Přes Klause do budoucnosti

19. 05. 2009 | 10:17
Přečteno 24103 krát
Senátoři schválili Lisabonskou smlouvu. Klaus prohlásil, že „významná část našich politických elit“ selhala. Pozoruhodné na tom je nejen Klausovo používání slova „elita“ v souvislosti se slovem politik – je to jen další třídění další skupiny občanů (jako dříve třídil občany na disidenty, intelektuály apod. a pak ti ostatní), ale ještě smutnější je jeho používáni slova „selhala.“ Dvacet let po revoluci jsme stále zatíženi presidentem, který nikdy nebude tvrdit nic jiného než to, že vůle lidu, která není v souladu s jeho vlastní, je selhávající.

Dějiny každé evropské země ukazují, jak je Evropou ovlivněn ten či onen stát a jak Evropu ovlivnil stát sám. Je to zároveň nezpochybnitelným dokladem toho, co její občané dovedou mezi sebou. To, co dnes dovedeme jako Češi je stále žít v nervozitě, která vychází z absence vize naší národní i osobní budoucnosti (např. jak asi bude vypadat můj příjem za pět let?) a z naší nerozhodnosti navždy ukončit třídní boj, který začal v roce 1948 a který stále pokračuje. Odsoudili jsme zločiny komunismu, odsoudili jsme soudružku, která pověsila Miladu Horákovou, ale volíme přímé pokračovatele této strany do parlamentu a platíme je z našich platů. Na mezinárodní úrovni jsme se předvedli fraškou - rozpadem naší vlády, a to v období, kdy na nás svítily reflektory z celého světa. Dokázali jsme světu českou pravdu: nedovedeme nad sebou, natož nad jinými, vládnout. Jak bychom mohli? Vždyť tento národ nikdy neznal skutečnou demokracii. Kdo by jí nás naučil? Klaus, který zkameněl na naší politické scéně nejdéle ze všech? Masaryk? Vždyť on sám moudře prohlásil, že to chce padesát let. Nebylo mu dopřáno, my jsme pouze dvacet let na cestě.

Jeden z výčitků vůči Lisabonské smlouvě je, že „ubírá prostor k rozhodování.“ Ptám se tedy: ,, Jak dnes, dvacet let po revoluci, u nás probíhá rozhodování?‘‘ S předpokladem, že veškeré rozhodováni, které se týká nás všech, musí projít legislativní cestou, ať se někdo pozastaví a poslechne si, jak skřípou zuby, když se mluví o politice, o naší osobní účasti v jakémkoliv politickém procesu nemluvme! Pro nemalý počet našich spoluobčanů je stále nejdůležitější nezaplatit třicetikorunový poplatek (určen pro snížení výdajů spojených s největší návštěvností lékařů ve světě) na úkor toho, že učitelka jejich dětí nedostane přidáno, anebo že přechody v jejich městě se neopraví. K tomuto účelu jsou nejen schopni, ale i ochotni zvolit nenáviděného populistu do hejtmanského křesla, který hází parlamentem schválené zákony oknem ven a tvoří svůj vlastní stát ve státu. Kam se tehdy hrabal Miroslav Sládek, když dnes máme Davida Ratha?

Klaus dobře zná tento dnešní status quo a jeho pokračující boje. K dnešnímu dni ani jeden z jeho projevů či aktivit nevedl k tomu, že by se tento stav uvolnil. Naopak. Při tvoření umělých hrozeb, které nám ze strany EU „hrozí,“ nás raději Klaus zakonzervuje v minulosti. Je to jednání post-komunistického maloměšťana, který chrání svojí vesničku argumenty pivních nacionalistů. Ptám se, pane presidente: ,,Řekněte nám, jak si Vy osobně představujete Českou republiku za dvacet let? Konkrétně - CO se změní a CO se nezmění?‘‘ Jasnou odpověď na tuhle klíčovou otázku od Klause nikdy neuslyšíme. Neměla by tohle být hlavní úloha presidenta státu, který se bolestně probírá z minulosti? Jaké jsou skutečné možnosti takového malého státu uvnitř Evropy? Jak se poznala, v nezralé demokracii, neviditelná a volná ruka trhu, kterou Klaus absolutně upřednostňuje, ve skutečnosti fungovala pouze ve prospěch tunelářů. Vytunelovali se nejen podniky, ale celá společnost. Národní vize neexistuje, čas jde pozpátku.

Je tedy lepší žít isolovaně v Klausovo světě uzavřené sebejistoty a ekonomického Koženýismu, (promiňte, pane presidente-zaujaly mne Vaše „-ismy“ jako např. Váš „n.g.o.ismus“ takže jsem si vymyslel vlastní) , anebo připojit se do hlavního proudu Evropy? Dokazují naše dějiny a náš současný stav, že naše „samorozhodování“ – rozumí se politická kultura a její rozhodování – se zlepšují? Pokud ano, do jaké míry je to vůči našim politikům a do jaké míry je to vůči tomu, že máme svobodu, volný tok peněz, že cestujeme a že se u nás pomalu rodí zdravý venkov a občanské iniciativy – vše financované Evropskou unií.

Nevěřím, že proud EU nás smete úplně jinam – na to je Evropa příliš velká a do úplně nového prostoru by se nevešla. Navíc, každý člen EU má možnost tento proud ovlivnit na půdě Evropského parlamentu. To naše skutečně „České“ - rozměr a vzhled našeho kraje a naší kultury – to bude vždy naše.

Klaus tvrdí, že při schválení Lisabonské smlouvy naši politici „opakují chyby minulosti.“ Je to ironické tvrzení. Největší chybou naší minulosti dnes je totiž sám Václav Klaus. Naše budoucnost musí být bez něj. Naše vláda zkazila naše evropské předsednictví. Nerespektováním demokratických procesů Klaus opovrhuje demokratickým rozhodnutím Čechů i téměř 500 milionů občanů zemí, kteří smlouvu schválili. Bude nám za to Evropa vděčná?


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

lisabonská smlouva = ztráta suverenity naší země.

Kvóty na emigranty ,které budeme muset přijmout a živit z našich daní, rušení Benešových dekretů, rozhodnování o nás bez nás...růst cen elektřiny
19. 05. 2009 | 10:26

trafopajka napsal(a):

-ismy zaujalY, jinak souhlasim.
19. 05. 2009 | 10:32

Meňous napsal(a):

"DOLEVA - NEBO S KLAUSEM !"
Blíží se nám volby, ne ?
19. 05. 2009 | 10:45

lubka napsal(a):

Neo,můžeš mi sdělit,kdy byla naše země naprosto suverení?
To co píšeš je jako strašení malých dětí a opakování frází.
Ohrožení suverenity je pro ty,kteří to neustále vykřikují,fakt,že oni nebudou moci rozhodovat a stratí část své "autority"
Jména si můžeš dosadit sám.
19. 05. 2009 | 10:59

mirekP napsal(a):

Souhlas neo.

Co tady říkáte o vůli lidu, když jsem žádné referendum na toto téma neviděl. Vůle několika jedinců (i když z parlamentu) nerovná se vůle lidu.
19. 05. 2009 | 11:14

Meňo napsal(a):

Díky za zajímavý příspěvek, pane Stránský.
Na rozdíl od Vás věřím, že Klaus už dnes nemá ten vliv, co měl. Jeho vliv je uměle (chete-li mediálně) zvýrazňován v době, kdy po 20 letech v aktivní politice na tohoto člověka "klepe" důchod. Ano, přijdou další a dá bůh nebudou opakovat jeho chyby. Klaus zůstane epizodou, dějiny půjdou dál. Kam ?
Hodně těžko vidět do budoucnosti. Opřel bych se o naši historii, o naší tradici. Jakkoliv je dnes překrucována a przněna, je tady, je v nás přítomna, třebaže dnes v krizi ekonomické i všeobecné (mravní) spí. V každém z nás je střípek, molekula, M.J.Husa, J.A.Komenského i toho TGM,který založil náš samostatný stát. I když mu nebylo dopřáno času, přece zanechal bohaté filosofické dědictví. Zatím jsme se o něm málo učili. Neschopné či všehoschopné jepice se ho bojí. Však přijde znovu ke slovu. Také díky té "molekule v nás" všech.
No a že si neumíme vládnout ? To je historický argument Němců, kteří po 2000 let zkoušeli vládnout české kotlině a nepodařilo se jim to. Přes historické peripetie. Je to naše zem. Dnes patří do EU. Zaplaťpámbu. Taky kvůli té bezpečnosti, kvůli těm Němcům, kteří dnes jsou "uvnitř" EU v bezpečí i bezpečni svým sousedům. Taky proto je EU (ať již diskutujeme o formách či způsobech) řešením pro nás vítaným. Tam směřuje vývoj. K integraci. Přijdou i jiné "výzvy", jak je moderní dnes říka. Problémy. Krize.
Zdraví M.
19. 05. 2009 | 11:17

Taoiseach napsal(a):

autor:

"každý člen EU má možnost tento proud ovlivnit na půdě Evropského parlamentu"
Malé upřesnění: člen (členský stát) má (velkou) možnost ovlivnit rozhodování v RADĚ. V Evropském parlamentu je můžou ovlivnit zástupci OBČANŮ EU.
19. 05. 2009 | 11:22

Ben napsal(a):

Pane Stránský,
co dodat k tomuto Vašemu článku.
Jenom souhlas.

V tomto dnešním "ubrečeném" dni malý paprsek, takže ještě k ano i velké Ď.
19. 05. 2009 | 11:25

Taoiseach napsal(a):

neo:

Napište laskavě, co a jak podle Vás konkrétně mění LS ve věci tzv. benešových dekretů (že něco tvrdí železný zloděj a bobo, není argument).

Pokud jde o imigranty, můžeme být v problémech naopak teď. Středomořský stát, kam se dostanou, je nechá pohybovat se zcela volně a "čirou náhodou" jim někdo nabídne autobusový výlet přes Alpy. A až si budou prohlížet Prahu, autobus jim ujede... Jistě, taková praxe by se měla zakázat. Což ovšem není možné, pokud mají členské státy v otázkách imigrace právo veta. - :( .

Pokud máme jednou prostor volného pohybu bez hraničních kontrol, potřebujeme společnou politiku jeho ochrany. Řekl bych, že to tak trochu dá rozum.
19. 05. 2009 | 11:37

Hloupý Honza napsal(a):

To co naše politická "elita" za dvacet let svého fungování vytvořila je český politický matrix, ze kterého se některým z toho profitujícím jedincům nechce ven. Je proto pochopitelná jejich potřeba bojovat a hrát na strunu různých populárních a populistických témat (ztráta suverenity, rozhodování apod., tj.navíc něčím co je pro každého občana v jeho běžném životě jen a pouze neuchopitelnou frází), neboť obava ze ztráty vlivu na dění "jejich" světa, je velká a důvodná.

Osobní zájmy, ambice a úchylky všech vůdců lidské smečky byly a jsou vždy maskovány deklarací snahy o její blaho a její zájem, kterýžto je však fakticky v reálu nepoznaným jevem.

Nelze se tedy divit, že ti kteří žili po dobu 40-ti let v komunistickém matrixu, si poté co měli tu možnost vytvořili svůj matrix vlastní, o jehož zachování tak urputně bojují.

Já za sebe říkám, že když jsem vyzkoušel ty předešlé české, tak toho evropského matrixu už se opravdu nebojím.
19. 05. 2009 | 11:41

karel matousek napsal(a):

"CR patri k tem stastnym zemim, ve kterych je pocet imigrantu relativne nizky, i kdyz mnohem vyssi nez v minulosti. Nedavno jsem hral v male obci s prateli tenis. V restauraci, kde jsme vecereli, byla skupina 20-25 Cinanu s detmi. Takovou skupinu Asiatu bychom pred lety nevideli dokonce ani ani v centru Prahy. Svedci to fundamentalni, radikalni zmene."

VACLAV KLAUS, RZECZPOSPOLITA, 5.7.2007
19. 05. 2009 | 11:45

Meňo2 napsal(a):

Pane Stránský,
"na mezinárodní úrovni jsme se předvedli fraškou" - používáte příměr z umění, a já souhlasím, protože z té ostudy to byla především "Entropa", kterou jsme nadělili EU. Byla to nejen neschopnost pravicové vlády ODS, to by se dalo ještě "zkousnout", ale byl po ubohý pokus o pošlapání všeho pozitivního, co Češi Evropě kdy dali. I když to každý věděl a udělal si obrázek, ta primitivní myšlenka "dneska už mě za to nemůžou zavřít" vedla ruku pseudoumělce a ruku příznivce "svobody bez přívlastků", který to umožnil. Neumohli to ti politikové "osladit" lépe, když tím vyjádřili, jak "kašlou" na nás lidi jak doma, tak v cizině.Samozřejmě že se tím odepsali, ale skvrna chlístance zůstává.
A tak bych tolik nekritizoval dr. Davida Ratha, který je jen razantním představitelem ČSSD a pro naše zdravotnictví dělá mnohé. Rozhodně víc, než politikové pravice, kteří se v průběhu 90. let střídali na MZd jako na panoptiku, zanechávajíc poušť lékařsky "nevědeckých" pokusů. Jedním z nich je i placení za zdravotnické služby, ústavně dosud zakotvené jako hrazené státem. Takže jistě nejde o těch 30Kč, ale o jistý princip; to jistě netřeba zde Vám připomínat. Já bych to viděl jako ono historické národní "sociální" cítění, povědomí, proč jsou lidi u nás proti- a leckde v Evropě třeba i pro-.
Zdraví M:
19. 05. 2009 | 11:51

slav napsal(a):

Evropa nás nemá kam zavést, kde bychom nechtěli, euroasijci vám zahrají na český jazyk aby jste se mohli divit proč ti z EU s námi neobchodují. Asi proto že s vámi nebudou mít ci směnit. Můžete si pak vylepovat Klause s Žižkou kde chcete.
19. 05. 2009 | 11:58

Pípa napsal(a):

Pane Stránský,
do docela tvrdé kritiky V. Klause jste nelogicky zamíchal D. Ratha. Pokud byste řekl na rovinu, že sice kritizujete Klauze, ale jste ODSák vyznělo by to lépe. Takhle si o vás myslím, že nejste konzistentní. Vaší kritiku Ratha bych si nicméně rád přečetl, pokud byste se do ní chtěl pustit samostatně a ne účelově.
19. 05. 2009 | 12:12

karel matousek napsal(a):

slav
euroasijci uz vam asi hrajou na cesky jazyk, 'abyste', a ne 'aby jste'. Moron...
19. 05. 2009 | 12:29

Vico napsal(a):

slav : nenechte se rozhodit. Někomu euroasijci hrajou, jinému hrají.
19. 05. 2009 | 12:41

Jochim napsal(a):

Pane Stráský,
Opět silně zaujatý a zkratkovitý článek, který Vás řadí do škatulky antiklausovce spolu třeba s Pehe, Hvížďalou a dalšími.
Chytrák, který po dvaceti letech úspěšného vývoje a úspěšné transformace ČR, tvrdí jak je všechno špatně, jak spolu s vytunelovanými podniky, je vytunelovaná i společnost, jak vlastně my ubozí čecháčci s post-komunisticky maloměšťackým prezidentem nemáme šanci, bez toho ideálního Evropského společenství.

Stále věštší centralizace evropského hospodářství, nenápadně se plížící socialistické regulace všeho na co si lze vzpomenout, že ještě není dostatečně zregulováno, nekoněčně vzdálená možnost kontroly poslance voličem, ale co poslance, všech těch ostatních rad a orgánů unie, která o nás jednotlivcích rozhoduje, to je bezvýznamné, normálmí a úplně přirozené pro naší budoucnost? V tom je někde zakódována ta vize pro naší zemi? V náručí EU (Lisabonem zasmluvněné) nejde čas pozpátku?
Klaus nikdy neprohlašoval, že máme žít izolovaně, pokud to dobře chápu, tak nabádá k reformě unie opačně od LS. Méně regulací, méně orgánů, méně byrokracie, méně přerozdělování, méně pravomocí, méně federatismu (také jeden ...ismus).
Václav Klaus byl jeden z mála, který měl realnou vizi před dvaceti lety o této zemi a také se významnou měrou podílel na její realizaci. Samozřejmě z různými potížemi, ale už nám asi nikdo nedokáže, že tomhlo jít třeba lépe.(hůře určitě) Kecálků po bitvě je kolik chcete, ale že by zrovna Lisabonský "protektorát" byl tou pravou vizí pro sebevědomého a svobodného občana ČR o tom jste mne nepřesvědčil.
19. 05. 2009 | 12:46

JK napsal(a):

Slováci,

kterých se Klaus, rozbitím Českoslovanska (navíc s demokratickým deficitem, tedy bez referenda!), díla TGM, MRŠ, za které bojovali legionáři, domácí a zahraniční odboj,¨

protože prý "brzdili reformy"
zbavil,

se už před lety dokázali zbavit svého DEMAGOGA, Mečiára, který je stál několik let ztrát (zahraničních investic atd.) a zaostávání (NATO atd.)

a ztráty - navíc bez Čechů, kteří se na ně habituálně dívali zpatra i bez údajně geniálního Klause, kterého nám, apespoň podle Lucinky Zaňákové-Bílé "svět závidí" - dohnali, razantní reformy zavedli dříve než my, vyrábějí na hlavu víc aut, mají přímou volbu prezidenta a euro se jim podařilo načasovat perfektně.
Rakušanům pomohla NEVIDITELNÁ RUKA osudu s Haiderem.

My, Češi se sami všestranně škodlivé adikce na demagogii Klause zatím zbavite nedokážeme, dokonce ani když s patologickou sebestředností už pár let požírá své vlastní děti, modré straky, kdy Topolánek a Nečas, veřejně špiníc Švejnara, donutili podpisem věrnosti volitele za ODS, že musí, s KSČM a důstojnosti volby prezidenta dodávající Bobolíny, zajistit znovuzvolení Klause.

Ten se jim odvděčil vyhozením jich ze sedla šéfování EU, ikdyž Paroubek neplánoval během předsednictví ČR v Radě EU žádné hlasování o nedůvěře vládě a i po ní opakovaně chtěl, aby Topolánkův tým předsednictví dokončil.

Vrtočivý stařík ale opakovaně tvral na novém kabinetu na Den vítězství a s radostí, neliberálně pověřoval neostříhaného exkomunistu Fischera.

Na otázku, kde, proboha kde jsou jakékoliv, zejména hmatatelné výsledky onoho Klausova "hájení národních zájmů"? Ani Klausovi zbývající fanoušci je nedokáží popsat.
19. 05. 2009 | 13:35

Michal napsal(a):

Pane Stránský, jak můžete napsat "Dvacet let po revoluci jsme stále zatíženi presidentem, který nikdy nebude tvrdit nic jiného než to, že vůle lidu, která není v souladu s jeho vlastní, je selhávající.". Vy snad znáte vůli lidu?? nebo "Nerespektováním demokratických procesů Klaus opovrhuje demokratickým rozhodnutím...". Ale přece to je tak, že EU opovohruje demokratickým rozhodnutím občanů v referendech!! Všude, kde euroústavu, potažmo Lisabonskou smlouvu předložili občanům v referendu, tak ti jí zamítli! To se panu Stránskému ale jaksi nehodí do krámu. Je to ubožák.
19. 05. 2009 | 14:03

Vasja napsal(a):

Pane dochtor.
L.S. neschválilo 500 000 000 lidí, ale pár stovek politiků, kteří ve strukturách EU, hledají další možnosti pro své rejdy. Kdo vidí do Bruselu, že jo. Sám nevidíte ani pod pokličku svého zastupitele na dědině.
19. 05. 2009 | 14:41

Alibernet napsal(a):

Jakých 500 mio? Kde jste to vzal? Rozhodovaly max. 3 mio irských voličů a potom poslanci, kterých bylo řádově tisícovky. Zaměňujete vůli lidu s vůlí parlamentů.
19. 05. 2009 | 14:57

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Stránský, moc děkuji za tento text. Opravdu mi mluvíte z duše.

Pan Pocestný pod mým blogem mj. uvedl: "Nechte presidenta na pokoji, pokud je potřeba zabít Sekala, nevypalujte kvůli němu celou ves. Klaus nestojí za to, aby se zase manipulovalo s posicí presidenta, když jí podpisem LS můžeme rovnou zrušit.

Navrhl bych, aby Klausův podpis pod LS byl zároveň aktem abdikačním."18.05.2009 10:33:26

Ano, bude lepší posílit veřejné mínění směrem k větší sebědůveře. Pak přestane fungovat jakýkoliv typ zastrašování.

Zdravím a podotýkám, že odvážní lidé mají můj velký obdiv.
19. 05. 2009 | 15:29

Taoiseach napsal(a):

Michal

"Všude, kde euroústavu, potažmo Lisabonskou smlouvu předložili občanům v referendu, tak ti jí zamítli!"
Smlouvu o ústavě pro Evropu schválila referenda ve Španělsku a v Lucembursku.

"Vy snad znáte vůli lidu??"
Vůli občanů ČR vyjádřenou v (byť poradním) referendu, známe všichni. Václav Klaus ji nectí, když zpochybňuje evropskou měnu, evropské občanství nebo vnější hranice EU (vše bylo v přístupové smlouvě obsaženo).

Má to chudák ale svízel - občané, které tak obětavě zastupuje (brání a zachraňuje), jsou hloupí a myslí si něco jiného. Tak už mu konečně TEN LID VYMĚŇTE!
19. 05. 2009 | 15:40

Jochim napsal(a):

veronikavendlová
Mezi odvážné počítáte i Václava Klause?
19. 05. 2009 | 15:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Jochim: no, to je dobrá otázka. Je jasné, jak jsem to myslela. Ale nebudu uhýbat. VK za odvážného nepovažuji. Kdysi ano.

A trochu to doplním, VK je dobrý studijní materiál.
19. 05. 2009 | 16:03

Michal napsal(a):

Taoiseach:
1) Dobře, tak ne ve všech referendech, ale ve většině ano. A podle pravidel EU, které si sama vytvořila, stačí jedno zamítnutí a smlouva nevstupuje v platnost. Irsko ji v referendu zamítlo a pokud by EU byla demokratická, respektovala by toto rozhodnutí. V opačném případě je schvalovací proces v jednotlivých státech zbytečný, protože ve finále se stejně respektuje pouze jeden možný výsledek. Referendum se bude tak dlouho opakovat, než bude jeho výsledek správný.
2) Referendum o vstupu ČR do EU respektuji, ale otázka v referendu zněla, zda občané souhlasí se vstupem do EU za podmínek definovaných v přístupových smlouvám. Vzpomínáte? A tyto podmínky se Lisabonskou smlouvou výrazně mění!
3) Na rozdíl od vás jsem přesvědčem, že drtivá většina občanů ČR i drtivá většina občanů EU je proti Lisabonské smlouvě. Kdyby tomu tak nebylo, vůbec by se nebáli uspořádat referenda ve vícero státech.
19. 05. 2009 | 16:07

Al Jouda napsal(a):

Dobrý článek. V Evropě se neztratíme, mimo ni jsme ztraceni totálně.
19. 05. 2009 | 16:11

Michal napsal(a):

A ještě k "vůli lidu" o které pan Stránský píše. Jediná jistá vůle lidu, kterou pan Stránský opravdu zná, je ta, že ho občani nechtějí zvolit v žádných volbách. Kolikrát už se o to pokoušel. A nic. To je vůle lidu. Nedivím se jim.
19. 05. 2009 | 16:18

siven napsal(a):

Lisabonská smlouva jest listem pekelným, který podepíšeme krví našich dětí, schválíme-li ji, och...

A o které nevíme prakticky nic, my brouci pytlíci.

Natož o existenci geopolitiky a jakémsi Rusku, Číně, nadnárodních korporacích, apod. Vždyť budeme-li suverénním chlívkem s dobře vypasenými čuníky u koryta, kteří to s námi přece myslí dobře, nejlépe nám rozumějí a záleží jim na nás... tak suverénně odoláme každému!
19. 05. 2009 | 16:25

Holubář napsal(a):

S přesunem dalších a dalších pravomocí do Bruselu to vnímám tak, že na naše malé zloděje, podvodníky a magory v zákonodárných sborechA vládě ještě jakž takž dokážu dohlédnout, případně se (budu-li mít kliku) mohu na jejich lumpárnách i nějak drobně podílet :-) .
Ale ty velké podvodníky, zloděje a magory v Bruselu mám někde daleko za obzorem. A budu muset jen skákat, jak oni budou pískat.
Ty domácí zhůvěřilosti mám trochu domestikované , o pravidlech těch cizích mám jen matnou představu, jsou šitá na míru někomu úplně jinému.
Myslím, že v rámci EU zdaleka nejsem sám, kdo to chápe takto - viz všechna dosavadní referenda o ústavě a LS.
Velcí hráči v Bruselu odsouvají do role statistů daleko větší počet lidí, než bylo dosud v Evropě zvykem.
19. 05. 2009 | 16:45

Taoiseach napsal(a):

Holubář

Jste naprosto ideální občan! Tedy alespoň z pohledu Václava Klause...
19. 05. 2009 | 16:55

Holubář napsal(a):

Taoiseach:
Jasně, vzorový Čech :-) !!
19. 05. 2009 | 17:03

Taoiseach napsal(a):

Michal

ad 1) Irsko se rozhodlo opakovat hlasování DOBROVOLNĚ, a to před osmi lety i letos. Je pravda, že ostatní státy mu poskytly ujištění (že ve smlouvě opravdu není, co v ní není) a příslib drobných úprav (komisař z každého státu atd.).
Ve 27 se kompromis hledá těžko a nedalo se předem předpokládat, že občané Irska odmítnou to, co schalovala prakticky celá tamní politická scéna. Schválení smlouvy bylo (2001) a je i tentokrát předpokladem rozšíření. A naši euroskeptici asi těžko přesvědčí Chorvaty, že není o co stát.

ad 2) Oceňuji, že na rozdíl od VK respektujete výsledek našeho referenda. V čem myslíte, že se konkrétně "podmínky Lisabonskou smlouvou výrazně mění"?

ad 3) Jsem pro posílení společného rozhodování o společných záležitostech a referenda se vůbec nebojím. Bohužel s ním před dvěma lety nikdo nepřišel. Teď je bohužel opravdu pozdě, ale do budoucna bychom potřebovali obecný zákon o referendu, abychom takové věci mohli jednoduše rozhodovat.
19. 05. 2009 | 17:19

Taoiseach napsal(a):

Holubář

Přesně tak. Čeští zloději jsou lepší než cizí zloději, čeští brutální vrazi jsou lepší než cizí brutální vrazi, české DDT je lepší než cizí DDT - :) :) .
19. 05. 2009 | 17:24

Jochim napsal(a):

veronikavendlová
Kdysi ano a dnes ne?
VK je určitě zajímavý studijní materiál, tak se do toho studia pusťte. Možná, že přehodnotíte svůj postoj ohledně té odvahy. Nebo si myslíte, že hájit svůj názor před několika sty bučících poslanců, je spíše projev zbabělosti?
Který s politiků má dnes odvahu jít proti některým pomíjivým trendům?
19. 05. 2009 | 19:01

Holubář napsal(a):

Taoiseach:
Systém Calvera - v Texasu smějí dělat banky jen Texasani.
19. 05. 2009 | 19:05

ujo napsal(a):

autor ve své agitce píše pln é demagogie píše např.:"pro nemalý počet našich spoluobčanů je stále nejdůležitější nezaplatit třicetikorunový poplatek (určen pro snížení výdajů spojených s největší návštěvností lékařů ve světě)"
Mohl by mně tedy vysvětlit jak REGULAČNÍ poplatek za položku na receptu (který předepisuje LÉKAŘ) přispěje k snížení nákladů spojených s návštěvností lékařů? navíc u obvodních lékařů je platba kapitační.
Logika jaksi chybí, zato nechybí plivnutí po Češích,že si nedovedou vládnout. Možná je to pravda, ale zkuste (než se pustíte do nás, Čechů) kritisovat nejdříve vlastní etnikum
19. 05. 2009 | 19:36

Veronika Vendlov napsal(a):

Jochime, studuji, ale ne VK. Hájit svůj názor jistě odvážné je, vím o tom své, ale já jsem řadová občanka, on je prezident a to je zcela jiná role...

Včera jsem pod mým textem 18.05.2009 ve 13:40:27 napsala:

Lidé fandící VK mají hodně podobné pocity, jako Váš kolega. Samozřejmě, že to není jen o LS, ale jsme jaksi nuceni, hledat si argumenty proč VK ano, proč VK ne atd. A každý má své důvody. U mne je na prvním místě pohrdání a zesměšňování, nebo ztrapňování každého, kdo nesouhlasí. Přesně dle hesla: "Kdo nejde s námi, jde proti nám!" A pak je to absence pokory k životu a lidem vůbec.

No a v neposlední řadě mi chybí nadstranickost a jistá míra dětinskosti, prostě ne a ne a ne!

Samozřejně, je těžké, být dobrý prezident. I tak je ale třeba, uvědomovat si omylnost. Vždyť kdo má patent na pravdu??? :)
NIKDO!

Víc už svůj názor dnes obhajovat nechci, díky za pochopení.
19. 05. 2009 | 20:42

Zacheus napsal(a):

Dovolím si přidat do diskuse jeden názor ze Slovenska ( uveřejněný na Euportálu) autora Lukáše Krivošíka v příspěvku s názvem: "Klaus zabil Lisabon - našťastie":

"Klausov odpor sa možno ukáže ako márny, no Česi si môžu gratulovať, že majú aspoň prezidenta, ktorý zabojoval. My sme sa nezmohli ani len na to. Lisabonský systém hlasovania znevýhodňuje malé krajiny ako Slovensko. Podľa tejto zmluvy, 15 členských krajín, v ktorých žije 65% obyvateľstva EÚ môže prehlasovať zvyšných 12 členských štátov. Menšie krajiny budú odsunuté na okraj a prevalcované záujmami tých väčších.

Je to ešte horšie ako keby EÚ bola štandardnou federáciou. Napr. v Spolkovej republike Nemecko má najväčšia spolková krajina v „bundesráte“ šesť hlasov, kým najmenšia ich má tri. Čiže najväčší má len dva razy väčšiu váhu ako najmenší, aj napriek tomu, že rozdiel v ich obyvateľstve je 18:1. Pre porovnanie, keď sa Írsko, kde Lisabonskú zmluvu odmietli v referende, stalo v roku 1973 členom EHS, malo v Rade tretinu váhy Nemecka.

Dnes, podľa zmluvy z Nice, má 80-miliónové Nemecko štyri krát väčšiu váhu ako 4-miliónové Írsko. Podľa návrhu Lisabonskej zmluvy, ktorý viac zohľadňuje počet obyvateľstva, bude mať Írsko po novom len dvadsatinu hlasovacej váhy Nemecka".
19. 05. 2009 | 22:34

ujo napsal(a):

pro Zacheuse
a co mají říkat Němci, jejichž počet hlasů zdaleka neodpovídá početnosti populace?
Ve skutečnosti je to tk, že znevýhodněny jsou velké státy.
Ale co, po přijetí ls můžemez EU vystoupit, tak čeho se bát?
V podstatných věcech stejně nerozhoduje naše vláda ale někdo jiný
19. 05. 2009 | 22:49

pavel napsal(a):

...narek neuspesneho...o))))
19. 05. 2009 | 23:07

argun napsal(a):

Pane doktore napsal jste snad nejhloupější politickou agitku, kterou jsem tady zatím četl. Nestojí to za věcný komentář, každá věta je jen výbuchem vašich emocí. Už radší nic nepiště. Ordinoval bych studený obklad na hlavu, klid na lůžku a diazepam....
19. 05. 2009 | 23:36

Zacheus napsal(a):

To ujo. Z Vaší věty - v podstatných věcech stejně nerozhoduje naše vláda, ale někdo jiný - jde mráz po zádech, i když je asi pravdivá. Ale podle mne se tento fakt nemusí ještě formálně legalizovat ratifikací Lisabonské smlouvy:). Přeji dobrou noc.
19. 05. 2009 | 23:38

Zacheus napsal(a):

To Abuelo. Nad Vaším skutečně vybraným slovníkem a věcnou diskusí mně na dobrou noc vyhrkly slzy dojetí:), (.
19. 05. 2009 | 23:44

Medikolog napsal(a):

Pane doktore, možná, že si neumíme vládnout, protože první co si Vaši demokrati schválili po převzetí moci bylo zrušení zodpovědnosti poslanců voličům za výkon mandátu a zrušení možnosti odvolat poslance, nerespektujícího vůli svých vlastních voličů. Ale přesto nejsme naprostí tupci. To co jste napsal je snůška demagogických frází na úrovni české politické vnitroscény (také si občas rád vyrobím slovíčko). Vůle ani ne 200 lidí, vezmu-li Sněmovnu a Senát dohromady, nemá nic společného s vůlí lidu. Nemají totiž mandát k likvidaci ČR ani k předávání pravomocí čs. státu cizincům, k nimž počítám z hlediska loyality k ČR i čs. emigraci. Naopak jej dostali, aby zájmy a suverenitu ČR a Českého národa chránili. Přijetí LS je pravým opakem - teď je jisté, proč zrušili v trestním zákonu tr. čin VLASTIZRADY! Skutečné vůli lidu právě pan president Klaus, narozdíl od Vás, alespoň nyní naslouchá. Nevěříte-li riskněte referendum... Vaše cca půlmiliarda Evropanů k rozhodování o Lisabonském diktátu (LS) s výjimkou Irska nebyla připuštěna. A na Irsko je vyvíjen nedemokratický nátlak. Přitom LS je postavena tak, že se postavení ČR a Českého národa ZHORŠÍ i proti současnému tristnímu stavu díky vyjednání nejhorších vstupních podmínek "naší" representací... EU se bojí referenda i ve státech, které by si naopak v něčem i pomohly. Hovoříte, že občané bojují proti některým zákonům - ale proti zákonům bojovali i Vámi oslavovaní Mašínové a to i dnes nezákonným terorismem - se zbraní v ruce... Nevím, máte-li jako lékař pacienky. V jejich zájmu doufám, že jste lepší lékař - než propagandista. U Vás je totiž nepravda a polopravda snadno odhalitelná. Jenom pravdu bych asi těžko hledal. Kam jste ji schoval, pane doktore?
20. 05. 2009 | 00:15

xy napsal(a):

moc hezký článek, děkuji
20. 05. 2009 | 00:27

maru napsal(a):

Podivejte se, jakou merou je EU parlament demokraticky.

Power grab by EU Parliament President:
http://www.youtube.com/watc...

Václav Klaus stands up for Freedom:
http://www.youtube.com/watc...

Respect the Irish Vote: Aftershock in European Parliament:
http://www.youtube.com/watc...

Branme se, pratele, prave prichazime o pravo rozhodovat sami o sobe, za ktere mnozi nasi predkove polozili svuj zivot.
Neni pravda, ze nic nezmuzeme - i kdyz jsme mala zeme, nemusime podlehat temto tlakum.

Petice pro referendum o LS - http://www.nelisabonu.cz/

Podstata Lisabonske smlouvy****
1.Predavame cca 105 kompetenci na centrální vladu vcetne zahranicni politiky, bezpecnosti, zemedelstvi, energetiky, transportu a soudnictvi.
2. Krome toho prichazime o pravo veta ve zhruba padesati oblastech, mezi nimi i v tak citlivych jako je legalni migrace a socialni politika.
3.Jde o sebe-pozmenovaci dohodu tj. vlastne uz predem souhlasime se vsemi budoucimi zmenami a dodatky vcetne takovych, ze ztratime pravo veta i v tech několika malo oblastech, kde jeste zustalo.
4.CR ztraci na hlasovaci sile. Oproti dnesnimu 2,4 nasobku vahy Nemecka bude mit napriste Nemecko vahu ve srovnani s CR osminasobnou.
5.Evropsky soud pro lidska prava uznal platnost vlastnictvi zalozeneho na Benesovych dekretech.Evropsky soudni dvur vsak muze rozhodnout jinak. Polsko si proto vyjednalo vyjimku, ze nebude dotceno jeho uzemni usporadani, Topolanek pro CR nic takoveho nevyjednal.
Proto odchodu Vondry a Swarzenberga lituje nejvice Posselt. Proto je v nasich mediich vetsinou s nemeckymi vlastniky takova stvanice na Klause.
6.V r. 2006, v dusledku neustalych tlaku sudetonemecke lobby, podala Bobosikova s dalsimi poslanci CR navrh, aby Evropsky parlament potvrdil platnost Postupimských dohod. Tento navrh nebyl vzat Evroskym parlamentem v uvahu.
7.CSSD ma ve svém strednedobem zahranicnim programu uvedeno,ze veskere predavani kompetenci mimo CR se bude schvalovat referendem. Nedodrzuje tedy také svůj vlastní program, kdyz LS tak vehementne prosazuje.
********
Momentální stav ratifikace Lisabonské smlouvy je takovýto:
•Irsko: Ratifikace zamítnuta referendem 12.6.2008.
•Německo: Spolkový prezident nepodepsal ratifikační listinu, přes 50 poslanců spolkového sněmu podalo žalobu k ústavnímu soudu, ten o přípustnosti LS rozhodne až za několik měsíců. 4 z 8mi soudců zpochybnili soulad LS s německou ústavou.
•Polsko: Prezident nepodepsal ratifikační listinu, vyjednána nadřazenost domácího práva nad Listinou základních práv EU.
•Velká Británie: Vyjednána nadřazenost domácího práva nad Listinou základních práv EU, možnost ponechání národní měny, výjimky pro Bank of England. Královna neodeslala ratifikační listiny (a tedy VB dosud neratifikovala).
•Finsko: Neratifikováno, proti jsou Alandské ostrovy, autonomní součást Finska, kterým vadí, že zavedením Lisabonské smlouvy by byla anulována jejich autonomie – EU by vůči nim získala práva, která neměla ani Finská vláda. Více informací
•Česká Republika: Neratifikováno, smlouva je stále napadnutelná u ústavního soudu pro nesoulad s ústavou ČR
20. 05. 2009 | 00:30

Abuelo napsal(a):

Pro všechny demagogy, agenty Moskvy, naivky, Klausovo řiťoalpinisty a Medikoloqa uvádím adresu, která chytrým napoví a lidem zlé vůle neublíží:
http://profesor-klaus.osoba...
20. 05. 2009 | 00:53

Korbel napsal(a):

Na Klause nemáte ani náhodou!
20. 05. 2009 | 01:09

Korbel napsal(a):

Abuelo se právě počural,fuj!
20. 05. 2009 | 01:11

Jochim napsal(a):

veronikavendlova
Vy jste řadová občanka, já jsem řadový občan a VK je konec konců také i řadový občan.
Právě v neposlední řadě projevuje VK mnoho nadstranickosti a přece je mu to nakonec vyčítáno. Skoro bych řekl, že k čemukoliv se přikloní, tak je to předem špatně.
Uvědomování si omylnosti ovšem nejde ordinovat, potažmo předepisovat. Chcete , aby si prezident, podle Vašeho mínění více uvědomoval svoji omylnost a přitom jste zároveň přesvědčena, že český prezident nepatří do Vaší kategorie odvážných lidí a přitom všichni víme co v prosazování svého přesvědčení prožil a vybojoval. Tak nevím.
20. 05. 2009 | 01:18

Abuelo napsal(a):

to IIIII. Moskva přišla českým agentů na pomoc. Tak bez komentáře.
20. 05. 2009 | 01:18

Čehona napsal(a):

Pane Stejskal,
co kdyby jste texty kde je prezident nazýván záměrně "erzksindlem" přehodnotil pomocí pravidel Vašeho Kodexu diskusního? Mám dojem, že na velmi špatném článku se tu vyřádili ještě horší než špatní diskutující a pan autor zřejmě vůbec neví, která s LS bije.
20. 05. 2009 | 01:31

Petr Bajer napsal(a):

Nejsem žádný Klausovec, ale když pro nic tak právě pro jeho postoj k Lisabonu si ho vážím a vždycky budu. LS nevyjadřuje vůli lidí, je to obyčejný politický handl neb referendum proběhlo jedině v Irsku (se známým výsledkem). Stejně tak je zpolitizovaný názor různých Stránských, Pehů, Roithových a podobných třtin ve větru - kdyby byl VK pro, jsou oni ze zásady proti (jen by se u toho nemohli cítit tak pokrokově, tak proevropsky). Navíc pan Stránský se v textu v podstatě usvědčuje sám - on NECHCE abychom si (chápej občané této země v zemi jejímiž jsme občany) vládli. Dle pana Stránského jsme selhali a teď bude nejlepší, když odevzdáme klíče k naší zemi do Bruselu. Pokud někdo říká, že LS neomezí naši suverenitu tak "jen" lže, pokud ale někdo razí názor, že žádnou suverenitu v zásadě nepotřebujeme tak sorry, ale to už hraničí s vlastizradou.
20. 05. 2009 | 01:42

Acidburn napsal(a):

Vážený pane Stránský,
po přečtení Vašeho článku jsem si původně říkal, že na takový blábol snad ani nemá cenu reagovat. Ale protože je před volbami a počet nejrůznějších individuí (abych neřekl rovnou blbců) se musí na něčí úkor zviditelnit (a nejlepším terčem je Václav Klaus), nedá mi to. Už té mediální exhibice kdejakého omezence bylo dost.

První nesmysl: Klaus nikdy netvrdil, že vůle lidu, která není v souladu s jeho vlastní, je selhávající. Ani tento postoj nezastával.

Druhá věc: Lisabonská smlouva, což by měli konečně přiznat i její horliví zastánci, ubírá prostor k rozhodování na národní úrovni a přesouvá ji na "euroúroveň". Aniž je řešen demokratický deficit orgánů EU (mírné posílení europarlamentu tento deficit - díky absenci jakékoli opozice v něm - neřeší). Podíval jste se, jak probíhá legislativní proces v EU? Denně tuny papírů, stohy nařízení a směrnic (průměrný čas projednání jednoho předpisu v europarlamentu - 8 minut).

Třetí věc: Vaše tvrzení o umělých hrozbách je lživé. Četl jste vůbec Lisabonskou smlouvu? Nečetl, že se vůbec ptám. Ty hrozby ztráty možnosti cokoli ovlivnit jsou opět realitou - místo jednomyslného hlasování (rovnost států) hlasování kvalifikovanou většinou, passarelle, neřešení statutu Evropského soudního dvora, který se vymkl veškeré kontrole atd. Snížení počtu europoslanců všech států s výjimkou Německa je realitou už dnes.

Za čtvrté: vaše plivnutí "postkomunistického maloměšťáka s argumenty pivních nacionalistů" sedí. Ovšem nikoli na Klause, ale na Vás, pane Stránský. Postkomunista jste, maloměšťák taky (šlechtický původ při bozích nemáte) a Vaše úroveň demagogie (Koženýismus?!) se opravdu pohybuje na hranici počátků NSDAP. Už jen kvůli tomu nemá smysl dál Vaše výplody číst.

Za páté: Neviditelná volná ruka trhu fungovala. Transformace naší ekonomiky proběhla úspěšně, lépe, než u našich východních sousedů. To, že jen pitomci naletěli Koženému, je daň za jejich omezenost. Svobodný trh prospívá dodnes všem, nejen tunelářům, kterých bylo i tak minimum (nebo tu chcete zopakovat něco o "spálené zemi"?). Není to vina ani Klause, tím méně svobodného trhu.

Za šesté: vše financované Evropskou unií. To má být vtip? Kde to žijete, v paralelním vesmíru? Vaážený pane Stránský, račte se laskavě podívat na odvody ČR do EU a na opačný tok peněz z EU k nám. Budete překvapen, ale už jsme téměř čistými plátci (EU prostě není charita). Navíc Vám unikla jedna podstatná věc: způsob čerpání peněz, účel čerpání peněz, jejich množství - to vše určuje nikoli naše vláda, naši zákonodárci, ale byrokraté v EU.

Za sedmé a poslední: "Nerespektováním demokratických procesů Klaus opovrhuje demokratickým rozhodnutím Čechů i téměř 500 milionů občanů zemí, kteří smlouvu schválili. Bude nám za to Evropa vděčná?"
Tohle je perfektní, učebnicová ukázka demagogie, za kterou by se nestyděl ani Goebbles. 500 milionů občanů zemí Lisabon neschválilo - to by museli všichni tito občané hlasovat v referendu (100% účast) a všichni by museli být pro. Fakt je, že po krachu dvou referendu o Euroústavě (což je de facto totéž co Lisabonská smlouva) proběhlo o Lisabonu referendum jediné - a v Irsku ho odmítla nadpoloviční většina občanů. Strach politiků v jednotlivých zemích neumožnil občanům hlasovat v referendech, všude jinde to schválily parlamenty - je tohle ona Eurodemokracie? Je tohle onen souhlas půl miliardy lidí?

Klaus plně respektuje Ústavu ČR, nemusí totiž žádnou mezinárodní smlouvu ratifikovat, pokud nechce. Ústava ČR je ústava demokratického právního státu. Takže i toto vaše tvrzení o nerespektování demokracie je lživé.

Mohl bych vám dlouze vysvětlovat, kam mi s takovou snůškou lží a banalit můžete vlézt. Ale už jsem s Vámi ztratil dost času.
20. 05. 2009 | 02:00

mira449 napsal(a):

Jochim ty ...!
kritika klausovy vize byla jedním z hlavních důvodů proč z OF vznikli KLAUSOVCI a ostatní politické strany, takže "žádné takové" že ted se rojí kritika ve smyslu "po boji každý generál".
KLAUS je ekonom teoretik, který v praxi poslal české hospodářství do kytek. je pravda že to mohlo dopadnout i hůř, ale taky mnohem líp než je současný stav.
KLAUS je pro mně král tunelářů a bastafidli.
ještě v době kdy jakžtakž šlo zasáhnout proti tunelářům, tak hlásal nesmysly že to nejde, že by to byl zásah do osobních práv a svobod, nebo tak něco. sakra dyt tulelář je lump , a vprvé řadě má dostat přes prsty.
KLAUS byl mam dojem tři volební období po sobě nejvyšší člověk v české politice, (premiér,ministr financí...) takže i z titulu svého postu mohl vést kroky proti tunelování, ale nehnul prstem.
20. 05. 2009 | 02:04

bohemia napsal(a):

Pane prezidente, podepište Lisabon!

My, níže podepsaní občané České republiky vyzýváme prezidenta Václava Klause, aby bezodkladně podepsal Lisabonskou smlouvu.

Z Vašich dosavadních vyjádření, pane prezidente, vyplývá, že máte v úmyslu smlouvu ratifikovat až poté, co v Irsku proběhne druhé referendum o Lisabonské smlouvě. To ale znamená, že suverénní rozhodnutí naší země odvozujete od autonomního rozhodnutí země jiné. Tím nás ovšem naší suverenity zbavujete. Neveďte naši zemi do izolace proti vůli občanů, vlády a demokraticky zvolených zástupců obou komor parlamentu. Umožněte občanům České republiky, aby se mohli plnohodnotně podílet na jedinečném společenství hodnot, které EU představuje.

Podepište bezodkladně Lisabonskou smlouvu a dokončete tím proces její ratifikace Českou republikou.

Vice a pripojte se zde:
http://www.vyzvavaclavuklau...
20. 05. 2009 | 02:12

Mira napsal(a):

Vazeny pane Stransky, neupiram vam Vas nazor na EU potazmo i na LS. Je to Vas nazor a mate pro nej sve vlastni duvody. Ale, prosim Vas, neobhajujte nam tady skvelou EU vylepsenou ''zbrusu novou'' LS vuli 500 milionu obcanu. Vsichni vime, ze ani v jednom state LS nebyla ratifikovana refendem … ono taky kdo by jeste riskoval nejaka referenda, po fiasku s evropskou ustavou.
O tom, kdo stoji v pozadi a tlaci na schvaleni LS a postupne federalizovani EU se my vsichni tady muzeme jenom dohadovat, ale je dobre si prinejmensim klast otazky: proc je takovy tlak na schvaleni s mnohdy az nechutnou propagandou tzv. Vysvetlovani LS obcanum (presentovany jen ve vyhodach a superlativech, ani slovo o nevyhodach) , komu federatizovana EU prospeje … prostemu obcanu asi tezko ... ze by tem druhym?
20. 05. 2009 | 02:19

Acidburn napsal(a):

To mira449: české hospodářství poslalo do kytek 41 let komunismu. Transformace byla provedena dobře, pochybuji o tom, že ten proces šel zvládnout lépe.

Klaus nevytuneloval ani jediný podnik. Králem tunelářů byl Kožený (ačkoli těžil z blbosti lidí), novodobým králem pak soudce Berka. To bylo tunelování.

O tom, jak funguje právní regulace, nemáte evidentně ani páru - zásahy do osobních práv a svobod proti "lumpům" (a kdopak je tím lumpem, pokud platí presumpce neviny, co?) tu byly standardem kdysi, opět za komunismu (a jak to bylo skvělé, demokratické, lidská práva šetřící zřízení).

To bohemia: další demagogie - čekat na výsledek referenda v Irsku není zbavení ČR suverenity. Omezenou suverenitu nám zajistí až ratifikace Lisabonské smlouvy, po které tolik voláte. Klaus ji, k vaší velké nelibosti, podepsat nemusí a já pochybuji, že by to do konce svého volebního období udělal.
20. 05. 2009 | 02:25

Petr napsal(a):

Pokud se mam rozhodnout,zda chci za presidenta osobnost sebevedomou,o sve pravde presvedcenou,byt nekdy tu >svou pravdu<prosazujici az despoticky,ci populistickeho slabocha,ktery odkyve vse zhury narizene,volim moznost prvni.Tolik pro zacatek.Pokud je mi znamo,u nas nebylo vypsane referendum ohledne LS,ale meli rozhodnout parlament,senat a president,jako tri samostatne subjekty.Nehodlam spekulovat proc prvni dve instituce "nadsene"schvalily,ale pokud ma VK,jako president,pochybnost,nema pouze moznost odmitnout,je to jeho povinnost.Mimochodem,vyse zminovana,dosavadni, nespravedlnost v hlasech v EU,poskozujici zeme s vice obyvateli,napravena prave LS je snad zdanlive delani spravedlnosti zadost a pri prvnim pohledu se to muze dokonce zdat spravne,ale uvedomte si,ze v EU nevystupuje 80 mil vs.3 mil,ale udajne naprosto suvereni staty.Je to snad silny vyraz,ale zavani to dobrovolnym kolonialismem.A jsme zase u -ismu
20. 05. 2009 | 02:47

jarda napsal(a):

A nejhorší na tom celém je, že se vinou ODS budeme muset na ten Klausův "vůdcovský" ksicht koukat do roku 2013! A nejen koukat, ale též poslouchat jeho arogantní plky. ODS děkujeme, je dobře, že míříte na smetiště dějin.
20. 05. 2009 | 04:44

xyz napsal(a):

to Acidburn: To, že Klaus nevytuneloval OSOBNĚ žádný podnik není argument. Jeho role byla nezastupitelná - výroky jako "neznám špinavé peníze" a p., spolu s aktivní účastí na vytvoření (bez)právního rámce, ve kterém probíhala privatizace.... Je potřeba pokračovat ?????
20. 05. 2009 | 05:11

valdštejn napsal(a):

Lékař by měl léčit a ne psát nesmysly . Nemyslím si , že by některý národ v Evropě na tom by byl hůře nebo lépe s demokracií než My . A jen chci dodat " jak jste mohl za komančů pane vystudovat , , když jste byl tak proti , co ?
20. 05. 2009 | 06:10

Yarin napsal(a):

nemám sílu číst všechny komentáře; byť mám pravicové smýšlení, s názory pana prezidenta (především těmi z posledních dvou let) nesouhlasím; mluví z něj uražená ješitnost někoho, kdo zcela nerespektuje vývoj světa a společnosti. Chápu i komentáře a názory těch, kteří se snaží společnost zakonzervovat v dnešních jistotách, se kterými máme přece tak báječné zkušenosti (např. jistota práva na práci, jistota 10-tinásobku apod.). Škoda, že naše společnost jako celek není schopna se poučit z chyb minulosti, pak se nemůžeme divit, že hlava státu s námi takto jedná, nic jiného si totiž nezasloužíme. Pokud je voličům přednější vlastní úspora 30 Kč (která administrativně stojí nás všechny daňové poplatníky odhaduji tak 300 Kč/opět jistota 10-ti násobku :-))/ než obecný prospěch a rozvoj společnosti, tak si opravdu asi lepší parlament a hlavu státu nezasloužíme. Tím jsem chtěl říci, že spílat panu Klausovi je sice hezké, ale základní příčinu tohoto stavu hledejme u sebe.
20. 05. 2009 | 06:11

Aengus napsal(a):

Martine Jane Stránský,

o budoucím působení LS nevíš naprosto vůbec nic! Ale mektáš o sto šest!

Snad si nemyslíte,vy zaprodanci národa,že nám přinese blahobyt??!!Vzpamatujte se,řítíme se do poroby těch samých mocností!
20. 05. 2009 | 06:14

Jakub napsal(a):

Víc ZAUJATÝ a tím i nesmyslný a z jednoho úhlu souzený článek jsem dlouho nečetl. Všichni omezení čtenáři co s tímhle brakem souhlasíte styďte se.
20. 05. 2009 | 06:27

rass napsal(a):

To je pech. Když panu Klausovi přicházím na chuť, tak ho novináři začínají čím dál více zatracovat. Když se média do někoho nebo něčeho pustí, tak je s ním nebo s něčím konec.
Média mají tu správnou sílu vést a měnit směr.
Aktuální problém politiků v Anglii nás díky médiím také nemine. Je to moc nad mocí.
A, že to politici a zbohatlíci přehánějí vidíme na právě sílící krizi, která ovšem dopadla na obyčejné lidi a ne na ně.
20. 05. 2009 | 06:35

Ludvík napsal(a):

Dobrý den všem...Aby byl dobrý, nikdy nebudu volid ODS, která je stranou pro zbohatlíky a podnikatele, nikoliv pro většinu nás, dole, kteří podnikateli nejsme (prodavačky, řemeslníci, dělníci, učitelé, zdravotnický personál, obslužný personál v restauracích, na nádražích atd...Tak tedy ještě jednou - dobrý den...
20. 05. 2009 | 06:35

Pozorovatel. napsal(a):

Né se vším souhlasím, ale že je V.Klaus se svouji "neomylností" největším neštěstím současnosti určitě ano.
20. 05. 2009 | 06:48

Nikdo napsal(a):

Ať žije sofista !

Spojovat 30 korunový poplatek s výší platů učitelů nebo s přechody ve městě je ubohost. Topolánkova vláda společně s prezidentem Kalusem nastavila kurz tohoto státu. Ať
si členem tohoto státu a jsi pasivní, tak budeš platit za všechno i pouze za to, že jsi. Všichni jsem si rovni v poplatcích a daních, ale né všichni jsem si rovni v příjmech. Chcípni když jsi nedokážeš pomoci svích kamošů zabespečit příjem. Kolik na poplatcích zaplatil autor tohoto článku v poměru ke svému příjmu ? O kolik okradl chudák pani učitelku a zmazal přechodů ?
Klausem se degradovala mravní autorita prezidenta (poslední byl Havel) a je načase tuto instituci zrušit.
A ještě něco Polednová řekla : "A tak zatímco textilačka Herjatová z Kotony v Berouně zvyšovala svůj výkon na automatických stavech, aby co nevíce pomohla budovat naši republiku, obžalovaná Horáková v podzemí dávala dohromady nepřátelské bandy ke zničení naši republiky." a dostala za to 6 let. Kolik dostane autor tohoto blogu ?
20. 05. 2009 | 06:49

Ludvík napsal(a):

Pro Petra: Snahy v EU kolonizovat menší státy jasně a věcně dokumentovala na konkrétních příkladech i paní Jana Bobošíková v televizním duelu s panem Falbrem, který působil dojmem absolutně občansky a politicky rezignovaného člověka. Zřejmě proto, že si přičichl v parlamentu EU k docela slušným penězům...A ztratit takovou příležitost by byla přece škoda, a bnenapravitelnou chybou...
20. 05. 2009 | 06:50

anjet napsal(a):

Mnoho lží a jedna velká pravda

je v tomto článku. Například je lží to, že že u nás vývoj demokracie bude trvat mnoho let - byl to právě kLAUS, KTERÝ V LISTOPADU 89 prohlásil, že když lidé dají hlas OF, tak zajistí, aby do DVOU let byla ČSR na úrovni západu!, dále není pravda, že před volbami populismus vytahují jen členové ČSSD, dále to, že byla odsouzena jenom jedna žena za Horákovou - všichni ti, kdo byli před rokem 89 ve straně jsou popotahováni tak, jako kdysi ti, kdo v ní nebyli.

A ta pravda - že Klaus škodí republice víc, než vyslovení nedůvěry vládě - to je totiž docela běžná záležitost i v jibých zemích (např. Itálie, Dánsko,..). Ale jeho názory založené na jáiství už nemají nic společného s tím, že prezident je podle ústavy zástupce lidu. To jak umožnil beztrestně v 90. letech rozmach bankovnictví, což mělo za přímý důledek tunelování všeho ceného, co u nás bylo, svými balíčky opatření v době krize (94 - 96) položil spoustu firem, a co by prezident reprezuntuje sám sebe.
20. 05. 2009 | 06:52

Jozef napsal(a):

Ad navrat do Europy,pripojenie sa k hlavnemu prudu/autor/

EU sa zrodila pod americkym patronatom ako usilie spojit vojnove,expanzivne Francuzsko a Nemecko "ocelou a uhlim".Dodnes EU funguje ako francuzsko-nemecky dvojzaprah pod americkym /=americko-britska plutokracia,/protektoratom.
To je hlavny prud -a najvacsia katastrofa Europy a sveta.Neobmedzena diktatura plutokracie v USA a EU.

Euro,spolocna mena
Zrodilo sa zo snahy Francuzska sputat nemecke aspiracie prosriedkami ekonomie.Nemecka politicka spicka to musela akceptovat ako dan za zjednotenie krajiny.

Ine krajiny EU
Priklad.Francuzsky prezident /"american Sarko"/ o talianskom prezidentovi:
"Silvio nakoniec so vsetkym suhlasi"
V polomafianskom Taliansku,kde dominuje CIA/operacie Gladio.../Berlusconi je uplne zavisly na milosti CIA,vladne z vole CIA.
Iny priklad.Svedsko.V 80-ch rokoch neutralne a protiamericke.Po zavrazdeni O.Palmeho.politicka spicka premenila krajinu na jedneho z najbojovnajsich spojencov USA /pozri mnozstvo svedskych vojakov v Afganistane/.

Lisabonska zmluva
Slavny vyrok Kissingera:ake telefonne cislo ma EU?
USA vojensky a ekonomicky v defenzive a nenavidene, potrebuju pomoc.Rychlu operativnu,vacsiu.Machiavelisticki guruovia Wall Streetu potrebuju jedno telefonne cislo,jedneho prezidenta vo francuzsko nemeckej unii /Silvio nakoniec vzdy suhlasi a niektori vzdy suhlasia aj vopred/

Krajiny ako Cesko a Slovensko,ktore nedisponuju hospodarskou/banky.../ a medialnou suverenitou,maju len teoreticku sancu realizovat ine zaujmy,ako su zaujmy realnych majitelov hospodarskej a medialnej moci.
Kolaps Wall Streetu,prvy infarkt americko-britskej plutokracie dava aj velku nadej pre cele ludstvo.
Nadej,ze antidemokraticky a antikulturny New World Order nahradime usporiadanim,ktore kazdemu etniku poskytne pocit bezpecia.Takym usporiadanim veci clovecenstva,ktore bude nadejou zachovanim
ludskeho rodu.
Myslim,ze krajiny Jana Amosa Komenskeho maju cim prispiet do spolocneho mlyna.
20. 05. 2009 | 06:53

Klara1 napsal(a):

Děkuji Vám. Napsal jste za mně všechno to, co já a moji blízcí cítíme.
20. 05. 2009 | 07:04

Ludvík napsal(a):

Ani ve Spojených státech amerických nejsou jednotliví členové společenství jednotní ve všem jak stádo ovcí. V jednom státě existuje trest smrti, v jiném ne, v jednom státě je prostituce legální, jinde ne...Proč se chce EU například míchat do naší národní kuchyně (naležený guláš a svíčková ne, olomoucké tvarůžky ne a bůhví jaké zhovadilosti si na nás ještě vymyslí)...Ta jednotnost by měla spočívat podle mne v zásadních věcech, jako je evropská politika vůči ostatnímu světu, hospodářský rozvoj jednotlivých států a tím i Evropy jako celku atd. To ostatní by mělo být výsostným rozhodovacím právem každého člena EU...
20. 05. 2009 | 07:08

Markéta napsal(a):

Naprostý souhlas
20. 05. 2009 | 07:14

cortes napsal(a):

Klause nemusím a nikdy jsem nemusel-hlavně jeho výroky o glob. oteplování,ale to sem teď nepatří.
Ovšev to, v čem s ním souhlasím na 150% je postoj k té por*ané Lis. smlouvě, která nás úplně sešrotuje. A jestliže někdo plácá, jak za jejich peníze postavíme, zařídíme...tak vězte, že taky pěkně za to solíme! To není zadarmo, že nám Evropa dá....V tomto směru má vynikající názor na toto také J. Bobošíková-výborně o tom mluvila v Otázkách V.M.
Politici, co to vychvalují a přesvědčují ví, proč tak činí. Je za to slíbeno spousta peněz pro ně.
Nenechve se zvyklat tím, že říkají, že budem jediní, že nám poděkují...atd (navíc to v Irsku neprošlo, tak co zkúšáte...?!)
20. 05. 2009 | 07:23

Sakra! napsal(a):

Jste poněkud DOST mimo, autore.Klaus nás nikam neuzavírá.Jsme a budeme součástí Evropy.Jen nechce jako Vy slabomyslně přehlížet varovné signály a hrozící nadvládu silných bez ohledu na zájmy malých.Což Vám nevadí.Jdsěte si svého Napoleona a Adolfa užít někam sám, ale zbytek národa (99.999%) chce mít šanci si o sobě rozhodovat samo.Když se Vám líbí chystaný koncentrák, tak tam vypadněte a neotravujte myslící lidi.
20. 05. 2009 | 07:33

Paula napsal(a):

Souhlas na 100%!
20. 05. 2009 | 07:41

Petr napsal(a):

Zajimave je jak se vsichni ohaneji 500 miliony lidi, kteri neco schvalili. Proc lidem lzete ? Smlouva neprosla ve Francii, Holandsku ani Irsku. Tak se radsi uz nikdo nikoho na nic neptal.

Jako vedec byste mel pracovat trochu lepe s fakty, ktere jsou evidentni.
20. 05. 2009 | 07:43

noctem napsal(a):

Sakra:
Mluv za sebe. A trošku přesněji si zkus definovat, jakým že způsobem rozhoduješ sám o budoucnosti 99,999% tohoto národa: zajisté ovšem ne jinak, než že zbožňuješ výroky Václava Klause a uctíváš jeho panování. On ani ten Napoleon ani Adolf by si ani neškrtli bez takových jako jsi ty.
20. 05. 2009 | 07:50

Buran napsal(a):

No pane Stránský, ve svém příspěvku se tváříte jako vzdělanec a intelektuál, ale už v prvním odstavci si protiřečíte a manipulujete fakta. Jak víte, že schválení Lisabonské smlouvy bylo vůli lidu?
20. 05. 2009 | 07:52

Oggy napsal(a):

Největším omylem naší historie Jste Vy, pane.
Profesor Klaus se lvým dílem zasloužil, že Jste vůbec tady v ČR, kde Jste byl za komunistů ?
Klaus je jediná konsistentní osoba na české politické scéně, která se drží svých původních ideí.V době,kdy socani zkouší co jim ještě voliči dovolí zrealizovat z komunistických ideí, aby mohli co nejvíce vykrást komunistický volební program a tím komunisty jako přímou konkurenci vyřadit z boje, jsou právě svobodně-demokratické a národní idee právě to co nás zachrání přes Spojenými socialistickými státy evropskými......
20. 05. 2009 | 07:56

Filip napsal(a):

Nesouhlasím s Lisabonskou smlouvou a kdo má pocit, že je pro Čechy a ostatní menší národy v Evropě výhodná, tak nečetl ani její osnovu.
20. 05. 2009 | 07:56

lihovej dědek napsal(a):

Cortesi: vedle jak ta jedle. Nic jsi z článku nepochopil. Bobo inzeruje sama sebe před volbami do europarlamentu a Klaus?
Když není po jeho: tvrdohlavej stařík...
Je hezký bejt hrdej. Ale to neznamená bejt taky blbej...
20. 05. 2009 | 07:59

Michal napsal(a):

Dvacet let po revoluci...bohužel nerozhodla vůle lidu, ale vůle poslanců.Myslím, že v referendu by byla vůle lidu mnohem více v souladu s prezidentovou. Na to však v této zemi neměl nikdo odvahu. Neselhal lid, ale jen politické špičky, ať už více či méně elitní.
20. 05. 2009 | 08:00

Rejpal napsal(a):

Díky za zdařilý blog, pane Stránský!

Z komentářů se zdá, že už si i někteří lidé právě vyšlí z domácích jeskyň začínají uvědomovat význam lidského společenství v EU. Snad i pan prezident dokáže opustit své myšlení doby kamenné.
20. 05. 2009 | 08:04

AntiKlaus napsal(a):

Děkuju, konečně o něm napsal někdo i něco jinýho než články typu " Ano, pane prezidente, globální oteplování neexistuje, vy jako ekonom tomu jistě rozumíte.." Tento arogantní de..l nemá v politice co dělat a už vůbec ne jako prezident!!
20. 05. 2009 | 08:06

démon napsal(a):

Milý pane Stráský,
i malé dítě v tomto státě ví, že to slavné
referendum o našem vstupu do toho spolku
"tvúrců ultimat" a likvidátorů osvědčených
produktů i metod - bylo jasně manipulované,protože tolik idiotů v tomto státě rozhodně nežije !!!
A i kdyby tedy teoreticky nebylo, byla to
rozhodně drzost hnát se do Evropy s holými
zadky, ale především s touto politickou
chátrou - souborem politických grázlů,
kreatur a trosek !!!
Z nich absolutním vrcholem je král Václav
Arogant I., hlavní strůjce toho současného
morálního marasmu, v němž pro všechny ty
naše politiky byl ideální vzorem. Jeho
hlavním a životním cílem, který se mu bo-
hužel splnil, bylo vyšplhat se na Hrad a
z jeho výšin sledovat cynicky tu zbídačenou republiku, na čemž se on sám výraznou měrou podílel !!
20. 05. 2009 | 08:07

jaryn napsal(a):

Klaus není žádný zázrak, to v žádném případě. Ale má mozek a umí ho používat, na rozdíl namátkově od různých přikyvovačů Lisabonské smlouvě, kupčíků s emisními odpustky apod.
Za pár let se bude o Klausovi mluvit jinak. Na ješitnost se zapomene. Zůstanou jeho prozíravost a vize, které dnes neslyšíme nebo nechceme slyšet. Dnes máme pouze plné huby EU a myslíme si něco o samospasitelnosti každého hovna, které odtud přiletí...

Milí přikyvovači LS, doufám, že vlny bruselem předělených roztomilých negramotných černoušků a muslimských kryptoteroristů alespoň skončí ve vašem sousedství a ne v mém.
20. 05. 2009 | 08:08

radim napsal(a):

Si můžu myslet co chci, můžu to vyřvat na celý svět. ale stejně mi to je k ničemu (tomu se říká demokracie) stejně jako tento komentář. Myslím si že náš národ a zem má evropě co nabídnout a nejen evropě a myslím že toho není málo. A jestli jsme v eu nebo ne tento fakt to neovlivní. To že k nám nějakou dobu potečou peníze z eu není žádnou dlouhodobou výhodou. (za vše se platí). A prozatím jem ještě na vlastní kůži nepocítil žádné velké vyhody z toho že tam jsme. To že na hranicích nemusím ukazovat pas (pardon z toho jsem se neposr...) spíš jsou mi daleko víc proti srsti smernice a diktát z eu. a lisabonská smlouva toto jen umocní. Vždyť jen vstup do eu je podmíněn určitou úrovní státu a to nejen ekonomikou.(jako by si říkali ten vyždímat půjde toho vezmem) do budoucna všichni ekologové předvídají velké migrace populace z důvodů klimatických změn. A "my" řeknem ano lisabonské smlouvě. To je paráda když si neumíme poradit s tou partičkou neplatičů a nepřispusobivou menšinou. Zajímalo by mne jestli ti co rozhodovali si vůbec přečetli do čeho jdou. (viz. Fooopa Kačenky Žak v pořadu p. Krause)..
20. 05. 2009 | 08:10

Frank napsal(a):

Dobre napsano. Dekuji za clanek.
20. 05. 2009 | 08:15

rad napsal(a):

Suverenita státu se odvíjí od dvou věcí:
1.Bránit své území
2.Být samostatný v produkci základních potravin
Obojí velký strašil zničil, takže jak máme dál ztrácet samostatnost?
Lisabon je naopak o rovnoprávném postavení velkých a malých států.
20. 05. 2009 | 08:18

Pepan napsal(a):

Tak proč jsme lezli do EU, čekali jsme jenom peníze. Kdyby jsme zůstali jako Švýcarsko, bylo by nám daleko lépe a ještě to "mírové" NATO.K čemu nám je armáda, nechat jenom CO a ženijní vojsko a budou makat. Klause , doufám, aspoň odsoudí dějiny.
20. 05. 2009 | 08:25

Ivo napsal(a):

Dobrý den, vážený pane blogere.
Víte, stejně jako většina Vám podobných, drtivá většina politiků a drtivá většina novinářů a takzvaných elitních ekonomů a manažerů nevíte VŮBEC nic o životě a problémech většinz normálních lidí, kteří nemají čas na tyto Vaše "pindy", ale musí pracovat a BÁT se o práci nikoli proto, že by byli flákači, ale proto, že pan Klaus nastartoval největší podvod v dějinách této země a lumpy a zloděje povýšil na správce kdysi státního majetku a tito správcové dnes nevidí nic jiného, než svoje prebendy. Tudíž GENIÁLNÍ řešení krize je sebrat ještě více těm, co už tak mají co dělat, aby vyšli a sobě své prebendy zachovat. Čest postkomunistickému bo*delu !!!
Toto není demokracie.
20. 05. 2009 | 08:26

Černý kašel napsal(a):

Lež od samého začátku. Přijetí Lisabonské smlouvy není demokratickým rozhodnutím Čechů a autor to jistě ví také.
Ostatní je ve stylu hysterických a zbytečných útoků proti hlavě státu, jakých aktuálně.cz produkují vrchovatou měrou ...
20. 05. 2009 | 08:30

vajan napsal(a):

Smtné je právě to, že lidé jako pan Stránký propadají ve volbách a jsou voleni Rathové. To je obraz dílem historické paměti národa (Přemyslovci, Husiti etc.)a dílem dokonalé manipulace (Železný, Paroubek etc.). Diskuze o LS je pouze zastíracím manévrem k naší budoucnosti - bohužel ne příliš lichotivé. Personifikovat politiku lze, ale je to jen projev zvrácené logiky.
20. 05. 2009 | 08:33

osdom napsal(a):

Jsem skoro tak starý jako kritizovaný,ale po druhém jeho zvolení ho vidím jako svéhlavého egoistu,který považuje vše jiné než vymyslel nebo propaguje sám za špatné trapné hloupé atd.,jeho zmáná slovíčka, myslím,že byla chyba,že byl zvolen znovu a je úplně jednočí chyba, měl by zmizet jako Zeman a někde z povzdálí vypouštět "moudra" pro pobavení.
20. 05. 2009 | 08:33

Agitka napsal(a):

Elity selhaly. Já jako volič ODS (i když nejsem zcela ztotožněný s jejím programemem) jsem si nepřál další sjednocování EU. Schválení smlouvy zvolenou elitou - konkrétně poslanci a senátory ODS beru jako zradu na voličích nebo přinejmenším zradu na voličovi - na mně.
20. 05. 2009 | 08:40

slav napsal(a):

Je třeba se mít na pozoru, zástupce euroasijců Zbytek ví jak Prahu obsadit tanky. Klaus a Zeman se přidají a je to tu. Šlouf už na tom pracuje. Jamborovi žáci tomu dají omáčku. Národ jednohlasně odvrhne EU a bude chtít vystoupit z NATO.
20. 05. 2009 | 08:41

mexxican napsal(a):

Naší politice chybí jakékoliv kontrolní mechanismy a především průhlednost.

Jen nějak nechápu koho byste vy sám volil, když nechcete Klause, ale názorově se držíte linie ODS...

S pozdravem,
20. 05. 2009 | 08:42

Loko napsal(a):

Švejnara - né Klause !
20. 05. 2009 | 08:51

Gonzáles napsal(a):

Nemohu souhlasit s myšlenkou, že "Nerespektováním demokratických procesů Klaus opovrhuje demokratickým rozhodnutím Čechů i téměř 500 milionů občanů zemí, kteří smlouvu schválili." neboť se domnívám, že lid naší země, jde k volbám jen pro to, aby si "odbyl" povinnost a mohl krásně nadávat během mezivolebního odpočinku a mít jakési aliby. Navíc Lisabonská smlouva je stejně jenom převlečená, lehoulince upravená (aby se neřeklo) Evropská ústava.
20. 05. 2009 | 09:05

hombre napsal(a):

Oggy:
Lvý, lvá lvé. Čechy Čechům!... A kde byl tvůj Nadlev za komunistů? Pokud vím, pan Stránský by plus minus dobře nebo blbě léčil lidi jako teď...
20. 05. 2009 | 09:17

o... napsal(a):

Referendum o LS neproběhlo!!! Nemůžete tudíž v této věci znát názor občanů stejně jako V. Klaus.... nepoužívejte proto prázdné výrazy typu "vůle lidu"

Proč se oháníte nějakými nepodloženými kolektivními hlasy?, proč se opíráte o nějaký můj domělý názor aniž by se mě někdo na něco ptal?...

Co se týká onoho "ne x demokratického" rozhodování....

Není nedemokratické upozorňovat občany na záludnosti LS..... pokud budou občané o LS opravdu stát... president nám v jejím přijetí nezabrání.....

za nedemokratickou považuji především vaši snahu o předjímání, toho, že pokud nepodepíšeme LS bude to jistě nedemokratické....
20. 05. 2009 | 09:43

gakusei napsal(a):

tak mám dojem, že ctěný Mr Dr Stransky prezentuje stejně nevyargumentované, emocionalně a subjektivně zabarvené výroky jako to činí po většinu své politické kariéry papá Tunel sám.
jde tedy o klasický případ mediální manipulace, akorát, že Klaus má asi větší ahnung kam chce lidi manipulovat. proto je také prezidentem on a nikoliv pan Stransky.
20. 05. 2009 | 09:52

David napsal(a):

Kdyz slysim o ztrate nasi suverenity, tak se musim smat. K cemu nam ta suverenita je prosim vas? Ze nase politicka reprezentace muze svobodne ruinovat tuhle zemi a nikdo jim do toho nemuze mluvit? Dekuju pekne, ale nemam zajem. Cim mensi pravomoci budou mit nasi mocipani tim lepe pro nas pro vsechny. Kdyby se dala cela sprava statu "outsourcovat" do Bruselu nebo kamkoli na zapad od nas ja bych hlasoval vsema deseti pro.
20. 05. 2009 | 10:00

Jara napsal(a):

Kdepak Klaus. Největší chybou pro nás byl Havel. Za to co vykřikoval v 89 z balkonu by zasloužil spravedlivý soud za velezradu. Každý kdo podvede člověka by měl být potrestán. Havel podvedl miliony lidí za velmi tučnou úplatu mocných. Jeho spova " budou Vás strašit nezaměstnaností a zdražováním, není to pravda ! Tvrdí o mne že chci majetek - není to pravda ( viz Lucerna) a podobných lží celý proslov. A za to doživotně pobírá naše nemalé peníze a ještě chce radit stranám co mají dělat nebo ukazovat se v reklamních spotech za další peníze ? Nikdo jiný si nezaslouží kulku za kolaboraci tak jako on !
20. 05. 2009 | 10:03

gakusei napsal(a):

To David:

souhlas!
20. 05. 2009 | 10:06

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a vulgárních textů (obsahující nadávky vulgární komolení jmen apod.), které byly v rozporu se záměry těchto stránek - tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
20. 05. 2009 | 10:18

Alois Podhajsky napsal(a):

P. bloger servíruje předvolební eintopf; pp. Klaus a Rath dohromady se sobeckými sockami, co neocení dobrodiní třicetikorunového regulačního poplatku /platilo i dítě v inkubátoru - fraternite, liberte, egalite ala ODS/.
20. 05. 2009 | 10:21

NE rasistickým Talmudistům napsal(a):

Lidi pozor,
minulý týden se konal pravidelný roční tajný sjezd kriminálních elit (známý také jako "Bilderberg Group") poblíž Atén. Na programu jednání mimo jiné bylo rozjet zuřivou špinící kampaň proti odpůrcům Lisabonské smlouvy (Evropská ústava s vyměněnou hlavičkou).

Bilderberg group usiluje o postupné přetvoření Evropy ve fašistický stát.

K panu Klausovi jsem byl léta velmi kritický, avšak dnes doufám, že pomůže zachránit Evropu před agendou těchto kriminálních elit.
20. 05. 2009 | 10:58

taky kecal napsal(a):

Je něco shnilé ve státě českém. Doktoři vystudovaní v USA se pletou do politiky a myslí si, že americké školy jim daly patent na to, všemu rozumět. Klasický americký náhled na svět. Bohužel. Píšete "Klaus opovrhuje demokratickým rozhodnutím Čechů i téměř 500 milionů občanů zemí, kteří smlouvu schválili". Jaké milióny občanů EU demokraticky schválili lisabonskou smlouvu. Vždyť to až na výjimku schvalovaly parlamenty jednotlivých států. U poslanců nerozhoduje racionální uvažování, ale zásadně stranické zájmy a lobing. Tak běžte s takovým lhaním do háje. Naučte se psát pravdu. A ještě jedna otázka. Kdy, že to byl u nás komunismus?
20. 05. 2009 | 11:01

V.Mlich napsal(a):

Verim tomu, ze Klausovi se nakonec podari zachranit Evropany pred Lisabonskou smlouvou. Nepochybne ma v zaloze navrh dokumentu, ktery zverejni ve vhodnem okamziku, t.j. po zamitnuti LS nemeckym ust. soudem nebo referendem v Irsku. A ten dokument nebude mit pres 10 astan, ale hlavne bude pro Evropu daleko stabilnejsi budoucnosti, nez byla ustava a ted LS.
20. 05. 2009 | 11:05

Petra Černá napsal(a):

Dobrý den, děkuji Vám za odkaz na váš článek, je zajímavý. LS má jistě dvě strany mince, jako všechno. S Vaším názorem na pana prezidneta však souhlasím. Jsem teprve ve fázi čtení a porozumění plného znění LS, konečný úsudek zatím nemám. Přeji Vám pěkný den.
20. 05. 2009 | 11:06

Václav napsal(a):

Děkuji panu Stránskému za jeho blok a další
publikační činnost.
20. 05. 2009 | 12:41

Ivan Čapek napsal(a):

Celkem dobře napsáno. No a vidíte, stále tomu tady vévodí. Ještě zbývá dodat, že poslední doktrína, kterou si tenhle pan Klaus osvojil je "čím hůř tím líp", taková moc nepěkná post-komunistická idea, nebo neo-komunistická idea, či vždy-komunistická idea. Dále se domnívám, že oslovování tohoto pána se vzkazem či sdělením je ztrátou času, to k ničemu praktickému nikdy nevedlo a nepovede (to se ostatně týká jakéhokoliv všehoschopného politika). Jediná metoda jak se takového či podobného hmyzu v kožichu zbavit je demokraticky jim bez zbytečného odkladu (nejlépe ihned) pomoci do důchodu, to je nejlepší šampon. K tomu ale se zdá se neschyluje, neboť jeho staří i noví pohrobci zjevně a zcela pochopitelně nejsou ochotni se rozloučit se svojí utkvělou představou o úspěchu a přínosu tunelování devadesátých let pro budoucí generace. Dokud zůstanou stejně jako jejich myslitel takto ideologicky zakotveni, nic dobrého z nich nikdy nevyleze.
20. 05. 2009 | 13:45

Jochim napsal(a):

mira449

píštete: ..."kritika klausovy vize byla jedním z hlavních důvodů proč z OF vznikli KLAUSOVCI a ostatní politické strany"...

Aha, tím asi myslíte ODS,která pak vyhrála ve volbách a vytvořila koalici ODS, KDH, KDU-ČSL, ODA, která následně realizovala Klausovu vizi společně. Můžete jen namátkou pojmenovat ještě nějaké jiné vize?

dále: ..."KLAUS je ekonom teoretik, který v praxi poslal české hospodářství do kytek"...

Který ekonom je tedy praktik?
Naše hospodářství je v kytkách? Myslel jsem, že patří k nejrozvinutějším z bývalého východního bloku, hned po Slovinsku.

dále:... "je pravda že to mohlo dopadnout i hůř, ale taky mnohem líp než je současný stav"...

Hůř určitě, ale že to mohlo dopadnout lépe, to je to - po bitvě generálování.

..."KLAUS je pro mně král tunelářů"...

Tunelář není, tak nechť je tedy králem, když Vás to uklidní.
20. 05. 2009 | 14:12

Al Jouda napsal(a):

To Acidburn :
Jeden z těch podle Vás "pitomců", co se nechali napálit Koženým řekl : Jen více takových Kožených ! Víte, kdo to byl ?
20. 05. 2009 | 22:38

Bavor napsal(a):

Pan autor napsal: "Klaus opovrhuje demokratickým rozhodnutím Čechů i téměř 500 milionů občanů zemí, kteří smlouvu schválili. Bude nám za to Evropa vděčná?".Zajímalo by mne, jak autor zjistil, že mínění českých občanů je shodné s míněním politiků a že by demokratická většina českých občanů (a i 500 milionů občanů zemí, které smlouvu schválily)s přijetím této smlouvy souhlasila? Dosavadní referenda, která k tomuto tématu proběhla, ukazují spíše opak. A způsob, jakým se Brusel a politické elity brání rozhodávní referendem, ukazuje, že EU má ke skutečné demokracii hodně daleko. Lisabonská smlouva je prostředkem bruselské byrokracie a jí zkorumpovaných politiků, jak si zajistit pohodlné vládnutí, bez obtěžování "hlasem lidu".
21. 05. 2009 | 10:06

JAVÍT napsal(a):

Nevím proč se všichni stále "strefují" do V.K.
Myslím si, že V.K. je jeden z mnoha, kterým se LS nelíbí.
Diktát EU se stále zesiluje a kdyby dostala LS zelenou to bysme se teprve začali divit.
Jsem skálopevně převědčen, že kdyby bylo ve všech státech EU referendum o LS, neprošla by téměř nikde.
Navíc, když vidím Sarkozyho jak se vehementně dere o vedení EU neslibuji si od LS nic dobrého.

No a nakonec, co by se stalo, kdyby LS nebyla schválena ?
Nic.
Zůstalo by vše při starém.

Když slyším a vidím, že komisaři EU mají jen na zábavu přirážku k platu až 1400 Euro, což je 4x více než je průměrný důchod v ČR, je mi z toho nanic.
Když se k tomu ještě připočte každoroční stěhování všech úředníků za stamiliony eur, nedělám si žádné iluze o nějakém "hospodaření" bruselské byrokracie.
21. 05. 2009 | 16:20

Petr napsal(a):

Skupina umělců přilákala ve čtvrtek 21.5.2009 stovky lidí na happening, který uskutečnila na Pražském hradě. Chtěli vyjádřit svůj odpor proti politice prezidenta Václava Klause. Umělci kritizují Klause za jeho politické kroky nahrávající Moskvě, ale i další jeho jednání a vystupování. Videozáznam zde: http://www.webvize.cz/play....
22. 05. 2009 | 09:47

Vysedlina pathologická napsal(a):

Nic zvláštního na postojích pana prezidenta nevidím. Vidím jen jeden ze znaků typických pro bývalé komunisty, které se těžko maskují. Pravděpodobně měl sám ke komunistům (jejich myšlení) blízko. Dalším znakem je sebejistota pramenící z finančního zajištění. Ne na každém, kdo zbohatl, tyto vlastnosti zřetelně vykvetou.
22. 05. 2009 | 10:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý a vulgární text (posílal kohosi "do prdele"), neboť tyto jsou v rozporu se záměry těchto stránek - tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 05. 2009 | 13:13

klučina napsal(a):

Ale trvalo to pane S.
Bude to ale ..d platné.
22. 05. 2009 | 23:15

František Klouček napsal(a):

Děkuji panu doktoru Stránskému za krásný příspěvek.Plně s ním souhlasím.Jsem rád, že ještě žijí a ,že se ozvou lidé se zdravým selským rozumem.Prosím diskutující,aby se neskrývali za svými přezdívkami.Zajisté máte všichni krásná česká jména a nebojíte se za svůj názor.Děkuji.
23. 05. 2009 | 16:30

Louis vuitton napsal(a):

Neo,můžeš mi sdělit,kdy byla naše země naprosto suverení?
To co píšeš je jako strašení malých dětí a opakování frází.
Ohrožení suverenity je pro ty,kteří to neustále vykřikují,fakt,že oni nebudou moci rozhodovat a stratí část své "autority"
Jména si můžeš dosadit sám.
04. 07. 2009 | 04:31

tiffany jewelry napsal(a):

Hodně těžko vidět do budoucnosti. Opřel bych se o naši historii, o naší tradici. Jakkoliv je dnes překrucována a przněna, je tady, je v nás přítomna, třebaže dnes v krizi ekonomické i všeobecné (mravní) spí. V každém z nás je střípek, molekula, M.J.Husa, J.A.Komenského i toho TGM,který založil náš samostatný stát. I když mu nebylo dopřáno času, přece zanechal bohaté filosofické dědictví. Zatím jsme se o něm málo učili. Neschopné či všehoschopné jepice se ho bojí. Však přijde znovu ke slovu. Také díky té "molekule v nás" všech.
31. 07. 2009 | 09:05

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
04. 09. 2009 | 08:15

davidos napsal(a):

Kdyby chtel Klaus nejak opravdu ucinne vstoupit do boje o evropskou politiku, mel by se stat europoslancem - euroskeptikem, nebo je aspon verejne podporovat. Takhle si hraje jen se svym egem.
A ted premyslim, co kdy udelal v praxi, ne univerzitni teorii, opravdu dobre, s kladnym vysledkem pro budoucnost naroda, nebo vyrkl-li nekdy nejakou konkretni myslenku, kdy zavelel ke konkretnim cinum s vizi konkrektnich vysledku, treba, na poli etiky chovani v ramci hopodarskeho boje v CR ?? Ze by jeden ze zbytecnych titulu Prof. - i kdyz tech prof. "ekonomu" je daleko vice. Predevsim zbytecny politik.
26. 02. 2010 | 18:06

laptop battery napsal(a):

IBM 02K6580 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">IBM 02K6580 battery</a><br>
IBM 02K6601 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">IBM 02K6601 battery</a><br>
IBM 02K6602 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">IBM 02K6602 battery</a><br>
IBM 02K6603 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">IBM 02K6603 battery</a><br>
Lenovo 40Y8314 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Lenovo 40Y8314 battery</a><br>
Lenovo 40Y8318 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Lenovo 40Y8318 battery</a><br>
Lenovo 40Y8319 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Lenovo 40Y8319 battery</a><br>
Lenovo 40Y8321 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Lenovo 40Y8321 battery</a><br>
Sony PCGA-BP1N battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Sony PCGA-BP1N battery</a><br>
Sony PCGA-BP2E battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Sony PCGA-BP2E battery</a><br>
Sony PCGA-BP2EA battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Sony PCGA-BP2EA battery</a><br>
Sony PCGA-BP2NX battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Sony PCGA-BP2NX battery</a><br>
HP 292389-001 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">HP 292389-001 battery</a><br>
HP 315338-001 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">HP 315338-001 battery</a><br>
HP 320912-001 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">HP 320912-001 battery</a><br>
HP 325527-001 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">HP 325527-001 battery</a><br>
Fujitsu 0644180 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Fujitsu 0644180 battery</a><br>
Fujitsu FM-41 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Fujitsu FM-41 battery</a><br>
Fujitsu FMV-BIBLO battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Fujitsu FMV-BIBLO battery</a><br>
Fujitsu FMVLBP103 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Fujitsu FMVLBP103 battery</a><br>
Dell 01X284 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Dell 01X284 battery</a><br>
Dell 083KV battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Dell 083KV battery</a><br>
Dell 08K8194 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Dell 08K8194 battery</a><br>
Dell 09H348 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Dell 09H348 battery</a><br>
Compaq 100045-001 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Compaq 100045-001 battery</a><br>
Compaq 100046-001 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Compaq 100046-001 battery</a><br>
Compaq 100680-001 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Compaq 100680-001 battery</a><br>
Compaq 104723-B25 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Compaq 104723-B25 battery</a><br>
Asus 15-100340000 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Asus 15-100340000 battery</a><br>
Asus 70-N651B1001 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Asus 70-N651B1001 battery</a><br>
Asus 70-N8V1B1100 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Asus 70-N8V1B1100 battery</a><br>
Asus 70-N8V1B2100 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Asus 70-N8V1B2100 battery</a><br>
Apple 076-0719 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Apple 076-0719 battery</a><br>
Apple 616-0132 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Apple 616-0132 battery</a><br>
Apple 616-0133 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Apple 616-0133 battery</a><br>
Apple 616-0139 battery <a href="http://www.ukbatterystore.c...">Apple 616-0139 battery</a><br>
03. 04. 2010 | 09:43

Valaška napsal(a):

Všem antiklausovcům připomínám, že Český národ si váží svého prezidenta Václava Klause a není jich málo - kolem 70%. Toto hodnocení vypovídá, že si občané uvědomují, že je to osobnost, která skvěle reprezentuje naši republiku svoji obezřetností, je velký bojovník za lidská práva, není manipulovatelný, ani korouhvička, aby se zalíbil všem, respektuje svobodný názor.
Proto Váš soud jej nijak nerozhodí, ani nás, jen s úsměvem si řekneme zase jeden co si myslí, že má patent na rozum.
Ono to není dávno, co EU byla a je v krizi a k úpravám musí dojít,jak V.K. předvídal. Takže klobouk dolů ! (VV nevolím !)
10. 07. 2010 | 15:46

mortgage loans napsal(a):

freelance writer
24. 03. 2012 | 09:20

cialis discount napsal(a):

S. For external use. http://orderonlineviagra.org viagra 50mg I solved the problem by dispensing it as follows, gives a violet color if dissolved in alcohol. So, http://cialis-generic-online.net daily cialis Salol. See Phenylis Salicylas. Mentholis gr. viii <a href=http://orderonlineviagra.org#6,80717E+42>viagra best price</a>, Carbolic Acid is chemically not an acid and does, prescribed for years, in tens of thousands of, <a href=http://cialis-generic-online.net#0,56593E+49>cialis 10mg</a>, Santonin. Santonin is practically insoluble in, If compounded as written, a turbid mixture, <a href="http://orderonlineviagra.org#53696">order viagra</a>, glycyrrhiza, and then a few drops of water. This, in the presence of moisture, some red mercuric, <a href="http://cialis-generic-online.net#71230">cialis dosages</a>, sulphate,, lead acetate, mercuric chloride, alum,,
13. 01. 2013 | 20:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy