Paroubek za prohru ČSSD nemůže

09. 07. 2010 | 13:15
Přečteno 9822 krát
I takhle by mohl znít titulek analýzy prohry sociální demokracie v posledních parlamentních volbách v roce 2010. To, že se mohl na špici této strany dostat právě Jiří Paroubek se svým nahněvaným a autoritativním vystupováním a bezmeznou vírou v průzkumy veřejného mínění (neúspěch dnes svádí i na špatně dělané průzkumy), je důsledkem hlubší krize této strany – a obecně sociální demokracie – v celé naší civilizaci.

Sociální demokraté zatím nebyli nikde schopní dlouhodobě reagovat na strukturální změny společnosti za posledních padesát let. Svádět vinu na Jiřího Paroubka po volbách, jako to dělají někteří sociální demokraté (viz třeba prohlášení Valtra Komárka, který mu dělal dokonce poradce), že Paroubek ubral ČSSD deset procent, je příliš pohodlné a hlavně nebezpečné pro budoucnost této strany, která patří nepopiratelně k profilu evropské demokracie od druhé půlky předminulého století.

První program sociální demokracie sepsal Ferdinand Lassalle již v první půlce devatenáctého století, tedy v době, kdy o marxismu a socialismu ještě nikdo nic nevěděl. Byla to totiž právě sociální demokracie a její důraz na svobodu, solidaritu a spravedlnost, která donutila knížete Bismarcka v sousedním Německu, aby již v roce 1883 zavedl zdravotní pojištění, o rok později pojištění proti úrazům, v roce 1889 byl pak ještě schválen zákon o zajištění pomoci pro staré a invalidy a o čtyřicet let později za Výmarské republiky, tedy v roce 1927, dokonce pojištění pro nezaměstnané. Jenže to bylo v době, kdy ještě existoval proletariát. Proto podle řady historiků je sociální stát či sociální tržní ekonomika považována za nejvyšší kulturní výkon západní Evropy ve XX.století. Míra svobody, solidarity a spravedlnosti v té které zemi se v mezidobí stala hlavním měřítkem vyspělosti nejen v naší civilizaci: ovlivnila silně i Spojené státy a dnes i Čínu.

Ale problémy, před kterými dnes sociální demokracie stojí, jsou hlavně dva: tyto strany sice bezpečně vědí, že demokracie ve všech evropských státech by se mohla zhroutit, kdyby byl zásadně poškozen sociální stát, ale zároveň vědí, že situace je úplně jiná než před padesáti lety. Změnilo se složení obyvatelstva, takže nejen stárneme: průměrný věk se ze sedmdesáti zvyšuje na osmdesát let. Ale i porodnost se snižuje. Zatímco v padesátých letech ve staré Evropě přibližně na sto lidí připadalo deset penzistů, nyní je to řádově pětadvacet a brzy to bude ještě víc.

Druhý problém vyplývá z nového sociálního rozvrstvení obyvatelstva. Řečeno jednoduše: proletariát – jak jsem řekl - již prakticky zvláště ve vyspělých zemích neexistuje. Zatímco po druhé světové válce tvořilo dělnictvo a tzv. zemědělský proletariát většinu, dnes ve vyspělých zemích, ke kterým se velmi rychle přibližujeme, tvoří dělnictvo jen 28 procent a v zemědělství pracuje jen 1,5 až dvě procenta lidí a sedmdesát procent zaměstnaných občanů pracuje ve službách a v úřadech.

Na tyto proměny zatím nikde v Evropě nedokázala sociální demokracie zřetelně a zároveň přesvědčivě reagovat. Pokusy Tony Blaira a Gerharda Schrödera posunout sociální demokracii do středu, podporovat privatizace a nahradit svobodu, solidaritu a spravedlnost heslem rovné šance pro všechny, se ukázaly jako neživotné.

Proto podle některých expertů stojí sociální demokraté před dvěma úkoly: Razantně se odstřihnout od marxismu či socialismu, kterým byla dlouho fascinována, a musí ukázat a zdůvodnit, že tato cesta byla slepá, že základy sociální demokracie jsou starší a jejich principy doposud platné. A za druhé musí najít nový recept na naplnění sociální spravedlnosti: musí zřetelně definovat minimum sociální spravedlnosti za současných a budoucích podmínek, a to s ohledem na reálné ekonomické možnosti.

Musí do svých stran přitáhnout špičkové ekonomy, kteří budou umět minimum sociální spravedlnosti exaktně vypočítat i s ohledem na stále se měnící situaci jako hodnotu proměnnou a nikoliv jako konstantu, která se neohlíží na ekonomický stav země. Sociální demokraté nesmí populisticky slibovat to, o čem předem vědí, že je nesplnitelné. Pokud se jí tato proměna nepovede, zmizí postupně sociální demokracie z veřejného prostoru stejně jako mizí proletariát a nahradí ji jiné strany, které tyto úkoly dokáží zvládnout.


Psáno pro ČRo 6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

slavwin napsal(a):

Poprvé s Vámi p. Hvížďalo beze zbytku souhlasím. Jednou jsem volil ODS než mi došlo že se jedná o bolševicko-zlodějskou stranu, pak ty levé bloky, pak ČSSD, poprve Johna a mohu po těch vyjedvačkách nejsem zklamán volbou.
09. 07. 2010 | 13:31

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Karle, tohle jsi vážně přehnal! Nikdo přece netvrdí, že Jirka může za prohru ČSSD. Ty to ale nemusíš papouškovat!***Kadle, pokud bys definoval, co je to dle Tebe "vyspělá země" a co to je dle Tebe "proletariát", mohli bychom aspoň něco z Tvého (sluncem a možná těžkou opicí poznamenaného) článku pochopit.***A psáz ve svém článku na konci dvě S ve slově sociální ... To má být vtipné?
09. 07. 2010 | 13:34

jozka napsal(a):

Kdyz pominu to, ze socialni demokracie volby vyhrala, ale nenasla spojence k sestaveni vlady, tak bych docela rad vedel, podle ceho Hvizdala usuzuje zivotnost ci nezivotnost... Protoze Schroder i Blair podle meho nazoru tak marni zase nebyli (v nekterych vecech bohuzel).

Trochu mi ten clanek pripomina parafrazi vtipu o sovetske propagande, kde porazku soveta americanem okomentuje TASS vetou "zatimco nas borec dobehl na krasnem druhem miste, american skoncil predposledni".
09. 07. 2010 | 13:48

Rosten napsal(a):

Skutečně,lidé všeobecně nevědí,co si přesně pod sociální demokracií představovat,míněno obecněji.
Mě např. vadí vystoupení jejího bývalého leadra M.Zemana v letech 1989-90 na adresu českého lékařství,které se tehdy pokusil vylíčit krajně katastroficky.Já jsem nezažil do r.1990 jediné selhání lékařství,po r.1990 úplně naopak.Ve světě už je dnes posun:do Haagu je jako zločinec za Jugoslavii poslán právě lékař-psychiatr(mohli vybrat sto jiných).V USA se shodují,že dnešní krize je výdělečná pouze pro doktory.Lékařství prožívá tedy obrovskou krizi v očích společnosti.To je vidět všude.Obama ne náhodou začíná zdravotnictvím-USA byly vždy vepředu v rozpoznání škod.
Justice kulhala vždy,ta nemá dobrý zvuk v žádné době.Přesto za pokus to stojí ji také zlepšovat.Připojme specifika česká:nikdy jsme neměli ve vědách k světové špičce ani náhodou blízko.
Myslíte,že ČSSD tenhle mumraj věčných zel svým málo vyhraněným pohledem na společnost někdy zlepší v podstatném? Není to politika pro politiku,jako,že když všichni mají divadlo,češi musí také? Samoúčelností přibývá,spotřební koš tím chudne.
09. 07. 2010 | 13:50

Germanicus napsal(a):

Hmm, proletariát... Problém je v tom, že většina členů "moderní" společnosti je v podstatě proletariátem, jenom o tom (zatím) neví. V globální ekonomice se dělnická třída (proletariát) nazývá lidské zdroje. Podrobněji viz Bělohradský, Keller.
Jó a lumpenproletariát, no ten taky (bohužel) máme...
09. 07. 2010 | 13:50

Tencokida Hnuj napsal(a):

Karel Hvížďala

Také se mi zdá, že vůbec nevíte o čem ťukáte.

Jak bych slyšel vyvolávat hesla na nějakém tom trapném průvodu. Jen si už nevzponmínám, kdo to tenkrát kynul dolu levicí. Či to byla pravice ?

Abych se přiznal tak nevím. Já v tom průvodu byl naposledy když mi bylo třináct.
Pak jsem dostal rozum a přestal se cítit hňupem.

Končím. Nechci se dočkat, až sem vtrhnou hoši z ABL a celý tenhle blog rozpráší kvůli nezákonnému obsazení čím dál tím vzácnějšího kybernetického prostoru.
09. 07. 2010 | 13:54

analytik napsal(a):

Vážený pane Hvížďalo,

toť otázkou, jestli může, anebo ne. Ano, vyskytli se tady vnější vlivy (řecká krize, některá média atd.), ale Paroubek působil jako červený hadr na býka. Mnoho lidí by ČSSD volilo, kdyby nestál Paroubek v čele. Vzpomeňte se na vyjádření P.Nečase před 4 lety. On říkal něco v tom smyslu, že postava Paroubka tenkrát ODS přinesla až půl milionu hlasu (zřejmě prostestních).
Tady je psychologická analáza p. Paroubka (článek byl otištěn v LN):
http://klimes.mysteria.cz/c...

P.S. A jestli toho "zlého nabubřelce" pan Paroubek jen mediálně předstíral (aby zapůsobil na část jeho voličů), je to jeho problém.
09. 07. 2010 | 14:13

stále rebel napsal(a):

Starý agitkář již asi pochopil, že je po volbách, bohužel ale nic se nemění na faktu, že pro Hvižďalovy „myšlenky“ škoda papíru.

PS: Ser. mne ovšem, že to musím platit.
„Psáno pro ČRo 6“
09. 07. 2010 | 14:13

Petr B. napsal(a):

Jenže v západní Evropě je úplně jiná situace než u nás. Ve zkratce se dá říci: všechny strany v EU jsou svým způsobem sociálně demokratické. Socialistické a sociálně demokratické strany nemohly často vyhrávat ve volbách právě proto, že původně před 2. světovou válkou pravicové strany převzaly po válce prakticky všude sociálně demokratický program. V Německu po 2. světové válce žádná pravice neexistuje (s velkými výhradami snad FPD), ve Švédsku a Dánsku mají konzervativní strany stejný program jako sociální demokracie atd. V Portugalsku se střídají 2 sociálně demokratické strany u moci. Ve Francii to samé co ve Švédsku a Dánsku. Ve Velké Británii má konzervativní strana nyní více levicový program než socialisté a navíc nemůže vládnout sama, ale s jinými socialisty. Po 2. světové válce šla celá západní Evropa (a nakonec i USA zvláště v 60. letech) silně doleva a to včetně konzervativních stran. A po roce 1990 zas při posunu doprava museli volky nevolky jít doprava i sociální demokraté viz Blair či Schroeder. Neměli žádný jiný nápad stejně jako konzervativci nic nezmohli po 2. světové válce.
Výhrady ODS proti EU, že je "socialistická", jsou i při své bizarnosti pravdivé.
09. 07. 2010 | 14:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

analytik
Jak se dělá analáza ? To je nějaký enzym, který Vám dělá v zadku dobře ?
No nic, analytiku, proti gustu žádný dišputát.

Ty Vaše " taky vnější vlivy" jsou fakt proti červenému hadru prd.

Ale pro blbce.
09. 07. 2010 | 14:16

Taoiseach napsal(a):

Karel Hvížďala

Jiří Paroubek se podílel na vládě toho modrého bakelitu na pražském magistrátě a jako takový byl, je a bude zcela nevěrohodný.
09. 07. 2010 | 14:17

Vilém napsal(a):

Sociální demokracii není třeba ztotožňovat s ČSSD, politický proud je mnohem širší a životaschopnější než strana, například na Slovensku SMER nastoupil na místo zaniklé SDL, v Německu Linke přebírá roli avantgardní levicové strany od uvadající SPD a stejně tak u nás po bankrotu ČSSD vznikne jiná , nezprofanovaná strana sociálně demokratického typu. Vážnějším problémem je chování voličstva, nikoli osobnost předsedy, toho budou pravicová média vykreslovat jako obludu, psychopata, alkoholika, papaláše atd., ať půjde o kultivovanou osobnost typu Špidly nebo pravicového snoba typu Grosse. Početný proletariát existuje v naší společnosti stále (patřím k němu i třeba já jako překladatel), jen ho netvoří výlučně dělníci, takže si dotyční mohou (paradoxně díky sociální politice a státní regulaci trhu práce) připadat nóbl a ohrnovat nos nad "sockami" (třebaže na volném trhu by se jim vedlo prabídně) a volit nevyhraněné středové strany typu VV.
Jak se s novou situací vypořádají levicové strany, je ve hvězdách, cesta rozhodně nevede přes dráždění vybraných skupin voličů úplatky ze státního rozpočtu, asociální postoje k menšinám a skutečně potřebným a snahu lísat se k etablovaným pravicovým silám. Určité vodítko snad může poskytnout případ Obamy, který si s pravicovou "modernizací" nikdy nezahrával, a přesto oslovil i mladé a vzdělané lidi. Ostatně po ochutnání čistě pravicové politiky se možná změní i postoje voličů.
09. 07. 2010 | 14:22

Petr B. napsal(a):

Paroubek byl zatím nejlepším polistopadovým předsedou sociální demokracie. Měl sice některá negativa (přílišné sebevědomí...), ale vcelku výrazně převyšoval druhého nejúspěšnějšího předsedu Miloše Zemana, který byl sice intelektuálně na výši, ale jinak byl až příliš bohémský a zaměřený víceméně na vlastní osobu (navíc Zeman svůj charakter dokonale předvedl v uplynulých volbách). Tu ztrátu 8 procent ve volbách oproti průzkumu z 27. 5. si zatím neumím vysvětlit, protože většinově pravicová média a pravicové celebrity (mládkové, bílé, ebenové atd.) pracovaly intenzivně proti ČSSD a jejímu předsedovi i v letech 2008, 2006...2000, 1998 či 1996. ČSSD měla i pří vší pravicové propagandě drtivé většiny tisku a jejich poskoků z řad herců, zpěváků a moderátorů dosáhnout 36-40 procent. Aby toho ČSSD nedosáhla, musela ODS založit jakousi dceřinnou společnost...TOP09 a pak použít na místo zkompromitované SZ jako pomocníčka svojí další odnož...VV. A navíc použít služeb Zemana a Šloufa v podobě SPO (ODS prý slíbila Zemanovi post prsidenta, když sebere ČSSD hlasy). Toto všechno by však nestačilo, ČSSD by stále měla kolem 30 procent a hrozil by tedy další volební pat. Záhadou je tedy ona ztráta oněch 8 procent. "Socky" zatím vždy chodily oproti senátním volbám alespoň k hlavním volbám a ČSSD měla i více procent, než předpovídaly výzkumy. Paroubkova kampań byla lepší než všechny předchozí a plakáty ve všech městech a vesnicích či placené inzeráty velmi polopaticky "sockám" vysvětlily, co se s nimi stane, pokud nepůjdou k volbám, či pokud by podlehly lákání pravice včtně SPO. Proč tedy onen osudný mentální kolaps "socek" odpoledne a večer 28. a ráno 29. 5. 2010?
09. 07. 2010 | 14:40

Dale Cooper napsal(a):

No jo, není to jednoduché. Levice musí vypočítávát, analyzovat, odstřihávat se, zdůvodňovat, nacházet recepty, neslibovat. Zatím co pravici stačí škrtat, prodávat, deregulovat a sem tam někomu něco přihrát. Máme se na co těšit...
09. 07. 2010 | 14:43

vlk napsal(a):

Ježkovy voči, to je blud. Ne blog, ale blud- oblud.
ze sociální demokracie sic e vzešlo jak nemálo německých, tak rakouských kancléřů a britských premierů, ale soc demmusí přitáhnout špičkové ekonomy a další špičkové odborníky... Ty neměl nepochybně ani Blaire, ani Schroeder, nemluvě už o takovém Bruno Kaiském, Helmutu Schmidtovi nebo Willy Brandtovi...

ne Hvížďalo, ono je to jaksi jinak. Soc demmá v VEropě problémy. S identitou i voliči. o tom žádná. Máme zde a vneposlední řadě díky velkým sociální demokratům a jejich idejím, velkou společnost blahobytu. Sociální stát.Který zajistil obyvatelstvu -ted y dříve zvalné části jasně sociálně demokratického ražení nebývalou životní úroveň . A také vzdělání a osobnostních práv.
Jak se toto všechno projevilo? Zásadní změnou spoelčnosti a priorit lidí jako jedinců. Téměř každý s e vrhnul jednak na spotřebu, jednak uchopil jen svoje práva a nikdo nechce žádné povinnosti?: Výsledke * ztráta postavení rodiny jako tradičního mdelu. Nástup tzv. singles, odmítání jakýchkoli nepříjemných povinností jednice vůči státu -a´t už jde například o vojenskou základní službu nebo placení daní.
Ano takhle s e změnila velká část solečnosti. Do téhle figury. Vykládat tzv. singles něco o solidaritě je zcela zbytečné. Ignorují rodinu,ignorují potřebu mít děti. Má smysl od nich potom očekávat solidaritu?
Rozpadají s e rodiny, hroutí s e tisíciletí zaběhlé struktury. Jsou d emode. Máme tedy ohledně rodiny odhodit tradiční a dnes málo funkční klišé Hvížďalo, jak radíte soc dem. Asi sotva , že.

Ano pravice má pro generace individuálních sobců přitažlivější program. O tomnení sporu. každý totiž věří rád tomu, že bude pořád mladý, krásný a úspěšný . A vidí to dokonce i v bedně a reklamách. Carpe diem. Jenže - tohle všechno funguje jen tak dlouho, dokud je těch, co věří na svou nesmrtelnost a věčný úspěch nadkritcké množství. Jenže oni jaksi začánají, s chudnutím Evropy ubývat.
A výsledek? Včera jsem náhodou viděl německé průzkumy veřejného mínění. Koalice Merkelové, kdyby dnes byly v Německu volby by naprosto bezprecendentně prohrála. Dokonce tak, že velký vítěz poslednícho klání o Bundestag, Westerwelleho FDP by s e do něj vůbec nedostala. CDU/CSU by byly na svých historických minimech.A naopak SPD a G/B90 by měli dohromady velmi komfortní a pohodlnou většinu...
A důod? reakce na ohlášené reformy. Volišč najednou zjišťuje, že daně , zejména te%D snížené, jsou velmi nespravedlivě rozloženy! Například! A dožaduje s e jednak milionářské daně, dále rasantníh zvýšení Spitzensteuer , odbourání snížení daně pro hotely a pod...

O tom,co píšete vy, ani zdání.
Viděl jsmena vlastní vokadla. Nikoli u Radka Johna. Ale na ARD.
Paroubek za prohru ,TAKÉ ,může. Ne fatálně ,a le může. Mediím se jej prostě povedlo stylizovat do role odpudivéa utoritativní nabubřelé bradavice. Vytvořila, současná česká žumpalistika, tuhle dokonalou virtuální realitu. takže Novák s Novákouvou volili na poslední chvíli roztomile šišlajícího aristokrata a nebo bulvárního žumpalistu.

Ale určitě ne proto, že chtějí platit vnemocnicích, za léky, mít snížené dávky, když s e dostanou do maléru ,rozvolnit zákoník prác e nebo platit dětem školné. Ne volili roztomilého knížete a kecálka co jim sliboval, že je vezme do Jurského parku. Naprima projížďku oklecovaných praještěrů.
Jak končí procházky s pány kdysi zveršoval můj asi nejoblíbenější autor:
Nechoď Vašku s pány na led.
Pán uklouzne a Vašek si za něj nohu zláme.
No a jak končí turistické vyjížďky do Jurského parku víme také.
09. 07. 2010 | 14:46

Vico napsal(a):

Hvížďalovy články jsou psány podle jednoho mustru. V první části vygůglí nebo si přečte nějaké faktografické údaje, názory, úryvky z novin, aby pak s tímto nákladem přešel oslí můstek a propagandisticky něco zablábolil.

Jen tak na okraj, Hvížďala doporučuje sociálním demokratům, aby přestali být sociálními demokraty, díky čemuž získají naději, že sociální demokracie nezmizí za padesát let ze scény./Poslechne-li Hvížďalu odejde suicidiem už dnes./

Záhadou je i souvztažnost, které se Hvížďala drží jak exkrement košile, ubývání dělnictva s přežilostí sociálního státu. Čím se až tolik liší dělník ve Škodovce nebo v Rumcajsově manufaktuře od opraváře v autoservisu nebo pokladní v Kauflandu?

Ještě v dubnu se Hvížďala spolu s ostatními Kojzarčíky klepal jak jezevčík, kterému spadla zimní dečka, zda-li levice zvítězí hodně nebo méně hodně a teď, kdy to dopadlo jinak, už rozumuje, že SD už padesát let odchází z jeviště dějin. Připomíná tak pitomce, kteří po týdnu mrazů mektají, že se blíží doba ledová a po týdnu veder, že globální oteplování jde do závěrečného finiše.

Hvížďala, který je považován za nejlepšího smutečního řečníka v ČR tu pohřbívá evropský model sociálního státu. Welfare se "pučmidráti" nekoná, protože už nejste proletariát/dělnictvo/. Co na tom, že růst růstu pokračuje a den co den mi chodí do schránky nabídky levného zboží a levných půjček -Nevaž se, zadluž se-.

Hvížďala tu mektá, že si holt musíme utáhnout opasky, a dopředu upozorňuje, že i přes to utažení, důchody nebudou, nic nebude. Jen to utažení. Čím dříve tento fakt přijmeme, tím lépe se budeme mít.

Svazák z MS se nezapře.
09. 07. 2010 | 14:46

vlk napsal(a):

Germanicus.
Dvěma větamijsi trefil to,na co já potřebuji celou stránku..
09. 07. 2010 | 14:48

Admirál napsal(a):

Pane Hvížďalo, Vy by jste byl pro soc. dem. ideální poradce. Divím se, že Vás neangažovali.

Po tomto Vašem článku Vás 100% osloví.

Nechcete to vzít po Paroubkovi?
09. 07. 2010 | 14:50

Emissary napsal(a):

Jaromíra Podzimková,

to není vtipné, Hvižďala napsal ssociální, vyvišuje se nad Vás, a proto pohoří. :)
09. 07. 2010 | 15:04

Admirál napsal(a):

Taky by jste měl pane Hvížďalo zvažovat, co by na vámi navrhovanou změnu směřování řekli voliči.

Podle mého názoru je případná realizace Vašich rad nejlepší cetou, jak mít u nás komunistickou stranu s 30% hlasů.
09. 07. 2010 | 15:05

JC napsal(a):

Tipnul bych si, že s tímto blogem, i když Hvížďala radí levounům jak uspět, nebude mít žádný pravičák problém.
Rudo-oranžová squadra ovšem ječí jako by ji bral na vidle.
Halt jim tam vadí to zřeknutí se Marxe a Kapitálu. :-)))
09. 07. 2010 | 15:12

Xury napsal(a):

Nechci hodnotit autorův postoj vůči Paroubkovi resp. současným soc. dem. proudům, ale myslím, že některé věci opominul. Část z nich připomněl vlk, když napsal o neochotě podílet se na povinnostech. Jen bych nesouhlasil s jeho hodnocením pravice v tomto směru, protože skutečně konzervativní pravicová strana (je otázka kolik jich v Evropě je, pokud vůbec) hlásá rodinu a povinnosti vůči ní jako základ. Podstatnou změnou pro evropské levicové strany,ale je a bude globální konkurence. Mám na mysli v první řadě Čínu, ale i Indii, Vietnam, Indonesii atd. Tento proces vyrovnávání životní úrovně nebude jednosměrný (pouze Asie nahoru), ale přinejmenším po jistou dobu bude znamenat pokles této úrovně v Evropě. A vzhledem k zadlužení už nebudou tyto strany schopny tento pokles kompenzovat ze srátních rozpočtů.
09. 07. 2010 | 15:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nutný předpoklad spravedlivé společnosti dle Karlíka Marxů : Společnost nadbytku.
V hajzlu./Pokud tedy nechcem aby v Číně jezdilo 300.000.000 aut/

Spravedlivá společnost dle liberálů : Díky motivaci "talentovaných" vysokými odměnami bude blahobyt prokapávat i dolů mezi netalentované.
Též v hajzlu. /Bližší podrobnosti o kapkách , které ruší Newtonův gravitační zákon, vám na vyžádání určitě rádi sdělí u GS či AIG/

Spravedlivá společnost dle "duhové" levice :
Nenechat si oškubat alespoň ty segmenty , které jakž takž spravedlivě fungují - zdravotnictví, školství, sociální péče.
Na cestě.

Spravedlnost dle mafiakapitalistů : My jsme ti, co vydělávají. Dáme Vám to , co uznáme za vhodné a seberem Vám to , o co stojíme. Zbytek si dotujte jak chcete, ale ze svého. Stejně to nemá valnou cenu.
Na cestě.

O tom bude zítřejší střet.
Ne o službách talentovaných ekonomů z Harvardu tomu či onomu.
Půjde o docela obyčejné věci, jako je dostupné zdravotnictví, školství a důstojné penze.

Proletariát přestane existovat ?
Možná. Ale v dohledné době asi nepřestanou existovat málo placení námezdně pracující, nezaměstnaní, diskriminované etnika, ženy, senioři, neúplné rodiny, invalidé...o přestupu a inkluzi OSVČ a středních vrstev mezi tyto skupiny ani nemluvě.
Razantní odstřižení se od marxismu a socialismu ?
Razantně by se měl od svých plytkých řečí odstřihnout především autor. Ale je to již letitý kmet, pročež mu přejme toto chvilkové grafomanské povyražení.
09. 07. 2010 | 15:17

Carlos V. napsal(a):

vlk:
potiz je v tom, ze socialni demokracie bojuje stare bitvy na jinem bojisti.

Dnes nemame zastupy hladovych pracechtivych - atsi rikaj delnici ci jakkoliv.

Socialni demokracie zije honde ze zavisti - a to ze zavisti sousedske. Sebrat penize nekomu hodne bohatemu je hoodn slozite, ale o to zavistivec ani nema zajem.

Zavistivec chce sebrat penize nekomu o neco bohatsimu, nez je on sam. I proto napady ohledne progresivni dane nemiri na ultrabohace, ale ciste na stredni tridu. Vsiml jste si ostatne, ze dan z dividend byla vzdy mensi nez progresivni dan, kterou je spis postihovana prace ? (z ceho spis ziji opravdu bohati lide ?)

Jestli nas neco ozebracuje, pak je to spis nepravolevy pristup uredniku prihravajicich kseft. A nejde zdaleka jen o statni zakazky.

Zkuste si v centru Prahy koupit neco v malem stanku rychleho obcersteveni... vetsinou zanikly. Ne snad z duvodu nekonkurenceshcopnosti, vyhnali je urednici.

Sledujete boj o cerstve mleko ? Koupit si potraviny primo od farmare je vetsinou nelegalni.

Nekde na netu beha clanek o tom, jak si (ne)poridit kozu. Razitek vic nez na novy dum...

A zkuste si otevrit treba truhlarskou dilnu. Doma v garazi ? Chaha.

Atakdale. Nejruzneji prokazy, omezeni a zakazy, castou pod pohnutkami "ochrany" vseho mozneho, znemoznuji svobodnou volbu a nahaneji zakazniky mamutim firmam.

Za nejaky cas bude mozna nelegalni si vypestovat mrkev, chovat kralika ci sam opravit elektrickou zasuvku. Vse bude muset delat velka firma s evropskou certifikaci.

Mozna kdyz si sam ostrihate nehty, nebudete muset na pedikuru, ale to DPH z Vam z toho vymeri financni urad...
09. 07. 2010 | 15:20

honza napsal(a):

Padám naznak. Poprvé s vámi souhlasím. Tak to je. Bohužel současná hulvátská ČSSD sebereflexe schopna není, snad ten Špidla.
09. 07. 2010 | 15:26

Xury napsal(a):

Pro Carlos V:
v zásadě bych s vámi souhlasil, jen si nemyslím, že by to co popisujete vzniklo ze závisti. Podle mne je to důsledek nárůstu počtu úředníků, kteří logicky hledají prostor, kde by se mohli uplatnit. No a některé polit. strany se toho snaží využít a zdůrazňují, že stát za občana vše vyřeší, od všeho jej ochrání a pokud se mu něco přece jen něco stane i bebíčko pofouká. Přitom řada nařízení by byla zbytečná pokud by existovaly skutečně účinné sankce a pokud by justice fungovala dostatečně efektivně.
09. 07. 2010 | 15:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

Carlos V.

Nezbývá než souhlasit. Ždímat střední vrstvy je neprozíravé a kontraproduktivní.

A to nejen fiskálně , ale i byrokratickým šikanováním a znevýhodňováním v přístupu ke zdrojům a službám, veřejné v to počítaje.

Zdanit parazitní kapitál progresivní sazbou by bylo jistě správné , ale na druhé straně - bez přestrukturování daňově uznatelných výdajů možná neefektivní, protože by mohlo dojít k jeho vývozu mimo fiskál.

Ale nemyslím si, že když voláte po spravedlivější distribuci výhod a břemen, že motivem musí být nutně závist.
Tento názor se mi zdá příliš pesimistický a poraženecký, co se vývoje lidského ducha a étosu týče.
Tisíciletá kultura přece jen nějaké stopy na sobeckém, pudově jednajícím zvířeti zanechala.

Otázkou je, zda nemůže dojít k regresi.

V tomto případě bych si ale nevsadil na to, kdo se může v konečném důsledku ukázat být sobečtější či silnější.
Kór v dnešním složitém světě.
09. 07. 2010 | 15:40

Jedla napsal(a):

1. Soc.dem. volby vyhrála. Málo, ale neprohrála.
2. Ten "demografický" argument se zneužívá. Jestliže dnes celou populaci uživí 2 % zemědělců, svědčí to o větší změně než pár penzistů navíc. Není problém uživit penzisty ani do 26 studující děcka. Problém je tititainment, zblbnutí, ubavení netvůrčích lidí k tupému přežívání (tits mají dvojvýznam - manipulovaný nesamostatný objekt je ceckem živen /zbaven nezávislosti svého příjmu/ a současně ceckem -pop/porno/ kulturou odveden od zájmu o svět a od rozhodování - vyjma anket o zlatých slavících, misskách, šmírovaných obyvatelích vilek s účastníky "realityshow" etc).
3. "Proto podle některých expertů stojí sociální demokraté před dvěma úkoly: Razantně se odstřihnout od marxismu či socialismu, kterým byla dlouho fascinována, a musí ukázat a zdůvodnit, že tato cesta byla slepá, že základy sociální demokracie jsou starší a jejich principy doposud platné. A za druhé musí najít nový recept na naplnění sociální spravedlnosti: musí zřetelně definovat minimum sociální spravedlnosti za současných a budoucích podmínek, a to s ohledem na reálné ekonomické možnosti." ---Tyhle citace "některých expertů" miluju--- Proč právě "minimum" spravedlnosti? A proč jen sociální spravedlnosti a ne obecně spravedlnosti? --- Doufám, že jste nenaordinoval budoucí levici - vedle toho stříhání dohola malého chlapečka Marxe - pravicový program "minimum slušnosti těsně nad čárou, kdy se vzbouří nebo kdy chcípnou". Ne minimum, ale maximum lidské spravedlnosti, je levicový program. Minimum, co lidi snesou, ve jménu boha konkurenceschopnosti, toť program pravice. Necpěte ho soc.dem.
09. 07. 2010 | 15:48

1234 napsal(a):

Znamená to snad, že když už tolik lidí nepracuje v továrnách, že není chudoba? Možná by bylo dobré napřed formulovat, co je a co není chudoba, co je zhruba standard, jaké cíle má naše společnost, resp., jakou má vizi, jaká by chtěla být v budoucnu,jaký druh sociálního smíru považuje za smysluplný... Teprve pak má smysl se bavit o tom, co k tomu má nebo nemá říct soc. dem.
Moc nechápu, proč to, že soc. dem. momentálně i v jiných zemích nevyhrála volby má být důkazem neživotnosti nějakého konceptu.
A hlavně důležitější, než pořád nějaké ekonomické recepty a úroveň materiálního zabezpečení mi připadá důležité dodržování a respektování práv, všech, ne jen těch vlastních, a také etiky. Z tohoto pohledu je spíše tato úvaha marxistická až na půdu.
09. 07. 2010 | 15:50

Carlos V. napsal(a):

TKCH : Jiste, nejde jen o zavist. Jde o mix stasnych vlastnosti.

Cast politiku a uredniku omezuje ostatni, protoze si proste uziva pocit moci.

Dalsi cast je "motivovana" konkurenci - a to jak penezi, tak nabidkou vlivu a protisluzeb, coz je horsi nez penize, protoze nevysledovatelne.

A dlsi cast si proste mysli, ze lidi jsou blbci a proto jim urad musi prikazat pravou cestu. Jinak by lidi mohli chodit do kramku, kde maso a uzeniny prodavat u jednoho pultu, misto aby sli do "cisteho" Lidlu.

Chce to obratit mysleni lidi - ze maji myslet sami ne nenechat uredniky, aby jejich penize vyhazovali oknem. A je jedno, jestli jde o Opencard nebo bionaftu.
09. 07. 2010 | 15:53

vlk napsal(a):

Koukám, že už tady zase řádí plagiátor. Takže vstupy:
09.07.2010 15:00:04
09.07.2010 15:09:34
09.07.2010 15:23:00
09.07.2010 15:29:45

Nejsou z mojí klávesnice.

Jako na potvoru a čistě náhodou je tu zase nick JC...

Prosět tenhle dárek je buď on nebo Moucha,alias Blue Jay, alias Mandrake, alias oranžový vlk,alias Fly on the Wall, alias vlkodav. alias Vlčice, alias atd. atd.
09. 07. 2010 | 15:53

Carlos V. napsal(a):

proboha, ne stasnych, ale strasnych vlastnosti...
09. 07. 2010 | 15:54

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem několik příspěvků pana Elite/Vlčice, který se zde záměrně vydává za pana vlka.
Děkuji za pochopení
Zdeněk Mihalco
správce blogů
09. 07. 2010 | 15:59

vlk napsal(a):

Carlos V

zmého hlediska směšujete příliš k sobě nepatřících věcí. Problém stánků v Praze, neschopnost kupovat rovnou od farmáře nebo byrokracie ohledně podnikání jaksi nemá nic společného se soc dem.
V Praze vládne 20 let modrá mafie.Tím máme vyřízené stánky.

prodej prvovýrobcem -vzpomínáte kdo vždy hlasoval proti jakékoli regulaci například řetězců: A to dokonce teba i v Bruselu?

A pokud jd e o podnikání - kdopak tady 4 roky vládne?

Ohledně daní - pamatujete , jak byla prác e zdaněna za Klause? Šičkové pásmo tuším také až 50%.Když končil 39%..
Vzpomínáte ,kdo nastavil kapitálovku na 15%. Klaus.

A ty zástupy hladových a práce chtivých?? Velmi se bojím, že se toho dočkáme. Více než si myslíme.A rychleji než si myslíme. Problémem je přesun výrob do low cost. Je tojen otázka času,.
09. 07. 2010 | 15:59

Xury napsal(a):

Pro Jedlu:
"ve jménu boha konkurenceschopnosti" - to není modla, ale pud sebezáchovy, protože pokud nebudoiu konkurenceschopní, tak se zhroutí i ta vaše kritizovaná minima.
09. 07. 2010 | 16:00

Jag napsal(a):

Volil jsem Věci veřejné a zatím jsem s tím,jak si vedou velmi spokojen a konečně mě někdo hned druhý den nezklamal.Jen bych jim doporučil to,že ve zdravotnictví žádná konkrence nikdy nebude-Julínek je hlupák a žvaní nesmysly.Konkurence se dá vytvořit jedině soutěží a i to kulhá......známe pojišťovny a banky jak se k nám chovají a benzinky budiž memento.....a což teprve ocelář majitelem nemocnice a zdraví....to bude terno....takže tam bych ODS neposlouchal.K ČSSD bych řekl,že je to strana v úpadku a zřejmě i tak dopadne.
09. 07. 2010 | 16:00

vlk napsal(a):

PaneMihalco
opět -děkuji.
Ale mám ještě prosbu - nešlo by smáznout i příspěvek TCKH v 09.07.2010 15:42:54
Takhle to vypadá, že po mně jde. Jakkoli spolu nemáme sebemenší problém.

A opravdu nepřišel čas na to aby každý diskutující měl svoje přístupové heslo? Tím pádem by bylo po dublováni jednou pro vždy?
09. 07. 2010 | 16:02

Carlos V. napsal(a):

vlku, koukam ze viktor mihalco uz cisti :-)
09. 07. 2010 | 16:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk
Ten můj poslední komentář - nu, však víš komu patřil, ne ?
Ty ale tady máš tlačenku - dyť už toho zablešence mezitím někdo smáznul !
09. 07. 2010 | 16:05

zdenekmihalco napsal(a):

vlk

Dobrý den, reakci pana Tencokida jsem tedy smazal, ať v tom není velký zmatek pro ostatní čtenáře.

Jinak přečtěte si kdyžtak můj příspěvek pod J. Paroubkem.
Zdraví ZM
09. 07. 2010 | 16:15

1234 napsal(a):

Vilém, Vlk: souhlasím. Také se se svým nedělnickým povoláním cítím jako socka. Z rozhodnutí "štíhlého" státu.

A potom - co je to za společnost, ve které se již běžně mezi ohrožené skupiny obyvatel považují rodiny s dětmi. Copak je to normální?

Apropó: zaujaly mne v jednom článku tady na aktuálně některé návrhy současné koalice k důchodům, zejména "neodůvodněné zvýhodnění odchodu žen do důchodu" - ano takto nějak to bylo formulováno. Prý ženy budou chodit stejně pozdě jako muži, seškrtá se rodičovská, mateřská - kurňa, a kdo se teda o ty děti, pokud se ještě nějaké budou rodit, bude starat? Když budou ženy nuceny, aby se vracely do práce co nejdříve, aby veškerý příjem šel na nějakou hlídací službu, babičky asi hlídat nebudou, poněvadž budou nadále v pracovním procesu... To je jako cílem? Nejenže ženy jsou dlouhodobě znevýhodněny na trhu práce tím, že za tu práci doma na "budoucnosti státu" nedostanou ve stáří důchod, ale ještě budou odcházet stejně pozdě jako muži. Geniální.

Chudneme tím, jak se obyčejné a samozřejmé věci, které dřív nestály skoro nic, nebo byly zadarmo, zdražují a člověk je nucen platit i za věci, které nepotřebuje. Kvůli všelijakým nařízením a vyhláškám.
09. 07. 2010 | 16:16

Emissary napsal(a):

vlku,

ty ostatní, které jsi nejmenoval a které jsou tvoje, jsou stejně blbé. :)

Co se týče té měnové reformy z roku 1953, vůbec mě neudivuje, že nedokážeš domyslet souvislosti. Jsi takový šašek na vlně svých vlastních omezených myšlenek v omezeném prostředí myšlení.

„Sumarizací by vyšlo přibližně toto: Obyvatelstvo ztratilo při uplatnění směnných kurzů a na likvidaci pojistek, státních dluhopisů apod. asi 21 miliard korun plus 84 miliard korun, které od roku 1945 byly uloženy na vázaných vkladech3). Stát vynaložil na provedení této měnové reformy okolo 50 miliónů korun, získal celkem 3,5 miliardy nových korun, které byly následně použity především ke kampaním zlevňování některých typů zboží.“

Tady to je celé

http://www.cepin.cz/cze/pre...

Dále jako diskusní Dušín či Bretschneider či Pavlík Morozov musím zdejší diskutující upozornit, aby nefalšovali nick tohoto zdejšího exotického zvířete. Jenom mu nahráváte. Porazit to „velikána lidstva“ není snadné vzhledem k jeho k nekonečnosti se blížící iracionalitě, ale je to možné. :)
09. 07. 2010 | 16:16

Carlos V. napsal(a):

vlk: nehajim Klause ani ODSku, sam sem je volival se skripenim zubu. Ovsem levice nespravila nic, spis zhorsila.

Problem hypermarketu neni v jejich zakonnem omezovani - podivejme jak ti Vietnamci funguji, kdyz maji otevereno vecer a o vikendu. Problem je spis v jejich urednickem zvyhodnovani ... a debilni mode konzumu, ze nekdo je ochotnej jit na kafe nebo na jidlo do hypermarketu.
A zastupy hladovych ? Zalezi na pristupu vlady, ali i levice a hlavne odboru. Kdyz posilime "low-cost" faktor u nas, tedy zlevnime praci, investori jinam nepujdou. Ovsem bez uvolneni zakoniku prace a spousty dalsich byrokratickych omezeni zamestnanosti to ovsem nepujde.
09. 07. 2010 | 16:17

Malej Klacek napsal(a):

Ten co kida Hnuj

Vám se ta analýza p.Paroubka nelíbí?
http://klimes.mysteria.cz/c...
09. 07. 2010 | 16:19

Pepa Řepa napsal(a):

Jsem zmaten.
Kovaný Eurohujer Pehe, ač sám jednou přizván k sezení Bilderbergů, a ač sám dobře živený z pochybné místní "elitní university"- snažící se vytrvale vetřít jako francovka mezi finanční chlapíky tahající za provázky- píše o zhoubném vlivu mezinárodní oligarchie na rozklad národních států (sic!!!!).
Pak píše o námezdní síle.
09. 07. 2010 | 16:22

Carlos V. napsal(a):

1234 : brecite na spatnem hrobe. Hromadnou zamestnanost zen k nam neprinesla ODS.

Ohledne redoin s detmi ... vse je dvousecne. Znam nekolik rodin s vice nez tremi detmi, podotykam ze se nejedna o Cikany, kde je primo pocitano se statem jako zivitelem. V jedne rodine maji deti uz sest, a jak mi vysvetlila pani matka, planuji si je tak, aby po skonceni jedne materske nastala druha.

Je snad toto model hodny meho nasledovani ?
09. 07. 2010 | 16:22

Pepa Řepa napsal(a):

Hvíždalka zase píše, že nám umřel proletariát.
Asi někdo od paní Anny z Kladna. Já ho neznal, ale zřejmě se dožil vysokého věku, když ho znal pan Marx.
Šel bych mu dát kytičku na hrob, ale nevím, kde leží.
09. 07. 2010 | 16:24

vlk napsal(a):

Pane Mihalco
díky, A už jsem četl a reagoval.
A heleme se
Emisárekl vylezl z houští: A pouští sem něco bez jakýchkoli souvislostí pro ostatní. klasika.
Ano, byl jsme zvědav, jestli víš aspoň o vázaných vkladech. to bylo to, co jsme napsal , v naší minulé debatě , že záměrně neuvádím. Chtěl jsem vědět, jak mnoho žvaníš.

Dobrá - vázané vklady jsi zaregistroval. nicméně to nevypovídá vbe c o ničem. Stát tím nijak nezmenšil svůj dluh. Musel prostě udělat měnovou reformu. tak jako tak. Prostě proto, že pro peněžní zásobu v zemi neměl krytí. Se státním dluhem to neudělalo vůbec nic. Měnová reforma nenůže řešit , sama o sobě , státní dluh.
Měnová rforma je technické opatření. nahražení jedné měny druhou. škrtnutím zpravidla několika nul.

Nic víc. Stejně se překonvertuje i dluh. Jeho reálná podstata , vyjádřená poěmrem k HDP zůstane nezměněna. Je to trivální. Skutečně triviální emisárku.

A dvě poznámky , které jsem již uplatnil minule. je zcela typické pro způsob tvého diskutování že :
1- pro svoje tvrzení , naprosto nesmyslné, že státní zzadlužení lze odstranit měnovou reformou , jestliže diskutujeme o zadlužení současné ČR si vybereš exces totalitního režimu -počítáš sna d s tím, že tad y famiglia 118 zavede podobný model výběrové demorkacie? vidíš, to men ještě nenapadlo.Ale třeba áš nějaké hodně tajné informace.
2-dával jsem příklad Francie - starý vers. nová frank...
A ohledně pojistek a podobných věcí - šlo milej PAvliku Morozove ne Další Spravedlivý zdejších stránek, jak jsi s e sám nazval ve snaze být zdejším PS VB o zestátnění fondů. Zejména penzijních.
K čemuž by bylo došlo tak jako tak.
Obyvatelstvo bylo okradeno o úspory. To je pravda. Držitelé platebních instrumentů v zahraničí nikoli. Ti svoji pohledávku proti ČSR uplatnili a vymohli.
Máš zas e smolíka emisárku.
TCKH

já ano. Já měl jasno.
09. 07. 2010 | 16:36

SilentPysk napsal(a):

Proletariát zmizel? Ale prosím vás - a kampak? Jen se bojte - jednou na vás dojde.
09. 07. 2010 | 16:41

vlk napsal(a):

Carlosi V.

Hpermarkety a Vietnamci....
Byljste někd y ve vietnamských potravinách nebo zelenině? A srovnával ceny s hypermarkety?
Absolutně nekonkurenceschopní. Potrabiny ani zeleninu nelze pašovat ani vyrábět zadara ve Vietnamu. tady nejsou vůbe c konkurencí řetězcům jako v hadrechnebo botách. tam využívají prostě dumpingu, manipulac e se cly DPH, klasické stínová ekonomika. V potravinách a zelenině jen doplňují místa, kterí nechají řetězce.
Zástupy hladových nezáleží na nás. Čínský dělník je 11x levnější než český.Ne že by chtěl, ale že to prostě je možné. Znáte někoho, kdo bud e dělat za 1/11 svého platu?

Můžete zd e to čemu říkáte eufemisticky zlevňovat náklad y prác e jak chcete, vždycky to tad ybud e dražší. Sociálnáí dumping s etomu říká. A nejen ten. Dále ekologický dumping.

A připusťme na chvilku že prostě lidé budou ochotni dělat za 1/4 současných mezd. I tak budou víc než 2x dražší než Číňan nebo Vietnamec. A připusťme i další fantasii , totiž že z z té 1/4 skutečně vyžijí,což není možné. Umíte si představit devastující účinky na tuzemskou ekonomiku tak drastickým propadem kupní síly?
nemá žádný zájem na vyhrocené polemic e s vámi. Naopak.
09. 07. 2010 | 16:44

Emissary napsal(a):

vlku,

tak to už opravdu souvisí s demencí. Kdo tě proboha stvořil? :)

"Obyvatelstvo ztratilo při uplatnění směnných kurzů a na likvidaci pojistek, STÁTNÍCH DLUHOPISŮ APOD. ASI 21 MILIARD KORUN plus 84 miliard korun, které od roku 1945 byly uloženy na vázaných vkladech3)."

Ztratilo, vlku, ZTRATILO. Víš vůbec, co je ZTRÁTA?
09. 07. 2010 | 16:50

Totalita kapitalu napsal(a):

Nikdo nemuze za prohru CSSD ve volbach z jednoducheho duvodu. CSSD totiz ty volby vyhrala. No, priste bude muset nejspis pouzit fintu , ktera plati na hloupe ceske volice a totiz rozdelit se pred volbama do nekolika stran, ktere si pak po volbach budou notovat stejne jako TOP09 vytvorena ODS a nechat vytvorit i nejakou stranicku podnikatelu ,ktera by stejne jako Zeman CSSD, odlakala pravici dalsi hlasy ( http://www.youtube.com/watc... )
09. 07. 2010 | 16:50

xx napsal(a):

Hvížďalo, Hvížďalo...
Pěkný rozbor/komentář, nicméně: Jak může osazenstvo čssd takový úkol zvládnout? Vždyť to jsou samí bývalí bolševici, ale to by tak ani nevadilo. Bolševici, kteří celej život jen od někoho opisovali, nikdy nic nevymyslili, ale o koryta se rvali. Jak psi. Z hovna se přece bič uplést nedá...
09. 07. 2010 | 16:56

Carlos V. napsal(a):

vlk : investori nejsou hloupi. Kdyz k nam prisli, pracovni sila v Cine byla jeste mnohoem levnejsi.

Od te doby prace v Cine nezlevnila, naopak. To spis se u nas podminky zhorsily - a to nejen primo cena prace, ale i dalsi (zdravotni prohlidky, hygieina, bezpecnost prace atd...)

Jisteze jde o dumping - socialni, ekonomicky atd... Variantou k tomu jsou ti hladovi.

Muzete prijit i s lepsimi variantami ... informacni spolecnost apod, ale vetsina "alternativ" neni zrovna alternativou pro delniky z montoven.

Co se tyka zeleniny u Vietnamcu ... jisteze je draha. A o neco kvalitnejsi nez v hypermarketu.

Ale muzu si ji koupit, kdyz jdu z prace.

Tedy kdyz je vetsina "ceskych" obchodu zavrena. Ja holt neznam zelezarstvi a kramy s potravinami, jen Bau Bau, hypermarkety a Vietnamce :-(

coz je ... blbost a lenost ceskych podnikatelu
09. 07. 2010 | 16:57

blue jay napsal(a):

ochlupance vlku?
kolik ti je? A co jsi delal nez jsi se stal tim nejchytrejsim? Covece nestastnej, je neco co nevis? A nebo si jen myslis ze vis vse? Ale jsi unikatni. Neznam nikoho kdo ma tak velke ego jako ty. Je me te v podstate lito. Jsi obet sveho genialniho mozku.
PS. Co jsi delal pred 1989?
09. 07. 2010 | 16:57

vlk napsal(a):

emisary

dokážeš pochopit , že likvidac e pojistky není položka státního dluhu?

O vázaných vkladech jsme už psal. Šlo o klasiku, tak jako při každé měnové reformě - peněžní zásoba nekrytá reálnou hodnotou . Nic víc. žádný dluh vzniklý nějakým státním výdajem.


Údaj o tom jaký objem státních dluhopisů drželo obyvatelstvo se obávám, že není k disposici. Nicméně anijeho nominání výše by nic nesdělila.slo by o vši podílu na celkové emisi státních papírů všeho druhu. A silně pochybuji, že mezi roky 45-53 do měnové reformy, šlo o nějaký výrazný objem.Staré papíry státního dluhu z první republiky už prošly znehodnocením za okupace.

takže zase milej Další Spravdlivej opět smolík pacholík.

A ještě drobnost - neodpověděl jsi na otázku , jestli předpokládáš , že famiglie 118 hodlá v současné ČR provést něco podobného jako komouš v roce 1953.

Prostě chceš ,aby sivšichni pamatovali ,že jsi objevitelem nové teorie řešení státního dluhu - totiž pomocí měnové reformy...

Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
09. 07. 2010 | 16:58

vlk napsal(a):

Carlosi

ano y si zeleninu u Vietnamců koupit můžete. Lepší není. Ne když jdete třeba do Kauflandu: aspoň u nás vměstysu má pověst nejlepšího krámu na zeleninu a ovoce.
A mimochodem v tescu si můžete zeleninu a ovoce koupit nejen když jdete z práce ,a le i tehdy, když s e vracíte třeba ve tři hodiny ráno z plesu. Aspoň u nás ano.

ohledně Číny -psal jsem , ež budeme prostě vždy dražší: Apokud budeme příliš tlačit na pilu zhroutí s emístní trh kvůli chybějící poptávce.
Podle men máme před sebou hospodářskou válku.A boj celních barier.
09. 07. 2010 | 17:03

NobodyWasHere napsal(a):

mám takový nepříjemný pocit, že civilizace, kde 70% populace pracuje ve službách a na úřadech, je předurčena k poměrně rychlému zániku.
09. 07. 2010 | 17:07

Emissary napsal(a):

Vlku,

A kdo se baví o vázaných vkladech? Tam to je úplně jasné, stát ukradl úspory obyvatelstva. To ještě dokážeš svým omezeným myšlením pochopit. :)

Co je to likvidace pojistné události? Pojistka buď doběhne do konce, a pak se likviduje. Nebo nedoběhne, zruší ji pojistitel, pak tratí sám ze své vůle. Pokud stát udělá měnovou reformu a zvláště takovou, jak udělali komunisti, donutí pojistitele zrušit pojistku, i když to on neměl v úmyslu a ještě v nevýhodném, hodně nevýhodném poměru. Čili za dlouhé léta střádání opět skoro nic. Dluh jsou peníze, úspory jsou peníze. V jakémže poměru se ty peníze měnili, pověz nám, ó, ty velikáne největší ze všech?

A proč to komunisti dělali? Kromě toho, že všechno mastili, byly v tom politické zájmy SSSR, ale to sis schválně nepřečetl, že? No, a pak to mastili dalších 26 let, až tak, že dobrovolně šli od válu, ty technická operace.

Proč já se vůbec s takovým …… bavím?

Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! :)
09. 07. 2010 | 17:12

Jedla napsal(a):

1234: K těm "rodinám s dětmi": Domnívám se, že jde o úmysl. Primárním cílem vlády je podpora finanční loby. Nyní tedy privatizace zdravitních pojišťoven a penzí. Ke zdůvodňování "nutnosti" penzijní reformy se s výhodou využívala "nepříznivá demografická prognóza" z roku 2003.
Jenže ta "prognóza na roky 2003 - 2065" se vůbec nestrefila - jen v samém roce 2003 byla porodnost na horním okraji jejich intervalu mezi "pesimistickou" a "optimistickou" variantou předpokládaného vývoje, pak už porodnost stoupala vysoko nad prognózu (bejbyboom) s vrcholem v roce 2008, ale i loni se narodilo podstatně více dětí, než kolik lidí zemřelo a stále (2010) jsou plné porodnice. Pořád vysoko nad prognózou. Ta prognóza asi nebyla účelová, jen zvrtaná. Účelovostí už zavání její "reflexe" - ač si ženy musely "objednávat" termín v porodnicích půl roku předem a školky odmítaly většinu přihlášek z kapacitních důvodů, tisk stále hovořil o "vymírání" a "stárnutí" populace. Ač se bejbyboom nepřiznal, mlčelo se o rozdílu mezi prognózou a skutečností, v roce 2008 už média jásala titulky "Bejbyboom skončil" (není tomu tak, je jen asi za vrcholem, avšak dosud neskončil). Ty děti, co se dle prognózy "neměly narodit" a přesto jsou na světě, jsou pro Rusnoka, Bezděka, Kalouska a spol. noční můrou: Ony totiž rostou, a za dvacet let se začnou množit, čímž vytvoří další "hrb" na populační křivce tak hezky naplánované směrem dolů. A do roku 2065, kam "prognóza" i architekti penzijní "reformy" cílí, budou na světě i jejich nenaprognózovaná vnoučata. Kdyby to veřejný mediální prostor plně reflektoval, a kdyby byly médii reflektovány drastická ztráty penzijních fondů na celém světě v důsledku finanční krize, bylo by po naději na privatizaci penzí a na malou domů.
Co s tím? 1. Vytvořit aktuální deficit penzijního systému 2. Vytvořit strach z budoucnosti a nechuť "do takového světa" přivádět děti.
Na obojím média a pravice (zejména TOP09) usilovně pracují podle zásady čím hůře, tím lépe.
09. 07. 2010 | 17:13

1234 napsal(a):

Carlos V.: nějak netuším, jak můj povzdech nad tím, že rodiny s dětmi jsou ohrožená kategorie, druh na vymření, souvisí s Vaší reakcí.
Plná zaměstnanost žen snad není negativní. Nehledě na to, že ohledně toho panuje řada mýtů. Některé ženy by se rády staly profesionálními matkami na plný úvazek - ovšem stát je nutí, aby šly do práce, jako by tohle snad práce nebyla. Jiné matky touží po kariéře a rády by mateřství a kariéru skloubily, jenže to nejde, někde to nakonec zaskřípe. Buď nemohou pracovat s miminkem (já nevím proč ne, mimčo v kanceláři), nebo nemají na hlídání, nebo nemohou vykonávat práci na částečný úvazek... Atd. Já jsem toho názoru, že stát by měl umožnit lidem volbu - tj. aby se sami mohli rozhodnout, kam napřou své síly,ani jedna, ani druhá strana by neměla být šikanována.
Je lepší, když se pár lidí má dobře a ostatní akorát, než když většina neví, kam skočit dřív - na jednom příkladě, jedné paní, která si to "dobře zařídila" snad není možné stavět celou argumentaci. Znamená to snad, že si u nás matky s dětmi žijí nad poměry?
09. 07. 2010 | 17:17

Carlos V. napsal(a):

vlk : proste ten Kauf cestou domu nepotkam. A co potkam, tam je tolik lidu, ze u Vietnamcu jde vsechno rychlejc.

A co se Tesca tyce, tam zrovna nad ovocem nejasam, zlatej Lidl...

A valka ... valka bude.
09. 07. 2010 | 17:20

Carlos V. napsal(a):

1234 : Proboha co znamena profesionalni matka na plny uvazek ? Kym placena ? Od vychovy deti / a financovani te vychovy/ jsou tu predsi rodice.

A jak stat nuti matky pracovat ? Ze jim neda penize, ktere nesebral jinym matkam ?

Jako danovy poplatnik / tedy ten, kdo tu srandu plati/ nechci od statu penize na moje deti, od toho jsem tu ja, abych to poplatil.

A abych platil "profesionalnim" matkam ? Nene. Ja rad pomuzu vdovam s malym deckem, ne vsem rodinam plosne.

Pracovat v kancelari s miminkem ... asi nemate deti, ze ?
09. 07. 2010 | 17:29

Jedla napsal(a):

Xury:

Konkurenceschopní nebudeme bez investic (a to zejména investic do lidí, což je i školství a zdravotnictví).

Škrtání všeho, "šktrformy", to je nejlepší cesta ke ztrátě konkurenceschopnosti.

Strašení asiaty je zkreslená optika - oni nejdou nahoru proto, že šktrají, ale proto, že investují. A já jim růst přeji. Mne neohrožuje čínský dělník, ale znehodnocování výsledků mé práce českými držitely moci.
09. 07. 2010 | 17:30

vlk napsal(a):

Milej a roztomilej emisárku
ukradl. ale obyvatelstvo stejně nemělo šanci s i za tonic koupit. Klasická operace měnové reformy. jak jsme napsal - stažení nekrytého oběživa.
To se všech států kd e dělají měnovou reforemu. Bez ohledu na zřízení: A le nikde milej Další Spravedlivej nědělají měnovou reformu za účelem řešení státního dluhu.
Ohledně těch pojistek - dokážeš pochopit rozdíl mezi závazkem státu - tedy jeho dluhem a závazkem komerčního subjektu?
Abych ti to přiblížil na triviálním příkladě. Který sad pochpíš - má š pohledávku vůči státu - třeba t bills a náš podobnou pohledávku vůči dejme tomu státnímu podniku Budvar. jeho směnku.

Stát zbankrotuje. Kolik milej emisárku dostaneš za svoje aktivum vůči státu a kolik za stejné aktivum vůči Budvaru? Pravděpodobná verze je, že od státu dostaneš 10%, ale od Budvaru dostaneš 100%.

Státní dluh jsou emitované peníze?? Sakra , sakra, já do teď myslel, že centrální banka je nezávislá a má oddělenou bilanci od státu a ta s e do s tátního dluhu nezahrnuje. A ono neee.. to jsou věci.

Prostě objevitel nových ekonomických axiomů -Emissary v plné kráse!!!
Je jasné, kdo dostane příští Nobelovu cenu..
Krugmann?Stieglitz?? ale kdepak, takové nazdárci.

A znovu kaldu jednoduchou otázku - máš signály o tom, že Klaousek a spol zde chtějí dluh řešit jako komouši v 53?

To jenom abychom se bavili orelevaci ,byť naprosto nesmyslného příkladu totalitního státu pro řešení eventuální dluhové služby demokratického státu..

ty jsi opravdovej unikát. Opravdovej! Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
A nebav se, opravdu se nebav.Ale to bybyla velkáopravdu velká škoda pro lidstvo. Doufám , že tvůj potenciál převratných ekonomických teorií ještě není zcel a vyčerpán!
Hauuuuuuuuuuuuuuu!
09. 07. 2010 | 17:32

1234 napsal(a):

Jedla - ano, na tom něco je. Ostatně je to odvaha - převídat vývoj populace na tolik let dopředu.
Já spíš jenom nevím, co si myslet o té demontáži, která dobře funguje. Proč nabourávat průběžný systém, když funguje? Nechť se vždy upraví odvody podle potřeby, a pokud chce někdo spořit nad povinné, je to jeho právo, a to právo má už teď. Nevím v čem je ten posun k lepšímu.
Stát by se měl snažit o fungování státního, o to aby sám dobře hospodařil, ohlídat si, aby neměl zbytečné výdaje. Ne pomáhat soukromému kapitálu. Ten má spoustu možností už teď. Podnikat je právo a svoboda, tu všichni mají. Ale netuším, proč se z podnikatelů dělá donekonečna ohrožený druh, šlechta dnešní doby. 90. léta jsou už pryč. Teď by se o sebe už měli starat sami a hlavně dodržovat zákony. Velcí i malí. Na co pobídky, nabídky, výjimky, pomůcky, podpory, úsluhy, strukturální fondy? Podniká se přece pro zisk. Opakem zisku je riziko. Tak jaká pak podpora?

Neustále musíme poslouchat, jak rostou výdaje na důchody, na tohle, na tamto... To jsou přece ty výdaje, které známe. Jsou dány zákonem, a je to jedna z mála věcí, kterou je možné vypočítat dopředu. Tak by se asi měly brát v úvahu tak, jak jsou. Nejsou žádným překvapením.
A co předražené dálnice? Proč ty se musí stavět, proč se jejich výstavba nepozastaví? Já když na něco nemám, tak si to také nekoupím. A vůbec, je to taková strašná výhoda - mít hustou síť dálnic? Nebudou potom ČD ještě víc krachovat? Nebudeme je muset ještě víc dotovat?
A co JET? Je tohleto normální, abychom my, daňoví poplatníci - schvalovali a částečně i financovali výstavbu zařízení, které bude produkovat Čezu kapitál, neboť výsledný produkt si my, daňoví poplatníci, kteří jsme to již jednou zaplatili, budeme kupovat zpět za tržní ceny? Já bych taky chtěla takhle podnikat. Ať pro změnu přispěje čez mě na mé podnikání. Pro začátek by mi mohl nabídnout dva roky svícení a topení zdarma...
Víc vydělám, budu víc utrácet a v dalších letech si třeba nakoupím víc elekřiny - není tohle ta logika?
09. 07. 2010 | 17:32

vlk napsal(a):

Carlos
,-))
09. 07. 2010 | 17:33

1234 napsal(a):

Carlos V. - prof. matky jsou prostě takové, které nechtějí chodit do práce, chtějí se věnovat jenom rodině, mají pocit, že to je pro ně ta nejsmysluplnější práce.
Živí je většinou manžel, takže nemusíte mít obavy. Ale cítí všelijaké tlaky - společnost, různé sociální programy, výhodnost toho, nevýhodnost tamtoho... Ale nejvíc se setkávají s tím, že jejich rozhodnutí není akceptováno, nebo jejich náplň práce není považována za dostatečně úctyhodnou. Což je myslím škoda.
Většinou časem zakládají všelijaká ta MC, kluby a hnutí. To jim umožňuje se naplno věnovat rodině a mít "flexibilní práci".
A nakonec - nevidím důvod, proč by je stát nemohl podpořit - podpořit, ne živit, prosím nesměšovat.
Když může podporovat čez :-)))
09. 07. 2010 | 17:38

Emissary napsal(a):

vlku,

už čtu jenom první dvě věty, až tam jsi to dopracoval. :)

Kdyby sis prostudoval tu tabulku na konci odkazu, pak bys zcela jistě zjistil, že základní ceny zůstali zhruba na stejné úrovni, za nové, komunistické peníze. Rozdíl je jen v tom, že žádný Čechoslovák už nemněl skoro žádnou šanci si cokoliv koupit na západě, jen v Rusku a v socialistickém bloku a všichni měli holé řitě. Ale tam, v tom bloku, bylo k dostání obvykle jen vlčí hov... :)

Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! :)
09. 07. 2010 | 17:43

1234 napsal(a):

1234 - podpořit třeba tím, že budou moci odejít dřív do důchodu (když už beztak žádný nedostanou).
- ale to víte že mám. Právě proto netuším, proč by to nešlo. Samozřejmě není kancelář jako kancelář. Ale dítě je normální člen společnosti, netuším, proč by v moderní společnosti matky, ty, které chtějí chodit do práce, měly být drženy někde zvlášť, v ústraní, doma, můžeme tomu říkat jakkoliv.
I když je člověk doma, může, pokud samozřejmě chce, a někdy i musí, zastat velkou spoustu práce, netuším, proč by to nešlo i v práci. Odrostlejší děti ale samozřejmě potřebují hlídání a více péče. Ale všechno jsou to situace, které lze flexibilně řešit.
Spíše Vaše reakce svědčí o tom, že děti už máte nejspíše odrostlé...
09. 07. 2010 | 17:45

Carlos V. napsal(a):

vlk : komentar k diskuzi s Emissary :

troska faktu http://cs.wikipedia.org/wik...

neslo zdaleka jen o skrtnuti nul.

Jednak bije do oci nerovnost smenneho kurzu. Zde je slovo kradez naprosto evidentni.

A za druhe - ceny zbozi i prace diktoval stat. Ty se (netrzne) nezmenily - takze za uspory si clovek koupil mene. Kdyz ne zbozi (toho na trhu moc nebylo), treba sluzeb a znal jsem i cloveka, ktery puvodne mel nasetreno na vilku....
09. 07. 2010 | 17:48

Carlos V. napsal(a):

1234 - rad bych videl efektivni praci v kancelari o nekolika zamestnancich, kde pobiha jedno ci vice jedno-triletych deti :-)
09. 07. 2010 | 17:50

vlk napsal(a):

emisárku

ty už opravdu meleš absolutní nesmysly.Evidentně nevíš kudy kam. Je mi tě líto ,chudinko.

Takže klasika. Tvrzení že státní dluh jd e řešit měnovou reformou - takto objevná ekonomická teorie jak to že Řecko prostě neudělá novou měnu a může zas e jet na plný pecky a žádný šetření??,-
se změnila na následující tvrzení:
Kdyby sis prostudoval tu tabulku na konci odkazu, pak bys zcela jistě zjistil, že základní ceny zůstali zhruba na stejné úrovni, za nové, komunistické peníze. Rozdíl je jen v tom, že žádný Čechoslovák už nemněl skoro žádnou šanci si cokoliv koupit na západě, jen v Rusku a v socialistickém bloku a všichni měli holé řitě. Ale tam, v tom bloku, bylo k dostání obvykle jen vlčí hov... :)

tedy jsme s e dostali k tomu, že po reformě si už nikod nemohl koupit nic ze západu , ale jen ze Sovětského svazu!!!!!!
Ano promluvil ekonomický genius.Nejen zeměkoule, ale i známého vesmíru.
Jo a jak že to je s tím Kalouskem? Tak chystá nanás totéž co bolševik? Pochlub se!ne snad že bych od něj nečekal i nečekané, ale takhle nečekané , to se nechce věřit ani mně...

Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
emisárek je prostě k sežrání!!!
Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
09. 07. 2010 | 17:55

vlk napsal(a):

Carlosi

nic z toho co píšete nezpochybňuji. Vše je pravda.

Nicméně spor mezi mnou a emisárkem jd e úplně jinudy. On přišel s teorií, že státní dluh jde řešit také měnovou reformou. Což není prostě pravda.
Státní dluh jd e řešit
buď

splacením
vysokou inflací
nebo bankrotem

ale rozhdoně ne novou měnou.

Tohle je jaksi leitmotiv naší vzájemné "diskuse".

Nová měna je technická operace. A vždy okradení obyvatestva. Ale státní dluh v jeho reálné velikosti zejména vpoměru k HDP země , zůstane prostě stejný. I po zavedení nové měny.
09. 07. 2010 | 18:01

Emissary napsal(a):

vlku,

běžně ukazuji Suchecovi, kde mám záda.

"Rozdíl je jen v tom, že žádný Čechoslovák už nemněl skoro žádnou šanci si cokoliv koupit na západě..."

To jsem řekl a ne co tady ty svým zákeřným charakterem reprezentuješ.

Takže si posluž i se Suchecem, dva ..... na zádech ještě snesu. A kdybyste to nepochopili, mám v záloze taser i fazer. :)

Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! :)
09. 07. 2010 | 18:09

1234 napsal(a):

Carlos V. :-) Jako za starých časů. Dřív, když lidé hospodařili - žili, pracovali a vychovávali děti v jednom. Kromě staré Sparty...

Navíc bylo běžné, že děcka vychovávala celá vesnice. Dneska se kdekdo bojí mládeži třeba vytknout, že kouří. Je to přece jejich věc :-)
09. 07. 2010 | 18:12

Emissary napsal(a):

Carlosi,

vlk Vám řekl nesmysl. Určitě to víte. A když nevíte, můžete to zjistit, nebo se prostě zeptat.

Technická operace, to byly ty dvě první měnové reformy, nikoliv ta komunistická v roce 1953. To byla krádež ve všech směrech.

Vlk se nám pěkně vybarvil, neochvějný zastánce komunistických křivostí jest, sám je totiž křivý.
09. 07. 2010 | 19:04

Pete napsal(a):

Karel Hvížďala je prostě echt levičák. I Paroubka by překousl, jen aby vládla levice. On příliš nemyslí, on nemusí, on ví všechno předem a levé je to pravé. Myslící člověk číst Hvížďalu nemá důvod.
09. 07. 2010 | 19:12

kozoroh napsal(a):

S Hvížďalou souhlasím. SD v čele s Paroubkem se rozhodla vyhrát bitvu taktikou minulých válek. To, jak vidno, nestačí. byť to zabralo na 22% nostalgiků.
Vždy tady bude muset být strana, která hájí zájmy těch, kteří nemají přímý vliv na dění.To je nesporné. Měla by si ale uvědomit toto:

1/Proletariát v původním významu slova v Evropě skutečně neexistuje.
2/Idea rovnosti (žaludky máme stejné) je scestná a vede k závisti. Nikoliv k motivaci k lepším výsledkům závistivce.
3/Sociální stát má snahu bujet ještě rychleji, než zisky z výdělečné činnosti.
4/Spolu se sociálním státem úměrně bují byrokracie a svazující zákonodárství.
5/Vše nakonec končí Jahelkovým: "Vesnice byla chudá a živila se vzájemným okrádáním".
P.S.: Vlku.
Měna v 53. řešila především dvě věci:
1/ státní bankrot
2/ zglajchšaltovala všechny na úroveň prvobytně pospolné společnosti. Všichni si začali být rovni-měli hovno!

Hlavně to druhé se moc hodilo. Mimochodem ještě dnes schovávám zbytky potravinovývh lístků. Ty je asi nepamatuješ.
09. 07. 2010 | 19:13

keylo napsal(a):

Vlk má hodně literární brilance,navíc na dnešní dobu až podivuhodnou zasvěcenost v ekonomii-asi proto mu rádi oponují mnozí.
Přesto Vlku si myslím,že svým odborným profilem vylepšujete r.1953:Dolanský,Kopřiva,Zápotocký a Gottwald kteří se sešli na poradě čtyřky,jež rozhodla o měnnové reformě neměli ekonomické vzdělání ani z desetiny,jaké u nich předpokládáte.Gottwald byl oprávněn legálním politickým volebním (!) vítězstvím hájit jak uměl vítězství svých barev v únoru 1948.Kdyby tak neučinil,byl by prostě hlupáček,který si nechá naprosto evidentní viítězství ve volbách vyrazit z rukou.Ale v měně ho přeceňujete.Navíc zápolí-které by jim dalo takové podklady prostě tehdy neexistovalo.
Já nevím,proč se všichni tak rádi vracejí do padesátých let-pro mne jsou pasé a ničím mne neinspirovaly.
Daleko více mne zajímá r.1989.Kdy už východní blok vyzrál a učil lidi na školách něco se blížilo (v praxi ještě ne) pojetí moderní společnosti.Najednou se sesypal jako domek z karet,zcela přerušil svou kontinuitu.Nemohu si pomoci já za vyprodanými starými bouráky z celé Evropy na našich silnicích necítím nic moderně inspirativního.Cítím,že školním možnostem r.1989 -blízkých ovládnutí vesmíru,jaderné energie,civilzačních chorob apod jsme se naopak vzdálili směrem ke středověku na stovky let zpět.Nakoupení superdrahých přístrojů typu Lesselova gama-nože (už druhý) je asi takové ceny jako středověký astronomický astroláb (viz obrázky půlobloukového otáčivého přístrojíku).Tím modernost nenahradíme.Ale nesvalujme naši zpětnou ultrazpozdilost hlavně na USA.Ty se tak dalece ve své obchodní politice o naše dušičky nestarají. Samy jsou vzdáleny tomu se stá středověkem.Společnost se propadla záhadným dnem a dodnes si to neuvědomuje.Svoji otravnost a naprostou směšnost a komičnost.Je to čisté utrpení se narodit v českém životním prostoru.
09. 07. 2010 | 19:27

Belgičan napsal(a):

Sociálně demokratické strany ve většině zemí vysloužily. Nejsou potřebné.

Lidé pochopili, že do vlády patří lidé schopní vydělat(ne ukrást - proto neúspěch ODS) peníze.
Co u nás lidé nepochopili, je nutnost přítomnosti nějaké skutečně na ekologii zaměřené strany ve vládě.(V tomto ohledu neměli čeští voliči kam sáhnout)

Zkrátka, ekologové se budou starat o kvalitu našeho životního prostředí a ekonomové budou vydělávat.

Populisté a jiní šašci ve vedení státu nejsou vítáni.
09. 07. 2010 | 19:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

Belgičan
Souhlasím s Vámi.
Také se mi nelíbí , že ve vládě máme populisty a šašky typu Kalouska, Schwarzenberga, či Johna.

"Veselé oddlužování, hvížďalování, kalouskování, nečasování a johnování přeje našim reformátorům Tencokida.
Ostatním daňovým poplatníkům pak přeje krev, pot a slzy. "
09. 07. 2010 | 19:41

Marcus napsal(a):

to Jedla:
v mnohem s Vami souhlasim. Jen bych Vas varoval pred precenenim toho tzv. babyboomu. Ten ma jedinou pricinu - rodily se deti 70-tym rocnikum. Problem ovsem je, ze v tech 70-tych letech se rodilo 160-200000 deti rocne a ted se rodi zhruba 100000 deti rocne. Cili ve skutecnosti tenhle narod vymyra. Problem demografickeho vyvoje je, ze se to viditelne projevi se znacnym zpozdenim a co je horsi, stejne tak dlouho bude trvat naprava (pokud nastane). Kazdopadne nas cekaji problemy, ktere zadne penzijni fondy nevyresi (ty problem jen prohloubi, protoze budou insolventni - takze situaci zrejme opet bude zachranovat stat jako to bylo v pripade soucasne financni krize).
Jedine reseni (a pritom levnejsi oproti jakymkoliv experimentum s duchodovou reformou) je podpora rodin s detmi.
Podceneni demografickeho vyvoje povazuji za jedno z nejvetsich selhani dnesniho systemu - politici totiz resi pouze aktualni problemy, ovsem jak uz jsem psal - demograficky vyvoj je vzhledem ke zpozdeni s kterym se projevuje casovanou bombou.
09. 07. 2010 | 19:46

kozoroh napsal(a):

Belgičan.
Obávám se, že vaše představa vlád ekonomů a ekologů je ralizovatelná pouze tak, že ony subjekty by vládly ze zákopů.
09. 07. 2010 | 19:52

Emissary napsal(a):

kozorohu,

tady je spor v základní rovině. Vlk si něco přečetl, ale ničemu nerozumí. Přiznal, že měnová reforma v roce 1953 znehodnotila vklady, nepřiznal, že ta samá měnová reforma znehodnotila jiné peníze - dluhy, dluhy všech, tedy i státu. Z čeho by pak komunistický stát získal peníze a získal je nejmíň na 10 let dopředu? Za 26 let krachl, tedy 26-10 = 16. Vlastně za 16.

Co se stalo s dluhy státu? Nikde se to nepíše. Ale co asi?

Pokud se komunistický stát dlužil do zahraničí, asi dluhy splatil, prostě udělat opak by se nevyplatilo, byla by to sebevražda. Pokud dlužil vlastnímu obyvatelstvu, zaplatil 30 až 50 krát méně, podle výše dluhu, vzhledem k tomu, jak se vyvíjeli základní ceny v té době. Odrat vlastní lidí se vyplatí, nemohou se účinně bránit. Nevzpomínám další náklady, kolik táto transakce stála. Prostě komunisté tenkrát odrali všechny, i ty, co měli jen 300. Najednou měli jen 60. A kdyby i ty nejchudší neodrali, ta měnová reforma by se jim nikdy nepodařila.
09. 07. 2010 | 19:52

Skogen napsal(a):

Dnes mám z vašeho článku zcela jiný dojem, než mívám většinou. Dnes bych řekl, že jste si sundal brýle, zkreslující svět a nasadil čirá skla...

Ano. Svět se změnil. Proletariát v mnohém dosáhl svého a soc dem politika iluzorně ztratila na významu. V protikladu k soc dem politice stojí politika elit. Tragédií pro soc. dem. politiku, ale zejména pro vrstvy vzešlé z proletariátu, je, že tyto vrstvy, loajálnější držitelům moci, pozbyly potřeby se identifikovat se soc dem politikou. Politika elit je přitom kdykoliv připravena výdobytky sociálního státu omezovat, lidských zdrojů je nadbytek a nic než to elity od zbytku populace nežádají.

Soc dem, pokud by své voliče měla následovat, nutně by se měla posunout více do středu. Neučinila by tím koneckonců nic jiného, než krok, který v našich poměrech uskutečnila pravice. ODS v současnosti reprezentuje umírněnou pravici, elitářkou politiku zastupuje TOP 09 a přinejmenším rétorické středové pozice zabraly Věci veřejné. Jakkoliv by bez TOP 09 zastávala ODS citelněji asociální postoje, s TOP 09 může mnohem efektivněji oslovit určitou sortu voličů. S VV taktéž v opačném gardu. Ve výsledku však sestavují silnou koalici.

Recept na úspěch soc dem programu je taktéž v koaličním potenciálu, kdy ČSSD obsadí středovější pozici a umožní nalevo vznik dalšího subjektu, se kterým bude moci spolupracovat. ČSSD by všemi prostředky měla usilovat o zvýšení svých koaličních šancí. Blairův neúspěch tkví v odlišnostech britské a české politiky. V poměrném systému by Blair uspěl.

Poměr počtu důchodců k produktivním se jistě vyrovnává. Taktéž ovšem od dob Bismarcových vzrostla produktivita. Kontrast poměru 20:1 a 20:5 se tím snižuje.
09. 07. 2010 | 19:56

Emissary napsal(a):

A komu to nepomohlo,

toto snad pomůže. Jen číst pečlivě. :)

http://www.revuepolitika.cz...
09. 07. 2010 | 20:00

PatientO.T. napsal(a):

2 Emissary:

36
09. 07. 2010 | 20:00

blue jay napsal(a):

TCKH,
A jake sasky by jsi ty rad videl ve vlade? Sasky typu Haska, Sobotky, Filipa, Ratha, Grebenicka, Skromacha, Urbana, Zaoralka...atd? Mel by jsi z toho vetsi srandu Kydaci Hnoje? A nebo by se ti jen libil ten smrad?
09. 07. 2010 | 20:01

Emissary napsal(a):

PatientO.T.

Tak jo, 36 -10 = 26. To je pravda. Člověk přemýšlí nad vlkovou iracionalitou, a pak zapomene na jednoduché počty. Říká se tomu odpudivá gravitace. :)
09. 07. 2010 | 20:06

Vlčice napsal(a):

Vlku, bylo by pod moji úroveň psát pod tvým nickem. Jenom mne mrzí, že ty dokážeše urážet ostatní a když napíšu, že jsi za to urážení tro.., tak jsem smazán. Nevadí, ona to ta spousta čtenářů vidí.
09. 07. 2010 | 20:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

Hvížďala
Posledním z budoucích ministrů, kteří budou muset opustit placené funkce v dozorčích radách, je místopředseda ODS a adept na ministra pro životní prostředí Pavel Drobil. Dozorčí rady firem Lesy ČR, Lázně Darkov, C & D FINANCE HOLDING i Letiště Ostrava již opustil.

"Jsem akcionářem Lázní Darkov, to zůstanu i nadále, jelikož je to můj majetek. Stejně tak zůstanu společníkem v advokátní kanceláři Pyšný, Weber & partneři. Nicméně advokátskou činnost mám pozastavenou již několik let," uvedl Drobil.
-----------------------------------------
Zabývejte se mnohoobročnictvím, Herr Hvizdala, ne blbostma.

Nebo máte strach ?

Ale to by novinář neměl. To pak není žádný novinář, ale jen pisálek.

Asi takový jako já.
09. 07. 2010 | 20:11

vlk napsal(a):

Emisárku
ruply nervy? Nedivím s e. protože jsi dokonalý mimoň.
ty už dokonc e popíráš i to, co jsi před chvílí tvrdil. Jak jsem také doloil.
je zrčitý rozdíl mezi směšný a trapný. Do teď jsi byl směšný, teď už jsi trapný.

konak - každá měnová reforma, milej emisárku, co jich v historii bylo, byla krádež!
Ale krádež nem vůbe c co společného s výší státního dluhu.
Jo když už dobrovolný práskači používáš slovo křivák, jistě snadno dokážeš , ež s e zastávám měnové reformy v roce. 53. Jak jsem napsal - pamatuji ji jako malý kluk.
Ale nenapsal jsem proč milej práskači. Ten rok byl pro naší rodinu mimořádně tvrdý. Jen pár týdnů před reformou totiž partička souhů, velmi inivciativních , jistě také jacísi spravedliví, s e prostě objevili s náklaďíkem před naším domem a prostě jsme museli pryč. NAši na to měli 24 hodin. dokonc e i přiložili ruku k dílu. K tomu nakládání. Následně ještě měnová reforma.
Tátov a matka, která zdědila kdysi určitý finanční majetek , už za první republiky po rodičích a žila z malého výnosu, tak ta přišla o všechno. Nikdy s e z toho nevzpamatovala a za tři roky umřela.
To jen pro upřesnění další spravedlivej souuji.
Táta situaci tenkrát brilantně zmáknul. Celý život se snažím, abych se mu a spoň trochu vyrovnal.
Ale to někdo jako ty . vůbec nepochopí. Ty budeš ývanit o křiváctví. přesto, že tě přímo cituji.

kozorohu
nemám vůbec nic proti tomu, abys ty místo emisárka dokázal, jak měnová reforma řeší státní dluh. Směle do toho. nepochybně se s tebou rád rozdělí o Nobelovu cenu. Jak jsme napsal - hloupí Řekové a ti ostatní, včetně US , co valí ten obrovský dluh - stačí jen udělat novou měnu a je vystaráno...
Má ty panenko skákavá..Vlastně Skočická.
Jinak kozorohu, budeš s e divit,ale potravinové lístky pamatuji také. byly zrušeny spolu s vyhlášením měnové reformy. Pamatuji si je proot, že mi máti vysvětlilana nich , proč mi nemůže koupit lízátko. Takové to špičaté. Protože na ně nemáme ty oranžovo hnědé lístečky.

keylo

rok 53a měnovou reformu sem, bez jakékoli souvislosti zatáhnul emisárek. Chtěl pře d novým publikem, bez uvedení jakýchkoli vztahů k blogu vytáhnout stará spor, kd e prostě tahal za kratší konec.
Vsadil si na to, že si prostě nikdo nebude pamatovat pár dní staré souvislosti a že to celé vytrhne z konceptu a dá do nového světla.
aby měl víc šanci. Dost trapný trik.

Jinak vy přinášíte jiné téma - rozpad východního blogu...
To by byylo na hodně dlouhý diskus.

Třeba k tomu někdo napíše blog a pak to pojednáme v plné šíři.

Já osobně bych ještě uměl pochopit, že to ruplo u nás, v MaĎarsku, Polsku..
Ale dodnes jsme nepochopil, jak s e to mohlo rozpadnout v Sovětech... Tam to měl bolševik dokonale pod kontrolou...
Pro mne dosud neuvěřitelná záhada.

Ale nechme toho...

Má to mnoho faset. Jendou z nich pro mne je přesvědčení, že bychom my tady v Česku , ale i nejspíš celá Evropa byly v mnohém ohledu lépe, kdyby po odchodu Rusáků byl v Rusku zůstal militantní bolševik. Naše začlenění do západních struktur by bylo bývalo bylo bleskové. O tom jsem přesvědčen. Rozkradení a vydrancování by se bylo stalo v mnohem menší míře. Desocializace Evropy a demontáž evropského sociálního státu by se nejspíš dnes nekonala. Stejně jako by se sotva konal transfer know how, práce a kapitálu do Číny..
Prostě globální hybatele by zde byl imperativní korektiv.
Klasické kdyby. A jen spekulace.
09. 07. 2010 | 20:26

kozoroh napsal(a):

Emissary.
Musel bých něco dohledat a to se mi nechce. Takže jen z hlavy, co pamatuji.
Ještě den předtím večer v rádiu Zápotocký prohlašoval, že měna nebude. Ráno to bylo hotovo. Úspory byly měněny ve dvou poměrech podle výše vkladů. Kdo měl tuším nad 50 tis.Kč, děsně prodělal. Prodělali ale všichni.
Důvodem byla především politika KSČ, která zlikvidovala prakticky všechny soukromé aktivity, takže nebylo nic a to málo co bylo, tak bylo na příděl (lístkový systém). Kvetl černý trh, takže kdo měl našetřeno, zaopatřil se. Měnovou reformou byli ale najednou ze všech žebráci, závislí jen na milosti státu.
Jakým způsobem se nastavil kurs valut nevím, ale pro vnější věřitele asi neměl význam. Nebyl-li oficiálně vyhlášen bankrot, museli být věřitelé uspokojeni. Zaplatili to všichni čechoslováci. Mimochodem ČSR platilo své závazky (třeba vůči Británii za válečné operace a činnost exilu) zlatem. Tehdy ještě byla měna kryta zlatem (a ostatními aktivy).
Tolik stručně a asi i nepřesně, ale opravdu se mi to nechce hledat.

Jedno je ale fakt. Komanči ukradli celý stát. Doslova. I kdyby ten stát byl chudý (a to ještě nebyl), na dluhy zvenčí to stačit muselo.
09. 07. 2010 | 20:30

vlk napsal(a):

Koukám, že Blue Jay už zase chce psát minimálně po d čtyřmi nicky najednou.
Vlčici už tady máme, Kdypak dorazí J/o/Elita? kdypak vlak? Kdy vakovlk?

Jo a prý by bylo po d úroveń Blue Jaye - alis vlčice psát pod mým nickem. Stačí s e podívat pod předposledního Paroubka. kupodivu Vlčice i plagiátní vlk mají stejné IP...
09. 07. 2010 | 20:32

Emissary napsal(a):

vlku,

už nemáš nic, už jen ty záda, s ..... diskutovat, uznávám, to je špatná idea. :)
09. 07. 2010 | 20:32

Skogen napsal(a):

Marcusi, k tomu babyboomu bych také připojil, že ano, že se rodí děti dnešních třicátníků, t.j. široko daleko nejsilnějších ročníků, jenže...

V sedmdesátých letech měly ony silné ročníky, o kterých hovoříme, index natality 2,5. V současnosti, kdy někteří nerozumové razí termín "babyboom", má index natality hodnotu 1,13. Čili nejsme ani na polovině porodnosti ze sedmdesátých let, přestože porodnost zhruba od roku 2003 mírně vzrůstá.
09. 07. 2010 | 20:39

Emissary napsal(a):

kozorohu,

možná najdete a možná ne, ale to, co jsem řekl, vyplývá z kontextu věcí. Tak se zeptejte někoho významného, který to ví. :)

V opačném případě Vy i vlk můžete falzifikovat dle Poppera, třeba dokážete opak. :)
09. 07. 2010 | 20:39

kozoroh napsal(a):

emissary.
Stručně z wiki:http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ceskoslovensk%C3%A1_m%C4%9Bnov%C3%A1_reforma_(1953)

Byl jsem opravdu trošku nepřesný.
Vlku.
Je s podivem, že ačkoliv máme podobné osudy, stojíme každý jinde. Ušpinil ses? Nebo se chováš jak pes, který líže nohu pána za to, že jej kopla?
09. 07. 2010 | 20:44

vlk napsal(a):

TCKH

vidím, že tad y jsi..

SNeslyšel jsi náhodou chlápka co říká Viktor Paggio nebo tak nějak - poslanec z Johnovy stáje. u Šulcové na CŘO1?
Já jsme málem boural , když jsem jel domů z oficíny.

Řeč byla o tom, proč s e stoplo hlasování.
Protože to prý chtěli mít superbezpečné a nějak s e to zvrtlo. Prý hesla byla špatně nastavena a tak. jaks popisovla. Ale vypadlo z něj ještě něco jiného. za to a si dostane pořádný ceres od souuhů a soužek..
Kupodivu, přesto , že byly fatální problémy s heslem, tak někteří hlasovali!§ A prý i tad y to bylo špatně.. Ted y ne dobře. Prý s eobjevoval špatný obrázek. Všechny hlas y prá s e na skle přičítaly graficky /RO. No ale ve skutečnosti - no ve skutečnsoti s e počátali dobře!

není to záhada hlavolamu? Jsou problémy s heslem... To se změnilo, že se nešlo přihlásit...
Ale někdo přeci halsovat moh. A jako na potvoru -no jako na potvoru byl každý hlas na skle PRO.. Ale ve skutečnsoti započítaný správně. Čím dál si myslím, že došlo k uplatnění toho, co jsme označil za variantu
2-- ted y hlasování nebud e kvůli technickému lapsu za který nikdo nemůže
eventuálně
3- ať si halsují , ale my budemme mít správný výsledek! Jenže programátor to poněkud zvoral. To co s e mělo zobrazovat na centrálním počítači hodil omylem na sklo a opačně.

Ostatně , to co dneska předvedla Johnov a partička ve sněmovně , ohledně volby ombudsmana, tak to rozhdoně překonalo vešlerá očekávání. měli si vybrat jednoho kandidáta ze čtyč. Nevybrali žádného. S logickým odůvodněním, že jedna z kandidátek , je podle nich - v konfliktu zájmů. Normální člověk prostě nepochopí, proč si zkrátka nevybrali jednoho ze tří zbývajících...
Pochybovač a neprajník mého typu mí jasno - prostě to nestačil Bárta s Johnem zobchodovat. Nestihl vyjednat deal ani s ODS , co to hodí, když podpoří Dundáčkovou , ani s těmi ostatními - co by to hodilo, kdyby podpořili Šabatovou. Ostatně , tady asi nebyl k handlu partner. Socani nemají co nabídnout a Kaluskova nějaký ombudsman nezajímá. A pokdu, tak aby byl co nejslabší a nerušil. takže ten to hodil Dundáčkové také.
Prostě jak kdysi uvedl John v nějaké reportáži Vlastních bulev z E 55- neny penyz milej pane , neny laska, no..
09. 07. 2010 | 20:46

kozoroh napsal(a):

Emissary.
To je asi nedorozumění. Já nemíním nic falzifikovat ! Nejsem ekonom a nemám chuť ani čas hrabat se v 3,14čovinách celý den jak vlk. Napsal jsem jen pár vzpomínek bez nároku na přesnost.
Kde jste na to přišel?
09. 07. 2010 | 20:51

vlk napsal(a):

emisárku

jdi si poplakat mamince. Uleví se ti.

kozoroh
omyl. Já mám svůj postoj dobře zarguemntovaný.
ne neušpinil jsem se. Hleděl jsme ,a bych si s nimi zadal co nejméně to šlo.
Nicméně soudruzy jsou nenávratně pryč . Nic už je nevrátí zpět. tedy pokud si je nevrátíme zpět sami.
A jediná cesta jak s e to může s tát má dva hlavní milníky.
Prvním je podlomení víry obyvatel v demokracii.
Viz privatizace, viz bankovní podvody, viz kradenía řebíčkování všeho druhu, viz čunkiáda a justiční mafie, viz Dalíkova většina, viz čachry při presidentských volbách.

Druhým je prudké zvýšení míry chudoby v zemi . Otevření nůžek mezi chudými a bohatými + arogance bohatých.
Res. a roganc e dementní pravice. kterou můžeš v míře čím dál větší vidět i tady.

Víš , škrtni lidem veškeré transfery, zaveď z poplatni jim všechno možné - školné ,pobyt v nemocnici a vím já co všechno. Stejně vláda jako je famiglia 118 nebduemít dost peněz. Aby pořádně zpravovala stát. Protože krást s e bude zkrátka dál. Ve velkém. takže stresovaný normální člověk si prostě nutně musí říci - kal to, že bolševik na to všechno měl? Jak to, že s eneplatilo u doktorů, že s eneplatilo za pobyt v nemocnici. jak to, že všichni měli byty, jak to , že vysoká byla zadarmo, jak to, že nebyli nezaměstnaní, jak to , že kriminalita byla výrazně menší., jak to, že cikánský problém neexistoval, jak to, že existovalo Československo?
A jak to dokázal přesto, že financoval asi 11x větší armádu, živil policejní aparát, milice a podobné darmožrouty? Dokud si tohle myslí jen voliči vojty Filipa, nic s eneděje. Jakmile si to ale začnou myslet voliči dalších stran pak by mohl recyklovat betonový bolševik z rakve.
A to já za žádnou cenu nechci. Půl života či spíš e 3/5 života mi to bohatě stačilo.
09. 07. 2010 | 20:59

Emissary napsal(a):

kozorohu,

nikde, jen jsem mněl chvíli dojem....,

jen jsem testoval. Nic ve zlém, já Vás respektuji.
09. 07. 2010 | 21:01

Emissary napsal(a):

vlku,

jdi si poplakat na svůj vlčí - liščí ohon, třeba bude vyrábět elektřinu, a ty najdeš náhle smysl života. :)
09. 07. 2010 | 21:04

Emissary napsal(a):

vlku,

tady máš písničku, úplně se na tebe hodí. :)

http://www.youtube.com/watc...

Tím naše diskuse končí, alespoň tento den. :)
09. 07. 2010 | 21:20

Milan Tatek napsal(a):

Možná byste se měli zeptat těch, co volili dříve ČSSD a nyní ne. Patřím mezi ně a jednoznačně musím přiznat, že jedině osoba pana Paroubka se svým imperátorským postojem ke svému okolí mne přímo donutila nevolit tuto stranu. U ní se pod vedením pana Paroubka vytratil ve skutečnosti název "demokratická". A takových je nás více jak zmiňovaných 8% Panem Komárkem. Byl ještě moc slušný.
09. 07. 2010 | 21:21

stále rebel napsal(a):

Pro Emissary
Když se zajímáš o okradené střadatele proč se nepodíváš na devadesátá léta.

„Nejvyšší hodnota míry inflace byla v České republice v roce 1991 (56,6 %), o rok později došlo k propadu až na 11,1 %, v roce 1993 byla zaznamenaná míra inflace vyšší, a to 20,8 %. Od tohoto roku docházelo k neustálému poklesu míry inflace (výjimkou byl rok 1998, kdy inflace opět mírně stoupla na 10,7 %).“
http://www.czso.cz/xm/redak...

Kdybys uměl počítat, tak bych ti řekl ať napočítáš kumulovanou inflaci za roky 1990 – 1998. Odhaduji, že to bude více než 300 % a úspory střadatelů nedopadly o mnoho lépe než v roce 1953.
09. 07. 2010 | 21:23

kozoroh napsal(a):

Zkuste mne občas číst. Ne každý dědek zde je levičák. Ne vždy se musím vůči levičákům vyhraňovat. Některé pravdy jsou univerzální-nejsou stranické.
Vlku.
Chybí ti tam zločinci zleva. A že jich taky bylo.
Tady můžeš napsat cokoliv (v rámci kodexu). Stejně tak ti zde může kdokoliv nevěřit.
Tvůj zde deklarovaný soucit je jen v rovině kategorických prohlášení, které zavánějí čirým altruizmem.
Jestli chceš altruizmus povýšit na úroveň státní doktríny, je na malér zaděláno.
09. 07. 2010 | 21:25

vlk napsal(a):

emisárku

tad y je taky jedna. Z vašeho rodinného archívu
http://www.youtube.com/watc...
09. 07. 2010 | 21:32

Emissary napsal(a):

stále rebele,

až tykání nebude východiskem (mimochodem, nevím, že bych dal k tomu souhlas), pak bude diskuse možná. Ale celkem dopředu z rány říkám, že Vámi uváděná inflace v té době se zrodila ve vaši hlavě, že to je chiméra. :)
09. 07. 2010 | 21:34

kozoroh napsal(a):

Emissary.
První část mé repliky ve 21:25:30 byla pro vás.
09. 07. 2010 | 21:35

vlk napsal(a):

kozorohu
není vůbec důležité, co tak dodáš ty nebo já.

ty se bolševikem nestaneš a já také ne.

Když necháš, aby sobectví vyhrálo nad rozumem , pak je na malér zaděláno.
09. 07. 2010 | 21:37

Emissary napsal(a):

vlku,

to sis asi popletl světové strany. :)
09. 07. 2010 | 21:37

vlk napsal(a):

Rebeli zdravím

užiješ si. emisárek je prima hračka. Až mu tam te'd naservíruješ inflace od převratu ze staťáku , tak počítej s nějakou těžce racionální odpovědí typu -a v Indii jsou jedovatý hadi nebo tak něco.

je je to fakt figirka jaká se jinde těžko hledál. Dobrou a užij si.
09. 07. 2010 | 21:39

Emissary napsal(a):

jistě pane kozorohu,

kromě toho, že jste to neoznačil. Ale tady jde o něco jiného. Válka byla vyhlášena a já neustoupím, dokud se vlk nezmění na sporoforezní formu života. :)
09. 07. 2010 | 21:47

JC napsal(a):

rebelante,
Nikdo o úspory nepřišel, protože ještě v prosinci 89 všichni naskákali do Trabantů a všechno uvalili na Mariahilfestrasse za elektroniku a hadry pochybného původu:-))))
Uvolnění regulovaných cen muselo zákonitě přinést jejich nárůst a jen "mimoza" by očekával něco jiného.
Spousta chytrých Čechů/pravičáků of course/ si docela pomohla na kuponové privatizaci.Oslové ovšem nadávají na Koženého.
A konečně z většiny Čechů se díky 2O-ti násobnému zvýšení cen nemovitostí stali za vámí udávané období milionáři.
Kdybych si osobně mohl vybrat, kterou reformu bych s klidně zopakoval ještě jednou tak klidně tu z roku 1990. Vám a vlkovi/to má za navážení se, aniž by tušil/ přeji znovuprožití té komunistické.
09. 07. 2010 | 21:54

JC napsal(a):

Emissary,
Do něj, zničit, vymazat z mapy :-)))
09. 07. 2010 | 21:57

kozoroh napsal(a):

Emissary.
To je vaše svobodné rozhodnutí. Já bych zbytečnosti nedělal. I když naštěstí zde nelétají ničí koule. Dokonce si myslím, že ani nevstoupíte do dějin literatury. Už je tam s tímto tématem Cervantes.
Jestli mohu radit, zkuste jiné zvíře. Vlk se ochočit nedá.
09. 07. 2010 | 22:00

Emissary napsal(a):

kozorohu,

no to uvidíme, stačí jen malé vítězství, úplné je nemožné, přece vlk myslí jako ...... :)

Teď mám setball stale rebel, musí ho vyléčit z bludu. A ten chudák, vlk, mu tak ochotně vlezl do ...., až se divím. :)
09. 07. 2010 | 22:08

Tencokida Hnuj napsal(a):

kozoroh
Občas na mě působíte dojmem soudného člověka.
Položím Vám jednu otázku :
Vy se fakt , coby "pravičák" identifikujete s Kalouskem , Nečasem a Johnem ?

Vy si skutečně myslíte, že reforma má být o plošných škrtech, poplatcích a zvyšování DPH ?

V ekonomice orientované na vývoz ?

Bez strukturálních změn a efektivního tlaku na étos lidí v institucích ?

No dobrá, těch otázek je více, ale i tak.
09. 07. 2010 | 22:20

Skogen napsal(a):

Milan Tatek, jak už jsem podotknul několikrát, ale stále s tím hodlám otravovat...

Prosím vás, dopřejte mi ve svých silách možnost zeptat se za pár let, jestli vám to stálo za to. Jestli osobnost pana Paroubka a konotace z ní plynoucí a ovlivňující váš psychický stav, jsou opravdu o tolik důležitější, než realita, která z voleb vyplývá...
09. 07. 2010 | 22:33

stále rebel napsal(a):

Pro JC.
Už to chápu, inflace nejen že neokrádá lidi, ale naopak z nich dělá milionáře. No a kdyby byla inflace ještě vyšší mohli jsme být všichni miliardáři.
09. 07. 2010 | 22:43

JC napsal(a):

stále rebel,
Chápete to naprosto správně. Přesně tak to je, ale vůbec to nesouvisí s tím co jsem psal já.
09. 07. 2010 | 22:54

jozka napsal(a):

Jc: Nikdo o úspory nepřišel, protože ještě v prosinci 89 všichni naskákali do Trabantů a všechno uvalili na Mariahilfestrasse za elektroniku a hadry pochybného původu:-))))

Myslim, ze bys nemel sve zazitky zevseobecnovat na vsechny :-)
09. 07. 2010 | 23:42

Marcus napsal(a):

to Skogen:
ja ta spatna cisla znam. Nechtel jsem ale vysvetlovat index natality, fertility atd., proto jsem uvedl k porovnani pocet narozenych deti v 70-tych letech a pocet deti, ktere tyto rocniky maji nyni.
Reseni jsou v podstate dve - podpora rodin s detmi nebo imigrace. Podle me je lepsi podpora vlastniho naroda (ale to je ciste muj soukromy nazor).
V Evrope si davaji pozor na demograficky vyvoj predevsim ve Francii - diky tomu tato zeme bude v budoucnu podle meho nazoru vitezem.
Jak uz jsem psal - politici resi aktualni problemy - takze kdyz budu optimista, zacne se to resit za 10 let.
Kdyby tento stat venoval desetinu toho, co se tady rozkradlo a rozsustrovalo na dostupne bydleni, mohlo byt vse jinak. Investicemi do vystavby by podporil ekonomiku, nabidkou bytu by dostal do normalu absurdni ceny bydleni a zaroven by umoznil mladym rodinam mit deti misto splaceni dluhu z hypotek.
09. 07. 2010 | 23:57

Skogen napsal(a):

@Marcus - souhlas. Politici, abych tak řekl, "nehasí, co je nepálí", ačkoliv vědí, že jednou někoho z nich pálit bude. Narozdíl od nás dvou politici očividně dávají přednost imigrantům, přesněji levné pracovní síle z východu, v zájmu co nejnižších mezd i bez občanství. Co se týká porodnosti, optimistické je, že už není moc kam klesnout :)
10. 07. 2010 | 01:44

kormoran napsal(a):

Paroubek opravdu za "nic' nemuze !!!)))To je takovej normalizacni 'strejda'))

Uvedomujete si vubec , jak ho stve ,ze se nenarodil ve Venezuele?
10. 07. 2010 | 06:35

slv napsal(a):

Jak tak koukám, co tady plácá místní guru, vystupující pod nickem vlk, tak mi to nedá a musím vyslovit obdiv k těm, kteří na tohoto exhibitujícího grafomana reagují.
Je velmi málo tak přihlouplých a sebestředných jedinců, aby jejich identita nebila do očí a je jedno, jak a kde vystupují. Svého času to bylo v exkavárně ČSSD, kde se potkávala dost velká skupina lidí, která tomuto velikánovi diskuze pravidelně ukazovala, že velikán je, ale jeho velikost je spíš vztahována do jiných partií těla, než je hlava.
Vlku, když už se chceš (zase a poněkolikáté) pasovat do role vševědoucího a nejlépe diskutujícího tvora, podobně jako Paroubek, tak si nejprve zaskoč do základní školy a nauč se číst. Až to zvládneš, tak se pokus ty svoje bláboly redigovat, aby to nepřipomínalo zvratky nejen po stránce logické, ale i formální.
10. 07. 2010 | 06:40

malý Pavel napsal(a):

Pane Hvížďala, domnívám se, že jste tentokráte na velkém omylu. Paroubkovi (jeho "buldočímu stylu") nejde upřít zásluhy na tom, že ČSSD po "Grosovém atentátu na Špidlu" vyhrála volby. Ale tento samolibý narcis měl být po volbách "upozaděn". Paroubek si ČSSD opravdu "zprivatizoval" pomocí neschopných přitakávačů Zaorálka, Škromacha, Sobotky,Tvrdíka a Rátha.

Nějak nekladl důraz na program ČSSD, ale dával "přednost" výzkumům (které zaplatila ODS, což jeho "sebevědomí" /NABUBŘELOST/ zbavilo rozumu úplně!).

Co si sliboval od toho, že členy ČSSD (kteří pro stranu "dřeli" do úmoru) "odstavoval" z kandidátních listin a "cpal" na ně své "kamarádíčky" a mediálně známé "figurky".

To, co se nyní děje jde přímo na "triko" Paroubka a jeho "podržtašek".
10. 07. 2010 | 07:00

slv napsal(a):

Domnívám se, že pan Hvížďala ukázal na problém vyprázdněnosti politiky ČSSD. Pochopitelně se to týká nejen jí.
Je dosti složité utrhnout dost velký krajíc z volebních preferencí, když ve společnosti je v podstatě blahobyt.
Posledni volby byly v převážné míře postaveny na negativním zobrazení protivníků. Stěží lze určit, kdo to začal, protože se v minulosti najde dost příkladů u každé z politických stran. Letošní volby jen ukázaly hranici, kdy to přestává nést ovoce a začíná být kontraproduktivní.
Paradoxně zvítězili ti, kteří byli nejméně negativní i když populističní. V každém případě zvítězily politické strany s r.o.
Hvížďala má pravdu i v tom ohledu, že ČSSD nemůže lépe uspět, pokud nenajde pozitivní témata a dokud nezmizí z vystoupení jejích představitelů ještě stále omílané: "Ostatně soudím, Kartágo (ODS, koalice) musí být zničeno".
10. 07. 2010 | 07:42

Jedla napsal(a):

Marcus: Myslím, že ten sek "prognózy" z roku 2003 opravdu nebyl úmyslný, byla to klasická chyba, kdy mustr - vzorec, algorytmus - aplikovali za změněných podmínek. Měli rovnici (soustavu rovníc), a vyšel jim výsledek, nevšimli si, že jsou mimo definiční obor.
Vámi zmíněné "Husákovy děti" prostě v devadesátých letech nerodily, cosi je přimělo čekat. Rodí teď a nepřestávají. Ale "staré" vzorce gemografů ČSÚ počítaly se "starým chováním" - co ce nestihne do třicítky (věku), s tím už moc nepočítat. Podobně statistici kalkulovali s úzkou korelací mezi počtem sňatků a následných porodů dětí - a ta korelace se rozvolnila, generace (v historii lidstva dosud nejvíce zasažená rozvodovostí rodičů) se rozhodla vlastním dětem neubližovat rozvody, a tak neuzavírá sňatky. Přesto vychovávají děti.
Na "prorodinné politice" a názoru na penze se, zdá se, shodujeme.
10. 07. 2010 | 08:31

korso napsal(a):

Příznivci levice,pokud si sečtou počet roků,po který vládla po válce levice,nikdy nebudou věřit,že nemá smysl.
Benešův čechoslovakismus komunistům v Česku nepomohl:Slovensko už v r.1948 dvěmi nacionalistickými zakázanými stranami bylo schopné zabránit volebnímu vítězství KSČ tehdy.
V r.1968 byl Dubček schopen jím hlásanou demokratizací dovést KSČ k rozpadu.
V r.1989 sklízela KSČ plody neefektivní Husákovy politiky.
Na jedné straně ovšem KSČ v soustátí se Slovenskem získávala argument:pomoc zaostalému Slovensku.
Vezme-li ovšem smysl "liberalizace" politiky KSČ A.Novotným,vyměněným A.Dubčekem s jeho demokratizací-vidíme,že v letech 1958-1970 neměla KSČ program vlastní cesty,v podstatě se chtěla pouze naivně neznámo přesně jak,přibližovat Západu,který ovšem programově odmítala.Sjednocení sociální demokracie a KSČ brzy po válce Gottwaldem a Fierlingerem asi vycházelo ze zkušeností předválečného Německa,kde obě levice v součtu i jednotlivě volebně silnější než nacisté,s nimi prohrály koneckonců.
Dubčekovo založení slovenské sociální demokracie po r.1989 je gestem opětné Dubčekovy nevyhraněnosti:Musí to být jiné než komunismus,ale považováno za levici.Dubček, jsem přesvědčen, více v programu neměl.Ficově porážce se tedy nedivím.Pokud levici chybí skutečný program jiný než se "podobat demokracii" a "blížit západu" nemá už v našich a slovenských dějinách dále velkou šanci.To jsou tradiční koncepce pravice,ta je sama zvládne lépe a s tím přinese silnější sociální nerovnost.
10. 07. 2010 | 08:32

Jedla napsal(a):

1234 (09.07.2010 17:32:45)
Souhlasím s Vámi.
Vládní účetní si zoufají z "mandatorních výdajů", chtěli by větší podíl disponibilních. Proč? Z těch prvních se špatně krade, špatně se dohazují kšefty kamárádům.
Důchod dostane důchodce. Mateřskou maminka. Žádná provize do vlastní kapsy. Tak nemají mandatorní výdaje rádi.
10. 07. 2010 | 08:44

vlk napsal(a):

slv

tak říkáte , že jsme se potkali na nebožce Kavárně? zajímavé. byl byste tak laskav a sdělil mi, pod jakým nickem jste tam jel?

A když už u toho jsme , byl byste tak laskav a jen pro kontrolu , sdělil, pod jakým nickem jsem tam jel já? když máte tak dokonale jasno. vlk jsem tam totiž nepoužíval.

ne nepasuji se do role vševědoucího.. to co znám , s evejd e na dvě čtvrky formátu A4. Ale zpravidla je to podstatně více, než má k disposici squadra pravověrných. A normální poměr na Kavárně byl 1:8, tedy jeden vlk proti osmi pravověrným. Ale také 1:12 a když se vás sešlo opravdu hodně 1:15.
A všechno jsem to přežil v dobré pohodě a kondici. Jen pravověrní si poř¨čínali tak jako tady. Čím méně argumentů, tím více svalů. Čím méně informací, tím více prázdných floskulí.Jen nevím jestli s e pravověrní s touhle výbavou už rodí nebo jestli se jim nějak očkuje.

Ale třeba jsi ten,, kterého jsme označoval, pro jeho výkonnost , protože měl velkou afinitu k armádě Liška duševní pouště. Tedy ten co zval kohosi jiného z pravověrných s německým nickem, aby přijel k nim na kopec, že mu ukáže opravdu pravicovou radnici. No už moc neukázal, protože na té radnici se objevil docela velký skandál.

emisárku

už jsi s e vybrečel?

Takže jsi vylezl ven a rvdíš, že máš setbol???
Vážně? A ani jsi si nevšimnul, že zápas už byl dávno odehrán.

No to nic, vrať se k mamince. ta ti jistě potvrdí , že ne , že zápas se hraje tak dlouho , dokud ty nebudeš mít ten setbol, aspoň, a že se hraje všude, kde ty zrovna jsi. Třeba na pískovišti. Kde zase plácáš. Nikoli bábovičky.
10. 07. 2010 | 08:51

kozoroh napsal(a):

TCKH.
Večer jste mi položil pár otázek. Tady jsou odpovědi:
1- Svoje přesvědčení nepotřebuji perzonifikovat. Je jen shoda okolností, že ty vámi jmenované osobnosti představují programy, jež nejvíce korelují s mojí představou. Určitě ale nepatřím k těm nadšencům, co pořvávají na náměstích :Jágr na hrad". Hraje se tu starý kus s jinými herci.
2- Nemyslím, že jde o nějakou utilizaci škrtů. Vidím v tom rozdíly. Navíc je to zatím v rovině prohlášení. Jaká budou fakta uvidíme. Je to ovšem jen jedna strana mince. Totiž ta, kterou lze efektivně ovlivnit. Ta druhá, příjmová strana, je ovlivnitelná hůře. Ale jistě se s ní rovněž počítá-jen škrty nelze nic vyřešit. Jsou navíc sociálně citlivé. Proto se o nich mluví podstatně víc, byť si myslím, že rozhodující bude spíše strana příjmová. DPH ? Zatím nic a pokud se něco hne, bude to v řádu jednotek %.
3- Ekonomika, orientovaná na vývoz. To souvisí s tím, co jsem napsal výše. Jistě lze přijmout nějaká opatření k zefektivnění exportu. Rozhodující vliv ale nemáme my, nýbrž příjemci našeho exportu (to jistě souvisí i s jeho strukturou).
4- Nevím, o jaké strukturální změny vám jde, ale je jasné (a všichni deklarují, že to chtějí), že vyčistit ten bordel je víc než žádoucí. Mám se státní správou osobní zkušenost a není nijak povzbudivá. Tento problém ale vidím jako nejsložitější. Metastázy klientelizmu, jánabráchizmu a pod zhovadilostí jsou všude. A možná nejhorší je to na nejnižších úrovních. V tom vidím tu složitost. Omezit (ne rozbít, to by byl ideál) tyto praktiky je úkol pro Sysifa. Použiji příměr: Existuje několik druhů rakoviny, které nejsou vyléčitelné, ale lze je tzv. přeléčit a tím po jistou dobu stabilizovat. pacienta. Po recidivě následuje nová terapie a tak se to opakuje. Pacient žije relativně plnohodnotný život.
Podobně to vidím i s tím záměrem "vyčistit" státní správu. Je bohužel lidskou přirozeností "hledat cestičky". A kde je motivace (prachy), hledají se cestičky téměř zákonitě.
Mimochodem jsem přesvědčen, že to je ten cedník, kterým uniká nejvíc. Zcela ucpat se nedá, ale už jen výrazné snížení počtu děr by mohlo nahradit všechna ta opatření na straně škrtů.
P.S.: Tu jízlivost si klidně můžete odpustit.Pokud se bez toho ovšem obejdete.
10. 07. 2010 | 09:05

korso napsal(a):

Jak jsem nepřímo popsal výše-politika KSČ po válce,v podmínkách Benešova Čechoslovakismu,byla amputací levé české nohy za pravou slovenskou nohu,kulhavou.V ruském bolševismu pravá noha zůstala nohou pravou.
Tak jako se politika KSČ koncepčně vyprázdnila po znárodnění,se vyprazdňuje i politika pravice po privatizaci.Sociální demokracie chce tuto mezeru zákonitě vznikající vyplnit svou existencí a tím potvrdit jakýsi princip neurčitosti v politice.Ona sice staví konkrétní požadavky před voliče,ale programu realizace -aby byl určitější,se vyhýbá zpravidla jako čert kříži.Tady zřejmě i z obavy,aby rigidita programu neodradila voliče a nerozložila partaj.Nicméně tím se místo konstruktivního pilíře stává tlumičem,vzduchovým polštářem mezi pravicí a stále pomyslnější levicí.Její pravicovost nebo levicovost je věcí hodně konvence.Ficova slovenská sociální demokracie byla viditelně více polarizována vůči zbytku slovenské společnost: získala více procent a zároveň rozbila bývalé komunisty do daleko více stran,které se dostaly do parlamentu:Dubček nevyšel opět,mimikrovaní komunisté společní ho opět porazili.posmrtně.A o názvy stran jde v politice hodně málo,o prebendy především.
10. 07. 2010 | 10:20

badatel napsal(a):

to autor,
svoji demokratičnost dokázala po volbách 2002 levice tím, že se nespojila a nevytvořila převahovou vládu, podobně jako současná pravicová 118.
Tím se ČSSD odrovnala jako levicová unifikující strana, a ta noblesní demokratičnost proti totalitní pravici se jí vymstila.
Je mi z Vás smutno, že svými názory stojíte ne na straně objektivity, ale zájmu někoho.
10. 07. 2010 | 10:34

1888 napsal(a):

Problem SD je v tom, ze vsude roste zivotni uroven a modre limecky vydelavaji vice nez bile. Podobne je na tom odborove hnuti. Ve vyspelych ekonomikach padne vetsina nakladu na pracovniky a uz neni kde brat aniz se kapitalizmus zhrouti. Pri tom ovsem mira vykoristovani dramaticky roste. To je skutecne zapeklita situace se kterou by si neporadili ani vetsi lumeni, nez zminene strany.
10. 07. 2010 | 11:29

JC napsal(a):

jozka.,
Těch několik smajlíků kterými jsem to zakončil mělo znamenat, že jsem to nemyslel úplně smrtelně vážně.
Za komanče jsem byl chudý jako kostelní myš,žádný Trabant, žádné úspory, žádná Mariahilfestrasse :-)))
10. 07. 2010 | 11:53

jo napsal(a):

Jaká strana měla více hlasů ve volbách než ČSSD? AHA už vím ODSTOP09VV.
10. 07. 2010 | 12:13

Agent napsal(a):

Co kdybychom byli všichni "vlk"? ... v rámci tzn. sociální spravedlnosti např.
10. 07. 2010 | 12:21

Emissary napsal(a):

vlku,

nemyslím si, že bych tvé Velikosti měl být k dispozici, kdykoliv si usmyslíš. :)

Takže, říkal jsem, že vedeme válku, nebo ne? Válka je dlouhodobá záležitost, netrvá jeden den. Bitvu jsi už prohrál, jen to nechceš přiznat. Tak já ti to připomenu.

„DLUHY SE NEMUSÍ PLATIT“ – slavný double výrok tandemu Paroubek – vlk. Prokázal jsem, že když se stát nějakým způsobem vyvlékne z placení, nakonec ty dluhy stejně někdo zaplatí.

„MĚNOVOU REFORMOU NELZE DLUH ZAPLATIT“ – ty fabuluješ, že se jedná o technické opatření, které na dluh nemá žádný vliv. Já jsem prokázal opak. Tak ještě jednou, po lopatě. V roce 1952 investor XYZ půjčil státu 1.000.000 Kčs a za to získal státní dluhopis se splatnosti dejme tomu 10 let. Stát se zavázal platit každý rok úrok 5 % ze zůstatku jistiny a 1/10 jistiny. Před splatnosti úroku a jistiny, v roce 1953, komunistický stát udělá měnovou reformu. V případě našeho investora je směnný poměr 1:50. Dluh se v tomto poměru přepočítá, jistina je 20.000 Kč. Po měnové reformě zaplatí stát jistinu 2.000 Kč místo 100.000 Kč a úrok 1.000 Kč místo 50.000 Kčs. Toto srovnání lze provést, protože cenová hladina po měnové reformě byla přibližně stejná, jak ukazovala tabulka na tom odkazu, který sem každý dával a na který ty ses zřejmě ani nepodíval, nebo podíval, ale nehodil se do tvých sociopatických konstrukcí.

Takže abych to shrnul. Inteligentní a rozumově vyspělý člověk musí takovouto argumentaci uznat. Člověk typu Paroubek – vlk neuzná, říct ti co jsi nemohu, editor by to smazal. A tak se připojuji k nicku „slv“, ten to dobře a celkem přiléhavě napsal, to totiž jsi.

A teď můžeš brečet až do rána, ale to ty neuděláš. Místo toho tady budeš zaplevelovat prostor svými kydy a otravovat své názorové protivníky. No, co bychom si bez tebe počali. :)
10. 07. 2010 | 13:04

ms napsal(a):

Emissary,
„DLUHY SE NEMUSÍ PLATIT“ - tohle tvrdí jen pravičáci, Paroubek nikdy nic takového neřekl a u vlka také pochybuji. Něco podobného pronesl poprvé poslanec za ODS Michal Doktor, když překroutil výrok Jiřího Paroubka z televizní diskuse, který popisoval více méně fungování státního dluhu. A od té doby to užiteční idioti po pravicovém politikovi opakují.
10. 07. 2010 | 15:19

blue jay napsal(a):

Darek pro vypelichaneho vlka co zboznuje 3 opice,

http://www.youtube.com/watc...


PS. Uz nam prozradis vlku co jsi delal pred 1989? Jak vysoko jsi byl v hirarchii KSC?
10. 07. 2010 | 15:22

Emissary napsal(a):

ms, vážený pane,

„DLUHY SE NEMUSÍ PLATIT“ - to řekl Paroubek, potvrdil to Schlimbach i vlk a oba dohromady to řekli nejmíň 10 krát. Stačí si jen přečíst tento blog a poslední 2 blogy. J. Paroubka. Tak hodně úspěchů. :)
10. 07. 2010 | 15:27

ms napsal(a):

Emissary, Paroubek to nikdy neřekl, řekl to Michal Doktor z ODS.

"Paní Němcová, já vím, že nemáte ekonomické vzdělání, nemůžete tedy vědět, co je to politika státního dluhu," tvrdil Paroubek. "To je běžná věc, kdy prostě státní dluh až na výjimky se málokdy splácí. V té dluhové službě, podívejte, v Německu třeba, v Německu, kde je ten deficit k HDP přes 100 %, tak nikdo neuvažuje o tom, že by se to splácelo. A oni mají větší schodek ze státního rozpočtu k HDP než-li my. Takže oni splácejí úroky, tak jako je splácíme my. To je běžná praxe u státního dluhu," dodal.

"Pokud byste tady někdo měli ekonomické vzdělání, tak byste to dosvědčili. Jenom málokdy se stane, že ty deficity se obrátí, že je zkrátka přebytek, to je asi u tří států na světě, pak se skutečně začne splácet. Možná, že k tomu taky za našich vlád dojde." uzavřel tehdy Paroubek.

http://www.novinky.cz/domac...

Lež kterou vy šíříte prinesl Michal Doktor.

"Prosím vás, nestrašte diváky státním dluhem. Každý přece ví, že se státní dluh nesplácí." A pokračoval: "Já přece vím, že vy tomu nemůžete rozumět. Vy totiž nemáte ekonomické vzdělání!"

http://www.psp.cz/eknih/200...

Ale vím, že ani důkazy vás nepřesvědčí :) Prostě lež se musí opakovat tisíckrát.
10. 07. 2010 | 15:34

Emissary napsal(a):

ms,

a co jste tím, proboha, chtěl říct? Vždyť jste se sám usvědčil a též Paroubka. :)

No cement. :)

A ještě k tomu Paroubkovi. Ten tam naplácal …… Státní dluh Německa je dnes zhruba 88 % HDP, to po šrotovném a oddlužení bank v důsledku ekonomické krize. A dluhy zatím každý platí, tedy z vyspělejší části světa. Přece nemůžeme chtít v globálu po Africe, aby své dluhy platila, tam to lze většinou jen odpustit a posílat tam pomoc, která se stejně skoro pokaždé mine účinkem. Nakonec tu pomoc uzurpují politici, byrokraté a piráti.

P.S. Ten druhý odkaz nemohu načíst, ale myslím si, že Doktor jen parafrázoval Paroubka, aby si z jeho výroku, že „DLUHY SE NEMUSˇI PLATIT“ udělal legraci.
10. 07. 2010 | 16:07

blue jay napsal(a):

ms,
mohl by jsi take rozebrat tyto vyroky JP ?....

"Já vycházím z toho, že mám něco jako poslání (...) možná od nějaké nejvyšší bytosti."

"Ty zákony, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, budeme schvalovat i třeba s komunisty, a kdyby tady spadli marťani, tak je budu schvalovat třeba s marťany!"

„...tu a tam se stane, že někam pospíchám. Pracuji ve prospěch občanů této země. To není zhovadilá potřeba, že bych byl nějaký kapitalista, který potřebuje zvýšit svůj firemní profit.“ (Paroubek k porušování dopravních předpisů svým řidičem.)

„Já se do žádných mocenských pozic nehrnu.“

„Hlavně díky mně Praha vypadá, jak vypadá. Takový rozvoj tu nebyl od doby Karla IV.“

„Nejde o to jestli se vám líbí program CSSD nebo ODS, ale jde o to jestli chcete za premiéra me nebo tady pana Topolánka.“

„Tak lidé si zvyknou na leccos. Lidé si zvyknou, když bude dobře fungovat koalice s lidovci, a když s komunisty, tak samozřejmě i na ni."

„Je potřeba, aby mé vyjadřování bylo trochu skromnější a nebylo tak nabubřelé.“


PS. Predem ti dekuji ms za tvuj odborny rozbor.
10. 07. 2010 | 16:17

slv napsal(a):

qwert vlku, pro kontrolu. Dokonce jsme si tykávali, čehož se ovšem ani v nejmenším nedovolávám. Ty špatně přiřazené mezery a značně agresivní styl jsou těžko přehlédnutelné.
Svoji identitu nemám zapotřebí nijak dále upřesňovat, namáhejte si svůj poněkud vypelichaný vlčí mozek :)
Nepatřil jsem mezi skalní příznivce toho, či onoho směru a nemám v oblibě vaši poněkud pokleslou formu diskuze ad hominem, jakou třeba předvádíte s emisarem a je mi trošku záhadou proč vám pan Stejskal a Mihalčo trochu nevypráší kožich.
P.S. Když už tak ryjete do emisara, tak byste mohl (třeba) trochu osvětlit proč nebyla měnová reforma 1953 i zbavením se státního dluhu. Pro začátek zkuste přelouskat kratičký článeček, kde jsou výchozí teze toho, proč vlastně byla: http://www.revuepolitika.cz...
10. 07. 2010 | 16:22

Germanicus napsal(a):

vlk 9.7. 14:48:53
Nech na hlavě kamaráde. To Tvoje přirovnání záměrů naší koalice jako pozvání na projížďku Jurským parkem je perfektní.
Jinak varování, neposlouchej při jízdě autem publicistické pořady (např. Radiožurnál). Hrozí vážné nebezpečí nehody. Já jsem včera (pátek 9.7.) poslouchal 20 min. s naším milým plzeňským doktorem práv Markem Bendou. Naštěstí jsem byl v kuchyni. Nicméně jsem se polil čajem (naštěstí byl vlažný). Pusť si to tak od poloviny, kde Marek Benda medituje nad tím jestli se Ken (D. Vodráška) hodí na předsedu zahraničního výboru a jestli umí nějaký cizí jazyk...
http://www.rozhlas.cz/radio...
Politická spolehlivost a uvědomělost musí být prvořadá, to je jasný jako facka. Ale, paměť mně už jaksi neslouží, neslyšeli jsme to už někdy...?
10. 07. 2010 | 16:22

blue jay napsal(a):

Germanicus,
Nespletl jste si ty Bendy? Nemluvite nahodou o sponzorovi vytahu z Teplic? Vite toho co nic nevi o nevestincich v jeho budovach? Nejde o kmotra Margaritky (botky od Diora) Paroubkove?
10. 07. 2010 | 16:32

Emissary napsal(a):

pane slv,

jste druhý v pořadí, to už jsem tam dal. Ale pro vlka není nikdy dost. :)

Dobrý den Vám a všem.
10. 07. 2010 | 16:33

slv napsal(a):

to Emissary
omluva za opakování linku a zkomolení jména.
Také přeji pěkný den.
10. 07. 2010 | 16:49

hnbo napsal(a):

Patřím též k těm,kdo zdejší reminiscenci na r.1953 považují za pokus intelektuála 21.století vcítit se do kůže lovců mamutů.
Tehdejší lidé,kteří k tomu dali popud,chtěli jednoduše snížit rozdíly v bohatství.Neznali lepší ekonomii,než když se bude makat,bude většině líp.Čím více si budou lidé podobni v bohatství a výdělku,budou se cítit lépe.Za to je v r.1989 považovali zdejší média za viníky studené války a původce nedemokracie.Soucit s oběťmi procesů je sekundární průvodní psychologie,přidružená výroba,která měla to popření tehdejšího smyslu dění zvýraznit.
Obecně vzato,je pochopitelné i možné vždy sáhnout po kritice některé časové etapy národních dějin.Ale není příliš dobré dělat z vlastního národa jediného viníka chyb celosvětových,jako byla studená válka.Tam někde jinde se nedemokracie projevovala zase jinou formou.
10. 07. 2010 | 17:08

lokjos napsal(a):

Pro Jedla:
Se zvýšenou porodností je to pouze klam. V r 2008 bylo sice nejvíc dětí narozených za posledních 15 let ) asi 120 tis.), ale stále je to jen něco víc než polovina dětí narozených v r. 1974, kdy se narodilo nejvíc dětí v historii republiky přes 200 tis.. A velký počet se rodil i v jiných ročnících 70. a první poloviny 80.let. Pak začal pokles porodnosti s nejnižším stavem v polovině 90.let. Nárust byl způsobený právě plozením početných ročníků let sedmdesátých ale opravdu pouze zdánlivý viz čísla. Po r. 2008 začal počet dětí opět klesat a to že se rodí víc dětí než umírá je způsobeno mnohem lepšími možnostmi zdravotní péče a vyšším věkem dožití než v 70. letech.
Žádná strana reálně nedává důraz na rodinu a povinnost vůči státu s odvodem daní, chybí opravdová konzervativní politika. Pocházím ze selské rodiny a vzájemné vazby mezi generacemi a podpora těch, co už nemůžou a charita pro potřebné se dědila z generace na generaci. V dnešním "globalizovaném světě" toto zcela vymizelo.
10. 07. 2010 | 17:09

Emissary napsal(a):

slv,

omluva není potřebná, pokud není zkomolení úmyslné.

Pěkný zbytek dne.
10. 07. 2010 | 17:11

keylo napsal(a):

to Vlk:díky za pokus o interpretaci r.1989,který je pro mne významnější než pro tehdejší střádaly r.1953.
Já bych se díval na pomalou evoluci našeho národa k r.1989 i Masarykovskýma očima poměru otázky sociální a národní,jako klíčových.Mám za to,že v přirozené dějinné posloupnosti českých generací už pod národnostním útlakem za Rakouska-Uherska vznikala přirozená solidarita,posílená ještě utrpením a odbojem ve válce II.světové.I v I.světové.Navíc se od dob rakouské české sociální demokracie zde také pěstovalo abstraktnější pojetí třídní solidarity,které se pak stalo oficiálním učivem poválečných českých škol(po 1945).
V r.1968,kdy Dubček začal hovořit o národním socialismu (ne nacionálním) se tu obě linie solidarit jaksi vzpříčily.Ta první přirozená solidarita vznikající z národních dějin začala ubývat směrem k dnešku.Pak i druhá.
Přibývalo lidí,kteří nechtěli žádnou z těchto solidarit,jakožto překážku budoucího podnikání,diferenciace rovnostářství.
R.1989 tomu dal průchod plně.Nyní se lidé cítí svobodněji a demokratičtěji,ale národu chybí jakákoliv soudržnost pro případ ohrožení.Lidem chybí jakákoliv pomoc pro případ nějakého sociálního-zdravotního propadu:naopak bych řekl,že reálně existuje v těchto případech na ně ušitá mlátička.Lidé pracující na nižších příčkách společenského postavení,placení za nájemnou práci,si vzájemně závidí,zdaleka nemají bývalé národní vlastnosti.Společnost tím ztrácí podporu zezdola-která je jediná masová,jediná hybná síla-pro případ i pozitivních programů společnosti.Je to dost bezvýchodná situace.
Obracet se znovu k Rusům čelem,když po staletích dleli v nevolnictví a to co je učinilo moderním lidstvem už opustili,se málokdo odvažuje.Evropa je po vynuceném odchodu z éry kolonialismu zatrpkle sama pro sebe,nevěří že z jiných bude zisk,je obrácena do sebe.USA jsou daleko.Zdá se,že tato nehybnost společenské formace se zakonzervuje a z toho nebuďme šťastní.To nic dobrého nevěští.
10. 07. 2010 | 19:06

vlk napsal(a):

slv

ano, psal jsem pod nickem qwert. Ostatně, několikrát jsem to zde sám uváděl.
Je škoda, že není možné juknout na IP adresu a porovnat ji s jedním zdejším nickem, který když čte nick vlk zjevně mu naskakuje kopřivka. Automaticky.
Kdysi jsme se tom bavili a já si bohužel nepamatuji, pod jakým nickem jel na Kavárně on. Ale mám dost důvodů předpokládat, že slv a jistý zdejší nick jedno a totéž jsou. Jen takhle to vypadá zajímavěji. Že jako najel někdo další. kdo má potřebu s e navážet do mojí osoby.
Ale nic to. To je osobní a k předmětu sporu s emisárkem , ohledně jeho unikátní ekonomické teorie, že totiž státní zadlužení lze řešit měnovou reformou, za kteroužto by zasloužil nepochybně Nobelovu cenu , pokud by fungoval, jako že nikoli, jste sem nic lepšího , než tehle link na článek prof. Tučka jste sem dát nemohl. Upřímně děkuji.

Neb stačí porovnat, co jsem napsal k věci já a co on. Uvádím pod sebou vždycky svůj konkrétní úryvek , včetně času , aby to šlo jednoduše ověřit a to , co k téže věci píše prof. Tuček. Nechám na soudném čtenáři, kterého by kupodivu můj spor s budoucím nositelem Nobelovy ceny za ekonomiii Stoglitz-Krugman Emissarym ještě zajímal, aby si udělal obrázek o eventuálním souběhuči protiběhu mé úvahy a příslušné pasáže z člínku prof. Tučka udělal sám.
Nejdříve - proč došlo k němové reformě.
Já napsal tohle.
Dobrá - vázané vklady jsi zaregistroval. nicméně to nevypovídá vůbec o ničem. Stát tím nijak nezmenšil svůj dluh. Musel prostě udělat měnovou reformu. tak jako tak. Prostě proto, že pro peněžní zásobu v zemi neměl krytí. Se státním dluhem to neudělalo vůbec nic. Měnová reforma nemůže řešit , sama o sobě , státní dluh.
Měnová reforma je technické opatření. nahražení jedné měny druhou. škrtnutím zpravidla několika nul.

Nic víc. Stejně se překonvertuje i dluh. Jeho reálná podstata , vyjádřená poěmrem k HDP zůstane nezměněna. Je to trivální. Skutečně triviální emisárku.
09.07.2010 16:36:46
Prof . Tuček říká:
Jak se asi zrodila myšlenka měnové reformy v roce 1953 a jak zapadala do celkové atmosféry poválečných let? Je především potřeba uvést, že po druhé světové válce proběhly peněžní reformy ve všech evropských zemích s výjimkou Spojeného království, Švýcarska, Švédska a Iberského poloostrova. Ozdravění peněžního oběhu se spatřovalo především nebo jenom v nahrazení dosud existující měny měnou novou. Byl to nejjednodušší způsob, jak v jednotlivých zemích sjednotit používanou měnu v podmínkách, kdy v oběhu byla nejen znehodnocená původní národní měna, ale i různé okupační peníze, jejichž kupní síla navíc rychle klesala. V Německu a Maďarsku došlo k hyperinflaci. Proto byly v letech 1944 (např. Belgie) až 1947 (v SSSR, Bulharsku, Rumunsku, Albánii) prováděny měnové reformy, které měly stabilizovat peněžní oběh a snížit převis poptávky nad nabídkou zboží. Někdy vedly i ke změně názvu peněžní jednotky (např. v Maďarsku).
Představa o ozdravném působení sterilizace přebytečné kupní síly (V. Kadlec) či přímo měnové reformy na ekonomiku zřejmě zapůsobila i na některé politiky v Československu v 50. letech, když nevěděli, jak se vypořádat s existujícím přídělovým (lístkovým) hospodářstvím a s paralelním vázaným (přídělovým) a volným trhem (bez lístků, ale za pevné, státem stanovené ceny) a navíc ještě s černým trhem. Vázaný trh v té době poskytoval levné výrobky, především potraviny, v rozsahu odpovídajícímu tehdejší představě životního minima.
Ted´ ohledně státního dluhu a jeho zmenšení měnovou reformou:
pokračování
10. 07. 2010 | 19:31

vlk napsal(a):


Údaj o tom jaký objem státních dluhopisů drželo obyvatelstvo se obávám, že není k disposici. Nicméně ani jeho nominální výše by nic nesdělila.šlo by o výši podílu na celkové emisi státních papírů všeho druhu. A silně pochybuji, že mezi roky 45-53 do měnové reformy, šlo o nějaký výrazný objem.Staré papíry státního dluhu z první republiky už prošly znehodnocením za okupace
09.07.2010 16:58:23

Prof. Tuček
Kromě toho byly anulovány vklady vázané po měnové reformě v roce 1945, veškeré státní dluhopisy (a to i emise z roku 1946) a všechny další tuzemské cenné papíry

Takže milej slv
Šlo v podstatě o JEDINOU emisi státních dluhopisů. Jedinou. Emise bondů 1. republiky znehodnotili už nacisté.
skutečné snížení státního dluhu v emisi z roku 16 došlo pouze u té části emise, kterou držely subjekty, které byly postiženy nevýhodným kursem měnové reformy. V daném případě šlo zejména o občany, a živnostníky nebo firmy, které ještě nepodléhaly zestátnění.
Ani vy , ani já netušíme, kolik % z emise to bylo. Tipnu si , že šlo pouze a jen o několik málo % m protože lidé tehdy měli úplně jiné starosti.
Takže většina emise z roku 46 skončila na mezinárodních kapitálových trzích a něco bilancích znárodněných bank a pojišťoven.
Co bylo venku, muselo být vypořádáno. Tam stát neušetřil ani kačku. A muselo to být vypořádáno v nejlepším možném kursu , tedy 1:5.
Co bylo doma a bylo v bilancích bank, a pojišťoven nejspíš bylo vypořádáno stejným kursem. Pro úplnost dodávám, že jde zde o moji domněnku. Protože pokud ne, přenesl sát státní dluh pouze do jiné kolonky své celkové bilance.
Nicméně - i kdyby celá emise CP z r 46 byla směněna v poměru 1:50 a nikoli 1:5 , na faktu, že se měnovou reformou nedá vyřešit státní dluh , to vůbec nic nezmění. Šlo by totiž opět, jen o jednu malou emisi, Nic víc.
Emisárek tvrdí, že s e tak dá řešit státní zadlužení, já tvrdím, že nedá.
A dále tvrdím, a to v prvním odkazu snadno naleznete, že pro naši dnešní situaci není naprosto relevantní tvrdit , že řešením je také něco, co byl jasný exces totalitního státu, který navíc byl možný jen a pouze v podmínkách existence železné opony a studené války.

Takže dříve, než někoho budete chtít poučovat a mistrovat, bude dost vhodné, když si aspoň přečtete a PROMYSLÏTE to, co tomu druhému linkujete.
Klidně se s emisárkem chytněte za ruce. Pokud tu Nobelovku dostane, a já myslím, že by měl, za takhle objevnou teorii, která přinese téměř všem zemím OECD velmi rychlé a snadné řešení jejich současných rozpočtových problémů, jistě s e s vámi rád rozdělí aspoň o část toho balíku, co ho čeká a nemine.
Než se tak stane, nezbývá mi než váš vstup ocenit svým tradičním Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Kterým oceňuji vždycky skutečně „mimořádné„ vstupy.
10. 07. 2010 | 19:31

vlk napsal(a):

keylo

napsal jste zajímavý komentář. s gustem jsem si jej přečet.

nebudu zastírat, že soustu věcí vidím s jinou interpretací. Nicméně - debata by to byla opravdu zajímavá a "nekrvavá."

Ale tady se mi do toho nechce.
Počkejme na příhodnější blog.
Určitě s e časem objeví.

ba dva ale víme, že jde o fatální problém současné doby.
10. 07. 2010 | 19:39

Emissary napsal(a):

vlku,

tak toto je už demence.

Já jsem tam ten odkaz dal první, akorát trochu jiný, od Jiránka.

A tady je další,

http://www.cepin.cz/cze/pre...

zdá se, že všichni z cepinu opisuji a mnohdy neví co.
, a teď ho sem dáváš ty, abys obhájil své zlotřilé pravdy. Já už na to nemám slov, to se slovy vyjádřit nedá. Ty vole.....

Takže já to vyberu.

"Kromě toho byly anulovány vklady vázané po měnové reformě v r. 1945, VEŠKERÉ STÁTNÍ DLUHOPISY (A TO I EMISE Z R. 1946) A VŠECHNY DALŠÍ TUZEMSKÉ CENNÉ PAPÍRY. Došlo k podstatnému snížení oběživa: 52,1 mld. Kčs bylo vyměněno za 1,4 mld. Kčs.

Nevím, kolik lítalo peněz utopených v státním dluhu, které následně komunisti sprostě ukradli, nedá se to zjistit. Komunisté mlčeli jako partyzáni. Ale kdyby to byla jenom jedna, jediná koruna, na principu to vůbec nic nemění. Dá se to udělat s korunou i s miliardami.

Hoši, zastřelte ho, nebo ho ukamenujte. :)
10. 07. 2010 | 20:56

vlk napsal(a):

emisárku

ty jsi absolutní duševní zoufalec!

Prostě trapnej ubožáček, který neví jak dál.

Státní emise nových papírů byla JEDINÁ milej emisárku.
Z roku 46. Staré papíry už denominovaly a v podstatě znehodnotili svým zavedením marky a nastaením umělého kursu nacisté!!

Jsi dokonalý hlupák. Nikd y bych nevěřil, že s enajd e někdo jako ty .
Kdo je prostě vyargumentován svými vlastními odkazy a pořád nemá dost.

Ubožáčku co je ti, že nemůžeš skákati? Nic jiného než tuhle dětskou říkanku asi nepochopíš.

Měnová reforma, jak s e snadno dočteš v Tučkově materiálu , proběhla po válc e ne většině evropských zemí.
A důvod zásadní - stáhnout NEKRYTOU peněžní zásobu. Nic víc e , nic méně. A lidé tak přicházeli o peníze všude.
To byl důvod měnových reforem. Nikoli redukc e státních dluhů. Které v květnu 45 měly vedoucí evropské státy , včetně vítězů - Anglie a Francie v míře děsivé. A měnová reforma jim s jejich odbouráním nijak nepomohla.
Jsdi dokonale jak směšněj, tak trapnej.

Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! A rolničky ti taky moc sluší.
10. 07. 2010 | 21:17

vlk napsal(a):

A ještě drobnost, zřejmě rajtuješ na poměru snížení oběživa Takže milej příznivče terminologie. najdii si význam termínů měnový agregát M1 a státní dluh.
Zjistíš, že ani v deliriu tremens to není totíž. Nazdárku.
10. 07. 2010 | 21:19

keylo napsal(a):

to Vlk:souhlasím ,že to je na jiný blog.Jak jinak-než "nekrvavá" diskuse:vždyť píšu o evoluci solidarity-rostlině,která měla dva kořeny v zaniklém substrátu-Rakousku-Uhersku.To by většina rostlin nepřežila.Mohl bych pak přidat i další solidaritu-charoty a nadace:to mi ale konfliktí s Maxem weberem a jeho homo oeconomicus-tedy průměrným (ne obyčejným) ekonomickým člověkem.Pak tedy nadace vybírají svévolně.Kdo jím není?
Nicméně r.1989 -nebyla tam brzy také relativní ztráta hodnoty vkladů? Něco si málo pamatuji,že ano.Tichá malá měnová reforma.
A až přijde Euro-lidé očekávají měnovou reformu tímtéž.
Solidarita to změkčí.
Navíc:o Rotschildech kdysi někdo na internetu psal,že nepřetáhli svoje peníze přes dobu 200 let příliš úspěšně-už se z prvního místa posunuli daleko dozadu-tuším o stovky míst.A to neměli nic typu ala Lehman Brothers.
Budu trpělivý jako Číňan,až přijde blog fatalismu.Číňanů si vážím,ale nezkouším být jimi ani trochu.Jsou mimo.Kvantita se stala kvalitou a ta jejich miliarda bude vždy žít odlišně.Nechápu jak mohli pomoci vypěstit semenáče typu polpotovců.Remarxisované Sartrovce.
10. 07. 2010 | 21:41

Emissary napsal(a):

vlku,

tak já už fakt nevím, napsal jsem toto, okopíroval z tvého odkazu od Tučka.

"Kromě toho byly anulovány vklady vázané po měnové reformě v r. 1945, VEŠKERÉ STÁTNÍ DLUHOPISY (A TO I EMISE Z R. 1946) A VŠECHNY DALŠÍ TUZEMSKÉ CENNÉ PAPÍRY. Došlo k podstatnému snížení oběživa: 52,1 mld. Kčs bylo vyměněno za 1,4 mld. Kčs.

A toto o principu.

Nevím, kolik lítalo peněz utopených v státním dluhu, které následně komunisti sprostě ukradli, nedá se to zjistit. Komunisté mlčeli jako partyzáni. Ale kdyby to byla jenom jedna, jediná koruna, na principu to vůbec nic nemění. Dá se to udělat s korunou i s miliardami.

My se tady přece dohadujeme, zda to lze udělat či ne. :)

takže ty nesmysly foukej do hlavy keyle, ale ne mně. A ty invektivy, co z tvé sociopatické hlavičky proudí, ty si nech na bolístky, ještě jich bude mnoho. :)
10. 07. 2010 | 21:46

kmotr napsal(a):

Kdyby p.Paroubek odstoupil před 4 lety, byl by to nejlepší krok v jeho působení v politice. Tyto debaty, by nebylo potřeba.
10. 07. 2010 | 22:06

keylo napsal(a):

Emissary:

mně do hlavy nenafoukal Vlk,ale stimulovala vaše diskuse,jak peníze,o kterých je stále řeč,např.komplikují známou krizi z nadvýroby.
Pokud totiž Arbeitsgeber je utrácivý buržuj,pak vlastní kupní silou brání krizi z nadvýroby.Pokud ale jde na sichr-jako,že velké peníze na dlohodobý úrok nesou nejvíce v úrocích-krizi z nadvýroby prostě stimuluje.
Pak lze nahlédnout ,že pád takových jako Lehman Brothers je menší zlo:peníze se přece jen někomu dostanou do rukou,kdo je pak použije.V případě dlouhodobých ležáků fyzické povahy ve skladech dochází rychle k fyzickému a hlavně morálnímu opotřebení.Konkurence v krizi vyrábí s inovacemi,aby se z ní dostala.Peníze se takto neničí.Finanční krize tedy jako protijed nadvýroby,možná.Možná,možná-..se uvidí
10. 07. 2010 | 22:31

Emissary napsal(a):

keylo,

no, já znám krizi z podvýroby, trpěl jí tenkrát celý socialisticky blok. Peníze nějaké byly, ale skoro nic se nedalo za ně koupit. :)
10. 07. 2010 | 22:42

klukrekvlk napsal(a):

"Tipnul bych si, že s tímto blogem, i když Hvížďala radí levounům jak uspět, nebude mít žádný pravičák problém. ????????
Rudo-oranžová squadra ovšem ječí jako by ji bral na vidle.
Halt jim tam vadí to zřeknutí se Marxe a Kapitálu. :-)))"
Típni si radši něco jiného ty rozmbrado JC.
Ty jsi halt typický MOUDRUH .......
09.07.2010 15:12:08
11. 07. 2010 | 00:21

Vladimir napsal(a):

Jasně, že Hvížďala má pravdu !
Princip so. dem. - sociální soudržnost, sociální spravedlnost jsou vyčichlé principy. Musí zvítězit pravicový princip - silný jedinec vítězí, slabší jedinci mu slouží a ti nejslabší patří do stoupy nebo jak to praktikovali ve Spartě, tedy šup s nimi do propasti.
Ve staré Spartě měli ovšem málo obyvatel a dost propastí. U nás je to trochu odlišné hodně lidí - tedy těch slabých, neúspěšných a málo propastí. Proto tedy se musí vymyslet něco jako stoupy. Myslím, že před 70 lety byl tomu blízko Goring - Treblinka, Mauthausen ...
Vivat pravá Fronta, Vivat rozevírání příjmových nůžek, Vivat Hvížďala, ...ať zhyne Marx, Zeman, Paroubek, ...
11. 07. 2010 | 01:39

Samulaj napsal(a):

Vůdčí osobnosti prvé poloviny XX.století jako Hitler a Stalin už požraly tolik papíru,že s.Gottwald je mezi nimi jakási nepatrná chudinka,které se Češi štítí.Ne vždy tak bylo.
Popravdě řečeno o Gottwaldovi se ponejvíce ví to,že byl jeden z mála marxistů,které toleroval a neničil přímo sám Stalin.
Ovšem Stalin vyrostl v létech 1918-22 v leadra hrobovým mlčením v dobách bolšánů břitkých půtek.Proslavil se snad jen fackou N.Krupské v těch letech,manželce Lenina,s čímž jej volící sjezd byl dopisem Lenina seznámen.
Tuto vlastnost měl celý život-skoupý na slovo,ďábelsky stručný.Nepsal nekrology a o kom má jaké skutečné mínění lidem nesděloval.
Jeho jistě méně než 100 výroků známých za jeho život by asi mnoho papíru (chronologicky zapsaných) nezabralo.Snad nejznámější je jeho "třídní boj se za socialismu zostřuje".
Gottwald byl osudově vázán na ruský socialismus.V dvacátých a třicátých letech se jako poslanec parlamentu stěží mohl přihlásit k německému socialismu,tehdy "nacionálnímu".
Stěží tesař-legionář mohl tušit,že v r.1968 jím velice vážený princip Benešova čechoslovakismu naruší právě Slováci.Že jeho "S SSSR na věčné časy" zruší sami Rusové-sověti,zrušením SSSR.Tím vším je hlavně dobový člověk, člověk své doby.
Nejspornější je Gottwaldova úloha v padesátých letech.Není jasné,zda se mohl stát obětí justice také.Zda k měnové reformě jej přiměla přítomnost ministra vnitra Kopřivy na schůzce čtyřky.Každopádně do podivného světla staví jeho odpor k fašismu z třicátých let ("U Madridu se bojuje za Prahu") dopis A.Einsteina před exekucí M.Horákové,jemu osobně z USA.Žádající omilostnění bývalé vězeňkyně nacistických koncentráků.Gottwald nemohl nevědět,že Einstein je známý antifašista,který by se nikdy nepodepsal pro věc návratu fašismu (notabene sympatizoval s SSSR a stranil pádu kapitalismu jako systému).
11. 07. 2010 | 08:46

slv napsal(a):

No milý vypelichaný šediváku, asi byste to nebyl vy, vlk, abyste přijal poněkud méně krkolomná ovšem o to více reálná vysvětlení.
Poslední nakopnutí ohledně identity. Rozhodně nemám ve zvyku vystupovat na fórech pod více nicky, dokonce těch pár, které používám nejsou pro důvtipné jedince vzáiemnou hádankou. Rozhodně jsou lepším vodítkem než je váš styl. Tím jsem snad odpověděl na vaši doměnku, že k vašim výplodům má výhrady pouze jeden diskutér a pomáhá si schizofrenií.
Sám jste psal, že jedno z řešení státního dluhu je vysoká inflace. Nejvyšší inflace je hyperinflace. Měnová reforma má právě uhasit hyperinflaci. Při ní totiž daný stát určuje v jakém poměru se přepočítává nová a stará měna a pro co. K tomu lze přidat jeden ze zvažovaných scénářů v Řecku. A to návrat k drachmě denominované k Euru a její následnou devalvací. Druhý příklad je zavedení Supereura, což je v podstatě způsob, jak odpoutat měnu rozvinuté a nerozvinuté Evropy a pak tu druhou inflací poslat do kytek. Preventivní Řecko. Jen se mi nesnažte tvrdit, že se vlastně o měnovou reformu nejedná. (Budou tu přece stále dvě Eura, že?)
11. 07. 2010 | 08:49

Expert napsal(a):

Chtělo by se říci :" A co dál, pane Hvížďalo ?
Ale toto říkat je zbytečné.
Žádne dále už od pana Hvížďaly ani tady a teď, ani jinde a jindy nebude.
On už jenom plká.
11. 07. 2010 | 08:53

vlk napsal(a):

test spojení
11. 07. 2010 | 09:57

vlk napsal(a):

keylo
přidáváte stále více podstatných problémů...
Umíte je vyhmátnout a o tom žádná.
Všechno je na samostatný diskus.
Vezmu to jen okrajově.
Po převratu , s uvolněním cen, myslím, že k 1.1.1992 samozřejmě došlo k obrovskému znehodnocená vkladů . A to hned dvakrít. Jednak tím, že se rozjela infalce - a to velmi. Udělal jsem s i malý propočet kolik dělala inflace za dobu od převratu, do konc e roku 97, kdy skončil Klaus. Výsledkem je dost zarážející číslo -326% proti cenám roku 89... To jen na okraj.
Druhým faktorem , který znehodnotil vklady obyvatestva bylo nastavení směnných kurzů a drsná devalvace koruny vůči zahraničním měnám.

Ohledně Rotschildů. Nikdy nebyli prvním finančním domem světa. Jakkoli se o to velmi snažili třeba v první polovině 19.století. A měli proti své konkurenci obrovskou výhodu, že pět bratří dohromady v podstatě tehd y představovalo první globální banku světa.
Nicméně už v druhé polovině téhož století začali vyklízet prostor. Z e dvou důvodů:
1- Pět původních bratří postupně zemřelo a rodina už nebyla tak jednolitá akceschopná jako před tím. Rozvolňovala se.
A pouze dvě z pěti posic s e ukázaly být dlouhodobě opravdu strtegické Nathanova a jeho potomků v Londýně a Jamesova a jeho potomků ve Francii.
Destinace ve Frankfurtu , Vídni a Neapoli se ukázaly být v čase, s úpadkem významu původních států jako , řekněme , nerozvoje schopné.
pokračování
11. 07. 2010 | 09:58

vlk napsal(a):

zcela podcenili, či nedocenili rozvoj, který čeká Ameriku. A tím v podstatě propásli historickou šanci být opravdu největším světovým finančním domem.
11. 07. 2010 | 10:00

vlk napsal(a):

slv

jen kecy.
žádná krkolomná vysvětlení . elementárně jsme všechno zdokumentoval. Krok po kroku. Naprosto systematicky. pokud je pro vás systematická dokumenatc e krkolomná , jd e o váš problém, nikoli můj.

Teď ohledně vaší identity. Zd emohu konstatovat, s politováním - kecy a zas e jen kecy. Navíc v rozporu. Z následující vaší věty může platit vždy jen polovina. Nikoli věta celá.
Rozhodně nemám ve zvyku vystupovat na fórech pod více nicky, dokonce těch pár, které používám nejsou pro důvtipné jedince vzáiemnou hádankou.

A dáme sem ještě jednu otázku když tak mistrujete.
Na Kavárně jsem jako qwert jel jen část tamní působnosti a ne dlouho. Déle jsme jel pod jiným nickem. Jistě, je li můj styl natolik jednoznačný, že jste jej poznal, po příchodu sem na první pohled, ačkoli jedu pod nickem nikdy na Kavárně nepoužítým, budete jak byl ten druhý , déle užívaný nick. tady jsem to nikdy nepublikoval. A budete vědět i to, proč jsem nick qwert opustil.
Jsme zvědav na odpověď. Ale počítám s následující - nějaká varianta hlášky : no já jsme tam tak dlouho nebyl, přestalo mne to zajímat.

Ohledně znalostí základních ekonomických jevů typu devalvace, inflace, hyperinflace, státní dluh jsou vaš e znalosti stejně tristní jako emisárkovy. Fakt, chytněte s e za ruce, protože jste znalostní dvojčata.

Ano napsal jsem, že státní dluh lze umořit inflací. A čkal jsem , velmi trpělivě na okamžik, kd y někdo vyleze s argumentací vašeho typu. Nová měna je řešením devalvace. Vtip je v tom, že JE ŘEŠENÍM, tedy exitem z inflace.
Nová měna KONČÍ inflaci a hyperinflaci. za normálních okolností. Nikoli třeba v Zimbabwe.. Ale to už je jiná kapitolka. nemá tedy na velikost státního dluhu vliv. Je to triviální.

Házíte pojmy, které jste si přečetl asi v MfD, aniž byste jim rozuměl. Například Řecko, drachma, devalvace Eura, supereuro.....
takže mistře slv, dejme tomu, že Řecko opravdu zavede drachmu. Která proti euru okamžitě zdevalnuje oproti kurzu který drachma měla, když vstupovala do eurozony.
Co myslíte, že s e asi tak stane s řeckým dluhem? Že s ejako sníží v e stejném poměru v jakém bude drachma devalvovat?
Ani nápad! Řecké bondy a ostatní CP jsou denominovány v eurech!!! A věřitelé budou trvat na slácení v téže měně!
Dluh neubude! Ani omylem.
A pokud by došlo k zavedení supereura, mohu vás ujistit o tom, že věřitelé budou papíry vydané jakoukoli vládou současné eurozony denminované v součassných eurech mít za papír denominovaný v tzv. supereuru! Protože oni tenkrát poskytovali emitentovi bondu eura s hodnotou supereura.

Abyste měl jasno - řada zemí eurozony emitovala i papíry v CHF nebo USD.
Žádná devalvace nebo zavedení čehokoli je nezbaví povinnosti tuto část dluhu vyplatit v měně , na kterou zná tranše.

Klaním se.
11. 07. 2010 | 10:23

vlk napsal(a):

emisárku

ty si prostě musíš udělat z ostudy kabát.

nemá smysl, abych vymýšlel cokoli nového. Na tvůj blábol odpovím úplně stejně, jako už jsem odpověděl.
Státní emise nových papírů byla JEDINÁ milej emisárku.
Z roku 46. Staré papíry už denominovaly a v podstatě znehodnotili svým zavedením marky a nastaením umělého kursu nacisté!!

Jsi dokonalý hlupák. Nikd y bych nevěřil, že s enajd e někdo jako ty .
Kdo je prostě vyargumentován svými vlastními odkazy a pořád nemá dost.

Ubožáčku co je ti, že nemůžeš skákati? Nic jiného než tuhle dětskou říkanku asi nepochopíš.

Měnová reforma, jak s e snadno dočteš v Tučkově materiálu , proběhla po válc e ne většině evropských zemí.
A důvod zásadní - stáhnout NEKRYTOU peněžní zásobu. Nic víc e , nic méně. A lidé tak přicházeli o peníze všude.
To byl důvod měnových reforem. Nikoli redukc e státních dluhů. Které v květnu 45 měly vedoucí evropské státy , včetně vítězů - Anglie a Francie v míře děsivé. A měnová reforma jim s jejich odbouráním nijak nepomohla.
Jsi dokonale jak směšněj, tak trapnej.

Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! A rolničky ti taky moc sluší.

Prostě měnovou reformou, a zejména v demokratické zemi, , státní dluh vyřešit nelze. Dej už si to konečně emisárku do makovice.
11. 07. 2010 | 10:28

jarpor napsal(a):

No, už jsem nechtěl sem vstupovat, ale po přečtení debaty... mimochodem - s popisem stavu jak jej podává autor lze souhlasit s tím, že sice nelze říci, o kolik procent snížil volební výsledek sám pan Paroubek, ale že pro mnohé jeho vystupování... bylo onou poslední kapkou... pro rozhodnutí tuto stranu nevolit, na to by se dalo vsadit... Takže mezi 3 až těmi zmíněnými Komárkovými deseti by to mohlo být...

Nicméně - debata - už trochu od tématu mne zaujala... a jako vždy - Vlk zde "válcuje"... každého... takže dvě poznámky mimo téma k tomu, kde mám potřebu k názorům Vlka napsat své :

1. Spočítat matematicky lze cokoliv. Otázkou je, má-li to smysl.
Porovnávat ceny z roku 89 - ceny naprosto "umělé", vznikající ne z trhu ale z plánování.. s cenami z 97 roku kdy tyto ceny už měly jakousi "tržní" hodnotu, sice lze, ale oněch více jak 300% inflace je údaj jen pro údaj... což ovšem neznamená, že na vklady měla změna systému dopad... jako na všechno ostatní..

Z celé repliky stran dvou faktorů znehodnocujících vklady by bylo možné učinit závěr psaný "mezi řádky" :
aby se tak nestalo, aby se neznehodnotily vklady - mělo tu zůstat budování socialismu... Možná, že právě to by Vlkovi vyhovovalo nejvíce... :-))

2.
"Ostatně , to co dneska předvedla Johnov a partička ve sněmovně , ohledně volby ombudsmana, tak to rozhdoně překonalo vešlerá očekávání. měli si vybrat jednoho kandidáta ze čtyč. Nevybrali žádného. S logickým odůvodněním, že jedna z kandidátek , je podle nich - v konfliktu zájmů. Normální člověk prostě nepochopí, proč si zkrátka nevybrali jednoho ze tří zbývajících...
Pochybovač a neprajník mého typu mí jasno - prostě to nestačil Bárta s Johnem zobchodovat."
vyjevil Vlk.

No, řekl bych, že nezaujatý člověk může pochopit.
Prostě, že startovní čára kandidátů z nichž o jednom existují pochybnosti, zda vůbec může být kandidátem, a tedy zda neměl by tam být někdo úplně jiný do té čtyřky... to může být dostatečný důvod dát od takové volby "ruce pryč".

Poslouchal jsem v této souvislosti zdůvodnění předsedkyně poslaneckého klubu ... a kdybych tam seděl, asi bych hlasoval jako ona "partička" - tedy nejprve vyjasnit okolnosti kolem kandidujících.... postavit je skutečně "do startovní řady"... a pak volit.

Jenže to chce nezaujatý pohled... nikoliv apriori ideologicky psát cosi o zobchodování...

Hezký den
P.S.
Lze očekávat, že dopadnu jako všichni oponenti Vlkových postojů... tedy že mé názory budou "po zásluze" potrestány urážením mé osoby jako takové...
11. 07. 2010 | 10:37

handicapoun napsal(a):

to Samulaj.

nešlo jen o justici a vnitro.
Kdyby lékaři znemožnili Stalina,nežili bychom.Předešel je soudem s nimi,jemu stačil stranický posudek.Nápodobně Gottwalda při nepodepsání pochopitelně že nehumáního rozsudku by čekala politická psychiatrie.
11. 07. 2010 | 11:48

Tencokida Hnuj napsal(a):

Strana, která na svých stránkách provádí techtle mechtle s "nejdůležitějším referendem, které nás čeká" a neumí si zjistit potřebné informace k hlasování v Dolní Seznamce, stojí za hovno.
11. 07. 2010 | 11:56

derby napsal(a):

to handicepoun:

Gottwald píše v týdnu mezi Stalinovou a svou smrtí tato slova ve zprávě pro ÚV KSČ:

"při naší nedávné poslední státní návštěvě u soudruha Sstalina jsme obdivovali jak pevnému zdraví se Stalin stále těší,jako vždy byl bodrý,žertoval,byl v dobré náladě"

Světlana Alilujevová,dcera Stalina -byla na základě jistých podezření okolo otcovy smrti cejchována za psychicky nemocnou,musela žít v USA
11. 07. 2010 | 12:32

Emissary napsal(a):

vlku,

z ostudy kabát sis udělal sám :)

Byla jen jediná emise SD? Tak to dokaž! A jak velká byla? Sto malých a jedna velká v součtu stejné, jaký je v tom rozdíl? :) To vylučuje to, co jsem řekl? Co se v principu mění? Stát nezaplatil své dluhy a k tomu mu byla dobrá měnová reforma. Takže všechno, co jsem napsal, platí.

A když se pořád odvoláváš na toho Tučka, ty chobote, toto si sám napsal:
„Prof. Tuček
Kromě toho byly anulovány vklady vázané po měnové reformě v roce 1945, veškeré státní dluhopisy (a to i emise z roku 1946) a všechny další tuzemské cenné papíry“

Víš co je to "ANULOVAT", víš, že to v té větě vztahuje i na státní dluhopisy a všechny další tuzemské cenné papíry? Nebo jsi tak tupý, žes to nepochopil.

Kromě toho, že to ten tvůj slavný profesor Tuček doplnil svůj komentář, napsal i toto:

„Často se měnová reforma z roku 1953 označuje za bezpříkladnou peněžní loupež. Jistě tomu tak bylo. Oloupeni byli všichni, kdo v momentu její realizace měli peníze. Loupeží z tohoto hlediska je však každá inflace, i když ta dává možnosti (čas), jak se jejím důsledkům alespoň zčásti vyhnout. Mají ovšem společné to, že podrývají důvěru celých generací v národní měnu. Proto se dnes ekonomicky vyspělé země hlásí k protiinflační politice a k politice zdravé měny.

Článek je upravenou verzí přednášky, jež byla pronesena na semináři Centra pro ekonomiku a politiku (CEP).“

Ano, měnovou reformu prováděly i jiné země, ale ne tak loupežnou. A některé ji nedělaly.

„Prostě měnovou reformou, a zejména v demokratické zemi, , státní dluh vyřešit nelze.“

A kdo říká, že v demokratické, co ty Velikáne? Komunistický režim u nás v roce 1953 byl demokratický, co?

Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

Takže chudáčku, rychle vyhledej psychiatrickou léčebnu, tvůj stav se zhoršuje.
11. 07. 2010 | 14:21

Emissary napsal(a):

jarpore,

to je možné, ale copak vlk Vás může urazit? :)

Vlk dělá především šaška sám ze sebe.
11. 07. 2010 | 15:03

derviš napsal(a):

A jinak tu diskusi mohu chápat i tak,že za všech dob finančníci něco dělali.Při dostatečných důvodech.Jinak za ně pracovaly úroky a úvěráři.Pochopitelné,ne?
Lidé asi reagovali na m.r. po svém.Kdo to čekal,už to měl dávno v nemovitostech,zlatě,cizích bankách.Někdo i dodatečně.Někdo se uskromnil.Někdo začal myslet jak více vydělávat.Někdo to vzdal,rezignoval.
11. 07. 2010 | 17:21

blue jay napsal(a):

vlku?
Jake je to bejt grafoman? Tolik pismenek a takove ego. Mas zivot vlku? Opet se te ptam: Kolik ti je a co jsi delal pred 1989? Ale ty tve 3 opice ti to asi nedovolej prozradit.
11. 07. 2010 | 18:16

jarpor napsal(a):

Emissary

V tom máte pravdu. Nemůže.

Hezký podvečer.
11. 07. 2010 | 18:42

vlk napsal(a):

Emisárku

ty už jsi s e dokonale pomátnul.

A neumíš ani číst!
Vycházím li z textu prof. Tučka , byla poválečná emis e v r.. 46 jediná. Já nemám co dokoazovat. Důkazní břemeno je na tobě ! já netvrdím nesmysl, že státní dluh jd e řešit měnovou reformou.
Základním a záásadním důvodem pro měnovou reformu je ztažení nekryté hotovosti. Když to napíši já, chápu, že ve své omezenosti to nerespektuješ. Al e když totéž sdlěují tvé vlastní prameny, nebo tprameny tvých dvojčat , měl bys to brát vážně. Pokdu nehceš vypadat jako stoprocentní trapák. jenže ty si v poze ubožáka, co zapře nocs mezi očima evidentně libuješ.
Klidně. Nemám s tím problém.

vím, co je význam slova anulovat. JenI ohledně CP. Jenže ke státnímu dluhu s e vztahovala jen část anulovaných CP.
Mohl bych t to ukázat prakticky. máme ještě nějaké ty anulované CP jaksi doma. A kupodivu to nejsou státní obligace ani pokladniční poukázky.
Koukám, že jsi došel k absolutnímu bodu zesměšnění.
Tak najednou , tvoje teorie eliminac e státního dluhu není univerzální.. Kdo prý říká, že Emisárkov a teorie plat rpo dmeorkatické země.
takže budeme muset připomenout tomuhle šášulovi , o co s e začal valstně přít.
Moji nesouhlasil s mojí rpelikou ohledně eliminac e sttního dluhu, totiž že má jen tři možná řešení:
-splacení
-přes inflaci
-státní bankrot.

Doplnil o o svou zásadní inovaci. že také jako měnovou reformou.

A kontext? tak kontext ty trapáku, tak kontext bylo Paroubkovo rčení, že dluhy se platit nemusí / pokud je lze rolovat/
Pokdu vím, byl Paroubek ministerským předsedou České republiky.
Z a jeho premierství byla tatéž Česká rpeublika chápána jako demokratická země . S e všemi k tomu náležitými atributy.

Jsi fakt hodně trapnej. Al ekomu není rady, tomu není pomoci. Klidně slintej dál emisárku. Klidně plácej páté přes deváté.
Báječně s ebavím. Jedním přihlouplým namachrovancem s umanutým egem.

Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!
11. 07. 2010 | 20:34

Emissary napsal(a):

vlku,

trapný jsi ty, a to celkem hodně. Ale nebudu se snižovat k tomu, abych jednal stejně trapně invektivně, jak to děláš ty. Dokonce se mi líbí, když ti tečou nervy, a že tečou. :)

Takže, opsal jsi spoustu textu od prof. Tučka, ale odkaz žádný nedal. Tvrdíš, že emise byla jen jedna a nechceš své tvrzení prokázat. Proč to já mám prokazovat, když to netvrdím, co, ty ….? :)

Tak sem laskavě dej ten odkaz, to za prvé. Za druhé, napsal jsem, že i kdyby byla jen jedna, na principu to nic nemění, jak to, že tvoje Velikost to nemůže pochopit. Čistě teoreticky, vládu u nás by převzali komunisti (ale nemusí to být jen komunisti), udělali by měnovou reformu a v rámci ni všechny domácí i státní dluhy anulovali. Mohou to udělat. No jistěže mohou, ale pak by se s nimi nikdo nebavil.

Ano, bavili jsme se o tom, co Paroubek i tys řekl: prokázal jsem, že ty dluhy nakonec někdo zaplatí a uvedl jsem, jakými postupy to lze udělat. Čily parciálně jsem do toho zařadil i měnovou reformu a poukázal, že to tak komunisti, mimo dalších věcí, udělali v roce 1953, čím jsem uvedl jeden příklad a tím prokázal, že to je možné i v praxi. Že ty jsi natvrdlý a nechceš přiznat svůj další omyl, za to já nemohu. Tak si tady sázej invektivy na mou osobu dále, mě to nerozhodí a ty máš blíž do blázince. :)

Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!
11. 07. 2010 | 21:51

Emissary napsal(a):

Ehm, opravuji

... čili... :)
11. 07. 2010 | 21:53

Anba napsal(a):

vlku - Vy a já máme obrovskou výhodu oproti emissarovi Ještě jsme to prostřednictvím svých rodin zažili na vlastní kůži. Oni (mladí pravičáci) o tom jen čtou.
Navíc je škola nenaučila o čteném přemýšlet, jen biflovat.
Státní dluh (vnitřní) nebyl primárním důvodem měnové reformy. A řešení případného dluhu do zahraničí? Ten jsme přece spláceli, částečně zlatými rezervami ponechanými v cizích bankovních trezorech a ten za výzbroj našich jednotek v Anglii ještě po roce 89.
O důvodech měny se zcela správně zmiňuje prof. Tuček ve své přednášce a nevím, proč se na ni odvolává emissar, když obsah naprosto nechápe.
Mezi lidmi bylo spousta peněz - nevím zda z podnikání za několik poválečných let, z mezd, každopádně nebylo zač je utratit- nebyly látky, boty, potraviny, vylidněné pohraničí nevyrábělo a nepěstovalo, zahájený třídní boj přinášel své ovoce, zboží nebyl totiž absolutní nedostatek, ale bylo pod pultem, pro někoho. Zmiňovaný černý obchod kvetl, také jako výměnný mezi podnikateli (ještě existovali soukromí drobní podnikatelé, navíc znárodnění majitelé většinou zůstali ve svých obchodech a dílnách jako zaměstnanci). Na lístky se dostaly základní potraviny, na body pár punčoch. Na volném trhu mohli kupovat opravdu jen zámožní lidé. Jak prof. Tuček popisuje řešením mezi nadbytkem oběživa a nedostatkem zboží byla měnová reforma. Jestli byli tehdejší vůdci finanční experti, to jistě ne, ale jednali podle svého vzoru SSSR.
Věděli to všichni tehdejší občané, můj táta taky - když šel k výměně, nemohl přiznat všechny své peníze, bylo jich příliš mnoho a připoutal by k sobě pozornost - tak je rozdával dobrým známým, kteří zase neměli na výměnu ani za 5:1, protože byli dělníci nebo důchodci. Samozřejmě mu nikdo z nich nic nevrátil, ale to ani nečekal, nebyl chamtivec a věděl, že si brzy vydělá (byl drobný podnikatel do r.1959 a kdyby svou živnost nezlikvidoval sám a dobrovolně z osobních důvodů), mohl prosperovat nejmíň dalších 10 let. Takže naší rodinu sice měna zasáhla (jen na vázaných vkladech cca 1 milion,) ale už v červenci 53 jsme se stěhovali do zakoupeného rodinného domku.
Jo, jo, musí se ovšem makat. Potom nemusíte být pravicoví, ale pracovití a můžete si dovolit luxus být levicoví, jako já a vlk. Ta levicovost znamená, že nejste jednostranně zaujatí a vidíte klady a zápory všech režimů, které vždy někoho poškodí, tu víc, tu míň. A se všemi škodami se umíte vyrovnat, když umíte dělat, nefňukáte a vyjdete s lidmi.

Potom ovšem jsou situace, kdy člověk dělat nemůže i když chce a stát by měl konat, protože stát si platíme kvůli tomu a ne aby měl trojnásobek úředníků než měl když byl o třetinu větší.
Tolik k emissarově a vlkově sporu.Pokud pánové sočíte na vlka, měli byste mu být vděčni za podněty k diskusi a vyvarovat se zbytečných vulgarit ( šašek, omezené myšlenky), to se Vám p. emissary vůbec nepovedlo. Máte zdarma vzdělávací program, tak se učte.
11. 07. 2010 | 22:44

Emissary napsal(a):

Ano, vážená Anabo,

to všechno může být pravda. Ale to není předmětem sporu. Já prostě netvrdím, že primárně bylo v rámci měnové reformy anulovány dluhu státu, já tvrdím, že k anulaci došlo. Vlk tvrdí, že jen těch z roku 1946 (jedné emise), ale není schopen to prokázat. :)

A na základě toho tvrdí, že v rámci měnové reformy v ČR v roce 1953 se komunistický stát nezbavil svých dluhů na úkor někoho jiného.
11. 07. 2010 | 23:08

Emissary napsal(a):

Anabo,

a také je pravda toto:

"Měnová reforma začala 1. června 1953. Byla reakcí na ekonomickou krizi militarizovaného československého hospodářství. Měna byla připoutána k rublu a byla vydána nová platidla, bylo zrušeno přídělové hospodářství a zaveden volný trh (za cenu růstu cen). Vázané vklady u peněžních ústavů, pojistky, cenné papíry a všechny státní dluhopisy byly anulovány. Obyvatelstvo, které nebylo vyloučeno ze zásobování na vázaném trhu, mohlo vyměnit v hotovosti 300 Kč v poměru 5:1 a ostatní peníze v poměru 50:1. Komunistický režim se tak velmi obohatil, protože získal úspory občanů, včetně jejich vázaných vkladů a životních pojistek. Měnová reforma vyvolala řadu stávek a nepokojů, z nichž nejznámější bylo tzv. plzeňské povstání ze dne 1. června 1953. Nepokoje začaly v plzeňské Škodovce a zapojilo se do nich na 20 000 lidí. Ozbrojené složky režimu dostaly situaci pod kontrolu ještě téhož odpoledne. Na obou stranách bylo raněno na 250 osob a 331 odsouzeno v pozdějších politických procesech. Viz PERNES, Jiří. Krize komunistického režimu v Československu v 50. letech 20. století."

http://www.politictivezni.c...
11. 07. 2010 | 23:17

Pípa napsal(a):

Pane autore,
naprosto s vámi nesouhlasím. Při vašem hodnocení se obracíte zbytečně do minulosti a naprosto chybně, leč jako obvykle, vycházíte s učení marxizmu-leninizmu, vyučovaného u nás v šedesátých letech. Nejvíce ze všeho však, ve vašem hodnocení, vycházíte chybně z poměrů u nás, v našem tunelistánu. Podle těchto kriterií se nedá nic hodnotit, ani ČSSD. Tady je všechno pokroucené a lidé mentálně nemocní.
12. 07. 2010 | 00:53

Anba napsal(a):

Vážený emissary: pokud se týká úplného anulování dluhopisů (státní dluh), jak uvádíte v citaci z 23:17:54, pak Vás musím upozornit na znění §7 Sb.z.č.41/1953, kterým se anulují všechny dluhopisy VYDANÉ PO ROCE 1945. Pokud říká vlk, že byly vydány jen v r.1946, pak mu věřím, on má přehled, zřejmě je bankovní expert.
V státním rozpočtu na rok 1953 (431 mld ve staré měně, přebytkový o 4,2 mld., je zahrnuta ve výdajích splátka st.dluhu 4,7 mld). Po měně se rozpočet zřejmě přepočítával jak usuzuji z toho, že se rozpočty přepočítávaly i v dalších letech plánovaného hospodářství.
K 30.červnu 1953 se anulovaly vázané vklady a pohledávky na tyto vklady navázané. Vázáno na vkladech měnovou reformou z listopadu 1945 bylo 258 mld. Šlo o znehodnocenou měnu z válečného období, cenné papíry,talony, pojistky, akcie a j. dle dekretu pres.rep. č.95/1945 KROMĚ STÁTNÍCH DLUHOPISů.

Po vzniku ČR byla provedena měna v roce 1919 ministrem financí Rašínem, provedená metodou kolkování 5O% oběživa domácností a vydáním 1%ních obligací na zbytek zabaveného oběživa.Podařilo se mi najít přehled o státním dluhu z roku 1925, myslím že činil 96 mld. zahrnoval půjčky od států Dohody za vyzbroj a vydržování našich legií v zahraničí, též půjčky na stavbu železnic od různých bank, spolků i z veřejných sbírek. Předpokládám, že nám ze zahraničí nebylo nic odpuštěno, ale tuzemské banky a sbírky spadly posléze do těch vázaných vkladů.
Jinak si myslím, že při té velké krádeži je Váš spor -vlka a emissary- velmi malicherný.
Pouze bych vyvodila, že státní dluhopisy jsou asi pro každou změnu režimu posvátné, pokud jsou na nich zainteresované zahraniční subjekty, protože by to tomu státu (když by byl dostatečně malý jako my), pěkně spočítaly.
12. 07. 2010 | 02:16

slv napsal(a):

tak vypelichaný vlku (abych použil váš obvyklý styl) já na jednom fóru NIKDY nevystupuji pod více identitami. Dokonce na všechny fóra bych nespotřeboval ani prsty jedné ruky. Proč vy jste potřeboval na jedno fórum více nicků je váš problém. Já si další nick nepamatuji. Domnívám se, že mi dostatečně stačí ten jeden. Dokonce si myslím, že jsem na tom lépe než vy, když nejste sto vydedukovat ten můj. Který jsem navíc nikdy nezměnil.
Ještě k té měně. Jistěže měna měla zastavit inflaci. Ovšem tak, že anticipovala inflační vývoj a to s dostatečnou rezervou, jinak by ji nezastavila. Měna r.53 byla inflačním skokem a znulovala i státní závazky (dluhy) nejenom v oblasti dluhopisů. Jak asi současný dluh narůstá, co? V prvním kroku je třeba cosi poplatit a v druhém na to sehnat prašule, že?
Mě na mfd upozorňovat nemusíte. To spíš platí o vás a Rudém Právu, kde jste své "rozumy" čerpal a z kterých se snažíte tady přednášet.
12. 07. 2010 | 02:49

slavwin napsal(a):

Pře levý pravý. Sociální stát má trvalou hodnotu. Nabádání k jeho nekompromisní obraně považuji za nezbytné. Co se u nás stalo, bývalí režimní falšovatele a oblbovači pod Klausovým vedením vytvořilo tzv. pravici jejíž cílem vždy bylo oblbnout a ukrást. Hráli nám tu s komunisty maňáskové divadlo jehož cílem nebyla likvidace komunismu ale sociálního státu. Kdo je otcem sociálního státu nikoli Marx, Lenin Stalin, ale kapitalista Ludvig Ehrhard. (asi jsem to napsal blbě, nechce se mi do Wiki) Považuji za pozitivní, že lidé nakloněni k byznysu se ozvali a ty odesáky zatlačili trochu zpět. K sociálním výhodám nevede třídní boj, ale oboustranná výhodnost, dobrý podnikatel nepotřebuje ošetřovat úplatky, ale zainteresované spokojené dělníky a klidné prostředí, bolševici zase vizi nějakého ideálního státu, pod touto clonou vám seberou vše.
12. 07. 2010 | 09:02

slavwin napsal(a):

Možná k tomu přidají něco jako že prožírate vnukům budoucnost.
12. 07. 2010 | 09:05

vlk napsal(a):

Paní Anbo,

moc děkuji za Váš vstup. Brilantní jako vždycky. Nicméně pravověrné a navíc osobně umanuté nepřesvědčíte ničím.

Vaš e rodina , při vší té bíd ě - dopadla o dost lépe než naše. jak jsme psal, pár týdnů před měnou jsme byli během 24 hodin vystěhováni tehdy jinými pravověrnými do skutečně drsného pohraničí.
A naši přišli , tak říkajíc , skoro o všechno. Skoro . To co s předstihem zachránili, byť to bylo , tak říkajíc na nůž jim umožnilo uspokojivě řešit primární malér a následně během 4 dalších let vyřešit návrat. Dodneška jen bezmocně obdivuji tátův výkon. Jakkoli s emi pár věcí také podařilo, ale dostat s e z absolutního marastu takhle jako on, tak toho jsem byl , naštěstí , osudem ušetřen.
Za to nejsem ušetřen hloupostí různých emisárků.
Ještě jednou - díky.

emisárku

ty jsi pro mne takový prima cuc na špejli. Prostě lahůdka dětských časů. Užívám si tě. takovej argumentační pytel vaty , jakojsi ty s e fakt hned tak nevidí. Že by mi tekly nervy? z tebe? Tak tos mne opravdu rozesmál.

Prof. Tučka dal do hry tvůj spolugenius neotřelých ekonomických teorií -slv. nikoli. A tuček výslevně měl zapotřebí uvést jmenovitě emmisi z roku 46. Takže kdyby byly další,jistě by je uvedl. Ale důkazní břemeno je na tobě. Ty píšeš jak nová měna je prostředkem proti snížení státního dluhu. Nikoli já.

Zbytek už jsou tradiční kecy. Kdy s e snaží š vykroutit z toho, že jsi prostě prezentoval dokonalý blábol.
takže mohujen a jen opakovat:
Státní dluh má pouze tři řešení:
-splacení
-znehodnocení dluhu inflací
- státní bankrot.
Nová měna - tzv. Emisárkům finanční teorem , je prostě emisárkův finanční teorem.
12. 07. 2010 | 09:06

vlk napsal(a):

slv

takže jsme se nemýlil. Kdosi - prý z KAvárny poznal vlka..
Zajímavé. Ač ten tam pod vlkem nikd y nejel . qwerta jsme tu oznámil sám, byť pod ním jsem jel poměrně krátce. Pak jsem nick změnil Z jistého důvodu.
mělo to svůj naprosto logický důvod. Obecně logický. Ale tenhle prý návštěvník kavárny si to nepamatuje. ....
Zajímvé. Prostě - značím to za předpokládanu a dokonalou Matesovinu.

Jinak ekonomický spoluobjeviteli emisárkova finančního teoremu:

Nová měna je technickým prostředkem k ukončení infklace. Nikoli prostředkem pro likvidaci státního dluhu.
I pro vás opakuji že státní dluh má pouze tři řešení:
splacení
inflaci
státní bankrot

A nová měna je technickým exitem druhého způsobu. Exitem. Závěrem. Tak jako v případě prvním je exitem převzetí vyplacených cenných apírů původním dlužníkem.

A nová měna " neznulovala" žádné státní papíry. Aniv roc e 53. Nová měna je pouze přepočetla novým kursem. Nic víc.
Že by státní dluh při nové měně narůstal, tak to tvrdíte zřejmě vy. Já nikdy nic takového neřekl.

prostě - chytněte s e s emisárkem za ruce a vyražte do Řecka. Tam po debaklu nammS ve fotbale teď urychleně potřebují nové hrdiny. Který by vyřešil jejich státní dluh , a to tak , aby s enemuseli omezovat A vy dva přec e máte recept - novou měnu!
Jak prosté.
Zapomenut bud e Otto Rehagel. řečný Rehagles - podle vzoru Achilles.
Nově budou v titulcích jména Emissares a Slvs. Tentokrát podle vzoru Aristoteles - poslední uznávaný světový myslitel - encyklopedista. tedy člověk, který ví vše co zná lidské poznání na celém světě v jeho době.
Jak by ne , když je odkojen MfD.
12. 07. 2010 | 09:20

slavwin napsal(a):

Co to je když územní hejtman primátoři starostové obcí zastoupeni ve správních radách těžařských , vodárenských a kanalizačních společností berou milionové roční odměny. Tito lidé jsou ze všech stran levých pravých. Je to podnikání nebo oblbovací podvod?
12. 07. 2010 | 09:23

animátor napsal(a):

Doplnil bych to o takový karlovarský minfestival-aneb jak se raci červenají.Ve vřící vodě-"bodu fázového přechodu".
Obecně:politika,tedy ani finanční bez lidí neexistuje.Gottwald by mohl zůstat i aktuální,kdybychom u něj všude nahradili "stát" -"národy". To nejchytřejší co kdy vymyslel Marx nebylo to,že v kapitalismu není jistot,ale v tom,že položil otázku zda se vědomí vždy jen opožďuje za skutečností.Společenské vědomí.
Einstein je nadčasový-ve fyzice.G.Mahler předběhnul dobu o 300 let-v hudbě.Ale považuji za pravděpodobné,že obojí z toho není možné u žádného z politiků: být nadčasový nebo předběhnout svou dobu.Politik je kočí své doby.Nic okolo sebe nepochopíme dokud se budeme dívat na socialismus jako totalitní stream který na nic nebere ohledy a na kapitalismus jako děravý a vždy špatný.Vkus je otázkou výběru,kombinace a kompromisu.Abstrahovat od nepodstatností i slučovat zdánlivě neslučitelné.
12. 07. 2010 | 09:29

Emissary napsal(a):

Ó, Velký vlku, naše Božstvo,

opatruj nás, co bychom si bez tebe počali. :)

Takže pěkně po pořádku.

Tvrzení vlka:

„pro vás opakuji že státní dluh má pouze tři řešení:
splacení
inflaci
státní bankrot“
vlk tím "pro vás" myslí nick "slv", ale mě už to také sděloval.

Je to jinak. Státní dluh má mnoho řešení a řešení spočívá i v kombinaci řešení. Jsou to např.:

- úplným splacením,
- částečným splacením, odpuštěním zbytku,
- odpuštěním dluhu,
- inflací a hyperinflací,
- státním bankrotem,
http://cs.wikipedia.org/wik...
- měnovou inflaci
http://www.investujeme.cz/c...
- měnovou reformou a jistě jsou i další možnosti.

Odkaz na článek prof. Tučka, který se vlkovi tak líbí, ale odkaz neuvedl a důkaz svého tvrzení nepodal:
http://www.cepin.cz/cze/pre...

z něho vybírám text, na základě kterého vlk ze sebe vykydal, že emise státních dluhopisů byla jen jedna a ještě má tu drzost a chce po mně, abych ten jeho blábol prokázal. Prý důkazné břemeno je na mně. Asi si chudák popletl soud s diskusí. :)

„Kromě toho byly anulovány vklady vázané po měnové reformě v r. 1945, veškeré státní dluhopisy (a to i emise z r. 1946) a všechny další tuzemské cenné papíry. Došlo k podstatnému snížení oběživa: 52,1 mld. Kčs bylo vyměněno za 1,4 mld. Kčs.“

Takže nemám jinou možnost, jen se to pokusit prokázat. A protože jiný text od profesora Tučka, který by se týkal dluhů ČSR od období 1946 - 1953 nemám, musím vycházet z výše uvedeného.

Takže z těch čtyřech řádků je patrné:
- byly anulovány vklady vázané po měnové reformě v.r.1945,
- byly anulovány veškeré státní dluhopisy (a to i emise z r. 1946). Z tohoto textu jasně vyplývá, že emisí státních dluhopisů bylo víc a je v nich zahrnutá i emise z roku 1946. Jinak by profesor Tuček nenapsal veškeré státní dluhopisy (nepoužil by tedy množné číslo), ale napsal by třeba: jedna emise státních dluhopisů. Také by do výběru nezahrnul emisi z roku 1946. To je další emise. Takže jednoznačně emisí bylo víc.
- byly anulovány všechny další tuzemské cenné papíry,
- došlo k podstatnému snížení oběživa: 52,1 mld. Kčs bylo vyměněno za 1,4 mld. Kč (toto snížení oběživa se zřejmě týká vázáných vkladů, státních dluhopisů a ostatních cenných papírů, nikoliv ostatních peněz v oběhu)

Takže náš Veliký ó vlku, genie nejvyšší. Tímto jsem vyvrátil tvůj blábol, kdys prof. Tučkovi podsouval něco, co nikdy neřekl a co si vymyslela tvá iracionální hlavička a potvrdil své tvrzení o tom, že emisí bylo víc. A tak jsem laskavě hoď odkaz jiný, od prof. Tučka, který tvá tvrzení potvrdí a má vyvrátí. UŽ TĚ NA TO UPOZORŇUJI PODRUHÉ.

P.S. Vlku, až se dnes pose…., doufám, že po mně nebudeš chtít to prokázat. :)
12. 07. 2010 | 12:55

vlk napsal(a):

emisárku
prosťáčku dudševní
tři jsou základní scénáře.
Mixy jsou možné.
Nikdo netvrdí ženikoli. A odpuštění části d luhu je mix spalcení a státního bankrotu. Například. tak aby nebyl naplněn ani jedne ze základních scénářů Je to triviální.
Co napsla Tuček vím. Sám jsme to uváděl. jen to musíš StiglizKrigman Emisárku pochopit. Nová emis e byla z roku 46. Staré emise už znehodnotili nacisté.

A ze státního dluhu se měnovou reformou odečetl pouz e zbyteček, který nedrželo zahraničí či tuzemské firmy a instituce. ty znehodnoceny býýt nemohly. Z účetně technických důvodů.
Takže -
opět , nejd e o řešení státního dluhu. Jd e pouze o technický proces. Zejméan pokdu s e bavíme omožnostech řešení dluhu v demokratickém státě. Nechoď tolik na sluníčko ignorante.

Opět pro tebe opakovaně - najdi si ve slovníku slova stáítní dluh a aměnový agregát M1 . Sna d někd y pochopíš , že jde o dva zásadně různé pojmy.a nikoli šílencovy dojmy.
12. 07. 2010 | 13:17

Emissary napsal(a):

vlku,

no, když to víš, ty náš duševní Velikáne, pak sem dej odkaz, jinak to víš jen ve své hlavě. :)

O ten odkaz říkám už potřetí a ne a ne ho z tebe vydolovat. :)
12. 07. 2010 | 13:53

Anba napsal(a):

Emissary: ta proložená slova KROMĚ STÁTNÍCH DLUHOPISů se dočtete ve Sb.Z.č.95/1945, kterou se prováděla měnová reforma. Je dostupné na internetu, jen hledat. Když mohu já pro Vás ve dvě v noci, tak se namáhejte. Takové lenochy a umanuté k tomu, ty bych ve svém podniku nestrpěla. Máte štěstí, že Vás nezaměstnávám.
12. 07. 2010 | 15:16

Anba napsal(a):

Vlku: zdravím. To je dneska mládež :):):).
Já jsem svému otci také neskonale vděčná. Za příklad. A jinak jsem vděčná osudu, že jsem prožila to, co jsem prožila a mohu s chladnou hlavou (někdy tedy i horkou) pozorovat cvrkot. Šetřete své zdraví, leccos nestojí za rozčílení. Anba.
12. 07. 2010 | 15:26

Emissary napsal(a):

Ano Anabo,

to je dneska staroba, stačí se jen podívat na ty vlkoviny a invektivy. To vás komunisti naučili. :)
12. 07. 2010 | 16:05

Emissary napsal(a):

Anabo,

ten odkaz jsem už dávno četl, ale nevím, jak souvisí s měnovou reformou z roku 1953, vlk to zajisté vysvětlí, on je Veliký a Vševědoucí.

No, vidíte, já zas nemám rád hlupáky, lenoch je lepší, než hlupák. Lenocha jde alespoň k práci donutit, ale hlupáka, ten může nadělat spoustu škod. Takové bych nezaměstnával.

Jinak nevím, co mělo být Vaším vstupem mně sděleno. Budu si muset pořídit vlka, ten je dostatečně hloupý, aby mi to vysvětlil.
12. 07. 2010 | 16:16

vlk napsal(a):

Anbo
StiglitzkrigmanEmisárkovi můžete předložit cokolia vše bud e markné. on jaksi jen , jako malé dítě dupe zlobně nožičkou a vykřikuje a je a je a je a je a je a je....
Prostě takovej malej cuc na špejli. Kterého je třeba si vychutnávat. Protže něco tak dětinsky umanutého, zjevně úplně vedle , tak s tím s enesetkáte každý den.
ten chlapec tristně zachází z každým odkazem.
Státní dluh je pro něj totožnýs měnovým a gregátem M1. Chce odkazy. tak mu je s em dám. V této věci. Aby netrpěl. Zjistí, že rovnítoko absolutně není:
http://cs.wikipedia.org/wik...
http://cs.wikipedia.org/wik...

troškku jsem prohrábnul svůj archiv. A jakkoli na mojí straně není žádné důkazní břemeno, protože on je ten , kdo něco trvdí mně , nikoli já jemu, dám sem tuhle informaci:
existuje dopis náměstka min fin. místopředsedovi vlády Dolanskému z 21.srpna 1953, který vyčísluje , jak velký objem drželo obyvatelstvo k datu měnové reformy ve státních papírech , tedy dluhopisech zástavních listech, vydaných po roce 1945. Uvádí s e tam cifra 781,5 MILIONU Kč.
Na konci r oku 1952 čnil celkový státní dluh celých 138,9 MILIARDY korun

Pom+ěry jsou zřejmé.

Tvrdím ke "zybtku dluhu následující:
1-veškerý zahraniční dluh musel být po měnové reformě uhrazen v plné výši.
Což zcela prokazuje naprostou nesmyslnost StiglitzkrugmanEmisárkova finančního teoremu. Protože jinak by musel být také umenšen.

Ohledně zbytku dluhu , který byl v domácích bilancích.
tak ten byl převážně v držení už zestátněných institucí typu bank, pojišťoven a velkých firem a organizací. Ty již tehd y byly napojeny na státní rozpočet svou bilancí. A to jak na příjmové , tak výdajové stránce. Pokdu bby reforma vedla v tomto případě ke snížení tzv. státního dluhu, nestalo by se s tímto dluhem nic jiného, než že by se promítnul do bilancí jako ztráta konkrétní firmy a tím by se následně , po dobu účetního trvání této ztráty promítal do státního rozpočtu v podobě výpadku příjmu.
Dluh by prostě zůstal zachován. Jen by měl jinou formu.

Prostě emisárek je v koncích. To už je dlouho. Tak zlostně dupe nožičkou a plive kolen sebe. Dokonalej cuc na špejli!
12. 07. 2010 | 16:52

Emissary napsal(a):

vlku,

to ti už kape na ....?

Toto jsi napsal.
"Státní dluh je pro něj totožnýs měnovým a gregátem M1"

Tak mi ukaž, že jsem to někde, kdekoliv napsal. To si totiž ty pořád válíš ve své hlavě, a s tím co jsem napsal to vůbec nesouvisí. A chceš to přišít mně.

A ty odkazy jsi strč někam do ....., ty gregáte. Takové jsem nechtěl. Vím dobře, co je státní dluh i měnový agregát.

Chtěl jsem od tebe odkaz, kde prof. Tuček dle tebe tvrdí, že v rámci měnové reformy v ČSR v r. 1953 byla anulována jen jedna emise státních dluhopisů, což ty také tvrdíš a tvrdíš, že to tak bylo a že to víš. Takže už říkám PO ČTVRTÉ, dej sem laskavě ten odkaz nebo uveď jiný zdroj. Jinak vypadáš jako ...., to nemohu uvést, bylo by to smazáno. :)
12. 07. 2010 | 17:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk
Můžete mi říct, jaké ponaučení Z Vaší diskuze o měnové reformě r. 1953 s emissary si mám vzít ?
Já na to totiž s odpuštěním koukám jako samuraj na drát.

Mějte se.
12. 07. 2010 | 20:09

vlk napsal(a):

TCKH

pro tebe žádné. S vyjímkou sna d toho, že máš příležitost žít v době a za života velkého ekonomického guru
Stieglitz Krugman emisárka. který objevil novou makroekonomickou teorii.

myslím, že odloženému samurajskému synkovi s e to nestává každý den.
Znáš jiného samurajského synka, co byl u zrodu teorie na Nobelovku?
12. 07. 2010 | 20:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk Dozvěděl jsem se sice prd ale díky tvé replice jsem zase minimálně o 2 dny mladší a o 30,-Kč zdravější.
Díky.

P.S. Už v tom raději nepokračuj, neb nechci aby moje žena znovu prala plínky a já musel zrušit zdravotní pojištění.
12. 07. 2010 | 20:32

vlk napsal(a):

Cuc na špejli

opět jsi mne pobavil. T y chudáčku malej , ty už opravdu netušíš , co píšeš.
Pokud někdo trvdí, napříkla d cuc na špejli, že měnová reforma slouží jako řešení státního dluhu,
jakkoli PRIMÁRNĚ a ZEJMÉNA slouží ke stažení NEKRYYTĚHO oběživa, ted y zejména měnovému agregátu M 1, klade mezi pojmy státní dluh a M 1 rovnítko.
Nebo v NEJLEPŠÍM případě částečné rovnítko.
přes svou očividnou trapnost a zoufalost je i tobě jasné , že takovou trapnost tohoto tvrzení si nemůžeš dovolit.

O emisi z roku 46 píše Tuček. V odkazu , který sem nalepilo tvoje duševní dvojče. a píše o ní výslovně! Z toho dovozuji , že nejspíš byla jediná.

Nicméně pro věc samou , ted y pro udržitelnost StiglitzkregmanEnmisárkov a teorému likvidace státního dluhu pomocí nové měny . jako univerzální metody, platné kdykoli, za každého režimua politického systému, jinak totiž nejde o UNIVERZÁLNÍ řešení, je to nepodstatné.
Předložil jsem totiž údaje o tom , že obyvatelstvo drželo aktiva postižená měnovou reformou a svázanou s e státním dluhem ve výši 781,5 milionu Kčs. ZE VŠECH EMISÍ CO JICH BYLO!!!Zatímco státní dluh činil tehdy 138,9 miliardy Kčs.

Myslím, že i takové bezprecedentní rolničce jako jsi ty , musí být jasno o poměru obou čísel.

No vlastně - ty jsi cuc na kládě. u tebe slovo musí nahradíme přesnějším termínem - mělo by být...
12. 07. 2010 | 20:41

vlk napsal(a):

TCKH

tak tobě je málo sdílet stejný kyberprostor s geniem???!!!

Čéče tak ti je tedy svatokrádež!!!

Já už řadu dní s e bojím vypnout počítadlo, a by mi ta vzácná , opravdu vzácná příležitost nezmizela.

Jako mladík pamatuji Olympic. Ještě s Chrastinou. a jedna spolužačka ze třídy do něj byla úúplně paf. Prostě byla z něj hotová. Byl to pro ní bůh. a když přijel Olympic do městysu, do zdejšího amfiteátru , musela tam u toho být. A povedlo s ejí dokonc e s e nějak vecpat k e svému idolu. A dostala od něj pusu.. a Podepsal s e j na ruku. Holky pak říkaly , že s e14 dní odmítala mít na pocelovaném a podepsaném místě. aby nesmyla boží dotek.
A co byl Chrastina. Ve srovnání s geniem StiglitzKrugman emisárka?
12. 07. 2010 | 20:46

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nu, já jsem se tomuto b´žímu doteku raději vyhnul.
Neb rekogniskace mých choulostivých partií při použití hliněného nožíku navíc za přítomnosti osob židovského původu by jistě pro někoho mohla znamenat vyvolání euforickáho stavu podobného návštěvě koncertu Olympiku, ale já nemám rád , když se osoby jakéhokoliv náboženského vyznání a politického přesvědčení baví na můj účet.
Takto jsem neměl co smývat, o skrývání v hornickém kúpelu ani nemluvě.

P.S. Nechme toho. Ještě na nás oba Hvížďala svede tu prohru ČSSD.
12. 07. 2010 | 20:54

Emissary napsal(a):

Vážení diskutující,

já nevím, ale myslím si, že vlk se úplně zbláznil.

Takže vlk píše:
„existuje dopis náměstka min fin. místopředsedovi vlády Dolanskému z 21.srpna 1953, který vyčísluje , jak velký objem drželo obyvatelstvo k datu měnové reformy ve státních papírech , tedy dluhopisech zástavních listech, vydaných po roce 1945. Uvádí s e tam cifra 781,5 MILIONU Kč.“
Na konci r oku 1952 čnil celkový státní dluh celých 138,9 MILIARDY korun“

Takže existuje dopis, možná existuje, ale jak to vlk ví, když odkaz na ten dopis nechce (nebo nemůže) dát? Dále si je potřeba všimnout, že vlk tvrdí, jak obyvatelstvo drželo k datu měnové reformy v dluhopisech a zástavních listech 781,5 milionů Kč, ale na konci r. 1952 činil celkový státní dluh 138,9 miliardy Kč. Co se stalo během půl roku s těmi víc jak 138 miliardami státního dluhu, to vlk nepoví. :)

Dále vlk píše:
„O emisi z roku 46 píše Tuček. V odkazu , který sem nalepilo tvoje duševní dvojče. a píše o ní výslovně! Z toho dovozuji , že nejspíš byla jediná.“

Opět žádný odkaz, jen na nějaký odkaz prý mého duševního dvojčeti, ale přísahám kdo to je a o jaký odkaz se jedná nemám ponětí.

VÍ TO PROSÍM NĚKDO Z VÁS?

V dalším příspěvku vlk opět uvádí:
„Předložil jsem totiž údaje o tom , že obyvatelstvo drželo aktiva postižená měnovou reformou a svázanou s e státním dluhem ve výši 781,5 milionu Kčs. ZE VŠECH EMISÍ CO JICH BYLO!!!Zatímco státní dluh činil tehdy 138,9 miliardy Kčs.“

Jenomže nic nepředložil, napsal si to sem a předpokládá, že co on napíše je svaté a všichni tomu musí věřit. :)

Navíc, nic z toho není předmětem sporu. Ze začátku jsme se s vlkem přeli, o výroku že: DLUHY SE NEMUSÍ PLATIT – podle něho a Paroubka. Pak jsem prokázal, že se musí a náhodně jsem vyjmenoval způsoby, jak to lze udělat. Jedním z nich byla i měnová reforma v ČSR v r. 1953. To se vlkovi nelíbilo a argumentoval s nějakým měnovým agregátem M1, který se mu honí hlavou, ale který s tou věci nesouvisí. Dále vlk namítal, že v rámci měnové reformy byla dle prof. Tučka anulována jen jedná emise stát. dluhopisů, a to z roku 1946. Já jsem argumentoval, že to je jedno, že kdyby byla jen jedna, to svědčí o tom, že i v rámci měnové reformy lze nesplatit dluhy státu, což se stalo právě v roce 1953 u nás. Zároveň jsem vlkovi řekl o odkaz, že byla jen jedna, neboť tvrdil že to ví, že to bylo v odkazu profesora Tučka. Řekl jsem vlkovi o ten odkaz ČTYŘI KRÁT A TEĎ ŘÍKÁM PO PÁTE. NO, UVIDÍME, ZDA SE ZADAŘÍ. :)

Nebudu tady vzpomínat na všechny ty invektivy, které jsem od našeho Velikána vlka utržil, bylo jich nespočet. To jen svědčí o malosti ducha tohoto exotického narcise, jeho iracionální soběstředností v křivé a zmatené argumentaci hraničící až s pomatenosti.

Takže vlku, oznamuji ti, žes prohrál ve všech bodech a proto ti sděluji následovné:

Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí, aneb:
„Blokování svislého informačního kanálu nelze kompenzovat finanční transakcí typu emptio venditio ve výdejně léků.“
12. 07. 2010 | 22:50

vlk napsal(a):

Emisárku,

protože vím co jsi zač dával jsme s i hned od začátku zásadní pozor na korektnost a zřejmost všeho .
Už zase zkoušíš prastarý trapný trik - nevím kudy kam , tak s e vrátím ke genezi sporu, protože už si ji niko nepamatuje. Myslel jsme ,že to použiješ. takže sáhnu do svého archivu a vidím, že jsi sem se starým sprem, od Paroubka, kd e jsi dostal na budku , kvůli očividným hkloupostem a neudržitelným tvrzením, najel namne do tohohle treadu bez jakékoli souvislosti v 09.07.2010 16:16:59
Protože tě znám a bylomi jasné, co provádíš odpověděl jsme ti takto:
A heleme se
Emisárekl vylezl z houští: A pouští sem něco bez jakýchkoli souvislostí pro ostatní. klasika.
Ano, byl jsme zvědav, jestli víš aspoň o vázaných vkladech. to bylo to, co jsme napsal , v naší minulé debatě , že záměrně neuvádím. Chtěl jsem vědět, jak mnoho žvaníš.

Dobrá - vázané vklady jsi zaregistroval. nicméně to nevypovídá vbe c o ničem. Stát tím nijak nezmenšil svůj dluh. Musel prostě udělat měnovou reformu. tak jako tak. Prostě proto, že pro peněžní zásobu v zemi neměl krytí. Se státním dluhem to neudělalo vůbec nic. Měnová reforma nenůže řešit , sama o sobě , státní dluh.
Měnová rforma je technické opatření. nahražení jedné měny druhou. škrtnutím zpravidla několika nul.

Nic víc. Stejně se překonvertuje i dluh. Jeho reálná podstata , vyjádřená poěmrem k HDP zůstane nezměněna. Je to trivální. Skutečně triviální emisárku.

A dvě poznámky , které jsem již uplatnil minule. je zcela typické pro způsob tvého diskutování že :
1- pro svoje tvrzení , naprosto nesmyslné, že státní zzadlužení lze odstranit měnovou reformou , jestliže diskutujeme o zadlužení současné ČR si vybereš exces totalitního režimu -počítáš sna d s tím, že tad y famiglia 118 zavede podobný model výběrové demorkacie? vidíš, to men ještě nenapadlo.Ale třeba áš nějaké hodně tajné informace.
2-dával jsem příklad Francie - starý vers. nová frank...
A ohledně pojistek a podobných věcí - šlo milej PAvliku Morozove ne Další Spravedlivý zdejších stránek, jak jsi s e sám nazval ve snaze být zdejším PS VB o zestátnění fondů. Zejména penzijních.
K čemuž by bylo došlo tak jako tak.
Obyvatelstvo bylo okradeno o úspory. To je pravda. Držitelé platebních instrumentů v zahraničí nikoli. Ti svoji pohledávku proti ČSR uplatnili a vymohli.
Máš zas e smolíka emisárku.
TCKH

já ano. Já měl jasno.
09.07.2010 16:36:46

Pokud hodláš rozporivat cokoli z toho, co jsme napsal, j, je důkazní břemeno na tobě. Nikoli na mně.

ne emisárku neprohrál jsem. S někým tak a rgumentačně chytrným jako ty prohrát nelze.

Znovu opakuji, napadl jsi moje tvrzení , že dluh , ted y státní lze umořit jen třemi základními způsoby:
-splacením
-inflací
-bankrotem.
Ty jsi s e chtěl vytáhnout znalostmia napsal jsi že také měnovou reformou. Což není pravda. Kdyby to pravda byla bylo by rovnítko mezi státním dluhem a měnovým agregátem M1.
Ty jsi na men vytáhnul měnovou reformu z roku 1953. Vůbec ti při tom nevadilo, že JAKÝKOLI závěr z měnové reformy, i kdybys měl nakrásně pravdu jakéhokoli kroku evidentně totalitního státu je pro řešení státního dluhu demokratické země naprosto irelevantní. Protože nepoužitelný.

Aco mi Stiglitz Krugman emisárku děluješ, je mi úplně lhostejné. Jsi pro mne cuc na klacku.
13. 07. 2010 | 06:58

mb napsal(a):

Dobrý článek mistře hvížďalo ...
13. 07. 2010 | 10:43

mb napsal(a):

nejsem ekonom ale v posledním sporu emisary vlk myslím že má pravdu emissary, měnová reforma byla něco jako umělá (hyper)inflace tedy odpovídá tomu, čím lze splatit dluh ....

k vlkovi a jeho mentalitě se raději nechci vyjadřovat, nechci to totiž schytat ... :-))

příjemný diskuzní den ....
13. 07. 2010 | 10:54

Emissary napsal(a):

vlku,

„protože vím co jsi zač dával jsme s i hned od začátku zásadní pozor na korektnost a zřejmost všeho .“

Protože vím co jsi zač, celou dobu jsi tady kydal a přidával do této diskuse další parametry, dezinformace aby ses mohl úspěšně vykroutit ze všeho. Je to starý trik komunistů a všelijakých rigidních socialistů. A protože já vím, co jsi zač, trpělivě jsem všechny ty tvé nesmysly vyvracel, tvé invektivy nevnímal a nevnímám. Jinak bych tě totálně ignoroval tak, jak to dělám vždy.

„Už zase zkoušíš prastarý trapný trik - nevím kudy kam , tak s e vrátím ke genezi sporu, protože už si ji niko nepamatuje“

To není starý trik, ale potřeba, zejména na týpky tvého kalibru – s vadami charakteru, iracionálním myšlením a chorobnou touhou považovat vždy a za každých okolností svůj názor za neomylný a jediný správný.

„Myslel jsme ,že to použiješ. takže sáhnu do svého archivu a vidím, že jsi sem se starým sprem, od Paroubka, kd e jsi dostal na budku , kvůli očividným hkloupostem a neudržitelným tvrzením, najel namne do tohohle treadu bez jakékoli souvislosti v 09.07.2010 16:16:59“

Ó, se starým sprem? A Co to je „spr“? :)
Dostal na budku? A jak? Pověz nám ty Velikáne? To jsem tam dal tento odkaz.

http://www.cepin.cz/cze/pre...

Ale ten je stejný, jako je od profesora Tučka, na kterého se ty tak odvoláváš. To je opět tvoje další fabulace?

„Emisárekl vylezl z houští: A pouští sem něco bez jakýchkoli souvislostí pro ostatní. klasika.
Ano, byl jsme zvědav, jestli víš aspoň o vázaných vkladech. to bylo to, co jsme napsal , v naší minulé debatě , že záměrně neuvádím. Chtěl jsem vědět, jak mnoho žvaníš.“

Že tam nebyla souvislost, to je zřejmě jen ve tvé hlavě, asi jsi měl v hlavě výpadek, což by mnohokrát vysvětlovalo tvé iracionální až ztřeštěné reakce v diskusi na kohokoliv. A co chceš vědět, je mi úplně volné, zvláště když to neřekneš přímo, ale přes shluk invektiv.
13. 07. 2010 | 13:28

Emissary napsal(a):

pokračování z titulu nutnosti opisovat vlčí blafy. :)

„Dobrá - vázané vklady jsi zaregistroval. nicméně to nevypovídá vbe c o ničem. Stát tím nijak nezmenšil svůj dluh. Musel prostě udělat měnovou reformu. tak jako tak. Prostě proto, že pro peněžní zásobu v zemi neměl krytí.“

A jak může mít komunistický stát, který všechno znárodnil, všechny schopné lidí vyhnal nebo zavřel, odstřihl se od západních trhů a fixoval se na trh tehdejšího SSSR a ostatních nerozvinutých zemí vznikajícího socialistického bloku, peněžní krytí danou výkonnosti ekonomiky? Jak, když byl ekonomickým impotentem. Takže udělal měnovou loupež, ano musel, už byl v koncích. Rusové Marshallův nechtěli připustit, museli jsme dělat všechno jak chtěli oni.
Měnová reforma nenůže řešit , sama o sobě , státní dluh.
Měnová rforma je technické opatření. nahražení jedné měny druhou. škrtnutím zpravidla několika nul.

Ano, vlku, škrtáš si nuly ve své hlavě a je ti dobře. Ale zvláště komunisti dělají měnové reformy z jiného účelu a každou chvíli, jako například v KLDR

http://neviditelnypes.lidov...

A co třeba tvrdil A. Zápotocký, lhal do očí všem, že vlku?

http://www.investicniweb.cz...

O čem asi to soustavné škrtaní nul svědčí, co ty náš Velikáne?

„Nic víc. Stejně se překonvertuje i dluh. Jeho reálná podstata , vyjádřená poěmrem k HDP zůstane nezměněna. Je to trivální. Skutečně triviální emisárku.“

Ano, to je triviální. A jak se konvertoval dluh za měnové reformy v ČSR v roce 1953, když stát všechny své domácí dluhy anuloval? Tak to mi pověz. Už to sem dávám několik krát, ale asi tvé zrakové smysly nemohou vnímat.
„Kromě toho byly anulovány vklady vázané po měnové reformě v r. 1945, veškeré státní dluhopisy (a to i emise z r. 1946) a všechny další tuzemské cenné papíry. Došlo k podstatnému snížení oběživa: 52,1 mld. Kčs bylo vyměněno za 1,4 mld. Kčs.“

I na toto chceš aplikovat M1?
„M1 je měnový agregát shromažďující nejlikvidnější aktivum - tedy hotovostní oběživo a vklady na běžných účtech v obchodních bankách. Hotovostní oběživo je definováno jako hotovostní prostředky v rukách nebankovních subjektů (tzn., že sem nepatří peněžní prostředky na pokladnách bank).
M1 = H (hotovost) + BV (běžné vklady) „

To je z tvého odkazu. Řekni mi, jak tento agregát souvisí s vázanými vklady, s veškerými státními dluhopisy (a to i emise z r. 1946) a všemi dalšími tuzemskými cennými papíry? A nevykrucuj se, motovidlo, které ani neví, co plácá. :)
13. 07. 2010 | 13:31

Emissary napsal(a):

a dále...

„1- pro svoje tvrzení , naprosto nesmyslné, že státní zzadlužení lze odstranit měnovou reformou , jestliže diskutujeme o zadlužení současné ČR si vybereš exces totalitního režimu –
…“

Jak sám přiznáváš, minimálně v jednom případě to jde. A co se jednou stane, lze to opakovat. Takže tvoje tvrzení je naprosto nesmyslné.

„2-dával jsem příklad Francie - starý vers. nová frank...“

Takový příklad si někam strč. Francouzi to dělali jen proto, aby měli pocit tvrdé měny, asi tenkrát Němcům záviděli tvrdou marku. Za měnovou reformu se to nedá považovat.

http://cs.wikipedia.org/wik...

Toto byly měnové reformy a Francie se tam nevyskytuje.

http://cs.wikipedia.org/wik...

„A ohledně pojistek a podobných věcí - šlo milej PAvliku Morozove ne Další Spravedlivý zdejších stránek, jak jsi s e sám nazval ve snaze být zdejším PS VB o zestátnění fondů. Zejména penzijních.“

Ano, došlo i tak, loupež jako loupež. Nicméně, komunisté to udělali v rámci měnové reformy, stejně tak, jak anulovaly domácí státní dluhy.

„Pokud hodláš rozporivat cokoli z toho, co jsme napsal, j, je důkazní břemeno na tobě. Nikoli na mně.“

To by bylo v tom případě, kdybys, vlku, uvedl nějaký relevantní odkaz. Pak bych se snažil ten odkaz vyvrátit, kdybych s ním nesouhlasil.
Jenomže tys tvrdil, že byla jen jedna emise, a to z roku 1946, jež spadala do měnové reformy v roku 1953. Já jsem tě vyzval, abys své tvrzení prokázal, a to celkem PĚT KRÁT a TEĎ TAK ČINÍM POŠESTÉ.
Když ses k tomu neměl, prokázal jsem opak, tady v mém příspěvku z:
12.07.2010 12:55:09
„Znovu opakuji, napadl jsi moje tvrzení , že dluh , ted y státní lze umořit jen třemi základními způsoby:
-splacením
-inflací
-bankrotem.
Ty jsi s e chtěl vytáhnout znalostmi a napsal jsi že také měnovou reformou. Což není pravda. Kdyby to pravda byla bylo by rovnítko mezi státním dluhem a měnovým agregátem M1.“

Jenomže to své tvrzení jsi ničím nepodložil. Když něco tvrdím a chci, aby to ostatní brali vážně, pak to musím podložit relevantními odkazy nebo to tvrzení musí mít tak vysokou hodnotu, že ho nelze ničím zpochybnit. Ale to tys vyzval mně, abych prokázal opak a já jsem tak učinil. Jak jsem uvedl, měnový agregát nemá žádnou souvislost se státními dluhy, které se v měnové reformě v r. 1953 umořily anulováním – to ty domácí, zahraniční nevím, ale o tom se tady nepřu.

„Ty jsi na men vytáhnul měnovou reformu z roku 1953. Vůbec ti při tom nevadilo, že JAKÝKOLI závěr z měnové reformy, i kdybys měl nakrásně pravdu jakéhokoli kroku evidentně totalitního státu je pro řešení státního dluhu demokratické země naprosto irelevantní. Protože nepoužitelný.“

No a co, že vytáhl. Stalo se to, nebo ne? A jestli je takové řešení v rámci dnešní socialistické Evropy a USA a dalších zemí naprosto irelevantní, to ukáže čas. Může být podobné. Jo, jo, zoufalá doba vyžaduje zoufalé činy. Bude zajímavé sledovat, jak to třeba bude v Japonsku.

„Aco mi Stiglitz Krugman emisárku děluješ, je mi úplně lhostejné. Jsi pro mne cuc na klacku.“

A co tady pořád opakuje jako jetý gramofon se zedranou jehlou z třicátých let minulého století, svědčí jen o jeho vadném charakteru a argumentační rigiditě.
13. 07. 2010 | 13:32

vlk napsal(a):

cuc na špeji vaří. evidentně vaří.
Lhc e odbočím. Kdo chc e vidět opravdovou "úroveň" tohohle "diskutéra, nechť s epodívá na jeho čertvý příspěvek pod blogem pana Hovorky má jasno:
Emisárek tam totiž píše kromě jiného / například vyslovené lži/ i toto:
P.S. Váš elaborát, Hovorko, jsem nečetl. Lidí vašeho charakteru mě nezajímají. Klasifikuji je, jako pomýlené životy. I tak vím, co jste tam zhruba napsal.
13.07.2010 14:06:53
)
Prostě diskutér , která NEČTE,c o píše druhá strana, on stejně VÍ.

A přesně stejně je to v téhle diskusi.

Prostě píše lži a bludy. Diskuse mezi námi nikd y nebyla o tom, jestli byla nebo nebyla měnová reforma loupež. Byla . Nikdo to nepopírá. Měnovou reformuv roc e 53 sem dal emisárek, aby doložil svoji naprosto hloupou a neudržitelnou teorii o tom, že měnovou reformou lze řešit státní dluh. Nelze. On tad y exhibuje na reformě absolutně totalitného státu, v souvislosti s dnešním zadlužením demorkatických států! A vůbe c s e nestydí vedle toho, že blbě tlachá a jeho teorie je neudržitelná, tady mávat praktikou totality v dnešních demokraciích..Prostě z ostud y kabát a jede dál.
Teď . rptože už neví jak dál , vytáhnul dokonce KLDR a Zápotockého... Aniž by s enamáhal odpovědět na několikrát položenou racionální otázku.KDyž tak rajtuje na měnové reformě 53 , má tenhle kecálista nějaké povědomí o tom, že vlád a 118 hodlá státní financ e řešit obdobným způsobem? Protože to je jediný relevantní důvod pro jeho tlachání? Tak sem s tím ,pokud něco víš. Pokud ne , á bych na tvém místě mlčel a zalezl někam hodně hluboko do houští.

Hlupák s em oastuje pořád jediný odstavec který říká, že z měnové zásoby M1 52,1 mld Kč ,zbylo po měnové reformě 1,4 mld Kč. Aniž by ráčil vzít na vědomé, že přesně kvůli tomu s e měnová reforma dělá. tedy aby byla stažena nekrytá finanční hotovost . Jak se ostatěn může dočíst ve svém vlastním zdroji.
Doložil jsme mu kolik priváti drželi ze s tátního dluhuv anulovaných papírecha kolik byl státní dluh. Smaozřejěm , že mu to není recht.
A chce po mě zdroj. nejsme povinen nic zdrojovat On napadá moje tvrzení Nech%t tedy doloží , že s emýlím. Je to naprosto běžnáý diskusní postup. Dost těžko může ode mne čekat, že vezmu cosi ze s vého domácího archivu a poletím kamsi do .. no kam vlastně . no nejspíš G¨Bohnic za emisárkem abych mu to ukázal. napadl prapůvodně můj příspěvek. Svžým neudržitelnám a hloupým Na něm je důkazní břemeno.
Prostě emisárek neví kudy kam. Lže. A není schopen věcné argumentace.
A vrchol všeho - prý jako měnová reforma 53 není vyloučená v dnešní socialistické Evropě a USA... Ještě že máme v Česku takové opravdové pravicové heroe. kteří budou Němce, Švýcary ,Brity a dokonce i Američany učit demokracii.
Prostě
P.S. Váš elaborát, Hovorko, jsem nečetl. Lidí vašeho charakteru mě nezajímají. Klasifikuji je, jako pomýlené životy. I tak vím, co jste tam zhruba napsal.
13.07.2010 14:06:53
13. 07. 2010 | 15:01

Emissary napsal(a):

no vidíš vlku,

Emissary ví na základě události minulých. Ale co je to proti vlkovi nebo Pehe, oni ví na základě události budoucích. :)
13. 07. 2010 | 16:38

JaneMacdonald napsal(a):

freelance writer
18. 08. 2011 | 00:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy