O nepovedeném výroku Miloše Zemana

11. 03. 2014 | 09:07
Přečteno 6728 krát
Prezident Miloš Zeman skoro přesně na den, kdy pobýval ve svém úřadě jeden rok, prohlásil: "Česká republika by si neměla hrát na velmoc a měla by myslet na svých 630 tisíc nezaměstnaných... Poněkud mě znepokojuje, že třeba investice typu Uzbekistán, ale i v dalších zemích, jsou ohroženy politikou, která si říká politika ochrany lidských práv."

Jinými slovy pan prezident říká, že politika, jako správa věcí veřejných, do které nutně patří i ochrana základních práv a svobod, je méně důležitá než ekonomika. Taková myšlenka vykazuje jisté nepřesnosti.

Budeme-li spekulovat, můžeme si snad dovolit říci, že podobné úvahy zřejmě vyplývají z toho, na což již delší dobu upozorňuje právní filozof Jiří Přibáň, že my si stát spojujeme jen s nějakým teritoriem, na němž se národ cítí bezpečně. Jenže stát je především politická organizace, ve které vládne svrchovaná moc. Jinými slovy moderní stát je především stát právní nebo-li ústavní. Myšlenka moderní státnosti je založena na tom, že stát může fungovat jen skrze zákony. A je-li součástí naší Ústavy i Listina práv a svobod, musíme ji ctít, dodržovat a hájit nejen na svém území a jen takovými postoji se právě jako stát střední velikosti můžeme cítit bezpečněji v rámci nějaké většího celku, který nás díky tomu může brát vážně. Nerespektujeme-li pravidla jako menší stát a budeme-li se chovat sobecky a utilitárně, bude se k nám chovat sobecky i společenství, ke kterému se cítíme být příslušní, což nás může ohrozit mnohem víc než kdejaký větší stát či velmoc, které nejsou tak závislé na pomoci druhých.

Respekt k malým státům je založen především na jejich respektu ke společným pravidlům a hodnotám. Proto v posledních pětadvaceti letech naše republika požívala největší respekt v zahraniční politice za prezidentování Václava Havla, jehož autorita vyplývala právě z prosazování politiky ochrany lidských práv nejen doma, ale na celém světě. Byl to přece právě on, kdo přivedl na mezinárodní scénu Dalajlámu a z otázky Tibetu učinil veřejně diskutovaný problém. Naše obchodní vztahy to nikdy dlouhodobě nenarušilo, jako příjetí Dalajlámy v Bílém době v minulých dnech nenarušilo obchodní vztahy mezi Čínou a Spojenými státy.

Nebudeme-li respektovat jako stát pravidla Evropské unie, kde se politika definuje jako politika práv, svobod a demokratických procedur, sociální spravedlnosti a vzájemné solidarity, ohrožujeme nejen 630 tisíc našich nezaměstnaných, ale budoucnost celých deseti milionů občanů naší země. Zemanův výrok lze tedy při troše shovívavosti označit pouze za nepovedený bonmot. V horším případě by nás taková politika mohla zase vzdalovat od Evropské unie a přibližovat k zemím, kde se střílí ostrými do protestujících občanů.

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

K .V napsal(a):

Běž už někam s kavárenskými kydy Pribáně. Kdyby alespoň napsal jak to bylo s tou Mladou Frontou.
Výběr blogerů u Stejskalů je stále směšnější. Uplně mimo spúolečnost, uplně mimo realitu
11. 03. 2014 | 09:14

TomášL napsal(a):

K .V

Spíše si myslím, že autoři blogů to podstatné, co je zajímá, již napsali. Nyní neví co roupama, tak masturbují tu a hned zase jinde...
Dá se napsat, že už mě tu nečeká nic, co by mě zaujalo/ kdo by mě zaujal. Holt se musím porozhlídnout jinde. :-/

PS: Chtělo by to obměnu blogerů. Evidentně někteří kapříci již ztučněli a plácají se v louži.
11. 03. 2014 | 09:23

Jihočech napsal(a):

Boj za lidská práva již ze své podstaty by neměl být selektivní a používaný podle aktuální politické potřeby. Je velmi půvabné sledovat úporné mlčení mediálních prostitutů okolo situace homosexuálů, práv žen a způsobu provádění či vlastně neprovádění svobodných voleb v arabských zemích. Střelba do demonstrantů v Bahrajnu nebo trest smrti za homosexuální styk v Saudské Arábii je demokratičtější než střelba do demonstrantů na Majdanu nebo zákaz propagace homosexuality v Rusku. Quo licet Iovi, non licet bovi!
11. 03. 2014 | 09:26

David napsal(a):

Zeman je realista a ne kavárenský žvanil.

Lidská práva jsou sice hezká idea, ale všeho s mírou.

Jak je může EU prosazovat, když druhá strana na ně prostě kašle?

Sankce jsou proti velmocenským totalitním systémům neúčinné a kontraproduktivní.

Vedou jen k vyhrocování situace a k nebezpečí vzniku války.

Nebo si snad ještě někdo myslí, že kdybychom po mnichovské dohodě kladli odpor Hitlerovi, že bychom vyhráli? A v roce 1968 také?

Nebo si snad někdo myslí, že když v Číně dojde k hrubému útoku na lidská práva, tak že si svět troufne na Čínu uvalit sankce, které by ji donutily změnit názor? Na Severní Koreu si troufnou, ale na Čínu ne. Prostě takový je svět. USA, Rusko a Čína jsou prostě světové velmoci, a to ať se nám to líbí nebo ne.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Delame-uzitecne-idioty-USA-a-Rusove-si-to-nenechaji-libit-varuje-politolog-306779
11. 03. 2014 | 09:38

Tazatel napsal(a):

Pane Hvížďalo jak je to na té Ukrajině ? Daří se tam fašistům získávat podíl na vládě ?
A co vy na to, jako lidskoprávní novinář ?
11. 03. 2014 | 09:42

Belgičan napsal(a):

Zemanova slova bych okomentoval asi takto:
"Kdo investuje do zemí, kde vládnou diktátoři, měl by zakalkulovat, že o své investice může přijít." Tomu se říká riziko podnikání. Omezování lidských práv, i když někde daleko, v zájmu ekonomiky je zločin.
11. 03. 2014 | 09:45

Al Jouda napsal(a):

Zeman to prostě s náma myslí dobře!:))))
11. 03. 2014 | 09:53

Stařeček napsal(a):

Stejskal - pane Stejskale, už prosím trochu obměňte ty opotřebované kafemlejnky. Je to pořád dokola to samé a nikde nic rozumného. Jenom lež a hloupá propaganda. Kde jsou ty doby, kdy se tu objevovali diskutéři Vlk a Lex. Oni odešli, protože měli s kým diskutovat. Teď už opravdu není s kým. S úctou, Stařeček
11. 03. 2014 | 09:54

Hanča napsal(a):

Souhlasím s Belgičanem. Svoboda je nadřazená ekonomice. Bez ní ani ekonomika nefunguje, zvláště v dlouhodobém horizontu.
11. 03. 2014 | 09:59

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Belgičan
I v tkzv. Belgickém Kongu ?
:-)
-------------
Hymna vojáků Cecila Rhodese :

Kupředu královští vojáci, do země pohanů.
Modlitební knížky v kapse, zbraně v rukou.
Doneste naše poselství tam, kde je zapotřebí jednat,
šiřte naše evangelia - i pomocí svých maximů.

Srdce politovánihodných domorodců jsou naplněna hříchy,
proměňte jejich pohanské chrámy v místa pravé spirituality
A když jejich uši hluché pro vaše slova,
proneste k nim ještě jedno kázání - s pomocí svých maximů.

Až jim vtlučete do hlavy naše desatero,
podveďte jejich náčelníka a přejmenujte jejich zemi.
A když to nepochopí a budou protestovat,
proneste k nim ještě jedno kázání - s pomocí svých maximů.
11. 03. 2014 | 10:00

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"...Karneadés tedy, protože tvrzení filosofů byla nepevná, pojal odvahu vyvrátit je, poznal totiž, že mohou být vyvrácena.Jádro výkladu bylo toto : práva si lidé stanovili pro užitek, rozumí se různá podle mravů a u týchž lidí se často měnila podle doby : přirozené právo neexistuje, všichni lidé a jiní živočichové jsou vedeni přirozeností ku svému prospěchu , proto neexistuje žádná spravedlnost, nebo pakliže je nějaká, je to nejvyšší hloupost, neboť si sama škodí - pečujíc o cizí výhody. A uvedl tento argument : všechny národy, které vlastní kvetoucí říši, a i samotní Římané, kteří se zmocnili celého světa, museli by, kdyby chtěli být spravedliví, to jest, kdyby obnovili cizí práva, vrátit se do chatrčí a živořit v nouzi a bídě....Co jsou totiž výhody vlasti než nevýhody jiné obce nebo národa ?..."

/Lactantius/
11. 03. 2014 | 10:02

Sláma napsal(a):

S částí blogu pana Hvížďaly, který vystudoval v letech 1967-68 politické vědy v Moskvě lze souhlasit: "Respekt k malým státům je založen především na jejich respektu ke společným pravidlům a hodnotám. " A tímto končí.
Ovšem tato pravidla nejvíce porušoval bývalý prezident Václav Havel. Byl to přece právě on, kdo vymyslel a propagoval termín humanitární bombardování, které umožňilo partičce USA a jejich satelitů bombardovat civilní cíle v Jugoslávii bez mandátu Rady bezpečnosti OSN a dopustit se tak válečných zločinů.
Byl to on, kdo byl jedním ze spoluautorů Zvacího dopisu, který vyzýval prezidenta Bushe k zahájení agrese vůči Iráku bez mandátu Rady bezpečnosti OSN.
Byl to on, kdo významně přispěl k rozpadu Československa. Byl to přeci on, kdo jako první z československých prezidentů nenavštívil jako první Slovensko. Byl to on, kdo rázem zavrhl náš obchod s Kubou, Vietnamem, zeměmi bývalého SSSR, kde nás okamžitě nahradili méně ideologicky přepjatí Němci a v případě Kuby i Španělé.
Byl to on, kdo bránil vývozu naší tradiční komodity - zbraní, čímž zruinoval zejména obyvatele severního a východního Slovenska! A naše místo na trhu se zbraněmi obsadili Němci, Belgičané a Američané bez jakýchkoli skrupulí.
11. 03. 2014 | 10:15

Sláma napsal(a):

Je zajímavé, že země, které se dnes nejvíce dovolávají mezinárodního práva se samy účastnily nelegální okupace Iráku a Afgánistánu, ať již to byla Gruzie, Ukrajina, Polsko nebo Česká republika!
11. 03. 2014 | 10:16

Stan napsal(a):

Pěkný článek pane Hvížďalo. S.
11. 03. 2014 | 10:19

analytik napsal(a):

Zeman lobbuje za podnikatele exportující do asijských diktatur a ti mu oplátkou přispějí do jeho kasičky na umoření státního dluhu.
11. 03. 2014 | 10:19

petr napsal(a):

Hvížďalo, měl by jste být ale ve svých úvahách konkrétní a říci KDO těmi ostrými střílel do demonstrantů a za jakým účelem. Česká televize to přiznala jaksi omylem a pouze v jedné krátké zprávičce nikdy již nezopakované
11. 03. 2014 | 10:24

aga napsal(a):

"....že my si stát spojujeme jen s nějakým teritoriem, na němž se národ cítí bezpečně. Jenže stát je především politická organizace, ve které vládne svrchovaná moc. Jinými slovy moderní stát je především stát právní nebo-li ústavní. Myšlenka moderní státnosti je založena na tom, že stát může fungovat jen skrze zákony. A je-li součástí naší Ústavy i Listina práv a ...atd blablabla ad nauseam..."

My (tak jak já chápu my) si stát i nadále chceme spojovat s teritoriem, na kterém se cítíme bezpečně. Pokud myšlenku moderní státnosti, tak jak se nám ji tu snažíte prodat pod rukou, my nekoupíme, tak si ji můžete strčit někam. Nebo nám ji ovšem můžete nutit lstí a silou, což právě i teď děláte.
11. 03. 2014 | 10:34

Pompeius Magnus napsal(a):

"Nebudeme-li respektovat jako stát pravidla Evropské unie, kde se politika definuje jako politika práv, svobod a demokratických procedur, sociální spravedlnosti a vzájemné solidarity, ohrožujeme nejen 630 tisíc našich nezaměstnaných, ale budoucnost celých deseti milionů občanů naší země."
__________________________________________________
Tento odstavec je naprostý ideologický blábol. Pokud jde o demokratické procedury, které prý EU uznává, nemohlo by nikdy dojít k ostrakizaci Švýcarské konfederace, kvůli výsledku referenda. Nikdy by nemohlo dojít k opakování euro referend, dokud nepadne ta správná odpověď - že Irsko? A nikdy bychom nemohli uznat puč na Ukrajině, Janukovyč nebyl odvolán ústavní procedurou ( parlament - NS - ÚS), pučistická vláda jmenovaná poslanci pod tlakem fyzické likvidace, či zmražení bankovních kont. Museli bychom uznat Krymské referendum jako legitimní a odmítnou jednat s odsouzenou kriminálnicí Julčou Tymošenkovou. Politika EU je oportunistické politikaření opřené o privilegovanou ojrověřchušku v čele s Ústředním Eurovýborem plným vysloužilých komunistů. Takováhle planá primitivní propaganda, to jsem si myslel pane HvížĎalo, že máte na víc.
11. 03. 2014 | 10:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

díky za podněty, budu o osobních sympatiích a antipatiích jednotlivých čtenářů ke zde publikujícím autorům přemýšlet.

Pane Stařečku, je mi líto, ale to, kdo zde bude debatovat, nemohu moc ovlivnit. Pokud zde třeba pánové Vlk či Lex měli dojem, že zde není s kým diskutovat, nedokážu jim sehnat partnery podle jejich gusta.

Ale jinak máte pravdu. "Novou krev" by to jistě chtělo. Problém je, že se dost těžko shání. Ne každý je ochoten nechat se zde na blozích zadarmo neustále okopávat některými neurvalými "debatéry".

Libor Stejskal
11. 03. 2014 | 10:38

aga napsal(a):

Podle těchhle žvanilů se stát změnil z instituce, která zajišťuje bezpečnost svému národu, na instituci která obětuje bezpčenost svého národa pro ... no, pro koho vlastně? Kdo se skrývá za těmi planými bláboly a vyžaduje NAŠE oběti pro SVUJ stát a národ?
11. 03. 2014 | 10:41

aga napsal(a):

LS

Asi proto tu zůstali jen ti, kterým se to okopávání přeci jen nějak vyplácí.
11. 03. 2014 | 10:42

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane ago. Ti, kteří to bez okopávaní neumějí, jsou všude (to je atribut internetu, přitahuje lidi, kteří cítí potřebu si do druhého beztrestně anonymně kopnout. Když jejich množství přesáhne určitou míru, ostatní takový prostor opouštějí). Občas se třeba podívám i na stránky výše zmiňovaného pana vlka. Kope se tam v debatách nemlich tak (akorát to názorové spektrum je poněkud užší). Dokonce bych řekl, že tady je ještě vcelku v tomto ohledu lepší průměr (třeba ve srovnání s novinkami, idnesem či dalšími podobně koncipovanými fóry).

Hezký den.

Libor Stejskal
11. 03. 2014 | 10:51

Stařeček napsal(a):

dobrý den i Vám pane Stejskale. I já jsem musel v práci poslouchat své nadřízené, kteří mně pak dle zásluhy odměnili. Nedivím se, jenom to tu už není ono. Má práce, Bohu díky, nebyla namířena k oblbování jiných. Třeba zrovna pan Hvížďala jaksi nechápe, že dnes už mají diskutující, pokud chtějí, stejné informace jako on a mnozí další. Proto asi to okopávání, na které před rokem 89 nebyl zvyklý.
11. 03. 2014 | 10:53

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

V době, kdy Havel poprvé přivedl dalajlámu, byly nejen noviny Frankfurter Al. Zeitung plné inzerátů, ve kterých německé firmy poptávaly zaměstnance na pozice v Číně. Budovaly si tam pozice, které nyní využívají k tomu, že mohou tvořit či alespoň udržovat pracovní místa v Německu. Dovozem poptávky z Číny.
ČR Dnes do Číny exportuje převážně přes Německo, dováží primárně ne tak poptávku, ale spíše jen toho dalajlámu..sekundárně pak je závislá na Číně přes Německo - tedy došlo k posílení, zdublování té závislosti. Jednalo se tedy o čin škodlivý i z hlediska svobody.
Z idealismu jednak chleba neupečeš, jednak je právě že idealismus mnohdy politokou losera, který s estane pouze závislým na tom, kdo idealismu tolik nepodlehne.
------------
Neklid /Irák - Afghanistan - Iran - Lybie - Egypt - Sýrie - Ukrajina - Rusko ?/ znamená že ceny ropy jdou nahoru. Náklady na nekonvenční těžbu ropy v USA, díky které se USA postupně vymaňují ze ZÁVISLOSTI na importech jsou mnohem vyšší, než náklady na její těžbu v Iranu, v Saudské Arábii , v Rusku....
Ukrajinské zásoby břidlicových plynů , jejichž prospekce a postupné vytěžení byly předmětem dohody Shell, Chevron /Janukovyč uzavřené ještě před " majdanskou revolucí" , měly Ukrajině pomoct vymanit se postupně ze závislosti na Rusku - kolem roku 2020 mělo dojít k tomu, že se Ukrajina dokonce měla stát vývozcem plynu. Což tedy vůbec nepotvrzuje " proruský" postoj Janukovyče. Co to ale potvrzuje, je fakt, že i zde idealismus jde stranou, vítězí ten, v jehož hledáčku je profit z ovládnutí zdrojů.

Mimochodem - bez brutality některých slupin v davu by zřejmě nebylo ani brutality ze strany policie.

P.S. Hvížďalův idealismus pak stačí porovnat s tím, jak on privatizoval Mladou frontu - měl by tedy dle svých teorií privatizovat průhledně a za fair cenu.
Poslouchejte pisálky a skončíte špatně, oni ne, on se vám jen vysmějí..
11. 03. 2014 | 10:53

resl napsal(a):

Kdyby nedodržovaly Spojené státy lidská práva, kdyby nectily svobodu jednotlivce, nikdy by nemohly být hlavním hegemonem ve světě, nikdy by neutíkaly nejlepší mozky k nim, nikdy by nemohly být 50 let před Evropou. Jak to vypadá, když se lidská práva nedodržují, když je svoboda jedince omezována státními příkazy, když stát omezuje pohyb občanů a nemíní dodržovat ani zaručená práva v Ústavě, na to se můžeme podívat do všech zemí, kde v čele stojí jeden totalitní vůdce, ať se jednalo o Hitlera, nebo dnes Putina. Přesto je zde jistá část občanů /komouše nepočítám/, kteří se domnívají, že jim chce Amerika ublížit a Rusko bude jejich záchrana. Vůbec žádný rozumný argument sice nemají, ale zvyk z totalitních dob, natlučená propaganda do jejich hlav, jim stačí k odporu ke všemu americkému. Neuvědomují si, že jsou beranidlem pro bezcharakterní narcise, myslící pouze na svou krátkodobou slávu, při čemž osud jejich spoluobčanů je jim naprosto lhostejný.
11. 03. 2014 | 10:55

přijdou jiné, studenokrevné druhy napsal(a):

Děte už s těma Přibáňovo španělskejma rytmama do... kam patří.

Pan prezident řekl skoro přesně pravdu. Tedy až na to, že těch práceschopných bez práce je něco kolem 1,2 miliónu.
A že se velcí kapitání průmyslu jako bývalý Kulhánek podivují, jak vláda mohla dopustit, že se průměrné stáří automobilů už zase blíží k 15 letům, jako když nás bolševik opustit.
Nechápou, že z 60 korun na hodinu si nikdo na nové auto nenašetří (a když, tak to jistě nebude škodivka) a ze zisku z podnikání majícího za zákazníky takové lidi taky ne.

Ale naše státní instětuce, pro kterou něco šuftíme si za necelý první kvartál dopřála 4 yeti ještě se sedadly v igelitu, nějaké feldy kombi a jak říkám, březen ještě není u konce. On to daňový poplatník někde dožene.
Čímž chci zase jednou pozdravit KUŘÁCI, kteří budou mít krabičku amerických startek ze slovenského tabáku opět o dalšího bůra dražší. Že je to baví?!?

Naše svobody jsou možná navenek podobné těm německým nebo rakouským (ještě otázka, jak je dokážeme proti advokátským a exekutorským mafiím uplatnit - tuhle jsem uznamenal se zděšením, že dokonce Tomáš Sokol se znechucen zřekl svého třičtvrtěmilónového palmáre na paní, která ztratila občanku - samozřejmě proto, že má mozek a ví, že z ní nic nevyrazí, jen sobě ostudu; alespoň Juraj Podkonický tedy hrdě na svém nároku garantovaném ústavou trvá a drží vysoko prapor plzeňskoprávního státu), ale otroctví v kterém žijeme se s žádným bolševismem nedá srovnat. Nějaký pamatuju, tak vím, o čem mluvím.

A to vyjímečně uznám Yosifovi kydy o jeho oblíbené nádvorní četě. Samozřejmě že ti, kteří nás totálně ožebračili po slavné textilní revoluci nás okrádali už předtím, a samozřejmě že reálný socialismus byl stejná zlodějna jako kapitalismus, vládci v něm brali všechno (co je štvalo: ne do vlastnictví, ale k dispozici) a museli lid nechat nějakým způsobem žít (Štrougalovo: jen aby se nenasr..., tedy nepohoršili dělnící) to už se DNES za potřebné nepovažuje. Kdo potřebuje společenský konsenzus, když máme hollowpoint střelivo, říkají si mnozí postmoderní myslitelé.

Vládnoucí rodiny tu vesměs vznikly nebo rozkvetly v periodě 1948 - 1989, s tradicemi do protektorátu (tu byl fotřík vysoký činitel Kuratoria, tu V-mann gestapa, tu třeba ministr financí ve vládě, která nesměla zasedat), největší chamtivostí a bezcharakterností ovšem vynikají potomci kádrů Kominterny, halt toho Darwina nelze jen tak bez dalšího popřít, i kdyby se v detailech pletl.
Nebudu ztrácet čas tím, že bych uváděl jména, dlouho by to tu neviselo. Zatímco takového ABB nikdo nevraždí, protože je prostý a nezná souvislosti ani rodinné vazby, našinec by si mohl vykoledovat.

Hodný pastor Gauck opět jednou poslal Řeckého prezidenta s otázkou, kdy Řecko uvidí reparace za druhou světovou válku do nějakého mýtického háje.
Výsledky té války byly dávno revidovány a kdo nešvidrá na obě oči, měl by si to při pohledu na benderovské vlajky na Kresčatiku konečně uvědomit.
Některé země, které se Hvížďalovi z lidskoprávního hlediska (nevydaly mu glejt, že ten majetek ÚV SSM prošustroval právoplatně) vůbec nelíbí, jsou stále ještě pomyslnou zárukou pomyslných hranic naší pomyslné (stačí se podívat, jak bleskově se Vámi, milí občané, zvolení politici naučili skřehotat po barrosovsku a vidíte, že ve skutečnosti jde o chatrné kulisy) zemičky.

Rusko a Čína, dokud jsou schopny hájit sebe a svoje členství v Radě bezpečnosti, chrání nás před konečnou realizací Generalplanu Ost. To jsou vztahy, které si postmoderní pfilozofové a vždyochotní služebníčkovští žurnálisté nedovolí zmínit.
Nejsou proto o nic míň platné.
11. 03. 2014 | 10:55

aga napsal(a):

LS

Na Novinkách, idnesu atd. se nediskutuje pod nezištnými, dobrovolnými blogery, ale pod propagandisty placenými prvoplánově.

Pokud porovnáte "hlas lidu" ohledně například právě probíhající ukrajinské krize, s jeho "reflexí" zde mezi blogery, jsou Vaše řeči zbytečné. Je jasné, kdo a proč tu většinou bloguje (ne diskutuje).
11. 03. 2014 | 10:56

aga napsal(a):

PS LS

Pokud jste myslel diskuze pod blogy na idnesu atd. - pak jsme si nerozuměli. Má poznámka se vztahovala na diskuze pod články. Situaci pod eventuelními tamními blogy neznám.
11. 03. 2014 | 10:59

Míval napsal(a):

Lidská práva je fenomén, který osciluje Evropou a následně Sev. Amerikou posledních dvěstě let. Ale možná, jako dědictví ideálu bílého muže, přinášejícího civilizaci, nám uniká, že jsou i jiné civilizační okruhy, s poněkud jinými hodnotami. A kterým může být naše ušlechtilé a jistě nezištné předávání těchto osvíceneckých ideálů stejně protivné, jako by nám bylo předávání či vnucování těch jejich.
My bychom především měli usilovat, abychom své hodnotové vidění byli schopni ubránit a abychom svět o jeho přednostech dokázali přesvědčit nejen slovy, ale i hospodářskými výsledky. Jinak budeme pouze směšnými tajtrlíky, které ostatní nechají žvanit, dokud je to neomrzí.
11. 03. 2014 | 10:59

stejskal napsal(a):

Pane Stařečku,

ne úplně rozumím tomu, co máte na mysli tou úvahou o nadřízených, ale nakonec nemusím rozumět všemu.

S tou Vaší poznámkou na adresu Kara Hvížďaly je to trochu mimo. Tento autor se nenechal odradit tím, že si zde do něj kde kdo anomymně kopne (a jiným se zase jeho texty líbí). Takže jeho se netýká. Ale jde o jiné, nové, které oslovuji, aby sem psali. Těch, kteří to přesně s tímto odůvodněním odmítli, je celá řada (ve stovkách), mezi jinými třeba pánové Jan Keller, Pavel Rychetský, Luboš Dobrovský, abych vybral příklady z širokého názorového spektra. A mnoho dalších.

Libor Stejskal
11. 03. 2014 | 10:59

stejskal napsal(a):

To každopádně jsou, pane ago. l.s.
11. 03. 2014 | 11:02

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Stařeček
Přesně tak. Novinářští ýbermenšové si jsou nejisti čím dál tím více.
Mnohdy ale jde skutečně jen o to okopávání.
Ale je to bloge, kdor je odpovědný za to, zda sem nekvládá pouhé plky, směšnou propagandu, polopravdy či lži. Pokud to dělá - tak je to on, kdo nejenže " okopává"...ale přímo kope. Takového pak pochválí snad opět jen plkal, propagandista, lhář...anebo blázen.
U vlka je spílání mnohem kultivovanější. Dochází tam často k tomu, že pravičák souhlasí s levičákem, atheista s katolíkem a naopak, mnohem častěji než tady.
Podle mě je to nepoměrem výskytu plklalů, propagandistů, lhářů a bláznů - ve prospěch vlkovobloguje.
Zde je ale zase větší zábava . Mám rád ty postavičky typu tajemný pán hoven, neo, BT atd. Jsou upřímně legrační... někdy, někdy ne - někdy je pan stejskal naopak zabanuje, to když jim dojde humorná šťáva a začnou používat splašky.
Ale i blogařské postavičky jsou zde zajímavé - nejen pan Hvížďala či pan drdr JBB, např . i pan Tosmký.
Apropo -aktualně by měl nyní vylézt opět na zdejší výsluní a začít chválit ČSSD za záměr snížit DPH u knih...
:-))))
11. 03. 2014 | 11:04

Qin napsal(a):

David m09.38:Vaše názory jsou přesně stejné jako názory Vlajkařů zde za 2. republiky:Předposranost,kapitulantství,kolaborace,hrbení hřbetu,prospěchářství/rtzv. pragmatismus/. S takovými jako Vy,můžeme náš stát rovnou zabalit.
11. 03. 2014 | 11:21

pepa napsal(a):

Pane Hvížďalo, přál bych Vám žít s prázdnou kapsou, dejme tomu i pod mostem, nebo někde v zemljance, kde máte možnost žvanit o svobodě, ale s prázdným žaludkem,
promrzlý a ještě k tomu s láhví kořálky s metylalkoholem. Tam by se Vám pořádně
pročistil mozek. Já souhlasím se Zemanovým výrokem !
11. 03. 2014 | 11:33

aga napsal(a):

A ještě je tu otázka, proč vlastně oslovení blogeři odmítají. Jestli je důvodem opravdu "okopávání" od diskutérů, nebo prostě nechtějí blogovat ve zdejším kolektivu autorů i vlastníků, a nehledají radši nějaké nezávislé médium (je takové ještě?).
11. 03. 2014 | 11:45

David napsal(a):

Qin 11:21:

Chtěl bych Vás vidět, "hrdino".

S takovými jako Vy, by to náš stát nejen mohl rovnou zabalit, ale už dávno by žádný náš stát nebyl.

Pro příště doporučuji více myslet. Svaly jen nestačí.
11. 03. 2014 | 11:54

Petr napsal(a):

Taky si myslím, že politika ochrany lidských práv nás přibližuje moderním zemím s demokratickým právním řádem a že takovým postojem si můžeme získat respekt, což může naší pozici ve světě významně posílit. Na druhou stranu je vidět a asi je i všeobecně známo, že pan prezident, stejně jako jeho předchůdce Václav Klaus, jsou ze "starého železa" a že myslí pořád stejně, pro-totalitně.
11. 03. 2014 | 12:09

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Hvížďalo, Zeman na rozdíl od tebe ví,
že táhnout na Moskvu s novými hesly a se starými úmysly, není v našem zájmu, tak, jak to nebylo v předešlých taženích.
11. 03. 2014 | 12:10

Marie S. napsal(a):

Pane Stejskale,

já Vám chci poděkovat za slušnou úroveň zdejšího prostředí.
Nechodím sem dlouho, ale čtu si tady ráda - najde se tu hodně informací i názorů. Připomínku bych měla asi jen k té objektivnosti. Některé blogy jsou i pro "ideově nevyhraněného" dost silný kafe... jak už tu bylo řečeno, každý dnes má nebo si může najít své informace, a tak věšet až takové bulíky na nos soudným lidem, jak to občas někteří blogeři dělají, je mírně řečeno zarážející. A vážně se pak nelze divit, že proti velké propagandě nastoupí silný protitlak u diskutujících. Všimla jsem si, že jsou to znalí a přemýšliví lidé, citliví na silná slova ....

Proč se my Češi pořád musíme proti něčemu a někomu ostře vyhraňovat - ale proč tedy zároveň nehledáme i (relativně) objektivnější pravdu, která bývá často uprostřed, jakkoli to zní jako klišé...? Vědět, kdy zapnout emoce, a kdy je radši nechat dřímat a zapojit jen tu levou hemisféru je obtížné, ale stojí to za to.

Na zdejších diskutérech (čtu je raději než blog sám) oceňuju, že se umí vyjádřit, sdělení většinou mají hlavu i patu, vtip. To kdybyste chtěl, pane Stejskale, opravdový fičák, tak zkuste propojit nějakou sofistikovanou technologií tento diskusní prostor s fejsbúkem - možná by sem zavál pořádný průvan.
11. 03. 2014 | 12:14

K .V napsal(a):

Nejlepší jsou takoví ti hurá humanisti na cizí účet.
Laciné fráze umí každý.
.
My chceme mít teplo a elektřinu v bytě, obchod u zadku zásobený vším
- ale vy ostatní jste svi..ně že berete ropu a plyn od nedemokratického Putina, a zboží z ošklivé ČÍNY, jak s takovými můžete obchodovat
- vy ostatní jste ... protože stavěním silnic, domů, obchodů a továren ničíte krásnou přirodu a ekologii
- mělo by se pomáhat sirotkům, invalidům , nemocným , opuštěným, seniorům, dětem,matkám zejména samoživitelkám, kultůře a školství. Autor takového blogu už je super humanista, vy ostatní nekulturní barbaři to zaplaťte a udělejte, a hlavně nevysvětlujte že to není tak jednoduché a často pomáháme někomu kdo si to nezaslouží a jen parazituje. To byste ukázali barbarství.
atd atd...
.
A podle některých diskutujících vidím že to funguje a dokážou "humanismus" blogera ještě bezmezně obdivovat.
Blogera který popisuje CO ON SÁM UŽITEČNÉHO A HMATATELNÉHO UDĚLAL jsem tu ještě nenašel
11. 03. 2014 | 12:17

stejskal napsal(a):

To se budete muset zeptat jednoho každého z nich, pane ago (těch oslovených za posledních sedm let je dohromady cca. dva tisíce). Já zde jako příklad napsal, z jakého důvodu odmítli tři výše uvedení (pan Rychetský mi kupříkladu tehdy říkal, že si vyhradil jeden večer, otevřel láhev vína a projížděl debaty. Poté s díky odmítl, přišlo mu, že pod blogy debatuje pár stále stejných lidí, kteří cítí potřebu zaujmout silné stanovisko k úplně všemu na světě a zároveň vyčinit autorovi).

Libor Stejskal
11. 03. 2014 | 12:18

Belgičan napsal(a):

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a): 10:00

Belgičan
I v tkzv. Belgickém Kongu ?
:-)

Přesně tak pane či pani.
11. 03. 2014 | 12:22

Belgičan napsal(a):

stejskal napsal(a): 12:18

...přišlo mu, že pod blogy debatuje pár stále stejných lidí, kteří cítí potřebu zaujmout silné stanovisko k úplně všemu na světě a zároveň vyčinit autorovi).

Tak to by sedělo.
11. 03. 2014 | 12:26

john petres napsal(a):

Ty názory blogerů,preferující prachy před svobodou, jsou slova spokojených otroků.Reálsocializmus v duši i srdci.Mozek vynechávám,žádný se totiž u těchto,mimo hmoty,coby výplně hlavy,nenachází(problém tak dvou třetin české populace).Servus.
11. 03. 2014 | 12:28

aga napsal(a):

LS

Vy nám taky neříkáte úplně všechno úplně vždycky, pane Stejskale. Staří harcovníci, jako pan Rychetský, vědí, jak odpověďet politicko korektně, vlk se nažere, a koza zůstane celá.

Faktem zůstává, že se dnes skutečně nedá říci, že by názory zdejších blogerů nějak významně korespondovaly s názory veřejnosti, i podle různých průzkumů veřejného mínění.
11. 03. 2014 | 12:30

pozorovatel napsal(a):

Základní lidské právo je právo na sebeurčení. Nu, uvidíme, co bude pan Hvížďala a ostatní pravdoláskaři psát po krymském referendu...
11. 03. 2014 | 12:31

stejskal napsal(a):

Díky, paní Marie S.,

Jen vysvětlenou: debaty pod zpravodajskými blogy na Aktuálně.cz (tedy ne pod blogy) ještě nedávno probíhaly prostřednictvím facebooku. Ne vždy tomu tak ale bylo.

Původně mohl do debaty přispět úplně každý a nikdo to nijak nekontroloval ani neprobíral. Dostávali jsme stále více mailů, v nichž si lidé stěžovali, že to, co se tam objevuje, porušuje nejen obecné principy slušnosti, ale mnohdy naprosto flagrantně porušuje zákon. Zavedli jsmeč tedy tzv. administrátory diskusí, kteří ty desítky tisíc příspěvků denně četli a nejhorší excesy z debaty mazali. Situace se na nějaký čas zlepšila, ale za nedlouho to bylo ještě horší. Stačí pár jedinců, kteří se baví třeba tím, že testují, zda se jim podaří do debaty něco podobného dostat (pokud jsou jen trochu zkušení, nejde je zablokovat). Záhy to propstě ani administrátoři nestíhali. Poté jsme přešli na debaty prostřednictvím facebooku. Situace se zlepšila dramaticky. Přeci jen to šlo aspoň trochu korigovat. Napříkald tím, že fb profily těch nějvětších hulvátů šlo "zneviditelnit" na našich stránkách. Po dvou letech to zase začalo nabírat tradiční obrátky. Takže jsme nyní přešlo na debatní prostředí zvané Disqus. Samozřejmě to není samospasitelné, ale na nějakou dobu to snad zase nastaví nějaké trochu kultivovanější prostředí.

Zabývám se debatami na internetu více než deset let (z toho přes sedm zde). Asi málo kdo jiný zaznamenal horší odpornosti, jaké dokáží někteří anonymní debatéři ve snaze pobavit se, ublížit, urazit, ponížit, rozbít, zničit na web napsat. A nejen na facebooku.

Libor Stejskal
11. 03. 2014 | 12:31

Belgičan napsal(a):

aga,
pokud za názor veřejnosti nebudete považovat ten svůj názor, tak se dost mýlíte. Především ti mladí jsou toho názoru, že lidé s Vašimi názory by už měli jít do...
11. 03. 2014 | 12:33

Jarle HALSNES napsal(a):

Pane Stejskal,
bloggeři by sami měli mít zájem zde psát. Jestli nemají, asi něco neděláte dobře :-). Stařeček měl zřejmě na mysli to, že česká média, Aktuíálně.cz nevyjímaje, akcentují (a to je hodně kulantně řečeno) oblíbený český názor, že kdo je proti Putinovi/Rusku, ten je OK, nezávisle na tom, co se děje nebo neděje. Ukrajinci se začali (po kolikáté už?) mydlit sami mezi sebou. Krymští se pak chytili šance se z toho blbákova vymanit, zatímco ukrajinci řvou cosi o nedělitelnosti země, která si za 20 let nedokázala vytvořit smysluplnou vládu. Podle mne svět, bohužel, nemá specifikované poctivé podmínky, kdo, kdy a proč má nebo nemá právo na sebeurčení. Jisté ale je, že ze země, kde ke dobře, se neutíká. Dovedete si představit např. separatistické tendence v kantonu Zug, nebo třeba v kraji Telemark? No vidíte. Zato Baskicko, Katalánsko, Skotsko nebo Vlámská část Belgie, stejně jako Jižní Tyrolsko, to je jiná káva, není-liž pravda... A proč třeba Kurdistán nemá nárok také nikdo neví.
11. 03. 2014 | 12:37

Marie S. napsal(a):

p. Stejskal

No právě, proto taky na FB nejdu a svoji poznámku jsem myslela ironicky.
Diskuse s generační skupinou, která se na FB cítí doma, by nebyla můj šálek čaje - z prostého důvodu- nerozumím jazyku bez interpunkce a bez mezer :(
Hezké odpoledne.
11. 03. 2014 | 12:40

Jarle HALSNES napsal(a):

Míval:
Podepisuji bez výhrad. Naprosto přesné. Škoda, že to málokdo chápe.
11. 03. 2014 | 12:42

santawizard napsal(a):

Psát a číst kritické články a komentáře je velké umění.Blogaři mají křesťanská jména a diskutující mají křesťanské přezdívky.Jední jsou na jevišti a druzí jsou za plentou.
I když dneska už existuje nová svoboda náboženská,politická a podnikatelská pro všechny i tak existuje přebytečné množství nekalé soutěže a zdravé konkurence ,ale nedostatečné množství partnerství a spolupráce.Proto si hodně zdejšího lidu začíná myslet ,že to bylo za komunismu lépe i když žádná svoboda náboženská ,politická a podnikatelská nebyla.Protože celý svět věří jenom ve vojenské kaplany ,ale nesmí věřit v žádné hospodské kaplany ,je jenom přirozené,že lidstvo už dávno zakopalo dýmku míru a vykopalo válečnou sekeru.
I když každý vojenský kaplan říká ,že zabíjet v útoku je velký hřích a zabíjet v sebeobraně je malý hřích,toto pravidlo se už jenom zneužívá ,jako by to měla být raději velká a malá ctnost.
11. 03. 2014 | 12:47

Jarle HALSNES napsal(a):

Marie S.:
Mám takový dojem, že to české vyhraňování se proti kdekomu souvisí s českou povahou: Je velice lákavé si neúspěch vysvětlit tím, že mi někdo zabránil něco udělat, místo toho, abych se snažil udělat to doopravdy. Češi mají tyhle "problémy" od nepaměti: Avaři a Frankové, pak dlouho Němci, pak Habsburci, pak válka, krize, znovu válka, komunisti, "rusáci", no a nakonec EU a znovu krize....
11. 03. 2014 | 12:51

Stařeček napsal(a):

Stajskal - pane Stejskale, ze mne je sedmdesátitříletý sklerotik, ne ale úplný pitomec. Vy sám jistě dobře víte, že tu žádná anonymita neexistuje. Prostě to v dnešní době není možné. Proto také ti, podle Vás okopávaní na tom nejsou o nic hůře, než ti okopávači. V poslední době sem chodím mnohem méně než dříve. Chtěl jsem se tím vymanit ze skupiny diskutérů, kteří se některými i Vámi zmíněnými nicky nechali vyprovokovat. Chodil jsem sem proto, že jsem se chtěl seznámit i s jinými názory, než mám já sám a sem tam mne dokonce někdo i v mém osobním bludu napravit. Lexe a vlka jsem spomenul jenom proto, že jsou patrně dobře informovaní. Tož asi tak. Prostě si nemyslím, že ti okopávaní jsou nějací chudáci. Vám díky, že nás trochu kultivujete, i když ne rovnoměrně. S úctou Stařeček.
11. 03. 2014 | 12:54

RedNeck napsal(a):

Taky si do Drozda kopnu:

"...jsou ohroženy politikou, která si říká politika ochrany lidských práv."

Jinými slovy: politika, pro niž je ochrana lidských práv pouze krycím názvem. Tímto velmi podstatným sdělením se ovšem náš mienkotvorce a spindoktor z největších samozřejmě vůbec ale vůbec nezabývá, nýbrž jeho původní smysl naprosto překroutí a pozornost se snaží odvést úplně jinam.
11. 03. 2014 | 12:54

K .V napsal(a):

Pane Stejskale, píši vám to asi po desáté, i když jste mne za to několikrát i zabanoval.
Úroveň diskuse má hodně společného s úrovní blogů. Jistě sám znáte autory kteří mají věcnou diskusi bez urážek a napadání, byť se věnují kontroversním tématům.
A jsou blogeři, na které snad ani nejde reagovat slušně-, a oni sami urážejí své čtenáře- viz blogy o zničeném genofondu Čechů od Klímy a Hvížďaly, viz líčení Hokeše komu na vojně před 35 lety chtěl rozbít hubu a vysklít okna a jak důstojníci byli tupí šimpansi, jejich ženy a děti také, a samozřejmě nemohou slušnou diskusi vyvolat i naivní politické agitky o Ukrajině typu Puť Puť Puť, také to jak Burian brání "střelám vlastním tělem? atd, když autoři jasně nevědí o čem vůbec mluví.
11. 03. 2014 | 12:55

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Jeden z posledních přírůstku mezi „ochránci lidských práv“ je Kalousek, který chce pohnat Janukoviče do Haagu.

Pokud chcete vidět něco opravdu lidsky odpudivého, tak hledejte mezi ochránci lidských práv, tam dnes najdete ty, kterým jsou lidská práva nejvzdálenější, a pokud jde například o Rusko, tak Kalousek se Schwarzenbergem by se spíše mohli pojmenovat ochránci práv ruských oligarchů.
Jak těmto dvěma záleží na lidských právech u nás, asi víte.
11. 03. 2014 | 12:59

Petr napsal(a):

Líbí se mi, jak se tady každý snaží shodit legitimitu ukrajinské vlády, legitimitu demonstrace, jak každý chce, aby stříleli do lidí sami demonstranti. Jak každý fandí Rusku, jak každý fandí totalitní vládě. To že jiní fandí demokracii je naprostá nestoudnost, to že jiní chtějí žít ve svobodě je trestuhodné. No co dodat, jsem asi naprostý rebel :-)
11. 03. 2014 | 13:04

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Baví mě zejména to , jak tkzv. humanrightisti a demokrati hájí totalitní rozhodnutí totalitního vůdce Chruščeva a brojí proti referendu - na Krymu.
To fakt nemá chybu.
Prostě vždy tak, jak se to hodí. Jendou je puč či rozhodnutí totalitního vůdce činem , který je třeba obhajovat...jindy je referendum odporným aktem zvůle tyranem zmanipulovaného davu.

P.S. Jak v blázinci, ale co lze čekat od lidí, kteří se půl života aktivně podílejí na legitimizaci režimu pod vedením KSČ, půl života pak proti takovým režimům bojují, mezitím si ale přikradou z veřejných majetků - to aby mohli být " nezávislými", bojovníky.
Oni ale závislými jsou - na své hlouposti, silně závislými. Je to jak s drogama, liší se od nichta hloupost jen v tom, že je vždy po ruce, není třeba si ji kupovat, někde složitě shánět atd..
11. 03. 2014 | 13:07

Petr napsal(a):

proč ty biliony vrátit nejde ?:-))
11. 03. 2014 | 13:09

Marie napsal(a):

"Respekt k malým státům je založen především na jejich respektu ke společným pravidlům a hodnotám".
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/329966-vratme-do-hry-radar-v-cesku-navrhuje-kvuli-ukrajine-americky-senator-mccain.html
Toto jsou ty tradiční hodnoty, jejichž průkopníkem byl Václav Havel," za jehož vlády požívala naše republika nejvyššího respektu." (Koho, o tom se nic neříká).
Lidská práva jsou největší překážkou prosazování těch jediných pravých "lidských práv a společných pravidel a hodnot".
Je již více, než zjevné, že za lidská práva se zaměňují zájmy někoho úplně jiného, než obyčejného člověka.
Někdo by měl už jednou provždy jasně definovat, že zasazováním radarů do krajiny cizích zemí neprospívá nejen lidským právům, ale i ochraně základních práv a svobod, navíc pokud o tom hovoří příslušník cizí velmoci, jemuž náš stát evidentně připomíná ani ne tak území, na kterém žijí bytosti se stejnými právy, jako v jeho státě, nýbrž předsíň, kam se odkládají špinavé boty.
Čekala bych to právě od prezidenta.
11. 03. 2014 | 13:12

xx napsal(a):

protože mu šibe
11. 03. 2014 | 13:12

Petr napsal(a):

Zajímalo by mě tedy, co jsou ta jediná pravá "lidská práva"? Co jsou ty pravé společenské hodnoty?
11. 03. 2014 | 13:15

Kelt napsal(a):

Belgičan.
lidská práva byla v této zemi flagratně porušována vládou Nečase-Nagy,kdy z důvodu nevýkonnosti ekonomiky,kterou zavinila svým ekonomickým mičurinstvím,tak odepírala širokým vrstvám obyvatel právo na důstojný život,což je jednou z podstatných částí listiny práva a svobod,která je součástí Ústavy ČR.
Takže v tom s Vámi souhlasím,že se vláda Nečase chovala zločinně.
11. 03. 2014 | 13:16

Petr napsal(a):

Kelt
co to prosím plácáte za nesmysly? Co mají společného manželé Nečasovi s porušováním lidských práv?
11. 03. 2014 | 13:18

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Petr
Nejsou/nebyly by/ k mání v hodnotách takových, aby to neponičilo mnohé státní organizace od Washigtonu přes Tokyo a Peking až po Brusel. Nezbývá než víra v dolar, podobně jako se kdysi věřilo ve věčnost Krista, je třeba věřit ve věčnost dolaru.
-------------------
http://uk.reuters.com/article/2014/02/28/tvo-olkiluoto-idUKL6N0LX3XQ20140228

http://en.wikipedia.org/wiki/Olkiluoto_Nuclear_Power_Plant

"...In December 2012, Areva estimated that the full cost of building the reactor will be about €8.5 billion, or almost three times the delivery price of €3 billion..."
"... Because of the delays, TVO and Areva are both seeking compensation from each other through the International Court of Arbitration. In October 2013, TVO's demand for compensation from Areva had risen to €1.8 billion, and Areva's from TVO to €2.6 billion In December 2013, Areva increased its demand to €2.7 billion.
According to some estimates, Olkiluoto reactor could be the fifth or sixth most expensive structure in the world, even more expensive than the Large Hadron Collider in Switzerland...."

http://yle.fi/uutiset/fennovoima_and_rosatom_sign_contract_for_pyhajoki_nuclear_plant/6997395

Co k tomu rozumbrada Stropnický - odborník nejen na Shakespeara , ale i na Waterloo či Temelín ? Že by Finsko bylo Putinovým vazalem Co Kchárl ? Co Vopěnková ?
:-))
11. 03. 2014 | 13:19

Petr napsal(a):

no tak ve věčnost Krista se věří pořád:-)
11. 03. 2014 | 13:21

K .V napsal(a):

Petře, lidská práva a svoboda spočívají především v tom, že máte právo se živit prací a dostat za to přiměřenou odměnu, stát má nastolit základní pravidla a bránit ty slušné proti kriminálníkům. Potom snad následuje právo si volit svobodně vládu, a v referendu rozhodovat o zásadních otázkách
.
V tomto smyslu se stav lidských práv po cinkání klíči r 89 velmi zhoršil
.
Ukrajinci taková práva měli za Janukoviče mnohem více než co jim nabízí násilníci z Majdanu. A je smutné když se dnes "demokrati" nejvíc bojí referenda a voleb na Krymu i v celé Ukrajině. Když "demokrati" se nejvíce bojí vyšetřování kdo střílel a zabíjel na Majdanu.
A když proti Ruským vojskům na Krymu ( pokud tam vůbec jsou) nejvíc žvaněním bojují ti co vyslali naše okupační vojska do Iráku, Afghanistanu, ti co schvalovali " humanitární bombardování" Jugoslávie, ti co chtějí cizí US Army u nás na Brdech. Vraždění civilistů a vyvolání války najednou nevadí?
11. 03. 2014 | 13:27

stejskal napsal(a):

Mýlíte se, pane Stařečku,

jen trochu poučenější uživatel internetu dokáže měnit svou identitu způsobem, že ji neodhalí ani BIS. Aktuálně.cz se Vašimi IP adresami či jinými identifikátory nezabývá, protože toto narozdíl od Vás tuší. To si fakt myslíte, že někoho zajímá, kdo sem píše?

Ale jestli někdo chce okopávat, je to jeho věc (asi jste si všiml, že se zde okopává od rána do noci). Vypovídá to vždy jen o tom, kdo okopává, nikdy o tom, kdo je okopáván. A je jedno, jestli jde o blogera či debazujícího.

Libor Stejskal

P.S. Nemyslím si, že jste "pitomec".
11. 03. 2014 | 13:30

Petr napsal(a):

Slušné proti kriminálníkům má bránit právo, zákony a jejich vymahatelnost. Proto je třeba stát budovat a aktivně se zajímat o to, co se děje a když něco nefunguje, tak musí být vidět, že je to vidět:-) Je fakt, že naše země se dost propadla do letargie a odevzdanosti, ale musím říct, že za poslední tři čtyři roky se to hodně zlepšilo. Hlavně díky topce, která zase začala obhajovat slušný právní stát. I úpadek ODS znamená určitou naději.
11. 03. 2014 | 13:31

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Petr
No právě - proto je zde záruka, že to fungovat bude i ve směru toho dolaru. :-)

Tak zatím, odcházím posílit Druhý burzovní front.
11. 03. 2014 | 13:31

Karel napsal(a):

Lidská práva a hodnoty zahrnují soubor pravidel, které si vytváří nějaké kulturní společenství, protože mu vyhovují. Při jejich prosazování však nesmí narušit hodnoty a práva jiného společenství a už vůbec ne ohrozit někoho na životě, byť by měl představu o lidských právech jinou. K obraně vlastních práv se má sáhnout pouze v sebeobraně, nikoliv agresí u společenství s jiným systémem hodnot.
Z čehož vyplývá, že strkání nosu do záležitostí jiného kulturního společenství, navíc s rozpoutáním teroru by mělo být po zásluze "odměněno".
11. 03. 2014 | 13:33

Petr napsal(a):

Lidská práva a hodnoty tedy mohou být určitým kulturním dědictvím. Naše evropská kultura je ve všech zemích Evropy hodně ovlivněna křesťanstvím, stejně to platí i u Ukrajiny. Všechny totalitní způsoby vlády a držení lidí v nesvobodě je v rozporu s křesťanskou tradicí, myslím, že takové režimy prostě do Evropy nepatří.
11. 03. 2014 | 13:37

skeptický napsal(a):

Otevřel láhev vína...
Hm,to vysvětluje některé zajímavé výnosy.V Américe se říká střízlivý jako soudce.
Nějaký bezdomovec co dostal pět let že ukrad v sámošce sejra řekl soudci , že musí být opilý.Tak dostal dvacet let navíc.
Tak se ani se nedivím,že na Walkerovi,Texas rejndžr ty soudce občas střílejí.Proto se tam do toho nikdo moc necpe jako tady,a nechávají to emancipovaným menšinám.

Někteří bývalí politici tu vůbec měli v zadání kazit státu kšefty,a vymýšlet sabotáže .Těm,co to pořád dělají Zeman vadí.Pořád říkám,že ho nakonec dostanou doktoři.Dělat všechno naopak!!!
11. 03. 2014 | 13:42

K .V napsal(a):

Milý Petře, ať je to jak chce, když vás někdo nažene na barikády nebo jiné akce "Za svobodu a lidská práva", je to neklamné znamení že někomu právě děláte užitečného idiota, a někdy se ani po desetiletích nedozvíte komu
11. 03. 2014 | 13:46

Petr napsal(a):

No, já osobně bych, byť by to jistě znamenalo najíst velký kus odvahy, šel. Ne z popudu prozápadní propagandy, ne proto, že by mě někdo zblbnul. Já se osobně považuji za člověka, který má svůj vlastní názor. Spíš v Rusku probíhá naprosto zcestná propaganda, to že Janukovyč dělá z lidí neonacisty je naprostá a zjevná lež.
11. 03. 2014 | 13:51

Petr napsal(a):

Problém je pak v tom, že lidi pro-totalitní, lidi nějak zařazení do mocenské struktury, tuto lež šíří a hlásají ji natolik hlasitě, aby všechny ostatní přesvědčili. I oni sami vědí, že to tak není, jen za každou cenu musí ty ostatní přesvědčit.
11. 03. 2014 | 14:03

Kelt napsal(a):

Petr 13.31,
tak TOPka začala hájit slušný právní stát-minulé čtyři roky.
Já pamatuji trochu něco jiného-opilecké extempore Kalouska v PS,když SZ požádal o vydání Parkanové.
Také neustálý boj TOPky v čele s !knížetem" a Kalouskem proti zákonu o prokázání majetku-protože by se jednalo o buzeraci slušných podnikatelů-asi měli na mysli Rittiga,Janouška,Oulického Štávu a další-ten seznam by stránka nepobrala-zkrátka celou tu plejádu slušných a poctivých podnikatelů.
Také se Kalousek probral/činím ho za to odpovědným/a začal být aktivním ,až když zcela zaspala celní správa a máme zde 50 úmrtí na metanol.
O jeho podpoře hazardu,kdy obce nemohly ovlivňovat z rozhodnutí Kalouskova MF počet výherních terminálů také asi zapadá do Kalouskova "právního státu."
Až totiž odsoudí Nečase a Nečasovou za korupci při výměně trafik za to správné hlasování v PS,tak konečně dojde také na Kalouska,který tu korupci dovedl do konce jmenováním těch"odborníků",bez kterých by se stát neobešel-dle jeho vlastních slov.
Pak teprve dojde k naplnění hesla o právním státě.
11. 03. 2014 | 14:03

Jana Pechová napsal(a):

Když za nic moc jiného, vždycky jsem si Miloše Zemana vážila aspoň za postoj k okupaci ČSSR vojsky Varšavské smlouvy, za který byl vyloučen z KSČ.
Od doby jeho ostudné prezidentské kampaně čím dál častěji přemýšlím, co ho vlastně k tomu postoji vedlo. A přiznám, že odpovědět si neumím.
11. 03. 2014 | 14:05

mb napsal(a):

Jinými slovy pan prezident říká, že politika, jako správa věcí veřejných, do které nutně patří i ochrana základních práv a svobod, je méně důležitá než ekonomika.

... možná to má co dělat s bolševismem ... bolševici ( a Zeman a Klaus jakbysmet) vyznávají nadřazenost ekonomiky nad politiou ...

ls napsala: Ale jinak máte pravdu. "Novou krev" by to jistě chtělo. Problém je, že se dost těžko shání. Ne každý je ochoten nechat se zde na blozích zadarmo neustále okopávat některými neurvalými "debatéry".

Libor Stejskal

... já jsem neodmítl ...

hezký den ...
11. 03. 2014 | 14:21

jozka napsal(a):

Mozna byste si mila Pechova mohla konecne pripustit, ze jedine, co bylo na jeho prezidentske kampani ostudne byla skutecnost, ze si dovolil jit proti vasemu favoritovi.

Mozna by stacilo vzit rozum do hrsti a vubec by toho diveni bylomin, treba i nad vrtochy krymskych obyvatel...
11. 03. 2014 | 14:28

Petr napsal(a):

jo, diskutovat zde vyžaduje odvahu... ;-)
11. 03. 2014 | 14:34

modrý edvard napsal(a):

Jarle "Krymští se pak chytili šance se z toho blbákova vymanit, ..." ...ať se vymaňují, ale férové hlasování se nedá uspořádat v okamžiku, kdy je Krym okupován cizími vojsky. Důkazem je, že tam nechtějí pustit misi OBSE . Proč asi?
Pompeius: "nemohlo by nikdy dojít k ostrakizaci Švýcarské konfederace .." 1. zatím k ní nedošlo, 2. Švýcaři se chystají zrušit dohody s EU, nejde o ostrakizaci.
Všeobecně: každý si může volit nick jak chce, třeba jako Cibulka volební seznam, ale pokud ten nick vypadá jako slohové cvičení, s dotyčným jedincem se špatně komunikuje.
11. 03. 2014 | 14:54

Jana Pechová napsal(a):

jozka
Možná vás to překvapí, ale já jsem v prezidentské kampani žádného favorita dopředu neměla.
Pokud byste mě neměl chuť jen okopávat, jistě byste to snadno zjistil z tehdejších diskusí pod zdejšími blogy z doby před prvním kolem voleb.
Jestli něco favorizuji, pak je to fér hra. A význam slova fair je spravedlivý, čestný, slušný. Kdo z těch dvou tu hru tak hrál, na to si odpovězte sám. A dnes si do toho už můžete zakomponovat i těsně povolební procesy se spolupracovníky z volební kampaně.
11. 03. 2014 | 15:03

Marie S. napsal(a):

Jarle HALSNES, 12:51

Jo jo, taky jsem pár takových stěžovatelů poznala, nakonec se vždy ukázalo, jak to s nimi bylo doopravdy, na výmluvy jsme u nás mistři. Ale jsou i tací, co nemůžou, i kdyby stokrát chtěli...Pro ty tu má být systém sociální pomoci.

Souhlasím i v tomto: My bychom především měli usilovat, abychom své hodnotové vidění byli schopni ubránit a abychom svět o jeho přednostech dokázali přesvědčit nejen slovy, ale i hospodářskými výsledky. Jinak budeme pouze směšnými tajtrlíky, které ostatní nechají žvanit, dokud je to neomrzí. Míval 10:59

A tím se dostávám k reakci Hvížďaly na Zemana: "Jinými slovy pan prezident říká, že politika, jako správa věcí veřejných, do které nutně patří i ochrana základních práv a svobod, je méně důležitá než ekonomika."

Nejsem znalec, ale něco mi jasně říká, že politiky se nenajíme. Politiky už tu bylo tolik, že je z ní leckomu zle, a nepomohla nám k ničemu dobrému (nebo lze říci, že těch pozitiv není až tak příliš). Politika snad ani není správa věcí veřejných - od toho jsou tu státní úředníci a ministerstva, aby nezávisle na momentální politické garnituře řídili věci veřejné v souladu se zákony a v zájmu a ku prospěchu nás všech. A to u nás chybí.

Máme politickou svobodu, ale hospodářské výsledky v nedohlednu. Co ještě se musí stát, aby to správci věcí veřejných začali měnit? Kdy u nás budou pořádné zákony a začne se dbát na jejich dodržování, padni komu padni? Nemohli by naši svobodní novináři zapřít úsilí třeba tímto směrem? ne, takový idealista nejsem.
11. 03. 2014 | 15:12

yaya napsal(a):

Referendum o Krymu neuznáme! To takové hlasování "volby" v Afganistánu či Iráku, kde nebyli žádní okupanti ani statisíce povražděných a miliony uprchlíků, tak to se to uznávalo. Stejně jako Kosovské referendum, které vycházelo přímo ze Srbské ústavy. Holt, EU společně s USA říkají, kde demokracie je a kde není. Já si myslím, že Američanům vadí, že obyvatelstvo Krymu Ruskou přítomnost bere jako správnou a na chudáčky Americké vrahy všude střílí, proto tam musí pouštět bomby na hlavy těch, kdo je nemají rádi a přesvědčit je o opaku.
Teď by mel Hvížďala a spol. najít rozkazy Nanukoviče o tom, že policie a vojáci mají na Mejdanu postřílet všechny demonstrující, potom další domy se zlatými kohoutky svržené věrchušky. U nás doma přece všichni ti Dalíci, Kožení, Vostří, Krejčířové, bakalové a další a další zločinci, kteří využili svých styků s politiky k vlastnímu obohacení na úkor ostatních nic takového přece nemají. Až se u nás zradikalizuje chudina, tedy plebs, jsem zvědav na všechny ty pisílky, co budou tvrdit, a žení k tomu daleko.
11. 03. 2014 | 15:13

Petr napsal(a):

K těm hospodářským výsledkům, zase si myslím, že si zaslouží pozornost fakt, že se Česká republika drží na velmi vysoké životní úrovni. Ano, jsou tu rozdíly, hlavně mezi regiony, ale s tím se má něco dělat. Ne když oranžovo rudé koalice na krajských úřadech prohýří evropské dotace na regionální rozvoj v různých pochybných projektech, myslím, že za chudobu některých regionů můžou právě komunisti ... to aby měli nespokojené voliče!
11. 03. 2014 | 15:21

Ládik!!! napsal(a):

Miloš zeman nemá nepovedený jen jeden výrok. Má nepovedený celý život. V mládí ho přijali do KSČ, vydržel tam 2 roky. Byl pomýlený? Nebo ne? Kdyby byl pomýlený, byla by to vlastnost, která by ho měla diskvalifikovat pro funkci presidenta republiky. Pomýleného presidenta jsem nikdy nechtěl. Kdyby nebyl pomýlený, neměl být presidentem pro aktivní účast ve zločinecké organizaci. A Miloš zeman presidentem přesto je. Něco tedy není v pořádku. Ne s ním (ten za sebe nemůže), ale s českým národem - nebo alespoň tou jeho částí, která ho volila a kterou on při každé příležitosti operuje.
11. 03. 2014 | 15:32

Zbyněk napsal(a):

Opět zde létají slova, jako nacismus, Bandera, fašismus. Převážná většina zdejších diskutujících, kteří mají toto v oblibě, pod jinými blogy hýří výrazy jako montovny, nadnárodní řetězce, cizáci atd. Jako přiléhavější výraz bych vyděl vlastenectví. Bandera byl ukrajinský vlastenec a národní hrdina, člověk spíše podobný našemu Žižkovi. Jan Žižka z Trocnova má u nás sady, ulice, městské čtvrti a Ukrajinci byli nuceni zírat na Leniny a Staliny, modly uchvatitele. No trpělivost došla a mladí se vzbouřili. Nechtějí se nechat šikanovat lidmi, milujícími zlaté kohoutky a držáky toaletního papíru.
11. 03. 2014 | 16:37

Joe Ratata napsal(a):

Ládík
Pomýlení prezidenti byli už před Zemanem.
Třeba takový Klaus byl za socializmu kádrová rezerva. Jak jinak si vysvětlit jeho stáže na Západě, kam by se jen tak někdo nedostal. Pak založil ODS, což, jak se ukazuje, je rovněž zločinecká organizace s mafiánským pozadím, byl jejím předsedou a pak jste ho vy pravičáci spolu s komunisty zvolili prezidentem.
Čili, nic nového pod sluncem.
11. 03. 2014 | 16:42

Kelt napsal(a):

Ládíku!!!,
nic si toho nedělejte-Vy za to také nemůžete-lidé jsou různé.
A že by bylo potřeba vyměnit více jak polovinu voličů,s tím nejste orginální.
Protože,jak pravil jeden z pobočníků "Kchárla s čírem",režisér Hřebejk,
tak Zemana volila rudohnědá prasata -2 750 tisíc.
Možná,že Vám uniklo,že M.Zeman již v roce 1988 v létě v časopise "T"éčko předpověděl konec socialismu v Čechách.Za to ho vyhodili z práce.To bylo v době,kdy všichni bojovní dnešní antikomunisté včetně Vás ,drželi hubu a krok.
Já Vám na oplátku sdělím,proč jsem nevolil "Kchárla",ale Zemana a to až v druhém kole.
K.S.udělal maturitu až na reparát.Pak zkusil tři vysoké školy,kde nikde přelezl přes druhý semestr."Živil"se co by kavárenský povaleč a ozdoba vídeňských nočních podniků za peníze svého strýce,který ho adaptoval.Nikdy nezavadil o žádnou práci.
Ve zralém věku se oženil s dcerou prominentního rakouského nacisty.
Do Česka se vrátil restituovat,což jak sám přiznal trochu popohnal úplatky.
S Bakalou zprivatizoval karlovarskou Becherovku,která poté zkrachovala.
Postupně v Česku prošel čtyřmi stranami a jako MZV souhlasil s "humanitárním bombardováním"Srbska a posléze prosadil uznání odtržení Kosova od Srbska.
Pravdou je,že naživo jsem ho viděl pouze v PS,kde většinu času prochrápal s hlavou na lavici.
To,že přivedl do společnosti dívku,co v Lubenci,v hospodě IV.kategorie předváděla lesbický sex,tak k tomu již není co dodat.
11. 03. 2014 | 16:52

Kelt napsal(a):

oprava:adoptoval
11. 03. 2014 | 16:55

Kelt napsal(a):

Zbyňku.
Stefan Bandera= Jan Žižka z Trocnova.Tak to se Vám opravdu povedlo-za takovou mozkovou poluci se v Dobřanech fasuje maková buchta.
Ale je to Váš názor-hajte ho až do roztrhání těla.Budete možná slavný a v Mukačevu po Vás pojmenují ulici.Jenom to prosím neříkejte před Poláky,Volyňskými Čechy,Židy a Rusy.
To pojmenování té ulice by mohlo být in memoriam.
11. 03. 2014 | 17:05

Ládik!!! napsal(a):

Kelte,
blog není o nepovedeném výroku K.S., ale M.Z. Mimochodem, já jsem nevolil nikoho z mnoha důvodů. Nikde jsem nenapsal, že je potřeba vyměnit voliče - to je Vaše věta. Tvrdím jen, že z velkou částí populace není něco v pořádku. Volí lháře, kupuje Blesk a čučí na Novu.
11. 03. 2014 | 17:41

Ládik!!! napsal(a):

... s velkou... pardon
11. 03. 2014 | 17:43

Ládik!!! napsal(a):

Tragédie je, že velká část české populace má tendenci lézt silnějšímu do řiti, i když ten o to nestojí.
11. 03. 2014 | 17:53

aga napsal(a):

Ládík!!!

No já to vidím spíš tak, že je něco v nepořádku s tou malou částí populace, co sem tu Novu a Blesk zatáhli, a vypustili Krakena na nepřipravené natěšené obyvatelstvo, které nemělo nejmenší šanci vypěstovat si imunitu. To jsou ti praví viníci, a systém, který je podporuje.
11. 03. 2014 | 17:55

Ládik!!! napsal(a):

aga -
já blbec si vždycky představoval, že naprostá většina lidí je svéprávných.
11. 03. 2014 | 17:58

aga napsal(a):

Ládík!!!

To je tedy blbý argument. Svéprávnost nerovná se přístup k informacím, ani schopnost odolávat odbornému vymývání mozků, do výzkumu kterého je nacpáno tolik prachů, že funguje i na svéprávné. Například vy jste pravděpodobně svéprávný, ale přeci nechápete tento prostý fakt, na kterém je založena účinnost propagandy.
11. 03. 2014 | 18:09

pgjed napsal(a):

Ctít nějaké Listiny, či jiná psaná či nepsaná pravidla? nebo chtít aby si uvědomil, že ČR musí věnovat pozornost a úsilí všech záležitostí, které se jich vážně dotýkají, současně? No to byste po panu Zemanovi vskutku chtěli příliš!
11. 03. 2014 | 18:11

aga napsal(a):

PS

Ale i kdyby všichni propagandou zblblí byli nesvéprávní, a nad nimi čněl jenom svéprávný Ládík, přeci to nijak nezmenšuje vinu těch, kteří tuto nesvprávnost vědomě zneužívají. Další asociál, kterému je sympatičtější zločinec než jeho oběť.
11. 03. 2014 | 18:13

Ládik!!! napsal(a):

Nemá to cenu. Je to marný, je to.......
11. 03. 2014 | 18:20

Ládik!!! napsal(a):

aga -
normální člověk si přečte Blesk 1x, nechápavý 10-100x a těžce poškozený 1000x. Že by propaganda tak dlouho vymývala mozky? Možná máme rozpor v pojmech. Já chápu "vymývání mozku" tak, že vymytím zmizí mozek z dutiny lebeční. Vy možná máte představu, že mozek v dutině lebeční zůstane jen ve formě šedé kůry mozkové a vnitřek pod kůrou je vystříkán wapkou. Ale do hlavy Vám nevidím, tak nevím. A je mi to jedno.
11. 03. 2014 | 18:27

Marie S. napsal(a):

Pane ago,

dnes jsem dospěla k názoru, že největším manipulátorem jsem si já sama. Ty největší voloviny a brouky do hlavy jsem si tam nasadila právě já. Co s tím? Že bych už byla oběť těch podprahových či jakých technologií? Nebo je to jarním sluncem?
11. 03. 2014 | 18:31

Kelt napsal(a):

Ládík!!!.
"nevolil jsem nikoho z mnoha důvodů"-to Vám mohu a nemusím věřit.
Jelikož se zde silně angažujete proti levici a máte zato,že s polovicí národa není něco v pořádku a to s tou,co volila Zemana,tak to jednoznačně vypovídá o Vaší volbě.
Vy to samozdřejmě popřete-jenom mne neustále udivujete tím,jak si vybíráte téma ročního angažování Zemana v KSČ a vyvozujete z toho tak hloupý závěr.
Při tom jako zavilému antikomunistovi Vám vadí roční angažmá Zemana v době pražského jara,kdy do KSČ vstupovali lidé i z čistě idealistických důvodů a nevadí mnoha roční členství u dnešních tzv.pravičáků,zejména z doby Klausovy kuponovky.
Děláte na mne dojem,že svým pravičáctvím si zde léčíte komplex jako např.senátor Štětina,či jeden z členů štábu "Kchárla" Svěrák st.,který byl v KSČ 8 let.
Takže pro mne jste bývalý a dnes tazvaně polepšený komouš.
11. 03. 2014 | 18:38

aga napsal(a):

Marie S.

Přemýšlím o Vás a o Vaší roztomilé pacifikující technice. V zásadě se mi líbí, ale jen když to nezkoušíte na mne :). Kromě všech brouků, které si do hlavy nasazuji sám, tu objektivně existují zájmy a technologie na další brouky, které se mi tam snaží nasadit někdo druhý. Je dobré být si toho vědom, ne že ne.
11. 03. 2014 | 18:44

Marie S. napsal(a):

aga

Čekala jsem takovou správně zamotanou odpověď.
A moc roztomilá ta technika zrovna není, to mi věřte :)
11. 03. 2014 | 18:52

Ládik!!! napsal(a):

Kelte,
Vy mi připadáte nějaký ublížený. Zeman byl v KSČ 2 roky, ne 1 rok - jako obvykle lžete (nevím proč, nic tím nezískáte). Předtím musel být jistě kandidátem. Myslíte, že z idealistických důvodů? Jako v roce 48, kdy během několika (2-3) dnů vstoupilo do KSČ 20 000 idealistů? To je mi divné, když marxismus = materialismus. Vadí mi členství v KSČ u každého, kdo s tím seknul a přešel ke konkurenci. To se nedělá, to je důkaz křivého charakteru - s takovým profilem už musel vstupovat do strany (jakékoliv). Proč si myslíte, že jsem zavilý antikomunista? Nemám rád křiváky. Rovný komunista mi nevadí - je můj názorový protipól a to je vše. Nepůjdu s ním na pivo, ale můžu ho zdravit. Kdežto křivák, co vlezl do ODS a potom do ČSSD, to je hnus. Stejný, jako když někdo lže. A veřejně lhal zeman, sprostě, účelově, cynicky. Hnus nejhrubšího ražení.
11. 03. 2014 | 19:04

Ládik!!! napsal(a):

Těch 20 000 myslím jen v Ostravě (podle knihy, co nedávno vyšla). V Praze tam vlezlo určitě více idealistů a rychleji.
11. 03. 2014 | 19:06

Ládik!!! napsal(a):

A ještě mu teče slina po podhrdlí.
11. 03. 2014 | 19:07

Kelt napsal(a):

Ládíku!!!
číst sice umíte,ale porozumět čtenému Vám dělá značné potíže.
Já jsem mluvil o angažovanosti,ne o členství-dokážete pochopit ten "malý rozdíl"?
Rovní komunisté Vám nevadí-boží prostoto.Jak je testujete na rovné a křivé,když dle Vašich dřívějších vyjádření jsou všichni členy zločinecké organizace.
Vy si vůbec nevidíte do úst/chtělo se mně napsat do huby/.
Jste bývalý komouš a nedokážete se s tím vyrovnat.Budiž Vám útěchou,že nejste sám.
11. 03. 2014 | 19:23

petrof napsal(a):

jsou to ale paradoxy.....630 tis. nezaměstnaných....a přitom je práce všude, kam se podíváš. Co ale chybí je zaměstnání.....kdo ale zaměstná ty tisíce a tisíce sociologů, politologů, japanologů, tlumočníků a odborníků na všechno jiné, než na práci....které naše školy chrlí s každoroční pravidelností, ale naprosto nepřipravené pro život??!!!
11. 03. 2014 | 19:26

Kelt napsal(a):

Petrof,
velice zajímavá úvaha.
Ještě by to ale vyžadovalo to podpořit fakty-to jest strukturou nezaměstnanosti absolventů dle jednotlivých oborů-jinak je to jenom výkřik do tmy.
11. 03. 2014 | 19:39

koršan napsal(a):

p. Stejskal:

ad 11. 03. 2014 (12:18) stejskal napsal ad Rychetský

ve zkratce: pan Rychetský projížděl debaty. Poté s díky odmítl.
==
K předsednictví ÚS mu stačily zásluhy a elementární způsobilost. Na zbytek může zvysoka.
Jeden z vás. (široký pojem)
11. 03. 2014 | 19:44

Ládik!!! napsal(a):

kelte,
mi slovo "angažovanost" nic neříká.
11. 03. 2014 | 21:31

K .V napsal(a):

Fakt se divím, že Hvížďala pořád ještě nepochopil jako hodně stojí mimo společnost a realitu. Projev stárnutí nebo je opravdu tak ideologicky snaživý, má to zažrané v krvi jít za praporem o kterém si myslí že je vládnoucí
12. 03. 2014 | 08:18

Miky napsal(a):

pro Davida a podobným :

O tom, jaký je realista náš pan prezident, tak o tom nejlépe svědčí jeho aktivita při založení konta na "úhradu státního dluhu". Ptám se, kolik idiotů v ČR je ochotno přispívat na dluh, který je způsobován rozkrádáním! Prozíravý a realistický prezident by neotravoval veřejnost naivníma akcema a angažoval se tam, kde jeho politický vliv ochrání miliardy . Nazdar.
12. 03. 2014 | 09:06

jozka napsal(a):

Miky:

Ale vzdyt on se angazuje. V tomhle blogu za to dostava od Drozda vycinkano :-)
12. 03. 2014 | 09:48

Ládik!!! napsal(a):

President má být morální autoritou. Když není, může se stavět třeba na hlavu a obraz o sobě si nevylepší. Imponuje jen sobě podobným a ještě horším, jak zříti vidno.
12. 03. 2014 | 10:30

SuP napsal(a):

Kelt -
Nejsem sice petrof, ale zjevně by stačila minimální úprava, která by pravdivost výroku nezpochybnila:

"....jsou to ale paradoxy.....630 tis. nezaměstnaných....a přitom je práce všude, kam se podíváš. Co ale chybí je zaměstnání.....kdo ale zaměstná ty tisíce odborníků na všechno jiné, než na práci....které naše školy chrlí s každoroční pravidelností, ale naprosto nepřipravené pro život??!!!...."

mimochodem - Tady v debatě má pravdu Ládik!!!. Ty seš ujetej moc doleva. A zbytečně.
12. 03. 2014 | 12:11

SuP napsal(a):

Kelt -
A to bez ohledu na skutečnost, že jako starší a zkušenější dovedu pochopit, když se Zeman dal do KSČ za "Pražského jara" sice z vychcanosti, ale s nadšením.
Jediné, co ho trošičku rehabilituje je, že se zase nechal při prověrkách vyhodit. Znám i pár jiných podobných a nemám s nimi problém.
Jenže pokud se někdo nechá vyhodit z KSČ, aby se stal socanem, je to eufémismus. Proto taky neodsuzuji "pravičáky" z bývalých členů KSČ, protože ti aspoň mohou říct, že poznali, co je to za pakáž ti, kdo buď zůstali, nebo i ti, kdo ty "mišlenky" sdílejí v jiných levičáckých uskupeních.
Pokud je takový "přeškolený komouš" dnes pravicovým podnikatelem, jen potvrzuje, že k úspěchu v podnikání je určitá míra vychcanosti potřebná. Můžeme sice kritizovat, nebo třídit, z kterého soudku pochází, princip zůstává.
12. 03. 2014 | 12:22

SuP napsal(a):

Kelt -
A to bez ohledu na skutečnost, že jako starší a zkušenější dovedu pochopit, když se Zeman dal do KSČ za "Pražského jara" sice z vychcanosti, ale s nadšením.
Jediné, co ho trošičku rehabilituje je, že se zase nechal při prověrkách vyhodit. Znám i pár jiných podobných a nemám s nimi problém.
Jenže pokud se někdo nechá vyhodit z KSČ, aby se stal socanem, je to eufémismus. Proto taky neodsuzuji "pravičáky" z bývalých členů KSČ, protože ti aspoň mohou říct, že poznali, co je to za pakáž ti, kdo buď zůstali, nebo i ti, kdo ty "mišlenky" sdílejí v jiných levičáckých uskupeních.
Pokud je takový "přeškolený komouš" dnes pravicovým podnikatelem, jen potvrzuje, že k úspěchu v podnikání je určitá míra vychcanosti potřebná. Můžeme sice kritizovat, nebo třídit, z kterého soudku pochází, princip zůstává.
12. 03. 2014 | 12:22

SuP napsal(a):

Miloš Zeman má sdodstatek jiných negativních a odpudivých vlastností, že nepovažuji za potřebné babrat se v jeho minulosti spojené s KSČ.
12. 03. 2014 | 12:25

SuP napsal(a):

(12. 03. 2014 | 12:22:16); (12. 03. 2014 | 12:22:32) -

Já ti dám, že se slova neshodovala!
Dokonce se DVAKRÁT shodovala!
;-)
12. 03. 2014 | 12:28

Kelt napsal(a):

SuPe,
...Zeman se dal do KSČ za Pražského jara sice vychcanosti,ale s nadšením-tvrzení ničím nepodložené,čili BLÁBOL.V čem si polepšil vstupem do KSČ?
...pokud se někdo nechá vyhodit z KSČ,aby se stal socanem,je to eufémismus.
Vy a další stejného myšlení nejste schopni pochopit,že levicově smýšlející může být komunistou,zeleným,či soc.demokratem,ale třeba i anarchistou-to je v Evropě běžné a akceptované a tyto strany jsou součástí parlamentu EU-to Vám není známo?

....proto také neodsuzuji ty kteří/upravuji/zahodili rudou knížku v listopadu ´89 a vstoupili např.do ODS,jako např.půl Klausovy vlády-Dlouhý,Dyba,Ježek,Kočárník ,Stráský atd.
To je kristallický příklad vychcanosti a vadného charakteru.
Dnes nemáte SuPe den-promiňte,ale to je dost slabé,co jste napsal.
12. 03. 2014 | 13:22

SuP napsal(a):

Kelte -
To je hluboké, ale opravdu hluboké nepochopení!
Kdo z těch""....ako např.půl Klausovy vlády-Dlouhý,Dyba,Ježek,Kočárník ,Stráský atd....."
je podnikatel? Tady s tebou naprosto, ale naprosto souhlasím, že tito jmenovaní nikdy nic dalšího než vychcanost nedokázali.
Nicméně právě to jsem tam nahoře ale napsal.

A teď v klidu k tomu:"....V čem si polepšil vstupem do KSČ?...."
Nejde o tom, v čem si polepšil, nýbrž v čem si polepšit chtěl! V tom, v čem všichni ostatní v době "jarní" a zejména pak v době kremelsky ledové. Jejich idealismus jim přestal být překážkou v cestě za kouzlem Hradčan.
Kelte, nejde mi prvoplánově, aby moje příspěvky byly pro Tebe intelektuální bombou. Jsem rád, když tady můžu se svým pohledem na tu kterou věc seznámit širší spektrum diskutérů.
;-)
12. 03. 2014 | 15:54

SuP napsal(a):

Kelte -
To je hluboké, ale opravdu hluboké nepochopení!
Kdo z těch""....ako např.půl Klausovy vlády-Dlouhý,Dyba,Ježek,Kočárník ,Stráský atd....."
je podnikatel? Tady s tebou naprosto, ale naprosto souhlasím, že tito jmenovaní nikdy nic dalšího než vychcanost nedokázali.
Nicméně právě to jsem tam nahoře ale napsal.

A teď v klidu k tomu:"....V čem si polepšil vstupem do KSČ?...."
Nejde o tom, v čem si polepšil, nýbrž v čem si polepšit chtěl! V tom, v čem všichni ostatní v době "jarní" a zejména pak v době kremelsky ledové. Jejich idealismus jim přestal být překážkou v cestě za kouzlem Hradčan.
Kelte, nejde mi prvoplánově, aby moje příspěvky byly pro Tebe intelektuální bombou. Jsem rád, když tady můžu se svým pohledem na tu kterou věc seznámit širší spektrum diskutérů.
;-)
12. 03. 2014 | 15:54

SuP napsal(a):

Už zase!
Re-kapíča neumí číst ani to, co sama napíše!
12. 03. 2014 | 15:55

Kelt napsal(a):

SuP,
názor,že máme zde rovné a křivé bývalé komunisty/Ládík!!!/,teď rozšiřujete o další variantu,že zde máme vychcané,tj.bývalé komunisty v politice a nevychcané v podnikatelské sféře, kteří procitli a rozloučili se s komunistickou doktrinou,tam se také usalašilo hafo bývalých StBáků,kterým uplatnění v politice znemožnil lustrační zákon a tak přešli k podnikání.
To ovšem v zásadě neguje zásadní pravicový axiom a to,že černoch zůstane černochem a komunista komunistou a s těmi se nejedná a tím méně může být akaceptováno jejich prozření.
V komunistické rétorice jste se stal renegátem.
Ale jak pravil Zeman-jenom hlupák nemění názor.
12. 03. 2014 | 16:23

K .V napsal(a):

Pánové, já se hrozně těším a ž stejně jako bývalé komunisty budeme odsuzovat ( bývalé) členy ODS a ostatních stran z parlamentu po r 1989 za rozkradení a zničení státu. A oni se budou hájit jak po cinkání klíči byli nadšení a chtěli budovat vlast a kapitalismus, pravdu a lásku , a o těch zlodějinách se dozvěděli až možná někdo odsoudí alespoň Nečase a Rittiga.
.
Ty kecy byly přiblblé už v roce 1990, po dalších 24 letech už to je duševní pomatenost
12. 03. 2014 | 16:58

Ládik!!! napsal(a):

Kelte,
opět lžete. Nikde jsem nepoužil sousloví "bývalý komunista" - to ke mně nepřilepíte. Komunista zůstane komunistou, i kdyby trakaře padaly - to je základní zákon, třeba jako Newtonův F=m*a. Komunisté mají svou zvrácenou ideologii buď v krvi, nebo v moči. Ti první jsou rovní, ti druzí jsou křiváci. Co na tom nechápete? Ale rovný komunista není rovný člověk - rozumíme? Chce vládnout přes mrtvoly, ale otevřeně to říká. Dobře, je to soupeř. Ten druhý je jen hnusák. Nevnucuji Vám svůj pohled, jen Vás ho osvětluji. Svítím do temnot Vašeho mozku.
12. 03. 2014 | 18:22

Kelt napsal(a):

Ládík!!!,Vy jste nějak cimprlich-co tak najednou?
A to ostatní napište SuPovi-ten zde razí teorii o vychcaných,méně vychcaných a nevychcaných komunistech-pláčete na nesprávném hrobě.
12. 03. 2014 | 18:47

SuP napsal(a):

Ládik!!!u -
To je marný. Kelt nerozumí, ale ani by nechtěl, kdyby chtěl. Podívej, co jsem napsal a co on pochopil. Je to jak rybičky v křišťálové studénce. On totiž kdykoliv odpovídá, přemýšlí, kam by ten svůj socanismus uplacíroval. Tak se nesoustředí na to, co MU chceš sdělit, ale saoustředí se na to, aby z TEBE udělal vola svou odpovědí.
Maj to někteří jednoduché.
Eufemisti.
12. 03. 2014 | 18:51

Kelt napsal(a):

Supe,
jak kdy,ono někdy dělat z někoho vola ani není nutné
Hlavně,že si s Ládíkem !!!rozumíte-on je to taková hlava otevřená.
12. 03. 2014 | 19:15

SuP napsal(a):

Kelte -
zapomínáš, že tím, jak se snažíš z někoho dělat vola, jen zdůrazňuješ, jak hluboce se mýlíš, žiješ-li tak intenzivně svým bludem.
Ale ani Tě nepřesvědčuju, ani se na Tebe nezlobím, protože co by byly tyhle debaty bez levounů?
Pochop, "pravičáctví", "pravice" a "kapitalismus" jsou základní principy funkce společnosti. Teprve když "vaši" přišli s utopiemi (utopyjemi? - harpyjemi?), museli těmto kategoriím dát nějaký název, aby se sami odlišili.
12. 03. 2014 | 19:25

Kelt napsal(a):

SuPe,
Vy dáváte najevo Vaši"intelektuální převahu"tím,že z nějaké blíže nedefinované nadřazenosti tykáte někomu,s kým jste se na tom nedohodl.
Já to přisuzuji zažranému komunistickému obyčeji tykat všem a to i těm,kteří o to nestojí.
Asi Vám to zůstalo ze starých "dobrých časů".
12. 03. 2014 | 19:40

SuP napsal(a):

Kelt -
Pamatuješ si o tolik míň než já, nebo si myslíš, že mě ukecáš?
12. 03. 2014 | 19:45

Ládik!!! napsal(a):

Kelte,
Vy snad musíte chlastat ocet.
12. 03. 2014 | 22:24

ivan tomek napsal(a):

Autor ma pravdu. Prenesme si sutuaci na chvili do osobniho meritka: Povazoval by clovek za moralni, kdyby nekdo neohlasil, ze jeho soused kazdodenne bije svou zenu proto, ze se obava ze by jeho syn prisel o zpropitne za tydenni myti schodu? Myslim, ze vetsine lidi by se takove chovani nelibilo. Tak proc by melo byt prijatelne na statni urovni?

No a potom je ten problem, ze jestli se k tomu sousedovi pripoji plno dalsich, zivot te zeny se muze zmenit v peklo. Podobne, zacne-li se kazdy vymlouvat na svuj omezeny vliv, bude za chvili svet jen 'free for all' jak rikaji Americane.

Dalsi vec je, ze jestlize se naopak vsichni ostatni postavi proti nemoralnimu chovani, nakonec z nich nikdo neutrpi, protoze ten zloduch si nemuze dovolit znepratelit si uplne vsechny. Pokud se ovsem nenajde par vychytralych president, kteri z toho, ze ostatni jsou slusni si udelaji pro svou zemi dobry byznys.

Poznamka: Tato uvaha se ma vztahovat na vseobecny princip, ktery tady pan president prohlasuje. Hodnoceni situace na Ukrajine a Krymu s tim souvisi jen jako konkretni priklad.
12. 03. 2014 | 23:01

ee napsal(a):

Spíš by se blog měl jmenovat "o nepovedenem komentáři Hvížďaly".
13. 03. 2014 | 00:45

petrph napsal(a):

Dost hrozné si přečíst až kam nás může dovést humanistická filozofie-až ke křížové výpravě.Protože Ústavy i Listina práv a svobod pochopitelně platí pouze na území státu - a lze ji hájit a vynucovat pouze na tomto území, nikde jinde.
Násilné vynucování čehokoliv na území jiného státu je mezinárodně nepřípustné. Od toho je zde OSN, jenž může po příslušném projednání vyhlásit určité sankce, které lze pak vůči některému státu,který lidská práva nedodržuje, uplatňovat. Bez toho jsou takové akce nelegitimní - a ve své podstatě militantní.
"Naštěstí" zůstává většina takových "obránců práv" na stupni mediálního bonmotu, bez dalších kroků. Takže můžeme klidně zůstat onou součástí většího celku,on totiž celý Západ pro Tibet za celou dobu jeho okupace nic podstatného pro jeho osvobození neudělal..
13. 03. 2014 | 07:49

Yarda napsal(a):

Nedávno jsem, byl už pozdní večer, jel kolem autobusové zastávky. Na lavičce tam seděl, zřejmě bezdomovec a asi tam chtěl strávit noc. Přemýšlel jsem, jestli mu nabídnout nějakou pomoc. Ale pak mne napadlo, že bych tím omezil jeho lidské právo tam umřít na podchlazení.
13. 03. 2014 | 08:09

čumil napsal(a):

Všechno kolem nás frčí na plné pecky. Rozhodl jsem se tomuto trendu nepodlehnout. V rámci tohoto axiomu jsem si od Hvížďaly přečetl, co řekl Zeman a pak jsem si přečetl v následujícím odstavci začínajících 5 slov "jinými slovy pan prezident říká ...). Dál jsem nečetl a zamyslel jsem se, snad mi pan Hvížďala promine. Co mu já neprominu, je že on pouze dále provádí ekvilibristiku slov, která vyhovuje Hvížďalově fantazii a účelovosti bez ohledu co vlastně Zeman řekl. Ó, jak hrdinné a přitom nízké, pak se ale titáni typu Hvížďaly nemohou divit, že jejich IQ a charakter bude posuzován právě s ohledem na jejich poctivost díla a jejich zapouzdřenost ve vlastním opojení svého velikášství. Snad pro připomenutí slova W.Brandta - musíme si zvyknout, že není jen jedna pravda a musíme se naučit žít s více pravdami. (To asi bude bolet.)
13. 03. 2014 | 09:55

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující a co takhle se zamyslet nad těmi, kdo rozpoutávájí tyto kauzy. Také zde musíte přihlédnout k tomu co říkají lidé, víte? Protože ta správná demokracie je: vůle většiny, povýšená na zákon a přihlížející ke všem oblastem života a v opodstatněným požadavkům menšin. Většina čili lid, zákon čili Ústava ČR, oblasti života čili nejen ekonomie ale i kultura, sport, věda, zdraví, bydlení, obživa, škola, společenské vědomí, solidarita, morálka, pravda a život v míru bez válečných štváčů typu bojovníků proti terorismu a to humanitární obranou na cizích suveréních územích jiných států. Mnohé vystihují občané v odporu a odboji na svých stránkách ers.blog.cz a co s tím je na ekonomickareforma.cz. Hezký den přeje JUDr. Josef Hörl a pod tímto jménem najdete mnohé také na videozáznamech na youtube.
13. 03. 2014 | 13:29

Doubek napsal(a):

Drozd Hvížďala už klesl na samé dno. Jenom nevím jestli je to nemoc stáří nebo se chce vlísat za každou cenu a pořád nechápe jak hluboká je propúast mezi lidmi a našimi "žurnalisty" s Drozdem včetně
14. 03. 2014 | 14:21

mik napsal(a):

Koukam opet plno diskutujicich na strane Ruska zase to jen dokazuje proc vyhral Klausuv oblibenec Zeman a ne Schwarzenberg a proc CR porad chce byt i po 25 letech od revoluce prevoznikem pres kanal mezi vychodem a zapadem porad si chce hrat na mistra sveta a lidi to porad zerou i kdyz maji holy zadek a prazdnou kapsu.,., jednou CR vstoupila do EU je clenem NATO tak nejde zpivat ruskou pisnicku snad jedine bez domu Ivane ceka te Natasa ale stacilo mi kraje precist prispevky treba takovy pistel Pompeius Magnus kritizuje EU demokracii ,, uvadi Svycarsko a Irsko ,, Svycari slapli v referendu vedle a je nutne jim to dat zcela jasne najevo porusuji jasne dohodu o volnem pracovnim trhu a nejake referendum v tom pripade vubec nemelo byt EU by naopak mel byt vuci Svycarsku jeste tvrdsi zavest v cele EU pracovni povoleni pro svycary a zavest jim viza .,, to by bylo zajimave co by delala zeme ktera de fakto zije jen s turistiky a s bankovnictvi ( leckdy pochybnemu ) v 68 melo Svycarsko otevrene dvere dnes je zavira i nemcum ... to je jasne ze si to nemuzou nemci nechat libit ,,,a Irsko ? co je na tom ze se referendum opakovalo... nikdo totiz farmarum a dalsi lidem zijicich mimo Dublin Cork pripadne Limerick nevysvetlil poradne pro co vlastne hlasuji pochopitelne ze silne nabozenska zeme se bala ze bude muset legalizovat potraty a farmari zase o sve dane a vydelky pozdeji i sef libertasu uznal porazku jen Klaus o ni nechtel nic slyset a stihl pri navsteve Irska urazit oficialni vladni predstavitele .. takze tak asi pane Pomeius to by se pak taky dalo rict ze prevrat v 89 v CR nemel byt ? prece i Husak a vlada byli zvoleni radne nebo ne ? Proste lidi melu dost Janukovyce a Putin do toho nema co kecat ... Krym je slozita zalezitost ale rozhodne by mel pockat az bude na Ukrajine novy prezident a nova vlada s kterou by to mel resit mirovou cestou a jednanim a ne tam vharcovat s vojskem jako to udelal Sovetsky Svaz v 68 v CR ... a jeste jak tu tak prochazim ty nazory jedna otazka pro pana Stejskala kazda inovace stranek centrum.cz vedla vzdycky k horsimu je mi jasne ze bez reklam by zadarmo servr nemohl existovat dneska jsem si vlastne vsiml ze aktualne je v nejake nove podobe .. byl jsem ted dele mimo a nechodil; jsem na stranky ,,,samorejme to dnes poradne nefungovalo az ted se mi sem podarilo se propracovat a vsiml jsem si i na ne blogu zavedeni diskuze ,,, jeste jsem to nestihl prozkoumat ale uz tusim ze je to zostreni cenzury.,... facebook mel za dusledek odliv diskutujicich nova diskuze to jeste vylepsi ? tak jeste bude treba omezit pristup na blogy,,, ale mrknu na to jestli vam nekrivdim... a co takhle udelat inovaci v CAPTCHA ? letecka spolecnost Ryanair uz tenhle prvek zrusila ... zrejme to tedy jde jinak ... a o panu O Leary se toho najde hodne ... doporucuju jeho projev v Bruselu...ale to bych asi chtel moc aby se aktualne zabyvalo zjednodusenim a zlepsenim stranek... a nejen aktualne ale i cele centrum.cz ... ty ruzne vyskakujici reklamy mi pijou krev .. hlavne kdyz hned na zacatku chybi tlacitko x co tahle demokracie ,,vnucovat lidem neco co nechteji ?
14. 03. 2014 | 21:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy