podniky a jejich majetkem.Ač se to zdá neuvěřitelné ,faktem je ,že celá kup.priv.byla spuštěna bez jakékoli právní regulace privatizačních fondů,která by šla nad rámec obecného práva.Komise pro cenné papíry připravila přehled investičních a podílových fondů,u nichž byla zjištěna majetková újma z titulu nezákoného jednání.Z investičních fondů a společností se podle propočtů KCP v průběhu 90 let ztratil majetek za zhruba 50mld korun.Je to však velmi slabý odhad,který zahrnuje jen prokazatelně zcizený majetek prokázanou trestnou činností.Skutečná výše se bohybuje ve stovkách miliard korun.2.V roce 1995 byl přijat zákon podle kterého se všechno co mělo složení motorové nafty muselo zdanit.Kočárník jako min.fin. v KLAUSOVĚ VLÁDĚ v roce 94 odmítl návrh ,aby pro LTO platila stejná dan jako pro motorovou naftu,až právě tlak na tehdejší vládu začal být neudržitelný pod okolnostmi a byly lidé v PČR ,kterým situace vadila a tak i přes odpor ods a Kočárníka byl přijat výše zmíněný zákon.Ale ještě předtím Kočárník v KLAUSOVĚ VLÁDĚ připravovalzákony ,které v principu bránily tomu,aby daně za naftu označené jako LTO stát vybíral.Byly to zákony ,které policii bránily obvinit zloděje,protože to zloději vlastně nejsou nebot jednají v souladu se zákony.3 Směnky se musejí podepisovat jen u malých úvěrů u velkých se musí ručit oním majetkem a to šlo při České vynalézavosti obejít.
19. 08. 2011 | 22:28

Milan napsal(a):

Jen si posluž,ale totální mimon jsi ty.Každý malý dítě ví ,že hlavně díky V.Klausovi a jeho vládě /ods,oda,kdu/ jeho vadným zákonům přišla tato země o biliony korun a vy pravičáci máte tu drzost požadovat po těch žebrácích co dělaj ve fabrikách za 10000 aby to zaplatili.Je mi z vás na blití.
19. 08. 2011 | 22:37

Milan napsal(a):

Kdo říkal více Vyktorů Kožených a že neexisrují špinavé peníze Václav Klaus.
20. 08. 2011 | 05:11

HSKN napsal(a):

No. Říct, že to vypadá na průjem, když už cítím mokro v kalhotách, není žádné prognostické umění.
22. 08. 2011 | 19:26

Tom napsal(a):

Krize nebo nevyhnutelně nutná a 20 let očekávaná korekce? :)
23. 08. 2011 | 13:03

hilijiji napsal(a):

halejuja
ámen. To co jste napsal je opravdu další objev Émeriky.
Od čeho jsou námi placení avolení politikové ? Aby hrabali pod sebe, rozkradli co mohli, nebo právě toto řešili.
Vyřešit tento problém likvidací střední třídy (ta nižší už je, zdražováním všeho, na druhé straně rozhazováním do kapes kamarádíčků tomu může jen deb-l (který by se rád řadil mezi modroburžo) říkat, že je to správné.
Pokud se zdražením zastaví koloběh penez zhroutí se vše.
A občanská válka je blíž, než si myslíte.
23. 08. 2011 | 15:56

STAVKAA napsal(a):

Milan

naštěstí je podobných Rumcajců daleko míň než si myslíš.
Lidi prozřeli, to uvidíš 18.11.2011, NEZAPOMEŇ PŘIJÍT !
23. 08. 2011 | 16:00

Milan napsal(a):

Jaký je čas a místo přesně.Chtěl bych být po 22 letech optimista,ale mám silné pochyby ,když čtu takové magory jako je Rumcajs,Jenicek apod. a navíc tyto lidi máme i v rodině, např. můj bratránek je těžký pravičák a jeho kámoš miluje Václava Klause a ods možná víc než svoji rodinu,nebo alespon stejně.Jo a v mojí bejvalý práci i když jsem dělal v elektrovýrobě to byl taky každej pravičák jenom já jsem byl ten divnej,no přeci čssd to nemyslíš vážně,ty ostatní volili vv nebo stop09 protože Paroubek byl moc tlustej ,ale o ekonomických výsledcích té které strany neměly ani šajnu, oni v roce 2009 ani nevěděli ,že čssd nevládne ,všichni říkali my chcem nové strany a když jsem jim řekl že tady vládne ods a čssd je v opozici tak na mě čumeli jak puk.
23. 08. 2011 | 17:47

Puck napsal(a):

Zabydleli se nám. Myslím tím naše dinosaury a celý ten spolek, který dinosaury drží nahoře.
A přirovnání se zabydlením docela sedí.
Když se zabydlí slušná rodina vznikne předpoklad, že bude dále žít spokojeněji a s ní i okolí, ulice, město, ...
Když se zabydlí rodina, která nežije poctivě, je jen otázkou času, kdy začne trpět i okolí.
V jakém jsme stádiu ? Myslím si, že do Rumburku nemáme daleko. :-)
28. 08. 2011 | 18:59

vykuk napsal(a):

No hlavně že máme ten kapitálismus a miliardáře a milionáře. FUJ
04. 09. 2011 | 17:52

vykuk-archiv napsal(a):

3 biliony v čudu DIKY ODS!
p. M. Kocourek ještě jako poslanec za ODS (dnes hlavní ekonomický expert ODS) v televizní v lednu 2004 (moderátor pí Bobošíková) prohlásil: "Ano jsme si vědomi, že za vlády OF a z něj vzniklé ODS bylo v letech 1990 až 1996 rozkradeno v ČR více jak 3 biliony (tedy více jak 3.000 miliard) korun".

V té době byla součástí vlády také bývalá strana ing. Kalouska.
04. 09. 2011 | 17:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy