Texas, Kosovo, Krym

05. 03. 2014 | 21:22
Přečteno 6209 krát
Právo je založeno na obecnosti pravidel. Pro právo je mnohdy důležitější, aby určité pravidlo bylo vykonáváno stejně, než to, jaké toto pravidlo je. Tím vzniká právní jistota a všichni mohou předpokládat, jaké následky jejich jednání vyvolá. Pokud je určitá věc řešena různě, nejde o řešení právní. Platí-li jednotná pravidla pro všechny, má právo přednost před mocí. V opačném případě má moc prioritu a právo je její služkou.

V případě odtržení části území zná právo dvě protichůdná pravidla. Prvním je právo na sebeurčení až do odtržení, které bylo užito při vzniku Československa. Druhá zásada je zákaz změn státních hranic bez souhlasu dotčeného státu. Tato zásada byla uplatňována v Evropě po roce 1945, ale vzala za své rozdělením Jugoslávie a uznáním odtržení Kosova od Srbska některými státy.
Texas, Kosovo a Krym jsou vzájemně vzdálená území. Mají však společné historické prvky. Texas byl původně mexickým územím. Postupně v něm získalo většinu obyvatelstvo, které přišlo z USA. Po převratu v Mexiku se severoameričtí osadníci vzbouřili za pomoci USA. Roku 1836 vyhlásili Texas samostatným státem a roku 1845 jej připojili k USA. Kosovo bylo bez souhlasu Srbska i OSN okupováno některými státy NATO a následně vyhlásilo samostatnost. Ruskojazyčný Krym odmítá po převratu v únoru 2014 respektovat kyjevskou vládu a má podporu Ruska. Obdobně tomu bylo v Abcházii a Jižní Osetii. Bosně a Hercegovině bylo přiznáno právo na odtržení od Jugoslávie, bosenským Srbům a Chorvatům právo na odtržení od Bosny již bylo upřeno.
Buď měla všechna zmiňovaná území právo na odtržení a případně připojení k novému státu anebo všechna toto práva neměla. Nelze jinak posuzovat Texas a Kosovo a jinak Krym. Protože se však rozhoduje podle mocenské síly prosadit určitou nezávislost či ji naopak zabránit, právo selhává. Zbraně na Krymu nejsou lepším ani horším argumentem než bomby padající na Srbsko, aby vyklidilo Kosovo. Současné mezinárodní právo neumí stanovit jednotná a všemi respektovaná pravidla pro odtržení určitého území a vzniku nového státu, proto v krymské i v kosovské otázce zvítězí faktický držitel územní moci. Držba území vede plynutím času k jejímu uznání jako faktu.

Jiný článek: Vznik států aneb USA a Krym.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

TomášL napsal(a):

Ano, není co dodat...
05. 03. 2014 | 21:31

Michal napsal(a):

sebeurčit můžete tak smrkanec - za mého mládí nebyly pro komunistické hospodaření kapesníky a tak zručné plesknutí hlenem na správné místo bylo ceněno...nacionální idea je starověk, už evropský středověk přinesl produktivnější koncept.. žel reformace se vrátila, jak praví antická kniha, jako pes k zvratku....nic proti identitě, u starých národů i výživné (Židé) , ale od 12 století stačí národnost zemská, která nerozděluje, ale spojuje, a folklor si může každý řešit u píva, v sokole, na fotbale. co navíc je jen zneužití emocí, manipulace, podvod... ukazuje Putin, jak národnost přepíše než Zeman se vyhrabe ... americká vize byla docela jiná, čekali federace, kde by sudetští, maďarští pražští... měli své potřebné, asi jako dnešní unie. zabili to poláci, zaplatili katyní. německéo zemské uspořádání také funguje, bavorum sice nikdo nerozumí, ale mají na to dolmečra. ..jenže na českém nacionalismu si nejen nakradli (pozemková reforma v neprospěch němců) ale i Beneš se ukázal nezbytným. samozřejmě to byl ruský projekt, jak rozdrobit říši a požrat mini lžirepubliky, což dávno napsal Palacký, ale češi spíše hulákají na fotbalu, než by čtli, historii, to se Putinovi líbí, i nechám oligarchy narejžovat sta miliard... národ sobě
05. 03. 2014 | 21:49

Targus napsal(a):

Koudelka, Koudelka, vy zas tomu dáváte na frak.
Prý právník...

Bosna a Hercegovina byla svazovou republikou, která oznámila úmysl vystoupit z federace. stejně tak učinilo Slovinsko a Chorvatsko. Technické provedení tohoto vystoupení zde není důležité, byť v případě Chorvatska vedlo k postupnému vyhnání cca čtvrt mio Srbů z jejich domovů a ke spoustě mrtvol.
Osamostatnění Chorvatů a Srbů v Bosně a Hercegovině nemělo žádný právní rámec, pokud nepočítáme vyhlášení Republiky srbské na území ovládaném Srby v době občanské války a slepení jakési Muslimsko-chorvatské federace, o níž předtím nikdy nikdo neslyšel.

Kosovo je jasné - Kosovo a Metochija - provincie Srbské republiky s vysokou mírou autonomie, nic více a nic méně.

Krymská autonomní republika - ten název snad mluví za všechno...
05. 03. 2014 | 21:55

Sláma napsal(a):

Asi poprvé musím dát panu Koudelkovi za pravdu. Je to přesně tak, jak to popsal. Právo sebeurčení je dáno jen tehdy, pokud se to velmocem hodí. Buď k likvidaci státu, který prosazoval nezávislou mezinárodní politiku (Jugoslávie), nebo k výstavbě průplavu (vznik protektorátu Panama čistě jen za účelem stavby Panamského průplavu), nebo k umístění vojenských základen (odtržení Kosova a vznik 2. největší americké vojenské základny v Evropě Camp Bondsteel) atd.
Na druhé straně jsou velké národy, které takové právo nedostali, jako jsou Kurdové, jejichž počet se odhaduje na 30-38 mil. V Evropské unii je jen 6 států větších, než by byl Kurdistán...
05. 03. 2014 | 22:05

vávra napsal(a):

jsem nadšen, že podle připravovaného moudrého zákona v ruské dumě, bude mít rusko právo anektovat území obsazené ruskou diasporou, kdekoliv na světě a požádali o to. to se ovšem netýká zlotřilých elementů v různých republikách v ruské federaci. ti dopadnou jako čečenci nebo krymští tataři. neměl by se krym náhodou rozdělit , když rusů je na něm jen 58% ? třeba jako kypr.
05. 03. 2014 | 22:14

Yosif K napsal(a):

OK KRYM JE RUSKEJ, RUSÁCI SE ASI Z KRYMU HNED TAK NEHNOU.

Ještě nám pane Koudelko řeknětě kdy Rusové nechají hlasovat o návratu do Finska Karelofiny, kterí SSSR loupeživě okupoval zrovna v době kdy Joe Stalin byl věrným smluvním spojencem Adolfa Hitlera?

Nebo napřed musí Finové obsadit Karelofinskou AR pomocí "domobrany" vybavené z armádních skladů?
05. 03. 2014 | 22:18

02 napsal(a):

Je fakt že na Krymu bylo povražděno v etnických čistkách daleko víc Rusů než Albánských Kosovanů v Kosovu. Je třeba jen najít hromadné hroby. Neomlouvá tento článek chování a situaci sudetských Němců jak při vzniku Československa r.1918 a potom r.1938 a Mnichovskou dohodu? To čertovo kopýtko s máslem na hlavě je tam cítit.
05. 03. 2014 | 22:23

Sláma napsal(a):

Samozřejmě, pane Koudelko, právní puristé vám namítnout, že anexe Texasu byla provedena v době, kdy se uznávalo právo na zisk území na základě vyhrané války. Což byl případ nejen Texasu, ale i řady jiných podobných anexí.
Současné mezinárodní právo v této oblasti kodifikováno je. Je tu Charta OSN a Závěrečný protokol Helsinské konference.
Problémem je to, že Spojené státy toto psané právo porušily tolikrát, že se už samy domáhají "zvykového mezinárodního práva", které jim umožňuje zasahovat ve svém zájmu kdekoliv na světě.
Celý pokřik je dnes kvůli tomu, že by stejné právo, jako Američané, chtěli i Rusové, alespoň tehdy, když je jejich bezpečnost skutečně ohrožena. A tu by vstup Ukrajiny do NATO a rozmístění prvků protiraketové obrany, jakožto i vojenské základny USA jednoznačně ohrožovalo.

Jako vždy je problém v nás samotných. Kdybychom se bývali dokázali vzepřít Američanům i v předchozích případech, jistě by mělo mezinárodní právo mnohem vyšší sílu. Takto vypadáme (my, jako EU) jen jako pokrytci, kteří měří dvojím metrem a ani pořádně nevěří tomu, co říkají.
05. 03. 2014 | 22:25

Richard napsal(a):

" Ruskojazyčný Krym odmítá po převratu v únoru 2014 respektovat kyjevskou vládu a má podporu Ruska"
autor
toto ovšem není vyhlášení samostatnosti
-------------------------

Krym je stále ukrajinským územím a ruská vojska tedy v roli jeho okupantů. Sebeurčení Krymu nebylo doposud jinak potvrzeno, ten pouze odmítá respektovat novou vládu v Kyjevě. Vojenské akce Ruska na Krymu, tak zcela jasně přesahují uplatnění práva na sebeurčení. Navíc jste mohl zaznamenat výzvu Medveděva ke znovu dosazení Janukoviče na ukrajinský trůn. Tento ruský zájem podporovaný ruskou armádou na Krymu, resp. ukrajinském území, nemá s právem Krymského poloostrova na sebeurčení, nic společného.
Až bude Krym skutečně samostatný, ať si pozvou třeba celou ruskou armádu a postaví v hlavním městě padesátimetrovou sochu Lenina jak se pusinkuje se Stalinem a do půl pasu svlečeným Putinem.
05. 03. 2014 | 22:32

Richard napsal(a):

oprava, ne "jinak", ale "nijak"
05. 03. 2014 | 22:34

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

02

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/33368-zivotopis-finske-patolozky-vrha-nove-svetlo-na-masakr-v-kosovskem-racaku/

UCK byla dlouho nazírána coby teroristická organizace. Nyní je to " tavaryšč" amerických soudruhů.
Kdysi naopak byl " tavaryščem" amerických soudruhů jistý Usama s fusama. Poté byl naopak prohlášen za teroristu a oholen /aspoň doufám, žralokům fusy nechutnají/.

A tak je to se vším, jednou je Tymošenková nevinná a poctivá, pak je zase vinná a kraďoška... aby za čas byla opět nevinná - přičemž klidně může být za nějaký čas znova zlodějkou a poté opět poctivou. Záleží na okolnostech a výši konta..

Je to složitá dialektika, můj rozum to nepobírá...ale mám vždy radost a mé srdéčko pookřeje když spatřím někoho, kdo v tom má jasno od samého počátku až do úplného konce. Mám rád takové lidi a také jim závidím - neb jim jednou bude patřit království nebeské. Snad se tam za mne také přimluví -většinou jsou totiž tací vřelého srdce a solidární mysli. Jen bych prosil jestli bych mohl být umístěn v sektoru , který je prost bojovníků za svobodu z UCK či z Majdanu, jistě to dokážete zařídit, což ?
05. 03. 2014 | 22:40

Divobyj napsal(a):

pane Koudelko,
gratuluji k dobře napsanému článku!
Nemám,co bych dodal.
Jen čekám,zda někdo z retardovaných diskutujících,(je jich naštěstí menšina)začne blouznit cosi o právech Rusů,žijících v Karlových Varech.
05. 03. 2014 | 22:42

sedlak napsal(a):

Koudelka Koudelka, to je jako byste řekl, vysokoškolák jako vysokoškolák, jedno jestli lékař nebo ekonom...je to vysokoškolák a bastafidlidopovidlí, a že by byl nedej bože ještě k tomu tupej ale protekční, to už bylo pod vaše rozlišovací schopnosti což?
05. 03. 2014 | 22:47

Da.Rock napsal(a):

Naprostá pravda.
Zásadou poválečné politiky byla neměnnost hranic. Ta byla garantována nejen mezinárodními dohodami, ale často pouhými mocenskými nástroji.
Po konci komunismu zmizely ony mocenské nástroje a ty právní nikdo neuměl a hlavně nechtěl uplatňovat. Pro západ byly dokonce odstředivé tendence ve východním bloku příznivé, znamenaly drolení minulého a možná i budoucího nepřítele (analogie s vývojem po WWI.) Proto to dokonce podporoval - Jugoslávie.
POkud ale západ nectí svá vlastní pravidla, nemůže toto žádat od jiných.
05. 03. 2014 | 22:47

Karel Mueller napsal(a):

02:

Víte, Kosovo bylo otevření Pandořiny skřínky, myslím, že jsem snad byl první, kdo toto označení tenkrát použil. Vzpomněl jsem si na půvabnou povídku sci.fi spisovatele J. Veise.
Princip státní suverenity a nedotknutelnosti nemusí být vždy nejlepší, ale přesto je to jediná možnost, jak odvrátit katastrofy., Bylo po pádu východního bloku a svým způsobem se formovala pravidla pro příští svět.

Skřínka byla Američany otevřena a je nutné počítat, že s touto kartou bude hrát každý, kdo na ni bude mít dost sil. To se nedá nic dělat. Vzhledem ke křivkám natality je to pro západ konec.

Pokud jde o Němce ... víte, i když daná menšina není nijak utiskovaná - a na světě nebyla menšina, která by měla taková práva jako německá v ČSR - tak mají k sobě národy takovou averzi, že soužití není možné. Z řady důvodů. Tak to je. Bez 2.WW a těch zločinů by samozřejmě Češi pohraničí už nedostali.

Ale nakonec transfer nabyl pomstou, ale prevencí, aby se ta zkáza neopakovala. Tehdejší politici pochopili, že je nutné maximum monoetnických a monokulturních států, ale proč máme multi kulti a tím zaděláno na novou zkázu víte jistě sám.
05. 03. 2014 | 22:49

Gudka napsal(a):

Jaképak mezinárodní právo? To přece je rétorika z dob rovnováhy, ta už dávno ztratila platnost. Kolikrát bylo toto právo porušeno - prostě proto, že to dotyčná mocnost MOHLA udělat? Je legrační, když se někdo chce odvolávat na "mezinárodní smlouvy a právo". V dnešní době velmocenského zápasu? V době bezhostyšného používání dvojího metru (vezměte si komický rozpor mezi dnešním rozhořčením českých médií nad proruskými demonstranty na východní Kkrajině, kteří obsadili budovy administrativy a nadšeným řičením těchže médií před desíti dny, kdy totéž provedli majdanští)?
Jakápak "demokracie"? Jaképak "západní" hodnoty?
Ani náhodou. Jde o velmocenské přetahování. O obsazování území primárně pro základny, následně pro exploataci obyvatelstva, ať už k podřadným pracím či jako kononenfutr. To z jedné strany a snahu o zabránění témuž ze strany druhé. Ani jedné straně přitom nejde o zájem lidí. Zavede-li se u nás obdoba komunistického Fondu solidarity, tedy v podstatě ždímání prostředků, které budou nadojovány na provoz kyjevskému loutkovému režimu, pak to bude vyhozená investice, neboť druhá strana má podstatně lepší možnosti na vykrmování krymského loutkového režimu.
05. 03. 2014 | 23:01

Martin1 napsal(a):

Investiční podvodný projekt v UKRAJINĚ založený na několika střelcích, mrtvých, humbuku a vidění toho, co nikdo jiný neviděl, nemůže v dnešní době, kdy má každé odrostlejší mimino mobilní telefon s kamerou uspět.

Pravda už dávno předstihla i "setrvačníkové" kecy našich televizních reportérů a komentátorů, kteří pracují stylem, jakoby byla teprve 80. léta a čekal nás teprve rok 1989. Jen na výsměch nám všem tam mrznoucím to je předváděno, jak to umí "západní demokracie". A nutno dodat, že díky právě technice jsou ještě směšnější, než ti dřívější komunisté, kteří drželi v rukou všechny sdělovací kanály běžným lidem dostupné. Větší komedii od roku 1989 jsem nezažil.

Zkuste říct, že je to lež a rázem jste označen okamžitě za komunistu, rusofila, zrádce. Ty lidi - některé lidi prostě pravda zase nezajímá. Koukají na svět snad brýlemi, které jim zbyly někde v šuplíku po komunistech. Které mají celá skla pomalována nápisem: "Mysli ideologicky" a přes ten nápis není vidět už vůbec nic.

Ale já jsem tehdy na té Letné nemrzl proto, aby se to jen otočilo a zase nám někdo lhal, třeba z jeho pohledu v rámci "vyšších demokratických principů". Nic takového neexistuje.
Jenomže těm politickým lhářům to přece voliči (doufám že je nevezmou útokem jako na mejdanu) spočítají.
Já už například vím, že mne překvapil příjemně "dědek" Křeček a oni vylezou i další, kteří sice už nebudou tak "ryzí", ale bude se na tom točit i volba do EU - na to berte jed. Hodně si jich na tu vlnu právem nasedna. Já budu volit vždy podle toho, kdo mluví pravdu a ne podle toho, ke které straně patří. Volil jsem v posledních volbách ČSSD - u mne nyní totálně propadli. Konec podělaní pánové, vás taky pravda nezajímá, čekáte jen na noty z EU, ale tam nyní sehráli falešný koncert, tady jsem byl rád, že vy jim jen při jejich hrách smíte jen přizvukovat a obracet noty. Tedy - to je faleš.
05. 03. 2014 | 23:02

Yosif K napsal(a):

Divobyj napsal(a):
pane Koudelko,
gratuluji k dobře napsanému článku!
Nemám,co bych dodal.
Jen čekám,zda někdo z retardovaných diskutujících,(je jich naštěstí menšina)začne blouznit cosi o právech Rusů,žijících v Karlových Varech.
05. 03. 2014 | 22:42
KONEC CITATU.
Rusové žijící v Karlsbadu tam žijí z 90% proto že je sral bordel kterej je v Rusku.

Většinou jsou to mnohem inteligentnější a civilizovanější lidé než Ransdorf a podobný slizcí kuglufové z KSCM - typická pátá kolona.

že někdo z Rusů pere špinavý peníze? To je mezi všemi národnostmi.

Komunisti a socálisti špinavý peníze neperou? Poté co jsem slyšel Mládka v rádiu říkat jak umí ovládat internet Banking ale Janstovi dělá settlement v cash tak vidím že hlavním znakem českých socálistů je to že bojují proti praní špinavých peněz, ale zároven nosí miliony na vyrovnání dluhů po igelitkách.

Pokud nekdo bude psat "zvací dopis" typoval bych spíše Ransdorfa nebo docenta Václava Hořejšího.
05. 03. 2014 | 23:06

Ládik!!! napsal(a):

Vítězí právo silnějšího. Ostatní jsou kecy. Vybíráním daní výběrčí bohatnou. Ostatní jsou kecy. Zbraně a náboje patří do každé rodiny. Pak by se práva dovolal téměř každý.
05. 03. 2014 | 23:10

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Martin1 napsal(a):
Investiční podvodný projekt v UKRAJINĚ založený na několika střelcích, mrtvých, humbuku a vidění toho, co nikdo jiný neviděl, nemůže v dnešní době, kdy má každé odrostlejší mimino mobilní telefon s kamerou uspět.
---------------
Může :

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2580235/barroso-eu-ukrajine-poskytne-pomoc-ve-vysi-asi-300-mld-korun.html

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2580263/mmf-vyzval-ecb-ke-snizeni-uroku-a-kvantitativnimu-uvolnovani.html

Otázkou je , co to má být - ten úspěch. Jestli to nebude jak za Jelcina v Rusku - přelití penez eurohňupů /evr. daň. poplatníků/ do Ruska, na Kypr, do Lucemburska, do Švýcarska či v neposlední řadě do kapes ukrajinských mafií. A do bank, of course.
05. 03. 2014 | 23:11

Richard napsal(a):

"Skřínka byla Američany otevřena a je nutné počítat, že s touto kartou bude hrát každý, kdo na ni bude mít dost sil. To se nedá nic dělat."
K.M.

aniž bych srovnával Kosovo s Krymem, logika ospravedlňování jednoho zločinu, údajným zločinem jiným, je skutečně úchvatná, zvláště, když se jedná o poškozování třetí strany.
Ale to je teď cool "argument", cool sibiřských mozků, "když mohli Amíci "tam a tam", tak Rusové mohou zase "tady"...ohromující myšlení, ovšem jak souvisí práva Ukrajiny s akcemi Amíků v Texasu před 150-ti lety, to mi skutečně hlava nebere.
Když Amíci údajně provedli něco v Méchiku, tak Ukrajinci mají na základě této akce stáhnout o 150 let později před ruským okupantem poslušně prdel.
Rozhřešení skutečně jak s Esmeraldy.
05. 03. 2014 | 23:12

Sláma napsal(a):

hloupý Richard napsal: "aniž bych srovnával Kosovo s Krymem, logika ospravedlňování jednoho zločinu, údajným zločinem jiným, je skutečně úchvatná, zvláště, když se jedná o poškozování třetí strany."

Tady je hlavně spor o to, jestli se vůbec o zločin jedná.
Zatím těžko můžeme mluvit o agresi, když na Krymu ještě nikdo po nikom nevystřelil a zatím to vypadá jen na takové branné cvičení, jaké jsme dělávali ve škole.
A naopak se zdá, že i ukrajinští vojáci přebíhají na druhou stranu, že ani oni sami neuznávají legitimitu nové kyjevské vlády.
05. 03. 2014 | 23:22

Martin1 napsal(a):

nick:17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde 23:11
Částečně k věci:
To, že někdo něco slíbí, ještě neznamená, že dá. Může to být jen snaha uklidnit ty lidi. A pak - dneska ty peníze nějak ztrácejí původní význam, já se domnívám, že se opravdu blíží VELKÝ KRACH a současný humbuk, kdy dojde k pohybu financí i armád a určitě i otřesu na burzách může být jen SNAHA světovou veřejnost nasměrovat - poštvat na falešného viníka toho "PÁDU" - na Rusko.
05. 03. 2014 | 23:24

Sláma napsal(a):

Richard napsal: ""když mohli Amíci "tam a tam", tak Rusové mohou zase "tady"..
Ano, Richarde, a přesně o tom to je. Když jsme to tolikrát tolerovali Američanům, tak proč to nemáme tolerovat Rusku?
A nejde samozřejmě o Texas, jde ale o Grenadu, Panamu, Irák, Afgánistán, Libyi či Sýrii.

Pokud někdo chce vymáhat platnost nějaké legislativy, musí ji především sám dodržovat!
05. 03. 2014 | 23:25

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Martin 1
Peníze zatím význam mají.
A např. Deutsche bank to vidí do budoucna jinak než vy, asi ale máte lepší informace.

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2580157/komoditni-rok-2015.html

Brou.
05. 03. 2014 | 23:29

K.M. napsal(a):

Pokud byl pan Koudelka autorem... oné veleslavné Klausovy amnestie...,
měl by s takovými kázáními o opakovaném použití práva resp.příměry... opatrně...,

tato amnestie je totiž výsměchem právu a VRCHOLEM NESPRAVEDLNOSTI v ČR...
a může být v tomto smyslu lehce zabudována do programu některé strany tak,
že by mohla být impulsem k opuštění nenásilné cesty k demokracii...,
kterou ČR zatím nemá, neboť právo je jen pro smích...

Skutečná hospodářská krize přiměje "neúspěšné" vzpomenout si, kde se dá co vzít...,
po následujících třenicích však nevznikne Česko a Morava se Slezskem...
nýbrž po přátelské pomoci... nanejvýš Putinův protektorát...

Tak bude končit s největší pravděpodobností slepá nenažranost česko-moravo-slezských pseudoelit, které opět jednou názorně předvedly, že nectí právo..., neumí (i kvůli vedlejšákům... vládnout , že umí nanejvýš krást...
05. 03. 2014 | 23:31

Martin1 napsal(a):

nick:17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde
"Peníze zatím význam mají."
Dluh všech stále stoupá - to se bude muset nějak odepsat, asi všem (?), vždyť vy to máte v nicku: "17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde" - to není jen nick, to je pravda!
A jednu finanční na dobrou noc :)
https://www.youtube.com/watch?v=c6VLjoo2lVI.
05. 03. 2014 | 23:38

Gru napsal(a):

Karel Mueller

Nic ve zlém, já o tom tehdy taky psal a jsem si jist, že jsem nebyl prvním, ani vy ne, už před námi to napsali komentátoři, třeba pan Fisk, neboť tento závěr byl logický a stačily k tomu všeobecně dostupné základní informace a bazální porozumění mechanismům mezinárodního garantování statu quo. Ta doba pominula, a to právě tehdy byl její konec a byla to jasně patrné. Změnily se ovšem poněkud poměry: USA tehdy byly silnější, Rusko v troskách (tehdy bylo Rusko "uznale" přijato na oko do společenství nejdemokratičtějších států odměnou za to, že Jelcin nechal ostřelovat tanky parlament, v němž zasedali řádně zvolení poslanci), a toto Rusko se zase značně postavilo na nohy. Nějaký bambula ve Washingtnu to špatně zprognózoval a ještě se nedohodli s německou führerkou - a teď neví, kam mají přilepit finanční záplatu a hlavně jak má být tenká (protože na tlustou nemají).
05. 03. 2014 | 23:43

Sláma napsal(a):

Leaknutý rozhovor estonského ministra a baronky Ashtonové už komentují i naše média:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/329487-unikly-odposlech-v-kyjeve-strileli-odstrelovaci-najati-opozici-obavali-se-politici-eu.html

Já tomu věřím. Hlavně z toho důvodu, že verze s Janukovičem postrádá elementární logiku. Proč by Janukovič nejdříve zorganizoval provokaci, a pak odzbrojil policisty? Přeci logický by bylo opačný postup - zorganizovat provokaci a pak zaútočit. A to je přesně to, co udělala opozice.

Navíc to je jako přes kopírák děláno stejně, jako jiné dřívější akce. Třeba údajné ostřelování bezbranných demonstrantů v Bengází, které vedlo k totálnímu strategickému bombardování Libye. Jak se ukazuje, nebyli bezbranní - měli kalašnikovy, a nebyli to demonstranti - byli to útočníci na tamní soud, nebylo stříleno po nich - naopak oni zmasakrovali tamní úředníky.

Nebo jako údajný chemický útok v Damašku, jako na potvoru zrovna ve chvíli, kdy tam přijeli inspektoři OSN a na dohled od jejich hotelu. Tomu snad mohli uvěřit jen obzvláště slabomyslní jedinci!
05. 03. 2014 | 23:51

Sláma napsal(a):

Hoven napsal: "takže osadníci v izraeli už na žádném palestinském uzemí nejsou. je to izrael. soudruh putin to říkal, právo na sebeurčení."

Nejen na palestinském území, ale i na Golanských výšinách. Ty totiž Izrael také anektoval, ačkoliv patřily Sýrii.
Takže skutečně máte pravdu, podle státu Izrael tato území patří státu Izrael, a nikoliv Palestině či Sýrii. A, jak se zdá, nikoho to nijak nevzrušuje, nikdo neblokuje izraelská aktiva v amerických bankách!
05. 03. 2014 | 23:55

yaya napsal(a):

Kosovo s Krymem srovnávat nelze, Srbsko začali teroristi z NATO, kterého jsme se stali členy a tudíž i spoluzodpovědnými, bombardovat, začali ničit infrastrukturu nezávislého státu. nevšiml jsem si zvěrstev napáchaných na Krymu, ani tisíců uprchlíků, ale spousty západních lží a nesmyslů, které papouškují do omrzení masmédia. Pokud se prokáže pravdivost o odstřelovačích, jsem zvědav jak Obama a EU budou mlžit a chránit své koně v ukrajinské loutkové vládě. A ještě více jsem zvědav, jak z toho vycouvají, je zde ale možnost, že bojovníci za svobodu v čele s knížetem Švasrcmberkem + několik neohrožených diskutérů pojedou bojovat proti Ruské armádě na Krym a zastaví se až za Uralem.
05. 03. 2014 | 23:56

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Sláma
Proč by ale - kdyby to bylli snajpři najatí souřasnou ukr. vládou...proč by měli chtít zanechávat důkazy i v tělech policistů ?
Leda by to byli amatéři, narychlo vycvičeni.
05. 03. 2014 | 23:57

jozef napsal(a):

Dovolim si z Putinovho vystupenia odcitovat jeden dojem,ktory aj sam a dlhe roky,zdielam:
"Obcas mam dojem,ze tam za velkou mlakou,sedia niekde v Amerike pracovnici nejakeho laboratoria,a ako s potkanmi robia pokusy,neuvedomujuc si,ake nasledky moze ich konanie mat."
06. 03. 2014 | 00:02

Richard napsal(a):

"Zatím těžko můžeme mluvit o agresi, když na Krymu ještě nikdo po nikom nevystřelil a zatím to vypadá jen na takové branné cvičení, jaké jsme dělávali ve škole."
Sláma

Vaše stupidita je okouzlující
06. 03. 2014 | 00:05

Martin1 napsal(a):

"proč by měli chtít zanechávat důkazy i v tělech policistů ?"
---------
To je jasné, vůbec nepočítali, že někdo bude ty kulky zkoumat. Asi taky nikdo v jiných konfliktech to nezkoumá. Podle vyprávění vojáků i dost vlastních vojáků v konfliktech bylo zastřeleno i z vlastních řad, úmyslně - (spory mezi nimi), nebo omylem v boji - vběhl mu před zbraň, zakopl. Nikdy se to nezkoumalo a nikdy se o tom ani moc nemluví. Přitom je jasné, že se to musí dít.
06. 03. 2014 | 00:05

Karel Mueller napsal(a):

Gru:

Je to možné, nedělím si na prvenství nárok :--)-

Jinak jsem Vám odpověděl na Vaše minulé oslovení a svůj závěrečný dojem jsem napsal U Hasenkopfa.

Fýrerka? :-). Nemyslím si to, jen vzorná ozvěna.
06. 03. 2014 | 00:05

Sláma napsal(a):

17,4 bil. napsal: "Proč by ale - kdyby to bylli snajpři najatí souřasnou ukr. vládou...proč by měli chtít zanechávat důkazy i v tělech policistů ?"

Protože všechny zločiny omlouvá jediná věc - vítězství. Prostě vítěze se už nikdo na nic nedbá. A navíc má v ruce prostředky, jak zmařit vyšetřování. Jako bylo zmařeno vyšetřování únosů lidí v Kosovu za účelem jejich naporcování na orgány - důkazní materiál "někdo" v Mezinárodním tribunálu nechat "náhodou" zlikvidovat! V tom Mezinárodním tribunálu, jehož předsedou byl Američan toho původu, o kterém se na zdejším serveru nesmí psát.

Nepsal jsem, že byli najatí současnou vládou, to si nemyslel ani estonský ministr - ten mluvil o někom ze současné koalice. Mohla to být Kličkova strana, která patrně bude napojena na německou výzvědnou službu BRD.
06. 03. 2014 | 00:19

Richard napsal(a):

""když mohli Amíci "tam a tam", tak Rusové mohou zase "tady"..
Ano, Richarde, a přesně o tom to je. Když jsme to tolikrát tolerovali Američanům, tak proč to nemáme tolerovat Rusku?
Sláma

Jste ten typ, který, když strýček Sam vyskočí z třicátého patra, jej musí okamžitě následovat, aby náhodou o nic nepřišel(co na tom, že se strýčkovi o pár pater níže, na rozdíl od Vás, otevře padák)
Podle Gaussovy křivky je géniů skutečně jen zanedbatelné množství, ovšem zde vidím, že u nás jich je abnormálně mnoho, nejspíš důsledkem geniální normalizace.
-------------------
"Když jsme to tolikrát tolerovali Američanům, tak proč to nemáme tolerovat Rusku?"
Sláma
.
bo Ukrajina

ale Vy si tolerujte, co chcete, třeba, že Vám Ivan obhospodařuje manželku, s odkazem "když jsem Jarinovi toleroval, že dělá do Pepovy Vlasty, proč bych netoleroval Ivana na mojí Martě"
06. 03. 2014 | 00:20

jozef napsal(a):

Putin v jednej replike spomenul,kyjevskych bojovnikov,
ktori absolvovali dlhodoby vycvik v specialnych taboroch v Litve a v Polsku,ale aj na Ukrajine /zidovsky oddiel vynechal/.

Henry Kissinger pre CNN par dni pred padom Janukovyca:
Putin vidi v udalostiach na Ukrajine generalmu skusku toho,co by sme my chceli uskutocnit v Moskve." - podla dnesnej Pravdy,autor B.Latta.

Kissinger je dnes v dochodcovskej pozicii,takze moze varovat US velitelov masinerie a ich obete.pred chybami a nasledkami politickych hier.

B.Latta /ma v pravde tak 10 percent priestoru pre vseobecne cenzurovane fakty a vyjadrenia/ tiez cituje toto Kissingerovo vyjadrenie pre CNN:

Vychodna cast je provladna a naklonena Rusku,zapadna cast je katolicka a prozapadna.Su rozdelene priblizne na polovicu...V kazdom z taborov su demokraticke i oligarchicke elementy.A dnesneho prezidenta /Janukovyca/ nepovazujem za proruskeho."
06. 03. 2014 | 00:30

jozef napsal(a):

Takze aj tymto citatom Kissingera
pozdravujem p.Muellera.
06. 03. 2014 | 00:32

Richard napsal(a):

ostatně myslím, že pokud Krym se svými občany, kteří pozvali soudruha Putina k bratrské výpomoci, a to za situace, kdy jim nikdo ničeho nečiní, vyhlásí samostatnost či se připojí k Rusku, Ukrajině nijak neublíží. Snad spíš naopak. Řekl bych, že zbavit se takového poloostrova plného Slámů, Filutů, Semelových, Bilaků, pamětníků a dalších, volajících po přítomnosti ochranitelského do půli těla svlečeného tatíčka z KGB, jí spíše může ulevit.
06. 03. 2014 | 00:37

Sláma napsal(a):

Richard napsal: "ostatně myslím, že pokud Krym se svými občany, kteří pozvali soudruha Putina k bratrské výpomoci, a to za situace, kdy jim nikdo ničeho nečiní, vyhlásí samostatnost či se připojí k Rusku, Ukrajině nijak neublíží."

Ano, v tom s vámi souhlasím. Problémy většiny postkomunistických států jsou v tom, že se rozdělili podle hranic, které nakreslil komunista často úmyslně ignorující etnické hranice. Kdyby se Ukrajina hned vzdala daru strýčka Chruščova, mohla si ušetřit ty patové výsledky ve volbách. Stejně to platí pro Estonsko, které se mělo vzdát zcela ruské oblasti Narvy. Stejně tak Chorvatsko mohlo pustit část Slavonie a Krajiny, obývané téměř výhradně jen Srby.
Stejně tak Moldavsko, které se mohlo vzdát ruského Podněstří.
06. 03. 2014 | 00:46

Karel Mueller napsal(a):

jozef:

Zdravím též :-)-
06. 03. 2014 | 00:49

Richard napsal(a):

a na Krym by mohl emigrovat i Klaus s celým svým ansámblem
06. 03. 2014 | 00:49

Richard napsal(a):

Sláma
případné odtržení Krymu nebo vyhlášení jeho autonomie ovšem není nejmenší důvod, aby na něm nyní operovalo ruské vojsko. Taková akce ze strany Ruska je stále nepřijatelným zásahem do Ukrajinské svrchovanosti.
A skutečně mě nezajímají akce Amíků před x lety, ale Ukrajina a její právo, které je ze strany Ruska porušováno.
06. 03. 2014 | 00:54

Martin1 napsal(a):

Richard
Velice často si vážím vašich přístupů k věci, ale politika má úplně jiné vzorce chování, než je obvyklé v normálním životě. Škoda, že to tak je, ale je to tak.

Tam klidně stále platí : "Zabili jste mi strejčka, tady máte přes držku" a zařve pár miliónů lidí, ale zase na oplátku někdo bez příčiny, bez jediného mrtvého strýčka druhé straně vymlátí milion lidí a druhý mu dát přes držku nemůže, protože na to prostě nemá.
06. 03. 2014 | 01:15

Martin1 napsal(a):

Nyní čtu:
"Vláda posílá další letoun pro zraněné Ukrajince
České nemocnice se již starají o 27 pacientů, kteří byli k léčení přivezeni minulý týden."
- - - - - - - - -
Vláda by se měla starat o své "poddané", máme tolik chudých, starých,nemocných, špatně placených a nezaměstnaných, o které se prý nemůže starat a najednou se může přetrhnout a propagačně sem vozí lidi evidentně takové, kterým nic není. Dnes jich bylo asi 6 propuštěno do domácího léčení - ale zůstanou prý tady. To potřebovali ten převoz? Nepřišli se sem jen schovat? Kdyby byli tak ranění, tak proč by jezdili z Ukrajiny k nám, to není Bangladéš. Boje byly na jednom (na jednom!!) náměstí a jinak je celá ohromná Ukrajina bez jediného poškozeného domu. A veškerá struktura je neporušená. Tak co blbnou?
06. 03. 2014 | 01:32

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Hoven napsal: "takže osadníci v izraeli už na žádném palestinském uzemí nejsou. je to izrael. soudruh putin to říkal, právo na sebeurčení."

Nejen na palestinském území, ale i na Golanských výšinách. Ty totiž Izrael také anektoval, ačkoliv patřily Sýrii.
Takže skutečně máte pravdu, podle státu Izrael tato území patří státu Izrael, a nikoliv Palestině či Sýrii. A, jak se zdá, nikoho to nijak nevzrušuje, nikdo neblokuje izraelská aktiva v amerických bankách!
05. 03. 2014 | 23:51
Syrie a Israel nikdy nepodepsali žádnou mírovou smlouvu. Syrie dokonce neuznává právo Israele na jakoukoliv existenci. Mezi syrii a israelem není hranice ale dočasná linie příměří.

Ukrajina je trochu jiný případ. Rusko uzemní integritu Ukrajiny uznalo Budapeštskou smlouvou v roce 1945 a ted se Rusko ostentaivně vykadilo na svůj vlastní slib.

Toto ovšem známe už z CSSR. Napřed sovětští soudruzi slíbili že nebudou zasahovat a pak přijeli na nesčetné žádosti československých proletářů kteří potřebovali ochranu před konrtrarevolučním terorem.

Dtto s Finskem, sověti podepsali smouvu o neutočení s Finskem, pak podepsali pakt s Hitlerem a Finsko napadli poté co sami stříleli na svý vojáky v pohraniční vesnici Mainino.

Ohledně velkoruského šovinismu a lhaní - nic nového pod sluncem. Předpokládám že Putionovi fandí cca ty stejný kuglufi co v roce 1968 fandili Brežněvovi a sovětský okupaci československa. A docent Hořejší samozřejmě.
06. 03. 2014 | 01:47

veverka napsal(a):

Přesně tak.

USA zlikvidovaly mezinárodní právo a nahradily ho právem silnějšího.

USA jsou nejen fakticky bankrot,ale ještě stihly zlikvidovat i právní systém a morální hodnoty tzv. "západu".

A EU bude bankrot už taky brzy,obzvláště když si ted ještě vzala na triko živit superchudou Ukrajinu,navíc plnou fašistů kteří střílí po demonstrantech i policajtech zároveň,aby vyprovokovali "revoluci".

To už dělal jejich vzor Hitler,když zapálil říšský sněm jako spouštěč emocí.
06. 03. 2014 | 01:54

Yosif K napsal(a):

Na pláže na pláže tam sa všetko ukáže.

Na Ukrajině budou předčasné volby, uvidíme jaké procento hlasů získají proruské loutky. Sám jsem zvědav - dle Ukrajinců jsou na Rusi bohovsky nasraní už i syržuci a moskali na východě.

Na Krymu jsou rodinní příslušníci "střední skupiny vojsk" v mírné početní převaze - věřím že tam dopadnou volby pro Putinovce velmi dobře.

Ukrajinci netuší kdo by mohl být příští president. Babišů oligarchů takm maji v politice asi 20 - jeden z nich to asi bude. Kleptokrata Janukoviče však odepsali úplně všichni ukrajinští oligarchové - nebude mít na billboardy. Je to ukrajinskej Paroubek. Včera king, dnes mimo dění. Pokud přijede na volby na Ukrajinu, tak asi moc štěstí neudělá.
06. 03. 2014 | 01:58

Yosif K napsal(a):

Jozef napsal:
B.Latta /ma v pravde tak 10 percent priestoru pre vseobecne cenzurovane fakty a vyjadrenia/ tiez cituje toto Kissingerovo vyjadrenie pre CNN:

Vychodna cast je provladna a naklonena Rusku,zapadna cast je katolicka a prozapadna.Su rozdelene priblizne na polovicu...V kazdom z taborov su demokraticke i oligarchicke elementy.A dnesneho prezidenta /Janukovyca/ nepovazujem za proruskeho."
06. 03. 2014 | 00:30
Hej - zvonku to tak naozaj vyzerá. Taky jsem to tak dříve viděl. Akorát že Janukovyč dokázal nějakým jurodivým čarom nasrat proti sobě i syržuky na východě. Proto se bál zůstat i v Charkově. Možná je to tím že jeho synek moc kradl při státních zakázkách. Uvidíme až při volbách.
06. 03. 2014 | 02:03

Yosif K napsal(a):

Je to pravda - rusové okupujím kus Ukrajiny, stalinisti vytýáhnounton že USA bijí černochy - bane ted už nebijí černoichy, a sakra, - aha tak USA alespon přepadli komunistický vrahy na Grenadě. A je to.

Vítejte ruští soudruzi na Krymu, zase jste zachránili proletáře před řáděním kontrarevoluce.
06. 03. 2014 | 02:07

Martin1 napsal(a):

Je tady nějak živo.
To je noční moč?
Nebo stráž kapitalismu?
Nebo noční návštěva bílé studené skříňky?
Já koukám na hokej na Nova Sportu dávají:
NEW YORK RENGERS : TORONTO MAPLE LEAFS, zatím 1:0 pro Toronto.
Lidi se nemají mlátit ani v hokeji, natož v životě.
06. 03. 2014 | 02:26

Martin1 napsal(a):

tajemný pan H napsal(a):
západ by měl izolovat rusáky. dokud tam nebude demokracie a nepošlou toho KGBáckýho hajzla do řitě, tak se nemáme o čem bavit.
06. 03. 2014 | 02:21
---------------
A co ty Rusy dát - zahnat do rezervací a tu demokracii tam pak už konečně pořádně udělat s Američany a Němci a Brity a Francouzi. Tedy až by si to demokraticky a čestně a podle mezinárodního práva a za zachování všech konvencí tam na tom ohromném území rozdali mezi sebou. To už by bylo v duchu doby.
06. 03. 2014 | 02:39

Martin1 napsal(a):

tajemný pan H
Ale když vás čtu, tak už mi to všechno dochází, máte na mne opravdu kladný vliv. Vy jste správně poznal, že jsem poeticky založený a tak se vyjadřujete jen velice jemně s důrazem na zvukomalebnost slova, čtu si to nahlas - to umocňuje umělecký dojem i význam.
Děkuji Vám za zpestření hokeje, je to 2 : 2 a schyluje se to k prodloužení, nyní mne tedy omluvte a zase někdy jindy mne smíte obestřít vaším "H".
06. 03. 2014 | 03:39

Ládik!!! napsal(a):

Teď čtu, že a majdanu střílela opozice.Proč se těmi východními hordami zabývat? Škoda času, ať se povraždí bez cizí lítosti.
06. 03. 2014 | 04:30

Ládik!!! napsal(a):

Kdoví, co je ta "opozice" zač. KGB je v UA jako doma. U nás měli soudruzi v oblibě akci Kameny, ukrajinští a ruští soudruzi budou mít podobné "akce". Nezbývá, než jim zatleskat.
06. 03. 2014 | 05:09

+++ napsal(a):

Ríšo, nedělejte ze sebe opět oslíka. Mezinárodní právo není totéž co dejme tomu trestní právo, jak lze usuzovat z vašeho absolutistického pojetí jeho platnosti. Mezinárodní právo je daleko více záležitostí konsensu a konsensus trvá, dokud je zájem o jeho udržení. Když se svět stal nakrátko monopolárním, iluzorně vítězná strana usoudila, že některé části mezinárodního práva už mu nepřináší užitek a naopak ho omezují. Konsensus padnul a s ním i daná norma. Ti první ji evidentně vypověděli, ti druzí by byli ve zřejmé nevýhodě, kdyby nedodržované zásady sami jen tak z hecu dodržovali. Je to mrtvá věc, ani jedna strna nemá zájem držet ji při životě a zabilo ji Kosovo. Tam došlo k porušení konsensu v nešťastném omylu, že svět už multipolární nikdy nebude. Toto je následek, nic víc.
06. 03. 2014 | 05:38

vasja napsal(a):

Po ránu si myslim, že mi od pana Putina nebezpečí nehrozí. Ale abych nekecal. Bojim se, abych nepřišla direktiva z brusele, že mam tý ukrajinský lidově demokratický revoluci poslat dobrovolně svoje prachy.
Pane Babiši, pomoct.
06. 03. 2014 | 06:00

vasja napsal(a):

A stejně je hrozný, když ten Člověkem v tísni nakrmenej a Švarcnbergem a Urbanem vyrajcovanej snajpr leží na střeše a vybírá si, kerýmu policajtovi a nebo chudačce ženský to napálí do hlavy.
Uplnej tekutej hnus.
06. 03. 2014 | 06:16

Ládik!!! napsal(a):

To nevyšetší ani doktor s kukátkem. Zazdít a nechat vyhnít.
06. 03. 2014 | 06:36

Roni napsal(a):

Autor: Právo je založeno na obecnosti pravidel. Pro právo je mnohdy důležitější, aby určité pravidlo bylo vykonáváno stejně, než to, jaké toto pravidlo je. Tím vzniká právní jistota a všichni mohou předpokládat, jaké následky jejich jednání vyvolá. Pokud je určitá věc řešena různě, nejde o řešení právní. Platí-li jednotná pravidla pro všechny, má právo přednost před mocí. V opačném případě má moc prioritu a právo je její služkou.

Takhle poránu jsem se už dlouho nezasmál, každej kdo žil posledních pětadvacet let v Čechách ví že platí to právo, ta část práva které se hodí vládnoucí mafiji. Tady se dokonce měnil výklad práva, jak se komu hodilo - prezidentská amnestie se přímo vy... na nějaké právo.
Tak jo, poránu stačilo, ještě mám celej den v tomto "právním" státě předsebou.
A musím se hodně obrnit před zdejšími vykladači práva.
06. 03. 2014 | 06:41

retardovaný diskutující napsal(a):

Karlovy Vary jsou ruské! Jak správně napsal pan kolega Divobyj...
06. 03. 2014 | 06:42

Targus napsal(a):

To: Richard

Můžeme se tisíckrát vztekat, že Putin začal prdět na mezinárodní právo. To je asi tak všecko, co můžeme.

Za zamyšlení stojí i nekompromisní postoj Lavrova při včerejším jednání s Kerrym a jeho ojrostafáží. Poslal je všechny do víte kam.
Jeho signál je jasný - dává možnost svým protivníkům vrátit se k bývalým pravidlům hry. Ovšem za cenu uznání prohry a ztráty tváře.
06. 03. 2014 | 06:44

aga napsal(a):

vasja

A to si na blistech nějaká chudák holka stěžuje, že jí policie nehledá zmizelého tatínka, prý za to snad podle nepodložených zpráv může někdo s ruským přízvukem. Je to určitě strašné, ale za ten rozvrat policie, který popisuje, nese plnou zodpovědnost Majdan. Střílel a pekl policajty jak králíky, a pak je nechal neozbrojené se za to omlouvat na kolenou. Ti už normálně fungovat nebudou.
06. 03. 2014 | 07:01

aga napsal(a):

Michal

Nacionalismus není žádná idea, nacionalismus je v krvi - v genech i memech, jak dobře vědí třeba židé. Proto to žádná vize nemůže přepsat. Americká vize je nacionalismus pur, ovšem umělej, zbastlenej a hystericky pěstovanej za účelem ničení národností ostatních.
06. 03. 2014 | 07:05

vasja napsal(a):

aga
Tohle je dobrý.

http://janica9.wordpress.com/2014/03/05/a-ty-svine-byl-jsi-na-majdanu/
06. 03. 2014 | 07:09

aga napsal(a):

PS

V genech možná nemáme (jen) příslušnost k určitému konkrétnímu národu, ale hlavně evolucí danou potřebu patřit k určité definované skupině, která se brání proti jiným skupinám. A to žádná umělá idea nepřebije.
06. 03. 2014 | 07:13

Sláma napsal(a):

Hloupý Richard napsal: "A skutečně mě nezajímají akce Amíků před x lety, ale Ukrajina a její právo, které je ze strany Ruska porušováno."

Zjevně jste značně nechápavý. Asi IQ tykve' Vůbec vám nedošlo, že už ta mezinárodní práva, kterých se dovoláváte, prostě neexistují!

Neexistují z toho důvodu, že je Američané vymazali. A nebylo to před x lety, ale je to obden. Obden totiž startují drony k letům nad pakistánská kmenová území, kde raketami ostřelují tamní vesnice. Prý zabíjejí předáky Talibanu, ale kdo to na tu dálku pozná, že. A navíc ani dobré úmysly nemohou ospravedlňovat porušování mezinárodního práva.

Je mi, vámi, nacionálními socialisty, podsouváno, že souhlasím s porušováním psaného mezinárodního práva. To ovšem vůbec není pravda. Já tvrdím, ve shodě s autorem tohoto blogu, pravý opak, tedy, že mezinárodní právo musí být dodržováno vždy a všude. A že musíme začít sami u sebe. Tedy zrušením uznání nezávislosti Kosova a vrácením toho neživotaschopného narkostánu pod svrchovanost Srbska!
A protestováním proti porušování psaného mezinárodního práva kýmkoliv, i kdyby to měly být Spojené státy nebo Izrael!

Teprve pak budeme mít morální právo a autoritu k tomu, abychom mohli totéž vymáhat na jiných!
Zatím jsme jen značně nevěrohodní pokrytci, kteří se odvolávají na mezinárodní právo jen tehdy, když se jim to hodí!
06. 03. 2014 | 07:29

Terry Fox napsal(a):

Proč se tady hádáte o něčem úplně zbytečně. Právo je a bylo vždy právem silnějšího. "Když jsem dost silný na to abych si něcvo vydobyl a pak taky udržel, tak to udělám, a na bědování jiných se neohlížím." A ta síla nemusí být pouze vojenská jako třeba v případě USA, Ruska, V.Británie... Může spočívat i v tom, že máte silné "přátele" (na důvod toho přátelství se radši neptejme), opravdu ochotné zasáhnout silou ve váš prospěch (Kosovo, Izrael). Tak jak si kdysi Američané přivlastnili Texas (kdyby byli Mexičané dost silní, vezmou si ho zpět třeba i po 200 letech), tak jak si kosovští mafiáni přivlastnili Kosovo, jak si bosenští muslimové přivlastnili Bosnu a Hercegovinu - pod ochranou USA, tak si teď Rusové přivlastní (vlastně vezmou zpět Krym, a jestli vše půjde hladce, tak i další oblasti toho co je dneska jihovýchodní Ukrajinou. K tomu jim dopomáhej Bůh. Snad jsou na to dost pevní v kramflecích.
Kdyby Němci byli vyhráli WWII, dnes by platilo, že mají svaté právo na celý eurasijský kontinent. Právo má ten, kdo má sílu. Tak to bylo, tak to je a tak to bude až do skončení světa.
06. 03. 2014 | 07:46

Terry Fox napsal(a):

retardovaný diskutující napsal(a):
Karlovy Vary jsou ruské! Jak správně napsal pan kolega Divobyj...
06. 03. 2014 | 06:42
Ale neradil bych vám, abyste do těch "Rusů" rejpal. Jinak na vás může vlítnout Mossad.
06. 03. 2014 | 07:49

Petr. napsal(a):

Pane exposlanče ve Vašem výčtu jste zapomněl na pokus supervraha a válečného zločince Jaruzelského, který chtěl provést prostřednictvím 5 armád zlikvidovat český a slovenský národ a připojit území bývalého Československa ke svým vojenským újezdům.
A trestík za to? Život v naloupeném přepychu, bez jakéhokoliv náznaku, byť jen symbolického potrestání a konsfiskaci naloupeného jeho žondléři.
Tak se nelze poté divit událostí v Kosovu, na Krymu a co dál bude někdy pokračovat. Když pro Nadlidi platí jiný metr.
06. 03. 2014 | 07:50

Lila napsal(a):

Na budově radnice v Českém Krumlově zavlála ukrajinská vlajka. Jihočeské město tím chce vyjádřit podporu Ukrajině a všem snahám o demokracii v této zemi.

Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/ukrajinska-vlajka-v-ceskem-krumlove-d7p-/budejovice-zpravy.aspx?c=A140304_165029_budejovice-zpravy_jkr
06. 03. 2014 | 07:57

aga napsal(a):

Terry Fox

Přesně tak. A kromě to, kdyby Němci vyhráli válku, tak by se dál vědecky studovaly rozdíly mezi rasami, a Slovani by byli - už z hygienických důvodů - konečně vyřešeni. Na celé té dnešní demokratické protiruské (a protičeské) rétorice je to jasně znát. Demokracie je jen clona, kterou je tento základ lehce překryt.
06. 03. 2014 | 07:58

Xaver napsal(a):

Autor napsal:
"Současné mezinárodní právo neumí stanovit jednotná a všemi respektovaná pravidla pro odtržení určitého území a vzniku nového státu, "

Tato myšlenka je správná, ale lze ji ještě více zobecnit:
Současné právo neumí vůbec nic.

Proto je třeba zvážit, zda právníkům ponechat tu rozhodující roli, kterou po převratu (chybou Václava Havla) získali.
06. 03. 2014 | 08:11

Véna z Hunpolce napsal(a):

Lila napsal(a):
Na budově radnice v Českém Krumlově zavlála ukrajinská vlajka. Jihočeské město tím chce vyjádřit podporu Ukrajině a všem snahám o demokracii v této zemi.

Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/ukrajinska-vlajka-v-ceskem-krumlove-d7p-/budejovice-zpravy.aspx?c=A140304_165029_budejovice-zpravy_jkr
06. 03. 2014 | 07:57

Ono to bude asi tím, že na té radnici je přílišně iniciativní bl. člen.
Na vojně jsme měli takové heslo: přílišná iniciativa blbce je horší než třídní nepřítel a to tady v Česku platí dvojnásob, neboť těch blců je jak na poli máku
06. 03. 2014 | 08:16

Divobyj napsal(a):

Terry Fox
vtipná a dobrá připomínka.
Ti lidé jsou pohádkově bohatí a dá se říci,že opravdu z Ruska utekli..Zatím se projevují jen tím,že skupují vše,co vidí.Zatím.Jejich komunita je takovou časovanou bombou.
Jaký je původ jejich bohatství?
Proč utekli?
Co plánují?
Na co čekají?
06. 03. 2014 | 08:16

Asimetrie pohledu napsal(a):

Lila napsal(a):
Na budově radnice v Českém Krumlově zavlála ukrajinská vlajka. Jihočeské město tím chce vyjádřit podporu Ukrajině a všem snahám o demokracii v této zemi.
tady by to bylo v pořádku, ale nutno dodat, pokud by Putin nezasáhl na Krymu, už se na Ukrajinu valila americká soldateska i s těmi ukrajinskými židy, kteří v Kyjevě masakrovali občany i policisty.

Angažmá Izraele na Ukrajině
Co se skutečně odehrálo v minulých dnech na Ukrajině? Proč se Rusko rozhodlo jednat? Je třeba znát fakta, která vrhají na poslední dění zcela jiné světlo. Stěží porozumíme zklamaným nadějím EU a USA, pokud si neuvědomíme, kdo vlastně tvořil tzv. ukrajinskou „opozici“, jež svrhla demokraticky zvoleného prezidenta i ústavu a dosadila pučistický „parlament“ a vládu. Pomoc někdy přijde z míst, odkud bychom ji nejméně očekávali. Říká se tomu „kouzlo nechtěného“:

Česká televize přinesla rozhovor s Valentinou Lyulyou o tom, kdo je vlastně ukrajinská opozice. Ukrajinská expertka z Asociace pro mezinárodní otázky, překvapeným divákům bez obalu sdělila: "Členy Pravého sektoru jsou ukrajinští Židé, kteří kdysi odjeli do Izraele a pak se vrátili na Ukrajinu. Jsou vycvičeni v armádě Cahal (pozn.: Oficiální hebrejský název armády je Cva Hagana LeJisrael – zkr. Cahal, v překladu „Izraelská obranná armáda“, angl. Israel Defence Forces) a jsou členy Pravého sektoru...
06. 03. 2014 | 08:22

Sláma napsal(a):

Lila napsal(a):
Na budově radnice v Českém Krumlově zavlála ukrajinská vlajka. Jihočeské město tím chce vyjádřit podporu Ukrajině a všem snahám o demokracii v této zemi.

Myslím, že to je výrazný signál voličům v nadcházejících komunálních volbách!
06. 03. 2014 | 08:26

K+K+K napsal(a):

SMUTNÁ, LEČ NAPROSTÁ PRAVDA.
Opravdu se nehraje podle pravidel, ale podle toho, co si kdo myslí, že mu vyhovuje.
06. 03. 2014 | 08:30

Sláma napsal(a):

Propagační oddělení TOP09, které si říká Yosif K., dnes nasadilo nějakého hodně slabého jedince, patrně Farského. Napsalo:
Vítejte ruští soudruzi na Krymu, zase jste zachránili proletáře před řáděním kontrarevoluce.

Máte to v hlavě dost popletené, pane Farský.
Nějak vám uteklo, pane Farský, že v Rusku je dnes liberální kapitalismus jako z čítanek a komunisté jsou zcela na okraji politického spektra.

Naopak, Majdanisté provádí národně socialistickou revoluci spojenou s vyvlastňování soukromého majetku a ostrakizací bohatých.
06. 03. 2014 | 08:32

jozka napsal(a):

Lila:
ad Na budově radnice v Českém Krumlově zavlála ukrajinská vlajka. Jihočeské město tím chce vyjádřit podporu Ukrajině a všem snahám o demokracii v této zemi.

Ocenuju, podporu krumlovaku demokraticky zvolenemu a ozbrojenym prevratem svrzenemu prezidentu Janukovycovi :-)
06. 03. 2014 | 08:41

Véna z Humpolce napsal(a):

Lila napsal(a):
Na budově radnice v Českém Krumlově zavlála ukrajinská vlajka. Jihočeské město tím chce vyjádřit podporu Ukrajině a všem snahám o demokracii v této zemi.
Ona ta vlajka by měla význam, pokud by vedle byla i Ruská. Protože nebýt Rusa na Krymu, asi by už byla pro US-Izraelskou vojenskou mašinerii volná cesta na obklíčení Ruska. Tohle je totiž ten velký problém který se té válečnické sebrance ze západu nehodí. Ovšem jde o to jak to s tou vlajkou v Českém Krumlově mysleli.
06. 03. 2014 | 08:49

+++ napsal(a):

Lila,

počkáme, až budou v Budějovicích příští zimu klepat kosu. Než se najede na přepravu zkapalněného plynu tankery z USA, což nejspíš taky vyšroubuje jeho cenu, nějaký čas to zabere. Do jedné ukrajinské vlajky se celé Budějovice nezabalí a celá ČR bohužel tím tuplem ne...
06. 03. 2014 | 08:55

neo napsal(a):

Krumlov se zachoval statečně, věřme, že nebude první na řadě při agresivním sovětském útoku až přijedou s tanky.

Komunistická agrese musí být potlačena.
06. 03. 2014 | 09:09

Jana Pechová napsal(a):

Mám pocit, že autorovo přirovnání značně skřípe.

Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž, aniž by rozdílný verdikt byl nespravedlivý. Záleží na okolnostech.

Texas bych do toho netahala vůbec, neb se jedná o záležitost poměrně vousatou, která se uskutečnila za zcela jiných standardů.
V Kosovu zas byly ve hře dlouhodobé rozsáhlé etnické čistky, oboustranné - přičemž žádné řešení nebylo dobré, vybíralo se jen ze dvou špatných.
Na Krymu jde zatím o vrtoch části obyvatelstva, kterému nikdo neubližuje. Rozdělení státu je přitom příliš vážná věc, aby se o něm rozhodovalo ve vlně emocí.
06. 03. 2014 | 10:09

Richard napsal(a):

" Vůbec vám nedošlo, že už ta mezinárodní práva, kterých se dovoláváte, prostě neexistují!"
Sláma
až tak chytrý jste? Takže Rusové jsou na Ukrajině právem, stejně jako byli u nás v 68ém, protože Američani porušili mezinárodní právo v Mexiku už před 150 lety.
To, že jste mezinárodní právo zrušil ve své palici Vy, neznamená, že neexistuje.
Ostatně jeho základ(právo na sebeobranu) vychází z práva přirozeného, kdy jsou člověk či skupina ze své přirozenosti oprávněn bránit se proti napadení, což bezdůvodný(neospravedlnitelný) vstup vojsk cizí země na svrchované území je. Jediné "ospravedlnění přítomnosti Putinových vojsk na Ukrajině je jeho síla. V opačném případě by si netroufl, právě proto, že právo bránit se má každý. To právo nemohou zrušit svými excesy Amíci ani Rusové, protože vychází z přirozenosti člověka.
--------------------
"Můžeme se tisíckrát vztekat, že Putin začal prdět na mezinárodní právo. To je asi tak všecko, co můžeme."
Targus

samozřejmě, řešení té situace je další věc. Vzhledem k tomu, že Putin okupuje stát, který se mu silou nemůže rovnat, je situace problém. Ovšem adekvátní řešení může přijít až tehdy, kdy je věc adekvátně vyhodnocena. Putin na Ukrajině prostě není na branném cvičení, jak si myslí génius Sláma.
----------------
"Ríšo, nedělejte ze sebe opět oslíka. Mezinárodní právo není totéž co dejme tomu trestní právo, jak lze usuzovat z vašeho absolutistického pojetí jeho platnosti. Mezinárodní právo je daleko více záležitostí konsensu a konsensus trvá, dokud je zájem o jeho udržení"

***

ale vůbec, právo na obranu vychází z práva přirozeného, nikoliv z konsensu, ten mu dává jen psanou podobu

--------------
06. 03. 2014 | 10:31

jozka napsal(a):

A hele, dalsi porce Pechovin:

V Kosovu zas byly ve hře dlouhodobé rozsáhlé etnické čistky, oboustranné - přičemž žádné řešení nebylo dobré, vybíralo se jen ze dvou špatných.

A jako na potvoru se vybralo to reseni, ktere vyhovuje vic resiteli.

Na Krymu jde zatím o vrtoch části obyvatelstva, kterému nikdo neubližuje. Rozdělení státu je přitom příliš vážná věc, aby se o něm rozhodovalo ve vlně emocí.

Jo, vrtoch :-)
06. 03. 2014 | 10:40

Richard napsal(a):

řeknu to ještě jinak

Ukrajinci mají právo ruské vojsko ze svého území vypráskat ven, ovšem nemají na to potřebnou sílu, protože si Putin vybral opět o mnoho slabšího soupeře.
06. 03. 2014 | 10:42

resl napsal(a):

a v Americe, konkrétně v Texasu, bijí černochy.
starosti soudruha Koudelky o Státy jsou zbytrečné, teď jsou na řadě rusové s jejich agrese a lhář Putin. Neštěstí Koudelky je, že nemá dostatečně vyvinutý rozum, neví to, za to štěstí je, že se nedostane tento frustrát do žádné významné funkce. to ho samozřejmě nažene do náruče Klause, nebo Filipa, což je prašť, jako uhoď.
06. 03. 2014 | 10:46

lser napsal(a):

to pechová
Tzv. východní oblasti Ukrajiny, včerně Krymu byly vždy Ruska. Je komické, když vy a vám podobní/resl,Yosif atd./ obhajujete administrativní zvůli soudruha Chruščova z r.1954, kdy došlo k posunu hranic mezi sovětskými socialistickými republikami.
Dnešní Rusko má plné právo tento anachronismus odstranit.
P.S. Již několikrát vám bylo doporučeno, aby jste se vyjadřovala pouze k tomu čemu rozumíte. Například ke katechismu, měla jste přece vždy za jedna.
06. 03. 2014 | 11:00

patriot napsal(a):

neo:

„Krumlov se zachoval statečně, věřme, že nebude první na řadě při agresivním sovětském útoku až přijedou s tanky.“

Vzhledem k zeměpisné poloze Českého Krumlova to opravdu nehrozí… Ledaže by to Rusové vzali přes Rakousko.

Lidská tupost musí být potlačena.
06. 03. 2014 | 11:11

Richard napsal(a):

"Dnešní Rusko má plné právo tento anachronismus odstranit."
Iser

další normalizátor
Proč myslíte, že celý problém takto chytře jako Vy, neformuluje sám Putin, ale okupuje Krym se záminkou ochrany "ruských" občanů?
06. 03. 2014 | 11:12

neo napsal(a):

patriot:

nevíte, že v sovětském svazu je možné všechno?

zpatky ni krok
06. 03. 2014 | 11:14

Jana Pechová napsal(a):

Iser
Dějepis si opravte vy. Není černobílý. Naše věčné časy se Sovětským svazem trvaly něco přes čtyřicet let, stejně tak vaše VŽDY je relativní.
Samostatnost Ukrajiny na počátku 90. let podpořilo v referendu přes 90 % obyvatel země, aniž by řešili Chruščovův dar. Vaše "plné právo na odstranění anachronismu" tak útočí na státní suverenitu.
06. 03. 2014 | 11:22

Damúza napsal(a):

Iser

Hmm, pane, proč tolik jedu na paní Pechovou? Řekla svůj názor, který se Vám, zdá se nelíbí. Tak jí ho zkuste vyvrátit argumenty a ne tvrzením, že Rusové mají na Krym "plné" právo, což zní, nezlobte se, víc "zaujatě ideologicky" než "plně".

Pokud by všechny vojensky silnější státy v Evropě začaly uvažovat jako Rusko o "plném" právu obsadit vojensky území, která jim v minulosti patřila... raději nedomyslet, viďte.
06. 03. 2014 | 11:33

Ivan napsal(a):

Kto platil snajperov na Majdane? Odposluch tajnej služby ukazuje pochybnosti
5.3.2014 17:50 Ondrej Kubovič
http://aktualne.atlas.sk/kto-platil-snajperov-na-majdane-odposluch-tajnej-sluzby-ukazuje-pochybnosti/zahranicie/europa/

BRATISLAVA/KYJEV - Kto strieľal na ľudí v uliciach Kyjeva? Za útokmi môže stáť niekto z novej koalície, ktorá vzišla z Majdanu. Aspoň to odznelo v odposluchu rozhovoru šéfky európskej diplomacie Catherine Asshtonovej a estónskeho ministra zahraničných vecí Urmasa Paeta. Pravosť nahrávky potvrdilo aj estónske ministerstvo zahraničných vecí.

"Nová koalícia nechce vyšetrovať, čo sa presne stalo. Posilňuje sa preto presvedčenie, že za snajpermi nestál Janukovyč, ale že to bol niekto z novej koalície," naznačuje podozrenia v rozhovore šéf estónskej diplomacie. Ashtonová je popisom situácie zhrozená a tvrdí, že chcú vyšetrovanie.
06. 03. 2014 | 11:41

Richard napsal(a):

ostatně by mě zajímalo, jak by Putin akceptoval, kdyby do Ruska z východu vtrhli islámští ozbrojenci(vojska) s důvodem, že na jeho území přijeli chránit své bratry víry, kterým řežou ruští nacionalisté hlavy(a předvádí se tím na netu), resp. na ruském území(na rozdíl od Ukrajinců ruského původu na Krymu) se stávají systematickými terči útoků ruských nacionalistů.
06. 03. 2014 | 11:45

Jana Pechová napsal(a):

jozka
1/ Ne, nevybralo se řešení, které vyhovuje řešiteli. Vybralo se to, od něhož bylo reálnější se dočkat konce etnických čistek.
2/ Vrtoch je to z hlediska ruskojazyčných obyvatel Krymu. Ze strany Ruska by bylo nazývat to vrtochem dost zkreslené.
06. 03. 2014 | 11:49

JF napsal(a):

není většího požitku světa než výklad od Koudelkovic práva, přesto,tak jelikož, tehdy a tehdy a jiná pravidla sem ale hlavně tam, má-li pak tento blog schválen od velkého Miloševiče.

To jen aby to nebylo marnotatné házení perel sviním! Kde by jsme totiž na to moji milí souduzi ze zákona vzali!!! škyt a prd, bla,bla,bla ... bumtarata, bla, bla.

Pustit si výklad práva zrovna od Koudelky, to je jako nechat zahrát hymnu na vozembouch. Ale pravda, jak jinak dosáhnou konečně toho dna. Však i Miloš má také již svoje odpito... Koudelka to přetaví do výkladu ústavy. I prognostici mají své dny.
06. 03. 2014 | 11:58

jozka napsal(a):

Ale dete Pechova, vy snad verite, ze tim etnicke cistky skoncily? A na co jeste verite? Na Jeziska? Ze deti nosi cap?
06. 03. 2014 | 12:01

Jana Pechová napsal(a):

jozka
A vy věříte, že odkudkoli dokážete vymýtit veškeré zlo? To je pravděpodobnější ten čáp, milej zlatej.
Dohadovat se o to, že jiné řešení by bylo lepší/ účinnější, můžete jen, pokud máte možnost to porovnat. Kdo rozhoduje a možnost nemá, bude vždy předmětem kritiky. Já si však osobně vážím hlavně odvahy, kterou ve zlomovém momentu má ten, kdo bez té možnosti dokáže rozhodnout.
Situace v Kosovu je problematická, ale přinejmenším si nemyslím, že by byla lepší, kdyby dostala přednost opačná alternativa.
06. 03. 2014 | 12:11

Pavel13 napsal(a):

Targus napsal(a):
"Za zamyšlení stojí i nekompromisní postoj Lavrova při včerejším jednání s Kerrym a jeho ojrostafáží. Poslal je všechny do víte kam."

Rusové především říkají, že není o čem jednat, protože na Krym žádné vojsko neposlali a jsou tam pouze složky domobrany. Připomíná mi to historku "Jak se švédské břehy vynořily u sovětských ponorek". Dneska to bude asi "Jak Krym vešel na ruskou vojenskou základnu".
06. 03. 2014 | 12:40

jozka napsal(a):

ad A vy věříte, že odkudkoli dokážete vymýtit veškeré zlo?

Ja ne, to jste napsala vy, ze to skoncilo.

ad Situace v Kosovu je problematická, ale přinejmenším si nemyslím, že by byla lepší, kdyby dostala přednost opačná alternativa.

Jasne myslet si muzete cokoliv. Ted jeste co na to ten, ktereho se to tyka :-)
06. 03. 2014 | 13:55

buldatra napsal(a):

Tak jsem se dočetl, že:

...Samostatnost Ukrajiny na počátku 90. let podpořilo v referendu přes 90 % obyvatel země, aniž by řešili Chruščovův dar. Vaše "plné právo na odstranění anachronismu" tak útočí na státní suverenitu.

Vo tém žádná.
Svatou pravdu dí nick Pechová, neb otázka v tom referendu se ani náhodou netýkala Chruščovova daru, že.

Apropó, když nějakej papaláš z výše své neomezené moci mírnyxtýrnyx daruje libovolné území, aniž by se na to zeptal tamních obyvatel, co si o tom jako vlastně myslí, zdali s tím souhlasí a jaký je jejich názor na to, je to jen a jen rozhodnutí papaláše.
S demokratickým rozhodováním lidu to nemá zhola nic společného. Čili je to nedemokratické, ba co hůř, protidemokratické, čili totalitní.

A naopak, za čas, pakliže bude onen Chruščovovův dar na základě vůle svých obyvatel vrácen, či odtrhnut, nebo jak to nazvat, může se třeba za čas, na základě dalšího referenda naopak rozhodnout jinak a tak dále. Neboť existuje cosi jako svoboda rozhodování, svobodná vůle a právo na sebeurčení a když je to podepřeno demokratickými prostředky a referendum je demokratický prostředek, tak kde je chyba?

No a jak píše náš nezávislý tisk, zlobiví obyvatelé Krymu budou za pár dní hlasovat v referendu pro a nebo proti připojení Krymu, neboli daru přítele Chruščova, k Rusku.
Páč to připojení už, na nic nečekaje, nedemokraticky nebo tak nějak podivně vyhlásil nějakej jejich nejvyšší Krymskej hlavoun a oni to tímto buď posvětí, nebo smáznou. Tataři tamní i Rusové a Ukrajinci a já nevím kdo ještě tam bydlí a je tam doma, budou hlasovat taky.
(A obávám se, že ta otázka se nebude týkat samostatnosti Ukrajiny, snad proto, aby nick Pechová naštvali).

Jo, jo, furt se něco děje.
Na východě obzvlášť.
Jsem zvědav, co s tím udělá přítel Zaorálek. Vypadá to, že ho ten situejšn donutí k až pláči.
Ne , vůbec není lehké být dnes ministrem zahraničí.
To už je snad lepší hrát piškvorky vo love.
06. 03. 2014 | 14:49

martin_ka napsal(a):

ať se nám to líbí nebo nelíbí vždy rozhoduje síla a dolet raket a ne nějaké cáry papíru.
já jsem pro to, za všech okolností se snažit domluvit. ale to předpokládá uplatnění principu něco za něco. nikdo si nemůže myslet, že bude jenom pořád vyhrávat. a pokud si to myslí, tak mu přeju aby ten náraz, to vystřízlívění byl co nejtvrdší aby se mu zajiskřilo a dostalo poučení pro příště.

mimochodem USA špiclují všude na světě, mají setsakra nevyvážené zákony pro svoje a cizí občany, rozdmýchávají konflikty všude po světě ve jménu svých vojensko průmyslových komplexů - a ještě to vydávají za národní zájmy - přičemž většina občanu z toho nemá nic a je jim to uplně jedno
06. 03. 2014 | 14:51

modrý edvard napsal(a):

Texas, Kosovo, Krym, Čečna a Dolní Lhota.
Takže Čečna bude mít taky právo na sebeurčení? Tatarstán taky? Taky Dálný východ, s převahou Číňanů za pár let?
Dolní Lhota, ta nejspíš ne, protože p. Koudelka ignoruje (v Bosně), že ten celek musí mít nějakou minimální velikost.
Kromě toho, řádné hlasování vyžaduje, aby nebylo pod cizí kontrolou "krymské domobrany".
Jo, a dosud nenavrácení Krymští Tataři, ti taky smějí hlasovat?
A ke Kosovu: tam se Miloševičův režim pokoušel o genocidu. Mnozí (by) na to rádi zapomněli.
06. 03. 2014 | 15:55

Emissary napsal(a):

Pane Koudelko,

to jste silně podělal. Montovat do toho Texas? Vaše argumentace je zoufalá. Jednak se to dělo 180 let zpět a nebylo to tak, jak uvádíte.

„V roce 1834 žilo v Texasu 30 000 Američanů a jenom 7800 Mexičanů. Když Santa Anna v roce 1824 zrušil ústavu, okolnosti jako nedostatečný přístup k soudní správě, militarizace místních vlád a sebeobrana osadníků postupně měnily náladu veřejnosti směrem k revoluci. Invaze generála Santa Anny do Texasu v roce 1836 vyprovokovala konflikt v roce 1836. Texaské síly bojovaly v Texaské revoluci v letech 1835-1836 a následně se Texas stal nezávislým státem, Texaskou republikou. Desetitisíce přistěhovalců ze Spojených států a Evropy pak osídlily území republiky, přitahováni bohatými možnostmi pěstování bavlny a rančerstvím. V roce 1845 se Texas stal 28. státem USA. Texas z unie ale vystoupil v roce 1861 a vstoupil do Konfederovaných států amerických. Na území státu se vedlo několik bitev Americké občanské války. Po válce nastalo období rekonstrukce.“

http://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bjiny_Texasu
06. 03. 2014 | 16:33

martin_ka napsal(a):

emisare:
nevídím nic v rozporu s koudelkou? prostě v určitém okamžiku v Texasu převládnul počet těch co se chtěli odtrhnout od Mexika a připojit se k USA (nebo jak se to tenkrát jmenovalo)
06. 03. 2014 | 16:40

Emissary napsal(a):

martin_ka

Jistě. nevidíte, protože nechcete vidět. Za prvé, byl to postupný vývoj. Za druhé, Texas neokupovala žádná americká armáda, jak ruská okupuje Krym. Texas se stal po revoluci nezávislým státem, který i vstoupil do unie, pak z ní svobodně vystoupil, pak vstoupil do konfederace a následně se stal jedním z amerických států. To je dost podstatný rozdíl.
06. 03. 2014 | 16:53

K.M. napsal(a):

Texas, Kosovo, Krym

05.03.14-23:31 a 06.03.14-16:53

Jak již z diskuse všech patrné, situace ČR se ve výše uvedených souvislostech vůbec nedá srovnávat ani s Texasem, ani s Kosovem a již vůbec ne s Krymem...

V důsledku morální, ale především technologické zaostalosti společnosti způsobené především zbabělostí postavit se na obranu ideálů roku 1968..., nelze zatím...(!) hovořit o podřízenosti nějakému etniku, nýbrž o vynucené, bezpodmínečné podřízenosti kapitálu...

Profesor Jan Keller zmínil nedávno v televizní diskuzi, že hospodářství ČR je z 80%... v držení zahraničního kapitálu..., chybí již jen statistika v % na jednotlivé zamě, ze kterých tento kapitál pochází, aby bylo zřejmé, komu Čecho-Moravo-Slezani dnes - na základě jejich technologické zaostalosti - ve skutečnosti jen slouží...!!

Na zemích dodávající ČR energii ve formě nafty, plynu, či nerosty, jakou je v současné době kupř. Rusko..., je země závislá tak, že tuto závislost nelze měřit jen v částkách vyčíslených ve statistice vzájemného obchodu... a tak je nutno realisticky již dnes hovořit o ČR jako o zemi, která Čecho-Moravo-Slezanům již dnes v podstatě nepatří...

Toto je jednak výsledkem zbabělosti hájit ideály roku 1968 a pak slepé politiky pseudoelit po roku 1989 fixovaných v jejich omezenosti na heslo "neviditelná ruka trhu vše vyřeší", postavená však samotnými hlasateli tohoto hesla v potaz jejich dlouho utajovanou bláznivou výrobou "úspěšných" končící v Klausově amnestii..., popírající jejich tvrzení, že ČR je právním státem...
Do jaké míry byla tato politika výsledkem jejich možného záměru obohatit se přitom na úkor občanů státu... (Novák, Řebíček, Sokol, Gross, podnikatelé v řadách státní správy a parlamentu... a dalších...),

přenechávám čtenářům..., stejně tak jako úsudek o tom, kolik % půdy bylo již pod rukou odprodáno (někdy i pod tíhou vlastní finanční situace...) cizincům...!!!

Degenerované pseudoelity ČR opustily osvědčené cesty pozdějších hospodářských tigrů... především v jihovýchodní Asii, a nenechaly před privatizací nejdříve dostudovat vybrané studenty v zahraničí... a privatizovat až po jejich návratu...

Začátkem devadesátých let jsem se marně snažil aktivovat studenty "Báňské" v Ostravě ke spoluprivatizaci části Moravských železáren... v Olomouci..., po MŽO dnes ani vidu ani slechu, jméno hlavního privatizátora dnes figuruje v čele velmi úspěšné firmy ČR v hazardu...

Čim dál tím více se obávám, že se již nepodaří vzbudit studenty z jejich spánku, odloudit od jejich sladkého studentského života, aby se začali spolu s diskriminovanými penzisty prát o jejich místo na slunci přímo v parlamentu..., neboť jim v tomto vlčinci... jejich pseudoelit nikdo nic nedá...

Jejich prioritami v programu by mělo z mého pohledu být roční... potvrzování, či odvolávání zástupců lidu na všech možných (!) úrovních státní správy...mezi vánoci a silvestrem, tvorba nových zákonů na vybraných právnických fakultách s ohledem na jejich kompatibilitu se zákony zemí, které dávají lidem v ČR dnes práci, studium vybraných studentů v zahraničí... podpora penzistů pro důstojné dožití, resp. odškodnění těch, kteří po roce 1968 neodvolali..., toť vše financované z vrácení majetků všech..., ukradených ve tmě Klausovy pseudodemokracie... a v církevních restitucích...

Toto by byla mohla být trnitá cesta k návratu mezi civilizované... národy, vše ostatní je cesta do předchozího jha..., buď pod západními, či východními imperialisty..., vydlážděná i amnestií..., jejiž autorství se přisuzuje autoru tohoto článku...

V opačném případě určí nové jméno země..., nový vlastník...
07. 03. 2014 | 00:53

K.M. napsal(a):

07.03.14-00:53

Poslední věta srozumitelněji:

V případě nevyužití/odmítnutí nadějí trnité cesty..., určí nové jméno země..., nový vlastník...
07. 03. 2014 | 01:16

Yosif K napsal(a):

Kdy vrátí Rusko Karelofinskou AR Finům? Proč už tam nefrčí referendum?

Kdy se budou moci osamostatnit Jakuti? Mají 80% ruských zásob ropy, plynu a diamantů.......
07. 03. 2014 | 10:05

Yosif K napsal(a):

Kdy Madarsko zabere Žitný Ostrov a Kassu?
Proč na Žitném Ostrově už dávno nefrčí referendum?

Slota v Žilině vyhrožoval Madarům, Madarsko už dávno mělo poslat na Žitný ostrov tanky? Pro srovnání - na Žitném Ostrově je 90% občanů madarské národnosti, autonomní republiku nemají, jsou roszrkání do 3 slovenských okresů a ouřední jazyk je slovenčina. Oj tot outlak......

Odpoved - Madarsko nemá tolik vojáků jako Rusko.......

Možná by češi a Slováci už měli psat zvací dopis Obamovi, kdo dříve přijde ten dříve mele........
07. 03. 2014 | 10:13

Yosif K napsal(a):

Proč vládu na Těšínsku, Karvínsku a Ostravsku nepřevzala "wasserpolácká domobrana"? Většina obyvatel jsou wasserpolaci, zbůhdarma jsou mučeni ve školách českou gramatikou a četbou Slezských písní od starýho pi....čuse Bezruče, kdo to má furt snášet?

Wasserpolacka domobrano povstan se svými tanky, BVP-ečky a diverzními oddíly bez výložek, svrhni teror nenáviděných čechů, převezmi vládu a požádej polský sejm o připojení k Polsku!

Proč už dávno wasserpolácká domobrana nepovstala A NEBRÁNÍ SVÉ TÝRANÉ SOUKMENOVCE? POLÁCI NEMAJÍ TAK VELIKÉ VOJSKO JAKO PI...S PUTIN.
07. 03. 2014 | 10:26

Jana Pechová napsal(a):

buldatra 6. 3. 14:49
Anžto netrávím u compu většinu času a konec týdne jsem měla pracovně nabitý, vaší reakce jsem si všimla až nyní - přijměte omluvu.

Je přinejmenším zvláštní, když lidé, kteří většinově podpořili samostatnost Ukrajiny (která jim garantovala autonomii oblasti) si za přítomnosti ruské armády přejí připojení k Rusku. Rusko se přitom s autonomními oblastmi nijak zvášť nemaže, jak známo. Inteligentní tvor, který ochutnal svobodu, nikdy netouží po návratu do chomoutu.
07. 03. 2014 | 18:26

Petr Ježek napsal(a):

Targusi, nic jste nepochopil. Tak znovu: Buď je právo vhodně zvolenými podmínkami relativní a snadno mocensky uchopitelné nebo je převážně absolutní a nedává vzniknout odlišným právním konstruktům pro tutéž situaci. Až vám vámi demokraticky zvolená reprezentace uzákoní právo kopnout do kotníku bližního svého, využijete tohoto práva?
17. 03. 2014 | 10:46

Petr Ježek napsal(a):

Jano Pechová, proč hovoříte pouze o inteligentních tvorech, již ochutnavší svobodu, do chomoutu se nevracejí? Vždyť těch je pouhá pětina populace, zbytek lze snadno ošálit sladkými řečmi plnými svobody a demokracie za současného budování ohrady oddělující stádo od pasáků. Jistotou není ani chomout vozky hrubiána ani vypuštění do džungle plné predátorů. Mimochodem, o situaci na Krymu nevíte zhola nic, přesto soudíte...
17. 03. 2014 | 10:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy