Proč je ODS u konce s dechem

03. 11. 2012 | 08:54
Přečteno 12839 krát
Současné rozbroje v Občanské demokratické straně nejsou jen klopýtnutím. Jsou součástí systémové krize, která může skončit úplným rozvratem strany.

Jakkoliv už léta lze slyšet klišé, podle kterého se Václav Klaus v roce 1991 zasloužil o vznik první velké pravicové strany u nás, ve skutečnosti Klaus nevytvořil skutečnou pravicovou stranu. Ba dokonce ani stranu, která by byla skutečně „občanská“ nebo v pravém slova smyslu „demokratická“. Síla jeho osobnosti byla taková, že vnikla Klausova strana, v níž i „demokracie“ měla jen takovou roli, jakou jí dovolil Klaus.

Do roku 1997 byl vliv Klause jakž takž vyvažován dalšími silnými osobnostmi, ale po „sarajevském atentátu“ a následném odchodu většiny osobností se ODS přeměnila v sektu, jejíž jedinou ideologií byl „klausismus“, jak to pěkně popsal Mirek Topolánek na kongresu v roce 2002, kdy Klause nahradil v čele strany. „Klausismus“ byl a je zvláštní kombinací monetarismu, národnického populismu a mocenského oportunismu, přičemž momentální převaha té které ingredience v tomto koktejlu závisela vždy na otci-zakladateli.

Už od svého vzniku byla ODS pro mnoho polistopadových oportunistů především výtahem k moci. O liberalismu, konzervatizmu či teoretických postulátech ekonomického neoliberalismu neměla většina těchto lidí ani ponětí. Ostatně věděli, že v Klausově straně si vystačí s „klausismem“.

Topolánek se mohl pokusit ODS od Klause emancipovat, ale ve straně tak silně jejím zakladatelem poznamenané to nebylo možné. Ani on, ani Nečas se ani nepokusili o možné ideové obrození ze strachu, že otce-zakladatele rozčílí, čímž vyvolají vnitrostranickou válku s jeho „pátou“ kolonou ve straně. Dokonce Klausovi pomohli na Hrad, ač měli vědět, že v Klausových očích je „renegátem“ každý, kdo si dovolí stanout čele „jeho“ strany a dělat vlastní politiku.

Dokud byl Klaus v čele, silou své osobnosti určoval, kdo bude z politického vlivu ODS ekonomicky profitovat. Po jeho odchodu byl ring volný. Bez jasné ideové výzbroje, která by nahradila „klausismus“ a udělala z ODS moderní pravicovou stranu, se ODS stala jen mocenským rejdištěm, které ovládli kmotři a šíbři všeho druhu, z nichž někteří navíc vůči novým předákům takticky používali právě spojenectví s Klausem.

Nicméně už za Klausova vedení byla ODS těžce poznamenána tím, že byla v procesu transformace částečně zprivatizována do rukou „mafiánského kapitalismu“. Ze všech jejích vlád jen ta úplně první neskončila předčasně. Druhá Klausova vláda, Topolánkova, jakož i Nečasova, byly rozvráceny vnitrostranickými boji, jejichž kořeny nebyly ideové, ale utilitárně mocenské. Řečeno cynicky, ODS opakovaně doplácela na boj o to, co se okolo ní od začátku točilo: prachy.

Nyní se už zdá být na obrodu ODS pozdě. Boj, který v ní propukl, je bojem o teritorium, potažmo o „prachy“. Vliv si dělí různé kmotrovské skupiny, takže je v podstatě lhostejné, kdo bude předsedou strany. Snahy některých politiků zachránit stranu s pomocí návratu Klause jsou naivní. Ani on už by nedokázal konsolidovat stranu, která se stala nepřehledným bojištěm různých zákulisních skupin.

Právo, 3.11.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JC napsal(a):

Rozbor hodný číšníka.
03. 11. 2012 | 09:16

p.h. napsal(a):

Pehe- můžeme si za to sami svým hurá antikomunismem. KdybysmeNEJPOZDĚJI v době Sinha Bacs, Pepa z Hongkongu. kdy byly jasné zlodějiny, řekli že to nebudeme trpět a klepli zloděje přesw prsty, mohlo se to tu vyvíjet jinak.
Jenže Klausovi stačilo svolat demonstraci pod heslem Do stalinových Gulagů nebo s ODS, a národ šel jak ovce.
Dnes je to prorostlé tak, že to nejde zastavit
03. 11. 2012 | 09:18

Joe Ratata napsal(a):

Členství v ODS je nejvyšším stupněm podnikání!
Vtom nejhorším slova smyslu!
Člen ODS = podvodník ,zloděj,vychcánek,člověk bez skrupulí a morálky.
Ty ódéesáku je dnes už nadávka těžkého kalibru.Za toto označení lze už i dostat přes držku.
Tak jak se komunisti oslovují soudruhu a lidovci bratře,ódéesáci se budou oslovovat kmotře!
03. 11. 2012 | 09:19

Matylda napsal(a):

Pane Pehe, jako vždy přesné.
03. 11. 2012 | 09:19

mor a cholera napsal(a):

Dokud tato strana mafiánů a zlodějů nebude postavena mimo zákon, dokud nebude členství trestním činem nelze zde nic změnit.
Už pomalu není co rozkrádat tak se alespoň o kosti a kopyta porvou jak hyeny mezi sebou.
03. 11. 2012 | 09:23

levandul napsal(a):

„Klausismus“ byl a je zvláštní kombinací monetarismu, národnického populismu a mocenského oportunismu.

Nádherné Pehe!

Ale zvažte,že musí existovat určitě rozdíl mezi západním neoliberalismmem,kde soukromý majetek je od nepaměti a postkomunistickým neoliberalismem,který teprve majetek do soukromých rukou rozdává a to je jeho hlavní,neřku-li jediná čínnost,jediné čím se zabývá,co má v jeho očích význam,smysl a cenu a čemu se věnuje jako svému jedinému cíli.

Rozdíl mezi východo-středoevropským postkomunismem a světovým-západním kapitalismem
se jmenuje PRIVATIZACE.Toto slovo označuje činnost svého druhu.
03. 11. 2012 | 09:24

kocourfjodor napsal(a):

Mohl by pan Pehe laskavě vysvětlit čtenářům proč své postřehy píše až dnes??? To je dříve nevěděl nebo nechtěl vidět? Byl přeci poradcem prezidenta tak at nám řekne co mu na hradě provedli že jim nasazuje psí hlasvu.Tím nechci říct že to není správné ale jeho procitnutí mi připomíná všechny ty anty fašisty po bytvě u Stylingradu nutno dodat že není sám co dnes bijí na poplach asi všichni ti co už nejsou u Lizu.Tak hodně štěstí pane NAPRAVENÝ!!!!!
03. 11. 2012 | 09:35

Zdeněk Brom napsal(a):

Joe Ratata:

V ČR je především problém v nemyšlení a v černobílém vidění, které zde předvádíte.

Nejsem příznivec ODS, ale rozhodně bych si nedovolil napsat "Člen ODS = podvodník ,zloděj,vychcánek,člověk bez skrupulí a morálky.", protože to není pravda.

Osobně se nejprve zajímám o to, jaký člověk je, co dělá a jaké má výsledky. Teprve potom mě zajímá příslušnost k nějaké straně.
03. 11. 2012 | 09:37

Analytik napsal(a):

Jsou známé igelitové tašky z TESCA, které se po čase samy rozpadnou. Většinou, když v nich právě přenášíme nějaký křehký nákup.
Stejný princip asi funguje i u politických stran.
Ó jak moudrá jsi, Matko Přírodo!
03. 11. 2012 | 09:43

Občan napsal(a):

Pane Pehe,

KDE skončily ty "osobnosti", co odešly z ODS po "Sarajevu"?
Partajka US-DEU, již si založili, poté, co předvedla, že jsou křiváci křiví, shořela jak fakule.
Pilipa jsme naposledy zaznamenali jako amerického agenta, který se ztrapnil na Kubě v angažmá Freedom House. Obchodní rejstřík nám o něm říká, že je jako manžer neschopný, protože některé své developerské a "investiční" společnosti spolehlivě přivedl do konkursu (jako ministr financí i jako ministr školství dopadl stejně). A Pardubický kraj se má na co těšit, protože Ivánek pomáhá tunelovat všechny tamní velké nemocnice.
Po Rumlovi ani vidu, ani slechu. I když - tenhle "kovaný pravičák" dřepí ve správní radě společnosti Respekt institut, o.p.s., která je STÁTEM DOTOVÁNA! Dle IS-CEDR obdržela od r. 2007 příjemným 11 000 000.- Kč.
O dalších "osobnostech", které opustily ODS po Sarajevu, nevím.

ODS spáchala politickou sebevraždu v okamžiku, kdy přenechala finance Kalouskovi a nevymetla Vondru z MO ČR. Kdyby totiž bývala alespoň symbolicky "potrestala" své vrcholné korupčníky, "lid" by jí sežral kdejaký sajrajt. Ale protože tak neučinila a ještě se připravila o jakoukoli kontrolu eráru, podřízla si větev. Dobře jí tak...

TOP 09 dopadne stejně a ani se nemusí uvnitř hádat. Pravicovou politiku zdiskreditovala za jediné volební období tak, jak se to ODS nepovedlo za 20 let.
Jediný problém je, že pravicoví voliči se mohou začít obracet na extrémistické partaje, protože nemají rozumnou alternativu.
03. 11. 2012 | 09:49

Pepa Řepa napsal(a):

Zdeněk Brom
nerušte kruhy.
Pehe nasadilo tón a sluší se bubnovat.
:-)
Bum ratata bum.Mor a cholera-rozpustit.Kdo je volil zastřelit.
Inu, demokraté jako víno.

První internetové pravidlo říká, koukni, zda je to našinec.
A už to jede.
Pravoun versus levoun. Kdo je-od přirození-blbější.
Jen mi vrtá hlavou, proč zrovna Pehe-propagátor Světasprávy- má takovou starost o t.zv. pravicovou stranu.Aby prosperovala.Nebo ne? Nebo o pravý opak?
Kdyby Klaus nebyl, muselo by si ho Pehe vymyslet. Že by byl Klaus kouzelný skřítek, ovládající deset let z Hradu, co se šustne na Janském vršku?
Asi ano, vc hlavě pana Pehe.
Tam to musí být jako v úle.
03. 11. 2012 | 09:52

Občan napsal(a):

Pane Brome,

Joe Ratata možná trochu přehání.
Ale - mohl byste nám zde vyjmenovat nějaké členy ODS, kteří sedí na významnějších partajních seslích (v centru i v regionech) a zůstali slušnými lidmi (to znamená, že nejsou spojeni se žádnou privatizací, "odkláněním", korupcí, tunelováním a přihrabáváním si na vlastní hromádku)?
03. 11. 2012 | 10:01

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

ODS není občanskou a demokratickou stranou, ale kmotrovskou a sektářskou.

Domnívám se, že vůbec koncept „občanské“ strany je pochybný a je jen otázkou času, kdy opět nastane exodus části strany a co je pro ODS typické, že kmotři a mafiáni zůstávají a drží se jako klíšťata a odchází spíše ti slušnější, viz odchody po skandálu s financováním strany na konci devadesátých let.

Nedávno jsem četl trefnou poznámku: Pokud má ODS překonat současnou krizi a přežít, tak jen za cenu toho, že bude ještě horší, než je.

PS:
Doufám, že bude kongres v televizi. Před tím, než jsem viděl stranický kongres ODS, tak bych nevěřil, že něco takového může být zajímavé, ale je. Na kongres jiné strany bych se nedíval, ale na ODS se podívám.
03. 11. 2012 | 10:02

Pepa Řepa napsal(a):

Skákal pes ódées, přes zelenou louku,
šel za ním myslivec, péro na klobouku.....

Kdo uhádne jméno myslivce dostane bonbon.
Pomůcka pro méně chápavé, kteří nevědí, kdo má stračí péro na klobouku.
Je to čtyři.
03. 11. 2012 | 10:03

babočka napsal(a):

Je možné, že ODS se nedokáže zbavit dacanů uvnitř strany ani těch na ni nabalených a zanikne. Ale ODS je také stranou,kde jsou vysoce inteligentní a slušní lidé a zrovna tací ji i volí. Kdo si představuje pod značkou ODS jen Klouse a dacany je politický debil. O zániku ODS rozhodnou voliči ale darebáci ti tu zůstanou a na uzdě je jistě pan Pehe neudrží, spíš se k nim přidá.
03. 11. 2012 | 10:04

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa:

To víte, jak vidím kruh, hned ho začnu nahlížet ze všech stram :)

Na české politické scéně už jde jen o jedno. Jak zajistit EU nekontrolovatelný přístup k rozpočtu státu, aby mohla diktovat tributy. Zasběcení členové ODS splnili svoje poznání - otevřeli cestu k majetku ČR, ale pak se ta strana nějak vzpříčila v dalších plánech EU se společnými penězi atd., takže musí jít.
03. 11. 2012 | 10:09

Joe Ratata napsal(a):

Pane Brome
Občan mi to vzal z úst,neřku-li z huby.
Já opravdu neznám člena ODS,který by v té partaji nebyl z prospěchu.
Po tom co politici ODS předvádí,by slušný člen musel z této poskvrněné strany vystoupit.To,že v ní setrvává,svědčí o jeho morálních kvalitách,neboť náprava této strany zdola NENÍ MOŽNÁ!
Já vím,že v jiných stranách to není o mnoho lepší,ale ODS je opravdu prohnilá nejvíc.
03. 11. 2012 | 10:11

vico napsal(a):

Když je u nás v ČEZku nějaký politický subjekt "u konce s dechem", je kolem toho vždy dost typicky českého humoru/vedle židovského asi nejlepšího na světě/.

Momentálně nám tu dodejchává ODS. Samozřejmě ne, ne! V ČEZku klasicky neumírá nikdo. Máme Zlatého slavíka, který svou první cenu získal již v rore 1963/64?/. To větší polovina dnes hlasujících ani nebyla na světě. Ani klasická komunistická strana úplně neumřela. Jsme jedinou zemí v Evropě, která má velmi silnou parlamentní stranu se slovem "komunistická" v názvu. Klaus, pokud přečká jedno prezidentské funkční období, znovu se vrátí na Hrad. Nic mu nebude bránit - snad jen pokročilý Alzheimr.

ODS, to si připusťme přátelé, je naším národním rodinným stříbrem. Je největší pravicovou stranou v ČEZku, která však nenávidí všechny pravicové strany v Evropě vyjma několika okrajových pošuků.

Nemá ráda "jižní slabé kusy", ale organizačně se inspirovala u Palermských mafiánů. Ukazuje směrem vpřed, ale přežívá jako feudální spolek místních a krajských loupeživých rytířů a lapků.

Neoslovují se soudruhu/soudružko, bratře/sestro ani příteli/přítelkyně ale kmotře/kmotro.

Svůj kongres ti, co jsou u konce z dechem, zvolili velmi příhodně na Dušičky a kvůli kongresové výzdobě dnes v Brně a okolí neseženete pohřební věnce, ale tenhle symbol nic neznamená.

Být u konce z dechem se dá velmi dlouho. To vám potvrdí každý Ostravak mající za sebou desítky dušných inverzí.

Odésáci budou i u konce s dechem žít - akorát, že budou kašlat/na nás/.
03. 11. 2012 | 10:11

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Mohu mluvit tak za region. Ano, tady je máme.
03. 11. 2012 | 10:11

fikus napsal(a):

babočka:

a proč by se jich měli zbavovat? Není důvod, zájmy je spojují. Pokud ODS volí vysoce inteligentní lidé ( nepřisátí) - něco je opravdu špatně. Ta partaj je odtržena od reality, lidí a státu jako takového. Je primárně určena pro ty, kteří pod zástěrkou ODS řeší vlastní cíle. Nic víc nic míň. Žádná místní organizace v Horní Dolní s tím nic neudělá, a to je přece demokracie jako víno.
03. 11. 2012 | 10:12

Pepa Řepa napsal(a):

Jste bystrý člověk, učiteli.
Zkuste si přečíst jak probíhalo demokratické slyšení Papandrea u Abdělky a Sarkozyho o referendu. S Háchou jednali v rukavičkách.I Obamovi z toho šla hlava kolem. Úryvek je kdesi na novinkách, mě googlovat nebaví.

A vůbec nejlepší je získat strategické podíly jako vodu či banky a pak udělat ty, ty, ty, neposlucho.
Když nebudeš sedět s rukama za zády, vyloučíme tě z EU, ale účty za vodné či za propad matek bank zaplatíš tak jako tak.
Euroval to jistí.

A tady se přou, zda je blbější levoun nebo pravoun.
Řekl bych, že oba.
03. 11. 2012 | 10:18

Zdeněk Brom napsal(a):

Joe Ratata:
Budu konkrétní za Vodňany. Zde je v ODS konkrétně M.Š., který zde dělá předsedu místní buňky. Živí se jako zaměstnanec a díky svým schopnostem v IT je velmi dobře placený.

Pokud pohlédnu na zastupitelstvo Vodňan, tak z 21 zastupitelů patří ke 3, kteří ví, jak vůbec radnice funguje. Před volbami jako jediná konkrétními čísly ukázal co a jak se udělat a kde na to vzít peníze. Jako jeden z mála dlouhodobě upozorňuje na neskutečné odklánění peněz ve Vodňanech atd. Pro přesnost - je v opozici.

Nezlobte se, ale přestože je to člen ODS, tak o něm bych nemohl napsat, že je to lump z podstaty.

V regiou jižní Čechy znám takových víc a udržuji s nimi kontakty dál, stejně jako s členy KSČ po roce 1989, kteří byli slušní lidé i za reálného socialismu.
03. 11. 2012 | 10:19

Joe Ratata napsal(a):

Bude ODS volit předsetu tajnou volbou nebo aklamací?
Pokud aklamací,zřejmě bude zvolen ušpiněný Pan Čistý,pokud tajnou volbou,možná jihočeský kmotr Kuba,možná brněnský spravedlivý Blažek.
Obroda je nemožná.
Jedině snad,když by všichni členové místních organizací vystoupili ze strany.
03. 11. 2012 | 10:22

Radovan II. napsal(a):

ODS doplatila na svou aroganci bohatých vůči chudým. Pro odesáky je národ sprosté slovo a to se nevyplácí, kdo zná historii to ví, jenže většina ODS ji nezná. Komu není shůry dáno v apatyce nekoupí. ODS se zhlídla v kapitalismu 19. století a to se jí nevyplatilo. Svět je bohudíky už dávno dál. Odesáci snad ani neví, že třeba v Německu má třeba uklizečka 40 tisíc, ale průměrný advokát 100 tisíc. Protože V Německu pochopili, že se musí cenit každé práce a že žádný právník ani manažer nedělá 100 hodin denně a že často ta uklizečka může mít vyšší IQ než ten nafoukaný manažér, dříve se říkalo vedoucí, bohužel. Zámečník z NERVU jednou řekl, prý oni si své velké platy zaslouží, že pracují víc jak ostatní. Jak to může vědět? Obyčejní občané i s VŠ jsou často u podnikatelů nuceni pracovat desítky hodin navíc, ale bohužel nezaplacených. Jejich platy jsou 10 x menší než platy členů NERVU, a možná i víckrát.Za těmi obyčejnými inženýry je něco vidět za NERVEM jen neúspěšná ekonomika, bohužel. A co ti nezaměstnaní ne vlastní vinou ? Máme africké podpory, ze kterých se nedá žít.BOhužel stát se bojí Romům snížit podpory,ale je to škoda, jen křísí rasové nepokoje. Proč mají na jedno dítě 2 tisíce, když pracující mají jen 200 Kč přídavků.Proč jim platí bydlení. Proč platíme Romské funkcionáře, když nic nedělají ??? Neschopní manažeří berou statísíce a smějí se národu do očí. FUJ. Dnešní konferenc ODS je začátek konce ODS a také špatné vlády, nejhorší v Evropě. ODS dělál z občanů pitomce a to se jí nevyplatilo !!!!!!!!!!!!!!!! Navíc podcuňuje zkušenosti z Německa a dalších civilizovaných států. U nás je džungle !!!
03. 11. 2012 | 10:23

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa:

Člověk nemusí být bystrý. Stačí sledovat Slovensko a Fica. Jak roztomile nutí města a obce, aby ušetřily x% na mzdových výdají a x% na službách, protože to chce EU atd.

Informací je dost.

Lidé ale chtějí divadlo. Tak ho mají. Na jevišti stojí několik herců, kteří jsou úplně stejně špatní. Režisér ale dal pokyn osvětlovači, kdo mám být viděn.
03. 11. 2012 | 10:23

Pepa Řepa napsal(a):

Copak ODS.
Ta smrtelná být může.
Klaus nikdy!
I když bude po smrti, bude chodit strašit pana Pehe jako Perchta.
Těžký život má pan Pehe. Klaus, kam se Pehe podívá.
03. 11. 2012 | 10:25

Sláma napsal(a):

babočka napsala: "Ale ODS je také stranou,kde jsou vysoce inteligentní a slušní lidé a zrovna tací ji i volí. Kdo si představuje pod značkou ODS jen Klouse a dacany je politický debil."
Vy znáte v ODS lidi, kteří jsou vysoce inteligentní a zároveň slušní? Já ne, a to znám ODSáků slušnou řádku. Jsou tam bezesporu inteligentní lidé, a zrovna Klaus k nim patří, ale ti nejsou slušní. Je tam i pár slušných lidí, ale ti nejsou moc inteligentní. Protože ti slušní a zároveň inteligentní ODS již opoustili, protože zjistili, že se toto volné sdružení Odkláněčů nedá reformovat.
Kdo si nepředstavuje pod značkou ODS jen Klause, kmotry, patolízaly a hlupáky je debil bez přívlastků.
03. 11. 2012 | 10:26

Petr Havelka napsal(a):

Možná by neškodilo se zamyslet nad tím, proč se tu drží strany, které vznikly před sametem a po něm. Při pohledu na Slovensko se HZDS prakticky vytratila, komunisté se transformovali. V Polsku jsou tamější něco jako "polistopadové"strany žádné a když malé a na okraji , podobně v Maďarsku.

Ve zdejší kotlině jsou občané "konzervativní", drží ty své levé a pravé "pobočkyů a přitom jsou ty strany nezdravě prorostlé korupčím kmotrovským bůčkem. Dokud zdejší strany budou velké, budou nezdravé. K očistě je potřeba, aby ztratily moc a ta se právěodvíjí od volebního zisku.
03. 11. 2012 | 10:31

Joe Ratata napsal(a):

Pane Brome,
jste šťastný člověk.Znám několik slušných a schopných lidí,podnikatelů (oni o sobě ovšem zásadně hovoří jako o živnostnících,neboť podnikatel má podobný zvuk jako ódéesák)kteří se hrozí toho,co tato "pravicová vláda" zase vymysí.Jak jim zkomplikuje život,třeba už tím,že jim opět znejistí podnikatelské prostředí,zdraží vstupy,nebo okrade zákazníky,kteří pak zase budou muset víc šetřit.
S ODS nechtějí mít nic společného.
03. 11. 2012 | 10:36

Renša napsal(a):

Perfektně zanalyzováno a napsáno,není co dodat snad jedině to,že by bylo nejlepší kdyby se tato strana rozpadla.Ovšem hrozí nebezpečí že mafiáni založí novou stranu nebo přelezou do jiné,klidně i do KSČM,hlavně že zatnou drápky a budou moc škodit a krást dál a tupí ovčané je budou volit a ještě jim k tomu budou tleskat.Vlastně máme to co si zasloužíme i když přeci jenom ne všichni,ještě zbylo pár lidí co vědí něco o morálci,cti a poctivosti,ale už jsou to jenom drobky.
03. 11. 2012 | 10:37

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

já bych nad ODS ještě hůl nelámal. ta krize může být příležitost, aby z ní odešli zlatokopové, třeba do čssd, jako bojovník proti korupci rath. problem ODS je ten, že od začatku sveho vzniku se defakto potácí mezi dvěmy proudy, konzervativním a liberálním. nakonec, uplně samej problém má i čssd, ve které existuje liberální a bolševické křídlo. i přes všechnu současnou mizerii, ODS nemá na pravici prostě náhradu. strany jako jsou TOP09, VV jsou spíše podnikatelské projekty na jedno použití. strana svobodných občanů, od které jsem si hodně sliboval, se prostě zatím nechytla. ODS je zavedená značka a jsou v ní i lidé, kterým jde o idee, nikoliv jenom o koryta. co v současné ODS postrádám, je široká a demokratická diskuze a především lidé, kteří by měli vize. ODS musí vědět, kam směřovat českou republiku v horizontu 10, 20 i 50 let. ODS musí umět přinášet vlastní alternativní koncepci evropské integrace a roli čr v ní. levičáci z nás jednak chtějí udělat protektoprát EU a také se chystají ekonomicky rozvrátit náš stát. čssd s odborama a komunistama chystají zvyšování daní a další zadlužování. já nikde nevidím a neslyším ostrou filipiku proti levicové demagogii, ODS se pasivně nechá vláčet jak levicí, tak i EU. nic nespadne samo do klína, vše se musí tvrdě vybojovat a vyargumentovat. výmluvy patří k levicovým budižkničemům, pravice musí nekecat na dělat.
03. 11. 2012 | 10:49

Petr Havelka napsal(a):

V roce 1998 měla ODS namále, tedy její "podnikatelské" struktury, Zeman ji zachránil. V roce 2002 sice měla ODS malý zisk, ale ty různé struktury se usadily.
03. 11. 2012 | 10:49

Rosťa napsal(a):

ODS je jen servisní organizací pro kmotry. O tom, že by chtěl pan Čistý něco změnit si můžeme nechat jen zdát, protože pokud si nastěhoval do vlády specialistu na špinavou modrou práci Kubiceho, dále Bendla, Vondru, Kubu, Blažka a podobné týpky, je jakákoliv debata na toto téma zbytečná. Tvrdit, že jsou i slušní ODSáci je protimluv. Slušný člověk v této straně nevydrží. Svědomí mu to nedovolí.
03. 11. 2012 | 10:50

Zdeněk Brom napsal(a):

Joe Ratata

Tím se dostáváme k jádru problému.

I zmiňovaný M.Š. není s touto vládou spokojen, stejně jako s mnohými čelnými představiteli strany.

Co mu dělá největší problém? To, co popisujete. Vláda neplní předvolební sliby a dělá v podstatě opak toho, co slíbila - především daňová politika, kde vláda přešla téměř na pozice ČSSD.

M.Š. je ale přesto zůstává člen ODS a snaží se stranu měnit. Prostě nepřebíhá, když se to hodí. I to o něčem svědčí.

Osobně se domnívám, že je třeba opustit pravolevé dělení společnosti a vyhledávat schopné lidi bez ohledu na partajní příslušnost.

U pana Pehe mi vadí, že má hodně blízku k politickému stylu: Rozděl a panuj.
03. 11. 2012 | 10:50

Petr Havelka napsal(a):

Pane bohorodičko, vyžeň putina,

jste právě v Brně :)
03. 11. 2012 | 10:51

bluebird napsal(a):

Tedy Brom, ta konstrukce o tom, že ODS musí zhynout, protože se příčí EU, to je teda myšlenka hodná duchovního giganta, to jim blahopřeju, to asi myslej ty borce ze severu, který rozkradli evropské projekty za více než miliardu, nebo Kocourka, který rozvrátil Czechinvest, včetně jeho schopnosti solidně rozdělovat evropskou strukturální pomoc, nebo to myslej toho hlubockýho mafiána, který si za evropské prachy postavil marýnu, nebo Pavlíka Béma s jeho Janouškem. Oni se ODS nepříčej evropský prachy, ale evropská kontrola. Kdybyste si pořádně přečetl text JP tak byste asi opravdu pochopil, že ODS je ve vnitřním rozvratu díky vnitřnímu boji mafiánských skupin o "zdroje". On je papá Kluas založil jako jednoúčelový nástroj na kontrolu a realizaci privatizace, v bankách skončili cca 400 mld dluhů z této činnosti, které jsme pak zaplatili spolu, vy i já, a ještě jsme některým pomohli koupit si své dluzpět za čtvrtinu, skrze Konsolidační agenturu (také Klaus). Kde tady vidíte jakou trestající nebo mstivou ruku EU. ODS vadí na EU právě ten tlak na kontrolu hospodaření s prostředky, proto jsou euroskeptičtí, čistá ochrana modrých kmoptrů je ten euroskepticismus. Protože jinak bychom mohli mít třeba za evropské peníze čističky všude, ale nemáme, protože je ODS "zprivatizovala" před vstupem do EU ač věděla, že to zablokuje EU strukturální pomoc. V peaze to udělal Bém den před datumem vstupu, a šup, platíme miliardy ze svého. Musej se Brom víc učit, aby trochu taky něčemu rozuměli ....
03. 11. 2012 | 11:03

resl napsal(a):

ODS bude muset udělat to, co KDÚ-ČSL. Jakmile půjde do opozice, zmizí během pár let šíbři a zkusí založit zcela "novou" pravicivou stranu s navenek novým vůdcem, ovládaným zlodějským výborem s místopředsedy.
Co píše Pehe je známo a je to pravda, takže výkřiky o jeho debilitě, nejsou argumenty. Nelze je najít. Jen měl jít kdysi Klaus před soud, když za privatizace do rukou hlupáků a zlodějů, dostala partaj velké prachy, které neuměla vysvětlit. Hodil to na jistého Nováka a protože ovládali soudy a policii podařilo se odésce ho z toho vysekat. Tam byl začátek lumpáren s pozdějším hradním zlodějem, přichyceným v přímém přenosu.
03. 11. 2012 | 11:07

pierrot le fou napsal(a):

Každý fanda na J.L. Goddarda vám to řekne jasně.
Neměl střílet toho policajta. A začínat si s děvkou.
03. 11. 2012 | 11:07

Viola napsal(a):

Petr Nečas tak krásně hovoří...
03. 11. 2012 | 11:08

simr napsal(a):

Občan napsal:

"ve správní radě společnosti Respekt institut, o.p.s., která je STÁTEM DOTOVÁNA! Dle IS-CEDR obdržela od r. 2007 příjemným 11 000 000.- Kč."

Tohle považuji za ještě větší zlo než proslulé světu známé protekce bolševiků.
Bolševici rozhazovali tak dva tisíce k platu na vymyšlené vědce-akademiky a statisíce na stáže vědátorů v USA ,ale tady se rozdávají desítky milionů na přežití stovek odložených kamsi bývalých potentátů všech druhů a oborů.Chudáčkové!! Přece nepůjdou makat mezi normální lidi a vysvětlovat jim zpětně co dělali v politice za blbiny.Ruml,Dlouhý,...
03. 11. 2012 | 11:08

Petr Havelka napsal(a):

Že jo, i slza ukápla.
03. 11. 2012 | 11:09

resl napsal(a):

bluebird,
byl bych rád, kdyby na vás p. Brom zkusil reagovat, ale myslím, že se toho neodváží. Jedině, že by odvedl řeč od toho, co mu píšte.
03. 11. 2012 | 11:09

Viola napsal(a):

Petr Nečas se ptá, včem je toto čtvrté zvýšení daní jiné, no říká se třikrát a dost. Trojka je magická.
03. 11. 2012 | 11:19

Viola napsal(a):

Moto Petra Nečase: My hrdí ODSáci spojme se .
03. 11. 2012 | 11:27

Krupa Václav napsal(a):

V zemi kde jedna korupční kauza stíhá druhou, kde namalovaná tykadla jsou zřejmě větší přestupek než srazit někoho autem pod vlivem alkoholu a bez poskytnutí pomoci ujet, v zemi která má nejvíce heren na osobu, kde vraždy i sebevraždy už páchají i mladiství, kde exekutoři mohou zabavovat majetky i lidem, kteří nikomu nic nedluží, dokonce v jejich nepřítomnosti a bez asistence policie!.. To všechno a mnoho dalšího víme, neustále se to tu opakuje, ale měli bychom stále opakovat i kdo byl nejdéle od revoluce v čele naší politiky, kdo konkrétně má na tom marastu největší vinu a kdo se o té své ještě ani slůvkem nezmínil. To co tu prožíváme je podle mne Demoralizace volného trhu. Díky pane Klausi.
03. 11. 2012 | 11:29

Zdeněk Brom napsal(a):

bluebird:

Již několikrát jsem tu napsal, že nemám dnes potřebu kritizovat ODS, protože přesně toto jsem publikoval v rozhlase na začátku 90. let. Profesor Zelený tehdy přesně předpověděl, co se stane. Kupodivu se mi tehdy dostávalo stejných reakcí a pouček, které mi dáváte Vy dnes. Tedy abych se víc učil, abych neplácal nesmysly. A vida.

Pan Pehe tehdy mlčel, protože Václav Havel potřeboval ODS, aby se dostal k hradní stoličce. takže pozdní prozření pana Pehe mě moc nebere.

To, co píšete, nepopírám, protože to je fakt. Bohužul ale ne fakt celý. Opakujete mi tou pouze to, co se obecně zveřejňuje v médiích. Nic víc.

Píšete o borcích ze severu. A to byla pouze ODS? Nebo i ČSSD s aktivní podporou KSČM? Jsou Pavel Bém a Janoušek jediná dvojice, nebo jediná, o které se píše? Modří kmotři? Skutečně jen modří? Tomu fakt věříte?

90. léta jsou pryč a co bylo možné rozchvátit, bylo rozchváceno. Tečka. Teď se to bude hrát o level výše - nerostné zdroje, státní rozpočet atd. Samozřejmě se to nemůže napsat takto, tak se bude psát něco o blahobytu pro všechny, odstranění kmotrů atd.

Jinými slovy, s Vámi uvedenámi ukázkami nemám problém, ale problém mám s tím, že uvádíte pouze část.

Píšete o evropských penězích. Co to je? To jsem přeci peníze evropských států, které dobrovolně pošlou do Bruselu, tam si z nich ukrojí, přerozdělí formou dotací a my jim pak hezky děkujeme, že nám tyto peníze poskytují. Tento systém fungoval kdysi na počátku EU, nyní se vzrhnul v megalomanii neskutečných rozměrů - viz Španělsko, Řecko.

Mimochodem, znáte situaci ohledně dotací EU v krajích, kde už v minulém období vládla ČSSD a KSČM?

Zkuste se zamyslet nad tím, kdo využil nosné myšlenky a přetvořil ji v tento nástroj.


Tedy Brom, ta konstrukce o tom, že ODS musí zhynout, protože se příčí EU, to je teda myšlenka hodná duchovního giganta, to jim blahopřeju, to asi myslej ty borce ze severu, který rozkradli evropské projekty za více než miliardu, nebo Kocourka, který rozvrátil Czechinvest, včetně jeho schopnosti solidně rozdělovat evropskou strukturální pomoc, nebo to myslej toho hlubockýho mafiána, který si za evropské prachy postavil marýnu, nebo Pavlíka Béma s jeho Janouškem. Oni se ODS nepříčej evropský prachy, ale evropská kontrola. Kdybyste si pořádně přečetl text JP tak byste asi opravdu pochopil, že ODS je ve vnitřním rozvratu díky vnitřnímu boji mafiánských skupin o "zdroje". On je papá Kluas založil jako jednoúčelový nástroj na kontrolu a realizaci privatizace, v bankách skončili cca 400 mld dluhů z této činnosti, které jsme pak zaplatili spolu, vy i já, a ještě jsme některým pomohli koupit si své dluzpět za čtvrtinu, skrze Konsolidační agenturu (také Klaus). Kde tady vidíte jakou trestající nebo mstivou ruku EU. ODS vadí na EU právě ten tlak na kontrolu hospodaření s prostředky, proto jsou euroskeptičtí, čistá ochrana modrých kmoptrů je ten euroskepticismus. Protože jinak bychom mohli mít třeba za evropské peníze čističky všude, ale nemáme, protože je ODS "zprivatizovala" před vstupem do EU ač věděla, že to zablokuje EU strukturální pomoc. V peaze to udělal Bém den před datumem vstupu, a šup, platíme miliardy ze svého. Musej se Brom víc učit, aby trochu taky něčemu rozuměli ....
03. 11. 2012 | 11:41

Renša napsal(a):

Bohorodičko...to je snůška nesmyslů.Vize na 20,50let je debilita neboť to už může být po konci světa.Důležité je řešit současnost a tak maximálně 5let dopředu.I ti "přitroublí komančové"měli pětiletky.A ekonomika je rozvrácená nejmíň 15 let a již téměř žádná neexistuje.Kolik členů současné politické strany mají?Pár set? pár tisíc? a to si dovolují miliony okrádat,ožebračovat a dělat z nich bezdomovce kteří umírají na ulicích...a miliony si nechají od těch pár vymatlanců všechno líbit..
03. 11. 2012 | 11:45

Miláno z Děčína napsal(a):

Pane Pehe,
píši tento blogeček ihned,co jsem si vyslechl v televizním přijímači p.Nečase z jejich Sněmu ODS.To proto,abych si mohl udělat dojem jen z něho a ne být ovlivněn jeho vlez... či opak těmi,kteří mají jinak řečené závěry,ale stejně směrující k našemu konci blahobytu!
Jsem nadšen!Proč!
Již zacharakterizováno před začátkem sněmu v televizi,jakou úlohu sehráli místopředsedové ODS od minulého sněmu,bylo "POPRVÉ" takto a velice realisticky,politicky,moderně a hlavně ne "FRÁZOVITĚ"!To bych pochválil toho v televizi,kdo k šotu psal "KOMENTÁŘ"!
To hlavní!Pan Nečas úplně a jako malý kluk,otočil obsahově vše,co jim ze všech stran bylo po celou dobu nejméně těch 6 let a to denně vytýkáno,co jim bylo dopuručováno,podána tzv. pomocná ruka ze všech stran / myslým občané,nevládní org.,osobnosti atd. /,aspoň trošku dělat věci spíše realisticky s výhledem do brzké budoucnosti!!!
Na závěr bych bych věnoval p.Nečasovi,kdybych si naloupil velké jmění,celý " TANKER " popele a to z našich skládek,aby si tu hlavu mohl " DOPOSYPAT "!
Hrůza,nevkus,tragedie pro nás ostatní!!!
03. 11. 2012 | 11:45

David napsal(a):

"...Nyní se už zdá být na obrodu ODS pozdě...."

---------------------------------------------------------------------------------

Tak jsem si vyslechl projev Nečase a musím konstatovat, že jsem mile překvapen. Teď jde jen o to přejít od slov k činům. Pěkných projevů jsem si za svůj život vyslechl už mnoho a vždy jsem byl nakonec zklamán.

Takže i když to skutečně vypadalo, že ODS je u konce s dechem, tak po tomto projevu Nečase by mohla ODS zase nabrat dech.

Jen jedno podstatné bych ODS vytknul, a to arogantní a SILOVÝ způsob vládnutí, neschopnost konstruktivního dialogu s oponenty a z toho vyplývající VELMI ŠPATNÉ kompromisy, VELMI ŠPATNÉ reformy, které škodí především střední a nižší vrstvě obyvatel a velmi tvrdě a nespravedlivě na ně dopadají. Naprosto nedostatečně se hledají díry, kde peníze jsou rozkrádány. Rozhodně zvýšení DPH ze 14 na 15% NENÍ tím správným řešením, když to říká i řada předních odborníků. Právě pro tyto velmi špatné reformy proto ODS volby prohrává a i v budoucnu prohrávat bude.
03. 11. 2012 | 12:01

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

renša,
samozřejmě, že se musí řešit současný věci. ale taky je nutný mít dlouhodobý plán, kam vlastně čr bude směřovat. a zejmena, jestli se rozpustí v německé unii, nebo pujdeme cestou národního státu.
03. 11. 2012 | 12:04

Viola napsal(a):

Političtí vězni do politiky nepatří, už to nejsou demokratí, i když říkají, že ano. Už jsou mimo.
03. 11. 2012 | 12:09

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

doufám, že na kongresu ODS nevystoupí ruskej generál jako na sjezdu čssd.
03. 11. 2012 | 12:10

Občan napsal(a):

Pane Brome,

je utajovanou skutečností, kdo je zaměstnavatelem pana Šnajdara?
Jedinou jeho ekonomickou aktivitou, která je z veřejných zdrojů zjistitelná je, že od r. 1996 provozuje "poradenství v oblasti řízení".
Jeho paní je Vaší kolegyní a stranickou kolegyní svého manžela. Odtud tedy ten náhlý příklon k ODS?

Co se severu týče, tam to byla dlouhá léta pouze ODS pod vedením Šulce a s Řebíčkem v závěsu (EDS Holding a miliardové zakázky - přitom má jen PĚT zaměstnaců; nemocnice v ÚstínL a její "jáma na základy za 740 mega"). Začalo to Okresními úřady a pokračovalo na kraji. Velkohubá akce Bradáčové s obviněním Koudy@spol. zatím směřuje ke stejnému fiasku jako s Rathem. Měla poškodit ČSSD, ale zatím jediným, kdo OČTŘ uvízl za nehty, je Kusznierz z ODS (nepravomocně odsouzený). Že by si na tom něco sosla ČSSD nebo dokonce KSČM, ještě nikdo nijak neprokázal (ani ten zneuznaný proudžektový génius Leo Stein).

Měl byste tedy po ruce něco konkrétního? Nebo prostě máte jen momentální potřebu nenávidět Fica a všechno, co má něco společného se socdem?
03. 11. 2012 | 12:20

oranžáda obecná napsal(a):

Pehe je starostlivý,že......
03. 11. 2012 | 12:22

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

M.Š. je soukromá osoba v zaměstnaneckém poměru. Toť vše.

Na ubohosti: "Jeho paní je Vaší kolegyní a stranickou kolegyní svého manžela. Odtud tedy ten náhlý příklon k ODS?", nemíním odpovídat.

Sever dost zjednodušujete. Mimochodem, zkuste také rozebrat Karlovarský a Moravskoslezský kraj. A pak také zkuste otázku: Kdo měl v jižních čechách problémy s manipulacemi okolo EU peněz?

Nenávist? Proč? Fico prostě využil kartu EU a dostal se k moci. Že je teď vazalem EU, to je jeho problém. Bohužel ale také problém Slováků. Ale ti ho zvolili.
03. 11. 2012 | 12:28

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

hovoří hrobař ODS s gulema.
03. 11. 2012 | 12:29

StandaT napsal(a):

Pane Pehe, to, zda se nějaká strana probudí či ne, rozhoduje volič, ne její členové. Pravda, někdy musí partaj dostat od voličů více žlutých a červených karet, ale principiálně leží změna na berech voliče. A tady má pravice výrazný náskok před levicí - pravicový elektorát to už konečně pochopil a přestal volit menší zlo.
03. 11. 2012 | 12:31

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Mimochodem, jak byste reagoval, kdyby tato vláda nutila obce ušetřit na mzdových výdajích a na výdajích za služby, což se často dotkne místních firem?

Dobeš zde byl poprávu kritizován za změnu dotací pro školy na třídu a ne na žáka. Fico to ale má ve volebním programu a chce to udělat. Budete nyní pro?
03. 11. 2012 | 12:33

Vandal napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):

bluebird:

Již několikrát jsem tu napsal, že nemám dnes potřebu kritizovat ODS, protože přesně toto jsem publikoval v rozhlase na začátku 90. let. Profesor Zelený tehdy přesně předpověděl, co se stane. Kupodivu se mi tehdy dostávalo stejných reakcí a pouček, které mi dáváte Vy dnes. Tedy abych se víc učil, abych neplácal nesmysly. A vida.

Zdravím pane Brome

toto mohu 100% potvrdit a podepsat! Již na začátku 90 tých let byli lidé, kteří dobře věděli, o co jde a co se chystá, a také to veřejně říkali. Jenže bolševickému šlemu se to do krámu nehodilo, tomu nešlo o lidi, o národ, o zemi, ale jen a jen o to, rozkrást a rozprodat za úplatky státní majetek, jedno komu a jedno s jakými důsledky pro národ. A všichni, kdo byli proti a upozorňovali na to, k jakým koncům to povede, byli bolševickým šlemem označováni za stbáky a staré struktury. Bolševický šlem si přivlatnil stát, a jako tasemnice vysává zdroje státu. A hlavní zbraň bolševického šlemu byla a je ODS. A proto, pane Brome, nemohu souhlasit s tím, že i v ODS se najdou poctiví a chytří lidé. To nejde dohromady. Jen, pokud by jste mě chtěl přesvědčit o tom, že ODS někdy a někde udělala něco pro národ, pro zemi. Víte, pane Brome, nejhorší není ta hospodářská krize, nejhorší je úpadek morálky, člověk v úžasu jen zírá, taková sprostota, ničemnost, ubohost těch, kteří by měli být vzorem a nadějí pro národ. Jaké může mít vyhlídky pro budoucnost národ, který má v čele státu panoptikum bezcharakterních a bezskrupulozních individuí, sledujících pouze své zájmy a zájmy svých kmotrů?
03. 11. 2012 | 12:35

oranžáda obecná napsal(a):

Pehe zase hlásá svoje PRAVDY !§!........... ovšem, jestli mu na ty PRAVDY někdo skáče, tak skáče na virtuální realitu, která má se skutečností hódně málo společného, ale jak říkal Hitler, stokrát opakovaná lež se stává pravdou, nebo to byl Goebels ???
03. 11. 2012 | 12:39

Viola napsal(a):

Na kongresu ODS se nenajde nikdo, kdo řekne, že jsou mimo všichni, že jdou špatným směrem a že jejich směr a cestu nechce nikdo sdílet. Je to cesta nespolečenská a tedy neslušná, cesta individualismu.
03. 11. 2012 | 12:48

český maloměšťák napsal(a):

S duševními mrzáky v čele strany - je velmi nepravděpodobné že taková strana získá u svých členů a voličů něco jiného než pouhou stranickou poslušnost.
Ale poslušnost /slepá víra, loajalita pro loajalitu samu jako základ politiky.../ není důvěrou.
Poslušnost založená na pokrytectví je navíc velmi křehká.

Hezký den.
03. 11. 2012 | 12:49

antiovce napsal(a):

oranžádo obecná
co se týká lhaní a Gebelse víte o čem mluvíte, že? Ještě si pamatujeme "Řeckou lež" - vrchol Gebelsovského mistrovství. Bohužel na tu lež neše ekonomika a ODS dojede (ODS bohudík).
03. 11. 2012 | 12:52

Joe Ratata napsal(a):

David
Neměl jsem čas poslouchat Nečasův projev,ale dovedu si ho živě představit.Nevěřím,že jakýkoliv projev dokáže změnit mafiánskou strukturu ODS.
Ještě rok a půl této tragické vlády a ODS bude nevolitelná.Ale její struktůry,jako pták Fénix vždy znovu a znovu rodící se z popela,tato Hydra po vzoru TOPáků,založí novou stranu a s jinými loutkami bude pokračovat v drancování.
Vždy se najde dost těch,kterým tento styl vyhovuje,nebo se dokonce na něm podílí a dost těch,co jim prostě skočí na špek.
03. 11. 2012 | 12:55

český maloměšťák napsal(a):

oranžád obecná
Goebbels jak Goebbels...
Ale každopádně se Hitlerova moc opírala o takové primitivy jako jste vy - ani při tom Hitler nepotřeboval Goebbesle - aby mu takoví sami naskákali do stáda.

P.S. Primitiv ve smyslu toho, že zaútočí v procesu " zamyšlení se" nad tím, co autor výroků či hodnotících soudů tvrdí....pomocí takových prostředků jako je ocejchování protivníka, útok ad hominem...bez jakýchkoliv argumentů si prostě člověka zařadí do škatulky " nepřítel".
Z takových má radost každý bolševický vůdce - takoví jsou onou tvárnou masou, základem jejich moci.
03. 11. 2012 | 12:56

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

ODS je jediná síla, která dokáže zemi uchránit před bolševikama a odborářema.
03. 11. 2012 | 13:01

Zdeněk Brom napsal(a):

Vandal:

Zdravím též a v podstatě se shoduje. Nadějí mě naplňuje, že zmiňujete především úpadek morálky. To je skutečný základ a pramen. Ekonomický rozval jde následně za tím. To jste mi udělal převelikou radost, že alespoň někdo, to také vnímá.

K těm slušným a neslušným. Před rokem 89 také v KSČ byli lidé, kteří byli naprosto morálně bezúhonní a pomáhali klidně i lidem, kteří byli různě pronásledováni. Jim šlo o myšlenku a ne o výhody. Těchto lidí si hluboce vážím. Stejně je to v ODS. Ve Vodňanech žije zakládající člen ODS (Není pravda, že Václav Klaus ODS zakládal. On tam byl pozván.) Přestože měl veřejné funkce, nenahrabal si vůbec nic.

Jsme malý národ. Měli bychom si vážit každého schopného a čestného člověka. Takže navrhuji začít řešit především kritzi morální.
03. 11. 2012 | 13:05

paint it black napsal(a):

Krupa Václav
Marasmu.

Já bych spíš řekl obecném občanském demokratickém moronství.
Podívejte na hrdé Maďaři, jak zase vážou špagáty na pouliční lucerny a stromy.

Poslanec za Fidesz Oszkár Molnár pravil ".. miluji Maďaři (neřekl které) a dávám přednost jejich zájmům před zájmy globálního kapitálu, židovského kapitálu chcete-li, který chce pohltit svět a MAĎARSKO ZVLÁŠTĚ.."
Odpovídal tím na slova Shimona Perese, že Israel kolonizuje Maďarsko a Polsko (na nás zapomněl, což mě rmoutí) tím, že je vykoupí.
Nás nevykoupí nikdo a skončíme v očistci.

Molnár také pravil, že v jeruzalémských školách se vyučuje maďarsky, aby budoucí utečenci znali jazyk své nové domoviny.
Molnára posléze z Fideszu vyloučili a místo něj instalovali nějakého Pierre Dachera (nebo možná Nachera), doktora původem z Libanonu nebo tam odněkad.

Asi aby mohl odborně uvést na pravou míru Molnárova tvrzení, že maďarské cikánky poškozují v těhotenství plody, aby porodily blbeč.., pardon, duševně alternativní děti a pobíraly na ně podporu.
Molnár tvrdil, že je viděl, jak se mlátí do břicha gumovou palicí a podal na ně trestní oznámení.

Doktor Nacher s trochou snahy a tréninku zjistí, že stačí vypít v těhotenství (i mimo něj) půl láhve barackovice denně a účinky jsou zaručené, bez rizika vykrvácení.

Jiná politička Fideszu, paní Ékesová (nebo Ekelesová) zase chce, aby se zakázaly akce gay pride, nebo aby účastníci aspoň nepředváděli anální sex před školami a nepohoršovali tak mládež.
Nepředložila ale petice mládeže, která se cítí pohoršena.
Ta se nejspíš hromadně navalila do oken a povzbuzovala hrdé demonstrující.

blahorodičko
Šanci rozpustit se v německé unii jsme kvůlivá Palackému definitivně prošvihli.
Proto říkám, připojme se k Maďarům!
I když teď Unie a BND slepili jakousi pravdoláskařskou maňáskovou komedii, která po bombardováni Šoproně a Pešti převezme vládu.
Ale Maďarům vládnout nelze.
Ne silou, to pochopil i potroublý Franz Josef.
A jinak taky ne.
03. 11. 2012 | 13:06

český maloměšťák napsal(a):

Ostatně nelíbí se mi, že na 23. sjezdu Strany nepromluví ani Kolibřík...a zřejmě ani Mazánek.
Kteří - spolu s otatními " mazánky" ve skutečnosti rozhodují.
Takto se opět zvyšuje nedůvěryhodnost ODS - jak totiž nahlížet na stranu, která nepozve své skutečné vůdce ? Nedat jim náležitý prostor - aby pohovořili k soudruhům a soudružkám o prioritách Strany a o tom, jak se bude ve skutečnosti provádět politika Strany...to je podle mě velká a možná že i fatální chyba.
Protože takto si vedení ODS dělá ze svých členů blázny - prázdým plácáním jim chce opět poplést hlavy. Jako by členové Strany přčišli jen odkývat to , co jim naplácají....

Myslím si, že všechny soudružky i všichni soudruzi, by měli jako jeden velký modrý pták povstat a začít skandovat : " My chceme Mazánka, my chceme Mazánka! My chceme Kolibříka, my chceme Kolibříka ! "
Snad nejsou jen hloupým, poslušným stádem, no ni ? Které se spokojí s tím, že u mikrofonu se vystřídají pouze stranické nuly od nichž další stranické nuly pojdou.

Já chci slyšet to, co si o dané situaci myslí Kolibřík s Mazánkem !
Mazánek, Mazánek, Mazánek....!!!
03. 11. 2012 | 13:09

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tak jak se komunisti oslovují soudruhu a lidovci bratře,ódéesáci se budou oslovovat kmotře!

To mi připmnělo logopedickou říkánku: Kmotře Petře, nepřepepřete mi toho vepře!
A z pléna kongresu by se mohlo ozvat: Nebo tě vosolíme a pak ti to osladíme jako EU. Už se těším.
03. 11. 2012 | 13:10

oranžáda obecná napsal(a):

český maloměšťák.....pan Pehe už přece každý zná, každý ví, co je zač....je na hranici svéprávnosti, a kdo bere jeho moudra za jediné PRAVDY, tak není duševně v pohodě...
03. 11. 2012 | 13:13

oranžáda obecná napsal(a):

český maloměšťák.... váš další příspěvek potvrdil moji domněnku, že opravdu nejste po psychické stánce v pohodě, vyhledejte urychleně lékařskou pomoc...
03. 11. 2012 | 13:16

V.Hervert napsal(a):

Ten pán nemá ani páru o tom,jak to chodí ve většině politický stran tady.Hrozný kecy.
03. 11. 2012 | 13:17

český maloměšťák napsal(a):

Ještě jedna technická :
O úspěchu ODS , pokud nebudou předčasné volby, paradoxně rozhodne Kuba a dotace z zrestaurovaného programu Zelená úsporám.
Lidem se dostane tu nových radiátorů, onde zateplení , jindy si zase pořídí nobvý kotel. Firmám přibudou zakázky a naberou nové zaměstnance.
Pokud navíc tento program bude strukturalizován tak, aby měl v sově zakomponován i sociální aspekt /testování příjmu obdarovaného a z toho vyplývající výše dotace ve vztahu k výdajům domácností na energie a jakou tedy mají váhu v rámci celkových výdajů/....má ODS , ale tém i celá koalice - v rukou velký trumf.

Jde paradoxně o trumf, který je naprosto v rozporu s jejich ideologií nezasahování do trhu...ale v tomto případě jednak účel světí prostředky, jednak mohou získat další sponzory /to pokud dotace bude opět dělaná tak, že ji může obdržet např. i soudruh miliardář Bakala aj./...a koneckonců je to rozumná věc. /skleníkový eefekt, energetická nezávislost, omezení spotřeby neobnovitelných zdrojůl energie...a pokud by šli ve směru sociální stratifikace - při rozdělování těchto dotací - tak i efekt v rámci sociální politiky/.

Kecy na Sjezdu jsou dobré leda tak pro trotly.
Nahoru půjde Kuba a spol. /pokud nepadne vláda !! - ale kdo by asi tak chtěl pád vlády ??? - opřené o LIDEM, která s pádem vlády rozmnoží řady pidistraniček s nulovým potenciálem nejen co do voličské základny/.
03. 11. 2012 | 13:31

modrý edvard napsal(a):

Pokud nejste zrovna Nečas, Klaus nebo Tluchoř, tak nejde o to, jestli se ODS rozpadne, nebo ne, ale co dál. /viz Paroubek a svrhování vlády/
03. 11. 2012 | 13:31

Gru napsal(a):

Nakrátko jsem zahlédl, co dávají ve veřejnoprávní televizi a vyvolalo to ve mně jakési veselí. Neboť jsem si nemohl nevzpomenout, jak ČST blahé paměti informovala občany o superdůležitývch děních na tom či onom sjezdu KSČ.
Servilně přešťastný výraz Barbory Kroužkové a jejího spolukomentnátora, když znovu přežvýkávají divákům každý pšouk, který bylo možno na dotyčném sabatu ODS zaslechnout, jsou pokračováním onoho typu zpravodajství ze sjezdů předchozí státostrany...
K dovršení všeho jsou i kryty jejich notebooků modré... To nemůže být náhoda, to je nepochybně Blbost sama...
03. 11. 2012 | 13:32

greenish tentacle napsal(a):

Pan / paní oranžáda obecná odkazuje jednoho diskutujícího k lékařské pomoci... To mě překvapuje, copak tahle naše debata není součástí terapie? Možná někomu z nás pomůže...
03. 11. 2012 | 13:35

stoppa napsal(a):

ODS je jediná síla, která dokáže zemi uchránit před bolševikama a odborářema

ODS není žádná síla. Země se bolševiků zbaví pokud se zbaví ODS. To dnes je jasné čí, dál váce lidem.
Zmodráš-li zahyneš.
03. 11. 2012 | 13:40

matematik napsal(a):

To, co tady čtu o ODS, bylo v principu známo již v počátcích privatizace, kterou Walter Komárek oprávněně nazval "loupeží století". Skutečnost, že tu něco hodně páchne, byla jasná už v okamžiku, kdy exponovaní ideologové začali prohlašovat zločinné myšlenky typu, že "musíme předběhnout právníky" nebo že "je třeba zhasnout". Už toto mi stačilo, abych si řekl: "Tyhle pány? Nikdy!" Na takovou úvahu ovšem stačí "selský rozum" a na analýzu není potřeba mých IQ 150. ODS je přededvším zodpovědná za to, že vytvořila soustavu zákonů, které učinily legálníémi mnohé činy, které jsou odsouzeníhodné. Kdyby někdo na úrovni správce národního majetku v USA prohlásil o "zlatých padácích" bankovních ředitelů, že je to sice nemorální, ale legální, musel by hodně rychle abdikovat. Jen naše zákony umožnily vládu stylem oreintálních vládcdů Oni vám dnes sice nemohou poslat hedvábnou šňůru, abyste se oběsili, ale prostě vás vyhodí z práce. Také vás donutí, abyste platili jejich dluhy, ač v Čechách vřdy i v hospodě platilo, že co si kdo sežral a prochlastal, to si sám zaplatí. Je to jako při pádu Říše Římské, kde platilo heslo "Po nás potopa" a "Quod licet Jovi, non licet bovi" čili pro nelatiníky: "Co je dovoleno bohům, není dovolenou volům!" Pro mne byla ODS chcíplá už od prvopočátku. Bohužel mám i dobré přátele, kteří se dlouho divili, co vlastně proti této straně a velkému vůdci s jeho "charismatem" mám.
03. 11. 2012 | 13:42

antiovce napsal(a):

matematik

ve všem s vámi souhlasím, vidím to stejně. Klaus mi byl od začátku podezřelý a viděl jsem velký rozpor v tom co říká a co ve skutečnosti dělá. Proto jsem ODS nikdy nevolil. Musíme si uvědomit, že by k tomu co se děje nikdy nedošlo, nebýt obrovské podpory Klause a jeho ODS zezdola. Takže vy, co dnes nadáváte na poměry a jste voliči ODS - můžete si za to sami.
03. 11. 2012 | 13:52

co záleží na nějakém kongresu nemrtvých napsal(a):

Ano. Mně byl Klaus taky hned vod začátku podezřelej.
Pořád jsem čekal, kdy vytáhne fotoaparát a bude si fotit nádraží.

Valtr Stechmücklein měl samozřejmě vždycky pravdu. Už sedmnáct let si žijeme jako Rakušáci. Naštěstí o tom v Rakousku nevědí.
03. 11. 2012 | 14:18

Ben napsal(a):

Pro JC.Tvoje formulace není hodna ani toho piva,co ten číšník nese.Myslím,že pan Pehe přesně vystihl situaci.
03. 11. 2012 | 14:28

Občan napsal(a):

Pane Brome,

1) Ing. Martin Šnejdar NENÍ soukromá osoba, ale člen zastupitelstva obce Vodňany, člen ODS a opakovaně kandidát na všemožných krajských, senátních i obecních kandidátkách ODS. Tedy osoba značně veřejná. Proto se poněkud podivuji nad tím, proč tolik tutlá, kdo je jeho zaměstnavatelem.

2) Mgr. Lucie Šnejdarová JE manželka Ing. Šnejdara, JE členkou místní ODS, kandidovala do obecního zastupitelstva a JE Vaší kolegyní. S čím konkrétně tedy máte problém?

3) Ohledně Fica si můžeme něco povídat, až bude za sebou mít nějaké fiskální období. Volby vyhrál v půlce března 2012 - pořvávat na něho půl roku poté, že neprovozuje zázraky, je sice "in", ale poněkud nesportovní.
Mohl byste sem, prosím, hodit odkaz na nějaký Váš příspěvek, v němž stejně ostře odsuzujete Nečase s Kalouskem v lednu 2011 za nesplnění volebního slibu 170 000 NOVÝCH pracovní míst?

4) Vy máte, pane Brome, dojem, že česká vláda nechce po obcích aby snižovaly své výdaje a propouštěly zaměstnance?
03. 11. 2012 | 14:30

Vlkodav napsal(a):

"Nyní se už zdá být na obrodu ODS pozdě."

Argumenty sice vidím jiné, ale závěr mi vychází stejný. Bohužel pro budounost naší země.
03. 11. 2012 | 14:35

clay napsal(a):

byla to svým způsobem strana stalinského typu bez fyzických likvidací, i s jejími gubernátory, kterou si ti gubernátoři po pádu vůdce rozebrali zcela...v socdem to ale není jinak. Ta měla svého Zemana. Proto si tak to dva tak dobře rozumějí
03. 11. 2012 | 14:40

David - 1. část napsal(a):

Hezké řečnické projevy na kongresu ODS je jen jedna strana mince. Realita života je pak často i taková:

--

blog.idnes.cz

Skončí vláda rozpočtové zodpovědnosti?

O víkendu by se mohlo rozhodnout o setrvání nebo pádu „vlády rozpočtové zodpovědnosti“. Uvádím ji v úvozovkách, protože to není vláda rozpočotvé todpovědnosti. Ale občané si mohou za jeji existenci sami. Za 3 roky vlády Mirka Topolánka a 5 let vlády Václava Klause se občané nepoučili, nepochopili, jak funguji tyto konzervativní vlády.

I invalidní důchodkyně nebo důchodkyne se základním vzděláním skočili na špek systematickému lhaní, že kdyby vládl Paroubek, tak bychom „zažili Řecko“. Občané nějak nepochopili, že Řecko má nebo mělo při zhruba stejném počtu obyvatel cca 8x větší státní dluh, nepostřehli, že za 3 roky vláda Mirka Topolánka se deficity státního rozpočtu ztrojnásobily.

Jak říkal Mirek Topolánek: kdybychom jim říkali pravdu, tak by nás nikdo nevolil“,

Tak statečně lhali. Před 2 a půl rokem se i část důchodkyň radovala, jak „Paroubek dostal na frak“. Teď procitly a zjistily, jak byly orubány. Jak vláda šetří na jiných, jak 2/3 protikorupční vlády rozpočtové zodpovědnost musela již kvůli korupci odstoupit.

Je docela humorné, když někdo tvrdí, že teprve za této vlády se začala vyšetřovat korupce. Je tomu právě naopak, vláda a její členské strany se ze všech stran snažily zabránit vyšetřování korupce. Stačí připomenout odvolání ministra Pospíšila či ředitele Dopravního podniku hlavního města Prahy. Politikové za TO09 se naučili jako mantru: „škrtáme teď, abychom později nemuseli škrtat ještě více". Představitelé vlády se za každou cenu snaží ulehčit placení daní, zdravotního a sociáílního pojičtění bohatým a sebrat peníze důchodcům, nezaměstnaným a rodinám s dětmi. Vláda, která si zadala jako prioritu vzdělávní a školství a vědu, zrušila výzkumné ústavy, které bylo podřízené ministerstvu školství, aby ušetřila na úřednicích. Ovšem v těchto výzkumných ústavech většinu zaměsntnaců nebyli úřednící, ale odbornici Ministr školství zrušil právní oddělení, aby ušetřil a pak platil drahé externí právníky. Typické manažerské „úspory“, které nevedou k ničemu jinému než ke zvýěení výdajů. Módou se stává outsourcing, tedy využití externí firmy, např,. v případě IT, kdy vlastní zaměstnance, kteří byli připravení okamžitě zasáhnout, nahrazují externí firmou, jejíž pracovníci ovšem přijedou např. za 3 dny.
03. 11. 2012 | 14:41

David - 2. část napsal(a):

Pokud někdo straší nástupem komunistické strany, tak by si měl uvědomit, že občany zahání do rukou komunistů právě politika současné vlády. Čím dříve vláda skončí, tím lépe. Pro naše důchodce, nezaměstnané, a zdravotně postižené. Jsem již cca 19 let v invalidním důchodu a nikdy se nám, zdravotně postiženým nežilo hůře. Na začátku roku mně přidali cca 170 Kč, sebrali nám slevu na vlak, zdražili léky a teď připravují zvýšení „regulačních poplatků“. Stačí připomenout ministra Hegera, který po prázdninovém výletu na kole, musel vyhledat lékaře a přespal v nemocnici a tvrdil, že nemusí platit. Na něm by pochopitelně nikdo poplatek nevymáhal, na rozdíl od běžných pacientů. Pardubická krajská nemocnice prodala pohledávky jakési právni firmě, která teď vymáhá např. po 80-ti leté důchodkně místo dlužných cca 30 Kč korun cca 6 tis. Kč. Před rokem a půl jsem se v nemocnici rozčílil a šel si střežovat. Před 4 a půl rokem jsem při ošetření po úřazu zaplatil cca 90 Kč za ošetření na záchrance, byl jsem hospitalizován a měli mě tak těch 90 Kč vrátit. Nestalo se tomu tak, právě to bylo předmětem stížnosti. Zjistili, že mě těch 90 Kč skutečně nevrátili, ale nejsou povinni tak učinit teď. Nicměné „udělali gesto“ a 90 Kč mi vrátili. Po občanovi se vymáhají mnoha násobky dlužné částky, ale nemocnice není povinna dlužnou částku vrátit.

Pokud se posmíváte boji za zrušení 30 Kč „regulačních poplatků", tak asi nežijete z podpory nebo 7,5 tisiců Kč invalidního důchodu.

Čím dříve vláda padne a dojde k předčasným volbám, tím lépe, nejen pro nás invalidní důchodce. Předpokládám, že ale zase vymyslí nějaskou zjevnou lež a s podporou spřátelených novinářů ji budou tlačit občanům. Majitele médii a novináři mají zjevně jiné zájmy, než důchodci, nebo nezaměstnaní.

Přečtěte si pěkný článek Ilony Švihlíkové na Britských listech, která píše o tom, jak se z obětí krize činí její viníci. http://blisty.cz/art/65812.html

RNDr. Karel Vašíček

Exučitel matematiky a deskriptivní geometrie

exprogramátor, malý vydavatel a prodejce knih (nejen) o matematice

http://karelvasicek.blog.idnes.cz/c/300327/Skonci-vlada-rozpoctove-zodpovednosti.html
03. 11. 2012 | 14:42

Sladký napsal(a):

Vlkodav- co dobrého přinesla ODS naší zemi? Jmenujte alespoň tři "dobra". Děkuji za odpověď.
Brom- v+ěřím tomu, že jste dobrý učitel. Vaše schopnosti analyzovat a hodnotit politckou scénu je ovšem velmi chabé. Víc než chabé, tak sotva 4-.
03. 11. 2012 | 14:54

Charlie napsal(a):

antiovce
no lidičky měli kapsy vycpané kuponovými knížkami a příslibem "Každý milionářem", tak proč by většina českých hlupáků nedala hlas Klausostraně?
S nějakou morálkou si nikdo léta nelámal hlavu a nebýt té dnešní ekonomické mizerie, tak by to tak zůstalo.
03. 11. 2012 | 14:55

s... napsal(a):

Celý problém vlády je špatná komunikace. Nezbytné reformy nedokázal komunikovat Nečas ani dovnitř strany. To byla největší chyba, soudruzi.
03. 11. 2012 | 15:01

ZM napsal(a):

Sladký -
analyzovat politickou scénu (nejen v ČR) je jednoduché-
různé lobbystické skupiny se snaží pomocí uplácení politiků získat nebo si udržet vliv, moc a majetek. Není tedy potřeba nějaká rozsáhlá analýza :)
03. 11. 2012 | 15:04

Vlkodav napsal(a):

Sladký napsal(a):

"Vlkodav- co dobrého přinesla ODS naší zemi? Jmenujte alespoň tři "dobra". Děkuji za odpověď."

1. Nejlepší privatizace v postkomunistických zemích
2. Zabránění přijetí Eura
3. V 90. letech udržela mandatorní výdaje pod kontrolou.
03. 11. 2012 | 15:05

David - 1. část napsal(a):

blog.idnes.cz:

Petr Nečas: Slaboch s egem genia

Silácká prohlášení premiéra Petra Nečase z posledních dnů, vzbuzují pocit, že máme v čele vlády neuvěřitelného génia, jenž nemá na celém širém světě konkurenci. „Nemám soupeře, který by mne mohl sesadit“, „Mám dostatek podpory, abych pokračoval jako premiér i předseda ODS“ atd. Tento člověk si nejspíše vůbec neuvědomuje, že svou nekompetentností a slabostí přivedl naši zemi na pokraj zkázy.

Vláda se mu rozpadla pod rukama

Z původního vládního kabinetu, který Nečas sesmolil počátkem července 2010, nezbyl kámen na kameni. Jen si připomeňme jména ministrů, kteří zmizeli v nenávratnu: Radek John, Jiří Pospíšil, Martin Kocourek, Pavel Drobil, Ivan Fuksa, Jaromír Drábek, Jiří Besser, Vít Bárta, Radek Šmerda a Josef Dobeš. Nesvědčí už tato skutečnost o tom, že pan premiér sestavoval vládu jako amatér? Popadl to, co se mu zrovna nabízelo (nebo to, co mu kdo nabídl) a sestavil kabinet, složený z podobných amatérů. Část z nich si vzala za cíl, přetvořit stát ve firmu s bezednou pokladnou, ti další z něj pomalu, ale jistě vytvářeli experimentální pracoviště pro podivné, ale pořádně drahé experimenty. Pod jeho dirigentskou taktovkou se mu podařila i další nevídaná věc – zlikvidovat pohodlnou většinu 118 hlasů ve sněmovně a dostat se na pouhých 99 hlasů.

Česká republika – alchymistická laboratoř pro zázračné experimenty

Od příchodu vlády Petra Nečase připomíná tento stát nejvíc ze všeho alchymistickou laboratoř na dvoře Rudolfa II, kde geniální mozky sice pracovaly na elixíru nesmrtelnosti, ale vylezlo jim z toho leštidlo na parkety. Největším dodavatelem experimentů je nespíše ministr financí Miroslav Kalousek, jenž má díky svému chemickému vzdělání k alchymii proklatě blízko. Ten od samého počátku svého panování nad státní pokladnou, kouzlí s čísly tak zázračně, že by mu to mohl závidět i takový magistr Kelly. Jeho udivující státní rozpočty, ve kterých počítá s neexistujícími příjmy, se staly legendárními i daleko za našimi hranicemi. Stejně tak legendární je jeho lpění na nesmyslu, že vyšší daně znamenají vyšší příjmy do rozpočtu. To už vyvrátili ekonomové dávno v minulém století, ale pan Kalousek má svou hlavu a plnou podporu premiéra Nečase, který jej má pravděpodobně za všemocného mága, jenž dokáže všechny ekonomické zákony zázračně obrátit ve svůj prospěch. O tom, že to nedokáže, však svědčí státní dluh, rostoucí astronomickou rychlostí.

Reformy, které nic nereformují, ale zato jsou pěkně drahé

Premiér Nečas velmi rád používá oblíbenou hlášku, že řídí vládu rozpočtové odpovědnosti. Ona odpovědnost se zatím projevila pouze ve zcela dětinském škrtání položek, které nebolí vládu, ale bolí občany. Z neustále bobtnající státní administrativy tak nějak lidé neubývají, spíše naopak. Jak je možné, že máme v této administrativě dvojnásobný počet lidí, nežli tomu bylo za společné Československé republiky? Slovensko má svoji vládu, my také a tak by bylo logické, kdybychom byli na polovičním stavu před rozdělení Československa. Ale tady logika asi neplatí.
03. 11. 2012 | 15:12

Sladký napsal(a):

Nejlepší privatizaceš v poskomunistických zemích?! :o))) A to víte odkud, přímo od Klause? Ale ano, pro některé to prostě lepší být nemohlo.Následky se projevují dodnes.
Nemáme Euro- OK- jakou výhodu jsme tím získali? Myslíte, že koruna je silnější a pevnější než euro?
3. Které mandatorní výdaje, čím a jak je držela pod kontrolou? Mimochodem, autorem systému sociálních dávek je kapitán Vodička, zjistěte si z které strany. Zdalipak víte, jak končila Klausova vláda koncem devadesátých let?
03. 11. 2012 | 15:13

David - 2. část napsal(a):

.

*Klíčovým slovem, které má Nečasova vláda jako své motto, jsou reformy. Jako nepodařený experiment skončila školská reforma, potažmo pokus o jednotné státní maturity. Tento pokus nás stál 1,4 miliardy korun, aby nakonec tiše spočinul v nejspodnějším šuplíku nějakého ministerského stolu.

*Přes 2 miliardy korun nás stál nový systém výplaty sociálních dávek z dílny minstra Drábka, přestože se řada expertů shodla na tom, že ten starý byl plně funkční a mnohonásobně levnější. Desítky milionů navíc stály přesčasy zaměstnanců Drábkových úřadů, aby jej jakžtakž vůbec udrželi v chodu. Ostatně pořádně nefunguje dodnes.

*Kapitolou samou pro sebe je tzv. daňová reforma, čili další zvýšení spotřebních daní. Jak vyplývá z obecně známých statistických analýz, zvýšení DPH o jedno jediné procento, znamená v důsledku propad růstu ekonomiky až o 3,6% a to na více než 2 roky! V důsledku hrozí, že nám bude v rozpočtu chybět oproti Kalouskovým propočtům v příštích dvou letech nějakých 150 miliard korun.

*Ovšem největší sousto, které má přinést miliardové zisky těm vyvoleným, se teprve chystá. Připravovaná tzv. důchodová reforma, čili megatunel do státního rozpočtu, by nás měla ročně stát 120 miliard, vyváděných ze státního rozpočtu do důchodových fondů a pak samozřejmě dále na Kajmanské ostrovy, Seychely, Bermudy a kdoví kam ještě.

Kmotrovská podpora pro Nečase

Premiérova zaslepenost sahá tak daleko, že ani nevidí, jak si jej ministr Kalousek omotal kolem prstu a jak moc mu vyhovuje slabost premiéra. Ostatně mistr Kalousek to dává ve známost i svým nedávným přiznáním, že v jiné vládě, než v Nečasově být nemůže. To je nám samozřejmě jasné, protože silný premiér by s ním už dávno vyrazil dveře. Petr Nečas se nyní před slavným kongresem ODS holedbá, jak obrovskou má podporu na krajích, ale už neříká, kdo za tou podporou stojí. Jsou to samozřejmě všichni ti členové ODS, jimž slabý premiér vyhovuje. Premiér, který nikdy nešlápne na kuří oko nejbohatším bossům v krajích, premiér, který bude dál zavírat oči před rozkrádáním peněz ze státní kasy na pochybné projekty a předem ztracené reformy, premiér který půjde při snižování státních výdajů vždy tou nejjednodušší cestou, tedy okradením těch nejslabších, než aby sáhl do vosího hnízda a zatočil s hazardem, lihovou mafií, astronomickými výdaji na stavby dálnic, bobtnajícími ministerstvy, nesmyslnými výdaji na obranu, premiér, který místo aby rázně uťal obří, předražené nákupy do zdravotnictví, raději nechá zrušit 6000 lůžek v nemocnicích!

Ostatně, co je to za premiéra, který nechá ve státě, který řídí, rozhodovat pojišťovny o zdraví pacientů a hazardovat s jejich životy? O tom, kolik lůžek je třeba, snad rozhodují lékaři a ne pár dosazených šašků od stolu v pojišťovnách. To nemá obdoby snad nikde ve světě.

Shrnuto a sečteno: jak slabý je premiér, tak slabý je potom i stát. A tento stát díky Petru Nečasovi ztratil kontrolu už vážně nad vším.

Pavel Přeučil

http://preucil.blog.idnes.cz/c/300074/Petr-Necas-Slaboch-s-egem-genia.html
03. 11. 2012 | 15:13

ZM napsal(a):

s... - nezbytnou reformou není změna výše DPH. Nezbytnou reformou je zefektivnění státní správy. A toho nejsou schopní ani "modří soudruzi", ani ti oranžoví ani ti rudí.
03. 11. 2012 | 15:15

Vlkodav napsal(a):

Sladký:

Já vím, že vy vše cod pravice pochází za ďábelské považujete. Nebudu se s vámi přít ani diskutovat, protože to nemá smysl.
Já na rozdíl od vás jsem schopen vidět dobré i špatné věci na ODS, ale i na ČSSD. Já bych rád, abychom se (čm pozor, už zase píšu "mi") měli všichni lépe a naše země vzkvétala.

Přeji vám prima den
03. 11. 2012 | 15:18

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

1) Jeho zaměstnání je jeho soukromí. Nemá s jeho veřejnou činností nic společného, takže záleží jen na něm, zda ho zmíní nebo ne. Navíc ho netutlá.

2) Nevím, proč do toho taháte jeho maželku. To už je čistě soukromá osoba.

3) Ohledně Fica už klidně můžeme psát. Stačí porovnat volební program a konkrétní kroky po volbách. Navíc už čtyři roky vládnul, takže je co rozebírat.

Nečase s Kalouskem netřeba kritizovat, ti se odrovnávají sami. Spíš mi jde o to, že se někteří lidé začínají upínat k oranžovému z nebe, které se hodně rychle může proměnit v ještě větší zděšení, než je teď.

4) Nutí je k tomu také písmeně a proto, protože to chce EU?
03. 11. 2012 | 15:18

Radovan II. napsal(a):

Tragikomedie v přímém přenosu z Brna s titulem: Komu není shůry dáno v apatyce nekoupí, Nečasi, Sobotko, Vondro,Kubo,Němcová - sorry, občané po 23 letech drancování krásné České země nejsou pitomci- někeré myšlenky :
A hlavně občané,prý máte pozitivně myslet řekl Vondra,ale s prázdnou kapsou, jim se to pozitivně myslí, když každý má měsíční příjem větší než 300 tisíc, což není ani v Německu. Modří ptáci, máme vás plné zuby ! Všechno se prý jinak spraví.říká korupčník Vondra, ODS je vyvoleno od Boha vládnout, ale Bůh si to Vondro nemyslí. ODS zničila a vytunelovala tuto zemi a Vondro nedělej z lidí pitomce už není rok 1989 a nikdy nebude. Je nám z Tebe na blutí !!!!Jednou jsme naletěli, ale podruhé, ne. Tenkrát jsi neřekl Vondro,že se bude Česko dělit bohaté a chudé -čili na tuneláře a poctivé občany.Že lidé budou bez práce a že byty, které byly do roku 1989 skoro zadarmo, budou za miliony.Že normální pracující člověk nebude mít ani africký průměrný plat, za to Vy tuneláři bude mít násobky platů politiků v Německu,Vondro, myslím, že by Tě a Tvé kámoše, třeba teď kecajícího P. Sobotku hnali svinským krokem. Jste hnusní farizejové a národ je pro vás sprosté slovo. BOhužel Vondro a celá modrá parto, dohráli jste, dozpívali.Byly vám milejší koryta než občané a to se nevypláci. Bye, Bye, blue stupid birds. Každého slušného slova za to, co tu máme za 23 let je pro vás škoda, modří tajtrlíkové z Marsu a možná i tam by vás hnali. !!!!Teď na kongresu je v celé parádě vidět jaké máte IQ !!!! A takoví nám mají vládnout, tuneláři a ještě s modrým mozkem !!! Nikdy už ODS a nikdy pravici,protože pravice nemůže být nikdy a nikde demokratická!!!! a nezapomínejte, metly jsou vykoupené a Vltava je studená !!!
A P. Sobotka prezidentem, to snad nemyslíte vážně, to bychom tu museli adoptovat Afričany !!!!!!!!!!!!!!!
03. 11. 2012 | 15:19

Zdeněk Brom napsal(a):

Sladký:

Respketuji Vaše hodnocení.

Bohužel mi ale veškeré analýzy počátku 90. let vyšly.
03. 11. 2012 | 15:20

ZM napsal(a):

David - ekonomiku ČR bych charakterizoval tak, že zatím funguje navzdory opatřením vlády :)
03. 11. 2012 | 15:22

Zdeněk Brom napsal(a):

Radovan II.:

Cituji: "Tenkrát jsi neřekl Vondro,že se bude Česko dělit bohaté a chudé..."

Řekli to, ale nikdo to nechtěl slyšet.
03. 11. 2012 | 15:22

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

stoppa,
já si myslim, že ODS je příliž levicová a převzala od čssd některé špatné návyky, jako je rozkrádání státních peněz nebo ustupování odborům. v každém případě je to zatím jediná relevatní síla, která za určitých okolností může zabránit oranžovým komunistum v ekonomické devastaci naší země. proto by se měla vzchopit
03. 11. 2012 | 15:26

veverka napsal(a):

Tak vexláci,zloději,kmotři a jejich poskoci mají dnes kongres. Na chvíli jsem tam omylem přepnul tv a zrovna tam cosi zvracel promopro Vondra o úžasném boji proti korupci této vlády vexláků a odkláněčů. Musel jsem to zase rychle přepnout jinam,abych se nepoblil. Což by se jistě stalo kdybych tam zahlídl mafiána z Hluboký s manželkou,nebo Oulickýho přepočítávat pětitisícovky. Asi tak minimálně půlka týhle smečky odkláněčů jsou normální kriminálníci.
03. 11. 2012 | 15:28

ZM napsal(a):

Ani bych se nedivil, kdyby nastala ta varianta, že by se modří ptáci ani na kongresu nedohodli a ti tzv. rebelové by založili novou stranu, něco jako byla dříve Unie svobody, nebo něco jako je LIDEM. Tluchoř si staví baráček a v politice by nerad končil :) A dle článku v MF dnes se mu jako podnikateli moc dobře nevedlo. je prý sice členem Mensy, ale vysoké IQ ještě neznamená, že daný člověk bude úspěšný. Předsedou nové strany by byl např. Klaus.
Nebo může nastat varianta ta, že rebelové dostanou funkce za to, že nebudou dělat další problémy a "potáhnou" s Nečasem tu "káru" dál, i když to všude dře a drhne :)
03. 11. 2012 | 15:31

veverka napsal(a):

Ještě by tam mohl dorazit Bém a promítat tam sálu diapozitivy z Hymálájí a dalších výletů za nakradené pražské miliardy a přepínat mezi fotkama by mu mohl mazánek Janoušek.
03. 11. 2012 | 15:34

ZM napsal(a):

veverka- je to podobný jako ve vlčí smečce.Když jsou vlci hladoví a kořisti je málo, útočí na sebe navzájem.
03. 11. 2012 | 15:35

ZM napsal(a):

veverka- je to podobný jako ve vlčí smečce.Když jsou vlci hladoví a kořisti je málo, útočí na sebe navzájem.
03. 11. 2012 | 15:36

ZM napsal(a):

bohorodičko - mýlíte se. Tento stát je ekonomicky devastován nezávisle na tom, jaké politické strany jsou zrovna ve vládě. Ten stát je totiž devastován nejen politiky, ale i většinou obyvatelstva.
03. 11. 2012 | 15:40

ZM napsal(a):

bohorodičko - mýlíte se. Tento stát je ekonomicky devastován nezávisle na tom, jaké politické strany jsou zrovna ve vládě. Ten stát je totiž devastován nejen politiky, ale i většinou obyvatelstva.
03. 11. 2012 | 15:42

Ernesto napsal(a):

Tak mafiáni v čeko mají valnou hromadu ? Kdo bude po nich ve státě odklízet to hromadu hnoje co za svou dobu existence v republice nakydali ? Ani vlastní kmotr už se k nim nechce znát ! E Th G
03. 11. 2012 | 15:46

Michal napsal(a):

Myslím si, že jedním z důvodů propadu pravice v Čechách je zkušenost lidí s exekucemi. Příkladem může být stará nemocná paní, která nezaplatila malý poplatek pardubické nemocnici. Paní pravděpodobně neměla peníze na zdravotnický poplatek a proto jí nemocnice nechala podepsat směnku. Paní dluh nezaplatila, buď si neuvědomila co podepisuje nebo vzhledem ke stáří a povaze nemoci na dluh zapomněla. Nemocnice směnku prodala vymahačské firmě a začalo kolečko na jehož konci byla exekuce.
03. 11. 2012 | 15:56

Reveil napsal(a):

Viděl jsem krátký záběr zu toho "sjezdu", právě tam cosi ze sebe těžce soukal Kalouskův dýchavičný maskot. Tak vidím, že černokněžníkovi Kalouskovi už ani nestojí za to, vystoupúit - čistě pro forma - na "důležitém" jednání strany. která tvoří kostru vlády, jíž je faktickým předsedou.
03. 11. 2012 | 15:56

A007 napsal(a):

Čtyřicet let v české kotlině vládla diktatura proletariátu. Dvacet let zde vládne diktatura mafiánů, zlodějů, šlecty a kléru. Zdá se, že ta druhá garnitura diktátorů způsobila za dvacet let mnohem větší škody, než ta první za čtyřicet.
Z toho, jak rychle se druhé garnituře podařilo republiku zdevastovat se dá soudit, že v ní moc těch překabátníků z první není, jak se často uvádí. Ti kradli decentně, aby to nebylo příliš zřejmé, ale na kradení toho moc nebylo, hned by se to poznalo.
03. 11. 2012 | 16:03

Santa Klaus- 17 napsal(a):

16 krát Klaus . Pehe se dostává do agónie.
03. 11. 2012 | 16:05

Josef K. napsal(a):

ODS není stranou, které by došel dech, tedy voličský. Prezentuje všechny hodnoty, které jsou vlastní a blízké českému normalizovaného měšťáctví. Pokud se její příznivci zamyslí nad tím, že by bojovala s korupcí, ihned pomyslí na to, že pak , možná, nebudou ani oni moci nějak šmelit. Taková myšlenka je vystraší. Možnost šmelit, to je něco jako sázka, když to vyjde, budu bohatý. V tom se podobají velmi americkým nejnižším vrstvám, volícím republikány.
Podobně TOP09, která bude mít se svým bojem s nejslabšími vždy příznivce. Pro českého normalizovaného měšťáka je ten slabý slabým ze své viny.
Silné profesní skupiny z oborů, které na nějaké formě šmelení a korupce stojí, typicky stavební firmy, architekti a projektanti, developeři, nepůjdou nikdy proti ODS a TOP09. Řekl bych , že zaměstnanci v těchto oborech mluví řečí ODS a TOP09. Velmi podobně je to u sociálních pracovníků a kupodivu u lékařů.
ODS přežije, neboť je přesným odrazem společnosti, možná budopu podvody ve volbách ukrajinských rozměrů (ostatně po posledních byly podvody součástí jmenování vlády), dojde k překrucování zákonů atp. Patrně dojde i ke změneě politické orientace země na Rusko, jak o to usiluje nejen Klaus, ale i Kellnerovo imperium a četní obyvatelé vilek Na Zátorce.
Povzbuzením pro ODS bude, parvděpodobně, osud UK, která už byla vyzvána komisí, aby zvážila další členství v EU. O tom se jaksi v Česko nepíše.
Pokud UK vystoupí, je pravděpodobný podobný scénář umrtvené Nečasovy vlády a přechod do pevného spojenctví s Ruskem.
Jiná věc je, že pak dojde v průběhu deseti let k naprosté gubernizaci země a dnešní vládci ztratí vše. Budou bojovat s prostředky, agresivitou ruského systému, kterému nejsou schopni odolat.
Tedy ODS a normalizovaný měšťák v Česko sin podřezávají větev. Zatím to netuší.
03. 11. 2012 | 16:08

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

ZM,
ne, v tom s váma nemůžu soúhlasit. naše politické reprezentace ´právé i levé si zvykly říkat, že se musíme zadlužovat, protože máme mandatorní výdaje a protože je to v celé EU normální a děkají to všichni.. je to alibismus a rezignace na zodpovědnost vuči občanum a budoucnosti země. parlament může zadlužování zastavit, může změnit mandatorní výdaje. musí se jenom chtít.
03. 11. 2012 | 16:21

Zdeněk Brom napsal(a):

A007:

To je hluboký omyl. Základ tzv. pravicových stran byl rekrutován z kariérních členů KSČ nebo nomenklaturních kádrů. Řadu tunelů prováděli nejprve soudruzi a pak páni ředitelé, ale pořád stejné osoby.

Klasickou ukázkou je i ČSSD, která se s velkými komplikacemi začala obrozovat. jen to dostalo nějaký směr a byla vyhlídka na to, že sociální demokracie bude skutečnou sociální demokracií, už do ní narukoval býbalý komunista Zeman a udělal z ní něco neskutečného.
03. 11. 2012 | 16:28

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pokud rebelové na kongresu neuspějí, tak by měli stáhnout ocas. pokud chce tluchoř kvuli pomstě nečasovi předat zemi oranžovejm komunistum, tak by ho měli z ODS vyloučit.
03. 11. 2012 | 16:34

korněj čukovskij napsal(a):

Josefka
Británie zcela jistě vystoupí z Unie. Jen aby vám zlepšila náladu.
Scénář umrtvené Nečasovy vlády je co?
Už jste to poslal do soutěže o Hartley-Merill prize?

Přechod do pevného spojenectví s Ruskem, s nímž nesousedíme bude, stejně jako v roce 1938 obtížný.
Ale s lidmi jako jste vy to zvládnem.

Pokud sem natapetujete ještě několik set stránek z Velké sovětské encyklopedie. Což je kniha, která vám zřejmě zabírá celý byt.
03. 11. 2012 | 16:36

patriot napsal(a):

Sleduji dnešní sjezd přátel italské opery a dobře se bavím…

Je to lepší než většina filmových komedií.
03. 11. 2012 | 16:39

patriot napsal(a):

Dnes rovněž sjezdovala LIDEM.

Tato „demokratická vládní strana“ se sešla v plné síle.

Všichni její členové zaplnili místnost 5 x 5 m a jednohlasně zvolili Kačenku Pí… do svého čela.
03. 11. 2012 | 17:04

limbo napsal(a):

Chápete někdo proč ODS,která se nebála privatizace,odprodeje státního majetku cizincům,restitucí a zahraničních investorů se naopak bojí Eura,bankovní a fiskální unie? Bojí se střechy k základu.To čeho se bojí je snad více riskantní krok vlády ?
Rusko nás bude posuzovat hlavně podle naší zahraniční aktivní účasti v NATO,radaru atd.Jemu jde o ruskou bezpečnost,s EU spolupracuje bilaterálně,dodává mu ropu,plyn.
Unie může v lepším případě být i koncem bankovních patálií ala Lehman Brothers,začátkem unifikovaného daňového zatžení takového,že se udrží pouze firmy s produktivitou práce aspoň evropského průměru.Ale pro žádné hospodářsrví nejsou podprůměrné firmy terno.Dořešit by se muselo následně: nezaměstnanost-investicemi z EU slabším a vytvořením společného evropského pracovního trhu.Česká republika ale zatím otevřela zde pracovní trh všem manažerům(lépe placení),ale v širším spektru profesí,zejména dělnických pouze občanům bývalého SSSR,kde je nouze o výdělečnou práci-Ukrajina apod.
03. 11. 2012 | 17:04

Zdeněk Brom napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina:

Otázkou je, co zamýšlí V. Klaus a jestli ta "rebelie" není předehra k jeho plánovanému projektu.
03. 11. 2012 | 17:07

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

já si myslim, že jeden z duvodu, proč je ODS u konce s dechem, je ten, že nečas je moc slušnej. češi jsou nejpokojenější, když jim vládne hitler, stalin, paroubek nebo husák. na druhou stranu, ten kdo chce vést lidi prostě nesmí být měkej. lidi jdou za tím, z koho vyzařuje síla a sebevědomí. nečase už nepředěláme a ODS nemá momentálně nikoho, kdo by ho nahradil. já si myslim, že by vláda měla pokračovat , ale odsunout restituce a duchodovou reformu.
03. 11. 2012 | 17:08

český maloměšťák napsal(a):

patriot
A všichni jejich voliči se vešli do telefonní budky - přičemž ta zůstala i tak prázdná.
03. 11. 2012 | 17:09

Radovan II. napsal(a):

Někteří pisálkové tu filosofují,ale zbytečně.Stále platí základní ekonomické zákony už staletí. Ekonomika je o příjmech a výdajích a ostatní věci jsou jen pomocné. Většina bohatých je z tunelů a podvodů a teď se bojí že jim ty tunely levice prověří. Takový bordel, milí filosofové není v žádné evropské zemi, nevím, čím myslíte, jestli ještě stále vymytým mozkem od ODS !!! Občané nejsou pitomci v době počítačů a cestování !!!
Největši chybou je to, že naši disidenti si vymyseli stát jen podle sebe, proč ne podle Německa. Tak chytří nebyli ! ALe chtěli být brzobohatí, tvrdili,že jim jde o lidská práva a lhali, kdyby řekli, že se musí Česko rozdělit na bohaté tuneláře a chudé poctivé občané, tak by je celý Strahov v roce 1989 hnal svinským krokem. Taková je jednoduchá pravda. A stále z nás dělají pitomce. V Německu má uklizečka 40 tisíc a průměrný advokát nebo lékař 100 tisíc, proč se podle toho neřídí, když na jiná řešení jsou hloupí. Proč má privátní lékař 200 a více tisíc, jen za kapitační platby bere někdy přes 200tisíc - jeden pacient 50 Kč měsíčně, důchodce 75 Kč měsíčně jen v evidenci. Soukromý lékař ráno otevře ordinaci a má na účtě 200 tisíc. To není v žádné zemi. Proto v nemocnicich nejsou pak prachy na nic. Pan Heger je ITI, a dělá si pr... z celého národa. To nevíte pisálkové, tak si to rychle místo nesmyslů co tu píšete zjistěte !!!Jsou lékaři co mají víc jak 2000 pacientů, a to ještě plus 30,-- za prohlídky až 400 -- Toto je byznys podporovaný státem na úkor poctivých občanů, a co pak advokátí, takové honoráře nejsou v žádné zemi, je to další výsměch občanům, to se také neřeklo v roce 1989. Revoluce byl velký podvod na občany Československa řízený nenasytnými disidenty, kteří teď koupaje se v milionech drží huby a jsou velmi spokojeni. To jsou ta lidská práva. Nedělejte z lidí stále pitomce, nestrašte je, český národ je moudrý má to v genech,ale ti tuneláři a podvodníci co mají víc jak 100 tisíc měsíčně,to nejsou Češi,to jsou vydřiduši, museli spadnout z Marsu. Proto je musíme vystřelit zpět, nebudeme prznit naši rasu !!!!!!!!! Naše země nebude nikdy pravicová a kdo to ještě za 23 let nepochopil, ať si jde koupit nový kufr a letenku za pravičákem Krejčířem,budou si velmi rozumět. Nás je 10 milionů!Sorry !!!!Hlavně Pražáků ubude, tam je samý kmotr,zloděj a darebák. A je nás moc, musíme to roztřídit, a rasu zblblou prachama tu nepotřebujeme, to se dědí a modré ptáky a černé fialové zvířectvo tu nechceme. Nás jsou miliony, a nemáme vymyté mozky od ODS: Bye, Bye, blue stupid birds !!!!
03. 11. 2012 | 17:10

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

zdenek brom
to nepředpokládám, jelikož klaus není blázen, neudělá ze sebe na konci veleuspěšné politické kariery hlupáka , který se cpe do vedení ODS. já s rebelama souhlasím, jejich uloha je ale přesvědčit většinu členů ODS, aby se ODS vydala jinou cestou a nikoliv podrážet zvolené vedení ODS. to by bylo to nejhorší, co by mohli udělat. mě je líto, že odeesáci více neposlouchají klause.
03. 11. 2012 | 17:16

Zdeněk Brom napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina:

Do čela ODS samozřejmě ne. Ale taková nová strana lehce národostního zabarvení a silně se vymezující proti EU...a samozřejmě nízké daně. To by šlo.
03. 11. 2012 | 17:18

pamětníkM napsal(a):

Volím ZEMANA !
03. 11. 2012 | 17:23

mb napsal(a):

zdenek brom napsal: U pana Pehe mi vadí, že má hodně blízku k politickému stylu: Rozděl a panuj.

můžete mi říci, v čem z tohoto blogu, který Pehe napsal, NEMLUVÍ PRAVDU ...???

kde se v tomto blogu mýlí, či nemluví pravdu, či lže ???

podle mě je to solidní blog a solidní rozbor ... ač jednoduchý, zjednodušený na kost, na dřeň ...

líbili se mi i ty tři zdroje ( a projevy) klausismu ... podle mě opět pregnatní...

směs / kombinace monetarismu, národnického populismu a mocenského oportunismu

to je přece pravda ... a pravda je i to že národnický populismus je v klausismu to, co vám konvenuje ...

nepodezírám vás ze schvalování mocenského oportunismu a s tím monetarismem nevím jak to máte ...

zatím zdravím ...
03. 11. 2012 | 17:24

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav napsal(a):
Sladký napsal(a):

"Vlkodav- co dobrého přinesla ODS naší zemi? Jmenujte alespoň tři "dobra". Děkuji za odpověď."

1. Nejlepší privatizace v postkomunistických zemích
2. Zabránění přijetí Eura
3. V 90. letech udržela mandatorní výdaje pod kontrolou.
03. 11. 2012 | 15:05
----------
Vkodav
Bod číslo 1. je asi podobné validity jako výrok že " socialismus opět zvítězil na všech frontách".
Informační hodnotu nemá žádnou.
Pokud totiž tvrdíte, že je něco nejlepší - tak musíte popsat ten rozdíl, který dělá z objektu Y lepší objekt než je objekt X, neřkuli než je suma všech zbývajících objektů výběru.
Kritéria si zvolte sám - jen upozorňuji, že je nutné zohlednit i výchozí pozici.

Rozumíte... vy jste napsal jen heslo - jakýmsi nesmyslem se snažíte dodat punc kvality nějakému uskupení, o němž už i jejich voliči si začínají myslet, že je pouze konglomerátem výkonu zájmu Mafie.
Takže v podstatě jste tomuto uskupení /ODS/ udělal medvědí službu (když se ho bude hloupě zastávat hlupák...tak se v očích pozorovatele uskupení stane ještě nedůvěryhodnějším...ostatně něco podbného na 23. Sjezdu Strany provádí zatím
" Klaus v sukních" - tedy osoba, která na plakátech kárá zneužívače sociálních dávek a sama zneužívá (pro soukromé aktivity svého syna) služební vůz - tedy výsadu udělenou ji coby člence vládnoucího establishmentu ... což je jakýsi kvalitativně ale i kvantitativně vyšší stupeň sociální dávky.

Ale abychom to nezamluvili - dejte svému bodu č . 1 aspoň zdání informační hodnoty (pouze rozdíl je v tomto případě informací...to byste měl, coby expert na informační systémy snad vědět, ne ?)
03. 11. 2012 | 17:24

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Jedna z prvních pochybných transakcí v této zemi byl prodej Lucerny jisté podivné existenci silně napojené na bývalé mocenské struktury. Nikdo se neptal, kde se ty peníze vzaly. Neptal se ani prodávající Václav Havel. Pan Pehe o tom už tenkrát věděl, ale mlčel. Tehdy ODS potřeboval, protože to její čelní představitelé kryli.

Tento rozbor byl aktuální před 20ti lety. Dnes je ODS v roztržce s EU a pan Pehe hraje za EU. Tak objevil dávno známé.

Zcela mimo je poslední odstavec.

Klaus si národnostní tématiku osvojil z jednoduchého důvodu. Aktivisté, často i ze Strany zelených, dělali co mohli, aby odtud všechny vyhnali svými útoky. Tak je tam teď Klaus.
03. 11. 2012 | 17:34

mb napsal(a):

a vy zase bijete černochy ...

můžete mi říci, v čem v tomhle blogu Pehe nemluví pravdu, kde se mýlí, kde lže ... ??

prodej lucerny s vámi probírat nebudu ... nevím o něm ... peníze od chemapolu asi nejsou to pravé ořechové ... souhlas ...

nevim zda to kryli přední představitelé ods ...

nemůže Pehe dělat rozbor klausismu ... před érou Klause ...

z definice je to možné až po éře klause ... zde se tedy mýlíte ...

proč pokládáte za mimo poslední odstavec ???

Nyní se už zdá být na obrodu ODS pozdě. ... PRAVDA

Boj, který v ní propukl, je bojem o teritorium, potažmo o „prachy“. myslíte že to není PRAVDA ... ???

Vliv si dělí různé kmotrovské skupiny, takže je v podstatě lhostejné, kdo bude předsedou strany.

myslíte že to není PRAVDA ...???

Snahy některých politiků zachránit stranu s pomocí návratu Klause jsou naivní.

... asi opět PRAVDA ...

Ani on už by nedokázal konsolidovat stranu, která se stala nepřehledným bojištěm různých zákulisních skupin.

VY MÁTE OPAČNÝ NÁZOR ... ???

zatím ...

budu tu až pak asi pozdě(ji) večer ...

ale (rozhodně) myslím odpovím ....

mějte si zatim fajn ...

odkud aktivisté vyháněli a koho ...???
03. 11. 2012 | 17:43

český maloměšťák napsal(a):

vlkodav
I zabránění přijetí eura je diskutabilní výhodou.
V řadě zemí euro přijali a nezdá se že by jim to činilo potíže.
Ostatně pokud chcete mluvit o výhodách nepřijetí eura...bylo by dobré uvést , kolikrát došlo k využití této výhody a jak tedy byla vytvořena a využita a kolikrát se kurz CZK změnil v naprosto jiných souvislostech a z naprosto jiných příčin než je to, že je CZK " nezávislou měnou ".
Dále pak by bylo dobré rozvést tuto úvahu např. ve vztahu k importu a exportu kapitálu, popř. jaký mělo ono " nezavedení" vliv na devizové rezervy..etc etc.
Pi všech těchto úvahích pak nezapomeňte na váhu exportu CZ subjektů do zemí, které používají euro - to je velmi důležité !!

Prostě se mně zdá, že jste si opět utvořil nějaké heslo, aniž byste byl ochoten a schopen onu výhodu nezavedení" aspoň nějakým primitivním způsobem kvantifikovat.

K bodu 3. snad jen to, že jde opět o jakési plácnutí do vody. Přičemž 90.léta je velmi široký pojem.
A tuším že Vodička /neplést s Vodichkou !!! - to je zcela jiný subjekt české politické scény/ byl ve vládě za ODS....a že on nastavil mantinely, z kterých vychází způsob výpočtu a administrace mandatorních /píšete pouze o mandatorních...kvazi mandatorní tedy do své úvahy nezahrnujete...no nevadí, tím pádem bude vaše dokazování jednodušší/ tak, jak v podstatě vygenerovaly problém zvaný " přílišné mandatorní výdaje" - což je problém víceméně umělý, ale Mafií administrovaný tak, aby se skutečně problémem stal (snaha oslabit solidární systém nejen vyvedením těch bohatších příjmových skupin z něj, ale například i korupce, jejíž dopady na daňové saldo CZ jsou i podle pravicových ekonomů v rozsahu cca 100 mlrd. CZK ročně - přičemž tyto finance - pokud by byly využity rozumným způsobem mohly problém tkzv. nadměrných mandatorních výdajů vyřešit velmi elegantně a tak, že by lidé jako Kalousek nemuseli dělat hlupáky z lidí ale jen ze sebe.

Mafie takový problém potřebuje zadminsutrovat tak, aby se systém veřejného solidárního pjištění začal hroutit...pak přijde , zaklepe na dveře...a sdělí nepříliš překvapenému státu/protože jej budou zastupovat šíbři typu Peake, Kalouska, Šnajdra či Gazdíka/, že si ten systém ZA JEDNU KORUNU koupí.
Stát /respektive Kalousek, Gazdík, Peake .../ bude mít radost a Mafie též.

To si pak vlkodave dejte jako bod č. 4.

To bude ten největší a závěrečný úspěch.

Pak se konečně zhasne a v zemi zavládne opět klid a mír.
03. 11. 2012 | 17:46

A007 napsal(a):

Zdeněk Brom - proč se tomu tedy říká pravice, když to je pohrobek Komunistické strany a pravice to tedy není. A nebo je to jen výmluva na neschopnost těch, kteří se za pravici vydávají? Když ČSSD nastoupila, tak toho bylo jž 70% rozkradeno v rámci kupónové privatizace.A Zeman lidem vadí mnohem méně než Vondra, Drábek, Kalousek a podobní výtečníci, jinak by nenasbíral 150000 kandidátských hlasů. A jak dopadnul při volbách Vondra? Ten je pro Vás čestnější, než bývalý komunista Zeman? Největší tunely dělá bezostyšně současná vládnoucí klika. A co má ve vládě dělat třeba taková "LIDEM"?, tu nikdo jako stranu nevolil, když se odštěpila, měla jít do opozice a ne sedět jako žába na prameni ve vládě! Takže ono je to zřejmě všechno mnohem složitější a bezprecedentní. Bylo napsáno "Dva tisíce slov" a "Několik vět" českému národu. Tn by měl konečně odpovědět "Beze slov" botou s okovanou špičkou!
03. 11. 2012 | 17:47

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Problém posledního odstavce je v tom, že o tom to dění teď není.

Na to poeslední se pozeptejte Lišky. On to dobře ví.
03. 11. 2012 | 17:47

Josef K. napsal(a):

Zdeněk Brom. Snad by bylo dobré nedělat z prodeje soukromého majetku Lucerna věc totožnou s prodejem majetku státního. Navíc kupujícíc subjekt, ať patřil komukoliv, byl privátní. To je zase jedna z legrácek pseudomravnosti, které nafouknuty do obřích vzducholodí Zepelinových mají zakrýt podivné obchody daleko věštších rozměrů.
03. 11. 2012 | 17:51

český maloměšťák napsal(a):

Ještě k tomu bodu 2. - zabránění přijetí eura.

Bylo to až za Sobotky, kdy země splnila maastrichtská kritéria nutná pro přijetí eura..
Je dost chucpe vydávat v podstatě neschopnost za " úspěch". dělat z nouze ctnost - CZ NEMOHLA přijmout euro...ale ne proto že nechtěla, ale proto, že nesplnila kritéria přijetí.
03. 11. 2012 | 17:52

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák

"coby expert na informační systémy"

Díky, ale dohledejte si patřičné informace sám. Pokud porovnáte nezaměstnanost, HDP, kurzy a pod tak naše privatizace v 90 letech dopadla nejlépe.
Z mého pohledu chybou bylo, že jsme moc lpěli na "domácím zlatu a stříbru" a nezprivatizovali do zahraničí víc podniků, mohli být úspěšné jao VW nebo Prazdroj.
03. 11. 2012 | 17:52

Zdeněk Brom napsal(a):

A007:

Na to je jednoduchá odpověď. Je to divadlo pro voliče, aby se prali mezi sebou. Pokud by jim došlo, že kradou obě strany, pak se mohli domluvit a vykopnout je všechny.

Klaus a Zeman je sehraná dvojka. V parlamentu sice létala silná slova o spálené zemi, ale mimo záběr to bylo: "Václave sem a Miloši tak a úsměvy...?

O kvalitě nerozhoduje jestli někomu někdo vadí. Zeman zdevastoval ČSSD do podoby hospodského burana. To mi vadí nejvíc, protože bych strašně rád byl sociálním demokratem, ale nejde to.

Tunely hloubil Klaus, Zeman a i další. To je pořád jedna a tatáž parta.
03. 11. 2012 | 17:54

jozka napsal(a):

Zdenek Brom:

ad Vláda neplní předvolební sliby a dělá v podstatě opak toho, co slíbila - především daňová politika, kde vláda přešla téměř na pozice ČSSD.

Opravdu? Kdy mela CSSD v programu rovnou dan, zastropovani odvodu a zvysovani DPH?
03. 11. 2012 | 17:56

Josef K. napsal(a):

korněj čukovskij, zatím nic inteligentního, ani pod jinými nicky, navíc Váš smích je jaksi křečovitý. Váš blábol o GB nesvědčí o znalosti tématu a posledních událostí jak v UK parlamentu, tak na půdě EK. Ostatně text odpovídá té sovětské encyklopedii, domnívám se, ale já ji nikdy neviděl. Vyše interpretace však zcela nahrazují moji neznalost.
03. 11. 2012 | 17:57

Josef K. napsal(a):

Zdenek Brom. Rád bych se jen optal na smysl národní strany vymezující se proti EU. Pak ještě jedna otázka , po vlastním důvodu potřeby takové strany....Ve jménu jakých hodnot by byla pozitivním jevem? Nějak mi uniká, ale možná se mýlím.
03. 11. 2012 | 17:59

Zdeněk Brom napsal(a):

Josef K.:

Ten prodej je dost zásadní a týká se potažmo celé privatizace.

a) Najednou se to odněkud vzala obrovská hotovost. Co to bylo? Vexlácké úspory nebo tajné fondy StB a aparátčíků KSČ? Zatím se nikdo a nikdy moc neptal.

b)Jak vznikl Chemapol? Ze státního majetku. Jak k němu přišel Junek, jinak agent StB? Jak to, že to nevadilo ani Havlovi a ani Pehemu?

Ty věci jsou velmi úzce propojené.
03. 11. 2012 | 18:03

Béda napsal(a):

Pšt! Prosím nerušit! ODS se právě reformuje a provádí mimořádnou sjezdovou sebereflexi. Staronovým předsedou bude téměř se 100-%tní jistotou zvolen úspěšný dvoubradý předseda s bradavicí Nečas, protože v této demokratické straně si nikdo nedovolil postavit se jako protikandidát a volba předsedy je veřejná. Právě Petr Nečas, který dovedl ODS ke kolosálnímu volebnímu debaklu a vede partu kmotrů, kteří se rvou o státní kořist jako supové je tou pravou staronovou osvědčenou tváří k provádění reformní obrody.
Jako posila byl do širšího vedení nominován známý pan Íčko, který byl vykroužkován volbama. O reformě velice hezky promluvil pan Drobil.

Pan Nečas spolu s novými tvářemi ve vedení (možná mezi nima budou "Don Pablo", "Íčko" a "kmotr" Kuba po sjezdu vytyčí nový pozitivní reformní program, podobně jako jej dvacet let vytyčovala KSČ pod vedením Gustava Husáka.
03. 11. 2012 | 18:04

Zdeněk Brom napsal(a):

Josef K.:

Myslíte, že se Václav Klaus chystá do důchodu? :)
03. 11. 2012 | 18:04

český maloměšťák napsal(a):

vlkodav
Takže opět nic /ostatně jako vždy/.
"Já něco tvrdím, ale prokázat to neumím"

Typické pro účastníky lampionových průvodů a voliče " míru a socialismu". Hesla a transparenty - toť naše argumenty, to je naše vysvětlení i porozumění...v tom je, soudruzi, naše síla. A kdo nejde s námi - jde proti nám.

Za prvé, za druhé za třetí - důkazy si sežeň sám.
Pic ho. Nač tam nějaké dlouhé řeči, že....

Sbohem a adie, vlkodave. Odborníku na informační strategie všeho druhu.
03. 11. 2012 | 18:08

Pepa Řepa napsal(a):

Tak co, mudrcové, zdař Bůh
Co je nového na sletu Broučků v chaloupce pod dubem?

Inu....byl podzim, tak už je to na tom světě zařízeno
http://www.youtube.com/watch?v=dVIGDhWErdE
ale kmotříček Ivan a kmotříček Míra na to, že když se všichni dají do práce bude všechno jako dřív.....
a spali a spali.....a spali
------------------------
Kdybyste raději koukali na tenis!
Pana Pehe nepočítám. Ten má broučka kovaříčka v hlavě.
Buší...K-L-A-U-S-K-L-A-U-S-K-L-A-U-S-
03. 11. 2012 | 18:08

český maloměšťák napsal(a):

Béda
Dvoulaločnatý Nečas s bradavicí - to je z podobného soudku jako Sobotkova rovnátka či Paroubkova bradavice. Dost nechutné teda.
Měl byste trochu zklidnit hormon...ale Vaše věc.
03. 11. 2012 | 18:10

Pepa Řepa napsal(a):

I WikiBédu to vzbudilo.
:-)
03. 11. 2012 | 18:11

Zdeněk Brom napsal(a):

jozka:

Vaše námitka je oprávněná, ČSSD už toho namluvila okolo daní dost a dost, takže skutečně uniká, jak by na to šla. Možná progresivní daň, ani DPH v některých věcech by jí nebylo cizí. Faktem je, že to u nich nedohledáte a z úst jejich protagonistů jsem už slyšel vše, co jsem výše zmínil. Tedy kromě rovné daně.
03. 11. 2012 | 18:13

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Na kongresu často zní: „lidé nám přestávají rozumět“,
ale spíše by mělo znít: „lidé nám začínají rozumět a pochopili, kolik jsme jim v porovnání s ČSSD přinesli svobody, jak jsme jim snížili daně, zajistili levný a fungující stát, a jak jsme jej oddlužili, lidé pochopili, že naše hesla jsou jen líbivým populismem, ale ve skutečnosti nám jde o úplně něco jiného“.

Ta strana je nereformovatelná a rozpadne se jakmile přestane být pro své členy nástrojem na získání moci a privilegií.

Co mne z některých projevů děsilo bylo takové to spojování ODS se státem, někteří se zřejmě nemohou zbaivt dojmu, že ODS je státostrana, ODS = stát a pokud se rozpadne ODS, tak přestane existovat i Česká republika.
03. 11. 2012 | 18:15

Béda napsal(a):

český maloměšťák,

jen jsem zde milým spolubesedníkům připomenul jejich "argumenty" proti Paroubkovi. Bylo to takové pohlazení, aby náhodou nepřehlédli u Nečase to, co vyčítali Paroubkovi. Ještě si vzpomínám na hezká oslovení typu Paro*****. To ale nebylo těžištěm mého příspěvku. Tím bylo, že obrodný proces nastartuje politický dinosaurus Nečas, který ODS přivedl do krize.
03. 11. 2012 | 18:16

Naštvaný napsal(a):

"ODS u konce s dechem" Autore, nepřipisujte svoje problémy jiným.
03. 11. 2012 | 18:18

Vlkodav napsal(a):

čm

"Sbohem a adie, vlkodave. Odborníku na informační strategie všeho druhu."

Vy fakt neumíte nic jinýho než zesměšňovat a urážet. Pokud by jste byl aslepoň drobet solidní, pak byjte uvedl, že takové srovnání není na pár řádků. Takže odkazuji např na diplomovou práci Michala Srovníní forem privatizace anebo na Mass Privatization and Economic Growth in Post-Communist Countries, Hama, Kingbm, Stuclerb.
03. 11. 2012 | 18:18

jozka napsal(a):

Zdenek Brom:

Takze kdyz prestaneme chodit kolem, dojdeme k tomu, ze jste placl pitomost.
03. 11. 2012 | 18:23

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Vlkodav.
Nech si vé rady, své vychloubání i své experty na privatizaci.

Českou privatizaci shrnul nositel Nobelovy ceny za ekonomii Jeseph Stiglitz v jedné ze svých knih do několika řádků:

„Klausův "velký skok vpřed" dal vzniknout skupině zločinců v bílých límečcích (white-collar criminals), kteří sice vynikají ve schopnosti obírat naivní spoluobčany, nevytvořili však žádný rozumný základ dalšího zdravého vývoje ekonomiky.“


A o tom to je.
03. 11. 2012 | 18:28

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe.
Velice dobrý rozbor ODS,ale dost pozdě,tohle všechno ví nemalá část národa.Jsou v situaci jak komunisté v roce 1988,moc slov,ale práce a výsledky špatné.ODS nejde reformovat a ani nemůžou,jedině zrušit.Mám takové myšlenky,že ODS budou historici a nejen historici považovat,pokládat ještě za horší,než KSČS.
03. 11. 2012 | 18:32

Vlkodav napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:

Citování jednoho známého kritika šokové privatizace neznamená říkat pravdu.

Pravdou je, že Klausova privatizace měla silné i slabé stránky, ale snad nikde jinde ji neudělali líp. Pokud myslíte že ano, uveďte kde.
03. 11. 2012 | 18:32

jozka napsal(a):

My taky docela zajimaly Vlkodavovy mandantorni vydaje pod kontrolou v 90.letech. Jedine co by Vlkodava omlouvalo je, kdyby na nej v te dobe brali rodice prispevky...
03. 11. 2012 | 18:35

Vlkodav napsal(a):

jozka

"Jedine co by Vlkodava omlouvalo je, kdyby na nej v te dobe brali rodice prispevky..."

Alespoň jste ftipnej a urážíte na úrovni, to u vás oceňuji.
03. 11. 2012 | 18:36

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav
Nemáte na mysli práci "Mass Privatization, State Capacity and Economic Growth in Post-Communist Countries" - autorů Patrick Hamm, David Stuckler & Lawrence King
/May 2010/ ?

V přepisu názvu práce , který jste si odbůhvíkde vygůgloval máte jen málo chyb - Nicméně autory jsou nikolivěk " Hama, Kingbm a Stuclerb" - ale ti, které uvádím já. Je ale pravda , že

Zkuste si kromě špatných údajů názvů studií, které někomu doporučujete....někdy seznámit i s obsahem takovéto studie.
Když už se na něj odvoláváte.

Urážíte se a zesměšňujet vy sám.

Vy jste ta jména totiž zkopíroval špatně, vlkodave - i s indexem, odkazujícím na působiště autorů. Odsud :

http://asr.sagepub.com/content/77/2/295.abstract

Patrick Hamma
Lawrence P. Kingb
David Stucklerb

a - Harvard University
b - University of Cambridge

Ha, ha, ha.... :)))
--------
Ale poradím vám. Práci naleznete zde :
http://www.peri.umass.edu/fileadmin/pdf/working_papers/working_papers_201-250/WP222.pdf

Teď už fakt musím...ale dík - rozesmál jste mě.....svou "informovaností".
A kupte si nový lampion - výročí vŘSR se blíží...
:D
03. 11. 2012 | 18:39

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

zdenek brom,
já si myslím, že klaus by se nikdy ani vteřinu nepouštěl do nějakých her typu položení vlády a ohrožení rozpočtu kvuli nějakému svému projektu. myslím si, že klaus rebely neřídí, že to je pouze jedna z dalších halucinací některých novinářů, kteří to nemají v hlavě uplně v pořádku. ( dnešní tluchořův jásot nad dle meho názoru tragickým projevem topolánka, ve kterém na klause utočil, to dokazuje) a taky si myslím, že žádný klausův projekt na nějakou novou stranu neexistuje. že by si klaus přál , aby ODS nebo jiná strana šla více doprava a více proti EU je všeobecně známo. já také.
03. 11. 2012 | 18:40

Béda napsal(a):

Reformní křídlo ODS: Hlavní reformátor - Nečas, volební stratég Drobil, pokladník "Íčko". Nečasovi místopředsedové - zástupci - Blažek, Kuba. Kontinuita asoučasně pozitivní obrat zaručen. Stačí politiku ODS mezi lidma lépe "vykomunikovat".
03. 11. 2012 | 18:47

jozka napsal(a):

Mozna to bude znit divne Vlkodave, ale ja to myslim vazne. My, co jsme tu tenkrat zili si totiz pamatujeme jak a proc skoncila v tech 90.letech vlada pod vedenim ODS.
03. 11. 2012 | 18:49

Vlkodav napsal(a):

čm:

četl jste to vubec? A pochopil? Asi ne, podle toho co píšete. Vy budete takovž Google vědec. Buďte rád, že nerozumíte IT a nepohybujete se v tomto oboru, řekl bych vá, co si o takových lidech myslíme, ale nechci urážet. Pro příště doporučuji méně googlovat, více studovat a snažit se pochopit, ne pouze papouškovat závěry jiných - samozřejmě jen těch, kteří hovoří ve vašem duchu, ostatně Jožka by doporučil Stiglicze, ten vám bude vyhovovat. Lehce k vygooglovaní.

A opět jste neopoměl urazit, jste normálně ubohý, velmi ubohý.

Mějte se fajn, milý pane, a prima večer.
03. 11. 2012 | 18:49

L. napsal(a):

Autor je fakt postižený Klausem a ODS....jen škoda, že se nevyjadřoval k výsledkům voleb ohledně svého idolka Jirky Paroubka, kterému už dlouhou dobu leze do zadele.....není náhodou také paroubkův LEV u konce s dechem ? Zkuste ale najít o tomto článek od soudruha Peheho...
03. 11. 2012 | 18:51

zdenekbrom napsal(a):

jozka:

Vyjádřil jsem se nepřesně a obecně. Tedy ČSSD už jsem slyšel mluvit o vyšším DPH na některé věci, prograsivních daních, vyšších odvodech za zaměstnance, milionářské dani atd.

Rovnou daň jsem nemyslel a to byla skutečně blbost.
03. 11. 2012 | 18:55

Vlkodav napsal(a):

jozka napsal(a):

"Mozna to bude znit divne Vlkodave, ale ja to myslim vazne. My, co jsme tu tenkrat zili si totiz pamatujeme jak a proc skoncila v tech 90.letech vlada pod vedenim ODS."

Nelžete, alespoň to skuste, prosím.

A vláda ODS dle mne skončila protože nebyla schopna, ani nemohla, sestavit většinovou vládu.
03. 11. 2012 | 18:55

zdenekbrom napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina:

Tady se spořit nebudu, protože jsou to skutečně jen odhady, co asi bude.
03. 11. 2012 | 18:57

Gudka napsal(a):

Jakožto obyvatel této země, který je tak starý, že už je nucený tu zůstat, si nepřeji od kongresu státostrany ODS nic víc, než aby svým předsedou znovuzvolila pana Nečase. To urychlí pád tohoto režimu víc, než cokoliv jiného.
03. 11. 2012 | 18:58

jozka napsal(a):

Opravdu, Vlkodave? Balicky...nic? Rozpocet v troskach...nic? Banky v troskach... nic? Nevysvetlene penize ve finacovani strany...nic? Kolik vam v te dobe bylo?
03. 11. 2012 | 19:02

český maloměšťák napsal(a):

Vklodav
V rychlosti - vždyť vy vůbec nevíte co ta práce hodnotí.
To vy jste ji nečetl

Ale dobře - poslední pokus.

Doložte tedy na základě údajů z této studie své původní tvrzení - váš bod číslo 1 :" 1. Nejlepší privatizace v postkomunistických zemích"
Nebo snad zapřete , že jste toto napsal a pak doporučil, že se tento výrok potvrzuje studií, jejíž název i jména aurorů jste špatně překopíroval ?

Ubožák jste vy. Rozdáváte tady cizí moudra o kterých si nic nezjistíte - jen špatný název a špatně uvedete i jména autorů./respektive je chybně překopírujete z nějakého abcract textu/

Kupte si ten lampion - ale pozor na rošťáky se stříkačkama - naplěnými benzinem !
03. 11. 2012 | 19:02

Vlkodav napsal(a):

Gudka

"To urychlí pád tohoto režimu víc, než cokoliv jiného."

A jaký režim si myslíte že bude potom? A jaký by jste chtěl?
03. 11. 2012 | 19:03

český maloměšťák napsal(a):

re " abstract "...čas tlačíííííí...
03. 11. 2012 | 19:05

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Vlkodav.
Nemusím chodit daleko, například Polsko

GDP per capita in PPS Index (EU-27 = 100)
Rok 1995, 2011
Polsko 43, 65
ČR 77, 80
Polsko obrovský posun vpřed ČR prakticky nic.

ČR svým HDP dosáhla výkonu roku 1989 až někdy kolem roku 2000, ČR byla jedinou zemí, která v devadesátých letech upadla do recese.

Podobně by to dopadlo se zadlužením a dalšími parametry. ČR měla v roce 1989 oproti jiným postkomunistickým zemím obrovskou výhodu a náskok, ale naše pravice je ukrajinská či jaká a posouvá nás k Uralu. Kdyby nebylo osmi let vlády ČSSD, tak jsme dnes Ukrajina.
03. 11. 2012 | 19:06

Vlkodav napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:

srovnání 95 a 2011 nehovoří o Klausově transformci, ale o vládách CSSD a ODS poté.

A ČSSR měla horší pozici. Skoro žádné soukromé podnikání před revolucí a problémy s dělení státu, vzpomínáte?
03. 11. 2012 | 19:16

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Vlkodav.
Zase jen kecáš nesmysly.

A Slovensko?

GDP per capita in PPS Index (EU-27 = 100)
Rok 1995, 2011
Slovensko 47, 73
ČR 77, 80

ČR v roce 1989 73 % průměru EU, tedy podobně jako v roce 1995
Ostatní šli výrazně nahoru,
ČR se sice dopracovala 83 % v roce 2007, ale pak zase spadla.


To je poslední, co jsem ochoten na adresu něčeho podobného, jako jsi napsat.
03. 11. 2012 | 19:24

jozka napsal(a):

Vlkodave, opravdu mela CSSR horsi pozici protoze nemela soukrome podnikani? Chlape, byl jste vubec nekdy v Polsku? V dobe, kdy jsme tady straslive upeli pod statnim, tam hyperinflace, zradlo na listky. Polaci kseftovali po cele Evrope aby se vubec uzivili.
03. 11. 2012 | 19:27

Ernesto napsal(a):

Dobrý večer češi ti vaši modroopeřenci s vás dělají pěkný trumbery a vy těm oprsklým pravicovým vykukům na vše kejvnete ! Už měla být v Praze dávno velká demonstro , pro výstrahu ! Oni se ted na své valné hromadě v Brně domluví zase jak dál na vás lidi a nebudete mít šanci ještě dva roky jich z vlády vyprovodit ! E Th G
03. 11. 2012 | 19:28

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro jozka.
Pamatuji Poláky, jak jezdili s batohy po celé Evropě a kšeftovali, jak jsme na ně s lítostí hleděli a za chvíli jim snad budeme závidět.
03. 11. 2012 | 19:32

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro jozka.
Polsko má ale jeden problém a to církev a hodně věřících.
03. 11. 2012 | 19:34

Vlkodav napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude

Vemte roky např 89 až 95 a podívejte se na vývoj nezaměstanosti, index spotřebitelských cen, vývoj devizových rezerv, zadlužení a pod.
03. 11. 2012 | 19:35

Vlkodav napsal(a):

ozka napsal(a):

"Vlkodave, opravdu mela CSSR horsi pozici protoze nemela soukrome podnikani? Chlape, byl jste vubec nekdy v Polsku? V dobe, kdy jsme tady straslive upeli pod statnim, tam hyperinflace, zradlo na listky. Polaci kseftovali po cele Evrope aby se vubec uzivili."

U nás se muselo privtizovat vše. Vzpomínáte na malou privatizaci? To v Maďarsu a Polsku nemuseli, mnoho, myslím kolem 30 procent, bylo soukromé.
03. 11. 2012 | 19:37

zdenekbrom napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude 03. 11. 2012 | 19:34 :

To je problém?
03. 11. 2012 | 19:40

jozka napsal(a):

Vite, co bylo v Polsku soukrome? Zemedelstvi. Neco soukromnicku ve sluzbach. Prumysl byl statni. A meli ho mnohem, mnohem min nez my.

Opravdu nezbyva nez konstatovat, ze vite, kde najit statisticka cisla. Ale tim to konci, jinak byste nebyl schopen napsat takovou kravinu.
03. 11. 2012 | 19:41

patriot napsal(a):

Na dnešním sletu vystoupil i Marek B. Plzeňský.

Poděkoval Sašovi V. a Pavlovi D. za jejich vynikající práci pro rodnou stranu. Stali se prý oběťmi mediálních kampaní. Málem se přitom rozplakal. Ptactvo tleskalo.

Tohle by nezrežíroval ani Svěrák!
03. 11. 2012 | 19:41

zdenekbrom napsal(a):

Technická poznámka:

Privatizovat na konci 80. let chtěla už i KSČ, protože vedení došlo, že už je dotování některých malých provozoven ekonomicky neutáhnutelné.
03. 11. 2012 | 19:42

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro zdenekbrom.
Je to v Polsku problém, ale nemusí to být problém všude, ve Švýcarsku najdete v obci i dva kostely a problém to není, záleží na tom, jaká ta církev je.
03. 11. 2012 | 19:47

Vlkodav napsal(a):

jozka napsal(a):

"Vite, co bylo v Polsku soukrome? Zemedelstvi. Neco soukromnicku ve sluzbach. Prumysl byl statni. A meli ho mnohem, mnohem min nez my.

Opravdu nezbyva nez konstatovat, ze vite, kde najit statisticka cisla. Ale tim to konci, jinak byste nebyl schopen napsat takovou kravinu."

Proboha víte o čem byla malá privatizace? Právě o službách a maloobchodu. Vzpomínáte na NDr a MAďarsko? Tam to už v 95 jelo ve velkým, jak jsme jim záviděli.

A ani vy to nedokážete bez urážek? Předci můžete nesouhlasit slušně.
03. 11. 2012 | 19:47

zdenekbrom napsal(a):

ten, kdo se hádat:

Pokaždé, když Polsko navštívím, tak mi nepřipadá, že s tím Poláci měli nějaký problém.
03. 11. 2012 | 19:51

modrovous napsal(a):

ODS je stranou postavenou na těch nejhorších bývalých komunistech. Toto hovoří za vše.
03. 11. 2012 | 19:53

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro zdenekbrom.
Není to asi až tak závažný problém, například i na číslech, která jsem sem dal je vidět, že Polsko udělalo obrovský krok vpřed, ale přece jenom silný vliv katolické církve často problém znamená. Pocházím z katolického prostředí a vím, že víra je často brzdou pokroku, ale může mít i pozitivní vliv na morálku.
03. 11. 2012 | 20:00

zdenekbrom napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:

Rozumím.
03. 11. 2012 | 20:02

antoni.n napsal(a):

Ad Josef K. 16:08

Vase vise zni zel pravdepodobne,

Zdravim
03. 11. 2012 | 20:26

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro zdenekbrom.
Ještě k tomu Polsku a církvi. Někde jsem četl, že se tam snaží zasahovat do politiky, což nepovažuji za příliš šťastné. Nevadí mi církev v kulturně společenské nebo sociální oblasti, ale v politice nebo školství ji zrovna rád nevidím.
03. 11. 2012 | 20:27

gorodin napsal(a):

Tady je to jak když voda cáká na všechny strany na koupališti.Na sjezdu ODS-jako na symposiu klinických psychologů.Lidi,jak lze řídit stát a ekonomiku bez páry co se děje,jenom prožíváním svými pocity volebních hlasů a mediálních sympatií.To je konec, za který držíte tu makroekonomickou katastrofu roku 2012?
Čas utíká, a ODS se snaží své delegáty přesvědčit že v x-tém v pořadí balíčku drží klíč k růstu HDP,který klesl,k obnovení růstu produktivity práce,která stojí,k snižování dluhu,který roste.Rozlišuje se vůbec matno a jasno,představy a fakta,nástroje a přání,cesty a bludiště,bláboly a rozbory,programy a chození v kruhu?
Pro Reagana byl kus objektivní cesty,kterou Rusové ušli v dvacátém století "říší zla",protože hrával v Hollywoodu kovboje,kteří si poradí pistolemi se vším.Ale
TADY je říše subjektivity,která realiru nevnímá.Je mimo,je zajatcem své psychologie a psychologie zmatených voličů,hukotu komentátorů.Chybí realismus.A pak kus představivosti co dál dělat.Bohužel teslák Ing.Petr Nečas možná má technickou představivost,ale ta s ekonomickou nemá společné zhola nic.Průnik nulová množina pravd,výroků,představ.Strojky a ekomomika,ta mlhovina Andromedy jsou od sebe oborově jaksepatří DALEKO.Blízko leda neschopným ekonomům,nebo technikům.
Hlupáci se domnívají ,že drží ekonomiku zdražením všeho co se lidské existence týká ,a právě tím ona klesá ,protože to maže poptávku vůči nabídce.A ekonomika funguje jen při jejich rovnováze-poptávky a nabídky trhu.To je axiom .
03. 11. 2012 | 20:34

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Vize Josefa K. 16:08 nevypadá až tak nepravděpodobně.

Přál bych si, aby konečné posouzení znělo spíš takto: resuscitace byla úspěšná, pacient zemřel. Přesunut na patologii za účelem vydolování čísel osiřelých partajních kont. Poměrně predikovatelná věc, viz Jásir Arafat funus story.

Béda 18:47: myslím že formování vedení ptáků tak, jak píšete, právě probíhá u barů a na záchodech sjezdového sálu. Do čela trubce, okolo něj "naše lidi". Toť sebereflexe a vize. A vší silou do reforem !!!
(to by bylo, aby s náma (občanstvem) nevy.ebali)

Chybí mi účast nejen pana Klause, ale i dalších zasloužilých: himálajského Pavky a budovatele Prahy 5 Jančíka například. Všechno jedna rodina.
03. 11. 2012 | 21:19

Honza H. napsal(a):

Kdyby ODS poslouchala rady pana Peheho, byla by u konce s dechem už dávno.
03. 11. 2012 | 21:32

Gudka napsal(a):

Státostrany se dají poznat podle základního rysu: své chyby smějí poznávat a napravovat pouze samy tím, že siu to "sebekriticky vyanalyzují" na sjezdu (nebo kongresu). Pro případ krizového vývoje vygenerují funkci generálního tajemníka (nebo "výkonného místopředsedy), který odlehčí státostranickému Vůdci jeho zátěž (a kterému je pak možno hodit všechno na triko - viz Slánský).
Obě státostrany, které dosud na tomto území působily - tedy KSČ a ODS - jsou tedy nadány schopností jako jediné si své vlastní chyby vyčíst a současně si je samy sobě účinně odpustit, neboť s dotyčnými stranami stojí a padá stát.
Tak například "rebelové" si neberou na paškál snad předsedu a vedení své strany, jak by se mohlo zdát, ale berou si za rukojmí celý stát.
"L´état, c´est moi!" řekl... kdopak?

Pozor na protistátní spiklenecké centrum v čele s Petrem Tluchořem!
03. 11. 2012 | 21:39

Bo napsal(a):

Přání otcem myšlenky je u fundamentalistů vždycky problém, a jsou kvůi tom,u i lidem, kterým je to vcelku jedno, k smíchu, pane Pehe.
03. 11. 2012 | 21:45

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Gudka 21:39

"Obě státostrany, které dosud na tomto území působily - tedy KSČ a ODS - jsou tedy nadány schopností jako jediné si své vlastní chyby vyčíst a současně si je samy sobě účinně odpustit, neboť s dotyčnými stranami stojí a padá stát."

Geniální srovnání!

A dále pak - poté co si samy napsaly a sobě přednesly "poučení z krizového vývoje" a uložily si deset otčenášů, se obě jsou schopny se pustit do dalšího budování v témeř nezměněné sestavě (uvidíme zítra)!
03. 11. 2012 | 21:48

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Bo 21:45 ???
Začíná to velkým písmenem a končí tečkou, zřejmě pokus o větu ??
03. 11. 2012 | 21:54

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
něco hezkého o promodralých ptáčcích by nabylo ?
Já souhlasím s tím, že mezi formálními členy ODS jsou zvláště na okresech lidé poctiví. Alespoň když jsou mimo službu. Totéž, jen snad v mnohonásobně větší míře platilo a platí pro členy KSČ a KSčM.

V celostátním vedení ODS sice nejspíš nenajdeme nikoho, koho by soud v průměrném evropském státě neposlal do tepláků.
Ale obávám se, že v porovnání se svými dvěma KOALIČNÍMI konkubínami je ODS méně nebezpečná:
ODS je proti Kalouskovu likvidačnímu TOP 09 pouhá lepra, svrab a neštovice ve srovnání s metastázovanou rakovinou.
03. 11. 2012 | 22:01

timor mortis conturbat me napsal(a):

V průměrném evropském státě (ostatně, co to asi tak je? Skandovaná Albánie?) se neposílá do tepláků (v těch se rozehřívají atleti před výkonem) nýbrž do žaláře.
Najděte si heslo tavářyšči v ťurmach. Eventuelně zastěnkach chalodnych.

Tam ale ODS nepatří.
Ta učiněna jest příbytkem ďáblů, a stráží každého ducha nečistého, a stráží všelikého ptactva nečistého a ohyzdného.
Proto musí hnít na smetišti Věčnosti.

Až v únoru 2013 začne runem na banky (kdo v Kotlině tuší, že Deutsche Bank je nejvíc nebezpečnou institucí světa?) konec postmoderní doby, kdo si ještě vzpomene na jména jako Nečas, Tluchoř, Mrva, Čurda, Gerik...?
03. 11. 2012 | 23:42

antoni.n napsal(a):

Josefe K., Bregovičí a ten pán gorodkovič, či tak nějak.../také jste měl přesný popis situace, pardon, nesleduji všechna ta jména..../

nepřipadá vám to vše jako neuv+ěřitelné spiknutí šílenců ?

Četl jsem dnes v Reflexu, který nemiluji, ale jako diagnostika věcí zde mne občas zajímá, rozhovor s hradním Hájkem.

Původně domníval jsem se, že je mimo, ale ten pán hovořil celkem smysluplně, nu, jsem zvědav na jeho knihu, co má vyjít 7 ho prosince.

Zdravím všechny zde, a teď váhám, v jakém jazyce popřát Dobré noci,

tak jo, všichni se dobře vyspinkejte - ...

an
04. 11. 2012 | 00:29

antoni.n napsal(a):

Chlapečku, ubožáku, co shazuješ compy nevítaným účastníkům, jdi domů, a podívej se na svojí slovenskou ženušku, zkontroluj ji, možná ti někde zahýbá.

Zkus si vydělávat na chleba s máslem něčím poctivým, chudáku !
04. 11. 2012 | 00:32

mb napsal(a):

zb tak to jsme si moc nepopovídali ...

a o čem to dění, tedy je, když o posledním odstavci to není ?

odkud liška koho vyháněl ?

sudetské němce ??? proč ?

hezký večer a dobrou noc ...
04. 11. 2012 | 00:34

antoni.n napsal(a):

Co zde, v těchto zemích schází - skutečná nobilita, vrstva lidí na úrovni společenské, občanské, kulturní ,mravní dodávající dynamiku a akcent k událostem, k dění, leč - není.

Pokud to zde za něco stálo, ve smyslu jak výše zmíněno, je ve vlnách již pryč, to dobré co zůstalo, či se navrátilo je zpravidla v ročnících osmdesát, devadesát. Vím o čem mluvím, pár těch lidí znám, unavení, ale stále se pokoušející, zčástí na odchodu do definitivních, lepších, věčných sfér.

I tak je povzbuzující, s těmito pobýt, pohovořit a hned pak jednoho napadne, že i díky jim svět není tak úplně špatný, bez naděje.

Jeden se dívá na oči, pravda trochu pohasínajích, ale odněkud zevnitř šlehá plamínek Ducha člověka dobrého, který prošel dlouhou cestou směrem tam, kde není konec ani začátek, a ten člověk jistě dle běžného conformu i hříšný, ale posvěcený darem lásky se blíží tomu, co je neměřitelné, i tou podovnou pozemskou Vědou.

Kde končí a začíná - Koule ? Je nekonečná ? Je změřitelná ?

Nemá konec, ale není nekonečná ---

Zdá se, že náš život věčný, začíná zde, žijeme již teď a zanecháváme Šlépeje, stopy.

Na povrchu proudu času, kterému říkáme pracovně - historie.

Říkáme, pracovně, protože neumíme jinak, včera - dnes - zítra, neumíme zatím jinak, zde.

Zdá se, že Hospodin, Creator, Tvůrce všeho, i nás, ke svému obrazu, nevíme proč, jest, žije, jen ve svém - Teď.

To Be, jen Být.

Nevíme proč a zač, hloupě se ptáme. Jako ještě skoro miminko, když rodičům klade první otázky a rodič se pokuší najít jazyk, slova, které to malé pojme a nastane snad první dialog.

Slova..., stejně to podstatné se odehraje ve výrazu a mimice tváří, z nepostižitelné radiace párů očí.

Oči jsou jsou úřasné vysílače a přijímače. Odehrává se tam většina komunikace, interpersonálních signálů.

Tak to bylo addendum na vskutku Dobrou noc, přátelé.

an
04. 11. 2012 | 01:27

POLITICKY HNUJ napsal(a):

BRAVO....Poprvé čtu o ODS pravdu.Demokracii lidé v ODS dělali jen v médiích-příklad Kocourek u Moravce-citace....."Kdyby nějaká stavba měla poškodit práva,byť jen jednoho člověka,tak se NEPROVEDE".Praxe?ODS-bordel spojený s korupčními skupinami na krajích a obcích.Šmeliny členů ODS s pozemky na skoro všech obcích.K perfektně zvládnutému komentáři dodám jediné.ODS,komunisti a ČSSD jedno jsou.Lidovci nejsou stranou,ale řiťolezcem předtím jemnovaných.Tyto strany jsou ostudou demokratické politiky.
Základní chybou naší politiky je to,co se nesprávně říká.Že dole se dělá jiná politika než se hraje nahoře.OMYL.Dole se dělá úplně stejná a má se dělat stejně.Dole se nedělá jeden chodník.I chodník se totiž dá dělat za peníze z dotací státu nebo za peníze soukromé a vydělané.Pokud toto někdo nechápe,pak platí Topolánkuv projev o odtrženosti centra od spodní základny.Já bych to spíše nazval tím,že dole jsou shnilé základy a nahoře si myslí,že mají základy žulové.........hahahahahahaha
04. 11. 2012 | 07:05

eM napsal(a):

Ach, Pehe. Už je mi jasné, proč vás StB tak pracně převážela v kufru auta na Západ. Tam se vám to rozložit nepodařilo, tak jste přilezl zpět a zkoušíte to už 23 let neúspěšně zde. Ale už se vám to nepodaří.
04. 11. 2012 | 07:42

jozka napsal(a):

Vite, Vlkodave, pokud mi nekdo bude opakovane s vaznou tvari tvrdit, ze Polsko na tom bylo v 90. letech lip, protoze melo soukrome zemedelce, kteri rucne vyhrabavali brambory a cast soukromniku ve sluzbach nebo ze u nas na konci 90.let skoncila ODS ve vlade proto, ze sice byla uspesna, ale nedokazala po volbach sestavit vladu, pak s nim budu jednat stejne jako s nekym, kdo jen detsky zvatla. To, ze to on pavazuje za urazeni je ale jen jeho problem.
04. 11. 2012 | 07:45

gorodin napsal(a):

to antoni.n:

o nich píši ,že jsou "zajatci své psychologie",ale o sobě to vím také.Totéž platí v případě mnoha z nás.
Když si vzpomenz na činnost ODS dosud,přál by jí brzký konec.Vzpomenu-li na KSČ předtím,přál bych jí život dál.
Cítím,že ČR přestává být postuPně moderní industriální společností.Přesněji industriální.KLaus říkal,začíná být moderní:společností služeb. Co se týče obchodů s potravinami ano.Co se týče služeb řemeslníků,lékařů a právníků-spíše mám zkušenost,že každá snaha tam cosi najít,končí reakcí:Zvuky pralesa.
Trpké mi připadá číst,že místopředsedy ODS jsou profese právník a lékař:dvě profese,z nichž se převážně skládala fašistická organizace vlajka za protektorátu.
Nečas bude přezvolen protože ho potřebuje ODS.Ale ne proto,že si to žádá ČR.
Hledám-li cosi sobě v něčem na pomoc z toho co má zde fungovat běžně,mám pocit jako kosmonaut,který má doletět ke vzdálené hvězdě kdesi ve vesmíru.Nanejvýše dolétám na Mars a objeví se veselá kupa z filmu padesátých let sovětské provenience Hudba z Marsu:Ano partičky,kumpáni ve stylu padesátých let zde rozkvétají znovu jako růže pod okny jedna za druhou.Střízlivý Gottwald pravil,o Rusku,že je slovanské dubisko.Ne maják,ne Majakovskij s ambicemi oplodnit se stáží USA,stydět se tam za sovětský pas,po návratu pochopit,že ne básník jako on ale realista je solí země a spáchat sebevraždu.Stálost dubu,odolnost,pevnost stavby,kořeny-bohužel i "nahluchlost" a růst parazitů-praváků.
Rusko je těžko pochopitelné čistě evropsky,i když se mílovými tempy amerikanizuje a evropanizuje.Ale nemělo Rusko v 19.století jako dnes obdobně své profesory Stoletovy žijící na západě a přesto země přešla k revoluci? Rusko totiž dle Marxe-má vesměs největší část území pokrytu ekonomikou asijského typu:bavlna Uzbekistanu,zlato Jakutska,ryby Leny,Jeniseje,Severního moře,obilí Kazachstanu,rudniky Uralu,...dřevo a zvěř tajgy.Marx psal,že takovou ekonomiku nelze řadit pod evropské pojmy feudalismus,kapitalismus,socialismus.Ač Rusko je ze 3/4 Rusové,země SNS představují pásmo rozmanitých ekonomik asijského typu.A přece vůčí Čechům jako Slovanům má Rusko zásadní význam historický,jako štít kerý zabránil germánskému Drang nach Osten.
ODS má zřejmě obavy,že bankovní a fiskální integrace EU by ČR mohla položit ve smyslu krachu mnoha podprůměrných firem,které produktivitou práce jsou hluboko pod evropským průměrem.Tedy nárustem i nezaměstnanosti.Pravda JE,ŽE NAŠE FIRMY NEVYRÁBĚJÍ ALE JSOU GIGANTICKÝM DOPRAVNÍM PODNIKEM ČR_OD RÁNA DO VEČERA PŘEVÁŽEJÍ TROŠKY SEM A TAM:TU BEČKU ZELÍ,TU ROHLÍKY,TU POROUCHANÉ KOLEČKO,TU NĚCO BAREV,TU BAREL ROPY,TU SUD METANOLU.Zoufalé.Ekologicky tragické,vrcholně neekonomické.
V tříšti gigantů do malých firem poprvé za 20 let klesá HDP,stojí produktivita práce,roste dluh.Roku 2015 skočí světová cena ropy:ČR bude BÍDA.
ODS a ČSSD dělaly v létech 2000-2010 společně politiku enormního zdražení všech základních potřeb ekonomické existence občana,který tím ztratil koupěschopnost a následně se neudržela tržní rovnováha poptávky a nabídky -vypukla roku 2008 krize trvající dodnes,kdy je nejhlubší-viz data ČSÚ-parametry třeba Vlkovobloguje z dat ČSÚ.
Dokud nebudou odvolány nesmyslné ceny cigaret,nájemného,vody,tepla,elektříny,dopravy-můžeme pouze mylně snít,že se dá katastrofa prohlubující se tržní nerovnováhy,plodící dluh odvrátit.Ledovec se přibližuje,vše rozdrtí strašným tlakem.Byla to hloupost nebo nepřejícnost?"
40 let učitel každý den v každé české škole opakoval:
"Práce dělníka vytvoří hodnotu výrobku rovnou jeho kupní ceně.Kapitalista z hodnoty ukrojí část,kterou nazýváme nadhodnotou a dělníkovi ji neproplatí .O tuto část je dělník méně schopen kupovat..."
Nechť lékař zapomene co je slepé střevo a místo něj vám uřízne ruku!!!

Chodili kdy členové ODS a ČSSD do školy ? Chceme vládnout zde negramoty ,pologramoty?
04. 11. 2012 | 07:59

Twist napsal(a):

Půběh sleziny modrých ptáků mne přesvědčuje jedině o tom, že jim jde jen a jen o ně samé, nikoliv o osudy lidí země, kterou různými praktikami ovládají. Ať si třeba pojdou (to není sprosté slovo pane Stejskale, nevyvolávám žádnou nenávist proti skupině osob), ale ať sebou netáhnou do pekel celý národ.
04. 11. 2012 | 08:56

Kelt napsal(a):

Tak jsem byl poučen že:

Boborodička-ODS je stranou těch,kterým jde o idee a ne o koryta-že mne to dříve nenapadlo,protože když jsem poslouchal včera příspěvek jedné modré soudružky,tak ta prohlásila,že pokud ODS se nezbaví kmotrů,tak o obrodě strany nemůže být řeč.Kamera švenkla na Rittiga-ten měl nos zabořený do ubrusu.
Vlkodav-v ČR proběhla nejlepší privatizace v postkomunistických zemích.Proto asi musel Klaus uklidit cca 500 miliard Kč nesplacených úvěrů do Konsolidační banky-nádherný eufemismus/prostě se některé podnikatelské projekty nezdařily/ekonomika se propadla v roce 1997 do krize a Klaus musel hodit ručník do ringu.
Čím to asi bude,že všechny vlády pod dominancí ODS končí TKO před limitem?
04. 11. 2012 | 09:22

mb napsal(a):

Čím to asi bude,že všechny vlády pod dominancí ODS končí TKO před limitem?

...bude to tím, že ódéesáci kradou, případně odklánějí ...
04. 11. 2012 | 09:56

Maximus napsal(a):

Trochu nedávné historie: (-:

pondělí, 31. května 2010

Kolega Template už glosoval víkendové volby z pohledu politických stran, nicméně zůstali jsme našim čtenářům dlužni analýzy společenské. Tímto článkem se to pokusím napravit – to, čeho jsme o víkendu byli svědky, totiž je změna naprosto nesrovnatelná s ničím, co se stalo od roku 1992.

Musím říci, že když jsem za svou volební urnou jel zhruba šest set kilometrů, doufal jsem, že to bude aspoň k něčemu dobré. A bylo se na co dívat! Výsledek, kterého jsme byli svědky, přinesl totiž úplně novou politickou realitu. Nejde mi ani o nové strany, ani o to, že 114 ze dvou set poslanců v lavicích ještě dosud nezasedlo. Jde mi o několik otázek, které zatím nebyly v médiích vyřčeny příliš nahlas, jakož i několik dalších aspektů nově vzniklé situace. První a nejdůležitější věc je, že ODS, TOP09 a (bohužel) VV dostaly obrovský politický mandát, který, pokud aspoň trochu využijí k tomu, co slíbili, změní nazírání občanů České republiky na politiku. Tyto volby totiž především byly živoucím důkazem skutečnosti, že když se občané zapojí do demokratického procesu, mohou přinést i velmi radikální změnu.

Druhá neméně důležitá věc je, že těmito volbami – nestydím se to říct – nastala nová epocha, která bude mít své problémy jako každá jiná, stejně jako svá pozitiva, ale jedno je jisté – stojíme na začátku něčeho, co je nepředvídatelné, co neznáme a co budeme muset aktivně tvořit, co za nás neudělali jiní. To je něco, čeho se tak strašně obává Václav Klaus a s ním i většina voličů ne pravice, ale právě ČSSD a KSČM. Věci Veřejné, coby krajně netransparentní a podivnou populistickou skupinu beru jako nutné (ale pozor: prosystémové) zlo, které patří ke každé době. Věci Veřejné jsou pro dnešní politiku něčím, co byla ve svých počátcích (mám na mysli ty v devatenáctém století) ČSSD. Tedy něco, s čím nesouhlasím, ale co holt přitahuje jistý typ méně přemýšlivých lidí, který tady byl už od starověku (o takových psal už Aristotelés) a který tu bude vždy. Zatímco ČSSD je enfant terrible dvacátého století, VV jsou enfant terrible století jednadvacátého. Sice podle mého názoru na výzvy světa odpovídají špatně, ale odpovídají na výzvy dnešního světa, na rozdíl od ČSSD nebo KSČM, které řeší problémy typické pro druhou, resp. v případě KSČM první polovinu 20. století.

Pokr.
04. 11. 2012 | 10:06

Maximus napsal(a):

Dokončení:

Na výzvy současné doby stejně tak odpovídá TOP09 i reformovaná ODS, ať si o ní pan prezident myslí, co chce. Umím si představit, že za deset-patnáct let budou hlavními, proti sobě stojícími formacemi ve Sněmovně ODS/TOP09 na jedné straně a Věci Veřejné/Strana Zelených na straně druhé. Zelení mají některým levicově orientovaným voličům postmoderní doby rozhodně co říct a to, že vypadli v těchto volbách, vidím jen jako dočasnou věc – na rozdíl od KDU-ČSL, která je mimo parlament podle mého názoru definitivně, Zelení se mohou vrátit. Právě první krok k utvoření nové politiky 21. století ovšem byl proveden o víkendu, protože nutné změny k tomu, aby fungovala (zefektivnění pensijního systému, zdravotnictví, školství, atd.) může případná vláda ODS-TOP09-VV nastolit (v tomto jejich programy nekolidují) a mezitím za další čtyři roky vymře další část komunistů a socialistů 20. století. Budou-li volby z roku 2010 znamením zásadní reformy českého stranického systému, dočkáme se toho, že budeme mít politiku coby arénu protichůdných názorů, některých chytřejších a některých hloupějších, ale všechny se budou týkat současnosti. Nemohu si pomoct, ale ČSSD, o KSČM nemluvě, jsou v dnešním světě se svými programy a se svou orientací asi tolik anachronické, jako koňští handlíři v době překotného rozvoje železnice a automobilového průmyslu.

Na rozdíl od názorů jiných, kteří tvrdí, že je lepší “známé zlo” v podobě KSČM nebo ČSSD před “zcela neznámým a nečitelným zlem” Věcí Veřejných si troufám tvrdit, že tito lidé asi jednak pozapomněli, co komunisté v českých zemích napáchali, jakož asi i málo poslouchali Paroubkův normalizační slovník. Poukazuje-li někdo na to, že za VV stojí mafie, pak říkám, že radši bych měl ve vládě Al Caponeho, než Paroubka, Pecinu, Tvrdíka nebo Falmera (pardon – pana Filipa). V tomto víkendové volby posloužily víc než dokonale.

PS: Aby nevznikaly nějaké jurodivé spekulace, autor je volič TOP09.

Autor: Finrod Felagund

Takže hoši, shrňme si to, to vaše vládnutí a řekněme si na rovinu, co jste dokázali od voleb?

Dokázali jste rozvrátit ekonomiku ČR, nasrat většinu občanů vč. těch pravicově smýšlejících a dokázali jste udělat vír v peněžence velké části obyvatel ČR. A to nemluvím o stále upadající prestiži České republiky....

Jste ubožáci!
04. 11. 2012 | 10:06

resl napsal(a):

mb 17:43,
dobře jste kladl jednduché otázky a je zřejmé, že p. Brom na ně nedovede odpovědět. Jako "tonoucí se stébla chytá", zkusil srovnat obchod mezi prodejem fyzické osoby, právnické osobě /a.s. s.r.o. sdružení/. Na ostatní nezbyla odpověď, takže když kritizuje Pehe Klause a spol. zůstávají jeho kritikům tři "argumenty". Žádný, vymyšlený, ničím nepodložený a třetí je nenávist k Pehemu jen proto, že kritizuje hradního zloděje. A to je ten pravý, často ukrývaný důvod. Proč se tak stydí projevit veřejně přízeň prezidentovi ?
04. 11. 2012 | 10:19

Viola napsal(a):

šmoulové budou volit nového, nebo starého taťku šmoulu.
Má čáry máry fuk-sa naději na zvolení? Já si tipuji, že ne.
04. 11. 2012 | 10:43

Pepa Řepa napsal(a):

Brom
učitelskej a máte to!
Kdo neplive do nastaveného plivátka Čunek, Klaus, Kalósek....etc je divnej jako ten Velkopopovickej, asi zakuklenec a tajný obdivovatel VK.
:-)
Inu: kdo neplive s námi, chce určitě plivat proti nám!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pehepolicii na něj!

A tomu Vašemu kolegovi vyřiďte, že kdyby zvolili za alfasamce jistého Kuberu z Teplic, preference by šly nahoru jako po viagře.

Kelt
Boborodička se vyvedla.
kouzlo nechtěného nebo sem už píše maminka paní Bobo?
04. 11. 2012 | 10:49

Jarda napsal(a):

ODS ještě nepochopila, že jedinou šancí je pro ní odejít od nepovedené práce do opozice. Pokud se bude držet dál vlády a pokud bude pokračovat v politice destrukce / jinak to ani neumí/, pak v příštích volbách jim nepomůže ani antikomunistická kampaň.
Počty jsou jednoduché... Pokud pomáháte 10 % lidí a ostatní uvrhnete do krize, nebudete mít voliče....
04. 11. 2012 | 10:52

Kyle napsal(a):

Problém ODS je především v tom, že občan a pravicový demokrat se nestane z estébáckého fízla, zelináře, komouše, nebo agenta KGB prostým přemalováním na modro a postavením si honosného nevkusného baráku z kradených peněz.

Ergo, ODS stojí na samotném začátku svojí cesty. Byla sice de iure založena před dvaceti roky, ale de fakto ještě jako pravicová demokratická strana nevznikla. Držím jí palce, aby nepromarnila dalších dvacet let svého názvu a loga a aby její ustavující sjezd dobře dopadl. Už se těším na vznik konsolidované pravice v Čechách, protože tady citelně chybí.
04. 11. 2012 | 10:59

limbo napsal(a):

to Maximus:

Autor výroku níže Fenrod Figalund ,volič TOP 09:
"stojíme na začátku něčeho, co je nepředvídatelné, co neznáme" (rok 2010)

To je jako doslova překlad idejí M.Zemana z jeho článku v Technickém magazínu roku 1989.

O politické identitě M.Zemana bych jen hádal.Podobný problém měli kdysi v SSSR se Lvem Trockým.
Vím že nic nevím,že revoluce je permanentní .Sokrates revolucionářem.
04. 11. 2012 | 11:13

resl napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Brom
učitelskej a máte to!
Kdo neplive do nastaveného plivátka Čunek, Klaus, Kalósek....etc je divnej jako ten Velkopopovickej, asi zakuklenec a tajný obdivovatel VK.
:-)
Inu: kdo neplive s námi, chce určitě plivat proti nám!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ne, ne p. Pepo Ř. to by bylo jednoduché, a smrdí to demagogií, která ráda svádí na falešnou stopu, ale to tušíte, ne ? A při tom máte takových možností.
04. 11. 2012 | 11:14

Sladký napsal(a):

Očekávat slušnou a rozumnou politiku od ODS je přibližně totéž, jako myslet si, že fekální hovnocuc přiváží pramenitou pitnou vodu.
04. 11. 2012 | 11:16

Sladký napsal(a):

Moudrý uvážlivý a přitom kritický projev soudruha Nečase přerušovali delegáti častým a hlasitým potleskem.
04. 11. 2012 | 11:22

limbo napsal(a):

to Sladký:

ODS je Buridanův osel, u něhož se neví zda dříve nastane hladomor nebo si ukroutí hlavu-mezi východem a západem.Na západní straně má šanci mj. i povzbudit něčí osobnost později k roli novodobého Hitlera,až nezaměstnanost v EU
přeroste 12 %.A z východu pobrat asijské nerozlišení mezi feudalismem,kapitalismem a socialismem.Ostatně u nás to je již zastoupeno:feudální prvek- dozorčí a správní rady,kapitalismus-některé firmy a politické strany,socialismus-státní zaměstnanci úřadů a škol a výzkumu,polostátní firmy a firmy dotované státem.
04. 11. 2012 | 11:28

český maloměšťák napsal(a):

Takže nick Vlkodav tvrdí : ODS přinesla tomuto státu tři dobra - jedno z nich je " 1. Nejlepší privatizace v postkomunistických zemích"

Na podporu tohoto tvrzení sem dal práci , ktarou zřejmě vůbec nečetl.

V úvodu této práce se autoři zamýšlejí nad tím, zda je rozumnější privatizace šoková nebo gradualistická. Mj. citují Miltona Friedmana :
“It turns out that the rule of law is probably more basic than privatization. Privatization is meaningless if you don’t have the rule of law. What does it mean to privatize if you do not have security of property, if you can’t use your property as you want to?” (Friedman 2002)
Další citace : "Other empirical work claimed that “the benefits of privatization are larger in countries with an effective legal framework and secure property rights” (IMF 2000).

/vs klausistické " ekonomové musí utíkat před právníky", libaralizace kapitálových trhů bez příslušného institucionálného rámce.../

V dalším se zamýšlejí mj. nad pojmem tkzv. " nomenklatura" :
"..In those countries were the nomenklatura were sufficiently powerful, they were able to convert their social and political capital into private economic wealth (Eyal et al. 1998; King 2003), and in the process “castrate the state” to cover their tracks (Ganev 2007). The outcome was a form of capitalism that is driven by the “wrong agents” with an inappropriate habitus (Eyal et al. 1998) That is, former nomenklatura were incentivized to export capital instead of investing in their enterprises, especially given that much of their wealth was obtained by illegal means."

/privatizační zločiny, Česká konsolidační agentura, banksteristická produkce kapitalistů.../

V dalším se píše :

"...Our explanation is consistent with the institutionalist and corruption-centered perspectives, but goes beyond them by arguing that rapid privatization itself damaged existing institutions and increased corruption...."

/dědictví korupčního modu kapitalismu , na který zadělal právě že popisovaný způsob privatizace si neseme dodnes - korupce se již stala jskousi tradicí a i dle pravicových ekonomů připravuje CZ o cca 100 mlrd. CZK ročně - což samozřejmě snižuje produkční kapcitu celé makroekonomiky a podrývá celou společnoat/

Pokračujme dál :

"...We argue that countries which pursued rapid privatization severely damaged their state capacity for two reasons. First, privatization removed assets from the state’s hands, including the profits of state-owned enterprises, thus reducing its revenue base. Second, it established enterprises which lacked strategic owners and thereby created severe agency problems, increasing the risk of firm failure and recourse to the non-monetary economy, thus further reducing potential tax revenues. In combination, these two effects on the state’s budget produced a fiscal crisis, weakening the development of the very institutions needed for governing the private sector, and undermining morale among the post-Soviet bureaucracy. Declining state capacity – fiscally and bureaucratically – caused corruption and weak institutions, which contributed significantly to poor economic outcomes..."

Práce je zajímavá i v dalším - ale NAPROSTO POPÍRA TO, CO TVRDIL VLKODAV. (autoři KRITIZUJÍ metodu privatizace zvolenou bývalými komunistickými kádry a estébáky z řad ODS plus jejich spolupracovníky čele s Vodichkou napojeným na KGB a Kreml)
Je tedy na bíledni, že vlkodav tuto práci VŮNEC nečetl - protože by ji nemohl stavět jako důkaz pro své tvrzení.

(Pokr.)
04. 11. 2012 | 11:30

Desiderius napsal(a):

Sledování kongresu ODS jen potvrzuje jistotu, že tento spolek je zločineckou organizací.Jde o myšlenkově bezobsažný výtah k moci založený Klausem za účelem ovládnutí této země.Projevy jejich členů jsou až snad na jednu vyjímku směsicí intelektuálního zoufalství, drzosti a špatných úmyslů.Je úplně jedno, kdo bude předsedou a místopředsedy, členy výkonné rady atd.Všichni jsou stejní.Jedinou šancí jsou okamžité předčasné volby. Tady je avšak otázkou, která partaj je vůbec bez uzardění volitelná.Já o ní pohužel nevím.
04. 11. 2012 | 11:40

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

snad delegáti kongresu ODS pochopí, že nečas je sice slušnej a pracovitej, ale není to lídr, který umí sehnat voliče.
04. 11. 2012 | 11:40

limbo napsal(a):

to český maloměšťák: zapomínáte,že Rusové,asi díky ropě a plynu nemají dluh,naopak.
04. 11. 2012 | 11:41

český maloměšťák napsal(a):

I další čtení je zajímavé - práci doporučuji si přečíst...(například zajímavý rozbor Weberova pohledu...)

Takže se podívejme, co autoři práce píšou o samotné CZ :

"The most important outlier of the postcommunist world, that is, the country that implemented mass privatization according to our definition but also had good overall performance and managed to attract a large amount of FDI, is the Czech Republic. However, this is the exception that proves the rule. The Czech Republic was the second-richest country in the region, owed little external debt, had a long and celebrated history of industrial production stemming from its time as the economic powerhouse of the Austro-Hungarian Empire, had a legal tradition of contract and property rights, and had a privileged geographic location bordering Germany. Still, by 1999, the Czech Republic recorded the worst scores on the protection of property rights, government effectiveness, and the rate of growth within Central Eastern Europe. Case-study data moreover demonstrates that companies privatized through vouchers experienced substantial governance problems (McDermott 2002; King 2001), and many voucher-privatized firms were in fact renationalized before ultimately being sold to foreign investors.
As our findings show, mass privatization programs damaged the enterprise sector, and, in doing so, indirectly weakened the bureaucratic character of the state and thus its ability to support the institutions necessary for a functioning capitalist economy. “Telescoping” the formation of private property led to state withdrawal, and in fact had the opposite effect of what was intended by the advocates of mass privatization. Rather than securing a smooth transition to Western-style capitalism, it pushed countries in the direction of “crony” or “political” capitalism."

/Pojem "politický kapitalismus" je zajímavým názvem - možná že ještě trefnějším než je " český mafiakapitalismus" - politický kapitalismus v sobě obsahuje i takové věci jako je Klausovic rodina a ČEZ, Kočárníky, Dlouhé, Dyby, Bémy, Oulické, Grosse, Kubice, Parkanové, Hávy.../
-----------------
Takže je na rozumu čtenářově, aby posoudil, nakolik je práce, na niž odkazuje vlkodav potvrzením jeho hodnotícího soudu a nakolik je podporou tvrzení jiných (např. český maloměšťák na začátku diskuze upozorňoval na výjimečnou výchozí situaci CZ ve vztahu k postatním postkomunistickým zemím a stále se drží svého názoru, že CZ byla a je daleko pod svým produkčním potenciálem - právě že " díky" různým kreaturám, kterých je je zejména v ODS na dvacet vagonů/

Podle mě práce KRITIZUJE neoliberalistické pojetí privatizace.

A podle mě Vlkodav tuto práci vůbec nečetl.

Což jej staví do pozice kašpárka - to není urážka, to je realita.
04. 11. 2012 | 11:42

český maloměšťák napsal(a):

Ještě k tématu blogu.
Úpadek strany, která "umí" ze svého členstva vygenerovat pouze takového protikandidáta Nečasovi jako je Fuksa ....
...úpadek takové strany má zřejmě mnohem hlubší kořeny než se i v těch nejhorších snech dovedlo představit oněch 6 tisíc poměrně rozumných lidí /ale možná že i krys/ - kteří během posledních 2 let z této strany odešli.
Vypovídá to o mnohém - množství vykopnutých ministrů za ODS, které naopak vygenerovala katastrofální Nečasova personální politika /proboha živého - copak takového člověka by si zvolila do vedení byť jen průměrně dobře fungující firma ????/...množství těch minsitrů - to nebyla náhoda.

Šašci měli slet a vygenerují opět a jen šašky - respektive kašpárky /šašek byl velmi často odvážným formulátorem a uměl jít ke kořenům problému/....smutné je, že si takto dělají kašpárky nejen ze svých členů - těch členů, kteří nejpřemýšlejí ve fašistickém modu, těch členů, kteří jsou normálními občany, rozumnými lidmi.

Sjezd byl sletem kašpárků a vyprázdněných exhibicionistů.
Nevygeneroval nového nic - kromě toho, že kmotři vědí, koho je třeba si zavolat na kobereček.
04. 11. 2012 | 11:53

limbo napsal(a):

K výše citovanému rozboru:
KSČM i přes 20% ve volbách roku 2000 tím,že byla vpuštěna jen do parlamentní opozice,si myslím nehrála v politickém kapitalismu roli.Dolejš se snaží udělat jasno,v mezibankovním trhu EU,ale Nečas vzdává bankovní unii,nevěří,že tam uhraje výsledek k něčemu dobrý.Dnes je,tuším ODS euroskeptičtější než KSČM,dříve naopak.
Eurooptimista ČSSD se ale spoluprací s ODS kdysi v očích voličů shodil.I přes zbavení se Zemana a Paroubka.Špidla nebyl silný ekonom a Gross jakbysmet.Klaus neumí své chyby posobě sám opravovat.jeho balíčky mi připadají jako když strejček Nimra koupil šimla za půlpáta tolaru.
04. 11. 2012 | 11:59

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Česká privatizace a česká pravice
Česká privatizace, jejich součástí byla především kupónová privatizace, je asi tak pravicová, jako ODS.

Rozdat podniky a banky lidem, to může napadnout jen levičáka v nějaké banánové republice a taková privatizace nemohla dopadnout nijak jinak, než jak dopadla, tedy bankrotem většiny z více než dvou tisíc podniků po kterých zůstaly dluhy. Podniky potřebovaly vlastníka s prostředky na investice a s kontakty na zahraniční trhy, místo toho dostaly roztříštěného vlastníka s prázdnou kapsou, komunistický management bez zkušeností s trhy a spoustu šikulů kolem, kteří se chtěli přiživit.

Ale ono to možná bylo skutečně česky pravicové a ti, kdo to připravovali viděli již další krok, že koncentrace kapitálu nastane okradením drobných akcionářů a pomáhali tomu legislativou, tedy spíše nelegislativou – není potřeba přijímat zákony, drobné akcionáře ochrání trh.

Nebyla to privatizace v pravém slova smyslu, byla to spíše likvidace českého průmyslu, bylo to pravicové asi tak, jak jsou pravicoví naši zdivočelí svazáci z ODS.
04. 11. 2012 | 12:01

český maloměšťák napsal(a):

...oostatně pokud se podíváte na Nečasův verbální projev a všimnete si toho, co během něj dělá s rukama - nezbavíte se dojmu, že se jedná o projevy potrhlosti.

Hezký den.

/zkuste si to sami....něco říkat a provádět při tom takové gymnastické cvičení jako pan Nečas - rozesmějete své děti, příbuzné, přátele, bábu a dědka, kočku i psa...:)) /
04. 11. 2012 | 12:25

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Sladký 11:16

virtuózní příměr :-) !!
04. 11. 2012 | 12:27

Viola napsal(a):

178 hlasů pro Fuksu není málo, jak řekl pan Gazdík. Klidně může padnout vláda.
Tolik hlasů vydá za další stranu třeba zvanou NELIDEM.
04. 11. 2012 | 12:29

Viola napsal(a):

český malomšťáku

já jsem jeho kývání rukou vnímala jako taktování dirigenta při dirigování orchestru. Spíše mi zmateně připadal pan Fuksa s jeho rukama jedou se chytající stolu, jednou konceptu, jen, jen aby se udržel.
04. 11. 2012 | 12:31

p.h. napsal(a):

Teď ukončili hlasování, Nečase nechce 1/3 dselegátů ODS, co teprve my ostatní
04. 11. 2012 | 12:43

český maloměšťák napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče
Do skladu ODS nevidím /snad Finanční úřad by věděl více ??/.
Nicméně zdá se mi, že byl během nedávné doby tak šestkrát vykraden, třikrát vytopen, dvakrát vyhořel a navíc je u někoho (zatím policii a tak i veřejnosti neznámého) zastaven.

Slet kašpárků /23. stranický sjezd/měl jedinou rozumnou alternativu - a to kdyby Nečas v úvodu prohlásil, že nehodlá kandidovat.
Tak je výstup nulový.

O příštích parlamentních volbách rozhodnou peníze z prodeje povolenek a následný modifikovaný program Zelená úsporám.
Pokud vydrží vláda LIDEM - a Kuba provede celou akci dobře - posbírá sbor kašpárků dost bodů na to, aby průser , jaký zažili ve volbách senátních a krajských...napravili.
Pokud nevydrží / a modifikovaný program ZÚ bude administrovat levice/ - tak jde sbor kašpárků do kytek.
04. 11. 2012 | 12:51

Sagner napsal(a):

Vypada to ze kormidlo na Titaniku prevezmou admiralove, kapitani a namornici s Aurory kteri maji zasoby nakrmit celou Vychodni Evropu a Asii. S dechem u konce je i byvale Ceskoslovensko a kyslik mu muze poskytnout pouze Moskva. Berlin a Brussel ropu a plyn nevlastni. ODS ani zadna jina politicka strana nema zadny vliv na politicke plany v byvalem Ceskoslovensku, o tom rozhoduje Berlin a Moskva a zalezi to na jejich dohode jak a jaka politika se bude vytvaret v pristich politickych etapach. Zbourani Berlinske zdi byla Mezinarodni mezi Moskvou a Berlinem,Washington,Londyn a Francie pouze pozoroval a podporoval Mezinarodni prevrat. Neco podobneho se opet pripravuje a ODS a dalsi Ovce budou muset jenom poslouchat ty kdo jim naslibuji ze je budou krmit a nebudou muset zdechnout. Hlad je nastrojem pro politicky Chaos a to je dnesni realita pane Pehe. Neverite? Tak se podivejte na Balkan a dal dolu a vratte se zpatky pres Balkan na Ukrajinu,Moldavu,Madarsko a Slovensko kde jiz vypukla infekce TBC pred 5 lety a tahne se dal do Polska a Beloruska. Realita je jina nez si vetsina lidi mysli a kazdy politik musi lhat,jinak by nemohl byt v politice dobry ani spatny. TBC je jiz i v Cechach a asi to nikomu nevadi, ale mozna ze se bude muset dat povinne kazdy ockovat proti TBC. Otazka je co bude obsahovat latka v injekcni jehle?
04. 11. 2012 | 12:54

Maximus napsal(a):

Slet modrých "státotvorných" strak ukončen, Nečas zvolen a vše jede samospádem dál, dodejme, že do kelu. Nečas málem v oslavném proslovu, zkopíroval větu poručíka z filmu Černí baroni (hrál ho Pepa Dvořák).... když vypustil doslova "Tak je to správné".... a zapomněl dodat.... tak to musí byť! Teď je nevím jaké yi, když to byl moravský žargon. (-: Nečas je takový roztomilý čudlík
a Kalouskova podržtažka.P.S.
Teď po kongresu ODS se česká ekonomika rozjede a budeme doslova evropským tygrem!
04. 11. 2012 | 13:06

Zdeněk Brom napsal(a):

resl:

To srovnání tu je a je platné. Že ho někdo nechce vidět, to je jiná věc.

Mb má jeden problém. Sice ODS kritizuje, seč se do ní vejde, ale je členem partaje Zelených, která s ODS spoluvládla. Pokud vím, problém s tím neměl a nad ČSSD ohrnoval nos. Takže opět jeden, co prozřel dost pozdě.

Navíc má problém, že některé věci prostě vidět nechce. Např. jejich ministr Kocáb zmasakroval školu ve Valašském meziříčí ve jménu integrace takovým způsobem, že se to dost těřko překonává.
04. 11. 2012 | 13:07

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa:

Tož, jsem na to zvyklý :)

Jednou tahle před volbami v roce 2010 jsem seděl v hospodě a tam selští synci pantátové do nebes vynášeli ODS. To ještě letela Tlustá peněženka a podobné řečičky. Když jsem se jich zeptal, zda si skutečně myslí, že zrovna ODS se bude zajímat o blaho vesničanů, tak se do mě dali podobně jako tady teď.

Hodně voličů volí jako naše kočička, tedy misku pnou žrádla. A je jedno, kdo tam to žrádlo nasype a za jakou cenu.

V 90. letech slibol Klaus rozdat národní bohatství v privatizaci. Hurááááá, volíme Klause. Pak nic, jen tunely.

I zahlaholil Zeman, že bude akce Čisté ruce, co ukradeno, to bude vráceno...Huráááááááááááááá, volíme Zemana. Pak nic. Zemí létalo olovo, v trezorech ministrů se záhadně objevovaly statisíce, ČEZ byl přeměněň v dojnou krávu..

A tak pořád dokola....

Mimochodem, víte, co se stane, když se utopí čelný politik ODS?

Nejprve vyplavou špinavé peníze a pak čistý komunista.

Dějiny podané vtipem, ale reslovi to neříkejte.
04. 11. 2012 | 13:17

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa:

Kubera je skutečně fenomen. Jenže osobně jsem bytostně zaměřen sociálně demokraticky, takže na tohle si kolega musí přijít sám. Spolupracovat ano, ale radit konkurenci, to ne, zase takový dobrák nejsem :)

Mimochodem, objevil se na Liberecku nový a mladý senátor za ODS. To prý také není marné.
04. 11. 2012 | 13:24

Josef K. napsal(a):

O českém chaosu a vztahu k EU. Jestliže budeme hledat dál příčiny balastu, nevím, zda má smysl se zabývat nějakým sjezdem a nějakými figurami, které nejsou podstatné, pak se jistě dotkneme školství.
Ve starých zemích EU je zcela nemyslitelné, aby nositel titulu Bc. byl náměstkem ministra, a ještě k tomu v mladém věku. Minulý rok několik německých univerzit zrušilo doktoráty mnoha (euro)poslanců vládních stran, neboť při přezkumu se zjistitlo, že jejich úroveň neodpovídá obecným akademickým požadavkům.
Češi vytýkají EU byrokratickou nadřazenost a absenci deomokracie. Tak se to jeví (občas i oprávněně). Byrokracie je ale na Západě poměrně tvrdý systém, jehož pravidla jsou nepřekročitelná. Souvisí to i se vzděláním. Pokud nedodržíte pravidla magisterské či doktorantské práce, nedosáhnete na tento titul. Titul a kvalita Vaší práce je zcela striktně klíč k určitému postavení v byrokracii, politice, podnikatelské sféře atp.
Nemyslím si, že pan Brom zde může soutežit s excelentním absolventem Oxfordu, který se věnuje učitelskému povolání. V církecvním sociálním systému, který zastupuje stát, jsou požadavky výjiumečně vysoké a tomu odpovídá plat. Plat v sociální službě je vyšší než plat v prestižní televizní stanici.
Po studiu materiálů ke zkoušce úředníků EU s klidem prohlásím, že by jí nesplnilo 99% českých akademiků natož nositelů Bc. titulu tyopu pana Šnajdera, či postav jako Kubera a spol.
Samozřejmě, jedním z důsledků normalizace, je naprostá formalizace vzdělání. S tím se nic neudělalo, ani za posledních dvacet let. Ani to nejde v prostředí vlády galérky. Klaus, Kalousek, Drábek či Nečas a Topolánek, jehož odjezd ze sjezdu na tenis je na Západě zcela nepředstavitelný, nedoshaují úrovmně kultivace a znalostí průměrného okresního německého či francouzského úředníka.
Byrokracie není nepřítel, naopak, je to těžkopádný stroj, který zajišťuje chod společnosti tak, aby byla produktivní. Hledání rovnováhy mezi trendy jejího vývoje a mechanismy byrokracie je trvalý střed, ale logický.
Sjezd ODS zcela názorně ukazuje, že to není politická strana západního typu, nýbrž jen jakési komické seskupení spíše formou připomínající fanoušky sportovního klubu. Ovšem takové uspořádání věcí nemůže nabíádnout než chaos.
04. 11. 2012 | 13:25

Joe Ratata napsal(a):

Pane Brome,už je to tady!
Nečas zůstává.ODS nemá nikoho lepšího.Kmotři si to ohlídali.
Ta strana je NEREFORMOVATELNÁ.Je úplně stejná,jako předlistopadová KSČ.Bez ideí a plná prospěchářů.Oni tuší,že je zle,ale nedokážou s tím NIC udělat.Zbývá jim jen se spolehnout na ty,kterým jejich styl vyhovuje nebo se dokonce na něm podílejí a na ty,kterým něco nalžou a oni jim opět skočí na špek.
Já,na rozdíl od Vás,neznám žádného ódéesáka,který by u nich nebyl z prospěchu.
04. 11. 2012 | 13:38

Josef K. napsal(a):

Novinářské klišé je mluvit o rozhodnutí Merkelové, Hollanda atp. a vydávat je za rozuhodnutí individuální. Při znalosti věci však zjistíme, že rozhodnutí politiků na Západě nemají nic společného s nimi. Jsou důsledkem práce mnoha silných týmů, většinou soustředěných do nejrůznějších státem placených insitutů. Pro českého sportovního fanouška je nepředstavitelné, že například v ZEI v Bonnu pracují vedle sebe akademik blízký komunistům/ levici a krajní pravici. Vertikála po které stoupají jejich úvahy a práce stoupá skrze podobné instituty vzhůru a je prosívána. Jakmile dojde nahoru a jedná se o nesmysl, který třeba některý z politiků v domněí, že je to ověřeno, vysloví, pak se ukáže nesmyslnost tvrzení už jen díky systému.
Postnormalizační společnost miluje sázení, bonmoty a život ze dne na den.
To ovšem západoevropský kontinentální model vylučuje.
Ta nevraživost k EU je zcela kulturní jev. Je to objektivní, v pozitivistickém duchu, potvrzení kulturního odpoutání země od tradic Západu s jeho požadavkem, mluvím o severu kontinetu s výjimkou UK, na pokoru, vzájemnou úctu. Západ se k tomu dopracoval skrze krvavé stoleté lázně, které dnes postnormalizátoři vydávají za jeho rys. Tím jen skrývají stejně krvavé lázněm na Východě, které však k žádným změnám paradigmatů nepřispěly.
Je těžké požadovat v tuzemsku komplexnost chápání společenských procesů. Od Les Annales, které učinily z dějin (tedy ideologického výkjladu ve prospěch moci) historii (tedy příběhy jedinců) a z velkých bitev vyrýsovaly z archívů šarvátky konkrétních lidí a motivací, českou historiografii a sociologii pořevzala nová kasta ideologických pracovníků- ekonomů. Nejlépe to doložil Klaus svým výrokem, že ekonomie je matkou věd. Prohlášení absurdní, které je ale zapotřebí bvrát vážně. Ukazuje přímo na symtomy.
Metodicky však Klausové neopustili systém leninsko-stalinské ekonomie a k tomu navíc zcela převrátili smysl a význam Marxe i celé intelektuální historie Evropy. Lid jim to baští, lid, který byl normalizací obdařen pocitem bájné stability a věčné blaženosti, kterou však v přírodním světě těžko najít.
Postnormalizační Česko je tedy společnost jisté formy deviace. Vracím se ke sjezdu ODS, popř. LIDEM... , které jsou jen jedním z jejích projevů.
04. 11. 2012 | 13:41

Petr B. napsal(a):

Bohužel, po Klausově odchodu se všech ještě zhoršilo. Klaus kolem sebe vna začátku 90. let vytvořil kult osobnosti, opíral se hlavně o novináře, herce, zpěváky, restituenty, podnikatele náhlé zbohatlé díky malé a velké privatizaci. Choval se tehdy nesnesitelně arogantně, ale éra Topolánek-Dalík-Nečas je podle mně už pouze korupce a absolutní bezpráví doprovázené ekonomickým úpadkem a rozvratem zdravotnictví, justice a sociálního systému. A to už nestačí zakrýt Klausův elegentní vzhled a "fantastické kravaty", jako tomu bylo v 90. letech.
04. 11. 2012 | 13:42

resl napsal(a):

Zdeněk Brom 13:07,
nešlo o ODS, šlo to, zda můžete něco konkrétně vytknout blogu p. Pehe.

napsal Z.Brom
Neptal se ani prodávající Václav Havel. Pan Pehe o tom už tenkrát věděl, ale mlčel. Tehdy ODS potřeboval, protože to její čelní představitelé kryli.
U pana Pehe mi vadí, že má hodně blízku k politickému stylu: Rozděl a panuj.
04. 11. 2012 | 13:49

dry napsal(a):

to Jozef K.: Vám jde v mnohém o "úroveň".Za TO VÁM TU MNOZÍ NADÁVAJÍ DO SUDEŤÁKŮ,ZRÁDCŮ.Vy JIM DO NORMALIZÁTORŮ.
Fakt je,že za komunistů se PhD v oboru vědeckého komunismu nevyskytoval v
ÚV KSČ. Podobně dnes jsou v čele lidé u nás,kteří dělají že neslyší kritiku amerických nositelů Nobelových cen za ekonomii Stieglitze,Krugmana,Friedmana,která se na ně sype.Netěším se na případnou diskusi státmíka M.Zemana nebo L.Zaorálka nebo teoložky K.Klasnové či textilačky Němcové s francouzským presidentem Hollandem,který vystudoval tři společensko-vědní vysoké školy ne tak dávno a oni jednu,dávno,která se zde už "nenosí".
Naše politika je Kocourkov nad lidovějšími Zvonokosy.Amatérismus nehraje roli plusu ani minusu.Bere se za samozřejmost.Stačí ukázat snaživost procentem DPH,balíčkem úspor,pilířem důchodů.Že to dohromady nic s pákovím zhroucené ekonomiky české společné nemá,nikoho nezajímá.Nekuřte,nejezte,nepijte,léčte se sami,dovolené u rodinného krbu milujte.Co by jste ještě chtěli čeští fešáci:najděte si lepé slovanské pykničky a uskromňujte je i sebe.
Přečtěte si všichni historii benátského Savonaroly,který vedl Benátčany k askezi,pokoře,skromnosti.Až do konce.
04. 11. 2012 | 13:50

Josef K.ndcSLs under napsal(a):

dry. Děkuju za odezvu. Patrně moje časté připomíná "normalizace" leze mnoha lidem krkem, a patrně je vnímáno jako nadávka, ale já sám je vnímám více neutrálně jako termín, který označuje proces společenského převratu spojený s kriminalizací společnosti a kulturním úpadkem a jeho nositele. Jako nadávku používám příslovečný přívlastek "mirgorodský", což je ve všech konotacích, včetně jakési "kolaborace s cizí silou" podařené označení.
Slovo kolaboracer označukje schopnost spolupráce, v češtině, která spolupráci zná ve velmi omezené míře, má jednoznačně negativní váznam. Taky zvláštní, že.
04. 11. 2012 | 14:14

Sagner napsal(a):

Jeste neco pane Pehe, u konce s Dechem neni ODS a nebo dalsi politicke laboratore. U konce s Dechech je totiz vetsina obcanu byvaleho Ceskoslovenska a nejenom oni, podivejte se treba zitra rano do Zrdcadla Mezinarodni Politiky ktera je v totalnim Chaosu ktery si sama zamerne naplanovala tak jako v roce 1928. Psat muzete co chcete a podobne jako Vy mohou psat i dalsi lide, realita Financnich Magnatu a Monopolistu kteri si hrajou na vojaky a ovladaji 7.Bilionove Stado Ovci ve svete je takova jak je nastolena. Nevim jak budete psat az se Mezinarodni Parta Matematiku, Bankeru, Investoru a Ekonomu dohodne na dalsich planech jak si zahrat na vojaky v urcitych statech a slibovat svobodu,demokracii,spravedlnost a prosperitu. Viz: Byvala Jugoslavie,Irak,Afghanistan,Libye,Syrie.
04. 11. 2012 | 14:23

Josef K. napsal(a):

K textu.
Typickou ukázkou deviantní české skutečnosti je degradace zdravotnického systému. Je to dnes podivně americký a ruský model. Pouze 20% rozpočtu jde na profilaktiku a rehabilitaci. Přitom nemoc je často považována nenemocnými za důsledek malé odpovědnosti nemocných.
Tj. pouze 20%. Tato konstrukce vychází ze zcela zvláštní představy, že lidské tělo je stroj jakousi vyšší vůli předurčený ke zdraví a mládí. Absurdní zákoník práce a sociální zákony neberou na zřetel zdraví vůbec. Český občan je mnohdy předurčen k udření.
Česká společnost obdivuje křiklavé chirurgické zákroky, o možnosti předíjit jim dlouhodobou rehabilitací a zdravotním cvičením toho ví málo.
Komplexní problém. O kolik by se snížily náklady na zdravotní péči řezníků, pokud by celý komplex zákonů respektoval možnosti lidského těla?
Pomíjím už obory, které v Česko v důsledku tohoto stavu získaly zcela absurdní podobu, jako jsou psychologie, psychiatrie atp.
Namísto prosazení systému logického ve svém rámci je dnešním , a nejen, ministrem, prosazován model, který vedlejšími účinky povede k mezigeneračnímu napětí a dalšímu rozpadu společnosti.
Typicky je zde hrozba z onemocnění zad, tedy civilizační choroby. Úroveň státem metodicky řízenému předcházení onemocnění a léčby směřuje k tomu, že toto onemocnění se šíří a bude šířit zcela masově.
Zcela konkrétní příklad oné deviace šířené od roku 1970.
04. 11. 2012 | 14:24

Kocourek napsal(a):

Maximus 10.06

Ale za to my nemůžeme, že se nám nepodařilo vládnout. Za to mohou vrtáci, kteří způsobili, že jsme museli řešit samozřejmě neoprávněná obvinění tu Drobila, pak zase Vondry, Dobešů,Drábků...Člověk se nemůže přece rozdvojit.
Můžete si za to sami.
04. 11. 2012 | 14:34

JUDr.Karel Vlk napsal(a):

ODS u konce s dechem?Vážený pane, vše jen kritizujete.Z množství informací které jste ve svých článcích napsal, souhlasím jedině s tím , že ODS by měl vést pan Pospíšil.Ani nevím kde publikujete, asi v Právu
04. 11. 2012 | 14:35

Zdeněk Brom napsal(a):

Joe Ratata:

ODS pomůže jedniné - opozice a odstavení od penězovodů. Pak se zištní jedinci přesunou do jiných stran.

Rozhodně Vám to nenutím, ale i v ODS jsou slušní a schopní. Pokud odejdou pijavice, pak možná budou mít šanci.

Naše země je malá a ani počtem obyvatel nějak nepřekypujeme. Potřebuje proto spolupráci a ne se mezi sebou pořád přetahovat podle taktovky jiných.
04. 11. 2012 | 15:05

Zdeněk Brom napsal(a):

resl:

Zkusím to ještě jednou:

- Tento blog je zpozdilý. Aktuální byl před dvaceti lety.
- Pehe kritizuje ODS za něco, co skupině lidí a poradců okolo Václava Havla v určité době velmi vyhovovalo.
- Poslední odstavec je mimo, protože Pehe odvádí pozornost o toho, o co v této zemi nyní jde. Tedy od toho, jak rychle se EU zbaví nepříjemnosti s ČR, která se vzpříčila centrálním snahám o podřízení státních rozpočtů.
04. 11. 2012 | 15:10

Sagner napsal(a):

Do byvaleho Ceskoslovenska se jiz prestalo ze Zapadu Investovat a proto je u konce s Dechem. Narusene Plicni Organy byvaleho Ceskoslovenska bude pravdepodobne zkoumat a po dohode lecit tym odborniku z Moskevskeho Kremlu. Realita soucasneho politicko-spolecensko a ekonomickeho rozkladu tomu nasvedcuje,Klaus,Zeman i byvala KSC-KSCM prevleka kabaty ze dne na den.
04. 11. 2012 | 15:15

resl napsal(a):

Zdeněk Brom :
- Pehe kritizuje ODS za něco, co skupině lidí a poradců okolo Václava Havla v určité době velmi vyhovovalo.

pořád nevím co to konkrétně mohlo být, zkuste toho Pehe překopírovat.
04. 11. 2012 | 15:59

Sagner napsal(a):

ODS,CSSD,TOP 09,VV.KSCM a dalsi Pasaci Ovci lidem lzou tak jako pred naplanovanym 21.Srpnem 1968 i Listopadem 1989.Komunisticko-Socialisticke Sjezdy Obycejnych Demagogu a Oportunistu pokracuji i nadale jak si zachovat KORYTA a Zajisteny prijem na ukor spolecnosti. Jsou to Politicti Prizivnici, vsichni.
04. 11. 2012 | 16:33

Alf napsal(a):

V této zemi je nezbytně nutné zakázat akcie na doručitele a dodanit hodně vysokou sazbou podivně nabytý majet. Jako je třeba u pana Janouška, který tvrdí, že svoje miliardy získal obchody v zahraničí v 90-tých letech. Dále je třeba zprofesionalizovat státní správu, aby na každou pozici muselo být výběrové řízení a pokud ten člověk neudělá kiks, tak by byl neodvolatelný. Na ministerstvech by politické strany vždy dosadili jen ministra a jednoho náměstka. A ne aby se vždy po volbách obměnila polovina ministerstva jako se to děje doposud. A platilo, že na lidoveckých ministerstvech musel být i vrátný lidovec. Kdo to dokáže, toho budu volit, je mi jedno, jestli bude z pravice či z levice.
04. 11. 2012 | 17:03

jan napsal(a):

bohužel, autor má pravdu :(
04. 11. 2012 | 17:18

Pravda napsal(a):

Pehe a další levicový komentátoři nikdy nedokázali vystihnout situaci v ODS ani žádné jiné pravicové straně (ani by se o to ani neměli pokoušet), protože z nich čpí nenávist a arogance, kde za jedinou pravdou je to co hlásají oni. Asi si neumím představit, co si levičák Pehe představuje pod pojmem "skutečná pravicová strana". Že by pravicová strana která dělá populistickou levicoouu politiku :).
04. 11. 2012 | 17:29

Desiderius napsal(a):

Klaus založil ODS jako nástroj k ovládnutí české politické scény.Po volbách v roce 1992 zcela ovládl exekutivu a vyčistl ji od "nežádoucích" lidí z bývalého OF.Stát rozdal bývalým komunistům,vekslákům apod.Dělo se to tak,že se"privatizoval" (tj.rozkádal) bývalý státní majetek bank, státních podniků.Tím ovládl jak státní správu, politickou scénu,ale i sféru obchodní a hospodářskou.V roce 1997 dovedl stát k bankrotu,otěže převzal pod hlavičkou ukradené ČSSD další rusofil Zeman,který v tom pokračoval.Klaus se poté přesunul za pomocí násilí (výhružky apod.) na Hrad a dnes ho má vystřídat kdo jiný, než Zeman,který až se ujme funkce (snad k tomu nedojde) jmenuje Klause novým předsedou vlády.To je zřejmý moskevský scénář,jehož cílem je odstrhnout nás od západu a připojit opět k Moskvě.ODS končí,ČSSD se zdiskredituje spoluprací s komunisty,nebude koho volit.Lidé budou frustrovaní,budou chtít buď návrat komunismu,nebo vládu tvrdé ruky.I to je pravděpodobně součástí tohoto scénáře.Primitvní,ale v ČR to funguje.
04. 11. 2012 | 17:38

zdenekbrom napsal(a):

resl:

Tedy cituji:

"Už od svého vzniku byla ODS pro mnoho polistopadových oportunistů především výtahem k moci. O liberalismu, konzervatizmu či teoretických postulátech ekonomického neoliberalismu neměla většina těchto lidí ani ponětí. Ostatně věděli, že v Klausově straně si vystačí s „klausismem“."

"Dokud byl Klaus v čele, silou své osobnosti určoval, kdo bude z politického vlivu ODS ekonomicky profitovat."

"Nicméně už za Klausova vedení byla ODS těžce poznamenána tím, že byla v procesu transformace částečně zprivatizována do rukou „mafiánského kapitalismu“."
04. 11. 2012 | 18:16

český maloměšťák napsal(a):

Pravda
Kdo to je - ten Hollander ?
Ten ústavní soudce ?

Víte jak se říká anonymům, kteří nazývají osoby neanonymní blby ?
Anonymní blbci.

Hezký den. :D
04. 11. 2012 | 18:28

mb napsal(a):

Kyle má pravdu

ad Mb má jeden problém. Sice ODS kritizuje, seč se do ní vejde, ale je členem partaje Zelených, která s ODS spoluvládla. Pokud vím, problém s tím neměl a nad ČSSD ohrnoval nos. Takže opět jeden, co prozřel dost pozdě.

... no už jsme to myslím probírali ... fakt nevim co si bursík udělal s paroubkem ... ale každopádně paroubek do zelených útočil jak první ( a připomeňte si paroubkův ´vítězný projev´)

takže s paroubkem jako ne e ...

s čssd a politiky typu dienstbiera, špidly, batěka, ... ano ...

...Navíc má problém, že některé věci prostě vidět nechce. ...

???

Např. jejich ministr Kocáb zmasakroval školu ve Valašském meziříčí ve jménu integrace takovým způsobem, že se to dost těřko překonává.

... vidíte, konečně něco konkrétního ... musíte tři kola mlžit abyste ve čtvrtém kole vytáhl konkrétní věc, informaci ...

o žádném masakru školy ve Valmez ve jménu ´integrace´ nevím ...

ale klidně písněte, co víte ...

--- zatím ....
04. 11. 2012 | 19:00

zdenekbrom napsal(a):

mb:

Např. tady http://www.lidovky.cz/romska-trida-ve-valasskem-mezirici-nakonec-nebude-fvz-/ln_domov.asp?c=A090526_165929_ln_domov_nev

Jenže to oddělení přichystala škola po poradě s psycholgy a specialisty na vzdělávání Romů. Pak nastal mediální válka vedená Kocábem, který vůbec nevěděl, o co jde.

Výsledek sna Kocába a spol? Jedni rodiče prostě přehlásili své děti jinam a zbyla jen jedna první třída. Kocábovo fiasko jako hrom, ale o tom se už moc nepsalo.
04. 11. 2012 | 19:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 11. 2012 | 20:15

Jáchym napsal(a):

Zdeněk Brom:
Dík za příspěvky, přestože se vším nesouhlasím, vždycky si vás velice rád přečtu. Nevzpomínám si, že by nějaký váš vstup byl blbý - a to ani tehdy, když reagujete na hloupou otázku.

Škoda, že nejste penzista a nemůžete se zde vyskytovat častěji. :-)
04. 11. 2012 | 20:45

zdenekbrom napsal(a):

Jáchym:

Díky. U pana Pehe jsem málokdy.
04. 11. 2012 | 21:02

mb napsal(a):

Nekuřte,nejezte,nepijte,léčte se sami,dovolené u rodinného krbu milujte.

napsal dry ... a odkazuje k pravdě ...

alf má pravdu

desiderius / Lidé budou frustrovaní,budou chtít buď návrat komunismu,nebo vládu tvrdé ruky.I to je pravděpodobně součástí tohoto scénáře.Primitvní,ale v ČR to funguje./

může mít pravdu ...

zdenek brom nemá pravdu v 15:10 a v 18:16 správně cituje pravdu ...
04. 11. 2012 | 21:06

mb napsal(a):

ad valmez: S oddělením tříd podle barvy pleti nesouhlasili Romové ani odborníci, proti záměru se ostře postavil také ministr pro lidská práva a menšiny a ministerstvo školství.

...

jako vzdělávací experiment ... proč ne ...

jako standardní řešení ... ne e ...

... / šmejdi se nesmí ... ? /

šmejd je taková mazlivá nadávka ... zatim ...
04. 11. 2012 | 21:10

Jáchym napsal(a):

Zdeněk Brom 21:02
No, já se vám ani nedivím ... Mě Pehe taky bolí, ale já jsem na něj občas sprostej. Dnes nebylo proč - po dvaceti letech v sobě objevil politologa a jako jeden z posledních přiznal, že i on už chápe to, co každej pepa vyskoč z obecní pastoušky.

Mimochodem, jsem nejspíš taky založením něco jako socdem a trpím, že u nás dosud nevznikla žádná sociální demokracie.

Kdysi jsem řekl Voloďovi Špidlů, když mi nabízel členství v ČSSD, že počkám, až tu vznikne nějaká sociálně demokratická strana...
Takže umřu jako nestraník.

Ale vy jste ještě mladý a třeba se vám podaří včas emigrovat a založit ji v exilu. :-) , :-(
P.S. : Ten vtip o utopeném členu ODS nemá chybu...
04. 11. 2012 | 21:19

Pravda napsal(a):

český maloměšťák:

Pro neznalé F. Hollande je francouzký prezident.
04. 11. 2012 | 21:30

zdenekbrom napsal(a):

Jáchym:

Osobně jsem tam už skoro byl, ale pak jsem zažil schůzku v Č.B., kde byli čerstvě zvolení poslanci Zeman a Buzková (tehdy ještě přátelé) a to mi stačilo.

Snad to jednou přijde.
04. 11. 2012 | 21:31

zdenekbrom napsal(a):

mb:

To nebyl pokus, ale promyšlená cesta.
04. 11. 2012 | 21:32

Josef K. napsal(a):

Jen na okraj. O čem se nepíše v českém jazyce. Merkelová jede do Londýna a po dvou vzkazech Cammeronovi od komise, polského komisaře, a z Berlína o ní i euroskeptický a pravicový Daily mail píše obdivně a upozorňuje Cammerona, že výzva k volbě, zda UK bude členem EU či nebude, byla míněna ze strany EK a Merkelové, a nejen, zcela vážně.
Navíc upozorňuje, že Merkelová je připravena na "bouři" , o čemž v případě Cammerona pochybuje.
Tedy k ODS.
Tedy k české vlně europskepticismu dle britského a sovětského vzoru. I vůči Česko ta výzva může přijít velmi rychle. Bude to volba mezi civilizací a kanibalstvím. Volksschutz, pamatujme si to slovo pro budoucnost, pokud nám česká galérka ukáže zač je toho loket.
04. 11. 2012 | 21:39

mb napsal(a):

v tom odkaze, který jste mi poskytl, se mluví o vzdělávacím experimentu ... / tedy nikoli zavedené, promyšlené cestě /

mluví se o experimentu, pokusu ...

asi nechce segregovat běžně, ne, Zdenku ?

zatím zdravím ...
04. 11. 2012 | 21:40

mb napsal(a):

nechce = nechcete
04. 11. 2012 | 21:41

zdenekbrom napsal(a):

mb:

To se písátkovalo v novinách, protože to tak vykládal Kocáb.

Ve skutečnosti šlo o to, že romské děti se měly individuálně doučit, aby stačily tempu a ve 2. třídě se měli žáci promísit. Připravilo to psychologové a místní sdružení, které se věnuje romské problematice. Takže žádná segregace, ale Kocáb to nedokázal pochopit. No on se ani moc neptal a hned z toho udělal velekauzu.

Výsledkem je totální segregace, protože rodiče po mediální smršti své děti dali pryč.
04. 11. 2012 | 21:50

mb napsal(a):

čerpal jsem z odkazu který jste mi poskytl ...

Ve skutečnosti šlo o to, že romské děti se měly individuálně doučit, aby stačily tempu a ve 2. třídě se měli žáci promísit. Připravilo to psychologové a místní sdružení, které se věnuje romské problematice.

,,, to zní asi rozumě ...

zatim ...

Výsledkem je totální segregace, protože rodiče po mediální smršti své děti dali pryč.

... hanební pravdoláskovičtí pseudohumanističtí lidskoprávisté ...

HPPL
04. 11. 2012 | 21:56

mb napsal(a):

láskovičtí = láskovničtí
04. 11. 2012 | 21:57

Jáchym napsal(a):

Zdeněk Brom:
Předpokládám, že mluvíte o Edovi Zemanovi.
S tím jsem si kdysi dávno tykal, později vykal...Ha, ha, ha!
Jinak - domnívám se, že kapku křivdíte M. Zemanovi.
Jeho hlavním handicapem je, že NIKDY nebyl a nebude sociální demokrat. Nevím, co je teď, ale já jsem přesvědčen, že to byl vnitřně poctivý (na českého politika !!!) středopravicový politik se sociálním cítěním (asi jako T.Baťa), který si z nedostatku příležitostí narychlo uplácal stranu z lidí, které se mu podařilo sehnat. Část z nich byli lidé poctiví, někteří dokonce i se sociálně demokratickým přesvědčením. :-)
04. 11. 2012 | 22:42

Buhehe napsal(a):

U konce s dechem ??? !!!

Už aby to bylo !!!!!!!!!!!!!!!
04. 11. 2012 | 23:27

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Dobrá pane Stejskale, ať je dle Kodexu: projev pana Fuksy nebyl dementní, ale hloupý. :-)

Jinak mě celkem těší, jak se mi povedlo předpovědět volby ODS-kongresmanů.

Pan Nečas jevící se z nich nejslušnější a s celkem dobrou obhajitelskou řečí, znovupředsedou (přece jen náznak pudu sebezáchovy), k němu pak místopředsedové, kteří ho ihned paralyzují.
A hnedka ukázat "vocamcaďpocamcaď": pokud jsem správně zachytil, tak po přání pana Nečase zvolit místopředsedu s kompetencí řídit plně stranu ani pes kongresový neštěkl.

Se zájmem očekávám hodnocení z Hradu, v naději na další pobavení. :-)
04. 11. 2012 | 23:46

jozef napsal(a):

Pritom ODS becko ani cecko nie su kvalitnejsie,nez povodne acko.
Cia je to zasluha,ze takato kvalita tu vladla a vladne?

Urcite na druhom mieste je to dlhorocna kazdodenna zasluha majitelov straznych psov tejto odesekracie.
Na prvom mieste je to vsak zasluha "medzinarodneho spolocenstva",ktore,tesiac sa velkej dovere, svojho casu vnutilo Ceskoslovensku prave tento monetarizmus.A jeho pridanu hodnotu,kuponku,dokonca tvorivo a velmi uspesne aplikovalo V Moskve.
Je to predovsetkym zasluha zahranicia, ktore Klausovu katastrofalnu aplikaciu monetarizmu odmenilo mnozstvom prestiznych vyznamenani a pochval,absolutoriom.
Silny zahranicny mandat V.K.zurocil tak dobre,ako vedel,spolu so straznymi psami monetarizmu /a odeeskracie/.

Podobne,ako je v Prahe rozvratena ODS a vladna koalicia,na Slovensku je vzajomnymi bojmi rozvratena opozicia.Medialni sibri su z toho zufali.A zufali su aj z toho,ze ich favoriti,tzv.obcianska pravica, nema ani schopneho lidra,ani,a to hlavne,nema zaujimavy chytlavy program.
Nemaju cim oslovit,zaujat.Stare hesla su uz trapne,hrozne, mrtve,nemozno ich vyvesit.
Lenze taka je situacia prakticky v celom imperiu,nielen na Slovensku,alebo v Cesku.

Vladne improvizacia. A v mediach rutina v potlacovani alternativneho myslenia.
05. 11. 2012 | 01:44

Pepíček Pražáček napsal(a):

Na chvíli mánie VK polevila, ale koukám, že se už se panu Pehe zase přitížilo. VK zdroj všeho zla, všude včetně ODS? Ale no tak.
Mimochodem, kdo že je ta správná strana pro voliče, který netouží po třídním boji a blahopřejných dopisech do KLDR? Oranžová mafie pod vedením sekundanta křišťálového Standy?
05. 11. 2012 | 02:35

vrač napsal(a):

Jiří Pehe je velmi blízko pravdě. Se zánikem ODS dostane ČR další šanci na potřebné změny, bez nichž bude dál upadat. jak ekonomicky, tak morálně.
05. 11. 2012 | 06:13

Jirka napsal(a):

Od pravdoláskovství k socialismu. To je cesta Phe. Neustále vydává přání za skutečnost..
05. 11. 2012 | 06:14

jakub šť napsal(a):

Podle mého názoru jsou příčiny toho zmaru dvě:
1. Prvním momentem bylo odvolání pana Komárka z 1. Klausovy vlády a vytvoření tria Klaus-Dliuhý-Dyba. Každý z nih si nasadil manželku,či jiného blízkého do dozorčích rad firem a ostatním ukázal, k čemu ta politika vlastně je.
2. S tím souvisí i privatizace "národního majetku" bez právního rámce (odpůrcem byl právě pan Komárek), podpořená teorií obtížné identifikace "špinavých peněz".

Tím to všechno začalo.
Na prostředí šedé ekonomiky, tajných toků peněz, korupce a klientelizmu je vlastně postavena i (hmotná) existence politických stran. A nejhorší je, že je to systémově nastaveno. Způsob financování tzv. "sponzorskými dary je dodnes zcela legální.

Ptám se:
1. Lze změnit financování stran tak, aby se odbouraly sponzorské dary (jejich čistotu nelze prakticky nikdy prokázat)?
2. Do jaké míry by byl reaálný politický systém bez politických stran (založený na souboji osobností, či jejich sdružení)? Každý by nesl svou kůži na trh sám za sebe
05. 11. 2012 | 08:56

Stan napsal(a):

Řešil jsem nějaký problém a říkal jsem si, zda je pravda, že si připadám jako blb. Napadlo mne se přesvědčit / jak to říkal M. Zeman / a zavítat na diskusi. Přesvědčil jsem se zrovna zde, že to se mnou není tak zlé. Stále stejní diskutéři a hodně jednodušší lidé které sem nominovali strany bolševiků, zelených, pravdoláskovců a další. Tito placení troubové makají od rána do rána a dělají ze sebe hlupáky a myslí si, že těm stranám prospějou. Pingl Pehe jim vždy přihraje na smeč a oni pak začnou. Někteří jsou již zralí na léčbu, např. český / moravský / maloměšťák, Radovan II, resl, Josef K., mb a další kousci. J. Werich pronesl jednou větu : " kde blb, tam nebezpečno ". Proto pryč tady odsud.
05. 11. 2012 | 12:01

Pepa Řepa napsal(a):

Stan
zachovejte klid, dobrý muži.
Máte sice pravdu,jak u pana Pehe-vyznavače Světasprávy- který nasadí komorní "A". nakrabatí čelíčko, jako kdyby mu ležel osud ODS, ČSSD či jiné partaje na srdci (vždyť žije ze školného jejich přiblých ratolestí) až po sbor aktuálních kastrátů vedený virtuálním burziánem z města malého, flusající do taktu.

Ale čase se tím začnete bavit a některé ohnivé frustráty či internetové neposedy si přímo zamilujete. Tak nějak bezpohlavně.
Na moudrého Jana z Kampy také často vzpomínám.
05. 11. 2012 | 13:42

Zdeněk Brom napsal(a):

Jáchym:

Myslel jsem skutečně Miloše. Souhlasím, že to nebyl sociální demokrat, ale dobře odhadnul, kterým směrem se vývoj bude ubírat a podle toho zvolil stranu. Než se stal předsedou strany a potom premiérem, byl to zdroj invence a nápadů. pak mocenský pragmatický stroj.

Myslím, že byl liberál, ale teď je pln zášti a touhy po pomstě. Škoda.

E.Zeman je kouzelné stvoření. Já nevím co bych k němu řekl. Takové všechno a nic. A tunel značka Indoš.
05. 11. 2012 | 14:48

Hagha napsal(a):

Máme jako Česká republika vážné problémy, to je jasná věc Pehe! Argumentace typu ,,za vše může ODS" mě připadá poněkud mimo mísu.Jinak Vaše věci raději nečtu, dnes bohužel, jste nudný a logikou neoplývající.
06. 11. 2012 | 11:41

fikus napsal(a):

komedie vlády v přímém přenosu. Vcelku jde o zásadní humus. A výrazně svými komentáři k ní přispívají poplatné sdělovací prostředky. Není pomoci společnosti, která si nechá tohle líbit.
06. 11. 2012 | 18:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy