Stát čtvrté cenové skupiny

20. 09. 2012 | 08:42
Přečteno 72681 krát
Po téměř třiadvaceti letech budování demokracie coby jen jakési odmocniny trhu, kdy byl stát chápán jako přítěž svobodné společnosti, máme stát, který je v mnoha ohledech nebezpečím pro společnost. Vlna otrav pančovaným alkoholem je toho jen smutnou ilustrací.

Po období komunistické diktatury odmítali politici vidět, že stát je ve svobodných poměrech hlavním garantem pravidel hry, bez kterých nemohou řádně fungovat ani demokracie ani trh. Všimněme si, že nejlépe jsou na tom ty evropské země, kde sice nemají plná ústa „trhu“ a boje proti údajně přemnoženému úřednictvu, ale kde funguje stát.

Předešlý režim kontroloval každý aspekt života společnosti, čehož dosahoval s pomocí vysokého stupně státní represe. Stát, který máme po téměř třiadvaceti letech „svobody“, je naopak zcela bezzubý. Nejenže nedokáže v řadě oblastí nastavit pravidla hry, ale když už je nastaví, vynucuje jejich dodržování v podstatě nahodile.

Ilustrací zmatených postojů ke státu je i reakce prezidenta Klause, který označil částečnou prohibici, zavedenou vládou, za silácké řešení. Pěkně tak sice popsal nesystémovost vládního řešení, k čemuž správně dodal, že vlna otrav je zásadním selháním státu, jenže se vtírá otázka, co z výšin svých ústavních funkcí od roku 1989 udělal on sám pro to, aby stát skutečně fungoval tak, že siláckých řešení nebude potřeba?

Za současnou situaci je naopak svými opakovanými útoky na stát ve jménu neviditelné ruky trhu spoluodpovědný, což také podtrhl tvrzením, že když se stát do něčeho začne plést, tak to prý bude jen horší, ne lepší.

Premiér Nečas vcelku správně reagoval slovy, že silácká jsou ve skutečnosti prezidentova slova, neboť vláda si nemohla dovolit zákaz prodeje lihovin nezavést, když umírají lidé. Zároveň se tím ale dotknul podstaty problému.

Tou není skutečnost, že se stát do něčeho plete, ale že se „plete“ nesystémově, až když vypukne krize. V této „nahodilosti“ hraje nemalou roli „tržní“ nadvláda peněz nad státem i demokracií.

Od slabého státu si lze koupit jak „pravidla“, která vyhovují různým zákulisní zájmům, tak beztrestné porušování pravidel, která by se snad chtěla takovým zájmům stavět do cesty. Politické strany v takovém státě fungují především jako převodové páky mocných podnikatelských skupin. Státní služba není regulována kvalitním zákonem, politici mají strach z nezávislé policie a justice.

Výsledkem je stát čtvrté cenové skupiny. Dlouholeté šíření levného pančovaného alkoholu prodejem v různých stáncích a pajzlech je výmluvným symbolem českého státu jako takového. Ve státě čtvrté cenové skupiny se nejen nezřízeně pije i obchoduje s pančovaným alkoholem, a nejen se dosahují evropské rekordy v konzumaci drog, ale je také nebezpečné vyjet autem na silnice (kde stát nevynucuje dodržování předpisů a nemá peníze na údržbu), zapsat se na univerzitu (kde se mohou falšovat diplomy), nebo si třeba jít zaregistrovat auto do ministerstvem zfušovaného registru.

V takovém státě se prý nic nedá dělat proti džungli kasin a heren, proti nočním klubům, proti pochybným tržnicím, nebo proti bazarům a sběrnám kovového odpadu, kde se čile obchoduje s kradeným zbožím. A málo se prý dá dělat proti systémové manipulaci veřejných zakázek a korupci. V takovém státě vláda sice vládne, ale není jasné v zájmu koho, a prezident bůhví v zájmu koho raději káže po světě o globálním neoteplování místo toho, aby se zasazoval o řádné fungování státu, jehož je hlavou.

Žít v takovém státě je dost riziková záležitost. Pokud v příštích volbách vyhraje levicová opozice, která nemá se státem takové problémy jako pravice, měla by si jako jeden z hlavních programových cílů stanovit peroutkovské heslo: „budování (výkonného) státu“.

Právo, 20.9.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Skupiny už nejsou, něco se Vám seklo.
20. 09. 2012 | 08:47

Ládik!!! napsal(a):

Přijmu-li na Vaši kategorizaci skupin, tak v té 4.cenové se stravují Zaorálkovi "obyčejní lidé". Těch je naprostá většina. Po volebním guláši jsou schopni volit neobyčejné lidi do 1.cenové skupiny. Pokud nepatříte do 4.cenové, tak správně vnímáte riziko života v ní.
20. 09. 2012 | 08:56

oranžáda obecná napsal(a):

za všechno, dle Pehe, může stát, stát může za vraždy, zlodějny, pančování , a já jsme si vždy myslel, že za vraždu může vrah, za zlodějnu zloděj a za pančování pančovatel...... no jo, ale člověk si musí uvědomit, že jde o politický boj, a v tom je každá blbost dobrá. Za oranžád se určitě, ale určitě nepančovalo, že, Pehe.
20. 09. 2012 | 08:59

Ives napsal(a):

S autorem se v mnoha jeho názorech rozcházím, ale pod jeho výraz "Spančovaný stát" se musím podepsat a pod tento článek také. Jako důkaz pančování státu bohatě stačí dva příspěvky z TV: Dva roky(!!!)tvalo odklizení kamene ze silnice, která byla díky tomu zablokovaná, protože se STÁTNÍ firmy nemohly dohodnout, komu předmětná silnice patří. Nebo: Před 10 (!!!) měsíci výrobce alkoholu dal podnět policii, že dochází k tisku jeho vinět, předal vzorky i objednávku. Co na to říci? Snad jen: TÁHNĚTE DO PRDELE!!!!
20. 09. 2012 | 08:59

Mac napsal(a):

není čeho se bát - vykřičníkový Ládínek stojí neochvějně na stráži kapitalismu 4. cenové skupiny. U každého blogu první a s neobyčejně COOL "příspěvkem" :-))

Jinak - myslím, že to pan Pehe opět přesně vystihl....
20. 09. 2012 | 09:00

Xaver napsal(a):

Když nějaký člověk nedokáže zacházet s alkoholem tak je od ostatních vystaven posměchu a sankcím.
A co stát, který nedokáže zacházet s alkoholem ?
Teď už nejde jen o kořalku. Jak ta naše kořalková ostuda "pomůže" českým vývozcům průmyslového zboží ?
Jak to "posílí" posici obhájců české energetické koncepce ?
Jak to "prospěje" českým pracovníkům v zahraničí ?
Máte někdo odpovědi ?
20. 09. 2012 | 09:02

Mac napsal(a):

očekávám rychlé reakce pana Yosifa K., od nějž se dozvíme novou, neotřelou informaci, že za všechno můžou proletáři, a také pana jarpora, který komplikovaně odvodí, že "dle jeho mínění", je v tomto státě všechno v pořádku a proto nám všem přeje "hezký den"
20. 09. 2012 | 09:04

paprika napsal(a):

Šéfredaktor HN dnes píše, že vtomto státě jsou pančované :benzín, chlast, sport. výsledky, politika. Já jen dodávám: bodejť by ne, když tu za nitky už 20 let tahá pančovaný profesor.
20. 09. 2012 | 09:08

Mac napsal(a):

oranžádo

za "oranžád" se nejspíš taky pančovalo, ale nějak jsem tehdy neregistroval, že by se následkem oranžádovského pančování plnily márnice a nemocnice.

Chápu, že pro jedince s vaší intelektuální výbavou se jedná o nepodstatný rozdíl
20. 09. 2012 | 09:09

Mac napsal(a):

Xaver napsal(a):
A co stát, který nedokáže zacházet s alkoholem ?
Jste příliš tolerantní k tomuto státu - marně přemýšlím, s čím "tento stát dokáže zacházet"......

Tedy kromě zvyšování daní a zavírání za tykadla...
20. 09. 2012 | 09:12

oranžáda obecná napsal(a):

paprika........ovšem, pančovaný benzin biosložkami, do je práce EU, do toho bych profesora netahal.... a pančovaný je benzin zcela legálně , takže je to zcela legální okrádání motoristů a zcela legální ničení motorů jejich aut.....sláva novodobé RVHP... a energetickým štítkům budov, což je totéž.... ať žije Cohn bendit a Schultz.
20. 09. 2012 | 09:13

vasja napsal(a):

"Stát" asi nemůže za to, že ministr, policajt, celník, inšpektor a koneckoncův aj voličstvo je lempl, nebo jo, Pehe?
Co s tim asi "stát" má dělat.....
Jedině všechnu moc Bruselu. To mne tak napadá, po schválení energetickejch štítků u baráků.
Nakonec by mohly bejt i IQ štítky. Proč ne. Ať jeden ví.
20. 09. 2012 | 09:19

oranžáda obecná napsal(a):

Mac....... a to, že pančovatelé nezaměnili kanystry, to zařídíla naše slavná oranžová strana.....nenech se vysmát, chceš říci, že oranžády měly pančovatele pod kontrolou, tedy s nimi byli nějak domluvení ???? No, možné to je...
20. 09. 2012 | 09:19

dalimír napsal(a):

Dobrý den dokud bude náš hlavní chemik a alchymista Kalousek u vesla nic se v téhle zemi nezmění ! Jenže on má lidoveckou výdrž takže blízká budoucnost,to je beznaděj ! Dl
20. 09. 2012 | 09:20

vasja napsal(a):

JO, pane oranžádo, nejhorší je, že štítky odhlasovali naši "pravičáci" z ODS a Top 09 :-)
20. 09. 2012 | 09:23

oranžáda obecná napsal(a):

bohužel.....ano, je to stát čtvrté cenové skupiny, ale námi je placen, jako skupina první.......proto jedinou možností je do těch ouřadů šlápnout pěkně zostra . Nechci vychvalovat komanče, ale za nich měl náš městský úřad desetinu úředníků, kteří tam dřepí dnes !!!
20. 09. 2012 | 09:23

dalimír napsal(a):

Maci ,přesná trefa ! Hodně zdraví ! Dl
20. 09. 2012 | 09:23

dedek napsal(a):

oranžáda obecná napsal(a):
za všechno, dle Pehe, může stát, stát může za vraždy, zlodějny, pančování , a já jsme si vždy myslel, že za vraždu může vrah, za zlodějnu zloděj a za pančování pančovatel...... no jo, ale člověk si musí uvědomit, že jde o politický boj, a v tom je každá blbost dobrá. Za oranžád se určitě, ale určitě nepančovalo, že, Pehe.

No nějak to nechápete. Ano za vraždu může vrah za zlodějinu zloděj leč v dnešní době neumí stát před těmito lotry slušného občana ochránit a to ani legislativně což znamená, aby byl občan chráněn zákonem, pokud se bude třebas donucen se i sám bránit. V každém případě by stát měl garantovat, že bude bezpečno, pokud se půjdu večer projít městem, měl by garantovat, že pokud si koupím potraviny nebo lihoviny nepovedou k poškození mého zdraví. Bohužel jak je vidět, dnes negarantují nic, byť na tu garanci platím daněmi. Takže se už modrokopytníku vzpamatujte. Stát totiž není ani oranžový, červený nebo modrý ale stát je prostě stát, který by měl garantovat základní práva svým občanům což nedělá. A o tom pan PEHE píše což je lidem, kterým v hlavě ještě mozek zůstal zcela jasné.
20. 09. 2012 | 09:23

jo napsal(a):

Nemusíme se ptát, proč to tak je, ale komu to vyhovuje?! Klausova demo-kracie volného trhu v plné parádě.
20. 09. 2012 | 09:27

Sláma napsal(a):

Pehe má ve všem naprostou pravdu. Je třeba ale zdůraznit, že výkonný stát neznamená automaticky, že má být hodně úředníků. Právě naopak, je třeba snížit jejich počet, ale dobře je zaplatit, aby se pro stát uvolili pracovat schopní a pracovití lidé. Aby byla definitiva ve státní službě cílem životní kariéry, a nikoliv prostředkem, jak si zajistit po škole potřebnou praxi.
K tomu je třeba prostě zahodil Kočárníkovu platovou tabulku (ve skutečnosti ZEÚMS 3). Je nutno zavést funkční odměňování a zvýšit podíl pohyblivé složky platu nejméně na 40%. Je nutno zavést nedělitelnou pravomoc vedoucích pracovníků. Je nutno oddělit politické vedení od odborně vedené státní správy.
Nic není potřeba vymýšlet znovu, stačí se inspirovat na západ od naší hranice. Rozhodně bychom se ovšem neměli inspirovat v Bulharsku, Albánii nebo Kosovu, jak to dělá Kalousek!
20. 09. 2012 | 09:27

oranžáda obecná napsal(a):

vasja.....ano, pod diktátem "naší" IV. velkoevropské říše, která vyhrožovale pokutou 500 000 Kč denně....., opravdu, svobodné hlasování poslanců v europraxi. Štítky jsou volvina, všichni to ví, ale volovina musí přejít do praxe, protože je to eurovolovina.... jako všechno v říši !!!
20. 09. 2012 | 09:27

dalimír napsal(a):

Přesně tak dědku ! Jste perfektní ! Stálé zdraví přeji ! Dl
20. 09. 2012 | 09:30

Sláma napsal(a):

dedek to vystihl zcela přesně. Státní správa má být stejná, ať jsou ve vládě oranžoví nebo modří. Je prostě nutno oddělit politiku od státní správy. Úkolem politického vedení má být prostě jen řádnou správu věcí umožnit a neklást jí překážky. Jednou z podmínek je přesně definovat, které posty jsou politické a které odborné. Na odborných postech by se lidé neměli měnit jen proto, že se zrovna vyměnila vláda a rozhodně by neměly být obsazovány politicky.
20. 09. 2012 | 09:30

luk napsal(a):

Pod vedením této politické garnitury se český stát dostal do absolutního všezasahujícího marasmu, který nemá v Evropě obdoby. Jediné štěstí mají současní politici v tom, že komunisti jsou momentálně zcela neschopní vystoupit a využít situace. Kdyby dokázali občanům srozumitelně vysvětlit, co ve skutečněosti dělá ODS a další, tak už vyhrají tyto volby.
20. 09. 2012 | 09:32

Drzá zrzka napsal(a):

Už chybí jen zvolání. Židle nahoru, zavíráme. :-)
20. 09. 2012 | 09:33

Analytik napsal(a):

Po krátkém čase vláda pozná, že s prohibicí je mimo mísu stejně jako s pokusy kolem DPH.
Čím vyšší DPH, tím méně se vybere na daních.
Čím méně poctivého alkoholu na trhu, tím více otrav z jedovatých koktejlů z černého trhu.
To je trest za to, že jsme si zvolili Svazáka, Mladého chemika a partičku podobných kutilů, kteří se na nás učí vlastními chybami.
Možná budeme brzy závidět těm, kteří si dali metylového panáka a už mají po starostech. ;-(
20. 09. 2012 | 09:35

oranžáda obecná napsal(a):

dědku......nějak si neumím představit, že stát bude ručit za to, že si nikde pokoutně nekoupíte chlast z černé palírny, a nic se Vám nestane . Tktéž bude ručit za to, že vás nikdo nemajzne přes kebuli, když půjdete večer z nálevny domů. Tohle pojetí státu, které udáváte, tady bylo naposledy za Heydricha, a ani on to nedokázal ukočírovat, když ho odpráskli.
Nad vašimy úvahami se může myslící člověk pouze lehce pousmát.
20. 09. 2012 | 09:36

Jana Pechová napsal(a):

Pane Pehe, hřebík na hlavičku jste uhodil tímto textem:
"Politické strany v takovém státě fungují především jako převodové páky mocných podnikatelských skupin. Státní služba není regulována kvalitním zákonem, politici mají strach z nezávislé policie a justice."
Kde tedy berete materiál pro závěr, že levice nemá se státem takové problémy jako pravice? Levice se snad organizuje jinak než v politických stranách?
Vycházíte z teorie, která u nás nemá opodstatnění. Změna musí nastat v pravidlech pro fungování politických stran.
20. 09. 2012 | 09:37

Mac napsal(a):

to, že chemický al-kalous není schopen pohlídat daně a státní pokladnu vůbec - to bych ještě pochopil.

Ale, že nezvládne ani chemickou disciplínu jako je pančování.....

má vystudovanou aspoň tu chemii?
20. 09. 2012 | 09:38

vasja napsal(a):

oranžáda obecná napsal(a):
vasja.....ano, pod diktátem "naší" IV. velkoevropské říše, která vyhrožovale pokutou 500 000 Kč denně...
-----------------------------------
Kua, tak to teda hlava nebere.
Brusel rozhodne, že každej barák ve státech EU musí mít energeticke štítek.
Pošle tohle do jednotlivej států, aby lid vyjádřil svůj názor prostřednicvím svej zástupců v parlamentu.
Když by lid rozhod, že tuhle kravinu nechce, tak bude potrestanej?
Ty voe, tohle by měl nějakej významnej Europošuk vysvětlit.
20. 09. 2012 | 09:39

Mac napsal(a):

oranžáda

stát opravdu nemůže ručit za nic v situaci, kdy rezignoval na jakoukoliv regulaci, kontrolu a ochranu svých občanů.

Proto máme nejvíce heren na počet obyvatel, proto se u nás může prodávat tvrdý chlast v kdejaké budce, proto jsou u nás zločinci pořád vychechtanější - ubývá policajtů, jsou zpochybńovány jejich pravomoci, nejsou peníze na operativu. Není nic.
Pominu variantu, kdy policie nekoná, protože si někdo nahoře přeje, aby nekonala.

A za to milej - prej "myslící"..:-)) - oranžádo, tenhlecten stát fakt může
20. 09. 2012 | 09:43

Petr napsal(a):

Vidíte to moc černě pane Pehe.
Vše je tak křišťálově čisté, že to ani křišťálověji čistší být nemůže!
20. 09. 2012 | 09:43

Yosif K napsal(a):

Volte Fencla, Zgarbu, Grosse, MUDr Ratha a Sznapku do cela statu! Budujte s nimi silny socialni stat skandinavskeho typu!
Otresne pripady totalniho selhani demontovaneho statu v rudych pevnostech na severu Moravy! Dalsi otraveni ostravsti proletari, kteri pili z neokolkovanych lahvi!

Chrante volice CSSD! Varujte volice CSSD at nepiji z neokolkovanych lahvi a z lehvi, ze kterych se jiz nekdo otravil!

Nabadejte ostravske, havirovske, bohuminske a cieszyncke proletare k cetbe blogu docenta PEHE!

Proletari, volte CSSD a LEV 21 - bude stonasobne zvysen pocet inspektoru, ketri budou hlidat co mate a nemate pit!

Cituji z LN:
PRAHA - Nejnovější otravy metylalkoholem mají společného jmenovatele: hloupost. Poslední otrávení totiž nedbali na varování a pili z podezřelých lahví koupených ještě před prohibicí.

"Noví otrávení lidé na Ostravsku pili přes všechna varování z neoznačených lahví, které si koupili dříve," řekl serveru Lidovky.cz ostravský hygienik Roman Letošník. Mluví o trojici z Moravskoslezského kraje, u které byla otrava metylalkoholem zjištěna až v úterý ráno.
Muž dopil lahev po ženě, která se otrávila. Měl štěstí

A další příklad: přestože družka pětapadesátiletého muže z Ostravy Michálkovic zemřela na otravu metylalkoholem, muž po ní zbylý alkohol dopil.

„Muže přivezli do nemocnice bez příznaků otravy, ale přiznal, že dopil lahev po ženě, která zemřela na otravu. Přijali jsme ho v pátek, dali jsme mu fomepizol, jeho stav se začal lepšit a v neděli jsme ho již propustili domů. Není ale jasné, proč alkohol po družce dopíjel,“ uvedl mluvčí Městské nemocnice v Ostravě Jiří Maléř.
20. 09. 2012 | 09:45

oranžáda obecná napsal(a):

vasja.....to by někdo vysvětlit měl, ale každému europošukovi jsou lidi u p....
20. 09. 2012 | 09:46

Mac napsal(a):

mimochodem oranžádo

mezi tím "koupit si někde pokoutně chlast z černé palírny" a tím mít oficiální trh zaplavený falešnejma flaškama s metylem.....hmm v tom je kapku rozdíl, ale chápu, že "myslící člověk" toto nechápe
20. 09. 2012 | 09:49

roman napsal(a):

Pane Pehe.
Jistě jste si položil také otázku, kde se bere takové množství lidí, kteří jsou přímo zapojeni do "podnikání" v hernách a kasinech, černých palírnách, sítích obchodů s kradenými auty, drogami, ve stovkách lichvářských společností s jejimi právníky, advokáty atd.. A kdo jsou jejich zákazníci. To je šílená armáda lidí, kteří zde mají volné pole působnosti. Jedněm stát toto podnikání toleruje, druhým, kteří jsou zákazníky, mnohdy stát bere ekonomické jistoty a ždímá je na neúnosnou míru, takže je nepřímo navádí, aby se do černých a nepoctivých obchodů vlastně zapojovali. Když jste v bohatých zemích, jako je Německo, nebo Rakousko, tak máte pocit pořádku větší než u nás. Stačí si srovnat takovou maličkost, jako je používání reklamy a vývěsních štítů na ulici. Má to určitý charakter a nevypadá to jako u nás, u "kolotočů", kde je všechno amatérsky polepené a vyzdobené. Všude nepořádek, jako by nic nefungovalo. Chaos.
Dle nastavené cenové politiky a vyjadřování politiků a jejich ekonomů to u nás vypadá, že jsme také bohatý stát, ale tyto maličkosti ukazují, že tomu tak není. Rakušan dle mého prostě nemá zapotřebí za každou cenu hledat alkohol, auto a jiné zboží u překupníků a pochybných obchodníků. Nemá zapotřebí tolik krást. Ani ho to nenapadne. Lidé zde mají jednoduše vyšší mzdy a snad jsou i uvědomělejší či co. Když se chtěji občerstvit, jdou prostě do restaurace a nehledají pitnou vodu po záchodcích. Chování lidí při nákupech to ukazuje. U nás je bohatá už jen malá vrstva lidí a ta ekonomiku a HDP nemůže zachránit a ani nemá zájem. Média sice tvrdí, že lidé šetří, ale opak je pravdou. Lidé na to všechno už nemají. Navíc jsou zde ceny v obchodech nepochopitelně vyšší, než třeba v Německu. A pokud je globální krize, tak si myslím, že tomu Rakušanovi se pořád bude šetřit mnohem lépe, než našinci. Evidentně v sousedních zemích funguje stát lépe a já nechápu, jak může u nás na ten "český liberalismus" slyšet pořád takové množství voličů. Rozkrádání a rozklad tohoto státu, jako podnikatelský a politický záměr ještě neskončil, ale pořád se najde dost jedinců, kteří si myslí, že je to pro jejich blaho. Samozřejmě, že stát nemůže nahrazovat chování jednotlivců, ale musí dbát na pořádek a právo. A jít vzorem. Což je u nás čím dál větší průser, kterého se furt nikdo nebojí a ani se mu nediví.
20. 09. 2012 | 09:50

oranžáda obecná napsal(a):

Romney má pravdu.......když lidem řeknete, že mají jít pracovat, aby nemuseli brát sociální dávky, stávají se okamžitě vaším třídním nepřítelem. A proto to tady nemůže dopadnout jinak, než blbě, ještě to ale bude chvíli trvat... a pak bude snad možný nový začátek.
20. 09. 2012 | 09:51

tomas napsal(a):

Ladiku, ty jsi skutecne myslitel, tahle zeme dospela na krizovatku viz clanek pravicoveho novinare Pecinky
http://www.reflex.cz/clanek/nazory/47898/v-cesku-prosperuje-rozsahle-a-nelegalni-odvetvi-vyroby-alkoholu-kde-jsou-alkoholovi-baroni.html

pokud zde bude fungovat mafiansky sta pro vyvolene, ktere budou ostatni, vcetne poctivy ch podnikatelu, pak rada pro mladou generaci zni stejne jako za Husaka / vyserte se na to a vemte kramle
20. 09. 2012 | 09:53

Vlkodav napsal(a):

Opět se tu kriminální čin háže na systém. Takže jaké je řešení? Je to jasné, systémově zabránik každé možné kriminalitě. Navrhuji dát každému člověku elektronický čip, který bude dávat leektrické rány, když ono individuum udělá něco, co se panu Pehemu nebude líbit.

To už v naše světě neexistuje nešťastná náhoda? Nezaviněná nehoda? To už se nědějí špatné věci způsobené bez zavinění?
20. 09. 2012 | 09:53

oranžáda obecná napsal(a):

Mac.....chápu, že za panování oranžád, byla situace ne trhu s černým alkoholem mnohem lepší, a mety měly oranžády pod kontrolou..... už jste spokojen ? Tímto končím, debata s vámi již pro mě postrádá smyslu...
20. 09. 2012 | 09:54

Yosif K napsal(a):

Není ale jasné, proč alkohol po družce dopíjel,“ uvedl mluvčí Městské nemocnice v Ostravě Jiří Maléř.
20. 09. 2012 | 09:45
A to me teda zase jasne je - jde o volice CSSD ozebraceneho pravicovou vladou ktery byl za vlady CSSD zvykly pit Henessy RX a Henessy VSOP!

Vrahove ostravskych proletaru se jmenuji:
Heger
Kubice
Milton Freidmann!

Volte proletarske vudce z ostrova Ithaka a z konda na floride! Volite zivotni uroven Norska jejich pocet inspketrou SZPI!
20. 09. 2012 | 09:55

neo napsal(a):

Mac:

tohle není žádnej souboj politických stran nebo vlád. pančuje se ve velkém dlouhodobě a bouchlo to zrovna teď. Jen blázen z toho viní současnou vládu. Kdyby byla u moci jakákoli jiná vláda, stalo by se to taky a opět by bylo nesmyslné obviňovat ji.

Odpovědné jsou všechny vlády, které se kdy ve sněmovně objevily. Vina je policie a celníci.

Tresty jsou směšné a směšné vždy byly. Daně vysoké. Velký nepoměr, který černý trh přiživuje dlouhodobě.

Není to tedy otázka posledních 2 let, kdy zde máme Nečasovu vládu, to je prostě nesmysl.
20. 09. 2012 | 09:57

Al Jouda napsal(a):

Náš stát se zhroutil ! Nedokáže nám zajistit ústavou zaručenou bezplatnou zdravotní péči, plnou valorizaci důchodů v závislosti na inflaci, bezpečnost potravin, nezávadnost prodávaného a nehorázně zdaněného alkoholu, normální maturitní zkoušky, kvalitní povrch silnic, ačkoliv od motoristů vybírá opět nehoráznou spotřební daň z pohonných hmot a dálniční poplatky, nedeformovaný obsah tzv. veřejnoprávní televize, na kterou si lidé platí ne malý měsíční poplatek (v celku miliardy ročně!!!), spravedlivý volební systém, racionální investice ze státního rozpočtu, eliminaci korupce ve státní správě atd., atd. Tak takový stát skutečně nepotřebujeme.
Chtělo by to po příštích parlamentních volbách začít skutečně znovu a konečně přerušit tu proklatou právní kontinuitu s bývalým totalitním komunistickým režimem.Většina přiblblých zákonů musí být zrušena a nahrazena zákony kompatibilními se zákony vyspělých evropských demokracií.
Jestlipak jsou například ve Spolkové republice Německo na internetu takové zoufalé diskuze k problematice denního života obyčejných lidí jako u nás ?
20. 09. 2012 | 10:00

Petr z Tábora napsal(a):

Začal jsem číst text autora a lekl jsem se. On nám pan Pehe emigroval a popisuje nějaký jiný stát než ten ve kterém žiji já ?
Já žiji ve státě, který přes své vysoké provozní náklady neplní své funkce. Ve státě prorostlém korupcí, který je ovládán vlivovými skupinami ve spolupráci s některými politickými stranami.Proto je neschopný plnit své funkce. Není slabý tím, že by byl utiskovaný jak se nám snaží vnutit pan Pehe. Naopak je přefouklý a v mnohé připomíná nemocného člověka s obezitou přes 150kg. Podle Nervu máme 492 státních organizací a pseudopravicová vláda zatím nedokázala alespoň desetinu zrušit.

Samozřejmě souhlasím s autorem v popisu nešvarů naší společnosti, proti kterým by měl stát zakročit, nebudu je opakovat.
20. 09. 2012 | 10:00

oranžáda obecná napsal(a):

já nevím, proč ti proletáři stále ten nekolkovaný metyl chlemtají, vždyť už dnes ví, jak je to nebezpečné, ale nedají si říci... proč jim to jejich soudruzi, dědek a ostatní laskavě nesdělí ???
20. 09. 2012 | 10:02

český maloměšťák napsal(a):

Belize není schopno splácet své závazky :
http://www.bbc.co.uk/news/business-19330491

Belize coby daňový ráj :

http://www.apintertrust.com/offshore_company/belize_tax_haven.htm

http://www.incometaxbelize.gov.bz/

-----------------------
Znovu odkaz na zprávu vypracovanou pro US Kongres /nižší zdanění bohatých nepřináší růst GDP/ :

http://graphics8.nytimes.com/news/business/0915taxesandeconomy.pdf

R.B. Reich ve své knize Dílo národů píše , že kdyby byl daňový zákon stejně progresivní jako ještě v roce 1977, byli by symboličtí analytikové (Reichovo vymezení příjmové, globalizované elity - pozn. č.m.) za období 1990 - 2000 zaplatili na daních víc než bilion USD .
Což je jednak impozantní částka, jednak obrovský zdroj k financování např. školství či sociálních programů.

Inženýr Kalousek a jeho drábci jsou možná vynalézaví v tom jak klamat masy. Ale rozhodně se mýlí v tom, že daně, které bohatší díky nižším sazbám ušetří - budou vždy investovány do růstu bohatství v ČR.
Naopak dochází k paradoxním situacím, kdy díky snížené sazbě ušetřené daně jsou investovány např. do výrob v Číně - např. do výrob, které pak vytlačí z globálních trhů české firmy.
Může dojít i k absurdním situacím - kdy si takoví " investoři" dojdou k státu /je myšlena ČR/ pro subvence, dotace, granty.
Nebo stát o své vůli rozhodne, že bude zadotováno tu golfové hřiště, tu kongresové centrum...která slouží k zvýšení kvality života právě že našich vykutálených "investorů".
Paradoxní ? Absurdní ?
No - je to paradoxní...i absurdní.
Ale je paradoxní i absurdní to, že si hloupá masa neustále volí tytéž hlupáky a gaunery - do parlamenu a tím i do vlády.

apendix
V daňových rájích " zmizelo" cca min. 21 bilionů USD, možná až 32 bilionů USD /James Henry, bývalý hlavní ekonom poradenské firmy McKinsey/.
Zajímavý článek pak zde :
http://denikreferendum.cz/clanek/13763-danove-uniky-v-ceske-republice-a-ve-svete
20. 09. 2012 | 10:03

tomas napsal(a):

to neo
prectete si clanek z reflexu
http://www.reflex.cz/clanek/nazory/47898/v-cesku-prosperuje-rozsahle-a-nelegalni-odvetvi-vyroby-alkoholu-kde-jsou-alkoholovi-baroni.html
tohle je normalni balkan, kde mafie si staci pancovanej alkohol a policie a celnici a politici jim k tomu sviti. jestli ti pravicovi mudrcove nejsou za sve prispevky placeni, tak ..svata prostoto
20. 09. 2012 | 10:05

oranžáda obecná napsal(a):

Petr z Tábora,.......naprostý souhlas, řešením je propuštění jedné třetiny státních zaměstnanců a vytvoření konkurenčního prostředí mezi nimi .....definitiva je cesta do pekla !!!! Tenhle stát je drahý nenažraný a líný otesánek, který sežere mámu, tátu, děti
20. 09. 2012 | 10:06

neo napsal(a):

tomas:
to potvrzuje to co jsem napsal pane tomasi.
20. 09. 2012 | 10:07

Jan Novák napsal(a):

Nejen že vláda může za pančování alkoholu, může i za to, že jsem dneska píchl, včera dopoledne pršelo a stará mne podvádí se sousedem.

Kalousek je vrah, smrt kapitalismu. Venceremos!

Pehe, tohle jsi psal už včera, zkus zase něco jinýho.
20. 09. 2012 | 10:08

Medikolog napsal(a):

Pane Pehe, zase pozdě.. a o tolik ROKŮ...

Za pomlouvaného socíku byl alkohol BEZPEČNÝ I V BUFFETECH 4. CENOVÉ SKUPINY! V padesátých letech byli pančeři s matanolem dlouhodobě zavíráni.. aby se dnes vydávali za geroje 3. odboje...
20. 09. 2012 | 10:09

oranžáda obecná napsal(a):

dotaci od EU (čtvrté eurobolševické říše), obdržel na svůj pornofilm pornoherec Rosenberg........zkrátka, EU sponzoruje pornoherce a kur...y. Záslužná činnost naší milované RVHP.
20. 09. 2012 | 10:11

tomas napsal(a):

to neo, ale pak tech voleb skutecn emnoho neni
a, zapojit se do retezce, pokud to jde, tezit z neho, ale na to uz j easi pozde
b, sbalit a vypadnout ven
c, revoluce

veskere dalsi reci o penzijni reforme, o jakekoliv reforme jsou za tehle situace jenom smesnym divadlem
20. 09. 2012 | 10:12

Konrad napsal(a):

Bude to vse jeste horsi pokud se Necasum a Kalouskum podari realizovat jejich vysneny "minimalmi stat". Stat ve kterem chybi policiste, celnici, hasici a jini urednici, na kterych se usetri, aby vybrane penize od obcanu mohli skoncit v soukromych kapsach. Az se neco zase stane tak se rekne ze za to stat nemuze, je to prece vina tech zlocincu. Ale kdo ma zlocincum v tom zabranit?... Minimalni stat je neoliberalni utopie, a nikdy nebude fungovat.
20. 09. 2012 | 10:13

Mac napsal(a):

neo

než začneš něco dětinského blekotat na mou adresu, přečti si pořádně, co jsem napsal. Nikde jsem nepsal, že vina je Nečasova vláda (i když bez viny určitě není - to, že policie je v totálním svrabu, nejsou peníze, policajti odcházejí - to není vina Paroubka).
Reagoval jsem na oranžádovy nesmysly, že stát s tím nemůže nic dělat a tedy za nic nemůže

malej rozdíl...

Mimochodem1 - jak je možné, že podnět oficiální palírny, která před téměř rokem podala trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli falšování etiket zůstal ne(vy)řešen? Jo, za téhle vlády a téhle policie musí napřed zhebnout lidi, než se začne něco dělat.

Mimochodem2 - oficiální výrobci upozorňují už několik posledních let na prudce rostoucí podíl černého trhu. Tak nějak z teorie pravděpodobnosti plyne, že čím rozsáhlejší nelegální trh, tím větší nebezpečí průšvihu, k němuž došlo
20. 09. 2012 | 10:13

vico napsal(a):

Vždy, když se vracím z delší dovolené, připadám si jako potápěč, který se musí jen velmi pomalu vynořovat, aby mu bubliny dusíku neroztrhly vnitřnosti.

- Vrátil jsem se do země, která zavedla prohibici. Balkanizace, která zejména za pravicových vlád s "reformním prdem /pardon etosem/ a se škrkavkou/pardon škrtformou/ v chvějících se hyždích, nabrala kurs tam, kde kromě naděje, která umírá poslední, zbyl už jen pětihvězdičkový metanol.

Pančovaný stát....to se autorovi povedlo, možná se tento termín ujme. Jedovatý chlast, fotbalová extraliga v rukou Albánců,veselý kolibřík Bém posílající z K -dvojky pěkný pozdrav Rathovi do vazby, Řebíček, který si za dva roky ministrování přišel na 700 milionů...co jste vlastně čekali, že budou dělat ti dole??

Brzy bude jediným řešením, že se vlády ujme nejsilnější ze všech kmotrů, nějaký Don Corleon a slíbí Pučmidrátům dodatek k ústavě a Listině základních práv a svobod - "Všeobecné právo na etylalkohol je zaručeno." Pak budeme méně pančovaní. Když Balkán, tak alespoň s "hodným" kmotrem v jeho čele.

Dusík mi trhá průdušky...
20. 09. 2012 | 10:16

marxík napsal(a):

Poučení pro autora, který mimo jiné napsal:
" V této „nahodilosti“ hraje nemalou roli „tržní“ nadvláda peněz nad státem i demokracií."

Pokud existuje nadvláda peněz nad státem a demokracií, bylo by přesnější označit takovou společnost coby totalitu peněz (chcete-li diktaturu peněz), a nebásnit furt o svobodě a demokracii.
Ještě včera byl autor toho názoru, že máme u nás obstojně fungující demokracii.
Je vidět, že přes noc se situace dramaticky změnila.

Občas autorovi unikne zásadní pravdivý popis současného stavu. Akorát se to musí domyslet za něj.
20. 09. 2012 | 10:16

oranžáda obecná napsal(a):

Mac.....ofiviální výrobci ??? nenech se vysmát, dnes v tisku...ve dne se pálí legálně, v noci (ofiviální výrobci) pálí načerno, na stejném zařízení.... to jen ještě jedna poznámka
20. 09. 2012 | 10:17

neo napsal(a):

Mac:

má chyba, že jsem neuvedl na který příspěvek konkrétně reaguji , takže chybu napravuji:

Mac napsal(a):
oranžádo

za "oranžád" se nejspíš taky pančovalo, ale nějak jsem tehdy neregistroval, že by se následkem oranžádovského pančování plnily márnice a nemocnice

-------------------------------------------
takže ano, viníš stávající Nečasovu vládu.

To že se pančovalo za oranžád taky zlehčuješ tím, že nebyli mrtví. Ale ono se pančovalo i před oranžádama a po oranžádách a nepřestane se pančovat nikdy.
20. 09. 2012 | 10:18

tomas napsal(a):

to konrad, v takovem vysnenem state pobyvam, takze vam mohu popsat x pripadu jak to funguje / predevsim veskere vami zminene sluzby musite platit cash, napr. kdyz zde nedavno horel jeden dum, kde uvnitr zustaly deti, soused zavolal n ahasicskou stanici vzdalenou cca sto metru, velitel hasicu se otazal, kdo bude garantovat platbu, soused rekl, ze nevi, hasici neprijeli a deti uhorely pred zraky lidi, kteri jen bezmocne prihlizeli venku
obdobne pribehy z nemocnice, kde pro vas neudelaji nic,pokud neslozite prachy predem, podotzkam, ze mistni JIP stoji tak 50 tisic n aden a i kdybyste ty prachy mel v kapse, tak je nevytahnete, pokud se do nemocnice dopotacite meyi zivotem a smrti, ale jestlize nebude zaplaceno, tak zdechnete na chodbe. tak si vy chytracci volajici po minimalnim statu, ten minimalni stat uzijte
20. 09. 2012 | 10:20

Yosif K napsal(a):

Volte Jindrzicha Sznapku, budovatele oranzove prosperity v Ceskem Tesine!
Modry barel do kazde rodiny na Tesinsku!
20. 09. 2012 | 10:20

Marie napsal(a):

"Stát, který máme po téměř třiadvaceti letech „svobody“, je naopak zcela bezzubý. Nejenže nedokáže v řadě oblastí nastavit pravidla hry, ale když už je nastaví, vynucuje jejich dodržování v podstatě nahodile"

Spíše, než nahodile, stát ta pravidla vynucuje hlavně u konzumentů pančovaného alkoholu, kteří páchají ze společenského hlediska méně významnou trestnou činnost.

Trestnou činnost v tomto státě, a to i tu společensky nejrizikovější, jak se zdá, je dobré páchat pod vlivem nepančovaného Hennessy, Chivas Regal a podobných značek, aby si člověk zajistil beztrestnost. V případě zájmu konzultace u pana Janouška.
20. 09. 2012 | 10:23

Mac napsal(a):

neo

hmmm, zbytečně mnoho slov. A kolik že bylo těch mrtvých za bradavice Paroubka?

asi nemá smysl opakovat, že riziko průseru se zvyšuje s rostoucí tolerancí státu k danému jevu....

A tenhlecten - Nečasův- stát je tolerantní úplně ke všem lumpárnám

Odpovídat nemusíš, jdu něco dělat a dnes už na žádné komsomolce reagovat nebudu :-)))
20. 09. 2012 | 10:23

jája napsal(a):

Vážené Pehe, máte pravdu skoro ve všem, to vědí skoro všichni občané, ale přesto, že máme vládu v čele s člověkem, který by neměl řídit ani kancelář, lidé opět vsunou do uren osvědčené lístky. Před mnoha lety jsem říkal, že herny, kasína, stánky, zastavárny nejen hyzní města, ale přispívají k bujení kriminality. Když se socanská vláda pokusila provést regulaci zastaváren a sběren, jeden pán z Hradu na to reagoval slovy o omezování svobody podnikání. Přeci zloděj má právo ihned prodat zboží v zástavárně třeba ve čtyři ráno. Stejně tak nalezené poklopy z kanálů, měděné dráty, kolejnice.... sběrny vykoupí bez problému, měděné okapy a plechy vyhazuje každý.
Ano, je něco shnilého ve státě českém, jeko první je Nečas, neschopný alibista, druhý Kalousek, zase všehoschopný hroch. On za nic nemůže, on nic, dělá co může. Když pořvával na Grosse kvůli nějaké půjčce, to byl frajer, Gross odstoupil, ob sám má na hlavě tuny másla, ale sevbereflexe není žádná. Já už doufám, že se stát zhroutí, zbankrotuje pod vedením ODS A, B a C, potom opět vstane z popela.
20. 09. 2012 | 10:23

tomas napsal(a):

Yosif K lide jako vy jsou jednou z pricin ceske tragedie, ne kvuli vasemu pravicovemu mysleni, ale pro svoji totalni barvoslepost, misto abyste, tak jak bzy se stalo v soukrom e firme, tyhle typky kvuli jejich selhani vykopali, tak je budete volit znovu, aby se tam nedostala oranzada, cesta k naprave , stejne jako soukromy sektor, selhali jste, vypadnete, az selze oranzada , tak poleti taky, udelejte to trikrat za sebou a oni uz pochopi,co to znamena good governance
20. 09. 2012 | 10:25

Konrad napsal(a):

tomas - asi jste muj prispevek necetl poradne, nemam dojem ze bych zrovna ja volal po minimalnim statu :-)
20. 09. 2012 | 10:25

Viola napsal(a):

Tak mi je to už jasné, za metanol může EU viz článek:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=757930

Byl to nějaký úředník, nebo úředníci, kteří povolili aby v kapalině do ostřikovačů byl metanol. A někdo, kdo vyráběl kapalinu do ostřikovačů prostě a dobře neuvedl, že tam dal metanol a ti, kteří už ja na běžícím páse pančovali jeli dál, aniž by se informovali v EU, cože to tam povolili. No a teď nám EU zakazuje vývoz. Všichni jsou to zločinci, chtějí nás zruinovat.
20. 09. 2012 | 10:26

Colt napsal(a):

pane Pehe
bohužel, dvaadvacet let jsme nuceni přihlížet spirále pádu téhle zemičky.

Maně vzpomínám na článek (1994) pana J.Kudláčka (tehdy majitele Annonce) v jím koupeném Českém Deníku - "Pravice na rozcestí". V něm varoval před autoritativním klausofilským vedením a opětným návratem vlády jedné strany - se všemi z toho plynoucími necnostmi.
Po tomto článku mu odešlo 21! vesměs oportunistických redaktorů, kteří se rozlezli do ostatních tiskovin a šíří svůj oportunismus (s dalšími) napříč celým mediálním spektrem (ČT,ČRo, MfD, LN, HN, Právo.....) dodnes.
Mohou si to dovolit, protože rozhled a vzdělanost lidí se značně snížila.
Co se týká politiky, tak si myslím že je ten rozhled bídnější, než za časů Husáka.
A tady máme výsledek - převážně zblblého, lhostejného, bez vlastního uvažování a výhradně na spotřebu zaměřeného voličstva.
Vysmívaní Slováci se zbavili Mečiara za nějakých cca 8 let. My si chováme toho svého Lukašenka (Vel. Kormidelníka) už 22 let a zdá se že neskončí.

Jací voliči - taková vláda. Nedá se svítit :-)
20. 09. 2012 | 10:26

tomas napsal(a):

konrad, cetl, ja vim, ze ne, jen jsem konkretne popsal, jak to funguje,
20. 09. 2012 | 10:27

neo napsal(a):

Mac:

z čeho jsi usoudil, že za bradavice Paroubka byli mrtví z metanolu? Nic takového jsem netvrdil a netvrdím. Pouze zpochybňuji, že by mrtvý byl důkazem viny vlády, která byla u moci zrovna v období jeho smrti. Jedná se totiž o dlouhodobý problém, který vyvrcholil "zatím" několika mrtvými. Ti ale mohli umřít ač by vládl kdokoli.

odpovídat nemusím ale chci, baví mě to. A komsomolcem si nazývej členy třeba své rodiny, pokud byli členy komsomolu. Já jím nebyl a víš to velmi dobře.
20. 09. 2012 | 10:28

jarpor napsal(a):

Včera jsem tu měli stát pančovaný, dnes je to prý stát čtvrté cenové skupiny. Jaký přívlastek obdrží stát od pana politologa Pehe zítra ?
Nechejme se překvapit...

Tak nám pan politolog porovnal režimy... ten dřívější, represivní, dnešní prý chaotický, bezzubý... přičemž neopoměl rýpnou si do Klause díky jeho vyjádření jež demonstruje zmatenost... no hlavně, že autor má ve všem jasno.
/Klaus si ty věty o siláckém gestu prohibice mohl nechat od cetsy./

Jen nám pan politolog nesdělil, který ten režim je mu sympatičtější, ve kterém se mu žilo lépe... A je-li prý život zde rizikový, dovolím se jej otázat, proč zde to riziko podstupuje, proč zde žije... ?

Stát má k občanovi v zásadě dva přístupy :
ten první je, že každý občan je lump, pročež za každým musí stát nejméně jenden kontrolor a policajt, kteří kontrolují každý občanův krok, každý pohyb... S lumpy je potřeba takto nakládat, o tom žádná... takže represe, kontroly, nulová svoboda !
Druhý přístup je takový, kdy stát v občanech vidí zodpovědné a morální bytosti, stanoví pouze zákonné mantinely pro tu či onu činnost, pro jeho aktivitu a ponechává občanovi prostor k vlastnímu rozhodování. Kontroly jsou namátkové, nikdo občana nebuzeruje, občan je v rámci zákonnů svobodný v jednání...
Tento druhý přístup má ovšem jednu podmínku, aby stát takto fungoval, tou je, že občané jsou zodpovědné a morální bytosti.

Polistopadový režim, dle mého, šel tímto druhým přístupem. Jenže nepočítal s tím, že značná část zdeších občanů, jež více jak jednu generaci žili v represivním režimu, se "utrhli z řetězu" a svobodu, morálku, atd... si vyložili po svém.
Přesně jako ten pes, který když byl celý život přivázán k boudě, odstraní-li mu někdo ten řetěz... řádí jak pominutý...

Tento stát není bezzubý, jak píše pan politolog. Jen s tím svobodným přístupem k občanovi podcenil kontroly, podcenil skutečnost, že jsou zde zlodějíčci až zloději a není jich málo. Podcenil skutečnost, že při nemravném chování musí následovat trest. A trest citelný. Podcenil dědictví minulého režimu, který mnozí mají zažrán pod kůží : všechno je všech... když se má dobře soused, přece musím se mít dobře i já... z cizího krev neteče.
Podcenil, že ruku v ruce s liskými právy, o kterých nám zde káže nejeden ve skutečnosti křivák, že ruku v ruce existují povinnosti...

Spoustu věcí zde nefunguje tak, jak bych si představoval, ale přes tento "zmatečnost a chaos", na rozdíl od politologa Pehe, netrpím generalizací, že vše je špatně, že nic nefunguje... že pravice nás žene do peke, a ráj nastane, když bude vládnou levice...
A raději než ten státní přístup první... jsem rád, že přece jen převládá ten státní přístup druhý...

Zloděje a vrahy totiž nebyl schopen elimiminovat ani ten režim represivní, pane Pehe.
Vy si pějte písničku o zlaté Evropské unii, která Evropu vede ke zlatým časům... že ona Evropa nás povede do blaženého ráje... že zde je riziko žít. Je Vaší věcí, že to tak vidíte. že jako politolod nevidíte, že mnohé nepravosti - rozbité cesty, falšování diplomů... byly založeny dávno před touto současnou vládní reprezentací, která dle Vás vše co činí, špatně činí.

Ale slova a činy by se měly krýt. I u politologů. Proč v takové bezzubé, chaotické a rizikové zemi setrváváte, je mi záhadou.

Hezký den
20. 09. 2012 | 10:28

Ládik!!! napsal(a):

Zajímá mě ta páka:
..."Politické strany v takovém státě fungují především jako převodové páky"...

Pane Pehe, víte vůbec, co je to páka? A co je to převodová páka? To není řadicí páka převodovky; to může být převodová páka ruční brzdy, nebo pohonu na přední nápravu, převodová páka řazení... Myslíte si, že převodovou páku někdo drží v ruce a přímo s ní něco ovládá?
Jestli jste nemyslel ta převodová paka, co převedla soukromý majetek do rukou komunistů v roce 1948.
20. 09. 2012 | 10:29

oranžáda obecná napsal(a):

lidi chlastal od nepaměti a chlastat budou do skonání světa....... ať je stát takový, nebo makový. Proto k otravám bude vždy docházet a dnešní bláznění je jen politický boj. Copak si nějaký idiot může myslet, že to vyřeší nové kolky, když to nevyřešily staré a že to vyřeší nějaké oprávnění k pálení, když i dnes k tomu nikdo oprávnění nepotřeboval a pálil načerno, jen se prášilo za kočárem ??? To jsou všechno je blbosti, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Dobře, soudruzi, tak už přestaňte chlastat ty patoky, nebo nechlastejte vůbec, chlast škodí zdraví...
20. 09. 2012 | 10:29

Viola napsal(a):

A ty velké ryby, které by chtěli obvinit vpoodstatě nemůžou za nic, protože nebyla jejich povinnost oznamovat někomu, kdo dělá z ostřikovačů alkoholické nápoje, že tam je přidán metanol. Je to jako s těma okurkama a rajčatama, které zruinovaly Španělsko a i jiné země, jak se o tom v některém článku také blogař zmínil.

A vůbec za to nemůže zvyšování spotřební daně, jak psal Klaus ml.
20. 09. 2012 | 10:30

Mac napsal(a):

neo

úplně naposledy.
Já samozřejmě vím, že jsi NEBYL členem komsomolu.
Ty ale JSI KOMSOMOLEC -speciální odrůda zvaná "TRŽNÍ KOMSOMOLEC".
Pokud nevíš, co se tím myslí, jsi ještě natvrdlejší a nevzdělanější, než se dá z tvého působení tady usuzovat.
Spánembohem
20. 09. 2012 | 10:31

Mac napsal(a):

jsem rád, že pánové Yosif K. a jarpor nezklamali mé očekávání, vyslovené v 9:04
:-))))
20. 09. 2012 | 10:33

tomas napsal(a):

to jarpor, proc zde pehe zije ..hm to mi pripada retoriku bolsevika na adresu tech, komu se nelibila jejich vlada .kdyz se vam to nelibi, tak odejdete.nezahynu
takze i pro vas clanek pravicoveho novinare
http://www.reflex.cz/clanek/nazory/47898/v-cesku-prosperuje-rozsahle-a-nelegalni-odvetvi-vyroby-alkoholu-kde-jsou-alkoholovi-baroni.html
a take pro vas, pravicove smyslejiciho, kde je zodpovednost, kterou ma kazdy podnikatel i kazdy, kdo pracuje v soukrome firme. prestante se uz zastavat tech bilych, respektive modrych, cernych, plati i pro ranzove, kone
kde by se pehemu libilo, no mozna u sousedu v nemecku, tedy v zapadni evrope, kam jsme se pred dvaceti lety chteli vratit a skoncili zase na severnim balkanu.
jedete v tom s nimi, nebo to dokazete jen absolutne vytesnit
20. 09. 2012 | 10:33

Myšelín napsal(a):

Že stát je v ouzkých, muselo být jasné hned, když začaly umírat první oběti otráveného alkoholu.

Jak může vysvětlit ministr Heger, že v tak civilizovaném liberálním státě, v jakém dle Nečase a spol. žijeme, nejsou dostupné okamžitě protilátky, a musí je sem po týdnu dovézt až nějaký Nor, jako do nějaké rozvojové země po náletu kobylek?

Jestli nic, tak toto zajisté by mělo povzbudit občany k zamyšlení, kdo to tu vlastně vládne a pro koho a měli by se zajímat, kdo je to ten prďola, který tady čepuje pivo.
20. 09. 2012 | 10:36

Sláma napsal(a):

Petr z Tábora napsal: "Podle Nervu máme 492 státních organizací a pseudopravicová vláda zatím nedokázala alespoň desetinu zrušit."
V tomto bodě máte pravdu. To je zdlouhavá bolístka tohoto státu. Od Sameťáku nedokázalo ministerstvo financí dělat nic jiného, než upravovat tabulku státního rozpočtu o příslušné procento nahoru či dolů (nechápu, proč byl Janota tak oslavován, když jediné, co zvládl, byl Excel a násobení jednotlivých buněk stejným indexem). A to je, proč Kalouska kritizujeme. Provedl plošné, tupé škrty, které problémy státu jen zvýšily. Na jednu stranu stát dělá hodně věcí, které jsou zbytečné a často i škodlivé, na druhou stranu nedostatečně zajišťuje věci, které jsou nezbytné. Dejte mi to do ruky a za pár měsíců vám oškrtám státní rozpočet o 40% a zároveň zvýším efektivitu státu o 300%. To myslím smrtelně vážně.
Jako příklad vám uvedu berňáky. Kalusek zavedl další stupeň řízení, tzv. generální ředitelství. Takže rozšířil počet nemakačenků. Generální ředitelství by mělo smysl, kdyby zároveň zrušil finanční ředitelství (jsou v každém kraji), k čemuž on se nemá. On jen stávající finanční ředitelství přejmenuje na finančí úřady a ze stávajících finančních úřadů udělá územní pracoviště. Takže se změní jen cedule, ve skutečnosti bude úředníků více a počet správců daní se nezmění.
Takže já bych okamžitě udělal to, že bych vzal 4950 celníků a posílil bych jimi stávající finančí úřady. Ale nikoliv po janotovsku, tedy ne jedním indexem, nýbrž podle skutečné potřeby - výrazně bych posílil Prahu (kde je tolik firem, a tak málo berních úředníků, že to je ráj daňových úniků) a pohraničí. Zároveň bych zrušil všechna metodická místa na MF - jejich práci by mělo zastat generální ředitelství a zároveň bych zrušil všechna finanční ředitelství - jsou zbytečným mezičlánkem. Takže rázem bychom ušetřili velký počet úředníků, ale posíli efektivitu státu. Garantuji vám, že by se výběr daní zvýšil o desítky miliard. To by se vyplatilo, ne?
20. 09. 2012 | 10:36

Viola napsal(a):

oranžádo,

dnes už se nad každý pančovatel mohl dovědět, že do ostřikovačů je přidáván metanol a tedy, že musí pančovat z něčeho jiného. Určitě to nové nařízení trochu ze začátku spraví a když pochytají všechny pančovatele z čehokoli jiného, než z toho, z čeho se to má dělat, tak to snad nějakou dobu vydrží.
20. 09. 2012 | 10:38

Yosif K napsal(a):

A sakra - zatracemi norsti proletari - masove se otravili metanolem uprostred nejvice socialniho a nejvice zinspktoroaveneho statu na svete! Jak si todleto tedka vysvetli volici CSSD a docent Pehe? Radeji to pred nema utajte, aby je to chudaky jeste nejak nematlo..... mohly by pak zase v roztrzitosti hmatnout po nejaky lahvi bez kolku atd atd......
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16018795


Combined prospective and retrospective case series study of 51 hospitalized patients who were confirmed poisoned with methanol, of whom nine died. In addition, eight patients died outside hospital. Most patients were admitted in a late stage and because of symptoms. Treatment consisted of alkali, fomepizole (71%) and haemodialysis (73%).

Tezko ricty jak se to semelo s proletarema v Norsku, ale vrahove ostravskych proletaru jsou jasni: Heger, Kubice a Milton Friedmann!
20. 09. 2012 | 10:38

Hloupý Honza napsal(a):

Samozřejmě, že žijeme v pančovaném státě IV. cenové skupiny, protože jsme všichni pořád zákazníci IV. cenové skupiny.

Ať chceme nebo ne, ať si to připustíme nebo ne, i jako Husákovy děti a jako jejich rodiče díky pokřiveného žití v socialismu, máme IV. cenovou skupinu v krvi a ve svých kořenech a nevědomky ji předáváme jako genovou dispozici dále dalším generacím. Přebíráme systém výchovy svých rodičů, ve školách zasloužilé paní učitelky zkouší své žáky z biflování stejně jako je učily soudružky učitelky před 30 lety. Prodavačky mají stejný kyselý úsměv, akorát jsou povinny říkat "pěkný den" a "všechno v pořádku ?". Z různých socialistických zelinářů, uzenářů, bachařů, udavačů a jiných všehoschopných neschopných se staly politické "elity" současného kapitalismu po ČEZku, velkozloději, proti kterým jsou dřívější veksláci jen směšní paběrkovači. Soudí nás bývalí komunističtí přisluhovači režimu, přeškoleni v kurzech na quazidemokratické právo a netransparentní trh. Osoby s pochybnou minulostí a napojením na cizí státy nám dělají prezidenty, nebo se všemožně snaží jím stát. Média troubící do světa nezávislost a svobodu jen plní úkoly a cíle svých inzerentů a chlebodárců v manipulaci veřejného mínění a ovlivňování celé společnosti. Vláda dává lidu chléb a hry v míře více než vrchovaté, snad aby lidé nemysleli na nic jiného, jsme světoví v pití alkoholu, hazardních hrách, kouření mládeže, krádežích v obchodě, rakovině tlustého střeva atd., atd. ..... co víc si jen můžeme přát.

Žijeme ve státě IV. cenové skupiny, ale někteří (možná i většina) si ve svých vygumovaných a propagandou vymytých hlavičkách bláhově myslí, že takto vypadá I. cenová skupina. Pro tyto sebevědomé české naturščiky platí jedno pravidlo - stačí vyjet kamkoliv do světa kde mají trochu potuchy o ČEZké republice (tím nemyslím zrovna do Chorvatska) a kdejaký pikolík v recepci vám dá hned vědět ve srovnání s Němcem, Francouzem a jiným cizincem západní Evropy, kam Češi patří. A aféry typu pančování chlastu, potažmo pančování celého, korupcí prolezlého ČEZka, změně tohoto pohledu zpoza hranic na Čechy a český národ tomu určitě nepomáhají, spíše naopak.
20. 09. 2012 | 10:39

neo napsal(a):

Mac:

Význam slova komsomolec : člen bývalého Komsomolu (Všesvazového leninského komunistického svazu mládeže)
20. 09. 2012 | 10:41

Yosif K napsal(a):

Norsti proletari se MASOVE otravili metanolem uprostred "Socialniho Statu Prevni Cenove Skupiny".

A sakra - jak todleto vysvetlit ceskym proletarum? Prece jim my socalisti nebudeme rikat aby nepili z neokolkovanych lahvi?
20. 09. 2012 | 10:41

Viola napsal(a):

myšelíne

ministr zdravotnictví udělal velmi dobře, že zakázal prodej alkoholu, ještě by měl popřemýšlet nad zákazem výroby alkoholu nezodpovědnými lidmi. Prostě jsme mladá kapitalisticky se rozvíjející země a takové nástrahy jsme ještě neznali na rozdíl od jiných vyspělých kapitalistických zemí, kde něco podobného už proběhlo, anebo tam lidé ani neumírali na otravu metanolem, ale etanolem z žalu nad vývojem rozvinuté kapitalistické společnosti.
20. 09. 2012 | 10:42

Sláma napsal(a):

Přečetl jsem si poslední příspěvek jarpora a ten je tak uboze naivní, že mám pocit, že se za nickem jarpor skrývá Gazdík. Je to příspěvek, jakoby opsaný od mladého Pavla Kohouta, když psal oslavné básně na komunistický režim: Režim je dobrý, vůdci národa jsou dobří, za negativa mohou špatní (řadoví) lidé ...
Sundejte si už, konečně, Pavle Kohoute, chtěl jsem napsat jarpore, klapky z očí a přestaňte obhajovat darebáky. Nebo jste jedním z nich?
20. 09. 2012 | 10:44

Al Jouda napsal(a):

To Sláma : Palec nahoru! Jděte někam kadidovat !:)))))
20. 09. 2012 | 10:48

Jihočech napsal(a):

Hezký den všem. Prosím, nebatujte s Yossifem. Svého vnitřního démona neudržel pod kontrolou a je to znát. K tématu snad jen název dnešního článku z MF Dnes: "Nové kolky budou drahé". Je jasné, kam se tím míří, jen mi to připadá kontraproduktivní vzhledem k tomu, že jedním z diskutovaných důvodů rozmachu pančování je i vysoká cena související s mírou zdanění. My na jihu Čech proto začínáme přicházet Rakušanům na jméno, sice to jsou atomoví trotlové, ale schnaps ujde a není drahý:-D
20. 09. 2012 | 10:48

tomas napsal(a):

yosife, kdybyste jste byl pravicak, za ktereho se vydavate, tak byste se zeptal kubiceho, co udelal proti nelegalni vyrobe chlastu, kterej se vyrabi nacerno v tovarnach po cely zemi, kdyz o tom, jeste jako soukromnik sepisoval zpravy, a pak byste se zeptal kalouska, jak muze za takovedle sluzby vubec chtit nejake dane, zruste dane , nechte nas ozbrojit se a ono se to srovna
20. 09. 2012 | 10:48

Viola napsal(a):

Yosife ne

" ale vrahove ostravskych proletaru jsou jasni: EU, jasná EU a její úředníci. Byl to na nás cílený velmi rafinovaný útok a pan Heger se zachoval velmi správně a premiér Nečas je velmi chytrý muž.
20. 09. 2012 | 10:48

jarpor napsal(a):

tomas

Je Vaší věcí, co a koho Vám můj text připomíná.

Jen doplním, že pokud bych měl takové negativní pocity k zemi, kde žiju jako má pan politolog, pak jako svobodný občan prostě půjdu tam, kde se budu cítit bezpečně, kde budu mít pocity pozitivní... kde se budu cítit dobře.
Dříve to nešlo. Jen amorál by odešel ze země "za svým štěstím", kdy by museli zůstat třeba rodiče, které by už nikdy neuviděl... Teď to jde. Chválabohu za to.

Mějte se...
20. 09. 2012 | 10:49

tomas napsal(a):

to jarpor, tedy s vami ta normalizace zamavala, mne ten vas text nic nepripomina, on je stejny jako od bolsevika, kdyz se ti tu nelibi, tak jdi. a co kdyby sli oni
20. 09. 2012 | 10:52

jarpor napsal(a):

Sláma

jako je již Vaším zvykem : napíšete něco co napsáno není a pak s tím "bojujete". Kde obhajuji darebáky ? Sem tím textem ! Nebo skutečně mám Vás označit za lháře ?

Škoda času pro polemiky s Vám podobnými...

Mějte se.
20. 09. 2012 | 10:52

jarpor napsal(a):

Jak myslíte, pane tomasi.

Mějte se.
20. 09. 2012 | 10:53

marxík napsal(a):

Jarpor
Soudě podle obsazenosti našich věznic si dovolím tvrdit, že minulý režim dokázal eliminovat zloděje a vrahy. A to si představte, že za socíku byli ve věznicích ještě navíc lidi za svůj názor, což se dnes neděje. Rath by měl na to ale jiný názor.
Na odhalení pančovatelů měl minulý režim taky daleko lépe nastavený systém. Z toho zároveň plyne, že pančovatelé shledávali tuto činnost příliš rizikovou.
20. 09. 2012 | 10:54

Helena napsal(a):

Pane Pehe, není co dodat. Je z toho člověku k pláči.
Po posledních volbách jasem svým známým říkala, že lidé budou ještě koukat, co to zvolili, ale že to bude až tak zlé, to jsem fakt nečekala... Zlo a sociální patologie se stupňuje.
20. 09. 2012 | 10:54

český maloměšťák napsal(a):

tomas
Bolševikem může být i tkzv. manifestní pravičák. (Jeho názory jsou ideologicky podmíněné a pravdu má vždy stranický sekretariát)
/Jarpor je zastupitel za ODS/

Ale mnohdy je "bolševikem " i farář. Nebo praktikující katolík.
Ale ti by nikdy lidem nedoporučovali, aby - když se jim zde nelíbí...šli jinam.
Tak hluboko přeci jen neklesli.

P.S. Mladý " liberál", dospělý fašista, starý komunista.
20. 09. 2012 | 10:59

jarpor napsal(a):

marxík

"Na odhalení pančovatelů měl minulý režim taky daleko lépe nastavený systém. Z toho zároveň plyne, že pančovatelé shledávali tuto činnost příliš rizikovou."

Prdlačky... vy "systéme". Pančovali jen jinak... nedostali se k metylu jako teď.

A že minulý režim eliminoval vrahy a zloděje ? Kde jste žil ? Tady se málo kradlo, tady se nevraždilo ?
Teď mi povídejte tu druhou pohádku, tu o Smolíčkovi, jo ?

Hezký den
20. 09. 2012 | 10:59

český maloměšťák napsal(a):

tomas
Bolševikem může být i tkzv. manifestní pravičák. (Jeho názory jsou ideologicky podmíněné a pravdu má vždy stranický sekretariát)
/Jarpor je zastupitel za ODS/

Ale mnohdy je "bolševikem " i farář. Nebo praktikující katolík.
Ale ti by nikdy lidem nedoporučovali, aby - když se jim zde nelíbí...šli jinam.
Tak hluboko přeci jen neklesli.

P.S. Mladý " liberál", dospělý fašista, starý komunista.
20. 09. 2012 | 10:59

Viola napsal(a):

pan jarpor to náhodou napsal dobře,
je třeba si však uvědomit, že lidé jsou pořád jedni a ti samí ať v tom, nebo onom systému. Pořád se rodí andělé i lumpové a něco mezi tím, takže je nutné jít střední cestou, jak už vývoj kdysi dávno naznačoval - zlatá střední cesta a ne ode zdi ke zdi od oprátky k absolutní volnosti.
20. 09. 2012 | 11:02

Mac napsal(a):

Sláma

pan jarpor, zvaný též politruk, rozhodně není darebák.

On je statutár a zastupitel za modrobolševickou stranu. No řekněte sám - kdo je víc?
20. 09. 2012 | 11:04

Viola napsal(a):

Nehádejte se, za vše může Eu, tam hledejte vrahy, jak za Mnichova.
20. 09. 2012 | 11:06

Sláma napsal(a):

Jarpore, vy jste skutečně zastupitelem za ODS? A já myslel, že za Starosty. Váš způsob vyjadřování mi totiž velice připomíná Gazdíka a Hanákovou.
Napsal jste o minulém režimu: "Tady se málo kradlo, tady se nevraždilo?"
Jak dlouho se budete, jarpore, vymlouvat na minulý režim. Nás mladé už to ale vůbec nezajímá. Žijeme nyní a zde, minulý režim je už o generaci zpět. Nás zajímá současná situace a současné trendy.
A současná situace je přímo hrozná. Viníky nejsou obyčejní lidé, jak se nás snažíte přemluvit, hlavními viníky jsou politici, kteří špatně vládnou, ač jsou za to vládnutí velice dobře placeni. Dokonce Nečasovi platíme i jeho asistentku, která pracuje "jako kůň a dokonce v noci".
20. 09. 2012 | 11:06

marxík napsal(a):

Jarpor
Kradlo se méně, vraždilo se méně, o čemž mimo jiné svědčí dnešní přeplněné věznice.
To že Vy si to odmítáte připustit, na věci nic nemění.
20. 09. 2012 | 11:06

Mac napsal(a):

Viola

aby nemusel pan Yosif K., tak váš axiom upřesním sám: za vše mohou PROLETÁŘI z EU
20. 09. 2012 | 11:07

Viola napsal(a):

Mac
kapitalističtí proletáři
20. 09. 2012 | 11:09

Jihočech napsal(a):

Milý Jarpore, položil jste zajímavé otázky. Takže se vás v rámci objektivity ptám, jak se pančovalo za komunismu? Zkusil jste porovnat množství vražd za určité období v minulém a současném režimu? Jaký je výsledek? Jak dopadá objem v současnsti zcizených nebo jinak "odkloněných" prostředků ve srovnání s minulostí? Jsem ročník 1965 a straník jsem nebyl. Děkuji za odpověď.
20. 09. 2012 | 11:10

ZM napsal(a):

Státní instituce nejsou přítěž, pokud pracují správně,tedy pokud je tam únosná míra korupce. Ovšem takový stav v ČR nebyl a není.
----
Pehe např. napsal-
lustrací zmatených postojů ke státu je i reakce prezidenta Klause, který označil částečnou prohibici, zavedenou vládou, za silácké řešení.
-----
Samozřejmě že vyjádření prezidenta vyvolá větší rozruch, než vyjádření jiných občanů.Ale není to jen prezident, kdo žvaní. Např. ve včerjší Mladé Frontě je na straně 14 článek-prohibice je spíše gesto než skutečné řešení. Autorem článku je M.Svoboda. asistent z VŠE.Např. v článku píše-
Vyplatí se bránit dalším otravám tímto způsobem?Nevyplatí se náhodou nechat lidi umírat?
Když jsem to přečetl, tak mě napadlo, jestli by byl autor článku nebo Klaus tak "pevný" ve sbých názorech, kdyby taky oslepli, jako např. pan Lipina z Havířova. Je o tom delší článek v časopise Týden.A podobně smýšlejícíh lidí jako Klaus nebo Svoboda je v celé ČR hodně. To mě připadá naprosto otřesné. Vždyť je to hrozný sledovat, jak někteří lidi ze dne na den přijdou o zrak a současně číst takové žvásty v tisku.
Osobně bych byl proto, aby bylo možné prodávat alkoholické nápoje s obsahem ethanolu nad 20% výlučně v prodejnách s licenci, v uzavřených lahvích opatřených kolkem a druhým čárovým kódem, na základě kterého by bylo evidováno, kdy byla která láhev naplněna a kam byla distribuována. Vše by muselo být evidováno a bylo by to podrobeno přísné kontrole. Kdykoliv by kontrolor přišel do obchodu, mohl by u kterékoliv lahve zjistit z které provozovny pochází, kdy byla expedována a kam.Navíc by byli přísné pokuty za porušení předpisů a současně by průběžně byla v médiích kampaň, aby lidi nepili alkohol z jiných zdrojů. Mnozí totiž rychle zapomínají. kdyby to mělo stát nějakou miliardu navíc, tak v dobře fungujícím státě není možné argumentovat jenom tím, že bude větší deficit rozpočtu. Aby nebyl, tak je prostě potřeba zamezit předražovánístátních zakázek, jako např. tunel Blanka v Praz. Tunel Blanka v Praze je klasický příklad tunelu :)
20. 09. 2012 | 11:12

Viola napsal(a):

Pan Pehe změnil foto, pěkná fotečka, má tam více vztyčenou hlavu, tak státnicky.
20. 09. 2012 | 11:12

jarpor napsal(a):

Sláma

" Viníky nejsou obyčejní lidé, jak se nás snažíte přemluvit, hlavními viníky jsou politici, kteří špatně vládnou, ač jsou za to vládnutí velice dobře placeni. "

Opět si vymýšíte. Nepřemlouvám nikoho. Píšu své názory.
A jsme-li u politiků - Kdo je zvolil ? Oni sami ? Kdo se tedy spolupodílel a spolupodílí na současném stavu, na současném jednání těch politiků ?

A kde je ten můj údajný text, kde se zastávám darebáků, pane Slámo ?
Nebo jste opravdu lhář ?

Mějte se...
20. 09. 2012 | 11:13

tomas napsal(a):

jarpore, prectete si ten clanek o dPecinky, to j epravicovy novinar, tak ten by vam snad mohl konvenovat, tady nejde o pancovani nekde ve sklepe, ale prumyslovou vyrobu nacerno, coz se nemuze odehravat bez ucasti policie, celniku a politiku, kteri to jisti v parlamentu, trosku to smrdi tradici a odpovednosti
http://www.reflex.cz/clanek/nazory/47898/v-cesku-prosperuje-rozsahle-a-nelegalni-odvetvi-vyroby-alkoholu-kde-jsou-alkoholovi-baroni.html
20. 09. 2012 | 11:13

Jihočech napsal(a):

Sláma, váš nástřel od boku na reorganizaci FÚ mě zaujal. Jste ve věku, kdy už můžete kandidovat? Jaké máte vzdělání? Dlouho jsem v záplavě Yossifů a Jarporů na něco tak stručného a chytrého nenarazil. Máte to propracované hlouběji? Děkuji za odpověď.
20. 09. 2012 | 11:14

Anna napsal(a):

jarpor

Cituji: Po roce 1989 došlo na území České republiky k výraznému nárůstu kriminality. Potvrzují to studie Institutu pro kriminologii a sociální prevenci i údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ).
http://www.novinky.cz/krimi/181266-kriminalita-po-listopadu-v-cesku-vyrazne-vzrostla.html

Cituji: Sametová revoluce nepřinesla jen politickou a ekonomickou svobodu. Druhou stranou mince byl bohužel nebývalý rozmach zločinu. A stačil na to pouhý rok.
Podle Miloslava Dočekala byla v první řadě na vině amnestie prezidenta Václava Havla na počátku devadesátých let, kdy se na svobodu dostaly tisíce nenapravitelných delikventů.

Samostatnou kapitolou je hospodářská kriminalita, které polistopadové období nemohlo připravit snad lepší podmínky. Zatímco před rokem 1989 se omezila více méně jen na takzvané rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví, rozkrádačky, v době demokracie nabyla doslova obludných rozměrů. Přispěl k tomu i proces privatizace, který skýtal pro podsvětí nebývalé možnosti.

S novou dobou pak přišly i nové způsoby zločinného obohacování jako daňové úniky, tunelování či praxe takzvaných „bílých koní“.
http://www.denik.cz/z_domova/listopad_zlocin20091002.html
20. 09. 2012 | 11:17

jarpor napsal(a):

Jihočech

Statistiky Vám opravdu hleat nebudu... to zvládnete sám...

Porovnávat bez přemýšlení o vězních tehdy a teď v naprosto rozdílných podmínkách stran režimu je samo o sobě dost hloupé, nemyslíte ?
Tvrdím, že ani represivní režim neeliminoval zloděje a vrahy. Toho totiž ení schopen žádný režim co svět světem stojí a stát bude...

Hezký den
20. 09. 2012 | 11:18

veverka napsal(a):

Po dvaceti třech letech vlády sekty svědků neviditelné ruky trhu (tzv. disidenti a jejich pár spřízněných kámošů estébáků a vexláků) nekontroluje tento stát už vůbec nic,kromě neustálého zvyšování daní a nejrůznějších poplatků. Taky zavírání za počmáranej plakát a rozkrádání státních zakázek v řádu stamiliard ročně mu jde dobře. Íčko zlikvidovalo policii a Kalousek zbytek. Občané by se měli pomalu začít masivně ozbrojovat.
20. 09. 2012 | 11:20

jarpor napsal(a):

Anna

Četla jste mou pasáž o "utržení se z řetězu", tedy o důvodech těch jevů na které odkazujete ? O tom přece není spor.
Spor je zde o to, zda represivní režim eliminoval zloděje a vrahy. Dle mého - nikoliv.

Hezký den
20. 09. 2012 | 11:21

ZM napsal(a):

Připadám si v tomto státě opravdu jako v Kocourkově-kdyby někdo nevěděl, tak to je ta pohádka, kde postavili dům bez oken a pak tam nosili světlo v pytlech a divili se, že je v domě pořád tma.
http://www.lidovky.cz/posudky-zjistily-predrazovani-zakazek-v-praze-az-o-60-procent-ptx-/ln_domov.asp?c=A120313_132720_ln_domov_kim
Tady jsou rozkrádačky ze státního rozpočtu v řádech stovek milionů a někdy i miliard, a "chytráci" spekulují nad tím, jestli se stát obejde v důsledku zavedení prohibice bez několika miliard, popř. jestli by bylo možné snížit spotřební daň z litru ethanolu, která je tuším 285 Kč. Opravdu by se nedal sestavit státní rozpočet, kdyby spotřební daň z ethanolu byla snížena na např. 150 Kč/litr. Dá se předpokládat, že by ubylo i lidí, kteří by si kupovali levnější pančovaný chlast, protože pokud by zlevnil i oficiálně vyráběný chlast, tak by už nebyl tak velký cenový rozdíl. Otázka ale je, jestli toto chápou "experti" z ministerstev.
20. 09. 2012 | 11:22

český maloměšťák napsal(a):

jarpor

I ten jazyk bolševika:
"..Včera jsem tu měli stát pančovaný"
"..Tak nám pan politolog porovnal režimy"
"Jen nám pan politolog nesdělil"
"...každý občan je lump..." "...za každým musí stát nejméně..."
"...značná část zdeších občanů..."

Kdo to je " my" ??? Vy a vám podobní ? ODS ? Strana a vláda ? Klausovi "všichni rozumní občané přecimusívědětže..." ?

Pak ale napíšete :"...na rozdíl od politologa Pehe, netrpím generalizací, že vše je špatně, že nic nefunguje.."

Aby jste naopak vy opět Peheho názory generalizoval / a propagandisticky mu tuto generalizaci podsunul/ :

"Vy si pějte písničku o zlaté Evropské unii, která Evropu vede ke zlatým časům... že ona Evropa nás povede do blaženého ráje... že zde je riziko žít...."

A závěrem / a úvodem/ vyzýváte Peheho, aby tedy dostál svým názorům - a odtáhl do té své rajské Evropy :

"...A je-li prý život zde rizikový, dovolím se jej otázat, proč zde to riziko podstupuje, proč zde žije... ?"

"...Ale slova a činy by se měly krýt. I u politologů. Proč v takové bezzubé, chaotické a rizikové zemi setrváváte, je mi záhadou...."

Někdy si myslím, že jste blázen, jarpore. Vy vytýkáte druhým to, co jim sám provádíte. Vydáváta se za liberála a přitom některé vaše názory jsou ryzím bolševismem.
A ten jazyk...jak z 50. let.

"Hezký den". :)))
20. 09. 2012 | 11:23

Ives napsal(a):

Nějak mě zaráží způsob vyčíslování ztráty z prohibice. Nezdá se mi, že by peníze jindy utracené za alkohol, vyčíslené denní ztrátou na DPH a spotřební daní na cca 25 mil český lid ukládal do strožoku, pak by ztráta byla skutečná. Spíš jsou tyto peníze utraceny za povolený alkohol, ev. za potraviny apod, takže stát vybírá stejně, ale v jiných kapitolách. Individuální dovoz v příhraničí nemůže hrát velkou roli. Může se jednat o ztrátu danou omezením práce ve výrobnách (daň z příjmu, odvody státu) V porovnání s deklarovanou denní ztrátou a odhadovanou ztrátou vzniklou nelegální výrobou se nejedná o velké procento.
20. 09. 2012 | 11:23

JC napsal(a):

Blog = Pehe-Hospůdka 5. cenové skupiny, kde jsou jen pívo, buřty a nenávist....
jó abych nezapomněl a blbá nálada.

Tož štamgasti, otočte do sebe ještě pár panáků pančované Pehe-Vodky a zanadávejte si na poměry. :-)))
20. 09. 2012 | 11:23

ZM napsal(a):

k mému příspěěvku 20. 09. 2012 | 11:22
Zapomněl jsme tam otazník, znova
u by se nedal sestavit státní rozpočet, kdyby spotřební daň z ethanolu byla snížena na např. 150 Kč/litr?
To je jen jako řečnická otázka.Samozřejmě že by to šlo, ale to by se musely omezit mafiánské praktiky ve státní správě, jako byl např. projekt open card atd.
20. 09. 2012 | 11:24

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák

Ještě mi dlužíte vysvětlení vašeho tvrzeni, že už máme licencovaný prodej lihovin. A mrkněte se co navrhuje vláda i opozice :))
20. 09. 2012 | 11:27

jarpor napsal(a):

Jsou nicky, se kterými nemá smysl polemizovat. ten, kterého se to týká to ví... Tak blábolte dál...

.
20. 09. 2012 | 11:28

český maloměšťák napsal(a):

JC napsal(a):
Pravda z Kladna,
Mno, v Mladém vínu to nebyli Rakušáci ale čeští emigranti - to jen abysme byli přesní.
Rakušáci ovšem o pár let později míchali do vína Fridex, takže i ve státu kde mají "vše pod kontrolou" se občas černá ovce může vyskytnout.

Sobotkův blog je předvolební tlachání "my to umíme líp", socan Hašek vybízí "lidé proboha nepijte, jde o život".

Jednoduchým a účiným řešením je zrušit spotřební daně u všech "paliv" a poměrně zvýšit DPH. Pak se nikomu nevyplatí pančovat chlast ani benzín.

Mno ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.
12. 09. 2012 | 12:57
----------
Je socanské doporučovat lidem aby svobodně volili ? /nepít alkohol/pít alkohol/
Je naopak liberální zakazovat / prohibice/ ?

JC - vy jste fakt za kašpara. Ab co je zarážející - tak zcela dobrovolně ....

/teď to není o tom vašem nesmyslu - o tom vašem nesmyslném " řešení"...tedy že záměnou spotřební daně za DPH se něco vyřeší/

Teď je to o tom, že jste též bolševikem až na půdu. Tkzv. manifestním pravičákem. Tedy pokud strana a vláda řeknou že moje hovno voní, dám ho manželce/mamince/ k svátku - místo kytky.
20. 09. 2012 | 11:30

jarpor napsal(a):

Zajímavé... pro jedince mldého rozumu zeptání se, proč zde někdo žije, je prý výzva, aby ten někdo odtáhl... opravdu zajímavé.
Inu jsou tací "géniové"...

.
20. 09. 2012 | 11:31

Jihočech napsal(a):

Milý Jarpore, to je na mě moc filosofické a nějak mi utíkáte z jasně položenných otázek. Vrah je vrahem, zloděj zlodějem a podvodník podvodníkem v jakémkoliv režimu, i v komunistickém. Určitě nechcete říci, že komunisté k tomu lidi nutili, že? Osobně se domnívám, že to je věcí vnitřní morálky každého jednotlivce. Kdo kradl a podváděl před 1989, ten v tom pokračoval dál. Kdo přeběhl od KSČ jinam, ten také bude měnit dále dresy. Prostě z burana, zloděje,lháře a přeběhlíka morální autoritu neuděláte tím, že ho oblečete do fraku a zvolíte do parlamentu nebo na Hrad. Jen mu rozšíříte hřiště...
20. 09. 2012 | 11:32

tomas napsal(a):

jarpor, se svym mdlym rozumem bych vam odpovedel, mozna proto, ze je tady doma a zalezi mu na tom, jak to doma vypada. na rozdil od jinych, kterym staci, ze vyhrala slavie. ta prichylnost k teple zadnici establishmentu je prikladna, ssnad vas alespon za ni odmeni.
20. 09. 2012 | 11:37

Anna napsal(a):

jarpor
"Spor je zde o to, zda represivní režim eliminoval zloděje a vrahy. Dle mého - nikoliv."

Raďme se u odborníků:

„Léta jsem šéfoval oddělení loupeží, měl jsem pod sebou obecnou i hospodářskou kriminalitu. A ze své zkušenosti můžu říct, že v roce 1989 bylo v celé Praze 542 přepadení za celý rok. V roce 1990 už to bylo tisíc sto,“ říká emeritní policejní rada Miloslav Dočekal, který v Česku na problematiku zločinu patří k osobám nejpovolanějším.

Samo za sebe hovoří srovnání počtu vražd. V posledním roce komunistické éry jich bylo podle dostupných informací 107, v roce následujícím už 212. A trend se příliš neláme. Současné policejní statistiky za rok 2008 uvádějí 202 vražd, tedy jen o deset méně než v roce devadesát.

Prudce se propadla i objasněnost trestných činů. Zatímco v devětaosmdesátém se třeba v Praze podařilo vyšetřit všech dvacet vražd, které se na území metropole v tomto roce udály, o čtyři roky později už to bylo jen 36 z 59 případů.
http://www.denik.cz/z_domova/listopad_zlocin20091002.html

Soudě dle výše uvedeného - podle mě ano.
20. 09. 2012 | 11:38

skeptický napsal(a):

Neříkejte autorovi dědku.Lepší už to nebude,znám to z vlastní zkušenosti.
20. 09. 2012 | 11:43

český maloměšťák napsal(a):

Vklkodav
Moc dobře víte - jak to bylo.
Psal jsem " licencovaný" - a myslel tím povolení k nákupu /a tedy i k prodeji...asi se jim to tam hromadit nebude, že ??/ lihu (či denaturáku). Které vydává MF prostřednictvím celní správy. / v zvláštních případech via denaturák MZ/

Vy jste ale ty uvozovky zřejmě úmyslně přehlédl.

Takže vám maximálně dlužím tak virtuální průplesk.

Znovu tedy :

"Povolení k nákupu.

Tato procedura začíná podáním formální žádosti na místně příslušném celním úřadě, který ji dále postoupí nadřízenému Celnímu ředitelství. Protože při získání prvního povolení můžeme očekávat zdržení či další problémy, je vhodné začít s vyřizováním nejméně tři měsíce před uvažovaným nákupem lihu. Žádost musí zejména obsahovat:

informace o Vaší firmě,
druh nakupovaného lihu,
množství lihu,
účel použítí,
způsob skladování a měření zásob,
od koho budete nakupovat,
ostatní.

Podrobnosti naleznete v zákoně o spotřebních daních v platném znění. Některé celní úřady mohou vyžadovat, aby jste měli předem uzavřenu smlouvu o dodávkách lihu...."

Vy máte stále na mysli retail - např. hospody. Ale i tam je činnost svým způsobem licencovaná /živnost vázaná/.

Ostatně nedomnívám se, že vláda sáhne k licencování tak, že se začnou rušit masově hospody.
Spíše půjde o takový jakýsi potěmkinovský zákon o měkkých parametrech/tedy víceméně zachování status quo/. Možná že vyrukuje v pevném šiku - jak zachránit republiku - proti Vietnamcům.

Mimochdem - exekutoři např. licencovaní jsou - a excesů je tam hafo.

Takže - pokud skutečně nedojde k tvrdému zparametrizování podmínek pro licence a dalším opatřením ...tak soft licence nezmění nic.
NIC - slovy n i c.
20. 09. 2012 | 11:44

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

stát čtvrté cenové skupiny - rathostát.
20. 09. 2012 | 11:46

Mac napsal(a):

jarpor napsal(a):
A jsme-li u politiků - Kdo je zvolil ? Oni sami ? Kdo se tedy spolupodílel a spolupodílí na současném stavu, na současném jednání těch politiků ?
A kde je ten můj údajný text, kde se zastávám darebáků, pane Slámo ?
Nebo jste opravdu lhář ?

Kdo volil současné politiky? Vy, pane jarpore, vy a vaši rádobypravičáčtí souputníci zblblí ze žvástů o volném trhu a neregulovaném kapitalismu, kde je každému dovoleno jakékoliv svinstvo, jenom se na to nesmí přijít.

A kde se zastáváte darebáků? To si snad děláte pr...?
Vy se jich zastáváte v každém svém příspěvku, když šmahem "dle svého mínění" odmítáte jakoukoliv kritiku i toho největšího darebáctví.
20. 09. 2012 | 11:49

JC napsal(a):

český maloměšťák,

Ani zapšklý dědek, který si přestávky v trénování skoku do rakve krátí opruzováním na netu nemůže zkazit moji veskrze dobrou náladu a positivní přístup k životu.

Svoji budoucnost vidím velice optimisticky a nehodlám se s vámi uchlastat v Pehe-krčmě.:-))
20. 09. 2012 | 11:51

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák

Tak děkuju, že jste teď přede všemi ukázal, že neumíte přiznat chybu. šměvná je vaše výmluva :"zparametrizování podmínek pro licence"
Nějak jste zapomněl, že na prodej destilátů dnes žádná licence není potřeba. Ale to vy víte, jen se nechcete přiznat. Škoda, věrohodnost vašich příspěvků a názorů by to podpořilo.

A na závěr: "Takže vám maximálně dlužím tak virtuální průplesk." - když dojdou argumenty, nastupuje síla.
20. 09. 2012 | 11:51

jája napsal(a):

Jarpor - jen za posledních pár dnů, tři vraždy dětí, hranice tr. činu byla 1500 kč, rozkrádání, tresty se udělovaly vysoké, přesto méně lidí ve věznicích. K tomu 10000 politických vězňů v osmdesátých letech, ve věznicích 20000 vězňů, všichni byli nevinní, samozřejmě, mezi nimi jarpor.
Nepančovalo se, troubo, z čeho a jak asi? Copak byly vietmaské tržnice? Chlast se prodával v trafikách, zeleninách? jsi stranické přiblblo s komunistickými manýry, typické pro nemyslícího straníka. Holt , předseda má pravdu.
20. 09. 2012 | 11:51

nežvaňte napsal(a):

Již včera jsem pisateli sdělil, že píše alibisticky až ke stavům sebezblití se případného čtenáře. Dnes již ho zcharakterizuji jako kriminálního zločince, spolupodílníka.
20. 09. 2012 | 11:53

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pane pehe,
sice všichni vidíme, že stát nefunguje jak má, ale je vidím příčiny v přesném opaku, než vy. státní aparát je příliž velký, příliž drahý, spousta kaprů v tom rybníce leží hezky u dna v bahně a není na ně vidět. vy jste jako soudruh baroso -více evropy! vy říkáte - více státu! v obou případech je to tragiský omyl. méně evropy, méně státu. více státu už jsme tady měli a víme, že tudy cesta nevede.
20. 09. 2012 | 11:54

Mac napsal(a):

jája

:-))

ostatně soudím a dle mého mínění budiž řečeno......s některými zarputilými politruky se nemá cenu hádat....
20. 09. 2012 | 11:54

Robert Clark napsal(a):

Ano pane Pehe, mate pravdu - cesky stat je nebezpecny pro spolecnost, protoze je ovladan a rizen zdegenerovanou panbickarsko-boslevickou luzou. Tomuhle bezpaternimu ksindlu vubec nejde o stav a budoucnost Ceske republiky a jejich obcanu, ale pouze o osobni prospech a to i za cenu ohrozeni existence statu. Ackoli jsem clovek vyznavajici konzervativni hodnoty anglosaskeho stylu spolecnosti a neuznavam reseni problemu nasilim, tak jsem hluboce prevsedcen, ze vzhledem k nemoznosti odstranit tuhle svoloc demokratickou cestou, je bohuzel nezbytne nasili pouzit. Pokud se tak v dohledne dobe nestane, doplatime na to drive nebo pozdeji uplne vsichni.
20. 09. 2012 | 11:56

skeptický napsal(a):

To jsem tady před pár dny napsal,že by měli zadrženým lidem přistiženým s methanolem co nespolupracují přišít vraždu,a oni hned začnou zpívat,kde k tomu přišli.
Ejhle,už to nějaký chytrák nahoře dostal do televize.Sem si chodí pro rozumy elity!!!

Anebo že by moudré hlavy myslí stejně,a hlupáci se málokdy liší?
20. 09. 2012 | 11:57

marxík napsal(a):

Musím konstatovat, že pan Maloměšťák musí být silně věřící jedinec. Během svého dlouhého života se ve vedení státu setkal pouze s levým nebo pravým bolševikem, přesto však věří, že jednou příjde den a zemi budou spravovat osvícenci jeho typu.
Kolego, možná se dočkáte v posmrtném životě. Nebo na velice krátký čas při přechodu totality peněz na totalitu komunistů - když budete mít štěstí a stihnete tento dějinný okamžik zaregistrovat. Při reciproční přeměně jste ho ani nezaznamenal(Možná snad špidlí éra).
20. 09. 2012 | 12:04

Pepa Řepa napsal(a):

Ve státě čtvrté cenové skupiny ..... zapsat se na univerzitu (kde se mohou falšovat diplomy), nebo si třeba jít zaregistrovat ........
------------------------
Pan Pehe už ztrácí poslední zbytky soudnosti.Vzhledem ke kvalitě školy, kde sám řediteluje, je věta vrcholem nestydatosti.
Pravda, tam za neobyčejně tučné školné není třeba diplom zfalšovat, tam se touto formou diplom přímo kupuje.
Výsledek je stejný, znalostmi nepoznamenaný student jen tatík o pár set tisíc ročně lehčí.
Inu. korupce a kupčení mají různé formy

Pak by bylo dobré zjistit, zda pan Pehe protestoval před dvěma lety, kdy částí národa adorovaný Pospíšil, předstírající pracovitého mravence, zaplevelil právní systém novým zákoníkem,vykašlal se na připomínky právníků, rozdělil sazby na přečiny a zločiny. Samotné pálení se stalo roztomilým přehmatem jako celé řada jiných nezákonných aktivit.
Myslím, že opak je pravdou. Byl to přece správný krok, správného ministra správným směrem.
20. 09. 2012 | 12:06

pragmatik napsal(a):

Dovolím si doplnit Váš poslední odstavec, že v takovém státě žít bude brzy životunebezpečné zejména pro politiky. Svojí hloupou kleptokracií,která se jim dvacet let dostávala do hlav i pod kůži, připravili ideální živnou půdu pro nástup politického fašismu. Tvrdím, že ještě za života současné generace se dočkáme příchodu chlapce s tvrdou rukou, který zavede pořádek. Za jásání nadšeného davu pak budou stávající politici za rozbřesku postříleni...
20. 09. 2012 | 12:12

Sláma napsal(a):

To jihočech:
Ano, jsem už dávno ve věku, kdy mohu kandidovat na cokoliv. Mám jisté zkušenosti s fungováním státu a jsem schopen pojmenovat hlavní problémy:
1)Politici nejsou na svoji činnost dlouhodobě připravováni, nemají ani potřebné zkušenosti, ani potřebné vzdělání. Když se podíváme na Západ, tam mají většinou špičkoví politici špičkové právnické a/nebo ekonomické vzdělání. U nás to tak není - Kubice neměl potřebné vzdělání ani na svoji bývalou funkci u Policie ČR, Kuba je zubař, Hanáková družinářka, Kalousek chemik, Nečas fyzik pevných látek, ....
2)Politici nejsou schopni si postavit odborné týmy a proto přicházejí do ministerských funkcí naprosto bezbranní a vydaní na pospas zavedeným "kádrům". Typickým případem je a bylo ministerstvo financí, kde se žádná debolševizace nekonala, tam zůstaly všechny normalizační kádry, včetně Janoty.
3) Ministerstvo financí natolik svázalo hospodaření resortů a řízených organizací, že ani ředitelé těchto institucí a dokonce ani ministři nemají volné ruce k nějakým reorganizacím.
4) Velice nízké platy řadových státních zaměstnanců vedou k demoralizaci a postupnému úpadku státní správy. Je to jako podle starého židovské rčení: nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci. Ale stát se tak snaží - kupuje levnou pracovní sílu, což je ovšem celkově mnohem dražší, než kdyby stát nahradil kvantitu kvalitou.
20. 09. 2012 | 12:13

skeptický napsal(a):

pragmatik
Aby nakonec nebyli preventivně postříleni politici z opozice,a ti,co je volili.
20. 09. 2012 | 12:16

Sláma napsal(a):

Ještě to jihočech:
Mám velice rozsáhlé zkušenosti s kontrolními orgány všeho typu: finančími úřady, finančním ředitelstvími, NKÚ, auditorskými firmami atd.
Tam je přesně ten problém podfinancování. Když příjde mladá absolventka na finanční úřad, dostane 16 tis. hrubého, tak se v takové Praze moc neprosadí. Místo práce přemýšlí, jak přežije do příští výplaty. Při kontrole proti ní kontrolovaná firma nasadí zkušené právníky, který mají nejméně 5x větší plat, než ona. A výsledek pak dopadne podle toho. A stát přijde o své daně, což většinou bývá mnohonásobně více, než za kolik by si mohl koupit zkušenou, kvalifikovanou sílu.
20. 09. 2012 | 12:18

český maloměšťák napsal(a):

Nevím co štamgasti hospody 4. cenové skupiny /vláda odpovědnosti a kázně/ vymyslí...ale sám za sebe si myslím, že by měli solidním lihovarům /likérkám/ za zvýšeného dozoru celníků už teď umožnit dodávat (ta finta s novými kolky je švejkovinou - nevyřeší to nic) do distribuční sítě.

Když už nebyli ochotni a schopni stáhnout celou zásobu - třeba právě při kooperaci s výrobci a distributory (výměna ks za ks) a za pomoci např. armády.
/kdo by to financoval ?? - no hlavní díl by asi měla nést celá branže ... plus část fiskál - byla mu přeci odvedena daň/ Nebo prověřit alespoň právě že ty zavedené značky.

Ale vláda to nemá jednoduché.
Už teď se mluví o žalobách - za ušlý zisk.

Což by ale tedy mělo vyústit ve vyvození skutečné /ne politické/ odpovědnosti a odstoupení celé vlády plus osob spjatých s releventními institucemi. Pokud by mělo břemeno spadnout na každého daňového poplatníka. Který už tak má plné zuby těch Kalouskových experimentů - nejen se sazbami DPH.

Mělo by platit - co sis zavařil, to si sežer /vypij/.

Ostatně exbratr Kalousek by teď měl kmitat jak divý...vždyť pít od vidím do nevidím je čím dál tím složitější....
20. 09. 2012 | 12:21

skeptický napsal(a):

Sláma
Mezi křesťany se zase říká,že když platíš alabůrkama,dostaneš opičky.

Pan Pepa
Máte to s tou školou sichr ověřené?Rád bych stařičké matičce udělal radost.Do rakve si to stejně nevemu.Je maturita nutná?
20. 09. 2012 | 12:22

Stopka napsal(a):

A nemůžou stejně za všechno frustrovaní socialisté?
20. 09. 2012 | 12:24

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav
Pane Vlkodav - zkuste tedy zajet do lihovaru s tím, že chcete legálně nakoupit cisternu destilátu. Ale že povolení nemáte. Že jste ho někam založil.
A dejte vědět - jak jste pořídil.

OPakuji - bez nákupu není možný ani prodej.

Zkuste to. A dejte vědět.
20. 09. 2012 | 12:27

Pepa Řepa napsal(a):

skeptický
před časem, když se jeden z potomků chtěl sichrovat, kdyby neuspěl jinde, jsem se poptával. Dost podrobně. Naštěstí toho nebylo třeba.
Zkuste to, jestli nevíte co s penězi.
V Praze je jich víc.
20. 09. 2012 | 12:32

Yosif K napsal(a):

tomas napsal(a):
yosife, kdybyste jste byl pravicak, za ktereho se vydavate, tak byste se zeptal kubiceho, co udelal proti nelegalni vyrobe chlastu, kterej se vyrabi nacerno v tovarnach po cely zemi, kdyz o tom, jeste jako soukromnik sepisoval zpravy, a pak byste se zeptal kalouska, jak muze za takovedle sluzby vubec chtit nejake dane, zruste dane , nechte nas ozbrojit se a ono se to srovna
20. 09. 2012 | 10:48
NEVIM jak se UCINNE zbavit cerneho trhu s falsovanym alkoholem a NEVIM jak zabranit aby se do distribuce obcas nedostaly destilaty cinknuty metanolem.
Samozrejme zpetne je jasne ze se melo udelat vic. Zlocinnosti nikdy nejde zabranit uplne.
UZNAVAM ze cesky stat je mene efektivni nez vyspele staty na zapade - ale i tam se obcas nejaky maler stane.
UZNAVAM ze Cesko potrebuje lepsi vladu nez ma ted.
Presto prese vsechno:
A) Kubice snahu bojovat proti organizovanemu zlocinu mel a ma (ted nehodnotim jeho nestastne potopeni Lessyho) - spousta darebaku vsak v CR ma stranicke kryti z nejvyssich mist - CSSD se to nevyhyba.
B) Kalouska rad nemam, celni sprava jsou zcasti lempli, ale konaji v ramci nejakych zakonuy schvalenych parlamentem. Zakony ocividne nejsou dokonale - jsou meneny tak casto ze se v nich uz nikdo nevyzna.

Za pristi valdy CSSD nebude lepe - pokud se prosadi demagogove a populiste - bude chvili trochu lepe diky napujovani a rozhozu dalsich penez (slibuje se vsechno vsem) a pak muze byt zase jeste hure (uz jenom ze spaceni uroku.....)

Bude socialisticky ministr vnitra lepsi nez Kubice? Kdo? Dobrak Bublan ktery otevrene rekl ze politici perou spinave penzie a ze se s tim neda nic delat?
20. 09. 2012 | 12:33

Vladimir napsal(a):

Pozdní prozření Pehe-ho ...
Že se "nové" strany a nové vlády po převratu (revoluci) snaží demontovat stát, je známo přinejmenším 20 let. Minimálně od prvního vítězství ODS ve volbách (asi 1992). Pravicové strany (a především ODS) ve jménu "volného trhu" nechávaly iniciativu - jak ekonomickou, tak správní, legislativní, ... podnikatelům - bohatým. Kdo měl peníze, měl moc. Viz Bém and Janoušek a další a další.
Přestože takoví páni, jako Bém prakticky demontovali "stát", či obec, demontovali DEMOKRACII, tak dále sedí v parlamentě, dále rozhodují o dění ve státě, pobírají za to smetanu (nemluvě o dezení v dozorčích a správních radách, kde berou smetanu ještě tučnější).

Pan Pehe ovšem v minulosti tuto demntáž státu neviděl (nechtěl vidět) a jediné co viděl a k čemu nabádal, aby se demontoval i ČESKÝ NÁROD, aby se přestalo dát na NÁRODNÍ ZÁJMY ...
Svět je hodně strukturovaný a když někdo bourá jednu buňku ve stavbě (národ a národní zájmy), je nasnaděm že bude za chvíli padat i paralelní struktura - STÁT.
V poslední době jsme pak byli svěkdy toho, že se omezuje policie , kontrolní úřady a orgány (prý kvůli úsporám), justice se nechala ochočit stranickými zájmy, školství se privatizuje ,... Co potom zbývá ze státu ??
Dokonce byly i úvahy, že se vězeňství zprivatizuje .... Vše bude mít v rukou kapitál (mamon), který si bude diktovat všechno, včetně morálky.

I bez p. Peheho, musíme chtít PŘÍMOU DEMOKRACII a zachování STÁTU (národního), bez hloupého začleňování do EU (federalizace). EU může být struktura nad státy (národními), podobně jako je OSN pro svět ...

Takže společně s Jehovity pane Pehe, PROBUĎTE SE :-) !
20. 09. 2012 | 12:38

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Ještě to jihočech:
Mám velice rozsáhlé zkušenosti s kontrolními orgány všeho typu: finančími úřady, finančním ředitelstvími, NKÚ, auditorskými firmami atd.
Tam je přesně ten problém podfinancování. Když příjde mladá absolventka na finanční úřad, dostane 16 tis. hrubého, tak se v takové Praze moc neprosadí. Místo práce přemýšlí, jak přežije do příští výplaty. Při kontrole proti ní kontrolovaná firma nasadí zkušené právníky, který mají nejméně 5x větší plat, než ona. A výsledek pak dopadne podle toho. A stát přijde o své daně, což většinou bývá mnohonásobně více, než za kolik by si mohl koupit zkušenou, kvalifikovanou sílu.
20. 09. 2012 | 12:18
V Recku maji statni zmaestnanci platy na urovni 250% soukromeho setoru. Vsude jsou eletronicke pokladny. Presto se tam polovina DPH nepodari vybrat.
Narod Zorbu je narod Zorbu, i kdyz ourada ma 250% soukromeho platu.
Narod byrokratickych lepmlu je narod byrokratickych lemplu - i kdybyste jim pridal na platu 150%.......
20. 09. 2012 | 12:38

František napsal(a):

Tento článek byl odstraněn cenzurou z tyden.cz:

http://goo.gl/ucluM

Jádrem sdělení dopisovatele Le Monde je tohle: Ačkoli výrobci i dovozci lihovin již řadu let zvoní na poplach proti explozi černého trhu s alkoholem v zemi, vláda nezasáhla.. Manko daňových příjmů potvrzuje důsledky. Od brutálního zvýšení (spotřebních) daní v roce 2010, klesly příjmy státní pokladny prodeje lihovin o třetinu, v žádném případě však neklesla spotřeba alkoholu. Drastické snížení kontrol (hygienických, obchodních, zdravotních) v důsledku rozpočtové přísnosti ultraliberální vlády a pouhé orientační kontroly především zahraničních maloobchodních řetězců ubezpečily restauratéry a vlastníky licencí, že mají "naprostý klid pro své kšefty".

Při zprostředkování názoru listu Le Monde českým občanům naše agentury a média nepřeložily ani výraz "(česká) vláda", natož "ultraliberální vláda" - a obojí nahradily nic neříkajícím slovem "úřady". Kde je pančované skoro všechno, informace jsou první na ráně. Jde přitom zřejmě také o to, abychom se už nikdy neprobudili.
20. 09. 2012 | 12:41

referent napsal(a):

Naprosto souhlasím, se vším, co pan Pehe napsal. Stát, resp. jeho výkonná a zákonodárná moc nese odpovědnost jak za stav hospodářství a ekonomiky, tak za stav morální úrovně společnosti. Ony totiž dávají prvidla - a vymezují hranice. V těchto časech jen sklízíme to, co zejména pravicové strany zasely. Pravidla veškerého konání totiž udávají ti, co si to mohou dovolit zaplatit. Náš stát přestal mít právo nazývat se "právním". Naplnila se slova tatíčka Václava K., že trh vše vyřeší. Ano, on vyřešil dokonce i trestní odpovědnost těch, co na to mají.
20. 09. 2012 | 12:41

Ing. N. napsal(a):

(autor)

Naprosto souhlasím s tím, co jste napsal.

Před několika lety jsem se snažila kontaktovat hodně známých politiků, kteří by mohli pomoci v prosazení zákona o zrušení noční prodejní doby v bazarech. Upozorňovala jsem je na to, že v noci ukradené zboží lze hned donést do bazarů, takže postižitelnost krádeží je potom minimální. Nebudu zde uvádět, které politiky jsem kontaktovala, ale byl mezi nimi i poradce prezidenta Klause, pan Jakl. Od něho jsem se dozvěděla, že se s tím nedá nic dělat, že to je PODNIKÁNÍ jako každé jiné.
20. 09. 2012 | 12:45

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav
Ostatně vy mně už řadu týdnů dlužíte odpověď na otázku /kdy vyjste tvrdil že Rath způsobil velkou hmotnou škodu státu/ jak vysoká tedy byla ta škoda způsobená státu.
Žbleptal jste sice cosi o rozdílu mezi cenou ovvyklou a uměle navýšenou a cosi o jakýchsi odposleších " ze kterých je přece jasné to a to"...ale žádné číslo ani důkaz jste nedodal.
20. 09. 2012 | 12:47

Vladimír Bayer, Praha napsal(a):

SVOBODA neznamená si dělat cokoliv, co si umaneme, a to bez jakéhokoliv ohledu vůči svému okolí, ale být odpovědní za své jednání a chování, koneckonců, přesně to, co většina společnosti požaduje od svých politických zastupitelů. To, že státní správa musí chránit stát (a stát jsme my - občané) a regulovat ty, co odmítají být odpovědní za své jednání a chování, a společnost využívají jenom ke svému osobnímu prospěchu, je elementární základ každé vyváženě fungující společnosti. Rozkradený, zadlužený stát, kde parta hochů s otylými zátylky kontroluje klíčové orgány moci zákonodárné, výkonné a soudní na úkor zbytku společnosti – a tak zvaný podnikatelský sektor si s konzumentem dělá více, či méně, co si zamane, - je přesně důsledek totálního selhání tak potřebné vyvážené ochrany společnosti.
20. 09. 2012 | 12:49

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Nejdražší je ten pravicový „štíhlý“ stát.
Je to vláda diletantství, ideologií a jisté formy organizovaného zločinu. Je to ten zlý stát, o kterém Klaus o pod často mluví, sami nechtěně přiznávají to, co vytváří a ztělesňují.

I když se to povede a je ten stát skutečně levnější, mohou se tímto úspěchem pochlubit v Mexiku nebo Africe, tak to máte sice za polovic, ale máte to, co nechcete, no a to je drahé i zadarmo. Takové státy se vyznačují tím, že vybrané daně slouží k uspokojování potřeb vládnoucí elity a k represi proti vlastnímu obyvatelstvu, ale občan z toho nemá nic a rád by se přestěhoval tam, kde stát funguje ku prospěchu občanů.
20. 09. 2012 | 12:56

Adi napsal(a):

Ich denke es ist nahe die Zeit, direkt zu sagen "Bundesrepublik Tschechai", mit allen Rechten und Pflichten. Ein Volk, der lange braucht um eins zu werden...
20. 09. 2012 | 12:56

skeptický napsal(a):

Pan Pepa

No,ono to má háček.Já už mám hosip.Já bych si tak nějak představoval něco jako Forrest Gump Universitu.Ale běhati mi už nelze.Tak abych tam nemusel moc chodit.Nejlíp tak jednou,pro ten diplom.
Maj tu taky nějakýho učitelskýho,takže bych ho jako četl,ono by to snad stačilo.Občas bych je tady i pochválil.
Ale není to nějak pussy-riotlike revoluční?Jako protistátní řeči a tak?
Do ženskejch to pumpovat nechci,čirý nevděk,to je jak spláchnuté do záchodu,církvi taky ne,to mne nějak přešlo,ale říká se že škoda je umřít ,a nechat po sobě peníze.
Čím to je,že každej má rád peníze?Lidi jsou blbí.
20. 09. 2012 | 13:02

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, budování výkonného sockom státu, nebylo už to tu náhodou ?
Děkuji nechci.
Veselé krizování ...
http://bobpacholik.cz/Prostejov%20do%20r%2089/images/foto%2033bi.jpg
20. 09. 2012 | 13:02

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

myslím, že nás čeká to samé jako v americe. to zběsilé volání po změně a nenávist k bushovi se proměnilo v americkou noční můru. obama zadlužil ameriku 16 biliony, v podśtatě jí zlikvidoval, v zahraniční politice amerika vyklidila pozice, podporuje alkajdu v libii a syrii a umožní iránu získat jadernou bombu. rudý barak provedl s amerikou to samé, co lenin s ruskem. USA čeká socializace, bída a pád na uplné dno. a to samé se stane u nás po volbách.
20. 09. 2012 | 13:04

Jacob napsal(a):

budovani silneho statu!co si pod tim autor vlastne predstavuje??ma pocit ze stat zamestnava malo lidi,ze odvadime malo dani nebo ze stat se nam malo se*e do zivota?? to uz jsme tady meli a jak to dopadlo vsichni vime..nesouhlasim s drtivou vetsinou veci v tomhle blogu
20. 09. 2012 | 13:10

Občen007 napsal(a):

Ten neskutečný zmetek, ve kterém dnes žijeme, musí být beze zbytku odstraněn a zlikvidován. A skutečně platí: sejdeme se v komunismu nebo pekle. Není na co čekat!
20. 09. 2012 | 13:11

pragmatik napsal(a):

adi: aber maul halten und weiter dienen...

skeptický: ano, varianta střelby jednou opozičních a jednou vládnoucích politiků může být zpestřením takového koloritu. Však i z historie máme nejednu takovou paralelu. Za sebe se jen ptám - kterému třetímu to prospěje, a také, zda to bylo nutné dotlačit takhle na hranu?
20. 09. 2012 | 13:12

skeptický napsal(a):

pragmatik

Ptáte se správně,ale mlčeti zlato.Říká se tomu samocenzura.
20. 09. 2012 | 13:16

auferstanden aus Ruinen napsal(a):

Adi
Už ty překlady podle slovníku nechte. Volk je v němčině stř. r., určitě vám to tam píšou, ale nonpareillem a vy to špatnými brejlemi nevidíte.
Za druhé by to musel být Freistaat (raději) nebo Land. Mám ale obavy, že na víc jak Protektorat to nedá.
A samozřejmě správná vazba je es naht die Zeit. Nebo v daných souvislostech es ist an der Zeit.

Pan Pehe nejen, že si oproti předchozí fotografii ostříhal chloupky v nose a vzal třítýdenní kůru zyprexy, ale dokonce opět nenápadně chválí Václava Klause.
Před mýma očima se duchovní vývoj pana Pehe jeví následovným způsobem.
Najsamprv sa pozdáva, že všechny jeho ideály se zhroutily a Klaus se svou pravdomluvností se stal jeho jedinou duševní oporou.
V druhé fázi Pehe prodělá náboženskou konverzi na základě zjevení jediné a patentově chráněné pravdy. V třetí fázi pak bude s Petrem Hájkem chodit zavěsen za rámě do kostela.

Františku, měl byste říct i bé, když už jste udělal ááá. Kalouskovým úkolem je zruinovat hospodářství státu a zvrátit bilance jeho sociálních funkcí hluboko do mínusu. Primárním cílem není, jak hlásají apologetové establišmentu přivedení nových zdrojů příjmu těm, kdo si je předplatili, nýbrž přivedení občanů do otroctví.
Když si poslechnete Kalouskův arogantní výstup k metanolu, měl byste to pochopit i bez Le Mondu.
20. 09. 2012 | 13:24

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):

"Pane Vlkodav - zkuste tedy zajet do lihovaru s tím, že chcete legálně nakoupit cisternu destilátu. Ale že povolení nemáte. Že jste ho někam založil.
A dejte vědět - jak jste pořídil.
OPakuji - bez nákupu není možný ani prodej.
Zkuste to. A dejte vědět."

Odkopáváte se čím dál víc. Nemluvilo se o PRODEJI (ne nákupu) lihu, ale o prodeji lihovin, viz vaše vlastní citace. A navíc jste argumentoval, že hospoda už prý licenci má, že je to živnost vázaná.

Takže se zbytečně nesnažte, každýmu je jasný co jste zač. Jste ten, co neumí přiznat omyl.

Stále tedy čekám, jakou "licenci" dnes hospoda potřebuje na prodej lihovin na rozdíl od hospody, která lihovyny neprodává. Nákup provede například v Makru. Tak jakou?
20. 09. 2012 | 13:27

tomas napsal(a):

to yosif, socialisticky ministr mozna bude, mozna nebude lepsi nez Kubice, ale pokud tam aktualni sestavu nechate, tak to znamena, ze jste spokojen s tim, jak vykonavali spravu zeme. nejake nedostatky tam byly, trosku pepicku pridej .. je to banalni klise, ale ve spatnem bordelu nestaci presoupat postele, ale musite proste vyhazet stare kurvy. jinak se nemusite upinat na socany, muzete to hodit treba Piratum.
pancovani alkoholu je problem sice vsude, ale netvrdil bych, ze nekde v Nemecku funguji tovarny s linkami, ktery to perou na tretinu trhu, to je radove nekde jinde nez si vypalit slivovici pro kamarady.
v soukrome firme by vam nejspis na argument, ze to j eproblem vsude rekli, ze je to nezajima a at to vyresite. jestli to tzv. pravicova vlada neni schopna zvladnout, tak to musi zkusit nekdo jiny. pripada vam to levicove?
20. 09. 2012 | 13:28

Pepa Řepa napsal(a):

Ing. N.
a není?
Karel Heřmánek kdysi prohlásil, že by chtěl dát kluka na sponzora.
Už je to moc let, kluk je dospělej.
Bazary vesele kvetou za levounů i za pravounů.Jednou jsem si koupil pod Olšankou své vlastní jízdní kolo, dovedete si představit tu radost z objevu?
Než jsem zaplatil přišla teta prodávající tři malé TV.Te´d asi jdou čtečky nebo iPhony.

Podívejte se, i šlápoty se prý mají zlegalizovat na živnosťák.

Proč tedy ne chmatáci či nájemní vrazi s titulem MBA?
Nebo učební obor tunelář s maturitou? Jen na obor Bílý kůň by se mládež nehrnula.
Když může být každý politologem?
20. 09. 2012 | 13:30

dalimír napsal(a):

Vážení stát a jeho úředníci se příliž soustředili na převýchovu nepřispůsobivých a zapomínali na náš pracující lid ! Veškeré výhody poskytovali romum a různým přivantrovalým cizincům ! Ted se to těm státním institucím vše vymklo z rukou ! Co ted s tím ? Potrestat státní úředníky, poslat je na pracák ! Pěkný den Dl.
20. 09. 2012 | 13:33

Raj na zemi napsal(a):

Stat Paroubka,
Na kterem se prizivuji politicti vexlaci vsech barev, politologove ala cisnik z NY Pehe, zbrojni kseftari jako Kuhn a Bartak, podnikavi hejtmanoposlanectilekari typu Rath, lide bezzubi ci jen ti co nosi rovnatka, uzvaneni kazatele nesplnitelnych slibu a carodejove s financemi, magove michani barev (vcetne tech regionalnich) aby jim vysla ta spravna a nejmenne jim skodliva, ochranci prirody kteri vyoraji pole cukrove repy a zasadi repku, pijaci vseho chlastu co se da pit, ale jen do doby kdyz je to zacne zabijet.....atd,atd.

Paroubkova republika ctvrte cenove skupiny.
20. 09. 2012 | 13:45

jozka napsal(a):

Hele Vlkodave, kdyz uz tady na ostatni plantate, ze vam dluzi odpoved... uz jste se dobral toho, za co je stihan Janousek nebo je to na vas porad moc rychly a myslite si, ze je to za autonehodu?
20. 09. 2012 | 13:45

Yosif K napsal(a):

Samo za sebe hovoří srovnání počtu vražd. V posledním roce komunistické éry jich bylo podle dostupných informací 107, v roce následujícím už 212. A trend se příliš neláme. Současné policejní statistiky za rok 2008 uvádějí 202 vražd, tedy jen o deset méně než v roce devadesát.
Prudce se propadla i objasněnost trestných činů. Zatímco v devětaosmdesátém se třeba v Praze podařilo vyšetřit všech dvacet vražd, které se na území metropole v tomto roce udály, o čtyři roky později už to bylo jen 36 z 59 případů.
http://www.denik.cz/z_domova/listopad_zlocin20091002.html
Soudě dle výše uvedeného - podle mě ano.
20. 09. 2012 | 11:38

Toto je pravda - v totalitnich rezimech byva objasnenost male kriminality a nasilne cinnosti vetsi - totaliotari maji vetsi moznosti jak drzet tyto veci pod kontrolou.

V netotalitnich spolecnostech, trebas i silne socialisticky orientovanych (Norsko) - je objasnenost mensi - i kdyz vsichni dobre vidi, kde jaka zlocinnost je koncentrovana (NEKTERE pristehovalecke komunity). Nehlede na necekane spektakularni utoku (Breivik). Z totace by Breivika vyhmatly prfi prvnim ci druhem pokusu o koupi zbrane.

I v polosocialistickem prebohatem Norsku propukla metanolova afera - v prepoctu na pocet obyvatel vice umrti nez v CR.
20. 09. 2012 | 13:49

Jáchym napsal(a):

Pane Pehe,
obávám se, že v osobě "auferstanden aus Ruinen "20. 09. 2012 | 13:24
narazil(a) kos(a) Pehe na politologa:

"Kalouskovým úkolem je zruinovat hospodářství státu a zvrátit bilance jeho sociálních funkcí hluboko do mínusu. Primárním cílem není, jak hlásají apologetové establišmentu přivedení nových zdrojů příjmu těm, kdo si je předplatili, nýbrž přivedení občanů do otroctví.
Když si poslechnete Kalouskův arogantní výstup k metanolu, měl byste to pochopit i bez Le Mondu."

p. s.
Nepíše se správně česky "establišmelint" místo "establišment" ?
20. 09. 2012 | 13:54

Myšelín napsal(a):

Viola
nediskutuji o tom, zda bylo nebo nebylo správné distribuci alkoholu zastavit.
Jde mi o jen o to, že potřebné léčivo pro otravu metylalkoholem, i když nebylo ve skladu zde, na rozdíl od mnoha tisíců balení Tamiflu, zničeného po expirační době, nebylo bezodkladně objednáno, a v podstatě stát zaujal pozici mrtvého brouka a nechal lidi umírat.
Pokud se nejedná o běžně používaný lék, tak zřejmě pro někoho není zajímavé jej udržovat v zásobách, i když to pro někoho je nakonec osudné. Proč to tak je, to by mně zajímalo.
20. 09. 2012 | 13:54

Vlkodav napsal(a):

jozka napsal(a):

"Hele Vlkodave, kdyz uz tady na ostatni plantate, ze vam dluzi odpoved... uz jste se dobral toho, za co je stihan Janousek nebo je to na vas porad moc rychly a myslite si, ze je to za autonehodu?"

Už jsem vám na to 2x odpovídal. Takže ještě jsdou a naposled.
Janoušekova autonehoda byla překvalifikována na úmyslné ublížení na zdraví. Ale stále je to autonehoda.
20. 09. 2012 | 14:05

jája napsal(a):

Hoven změlil nick - Paroubek byl v čele vlády tuším rok, země vzkvétala, ekonomika rostla, ale měl bradavici, proto do něj novináři a "pravice" šili. nakonec vyrobil Langer s Kubicem zprávu a dostal se k veslu chytrý a krásný Topolánek. A ekonomika nerostla, lidé začali brblat, zhoršila se nálada. Topolánek padl a přišel čistý a krásný, inteligentní a tvrdý Nečas. Ekonomika obrovsky roste, dluh se blíží nule, za nenáviděným Paroubkem zaklaply dveře, vláda samých krásných a chytrých lidí šlape jak hodinky, bez průserů, nekrade se, nešmelí se, stát nádherně a levně funguje. Ale socanum a komoušům se to furt nelíbí, co vlastně chtějí, vžd\yť se máme dobře!
20. 09. 2012 | 14:05

VIP - VERY ITALIAN PERSON napsal(a):

Jasne,Pehe,stat prece vsechno vyresi! Az to bude podle vaseho - nebudou alkoholici, lide se budou milovat a pro kazdeho bude prace. Staci jen malo - viditelna ruka statu. Dete uz k certu - jste spatny prorok a svoje clanky pisete podle hesla: cim hure, tim lepe.
20. 09. 2012 | 14:10

dedek napsal(a):

oranžáda obecná napsal(a):
dědku......nějak si neumím představit, že stát bude ručit za to, že si nikde pokoutně nekoupíte chlast z černé palírny, a nic se Vám nestane . Tktéž bude ručit za to, že vás nikdo nemajzne přes kebuli, když půjdete večer z nálevny domů. Tohle pojetí státu, které udáváte, tady bylo naposledy za Heydricha, a ani on to nedokázal ukočírovat, když ho odpráskli.
Nad vašimy úvahami se může myslící člověk pouze lehce pousmát.

Oranžádo, vy se klidně smějte, protože ti postižení to prostě dělávají. Nic jiného totiž neumí. Vy si toho neumíte představit
hodně, hlavně si neumíte představit slušnost a normální styl života. Holt už ten mozeček vám chybí tím neustálým vyplachováním. Normální slušný člověk (zřejmě na rozdíl od Vás)nekupuje pokoutný chlast, protože to nemá zapotřebí nebo pokud není notorik, který bude slopat i okenu a je mu to jedno. Čili vysvětlení pro zbyteček vašeho mozečku.Pokud vím, tak otravy se netýkaly jen nějakých pokoutných kupů ale nákupu v kamenných obchodech. Kdepak si potom podle vás má normální člověk, který chce buď něco slavit nebo dát dárek zakoupit lahvinku? A nemá náhodou právo, které je zároveň povinností státu na to, aby mu tento výrobek neohrozil život? Normální člověk také nechodí do míst, která jsou riziková ale může být napaden i mimo ně a není náhodou povinností státu zajistit, aby k tomu nedocházelo? A pokud je napaden a bude se bránit a útočníka zraní nebo zabije není náhodou povinností státu jej zprostit viny a ochránit jej? A co děti? Není náhodou povinností státu zajistit jejich alespoň základní vzdělání? Není povinností státu ochránit právě třeba děti před zločinem? Děti totiž spoustu věcí nerozeznají a neodhadnou!! Takže kde máte trubče toho Heidricha? A je smutné, že právě za něj bylo na ulicích bezpečněji. Tak co,ještě se smějete? Pokud ano tak jedině své ubohosti.
20. 09. 2012 | 14:13

jozka napsal(a):

Aha, Vlkodave, takze to porad nechapete.
20. 09. 2012 | 14:18

Vlkodav napsal(a):

jozka napsal(a):

"Aha, Vlkodave, takze to porad nechapete."

Každý máme svůj názor. Myslím, že pokud si navzájem nebudeme nadávat tak je to v pořádku.

Pěkný den.
20. 09. 2012 | 14:20

Ing. N. napsal(a):

(Pepa Řepa)

Nejsem si tak jistá, že by se obchodování s kradenými věcmi dalo označit jako "podnikání jako každé jiné". I když ve světle toho, že republika je rájem podvodníků všeho druhu včetně podnikatelů se smrtí se "podnikání" s kradenými věcmi může jevit jako zcela nezávadné.

Poznámka : Nalézt v bazaru vlastní ukradené kolo bylo asi překvapující, že?. Mě se ukradené věci nalézt nepodařilo.
20. 09. 2012 | 14:23

dalimír napsal(a):

Dedku hergot,kde se to ve Vás bere ? Smekám ! Dl
20. 09. 2012 | 14:38

Vlkodav napsal(a):

dedek:

" Kdepak si potom podle vás má normální člověk, který chce buď něco slavit nebo dát dárek zakoupit lahvinku? A nemá náhodou právo, které je zároveň povinností státu na to, aby mu tento výrobek neohrozil život? "

Pokud si vezmu stříkačku a potajmu v krámě vstříknu jed do lahve, tak jak by na to měl stát přijít? Můžete mi to vysvětlit?
20. 09. 2012 | 14:46

jozka napsal(a):

Zajiste, Vlkodave, ja jen, ze jste se tak oprel do malomestaka...
20. 09. 2012 | 14:59

Vlkodav napsal(a):

Vlkodav
"Ostatně vy mně už řadu týdnů dlužíte odpověď na otázku /kdy vyjste tvrdil že Rath způsobil velkou hmotnou škodu státu/ jak vysoká tedy byla ta škoda způsobená státu.
Žbleptal jste sice cosi o rozdílu mezi cenou ovvyklou a uměle navýšenou a cosi o jakýchsi odposleších " ze kterých je přece jasné to a to"...ale žádné číslo ani důkaz jste nedodal."

Pan Ráth způsobil takovou škodu, která se rovná vyššímu z čísel: a/ cena realizovaná - cena obvyklá, B/ výše úplatku
20. 09. 2012 | 15:04

Vlkodav napsal(a):

jožka:

No on maloměšťák se trochu zamotal v pojmech licence, živnost volná a vázaná, líh, destilát, lihovina a tak. Ale bylo to trochu nešťastné, neboť reagoval na můj mail, kde jsem s mnoha jeho návrhy souhlasil.
20. 09. 2012 | 15:08

mb napsal(a):

a prezident bůhví v zájmu koho raději káže po světě o globálním neoteplování místo toho, aby se zasazoval o řádné fungování státu, jehož je hlavou.

v zájmu luk oil ...

zcela souhlasím s dnešním Peheho blogem ...
20. 09. 2012 | 15:10

mb napsal(a):

paprika napsal(a):
Šéfredaktor HN dnes píše, že vtomto státě jsou pančované :benzín, chlast, sport. výsledky, politika. Já jen dodávám: bodejť by ne, když tu za nitky už 20 let tahá pančovaný profesor.
20. 09. 2012 | 09:08

PĚKNÉ A VÝSTIŽNÉ ... !!!
20. 09. 2012 | 15:12

buldatra napsal(a):

No, já nevím, ale tu čtvrtou cenovou bych si představoval jako takovou poněkud levnější skupinu.

Zatím se to má tak, že naftu liju do nádrže za humnama v Rakousku, páč je tam levnější, u nás jenom vyjímečně, velké nákupy žíru a hadry a boty a vůbec, kupuji tamtéž, ze stejného důvodu, páč jinak bych byl ještě blbější, než jsem a to by bylo i na mě moc.

Pan myslitel a školy jakési politické majitel, dříve Hradní rádce, či poradce, jež nesmazatelně přičinil se radami a jinými výplody své mysli na směrování vývoje, dnes vlastně glosuje své vlastní stopy, které ve čtvté cenové zanechal.
Podobá se to celé tudíž štamgastovu zamyšlení.
20. 09. 2012 | 15:14

Kelt napsal(a):

Evropě to osladíme-to je jedna strana české mince-nejsme již pro smích,nezvedají nad námi sousedé obočí,začínají se od nás odtahovat.
Druhá strana mince-nemalými daněmi si platíme stát za poskytování služeb,které jedinec není schopen sám vykonávat.
Co v této zemí funguje?Nechám bez odpovědi a vrátím se k těm 23 mrtvým a desítkám ohrožených na zdraví ve špitálech.
Ve vystoupení k vyhlášení prohibice Nečas prohlásil:

"Nevezmu si na svědomí,že by nevyhlášením prohibice zemřel byť jediný člověk-skvělé a přímo státnické.
Co udělal Nečas a potažmo celá vláda,aby nezemřelo těch 23?
Nic,vůbec nic.
Prohibice snad zabrání černým výrobcům v jejich činnosti?To si může myslet jen úplný idiot.
Prohibice poškodí licencované výrobce a poctivé obchodníky-Becherovka již zastavila výrobu.
Nečinnost státní správy/celních a finančních úřadů a policie především/a dost možná i zločinné spolčení těch,co mají eliminaci černého trhu v popisu práce s černým trhem je více než pravděpodobé.
Ovšem Kalousek a Kubice odmítají veškerou odpovědnost.V civilizované zemi již byli na pracáku.
Tady je odpovědnost a zaroveň bída "systému",který je zaveden.
Občan má jistě na výběr-koupit si vodku,nebo oranžádu ve veřejně přístupném obchodě.
Stát má povinnost mu zaručit,že po vodce nezemře a po oranžádě nezblbne.
20. 09. 2012 | 15:15

jozka napsal(a):

Rekneme, ze ma svuj nazor :-)
20. 09. 2012 | 15:16

Vlkodav napsal(a):

jozka napsal(a):

"Rekneme, ze ma svuj nazor :-)"

Já sice vidím rozdíl mezi názorem a faktem, ale asi máte pravdu :)
20. 09. 2012 | 15:19

mb napsal(a):

dědek ( 9:23) má pravdu,

vico dobře: Pančovaný stát....to se autorovi povedlo, možná se tento termín ujme. Jedovatý chlast, fotbalová extraliga v rukou Albánců,veselý kolibřík Bém posílající z K -dvojky pěkný pozdrav Rathovi do vazby, Řebíček, který si za dva roky ministrování přišel na 700 milionů...co jste vlastně čekali, že budou dělat ti dole??

Colt ano, 10: 26 ...

a tak dál ... hezký den ...
20. 09. 2012 | 15:32

vasja napsal(a):

mb napsal(a):
a prezident bůhví v zájmu koho raději káže po světě o globálním neoteplování místo toho, aby se zasazoval o řádné fungování státu, jehož je hlavou.
--------------------
Co to povídate, boha. Všechno je, jak má bejt.
Řepka je sklizená, Babiš vysmátej.
Slunce zatim svítí, zloději s akciema solárek na doručitele jenom září a energetický štítky se tisknou....
Vocogou? Jo vo Lukoil :-)))
20. 09. 2012 | 15:35

Yosif K napsal(a):

A sakra - dneska dalsi otraveny z rode pevnosti na severu Moravy......
Cituji LN:
Nový otrávený na severu Moravy
O dalšího otráveného pečují lékaři frýdecko-místecké nemocnice. "Nemocnice nově hospitalizovala třiapadesátiletého muže, který byl do zdravotnického zařízení převezen pro zdravotní obtíže po konzumaci alkoholu. Rozbory detekovaly intoxikaci metylalkoholem," policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
20. 09. 2012 | 15:36

Yosif K napsal(a):

tomas napsal(a):
......jestli to tzv. pravicova vlada neni schopna zvladnout, tak to musi zkusit nekdo jiny. pripada vam to levicove?
20. 09. 2012 | 13:28
Ustava je zkonstruovana tak, ze pokud ma nekdo vetsinu v parlamentu, tak vladne do pristich voleb bez ohledu na pruzkumy popularity. Samozrejme, vytrvalym tlakem a spolurpaci s Kalusem lze pad vyvolat - bude li se to hodit Klausovi, tak ten by to dokazal zaridit pres svy lidi v parlamentu......

Levice se ujme vlady po pristich volbach, kdy ty budou ted nevi nikdo.
Levice se ujme vlady a budto bude mit kliku - kdyz se cela Evropa spravi - nebo bude mit smulu - kdyz se cela Evropa bude i nadale potacet v dluzich.

Na kvalitu statni sprsvy to tezko bude mit nejaky positivni vliv. Cast cast levicovych ministru byla budto protreli sejdiri (Gregr, Mladek, Fencl, Zgarba, Gross, Rath....) nebo totalni jelimanci (Spidla, David, Vetchy, atd.....)

Vyresit problemy statni spravy tim ze se zvysi pocet byrokratu treba o 20%? Mohou se taky o 20% vice flakat, vime jak to na uradech chodi......
20. 09. 2012 | 15:56

Yosif K napsal(a):

Ovšem Kalousek a Kubice odmítají veškerou odpovědnost.V civilizované zemi již byli na pracáku.
Tady je odpovědnost a zaroveň bída "systému",který je zaveden.
Občan má jistě na výběr-koupit si vodku,nebo oranžádu ve veřejně přístupném obchodě.
Stát má povinnost mu zaručit,že po vodce nezemře a po oranžádě nezblbne.
20. 09. 2012 | 15:15
V Norsku take odstoupili socaliste z vlady, kdyz se 51 lidi otravilo metylakoholem? A 18 lidi zemrelo? Nebo se vase pravidla vztahuji pouze na ministry z rad proradne burzoazie?
20. 09. 2012 | 15:59

Kelt napsal(a):

Yosif K.
Příklady táhnou,ty špatné,i ty dobré.
Záleží na tom,kam se tato země vydá..
Do Kosova,které tak vehementně podporuje tato vláda,anebo do civilizace?
Mně se do poměrů Kosova nechce a na emigraci jsem již v letech.
Proto budu dělat co je v mých silách,aby tato mafiánská vláda skončila co možná nejdříve.
20. 09. 2012 | 16:08

otaznik napsal(a):

Kelte?
Podle vaseho neustaleho fnukani a kritiky bez reseni bych rekl ze Bohus Sobotka je Kelt. Jak se CR fnukanim posune dopredu?
20. 09. 2012 | 16:32

znalec Keltu napsal(a):

A jeste neco Kelte,
Pisete ze jste jiz v letech. Asi jste zazil dobre zlate casy kde si byl kazdy rovny. Kazdy Kelt tedy. Me pripada Kelte ze vy jste byl za minuleho rezimu ten nejrovnejsi z rovnych. Nekdo jako bojovnik za obycejne lidi Gross.
20. 09. 2012 | 16:45

zdenekb napsal(a):

jarpor napsal(a):

"Zajímavé... pro jedince mldého rozumu zeptání se, proč zde někdo žije, je prý výzva, aby ten někdo odtáhl... opravdu zajímavé. Inu jsou tací "géniové"..."
20. 09. 2012 | 11:31

No, kdyby vám možnost, aby Pehe přestal remcat a odtáhl, nepřišla na mysl, patrně byste se "neptal". Třeba tu žije proto, že by rád věci, které se mu nelíbí, změnil. Za minulého režimu Pehe odtáhl. Vy jste žil tady? A proč? A kritizoval jste tehdejší poměry konstruktivněji než Pehe?
20. 09. 2012 | 16:51

Pavel napsal(a):

Zlatá éra KSČ,ještě rádi budem vzpomínat!!!!
20. 09. 2012 | 16:52

Karel 1 napsal(a):

Naprostý souhlas. Aristoteles tuším řekl, že " STÁT JE ORGANIZOVANÉ NÁSILÍ "? ale Kdosi to pozměnil v ČR na neviditelnou ruku trhu !!!
20. 09. 2012 | 16:55

Princ Drsoň napsal(a):

Právě FOTOVOLTAICKÝ MEGATUNEL (40 miliard ročně) je přímo symbolem toho, jak stát okrádá obyvatelstvo v zájmu skupiny darebáků. A tento tunel nám zavedla ta slavná EU, která se Pehemu tak líbí.
V Německu je prý zakázáno napsat, že za Hitlera fungovalo něco lépe než dnes. Troufám si říci, že za Hitlera fungovalo mnohé lépe, než dnes, např. řádění exekutorské bandy by soudruh Hitler nepřipustil ani náhodou.
Naskýtá se otázka, zda přechod k nikoliv totalitnímu (to ani náhodou), ale k pouze autoritativnímu režimu, jaký mají v Rusku by nebyl lepší, než současný marasmus. Machiavelli by řekl, že ano, "nastolit demokracii tam, kde jsou lidé zkaženi dlouhodobým působením špatných zákonů (každý je tu úplatný, jak hlásá např. Rath) je skoro nemožné, tady by lépe fungovala "rozumná monarchie."" (c) N. Machiavelli.
Jinak Pehe LŽE. Klaus hlásal doktrínu "Malý ale SILNÝ stát." To znamená, kde stát pouze nasgtavuje pravidla, ale dokáže jejich dodržování vynutit.
20. 09. 2012 | 16:58

miloslav napsal(a):

Bohužel, je to v mnohém pravda. Stát je dlouhodbě a stále více pod vedením mafiánů z nichž mnhozí jsou politici - tím se stát oslabuje a je opravdu slabý a nebezpečný.
20. 09. 2012 | 16:59

petr IRL napsal(a):

Dobry den,ziju okolo deseti let v zahranici-na prelomu roku se chci vracet a usadit se zpet v CR.Ovsem kdyz toto vse vidim ctu a slysim.......uz jen to v ktere bance si zaridit ucet.....---je celkem o absurdistanu poplatku---a kdyz si vemu oslavu meho navratu do CR a treba oslepnout---asi si to rozmyslim........mozna pockam na noveho prezidenta...uvidime...
20. 09. 2012 | 17:00

jakub napsal(a):

Smutnou skutečností není ani tak otrava alkoholem, ale otrava politikou parlamentních stran. (včetně těch levicových soudruhu Pehe)
Ta otrava politikou stála možná více životů, než otrava alkoholem.
Mnoho lidí pod vedením pěti parlamentních stran + různých samozvaných stranických odnoží (Paroubek, Lidem apod)spáchalo sebevraždu a několik stranických příznivců se vyvraždilo samo mezi sebou (Kočka a pod).
Pravice zklamala, už se těšíme na lepší vládu levice pod vedením Grosse, Kavana, Svobody, Krause nebo Ratha.
Dokud nás budou živit svým tlacháním takoví straničtí pomatenci, jako soudruh Pehe, lépe v našem státě nebude.
Ten kdo nevidí, že nám tu vládne jedna velká politickokriminální mafie napříč všemi stranami, nemá právo na prosazování svých plků a bludů ve veřejných médiích. Kolik Vám za to platí, soudruhu?
20. 09. 2012 | 17:01

Katka. napsal(a):

No, paráda.
20. 09. 2012 | 17:04

Princ Drsoň napsal(a):

to Ives
Oni do prdele sami táhnout nebudou, je třeba je tam poslat, v krajním případě takhle: https://www.youtube.com/watch?v=rauZMrXqRu0
To je realita, to Ca Ira znamená "půjde to" nebo "zvládnem to."
Případně připomenout, jak skončili Mussolini, Ceausescu, Nadžibuláh na naposledy Kaddáfi.
20. 09. 2012 | 17:06

Franta Cihla napsal(a):

Chybí tam jména, tak se je pokusím namátkově z hlavy doplnit :
Klaus, Zeman, Gross, Topolánek, Benda, Tluchoř,Langer, Kočárník, Dlouhý,Sobotka, Bém,
Fišer,Nečas, Kalousek,Němcová, Peake,Bendl,...může někdo pokračovat ?(už je mi na blití).
20. 09. 2012 | 17:09

xxx napsal(a):

MYslim ze to neni kritika na miste, v porovnani s jinymi staty je na tom cr velmi dobre, nas narod ma tendenci furt si stezovat, kdyby jsme vsichni mysleli vic pozitivne, tak podle meho nazoru bysme prispeli k lepsimu vyvoji spolecnosti a mravnim zasadam ktere tady nejsou idealni... Kdyz tyhle kritiky ctu v novinach kazdy den a furt se pise o tom jak nas stat jde do sracek, moc mi to usmev na tvari nedela.
20. 09. 2012 | 17:09

no... napsal(a):

ı z Turecka je vıdet autorovo rohy a chybejıcı podstatnou cast byka....
20. 09. 2012 | 17:10

Kelt napsal(a):

otaznik a znalec Keltu,
milí modří svazáčkové,podle toho,jak vám dělá takové problémy pravopis,tak se nedivím, že stát,kde vládne mafie je dle vašeho gusta.
Já vám to neberu.
Já bych chtěl žít v zemi,kde vládne zákon a ne mafie.A ta země by měla být Česko.
Toť vše.
20. 09. 2012 | 17:10

Ferda Mravenec napsal(a):

Vždy, když čtu Váš komentář, pláču. Kritizujete často prezidenta Klause. Klaus něco udělá či neudělá a Vy přiběhnete s kritikou. Zkuste udělat něco Vy. Zkuste představit vizi dobře fungujícího státu. Jsem zvědav, zda tato Vaše vize bude dokonalá. Já jsem normální pracující člověk, který svými daněmi, kupováním tisku a volením zástupců živím lidi (politiky, novináře,politology,atc.), kteří mají chránit mé zdraví a zvyšovat mou životní úroveň.
Nekritizujte udělané a přicházejte s nápady, vizemi. Na hradě může se současnými pravomocemi sedět i kašpárek. Vládu v rukách mají strany. A bohužel ty levicové, Vámi preferované, nám nepředvedly vládnutí o nic lepší. Spíš to byla jedna velká tragédie.
20. 09. 2012 | 17:11

steiner napsal(a):

za vse muze evropa - nerozumi nam nic nezazila a dava nam malo penez jak rikal pan vaclav klaus v 90tych letech na francouzske televizi-spinave penize neznam, znam, jen penize. nezname vyrazy jako smysl pro pravo,poctivost,atd nejsou pro nas-radeji -blby kdo dava-blbejsi kdo nebere-kdo nekrade okrada rodinu tak hodne stesti vam vsem
20. 09. 2012 | 17:16

Princ Drsoň napsal(a):

to oranžáda obecná
Takže kdyby soudruh Heydrich nejezdil v otevřeném autě a nehrál si na hrdinu, který chtěl "bandity" "osobně zneškodnit," bylo by to za něj v nejlepším pořádku??? Ale takhle dobře to fungovalo v celé Říši, nejen v Protektorátu. Uvědomujete si, co jste vlastně napsal???
20. 09. 2012 | 17:17

Lukas Rampa napsal(a):

Tak je videt ze clanek pochazi z levicovych medii . Pane autore , Cesi nelamou zadne rekordy v konzumaci drog , pouze v koureni marihuany , konzumace tvrdych drog je v CR velmi nizka ve srovnani s vyspelymi zememi , napr Norsko , Dansko , Anglie atd.... Cesi ve velkem meritku jsou intelektualne zalozeni a situaci dokazou zvladat sami bez nejakych striktnejsich dohledu . Je to v CR unikat na ktery jsem hrdy a nerad bych videl Ceskou spolecnost klesnout na uroven napr. Noru kde se clovek boji vyslovit nazor , pak si koupi lahev alkoholu za sproste penize nekde ve schovanem obchode za rohem a pak ji doma vypije aby ho nahodou nezatkli ze je opily . Ale jaknike opusti Norsko na dovolenou tak lezi na zemi opili a chovaji se jako prasata . Mame unikatni kulturu kterou je dulezite udrzet , do toho patri i ta nase spise "anarchie" nez demokracie . Znam spoustu evropanu z "vyspelych zemi" kteri se stavaji obeti restrikci a represi a vzdy tvrdi ze CR je svobodna zeme a tu svobodu nam zavidi .
20. 09. 2012 | 17:17

jakub napsal(a):

xxx,
Tím, že je na tom cr velmi dobre, jste tím "cr" myslel politiky nebo lidi, kteří jim odvádí daně?
Pokud jste myslel politiky, tak máte pravdu, nikde se jim tak snadno nekrade nebohatne jako v cr.
To, že v novinách čtete jen samou kritiku je jen obraz holé skutečnosti. naši politici nic pozitivního neudělali a nezavedli.
No a jediná pozitivní myšlenka, která mi napadá a která by pomohla k lepšímu vývoji společnosti je oplocení parlamentu i senátu a zřízení z toho nejpřísněji střežené věznice.
20. 09. 2012 | 17:20

fik napsal(a):

Stát je odpověden, stát nenastavil systém, stát blabla.Stát nejsem já. Já hledám konkrétní odpovědnost jednotlivce. To že blbost tohoto národe nezná mezí je realita historie, dneška a budoucnosti. Němci nejsou svým náhledem daleko od pravdy když tvrdí, že si Češi neumí sami vládnout. To snad ať je ta silná Evropa a my jsme ta její plantáž jako dosud, neboť my nejsme schopni si zajistit důstojný život ve vlastní zemi. My umíme jen vytvářet podmínky pro svinstva a být gestarbeitrem ve vlastním státě. Jsme parodií na stát ya vinni jsme všichni. Na komunisty s Hitlerem kteří to odstartovali nelze nadávat věčně. Krátká paměť pro tunelmachry je klíčová. Plné huby "svobody jednotlivce" zklaply.
20. 09. 2012 | 17:21

Víťa napsal(a):

Plně souhlasím s panem Pehe
20. 09. 2012 | 17:23

Cubatieur napsal(a):

Myslím, že tady už je dobojováno.
Pančuje se totiž všecko od 6x semletých a zapékaných zelených rohlíků v Tescu, přes peroxidová kuřátka, "topný benzín" až po...
Hlavní co zde chybí jsou ovšem sebekontrolní mechanismy.
"Proč tolik krademe a proč je to tak jak je ?", pravil jeden senátor mimo kameru - "protože můžeme. Nás už to ani nebaví, prostě jen tak ze sportu..."
Nevěřím, že se tady něco změní, spoléhat se na systémova řešení v rámci systému, který totálně selhal ( na barvičky si nehrajme)je čiré bláznovství.
Co bude dál ? Do 10 let totální krach jako v Irsku, možná ještě horší.
20. 09. 2012 | 17:23

Lada napsal(a):

Stát nedokáže nastavit pravidla? Neni to tak, že nechce? Přeci ekonomové (neviditelná ruka trhu) nuseli utéci právníkům.
20. 09. 2012 | 17:23

Pepé napsal(a):

jo jo už má babička říkavala,že "pánbů stvořil spolky a nahnal do nich volky" a jak vidno po 23 letech snahy o zlepšení je tu jen pravý opak.Co fungovalo je roz...... a prodáno strategickým partnerům. Jak říká jedno staré české přísloví "Hráběma se vždy hrabe k sobě" víc není k tomu dodat.
20. 09. 2012 | 17:36

kabátník napsal(a):

My žádnou "vládu" nemáme, tak nemůže nic nastavovat. Ta směska pajduláků pod vedením Šerifa z Hradu nic neumí, opakuji nic neumí...jen krást, lhát, ....
20. 09. 2012 | 17:39

TenderTouc napsal(a):

Nejprve musí představitelé státu dodržovat pravidla sami a jít příkladem. Říká se jaký pán, takový krátm. A pravidla netvořit tak, že je mnohokráte novelizují až to nemá hlavu a patu.
A pak, když stejně nejsou lidé vyslyšeni a dělají si co chtějí, tak už to vše nějak ztrácí smysl. Máme přeci podle pana prezidenta Havla Svobodu. Podle něj přejmenují letiště i když s tím většina národa nesouhlasí. Takže když si "stát" dělá co chce, i my dole už si děláme co chceme. Bohužel někteří svobodu chápou tak, že mohou ubližovat druhým a nemají už strach z trestu. Lidský život ztrácí cenu v našem státě. A to je smutné. A jak to tak vidím, bude hůř.
20. 09. 2012 | 17:41

Josef napsal(a):

Pan Pehe má pravdu... Obávám se, že je tato země v rozkladu a naše politická " elita" to není schopna vnímat. Ani nemůže, neboť buď v "tom jede", nebo je tak krátkozraká, lepší příměr je tupá. Gaunerství tu dosahuje nevídaných rozměrů a chaos je všude. Dnešní problémy s otravami metylalkoholem jsou zářným případem jak je stát v p...... a není schopen jednat.Naše "chytrá" vláda vymyslí opět kolky. Proč, když ze všech stran slyší, že to nic nevyřeší? Opět Kalouskův záměr, jak nechat vše při starém? Není Kalousek osobně zainteresován na bezzubé (korupční) práci našich drahých celníků? Jestli ne, tak pak už může být jedině totálně bl.... Vůbec ho neděsí, že vietnamci vlastní originální kolky? Kdepak je asi vzali? Když jsme u těch vietnamskejch tržišť, to je vůbec velká záhada.. Hygienické inspekce se jim (na rozdíl od obchodů Čechů) záhadně vyhýbají, ačkoliv se tam porušují veškeré hygienické předpisy. Ti bohatnou na padělaném alkoholu, padělaných cigaretách, padělaných hadrech..... a nic. Žádné zavírání krámů, žádné tresty, žádné vězení.. Kdo v tomhle všem jede?? Ano.. je to hrozný, ale tady si to koleduje o vládu tvrdé ruky, protože rozklad státu je zcela zjevný... Nepřeju si to, ale vidíte někdo světlo na konci tunelu??
20. 09. 2012 | 17:45

Vlkodav napsal(a):

jiras:

"odsoudit člověka do kriminálu za pomalované plakáty"

Lžete! Dostal veřejně prospěšné práce. Do kriminálu šel až za to, že neuposlechl rozsudek soudu.
20. 09. 2012 | 17:46

PgDn Franta Nebojsa. napsal(a):

My Moravané,Slezané,bývalé Sudety souhlasíme s titulkem ,že tak zvaný moderní český stát je hrozbou pro demokracii.Lid se zde oprávněně obává zítřka.Bojí se své vlády a jejich nekompetentních rozhodnutí tak zvaných odborníků.V současné ČR vzniká hon za bobříky pro EU.Jako jsou na všech postech vedoucích míst rychlokvašky s VŠ.Prostý lid je odstaven na základě levného vzdělání od rozhodování ve státě.Tím se vytvořil prostor pro lehce zkorumpovatelnou elitu VŠ.Lid který se bojí své vlády žije v diktatuře.Současná vládní garnitůra odobcí počínaje ani neskrývá rozkrádání státu.Praní peněz přes výběrová řízení ,provize od 10-50% ze zakázky.Tím st. pokladně řízené p.Kalouskem ročně uniká více jak 100 MLD Kč .Které stranický kolega Drábek šetří (obrazně) na sociálních dávkách a podpoře v nezaměstnanosti pro osoby starší 50.let.Které iniciatívně poslali na ÚP, aby se jako uvolnilo místo pro maturanty.Padesátiletým kteří mají ještě 15let pracovat se otevírají světlé zítřky jako je vědomá šikana,opovržení,rozpad rodin,stráta majetku,ochraný dohled kriminálních osob napoštách,zadarmo ponižující práce při metení náměstí,shánění razítek od dětí nakádrových postech,nic neříkající dávky,alternativní tresty,exekuce za nedoplatky a jiné mňamky ktré život bez prostředků přinese.Je zarážející bohorovnost státu k těmto 800 000 spoluobčanů starších 50.let.To se nepočítá dalších 600 000 kteří odešli v důsledku hmotné nouze do předčasných důchodů.40 000 fiktivních pracovních míst je výsměchem pro ty co ještě v bláhové naději hledají obživu.Nezaměstnaných šmahem stále přibývá ale se státem to nehne mají zpatlanou tabulku o 8,9 % a nějakých 45-50%nezaměstnaných třeba v ok.Blansko je naprosto neirituje.Závěrem tahle vláda musí abdikovat a jít do tepláků za Rathem.Vední státu se znovu musí ujmout pracující.Jinak jsme tam kde Baťa s dřevákama.
20. 09. 2012 | 17:46

Kety napsal(a):

Vynikající a objektivní článek, gratuluji! Snad bych dodal, že stát ve vybírání daní od zaměstnanců nižší a střední vrstvy a v krácení příspěvků potřebným je mistrem, zatímco bohatí a mocní jsou nedotknutelní... Je tu řada lidí, kteří musejí vyžít z 6000 tis a vyskytnou se i případy ze 2700.-
20. 09. 2012 | 17:46

Jan napsal(a):

Pane Novák! Nedivím se,že Vás žena podvádí se sousedem, divím se,že od Vás doposud neutekla!
Jinak p.Pehe má pravdu a samozřejmě ti,kteří z tohoto momentálního bordelu profitují,budou zde kritiky trapně nálepkovat "soudruhy", a přitom jim nevadí,že spousta skutečně bývalých a převlečených soudruhů fušuje v jejich milované "Padni komu padni!" Topce, pod křídly "Rozpočtově spravedlivých"Modrých ptáčků.Nebo máte strach,až se to obrátí?
20. 09. 2012 | 17:47

rosso napsal(a):

je to pořád stejná písnička, pak přijdou volby a zase je to stejná písnička...bohužel je to tak,že není koho normálního volit a tak marazmus pokračuje a je zcela srovnatelný s komunistickými časy. Nakonec to bohužel dopadne tak,že vyhrají extrémisté a dějiny se budou opakovat, vyhnání cizinců,menšin, lokální války, rozpad států a lidstvo,které furt mele,že se má poučit z historie se nepoučilo a nepoučí a jede se dál...V jednom s Kalouskem souhlasím, zlaté časy Evropy jsou totálně pryč a není šance, že by se vrátili. Nakonec budeme rádi, když bude zachován klid a mír.
20. 09. 2012 | 17:48

michaall@centrum.cz napsal(a):

Stát je v takové kvalitě, v jaké je vytvářen občany a jejich představiteli. Pokud nezačne každý jeden u sebe sama, tak se to nezmění. Je nesmírně snadné lkát a nad politiky, hanět manažery, spílat úředníkům a plivat na politické strany. Ti všichni jsou jen odrazen skutečné, každodenní reality. Kdo z úředníků je ochoten říci, že nemá potřebnou kvalifikaci a že nerozumí pořádně tomu, co dělá. Kdo z manažerů, obchodníků, specialistů na marketing, reklamu a strategii prodeje přizná, že vlastně nevytváří hodnoty ale jen parazituje na práci někoho jiného, navíc někoho, kdo o Evropě ani neví. Který politik přizná, že šel do politiky třebas s předsevzetím udělat něco dobrého, ale zjistil, že do politiky se už dávno nechodí proto, aby se něco vykonalo pro veřejné blaho ale proto, aby získal moc. Veřejhné blaho je jen předstírané, stejně jako je předstíraný stát a je předstírána demokracie. Demokracie jako vláda lidu není vládou těch nejschopnějších, nejmoudřejších a nejslušnějších. Vykrádá sama sebe a na jejích troskách roste společnost, které vládnou mediálně nezvládnutější, nejlíbivější a nemazanější. nastolil diktaturu pod záminkou záchrany republiky, aby ji nikdy, ani nikdo z jeho následníků, neobnovil, protože už nebyla schopna fungovat. My předstíráme demokracii, protože v ní nejsme schopni žít.
20. 09. 2012 | 17:50

michaall@ centrum.cz - oprava závěru napsal(a):

César nastolil diktaturu pod záminkou záchrany republiky, aby ji nikdy, ani nikdo z jeho následníků, neobnovil, protože už nebyla schopna fungovat. My předstíráme demokracii, protože v ní nejsme schopni žít.
20. 09. 2012 | 17:53

fik napsal(a):

..ten bordel už není ani organizovaný a třesoucí se prdel Nečas se tváří jako kdyby se nic nestalo. Ovšem ta destrukce je přece jen řízena. Otázka co s tím...nic. Jede se dál. ODS + ČSSD podle procent průzkumu přežijí i v této podobě. Sebereflexe žádná a proč. Odpovědnost žádná a proč. My si nezasloužíme naplňovat Masarykovy ideály. On dobře věděl že vývoj a budoucnost je nejistá. Stačí si něco přečíst. Do destrukce R-U se pustil po dlouhodobé úvaze a s lehkou kocovinou
20. 09. 2012 | 17:54

Rejpal napsal(a):

Blbost. Za mrtvé v aféře pančovaného alkoholu je odpovědný Janota a Fischer, protože uvalili na zboží obrovské spotřební daně.
Tím nejenže snížili příjem státní pokladny, ale tím, že nezajistili dostatečně jasná a systémová pravidla hry (když i malému dítěti bylo jasné, že obrovské daňové zatížení povede k rozmachu ilegální výroby), jsou z nich vrazi.
Kalousek s Nečasem jsou pak spolupachateli, protože situaci nejenže nezlepšili, ale naopak ještě zhoršili.
Systémovým řešením je samozřejmě snížení spotřebních daní, což povede nejen ke zvýšení příjmu státní pokladny, ale i ke snížení výhodnosti pokoutní výroby alkoholu. Sekundárním krokem pak by mělo být značení alkoholu pořadovým číslem stejně, jako u všech účetních dokumentů, včetně jejich evidence a uchovávání.
Ale to je moc systémové, jednoduché a těžko se z toho dá obohatit, takže pan Pehe ani další kolektivisté o tom pochopitelně nebudouc chtít slyšet.
20. 09. 2012 | 17:57

Raul Kuba napsal(a):

To je tou sametovou revolucí která umožnila představitelům KSČ sedět dál na ministerstvech a Městských úřadech.Dělají vše aby to nešlo a lidi volily znovu KSČ.
20. 09. 2012 | 17:58

Sandro napsal(a):

Vsechno je u nas v rukou mafie.Jestli chcete vedet,kde ma vetsi vliv ta,nebo jina,poznate snadno podle reci a ruznych prizvuku a chovani.Staci se jen projit mestem-kterymkoliv a mate-li trochu pozorovacich schopnosti,mate jasno.A zadarmo.
20. 09. 2012 | 18:02

muromec napsal(a):

Nezlobte sa, milí čeští přátelé, ale já to už vidím jenom tak,že vám Čechům snad nezbývá ani nic jiného, než hezky zkroušeně přijít za náma Slovákama,a uctivě poprosit, jestli bychom vás laskavě zase nevzali do společné party. Ale to si pište, že tentokrát se to bude jmenovat Slovenskočesko!
20. 09. 2012 | 18:05

Sandro napsal(a):

Vsechno je u nas v rukou mafie.Jestli chcete vedet,kde ma vetsi vliv ta,nebo jina,poznate snadno podle reci a ruznych prizvuku a chovani.Staci se jen projit mestem-kterymkoliv a mate-li trochu pozorovacich schopnosti,mate jasno.A zadarmo.
20. 09. 2012 | 18:06

fik napsal(a):

to michaall:

ale jiste, do politiky se nechodi pro blaho voličů, to není nic, nd čím je nutné ustrnout v úžasu. Já na rozdíl od Vás trvrdím, že politiké strany v aktuální podobě nesou obrovský díl viny na marazmu posledních 23 let. Jsou to týmy centrálně vedené lidmi, kteří uzurpují moc a politicko-finanční vliv.
20. 09. 2012 | 18:09

Viola napsal(a):

myšelíne

cena tamiflu byla, nebo je do 1000 Kč, cena léku protijedu na metanol je 200 000. Kdo by dělal takové zásoby? Nestačí říci, nepijte alkohol, zvláště ten podezřelý? O chřipce se dá předpokládat, že se bude lavinovitě šířit bez ohledu na opatrnost. Alkoholismus není chřipka.
20. 09. 2012 | 18:12

Jaroslav napsal(a):

Kde se vzalo za poslední roky tolik chlastu v těch zmiňovaných večerkách ??? !!!! Jezdím už několik let nakupovat vše do Německa, těm darmožroutům tady nedám ani korunu. Všechno pančované a nekvalitní zboží. Díky vládo že jste mě to naučili. Holt kvalita je kvalita, nehodlám si kupovat ten šmejd tady. Jednou za tři měsíce si děláme krásné výlety a na všem co si přivezem si pochutnáváme.
20. 09. 2012 | 18:12

tomserv napsal(a):

Hlásím se ke komentáři "dědka". Ano, jak psala "oranžáda" vraždou je vinen vrah ...atd... Jenže u nás každý zloděj, podvodník, násilník a vrah krade, podvádí, trýzní a vraždí s vědomím že jeho "lidská" práva garantuje stát. Včetně života - trest smrti je zrušen. Každý vrah vraždí s vědomím, že jeho život stát chrání.
Takže stát může za to, že to všem protagonistům kriminálních aktivit v takové míře prochází. Za komunistů byla politická persekuce, ale kriminální aktivity se přece jenom potíraly více než dnes. Rozhodně na otravy metylalkoholem neumírali lidé a už vůbec ne v takové míře jako nyní. Bohužel jakmile dnes někde vznikde snaha potlačit ekonomickou nebo ostatní tzv. obecnou kriminalitu, tak se to označuje za "totalismus, potlačování svobody jednotlivce a přátelství starých pořádků".
Máme-li i presidentem člověka, který "nezná špinavé peníze", tvrdí, že "ekonomové musí předběhnout právníky" a že musíme "nejdřív zhasnout a pak až rozsvítíme, tak se dívat, čí co je", a který si dovolí být dokonce otevřeně proti prošetřování takových trestných činů jako causa LTO, jak se divit tomu, že je takový čím dále tím více celý stát.
Galerka nahoře i dole má zelenou. A tzv. řádný občan v tom létá jak nudle v bandě a může jenom platit a platit. Jak dlouho ještě ?
20. 09. 2012 | 18:13

evix napsal(a):

V tuzemáku s pravým kolkem bylo 50 % metanolu.....Tohle by vám za ČSSR neprodali ani ve 4.cenové skupině :-O
4.cenová skupina dnes a 4.cenová skupina před 23 lety, je setsakramentský rozdíl. Jak říkával tchán: svět tedy Česko se v pr.el obrací......a to čtrnáct roků po jeho smrti, platí dnes na 100%!!!
20. 09. 2012 | 18:13

jakub napsal(a):

muromec
Děkujeme za nabídku. My ale ještě chvíli počkáme a pak se to naše spojenectví s vámi bude jmenovat Českohungária
20. 09. 2012 | 18:14

fik napsal(a):

muromec:
mezi námi jste nám ještě nepoděkovali za to, že jsme vás vzali v.r.1918 do společného státu. Ještě jste se dále neomluvili za to kopnutí do prdele se Slovenským štátom. A když byl Rus v Karpatech odehrálo se narychlo SNP. To jen, aby bylo jasno mezi námi. Chtěli ste stolíčku v OSN? Tak jste šli a my jsme tomu rádi. Brát jako realistické konstatování vývoje - bez emocí.
20. 09. 2012 | 18:17

Občan napsal(a):

Kdyby čtyřka, pane Pehe. To by bylo ještě zlatý; jenže ono to je spíš horší než nádražní stánek:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=758000
20. 09. 2012 | 18:17

alvap napsal(a):

Se vším, co napsal v tomto blogu pan Pehe, souhlasím, klidně bych to podepsal. Je to kultivované, výstižné a, bohužel, pravdivé. Ale kudy z toho ven, když ta téměř neviditelná pavoučí síť sahá do patrně většiny nejvyšších míst, všechny "nedobrosti" jsou se vším propletené? Stále nechápu neustálý mnohaletý odklad účinnosti zákona o státní službě. Možná, kdyby pár měsíců po platnosti nastala jeho účinnost, mohl náš stát fungovat lépe. Asi ani netušíme, odkud a kam vedou "pavučiny", které úspěšně brání přijetí zákonů, které by, samozřejmě při jejich dodržování, nedaly přerůst nemoc tohoto státu do obludných rozměrů.
20. 09. 2012 | 18:19

evix napsal(a):

fik napsal(a):
..ten bordel už není ani organizovaný a třesoucí se prdel Nečas se tváří jako kdyby se nic nestalo. Ovšem ta destrukce je přece jen řízena. Otázka co s tím...nic. Jede se dál. ODS + ČSSD podle procent průzkumu přežijí i v této podobě. Sebereflexe žádná a proč. Odpovědnost žádná a proč. My si nezasloužíme naplňovat Masarykovy ideály. On dobře věděl že vývoj a budoucnost je nejistá. Stačí si něco přečíst. Do destrukce R-U se pustil po dlouhodobé úvaze a s lehkou kocovinou
----------------------
A kde v mediích slyšíte o nějakých ideálech Masaryka??? Vždyť ti novináři jsou horší než ty slečny na E55, jakmile si pustím zprávy a to je tedy nerada pouštím, tak vždy projdu masáží, která si nezadá s třídním bojem Komančů minuléhop režimu. A těm skoro nikdo nevěřil a dnes??? Škoda mluvit...

Zůstal by nějaký zodpovědný ministr v Norsku, či jinde v EU( USA, Canada) na svém místě, kdyby se prokázalo, že se prodává v síti jedovatý alkohol?? Stále se objevuje v médiích, že se lidi napili ve stánku, přitom Heger jasně řekl, že tam těch případů bylo minimum a ža hlavní viníci této tragédie jsou kamenné obchody???
20. 09. 2012 | 18:23

Gaton napsal(a):

I přesto, že nesouhlasím úplně doslova s celým článkem musím podotknout, že naprosto přesně vystihuje situaci v našem státě. dalo by se říci, že toto je ale jenom malá troška toho všeho co se u nás bohužel děje.
20. 09. 2012 | 18:23

Milan napsal(a):

Nevím proč se říká stát je něco nehmatatelného, NE není, nenechme se mýlit, stát je FIRMA se vším všudy a především se státními zaměstnanci a se vším co k tomu patří. Zaměstnanci mají v náplni řídit firmu tak, aby prosperovala.
Dá se říci, že zaměstnanci firmy STÁT jsou dobře placení s patřičnými výhodami.
Zaměstnanci fy STÁT a.s. a zaměstnanci firem se státním podílem jsou na středních a vysokých postech nejméně kvalitní (jsou dosazováni politicky a protekčně) a dá se říci že od určitých postů do nejvyšších ROTUJÍ BEZ odpovědnosti za chyby z postů ve fy. STÁT za chyby minulé NEDOSTANOU PADÁKA A ZÁKAZ se VRACET PROČ.
TO BY SI ŽÁDNÁ soukromá firma nedovolila. Pokud někdo něco provaří či je neschopný dostane padáka BEZ možnosti se VRÁTIT DO FIRMY - ale do státní sféry se vracejí podvodníci a gauneři všeho druhu ROTUJÍ zde jak masařky kolem ho...na a koukají kde by se něco dala urvat.
Ti na středních a nižších musí být výkonní a dá se říci, že pracují dle svého ale na vyšších postech to je běs ... .
Přestaňme obviňovat vše okolo - za vším jsou konkrétní odpovědní lidé NE ŽE STÁT něco podělal, ale konkrétní skupina lidí ve FIRMĚ STÁT a.s. , ta skupina či jednotlivci mají jména a přesně definované pracovní odpovědnost dle náplně práce a případně dle zákonů.
Milan
20. 09. 2012 | 18:25

Janes. napsal(a):

No,s článkem se dá plně souhlasit,jen bych tady na komentářích čekal od těch potencionálních škůdců a nepoctivců,při snaze u nás vůbec začít budovat demokracii,mnohem víc zamyšlení se nad sama sebou a trochu pokory a to hlavně od těch,kteří mají plnou pusu demokracie a ví o ni prd.
20. 09. 2012 | 18:26

evix napsal(a):

fik napsal(a):
muromec:
mezi námi jste nám ještě nepoděkovali za to, že jsme vás vzali v.r.1918 do společného státu. Ještě jste se dále neomluvili za to kopnutí do prdele se Slovenským štátom. A když byl Rus v Karpatech odehrálo se narychlo SNP. To jen, aby bylo jasno mezi námi. Chtěli ste stolíčku v OSN? Tak jste šli a my jsme tomu rádi. Brát jako realistické konstatování vývoje - bez emocí.
........................
Nechte těch keců, nebýt Hitlera a Německa ( a našich slavných spojenců velké Británie a Francie) nemuseli jsme být tam kde jsme! Běžte děkovat jim.
20. 09. 2012 | 18:27

Kare Hradecký napsal(a):

Zveřejnění článku p.Peheho považuji za převratnou záležitost a možná za začátek rehabilitace Aktualně.cz.Neumím si to vysvětlit.Pravdivý,výstižný a fundovaný popis této deformované "demokratické" společnosti.Že by byl p.Stejskal v ohrožení života po konzumaci okolkovaného alkoholu?
20. 09. 2012 | 18:29

Juraj napsal(a):

Ryba smrdí od hlavy. Naši politici, kteří se pojistili bezbřehou imunitou, vedou v našem státě vše především ve svůj osobní prospěch a v prospěch svých spřízněných duší. Zbytek národa pak cíleně zbídačují.
20. 09. 2012 | 18:30

Vladimir napsal(a):

Cenzura funguje (zde). Ale není to zákrok státu (stat fakt mizí), je to otázka mediální mafie, tedy jakési PR ...
20. 09. 2012 | 18:30

muromec napsal(a):

evix
soudě podle vaší reakce, zdá se, že to s tím českým smyslem pro humor nebude až tak slavné.
20. 09. 2012 | 18:31

Vořežprut napsal(a):

S panem Pehem souhlasím v jedné věci. Ano, tento stát je nebezpečím pro společnost.. Konkrétně lidé, kteří tento stát reprezentují a svými činy neustále stahují do většího bahna..
Proč vlastně k nějakému pančování dochází? Cena lihovin vyrobených oficiálně a těch černých je trošičku někde jinde, vinou brutální daně. Tak proč by někdo nevyráběl načerno, když je to fajn kšeft? Pokud se sníží, nebo totálně zruší spotřební daň u alkoholu, proč by se s tím někdo bastlil někde v garáži? Blekotání Hegera o ještě vetším zvýšení spotřební daně na alkohol a zvýšení sankcí za černou výrobu a distribuci nemůže nikoho přesvědčit o tom, že by to ten člověk snad měl v hlavě, alespoň trochu, v pořádku..
Panu Pehemu se ovšem zdá, že žije ve státě, kde si každý může dělat co chce, v nějaké džungli atd.. Pane Pehe, možná jste tak trochu masochista a chtěl byste ještě více utáhnout šrouby, ale mně do toho laskavě netahejte.. Každý den pociťuji tuny omezení ze strany státu na vlastní kůži a nerad bych, aby to bylo ještě horší.. Už tak se mi tu špatně dýchá.. Zřejmě jste jedním těch bláznů, kteří řeší důsledky problémů, nikoliv jejich příčiny.. Nejlépe represí.. S tím se jděte bodnout. Je to styl člověka s děravou střechou pobíhající s hrncema po světnici, místo toho, aby střechu opravil, nebo strhnul a postavil nanovo.. Vrátí se vám to jak bumerang.. Jednoho krásného dne zjistíte, že jste otrok státu a společnosti, bez jakékoliv svobody. Stejně jako chlapík, který hrncema zaneřádí celý důma díky tomu se ve svém vlastním domě nemůže ani hnout, aniž by nešlápl do hrnce plného vody..
20. 09. 2012 | 18:32

Ja napsal(a):

skvely clanek.
20. 09. 2012 | 18:32

muromec napsal(a):

Jakub
Vida, týden nemáte co pít, a celý český smysl pro humor je v p..li.
20. 09. 2012 | 18:34

meneal napsal(a):

Pro Michaall: S tou demokracií je to složitější. Demokracie nikdy!!!! nebyla vládou lidu ale těch, kdo dokázal masy lidí ovládnout. Už v těch slavných Aténách to platilo. Thukididés,který napsal Peloponéské války,se zmiňuje otom,že ona "demokracie" je zkorumpovaný režim. Platilo to tehdy a platí to i dnes nejen u nás ale všude v západní kultuře.Jenže to by bylo na dlouhou diskusi.
20. 09. 2012 | 18:36

fik napsal(a):

evix:
...nastudujte něco historie, je to prospěšné. Věřte mi :)
20. 09. 2012 | 18:40

Rozpak napsal(a):

Souhlas s JIRASem.
Dodávám, hlavně že jedinej sedí doktor Rath - ostatní jsou tedy čistí jako lilie. Hlavně ti z napravo.
20. 09. 2012 | 18:50

muromec napsal(a):

evix
omlouvám se - nějak mi souvislost vašeho příspěvku unikla, vlastně jsem měl reagovat výše na nick "fik". Ale bral jsem to zezdola, pardon.
20. 09. 2012 | 18:57

Pavel napsal(a):

Téměř přesně.Soutěž v kapitalizmu by byla dobrá věc pokud by se dodržovala pravidla.Jinak začnou chamtivci bezohledně podvádět za účelem zisku.A to je to jádro pudla ,které již výborně popsal Eric Best.A tyto pravidla musí garantovat stát a jeho orgány z našich daní placené.Pokud toto nefunguje budou špatně placení lidé kupovat levné (i nebezpečné) produkty chamtivých rádobypodnikatelů.Policie v tomto státě stíhá děti kouřící mariánu,vyplení zahradu staré dámě která jí pěstuje na masti ale kvetoucí obchod s pančovaným alkoholom to je (bylo)na ně moc.Kolik lidí umřelo na požívání mariánky?Vážená vládo,soudy i PČR chyťte se za nos a styďte se!
20. 09. 2012 | 19:05

František Blatan napsal(a):

Je to pane Pehe velmi jednoduché. V tomto státě chybí strach. Tedy přesněji řečeno příliš mnoho chamtivosti a málo strachu. A to vede do pekel.
20. 09. 2012 | 19:07

jakub napsal(a):

Muromec
Pití nemůže můj humor ovlivnit. Piji jen trochu vína.
No vidíte a já jsem si myslel, že jsem Vám právě velmi vtipně odpověděl. Bylo to v duchu i Vašeho humoru.
Možná Vy máte alkoholu dost a přesto tomu českému humoru nějak pořád nerozumíte.
Proti Slovákům opravdu nic nemám. Mám tam mnoho dobrých přátel. Hlavně tedy v Kočicích a Popradu.
Přeji hezký den
20. 09. 2012 | 19:09

Milan napsal(a):

Ano ztotožnuji se s tím komentářem a dodávám,že stát se stal největším nepřítelem českého národa, v čele s vládou,parlamentem a zcela zbyteným senátem,pokud by nás snad napadl vnější nepřítel mohlo by nám to jenom pomoct,abychom se těch zrůd zbavili. S pozdravem Milan.
20. 09. 2012 | 19:10

Tomáš Fuk napsal(a):

Brilantní analýza, planoucí zrak a ostře nabroušené pero s.Pehe jednoznačně ukazuje na viníky současné metanolové tragédie.Kdo jiný než Klaus, ODS, současná vláda, nebo obecně pravice!? Kdyby neexistovali, musel by si je snad vymyslet...A když už je s.Pehe tak fundovaný, bylo by dobře, kdyby se obtěžoval a zajel třebas do Estonska - a vysvětlil tam lidem, že za otravy metanolem tam může zlotřilá vláda a na zpáteční cestě by to stihl objasnit i v Norsku.Kdoví,tam ve vládě byli zřejmě převlečení odéesasáci, jako kdysi v Plzni prý Rusové převlečení za Američany osvobodili Plzeň.Prostě fantazii levičáků se meze nekladou a pachatel čehokoliv je a priori jasný.Jeden by vám tu až primitivní přímočarost záviděl.A závěr - někde nahoře si nějaký Jouda položil otázku, zda snad mají v Německu také tak zoufalé diskuze - no, nemají.Oni tak totiž nemají tolik Joudů...
20. 09. 2012 | 19:11

strýc virus H3N1 napsal(a):

pane Fuku, Klaus a ODS bohužel existovali a existují a škodili a rozkrádali a škodí a rozkrádají a vytvořili z této země neskutečný mafiastán. Pehe si je vymýšlet nepotřebuje, bohužel! Nevím co to melete o fantazii jakýchsi levičáků, to jsou nějací brouci na Vašem mozku? Co do toho pletete Estonsko a Norsko?
Kdyby levičáci neexistovali, musel byste si je vymyslet, že?
20. 09. 2012 | 19:19

Jumper napsal(a):

Tak to dopadá, když pití míchá náš chemik...
20. 09. 2012 | 19:22

Tofino napsal(a):

Je tragicky úsměvné sledovat tu naivní bezradnou úpěnlivost "našich brutálně snažících se a vždy neomylných politických elit" drbat si přes hlavu levé ucho pravou rukou. Jsou tak "sehraní", že si jednou dovolí říct,: "v rámci zdraví nás všech" (protikuřácký zákon) a napodruhé :"za své zdraví si každý odpovídá sám" v případě pančovaného alkoholu.
V podstatě je jedno, či tam sedí Franta, či Pepa - souhlasím s tím, že stát má takovou vládu, jakou si občané zvolí...
20. 09. 2012 | 19:28

Antonín Novotný napsal(a):

Pan Pehe se mýlí. Za rozklad správy věcí veřejných nemůže stát, ale ti, kteří ho ovládají a udělali si z něj nástroj, pomocé kterého přihrávají svým protégé věřejné zdroje. Panáci sedící ve vládách a jiných orgánech jsou pouhými loutkami finančních skupin, které si prostřednictvím nich v této zemi dělají, co chtějí. Že to většina společnosti infantilisticky nevidí, je tragédií dnešní doby; byli to občané této země, kteří tleskali Topolánkovým "reformám", které odstartovaly demontáž sociálního státu, a volili v r. 2010 politické reprezentanty velkokapitálu. Vzpomínám na tramvaj plnou studentů VŠ, jak zapíjejí vítězství TOP 09 etc. a porážku odporného Paroubka. Srovnání s nadšením mas freneticky tleskajících Gottwaldovi v roce 1948 je nabíledni.
20. 09. 2012 | 19:29

Ortel napsal(a):

Excelentní a naprosto výstižný článek. Jen pár modrých tupohlav to nerado slyší :D. Nebojte modří tupci, za pár měsíců půjdete od válu, pak se teprve začnete bát...Koalice KSČM + ČSSD to tady pořádně vyčistí od modrýho slizu.
20. 09. 2012 | 19:35

František Blatan napsal(a):

Zdá se, že jediné co pomůže jsou dodávky alkoholu do bufetu PS z vienamské večerky zde za rohem. Každý je přeci zodpovědný za své zdraví sám, že jo...
20. 09. 2012 | 19:37

Radovan napsal(a):

Peníze a státní majetky "prožrali"všichni. co měli víc jak 100 000 tisíc, protože naše malá zemička a malá ekonomika neměla penize na tak velké platy. Doktoři utíkají do zahraničí, kde jsou vyšší platy a co my, kam máme utéct, když v zahraničí jsou platy také 5 x vyšší, obyčejná uklizečka má 45 tisíc.Co vládo na to řekneš. Kalousek sprostě dnes v TV ve zpraávách u řekl, že jsme všechno prožrali, ale kdo ???????? Kdybychom chtěli aspoň poloviční platy jak jinde, tak Česko zahyne a připojí ho opět k Rakousku. Tak hospodaří vlády už 22 let. Špatně to začalo, špatně to skončí !!!!! V roce 1989 začali revoluci amatéři a národ jim byl šumafuk. Pak se 22 let pakovali jen ti co měli známosti a vyvolené obory.Tak Kalousku pojmenuj všechny vyžírače za 22 let správně, patříš mezi ně. K privatizaci, ke korupci a tunelování přidejte vaše ohromné platy a je tu bankrot Česka jako v Řecku, jenže tam se měli i obyčejní Řekové aspoň chvíli dobře, ale tady ne !!!!!!!!!!!!!
Vládo už to zabal, jinak Česko zahyne !!!!!!!!!!!!!
20. 09. 2012 | 19:55

Tomáš Fuk napsal(a):

Asi takhle zavirovaný strýcu - pokud máte problémy s porozuměním souvislostí psaného textu - lehká pomoc, nevyjadřujte se k němu.Zmínka o Estonsku a Norsku nebylo nějaké pletení, to bylo pouze konstatování, že obdobná, ba horší tragedie se může stát i ve státech kde nemají naši tzv.zločinnou vládu, takže jenom v tom asi problém nebude. A o popírání, jestli Klaus, nebo ODS kradou, jsem ani po pečlivém přečtení nenašel ve svém příspěvku ani čárku.Prosím zkuste příště číst pečlivěji.
20. 09. 2012 | 19:58

tom z plzně napsal(a):

Dnes řešíme prohibici, ale všímá si někdo toho co se nás valí za další zvěrstva. Co energetické štítky na domy? Vždyť to je další lumpárna, která nahrává jen těm co o tom rozhodují ve vládě. Zase je ten zákon napsaný tak, aby to postihlo každého poddaného a pupíci si nahrabali. Kdo bude volit kontrolory na kontrolování? Stát. Nečekal jsem, že po dvaceti letech od bolševika řeknu že čechy jsou pěkně sk....ý. Opravdu tady nic nefunguje, žádný lidský rozměr, žádný smysl pro rozvoj demokratické společnosti. Jen lumpárna a lumparná. Mimochodem za nitky tady tahají Rusové a kam rus vstoupil tráva neroste. Pořád to řídíme jako bolševici. No co bychom chtěli. Všichni co jsou na hoře je zažili a pracovali v jejich režimu. Čapek napsal,, člověk se nemění, člověk se vyvíjí,, a tento slogan vystihuje přesně dnešní dění. Kde není výchova není ani uvědomění si co člověk potažmo společnost zažívá.
20. 09. 2012 | 20:07

Petr napsal(a):

Vše co je zde napsáno je mi bráno z duše.V krátkosti : stát jsou mafiáni co slouží ještě větším mafiánům (velebohatým)a buďto musí přijít zázrak a procitnutí všech lidí zřejmě formou revoluce, protože shnilost politická je tak hrozná, že normální cestou (volbami) se nedobereme nikam, nebo musí přijít vyšší inteligence, nebo se jednodušše zahubíme sami vlastní nenávistí a nechutí k životu. V případě revoluce musí být zcela změněny zákony, neboť ty dosavadní slouží silným a bohatým a jsou stavěny proti většině normálních lidí.
20. 09. 2012 | 20:11

Patriot napsal(a):

Je mi smutno. Pár ( přesněji asi 250 tvrdě angažovaných strýců a kmotrů ) má za sebou megatunely s požeháním vlády i katolické církve. To je právě ta smečka, která vše ovládá. Náprava bez tvrdé represe není možná. Jinak budeme pouze přispěvatelé na již výhledově třetí Německem prohranou válku, ikdyž tuto jen ekonomickou. Jim také nedošlo, že se současnými pravidly multi-kulti je ten systém nestabilní a silně autodestruktivní.Prostě bez Hitlera to bude fungovat zcela jinak. Bohužel my se vezem sebou. Na rozdíl od nás má Německo vypracovaný státní aparát s řadou autoregulací a důsledným dodržováním vnitřní kázně a zákonů, odtud také "Německá důkladnost" ke které jsme se přiblížili alespoň ve formě našeho důkladného likvidačního státního výprodeje. Ani se nedivím, že mnozí občané pamatující situaci před r.89 případně i před r.1968 mají dnes chuť střílet. Kdo si pamatuje , ví o co jde.
Dnes mi to pouze nabízí přirovnání. Systém je rozjetý a zastavit jej, je jako zastavit sentinel šlapacím autíčkem.
V každém případě se nedávno objevil v europarlmentu nezvaný "vůdce" sice bez knírku, ale s ambicemi protektora a nikdo neví na základě jakého mandátu.
Čeká nás ještě řada překvapení.
Jako obyčejný Český ksindl, proti tomu nemůžeme ani moc dělat.
20. 09. 2012 | 20:13

Gerd napsal(a):

p. Pehe se mýlí, stát samozřejmě funguje, jen u některých skupin obyvatel své funkce nevykonává důsledně. A je jedno, zda záměrně či z neschopnosti. V hlavních funkcích však selhává vůči vládnoucí třídě, vůči prostému lidu voličskému funguje naopak perfektně a se spoustou přísných zákonů, třeba vymáhání pohledávek exekutory.
20. 09. 2012 | 20:20

evix napsal(a):

fik napsal(a):
evix:
...nastudujte něco historie, je to prospěšné. Věřte mi :)
..........................
Jako abych si přestala myslet, že tchán neměl pravdu, když říkal, že svět (Česko) se v pr.el obrací???
A máte někdo pravdu, smysl pro humor nějak ztrácím, metylovou aféru bohužel nemohu vydýchat. Mladou ženu z Komorní Lhotky jsem znala a v Kopřivnici, kde blízko bydlím našli černou stáčírnu alkoholu :-((((
20. 09. 2012 | 20:21

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

Jan,
z židů byste si měl vzít příklad. jsou pracovití a vzdělaní. narozdíl od vás.
20. 09. 2012 | 20:25

Petr er napsal(a):

Jo tak když vede zloděj tak co z toho može byt?
Když hejtmani kradou miliony, kolik pak ministři asi miliardy
pak nezbyde na normální lidi a ekonomika de ke dnu.
Co nám zbyde? Koupit si špunty do uší abychom nemusely poslouchat jejich kecy kterým v posledu stejně nerozumějí. Takže na shledanou v chudobinci :-(
20. 09. 2012 | 20:34

český Honza napsal(a):

Pehe zase jen "matlá jabka s hruškama": "stát" je totiž fakticky jen soustava algoritmů pro správu společnosti, který si společnost vytvořila pro zajišťování těch funkcí, které nemohou zajišťovat buď vůbec nebo nikoli patřičně efektivně její jednotliví členové - to, co Pehe nesprávně a nelogicky nazývá "státem", není ve skutečnosti "stát", ale aparát, který je pouhou sestavou "ovladačů" té soustavy algoritmů (podobně jako fungují ovladače součástí PC), a je chybou nás všech (= občanů = voličů), že neustále vybíráme nevhodné "ovladače", které ten "stát" (= soustavu algoritmů) mění, přetvářejí a ovládají nikoli ku prospěchu našemu (tedy společnosti), ale bezohledně především či dokonce výhradně jen ku prospěchu svému.
20. 09. 2012 | 20:34

Petr z Tábora napsal(a):

to Jan:
On Vám během Vašeho mládí nějaký Židáček rozšlapal bábovičky ? Nemám žádné židovské příbuzenstvo, ani jiné národy, jsem Čech jako poleno - nicméně je mi vždy podivné, když je někdo zaměřen vůči nějakému národu.
20. 09. 2012 | 20:45

Petr z Prahy napsal(a):

Divno a protivno je v tomto státě. Kde je demokracie? Kde je morálka? Kde je pravda? Smutno je tady.
20. 09. 2012 | 20:57

Tofino napsal(a):

To český Honza : Plně s Vámi souhlasím. Místo reptání by si občanstvo mělo konečně opravdu důkladně rozmyslet, koho do té správy(ovladačů) dosadit. I když, řekněme si tak doopravdy, nitkami tu potahuje někdo jiný - ten, komu správy minulé i současné, v čele s hradním "ego-eko-mistrem", daly do vínku "systém", který tomu legálně umožňuje. Aneb "Peníze jsou až na prvním místě", a jiné hodnoty je v rámci toho potřeba pro svoji nezpeněžitelnost utlumit. No, dědečkové národa se musejí obracet v hrobech...
20. 09. 2012 | 21:05

aneta napsal(a):

Poslední doba je velmi neklidná.Proč tolik zla, tolik průšvihů, tolik afér...?
Nikdo na to nedokáže odpovědět.Myslím si, že zakopaný pes je hluboko v každém člověku této země.Obyčejné lidské hodnoty, myslím ty pravé, se vytratily jako pára nad hrncem.Peníze, moc, pýcha, závist ad.---to vše je pro mnoho lidí dnes provořadé.Nikdo nechce být ten chudý, proč bych měl být já, když může být ten druhý ?A tak kujeme plány, jak k penězům přijít a peníze získat.Pro peníze neváháme zničit život jiným - viz otravy alkoholem...My jsme živi, ale co ty nevinné oběti, které tu chtěly žít a měly své plány, tak jako máme my...Kolik lidí zahyne ještě kvůli hamižnosti jedinců? A na závěr jedna moudrost - nečestně nabytý majetek nikdy radost a užitek nepřináší...Škoda, že to mnoho lidí pozná příliš pozdě...
20. 09. 2012 | 21:23

Karel Hradecký napsal(a):

Pane Fuk,nic víc mě nemůže dožrat než-li demagogie o osvobození Plzně.Kromě toho,že to je mimo tema článku p.Peheho,jež pojednává o hnoji ve kterém žijeme.Prosím Vás,přestaňte už s tím.Pocházím odtud.Plzeň nikdo neosvobodil.Patton vjel ráno 6.5.45 na náměstí,po dohodě s velitelstvím vojsk Rudé armády.Žádný německý voják v Plzni už nebyl a na Reichstagu už 4 dny visela sovětská vlajka.Jakýkoliv jiný výklad a tvrzení jsou kecy.
20. 09. 2012 | 21:34

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem řadu příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 09. 2012 | 21:36

Naštvaný napsal(a):

Autor zřejmě vůbec, ale vůbec nezná světový dějepis a zřejmě není v jeho silách objektivně vnímat dění ve světě. Vše vidí jen a jen z pohledu své vlastní, do sebe zahleděné pravdy.
20. 09. 2012 | 21:39

peterka napsal(a):

Pane Pehe, díky za Váš blog. Pro mně je Vaše analýza perfektní. A naši "novináři"?
Za mlada jsme říkávali, že někdo "čumí jako bagr na tvrdou hlínu"...
A oni skutečně čumí...
20. 09. 2012 | 21:42

Sanders napsal(a):

Pane Pehe, děkuji. Píšete mi z duše! Stát, jehož ministr přizná (ne jenom to), že ti chudí si kupují alkohol z neprověřených zdrojů, zatímco ti bohatí mají na alkohol kvalitní, opravdu patří do 4. cenové. Který ze státníků vyspělých evropských zemí by vůbec veřejně přiznal, že jeho občané se dělí na chudé a bohaté?
20. 09. 2012 | 21:43

Pavel Mráček napsal(a):

to co napsal Jiří Pehe v úvodu této diskuze je pravda .Znovu chci poukázat na obrácení řízení státu jako na Islandu a to můžou udělat jen politici kteří oponují současné pravicové politice , je nutné vzít k odpovědnosti všechny současné i minulé vlády včetně presidentů Znárodnit majetek miliardářům,znárodnit banky a důležitý průmysl,zastavit odliv peněz do zahraničí,ukončit osvobození od daní a začít řídit plánovitě stát na stát soběstačný.Teorie,že vše vyřeší trh pana profesora Klauze je myšlenkou dítěte a né odpovědného člověka .uvažovat stačí selským rozumem jako vrodině ,která má osobu která rodinu zabezpečuje a řídí.
20. 09. 2012 | 21:46

Pepa napsal(a):

Ano, v celé diskusi obsažené kýble nenávisti, sebestřednosti, invektiv nesouvisejících s podstatou článku a potřeby sdělit Městu a světu, že se všichni mýlí a jedině já do toho vidím, přesně potvrzují to, co má autor článku na mysli. Nikdo neposlouchá nikoho kromě sebe. Ano, po dvaceti letech zpovykanosti jsme v prdeli. Je třeba teď dáti pozor, aby si při eventuálním vylézání zrovna ta prdel nesedala na hajzl.

Předpokládám, že jsa vulgární, budu smazán. NeStejskám si, taky nic zásadního nesděluju...
20. 09. 2012 | 21:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy