Moja spomienka alebo Šťastie tiež treba mať

13. 05. 2010 | 15:23
Přečteno 10474 krát
Hovorí sa to často, ale kde ho chytiť? V ktorom obchode kúpiť? My, dospelejší, už vieme, že talent a pilnosť nestačia, že treba mať pre úspech aj trochu toho šťastíčka. V osobnom živote i v kariére.

A platí to aj pre štáty. Dnes máme možnosť si to uvedomiť na príklade Českej republiky. Mala to šťastie, že v nej žil a pracoval jeden človek, ktorý sa volal Otakar Motejl, právnik. Počas komunizmu sme o ňom na Slovensku veľa nevedeli, ale posledných dvadsať rokov bol tým povestným šťastíčkom pre našich susedov.

Po prvé preto, že sa nebál nikoho a bol dostatočne sebavedomý, aby povedal na verejnosti svoj názor, akokoľvek práve nepopulárny

Po druhé preto, že nastavil latku kvality a morálky v českej spoločnosti ako minister spravodlivosti i predseda Najvyššieho súdu

Po tretie preto, že vybudoval úrad Verejného ochrancu práv alebo Ombudsmana na európskej úrovni

Po štvrté preto, že vychoval svojím príkladom množstvo mladých právnikov, ktorý pôjdu v jeho stopách

Šťastní to Česi!

Škoda, že nás také šťastie obišlo. Právnický stav sa len teraz začína prebúdzať, ale chýba im osobnosť pána Motejla, ktorý mal za sebou súdne prípady aj z doby neslobody. A už vôbec sme nenatrafili na človeka, ktorý by bol voči sebe kritickejší ako akýkoľvek kritik z domáceho alebo mediálneho prostredia. „Udělal jsem toho málo!“ – bolo ho často počuť. „ Mohl jsem stihnout víc!“ Náš predseda najvyššieho sa radšej pravotí s médiami alebo si chystá ďalšiu sekeru. Len na čo a na koho? Motejl dostával vyznamenania z iných štátov. Náš sa zatiaľ v iných štátoch radšej kúpe v mori s blondýnami.

Nebolo dôležitej debaty v Čechách, v ktorej by chýbal jeho hlas, tak ako by to mal pravý ombudsman robiť. Hľadať nášho ombudsmana zašitého niekde v kancelárii bolo a je dodnes zbytočné. Premenil úrad na sťažovateľstvo, ktoré preposiela listy občanov z jedných rúk do druhých. Zisky Slovenskej pošty sú asi jediným dôkazom jeho existencie. A keď si pozriete zoznam učiteľov našich mladých právnikov, zatočí sa vám z niektorých hlava. Nečudo, že mladí Slováci odchádzajú študovať radšej inde.

Šťastie sa nedá odmerať ani zvážiť. Ale jeden človek je niekedy dosť na to, aby vydláždil cestu, z ktorej už málokto beztrestne zíde bez hanby.

Závidím vám, Česi a skláňam sa, pán Motejl!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Lex napsal(a):

Jako vždy, pro plivnutí na domácí dvorek (samozřejmě ten současný, ne ten tehdy, kdy její partaj vedla Slovensko, včetně jeho vysokých škol, i těch právnických) každá příležitost dobrá. Byť je to úmrtí skutečné osobnosti, která si takové zneužití svého jména nezaslouží.
Když nekrolog, tak nekrolog, bez politických konsekvencí vlastních Magdaleně Vášáryové.
A když už tedy mluvíme o těch právnících, paní autorko, to nám závidíte i Veseckou, Kučeru, Němce, Coufala, Salichova, Hojovcovou (a celou "justiční mafii), Kindla, Tomažiče, Teleckého, Berku, Větrovce etc., etc.?
Také fakultu právnickou Západočeské univerzity? Také různé právnické akademické hodnostáře odvolávané pro plagiátorství a jiné poklesky?
Pak musím spolu s Boženou Němcovou resp. kněžnou Zaháňskou říci - "Šťastná to žena!"
13. 05. 2010 | 15:47

schrott napsal(a):

Pani Vášáryová,
Ani mně se nelíbí jak se v každém článku zde vylepeném, strefujete do politických oponentů a svého národa. Lex to skoro celé napsal i za mne. Za sebe bych dodal, že o scéně v Čechách máte opravdu naivní představy. Pana Motejla jsem si za jeho odvahu zejména před r.1989 vážil a s něčím co řekl(bylo toho málo), jsem nesouhlasil.

Můžete být konkrétní? Co pan Motejl jako ombudsman vyřešil, kolika lidem v nesnázích pomohl ? Píšete: "Nebolo dôležitej debaty v Čechách, v ktorej by chýbal jeho hlas, tak ako by to mal pravý ombudsman robiť".
ČR opouštím jen na pár týdnů v roce, o dění se zajímám a aniž bych chtěl nějak snížit osobnost i práci pana Motejla, nějak si nemůžu vybavit to kvantum důležitých debat.
Tolik servility a ke komu, když pan ombudsman již není mezi námi?
Promiňte hloupou otázku, že v tom nebude nějaká trafika?
13. 05. 2010 | 16:39

ld napsal(a):

Už bych nechal OM klidně spát. Na to, že klidně mohl a měl užívat penze, více se šetřit, není třeba vysekávat exktra poklony. Snad kondolence pozůstalým by bývala na místě.

Jenom tedy nic nevím o tom množství advokátů, jdoucích v jeho stopách. Sokol by obhajoval například Maa, Kalvoda třeba začne přemlouval Roubala, aby do toho znovu šel, a za Šťávu z DH bude v Bechyni lobovat za čestné občanství. Hlavně, že jsou z toho kačky!

Paní Vášáryová, jsou vám tyto plky zapotřebí? Světu jste se líbila v kádi Postřižin, tady táráte kraviny...
13. 05. 2010 | 16:40

Dalimír napsal(a):

Dobrý den paní Magdo Vašáriová vy slováci štěstí máte protože jste v v EU ! Pokud se madarská vláda zastane svých soukmenovců na vašem území v jejich snaze mít dvojí občanství tak to bude mezinár.průšvih a bude ho muset řešit jen ta EU ! Přejí Vám vše dobré Dalimír.@
13. 05. 2010 | 16:52

Dalimír napsal(a):

Pardon spletl jsem si íčko ,omlouvám se D.
13. 05. 2010 | 16:54

Milan napsal(a):

To šrott:Copak jste pane Vy udělal významného pro naši republiku že si berete do úst tuto dámu??
13. 05. 2010 | 17:10

ld napsal(a):

Milan,

nadpis a článek není o schrottovi. Stejně blbou otázku může položit vám.
13. 05. 2010 | 17:21

grőssling napsal(a):

Že by Ti Slováci jezdili studovat právo do Plzně ? Tak to nám máte co závidět.
13. 05. 2010 | 18:06

Kristína napsal(a):

Štěstí je krásná věc .

Například východ slunce a vítr ve větvích
anebo píseň tichou jak padající sníh
tak to prý nelze koupit za žádný peníze
jenže zbejvá spousta věcí a ty koupit lze

Jó vždyť víš štěstí je krásná věc
štěstí je ta krásná a přepychová věc
ale prachy si za něj nekoupíš

Jó kartón malborek a taky porcelán
s modrejma cibulkama - tapety, parmazán
pět kilo uheráku nebo džínsy Calvin Klein
tak možná že to není štěstí - ale je to fajn

Takovej východ slunce je celkem v pořádku
peníze mám ale radši - ty stojej za hádku
a proto když se dočtu o zemětřesení
nebo o bouračce - no tak řeknu: K neuvěření!
13. 05. 2010 | 18:35

Stařeček napsal(a):

pana Otakara Motejla jsem si vážil. Ovšem nešťastný to národ, který potřebuje ombudsmany.
13. 05. 2010 | 19:01

Vico napsal(a):

Lex 15:47:17 :-)))
13. 05. 2010 | 19:15

Jan Vaculík napsal(a):

Lexi,
však vy ten náš dvoreček taky moc nešetříte!
Vzhledem k tomu, ža paní Vašáryová už není v diplomatických službách, tak si může na dvoreček plivat, jak chce.

Výčet všech Kindlů, který jste sestavil, je opravdu tristní. Jenže naštěstí vězšinou platí pravidlo, že pozitivní význam dvou velkých osobností (ano, nedovedu vynechat Cepla) bývá větší než negativní význam dvanácti špinavých trpaslíku.
13. 05. 2010 | 19:40

Jan Vaculík napsal(a):

A to platí obecně: špinaví trpaslíci v našich očích rostou do obludné velikosti - tak, že začali zaplňovat celý veřejný prostor a široko daleko už nic jiného neuvidíte.
Naštěstí však realita, které se dotýkáme rukama, je furt ještě o mnoho světlejší než onen truchlivý pohled.
13. 05. 2010 | 19:44

černovláska napsal(a):

člověk je tvor nepoučitelný a mnohdy si po štestí i šlape ;-(
13. 05. 2010 | 21:22

Ofčan napsal(a):

Vážená paní Magdaléno,
věřte, že není co závidět. Čestný a vážený člověk pan Motejl bohužel odešel, ale bohužel česká justiční mafie zůstává viz. http://www.justicnimafie.cz/
13. 05. 2010 | 21:40

ujo napsal(a):

Nechápu dost dobře smysl tohoto blogu (zdá se, že by napsán speciálně pro akt. cz).
Nekrolog OK, ale další politické slovenské reálie (otázka, zda reálné)jsou poněkud mimo a ve vztahu k události nevkusné.
Ta politika dokáže zničit leccos...
13. 05. 2010 | 22:02

Lex napsal(a):

Jan Vaculík
Tož pravda, jenže je tu jeden obří rozdíl - já jsem obyčejný, řadový občan, který jen vyjadřuje své názory bez jakékoliv vazby na struktury mající v kompetenci poměry měnit . Paní Magdaléna je ale pořád politička, poslankyně NR SR, která si na domácí dvorek chodí plivat prostřednictvím médií jiného státu. Skoro by se tomu dalo říct, že chodí "žalovat". A tentokrát to ani nezavěsila na slovenských stránkách.
Obdivuji ji jako herečku, jako vzdělaného polyglota, ale politická účelovost smrdí z každého jejího současného projevu.
Apropós, docela bych ji přál, aby se svým SDKÚ-DS letos vyhráli volby. Doufám, že pak si dobře porozumí s Orbánovým Fideszem, jako bratr se sestrou.
Jen té části slovenského národa, který je nebude volit, mi je předem dost líto. Já totiž mám Slováky a Slovensko skutečně rád.
13. 05. 2010 | 22:21

Lukáš Zítka napsal(a):

Paní Vašáryová,
děkuji za Váš názor. Pan Motejl byl bezpochyby formát, jehož morální i lidské kvality nelze zpochybňovat. Nezpochybňoval bych ani Vaše srovnání s člověkem na "slovenské" straně.
Ano, měli jsme štěstí a díky za něj. Přeji Slovensku vše dobré.
13. 05. 2010 | 23:39

Béda napsal(a):

VV,

no nevím. Pokud mě paměť neklame, p. JuDr. Ján Čarnogurský byl v minulém režimu taky velice aktivní při obhajování politicky utiskovaných. Prč jste si z něj neudělali ombudsmana netuším.

O iniciatïvách p. Motejla (při vší úctě) z tisku a otom, ŽE BYL U KAŽDÉ DŮLEŽITÉ DEBATY, nevím nic. Možná vy na Slovensku o tom v tomto směru máte více informací. Chtěl bych vás při této příležitosti, jestliže toto tvrdíte požádat, kdybyste osvětlila účast p. Motejla př. k dělení Československa, k privatizacím, vyvádění státního majetku skrze konsolidační agenturu, ke kauze radar, Kosovo, Irák, osetský konflikt, k narůstajícímu státnímu dluhu, k nárůstu politického násilí na veřejných mítincích...
14. 05. 2010 | 05:34

klarasamkova napsal(a):

Milá paní Vašáryová,
píši Vám právě z Košic, kde klavíruju do počítadla, jak bývá mým zvykem, od velmi časných hodin. Mimo jiné též proto, abych zavčasu dodala ext své včerejší přednášky svým mladým kolegům z košické ELSA (European Lawyer Atudent Association), neboť uspořádali opravdu velmi pěknou minikonferencičku "Human Rights Forum" s řadou velmi podnětných příspěvků. Většina z nich byla přednesena mladými kolegy - Slováky - chlapci a děvčaty ve věku, kdy by mi mohli říkat "maminko". A věřte, že i když na jejich výchově nemám pražádnou zásluhu, sleduji jejich zaujetí, rozhled a vzdělání s mateřskou pýchou!!
Tato moje zkušenost se slovenskou mladou právnickou generací není ojedinělá.
Každoročně jezdím na Jesennou školu práva do Modrej, která je pořádána Slovenkým Ústavom štátu a práva SAV, tentýž ústav pořádá i obrok konference právních teoretiků v Tatrách. Kolikrát jsem si už povzdychla "tohle v Čechách nemáme"!!

Inu, každý máme něco. Něco se podaří, něco méně, něco se nepodaří vůbec.
Takový je život. Tančím jak nejrychleji mohu...

Proto vězte, že i na Slovensku je řada právníků, kteří za ledasco stojí - a v dobrém.
V ostatku je nutno připomenout v dobách dávné historie slova paní Bubílkové, která v jednom svém pořadu, týkajícím se rozdělení federace, řekla: "..no a myslím, že aj tých idiotov sme si rozdelili spravodlivo..."
Ano, my jsme meěli Motejla. A vy jste měli Langoše.... podívejte se na náš "Ústav dějin totality" či jak se to jmenuje, a můžete svůj článek přepsat úplně revezibilně...
srdečně, KLára
14. 05. 2010 | 07:08

mirda napsal(a):

moc hezké ? já to vidím jinak,mezi slepými jedooký král(pan Motejl i mezi dobrými byl jednička)
proč neříci češi jsou líní se učit,chybí tah na branku.Naopak slováci prorážej v česku do vrcholných pozic.Byl jsem na slovensku na montáži 1968-69,tenkrát mě nešlo do hlavy že se hodně mladých cpe na VŠ a rodiče se maxi.uskromnujou aby děti študovaly a ty se zase snažily o dobré výsledky (známky)a ne jak u nás jen aby prolezly.
14. 05. 2010 | 08:41

Ela Seniorka napsal(a):

Skvělá Magda Vášáryová v Postřižinách! S kotletou na vidličce a půllitrem v ruce...! Škoda toho půvabu, šarmu a vtipu! Tam byla skvělá. Teď už je "jen" dobrá. Hvězda pohasla, zmatněla. Chytá se témat a osob ... ale nezáří. To je všechno.
14. 05. 2010 | 08:41

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Magdo, vždy jsem si Vás vážila a budu vážit. Chápu však, že jako paní ze sousedního státu nemůžete vědět vše o naší domácí polévce. De mortuis nil nisi bene. Pan Motejl však nebyl až tak bohatý, jak novináři píší a media chrlí. Obhájce disidentů a nesympatizantů s režimem - budiž. Deset let se však průměrní lidé snažili - za pomocí jasných důkazů - upozornit na nepravosti, které pan Motejl mohl ovlivnit - a neovlivnil. Tak trochu si pan Motejl naivně myslel, že když si na demokracii hrajeme "tam nahoře", že tu je dost demokracie pro všechny. Že se politická rozhodnutí - tak jako za dob před r.1989 - preferují před skutečnými schopnostmi, to pan Motejl odmítal pochopit. Pan Motejl byl hrdina za dob totality a naivka posledních dvacet let. Věřil, že zde již komunistické podhoubí neexistuje. Jak se to rýmuje?
14. 05. 2010 | 10:22

jozef napsal(a):

Konečne ,ako aj táto diskusia ukazuje,už viacero Čechov pochopilo,že táto slávna herečka je v politike "uplná slepice".Je naozaj nevkusné,keď na opľutie politických odporcov využie takejto smutnej udalosti.A ako obvykle,bez znalosti veci tára dve na tri.
14. 05. 2010 | 11:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubou nadávku ("coura"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 05. 2010 | 12:04

muromec napsal(a):

Ano, paní Magdo, je to smutné, ale je to tak. Všichni tam musíme. Teď pan Motejl, a vy snad jednou taky. Ale do té doby nám tady napíšete blogů a blogů. A blogů a blogů. A blogů a blogů. A jeden moudřejší než druhý, a druhý moudřejší než třetí, a třetí moudřejší než čtvrtý. Tema? Na tom nezáleží. Dobrý herec se musí chytnout na vše. A když mluví hodne rychle, důležitě a nahlas, nikdo z hloupějších jedinců nepozná, že ve skutečnosti ničemu nerozumí. V tomhle smyslu: Těšíme se na vaše další blogy. Moc se těšíme.
14. 05. 2010 | 12:26

Jiří napsal(a):

Když si tak pročítám komentáře pod článkem, je mi jasné, že většina z komentátorů nemá nic společného s právnickým prostředím v ČR. Každý kdo je do problematiky zasvěcen totiž ví, že změnit přístup právnické obce k právu obecně, nelze učinit mávnutím kouzelného proutku, ale je to proces opravdu dlouhodobý. Stejně jako např. vznik nových zákoníků (viz. trestní zákoník, nebo připravovaný nový občanský zákoník). Ovšem pan Otakar Motejl svou osobností nebývale k tomuto přerodu ke skutečné úctě k právu přispíval a s jeho nástupci se můžete minimálně setkat na "jeho" úřadu v Brně na Úvoze. K jeho funkci jen zběžně. Všichni by si měli uvědomit, že funkce ombudsamana a jeho práva směřují především do oblasti veřejného práva a ingerence do sporů v právu soukromém jsou jen minimální. Navíc ombudsman nemá v podstatě žádné rozhodovací pravomoci a jeho hlas je ve v prvé řadě poradním poradním, jakýmsi zdvyženým ukazováčkem. Avšak každý kdo má co dočinění s právem ve veřejné správě ví, že doporučení ze strany veřejného ochránce práv požívají nebývalé váhy a jsou v zásadě respektovány a za tento fakt můžeme být vděčni právě panu Motejlovi.
14. 05. 2010 | 13:16

Václav napsal(a):

Tak paní Vašáryová napíše velmi přátelský blog, kde panu Motejlovi a všem Čechům udělá několik pěkných komplimentů. Děkuji, mimochodem. Špatného se o nás dá napsat dost a také se píše, je pěkné občas slyšet i o tom dobrém, co se povedlo.
A v tom se spustí bučení stáda krav a prskání hejna brouků pytlíků, jako že paní Vašáryová ... však si ty výkaly může každý přečíst.
Ještě jednou, děkuji za uznání i toho, že jsme měli s panem Moteljem štěstí a že jsme v jeho případě vyjímečně byli dost moudří na to, abychom to štěstí nepopravili.
14. 05. 2010 | 13:33

Ela Seniorka napsal(a):

Kde je ten původní název?
Není to trochu trapné...?
17. 05. 2010 | 11:08

Achája napsal(a):

Tolik moudrých slov od tak "moudrých".
Žijeme přece v Klausově Absurdistánu!
Zvláště Béda, ten je vždy úžasný!
18. 05. 2010 | 01:58

Zdeněk K. napsal(a):

Milá paní Vášáryová, díky za pochvalu etc... Ale bohužel v ČR není právní stát, právo není vymahatelné a neplatí pro každého stejně. Spíše než o demokracii je přiléhavější hovořit o oligarchii...!!! Na Slovensku tomu bude tak trochu asi podobně... ale prosím neidealizujte situaci v ČR, neodpovídá to pravdě! V úctě ZK
19. 05. 2010 | 00:50

bb napsal(a):

Pane Stejskale, citací nadávky jste to zrovna nevylepšil.

stejskal napsal(a):
Dobrý den,
smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubou nadávku (
19. 05. 2010 | 09:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane bb,

nesnažil jsem se nic vylepšovat, ale dát pisateli i ostatním jasmě najevo, co považuji za hrubou nadávku a nemíním v souladu se zdejšími pravidly tolerovat.

Přeji zajímavou, korektní a poklud možno slušně vedenou diskusi.

Libor Stejskal
19. 05. 2010 | 09:28

Alexej napsal(a):

Vážím si všech podctivých lidí,nesnáším typy kde vítr tam plášť.Pan Motejl byl sympatický ale.To ale patří ke každé lidské bytosti.Každý se dá zneužít,někdy o tom ani nevíte.Horší to je když své zneužití ještě podporujete.Rozdělení republiky nesu těžce ještě dneska,ale byl to boj jenom o koryta.Nemalou měrou jste přispěla i vy.Ale historie ukáže.Bohužel už se toho nedožiji.Odkaz pro všechny mluv pravdu braň pravdu.Platí a bude platit.
19. 05. 2010 | 10:47

valdštejn napsal(a):

Paní Vášáryová , a ještě něco jste
zapomněla dodat co by vám přes pravicové krásné rtíky nešlo ani vyslovit - Otakar Motejl byl ministrem spravedlnosti za ČSSD
a jeho reformu justice pravice smetla účelově ze stolu aby mohla poté probudit justiční mafii k činům pro své zlodějiny .
19. 05. 2010 | 18:00

Achája napsal(a):

Milý Alexeji!
Za rozbití společného státu můžeme
poděkovat dementnímu a ješitnému
Klausovi a slovenským nacionalistúm
v čele se svazákem Mečirem! Klause
jako "míšence" naprotosto nezajímalo,
co na to lidé budou říkat! Jemu to tak
vyhovovalo. On je Mistr Světa, on ví
všecko nejlíp!
22. 05. 2010 | 02:07

Keesha Jared napsal(a):

Good article, http://www.haoxinglass.com Each and every point is http://www.china-ouya.com good enough.This is a good,common sense article. http://www.china-bamboofloo... Very helpful to one who is just finding the resouces about http://www.china-bamboofloo... this part.It will certainly help educate http://www.china-bamboofloo... me.Thanks for sharing with us your wisdom.Great!This article is http://www.hc-cca.com creative,there are a lot of new idea,http://www.mingjiangnan.com it gives me inspiration. http://www.xyweavebag.com I think I will also inspired by you http://www.zh-bamboo.com and think about more new ideas。I am totally agree with http://www.china-yongding.com your oppinion.this blog post is http://www.ysteas.cn very encouraging to people who want to know these topics.Excellent article that http://www.ds-jiecheng.com will provide the incentive and http://www.huxi-cable.com/p... basis for my works. http://www.ejaisolar.com I wonder if I can mention the article as http://www.chinajmdq.com a bibliographic reference in my work. Very interesting and http://www.chinalasiji.com useful information! It's pity that such occasions are still exist in the world, but we should act all http://www.huxi-cable.com/s... together for to prevent them. Thanks.Very interesting and http://www.hzzxdq.net useful information! http://www.zjbangge.com/rec... It's pity that such occasions are http://www.zjbangge.com/lea... still exist in the world,http://www.zhuoerya.cn but we should act all together for to prevent them. Thanks.You really know http://www.hn-hardware.com what your talking about here. Thanks for the great step by http://www.zjbangge.com/sec... step how to blog. Great stuff from you, http://www.sunsurf.com.cn man. Ive read your stuff before http://www.jdxpwj.cn/booste... and youre just too awesome. http://www.zjxhdz.com I love what youve got here, http://www.tygluegun.com love what youre saying and http://www.wanjia-ylm.cn the way you say it. You make it entertaining http://www.hangxiang.cn and you still manage to keep it smart. I cant http://www.meiyuanfurniture... wait to read more from you. This is http://www.jdxpwj.cn/tow-rope really a great blog.This is one of http://www.deliver.com.cn the best posts that I’ve http://www.hzzhuoyuan.com ever seen; you may include http://www.hzhtdq.cn some more ideas in the same theme. http://www.china-chunyu.cn I’m still waiting for some interesting thoughts http://www.cnboostercable.com from your side in your next post.I like this kind of very useful http://www.huaan-med.com/fo... articles congratulations I wish you continued success, I hope http://www.huaan-med.com/me... I can do this kind of article。
18. 08. 2010 | 05:32

Arthur Correira napsal(a):

Again another http://www.jdkeda.com happy reader. Very helpful. But I do agree with http://www.huaan-med.com/wr... dude - not sure if ill spend too much time on http://www.huaan-med.com/wa... this?? Great solution ,That sounds very interesting .
http://www.hzhwknit.com
http://www.cnboostercables.... topic. http://www.cnboostercables.... Thanks for your article, http://www.phccwy.com its been very helpful. http://www.huaan-med.com/ba... Thanks for sharing your information. http://www.huaan-med.com/in...
Nice post! http://www.sunstorm86.com Although we are familiar with http://www.cnyonghao.com our culure, but we maybe don't really understand http://www.huaan-med.com/in... it. It need to study deeply.It's a very meaningful http://www.huaan-med.com/fo... activity. Looking forward to joining you.meter from http://www.huaan-med.com/di... 。Thanks a lot for http://www.racketchina.com enjoying this beauty article with http://www.lk-outdoorfurnit... me. I am apreciating http://www.eammarsolar.com very much! Looking forward to http://www.huaan-med.com/di... another great article. Good luck to the author! http://www.huaan-med.com/ea... all the best! Those http://www.jihepackage.com who want to get the scholarship must http://www.jihepackage.com/... work hard and try their best. http://www.jihepackage.com/... It's exciting to hear this good http://www.huaan-med.com/di... .Thanks for this http://www.suntasksolar.com great post. I have become a http://www.trading-mx.com huge fan of this website and http://www.shopdisplaycn.com I really cant wait to read you next posts! Your post are http://www.jihepackage.com/... inspirational.Looks like a very interesting http://www.jihepackage.com/... solution technology. Thanks for sharing .
http://www.worldmaya.cn
http://www.chinachristmasba...
http://www.xdbike.com
http://www.zjqiangsheng.com
18. 08. 2010 | 05:40

secured loan online napsal(a):

Thanks for the post, by the way, I found your post from Google's and so gladden even the first time out on your blog!
10. 11. 2011 | 20:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy