Nezapomeňme na inzerát v Blesku a advokáta Zavadila

29. 01. 2013 | 09:15
Přečteno 13287 krát
Kampaň prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga si vypůjčila prostředky anarchistické a punkové subkultury, což působilo úsměvně. Václav Bělohradský napsal, že podzámčí volí pankáče ze zámku a označil to za simulakrum. Kampaň druhého kandidáta Miloše Zemana byla naproti tomu skoro od samého počátku odporná, protože používala podlé a velmi nízké podpásové argumenty nebo sebevědomě pronášené lži jak o rodině protikandidáta, tak o jeho úmyslech či třeba o opoziční smlouvě. Zemanova kampaň postupně gradovala a vyvrcholila hanlivým inzerátem v Blesku ve čtvrtek a v pátek, tedy 24. a 25. ledna 2013, který zadal bývalý důstojník Státní tajné bezpečnosti a dnes advokát Vladimír Zavadil přes agenturu Image CZ. Lidové noviny zveřejnily fotografii tohoto bývalého poručíka StB, který působil v hlavní správě kontrarozvědky, jak dne 28. října 1988 zasahuje na Václavském náměstí. Připomeňme, že to je tentýž advokát, který později podnikal společně mimo jiné s Antonínem Charouzem, Vladimírem Železným a Miloslavem Janstou z ČSSD.

Tento muž zaplatil celostránkový inzertní plakát s přeškrtnutým portrétem Karla Schwarzenberga, pod nímž opakoval nepravdivá hesla, která před tím pronášel Miloš Zeman. Stálo v nich, že Karel Schwarzenberg chce vrátit majetek potomkům válečných zločinců, nebo že v německém tisku mu vyjádřil podporu mluvčí sudetoněmeckého landsmanšaftu Bend Posselt. Jak víme, žádnou takovou větu pan Posselt neřekl a ani v německých novinách nebyla zveřejněna. Inzerce v Blesku vyšla nepodepsaná. Advokáta Zavadila zřejmě stály oba inzeráty milion korun, počítáme-li slevu, kterou dostávají agentury. Řádná cena by se pohybovala kolem jednoho milionu sedmi set tisíc korun. Pan Zavadil si však, jak řekl Lidovým novinám, cenu už nepamatuje: tak malé peníze zřejmě nepočítá.

Ještě zajímavější však je, že podle serveru Mediaguru.cz agentura Image CZ, kterou vedou lidé blízcí Jaromíru Soukupovi a jeho agentuře Médea, tvrdí, že text inzerátu neznala, tedy nikdy neviděla, a Karlu Schwarzenbergovi se omluvila. Zavadil zase říká, že inzerát podal sám o sobě a mluvčí Miloše Zemana, jak se dalo očekávat, se od něj rovněž distancovala. Takové výroky vzbuzují vážné podezření, že jde o předem domluvenou hru a má znaky akce Olovo, kterou řídil Zemanův šéf poradců Miroslav Šlouf. Proto je logické, že spolupracovníci Karla Schwarzenberga podali trestní oznámení proti neznámému pachateli pro podezření z páchání trestného činu pomluvy podle paragrafu 184 a šíření poplašné zprávy podle paragrafu 357.

Závažnější je však porušení tiskového zákona, kterého se zřejmě dopustilo vydavatelství Ringier. Podle paragrafu pět tohoto zákona sice vydavatel nezodpovídá za pravdivost údajů, jenže ještě existuje zákon o regulaci reklamy. Paragraf dvě tohoto zákona zakazuje anonymní reklamu po dobu volební kampaně a podle volebního zákona, odst. 3, nesmí být reklama v rozporu s dobrými mravy atd. a nesmí mimo jiné napadat politické přesvědčení. Podle advokátky Hany Marvanové proto za zveřejnění reklamy v rozporu se zákonem o reklamě zřejmě hrozí zadavateli i vydavateli sankce až ve výši dvou milionů korun.

Veřejnost by neměla tuto kauzu ztratit ze zřetele, protože jinak by mohla být zase strčena pod skříň. Miloš Zeman má jistě dost sponzorů, kteří za něj a za advokáta Zavadila pokutu zaplatí, ale veřejnost by měla vědět, že za porušení zákona následuje trest. Za zmínku rovněž stojí, že takový krok učinilo vydavatelství Ringier, které se v sousedním Německu pyšní tím, že vydává časopis Cicero, který má v podtitulu Magazín pro politickou kulturu. Nepřímou odpovědnost za zveřejnění má ale i šéfredaktor Blesku Pavel Šafr nebo jeho zástupce, který měl v době vydání v redakci službu. Ten totiž mohl nechat inzerát vyřadit minimálně v pátečním vydání. Vyšla by sice bílá stránka, ale Ringier by neměl ostudu a pošramocené renomé a zřejmě by nemusel se podílet ani na zaplacení sankce, která by mohla a hlavně měla být minimálně zrovna tak vysoká jako zisk.

Psáno pro ČRo 6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

aga napsal(a):

Anarchismus, který v mládeži pěstujete záměrně, a který se projevil už úsměvným házením vajíček nebo úsměvným atentátem na prezidetna, je samozřejmě mocnou zbraní v rukou PR, něco jako onou pověstnou flétničkou hammelnského krysaře. Je úsměvný asi jako škleb smrťáka. Nezampomeňme na to a na ty, co se nás snaží takto tahat na vaené nudli.
29. 01. 2013 | 09:23

Xaver napsal(a):

Zeman vždy správně říkal, co jsou novináři zač.
Ten inzerát v Blesku dokazuje, že Zeman má pravdu.
29. 01. 2013 | 09:32

JenTak napsal(a):

Jako jsem měl občas dojem, že Karla vodí neviditelný Kalousek na provázcích, u Zemana jsou zas podrazy psány rukopisem tehdy neviditelného Šloufa.
Jak Kalousek tak Šlouf sundali pláště z Arabely a jsou opět viditelní, neboť hra skončila a budou se vyplácet odměny.
Ty ovšem bere jen vítěz, takže Šlouf.
29. 01. 2013 | 09:33

berkowitz napsal(a):

Malý dovětek:
V sobotu, tedy druhý den byl v deníku Právo celostránkový inzerát, kde Šláfenberg nabádá voliče jednoduchým sloganem :
"Volte, proti lžím"
Lidi tomu inzerátu uvěřili a zvolili Zemana.
29. 01. 2013 | 09:34

babočka napsal(a):

Proč se tají firma kde pracuje paní Zemanová? Je to firma kde se schází ruští agenti? Ruští mohou být i čeští. Proč Zeman nechce Českou ochranku.? Bude ho hlídat ochranka Ruská? Samá záhada.
29. 01. 2013 | 09:34

Karel napsal(a):

Autorovi blogu to sedlo na mozek. Už nerozezná sám, co píšeš. Není trapný, ale politováníhodný.
29. 01. 2013 | 09:34

DF napsal(a):

Tak se pokusme srovnat současný Váš blog pane Hvížďala, s tím co jste napsal před 12 dny.

O Karlu Schwarzenbergovi, který zná původ své rodiny od roku 1155 a tudíž je pevně vklíněn do historie Evropy a od XVII. století i do českých dějin, lze říci, že v dějinách vyrostl, protože ho od mládí obklopovaly, což mu umožňuje se v každý moment dívat na události s mnohem širším kontextem a zároveň i s velmi osobitým humorem.
Stopy dějin najdeme na všech jeho zámcích a v palácích které vlastní, nebo které bude zcela oprávněně vlastnit proto, že jsou tam vystaveny nebo po převzetí vystaveny budou.
Díky tomu, že matka Karla Schwarzenberga rozená Fürstenbergová vedla ve Vídni dlouho pověstný salón a taky tomu, že význačné návštěvy dost často bydlely právě v jejich zámku, s většinou starších politiků se zná od mládí.
Rozdíl mezi Karlem Schwarzenbergem a místními novými zbohatlíky a politiky je v tom, jak sám nedávno poznamenal, že jeho rodina se tvrdě domáhala majetku během více než tří set let a ti zdejší bohatci velmi často během necelých tří let.
Sám Karel Schwarzenberg je držitelem historicky významného nejvyššího Habsburského vyznamenání a to zlatého rouna,které jej opravňuje k nastolení historicky daného práva k oživení Habsburské památky na Českém trůně.
29. 01. 2013 | 09:35

fds napsal(a):

Viz http://www.sudeten.de/cms/?Die_Sudetendeutsche_Landsmannschaft:Ziele :

d) das Recht auf Rückgabe bzw. gleichwertigen Ersatz oder Entschädigung des konfiszierten Eigentums der Sudetendeutschen zu wahren;
29. 01. 2013 | 09:36

Kal. V napsal(a):

Drozde, nějaký inzerát v Blesku je uplně to poslední co v tomto státě vadí.
1000x více vadí ubohá role novinářů jako takových.
Kde jsou ty časy kdy jste vykřikovali něco o objektivním a přesném zpravodajství, že chcete být hlídací psi demokracie. Stali jste se leda ochočenou krysou která prská nenávistí.
29. 01. 2013 | 09:37

Jarsa napsal(a):

Vážený pane Hvížďalo,
v této zemi duch kluszemáctví bude vanout ještě mnohá desetiletí, protože valné části českého národa je lež a podvod vlastní. Všichni kdo jsou na tom lépe čechům vadí. Kdo hůře nebo alespoň stejně jsou jimi hájeni.
29. 01. 2013 | 09:37

rejpal napsal(a):

Mně se nejvíc líbí, jak vy víte, že je to práce Miloše Zemana, který podobnou pitomostí mohl těžko něco získat. Jsem pro maximální sankci vůči zadavateli i vydavateli, je to nechutnost. Ale proč by měl Zeman investovat spoustu peněz do něčeho, co už předtím zaznělo mnohokrát a díky televizním besedám zadarmo.
Ono by se dalo klidně říci, že to přes prostředníky podnikl štáb soupeře, aby získal důvod ke zpochybnění voleb v případě těžké porážky (ostatně Karel Schwarzenberg to v blahopřejné řeči nepřímo zmínil, jenže 55 % je příliš moc).
A jen malá douška - na jedné straně je hrubá neetičnost zadávat inzerát hanící soupeře v předvečer voleb, ale na druhé straně je v pořádku, když desítky známých lidí (i tady) vytahují ještě v den voleb soukromé špinavé prádlo.
Obě strany se nemají, co vyčítat. Kolik bloggerů jen tady šířilo nesmysly o cestě směr Moskva pod vedením Zemana. Taky bych mohl napsat, že za tím stojí Karel Schwarzenberg, ale nevím to, tak to pokládám za osobní iniciativu těch lidí. A ani za ni nemuseli nic platit.
Nebylo by lepší, kdyby protagonisté všelijakých útoků zakopali válečné sekery? Škodí si sami, ta nenávist z toho přímo čiší. A konečný efekt je spíš opačný.
29. 01. 2013 | 09:40

342 napsal(a):

Ano, pan Michael Ringier se také často objevuje na Bilderbergu. Otázka zní, jakou punkovou kapelu asi poslouchá v dnešní době pan Schwarzenberg, zakladatel pobočky Aspen Institutu v ČR.

Green Day - American Idiot (Live in Munich)
http://www.youtube.com/watch?v=WhsoUES5MkU
"Don't wanna be an American idiot.
Don't want a nation under the new media.
And can you hear the sound of hysteria?
The subliminal mind fuck America."
29. 01. 2013 | 09:43

Finn napsal(a):

Já zase nezapomínám, komu PATŘÍ tištěná média. A takové LN, HN, MfD (o Blesku apod. nemluvě!) mi holt do ruky nepřijdou. Respektive - nejsem ochotný, byť za jeden jediný výtisk, vyhazovat svoje peníze.
29. 01. 2013 | 09:47

Vilém napsal(a):

Zdá se, že svoboda tisku je úžasná, jen když se týká možnosti pomlouvat Zemana, jakmile si někdo dovolí totéž proti opačné straně, je to rázem kriminální záležitost, kterou je třeba vyšetřovat jako urážku knížecího majestátu.

Přitom není ani zdaleka jisté, že ten inzerát měl nějaké dopady, když kníže prohrál s takovým odstupem. Nanejvýš může sloužit jako výmluva, jako způsob, jak omluvit debakl "strany médií" v prezidentských volbách. Ale skutečným důvodem neúspěchu Vašeho oblíbence nejsou nějaké inzeráty, ale skutečnost, že jste se úplně pomátli, když jste se rozhodli udělat z Hradu knížecí dvůr a servírovat nám jako morální autoritu blekotající trosku z Kalouskova okolí.
29. 01. 2013 | 09:48

ivo napsal(a):

Pane Hvížďalo, Antonín Charouz a Vladimír Železný jsou také z ČSSD? To snad ne. píšete,že kampaň M.Zemana byla naproti tomu skoro od samého počátku odporná. Odporná?
Odporný jste Vy a vědomě lžete a toho by se novinář měl opravdu vyvarovat. Výrok M.Z. o Poseltovi Jasně sám pan Zeman vysvětlil a Britské Listy i potvrdily. Zde je důkaz.Britské listy se ovšem musí stejně důrazně ohradit i proti útočné dezinterpretaci tohoto dementi Lidovými novinami, které tvrdí, že Britské listy "usvědčily Zemana ze lži". Lidové noviny se nezachovaly férově. Lež je vědomé tvrzení nepravdy. Britské listy nemají důkaz o tom, zda Miloš Zeman zmíněný výrok pronesl, protože se o něm domníval, že je pravdivý, anebo zda, jak tvrdí Lidové noviny "lhal". Britské listy nicméně velmi pochybují, že Zeman záměrně lhal ve věci, v níž musel být z nepravdy za pět minut usvědčen.

Pravdou zůstává, že nejen Süddeutsche Zeitung, ale i další německé a rakouské deníky zaznamenaly otevření diskuze o Benešových dekretech v duchu Karlem Schwarzenbergem v diskuzi s Milošem Zemanem. Citovaly přitom například tiskovou zprávu poslaneckého klubu rakouské lidové strany ÖVP a jejího mluvčího pro otázky "vyhnání", poslance Michaela Hammera.

Podle něj by vítězství Schwarzenberga v prezidentských volbách nabídlo historickou šanci, že otázka vyhnání bude vyřešena, za toto bezpráví bude oficiálně převzata odpovědnost a také odpovídajícím způsobem odškodněno. „Je to další znamení toho, že v Čechách zjevně vzrůstá počet těch, kteří jsou zainteresováni na seriózní úpravě (Aufarbeitung) tohoto bezpráví. Volební vítězství Karla Schwarzenberga by bylo také znamením toho, že sudetská otázka bude v Čechách vyřešena,“ uzavřel Hammer. Vídeňský list Die Welt přitom citoval údajný výrok Karla Schwarzenberga, že "Zeman a Klaus tvoří silovou skupinu, která brání přehodnocení poválečného vyhnání Sudetských Němců". Jsou to skutečnosti, o nichž by asi měli voliči vědět a mělo se o nich v pořadu seriózně diskutovat - Schwarzenberg měl být dotázán, aby své údajné postoje, jak je cituje Die Welt, vysvětlil.

Píšou nám lidé, kteří se bojí, že přijdou o majetek, který, jak uvádějí, si na někdejším sudetském území museli koupit za drahé peníze od československého státu. Stačí? Omluvíte se? Asi těžko, nejste seriózní novinář, jste jen žumpa.
29. 01. 2013 | 09:51

babočka napsal(a):

Objevují se zprávy o vyhrožování voličům Zemana včetně čmáráním hvězd. Protože Schvarzenbega volili slušní a inteligentní lidé, je jasné, že tyto primitivní a provokativní akce dělají estébácké bojůvky Zemana aby vyprovokovali násilí. Byli v tom školení mistři.
29. 01. 2013 | 09:56

Analytik napsal(a):

Tip na Šloufa bude asi tutovka.
Ještě před týdnem to byla nula "odstřižená" od Zemana, v sobotu večer už do sebe cpal jitrnice večeři vítězů a od neděle organizuje dostavbu Temelína.
Takový raketový vzestup určitě nespadl z nebe. Zeman své dluhy splácí rychle.
Možná bude mít Šlouf na Hradě svou novou kancelář dříve, než tam nainstalují jeho nového šéfa Zemana.

Nevíte někdo, jak je to se lhůtou na reklamaci volebních výsledků?
To porušení volebního zákona by se možná dalo zužitkovat proti Milošovi.
I když - opačný výsledek by nebyl o moc lepší...
29. 01. 2013 | 09:56

zdeno napsal(a):

Pane Hvížďala tc,tc,tc, nezapomeneme, ale opravd nezapomeneme ani na Vás a Váš kalouskův řiťolez.
29. 01. 2013 | 09:57

marxík napsal(a):

Autore,
kdyby výše jmenovaný úspěšný podnikatel ( kterému zřejmě závidíte úspěch) sepsal onen problematický inzerát podle vašeho návodu, tedy asi takto:
Slova ministra zahraničí uvedená v první televizní debatě vzbuzovala vážné podezření, že Schwarzenberg chce vrátit majetek potomkům válečných zločinců, a dále že v německém tisku mu vyjádřil podporu mluvčí sudetoněmeckého landsmanšaftu Bend Posselt,
bylo by podle vás všechno OK.
Vida jak málo stačí, abychom byli slušní.
29. 01. 2013 | 09:58

toska napsal(a):

Co čekat od jednoho významného mediálního manipulátora, že...

Pane Hvížďalo, až budou čeští novináři objektivně sloužit společnosti, potom budete mít nejenom právo vyzývat k dodoržování novinářské etiky, ale budete i soudné občany moci oslovovat... Do té doby raději mlčte...

"Novinářská práce je zveřejňovat to, co někdo nechce, aby bylo zveřejněno. Všechno ostatní je reklama," (George Orwell)
29. 01. 2013 | 09:58

rejpal napsal(a):

ivo
Miloš Zeman prostě naběhl na svou obsedanci neustále kohosi citovat a paměť a nejspíš i nepozornost při čtení ho zradily. Měl by se z toho poučit.
Když člověk jeho vystupování v besedách sledoval, skoro v každém vstupu zazněla jedna dvě věty, které byly velmi výstižné. Dalších deset byly obezličky, výpady, ironie, bonmoty a citáty, které dokonale pohřbily smysl jeho vystoupení. To mu to někdo nemohl říci? Že méně je více a že i ten nejlepší bonmot je v sedmnácté repríze totální nudou? Asi je to silnější než on, ale dělá tím sám sobě medvědí službu a ještě si občas naběhne na vidle.
29. 01. 2013 | 10:00

rejpal napsal(a):

Analytik
Kdyby se volby opakovaly, šel bych i já podpořit Zemana. Každá rezistence má své limity.
29. 01. 2013 | 10:01

Luba napsal(a):

Ten inzerát byla úplně zbytečná hloupost. Zavadil se možná chtěl zavděčit. A Ringieru peníze zjevně nesmrdí.
Přeškrtnutý knížepán mohl vyděsit pár seniorů, kteří stejně k volbám nešli skrze životu nebezpečné náledí.

Zdá se,
že s Bimbem bude extrémně veselo.
Nečas bude svržen, Zbytek přifrčí s tanky, a nastane prezidentská diktatura. Novou Ústavu dodá pan Kohout.

Český Pinočet zatočí se všemy konkurenčními korupčníky.
A naše produkce dobude ruské trhy. A znovu přichýlíme k tomu tam se dubisku. Jenom aby tu vodku Milošova těžce zkoušená játra vydržela ...

http://www.youtube.com/watch?v=Z1NhSelD5Vk
29. 01. 2013 | 10:02

MaB napsal(a):

"Zemanova kampaň postupně gradovala a vyvrcholila hanlivým inzerátem v Blesku..."
Kde máte jaký důkaz, že Zeman má s tím inzerátem cokoliv společného? Věřím, že si připadáte náramně šikovný, když napíšete, že "Zemanova" kampaň "vyvrcholila", čímž jakoby obojí uvedete do příčinné souvislosti, aniž je zřejmý shodný původce. Upřímně, to je tak asi přiléhavé a příčetné, jako když v 50. letech psalí, že v Čihošti tahal za drátky Vatikán.

"...opakoval nepravdivá hesla, která před tím pronášel Miloš Zeman. Stálo v nich, že Karel Schwarzenberg chce vrátit majetek potomkům válečných zločinců..."
Kde a kdy, pane Hvížďalo, tvrdil Miloš Zeman, že chce KS vrátit majetek potomkům válečných zločinců?

"...má znaky akce Olovo, kterou řídil Zemanův šéf poradců Miroslav Šlouf."
Na tvrzení, že akci Olovo řídil Šlouf, máte jistě také důkazy.
29. 01. 2013 | 10:02

Alarien napsal(a):

"Že by to tak trochu souviselo s tím, že se Karel Schwarzenberg už v roce 1993 majetkově zapojil do firemní struktury české odnože švýcarsko-německého mediálního koncernu Ringier Axel Springer (Blesk, Aha!, Sport...), jednoho z největších evropských mediálních hráčů na českém trhu? Jehož dnešní neprůhledná akcionářská struktura může skrývat lecjaká překvapení?" (http://www.blisty.cz/art/67217.html)
29. 01. 2013 | 10:04

ivo napsal(a):

Rejpale,máš pravdu. M.Zeman by se z těch chyb měl poučit. Tak mu zkusíme dát šanci, ale Hvížďala už by měl přestat psát protože tu šanci jsme mu už dali mnohokrát a on ji nevyužil.A proto jsem reagoval tak jak jsem reagoval. Když někoho poučuji sám nesmím míti máslo na hlavě.Tedy aspoň bych jej jako novinář neměl míti.
S pozdravem
Ivo
29. 01. 2013 | 10:09

Homunkulus napsal(a):

Ubožáci, kteří tu vyjí v diskusi, ukazují, že zasypávání příkopů se jen tak konat nebude. To, co napsal pan Hvížďala, pociťuju stejně jako on jako velmi závažné.
29. 01. 2013 | 10:10

Karel (taky) napsal(a):

Když se podívám na poprask kolem toho inzerátu, vzpomenu si na pár starých přísloví:

Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu.
Pro pravdu se člověk zlobí.
Potrefená husa zakejhá.

Ostatně aktivita sudeťáků a jejich tisku v době 2. kola dává tušit, že v tom inzerátu nejspíš žádná lživá informace nebyla...
29. 01. 2013 | 10:10

PB napsal(a):

Karle, "obdivuji" Vás, že všechno víte.
Divím se, že nechali moderovat prezidentské duely Moravce, Fialovou a Punčocháře, když jste tam přece mohl být Vy! Vy byste jistě i věděl den skonu toho či onoho kandidáta, množství požadovaného majetku dalšího prezidenta a možná jste i "svítil" při "vzniku" E.Beneše. U kolébky mohla poté být sudička s fasciklem nějakých dekretů.
Mohl jste se u toho člena StB šířeji rozepsat - to přece může být oblast, ve které se orientujete. Asi jako když drozd létá sem a tam, ne?
29. 01. 2013 | 10:10

lex napsal(a):

Karel utratil za kampaň 3x víc než Milda z vysočiny a to ještě za nechutné podpory všech médií...prohrál...tak už se s tím všichni pisálci smiřte - |VOLBA SKONČILA!!!!!
29. 01. 2013 | 10:11

Almo G™ napsal(a):

Fakta - premisy:

1. Blesk byl a je v čele protizemanovského tažení.

2. Podobný primitivní a extrémně laděný inzerát by stěží mohl odradit od volby Zemana jediného voliče. Účinná propaganda musí být sofistikovanější. Tato může jen naštvat a aktivizovat PRO K.Schwarzenberga. Vykreslit jej jako oběť napadení.

3. Víme jen jméno zadavatele. Nevíme nic o tom, že by nezadával inzerát ze své vůle. Pokud zadání jen někomu zprostředkoval, nevíme komu. Ani K.Hvížďala to neví, přestože sprostě bez důkazů obviňuje M.Zemana.

4. Blesk za inzerát přijal peníze, aby se ihned nato od inzerce ostře a halasně distancoval a tím ji znehodnotil.

Každý, komu není 5 let, dokáže odhadnout, že zadat si podobný inzerát v baště Schwarzenbergovy propagandy znamená, že:

5. Zadavatel bude snadno odhalen a pranýřován

6. List se bude jako ostatní pravicově-bulvární plátky typu MF Dnes v minulosti od své vlastní inzerce pokrytecky ostře a halasně distancovat a tím ji zcela znehodnotí.

7. Jako první padne podezření na M.Zemana.

A teď úsudek:

Proč by to proboha při vědomí bodů 1.-7 M.Zeman (analytik a prognostik!) dělal?
29. 01. 2013 | 10:13

Maximus napsal(a):

To zase bude v áleji nablito, Drozd Kvíčala pomlouvá a okopává kotníky Zemanovi, samozřejmě se řadí ke všem těm souputníkům tj. Hřebejkům, Menzelům, Krausům a Svěrákům....... vzhůru bratři do Bilderbergu! Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se někdo naštve a dojde pro pivo!
29. 01. 2013 | 10:13

Bára napsal(a):

Nemůžu si pomoci,ale ten inserát v Blesku je v podstatě pravdivý.Cesta od zločince Beneše k "restitucím"pro sudetské Němce by nebyla tak dlouhá když by seděl na Hradě jejich zastánce.S tou zkorumpovanou cháskou která je v poslanecké sněmovně by to nebylzas tak velký problém Je jisté ,že to pan kníže nemůže říci otevřeně.
29. 01. 2013 | 10:15

ventos napsal(a):

Když už probíráte volební podrazy, tak na začátku byl Jan Ruml a aféra Bartončík a pak už to pokračovalo skoro o každých volbách
29. 01. 2013 | 10:17

Silvie napsal(a):

"Za jiný zajímavý příklad profesionálně chybného přístupu považuji dva texty Karla Hvížďaly!!!!!!!!!! ze čtvrtka 24. ledna na téže stanici. Autor se zde pokusil sepsat životopis obou kandidátů. Jeden ze životopisů však hodnotil popisovanou osobu jednoznačně pozitivně, zatímco druhý vyzníval jednoznačně negativně. Jazyková kultivovanost autorova projevu ostře kontrastovala s reálnou angažovaností a vyvolávala nechtěně komický dojem. K tomu by nedošlo, pokud by se Karel Hvížďala rozhodl psát pouze o jednom z kandidátů. Pak by mu asi těžko mohl někdo vytýkat, že toho kterého politika hodnotí určitým způsobem. Dal si však úkol popsat oba kandidáty a tím implicitně nastavil očekávání čtenáře na nezaujatý přístup, který nedodržel".
http://www.denikreferendum.cz/clanek/14879-demonizace-milose-zemana-neslavila-uspech
29. 01. 2013 | 10:23

PS napsal(a):

Příznivci Karla Trautenberka. Už konečně rozdejchejte, že Váš milovaný, neomylný, skvělý, nejlepší kandidát nevyhrál. Pro útěchu si zazpívejte Kníže, má k lidu blíže a když jsou potíže, kníže nás vylíže- jako ta parta PEN klubu.
29. 01. 2013 | 10:24

Bernd P. napsal(a):

Zeman měl odpornou kampaň? Odporné jsou spíš tyhle nenávistné bláboly - nazývat ten inzerát v Blesku Zemanovou kampaní. Jak pan Hvížďala ví, že to nebyla sólo akce toho Zavadila? Neví. Hvížďala podsouvá.
29. 01. 2013 | 10:25

Luba napsal(a):

Přátelé,
vykašleme se na to soupeření, co bylo - bylo, a vychutnávejme si triumf našich nejvýraznějších kandidátů:

http://www.youtube.com/watch?v=5903vnl88io

Zdá se mi, že se vrací éra gumáků:
http://www.youtube.com/watch?v=HZLctuF6X7Y
29. 01. 2013 | 10:26

Silvie napsal(a):

Bára
Přesně tohle si myslím taky.
S Posseltem se Kárl klidně stýkal už v době, kdy byl poprvé ministrem ZV.
A ve své prostoduchosti z něho vypadlo, co si myslí o Benešovi a BD.
Házet pak vlastní blbost na protivníka je ubohé. Sám si naběhl na vidle, což objektivní novináři taky konstatovali.

Nechápu, jak můžou židi jako Hvížďala a Menzel volit člověka, jehož žena pochází prokazatelně z nacistické rodiny a levobočka si upletla taktéž s náckem (to asi o její politické orientaci leccos vypovídá).

Tachecí volbu knížete právě kvůli svým zplynovaným předkům jednoznačně odmítla.

Tihle lidé nemají vůbec žádný charakter a demokracie a pravdyalásky mají leda tak plnou hubu.
Přijmout sportovně prohru neumí.
29. 01. 2013 | 10:28

Alna napsal(a):

To DF,

Škoda, že pan Karel Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas kníže ze Schwarzenbergu, který zná své předky od roku 1155, držitel historicky významného nejvyššího Habsburského vyznamenání a to zlatého rouna, které jej opravňuje k nastolení historicky daného práva k oživení Habsburské památky na Českém trůně, a který je pevně vklíněn do historie Evropy a od XVII. století i do českých dějin, nepoužil v roce 1999 svou autoritu, aby svému chlebodárci a myšlenkovému guru, k jehož odkazu se hlásí, vymluvil podporu bombardování Jugoslávie.
29. 01. 2013 | 10:30

Silvie napsal(a):

Bernd
Nějaký obskurní inzerát v Blesku (o kterém většina z nás nevěděla až do chvíle, nežli s tím začala prudit pravdaláska) nemohl ovlivnit výsledek voleb.
A Hvíž´dala to moc dobře ví.
Deset procent je deset procent.
29. 01. 2013 | 10:31

svatý Václave napsal(a):

Babočka - proč rovnou nenapíšete, že část putinovy ochranky už hlídá Zemanovy dveře na chalupě.
29. 01. 2013 | 10:31

bitner napsal(a):

Vice a vice se utvrzuju v tom, ze volba Milose byla tou nejlepsi moznou odpovedi na tohle besneni. Pane autore, virtualni obcanskou valku jste projeli na cele care, tak uz si to priznejte a prestante s timhle nechutnym partyzanstvim.
Jak pise rejpal, "akce inzerat" mohla klidne vzejit i s okruhu nadobcanu podporujicich ve svatem vytrzeni KS.
29. 01. 2013 | 10:31

Spravedlivý mezi národy napsal(a):

Naši novináři neumí prohrávat. Jejich sjednocená národní fronta proti Zemanovi byla nechutná, podpásová a zaprodaná cizím zájmům - bohužel nesložila zbraně ani teď. Nic nového - ale, že namají ani trochu sportovního ducha, aby uznali porážku, která jde na vrub i jejich vlastní hlouposti, protože národ prohlédl tuto špinavou hru s názvem: "všichni proti Zemanovi", to je zarážející a do budoucna hrozivé. Zdá se, že naši novinářští géniové jsou zhrzeni porážkou mnohem více, než jejich hadrová loutka, na kterou vsadili příliš mnoho, ale o které zřejmě věděli příliš málo. Nedají pokoj ani po volbách - stále budou pomlouvat Zemana a přičítat mu za vinu i špatné počasí. Nedokážou překročit vlastní stín. Je smutné, že se tohoto dopouští i jeden z nejzkušenějších,kterého jsem si dosud docela vážil. Opravdu jsou to novináři, kdo nejvíc přispívají k nesvornosti národa a kdo mají daleko k demokratickému myšlení.
29. 01. 2013 | 10:32

Gumm napsal(a):

Zemana čeští lidé zvolili vzdor té neuvěřitelné mediální masáži ve prospěch KS. Co je na tom špatného, že chtějí na pražském Hradě Čecha? Je něco nesprávného na "Česko Čechům"? A hodně lidí volilo proti Schwarzenbergovi také proto, že je to starý prdlavka, který už ani nepochopí, jak správně odvolit. Vadí a rozčiluje i to, že mu není rozumět. Žlučovité výlevy pana Hvížďaly jsou nepřesvědčivé.
29. 01. 2013 | 10:32

george napsal(a):

Přesně stejně, jako styl Zemana. Něco říci a odvést pozornost jinam. Kolik z vás zajímá autor článku a kolik OBSAH vydaného inzerátu? Jeho pravdivost či lež. Tady zvítězila lež nad pravdou, poněvadž to kníže nikdy takto neřekl. Když už pan estébák chtěl vydat inzerát, měl tam uvést přesně citaci toho, co K.S. v duelu řekl.
29. 01. 2013 | 10:32

Matematik napsal(a):

Dialekticky, v souvislostech. Aby se nam to nejak nepopletlo. Tak rikate v Blesku? Nikdy jsem si o soudruhu Hvizdalovi hrimajicimu o neexistujicich iracky laboratorich a proti raketam z KLDR nebo Iranu, nikdy jsem o nem valneho mineni nemel.
Ze ale i tento clovek sleduje Blesk? Podle zprostredkovanych informaci je to zumpa.
A co hlidaci psi demokracie soudruhu Hvizdalo?
iHNED, Aktualne.cz, MFdnes (pamatujete na ten skvely tunel koncici ve vasich kapsach?), Lidove kraviny, Ceske kraviny....
Ty psaly jak?
Posledniho hlidaciho psa demokracie wikileaks odsoudime, anticharticky napiseme a najednou bumtaratattata Blesk....
Dialekticky a pekne v souvislostech ze.

Chcete komunisty?
Tak dál lžete, kraďte a podvádějte.
Vyhráli komunisti a nemuseli dávat žádné inzeráty.
I kdyby vyhrál ten blekota, taky by vyhráli oni.

Kradez vrazda nebo valka nejsou ani levicove ani pravicove.
Snad jedine podle skoleni na VUML.
29. 01. 2013 | 10:33

Martin1 napsal(a):

Karel dal do kampaně milióny navíc proti Zemanovi, penězi zkorumpoval mládež (dobrovolníky), veškerý tisk, který je v cizích - německých rukách. Vám, takovému demokratovi nebyla odporná ta nevyváženost médií? Byly ze strany Karla používány hrozné nesmysly. Jako například, že Zeman je vlastně Klaus a že Karel je vlastně Havel.Připomínala se opoziční smlouva. Vždyť to byla jen jinak nazvaná tolerance menšinové vlády. Tak nějak jste to nazýval ještě několik let zpátky i vy sám v rozhlase. Přes všechny tyto podrazy nakonec přehnaná kampaň se stala kontraproduktivní, pro lidi vychované, že v době komunistických voleb vlála všude červená na každém lešení, v každé výloze, prostě všude, tak nevím, kdo poradil natřít Karlovi tu palici na červeno, takovému noblesnímu dědkovi,tak nám to všem starším připomnělo tu dobu- stalo se nám to podezřelé. Karel to pak dorazil s výkladem Benešových dekretů - z toho se už nevzpamatoval. Čekám, že jeho výrok někdo umístí na celou stránku nějakého deníku a tím ho odbourá definitivně i z pozice ministra zahraničí.Dorazili to umělci, kteří celé to retro doplnili, nechyběly ani nějaké ty písně a mávátka. Ani ten vyhazov z místa za projevení opačného většinového názoru nechyběl. Český divák i volič se postavil na stranu proti Karlovi a bude čekat, zda nás za to Zeman mile překvapí, to už bude nad rámec původního záměru. My už tady nechceme žádnou totalitu, ani rudou a ani modrou. Vás jsem považoval za inteligentního člověka. To musíte pěkně nad "svým" článkem pěkně trpět, my na vás můžeme klidně .....(doplnit rýmující se slovo)
29. 01. 2013 | 10:34

Ondřej napsal(a):

Hvížďalo, předpokládám, že nám to ještě několikrát připomenete, takže na tu určitě nezapomeneme.

Možná by nebylo od věci, abyste vy - novináři - přestali používat spojení "člověk blízký" nebo "médium blízké", buď popište konkrétní spojení nebo se na to vykašlete. Tahle spojení totiž ukazují naprostou povrchnost pohledu.
29. 01. 2013 | 10:34

Asfalt napsal(a):

Zařekl jsem se, že zde již vystupovat nebudu, ale ztráta soudnosti ve fanatické mánii kultu osobnosti skutečně irituje. Takle nějak si představuji atmosféru 30. let minulého století v Německu. Polititičtí odpůci jsou profesně nebo i dokonce trestněprávně sankcionování a za vyslovení názoru se šikanuje ve skolách, vyhazuje z práce nebo se zneužívají instituty profesní samosprávy (Dejdar, Zavadil a asi i další).

V Blesku bylo přesně uvedeno toto:

-----------------------------------
Nevolte Schwarzengerga

Řekl, že by měl být prezident Beneš podle dnešních zákonů postaven před Haaagský tribunál pro válečné zločince.

Děkuje za podporu představiteli Sudetondoutsche Landsmannschaftu B. Posseltovi

Považuje poválečný odsun Němců za nespravedlivý, aniž bere na zřetel Mnichovský diktát, okupaci Československa a statisíce českých obětí 2. sv. války.

Považuje Benešovy dekrety za neplatné a tím připravuje půdu pro vrácení majetku potomkům válečných zločinců.
-----------------------------------

Co řekl Schwarzengerg je zde:
http://www.youtube.com/watch?v=sKtAW8OXClQ

Článek vyjadřující naděje sudetských Rakušanů je zde:
http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20130121_OTS0111/hammer-klare-worte-schwarzenbergs-wichtiger-schritt

Konkrétní snahy o návrat majetku dokládají mimo jiné řízení u ESLP Des Fours Walderode ze dne 4. března 2003 (stížnost č. 40057/98 ) a Harrach ze dne 27. května 2003 (stížnost č. 77532/01) i nález ÚS č. 55/1995 Sb, který se platností Benešových dekretů již také zabýval. Ujišťuji, že soudci ESLP ani soudci ÚS nejsou komunisté, nacionalisté ani šovinisté, jak by z některých politologických analýz mohl čtenář usoudit (Pehe).

Ustanovení zákona, podle kterých by sudetští Němci mohli okamžite žádat majetek, pokud by Benešovy dekrety skutečně byly neplatné, jak výslovně Schwarzenberg uvedl, jsou zde (§132, §126 obč. z.):
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/obcanzak/cast2.aspx
K případné námitce podle §134 obč. z. podotýkám, že ÚS již judikoval, že stát majetek na základě neplatného právního aktu nevydržel.

Jistěže Benešovy dekrety jsou, na rozdíl o Schwarzenbergových představ, platné a účinné, a proto uvedená ustanovení obč. z. jsou v dané věci neaplikovatelná. To ale může zvrátit politické rozhodnutí o restituci a právě Schwarzengerbovy představy jsou argumenty pro takové rozhodnutí. Jde o obdobné argumenty jako u církevních restitucí (nelegitimita znárodnění) a na církevních restitucích se Schwarzenberg už aktivně podílel.

Může mi prosím někdo říct, co je vlastně na citovaném textu z Blesku tak nepravdivé? Nejde o žádnou hru, já to skutečně nevím. Ujišťuji, že nejsem Zavadil, ale to, co Zavadil inzeroval mne taktéž napadlo ihned, jak Schwarzengergovy nesmysly slyšel. Prosím o odpověď, Když už jsme dospěli do fanatismu srovnatelného s fašismem (viz první odstavec), chtěl bych vědět proč.
29. 01. 2013 | 10:38

Silvie napsal(a):

Nechutné je, když média nevědí,kdy přestat.
Volby skončily, ale zákopová válka pokračuje.
Nechutný článek napsal Hampl v manipulativních LN (vedle HN nejhorší "hnůj a žumpa",jak správně hodnotí naše "žurnalisty" Zeman) - něco podobného se mi jeví jako nepředstavitelné po 23 letech života v údajné "demokracii".
Němcům vadí, že si Češi zvolili Čecha. Jako bychom se mi odvážili pindat do jejich voleb. Ať si Kárla odvezou a udělají z něho jejich hlavu státu.
Feudál a monarchista v čele republiky 21.století by byl anachronismus jako prase.
29. 01. 2013 | 10:39

ld napsal(a):

gumo,

nemáte tam chybu? "Česko Čechům"
a) taková země neexistuje;
b) a pokud ano, její obyvatelé by si říkali Českové.
29. 01. 2013 | 10:39

Spravedlivý mezi národy napsal(a):

Myslím, že po této kampani už nebude "českým" novinářům v německých mediích věřit nikdo, prohráli jste svou zkoušku ohněm demokratických přímých voleb, pane Hvížďalo - stali jste se nástroji kampaně jednoho týmu - téměř všichni - čest výjimkám. To je to, co si hlavně budou čeští voliči pamatovat do budoucna a nikdo už vám věřit nebude. Jste skutečně hnůj a póvl, nic slušnějšího mě bohužel nenapadá, ač to normálně můj slovník není - nyní mu rozumím.
29. 01. 2013 | 10:40

342 napsal(a):

Pane Hvížďalo, Váš problém tohle není, Vy se nezapomeňte omluvít panu Bátorovi, o kterém jste v rozhlase hlásil nesmysl v podobném duchu, citace:

"pan Bátora osobně představil projekt s názvem Konečné řešení otázky cikánské, nápadně připomínající nacistický program holocaustu vyhlášený na Wannsee v lednu roku 1942."

http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/karel-hvizdala-o-opozdene-emancipaci-vysokych-skol--871999
29. 01. 2013 | 10:43

Odjinud napsal(a):

Všichni voliči Zemana, komunisty a bývalého člena zločinecké organizace KSČ, chtějí a potřebují totalitu. Nejsou schopni jednat sami za sebe a přijmout vlastní odpovědnost, potřebují diktátora, který to rozhodne a udělá za ně. Sice se to některým nebude líbit, ale to nevadí, zanadávají si v hospodě a tím to skončí. Je z nich na blití
29. 01. 2013 | 10:43

Asfalt napsal(a):

Ještě k mému příspěvku jsem zapomněl, že Schwarzengerg nikdy nevyslovil, že o majetkovém vyrovnání neuvažuje. Vždy se odpovědi vyhnul, když byl tázán!!!! Mluvil o navracení majetku. Mluvil vždy jen o navracení majetku. To vědí všichni, že majetek nejde navrace, když už ho stát nemá (převedl ho na své občany). Proč ale nikdy neodpověděl? Navracení a odškodnění jsou dvě různé věci.
29. 01. 2013 | 10:43

kovar napsal(a):

Rovněž nikdy nezapomeňme na Kubiceho zprávu! Prostě všichni se učí!
29. 01. 2013 | 10:45

neo napsal(a):

ld:

V tom případě neexistuje ani Slovensko a nikdy neexistovalo ani Československo. ovšem ani Německo, Rakousko, Monako a mnoho dalších.
29. 01. 2013 | 10:47

Matematik napsal(a):

pro Asfatl
dekuji za zkopirovani toho inzeratu.
Moc se neorientuji v tom, co presne soudruhu Hvizdalovi v tom textu vadi.
Vlastne mne to nezajima, zaregistroval jsem vsak, ze byl nejyk nepravdivy inzerat v Blesku....
Prohlaseni Swarzenberga jsem sledoval a ten inzerat je zcela pravdivy.
(Teda pokud jste to tady nezmanipuloval vy...)
Jestli je prravda to, co jste napsal, pak je to dalsi svinstvo, ktere tady Narodni fronta siri.

To by pak bylo nejlepsi dojit k soudu.
To by byla soudruhu Hvizdalo pekna mela coz?
Nebat se a nekrast
(neplest Hvizdalo s nebat se a krast, pamatujes na tu mladou frontu coz)
29. 01. 2013 | 10:47

Ing. N. napsal(a):

Pane Hvížďalo, píšete, že

"Zemanova kampaň postupně gradovala a vyvrcholila hanlivým inzerátem v Blesku ve čtvrtek a v pátek, tedy 24. a 25. ledna 2013, který zadal bývalý důstojník Státní tajné bezpečnosti a dnes advokát Vladimír Zavadil přes agenturu Image CZ. "

Pokud skutečně věříte tomu, co jste napsal, tak patříte mezi dost naivní novináře.

Ukazuje se naopak, že tým K.S. to měl dobře vymyšlené. Inzerát v Blesku byl nepochybně pojistkou pro případ, že K.S. prohraje, aby bylo možné rozpoutat další mediální peklo proti Zemanovi.

To si opravdu myslíte, že by německé (švýcarské) noviny Blesk uveřejnily inzerát proti K.S. když předtím tam byly inzeráty pouze proti Zemanovi?

Uvědomte si, že po mediální masáži ve prospěch K.S. už vám to lidé baštit nebudou a že si vás a další "nezávislé" novináře zařadí mezi zcela nedůvěryhodné osoby.

Teď si jen počkáme s čím všeho schopní lidé kolem K.S. vyjedou.
29. 01. 2013 | 10:49

Silvie napsal(a):

Odjinud
Ne, že bych viděla v Zemanovi světce, toho jsem od vás, fanatických obdivovatelů "noblesního feudála" ,daleka.

Ale tvrdit o někom,kdo z pouhého idealismus vstoupil v době pražského jara do KSČ a pro nesouhlas s ruskou okupací byl záhy vyloučen, že je bolševík, pokládám za komické.
Zejména v kontextu toho, že Kárla podporují lidé jako Šiklová, Svěrák(osm let v KSČ a dovolí si školit Milouše o morálce)a mnoho herců a zpěváčků,kteří se podepsali pod Antichartu a angažovali se ve stupidních bolševických seriálech (á la Muž na radnici, Major Zeman apod.)a zpívali "angažované" písně v Sokolově.
Soudný člověk by na jejich místě radši držel hubu.
Prostitutky zůstanou prostitutkami za každého režimu.
Doufám,že si přečtou, co si o nich myslí většina národa.
29. 01. 2013 | 10:52

Stařeček napsal(a):

pane Hvížďalo, prostě si přiznejte, že děláte svoji práci špatně a čekaná odměna nebude. Poučte se z toho pro budoucnost. Dávat vinu za své neúspěchy někomu jinému je ve Vašem věku jiš smutné.
29. 01. 2013 | 10:53

ld napsal(a):

neo,

já jsem věděl, že se chytnete.
Tak jo, stejným postupem zkuste: Ukrajina, Island, Itálie a třeba Jihoafrická republika. A moc by mě zajímalo, jak by místní prznitelé názvů republik dopadli. Možná ta úcta ke své zemi začíná právě zde.
29. 01. 2013 | 10:54

ten co vděčí Rusům za život napsal(a):

Dnes se stydím ,že jsem se nechal oblbnout tou kampaní za Karla a dal mu hlas.Taky jsem pár dní nosil placku volím Karla. Prosím všechny slušné lidi za odpuštění.
Do smrti budu chodit kanálama.
29. 01. 2013 | 10:56

blue napsal(a):

žehrá se zde na nevyváženost médií. Média byla zaujata proti Zemanovi, v jednotném šiku, protože nás chtěla "zmanipulovat". To je pohled zemanových voličů. Chápu.
Zcela věcně, bez emocí nabízím jiný pohled. Pokud budou reakce, také prosím bez emocí a nálepek.
Můj pohled: lidé v médiích, redaktoři, komentátoři, nejsou statisticky vypovídajícím vzorkem populace. Nemůžete čekat, že tito lidé budou reprezentovat široké spektrum názorů, postojů jednotlivých skupin populace (nebudou psát jako děti, nebudou asi psát z pohledu příjemce dávek, nebudou psát ani z pohledu odsouzeného kriminálníka, nebudou psát s empatií důchodce z vysočiny) Asi zdlouhavé, ale nutné.
Volba prezidenta v druhém kole tento nutně do jisté míry ne-nestranný pohled novinářů jen zveličila. Novináři měli stejně jako voliči dvě možnosti. Protože ale novináři jsou ve společnosti nějak společensky, sociálně umístěni, nebudou - nemohou jejich názory odpovídat skutečnému rozvrstvení názorů společnosti. A při volbě ze dvou kandidátů se novinářská obec může přiklonit většinově k jednomu kandidátu. Je to statisticky stejně očekávatelný výsledek, jako že voliči ksčm podpoří Zemana, že voliči v sudetech podpoří Zemana atd.
Novinář, jako člověk zřejmě s dobrým finančním zázemím, vzděláním, bez obavy o sudety, se prostě spíše přikloní ke KS (pokud to není aktivistický levicový novinář, ten uvědoměle překousne nechuť k arogantovi a píše jak velí ideologie...).

A když už by nevěděl, byl nerozhodný, tak známý přístup jednoho z kandidátů k médiím může být tím posledním impulsem.

Novináře nikdo nemusel organizovat, nikdo je nemusí podplácet. Očekávání, že novináři budou psát obdivně o Zemanovi, je nereálné, už jen kvůli těm urážkám, kterými je 20 let častuje.
Takto vnímám realitu já. Jak jí vnímají zemanovi voliči, to je věc druhá. Hezký den.
29. 01. 2013 | 10:56

Asfalt napsal(a):

Český maloněšťák:
Díky za odpověď, také si myslím, že ten inzerát je pravdivý.
Nemanipuluji, nemám proč, text jsem přepsal z obrázku, který lze vygooglovat, třeba zde
https://www.google.cz/search?q=zavadil+inzer%C3%A1t+blesk&hl=cs&client=firefox-a&hs=3wT&tbo=d&rls=org.mozilla:en-US:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=opwHUaXvLuKA0AWArIGIAQ&ved=0CAoQ_AUoAA&biw=1271&bih=893#imgrc=boHUTD-qgLgE3M%3A%3B4UQPGi7ZurV7MM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.mediaguru.cz%252Fwp-content%252Fuploads%252F2013%252F01%252FIMAG0233.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.mediaguru.cz%252Faktuality%252Finzerat-proti-schwarzenbergovi-si-objednal-zavadil%252F%3B325%3B435

PS. Jak zvláštní, že "objektivní" média vždy okamžitě mluví o nepradivém inzerátu, až by uvedly, co v něm je. I zde Hvížďala iterpretuje inzerát jinak, než co v něm je napsáno.
29. 01. 2013 | 10:59

Občan napsal(a):

To babočka:

Paní Zemanová (* 1965) pracovala v letech 2002 - 2012
- obchodní referentka ve firmě Mold Vin CZ (cca 2008-2010; obchod s moldavskými víny)
- na ředitelství Pražského výstaviště
- na ministerstvu kultury (2001-2003 - referentka projektu "Česká kulturní sezóna ve Francii 2002")
- 2011-2012 jako kulturní referentka ve Správě Pražského hradu

Paní Zemanová je absolventkou gymnázia (1979 - 1983) a studovala v letech 1983 - 1990 (studium nedokončila) romanistiku (konrétně francouzštinu) na FF MUNI v Brně. Po ukončení studia se po celou svou kariéru věnuje sekretářským a asistenstkým pracím jako řadový zaměstnanec. Nikdy nezastávala vedoucí funkci.
Hovoří plynule francouzsky a rusky.

Stačí Vám to takhle, Babočka?
29. 01. 2013 | 10:59

nejsemKarel napsal(a):

Pane Hvížďalo
vždyť Vy nejste zřejmě ani na vteřinu schopen připustit tu možnost, že to byl úder protistrany a ne příznivců Miloše Zemana. Kritický přístup ze strany mediální fronty by měl být samozřejmostí, je to jejich nejdůležitější funkce, ale neměl by být tak jednostranný, jak se ukázalo. Jste dost starý na to, abyste ze sebe nedělal příležitostného pankáče. Ona i taková postarší paní, když chce být za puberťačku tak vypadá ze všeho nejvíc směšně a trapně.
29. 01. 2013 | 11:00

marcus napsal(a):

Zajímavé je Hvížďalo, že Šláfnberg je spolumajitelem Axel Ringier. To jsi prestitute nějak zapoměl zmínit, že? Náhoda?
29. 01. 2013 | 11:01

Silvie napsal(a):

Občan
A otec paní Zemanové byl politickým vězněm,odsouzeným na tři roky do uranových dolů v Jáchymově.
29. 01. 2013 | 11:03

Stařeček napsal(a):

oprava: JIŽ
29. 01. 2013 | 11:06

Silvie napsal(a):

blue
Jasně - Bakala jako mediální magnát vůbec neovlivňuje pravdaláskaře v Respektu a HN.
Všechny významné deníky mají německého majitele, pokud se mýlím, tak mne opravte.
Postaví-li se redakce jako jeden muž za Kárla (Aktuálně,iDnes atd.) ,tak ti "novináři" zaslouží leda tak nakopat do .....

A pokud pokládáte za vrchol "objektivní" žurnalistiky, když popisují Kárla jako vzor všech ctností (bez jediné skvrny na jeho knížecím charakteru) a Zemana jako křupana a notorika, tak toho asi o opravdové novinařině moc nevíte.
Peroutka by zaplakal.
29. 01. 2013 | 11:07

A68 napsal(a):

Moc nechápu ty výlevy knížecího lokajstva. Volba jinak dopadnout prostě nemohla, pan Karel byl pro většinu voličstva nestravitelný, i když byl nabízen jako světová specialita na zlatém podnose.
A to především z těchto důvodů:
- v návaznosti na svého otce je spíše pro vládu nevolených elit (Bildergerg group) než pro demokracii
- prosazuje navracení majetku katolické církvi a bývalým feudálům, bez ohledu na ostatní společnost a proti odkazu masarykovské republiky (pozemková reforma)
- projevuje opakovanou snahu vtáhnout do hry odškodnění sudetských němců, a to i přes omluvy z české strany a uzavžení otázky ze strany vlád ČR a Německa
- tvářil se, že on tady za nic nemůže a přitom je šéfem TOP a místopředsedou vlády
29. 01. 2013 | 11:14

Mirka napsal(a):

autor - v tom hodnocení kampaně se jasně projevuje Vaše preference. Mně se od počátku zdála odporná kampaň KS. Ten fanatismus, ta nadřazenost maskovaná jakousi rádoby lidovostí. Kokrhel na hlavě a na ruce provázky, to bylo lákadlo pro ty mladé, nevyčítám jim, že nalítli. Taky jsem byla kdysi mladá, ještě si vzpomínám. Pozornějším ovšem nemohly ujít některé varovné věci, které unikly mimoděk. Dobrák pro chudé v asociální straně jako předseda, nezásadový, který si zrovna jako alkoholik vždycky dokázal omluvit, proč se zásada nemusí dodržet. Výbuchy vzteku pod maskou vlídnosti. Nezvládnuté emoce po prohře. K "chudému lidu" má sociální vztah takový, že jim od služebnictva vždycky nechá uvařit polévku do bandasky.
Ale je dobře, že píšete zrovna takto.Jak vyzvala jedna členka fan klubu KS jeho voliče, aby nosili dál knížecí placky, aby se vidělo kdo je kdo. Vyjádřil jste svou preferenci, nic jiného. Kdo by Vám to mohl zazlívat ? Každý nějakou přece máme.
29. 01. 2013 | 11:15

Kal. V napsal(a):

Drozd nemá kouska studu v těle
Fuj
29. 01. 2013 | 11:16

Občan napsal(a):

Pane Hvížďalo,

můžete DOKÁZAT, že něco z toho, co je uvedeno v inzerátu, není pravda?

Protože:
- Schwarzenberg ŘEKL (na kamery a před mnoha deístkami přímých svědků), že podle DNEŠNÍCH kriterií by Beneš stanul před soudem v Haagu
- Schwarzenberg ŘEKL (dtto), že vítá každou podporu - třeba i od Posselta
- Schwarzenberg ŘEKL (dtto), že považuje cit.: "...VYHNÁNÍ našich německých SPOLUOBČANŮ..." za nespravedlivé a ODMÍTL se vyjádřit k Mnichovu a všemu, co odsunu předcházelo!!!!!
- Schwarzenebrg ŘEKL (dtto), že považuje DPR za ZRUŠENÉ; a snažil se bagatelizovat sudetoněmecké územní a majetkové požadavky

Takže ta inzerční rošáda jasně ukazuje na manipulační partu kolem Schwarzenberga. Naštěstí mu nevyšla.
29. 01. 2013 | 11:16

aga napsal(a):

http://www.blisty.cz/art/67234.html

Volební hlasy pro Schwarzenberga za pivo
To, jak média u nás straní jen panu knížeti je už nehoráznost. Všude se teď rozmazává inzerát, který vyšel v deníku Blesk, je tomu dáván prostor v médiích, vyzýváno k připojení k žalobě apod. Ale to, že na straně pana knížete došlo k podobné nehoráznosti v den voleb, nechce nikdo z médií slyšet ani medializovat, píše Jaromíra Pavlicová.
V první den voleb jsem jako členka volební komise podala oznámení na policii ČR na č. 158, že mám důvodné podezření na porušování volebního zákona. Oznámila jsem, že u nás v Mohelnici, okres Šumperk, je na jedné z restaurací vylepen plakát, že každý, kdo bude volit pana knížete, dostane zdarma pivo, ovšem musí přinést volební lístek pana Zemana, aby dokázal, že ho nehodil do urny.

Toto považuji za aleko závažnější obvinění než fingovaný inzerát. Doufám, že spolupracovníci Zemana podniknou příslušné kroky.
29. 01. 2013 | 11:20

Kelt napsal(a):

Novinářská žumpa padla na ústa.Vsadila na chromého koně a jednotnou nenávistnou kampaní proti M.Z.dala lidem vzpomenout na blahé časy Rudého Práva a soudruha Kojzara.
Všichni ti zastydlí antikomunističtí bojovníci z kulturfronty, kteří strávili třeba 8 let v KSČ/Svěrák/a většina z nich seděla při podpisu anticharty v ND jsou ve své většině existenčně závislí na státních grantech a dotacích,bez kterých nedokáží kulturu dělat.
Lidé to prohlédli a proto volba dopadla,jak dopadla.
K.S.-"kníže"s pankáčským čírem na hlavě a plackou na klopě"Putine k noze"t.č.ministr zahraničí ČR,pokud je vidět na veřejnosti,tak většinou spí,nebo pospává ve stoje.
Nedokáže správně odvolit ani sám sebe.Na tiskovce/zřejmě prášky již nezabíraly/po vyhlášení výsledku není schopen bez nápovědy pronést ani dvě věty plynule za sebou.BD a posílání E.Beneše do Haagu již netřeba rozvádět.
Je to člověk bez vzdělání a charakteru,který druhý den se tváří,že nic takového neřekl.
V prvním kole jsem M.Z.nevolil.Ale ani v nejhorším snu si nedovedu,že bych mohl volit K.S.v kole druhém.
29. 01. 2013 | 11:21

Občan napsal(a):

Silvie napsal(a):
"Občan
A otec paní Zemanové byl politickým vězněm,odsouzeným na tři roky do uranových dolů v Jáchymově. 29. 01. 2013 | 11:03"

Jo, přesně. A dík.
Já jsem to tam nenapsal, protože se Babočka tázal na paní Zemanovou. Ale je dobře, že jste to sem doplnila.

Hlavně se nenechte vytočit! Vaše věcné příspěvky mají mnohem větší sílu než ty emocionálně podbarvené :o)
29. 01. 2013 | 11:21

dedek napsal(a):

Pane Hvížďalo, jste neskutečný lhář a manipulátor. Nevím, v čem Zeman neměl pravdu ohleně rohdiny Schwarzemberga. Stačí se podívat na historii, která se ale KS při volebním boji jaksi nehodila. Jeho otec byl médidi vynášen div ne jako největší odbojář ale stačí se podívat na něco o pracovním táboře Leta u Písku a náhle je všechno jinak, že? Dále je možno na Wikipedii získat fakta o rodině jeho manželky např: Otcem Therese Schwarzenbergové byl Johann Hardegg, pocházející z nynější mladší linie hrabat z Hardeggu (Hardegg-Kadolz). Její matka byla Johannova druhá manželka hraběnka Johanna Firmian. Therese má ještě bratra a sestru. Otec byl čelným nacistou, od roku 1930 (v Rakousku ilegálním) členem NSDAP a později rovněž členem SA.[3] Takže to také není pravda? Že Schwarzemberga prolhaní novináři téměř očistili od toho, co tady páchá po dobu dvou vlád také není pravda? To, že i média jako ČT "takzvaně nezávislá" štvala jednostranně také není pravda? To, že Schwarzenberg je sprostý hulvát vůči těm, kteří mu nejsou po vůli snad také není pravda? Co zaměstnanec jeho úřadu, který přišel na lumpárny v jeho resortu? Dopadl stejně jako Michálek. Co ten válečný veterán v poslední debatě, který mu položil naprosto jasnou odpověď? To byla také lež před kamerami? Pane Hvížďalo, už vás máme vás pisálků plné zuby, jak se za mrzký peníz snažíte udržet tuto zkorumpovanou hordu u moci. Co ty hnusné telefonáty a maily herců a rádoby VIP, které rozesílali na naše internetové adresy. Nezdá se Vám, že je to neprostá drzost a neomalenost lést do našeho soukromí a vnucovat nám své názory viz Vetchý a jemu podobní? Ano, Praha je zcela odtržená od reality a ti vesničtí pařezové a socky mají v hlavě víc rozumu než takzvaná pražská elita, která v roce 89 přinesla tento marast, protože vše brala jen bohémsky a naprosto jí nezáleželo na tom, co se stane s naším národem.
29. 01. 2013 | 11:22

Bob napsal(a):

Autor (skrytě) "pravdivě" poukazuje na autorství Zemanova okolí.
Je to podobná manipulace jako v tom inzerátu.
29. 01. 2013 | 11:24

Pepa Řepa napsal(a):

Je půvabné, jak najednou všichni mediální kašpaři od Lipolda, přes Hvížďalu až po Štindla najednou prozřeli a hned sdělují vesmíru, že kampaň nebyla v čechách to pravé ořechové a že ji zmatlali a voliče znechutili.

Pozoruhodné, že na to přišli až po volbách a předtím skládali oslavné častušky, veršovali, že je Karel Boží a kolektivně propagovali jeho volbu jako kolektiv dojiček za bolševika.
29. 01. 2013 | 11:24

Čochtan napsal(a):

" zřejmě hrozí zadavateli i vydavateli sankce až ve výši dvou milionů korun"
Co jsou dva melouny pro stbáka a advokáta ? Peanuts !
Co jsou dva melouny pro nakladatelství ? Peanuts !
Pokuta by měla být likvidační.
29. 01. 2013 | 11:25

Jitka napsal(a):

Myslel jsem, že je Hvíždala moudřejší, ale asi jsem se mýlil. Hovoří z něj hluboká nenávist k českým národním zájmům a potřebám. Ale možná to není ani tak nenávist, jako touha přiživit se na hysterii malé, ale o to agresivnější části českého národa, která nevyhrála volby se svým kandidátem. Možná chce jen vydělat nějaké peníze. Němečtí majitelé Aktuálně.cz mu možná za podobné psaní něco platí... Myslím si, že je načase jít dál. Uznat výsledek voleb a respektovat vůli většiny národa, který se tak rozhodl po neuvěřitelně jednostranné kampani médií (nebo možná právě kvůli tomu). Lidé nechtějí být jen loutkami, které budou házet své hlasovací lístky pro kandidáta, kterého jim někdo v Německu vybere). Prezidenta máme, co na tom podobné útoky změní?
29. 01. 2013 | 11:32

e.m. napsal(a):

Vážený pane Hvížďalo, skutečnost, že v takto exponovaném období onen inzerát pracovník inzerce Blesku nekonzultoval s vedením - navíc v době, kdy se Blesk silně angažoval na straně pana Schwarzenberga! - jeví se nanejvýš podivnou; je možné, že s tímto inzerátem pan Zeman a jeho okolí SKUTEČNĚ nemají nic společného a že ta intrika měla cíl úplně jiný, například vyvolat reakce podobné Vaší dnešní. Pak by ovšem zadavatelem onomu *agentu přisluhovači* byl někdo ještě jiný..Anebo je to celé zamotané ještě jednou a ještě jinak... Což se asi nedozvíme; neboť my občané nejsme BIS.

Na mne to účinkovalo tak, že mi to znechutilo volby.

Pozoruji, že Blesk se angažoval ve fotografování slečny Zemanové.
Zdálo se mně, že tam pozoruji jakousi stylizaci... a musím konstatovat, že Blesk je skutečně žumpa.
Slečna Zemanová je 18letá holka jako je většina 18letých holek; blbnou a hledají se. Náhodou se připletla ke kampani tatíka, kterého kdosi vyhrabal z politického výminku. Kdo by odolal. Jestli jí naše žumpovní média pochybnou prezentací zkomplikují život, svědčí to zejména o jejich bezcharakternosti.

A prosím, něco se sebou udělejte, než si o Vás začnu myslet, že jste koupen nebo hlupák.
29. 01. 2013 | 11:34

Pepa Řepa napsal(a):

A napadlo někdy mudrce, že se klidně mohlo jednat o inzerát provokační, poslední křeč jak nahnat v sobotu voliče. Přímá linka k estébákovi, hbitě odhalená k takovým spekulacím přímo vybízí.

Nechápu, jaký prospěch by Bimbo z tak slabomyslného inzerátu mohl mít, když byly už karty ložené.
Ale mudrujte, mediální mágové, z něčeho žít musíte.
29. 01. 2013 | 11:35

myrta napsal(a):

Schwarzenbergova klako

utěšujte se,že když neuspěl kvůli svému fyzickému a mentálnímu stropu kníže jako prezident,pokusí se ho Kalousek protlačit jako premiéra.
Myslíte si,že to volič dopustí? Můžete zašít typovat a sázet.
29. 01. 2013 | 11:35

zemedelec napsal(a):

Pane Asfalt.
Nemám slov,jenom hluboká poklona.
Paní Silvie.
Výborně.K tomu bych přidal i kytičku.
29. 01. 2013 | 11:36

rejpal napsal(a):

Asfalt
Před druhým kolem voleb jsem pod jeden z blogů napsal, že druhé kolo bude soubojem boxera s judistou. Karel Schwarzenberg to opravdu několikrát předvedl. A vůbec to nebyla taktika špatná. Na jakýkoli atak reagoval buď replikou, kterou celou věc shodil (to dělá už léta - "i zloději mají právo na zastoupení v parlamentu") nebo pravdivost v obecné rovině připustil a odvedl řeč jinam (jsem členem vlády a nesu odpovědnost. Ale vláda dělala věci nezbytné - volně interpretováno. Na to, JAK je dělala, už řeč nepřišla. Přitom na vládním tématu bylo možné soupeře doslova ukřižovat. Karel Schwarzenberg navíc celou věc ještě ulehčil tím, že až do konce zůstal členem vlády (což se dá vyložit i jako nedostatek sebedůvěry), čímž byl jasně "vládním" kandidátem. Ale bylo těžké ho uchopit a Miloš Zeman s tím měl problémy. Vlastně klíčové téma, které celou věc asi zlomilo, nastolil někdo jiný a KS se v něm utopil sám.
A stále si myslím, že Miloš Zeman své vlastní údery změkčoval tím balastem okolo (měl jsem vás rád, ale...), od kterého se prostě nedokáže oprostit. On v podstatě zbytečně okecával i nepříjemné věci (Šlouf). Kdyby řekl, že na hrad s ním nepůjde a dál už to nerozmazával, vyznělo by to lépe. A nikdo by neřešil, proč přišel Šlouf na oslavu.
Je vidět, že kampaně u nás nemají tradici a kandidáti (a zejména jejich štáby a sympatizanti-aktivisté) to neumí. Nedostatky se pak překrývají údery do prázdna a přilháváním, kterého se ale dopouštěly obě strany - daleko více ti aktivisté než kandidáti samotní.
Mám pocit, že se dočkáme situace, kdy prezident bude se svým ex-rivalem v klidu konzultovat zahraniční politiku a jejich příznivci se stále ještě budou mlátit po hlavách vším, co jim přijde do ruky. Není to dada?
29. 01. 2013 | 11:37

Skogen napsal(a):

„... Antonínem Charouzem, Vladimírem Železným a Miloslavem Janstou z ČSSD.“

- Ani jeden není z ČSSD - rétorikou Schwarzenbergových zastánců bych musel napsat, že se jedná o lež.

- Inzerce v Blesku neuváděla nepravdivé údaje, nepravdu tedy uvádí Hvížďala.

- Zcela souhlasím s porušením zákona ze strany vydavatele Blesku, tam v celé rádoby kauze tkví podstata problému.

- čtvrtý odstavec je několik oslích můstků ústících do jednoho, podání trestního oznámení v uvedených kategoriích míří vedle. Daleko více k věci by bylo činit právní kroky a podání ve směru k vydavatelství Blesku, ale kupodivu se tak nestalo. Ptám se proč, když Blesk zcela jasně porušil volební zákon? Nemůže to být naopak tak, že autoři kompra hájí svého komplice? Totiž, sankci se Blesk nevyhne, ale takto si i nadále může hrát na čistého ve stoce.

- ano, sankce Blesku náleží a to právem. Ještě více by mu náleželo vědomí vlastního selhání, bez něhož by případ nevznikl, ať už je zadavatelem inzerátu kdokoliv.

- opět oslí můstek k Zemanovi.

Nabízím alternativu. Zveřejnění faktů, které byly v té době už všeobecně známé a značně medializované a nepřinášely v podstatě nic nového. Blesk na kauze vydělá a to daleko více, než je případná (ve vztahu k ceně inzerce mírná) sankce za porušení volebního zákona - bude mnohokrát citován a popularizován. Politicky zaměřená inzerce však bude mít za následek dvě věci. V případě radikálním (kterým jsem si vysloužil označení za vědmu :)) , dojde ve vhodný čas ke stížnosti na průběh voleb, zpochybnění regulérnosti voleb a anulování výsledku druhého kola prezidentské volby. Tím se Schwarzenberg vrátí do hry.

Skutečnost, že proschwarzenbergská média pokračují v agitaci za knížete a ostouzení nového prezidenta, čili v budování jakéhosi vhodného mediálního obrazu, může být tato varianta stále ve hře.

Úplně stejným způsobem by ovšem přinesla zisk i varianta druhá, která v případě, že analýzy nedoporučí zrušení druhého kola volby pro neplatnost, povede k zámince provolávání mediálního FUJ a masírování voličstva způsobem, který bude zcela jistě využit v nadcházejících parlamentních volbách, aby „česká“ pravice místo zužitkování faktických výsledků mohla opět působit na emoce.

Proč jde tolik o dosazení cizích vlivů na české posty? Hranice se mění i v míru a čeho nelze dosáhnout ohněm a mečem, lze mnohdy daleko snáze dosáhnout cukrem a bičem. Žijeme v převratné době integrace do evropského celku, tato integrace však v našem zájmu musí proběhnout rovnoprávně. V případě nerovné integrace už si změnu k lepšímu přes mnohdy velkou (: fantazii představit nedokážu. Je tedy z mého pohledu zásadně důležité, aby v této době vedli Českou republiku lidé, kteří budou zcela věrni České republice a nebudou mít zjevné další zájmy v jiných zemích, i kdyby to nebyli lidé zcela dokonalí.
29. 01. 2013 | 11:39

rejpal napsal(a):

myrta
To je přece naprosto reálné. Chce to jen dvě maličkosti -:)). Aby pravice získala parlamentní většinu (což se může klidně podařit, třeba nějakou hurástranou vzniklou samooplozením, které lidé skočí na špek), a aby zároveň TOP 09 byla v nové koalici nejsilnější stranou, což je asi tak pravděpodobné, jako že v Malenicích přistane létající talíř.
Tady je vidět, v jak reálném světě žijí současní politici.
29. 01. 2013 | 11:42

Silvie napsal(a):

Skogen

"V případě nerovné integrace už si změnu k lepšímu přes mnohdy velkou (: fantazii představit nedokážu. Je tedy z mého pohledu zásadně důležité, aby v této době vedli Českou republiku lidé, kteří budou zcela věrni České republice a nebudou mít zjevné další zájmy v jiných zemích, i kdyby to nebyli lidé zcela dokonalí".
Toto je i můj názor.
Ale obávám se přesně téhož - zpochybnění voleb a jejich opakování,dokud z nich nevyjde ten "správný" vítěz. Něco podobného se odehrálo kolem LS.
29. 01. 2013 | 11:45

Skogen napsal(a):

rejpal,

jsem rád, že jste mi dal zapravdu, když jsem před druhým kolem napsal, že Schwarzenberga Zeman utáhne na vařené nudli. Téma vládní odpovědnosti měl Zeman nepochybně v záloze, bylo však příliš konfrontační a nakonec ho otevírat nemusel, což udělal dobře. Protože, jak jsem psal, jestliže Zeman udrží na uzdě své ego, má to v kapse. A ukázalo se, že Zeman má pevnější sebeovládání než jeho protějšek. A stačilo to i na překonání sentimentu.

Nemyslím si, že by měl Schwarzenberg bůhvíjak dobrou taktiku, tímto způsobem se bude hájit kterýkoliv patřičně otrkaný šesťáček: „Ano, byl jsem tam, ale to okno rozbili jiní, já jsem se jen koukal...“ . Vlastně jsem docela litoval Schwarzenbergův volební tým, který si musel rvát vlasy a okousat nehty až na nohou.
29. 01. 2013 | 11:47

svatý Václave... napsal(a):

MF dnes těžko rozdýchá, když Zeman její redaktorce řekl, že je MF dnes bulvární deník.
29. 01. 2013 | 11:50

Hana napsal(a):

Zkuste se zamyslet. Proč by Zemanovi lidé v den voleb udělali takovou pitomost? Proč by zadavatel i vydavatel naprosto vědomě porušil zákon? Proč udělat něco tak neskutečně stupidního? To si vážně myslíte, že je Zeman takový idiot - ať si o něm myslím, co chci.Proč nějaký právník vrazí přes milion do něčeho takového? Kde ty peníze vzal? Osobně si myslím, že by se měl Zeman přidat k tomu trestnímu oznámení a ze své funkce se zasadit o to, že tahle kauza neusne. Na mě z toho totiž silně táhne provokace.
Pokud se týká tolik zmiňovaného výroku Posselta - ano, on to neřekl. Ovšem už se vůbec nikdo nezmiňuje, že velmi podobný výrok opravdu padl - jen ho řekl někdo jiný - http://www.blisty.cz/art/67152.html. A je to o to horší, že to řekl mluvčí poslaneckého klubu ÖVP. Najdete tam i odkazy na média, ze kterých bylo čepáno - na rozdíl od mnoha našich dalších rádoby novinářů - tedy lehce ověřitelné (pokud ovšem umíte něměcky). Přečtě si to a pak mudrujte.
Je vcelku škoda, že když Zeman mluvil o tomto výroku, dostatečně si nezjistil původce - dopad by byl horší.
29. 01. 2013 | 11:56

Jirka napsal(a):

MF dnes těžko rozdýchá, když Zeman její redaktorce řekl, že je MF dnes bulvární deník. Karle, zas to nevyšlo?? Co krátké kalhoty, není zima:??
29. 01. 2013 | 11:57

rejpal napsal(a):

Skogen
Ta alternativní úvaha je zajímavá, ale pokud to někdo takto nastrojil, nevím nevím.
Především si myslím, že anulace voleb povede ještě k vyššímu vítězství Miloše Zemana. Do hry se totiž zapojí i ti, kteří Zemana nechtěli a nešli volit, ale tenhle verdikt je přivede k rozhodnutí jít volit (Karel Schwarzenberg už v podstatě nemá z jakých dalších vod lovit).
Mediální masáž asi hned tak neskončí (a Miloš Zeman se určité ještě o nějakou tu munici postará, ledaže by měl po ruce šaška, který by v pravou chvíli aplikoval roubík). Ale příští volby už těžko mohou přinést nejaký nečekaný úspěch stávajícím stranám - tak kolem 30 procent. Což by mohlo stačit, kdyby se například objevil Babiš a nasbíral dalších deset pro budoucí koalici. Historie se občas opakuje, ale nebyl by to důsledek masáže proti Zemanovi, ale spíš předvolebních slibů novodobých lovců dinosaurů.
A třeba se stane zázrak a Miloš Zeman uzavře příměří s novináři.
29. 01. 2013 | 11:59

palo napsal(a):

Jedno je jisté- že spousta z vás ubožáčků Karlovi závidí majetky-hrady a zámky a to ne jen v ČR. Tak se s tím už smiřte- lůza měla a vždy bude mít úplný hov.. :-D
29. 01. 2013 | 12:03

aga napsal(a):

Stejně, organizátoři té Velké Kampaně se musejí válet smíchy po podlaze, na jaký absurdní špek jim zpovykaná česká mládež a nepříčetná kulturní fronta skočily:
anarchismus ve službách starého bohatého feudála, který je navíc vrcholným představitelem státu. A ti zfanatizovaní trubci jim to žerou - to je k neuvěření. Osud umí být krutě ironický.

"Anarchismus" samozřejmě není nic jiného než cíleně podporovaný infantilní vzdor proti jakékoli autoritě a povinnosti, který byl šikovně sveden do zcela neanarchistických kanálů.
29. 01. 2013 | 12:05

Roman Havrát napsal(a):

ano. Souhlasím s vaším názorem ale Petr hvížla nemá pravdu v tom jak v blesku se oběvilo jeho jméno Šetina jan se ohradil kvuli novému mostu v Králově most je asi za pár tisíc. nechápu ....
29. 01. 2013 | 12:06

Analytik napsal(a):

Almo G™ 10:13
1. Za patřičnou částku vytáhne Blesk proti komukoliv.
2. Od křupanova týmu nečekejte sofistikované plány ani akce.
3. Důstojník StB nepodniká z vlastní vůle. Jen na rozkaz nebo na objednávku.
4. Inzerovaný fakt může znehodnotit jen autor. Blesk tu byl jen za poslíčka.
5. Estébák nikdy nepráskne svého řídícího důstojníka ani sponzora.
6. Tady se jen opakuje bod 4. Distancování upoutá pozornost nečtenářů Blesku.
7. Souhlas. Nikdo jiný neměl na podobné akci zájem. Byl to jediný soupeř.

A výsledek analýzy: Cesty božích myšlenek jsou nevyzpytatelné.
Ještě budeme žasnout, co Ho napadne po svržení Nečasovy vlády a rozpoutání předčasných voleb. To je jediný Zemanův nápad, kterému fandím.
29. 01. 2013 | 12:07

Skogen napsal(a):

Silvie

je velmi zajímavé sledovat protiváhu sil. Havel x Klaus. Havel jako typicky prozápadní politik s integrací neměl problém, koneckonců to byl Schearzenebergův člověk (média to podávají opačném gardu), oproti tomu zde byl Klaus (kterého opravdu nemusím, ale tu protiváhu si uvědomuji), který reprezentoval národní (v dost pochybném pojetí, ale přece jen) zájmy a orientoval se na východ, vstřícnost k Putinovi je vcelku neodiskutovatelná.

Pokud tedy mocenský vliv západu měl v úmyslu plně integrovat ČR, zásadně prokoučoval premiérské křeslo. Nejspíš proto, že v tomto případě nebylo možné vystačit s mediálním obrazem a ve hře byly úzké osobní vazby, kdy se tehdejšímu outsiderovi Klausovi podařilo nahradit Komárka (česká perestrojka) a nepustit ke slovu osobnosti (Švejnar?) na Havlově straně.

Mezitím se k moci dostala ČSSD, která podle mého názoru reprezentovala skutečné zájmy ČR spolu s historickou nevyhnutelností (plnoprávná integrace do EU), která byla spolu s KSČM (izolacionismus, kontraproduktivní euroskepticismus) jedinou autentickou silou. Jako taková se paradoxně i přes relativní úspěchy stala terčem obou stran. Což trvá dodnes.

BTW: píšete velmi zajímavě. Na rozdíl ode mne realisticky :)
29. 01. 2013 | 12:07

neo napsal(a):

ld :

Je zcela logické, že se Československo rozdělilo na Česko a Slovensko.
A doporučuji si přečíst toto:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Spor_o_u%C5%BEit%C3%AD_slova_%C4%8Cesko
29. 01. 2013 | 12:07

Asfalt napsal(a):

Zemědělec:
Díky.

Rejpal:
S tím, co jste napsal ve 11:37, nemám naprosto žádný problém.
Souhlasím i s Vámi uvedeným "Je vidět, že kampaně u nás nemají tradici a kandidáti (a zejména jejich štáby a sympatizanti-aktivisté) to neumí."
Jen bych se možná již tázal, zda jde stálo o pouhé "neumění", nebo už o fanatismus, který předznamenává změnu systému. Demokracie předpokládá pluralitu názorů (a média, která tuto pluralitu zpostředkují) i zaručenou svobodu projevu. Nikomu pak nesmí být způsobena újma na právech pro vyjádření názoru (míním tím jedince, ne profesionálního novináře, který naopak sakcionován být může, dokonce i musí, dělá-li z veřejného prostoru, který není jeho, neobjektivní estrádu hlouposti). Pokud není uvedené splněno, nejde o demokracii. Totalitní kapitalistický systém je fašismem.
Jestliže tedy Roithová veřejně schvaluje poškození práv Dejdara za to, že vyslovil svůj názor, pak se ptám, zda to jen "neumí", nebo už se jedná o fašistu. Tutéž otázku mám nad Wágnerovou, která žádá totéž v jiném případě a která sice kritizuje ruskou justici ve věci Pussy Riot, ale na svobodu projevu v ČR v souvislosti s inzerátem v Blesku zcela zapomíná. A tak dál.
I Vy jste překvapil. V čem je podle Vás inzerát nepravdivý, že žádáte nejpřísnější potrestání?
PS. Některé výrazivo je rétorickou nadsázkou s vyjímkou Roitové, kde si už opravdu nejsem jist.
29. 01. 2013 | 12:08

Petr z Tábora napsal(a):

Pan Hvížďala pokračuje v kampani tak jak nám ji předvedl v minulých dnech. Není Vám to trapné ? Snažíte se vytvořit lživý obraz kampaně , kde na jedné straně stál anděl KS a proti němu hnusný MZ se svými spojenci. Nestojí mi zato, zde vyjmenovávat všechny fauly protistrany za kterou kopete.
O inzerátu jistě rozhodnou příslušné orgány. Ty formulace v něm jsou, právně vzato, o něco složitější než prezentujete.
29. 01. 2013 | 12:08

rejpal napsal(a):

Skogen
Musím připustit možnost, že vládní téma v záloze bylo a nedošlo na něj kvůli neplánovaným Sudetům. A člověk je vždy otrokem svých vlastních úvah. Osobně bych na mezinárodně-politické téma nikdy nehrál (důvodů je dost), ale připravil bych si rešerši všech bohulibých počinů vlády s důrazem na kroky ministerstev v gesci TOP 09/STAN. S tím by se dalo vystačit na tři kola voleb. Jednoduše řečeno - snažil bych se usilovně vrátit dvě postavy žijící samostatným životem zpět do jedné. Ke všemu by to bylo naprosto legitimní, nebylo by třeba použít ani jednu polopravdu. Jen trochu zahrát na emoce. Ale já nekandiduji a Zemanova strategie byla nakonec úspěšná.
29. 01. 2013 | 12:09

Přihlížející napsal(a):

Pozoruji, že vášně neutuchají... Pro mně je důležitá jediná věc: férový souboj. Pravdu mají hlasy, že v zahraničí je podobný boj daleko tvrdší, vytahuje se mnohem těžší kalibr (nevěstince, úplatky, korupce, spolupráce), kydaným hnojem se vskutku nešetří. Vytáhnout z rukávu lze jakékoli eso. PRAVDIVÉ! Pokud by se snad provalilo, že si něco z toho jeden z kandidátů vymyslel, lhal, s cílem pošpinit soupeře a sám vyhrát, okamžitě by skončil s nebetyčnou ostudou, i přes následné omluvy.
Podívejme se na to z druhé stránky: Oponent Zemana mohl klidně na půl úst v nějaké diskuzi zmínit, že v Britských listech četl, jak M. Z. kdysi znásilňoval malé holčičky a chlapečky. Vypukl by skandál. Zemanův oponent by se omluvil Dvakrát, pětkrát, desetkrát... - nic platno, do hlav případných voličů by bylo sémě nedůvěry úspěšně zaseto.
Tak si říkám, jestli bych se neměl změnit. Začít lhát (kdo lže, ten krade), podvádět, stát se povýšeným a být hnusnej na lidi. Prezident by přece měl být můj (náš) vzor, ne?
Dodatek: Karel Hvížďala je velmi seriózní, článek pak zcela pravdivý. Navíc patří mezi ty (Hvížďala), díky nimž tady většina může psát a prskat vzteklý slinty jeden na druhýho, aniž bychom skončili v temný kobce totalitního vězení.
29. 01. 2013 | 12:10

Skogen napsal(a):

rejpal

„... Především si myslím, že anulace voleb povede ještě k vyššímu vítězství Miloše Zemana. Do hry se totiž zapojí i ti, kteří Zemana nechtěli a nešli volit, ale tenhle verdikt je přivede k rozhodnutí jít volit (Karel Schwarzenberg už v podstatě nemá z jakých dalších vod lovit). ...“

Jste si jistý? Totiž, jste si jistý, že cílová skupina, která čte Blesk, je do té míry k prodlouženému mediálnímu působení rezistentní, že bohatě nevynahradí výpadek nějakého toho procenta, které by mohlo prozřít? Já si zdaleka jistý nejsem.

Byl bych nesmírně rád, kdyby se k alternativě anulace voleb vyslovil někdo blízký ústavnímu právu.

Jsou-li nějaké lhůty, jistě jich bude v maximální míře využito. Podle mého selského rozumu by mohl být prostor do složení prezidentského slibu. Do té doby můžeme měsíc vídat Zemana „opilého“, „hulvátského“, „lhoucího“, „nefotogenického“, „směšného“, „trapného“...

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-volba-prezidenta/189760/dobre-rano-pane-prezidente-zemane-a-priste-opatrne.html

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-volba-prezidenta/189885/komentar-psycholozky-zeman-vzal-polovine-naroda-nadeji.html

http://www.lidovky.cz/zeman-neni-prvnim-prezidentem-bohdalove-fotila-se-i-s-novotnym-ci-havlem-14g-/zpravy-domov.aspx?c=A130128_202015_ln_domov_khu

http://tn.nova.cz/zpravy/prezidentske-volby/u-zemana-slavi-jen-opili-priznivci-v-lucerne-zni-to-je-v-prd.html

http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/82984/prezident-milos-zeman-bude-brat-359-tisic-mesicne.html
29. 01. 2013 | 12:19

palo napsal(a):

Přihlížející: Otázka je jestli tendle hnus tady má být každých 5 let. Je sice hezké se opět ujistit že mezi námi stále žije plevel kterej jenom škodí. Nebo by bylo lepší, aby o jmenování prezidenta rohodlo jen pár uznávaných nestranických odborníků.
29. 01. 2013 | 12:20

Golem napsal(a):

Na inzerát a Zavadila kašlu, nezapomínat bychom měli že česká postosmdesátádevátá komedie vyvrcholila. Jaké byly její milníky?
1. Tzv. kuponová privatizace, v rámci níž bylo rozkradeno co patřilo všem a to kvalitní dáno za babku "zahraničním investorům", díky čemuž se stát z černých čísel dostal trvale a vzestupně do červených a ročně z této země do zahraničí naopak mizí cca 260 miliard. Stali jsem se kolonií.
2. Rozdělení země - opět za vydatné "pomoci" naší a hlavně slovenské emigrace a jejich chlebodárců. Naplnilo se heslo kolonialistů "Rozděl a panuj", v EU jsem nicka nejen ekonomická, ale i politická.
3. Přímá volba prezidenta, která ukázala, jací hlupáci jsme - vybrali jsme si kandidáty, z jichž jeden ani není Čech a je poloviční invalida, druhý je renegát, sprosťák a opilec.
takže s Janem Nerudou "...jen dál, národe náš drahý, věčně dál...však čas nový nové chce mít činy..." My Češi však, milý Jene a vlastenče, jsem schopni již jen dělat kočičiny!
A přímo k Zemanovi? Je to jednak Klausův brácha, takže Klausovy hříchy jsou jeho a naopak a začal opravdu správně -místo, aby řekl, které problémy obyčejných lidí, nebo chcete-li většiny lidí "jichž je prezidentem jak řekl", chce především pomoci řešit, vyjadřuje se k problémům nám vládnoucích nadlidí. TAKŽE - AŤ VĚČNĚ ŽIJE ČESKÝ ABSURDISTÁN - PROTOŽE NA JELENÍ PŘÍKOP UŽ NEMÁME!
29. 01. 2013 | 12:22

rejpal napsal(a):

Asfalt
Potrestání - ne kvůli nepravdám, ale jak jsem pochopil, existuje zákon, který omezuje volební inzerci co do času před volbami. Jinak by mi to bylo šumák. Ale to víte vy asi lépe než já z druhé ruky. Pokud nic takového neexistuje, vezmu svůj výrok zpět.
Pokud jde o neumění vs fanatismus. Já se vždycky snažím užívat měkčí výrazivo, pokud nemám dost silné důkazy o opaku. Nevím, jak je to doopravdy a nechci některé ze stran křivdit. Ono je i těžké rozklíčovat, co jde o aktivity koordinované volebními štáby a co aktivismus některých fanatiků. Ono ani u toho nádherného klipu Kníže k lidu blíže při pozorném sledování nelze vyloučit sice nepatrnou, ale přesto možnost parodie. Vždyť tohle žádný jen trochu soudný člověk nemůže myslet vážně. Je to jak z jednoho starého Buriánova filmu.
Ale v zásadě rovněž nemám žádný problém s vašimi argumenty, jsou to kosmetické rozdíly.
29. 01. 2013 | 12:24

dříve čtenář napsal(a):

Prosím blogery, aby nechodili kolem "horké kaše".

Hvížďalo, vám prostě peníze nesmrdí, že? Pro ně jste schopen napsat cokoliv!
29. 01. 2013 | 12:24

Obdivují klidného Zemana napsal(a):

To co na Zemana kydají jakoby umělci a celá pravicová klaka ,to vyžaduje od Zemana hodně pevné nervy a slušnosti .
29. 01. 2013 | 12:30

Skogen napsal(a):

rejpal

souhlasím. Za normálních okolností by tomu tak bylo. Jenže, jak už jsem mnohokrát napsal, považuji za stěžejní téma voleb (plus těch nadcházejících parlamentních) právě osu integrace. Zeman tak nemusel dělat téměř nic, Schwarzenberg, jak jste poznamenal, se utopil sám a Zeman si přirozeně otevřel téma míry loajality v integračním procesu, která by asi v oponentově případě byla maximální. Zeman několikrát unii kritizoval za „byrokratizmus“ (technické normy), čímž možná chtěl posbírat něco napříč spektrem, daleko spíš si však myslím, že je to hlubší vrstva jeho politiky, což je nakonec důvod, proč ho podpořil i Klaus. Tedy spolu s tím, že Zeman asi nebude iniciovat a podporovat inkviziční tribunály, které by mohly pravdoláskařskému rivalovi Klausovi zatápět. V tomto smyslu využili jeden druhého.
29. 01. 2013 | 12:31

pěvec napsal(a):

hvížďalo, konečně se píše i o tobě
Tvrdý nářez českým novinářům a umělcům kvůli knížeti. To nebudou číst rádi

...Velký krok ke konci české žurnalistiky

Teď už nikdo nemůže vzít do ruky tyhle noviny a říct si, že si v nich přečte nějakou nestrannou informaci. „Teď už si vždy řekne, co je za tím za zájem, jakou hru teď na něj hrají. Už nikdy těm novinám nelze věřit, že jsou nestranné. Tohle poznání si může každý člověk přenést na média obecně. Svým způsobem se ti pánové v denících a v Aktuálně.cz zasloužili o velký krok ke konci české žurnalistiky,“ domnívá se Petr Žantovský.

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Tvrdy-narez-ceskym-novinarum-a-umelcum-kvuli-knizeti-To-nebudou-cist-radi-261086
29. 01. 2013 | 12:34

rejpal napsal(a):

Skogen
Upřímně, v zemi, kde 80 procent a více tvrdě odmítá vládu a řada z odmítajících chce za prezidenta jejího čelného představitele, si nelze být jistý ničím. Jdu na to ale spíš z těchto pohledů:
Druhé kolo zmobilizovalo hned několik skupin: a) skalní příznivce KS - ti přišli všichni, b) ty, pro které byl KS druhou volbou - těch přišla většina, c) odpůrce Miloše Zemana - těch asi také přišla většina.
A je tady 40 procent lidí, kteří nepřišli. Velká část jsou ti, kteří na volby kašlou z principu (a ti určitě nepřijdou ani potřetí), a ti, kteří nechtěli ani jednoho. Jenže řada z nich má určitý smysl pro proporce a jakousi obecnou spravedlnost. Tohle rozhodnutí by mohlo tu zmiňovanou rezistenci prorazit a zvednout tuto část nevoličů ze židlí. Ten rozdíl byl tak velký, že žádný inzerát (navíc nic nového) nemohl výsledek změnit o víc jak o procento. Miloš Zeman volby vyhrál, a měl by dostat šanci... Podle sebe soudím tebe, říká se, a v mém případě jsem si jist, že bych ve třetím kole šel volit Zemana. A nebyl bych určitě zdaleka sám.
29. 01. 2013 | 12:35

Přihlížející napsal(a):

Palo: samosebou, že přímá volba je naprostá blbost, prezidenta volí nakonec média a hlavní slovo má populismus (kdyby aspiroval na kandidaturu Karel Gott, Lucie Bilá nebo Zdeněk Svěrák, asi by dopadlo úplně jinak :-) ). Zcela optimální by bylo, kdyby v Senátu a Parlamentu neseděli darmožrouti, robotičtí hlasoválci, zcela v chomoutu svých politických stran, nýbrž lidé, kterým jde o stát (nikoli o sebe), kteří přemýšlejí nad návrhy (byť konkurenčních stran), korigují je, vylepšují. Jenže, troufám si říct, to už jen podle ksichtu není naprosto valná většina obou komor. V českých podmínkách, vím, tak trochu sci-fi představa.
Přímá volba je vhodná tam, kde je zaveden prezidentský systém (tip bych si, že Zeman učiní první kroky k tomu, aby u nás byl zaveden také - což v zemi s historickou tradicí systému parlamentního není zrovna šťastným řešením).
29. 01. 2013 | 12:39

ld napsal(a):

neo,

je mi líto, žádný hybrid, o kterém se zmiňujete, neexistuje. Reálná je pouze připravenost Čechů k lenosti a zkracování názvu státu, jehož jsou členy.
Ano, rozbitím ČSFR vznikla ČR a SR. Slovensko je tradiční název již jen proto, že se dá odvodit z dřívějšího Československa, tedy 2.poloviny slova. To je celé.
29. 01. 2013 | 12:43

rejpal napsal(a):

Skogen
Trochu se nám ty repliky v dialogu překrývají -:))
To, že Zeman příliš neotvíral otázky EU, bylo z jeho strany dost chytré. Kdo chtěl, slyšel, že je proevropský, ale všechno je relativní a střízlivější postoj k EU je prostě alternativou, navíc rozumnou. To, že jsem Evropan, neznamená, že s otevřenými ústy budu aplaudovat všemu, co z centra přijde. Všechny extrémní postoje jsou pro kočku
29. 01. 2013 | 12:43

Pepa Řepa napsal(a):

pěvec
přesně tak. Když sem nějaký mudrc zítra vylepí, že Šlouf zaškrtil manželku, nikdo tomu neuvěří i kdyby to byla pravda.
Mediální čípci se vyznamenali. Jeli s mexickou vlnou. Hele v Respektu vyjadřují kolektivně podporu jako kdysi ˇpracující v ČKD.
Co my?
A už to jelo!
A t.zv. "komentátoři a politologové" najednou prozřeli a vědí kdy a kde se to zvoralo.
Děsné panoptikum!
Našlo se jich pár myslících vlastní makovicí, třeba Nováček.
29. 01. 2013 | 12:46

Lop napsal(a):

Seriózní novinář by se takových manipulací, jak je v tomto blogu, dopouštět neměl. Hvížďala možná kdysi seriózním novinářem byl, dnes už to ale neplatí.
29. 01. 2013 | 12:49

drozd kvíčala napsal(a):

Naše média jsou česká jako Kharl.
Mladá fronta dnes – Rheinisch-Bergische Druckerei und Verlansnesellschaft mbH (Německo)
Lidové noviny- Rheinisch-Bergische Druckerei und Verlansnesellschaft mbH (Německo)
Blesk, AHA, Reflex – Ringier Axel Springer Media AG- (Německo - Švýcarsko)
Týden, Instinkt – Pawlowski AG (Švýcarsko)
Deník – Verlagsgruppe Passau (Německo)
29. 01. 2013 | 12:49

Obdivují klidného Zemana napsal(a):

Přihlížející: Prezidenta nevolí media ,ty media si to jenom myslely . Zeman je přímy důkaz .
29. 01. 2013 | 12:49

Asfalt napsal(a):

Rejpal:
Stát může sankcionovat jen a pouze tehdy, pokud mu to zákon dovolí. Jaké jsou sankce za neuvedení zadavatele (který skutečně uveden nebyl) teď nevím a hledat to nechci (není proč). Protiprávnost (předpoklad sankce, je-li sance stanovena) vyvozuje i nepravdivost údajů. Pokud tedy žádáte sankci, musíte prokázat nepravdivost. Proto, chcete-li o sankci vůbec uvažovat, musím se ptát na nepravdivost inzerátu v takévé závažnosti, abychom potřebu sankce mohli postavit nad hodnotu svobody projevu.
Osobně jsem odpověď na nepravdivost inzerátu žádal proto, že sám si již přestávám být jist, zda jsem blázen já, nebo ti druzí. Chtěl jsem proto znát argumenty, proč je inzerát nepravdivý. Opravdu je neznám a nikde vysloveny nebyly. Mem mepravdivosti se jen šíří davem.

Výrazivo je dvousečná zbraň. Někdy vzbudí pozornost, někdy odradí. A tak dál. Já osobně nemám žádná pevná pravidla použití.

Ve Vašem případě jsem si naprosto jist, že i kdybychom si nerozuměli, kompromis bychom našli. Ale pane Rejpal, to šílenství jiných mě doslova děsí. Co ještě lze čekat od těch, kteří neumí ani vyhrát, ani prohrát a svůj vztek pětiletého Jardy, že prohrál v Člověče nezlob se, ukájí sankcemi, jejichž učel je zcela jiný.
29. 01. 2013 | 12:50

vasja napsal(a):

Puste rušičky.
Štvavá vysílačka ČRo 6 a agent revančistů zase jede :-)

Ale je jasný, že takovej Hvížďala s Justem, by rači mazali 100x podepsat antichartu, než dostat takovejhle exemplární vejprask.
Huš, Kadle :-))
29. 01. 2013 | 12:51

Skogen napsal(a):

rejpal

souhlasím, že kdokoliv v Zemanově kůži by takto zvítězil oprávněně a zpochybnění oprávněnosti by bylo na místě posuzovat jako nespravedlnost...

Snad máte pravdu :)

Mějte se.
29. 01. 2013 | 12:52

scallop napsal(a):

Pepa Repa

"Nechápu, jaký prospěch by Bimbo z tak slabomyslného inzerátu mohl mít, když byly už karty ložené."

Treba dostat k volbam lidi, kteri ctou - i kdyz pomale - jen Blesk.

Velikanovi to mohlo jen pomoci.
29. 01. 2013 | 13:03

Ing. N. napsal(a):

(ventos) píšete:

" Když už probíráte volební podrazy, tak na začátku byl Jan Ruml a aféra Bartončík a pak už to pokračovalo skoro o každých volbách"

Dovolím si připomenout první polistopadový předvolební podraz, kterého se zúčastnili tito politici:

Václav Havel - vyhrožoval Bartončíkovi

V době, kdy byla zakázána jakákoliv předvolební agitace vystoupili

Pavel Rychetský
Jan Ruml
Michael Žantovský

s prohlášením, které nepravdivě očernilo Bartončíka. Obvinění nebylo Bartončíkovi nikdy dokázáno a výše uvedeným výtečníkům se nic nestalo, přestože porušili volební zákon.

Jak je vidět, zákony platí jen pro někoho, ti správní se jimi řídit nemusí.
29. 01. 2013 | 13:04

rejpal napsal(a):

Asfalt
My dva už jsme se párkrát střetli v různých věcech a nikdy to neskončilo invektivami. A vždycky se nějaký kompromis našel. Myslím, že o tom by polemika měla být. Myslím, že v tomhle jsme na stejné lodi
29. 01. 2013 | 13:04

Asfalt napsal(a):

Rejpal:
Souhlas. Ale kdybyste řekl, co je na inzertátu nepravdivé, zejména když žádáte sankce, které nepravdivost předpokládají, poslal bych Vám místo smajlíka smajlíky dva. :o)
29. 01. 2013 | 13:08

Kalaš napsal(a):

Mě je jedno jak odporný název ČESKO VZNIKL. ale JE NESMYSLNÝ, NELOGICKÝ, URÁŽÍ POLOVINU NÁRODA.
Také se hodně stydím za to co ukázaly volby. Nemáme elity, máme ubohé novináře a "umělce", kteří se navíc ani po jasné porážce asi nestydí a nehodlají se poučit
29. 01. 2013 | 13:14

Matouš napsal(a):

Zemanův tým tímto krokem - lživým inzerátem v Blesku - klesl na nejhlubší dno všech
představitelných svinstev. Tím pádem je prezidentem za kterého se zase budeme muset stydět ( po nenechavém milovníkovi cizích per obložených drahokamy - Klausismovi )
29. 01. 2013 | 13:16

Přihlížející napsal(a):

Obdivují klidného Zemana (já ne):

> Prezidenta nevolí media

A tedy kdo, prosím pěkně? Lidé ovlivnění těmito médii? Nevychází to nastejno?

> ty media si to jenom myslely .

Správně: TA media si to jen myslelA. Bonus: Média si nic nemyslí.

> Zeman je přímy důkaz .

Čárku nad „přímy“ vám už asi prominu. Zcela nepochybně důkazem je, máte pravdu! Lhal (přenášela to média) a podváděl (přenášela to média). Díky tomu vyhrál.

Doporučení: dostůjte v klidu své přezdívce :-)
29. 01. 2013 | 13:17

Přihlížející napsal(a):

Kalaš:

Tohle jde zcela mimo mé téma, nicméně dovoluji si zdvořile podotknout, že název Česko není nesmyslný ani nelogický (zeptejte se v Ústavu pro jazyk český). Možná někomu nepřipadá estetický, já si už docela zvykl.
29. 01. 2013 | 13:21

on. napsal(a):

Kampan knizete byla taky odporna, akorat nechal spinavou praci na mediich a zfanatizovanych mladych. Takze si kandidati nemaji co vycitat.
29. 01. 2013 | 13:25

neo napsal(a):

ld :
Slovensko je tradiční název již jen proto, že se dá odvodit z dřívějšího Československa, tedy 2.poloviny slova. To je celé.

ANO a Česko je ta první část. To je celé.
29. 01. 2013 | 13:31

Suchoř napsal(a):

prezident M. Zeman by měl především zamést nájemnými neobjektivními štváči v masmédiích, kteří nechápou, že jejich pěna již přetekla a jsou nudní
29. 01. 2013 | 13:34

krajan napsal(a):

Pane Hvížďalo, já vím, že zřejmě diskuzi nečtete, ale přesto:
Většinou s vámi nesouhlasím, ale stále jsem vás měl (zjevně poněkud naivně) za jednoho ze solidnějších novinářů. Tímto blogem, plným, jak vy říkáte, podpásovek, (ovšem z vaší strany) jste se zařadil do slouhovského šiku, vedeného MfDNES a Aktuálně. O LN včetně Neviditelného psa se zmiňovat netřeba.
29. 01. 2013 | 13:45

rejpal napsal(a):

Asfalt
Tenhle aspekt je zcela prostý. Já vůbec neměl na mysli pravdivost (ten inzerát jsem do dneška ani neviděl). Byla to reakce na informaci (byla tady někde na Aktuálně, dokonce snad i s odkazem na nějaké legislativní ustanovení), že byl porušen zákaz volební inzerce těsně před volbami. Proto má reakce - nikoli na obsah, ale na inzerát jako takový. Pokud tomu tak není, naběhl jsem si na vidle. Pokud ano, byl bych pro sankce, protože mi vadí, když se vytvoří nějaké pravidlo, a poté je porušováno.
Nejsem sice právník, ale selský rozum mi říká, že kdyby podstatou problému měla být pravdivost informace, je to půda spíš pro civilní žalobu. Ta pře by se možná táhla déle, než celé funkční období Miloše Zemana.
Ale je pravda, že jsem si to zavinil sám. Slovo nechutnost se dá velmi snadno interpretovat v té poloze, jak jste ho vnímal.
29. 01. 2013 | 13:46

Silvie napsal(a):

Tak nějak v tom předvolebním a povolebním masakru zaniklo, že Topka s Kalouskem prosazuje závazek rychlého vstoupení do fiskální unie.

To se nám chce ještě před svým skonem pomstít?!
29. 01. 2013 | 13:51

ld napsal(a):

neo,

takže dle vás je na řadě Francouzsko, Burkinifassko, Izraelsko, Pobřežoslonovinsko a třeba Čínsko se Středoafricko. Co Vatikánsko nebo Albánsko?
Člověče, v dotčených státech by pisatel dostal rovnou přes hubu. A právem. Jenom u nás se rajtuje na takových líných opruzeninách.
29. 01. 2013 | 13:53

Občan napsal(a):

Neo,

proč pořád tak strašně hlasitě deklaruje, jak jste hloupý?
Kmen "česko" v názvu Československá republika NEMÁ vůbec nic společného s PODSTATNÝM jménem. Protože je odvozen od PŘÍDAVNÉHO jména "česká". Jenže to by se musela psát "Českáslovenská republika", což je pravopisně neschůdné; nebo s pomlčkou, což bylo nerpůchodné politicky. Takže bylo použito toto přechýlení.
29. 01. 2013 | 13:55

Přihlížející napsal(a):

Občan 29. 01. 2013 | 11:16:

Vaše interpretace Zavadilova inzerátu a následně konfrontace s Vašimi nepřesnými citacemi je obdivuhodná! Blahopřeji! Úžasný projev myšlenkové ekvilibristiky (nebo impotence?).
Právě na tento „Občanský druh“ byl inzerát cílen a byl i zásahem do černého. Odporné.
Ne že bych ve všem věřil Wikipedii, nicméně poměrně fundovaný popis zde naleznete: http://cs.wikipedia.org/wiki/Vysídlení_Němců_z_Československa
Pokud si vzpomínám, neřekl pan Schwarzenberg ani setinu z toho, co je jinak běžně a veřejně publikováno, a s čím se může každý obeznámit.
29. 01. 2013 | 13:57

Občan napsal(a):

Id,

Vy jste ještě nikdy nebyl ve Velkobritánijsku? :o)))
29. 01. 2013 | 13:59

zasMeňo napsal(a):

PCHÁ ! Víkendový sníh roztál, vážený pane Hvížďalo ! Vy byste to měl chápat. Chápete to, ale děláte to "schválně". Hloubíte pořád ještě další příkop ve společnosti : Vaše pravice versus naše levice !
29. 01. 2013 | 13:59

RedNeck napsal(a):

Mám silné podezření, že paskvil "Česko" byl zaveden proto, aby "čecháčci" zapomněli na slovo REPUBLIKA a do funkce nejvyšší tak mohl být instalován šlechtic typu K. S.
29. 01. 2013 | 13:59

šašek z Jihlavy napsal(a):

rejpal mimo jiné napsal:
"Miloš Zeman se určité ještě o nějakou tu munici postará, ledaže by měl po ruce šaška, který by v pravou chvíli aplikoval roubík)..."
xxxxxxxxxx
Já bych rád, ale bojím se, že by mě kous´.
29. 01. 2013 | 14:01

Luba napsal(a):

Přátelé,
za sebe bych se dopustil závěrečného "objektivního" shrnutí.
V rámci objektivity, aby bylo jasno: volil jsem Zemana (ve druhém kole, v prvním Fischerovou).

Příčiny úspěchu Miloše Zemana:

1. Je známý. Jeho knihy se dají číst. Přednáší na univerzitách.
2. Je zábavný. Je zván i do divadel.
3. Je nepřehlédnutelný (měří dva cca metry a váží cca 150 kg).
4. Je výrazný. Jeho výroky jsou snadno zapamatovatelné.
5. Prosazuje češtinu i na mezinárodních fórech = neponižuje se.
6. Je mravně bezúhonný. Na mravní úhony má Šloufa.
7. Jako ekonom ovládá trojčlenku.

Příčiny možného neúspěchu prezidenta Miloše Zemana:

1. Jeho alkoholismus a jiné toxikománie.
2. Bojovná protiislamistická rétorika při nedostatku Pandurů.
3. Nasazení jeho volebního týmu coby souboru Hradních poraděnků.
4. Mezery v čínštině.
5. Požár Pražského hradu v důsledku odhození Zemanova špačka.
6. Požár Národního divadla v důsledku téhož.
7. Požár prezidentského speciálu v důsledku téhož.
29. 01. 2013 | 14:04

Tomáš napsal(a):

Hluboký příkop rozdělil českou společnost.Už jsem zaznamenl názor souseda,tzv. osmašedesátníka,neměl jsem jít volit,volil Zemana.V I kole volil Fischera,já jsem volil K.Schwarzenberga.Věděl jsem o neúspěšnosti K.Schwarzenberga ve volbách v Rakousku,ale šel do toho.Prohrál,ale jeho porážka nebyla úplně férová.Poručík Stb Zavadil zadal lživou inzerci v deníku nejčtenějším, Blesku.Jaká jsou utajená spojení tohoto pána a kam až vedou nevím, zda se to kdy rozkryje.M.Zeman vsadil a upsal se Rusku a je prezidentem.Uvidíme co se z toho vyklube. Před sto lety jeden plk.gen. štábu také pracoval za c.a k. pro Rusko a byl odhalen.Rusko si je vědomo své hry v bloku BRICS,kdo tam hraje prim je známo ,a pošilhává po EU jako izraelité po Svaté zemi.Sloužit dvěma pánům nelze ,to už poznal E.Beneš a zvolil to horší zlo, po II svět.válce.Doufám,že Miloš si vybral to menší zlo,když už se rozhodl tak jak se rozhodl.
29. 01. 2013 | 14:09

seriózní chlapík napsal(a):

Luba.

Příčiny úspěchu Zemana - souhlas. Až na bod 6. Tady Miloš ukradl Kárlovi
jeho vlastní přesvědčení, že nejlepším hajným je pytlák.
29. 01. 2013 | 14:10

rejpal napsal(a):

šašek z Jihlavy
Kožená rukavice to jistí
29. 01. 2013 | 14:13

ld napsal(a):

Občan,

chystám se na dovolenou do Indicka. Vezmu to přes Nové Zélandsko. Mám tam totiž scuka s bráchou, protože se bude tou dobou vracet z potlachu z Filipínska.
:-)
29. 01. 2013 | 14:29

VašeK napsal(a):

Ve stejném vydání deníku Blesk (v 1. den voleb) byla i reklama "Nevolte Miloše". To je OK?
29. 01. 2013 | 14:30

Silvie napsal(a):

"Jan Hřebejk: "Rudá a hnědá prasata táhla lháře a demagoga na Hrad"

O prezidentských volbách a etice se píše a mluví už několik dní, píše Jiří Švejda. Diskutuje se křupanství, lidská spodina, chudoba duše i inteligence, urozená a intelektuální noblesa i jasně daná morální převaha. Výrokem tohoto období je pro mne osobně zhodnocení výsledků voleb, které pronesl režisér Hřebejk v sobotním večerním zpravodajství televize Prima z pražské Lucerny. "Rudá a hnědá prasata táhla lháře a demagoga na Hrad."

Koho tím myslel? Všechny Zemanovy voliče? Nebo snad pouze ten jejich necelý půlmilion, který přehlasoval druhého kanidáta?

Označil tak Zemanův volební štáb? Nebo své kolegy a kolegyně, kteří Zemana veřejně podporovali? Způsobila to hysterie? Nebo hluboce zažitý pocit osobní nadřazenosti?

Myslím si, že dokud se pan Hřebejk neomluví, vyřazuje se ze společnosti byť jen řekněme normálně slušných lidí."

Blisty

Bez komentáře.
Názor na naši "intelektuální a mravní elitu" nechť si udělá každý sám.
29. 01. 2013 | 14:32

Asfalt napsal(a):

Rejpal:
Tak nějak jsem si myslel, že to bude, jak jste popsal. Takto asi média chtěla, abyste věc pochopil, chápal a dále nepřemýšlel (důvod pro toto tvrzení vyplývá z mediální masáže, o níž snad už nikdo nepochybuje).

Trestní oznámení bylo na Zavadila podáno pro šíření poplašné zprávy. Tresní zákoník uvádí:

§ 357 Šíření poplašné zprávy
(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

Obligatorním znakem je tedy nepravdivost. Inzerát uvedl, co řekl Swarzenberg. Dle mého pravdivě. Nepravdivou informaci, že jsou Benešovy dekrety neplatné, rozšířil Schwarzenberg, a to prostřednictvím TV. Samozřejmě museli bychom zkoumat i jiné znaky trestného činu, které podle mě naplněny nejsou (takže Schwarzengerg, nikoliv Zavadil, asi zavřen nebude).

Wágnerová žádá potrestání Zavadila podle etického kodexu advokáta, a to na základě tohoto ustanovení:

Čl. 4
Důstojnost a vážnost stavu

(1) Advokát je všeobecně povinen poctivým, čestným a slušným chováním přispívat k důstojnosti a vážnosti advokátního stavu.

Podle jejího názoru je inzerát nepravdivý a tato nepravdivost je důvodem porušení uvedeného ustanovení etického kodexu. Žádá pak potrestání advokátní komorou, která je orgánem advokátní samosprávy, nikoliv rozhodčím orgánem politické soutěže prezidentských kandidátů a jejich fanklubů.

Jak to tedy je, posuďte sám. Já svůj názor řekl - je to jak za fašismu.
29. 01. 2013 | 14:33

Inutakjeto napsal(a):

Jako zásadní si z tohoto blogu odnáším poznatek, že pan Hvížďala je pozorným čtenářem bulvárního Blesku, který my ostatní ani nevezmeme do ruky...
29. 01. 2013 | 14:34

vilemína napsal(a):

Pane Hvížďalo,
nepřijde mi ani podstatné, kolik V. Zavadila inzerát stál, ale kolik za tu akci dostal.
Tipla bych si, že vítr fouká dál z Ruska a ne jen od ČSSD.
Chodil nejen po Václavském náměstí - o tzv. Palachových dnech chodil s kamerou na rameni po Palachově náměstí a hrál si s kolegy na televizní štáb. Vyprávěl nám to taky bývalý spolužák, účastník té demonstrace.

P.S.: V. Zavadil je bývalý spolužák z gymplu.
A bohužel také hajzl, co tímhle klesnul na samý dno.
29. 01. 2013 | 14:34

Silvie napsal(a):

Vilemino
Zeptejte se zrovna pana Drozda, kolik dostal za ty "objektivní nezaujaté " komentáře on.
Protože to ,co tady provozuje v posledních dnech se ani při té největší shovívavosti nedá nazvat jinak, nežli odpornou žumpou.
29. 01. 2013 | 14:40

Jan K napsal(a):

Přihlížející-- argumentovat Ústavem pro jazyk český??
Opavdu jste tak duševně zaostalý???
.

Ano, to odporné slovo Česko je podstatné jméno, dá se skloňovat, není námitek.
Ale žijí zde českové, čecháci nebo kdo??
v Rakousku jsou rakouská města a nikdo se neurazí ani v Tirolsku, , v Maďarsku maďarská, v Rusku ruská, na Slovensku jsou východočeské Košice a Západoslovenský Trenčín, v Polsku severopolský Gdaňsk a jihopolský Krakow atd. Nikdo se neurazí. Ostrava je severočeské nebo východočeské město, Břeclav východo nebo jihočeská.??? Přijďte to vysvětlit do Brna- jiho nebo východočeského, Skončíte s kudlou v zádech.
Když někde žije více národů, musí být celkový název nad tím. Skotové, Welšané, Irové by vás utloukli kdybyste jim řekl že jsou angličané, ale neurazí se když jim řeknete že se vám jejich britské město líbí.
Ve vlámském nebo valonském městě jako cizinec neurazíte když pochválíte hezké belgické město
.
Ten název je prostě odporný, urážlivý, geograficky nesmyslný. Jeden z dalších pokusů jak antikomunisti chtěli rozeštvat a zdeptat obyvatelstvo
29. 01. 2013 | 14:42

mb napsal(a):

Silvie napsala: Rudá a hnědá prasata táhla lháře a demagoga na Hrad."

... to jste shrnula celkem hezky/pravdivě ...
29. 01. 2013 | 14:51

Ing. N. napsal(a):

(Silvie) píšete:

"Tak nějak v tom předvolebním a povolebním masakru zaniklo, že Topka s Kalouskem prosazuje závazek rychlého vstoupení do fiskální unie."

Vypadá to, že se jedná o další krok v přípravě instalace K.S. na post ministerského předsedy.
29. 01. 2013 | 14:51

Čenda napsal(a):

Všimněte si pánové a dámy kdo tak vehementně podporoval K. Schwancenberga. 1/ Ti co v exilu a v disidentu finančně podporoval KS a tedy cítí vděčnost, zvláště když to platí daňový poplatníci 2/ Umělci, kteří si dobře nechali zaplatit svoji roli. KS. dal na prezidentskou kampaň 30 mil. Kč. 3/ Teenageři, které v Karlovi viděli svého milého, usmívajícího a navoněného dědečka.
Souhlasím s panem Hvížďalou, že kampaň byla za hranicí dobrého vkusu. Ale, ale a ale na obou stranách!! Rozhodujícím však byl výrok pana knížete, co si myslí o odsunu Říšských Němců. A vůbec to nebylo přeřeknutí. Pro lidi, s historickou pamětí vědí co je Sudetoněmecká otázka v našich dějinách. A ani po roce 1990 není rozhodnuto. Ve Smlouvě mezi Českou a Slovenskou Federativní republikou a Spolkovou republikou Německo o dobrém sousedství a přátelské spolupráci se v článku 3 uvádí: (1) Smluvní strany potvrzují mezi nimi existující státní hranice. Potvrzují, že nemají vůči sobě žádné územní nároky a nebudou takové nároky vznášet ani v budoucnu. V německém textu této smlouvy ale slovo "státní" je vypuštěno a německá strana používá termín "bestehende Grenze", který spíše znamená "stávající hranice". A to je ten kámen úrazu. Spolková republika Německa je nástupnickým státem Říše. Proto také bez problému byla NDR připojena k SRN. Pokud jde o Sudetské Němce pak Kohl po podpisu smlouvy řekl „"Spolková vláda mnichovskou dohodu pokládá za neplatnou, ale kdyby to bylo od samého počátku, byly by právní důsledky pro sudetské Němce velmi velké“. Jednoduše řečeno nemožnost návratu velkých majetků šlechtě a velkostatkářů, kteří se k Říši přihlásili.
Volbou Zemana je velké zklamání páté kolony. President nebude na Hrad zvát Posselta a jednat s ním jako rovný s rovným. Návrat majetků spolutvůrcům Böhmen und Mähren jehož cílem měla být Mittleuropa se odkládá.
29. 01. 2013 | 14:52

ld napsal(a):

Jan K,

a vzpomínáte, kdo s tím jako propagátor přišel? Ano, všichni za něj cvakáme 10 miliard korun českých (nikoli českových); podsunul hybrid, nasadil neům brouka do hlavy a pak tiše Vladimír Železný podojil nás všechny. A krom účtu za svoje podnikáníčko zde zanechal hromadu advokátů pro výraz česko...Inu, asi si to zasloužíme.
29. 01. 2013 | 14:52

vasja napsal(a):

Silvie napsal(a):
Vilemino
Zeptejte se zrovna pana Drozda, kolik dostal za ty "objektivní nezaujaté " komentáře on...............
--------------------------------
Za ty keci dostává prachy z koncesionářskejch poplatků od Českého rozhlasu 6.
To je takový divný bratrstvo multikulti-gender-homo-sionistickýho ražení. Radost si poslechnout.
29. 01. 2013 | 14:52

rejpal napsal(a):

Asfalt
Moc díky. Pak mám ovšem názor stejný jako vy a naběhl jsem na vidle. Vzhledem k tomu, že k mému prvnímu vstupu mě vyprovokovala jistota autora blogu, že za inzercí je sám Zeman, plyne z toho poučení, že člověk si má vždycky napočítat do deseti, než něco hodí na sklo. Ale aspoň teď už vím, jak to s tím trestním oznámením je.
Fakt je, že šíření poplašné zprávy je to poslední, co by mě napadlo. Tady už se fakt zbláznila spousta lidí.
29. 01. 2013 | 14:54

Silvie napsal(a):

Vasja
Taky za to poprávu vyrazili Černého - udělal si z pořadu propagační předvolební kanál.
29. 01. 2013 | 14:56

Silvie napsal(a):

mb
Sakra, já myslela, že vy jste ta "pravda a láska"...
29. 01. 2013 | 14:58

Valér napsal(a):

Jan K souhlas. Asi to byl pokus zdeptat zdejší republiku a pokořit lid. Dalším takovým byly i nesmyslné kraje, zejména Jihlavský měl jen za úkol rozbít moravskou hranici a rozeštvat lidi, Obyvatelé k tomu kraji nic necítí, nejsou tak ani historické komunikace a spoje. Když jedete z některých částí na úřad, jedete kolem 2 i více totožných úřadů jiného regionu, než přijedete do té Jihlavy.
Rozbili a zničili jsme vše co se jen trochu dalo. Škody po r 89 se nenapraví ani za století, zejména ty dluhy, ale i ty morální
29. 01. 2013 | 14:58

Přihlížející napsal(a):

Asfalt:

Třeba tady se plakát (inzerát) válí. Doporučoval bych znovu přečíst a zkonfrontovat s výroky pana Schwarzenberga:

http://www.mediar.cz/reditel-strategie-blesku-safr-inzerat-proti-schwarzenbergovi-u-nas-bude-mit-dopad/

Nikdy nepadlo ani v náznaku, že by Benešeovy dekrety neplatily. Jen „...že jsou jaksi právně vyčichlé (vyčpělé)“

Železnou pravdou je také (ať se nám líbí nebo nelíbí): „Hlavním předmětem dnešní kritiky některých dekretů je jejich neslučitelnost s principy demokratického právního státu, zejména proto, že některé Benešovy dekrety postulují princip kolektivní viny (postiženy podle nich byly – s úzce vymezenými výjimkami – všechny osoby německé a maďarské národnosti), nerespektují presumpci neviny, diskriminují podle národnosti, zbavují občana státní příslušnosti bez jeho souhlasu...“ (dále viz. Wiki)
Takže je opět pravdivé tvrzení K. S., že kdyby se tak stalo dneska, skončil by jejich tvůrce, či ten, kdo je podepsal, opravdu před Mezinárodním soudním dvorem v Haagu.

Notabene, proč se kolem těchto vcelku jasných věcí furt točí jakási hysterie, tomu opravdu nerozumím. Benešovy dekrety jsou respektované z mnoha rozumných důvodů a není v ničím zájmu je napadat. Pokud se tak kdy stane, půjde jen o vyjasnění historické epochy.

Neseriózní je, když Miloš Zeman se tohoto tématu chytl jako blecha mastnýho vousu a počal předjímat, vykládat, úmyslně zcestně interpretovat a vkládat do úst Karlu Schwarzebergovi něco, co neřekl. Věčně omílaná lež se stane (stala) pravdou a mohla by se stát i v této diskuzi.
29. 01. 2013 | 15:02

Silvie napsal(a):

Ing N.
Jeden hvězdopravec napsal v oblíbeném plátku pana Hvížďaly(Blesku),že prý nám do března padne vláda.
Vypadá to, že se jeho slova naplní. Vstup do fiskální unie by byl pro ODS (mnou leta volenou stranu) sebevraždou. Jenže Nečas je slaboch a nelze se spoléhat na jeho charakter.
Kníže se z politiky vykouří tak rychle, že se budeme divit. Už tu není ,co ukrást (církevní rest. i jeho vlastní rest. prošly)a na funkci premiéra může leda tak zapomenout. I tak by to byla funkce maximálně do švestek.
Parlamentní volby vyhrajou s přehledem socani a bolševici.
Kalousek s Topkou (s knížetem i bez) bude rád, když se vůbec dostane do parlamentu. Pochybuju, že studentíci budou volit jeho stranu a ti ostatní dají hlas těm, kterým při prezidentské volbě v druhém kole nemohli.
Kalda je mrtvý muž.
S ODS se snad ani nepočítá. Místní pohlaváři nevykazují delší dobu žádné známky života.
29. 01. 2013 | 15:06

Přihlížející napsal(a):

Jan K:

Prosím pěkně, co je duševně zaostalého na doporučené konzultaci Vašich blábolů o názvu Česko s Ústavem pro jazyk český? Chcete to snad konzultovat v Mostecké uhelné?
29. 01. 2013 | 15:12

Přihlížející napsal(a):

Jan K (ještě dovětek):

Nevím, proč Vám dělá potíž skloňování... V Česku přece žijí češi, moravané... nebo ne? A když už tak nemáte s ničím jiným s výjimkou Česka problém (sám uvádíte!), kdo pak žije v Gdaňsku?
29. 01. 2013 | 15:18

! VOLTE KSCM A VEMTE SI ZPET SVOU ZEM !! napsal(a):

NEZAPOMENEM, nebojte se!!!

Dobre si zapamatujem ze 3 ze 4 bodu v nem byla RYZI PRAVDA, kterou kazdou videl a slysel v TV, 4 bod byl diskutabilni, nicmene posera nahradil hammer

PRIDAL BYL BOD 5

KSČ = Karel Schwarzenberg Číro verejne na kamery prohlasil ze zrada a pokus o genocidu ceskeho naroda nemeckymi fasisty bylo JEDNORAZOVE PODLEHNUTI, doslova rekl, NEMCI JEDENKRAT PODLEHLI

ANO, i v pripade Lidic, Osvetimi, holokausta nemci jen JEDENKRAT PODLEHLI

DOBRE SI TO PAMATUJTE, a taky pamatujte KDO VYVOLAVA STINY MINULOSTI A NENAVIST
29. 01. 2013 | 15:20

mb napsal(a):

Silvie ( 14 58) nepochopil jsem souvislost ...
29. 01. 2013 | 15:24

VilémK napsal(a):

Pan Hvížďala už by si měl najít nějakou svoji Vysočinu a tam v klidu hybernovat. Pokud jste si všimli, tak se nám politici rozkývali, aby ještě před přísahou MZ zvolili šéfa NKÚ. Je zřejmé, že se jim stahují kloaky. To by se za knížete zcela jistě nestalo. Jen tak dál!!!
29. 01. 2013 | 15:34

aga napsal(a):

Těma komunistama bych se neutěšoval. Nijak zvlášť se pro Zemana neangažovali, a značná část - např. i zdejší bloger Dolejš - doporučoval pod různými vykonstruovanými záminkami volit Schwarzenberga. Kdy už konečně pochopíme, že to rozdělení nejede po linii levice x pravice, ale hranice vede jinudy (a že ji nevytyčuje ten, kdo si všiml její existence).
29. 01. 2013 | 15:36

Jan K napsal(a):

Přihlížející, přečtěte si to co jsme napsal alespoň tolikrát abyste to pochopil /schopnost chápat napsaný text je slabinou dnešního školství.
Skloňování jde, ale název Česko je nelogický, odporný, urážející, geograficky nesmyslný. Důvody jsem jasně popsal.
Gdaňsk je dnes severopolské město, asi tam dnes žije většina Poláků, menšiny to berou na vědomí. Nevidím jediný problém. V historii leželo na území Německa a bylo to tehdy německé město, a žili tam většinou asi Němci. opět žádný problém
Äle v Č esku by MĚLA LOGICKY být česká města, a to nejsou, NA POLOVINĚ ÚZEMÍ NEJSOU ČESKÁ MĚSTA A OSADY. Kdybyste to řekl místním utlučou vás, je to sprostá urážka. A nežijí tam češi ani čecháci ani českové,/ to je další urážka/ žijí tam Moravané a Slezané.
Když jste nechápavý, alespoň o těch regionech nemluvte a nejezděte tam. Někteří lidé opravdu na sprosté urážky odpovídají tvrdě, a nelze se jim divit
29. 01. 2013 | 15:39

mb napsal(a):

jako že do sebe pravda a láska pouze nechá řezat a nebude te bránit, a ani nenazve hnědý ksindl hnědým ksindlem a rudý ksindl ksindlem rudým ... ???

to by asi nedávalo smysl ... zdravím ...
29. 01. 2013 | 15:42

Přihlížející napsal(a):

Jan K:

Opravuji své doporučení, abyste se obrátil na Ústav pro jazyk český. Vyhledejte raději rychle nejbližšího psychiatra.

Pochopit Vámi psaný text mi opravdu dělá neobyčejné potíže. Navíc už si ani nepamatuji, kam všude nemám jezdit, abych neskončil s kudlou v zádech.

Čímž končím naši diskuzi, protože je zde opravdu zcela mimo mísu...
29. 01. 2013 | 15:53

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

Pane Hvížďalo, jste opravdu takový vesnický prosťáček, nebo jen úmyslně kalíte vodu ??
Inserát jsem si přečetl a pokud tento text bral někdo vážně, patří do školy pomocné, zvláštní či speciální.
Tedy vězte milý pane Hvížďalo:
1) Vlastníkem Blesku je Ringier, v kampani se stavěl tvrdě ve prospěch K.Schw.
2) Je velmi nepravděpodobné, že by kdokoli z redakce přijal od kohokoli takový prasecký "prozemanovský" inzerát, pokud by mu to nenařídil jeho šéf.

Z toho plyne. že tento dehonestující inzerát byl záměrně vytištěn ve prospěch K.Schw. Protože taková pitomost by zaručeně nikoho, kdo není úplný cvok a podporovatel M.Z. ani nenapadla.
Uvědomte si, že tenhle inzerát prospěl K.Schw. Po jeho uveřejnění mohl štáb K.Schw. spustit (a taky spustil) povyk o "nečistých, sprostých, lživých" atd. praktikách M.Z.
Za tím inzerátem, a to jsem ochoten se vsadit je buď sám K.Schw., nebo někdo z jeho PR poradců.
Proto se ptám ještě jednou pane Hvížďalo:
Tenhle blog jste napsal z blbosti, nebo za peníze??
29. 01. 2013 | 15:54

Asfalt napsal(a):

Rejpal:
Rádo se stalo :-)

Přihlížející 29. 01. 2013 | 15:02:

Uvedl jste: "Nikdy nepadlo ani v náznaku, že by Benešeovy dekrety neplatily"

Záznam dotčeného segmentu pořadu je na Youtube, odkaz jsem uvedl v prvním příspěvku. Cituji:
V. Moravec: V případě, že by se vláda s parlamentem rozhodla zrušit platnost Benešových dekretů jako klíčového dokumentu, jak byste jako prezidenti vystupovali?

Schwarzenberg: Já bych je na to upozornil, že Benešovy dekrety už neplatí 20 let. Přijetím listiny lidských práv a svobod ústavy přestala platnost Benešových dekretů. Ovšem nebyla zrušena od roku 1945, nýbrž od okamžiku, kdy tato ústavní listina byla přijata. Ale ony jsou zrušeny, co je zrušené už nemohu ještě jednou zrušit.

Tedy, "V případě, že by se vláda s parlamentem rozhodla zrušit platnost Benešových dekretů jako klíčového dokumentu" (klíčovost je rovněž naznačena v mém prvním příspěvku - zpochybněním by ČR neplatila už nic jiného než odškodnění círvím a všem dalším), Schwarzengerg by byl tím vrcholným představitelem státu, který by na to ani nepípl, z důvodů, které výslovně a pravdivě uvedl inzerát.

Odkud se vzalo Vaše tvrzení?

Slovíčkaření o "vyčpělosti" přišla až poté, co nastalo zděšení nad tím, co Schwarzengerg řekl. Já je zaznamenal první u Peheho a jeho naprosto demagogických výkladů, jimiž uváděl čtenáře nesouhlasícího se Schwarzengergem do studu, že je nacionalista, šovinista a já nevím, co všechno. Tady ale nejde o žádné ismy, ale o majetek (za jehož vydání i Pehe lobbuje, to ale nemohu prokázat).
Právo (alespoň to bez pojmové hantýrky) nezná "vyčpělost" - zná pojem jednorázovost. To, že jsou BD jednorázové právní akty nikdo nikomu sdělovat nemusí. To všichni víme. Mám ale pocit, že SChw. nemínil jednorázovost, ale mínil účinnost BD, což by byl hodně velký problém, pokud by skutečně účinné nebyly.

"Takže je opět pravdivé tvrzení K. S., že kdyby se tak stalo dneska, skončil by jejich tvůrce, či ten, kdo je podepsal, opravdu před Mezinárodním soudním dvorem v Haagu."
Vážený pane, prosím dohledejte si, za jakých podmínek je možné někoho poslat k soudu do Haagu. Vygooglujte "Římský statut", v překladu byl promulgován Sbírkou zákonů. Dále se seznamte s historickými fakty. Pak uvidíte, jakou ptákovinu jste vyslovil. Omlouvám se, víc to vysvětlit neumím, musel bych zde napsat román. Rozlišujte prosím také vnitrostání trestné činy (za které Beneš neodpovídá stejně jako neodpovídá, že Franta někoho zabil) a zločiny posuzované v Haagu.
Přitom ale z pohledu inzerátu nejde o to, zda Beneš patří nebo nepatří do Haagu, ale že Schw. řekl, že do Haagu patří, jak to inzerát pravdivě sdělil.

Jinak k ústavněprávním problémům Benešových dekretů. ÚS potvrdil jejich platnost výše uvedeným nálezem. Hotovo tečka. Ano, o určitých problémech by bylo možno diskutovat, ty však nejsou trestněprávní pro Haag. Pokud chcete tyto problémy rozmazávat až k nápadu odškodnění jako tomu bylo u církví, pak se vám podaří přesně to, o co se mnozí snaží i soudní cestou již řadu let.
Stručně. Buď budem respektovat rozhodnutí Ústavního soudu a ESLP, nebo budem plkat jako Schwarzenberg, ale potom zkrachujeme. Nevím jak Vy, ale já volím rozum a odpovědnost za stát, nikoliv za jeho rozkradení.

"Notabene, proč se kolem těchto vcelku jasných věcí furt točí jakási hysterie, tomu opravdu nerozumím. Benešovy dekrety jsou respektované z mnoha rozumných důvodů a není v ničím zájmu je napadat."
Tak proč jsou stále napadány, dokonce i u soudů?
29. 01. 2013 | 16:02

Silvie napsal(a):

mb
Já si tedy jako "rudý nebo hnědý ksindl" nepřipadám.
Pokud si tohle dovolí říct nějaký Hřebejk, pak je nejspíš pěkný ksindl sám. Třeba ksindl pravdoláskový. Ten je totiž ze všech nejhorší, protože své ksindlovství schovává za žvásty o pravdě a lásce.
29. 01. 2013 | 16:16

Alice napsal(a):

Jane K, nechal jste se vytočit pražským darmožroutským úředníčkem který si krátí pracovní dobu, placenou z Vašich daní. Teď běhá po kanceláři, úchylně se směje a ukazuje každému jak zase popíchl Moravu.
Házíte perly svi....,
29. 01. 2013 | 16:22

Da.Rock napsal(a):

Pane Hvížďalo, kde jste byl, když pár dnů před volbami 2006 přišel plukovník Kubice se svojí zprávou plnou těch nejbizarnějších lží na adresu Paroubka a ČSSD?
A to nebyl komerční inzerát podaný a zaplacený soukromou osobou, to byla iniciativa státního úředníka ve spolupráci s některými opozičními politiky! Tedy jev mnohem nebezpečnější.
Vadilo vám to tehdy? Bojoval jste za právo Paroubka na férovou kampaň?
Že se vůbec ptám, že jo?
29. 01. 2013 | 16:26

m.v. napsal(a):

Hvížďala:

...Zemanova kampaň postupně gradovala a vyvrcholila hanlivým inzerátem v Blesku ...

Pane H., Zemanova kampaň vyvrcholila, ale jak je podle vašeho zapšklého článku vidět, tak vy jste už neměl asi dlouho to potěšení vyvrcholit. Semeno se tlačí do hlavy a zatemňuje mozek. Měl byste možná požádat nějakou elitu-celebritu z okolí p. Schw., určitě se najde alespoň jedna, která vám ráda od napětí pomůže. Např. z P.E.N. klubu. Jejich elán a zapálení pro p. Schw. a jeho pohůnky až příliš připomíná svazačky z padesátých let.
Můžou vám přitom zapět píseň ,, Kníže, má k lidu blíže,, a to se určitě uděláte.
Zbavíte se napětí, zamyslíte se nad sebou a přestanete psát takové hlouposti.

Hezký den.m.v.
29. 01. 2013 | 16:43

šašek z Jihlavy napsal(a):

Silvie
Jak bylo na horách? Člověk by čekal, že se vrátíte odpočatá a v lepším rozpoložení. A vy se tady hned stavíte do čela bojových šiků. Jestli to čte honolulu, tak asi zírá, jaká se z vás vyklubala Amazonka.

přihlížející a JanK
reCaptcha mi právě oznámila tajgHTM Boehmen, není to kryptogram pro naši drahou vlast? Pomozte mi to rozluštit.
29. 01. 2013 | 16:48

G. Giormani napsal(a):

Pane Hvížďalo co kdybyste raději napsal něco o tom, že (Zeman) "král je nahý". Místo nahý bych Vám doporučil napsat totálně ožralý. Rozhodně byste se nepletl a byla by legrace.
29. 01. 2013 | 16:52

Kelt napsal(a):

Silvie,
Hřebejk,aby mohl natočit nějaký/"oscarový"/ film tak bude potřebovat tak 10 milionový grant.
Čí ministerstvo že má granty v popisu práce?
Ona celá ta kulturfronte žije z dotací a grantů-koho chleba jíš... .
Smutné je,že si příliš pamatuji a tací Svěrákové/8 let v KSČ a údajný podpisovatel anticharty/mají pocit,že ostatní paměť ztratili.
Ale Kchárl bude aspirovat na ministerského předsedu.
Pokud se Kalouskovi přes "fiskální pakt"podaří položit vládu,není od věci,že to může mít nevídané konsekvence.
29. 01. 2013 | 16:55

Mac napsal(a):

Hvižďalo,

přiznám se, že na vámi hystericky zmiňovaný inzerát už poněkud zapomínám. Mám totiž šišku dosud úplně zblblou tou megadebilizující kampaní PRO-knížecích médií a kulturní národní fronty , že mi takové drobnosti, jako je jeden, mimochodem zcela pravdivý, inzerát tak nějak vypadl ze zorného úhlu.

Ještě vás něco trápí, Hvízdavej?
29. 01. 2013 | 17:02

Silvie napsal(a):

šašek

Skvěle - v Orlických horách nejsou žádní germáni ,ani jiní turisti.
Romantika a perfektní lyžovačka. Sjezdovku jsme měli skoro pro sebe. Na nočním lyžování nás tam bylo asi deset.
Jenže hospody i hotely prázdné (Krkonoše jsou našlapané Pražáky),
chudoba místního kraje je zjevná.

Kdyby si lidi jako Hřebejk a Svěrák nemysleli ,že je Praha pupkem světa a občas se podívali jinam, nežli do Alp nebo Krkonoš, možná by pochopili, že se tady hodně lidí dobře nemá.
Těžko jim pak zazlívat, že v naivní naději na trochu snesitelnější život volí levici.

Víte, já jsem strašně znechucená a zklamaná lidmi, které jsem pokládala za slušné. Naopak, mile mě překvapili ti, které jsem zrovna nemusela.
Urážet nemajetné a méně vzdělané spoluobčany výrazy jako "hnědorudá prasata", může jenom arogantní povýšený ignorant.
29. 01. 2013 | 17:02

Mac napsal(a):

šašek von Iglau

pane, nechte Silvii na pokoji..... Já jsem se to do ní včera čerstvě zamiloval a kdo se na ni škaredě podívá, toho vyzvu na souboj....

no ..... tak dobře..... :-))))))))
29. 01. 2013 | 17:06

Míla napsal(a):

Zbytečně napjatá atmosféra.Pamatujte si,že koho chleba jíš,toho píseň zpívej.
29. 01. 2013 | 17:13

Pepa 3 napsal(a):

Pane Hvížďalo, říkají vám něco slova "novinářská etika"? Myslel jsem, že když jste dosti dlouho působil jako novinář v SRN měl byste o tomto pojmu něco vědět. Konkrétně: "100 DNŮ HÁJENÍ" - říká vám to něco? To je totiž všeobecně známé pravidlo, kterým se řídí všichni slušní novináři v celém civilizovaném světě. Takže asi nejste slušný novinář ale novinářský póvl.
Jen namátkou z vaší agresivní agitky:
"Kampaň druhého kandidáta Miloše Zemana byla naproti tomu skoro od samého počátku odporná"
Díval jste se na televizní rozhovory se všemi kandidáty po skončení prvního kola? Všichni do jednoho prohlásili, že kampaň byla dle nich velmi slušná, jen Bobošíková se zmínila o "drobných šťouchancích" - ale to je v jejím naturelu.
Vaše slova o inzerátu v Blesku "...že jde o předem domluvenou hru a má znaky akce Olovo, kterou řídil Zemanův šéf poradců Miroslav Šlouf." jsou naprosto nepravdivá a řekl bych že i na žalobu. Zeman jasně řekl, že v podezření byli dva jeho poradci a oba vyhodil. Policejní vyšetřování neprokázalo ničí vinu.
A ještě k tomu inzerátu: Já jsem přesvědčen, že naopak prospěl Karlu Schv.
1/ Vytvořil předpoklad k napadení výsledků voleb v případě jeho těsné prohry.
2/ Působil stejně, jako hrubá mediální a tzv. umělecko-frontovní masáž, která přihrála hlasy Zemanovi ale opačným směrem. Mobilizovala i ty příznivce KS, kteří by jinak k volbám nešli.
29. 01. 2013 | 17:40

zemedelec napsal(a):

Pane šašek z Jihlavy.
Neodvažuji se moc radit,ale Silvie není Sylvie Šauerová.
Nevím kde jste byla v Orlických horách,ale měl jsem něco na práci,když se předělávalo celé zázemí pro návštěvníci v Říčkách.
29. 01. 2013 | 17:40

mb napsal(a):

silvie ... já vám to taky nenutím ... i když když si vzpomenete na svou brunhildu s židovským klofákem ... tak tam dostala pravda a láska na prdel ... a velice jste se k té hnědé či rudé (jak libo) lůze přiblížila ... ale vítejak každý se asi vidí maličko jinak než jak jej vidí jeho okolí ...

ale jinak se asi shodneme ... že nejhorší ksindl je ksindl pravdoláskový, ten totiž schovává své ksindlovství za řeči o pravdě a lásce ...

naštěstí nám ksindl největší oznámil, že vítězstvím miloše zemana v prezidentských volbách definitivně zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí ...

takže je všechno v pořádku, oukeji a cajku ...

... zdravím ... (a toho vašeho Zemana si řádně na postu prezidenta užijte ... )
29. 01. 2013 | 17:46

Přihlížející napsal(a):

Asfalt:

Dobrá, omlouvám se, měl jsem napsat místo „neplatily“ spíše „nerespektovaly“. Schwarzenberg se opravdu vyjádřil, jak říkáte. Pokud budeme slovíčkařit, tedy předmětný inzerát se tomuto věnuje ve svém čtvrtém bodě: - považuje „Benešeovy dekrety za neplatné a tím připravuje půdu pro vrácení majetku potomkům válečných zločinců“
První část čtvrtého bodu je sice citací, ovšem cituje se zde účelově první výrok K. S., aniž by přihlížel k faktu, že v následujících dnech byl tento výrok mnohokrát dovysvětlen a opraven. Druhá část je potom sice zdánlivě logickou domněnkou, nicméně přeci jen tvrdě předjímá, že K. S. připravuje cosi zlého. Zastrašovací podtón nelze přehlédnout.

Žádný prezident přece nemůže zrušit dekrety! Pokud někdo, tak Parlament a Sněmovna.

Podobně je to se třemi dalšími body. Je mi vcelku jedno, zda zná právo hantýrku či nikoli, slovu „vyčpělý“ rozumím velmi dobře. Je také zbytečné si zastírat, že při odsunu byli postiženi i zcela nevinní lidé, občas způsobem velmi odporným (možná [ne]znáte případ Postoloprty nebo Ústí nad Labem). Právě tuto skutečnost, dovolím si domýšlet, měl K. S. na mysli při svých dalších vyjádřeních, musím uznat, že mnohdy ne zcela šťastných vůči nenaladěné veřejnosti. Prioritou pro mně je, že byl první politik (pokud si vzpomínám), který ve své místy až „blbé“ poctivosti zcela sebevražedně připomněl, že BD a následný odsun provázela řada masových událostí, na něž bychom jako češi nemuseli být zrovna hrdí. Spíše naopak.

Nezlobte se na mne, snažím se být jen poctivým sám k sobě... domnívám se, že kdyby se tak stalo v dnešních podmínkách, nepochybně by to do Haagu došlo. Nebo alespoň mělo dojít. Nebo ještě jinak: tvrdíte, že paušální vyhnání, vyvlastnění, hromadné vraždy (včetně žen a dětí) je zcela marginálním počinem na to, aby se tento čin dostal do Haagu? Prosímpěkně, co bych musel udělat, abych se tam dostal???

Pokud obsahuje inzerát v bodu dvě argument o poděkování Posseltovi, opět napsán v souvislosti coby důvod pro nevolení K. S., jednoznačně z důvodu zastrašování, jistě mi pak vysvětlíte toto:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=769703

a toto:

http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=769728

kde najdete i odkazy na rozhovory v plném znění.

Víte, kašlu na to, co a jak lze vyložit strohým právnickým jazykem. Důležité je, že inzerát měl nepochybně zastrašující a očerňující charakter, s cílem poškodit jednoho z kandidátů (ostatně na právní rozbor, podle mého, kašle i Bílej Tesák - nejspíš se jeho posouzení stane předmětem znalců, nikoli právníků).

Vaší větě „Buď budem respektovat rozhodnutí Ústavního soudu a ESLP, nebo budem plkat jako Schwarzenberg, ale potom zkrachujeme“ naprosto nerozumím. Připadá mi zavádějící, ostatně jako většina vašeho povídání, včetně pobídky k prostudování historických faktů či zmíněného Římského statutu..

Budu upřímný: původně, při pročítání tohoto vlákna, jsem si myslel, že Vám jde o možnou právní napadnutelnost inzerátu, s ohledem na to, zda uvádí pravdivá či nepravdivá fakta. Zdá se, že tomu tak není...

S ohledem na Vaše podivné zástěrné argumenty, jen malá otázečka na závěr: nejste náhodou pan Zavadil, nebo někdo z jeho okolí¨, že ne...?
29. 01. 2013 | 17:53

Silvie napsal(a):

mb

Jděte už s tou náckovskou Brunhildou někam. Proč bych měla šetřit dceru fašouna a milenku nácka?
Tak to fakt nevím.
Já jsem si nikdy nebrala pravdalásku za štít.
Držíte se jediné věci jako buldog, na prdel dostali a dostanou hlavě herci a hérečky a média.
Tohle jim "hnědorudá prasata" dlouho nazapomenou, to si kuřte.
29. 01. 2013 | 18:23

Go napsal(a):

Mne osobne je dost proti srsti navazet se a casto az dost sproste do prezidenta republiky. Kazdeho prezidenta republiky. To snad ani neni anarchie, to je svinstvo. Protoze prezident reperezentuje zem a ovcane mu uz dopredu delaji firmu.nejaky nemecky platek presne vi, ze Zeman je silny kurak, populista a alkoholik. No, za takovou "firmu" prezidentovi bych ty nektere noviny pomalu nechal zavrit. Dale Komedianti, loutky totalni, dnes zvane pani herci dokonce vykrikuji, ze ten ci onen neni jejich prezidentem. A prazaci by se udajne i radi od republiky odtrhli. Jo ? A kdo bud tu bandu vyzirku zivit ? Ha ? Premysleji ti prazaci trochu ?
29. 01. 2013 | 18:24

Digi napsal(a):

Ano správně, uspokojení nad tím, že by se prezidentem stal Schw., nevyjádřil v tisku Posselt ani představitel rakouského landsmanšaftu, nýbrž přímou poslanec rakouského parlamentu a její mluvčí pro otázky"vyhnání" !!!!! - viz:

Tisková zpráva poslaneckého klubu rakouské lidové strany OVP a jejího mluvčího pro otázky "vyhnání" poslance Michaela Hammera, uvádí jeho prohláčení, že "Schw. vítězství ve volbách by nabídlo historickou šanci, že otázka vyhnání bude vyřešena, za toto vyhnání bude ificiálně převzata zodpovědnost a také odpovídajícím způsobem odškodněno." "Je to další znamení toho, že v Čechách zjevně vzrůstá počet těch, kteří jsou zainteresováni na úpravě (Aufarbeitung) tohoto bezpráví.

Volební vítězství K.Schw. by bylo také znamením toho, že sudetská otázka bude v Čechách vyřešena", uzavřel Hammer. Vídeňský list Die Presse přitom citoval údajný výrok K. Schw., že "Zeman a Klaus tvoří silovou skupinu, která brání přehodnocení poválečného vyhnání Sudetských Němců."

Tak kdo meustále vytahuje sudetoněmeckou kartu? Jsou to opravdu Češi?
29. 01. 2013 | 18:39

Silvie napsal(a):

Go
Německé noviny vždycky preferovaly eurohujera a sudetomilce Havla a nesnášely Klause, který už jim tolik nešel na ruku.
Němec zůstane Němcem - "ibrmenšové" mají evidentně pořád pocit, že nám můžou do všeho pindat.
Když se jim nepodařilo infiltrovat nám Kárla na Hradčany, tak to aspoň škodí pomlouváním.
Proč nepíšou o Kárlově pronikavém intelektu a děvkách? Nebo o milenci jeho choti , s nímž povila levobočka?
29. 01. 2013 | 18:40

mb napsal(a):

silvie já si to kouřim ...

hele akorátže se vám tam geniálně podařily spojit oba typy resentimentů ... jak komunisticko antiněmecký ( brunhilda ) tak nacisticky antisemitský ( židovský klofák ) ... tož tak ...

a proč byste ji měla šetřit ??? snad proto že děti nemohou za hříchy svých rodičů ... ???

tak se mějte hezky ...
29. 01. 2013 | 19:28

Medikolog napsal(a):

Pane Hvížďalo,

jestli takhle "seriosně" psali vaši novinářští soukmenovci ve Výmarské republice, nelze se divit, že Němci nakonec (dílem z naštvíní/dílem ze znudění) uvěřili spíše autorům Völkischer Beobachter. Nelhali tak okatě a okoukaně.
29. 01. 2013 | 19:36

Silvie napsal(a):

mb

To byla narážka na to,že moc árijsky nevyhlíží.
29. 01. 2013 | 19:40

Silvie napsal(a):

mb

A můžou aspoň ženské za to, s kým uléhají do postele?
Já jen ,že jste takticky přehlédl další větu.
Madam má zjevně pro nácky slabost...asi rodinná výchova.
A Kárl sice svůj protinacistický postoj halasně deklaruje, lež manželka z nacistické rodiny a levoboček nácka pro něho překážkou není.
Proč by něco podobného mělo sedět na českém hradě?
Židům by to mělo vadit nejvíce, ale ti pro osobní profit udělají zřejmě cokoliv, proto jich tolik Kárla podporuje.
29. 01. 2013 | 19:45

mb napsal(a):

silvie ne něco ... ale NĚKDO !!! je to osoba, osobnost ...

no a že si upletla sviště s náckem ? ... taky jí karel pak nechal, vidíte, karakter ...

zdravím ...
29. 01. 2013 | 20:07

HALSNES JARLE napsal(a):

Pane Hvížďala, to si fakt myslíte, že jsem (a ostatní voliči rovněž) volil podle nějakého dementního inzerátu v přitroublém bulváru?
29. 01. 2013 | 20:25

Martin1 napsal(a):

karel H v í ž ď a la
Ve vaší vizitce máte mimo jiné uvedeno:
Karel Hvížďala (*1941),
novinář a spisovatel,
v letech 1966-70 v Mladém světě
1971-77 v nakladatelství Albatros
xxxxxxxxx
Pane chameleóne, že vám nevadily ty stovky stupidních inzerátů vycházejících vždy po celou dobu "svobodných voleb", kdy tady byla jen jediná strana - KSČ a ty stovky oslavných článků na KSČ v časopise Mladý svět, kde jste působil a určitě jste musel být pěkně rudý, když jste v těchto institucích mohl být zaměstnán. Že jste v Mladém světě neprotestoval proti těm lžím, co se tam mládeži týden co týden předhazovali a na kterých jste se tedy podílel vy - nynější hlídací pes demokracie a ochránce vašeho chlebodárce - Karla s rudým pruhem na palici. Vy jste zase zahlídnul svou příležitost a péro vám samo začalo klouzat po papíře jako za mlada, vrozená schopnost vám napověděla, jak utržit zase zlatku. Vy nejste hlídací pes demokracie, vy jste jen taková fena, která jde s každým oříškem - když jí zaplatí. Připravte se na obrat. Chystá se změna, svět půjde doleva, vyměňte inkoust. Určitě máte doma ještě nespotřebované zásoby. Jste prachobyčejný prospěchář, který se přizpůsobí jakémukoli režimu, jen když to nese.
29. 01. 2013 | 20:52

petr suchý napsal(a):

Pane Hvížďalo, považoval jsem Vás za objektivního novináře. Bohužel už to tak není. Číst ani poslouchat vaše komentáře již nebudu.A můžu uvést několik příkladů. Minulý týden jste vystupoval v televizním pořadu Volejte pětku. Vaše ostrá vyhraněnost k Zemanovi byla zarážející. Má manželka, která se o politiku nezajímá a ani volit nebyla , říkala co ten chlapík má neustále proti Zemanovi. Ten Zeman je vrah,či zloděj ?
Ptal jsem se studentky -bude učitelka /samozřejmě s plackou punkového rockera/ koho bude volit. Prý Karla. Proč? Nechci, aby nám tu vládli Rusové. ?!
Na závěr: Pokud by se opakovaly volby ,tak Zeman vyhraje rozdílem 20 % procent, mají totiž dost té mediální masáže proti Zemanovi.
29. 01. 2013 | 20:56

Martin1 napsal(a):

Oprava:
předhazovali - předhazovaly (ty lži)
29. 01. 2013 | 20:59

Silvie napsal(a):

mb
Máte v tom trochu chaos - madam se rozvedla s Kárlem, když začal německý bulvár barvitě popisovat jeho pletky s profesionálkami (něco tuším vyšlo i v Blesku) a měla z ostudy kabát.
A pak si ji zase vzal a levobočka adoptoval.
Takže madam má pro nácky slabost a ne že ne.

I kdyby bylo kolem Zemana tisíc Šloufů, stejně bych svůj hlas (stejně jako ostatní byvší voliči "pravice") nedala nikdy sudeťákovi Kárlovi, který je z rodu škodícího po staletí našincům (ač se nám snaží média lživě podsouvat, že jde o "českou" šlechtu). Nemluvě o jeho lvím podílu na totálním okradení našeho státu v tunelu zvaném církevní "restituce" a krytí dua Drábek -Šiška.

Trestní podání na osobu Kárla bude jistě zameteno pod koberec-v tomto ohledu zůstávám oběma nohama na zemi, protože nejsem naivka jako vy.

"Protikorupční" Janeček byl váš oblíbenec, není-liž pravda? A už není,když jde taky po Karlíkovi?!
29. 01. 2013 | 21:11

Martin1 napsal(a):

Oprava opravy?
Kdo poradí jak je to správně?
Předhazovali nebo předhazovaly
Má to vztah ke všem co je předhazoval - to bylo měkké ?
Nebo lži (kosti) ženský vzor - tady předhazovaly ?
29. 01. 2013 | 21:15

mb napsal(a):

to je dobře že si ji pak zas vzal ... to je pak karakter na druhou ... jeho taky adoptoval stryc ... a tak to ma byt ... :-))

I kdyby bylo kolem Zemana tisíc Šloufů, stejně bych svůj hlas (stejně jako ostatní byvší voliči "pravice") nedala nikdy sudeťákovi Kárlovi, který je z rodu škodícího po staletí našincům (ač se nám snaží média lživě podsouvat, že jde o "českou" šlechtu).

ale to neni sudeťák ... to je stará česká šlechta ... třeba jeden jeho předek / příbuzný přispěl k blahořečení Anežky české ( pokud to nepletu ) ...

dost se celkem angažovali v obrození schwarzenberci myslim ... až na ten vosumačtyřicátej to je fakt, ale taková byla doba ...

já duo drábek šiška taky nemusim ... ale myslim že schwarzenberg by byl loyalni prezident, násobně lepší než zeman ... ale to je muj os. názor ...

janeček je spornej ... sdílím jeho odpor vůči klausovi ... ale možná bude tak trochu (magor je asi proti kodexu diskutérů) takže tak trochu jinej ...

tak se mějte hezky silvie ...

( hele buran volí burana ... :-)))

svůj svého, svůj k svému ...
29. 01. 2013 | 21:25

Silvie napsal(a):

Martin 1

Důležitý je podmět a přísudek.
Lži se pravděpodobně nepředhazovaly samy.
Kdo je předhazoval? Novináři?
29. 01. 2013 | 21:26

Martin1 napsal(a):

Silvie
Moc díky. Já už fakt blbnu a stárnu, je nejvyšší čas se stát prezidentem.
29. 01. 2013 | 21:30

Silvie napsal(a):

mb
Nevím, co jste myslel tou očividnou lichotkou - "buran volí burana", ale nešť ,nejsem žádná netýkavka.

Po prasatech je to docela příjemná změna.

Pokud o tom nevíte, tak se počestný pan kníže zachoval prasácky stejně jako Drobil s Michálkem.
Nechal vyrazit z MZV šéfa IT systémů,který ho přišel upozornit na rozkrádání eráru (á la osvědčené rozkrádačky Drábka na MPSV).
Kdysi jste se vehementně zastával Michálka, v tomto případě vám to nevadí? Psalo se o tom dávno před volbami.

Já se ve vás skutečně nevyznám - lítáte v tom jako hadr na holi.
Asi jako Josef K. a Resl - ti mi zase lají do "bolševických domovnic" a přitom jim nevadí Svěrák, který byl režimním hercem s osmiletým členstvím v KSČ.
Účel světí prostředky - když jsem pro Kárla, tak mi bolšáni a sviňárničky nevadí. Když se jedná o něco jiného, tak je ten druhý, co se náhodou zastane levice (protože ne všechny její nápady jsou úplně blbé), komunistický šmejd.

"Konzistentní" v názorech opravdu, ale opravdu nejste.
Já dokážu aspoň uvést logické argumenty,proč je pro mne Zeman přijatelnější.
29. 01. 2013 | 21:36

Silvie napsal(a):

Martin
Není zač.
Občas se mi to stává taky.
29. 01. 2013 | 21:38

Skogen napsal(a):

Docela zajímavé shrnutí regulace politické reklamy a projevů v průběhu voleb, je tady:

http://www.scc.cz/?p=344

Blesk tedy zřejmě pochybil pouze v té anonymitě.
29. 01. 2013 | 21:41

pamětník napsal(a):

Karel Hvížďala
jako už často i v tomto případě je úplně vedle. Každý průměrný žurnalista ví, že nesmí pustit ze zřetele zásadu Cui bono, tedy komu mohl tento inzerát prospět. Takže si všimněme dvou faktů, které jako jediné autor uvedl: 1) Karl zu Schwarzenberg vzápětí podal trestní oznámení, a 2) porušení tiskového zákona, kterého se zřejmě dopustilo vydavatelství Ringier.
S přihlédnutím k nákladům na inzerát lze pochybovat, že by je nesla jedna advokátní kancelář, advokát Zavadil jako bílý kůň plnil zakázku někoho jiného. Koho? Cui bono? Miloši Zemanovi by vložené náklady přinesly malý užitek, on přece totéž zveřejnil již předešlý večer v televizním duelu v ČT a faktický obsah v době vyjítí inzerátu byl dementován. Na věci nic nemění, že věcně Miloš Zeman měl pravdu, jenom nepřesně uvedl zdroj.
Karl zu Schwarzenberg naopak mohl z porušení volebního zákona profitovat v případě Zemanova těsného volebního vítězství možností soudního zrušení voleb. Tuto úvahu posiluje jeho promptní podání trestního oznámení a podivná benevolence vydavatelství Ringier, společnost registrovaná ve Švýcarsku (sic!) r. 1833, tedy s dlouholetými zkušenostmi v oboru, k očividnému vlastnímu porušení zákona. Stojí také za pozornost, že Karl zu Schwarzenberg veřejně uznal Zemanovo vítězství, až bylo zřejmé, že rozdíl v jeho neprospěch je téměř desetiprocentní, což by se určitě nedalo vysvětlit nezákonným inzerátem v Blesku.
Inzerát přesto posloužil, byť fakticky nic nezměnil. Stal se aspoň propagandistickým faulem knížecího volebního štábu hozený na hlavu protivníka.
29. 01. 2013 | 21:58

mb napsal(a):

myslim že řekl že ho nevyrazil, prý odešel sám ... asi čekal povýšení ale to nenastalo a tak odešel sám ... ale máte pravdu, že pravdu neznám ...

já v tom nelítám, prasata jsem nepoužil, ty jste použila vy, když jste ( údajně ) citovala Hřebejka ...

já vám pak jen doložil jak se ve vašem výroku koncentrovaly bolševické antiněmecké a nacistické antisemitské výroky, tedy amalgám hnědé a rudé ...

bolševická domovnice/bojovnice ... zajímavé ...

komunistický šmejd ...

ad konzistence ... hádal bych se ...

ad logické argumenty ... nesouhlasím ... pro vás je nejlogičtějším argumentem že je schwarzenberg sudeťák a to prostě není pravda ...

... tak se mějte hezky ...
29. 01. 2013 | 22:14

Josta napsal(a):

Mezi tisíci nepravdami které K.Hvíždala,majitel jednoho z nejnemorálnějších darů lidského ducha,generalizace výčnívá Hvíždalova informace tvrdící,že za socialismu vodili k volebním urnám občany příslušníci bezpečnosti.Lhářům podobné morálky,je jich mnoho,celé redakce vydávají se apologety demokracie.práv a svobod občana nelze věřiti kdyby mluvili pravdu.Tak radí moudrý Ezop.Jejich jazyk není mateština.Je jím argot.
29. 01. 2013 | 22:27

pamětník napsal(a):

Čochtan:
"Pokuta by měla být likvidační" Takovou pokutu, která by zlikvidovala Karla zu Schwarzenberg a Ringier, nelze uložit.
29. 01. 2013 | 22:29

asfaltová holubice napsal(a):

Zdravím Asfalta, má hezké jméno :-)

Myslím, že tady ještě nikdo nepoložil jednoduchou otázku:

1) Tzv. "vyhnanců" je podle landsmanschaftu nyní 14 miliónů (nevím ovšem,zda jsou všichni z území bývalého Československa.
Pochopitelně se jedná ve zdrcující míře o lidi, kteří pouze měli mezi předky odsunutého Němce a většinou ještě Českou republiku ani nenavštívili. Jen zlomek z nich se v našich zemích narodil a dosud žije)

2)Ale stejně - jaké procento z oněch miliónů by odmítlo majetek, pokud by se podařilo PO MNOHALETÉM ÚSILÍ otázku otevřít ?

3) Je pravda, že landsmanschaft požaduje pro své členy udělení druhého občanství - občanství ČR k dosavadnímu německému či rakouskému ?

4)Je pravda, že by toto občanství zaručovalo aktivní a pasivní volební právo pro odsunuté a jejich potomky ?

5) Je pravda, že by umožňovalo založení sudetoněmecké strany a její vstup do ĆESKÉHO parlamentu a vlády ?

6) Je pravda, že by se s největší pravděpodobností - vzhledem k jednotným zájmům SL a roztříštěnosti české politické scény- jednalo o suverénně nejsilnější "českou" parlamentní stranu ?

7)Je pravda, že by mohla prosadit prakticky jakékoli nároky těchto sudetoněmeckých potomků ?

8) POKUD TO PRAVDA NENÍ, PROČ TEDY ONEN SVAZ VYHNANCŮ EXISTUJE ? A jaká práva a nároky svých členů prosazuje ?
Jedná se snad o folklorní organizaci, podobnou svazu baráčníků ?
Pokud ano, proč má své politické zastoupení ?
29. 01. 2013 | 22:35

pamětník napsal(a):

G. Giormani,
nešikovný denunciante, zase to chcete zkoušet? :)
29. 01. 2013 | 22:49

Opčan napsal(a):

Stojíme tu v jednom šiku
nenecháme republiku
feudálům,, cizákům
ani jiným lajdákům!!!

podepsáni:
Tomáš Vandas, Mirek Štěpán, Vojta Filip, Vašek Klaus,
Pepa Řepa, Silvie, Veverka, Maximus, Č.Maloměšták, Ten kdo.., Sláma, Hovorka, Aba a další Občani
29. 01. 2013 | 22:49

Opčan napsal(a):

Silvie!

ste skvěle informovaná ve věci Frau Schw.
to je přece jasné jak to bylo, ale nečtěte jen Blesk i gdyž je super!

ja správně říkáte manželka Schw. má slabost pro nácky, ale dodávám protože mají na penisu vypálený branding s hákovým křížem a tento výstupek je pak uspokojuje lépe než obyčejný penis

ale vy ste to věděla akorát ze skromnosti se tady nechcete předvádět myslím
29. 01. 2013 | 23:00

Opčan napsal(a):

Josefe!
máš pravdu na hrubý pytel hrubá záplata,
ale dej pozor aby tě netrefil šlak!

Bojovník jako ty by nám mohl chybět
a cizáci by pak mněli navrh
29. 01. 2013 | 23:04

stařenka napsal(a):

Tak si zvolili prezidenta a schválně, za jak dlouho na něj začnou nadávat.
29. 01. 2013 | 23:11

Josef napsal(a):

Vážený pane Opčane, ten slizký úhoř, a vodní živočich mi snad odpustí ten příměr, je tak sprostý podporovatel Nového světového řádu a bezcharakterních psychopatů tento instalující, že mi z toho prostě už ujely nervy. Trpělivost každého má prostě své meze a ten paznecht je překročil měrou vrchovatou.
29. 01. 2013 | 23:31

Patron napsal(a):

Vážení, dnes mi očitý svědek potvrdil, že ten váš milovaný MZ chlastá jak duha. Tak si to užijte, jak pěkně jste si zvolili, jak jste to těm novinářům nandali :)
29. 01. 2013 | 23:34

jan jíša napsal(a):

To Id:

není to pravda, co tu píšeš. Česko je gramaticky správně, jako Rusko, Polsko, Německo, i když se to dodnes mnohým lidem nelíbí. Je to území, které je obýváno převážně Čechy, ale i národnostmi jinými, tvořícími zde menšiny. Všichni tu pak mluví převážně česky. Naproti tomu Čechy jsou už daleko konkrétněji zeměpisné vymezené území, není to třeba Morava nebo Slezsko. Všechno dohromady je ale stát zvaný Česko. Ale sorry, toto není hlavní téma této zákopové bitvy názorů...
29. 01. 2013 | 23:56

jozef napsal(a):

A to este nie je vsetko!
Autor blogu v citovom rozpolezeni to pochopitelne vsetko neuviedol,ale opravdu je treba nezabudnut,ze ten estebak,ten,co je teraz advokat,tak ten platil po dlhu dobu /nielen Fisera/ aj stavkove kancelarie,ktore favorizovali toho Zemana.Dlhu dobu.
Preto tvrdili,ze velku sancu vyhrat ma Zeman.Asi ich tak uplatil,ten estebak,co je advokat,ze v tom soku protestovat proti tomu nedokazal nikto,ani alitny Hvizdala,ani ziaden iny rozumny politolog.Ze teda ten Zeman na to ale naozaj nema,aby porazil praviciara.Nestranickeho.
A vieme,ze mnohi vedia,ze ti,co stavkuju,tak asi chcu vyhrat,tak asi aj Zeman mozno vyhra.Nie?

A to este nie je vsetko.
Ten estebak si kupil dlhodobe mlcanie,dlhodobu tichu podporu celeho civilizovaneho sveta/vratane slovenskych medii/.No a potom si sposobom uplne perfidnym za tazke miliardy kupil akoze proelitnu kampan v mediach/odkial ukradodol tie miliardy?/,ktorou donutil tych,ktori nechceli v druhom kole k volbam,aby dvihli zadok a isli a hodili to, frustrovani, prave tomu Zemanovi.Alkoholikovi.
Tomu buranovi,co mu staci chleb se sadlem a tri okurky.A chce vladnut Cesku.
Hotovy diktator.Slusneho novinara aby z toho netrafilo.
29. 01. 2013 | 23:59

Opčan napsal(a):

Josefe!

hlavně zachovej klid!
s tím světovým pořádkem to ještě nevyhráli!

Tomáš Vandas s Vaškem Klausem a Mirkem Štěpánem to nedopustí,
naqvíc teď máme Zemana, Klausy, ... těh trumfú máme v ruce teť víc, tak neboj!
30. 01. 2013 | 00:26

au napsal(a):

Bláboly a lži... co čekat od starce, který myšlenkově ustrnul v nenávisti k Zemanovi někde z roku 1994?
Kdysi byl Hvížďala jen směšný a trapný, dnes jen k politování.
Co s takovýmhle blogem? Útrpný úsměv nad rozzuřeným staříkem, který se zbláznil?
Raději ani to ne... Raději vůbec nic. Hvížďalu mohou slušní lidé jen opatrně obejít, aby se neušpinili od lží a špíny, které kolem sebe šíří...
30. 01. 2013 | 00:37

Jirka napsal(a):

Na obhájce eurosocialismu dlouho nezapomeneme!!
30. 01. 2013 | 06:19

milna napsal(a):

Hvížďalo, to co píšete je takový svinstvo.... Copak nechápate, že právě tímhle jste vy pravdoláskaři prohráli knížeti volby? Jak víte, že má inzerát něco společného se Zemanem? Oni se od toho distancovali. Je to tvrzení proti tvrzení, ale vám je všechno jasné. Co když si inzerát objednal někdo, kdo se chtěl pomstít knížeti za to, jak se příznivci knížete chovali k Janu Fischerovi před 1.kolem? (výzvy Hanáka, Urbana a spol. k odstoupení; bilboardy, kde je vyobrazen jako milicionář atd. a kníže neřekl proti tomu ani slovo). Novináři vašeho ražení jsou opravdu ostudou společnosti. Poskytli jste Karlovi medvědí službu.
30. 01. 2013 | 06:21

socan68 napsal(a):

Vzkaz pro nick "milna": pokud to nevíte, tak Hanákova výzva Fišerovi byla objednána a zaplacena Zemanovým volebním štábem. A že se Zeman a jeho tým distancovali od pomlouvačného inzerátu v Blesku? To jste opravdu tak naivní? Zeman se vždy distancoval od různých sviňáren a podrazů, které kdy provedl či nařídil provést. Např. akce "Olovo" nebo "Bamberg-pokus o obrovskou korupční aféru". Drobné sviňárny a podrazy provádí Zeman běžně s lehkostí jemu vlastní. Zemanovi nelze upřít, že v osobě nového prezidenta jsme získali hulváta, lháře, demagoga, manipulátora a aniž bych ho tím urazil i burana. Pět let musíme tohoto "prezidenta" snášet, nedá se nic dělat. Alespoň si s chutí plivneme na známku s jeho portrétem při posílání dopisů.
30. 01. 2013 | 06:50

milna napsal(a):

socan68:
A to máte odkud, že se Hanák (a s ním Urban a spol.) nechal koupit?

Píšete dále, že "Drobné sviňárny a podrazy provádí Zeman běžně s lehkostí jemu vlastní."
Právě jste se sám dopustil drobné sviňárny a podrazu a také manipulace, lži a demagogie.
30. 01. 2013 | 07:20

Hanák napsal(a):

Jíšo 23.50 Nemohl byste zastavit to rozdmychávání nenávisti??? Vy pražáci stojíte mimo republiku už dost zřetelně, neplivejte ještě na národnosti. Potom se divíte proč vás lidi nechtějí.
Odporný název Česko je možná dobře gramaticky, podstatné jméno které se dá skloňovat, to ano.
Ale na polovině území NEJSOU ČESKÁ MĚSTA, NEŽIJÍ TAM ČEŠI ANI ČESKOVÉ NEBO ČECHÁCI.
Ostrava není východo ani severočeské město, Břeclav není jiho ani východočeské město. Stejně jako Brno, Olomouc, Opava. Ten název je odporný, uráží polovinu obyvatel státu, je geograficky nesmyslný.
Oddělte si svoji Prahu a táhněte z republiky, pokud chcete jen provokovat a škodit
30. 01. 2013 | 07:57

David Havlík napsal(a):

Tak pane Hvížďalo, řekněme si to popravdě. Když jsem včera viděl pana prezidenta Zemana, jak vychází z domu, aby si koupil mlíčko, cigarety oblečen do svého utíkáčku s modrým roláčkem, byl jsem dojatý. Mám velmi dobré pocity z jeho zvolení. Ze srdce mu přeji mnoho zdraví a síly. Přeji mu také aby si prezidenství užil. Přeji také mnoho štěstí jeho rodině a naší nové první dámě, jeho dceři. Miloš Zeman je můj prezident. Věřím mu, je srozumitelný a má bojovnost. A co je hlavní je trnem v oku všem těm "nadlidem" v politice a novinách. Vy pane Hvíždalo, jděte prosím už někam. Vy, víte kam.
30. 01. 2013 | 07:58

e.m. napsal(a):

*Zemanův protikandidát Karel Schwarzenberg po dobu kampaně nebyl přistižen při lži, zatímco hledat pravdivá slova mezi tím, co vypouštěl z úst Miloš Zeman, bylo velmi obtížné. Schwarzenbergovi bylo jen někdy obtížné rozumět.* ---- pane Hvížďalo, pan Schwarzenberg byl přistižen při pravdě. To může být někdy stejně zhoubné.
Kdesi jsem už čtla, že mediální kampaň nebyla rozhodujícím faktorem.
Nemohl byste se přestat zabývat tím, že se Vám nezdařilo přelakovat fakta tak, aby se Vaši chlebodárci jevili v příznivém světle, a nemohl byste se začít zabývat tím, co pan Schwarzenberg a Top09 pro svou zemi a její obyvatelstvo - ano, VŠECHNO OBYVATELSTVO jest jejich, nejen *frikulíni* z Prahy a jejich tunel Blanka a jiné tunely- za dobu svého působení skutečně udělali a chystali se udělat?

Skutečnost, že stál nedůvěryhodný kandidát proti Vašemu nedůvěryhodnému kandidátovi, do toho nepleťte; je druhotná.
Pouze Váš čtenář nabude dojmu, že jste si říkali - fajn, tu bandu blbů snadno zmáknem a Karl to dostane. To byste neměl, pane Hvížďalo. Pohrdání spoluobčanem snadno prosákne....

Jo, a až budete mít čas, pustťte si Lawrence z Arábie.

A pak snad abyste založil nějakou tu stipendijní nadaci, aby po Vás jako po člověku vůbec něco pozitivního zbylo.
To se za starých časů dělávalo.
Čeká nás školné, žádné důchody, kompenzace hazardně podnikajícímu ČEZu, euroval, redukce zdravotní péče, inflace a devalvace... :)) při troše smůly ještě Haag a sudeťáci.... možná jsem na něco zapomněla.

Naši náčelníci nás prodali za skleněné korálky. Kašlou na nás.
Jsme kolonie, v dluhovém otroctví. 168 miliard za loňský rok s vládou pana Schwarzenberga.
A bude hůř.
Ale jestli chcete, dál se patlejte v tom inzerátu a proč nezabral, jak měl - proto to tu ještě větráte, že? Dokud se nezjistí skutečný zadavatel a původce intriky, nikoli osoba prvoplánově nastrčená, svědčí to jen o ostrosti aktuálně probíhajícího souboje o zbytky masa na ohlodané kosti.

Jo a -- :( možná, že to myslíte dobře. Jenom jste hloupej. To bohužel nestačí. :( Až budete mít čas, sežeňte si Lawrence z Arábie. Poučnej film.
30. 01. 2013 | 08:12

kolja napsal(a):

pane Hvížďalo,
opět tady máte v komentářích pěknou úrodu slizu a hnusu. Věřím, že se ti hňupové skvěle znemožňují sami, a děkuji vám za dobrý text.
30. 01. 2013 | 08:17

MARNOV napsal(a):

Nezapomeňte na výrok českého ministra zahraničí:
Pokud je justice schopná poslat do vězení člověka za namalovaná tykadla politikům, musí umět potrestat politiky, kteří zradí věrnost ústavě. Šiřte petici mezi svými známými. Nenechte zapadnout veřejný výrok českého ministra zahraničí. http://www.petice24.com/petice_za_odvolani_a_podani_aloby_na_kschwarzenberga
30. 01. 2013 | 08:17

e.m. napsal(a):

Sbíráte data za účelem vylepšení kampaně Top09 v příštích volbách, že, pane Hvížďalo...
:(
30. 01. 2013 | 08:28

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

Včera ve 22 hod. na čt24 nám předvedli jakousi Schwarzenbergovu fanynku.
Nějakou Moniku La Fay. Byla úžasná!
Tak hloupé stvoření se nevidí často. Proti ní posadili senátora Drymla, ten tedy není nic moc, ale proti téhle pipině vypadal jako Einstein.
Kdo se chce opravdu pobavit jako císař Nero (ten jak známo se bavil zrůdama), nechť si to shlédne. Kačena Biomasa je slaboučký čajíček, a že to je vyhlášená nádoba hlouposti.
Jestliže takovéhle hňupky jako je tahle Le Fay nechali dělat PR pro K.Schw., nelze se divit, že to projel na celé čáře.
Pokud knížeti zbyl ještě nějaký funkční mozkový závit, a chce ještě někam kandidovat, a být zvolen, tak by měl takovéhle fanynky od sebe odehnat hygienickou tyčí.
Pokud bude K.Schw. vést kampaň tímto stylem, s těmito lidmi, prohraje vždycky.
30. 01. 2013 | 08:39

Mentor napsal(a):

Divím se že se divíte! "Moudrý" lid si vynutil přímou volbu hlavy státu i přes varování odborníků a teď sklízí důsledky. A bude ještě hůř. Ještě budeme vzpomínat
na zlaté časy za Klasuse!
30. 01. 2013 | 08:53

Silvie napsal(a):

kosočtverec
S tím Drymlem jste to vystihnul naprosto přesně - proti ní vypadal opravdu jako génius.
Oni si ti mladí "inteligentni" mysleli, že jim na oblbení zralejší a soudnější části občanů stačí vydávat senilního geronta za "punkera a rebela".
Už to muselo odradit normálně myslící lidi.
Neměli žádnou strategii, jen se knížeti obdivně vlichocovali, pochlastávali do noci a ani toho mozkového giganta nepřipravili na předvolební duely. Není divu, že pak takhle kvičí o "nefér" kampani, když si "génius" sám naběhnul na vidle s Benešem. Za blbost se platí.
Nakonec - každý si to může pustit ze záznamu, aby viděl,jako to doopravdy bylo.
Takový diletantismus se hned tak nevidí - a to měli k dispozici Bakalovu šrajtofli.
Hlavně že mají vystudovaný "marketing"... i bába Blažková by tu kampaň vedla líp.
Ale díky bohu za jejich neschopnost.
30. 01. 2013 | 09:13

Martin1 napsal(a):

Karel Hvížďala
Pane Hvížďala už vím proč nás nabádáte, aby jsme nezapomněli na inzerát v Blesku : "Nezapomeňme na inzerát v Blesku a advokáta Zavadila" na takovou nepodstatnou kravinu.

Vy chcete naši mysl zaměstnat něčím jiným, jen aby jsme zapomněli, že jste levičák levičácká a pravičák pravičácká a chameleon chameleonská už od pohledu.Vždy podle potřeby. Jste dokonale vybaven pro potřebu přežití za jakéhokoli "politického počasí".
Vy jste tyto schopnosti měnit barvu už měl od mládí. Jak jinak by jste v té komunistické éře mohl studovat a působit v časopisu Mladý svět a v nakladatelství Albatros, na takových místech bez členství v KSČ ? Nebo jste tam byl a jen jste to zakryl dodatečně? Co nám tady vyprávíte o morálce vy odporný chlape?
Například:
"Kampaň druhého kandidáta Miloše Zemana byla naproti tomu skoro od samého počátku odporná, protože používala podlé a velmi nízké podpásové argumenty nebo sebevědomě pronášené lži jak ."
Úryvek z Wikipedie o vás mluví za mnohé.
"V Praze vyrůstal, maturoval a studoval Strojní fakultu na ČVUT (1963). Později studoval politické vědy v Moskvě (1967 – 1968)"......
30. 01. 2013 | 09:13

neo napsal(a):

Občan:

nebudu Vás urážet, jak to máte ve zvyku vy.
Já nikde ani náznakem neodvozoval slovo Česko od Česká a Slovenská republika.

Vám to ale velmi rád vysvětlím i když čekám, že jako obvykle zbaběle zdrhnete.

Takže měli jsme jednu republiku zvanou Československá. Jednoslovný název byl Československo. (nikoho se v té době ani nenapadlo pozastavovat nad tím, že tam chybí morava, slezsko a že tu nežijí českové apod bláboly)

Pak se země rozdělila na dvě republiky. Česká republika a Slovenská republika. Potud to snad ještě stále chápete.

No a pak přišel jednoslovný název Česko a Slovensko. Pokud nejste negramot a evidentně psát umíte, i když čtení dělá problémy, tak si ty dvě slova opět spojte a máte zpět Československo.
30. 01. 2013 | 09:24

neo napsal(a):

ld:

nejde o tvar jednoslovného názvu ale o jeho užívání. Francie už jednoslovný název má. A nejen ona.
30. 01. 2013 | 09:25

Derek napsal(a):

Neo- když se rozpadlo Rakousko Uhersko, tak se to mělo jmenovat jak??
Ale diskutovat s vámi je zbytečné. Jenom nechoďte ve vlastním zájmu říkat Ostravákům jak se vám v tom východo/ severočeském městě líbilo, jak družní jsou ti místní češi na Stodolní ulici. Jsou tam ostří hoši a urážet se od čehúnů nenechají.
A podobně skončíte i v Brně .
Anonymně na blogu můžete zatím urážet a úchylně se z toho radovat, dokud vás nikdo nevypátrá
30. 01. 2013 | 09:37

Martin1 napsal(a):

Pánové, jste fakt bezva - Česko, Slovensko, Polsko, atd.
Já jsem také patřil ke kritikům výrazu "Česko". Už samotné rozdělení republiky jsem nesl těžce a pak ten výraz "Česko" byl graficky krátký a vedle toho "Slovenska" jakoby i vystihoval pocit opuštěného sirotka. Ovšem odborníci pro jazyk český tento krátký výraz tehdy "požehnali" a řekli, že je to otázka zvyku. V mém případě měli pravdu. Jakmile jsem poznal, že to krátké "Česko" nemá nic společného s malostí, tak od té doby tento krátký výraz používám i já. Horší je, že jsem zjistil, že naše malost spočívá v něčem jiném a na to si zvykám pomalu.
30. 01. 2013 | 09:39

vilemína napsal(a):

Některé komentáře vypadají jako argumentační slet bývalých estébáků, co přispěchali na pomoc diskusi převrátit resp. odklonit. Že by pod nickem Sylvie, milna ?
30. 01. 2013 | 10:01

Silvie napsal(a):

Vilemina
Když pravděalásce docházejí argumenty (páč senilní knížepán není žádné argumentace schopen a ještě provalí ,co si myslí o Benešovi ), tak si zadává stbácké inzeráty v Blesku, což?

Nakonec, u Fischera to zabralo, no ne?

Nebo snad bolševika Fischera měli nelogicky snahu taky diskreditovat stbáci?
30. 01. 2013 | 10:09

Honza II napsal(a):

Typická argumentace bývalých emigrantů. Všichni oduzují nějaký inzerát, ale nikde se člověk pořádně nedozví, co v něm bylo. Takhle přece komunisté odsuzovali prohlášení Charty 77.
Jediná věc mi není jasná. Nebyla to náhodou všechno pravda? Nemá náhodou onen StBák ještě z doby totality fotografie, s kým se Schwarzenberg bratříčkuje na nějakém bývalém setkání sudeťáků? Cožpak Hvížďala neví, že do revoluce se Schwarzenberg často takovýchto setkání účastnil. - Určitě to ví, ale zamlčuje to, protože takto typicky se naši novináři chovají. Plno lidí to určitě neví a tak uvěří, že onen inzerát byla lež a špinavost. Zeman totiž má plnou pravdu, že naši novináři je jedna velká nemorální žumpa. (A proto při volbě vyhrál!)
30. 01. 2013 | 10:09

e.m. napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/podnikani/clanek.phtml?id=769847

tady hledejte, pane Hvížďalo.
30. 01. 2013 | 10:19

Silvie napsal(a):

Honza

Do jaké "revoluce" (když tak do převratu)-on se ale stýkal s Posseltem už v době ,kdy byl poprvé min.MZV. Nepodařilo se mu to tehdy zcela utajit.

Takže ten inzerát vůbec nebyl od věci - blafe se tady jen o podružnostech, zaměňují se "landsmanšafty" a to, zda Posselt veřejně řekl, že by ho vítězství Kárla potěšilo. Samozřejmě ,že potěšilo, to snad nemusí říkat.
A´t to klidně dají k soudu, jsem zvědavá, jak se z té své spřízněnosti s Posseltem Kárl vykroutí.
30. 01. 2013 | 10:22

Pavel napsal(a):

Martine 1- proč rozdmycháváte ještě národnostní boje.
Irům, Skotům, Welshanům kdybyste řekl že jsou angličané nebo v Anglii tak vás trefí bombou. Ale jsou to obyvatelé Británie a to není urážka / ostatně ani to někteří nechtějí uznat.
Vlámům nikdo nesmí říci že jso valoni nebo ve Valonsku, ale název Belgie asi snesou bez urážky.
Neříkejte Moravanům a Slezanům že jsou češi, a neříkejte jim že žijí v Jiho-, Severo- nebo východočeských městech, je to sprostá lež, je to urážka.
.
Urážky si nechejte pro ty vaše pražské Kárl číro čechy, slušné lidi nenapadejte
30. 01. 2013 | 10:26

pingpong napsal(a):

Lidé by také neměli zapomínat, či spíše by jim mělo být připomenuto, že jste jako vysoký představil MF Dnes na začátku 90. let byl hlavní osobou v krádeži tototo deníku bývalému vydavateli. S komunistou, soudruhem Porybným z dnešního Práva (dříve Rudého práva, zpravodajem RP v Paříži a Washingtonu) jste si v tom v ničem nezadal. Metody byly podobné. A páni redaktoři pak dostali od nového vydavatele miliony za akcie, které jim nikdy neměly patřit. Tak prozraďte veřejnosti, kolik jste měl v držení nelegálních akcií a kolik milionů jste za to utržil. Můj známý a bývalý kolega, obyčejný redaktor, získal přes 5 milionů Kč. Za nic, jen proto, že byl v té době v MF Dnes. U Vás šla ta suma jistě do desítek milionů nelegálně získaných, tedy ukradených korun.
30. 01. 2013 | 10:29

Martin1 napsal(a):

vilemína píše:

"Nepřijde mi ani podstatné, kolik V. Zavadila inzerát stál, ale kolik za tu akci dostal."
xxx
Typická věta jako vystřižená od komunistických normalizátorů osmdesátých let
xxxxxxxx
"Tipla bych si, že vítr fouká dál z Ruska a ne jen od ČSSD."
xxx
Typická věta jako vystřižená od komunistických normalizátorů osmdesátých let.
jen Rusko nahradit USA a ČSSD třeba NSR
xxxxxxx
"Chodil nejen po Václavském náměstí - o tzv. Palachových dnech chodil s kamerou na rameni po Palachově náměstí a hrál si s kolegy na televizní štáb."
xxx
Typická věta jako vystřižená od komunistických normalizátorů osmdesátých let.
xxxxxxx
"Vyprávěl nám to taky bývalý spolužák, účastník té demonstrace."
xxx
Typická věta jako vystřižená od komunistických normalizátorů osmdesátých let.
Ve stylu jedna paní povídala
xxxxxxx
P.S.: V. Zavadil je bývalý spolužák z gymplu.
A bohužel také hajzl, co tímhle klesnul na samý dno.
xxx
Neklesla jste ještě hlouběji, jedna vaše spolužačka mi vyprávěla, jak to mezi vámi bylo. Nestydíte se?
Také ve stylu: Ve stylu jedna paní povídala
30. 01. 2013 | 10:33

Tarp napsal(a):

Martine 1 oni si někteří mysleli že si zvykneme i na život v ghetu, žebrotu, nezaměstnanost, exekuce, dluhy. Nechceme si zvykat, stejně jako si nechceme zvykat na ten odporný název státu
30. 01. 2013 | 10:33

Tomáš napsal(a):

Pane Hvížďalo, vy jste také napsal v nějakém blogu cituji:
Za druhé, díky tomu, že postmodení svět se dívá na zpravodajství v médiích jako na hru, v níž je vše dovoleno, a informace, drb, lež, fantasmagorie či polopravda mají v neustálém mediálním toku (medialitě) stejnou váhu.....konec část citace.
Takže se činy a články hlásíte k "etickému" kodexu který jste tak ve svém bloku v podstatě pravdivě vystihl a odsoudil. Pane novináři jakou vlastně máte etiku a kdo vlastně jste??
30. 01. 2013 | 11:02

Pompeius Magnus napsal(a):

Vy jste ale kovaný demokrat pane Hvížďalo. Poté, co tady média LN, HN, Aktuálně, MFHeute sputila bubnovou palbu na Zemana, se tady dovoluje šťourat v nějakém bezvýznamném inzerátu?? Vy komiku! Vy byste se člověče měl stydět, že si dovolujete psát u svého jména označení "novinář". Kódl prohrál právě kvůli tomu, že každý kdo má v sobě trochu ducha fair play musel hodit hlas MZ, protože Vy a podobná ubohá nájemná indidua do něj kolektivně kopala. Ale vlastně, Vy nám vysvětlíte, co je to ten ENDORSMENT. Zeman porazil nejen slaboučkého a hloupého Schwarzenberga, ale předvším všechny ty Honzejky, Leschtiny, Šídla, Pehe a Hvížďaly. Vy jste ti poražení a Vám zbyl z ostudy kabát.
30. 01. 2013 | 11:17

neo napsal(a):

Derek:

jsem moravák.
30. 01. 2013 | 11:23

Silvie napsal(a):

To je asi černý humor Aktuálně.


Nový žebříček: Češi mají svobodnější tisk než Němci.
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=769984#utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_campaign=B&utm_term=position-2
30. 01. 2013 | 11:26

Martin1 napsal(a):

neo
Tak to pište a velkým "M" ať to zní Moravák. Já po dědovi taky, z Babic. Nyní žijící v Praze, je nás tu spousta.
30. 01. 2013 | 11:28

Tarp napsal(a):

Neo- Morava už přivedla do Prahy Gottwalda, Topolánka, Nečase. Ale vy- to už je opravdu silné kafe, už se radši ani k té Moravě nehlaste.
Kdybyste byl z Moravy, alespoň byste chápal že tam nežijí češi a nejsou tam česká města. Tak nelžete
30. 01. 2013 | 11:42

Martin1 napsal(a):

Silvie
Silvie, za bývalého režimu to bylo s tiskem jednoduché. Věděli jsme, že je kompletně lživý, dalo se věřit jen datu a názvu a že je tudíž na H....
K tomuto účelu jsme jej také využívali, když nebyl k dostání toaletní papír. Dnes je to horší, občas je v tisku pravda i lež, kdo se v tom má vyznat a k druhému účelu se už využít nedá vůbec. Zlepšila se podstatně kvalita papíru a tím je nepoužitelný. Tudíž po sečtení všech plusů a odečtení mínusů je celková absolutní hodnota tisku stále stejná.
"Nový žebříček: Češi mají svobodnější tisk než Němci."
Jakou váhu může mít takový žebříček? Kdo sestavuje tuto HIT parádu tisku?
Pro mne to má takovou vypovídací hodnotu, jako by bylo napsáno, že Rumuni se ve spotřebě burských oříšků konečně propracovali z 23 místa na 19 místo.
30. 01. 2013 | 11:46

neo napsal(a):

Martin1:

nikdy jsem nebyl v češtině zdatný. Není to tedy tím, že bych chtěl nějak Moraváky dehonestovat, napsal bych pravděpodobně s malým i pražáka. Jde mi o to, že ani jako Moraváka mě jednoslovný název Česko, nijak neuráží, naopak se mi líbí.
30. 01. 2013 | 12:09

neo napsal(a):

Tarp:

nejsem z Prahy.

A jsem Moravák a nemám důvod lhát.
30. 01. 2013 | 12:13

pepa napsal(a):

hvížďala se taky učil u goebbelse nebo co?
30. 01. 2013 | 12:33

Silvie napsal(a):

Martin1
Jo, přesně tohle jsem včera vysvětlovala dceři.

Za bolševika to bylo jednoduché - co napsali, člověk musel obrátit naruby.
Dneska zaplať bůh za internet a nezávislé blogery.
Novinám se věřit nedá a když, tak je na tom s objektivitou líp Právo.

Tomuhle bych před 23 lety nevěřila.
30. 01. 2013 | 13:06

šaolin napsal(a):

š napsal(a):

V článku od Hvížďali: Moudrý lid zvítězil .... se se stále srovnává ČR se západní demokraciemi.
Je vidět, že i rozumný novinář, který řekl, že Češi jsou geneticky ustrašený národ se hrozně mýlí.
Proč srovnávat něco špatného s ještě nedokonalejším(horším).
Západní demokracie nepřináší vyšší kvalitu do života jednotlivce, právě naopak bez morálky a cti ho systematicky (przní) ničí.
Západní hodnoty nemají v sobě nic ušlechtilého, jen farizejsky, pokrytecky a školometsky blábolí něco o vyšších hodnotách pro člověka. A ta jejich údajná svoboda a demokracie je jen zástěrkou pro bezbřehý, zdivočelý a amorální hyenizmus.
Musel jsem použít tato tvrdá slova, abych vystihli realitu.
30. 01. 2013 | 13:59

Martin1 napsal(a):

Silvie 13:06
Ono to ale vůbec není tak jednoduché s těmi informacemi a dezinformacemi. To jsem konzultoval zase já se svým synem. Který má tendenci věřit těmto různým internetovým neoficiálním zdrojům více než je zdrávo.
Je možné, že svou neoficiálnost a nezávislost i tito blogeři pouze předstírají. Nebo už od počátku pracují s dezinformací a netuší to. Já v podstatě nevěřím nikomu nic - lépe řečeno jsem ve střehu.
Tuším, že je se mnou hrána hra a tak hraji to samé s předkladatelem informací. Protože tu dobu, kdy jsme byli odkázáni na jedny noviny, nebo jakékoli noviny - všechno bylo skoro stejné a bylo informací i událostí zoufale málo, vystřídala doba, kdy je tolik informací a dezinformací, že si každý může vybrat co chce, je jich jako sýrů v supermarketu.
A když tedy budu úplně upřímný, tak musím konstatovat, že vím, že nic nevím.
30. 01. 2013 | 14:04

Jiří G napsal(a):

Ano Silvie, to je to nejstrašnější.Kde jsou ty časy kdy holky neměly AIDS a komunisti a Právo neměli pravdu.
Dnes bohužel naopak
30. 01. 2013 | 14:07

Silvie napsal(a):

Martin 1
Taky mám občas stejný pocit-přepadají mě pochybnosti.
Ale už jen to, že o sobě pochybujeme, dokládá,že přemýšlíme a nepodléháme tolik manipulacím všeho druhu.

Internet a blogy jsou skvělé hlavně proto,že si můžeme přečíst názory "normálních" lidí (ne novinářů placených za názor)a zjistit,jakým směrem se skutečně ubírá majoritní myšlení.
30. 01. 2013 | 14:17

pamětník napsal(a):

Tarp:
Morava přivedla do Prahy především Mojmírovce, kteří po transformaci třista let vládli Čechám i Moravě a dalším pod jménem Přemyslovci. Morava ovšem nepřivedla prezidenty Zápotockého, Novotného, Husáka, Havla, Klause ani Zemana.
30. 01. 2013 | 15:17

pamětník napsal(a):

Martin1:
Nalézti a objektívně vyhodnotit internetový zdroj je závislé na všeobecné informovanosti a inteligenci hledače.
30. 01. 2013 | 15:20

Martin1 napsal(a):

pamětník
"Nalézti a objektivně vyhodnotit internetový zdroj je závislé na všeobecné informovanosti a inteligenci hledače."

Pokusím se uvést příklady. Je jasné, že člověk nemůže být znalcem široké škály oborů a činností. Nemůže být znalec politické, vojenské situace v různých regionech světa. Přesto mu jsou přes televizi předkládány jednoznačné informace jako hotová věc. Málokdy (skoro nikdy) nejsme konfrontováni s nějakým jiným oponentním názorem v oficiálním médiu. Zejména se to jedná u těch nejdůležitějších. Kdy se jedná o mezinárodní konflikty. Na téma zda je nějaký jogurt opravdu zdravý? Jak správně hubnout. Kdo se s kým vyspal? Zda manžel té a té hvězdy jí dal facku pod levé oko právem, či neprávem, atd. Tam ano - s tím se v TV párají každou chvíli. Ale co taková válka v Iráku? Válka v Afghánistánu? Už je podezřelé, že když tam byl zapleten SSSR, mluvilo se o válce. Nyní se mluví vždy jen o misích a nejraději o humanitárních misích. Nemá nám v našich myslích pluralita názorů v bezvýznamné oblasti, například v těch jogurtech udělat v hlavě zmatek, poplést nás, že slyšíme i opačné názory v důležitých, politických, vojenských, strategických věcech? Rozumíte mi? Tak jsem to myslel. Pokud budu hledat nějakou informaci na recept jak uvařit krupicovou kaši, jak dlouho trvala 30letá válka, jak jsme hráli fotbal v Chile - no tak tam určitě informace správné najdu.
Když však budu hledat informaci o nějaké současné - živé události, tak stojím před problémem, že buď dostávám informaci jen z jednoho zdroje, nebo z mnoha zdrojů a o stejné věci i rozdílnou. Pak se neubráním tomu, že selekci provádím již předpojatě podle (např.) své politické orientace - nepokazím si přece celou "životní stavbu".
A abych byl ještě konkrétnější, tak například Karel Hvížďala, na jehož blogu nyní jsme, kdysi vystupoval v rádiu v pravidelném ( týdenním? )pořadu o médiích - nevím už ten název. Byl vždy nejlepší z diskutujících, byl pro mne věrohodný a ve všem jsem se s ním shodoval. Nepozoroval jsem na něm nějakou předpojatost. Když jsem si přečetl pozdější jeho články a třeba i ten dnešní, tak ho nepoznávám. Mám si v hlavě škrtnout i to, co říkal tehdy nebo jen dnes? Co když i dnes mluví také pravdu a já mu křivdím? Není tedy chyba ve mně? Nedává mi jen informace, která já nechci slyšet, protože on mi tím nabourává tu "životní stavbu"?
Víte, on mi asi neodpoví, ale mne by zajímalo, zda si ten svůj článek později přečte a řekne si občas, co jsem to napsal za blbost. Nebo jen sečte písmenka a spočítá, zda mu poslali správně honorář.
A zpátky na vaši větu, na kterou jsem reagoval. Myslím, že jsem s tou informovaností a inteligenci tak v průměru, tak musím hodně váhat při všem, co je mi předkládáno. Ten, kdo si je jist nadprůměrem v obojím je na tom jak?
30. 01. 2013 | 20:06

pamětník napsal(a):

Martin1:
Je to obtížné, přiznávám, výrazně pomáhá logická analýza souvislostí. Ta mi kdysi v jedné déletrvající mediální aféře pomohla se dobrat správného výsledku skoro na jejím počátku. Je to postup na způsob tohoto:
"Karel Hvížďala jako už často i v tomto případě je úplně vedle. Každý průměrný žurnalista ví, že nesmí pustit ze zřetele zásadu Cui bono, tedy komu mohl tento inzerát prospět. Takže si všimněme dvou faktů, které jako jediné autor uvedl: 1) Karl zu Schwarzenberg vzápětí podal trestní oznámení, a 2) porušení tiskového zákona, kterého se zřejmě dopustilo vydavatelství Ringier.
S přihlédnutím k nákladům na inzerát lze pochybovat, že by je nesla jedna advokátní kancelář, advokát Zavadil jako bílý kůň plnil zakázku někoho jiného. Koho? Cui bono? Miloši Zemanovi by vložené náklady přinesly malý užitek, on přece totéž zveřejnil již předešlý večer v televizním duelu v ČT a faktický obsah v době vyjítí inzerátu byl dementován. Na věci nic nemění, že věcně Miloš Zeman měl pravdu, jenom nepřesně uvedl zdroj.
Karl zu Schwarzenberg naopak mohl z porušení volebního zákona profitovat v případě Zemanova těsného volebního vítězství možností soudního zrušení voleb. Tuto úvahu posiluje jeho promptní podání trestního oznámení a podivná benevolence vydavatelství Ringier, společnost registrovaná ve Švýcarsku (sic!) r. 1833, tedy s dlouholetými zkušenostmi v oboru, k očividnému vlastnímu porušení zákona. Stojí také za pozornost, že Karl zu Schwarzenberg veřejně uznal Zemanovo vítězství až tehdy, kdy už bylo zřejmé, že rozdíl v jeho neprospěch je téměř desetiprocentní, což by se určitě nedalo vysvětlit nezákonným inzerátem v Blesku.
Inzerát přesto posloužil, byť fakticky nic nezměnil. Stal se aspoň propagandistickým faulem knížecího volebního štábu hozený na hlavu protivníka."
Jsem pevně přesvědčen, že jiné vysvětlení neexistuje.
30. 01. 2013 | 22:44

Martin1 napsal(a):

Moje úvaha o tom samém:
1) Inzerát určitě mohl ovlivnit voliče jen minimálně a byl cílen na tu skupinu, která čte Blesk (nemá internet, na starší občany), hlavně na ty kteří by k volbám možná ani nešli - ty to mělo zvednout ze zadku, ale v podstatě to byla slabá munice proti "sebevražednému výstřelu v přímém přenosu", kdy Karel v pomatenosti vypustil ze sebe věty o Dekretech prezidenta Beneše. A protože ani později si neuvědomil co řekl, tak z papírku to zopakoval ještě jednou a tím si dál ještě "ránu z milosti". Pozdější poplach kvůli inzerátu mohl být už jen kouřovou clonou, aby se mluvilo jen o porušení volebního zákona a ne o Dekretech prezidenta Beneše.
2) Kdo inzerát podal?:
a.) Někdo cíleně z volebního štábu Zemana přes prostředníka ve snaze zdiskreditovat Karla ( podle mne největší pravděpodobnost )
b.) Někdo cíleně z volebního štábu Karla přes prostředníka se snahou o diskreditaci Zemana (menší pravděpodobnost, protože Karla poškozuje ve faktech, které jsou tam uváděny v inzerátu a přínos v tom, že tím zdiskredituje Zemana z porušení zákona je mizivý )
c.) Nějaký příznivec Zemana bez vědomí Zemana přes prostředníka ve snaze mu pomoci a později očekávající z toho nějaký profit (i to je možné)
d.) Nějaký příznivec Karla bez vědomí Karla ve snaze zdiskreditovat Zemana, že porušil zákon a později z toho očekávající nějaký profit ( nejméně pravděpodobné)
f.) Za vším stojí tajné služby, naše nebo i cizí ( nedokáži určit míru pravděpodobnosti)
Závěr:
1.)Nesdílím váš názor, že se na věc máme dívat jen podle toho, komu to slouží, komu to pomůže. Tak přeci může uvažovat obecně i váš soupeř - protihráč a ještě jednou to obrátit, protože si vy tak budete vyhodnocovat. Tak byly vedeny mnohé bitvy jak ještě pěšky, na koních, tak později i tankové, kdy byly nutné přesuny vojska, které pak rozhodly velké bitvy a dokonce i války.
2.)Ať už to bylo tak nebo tak, myslím, že to nebude mít žádný význam na výsledek voleb. Má to být jen takové "plivnutí na soupeře, které ještě k tomu zůstalo jen na bradě", po prohrané bitvě, které známe z klukovských rvaček a ta hrozba podáním k soudu není nic jiného, než věta odcházejícího ubrečeného kluka "já to na tebe doma řeknu mámě".
Tedy: Myslím, že inzerát si na sebe Karel nepodal, že se nezjistí kdo to udělal, že to nebude mít žádný vliv na vyhodnocení voleb. Že z hlediska lidského se největšího podrazu na lidu Československa dopustil Karel zpochybňováním Dekretů prezidenta Beneše. Já bych dokonce uzákonil, že se to nesmí, tak jako je zákon o tom, že se nesmí popírat holokaust. Karel urazil i naše národní symboly, kdy prohlásil, že máme mít ve znaku krtečka a ne lva. Takže nemohu pochopit, jak takový člověk může být ministrem zahraničí a být svědkem pietních akcí, kde se nesou tyto naše státní symboly.
31. 01. 2013 | 03:56

Martin1 napsal(a):

Předchozí text pro pamětníka.
31. 01. 2013 | 03:59

pamětník napsal(a):

Martin1:
Považuji důvody, které jsem uvedl pro autorství inzerátu někoho z volebního štábu K.S. za podstatně pádnější, než Vaše pro M.Z., to "plivnutí" na K.S. by bylo pro MZ zbytečně drahé bez konkrétního významu, prostě mohlo případně prospět jenom KS;
Neměl by to být problém zjistit, Kubice by to mohl zjistit velice brzy, kdyby opravdu chtěl;
Právě snaha o zaretušování hloupého výroku o prezidentu Benešovi v Haagu mohla být pádným důvodem pro inzerát.
Zapadá to do sebe jako kostky domina.
31. 01. 2013 | 10:35

pamětník napsal(a):

Doplním: Kubice by mohl zjistit skutečného autora inzerátu.
31. 01. 2013 | 10:38

Martin1 napsal(a):

Pamětník
Kdybych byl ve volebním štábu Karla, tak bych nikdy tento inzerát nedovolil použít!!! Proto nevěřím, že by pocházel z jejich řad. To by tam museli být ještě větší hlupáci, než já, protože:

1) Dopad inzerátu, že byl porušen zákon je mizivý, nikdo kvůli takové prkotině nebude rušit platnost voleb. Kdyby k tomu přece jen nějakou manipulací u soudu (u nás je vše možné) došlo a volby by se opakovaly, tak by Karel v opakovaných volbách v žádném případě nevyhrál.

2) Obsah inzerátu je pravdivý a vše (mimo podpory ze sudetské strany) Karel zopakoval několikrát, já a miliony dalších to viděly a slyšely dvakrát v TV a tak by se jednalo spíš o časové porušení propagace - volební agitace a to je málo k vyhlášení neplatnosti voleb.

3) To, co v inzerátu bylo uvedeno (a Karel opakoval) ho trvale poškodí a jakékoli omílání před soudem, v tisku, jeho přívrženci i odpůrci bude celou věc jen dále rozmazávat a nakonec Karla znemožní a udělá ho zcela nepoužitelným pro domácí politiku. Dokonce je možné, že toho šikovně využijí konkurenti z jiných politických stran a začnou TOPku spojovat s těmito názory Karla.Tím TOPku znemožní - nikdo tady přeci nebude podporovat stranu, která má předsedu, který má takové názory na Dekrety prezidenta Beneše a Beneše samotného.
P. S. Naše "plky" nás obou musí rozsoudit ten, který inzerát skutečně podal a já ho tímto vyzývám, ať kápne božskou.
31. 01. 2013 | 18:10

Martin1 napsal(a):

Pamětník
Já tím plivnutím na rozloučenou myslel to vyhrožování soudem od Karla a ne ten samotný inzerát.
Omlouvám se měl jsem to napsat jasněji.
31. 01. 2013 | 18:23

vilemína napsal(a):

Pro Martin1 (30.1.10:33)
Bohužel nemám tolik času se vypisovat jako Vy.
Není to žádné "jedna paní povídala". Za tím, co jsem napsala si stojím.
"Typická věta jako vystřižená od komunistických normalizátorů osmdesátých let."
V době normalizace jsem byla teenager až čerstvě dospělá.
"Neklesla jste ještě hlouběji, jedna vaše spolužačka mi vyprávěla, jak to mezi vámi bylo. Nestydíte se?"
Vůbec nevíte, kdo jsem. Že Vám něco říkala naše spolužačka, lze považovat za Váš výmysl.
A vůbec se nestydím. Na rozdíl od V.Zavadila jsem hned po VŠ nenastoupila k STB (a naštěstí s nimi neměla co dočinění).
Za druhé: nezadala jsem do Blesku inzerát, aby vyšel den před volbami s přešktnutou hlavou Schwarzenberka.
P.S: Schwarzenberka jsem v 1. kole nevolila, až ve 2. s jistým sebezapřením.
05. 02. 2013 | 17:00

Martin1 napsal(a):

Vilemína
(Karel Hvížďala)
Vilemíno, máte pravdu, že nevím, kdo jste, ale vy také nevíte kdo jsou zdejší lidé (i já), kteří zde diskutují, ale klidně své oponenty urazíte příspěvkem.

vilemína napsal(a):
Některé komentáře vypadají jako argumentační slet bývalých estébáků, co přispěchali na pomoc diskusi převrátit resp. odklonit. Že by pod nickem Sylvie, milna ?
30. 01. 2013 | 10:01

Víte, co je zajímavé, že samotný autor tohoto blogu Karel Hvížďala ve své vizitce (pod svou fotografií) mimo jiné uváděl, že studoval novinařinu v Moskvě, chtěl jsem to pro vás zkopírovat, tuto informaci však již odstranil, proč asi?
Tím že to odstranil, tak ve skutečnosti jako kdyby to vybarvil červenou barvou. Zachoval se stejně, jako moje malá vnučka, když si hrajeme na schovávanou, ta se neschová, ale zakryje si oči. Pane Hvížďala té vnučce ještě nejsou ale ani 3 roky. Buďte chlap a vraťte to tam. Měl jste tam také uvedeno, že jste založil tu edici "OKO" - skvělá a do dnes na mne ještě kouká z knihovničky. Ale mne u pana autora blogu úplně stačí, že v době normalizace prošel všemi prověrkami, protože pracoval v časopisu Mladý svět a v nakladatelství Albatros. Pane Hvížďala já ten Mladý svět také pravidelně četl, byl v té době dobrý, jediný dobrý časopis, pardon - ještě 100+1 Zahraničních zajímavostí.
Jak víte Vilemíno, že právě on nepatří k této letce také, narážím na vaši větu "argumentační slet bývalých estébáků". A zároveň se mu hned omlouvám - ale všechno je možné. Vždyť tolik lidí, o kterých bych si to nikdy nemyslel (i má kamarádka z práce) s STB nějakým způsobem spolupracovali. Někteří horlivě sami, jiní byli k tomu donuceni, jednu za všechny - paní Chramostovou. Já ji dávno vzal na milost, protože si nebudu hrát na hrdinu, nejsem si sám sebou vůbec jist, jak bych jednal pod nátlakem - víte to?
Máte pravdu, nikdo nevíme, kdo je kdo, kdo byl, kdo je a kým chce být.
Pokud jsem vás jenom na chvilku znejistil a donutil zapřemýšlet, tak je to dobře. Vůbec se toho lumpa Zavadila nezastávám, možná máte pravdu, dokonce bych se přikláněl, že je to dost pravděpodobné (ale je dost možné, že dnes pracuje v jiných službách), ale vy nemůžete ostatní lidi hned tady nazývat estébáky, jen z důvodu, že mají jiný názor, než vy. Dokonce to postrádá i logiku, určitě jsou dnes sledovanými osobami a kdyby přece nějakou činnost vyvíjeli, tak spíše v jiných dresech - mohli by být totiž vydíratelní. Rozumíte tomu?
Na té větě (vymyšlené) o té naší spolužačce jsem vám chtěl jen ukázat, jak je těžké se bránit pomluvám. Jak se dají vytvářet jednoduše dezinformace.
Mějte se pěkně.
06. 02. 2013 | 02:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy