Rusko už není náš partner, ale agresor (rozhovor s L. Dobrovským)

17. 03. 2014 | 10:32
Přečteno 8953 krát
Potřebujeme novou obrannou koncepci, protože Rusko stále usiluje o vliv ve střední Evropě, varuje exministr obrany a bývalý velvyslanec v Moskvě Luboš Dobrovský

* V úterý 11. března poslanci na Krymu schválili prohlášení o nezávislosti, které je předpokladem pro referendum o připojení k Rusku. To se bude konat 16. března 2014. Ptát se na výsledek je zbytečné. Zásadní otázka zní: Zbývají nám jen dvě možnosti – pobouření, nebo válka?

Ti, kteří vidí jen tyto dvě možnosti, neříkají pravdu, protože jde hlavně o to, jestli se vlády EU a USA podrobí výsledkům referenda, nebo ho odmítnou a něco udělají. Já vidím i třetí možnost, a ta se netýká tolik ani Ukrajiny, jako spíš nás. Pravděpodobně nejsme schopni tomu procesu, na jehož konci bude připojení Krymu k Rusku, zabránit. Mě zajímá, co uděláme my, kteří jsme byli taky v prostoru, který ovládala Moskva. Jestli se zmůžeme na novou obrannou koncepci.

* Koho všeho do toho počítáte?

Celou východní a střední Evropu. Někdejší součástí SSSR a satelity, jako jsme byli my nebo Polsko. Mám na mysli, že Rusko již podruhé v posledních letech, aniž za to bylo nějak ostrakizováno, obsadilo nějakou část suverénní země a nic se neděje. Nejprve to bylo 20 procent gruzínského území a nyní je to Krym. Je směšné tvrdit, že to nejsou ruská vojska, která zaminovávají severní hranice krymského poloostrova. Jsou to ruská vojska, která však nejsou součástí ruské armády. Jsou to speciální vojenské síly, které byly pro takovéto speciální akce vytvořeny na počátku roku 2013.

* A kdo je řídí, když nejsou součástí armády?

To jsem se nedočetl, ale na oficiálních stránkách ruského ministerstva obrany se píše o existenci této ozbrojené složky. A teď právě slouží k podpoře ruskojazyčné menšiny na suverénním území Ukrajiny na základě propagandistické lži, že jsou její příslušníci ohrožení novou vládou v Kyjevě.

* O tom mluví dokumenty Koncepce zahraniční politiky a Obranná doktrína Ruské federace?

Ano. A jsem překvapen tím, že jsme nebyli připraveni na to, že se to může stát. To my znamená celý Západ.

* A vy si myslíte, že politici tyto dokumenty neznají?

Bohužel někteří politici určitě ne. Zabývají se totiž například řízením chemického a zemědělského průmyslu nebo v minulosti ředitelovali divadlo. Pak jsou tu politici, kteří mají zájem na tom, abychom byli co nejvíce závislí na ruském trhu a jejich investicích. Třeba ten, co tvrdí, že Sovětský svaz byl slovanskou federací.

* Co za této situace máme dělat? O co v současné době hlavně jde?

Debata o legitimitě současné ukrajinské vlády v Kyjevě či otázka, zda najdeme nějakou cestu, jak udržet Krym, nejsou pro mé uvažování v této chvíli nejpodstatnější. Měli bychom si všimnout, že jsme ohroženi. Rusko hledá způsob, jak v bývalém prostoru SSSR a přilehlých bývalých satelitech získat znovu rozhodující vliv. Putin to říká zcela otevřeně. Třeba ve svém valdajském projevu: tvrdí, že by prospělo všem, kdyby se Západ o vliv ve střední a východní Evropě podělil s Ruskou federací.

* To už řekl Stalin v Teheránu: Ja chaču zaščitnyj pojas vokrug pjervoj socialističeskoj strany mira...

Ano, tak byla Evropa rozdělena po druhé světové válce. A kdo sleduje vývoj otevřenosti Putinových výroků, vidí, že tu Stalinovu tezi opakuje. A ostře. Dokonce ji vojensky realizuje.

* A jak bychom na to měli reagovat?

Měli bychom především přiznat porážku západní diplomacie dobré vůle a partnerství s Ruskem.

* Tím myslíte přestat hovořit o Rusku jako o partnerovi a vnímat ho jako agresora...

Jako nositele hrozeb. Jako sílu, která svým jednáním, nejen vojenským, ale i ekonomickým a politickým, ohrožuje naši svobodu. K tomu by stačilo, kdybychom spolu s našimi partnery do bezpečnostní strategie zanesli, že Ruská federace je nositelem přesně definovatelných ohrožení našich zájmů. Když ale slyšíme – i z úst našeho premiéra – že jakákoliv sankce proti Rusku by nás stála mnoho peněz, pracovních míst atd., proto do nich nepůjdeme, a zároveň výrok, že jde o agresi a že Česko neuzná výsledky referenda, tak to vyjádření nedává smysl. To je asi totéž, jako kdybych řekl, že neuznávám, že zrovna prší, a nevytáhnu ani deštník.

* Vy jinými slovy říkáte: Musíme si přiznat, že Rusko není věrohodným partnerem...

Tuto falešnou víru je třeba opustit. Už nesmíme věřit, že záruky, které jsme si dali, bude někdy Rusko schopno plnit, jako jsme je byli odhodláni plnit my. Rusko není takovým partnerem. Rusko předvádí, že každý výraz dobré vůle Západu považuje za slabost.

* Teď položím tu nejnebezpečnější otázku: A co ta zmíněná válka?

Rozhodně nejsem pro válku, ale ekonomická opatrnost je na místě. Měli bychom odmítnout všechny ruské investice. A těm, co řeknou, že je to vysoká cena, odpovídám: Za všechno se platí a svoboda je drahá komodita. Pro mě je svoboda neocenitelná, proto ji nelze vyměnit za ekonomické vazby a za peníze. Jestli se nebudeme chránit před agresivně se rozšiřujícím ruským vlivem, ztratíme i ten kus svobody a demokracie, který máme. Vím z vlastní zkušenosti, jak těžké bylo si ji na Moskvě vydobýt.

* A jsme při té energetické svázanosti s Ruskem něčeho takového vůbec schopni?

Bude-li to společná dohoda EU a USA alespoň v té míře, v jaké ji v tuto chvíli reprezentuje ne Obama, ale aspoň zčásti Kerry, tak problémy, které by nastaly, by jistě ovlivnily naši hospodářskou situaci, ale jen po nějakou dobu. Je třeba si přiznat, že náš pokus o vtažení Putinova Ruska do normálního světa, v němž platí závazky a dohody, jsme prohráli. Všechno musí začít přiznáním této prohry a celé naší bezpečnostní koncepce.

* Kyjev v úterý začal vyhrožovat žalobou na Rusko u mezinárodních soudů. Myslíte, že taková žaloba má nějaký smysl? Může mít nějaké konkrétní důsledky?

Každé přesné pojmenování toho, co se na Krymu děje, bude podle evropského pojetí mezinárodního práva znamenat vytváření určité přirozené nálady ve veřejnosti. To by mělo vést a nakonec to povede k překonání hledání odpovědi na to, co je důležitější: zda evropská integrace, nebo posilování národního státu. Teď vidíme jasně, že osamělý národní stát jako Gruzie nebo Ukrajina ruské agresi neodolá. Zatímco v těchto případech byl ruský zájem realizován vojensky, u nás, zdá se, je realizován ekonomicky – posilováním ruských investic. Když před pěti lety skončila ruská agrese v Gruzii, zeptal jsem se tehdejšího generálního tajemníka NATO, co Aliance udělá, až ruská armáda přijde podpořit ruskojazyčné menšiny v Pobaltí nebo na Krymu. Tenkrát mi řekl: To Rusové neudělají.

* A co jste mu na to řekl vy?

Dobrá, také věřím, že to neudělají. Ale co když to udělají? Jsme na to připraveni? On mi znovu řekl: Oni to neudělají! Já si byl ale jist, že to mohou udělat, když se na to nepřipravíme. Opakuji: Teď bychom měli co nejrychleji přehodnotit společnou bezpečnostní strategii a začít formovat společnou obrannou politiku.

* A jsme toho za současného stavu, kdy je Evropská unie v problémech, schopni? Není to podobná iluze jako to, že Rusko nikdy nevkročí na Krym?

Aktuální zkušenost s Ruskem naopak otevírá šanci, jak z této situace vykročit a jak se podobným situacím propříště vyhnout.

* A myslíte, že má někdy v budoucnu Rusko šanci se doopravdy demokratizovat? Může tomu pomoci jasný postoj EU, aby se Rusko stalo partnerem Evropy?

To není naše věc. To je věc občanů Ruské federace. Ale kdyby se EU dokázala na nové obranné koncepci domluvit, jsem si jist, že by to na ruské občany vliv mělo. Bouřlivé demonstrace proti putinovskému režimu v Moskvě a v jiných městech byly svědectvím o tom, že naše obrana není obranou proti Rusku, ale proti Putinovu režimu. To, co se stalo na Krymu, je možné vidět jako silnou Putinovu odpověď právě na zmíněné demonstrace. A nazývá-li Putin vládu v Kyjevě fašistickou vládou, snaží se vyvolávat reminiscence na druhou světovou válku a vytvářet atmosféru trvalého ohrožení vnějším nepřítelem: vždy nepřátelským Západem. To nelze přehlížet, na to musíme adekvátně reagovat, jinak na to doplatíme postupnou ztrátou svobody.
***
Luboš Dobrovský (82) Novinář a politik. Začínal v Československém rozhlase, pracoval v Literárních novinách či Plameni. V letech 1968 až 1989 působil pouze v nejrůznějších dělnických profesích. Po roce 1989 byl mluvčí Občanského fóra, vyjednal odsun sovětských vojsk z Československa, byl ministrem obrany, vedl kancelář prezidenta republiky Václava Havla (1992 až 1996) a byl velvyslancem v Rusku (1996 až 2000). Nyní je v penzi. O dění v Rusku se stále živě zajímá. Píše o něm do odborných publikací či přednáší doma i v zahraničí.

Vyšlo v MfD

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Stejnej jak Fištejn, Yozif, Resl. Plesl
Jejich zájmy nejsou naše zájmy.
17. 03. 2014 | 10:45

kokoshka napsal(a):

Bez jedineho vystřelu,bez jedineho zabiteho!
Ano,pane Drozde,tomu se řika demokracie!
17. 03. 2014 | 10:49

ex-nemo napsal(a):

Luboš Dobrovský, není to náhodou ten KageBák co měl dozor nad Chartou 77 ?
17. 03. 2014 | 10:52

Ládik!!! napsal(a):

Rusko je náš osvoboditel i okupant.
17. 03. 2014 | 10:53

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Ať je představení úplnější,

„Luboš Dobrovský, rodným jménem Luboš Hamerschlag (* 3. února 1932, Kolín) je novinář a politik židovského původu[1], překladatel z ruštiny a polštiny, bývalý federální ministr obrany a v období 1992 až 1996 kancléř prezidenta Václava Havla.

Vstoupil do komunistické strany a v letech 1959 až 1968 byl redaktorem Československého rozhlasu. V roce 1970 byl vyloučen z KSČ“

Takoví ti čeští „novináři“ jako Drozd v Moskvě studovaní, rádi zamlčují podstatné a lidi pak nemusí pochopit, o co jde.
17. 03. 2014 | 10:58

Míval napsal(a):

Zahájit jednání o tak citlivé záležitosti, jako je postupné přibližování Ukrajiny k EU, a tedy i k USA, bez předchozích či alespoň souběžných jednání s Ruskem, byla a je naprostá trotlovina.
Docela by mne zajímalo, jak by se tvářil a co by podnikl Pentagon, pokud by se Kanada hodlala přibližovat k Rusku nebo k Číně.
17. 03. 2014 | 11:00

Bob napsal(a):

Doporučil bych p.autorovi vzít Bursíka, Štětinu, Kocába, Dobrovského, primátorku Liberce (ta se obzvlášť svojí "statečností" vyznamenala) a vyrazit na Rusa
17. 03. 2014 | 11:01

Zuzana Peppett napsal(a):

Děkuji pane dobrovský, bylo potřeba aby to někdo jasně řekl.
17. 03. 2014 | 11:05

Neudržitelný napsal(a):

Z rozhovoru:
"teď právě slouží k podpoře ruskojazyčné menšiny na suverénním území Ukrajiny na základě propagandistické lži, že jsou její příslušníci ohrožení novou vládou v Kyjevě"
V nedělním referendu se pro připojení k Rusku vyslovilo 96,8 procenta voličů. K volebním urnám se dostavilo 83,1 procenta obyvatel Krymu, kteří mají volební právo.
Pěkná menšinka.
17. 03. 2014 | 11:05

sasa napsal(a):

Zda se, ze v panu Dobrovskem jsou 50. leta pevne zakorenena. Lidi podle nej nemaji narok se rozhodnout jinak, nez se jemu hodi.
17. 03. 2014 | 11:07

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Kdo to je ten " náš" ?
Dobrovského bývalí soudruzi -předlistopadoví a tedy i totalitní komunisté ?
Tak to teda dík, obejdu se.

http://www.cibulka.com/nnoviny/nn1996/nn0496/obsah/21.htm

Jistěže takoví vždy najdou raději zalíbení v krvavých převratech - než v referendech. Patřilo to k jejich věci.
Tak se vždy chytnou do vlatní pastičky.
A ještě jim k tomu zazpívá drozd, úsměvné..
Možná o tom napíše i Mladá fronta - která oklikou přešla od Drozda k Burešovi.

Fakt panoptikum. Či spíše obludárium.
17. 03. 2014 | 11:07

Bakalův pozvaný host napsal(a):

nick Bakalův nezvaný host je židovského původu.
17. 03. 2014 | 11:08

gaia napsal(a):

teda kde jste zas vyhrabali toho Dobrovského, už 2.blog o něm za hodinu.
My víme za posledních 25 let,jaké nese ovoce.
17. 03. 2014 | 11:10

Maximus napsal(a):

Ano, naši perspektivní a oddaní přátelé jsou všichni ti co házeli na policajty molotovovy koktejly a dlažební kostky a hlavně Banderovci a všichni ukrajinští nacionalisté co dokázali zlikvidovat sice špatného, ale legálně zvoleného prezidenta! Ukazuje se, že řádné volby jsou k ničemu, je třeba rozhodovat silou na náměstích a tak projevovat svobodnou vůli zaplacené menšiny fotbalových fandů, mladých nacionalistů a starých vyzkoušených Banderovců..... Hlavně, že vlastenci s dražebními kostkami dodrželi dohodu
sepsanou s třemi ministry ze zemí EU a udělali z nich hlupáky!
Na ty bude spolehnutí a ti nám nabídnou perspektivní trh a hlavně politickou stabilitu!
Tak nějak se mi to nezdá pane autore, co se schováváte za pamflet děduly Dobrovského, tak to má být a tak je to správné!
P.S.
Nová jednotka férovosti v EU:
Jedna eurotrubka či eurohujerka. Euro bude po přijetí UA do EU zpevněno ukrajinskou Hřivnou a společná měna bude Eurohřivno!

Hezký den všem, mám pocit, že bude zle, křiváci si notují.
17. 03. 2014 | 11:11

Kodl napsal(a):

Ex-nemo ,není to ten estébák a kolaborant ruskej?B
17. 03. 2014 | 11:13

gaia napsal(a):

Štětina Bursík Kocáb Dobrovský a duch Havla

to je tedy parta
17. 03. 2014 | 11:13

SkySurf napsal(a):

Hvížďalo,

zachraňte alespoň ty zbytky žurnalistické profesionality a domluvte Janu Gazdíkovi,
který sesmolil s proputinovským "českým podnikatelem na Ukrajině", jistým Martinem Žourem neskutečnou prokremelskou propagandu navíc plnou elementárních lží, kdy třeba tvrdí, že na Urajině žijí "desítky miliónů" Rusků a přitom jen pohled do Wikipedie říká, že jich je nen 17 procent ze 45 milionů obyvatel Ukrajiny, tedy něco přes 7 miliónů.

Viz. Gazdíkův "žurnalismus" a Žourovi lži a proputinovská propaganda zde:
http://zpravy.aktualne.cz/domaci/krym-je-pro-ukrajinu-ztracen-rika-z-kyjeva-cesky-podnikatel/r~9dad2918ad3111e38113002590604f2e/

Můj komenbtář, který cenzoři a jiní "profíci" v aktulane.cz opakovaně odmítají publikovat:

PODVOD na čtenáře: pan (soudruh, tavaryš Žour je zásadně předpojatý a celkem důsledně dělá propagandu pro Putinovo Rusko. Jeho "družebním" taváryšem je Oleg Bidulin, šéf "militaristicko-patriotické" Rudé hvězdy (viz. dokumenty, včetně kopie jeho zdravice Sokolovu, prokomunistické a proruské organizace hlavně žateckých volyňských Čechů, kde byli mnozí rudoarmějci).

1) Kdo je Martin Žour? Ne nějaký obyčejný "český podnikatel", ale kšeftař, oportunista, který zde svojí "byznysmenskou" povahu bez morálky, zato jako vždy na stejné vlně s
Putinovským Ruskem pilně supluje moskevskou propagandu? Žour je mj. hlavou organizace zvané Sokolovo, která má "družbu ve zbrani" s "militaristicko-patriotickou" organizací Rudá hvězda, které velí jistý Oleg Budulin. Právě v těchto dnech pořádají výstavu v hlavním městě volyňských Čechů, Žatci a v tamním muzeu se také na vernisáží 13. 3. sešli všichni ti volyňsko-čeští RUDOARMĚJCI a jejich potomci, všechno lidé kteří - s podobně paranoidním a účelovým strachem "boje proti fašismu" u nás volí KSČM. Pozdravný dopis "taváryš" Bidulina, velitele Rudé hvězdy atd. je zde:

https://www.facebook.com/Sokol... a
pak zde:
http://www.muzeumzatec.cz/kale....

Všimněte si, jak taváryš Budulin, ve zdravici chválící taváryš Žoura, podtrhuje
to, že u Sokolova (kde začal svoji dráhu zrádce demokracie, L. Svoboda) bojovali SLOVANÉ společně. V roce 2014 slovanský nacionalismus bují, nejen
"militaristicky-patriotické" Rudé hvězdě, ale i mezi Volyňáky v Žatci (kam je, spolu s cikány ze Slovenska a dobrodruhy z vnitrozemí do vyprázdněného města, které prosperovalo, když mělo 95 procent obyvatel Němců)

2) Taváryš Žour je pravděpodobně potomek volyňských Čechů, tedy de facto jisté 5. kolony Ruska v ČR. Tito potomci panslavistických blouznivců, kteří, nejen ústy Palackého
orodovali u báťušky cara, aby mohli (v bídě, zaostalosti, nakonec pogromech a
stalinského decimace) obdělávat "slovanskou půdu" a "netrpěli útlak z Vídně" byli a jsou většinou prosťáčci a jak řečeno, dnes většinou volí KSČM a oslavují Beneše, že jim umožnil utéct z Volyně a kocovině panslavistického snu a dal jim baráky v Žatci atd. na což by jinak nikdy v životě neměli.

(pokračování)
17. 03. 2014 | 11:15

K .V napsal(a):

Divná doba, když se "demokrati" bojí svobodného referenda" dokonce i v cizí zemi.
"Demokracie" má smysl jenom když rudá a hnědá pra...sata hlasují tak jak někdo nařídil. Pokud projeví svůj vlastní názor, je to "nedemokratické"
.
Dobrovského ani Hvížďalu snad nemá cenu komentovat, každý ví co je to za lidi
17. 03. 2014 | 11:17

Jáchym napsal(a):

16. 3. 2014
Studie NASA:
Průmyslová civilizace směřuje k "nezvratnému rozkladu"
Nová studie, kterou financovalo Goddardovo středisko pro vesmírné lety organizace NASA, varuje, že globální průmyslová civilizace by se v nadcházejících destiletích mohla úplně rozložit v důsledku neudržitelného vyčerpání přírodních zdrojů a stále nerovnějšímu přerozdělování bohatství.
http://blisty.cz/art/72577.html
********************************************************************************
Tady, přátelé, vůbec nejde o zamordovanou nebožku demokracii či nějaké ty „národy“.
Vždyť i Ukrajina patří jen pár desítkám vzájemně se rvoucích oligarchů, kterým my u nás říkáme „kmotři“.
A zásluhou „demokrata“ Jelcina na tom Rusko není o mnoho lépe.
Putin se, pravda, se s cynismem, vlastním všem bývalým rytířům pláště a dýky, snaží zabránit zpopelnění těch pár miliónů příslušníků vlastního národa a využití uvolněné země ( a toho, co je pod ní) ve prospěch vyvolených.

Tedy těch, kteří vyvolili sami sebe coby jediné lidi v plném slova smyslu.
Signatáři výzvy, zdá se, nepovažují ani obyvatele Čech za národ, tím méně pak za svůj.
Nejspíše tak za budoucí biopalivo. Živočišné uhlí také hoří ( i když bude mírně radioaktivní).

Nevím, jestli dát přednost hloupému Bilakovi, který pozval živé Rusáky,
nebo vyčuraným politikům a novinářům, kteří se do Evropy pokoušejí pozvat smrťácké rakety – lhostejno, s jakými znaky na křídlech.

Vždyť jde jen o „vyčištění“ značné části Eurazie od konzumentů přírodního bohatství, o které se pak budou moci porvat zbývající aktuální nositelé titulu Nadlidé !
(Že by přežili ti čtyři signatáři či jejich děti, pochopitelně nehrozí. Jsou pro své páníčky totéž co papírové kelímky: Po použití spalte. )
17. 03. 2014 | 11:17

Petr z Tábora napsal(a):

Pan Dobrovský, Bursík a spol vyvolávají duchy studené války. Ta by vyhovovala jen zcela určitým lidem a uškodila 99% Evropanů.
Také nejsem fanda ruské velmocenské politiky, ale každá velmoc se snaží zachovávat svůj vliv. Dokud byla Ukrajina nárazníkovým státem mezi NATO a Ruskem tak Putin nedělal nic. Pak naše strana akcí Majdan porušila rovnováhu a Putin si to nenechal líbit, protože ví, že by časem přišel o základnu na Krymu a tím i o vojenský vliv ve Středozemním moři.
17. 03. 2014 | 11:17

SkySurf napsal(a):

(pokračování)

3) Žour, i zde, našemu publiku opakovaně tvrdí, že "ohrožování památníků" a "odebrání
titulu město hrdina" jsou LEGITIMNÍ důvody Ukrajiny okupace Rudou armádou.
Poté, co v podstatě URÁŽLIVÝM způsobem popisuje praktiky Ukrajinců a Rusů
("zkoušejí vaši páteř a ramena a pak vám důvěřují") on, byznismam obhajuje ruskou invazi. Taváryš Žour. Měla by Rudá armáda také okupovat Reichenberg (Liberec), když tam "ohrozili! ruský zájem a "družbu" vyvěšením plakátu s Putinem? Taváryš ruský ambasador v Praze JAKO VY také HROZIL ztrátou českého byznysu v Rusku.
Proto Žour a Kreml, jejich ambasador straší Čechy a českou vládu "zrušením hospodářské spolupráce" aby "neprovokovali" a "neuráželi", poslouchali a respektovali STEPNÍ manýry onoho panslavistického "velkého dubiska". Jako v 19. nebo 20. století, i v roce 2014!

Podle tavyryše Žoura a jeho ruských pánů, NESMÍME se zbavovat soch Lenina, ani pojmenování z éry komunistické totality, protože to "uráží hrdost" stepních, alkoholických Slovanů a je to, i podle Žpura, "který Rusko neomlová" bona fide důvod k invazi Rudé armády, která "nemůže nechat ohrožovat" ruskou hrdost a ruské komunity. Možná i u nás, nejen v Karlových Varech, by už měli také poslat "zvací dopisy".

Když u nás, na Václaváku, V 68. "molodci" na tancích ukazovali PRAVDU s tím, že je u nás kontrarevolucve, kterou tito chrabří slovanští bohatýři přijeli zardousit a dnes podobně "preventivně chrání" ruskou menšinu na Ukrajině od "fašismu" a hákového kříže, Putin a jeho pátá kolona u nás, Žour a spol. vpád a okupaci Karlových Var a kned celého kraje, neb Rusák rád širočinu, také "pochopí".
17. 03. 2014 | 11:18

strýc virus HxNx napsal(a):

...západní diplomacie dobré vůle a přátelství ...
že ti jazyk neupadne, chlape prolhanej...
17. 03. 2014 | 11:18

Ať žije svoborné referendum! napsal(a):

Jenom 96,8 procenta pro Putina při celkové účasti 83,1 procenta voličů?

To je velká slabota.

Před rokem pri prezidentských volbách dostal Putin v Grozném od Čečenců bez pár desetin rovných sto procent hlasů (při 99 procentní volební účasti).

http://www.lidovky.cz/zazrak-v-groznem-putina-volilo-98-7-cecencu-fgn-/zpravy-svet.aspx?c=A120305_164533_ln_zahranici_jv

Čekal jsem, že pro připojení Krymu k Rusku bude aspoň 105 procent oprávněných voličů.
17. 03. 2014 | 11:18

SkySurf napsal(a):

(pokračování)

4) Taváryš Žour, pilně zde, navíc v seriózním aktualne.cz rozšiřuje propagandu Putinova Ruska i v tom, že MASIVNĚ LŽE:

Kupř. nestydatě tvrdí, že na Ukrajině žijí "DESÍTKY MILIÓNY RUSU".
Jaká je skutečnost, taváryš byznysman Žour? Podle Wiki, pouhých 17 procent ze 45 milionu obyvatel Ukrajiny jsou Rusové. To je asi 7.7 milionu.

V počtech byznismana Žoura je 7 miliónů "desítky miliónů". Připrame se na to, že tento, podle Lenina "užitečný idiot", udělá třeba z ruské komunity a mafie ve Varech "milión" Rusů, které Putin a jeho rudoarmějci přece "nemohou nechat ve štychu". Žour je nový Vaska Bilak!

Jasně že podle zadáči (zadání, úkolu), hledá kdejaké nedostatky na čerstvé, porevoluční vládě a parlamentu v Kyjevě a opakovaně "chápe" a je rozčilen, že my zde nechápeme všechny ty ruské "důvody" k okupaci, násilí, sabotážím a manipulacím.

Taváryš Žour: Ukrajinci si zkusili družbu a hospodářskou spolupráci s Ruskem už 95 let (od 1919). Zaslouží si, aby pár desítek let, nebo také těch skoro 100 let to zkusili s Evropou. Horší než díky "slovanské družbě" s Ruskem to být rozhodně nemůže.
Jinak je, zdá se, už definitivně, čas EMIGROVAT. Z Česka. Panslavismus a slovanské vidění světa a jednání, včetně nekonečně stabilně vysokých volebních preferencí KSČM, jsou pádnými důkazy beznaděje na nápravu. Západní Evropou - nejen s lidmi jako taváryš Žour, ani za tisíc let nebudeme. Žour také věří tomu, že Putin a jeho Rusko jsou vlastně, nejen cestou pravoslaví, "zachránci západní civilizace", protože Rusko "není, na rozdíl od Západu, zdegenerované".

Svatá prostoto! A aktualne.cz, počínaje Janem Gazdíkem, který tyto lži a propagandu od Žoura přijal, toto prezentují jako "objektivní" názor a nemálo čtenářů to baští i s navijákem.
17. 03. 2014 | 11:21

například ta hezká čtyřka z tělocviku napsal(a):

bohužel rok 1938 je už příliž vzdálený a lidé zapomínají, že hitler a němci udělali v československu uplně na vlas to samé jako rusáci na ukrajině. . stejné argumenty, stejné rozbití státu, stejné nadšené vítání vůdce jako zachránce. ein folk , ein reich, ien fuhrer.
17. 03. 2014 | 11:24

Admirál napsal(a):

"Rusko už není náš partner, ale agresor (rozhovor s L. Dobrovským)"

V tom případě pro nás musí být agresorů a nepartnerů mnohem víc. Jen jsem nepostřehl, že by je pan Hvížďala v souvislosti s Kosovem zmínil:)

Anebo?

A pane Hvížďalo, ještě jedna otázečka pro doplnění, jak vážným ohrožením pro demokracii je referendum?
17. 03. 2014 | 11:34

encyklopedia bohemica napsal(a):

Krym je ruský anschluss.
17. 03. 2014 | 11:37

Kleofáš napsal(a):

Osobně se domnívám, že referendum nemůže být platné z následujících závažných důvodů:

(i) občané rozhodli jinak, než si přála EU a USA
(ii) vyhlášení referenda nepředcházela operace "trvalá svoboda" s bombardováním škol, nemocnic, vlaků a jiných nepřátelských cílů nazývaná "humanitární bombardování"
(iii) referendum neschválil Luboš Zaorálek
(iv) rusové nezabili žádné občany Krymu ani nerozstříleli na maděru žádnou pokojnou svatbu
(v) referendum nebylo několikrát demokraticky opakováno
17. 03. 2014 | 11:37

Jihočech napsal(a):

Čtyřko z tělocviku, vypadá to, že máš dostatečnou i z dějepisu a českého jazyka. Hitler a Němci rozbili ČR za souhlasu západních demokracií (Francie, Anglie) které dokonce byly vázány k pomoci ČR smluvně. Být vámi bych se spíše zamyslel nad důvody, které pány Daladiera a Chamberlaina vedly ke spolupráci s nacistickým režimem. Nakonec, nacionalisté v ukrajinské vládě také pro EU nejsou problém. Historie se opakuje, západní demokraté zase zkouší flirtovat s krajní pravicí a nasměrovat ji na východ. Jinak k referendu bych měl návrh, na Krymu by ho měli opakovat tak dlouho, dokud nedopadne podle vkusu Rady EU, jako v Irsku.
17. 03. 2014 | 11:41

kokoshka napsal(a):

Stalina připletl pan Dobrovsky,jako by Churchill a Truman neobkličovali SSSR zakladnama NATO?Nebo nevyhrožovali nestudenou valkou a atomovkama?Spojenci...
A ted americke rakety Patriot v Polsku jsou pro srandu,snaha o radar v Rumunsku,americka vojenska zakladna v Manasu,americke valečne lode v turecke aquatorii...?
Kdo tam odpalil na Rusko raketu behem syrskeho konfliktu,papež?
17. 03. 2014 | 11:41

otaznik napsal(a):

Admirále,

referendum hlidane samopaly a tanky 30 000 vojaku cizi velmoci je pro vas platne ?
17. 03. 2014 | 11:42

xxyyx napsal(a):

Souhlasím s p.Dobrovským. Je třeba oprášit starý plán E.Moravce z období Protektorátu Č-M a vytvořit české legie, které okamžitě strestají zpupného Putina.
V čele by měli stát Bursík,Štětina,Dobrovský,Kocáb a další vlastenci. První rota by se měla skládat z nejlepších nicků z místních diskusí. Neměli by chybět resl,yosif,neo,emissary atd. Samozřejmě neměl by chybět ani praporní nevěstinec, ale to jistě zajistí S.Š, Janička Pechová. a Zuzanka Zeppett. Přesun na frontu zajistí Stropnický, který nasadí slavné Casy, které bude pilotovat pí.Parkanová. Všechny naše bitevníky L-159 zautočí na Moskvu a humanitárně vybombardují Kreml. Po vítězných bojích bude provedena přehlídka na Majdanu.
17. 03. 2014 | 11:46

pravda napsal(a):

Jihočechu,

a nebo krymskym rusum odpojit privod elektriny, vody, telefoni site, atd..ktere tam dodava Ukrajina A pak zopakovat referendum.
17. 03. 2014 | 11:46

SuP napsal(a):

například ta hezká čtyřka z tělocviku, Zuzana Peppett, Ládik!!! -
To koukáte a nestačíte se divit?
Tady se brzo začne zase slavit i První máj - svátek prcajících i VŘSR. Spoluobčané, kteří po slibném začátku vyžrali ledničku a mlsně koukají, co by komu dál sežrali, začnou se brzy dovolávat nasolení sovětského ráje. Asi jako dnes ti rusáci, co si od anexe Krymu slibují vyšší důchody.
Rus sice může (asi by dokázal) obsadit postupně zpátky celou Evropu, jak mu zbyla za drápama po válce, ale zapomíná, že už nemá co nabídnout ani vlastním. Až si politici konečně vytáhnou hlavy z prdelí a zjistí, že vlastní zemní plyn bude levnější než Rusův a pomůžou Číně (jestli to do té doby sama neobšvihne) těžit vlastní, bude Rusák se svou mocí kde?
kokoshko, ukázal jste se jako zakuklenec i přes své litrární pokusy. Přesně podle těch billboardů "...Já se vrátím!..." co jste nám tu jimi nechali olepit nároží v 90 roce.
17. 03. 2014 | 11:48

vobo napsal(a):

prezident Zeman
Krymské referendum je v rozporu s ukrajinskou ústavou.
17. 03. 2014 | 11:48

Admirál napsal(a):

Ať žije svobodné referendum. "Jenom 96,8 procenta pro Putina při celkové účasti 83,1 procenta voličů?"

A co jste čekal?

Obyvatelé Krymu nemusí být ani Rusové, aby nevyužili příležitosti vyvázat se z Ukrajiny.

Důvodů je povícero. Kromě toho, že v Kyjevě se na vládě podílejí banderovci a pro slušné lidi nepřijatelní extrémisté, je tu hlavní důvod k souhlasu s připojením k Rusku, a ten je ekonomický.

Rusové se zavázali vyplácet důchody (oproti kyjevské vládě, která jejich vyplácení pozastavila), obyvatelé Krymu nebudou muset přijmout podmínky MMF, atd., atd. Ekonomická politika kyjevské vlády je katastrofální, či spíše žádná, a už jenom pohrození zrušením jazykového zákona vykonalo své.

Být obyvatel Krymu, tak bych měl jasno, což zřejmě místní měli (i Tataři používají mozek) a žádné manipulace k dosažení zveřejněného výsledku zřejmě nebylo třeba.
17. 03. 2014 | 11:49

Drozd Krakora napsal(a):

Toseto pravdolaskarum machruje ,kdyz se venku oteplilo.
A Putin musi sedet v koute a klepe se strachy :-)))))
17. 03. 2014 | 11:49

Kleofáš napsal(a):

další důvody pro neplatnost referenda:
(vi) obyvatelstvo mělo z výsledku referenda radost
(vii) výsledek referenda odpovídal přání většiny místního obyvatelstva
(viii) konání referenda oslavili obyvatelé radostně a spontánně
(ix) o tom, kdo a jak hlasuje se nemohl osobně přesvědčit prezident Herman ACHILLES von Rompoy
(x) senátor Mc Cain neměl právo se referenda účastnit
(xi) Tymošenková ještě nedokončila rekonvalescenci po zázračném vyléčení nemoci zad
(xii) volební lístky neměly modro-žlutou barvu
(xiii) volby byly narušeny incidenty, například předsedovi volební komise v Sevastopolu den před tím neznámý ruský provokatér sežral svačinu
17. 03. 2014 | 11:50

Gustáv Kočí napsal(a):

Děkuji pane Hvížďalo.

Četl jsem tento rozhovor ve čtvrteční nebo páteční MF Dnes, na internetu z toho bylo pár úryvků v Parlamentních listech...
Jsem moc rád, že zde byl zveřejněný celý. Je to asi to nejzajímavější a nejvěcnější shrnutí situace.
A měla by se podle toho dělat naše zahraniční politika.
17. 03. 2014 | 11:50

K .V napsal(a):

Otazníku, referendum kde občané jdou za plentu, tam anonymně a svobodně zvolí , přijde jich přes 80% je platné.
Ti vojáci, údajně domobrana, tam byli proto aby tam nemohli řádit násilníci z Majdanu, a aby MOHLO být to SVOBODNÉ referendum. To zabezpečili.
.
A MNOHEM a MNOHEM víc než další vítězství Putina mne děsí to jak se naši "demokraté" bojí referenda dokonce i v cizí zemi. Takže "demokracie" je jenom když občánci poslušně volí toho koho jim někdo určí, když projeví svůj názor, je to "nedemokratické".???!!!!
.
Na rozdíl od vás jsem demokrat, a jako základ považuji to, že když někde, zejména v cizí zemi, ZCELA JASNĚ A DRTIVĚ zvítězí někdo ve SVOBODNÝCH volbách či referendu, minimum demokracie je pogratulovat jim k vítězství a nechat je vládnout
17. 03. 2014 | 11:51

kokoshka napsal(a):

SuP:
O moje literarni pokusy se nestarejte!
Narod Krymu nepotřebuje chudou Ukrajinu a fašistskou kamadrilu,chce domu do naruči bratrskeho přibuzneho narodu o čemž nekompromisne volil vetšinou v referendu.
To že se je nasr...baronka s kobylim ksichtem je už vaš problem!
17. 03. 2014 | 11:53

ponoshka napsal(a):

kokoshka se uz raduje jak mu Kreml kvuli Krymu zvedne dane. Ale co by ten zanicenej Putinovec pro sveho vudce neobetoval. Ten srandovni Rus se tu opravdu predvadi.
17. 03. 2014 | 11:53

Admirál napsal(a):

otaznik

"Admirále,

referendum hlidane samopaly a tanky 30 000 vojaku cizi velmoci je pro vas platne ?"

Které referendum myslíte? To na Krymu nebo to v Kosovu?

Obě si byly provedením, zákonností dost podobné.
17. 03. 2014 | 11:53

Ives napsal(a):

Staří bolševici Hvížďala a Dobrovský plivají na zemi, ke které se předtím s psovskou oddaností lísali. Kdy už konečně někdo naplno řekne, že lidé jako oni, členové KSČ a veřejně činní v 1950 - 1970 nesou jednoznačnou morální odpovědnost za zločiny komunismu? Jejich často diskutabilní činnost v disentu nebo v emigraci není glejt na beztrestnost! To bychom také mohli tvrdit, že díky 25 letům fungování v demokracii je KSČM demokratickou stranou! Každému stejným metrem, Kohoutovi i Grebeníčkovi!
17. 03. 2014 | 11:53

lser napsal(a):

to sky surf
Ukrajina nikdy neexistovala. To čím se oháníte je výplod bolševického SSSR od r.1919. Vrcholem všeho je ohánět se administrativním aktem komunistického diktátora N.S.Chruščova z r.1954. To jste na tom velmi špatně naši milí demokraté, když základem vaší propagandy jsou bolševická rozhodnutí !!!
17. 03. 2014 | 11:54

David napsal(a):

"... Pro mě je svoboda neocenitelná, proto ji nelze vyměnit za ekonomické vazby a za peníze. Jestli se nebudeme chránit před agresivně se rozšiřujícím ruským vlivem, ztratíme i ten kus svobody a demokracie, který máme..."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bať, bať.

Velká pravda.

Pro mě je svoboda neocenitelná, proto ji nelze vyměnit

za ekonomické vazby a za peníze.

Jestli se nebudeme chránit před agresivně se

rozšiřujícím vlivem

bankovního sektoru a velmocenskému vlivu USA a EU,

ztratíme i ten kus svobody a demokracie, který máme.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/USA-ceka-prusvih-ktery-odneseme-i-my-Rusko-zazije-uspech-Politicko-hospodarska-predpoved-astrolozky-306915

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Bankeri-zacinaji-pachat-sebevrazdy-Podle-nekterych-uz-tusi-velke-zmeny-311174

Kořenem všeho zla jsou peníze. Jsou nástrojem Satana.

Společnost založená na lži, podvodu a krádeži musí zcela zákonitě skončit katastrofou!

Dobrovský si prostě stále myslí, že kdybychom po mnichovské dohodě kladli odpor Hitlerovi, že bychom vyhráli. A stejně tak vyhráli i v roce 1968.

Rusko je, ať se nám to líbí nebo ne, velmoc a prostě Západ to šeredně, šeredně zvoral a teď si hraje s ohněm, který může přerůst ve válku. Stačí jiskra, a je "to".

Nikomu neberu, že lidská práva jsou hezká idea, ale všeho s mírou.

Každý normálně myslící člověk ví, že Není Reálné dodržovat lidská práva s absolutní důsledností.

Jak může EU prosazovat lidská práva, když druhá strana na ně prostě kašle?

Sankce jsou proti velmocenským TOTALITNÍM systémům neúčinné a kontraproduktivní.

Vedou jen k VYHROCOVÁNÍ situace a k nebezpečí vzniku války!!!
17. 03. 2014 | 11:55

antisoudruh napsal(a):

Referendum na Krymu bylo všechno jiné, jak čisté.
1) účast přes 80% - Tataři, Ukrajinci a i mnozí Rusové, k sakru kde se ta vysoká účast vzala?
2) náhlý nárůst na Krymu přihlášených občanů a to výhradně ruského etnika, kde se vzali tu se vzali a všichni v letech, kdy mohou volit, žádné děti
3) plenty byly průsvitné a v kóji za plentou silné světlo, takže každý pohyb za plentou byl sledovatelný
4) tam, kde jsem byl já byla urna, sice průhledná, ale již plná volebních lístků, přesto, že jsme k plebiscitu přišli mezi prvními
5) všude okolo volebních místností byli (nejspíš ruští) ozbrojenci - těžko říct proč, když v regionu je naprostý klid

Řekl bych demokracie po putinovsku.
Pan Dobrovský má pravdu, pokud nezměníme náš přístup k Putinovi, budeme jeho demokracii zanedlouho i tady. Koukám, mnozí zdejší diskutující se již nemohou dočkat.
17. 03. 2014 | 11:55

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

SkySurf
Co se stalo s vašim soudruhem Yosifem K ? Že jsem tak smělý. Odešel spolu s Malyshkem na první krymský front ? Anebo v sobotu zmokl a dostal chřipku ?
:-)))
17. 03. 2014 | 11:56

otaznik napsal(a):

kokoshko,

a co Ceska Republika, Slovensko, Polsko atd..Nechtel by jsi aby take zamirili domu do naruči bratrskeho přibuzneho narodu ?
17. 03. 2014 | 11:56

antisoudruh napsal(a):

oprava
1) účast přes 80% - Tataři, Ukrajinci a i mnozí Rusové volit nešli, k sakru kde se ta vysoká účast vzala?
17. 03. 2014 | 11:57

otaznik napsal(a):

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde,

pises z Krymu? Kde jsi dal svuj hlas anexaci Krymu do SSSR? Neco jako Suidety ze?
17. 03. 2014 | 11:59

patriot napsal(a):

Západní „demokracie“ v praxi:

Když se v Kyjevě 0,2% obyvatel rozhodne násilně svrhnout vládu a začlenit zemi do EU a NATO, je to legitimní.

Když se na Krymu 80% obyvatel rozhodne v referendu pro připojení k Rusku, je to nelegitimní.

Referendum prý je v rozporu s ukrajinskou ústavou. Přitom se mlčí o tom, že se stejnou ústavou je v rozporu i kyjevský puč, který k referendu vedl.

Je dobré si uvědomit, že o legitimitě puče a nelegitimitě referenda mohou hovořit pouze bytostní antidemokraté, tj. ti, kteří povyšují názor menšiny nad názor drtivé většiny.
17. 03. 2014 | 12:01

kokoshka napsal(a):

otaznik:
Vy patřite do nemecke(emericke)sfery vlivu,takže nikdo vas nikam netahne,aspon' ne My.
17. 03. 2014 | 12:02

resl napsal(a):

až na vás, proruští truhlíci, šlápne ruská holinka, to už se nikdy vaší reakci nedozvím. i-net bude v rukou mužika a vy se porvete, kdo mu vleze dřív do zadku. tento stát má od svého vzniku problém s udavači a vlastizrádci všeho typu. psát vám o tzv. "referendum" je zbytečné, nevíte o co jde a tak provoláváte slávu tomu, kdo vás a vaše rodiče, okrad o část slušného života. z ruska totiž nikdy nepřišlo nic dobrého, jen násilí, bída a totalita. jste nejen hloupí, ale hlavně jste pro tuto zemi nebezpeční svým proruským primitivismem, ruskou vulgaritou a vysokým stupněm nevzdělanosti. chudáci vaše děti, jednou vám to vaše zbabělství a přidání se na stranu agresora, tvrdě spočítají. a to je vše, co vám přeji. pravdoláskař r.
17. 03. 2014 | 12:03

na svem hnuj napsal(a):

EU zastava lidska prava tak dusledne ,ze francouzsti zide hromadne utikaji pred francouzskymi muslimy do Izraele!!!!!
17. 03. 2014 | 12:04

SuP napsal(a):

"....1) účast přes 80% - Tataři, Ukrajinci a i mnozí Rusové volit nešli, k sakru kde se ta vysoká účast vzala?...."

To byste po nich chtěl moc!
To bylo proruské referendum pro Rusy, takže ostatní nebyli oprávněnými voliči....
17. 03. 2014 | 12:04

antisoudruh napsal(a):

SuP,
mně bylo jasné, že zrovna Vám to dojde.
17. 03. 2014 | 12:08

Sláma napsal(a):

Velice zajímavé je porovnat si životopisy pánů Dobrovského a Hvížďaly. Oba byli zapálení komunisté (kolik asi kulaků rozkulačily a kolik asi spolužáků udali?) a oba byli v letech 1967-68 v Moskvě. Hvížďala tam studoval politické vědy, Dobrovský byl zahraničním reportérem.
Jedná se jen o náhodu?
17. 03. 2014 | 12:09

ex-nemo napsal(a):

Petře z Tábora
na rozdíl od Vás jsem rád, že se studená válka opět rozhořívá, smím-li to tak říci.
Je dobře ve státě s neměnnou, trvale vládnoucí silou, nebo je lepší mocenská pluralita, kdy o moc usiluje více stran, i když třeba nejsou zrovna ideální ?
Na to snad nemusím odpovídat.
A co ve světě ? Bude dobře při vládě jediné supervelmoci, která bude neomezeně vládnout světu sama ? Nebo je lepší když tu bude nějaká protiváha, když moc bude pluralitní a nebude monopolem jedné strany ?
Zatím tu je. díky bohu, těch mocenských center víc. Jedni si mysleli, že už už to všechno ovládnou; jak zjistili že tomu tak nebude, že ti druzí se z jejich vyhrožování zdaleka nepo.erou, tak zuří.
Ovšem by byla lepší férová a slušná politická soutěž, než vzájemné štvaní a vyhrožování ( a zbrojení) ale to by k tomu musely být dvě strany.
A co se týče bolševika a Kagebáka Dobrovského, ten ovšem stojí sotva za zmínku.
17. 03. 2014 | 12:09

Jihočech napsal(a):

Řekl bych, že přízrak Kosova musí nyní strašit evropské politiky jako mrtvý milenec z Erbena. Argumenty, kterými je analogie Kosovo-Krym popírána, jesně svědčí o strachu ze skutečného precedentu, tj. pokojného oddělení na základě referenda. Skoti, Katalánci, Kurdové, Severní Irové a další už připravují urny. A co bude dělat EU, až Ukrajina silou začně potlačovat "Ruské jaro"? K sankcím jen tolik-jsem zvědavý na reakci skutečných vládců světa (bankovních firem) až Rusko začne v reakci na sance zabavovat jejich majetky.
17. 03. 2014 | 12:09

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

antisoudruh
Kdyby jen to !
Ale ono také :
6. V předvečer referenda se na krymských plážích vynořilo milion žabích mužů a žen, všichni byli na místo dopraveni ruskou ponorkou Admirál Godzilovič I, všichni byli vybaveni tlumoky v nichž měli nenápadné oblečení plus ukrajinské pasy vystavené v Krymu. To je ten milion voličů.
7. Někteří z nich měli ještě jeden tlumok - s falešnými fousy a převleky. To je těch dvěstě tisíc.
8. Ve skutečnosti tedy hlasovalo jen pár místních občanů a to ještě opilců, které podplatil Putin slibem ,. že vodka bude po znovupřipojení k Rusku zdarma.
9. Vše ale svým triedrem sledoval a zaznamenal na SD kartu Malyshko, neuvědomil si ale, že v noci není vidět a tak se musí ten záznam - docvědčující invazi podvodných voličů na Krym...musí se podrobit analýze a redigitalizaci v laboratořích v Langley
10. Ale to není vše - nyní to nejdůležitější.
I kdyby e ev Langkey podařilo snímky upravit tak, že by prokázaly vyponorkování podvodného voličstva ...tak stejně by to nebylo k ničemul protože volební komise měla již výsledky dopředu, volební urny byly vyměněny a to ve všech volebních místnostech , těsně před uzavřením místností. Udělali to tak, že do každé volební místnosti v jistém, stejném čase vstoupil provokatér maskovaný za předsedu volební komise, který zvolal : " Banky opět vydávají peníze"....v mžiku vyprázdněné volební místnosti pak využili pracovníci krymské KGB k tomu, že nainstalovali ty falešné - nyní však již pravé urny.

Demokracie dle Putina již zde je. Viz Nagyová coby poručnice české vlády či krimoš Pekárek coby zachránce církví. Netřeba tedy nic vynalézat či implantovat - naopak, to Putin by měl ledasco dohánět, ledasco by měl pochytit - od svých českých soudruhů, potažmo od jejich maďarských soudružek.
17. 03. 2014 | 12:11

Knize Sleeping Star napsal(a):

Baronka Asthon by mela byt vypoustena pouze na Halloweena .
17. 03. 2014 | 12:11

že bych si dopřál vilu na krymu? napsal(a):

Ještěže názory četaře Dobrovského nepotřebuji číst. Sovětští poradci si kdysi kvůliva shánění koberců a lustrů neudělali čas ho navrhnout na rotného a od té doby je nenávidí.
Stereotypně.

Což Rusům plně vyhovuje, nemusí si dělat výčitky svědomí (nezapomeňme, že to byli oni, kdo z nich udělal celé odvětví literatury) s tím, že si v Nižním Tagilu postavili největší vagonzavod na tanky na zeměkouli za naše prachy a teď nám je v rámci sankcí za Dobrovského intervivárium mamut kokoška nevrátí.

Zlí, zlí hoši. Dělají na nás dlouhý nos.
http://www.westernjournalism.com/wp-content/uploads/2011/12/Joseph-Stalin-to-the-Western-Media.jpg
17. 03. 2014 | 12:14

Marian napsal(a):

Není horší a větší hrozby pro demokracii,než je referendum,zvlášt když se ho dobrovolně zúčastní drtivá většina obyvatelstvá daného území.
17. 03. 2014 | 12:16

pozorovatel napsal(a):

Zloděj křičí chyťte zloděje.
Západ si neměl začínat, a byl by klid. Pokud to ovšem jde - po všech těch nelegálních agresích posledních čtyřiceti let (a že už jich bylo a je!)
17. 03. 2014 | 12:17

Sláma napsal(a):

Dobrovský je samozřejmě už velice starý pán (tuším 82 let), který má potíže zorientovat se v realitě. Řekl (nebo taky ne, možná, že si vše Hvížďala vymyslel): " protože jde hlavně o to, jestli se vlády EU a USA podrobí výsledkům referenda, nebo ho odmítnou a něco udělají"

Nějak pánům Dobrovskému a Hvížďalovi uniklo, že USA už dávno nejsou tou jedinou supervelmocí, která je světovým četníkem a bez jejího souhlasu si nikdo ani neuprdne.

Dnes se jedná o velmoc ve stádiu úpadku, která je na kraji bankrotu a prohrává jeden mír za druhým (to už platilo od pradávna, že Američané vyhrávají války, ale prohrávají mír). Pax americana v Iráku, Afgánistánu a Libyi skončil ohromnou blamáží a faktickou porážkou.
Zrovna dnes byly uveřejněny zprávy, že si Američané zase zahráli na piráty a v mezinárodních vodách přepadli ropný tanker, převážející ropu od povstalců proti povstalcům v Libyii.
17. 03. 2014 | 12:17

buldatra napsal(a):

Ať si kdo chce, co chce říká, ať si Kerry slzy utírá, státotvorba nezná hranic a je variabiní.
Tak to holt už na tomto světě chodí.

A tak jsme svědky vzniku a zániku států.
Někdy krvavě a jindy nekrvavě.
Asi záleží na tom, kdo a proč ten který stát nechává zaniknout, nebo naopak vzniknout.

No a někomu se to může líbit a někomu ne.
A to je asi tak všecko.
Komu se líbil a komu se nelíbil proces demontáže Československa a následný vznik Slovenského štátu a vznik zbytku, dnes nazývaného Česko?
Ptal se na to někdo obyvatelstva a bylo kvůli tomu referendum? Nebylo, lidi byli postaveni před hotovou věc. Ale aspoň se to obešlo bez střelby.

Těm na Krymu to bylo tenkrát ukradený, stejně jako nám může být ukradený, že se Krym trhne od jednoho a přilepí k druhému. Stále nechápu, proč se do toho plete někdo, komu je do toho kulový. Snad proto, aby se začalo střílet, když se ještě nestřílí?

S koloběžkářským pozdravem:
Hvížďalo a Dobrovský s máslem na hlavách, trhněte si nohou.
17. 03. 2014 | 12:19

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

otazník
Ne, já jsem totiž Putin - proč bych měl sedět na Krymu ? Na to mám lidi - takové poskoky kohokoliv jako jsi ty.
A ty....co jsi ty ? Nagyové poslíček ?
Nebo snad Zaorálkův mopslíček ?
:-)

Zatím, kucí ! Třeba vydělat na chleba.

P.S. Kucí - až vyrazíte na ten První krymský front...tak tu nezapomeňte resla. To byste tu vojnu s carem nevyhráli, bez resla ani ránu ! Já vím, že on by chtěl, abyste ho tu zase zapomněli, jenže jak má potom chudák mít ten svůj východní lebensraum?
Leda byste si ho řádně proměřili, míru mu vzali... a tu jámu mu tam vykopali sami.
17. 03. 2014 | 12:20

Marian napsal(a):

Resl- z Ruska nikdy nepřišlo nic dobrého... zato z vašeho Fátrlandu hned dvě světové války.A v té druhé plynové komory.
17. 03. 2014 | 12:22

antisoudruh napsal(a):

Slámo, že Vás tu vidím,
kdesi jsem četl Vaše moudra o sdělovacích prostředcích, že prý se už všude slaví jen osvobození Američany, jako by nás Rusi neosvobodili.
Milej zlatej Slámo! Nikdo Vám nebrání slavit osvobození Rusy! Už nemáme totáč, kdy se i v plzni smělo slavit jen osvobození rudou armádou. Já ovšem osvobození Rusy neslavím, a to hned z několika důvodů - Rusové při osvobozování kradli a znásilňovali a především nás neosvobodili, pouze zaměnili jednu diktaturu za druhou.

Dále jste si stěžoval, že sdělovací prostředky nám cpou do hlavy propagandistické nesmysly, jako že v Rusku jsou u moci komunisti.
Pane Sláma a kdo to tedy je? Kam se ti ruští komunisti vypařili? Před pár lety se komunisti stavěli na vedoucí místa, dali si to do ústavy a najednou se své moci vzdali, nebo se změnili a jsou schopni se o moc dělit?

Mám spíše pocit, že Vám už žádná propaganda neublíží.
17. 03. 2014 | 12:24

skeptický napsal(a):

Všechno jede podle starých westernů.Místní boháč Doug Badman který má šerifa pod palcem a jeho banda zabijáků dělá peklo farmáři,který mu nechce zadarmo postoupit svůj ranč.Na tom stojí demokracie.

No,další by se dalo čekat,že blíže neurčení ozbrojenci na východě si sobě napadnou nějaká střediska a nádraží.Tisk je ruče označí za Rusy,demokratický tisk a papaláši se budou moci spravedlivým rozhořčením posrat,,a svobodný svět bude muset zakročit.Tihle ozbrojenci pak yačnou střílet na rusky mluvící obyvatelstvo,aby vylákali Moskala na Ukrajinu.Ještě bych vyhecoval pšonky,ti tam mají územní požadavky,a jsou na to dost bí. Aby se Slovani mezi sebou bili,to by bylo ve štatlu ejchuchů.
Pokud Putina jeho věrní nějak nezabijí,skončíme brzo v orbitu tak na deset let,než se popílek usadí.
A ti největší svinutci se nějak schovají,jako vždy.
17. 03. 2014 | 12:34

otaznik napsal(a):

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde,

znas tohle?
you can't win an argument with an ignorant man
a proto se vzdavam. Vyhral jsi bilione.
17. 03. 2014 | 12:34

konec historie? napsal(a):

Jsou tu někteří, co by si bez toho totáče už ani nevyměnili pleny.
Za posledního čtvrtstoletí už na nic nového a dalšího nepřišli, neb si mozek vypudili zpod kalvy zelenou a výčepní lihovinou na Baráčnické Rychtě někdy mezi lety 1975 až 1986.
V ausšanku vpravo, ne na sále.
17. 03. 2014 | 12:39

SkySurf napsal(a):

Sláma uvádí relevantní KONTEXT:

Velice zajímavé je porovnat si životopisy pánů Dobrovského a Hvížďaly.

Oba byli zapálení komunisté (kolik asi kulaků rozkulačily a kolik asi spolužáků udali?)

a oba byli v letech 1967-68 v Moskvě.

Hvížďala tam studoval politické vědy, Dobrovský byl zahraničním reportérem.
Jedná se jen o náhodu?
17. 03. 2014 | 12:40

Bestia triumphans napsal(a):

Ano, Jan Mládek prohlásil, že "Sovětský svaz byl slovanskou federací".

A takového kolaboranta máme ve vládě.
Expedovat na Sibiř, postrkem.
17. 03. 2014 | 12:45

snowden says hi from Russia napsal(a):

SkySurf,

are you an agent CIA? You must be an American ! BTW. good job on Majdan.
17. 03. 2014 | 12:51

Sláma napsal(a):

SuP napsal: " účast přes 80% - Tataři, Ukrajinci a i mnozí Rusové volit nešli, k sakru kde se ta vysoká účast vzala?...."
Výsledky referenda jsou takové, jaké byly očekávány podle předvolebních průzkumů, tedy cca 75 % oprávněných voličů se vyslovilo pro odtržení.

Stal jste se, SuPe, obětí machinací zdejších bakalovských médií (včetně jednobarevné České televize). Prodejní novináři totiž líčili, jak všichni etničtí Ukrajinci a všichni etničtí Tataři jsou pro setrvání na Ukrajině.
Což samozřejmě nikdy nebyla pravda. Na Ukrajině je totiž ten paradox, že i lidé, kteří sami sebe označují za Ukrajince, mají za rodný jazyk ruštinu. Konečně, i Tymošenková začala mluvit Ukrajinsky až v pokročilém věku!
Takže pro ně není žádnou újmou žít v Rusku, kde je podstatně vyšší životní úroveň, než na Ukrajině!

Tím se vysvětluje i zdánlivý paradox mezi počtem deklarovaných etnických Rusů a počtem lidí, pro které je mateřštinou ruština (viz například rozhovor redaktora Gazdíka (nesplést prosím s politikem TOP09!) na dnešním aktuálně.
17. 03. 2014 | 12:52

Viola napsal(a):

Bestia triumphans

Jan Mládek je jeden ze statečných politiků mezi těmi měkkouši z ČSSD.
17. 03. 2014 | 12:52

herec napsal(a):

Bestia triumphans,

Jan Mládek je parodie politika.
17. 03. 2014 | 12:53

Marian napsal(a):

BT- mimochodem,kdyby SSSR v nejstrašnější válce všech dob neporazil Německo, byl bys dnes na Sibiři i ty.Nebo v Patagonii. Ale nejspíš by ses vůbec nenarodil.

Vrcholem demokracie v podání BT a jemu podobných je odtrasportování lidí s jiným,než jedině správným názorem. A vůbec- jiné názory,než ty správné by se měly přísně zakázat,že?
17. 03. 2014 | 12:57

otaznik napsal(a):

Violo,

ze vy se uz tesite na dalsi bratrskou pomoc z vychodu? Az statecni Mladkove napisi zvaci dopiserreclks have budete jasat?
17. 03. 2014 | 12:58

SkySurf napsal(a):

Jan GAZDÍK, reportér pravdoláskového, Bakalova aktualne.cz

v rozhovoru s proruským timurovcem, "českým podnikatelem na Ukrajině", Martinem Žourem, jinak šéfem podivné organizace SOKOLOVO o.p.s., jejíž partnerem na Ukrajině je rusofilní organizace zvaná RUDÁ HVĚZDA, kterou její náčelník a "druh" Žoura, Oleg Budalin jí sám, ve zdravici, kterou minulý týden, 13. března, zaslal Žourovi u příležitosti dalšího setkání proruské páté kolony u nás, žateckým Volyňákům, nejspolehlivějšímu voličskému bloku KSČM a Bobošíkové, neb v žateckém muzeu v pátek oslavovali, vyjadřovali podporu ruské invazi na Krymu a Ukrajině a otevřeli výstavku "Věčná družba slovanských národů" v žateckém regionálním muzeu ...

kde svoji organizaci, zmíněnou Rudou hvězdu, onznačil za "militaristicky-patriotickou".

Viz více zde:

https://www.facebook.com/Sokolovo.ops

a zde: (text "zdravice" je v ruštině)

http://www.muzeumzatec.cz/kalendar-sokolovo-1943.html
17. 03. 2014 | 13:05

Kelt napsal(a):

Všem přátelům ukrajinských neonacistů a neofašistů-jinými slovy také svůj k svému.

Odtržení Kosova od Srbska proběhlo po masivním "humanitárním bombardování" suvereního státu Srbsko,jehož integrální součástí po staletí bylo KOSOVO letectvem NATO bez souhlasu RB OSN.
Vyhlášení parlamentu Krymu o nezávislosti a připojení k Rusko i za přítomnosti ruských sil proběhlo po jednoznačném výsledku referenda.To proběhlo bez ingerence ruských sil bez jediného výstřelu.

Mezinárodní soudní tribunál při RB OSN na stížnost srbské vlády potvrdil legitimitu vzniku samostatného Kosova a neporušení mezinárodního práva.
Všechny ty kecy o nynější nelegitimitě výsledku krymského referenda svědčí o jediném-o pokrytectví a měření dvojím metrem u těch,kteří jsou zodpovědní za současný stav -USA a EU,jejichž "vývoz demokracie" je jen zástěrkou pro globální cíle.

K tomu se dá vážení přátelé ukrajinských neonacistů a neofašistů konstatovat jediné-demokracie je také uznat právo jiného národa na sebeurčení.
17. 03. 2014 | 13:07

Honza II napsal(a):

Nějak se naši bývali sovětští obdivovatelé Hvížďala a Dobrovský zapomněli vyjádřit k tomu, že na jednom z největších náměstí hlavního města Ukrajiny tři měsíce hořely pneumatiky. Toho přece muselo Rusko pro své cíle využít. To by se jinak historicky vymstilo.
Pokud tohle nechápe ani ten, kdo byl v Rusku velvyslancem, tak je buď navedný anebo úplně hloupý. Třeba by se měl Hvížďala raději zajet do Německa zeptat boxera Kličky, jestli už ve svém mozku pochopil, jak se mu ve skutečnosti podařilo Ukrajinu rozbít. A zda to jen nebyl začátek jejího skutečného rozvratu, ve kterém naivně hrál z pověření někohu jednu ze svých nejtrapnějších rolí.
Ovšem pro Evropu je velmi dobře, že Ukrajina ztratila Krym. Alespoň si všichni radikální političtí oponenti konečně uvědomí, že pálením pneumatik na náměstí mohou jen více ztratit. - Přece proto, že tak ničí životní prostředí.
17. 03. 2014 | 13:08

otec moderní kriminalistiky napsal(a):

skeptický
V NYT včera po obědě psali, že ruská armáda pomocí vrtulníků omylem obsadila plynový terminál těsně u hranic Krymu, ale na ukrajinské straně.
Jistě už ho mezitím stihli omylem zaminovat?

Jako obvykle bych, milý Watsone, šel po stopách ropy a plynu. Pokud se Američani rozhoupali riskovat zničení Washingtonu Tepodongem 2 a unést severokorejský tanker a pokud mossad unesl malajsijské letadlo plné čínských špiónů a organizátorů ropných revolucí (nad částí Libye už zase vlaje zelená vlajka kaddáfíovců) někam do Afghánistánu, dostává se hra blízko k horké fázi, jak jste již postřehl.

Co se Polakuw týče, identifikoval jsem kvéry na Majdanu jako polskou licenci Browningovy automatické pušky mod. 1918, wz. 28. Ty určitě už nikdo vyjma Sil Zbrojnych Rzeczypospolitej ve skladech nemá. Ani my, ani Rusáci.
17. 03. 2014 | 13:10

otaznik napsal(a):

Mariane,

a ono to SSSR porazilo Nemce samo? Kde by bylo dnes kdyby se na nej USA vysralo? Jak pomoci vojenskou tak i finacni. Mozna by jste dnes byl nucen psat v nemcine. Vy pokrytce jste ruska kokoshka v ceskem vydani.

Ale mas stesti. Zijes v demokracii a muzes si psat co chces. Myslis si ze by jsi mel tu stejnou svobodu v Rusku? Mohl by jsi svobodne nadavat na Putina jako napr cesi nadavali na Klause aniz by ti byl vypnut pristup k internetu? Mam dojem ze by jsi dnes psal tuzkou na papir sve dojmy z nejakeho ruskeho vezeni.

Vaz si co mas Mariane. Ono to nemusi trvat naveky pokud Putin dosahne sveho.
17. 03. 2014 | 13:11

geneolog napsal(a):

desider,

nedivim se ze jsi nepochopil ze SuP psal o tobe a tobe podobnym tvorech..
17. 03. 2014 | 13:14

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_Army_installations_in_Germany

Byly prakticky všechny volby v bývalé BRD či v dnešním D neplatné ? Protože byly uskutečněny pod " americkými bodáky" ?
To by ale pak bylo na pováženou - to by pak nebylo možné tvrdit, že jsme se po roce 1989 vrátili na Západ - do svobodného světa.

Jak píše Paroubek - je to o dvojím metru, ukrajinská vláda vzešlá z krvavého převratu , kterého se účastnily snad ani ne dvě desetiny ukrajinského obyvatelstva...má být legitimní a legální, Krymská republika vzniklá na základě referenda s účastí kolem 80 % a poklidně probíhajícího je porušením mezinárodního práva.
Jednání v kyjevském parlamentu a jeho rekonstelace - pod hlavněni samopalů Malyshka a spol . je ústavní, referendum pod hlavněmi ruských vojáků , kdy ale lid, voličstvo nikdo nerekonsteloval...je protiústavní.
Odtržení Kosova je O.K, osamostatnění Krymu je fuj, fuj.

Z toho prostě kouká předpojatost jak prase, ať se na mě dotyční nezlobí.
S tím nepohne žádná propaganda, pokud tedy dotyčný nemá na věci svůj zájem nebo je hloupý.
S tím pohne jen nějaké brutální znásilnění mysli, nebo jednostranný, brutální akt.

EU to prosrala, nenechme se politickou šlechtou EU vmanipulovat do něčeho co může zavánět a připomínat " Mein Kampf". Bylo by to absurdní a celou věc EU by to poškodilo, už jen tím konáním referenda by Putin a spol. získali morální výhodu - kdyby se politická šlechta EU pustila bez posvěcení svého rozhodnutí populem, lidem...do nějaké takové akce.
Taková akce by nebyla v zájmu běžných občanů EU, pokud ale chce někdo vyvolat chaos i v EU, tak má skvělou příležitost - jak proti sobě obrátit politické elity a lid.
17. 03. 2014 | 13:26

skeptický napsal(a):

Otec moderní kriminalistiky

Co jste psal na adresu Skeptický : My to zaminovat nemohli,protože nám amíci přes nějakou bohulibou agentůru nakukali,abychom podepsali,že se to nemá.Oni to nepodepsali.Tak jsme to poslali i s dalším jako dar do Iráku,aby se tu uvolnily sklady,a mohlo se kupovat v zahraničí.Stovky vagonů.

Kdo je Watson? Neznám.
17. 03. 2014 | 13:27

Marian napsal(a):

Otazník- Ve válce padlo téměř 1O milionů rudoarmejců.Na východní frontě utrpěla Wehrmacht 75% lidských i materiálních ztrát.
Téměř celá evropská část SSSR se změnila v hromadu trosek. Zahynulo 2O milionů lidí, z velké části mužů ve věku od sedmnácti do padesátí let.Po válce musely téměř veškerou práci zastat ženy.(Ostatně-i během války dokázaly za Uralem vyrobit víc tanků,letadel,děl a pušek než celá zotročená, pro Němcce pracující Evropa dohromady.
Porovnej ztráty USA.Jejich území se válka ani nedotkla, naopak na ní závratně vydělaly.Nejen SSSR,ale i Velká Británie splácela pomoc do nedávné doby.
Než něco napíšeš, zjisti si fakta a zamysli se,pokud máš čím.
17. 03. 2014 | 13:33

Qin napsal(a):

Maximusm11.11.Tedy ještě nedávno jsem si říkal:Ten M.umí napsat docela inteligentní stať,snad to není ani člen agitpropu.Ale zde se už vyladřujete již jako obyčejný pouliční hec,ve vzteku se leckdo odkope.
17. 03. 2014 | 13:34

jozka napsal(a):

Musim uznat, ze Dobrovsky disponuje vskutku slusnou porci cerneho humoru, protoze mluvit o "západní diplomacii dobré vůle a partnerství" je docela kotel. Co se toho partnerstvi tyce... Pro tyhle typky bylo Rusko partner jen dotud, pokud poslouchalo ruzne Bursiky, kteri mu rikali co musi ci naopak nesmi delat. Ja nevim jak vy, ale partnestvi si predstavuji trochu jinak.
17. 03. 2014 | 13:36

Brundibár napsal(a):

Mariane,

vztah SSSR ke státům Osy byl docela zajímavý. Německo kupovalo ve velkém suroviny ještě v červnu 1941 a v třicátých letech v SSSR testovalo své zbraně. Japonsku SSSR vyhlásil válku až 8. srpna 1945, do té doby byl na železnici mezi Vladivostokem a Wonsanem velmi čilý ruch.

Vkrádá se tedy otázka, jak by na tom Německo bylo, kdyby nemělo sovětské suroviny. A také, jestli by mohli Japonci přepadnout Pearl Harbor (a soustředit americký zájem hlavně na Pacifik, což Nemcům v Evropě také dost pomohlo).

A konečně, jak by SSSR bojoval, kdyby nebyly spojenecké konvoje plné zboží a hlavně technologií, bez kterých by SSSR nebyl schopen své zbraně tak rychle vyrábět.

To vše píšu s hlubokou úctou k ruskému lidu (ale také běloruskému, ukrajinskému...), který celou válku velmi krvavě zaplatil.
17. 03. 2014 | 13:39

jarpor napsal(a):

SuP

Je třeba se podívat pravdě do očí :

Rusko je na Krymu agresorem.
Rusko je stálým členem Rady bezpečnosti OSN.

Na agresora neplatí nic než síla. Síla, která poškodí agresora s co možná nejměnšími ztrátami pro toho, jež použije sílu.
Jakékoliv sankce vůči agresorovi nejsou jen poškozením agresora. Zároveň stejně poškodí toho, jež sankce použije...

Má Evropa sílu na použití síly proti agresorovi, proti stálému členu Rady bezpečnosti ? Dle mého nemá a snad ani proti stálému členu Rady bezpečnosti to ani nelze...

Ani Evropa, ale ani US nebude riskovat globální konflikt kvůli Krymu.

EU se bude scházet a plácat, jak umravní agresora... Toť vše... Sama se třepe strachy...
Něco jako poskakující ratlík kolem rotvailera...

Na vládních úrovních států EU by mělo zazanít - s agresorem se nestýkám, nehovořím. A ty, podnikateli, rozhodni se sám, zda chceš s agresorem dělat byznys... nebo si najdeš jiného... Zazní něco takového ? Nezazní ! Přece uvalíme sankce... které nakonec možná dopadnou hůře pro nás než pro adresora... Smutné.... ale reálné...

Před půl rokem byla Ukrajina rájem mafií... ale na Majdanu byli jen samí demokraté... najednou !
Kdo nevěří... ? Smutné... ale reálné...

Hezký den
17. 03. 2014 | 13:47

watson & crick, proroci zkázy napsal(a):

To byla Libová princezna Dajána, kdo vám to nakukal.

Ta se z PR důvodů nechávala fotit s berlákama (taky se samopálem H&K, řek bych že za honorář ve formě podpory proti windsorovcům) a řikala, že jsou pěchotní miny hrozně škodlivé, protože nechávají lidi naživu a ti pak zbytečně jedí.

Představte si, že se díky analýze DNA dají identifikovat potomci ještěrek (když kontaktní čočky s namalovanou lidskou duhovkou dokáží zakrýt honolulem obdivované žluté oči s aperturou upravovovanou jen horním a dolním segmentem; o parietálním oku zamalovaném dermakolem se nebudu šířit) mezi aristokracií a finančními génii.
Se teď halt musí nějak vyřešit.
17. 03. 2014 | 13:53

Brundibár napsal(a):

jarpor:

Naprostý souhlas.
17. 03. 2014 | 14:00

K .V napsal(a):

Jarpore, základem DEMOKRACIE je, že když někde přijde ke SVOBODN7M volbám, referendu přes 80% lidí a přes 96% se shodne kdo má vládnout,
.
tak SLUŠNÝ A DEMOKRAT pogratuluje vítězi a nechá ho vládnout.
Vy dokonce vyzýváte k válce nebo alespoň k sankcím proti vůli občanů.
Nejste ani slušný ani demokrat.
.
A rada závěrem- pokud nechcete vítězství komunistů, musíte se naučit pracovat, nekrást, vládnout tak aby se lidem žilo lépe než za těch komunistů
A nechovat se ještě MNOHEM HŮŘE než oni, NEDEMOKRATICKY, tak jak to předvádíte třeba na událostech Ukrajiny
17. 03. 2014 | 14:00

Ať žije svoborné referendum! napsal(a):

Máš recht, K.V. I když na Krymu jenom 96,8 procenta pro Putina při celkové účasti 83,1 procenta voličů. To je velká slabota.

Před rokem při prezidentských volbách dostal Putin v Grozném od Čečenců bez pár desetin rovných sto procent hlasů (při 99 procentní volební účasti).

http://www.lidovky.cz/zazrak-v-groznem-putina-volilo-98-7-cecencu-fgn-/zpravy-svet.aspx?c=A120305_164533_ln_zahranici_jv

Čekal jsem, že pro připojení Krymu k Rusku bude aspoň 105 procent oprávněných voličů.
17. 03. 2014 | 14:07

skeptický napsal(a):

Watson

Ještěrkám kouká dole bělmo.Potomci slepic se dají identifikovat podle toho,že mrkají spodními víčky.Myslím,že chameleoni taky,a koukají každým okem jinam.
17. 03. 2014 | 14:12

Filuta napsal(a):

...."Žádný západní vůdce by neměl být Krymem překvapen. Země stále mají strategické sféry vlivu. V r. 1991 sovětský vůdce Michail Gorbačov odmítl použít sílu, aby svaz udržel pohromadě, a umožnil Německu mírové sjednocení. Výměnou za to americký prezident George H. W. Bush souhlasil, že NATO nerozšíří své hranice na východ, a zcela jistě ne na hranice Ruska.

Ale v té době považoval Washington Rusko za zlomenou zemi třetího světa hodnou opovržení. Bush starší a jeho nástupce, Bill Clinton, dohodu s Moskvou ignoroval a začal tlačit západní vliv na východ – do Pobaltí, Rumunska a Bulharska, Kosova a Albánie, pak do Gruzie, až do střední Asie. NATO nabídlo členství Ukrajině. Moskva viděla obklíčení..
Protože ruská tradiční sféra vlivu byla opakovaně salámově porušována, bylo nevyhnutelné, že Moskva odpoví. Protože jsem rozsáhle informoval o Sovětském svazu, silně jsem radil na počátku 80. let NATO, aby se netlačilo na východ, ale aby ponechalo strategickou nárazníkovou zónu ve východní Evropě, aby udrželo mír s jaderně vyzbrojeným Ruskem. Stal se opak.

Západní spojenci se dopustili kvůli Ukrajině stejné chyby, jaké se dopustili u Československa v polovině 30. let: poskytly bezpečnostní záruky, které nemohly splnit. Nyní to vypadá, že Putinova hra o Krym bude fungovat, a západ s tím nemůže nic udělat, jen štěkat a uvalovat vzájemně negativní ekonomické sankce.

Vysláním dvanácti F-16 do Polska a válečných lodí do Černého moře, ruského „jezera“, poskytl Washington dostatek vojenské síly k vyvolání války, ale ne aby ji vyhrál. V každém případě velmi chytrý Putin ví, že je to blaf. Má vysoké karty. Německá Angela Merkel, nejchytřejší a nejobratnější západní vůdce, reaguje tvrdě, ale opatrně, na rozdíl od dětinských amerických republikánů, kteří zřejmě touží po čelním střetu s jaderně vyzbrojeným Ruskem.

Trapné odsuzování krymského referenda Washingtonem zní dutě, vzhledem k evidentně zfalšovaným hlasováním v USA ovládaném Egyptě a Afghánistánu.

Navíc jen příliš málo lidí ve Washingtonu se ptá, jaké existující zájmy USA na Ukrajině mají. Asi stejné, jaké má Rusko v Nebrasce. Avšak zbankrotované USA půjčí proti-ruskému vedení v Kyjevě 1 miliardu dolarů a riskují válku při idiotském dráždění Ruska v regionu, kde nemají co získat.

Samozřejmě vyjma amerických neokonzervativců, kteří hráli klíčovou roli v organizování puče v Kyjevě a této krize. Ti chtějí Rusko potrestat za podporu Sýrie a Palestinců."

Eric Margolis
http://www.zvedavec.org/komentare/2014/03/5893-dalsi-anschluss-na-krymu.htm
17. 03. 2014 | 14:21

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

jarpor
Nikdo vám nebrání jet na Ukrajinu a tam začít organizovat a aktivně se účastnit ozbrojeného odporu.
Peníze na cestu a základní vybavení jistě máte, zbraň seženete - spojte se třeba s Pravým blokem, ten vás zavalí zbraněma jaké si budete přát..

Vsadím boty, že to neuděláte.
To vy se ale pak třepete jak ratlík a jen poskakujete jak mopslíkrotveilera. A svámi další " bojovníci" - netřeba ty důchodce , co jsou rádi, že jim manželky podstrojí jídlo...netřeba je jmenovat. Však oni s eozvou sami.

P.S. Takových " jarporovitých bojovníků" se najde v každé nádražní knajpě na vagony, stačí jim zaplatit pár piv a řvou " Na Moskvu !".
K odvodu se ale nedostaví. - tu mě píchá, tam mě bolí, děcka na krku mám, žena mi rodí, česnek musím zasadit, daně 31. března zaplatit..
Ale poslat do boje jiné - to by jim šlo. To troubí jarporovití na šofary jak zběsilí.
17. 03. 2014 | 14:22

skeptický napsal(a):

Je stejně obdivuhodné,že lidé,kteří nejspíš nic jiného neumějí krom lhaní,se tím dokážou uživit,ač to dělají dost průhledně a blbě. No,furt lepší než podomní prodej ponožek.
17. 03. 2014 | 14:25

Pro matematického analfabeta napsal(a):

Ať žije svoborné referendum! napsal(a):
Máš recht, K.V. I když na Krymu jenom 96,8 procenta pro Putina při celkové účasti 83,1 procenta voličů. To je velká slabota.
Ty budeš asi hodně hloupý a z matematiky jsi asi propadal, že?
17. 03. 2014 | 14:28

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

to : Ať žije svoborné referendum!

Samotná samostatná Ukrajina vznikla podobně jako Krymská republika.
Přičemž účast v refrendu byla obdobná :

http://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_independence_referendum,_1991

"...Citizens of Ukraine expressed overwhelming support for independence. In the referendum, 31,891,742 registered voters (or 84.18% of the electorate) took part, and among them 28,804,071 (or 92.3%) voted "Yes"..."

Refrendum se uskutečnilo tehdy pod bodáky postsovětské armády.

Mimochodem - lze tvrdit, že téměř všechny volby v BRD proběhly pod americkými bodáky ? Či že volby ve sjednoceném D proběhly pod americkými bodáky ?

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_Army_installations_in_Germany

To by přeci byl nesmysl, ne ? Podobný jako vaše žvásty, které jste posbíral asi někde na fejsbůku.
17. 03. 2014 | 14:31

Sláma napsal(a):

Kelt napsal: "Mezinárodní soudní tribunál při RB OSN na stížnost srbské vlády potvrdil legitimitu vzniku samostatného Kosova a neporušení mezinárodního práva."

V celku máte pravdu, Kelte. To stanovisko se jmenuje: "International Court of Justice advisory opinion on Kosovo's declaration of independence".
Ve stanovisku se píše doslova: "the adoption of the declaration of independence of the 17 February 2008 did not violate general international law because international law contains no prohibition on declarations of independence".
Tedy: mezinárodní právo neobsahuje žádný zákaz "vyhlášení nezávislosti".
To stanovisko je jasné a je zřejmé, že se vztahuje i na Krym.
K případu se v rámci řízení oficiálně vyjadřovala celá řada států.
Je zajímavé, jak některé státy otočily na obrtlíku a v případu Krym argumentují přesně opačně, než argumentovaly v případu Kosovo.

Státy, které podporovaly nezávislost Kosova argumentovaly takto:
1) občanská a lidská práva musí být chráněna, což tehdy vládnoucí Miloševičova vláda porušovala
2) osamostatnění Kosova je výsledkem politického procesu, který byl předjímán v rezoluci č. 1244
3) řešení otázky Kosova v rámci územní celistvosti Jugoslávie bylo uvedeno jen v preambuli, nikoliv ve vlastním výroku rezoluce č. 1244 a tudíž rezoluce č. 1244 k otázce konečného statutu Kosova mlčela
4) Kosovo mělo v předchozích dobách autonomní status podobný statusu svazových republik a že v 80. letech Miloševičova administrativa jednostranně změnila status Kosova
5) Právo na sebeurčení, které mezinárodní soud shledal jako jus cogens v případu Východního Timoru je právem všech národů, nikoliv jen v koloniálním kontextu.

Zajímavý je další aspekt, který Mezinárodní soud výslovně uvedl. Podle Mezinárodního soudu prohlášení nezávislosti Kosova neprovedla žádná oficiální instituce, ani Kosovský parlament, ani dočasné samosprávné orgány a ani k tomu nebyly oprávněny, protože veškeré zahraniční otázky byly Kosova byly podle tehdejšího protektorátního statutu plně v pravomoci protektora - Speciálního zástupce generálního tajemníka OSN pro Kosovo (Special Representative of the Secretary-General for Kosovo), což byl v okamžiku vyhlášení nezávislosti Joachim Rücker z Německa.
Mezinárodní soud výslovně uvedl, že protože vyhlášení nezávislosti neprovedl žádný oficiální orgán, nebyl proto vázán existujícím právním řádem platícím v Kosovu (tedy ani ústavním rámcem stanoveným UNMIK, ani ústavním pořádkem Jugoslávie, resp. Srbska).
17. 03. 2014 | 14:44

Pepa Řepa napsal(a):

Kucí, vy jste se vyvedli.
Holt dala krymská Nataša mužikovi Ivanovi a ne Vám.
To nemůžete vydejchat.
.Asi má Ivan většího.
Psssst!!!!!!
Není PC to říkat!

Už není naše, vydědíme ji, Karle:-))
To velká rána pro ni asi nebude.
Co ji chcete odkázat?
politicky korektní pravdu, impotentní lásku?

Sice se tvrdí, že i s malými kašpárky se dá hrát velké divadlo, ale u Vás to vidím na kašpárky z ochotnické šmíry.
A to ještě není jisté komu dá kyjevská Oxana.
Zatím neví, váhá, když budete takhle pokračovat, přitulí se taky k mužikovi.
Moc sexappealu v sobě nemáte.
Nejsou love není láska. U Ivana se ohřeje.Vy nabízíte duhové pochody.
Na to ji chcete lanařit?
17. 03. 2014 | 14:50

Filuta napsal(a):

Pepa

Ale v "duhovém pochodu" se taky můžete hezky ohřát.
A ušetříte za topení.
17. 03. 2014 | 15:02

Pepa Řepa napsal(a):

Nevím nevím, jestli Oxanu a Oleha, kterým kručí v žaludku ohromíme vytrubováním o pravdě a lásce za tři hřivny, organizováním duhového pochodu či zavedením studia na džendrtety.
Budeš Oxano naše džendrteta, vyjdou ti naplno léta.

Kdo ten nový Montyho a Karlův "Létající cirkus" zaplatí je ve hvězdách.
17. 03. 2014 | 15:13

resl napsal(a):

řepo, vy si dáváte otázky, pak si na ně odpovídáte a tak vám vznikají bajky na které se těší vaši proruští přátelé. už jste ztratil dost ve zdejším prostoru, ale vše má dva pohledy. získal jste filutu, gaiu, violu a další, jen jáchyma nehladíte po hlavičce a on by si to tak přál, až se tady štěstím zalyká, když může po vás opakovat. řeknu vám, že být v souladu s těmito lidmi, by mně ohrozilo nejen spánek, ale na dlouho ušpinilo i duši. co přátelé, mlčíte před nimi, nebo si vybíráte sobě rovné, jako tady ?
17. 03. 2014 | 15:15

J.Clayton napsal(a):

Zajímavá diskuse! Je zřejmé, že dějiny z kterých se nepoučíme musíme prožít znovu. Pravda je totiž ohebná a liší se podle úhlu pohledu A tak je to i s dějinami. Lidé je hodnotí hlavně s ohledem na to, zda se ti okolo něho nemají (neměli) náhodou lépe než on. A zapomínají, jak jsme se měli před rokem 1989, neuvědomují si, jak bychom "prosperovali", kdyby socialismus a ruský patriotismus pokračoval. I když je co kritizovat i nyní, o tom není pochyb. Jenomže dnešek to už je v naší režii resp. režii odchovanců socialistického režimu. Snad nám osud dopřeje oněch 50 let demokracie, abychom se dokázali z té totální demoralizace vzpamatovat. A být režírován z východu? Děkuji nechci. Pane Dobrovský a Hvížďalo nenechte se znechutit.
17. 03. 2014 | 15:16

Filuta napsal(a):

Resl

Ale mě taky "rusofil" Pepa nehladí po hlavičce a dost mě to trápí.
17. 03. 2014 | 15:25

uno napsal(a):

USAa EU již nejsou řadu let partnery slušně vychovaných národů, poté co odcizili Kosovo Srbsku, Rusko není první, pokud jde o Krym, místo pruhů a hvězdiček srp a kladivo.
17. 03. 2014 | 15:28

Filuta napsal(a):

Resle, Resle,

zatímco vy píšete sucharsky jako stalinista obrácený na "správnou víru" , Pepa nás svými bajkami neskutečně baví. Tedy mě rozhodně ano.
Ale kdybyste sem nepsal, tak byste mi snad i chyběl.
Šetříte mi čas, jakmile zjistím, jaké jste k dané věci zaujal stanovisko, zaujmu přesně opačné. Většinou to funguje.
Ještě tak fandíte Bruseli? Neprojevuje se podle vás příliš slabošsky? Neměl by Barroso se soudružkou baronkou obléknout maskáče a vyhlásit Rusku rovnou válku?
Je mi vás líto, Reslíku, budete pomalu, ale jistě přicházet i o další iluze.
17. 03. 2014 | 15:32

resl napsal(a):

vy jste Filuto komouš, takže u vás je to jedno, navíc by se vám mohla hlavička rozpadnout, piliny neuhladíte ať hladíte, jak hladíte. jdu na jointa, vy si dejte vodku a šilišpéra, jak zde kdosi vtipně poznamenal
17. 03. 2014 | 15:35

Filuta napsal(a):

Resl
Já jsem asi takový komouš jako vy "demokrat".
17. 03. 2014 | 15:36

R jako referendum napsal(a):

Tak dva klucí s geneticky správným fondem vyzývají k válce. 1914-2014. Válka je dobrá pro obchod. A Supové se již slétají a antisoudruzi přidávají.
A trochu nám uniká, že:
200 000 potomků etnických Řeků, kteří uprchli z Krymu a žijí v demokratické EU přivítalo referendum a mír!!! na Krymu a pořádá své vlastní , totiž zda se vrátit na Krym. 3500 jich to již udělalo. A vyslali delegaci která má jednat s Krymskou vládou.
Během chanátu v 17.stol žilo na Krymu 10% Řeků. A 15% podivné etnosměsky která si říkala Benátčané.
Benátky se rozhodly, posilněny Krymským příkladem udělat průzkum, zda by obyvatelé Benátek přišli k referendu o odtržení od Itálie. A znovuvytvoření Benátské republiky. Podpora překvapila samotné organizátory.
Budeme humanitárně bombardovat Benátky?
Začnou antisoudruzi z EU ve jménu lásky a pravdy dělat čistku mezi Řekama?
Včera jsem v TV (ne naší) viděl ukrajinské máničky jak šli volit a říkali, že jsou Ukrajinci a Putina moc nee ale když viděli co se děje na Majdanu a kdo sedí v Kyjevě tak volili K Rasii a smáli se. A viděl jsem město na hranicích s Ukrajinou, kde žije Arménská komunita. A ta se dostavila ve velkém počtu cca 85%. Což nejvíc šokovalo Rusa, protože ten s tím naprosto nepočítal. A Arménci volili Rusa.
Kde se ti lidi berou?
Lež je pravda a pravda je lež.
Ať žije láska a pravda.
A člověk v tísni.
17. 03. 2014 | 15:37

Pepa Řepa napsal(a):

šroubiku
a co konkrétně-kromě virtuální nabídky kvalitního sexu- chcete Oxaně nabídnout?

Kecy o pravdě a lásce, bude jimi topit?
Svobodu?
Jakou?
Škála partají pro volby je větší než u nás.Volí to co je v nabídce. Jako my.
S informovaností jsme s mužikem 50:50. Media tady ovládá pět šest magnátů.Politická korektnost řádí,to ještě neznají, stejně jako to, že budou muset pozitivně diskriminovat menšiny, pejzaté, honvédy, pšondy.
Svobodu slova asi taky jak kde. Na internetu se vydovádíte, před šéfikem sklapnete.

Příslib, že to bude v Mukačevu jako v Zurichu? V pětiletce páté?
I ten Oleg ví, že nebude.Ani i nás natož u nich.
Vydržaj pijaněr, vnuk bude mít Volvo!

Co dál?
Nasypete prachy? Z čeho, když půl Evropy reje rypákem v zemi?
EU řekla že dá 11 miliard a druhý den přišel Řek, že mu chybí dalších 6 pro banky.
Jak jim chcete vysvětlit, že budete sypat prachy do země mimo EU?.
Co dál?
Moldavie, Albánie, Makedonie, Gruzie?
Jako Alexandr Makedonský?
Nenechte se vysmát, mužik nabídne aspoń teplo, my přebytek zboží.
Kosmodisky, rendlíky, bundy z linolea.
Taková je realita.
Na sekeru?
Čím to Oleh s Oxanou zaplatí?
17. 03. 2014 | 15:37

Filuta napsal(a):

Pozor, příliš hulení bude mít neblahy vliv na váš mozek, mozkové buňky rychle odumírají.
Ale taky bacha na spermie!


Spermie se podle zmiňované studie pohybují primárně díky protonové pumpě. Substance podobná aktivní složce marihuany může omezit její funkce a tím snižovat mužskou plodnost. Jedná se tedy o vysvětlení již dříve proklamovaných informací o snížené plodnosti kuřáků marihuany. Nalezení dalších látek, které jedním či druhým směrem dokáží ovlivnit pohyblivost spermií, by mohlo znamenat průlom v metodách kontroly porodnosti.
17. 03. 2014 | 15:41

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

resl
Resle, co tady ještě proboha děláte ? Vy nevíte že se mají všichni ukrajinští interbrigadisté již ve středu hlásit na Majdanu ? Bude jm velet jistý Malyshko, bere i starce nad hrobem a puberťáky, to víte - kanónenfutra není nikdy dosti.
Pokud ale umíte rusky, mohl byste být vyslán jako falešný jazyk - Rusové by vás zajali, několik týdnů mučili a vy byste se jim pak jako že přiznal - ale přitom byste jim nabalamutil jen samé hovadiny (jako třeba že Ukrajina podminovává celý Krym a ten - až se urve od pevniny, hodlá i s Krymany odtáhnout po Dněpru do Kyjeva, ej uchněm !!).
Resle, vydržíte pár týdnů mučení - aniž byste prozradil své ukrajinské druhy a jejich skutečné plány?
No tak rychle - pospěšte, maršálská hůl volá !!! Resle, Bestio, jarpore !
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
J Clayton
Také dávám přednost režírování EU politickou šlechtou.. Připadá mi to takové jaksi mnohem vlastenečtější , tradičnější a moderrnější - než nějaká referenda a podobné asiatské zpátečnické hokus pokusy. I rychlejší to je - je přece mnohem snazší dát do kupy pár lidí v Bruselu, než desetimiliony lidí v Evropě. Ušetří se - na dopisním papíru, na obálkách, na benzinu i na dietách. Je třeba šetřit, musíme totiž splatit ty dluhy - co jsme tu a tam nasekali.
I Rusům musíme splatit ty dluhy - co nopak zase nasekali Ukrajinci.

Líbí se mi to - mám radost , když si takhle lidé po celé zeměkouli rozumí a pomáhají si,šak jen se podívejte třeba na Julču Tymošenkovou - jak nyní pookřála - poté co se rozproudily ty potoky a řeky té EU solidarity.
Julča též dá - na ukrajinské dluhy, zcela jistě něco málo také připěje...nesmíme chtít moc, sama nemá, vždyť co si asi tak v té base mohla našetřit , vždyť chudinka ani pracovat tam nemohla - kvůlivavě tej ošklivej nemoci. Ale ona i tak dá, je to velká duše, jen co vstane z invalidního vozíku - tak začne zas rozdávat, uvidíte. Možná i na ty naše dluhy dá, šak ona pracovat ještě bude, zarobí si. Jen co vyzdraví.

Hezký den.
17. 03. 2014 | 15:41

Sláma napsal(a):

Je vidět, že se Hvížďala učil politické vědy v letech 1967-8 v Moskvě u mistrů řemesla. Neuvádí žádná snadno ověřitelná data a využívá jen něčí názory, což je v celku legitimní.

Ovšem Martin Fendrych ve svém dnešním redakčním úvodníku už zcela vybočil z reálného světa do světa, kde se přání stává myšlenkou. Naflákal do své agitky tolik vyložených a snadno ověřitelný lží, že to nutí k pochybnostem, zda-li byl při psaní svého úvodníku zcela při smyslech.

Napsal například: "Skutečně oněch zhruba 60 procent rusky hovořících Ukrajinců na Krymu chce k Putinovi?" Nevíme.

Tím ovšem zcela ignoruje vlastní ukrajinské údaje, a to údaje z oficiálního sčítání v roce 2001, které uváděly, že v Krymské autonomní oblasti žil 1180441 etnický Rus a 492227 etnických Ukrajinců, tedy 58,5% Rusů a 24,4% Ukrajinců.
Což plně koresponduje s výsledky předchozích sčítání.

Jako důkaz svého tvrzení "Věřit něčemu z toho, co se děje na Krymu, by bylo dosti pitomé." uvádí předáka krymských Tatarů: "Zhruba 99,9 krymských Tatarů se nezúčastnilo"
A jak to onen předák ví? On snad všechny krymské Tatary kontroloval? I kdyby to bylo pravda, na území Krymské autonomní oblasti tvořil v roce 2001 podíl Tatarů jen 12,1%. Jinak řečeno, i kdyby bylo pravdou, že se žádný Tatar plebiscitu nezúčastnil, věrohodnost uváděných čísel by to nijak nezpochybnilo (pro odtržení bylo cca 75% oprávněných voličů - je tam tedy prostor pro všechny Tatary i nadpoloviční většinu etnických Ukrajinců).

Je zajímavé, že Fendrych tak rezolutně zpochybňuje uváděná čísla, ale reportéři seriózních médií o nich nikdy nepochybovali, neboť obyvatestvo Krymu manifestuje svůj zájem na znovusjednocení s Ruskem už dlohodobě velice konzistentně.
17. 03. 2014 | 15:48

Pepa Řepa napsal(a):

Šroubiku
svět se parceluje a znova kolíkuje po válce.
Naši bystří kormidelníci se snaží o to době času a cholery. Putin jen využívá šance.
Nelezete s létajícím cirkusem Pravdy a lásky do Moldavie, zajásá a ukousne to zajímavější, je to příležitost zlegalizovat to co je sporné.
Už chápete? Gruzie nestačila, pět miliard hodila Nullandová do úkáček.

A Vám ve finále zůstane ohlodaná kost jako západní Ukrajina.
Putin oblízne všech deset, protože kulturní i osobní vazby jsou s mužikem silnější.Při referendu prohrajete.

Kterej blbec to tažení na východ vymyslel?
Plán BARBARROSSA
Ostatní je jen mediální omáčka o osvobození, pravdě a lásce s binárními informacemi pro osoby ducha mdlého.
17. 03. 2014 | 15:56

komu neni z hury dano u stejskala nekoup napsal(a):

stejskale vycud
17. 03. 2014 | 15:59

Bestia triumphans napsal(a):

resl napsal(a):
"řepo, vy si dáváte otázky, pak si na ně odpovídáte a tak vám vznikají bajky na které se těší vaši proruští přátelé"

!
:-)
17. 03. 2014 | 16:00

Jarle HALSNES napsal(a):

Mohl by mi tu někdo chytrý vysvětlit, k čemu jako Rusku ten Krym bude? Charkovská oblast, Doněck, Záporoží, tomu bych rozuměl. Ale Krym, kam se musí dovážet i voda? Na dovču je to lepší jako součást chudé Ukrajiny a k ničemu jinému to tam není.
17. 03. 2014 | 16:06

jojo napsal(a):

Co uděláme my ? Slušně řečeno řekněme zločincům a fašistům, že ruský národ je
pro nás přijatelnější a užitečnější , než USA, Německo, Francie a V.Británie, které
nás zradily a hodily Hitlerovi do hrtanu. Nebýt ruského národa, tak již dávno zde nejsme.
A kdo pák by zpíval tak libozvučnou píseň : Kde domov můj ... . Pochybuji o tom , že soukmenovec Hvížďala by si na ní vzpomněl. Rusové byli a jsou našimi bratři. Nejsem
nacionalista a uznávám právo každého národa na svou existenci a na svůj společenský a ekonomický systém. V tomto duchu se vyjádřil všeobecně uznávaný ami prezident
Roosevelt . Ale to jej Němci v exilu neučili. Anebo to úmyslně zamlčuje.
17. 03. 2014 | 16:10

Pepa Řepa napsal(a):

BAR BARROSSO
vítejte v baru Krásný ztráty!
-------------------------------------
Z Drang nach Osten
je
Drunk nad Oslem
mopslíci
BAR MITZVAH
zkouška dospělosti
Pche!!!!
17. 03. 2014 | 16:11

R jako referendum napsal(a):

Nevím odkud bere Fendrych čísla.
No pro Rusa bylo důležitější jiné číslo. V 15.00 krymského času 17.00 Moskevského času spočítali že referenda zúčastnilo 58.5% voličů ergo referendum je platné. Furt to v té TV opakovali.
Někdy kolem 17.00 krymského času věděli že se dostavilo 70 % a komentátoři dost udivení z Krymu hlásili volit chodí i Tataři.
Že Tatar svoje vůdce neposlechl a šel volit hlásil Rus už včera.
Tohle se týká Krymu - souběžně probíhalo referendum v svobodném městě Sevastopol tam ty čísla byla větší.
Podle mne Rus si spočítal, že referendum projde a projde připojení k Rusku, ale nikdo nepočítal, že to bude tak masově.
17. 03. 2014 | 16:13

Pepa Řepa napsal(a):

reslíku
jednu hádanku pro Vás
Proč?
Inu....... BAR ROSSO
Co chcete od kormidelníka exmaoisty a deseti exkomunistů v EK?
17. 03. 2014 | 16:14

Pavej Sojka napsal(a):

Polepšený komunista Dobrovský je ten poslední jehož názor někoho zajímá.Ten by si klidně nechal přeoperovat oči na šikmo kdyby se mu hodilo fůzovat s číňany.Lidi jeho typu jsou nejhorší lůza společnosti!
17. 03. 2014 | 16:21

Kelt napsal(a):

Jarle HALSNES,

Možná,že Vám unikly dvě věci:
-Rusko má na Krymu námořní základnu,která mu umožňuje operovat v Černém a Středozemním moři a to na základě smlouvy s "bývalou ukr.vládou".
-USA by po změně ukrajinské orientace na EU a USA mohly tuto základnu získat,což Putin nemůže riskovat

Scénář obdobný tomu v Kosovu.Tam také vznikla jedna z největších voj.základen USA v Evropě.
17. 03. 2014 | 16:24

SuP napsal(a):

Sláma -
Na nic jsem se neptal.
Když něco uvádím "....xnxů ú§dswůi unvgfds l ův\ds ....", jde o cizí vyjádření, neboli kitát.
Když ani tohle nepoznáte, tak proč se pouštíte do tak obsáhlých samostatných celků?

Takže - aby bylo , pane Sláma, jasno. Mně je jedno, jestli Krym bude v Rusku nebo na Ukrajině. Obojí je navověná bída a jestli se nějakým řízením historie na dosud cizím postupně usadí tak velká národnostní menšina, až je většinová, je místním prd platné, že ji tam buď nechtějí, nebo že chce jiného drába. Když se parťák začne cukat, má jít. Krym jako poloostrov nikdo nepřestěhuje a kdyby někdo chtěl ty, kdo nechtěli být s Rusem vystěhovat, to bych pak nějaký řev chápal.
Samo pseudoreferendum s ruskými tanečky je vpodstatě totéž, jako když naše politické strany nakupovaly cikánské hlasy, aby vyhrály starostu v Pidivajzlicích. Kdyby starosta byl kofr, byli by všichni spokojení, když to bude sviňák, časem se znelíbí.
Problém Krymu není v tom, že asi nechce být pod Ukrajinou. Problém je v tom, že chce vlézt do chřtánu Rusákovi, kterej ho preventivně zabral. A tomu se dá těžko věřit.
A jestli si jako ostatní bolševici myslíte, že CCCP (a satelity jako třeba my) se měl pod Rusákem líp, svědčí to jen o vaší nedostatečnosti.
Já narozdíl od vás doufám, že je dneska už mnohem víc lidí, kteří si nenechají nová těšínská jablíčka v Potěmkinových vesničkách nakecat.
Dál už bych jen opakoval, co jsem napsal (17. 03. 2014 | 11:48).
17. 03. 2014 | 16:25

R jako referendum napsal(a):

Jarle HALSNES:
1) přístup k Černému moři
2) ovládnutí Kerčského průlivu
3) kulturní a historický odkaz
4) černozem na pěstování obilí
5) kontrola tranzitu plynu
17. 03. 2014 | 16:32

Ládik!!! napsal(a):

Je velká škoda, že Mexiko nemá atomovou bombu. V Texasu už je hispánců více, než bělochů - a potřebovali by ochránit.
17. 03. 2014 | 16:50

Al Jouda napsal(a):

To Petr z Tábora :
Kontrolní otázka : Jak by to ublížilo České republice, kdyby Putin přišel o ruský vliv v oblasti Černého moře?
17. 03. 2014 | 16:56

hovorka11 napsal(a):

Už jsem pochopil co je západní demokracie:

1) rozbombardované státy

2) loutkové vlády dosazené krvavým převratem

3) volby kmotrů. kteří nám vysvětlují že mohou beztrestně loupit, protože mají imunitu a do dalších voleb je většinový názor obyvatel nemusí zajímat. Volební sliby nemusí "demokraticky/ dodržovat.

4) Nevolená EU, která pouze slouží americkým zájmům a umožňuje jim převádět jejich dluh do EU.

5 Zcela veřejný a bezostyšný výsměch sdělovacích prostředků nezávislosti na ideologii, jejich takřka absolutní překrucování zpráv z Ukrajiny, Ruska, BV a Íránu

6.Převádění desítek miliónů ze státního rozpočtu ČR a USA na totalitní organizace jako je "Clověk v tísni" které slouží k ideologickému zpravodajství ve spolupráci se soudruhy islamisty ze Sýrie a "správnými" vzbouřenci z Majdanu.

atd., atd.
Proti takovým zvěrstvům je Putin opravdový demokrat a čestný člověk.
Krym zřejmě proti loutkové vládě v Kyjevě zachránil a to si uvědomila většina obyvatel Krymu a mezi nimi ukrajinci i krymští tataři. Výsledky voleb mluví za vše.
Doufám, že i Skotsko se stane svobodnou zemí jak chtějí a z toho má despocie EU velký strach- aby se říše loutek nerozpadla..
17. 03. 2014 | 16:57

Al Jouda napsal(a):

To Iser :
Kdo Vám nabulíkoval, že Ukrajina nikdy neexistovala ? V době existence SSSR byla dokonce tolerována západními mocnostmi situace, kdy bylo mimo zastoupení SSSR ještě zastoupení Ukrajiny jako samostatného státu. SSSR tak měl 2 hlasy !! Další důkaz blbosti Západu !
17. 03. 2014 | 17:02

Al Jouda napsal(a):

Doplňuji : Jedná se o zastoupení v OSN.
17. 03. 2014 | 17:02

SuP napsal(a):

Lze to vyjádřit ještě jednodušeji.
Putin na Krymu jen opakuje Hitlerův postup v Sudetech. U Hitlera se možná nedalo tušit, co z toho vzejde.
Nechápu, kde se bere tolik malmasů, kteří za to jsou ochotni Putinovi tleskat.
17. 03. 2014 | 17:03

šašek z Jihlavy napsal(a):

A vy si myslíte, že politici tyto dokumenty neznají?

Bohužel někteří politici určitě ne. Zabývají se totiž například řízením chemického a zemědělského průmyslu nebo v minulosti ředitelovali divadlo. Pak jsou tu politici, kteří mají zájem na tom, abychom byli co nejvíce závislí na ruském trhu a jejich investicích. Třeba ten, co tvrdí, že Sovětský svaz byl slovanskou federací.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Takový ředitel divadla, zvl. pokud i režíroval, má na funkci ministra obrany možná lepší kvalifikaci než rozhlasový redaktor nebo novinář. Pokud umí kooperovat s ministry z chemického a zemědělského průmyslu, uspokojí jak provianťáky, tak i zbrojíře. Já bych Babiše nepodceňoval.
Ale až sbalí Kellner svých pět švestek a ukončí v Rusku své kšefty, uvěřím, že je zle a za poslední úspory nakoupím nějaký ten ethyl, možná i methyl - když už mám být thermo-nukleárně odpařenej, tak aspoň pořádně napařenej. Jen mě trápí, že nevím, komu mám za všechnu tu pravdu a lásku poděkovat.
17. 03. 2014 | 17:06

leon napsal(a):

hovorka 11, přesné. Ruská surovinová základna a čínská výrobní základna budou brzy jedinými normálně fungujícími státy, ty tzv. demokratické v čele s USA tisknou jen bezcenné papírky tváříc se, že jsou to peníze a vyvolávají válečný chaos ve světě, který je jedinou záchranou před jejich splácením dluhů a bezvýchodné situace...!
17. 03. 2014 | 17:10

Bestia triumphans napsal(a):

'Putin je chytrý a vypočítavý'. Uplatí ruský prezident Krymské Tatary?

...
Dovedete číst z rétoriky zástupců Ruské federace, v čele s Putinem a jeho ministry?

Olga Onuchová: Putin v řadě řečí používá stejný jazyk jako Spojené státy americké, používá termíny jako lidská práva, mezinárodní právo. Ale hned nato přijde rafinovaný moment, kdy prohlásí, že jedná v zájmu ochrany Rusů a rusky hovořících. Rusky hovořící - to není Rus, to není ani etnický Rus, ani ruský obyvatel. Rusky hovořící tvoří půlku Lotyšska, půlku Estonska, a celý Londýn. Putin vypouští tenhle řečnický mrak ve stylu politického Západu, a pak do toho zasadí tohle. Jako kdyby Rusko “chránilo” i něco jako je “země rusky hovořících”. Jako kdyby tím zdánlivě vůbec nemyslel Ukrajinu.

Vojenské jednotky, které drží ukrajinské pozemní síly na Krymu, se na cizím území pohybují bez označení. Putin přitom nadále nepotvrdil, že se jedná o jeho jednotky. Proč se rozhodl tuhle otázku nechat nezodpovězenou?

Gwendolyn Sasseová: Celý ten proces zapadá do určitého schématu. Putin se snaží vytvořit dojem legitimity kolem toho, co dělá. Nejdříve žádá ruský parlament o to, aby schválil použití sil, pokud bude třeba. Pak připraví instituční půdu k připojení Krymu. Tohle jsou legální kroky, které si umíme představit za jiného scénáře. Já to čtu jako pokus to stavět za nepřímou účast. Přitom podle důkazů je to zřejmé, kdo jiný s takovým vybavením a cvičením by to byl? Putin se toho argumentu drží, aby to působilo jako legitimní pomoc zvenčí.

Má ukrajinská armáda na Krymu jinou možnost než neútočit?

Olga Onuchová: Ne, nemá na vybranou. Stačí, aby se jednou do něčeho nechala zaplést, stačí jednou vystřelit. Putin čeká na každou šanci zahájit útok.

Nečekal, že se tohle už dávno stane?

Olga Onuchová: Podle mě se pokoušel provokovat. Překvapující je, že jen málo ukrajinských vojáků se vzdalo. Putin předpokládal, že to proběhne v mnohem větší míře, že nastane něco radikálního, že se zmobilizuje pravicová skupina. A že jich víc přejde na stranu bývalého prezidenta Janukovyče. Ale to se nestalo. Na Krymu nastoupili k bráně dokonce vojáci úplně odzbrojení, a zůstali tam prostě stát. To je neuvěřitelná věc. Sledujete to a říkáte si, 'tuhle válku nemůžou vyhrát, pokud na ni dojde.' A tady je něco, s čím Putin nepočítal. Ukrajinci stáli pevně jak mohli. Kéž by mohli udělat víc.

Jak se tohle může Putinovi vůbec stát?

Olga Onuchová: Pořád se s Ukrajinci přepočítáváme. Takhle tu zemi vidíme - předpokládáme, že všechno je jen v kontrastech. Proruský, proevropský, východ-západ, všechno zjednodušené termíny, jako kdyby vprostřed byla dělicí čára, a ne kontinuum. Pokud myslíte v těcho pojmech, tak vám uniká podstata. A podle mě se přesně tohle stalo Putinovi.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/putin-je-chytry-a-vypocitavy-uplati-rusky-prezident-krymske-tatary-1il-/zpravy-svet.aspx?c=A140316_140444_ln_zahranici_ele#utm_source=idnes&utm_medium=text&utm_campaign=kolotoc
17. 03. 2014 | 17:10

Ládik!!! napsal(a):

Účast v "referendu" byla 30%, tvrdí původní obyvatelé. Může to být zkreslené, tak bych věřil 40%. Teď je čeká poučení z krizového výnoje.
17. 03. 2014 | 17:18

Kelt napsal(a):

Chápu postoj Resla a jeho podporu neonacistů a neofašistů,kteří uchopili"demokraticky "moc i v Kyjevě/jakou mají faktickou podporu Ukrajinců?/,protože on je ze stejného hnízda.
U těch dalších,kteří si binárně spojují zastydlý antikomunismus s antirusismen a bojují minulé války to pouze svědčí o jejich mentální úrovni.
Humanitární bombardování Srbska a odtržení Kosova je lege artis,přítomnost ruských sil na Krymu, mimochodem v rámci platné smlouvy,Us Chanyarg je anexí.Referendum odporuje-čemu?
17. 03. 2014 | 17:18

Al Jouda napsal(a):

Po přečtení většiny diskusních příspěvků jsem nabyl dojmu, že pánové Hvížďala a Dobrovský házejí perly sviním :)))))
17. 03. 2014 | 17:18

Kelt napsal(a):

Ládík!!!,

upřesňuji/a netvrdím,že lžete/-řekl to jeden tatarský ataman,když dokouřil vodní dýmku,proto jsem přesvědčen,že silně přehání.
Já bych tu účast v krymském referendu viděl tak maximálně na 20%.
17. 03. 2014 | 17:34

SuP napsal(a):

Al Jouda -
Házejí perly sviním, ale NA ZEĎ!
17. 03. 2014 | 17:41

Sláma napsal(a):

Někdo velice neznalý položil tuto otázku: "Mohl by mi tu někdo chytrý vysvětlit, k čemu jako Rusku ten Krym bude?"

Zajímavá otázka. Třeba nejde ani o to, k čemu jim ten Krym bude, jako to, že byl od roku 1793 ruský, ale byl bolševikem a polovičním Ukrajincem Chruščovem věnován roku 1954 Ukrajině.

Patrně také nejde ani tolik o to, k čemu jim bude, jako spíše o to, k čemu Američanům nebude.
Stačí se podívat na mapu Ruska a každý pochopí, jaké nebezpečí pro celý svět by mělo umístění amerických vojenských základen na Krymu nebo ve Východní Ukrajině.
To by vrátilo svět do roku 1962 a do Kubánské krize, kdy stál svět na pokraji jaderného Armagedonu.
17. 03. 2014 | 17:46

Ládik!!! napsal(a):

Okupant zůstane okupantem, jako komunista komunistou či černoch černochem. Nejde s tím nic udělat. Nejde to okecat, nejde to utajit nocí ani odpáráním výložek na uniformě. Co Čech muzikant, ..... Jako byste to neznali, soudruzi.
17. 03. 2014 | 18:14

vasja napsal(a):

Ladik!!!
Ja si myslim, že žádný referendum vůbec nebylo.
Na ČT lžou. :-)
17. 03. 2014 | 18:33

Vandal napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

Okupant zůstane okupantem, jako komunista komunistou či černoch černochem. Nejde s tím nic udělat. Nejde to okecat, nejde to utajit nocí ani odpáráním výložek na uniformě.

xxxxxxxxxxxxxx
to souhlasí, akorát bych vyměnil toho komunistu za fašistu, a sedí to jako p...l

na nočníku, vykřičníkový ládíku!!!!
17. 03. 2014 | 18:34

Ládik!!! napsal(a):

Slámo,
zajímavé je, že o atomovém popelu, co zbude z USA, hovoří rusák z kremlu.
17. 03. 2014 | 18:39

smutný napsal(a):

...no to jsou věci, tak Rusko je prý agresor a USA vzor demokracie a mírumilovnosti. Kdyby nám nehrozila třetí světová, o kterou vehementně usiluje USA a EU jim v tom dělá užitečného idiota, tak bych se smíchy potento.
Jak USA "bojují" za demokracii v cizích státech: https://www.youtube.com/watch?v=YOXAlSsma2A

Moskevská Pravda: Selhání německého vedení: Merkelová se chová jako kurva Washingtonu - http://www.blisty.cz/art/72570.html
17. 03. 2014 | 18:39

Ládik!!! napsal(a):

vasja -
jasně, že nešlo o referendum. Bylo to rjefjerienďum.
17. 03. 2014 | 18:41

Ládik!!! napsal(a):

Vandal -
myslíte, že komunista zůstane fašistou?
17. 03. 2014 | 18:42

Sláma napsal(a):

Al Jouda napsal: "Kdo Vám nabulíkoval, že Ukrajina nikdy neexistovala ? V době existence SSSR byla dokonce tolerována západními mocnostmi situace, kdy bylo mimo zastoupení SSSR ještě zastoupení Ukrajiny jako samostatného státu. SSSR tak měl 2 hlasy !! Další důkaz blbosti Západu !"

Spíše vaší, Al Joudo. Ve skutečnosti měl Sovětský svaz 3 hlasy, neboť zakládajícím členem bylo i Bělorusko. Ovšem nebyl výjimkou. Indie byla zakládajícím členem, ačkoliv byla britskou kolonií, stejně tak Filipíny, které byly americkou kolonií.
Dnes se Spojenými státy hlasují jeho protektoráty - Nauru, Palau, Panama, Mikronésie a Marshallovy ostrovy.
17. 03. 2014 | 18:44

jarpor napsal(a):

Brundibár

Děkuji.
K.V. a biliony dolarů...

Přečtěte si moji repliku ještě jednou... nidke v ní nevybízím k válce, nikde v ní se nechystám k ozbrojenému odporu...

Rusko je agresor. Referendum pod hlavněmi zbraní nemá nic společného s demokracií pane K.V., proto není k čemu gratulovat...

Jen jsem svým příspěvkem chtěl jinými slovy říci, že naši "slavní úpolitici" v EU nemají ani tolik odvahy, aby nazývali věci pravými jmény. Aby jasně řekli, že s agresorem se jedná jen silou... a je na národech států EU, zda si přejí globální konflikt s Rusem...
Ty tanečky kolem sankcí je ten ratlík co blafká na rotvailera, který jedině může být do své boudy zahnám jiným, silnějším rotvailerem...

Takže znova - nestojím na straně Ruska, nevybízím k válečnému konfliktu. Jen bych chtěl, aby politikové jak na naší úrovni, tak na úrovni EU nebyli šašci, ale dovedli i v těžkých chvílích být racionální.... což v této chvíli znamená, že řeknou na rovinu : Na agresora, který anšlusoval Krym, nemáme, nechceme-li způsobit globální válečný konflikt. A aby si přiznali, že politika obchodování s Rusem může mít tyto důsledky, na druhé straně, že EU se nemůže rozšiřovat do nekonečna... tedy že i za současný stav může i politika Barosa a spol...

Hezký večer
17. 03. 2014 | 18:44

gabriela napsal(a):

Dám do placu trochu jiný rozhovor...

Milan Šarapatka redaktorovi ČT: To si snad děláte srandu
**************************************************************
V televizním diskusním pořadu věnovanému třetí březnovou neděli referendu na Krymu se redaktor telefonicky spojil s českým poslancem Milanem Šarapatkou. Redaktor ČT se snažil návodnými otázkami získat informace o nelegálnosti referenda, ovšem tvrdě narazil

"Referendum proběhlo formálně v pořádku. Tam, kde jsme byli, jsem neviděl žádného vojáka. Lidé, kteří se referenda zúčastnili, zde bydlí a hlasováním vyjádřili názor, co si myslí," měl jasno český poslanec.

Redaktor ČT se snažil vyjmenováním dalších politiků z jiných zemí, kteří na průběh referenda dohlíželi, upozornit na jejich politickou příslušnost ke stranám, jež jsou zvláštní svými názory, ale Milan Šarapatka se nedal.

" Nevím, kdo tu všechno byl, ale bylo zde 70 lidí z dvanácti zemí a i ti mohli dohlížet na průběh referenda," dodal českých delegát.

Víte, že jde o poválečné první obsazení země jiným státem? zaznělo ze studia ČT.

"To si snad děláte srandu. Zapomněl jste na Kosovo? Neviděl jsem zde žádného vojáka a vše proběhlo demokraticky," prohlásil rezolutně Milan Šarapatka.

Připomeňme si, že Milan Šarapatka pracoval 12 let jako český velvyslanec v několika zemích světa a zahraniční politice se věnuje tedy dlouhodobě.

Ukrajinskou krizi Šarapatka sleduje od samotného počátku a opakovaně se k situaci na Ukrajině veřejně vyjadřoval. Na rozdíl od jiných, kteří v médiích vyjadřují vehementně svoji podporu stávajícímu ukrajinskému vedení, které získalo moc nedemokraticky, pod nátlakem Majdanu, a označují za strůjce všeho zla Rusko, je Milan Šarapatka toho názoru, že se jedná o geostrategické soupeření mezi USA a Ruskem o vliv v eurasijském prostoru, při kterém je Ukrajina pouhým pěšcem a my, tj. členové Evropské Unie, jsme v pozici hlupáků, kteří tahají horké kaštany z ohně za jiné.

Na Krym odjel Milan Šarapatka proto aby, spolu s ostatními pozorovateli z Evropy, sledoval formální průběh referenda a především proto, aby se přesvědčil, co si o referendu, respektive o otázkách, na které má odpovědět a o situaci na Ukrajině a na Krymu, myslí ti jichž se to týká, obyčejní Rusové a Ukrajinci, kteří tam žijí.

"Oni se musejí rozhodnout, zda budou žít na Ukrajině nebo v Rusku a nikdo by jim do toho neměl mluvit," řekl Milan Šarapatka, jež se chtěl přesvědčit, že se rozhodují svobodně." Držím jim palce, ať bude výsledek referenda jakýkoli. Co nás naopak zaráží je fakt, že proti referendu na Krymu, o kterém víme, že není bez chyb, u nás nejvíce vystupují ti, kteří do systému mezinárodního práva zavedli termín „humanitární bombardování“, kteří horovali pro odtržení Kosova od Srbska a kteří ve snaze o podporu lidských práv podpořili invazi do Afganistánu, Iráku nebo Lýbie," uvedl na webu hnutí Úsvit Milan Šarapatka.
*************************************************************************************************
17. 03. 2014 | 18:48

gabriela napsal(a):

Začíná se mi to vybarvovat. Rektální alpinisty a jejich spolky, kteří nám momentálně vládnou nebudu volit ani do EP, ani do kraje, ani na radnici. Zelenou budou mít nevládní hnutí a strany. Do Evropského parlamentu mám jasno. Tam se budu rozhodovat mezi Úsvitem a Národní demokracií - Ne Bruselu. Sympaťák profesor Jan Keller mlčí jak sfinga, tak má halt smůlu. Původně jsem ho chtěla volit. Kdeže loňské sněhy jsou ...

Další kamínek do mozaiky. Prý chtěli zakázat Schröderovi z SPD Německa vystupovat v rozpravě o Ukrajině.Měl jiný názor než Merkelová. Obvinil EU o nedobrém hodnocení situace na Ukrajině a podporoval Putina.Takže není situace na mezinárodním poli tak jednohlasná, jak neustále vykřikuje naše pokřivená vláda...

Mimochodem, on ten Zeman měl nakonec pravdu, ne že ne. "Kdo o resortu nic neví, neměl by být ministrem. Nemáte jiný glóbus?" http://www.youtube.com/watch?v=Kr_6ai_NPHg Sobotka, Zaorálek, Stropnický a Dienstbier na ministerská křesla nedorostli. Silně mi připomínají vyholené a vykastrované býčky s cedulí na uchu, to aby nezapomněli, do jakého stáda patří. A to jsem ještě hodně slušná...

Ještě k těm sankcím ...
Zajímalo by mne, kdy se zmrazí konta všech těch Iluminátů, Bildebergů, zednářů, templářů a dalších spolků a konkrétních lidí ze samého vrcholu "satanovy pyramidy", kteří se programovaně podílejí na rozvracení celého světa a nastolení NWO. Jak je vůbec možné, že cca 300 rodin a pár stovek tisíců lidí vlastní cca 90% bohatství na světě? ...
Neměla by se začít zmrazovat konta právě těchto ptáčků? Bylo by na čase ...
17. 03. 2014 | 18:49

smutný napsal(a):

jarpor napsal(a):
Rusko je agresor. Referendum pod hlavněmi zbraní nemá nic společného s demokracií pane K.V., proto není k čemu gratulovat...
******************************************************************************************
...a to víte od koho?? Dnes na Radiožurnálu mluvil nějaký pán, který u toho byl, že žádné vojáky se samopaly i bez samopalů neviděl!
17. 03. 2014 | 18:51

Kelt napsal(a):

Baronka A.na TK prohlásila:
"sankce proti Rusku budou přitvrzeny,pokud Rusko nezačne jednat s ukr.vládou".
Jakoby by nevěděla,že s teroristy se nevyjednává.
Ono až frau Merkel zjistí,že by se další sankce obrátily proti BRD,tak zatroubí k ústupu,dtto Holland.
Bližší košile než kabát .Ono těch 200 mld.euro německých investic v Rusku by mohlo být ohroženo.
Za měsíc ,za dva se vášně uklidní.Opět může nastat obrat,pokud se květnové volby nepovedou.
17. 03. 2014 | 18:58

jarpor napsal(a):

Milý pane smutný,

je známo, že se na Krymu pohybovali neidentifikovatelní vojáci. Ozbrojení. Ti byli odkud ? Z marsu ? Z Ameriky ? Nikoliv. Z Ruska...
Je známo, že Rusko /dříve Sovětský svaz/ podepsal jistou dohodu, mezinárodní dohodu kde jako jeden ze signatářů stvrdil, že Sovětský svaz "pustí" Krym výmenou za to, že se Ukrajina vzdá nukleárních zbraní. Stalo se.
Jen agresor nedodržuje mezinárodní dohody.
To, že nějaký pán z radiožurnálu neviděl... to ještě neznamená, že tam nejsou... Oni tam totiž na těch svýc vojenských základnách vždy byli, není-liž pravda....

A tak naivní, že Rusko nemá vojenskou zpravodajsou službu a nemonitorovalo dění na Ukrajině, aby ve vhodnou dobu vstoupilo do dění... s Krymem, tak navní já nejsem.

Hezký večer
17. 03. 2014 | 19:04

za chvíli vytáhnou chrundovu babičku napsal(a):

Ládik
Co vám zas udělali černoši?

Tady na tom acz nepřejou člověku ani ty erární berle.
17. 03. 2014 | 19:07

Sláma napsal(a):

Myslím, že jako při prezidentské volbě bakalovským médiím dochází, že boj o veřejné mínění prohrávají a začínají se chovat hystericky. Svědčí o tom dnešní úvodník pana Hvížďaly, kde se, podobně jako před ním Fendrych, dopouští snadno ověřitelných lží a manipulací.
Napsal například: "Účastnilo se ho 82,71 procenta obyvatelstva (politolog Romancov upozorňuje na to, že se musely tedy počítat i děti), hlasovací lístky ani jinou možnost občanům na Krymu nedávaly (mimochodem bylo jich, jak napsala Petra Procházková, vytištěno o půl milionu víc, což nutně budí podezření, že se s lístky dalo snadno manipulovat)."

To je dobrý výkon - tři lži v jedné větě!
1) Neúčastnilo se jej 82,71 procent obyvatelstva, nýbrž oprávněných voličů. Což při výsledku 96,8 % vcelku dobře odpovídá výsledkům oficiálního sčítání lidu na Ukrajině v roce 2001, kdy ruštinu jako svůj rodný jazyk uvedlo 77,0% obyvatel Krymské autonomní oblasti a 90,6% obyvatel správní oblasti Sevastopolu.
2) Nešlo o běžné hlasovací lístky, nýbrž o lístky k referendu. A referenda se zpravidla dělají tak, aby odpovídaly na jednu naprosto specifickou otázku. Například ve Švýcarsku bylo referendum na téma otvíracího času na benzínových pumpách. Referendum uspěje, pokud se kladně vysloví zpravidla nadpoloviční většina oprávněných voličů (nikoliv tedy voličů, kteří se účastnili hlasování).
Samozřejmě, tady nemuselo jít ze strany Hvížďaly o vědomou lež - referendum určitě během svých studií politických věd v Moskvě v letech 1967-68 neprobírali.
3) Na každé volby a na každé referendum se vždy tiskne o hodně lístků navíc. Tady zase v tom může být Hvížďala nevinně, ani tohle v Moskvě neprobírali. Navíc jen nekriticky přebíral hysterický výkřik Procházkové.
Podle Hvížďaly a Procházkové musely být notně zmanipulovány i prezidentské volby, které probíhaly před rokem v České republice. Moraviapress totiž na každé kolo vytiskl 10,5 mil. hlasovacích lístků, ačkoliv např. pro první kolo bylo 8435522 voličů!
17. 03. 2014 | 19:15

S osmašedesátým to nemá nic společného.. napsal(a):

Jednání s EU o přístupových manévrech. Na poslední chvíli nepodepsáno. Vášně bují na ulicích, opozice se tvrdě domáhá ústupků. A domůže se. Když to její urostlý vůdce oznamuje, je mu vyrván mikrofon a řve se, že tohle je málo, kašlou mu na to. Prezident, který samozřejmě nestál za nic a na hlavě má megatuny másla, utekl, veden správným pocitem, že mu jde o kejhák. Jemní pánové dosáhnuvší tou nejdemokratičtější cestou jeho odchodu nyní podobně kabinetními způsoby dosahují potřebných výsledků parlamentních hlasování... a hned zkraje pěkně zostra do Rusáků, aby si nemysleli, moskali.
Tomu Obama říká svobodný demokratický vývoj. Toho se zastávají autoři zde uváděného tzv. rozhovoru. Kdyby se ale něco podobného stalo USA, neváhaly by hájit lidská práva kdekoli, chránit bezpečí svých občanů jakkoli a střežit zájmy národní bezpečnosti USA kdykoli... a ani by na dotyčném území nemusela být tak drtivá většina těch "jejich" jako Rusů na Krymu.
Ať se jde bodnout Obama, ten kdysi slibný hoch, ať se jde bodnout autor rozhovoru a rozohovorovaný rovněž. Naši osvícení politici s nimi. Jediný, kdo konstatoval fakta a učinil správný závěr, byl Klaus - jak smutné.
USA a EU opět prokazují zaslepenou zášť k Rusku a zároveň neumětelství. Rusko není arabská džamáhírije nebo jak se to...
Jestliže se někoho bojím, je nejlepší se s ním seznámit a zkusit spolupracovat. Nikoli organizovat nebo podporovat "revoluceů všech barev duhy - nyní je to hnědá.
17. 03. 2014 | 19:19

Sláma napsal(a):

Znovu připomínám hysterický Fendrychův úvodník a jeho čistokrevnou lež:

Skutečně oněch zhruba 60 procent rusky hovořících Ukrajinců na Krymu chce k Putinovi? Nevíme. A zbytek, Ukrajinci? Dá se tušit jen to, že krymští Tataři mají Rusy rádi jako oběšenec oprátku.

Jak jsem již napsal, při sčítání lidu na Ukrajině v roce 2001 uvedlo 77% obyvatel Krymské autonomní oblasti a 90,6% obyvatel Sevastopolu (to je samostatná správní jednotka, stejně jako Kyjev), že jejich mateřským jazykem je ruština. A 58,6 % obyvatel Krymské autonomní oblasti se přihlásilo k ruské národnosti. To znamená, že dalších 18,4% obyvatel se hlásí k nějaké jiné národnosti, ale jejich mateřštinou je ruština.

O náladách na Krymu hodně vypovídaly výsledky všech minulých voleb. Například při prezidentské volbě v roce 2010 tam dostal Oleh Tjahnibok ve všech okrescích méně než 0,5 % hlasů, zatímco na západě i více než 5%. Při parlamentních volbách v roce 2012 získala v Krymské autonomní oblasti ukrajinská nacionalistická strana Svoboda jen 1,04% hlasů a v Sevastopolu 1,37% hlasů, zatímco ve Lvovské oblasti získala 38,01% hlasů.

Nabízí se otázka, proč agitátoři bakalovských médiích Fendrych a Hvížďala tak okatě lžou?
17. 03. 2014 | 19:31

Sláma napsal(a):

Další lež, které se dopustil Hvížďala ve svém sloupku: "Rusové tam byli spokojeni (proruská strana současného krymského premiéra v minulých volbách na Krymu dostala jen čtyři procenta hlasů)"

Ale jiná proruská strana, Strana regionů, získala v Krymské autonomní republice 52,34% hlasů a v Sevastopolu 46,9%, zatímco ukrajinská nacionalistická strana Svoboda jen 1,04% hlasů a v Sevastopolu 1,37% hlasů.

Tady je názorně vidět, jak Hvížďala lže, jako když Mladá fronta Dnes tiskne!
17. 03. 2014 | 19:48

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Sláma
Hvížďala nelže.
On pouze " pracuje" - vydělává si peníze.
Potřebuje zaplatit např. účty za plyn.
Je na tom podobně jako např. Ukrajina - akorát že za Hvížďalu ty účty nikdo platit nebude.
Proto musí "pracovat" pilně.
17. 03. 2014 | 20:02

Sláma napsal(a):

Hvížďala pracovat nepotřebuje - jeho podíl z "privatizace" Mladé fronty mohl být i více než 100 MEGA.
17. 03. 2014 | 20:05

Filuta napsal(a):

"Sankce" mě vysloveně pobavily.
Omezily se na dvacet ruských jmen, Putin mezi nimi "překvapivě" není.
Aby se Obama nažral a Putin zůstal celý.

Ten fiktivní rozhovor mezi Obamou a Putinem je vcelku realistický.
17. 03. 2014 | 20:06

Bestia triumphans napsal(a):

Ruský televizní moderátor, novinář a velký přívrženec Kremlu Dmitrij Kiseljov během probíhající ukrajinské krize vyslal jasný vzkaz Spojeným státům. Přímo ve vysílání totiž pohrozil nukleární smrští, která by Ameriku smetla z povrchu zemského.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kiseljov-a-jaderny-utok-na-usa-dk5-/zahranicni.aspx?c=A140317_125604_zahranicni_ert

!
Putinova loutka plácá, co jí páníček nařídí.
Straší a straší, hodila by se na Matějskou, do domu hrůzy...
17. 03. 2014 | 20:11

Sláma napsal(a):

Filuta napsal: "Aby se Obama nažral a Putin zůstal celý."

On se ten Obama moc nenažere, neboť dělá Putinovi dobře. Už dva roky totiž nesmějí mít státní úředníci a patrně i management státních podniků svá aktiva v zahraničí!

Dost typicky na to celé reagovaly burzy, které mají nejlepší informace - ruské akci velice stouply!
17. 03. 2014 | 20:18

Sláma napsal(a):

Hvížďala ve svém sloupku napsal: " A také ruský rubl by při protiopatřeních ze strany Ruska výrazně oslabil a již teď oslabuje."
Ale vždyť nám tady guvernér ČNB Singer říkal, jak je to fajn, když může uměle znehodnotit korunu, jak si to budou vývozci pochvalovat! Takže co platí pro korunu, neplatí pro rubl?
17. 03. 2014 | 20:34

Viola napsal(a):

Jam může mít Česká republika 1. náměstkem tak pokřivený charakter jako je ten v Hyde parku, ten dokáže lhát lépe jak baron prášil.
17. 03. 2014 | 20:50

Bestia triumphans napsal(a):

Rusáci vyhrožují jadernými zbraněmi.

Adolf Putin se zlobí.
17. 03. 2014 | 21:00

Filuta napsal(a):

Gabriela

Pozor, dohližitel nad mravností je nervní - i slova jako rektum a anál jsou zapovězena.
17. 03. 2014 | 21:09

Matěj Lhotecký napsal(a):

Fatální hovadina ------ ..Demosntrace v Kyjevě ..Vyvoláno jednozňačne západem"USA" -Amíci to samí dělali, dělaj a budou dělat na Severu Afriky a v Malí Asii.. Amíci to ještě ktomu dělaji za špatnými ůmysli "chtějí plyn a ropu" -Jasně že Rusko taky nění uplně čistí na Krymu je flotyla jako svin*.. -EU a USA si machruj ou/em sankcema přitom po dněšních zprávách jednoznačne vyznělo že Rusům/Rusko je to zcela u prdele a ještě když jim amíci zakážou jezdit do U.S. tak to Rusové nemůžou dělat nic jinýho než se smát a sankce jedině poškodí nás protože minymálně čvrt zahraničního obchodu je s ruskem nehledě na ropu plyn a Temelín... -Putinovi jsme měli spíš poděkovat že zabránil USA (GB,FR) aby vlítli do Libie (jak známo) pod záminkou že mají chemické zbraně '(samozřejmě píčovina)' chtějí ropu, ůzemí, plyn atd. .
17. 03. 2014 | 21:14

jm napsal(a):

Mejdan = fašistický převrat několika tisíc lidí iniciovaný a podporovaný zvenčí je demokracie. Referendum, ve kterém rozhodují všichni oprávnění voliči na daném území o svém příštím osudu je nedemokratické.
Vítejte ve světě zázraků G.Orwella, kde totalita je demokracie a demokracie je totalita.
17. 03. 2014 | 21:30

SuP napsal(a):

Koukám, jak se bolševici snažej o jednotný pochop dané situace podle předepsaných informací.
Hoši, z čeho jste už zase tak nervózní?
17. 03. 2014 | 22:12

Alfa napsal(a):

Vyjádření četaře v záloze Dobrovského tu ještě chybělo!

Takže pamatujme:
Největším nebezpečím pro demokracii je referendum!
17. 03. 2014 | 23:14

mb napsal(a):

výborný blog, otázky, rozhovor ... díky
17. 03. 2014 | 23:26

pavel v napsal(a):

Pane Dobrovský,

je vidět, že z vás mluví zkušenosti. Kdo zažil "bratrskou pomoc" v roce 1968, ten s vámi musí bezvýhradně souhlasit. Rasmussen vám nevěřil, ale nyní snad u jemu podobných lidí nastane prozření, že jízda na tygrovi je nebezpečná.

Říká se, že všechno zlé je k něčemu dobré. Události na Ukrajině budou dozajista mít příznivý vliv na politiku energetické bezpečnosti. Povedou také k větší svornosti v Evropské unii a Severoatlantickém paktu. Lidé s názory Václava Klause budou mít utrum.
17. 03. 2014 | 23:34

Midori napsal(a):

Krym se raduje:
http://www.youtube.com/watch?v=T2vNZkY3Ieg

Přejme mu to.
17. 03. 2014 | 23:35

Midori napsal(a):

Steven Seagal má víc rozumu než Drozd a Hamerschlag dohromady:

http://www.youtube.com/watch?v=ieC7P7LVb10
17. 03. 2014 | 23:46

Martin napsal(a):

I lhát je třeba svobodně a demokraticky, že pane Hvížďalo?
17. 03. 2014 | 23:50

Pavel13 napsal(a):

No, no, abyste se z toho referenda nepo.... To teď adresuji nejen některým zdejším diskutujícím, ale všem, kteří v referendu hlasovali o připojení k Rusku. Doufám, že si uvědomili, že vyměnili mezinárodně garantovanou autonomii za sliby ruských politiků. Já bych do takového obchodu rozhodně nešel.
18. 03. 2014 | 02:30

Pitrýsek napsal(a):

Hlavně ,že USA není náš agresor,ale kámoš, my jsme mu tak vlezli po plyšáku do zadku, že nejsme ani vidět !!
18. 03. 2014 | 07:25

K .V napsal(a):

Pavle13, myslím že víc než my se z toho referenda podělají politici a byrokrati z EU.
Podělají se děsem že se lidi u Putina naučí co to je demokracie a že by se také chtěli vyjadřovat k zásadním otázkám v referendu.
A to by se mnozí hodně divili že lidi chtějí něco jiného než co je jim vnucováno
18. 03. 2014 | 08:33

Hugo napsal(a):

Mně se nejvíc líbí, jak všichni ti strejcové, kterým se povedlo za 25 let udělat z ČR zkorumpovanou banánovou republiku bez průmyslu i zemědělství mají teď nahnáno z Putina. Ano, ve světě přežijí jenom silní. Putin převzal Rusko v rozkladu, dal ho do kupy a protože může dnes zrušit USA i EU kdy se mu zamane, může si dovolit vše, na co si vzpomene. To je holt úděl silných. U nás to do kupy zatím nedal nikdo, stále padáme volným pádem k bankrotu, takže se jenom bojíme, kdo nás schramstne. To je úděl slabých. Zde je potřeba si uvědomit, že zruinovat stát diletantskými rozhodnutími (viz minulá vláda), nemusí vést pouze ke snížení životní úrovně, ale v konečném důsledku až k rozpadu státu. Kdyby Ukrajina byla hospodářsky silná, současné problémy by se vůbec neřešily. Takže se nebojme Putina, bojme se hlavně sebe.
18. 03. 2014 | 08:39

Ivan napsal(a):

Kto podporuje "mejdanskych" fasistov, je sam fasistom...!!!

Ukrajinskí radikáli hrozia útokmi na plynovody, vláda ich dala strážiť
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/311741-ukrajinski-radikali-hrozia-utokmi-na-plynovod-vlada-ho-dala-strazit/
ČTK | 17.03.2014 01:00

Ukrajinská radikálna pravica podľa médií pohrozila útokmi na plynovody, vláda ubezpečuje, že ich má pod kontrolou.
Ukrajinské bezpečnostné zložky majú pod plnou kontrolou systém prepravy a distribúcie plynu. Uistilo o tom v nedeľu podľa agentúry Reuters ukrajinské ministerstvo vnútra. Sústava je vraj pod zvláštnou ochranou.

Špeciálnu ostrahu v záujme „zaistenia bezpečnosti a hladkého fungovania najdôležitejšieho infraštruktúrneho zariadenia v krajine“ nariadil podľa ministerstva ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk.

Ministerstvo podľa Reuters neuviedlo žiadne ďalšie podrobnosti alebo vysvetlenia. Podľa ukrajinských médií však ukrajinská radikálna pravica pohrozila útokmi na plynovody, ktoré cez ukrajinské územie zabezpečujú export ruského zemného plynu do západnej Európy. Má ísť o trest za ruskú inváziu na Krym.

A este odborny dodatok, cele potrubne systemy nie je mozne ustrazit, su v terene vyznacene kvoli ochrane pri zemnych pracach. Ochrana je len kompresorovych stanic a vonkajsich potrubnych prepojov. K zniceniu linioveho potrubia staci maly bager a par kg trhaviny...!

A ten bridlicovy plyn z USA, o ktory poziadali diletanti z V4, to bude asi ten, ktory vypustila v kongrese pri recnickom pulte exministerka Clinton, az si cely kongres maval pred nosom vejarmi z papiera... Fajnsmekri hovoria, ze zrejme vecerala marinovaneho skunka v hambaci...
18. 03. 2014 | 08:51

Ivan napsal(a):

Europa ma jedno stastie a preto zatial moze vrieskat...
http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=22445&from=0#nucleus_cf

Tym stastim je mierna, takpovediac ziadna zima a tak zasobniky su napraskane ruskym plynom... Takze pre technologicke potreby to este na par jarnych tyzdnov vystaci. Ak by bola byvala silna ci priemerna zima, urcite by sa kyjevsky "mejdan" zapadom ani neorganizoval a Janukovyc by v klude dalej prezidentoval...!

O takom nezmysle, ako je urychleny dovoz bridlicoveho plynu z USA, mozu tarat len kaviarenski povalaci, ktori tomu ani spetku nerozumeju (na Slovenksku naprikla Peter Schutz z Kosic)..., a slovenski politici typu Fico a dalsi...

A potom dalsim nezmyslom je vraj dodavka plynu zo zapadu..., taraju slovenski politici o tzv. reverznom prude... Aky plyn a kolko vlastneho ho ma zapad nadbytok, aby ho dodaval Ukrajine zo zapadnej strany...? Aj to je vacsinove rusky plyn z nordstreamu, ktory ma kapacitu 65 mld. m3/rok a toto prepravne mnozstvo bolo odobrate eurostreamu, ktoreho usek prechadza cez Slovensko a tym sa znizila jeho ziskovost. Preto sa ho Ruhrgas a Gas de France, potom co z neho vymykali obrovske zisky, zbavili...!
18. 03. 2014 | 08:57

K .V napsal(a):

Také jsem se zasmál nad článkem, že Krymu když přejde k Rusku hrozí nedostatek dodávek vody a ropy z Ukrajiny. A ta Ukrajina má ropu a plyn odkud?
18. 03. 2014 | 09:03

Pavel13 napsal(a):

:K.V.
Skutečně? Přiznám se, že já žádný přehled nemám, ale vy asi sledujete, jak se za Putina dělá demokracie. Rusko je veliká země, tam musí probíhat referend. Můžete nás tedy informovat kde a jaká lidová referenda se v Rusku v poslední době konala? Jen podotknu, že to Krymské se konalo v Ukrajině a bylo možné jej vyhlásit díky předchozím mezinárodním dohodám a garantované krymské autonomii. Kdo dneska ví, zda bude nadále o osudu Krymu rozhodovat jeho lid v referendech nebo nějaký gubernátor s placatou čepicí.
18. 03. 2014 | 09:06

resl napsal(a):

řepa : S informovaností jsme s mužikem 50:50.
-------------
ne řepo, tady mele Semelová a další komouši a nikdo je u toho nemlátí. na Krymu nesmí nikdo pro Uk. ani pípnpout. takže žádných 50:50. tady není samozvaná domobrana, tady se nepohybují cizí vojáci, aby mlátili Čechy, nepište hlouposti, jsou to jen vaše vymyšlená slova.
Plán co nejvíc oslabit Rusko je dobrý aspoň pro vaše potomky, vy to víte, jen se bojíte o sebe trochu víc, než je zdrávo. jste po Klausovi druhý chameleon. nemávejte Barrosem, to bych mohl mávat vaším Zemanem a jak jistě dobře víte /jen zneužíváte/ je velký rozdíl mezi jihoevropským komoušem a komoušem vychovaným pod ruským bičem. přiznejte si to aspoň doma pod peřinou. přesto je pro mě důležitější co hlásá v eu teď a ne sám, jako váš přítel Putinkin. ten se nikoho neptá, je vychován po vašem, po stalinsku. jediný, kdo tady vyhrožuje válkou, jsou rusové a jediný, kdo vyslal vojsko do cizího státu, jsou zase rusové. je rozdíl dělat ty ty ty sankcemi a rozdíl dělat tytyty zbraněmi. nechce vidět zase jen bolševik a člověk s velmi sníženým intelektem. Viola je tak "chytrá" že poznala cizí vojska podle vlajících fanglí a tak jste se rozumově zařadil mezi podobné rozumbrady.
18. 03. 2014 | 09:08

Pavel13 napsal(a):

K .V napsal(a):
"Také jsem se zasmál nad článkem, že Krymu když přejde k Rusku hrozí nedostatek dodávek vody a ropy z Ukrajiny. A ta Ukrajina má ropu a plyn odkud?"

Ropou vinohrad nezvlažíte.
18. 03. 2014 | 09:16

Ivan napsal(a):

Ukrajinci za rozpad statu mozu dakovat zapadnym kolonialnym zlocincom, ktori nasadili ostrelovacov, ked uz sa schylovalo k zmierlivym dohodam medzi vladou a opoziciou...!!!

Smlouva o urovnání krize na Ukrajině
Znepokojeni tragickou ztrátou životů na Ukrajině, ve snaze bezodkladně zastavit krveprolití a s odhodláním nastoupit cestu k politickému urovnání krize jsme se my, níže podepsané strany, dohodly na následujícím:
1. Během 48 hodin po podpisu této dohody bude přijat, podepsán a zveřejněn zvláštní zákon, který obnoví funkčnost ukrajinské ústavy z roku 2004 s dosud přijatými změnami. Podepsaní prohlašují, že do deseti dnů pak hodlají vytvořit koalici a zformovat vládu národní jednoty.
2. Ústavní reforma, která upravuje pravomoci prezidenta, vlády a parlamentu, bude zahájena bezodkladně a dokončena bude v září 2014.
3. Prezidentské volby se uskuteční hned po přijetí nové ukrajinské ústavy, nejpozději ale v prosinci 2014. Bude schválen nový volební zákon a rovněž nově zformována ústřední volební komise na proporčním základě v souladu s pravidly OBSE a Benátské komise (Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a Evropské komise pro demokracii pomocí práva - pozn. ČTK).
4. Na vyšetřování nedávných násilných činů budou společně dohlížet státní moc, opozice a Rada Evropy.
5. Státní moc nevyhlásí výjimečný stav. Státní moc a opozice se zdrží násilných akcí.
Nejvyšší rada (parlament) Ukrajiny schválí třetí zákon o amnestii, který se bude vztahovat na stejné přečiny, na něž se vztahoval zákon o amnestii z 16. ledna 2014.
Obě strany vynaloží velké úsilí k normalizaci života ve městech a obcích tím, že uvolní správní a veřejné budovy a odblokují ulice a náměstí.
Nezákonně držené zbraně budou předány orgánům ukrajinského ministerstva vnitra během 24 hodin od doby, kdy vstoupí v platnost výše zmíněný zvláštní zákon (článek 1 této smlouvy).
Po této době budou veškeré případy nezákonného držení zbraní spadat pod příslušné ukrajinské zákony.
Opoziční síly a mocenské orgány opustí linie konfrontace. Mocenské orgány budou využívat bezpečnostní složky výhradně pro fyzickou ochranu státních budov.
6. Ministři zahraničí Francie, Německa a Polska a zvláštní představitel prezidenta Ruské federace vyzývají k okamžitému zastavení veškerého násilí a konfrontace.
5. března 2014
Uniklý telefonát političky EU: kyjevští snipeři byli najati vůdci Majdanu

Uniklý telefonát političky EU dokazuje, že kyjevští snipeři byli najati vůdci Majdanu
http://rt.com/news/ashton-maidan-snipers-estonia-946/
5. března 2014
Překlad: OrgoNet

Ostřelovači, kteří stříleli na protestující a policii v Kyjevě, byli najati vůdci Majdanu, podle uniklého telefonního rozhovoru mezi šéfkou zahraničních záležitostí EU Catherine Ashtonovou a estonským ministrem zahraničí Urmasem Paetem. Estonské ministerstvo zahraničí potvrdilo autentičnost rozhovoru.

http://youtu.be/ZEgJ0oo3OA8
http://orgo-net.blogspot.sk/2014/03/unikly-telefonat-politicky-eu-kyjevsti.html
Euromaidan PR
Euromaidan in English – Site of the Official English-language Public Relations Secretariat for the Headquarters of the National Resistance in Kyiv, Ukraine

http://euromaidanpr.wordpress.com/2014/02/23/captured-conversation-between-the-snipers-on-the-roofs-above-maidan-in-kyiv-ukraine/

Captured Conversation Between the Snipers on the Roofs above Maidan in Kyiv Ukraine
Posted on February 23, 2014 by chornajuravka

Снимок2On February 18-19, snipers were operating on Kyiv’s Euromaidan, shooting at protesters. As of February 23, snipers had taken away the lives of 82 people.

The URL had first appeared in Euromaidan’s twitter in the evening of the day when mass shootings happened in the morning.

The audio has been edited (a little over 14 minutes, its author claims it was originally over 1,5 hours).

Callsigns are spoken: “Myron” (the immediate commander), “Gummi”,”Felix”, “Smena”, “Hassan”, “Dober”, “Center”, “Shtanga”, “Kolun”, “Judge” (a commander of a higher rank), “Seva” (a spotter on Klovskiy skyscraper).
18. 03. 2014 | 09:26

Ivan napsal(a):

Takto goebbelsovskymi metodami siria fasisticku Virtual West Democracy:

10. 3. 2014
K diskusi o ostřelovačích na Majdanu
1 3 0
http://blisty.cz/art/72496.html

Nahlédl jsem do diskuze na FB profilu Martina Hekrdly o Ukrajinské 'snipergate', píše Jiří Matouš. Většina diskutujících se odvolává na vyjádření hlavní lékařky majdanu Olgy Bogomolec či na nahrávky rozhovorů mezi členy neidentifikované jednotky ostřelovačů.

Zarazilo mne, že málokdo zmiňuje reportáž Gabriela Gatehouse uvedenou v pořadu BBC Newsnight Z ní vyplývá, že bylo stříleno mj. z oken hotelu Ukrajina, jenž byl částečně obsažen aktivisty a v jehož hale byla tou dobou zřízena provizorní ošetřovna obětí. Od hotelu postupovali aktivisté Institutskou ulicí do kopce směrem k vládním budovám. Reportér a kameraman zpozorují střelbu z otevřeného okna hotelu: (stopáž 7:05) ZDE.

Na druhém videu BBC popisujícím stejnou událost říká reportér: "I saw the shooter - he was wearing one of the protesters' green helmets" - "Viděl jsem odstřelovače - měl na sobě zelenou helmu, jakou nosí demonstranti" (stopáž 2:55) ZDE.

Jiné video pořízené jiným kameramanem zachycuje aktivisty v zelených přilbách střílející z okna hotelu Ukrajina (stopáž 0:15) ZDE. Nejedná se zde o 'profesionálně' vybavený tým ostřelovačů, ale jde o střelce, kteří pálili zezadu zpoza postupujících aktivistů. Je pravděpodobně, že někteří aktivisté byli zasaženi právě odtud... Rozhovor s Olgou Bogomolec "shooting from the back" - "střílení zezadu" (stopaz 3:00) ZDE

Jelikož O. Bogomolec své závěry nemůže podložit forenznim výzkumem, jsou její výroky v posledních dnech relativizovány. Proto mě překvapuje, že Gatehousově reportáži není věnováno více pozornosti.
18. 03. 2014 | 09:30

K .V napsal(a):

Pavle v 9,16, moc toho nechápete. Obávám se že pokud by Ukrajina chtěla zastavit přívody vody i ropy na Krym, bude to cca 2 hodiny před tím než sama bude bez ropy a plynu. A obávám se že Putinovo Rusko včetně Krymu přežije i bez zahraničních dodávek, což už se nedá říci ani o Ukrajině ani o Evropě.
Topolánka který jel k Putinovi jménem Evropy žebrat o ropu a plyn si snad ještě pamatujete
18. 03. 2014 | 09:53

Pavel13 napsal(a):

:K.V.
No, hlavně, že to chápete vy. Na Blízkém Východě znají cenu vody a mnohde je dražší než ropa. Ropu si buď vytěží nebo nakoupí, ale jakmile přijde řeč na vodu, veškerá sranda skončí.
Ukrajina nebude zastavovat kohoutky, ale budou se psát smlouvy a vyjednávat ceny. Putin tak možná pošle na Krym slíbené miliardy, ale nemálo z nich se utratí za ukrajinskou vodu. Politické propojení Ukrajiny s Krymem nebylo ponecháno jen tak bez důvodu. Nadšení krymští připojovatelé k Rusku brzy zjistí, že světlé zítřky budou poněkud tmavší. Tedy, pokud Putin brzy nepřipojí Ukrajinu ke Krymu.
18. 03. 2014 | 10:30

Anonym napsal(a):

Pro Pavel13
Nevím jak je to nyní, ale před časem ty tankery, které odvážely ropu z Blízkého východu, tam přivážely užitkovou vodu. A postavit na Krym pětikilometrový vodovod po mořském dně dnes zvládne i ženijní vojsko. A pak se nemusí ani vyplachovat ropné tankery.
Hlavně mi ale není jasné, že většina lidí na Krymu se raději rozhodla pro připojení k Rusku než k Evropské unii. Že by jim tam Řekové poslali své agenty, kteří jim ukazovali, jak může vypadat krize po přijetí Eura? - V Řecku přece zkrachovaly principy a falešné zásady EU, která se od té doby už jen imperialistickou ideologií snaží zachránit svou sílu a velikost.
Něco takového je přece nad intelektuální možnosti bývalého disidentského velvyslance. Na jeho odpovědích je vlastně vidět, jaké hlupáky dosazoval Havel na důležitá místa ve státě. Jedině nikomu nikdy nebylo jasné, proč se Havel takto choval. Ale třeba se to časem také dozvíme, až pravdoláskaře pro stáří budou muset vyhodit ze všech sdělovacích prostředků.
18. 03. 2014 | 11:39

K .V napsal(a):

Pavle, ano, voda je problém, ale pokuste se pochopit co jsem napsal hned nad vámi. Myslím že pokusy Ukrajiny zastavit Krymu přívod vody by měly trvání tak ty 2 hodiny, než by jim došlo že pouštět se do války/ byť ekonomické/ s Putinem není dobrý nápad.
Ostatně se obávám že už další východní oblasti Ukrajiny volají po referendu a dopadne to obdobně jako s Krymem. Nejpozději po volbách, a ty už jsou brzy.
.
Ten kdo zapláče bude západní část, horalé s kravičkami a slepicemi na dvorku, to jim EU navíc zakáže, takže jestli někde bude ukrutně zle, tak právě tam.
.
A včera jsem zaslechl nějaký rozhovor s naší krajankou z Ukrajiny, vysvětlovala že kvůli znalosti jazyka se přestěhují sem k nám, ale museli bychom jim dát naše důchody . A takových může být až 20 milionů, doufám že to zaplatíte vy hurá antikomunisti
18. 03. 2014 | 11:42

K .V napsal(a):

A ještě doplním Pavle, přijdou asi i ti bojovníci z Majdanu, doufám že si molotovy, zabíjení, vypalování a rabování vládních budov nechají jen na Prahu, další města o to nestojí
18. 03. 2014 | 11:45

Pepa Řepa napsal(a):

Která moudrá hlava zase vymyslela, že mužika vyhladovíme nebo chcípne žízní?

Vzpamatuijte se-internetoví myslitelé- dneska se všude vede boj, zda si bude lít dio krku Pepsi nevo Cocu, když mu nedodáte Octavii, tak je tam ihned pět korejců nebo japlek s nabídkou
.Pokud ovšem máte čím platit a to mužik nebo Ahmed mají, s Olehem a Oxanou je to slabší.
Potrestáme jen sami sebe.To pištění o tom, jak na to Ivan doplatí je úsměvné.

Plánu BAR BAR ROSSO zdar!

Šroubiku.
Rozdíl mezi západním a východním komunistou?
Jenom ten, že si to ten západní v praxi nevyzkoušel, jenom někde v Paříži v kavárně.
a rád by, není nad osobní zkušenost.
Jen blbec se spálí 2x o stejná kamna.

Dnes se cenzuře s říká politická korektnost, rasismu pozitivní diskriminace, agitáční střediska nahradili kocábovití,hlasatelé pravdy, lásky a něhy, Gustu Fučíkovou nahradily džendrtety a zapálené svazáky mopslíci.
Tož asi tak, šroubiku
18. 03. 2014 | 12:00

Tomáš napsal(a):

Pan Luboš Dobrovský alias Hammerschlag je židovského původu narodil se v Kolíně. Byl min.obran a velyslancem. v Moskvě.Docela úspěšná kariéra od r.1989 ,ale ve všech funkcích po něm zůstala stopa nevýrazně zastávaných funkcí.Takto se musí i hodnotit jeho tvrzení,žeRusko není našim partnerem,ale agresorem.Za prvé i stát Izrael má problém se současným děním na Ukrajině a chování k ukrajinským Židům.Převratem provedeným z Majdanu se dostal k moci některé nacionalistické síl,y které ohrožují národnostní menšiny na Ukraině.Za druhé p.Dobrovský označením prez.Putina za agresora se dopustil velmi nebezpečného zjednodušení celého dění a krize na Ukrajině ,protože zpochybňuje vlastně plebiscit na Podkarpatské Rusi v r.1945,který rozhodl o oddělené této země od Československa. Jeho zámysl je souhlasný s některými vojenskýmí specialisty,kteří vidí cíl rozbití Ruska a neuvědomuje si ,že tím posiluje tendence k novému světovému konfliktu.Je myšlenkově v situaci jako cisař František Josef I., když podepsal manifest Mým národům avyhlásil mobilizaci.
18. 03. 2014 | 12:02

Pavel13 napsal(a):

:K.V.
Já tvrdím od počátku, že Ukrajina není spojena s Krymem pro nic za nic a jeho ztrátou se dostane vůči Rusku do beznadějné ekonomické pozice vůči Rusku. Lidové referendum a následná mezinárodní jednání byly o nezávislosti Ukrajiny jako celku včetně Krymu. Ukrajinci nemohli za to, že nemohli sami budovat hospodářství sami a vše řídil Kreml. Obecně neuznávám čistě ekonomické důvody takového referenda.

Pak jsem psal o tom, že Krymští trhači by měli krotit nadšení lidu. Teď se budou měnit finanční a hospodářské toky. Oni zatím žijí v představě, že ztráty a investice do změn infrastruktury zacvakají obyvatelé Ruska, zisky shrábnou oni a navrch jim Putinovy sliby naplní břicha.

Já mám platit důchody volyňských Čechů? Těch, kteří v samostatné Ukrajině přežívali a netoužili po návratu. Já jsem jejich Ukrajinu Putinovi dávat nechtěl. Já nemohu za to, že mají pochopitelný strach z návratu do područí Ruska. Pokladničku laskavě založte sám.
18. 03. 2014 | 13:25

olDa napsal(a):

100% souhlas.
18. 03. 2014 | 13:58

turista napsal(a):

No my jsme za komárů lezli do zadku Rusákům a po plyšáku zase Američanům. Není v tom žádný rozdíl. Bursík by chtěl válku s Ruskem. USA přes temné vyhrůžky Obamova jestřába Kerryho do atomové války nepůjdou i když Ukrajinu a Krym měly v úmyslu vojensky ovládnout tak jako Balkán. Je zajímavé jak se USA pletou do vztahů Ruska a Ukrajiny. Je to stejné jako kdyby se Rusáci pletli do kanadskoamerických, americkomexických nebo americkoportorických vztahů.
18. 03. 2014 | 15:07

skeptický napsal(a):

Amíkům by nebylo proti srsti utahat Rusy v konvenční občanské válce na Ukrajině,pokud by do toho mohli přizvat sousedy a Evropu,a prodávat jim zbraně.Našim jamrálkům bych dal flintu,pokud ještě nějaká zbyla-zašmelili co se dalo- a poslal je tam.

Plynové masky jsme darovali spojencům,prostředky CO se rozkradly a zašmelily,armádu rozpustili,kdybychom se náhodou vzpouzeli se někam dobrovolně přidat. Strategické zásoby byly odsouhlaseny jako přežitek.

Za komoušů jsme byli chudí.Měli jsme 3000 tanků,4000 transportérů,450 bojových letadel.
Tucty nevládních organizací na všechny možné bohulibé humanitární účely a ochranu žab jsou všechny trojští koňové,financovaní zvenku k rozkladu obohaceného státu,věrni tradici tajných a náboženských spolků.V Rusku jich působí 600.Snad se poučili.
18. 03. 2014 | 17:24

didusin napsal(a):

Jestlipak oba protagonisté měli Rusy ve stejné nenávisti, když tam u komunistů studovali, či dělali korespondenty zdejším komunistům. Oba jsou jen dobře vyživovanými klony...
18. 03. 2014 | 21:01

paralet napsal(a):

Tesat do kamene. Kéž by naše "elity" naslouchaly!
18. 03. 2014 | 21:06

yes napsal(a):

Re Míval napsal(a):
"Zahájit jednání o tak..."

Co by měl říkat Pentagon? A co říká podle vás na dění ve Venezuele, či na Kubě? Základní lidská práva západní civilisace jsou podle Vás prázdný pojem?
18. 03. 2014 | 21:53

yes napsal(a):

Re K .V napsal(a):
"Divná doba, když..."

A podle K.V je svobodné referendum tehdy když na vás míří ozbrojený dohled s puškou. A kdo míří na vás, že tu píšete své "svobodné" výroky?
Bez ozbrojeného dohledu byste byl zřejmě jen rudo - hnědým prasetem? Nebo jak tomu rozumět?
18. 03. 2014 | 21:55

yes napsal(a):

Re Petr z Tábora napsal(a):
"Pan Dobrovský, Bursík..."

Já si to nemyslím, akt agrese je akt agrese. S tím nic nenaděláme, teď je třeba se podle toho vhodným způsobem zařídit. A myslím si, že podpora Putinovi nebude zase tak moc veliká. Vhodná silná odpověď je dobře mířenou ranou do černého. A povede jednoznačně ke zklidnění situace. A každý národ má nejen právo ale i povinnost si určit svou budoucnost sám nezávisle na síle oponenta.
18. 03. 2014 | 21:58

Ivan napsal(a):

O com je tvrda zapadna goebbels propaganda...!

Vcera v jednej slovenskej TV vystupil jej spravodajca z Krymu... Lutoval ruskych i ukrajinskych obcanov, vraj teraz, ked sa dostali statne pod Rusko, budu to lutovat, pretoze pod statnictvom Ukrajiny boli slobodni, mali slobodu slova, zhromazdovania, zakladania politickych stran atd., v podstate zapadnu democracy...

Ten isty reporter pred par tyzdnami strasil obyvatelov Ukrajiny takmer tymi istymi slovami..., ze na Ukrajine doteraz nemaju slobodu slova..., atd., a preto treba hoci aj nasilim zvrhnut diktatorsku vladu Janukovyca....
18. 03. 2014 | 22:20

Ivan napsal(a):

V roku 1968 som mal par rokov nad dvadsiatkou..., lepil som protiruske napisy a dlho som sa nevedel zmierit s okupaciou...

Dnes svoj zivot zhodnocujem..., dvadsat rokov tzv. okupacie som prezil v neuveritelnej ludskej pohode..., nicomu inemu som sa nemusel venovat, iba rodine a konickom, a nadavaniu pri pive..., inak vsetko mi zabezpecoval stat, od byvania, dopravy, detskych pridavkov, zamestnanosti.., atd., az po vojenske odrazenie pripadneho zlocineckeho zapadneho vojenskeho agresora...!

A dnes..., ocakavam jadrovu vojnu, ktora moze vypuknut uz zajtra..., ruske sofistikovane rakety nezastavi ziadna americka obrana..., su na urovni mimozemstanskych UFO, naposledy ich tzv. spozorovali nad Izraelom v kozmickom priestore..., a teraz si predstavete ich utok na megacity na vychode i zapade USA..., tie spalene mesta, tie miliony upalenych zomierajucich ludi...

K comu je ta zapadna provokacia, to napadanie, ta kolonizacia na vychod Europy, na ktoru uz nedavno doplatilo Nemecko..., ked sa da slusne od Ukrajiny kupovat obilie, aby sme vsetcia mali co, kazde rano a kazdy den, jest...?!
18. 03. 2014 | 23:07

Ivan napsal(a):

Na Slovensku bo podany podnet:
Vážený pán poslanec, vážená pani poslankyňa Národnej rady SR
18. marec 2014 13:50, Prečítané 837x, slaby1, Nezaradené

Tento návrh som dnes poslal všetkým poslancom NRSR. Uvidíme…

http://slaby1.blog.pravda.sk/2014/03/18/vazeny-pan-poslanec-vazena-pani-poslankyna-narodnej-rady-sr/

Vážený pán poslanec, vážená pani poslankyňa Národnej rady SRObraciam sa na Vás v súvislosti s prebiehajúcou rozpravou v NRSR k situácii na Ukrajine.

V tejto súvislosti Vás žiadam, aby ste posúdili môj návrh na doplnenie programu o bod týkajúci sa nezávislého vyšetrenia masovej vraždy viac ako 100 ľudí na „Majdane“ v Kyjeve.

Neviem, ako Vy, ale ja zabíjanie ľudí v mene čohokoľvek, neznášam. Reagoval som krátkym článkom na blogu v Pravde / máte ho v prílohe/ . Pripadalo mi, že to je vlastne jediné , čo môžem a musím urobiť. Dnes uplynuli od tejto udalosti necelé tri týždne. Podľa reakcií niektorých politikov mi pripadá, ako by sa to stalo kedysi v prvohorách. Odrazu nikoho nezaujíma, kto a prečo zabíjal ľudí. Vo svetle týchto faktov som nadobudol dojem, že musím urobiť ešte niečo.

Myslím, že obete a ich rodiny si zaslúžia, aby vraždy boli čo najskôr vyšetrené nezávislou expertnou kriminalistickou skupinou. Aby boli presne pomenovaní vrahovia a ich objednávatelia. A aby boli podľa platných zákonov potrestaní. Nie je predsa možné, aby v 21. storočí niekto beztrestne zabíjal ľudí a aby sa na tieto vraždy, z neznámych dôvodov zabudlo. V tejto súvislosti je potom naše oháňanie sa demokraciou a európskymi ľudskými hodnotami iba prázdnym mlátením slamy.

Posudzovanie situácie na Ukrajine bez objektívneho vyšetrenia tohto, podľa mňa kľúčového momentu, mi pripadá pokrytecké a účelovo zavádzajúce. Myslím, že vyhlásenia, ktoré znejú z jednej i z druhej strany a navzájom sa osočujú z vraždenia, predsa nemôžu byť základom na odsúdenie alebo na serióznu spoluprácu. Hodnotiť pravdivosť tvrdení iba podľa toho, kto mi je sympatický, či z ktorej strany pochádza, je priama cesta do pekla. Bojím sa, že staré Masarykovské „Pravda vítězí“ v dnešnom svete už dávno neplatí. Oproti tomu mnohí ľudia už viac ako dve tisíc rokov veria že :

„ A poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí.“

Evanjelium podľa Jána 8.32.

Preto, ak si moje návrhy osvojíte, prosím Vás, aby ste pomohli odhaliť pravdu, a v zmysle Rokovacie poriadku zaradili do návrhu na uznesenie tento bod:

Národná rada Slovenskej republiky

navrhuje

vláde Slovenskej republiky

požiadať Európsku komisiu o podrobné vyšetrenie okolností smrti viac ako 100 ľudí počas nepokojov v Kyjeve vo februári 2014, nezávislou medzinárodnou skupinou zloženou z kriminalistických expertovSamozrejme formuláciu ponechávam na Vašom uvážení, pokiaľ bude podstata zachovaná.

Prosím Vás, zamyslite sa v mene ľudskosti, v mene mŕtvych. Doprajte im aspoň posmrtne ľudskú spravodlivosť. Pomôžte odhaliť a potrestať vrahov. Je to na Vás a Vašom svedomí. Uvedomte si, že za EU rozhodujú politici, ktorí neboli volení, Vy máte mandát od občanov. Máte ich dôveru.

Jano Slabý

Aby sa Vám lepšie rozhodovalo, pridávam niekoľko, až mrazivo aktuálnych veršov P. O. Hviezdoslava:A keď sa toto peklo vyvzteká,
či ozaj nastúpi zmier, pokoj neba?
Nenávisť ovládze-li sama seba,
z nástrahy zrodí-li sa bezpeka

a pravda sadne za stôl odveká?
Bude-li právo všetkých právom? chleba
hoj všetkým? Nebude pút? zbraní treba?
Česť bude práci, tvári človeka?

Ten kúpeľ krvi splynie očistením?
Milosrdenstva znežnie obrazom
sebeckosť? pýcha skrotne pokorením?
trojica lásky svitne príkazom…?
Alebo beda, beda — premoženým?
a menom pomsty beda — víťazom?
18. 03. 2014 | 23:55

petrph napsal(a):

Čili, že vlastně neuděláme nic. Už jsme to 2x poznali na vlastní kůži jako oběť cizí agrese,, jak v roce 1938, tak 1968, takže si to teď střihnem z jiné pozice, člena toho bohatého a silného Západu...Nepomůžeme ale počkáme, snad se Rusko spokojí s Krymem, či celou Ukrajinou a pak dá pokoj...Tak daleko, do Londýna, Paříže ani dnes už Prahy se určitě nedostane..Přece by někdo nechtěl jít kvůli nějakému maličkému Krymu do války, ani tu ropu tam nemaj jako v Kuvajtu...
19. 03. 2014 | 09:57

Míval napsal(a):

Yes: Embargo Kuby trvá od Castrovy revoluce, Guantanamo je stále americkou základnou. Pokud jde o Venezuelu, máte pravdu, tady to velký bílý otec z Washingtonu včas nepodchytil. Ale možná to bude tím, že USA poněkud ztrácí dech, takže už ono rozkročení od Afghánistánu přes Irák do Venezuely prostě nezvládne. Jinak, podíváte-li se na historii Jižní Ameriky v 19. a 20. století, zjistíte, že role USA v ničemnostech tam páchaných nebyla mizivá a její důsledky někde přetrvávají dodnes.

Pokud jde o lidská práva západoevropské civilizace, říkají mi hodně. Jsou součástí mého života. Ale to, jak chápeme lidská práva my, je důsledkem dlouhodobého vývoje v tomto civilizačním okruhu. Jinde mohou mít názor jiný. A dokud tam sami nedojdou k podobnému poznání, nikdo jiný jim ho nevnutí. I když euroatlantické civilizaci slouží myšlenka lidských práv jako klacek na ty jinak vnímající.
19. 03. 2014 | 11:58

yes napsal(a):

Re Míval napsal(a):
"Yes: Embargo Kuby trvá..."

Já bych se vrátil k vaší původní myšlence:
"Docela by mne zajímalo, jak by se tvářil a co by podnikl Pentagon, pokud by se Kanada hodlala přibližovat k Rusku nebo k Číně."

V demokratickém světě je možno totiž činit pouze politický nátlak. Nikoliv rozsáhlou vojenskou operaci s cílem "sjednotit USA". Viz Kuba a Venezuela. To není o ztrátě dechu ale o principu, který jak vidno má USA a Rusko zcela jiný. USA je svobodný stát kde se státy sjednocují na základě dobrovolnosti. V Rusku naopak na základě fyzické ozbrojené moci.
USA má armádu k obraně svobody a demokracie.
Rusko k dobývání územní celistvosti, a k národní hrdosti.
A obojí jak se zdá vychází z hlubokého přesvědčení většinové společnosti že to tak je v pořádku.
19. 03. 2014 | 21:26

Falcon napsal(a):

Za to, co dnes Rusko dělá může neschopnost Evropy a USA, které mají v čele naprosto neschopné idioty omezující výdaje na obranu, snižující počty vojáků a obranyschopnost evropských zemí. K čemu je nám členství v NATO, když máme pidiarmádu, která dnes není schopná bránit naši zemi? Kolektivní obrana je dobrá věc, ale schopnost vlastní obrany je ještě lepší. Co je to za koncepci evropské obrany, když armádám Francie, Itálie a Velké Británie kupříkladu při leteckém bombardování Libye, při relativně malém bojovém nasazení proti státu bez adekvátní protivzdušné obrany, kdy šlo jen o akce typu země vzduch, za 2 týdny docházely bomby a letecké palivo? A bez pomoci USA by tyto státy nebyly schopny dále v kampani pokračovat. Jak by asi dopadla podobná konfrontace s Ruskem? To by asi evropské armády spláchlo do hajzlu. Evropa a EU si hraje na světovou mocnost, ale přitom je to papírový tygr a je směšná, protože je naprosto neakceschopná a bezbranná, bez příslušných vojenských kapacit a totálně závislá třeba na ruských přepravních kapacitách, protože bez ruských společností a přepravních kapacit by nebylo ani pořádně možné zásobovat spojenecká vojska v Afghanistánu. Evropa může Rusku vyhrožovat sankcemi jak chce, ale pokud následně Rusko vypoví smlouvy na dopravu materiálu a zásob pro vojska v Afghanistánu, tak to bude západ pořádně bolet. A to jen proto, že západ kašle na svoji obranu.
20. 03. 2014 | 17:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy