Zeman představuje nebezpečí autoritářského systému

07. 01. 2014 | 09:54
Přečteno 5616 krát
V posledních dnech zažíváme velmi neobvyklou situaci: Na Hradě sedí levicový prezident a podíváme-li se třeba do sobotního Práva, které je považováno spíše za levicový deník, najdeme tam tři komentáře, které mají k chování prezidenta výhrady, protože ho považují za ústavně nestandardní. Důvod je zřejmý: Prezident má největší výhrady k ministrům navrženým právě levicovou sociální demokracií a uměle protahuje jmenování Bohuslava Sobotky premiérem.

Jeden komentář připomíná Sobotkova slova: "Konejte svou povinnost a vezměte na vědomí jména lidí, která nejsilnější levicová strana v zemi vybrala pro vládní reprezentaci." A komentátor Mitrofanov dodává: Zeman vždy odmítal lidi, kteří se mu někdy postavili do cesty. A takoví jsou i mezi kandidáty na ministry: kdysi totiž pro něj nehlasovali v prezidentské volbě a on je považuje za zrádce. A panu Kellerovi připadá averze k některým politikům naprosto nepochopitelná: pokud je někdo neschopný, tak se to brzy projeví a bude odvolán: na prezidentova slova dojde. Pan Pehe zase prezidentovi vyčítá, že odbornická politika je protimluv, protože žádná vláda není jen instituční správou, ale především politickým tělesem.

Tedy: Za všemi kritickými připomínkami je evidentní obava ze snahy zesílení prezidentských pravomocí. Taky proto, že se zřejmě u prezidenta objevuje syndrom zatvrzelosti: jak počet lidí, kteří jsou proti němu, stoupá, jeho zarputilost se zvyšuje exponenciální řadou. Pokud mu Sobotka ustoupí, bude mít vláda i sněmovna na Hradě monstrum, jak napsal právník Kysela.

Filozof ústavního práva z Cardiffu Jiří Přibáň připomíná, že na počátku devadesátých let u nás i v Polsku snahy posílit prezidentský systém neprošly, a dodává: "Naštěstí, protože zkušenost z postkomunistických sovětských zemí, kde byl přijat poloprezidentský režim, ať vezmeme Ukrajinu nebo Rusko, ukazují, že se tam ustavily režimy bez rovnováh a bez brzd. Dnes jsme tam svědky zcela odbrzděné moci prezidentských klik, které jsou v podstatě klikami soukromých zájmů a oligarchických uskupení. Právě ty udržují u moci toho či onoho prezidenta, jako to bylo třeba za Jelcina a vlády jeho rodiny."

Proto lze zodpovědně říci, že ti, co si myslí, že změnou ústavního režimu bychom zvýšili legitimnost demokracie, jsou na velkém omylu. Naopak poloprezidentské systémy v této části Evropy vedly a vedou vždy k autoritářství a otevřené oligarchizaci společnosti. A když se podíváme na sbližování názorů Andreje Babiše a Miloše Zemana či prezidentova poradce Martina Nejedlého z ruské ropné společnosti Lukoil, tak to je právě příklad této oligarchizace. A to je zřejmě ten nejhlavnější důvod, proč současné hrátky Miloše Zemana vzbuzují jednotnou frontu odporu. Kompromis, který je nutný pro každou reprezentativnost různých názorů, je možné najít jen na parlamentní půdě, nikoliv v exekutivě, kam prezident patří.

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

David napsal(a):

"...Zeman vždy odmítal lidi, kteří se mu někdy postavili do cesty. A takoví jsou i mezi kandidáty na ministry: kdysi totiž pro něj nehlasovali v prezidentské volbě a on je považuje za zrádce.

...Taky proto, že se zřejmě u prezidenta objevuje syndrom zatvrzelosti: jak počet lidí, kteří jsou proti němu, stoupá, jeho zarputilost se zvyšuje exponenciální řadou. Pokud mu Sobotka ustoupí, bude mít vláda i sněmovna na Hradě monstrum, jak napsal právník Kysela...."

--------------------

To, že Zeman STRESUJE svým jednáním celý stát je nesporné. Všichni se zabývají tím, jaké další mstivé obstrukce provede. To není syndrom zatvrzelosti. Vypadá to na to, že jednání začíná mít psychopatické příznaky.

Nejenže nemá žádné ústavní právo posuzovat, kdo je a kdo není odborník, ale zejména nemá v této věci ŽÁDNÉ právo veta.

Tím svým obstrukčním jednáním může způsobit jen ŠÍLENOU politickou krizi.

To by, jako bývalý prognostik, měl moc dobře vědět!!!

Já být na místě Sobotky, tak bych Zemanovi v jeho už psychopatickém jednání ohledně jmenování vlády neustupoval. Kdo zlu neodporuje, sám se proviňuje!

Nejsmutnější na tom všem je pro mě to, že jsem Zemanovi ve druhém kole dal svůj hlas.
07. 01. 2014 | 10:22

Neudržitelný napsal(a):

David
Možná právě změna volebního systému, kdy by byl zvolen prezidentem jen ten kandidát, který by dostal více jak 50% hlasů v š e ch voličů, by napomohla tomu, aby nebyl volen ten méně horší ze dvou špatných.
No teď když jsem to napsal tak vidím jaký je to blábol, nikdy bychom nikoho nezvolili. :-)
07. 01. 2014 | 10:30

Jana Pechová napsal(a):

Otázka je, v jakém vzájemném vztahu bude prezident a předpokládaná vláda. Nabízejí se v zásadě dvě varianty.
1/ Miloše Zemana bude celá trojkoalice vnímat jako společného nepřítele a tuto ostražitost si udrží po celé volební období, což by v důsledku mohlo vést k maximalizaci snah o co nejlepší výsledky vládnutí.
2/ Miloši Zemanovi se podaří "trojku" pomocí zákulisních her rozeštvat. A pak nám budiž nebe milostivo.
Uvidíme.
07. 01. 2014 | 10:32

vasja napsal(a):

Já sem za Miloše rád.
Neni nuda. No a že trochu stresuje Zaorálka a tak.....
Kdyby byli jatečný, tak to bych protestoval, ale takhle mi to je jedno.
07. 01. 2014 | 10:34

ld napsal(a):

Velkochemik má být eko-majstr.
Šmíra zase bránit zemi.
Šéfpolda je podrazáků zrádce.
Dva vakuoví bezportejové.

Já nevím, co se vám furt nelíbí...
07. 01. 2014 | 10:40

ld napsal(a):

...bezportfejové...
07. 01. 2014 | 10:41

Ládik!!! napsal(a):

Zeman a Babiš si musí být názorově blízcí. Vždyť KSČ a KSS byly bratr a sestra. Oba mají společné kořeny, společné zájmy a cíle. Ti se domluví po soudružsky.
07. 01. 2014 | 10:42

Admirál napsal(a):

"Filozof ústavního práva z Cardiffu Jiří Přibáň připomíná, že"

Jakmile se pan Hvížďala odvolává na filozofy, vyleze z toho vždy nějaká manipulace.

Zemanovi přeju do nového roku pevné nervy (s filozofy).

Volymkarlům a jejich filozofům nepřeju nic zlého. Snad jen trochu soudnosti.
07. 01. 2014 | 10:44

bzzz napsal(a):

Letošní zima zatím nepřinesla božskou manu kouzla vánoc-sníh.
Miloš Zeman přijel presidentovat z vesnice,ale letos Ladova zimní vesnice-prostě není.
Snad proto,vznikají nálady téměř "saharské".Rodí se představy sociopatické naturpolitiky ,ve kterých snad lze kosit trávu srpkem měsíce noční oblohy ,kovat ocel Vávrovým kladivem na čarodějnice.Srp a kladivo.Král Slunce má vyjít na obloze dnem.Vzníká teorie geopolitického pole.
Od nácek-protektorátního filmu Otakara Vávry-zfilmované Turbíny Matěje Čapka-Choda (nositele 3 státních cen Masaryka za literaturu) k Vávrově Kladivu na čarodějnice a státní ceně za socíku ( i za filmové husity padesátých let)uběhly desítky let,právě tak jako k jeho dalším úspěchům za sametu.Byl starším souputníkem kladivem mladšího souputníka M.Zemana-srpku měsíce,který byl vždy v podstatě odleskem Slunce V.Klause.O.Vávra zemřel v 99 letech nedávno,M.Zemanovi táhne na sedmdesátku.
Mezitím tichomořské ostrovy Mikronésie,které tvoří dva ministáty a dvě státní uskupení ostrovů a atolů (republiky členské země OSN),obydlených,s návštěvou i Kontiki,hlasovaly koncem roku 2012 jako pouhých 9 zemí s námi včetně proti 138 ostatních a 41 zdržujících se hlasování proti Palestině se statutem pozorovatele OSN-jako jej má Vatikán.Němci tyto ostrovy Mikronésie,4000 km daleko od nejbližší Austrálie,již během 1.sv.války jako své kolonie dále udrželi.Proti Anglii a Japonsku.Sbírali odsud guano-chilský ledek-třetinu z matérie střelného prachu.
Tyto přírodně exotické "protipalestinské" země získaly status republik a pak i členů OSN ,prvá 1968,poslední 1999,kdy zde nastoupil M.Zeman premiérem.Od roku 1999 je sám na hlídaném ostrově mezi Bosporem a Dardanelami,v Marmarském moři,vězněn předák Strany pracujících Kurdů,známý Očalan.Vězněn členem NATO -Tureckem,kde NATO je spojenec USA.USA později svržením Saddáma Husajna v Iráku vyvolaly nepřímo soud domácími,kdy byl za genocidu Kurdů popraven (150 000 Kurdů-kolik u nás demonstrovalo v Praze 21.4.2012).Nicméně Očalan z vězení propuštěn nebyl.
Svět bez objektivních kritérií?
07. 01. 2014 | 10:44

resl napsal(a):

Jeden člověk nemůže držet stát v pastičce, kterou si připravil na hraní. A jelikož nemá prezident co říct, ani co dát národu, zkouší zahnat nudu mezi popíjením a konzumováním, hrou na demokracii, kde si tento namyšlený člověk určuje pravidla. Charakterní muž by se takového šaškování nedopustil a kdyby byl prezident jen trochu moudrý, cítil by, jak se má k navrhované vládě vyjádřit. Jak známo mlčí, novináře k sobě nepouští, což znamená jediné. Ví, že jeho jednání je hrubě nesolidní a samozřejmě také ví, že by neměl na dotazy médií uspokojivou odpověď. Stává se čím dál směšnější, až nad ním zapláčou i jeho retardovaní příznivci.
07. 01. 2014 | 10:49

bzzz napsal(a):

oprava :Němci tyto ostrovy Mikronésie,4000 km daleko od nejbližší Austrálie,již během 1.sv.války jako své kolonie dále neudrželi
07. 01. 2014 | 10:49

xerox napsal(a):

bez ohledu na hvížďalovský manipulatismus dávám přednost co by první dámě kačence před ,, slečnou ,, vopěnkovou ... a u toho už zůstanu , ať se děje co se děje ... :-)
07. 01. 2014 | 10:54

Jihočech napsal(a):

Před uzákoněním přímé volby prezidenta měly být jasně stanoveny a vymezeny pravomoci funkce prezidenta, včetně nutných úprav ústavy, pokud by byly třeba, už jen kvůli voličskému mandátu, který prezident přímou volbou získá. Výsledek naivity a neschopnosti našich zákonodárců si prezident s velkým gustem užívá. Paradoxně tím dává živobytí všem z čeledi Pehe a dalším, kteří by bez něj ztratili smysl své existence a tvorby. Pozitivní na věci je, že se fronta odpůrců odkopala a ukázala svoji neobjektivní, nenávistnou a nesmiřitelnou tvář. Páchne to jako když si nemytá selka ohrne peřinu.
07. 01. 2014 | 10:54

au napsal(a):

A víte, co se říká po Praze, Hvížďalo?
Že Sobotka se NENACHLADIL, naopak, to Zemanovi prý vadí (ministr) CHLÁDEK.
Zeman sice už tři měsíce mlčí, přesto se (podle dnešních novinových titulků) "kazimír Zeman" "chová darebně" a "představuje nebezpečí autoritářského systému". Ehm... Vůbec se nedivím, že se se zloději, jako je Hvížďala (podílel se přinejmenším na vytunelování a rozkradení někdejší Mladé fronty) náš prezident nechce bavit. Také bych se o takové nechtěl umazat.
07. 01. 2014 | 10:59

Petr z Tábora napsal(a):

Pan Hvížďala vyrábí konstrukce a spekuluje. Demokratické jsou či mohou být přeci všechny systémy, ať už ty s rozhodující rolí premiéra nebo ty prezidentské - viz USA.
I nyní se rovnováha posunout nemůže, pan Zeman může jen zdržovat pověření někoho sestavit vládu. Nicméně koalice se oficielně ustavila včera - měl už prezident večer reagovat? Nechápu co by pan Zeman získal posouváním vzniku nové vlády, zatím byl vždy pragmatickým politikem.
Neslyšel jsem o žádné belgické krizi ač byla bez vlády přes rok. Až prezident vyčerpá své dva pokusy, tak třetí má předseda sněmovny. Rozhodující je většina ve sněmovně a ne prezident.
07. 01. 2014 | 11:00

K.V napsal(a):

Drozde, už je trapné jek se neumíte smířit s tím že si rudá a hnědá pra...sata zvolila jiného presidenta než jste sivy\ "disidenti" přáli.
Zeman ještě neřekl jediné slovo a všichni už vědí že to je špatně.
Hnus velebnosti, jdu blejt
07. 01. 2014 | 11:23

Divobyj napsal(a):

Jednu věc stále nechápu.
Proč si s sebou ČSSD a ANO vláčí do vlády tu politickou prostitutku?
Vždyť přece existují mnohem lepší varianty sestavení vlády!

To,že ukazovat se na veřejnosti s prostitutkou není zrovna veřejností přijímáno kladně již dnes ví třeba božský Silvio,či starý Vopěnka...
07. 01. 2014 | 11:26

ld napsal(a):

A teď má virózu Sobotka. Prd vydrží. Našinec tyto ptákoviny přechází či řeší dovolenou, ne tak budoucí premiér. Kdepak, rýmečka je neřád!
http://www.novinky.cz/domaci/323758-sobotka-je-nachlazeny-zeman-ho-prijme-az-v-patek.html
07. 01. 2014 | 11:26

Analytik napsal(a):

Zeman je vrtošivý stařík, který si dobře pamatuje, kdo mu někdy rozšlápl bábovičku.
Pro takové nešťastníky skončil politický život. Během Zemanova absolutismu si už v politice neškrtnou.
Voliči to vědí, ale přesto Zemana volí.
07. 01. 2014 | 11:26

David napsal(a):

Novinky.cz:

Kazimír z Hradu z nenávisti sabotuje koalici, píší o Zemanovi v Německu

Vznikající koalice ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL je křehká a strany jen obtížně hledaly společnou řeč. Pro stabilní budoucnost země by proto bylo třeba, aby jim nikdo do cesty nekladl zbytečné překážky, píše pod titulkem Kazimír na Pražském hradě k pondělnímu podepsání koaliční smlouvy německý deník Süddeutsche Zeitung.

Dnes 10:40 - Berlín

Vzhledem k dosavadnímu přístupu prezidenta Miloše Zemana však list v komentáři takový vývoj nepovažuje za pravděpodobný.

"Prezident a levicový populista Miloš Zeman se nad nyní vytvořenou vládní koalicí vznáší jako zlý duch," píše Süddeutsche Zeitung. "Celé měsíce se snažil novému sociálnědemokratickému premiérovi Bohuslavu Sobotkovi klást do cesty překážky," pokračuje list a vypočítává vznik strany SPOZ, která podle něj měla odvést od ČSSD voliče, a takzvaný lánský puč protisobotkovského křídla strany, který ale skončil neúspěchem.

"Nyní, když Sobotka po tvrdých jednáních upekl koalici s hnutím ANO miliardáře Andreje Babiše a s křesťanskými demokraty, hrozí Kazimír na Pražském hradu tím, že odmítne jmenovat některé kandidáty na ministry," píše dále deník. "Čisté motivy ho k tomu nevedou, spíše nenávist a přehnaná touha po odplatě."

Podle Süddeutsche Zeitung se koaliční strany shodly jen na nejmenším společném jmenovateli a jejich zájmy z dlouhodobého hlediska nejdou stejnou cestou. "Česko tak zrovna nejde vstříc fázi stability, kterou země nutně potřebuje, a to i z hospodářského hlediska. Proto není nyní nic tolik potřeba, jako státnické chování. Bohužel tady zůstává jen u zbožného přání," uzavírá deník.

ČTK

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/323755-kazimir-z-hradu-z-nenavisti-sabotuje-koalici-pisi-o-zemanovi-v-nemecku.html

------------------------------

Pokud Zeman nedostane rozum a nepřestane s tou ubožáckou mstou, tak to POŠKODÍ naši ekonomiku o další desítky miliard, a ten jeho fond na splácení státního dluhu si bude moci strčit za klobouk.
07. 01. 2014 | 11:31

au napsal(a):

David:
Davídku, ty asi nevíš, že článek do Süddeutsche Zeitung napsal zdejší bloger, vedle Urbana nejproslulejší pronásledovač Zemana, Hans-Jörg Schmidt, komická figurka i mezi Sudeťáky (kteří ho ovšem čas od času k podobným plivancům neváhají pochopit.
Ale pokud nejsi úplně blbý, musel sis všimnout, že Zeman se k budoucí vládě vyjádřil pouze jednou jedinkrát - a všechno ostatní je výsledkem štvanice ze strany těch, které oprávněně zařadil vedle tunelářů, mafiánů a neonacistů, tedy příslušníků české novinářské obce.
07. 01. 2014 | 11:40

dimensions napsal(a):

oprava:
3. ř.: ...neváhají použít).

Omlouvám se. au
07. 01. 2014 | 11:41

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Miloš nakonec někoho jmenovat bude,
buď Sobotku nebo Babiše, ale pokud dojde ke spojení ČSSD a ANO, tak by se měl od takové vlády distancovat, protože jde o podvod na voliče a likvidaci ČSSD.

Sobotka jde v Nečasových kolejích, premiérem za každou cenu, i kdyby to mělo zlikvidovat stranu. Oba podvody za přispění českých pseudonovinářů.
07. 01. 2014 | 11:46

vasja napsal(a):

au napsal(a):
David:
Davídku, ty asi nevíš, že článek do Süddeutsche Zeitung napsal zdejší bloger......
---------
Tak takhle se to dělá.
Hlavně že to je "podle" Süddeutsche Zeitung.
Tak to sou velký kozy :-)))
Ať žije veřejnoprávní ČTK a ČRo Plus obvzláště.
07. 01. 2014 | 11:53

Stela A. Sádlová napsal(a):

Že je Zeman levicový prezident, je oblíbená mantra zhrzeného knížete a spol.

Obava ze Zemana, jakožto monstra, kterého se obává pan doktor Kysela, je poněkud přehnaná. Pokud pan doktor nevolal již po brzdění Klause, je ta snaha dnes již prošlá marně. Nebýt Zemanových nikým nebržděných předchůdců a vlád jmenovaných s přeběhlíky, nemuselo by docházet ke skryté oligarchizaci, která se kupodivu až nyní zdá být otevřenou.

Prezident Zeman se svými kladnými i zápornými vlastnostmi je jen logickým vyústěním všeho toho, co se zde za léta událo.

Brzdit se má od začátku, a ne až po havárii. To ví snad každý.
07. 01. 2014 | 11:56

Skutečné riziko napsal(a):

Zeman představuje nebezpečí,
že Hrad od jeho vajglu vzplane, a lehne popelem.
07. 01. 2014 | 11:58

vasja napsal(a):

Skutečné riziko.
Ale nelehne. Dá si pozor.
To Vopěnková v hradních duchnách by byla větší riziko.
Kvůlivá různejm broučkum a tak.
07. 01. 2014 | 12:04

Jana Pechová napsal(a):

Stela A. Sádlová
Nějak jste pominula, že mezi Zemanovy předchůdce ve vámi zmiňovaném smyslu patří Zeman sám, a to dílem až přízračným.
07. 01. 2014 | 12:08

jozka napsal(a):

Byli tady jini, ti obcas ohnuli Ustavu tak, ze jim to ustavni soud hodil na hlavu, obcas poslali cisternu pred civilni letadlo pripravene ke vzletu, obcas jejich milenky ukolovaly tajnou sluzbu, nechavali jednu stranu dopisovat cosi do dohodnute mezinarodni smlouvy ... ale nebezpeci je Zeman. To da rozum :-)

Hele, Dzozde, vite kdy ma najemny pisalek po zizalkach? Kdyz uz ho berou vazne jen ti kovani. Asi nic moc pocit, ze?
07. 01. 2014 | 12:09

Stela A. Sádlová napsal(a):

Jana Pechová
Můžete mi tu Zemanovu minulou přízračnost trochu osvěžit?
07. 01. 2014 | 12:14

Jáchym napsal(a):

Pane Stejskale,
mohl byste se zeptat Michala Komárka, jestli sem dá jako blog alespoň část svého včerejšího článku z Literárek ?

http://www.literarky.cz/politika/domaci/16597-ekani-na-zemana
Dík !
Jáchym
07. 01. 2014 | 12:14

Závist je nemorální napsal(a):

"... Vopěnková v hradních duchnách by byla větší riziko ..."

Proč?
Jde o normální oboustrannou charitu. Kníže kultivuje slečnu Vopěnkovou, a slečna Vopěnková stimuluje knížete. Normální propojení mužského a ženského principu, jako v každé tradiční šlechtické domácnosti.
07. 01. 2014 | 12:21

Honza II napsal(a):

Jak dojemné. Zeman je pro Hvížďalu ten největší darebák, protože není ochoten hned a okmažitě jmenovat StB-áka ministrem. Zruště si nejprve pravdoláskaři lustrační zákon a pak můžete oprávněně nadávat Zemanovi. A jak je možné, že většina nejuvědomělejších pravdoláskařů najednou na svůj zákon, sloužící 22 let jen k buzerování a strašení lidí, zapomněla.
Já si myslím, že Zeman řekl Sobotkovi, že buď on jemu vyhoví ve jménech některých ministrů, anebo bude on podle zvyklostí a lustračného zákona požadovat negativní lustrační osvědčení od všech členů. A hloupý Sobotka přes 2 měsíce dělal, jako že tohle ho nenapadlo. Patrně mu tedy radil někdo, jako Hvžďala, který jako mávnutím Babišovy plné peněženky na "své milované lustrace" najednou zapomněl.
Opravdu nechápu, proč největším prověřovatelům a morálmím čističům naší společnosti po listopadu najednou stačí místo zrušení lustračního zákona jen první čtení služebního zákona, který nejspíše dá někdo k Ústavnímu soudu, že je v rozporu s lustračním zákonem. Opravdu by mě velmi zajímalo, jak a co pravdoláskařští mravokárci pak budou psát pro přihlouplé obyčejné lidi, které léta atestovali a lustrovali nebo jen hanili tím, že před 25 lety v vstoupili do SSM (o KSČ už ani nemluvím).
07. 01. 2014 | 12:28

buldatra napsal(a):

Monstrum autoritářské mlčí a myši kvičí.
No, není to krásné?

Nervozita kvíčal dostupuje vrcholu.
Nemají nic, než své vlastní dohady, ani z mluvčího autoritáře se nedaří nic vypáčit a navíc, nemastného neslaného pověřeného sklátil zlý bacil.
Jak na sviňu.

A tak dočítáme se z provenience hvížďalí všelikých skazek a chmurných vizí.
Nervozitu v Moskvě vystudovaného doyena novinářstva místního a romanopisce lze by bylo krájeti.

A u nás na vesnici je mlha a klídek, v dálce štěká čokl a co se děje v Práglu je slépkám fuk.
Toš, nadrobím jim něco včerejších babišových rohlíků.
Kdyby bývala nebyla Hvížďala tak daleko, nadrobil bych i jí.
Ať si obalí nervy ztuženým tukem, to prý pomáhá.
07. 01. 2014 | 12:32

Bavor napsal(a):

David napsal(a)07. 01. 2014 | 10:22 :
To, že Zeman STRESUJE svým jednáním celý stát je nesporné. Všichni se zabývají tím, jaké další mstivé obstrukce provede. To není syndrom zatvrzelosti. Vypadá to na to, že jednání začíná mít psychopatické příznaky. KONEC CITÁTU.
Páni diskutující, nepropadejte mediální hysterii, kterou vyvolala fronta "barelu dobroty", který neuspěl v prezidentské volbě. Posuzujete a odsuzujete činy, které Miloš Zeman dosud NEUDĚLAL a které mu podsouvají jemu nepřátelská média. Myslím, že se prezident Zeman dobře baví. Davide, Zeman není ideální, je jenom člověk a má své chyby, jako každý z nás. Ale média z něj dělají nepřítele společnosti. Podléháte propagandě jeho nepřátel a mediálnímu vymývání mozků.
07. 01. 2014 | 12:34

Antabus napsal(a):

já Vám povím, pane Hvížďala, ještě že toho Zemiče máte. Je to jasný, může za všechno - že se Sobotku pokoušel v boji o kořist odstranit Hašek, že se ANO, KDU a ČSD nemohou dohodnout, že má Bohuš pleš, že má Sobotka rýmičku. Zeman může za všechno, za krupobití, za záplavy, za úmrtí dobytka, za sucha, mokra, sníh, mráz, teda ještě že ho máte.
07. 01. 2014 | 12:36

pěvec napsal(a):

nepředstavuje
07. 01. 2014 | 12:38

stejskal napsal(a):

Stalo se, pane Jáchyme.

Hezký den.

Libor Stejskal
07. 01. 2014 | 12:53

ČR - levicový bordel napsal(a):

Pane Hvížďalo pojmenoval jste to moc zaobaleně a jemnocitně - prostě je tu levicový bordel.

Ultra levičák na Hradě chce podříznout jiné levičáky, jež by měli vládnout.

Svinčík nad svinčík!!!
A to bylo řečí jak vše dají do pořádku! Hovno! Levičáci práci nevymysleli!
07. 01. 2014 | 13:00

máme své tradice! napsal(a):

Pořád lepší, než autokorytářský systém Hvížďalou oblibovaných barelů.

Obvzlášť když v análně čtu názory patologa z Univerzity Palackého a kulisáka Metropolitní opery na perspektivy Babišovy vlády.

Nezbývá, než ti držet palce, Andreji.*

* ČSSD může klidně dezintegrovat jako Věci Veřejné, stačí že Vaňhové frakce pod novým jménem DESOC koalu vycpe. Sobotku, jakožto premiéra a několik ministrů v jednom bude nutno asi vycpat taky.
07. 01. 2014 | 13:02

David napsal(a):

Bavor napsal 12:34 :

"...Zeman není ideální, je jenom člověk a má své chyby, jako každý z nás..."

--------

To je sice pravda, ale jde především o "kvalitu" těch chyb.

To, co zatím svým chováním předvádí, ukazuje spíše na nějakou nemoc. Vůbec si snad neuvědomuje možné dopady svého jednání!!!

Docela začínám mít strach z toho, co nakonec provede. Přitom se nepovažuji za nějakého ustrašence, který by se nechal médii manipulovat.
07. 01. 2014 | 13:08

šašek z Jihlavy napsal(a):

xerox napsal(a):
bez ohledu na hvížďalovský manipulatismus dávám přednost co by první dámě kačence před ,, slečnou ,, vopěnkovou ... a u toho už zůstanu , ať se děje co se děje ... :-)
07. 01. 2014 | 10:54
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Vzhledem k jejich přízni k různým swingers-párty a podobným radovánkám je to fifty fifty. Akorát že Vopěnková je lepší kost. Registráž už jistě navázaly, teď by mohla přijít kontaktáž a Zlaté jablko věčné touhy jak na dlani. Jen jestli to všechno není kamufláž, to by byla blamáž. Pak už znám jen čardáš.
07. 01. 2014 | 13:15

K.V napsal(a):

Drozde, jděte už někam s okopáváním Zemana. Presidenta jsme si zvolili a zatím dělá co slíbil ve svémm programu. A dělá to dobře a ku prospěchu státu. Už to že nás zbavil Nečase a Kalouska z něj dělá poloboha, 1000 x užitečnější než třeba Havel.
.
My nemůžeme za to ža na vašeho Káááárla číro lidi kašlou
07. 01. 2014 | 13:17

klidně i nezvyklé metody napsal(a):

Davide, už jste před sebou viděl teplý kanclík na předsednictvu vlády?
Který najednou ztrácí obrysy?
Jen ať se Miloš snaží, pronic zanic jsme ho nevolili.
Další šance už se nemusí dožít, stačí když mu přestěhujou trezor.
07. 01. 2014 | 13:18

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jihočech napsal:
"Páchne to jako když si nemytá selka ohrne peřinu."
07. 01. 2014 | 10:54
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Hanák by se zeptal:"Potem? a dostal by odpověď:"Před tým i po tem".
07. 01. 2014 | 13:24

Admirál napsal(a):

David - Pokud o Zemanovi Süddeutsche Zeitung, Hans-Jörg Schmidt píše takové věci, zajisté Zeman něco dělá neobyčejně dobře.

A ještě bych se rád zeptal, abych měl lepší představu o zkáze, co nás čeká:

Poškodí Zeman českou ekonomiku jako Kalousek s Karlem?

Jestli je to tak, tak to bude strašný.
07. 01. 2014 | 13:30

seriózní chlapík napsal(a):

Uzákoněné pravomoci nebo ústava podrobná jak Ottův slovník nic neřeší.
VŠECHNO JE O LIDECH.
Pokud ve společnosti začne převládat kreténizmus, nezbyde než do čelných postů nainstalovat roboty naprogramované lidmi žijícími v civilizaci.
07. 01. 2014 | 13:31

Admirál napsal(a):

Aktuálně píše: "Tahle vláda čtyři roky nevydrží, může se složit sama"

Nejlepší ba bylo, kdyby vůbec nevznikla.

Pokud by tomu Zeman pomohl, má u mě opět velké +.
07. 01. 2014 | 13:37

jen tam napsal(a):

Idylické jižní Čechy, domov sýru Žumbera.
07. 01. 2014 | 13:43

strýc virus HxNx napsal(a):

je to asi drobnost, ale zaujalo mne, že učenec Přibáň zmínil Jelcina, nikoliv Putina. že by z opatrnosti?
07. 01. 2014 | 13:44

strýc virus HxNx napsal(a):

šašek von Iglau 13:15

to se vám docela povedlo, tleskám.
07. 01. 2014 | 13:46

martin napsal(a):

Republika u dvou Blbů. Zeman a Klaus. Oba jsou patogení povahy a u obou lze diagnostikovat narcistní poruchu osobnosti. Pro některé je právě projev takové poruchy přítažlivý, jak je vidět z některých blogů. S realitou světa nemají tito dva lidé nic společného. Žijí v utkvělých představách, ve fantazijním světě a s tím reálným se nebaví, protože se ho bojí. Ohrozil by jejich sebevnímání jako velikánů. A oni musí být velcí a nejchytřejší, protože jinak by je maminka zabila. Osobně se domnívám, že ten druhý už je mimo hru a jeho spoluvůl bude muset být z hradu vyhnán. Bohužel. Protože nikdy nepochopí, že škodí. Většinou. Oba jsou neuvěřitelný výpotek tzv reálného socialismu 80.let minulého století a černé pedagogiky padesátých let minulého století. Přičemž Milouš Zeman je ještě zoufalejší figurou než Klaus. Zničí klidně všechno. Staneme se republikou vepřových hlav?
07. 01. 2014 | 13:47

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Pane Hvížďalo, vy jste prý spolupracoval s StB ? Je to pravda ?
A Babiš ?

Víte, pokud by to byla pravda - tak pak by bylo celkem legrační, že se zde navážíte do Zemana a ne do Sobotky, který Zemanovi přineslmj. i Babišovo jméno.
/i když ono to prý došlo snad už tak daleko, že se tkzv. parlamentní většina shodla na tom, že za použití metody válcovací techniky - kteroužto vytýkala Klaouskovi a spol. s r.o. - proválcují parlamentem zákon, který tu problematiku má posunout do hranic tkzv. " ústavnosti"....kdy asi bude hlasovat pro i Babiš - neb není nad to být poslancem i ministrem současně a to tak, že se jím stanu i díky svému poslaneckému hlasu..hi, hi, hi.../

"Nejsme jako oni !" se tak může posunout k " Pomožme jim do ministerkých křesel ! "...bohužel s částečným přispěním i toho Zemana. Kterého ale novinářská fašisticko-bolševická galerka už víceméně uštvala, není se čemu tedy divit.
07. 01. 2014 | 13:49

systém radš prezidentský, než dizi napsal(a):

xeroxo
Buď manipulativismus nebo manipulantismus.
Nebo eště mani puliti.
To dělával Pilát, když měl jednání s nějakým obvzlášť nemytým mesiášem.

Zatímco manipul je už odjinud. To nám sem NATO umístí, když budem zlobit jako kosováři.
07. 01. 2014 | 13:52

Rosťa napsal(a):

Davide, mohl byste vypsat, jaké strašné věci ten zlotřilý prezident Zeman udělal? Myslím, že by to tu dost lidí zajímalo. Ale něco, co má racionální základ, ne to, co tu plácají ukřivdění volímkarlové, kteří tu snad mají někde hnízdo. Momentálně vylezl Hvížďala, zítra Pehe, pozítří ........ No hlavně udržovat tu nenávist a ukazovat, že oni ne, to Zeman. V tom jsou havloidi nepřekonatelní.
07. 01. 2014 | 13:54

ještě citrón do rypce napsal(a):

martin
Ze svého místa v ausláku špatně vidíte okolí.
07. 01. 2014 | 13:55

antisoudruh napsal(a):

Zeman mlčí a má k tomu dost závažné důvody.
Debakl s jeho vládou bez důvěry.
Debakl z posledních voleb, kdy jeho strana nezískala ani dvě procenta. Z voleb, v nichž neúspěšně kandidovali i někteří členové jeho vlády.
Debakl s nepodařeným pučem haškovců.
V neposlední řadě v podstatě všechny Zemanovy výstupy, jak doma, tak v zahraničí, dehonestovaly český presidentský úřad stejně jako zloděj per.
Dnes se pomalu bojím, co Zeman zase provede.
07. 01. 2014 | 13:58

Jana Pechová napsal(a):

Stela A. Sádlová
Na opoziční smlouvu, jako totální odstranění bariér průniku mafiánských struktur do politiky, si nejspíš nevzpomínáte. Anebo ji shodně s jejími otci, Václavem Klausem a Milošem Zemanem, považujete za perlu polistopadové politiky?
Jestli něco bylo havárií, pak podle mě právě především oposmlouva.
07. 01. 2014 | 14:03

ponk napsal(a):

Admirál
ahááá, pán je přítel Kalouska nebo Němcové, tak to docela chápu, i takoví se najdou, máme tu demokracii, tak proč ne. I na Vaše miláčky dojde, doufám, že až v příštím desetiletí. Tak vydržte !
07. 01. 2014 | 14:08

Admirál napsal(a):

ponk - pokud sedí ve vládě lidovci, máte tam v podstatě Kalouska, Němcovou i s Karlem.

Pokud to někomu vyhovuje, ať nové vládě fandí.

V takové sestavě by bylo lépe, kdyby nevznikla.

Bez lidovců by se to dalo skousnout.
07. 01. 2014 | 14:19

deep throat napsal(a):

Zeman patrně představuje pro Drozda globální nebezpečí a pořádně mu hnul s adrenalinem. Tak to je velmi dobrá zpráva!

Špatná zpráva je, že ty opravdové největší grázly a škůdce naší společnosti, kteří byli schopni přes noc znehodnotit naše vklady o 76 miliard, nikdo nezmiňuje. Mně Zeman neukradl z účtu zatím ani kačku, a tak je mně šuma fuk. Na rozdíl od svazáků a neumětelů z ČNB.

Já jsem opravdu, ale skutečně chtěl přispět alespoň jednou korunou na jeho fond, ale po akci ČNB jsem si to rozmyslet.

Přehodnotím svůj záporný postoj k jeho osvícenému fondu, až Miloš jmenuje do rady ČNB opravdové odborníky, kterými tak rád operuje, a nikoliv Singry!! Nevím ale, zda mu na to zbydou síly, když jimi tolik plýtvá v tolika naprosto zbytečných žabomyších válkách.
07. 01. 2014 | 14:19

stejskal napsal(a):

Tak to tam máte, pane Jáchyme :-) l.s.
07. 01. 2014 | 14:26

bál v hotelu tichý napsal(a):

Jana Pechová
Já si teda, paní šš, skromně spolu s Andrejem Babišem myslím, že skutečný zločin začal pronikat až s vozembouchem Topolínem.
Předtim to bylo pět v českejch, pak to skočilo na miliardy.

Předtím to byl jen hlupák Klaus, kterýmu rótšildi podstrčili svý harvardský nepraný bombarďáky a pffff fondy.
Z úzkých vládních kruhů té doby ke mně proniklo, že geniální prognostici čekali účast asi 7% pozdějších DIKů, to jest sebe samotných a širšího příbuzenstva. A mne, který nikde, kde se něco rozdává nemohu chybět.
Bysme to ale nikdy žádnejm fondovejm unterwassermanům nenechali.

To předtím byli volo.., teda blahoslavení chudí duchem, až potom přišli skuteční gengstři.
Franta Mrázek s Toníkem Bělou mi z dnešního pohledu připadají jako milionáři lidumilové.
07. 01. 2014 | 14:27

krajan napsal(a):

Pane učiteli, nyní šašku z Jihlavy,
cituji: "...Vzhledem k jejich přízni k různým swingers-párty a podobným radovánkám...".
Vy už jste taky podlehl té psychopatologické mediální kampani pro málo soudné? To je z mého pohledu velká škoda!
07. 01. 2014 | 14:31

Stela A. Sádlová napsal(a):

Jana Pechová
Oposmlouvu pamatuji, ostatně jsem si myslela, že právě ta vám leží na srdci. Vzhledem k tomu, že tehdejší klima ve státě zdaleka nebylo tak dramatické, ba výbušné, jako nyní, lidé se měli určitě lépe než jak se mají teď, lze toto období hodnotit ze současného pohledu jako selanku.
Že tehdy také nefungovaly jisté mechanismy, důležité pro právní stát, je zřejmé. Ale vinit z toho Miloše Zemana, který sice byl premiér, ale velel někdo jiný, není fér.
Ovšem v takovém Rakousku je opoziční smlouva běžnou praxí. Díky poněkud větší civilizovanosti se tam i za těchto okolností dá žít v klidu, Vídeň je považována nejlepší město vhodné k žití.
07. 01. 2014 | 14:36

xerox napsal(a):

šašek z Jihlavy - 13:15

takovou fiktivní eskamotáž už jsem dlouho nečetl ... říká si to přímo o arbitráž ...
nuže zatímco kačenka byla pouze na jakési párty , kde předem zaplacený mladík co by hvězda večera jal se bavit publikum svým zahaleným mužstvím , slečna vopěnková byla kdesi v hospodě po zavíračce samotnou hvězdou večera , kde po hříchu nezůstalo jen u drsnýho ukazování vnadů na férovku , ale došlo nepochybně i k tomu , co se nazývá ve vybraných kruzích - sodoma gomora ...
toliko k vašemu těžko pochopitelnému výpadu ... :-)

systém radš prezidentský, než dizi - 13:52

pokud jsem dobře nerozuměl , nejsme ve sporu ... pokud ano , netrapte se tím , óm mani puliti padmé húm ... :-)
07. 01. 2014 | 14:46

Pepa Řepa napsal(a):

Taky jsem si všimnul, že ten Bimbo mlčí.
Záludně.Provokativně. Výhrůžně.
Autoritativně.
Slon má troubit každý den, jako pan Pehe. I když je chabrus na zadní.

To mlčení bratrstvo od lásky a něhy rozzlobí.Nedivím se.
Střídají se na vartě, kdy už zatroubí.
A co kdyby bratrstvo v time-outu věcně zamoudřilo, zda chtít lustrák nebo ne, zda je velkouzenář ve střetu a jak by to pojednali oni.Kdyby tam seděl Karlik s Vopěnkovou.

Blbě se na to mlčení reaguje, co?
Lepší je mečení.Nebo aspoň mlžení.
Mlčení je strašné mučení.Dyť to známe všichni z domova, když s námi nemluví ani kredenc.
Boží muka.

Nevadí.
Přibáň rozebere mlčení po právní stránce, Pehe dodá strukturovanost,Diágo uspořádá procesí do slonince. Potáta zažaluje.

Rovnátka ještě nedonesla dohodu, cestou je odrovnala chřipajzna, ale už výhružně cvakají.
Neprpdleně! Nečíst! NezdržovatL Kde jen my mohli bejt, kdyby nás Bimbo nebrzdil.
Nnebojte kucí.Zatroubí!
Až bude chtít.
A pak se vydovádíte, jen to nepomotejte. Plán A...když bude chtít lustrák, plán B....když ne....plán C střet zájmů.
To zase bude vlna!
07. 01. 2014 | 14:53

Βρεκεκεκὲξ κοὰξ κοάξ napsal(a):

Pehe právě vytváří traktát o tom, jak se autoritářské mlčení samo promění v mlčení totalitářské, bez viksování parket a stěhování trezorů.
Hlavně, že jsou všichni ve formě.

Výhrůžné cvakání rovnátek mě mělo napadnout samotného.
Slunovrat ještě slabý, depka na očích.
07. 01. 2014 | 15:07

Jana Pechová napsal(a):

Stela A. Sádlová
Tu selanku, kterou zmiňujete, však neměly na svědomí až tak naše politické reprezentace: rozvinutému světu se v té době dařilo a my jsme se vezli. Oposmlouva však otevřela vrata gaunerům, a to byl ten průšvih.
Jsme součástí globalizovaného světa a recese nás nemohla minout: byla (a je) však o to těžší, o co více na nás doléhají jednak "tunelové" aféry a za druhé nezvládnuté vnitrostátní politické záležitosti. Ani v letech "tučných" se totiž u nás nevytvořil základ silného vlastního podnikatelského prostředí včetně inovátorsky orientovaných výrob, sázelo se hlavně na montovny (vrchol této doby navíc patří do éry Miloše Zemana a jeho vlády). O jakékoli iniciativě ve smyslu posilování vzdělanosti, rozhledu a morálky obyvatel nemluvě.
Shrnuto, potvrzeno: to se to vládne, když se dobře daří. Ale jaká ta vláda byla, ukáže až následný stav nouze.
07. 01. 2014 | 15:11

šašek z Jihlavy napsal(a):

krajan napsal(a):
Pane učiteli, nyní šašku z Jihlavy,
cituji: "...Vzhledem k jejich přízni k různým swingers-párty a podobným radovánkám...".
Vy už jste taky podlehl té psychopatologické mediální kampani pro málo soudné? To je z mého pohledu velká škoda!
07. 01. 2014 | 14:31
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pane kolego, nepodlehl. Jen si rád rýpnu do zpovykaného fracka, který neví (nebo byl tak vychován), že dcera prezidenta se musí na veřejnosti umět chovat. Zvl. za situace, kdy její kontroverzní tatínek dělá jednu botu za druhou.
V podstatě bychom o ní neměli vůbec slyšet, Její povinností je přiměřená reprezentace a hlavně intenzivní studium, nejlépe někde hodně daleko a inkognito. To věděla i ta nechvalně známá dynastie Kimů a někteří další diktátoři. Dodnes nikdo přesně neví kde a jak studovali a jestli úspěšně či naopak. Na drahých a prestižních školách se takové informace tají, proto jsou drahé a prestižní.
Vytloukat zábavní podniky s partou kamarádů na účet veřejných prostředků(auto se šoférem) je typické pro děti totalitních režimů, což snad u nás nemáme.
Suma sumárum, naše společnost si oddechne, až ten sečtělý, ale společensky znemožněný jezevec zaleze opět do své nory a přestane opruzovat, už ho má kdekdo plné zuby, a to tam straší necelý rok. Kdo tohle nevidí, není pro mne partner do diskuse.
p.s.: Není náhoda, že si ponechal po Klausovi toho otylého ceremoniáře, který lže o svém vzdělání a jehož jedinou předností zůstává znalost protokolu a psí oddanost ne pánům, ale dobrému bydlu. Jeho dvořané by nezvládli ani to. Když vidím tu partu poskoků, dělá se mi špatně.
07. 01. 2014 | 15:11

scallop napsal(a):

Chtel bych timto ocenit Kurnik Vernych, kteri zakokrhaji vzdy, kdyz o Milosi Bumbalkovi rika nekdo neco nepekneho. Vernost se ceni.
07. 01. 2014 | 15:23

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pepa Řepa
http://www.youtube.com/watch?v=NBfst0BkNwg
07. 01. 2014 | 15:25

Pepa Řepa napsal(a):

Tak si kucí užijte chvilku svornosti proti tomu mlčícímu monstru.
Kdyby aspoń brumlal.
Dyť Vás to spojuje.

Kdy jindy držíte tak pěkně pohreomadě?
Sosani, komouši, pravda něha, modří ptáci, vohníváci, nastavovačky procesů, hujeři,bakalíci od novin babišáci, okamůry....... nezapomněl jsem na někoho?
To je panečku harmonie.
:-)
Chvilka před vlnou a když začnou rovnátka se Cvachem a teflonovým Chovancem ouřadovat, první den si pojedete zase po krku.
07. 01. 2014 | 15:49

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Tak si kucí užijte chvilku svornosti proti tomu mlčícímu monstru.
Kdyby aspoń brumlal.
Dyť Vás to spojuje.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Co Bimbo spojil, Fanda nerozpojí. Ale modří ptáci a Kalous ušatý s kohortou rudých bojovníků by to mohli časem zmáknout, uvidíme, jestli to babišáci mysleli upřímně.
07. 01. 2014 | 16:02

Antonín Hrbek napsal(a):

Zeman nikdy neměl skutečně levicové smýšlení. Je to jen mstivý intrikář s nezměrnou touhou po moci,využívající ke svým cílům levicových populistických frází.
Nikdy nic pořádně nedokončil, protože je, podle Nemocnice, líný jak veš.
Jako Bourbonové, kteří zaslouženě zmizeli v propadlišti dějin,v "exilu" nic nezapomenul a nic se nenaučil.
07. 01. 2014 | 16:30

K.M. napsal(a):

AUTORITÁŘSKÝ SYSTÉM BY MI NEVADIL...,z historie známe i osvícené despoty...,

vadí mi představa, že by ho mohl spravovat člověk, který se ve Švýcarsku (v souvislosti s aférou MUS), tím, že prohlásil,

že jsou "MUS - vlastníci" z pohledu ČR čistí jako lilie..., přiznal...ke spolupodílení se na, původně jen Klausově, "VÝROBĚ ÚMĚLÝCH PODNIKATELŮ a tím i na stěží vymýtilnému zanešvaření... politického systému ČR, korupcí...,

na úkor mnoha... chudáků, myslících... si, že žijí... v demokracii..., a které zničili exekutoři...

Ražení jeho hesla ČISTÉ RUCE před volbama..., tak musí být označeno za podvod na voličích a zároveň dostalo pachuť zrady... na společenství Čecho-Moravo-Slezanů, neboť:

sice nemohl mít v zátylku to, co má každý - jen pracující člověk - na západě, že totiž o řízení země ve skutečnosti nerozhodují politici..., ale KAPITÁL...,

a kteroužto skutečnost charakterizuje člověk narozený na Zlatém západě přesvědčením: "...že ti (politici), do toho nemají co mluvit...",

ale že se to aspoň mohl domnívat... a mít se v této otázce..., na pozoru..., neboť při prodejnosti ČMS po čtyřicetileté porobě..., dnes nemůže vědět, co všechno bylo v rámci "bezuzdného řádění neviditelné ruky trhu" a "neúmění rozlišování mezi čistými a špinavými penězi...", Čecho-Moravo-Slezany PRODÁNO třeba AŽ DO TRAMTÁRIE..., BA JEST-LI MU JEŠTĚ VŮBEC PATŘÍ PŮDA, NA KTERÉ STOJÍ...?!

To, že nahradil prakticky již neexistující... vládu, vládou jeho lidí, kteří z velké části byli schopni ukočírovat jejich rezorty..., mluví spíše pro něho, stejně jako skutečnost, že on sám..., není na peníze...

Jeho nevypočítavost však spočívá v otázce, do jaké míry je M.Z. přesto kapitálem zaháčkován...(?), spočívá v okolnostech "opo-smlouvy?!"

Pokud má však v jeho smlouvě, stejně jako jeho předchůdce... paragraf, že "není odpovědný za své jednání...",

nemá ČMS (kvůli své pokakanosti, zastavit jeho přímou... volbu a změnit v tomto bodě ústavu...) stejně žádnou páku, na jeho odvolání...

ČMS má nyní již jen možnost, začít se orientovat na budoucnost a uvádět do života stranu, která bude věrohodná pro to, aby se s přímou volbou začalo nebyrokraticky již v příštích komunálních volbách a postupně se tento systém aplikoval do všech voleb na vyšších stupních státní správy..., tak...,

aby z takovéto přímé volby..., byl na jejím konci vygenerován i nejvyšší reprezentant státu ČR...,

Prezident ČR, který bude požadovat vyšetření Václava Klause (již kvůli amnestii a církevním restitucím...) na příčetnost...

K.M.
Začátek mého upozorňování na tento systém..., který existuje v Izraeli, zemi s odstupem největším množstvím nositelů... nobelových cen na hlavu... již více než 50 let..., byl orientován především na studenty, Vysokých škol, kteří tady budou coby dnešní voliči..., nejdéle...,
najdete v příspěvku 27.08.13-16:05 za blogem Heřmana Chromého NEVOLNOST Z ČESKĚ DEMOKRACIE
07. 01. 2014 | 16:40

šašek z Jihlavy napsal(a):

K.M. napsal(a):
"Jeho nevypočítavost však spočívá v otázce, do jaké míry je M.Z. přesto kapitálem zaháčkován...(?), spočívá v okolnostech "opo-smlouvy?!"
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tohle bych považoval za klíčové sdělení. Při Bimbově nátuře si dovedu představit, jak mu zalichotilo vábení jeho "přátel" v postavení bezvýznamného penzisty, žijícího mimo vlastní rodinu a komunikujícího převážně s lidmi, jejichž úroveň ho musela urážet, když mu nastínili možnost vrátit se do centra dění. Součástí tohoto vábení musela být i strategie, jak toho ve zdánlivě beznadějné situaci docílit. A tou strategií i taktikou bylo zafinancování masivní kampaně. Ale něco za něco, ti v pozadí potřebovali mediálně zajímavou a známou tvář, kandidát si byl vědom, že něčím se musí revanšovat a bez peněz není šance, jak se z chalupy ve Veselí dostat na hrad. Trochu mi to připomíná pohádku o zlaté rybce, jen konec je v nedohlednu.
Pokud si opravdu ve funkci premiéra nebo předsedy parlamentu nepomohl k majetku (a já věřím, že opravdu nebyl na prachy), musel se při výplatě penze (prý průměrné) docela uskrovnit, dárky přátel v naturáliích to nevytrhly a Kačenka potřebovala zabezpečit na studiích. Jiní šíbři, kterým pomohl k moci a majetku, budovali svá honosná sídla a užívali si lákadel velkoměsta, on musel psát pokleslé paměti v izolaci venkovské chaloupky, aby dostál svým otcovským povinnostem. Při jeho zdravotní kondici si musel být vědom, do jakého mlejna vstupuje. Součet všech okolností, o kterých samozřejmě mohu jen spekulovat, mohl vyvolat běh událostí, které nyní hýbou republikou.
Nevěřím, že z toho vyleze nakonec se ctí, spíš naopak. Nezbývá, než si počkat.
Abych byl upřímný, je mi ho nakonec líto, skončí jako ten bájný Ikaros, z pozice na výsluní se zřítí do hlubin.
07. 01. 2014 | 17:12

Jana Pechová napsal(a):

šašek z Jihlavy
Abyste se nesplet, pane šašku. On se ten nenápadný důchodce na své chaloupce rozhodně netopil ve smutku a osamění: tam byl každou chvíli na návštěvě někdo. A kdyby jen někdo, on i Někdo!
Jenže právě v té chaloupce z mechu a kapradí byl klid na osnování, proč by novináře zajímal jízlivý důchodce... a že se osnovalo...
Viděl jste onen nedávný dokument vracející se k zákulisí prezidentské volby? Tam přece jasně Šlouf (nebo kdosi z klubka kolem něj) po sečtení výsledků ve výbuchu radosti tlumeně konstatoval - tak se nám to podařilo. Sice až napodruhé, ale podařilo. A zrovna Šlouf a spol. znají tu cestu do Veselí i po slepu, řekla bych. A dobře by tam trefil kdekdo, nejspíš i přátelé z ruské ambasády.
Kdyby se o PR prezidentského kandidáta Zemana starala ta jen ta sranda parta jeho věrných, opravdu si myslíte, že by dnes seděl na Hradě?
07. 01. 2014 | 17:43

Akademik Šukalskij napsal(a):

Zeman je stejně levicový, jako je levicová láhev rumu. Ať už s metanolem nebo bez.
07. 01. 2014 | 17:45

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jana Pechová napsal(a):
šašek z Jihlavy
Abyste se nesplet, pane šašku. On se ten nenápadný důchodce na své chaloupce rozhodně netopil ve smutku a osamění: tam byl každou chvíli na návštěvě někdo. A kdyby jen někdo, on i Někdo!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
No, pokud to bylo tak, jak píšete, tím hůř pro nás. Nakonec přehodnotím svůj předchozí postoj a přestanu Bimba litovat. Kdo chce kam...
Ale výrazem "Někdo"jste doufám nemyslela jeho předchůdce, spíš to byl někdo, kdo si myslel, že je Někdo a pak si uřízl ostudu, na kterou historie nezapomene.
07. 01. 2014 | 17:55

Pepa Řepa napsal(a):

CHVÁLA ZLODUCHU

Chválím Vás-zloduši- sjednocovatelé národů,Václave Havle, který jsi už po smrti, nicméně ti rudoši dodnes nemohou zapomenout pád bolševika, Jiří Čunku, který jsi byl novými rudochy-korektníky- odstraněn, neb jsi mluvil a jednal nekorektně, pojmenovával jsi věci pravým jménem. Václave Klausi, který jsi říkal, že matička EU je nahá, čímž jsi popudil bratry ojrohujery a který jsi si zavařil sám aminou i Bimbo panovníku náš převeliký, neb i tvé mlčení sjednocuje, o čem by jinak psali zoufalá zamindrákovaná pehýčka,kde by cvrlikali drozdi, kde jinde by se -dnes- vydováděli frustráti i flustráti všech barev a odstínů.

Plivání je zdravé, sjednocuje!

Plivátka je nám třeba ku sjednocení, ranní rozcvičku při otevřeném okně docenta Kulínského-tjamtadadá-nám nahradila orwellovská čtvrthodinka nenávisti po které nám vytráví a máme zase chu´t budovat rozvinutou kapitalistickou společnost.

S pozdravem
Neplivejte na zem, my si na ní hrajem, plivejte-jako řádní občané-do nastavených plivátek.
Boženka Kurnikovová, místopředsedkyně Svazu českých plivníků.

Zazpívejmeš naši hymnu:
Na zdi visel, vyschlej tuberáckej chrchel....
07. 01. 2014 | 17:56

Jana Pechová napsal(a):

šašek z Jihlavy
Nemyslela jsem tím nikoho konkrétního - jen, že šlo o vlivné lidi, kteří zejména za oposmlouvy okusili opojnou chuť zákulisního tahání za nitky.
07. 01. 2014 | 18:05

krajan napsal(a):

šašek z Jihlavy
S chováním mladé Zemanové na věřejnosti máte možná (podtrhuji MOŽNÁ) pravdu. Jenže: Pár záběrů oné krasavice na jakési párty neříká vůbec nic. Kamera a nůžky jsou dva kouzelné nástroje a což teprve, když se přidá vhodný,chytlavý, na správnou strunu brnknuvší komentář...
Nedíval jste se náhodou na (podtrženo) francouzský dokument o jistém princi Charlesovi? Znal jste ta fakta z českého mediálního rybníka?
07. 01. 2014 | 18:13

S.Š. napsal(a):

Stela A. Sádlová :
Samozřejmě, že Jan Kysela Václava Klause za různé jednotlivé kroky na hraně nebo již za hranou ústavy kritizoval. Račte si zagooglovat. Jednu ochutnávku si Vám dovoluji zaslat.
http://denikreferendum.cz/clanek/11065-prezident-republiky-necti-ustavu-mini-ustavni-pravnici
07. 01. 2014 | 18:28

šašek z Jihlavy napsal(a):

krajan napsal(a):
"Kamera a nůžky jsou dva kouzelné nástroje a což teprve, když se přidá vhodný,chytlavý, na správnou strunu brnknuvší komentář...
Nedíval jste se náhodou na (podtrženo) francouzský dokument o jistém princi Charlesovi? Znal jste ta fakta z českého mediálního rybníka?"
07. 01. 2014 | 18:13
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ten pořad o Charlesovi jsem neviděl, ale vzpomínám si na starý francouzský film s Annie Girardotovou "Není kouře bez ohně", takže vím, co se dá všechno v rámci politického boje spáchat ( a to si tehdy mohli o digitální technice nechat jen zdát).
Ale to není tento případ, uvidíme, s jakým výsledkem slečna dostuduje a jak se uplatní po tatínkově odchodu na Vysočinu. Jen mi není jasné, jestli tam za ním budou jezdit i přátelé z lékařského koncilia. Spíš bude muset do Jihlavy, takže se někde ve špitále možná potkáme a dáme řeč.
07. 01. 2014 | 18:45

Karel (taky) napsal(a):

Mrkl jsem na titulek, Zeman představuje nebezpečí pro autoritářské systémy, dobrý, jdu dál, ať se novináři třebas pobryndají kafem od McDonalda...
07. 01. 2014 | 20:40

Stela A. Sádlová napsal(a):

S.Š.
Pokud tak pan doktor Kysela v minulosti činil(brzdil), pak mi vrtá v hlavě proč za prezidenta Klause či Havla se občan, který netráví den studiem názorů ústavních právníků o názorech pana doktora Kysely či dalších odborníků na ústavní právo z veřejnoprávní televize nedozvěděl a byl zanechán napospas svým vlastním pochybnostem.
Přesněji: vrtá mi v hlavě zejména to, proč je nyní v televizi zveřejňováno nebývale mnoho názorů ústavních právníků a jiných odborníků, které se pohybují zejména v rovině spekulací nad budoucím konáním hlavy státu. Už sama tato aktivita ve stylu památné věty "On vám ty sáně nepůjčí" je zčásti komická ale pro tu komičnost to asi novináři a redaktoři patrně nečiní.
07. 01. 2014 | 21:34

Qin napsal(a):

Pepa Řepa:Ó Veliký,již opět jsi dal rozhřešení.Nás ale nezmateš a stopy nezameteš.
07. 01. 2014 | 23:13

fler napsal(a):

A kdyby pan Zeman udělal cokoli, bude kritizován. Přesto, že byl demokraticky zvolen. Přesto, že vždy v demokracii je někdo pro a někdo proti. Kritika ano, ale ne za každou cenu a ne jen proto, že jsem dotyčného prezidenta či vládnoucí stranu nevolila.
08. 01. 2014 | 00:20

bbcc napsal(a):

Ptávo mohlo být považováno za levicový deník tak maximálně do r. 2005. v r. 2013 je
jen další kopií MfDnes nebo LN,tedy je pseudopravicové. Přesně v linii "privatizace
medií a la checo".
08. 01. 2014 | 01:19

bbcc napsal(a):

Opr.: Právo...
08. 01. 2014 | 01:21

Zeman na prince nemá napsal(a):

"... Kamera a nůžky jsou dva kouzelné nástroje a což teprve, když se přidá vhodný,chytlavý, na správnou strunu brnknuvší komentář...
Nedíval jste se náhodou na (podtrženo) francouzský dokument o jistém princi Charlesovi? ..."

Ten dvoudílný dokument o princi Charlesovi jsem viděl - a o nějakých sestříhaných záběrech a manipulacích tam není ani zmínka! Takže - nelžete!

Dokument ale ukazuje, pod jakým tlakem médií musí veřejně známí lidé žít. Vyzdvihuji, že princ Charles ani jedinkrát neobviňoval novináře - jen mimo záběr pronesl, že ty lidi nemá rád. O hnoji a žumpě nemluvil.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10472618184-charles-osud-prince/213382555960001/

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10472618184-charles-osud-prince/213382555960002/
08. 01. 2014 | 04:14

lionel napsal(a):

Spekulativně-slangový čumoidní žumpoidní tisk zatím splnil účel.Že presidentovi nahrál téma na smeč nástupního projevu,ale jinak nedal návod.Protože o čem taky mluvit k národu,jestliže ten ví své,myslí si své,a ví kdo se bratrskou pomocí antibratru presidentu o to v jeho očích spoluzasloužil.Zklamání propuká z každého řádku všude:Bože,kam prý jsme dali oči tolik let? Spíše ale zavírali,nikomu se nechtělo rejpat do palčivosti,ale naopak pod žebro komukoliv to ano.
Trojkolka č.2 řekne :"obraťme list" a vše se změní?
Když přechází v moment nástupu nové vlády do jejích rukou dosavadní ochablé HDP,zvyšující se dluh (kdyby jen dluh!),statisíce manažerů dosavadních,téměř celá sbírka zákonů až na OZ apod.Domyslet tu inheritanci,dědictví,štafetový kolík by mohlo navésti ke změně.Píše se o "rudé velkoburžoasii" Rusnokovy vlády,o diletantech vlády navrhované. Žádejme aby vysoké čelo politiky i myslelo.Myslelo na lidi okolo nich.Bude to zde Revolucí.Politika pro politiku by měla končit,pH netřeba.
Víra ,že diletanti starého systému se stanou mistry nového systému není natolik potvrzena aby se jí dalo věřit nebo jejímu opaku.Nahraďme již konečně patos padesátých let a étos sametu něčím méně emotivním a poloslepým a více všem sloužícím.
08. 01. 2014 | 06:09

Ládik!!! napsal(a):

Pro mě je Zeman lhář:

MZ: "Pan ministr včera označil Edvarda Beneše za válečného zločince, který patří před haagský tribunál."

KS: "..to, co jsme v roce 45 spáchali, by dneska bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv a asi by tehdejší vláda, včetně prezidenta Beneše, by se octli v Den Haagu"...

Každý normální člověk cítí rozdíl ve významu. Jen zeman ne. Kdyby se dnes psal rok 45... To je podmiňovací způsob.
Jako bych napsal: Kelt se poblil. Ve skutečnosti se řeklo např. toto: Kelt by se poblil, kdyby snědl zdechlou krysu.

Zeman má minimálně 2700000 příznivců - vyznavačů veřejných lži, podrazů, podvodů a manipulací. Je to hnus. Člověku se z toho chce každé ráno blít.
08. 01. 2014 | 06:52

Ládik!!! napsal(a):

President lhář zeman se ožralý peleší na státním hradu pod vlajkou s nápisem "Pravda vítězí". "Reprezentant lůzy"... kdyby pan Dědeček věděl, jak jednou název jeho sbírky básní bude případný... Pro mě je zeman reprezentantem širšího významu - reprezentantem lidského hnusu. Ta podlost v souboji dvou starců... U 2700000 vyvolala obdiv.
08. 01. 2014 | 07:01

Pepa Řepa napsal(a):

Zase ten zloduch mlčí.
Panenko skočická, to mlčení snad nemůže malý drozdík přežít.
Kdo tady bude dneska první? Pehe nebo Hvížďala?
08. 01. 2014 | 07:45

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Zase ten zloduch mlčí.
Panenko skočická, to mlčení snad nemůže malý drozdík přežít.
Kdo tady bude dneska první? Pehe nebo Hvížďala?
08. 01. 2014 | 07:45
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Třeba je už v komatu nebo spadl hubou na tlamu a vyrazil si implantáty.
08. 01. 2014 | 07:57

Jana Pechová napsal(a):

Ládík 6:52

Za povšimnutí stojí, jak Miloše Zemana a jeho výklad slov KS rychle přispěchal podpořit Václav Klaus. Ostatně, shoda té dvojice nebyla zdaleka první.
Oba totiž praktikují stejně manipulativní výklad čehokoli, co se jim nehodí do krámu, jaký se praktikoval v předlistopadovém tisku, kdy občanům Československa pomáhali bolševičtí ideologové pochopit, "co tím chtěl autor říci".
To jsme tak všichni "věděli" například u textu Charty 77, který přitom skutečně znal málokdo, protože v novinách se objevovaly jen věty vytržené z kontextu, a každá s rozsáhlým rozborem.
A podobné metody se často objevují i v tomto diskusním prostoru.
08. 01. 2014 | 07:58

vasja napsal(a):

Chcí jenom říct, že pan Prezident Miloš Zeman ministry nemusí jmenovat a klíďopíďo tuhle pravomoc může na někoho delegovat.
Možná si na to myslí pan Pehe, pan Hvížďala.....nesměj ale tlačit na pilu.
Nšechápu, že o týhle možnosti ustavní právníci, politologové a antropologove nedumaj.
O paní Šauerový ani nemluvě.
08. 01. 2014 | 08:00

čumil napsal(a):

Ne že bych 100% schvaloval jednání M.Zemana. Ale pominu-li názor sudetoněmeckých novin, Hvížďaly a ostatních, kteří straší Zemanem jako antidemokratem, tak hodina h a minuta m, kdy kandidát na premiéra se seznamem ministrů a dokladem o většinové koalici takto předstoupí a předá prezidentovi, dosud nenastala a má snad být tento pátek, pak je prezident na tahu jednoznačně a pokud pak bude otálet, teprve potom mohou kritici Zemana za toto ostouzet. Zatím jde o bouři ve sklenici vody s mnoha "statečnými"kapitány na palubě svého charakteru.
08. 01. 2014 | 09:22

krajan napsal(a):

Zeman na prince...
Vážený, vy zřejmě neumíte číst a vaše rozčilení je iracionální. Z mého podoteku naopak vyplývá, že zmíněný dokument je připraven tak, aby byl co nejobjektivnější (i vzhledem k historické animozitě sousedů na Kanálu) oproti střihačským tanečkům českých médií, ČT nevyjímaje.
08. 01. 2014 | 09:44

šašek z Jihlavy napsal(a):

vasja napsal(a):
Chcí jenom říct, že pan Prezident Miloš Zeman ministry nemusí jmenovat a klíďopíďo tuhle pravomoc může na někoho delegovat.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Konečně je ticho prolomeno, tiskový mluvčí už to nevydržel. Klíďopíďo by to zmáknul Mynář (i když teďka má do čeho píchnout) ale i Jana Volfová by mohla bývalému šéfovi vypomoct, byla prý velmi pracovitá a Bimbo si vždy potrpěl na kredenciózní typy (Benešová). Já bych se spokojil s Credence Clearwater Revival.
08. 01. 2014 | 09:58

Martin1 napsal(a):

Já si myslím, že Zeman v rukávu ještě jedno poslední eso, to vytáhne v nouzi nejvyšší. Pak už ale nic. Je to jeho druhé ještě zdravé koleno, které se v příhodný čas může stát krvavým marodícím kolenem.
08. 01. 2014 | 10:07

čumil napsal(a):

Na výkřiky a vykřičníky je zde expert Ládík !!!. Již začínám chápat Masarykův bonmot, že demokracie se nedělá výkřiky. Poznámka: Při státní návštěvě v Rakousku v O4/2013 m.j. též zaznělo z úst předsedy rakouského landsmančaftu Zeihsela dne 23.4.2013 "Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu". Nevím jak Kelti, ale mám z toho svíravý pocit v žaludku.
08. 01. 2014 | 10:15

K.M. napsal(a):

07.01.14-16:40 - Upřesnění:

Začátek mého křečovitého a jazykově nedokonalého... upozorňování na tento... systém, byl směrován především na studenty Vysokých... škol,

na mladé lidi, kteří již mají volební... právo a tudíž se mohou již aktivně a účinně... podílet na spoluvytváření své... budoucnosti a mohou dennodenně sledovat charaktery svých spolužáků, jejich potenciálních zástupitelů... až po kandidáty na jejich zastoupení v parlamentu...

Kromě >>PROSAZOVÁNÍ PŘÍMÉ DEMOKRACIE<<..., by mělo být hlavním bodem programu jejich hnutí..., především prosazování >>JEDNOROČNÍHO FUNKČNÍHO OBDOBÍ<< jejich zastupitelů na všech úrovních státní správy..., ZÁKONODÁRCŮ... a PREZIDENTA... VČETNĚ...,

což by vytvářelo pozitivní tlak "poddaných" na své zastupitele..., dosud nevídaný >>TLAK<< na své zastupitele..., >>ZDOLA<<

Tento tlak i roční funkční období zastupitelů by mělo sloužit především k co nejrychlejší výměně "provařených byrokratů" na všech úrovních... státní správy..., příživníků... a podnikatelů v rouše pos.ančím..., v parlamentu,
kteří si dovolili ČTVRT STOLETÍ ZDRŽOVAT... kupř. i účinnost zákona o státní správě..., který byl nyní šit pro Brusel horkou jehlou - jen kvůli dotacím - a podle toho bude vypadat...
Nikde se neprojevilo na vývoji společnosti prospěchářství - tzv. malé domů MČČ - tak škodlivě, jako při tvorbě zákonů, což mohu okamžitě na dvou zákonech dokumentovat...,
a proto musí být >>TVORBA ZÁKONŮ<< s okamžitou platností >>VYŇATA<< z kompetence pos.anců, neboť těmto sloužily jen k různým podvraťáckým "kšeftíkum" v zákulisí, kvůli kterým musel Nejvyšší soud ČR dokonce "svatořečit" >>půdu parlamentu pro podvody všeho druhu<<...,
a s okamžitou platností předána vybraným právnickým fakultám Vysokých škol...
(pro výběr těchto fakult bych navrhl z mého pohledu pány Kyselu, Lásku, Přibáně, paní Marvanovou a paní Wagnerovou)
a zákony by tvořily Vysoké školy - >>na neutrální, nezpolitizované půdě<< - kontinuálně s přihlédnutím k jejich ověřování v praxi..., s odpovídající průběžnou korekturou za úplatu..., bylo by to pro daňového poplatníka lacinější... Senátoři by tyto zákony připomínkovali... a po případných úpravách by pak pos.anci pro takto vzniklé zákony jen zvedli nebo nezvedli ruku...
Měl by jim být snížen plat, jelikož by tím odpadly některé jejich pravomoci, ve kterých jenom zviditelňovali svoji důležitost...
/Poslední řádky si nechám rád nějakým právníkem zkritizovat..., jen to nesmí být nikdo z advokátní kanceláře Brož & Sokol & Novák/.

Systém by se mohl >>během pěti let<< stabilizovat tak, že by se méně a méně odvolávalo resp. nahrazovalo novými zastupiteli, byrokracie by si zvykla na slušnější chování... a nové zákony... a voliči by si začali uvědomovat i pozitiva nabytých zkušeností "jejich" úředníků...

To, že by si studenti neměli malovat vzdušné zámky o tom, že se uchytí v zemích kolem..., že tam na ně někdo čeká...(?) a že by se měli víc zasazovat o zlepšování situace v zemi, vekteré se narodili...(!), zatím jen přímo studentům...
08. 01. 2014 | 10:53

Ládik!!! napsal(a):

čumile -
kde jsi viděl nějaký výkřik??? Máš tam citaci svého ožralého lháře.
08. 01. 2014 | 14:34

všichni sme to viděli napsal(a):

Pechová
Jaký výklad?!?
Řek do Haagu nebo neřek, špinavec?
08. 01. 2014 | 15:34

Martin1 napsal(a):

Když jeden nejede podle starých kolejí, tak o něm mluví ti, co mu fandí, jako o vizionáři, který tím likviduje staré pořádky.
Když druhý nejede podle starých kolejí, tak o něm mluví ti, co mu nefandí, jako o autoritáři, který nebezpečně porušuje demokratické pořádky.
--------
O kom se výše mluví, kam patříte, to si každý (každá) podle libosti vyberte sám (sama)
09. 01. 2014 | 06:04

Čenda napsal(a):

Prognostik, který pro senilitu zapoměl co je ústava a drží se Putinovského vzoru.
Defenestrace by neškodila. Myslím obrazně - politicky.
09. 01. 2014 | 10:55

Karel napsal(a):

Zeman ale měl pravdu s tou novinářskou žumpou.
10. 01. 2014 | 18:16

Divák napsal(a):

Vážení, podle toho, co se člověk dozví ve zprávách, může dojít k závěru, že jsme si nezvolili prezidenta, ale nepřítele státu, lidu...a všeho, co mu novináři ještě naloží.
Prezident Zeman ve vánočním proslovu oznámil splnění slibů, které dal. Novináři si to vzali po svém. Místo aby ocenili, že je po 20 lech první, který to udělal, očernili ho jako sebestředného ješitu... Možná je napadlo, že kdyby se sliby začaly plnit, bylo by po rozkrádání. Asi se toho zalekli, nevím. Rozhodně však nekritizovali ty, co se k plnění slibů po zvolení nehlásí. A tak se ve zprávách denně dozvídáme, co ten zloduch na hradě na nás chystá. Je to prostě politický byznis. Prezident Zeman je pro novináře terč. Navíc asi dobře placený, když uvážíme, kolik lidí se živí trefováním do něj, t.j. zbytečným promýšlením toho, co ASI udělá.
Jakou energii novináři vynakládjí, aby prezidenta donutili podepsat co si rektoři (a jiní) "upečou". Jakoby jeho podpis neměl cenu. Všem ostatním radí, aby si před podepsáním důkladně přečetli co podepisují. Proč rektorům neřeknou: Když potřebujete jeho podpis, je slušností s ním návrh předjednat. Stavět kohokoli před hotovou věc s tím, že je to jeho povinnost, není dobrá cesta.
Mnozí si jistě vzpomenou, jak se ODS chlubila panem "čistým". Až do zásahu policejního komanda. Neslavný konec zachraňovala paní Němcová pověstnou 101. Hlavními pomocníky v jejím boji o vládu byl pan Gazdík a paní Langšádlová. Strašili komunistama. 101 se rozpadla, pan Zeman narychlo jmenoval vládu, protože paní Němcová a spol. byli neodbytní. Zemanem jmenovaná vláda měla fungovat do ustavení vlády nové, vzešlé z voleb. Kdyby jí sestavili za den, bylo po problémech. Krize v ČSSD však vznik vlády odsunula. To poskytlo novinářům další možnost. A tak Zemanovu vládu všemožně shazovali. Prý samí přátelé..., jakoby ty předcházejíci byly sestaveny z nepřátel. To je řemeslo ta novinařina...
Po vyhraných volbách prezident Zaman řekl: "Pane Moravče, uvědomte si, že jsem zvítězil proti vůli tisku". To přece nemohou NAŠI novináři nechat bez trestu... Tak se zastanou podrazáka Sobotky. Tím označením "podrazáci" častoval Sobotka své kolegy, kteří nehlasovali ve sněmovních volbách pro Gazdíka. Prezident Zeman nyní chtěl, aby v čele vznikající vlády nebyl podrazák. Naši novináři to vidí po svém: Zeman je ješitný a mstivý... novináři ze Sobotky udělají hrdinu, který se nebojí toho z hradu. Jenže Sobotka je jedním z těch, co pro svého, (v stranickém referendu odhlasovaného) kandidáta na prezidenta nezvedli ruku. Sobotka takové jednání (ovšen u kolegů) považuje za podraz. Novináři ale tehdy podraz neodsoudili . Ne. Škodolibě komentovali "útěk zhrzeného Zemana zadním vchodem"... Přitom ten tristní Sobotkův důvod, že by je na hradě zastínil, novináři jistě znají. Přiznat chybu a říct Miloši promiň, novináři Sobotkovi neporadí. Proč asi.
Když si to dáte dohromady vyjde vám, že se Sobotkou si novináři rozumí, jsou na podobné úrovni. Prezident Zeman to je jiná třída. Viditelně je převyšuje. Diskuse s ním je pro mnohé propadák. To se u nás neodpouští. Tak se ti hloupější srotí zprava zleva a hází klacky pod nohy...
Tak koho vyměnit? Nemá prezident se svým názorem na novináře pravdu? Jako vždy se najdou vyjímky, těch se to netýká.
Že vyjímka potvrzuje pravidlo ukázaly Události a komentáře 10.1. Bude jich jistě víc, tak jako je víc "přešlapů" novinářů...
16. 01. 2014 | 01:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy