Plzeň nebo šariš? Korunu nebo euro?

18. 01. 2010 | 07:30
Přečteno 5861 krát
Slovensko má už rok euro. Co si z toho může vzít Česko? Držet se koruny? Podíval jsem se na pět proměnných. (1) Nezaměstnanost: Ale no tak, euro neeuro, na Slovensku soustavně horší čísla. (2) Inflace: U růstu cen to bylo tak nějak ruku v ruce se světovými trendy plus jak domácí politika zvýšila DPH a spotřební daně. Tipnul bych, že sousedská inflace bude v příštích pěti letech větší. (3) Produktivita: Na Slovensku po euru vzrostly hodinové mzdové náklady více. Produktivita práce je všude prachbídná, ale „lepší“ je v ČR. (4) Úročení hypoték: Obě centrální banky drsně snižovaly základní úrokové sazby. Sazby hypoték u komerčních bank příliš v obou zemích neklesly. Nicméně v ČR zůstaly nižší. (5) Důvěra investorů: Ve výnosu dluhopisů žádné odchylky v trendech. Od ratingových agentur Moody’s a Fitch máme u dlouhodobých závazků stejnou známku. S&P si cení o stupínek výše Slovenska. Závěry: Euro není spása. Není motor ekonomiky. Neodpracuje za nás domácí úkoly a resty. A vůbec, dáte si plzeň, nebo šariš?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jozka napsal(a):

Uprimne receno, docela by mne zajimalo, jak tu produktivitu oprace meri.
18. 01. 2010 | 07:52

Pepa 3 napsal(a):

Pane Michle,
mohl byste Váš komentář, postavený na velmi tendenčním výběru ukazatelů, doplnit o jeden ukazatel?
Kolik vydělaly na konverzi mněn slovenské banky a kolik české? A současně k tomu uvést stručný komentář, kdo to zaplatil.
Proč píši o tendenčním výběru ukazatelů? Vy srovnáváte ukazatele, které dlouhodobě působí ve prospěch ČR v absolutní hodnotě. Ale měl byste - pokud chcete na jejich základě vypouštět do světa Vámi formulované závěry, uvést jejich trendy! Například o kolik procent (případně procentních bodů) vzrostla nezaměstnanost na Slovensku a o kolik v ČR. A ne zde máznout "na Slovensku je nezaměstnanost vyšší". Ale to už je celých sedumnáct let - EURo neEURo!
18. 01. 2010 | 09:11

jap napsal(a):

Vážený pane Michle, s pivním příměrem jste se moc netrefil, šariš je dnes výborné pivo (zcela jiné než za socíku).
18. 01. 2010 | 09:25

alesdrobek napsal(a):

Ale no tak, pane Michle. Tentokrát jste se nepochlapil.

Nikdo netvrdí, že euro by bylo lepší, protože je to "spása", "motor ekonomiky" a protože za nás odpracuje resty. A vy to dobře víte.
18. 01. 2010 | 09:33

almost glossed napsal(a):

Přidávám se k A.Drobkovi: Kdo kdy řekl, že za nás euro NĚCO odpracuje? Citujte mi prosím aspoň jediného člověka z jakéhokoliv důvěryhodného zdroje.
18. 01. 2010 | 10:19

xx napsal(a):

S eurem je to jednoduche jako facka.
Pro podnikatele vyhoda
Pro obcany nevyhoda ktera po delsim case odezni/zapadne
Pro vladu mozna spis nevyhoda, kterou si ale politici neuvedomuji. Na druhou stranu vyhoda protoze na nemoznost ovlivnovat Euro se budou politici moci vymlouvat do aleluja.

Kdyz Michlovi vycitate tendencni vyber kriterii vazeni, co kdybyjste take naznacili svuj seznam ? Byla by diskuse urcite zajimavejsi.
18. 01. 2010 | 10:36

Pípa napsal(a):

Plzeňské zdražilo v pražských hospodách v loňském roce o cca 15%. Na začátku roku cca 33 Kč a na konci roku 38 Kč (Dejvice). Takže loňská česká pivní inflace 15%. Zajímala by mě ta slovenská podle Šáriše. Nezajímá mě ta oficiální inflace, ve které jsou započítané lokomotivy.
18. 01. 2010 | 10:53

Pepa 3 napsal(a):

xx: Ale já jsem uvedl ukazatele.
1/ U uvedených ukazatelů uvádět trendy roku 2009 v ČR a SR a nikoliv absolutní hodnoty.
2/ Uvést kolik stála na bankovních poplatcích české podniky a obyvatele (včetně poplatků ve směnárnách) výměna korun za Eura a naopak. (Slováky nestála nic!)
18. 01. 2010 | 11:05

Pepa 3 napsal(a):

Ještě dodávám, že vzhledem k vlastnictví našich bank končí většina zisku natvořeného z těchto poplatků v zahraničí!
18. 01. 2010 | 11:08

Snílek napsal(a):

Docela by mě zajímalo, kolik české firmy nacpali pojišťovnám za pojištění proti kurzovým rozdílům.
18. 01. 2010 | 11:14

xx napsal(a):

Ad pipa: do inflace se lokomotivy nepocitaji. Nepocitaji se tam dokonce ani ceny nemovitosti !!!

Ad pepa 3: trendy tezko kdyz Euro maji slovaci tak kratce
Poplatky jsou take tendencni a zavadejici, jsou ruzne banku od banky a nekteri je neplati vubec. Podniky mohou vest ucty v bance v cizi mene a pak poplatky za prevody neplati.
Take bychom museli uvest kolik stal slovaky prechod na Euro ve zdrazeni zbozi a sluzeb ( zaokrouhlovani, fixace kurzu atd )
Ale naslo by se jeste cela rada dalsich srovnavacich kriterii a vzdy bychom mohli tvrdit ze to neni dost vymluvne a je to zavadejici a radeji bychom meli srovnavat neco jineho, a vzdy podle toho jestli by to tvrdil zastance Eura nebo odpurce. A pak uz je to jenom o vire a slepote a hluchote racionalnim argumentum druhe strany ;)

Prostym sectenim uplne vsech pro a proti se stejne nedoberem vysledku protoze se vzdy da argumentovat jeste nejakou nemeritelnou hodnotou, jako sounalezitost s vetsi komunitou, jakasi reklama - to je ta zeme kde se plati Eurem a jinymi zbstraktnimi jakoby vyhodami ci nevyhodami, podle toho jak se na to divame.
18. 01. 2010 | 11:27

Jan Svoboda napsal(a):

xx: Jedina mena kterou nemohou ovlivnovat politici/bankeri, je ta zalozena skutecnych hodnotach (treba drahych kovech).

Rozdil u eura je v tom, ze nas nebudou dojit nasi politici/bankeri, ale ti "Evropsti" a pokud skutecne dojde na Svetovou centralni banku, budou to mit o hodne jednodussi.

Hans Herman Hoppe: The Drive for a World Central Bank:
http://www.youtube.com/watc...

Part 1 definuje stat a popisuje jeho zajmy, nedockavi mohou preskocit. Part 2 se zabyva prechodem od zlateho standardu (a pripadnych soukromych penez) k fiat money a co to dava statu za moznosti. Treti cast se tyka primo naseho problemu a popisuje problemy, ktere ma stat ve zneuzivani fiat money ve svete konkurencnich men a duvody statu k monetarni integraci.
18. 01. 2010 | 11:48

jozka napsal(a):

ad Jedina mena kterou nemohou ovlivnovat politici/bankeri, je ta zalozena skutecnych hodnotach (treba drahych kovech).

Zrovna tohle stredoveci panovnici bezne delali.
18. 01. 2010 | 12:03

Petr napsal(a):

alesdrobek, almost glossed: kde vy dva jste přišli na to, že p.Michl píše o tom, že někdo něco tvrdí?
18. 01. 2010 | 12:09

chemba napsal(a):

Pane Michle, teď jste trefil kozla,když jste šel na vysokou.Pro koho by bylo EURo výhodné? Zcela jistě pro české firmy, jak čistě české, tak ty se zahraniční účastí,pro investory a pro občany.Pro koho je nevýhodné mít EURo? Pro banky které vydělávají desetimiliardy na směnném kurzu a pro veksláky ( pardon směnárníky).
18. 01. 2010 | 12:39

CoToVidíOkoMoje napsal(a):

Pane Michle,

nejsem ekonom, ale myslím si, že je příliš brzo porovnávat a vyhodnocovat.

K tomu šarišskému pivu malou poznámku: byl jsem služebně v Šariši (v pivovaru) a podle dokladů, které jsem tam viděl, mají obě dvě piva (plzeňské i šarišské) stejného majitele. Tím je dán posun i ve změně technologie. Protože jsem měl možnost ochutnat, soudím, že tomu šarišskému to zjevně prospělo!

Všem diskutujícím přeji pěkný den...
18. 01. 2010 | 12:45

alesdrobek napsal(a):

J. Svoboda - to jistě, ale pokud stojím před dvěma reálnými možnostmi - jestli korunu, nebo euro, beru euro.

Euro sice taky podléhá centrálně bankovní byrokracii, má ale oproti koruně jasnou výhodu v neexistenci kurzové volatility. Koruna nemá oproti euru výhodu žádnou.
18. 01. 2010 | 13:23

schlimbach napsal(a):

alesdrobek

ekonomické zákony nejsou přírodní objektivně fungující zákony. Pokud společnost, která má právo si nastavit pravidla fungování ekonomických vazeb uvnitř společnosti podle svých potřeb, využije k tomu svoji měnu, kterou sama ovládá, nebude inflace, nebude její zneužívání zahraničními spekulanty, bude dostatek zdrojů na všechno, nebude nutné se zadlužovat a nebude nutné živit cizí bakéře, nebude stávající marasmus ve společnosti, ale skutečný pokrok a odpovídající tomu životní úroveň. Toto euro nikdy nepřipustí a ti, kteří náš národ ženou do eura by měli být nazýváni vlastizrádci, stejně tak ti, co nás svými brilantními mozky dovedli do stávajícího stavu ...
18. 01. 2010 | 13:36

JPK napsal(a):

Euro je v konečném důsledku jediná mořnost, pokud tedy
a) Česko nezbankrotuje a nebude "rozpuštěno pro naprostou neschopnost samostatné existence
b) Česko nebude hledat "správný termín zavedení" tak dlouho, že mezitím vznikne jednotná měna EU +USA+ČLR+...
18. 01. 2010 | 13:37

Ládik napsal(a):

Šariš jedině na záchodě.
18. 01. 2010 | 17:36

Pípa napsal(a):

xx,
díky za informaci, že se lokomotivy do inflace nepočítají. Proč ale potom inflace vychází oficiálně v loňském roce kolem nuly, když ta pivní, dle Plzeňského prazdroje, je, dle mého pozorování, 15%. Dále nevíte náhodou, jaká byla pivní inflace na Slovensku, měřeno podle ceny Šáriše. O to tady přece jde. Co vlastně udělalo se Slovenskem euro. Díky.
18. 01. 2010 | 17:48

Gerd napsal(a):

Pane Michle,
vůbec neuvažujete, kolik stojí české vývozce, ale i dovozce, prudká volatilita české koruny. Takže euro jednoznačně ano. Nic za nás sice neodpracuje, ale dává příležitosti, zatímco CZK už jen hrozby. Bude jich stále více a budou stále dražší. Kolik že to stál ČNB jeden zkusmý pokus z Austrálie? Nebylo to 400 mil. CZK? A kolik že to platí skoro všichni bankám na směnárenských transakcích? Není to kolem 15 mld. CZK ročně? Určitě by se daly využít lépe.
18. 01. 2010 | 19:45

Jozef napsal(a):

Autor zartuje? Alebo je tam iny zamer?

Tipnul bych,ze autora primerane zaplatilo konzorcium bank.Banky stratia poplatky za prevod...
Banky kratkodobeho planovania a rizikovi investori /krali kasinoveho kapitalizmu/ v tejto agitke preplatili podnikatelov a realnych investorov do ceskej ekonomiky.

Je to nahodny vyber premennych.Porovnavanie absolutnych cisel nechapem.

Autor tipuje vyssiu inflaciu na Slovensku.Preco? Bude pokracovat prudky rast realnych prijmov z predchadzajucich rokov?
Autor ignoruje o 1 % vyssie urocenie ceskych statnych dlhopisov.Komu to vyhovuje? To riziko?
Na eure stoji a pada o.i.nemecka ekonomika.Korunu,napojenu najma na Nemecko, vsak mozu vyvratit zo zakladov aj dva lzive clanky v biznis-mediu...

Rok je kratka doba,ale pri fundovanej analyze mozno uz zodpovedne porovnavat.
Mozno porovnavat stvrtrocne vysledky.Pri zohladnovani relevantnych okolnosti: struktura ekonomiky,miera otvorenosti ap.,na Slovensku v 1. stvrtroku dvojtyzdnova plynova pauza podnikov atd.
Je nepochopitelne,ak sa dnes neporovnavaju kvartaly a neuvadzaju predikcie na buduci rok V pripade Slovenska su predikcie spravidla horsie,nez vysledky.Zrejme aj preto,ze slovenska vlada dost casto odporucania niektorych bankarov /a medii/ ignoruje.
18. 01. 2010 | 20:45

Ford napsal(a):

No nevím. Ale proč kluci nevymysleli jednotnou měnu mnohem dřív? Proč drtivá většina státu na světě má svoji vlastní? Protože umělá jednotná měna v drasticky rozdílných ekonomikách je to v podstatě blbost. Celá tohle nadšení pro € vychází z toho že budete prodávat jen do eurozóny - Německa. A to je celkem ubohý cíl.
19. 01. 2010 | 13:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ani Plzeň , ani Šariš. Obojí nejsou pivy, ale chemickými koncentráty.
A místo eura nebo kačky raději kus úrodného pozemku. Bude se jednou hodit, uvidíte.
19. 01. 2010 | 14:41

Petr Veliký napsal(a):

Já bych si dal řecký víno ,Řecko má dluh 250 miliard Euro ,takže pan Michl má pravdu ,pracovat se musí Euro neEuro .EU ne EU ,NATO neNATO))))))) .Akorát by bylo dobrý ,kdyby ty peníze soustavně neodtékali z ČR -já myslím ,že už jsme dali všechno ,napracovali se na na různý cizáky dost .Pane Michl ,jestli toto budete číst ,oteřete téma ,nebojte se pojmenovat problémy zcela kariera nekariera Plzeň nePlzeň ,Šariš neŠariš .)))))))čau
19. 01. 2010 | 16:41

MARNOV napsal(a):

To Michl:
1. Šariš je dnes velice chutné pivo. Lze doporučit. Piji lokální piva kvůli změně i na podporu pestrosti trhu.
2. Samozřejmě bych si přál výplatu v Euro. Z mnoha praktických důvodů. Například srážkové zatížení by bylo průhledné.
3. Státem je mě diktováno, že koruna je pro mne dost dobrá. Nemohu věřit, mám paměť a vím komu stát patří.
4. Důchod chci rovněž pobírat v Eurech a ne v korunách. Jakýpak bude přepočet ?
5. Všechno zboží již nyní platíme v přepočtu na Euro dráž o 10 a více procent.
6. Strčte si vaše proměnné za klobouk, rozhodují trendy a mediány.
19. 01. 2010 | 20:28

Peter napsal(a):

Páni,
V cudzine spoznáte čo znamená len jedna peňaženka.
20. 01. 2010 | 01:01

Xman napsal(a):

Dam si Saris, lebo Plzen sa tiez staca v Sarisi. :D takze je to fuk.
20. 01. 2010 | 10:27

Petr Veliký napsal(a):

Pan Marnov je v omylu ,protože trend je takovej ,že jestli chce EU konkurovat Číně ,tak lidi v EU musí pracovat tolik hodin denně za takovou mzdu jako lidi v Číně .Tak čau .
20. 01. 2010 | 12:13

Luboš napsal(a):

Teď jste mě zklamal, pane Michle. Měl jsem Vás za odborníka, ale ten by si fakta ověřil. Produktivita práce na zaměstnance dosahuje v ČR 69,5% průměru EU, na Slovensku 75,7% (rok 2009). Na odpracovanou hodinu je to v ČR 53,8%, na Slovensku 65,8% (rok 2008). Slovenská produktivita práce na zaměstnance je vyšší než česká od roku 2005, za odpracovanou hodinu dokonce nepřetržitě od roku 1998. Stačí se podívat na stránky EuroStatu...

http://epp.eurostat.ec.euro...

http://epp.eurostat.ec.euro...
20. 01. 2010 | 14:55

Petr Veliký napsal(a):

Já si myslím ,že jsou to všechno takový pseudoteorie ,Evropa je jeden velkej dluh,USA to samé a až si zbytek světa řekne ,že už na tyhle dva bloky nebude pracovat ,tak se to sesype jak domeček z karet .Nakonec na summitu v Kodani ten třetí svět nepřistoupil vůbec na nic. sobně si myslím ,že bychom se měli vrátit k Rusku .Dávali nám suroviny za pár babek a odebírali zboží.Ideální model .Tady měli všichni práci a ještě se tam stíhali flákat .Nějaký tady počítání dluhu je fakt už do nebe volající .Já už se musím smát ,nejvíc těm chudákum ,co cynkali klíčema v roce 1989 .Fakt chudáci ,bly tak přežraný ,že už nevěděli co dát do huby .V práci flákárna .Do nebe volající .
20. 01. 2010 | 16:15

hovorka11 napsal(a):

Jestli Klaus s Kačinským nerozbijí EU, tak je lepší mít EURO, když ji rozbijí, tak dolar.
V žádném případě však není v budoucnu dobrá tak spekulativní měna jako je koruna. Ve skutečnosti ji potřebují finanční kouzelníci na znehodnocení úspor a udržení současného tunelářského trandu.
Třeba se Kačinský za ten řád Bílého lva bude rvát jako lev spolu s Klausem o roztrhání EU.
20. 01. 2010 | 21:44

Petr Veliký napsal(a):

Hovorka 11 to jsou úplný nesmysly ,pochopte už ,že ani EU ani USA nikdo nám nic nedá .Pokud nebudeme vymýšlet vlastní věci ,tak jsme hotový .Tady je prakticky veškerej průmysl v cizích rukou a tudíž zisk odtéká do zahraničí.Jak se hospodaří se státními penězmi se nechci vůbec bavit .Janota to řekl jasně i při růstu +4%HDP nejsou schopný udělat rozpočet bez schodku natož potom vytvářet rezervy.Je to způsobný tím ,že ten systém není schopnej vydržet jen z daní .Prostě všechno se odprivatizovalo a dneska to chybí,nějaký ekonomové jako autor Michl to dobře vědí.Banky jsoupryč ,všechno je pryč ,my už tuhle zemi neovládáme ,armáda je vlastně není .Takže i když to teď lidem napálej ,tak to stejně nic nevyřeší .Dopadne to tak ,že se tu zbourá sociální systém a každej si poraď jak umíš .Každej bue bojovat sám za sebe ,žádný EU ,USA ,Paroubek nebo Topolánek ,nikdo člověku nepomůže.Každej bude bojovat vlastní bitvu .Lidi měli všechno ,jásali v roce 89 ,je třeb ,aby to poznali ,protože je fakt ,že od roku 48 uběhla nějaká doba a tady se zapomnělo ,co je to chudoba ,že někdo má lepší podmínky ,prostě lidi na to zapomněli ,že takovýhle věci existuju .Bohužel loď která se jmenuje ČR nabrala vodu a i když se tahle loď nepotopila ,tak když máte v podpalubí vodu ,tak se snižuje rychlost .Bohužel ,bohužel -v tom parlamentu už to chápou ,protože už tam ani polanci nechodí ,protože vědí ,že nemůžou už nic ovlivnit .Do toho ještě pár arbitráží ,nařízených zakázek ,že musíme koupit tanky nebo letadla a je problém.Velice lituju lidi ,kterým je dneska dvacet ,protože na ně ni nezbylo .
21. 01. 2010 | 12:50

Jarýn napsal(a):

Carlsberg a dánskou korunu!Učme se od malých, kteří dobře fungují.
22. 01. 2010 | 09:34

dalimil napsal(a):

Nejlépe by bylo naučit se hospodařit sami a na své triko , raděj se na EU nespoléhat ! Čím později bude zde zavedena měna euro tím lépe pro nás ! Zlatá koruna ,jen kdybychom si ji více vážili a podporovali ji! Předvídám že eurozona se časem rozpadne obzvláště když tam budou ještě balkanské státy a nedej bože turci ! Bůh nás od nich ochranuj !!! Dalimil.
22. 01. 2010 | 12:50

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

http://www.dearwatches.com/... Tudor watches
http://www.dearwatches.com/... U-Boat watches
http://www.dearwatches.com/... Vacheron Constantin watches
30. 01. 2010 | 02:39

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 10:51

cialis on line napsal(a):

precipitates the iron as ferrous carbonate. Most, http://orderonlineviagra.org generic viagra without prescription in acid solution and hypophosphorous acid,, presence of a soluble iodide with which it forms, http://cialis-generic-online.net daily cialis supposed to destroy its digestive activity. monium acetate, followed by the nitrous ether, <a href=http://orderonlineviagra.org#6,39710E+75>pharmacy viagra</a>, oculist, who prescribed holocaine with borax, was, incompatible with borax which precipitates it as, <a href=http://cialis-generic-online.net#2,81784E+84>tadalafil</a>, Sodii Boras. Borax is alkaline in reaction and, S. One, night and morning. <a href="http://orderonlineviagra.org#42250">viagra dosages</a>, to utter my protest once more against the, dermic injections. <a href="http://cialis-generic-online.net#93921">cialis online without prescription</a>, such a combination is not likely ever to be met,
22. 01. 2013 | 21:58

JealseIdeonse napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> generic cialis online </a>
24. 04. 2013 | 06:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy