Kalouskova „debilní“ odpověď

03. 04. 2011 | 20:45
Přečteno 6111 krát
Ministr financí Miroslav Kalousek je bezesporu nejvýraznějším a největším politickým stratégem ze současné vládní sestavy a rozehrál kauzou Vondra zásadní hru: ze strany TOP 09, která měla pomoci ODS dostat se po volbách k moci, se z této strany stal její hlavní soupeř. Na pravici se rozmohl kanibalismus. Zatím to vypadá tak, že pan ministr Kalousek na všech frontách vítězí a právě v tom může být ukryto jeho největší nebezpečí. Sláva oslňuje, jenže každý bojovník potřebuje mít spojence a Kalouskovým největším spojencem doposud byla média, protože byl zábavně ostrý, což v době, kdy se mediální produkty považují už jen za zboží, zvyšovalo jejich prodejnost. Média ale zároveň jsou velmi často hodně háklivá na to, když se jim lže či veřejně nadává a pak mění náklonnost stejně rychle jako mladé dívky, když mají své dny.

A právě prohřešků proti médiím se Miroslav Kalousek dopustil v minulých dnech hned dvakrát: poprvé před pár dny, kdy prohlásil, že má nahrávku z porady šéfredaktorů, která se konala v zasedačce MF Dnes a druhý den to popřel. Mystifikoval nejen novináře, ale i veřejnost - a je jedno jestli prvním nebo druhým prohlášením, je evidentní, že jedno z nich bylo vylhané. A naposled ve víkendovém vydání MF Dnes, v němž řekl: "Já jsem profesionální politik, a tak se snažím co nejlépe vycházet s ostatními politiky, kteří dostali důvěru svých voličů. A snažím se s nimi hledat nějakou dohodu. To je moje povinnost. Vždyť já se v zájmu svých voličů jako politický profesionál musím stýkat se svými partnery."

Ve stejném rozhovoru však tento politický profesionál, když se ho redaktor Václav Dolejší zeptá, proč místo škrtů nešetří raději na předražených zakázkách. Ročně jich je za 600 miliard, kdyby byly předražené jen o deset procent, máte 60 miliard, ministr Kalousek novináři řekl: "V případě zakázky ProMoPro dostávám naprosto debilní dotazy: Proč takhle nevyšetřujete spousty jiných zakázek?" Jinými slovy i z novináře udělal debila, protože ten mu de facto položil stejnou otázku a je mu jedno, že ho tím urazil, i když on je právě jen zástupce voličů, na které se pan ministr tak vehementně odvolával. Najednou pro politického profesionála Miroslava Kalouska je zájem vycházet s politickými partnery pro něj víc, než zájem neurážet novináře-voliče, kteří mu svěřili mandát. V ten moment ale z ministra Kalouska za posledních pár dnů maska politického profesionála podruhé spadla, a to se mu už brzy nemusí vyplatit. Jiného spojence než média totiž tato strana na naší politické krajině nemá. Kdybychom převzali jeho slovník, mohli bychom říci, že to byla Kalouskova „debilní“ odpověď.

Miroslav Kalousek tím bohužel paradoxně jen potvrdil slova svého stranického šéfa Karla Schwarzenberga, původně určená právě Alexandru Vondrovi, když prohlásil: "České republika je podivná země, kde se politici ničí sami a nepřenechávají tento úkol protivníkům."

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel napsal(a):

Hvížďalo, Stejskale,

čím to je, že TOP 09 má v médiích hlavního spojence?

Pochlubte se a svěřte se mi, co tak nádherného tato strana nabízí, že ji nadměrně preferujete?

Děkuji za Vaše odpovědi.

Karel Novotný
03. 04. 2011 | 20:55

Ládik!!! napsal(a):

Člověk neví, kam Kalousek míří. Jestli není nemocný.
03. 04. 2011 | 20:55

jozka napsal(a):

Zajimava poznamka, Drozde, jen asi o rok (minimalne!) opozdena. A CR neni zajimava tim, ze se politici nici sami, to delaji i v jinych zemich. CR je zajimava spis tim, ze tady media jiste politiky vynaseji do nebes a zacnou do nich opatrne sit, az kdyz jim tito sahnou na prachy.

Debilni odpovedi mel Kalousek i driv, jen z nej Drozdi delali nevinatka. Jenze to bylo jeste pred akci DPH...
03. 04. 2011 | 20:57

hoven napsal(a):

to je neskutečný, tady se přelejou desitky milionů na soukromý učty někam do rakouska a hvíždala místo toho , aby vyzval vondru k okamžitý rezignaci, tak utočí na kalouska.
03. 04. 2011 | 21:00

Karel napsal(a):

Hvížďalo, Stejskale,

možná, že část odpovědi naznačil JOZKA, není to např. geniální tah s
ROVNOU DANÍ a pocitem pravicové nadřazenosti, který podvědomě a subtilně vypouští český mainstream do veřejného prostoru?

Prostě, Vy hoši prostitující budete tak dlouho napomáhat "reformám", až bude rozkradeno úplně všechno, navíc budeme povinně odvádět svoje peníze do kapes Chrenků, Bakalů a různých finančních institucí.

No, ale protože, vy chásko hamižná a prodejná, platí ZÁKON ZACHOVÁNÍ ENERGIE, až přestanete být užiteční poskoci, tak dojde i na odbourání ROVNÉ DANĚ. Nějaké peníze do systému stejně jít musí a Tykačovy, Bakalovy to ROZDHODNĚ nebudou!

To potom bude revoluční rykot od Komárků, Hvížďalů, Steigerwaldů, Páralů, ....
03. 04. 2011 | 21:05

Karel III napsal(a):

Pan Vondra to vymňouk, pan Kalousek to vymlask - lze libovolně prohodit. Na rozdíl od pana předsedy Schwarzenberga bych pro to nepasoval Českou republiku na podivnou zemi i když ta oposice včetně tisku může být také považována za dvacet bez dvou...
03. 04. 2011 | 21:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Karle,

ano, tím by to být mohlo. Myslím, že jste nás vystihl naprosto přesně.

Hezký večer.

Libor Stejskal
03. 04. 2011 | 21:07

VL napsal(a):

Člověk, který se chlubí, že byl asi třináctkrát vyšetřován policií a nikdy mu nic nedokázali, by v žádné zemi nemohl dělat ministra natož ministra financí, ne tak v Banánistánu pardon v Česku. Kalousek nejenom že je ztělesněním všeho špatného co se za 20 let událo, ale je i obklopen dalšími lidmi z mokré čtvrti. Připomenu jenom zastřeleného švagra Kašáka, po kterém získal byt nebo Šťávu (arbitráž s ČR o 14 mld.) a Hávu (lidovecká chobotnice na ministerstvu obrany).

Něco o Kalouskově majetku se dá přečíst zde
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/karel-matousek.php?itemid=7537
Zvlášť poslední odstavec je výživný.
03. 04. 2011 | 21:10

Papouch napsal(a):

Novinarum obecne nelze verit ani slovo, natozpak stavet na neurcitych tvrzeni typu "kdyby byly předražené jen o deset procent".

Viz konkretni pripad. Co Franta Fuka videl pri nedavnem zemetreseni v Japonsku z prvni ruky ve srovnani s tim, co nam prezentovala ceska media:

http://www.muvi.cz/reportaze/990-frantisek-fuka-sima-blok-1.htm
03. 04. 2011 | 21:11

VL napsal(a):

Novináři nejdříve pomůžou stvořit monstrum a pak se diví, co dokáže udělat. Dobře jim tak.
03. 04. 2011 | 21:28

kozoroh napsal(a):

Trošku mi to připomíná Polsko: PiS a PO -dva kohouti na jednom smetišti. Nemyslím, že je to dobře, ale boj o koryta nezná bratra. Co mne se.. je to, že do toho koryta sypu i já.
Dost tristní pro mne, co je vpravo.
03. 04. 2011 | 21:30

Skogen napsal(a):

No tak proč by novinář nemohl být v jistém smyslu debilem, když jsou dnes a denně debilové děláni z většiny občanů. Je snad novinář něčím víc ;)?

A ještě jinak, smí novinář jednat v osobním zájmu z pozice síly? Tedy, je skutečnost, že byl pasován na debila, natolik závažná, aby novinář manipulativně zasahoval do politické reality?

Kalousek toho učinil povícero, nad čím by novináři neměli přivírat svoje cudné zraky ani v případě, že by z novinářů debily nedělal (že je dělá z občanů pomineme, to novinářům nevadí, ostatně v tom nejen Kalouskovi aktivně napomáhají).
03. 04. 2011 | 21:43

elf napsal(a):

Kalousek,Ministr World.
03. 04. 2011 | 21:47

pich napsal(a):

Je to marné, marné, marné. Zanechte všech nadějí ...
03. 04. 2011 | 21:52

Otázkář napsal(a):

"Kalouskovým největším spojencem doposud byla média"
"Jiného spojence než média totiž tato strana na naší politické krajině nemá"

Až dosud jsem myslel, že novináři by měli přinášet objektivní a nestranné informace a jedinými spojenci politických stran by měli být občané ve volbách. Bohužel pane Hvížďalo, Vy pro mě nejste seriózní novinář, Vaše zděšení nadtím komu jste to dopomohl do ministerského křesla je pochopitelné leč Vaše prozření přichází příliš pozdě. Pokud se nestane něco mimořádného budete to moci napravit až za víc než tři roky. Cynicky bych mohl říct "dobře Vám tak" bohužel na tuto příšernou vládu doplácíme všichni bez rozdílu.
03. 04. 2011 | 21:52

Cech napsal(a):

Pane Hvížďala nemyslím si,že tuto otočku jste schopen dokončit.
Vaše schopnost pomoci M.K. je trochu mimo.
Bohužel to není nějaký Parou..k do něho se to kopalo jedna báseň.
Tady jak prohlásil Karel Schlafenberg :
"Die Unfähigkeit der Journalisten, um meine Arbeit zu gewährleisten, ist unglaublich".
Bezesporu v mnoha případech je nutné modernizovat postupy manipulace,jakákoliv stagnace v tomto oboru znamená konec.
Je naprosto pochopitelné proč jste zaútočil na skutečného iniciátora akce ProMoPro.
Zkušeným manipulátorům na naší scéně je jasné,že se snažíte pod mlhou vycouvat, je to Váš standardní postup.
Fiktivní šťouchnutí do M.K. mělo zastřít to co A.V. zkonfiskoval v ČT prostě čím dříve srovnám A.V. tím větší honorář shrábnu.
Skutečným nebezpečím pro M.K. je to ,že by A.V. nahradil někdo nezasvěcený.
Většina standardních manipulátorů chápe,že není možné dopustit aby byla spuštěna stavidla A.V.:
To je "neuspinovatelná" fáze i pro ČR, tak se zde vytváří fikce souboje a plebs se baví.
Když ale kopete za M.K. tak to nesmíte dávat tak okatě najevo pane Hvížďala.
Jinak prosím si nedávejte do vínku Gott mit uns.
03. 04. 2011 | 22:11

Béda napsal(a):

Autor,

do vlastního masíčka nakonec přece, ale velice opatrně. Jenom bych chtěl vědět, proč až teď, vždyť technolog moci Kalousek je dinosaurus k pohledání s tolika zářezy na pažbě, s kolika byste nenechali běhat ani omylem žádného opozičního politika. Kdyby měl Gross, Paroubek, Sobotka na hřbetu jenom dvacetinu toho, co Kalousek, vřeštěli byste unisono jak paviáni v pralese dokud byste jej nevystrnadili pod politickou gilotinu.

Žeby se Kalousek ve svém lítém boji o penězotoky na MO dotknul něčeho nedotknutelného? Žeby vám najednou z nějakého důvodu začal vadit? Najednou jste z ničeho nic prozřeli? Najednou začal vadit svýma nevybíravýma intrikama médiím, anebo určitým politickým kruhům? Že se ozýváte až teď, když chce veřejně popravit svého soka na obraně lobistu Vondru? Že jste netroubili na poplach, hned po té konspiraci s médii?
03. 04. 2011 | 22:12

MirekS napsal(a):

Pane Hvížďalo, onen Vámi popisovaný politik má velice zvláštní dar - "zasadit podlou(?) ránu" svým koaličním partnerům (toto přeci není první kauza) a spojovat se s "úhlavním nepřítelem" (přece účel světí prostředky). Jen mi není jasné, co v tomto směru dělá "Ježíšovo oko". Asi se těší, že zase bude moci někoho napravovat... Vůbec mě netěší, jak si jdou a půjdou "ty dvě pravé" strany "po krku", protože nejvíc to nakonec odskáče občan (i ten, který je volil).
To jsou reformy, co? Asi se stanou naším nejvýhodnějším vývozním artiklem...

Zdraví

MirekS
03. 04. 2011 | 22:18

zdenek napsal(a):

ve stejném rozhovoru mimo jiné Kalousek zhruba řekl: " v čechách není zlodějna a trestní odpovědnost to samé" ... o kus dál:" já jsem byl často obviňován v různých kauzách?ale svojí nevinu jsem obhájil ,nikdy jsem nebyl ani trestně stíhán jsem absolutně čistý..." omlouván se za ne zcela přesnou interpretaci,ale bohužel Kalousek patří do velkého počtu našich politiků ,jejichž argumenty a rozhovory nemá cenu vůbec sledovat,protože se jedná pouze o účelový slovní ekvilibrismus,typická zbraň novodobých predátorů ochotných a schopných loupit za gílého dne
03. 04. 2011 | 22:31

Dočekal napsal(a):

Pár odkazů:

http://domaci.ihned.cz/c1-51442180-opozice-ze-zkumavky

http://tubehned.cz/video/I_rhKMOpuTg/Topolanek-vytvo%C5%99il-s-Kalouskem-TOP-09.html

http://politika-zdraveho-rozumu.webnode.cz/news/vite-jak-se-vydelavaji-miliardy-/

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/15595-bezte-do-hajzlu-jsem-nemel-rikat-dosla-mi-ale-trpelivost-tvrdi-kalousek/

http://www.lidovky.cz/zapreny-dar-od-bakaly-ne-podle-kalouska-pouze-spatna-prognoza-pur-/ln_domov.asp?c=A100925_184631_ln_domov_kim
03. 04. 2011 | 22:44

MirekS napsal(a):

Pane Hvížďalo, prý je celý tohle divadlo sehraný... Aby hlediště bylo zaujato, než v šatně návštěvníkům pročešou kabáty...

MirekS
03. 04. 2011 | 22:47

Vico napsal(a):

Kdysi šel v kinech celkem průměrný italský film. Jmenoval se -Přiznání komisaře prokurátorovi republiky-.

TOP09 je mediální produkt pro důvěřivého Pučmidráta.
-Přiznání Hvížďaly obyvatelům republiky-
03. 04. 2011 | 22:58

Béda napsal(a):

Jinak Kalousek dělá prostě to, co každý politický vrcholový predátor. Shromažďuje veškeré dostupné informace na potenciální konkurenty ve své straně i v konkurenčních stranách, konspiruje, intrikuje, klame tělem, diplomaticky tlačí i hrubě vydírá, zastrašuje, spojuje se v účelových koalicích s čertem i ďáblem, jen aby se udržel v konkurenci na špici. Zatlouká, kamufluje, lže, manipuluje, nálepkuje atd..

Vypěstovali jste si ho. Je to vaše politické monstrum, novinářská pospolitosti. Zavírali jste nad ním oči, tolerovali a promíjeli mu cokoliv, záměrně mlčeli. Teď musíte sledovat veřejnou popravu jiného svého dítěte A.Vondru, který není natolik úspěšný v kospiracích a intrikách. A s ním posléze i popravu ODS. Ještě dřív než se do ní stihne vrátit ostřílený matador z hradu. Oligarchické dítě TOP vítězí na pravém křídle na celé čáře. Zavádějí se jeho deformy, politiku koalice určuje Kalousek nikoliv rozhádaná ODS s trasořitkou v čele. A Kalosuek se nezakecá. Nejenom, že se chystá vyřídit si skrze Vondru účty s ODS, ovládnout významné penězotoky na MO a zamlžit své aktivity na tomto ministerstvu, ale dokonce trstuhodně postihnout mediální lobby na zisku skrze jednotnou DPH.

A to je neodpustitelný hřích - začít postihovat diskrétní elity a mediální volební sponzory. Něco takového se neodpouští. Mediální velmoc začíná skrze Hvížďalu vystrkovat na kalouska své drápky.
03. 04. 2011 | 23:08

Targus napsal(a):

To Karel Hvížďala:

Vážený, jste nevkusný, hodně nevkusný.
1/ používáte vulgární výrazivo, ze které se zde bánuje.
2/ Jako správná krysa cítící v podpalubí vodu začínáte usilovně pištět. Obávám se, že tentokrát pištíte marně. jste v roli mouřenína, který právě splnil svou poměrně špinavou úlohu. Budiž vám Bůh milostiv.

Btw, Stejskale, jak to že jste Hvížďalu nezabanoval, když mě mažete za slovo "korunovaný"?
Kde berete tu drzost mluvit o rovném přístupu k diskutérům? Nechce se vám občas zvracet? Já bych blil v jednom kuse.
03. 04. 2011 | 23:17

stejskal napsal(a):

Chce, pane Targusi,

(ale já to mám většinou z chlastu). Jinak doporučuji olej z máty peprné, heřmánek či zázvor. Proti pocitům nutkavého dávení to velmi pomáhá.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
03. 04. 2011 | 23:41

dalimír napsal(a):

Kalousek na hrad ! Mírov ! Až vybublají na povrch všechny skutky Kalouska a Vondry ,tak se bude divit celá republika ! Všichni naši poctiví novináři vyzívám vás spojte se a vemte si ty naše politiky konečně pořádně na paškál ! Dl.
03. 04. 2011 | 23:47

Targus napsal(a):

To stejskal:

Mňo, mně stačí, když se vyhýbám křivákům a lhářům, případně též rektálním alpinistům. Ti mi rozhazují zažívání se značným úspěchem. Pokud se ale s takovými setkám osobně, následně zvracejí i oni.
S pozdravem:
Světu mír a tyčí do ksichtu
04. 04. 2011 | 00:00

Tenco napsal(a):

http://www.cassiopaea.org/cass/sanity_1.PdF

:((
04. 04. 2011 | 00:07

almost glossed™ napsal(a):

Tento blog je výsledkem zajímavého pohnutí mysli.
Zjevně výsledek momentálních emocí.
Chybí mu obvyklá stavba a dokonce i rutinérská úroveň.
Jakoby to ani nebyl Hvížďala.

Nevíme, co je za tím. Nejspíše jen momentální naštvání fanouška - srdcaře. Něco jako když se Sparťan spravedlivě rozčílí, když jiný Sparťan mine bránu o centimetr a nedá zaručenou šanci.

Rozhodně bych ale Hvížďalu nepodezříval z toho, že couvá či obrací.
Na to je s touto partičkou až příliš spjat. Tu už mu nikdo neodpáře.
S Kalouskem jedna krev. Zítra už zase bude dobře. Zase budou oba plivat jedním směrem.
04. 04. 2011 | 00:39

Minorita napsal(a):

Úsměv provází letmé čtení řádek od ublíženě rozlíceného jedince, jenž se živí psaním a tvrdí o sobě, že je novinář, nebo jím byl. Ovšem nejen v osobě MK jste pane byl společně se "sjednocenou novinářskou frontou" téměř za porodní bábu a nejen u posledního všelidového "urnování".
Jde o řízené letité pěstování, dojemné trvalé přimhuřování jednoho či obou očiček -> neřku-li přímé přiložení dlaní na oči s křikem NEVIDÍM,NESLYŠÍM, bagatelizace nebo zamlčení zjevných lumpáren,prostě náklonnost jak má být.U rodičů pochopitelné, ale sakra - v jakém vztahu vlastně MK a "správný politický spolek" s vámi medii vlastně jsou??? Co vás, téměř 20 let opěvující Lalalixi přímo osudově spojuje tak až pravostádně s politickou smečkou buď u moci,nebo k moci se deroucí?
Je to z vaší strany projev altruismu (čirá blbost), psychiské nevyrovnanosti či nenávisti (ano,K.Stiegerwald-ale to je málo),nebo že by styky, peníze, kompromitující materiály na vás?
Jenže pánové, co si sami dost drze říkáte "hlídací psi" (není zřejmé čeho) - v tomto případě jde o účelový incest,o nestoudné a zvrhlé manipulování s realitou a profesní (pokud se o něčem podobném dá u novináře v ČR uvažovat) sepuka - doufám, že vám to nebude zapomenuto - ono vlastně není a proto dokonale sloužíte.
Pěstujete bohužel společnosti nejednoho vetřelce na její nebezpečí s tím, že si ho alespoň částečně ochočíte, popřípadě obměkčíte...
Postoj či skutky MK vůči tisku (proč pak mlčí šéfové největších deníků o tom, co se odehrálo na oné jejich schůzce, co má v ruce MK, že je ticho po pěšině,čím si zajistil "ticho"?), včetně zvýšené dph jsou mi srdečně volné a od té doby, co nečtu denní tisk, si neotravuju pravidelně alespoň duši.
Pro mne jste (vlastně drtivá většina tzv. novinářské obce) farizej v koncentrované podobě(ať už za všimné či zadrmo), svým nemalým dílem nesete osobní zodpovědnost a tyhle plačky směrujte na patřičné ministerstvo s tím, že jste se přece zasloužil o jeho nastrakovkuvzetí...

Jen tak na okraj pro "strážce čistoty" -> u Veverek se dýmí z pod hrnce a pod tímto článkem:"Škárka z VV prý tvrdí, že mu Bárta platí za mlčení" neexistuje,vlastně nebyla ani zřízena diskuze.Hm, není to první veveří rozbuška (kdo ví, co bublá u topinek) a už se koukám "kultivují emoce". Neodpovíte, ať už proto, že nechcete, nebo proto, že nevíte.
04. 04. 2011 | 00:47

kočka šklíba napsal(a):

Já už se jen bavím, tohle nemá chybu, nevím jak Hvíždala, ale po zavedení vyšší DPH se samozřejmě minimálně v tištěných médiích bude propouštět, a nebude na honoráře, ona /média) i tak jsou dost na hraně. A někteří z těch mopslíků přestanou mít svoje korýtka jistá. A konečně se octnou v tom svém vysněném světě, kde se každý má starat sám o sebe. Jinak mě těší, že kromě snad jen zvracejícího editora po alkoholu, všichni zde již vidí, že nejen ti g....é(editore vyberte si co si dosadíte, ovšem pokud mě smažete, pak asi kodex nedodržíte vy ;))politici ale také "novináři" se zasloužili o to co se tu děje.
04. 04. 2011 | 04:30

Skogen napsal(a):

Osobně jsem toho názoru, že novinařina je hned po politice profesí s největším nesouladem mezi formálním a faktickým kreditem. Jinak řečeno si lidé novinářů neváží. Novinařina se totiž jeví být stejně bezcharakterním, prodejným, nedůvěryhodným a nekompetentním nástrojem politiky, jako je politika sama.

Novináři, kteří si plní svá přání, včetně těch pragmatických, bez špetky nadhledu a objektivity, jsou k smíchu. Parodie. Špatný vtip.

Ano, měli jsme tady nesvobodu, kdy byla ctí principiální zaujatost. Poměry se změnily a principiální zaujatost se z ctnostné záležitosti změnila v zaslepenost deformující realitu. Mnozí dinosauři, doslova koexistujicí vedle dinosaurů politických, vůbec na změnu poměrů nezareagovali, stále žijí ve svém jednorozměrném světě.
04. 04. 2011 | 05:14

anti politik napsal(a):

Dalimíre všichni poctiví novináři z našich médií dávno vymizeli (ale spíš byli odejíti) zůstala už jen křivá a neobjektivní pakáž, která už jen koriguje (to je její hlavní úkol ve všech režimech pokud jsou ke koupi a to ti naši jsou) veřejné mínění směrem kam politika potřebuje! Koukám, že cenzor se už zmůže leda tak na drobnou rádoby sebeironii, která jako vlastní ironie myšlená není, ale jde o snahu urazit (dokonce si snad i myslí, že vtipně) diskutéra který se do něj naveze! Kdyby uměl odpovědět odpověděl by, zřejmě neumí, ale mazat mu jde! Jak už bylo mockrát řečeno naše mediální scéna je stejná všivárna jako politika! Nebýt českých prodejných novinářů nebyl ani tenhle hnůj místo demokracie!! Jen díky jim to zatím funguje a veřejnost je držena na uzdě polopravdami a dokonce vyloženými lžemi!! To je práce české mediální scény-je proti nám a ne s námi a dokud to nepochopíme nic se nezmění na tisk se můžeme spolehnout asi stejně jako na slibi politiků!
04. 04. 2011 | 07:17

anti politik napsal(a):

Právě na Análně cz. píší jak se Ivánek-Íčko chystá opět do politiky a diskuze pod tímto článkem je zrušená! Místo aby ihned napsali v čem všem náše Íčko jelo, proč ho lidé vyškrtli, tak nás nenápadně sem tam zkusmo (už to zkoušeli několikrát) informují a podle reakcí se pak Íčko zařídí! Kdo má dobrou paměť, tak si jistě pamatuje, že už návrat ke korytu v tomhle plátku zkoušel Íčko několikrát! To je náš tisk, prodejný, neobjektivní a věčně za někoho lobující!
04. 04. 2011 | 07:33

rejpal napsal(a):

Tak jsem se chtěl podívat, co říká lid na situaci ve VV, případně o návratu Ivana Langera - a lid zřejmě promluvil tak drsným hlasem, že obě diskuse jsou zrušeny. Je to zajímavý vývoj. Dřív byly občas zavírány diskuse u článků na téma "menšin", teď už i k vnitřní politice.
A jak to souvisí s tématem blogu? Uvedené je jen druhou stranou téže mince: začíná se objevovat i kritika (zatím stále ještě parciální) ze strany pravicových blogerů i diskutérů. Ještě před pár týdny byl téměř každý, kdo napsal něco nelichotivého na stranu vlády, téměř automaticky zařazen jako levičák. Pomalu to přestává platit a stále více je zřejmé, že problém této vlády a koalice není v tom, k jaké politické orientaci se hlásí, ale v tom, že je špatná. Je špatná proto, že jsou v ní (a v klíčových pozicích jednotlivých stran) lidé, kteří jsou nevěrohodní, nekompetentní nebo oboje zároveň. V rukách takovýchto lidí dostávají obecné teze o reformách a očistě tragikomický význam. Lepší už to nebude. Ta agonie se možná potáhne ještě tři příští roky, protože čím více klesá obliba tohoto spolku jako celku i jednotlivých subjektů, tím více si uvědomují, že pád této vlády by nejspíš vedl ne k vládě nové ze stejných stran, ale k volbám a porážce.
A tak můžeme očekávat, že bude ještě víc ostud, ještě více kritiky, ještě více uzavíraných diskusí - a na konci všeho drtivá porážka stran koalice, ale i nás všech. Protože se vším, co je třeba udělat, budeme zase v bodě nula.
04. 04. 2011 | 08:00

rejpal napsal(a):

anti politik
Ale ten návrat je logický, předvídatelný a možná zákonitý. Kmotři už nejsou na pořadu dne (IMHO nikdy nebyli).
04. 04. 2011 | 08:09

Stařeček napsal(a):

nejzajémavější je, že našim hlídacím psům nevadí jak zacházejí naši vrchní s republikou a občany.
04. 04. 2011 | 08:29

Dočekal napsal(a):

Čí přání (tady spíš rozkazy) plní pan Nečas, tak to poznáme snadno hned poté, co pan Dobeš (ministr školství, mládeže a tělovýchovy) instaluje do funkce náměstka na MŠMT pana Bátoru.

Nepochybuju o tom, že pan Dobeš tento svůj krok vysvětlí tím, že bez zkušeností pana Bátory se jím řízené ministerstvo zkrátka neobejde.
04. 04. 2011 | 08:30

jozka napsal(a):

No jo, nejdriv se v diskusich mazaly sprostarny. Nektere, ty spravne tam zustaly. Pak se tu a tam smaznul prispevek, ktery nebyl po chuti svym vyznenim. Pak se u "vybusnych temat" diskuse prestaly objevovat. Vybusnymi tematy byly zpocatku mensiny, pak se staly stejne vybusnymi i dlasi a dalsi temata, promluvy nejvyssiho cirkevnika, prusvihy trojkolky, prusvihy spojencu (cti protektoru) ve svete. Zrejme se diskuse casem odbouraji zcela ci se zavede nejaka korespondencni metoda. Mourenin diskuter splnil svou ulohu, zanadaval si na Paroubka a ted, kdyz hrozi, ze by se obratil proti chlebodarcum, mourenin diskutersky muze jit...

Vitejte v Cechistanu.
04. 04. 2011 | 08:35

irinek napsal(a):

Jen je mi velmi divné,stejně jako některým diskutérům výše,jak se pan Hvížďala podivuje nad skutečností,že mediální parta v Čechách si vytipuje partaje jedině napravo (prohlašuji,že nejsem levičák),které preferuje do roztrhání těla.A pak se najednou diví,že v těch partajích jsou pěkné zrůdičky.
04. 04. 2011 | 08:41

rejpal napsal(a):

jozka
Před čase zavírání diskusí Aktuálně používalo dost často. Pak přišlo rozhodnutí mazat vybrané posty (zejména vulgární) a diskuse byly ke všemu. Teď se zvolna vracíme k minulé praxi. Buď by po promazání v disusích skoro nic nezůstalo, nebo nejsou lidi nebo to Aktuálně vzdalo. IMHO 80 % diskusních vstupů tam nestojí za nic - tapetování, vzájemné nadávky a tak dál, ale přece jen: sem tam někdo se tam opravdu snažil diskutovat, a navíc mě docela zajímá, jak vývoj reflektují právě lidé, kteří byli bezvýhradně "provládní" a dávali to ostatním sežrat, kdykoli to šlo. Ty diskuse s jistou nadázkou byly něčím jako "teploměr lásky k Petrovi Nečasovi a jeho boys".
04. 04. 2011 | 08:46

Terry napsal(a):

"České republika je podivná země, kde se politici ničí sami a nepřenechávají tento úkol protivníkům."

Akorát že někteří "demokratičtí" politici jsou nezničitelní, a spíš ničí zemi než sebe.

Trestní zákon §255:
§ 255
(1) Kdo jinému způsobí škodu nikoli malou tím, že poruší podle zákona mu uloženou nebo smluvně převzatou povinnost opatrovat nebo spravovat cizí majetek, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.
(2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako osoba, která má zvlášť uloženu povinnost hájit zájmy poškozeného, nebo
b) způsobí-li takovým činem značnou škodu.
(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu.

§ 255a
(1) Kdo z vědomé nedbalosti [§ 5 písm. a)] jinému způsobí značnou škodu tím, že poruší podle zákona mu uloženou nebo smluvně převzatou důležitou povinnost při opatrování nebo správě cizího majetku, bude potrestán odnětím svobody až na šest měsíců nebo zákazem činnosti nebo peněžitým trestem.
(2) Odnětím svobody až na tři roky bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako osoba, která má zvlášť uloženou povinnost hájit zájmy poškozeného, nebo
b) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu.

Výše škody způsobené trestným činem
Škodou nikoli nepatrnou se od 1. 1. 2002 bude rozumět škoda dosahující částky nejméně 5 000 Kč, škodou nikoli malou se bude rozumět škoda dosahující částky nejméně 25 000 Kč, za větší škodu bude považována škoda dosahující částky nejméně 50 000 Kč, značnou škodou bude škoda dosahující částky nejméně 500 000 Kč a škodou velkého rozsahu se bude rozumět škoda dosahující nejméně částky 5 000 000 Kč. Zmíněné vykládací pravidlo se použije obdobně také pro určení výše prospěchu a hodnoty věci.

Naši "demokratičtí" politici (z nedbalosti, lajdáctví, nekompetentnosti či dokonce záměrně - viz Zgarba) způsobují již dvacet let škody velkého rozsahu, aniž by byli potrestáni. Vyvořili si skvěle fungující systém, který jim to umožňuje...

"Máme demokracii, ne, vole?!"
04. 04. 2011 | 09:13

Terry napsal(a):

Projev Olivera Cromwella vůči Sněmovně reprezentantů při rozpuštění Dlouhého parlamentu

20.4.1653

„Je nejvyšší čas, abych ukončil toto vaše zasedání, jež jste zostudili svým opovrhováním všeho dobrého a poskvrnili svými neřestmi; jste než sebranka a nepřátelé schopné vlády; jste než prodejní ničemové. Jako Ezau byste prodali svou zemi za kus bídného žvance a jako Jidáš zradili svého Boha pro pár drobných.

Je ve vás vůbec kousek dobrého? Existuje nějaká neřest, jež by vám nebyla vlastní? Nejste o nic více věřící nežli můj kůň; zlato je vaším Bohem; kdo z vás neprodal své svědomí za úplatky? Je mezi vámi jediný muž, který alespoň nepatrně hájí zájmy Commonwealthu?

Vy mrzké děvky, což jste svými nemorálními taktikami a podlými činy neznesvětili toto posvátné místo a neučinili z Božího stánku doupě zlodějů? Jste nechutně odporní celému národu; pověřili vás sem, abyste napravovali křivdy! Tak tedy! Seberte si své cetky a zamkněte za sebou. Ve jménu Boha, jděte!“
(konec citace)

Nutno dodat, že Cromwell měl tento svůj projev „podšprajcovaný" zbraněmi; proto uspěl.

Totéž bude jednou nutné i u nás; na výzvy „Děkujeme, odejděte!“ eventuálně na nějaké „cinkání klíči“ je dnešní politická „demokratická“ svoloč hluchá.
04. 04. 2011 | 09:14

Terry napsal(a):

VÝZVA NEO 2011 (http://www.neo2011.cz/)

UŽ SE NENECHÁME OKRÁDAT

signatář MUDr. Jan Hnízdil:

Naši společnost zachvátila rakovina korupce, tunelování a klientelizmu. Tento politický systém už není reformovatelný.

Naše společnost je těžce nemocná. Zachvátila ji rakovina korupce, tunelování a klientelizmu. Rozhodujícího vlivu v zemi se chopili bezohlední, draví a bezcitní psychopati. Systém přizpůsobili k obrazu svému: z demokracie stvořili patokracii. O diagnóze nejsou pochybnosti. Rakovina bují a samoúzdravné demokratické schopnosti jsou těžce zdecimované. Tento politický systém už není reformovatelný. Nachází se ve stádiu klinické smrti. Je nejvyšší čas zahájit radikální léčení: napadené orgány „vyříznout“ a podpořit ty zdravé. Vytvořit nové společenské uspořádání, založené na otevřenosti a neustálé občanské kontrole. Věřím, že je ještě šance na slušný život ve slušné zemi. Žádný z politiků to za nás neudělá. Pokud jste stejného názoru, připojte se k výzvě občanského vzdoru NEO 2011. Šiřte ji všemi způsoby dál.

MUDr. Jan Hnízdil
04. 04. 2011 | 09:17

Faust napsal(a):

Imho tato koaliční vláda je tak tragická (nebo, chcete-li, komická), že už prostě nevyhovuje nikomu.
Dokonce ani mediím ne (a to ji pomáhala instalovat).
Bible někde říká: "... po ovoci poznáte je..." a troufnu si říct, že jak "pravičáci", tak "levičáci" už vědí, jak chutná ovoce téhle vlády.

K tématu: zajímavé ovšem je, že pan MK (nejlepší ministr financí galaxie), už jednou "sestřelil" předsedu vlády (aféra s Grossovým bytem - přičemž to ve světle dneška byla ptákovina) - že by dneska via Vondra chtěl totéž provést Nečasovi?
Soudím, že role MK by měla být studována politology, sociology, kriminology - o ekonomech nemluvě... protože to, co jemu prochází, už bije o nebeskou bránu. Když ho lidovci vykopli za pakt s Paroubkem, založil "novou" stranu a máme ho zas zpátky, jako onoho ochmelku ze Švejka, kterého vyhodili dveřmi a on se vrátil oknem.

A velmi se podivuji panu šlechtici ("jsem čestný muž a šlechtic" ... princ z Arabely), že svým jménem zaštítil něco takového, jako je MK.
I když: korupce panu šlechtici není cizí a jeho účast v čunkiádě také je zajímavá.
Že by už neplatilo heslo noblesse oblige?
Pan šlechtic je pro mne podstatně větším zklamáním, než skoro všichni polistopadoví politici.

Máme tady takové úsloví: ještě že jsme staří a že v tomhle opravdu Absurdistánu nebudeme muset pobývat dlouho.
Mladých je mi sice líto, ale: ...každý má právo na svůj vlastní průšvih... (a v tomhle jsem pravičák!)
:-)
04. 04. 2011 | 10:02

Nahořetonevadí napsal(a):

...pane Hvížďalo,když extrémista nacionalista Bátory je pro Klause a ministra kultury Dobeše ten pravý muž v kultuře,tak "praví" jsou všichni v politice... znovu Langer, Drobil, Kalousek, Vondra, Bárta, který se před Klausem ohýbá pro tužku,aby se zavděčil a bude za nového prezidenta navrhovat Zemana z Vysočiny, i Schwarzenberg kterému to pranic vše nevadí...
04. 04. 2011 | 18:50

čtenář napsal(a):

"Nejvýraznější a největší politický stratég současné vládní sestavy?" No, spíše jednooký králem mezi slepými. Stratég v této oblasti je u mne státník v pravém smyslu slova, který má a umí prosadit vizi na desítky let dopředu a hlavně ve prospěch národa a státu.
04. 04. 2011 | 19:51

1234 napsal(a):

Ráda čtu, že jste přehodnotil své názory, protože byly to i Vaše oslavné články, které z topky udělaly nevěstu pro ODS. Co jste chtěl, to máte.
Nejvíc mě na tom mrzí, že nejen Vaše názory poblbly spoustu mladých lidí, kteří si nemohou ani pamatovat, co dělal Kalousek v 90. letech. Takže to můžeme uzavřít asi tak, že brainwashing prostě funguje.
05. 04. 2011 | 12:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy