Kalousek má strach ... konečně!

24. 06. 2012 | 17:20
Přečteno 18907 krát
Zdá se, že se kolem darebáků přece jen stahuje smyčka. Výkladu není třeba, stačí začíst se do přepisu jeho vyjádření v OVM"čtrnáct dní neděláme nic jiného než vnitřní oponentury, konzultace s externími autoritami a hledáme, kde jsme udělali v minulých deseti letech ... chybu ve výkladové praxi příslušných zákonů"

"ten problém je dnes někde jinde a je v rozhodovacích demokratických principech; představte si, že ČR, ministerstvo financí jménem ČR 10 let vydává odborná stanoviska v této věci a jménem státu ujišťuje, že je to takhle; na druhé straně nyní, zcela ojedinělý právní názor prosazovaný vyšetřovatelem, který jménem téhož státu tu výkladovou praxi ministerstva financí kriminalizuje ..."

"my máme výkladovou povinnost v oblasti tohoto práva, státní zastupitelství má výkladovou povinnost samozřejmě v oblasti kriminálního práva a teď jsme se dostali do střetu"

"není možné tuto praxi nechat běžet třeba tři nebo čtyři roky, protože my nezměníme svoji výkladovou praxi; my nemůžeme říct zítra panu ministrovi vnitra, když si bude chtít pořídit nějaký specielní materiál: naše autoritativní stanovisko je, že máte tyto a tyto zákonné povinnosti a tyto a tyto zákonné povinnosti nemáte; nicméně upozorňujeme vás na to, že může přijít pan podplukovník Mazánek a za tento názor, který my vám autoritativně jménem státu sdělujeme, vás jménem státu zavře"

"to nemůže zůstat bez tečky ... já tady říkám s plnou vážností ministra vlády odpovědného za gesční ministerstvo, že to je ať už kvůli nekvalifikovanosti nebo ze zlého úmyslu ... že jsme svědky bezprecedentního policejního útoku na demokratické rozhodovací mechanismy státu, neboť je tady kriminalizována legální rozhodovací praxe ... to už potom skutečně je náběh na policejní stát"

"já jsem hluboce přesvědčen ..., že jsme svědky bezprecedentního policejního útoku na rozhodovací mechanismy demokratického státu"

"obvinění bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové kvůli nákupu letadel CASA pro vojenské letectvo je útokem policie na rozhodovací mechanismy státu a demokratický systém"

"pochopte, že tohle je totální znejištění předvídatelnosti, o to tady jde, vůbec nejde o Vlastu Parkanovou, teď jde o principy ... my 10 let aplikujeme toto právo a přichází podplukovník Mazánek a říká desetiletá aplikace tohoto práva je kriminální čin"


Dál jsem už neměl sílu poslouchat ty jeho plky ...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Yosif K napsal(a):

Ze by prisli mani puliti? Nebylo by to spatne, ALE zbrane pres starobolseviky z Omnipolu a Zenitu kupovaly vsechny vlady.
Rozbourat tuto praxi bude tezke - pokud se k tomu nenajde "politicka vule". Ta se nenasla ani u CSSD a KSCM..... i Grippeny sly pres Omnipol......
... a rakouskyho Mensdorfa-Poulliy...
24. 06. 2012 | 17:28

Almo G™ napsal(a):

Na Kalouskovi to dnes bylo vidět i fyzicky. Toto byl skutečně projev člověka, který MÁ strach. Mluvil jako člověk zahnaný do kouta, vypadal jako zvíře zahnané do kouta. Ten chlap má nahnáno a kope kolem sebe.

I V.Moravec poprvé vypadal, že má pozměněné instrukce a to Kalouskovi nijak nepřidalo.

Ještě že má tu nahrávku schůzky šéfredaktorů všech deníků, kterou hodil do trezoru nebo do Vltavy nebo hodil do trezoru ve Vltavě. To je jistota.

Mimochodem, je trestným činem, když ministr bez většího skrývání vyhrožuje v přímém přenosu nespecifikovanou pomstou šéfům policie?

A jsou nějaké páky, jak dostat zpět majetek převedený nedávno na příbuzenstvo a "rozvedenou" paní Kalouskovou? Může jít (teoreticky a hypoteticky) za plánování "odklánění" a praní špinavých peněz manželka ministra do vězení?
24. 06. 2012 | 17:39

pamětník napsal(a):

Miroslav Kalousek rozvitými větami řekl, že boj s kriminálními lídry měl skončit u MUDr. Davida Ratha. Policie si však dovolila příliš.
24. 06. 2012 | 17:42

kenuč napsal(a):

Pan Kalousek je otcem využívání financí z obchodů na ministerstvu obrany.
Začínal jako ekonomický náměstek ministra obrany, které měli lidovci dlouhá léta pronajato od ODS. Tak se financovala lidová strana. Samozřejmě, že na sebe nezapomínal. Omnipol a p.Háva a p.Kalousek to je jedna rodina. Druhý hl.přítel je bechyňský kníže p.Šťáva-např.Diag Humann !
Dnes v ČT, ztrácel nervy. Parkanová je pouze komická figura, která pouze plnila pokyny.
24. 06. 2012 | 17:46

patriot napsal(a):

Podle střízlivých analýz uplynulých 22 let připravily „rozhodovací mechanismy demokratického státu“ daňové poplatníky o 2 200 miliard…

Tyto mechanismy je třeba konečně zlikvidovat, a to i s jejich tvůrci a obhájci…

Mazánek má pravdu!!
24. 06. 2012 | 17:48

aga napsal(a):

Do Kalouska už kope skoro celý mienkotvorný mainstream. Zřejmě byl uvolněn k obětování a ví to.

Jen se bojím, že zálohy nebudou o nic lepší, ba naopak.
24. 06. 2012 | 17:55

Eva napsal(a):

Kalousek je slušně řečeno sociopat.
Spíše psychopat.
Nebo psychotik? To by byl trestně nepostižitelný-tak radši psychopat, jen ať ho vyšetří a soudí, a odsoudí. Ať sedí.
Prý je za tím mnohem víc, než nějaká Parkanová. Prý celá kauza míří Kalouskovi až do jater a ledví.
Nu, necháme se překvapit.
24. 06. 2012 | 17:58

český maloměšťák napsal(a):

Zatím se nikdo nepozastavil nad tím, kdo si vyžádal ono Kalouskem propagované vyjádření ministerstva financí ohledně výkladu mechanismu rozhodování státu /ministerstva obrany a jeho zákonem dané či naopak zákonem (schválně ????!!!) opomíjené povinnosti/. Na čí to bylo popud a zda takto ministerstvo financí postupovalo VŽDY.
Anebo jen tehdy, když jde o někoho blízkého panu ministru financí či jeho politické straně.

Mě osobně na tom zaráží to, že Kalousek jakoby suploval minsiterstvo spravedlnosti.
Jemu má přeci především záležet na tom, aby se věc - pokud je zde oprávněné podezření na to, že státu byla způsobená škoda v rozsahu několika set milionů.....aby se věc jednak řádně prošetřila /tedy zde má konat policie a justice/ a jednak - a to tedy se velmi divím, že TOTO Kalousek vůbec nezmínil - aby došlo k co nejúčinějšímu vymáhání takto vzniklé škody/ a tady je jeho úloha - ne hájit pokřivené a zlodějské - byť pololegitimní praktiky a jejich
exponenty...ale postupovat v intencích toho, kvůli čemu si lidé ministerstvo financí zřídili a financují jej - tedy mj. coby instituci, která brání zájmy daňových poplatníků - nikolivěk zájmy stranické či zbrojařské lobby.... oblasti nakládáníjako .

Pokud toto ministr financí nedělá a místo toho za peníze daňových poplatníků nechává vypracovávat posudky na obhajobu pololegitimních a ve svém důsledku zřejmě zlodějských praktik....tak akový ministr financí je, s odpuštěním, na pendrek...../obrazně , ale asi i doslova/

Pokud se tedy nezbláznil a nezačal si představovat, že je jak ministrem financí, tak i ministrem obrany a spravedlnosti, tak i policejním ředitelem, tak i soudcem a možná že dokonce i papežem....
To by snad pak vysvětlilo vše.
24. 06. 2012 | 17:59

Al Jouda napsal(a):

Kalousek přiznal v pořadu ČT1 OVM 10 let státem posvěcené zlodějny.To by mělo stačit k jeho rezignaci.
24. 06. 2012 | 18:08

pavellr napsal(a):

že by ty jeho zlodějiny konečně dostihly, má bobky
24. 06. 2012 | 18:11

. kelt napsal(a):

Kalousek dnes v OVM vsadil vše na jednu kartu.
Bezprecedntním obviněním police z úmyslné manipulace s právem/kde má MF-potažmo Kalousek monopol na výklad zákonů!!!!!!!!!!/zasahuje jako vládní úředník a zejména místopředseda křišťalově čisté TOP09 do nezávislého vyšetřování-dozorovaného nezávislým státním zástupcem-dle zatím platné verse vlády boje proti korupci.
Strach z něj přímo kape a tak kope kolem sebe jako chcípající kobyla.
Tou kartou je,že přesvědčí "pravicovou"část PS,aby Parkanovou nevydala.
Pak bude mít čas zametat stopy a eventuelně nechat úředníka MO obviněného s Parkanovou neopatrně přecházet čtyřproudovou vozovku u Podolí,nebo na Ořechovce.
Pokud zmíněný úředník MO nějakým nedopatřením přežije a bude vypovídat,tak se to jako bumerang vrátí Kalouskovi opět na hlavu.
Že veřejnost to bude nutně vnímat jako selektivní uplatňování"padni,komu padni"je jasné i Nečasovi.
Otázka zní jak je na tom policie s Vondrou.

Před tím tam exceloval Kubice.Pokud jeho předchůdce si vysloužil nelichotivé hodnocení stran své inteligence,tak na Kubiceho opravdu nemá.
Johne,vrať se,vše odpuštěno.
24. 06. 2012 | 18:26

David - 1. část napsal(a):

...."my máme výkladovou povinnost v oblasti tohoto práva, státní zastupitelství má výkladovou povinnost samozřejmě v oblasti kriminálního práva a teď jsme se dostali do střetu"...

-----------

Když jsou dvě tak protichůdná tvrzení, tak ten rozpor může rozhodnout jen nezávislý soud..

Když je Kalousek tak skálopevně přesvědčen o své pravdě, tak pro něho za současné situace nemůže být už lepšího řešení, než hlasovat pro vydání Parkanové. Pokud nezávislý soud řekne, že měl pravdu, tak bude velkým vítězem.

-----------

ParlamentniListy.cz:

Ztrácí nervy. Má strach. Myslí si diváci OVM o Kalouskovi.

V dnešních Otázkách Václava Moravce se poměrně zapotil ministr financí Miroslav Kalousek. Jeho znejistění a ztráty obvyklé suverenity si všimli i diváci pořadu, kteří se zapojili do diskuse na sociální síti Facebook.

Miroslav Kalousek a Bohuslav Sobotka v OVM diskutovali o zbavení imunity Vlasty Parkanové

24.6.2012

"Proč je pan Kalousek tak strašně nervozní? Když je vlastně všechno v pořádku..." ptá se třeba uživatelka Facebooku vystupující pod pseudonymem Martinka Kay. "To je teda síla. Ještě chvíli a už se ministr rozbrečí strachy z policejního státu," dodává Richard Polešovský.

Vše o kauze CASA

A opravdu se zdálo, že ministr, jindy tolik "silný v kramflecích", chvílemi ztrácí pevnou půdu pod nohama a pod dotazy a naléháním Václava Moravce jej opouští obvyklá sebejistota.

Hoďte na Kalouska síť

Kalousek se vší silou snažil obhajovat Vlastu Parkanovou, která by měla být stíhána za údajně předražený nákup španělských letounů CASA.

Nicméně diváky jeho vystupování a rétorika spíše přimněla k názoru, že

podíl na případné vině

nese i sám ministr.

Anketa:

Souhlasíte s M. Kalouskem, že ČR hrozí policejní stát?

ANO, postup policie je zvláštní

3%

NE,jedná se o profesionální přístup

97%

Celkem hlasovalo: 445

"Ztrácí nervy. Má strach," zastává tento názor uživatel Jiří Stejskal. "Kalousek už cítí, že mu zvoní hrana ... jeho úšklebky a arogance, jeho rétorika ... to je katastrofa, jak se ve studiu chová," myslí si třeba Vladimír Pikora. Některé názory diváků i přitvrzují. "Hoďte na toho Kalouska síť, ať nemluví takové blbosti," můžeme si přečíst názor dalšího z diskutujících.
24. 06. 2012 | 18:28

David - 2. část napsal(a):

Co Miroslav Kalousek řekl v OVM

To je náš společný demokratický systém, na který teď policie dělá z mého pohledu zcela bezprecedentní útok.

Neexistuje v tomto případě zákonná povinnost zadat si nezávislý posudek na cenu obvyklou, což by vyšetřovatel při své právní praxi vědět mohl.

Zcela důsledně musíme vyšetřit, co vedlo policii k tomu, že se dopustila naprosto nepravdivého a vylhaného obvinění.

Já jenom říkám zcela odpovědně a vážně, že v tom obvinění je právní logický a odborný nesmysl.

Já jsem pevně přesvědčen, že státní zastupitelství v určité fázi to musí zastavit, protože to není prostě kriminální čin.

Psali jsme:

Kalousek se rozčílil u Moravce: Náběh na policejní stát. Chci tečku

Kalousek u Moravce. Zase se nic nedozvíme, stěžují si uživatelé Facebooku

Ministr financí Kalousek prý rozházel 30 miliard, píše bulvár

Kalousek: Jedu zachraňovat euro. Krizový scénář pro jeho pád nemáme

Čunek vzpomíná: Parkanové na vládě ve všem radil Kalousek

Autor: adr

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Ztraci-nervy-Ma-strach-Mysli-si-divaci-OVM-o-Kalouskovi-237167

-----

Miroslav Kalousek se bojí, že vyšetřování by mohlo odhalit, že:

To je především JEHO společný MAFIÁNSKÝ systém, na který teď policie dělá z jeho pohledu zcela bezprecedentní útok.

Zcela důsledně musíme vyšetřit co vedlo Kalouska v OVM k tak bezprecedentnímu útoku na důvěryhodnost orgánů činných v trestním řízení.

Když říká zcela odpovědně a vážně, že v tom obvinění je právní logický a odborný nesmysl, tak teď jde o to, aby to ještě řekl nezávislý soud, protože když jsou dvě tak protichůdná tvrzení, tak zpravidla jedna strana lže. A kdo lže, ten krade a kdo krade, tak pro toho si přijde čert.

Kalousek urputně obhajuje "legální" mafiánský systém, který přes ministerstvo obrany vysál za ty roky ze státního rozpočtu stovky miliard. Když chce "tečku", tak ať hlasuje pro vydání Parkanové. Tečku v demokratickém systému přece nemůže dělat on, ale jen nezávislý soud.

Pokud je si tak jistý, že Parkanová je nevinná, tak vůbec nemohu pochopit čeho se vlastně bojí!!!

Patrně se bojí, že i on by mohl být potrestán za ten smrtící koktejl, který jako šílený chemik úmyslně namíchal svými tupými škrty našem státnímu rozpočtu. Byl předem důrazně upozorňován, že zvýšení DPH o 4% bude mít destruktivní dopad a přesto to prosadil, čímž úmyslně způsobil našemu státu škodu velkého rozsahu a dopadu.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/212411030500624/
24. 06. 2012 | 18:29

PK napsal(a):

Že se blýská na časy
stát posíla do basy
politiky různých směrů
je to síla,na mou věru.

Začalo to trapným Škárkou
pak byl David překvapen
Casy byly předraženy
teď je Míra vystrašen.

Chudák Vlasta Parkanová
copak zbraním rozumí?
Obrana je velké sousto
nezvládla ji,to se ví.
24. 06. 2012 | 18:35

Joe Ratata napsal(a):

Kalousek má pravdu!
V armádě je korupční prostředí a nikdo tam nerozumí tomu,jaké zbraně a za kolik se mají nakoupit.Také by se mohlo stát,že nakoupí zbraně jaké opravdu potřebují,napřímo bez prostředníka,nepředražené a se zárukou.Co by na to asi řekl daňový poplatník.
Takto je to mnohem lepší!
Armáda ty CASY sice nechtěla a tak Pěnice (nebo snad Barták?) fundovaně rozhodla za odborníky,vláda schválila nákup nevyhovujících letadel přes spřátelenou firmu (že Háva je Kalousovo kámoš je jenom dobře,aspoň ten kšeft domluví bez zbytečného dohadování) sice nmohem dřáž,ale zato ptakticky bez záruky.
A když to někdo chce vyšetřit,tak útočí na samotnou podstatu demokratického zřícení!
Dokonalé!
Kalous by se měl jít léčit.Do lomu, v telplákách, s krumpáčem a aspoň na 20 let.
24. 06. 2012 | 18:48

Nuba napsal(a):

Pro mne je neuvěřitelné, že si tento člověk dovolí škudlit na sociálně slabých a to jen proto, aby se na druhé straně mohlo bezostyšně rozhazovat. Celá Kalouskova obhajoba spočívá v tom, že to byla zažitá praxe, nad níž se nikdo doposud nepozastavoval.

Já bych neřekla, že to nikdo neviděl. Spíš naopak. Ta bezbřehá benevolence v nákupech, u kterých nebylo nutné stanovit cenu, to byl záměr. Přímo paráda. To se to spořilo - malá nebo spíš velká domů. Vezmu-li ještě do úvahy, kdo že to pomalu celou polistopadovou éru na obraně bačoval, tak mě bere vztek. Když si vzpomenu na tu ministerskou plejádu, kterou zakončila Vlasta Parkanová, tak to byl pomalu jeden bílý kůň vedle druhého. A penízky se přes přítele Hávu, který ty kšefty zařizoval, jen sypaly. Kouzelný oslíček - otřes se !

Neříká se nadarmo, že nejlepší obrana je útok. A tak Miroslav Kalousek vyrazil. Jinou možnost nemá. Jde to nakonec za ním. Proto tak kope. Kopřiva i ten Barták, kterého se ujal, když ho Vondra vykopl. Pokud bude Parkanová vydána a souzena, tak se může něco provalit. Tomu chce zabránit. Prý zažitá praxe. To je nehorázná drzost a sprostota, tihle mocí posedlí zprofanovaní politici se neštítí ničeho a nic jim není svaté. A ještě se zaštiťuje frázemi o rozpočtové zodpovědnosti a boji proti korupci. Jestli je Václav Klaus a Miloš Zeman rub a líc jedné mince, tak totéž platí o Miroslavu Kalouskovi a Davidu Rathovi. Oba se zaštiťují bojem proti špatnostem jiných, a to jen proto, aby mohli v poklidu páchat ty svoje. Lidé jsou jim k smíchu.

David Rath už dobačoval. Teď ještě přes Vlastu Parkanovou na Miroslava Kalouska a potom další a další a další.....alespoň pár, pěkně prosím
24. 06. 2012 | 18:49

aga napsal(a):

Lidi, klid, rozvahu. Ano, Kalousek za katr, ale fakt vám není divná ta synchronizace, to, jak najednou všichni prozřeli a radostně se přidávají k lynči? To načasování před volbami, ve kterých nám nabídnou nové, tentokrát už jistojistě ty správné chlapíky??
24. 06. 2012 | 19:01

Eleshar napsal(a):

Nuba:
Odhaduji, že by jich stačilo zavřít tak 300-400 a v téhle zemi by se najednou dýchalo strašně moc lépe a dalo by se konečně uvažovat o splacení státního dluhu, dokonce v dohledné době. Pokud by se z nich podařilo dostat nějaké nakradené majetky a peníze, tak by ho půlka byla splacená rovnou, když si vezmete, že se rozkrade asi 15 % výdajů na veřejné zakázky, které se odhadují na asi 500 až 600 miliard ročně (ano odhadují a lítá to o sto miliard!).

Kalousek je dobrý začátek. A toho Ratha nepodceňujte - uvádí se, že úplatek veřejnému činiteli obvykle tvoří kolem 10 % z NADHODNOCENÍ celkové částky, čili Rathových 7 milionů by znamenalo něco kolem 70 milionů (plus mínus autobus), o které je ta státní zakázka předražená, což je sice stále řádově méně než skromnější odhady škody z letadel CASA (700 milionů, ale v jiném blogu byly naznačeny reálnější 3 miliardy - ve skutečnosti je to jedno, protože letadla nebyla potřeba, takže škoda je 100 % ceny zakázky), ale soudruh Rath už pak tolik jako ta "malá čudla" nepůsobí. Navíc to je pouze jedna kausa na SČ kraji... určitě není jediná (viz ten předražený webový portál), dále působení ve VZP a na ministerstvu, velmi nadstandardní vazby na určité segmenty farmaceutického průmyslu, ČLK,... Raději zapomeňme na strany a ideologie a buďme rádi, že ho sebrali a tak snadno (při přebírání). CASA bude mnohem složitější - nikoho nechytli při činu a dnešní Mírův výkon naznačuje, že borci z justiční mafie se už určitě mobilisují do akce na obranu proti těmto "bezprecedentním policejním útokům na rozhodovací mechanismy demokratického státu"...
24. 06. 2012 | 19:10

jája napsal(a):

Konečně, Kalousek má STRACH, má strach, že na něho dopadne ruka zákona, že peníze, které odklonuil k Hávovi a dalším spřáteleným firmám zmizí v nenávratnu, ale hlavně, že přijde o moc! než jsem toho prolhance vypnul, zjistil jsem, že mele ty svoje lži, na které vsadil, stále dokolečka. Ale na předražení zakázky vůbec nereaguje, stejně jako výběr zprostředkovatele a jeho provizi. Zahnán do kouta věří, že ostratní strany Bratrstva všehoschopných nepotopí jak P/arkánovou, která by asi promluvila a tím všechny ministry nejen Topolánkovy vlády.
24. 06. 2012 | 19:16

jarpor napsal(a):

1.
Nepochybuji o tom, že VŠECHNY nákupy vojenské techniky a to za VŠECH vlád byly koupeny za vyšší peníze, než by bylo zdrávo, že tedy "provize" či jinak skryté státní peníze těchto nákupů byly takto zcizeny. Zůstává jen otázka, KDO se nabalil.

2.
Z výše uvedeného souhlasím s Kalouskem v tom, že by policie měla prověřit - a patrně stíhat - nejen jednu ministryni ale všechny ministry, jež postupovali stejně jako ona.

3.
Vzhledem k výše uvedenému souhlasím i s jeho názorem, že změnu takového dosud používaného "standardního" postupu při nákupech musí přijmout parlament ve formě zákona, třeba na základě jednoho trestního stíhání, které, vzhledem že obviněno více osob, bude pokračovat a snad se dostane až k soudu, ať Parkanovou vydají či nevydají.

4.
Vzhledem k výše uvedenému se domnívám, že strach má nejen Kalousek, protože VŠICHNI - politici ve vládě na obraně a jejich náměstci, i poslanci parlamentu / minimálně ti co "pracují" ve výboru zabývající se obranou a bezpečností / o této "standardní" praxi nákupů věděli a neučinili nic, aby tato praxe nákupů byla změněna.
Všem tato praxe vyhovovala - koalicím i opozici, která se po volbách stala vládní stranou. 18 = 20 - 2.

Hezký podvečer
24. 06. 2012 | 19:16

jarpor napsal(a):

Pardon, zapoměl jsem bod 5 :

Tedy :
5.
Výroky vládního politika, dokonce ministra o polici jsou nepřípustné, jsou "za hranou" toho, co si politik demokratického státu může dovolit.. To jsou výroky na odvolání pokus sám si to nevyhodnotí na demisi.

Tak hezkej...
24. 06. 2012 | 19:25

Petr Havelka napsal(a):

Ministr Kalousek velmi dobře ví, že "právní" situace kolem letounů CASA zdaleka není jak v OVM vehemetně tvrdí. To mu ovšem nebrání "varovat" policejní podplukovníky.

Tady je tapeta

Měla exministryně obrany Vlasta Parkanová při rozhodování o nákupu letadel CASA přinést nezávislý posudek o jejich ceně? V odpovědi na tuto otázku se neshodnou politici ani právní experti. Porušení povinnosti při správě cizího majetku je přitom jedním ze dvou trestných činů, z nichž policie místopředsedkyni Sněmovny podezřívá.
Podle ministra financí Miroslava Kalouska z TOP 09 jeho stranická kolegyně nemohla zákon porušit, protože ministerstva obrany, vnitra a zpravodajské služby v případě nákupu speciálního materiálu nemají povinnost mít nezávislý posudek. Tyto úřady na to podle něj mají vlastní odborné kapacity.

"Ale pokud skutečně existuje právně zakotvená povinnost zajistit si nezávislý znalecký posudek, a já jsem přesvědčen, že u speciálního materiálu nikoli, pak tady v minulých 10 letech byly na ministerstvu obrany, na ministerstvu vnitra a ve všech zpravodajských službách spáchány desítky trestných činů, protože toto je běžná praxe," řekl ministr ve středu v České televizi.

Jeho slova potvrzuje mluvčí resortu obrany Jan Pejšek. Studie zjišťující orientační ceny poptávaného výrobku na trhu podle něj standardně provádí sekce vyzbrojování ministerstva. Ta zpracovala marketingovou studii i v případě letounů CASA a nahrazovala nezávislý posudek.

"Povinnost mít u zakázek, u kterých je využita výjimka ze zákona o zadávání veřejných zakázek, nějakou nezávislou studii zvenku podle našeho názoru není. Pokud se ale daný ministr nebo ředitel sekce rozhodne, že ji chce, tak ji může využít," uvedl Pejšek.

Ministerstvo tak tuto možnost nevyužilo při nákupu obrněných vozů Dingo, ale externí cenový audit proběhl před pořízením tater. "Byla to ale jiná situace. Kupoval se výrobek, který ještě nebyl na trhu. Byli jsme první odběratel," dodal mluvčí ministerstva.

Parkanová však podle serveru Lidovky.cz vládě v případě letounů CASA slibovala, že posudek vyhotoví ministerstvo financí, už tehdy vedené právě Kalouskem. Podle policejních dokumentů jí přitom resort před tím vzkázal, že k tomu nemá oprávnění a ať si posudek nechá vypracovat ministerstvo obrany.

Podle ČTK bývalá ministryně obrany a místopředsedkyně sněmovny Vlasta odmítá, že by při jednání vlády o nákupu armádních letounů CASA uvedla kohokoli v omyl. Podle Parkanové povinnost zadat externí znalecký posudek nevyplývá z žádného právního předpisu.

Exministr vnitra a někdejší šéf civilní rozvědky František Bublan iDNES.cz řekl, že neví, zda je nutné dělat nezávislé posudky. "Nejsem si jist. Já jsem nikdy takové kontrakty nedělal, takže si na to nevzpomínám. U velkých zakázek by to ale bylo na místě," uvedl poslanec ČSSD.

Stínový ministr obrany za sociální demokracii Jan Hamáček tvrdí, že v zákoně tato povinnost existuje.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/politici-se-neshodnou-zda-parkanova-porusila-zakon-fhf-/domaci.aspx?c=A120614_122842_domaci_jj
24. 06. 2012 | 19:30

Petr Havelka napsal(a):

část 2

Právník: Paušalizovat nejde, záleží na konkrétním případě

Kromě politiků nejsou v této věci zajedno ani právníci. Podle experta na zakázkové právo Daniela Weinholda nelze paušálně říct, zda u armádních zakázek, u kterých se nesoutěží cena, existuje povinnost mít nezávislý posudek o ceně. Záleží prý na konkrétních případech. K nákupu letounů CASA se nechtěl vyjádřit s tím, že nezná podrobnosti.

"Ze zakázkového práva požadavek posudku nevyplýval ani nevyplývá. Může to ale být z jiných předpisů, například ze zákonu o majetku České republiky, kde zase však může být výjimka ministerstva financí, nebo rozpočtových pravidel státu," řekl iDNES.cz Weinhold, jehož advokátní kancelář ministerstvu obrany radila v souvislosti s pronájmem stíhaček Gripen.

Advokátka a bývalá politička Hana Marvanová se v případě veřejných zakázek, které se nesoutěží, odvolává na zmíněný zákon o majetku ČR. "Stanovuje povinnost prodávat nebo kupovat za obvyklou cenu, aby bylo garantováno, že to není předražené. Ocenění se podle zákona o oceňování majetku zjišťuje znaleckým posudkem," řekla iDNES.cz Marvanová.

Parkanová měla nechat vypracovat nezávislý znalecký posudek i podle předsedy Komory administrátorů veřejných zakázek Roberta Pergla, který stejně jako Marvanová odkazuje k zákonu o majetku ČR. "Pokud byla tato smlouva uzavřena mimo režim zákona o veřejných zakázkách, cena musí odpovídat nejvýše hodnotě určené podle cenové analýzy dle zákona o oceňování majetku. Pouze ministerstvo financí je oprávněno dát předchozí souhlas k ceně vyšší, a to pouze ve veřejném zájmu," řekl iDNES.cz Pergl.

Policie místopředsedkyni Sněmovny viní, že státu způsobila škodu 658 milionů korun při nákupu letounů CASA za vlády Mirka Topolánka. Mandátový a imunitní výboru bude ve středu jednat o vydání exministryně obrany k trestnímu stíhání.

TOP 09 Parkanovou brání. Politici koaliční strany považují za absurdní, aby byla stíhána jen ona, když nákup schválila celá vláda. Podle premiéra Petra Nečase, který v té době vedl ministerstvo práce a sociálních věcí, o letounech sice rozhodoval kabinet jako celek, ale na základě materiálu, který donesl na jednání kabinetu jeden jeho člen.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/politici-se-neshodnou-zda-parkanova-porusila-zakon-fhf-/domaci.aspx?c=A120614_122842_domaci_jj
24. 06. 2012 | 19:30

Agent W4C napsal(a):

Pane Payne,to je fajné...
24. 06. 2012 | 19:36

Agent W4C napsal(a):

Zdá se,že začíná do té korupcí prožrané ponorky,která se nazývá česká politická scéna,řádně zatékat.Krysy asi brzy začnou opouštět potápějící se loď...byť se jedná o ponorku....
24. 06. 2012 | 19:40

Fialenka napsal(a):

Za informace, které povedou k dopadení gangů a k dohledání odkloněných peněz, bych politikům a zúčastněným podnikatelům dala beztrestnost a poskytla ochranu.
24. 06. 2012 | 19:42

mb napsal(a):

kalousek má prvně strach
cítí smůlu na patách
ať jsi stará anebo mladá
k seskoku obdržíš kalousův padák
ať losna anebo mažňák
ten seskok přežiješ - jenom možná
útok na bílou kobylu vlastu
útokem na demokracii
peníze principy překryjí
poslední věc abychom nebyli na huntě
je držet palce plukovnické juntě ...
24. 06. 2012 | 20:00

Petr z Tábora napsal(a):

Pan Kalousek diskutuje pouze jeden aspekt problému. Platí ale obecný paragraf o povinnosti pracovat s péčí řádného hospodáře = ministryně si měla odpovědět na otázky:
-potřebujeme letadla a vyhovují Casy požadavkům armády? Jsou pro přepravu nákladů kompatabilní s NATO ? Dolétnou do Afganistánu bez mezipřistání? Nejsou například americká letadla vhodnější?
-je cena letadel přiměřená? Například ve srovnání s nákupy těchto letadel jinými státy ?
-Jak je ošetřeno, aby Omnipol "kopal" za stát a neměl naopak zájem na co nejvyšší nákupní ceně?
Na všechny dotazy by měla odpověď proti nákupu.
24. 06. 2012 | 20:02

Joe Ratata napsal(a):

Možná se začnou konečně prošetřovat i slavné Kalouskovy padáky,co sice padaly,ale nějak moc rychle!
Ale to by už asi opravdu byl útok na samu podstatu demagogického zřícení.
24. 06. 2012 | 20:11

třebnaKarel napsal(a):

Nechápu nic . nechápu Václava Moravce , který se ani nezeptá , jestli si dotyčný nemyslí , že by ten posudek byl v zájmu zdravého rozumu , když se vyhazujou miliardy . To je pořád čarování se speciálním materiálem . Kecy jsou to . Na obraně sedí partajní bača a ten stanoví jestli je cena v pořádku . ( Kopřiva ). Dřív sedával na vnitru , pamatujete ještě na Pavla Severu , který měl vystřídat Kopřivu na obraně a když se ukázal tento provalený scénář jako skutečně připravovaný , řekl že se vzdá funkcí dokud se " TO " neprošetří ? Hádejte kde dělá sekretáře partaje ? Ale chybu vidím v servilitě orgánů které měly a mají kontrolovat , teď je to Augiášův chlév .
Jarpore ,
dneska se s Vámi , po letech možná ,dá rezonovat , věřil byste tomu ?
Kalouskovi se nestane nic , ten nikdy nic nepodepsal , umí se tomu vyhnout . Kdo si slibuje jeho skalp bude možná zklamán . Ale kdyby se začli všichni ministři chovat jako aspoň trochu hospodáři , zaplaťpánbůh za to . Škoda že se Moravec nezeptal , jak ti armádní odborníci stanovují přiměřenost cen speciálního materiálu , když se nedají stanovit a běžnš se neobchodují ? Kde ty hausnumera berou ? Nebo jim ukáže svoje účty NATO ? Společnost která udělala posudek že byl nákup předtažený cca 2x porovnávala údaje které byly k dispozici i těm našim cifršpiónům . Nejhorší pro mne je zjištění , že když jde o hazard nebo armádní peníze , ministr financí jde proti zájmu státu a dělá pro pár trumberů který potřebujou novou plachetnici s novou krasavicí na přídi . Dobrý večer všem naštvaným ,
tK
24. 06. 2012 | 20:14

franz napsal(a):

taky mi to přišlo,že nejlepší ministr všeho je celej posranej strachy,to je jenom dobře.jen aby se to někde nezaseklo,von i ten nečas měl takový blbý kecy,že si jako nenechá vod žádnejch plukovníků foukat do polívky,taky by ho nebyla žádná škoda.
24. 06. 2012 | 20:17

Daňový poplatník napsal(a):

Kalousek má přesto šanci na šťasné zítřky,
protože na prezidenta bude kandidovat jeden z nejoblíbenějších politiků, jehož manželka (svou pílí a pracovitostí) vydělala pár mizerných miliard na LTO, takže má dost reálné šance na zvolení, protože mu jistě pár drobných na kampaň půjčí.
A že by nevinný a šikanovaný Kalousek tak nějak z lidských důvodů nedostal prezidentskou milost ?
24. 06. 2012 | 20:36

Jáchym napsal(a):

David:
"Když je Kalousek tak skálopevně přesvědčen o své pravdě, tak pro něho za současné situace nemůže být už lepšího řešení, než hlasovat pro vydání Parkanové. Pokud nezávislý soud řekne, že měl pravdu, tak bude velkým vítězem."
*******
Já myslím, že by Kalousek měl požádat o to, aby byl souzen ve stejném procesu s Parkánovou.
Očištění obou by neměl být problém:

Kalousek nechá vypsat výběrové řízení na dozorujícího státního zástupce a soudce.
Pak se uspořádá holandská dražba:
Obálkovou metodou se vyberou nabídky soudců, kteří budou ochotni jít s flastrem co nejníž za co nejmenší úplatek.
(Pokud možno na nulu, ale možné bude si vyvinění předplatit i pro budoucnost, aby se po dalších rozkrádačkách nemuseli znovu zbytečně obtěžovat k soudu.)

Možná by mohlo být prodáváno i něco jako předplacené emisní povolenky - kupóny, kterými by politik (či jiný druh zloděje) platil soudcům, státním zástupcům a policejním šéfům za svou beztrestnost.Řekněme padesát miliónů za každý miliardový tunel, ale sazba by musela být degresivní.
Policie, soudy by mohly tím pádem přejít na samofinancování a věznice bychom mohli zrušit a přestavět je na kláštery (což by vyřešilo církevní restituce).

Část objektu by katolická církev mohla pronajímat erotickému průmyslu (čímž by se sexuální služby staly přijatelnými i pro věřící, protože by přispívaly prosperitě církve a slávě Boží. Zároveň by kněží z církevního zákona dostávali tzv. sexenky (obdoba stravenek), což by odstranilo jejich problémy s celibátem, potažmo zvětšenou prostatou.

Nepochybuji, že se mi podaří vypracovat další etická, možná dokonce bioetická doporučení: Pěstuji si na zahradě biošpenát a ten nesmírně zvyšuje mravní citlivost, duševní, svalovou i sexuální výkonnost, což věděl i známý předválečný americký bioetik Pepek námořník, který s jeho pomocí řešil konflikty Dobra se Zlem.
24. 06. 2012 | 20:37

Frante napsal(a):

A co tedy říká zákon, jaké jsou ty povinnosti? Ví to někdo o výklad jaké formulace tu jde? Třeba autor, nebo někdo v diskuzi abychom si mohli udělat názor? Ono se taky může stát že má pravdu.
24. 06. 2012 | 20:42

tata napsal(a):

panové není zmé hlavy ale přece jen člověk posbíral informace.

ALE VELICE SPORNÉ JE že to je vojenská technika,ta se sní udělal až nakupem dovybavení jinak letadla jsou civilní,pak jejich nakup by neměl byt,považovan na vojenskou techniku.

Dale obhajoba Kalouska třeba jeho video že to samé v dopise napsal SOBOTKA JE LEŽ.nebot vtom připadě šlo o vysouteženou zakazku,tudíž už s cenou nemužete chybat,pravidla sou nastavena před soutěží,a to nakonci toho dopisu je řečeno.

ŽIJEM ASI V kocourkově když ministr FINANCÍ SI DOVOLÍ NA ZAKLADĚ,SPORNÉ VĚCI mluvit o zvule policie.SPÍŠ BYCH PŘEDPOKLADAL ŽE BUDE HORLIT ZA ZMĚNU PRAVIDEL,když tak striktně vždy hovoří jak tato vlada šetří.

zastavím se jak jarpor posuzuje 5 bodu respektive lehonce odvadí od podstaty.
1/....souhlas až na zavěr...........pravě proto je dobré že se oto konečně policie zajimá,a klidně at prověří ty zakazky za levice a tvrdě vyžaduje a da soudu rozhodnout i za šlendrijan.
JEHO VYVOD ZDE SPÍŠ VYZNIVÁ,ty druzí taky........což není podstatné klidně at policie koná na všechny zpětně.

2/pravě stohoto jasně vyplivá že bagatelizuje........nikoliv KALOUSEK NEMÁ PRAVDU A TÍM ANI PAN jarpor,jako on mlží.........nebot to že konečně obvinila někoho a stoho u soudu muže rozšířit na další.......když si připomenem co dotyčny pan psal o RATHOVI A O LIDECH CO HO OMLOUVAJ...JASNĚ MA DVOJÍ METR............JE NEDULEŽITE VTOMTO POHLEDU že maj byt potrestany i ty druzí,přesně jako u ratha,nikdo nemuže postavit obhajobu na tom ty druzí kradou taky.......to je nesmysl

3/zase se milí a KALOUSEK NEMÁ PRAVDU,až soud muže rozhodnout jestli policie se milý a omilostní PARKANOVOU.......TO ŽE PRAVIDLA JSOU ZŘEJMĚ ŠPATNÁ,by spíš mělo oto vic zaznit od ministra a hned dat napravu,ale nikoliv kritizovat zvuli policie.........opět se oba mylí..........zase zde vyplivÁ spíš nevydat a celé to zahrat do autu

4/celkem souhlas..........ale ktomu problemu celkem nepodstatné spíš stoho kouka nejen PARKANOVÁ,ALE I TY LEVOUNI........ZASE CO KRITIZOVAL V PŘIPADĚ RATHA sam ted dělá.........ale jak sem napsal celkem souhlas,kdyby tam nebyl hlavně ten bod 2,ten to cele jasně staví do role mlžení....přeloženo do řeči ano je to trestuhodne ale parkanovou nevidat nebot by museli zavřít všechny.

trochu to vylepšil zapomenutym bodem 5.ALE BOHUŽEL TO trochu ničí to že piše KALOUSEK MĚL V NĚČEM PRAVDU....nikoliv ani v nejmenším v jednom neměl.......a to proto že pravní nazor je velice složity takže ani KALOUSEK NEMUŽE ŘICT ja mám pravdu,to musí udělat soud,ba naopak on spsitel by naopak měl hledat jestli nebylo pochybení a ne to konstatovat že to je zažité
24. 06. 2012 | 20:48

Buvol napsal(a):

kalousek v OVM v podstatě obhajoval formální stránku té záležitosti. Ale přece takhle to nemůže být! To je jasně proti dobrým mravům!! Nejdúležitější (v každém obchodě a nejenom tam) je přece OBSAHOVÁ (užitná) stránka věci! V daném případě se nkoupily čtyři letadla, která NEMOHOU LÍTAT !! To je evidentně znovu opakuji proti dobrým mravům, je to nprostý nesmysl!! A o to tady jde ! Kalouskové si tady prostě udělali "zákony" aby mohli KRÁST !! A na to se jim můžeme vydefekovat !! Kalousek aspol. jednoznačně patří do kriminálu !!
24. 06. 2012 | 20:50

Asfalt napsal(a):

Frante:
Podle mě povinnost majetek ocenit jednoznačně vyplývá z následujícího. V čem jsou vlastně pochybnosti nebo na základě čeho je diskutováná povinnost zpochybňována, nevím.

Letadla CASA nebyly předmětem veřejné zakázky a Ministerstvo financí nedalo souhlas s cenou, proto cena letadel mohla být sjednána jen do výše jejich ocenění (§12 odst. 4,5 zák. o majetku ČR).

Zákon o oceňování majetku nabízí i jiné způsoby ocenění než jen ocenění tuzemskou obvyklou cenou. Mimo jiné může být oceněno i porovnávacím způsobem (§2 odst. 3 písm. c) citovaného zákona), třeba komparací s podmínkami nákupu sjednanými v zahraniči. Při známé provizi Omnipolu šlo oceňovat i nákladovým způsobem.

Kalousek to opravdu v OVM těžce přehnal, v jakémkoliv státě s demokratickou kulturou by jeho výroky nemohly zůstat bez následků. Jeho argumentace byla naprostým nesmyslem, který bych od ministra nečekal, a mafiánským vyhrožováním.
24. 06. 2012 | 20:57

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Frante - "A co tedy říká zákon ..."

Přečtěte si dva příspěvky Petra Havelky, oba z 19:30. Myslím, že jsou dostatečně informativní, na rozdíl od většiny diskuse (i blogu).
24. 06. 2012 | 20:59

ghándí napsal(a):

argumentovat jakýmsi dopisem korupčníka slavečka sobotky je dosti ubohé. to se kalouskovi opravdu nepovedlo. mě nezajímají "odborná" stanoviska ministerstva, ani zavedená praxe těch zlodějů, ale zákony.
24. 06. 2012 | 21:17

bertik napsal(a):

Parkanová samozřejmě odpovědnost má. Nikdo po ní nemůže chtít, aby na 100 % rozuměla flintám, brokům a jak v bitvě vyzrát na nepřítele, ale musí umět organizovat, musí se obklopit kvalitními spolupracovníky a musí perfektně spravovat peníze, s kterými hospodaří. Na to nemusí být žádný zákon! To je prostě axiom! A jestliže to nedokázala nebo se na to úplně vykašlala, musí nést odpovědnost, a to nejen politickou. Je-li pravda, že před podpisem psala Kalouskovi, aby jí to posoudil, protože ona tomu nerozumí, tak svou roli splnila. A dojde na konfrontaci s Kalouskem, kdo za to finálně může. Kalousek je had, ale jeho stupňující se nervozita svědčí o tom, že cítí, že mu začíná téct do bot. A možná si je vědom i dalších kauz, které (zatím) spí.

Každý, kdo dnes Kalouska v OVM viděl, si musel opět potvrdit, že ztrácí nervy a snaží se to křečovitě překrýt absurdním vtipkováním. Zřejmě je nervózní i Nečas a společné ohrožení těm dvěma týpkům ordinuje (zatím) společný jazyk o zvůli policejních plukovníků apod.

Jestli je „věc“ s Parkanovou připravená dobře, tak není hlavním cílem ona, ale dostat se přes ni dál na skutečně velké ryby. Navíc se lze ledacos dovědět při vyšetřování a výsleších, až začnou jednotliví aktéři kopat za sebe poté, co seznají, že je nejpřednější zachránit si kůži svoji.

Protože nemají Lessyho pod kontrolou, doufejme, že ještě uvidíme věci.
24. 06. 2012 | 21:18

Jáchym napsal(a):

Kolemjdoucí 20"59:
Původní otázka zněla, co říká zákon.
Jenže většina příspěvku P.H. hovoří o tom, co říkají - jak zákon interpretují PRÁVNÍCI.
Někteří.
Vybraní.
A o tvůrčím způsobu interpretace zákonů je můj příspěvek z 20:37, který se při vší skromnosti Kalouskově/Top09 = Knížecí/ tvůrčí interpretaci a tvorbě samizdatových "zákonů" minimálně vyrovná.
Parkánová je sice malá bílá kobylka, ale Kalousek je jen velký bílý kůň, na to nezapomínejme !
Jenom moc řehtal vlivem nevyrovnaného pitného pitného režimu. Teď přijde tišší, ale větší tahoun.
24. 06. 2012 | 21:26

Frante napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.)
Asfalt

Tak díky za info. Nějaký posudek asi tedy měl být a Parkanová to buď měla vědět, pokud si nebyla jistá tak si měla nechat udělat právní rozbor. Na jejím místě bych si před podpisem nechal udělat raději dva nezávislé
24. 06. 2012 | 21:36

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Jáchym - Já bych uvítal, kdyby se v souvislosti s armádními zakázkami důkladně prozkoumal i chystaný způsob vyrovnání s církvemi, který je prý také založen na silně pochybných výpočtech. Už sama skutečnost, že se přes 20 let důsledně drží v tajnosti onen seznam 33 tisíc objektů, na které si církev (církve) činí nárok, jasně svědčí o tom, že jde o pokus o obří tunel.
24. 06. 2012 | 21:42

jarpor napsal(a):

Právní exert pan tata konstatuje, že Kalousek neměl v ničem pravdu.
Není co řešit, protože právní expert pan tata je přece taková právní autorita, kterou je třeba vždy respektovat.
Tedy nemá smysl polemizovat v čem mlžím já / i údajně i s Kalouskem /.

Právní expert pan tata má vždy pravdu. Pokud nemá, platí předešlá věta.
Beru na vědomí a nemám co dodat.

Hezký večer
24. 06. 2012 | 21:44

pgjed napsal(a):

Na Kalouskových výrocích a na tom, jak bije kolem sebe hlava nehlava, je vidět, že má panický strach a špatné svědomí. Podobný úlet měl i Nečas. Oba dobře vědí, že Parkanová, která se zřejmě pod tíží situace sesypala, bude-li vydána, bude mluvit. A i když na MO hrála především užitečného trotla, ví velmi podrobně, kdo, co, kdy, s kým, jak a za co. A Tak Kalousek velmi dobře ví co a komu hrozí a že tento případ je jenom malý aluminiový klíček k velké skříni, plné kostlivců. Lze jenom doufat, že Sněmovna nezměkne a Parkanovou vydá. Je to jeden z prvních krůčků k důkladné očistě naší politické scény, která by pak mohla plynule pokračovat dalšími kauzami, krok za krokem, až k datu podpisu oposmlouvy. Je dobře že nají strach a doufám že to nepřejde.
24. 06. 2012 | 21:53

aga napsal(a):

Kolemjdoucí

Moc bych za to nedal, že rituální obětování Kalouska má právě naopak nějakým způsobem církevní restituce podpořit. Ten starý gladiátor je předhozen lvům v cirku, plebs se zabaví, vyvzteká, a bude povolnější...
24. 06. 2012 | 22:00

Nuba napsal(a):

Buvol

máte pravdu v tom, že Kalousek hraje na tu formální stránku a já se obávám, aby právě v tomto svůj spor nevyhrál, protože právě dodržování formalistního práva je to, na čem bazírují a většinou i vyhrávají zločinci své kauzy.

Bohužel je to u nás tak zařízeno, mafie má zaplacené své konfidenty všude. I při přijímání zákonů parlamentu, kde se vždycky najde několik "aktivních", kteří do zákona na přání mafie, mnohdy bez povšimnutí, zanesou nějakou kličku, která posléze umožní právníkům tyto zločince, většinou z důvodů formálních, osvobodit. A myslím si, že právě na to spoléhá i Miroslav Kalousek. Jen naivní člověk mu může věřit ty řeči o zodpovědnosti. Je to jako když komunista káže o dodržování lidských práv. Takže Miroslav Kalousek se bude ohánět tím, že se to tak doposud dělalo, nikdo na to nepoukázal, když se má tak šetřit. Ani on. Nebo právě zvláště on. Jednak má obranu v malíčku, alespoň po ekonomické stránce, přece tam pracoval, jeho přítel Háva z Omnipolu byl zprostředkovatelem a na obraně se střídali většinou ministři za stranu lidovou.

A tenhle člověk, který se ohání nutností šetřit na kde čem dělá teď najednou hloupého, že jako neví, jaký prostor vzniká pro nehospodárnost v armádních zakázkách právě proto, že prý neexistuje povinnost nechat zpracovat nezávislý znalecký posudek na cenu kontraktu. Ale je tu přece povinnost spravovat svěřené prostředky s péčí řádného hospodáře. Ano, zdravý rozum, ten tady a nejen tady skutečně schází, je to obdoba hospodaření v Lesích ČR, čili krádeže za bílého dne a ještě posvěcená právníky.

Jsem zvědavá, jak se s tím soudy vyrovnají. Kalousek řičí, že zákony má změnit parlament a nikoli policie. A proč je nezměnil on ? Celé roky sedí v nějakých funkcích, pořád se ohání frázemi o šetření, které se v konfrontaci s jeho skutky mění na bezcenné plácání. Támhle ušetříme nějaké drobné na porodném, tu škrtneme valorizaci důchodcům, zmrazíme platy ve státní správě a budeme škrtit a škrtit aby se na druhé straně nakupovaly zbytečné a předražené krámy ? To je ta rozpočtová zodpovědnost ? O všem tomhle Miroslav Kalousek věděl. Teď se bije v prsa, že by museli být souzeni všichni předchůdci Parkanové, no tak ať jsou.

Je neuvěřitelné, kolik překážek je stavěno, aby se znemožnilo přijetí takových opatření, která by zmenšila prostor pro mrhání našimi daněmi. Radikální pravice razí tezi minimálního státu, čili čím menší bude balík peněz, které bude stát spravovat, tím méně se rozkrade. S tím ale nesouhlasím. Je to otázka vytvořených podmínek, kdy příležitost dělá zloděje. A těch příležitostí si mafie spolu s partou všehoschopných u moci naděla dost pro to, aby naše daně rozkradla.

Souhlasím s tím, že je nutné změnit volební zákon. Dát do rukou voličů větší možnost obměnit ten zlodějský ansámbl. Když se podařilo vyhodit ze sedla Íčko, proč by to nešlo s Káčkem ? Bechyňští nebojte se, on vám ty dotace zajistí i jiný štramák, mnoho dobrých věcí se dá udělat legálně a ne za úplatky.

Vůbec se mi nelíbí, že současný systém nemotivuje lidi k čestnosti, ale naopak ke zlodějně.

Vládnou nám všehoschopní Hušákové.

Ať žije plukovnická (a podplukovnická)junta !

PS: ten Kubice byl dnes v OVM opravdu ubohý. Nic nevyšetřil, když byl na ÚOOZ a teď to vypadá tak, že mu Lessy leží v žaludku možná právě proto, že se kauzy začínají hýbat. Ta loajalita k Nečasovi z něj přímo kapala. Trapné. Hodně trapné.
24. 06. 2012 | 22:02

Jáchym napsal(a):

Kolemjdoucí 24. 06. 2012 | 21:42
No, ono "pochybný výpočet" je hodně velký eufemismus !
Ono podle mého názoru ukončení mediálního hájení Kalouska má především za úkol dokončit pod kouřovou clonou mj. tzv. "církevní restituce". Nejde ovšem z větší části ani o církev, ani o restituce. Dokonce i slovo tunel je v tomhle případě slabé.

Mouřenín vykoná svou práci,mouřenín může jít.
O Kalouskovi jako člověku se dá těžko říci cokoli dobrého, ale byl a je to přece jen pouhý služebník, i když ho páníček trochu moc pouštěl ze řetězu a i když si to sám přestával uvědomovat.
24. 06. 2012 | 22:02

Targus napsal(a):

Naprosto všichni diskutující, jakož i zúčastnění v kauze nákupu letounů CASA opomíjejí jednu skutečnost. Letouny NEJSOU speciální vojenskou technikou. Jsou to OBYČEJNÁ nákladní letadla dovybavená tak, aby byla kompatibilní při řízení letového provozu v rámci vojenského uskupení NATO. Ostatní úpravy pro vojenské použití jsou naprosto nevýznamné a proveditelné na téměř kterémkoli transportním letounu.
24. 06. 2012 | 22:08

Gerd napsal(a):

Vlasta Parkanová ráda zpívá, proto má vládní tlupa strach. Ale hlavní strach tkví v něčem zcela jiném. Pokud na Kalouska a Nečase byly nějaké přitšžující dokumenty, jsou již dávno skartované. Takže nejsou důkazy. ale zde jde o něco jiného, na Vlastu Parkanovou skoro nic závadného známo není a přesto si může jít sednout, že nejednala s péčí řádného hospodáře! A pokud by k takovému precedentu došlo, mohlo by se jednou vyšetřovat i Kalouskovo působení na ministerstvu obrany, protože ani on nejednal s péčí řádného hospodáře při správě státního majetku. Je to už dávno provařená figura, tak uvidíme nové tváře na lákání tupých voličů. Kalouska jen dostihly jeho minulé činy, proto takový strach.
24. 06. 2012 | 22:11

pgjed napsal(a):

To Targus: Verlmi přesné!
24. 06. 2012 | 22:16

Frante napsal(a):

Targus
Úpravy pro vojenské použití jsou třeba malé ale pokud jsou provedené a letadla jsou pro armádní využití, tak už je to vojenská technika. Nebo jak minimálně velké úpravy musí být aby se to dalo brát za vojenskou techniku? Je na to předpis?
24. 06. 2012 | 22:20

pgjed napsal(a):

Kalousek má, podobně. jako Nečas, nebo Topolánek, panický strach. Proto jedná tak jak jedná. Vždy mu vyšly silové hry, proto útočí a bije všude kolem. Ví co je v sázce, ví že Parkanová, byť dělala na MO hlavně užitečného trotla, aby kryla Bartáka, ví všechno. Kdo, s kým, jak, kdy, o čem, za co... a bude-li vydána, bude mluvit. Již dnes se pod tíhou situace zřejmě sesypala. A Kalousek (nejen) se bojí a ví proč a čeho. Ví, že tato kauza je jenom malý aluminiový klíček ke skříni plné kostlivců. A tak se bojí a to je dobře. Doufám jen, že sněmovna nezměkne v kolenou a ten strach ty dotyčné nepřejde. Je to krůček k očistě naší politické scény, který může pokračovat až do dob podpisu oposmlouvy.
24. 06. 2012 | 22:29

bertik napsal(a):

Bandy plukovníků tu nepochybně jsou. Nečas s Kalouskem si doteď mysleli, že je tu jen ta jejich, která na objednávku doběhla Ratha. Ne že by Rath byl svatý, žral a mlaskal a trochu pokání si zaslouží. Ale načasování je zřejmé. A kdyby Rath při vyšetřování moc mluvil, ne-li se vytasil s nějakými nepohodlnými kompromitujícími materiály na politické protivníky, měli čističe Rampulu. Ten je najednou pryč.

Hoši jsou evidentně špatní z toho, že najednou to zas až tak pod kontrolou nemají a zřetelně znervózněli. Protože nevědí, odkud vítr fouká a koho to vezme s sebou.
24. 06. 2012 | 22:42

Karel Mueller napsal(a):

bertík:

Víte, když vypadne kostka domina, tak je vždy nebezpečí, že se domino zbortí. A s MUDr. Rathem ta kostka vypadla.

S tím foukajícím větrem máte pravdu, určitě ten vítr vane ze zahraničí.
24. 06. 2012 | 22:49

Jack Reed napsal(a):

Nuba
Aleš Hušák byl, podle mého náhledu, osobnost emocionálně vyvážená, k spolupracovníkům loajální, proto zastaral. Obrátit proti němu, že halou Sazky udělal nějaké politické službičky jistě nebyl problém. Pro Kalouska určitě ne.

Lidé, kteří nám opravdu v současnosti vládnou jsou Kellner, Komárek et consortes. To už nejsou osobnosti ale personifikované vektory sil sociálního darwinismu a malthusianismu. Lidské slabosti od nich nečekejte.

Pan Payne nevidí jako obvykle dál, než na hladinu pěny svého rozhořčení, pocházejícího z faktu, že o diskutovaných věcech nerozhoduje ON, když má TÁÁKOVÉ ambice.
Bohužel nevidí nejtragičtejší facetu událostí. Trestní právo se nám Kalouskovým projevem najednou nasvěcuje jako poslední výspa právního systému, kde se věci ještě jmenují podle zdravého rozumu.
Protože se dosavadní aranžmá, kdy situace byla pevně kontrolována personálními řešeními na vnitru a státním zastupitelství ukázala díky Radku Johnovi jako nestabilní, dočkáme se asi systémové nápravy.

Myslím, že věrný ÚS bude muset roztočit kolotoče své právní fantazie na plné obrátky, aby tentokrát Kalouskovi zachránil dno kalhot.
24. 06. 2012 | 23:02

bertik napsal(a):

To: Karel Mueller

Myslíte, že to vane ze zahraničí? Odkud konkrétně? To by mě dost mrzelo, protože jsem si chtěl myslet, že se začínáme emancipovat sami od sebe.
24. 06. 2012 | 23:41

sedlak napsal(a):

zakázka bez výběrového řízení a bez posudku na tržní cenu je TUNEL nebo šlendrián, vzhledem k tomu, že vyplouvají na povrch další zprávy o tlaku na uzavření zakázky, o šlendriánu hovořit nelze, Kalousek má problém, tedy nejenom on, a nejenom Parkanová, policie je od toho, aby vyšetřovala, soud od toho, aby rozhodl, kecy o policejním útoku si pane Kalousku nechte od cesty............mimochodem, OMNIPOL má peníze u PPF. a.s. takže znovu, Kalousku, tu složenku si napříště pošlete rovnou Kelnerovi, buďte od té lásky
25. 06. 2012 | 00:11

ghándí napsal(a):

já to vydání podporuju, protože pokud odsoudí parkanovou, pujdou konečně do tepláků i sobotka s paroubkem. protože ti dělali to samé.
25. 06. 2012 | 00:12

Targus napsal(a):

To Frante:

Pokud nebudeme trvat na nějaké přesné definici, o které nevím, že by existovala, je možno považovat všechny technické prostředky za vojenské, hodí-li se i k vojenskému použití. Tedy např. outdoorový telefon nebo pracovní boty.
Za mého vojančení byly vojenskou technikou i Š 105, VAZ 2103, či třeba autobus ŠL 11 bez jakýchkoli DALŠÍCH úprav.
Pozor - pár autobusů mělo namontovány kotevní úchyty pro montáž polních lůžek pro transport polních lehátek, samozřejmě plných. Ironií osudu jsem se dozvěděl o funkci těch kotev asi tak 20 let po absolvování ZVS.
Abych se vrátil k tématu letadel, transportní letoun je možno využívat i v civilní sféře, to jistě uznáte. Podstatně horší využití bude mít bombardér či bitevník, nemluvě o lehoučké a maličké stíhačce. Konstrukce draku je v těchto případech plně podřízena vojenským účelům - tedy ochraně pilota a letovému režimu umožňujícímu plnění bojových úkolů, nemluvě o možnosti, resp. nutnosti montáže zbraňových systémů.
Všechny tyto atributy na letounech CASA jaksi postrádám. Podle dostupných informací jsou to pouhé vzdušné náklaďáky s nepodstatnými úpravami a vojenskou avionikou.

Pod bych to měl převést na laikovi srozumitelnější pozemní techniku, asi těžko bych obhájil tvrzení, že pod speciální vojenskou techniku spadají naše Tatry 810 - coby nástupce PV3S. Jsou to obyčejné plněpoohonné náklaďáky určené do terénu, v praxi pro nevhodné parametry z hlediska evropské legislativy v civilním sektoru nepoužívané, avšak použitelné bez významnějších zásahů či úprav daných technickými předpisy pro silniční provoz.
Jiná věc nastane, pokud takovýto podvozek osadím namísto korby pro náklad nějakým nosičem raketové techniky, či jiným zbraňovým systémem, případně lokační nebo komunikační technikou užívanou pouze ve vojenské oblasti. Viz např. dvě vozidla Hummer ukořistěná v ruskou armádou v Gruzii, z nichž se řídila celá protivzdušná obrana Gruzie přes americkou satelitní síť.
A úplně jiná situace nastane, pokud budu posuzovat samohybné houfnice Dana, byť jsou na jejich konstrukci použité celé konstrukční skupiny z nákladních vozidel Tatra.
25. 06. 2012 | 00:25

JardaV napsal(a):

Kalousek si především spočítal,že se nemusí naplnit promlčecí lhůty u některých
lumpáren.A je mu jasné,že když policie usvědčí - nejspíš snadno - bábrdli ze zlodějny,tak vznikne precedens,na kterém se sveze celá parta.Není to útok na vládu ale na lumpy.Nějak se jim ten Dr Rath nevydařil...zatopili pod kotlem a zapomněli,že topí na ledě.
25. 06. 2012 | 00:32

jih napsal(a):

Neni treba vzdychat nad vojenskym rezortem. Za tricetilete valky velmozove dluzili vojakum mzdu cela leta. Dnes neco takoveho nepripada v uvahu. Neblahou financni situaci tenkrat resili tim ze svym vojakum povolovali plenit. Z toho je videt ohromny pokrok ktery za posledni staleti nastal. Na druhe strane tehdejsi generalove casto zakladali kaple coz dnesni generalove nedelaji. Je videt ze kazda doba ma svoje nedostatky i vymozenosti.
25. 06. 2012 | 04:33

plk. Kurvice napsal(a):

Pravdou je jen to, že tato kauza je jen msta agenta CIA Vondru za pomoc Kalouska při odhalení ProMoPro. Vondrovi z toho Kubice pomohl, Kalouska v tom podusí, ale neublíží mu, je to jen výstraha pro příště, všechno jsou to přece straky ze stejného smradlavého modrého hnízda.
25. 06. 2012 | 05:18

anti politik napsal(a):

Nikde a nikdy nezazněla úplně základní otázka! Když tedy není údajně potřeba externí posudek podle kalouse, tak jakým způsobem se tedy dospělo k ceně 3.5 miliard? To si jen tak na vládě řekli Míra, Topol a spol. dáme 3500 míčů? Na to se měl Moravec Kalouska zeptat. Tam je zakopaný pes-cenu totiž určil Kalouskův kámoš Háva a stát zastupopvaný kreaturami typu Kalousek, Topol a spol. to kámošovi za peníze občanů odkývaly, samozřejmě za pěknou velkou domů!
25. 06. 2012 | 06:02

jozka napsal(a):

ghandi:

aspon na tom budou jako ty (na tebe se nedavno proseklo, ze jsi odsouzeny pedofil)...
25. 06. 2012 | 06:42

zemedelec napsal(a):

Pane anti politik.06:02
Myslím,že jste to vystihl přesně.
Co kdyby se někdo zeptal ve Španělsku,kolik opravdu dostali zaplaceno.Bohužel takhle podobně se postupuje ve všech zakázkách a nejen vojenských.Spíš se uvažuje kolik lze přihodit a odklonit.
Jenom dodám Parkanová nebude mluvit a také nesmí.To jak je naježený i Nečas,tak to nebude práce ODS.Jak tady někdo poznamenal,že Kubice neví o čem mluví,mě to připadá,že to jde mimo něj.
25. 06. 2012 | 06:42

zemedelec napsal(a):

Pane Mueller.
S tím větrem ze zahraničí něco bude a napovídá to Pan Koudelka,sovětizace státního zastupitelstva,zřejmě má dobré informace.
25. 06. 2012 | 07:00

Jethro napsal(a):

Tento odkaz se tu už několikrát objevil, takže jen pro ty, kteří o něm neví - viz volání po informacích výše:
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/06/16/lex-mi-predvedl-ze-byt-investigativcem-skutecne-neni-zas-az-tak-tezke/
25. 06. 2012 | 07:24

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Anti politik - V OVM v první hodině mezi 33:10 a 34:00 zaznělo, že Ministerstvo obrany si dělalo svůj vlastní "expertízní" odhad ceny, který má Ministerstvo financí k dispozici od generálního štábu, s podpisem gen.Picka. Moravec se ptal, jestli bude zveřejněn, Kalousek odpověděl, že ano, bude-li o něj zájem.
25. 06. 2012 | 08:35

Xaver napsal(a):

Případ prokazuje tři skutečnosti.
1) Paní Parkanová je komická figurka, která se 20 let úspěšně živí politickými plky.
2) Stávající právo je směs protikladných tvrzení a není způsobilé pro řízení společnosti.
3) Pan Kalousek pochopil omezenost práva (i právníků) a umí toho využívat.
25. 06. 2012 | 09:02

JAHA napsal(a):

Ad: autor

Tam, kde pracujete, riadite sa nejakymi predpismi. Robi sa podla nich 10, 20 rokov, vychadzaju z prijatych zakonov Ceska. Potom pride policia a obvini Vas z toho, ze ste robili presne podla takych pravidiel, tak ako ini roky dozadu, pricom ine, nove pravidla, podla ktorych chce postupovat policia, nie su prijate.
A to ak vysvetlujete obcanom, to su plky?
Tak teda, to by som chcel pocut v takom pripade Vas...

P. S. Vo Vasom profile je o. i. toto: "Zbývá mi tudíž jen čas od času nabídnout pár myšlenek touto cestou."
Mysleli ste napr. v blogu jedinu (zbytok citaty, okrem uvodnej smycky), teda tuto "myslienku"?:"Dál jsem už neměl sílu poslouchat ty jeho plky ..."

Hodnotna myslienka, naozaj. Ak dovolite, pouzijem ju vo svojej nedelnej kazni☺.
25. 06. 2012 | 09:33

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

JAHA - Nahlédněte do odkazu, který připomněl v 07:24 Jethro:

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/06/16/lex-mi-predvedl-ze-byt-investigativcem-skutecne-neni-zas-az-tak-tezke/

Není dobré vycházet z informací jen z jedné strany (od Kalouska).
25. 06. 2012 | 09:38

Béda napsal(a):

Kalouskovi nevadila Kubiceho politicko-policejní konspirace, která jej vynesla k politické moci, nevadilo mu vydání poslnce Rátha, (jenž se krom funkce poslance vzdal všech ostatních funkcí) soudu a uvalení vazby kvůli tomu aby prý nemohl ovlivňovat svědky, mařit policejní vyšetřování a ovlivňovat průběh soudního líčení. Zásadně mu ovšem vadí vydání místopředsedkyně sněmovny Parkanové podezřelé z plýtvání veřejnými prostředky opřené o nález NKÚ nezávislému soudu. Policejní vyšetřovatele v tomto případě dokonce obviňuje z policejní zvůle a ohrožení demokracie.

Ministr financí - garant účelného vynakládání státních prostředků - Kalousek dokonce hájí právo ministrů a vysokých státních úředníků odprodávat státní majetek a provádět státní nákupy zboží a služeb za libovolnou ničím neohraničenou cenu, prý proto, že u těchto služeb a zboží nelze obvyklou tržní cenu stanovit. (Zřejmě jde o služby a zboží, které ještě nikdy nikdo neobchodoval).

Hlavně, že mame "antikorupční" vládu "odpovědných hospodářů".
25. 06. 2012 | 09:40

Béda napsal(a):

Dovětek: a veřejně v ČT coby velice vysoký úředník výkonné moci zastrašuje policejní vyšetřovatele.
25. 06. 2012 | 09:52

zemedelec napsal(a):

To JAHA.09:33
Kde budete mít tu kázeň v Leopoldově?
Takže to chce více rozvinout,před pozornými posluchači.Kdo si dá na zlodějinu razítko je beztrestní,kdo ne má smůlu.
25. 06. 2012 | 10:03

Josef K. napsal(a):

Jistě, Kalousek má strach, zároveň však má dosti prostředků, jak věci ovlivnit. Být na místě Kalouska, neměl bych strach z policie, nýbrž z ulice. Její jednání, vyprovokované jeho komckým toreadrstvím, je nepředvídatelné. Na každého se jednou najde roh jeho býka.
25. 06. 2012 | 10:06

Matematik + cenzor napsal(a):

Media jsou zmanipulována.
My jsme medii zmanipulováni.
V kauze Vlasta Parkanová je jedna zcela nedůležitá zcela ignorovaná věc.
Vlasta Parkanová.
Proč Vlasta nebyla v OVM?
Ona maá rýmičku?
Üž není ústavní činitel?
Už nemá co dodat?

I ten Rath z vězení posílá víc motáků, prohlášení než Vlasta Parkanová.
Že Vlasta zalezla do díry chápu.
Kdo však jakýže mocný nobody dokázal zhypnotizovat veškerá media a ta ji zcela ignorují?
Až vám bude někdo něco tvrdit o zastupitelské demokracii, pošlete ho na smetiště dějin....
Demokracie 2.0
Přímá demokracie bez výtahů k moci.
Nebát se a nekrást
25. 06. 2012 | 10:16

vlk napsal(a):

Pan Payne napsal bezpochyby dobrý blog.
Ze včerejšího OVM si vybral spoustu citátů. Dobrých.
Nicméně, já jsme si pro svůj komentář vybral dva úplně jiné. Které považuji z té Kalouskovy včerejší hysterie za naprosto klíčové.
K nalezení zde:

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/06/25/vytekly-kalousek/

Jo a co mne na zdejší diskusi baví je, jak pravověrní jsou zalezlí.
Až na jednoho klasicky mlžícího věčného okecávače.
25. 06. 2012 | 10:21

zemedelec napsal(a):

Pane vlk.10:21
Děkuji.
Vzpomněl jsem si na Vaši prognózu,že by to už začalo?
Mě to jaksi vychází,že ano.Pokud to bude mít pokračování.
25. 06. 2012 | 10:34

Vogel napsal(a):

Svými prohlášeními nám Kalousek s Nečasem věřejně jedním sdělují, že dlouholetá zlodějna na Ministerstvu obrany je schválená legální praxe, protože tak hovoří oficiální výklad Ministerstva financí. Druhým dechem říkají, že žádní policení plukovnící a podplukovníci nebo dokonce soudní moc jim nebude říkat, co je zlodějna a co není. Bylo načase aby všem politikům, kteří mají takto zvrácené představy, někdo konečně rozkopal jejich bábovičky !! S pozdravem "Tuneláři všech zení spojte se!" a "Tunelům zdar a jejich nepřátelům zmar!" Váš Kalousek, sova pálená, všema mastmi mazaná.
25. 06. 2012 | 10:44

Medikolog napsal(a):

Zdravím vás Vlku. Máte zatraceně dobrý čich;-).

Kalousek je bojovník. Když kobyla chcípá, nejvíc kope. Ale Kalousek to zkouší silou - zastrašit policii, zastrašit státní zastupitelství, předkorumpovat soudní orgány.. zatím ukázkou ohrožovacího potenciálu svého A TĚCH ZA NÍM. Hnědne-li mu kaliko, pokerově to zatajuje. Kéž by armádní pěnice Radarová Lou zapěla z Parkánu.. nepravděpodobné, ale bylo by to pěkné...

Kalousek je samopřesvědčen, že je nedotknutelný. Ještě s oprátkou na krku bude hluboce přesvědčen, že on oběšen býti nemůže, protože on je ON a zachmuřen jako Zeus bude metat z podobočí zlobné blesky.
25. 06. 2012 | 10:48

analitik napsal(a):

Kam patří a budou patřit darebáci z naší politické společnosti?
Inu před soud a do vězení, jiná možnost neexistuje.
A zítra přijďte na Václavák ve 14 hod. kdo se stavíte pozitivně k tomuto názoru.
25. 06. 2012 | 10:49

vlk napsal(a):

Zemědělče
ještě ne.Ještě ne. Myslím, že to zametou pod koberec. O to horší bude jednou výsledná erupce.

Medikologu,
zdravím. My vidíme jen to kopání kolem sebe,které Kalousek předvádí na veřejnosti. zkuste si představit, co asi předvádí v zákulisí. A myslím, že teď zrovna ODS částečně předvádí, co na ně má nachystáno pokud zpívající pudřenku vydají... Totéž jistě pustil na socany.
Já jsem pro, a´t to napráská. Totéž se stane z druhé strany. Shrneme je žumpy,kamostatně všichni patří, najednou. už aby to bylo.

Jo, Kalousek tuhle prohlásil, že kdyby ho veřejně věšeli, že by byl určitě plný Václavák.Já myslím, že to hrubě podcenil. Určitě by byla plná i Letná. A já si dokonce myslím, že by s e při takové příležitosti daly zaplnit i všechny runwaye ruzyňského letiště.
25. 06. 2012 | 11:00

resl napsal(a):

Kalousek se představil jako mazaný, jednouchý hochštapler, který ale dvakrát chytrý není. Moudrý už vůbec ne.Pak mu svěřte peněženku.
25. 06. 2012 | 11:01

Inci napsal(a):

Pan Řezník pod jedním blogem napsal :

Pokud si ty pořizovací ceny letounů pro Portugalsko a Česko srovnám , tak mi vychází jediné , někde má v zásobě česká armáda k dispozici další čtyři letouny CASA ( jako náhradní díly ??? ).

... to nemá chybu ... :-)

Jestli se z toho Kalousek s Nečasem vykroutěj , tak ostatním občanům nezbude nic jiného než přestat platit daně ... Takovej stát by byl prostě zbytečnej a totálně nefunkční . Proč si vydržovat armádu policajtů , soudců a státních zástupců když se nám ti nejhorší drzí darebáci mohou smát z obrazovek a ještě nám za své zlodějiny posílají složenky ...
25. 06. 2012 | 11:12

Sláma napsal(a):

Jedno je jisté. Šance, které naše republika po roce 1990 dostala jsme promarnili. Náš politický systém se za tu dobu přesunul na Balkán, a to je dnes možná pro balkánské státy urážka!
Výroky pana Kalouska by byli v jakékoliv demokratické zemi nepřípustné.
25. 06. 2012 | 11:15

Béda napsal(a):

Inci,

pan Kalousek v TV veřejnosti objasnil podstatu svého tvzení, proč je podle něj stát nejhorším hospodářem. Prostě proto, že jeho finance opečovávají nepostižitelní a za nic neodpovídající "Kalousci", kteří si se státníma financema dělají v různých funkcích neomezeně co je napadne.

A pak za své šafaření vystaví daňovým poplatníkům (povinným plátcům) zvýšenou sazbu daně a pošlou jim SVOJI osobní složenku.
25. 06. 2012 | 11:19

Petr napsal(a):

Ne jen Kalousek. Ale od dob Grosse už jich bylo. A nic se neděje.
25. 06. 2012 | 11:19

Jáchym napsal(a):

analitik napsal(a): (25. 06. 2012 | 10:49)
A zítra přijťe na Václavák...

Analitiku,
jsem pro.
Potřebujeme ale, aby a n a l i t i c i analyzovali, který ANÁL máme LÍZAT dalších dvacet let.
25. 06. 2012 | 11:20

jarpor napsal(a):

Vlk

opět místo K VĚCI, tak k OSOBĚ. Nic nového u Vás...
Nálepkování a urážky.
To k tomu "okecávači".

Na Vašem blogu budu zase zabanován, že si nebudu moci ani Vaše "názory", předem předpojaté názory, přečíst, jak tomu bylo v předešlé KOSE ? Tolik se bojíte jiného pohledu na svět ? Tolik se bojíte jiného názoru ?

Nebojte se, nemusíte se snažit.
Jedno přísloví říká, že s bláznem se nemá cenu přít. Proto i když si vaše výplody čtu, nebudu Vám tam "rušit kruhy".

Vlk je totiž blázen, ješitný, neurvalý, paranoidní, zasažený oražovým viděním.
Když se nemůže dostat k přihlášení na svou KOSU, hned že prý někdo KOSU chce odstavit... což to není chorobná paranoia ?... kolik je takových "kecacích prostorů"... ale jen Vlkův prý chce, snad famiglie, zničit, protož je jí nebezpečná... Ha, ha, ha...
Blázni nebezpeční být mohou.... jednotlivci. Nikoliv části společnosti, jež nesdílí slepě jejich názory...

Tam se jeho ješitnost může vyřádit... jen jeho výklady výroků jsou jediné správné za nadšené podpory jeho sympatizantů... kteří i zde dělají reklamu...
A chlubení se návštěvností jeho prostoru... jen tak dál ve Vašem chorobně nadutém egu... kolik je tam takových, kteří podobně jako já, bláznu neodporují ?

Ani tento můj vstup není k věci. Uvědomuji si to. Leč já k osobě nezačal...

Já se k věci vyjádřil a nemám na tom co měnit ani po reakci Vlkova nohsleda taty, blábolícího cosi o mlžení... Názor, postoj.. to je prý mlžení... no to opravdu musí vymyslet "velký mozek" a ještě "větší" je schopen to papuškovat.

Na hrubý pytel, hrubá záplata.... a omluva všem normálním debatujícícm...

Hezký den

P.S.
Tato, když máte na něco názor - tak to je mlžení ??? To jsem fakt netušil. Jste geniální ... /lopata, jak se sám někdy nazýváte/.
25. 06. 2012 | 11:21

siven napsal(a):

Pan vrchní chemik, z vrchní difúze nejlepších ministrů král, je věru mým zaručeně "nejoblíbenějším" politikem.

Nejsem ovšem ve svém svatém zadostiučinění zaslepen natolik, abych si bláhově myslel, že s hlavičkou nějakého Kalouska, nabodnutou na Staroměstské mostecké věži, se věci k lepšímu obrátí.

Kalousek tímto výstupem (pokolikáté už?...) dokazuje, že 20 let na výsluní politiky rozhodně nevděčí ani vysoké inteligenci, politické šikovnosti, či argumentačním schopnostem.

V hloubi paměti se mi vybavují jeho kydy, kterak primitivně obhajoval kriminálníka, který dlel v jeho kanceláři na nejvyšším postu, kterak odkýval novináři nevhodnost anonymních akcií, aby to následně okamžitě popřel a tupě mžoural do kamer, atd., atd.

Kdo se špetkou rozumu může proboha věřit, že podobné individuum mohlo být tak dlouho na výsluní díky svým vlastním schopnostem?? Kdo???

Zatímco se pořádá autodafé na jednoho obzvlášť odporného mouřenína, nikým nevolené bratrstvo již vybírá následovníka. Který bude více sexy a stravitelnější. Na (minimálně) dalších 20 let...
25. 06. 2012 | 11:30

Béda napsal(a):

A hala!

Ústav státu a práva dává Kalouskovi za pravdu. Posudek na ocenění nakupovaných letounů (zboží) být nemusel. Prakticky to znamená, že politici a jejich náměstci si mohou vycucat cenu státní útraty doslova z paty. To znamená, že kdyby tito "odpovědní hospodáři" chtěli, mohl jeden letoun stát třeba 2 miliardy Kč. Nikdo by s tím nemohl nic dělat a daňový poplatník by to bez reptání ve finále musel zaplatit.

A tak je to správně, tak to má být. Státní pokladna je v těch nesprávnějších rukou velkého demokrata a nejlepšího ministra financí všech dob.
25. 06. 2012 | 11:34

budulínek napsal(a):

Lidi, zatím klid. Nervozita jednoho pána není důkaz. Počkejme si, co policie zjistí. S příchodem pana Kubiceho se věci daly do pohybu a byl nejvyšší čas. Chlív musí být vyčištěn, padni, komu padni, už to nebylo k snesení.
25. 06. 2012 | 11:36

qwer27 napsal(a):

hehe, takže jsme posudek dělat nemuseli a za 2x vyšší cenu jsme to koupili naprosto legálně...a teď si posvítíme na ty policajty
hehehehe, jděte se všichni vycpat :-)
25. 06. 2012 | 11:37

Béda napsal(a):

Dovětek: přitom vůbec nevadí, že proti tomu letadlu měl z hlediska parametrů vážné výhrady genrální štáb armády a že po značnou část doby letadla armáda nemůže používat k původnímu účelu, protože letadla nejsou "plnohodnotna" - nesplňují zadání.
Smlouva zajisté již tradičně byla skoncipovánas velice odpovědně a hlavně NEVYPOVĚDITELNĚ.
25. 06. 2012 | 11:39

vlk napsal(a):

copak copak jar pore?
Spadla slupka slušňáka zůstal jen hulvát? Tak jak jsem čekal.
Nic nového.
Na Kosu může kdokoli. čtenářsky s komentářia dokonce i autorsky. Autorů, jestli se nepletu, má už dneska 14.
Ovšem zabanovaní jsou pouze dva exemplářové. Slovy dva . Z dnes už skoro průměrně 1000, těch,co na KOSU PŘICHÁZEJÍ. Dva.
Zcela v souladu s pravidly MÉHO SOUKROMÉHO PROSTORU.
Soukromé vlastnictví se tomu říká.
A kdo že jsou ti dva.
Opět jen ti, na které se vztahuje zákaz vstupu.
1- usvědčení lháři
2- psychopaté.

Jar pore, kdyby jste náhodou nevěděl,v které kategorii držím zrovna vás, pak vám to rád připomenu
1- usvědčený lhář. A já dodám opakovaně.Mnohočetně.
A jakkoli s e vám to může zdát nepochopitelné, ve svém soukromém prostoru lháře mít nebudu. Ovšem chápu, že někdo jako vy, s vaším viděním světa a politickými preferencemi , pokud jde o lhaní ,nemá naprosot žádný problém.

Žádný váš hysterický výlev s tím nic nenadělá. Ale udělejte mi radost zkuste v tom hysterčení ještě trochu přidat. Užiji si to.

A že KOSA někomu šíleně vadí? Až opakovaně se mi ji pokusil odstavit? Jo běhá holt po světě různého neřádstva!
25. 06. 2012 | 11:40

Jindra napsal(a):

Mě nejvíce překvapuje, jak nejrůznější intelektuálové, filozofové a neohrožení bývalí bojoníci proti totalitě se dnes tak vehementně zastávají chování policie. To jako opravdu věří, že fízlům musí u nás každý všechno uvěřit?
Ani kousek pochybnosti, že policie jsou stejní darebáci vychovávaní pořád ve stejném duchu ve fízlovské policejní akademii? Totéž už mi připadalo divné, když plno takovýchto lidí hájilo před časem suprefízla Bártu.
Proboha J.Payne, jak nějaký člověk jako Vy, který zažil totalitní policajty, není schopen si jen připustit, že ideologie se změnila, ale policejní metody se nijak moc nezměnily? Že by proto vždy Vaše takové uvědomělé a jednoznačné stanovisko, protože prostě jednoduše myslícím lidem je vše jasné jen proto, že nejsou schopni si představit nebo dointerpolovat odlišné varianty či názory?
P.S.
Napište (a zveřejněte) konečně ten příslušný paragraf onoho zákona, který Parkanová porušila. To by od policajtů počínaje až po filozofy konče pomohlo více než filozoficko-poliocejní žvásty, jak se někdo dopustil rozkrádání a hanobení socialistického - co to kecám - kapitalistického zřízení!
25. 06. 2012 | 11:42

Inci napsal(a):

Béda

kalousek v televizi plácal takové věci , že povinností každého státního žalobce kterej to viděl je podat na něj trestní oznámení ... jenomže náš právní stát má úroveň Zimbabwe !!!

Takto neomaleně vyhrožovat policii v přímém přenosu si nedovolí ani v žádné z afrických despócií ...
25. 06. 2012 | 11:45

Vlkodav napsal(a):

No to je krása jak to oranžády plivou na Kalouska. Za co? Za to že se zastal Parkanový. Paráda, je vidět že na něj nic, ale vůvec nic nemáte.
Teda máte, pomluvy, plivance a nadávky. Jen tak dál, ukažte jaký jste!
25. 06. 2012 | 11:54

jarpor napsal(a):

Bláznům se, Vlku, neodporuje.

Přizám, že mi trochu déle trvalo, než jsem se touto pravdou ve Vašem případě rozhodl řídit.

Blábolte nesmysly o lžích dál... blázni jsou chopni jen opakovat...
Jen blázen může obrážet všechny možné servery a noviny a když nenajde podporu vlastních názorů, učiní bláznivý závěr, že všichni jsou podplacení a jen on, blázen, ukazuje cestu pravdy...

Bláznům se neodporuje... do těch tisíci návštev započítáváte i mne ? Asi ano, jako mnoho jiných kliknutí lidí, jimž nestojí za to s bláznem vést debatu... Tož si natřásejte chlupy nad návštěvností... Plést koše s baňama a chlubit se tím mišmašem.. to je také jeden ze znaků bláznů...

Hezký den
25. 06. 2012 | 12:00

Béda napsal(a):

oprava - zákonodárné moci
25. 06. 2012 | 12:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a vulgarismy bsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 06. 2012 | 12:09

ghándí napsal(a):

parkanovou je třeba vydat. a odsoudit. za ní budou nasledovat další. sobotka, paroubek, kalousek,.......ti všichni nakupovali vojenskou techniku bez posudků. prý je to "normální". protože sláveček napsal jakýsi dopis. ha ha ha.
25. 06. 2012 | 12:13

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

text obsahující termín posranec je urážlivý a vulgární? Že jste to vy mediokraté zapomněli říct tehdy ještě premiérovi Zemanovi?
25. 06. 2012 | 12:15

tata napsal(a):

no pane JARPOR

PRVNÍ REAKCE,i na vás jen slabí odvar,každemu je jasné že neuvadím pravní rozbor,čehoš bych ani nebyl schopen,zrovna tak svuj nazor přesně specifikuji proč se domnívám že mlžite VY I kalousek.......což vy jste dokazal jen nejdčřív jen ironizovat bez udaní jakehokoliv faktu,no a vdruhém přispěvku jste se jen dokazal otřit........vyte každy o své osobě muže použit co chce,když to ovšem použije druhy už je to uražka..........no vystudovanej člověk by to měl znat,to jen tak naokraj.

A TED TEDA KONKRETNĚ KDYŽ VY TOHO NEJSTE SCHOPEN...citace

Tato, když máte na něco názor - tak to je mlžení ??? To jsem fakt netušil. Jste geniální ... /lopata, jak se sám někdy nazýváte/.

bohužel oproti VÁM JSEM přesně specifikoval proč to je podle mě mlžení,takže jako vždy i vtomto ohledu jen mlžite,ale to už je VÁŠ SPORT,takzvaně ČISTÁ jarporovina
25. 06. 2012 | 12:16

Béda napsal(a):

ghándí,

Paroubek nakupoval vojenskou techniku? On seděl někdy s Nečasem, Vondrou, Kopřivou, Bartákem, Kalouskem, Parkanovou ... na ministerstvu obrany?

To jsou zajímavá zjištění.
25. 06. 2012 | 12:17

stejskal napsal(a):

Já mu to říkal, pane Bédo (i když ne tehdy, ale teprve před nedávnem, tedy že dle mého ty vulgarismy a hrubé nadávky do veřejného diskursu nepatří a poškozují ho).

A co mají podobné hulvátské výrazy společného s Vámi, tímto prostorem či třeba mnou? Nerozumím.

Hezký den.

Váš mediokrat Libor Stejskal
25. 06. 2012 | 12:19

Béda napsal(a):

Jindra,

Co soudíte o Kubiceho policejně-politické konspiraci, kterou tak hezky využila média? (zdravím p. Stejskala a pozdravuji Mádla s Issovou a partu facebookových vajíčkářů)

Pokud jde o zbavení imunity poslance(kyně) = člena zákonodárného sboru a jeho vydání do rukou orgánů výkonné moci: Zde policie pod dozorem státního zastupitelství vyšetřuje, státní zastupitelství žaluje, obhájce obhajuje a nezávislý soud posuzuje fakta podle příslušných zákonů a vynáší ortel - vinen, nevinen. Na celém procesu se účastní kromě mandátového a imunitního výboru sněmovny, který rozhoduje o vydání poslance výkonné moci celkem 4 subjekty - 3 státní a 1 soikromý (obhájce).
25. 06. 2012 | 12:24

jarpor napsal(a):

Já netušil, pane tat, že ta Vaše reakce na mých 5 bodů, kterou jste napsal včera, 24. 06. 2012 | 20:48 je, podle Vás, přesná specifikace.

zkopíruji jen první bod můj a to jak jste jej "přesně specifikoval" / podle Vás / - oblábolil /podle mne :

na mé 1.
"Nepochybuji o tom, že VŠECHNY nákupy vojenské techniky a to za VŠECH vlád byly koupeny za vyšší peníze, než by bylo zdrávo, že tedy "provize" či jinak skryté státní peníze těchto nákupů byly takto zcizeny. Zůstává jen otázka, KDO se nabalil."

jste replikova :
"zastavím se jak jarpor posuzuje 5 bodu respektive lehonce odvadí od podstaty.
1/....souhlas až na zavěr...........pravě proto je dobré že se oto konečně policie zajimá,a klidně at prověří ty zakazky za levice a tvrdě vyžaduje a da soudu rozhodnout i za šlendrijan.
JEHO VYVOD ZDE SPÍŠ VYZNIVÁ,ty druzí taky........což není podstatné klidně at policie koná na všechny zpětně."

Máte něco proti mému, že nákupy všechny na obraně, jsou podivné, smlouvy jsou podivné, do změny kterou udělala tato vláda, že praxe nákupů jen přes prostředníky, třetí osoby, byla podivná... a je snad někde v tom mém prvním bodě něco proti tomu aby policie vyšetřovala ???

Další ani kopírovat Vaš "přesné specifikace" nebudu....
Nestojíte mi za to...

Hezký den
25. 06. 2012 | 12:28

Oslýk napsal(a):

Ke Kalouskovým názorům; právo vykládá soud, příslušný k projednání věci. Tečka.
Všichni ostatní mohou mít různé názory, ale právě jen názory.
Pokud tohle Kalousek neví, chybí mu dost základní informace, potřebná k jeho práci.

Jinak řečeno; poslanci nebo ministři byli vždycky podřízeni právu, akorát si toho delší dobu nevšimli.
25. 06. 2012 | 12:28

David - 1.část napsal(a):

K zamyšlení - Podivné "náhody"!

Posudek Ústavu státu a práva

- Milan Kindl - Miroslav Kalousek - posudek ekologický tendr - a zase posudek v kauze CASA.

Že by Kalousek měl v Ústavu státu a práva ještě nějaké zbytky "kamarádů"?

---------

iHNED.cz:

26. 10. 2009

Kdo vypracoval posudek k ekologickému tendru za 115 miliard?

Milan Kindl Posudek bývalého proděkana plzeňských práv prý ovlivnil rozhodnutí vlády a přispěl k zmírnění pravidel pro chystanou obří zakázku.ČTK

Rozhodnutí vlády o tom, že obří tendr na odstraňování ekologické zátěže nebude klasická veřejná zakázka, ale koncesní projekt,

ovlivnil posudek Ústavu státu a práva

vypracovaný někdejším proděkanem plzeňské právnické fakulty Milanem Kindlem.

Napsaly to pondělní Lidové noviny (LN) s odvoláním na šéfa lidovců Cyrila Svobodu, který míní, že koncesní projekt je méně průhledný a uvedený posudek je nekvalitní.

Svoboda prý v někdejším kabinetu Mirka Topolánka (ODS) prosazoval, aby se vládní tendr v hodnotě až 115 miliard korun konal podle pravidel klasického výběrového řízení. "Klasická veřejná zakázka se zadává v otevřenějším a přísnějším režimu," řekl Svoboda, podle kterého navíc podléhá zkoumání Evropské komise.

Obří ekozakázka nabírá další zpoždění, Fischer o ní zřejmě už nerozhodne - čtěte ZDE

Tendr na obří státní zakázku se zpozdí, čeká se na antimonopolní úřad - čtěte ZDE

Další rezignace na právech v Plzni: Kvůli sporné dizertaci funkci opustil šéf katedry - čtěte ZDE

Koncesní projekt podle LN

navrhl ministr financí Miroslav Kalousek.

Znejistělé ministry o "Kalouskově pravdě" přesvědčil právě posudek Milana Kindla, uvedl deník.

Posudek za čtyři dny

Ministerstvo financí se na ústav obrátilo 25. srpna 2008 a o několik dní později, 29. srpna, už prý mělo na stole šestistránkový posudek. Podepsal ho tehdejší ředitel ústavu Jaroslav Zachariáš, zpracoval ho Kindl. Kindl i Zachariáš jsou spojeni se skandálem s nestandardním studiem na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.
25. 06. 2012 | 12:30

David - 2.část napsal(a):

Ministerstvo za posudek zaplatilo 100.000 korun. Materiál se podle LN nezabývá podstatou sporu mezi Kalouskem a Svobodou - tedy zda ekozakázku zadat jako koncesní projekt, nebo ne. Staví se údajně ale na Kalouskovu stranu, protože bere jako hotovou věc to, že ekozakázka se bude zadávat podle koncesního zákona.

Svoboda míní, že materiál ministry velmi ovlivnil. "Posudek s kulatým razítkem, podepsaný ředitelem Ústavu státu a práva, má váhu," řekl LN. Kalousek deníku řekl, že si klade otázku, zda Kindlova účast v aféře "rychlostudentů" znamená, že všechny jeho právní posudky jsou vadné. "Domnívali jsme se - a já se domnívám dodnes -, že Ústav státu a práva je nezávislá autorita," uvedl exministr financí, který byl v uvedené době stejně jako Svoboda členem KDU-ČSL. Dnes je jedním z lídrů nové strany - TOP 09.

K posudku se nehlásí

Kindl se dnes podle LN ke svému posudku nezná. Na dotaz, zda psal posudek na ekologickou zakázku, odpověděl minulý týden na tiskové konferenci, že "určitě ne".

Podle Svobody je materiál nekvalitní. "Posudek, který má vládě garantovat, že se nemýlí v takové zakázce za 114 miliard korun, by měl obsahovat analýzy, porovnání se zahraničím, judikaturu evropského soudního dvora," míní. Nic takového ale podle něj dokument neobsahuje. "Je to jen šest stran obecných formulací. Hodí se na jediné - můžete si jím podstrčit nohu stolu, aby se nekýval," dodal.

Kritici soutěže tvrdí, že tendr může připravit státní kasu o desítky miliard korun. Bývalý vicepremiér Martin Bursík nedávno řekl, že sanace zamořené půdy by vyšla jen na 40 miliard, a ne na 115 miliard korun.

Za neodstranění škod hrozí žaloby

Ministerstvo financí ale tvrdí, že pokud by se ekologické škody odstraňovaly podle současné praxe, tedy zadáváním jednotlivých zakázek, nestihl by stát podle ministerstva do roku 2015 dostát svým závazkům. Stát přitom vlastníkům zamořených území přislíbil, že jim odstranění ekologických škod zaplatí. Závazek je právně vymahatelný a při jeho nesplnění mohou hrozit i žaloby nebo arbitráže.

Kindl je zapojený do problémů na Právnické fakultě Západočeské univerzity, které začaly plagiátorskou aférou. Později se objevily pochybnosti o tom, zda bylo studium na plzeňských právech standardní. Na fakultě nejsou některé práce studentů, zjistilo se, že někteří lidé ji zřejmě absolvovali nestandardně rychle. Kindl se kvůli aféře vzdal funkce proděkana, opustil i Ústav státu a práva. Z funkcí odešli i další proděkan Ivan Tomažič a děkan Zachariáš.

Autoři: ČTK, foto: ČTK

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-38801210-kdo-vypracoval-posudek-k-ekologickemu-tendru-za-115-miliard-milan-kindl

--------

Kauza Věci veřejné - Kočí - Bárta - Škárka

Kočí: Proč myslíte, že ta Plzeň, že ten Jurečko, že jsem šla na státní zastupitelství. Ty v tom klečí, Petr, pražský zastupitelství na tom leží, stejně jako Plzeň celá, nakonec i Renata Vesecká, celá tahle parta na tom klečí. Ty půjdou sedět. Mě je jedno,

jestli Bárta ovládá celou policii,

protože my držíme celou justici.

Proto ten Pospíšil. Všechno je promyšlený, já to hraju teďka tak, že teď se musí získat lidi. .... Kmenta ty informace má, včera mi to řekl.

http://euportal.parlamentnilisty.cz/PrintArticle/8843-kristyna-koci-hovori-otevrene-o-puci-ve-vecech-verejnych.aspx
25. 06. 2012 | 12:31

Béda napsal(a):

David,

jestliže v kauze CASA za Ústav státu a práva jde o posudek právní autority p. JUDr. Kindla (mezijiným exděkana Plzeňských práv a člena auditorské komise v kauze Diag human) pak se nelze divit výsledku. U tohoto vykladače "práva" bych se totiž nedivil vůbec ničemu.

PS: vůbec bych se nedivil kdyby jednou v ústavním soudu zasedli vedle sebe pánové Kindl s Berdychem a Bendou.
25. 06. 2012 | 12:35

Prokurátor napsal(a):

I kdyby znalecký posudek být nemusel, volné beztrestné rozkrádání státu z toho nevyplývá. Posudek by byl na ochranu Parkanové. Toho se ale vzdala sama, posudek odmítla, uvěřila Mírovi a dalším. Dopustila ztrátu 658 mil.Kč, jestli pro sebe nebo někoho jiného je nutné vyšetřit. Nelze připustit zkratku: nemusí být znalecký posudek, je tedy možné možné beztrestně krást.
25. 06. 2012 | 12:39

ghándí napsal(a):

béda,
ne, paroubek seděl ve vládě s kunhlem, sobotkou, bublanem...atd. vlády čssd nakupovaly vojenskou techniku bez posudků o 106. gripeny, pandury... pokud odsoudí parkanovou, pujde sedět skoro celá čssd. já bych to jenom přivítal. konečně.
25. 06. 2012 | 12:45

JAHA napsal(a):

Ad: zemedelec
"Kdo si dá na zlodějinu razítko je beztrestní,kdo ne má smůlu."

Vystihol ste to velmi presne. Tak to funguje VSADE. Na to su advokati, aby dokazali, ze sa postupovalo podla platnych zakonov a predpisov. Pozrite sa, kolko vrahov, zlodejov, nasilnikov...bolo prepustenych, pritom VSETCI vedeli, ze su "dovodne podozrivi zo spachania tazkych trestnych cinov". Stacila vsak (NE???)umyselna procesna chyba, prietahy v sudnom konani.... a vrah, zabijak, zlodej...sa volne pohybuje medzi nami, s cistym registrom.

Mne sa to vobec nepaci, sam som sa viackrat stretol s takymto ucelovym vykladom prava a aj policajti, uradnici...so mnou suhlasili. Ale zaroven dodali: predpis je predpis, musime postupovat podla neho. Ale mohol som sa akurat tak zlostit, ale nic s tym urobit. A krotit sam seba, aby som nevzal spravodlivost do svojich ruk. A verte, ze nie raz som mal to nutkanie, ako myslim kazdy normalny clovek, ked vidi, ako pachatelia su zrazu nevinni a ti, ktori boli poskodeni zrazu vinni.

Hlavni vinnici su ti, ktorych volime do parlamentu, zastupitelstiev...Ti prijimaju zakony, ktore je potom potrebne 300x novelizovat, az sa v tom nikto nevyzna. A este hlavnejsi vinnici su ti, ktori takych ludi volia, teda MY.
25. 06. 2012 | 12:58

Rosťa napsal(a):

Posudek, se kterým Kalousek disponuje by Parkanové pomohl v případě, že by letadla byla zakoupena za cenu podobnou, za jakou je nakupovaly ostatní státy. Není to tajné. Něco tu nevoní a patřičné orgány by v tom měly udělat jasno. Ten rozdíl v ceně je šílený.
25. 06. 2012 | 13:26

JAHA napsal(a):

Ad: Jindra
Palec hore.
Ale "oni" nepochopia, ze sa nezastavate Parkanovej, ci Kalouska, ale ze hovorite o podstate. Ani vyjadrenie z Akademie vied pre nich nic nie je, ani keby sam policajt povedal, ze to robil na nieci pokyn. Co bolo povedane (napisane) v televizii (novinach), to je pravda! Tak sme sa naucili za sociku, tak to zerieme i dnes. Precitat jeden zakon, druhy a treti, ktory s pripadom suvisi a urobit si svoj nazor? Kdeze! Hned ste niekoho privrzencom, len nie niecoho privrzencom, teda usudku na zaklade prestudovania predpisov platnych v roku 2009. Platne zakony sem, platne zakony tam. Show must go on. Idu predsa volby☺.
25. 06. 2012 | 13:36

kelt napsal(a):

To ghándí,
vlády ČSSD nakupovaly gripeny,pandury a pro úplnost nutno dodat i Casa-že?

Hovénku,když již lžete,tak to zkuste jinak.Třeba tak,že si Sobotka postavil vilu za 7 milionů z posl.náhrad,zatímco celá vládní pol.garnitura je dává na charitu.Jedno ani druhé se nedá prokázat.

Gripeny nebyly nakoupeny,ale pronajaty na základě mezistátní smlouvy mezi ČR a Švédským královstvím.Jste schopen alespoň z časti pochopit ten rozdíl?Obávám se,že Vaše inteligence Vám to nedovolí.
Pandury nakoupila Topolánkova vláda a napakoval se na tom Dalík,Barták a Topolánek-proto teď něco vykřikuje o honu na čarodějnice.Má strach,stejně jako Kalousek,že radarová pěnice zazpívá.
25. 06. 2012 | 13:38

zemedelec napsal(a):

To JAHA.
Tak to som Vás podcenil,prepáčte.
Svou odpovědí jste mi potvrdil,že Vám jde také o dobrou věc.
Děkuji.
25. 06. 2012 | 13:51

tata napsal(a):

JARPOR
KDO NECHCE NEROZUMÍ ,ve vašem připadě nic neobvykleho.

na okraj ,což zase dokazuje jak si hrajete ze slovičky a vyberete si co se hodí.ja jsem reagoval na vaší odpověd ......takže přesná specifikace znamená......přesná specifikace meho nazoru........a každy nazor,at pravní ,nebo lajcky ,vždy vyjadřuje určity pohled te či oné osoby.......většinou teda reakce byvá že tu spefikaci vy roznesete nakým argumentem.......což asi podle vas je což jste učinil vtěch prvních dvou,kam jste ještě vložil uražku.

TAKŽE KONKRETNĚ KTE REAKCI č3 v25. 06. 2012 | 12:28

radši pomineme toto......Další ani kopírovat Vaš "přesné specifikace" nebudu....
Nestojíte mi za to...

bodejt by ste kopiroval nebot to přesně ukazuje jak manipulujete s fakty,už i ted

proč byl bod 1 napsan.........ano vtom je ten figl........a manipulace........na otazku co jste ted psal citace...

Máte něco proti mému, že nákupy všechny na obraně, jsou podivné, smlouvy jsou podivné, do změny kterou udělala tato vláda, že praxe nákupů jen přes prostředníky, třetí osoby, byla podivná... a je snad někde v tom mém prvním bodě něco proti tomu aby policie vyšetřovala ???

ne nemám

jenže mé bylo napsano............A ZABRANUJE SNAD vydaní Parkanové,aby se řešili ty další?proč teda bod 1 byl napsán,a zde se jasně nabizí,ta má spekulace,zvlaště když to stejnym zpusobem pokračuje až do bodu 4.

AŽ BOD 5 ZAPOMENUTY,TO TROCHU VRACÍ do reality

bod 2/a včem ma pravdu není to jako v bodu 1/ přece vydaní nezabranuje vyšetřit i ty další.

nenabizí se že on vlastně omlouvá jednoho obviněného tím že by měli byt obviněny i ty jiní........ale s logiky věci ty nemužou byt obviněny když se ona nedostane k soudu?

bod3/tady je jasná vymluva od Kalouska ........MI ROZHODLI AT JE TO SEBEVĚTŠÍ ZLODĚJNA JEN MI mame pravo to změnit,ale to je jeho pravní nazor,aOTOM MUŽE ROZHODNOUT JEN SOUD NIKOLIV Kalousek..........VY TVRDITE že ma pravdu ja tvrdím že otom muže rozhodnout jen soud.......čím padem ho omlouvate

bod4/proč teda byl napsan?zase spíš budí dojem,v celku s bodem 2,3...........rozmělnit dopad toho co KALOUSEK PŘEDVADÍ.

NEBOT BODY 1,2.........STOJÍ natom aby byla PARKANOVÁ VYDANA,JINAK celá kauza opět zapadne navždy,už nikdy nebude moct byt souzena kvuli imunitě a jiní se vždy budou odvolávat že ona rozhodovala.

TAKŽE kalousek jasně mlží ,vy mu davate zapravdu v bodě 1,2 tudíž,mlžíte ve stylu ano potrestejme darebaky,na druhou stranu ale KALOUSEK NECHCE VYDAT TUDÍŽ nikdo nemuže byt potrestán
25. 06. 2012 | 13:54

vlk napsal(a):

jar pore
já nemám žádný problém odprezentovat sem celou řadu vašich lží. To skutečně je naprostá legrace. Nicméně nevidím důvod, proč bych Stejskalovi měl zaneřáďit blogy něčím tak slizským, jako jste vy.
Ale těší mne ato velmi vaše hysterické reakce. Přidejte. nešetřete se. Mám z toho opravdovou radost! Konečně maska spadla. Prostě klasickej modrej. Noblesa ve fialovém saku. No přiložte pod kotel. Trochu snahy do toho umírání!
A chápu, že vás irituje, když někdo pracuje s e zdroji. To u takových , jako vy je nejspíš zajkázané! Jen ne žádá fakta!
25. 06. 2012 | 14:05

Matematik + cenzor napsal(a):

Kde je Vlasta Parkanová?
Bylo po ní vyhlášeno celostátní pátrání?
Neunesli ji na ty Petrovy kameny?
Alespon nejaky motak by poslat z toho sveho bunkru mohla...
Mozna nam to bude vysvetlovat v nejake plamenne reci v PS.
Mozna taky ze ne.

Jak se stane, ze fotky z vazebni veznice Ratha videt muzeme nebot nasi junaci novinari jsou proste sikulkove a Vlasta NIKDE?
25. 06. 2012 | 14:15

kelt napsal(a):

To Matematik+cenzor,
v maskérně na Barandově se usilovně pracuje na její dvojnici.
"Pěnice"sedí coby model-trvá to prý trochu déle,neb dvojnici chybělo do modelu asi 20 kg živé váhy.
Jinak Vlastě již zařídil apartní asyl kníže v Korutanech na kursu jódlování.
25. 06. 2012 | 14:26

ghándí napsal(a):

kelt,
socanskou korupci okolo gripenů vyšetřuje několik evropských států. pandury podepsala paroubkova vláda. je sice pravda, že topolánkova vláda socanskou smluvu na pandury zrušila a podepsala novou. takže uplatky nešly čssd, ale ODS, ale to socany nijak neomlouvá.
25. 06. 2012 | 14:35

kelt napsal(a):

To ghándí,
Vy jste česká mutace radia "Jereven"
Dotaz posluchače:"je pravdou,že nákup Pandurů zakoupených vládou ČSSD a s tím spojenou korupci Paroubka a spol. vyšetřuje EUROPOL a FBI?
Odpověď redaktora:ano,je to v podstatě pravda,jenom že Pandury zakoupila vláda Topolánka a pro korupci je vyšetřován Barták a Dalík a ne FBI a EUROPOLEM,ale českou protikorupční policií.
Pište víc,publikum se jistě dobře baví.
25. 06. 2012 | 14:55

jarpor napsal(a):

Bláznovi se neodporuje.

Zvláště takovému, který má paranoidní pocit, že mu kdosi potřebuje zničit jeho "dílo", ve Vašem případě KOSU... či jeho samého...
To je taktéž jedna z charakteristik bláznů, Vlku.
Skoro bych si troufl na Váš osobnostní profil... jak ty kostky zapadají do mozaiky jednoho nabubřelého blázna.

Tato, promiňte, na čtení Vašich spletitých vět, výmyslů významů, které jsem nepsal ani nemínil mým psaným, které jsou Vašimi zhovadilými vývody ... skutečně nemám chuť.
Kromě jiného, napsal jsem, že ať Parkanovou vydají či nevydají, nic to nezmění na faktu, že policie koná, obvinila i další v této kauze, tedy nevydáním jedné poslankyně vyšetřování tohoto případu neskončí. Taky mlžení... že.

Hezký den nejen bláznům a jejich obdivovatelům...
25. 06. 2012 | 15:00

Medikolog napsal(a):

Vlku 11.00

Dovedete si představit kolik by se vybralo na snížení deficitu státního rozpočtu kdyby se vybíralo přiměřené vstupné a prodala by se i práva na televizní přenosy?

Možná by se vyplatilo zajistit nějaké české vojenské letiště zející prázdnotou když klerikálové s armádou zlikvidovali i letectvo a k sestavě na svislém laně použít polský vrtulník Sokol vyměněný výhodně za MiG 29... Tento inovativní prvek ceremoniálu by mohl významně navýšit zájem médií i platící veřejnosti.
25. 06. 2012 | 15:12

Béda napsal(a):

ghándí,

co to je Paroubkova vláda? Chcete tím snad naznačit, že se MO Kühnl z US DEU šábnul o profit ze zakázky kterou podepsal v poslední den v úřadě s ČSSD a KDU, které byly ve vládě rovněž zastoupeny a která byla relizována až posléze Topolánkovou vládou?
25. 06. 2012 | 15:13

tata napsal(a):

jarpor

jak jinak na argumenty,slušný člověk i na argumenty s kterími nesouhlasí da své bohužel když je nemá odpoví uražkou.....co jineho se od VÁS DÁ ČEKAT.ja jsem na otazku odpověděl,uroven VAŠE ,MYSLÍM TÍM SLUŠNOST JE na první pohled zřejmá,jen člověk bez argumentu se musí uchylit k uražce,to jaky jste já už vím davno me reakce NA Vás ,stejně nejsou cileny na VÁS.ukazují zdejším diskutujicím vaši uroven,dřive to aspon bylo pod maskou slušnaka,no ted jste ji odhodil
25. 06. 2012 | 15:43

tata napsal(a):

ps ........citace........ Kromě jiného, napsal jsem, že ať Parkanovou vydají či nevydají, nic to nezmění na faktu, že policie koná, obvinila i další v této kauze, tedy nevydáním jedné poslankyně vyšetřování tohoto případu neskončí. Taky mlžení... že.

ano mlžení!!!!!!

Protože jste opoměl, a tím si naprosto oponujete,bodum 1.2.

že opět maximalně bude potrestan kovařiček ktery plnil jen rozkazy

NEPOCHYBNĚ plnou zodpovědnost musí myt vždy ministr a to je PARKANOVÁ a otom by vždy měl rozhodnout soud........PAK JEN DOKLADUJETE,CO DĚLATE S FAKTY.....

ZDE CITACE..........jarpor napsal(a):
1.
Nepochybuji o tom, že VŠECHNY nákupy vojenské techniky a to za VŠECH vlád byly koupeny za vyšší peníze, než by bylo zdrávo, že tedy "provize" či jinak skryté státní peníze těchto nákupů byly takto zcizeny. Zůstává jen otázka, KDO se nabalil.

2.
Z výše uvedeného souhlasím s Kalouskem v tom, že by policie měla prověřit - a patrně stíhat - nejen jednu ministryni ale všechny ministry, jež postupovali stejně jako ona.

ViDITE SAM SEBE POPIRATE..........NOJO PANE vy sam se dokažete usvedčit....jestli upřimně myslíte bod 2,nemužete napsat že nezaleží jestli vydaj nebo ne ,snad nevite že nevydaní je navždy bestrestnost?
25. 06. 2012 | 16:00

tata napsal(a):

A važení proč se bojí vydat PARKANOVOU,by mohl byt určity precedens jedné starostky a rozhodnutí soudu,

http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/podle-precedentniho-usneseni-nejvyssiho-soudu-vlasta-parkanova-chybovala?page=0,1

opravdu zde by bylo možno toto použit i na PARKANOVOU,A TOHO SE PRAVĚ BOJÍ
25. 06. 2012 | 16:13

tata napsal(a):

omluva pro všechny co budou chtit otevřit odkaz nesmí tam byt to...?page=0,1

takže...http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/podle-precedentniho-usneseni-nejvyssiho-soudu-vlasta-parkanova-chybovala
25. 06. 2012 | 16:25

babočka napsal(a):

CIA nebo BIS. Kalousek nebo Randák. Já říkám, kdo jinému jámu kope, sám do ní spadne. Kalousek není jen velmi schopný politik ale zastáním se paní Parkanové se projevil i jako velký džentlmen. Výkladovou praxi ať studují právníci, co na to mají mozkové závity.
25. 06. 2012 | 16:31

vlk napsal(a):

jarpore ,
furt málo! Musíte s e víc snažit! Takhle jste je dříve i nyní lhář a vedle toho hulvát bez invence.¨
Slabota. Užívám si to!
Snažit se jar por, snažit se! Takhle vás v ODs nepochválí!
Třídní nepřítel se vám vysmívá!No tak, zapněte fantasii.
25. 06. 2012 | 16:40

vlk napsal(a):

babočka
konečně jsem se dozvěděl přesnou definici džentlemena:
je to člověk, který odklání z rozpočtu miliardy korun a když se to má vyšetřit, tak zastrašuje policii a státní zastupitelství.
Inu gentlas po česku.
Babočko, děkuju za poučení.
25. 06. 2012 | 16:44

Jana napsal(a):

Kalousek že má strach? Takovému gaunerovi se nikdy nic nestane. Stejně tak té blbce Parkanové. Ta už prošla všechny strany, protože jen chce žrát z koryta. K tomu ji dotlačila Topolánkova vláda. A co se stalo Topolánkovi či Dalíkovi??? Nikdy nic. Žerou ještě víc.
25. 06. 2012 | 16:53

jarpor napsal(a):

Bláznovi se neodporuje, Vlku.

Na rozdíl od Vás nejsem posedlý chorobnou touhou obrážet servery a dávat odkazy z tak seriozních zdrojů, jako jsou "blisty", parlamentní listy - jež klamou už jen svým názvem, neb s parlamentem mají společné asi to, co Vy se slušností - tedy nic... a další zaručené "objektivní" zdroje. To spíše Vy jste odměňovám oranžádou za Vaši nenávistnou rétoriku a urážky oponentů.
Já nesloužím nikomu a ani se nemíním prosazovat vlastním prostorem plným nenávisti ke každému jinému názoru.
To o Vaší neschopnosti slušně přijmout jiný názor si může každý ověřit zde i na Vaší KOSE.
Mějte se... bláznům se neodporuje.

Pane tato, o mou slušnost se moc neotírejte. Jsem slušný ke každému, dokud on je slušný ke mě. Z těchto lidí jste se ovšem vyčlenil Vy sám. Na hrubý pytel, hrubá záplata. To byste mohl znát...
A také jinak - jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá...

Tak, jako nohsled vlkova ohonu, klidně do toho lesa volejte dál.
Jak voláte, tak se vrací.

Hezký podvečer
25. 06. 2012 | 17:18

Glosator napsal(a):

V případě letounů Cassa existuje možnost POROVNAT ceny, které zaplatila ČR s cenami, které zaplatili jiní. Tatáž možnost je i u transportérů Pandur. Kauza s padáky, které se "musely odebrat" POTÉ, co se na nich jeden voják zabil je další "špek." Gripeny, kde se dodavatelská firma PŘIZNALA před britským soudem korupci při prodeji, aniž naše orgány zajímá, KOHO korumpovala, také na zavření. Opencard, kde Praha zaplatila téměř čtvrt MILIARDY za "právní posouzení" přičemž výsledkem je smlouva KRAJNĚ NEVÝHODNÁ PRO PRAHU by též neměla zapadnout!
25. 06. 2012 | 17:26

Josef Melhuba napsal(a):

Kalouskův ohrožený SYSTÉM v OVM - OKM.
To, že Moravcova besídka k nedělnímu obědu dle očekávání dala nepřerušovaný časový prostor strážci eráru Kalouskovi na jeho demagogické výlevy, je nezpochybnitelný fakt. Dala by se nazvat OKM – Ohlupování Miroslavem Kalouskem. Uvedu divácké vyhodnocení využití času : Kalousek měl slovo 35:25 minut, Sobotka 18:25 minut. Další účastníci, ekonom Mejstřík 14:45 minut a profesor Keller 13:45 minut. Sám Moravec pokryl svými vstupy (včetně doprovodných záběrů) 1 hodinu a 8 minut. Celý pořad trval 2 hodiny a 17 minut.Již několikrát zazněl návrh posluchačů k použití „šachových“ hodin k vyváženosti. Průhlednou neobjektivitou tak potvrzuje mod(e)rátor Moravec svou orientací (politickou).
Zcela souhlasím s názorem, že pan Sobotka na rozdíl od pana profesora Kellera, podal nepřesvědčivý výkon. K vystoupení pana Mejstříka se nechci vyjadřovat.Je to záskok za odborníka ze stejného „vrhu“ jménem Ševčík.
V této předmětné debatě, spíše však chvílemi Kalouskovu „kategorickému“ monologu, nejen mne asi donutilo k úvaze jeho vyjádření, že žádostí o vydání Parkanové došlo k ohrožení SYSTÉMU. Co je to za SYSTÉM? Ani pan Sobotka, natož pan Moravec se nezmohli na položení otázky panu financministrovi, zda není něco špatného na jím proklamovaném a hájeném SYSTÉMU, který má být ohrožen. Každé konání má zákonný a morální rozměr. S úspěchem lze usoudit, že panu ministrovi významový obsah tohoto pojmu byl zamlčen. Jím hájený SYSTÉM dle jeho pojetí a výkladu, je účelovým ale zákonným rámcem, umožňujícím mocným bezostyšně okrádat stát. Ve své aroganci pomíjí zcela fakt, že jeho vládním posláním má být naopak řádným způsobem nakládat se státními prostředky! On klidně a drze celé zemi sdělí, že tomu tak není. V rámci zavedeného SYSTÉMU je státu vládnoucími vymezena pouhá role dojné krávy pro vyvolené.
Celé to je v logice výroku Švejkova feldkuráta Katze : To se nám to rozkrádá, když hloupé socky se nechají ždímat co se dá…!
25. 06. 2012 | 17:28

tata napsal(a):

jarpore
no tak schvalně napište kdy sem byl na VÁS SPROSTY,ASI TĚŽKO ŽE.já se o vaší slušnost otirat mužu,nebot vtomto blogu ste to dokazal a to nemluvím předešlé,takže jen lži,konečně to vas plně vystihuje.

stracite fazonu,ja totiž sprostoty nepišu a nikdy neoplacím,a jediné slovo co jsem na VÁS POUŽIL BYL LHÁŘ,a to že lžete mám zaznamenano,a už sem to několikrat zde dokumentoval,no a poznamenám si další lež.......ztracite nervy,když nejsou argumenty použijete lež že VÁS URAŽÍM.......JAK TIPICKÉ PRO jarpora........bavím se
25. 06. 2012 | 17:34

Duroy napsal(a):

arpor napsal(a):
Bláznovi se neodporuje, Vlku.

Na rozdíl od Vás nejsem posedlý chorobnou touhou obrážet servery a dávat odkazy z tak seriozních zdrojů, jako jsou "blisty", parlamentní listy - jež klamou už jen svým názvem, neb s parlamentem mají společné asi to, co Vy se slušností - tedy nic... a další zaručené "objektivní" zdroje. To spíše Vy jste odměňovám oranžádou za Vaši nenávistnou rétoriku a urážky oponentů.
Já nesloužím nikomu a ani se nemíním prosazovat vlastním prostorem plným nenávisti ke každému jinému názoru.
To o Vaší neschopnosti slušně přijmout jiný názor si může každý ověřit zde i na Vaší KOSE.
Mějte se... bláznům se neodporuje.

Pane tato, o mou slušnost se moc neotírejte. Jsem slušný ke každému, dokud on je slušný ke mě. Z těchto lidí jste se ovšem vyčlenil Vy sám. Na hrubý pytel, hrubá záplata. To byste mohl znát...
A také jinak - jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá...

Tak, jako nohsled vlkova ohonu, klidně do toho lesa volejte dál.
Jak voláte, tak se vrací.

Hezký podvečer

To Jar Por: O slušnosti zde nepoučuj, ve své době jsi mne urazil, nazval jsi mne debilem, a to jen proto, že jsem měl jiný názor, než autor blogu.
Já tehdy koukal jako tele na vrata, neb jsem tě neoslovil, ani jsem na tebe nereagoval.
Jarpor na rohu ulice o morálce káže....
25. 06. 2012 | 18:03

jarpor napsal(a):

Tato,
poslední rekce k Vám :
Kolikrát jste o mě psal ja ko "onom" pánovi ? To není urážlivé ? Pokud pro Vás ne, tak pro mne ano.
Přirovnáváte mne zde, ke Kalouskovi, podle Vás mlžím já, mlží on. To není urážlivé? Pokud pro Vás ne, pro mne ano.
A mohl bych pokračovat... i těm mým údajným "lžím".
Pamatujete na naši debatu, kdy jsem oponoval Vaše odkudsi převzaté, že je zde téměř 70 % lidí na hranici chudoby ? Statistický úřad zveřejnil údaje za rok 2011 a konstatuje, že je zde 10 % lidí, jež lze označit, že jsou v množině lidí chudoby. Já tenkrát odhadoval do 15 %.
Kdo plkal, nebo Vašimi slovy, kdo tenkrát lhal ?

Uvědomte si laskavě, že označit někoho za lháře je urážka, za kterou se v hodpodě dá "po tlamě". Já Vás za lháře nikdy neonačil, i když mnohdy plkáte nesmysly hrubého zrna, vědomě či nevědomě ...

Jak jsem si přečetl na KOSE, on Vás pan Sobotka v OVM zklamal ? Jste rozčarován, Vy který jste socialisty vždy volil ? A nikdy Vás nenapadlo, že ona "starostlivost o obyčejného člověka" je ve skutečnosti jen zájem o vlastní koryto, aby pak mohl další "starající se" říkat : pánové, kdo z Vás na to má ?

Tak jim věřte dál, že s mini bude líp. Říkám, že nebude. A když líp, tak krátkodobě, a o to to pak bude právě pro ty "obyčejné" ještě horší.
Špatní lidé, kariéristé a lumové nejsou jen na jedné straně, jak do Vás a do jiných tluče Váš guru Vlk.

A neuražte se, nepíše se TIPICKÉ, nýbrž TYPICKÉ. Tím nechci nijak se Vás dotknout, snažím se Vám jen pomoci s češtinou.

Tečka.

Hezký podvečer
25. 06. 2012 | 18:05

Duroy napsal(a):

K blogu: Bral jsem akci na Parkanovou jako výstrahu, či vnitrovládní boj, ale v posledním týdnu se mi zdá, že se to nějak zvrtlo.
Původní doměnka, že Parkanová bude obětováno, pro politiku ve stylu, padni, komu padni, nejen Rath, vystřídalo zděšení, že se do sebe mafie pustily ve velkém.

Holt, jak jsem v úzkém rodinném kruhu předvídal, politika, tzv. pravice, zhorší životní podmínky 95 % lidí, a pokud na tom majetkově nebudeme někteří hůře, tak nás vzestup kriminality spolehlivě dožene.
25. 06. 2012 | 18:07

mike napsal(a):

"pan" Kalousek si nevsiml, v jake pravni nejistote zije vetsina zivnostniku, ktere sikanuje financni urad nejasnymi stanovisky (zkuste se na FU zeptat na nejakou specialitku) a je na vetvi ze skutecnosti, ze by se politik mohl dostat do podobne situace ve ktere se zivnostnici musi placat jiz pres 20 let !
25. 06. 2012 | 18:08

jarpor napsal(a):

Duroy

Nevím, ale nejsem si vědom, že bych někdy zaregoval tak, jak píšete.
Pokud se tak náhodou stalo, pokud mohu požádat, přijmětě omluvu. Možná jste se přiřadil k někomu, s kým jsem vedl debatu a který si začal.

A když píšete o slušnosti - slušný čověk se na tykání zeptá.
Soudím, že jsme si nepotykali a že jsme spolu husy nepásli. Takže tak, poučující o slušnosti, pane Duroy.

Hezký podvečer
25. 06. 2012 | 18:11

Matematik + cenzor napsal(a):

Jsou jisté pravdy, které musí být upozaděny. Role PR kampaní je zrelativizovat je, nebo lépe zcela popřít.
Jedna z takových obecných pravd je například tato:
"krádež a vražda není ani levicová ani pravicová"
Každý nechť si sám na sobě experimentálně vyzkouší, jak mu tato myšlenka voní, chutná....
No není vlastně nepatřičná? Kyselá?
Proč?
PS. vypisuji odměnu za rozhovor a fotografii Vlasty Parkanové. Kdo ji najde a zeptá se ji na názor má u mne 100 000.-Kč
25. 06. 2012 | 18:47

Matematik + cenzor napsal(a):

V zemi, kde je snadnější získat fotografie vezebně stíhaného z vězení, než fotografie vysokého ústavního činitele, kterému běží několik platů za jeho veřejné funkce, v takové zemi se dočkáme ještě velkých událostí...
Primární je chování médií.
25. 06. 2012 | 18:51

Desiderius napsal(a):

Kalousek má strach,chová se jako ratlík zahnaný do kouta,který směšně štěká a působí komicky.Já jen doufám, že Parkanovou vydají a že trestní řízení bude probíhat lege artis.Na to jsme čekali 20 let.Další kauzy musí následovat !!
25. 06. 2012 | 19:19

tata napsal(a):

jarpor

GENIALNĚ JSTE zabodoval kdy on,psaní o třetí osobě je neslušné,MLŽÍ JE neslušné,stoho si mnozí udělaj obrazek jak mate divně nastaven metr to co jste psal o mé neslušnosti....v porovnaní jen na tomto blogu....jako ...citace...které jsou Vašimi zhovadilými vývody ...dale.... nohsleda taty, blábolícího cosi o mlžení.....ktomu mužem přidat ještě ....Jste geniální ... /lopata, jak se sám někdy nazýváte/.

TAKŽE když to shrnem když měl dokazat kde ho uražim,formuluje,mlžení apsaní v třetí osobě lež proberem zvlašt.
....s jeho zhovadilými vývody ,Jste geniální ... /lopata...nohsleda taty, blábolícího

A TO JE ta HRUBA ZAPLATA na hruby pytel.......no zde asi jen malo lidí a on se nepousměje,že toto muže napsat studovany člověk
no a ted ke lži.
..............tu mam přesně zdokumentovanou ano lžete a zde je dukaz........po první nepřesné formulaci sem VAS UPOZORNIL ŽE TO TAK NENÍ,1.2.3.4 STEJNĚ JSTE TVRDIL TO SAMÉ COŽ POTOM JE SAMOZŘEJMĚ LEŽ,takže když někdo prokazatalně lže nemuže to byt uražka...zde to je....
29. 06. 2011Opravdu trapná vláda Pehe
o toto šlo
TAKŽE OCO DE,nejde otuto zemi ale že 30procent naroda se bude myt,, čast luxsusně,,čast vyborně,, čast dobře..
A ztěch zbyvajicich 70 procent...jen tak tak dobře,,už spiš špatně,,na pokraji chudoby.....29. 06. 2011 | 12:28

UŽ ZDE JE JASNÉ ŽE nepišu že 70procent je na pokraji chudoby přesto to upřesnuji.
70 procent ale čast jako čast těch 30 procent je rozdělena na 3 kategorie tak i těch 70,a že 15/20 procent se dostava na hranice chudoby není muj vymysl ale co udavaj zdroje ruznych vyzkumu...29. 06. 2011 | 14:00
jarporova nasledná
Dostal jste se na úroveň opakovačů laciných hesel... zaměstanec je vykořisťován... 70 % lidí je na hraně... /je jedno jestli s nebo bez úvozovek.../ No nic, lidé se mění...
A vy se, pane tato, rozhlédněte kolem sebe, a napočítejte těch 70 ze sta, kteří se blíží k chudobě... než se přidáte k bezmyšlenkovitým replikátorům plků... To není rada či nějaký pokyn, to je jen přání... třeba pak sám přijdete na to, jakouže to blbost jste napsal..29. 06. 2011 | 14:45
zde pokračujete....
Pane tata, já polemizuji pouze s jedním - na základě Vašeho argumentu nelze tvrdit, že 70 % lidí žije na pokraji chudoby...
Hezký večer
29. 06. 2011 | 18:49
A TAK PANE JAPOR POKRAČUJETE JEŠTĚ VICEKRAT.......ČASOVA OSA JE JASNÁ........A POKRAČUJETE i dnes.....citace JARPORA...
Pamatujete na naši debatu, kdy jsem oponoval Vaše odkudsi převzaté, že je zde téměř 70 % lidí na hranici chudoby ? Statistický úřad zveřejnil údaje za rok 2011 a konstatuje, že je zde 10 % lidí, jež lze označit, že jsou v množině lidí chudoby. Já tenkrát odhadoval do 15 %.
Kdo plkal, nebo Vašimi slovy, kdo tenkrát lhal ?

..........NA TO JE JASNY DUKAZ pane japor lhal jste tehdy a lžete i ted.....................nebot ja o žadnych 70procent na hranici chudoby nepsal ale 15/20procent se dostavá...
...................moje citace.......
a že 15/20 procent se dostava na hranice chudoby není muj vymysl ale co udavaj zdroje ruznych vyzkumu...29. 06. 2011 | 14:00
jo pane JARPOR INTERNET JE NEŘAD když vyte kde to hledat,stačí adresa
25. 06. 2012 | 20:15

vlk napsal(a):

jar pore
umíte někdy nelhat? Sotva. Znovu opakuji - na Kosu nesmíte, protože jste notorický lhář.
A opět jste to potvrdil. Viz vaše:
To spíše Vy jste odměňovám oranžádou za Vaši nenávistnou rétoriku a urážky oponentů.
Já nesloužím nikomu a ani se nemíním prosazovat vlastním prostorem plným nenávisti ke každému jinému názoru.

A lžete hned dvakrát. Na dvě věty docela výkon. To musím ocenit.
nejsem NIKÝM odměňován. Jsme svobodný člověk. vy netušíte, ve své modré pravověrnosti, co slovo svobodný znamená. Nikdy mne nikdo za saní na internetu neplatil a platit nebude. Tohle je možná zvyk ODS nebo jar pora, ale nikoli vlka. Ale chápu, že soudíte podle sebe. Jak jste zvyklý. Nemám s tím problém.

Lež druhá. Jsme prý plná nenávisti k odlišnému názoru. Kupodivu nositelé odlišného názoru vegetují docela komfortně na Kose. Pokud sami chtějí. Ale jsou t ti, co nemají zapotřebí lhát. Což se samozřejmě vás netýká.
A fascinuje mne , že přes to všechno, co jste napsal na mou adresu, máte posedlost mne neustále sledovat. To je opravdu zajímavá úchylka.
joa ještě drobnost jar pore.
Já dokázal z nuly vytvořit prostor, kam denně chodí tisícovka čtenářů. Dneska bude sakra víc! Z nuly. za 5 měsíců.
Zkuste si vytvořit svůj prostor. Plný jar poroviny. Schválně, kolik lidí se tam bude cítit dobře. Po pěti měsících.
je to docela zábava. věřte mi. zkuste to taky. A můžete začít tím, že tam jako čtenáře povinně naženete ty zoufalce, co na vás musí robotit. To abyste si nepřipadal jako kůl v plotě.
Kdy by také chtěl mít s lhářem cokoli společného, že? Když nemusí..
Opět velmi slabé jar por , velmi slabé. nečas se mračí. Přidejte na invenci!.
25. 06. 2012 | 20:31

jarpor napsal(a):

Tak díky, že jste zkopíroval Vaše psané :

Vaše první věta :
"TAKŽE OCO DE,nejde otuto zemi ale že 30procent naroda se bude myt,, čast luxsusně,,čast vyborně,, čast dobře.."

Vaše druá věta :
"A ztěch zbyvajicich 70 procent...jen tak tak dobře,,už spiš špatně,,na pokraji chudoby.....29. 06. 2011 | 12:28"

Co je jasnější než to, že v první větě píšete o 30 % těch bohatších... a jak se mají
a v DRUHÉ větě píšete o 70 % těch "chudých", jež podle Vás žijí jen tak tak dobře, spíš špatně, NA POKRAJI CHUDOBY.
To jsem rozporoval a říkal, ať se rozhlédnete kolem sebe... kde těch 70 % lidí "na pokraji chudoby" najdete.

To Vaše další psaní o jakýchsi 15/20 % lidí... kde si s prominutím strčte za klobouk...

Vaše druhá věta z Vaší citace je to, co jsem rozporoval,sčím jsem polemizoval... a znovu - ta zní takto :
"A ztěch zbyvajicich 70 procent...jen tak tak dobře,,už spiš špatně,,na pokraji chudoby.....29. 06. 2011 | 12:28"

A tímto skutečně s Vámi končím a ještě jednou děkuji, jak se, díky internetu sám usvědčujete z toho, že jste napsal v v větě evdentní hloupost, nesmysl... a mne osočujete ze lži, když ČSÚ Vám jasně sděluje, jak tomu bylo s chudobou v roce 2011 !

O omluvu mého osočování ze lži se snažit ani nemusíte. TEČKA.

Hezký večer
25. 06. 2012 | 20:41

jarpor napsal(a):

Bláznovi se neodporuje, Vlku.

Mějte se. A gratuluji. Není nad to chlubit se sám vlastními chlupy.

Mějte se.
25. 06. 2012 | 20:43

tata napsal(a):

jarpor

vy jste opravdu zvlaštní připad,není nad slunce jasnější vaše manipulace s fakty tudíž lež,nejde co sdělujou jiní,jde co sděluji ja a co vy stale tvrdite že ja psal,tudíž lež........a to je že ja tam jasně pišu 15/20 procent........konečně i to jasně dokladuje co jste za člověka.

opravdu se bavím
25. 06. 2012 | 20:49

jarpor napsal(a):

Pomohl jsem s češtinou, pomohu i s matematikou, pane tato :
První Vaše věta je o 30 % lidí,
druhá věta je o 70 % lidí

dohromady tj. 100 % lidí, jinak - celou společnost jste rozdělil na 30 % "bohatých" + 70 % "na pokraji chudoby".

Žádný celek nemá 100 % + dalších 15/20 % o kterých píšete dál... To je nesmysl.

Ano, každý má možnost vidět kdo je jaký člověk.
A skutečně TEČKA.

Mějte se.
25. 06. 2012 | 21:01

Almo G™ napsal(a):

Doporučuji: http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/glosar/policejni-stat-ne-kmotrovsky-stat_238480.html
25. 06. 2012 | 21:10

Juzek napsal(a):

Je to pravda, že Kalousek bude sdílet celu s Rathem, Rath, jako služebně starší vězeň, mu bude dělat kápa? Prý už se vyjádřil, že bude Kalouska pronajímat cikánským vězňům k sexuálním hrátkám!
25. 06. 2012 | 21:44

tata napsal(a):

jarpor
i když budete opakovat lež 100krat bude to stale jen lež

jako i tehdy se točite kde třeba min vnimavy člověk muže nepochopit,jenže pak už i pro min vnimavé je to naprosto jasně upřesněno že chudoba se muže tykat 15 až 20 procent,a vy i tehdy i ted lžete nic jasnějšího není než časová osa,a nekolik upozornění že manipulujete...........chapu že se řidíte lhat lhat,to už v minulosti jeden pán prohlasil 100krat opakovaná lež se stane pravdou mate smulu ja vám to vždy připomenu,holt napsané s časovym udajem je zcela jasné,tady vam matematika nepomuže tady platí co je napsano to je dano a ja 26.6 2011 upřesnil 29. 06. 2011 | 14:00 ...a že 15/20 procent se dostava na hranice chudoby ....
........
jarpor od teto doby lže..........29. 06. 2011 | 14:45
..........
opět v 17,34...piši...ignorovat že 15/20procent se pohybuje mezi 11/14 hrubeho což vysledna častka jasně ukazuje že žije na hraně aby udržel chod domacnosti,stačí omarodit a je v neřešitelne situaci.
............
jarpor opět lže...29. 06. 2011 | 18:49
..........
v 19.33 už semto napsal uplně po lopatě...........jasna lež....nebot po možna a to hodně musim přimhouřit oko,sem to vysvětli nejdři normalně,ale pak uplně pro blby že ten udaj o chudobě se tyka 15/20 procent,samozřejmě vždy je to udaj +/- zbytek byl že tak tak dobře,a další huř.a protože vym že hlupak není tak vědomě lže
30.6 9.55 zase ...pravda je že toto čislo sem udaval 15/20......
01. 07. 2011 | 10:19
opakovaně sem psal že .....že 15/20 procent se dostava na hranice chudoby není muj vymysl ale co udavaj zdroje
.......................

jarpor opět lže..01. 07. 2011 | 10:49
.............................................
fakta jsou fakta
25. 06. 2012 | 22:43

míla napsal(a):

Tak zdrchaného Kalouska jsem už dlouho neviděla. Z toho, co neustále opakoval, pro mě vyplynulo, že si vlastně vláda může dělat, co chce, protože výběrová řízení být nemusí. Takže až tam bude sedět kdokoli z nás, můžeme si koupit třeba raketu na Měsíc a je pravděpodobné, že cenu, za kterou ji koupíme, bude nenapadnutelná, protože tak to podle gesčního ministerstva je. To, že raketa bude out, mě už nezajímá. Hlavně že si uliju nějaký ten meloun - počítám tak 100 melounů. Fakt síla!!!!
25. 06. 2012 | 22:52

Kvakin napsal(a):

Milá tlustá Vlasto,
máš to zhruba za sto -
jenom sto dní do vydání
pak na Bory ku přespání.
Radary nám, Vlasto, všem to hlásí
už se blýská na jiné časy.
Kalous je teď v železech
s ním už do panduru nevlezeš.
Dlouho nic netušil ani slizoun Nečas,
až mu modroptáci řekli "Jsi tu přesčas"!
Jistotu má teď jen Kubice
a z jeho týmu nějaká bukvice.
25. 06. 2012 | 23:20

svědomí napsal(a):

To Agent W4C napsal(a):
" Zdá se,že začíná do té korupcí prožrané ponorky,která se nazývá česká politická scéna,řádně zatékat.Krysy asi brzy začnou opouštět potápějící se loď...byť se jedná o ponorku...."

Krysy opouští loď proto, aby je nestáhla ke dnu. U potápějící se ponorky je to horší, ale mají ještě naději na spásu, pokud ta ponorka není moc hluboko a tak jde o to, jestli ta naše už dost hluboko je. My sami naději nemáme ani za nehet a utopíme se v ní tak jako tak. Bude proto možná lepší nechat je, až samy z lačnosti po mamonu překročí onu hranici, kdy půjdou ke dnu i s námi a celé Česko pohltí okolní oceán kapitálu.

Nemáme na vybranou. Je jich už příliš a jsou všude. Prožírají tak trup s rostoucí rychlostí a krysaře nevidno. Kde by se taky v oceánu kapitálu vzal krysař.
26. 06. 2012 | 00:10

kočka šklíba napsal(a):

Myslím si že z lačnosti po mamonu už dávno hranici překročily (krysy = politici) jenže oni nepůjdou ke dnu, to jen my.

Tato že se vůbec obtěžujete s něčím takovým jako je nick Jarpor, všichni kdo jsou zde delší dobu ví, co je tento zastupitel za ODS zač, také kdo jen s trochou morálky by mohl kandidovat za ošklivá káčátka(zdravím objektivního editora ;))? A to na co tento zastupitel za ODS poukazuje ve vaší dávnější konverzaci se přece už tenkrát vyjasnilo. A kdo chtěl, pochopil, kdo nechtěl, ptz se s nickem Jarpor poplácává po ramenou, nikdy nepřizná, že nick Jarpor je lhář, natož on sám Jarpor. Myslím, že označení tohoto člověka jako lázeňského šviháka bylo trefné, alespoň pro mě, já si lázeňské šviháky představuji jako slizké lháře ;). Ale i ta maska už mu dávno spadla, co byste taky čekal od zastupitele za ODS :D ? Jen arogantní hulváty, s výjimkou, bohužel zemřelého, Voleníka. Vždyť slušný člověk se musí té smečky u vládních koryt štítit. Nezahazujte se s ním ;).

Jen se divím, že ta "skvělá a morální a přepracovaná" Vendlová mlčí, nějak mě tu schází, vždyť Kalousek je její vzor. Takže čekám kdy se konečně "pochlapí" a něco sem napíše ;).
26. 06. 2012 | 01:32

Tsundere napsal(a):

Kdo je český maloměšťák? A proč mluví jako politik a ještě v kalouskově zájmu?:-D
26. 06. 2012 | 02:55

kočka šklíba napsal(a):

Tsundere asi jste špatně četl, č.maloměšťák rozhodně v Kalouskově zájmu nepíše ;)
26. 06. 2012 | 02:57

Anba napsal(a):

Tak zase trávím noc u kláves, protože jsem pročetla zákon o oceňování majetku, výkladovou vyhlášku MF k tomuto zákonu, vyjádření různých odborníků, kteří pracovali na MO, výklady o tom, co je cena obvyklá a jak se zjišťuje, novinové články o okolnostech nákupu CASA a počínání některých osob (zejména ministryně Parkanové).
Vycházím také ze svých zkušeností z tvorby smluv o cenách různých dodávek pro státní orgán.
Vychází mi z toho toto: §40 vyhlášky MF o provádění zákona o oceňování majetku č.540/2002 v Oddíle OCEŇOVÁNÍ NĚKTERÝCH MOvITÝCH věcí a služeb uvádí dva způsoby ocenění - a) cenou SJEDNANOU za stejnou nebo POROVNATELNOU věc v době uzavření kupní smlouvy, pokud není nepřiměřeně nižší nebo vyšší než cena obvyklá,
b) cenou OBVYKLOU, nelze-li cenu podle a)zjistit.
Toto je ustanovení PROVÁDĚCÍ vyhlášky k zákonu o oceňování majetku, podepsané tehdejším ministrem financí Sobotkou. Podle mně je věc jasná. Cena obvyklá je (dle cenových expertů) taková, za kterou se v tuzemsku v předmětné době prodávala běžně stejná věc - to nepřichází v úvahu, protože žádná CASA se ještě nekupovala, proto se mělo postupovat podle a) POROVNÁVAT obdobné nákupy uskutečněné jinde (v zahraničí) u stejného typu, ANALYZOU TRHU. Metoda stanovení ceny má být také uvedena ve smlouvě. Nepochopím hloupost Parkanové, která je právnička, že na tom netrvala a nejistila se. Ale dočetla jsem se, že požádala ministerstvo financí (nevím jestli tam byl Janota nebo už Kalousek), aby jí cenu obvyklou stanovilo. Prý jí odpověděli, že to nejde, tak jako to psal Sobotka několik let předtím. On tady ghándí jásá, že ten Sobotka taky půjde do teplánků, ale ono nemusí jít o ten samý případ. U CASA se prý (dle odborníků) jedná o běžný letoun, který je jen o něco málo doplněn, takže cena porovnatelná mohla být stanovena, v případě Sobotky mohlo jít o speciální zakázku, kdy to třeba nešlo, ale tak daleko jsem nepátrala, kromě toho mi tepláky pro jakéhokoliv politika přijdou docela vhodné a slušivé.

Ale když se vrátím k tomu, že Parkanová požádala o stanovení ceny MF a Kalousek nikde nezveřejnil odpověď MF, tak si myslím, že vina se stáčí k němu a proto tak řádí. Ono když státní orgán je oprávněn (a to MK sám říká) jako jediný k výkladu o ceně, tak jí měl v odpovědi také poučit, jak má postupovat a to POROVNÁVÁNÍ ceny v zahraničí dle prováděcí vyhlášky jí nejen doporučit, ale přímo poručit. To zřejmě neudělal, možná jí osobně něco nakecal a uklidnil a ono by to při výslechu prasklo a už by šupal k výslechu a jak by začal řvát a fackovat policistu, tak to máme napadení úřední osoby, ale to je už v říši mých představ (sladkých).
O tom, že by MO nemělo kapacity se spojit s kolegy v zahraničí a zjišťovat cenu obdobných zakázek, případně zaúkolovat Omnipol za tu provizi zjistit a podložit dokumentaci o takových obchodech, tak za to jsou přece všichni placeni, a dobře.

To, že v zákoně a prováděcí vyhlášce není doslova uvedeno, že musí být pořízen nezávislý posudek jak tvrdí MK a nově nějaký ředitel Ústavu státu a práva, to přece není důvod k nevině zúčastněných. To si jen vyvzpomněli mantru, kterou odvádějí pozornost. CENA POROVNATELNÁ zjištěná analyzou trhu, je předepsaná vyhláškou, ta měla být ve smlouvě a doložena tou analyzou, třeba od vlastních odborníků a k tomu ještě od OMNIPOLU. Jinak je to trestuhodné, když si vzpomenu, jak jsme sháněli porovnatelné i obvyklé ceny nábytku kancelářského, papíru, kopírek a pod., jak jsme trvali na výkazech výměr při stavbách, tak se mi obrací kudla v kapse, co si to panstvo dovoluje. Když vám dá zaměstnavatel služební auto, tak vám užívání kalousek zdaní cenou nějakým způsobem zjištěnou (jsem z praxe už řadu let, ale tak nějak to bylo), to se MF nerozpakuje, a u takhle velkých zakázek nic? Kromě toho, proč Kalousek nezajistil, aby v prováděcí vyhlášce k oceňování bylo případně ještě přesnější ustanovení, které by chránilo prostředky státního rozpočtu? Neplní svůj úkol správce státní kasy. CASY to dokazují bezpochyb.
26. 06. 2012 | 03:55

Smyčka napsal(a):

Kalousek a Nečas zde Š K O D Í p ř e s č a s!:?
Kde jsme mohli jako země ČR a lidé býti?
Bez dluhů a morální devastace s Kalouskovou arogancí a jeho složenkami!?
Moc rádi bychom jeho dluh, naúčtovali jemu.......
26. 06. 2012 | 07:28

Sekyra napsal(a):

3 biliony rozkradli politici, téměř 2 biliony nás zadlužili, a téměř bilion škod zůstalo v konsolidační agentuře, kdy v tomto roce hrozí promlčení!?
K tomu všechny volby, servis, - úřady, teplo, světlo, elektronika, auta s řidiči, bydlení, strava, i alkohol, cesty do zahraničí, st. zakázky, daˇ. ráje, zahr. konta, tajné fi akcie, zb. trafiky i pro známé a rodiny, platy a odměny placené z našich, ZA CO PANEBOŽE, ZA CO!? za ty škody a devastaci financí, morálky a ještě s l o ž e n k y od Kozla zahradníkem?
26. 06. 2012 | 07:37

xy napsal(a):

...letadla byla předražena o téměř 700 milionů ... tj. těch 700 milionů si rozdělila parta, která ten nákup vyřizovala ... a včera ve zprávách vystoupil nějaký důchodce a řekl, že podle právního rozboru to bylo v pořádku a že prý úředníci neměli zákonnou povinnost zjišťovat skutečnou cenu letadel ... tomu už se člověk musí skoro smát
26. 06. 2012 | 08:05

jarpor napsal(a):

Jarpor lže, jarpor lže, jarpor lže.... freneticky a hystericky opakuje pan tata za souznění s jedním bláznem a s další nohsledkou této partičky jediných moudrých...

Připadá mi jako nevychovaný fracek na pískovišti, kterému druhé dítě poškodilo bábovičku a fracek huláká : chci novou, chci novou, chci novou... aniž by sám vyklopil písek ze své formičky kterou drží v ruce...

Pane tato,
ta Vaše časová osa má zásadní chybu.
Ta osa totiž nezačíná Vaším z 29. 06. 2011 | 14:00
"...a že 15/20 procent se dostava na hranice chudoby ...."

nýbrž Vaším z 29. 06. 2011 | 12:28 :

"TAKŽE OCO DE,nejde otuto zemi ale že 30procent naroda se bude myt,, čast luxsusně,,čast vyborně,, čast dobře..
A ztěch zbyvajicich 70 procent...jen tak tak dobře,,už spiš špatně,,na pokraji chudoby.....29. 06. 2011 | 12:28"

Nebo budete tvrdit, že to z 12:28 není Váš text ?!?

Takže na Vaše z 12:28 jsem replikoval, ať se rozhlédnete kolem sebe... že jste napsal pitominu.
Až pak přišla Vaše reakce z 14:00 kde korigujete Vaše psané z 12:28.

To je CELÁ, záměrně Vámi neupravená časová osa naší debaty, kde se záměrně vyhýbáte Vašemu názoru o podílu lidí žijících na pokraji chudoby, jímž JSTE ZAČAL debatu v 12:28.

Ovšem nikdy jste v dalších vstupech po tomto začátku nepřipustil, že v těch 12:28 jste napsal totální nesmysl, krávovinu, na kterou jsem Vás upozornil a teprve pak jste se realisticky odvolal na "zdroje".

A o tom je celý spor. O Vaší napsané krávovině na začátku debaty, že 70 % lidí této společnosti bylo již v té době na hranici chudoby. Tu krávovinu jste po mé reakci sice korigoval, ovšem bez jakékoliv sebereflexe na původně psané.
A o to jde. Mýlit se může každý, ale jen málo lidí umí svůj omyl přiznat.
Blázni a mnozí k nim inklinující nebo blázny neochvějně obdivující si přiznat omyl prostě neumí. S tím se nedá nic dělat.

Tak, hezky se bavte jako včera a zase si zanotujte : Jarpor lže, jarpor lže...

Děkuji Vám, že jste se sám v té Vaší časové ose, kde jste záměrně vynechal začátek sám dokonale usvědčil.
Z čeho ?
Z překrucování... z manipulování a kličkování... z vynechání toho Vašeho zásadního, čím debata začala.. z neschopnosti si přiznat, že jste napsal krávovinu... z Vaší hlopusti či záměrné lži o podílu lidí tenkrát žijících na hranici chudoby... ze lži včerejší stran asi záměrně nesprávné a tím hodně zavádějící "časové osy" tohoto příběhu, kterou si děláte alibi...?
To si doplňte sám...

Hezký den
P.S.
Asi ještě nějaký čas, pokud uznám za vhodné, budu na Vaše urážení stran lží reagovat... než i k Vám budu směřovat to, co k Vámi obdivovanému Vlkvi - totiž, že bláznům se neodporuje.
26. 06. 2012 | 08:11

xy napsal(a):

... ale vůbec nejlepší je "poslanecká imunita" = můžeme krást bez obav (teď po Rathovi už trochu opatrněji), kam se na tohle hrabe nějaká sicilská mafie, naší poslanci přepisují dějiny organizovaného zločinu.

Ale stejně se "něco" děje, protože ještě nedávno policista, který by jen pomyslel na vyšetřování někoho z vládnoucí věrchušky, skončil uprostřed nejrušnější křižovatky s plácačkou v ruce (v lepším případě). Roky měli pod palcem policii, státní zastupitelství i soudce, teď to vypadá, že 100% jistota beztrestnosti pro vyvolené se rozplývá.
26. 06. 2012 | 08:21

Sims. napsal(a):

Hlavně už by se měl někdo podívat, kdo stál za ěmi normami, že se něco nemusí a kdo třeba prosadil, že se bude nákup provozovat přes prostředníky. Myslím si, že tam všude zůstala vyrytá stopa dinosaura Kalouska. Pusťte na to paleontology. Ať se zase neostrakizuje policie.
26. 06. 2012 | 08:22

JAHA napsal(a):

Ad: Anba

Ja som robil tiez x obstaravani (samozrejme, podla slovenskych zakonov, to znamena, ze urcite odlisnosti mozu byt), takze viem, o com som k tejto kauze pisal i pisem. Vy ste sa sustredila na vec ocenovania. Uplne ste ale zo svojej analyzy (ktovie preco) vynechala podstatny zakon v tejto veci, a to zakon o verejnom obstaravani. Napr. ten slovensky v §1 bod 2) uvadza:
"Tento zakon sa nevztahuje...b) na zakazku, ktorej predmet tvoria utajovane skutocnosti, alebo ak sa pri jej plneni musia pouzit osobitne bezpecnostne opatrenia na zaklade zakona, alebo ak si to vyzaduje ochrana bezpecnostnych zaujmov Slovenskej republiky,
c) na zakazku zadavanu verejnym obstaravatelom na useku obrany v sulade so Zmluvou o zalozeni Europskeho spolocenstva, ak jej predmet suvisi s vyrobou strelnych zbrani, streliva a bojoveho materialu alebo obchodovania s nim...".

Pokial nakup lietadiel s urcitym specifikckym vybavenim pre vojenske ucely spada pod niektore z vyssie uvedenych, potom samozrejme nemoze platit §5 zakona, a to Pravidla vypoctu predpokladanej hodnoty zakazky, teda pri stanoveni, ci cena je takova, alebo makova sa nepostupuje podla tohoto zakona, takze nemozno hovorit z coho sa ma skladat cena, ako sa ma zistit a podobne!

Je mi luto, ale ako som pisal davnejsie, nemozno niekoho vinit, ze postupoval v sulade so zakonmi platnymi v case obstaravania. Je potrebne spresnit znenie zakona, predvidat mozne uniky kvoli nejednoznacnosti..., ale to mozu iba zakonodarci a zakonom, ktoery nemoze byt retroaktivny. Takze, aj keby ste radi videli Parkanovu, ci Kalouska visiet (aspon niektori sa dokonca takto vyjadrovali), vidim to velemi, velmi blede. A to nie som spickovy advokat, to iba zdovodnujem, preco bude asi nemozne vydat Parkanovu stihaniu. Pre oranzovych opakovacov opakovane oznamijem pre nich prekvapujucu spravu. Nie som privrzencom ani Parkanovej, ani Kalouska, ani nikoho z ceskej, ci slovenskej politickej sceny. Som len realista s trochou znalosti.
26. 06. 2012 | 08:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva texty, které byly v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněny na úkor druhých, v tomto případě napsán celý velkými písmeny (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 06. 2012 | 08:53

tata napsal(a):

pane JARPOR

TAK CO LHAŘI japore kdo manipuluje zamlčuje neuvádí.?
BOHUŽEL trpíte těžkou zapomětlivostí,stracite nervy a kupíte další lži...........

jarpor napsal(a):
Tak díky, že jste zkopíroval Vaše psané :
Vaše první věta :
"TAKŽE OCO DE,nejde otuto zemi ale že 30procent naroda se bude myt,, čast luxsusně,,čast vyborně,, čast dobře.."

Vaše druá věta :
"A ztěch zbyvajicich 70 procent...jen tak tak dobře,,už spiš špatně,,na pokraji chudoby.....29. 06. 2011 | 12:28"
toto jste napsal ve...
25. 06. 2012 | 20:41
ALE VAŠE poslední reakce 26. 06. 2012 | 08:11
tvrdí že zaměrně vynechávám nikoliv pane,jen v časové ose udavám kdy začinate lhat,a vy sám sebe usvedčujete ze lži,že něco zaměrně zamlčuji....takže bravo lhaři JARPORE.....
......................................

Děkuji Vám, že jste se sám v té Vaší časové ose, kde jste záměrně vynechal začátek sám dokonale usvědčil.
Z čeho ?
Z překrucování... z manipulování a kličkování... z vynechání toho Vašeho zásadního, čím debata začala.. z neschopnosti si přiznat, že jste napsal krávovinu... z Vaší hlopusti či záměrné lži o podílu lidí tenkrát žijících na hranici chudoby... ze lži včerejší stran asi záměrně nesprávné a tím hodně zavádějící "časové osy" tohoto příběhu, kterou si děláte alibi...?
To si doplňte sám...

Vyte MUSITE SI VYBRAT a pamatovat co pišete,nejdřiv mi napsat že děkujete že sem skopiroval začatek,abyste zapar hodin argumentoval že zaměrně něco zamlčuji a tím manipuluji.

NOJO kdo lže jen se muže zamotat do lží pane jarpor........už dloho sem se nebavil jak JARPOR ZTRACÍ NERVY...........PRAVDA JE potvora ,napsané slovo nepřevratíte at se snažite jakoliv.
26. 06. 2012 | 09:43

Oslýk zvídavý kibic napsal(a):

Už jste si roztrhali občanské průkazy?
26. 06. 2012 | 11:10

Oslýk napsal(a):

Duroy 25. 06. 2012 | 18:07

Mám dojem, že si stejně jako mnoho lidí neuvědomujete, že policie není tak úplně totéž, jako vláda. On si to vůbec málokdo uvědomuje; a Kalousek je jeden z těch, kterému to začíná docházet a je z toho zděšen.
Při tom je to normální stav věcí; policie nemá sloužit konkrétní vládě.

Je otázka, jak tento pokus o samostatnost vydrží dlouho.
26. 06. 2012 | 11:17

Oslýk stále otravující napsal(a):

Ještě pro úplnost; tento pán to vidí přesně jako Oslýk:
http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/do-jake-ukrutne-vyse-vyrostlo-kalouskovo-sebevedomi
26. 06. 2012 | 11:23

jarpor napsal(a):

Tato,
jestli Vy se bavíte, tak to Vás lituji, protože se bavíte nad vlastní nechápavostí souvislostí, nechci-li napsat nad vlastní hloupostí.

Poděkoval jsem Vám za kopletní "přehled" naší debaty, z 25. 06. 2012 | 20:15
včetně Vašich vět o 30 % bohatých a o těch 70 % lidí na hranici chudoby / tehdy z 12:28 /.

V časové ose následné repliky z 25. 06. 2012 | 22:43 Vám ovšem, nějak záhadně ty Vaše věty, vyslovené tehdy z 12:28, vypadly.

Náhoda ? Záměr... ? Manipulace ...?
Je mi to jedno. To si rozeberte sám...

A nezapomeňte na Váš kolovrátek... jarpor lže, lže, lže...

"PRAVDA JE potvora ,napsané slovo nepřevratíte at se snažite jakoliv." napsal jste.
Souhlas.
Tak si znovu porovnejte to, co jste napsal v 25. 06. 2012 | 20:15 a následně v 25. 06. 2012 | 22:43,
zda ta Vaše "časová osa" začíná stejně jako onen o dvě hodiny dřívější "přehled".

Tvrdím, že tomu tak není.
Že buď naprosto nechápete mé nejprve poděkování a pak upozornění, že jste záměrně něco vypustil jako dvě na sobě nezávisející repliky ovšem reagující na Vaše texty,
nebo,
že se snažíte o nemožné a jako pes zahnaný do kouta jste se rozhodl, že nejlepší obrana je útok Vaším omíláním : lže, lže, lže...

Mějte se a "bavte se" ...
26. 06. 2012 | 12:54

Anba napsal(a):

JAHA: ne, veřejnou obchodní zakázkou jsem se nezabývala, ani to není zapotřebí, protože podle ní stát nepostupoval při obstarávání letadel. Nevím, jestli je to správné, současný zákon o VZ už studovat nebudu, v praxi jsem pracovala podle zcela prvního zákona 199/1994 Sb. z. o veř. zakázkách několik let a i když byly nejasnosti i na ministerstvech a nebyly ještě oficielní výklady k jeho používání, tak při postupu "s péčí řádného hospodáře se státními prostředky", s nestranností a naprostým vyloučenímm zásahů shora se dařilo, alespoň na mém pracovišti, úsporně a poctivě vybudovat řadu staveb-zázemí územních orgánů, vybavit je, zajistit provoz a přitom si nesmočit ani malíček nějakými úplatky, korupcí a pod. Ani nevím, jestli se v té době výraz "korupce" používal.
Ale o to nejde, jde o to, že výklad MF od r.2012 t.j. 10 let, o kterých mluví Kalousek, podává výklad ke všem nákupům ze státního rozpočtu - dopravním prostředkům, zdravot. zařízením, vojenské techniky - podle zásady, že nezávislý posudek není třeba.
Z toho je dnes Kalousek orosen, protože pokud to bude vyvráceno, přivedou do basy kvanta lidí, nejen sebe. Pokud se ohražují tím, že v zák. o oceňování a ve výkladové vyhlášce MH není pojem "nezávislý posudek" obsažen, tak jak si asi představují stanovení správné ceny? Já čtu dobře a vidím cenu zjištěnou porovnáváním se stejným předmětem v jiných případech. To, že si kupující (min.obrany) zajistí spravedlivého porovnávatele (znalce, odb. pracovníka, firmu, poradce) t.j. nezávislého na dodavateli a případných lákavých korupčních nabídkách , je samozřejmou a logickou povinností hospodáře se státními prostředky. Jestli to někdo smete a přikloní se jen k formálnímu výkladu práva (není tam to slovo tak si mohou dělat co chtějí), tak mohou zabalit demokracii, rozpočet, právo,spravedlnost a vůbec budoucnost tohoto státu.
26. 06. 2012 | 13:17

Anba napsal(a):

JAHA: a ještě otázka k Vám, pokud jste ještě "na drátě" - jak byste konkrétně postupoval Vy, při stanovení ceny v kupní smlouvě na pořízení letadla CASA v pozici ministra obrany? To bude lepší diskuse, o věšení kohokoli není řeč, jsem zásadní odpůrce trestu smrti, krom vrahů dětí.
26. 06. 2012 | 13:30

JAHA napsal(a):

Anba:
"...a přikloní se jen k formálnímu výkladu práva (není tam to slovo tak si mohou dělat co chtějí), tak mohou zabalit demokracii, rozpočet, právo,spravedlnost a vůbec budoucnost tohoto státu."

Mate pravdu, ale sam mam skusenosti, ze som uz nerobil niektore obstaravanie na "mojom" urade, ale sa robilo na inom, zdanlivo v dobrej veci, t. j. so sirsim zaberom, celoslovenskym, nie oblastnym - a vysledok? Vitazovi celoslovenskeho vyberu musim platit na zaklade zmluvy, ktoru inde podpisali viac, nez som platil, ked som robil regionalne obstarania☻.

P. S. A co sa tyka Vasho: "...s nestranností a naprostým vyloučenímm zásahů shora se dařilo, alespoň na mém pracovišti, úsporně a poctivě vybudovat řadu staveb-zázemí územních orgánů, vybavit je, zajistit provoz a přitom si nesmočit ani malíček nějakými úplatky, korupcí a pod. Ani nevím, jestli se v té době výraz "korupce" používal."
mozem len dodat, ze po tych xy obstaravaniach by som asi nebyval na starom sidlisku v takmer 40 rocnom panelovom byte vo veziaku, keby som konal inac, ze☺.
26. 06. 2012 | 13:38

tata napsal(a):

lhaři Jarpor bavím se

zajimavé jak mužu něco vynechat,co jinde vyše několikrat uvadím?,chapu že musite najít co dělate vždy,překroutit slovička a poskladat to tak,něco jineho by bylo kdybych to vtomto blogu vynechal

vratmese k podstatě a to je ke lži v roce29. 06. 2011 ono jich za ty roky bylo vice ale tuto jedinou sem si zadokumentoval nebot vystihuje čistou jarporovinu,kterou jste ještě timto blogem zduraznil.A JSTE SNÍ POVĚSTNÝ.

JAK NEUDRŽITELNOU VĚC A LEŽ TOČITE TO JE TA POVĚSTNÁ JARPOROVINA.

takže počatek je v29.6.20011 ve 12.28 kde 70 procent rozděluji na 3 kategorie ,krom vas to jiní pochopili jen vy ne.

takže to napravuji a sděluji ve 29. 06. 2011 | 14:00 a uvadím na pravou miru že na hranici chudoby je 15/20PROCENT
A ODTE DOBY VAŠE DALŠÍ REAKCE ŽE TVRDÍM 70 PROCENT JE LEŽ.

to je ta časová posloupnost reakce v 29. 06. 2011 | 13:04 jste se ještě mohl vymlouvat že jste nepochopil.

potomto čase jakakoliv reakce s udajem 70 procen je lež.

no mluvit o hlouposti ve vašem připadě se nedá,fakta jsou fakta,takže hloupy nejste ALE LHÁŘ ANO.............kdo je zahnany do kouta necham na jinych .PROMĚ JEN DALŠÍ STUDIE ČISTE JARPOROVINY............KTEROU SI pro pobavení jinych zaznamenávám

tím končím pane lhaři.
26. 06. 2012 | 13:41

JAHA napsal(a):

Ad:Anba

Ja by som postupoval tak, ze by som napriek tomu, ze by som mal odpoved od MF, ze na tento "special" sa podla zakona cena obstaravania nezistuje, robil vsetko preto, aby som sa dostal k PISOMNYM potvrdeniam o cenach tychto lietadiel v tzv. zakladnej zostave, potom k cenam prac a tovarov na ich upravu (napr. ceny prac mozu byt diametralne odlisne, pokial vyrobca lietadiel dovoli v zmluve dodatocne upravovat lietadlo inymi firmami v inach krajinach). Po takomto zisteni by som VAZNE debatoval vo vlade, ak by sa mnou takto zistena cena casti dodavky, alebo celej, VYRAZNE odlisovala od ceny ponukanej pre Cesko. Ak by slo radovo o miliony EUR (1-3 max) ziadal by som podrobnejsiu studiu preco, a po vysvetleni a stotozneni sa suhlasil a podpisal, ak by slo o vacsi rozdiel, zmluvu by som odmietol podpisat, v nevyhnutnom pripade by som rezignoval na funkciu.
26. 06. 2012 | 13:50

David napsal(a):

Vycházím-li z předpokladu, že Kalousek má pravdu, že nemuseli zjišťovat cenu podle znaleckého posudku nebo cenu obvyklou, tak by mělo ministerstvo obrany zveřejnit podrobnosti,

jakým jiným

způsobem byla cena stanovena.

Nějakým způsobem přece ta cena stanovena být musela.

Doufám, že se nebude zase vymlouvat, že zákon neukládá povinnost toto zveřejňovat.

Pokud v takových případech to bylo stanoveno "dohodou", tak se pak už vůbec nedivím, že u nás korupce tak pěkně kvete a státní rozpočet je tam kde je.

V každém případě by však měla být Parkanová vydána,

aby se podařilo vše pořádně vyšetřit, a ne zase vše zamést pod koberec tak, jak je u nás zvykem.
26. 06. 2012 | 13:55

Anba napsal(a):

JAHA: ano, děkuji, správně jste odpověděl - postupoval byste POROVNÁVÁNÍM ceny s jinými letadly CASA, která byla dodána jinam v době přiměřeně shodné s přihlédnutím k dodatečně vloženým zakázkovým dílům.
Přesně tak, jak říká mnou zmiňovaná výkladová vyhláška MF o oceňování, o které říká Kalousek, že neobsahuje povinnost "nezávislého posudku".Vše jde zjistit, vše jde ocenit (třeba cenou nákladovou s přiměřeným ziskem). Jen Kalousek ve funkci ministra financí, odpovědného za ceny, to jako neví a dělá z nás hlupáky.
Diskutujete na Hvížďalovi, jak jsem si všimla, věnujte pozornost zn. Asfalt - je to právní odborník, zcela perfektní rozbor situace, je objektivní. Báječné je, jak objevil omyl (možná úmyslný) posudku ředitele Ústavu a práva v chápání veřejné zakázky obecně a Veřejné zákázky podle spec.zákona. Mějte hezký den, Slovensku zdar.
26. 06. 2012 | 14:24

JAHA napsal(a):

Ad: Anba
Prispevok nicku Asfalt som cital. Napriek tomu som presvedceny, ze podanie policie na vydanie Parkanovej nie je takej dokazovaj kvality, aby ju mohla snemovna podla sucasnych ceskych zakonov vydat na stihanie (napisal som niekde, ze tazko povedat, ci taketo argumentacne slabe podanie, voci ktoremu je mozne namietat, bolo umyselne, ci z nevedomosti a ze by bolo najlepsie urobit nove, nepriestrelne, pokial to ceske zakony dovoluju opakovane). Sko som tiez uz napisal, najlepsie by bolo, keby Parkanova sa sama vzdala imunity v tomto pripade, ovsem ak to ceske zakony umoznuju.

P. S. Na Slovensku uz zakon o imunite poslancov bol zruseny. Takze dufajme, ze sa to presadi i u vas a potom to uz bude zalezat na policii, prokuratorovi (statnom zastupitelovi u vas), obvinenom, sudu a obhajcovi.

Pozdravujem.
26. 06. 2012 | 14:38

tata napsal(a):

ANABA

ONO BY SE TAKY MOHLO,postupovat podle jednoho precedensu,co se uplatnilo v rozhodovaní nejvíšího soudu na jednu STAROSTKU.

V KOSTCE a vyklad po sedlacku,bud je odbornik ktery umí posoudit že cena je přiměřená,nebo manažer a ten si zada odhad aby byl v obraze,takže vymluva že nevěděl,nerozuměl pada vtom připadě na starostku...........obhajoba totiž uplatnovala že ona ze svou znalostí nemohla pochopit že činí škodu......odkaz je natomto blogu víše
26. 06. 2012 | 14:42

jarpor napsal(a):

Tak fajn, pane tato.

Po "tatovsku" je normální, že nejprve napíše že 70 % lidí je na hranici chudoby, aby později, po reakci, že je to blbost, zázračně udělal z těch 70 % jakýchsi 15/20 %.

Úplně normální... až na to, že bez reakce by zůstalo na hranici chudoby těch 70 %...

Jak říkám, tatovské... normální.

On nelže, nemlží... ovšem jen tak po tatovsku "zapomene" na to, co tvrdil o životní úrovni lidí před hodinou či dvěmi...

Beru to "tatovské" počítání chudých...

Mějte se.
26. 06. 2012 | 15:16

tata napsal(a):

opět marná snaha pane JARPOR

.........JA NIC NEMENIL ,jen zde v diskuzi je normalní že lidi bud něco špatně pochopi nebo si neroozumí,pak to tím druhym přispěvkem vysvětlí,jenže lidi jako vy i po roce stale lžou a melou o své lži.........konečně svou jarporovinu jste dokazal,znova na tomto blogu

mě nevytočite a mam radost jak se strapnujete,
VAŠ ARGUMENT MA ASI TAKOVOU CENU,JAKO KDYŽ někde někdo omylem ,překlepem,nebo že tomu druzí nerozumí něco napiše,opraví to a to ne jednou a vy budete vykřikovat ale on poprvé řekl toto..........tak se vám všichni vysmějou.........ja chapu že je to pro vas ponižujicí,ale lež zustane lží,co je psano je dano,tuto lež neokecate,naopak dale zde podavate dukazy jarporoviny..........

no promě zamě dodavejte mi střelivo

tak zase na jinem blogu SE MUŽETE ZTRAPNOVAT ,já se bavím ale druhé to určitě nebaví..............zdravím sedmilhaře jarpora
26. 06. 2012 | 15:45

JH napsal(a):

GÁNDHÍ, KELT, A SPOL:
Jen mi prosím vysvětlete, proč je tak důležité, jestli Gripeny, Pandury, CASy nakoupila vláda ta či ona, když je to úplně fuk, kradli všichni a kradli by i kdyby to bylo opačně.
PRO OSTATNÍ:
Nenechte se oblbovat lidmi, kteří stále staví do protikladu ČSSD, ODS, TOP atd. Nenechte se ZAS zmanipulovat, abyste šli volit ČSSD jen proto, aby nevyhrála ODS, resp. abyste volili ODS jen proto, že tu hrozí vláda ČSSD s podporou komunistů. ANI JEDNA z takto nastavených možností není správná a volič, zdánlivě volící proti ODS volí ve skutečnosti pro ni a naopak, neboť vyhrocuje politický dualismus. Je třeba, aby do vlády a parlamentu vstoupil někdo úplně jiný, aby byla rozbita hegemonie stávajících stran, protože žádná z nich neudělala nic, co by zemi prospívalo.
26. 06. 2012 | 15:49

pamětník napsal(a):

JH:
Stoprocentní souhlas, přesné.
26. 06. 2012 | 18:27

jarpor napsal(a):

Tak mám takový pocit, že v některé z příštích replik, obtížně luštitelných motanin tatovského střihu se dočtu, že on vlastně tenkrát o 70 % lidích na hranici chudoby vůbec nepsl, já reagoval / mlžil, lhal / na cosi vlastně neexistujícího, protože on tata psal o 15/20 % těchto lidí.

Že i tak je jeho opakování "zdrojů" hovadina nadsazená téměř dvakrát, z nějž jej usvědčuje oficielní šetření a zpráva ČSÚ... také to jej nijak nevzrušuje.

On nemlží, nemotá, píše jasně a stručně, nikoliv ve slátaninách a zmotaných větách, kde se těžko rozlišuje co k čemu patří.

Víte co, pane tato ? Já Vás těch dalších motanin ušetřím.
Vy jste to o 70 % lidí téměř chudých fakt nepsal, a já reagoval bůhví na co.

Hezky se bavte a oslavujte. Přece jste měl pravdu s těmi 15/20 % chudými...
Že to bylo jinak, že ani dnes ani slůvkem se nezmíníte, že jste citoval / a souhlasil/ se zdrojem, který byl dost vedle... tím se nezabývejte. Přece Vy a Vlk máte vždy pravdu.

Tak ... možná zase někdy. Tady - TEČKA.
26. 06. 2012 | 18:34

Anba napsal(a):

Tata: zdravím, ten případ starostky znám, Kosu taky občas čtu. Jinak se Vám divím, že ztrácíte čas a nervy s jarporem. Je na jiné straně, tak co, ať si to užívá.On nebude škodlivý, já myslím, že nekrade, je jen v zajetí bludu, že žijeme v nejkrásnější době, protože je dost banánů a teoalet. papíru. To je i pan VK a taky ten miliardář, co prodal Fortunu.Možná taky něco prodal nebo získal zpět a stát jako celek a ostatní lidi ho moc nezajímají. Ale vytočil jste ho. Mne tyhle hrátky nebaví, jsme všichni na jedné lodi, která jde hezky ke dnu, jen někteří to nevědí a myslí, že jejich záchranný kruh je unese. Tak zatím a jinde nashle.
26. 06. 2012 | 20:49

tata napsal(a):

ANABA

VYTE Mě baví jak mnohem chtřejší lidi jak já nedokažou uznat že přestřelil a pak už prostě necouvne,a tak radší se zamotava,odbočuje,převrací,nebot by to proněj byla potupa na věci co je naprosta hloupost,prkotina neduležitá věc.kdokoliv jiny by to prostě hodil zahlavu,on už před tím rokem si tak krasně nabíhal,stracel nervy,zamotaval se tam jako zde,ale hrdost mu nedá,tak chce odejít se vztičenou hlavu.NO a přece jen v každém znas je trochu škodolibosti,to nevyužít.

JINAK MATE PRAVDU stou lodí,ale konkretně u něj nedokažu odolat.
Navíc v tomto blogu celkem stracel respektive odhodil masku slušnaka,dostal mě hrubou zaplatou......protože sem přece jen sklerotik,čekal sem že vytahne něco čím sem ho počastoval ale...že sprostota je mlžení,mluvení v 3 osobě ,lhař to mě dostal,no bylo vidět že stratil nervy,a nevy jak se vykroutit,pak teda převexloval ale opět se spíš zamotal.
ALE UZNAVÁM ŽE ROZUMNÉ Odemě by bylo toto neprotahovat,nikdo není dokonalý.

mějte se
26. 06. 2012 | 21:19

jarpor napsal(a):

O tom, v jakém zajetí bludu jsem, to bych se skoro rád od Anby dozvěděl.

Ne proto, že je dost banánů a hajzpapíru žijeme v dobré době, čímž neříkám, že by nemohla být lepší. Ona totiž je taková, jací jsme my.

Jinak - s tím, že mne ostaní lidi moc nezajímají... to pěkně plkáte. Promiňte výraz, leč na lepší jsem si nevzpomněl. Víte o mně a o tom co pro lidi dělám či nedělám velký kulový, ale to Vám nebrání mne hodnotit.
Zajímavý přístup.

A Kosu čtěte. Výživné čtení... třeba jako dnes když autor pokládá řadu otázek Jak to, že... a pak se vymoudří, že by za Husáka žít nechtěl... Velmi konzistentní postoj - obdivovat, jak to že to tenkrát šlo ... dnes ne, ten "obdiv" k minulosti... ale on by přece když to šlo.... žít nechtěl.

Třeba tenkrát to bezplatné vzdělání... které taky zmiňuje...jenže on chudák zapomněl, že tenkrát ten vysokoškolák se nikam ven pracovat nedostal, takže znalosti a do něj vložené prostředky vracel ZDE. Té společnosti, jež umožnila za vzdělání neplatit.
A dnes? Proč by neměl na své vzdělání vysokoškolák přispět, když pak odejde a pracuje pro jiné, odvádí své znalosti ne té společnosti, která mu studium umožnila a taky finančně se podílela !
To ten pokrytec první třídy, autor - Jak to, že... je tak blbý ?
Není, dle mého... ale proč neservírovat vzdělancům typu pana taty polopravdy, proč je neštvát proti době, ve které žijí... že.

Tož tak.
Hezký večer
26. 06. 2012 | 21:47

kočka šklíba napsal(a):

Anbo zdravím :), opět, Vaše vstupy bych napsala jako Vy kdybych to uměla :). A také Nuby. Jinak na Kose by asi byl vlk, a i my ostatní, moc rádi, kdybyste se ukázala ;). Rozhodně i pravičáci jsou tam přínosem, zatímco tady to upadá čím dál víc. Omlouvám se těm nickům, kteří se prohlašují za pravičáky jako je Maximus, Rejpal a určitě se najdou i další, kteří jsou rozhodně skvělí diskutéři, ale ztrácejí se bohužel mezi modrými svazáky a vlajkonoši. Na Kose by určitě byli vítaní :). At se tam Carlos a někteří další necítí osamocení ;).

Tatovi jsem psala vlastně to samé co Vy, nemá cenu se zabývat tímto nickem v téhle záležitosti ;).
27. 06. 2012 | 03:15

Oslýk napsal(a):

JH 26. 06. 2012 | 15:49

Abyste si nemyslel, že tento docela zdařilý blog nikdo normální nečte - to byl výborný příspěvek. Jestli má cenu něco opakovat furt dokola, tak je to tohle.
27. 06. 2012 | 08:39

Oslýk napsal(a):

Jinak, Kočko Šklíbo, co je to Kosa?
27. 06. 2012 | 08:56

David napsal(a):

Mafiáni se jen tak snadno nevzdávají.

idnes.cz:

GLOSA: Nečas dal přednost svému křeslu. Před spravedlností

27. června 2012

Premiér Petr Nečas dokázal, že v premiérském křesle dokonale pochopil technologii moci. Kvůli udržení svých pozic v ODS odvolal oblíbeného ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila - jednoho z nejúspěšnějších členů své vlády. A ministra, který pomáhal očistit justici v této zemi.

Nečas, kdysi označovaný za pana Čistého, se během dvou let vlády dostal na úroveň svého předchůdce Mirka Topolánka. Odvolává z vlády politiky typu Jiřího Pospíšila, a naopak jmenuje "tvrdé" jádro ODS - Petra Bendla nebo Martina Kubu. Právě oni - na rozdíl od Pospíšila - jsou schopni zajistit předsedovi ODS podporu ve straně.

Nečas odvolal Pospíšila ve chvíli, kdy byl pouhý krok od dokončení očisty státního zastupitelství. Poté, co ministr porazil nejvyšší žalobkyni Renatu Veseckou i vrchního státního zástupce v Praze Vlastimila Rampulu, mu už zbývalo jediné - jmenovat do funkce vrchního žalobce respektovanou osobu, která navrátí úřadu punc věrohodnosti. A pustí se do vyšetřování závažných případů sahajících do nejvyšších pater politiky.

To ale kmotři ODS nechtěli. Proto Pospíšil padl. Pro občany je to smutná zpráva.

Autor: Tomáš Syrovátka

DNES SOUHLASÍM PO DLOUHÉ DOBĚ S ČLÁNKEM V IDNES.

Pane Syrovátka..

dobrá práce Nečasi =

A co měl dělat, když mu to chemik nařídil.
Bitva o nezávislé státní zastupitelství je prohraná, míní Schwarzenberg

Nečas vyhodil Pospíšila z vlády. Nevěří mu, špatně krotil rozpočet

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/odvolani-ministra-pospisila-did-/domaci.aspx?c=A120627_113528_domaci_jav
27. 06. 2012 | 11:59

Jaroslav Valtoš Praha10 napsal(a):

Strach má nejen KALOUSEK ale všichni zloději kteří po roce 1989 rozkrádali co se dalo s podporou NARCISE KLAUSE proto píšu neslušně že žijeme v KLAUSBORDELU!Nezapomeňte mě za můj názor vymazat!
27. 06. 2012 | 13:12

kritik napsal(a):

Jaroslav Valtoš Praha 10 : Co z toho vyvodíme, Jaroslave?
27. 06. 2012 | 20:02

Navěřící napsal(a):

Životopis M. Kalouska

tp://www.ireporter.cz/2010/01/11/politicky-zivotopis-miroslava-kalouska-v-souvislostech/
27. 06. 2012 | 20:34

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 10:28

sagenit napsal(a):

Uplynul rok, Kalousek dál denně káže svá moudra v ČT, která dělá co může, aby na toho chemika - nejlepšího ministra financí v Praze a blízkém okolí - voliči nezapomněli...

A jesti do té doby neumře, zase se najde dost ovčanů, kteří ho opět zvolí, byť by si i další partaj zřídit musel...
27. 02. 2015 | 15:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy