Bendlova partička

22. 09. 2011 | 14:11
Přečteno 3789 krát
S působením Petra Bendla v roli hejtmana Středočeského kraje je neodmyslitelně spojen proces privatizace středočeských nemocnic. Nejde však pouze o samotný prodej nemocnic. Během vlády Petra Bendla bylo ve středočeských nemocnicích uzavřeno velké množství smluv o pronájmu dlouhodobého majetku a privatizaci služeb, které byly pro nemocnice zcela nevýhodné.

Nevýhodné pronájmy.
Například ve všech krajských nemocnicích byly na 30 let pronajaty za velmi podivných okolností dialýzy. V kolínské nemocnici, kterou tehdy řídil bývalý ministr zdravotnictví a poradce pana Bendla pan Rubáš s panem Cabrnochem, šli ještě dál. Pronajali nukleární magnetickou rezonanci, za kterou soukromý provozovatel dostával od zdravotních pojišťoven zhruba 2,5 milionů měsíčně, při čemž jeho náklady byly kolem půl milionu měsíčně. Čili na tom každý měsíc vydělal dva miliony korun.
Napravujeme jejich chyby.
Po nástupu na kraj jsme museli začít vyjednávat s těmito soukromými pronajímateli a podařilo se nám domluvit podstatně vyšší nájmy. Zatímco za pana Rubáše a Bendla platil pronajímatel magnetické rezonance kolínské nemocnici 30 tisíc korun, my jsme z něho dostali desetinásobek. Přesto nám to nestačilo. Koupili jsme vlastní přístroj, provozujeme ho a ty dva a půl milionu dostává od pojišťoven naše nemocnice, která zisk z provozu přístroje dává na platy lékařů a sester a do obnovy nemocnice. Toto je jasný příklad toho, jak se provozují nemocnice pod vedením ODS a jak se o to snaží sociální demokracie. Určitě uděláme taky nějaké chyby, ale rozhodně neobíráme kraj, nemocnice, pacienty a zdravotníky o stovky milionů, jako to dělala ODS.
Mazaný Mareš.
Zajímavé byly také smlouvy na praní prádla. Například z kladenské nemocnice se odváželo prádlo až do Náchoda. Proč by v Náchodě nemohli prát Kladnu, když by to bylo levnější? Jenže ono to bylo výrazně dražší než kdekoliv v okolí! Petr Bendl může opět říkat, že o tom nevěděl, a já mu to budu docela věřit, protože je poměrně obtížné se k takovýmto smlouvám dostat, pokud se o to aktivně nestaráte. Tehdejší ředitel nemocnice pan Mareš navíc těsně před volbami podepsal s touto prádelnou dodatek, kde jsou najednou nemalé smluvní pokuty, pokud by nemocnice chtěla smlouvu vypovědět. Dalo nám zhruba rok práce tuto nevýhodnou smlouvu ukončit a najít někoho, kdo pere kvalitněji a podstatně levněji.
Ušetřili jsme 80 milionů.
Ačkoli Petr Bendl v tomto směru sám nic pozitivního neudělal, kritizuje nás teď za to, že jsme zřídili příspěvkovou organizaci, která funguje jako kontrolní a koordinační orgán a která stála pouhý zlomek oproti tomu, co už ušetřila. Jen na smlouvě s prádelnou z Náchoda každý rok ušetříme více než milion korun. Zajímalo by mě, zda pan Bendl věděl například také o tom, že pan Rubáš jako ředitel kolínské nemocnice platil jen za právníka více než sto tisíc měsíčně. Dnes podobné služby díky koordinační a kontrolní činnosti pořizujeme za částky třetinové nebo pětinové. Takže zatímco pánové Bendl, Rubáš, Tluchoř a Cabrnoch připravili při privatizaci nemocnic Středočeský kraj o tři čtvrtě miliardy korun a na dalších nevýhodných smlouvách o další desítky milionů korun ročně, my jsme díky tomuto koordinačnímu orgánu za dva roky ušetřili částku zhruba 80 milionů korun.
Petríkův zlatý padák.
Zatímco v neziskových nemocnicích existuje výrazná kontrola vedení nemocnice ze strany dozorčí rady, která má být složena ze zástupců města, lékařské komory, zaměstnanců a samozřejmě i zřizovatele, v akciových společnostech si za Petra Bendla ředitelé nemocnic mohli dělat, co chtěli. Jeden příklad za všechny. Do benešovské nemocnice dosadil Petr Bendl pana Petríka, nejprve jako zdravotního radu, později jako ředitele. Na jeho původní místo dosadil jeho družku paní Hellerovou, která se pak stala náměstkyní ministra Julínka. Akciová společnost byla řízena podle společenské smlouvy, kterou schválil Petr Bendl a která říkala, že si vedení společnosti nechává jednotlivé kroky schvalovat od představenstva. A koho dosadil pan Bendl jako předsedu představenstva? Samozřejmě pana Petríka. Ředitel nemocnice a náměstci byli současně předseda a členové představenstva. To umožnilo panu Petríkovi poté, co dovedl nemocnici do obrovských dluhů, schválit sobě a svým kolegům z představenstva odměny ve výši čtyř milionů korun. Když se na to zeptáte Petra Bendla, je zase plný údivu! Jak se to mohlo stát? Obdobně to fungovalo i v nemocnici v Kolíně. Ředitel nemocnice pan Rubáš byl zároveň i předsedou představenstva a jeho náměstek pan Cabrnoch členem představenstva. Proč by se obtěžovali s nějakými cizími lidmi? Když už si to jednou sami vymyslí, proč si to taky neschválit? Podle této logiky ODS spolu s lidovci zprivatizovali brandýskou nemocnici.
Fígl s blokací.
Když tehdy běžela privatizace, pan Bendl do médií zapáleně prohlašoval: „Ničeho se nebojte! My máme v privatizační smlouvě jasně napsáno, že nemůže být privatizován žádný majetek nemocnic, proto jsme je konečně prodávali tak lacino!“ Dnes vidíme, že majetek nemocnic rozprodán byl! Jak je to možné? Jednoduše. Stačí se podívat do privatizační smlouvy, kde je napsáno, že prodej majetku musí schválit představenstvo příslušné akciové společnosti. Petr Bendl ještě před tím vtělil brandýskou nemocnici do majetku kolínské nemocnice. O tom, zda může být majetek brandýské nemocnice obratem rozprodáván, tak rozhodoval pan Rubáš s panem Cabrnochem, kteří prodej posvětili.
Drzost pana Rubáše.
Před časem za mnou přišel jeden novinář a říkal: „Mluvil jsem s panem Rubášem a ptal jsem se ho, jak to, že byly prodány majetky brandýské nemocnice, když tam byla blokace. Pan Rubáš mi řekl, že to bylo prodáno až za vás, tedy za nového krajského vedení.“ Já jsem mu na to odpověděl, že to tak skutečno bylo, protože jsme s tím už bohužel nemohli nic dělat. Čili pan Rubáš měl ještě tu drzost, že to chtěl shodit na nás. A když se ho teď zeptáte, jak je možné, že s tím souhlasil, odpoví vám: „My (tedy ODS) držíme heslo, že si majitel se svým majetkem může dělat, co chce.“ Porovnejte si to s tím, co říkal při privatizaci sladkým libým hláskem vlka, který si upiloval jazyk před kůzlátky: „Nemějte strach, nic se nemůže stát, máme tam blokace a nikdo nemocnice rozkrást nemůže.“
Hra a přetvářka.
Takovouto hru hraje pravice s veřejností. Když chce něco rozkrást, tak lidem říká, jak to bude báječné a všechno bude skvěle fungovat, jak to s nimi myslí dobře a nikdo se nemusí ničeho bát. Když před tím někdo varuje a upozorňuje, že je to jasný plán, jak to vytunelovat, tak o něm říkají, že jen straší a že je hulvát. Pojďme se bavit věcně, tedy nejlépe o počasí. Když k tomu pak skutečně dojde, najednou otáčejí a tvrdí buď, že nic netušili, všechno se to dělo za jejich zády a dělal to někdo úplně jiný, a nebo se snaží lidi přesvědčit, že už od začátku říkali, ať si s tím soukromý majitel udělá, co chce.
U nás tabu neplatí.
Ve vyspělé společnosti jsou však některé věci tabu. Je tabu obírat nemocné a ukazovat si svaly na invalidech. Stejně tak je tabu tunelovat nebo rozkrádat zdravotnictví. Bohužel je vidět, že nejsme vyspělou zemí a že k ní máme ještě hodně daleko, protože jsme nyní konfrontováni s tím, že má padnout jedna z posledních pojistek před další vlnou privatizace, tedy před další vlnou rozkrádání nemocnic ala ODS, ala pánové Bendl, Rubáš, Šnajdr a další.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Buvol napsal(a):

Chybí už jen aby se páni poslanci do sebe pustili pěstmi případně i něčím ostřejším a navzájem se eliminovali .. to by asi byla největší služba občanům, kterou by pro ně mohli udělat ..
22. 09. 2011 | 14:17

JenTak napsal(a):

Mě úplně stačí Medicentrum v Kloknerově ulici v Praze na JM. Pan Rubáš si toto nově postavené zdravotnické zařízení odprodal za velmi symbolickou cenu, hovoří se a tehdy také psalo v novinách o ceně 1 Kč, neb toto zařízení je ve ztrátě a on, Rubáš, tím vlastně státu pomůže. Dnes je ředitelkou tohoto Medicentra jakási paní Rubášová.

Cokoli bude řečeno proti panu Rubášovi a panu Bendlovi beru za fakt. Případ Medicentra kolem kterého každý den chodím mě utvrzuje v přesvědčení, že oba jsou lumpové.
No - co byste chtěli po členech ODS!
22. 09. 2011 | 14:26

jos napsal(a):

To jentak
To je to medicentrum kde se v souvislosti s privatizováním střílelo?
22. 09. 2011 | 14:45

JenTak napsal(a):

jos
O střelbě nevím, ale v souvislosti s praktikami privatizací v 90' letech bych se ani nedivil.
22. 09. 2011 | 14:56

Mac napsal(a):

modrá úderka!!!! Nástup!!!

je potřeba v zájmu odvádění pozornosti od modrobolševických zločinců připomenout jak Dráth zločinecky zprivatizoval polikliniku!!!
Totiž jak ji koupil za nejvyšší nabídnutou cenu :-)))
22. 09. 2011 | 15:12

Vlkodav napsal(a):

Mac:

"jak Dráth zločinecky zprivatizoval polikliniku"

Ráth je váš, bacha, z ODS už odešel. Zapoměl jste si převlíknout triko.
22. 09. 2011 | 15:18

ali napsal(a):

Rathe vy jednou skončíte hodně špatně..ne, za to co hlásíte, ale za to, co konáte..neboť vaše činy jsou vskutku nestydaté, nemorální a protilidské
22. 09. 2011 | 15:34

honza napsal(a):

Je to hnus,co se v tomto státě děje a jak mohou beztrestně modrobolševici rozkrádat tento stát. A to je ještě (stále slábnoucí) partička fanatiků bude volit...
22. 09. 2011 | 15:40

Mard napsal(a):

Proboha, pravděpodobný zloděj Rath zde mluví o zlodějině? Uff a co kdyby si nejdříve zametl před vlastním prahem. Ale co čekat od člověka, který nejdříve vstoupí do ODS a pak přejde k socanům?
22. 09. 2011 | 15:50

Barča napsal(a):

K doplnění uvádím, že takto rozkrást nemocnice se podařilo ODS pouze ve středočeském kraji a částečně v Pardubicích. Holt tady měl Bendl svůj vzor v pražském magistrátu, který také rozkrádala ODS. Věřím, že pan primátor Svoboda tomu udělá přítrž.
22. 09. 2011 | 15:57

hordubal napsal(a):

Mard napsal
Ale co čekat od člověka, který nejdříve vstoupí do ODS a pak přejde k socanům?

Asi se mu nechtělo být v jedné řadě s nomenklaturními kádry, STBáky a svazáckými funkcionáři, hehehe
22. 09. 2011 | 16:00

vít napsal(a):

Rath káže o morálce? Ten Rath, který vybírá výpalné ze středočeských nemocnic?
22. 09. 2011 | 16:04

Mac napsal(a):

mard napsal:

"....pravděpodobný zloděj Rath zde mluví o zlodějině..."

:-))))))))

kolego, vy tak půvabně prdíte :-)))) další psychouš :-)))
22. 09. 2011 | 16:13

Mac napsal(a):

Vlkodav

pouze to předstíráte nebo jste opravdu slabší na budku?
22. 09. 2011 | 16:15

Mac napsal(a):

alík

za takové plky by se ani komsomolci z padesátejch nemuseli stydět
22. 09. 2011 | 16:16

deep throat napsal(a):

Kdo jsi bez viny, hoď kamenem! Dr. Rath mluví stále stejně. A nepochybuji o tom, že kdyby mu mohl český pravicově orientovaný novinářský póvl pěkně zatopit, tak by tak již učinil a rozcupoval by ho na kousíčky. Zatím to pisálkům moc nejde, budou se museti více snažiti.
22. 09. 2011 | 16:16

Jáchyme, hoď ho do kašny napsal(a):

Nebýt pana Ratha, tak dnes nemáme ani poplatky v nemocnicích.

Ale nelze se divit, člověk je holt tvor přizpůsobivý a jen málokdo z nás by neotočil o 180°když by dostal takové pěkné křesílko jako pan doktor.

Politika je prostě mocná čarodějka.

Ali : kdyby vám ČSSD nabídla hejtmanské křeslo ve středočeském kraji, změnila byste názor?

Mac: co vy? Kdybyste dostal za ODS či TOP 09 pěkně tučný flíček třeba za 200 000 někde na špici?

Mard: nebo vy?

Možná že to na diskui nepřiznáte, ale skutečnost by byla jiná.
22. 09. 2011 | 16:21

JenTak napsal(a):

Prý "pravděpodobný zloděj". To může napsat jen pravděpodobný blb.
22. 09. 2011 | 16:23

Vlkodav napsal(a):

Mac:

Samozřejmě že jsem slabší na budku, co by jste jeného od pravičáka čekal, že ano? Vždyť pravičákem může být dle vás jen neinteligentní asociál, a to jsem se vyjádřil dost opatrně, by by jste patrně použil daleko ostřejší slova.
22. 09. 2011 | 16:28

jos napsal(a):

Jáchyme, hoď ho do kašny napsal(a):
Jáchyme ty jsi dokonalý mimoň. Když Rath opouštěl post ministra zdravotnictví, byla na př. VZP v přebytku 41 miliard Kč. Poplatky nepotřeboval. To se Topolánkově vládě podařilo úspěšně zlikvidovat svinskou daňovou politikou do pár let.
22. 09. 2011 | 16:28

Al Jouda napsal(a):

ODS je už nyní politická mrtvola.
22. 09. 2011 | 16:34

Jáchyme, hoď ho do kašny napsal(a):

jos:

mýlíte se pane Jos, Rath je autorem systému poplatků.

Za recept, návštěvu lékaře, pobyt v nemocnici, jízdu sanitkou + zvýšit doplatky na léky.
Chtěl zvýšit spoluúčast na 20% a zatížit tak až 40% péče.

On ani jeho náměstek Dryml v tom nebyl nevinně. Velký bojovník proti poplatkům, ale svého času za ně orodoval.
Pro Zdravotnické noviny prohlásil toto: ""Pokud nadále budeme jediným státem, kde pacient - teoreticky- neplatí nic a všechno má zadarmo, i když všichni víme, že to je lež, tak se nedostaneme dál".
"Skutečně už si nenamlouvejme, že všichni budou mít péči bezplatně. Protože menší nebo větší spoluúčast bude. Je to nejúčinnější kontrola vynakládání prostředků veřejného zdravotního pojištění. Obavy ze sociálního dopadu zavedení poplatků na zdravotní péči je liché,"
22. 09. 2011 | 16:35

ali napsal(a):

Jáchyme
to si pište..!!!!!!! Nemám zapotřebí se lísat do bolševickejch, komunistickejch i modrobolševickejch struktur..navíc si vydělám sama dost na to, aby mi to stačilo. Nepotřebuju auta za miliony, bazény jako kráva, domy, že se v nich jeden strácí..v tom není moje image..

Macíku
je mi fuk, kdo se muže stydět a kdo ne..rozhodně já to nejsem, nikomu nic nedlužím, daně platím, nejsem bigamistická a zlodějská a nemám ani zapotřebí lhát..takže si myslete co chcete, je mi to úplně jedno..!!!!!!!!!
22. 09. 2011 | 16:38

ali napsal(a):

pardon - ztrácí
22. 09. 2011 | 16:39

Mac napsal(a):

alíku

vy jste fakt dokonalá, já vás asi-miluju :-))) já vím, vím, vám je to fuk, co nadělám. Ale na tom, že blábolíte bych asi ještě chvíli setrval.....
22. 09. 2011 | 16:45

Mac napsal(a):

vlkodav

no konečně aspoň nějaká sebereflexe, i když asi nemyšlená vážně, není-liž pravda?

A pokud jde o slova - jsou situace, kdy neexistují dost "ostrá" slova.....
22. 09. 2011 | 16:48

ali napsal(a):

Macíku
myslím, že moje bláboly a vaše bláboly by si mohli konkurovat..konečně taky vás miluju :o))))))))
22. 09. 2011 | 16:58

Mac napsal(a):

alíku

úplně jsem zčervenal....vzrušením a rozpaky. Víte co, hodíme to Jáchymovi do stroje a když nám to potvrdí, tak bychom do toho mohli prásknout, co povíte?

To by bylo, když se dá dohromady blábol z blábolem, aby z toho nevzešlo něco intelektuálního.....
22. 09. 2011 | 17:05

Kateřina napsal(a):

Otřesné svědectví o mafiánských zlodějských praktikách Bendla a spol. z ODS a spřízněné podnikatelské mafie (nejen) ze Středočeského kraje... Tyto všechny bezskrupolozní zloděje bez svědomí, které pan Rath tak trefně jmenuje ve všech svých projevech, je nutno co nejdříve odstavit od všech veřejných a politických funkcí... Jinak z vyprávění pana Ratha by se dala podle mě sepsat již docela slušná kniha o mafii v Čechách!...
22. 09. 2011 | 17:12

akné napsal(a):

Nečasovi žáci,zde předvádí co dnes Nečas v parlamentu. Levice chce jednat o miliardových tunelech a Nečas a jeho žáci začnou s kapesními krádežemi v tramvaji č.22 v letech 2004. Nečas si vůbec neuvědomuje,že je premiérem všech a nikoliv jen předsedou Občanského Demokratického Odpadu!!! Mám obavy z nehezkého podzimu,což si Nečas ve své naivitě zřejmě neuvědomuje,protože jinak by podal demisi a nebo spoléhá na Vondrovo vojsko?
22. 09. 2011 | 17:19

Colt napsal(a):

honza

máte recht - jsem myslel, budu se modlit, aby rudí bolševici postupně vymřeli. A ejhle dnes se musím modlit, aby vymřeli i ti modří.
Státostrany na zlodějnu a výhody pro vyvolené.

Snad se dožiji :)
22. 09. 2011 | 18:08

ujio napsal(a):

Myslím, že koaličním špičkám trochu brnkají nervy.
Včera fackující Kalousek (dorazil to výrokem o xsindlu z VV), dnes Nečasova řeč těla ve sněmovně ( odhadem třetinu vystoupení oposice se nervosně zabýval svým nosem).
22. 09. 2011 | 18:32

anti politik napsal(a):

Autor, neautor, ale řekl bych, že zřejmě pravdivý blog! Není tady mnoho blogerů, kteří by si riskli v tohle divokým východě (kde má ODS pod palcem justici, jak víme od "rétorky" z pátý cenový slečny Kočí) jmenovat mega korupčníky a zloděje pravými jmény i s jejich bezpochyby korupčnímy metodami a činy. Tohle je pouze na dvě věci! buď na žalobu pro utrhání na cti (ale ti páni "ODS manageři" spíš pějou oblíbenou píseň jako všichni z ODS, já nic něvěděla, neslyšela, neviděla, já pitomá až to bolí už dvacet let a protože já "dobromyslnej trouba" kopila po stopadesátý v zájmu občanů padesátkrát dráž) ale podle mě vyloženě to je spíš na policejní svodku a vyšetřování hned několika trestných činů!!!
22. 09. 2011 | 19:47

ali napsal(a):

Macíku
pozor, není blábol jako blábol..některé bláboly mají hlavu i patu a některé jsou zmatené..pokud mají hlavu a patu, v tom případě zafunguje zákon chaosu, který v posledním kvartálu funguje na plný pecky a bude namydlenej i Jáchym :o))))
22. 09. 2011 | 20:20

varza napsal(a):

a to se Dr. Rath nezminuje o jistem Beckovi dosazenem Bendlem do funkce reditele pribramske nemocnice, cloveku s ciste kriminalni minulosti.
22. 09. 2011 | 22:07

kormoran napsal(a):

Soudruhu Rathe ,
novy navrh zakona zni:" Penezne sankciovat toho , kdo se po hodine desate bude potulovati mestem ci osadou".

Dale pak i verejne v hanbu postaven dennim tamborem a bude nazvan 'kurvou'.

Takze suu Rathe , chlastat na hejtmanstvi za bileho dne a v pozdni dobe otevrit kanalizacni poklop a za navigace svych bliznich rat's vyhledat svuj domov.
23. 09. 2011 | 02:38

dedek napsal(a):

Mard napsal(a):
Proboha, pravděpodobný zloděj Rath zde mluví o zlodějině? Uff a co kdyby si nejdříve zametl před vlastním prahem. Ale co čekat od člověka, který nejdříve vstoupí do ODS a pak přejde k socanům?
Vážený pne. Stačí se rozhlédnout, kolik lidí uteklo za rok od VV? Nechci se Ratha zastávat ale mohu cítit, že vstupuji do strany, která by mohla splnit moje představy. Po nejaké době zjistím, že to není to pravé ořechové, nebo to, že je to parta zlodějů a já s tím nesouhlasím a tak přejdu jinam, kde to ty moje představy splňovat bude a kde budu schopen uskutečnit svoje představy. Jen tak pro srandu. Vy jste nikdy neměnil zaměstnání z důvodů, že to nesplnilo vaše představy? Vždyť je to to samé. Tím nechci říci, a schvalovat eskamotérství Melčáka a Pohanky, kteří to ale udělali výhradně ve svůj prospěch, a kdy jim ODS zaručila teplá místečka a dobré zisky. Na jednu stranu tady na blozích řvete, jak je potřeba s korupcí zatočit a na druhou stranu, když to někdo začne rozkrývat, tak je to okamžitě také zloděj? Vypadá to, že jste zastáncem trojkolky a vůbec vám nejde o vyřešení lumpáren.
23. 09. 2011 | 07:44

Petr napsal(a):

ODS : ČSSD = ping pong
23. 09. 2011 | 08:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 09. 2011 | 15:13

klukrekvlk napsal(a):

Nechci se zastávat Dr. Dratha, ale ............................................................ .
25. 09. 2011 | 22:35

Václav napsal(a):

Já bych Rathovi docela věřil.Včera 3.10. běžel na ČT pořad o Elektronické zdravotní knížce VZP , tunel jak hrom , a kdo za ním - europoslanec za ODS Cabrnoch
04. 10. 2011 | 13:57

MASH napsal(a):

Rath má jednoznačně pravdu! Poslední dobrou mě Rath docela mile překvapuje. Jako jeden z mále si nebere servítky a přímo a tvrdě poukazuje na ty největší svinstva a miliardová šméčka, která se v posledních asi 4 letech rozmohla až neuvěřitelně! Viz. třeba IZIP poslanců za ODS. Pokud se bude Rath chovat takhle i nadále, zvažuju, že ho budu volit. Je potřeba, aby takový politik (i kdybby nedělal nic jiného) byl slyšet!!!
10. 10. 2011 | 23:40

mrslisacrk napsal(a):

wenchservantdelightcorrupteulogisticapportion in
28. 04. 2013 | 10:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy