Je Václav Klaus českým prezidentem nebo britským monarchou?

05. 10. 2009 | 15:19
Přečteno 5033 krát
Dopis, který nedávno zaslal vůdce britských konzervativců David Cameron prezidentu Václavu Klausovi, v němž ho má žádat o odklad české ratifikace Lisabonské smlouvy do voleb v Británii, odkrývá celou podstatu politické hry Václava Klause. Cameron totiž chce v případě vítězství ve volbách vypsat referendum o Lisabonské smlouvě. A v případě jejího odmítnutí tím celou smlouvu pohřbít, spolu s procesem evropské integrace. Každému je jasné, že otřes, který by takový fatální neúspěch evropské politiky vyvolal, by měl velmi vážné dopady na celou stavbu EU.

Zaráží mne především fakt, že současná pozice prezidenta suverénního a samostatného českého státu se opírá o dopis předsedy opoziční britské politické strany. Pokud se jedná o dopis oficiální, pak žádám jeho zveřejnění. Pokud však jde o soukromý vzkaz, pak nechápu, jak se může Václav Klaus, byť i neoficiálně, na základě něčeho takového rozhodovat.

Uvědomme si, co se ve skutečnosti děje. Prezident se staví proti vůli lidu. Tato vůle byla vyjádřena přijetím Lisabonské smlouvy ústavní většinou Poslanecké sněmovny i Senátu (které jsou voleny přímo lidem) a potvrzena rozhodnutím Ústavního soudu, který již v této věci jednou rozhodl. Navíc voliči v nedávných evropských volbách dali jasně najevo, kterou cestou by se měl náš kontinent ubírat. Euroskeptické stany Libertas a Strana svobodných občanů, které jsou blízké názorům prezidenta Klause, ve volbách totálně propadly. Jasně zvítězily proevropské síly. Navíc se o uplynulém víkendu jasně vyjádřili i irští voliči, kteří 2/3 hlasů Lisabonskou smlouvu podpořili. I toto je nutné mít na zřeteli.

Nyní si prezident bere na pomoc několik senátorů ODS, kteří se nechtějí smířit s pokračováním evropské integrace. Senátoři ODS již při své první stížnosti použili všechny relevantní argumenty a další podávání stížností je pouze „hrou o britský čas“. Ústavní soud již dávno Lisabonskou smlouvu posoudil a shledal jí kompatibilní s naší ústavou. Ústavní soud posuzoval na žádost senátorů ty části (celkem osm částí) smlouvy, které by mohly být v kolizi s naší Ústavou. Všechny ostatní části smlouvy se ústavnosti vůbec netýkají a senátoři je proto pochopitelně do stížnosti nezařadili.

Nynější nová stížnost je podaná na Lisabonskou smlouvu jako celek a tváří se tedy, že je jinou stížností než ta předešlá. Z čistě věcného hlediska je tato stížnost nesmyslná, protože všechno, co se jakkoliv týkalo naší ústavy, již Ústavní soud posoudil. Z právního a formálního hlediska jde o stížnost novou, ale výsledek je dopředu naprosto jasný. Ústavní soud nemůže popřít sám sebe a dojde k témuž verdiktu. Jde o zjevný pokus o prodlužování období, po které může prezident Klaus oddalovat ratifikaci.

Oddalování ratifikace Lisabonské smlouvy nebo dokonce její krach povede ve svém důsledku k jedinému: V platnosti zůstane stávající Smlouva z Nice, na jejímž základě se počet eurokomisařů bude snižovat. Hádejte, který stát by v takovém případě jako první přišel o svého eurokomisaře?..

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jiří napsal(a):

Tyhle s prominutím plky jsem už slyšel x krát. Tak na jednu stranu kritizujete Klause, že mu chodí dopisy od Camerona, a na druhou stranu tvrdíte, že "je nutné mít na zřeteli" výsledek pátečního irského referenda? S úctou: jděte se bodnout.
05. 10. 2009 | 15:24

Carlos V. napsal(a):

Pane Svobodo, otazka - k cemu je nam dobry komisar ?

Za nas kopat nesmi, a tak jedina dobro pro nas je to, ze snad prijede do CR utratit cast sve mzdy.
05. 10. 2009 | 15:25

Jiří napsal(a):

Carlos V.

Komisař je dobrý pro Česko tím, že sníží nezaměstnanost o jedno místo (to jeho). Možná ještě o nějakého jeho asistenta nebo sekretářku.
05. 10. 2009 | 15:29

JC napsal(a):

Pane Svobodo,
Ta poslední věta s otazníkem stojí za poznámku. Všichni jste velcí evropané,ale neustále nás strašíte tím, že asi nebudeme mít svého eurokomisaře.
A to já jsem si myslel, že na tyto posty jsou "usazováni" především "Evropané" tudíž lidé, kteří mají řešit příslušnou agendu ku prospěchu všech obyvatel EU a ne zástupci jednotlivých států, kteří lobují ve svém portfoliu za národní zájmy zemí které representují.
Jak je to tedy s vámi ? Jste vy vůbec Evropan nebo jen tak "Já pán ty pán ?"
05. 10. 2009 | 15:33

schlimbach napsal(a):

pane Svobodo, jste právník a jistě proto můžete připustit, že president se drží ve věci LS dlouhodobě svého názoru a pokud mu chcete vyčítat, že nedávno obdržel nějaký dopis, je to asi na takové úrovni jako když se konalo v Irsku opakované referendum, když se první nepovedlo. Pokud by skutečně šlo o demokracii, LS by skončila po prvním referendu v Irsku. Dále je mi záhadou, že jako právníkovi Vám LS nevadí a že nevidíte žádnou kolizi s naší Ústavou.
05. 10. 2009 | 15:33

RA napsal(a):

pane Svobodo, na vás mě upoutává jen ta vaše hroší kůže a úlisný úsměv člověka, který je ochoten se soudit se starou paní o její dům. S vámi to tedy Lidovci opravdu vytrhli.
05. 10. 2009 | 15:41

Jiří napsal(a):

RA

Lidi jako pana Svobodu tyto věci trápit nemusí. Stačí vždycky před spaním poprosit o odpuštění a je to v cajku.
05. 10. 2009 | 15:43

stoppa napsal(a):

Autor Svoboda
Plníte doslova a pečlivě bruselskou instrukci, kterou popsla ve svém článku J. Grohová - že se má Klaus vykreslovat Klause jako izolovaný člověk, který "jde proti zájmům lidí"- poněkud gottwaldovská formulace. Ve skutečnosti jde pouze a jedině proti zájmům bezostyšného eurodiktátu, nejspíš i proti touze Blaira honem-honem se dostat na post "prezidenta EU" - neboť to mu torryové, pochpitelně, příští rok zatrhnou.

Zastupuje-li tu někdo cizí zájmy, pak jste to samozřejmě vy, pane autore.
05. 10. 2009 | 15:46

Ládik napsal(a):

Ať je Klaus jaký chce, ale v prvé řadě je neměnný a čitelný.
05. 10. 2009 | 15:58

hamsey napsal(a):

To chování Klause má i určité osobní důvody: V 90-tých letech byl příliš často kritizován-viz termín "Klausofobie".I v německém a anglickém tisku.
V posledních letech proběhlo veřejností předčasné cejchování lidí,kteří mohou být politiky,ale ne prezidentem.Jako prezidenta by je Češi nepřežili.Patří mezi ně:Špidla,částečně Švejnar,Paroubek,plně Miloš Zeman a Topolánek.No a když se Klaus okolo sebe rozhlíží,tak cítí,že je vlastně v té prezidentské funkci jaksi nenahraditelný.A tahle jeho vlastní role vůči EU to zvýrazňuje.
05. 10. 2009 | 16:03

Orde Wingate napsal(a):

Kupředu, zpátky ni krok. Není jiné alternativy než socialismus. Není možné se již vracet k prvorepublikovému zřízení. Kdo se staví proti, je zpátečník, tmář, reakcionář a nepřítel lidu!
Tak tohle, pane Svobodo, už známe. Pamatujeme.
05. 10. 2009 | 16:11

Orde Wingate napsal(a):

Německý exprezident Herzog, sám též právník a ústavní soudce, ve svém rozboru LS poukazuje na místa v lS, která jsou skutečně ohrožením demokracie a zbavující lidi a jejich volené zástupce vlivu.
Rad¨ěji bych si jako právníka najmul jeho, než vás, který se místo fundovaného rozboru zmůžete jen na fráze. NEchápu, proč vás některé katolíky, ještě nepustila ta touha po novodobé svaté říši římské.
05. 10. 2009 | 16:16

dalimil.rada.@seznam.cz napsal(a):

Pane Svoboda už jsem se vás zde ptal proč nereagujete na zdejší přízpěvky střední vrstvy lidí ? Je to váš blog tak by jste měl patřičně reagovat! Nebo vás vůbec nezajímají názory lidí na tu vaší neštastnou politiku ? To by ovšem bylo od vás zbabělé!!! Berte si příklad s pana prof. Hořejšího ten si své blogy dobře kontroluje a tak je to správné ! A netvrdte mi že nemáte čas ! Ten si na lidi musí najít všichni politici! Jste za to dobře placeni! A pana prezidenta Klause nechte všichni napokoji ! On totiž na rozdíl od vás všech tam v Praze dostal rozum alespon na stará kolena ! Jde s lidem a tak to má být !!! Má pravdu s tou EU vůbec není zaručeno že ten spolek evropských států bude doře fungovat ! A když tak určitě ne ke spokojenosti všech ! Já bych byl pro aby si ten podpis ještě dobře nechal projít hlavou!!!Dalimil.
05. 10. 2009 | 16:28

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Zajímavé(ironie) je, že když se v Irsku podruhé koná referendum, tak se VK do toho opírá, ale když u nás, na popud VK, jde LS podruhé k ÚS, tak je vše v pořádku.
05. 10. 2009 | 16:35

dalimil.rada.@seznam.cz napsal(a):

CO TO JE EU ? Líhen úředníků a nadbytečné byrokracie ! A kdo tohle má vše živit ? Dal.
05. 10. 2009 | 16:36

VDC napsal(a):

"Vůle lidu", s ní jděte k šípku. 200 tisíc lidí manifestovalo na Václaváku svou oddanost říši, "lid" pravidelně volil KSČ 99%, apod. To je ta vaše vůle lidu. Lidu možná, ale lidí nikolivěk.
05. 10. 2009 | 16:39

Dušan napsal(a):

Zdá se , že spoustu lidí má zkresléné mínění o právech a povinostech prezidenta.
Pokud obě komory schválí určitý zákon, je poviností prezidenta tento zákon podepsat v rámci završení zákodnodárného procesu. Ústava neříká přesně kdy to má udělat z určitých důvodů, říká jen, že to "musí" udělat. Termín není specifikován záměrně s ohledem na dostatečnou formulaci a vážnost prezidentského úřadu. Prezidentovi se tudíž neukládá libovolná lhůta, lhůta není specifikována s ohledem na vážnost úřadu prezidenta. Předpokladem je , že osobnost prezidenta je na dostatečně vysoké morální a mravní úrovni v rámci které se nemusí snižovat k vyhledávání mezírek a úskoků aby si prosadila své navzdory mínění politické reprezentace.
"Nespecifikování lhůty podpisu" není chyba nebo mezera v ústavním zákoně.
Prezidentský úrad je natolik vážená instituce, že ani ústava si neklade za nutné snižovat autoritu prezidenta, bohužel současný prezident Klaus dokazuje , že tohoto úřadu není hoden a naopak jeho vážnost snižuje.
05. 10. 2009 | 16:42

buldatra napsal(a):

Autore,

Nakladl jste toho dost, i tuto otázku:
Hádejte, který stát by v takovém případě jako první přišel o svého eurokomisaře?..

Asi se děsíte možnosti, že bychom přišli o svého eurošpidlu. Pakliže by se tak stalo, byli bychom eurokomisařeprostí a tím pádem naprosto vyřízení. Byli bychom nikoliv ve spravedlivé demokratické sjednocené Evropě, nýbrž v pr…, no však vy víte kde.

Dnes máme alespoň komisaře a máme, zdá se i britského monarchu. A v Polsku, zdá se, mají britského monarchu také. Že by to bylo nakažlivé? Anebo, že by vypukla v britské královské rodině populační exploze?
Barosa budou asi omývat
05. 10. 2009 | 16:46

Jiří napsal(a):

Dušan:

Pane, tak nehoráznou lež jsem tady fakt ještě neviděl. Otevřte si Ústavu a ukažte mi tam to sloveso "muset", které jste tak okázale dal do uvozovek, snad abyste navodil dojem citace přímo z Ústavy.

"Musím" vás ale zklamat, nic takového tam není. Je tam prostá oznamovací věta, která čtenáře informuje, že mezinárodní smlouvy ratifikuje prezident. Další věta pak informuje o tom, že před ratifikací prezidentem "musí" smlouva projít schválením parlamentem.

Váš výklad považuji za čistě účelový a velice drzý. Bohužel 100* opakovaná lež se stává pravdou a tuhle lež v poslední době slýcháme opravdu často.
05. 10. 2009 | 16:47

Seraf napsal(a):

Petice na podporu Václava Klause: http://www.petitiononline.c...
05. 10. 2009 | 18:14

Holubář napsal(a):

Necítil bych jako újmu, kdyby v Bruselu chyběl český eurokomisař Špidla. K čemu je mi tam?

Vy víte pane Svobodo už teď, že výsledek rozhodování US je jasný? Víte jak rozhodne? To jste se také setkal s německým velvyslancem? Svěřte se nám. Nebo aspoň naznačte.....
05. 10. 2009 | 18:32

Holubář napsal(a):

VDC :
Trochu mi to připomíná vtip ze starých časů.
"Zatímco lid statečně buduje socialismus, lidi na to většinou serou."
:-)
05. 10. 2009 | 18:36

Dušan napsal(a):

Jiřímu.
Jsem rád, že jste se chytil. Vždy se chytí takoví jak vy do pasti. Leží je také to že někoho obviníte ze lži. Úhel pohledu není lež a uvozovky se nepoužívají jen k citaci.
Váš jednoduchý a bezstarostný pohled na věci je sice osvobozující, ale odpovědnost z vás nesejme. Nejsem jako vy, abych vás nazval lhářem, stačí , že si jisté věci nedokážete, nebo naopak dokážete vyložit po svém. V ústavě hlavně není psáno , že nemusí. V podstatě ústava nepřikládá podpisu przidenta zásadní význam, prezident není zákonodárce, ale pouze dokončuje zákonodárný proces.
Můžete si to vykládat jak chcete ale tak to je, prezident ať chce nebo nechce musí podepsat.
05. 10. 2009 | 18:42

Targus napsal(a):

To Cyril Svoboda:

Hahaha, to se povedlo. Že prý "vůle lidu". To je stejný výplod chorého ducha, jako sousloví "poctivý poslanec" nebo "zebra bez pruhů".

Aneb jak jsem se stal euroskeptikem.
Coby zuřivý zastánce co nejrychlejšího vstupu do EU jsem přesvědčoval o nezbytné nutnosti takového vstupu své blízké i široké okolí. Jen jsme tam vlezli, začal jsem zjišťovat, že to asi nebude tak snadné. Jedno nařízení stíhalo druhé, podmínky k podnikání se horšily a horšily, okolní státy byvši drzejší, silnější a tvrdší při vyjednávání si vyhádaly a vydupaly daleko lepší podmínky pro své podnikatele, než náš slavný, jedinečný a bezchybný Velmistr Telička. Dnes zásluhou konkurence z ostatních států EU bez výjimky padáme ekonomicky na držku, k tomu se chystá (anti)krizový balíček, který situaci bez pochyby ještě zhorší a jako vrchol všeho tady sebranka z Bruselu pořádá několikaletý hon na podpisy jakýchsi pamfletů, které jsou psány tak, aby si je mohl vyložit každý po svém a druhého ekonomicky slabšího mohl elegantně vydírat.
Že bychom neměli v Bruselu Špidlu? Nic lepšího by nás nemohlo potkat. A měli by vyházet i těch dalších 22 šašků, kteří tam jsou akorát do počtu a buď tam chrápou nebo zvedají pracky, jak jim kdo zaplatí, anebo přikáže.
05. 10. 2009 | 18:45

Jiří napsal(a):

Dušan:

Omlouvám se za svůj ostřejší tón, pokud se vás dotknul. Ovšem pořád nějak nemám důvod z něj slevovat, tak tedy:

1)"V podstatě ústava nepřikládá podpisu przidenta zásadní význam, prezident není zákonodárce, ale pouze dokončuje zákonodárný proces."
Toto se nikde v ústavě nepíše, to dobře víte. Je to váš výklad a jeden z několika možných. Vy ovšem děláte, jako kdyby to byla nezpochybnitelná pravda, což samozřejmě není.

2)"prezident ať chce nebo nechce musí podepsat."
Toto se v ústavě taky nepíše. Nevím, proč mě nutíte se opakovat. Opět to záleží na výkladu. Vy jste tady uvedl nějaký výklad a vydával ho za fakta, tak já jsem uvedl jiný výklad.

Jak říkám, váš výklad mi připadá účelový a značně urážlivý vůči úřadu prezidenta. Mějte si ho, ale nevydávejte ho laskavě za dogma, děkuji.
05. 10. 2009 | 18:52

Dušan napsal(a):

Tragusovi

Nejsem euroskeptik, ale musím s vámi souhlasit. Velmi trefně jste to shrnul.
I tak jsem pro sjednocování, neexistují jenom negativa, každá mince má dvě strany a občas je jedna strana drsnější než druhá.
05. 10. 2009 | 18:54

Dušan napsal(a):

Jiřímu.

Nevydávám výklad a úhel pohledu za dogma, to jste se vyjádřil vy. Já s vámi souhlasím, neodpovídá to citaci ústavy. Ústava takémnení dogma a nevisí ve vzduchprázdnu, pro to o tom diskutujeme. Respektuji vás a také nehodlám slevit ze svého názoru a znovu opakuji, že pokud prezident nerespektuje zákonodárce, není to jen vyjádření názoru, ale především protiústavní akt a proto trvám na tom, že prezident, který ústavu respektuje a má úctu k zákonodárnému zboru a potažmo k občanům "MUSÍ" schválený dokument podepsat. Toť vše a za tím stojím.
05. 10. 2009 | 18:59

RA napsal(a):

Targus......no, vidíš, byl jsi hlupák a bohužel s to zjistil až ve chvíli, kdy už je pozdě. Proč jsi volil organizaci, která určuje výrobní kvoty, zničila cukrovarnictví u nás , rozhoduje o poloměru zakřivení banánů a vysílá k nám zjevy typu Cohn Bendith, ktré se nenaučily dobrému chování ani po 50ti letech jejich neproduktivního života. Vše toto už bylo známo před referendem do EU, tak se ti divím.
05. 10. 2009 | 19:00

RA napsal(a):

Dušan.........řekněte mi, pane, když Klaus nepodepíše, co budete dělat ? Prezidentova pravomoc je nepodepsat, co tedy s tím ? Lámat v kole, španělská bota, palečnice na levou ruku a pravou by to demokraticky podepsal ? Vykládáte si tu ústavu poněkud jednostranně z pohledu bolševika. Prezident zkrátka nemusí, ale vy se stím musíte smířit.
05. 10. 2009 | 19:04

Dušan napsal(a):

RA

"Půjdu a skočím pod vlak".
Když nepodepíše tak nepodepíše, chleba levnější nebude. Samozřejmě trefil jste to dobře, jediné co člověk musí tak zemřít.
05. 10. 2009 | 19:06

Jiří napsal(a):

Dušan:

Dobře no. Já taky nemám problém respektovat cizí názory, ani ten váš. Jenomže většina diskutérů to nedělá, a tak si člověk navykne reagovat víc konfrontačně.

Každopádně mějte na paměti, že demokratický právní stát založený na dělbě moci se opírá o tzv. systém "checks and balances", pojistek, které mají za úkol vzájemně omezovat svou moc a vyvažovat situace, kdy některý ústavní orgán selže. Mezi ně u nás patří stejně tak PSPČR, senát PČR, Ústavní soud a v neposlední řadě prezident. Kdyby pokaždé všichni respektovali všechny, tak by to moc nefungovalo.
05. 10. 2009 | 19:07

Dušan napsal(a):

Jiřímu

Plně s vámi souhlasím. Ale snad uznáte, že situace, kterou pan Klaus chce v lidech navodit není taková za jakou ji vydává.
Nelíbí se mi, že mezi řádky jde právě o účelové zviditelňování jeho samého a určitě se nehrneme do žádné propasti aby musel zasahovat chrabrý ochránce bezbranných. Nechci abych byl vydán na pospas takovéhoto jednání a uráží mě , že mě prezidant řadí mezi neznalé a neinformované chudáky, kteří nutně v této radoby vypjaté době potřebují poslední možnou demokratickou pojistku v podobě prezidenta.
05. 10. 2009 | 19:14

Jiří napsal(a):

Dušan: Nechci se už pouštět do nějaké podrobnější diskuze, v posledních pár blozích jich tady už proběhla spousta, ale: LS je pro nás nevýhodná, to je fakt. Po schválení LS už nebudeme moct zablokovat vývoj, ani kdyby byl pro nás extrémně nevýhodný (pokud bychom nechtěli vystoupit). A to nejdležitější. Způsob prosazování LS, diskuze, která přišla až po jejím odmítnutí a všechna ta omáčka kolem ní samotné je pro mě natolik nepřijatelná, že to nemůžu zkousnout a souhlasit s ní. Asi takhle, není důležitý jen cíl, ale i cesta k němu.
05. 10. 2009 | 19:28

jarpor napsal(a):

Pane poslanče,
asi se rozpláču...

Možná nebudeme mít eurokomisaře... nebude lepší skočit pod vlak ?
Žít bez K...., komisaře (samozřejmě) nelze ...

Hezký večer v té možné tragédii bez...
05. 10. 2009 | 19:36

Jana napsal(a):

Dle mého názoru vším co dělá Klaus dokazuje, že je absolutně nekompetentní osoba pro úřad prezidenta republiky. Je to intrikán, pletichář, který se chce akorát na stará kolena zviditelnit. Ať se jednalo o cokoli, vždy musel jít proti proudu, přičemž výsledky jeho "úsilí" jsou alarmující (viz kupónová privitazice a další). Nechal rozkrást celý stát, přičemž bez skrupulí vykonává úřad prezidenta. Nechápu, že po tom všem má na to žaludek. Co se týče EU, přesně jak řekl Dušan, všechno má svá pozitiva i negativa. Myslím, že by konkrétně ČR potřebovala eurokomisařů několik už jenom kvůli korupci, která nás nakonec možná přivede do státního bankrotu.
05. 10. 2009 | 19:38

Dušan napsal(a):

Jiřímu
Vím asi co máte na mysli s tou nevýhodností, ale bohužel Klaus to nezachrání a on sám moc dobře ví že ne. Navíc tyjátr který kolem toho hraje je opravdu nedůstojný, když sám ví jeko ekonom, že ekonomické zájmy převažují a na konec převáží. Neznamená to ale, že jsem všemi deseti pro LS, jenom si myslím, že to není žádné strašná událost.
Navíc kdyby opravdu o něco tak neskutečně zásadního špatného šlo, tak se najde daleko více odpůrců jak jednotlivců tak států. Nejsem právně vzdělán, ale četl jsem si LS a neshledal jsem opravdu nikde zmínku o tom, že by naše suverenita jakkoliv měla být ohrožena. Pokud tam něco takového je, tak mi to uniklo. Pokud znáte pasáž kde ztrácíme vliv na dění v unii tak se s ní rád seznámím.
05. 10. 2009 | 19:44

Ferda napsal(a):

Myslím, že je potřeba říci otevřeně o podstatě změn, které LS přináší. Je pravda, že dává větší podíl na moci lidnatějším zemím (např. Německo, Francie), na úkor menších. Ale je to v porovnání se stávajícím stavem, kdy má ČR stejnou rozhodovací váhu, jako Německo. Je to spravedlivé? To je právě relativní. V některých věcech možná ano, ale být Němec, asi by mi taky trochu vadilo, že mám jeden hlas a každý Čech jich má osm. Mně osobně větší proporcionalita nevadí, jelikož to považuji za spravedlivé. Když dojde na krizi, taky nás z toho vytáhne např. německé šrotovné, a ne naopak, tak se nemůžeme tvářit, že jsme úplně stejně důležití, jako oni. Alespoň ekonomicky. Souhlasím s diskutujícími, kteří tvrdí, že o eurokomisaře až tolik nejde. Dobrý eurokomisař totiž pracuje pro silnou a prosperující Evropu, ne za stát, za který byl nominován.
05. 10. 2009 | 19:47

Tupelo napsal(a):

Pane Svoboda, neznela prave od lidovcu pred posledni, nechvalne znamou volbou prezidenta, slova vyzyvajici k volbe Klause, s tim ze lze ocekavat jeho vstricnost pri navraceni majetku cirkvim? Jeho jesitnost a chovani nerizene strely byly dostatecne zname a varujici jiz tenkrat. Skoda, ale musime to s nim jeste par let vydrzet...

A co se tyce jeho postoje k podpisu parlamentem i Ustavnim soudem akceptovane Lisabonske smlouvy, vse spatne muze byt k necemu dobre. Jeho chovani bude podle meho masivnim impulzem k tomu o cem zde jiz delsi dobu hovorim - vicerychlostni Evrope, velmi bych se divil, kdyby se zbytek Evropy ridil podle lidi typu Klause ci Kaczynskeho. Tento vyvoj muze byt katalyzatorem vetsich zmen i v CR (i kdyz uz dnes, podle dnesniho pruzkumu, uverejneneho na aktualne.cz, je pro uzsi evropskou integraci (v podobe LS) vic lidi nez proti). A chybu nejspis udelala i puvodni EU, jeji rozsireni o zeme vychodni Evropy ci Balkanu bylo zrejme prilis lehkovazne (zrejme se jiz tenktrat melo nastavit vice stupnu integrace, samozrejme s adekvatnim podilem na spolecnem, rozhodovani).
05. 10. 2009 | 19:57

sasa napsal(a):

Myslim, ze prezident Lisabon podepise, az to bude vyhodne, pro jeho skupinu. Az da Livie pokyn.
05. 10. 2009 | 20:05

občan Čech napsal(a):

Pan president vstoupí do dějin naší země jako Václav Šílený.
05. 10. 2009 | 20:18

tyrros napsal(a):

Jiří: V ústavě je napsáno "prezident ratifikuje..."

Všimněte si, že tam není napsáno "prezident neratifikuje" ani "prezident zvažuje", "prezident rozhoduje", "posoudí", "uplatní svou vůli", "kontrasignuje" ani "prezident má právo veta".

Ústava konstatuje, co prezident udělá.

Lhůty v ústavě by byly opravdu nedůstojné. Počítá se s tím, že prezident bezodkladně plní, co je napsáno v popisu kroků.

Jinak jde o akt velezrady (=čistě formální konstatování, že prezident nedodržuje ústavu).

Neinformovaní si tento posudek práce prezidenta pletou s vlastizradou.

Zřejmě kvůli tomu patetickému a hysterickému názvu, který s obsahem nekoresponduje, k vyvolání řízení nemají senátoři odvahu. bylo by to však jednoduché a ústavně čisté řešení situace.
05. 10. 2009 | 20:25

Ben napsal(a):

Je Václav Klaus českým prezidentem nebo britským monarchou?

Pane Svobodo, to je otázka, co? A nejlépe od Vás.
Když byla volba prezidenta, měl jste spoustu důvodů proč ho volíte a také jste je nám prezentoval.

Teď nad panem prezidentem kroutíte hlavu. Proč? Vy jste ho neznal? Kde jste byl ty celé roky prezidentování pana Klause, že jste svým hlasem a svou podporou jeho znovuzvolení mu umožnil to, čemu se dnes divíte?

Ne, pane Svobodo, na volbu prezidenta nelze tak rychle zapomenout, a především na ten rej okolo...
05. 10. 2009 | 21:06

Čenda napsal(a):

Ben: souhlas, zrovna pan Svoboda by měl sedět někde v koutku a hluboce mlčet... drzost tady toho pána je neuvěřitelná, jeho volba do čela KDU je cesta do bezvýznamnosti.
05. 10. 2009 | 21:26

Ben napsal(a):

A ještě jeden malý dovětek

A ani Vaše nedávná omluva za to, že jste volil pana Klause, na tom nic nemůže změnit.

Leda ještě víc pošramotila Váš kredit. Nejhorší u politika je postavit se za něco a po čase, když vidí, že mu toto rozhodnutí nic nepřineslo, ba že mu může uškodit, odvolá.
Pak se divíte, a teď nemyslím jenom Vás, že máte u nás obyčejných voličů takovou mizernou podporu.
05. 10. 2009 | 21:28

Al Jouda napsal(a):

K diskuzi Dušan -Jiří :
Jiřímu bych chtěl připomenout, že v ústavě není, že by prezident mezinárodní smlouvy případně neratifikoval. Taková neratifikovatelná smlouva se mu totiž vůbec nemůže dostat na stůl !! To zaručují naše ústavní a zákonodárné procesy, které byly v případě LS 100% dodrženy.
05. 10. 2009 | 21:59

Ben napsal(a):

Pane Adamče,
Pavel Tigrid byl člen KSČ?
Mám za to, že i když v exilu pro komunisty se zdál být nebezpečnějším než leckterý disident tady.

Dal jsem si tu práci a Vaše texty jsem tentokrát přečetl celé. Vy osobně všemu tomu, co píšete věříte? Víte vůbec, co tady píšete?
05. 10. 2009 | 21:59

Charlie napsal(a):

pane Svobodo,

Váš článek je ve světle Vaší vypočítavé volby V. Klause prezidentem obzvláště pokrytecký svý způsobem i za drzý.
To proto, že jste jako letitý politický harcovník tehdy dobře věděl co svou volbou činíte.

Tupelo - souhlas
05. 10. 2009 | 23:12

Libertad napsal(a):

Pane Cirile,
i když politika je vždy o kompromisu, hlasovat pro občana Klause, aby se stal po druhé presidentem, když předtím tři roky prohlašujete, že ho nebudete volit, je dokladem Vaší hamižnosti. Pro naději, že cirkev dostane cca 70 miliard Kč, které se jí budou vyplácet 60 let, takže se jí vyplatí cca 250 miliard jste porušil své vnitřní přesvědčení. Proto máme občana Klause za presidenta a Vy cítíte potřebu psát tyto blogy. Styďte se, vyměnil jste svoje vnitřní přesvědčení za naději okrást občany tohoto státu o cca 250 miliard.
Pláčete na nesprávném hrobě.
05. 10. 2009 | 23:22

skolak napsal(a):

Pan Klaus je českým prezidentem, to ví každé dítě na základní škole. Chcete, aby majetek církvi byl vrácen a na druhé straně hlasujete proti vyplacení peněz za majetek, které vyplatil SSSR za odsunuté občany z Podkarpatské Rusi, bývalé to části Československa. Vy přijdete do pekla, ať se modlíte jak chcete.
05. 10. 2009 | 23:30

Transmutátor napsal(a):

Nevážný a nevážený pane Svobodo, po vzoru všech politicky praktikujících individuií parazitujících na "demokratických principech" naší svobodně zvolené menažerie užíváte neomalených floskulí. Tvrdíte ku př., že prezident Klaus je prezidentem svobodného státu s demokratickým zřízením z čehož se dá lehce odvodit, že všechny jednací principy E.U. jsou v souladu s mezinárodním právem o sebeurčení národů, že E.U.a její výkonné orgány jsou na těchto principech založeny etc. To je výhradně Vaše soukromé přesvědčení a zdvořile Vás žádám, aby jste se s neskrývanou arogancí nezaštiťoval virtuální "vůlí lidu". Všichni eurohujeři Vás nevyjímaje zamlčují to nejpodstatnější: Přenos zcela zásadních rozhodovacích pravomocí v rámci L.S. na nadnárodní strukturu Bruselem chtěného superstátu likviduje národní suverenity členských zemí. Představujete v podstatě bečící stádo ovcí, které v touze po unifikované světovosti aktivně spolupracují ma likvidaci České republiky jako až dosud legitimního subjektu mezinárodního práva.Ještě není L.S. ratifikována a "nezávislé české soudy" prolomily vyhlášku z dob BOHMEN UND MAHREN, tedy TŘETÍ ŘÍŠE, kdy musely být všechny okupační listinné materiály vyhotoveny dvojjazyčně. V nedávné době Český soud rozhodl, že výpověď německého zaměstnavatele v NĚMČINĚ pro českého domorodého zaměstnance je právoplatná. To je právní svinstvo, které nemá v celé poválečné historii EVROPY obdoby. Jak by to vypadalo po ratifikaci L.S. je snadno si domyslet. Děkuji nechci. Pavel Novotný.
05. 10. 2009 | 23:59

Dušan napsal(a):

Pavlu Novotnému.
Vskutku exotické ! vyšroubované do nejvyšších otáček. Už jen chybí prapory, fangle, víření bubnů, hnědé košile a dusot naleštěných vojenských bot a ukažte tomu bečícímu stádu zač je toho loket. Však kdo jiný tomu rozumí lépe než vy z dob BOHMMEN und und cosi kdysi :-)
06. 10. 2009 | 01:34

vabank napsal(a):

Svoboda - fuj ....
Jak již tady bylo někým napsáno. Svoboda by měl někde v koutku "usilovně" mlčet. Je to ten nejslizčí had politické scény.Kdypak se omluví národu za šíření lží v začátku napadení Iráku od USA. Svoboda co věta , to promyšlená lež. Svoboda fuj...
06. 10. 2009 | 07:33

necech napsal(a):

tedy zde se sešla společnost k dobré, věcné, argumentované a civilizované diskusi a přitom jde debata o budoucnosti této země, spolek zde diskutujících si opravdu nezaslouží jiného prezidenta než je Klaus a jiné poslance než je Cyril Svoboda, Dubová nebo Tlustý. Demagogové a hlupáci jsou reprezentováni demagogy a hlupáky s nevětším ignorantem vývoje západní Evropy na pražském hradě. Že nechcete řešit Evropu je v pořádku, že nechcete nést spoluodpovědnost je také vpořádku, takproč se do EU cpali, proč jste hlasovali pro vstup, když nyní cukáte před odpovědností? Tak vystupte, zůstaňte si s Klausem, Tlustým, Řebíčkem, Topolánkem a Paroubkem v té vaší české kotlině a mlžete se tam umlátit. I Slováci již prokazují větší pochopení pro výhody a odpovědnost za Evropu než vy, "světoví" češi. Doporučení je jen jedno, poslechněte Klause a vypadněte z EU a přestaňte bránit těm zemím a lidem, kteří Evropu spojují v době kdy jste vy kolaborovali a hnili pod Husákem. Nemáte s Evropou nic společného, Evropa dala na vaše prošení, sliby a žádosti a přijala vás, a byla to chyba. Tak se zbalte a běžte, Rusové vás rádi vezmou zpět. Jste nevzdělaní a nevzdělatelní burani, nemáte mezi západoevropany co dělat, Klaus to teď dokzuje a když vás na to třeba hlupak jako Svoboda upozorní, zase si umíte jen vzájemně nadávat a zvracet na sebe i na ostatní. Nikdo už vás nechce, zpackali jste vše nač jste sáhli, tak přestaňte překážet, buď se připojte nebo vypadněte, narozdíl od RVHP vám nikdo vyoadnout nebrání.
06. 10. 2009 | 07:58

Targus napsal(a):

To Dušan:

Já jsem také toho názoru, že v houfu se dá přežít o maličko lépe. Nicméně systém, který nastolil Brusel je podle mého nešťastný.
1/ neexistuje rovnost podmínek v přístupu na trhy a v podnikání. Jak můžu konkurovat svému sousedovi, když jsem zatížen daněmi a odvody o více než 50%, mám v podnikání byrokratické překážky, o kterých se sousedovi ani nezdá a nemám v Bruselu zastání?
2/ Zahraniční politika - toť tragédie EU. Nekompetentnost, tupost, neznalost, preference lokálních zájmů a zbrojařských firem vlastních států - to jsou atributy, které charakterizují všechny počiny EU bez výjimky.
3/ Tvorba zákonů a norem, tragédie bez výjimky. Neznám zákon, který by přinesl řadovému českému občanu něco pozitivního, kromě toho, že se na český trh bez problémů dostanou potravinové sračky za pár kaček rovnající se jedům, vše made in EU. Spotřebitel v Čechách jásá v levném Lidlu, německý výrobce jásá, že nemusí platit za odvoz odpadu na skládku.
06. 10. 2009 | 08:02

schlimbach napsal(a):

necech

krásné výlevy netolerance a promiňte mi to, i tuposti.
06. 10. 2009 | 08:28

JAHA napsal(a):

Ad: Dusan

Jiřímu.
Jsem rád, že jste se chytil.

No, chytil ste sa Vy a smiesne a teraz sa este smiesnejsie chcete z toho dostat.
Zakluckovat si mozete, ale Jiri ma pravdu (myslim v tom, co je napisane v ustave) a Vy ste tie slova doslova prekrutil, dal im vyznam, ktory tam nie je. Je tam naozaj IBA oznamovacia veta, ziadny imperativ. A mozete meditovat okolo toho, kolko chcete, ze zo zvykoveho prava..., no ziadne "musi" tam jednoducho NIE JE.
06. 10. 2009 | 08:40

Holubář napsal(a):

necech:
No to je výlev emocí.
Zkuste trochu méně paušalizovat.
1. Spousta Čechů se vyslovila PROTI vstupu ČR do EU. Já osobně mezi nimi s heslem "Teď, po sezóně?". Nicméně i my, odpůrci, jsem respektovali výsledek referenda.
2. Spousta Čechů se vyslovila PRO vstup ČR do EU. O nějaké Lisabonské smlouvě nebylo řeči.
3. Evropská ústava neprošla. Učesala se do LS a neprošla (v Irsku). Tak dostali Irové lízátko a jednu bičem a je to.

A vy se divíte, že se nám to nelíbí? Tak se nazývejte Divíšek místo "necech" (co to vůbec je, necech, v žádném slovníku jsem to nenašel).
:-)
06. 10. 2009 | 08:48

ali napsal(a):

pane Svobodo, Váš článek je zastrašující až vyhrožující a labilnější osoby by mohli po přečtení propadnout depresím. Je to způsob primitivní a nedůstojný křesťana. A prezident se staví proti vůli lidu? No fuj, tak bolševická věta z úst předsedy KDU je opravdu už nehorázná. Proti mé vůli prezident není a vím, že nejsem sama. Tak nechte těch paroubkovských výhrůžek. Doposud jsem byla schopná Vás tolerovat. Tímto článkem jste si to ale totálně počmáral.
06. 10. 2009 | 09:00

dalimil.rada.@seznam.cz napsal(a):

Ali rozčiluješ se zbytečně ! Ten člověk vůbec na nic zde nereaguje a jeho blog to je vždy jak ze záhrobí ! D.
06. 10. 2009 | 09:20

ali napsal(a):

dalimil.rada
1)nerozčiliju
2)i když nereaguje, věřím, že si to pročte
3)a ze záhrobí je docela trefné :o)
06. 10. 2009 | 09:27

dalimil.rada.@seznam.cz napsal(a):

Dobrý den koukám že mazací četa si pospíšila ! Příspěvky pana Adamce jsou v čudu a ještě večer zde byli ! Ani jsem je nestačil naštudovat ! Vřelé díky páni editoři!!! Dalimil.
06. 10. 2009 | 09:28

dalimil.rada.@seznam.cz napsal(a):

Ali nečte to ten pan Svoboda asi vůbec protože již dávno by si s toho alespon něco vzal k srdci !!! No ale co můžeme od lidovců očekávat ??? D.
06. 10. 2009 | 10:01

Mc Cali napsal(a):

Teda pane Svobodo, to je zase počteníčko. Vy už můžete být normálně uvažujícímu člověku jen k smíchu. I když jste spíše k pláči. Nebo raději na pěst. Čím to, že u některých politiků mne nenapadá slovo diskuze, ale pěst.

Co myslíte, můžu za to já, nebo tací " politici " jako jste Vy ?
06. 10. 2009 | 10:15

ali napsal(a):

dalimil.rada
ale čte, jen si to k srdci nebere, neboť je politik a i křesťanský politik není bílou holubicí..
Tento článek považuji za nechutnost křesťana, kterou bych nazvala i hříchem a ani tisíc zdrávasů to neodčiní..
Opravdu jsme byla schopna KDU tolerovat. Ovšem tímto to Svoboda dorazil. Kam až dojde jejich (všech politiků), touha po moci, jejich hádka na naáš úkor, jejich rozhazování peněz ze státní kasy a našich daní? Kdy skončí ta nechutnost vyvolávat v lidech strach, třídní boj a nenávist proti sobě, jen aby měli volební preference? Ať jdou do pekla...
06. 10. 2009 | 10:52

Aleš napsal(a):

Já se jen divím, že to pana Svobodu překvapuje. Pan prezidenz přece mnohokrát dokázal, že demokracii, ústavnosti rozumí po svém, jako český monarcha.
Soudce nejmenuje a své nejmenování nezdůvodní, přestože v této věci padlo pravomocné rozhodnutí.
Parlamentní demokrat uzavře politický kartel opo smlouvu.
Na dotaz franc. poslance , zda podepíše LS se pokusí mu odebrat slovo v diskusi.
Odovolání nejvyššího soudce v ČR podá BEZ JAKÉHOKOLIV ZŮDOVODNĚNÍ.
Když prohraje u ˇ'usatvního soudu máme tu soucokracii.
A nakonec se dozvíme, že jsme standardní evropskou demokracii.
Pan KLaus je technokrat, držák moci a národovec a s demokratickým myšlením a chápáním Evropy na počátku tohoto století nemá bohužel nic společného.
Je ostudným politickým představitelem této země, typickým představitelem postkomunistického chápání demokracie.
06. 10. 2009 | 12:41

Dušan napsal(a):

To JAHA: spíše byste se měl přejmenovat na AHA.

Pokud byste četl další má příspěvky do diskuze tak nebudete marnit čas :-)
06. 10. 2009 | 12:47

bob napsal(a):

to Aleš.
"Je ostudným politickým představitelem této země, typickým představitelem postkomunistického chápání demokracie."

perfektní, děkuji
06. 10. 2009 | 13:10

Jedla napsal(a):

Cyrile, Cyrile

Vy jste to neměl znovu brát. Nikoho nezaujmete, vyjadřujete předem známá stanoviska k předem známým tématům, nemáte charizma, jste pan neviditelný předseda málo viditelné strany. K čemu to bylo dobré?

Váš protikandiodát (bratr Březina se myslím jmenoval) byl nový, média by mu hned po volbě věnovala prostor, byl by v týdeních barevných přílohách všech českých deníků i s ženuškou a dětičkami, byl by na fotkách s papa.
Kdo je zvědavý na Cyrila, kterého vídají ve zprávách 18 let? Co jste mohl veřejnosti říci, měl jste říci dávno. Dnes už nejste slyšet.
Lidovci by měli být ztotožnitelní s nějakou pozitivní hodnotou, s podstatným pozitivním znakem naší civilizace, který stojí za to být bráněn. Jsou? Myslíte tím korupci, podnikatelsko-radniční(starostovské) aliance?
Ludvík Hovorka byl nakonec jediný rozpoznatelný lidovec. Ostatní jste neviditelní.
06. 10. 2009 | 13:11

Olda napsal(a):

Bohužel jenom kecy, kecy, kecy. ˇ
Vytvořím bláboly a vydávám za fakta- to jste chtěl říct?
06. 10. 2009 | 14:17

JAHA napsal(a):

Ad: Dusan

Ze si to neskor s Jirim postupne vysvetlujete a svoje postoje zmiernujete nemeni nic na tom, na co som reagoval. Takze nick si menit nebudem:-).
06. 10. 2009 | 14:53

Dušan napsal(a):

JAHA

chápu-li účel diskuse správně, je jejím smyslem právě to, aby lidé porozuměli jiným lidem a utříbili si své názory. Diskuse se nedá vést tam, kde se tvrdošijně stojí na svém bez ohledu a respektu jiných názorů. Slovo uvedené v závorkách "musí" jsem nemyslel jako citaci, i když to tak vyznělo a také se za to omlouvám, právě naopak, použitím uvozovek jsem chtěl aby toto slovo bylo bráno jako nedsazené a věřte mi , že nemám důvod něco na svých postojích zmírňovat jen napravuji malé nedorozumění.
06. 10. 2009 | 15:25

franci napsal(a):

..Pane Cirile ,proč jste podpořili Kaluse při presidentské volbě????????
06. 10. 2009 | 16:10

kocman napsal(a):

když už tak žádáte o zveřejnění Cameronova dopisu , to musíte říci Klausovi a ne nám,Vy-hrdino!!
06. 10. 2009 | 17:27

arlon napsal(a):

*
Na víc to není, Cyrilku. Tady pan kocman vám zcela jasně vysvětluje, proč je vaše hodnocení tak nízké. Přece jen u "právníka" by se očekávalo solidnější logické uvažování.
/není Cyril jako Kyril/
06. 10. 2009 | 17:45

Xaver35 napsal(a):

To necech
Vážený soukmenovče těch skvělých Zápaďaků,s vaším školením jste silně "ujel". Vstup do EU odhlasovala výrazná většina Čechů a zhruba stejná je i pro LS! Tedy ne všichni,ale to je demokracie,víte? U nás jako na Západě.Tak se laskavě mírněte ve výrazivu i v obsahu a nezevšeobecňujte! Ostatně euroskeptická iredenta je v každém členském státě EU,největší ve V.Británii, kde by referendum o vystoupení možná překvapilo nejen Vás...
06. 10. 2009 | 19:52

Jozef napsal(a):

Na Slovensku

naopak krestanski demokrati jedini sa postavili proti LS.Asi s takou vehemenciou,ako p.Svoboda za LS.
A vdaka tomu v kratkej diskusii poslanci mohli sa co to o LS dozvediet.

Krestanski demokrati mohli byt frajermi,lebo vedeli,ze vsetci ostatni to odklepnu.A teda ani bratislavske media ani zapadni partneri nebudu mat dovod roztrhat odvazlivcov na marne kusky.

"Jednym z mala euroskeptikov je europoslanec M.Mikolasik:"Cudujem sa ministrovi zahranicia,ze privital vysledok referenda,pretoze nebude mat vplyv na formovanie zahranicnej politiky..."
07. 10. 2009 | 08:31

JAHA napsal(a):

Ad: Jozef

Krestanski demokrati na Slovensku boli proti z principu a to preto, lebo sa obavaju (a maju na to z doterajsich skusenosti z politiky v EP), ze takymto sposobom sa do slovenskeho pravneho poriadku (oklukou cez EP) dostanu principialne neprijatelne veci(pre krestanov) v oblasti rodinnej politiky, sexualnej vychovy, homosexuality a pod.. Takze nekecaj, ze mohli byt frajermi lebo...Nerobili frajerov ale snazili sa poukazat na nebezpecenstvo toho, co som popisal. A v EP sa odhlasovali uz kadejake idiotiny. (zakrivene uhorky)
07. 10. 2009 | 09:16

JohnyW napsal(a):

Pane Cyrile, to si snad děláte srandu?
Stačí mi už jen ten nadpis. Kdybyste věděl, o co v Lisabonské smlouvě jde, mluvil byste jinak. Tedy možná, možná je Vám to úplně jedno. Mě ale není jedno, co jste napsal. Ztratil jste moji důvěru. JW
09. 10. 2009 | 16:35

komentator40 napsal(a):

Kolektivní paměť.
Vaše názory na jednání pana Klause můžete uložit do kolektivní paměti zde:

http://www.zmenpolitiku.cz/...
10. 10. 2009 | 13:03

david napsal(a):

Prezident je nejen svetove uznavany ekonom, fundovany ekolog, velky humanista, vlastenec a demokrat... svete div se - ted se ukazalo, ze Klaus je i spickovy pravnik, ktery dokaze videt nebezpeci a odhalit spiknuti zradcu a zavistivych zapadoevropanu, kteri nas chteji uvrhnout do bidy a ukrast nam nase hnede uhli a prosperujici sklarny. A tak, diky genialnimu zachranci a ochranci ceskeho naroda, prof. Klausovi ted muzeme spokojene lyzovat a lyzovat.
12. 10. 2009 | 13:40

hill napsal(a):

Cyrile Svobodo,ve volbě presidenta, jste hlasoval pro známého rusofila V.Klause (např.Puškinova cena),to se asi vydíralo, korumpovalo a vyhrožovalo. To se jde u lidí vydíratelných (StB,KGB,GRU,..) nebo korumpovatelných s máslem na hlavě z minulosti. V normalizaci být přijat na PF UK s bratrem v emigraci,po škole pracovat v Trangas. To asi k něčemu zavazuje!?!
A po volbě prý i nabídka práce v Moskvě-banka? pro bratra Josefa? Premie?
Osoba Klause je tak čitelná - hájí ruské zájmy a švidlprivatizací z komunistické nomenklatury udělal rychlokapitalisty. A teď se divíte. Sobě? A navíc jako křesťan se soudíte se svatovítskou kapitulou.
Jste HAD a naše ostuda !
14. 10. 2009 | 19:24

ugg knightsbridge napsal(a):

The ugg knightsbridge world is a comedy to those who thinks, a tragedy to those ugg classic cardy who feels.Look not mournfully into the ugg boots past, it comes not back again. Wisely improve the present, it is ugg lo pro button thine. Go forth to meet the shadowy future, without fear, and with a manly ugg bailey button heart. http://www.ugg2you.com/spec...
25. 10. 2009 | 06:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy